تدبیر - Sun Jul 23 00:10:00 IRDT 2017 نمایش خبر

وزیر ورزش: برای حضور زنان در ورزشگاه نیازمند حمایت مراجعیم/ عربستانی ها را مجبور می کنیم در ایران بازی کنند

مسعود سلطانی فر، چند ماهی می شود که سکان وزارت ورزش و جوانان را در اختیار گرفته و اکنون نوبت به گزینشی دیگر فرا رسیده است، سلطانی فر در گفت و گو با روزنامه قانون در خصوص چند ماه مدیریت خود در این عرصه، نکات جالبی را گفته که در ادامه متن کامل آن را می خوانید.


 در این گفت‌وگو تلاش می‌کنیم تا مصداقی پیش برویم و از کلیات بپرهیزیم. نخستین چالشی که در دوره وزارت شما حاشیه‌ساز شد، این بود که قرار بود خانواده‌ها در بازی‌های لیگ جهانی والیبال به ورزشگاه بروند. بلیت فروشی که انجام شد، یک عده معتقد بودند حضور خانواده‌ها گزینشی بوده است. آیا شما این موضوع را بررسی کردید؟
 این گونه نبود که همه با بلیت‌فروشی بیایند یا همه گزینشی در ورزشگاه حاضر شوند. در حقیقت روشی تلفیقی بود. تعدادی بلیت خریدند، تعدادی نیز خانواده بازیکنان، مربیان و دست‌اندرکاران بودند که به ورزشگاه رفتند. در حقیقت تلفیقی از چند گروه بودند که آمدند مسابقات را دیدند. اتفاق خوبی بود.
 در دوره‌های بعدی اجازه حضور خانواده‌ها در ورزشگاه داده می‌شود؟
 به هر حال عوامل و دستگاه‌های مختلفی در این قضیه دست اندرکار هستند که باید همگرایی و تعامل بین همه آن‌ها به وجود بیاید و همه به این باور برسند که حضور خانواده‌ها در ورزشگاه‌ها نه تنها از لحاظ فرهنگی و اجتماعی مشکل‌ساز نیست بلکه می‌تواند جلوی بروز برخی از مشکلات و ناهنجاری‌های فرهنگی را نیز بگیرد. امیدواریم بتوانیم در ماه‌های آینده و جلساتی که در شورای اجتماعی کشور و دیگر تشکل‌ها می‌گذاریم، کار توجیهی انجام دهیم و همه را به این باور برسانیم که این هماهنگی ایجاد شود و اول در رشته‌های سالنی و بعد در سایر رشته‌ها بتوانیم زمینه حضور مناسب و سازنده خانواده‌ها را فراهم کنیم.
 تایید لباس بانوان بسکتبالیست از سوی فیبا که با نامه‌نگاری شما انجام شد، یکی از اقدامات مثبتی بود که در دوره وزارت شما اتفاق افتاد. آیا آن را پیگیری‌می‌کنید؟ آیا قرار است بانوان با همین لباس‌ها تشکیل اردو بدهند و به مسابقات بین المللی اعزام شوند؟
 در حال حاضر لباس بانوان، مراحل تایید نهایی را در فدراسیون جهانی گذرانده و این مجوز صادر شده که ما بتوانیم بانوان‌مان را با پوشش اسلامی به مسابقات بین المللی مثل سایر رشته‌هایی که بانوان حضور پیدا می‌کنند از جمله والیبال و فوتبال اعزام کنیم. این امکان هست که بسکتبالیست‌های کشورمان نیز در مسابقات حضور پیدا کنند.
 چرا از سوی وزارت ورزش و جوانان نامه‌نگاری انجام شد؟ آیا فدراسیون نمی‌توانست این مشکل را حل کند؟
 از همان روزهای اولی که به عنوان وزیر ورزش معرفی شدم، این بحث مطرح بود. فکر می‌کردم اگر خودم دخالت کنم، مشکل حل خواهد شد. با وجود اینکه برخی توصیه‌ها می‌شد که در بدو ورود این کار را انجام ندهیم زیرا ممکن است با مشکل مواجه شود، نتیجه نگیریم یا برای شروع کار ما مناسب نباشد، ولی من باور داشتم که یکی از وظایف مهم ما این است که بانوان‌مان را به همه حقوقی که در ورزش دارند برسانیم و شرایط مساعد را برای آن‌ها به وجود بیاوریم. در نهایت این کار را انجام دادیم و خوشبختانه با رویکرد مثبت فدراسیون جهانی بسکتبال نیز مواجه شدیم و لباس‌ها تایید شد.
 انتقاداتی نیز از عملکرد برخی از فدراسیون‌ها شکل گرفته است. به عنوان مثال عملکرد فدراسیون بوکس زیر ذره‌بین منتقدان قرار گرفته است. برنامه ای برای تغییر در این فدراسیون دارید؟
 فدراسیون‌ها یک مجمعی دارند و نحوه انتخاب، ارزیابی و جایگزینی روسای فدراسیون، سازوکاری است که در اساسنامه‌ها پیش بینی شده است. بحث این نیست که ما حکمی را بزنیم و یک نفر را عزل بکنیم. کسی که توسط مجمع یک فدراسیون انتخاب شده به کار خود ادامه می‌دهد اما اقدامی که در حال حاضر با جدیت انجام می‌دهیم و البته جزو مهم‌ترین کارهایی است که شروع کردیم، ارزیابی کار فدراسیون‌ها و روسای‌شان است. در اولین ارزیابی که ارائه دادیم، پنج فدراسیون فعال مشخص و خبری شد. پنج فدراسیون ضعیف‌مان نیز مشخص شد. تمام فدراسیون‌ها براساس عملکردی که داشتند ارزیابی شدند و به آن‌ها نمره داده شد. این نظام ارزیابی مستمر جزو برنامه‌ها و سیاست‌های‌مان است که ادامه ‌می‌دهیم. وقتی که در یکی دو دوره، یک فدراسیون جزو فدراسیون‌های ضعیف قرار بگیرد،باید فکری کنیم و از طریق سازوکار قانونی و مجمع این کار را انجام خواهیم داد.
 اما هنگامی که انتخابات برگزار می‌شود، گاهی برخی از کاندیداها به نفع رییس قبلی فدراسیون کنار می‌روند و این تغییر و تحول صورت نمی گیرد. شاید بعد از 28 سال لازم باشد که وزارت ورزش به انتخابات برخی فدراسیون‌ها از جمله بوکس ورود کند.
 من فکر می‌کنم ما در مجموع نیاز به فضا، افراد، انرژی جدید و نیروهای جوان‌تر داریم. در واقع نیاز به ظرفیت‌هایی داریم که وجود دارد و ما کمتر به آن‌ها پرداختیم و از آن‌ها استفاده کردیم. امیدوار هستم اگر قرار بود در آینده وزیر ورزش باشم، در انتخابات روسای فدراسیون‌ها بتوانم از نیروهای با انرژی و جوان‌تر استفاده کنم.
 برخی معتقدند در فدراسیون تکواندو نیز نیاز به تغییر و تحول احساس می‌شود.
 همه فدراسیون‌ها به همین شکل هستند. یعنی چیزی که می‌گویم ارزیابی کار تمام فدراسیون‌هاست. چه فدراسیون‌هایی که در حال حاضر موفق هستند و چه فدراسیون‌های ضعیف، عملکرد همه آن‌ها ارزیابی خواهد شد و استثنایی وجود ندارد. عملکرد همه فدراسیون‌ها را به صورت مستمر و دوره‌ای مورد ارزیابی قرار می‌‌دهیم. امیدوار یم در ارزیابی‌های بعدی تعداد فدراسیون‌های فعال‌مان بیشتر شود.
 در روزهای اخیر اتفاقات عجیب خبری در فدراسیون فوتبال رخ داده است. بسیاری معتقد بودند مخالفان کی‌روش در حال حذف از فدراسیون هستند. برخی نیز معتقد بودند وزارت ورزش باید به این ماجرا ورود کند. شما همواره نشان دادید که حامی کی‌روش هستید و از ایشان حمایت می‌کنید.آیا موافق این عزل‌ها از فدراسیون بودید؟
 این‌ها مسائل داخلی فدراسیون فوتبال است. فکر می‌کنم در مورد همه این موارد رییس فدراسیون فوتبال توضیحات و استدلال‌های خودش را گفته است. ما نیز حمایت بی قید و شرط از هیچ کسی نداریم. در فدراسیون‌های مختلف هر زمانی که یک مسئول یا یک مربی موفق باشد، کارنامه و دستاوردهای خوبی داشته باشد و کارش را به صورت حرفه ای انجام دهد، مورد حمایت قرار می‌گیرد و اگر نتواند نتیجه بگیرد، به طور طبیعی باید فکری بکنیم.
 براساس شنیده‌ها حق پخش تلویزیونی در برنامه ششم گنجانده شده است. در این مورد توضیح بدهید.
 در برنامه ششم 5، 6 حکم خوب را برای توسعه ورزش گنجاندیم. یکی اختصاص 27/0 درصد از مالیات برارزش افزوده بود. این موضوع کم‌کم زمینه‌ را فراهم می‌کند که بتوانیم بودجه لازم را به مرور به استان‌ها اختصاص بدهیم و پروژه‌های نیمه‌تمام را تمام کنیم. ضمن اینکه به هیات‌های ورزشی نیز کمک خواهیم کرد. ارتباط با ورود و مشارکت گسترده بخش خصوصی نیز بخش دیگری از این برنامه است.به این شکل که هزینه‌هایی که بخش خصوصی انجام می‌دهد، به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی محسوب می‌شود. یکی دیگر از احکام خوبی که داشتیم، تعیین تکلیف در ارتباط با حق پخش تلویزیونی است که به عنوان یک بند در قانون برنامه ششم آمد. از حدود سه ماه قبل یک کارگروه مشترک را تشکیل دادیم. معاون من و دو، سه نفر از مدیران و رییس فدراسیون فوتبال به اتفاق معاونان صدا و سیما، جلساتی را نیز در این باره برگزار کردند. حرف ما از اول این بود که ظرفیت خیلی خوبی از جهت درآمدی در این بخش وجود دارد تا هم صدا و سیما منتفع شود، هم بخش ورزش کشور و اسمش را گذاشتیم یک سیاست برد – برد.
 درباره حق پخش تلویزیونی گمانه‌زنی‌ها فراوان است. شما به عنوان وزیر ورزش چه اقدامی برای حل این مشکل انجام داده‌اید؟
 من شاید چهار بار در حاشیه جلسات هیات دولت با آقای علی عسگری صحبت‌هایی کردم. مضمون این صحبت‌ها این بود که معنی پرداخت یا استفاده بخش ورزش از این امتیاز این نیست که از درآمدهای صداوسیما کم شود. ما شرایط و ظرفیتی داریم که اگر با هم تعامل و همکاری داشته باشیم، درآمد هر طرف افزایش پیدا می‌کند. پس منطقی است که همکاری کنیم و از این ظرفیت استفاده کنیم.
 واکنش رییس صدا و سیما به صحبت‌های شما چه بود؟
 خوشبختانه علی عسگری و معاونان‌شان رویکرد خوبی داشتند. ما چارچوب توافقنامه‌ای را تنظیم کردیم. چارچوب کلی همکاری‌های‌مان مشخص می‌شود. سپس جزییات اجرایی بررسی می‌شود تا بتوانند مراحل اجرایی کار را مشخص کنند. امیدواریم با شروع لیگ بتوانیم به یک همگرایی برسیم و نیاز نباشد از ابزارهای قدرتی‌مان استفاده کنیم و کشمکشی داشته باشیم. فکر می‌کنم که این بلوغ در بین مسئولان دو مجموعه و اعضای کارگروه هست که هر چه سریع‌تر به جمع بندی برسیم.
 بحث نظام جامع باشگاه‌داری از سال 82 مطرح بود که تا سال 89 مسکوت ماند. گفته می‌شود این بحث در حال بررسی و پیگیری است اما چه زمانی قرار است اجرایی شود؟
 دوستان طرحی را در بدو شروع به کارمان در این وزارتخانه، تهیه کرده بودند و در حال حاضر در حال بررسی آن هستیم تا به عنوان یک لایحه از طرف دولت تقدیم مجلس شود. امیدواریم به تدریج تیم‌های ما از تیم بودن به باشگاه تبدیل شوند و بتوانند سامان بگیرند. مصمم هستیم به عنوان یکی از مهم‌ترین کارهای‌مان در اولین سال دولت دوازدهم این کار را انجام بدهیم.
 معرفی نشدن هیات مدیره باشگاه پرسپولیس باعث نگرانی هواداران این تیم شده است. با توجه به اینکه لیگ برتر فوتبال در پنجم مرداد آغاز می‌شود، هواداران چه زمانی هیات مدیره این تیم را خواهند شناخت؟
 هیات مدیره این تیم قبل از شروع لیگ معرفی می‌شود.
 کمپینی در فضای مجازی به راه افتاده و درخواست‌هایی مطرح شده که بازی ایران و سوریه، به دلیل اینکه بازی مهمی نیست و ما به جام‌جهانی صعود کرده‌ایم، با حضور خانواده‌ها برگزار شود. در این باره چیزی شنیده‌اید؟
 یک نفر پیشنهادی داده که البته چندان جدی نیست. براى حضور خانواده‌ها در ورزشگاه‌ها نیازمند همکارى همه دستگاه‌هاى مسئول و حمایت مراجع فرهنگى و دینى هستیم و این کار باید در فضایى دور از جنجال اتفاق بیفتد.
 مشکل دیگری که در فوتبال وجود دارد، این است که برخی از تیم‌های بزرگ حاضر نیستند در برابر تیم‌ملی کشورمان بازی کنند.‌ بعد از بازی مقابل سوریه، امیدوار باشیم که تیم‌های مطرح به کشورمان بیایند یا ما در کشورهای دیگر در برابر آن‌ها قرار بگیریم؟
 از پایان بازی های مقدماتی جام جهانی که 14 شهریور است تا شروع جام جهانی 2018 که خرداد سال آینده است، ما یک نقشه راه و برنامه کلی را مدنظر داریم تا فدراسیون با هماهنگی کی‌روش برای آن تصمیم بگیرند. یک سری بازی‌های رسمی و ملی نیز داریم که باید برای آن‌ها برنامه‌ریزی کنیم. به طور طبیعی بازی‌های لیگ را نیز پیش رو داریم و باید بازی‌های‌مان در فیفادی (روز فیفا) برگزار شود. در فیفا‌دی‌ها به دنبال این هستیم که بتوانیم بازی تدارکاتی خوبی را با تیم‌های مناسب‌تر و برتر دنیا پیش‌بینی کنیم تا تیم ملی فوتبال ما بازی‌های جدی‌تر و سخت‌تری داشته باشد و برای حضور مقتدرانه در بازی‌های 2018 جام‌جهانی روسیه آماده شود. امیدوار هستیم با پیگیری‌هایی که فدراسیون انجام می‌دهد و تاکیدی که همگی داشتیم، بتوانند دیدارهای تدارکاتی خوبی را در چارچوب بازی‌های ملی برگزار کنند.
 مشکل مهمی که شاید نیاز باشد در دولت دوازدهم برطرف شود، همپوشانی برخی از رشته‌هاست. به عنوان مثال رشته شنا زیر نظر فدراسیون شنا و انجمن غواصی است. این اتفاق حاشیه‌هایی را ایجاد کرده است؛ یعنی مجوزهایی از انجمن غواصی گرفته می‌شود و فدراسیون شنا با آن مخالفت می‌کند یا برعکس این اتفاق رخ می‌دهد. اقدامی مدنظر دارید تا این مشکل حل شود؟
 ما در شنا این مشکل را نداریم. موضوعی که شما مطرح کردید مصداق شنا نیست زیرا بحث غواصی یک بحث است، شنا یک بحث است و واترپلو یک بحث دیگر. اما برخی از رشته‌های رزمی ممکن است که چنین حالتی را داشته باشند. این مشکل باید به مرور تعیین تکلیف و بررسی شود. من نیز در حوزه‌های مختلف معاونت‌های وزارتخانه دستور دادم تا هم در داخل حوزه معاونت قهرمانی و هم ورزش همگانی این تداخل ها را به مرور برطرف کنیم.
 ورزش در بیشتر نقاط دنیا به یک صنعت تجاری تبدیل شده است. در ایران اما هنوز به این جایگاه دست پیدا نکرده‌ایم. برنامه‌ای برای تبدیل ورزش به صنعت دارید؟
 اقتصاد ورزش در دنیا یعنی مشارکت بخش خصوصی؛ چه بخش خصوصی حقیقی و چه حقوقی. این اتفاق در ورزش بسیار چشمگیر و گسترده شده است و تمام باشگاه‌های بزرگ دنیا مالک خصوصی دارند. باشگاه‌های بزرگ دنیا حامیان مالی مختلفی دارند. آن‌ها به رشد و توسعه ورزش کمک می‌کنند. این بخش در ایران بخش کوچکی است و من فکر می‌کنم باید در این قضیه کار جدی‌تری انجام دهیم. البته در نشست‌هایی که با نمایندگان مجلس و به خصوص فراکسیون ورزش و کمیسیون فرهنگی داشتم، قبول داشتند که چون سازوکار قانونی را برای مشارکت بخش خصوصی فراهم نکرده‌ایم، فعالیتی نمی‌کنند. حکمی در ارتباط با هزینه‌های بخش خصوصی که به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی تلقی می شود، تدوین شده است. این مقدمه کار ما بود که امیدواریم پس از این حکم و بررسی مراحل بعدی، دنبال این برویم که بتوانیم تسهیلات ارزان قیمت‌تری برای کسانی که در بخش ورزش می خواهند سرمایه‌گذاری کنند، فراهم کنیم تا علاوه بر منابع دولتی، بتوانیم از منابع فراوان بخش خصوصی استفاده کنیم. آن موقع می‌توانیم انتظار داشته باشیم ورزش دچار تحول جدی شود.
 برجام ورزش در دولت دوازدهم چگونه خواهد بود؟
 این ایامی که شما این مصاحبه را انجام می‌دهید خوشبختانه مصادف با دومین سالگرد توافق اولیه‌ای است که ما انجام داده‌ایم. اجرایی شدن برجام از 27 دی‌ 1394 انجام شد؛ البته توافق اولیه را ما در 23 تیر 94 انجام دادیم. در آستانه دو سالگی برجام باید این را بگوییم که بخش ورزش کشور جزو بخش‌هایی بوده که از این توافقنامه بسیار منتفع شده است. ما امروز شاهد رویکرد جدی فدراسیون‌های جهانی و محافل بین‌المللی ورزشی برای گسترش تعامل با ایران هستیم. پس از این توافق بیش از 70 مورد میزبانی داشتیم و اشتیاق بسیار زیادی وجود دارد که میزبانی‌ها را به کشورمان بدهند. با توجه به اینکه ظرفیت‌های خوبی داریم، امیدواریم که بتوانیم از ظرفیت استفاده از مربیان و مدرسان خارجی استفاده کرده و برگزاری دوره‌های آموزشی را در دستور کار قرار دهیم. استفاده کردن از ابزار، لوازم و تولیدکنندگان ورزشی بزرگ دنیا در ایران نیز در دستور کار قرار دارد. در هر صورت تاثیرات برجام در بخش ورزش قابل توجه و گسترده بوده و فکر می‌کنم که ما در آینده به برکت اجرای برجام بتوانیم کرسی‌های بیشتری را در کنفدراسیون‌های آسیایی و فدراسیون‌های بین‌المللی کسب کنیم و از این طریق بتوانیم حقوق ورزش و ورزشکاران کشورمان را استیفا کنیم. این بحث بدیهی است که به هر حال وقتی در هیات رییسه کمیته‌های مختلف فدراسیون‌های جهانی، کرسی داشته باشیم، می‌توانیم امتیازاتی به دست آوریم و از فرصت‌ها استفاده کنیم. این فرصت‌ها به رشد و توسعه ورزش‌مان کمک می‌کند. خوشبختانه برجام تاثیرات خوبی در حوزه ورزش و پیشرفت ورزش داشته است.
 روابط ما با عربستان فراز و نشیب زیادی داشته است. آیا دیپلماسی ورزش می‌تواند به حل شدن اختلاف نظرهای ما و عربستان کمک کند؟
 در دوره‌ای که تحریم‌های ناعادلانه و غیرقانونی بر علیه کشورمان اعمال می‌شد، روابط ورزشی و فرهنگی‌مان با بسیاری از این قدرت‌های بزرگ که به لحاظ اقتصادی، نظامی و سیاسی ما را تحریم کرده بودند قطع نشده بود. تیم‌های ورزشی‌مان به این کشورها سفر می‌کردند.
 تیم‌های آن‌ها می‌آمدند هرچند که یک مقدار محدود شده بودند. ارتباطات و تعاملات ورزشی می‌تواند زمینه‌ساز گسترش روابط بین ملت‌ها و دولت‌ها باشد. من بارها گفته‌ام در دوره‌ای که چین اختلافات عمیقی را در دهه 70 با آمریکا داشت، دیپلماسی پینگ‌پنگ و اعزام آن تیم‌ها سبب تلطیف و ارتباطات بیشتر شده بود. در ارتباط با عربستان باید بگویم که به هر حال بر همه جهانیان آشکار است که امنیت کشور ما امروز در یک منطقه ناامن جغرافیایی، زبان‌زد و درخور توجه است. این امنیت به برکت تلاش‌هایی که همه عناصر تامین‌کننده امنیت مثل نیروهای نظامی، انتظامی، اطلاعاتی و قضایی ما انجام داده‌اند، حاصل شده است. امروز امنیت با ثبات و پایداری داریم به نحوی که فیفا اجازه می‌دهد مسابقات ما با همه کشورها در ایران برگزار شود و هیچ اتفاقی نیز رخ نمی‌دهد. حتی کشور همسایه‌مان یعنی عراق که مشکل دارد، بازی‌های انتخابی آن برای جام‌جهانی روسیه در گروه دو آسیا در ایران انجام شد. بحث عربستان، بحثی سیاسی است. بحث ناامنی که آن‌ها مطرح می‌کنند بحثی است که هیچ‌کس قبول ندارد و همه دنیا باورشان برخلاف عربستانی‌هاست.
 تصور من این است در دادگاهی که در روزهای اخیر داشتیم، می‌توانیم حکم نهایی را به نفع خودمان بگیریم و تیم‌های عربستانی را مجبور کنیم که تمکین کنند و بازی‌های‌شان را در داخل ایران انجام بدهند. فکر می‌کنم آن‌ها موضوعات سیاسی و تعارضاتی که در منطقه به وجود آمده را بهانه کرده‌اند. در هر صورت فضای ورزشگاه‌های ما به لحاظ حضور تماشاچیان به گونه‌ای است که شرایط را برای تیم‌های عربستانی سخت می‌کند و آن‌ها واهمه‌شان از این جهت بیشتر است که تیم‌های‌شان به ایران بیایند و نتوانند نتیجه بگیرند. آن وقت به لحاظ پرستیژ سیاسی و غرور ملی برای‌شان مشکل‌زا خواهد بود. تصور من بر این است که ما بدون شک در دادگاه‌های برگزار شده و احتمالی آینده می‌توانیم حکمی به نفع خودمان بگیریم و تیم‌های عربستانی مجبور می‌شوند در داخل ایران بازی‌های‌شان را انجام بدهند، زیرا امنیت ایران مورد تایید همه عوامل سیاسی و ورزشی دنیاست.
تدبیر قتل و تعرض به یک زن به دست مرد افغان Wed Feb 22 07:38:29 IRST 2017
تدبیر کدام گلودردها خطرناکند؟ Fri Feb 10 12:25:32 IRST 2017
تدبیر حضور قدرتمند «اپل، گوگل و فیس بوک» در سال 2075 Thu Apr 27 12:07:20 IRDT 2017
تدبیر همسر شهید مطهری:در دنیا بگردید100تا مثل علی آقا پیدا نمی‌کنید/آقای لاریجانی داماد بسیار خوبی است Fri Mar 24 04:40:00 IRDT 2017
تدبیر عکس/ ویشکا آسایش و بازیگران «خوب، بد، جلف» سوار بر کامیون Sun Feb 19 15:10:37 IRST 2017
تدبیر استفاده از «تبریزکارت» در ناوگان حمل‌و‌نقل‌ عمومی Sat Apr 15 19:19:33 IRDT 2017
تدبیر ناگفته‌هایی درباره قاتل ستایش کوچولو / جنایت‌هایی که در فضای مجازی کلید می‌خورد Thu Apr 20 12:52:43 IRDT 2017
تدبیر قالیباف نیامد آخـوندی می رود! Mon Jan 30 07:54:41 IRST 2017
تدبیر عکس / سقوط دکل برق شهر ملایر Mon Feb 13 15:07:02 IRST 2017
تدبیر واکنش ترکیه به اظهارات ترامپ درباره کشتار ارامنه Wed Apr 26 02:45:00 IRDT 2017
تدبیر سرریز سد سفیدرود در پایان فروردین‌ماه Sat Apr 08 10:25:44 IRDT 2017
تدبیر فیلم/ حمایت رضا عطاران از روحانی Sat May 13 12:34:43 IRDT 2017
تدبیر 3 گروهی که شانس خود را در بازار ایران امتحان می‌کنند Wed Jul 05 19:55:39 IRDT 2017
تدبیر شرایط دریافت گواهینامه رانندگی از سوی مشمولان غایب سربازی تعیین شد Tue Feb 28 14:52:14 IRST 2017
تدبیر فرمانده انتظامی نهاوند: چاشنی انفجاری کشف کردیم Wed Jul 26 03:30:00 IRDT 2017
تدبیر خبر خوب برای پرسپولیس/ الشلهوب دیدار با سرخپوشان را از دست داد Sun Apr 23 11:44:02 IRDT 2017
تدبیر آغاز فعالیت اداره های شهرستان های رشت، لاهیجان، آستانه اشرفیه و سیاهکل با دو ساعت تاخیر Fri Feb 03 22:29:01 IRST 2017
تدبیر ایران انفجارهای تروریستی در عراق را محکوم کرد Fri Feb 17 00:50:00 IRST 2017
تدبیر نرخ دلار کاهش یافت Thu May 18 14:52:01 IRDT 2017
تدبیر پیکر مریم میرزاخانی در مراسمی خصوصی و در شأن او تدفین شد Thu Jul 20 01:50:00 IRDT 2017
تدبیر نگرانی ارزی برای کالاهای واسطه‌ای خوراکی Sat Aug 04 20:09:53 IRDT 2018
تدبیر تبریک پنه لوپه کروز به فرهادی: آفرین اصغر+ عکس Tue Feb 28 03:00:00 IRST 2017
تدبیر جمنا مسئول شکست اصولگرایان است Thu May 25 08:47:39 IRDT 2017
تدبیر اگربرجام نبود،امروز 450هزار بشکه نفت صادر می کردیم Sat Mar 25 09:30:00 IRDT 2017
تدبیر نمره منفی بزرگ در کارنامه اصولگرایان مجلس/ بهارستان چگونه خود را خلع سلاح کرد؟! Tue Mar 14 16:31:03 IRST 2017
تدبیر افزایش قیمت پراید؛پژو و سمند! Tue Jul 04 05:00:00 IRDT 2017
تدبیر نامه مهناز افشار، باران کوثری، هانیه توسلی، بهرام رادان و حامد بهداد به رییس‌جمهور؛ کودکان را دریابید Sun Apr 16 17:04:52 IRDT 2017
تدبیر موتورسیکلت‌های توقیفی فاقدبیمه ترخیص نمی‌شوند Wed Mar 01 13:50:48 IRST 2017
تدبیر واژگونی اتوبوس در جاده شیراز با 8 مجروح Tue Apr 25 12:08:37 IRDT 2017
تدبیر چزئیات دیدار بابک زنجانی با قاضی پرونده در زندان Wed Jul 19 14:18:23 IRDT 2017
تدبیر احداث 2 واحد نیروگاه اتمی جدید با پیمانکار روسی، به زودی Tue Apr 11 01:10:00 IRDT 2017
تدبیر نرخ انواع ارز در بازار روز پنج شنبه Thu Feb 02 12:58:27 IRST 2017
تدبیر هشدار تیلرسون به مسکو درباره سوریه: بین آمریکا و ایران و حزب‌الله یکی را انتخاب کنید/دوران حکمرانی خانواده اسد به اتمام رسیده Tue Apr 11 16:06:57 IRDT 2017
تدبیر آتش سوزی در بیمارستان «رازی» رشت Wed Feb 01 10:32:37 IRST 2017
تدبیر انتخاب اوپکی‌ها بین بد و بدتر/ نشست سنت پترزبورگ به نتیجه می‌رسد؟ Sat Jul 22 10:20:00 IRDT 2017
تدبیر احتمال تغییر وزیر خارجه آمریکا؛ جانشین یک خانم است Sun Jul 02 13:11:04 IRDT 2017
تدبیر امریکا نمی‌تواند اراده ملت ایران را متزلزل کند / کسانی دم از حقوق بشر و آزادی می‌زنند که ابتدایی‌ترین حقوق انسانی را زیر پا می‌گذارند Sun Feb 12 09:20:24 IRST 2017
تدبیر ترامپ: شکنجه کارساز است/ ساخت دیوار مرزی تا چند ماه آینده Thu Jan 26 06:30:00 IRST 2017
تدبیر احتمال سیلاب در سیزده‌ بدر Tue Mar 28 15:39:54 IRDT 2017
تدبیر کشف 242 جمجمه در گورهای مخفی مکزیک Sat Mar 11 16:52:24 IRST 2017
تدبیر حفاظت از مزارع کشاورزی با حفاظ لیزری/جلوگیری ازآفات بدون سم ممکن می‌شود؟ Mon Jun 26 12:43:36 IRDT 2017
تدبیر تقدیر حق شناس از انصراف محسن هاشمی Fri Jul 21 00:00:00 IRDT 2017
تدبیر اظهارات لیمبرت در خصوص اهداف آمریکا مقابل ایران Thu Mar 09 06:30:00 IRST 2017
تدبیر کشف کارخانه تولید گاز خردل داعش در شرق موصل Sun Jan 29 11:05:21 IRST 2017
تدبیر اطلاعیه مهم کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات کشور/ تخلف صدا و سیما از اصل بیطرفی/ دو خبرگزاری متخلف هستند Wed Apr 26 19:28:46 IRDT 2017
تدبیر حاشیه دست از سر "ناصر سرخ‌ها" برنمی‌دارد/ شکایت پسر محمدخانی از یک فیلم Tue Feb 14 07:36:03 IRST 2017
تدبیر درگذشت پدر محسن تنابنده Tue Jul 11 16:15:02 IRDT 2017
تدبیر نامه اعتراضی مشایی به اژه‌ای: بقایی بر اساس دستور رهبری آزاد شد/ تلاش برای حذف بقایی خطرناک است Wed Apr 19 00:45:18 IRDT 2017
تدبیر اظهارنظر دولتی ها درباره انتخابات هیأت رئیسه دخالت قوا در امور یکدیگر است Mon May 29 04:38:24 IRDT 2017
تدبیر حمله موشکی حزب‌الله به مواضع داعش در «بعلبک» Fri Jan 20 11:51:33 IRST 2017
تدبیر استقبال نتانیاهو از دستور ساخت دیوار حائل در مرز آمریکا با مکزیک (+ واکنش‌ها) Sun Jan 29 10:31:57 IRST 2017
تدبیر ابهام در علت سقوط هواپیمای میگ 23 ارتش سوریه در استان هاتای ترکیه Sun Mar 05 02:15:00 IRST 2017
تدبیر سخنگوی ائتلاف: هیچ مدرکی دال بر کشته شدن ابوبکر بغدادی وجود ندارد Sat Jun 24 06:00:00 IRDT 2017
تدبیر واکنش سپاه به تهدیدات آمریکا علیه موشک های ایران: ذره ای تغییر نخواهیم داد Thu Feb 02 20:44:12 IRST 2017
تدبیر جدیدترین نقشه از روشنایی شب کره‌زمین+ تصاویر Fri Apr 14 07:00:00 IRDT 2017
تدبیر بیمه سلامت، کار بزرگ دولت برای اقشار کم درآمد Thu May 11 16:55:50 IRDT 2017
تدبیر حماسه مشهد؛ شهرشون رو پس گرفتند! Sun May 21 17:34:11 IRDT 2017
تدبیر مکزیک پیشنهاد کمک مالی واشنگتن را رد کرد Sat Feb 25 02:15:00 IRST 2017
تدبیر حمایت پارسا پیروزفر از روحانی:رای ندادن ما را در گردابى آشنا فرو خواهد کشید Thu May 18 19:22:48 IRDT 2017
تدبیر پارلمان اروپا درخواست ترزا می برای بررسی روابط پس از بریگزیت را رد کرد Thu Mar 30 13:47:13 IRDT 2017
تدبیر نتایج جدیدترین نظرسنجی انتخاباتی Thu May 18 19:14:04 IRDT 2017
تدبیر آخرین وضعیت متعرضان به سفارت عربستان و ماجرای بازداشت یکی از اعضای تیم مذاکره هسته‌ای Mon Mar 06 07:00:00 IRST 2017
تدبیر مرگ دلخراش 4 کارگر درون دستگاه خمیر کاغذ در مشهد Tue May 30 03:00:00 IRDT 2017
تدبیر پر فروش ترین گوشی دنیا در سال گذشته چه بود؟ Thu Mar 30 10:18:12 IRDT 2017
تدبیر شعار «نه شرقی نه غربی» متعلق به دورانی است که اکنون تمام شده / مگر روسیه، همان شوروی سابق است؟ این کشور ایران را به ترامپ نفروخت Wed Jul 18 09:30:07 IRDT 2018
تدبیر هافبک نفت آبادان ادعای پرسپولیس را تائید کرد Tue Apr 04 07:30:00 IRDT 2017
تدبیر روحانی باید واقعیت‌ها را بگوید Sat Apr 29 11:23:32 IRDT 2017
تدبیر انتقادات اقتصادی باهنر از دولت روحانی / شاید رییسی و قالیباف تا آخرش بمانند Thu May 04 19:02:45 IRDT 2017
تدبیر مهدی طارمی از بازی الهلال محروم است Thu Feb 16 19:48:55 IRST 2017
تدبیر چند سؤال از محمدباقر قالیباف Sun May 14 08:22:11 IRDT 2017
تدبیر گشایش دفتر صدور روادید در فرودگاه بین المللی کرمان Thu Apr 20 13:48:02 IRDT 2017
تدبیر پیونگ‌یانگ تمام پیشنهادهای آمریکا برای خلع سلاح را رد کرد Sun Aug 12 13:17:40 IRDT 2018
تدبیر واکنش به اظهارات مشمئز کننده درباره "درگذشت آیت الله هاشمى": این سخنان نشان دهنده "عقده ها" و "خود زنى" سیاسى است Fri Jan 27 14:07:24 IRST 2017
تدبیر 3 ستاره زن جوان سینماى ایران (عکس) Mon May 01 13:31:21 IRDT 2017
تدبیر سکوت رحمانی فضلی در مورد تخلفات شهرداری شائبه سیاسی دارد/روحانی برای مقابله با کارشکنی‌ها تدبیر کند Sun Jan 29 12:55:49 IRST 2017
تدبیر روحانی موجب امیدوار شدن دانشگاهیان شد Sun May 07 12:22:13 IRDT 2017
تدبیر روحانی چه باید بکند Thu Apr 06 08:25:50 IRDT 2017
تدبیر در سوریه و یمن، هزینه می‌دهیم اما بهره‌ای نمی‌بریم/مسائل سیاست خارجی را نباید حیثیتی کرد Mon Mar 13 02:24:17 IRST 2017
تدبیر سارق مسلح بانک های شیراز دستگیر شد Wed Jul 05 10:30:00 IRDT 2017
تدبیر سکه‌ای وارد بازار نشد ، قیمت سکه و طلا بازهم بالا رفت Fri Aug 10 20:04:34 IRDT 2018
تدبیر تنبیه وحشتناک دانش آموز در رودبار کرمان (+ عکس) Sun Feb 12 12:05:55 IRST 2017
تدبیر ایران به انفجارهای تروریستی در مصر واکنش نشان داد Sun Apr 09 19:44:26 IRDT 2017
تدبیر ضرر میلیاردی به باشگاههای لیگ برتر/چرا نگذاشتند بلیط فروشی دستی باشد؟ Tue Apr 25 11:52:39 IRDT 2017
تدبیر رونمایی از محموله تاریخیِ استردادی به ایران Mon Jan 02 08:29:41 IRST 2017
تدبیر باشگاه سپاهان: ویسی هنوز سرمربی ماست Fri Feb 03 17:03:56 IRST 2017
تدبیر حافظی: شهردای می‌گوید 25 اما حدود 40 هزار میلیارد تومان بدهی دارد / بخشی از بدهی‌ها تخلف است Tue Apr 18 12:56:24 IRDT 2017
تدبیر اخطار به 13 پاساژ حادثه خیز تبریز Wed Jan 25 17:30:13 IRST 2017
تدبیر اولویت‌های راه‌آهن جمهوری اسلامی در سال جدید Mon Apr 03 00:30:00 IRDT 2017
تدبیر عکس / محسن هاشمی در گردهمایی اهل سنت تهران حامی روحانی Mon May 15 10:45:56 IRDT 2017
تدبیر انتقاد موگرینی از رویکرد مهاجرتی ترامپ Fri Feb 03 17:06:03 IRST 2017
تدبیر منصوریان: در هر دو بازی رفت و برگشت کلین‌شیت می کنیم / در آسیا تیمی مقابل خط حمله ما مقاومت نداشته است Sun May 21 13:58:39 IRDT 2017
تدبیر با ادعاهای کذب نمی‌توان رضایتمندی مردم را خدشه دار نمود Thu May 04 08:30:00 IRDT 2017
تدبیر امضای 12 سند همکاری در سفر وزیر بهداشت به هاوانا Thu Feb 16 00:30:00 IRST 2017
تدبیر رویا تیموریان و دخترش/عکس Tue Apr 25 11:23:39 IRDT 2017
تدبیر ترافیک پرحجم آزاد راه کرج ـ تهران/ بارش باران در جاده‌های غربی/ هشدار لغزندگی راه‌ها Mon Apr 24 10:39:20 IRDT 2017
تدبیر پیامدهای تصویب بودجه نظامی 717 میلیاردی آمریکا بر اقتصاد/ جایگاه افغانستان، عراق و ایران در قانون دفاع ملی Wed Aug 15 13:02:19 IRDT 2018
تدبیر تاثیر شگفت‌انگیز قهوه در پیشگیری از برخی بیماری‌ها Sat Mar 04 12:25:27 IRST 2017
تدبیر مناظره‌های انتخاباتی زنده می‌شوند؟ /نامه به وزیر کشور برای تجدید نظر در عدم پخش زنده مناظرات Fri Apr 21 14:27:25 IRDT 2017
تدبیر نگرانی شدید کارشناسان از برخورد هیجانی کاندیداها با مسائل اقتصادی مردم Thu Apr 27 14:30:04 IRDT 2017
تدبیر سخنرانی زهرا نعمتی در اجلاس ژنو Tue Apr 04 08:55:00 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران فالح فیاض: عراق بعد از همه‌پرسی کردستان، قوی‌تر شد/العبادی از آمریکا دستور نمی‌گیرد Wed Nov 01 11:59:13 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی بیشترین تفاهم نامه های دانشگاه امیرکبیر با کشور فرانسه است Mon Apr 03 16:21:00 IRDT 2017
عصر ایران واکنش سایپا درباره تغییر مدیرعامل Mon Nov 20 10:35:37 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی زمان رای گیری در 6 شهر استرالیا به دلیل استقبال مردم 2 ساعت دیگر تمدید شد Fri May 19 20:20:00 IRDT 2017
جام جم آنلاین ظریف به روسیه رفت Wed Sep 13 13:56:56 IRDT 2017
بولتن نیوز بازگشت رسمی علی‌حسینی به وزنه‌برداری Sun Aug 06 16:08:59 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران بازیگری زنی که در 12 سالگی برای رفتن به جبهه نامه جعل کرده بود + فیلم Thu Mar 09 14:19:14 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران برخورد با موتورسواران فاقد کلاه ایمنی از امروز/تقسیم بار ترافیک صبحگاهی تهران Sun Jul 08 11:07:37 IRDT 2018
پول نیوز آمریکایی‌ها از خودروهای اوبر به جای آمبولانس استفاده می‌کنند Mon Dec 18 21:09:01 IRST 2017
نماینده کاخ سفید تشدید تحریم‌ها علیه ایران را بررسی می‌کند Tue Apr 18 12:02:26 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجو عناوین روزنامه‌های سیاسی 9 خرداد 96/ دولت امید علیه فراکسیون امید +تصاویر Tue May 30 00:20:14 IRDT 2017
آفتاب دیدار عراقچی با آمانو در وین+عکس Wed Dec 13 19:19:32 IRST 2017
جام نیوز تکلیف عجیب به باشگاه پرسپولیس؛ با این فرد قطع رابطه کنید! Sun Dec 03 22:21:25 IRST 2017
آریا سی ان ان: پاسخ مقامات ایران به وزیر خارجه آمریکا سخت بود Wed May 23 13:41:54 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر نانسی پلوسی در اجلاس ایپک خواستار ادامه تحریم های یکجانبه علیه ایران شد Wed Mar 29 00:46:26 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجو کمبود نقدینگی در شهرداری تهران/ منتظر تصویب لایحه درآمد پایدار هستیم Mon Aug 20 08:44:20 IRDT 2018
خبرگزاری مهر همایش استانداران سراسر کشور برگزار شد Tue Dec 19 16:41:32 IRST 2017
فردا کاوه رضایی داغ دل استقلالی‌ها را تازه کرد Sun Sep 17 10:55:30 IRDT 2017
پارس نیوز خانه سالمندان پاستور Thu Aug 10 14:00:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس اروپایی‌ها پس از برجام جرأت نمی‌کردند از ترس آمریکا با ایران کار کنند/ اگر مسئله هسته‌ای هم حل شود بهانه‌های دیگر می‌تراشند Sat May 12 11:15:00 IRDT 2018
جماران برداشت کدو سبز در هرمزگان آغاز شد Sun Nov 12 14:00:26 IRST 2017
ورزش 3 تماشاگرنماهای دنیای فوتبال Sat Apr 01 22:47:17 IRDT 2017
جماران محرم، ماه نهضت جاودانه سالار شهیدان و سرور اولیای خداست. Sat Sep 23 15:00:54 IRST 2017
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین لیبرمن: هر سرباز سوری در جولان ببینیم خونش پای خودش است Tue Jul 10 15:37:45 IRDT 2018
پارس نیوز سقوط یک پهپاد آمریکایی در پروان افغانستان Sat Mar 04 14:49:29 IRST 2017
پول نیوز دیدار نوروزی رئیس هیئت مدیره بانک ایران زمین از شعب کیش Wed Apr 05 14:34:32 IRDT 2017
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین آغاز ساخت 545 واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد خراسان شمالی Sat Jun 09 14:45:39 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر کاهش منابع آبی روستاهای استان اصفهان Wed Jun 28 19:31:53 IRDT 2017
ایلنا اجرای طرح پهنه بندی محصولات باغی برای کاهش مخاطرات طبیعی Wed Jun 21 16:04:24 IRDT 2017
روزنو تدبیر امیدبخش سلطانی‌فر برای حل مشکل مالیات‌های انباشته استقلال و پرسپولیس Sun Nov 12 13:20:01 IRST 2017
پارس فوتبال نگاهی به روزنامه ابرار ورزشی یکشنبه 1 مهر 97 ؛ دوئل پروفسور و جادوگر؛ کی روش ماندنی شد؟؛ الدحیل-پرسپولیس بازی ماندگار تاریخ Sun Sep 23 05:40:54 IRST 2018
برنا تمام شد/ مدافع ایرانی به جای بازیکن اسرائیلی Wed Jul 05 15:57:27 IRDT 2017
آنا تمدید کنسرت زمستانی علیرضا قربانی در تالار وحدت Mon Feb 20 11:39:34 IRST 2017
وزارت نیرو هشدار سیلاب در مسیر رودخانه "گاوه رود" کردستان Tue Apr 18 18:08:00 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران ویدئو منتشر شده از عامل انفجار تروریستی استامبول Tue Jan 03 09:14:43 IRST 2017
ایستا نیوز ویژگی های نسخه موبایلی اینترنت بانک تجارت Thu Sep 21 21:32:25 IRDT 2017
تهران پرس پیشرفت 82 درصدی آزادراه همت – کرج/تامین 15 میلیارد برای خرید واحدهای مسکونی Sat Jan 20 07:12:00 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران تسریع در رسیدگی به وضعیت ساحل بندرترکمن Sat Jul 08 13:46:53 IRDT 2017
خبرگزاری مهر دو بازیکن مصدوم استقلال به بازی با ذوب آهن می‌رسند Sat Sep 16 17:14:48 IRDT 2017
اتاق خبر رشد 28 درصدی ارزش معاملات مسکن Tue Apr 24 11:36:02 IRDT 2018
روزنو دو کشته و یک مجروح در برخورد روآ با تیر چراغ‌برق Tue Jan 23 15:00:37 IRST 2018
ایسکانیوز مصر خود را در باتلاق سوریه گرفتار نمی کند Sat Apr 21 11:57:35 IRDT 2018
اعتدال آذربایجان مخالف نصب داربست و استقرار بتن در کنار خیابان‌‌ها هستم/ کمیته فنی سازمان زیباسازی باید ایمنی تابلوها را بررسی کند Tue Nov 21 18:52:42 IRST 2017
خرداد نیوز زلزله‌ای بسیار قوی شمال ونزوئلا را به لرزه درآورد Wed Aug 22 09:25:54 IRDT 2018
ورزش 3 انتقام مربی کروات / برانکو دست از سر نفت بر نمیدارد(عکس)  Thu Aug 10 18:23:00 IRDT 2017
پایگاه خبری الف تهرانی‌ها به طور متوسط ماهانه چقدر صدقه می‌دهند؟ Wed May 10 10:38:16 IRDT 2017
ایسکانیوز بازگشت سایپا از سرعین/ تمرینات تیم دایی از شنبه پیگیری می‌شود Thu Jun 29 16:28:36 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران جدیدترین خبرها از سقوط هواپیمای مسافربری تهران - یاسوج + فیلم Sun Feb 18 11:51:39 IRST 2018
صراط کتک کاری زوج جوان به خاطر قطع شدن اینترنت خانه Wed Apr 26 00:17:42 IRDT 2017
خبرگزاری مهر عملکرد خوب کردستان در میزبانی مسابقات ملی مورد توجه قرار دارد Sat Oct 28 14:31:46 IRST 2017
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین رکود سنگینی در کشور حاکم است/ 50 درصد ظرفیت واحدهای تولیدی مازندران تعطیل است Mon Jul 10 11:03:55 IRDT 2017
پارس فوتبال فیلم ؛ معرفی ترکیب منچستریونایتد برای شروغ فصل 2017/2018 Fri Aug 04 11:00:06 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم روپایی‌های ضعیف، خرید جدید رئال مادرید در مراسم معارفه‌‌اش را خجالت‌زده کرد! + فیلم Tue Jul 11 15:01:54 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران طرح‌های جامع کاهش حوادث رانندگی جاده‌ای خراسان رضوی تهیه می‌شود Wed Jun 13 11:25:05 IRDT 2018
598 آقای روحانی! اصلاح طلبان سابقه دیوارکشی دارند نه اصولگرایان! Thu May 11 10:03:49 IRDT 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی یادداشـت‌‌هـای اخـتصـاصـی Mon Jan 23 03:30:00 IRST 2017
واحد مرکزی خبر گرد و خاک، سده Sun May 13 20:11:15 IRDT 2018
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین زنگ هشدارآلودگی هوا دوباره در مشهد به صدا درآمد Tue Sep 11 14:39:14 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران القدس العربی: رئیس‌جمهور آمریکا خود را فراتر از قانون و عدالت می‌بیند! Sun Aug 05 17:25:15 IRDT 2018
زومیت تصویر پیکسل 3 گوگل با نمایشگر 5.5 اینچی بدون بریدگی نمایشگر فاش شد Fri Aug 31 12:30:00 IRDT 2018
جام نیوز پاسخ های رویا تیموریان به سوال های غافلگیر کننده رامبد جوان +عکس Thu Mar 16 09:26:02 IRST 2017
فردا آخرین وضعیت جوی و ترافیکی جاده‌های کشور Wed Sep 19 09:15:31 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر از هفته آینده ؛ برگزاری مرحله دوم آزمون استخدامی جمعیت هلال احمر Wed Feb 01 15:27:46 IRST 2017
واحد مرکزی خبر زمین لرزه پنج و شش دهم ریشتری کره شمالی را لرزاند Sun Sep 03 08:18:06 IRDT 2017
فردا آبی که درمان می‌کند Sun Apr 02 06:30:01 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران ماجرای خوابیدن در کنار جسد یک عراقی Sat Feb 18 08:49:25 IRST 2017
خبرگزاری مهر انسان در هنگام مرگ عصاره زندگی خود را می چشد Sun Jul 24 09:44:28 IRDT 2016
خبرگزاری تسنیم آمار "مرکز آمار" گزارش رئیس جمهور را رد کرد/615 هزار شغل در این دولت از دست رفت + مستندات Fri Jun 24 09:20:29 IRDT 2016
خبرگزاری مهر رفع محدودیت های ساخت خوابگاه در برنامه ششم توسعه Sun Mar 05 14:06:22 IRST 2017
تابناک برگزیده منچسترسیتی - وست برومویچ Sun Oct 29 14:21:50 IRST 2017
خبرگزاری مهر راهبرد سپاه مبارزه با عقبه و محل تجمع گروهک های تروریستی است Fri Jul 21 11:21:08 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم عملیات ساخت نخستین پارک بانوان در استان ‌ایلام آغاز شد Mon Oct 08 19:06:09 IRST 2018
پارس فوتبال گرشاسبی خبر داد ؛ پرسپولیسی‌ها ارز دولتی می‌خواهند ! Tue Jul 24 19:36:34 IRDT 2018
اعتدال واکنش متفاوت معادی به خودکشی یک خواننده/ عکس Fri Jul 21 12:29:16 IRDT 2017
آفتاب توئیت جدید رئیس‌جمهور درباره مخاطب بایدها با انتشار فیلمی از دیدار با مسئولان رهبری+ویدئو Tue Jun 27 21:15:56 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران عصبانیت رئیس فیفا از دست مسی و رونالدو Sun Sep 30 11:58:01 IRST 2018
خبرگزاری دانشجو فیلم/ تاخیر در تحویل خودروهایی که خودروسازان تعهد کرده‌اند تا کی ادامه دارد؟ Tue Sep 04 11:54:49 IRDT 2018
فرارو میوه به صدر گرانی برگشت Tue Feb 14 17:10:39 IRST 2017
یک ورزش یزدی: من عقب نمی‌کشم! Thu Aug 02 23:00:01 IRDT 2018
جوان آنلاین سومی جوانان ووشوی ایران در آسیا Wed Sep 20 17:12:28 IRDT 2017
بولتن نیوز اعتراف جواد خیابانی به خوابیدن و جا ماندن از گزارش مسابقه! + فیلم Tue Feb 28 14:23:05 IRST 2017
میزان مهراوه شریفی‌نیا با ظاهر متفاوت در جشنواره فیلم فجر 96+ عکس Tue Feb 06 11:00:01 IRST 2018
9دی ترامپ از نگاه کاریکاتوریست‌های ایرانی Sat Mar 04 00:00:00 IRST 2017
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین پیروزی پرگل آرسنال برابر اورتون/ شروعی رویایی برای اوبامیانگ در جمع توپچی ها Sat Feb 03 22:55:33 IRST 2018
تابناک نظام بانکی باید اصلاح شود Fri May 26 23:46:17 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر زنجانیها ، آینه فداکاری وانقلابیگری درطول تاریخ Thu Aug 16 12:40:07 IRDT 2018
پرس شیعه مخالفت نخست وزیر تونس با خروج اعضای حزب آفاق از کابینه Mon Dec 18 20:16:46 IRST 2017
پایگاه خبری الف سپرده‌های یک موسسه دست دلالان افتاد +سند Wed Aug 23 03:00:00 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر غرق شدن یک جوان در بستان Thu Jul 12 14:06:00 IRDT 2018
خبرگزاری فارس پاسخ کوبنده ایران به تهدیدات/برای توسعه صنایع موشکی خود از هیچ کشوری اجازه نمی‌گیریم Thu Feb 16 11:54:00 IRST 2017
برنا بارندگی در کشور کاهش 39 درصدی دارد Sat Feb 04 12:50:35 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی رهاسازی 6 بهله عقاب و سنقر در آستارا Sun Mar 05 23:57:00 IRST 2017
فردا نحوه محاسبه سنوات حقوق‌بگیران برای سال آینده Sat Jan 13 18:47:58 IRST 2018
میزان راموس: ایران می‌تواند پرتغال را به زحمت بی‌اندازد/ نمیدانم چرا هوادارن ایرانی من را هو کردند Thu Jun 21 02:26:48 IRDT 2018
فردا حجت الاسلام رئیسی وارد بیرجند شد Tue Apr 25 09:00:43 IRDT 2017
آریا تازه ترین رنکینگ فدراسیون جهانی تکواندو مشخص شد Mon Jun 04 11:56:42 IRDT 2018
جماران ارزیابی تیم فوتبال نوجوانان در آستانه جام جهانی Sun Sep 10 15:30:16 IRDT 2017
خبرگزاری فارس کشف 101 کیلو حشیش در زابل Fri Mar 10 02:54:00 IRST 2017
شبکه خبر طلبکاری عربستان پس از عقب نشینی تلویحی قطر Sat Jul 22 14:09:08 IRDT 2017
بولتن نیوز قیمت روز فرنگی‌ها در میادین تره بار+ جدول Tue May 16 12:47:51 IRDT 2017