تدبیر - Sun Jul 23 00:10:00 IRDT 2017 نمایش خبر

وزیر ورزش: برای حضور زنان در ورزشگاه نیازمند حمایت مراجعیم/ عربستانی ها را مجبور می کنیم در ایران بازی کنند

مسعود سلطانی فر، چند ماهی می شود که سکان وزارت ورزش و جوانان را در اختیار گرفته و اکنون نوبت به گزینشی دیگر فرا رسیده است، سلطانی فر در گفت و گو با روزنامه قانون در خصوص چند ماه مدیریت خود در این عرصه، نکات جالبی را گفته که در ادامه متن کامل آن را می خوانید.


 در این گفت‌وگو تلاش می‌کنیم تا مصداقی پیش برویم و از کلیات بپرهیزیم. نخستین چالشی که در دوره وزارت شما حاشیه‌ساز شد، این بود که قرار بود خانواده‌ها در بازی‌های لیگ جهانی والیبال به ورزشگاه بروند. بلیت فروشی که انجام شد، یک عده معتقد بودند حضور خانواده‌ها گزینشی بوده است. آیا شما این موضوع را بررسی کردید؟
 این گونه نبود که همه با بلیت‌فروشی بیایند یا همه گزینشی در ورزشگاه حاضر شوند. در حقیقت روشی تلفیقی بود. تعدادی بلیت خریدند، تعدادی نیز خانواده بازیکنان، مربیان و دست‌اندرکاران بودند که به ورزشگاه رفتند. در حقیقت تلفیقی از چند گروه بودند که آمدند مسابقات را دیدند. اتفاق خوبی بود.
 در دوره‌های بعدی اجازه حضور خانواده‌ها در ورزشگاه داده می‌شود؟
 به هر حال عوامل و دستگاه‌های مختلفی در این قضیه دست اندرکار هستند که باید همگرایی و تعامل بین همه آن‌ها به وجود بیاید و همه به این باور برسند که حضور خانواده‌ها در ورزشگاه‌ها نه تنها از لحاظ فرهنگی و اجتماعی مشکل‌ساز نیست بلکه می‌تواند جلوی بروز برخی از مشکلات و ناهنجاری‌های فرهنگی را نیز بگیرد. امیدواریم بتوانیم در ماه‌های آینده و جلساتی که در شورای اجتماعی کشور و دیگر تشکل‌ها می‌گذاریم، کار توجیهی انجام دهیم و همه را به این باور برسانیم که این هماهنگی ایجاد شود و اول در رشته‌های سالنی و بعد در سایر رشته‌ها بتوانیم زمینه حضور مناسب و سازنده خانواده‌ها را فراهم کنیم.
 تایید لباس بانوان بسکتبالیست از سوی فیبا که با نامه‌نگاری شما انجام شد، یکی از اقدامات مثبتی بود که در دوره وزارت شما اتفاق افتاد. آیا آن را پیگیری‌می‌کنید؟ آیا قرار است بانوان با همین لباس‌ها تشکیل اردو بدهند و به مسابقات بین المللی اعزام شوند؟
 در حال حاضر لباس بانوان، مراحل تایید نهایی را در فدراسیون جهانی گذرانده و این مجوز صادر شده که ما بتوانیم بانوان‌مان را با پوشش اسلامی به مسابقات بین المللی مثل سایر رشته‌هایی که بانوان حضور پیدا می‌کنند از جمله والیبال و فوتبال اعزام کنیم. این امکان هست که بسکتبالیست‌های کشورمان نیز در مسابقات حضور پیدا کنند.
 چرا از سوی وزارت ورزش و جوانان نامه‌نگاری انجام شد؟ آیا فدراسیون نمی‌توانست این مشکل را حل کند؟
 از همان روزهای اولی که به عنوان وزیر ورزش معرفی شدم، این بحث مطرح بود. فکر می‌کردم اگر خودم دخالت کنم، مشکل حل خواهد شد. با وجود اینکه برخی توصیه‌ها می‌شد که در بدو ورود این کار را انجام ندهیم زیرا ممکن است با مشکل مواجه شود، نتیجه نگیریم یا برای شروع کار ما مناسب نباشد، ولی من باور داشتم که یکی از وظایف مهم ما این است که بانوان‌مان را به همه حقوقی که در ورزش دارند برسانیم و شرایط مساعد را برای آن‌ها به وجود بیاوریم. در نهایت این کار را انجام دادیم و خوشبختانه با رویکرد مثبت فدراسیون جهانی بسکتبال نیز مواجه شدیم و لباس‌ها تایید شد.
 انتقاداتی نیز از عملکرد برخی از فدراسیون‌ها شکل گرفته است. به عنوان مثال عملکرد فدراسیون بوکس زیر ذره‌بین منتقدان قرار گرفته است. برنامه ای برای تغییر در این فدراسیون دارید؟
 فدراسیون‌ها یک مجمعی دارند و نحوه انتخاب، ارزیابی و جایگزینی روسای فدراسیون، سازوکاری است که در اساسنامه‌ها پیش بینی شده است. بحث این نیست که ما حکمی را بزنیم و یک نفر را عزل بکنیم. کسی که توسط مجمع یک فدراسیون انتخاب شده به کار خود ادامه می‌دهد اما اقدامی که در حال حاضر با جدیت انجام می‌دهیم و البته جزو مهم‌ترین کارهایی است که شروع کردیم، ارزیابی کار فدراسیون‌ها و روسای‌شان است. در اولین ارزیابی که ارائه دادیم، پنج فدراسیون فعال مشخص و خبری شد. پنج فدراسیون ضعیف‌مان نیز مشخص شد. تمام فدراسیون‌ها براساس عملکردی که داشتند ارزیابی شدند و به آن‌ها نمره داده شد. این نظام ارزیابی مستمر جزو برنامه‌ها و سیاست‌های‌مان است که ادامه ‌می‌دهیم. وقتی که در یکی دو دوره، یک فدراسیون جزو فدراسیون‌های ضعیف قرار بگیرد،باید فکری کنیم و از طریق سازوکار قانونی و مجمع این کار را انجام خواهیم داد.
 اما هنگامی که انتخابات برگزار می‌شود، گاهی برخی از کاندیداها به نفع رییس قبلی فدراسیون کنار می‌روند و این تغییر و تحول صورت نمی گیرد. شاید بعد از 28 سال لازم باشد که وزارت ورزش به انتخابات برخی فدراسیون‌ها از جمله بوکس ورود کند.
 من فکر می‌کنم ما در مجموع نیاز به فضا، افراد، انرژی جدید و نیروهای جوان‌تر داریم. در واقع نیاز به ظرفیت‌هایی داریم که وجود دارد و ما کمتر به آن‌ها پرداختیم و از آن‌ها استفاده کردیم. امیدوار هستم اگر قرار بود در آینده وزیر ورزش باشم، در انتخابات روسای فدراسیون‌ها بتوانم از نیروهای با انرژی و جوان‌تر استفاده کنم.
 برخی معتقدند در فدراسیون تکواندو نیز نیاز به تغییر و تحول احساس می‌شود.
 همه فدراسیون‌ها به همین شکل هستند. یعنی چیزی که می‌گویم ارزیابی کار تمام فدراسیون‌هاست. چه فدراسیون‌هایی که در حال حاضر موفق هستند و چه فدراسیون‌های ضعیف، عملکرد همه آن‌ها ارزیابی خواهد شد و استثنایی وجود ندارد. عملکرد همه فدراسیون‌ها را به صورت مستمر و دوره‌ای مورد ارزیابی قرار می‌‌دهیم. امیدوار یم در ارزیابی‌های بعدی تعداد فدراسیون‌های فعال‌مان بیشتر شود.
 در روزهای اخیر اتفاقات عجیب خبری در فدراسیون فوتبال رخ داده است. بسیاری معتقد بودند مخالفان کی‌روش در حال حذف از فدراسیون هستند. برخی نیز معتقد بودند وزارت ورزش باید به این ماجرا ورود کند. شما همواره نشان دادید که حامی کی‌روش هستید و از ایشان حمایت می‌کنید.آیا موافق این عزل‌ها از فدراسیون بودید؟
 این‌ها مسائل داخلی فدراسیون فوتبال است. فکر می‌کنم در مورد همه این موارد رییس فدراسیون فوتبال توضیحات و استدلال‌های خودش را گفته است. ما نیز حمایت بی قید و شرط از هیچ کسی نداریم. در فدراسیون‌های مختلف هر زمانی که یک مسئول یا یک مربی موفق باشد، کارنامه و دستاوردهای خوبی داشته باشد و کارش را به صورت حرفه ای انجام دهد، مورد حمایت قرار می‌گیرد و اگر نتواند نتیجه بگیرد، به طور طبیعی باید فکری بکنیم.
 براساس شنیده‌ها حق پخش تلویزیونی در برنامه ششم گنجانده شده است. در این مورد توضیح بدهید.
 در برنامه ششم 5، 6 حکم خوب را برای توسعه ورزش گنجاندیم. یکی اختصاص 27/0 درصد از مالیات برارزش افزوده بود. این موضوع کم‌کم زمینه‌ را فراهم می‌کند که بتوانیم بودجه لازم را به مرور به استان‌ها اختصاص بدهیم و پروژه‌های نیمه‌تمام را تمام کنیم. ضمن اینکه به هیات‌های ورزشی نیز کمک خواهیم کرد. ارتباط با ورود و مشارکت گسترده بخش خصوصی نیز بخش دیگری از این برنامه است.به این شکل که هزینه‌هایی که بخش خصوصی انجام می‌دهد، به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی محسوب می‌شود. یکی دیگر از احکام خوبی که داشتیم، تعیین تکلیف در ارتباط با حق پخش تلویزیونی است که به عنوان یک بند در قانون برنامه ششم آمد. از حدود سه ماه قبل یک کارگروه مشترک را تشکیل دادیم. معاون من و دو، سه نفر از مدیران و رییس فدراسیون فوتبال به اتفاق معاونان صدا و سیما، جلساتی را نیز در این باره برگزار کردند. حرف ما از اول این بود که ظرفیت خیلی خوبی از جهت درآمدی در این بخش وجود دارد تا هم صدا و سیما منتفع شود، هم بخش ورزش کشور و اسمش را گذاشتیم یک سیاست برد – برد.
 درباره حق پخش تلویزیونی گمانه‌زنی‌ها فراوان است. شما به عنوان وزیر ورزش چه اقدامی برای حل این مشکل انجام داده‌اید؟
 من شاید چهار بار در حاشیه جلسات هیات دولت با آقای علی عسگری صحبت‌هایی کردم. مضمون این صحبت‌ها این بود که معنی پرداخت یا استفاده بخش ورزش از این امتیاز این نیست که از درآمدهای صداوسیما کم شود. ما شرایط و ظرفیتی داریم که اگر با هم تعامل و همکاری داشته باشیم، درآمد هر طرف افزایش پیدا می‌کند. پس منطقی است که همکاری کنیم و از این ظرفیت استفاده کنیم.
 واکنش رییس صدا و سیما به صحبت‌های شما چه بود؟
 خوشبختانه علی عسگری و معاونان‌شان رویکرد خوبی داشتند. ما چارچوب توافقنامه‌ای را تنظیم کردیم. چارچوب کلی همکاری‌های‌مان مشخص می‌شود. سپس جزییات اجرایی بررسی می‌شود تا بتوانند مراحل اجرایی کار را مشخص کنند. امیدواریم با شروع لیگ بتوانیم به یک همگرایی برسیم و نیاز نباشد از ابزارهای قدرتی‌مان استفاده کنیم و کشمکشی داشته باشیم. فکر می‌کنم که این بلوغ در بین مسئولان دو مجموعه و اعضای کارگروه هست که هر چه سریع‌تر به جمع بندی برسیم.
 بحث نظام جامع باشگاه‌داری از سال 82 مطرح بود که تا سال 89 مسکوت ماند. گفته می‌شود این بحث در حال بررسی و پیگیری است اما چه زمانی قرار است اجرایی شود؟
 دوستان طرحی را در بدو شروع به کارمان در این وزارتخانه، تهیه کرده بودند و در حال حاضر در حال بررسی آن هستیم تا به عنوان یک لایحه از طرف دولت تقدیم مجلس شود. امیدواریم به تدریج تیم‌های ما از تیم بودن به باشگاه تبدیل شوند و بتوانند سامان بگیرند. مصمم هستیم به عنوان یکی از مهم‌ترین کارهای‌مان در اولین سال دولت دوازدهم این کار را انجام بدهیم.
 معرفی نشدن هیات مدیره باشگاه پرسپولیس باعث نگرانی هواداران این تیم شده است. با توجه به اینکه لیگ برتر فوتبال در پنجم مرداد آغاز می‌شود، هواداران چه زمانی هیات مدیره این تیم را خواهند شناخت؟
 هیات مدیره این تیم قبل از شروع لیگ معرفی می‌شود.
 کمپینی در فضای مجازی به راه افتاده و درخواست‌هایی مطرح شده که بازی ایران و سوریه، به دلیل اینکه بازی مهمی نیست و ما به جام‌جهانی صعود کرده‌ایم، با حضور خانواده‌ها برگزار شود. در این باره چیزی شنیده‌اید؟
 یک نفر پیشنهادی داده که البته چندان جدی نیست. براى حضور خانواده‌ها در ورزشگاه‌ها نیازمند همکارى همه دستگاه‌هاى مسئول و حمایت مراجع فرهنگى و دینى هستیم و این کار باید در فضایى دور از جنجال اتفاق بیفتد.
 مشکل دیگری که در فوتبال وجود دارد، این است که برخی از تیم‌های بزرگ حاضر نیستند در برابر تیم‌ملی کشورمان بازی کنند.‌ بعد از بازی مقابل سوریه، امیدوار باشیم که تیم‌های مطرح به کشورمان بیایند یا ما در کشورهای دیگر در برابر آن‌ها قرار بگیریم؟
 از پایان بازی های مقدماتی جام جهانی که 14 شهریور است تا شروع جام جهانی 2018 که خرداد سال آینده است، ما یک نقشه راه و برنامه کلی را مدنظر داریم تا فدراسیون با هماهنگی کی‌روش برای آن تصمیم بگیرند. یک سری بازی‌های رسمی و ملی نیز داریم که باید برای آن‌ها برنامه‌ریزی کنیم. به طور طبیعی بازی‌های لیگ را نیز پیش رو داریم و باید بازی‌های‌مان در فیفادی (روز فیفا) برگزار شود. در فیفا‌دی‌ها به دنبال این هستیم که بتوانیم بازی تدارکاتی خوبی را با تیم‌های مناسب‌تر و برتر دنیا پیش‌بینی کنیم تا تیم ملی فوتبال ما بازی‌های جدی‌تر و سخت‌تری داشته باشد و برای حضور مقتدرانه در بازی‌های 2018 جام‌جهانی روسیه آماده شود. امیدوار هستیم با پیگیری‌هایی که فدراسیون انجام می‌دهد و تاکیدی که همگی داشتیم، بتوانند دیدارهای تدارکاتی خوبی را در چارچوب بازی‌های ملی برگزار کنند.
 مشکل مهمی که شاید نیاز باشد در دولت دوازدهم برطرف شود، همپوشانی برخی از رشته‌هاست. به عنوان مثال رشته شنا زیر نظر فدراسیون شنا و انجمن غواصی است. این اتفاق حاشیه‌هایی را ایجاد کرده است؛ یعنی مجوزهایی از انجمن غواصی گرفته می‌شود و فدراسیون شنا با آن مخالفت می‌کند یا برعکس این اتفاق رخ می‌دهد. اقدامی مدنظر دارید تا این مشکل حل شود؟
 ما در شنا این مشکل را نداریم. موضوعی که شما مطرح کردید مصداق شنا نیست زیرا بحث غواصی یک بحث است، شنا یک بحث است و واترپلو یک بحث دیگر. اما برخی از رشته‌های رزمی ممکن است که چنین حالتی را داشته باشند. این مشکل باید به مرور تعیین تکلیف و بررسی شود. من نیز در حوزه‌های مختلف معاونت‌های وزارتخانه دستور دادم تا هم در داخل حوزه معاونت قهرمانی و هم ورزش همگانی این تداخل ها را به مرور برطرف کنیم.
 ورزش در بیشتر نقاط دنیا به یک صنعت تجاری تبدیل شده است. در ایران اما هنوز به این جایگاه دست پیدا نکرده‌ایم. برنامه‌ای برای تبدیل ورزش به صنعت دارید؟
 اقتصاد ورزش در دنیا یعنی مشارکت بخش خصوصی؛ چه بخش خصوصی حقیقی و چه حقوقی. این اتفاق در ورزش بسیار چشمگیر و گسترده شده است و تمام باشگاه‌های بزرگ دنیا مالک خصوصی دارند. باشگاه‌های بزرگ دنیا حامیان مالی مختلفی دارند. آن‌ها به رشد و توسعه ورزش کمک می‌کنند. این بخش در ایران بخش کوچکی است و من فکر می‌کنم باید در این قضیه کار جدی‌تری انجام دهیم. البته در نشست‌هایی که با نمایندگان مجلس و به خصوص فراکسیون ورزش و کمیسیون فرهنگی داشتم، قبول داشتند که چون سازوکار قانونی را برای مشارکت بخش خصوصی فراهم نکرده‌ایم، فعالیتی نمی‌کنند. حکمی در ارتباط با هزینه‌های بخش خصوصی که به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی تلقی می شود، تدوین شده است. این مقدمه کار ما بود که امیدواریم پس از این حکم و بررسی مراحل بعدی، دنبال این برویم که بتوانیم تسهیلات ارزان قیمت‌تری برای کسانی که در بخش ورزش می خواهند سرمایه‌گذاری کنند، فراهم کنیم تا علاوه بر منابع دولتی، بتوانیم از منابع فراوان بخش خصوصی استفاده کنیم. آن موقع می‌توانیم انتظار داشته باشیم ورزش دچار تحول جدی شود.
 برجام ورزش در دولت دوازدهم چگونه خواهد بود؟
 این ایامی که شما این مصاحبه را انجام می‌دهید خوشبختانه مصادف با دومین سالگرد توافق اولیه‌ای است که ما انجام داده‌ایم. اجرایی شدن برجام از 27 دی‌ 1394 انجام شد؛ البته توافق اولیه را ما در 23 تیر 94 انجام دادیم. در آستانه دو سالگی برجام باید این را بگوییم که بخش ورزش کشور جزو بخش‌هایی بوده که از این توافقنامه بسیار منتفع شده است. ما امروز شاهد رویکرد جدی فدراسیون‌های جهانی و محافل بین‌المللی ورزشی برای گسترش تعامل با ایران هستیم. پس از این توافق بیش از 70 مورد میزبانی داشتیم و اشتیاق بسیار زیادی وجود دارد که میزبانی‌ها را به کشورمان بدهند. با توجه به اینکه ظرفیت‌های خوبی داریم، امیدواریم که بتوانیم از ظرفیت استفاده از مربیان و مدرسان خارجی استفاده کرده و برگزاری دوره‌های آموزشی را در دستور کار قرار دهیم. استفاده کردن از ابزار، لوازم و تولیدکنندگان ورزشی بزرگ دنیا در ایران نیز در دستور کار قرار دارد. در هر صورت تاثیرات برجام در بخش ورزش قابل توجه و گسترده بوده و فکر می‌کنم که ما در آینده به برکت اجرای برجام بتوانیم کرسی‌های بیشتری را در کنفدراسیون‌های آسیایی و فدراسیون‌های بین‌المللی کسب کنیم و از این طریق بتوانیم حقوق ورزش و ورزشکاران کشورمان را استیفا کنیم. این بحث بدیهی است که به هر حال وقتی در هیات رییسه کمیته‌های مختلف فدراسیون‌های جهانی، کرسی داشته باشیم، می‌توانیم امتیازاتی به دست آوریم و از فرصت‌ها استفاده کنیم. این فرصت‌ها به رشد و توسعه ورزش‌مان کمک می‌کند. خوشبختانه برجام تاثیرات خوبی در حوزه ورزش و پیشرفت ورزش داشته است.
 روابط ما با عربستان فراز و نشیب زیادی داشته است. آیا دیپلماسی ورزش می‌تواند به حل شدن اختلاف نظرهای ما و عربستان کمک کند؟
 در دوره‌ای که تحریم‌های ناعادلانه و غیرقانونی بر علیه کشورمان اعمال می‌شد، روابط ورزشی و فرهنگی‌مان با بسیاری از این قدرت‌های بزرگ که به لحاظ اقتصادی، نظامی و سیاسی ما را تحریم کرده بودند قطع نشده بود. تیم‌های ورزشی‌مان به این کشورها سفر می‌کردند.
 تیم‌های آن‌ها می‌آمدند هرچند که یک مقدار محدود شده بودند. ارتباطات و تعاملات ورزشی می‌تواند زمینه‌ساز گسترش روابط بین ملت‌ها و دولت‌ها باشد. من بارها گفته‌ام در دوره‌ای که چین اختلافات عمیقی را در دهه 70 با آمریکا داشت، دیپلماسی پینگ‌پنگ و اعزام آن تیم‌ها سبب تلطیف و ارتباطات بیشتر شده بود. در ارتباط با عربستان باید بگویم که به هر حال بر همه جهانیان آشکار است که امنیت کشور ما امروز در یک منطقه ناامن جغرافیایی، زبان‌زد و درخور توجه است. این امنیت به برکت تلاش‌هایی که همه عناصر تامین‌کننده امنیت مثل نیروهای نظامی، انتظامی، اطلاعاتی و قضایی ما انجام داده‌اند، حاصل شده است. امروز امنیت با ثبات و پایداری داریم به نحوی که فیفا اجازه می‌دهد مسابقات ما با همه کشورها در ایران برگزار شود و هیچ اتفاقی نیز رخ نمی‌دهد. حتی کشور همسایه‌مان یعنی عراق که مشکل دارد، بازی‌های انتخابی آن برای جام‌جهانی روسیه در گروه دو آسیا در ایران انجام شد. بحث عربستان، بحثی سیاسی است. بحث ناامنی که آن‌ها مطرح می‌کنند بحثی است که هیچ‌کس قبول ندارد و همه دنیا باورشان برخلاف عربستانی‌هاست.
 تصور من این است در دادگاهی که در روزهای اخیر داشتیم، می‌توانیم حکم نهایی را به نفع خودمان بگیریم و تیم‌های عربستانی را مجبور کنیم که تمکین کنند و بازی‌های‌شان را در داخل ایران انجام بدهند. فکر می‌کنم آن‌ها موضوعات سیاسی و تعارضاتی که در منطقه به وجود آمده را بهانه کرده‌اند. در هر صورت فضای ورزشگاه‌های ما به لحاظ حضور تماشاچیان به گونه‌ای است که شرایط را برای تیم‌های عربستانی سخت می‌کند و آن‌ها واهمه‌شان از این جهت بیشتر است که تیم‌های‌شان به ایران بیایند و نتوانند نتیجه بگیرند. آن وقت به لحاظ پرستیژ سیاسی و غرور ملی برای‌شان مشکل‌زا خواهد بود. تصور من بر این است که ما بدون شک در دادگاه‌های برگزار شده و احتمالی آینده می‌توانیم حکمی به نفع خودمان بگیریم و تیم‌های عربستانی مجبور می‌شوند در داخل ایران بازی‌های‌شان را انجام بدهند، زیرا امنیت ایران مورد تایید همه عوامل سیاسی و ورزشی دنیاست.
تدبیر مسئول عراقی: مجروح شدن ابوبکر البغدادی نزدیکی مرز سوریه Mon Jan 23 08:59:09 IRST 2017
تدبیر جزئیات انتخاب رشته آزمون ارشد اعلام شد Tue Jun 06 10:57:08 IRDT 2017
تدبیر انبارهای مخفی که یکی پس از دیگری کشف می‌شود Thu Aug 16 10:34:44 IRDT 2018
تدبیر فرار ابوبکر بغدادی از موصل Sat Feb 11 15:45:49 IRST 2017
تدبیر 21 اسفند؛ تعیین تکلیف برگزاری الکترونیک انتخابات شوراها/بررسی 3 پیشنهاد وزارت کشور Thu Mar 09 14:59:14 IRST 2017
تدبیر عکس | برشی از یک فاجعه | صف زنده به گور شدن توسط منافقین Thu Jun 22 11:10:00 IRDT 2017
تدبیر هر بار یک عدد جدید؛ شماره‌ی سجاد شهباززاده در تیم علی دایی مشخص شد Wed Feb 15 16:13:27 IRST 2017
تدبیر عکس/ ساختمانی با نمای هزار درب! Tue Jun 06 10:31:50 IRDT 2017
تدبیر اصولگرایان برای تبدیل شدن به یک قطب سیاسی قدرتمند راه زیادی در پیش دارند Sat Feb 25 11:21:37 IRST 2017
تدبیر کاخ سفید ایران را تهدید کرد Thu Apr 27 03:00:00 IRDT 2017
تدبیر همه امکانات شهرداری تهران در خدمت کاندیداتوری شهردار/کار کن مثل پلاسکو با غرور! Sat May 06 08:35:39 IRDT 2017
تدبیر داعش خطاب به غرب: کاری می‌کنیم از هوایی که تنفس می‌کنید هم بترسید Mon Aug 06 14:08:26 IRDT 2018
تدبیر تحلیل بلومبرگ از کاندیداتوری احتمالی رئیسی Sat Apr 08 17:34:08 IRDT 2017
تدبیر تفاوت قیمت محصولات ایرانخودرو در بازار و کارخانه Sun May 28 20:36:02 IRDT 2017
تدبیر ظریف اینستایی شد/اولین پست اینستاگرامی ظریف +تصاویر Tue Mar 21 16:03:00 IRST 2017
تدبیر تصاویر / حال و هوای شهر مشهد پس از زلزله امروز Wed Apr 05 21:40:58 IRDT 2017
تدبیر آمریکا از نفوذش در FATF برای بازگرداندن نام ایران به لیست سیاه استفاده کند Fri Jun 22 22:52:56 IRDT 2018
تدبیر ورود سامانه بارشی جدید به کشور/ بارش برف در پایتخت Tue Jan 24 13:12:43 IRST 2017
تدبیر پست اینستاگرامی جهانگیری درباره "آتنا" Sat Jul 15 09:00:00 IRDT 2017
تدبیر تصاویر/ آیا حاضرید این غذاهای چندش آور را بخورید؟ Sat Feb 25 22:52:20 IRST 2017
تدبیر سیما تیرانداز: احساس امنیت نمی‌کنم Sun Jan 22 22:10:04 IRST 2017
تدبیر حتی یک وعده غذای چرب هم به کبد آسیب می‌رساند Tue Jan 31 06:30:00 IRST 2017
تدبیر تب کریمه کنگو چیست؟ Mon May 29 08:30:00 IRDT 2017
تدبیر به داد نماز جمعه برسید! Tue Jun 06 12:05:16 IRDT 2017
تدبیر در خواست روحانی برای پاسخ به تهمت‌ها و دروغ‌های نسبت داده شده به وی در رسانه ملی Fri Apr 28 19:38:15 IRDT 2017
تدبیر ابراهیم یزدی: به روحانی رأی می‌دهیم Thu May 04 09:20:36 IRDT 2017
تدبیر واکنش کمیته المپیک آمریکا به فرمان ترامپ Tue Jan 31 19:31:08 IRST 2017
تدبیر انجام زایمان طبیعی به روش هیپنوتیزم در مشهد Sun Mar 05 12:46:36 IRST 2017
تدبیر دلایل برکناری ایوبی از زبان وزیر ارشاد Tue Mar 07 13:25:20 IRST 2017
تدبیر هری کین آقای گل لیگ برتر انگلیس شد Mon May 22 03:00:00 IRDT 2017
تدبیر به بهبود روابط ایران و عربستان امیدوار باشیم؟ Mon Jan 23 03:08:05 IRST 2017
تدبیر چرا پخش سرود"خمینی ای امام" را صداوسیما 2سال ممنوع کرد؟ Wed Apr 05 10:37:22 IRDT 2017
تدبیر رزمایش ایران و عمان در اقیانوس هند Mon Apr 10 18:15:41 IRDT 2017
تدبیر چه کسانی نباید سوار هواپیما شوند؟ Sun Jun 25 16:17:11 IRDT 2017
تدبیر اولین حمله پسا انتخاباتی کلینتون علیه ترامپ Sat May 27 14:21:05 IRDT 2017
تدبیر هشدار قاطع دادستانی تهران نسبت به هر اظهارنظر غیر کارشناسانه درباره پرونده حمید بقایی Fri Jul 14 01:40:00 IRDT 2017
تدبیر یادداشت محمدجوادظریف درباره اسکار و فیلم فروشنده Mon Feb 27 07:49:19 IRST 2017
تدبیر تعبیر جالب رئیس ستاد انتخابات تهران از سیل کاندیداهای ریاست‌جمهوری؛ سنگ و گنجشک مفت بود Tue Apr 18 10:50:25 IRDT 2017
تدبیر کاش می‌توانستیم رئیس صداوسیما را استیضاح کنیم/ بودجه را به‌نام رسانه ملی می‌گیرد اما کار حزبی می‌کند Sat Jul 07 10:05:06 IRDT 2018
تدبیر وضع شهرداری وخیم‌تر از دولت احمدی‌نژاد است Mon May 01 08:37:46 IRDT 2017
تدبیر پیام تشکر روحانی از حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن Sat Feb 11 22:54:46 IRST 2017
تدبیر پیام تسلیت امیر قطر به رئیس‌جمهور در پی حادثه پلاسکو Mon Jan 23 15:16:14 IRST 2017
تدبیر داروخانه های دارای مجوز توزیع داروی مخدر معرفی شدند Mon May 01 10:16:59 IRDT 2017
تدبیر وام 300 میلیونی برای کسبه پلاسکو Sun Feb 12 16:42:16 IRST 2017
تدبیر استعفای تازه در کاخ سفید Wed May 31 00:44:41 IRDT 2017
تدبیر انتقاد سرمربی تیم ملی فوتبال آمریکا از تصمیم ترامپ Fri Feb 03 14:10:18 IRST 2017
تدبیر به‌جای شهردار تهران وزیر دولت روحانی از ملت عذرخواهی کـرد! Wed May 10 01:00:00 IRDT 2017
تدبیر لیست جدید تیم‌ملی اعلام شد/بازگشت پرسپولیسی‌ها Wed Mar 15 14:25:10 IRST 2017
تدبیر کی‌روش ملی‌پوشان پرسپولیس را آزاد کرد Tue Jan 03 14:12:04 IRST 2017
تدبیر رئیس‌جمهور از آیت‌الله مظاهری عیادت کرد Fri Jun 23 09:20:00 IRDT 2017
تدبیر سند 2030 در کمیسیون آموزش بررسی شد Sun May 28 19:09:14 IRDT 2017
تدبیر اظهارات بازیگر اسپانیایی فیلم جدید فرهادی/ برای یک بازیگر همکاری با این مرد دیوانه‌کننده است Mon Apr 10 10:06:57 IRDT 2017
تدبیر عکس/ زندگی در پرجمعیت‌ترین شهر جهان در عکس روز نشنال جئوگرافیک Sat Mar 04 20:00:00 IRST 2017
تدبیر پاسخ محمد جواد حق شناس به حمایت اهالی رسانه Thu May 18 23:35:51 IRDT 2017
تدبیر یک قابلمه اسید و 17ضربه چاقو برای یک شک!/ تصاویر(16+) Sun May 28 10:40:00 IRDT 2017
تدبیر انتقاد سایت احمدتوکلی از حامیان رئیسی و قالیباف/تخریب رقیب،باعث شکست مان می شود Wed Apr 19 10:20:04 IRDT 2017
تدبیر اعمال قانون برای نیم‌میلیون خودرو فاقد معاینه فنی/معرفی 1500 خودرو پلاک مخدوش به مراجع قضایی Mon Jan 02 07:50:00 IRST 2017
تدبیر توزیع صندوق‌های اخذ رای/ تصاویر Fri May 19 09:24:25 IRDT 2017
تدبیر عکس/ دروازه بان پرسپولیس همسرش را به ایران آورد Sat Dec 31 15:03:47 IRST 2016
تدبیر تذکر وزیر به هیات مدیره استقلال/ برای خودتان حاشیه نسازید Wed Mar 15 20:31:34 IRST 2017
تدبیر مجلس مشکل ثبت‌نام بیش از حد در انتخابات را حل کرده بود اما شورای نگهبان ایراد گرفت Sun Apr 16 10:25:44 IRDT 2017
تدبیر پست اینستاگرامی معنادار پرویز پرستویی/ وقتی کلمات شریف بی‌معنا و پوچ می‌شوند Tue May 09 10:44:29 IRDT 2017
تدبیر دومین کالای عمده وارداتی ایران Mon Jan 23 05:00:00 IRST 2017
تدبیر رونالدینهو به ایران می‌آید Thu Jun 01 04:40:00 IRDT 2017
تدبیر کولبرها بخاطر 100 هزار تومان ناچار به حمل 300 کیلو بار هستند Tue Jan 31 14:10:39 IRST 2017
تدبیر بیرانوند از اخراج فرار کرد! Wed Mar 01 09:00:58 IRST 2017
تدبیر مسکو هرگونه انحراف در مذاکرات برای تغییر حکومت سوریه را غیرقابل قبول خواند Sat Mar 04 14:55:59 IRST 2017
تدبیر با آغاز تحریم جدید آمریکا علیه ایران، نفت گران شد Tue Aug 07 10:55:03 IRDT 2018
تدبیر تلاش شش سناتور آمریکایی برای وتوی لغو تحریم های روسیه Thu Feb 09 13:16:40 IRST 2017
تدبیر وعده هایی که باید محقق می‌شد، اما... Wed Mar 15 22:29:42 IRST 2017
تدبیر شهرهای جدید خالی می‌شوند Sun May 21 15:42:24 IRDT 2017
تدبیر روحانی: دلواپس برجام بودند الان دلواپس افتتاح شدند!/به دروغ و خرافه برنمی‌گردیم+ تصاویر Sun Apr 30 11:52:25 IRDT 2017
تدبیر انتقادات تند علم الهدی از جریان ضد ارزشی Thu Jun 29 01:00:00 IRDT 2017
تدبیر عکس/ ماهیگیری در یخ، سوژه عکس روز نشنال جئوگرافیک Sun May 14 14:12:51 IRDT 2017
تدبیر مهرداد فرید: جشنواره خیلی مهم نیست / شقایق فراهانی: از نقش دو ترسی ندارم Tue Jan 31 08:22:10 IRST 2017
تدبیر شوخی با ترامپ و ترزامی در اجرای خواننده آمریکایی/ تصویر Thu Feb 23 12:36:30 IRST 2017
تدبیر تبانی اعضای یک خانواده برای جنایت هولناک Thu Apr 06 11:46:59 IRDT 2017
تدبیر عکس /تزیین نخل طلای هفتادمین دوره جشنواره فیلم کن با الماس‌‌های گرانقیمت Tue May 02 21:18:52 IRDT 2017
تدبیر فیلمساز ایرانی از حضور در آمریکا صرف نظر کرد Wed Feb 22 06:00:00 IRST 2017
تدبیر تراژدی پنج روزه ثبت نام؛ چهره شدن به چه قیمتی ؟! Sun Apr 16 11:06:47 IRDT 2017
تدبیر در جلسه یکشنبه، تکلیف مشخص می‌شود / اگر افشانی نتواند ادامه دهد، یک شهردار دیگر انتخاب می‌کنیم؛ چیز ‏سختی نیست Thu Aug 16 01:16:11 IRDT 2018
تدبیر بیانیه موگرینی در دومین سالگرد توافق هسته ای: برجام دستاوردی تاریخی است Sat Jul 15 00:15:24 IRDT 2017
تدبیر پیام تسلیت آیت الله هاشمی به مناسبت درگذشت امام جمعه سبزوار Thu Dec 15 21:23:23 IRST 2016
تدبیر ریزش مرگبار خانه‌ای در نهبندان جان 3 نفر را گرفت Thu Feb 09 15:30:42 IRST 2017
تدبیر عکس/ کافه گردی دو بازیکن محبوب پرسپولیس Mon Jan 23 16:55:45 IRST 2017
تدبیر بار مالی متوفیان حوادث رانندگی Thu Feb 09 21:03:52 IRST 2017
تدبیر پاسخ آموزش و پرورش به برگزاری مجدد امتحانات نهایی/ مال‌باختگان به پلیس مراجعه کنند Wed Jun 28 14:59:30 IRDT 2017
تدبیر رامبد جوان: «نگار» سینماست Mon Jan 30 13:58:30 IRST 2017
تدبیر در سینما و تئاتر چه خبر است؟ Tue May 23 04:20:00 IRDT 2017
تدبیر ترامپ: ایران، کشور 5 ماه قبل نیست؛ امیدواریم تماس بگیرند Wed Jul 18 10:42:18 IRDT 2018
تدبیر خالق «بامبی» درگذشت +عکس Sun Jan 01 18:40:19 IRST 2017
تدبیر ابتکار معلم آمریکایی برای آموزش برابری نژادی (عکس) Tue May 02 11:19:25 IRDT 2017
تدبیر پاسخ دفتر نوبخت به اژه‎ای: سخنانتان برآمده از خستگی و فشار تعهدات بود Thu Apr 13 10:40:00 IRDT 2017
تدبیر انهدام 40 باند مواد مخدر در تهران Tue Nov 01 20:40:59 IRST 2016
تدبیر کدام سریال‌ها در ماه رمضان روی آنتن می‌روند؟ Fri May 12 11:21:49 IRDT 2017
تدبیر آبگیری سد گلورد مازندران تا پایان فروردین 96 Sat Mar 04 07:00:00 IRST 2017
تدبیر رو به دوربین پشت به واقعیت Thu Apr 06 08:21:13 IRDT 2017
تدبیر آخرین وضعیت پرواز در فرودگاه‌های داخلی Fri Feb 03 17:11:10 IRST 2017
تدبیر 28 اردیبهشت، سالروز بزرگداشت خیام نیشابوری (عکس) Thu May 18 19:02:27 IRDT 2017
تدبیر کشف راز اسکلت دختر 16 ساله‌ای که 6 ماه پس از زایمان مرد Tue Jan 03 10:39:54 IRST 2017
جوان آنلاین مردم امسال عید کمتر پرتقال بخورند Tue Mar 14 14:31:40 IRST 2017
فردا امیرعبداللهیان: القاعده در وهابیت سعودی ریشه دارد Fri Nov 03 22:49:02 IRST 2017
جماران سرمربی تیم ملی والیبال لهستان: از این‌برد راحت شگفت زده شدم! Tue Sep 18 01:10:52 IRDT 2018
میزان گزارش لحظه‌ به لحظه از عملکرد فرنگی‌کاران ایران/ گرایی از صعود به نیمه‌نهایی بازماند/ عبدولی راهی نیمه‌نهایی شد/ نادری‌خادم و حاجی‌پور از دور رقابت‌ها کنار رفتند Thu Oct 25 11:57:19 IRST 2018
پارس فوتبال فیلم ؛ مهارت های دیدنی مدافع تازه وارد چلسی Tue Jul 11 10:43:44 IRDT 2017
عصر ایران سامسونگ احتمالا امسال گوشی هوشمند تاشو تولید کند Thu Feb 01 08:58:24 IRST 2018
آفتاب مرجانه گلچین «روز خبرنگار» را تبریک گفت +عکس Mon Aug 07 16:35:55 IRDT 2017
برنا بررسی تحلیلی کتاب مولفه های توسعه اثر دکترمحمدباقر نوبخت Wed Oct 03 09:54:49 IRST 2018
اقتصاد آنلاین چالش بیمه‌ای بیماران "ام.اس" با تامین اجتماعی Fri Feb 23 16:12:42 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی دفتر منطقه ای اکو در کاشان گشایش یافت Sat May 12 01:56:00 IRDT 2018
آفتاب ایران شما نظر بدهید/ آیا ترامپ مسئول تحریک احساسات نژادپرستی در آمریکاست؟ Sun Aug 13 14:28:06 IRDT 2017
پارس فوتبال دلیل صادر نشدن مجوز برای هافبک پرسپولیس مشخص شد ! Thu Sep 21 15:03:21 IRDT 2017
صبحانه با خبر هوای تهران بارانی می شود Thu Mar 16 16:02:08 IRST 2017
آریا استقبال کم نظیر ایرانی‌ها از کنسرت لس آنجلس محسن یگانه Sun Dec 17 18:51:32 IRST 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا کشف بیش از 70 کیلوگرم مواد مخدر در قزوین Mon Aug 21 14:45:52 IRDT 2017
ایسکانیوز عزت نفس پایین و بحران هویت ملی عامل روانی نا آرامی های اخیر Tue Jan 16 10:05:32 IRST 2018
روزنو جلسه فنی کی‌روش با بازیکنان تیم ملی Sun May 27 14:46:56 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی هواشناسی، برای یزد بارش همراه با رعد برق پیش‌بینی کرد Tue Nov 06 11:58:00 IRST 2018
آفتاب داوطلب خجالتی که کاندیدای ریاست‌جمهوری شد: مگر من احمدی‌نژادم که سخنرانی کنم!/ تصویر Thu Apr 13 12:55:24 IRDT 2017
تابناک تلاش‌های روسیه در حاشیه اجلاس سران عرب در عربستان Mon Apr 16 14:10:48 IRDT 2018
خبرگزاری مهر کنکاشی درپرونده بحران دریاچه ارومیه؛چاه‌های آب متهم هستند یامجرم؟ Sat Aug 12 16:06:15 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی سرمایه گذاری در صنعت چهارمحال و بختیاری 221 درصد افزایش یافت Sat Aug 18 13:45:00 IRDT 2018
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین پیولی: همه ارکان اینتر از من حمایت می کنند Fri Apr 21 21:43:40 IRDT 2017
تی نیوز استارت ساخت "خانه های ضدزلزله با سازه های نوین مخترع ایرانی" زده شد Wed Apr 11 21:34:23 IRDT 2018
آنا آغاز به کار انجمن ادبی دانشگاه تهران با نکوداشت یاد قیصر امین‌پور Sat Feb 03 10:16:00 IRST 2018
دولت بهار برجام را حفظ کنیم اما فشارها را در مسائل دیگر بر روی ایران افزایش دهیم Tue Sep 12 20:29:00 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر در ژاپن،​ نظافت ابزاری است برای آموزش یک عادت + عکس Wed Aug 02 09:03:35 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا شورای هوچی گر؛ آواری بر سر شهر Mon Oct 16 11:27:08 IRST 2017
اتاق خبر24 اعلام فهرست نهایی تیم ملی برای جام جهانی Tue Jun 05 09:34:00 IRDT 2018
میزان پیش بینی دوره 2 تا 3 ساله برای هوشمند سازی بنادر کشور/ پایانه‌های گردشگری در بنادر انزلی و فریدونکنار احداث می‌شود Sat Jul 21 14:47:01 IRDT 2018
شبکه خبر تاییدیه ارسال نامه رئیس سیا به سردار سلیمانی Sun Dec 03 20:27:57 IRST 2017
تابناک زمان آغاز ثبت‌نام در آزمون دوره دکتری سال 98 Sun Nov 18 10:24:50 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران اوقات شرعی  22 مرداد به افق کردستان Sun Aug 13 09:38:16 IRDT 2017
فرارو نمونه سوالات مجلس از رئیس‌جمهور لو رفت! Tue Jul 04 10:43:50 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا تصاویر/آیین سنتی شبیه خوانی شهرستان نیر در اربعین حسینی Thu Nov 09 19:09:23 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران مرگ 60 کودک در بیمارستان هند بر اثر کمبود اکسیژن Sun Aug 13 17:58:25 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم برخورد سران جهان عرب با شاعران جبهه مقاومت/ از حج محروم شدم/ بسیاری از شاعران یا زندانی‌اند یا به اعدام تهدید شدند Wed Aug 17 04:09:00 IRDT 2016
خبرگزاری تسنیم فروش 2 میلیاردی در اولین روز نمایشگاه کتاب تهران Thu May 04 10:42:40 IRDT 2017
خبرگزاری بین المللی قرآن پیامبر(ص)؛ پیشوای بشر به سوی ارزش‌های متعالی انسانی Sun Nov 25 09:15:55 IRST 2018
عصر ایران «نوبخت»؛ معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور شد Sun Aug 20 15:58:48 IRDT 2017
وطن امروز جذب 5 هزار و 400 قاضی در 6 سال گذشته Sun Dec 17 00:00:00 IRST 2017
پارسینه عامل مهم افسردگی در دختران Sun Jun 10 14:38:24 IRDT 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا تشییع پیکر شهید تازه تفحص شده پس از 29 سال در لردگان Thu Jan 11 16:36:41 IRST 2018
خبرگزاری بین المللی قرآن روحانیون عملا در منبر قرآن و عترت را به مردم نشان دهند Tue May 15 18:18:01 IRDT 2018
برنا برخورد خودرو با گاردریل جان یک تن را گرفت Thu May 18 11:23:19 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم شب شعر قصیده بی انتها Mon Apr 30 09:35:41 IRDT 2018
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین آخرین وضعیت جوی کشور / کاهش نسبی دمای هوا در شهرهای شمالی Sun Jun 25 09:54:24 IRDT 2017
خبرگزاری حوزه لزوم فرهنگ سازی در حوزه راهنمایی و رانندگی / فرهنگ موتورسواری در کشور طراحی شود Mon Oct 30 13:53:00 IRST 2017
خبرگزاری بین المللی قرآن حمله داعش به مسجدی در افغانستان Sat Feb 25 15:00:46 IRST 2017
تی نیوز و باز هم تیپ عجیب "سحر قریشی" /عکس Wed Apr 04 12:35:50 IRDT 2018
9دی واکنش ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز به اظهارات اخیر وزیر ارتباطات Sat Jun 24 00:00:00 IRDT 2017
ایسکانیوز انفجار در خاک سفید/ انتقال دختر 13 ساله به بیمارستان سوختگی Sun Apr 22 16:26:00 IRDT 2018
فردا خدمات دندانپزشکی درلیست هزینه‌های کمرشکن سلامت Mon Oct 02 13:55:16 IRST 2017
اعتبار نیوز قیمت سکه و طلا در بازار آزاد صبح 27 شهریور 97 Tue Sep 18 11:32:00 IRDT 2018
صبحانه با خبر پراید جدیدی که به بازار آمد +عکس Thu Apr 20 10:42:22 IRDT 2017
پارس فوتبال من هیچ کری‌ای برای ” استقلال ” نمی‌خوانم ؛ اتفاقی که برای ” استقلالی ها ” رخ داد هیچ راز و رمز خاصی نداشت ! Mon Aug 20 07:11:41 IRDT 2018
آفتاب پوشش گرافنی؛ سدی مقابل عفونت‌ ایمپلنت ها! Tue Apr 17 22:23:52 IRDT 2018
روزنامه شهروند سهم مردم در مدیریت بحران Sat Feb 03 03:30:00 IRST 2018
خبرگزاری فارس پرسپولیسی‌ها به ازبکستان رسیدند/ اولین جلسه تمرینی عصر امروز Sat Mar 31 13:03:40 IRDT 2018
598 خبر بد برای لژیونر ایرانی در اروپا Mon Aug 21 14:28:50 IRDT 2017
پایگاه خبری الف انتشار تصاویری از مراسم ازدواج محمد بن‌سلمان Sat May 12 10:43:00 IRDT 2018
خبرگزاری بین المللی قرآن تلاش برای کاهش خطاهای پزشکی در بیمارستان‌های تأمین اجتماعی Sun Jul 09 10:28:40 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا شکل‌گیری شبکه نوآوری و فناوری در مازندران Tue Jun 26 09:17:13 IRDT 2018
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پاییزه کتاب معرفی کتاب‌های پرفروش ترجمه طرح پاییزه کتاب97 Tue Dec 11 13:48:43 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران اشک های رهبر انقلاب بر مداحی جانسوز مهدی قربانی به زبان آذری +فیلم Thu Nov 09 22:00:33 IRST 2017
ورزش 3 واتفورد 0 - 3 لیورپول؛ پیش به سوی PSG Sat Nov 24 20:19:00 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران عاشورا در حصار زمان متوقف نمی‌شود Thu Sep 21 21:14:53 IRDT 2017
عصر ایران وندی شرمن خطاب به ترامپ: به جای مردم ایران صحبت نکن Fri Jan 05 11:36:59 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران 100 سال آینده همه اهالی کره زمین یک رنگ می شوند! Sun Sep 16 02:00:01 IRDT 2018
اعتدال آخرین وضعیت جاده ها/ مردم همچنان گرفتار Sun Jan 28 08:46:03 IRST 2018
برنا در همایش تجاری_بازاریابی مرکز همایش های صداوسیما برگزار شد Wed Jan 25 08:04:57 IRST 2017
مشرق نیوز فیلم/ الاکُلنگ با ماشین! Tue Jul 10 12:49:00 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر برخورد قاطع با توزیع کنندگان و مصرف کنندگان مشروبات الکلی در سیرجان Sun Jul 23 18:04:54 IRDT 2017
افکارخبر تحلیل پیشکسوت استقلال از بازی شاگردان شفر مقابل الریان Wed Feb 14 10:28:41 IRST 2018
جوان آنلاین نجومی‌بگیران مالیات‌نده سینما به کمتر رضایت بدهند Wed Oct 03 23:52:02 IRST 2018
ورزش 3 میثاقیان: در آزادی آبروداری می کنیم/ چرا علی عسگری به بازی پرسپولیس نرسید؟ Wed Aug 16 05:17:00 IRDT 2017
صبا ایران آخرین وضعیت پرداخت وام از حساب یارانه Mon Jul 17 13:11:32 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران چک سرانجام استعمال دخانیات در اماکن عمومی را ممنوع کرد Thu Jun 01 10:44:28 IRDT 2017
برنا تمام تلاشم را در پست خودم برای درخشیدن تیم ایران خواهم کرد Wed Oct 31 09:13:58 IRST 2018
اعتبار نیوز جنایت در لواسان بخاطر 500 هزار تومان Sat Sep 08 14:12:00 IRDT 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا آب معدننی مارک‌دار 35 هزار تومانی Fri Dec 22 22:03:38 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران نرخ میوه و تره بار درآبادان Wed Sep 20 10:06:54 IRDT 2017
رجا نیوز کشته شدن نظامی آمریکایی در شرق افغانستان Wed Jan 03 10:25:13 IRST 2018
خبرگزاری مهر نگرانی فدراسیون کشتی از بند جدید اساسنامه فدراسیون‌ها Sun Jul 02 09:24:30 IRDT 2017
فردا هشدار روسیه به نیروهای سوریه دموکراتیک Thu Sep 21 10:44:04 IRDT 2017
آفتاب ایران مراسم ترحیم معاون تجاری سازی معاونت علمی ریاست جمهوری برگزار شد Mon Jun 11 16:30:15 IRDT 2018
تهران پرس عربستان سعودی مجوز حضور زنان در ارتش را هم صادر کرد Mon Feb 26 16:20:00 IRST 2018
خبرگزاری مهر 19 جشن گلریزان در استان بوشهر برگزار شد/ 5 جشن دیگر در راه است Sun Jun 26 15:14:22 IRDT 2016
برنا کاپیتان استقلال عکس ویژه‌ای را منتشر کرد! Wed Jul 05 11:15:48 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران چرا اوتیسم در پسران شایع تر است؟ Sat Feb 11 20:14:17 IRST 2017
روزنامه شهروند عکس خبر Thu Oct 18 03:30:00 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران تشکل‌های سیاسی انتقاد خود را معامله می‌کنند/ باید از بداخلاقی سیاسی پرهیز کنیم Fri Dec 23 16:17:20 IRST 2016
صراط نرخ دلار و سکه پایین آمد +جدول Thu Jan 04 12:38:23 IRST 2018
ایران آنلاین بهترین گل فصل گذشته اروپا کدام است؟ Thu Aug 10 17:10:08 IRDT 2017
خبرگزاری مهر پیگیر احیای جاده فرش ایران هستیم Fri Jul 01 11:29:44 IRDT 2016
پول نیوز جزئیات بازنشستگی در مشاغل سخت و زیان آور Wed Jan 31 20:48:12 IRST 2018
آریا رقابت های داخل سالن آسیا؛ برتری قاطع شاگردان ناظم الشریعه مقابل اردن Tue Sep 19 14:48:27 IRDT 2017
ایسکانیوز دانشگاه فنی و حرفه‌ای آموزش های مجازی به سربازان ارائه می دهد Fri Nov 02 10:55:41 IRST 2018
بولتن نیوز مدارک هویتی خود را در اختیار دیگران قرار ندهید Fri Mar 31 22:05:50 IRDT 2017
نامه نیوز فیلمی عجیب از بز تک چشم در هند Tue Jan 09 07:15:01 IRST 2018