تدبیر - Sun Jul 23 00:10:00 IRDT 2017 نمایش خبر

وزیر ورزش: برای حضور زنان در ورزشگاه نیازمند حمایت مراجعیم/ عربستانی ها را مجبور می کنیم در ایران بازی کنند

مسعود سلطانی فر، چند ماهی می شود که سکان وزارت ورزش و جوانان را در اختیار گرفته و اکنون نوبت به گزینشی دیگر فرا رسیده است، سلطانی فر در گفت و گو با روزنامه قانون در خصوص چند ماه مدیریت خود در این عرصه، نکات جالبی را گفته که در ادامه متن کامل آن را می خوانید.


 در این گفت‌وگو تلاش می‌کنیم تا مصداقی پیش برویم و از کلیات بپرهیزیم. نخستین چالشی که در دوره وزارت شما حاشیه‌ساز شد، این بود که قرار بود خانواده‌ها در بازی‌های لیگ جهانی والیبال به ورزشگاه بروند. بلیت فروشی که انجام شد، یک عده معتقد بودند حضور خانواده‌ها گزینشی بوده است. آیا شما این موضوع را بررسی کردید؟
 این گونه نبود که همه با بلیت‌فروشی بیایند یا همه گزینشی در ورزشگاه حاضر شوند. در حقیقت روشی تلفیقی بود. تعدادی بلیت خریدند، تعدادی نیز خانواده بازیکنان، مربیان و دست‌اندرکاران بودند که به ورزشگاه رفتند. در حقیقت تلفیقی از چند گروه بودند که آمدند مسابقات را دیدند. اتفاق خوبی بود.
 در دوره‌های بعدی اجازه حضور خانواده‌ها در ورزشگاه داده می‌شود؟
 به هر حال عوامل و دستگاه‌های مختلفی در این قضیه دست اندرکار هستند که باید همگرایی و تعامل بین همه آن‌ها به وجود بیاید و همه به این باور برسند که حضور خانواده‌ها در ورزشگاه‌ها نه تنها از لحاظ فرهنگی و اجتماعی مشکل‌ساز نیست بلکه می‌تواند جلوی بروز برخی از مشکلات و ناهنجاری‌های فرهنگی را نیز بگیرد. امیدواریم بتوانیم در ماه‌های آینده و جلساتی که در شورای اجتماعی کشور و دیگر تشکل‌ها می‌گذاریم، کار توجیهی انجام دهیم و همه را به این باور برسانیم که این هماهنگی ایجاد شود و اول در رشته‌های سالنی و بعد در سایر رشته‌ها بتوانیم زمینه حضور مناسب و سازنده خانواده‌ها را فراهم کنیم.
 تایید لباس بانوان بسکتبالیست از سوی فیبا که با نامه‌نگاری شما انجام شد، یکی از اقدامات مثبتی بود که در دوره وزارت شما اتفاق افتاد. آیا آن را پیگیری‌می‌کنید؟ آیا قرار است بانوان با همین لباس‌ها تشکیل اردو بدهند و به مسابقات بین المللی اعزام شوند؟
 در حال حاضر لباس بانوان، مراحل تایید نهایی را در فدراسیون جهانی گذرانده و این مجوز صادر شده که ما بتوانیم بانوان‌مان را با پوشش اسلامی به مسابقات بین المللی مثل سایر رشته‌هایی که بانوان حضور پیدا می‌کنند از جمله والیبال و فوتبال اعزام کنیم. این امکان هست که بسکتبالیست‌های کشورمان نیز در مسابقات حضور پیدا کنند.
 چرا از سوی وزارت ورزش و جوانان نامه‌نگاری انجام شد؟ آیا فدراسیون نمی‌توانست این مشکل را حل کند؟
 از همان روزهای اولی که به عنوان وزیر ورزش معرفی شدم، این بحث مطرح بود. فکر می‌کردم اگر خودم دخالت کنم، مشکل حل خواهد شد. با وجود اینکه برخی توصیه‌ها می‌شد که در بدو ورود این کار را انجام ندهیم زیرا ممکن است با مشکل مواجه شود، نتیجه نگیریم یا برای شروع کار ما مناسب نباشد، ولی من باور داشتم که یکی از وظایف مهم ما این است که بانوان‌مان را به همه حقوقی که در ورزش دارند برسانیم و شرایط مساعد را برای آن‌ها به وجود بیاوریم. در نهایت این کار را انجام دادیم و خوشبختانه با رویکرد مثبت فدراسیون جهانی بسکتبال نیز مواجه شدیم و لباس‌ها تایید شد.
 انتقاداتی نیز از عملکرد برخی از فدراسیون‌ها شکل گرفته است. به عنوان مثال عملکرد فدراسیون بوکس زیر ذره‌بین منتقدان قرار گرفته است. برنامه ای برای تغییر در این فدراسیون دارید؟
 فدراسیون‌ها یک مجمعی دارند و نحوه انتخاب، ارزیابی و جایگزینی روسای فدراسیون، سازوکاری است که در اساسنامه‌ها پیش بینی شده است. بحث این نیست که ما حکمی را بزنیم و یک نفر را عزل بکنیم. کسی که توسط مجمع یک فدراسیون انتخاب شده به کار خود ادامه می‌دهد اما اقدامی که در حال حاضر با جدیت انجام می‌دهیم و البته جزو مهم‌ترین کارهایی است که شروع کردیم، ارزیابی کار فدراسیون‌ها و روسای‌شان است. در اولین ارزیابی که ارائه دادیم، پنج فدراسیون فعال مشخص و خبری شد. پنج فدراسیون ضعیف‌مان نیز مشخص شد. تمام فدراسیون‌ها براساس عملکردی که داشتند ارزیابی شدند و به آن‌ها نمره داده شد. این نظام ارزیابی مستمر جزو برنامه‌ها و سیاست‌های‌مان است که ادامه ‌می‌دهیم. وقتی که در یکی دو دوره، یک فدراسیون جزو فدراسیون‌های ضعیف قرار بگیرد،باید فکری کنیم و از طریق سازوکار قانونی و مجمع این کار را انجام خواهیم داد.
 اما هنگامی که انتخابات برگزار می‌شود، گاهی برخی از کاندیداها به نفع رییس قبلی فدراسیون کنار می‌روند و این تغییر و تحول صورت نمی گیرد. شاید بعد از 28 سال لازم باشد که وزارت ورزش به انتخابات برخی فدراسیون‌ها از جمله بوکس ورود کند.
 من فکر می‌کنم ما در مجموع نیاز به فضا، افراد، انرژی جدید و نیروهای جوان‌تر داریم. در واقع نیاز به ظرفیت‌هایی داریم که وجود دارد و ما کمتر به آن‌ها پرداختیم و از آن‌ها استفاده کردیم. امیدوار هستم اگر قرار بود در آینده وزیر ورزش باشم، در انتخابات روسای فدراسیون‌ها بتوانم از نیروهای با انرژی و جوان‌تر استفاده کنم.
 برخی معتقدند در فدراسیون تکواندو نیز نیاز به تغییر و تحول احساس می‌شود.
 همه فدراسیون‌ها به همین شکل هستند. یعنی چیزی که می‌گویم ارزیابی کار تمام فدراسیون‌هاست. چه فدراسیون‌هایی که در حال حاضر موفق هستند و چه فدراسیون‌های ضعیف، عملکرد همه آن‌ها ارزیابی خواهد شد و استثنایی وجود ندارد. عملکرد همه فدراسیون‌ها را به صورت مستمر و دوره‌ای مورد ارزیابی قرار می‌‌دهیم. امیدوار یم در ارزیابی‌های بعدی تعداد فدراسیون‌های فعال‌مان بیشتر شود.
 در روزهای اخیر اتفاقات عجیب خبری در فدراسیون فوتبال رخ داده است. بسیاری معتقد بودند مخالفان کی‌روش در حال حذف از فدراسیون هستند. برخی نیز معتقد بودند وزارت ورزش باید به این ماجرا ورود کند. شما همواره نشان دادید که حامی کی‌روش هستید و از ایشان حمایت می‌کنید.آیا موافق این عزل‌ها از فدراسیون بودید؟
 این‌ها مسائل داخلی فدراسیون فوتبال است. فکر می‌کنم در مورد همه این موارد رییس فدراسیون فوتبال توضیحات و استدلال‌های خودش را گفته است. ما نیز حمایت بی قید و شرط از هیچ کسی نداریم. در فدراسیون‌های مختلف هر زمانی که یک مسئول یا یک مربی موفق باشد، کارنامه و دستاوردهای خوبی داشته باشد و کارش را به صورت حرفه ای انجام دهد، مورد حمایت قرار می‌گیرد و اگر نتواند نتیجه بگیرد، به طور طبیعی باید فکری بکنیم.
 براساس شنیده‌ها حق پخش تلویزیونی در برنامه ششم گنجانده شده است. در این مورد توضیح بدهید.
 در برنامه ششم 5، 6 حکم خوب را برای توسعه ورزش گنجاندیم. یکی اختصاص 27/0 درصد از مالیات برارزش افزوده بود. این موضوع کم‌کم زمینه‌ را فراهم می‌کند که بتوانیم بودجه لازم را به مرور به استان‌ها اختصاص بدهیم و پروژه‌های نیمه‌تمام را تمام کنیم. ضمن اینکه به هیات‌های ورزشی نیز کمک خواهیم کرد. ارتباط با ورود و مشارکت گسترده بخش خصوصی نیز بخش دیگری از این برنامه است.به این شکل که هزینه‌هایی که بخش خصوصی انجام می‌دهد، به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی محسوب می‌شود. یکی دیگر از احکام خوبی که داشتیم، تعیین تکلیف در ارتباط با حق پخش تلویزیونی است که به عنوان یک بند در قانون برنامه ششم آمد. از حدود سه ماه قبل یک کارگروه مشترک را تشکیل دادیم. معاون من و دو، سه نفر از مدیران و رییس فدراسیون فوتبال به اتفاق معاونان صدا و سیما، جلساتی را نیز در این باره برگزار کردند. حرف ما از اول این بود که ظرفیت خیلی خوبی از جهت درآمدی در این بخش وجود دارد تا هم صدا و سیما منتفع شود، هم بخش ورزش کشور و اسمش را گذاشتیم یک سیاست برد – برد.
 درباره حق پخش تلویزیونی گمانه‌زنی‌ها فراوان است. شما به عنوان وزیر ورزش چه اقدامی برای حل این مشکل انجام داده‌اید؟
 من شاید چهار بار در حاشیه جلسات هیات دولت با آقای علی عسگری صحبت‌هایی کردم. مضمون این صحبت‌ها این بود که معنی پرداخت یا استفاده بخش ورزش از این امتیاز این نیست که از درآمدهای صداوسیما کم شود. ما شرایط و ظرفیتی داریم که اگر با هم تعامل و همکاری داشته باشیم، درآمد هر طرف افزایش پیدا می‌کند. پس منطقی است که همکاری کنیم و از این ظرفیت استفاده کنیم.
 واکنش رییس صدا و سیما به صحبت‌های شما چه بود؟
 خوشبختانه علی عسگری و معاونان‌شان رویکرد خوبی داشتند. ما چارچوب توافقنامه‌ای را تنظیم کردیم. چارچوب کلی همکاری‌های‌مان مشخص می‌شود. سپس جزییات اجرایی بررسی می‌شود تا بتوانند مراحل اجرایی کار را مشخص کنند. امیدواریم با شروع لیگ بتوانیم به یک همگرایی برسیم و نیاز نباشد از ابزارهای قدرتی‌مان استفاده کنیم و کشمکشی داشته باشیم. فکر می‌کنم که این بلوغ در بین مسئولان دو مجموعه و اعضای کارگروه هست که هر چه سریع‌تر به جمع بندی برسیم.
 بحث نظام جامع باشگاه‌داری از سال 82 مطرح بود که تا سال 89 مسکوت ماند. گفته می‌شود این بحث در حال بررسی و پیگیری است اما چه زمانی قرار است اجرایی شود؟
 دوستان طرحی را در بدو شروع به کارمان در این وزارتخانه، تهیه کرده بودند و در حال حاضر در حال بررسی آن هستیم تا به عنوان یک لایحه از طرف دولت تقدیم مجلس شود. امیدواریم به تدریج تیم‌های ما از تیم بودن به باشگاه تبدیل شوند و بتوانند سامان بگیرند. مصمم هستیم به عنوان یکی از مهم‌ترین کارهای‌مان در اولین سال دولت دوازدهم این کار را انجام بدهیم.
 معرفی نشدن هیات مدیره باشگاه پرسپولیس باعث نگرانی هواداران این تیم شده است. با توجه به اینکه لیگ برتر فوتبال در پنجم مرداد آغاز می‌شود، هواداران چه زمانی هیات مدیره این تیم را خواهند شناخت؟
 هیات مدیره این تیم قبل از شروع لیگ معرفی می‌شود.
 کمپینی در فضای مجازی به راه افتاده و درخواست‌هایی مطرح شده که بازی ایران و سوریه، به دلیل اینکه بازی مهمی نیست و ما به جام‌جهانی صعود کرده‌ایم، با حضور خانواده‌ها برگزار شود. در این باره چیزی شنیده‌اید؟
 یک نفر پیشنهادی داده که البته چندان جدی نیست. براى حضور خانواده‌ها در ورزشگاه‌ها نیازمند همکارى همه دستگاه‌هاى مسئول و حمایت مراجع فرهنگى و دینى هستیم و این کار باید در فضایى دور از جنجال اتفاق بیفتد.
 مشکل دیگری که در فوتبال وجود دارد، این است که برخی از تیم‌های بزرگ حاضر نیستند در برابر تیم‌ملی کشورمان بازی کنند.‌ بعد از بازی مقابل سوریه، امیدوار باشیم که تیم‌های مطرح به کشورمان بیایند یا ما در کشورهای دیگر در برابر آن‌ها قرار بگیریم؟
 از پایان بازی های مقدماتی جام جهانی که 14 شهریور است تا شروع جام جهانی 2018 که خرداد سال آینده است، ما یک نقشه راه و برنامه کلی را مدنظر داریم تا فدراسیون با هماهنگی کی‌روش برای آن تصمیم بگیرند. یک سری بازی‌های رسمی و ملی نیز داریم که باید برای آن‌ها برنامه‌ریزی کنیم. به طور طبیعی بازی‌های لیگ را نیز پیش رو داریم و باید بازی‌های‌مان در فیفادی (روز فیفا) برگزار شود. در فیفا‌دی‌ها به دنبال این هستیم که بتوانیم بازی تدارکاتی خوبی را با تیم‌های مناسب‌تر و برتر دنیا پیش‌بینی کنیم تا تیم ملی فوتبال ما بازی‌های جدی‌تر و سخت‌تری داشته باشد و برای حضور مقتدرانه در بازی‌های 2018 جام‌جهانی روسیه آماده شود. امیدوار هستیم با پیگیری‌هایی که فدراسیون انجام می‌دهد و تاکیدی که همگی داشتیم، بتوانند دیدارهای تدارکاتی خوبی را در چارچوب بازی‌های ملی برگزار کنند.
 مشکل مهمی که شاید نیاز باشد در دولت دوازدهم برطرف شود، همپوشانی برخی از رشته‌هاست. به عنوان مثال رشته شنا زیر نظر فدراسیون شنا و انجمن غواصی است. این اتفاق حاشیه‌هایی را ایجاد کرده است؛ یعنی مجوزهایی از انجمن غواصی گرفته می‌شود و فدراسیون شنا با آن مخالفت می‌کند یا برعکس این اتفاق رخ می‌دهد. اقدامی مدنظر دارید تا این مشکل حل شود؟
 ما در شنا این مشکل را نداریم. موضوعی که شما مطرح کردید مصداق شنا نیست زیرا بحث غواصی یک بحث است، شنا یک بحث است و واترپلو یک بحث دیگر. اما برخی از رشته‌های رزمی ممکن است که چنین حالتی را داشته باشند. این مشکل باید به مرور تعیین تکلیف و بررسی شود. من نیز در حوزه‌های مختلف معاونت‌های وزارتخانه دستور دادم تا هم در داخل حوزه معاونت قهرمانی و هم ورزش همگانی این تداخل ها را به مرور برطرف کنیم.
 ورزش در بیشتر نقاط دنیا به یک صنعت تجاری تبدیل شده است. در ایران اما هنوز به این جایگاه دست پیدا نکرده‌ایم. برنامه‌ای برای تبدیل ورزش به صنعت دارید؟
 اقتصاد ورزش در دنیا یعنی مشارکت بخش خصوصی؛ چه بخش خصوصی حقیقی و چه حقوقی. این اتفاق در ورزش بسیار چشمگیر و گسترده شده است و تمام باشگاه‌های بزرگ دنیا مالک خصوصی دارند. باشگاه‌های بزرگ دنیا حامیان مالی مختلفی دارند. آن‌ها به رشد و توسعه ورزش کمک می‌کنند. این بخش در ایران بخش کوچکی است و من فکر می‌کنم باید در این قضیه کار جدی‌تری انجام دهیم. البته در نشست‌هایی که با نمایندگان مجلس و به خصوص فراکسیون ورزش و کمیسیون فرهنگی داشتم، قبول داشتند که چون سازوکار قانونی را برای مشارکت بخش خصوصی فراهم نکرده‌ایم، فعالیتی نمی‌کنند. حکمی در ارتباط با هزینه‌های بخش خصوصی که به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی تلقی می شود، تدوین شده است. این مقدمه کار ما بود که امیدواریم پس از این حکم و بررسی مراحل بعدی، دنبال این برویم که بتوانیم تسهیلات ارزان قیمت‌تری برای کسانی که در بخش ورزش می خواهند سرمایه‌گذاری کنند، فراهم کنیم تا علاوه بر منابع دولتی، بتوانیم از منابع فراوان بخش خصوصی استفاده کنیم. آن موقع می‌توانیم انتظار داشته باشیم ورزش دچار تحول جدی شود.
 برجام ورزش در دولت دوازدهم چگونه خواهد بود؟
 این ایامی که شما این مصاحبه را انجام می‌دهید خوشبختانه مصادف با دومین سالگرد توافق اولیه‌ای است که ما انجام داده‌ایم. اجرایی شدن برجام از 27 دی‌ 1394 انجام شد؛ البته توافق اولیه را ما در 23 تیر 94 انجام دادیم. در آستانه دو سالگی برجام باید این را بگوییم که بخش ورزش کشور جزو بخش‌هایی بوده که از این توافقنامه بسیار منتفع شده است. ما امروز شاهد رویکرد جدی فدراسیون‌های جهانی و محافل بین‌المللی ورزشی برای گسترش تعامل با ایران هستیم. پس از این توافق بیش از 70 مورد میزبانی داشتیم و اشتیاق بسیار زیادی وجود دارد که میزبانی‌ها را به کشورمان بدهند. با توجه به اینکه ظرفیت‌های خوبی داریم، امیدواریم که بتوانیم از ظرفیت استفاده از مربیان و مدرسان خارجی استفاده کرده و برگزاری دوره‌های آموزشی را در دستور کار قرار دهیم. استفاده کردن از ابزار، لوازم و تولیدکنندگان ورزشی بزرگ دنیا در ایران نیز در دستور کار قرار دارد. در هر صورت تاثیرات برجام در بخش ورزش قابل توجه و گسترده بوده و فکر می‌کنم که ما در آینده به برکت اجرای برجام بتوانیم کرسی‌های بیشتری را در کنفدراسیون‌های آسیایی و فدراسیون‌های بین‌المللی کسب کنیم و از این طریق بتوانیم حقوق ورزش و ورزشکاران کشورمان را استیفا کنیم. این بحث بدیهی است که به هر حال وقتی در هیات رییسه کمیته‌های مختلف فدراسیون‌های جهانی، کرسی داشته باشیم، می‌توانیم امتیازاتی به دست آوریم و از فرصت‌ها استفاده کنیم. این فرصت‌ها به رشد و توسعه ورزش‌مان کمک می‌کند. خوشبختانه برجام تاثیرات خوبی در حوزه ورزش و پیشرفت ورزش داشته است.
 روابط ما با عربستان فراز و نشیب زیادی داشته است. آیا دیپلماسی ورزش می‌تواند به حل شدن اختلاف نظرهای ما و عربستان کمک کند؟
 در دوره‌ای که تحریم‌های ناعادلانه و غیرقانونی بر علیه کشورمان اعمال می‌شد، روابط ورزشی و فرهنگی‌مان با بسیاری از این قدرت‌های بزرگ که به لحاظ اقتصادی، نظامی و سیاسی ما را تحریم کرده بودند قطع نشده بود. تیم‌های ورزشی‌مان به این کشورها سفر می‌کردند.
 تیم‌های آن‌ها می‌آمدند هرچند که یک مقدار محدود شده بودند. ارتباطات و تعاملات ورزشی می‌تواند زمینه‌ساز گسترش روابط بین ملت‌ها و دولت‌ها باشد. من بارها گفته‌ام در دوره‌ای که چین اختلافات عمیقی را در دهه 70 با آمریکا داشت، دیپلماسی پینگ‌پنگ و اعزام آن تیم‌ها سبب تلطیف و ارتباطات بیشتر شده بود. در ارتباط با عربستان باید بگویم که به هر حال بر همه جهانیان آشکار است که امنیت کشور ما امروز در یک منطقه ناامن جغرافیایی، زبان‌زد و درخور توجه است. این امنیت به برکت تلاش‌هایی که همه عناصر تامین‌کننده امنیت مثل نیروهای نظامی، انتظامی، اطلاعاتی و قضایی ما انجام داده‌اند، حاصل شده است. امروز امنیت با ثبات و پایداری داریم به نحوی که فیفا اجازه می‌دهد مسابقات ما با همه کشورها در ایران برگزار شود و هیچ اتفاقی نیز رخ نمی‌دهد. حتی کشور همسایه‌مان یعنی عراق که مشکل دارد، بازی‌های انتخابی آن برای جام‌جهانی روسیه در گروه دو آسیا در ایران انجام شد. بحث عربستان، بحثی سیاسی است. بحث ناامنی که آن‌ها مطرح می‌کنند بحثی است که هیچ‌کس قبول ندارد و همه دنیا باورشان برخلاف عربستانی‌هاست.
 تصور من این است در دادگاهی که در روزهای اخیر داشتیم، می‌توانیم حکم نهایی را به نفع خودمان بگیریم و تیم‌های عربستانی را مجبور کنیم که تمکین کنند و بازی‌های‌شان را در داخل ایران انجام بدهند. فکر می‌کنم آن‌ها موضوعات سیاسی و تعارضاتی که در منطقه به وجود آمده را بهانه کرده‌اند. در هر صورت فضای ورزشگاه‌های ما به لحاظ حضور تماشاچیان به گونه‌ای است که شرایط را برای تیم‌های عربستانی سخت می‌کند و آن‌ها واهمه‌شان از این جهت بیشتر است که تیم‌های‌شان به ایران بیایند و نتوانند نتیجه بگیرند. آن وقت به لحاظ پرستیژ سیاسی و غرور ملی برای‌شان مشکل‌زا خواهد بود. تصور من بر این است که ما بدون شک در دادگاه‌های برگزار شده و احتمالی آینده می‌توانیم حکمی به نفع خودمان بگیریم و تیم‌های عربستانی مجبور می‌شوند در داخل ایران بازی‌های‌شان را انجام بدهند، زیرا امنیت ایران مورد تایید همه عوامل سیاسی و ورزشی دنیاست.
تدبیر کدخدایی: تنها در بحث احراز صلاحیت‎ها از ابزار الکترونیکی استفاده می شود Sun Mar 12 13:04:20 IRST 2017
تدبیر تهران 12 سال زیر چکمه‌های شهردار بود/ مردم به تمام لیست امید رای دهند Wed May 17 17:43:45 IRDT 2017
تدبیر زمان رسیدگی به شکایت علی دایی از پرسپولیس Mon Apr 24 01:00:00 IRDT 2017
تدبیر یک خانواده، خواستگار دخترشان را گروگان گرفتند Sat Dec 31 08:35:22 IRST 2016
تدبیر رئیسی: می‌گویند من رقیب زید و عمر هستم اما من رقیب ناکارامدی‌ام Tue Apr 18 12:26:45 IRDT 2017
تدبیر آمبولانس های هوایی ویژه حمل بیمار خریداری می‌شود/ تجویزهای میلیاردی پزشکان حاشیه‌سازی است Wed Mar 01 15:40:27 IRST 2017
تدبیر در صورت رای به استقلال اقلیم، کردستان با حصر همسایگان مواجه می‌شود Wed Jul 26 09:20:00 IRDT 2017
تدبیر عربستان بزرگترین پالایشگاه نفت آمریکا را خرید Wed May 03 13:13:14 IRDT 2017
تدبیر موسیقی ایرانی در سازمان ملل طنین انداز شد Wed Mar 29 02:15:00 IRDT 2017
تدبیر وزارت بهداشت:پزشکان متخصص بیش از 250 هزار تومان نمی‌توانند نسخه بنویسند Mon Mar 06 16:37:51 IRST 2017
تدبیر شلیک به پسر 5 ساله اندیمشکی Tue Jan 03 12:44:34 IRST 2017
تدبیر کره‌شمالی باز هم موشک آزمایش می کند Fri Jul 21 01:10:00 IRDT 2017
تدبیر پیغام باروز به ایرانی‌ها با زبان فارسی! Sun Feb 19 11:46:57 IRST 2017
تدبیر تدابیر دومین کشور پُرجمعیت دنیا برای مقابله با زلزله +تصاویر Sat Mar 04 12:23:34 IRST 2017
تدبیر سعیدی: کاندیداها وعده‌های نجومی ندهند Wed Apr 19 10:16:34 IRDT 2017
تدبیر تبریک عزت الله انتظامی به علی نصیریان Sat Jun 24 15:50:00 IRDT 2017
تدبیر جهانگیری مرد اول نخستین مناظره‌ تلویزیونی/ قالیباف راه‌گشای پیروزی روحانی و اصلاح‌طلبان Sat Apr 29 01:22:56 IRDT 2017
تدبیر عقب‌نشینی ترامپ از لایحه جنجالی بیمه درمانی Sat Mar 25 13:24:09 IRDT 2017
تدبیر اعلام حمایت اصغر فرهادى از روحانى Sun May 14 14:52:41 IRDT 2017
تدبیر سنای آمریکا رأی‌گیری درباره لایحه سلامت را به تعویق انداخت Wed Jun 28 13:39:23 IRDT 2017
تدبیر اقتصاد ترکیه چگونه آشفته شد؟ / 5 پرسش درباره بحران میان واشنگتن و آنکارا | تقابل ترامپ و اردوغان تا کجا؟ Sat Aug 18 18:06:31 IRDT 2018
تدبیر اسکاری علیه راست‌گرایان افراطی Tue Feb 28 07:23:55 IRST 2017
تدبیر مرگ یک جوان هنگام گرفتن عکس سلفی از رودخانه Sat Feb 18 11:25:02 IRST 2017
تدبیر محبوبیت 83 درصدی پوتین میان روس‌ها Thu Feb 16 08:30:00 IRST 2017
تدبیر انسداد 19 محور مواصلاتی کشور/ ادامه بارش باران در برخی استان ها Mon Mar 27 09:00:00 IRDT 2017
تدبیر پشت پرده افزایش قیمت کالاها در بازار Mon Jul 23 17:50:37 IRDT 2018
تدبیر سازی که با ذهن نواخته می‌شود! Fri Jul 14 10:20:00 IRDT 2017
تدبیر جزییات تشکیل کمیته‌ گفت‌و‌گوی ملی / ان‌شاءالله حل مسائلی مانند حصر، نتیجه این کمیته باشد Mon Apr 17 08:07:09 IRDT 2017
تدبیر نوروز امسال قیمت اقامت در هتل‌ها 50 درصد کاهش می‌یابد Sat Mar 18 08:10:00 IRST 2017
تدبیر استان خوزستان نیاز به توجه ویژه دارد Sat Mar 04 05:30:00 IRST 2017
تدبیر عقب‌نشینی ترامپ از سیاست‌های حمایتی Wed Mar 29 19:32:44 IRDT 2017
تدبیر «تئاتر شهر» چقدر ایمن است؟! Fri Mar 03 19:19:29 IRST 2017
تدبیر طنز/ شوخی انتخاباتیِ علی مطهری با رسایی Sun Feb 19 14:04:11 IRST 2017
تدبیر فیلمی متفاوت از مهناز افشار متقاضی حضور در جشنواره فجر Sat Dec 31 10:29:52 IRST 2016
تدبیر قیمت های امروز دلار و سکه در بازار Sat Apr 29 16:04:41 IRDT 2017
تدبیر داستان راه یافتن مهدى فخیم‌زاده به سینما Tue Jul 04 10:30:00 IRDT 2017
تدبیر آمار نگران کننده از شمار متخلفان مالیاتی در ایران/ 40 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی داریم Fri Jul 13 16:49:52 IRDT 2018
تدبیر 2 کشته و 20 مصدوم در اثر مصرف مشروبات الکلی غیراستاندارد در فارس Sat Mar 04 19:04:29 IRST 2017
تدبیر زمان برگزاری دیدار ایران و چین مشخص شد Wed Feb 15 12:27:11 IRST 2017
تدبیر ابراهیم در آتش Thu Aug 09 11:36:38 IRDT 2018
تدبیر سیاست بگیر و ببند و دراز کردن انگشت اشاره به سمت و سوی آدرس‌های غلط، فایده‌ای ندارد Thu Aug 16 13:35:12 IRDT 2018
تدبیر سعید جلیلی با حجت‌الاسلام رییسی دیدار کرد Sat Apr 22 16:06:37 IRDT 2017
تدبیر توهین‌هایی که باعث شد نفتی‌ها کامنت‌ها را ببندند! Fri Jul 21 17:51:12 IRDT 2017
تدبیر واکنش ناجا به فیلم شکنجه یک سرباز توسط افغان ها Sun Jul 02 03:10:12 IRDT 2017
تدبیر هدایت برخی سازمان های سیاسی خاص بیش از تصمیمات درونی بر حسب توصیه های بیرونی است Tue Jan 03 16:09:12 IRST 2017
تدبیر اگر قالیباف رییس جمهور بود و روحانی شهردار! Sat May 06 10:50:56 IRDT 2017
تدبیر تحویل 2 میلیون و 580 هزار سکه پیش فروش از فردا/ تب سکه پایین می‌آید؟ Sun Aug 05 10:06:38 IRDT 2018
تدبیر آینده اسپورت‌های آلفا (+عکس) Sun Jan 29 14:11:25 IRST 2017
تدبیر در سواری‌سازان چه می‌گذرد؟ Fri May 19 11:25:02 IRDT 2017
تدبیر حکومت اسلامی یا جمهوری دموکراتیک الگوی مطلوب امام نبودند/عده‌ای اگر می‌توانستند تاریخ و گفته‌های امام را حذف یا تحریف می‌کردند Sat Apr 01 12:40:56 IRDT 2017
تدبیر جای روحانی بودم، فضا را شفاف‌ می‌کردم / بدون تردید پدیده این مناظره آقای جهانگیری بود Wed May 03 08:18:25 IRDT 2017
تدبیر جذابیت صنعت خودروی داخلی برای خارجی‌ها Fri Mar 03 13:12:39 IRST 2017
تدبیر اصابت دو خمپاره نزدیک سفارت روسیه در دمشق Mon Feb 27 09:14:02 IRST 2017
تدبیر دستگیری اعضای باندی که فراری و لامبورگینی تقلبی تولید می‌کرد! Sun Feb 19 12:15:13 IRST 2017
تدبیر کدخدایی: اعلام نظر درباره انتخابات تا سه‌شنبه Mon May 29 02:15:00 IRDT 2017
تدبیر عذرخواهی بیرین از هواداران آرسنال Thu Mar 09 04:00:00 IRST 2017
تدبیر ضوابط اجرایی بودجه سال 1396 کل کشور تصویب شد Mon Apr 10 03:00:00 IRDT 2017
تدبیر درآمد 109 میلیارد دلاری صنعت گیم در سال 2017 Fri Apr 21 08:52:59 IRDT 2017
تدبیر همتی امشب بسته جدید ارزی را رونمایی می‎کند Sun Aug 05 14:08:13 IRDT 2018
تدبیر 6.5 میلیارد پول بلیت پرسپولیس را چه کسی برداشته؟ (+عکس) Sun Feb 26 10:20:44 IRST 2017
تدبیر آیت‌الله مکارم شیرازی:بعضی پزشکان به بنده گفته‌اند پارازیت‌ها و امواج موبایل از علل ایجاد سرطان است Sun Apr 23 08:32:19 IRDT 2017
تدبیر قالیباف تمرکز خود را در مناظره از دست داد و به مغالطه روی آورد Sun Apr 30 03:43:37 IRDT 2017
تدبیر توصیه‌های مهم دارویی به بیماران در ایام ماه مبارک رمضان Fri May 26 00:20:00 IRDT 2017
تدبیر ناگفته‌هایی درباره قاتل ستایش کوچولو / جنایت‌هایی که در فضای مجازی کلید می‌خورد Thu Apr 20 12:52:43 IRDT 2017
تدبیر قیمت دلار بانکی کاهش یافت Mon Jan 23 09:58:04 IRST 2017
تدبیر وزیربهداشت: هرنوع پارازیتی مضر است/وزیرارتباطات: حجم پارازیت‌ها کاهش پیدا کرد Tue Jan 31 09:00:12 IRST 2017
تدبیر افزایش 75 درصدی گردش تجاری ایران و آذربایجان Wed May 24 09:30:00 IRDT 2017
تدبیر عکس/ کهنسال‌ترین درخت انجیر جهان Wed Mar 08 14:43:41 IRST 2017
تدبیر عکس/ احمدی‌نژاد باز هم پای تخته رفت Sat Mar 04 13:17:52 IRST 2017
تدبیر جزئیات پرونده قاچاق 100 کانتینر کاغذ دیواری Wed Feb 01 01:00:00 IRST 2017
تدبیر حسین مرعشی: جمنا در وحدت‌بخشی به جناح راست ناموفق بود/ محمد نعیمی‌پور: اصولگرایان بهتر از رییسی برای اجماع ندارند Wed Apr 12 11:10:09 IRDT 2017
تدبیر بی ام دبلیو کوپه سری 8 رونمایی شد Thu Jun 01 12:32:24 IRDT 2017
تدبیر تخریب خانه قدیمی در مولوی تهران/ مرد 30 ساله زیر آوار محبوس شد Sun Mar 26 13:50:55 IRDT 2017
تدبیر صعود طلا در بازار جهانی Tue Apr 04 14:28:03 IRDT 2017
تدبیر شکست ترک گروزنی با حضور 90 دقیقه‌ای محمدی Sun Mar 05 23:00:14 IRST 2017
تدبیر وزیراطلاعات : مردم با حضور در انتخابات امنیت کشور را حفظ می‌کنند Fri May 19 13:13:13 IRDT 2017
تدبیر واکنش محمود صادقی به دروغ پردازی ها درباره سند 2030 Mon May 29 01:33:48 IRDT 2017
تدبیر فراز و نشیب تورم در سال های 1390 تا 1395 بر پایه آمار بانک مرکزی Sun Apr 09 03:15:00 IRDT 2017
تدبیر عوارض وای فای را با رعایت نکات زیر از خود دور کنید Fri Feb 03 12:58:48 IRST 2017
تدبیر تصاویر / نخستین عکس‌های فصل هفتم «بازی تاج و تخت» Fri Apr 21 08:58:14 IRDT 2017
تدبیر کی‌روش دیگر نمی‌خواهد به ایران برگردد+ عکس Thu Mar 02 19:29:33 IRST 2017
تدبیر نمایش نتانیاهو در ظاهر یک دلقک و تمسخر سرباز اسرائیلی توسط حماس+تصاویر Sun Jan 01 22:40:00 IRST 2017
تدبیر ترور یکی از رهبران حماس در غزه Sat Mar 25 13:14:27 IRDT 2017
تدبیر آنچه ایران را از سایر جاهایی که دیده‌ام متمایز می‌کند، مهمان‌نوازی و غرور ایرانی‌هاست Thu Feb 02 10:24:15 IRST 2017
تدبیر زمان پخش «دورهمی» و «خنداونه» در ماه رمضان Sun May 28 12:01:58 IRDT 2017
تدبیر گمشدگان گمنام پلاسکو Mon Jan 23 07:20:00 IRST 2017
تدبیر نویسنده مشهور عرب: ترامپ از همه خطوط قرمز وقاحت عبور کرد Mon Feb 20 23:39:26 IRST 2017
تدبیر درباره حفظ تجارت با ایران، مستقل از واشنگتن به توافق رسیدیم Sat Jul 07 00:46:02 IRDT 2018
تدبیر آغاز محدودیت‌های ترافیکی آخر هفته در مازندران/ بارش باران در محور کندوان Thu Apr 13 01:00:00 IRDT 2017
تدبیر تبریک یک نماینده به اصغر فرهادی در صحن علنی مجلس Tue Feb 28 01:30:00 IRST 2017
تدبیر چگونگی تعیین تکلیف چک‌های سوخته در حادثه «پلاسکو» Tue Jan 24 11:20:45 IRST 2017
تدبیر نشانه‌های خاموش مصرف بیش از حد پروتئین Mon Mar 06 09:35:27 IRST 2017
تدبیر وزیر خارجه روسیه: لوپن و ترامپ افرادی واقع‌گرا هستند Fri Mar 24 01:30:00 IRDT 2017
تدبیر برادر ناتنی اوباما گواهی تولد کنیایی برادرش را منتشر کرد Sat Mar 11 13:12:43 IRST 2017
تدبیر اعلام کاندیداتوری غرویان برای انتخابات ریاست جمهوری Sat Apr 08 20:07:32 IRDT 2017
تدبیر تصاویر / سرریز آب از دیواره بزرگترین سد در کالیفرنیا Mon Feb 13 16:00:56 IRST 2017
تدبیر عقاب‌های فرانسوی پهپادهای داعش را شکار می‌کنند + تصاویر Thu Feb 16 16:06:27 IRST 2017
تدبیر سرریز سد سفیدرود در پایان فروردین‌ماه Sat Apr 08 10:25:44 IRDT 2017
تدبیر اردوغان، مصوبه جنجالی قانون اساسی را امضاء کرد Fri Feb 10 14:18:56 IRST 2017
تدبیر جزییات انتشار چک‌ پول‌ 200 هزار تومانی Thu Mar 02 18:05:55 IRST 2017
خبرگزاری مهر تصادف زنجیره ای در محور گرگان به کردکوی 4 مصدوم بر جای گذاشت Mon Feb 11 19:03:43 IRST 2019
فردا دیدار ایران با روسیه قطعی شد +عکس Tue Aug 22 18:50:53 IRDT 2017
اطلاعات تخصیص 200 میلیون دلار برای اجرای طرح‌های آبخیزداری در کشور Wed Jul 11 16:32:33 IRDT 2018
برنا تیم بوکس منتخب استان البرز به مقام نایب قهرمانی مسابقات امیدهای کشور دست یافت Sat Jun 24 13:41:05 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر کمک به زندانیان نیازمند در دامغان Tue Jun 12 09:30:01 IRDT 2018
تدبیر 24 دانشمند و پزشک معروف ایرانی در گذشت + عکس Sat Apr 15 10:52:35 IRDT 2017
تی نیوز حباب سکه کی می ترکد؟ Sun Apr 08 19:13:36 IRDT 2018
جوان آنلاین فعالیت 40 هزار پایگاه مقاومت بسیج در مساجد سراسر کشور Tue Jan 03 15:14:37 IRST 2017
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین بایرن مونیخ با 4 گل پیروز شد/ شکستی دیگر برای شاگردان الکس نوری Sat Sep 16 20:02:47 IRDT 2017
پول نیوز گرانترین و ارزانترین شهرهای جهان Thu Jul 19 08:02:45 IRDT 2018
خانه ملت ایمنی مدارس و ارتقای بهداشت بخشی از چالش‌های فراروی آموزش و پرورش کشور است Sat Sep 16 16:16:00 IRDT 2017
جماران برخی سازندگان بنا در قشم به مقررات ملی ساختمان بی توجه هستند Wed Nov 15 20:05:33 IRST 2017
واحد مرکزی خبر هلاکت 74 تروریست در افغانستان Wed Apr 25 14:23:30 IRDT 2018
عصر ایران نفت به 52 دلار و 78 سنت رسید Fri Sep 01 10:53:43 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر اعلام محدودیت و ممنوعیت ترافیکی فردا در بندرعباس Wed Aug 30 15:52:07 IRDT 2017
خرداد نیوز جلسه با احزاب اصولگرا انتخاباتی نیست/ مقصود از جلسات بررسی مسائل مردم و انقلاب است Fri Mar 01 11:13:18 IRST 2019
پارس فوتبال اتفاق عجیب برای علیرضا فغانی ؛ بلایی که ترامپ بر سر داور مشهور ایران آورد! + عکس Tue Mar 12 16:05:30 IRST 2019
خبرگزاری جمهوری اسلامی صدای آب گرفته است Tue Jun 26 14:07:00 IRDT 2018
ورزش 3 خط حمله رعب آور پاری سن ژرمن Mon Sep 04 11:28:17 IRDT 2017
ایران آنلاین حادثه مرگبار در کارخانه تصفیه روغن Sun Dec 10 11:55:12 IRST 2017
فردا درخواست دمشق از شورای امنیت برای توقف جنایات ائتلاف Thu Sep 28 21:33:12 IRST 2017
آفتاب ایران هشدار روسیه نسبت به آزمایش های بیولوژیک آمریکا در گرجستان Tue Sep 25 20:30:05 IRST 2018
598 تصاویر/ کاشت نهال توسط مقام معظم رهبری Wed Mar 08 13:56:03 IRST 2017
پایگاه خبری الف کودکی بهترین دوران برای یادگیری زبان خارجی نیست Sat Dec 22 10:50:00 IRST 2018
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین «تئاتر بزرگ شهر اصفهان» پروژه ای 8 ساله که تا 10 سال آینده هم ساخته نمی شود Fri Jan 12 10:55:44 IRST 2018
خانه ملت دولت لایحه تشکیل سازمان اقتصاد سلامت را به مجلس ارسال کند/کاهش واردات تجهیزات پزشکی با استفاده از ظرفیت انجمن های صنفی Tue Jun 27 06:28:23 IRDT 2017
آنا شبکه الجزیره به لندن منتقل می‌شود؟ Wed Jul 05 10:52:19 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم گسترش تهمت و بی‌آبرو کردن افراد در فضای مجازی/ رسانه‌ها مروج شایعات نباشند Wed Jul 27 17:53:56 IRDT 2016
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شوخی Sun Sep 02 11:19:11 IRDT 2018
خرداد نیوز پیش بینی استیون هاوکینگ از عواقب تصمیم خطرناک دونالد ترامپ Tue Jul 04 16:25:27 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر قهرمانی فولاد مبارکه در رقابتهای هندبال جوانان کشور Fri Oct 26 18:18:57 IRST 2018
تیتر نیوز احیای مثلث ناطق نوری، لاریجانی و باهنر /جمنا کنار زده خواهد شد؟ Wed Nov 22 11:39:25 IRST 2017
پارسینه پیمانکاران بی توجه به استحکام ساختمان باید پاسخگو باشند Mon Nov 27 19:50:31 IRST 2017
مشرق نیوز پایان تلخ برای مرد میانسال در بزرگراه نیایش Tue Sep 25 14:11:38 IRST 2018
اقتصاد آنلاین فروش فاجعه بار جدیدترین فیلم بازیگر ماتریکس +عکس Thu Feb 14 23:31:30 IRST 2019
میزان سرخابی‌ها بدهی بالا به اشخاص حقیقی و حقوقی و جریمه‌های سنگین دارند/ بررسی محل و میزان درآمد‌های این دو باشگاه Mon Jan 08 10:05:18 IRST 2018
تابناک پیش بینی باد و بارش پراکنده در برخی نقاط کشور Wed Feb 07 11:59:25 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم مهمترین هدف آمریکا از حمایت داعش در افغانستان Sat Feb 17 11:37:35 IRST 2018
بولتن نیوز شرکت وزیر آموزش و پرورش قاچاق کرده است Sun May 07 15:16:32 IRDT 2017
ایران آنلاین عذرخواهی مدیری در دورهمی Tue Apr 03 09:33:57 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران جدول پخش برنامه‌های صدا و سیما مهاباد سه شنبه 18 دی ماه Tue Jan 08 09:29:44 IRST 2019
خبرگزاری دانشجو 4 راهکار وزیر ارشاد برای ترویج فرهنگ وقف Sat Oct 20 13:51:02 IRST 2018
نود تی وی اطمینان منچسترسیتی از جذب سانچز در ژانویه Mon Jan 08 20:20:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی افزون بر 2 میلیون و 864 هزار سهم در بورس سمنان معامله شد Sun Jul 02 18:52:00 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر فیروزکوه ؛ همایش دوچرخه سواری Thu Oct 11 12:37:44 IRST 2018
جوان آنلاین مترجم: رضا محمدی Sun Jan 22 20:22:34 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی اگر اصول قانون اساسی اجرا می‌شد دیگر فقیر و بیکار نداشتیم/دولت قابلیت توسعه صنعت را ندارد Sat Apr 28 15:29:22 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر مدیریت های نادرست عامل برخی مشکلات اخیر کشور Fri Jul 13 18:07:47 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر ­افزایش 15 درصدی صادرات غیرنفتی Wed Apr 25 09:07:46 IRDT 2018
تی نیوز تغییر ساعت حراج سکه در سال 97 Sun Apr 08 13:08:24 IRDT 2018
شیعه نیوز اهل بیت(ع) در آثار دانشمندان آندلس Tue Mar 27 14:02:45 IRDT 2018
خبرگزاری مهر ترویج فرهنگ وقف متناسب با نیازهای جامعه باشد/وقف‌ گره‌گشای مشکلات Sun Nov 11 14:27:30 IRST 2018
واحد مرکزی خبر فهرست 28 نفره تیم ملی والیبال Tue Mar 19 17:11:15 IRST 2019
ایسکانیوز 125 مصدوم زلزله در راه تهران/ درخواست از شهرداری برای اسکان همراهان مصدومان Mon Nov 13 16:48:40 IRST 2017
خبر خودرو جان باختن 1100 نفر در تصادفات رانندگی استان تهران Tue Mar 12 10:42:47 IRST 2019
ورزش 11 پائولو مالدینی مدافع استثنایی فوتبال ایتالیا Sun Apr 22 15:46:32 IRDT 2018
شیعه نیوز آموزش تیراندازی به طلاب آران و بیدگل Thu Apr 06 14:00:36 IRDT 2017
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین شعارهای برخی از مسئولان با عملکرد آنها همخوانی ندارد Fri Apr 07 15:10:11 IRDT 2017
ساعت24 نهایی شدن تفاهمنامه سیراف تاپایان96/ممکن است بنزین رامخلوط کنند Sat Aug 12 11:25:37 IRDT 2017
ورزش 3 گل اول راموس؛ ناپولی - رئال مادرید Wed Mar 08 00:29:00 IRST 2017
ایران آنلاین پسری ،پدرش را با «بی ام و» دفن کرد_+ عکس Wed Jun 13 08:50:33 IRDT 2018
پارسینه نانک سوسیس، پیش غذا یا غذای اصلی؟ Sun May 27 22:18:04 IRDT 2018
روزنامه قانون بن بست تاکتیکی شفر Wed Aug 29 12:31:53 IRDT 2018
خبر خودرو اعتراض سهامداران خودرویی نسبت به قیمت‌گذاری دستوری Sun Dec 16 11:29:31 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران باید از همه ظرفیت های کشتارگاه صنعتی اردبیل استفاده شود Tue Dec 11 14:15:03 IRST 2018
ایسکانیوز ورود ناوهواپیمابر فرانسه به پایگاه دریایی ژاپن برای شرکت در رزمایش‌های دریایی Sat Apr 29 15:31:57 IRDT 2017
خبرگزاری بین المللی قرآن اشتغال‌زایی مطالبه مردم از رئیس‌جمهور است Sat Aug 12 13:36:49 IRDT 2017
آفتاب بازدید روحانی از بیت تاریخی امام خمینی(ره) در نجف اشرف+عکس Wed Mar 13 17:39:50 IRST 2019
باشگاه خبرنگاران توقیف محموله میلیاردی لوازم آرایشی قاچاق Sun Apr 22 10:52:57 IRDT 2018
اقتصاد آنلاین هفته خوش بارشی در پیش است Mon Nov 12 10:02:07 IRST 2018
واحد مرکزی خبر افزایش پنج درجه ای دمای شهر اصفهان Wed Jul 25 08:47:37 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران ماموریت‌گرایی و پیاده‌سازی آمایش سرزمینی 2 اقدامی مهم در حوزه آموزش علوم پزشکی Fri Feb 16 16:32:13 IRST 2018
خبرگزاری مهر محورهای غرب و جنوب استان اصفهان لغزنده است Sat Jan 20 13:14:01 IRST 2018
دنیای معدن مدافع پرسپولیس دربی را از دست داد Tue Jan 31 09:15:00 IRST 2017
آنا آزادسازی 27 محله از 29 محله شهرستان تلعفر Sat Aug 26 22:09:01 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجو سند راهبردی فرهنگی دانشگاه آزاداسلامی بزودی ابلاغ خواهد شد Mon Jun 11 10:16:07 IRDT 2018
خبرگزاری فارس بحرین، ایران را به دخالت در حادثه حمله به زندان «جو» متهم کرد Mon Jan 02 11:12:00 IRST 2017
صراط سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» رو به پایان است؛ دولت باید در این باره کارنامه‌ای از خود نشان دهد/ معیشت مردم مسئله اساسی کشور است Tue Mar 07 14:30:59 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران چین: امیدواریم هند از بن‌بست مرزی پیش آمده درس عبرت گرفته باشد Wed Aug 30 10:11:00 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجو اندیشکده واشنگتن: تهدید دریایی ازسوی ایران کاملا جدی است(خبر ویژه) Tue Dec 18 09:01:28 IRST 2018
598 فردوسی پور باید ثابت کند که با پارتی بازی به پرسپولیس آمدم Tue Feb 14 12:29:14 IRST 2017
آفتاب ایران تورقی کوتاه در منابع تاریخی درباره غدیر و امامت امام علی(ع) Sat Sep 01 09:30:03 IRDT 2018
نامه نیوز اصغرزاده: اعتراض مردم در لایه های مختلف بسیار جدی است/ اصلاحات در برزخ است/ اگر اصلاح‌طلبان دست به اصلاح اساسی نزنند به گوشه رینگ میروند/ کسی نمی‌تواند ادعا کند قیم اصلاحات است/خاتمی در شرایط فعلی نقش کلیدی دارد Sat Jul 28 09:46:24 IRDT 2018
دفاع مقدس تصاویر/ عطرافشانی گلزار شهدا توسط کودکان شهرکردی Thu Feb 07 12:25:14 IRST 2019
باشگاه خبرنگاران پدر شهیدان «میری» آسمانی شد Thu Mar 14 22:49:15 IRST 2019
شبکه اطلاع رسانی دانا صادرات کارگر خارجی به بیکارترین استان کشور Tue May 08 10:35:09 IRDT 2018
تابناک گزیده رئال مادرید - یوونتوس و درخشش رونالدو Wed Apr 04 03:47:53 IRDT 2018
خبرگزاری فارس اسرائیل در حال تبدیل به هم‌پیمان کشورهای عربی خلیج‌فارس است Sat May 06 17:02:00 IRDT 2017
روزنامه کیهان چگونگی شناخت امام مهدی(عج) در عصر امام حسن عسکری(ع)(پرسش و پاسخ) Wed Nov 14 21:36:09 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم جام جهانی 2018| ترکیب اصلی صربستان و سوئیس اعلام شد Fri Jun 22 21:28:17 IRDT 2018
بی باک نیوز غیبت افتخاری و اعضای تیم استقلال در مراسم شب هفت پورحیدری Sat Nov 12 06:53:01 IRST 2016
بورس نیوز موگرینی: منفعت امنیتی اروپا در حفظ برجام است Tue May 15 23:41:40 IRDT 2018
آرا نیوز برداشت‌ میلیاردی ازحساب مشترک کارکنان شهرداری Wed Aug 16 09:43:57 IRDT 2017
روزنامه شهروند دستگیری کلکسیونر کلاهبرداری Wed Jan 03 03:30:00 IRST 2018
صنعت بیمه معاون حجتی: مشکل علوفه کشور را می‌توانیم 5 ساله حل کنیم Sat Feb 02 15:40:13 IRST 2019
فردا گفتگوی تلفنی ظریف با همتای کانادایی خود Tue May 09 14:58:40 IRDT 2017
بی باک نیوز کاهش جزئی قیمت دلار/ نرخ یورو به 4579 تومان رسید Mon Aug 07 10:15:01 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران این زن به طرز باورنکردنی بسیار شجاع است! Mon Nov 27 23:06:39 IRST 2017
خبرگزاری فارس ماتم و اندوه در شب شهادت سالار شهیدان در جای جای چهارمحال و بختیاری/بام ایران سوگوار عاشوراست Sun Oct 01 07:56:00 IRST 2017
آفتاب ایران انفجار در سومالی 11 کشته برجای گذاشت Wed Aug 02 23:04:05 IRDT 2017