انصاف - Sat Jul 22 08:59:13 IRDT 2017 نمایش خبر

متن کامل سخنرانی خرازی در آکادمی علوم بین‌الملل پاریس

کمال خرازی گفت: با برخورد دوگانه نسبت به گروه‌های تروریستی نمی‌توان مدعی رابطه‌ای احترام‌آمیز با ملت ایران شد. به گزارش ایسنا، رییس شورای راهبردی روابط خارجی که در فرانسه به سر می‌برد در سخنانی که عصر جمعه در آکادمی علوم بین‌الملل در پاریس ایراد کرد، گفت: این برای ملت ما قابل قبول نیست که  فرانسه ...

کمال خرازی گفت: با برخورد دوگانه نسبت به گروه‌های تروریستی نمی‌توان مدعی رابطه‌ای احترام‌آمیز با ملت ایران شد.
به گزارش ایسنا، رییس شورای راهبردی روابط خارجی که در فرانسه به سر می‌برد در سخنانی که عصر جمعه در آکادمی علوم بین‌الملل در پاریس ایراد کرد، گفت: این برای ملت ما قابل قبول نیست که  فرانسه برای امنیت خود نگران فعالیت گروه‌های تروریستی باشد و با آنها برخورد کند ولی در عین حال به این گروه آدم‌کش (منافقین) که منفور ملت ایران است پناه دهد.
وی تصریح کرد: متأسفانه بعضی از کشورها حتی امنیت ملی خود را در قبال منافع مادی زودگذر نادیده می‌گیرند. برای مثال دولت بریتانیا از انتشار گزارش مربوط به نقش عربستان در ترویج گروه‌های تروریستی- تکفیری وهابی جلوگیری می‌کند و یا دولت آمریکا جلوی انتشار گزارش محرمانه کنگره را درباره نقش عربستان در حادثه 11 سپتامبر می‌گیرد.
آنچه در پی می‌آید، متن کامل این سخنرانی است:
«آقای رئیس
خانم ها و آقایان؛
بسیار مفتخرم فرصتی فراهم گردید تا امروز در این آکادمی علمی حضور یافته و مطالبی را با شما در میان بگذارم. لذا جا دارد از مسئولین محترم مربوطه که چنین فرصتی را برای اینجانب فراهم کردند، سپاسگزاری نمایم.
چند روز قبل در سخنرانی خود در چتم هاوس در رابطه با نقش ایران در منطقه به عنوان عامل حفظ وضعیت موجود و نه بی ثبات کننده آن طور که دشمنان ایران ادعا می‌کنند، سخنرانی داشتم. در این فرصت می‌خواهم به این نکته بپردازم که چرا در منطقه آشوب زده خاورمیانه، جمهوری اسلامی ایران توانسته است همچون یک جزیزه ثبات در اقیانوسی ناآرام ثبات خود را به رغم همه توطئه‌ها حفظ نماید و بر ثبات حوزه پیرامونی خود نیز تأثیر بگذارد.
ایران از نظر تنوع قومی، آن طور در کتاب‌های جغرافیای سیاسی ذکر شده است، در خاورمیانه جایگاه اول را دارد. در این منطقه هرچه تنوع قومی و مذهبی بیشتر باشد، احتمال بی‌ثباتی و ناآرامی بیشتر خواهد بود. ولی ایران به رغم تنوع قومی و مذهبی توانسته است در سایه وحدت ملی خود روند ثبات را همچنان طی کند. از نظر تاریخی نیز از دوران باستان اقوام و گروه‌های مذهبی همواره تلاش داشته‌اند به طور مسالمت‌آمیز در کنار یکدیگر زندگی کنند. با ورود اسلام به ایران نیز این وضعیت تقویت گردید، به طوری که حتی با حملات ویرانگر مغولان، عثمانی‌ها و متحدین در جنگ جهانی دوم وحدت مردم ایران خدشه‌دار نشد.
در تاریخ معاصر نیز 38 سال قبل مردم ایران از همه گروه‌ها و اقوام و مذاهب وحدت خود را یکبار دیگر به نمایش گذاشتند و پیروزی انقلاب اسلامی را رقم زدند. دشمنان منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای ایران بسیار تلاش کردند که خیلی زود شیرینی این پیروزی را به کام مردم ایران تلخ کنند و لذا جنگی 8 ساله را به کشور ما تحمیل کردند که کمتر تحلیلگر سیاسی تصور می‌کرد کشور نوپای جمهوری اسلامی ایران بتواند از این جنگ تحمیلی که قدرت‌های منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای، به ویژه کشورهای ثروتمند جنوب خلیج فارس از آن حمایت می‌کردند، سربلند بیرون آید.
ولی به رغم باور همگان و به رغم فروپاشی ساختارهای نظامی و امنیتی کشور به دلیل انقلاب و تغییرات بنیادی در ساختار سیاسی آن و به رغم برقراری تحریم‌های ظالمانه از سوی قدرت‌های بزرگ، باز هم مردم وطن‌دوست ایران وحدت خود را به نمایش گذاشتند و همگی اعم از پیروان مذاهب شیعه، سنی، مسیحی، آشوری، ارمنی زرتشتی و اقوام مختلف فارس، ترک، کرد، عرب، لر، بلوچ، ترکمن و غیره به صورت  متحد و یکپارچه توانستند در مقابل این هجوم گسترده مقاومت کنند و دشمن را از خاک خود بیرون رانند.
در طول 38 سالی نیز که از انقلاب اسلامی ایران می‌گذرد تلاش‌های زیادی از سوی دشمنان ایران برای شکستن سد سدید وحدت مردم ایران انجام گرفته است. مثلاً برخی از کشورهای جنوبی ایران چون عربستان با صرف هزینه‌های کلان تلاش کرده‌اند به اختلافات مذهبی و قومی در ایران دامن بزنند. دولت سعودی تصور می‌کرد با تبلیغ مذهب افراطی وهابیت در ایران ‌بتواند وحدت مردم ایران را نشانه رود، ولی امروزه شاهدیم که سیاست‌های نفاق‌افکن آنها در مورد ایران ناکام مانده است و در حالی که کشورهای همسایه ایران در آتش اختلافات قومی و مذهبی گرفتارند، ایران از وحدت و ثبات بالایی برخوردار است.
حضار محترم؛
ریشه ثبات در ایران را باید در واقعیت‌های زیر که در کشورهای این منطقه کمتر مشاهده می‌شود، جستجو کرد:
1. تاریخ سیاسی ایران که وجود دولت‌های یکپارچه و قدرتمندی را در طول حیات آن نشان می‌دهد و ادبیاتی که اسطوره‌های ارزشمندی را در باب وطن‌پرستی مردم ایران در بر دارد.
2. شکل‌گیری ملت – دولت در ایران از دیرباز و تقویت آن در تاریخ معاصر، به طوری که این سرزمین وسیع از گذشته‌های بسیار دور به عنوان سرزمین پارس یا پرشیا شناخته می‌شده است و هویت خود را همچنان حفظ کرده است.
3. سابقه تمدنی و فرهنگی ایران که همه مردم را حول افتخارات فرهنگی خود گردآورده است. به طوری که حتی شعرا و ادیبان برجسته‌ای از اقلیت‌های قومی ایران برخاسته‌اند و زبان فارسی از دیرباز زبان غالب در همه نقاط کشور بوده است.
4. باور به ارزشمندی خرده- فرهنگ‌های مختلف در ایران و پذیرش آنها از سوی فرهنگ غالب و دادن نقش به آنها در قالب سیاست‌های چند- فرهنگی و آزادی در استفاده از زبان، آداب و مراسم و هنرهای قومی و مذهبی خویش.
5. تأکید جمهوری اسلامی ایران بر سیاست “وحدت در عین کثرت” با فاصله گرفتن از سیاست خطی یکسان‌ساز دوران پهلوی و تجمیع همه اقلیت‌های قومی و مذهبی حول محور ایران ضمن به رسمیت شناختن آن‌ها.
6. شکل‌گیری ساختارهای دموکراتیک در ایران، بلافاصله پس از پیروزی انقلاب اسلامی، انجام انتخابات یکبار در هرسال به طور متوسط و استفاده از قومیت‌های مختلف در ساختارهای حکومتی، چه در استان‌ها و چه در سطح ملی.
7. برخورداری حکومت مردم‌سالار جمهوری اسلامی ایران از حمایت توده‌های مردم و آرای آنها، به طوری که فراز و نشیب‌ها و فشارهای سیاسی و اقتصادی نتوانسته است آن را از مسیر اصلی‌اش دور سازد.
8. اجرای سیاست عدالت اجتماعی پس از انقلاب اسلامی، در قالب توسعه مناطق محروم ایران و تأمین نیازهای آنها برای زندگی، همچون برق، آب، تلفن، اینترنت، آموزش و پرورش، بهداشت، جاده و سایر مواهب زندگی در شهرها و حتی روستاهای متشکل از 20 خانوار.
9. وجود نیروهای مسلح قدرتمند و شهادت‌طلب جمهوری اسلامی ایران که در دوران جنگ آبدیده شده‌اند و پس از جنگ نیز مسیر پیشرفت را چه در آموزش‌های نظامی‌ و چه در تولید سلاح‌های استراتژیک ادامه داده‌اند، به طوری که هیچ کشوری نمی‌تواند تجاوز به ایران را در مخیله خود بپروراند.
10. وجود نیروهای امنیتی توانا و مجهز به تجهیزات روز که توانسته‌اند با اطلاع از برنامه‌های دشمن به موقع توطئه‌های دیگران را ختثی و عکس‌العمل مناسب را در برابر آنها نشان دهند.
خانم ها و آقایان؛
آرامشی که در ایران وجود دارد بدین معنا نیست که دشمنان ایران از توطئه علیه این کشور دست برداشته‌اند، بلکه بر میزان آن روز به روز می افزایند. البته، نیروهای امنیتی ایران هر حرکت آن‌ها را زیر نظر دارند و همین گوش به زنگی است که موجب خنثی شدن توطئه‌های بیگانگان شده است. امروز کشورهایی همچون آمریکا، عربستان و اسرائیل و متأسفانه کشور شما فرانسه از گروه تروریستی مجاهدین خلق که هزاران نفر از مردم کوچه و بازار ایران را به قتل رسانده‌اند، حمایت و از آنها استفاده ابزاری می‌کنند، ولی غافل‌اند که این گروه به خاطر شهادت هزاران نفر از مردم بی گناه ایران و خیانت در جنگ 8 ساله علیه مردم و خاک کشورشان و همراهی با رژیم صدام و جاسوسی برای آمریکائی‌ها به منفورترین گروه در ایران تبدیل شده است.
در اینجا لازم است در پرانتز به صراحت اعلام کنم که دولت‌های شما با برخورد دوگانه نسبت به گروه‌های تروریستی نمی‌توانند مدعی رابطه‌ای احترام‌آمیز با ملت ایران باشند. این برای ملت ما قابل قبول نیست که  فرانسه برای امنیت خود نگران فعالیت گروه‌های تروریستی باشد و با آنها برخورد کند، ولی در عین حال به این گروه آدم کش که منفور ملت ایران است پناه دهد. درست است که حرکات آنها در فرانسه تحت کنترل نیروهای امنیتی شماست و در فرانسه دست به اقدامی نمی‌زنند، ولی آنها همچنان در ایران دست به جنایت می‌زنند و دستشان حتی در شهادت دانشمندان هسته‌ای ایران و در جمع‌آوری اطلاعات به نفع آمریکا و اسراییل به خون آلوده است.
خارج ساختن این گروه از لیست گروه‌های تروریستی خود نشان می‌دهد که مسئله گروه‌های تروریستی به مسئله ای سیاسی تبدیل شده است که براساس منافع کشورها گاهی در لیست قرارگرفته و گاهی از لیست خارج می‌شوند. مثلاً سودان در زمانی که مخالف سیاستهای آمریکا شناخته می‌شد، در لیست کشورهای حامی تروریسم قرار داشت، ولی وقتی همکاری و برای کشتار مردم بی گناه یمن مزدور به این کشور اعزام کرد از لیست خارج گردید. متأسفانه بعضی از کشورها حتی امنیت ملی خود را در قبال منافع مادی زودگذر نادیده می‌گیرند. برای مثال دولت بریتانیا از انتشار گزارش مربوط به نقش عربستان در ترویج گروه‌های تروریستی – تکفیری وهابی جلوگیری می‌کند و یا دولت آمریکا جلوی انتشار گزارش محرمانه کنگره را درباره نقش عربستان در حادثه 11 سپتامبر می‌گیرد.
خانمها و آقایان؛
در اینجا لازم است براین نکته تاکید کنم که هرچند در طول چهاردهه گذشته فرازونشیب‌های زیادی را در روابط ایران و فرانسه شاهد بوده‌ایم، ولی ظرفیت‌های فراوانی در دوکشور وجود دارد که می تواند در سایه همکاری همه چانبه و اعتمادآمیز در زمینه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و حتی امنیتی مورد استفاده قرار گیرد. برای فعالیت های اقتصادی فرانسه در ایران محدودیتی وجود ندارد و همان طور که شاهد هستید پس از برجام در زمینه خرید هواپیما، تولید مشترک اتومبیل، توسعه منابع نفت و گاز گام‌های خوبی برداشته شده است.
همکاری دوکشور در زمینه های سیاسی و امنیتی نیز می‌تواند هم به ثبات منطقه و هم به امنیت فرانسه و اروپا کمک کند. دو کشور منافع مشترکی در منطقه شامات دارند و با توجه به سابقه تاریخی فرانسه و حضور ایران در این منطقه، دو کشور می‌توانند به نحو موثری در جهت بازگشت امنیت و ثبات به منطقه با هم همکاری کنند. پس از ظهور انقلاب‌های عربی و بروز بحران در سوریه، متاسفانه فرانسه نتوانست سیاست درستی را در پیش گیرد. اگر آن روز در ابتدای بروز بحران، همکاری ایران و فرانسه برای کمک به حل بحران سوریه شکل می‌گرفت، شاید امروز مسائل سوریه بدین حد فاجعه‌آمیز نمی‌شد و فرانسه نیز از اقدامات تروریستی گروه‌های تکفیری – وهابی آسیب نمی‌دید.
ما از ابتدا می‌دانستیم که هدف کشورهای مداخله‌گر در سوریه چیست و تسلط گروه‌های تروریستی بر سوریه و عراق چه پیامدهای خطیری را بر امنیت منطقه و ایران خواهد داشت و لذا درنگ نکردیم و به محض دعوت دولت‌های سوریه و عراق به کمک آنها شتافتیم، زیرا در درجه اول نگران امنیت مرزهای خود بودیم.  ما مطمئن بودیم که در صورت پیروزی گروه‌های تروریستی تکفیری در سوریه و عراق کشتار وسیعی از مسیحیان، یزیدی‌ها، شیعیان و حتی اهل تسنن رخ خواهد ‌داد و دامنه فعالیت آنها به مرزهای ایران خواهد ‌رسید. خطر گروه‌های تکفیری- وهابی را از همه بیشتر مقامات و روحانیان مسیحی لبنان درک کرده بودند. به طوری که در سفری که من در سال گذشته به لبنان داشتم به من ‌گفتند فرانسه ما را در برابر تروریست‌ها رها کرده است. برای درک اهمیت اقدام ایران در سرکوب داعش کافی است به این سؤال پاسخ دهیم که اگر دمشق و بغداد به دست داعش سقوط می‌کرد، امروز امنیت اروپا و از جمله فرانسه چگونه بود؟
ما در زبان فارسی ضرب‌المثلی داریم که “هر وقت ماهی را از آب بگیرید تازه است” و یا “هر زمانی که جلوی ضرر گرفته شود، خود فایده است”. ما معتقدیم فرانسه می تواند با نقش فعال خود به ایجاد صلح و ثبات در منطقه شامات کمک کند. خوشحالم از اینکه جناب آقای مکرون رئیس جمهور فرانسه به درک واقعی تری از بحران در این منطقه رسیده است، به طوری که اعلام کرده است فرانسه به سقوط رئیس جمهور سوریه فکر نمی‌کند و ایجاد ثبات در این کشور اولویت دولت فرانسه است. این خود زمینه همکاری‌های بیشتری را فراهم می‌سازد.
خانم ها و آقایان؛
در پایان لازم می‌دانم به این نکته تأکید کنم که تغییر حکومت ها در منطقه از طریق دخالت خارجی و به کارگیری زور و سلاح به ثبات و استقرار حکومت‌های مردم‌سالار نمی‌انجامد. وضعیت امروز افغانستان، عراق، سوریه، یمن، لیبی، بحرین، نمونه هایی از تبعات این نوع سیاست های غلط است. ناامنی امروز در کشورهای اروپایی، از جمله فرانسه، آلمان، بریتانیا و سوئد ناشی از چنین سیاست نادرستی است. برای استقرار مردم‌سالاری در هر کشور، اراده مردم بدون دخالت خارجی باید محقق شود. متاسفانه در منطقه ما کشورهایی که خود هیچ گونه نشانه‌ای از مردم‌سالاری ندارند و حکومت‌های دیکتاتوری و اقتدارگرا دارند هر خلأ سیاسی که پیدا می شود دلارهای نفتی خود را به کار می‌گیرند و مزدوران سلفی- تکفیری خود را تحت عنوان حمایت از مردم به نقاط بحران زده گسیل می‌دارند و به بی ثباتی دامن می‌زنند.
ما در مصر شاهد بودیم که حکومتی که با رای مردم بر سر کار آمده بود چگونه با حمایت عربستان با کودتای نظامیان سرنگون شد. نزدیکی اروپا به این منطقه و تأثیر پذیری آن از بی‌ثباتی منطقه باید دولت‌های اروپایی را قانع سازد که مستقل از سیاست‌های مداخله‌جویانه آمریکا و کشورهای عربی حوزه خلیج فارس به صلح و ثبات منطقه کمک کنند. جای تعجب دارد که اروپا که به نقض هر مسئله کوچک حقوق بشری حساسیت نشان می دهد چرا برای توقف جنایات سنگین سعودی‌ها در یمن و بحرین عکس‌العمل مناسبی نشان نمی‌دهد.
مجدداً تاکید می‌کنم که جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک ملت – دولت قوی و طرفدار صلح و آرامش در منطقه، آماده همکاری با فرانسه جهت مبارزه با تروریسم و ایجاد ثبات در این منطقه است.»
انتهای پیام
انصاف قصه‌ی لغوها به تئاتر رسید! Mon Sep 04 13:04:22 IRDT 2017
انصاف دلیل نگهداری مرتضوی در اوین و تاثیر اخلاق بر آزادی رحیمی Thu Apr 26 13:36:52 IRDT 2018
انصاف پس‌پرده پیشنهاد جنجالی ترامپ Thu Aug 02 00:14:53 IRDT 2018
انصاف انتقاد اتحادیه‌ اروپا از سیاست اقتصادی ترامپ Sun Sep 10 09:28:00 IRDT 2017
انصاف این چنین “روحانیم” آرزوست Wed Aug 15 11:49:59 IRDT 2018
انصاف کنایه‌ی مدیر شبکه سه به آشنا در دفاع از احسان علیخانی! Sat Jul 21 12:48:54 IRDT 2018
انصاف محمدعلی نجفی: دولت بعدی روحانی جوان و پرتحرک خواهد بود Thu Apr 27 17:43:06 IRDT 2017
انصاف بیماران خاص نیازمند حمایت همه جانبه دولت و مردم Sat May 12 11:27:48 IRDT 2018
انصاف وزیر خارجه آمریکا: برای برخی کشورها معافیت‌ از تحریم نفتی ایران را در نظر می‌گیریم Thu Sep 06 21:45:47 IRDT 2018
انصاف «عدم حضور ایران در شورای امنیت پاس گل به ترامپ است» Tue Sep 25 09:36:56 IRST 2018
انصاف رییس‌جمهور روحانی: هر کس توطئه کند، عواقبش را خواهد دید Tue Apr 24 17:38:45 IRDT 2018
انصاف اسرافیلیان، احمدی نژاد و جریان علم و صنعت، آیت و جاسبی Wed Jan 25 09:51:10 IRST 2017
انصاف گزارش تصویری | خیاط خانه های میدان گمرک Tue Aug 07 17:15:57 IRDT 2018
انصاف آخوندی از پشت صحنه‌ی دوبار استیضاحش گفت Sat Sep 16 15:02:30 IRDT 2017
انصاف شنیده‌ها از اعلام مخالفت رئیسی با دبیرکل جامعه روحانیت مبارز Sat Jun 30 08:36:11 IRDT 2018
انصاف عبدی: پیشنهاد زاکانی پیشنهاد رسمی اصولگرایان نیست Sun Jul 02 16:24:57 IRDT 2017
انصاف رییس مجلس: نوسانات اخیر اقتصادی ربطی به شرایط خارجی ندارد Wed Jul 11 20:46:39 IRDT 2018
انصاف نقد قرارداد برون‌سپاری مجلات همشهری Wed Aug 29 11:00:41 IRDT 2018
انصاف رشد سریع ایجاد محتوا در فضای مجازی در کشور Mon Nov 13 10:36:51 IRST 2017
انصاف توضیح در مورد بحث «ضمانت اجرایی» حکم لاهه Fri Oct 05 12:50:37 IRST 2018
انصاف پنیر شکل جمجمه انسان را تغییر داده است! Mon Aug 28 19:51:17 IRDT 2017
انصاف دو گرایش جدید در تبلیغ مذهب Sun Sep 24 02:34:37 IRST 2017
انصاف در جلسه‌ی مهم «مقتدی صدر» و «عمار حکیم» چه گذشت؟ Fri May 18 20:17:10 IRDT 2018
انصاف نظر هیلاری کلینتون درباره‌ی سخنرانی ترامپ Wed Sep 20 19:38:50 IRDT 2017
انصاف تاکید تیلرسون بر حفظ روابط دیپلماتیک آمریکا با کوبا Fri Sep 29 22:57:31 IRST 2017
انصاف تصویب تحریم‌ها علیه کره شمالی، روسیه و ایران Wed Jul 26 08:24:56 IRDT 2017
انصاف تنش‌های چین و آمریکا وارد فاز نظامی می‌شود؟ Thu Oct 04 22:20:47 IRST 2018
انصاف پاسخ کاوه مدنی به کریمی قدوسی: تو خوبی Tue Apr 24 18:27:11 IRDT 2018
انصاف مدیر شبکه سه و سازندگان پنج کیلومتر تا بهشت در دادگاه محکوم شدند Fri Apr 07 22:53:18 IRDT 2017
انصاف چمران: شورای شهر پنجم بی تجربه است، ما باتجربه بودیم! Fri Mar 02 12:34:25 IRST 2018
انصاف ماجرای آن «4میلیون رای» Sun Jul 09 08:43:37 IRDT 2017
انصاف حمایت رونالدو و ریوالدو از نیمار Thu Jul 05 10:23:57 IRDT 2018
انصاف سخن حضرت استاد با سردار … Sat Aug 12 14:09:59 IRDT 2017
انصاف شاید این بار «تتلو» هم نیاید سمت «ما اصولگراها» Sun Apr 15 10:57:19 IRDT 2018
انصاف تمجید رسانه‌های آرژانتینی از قضاوت فغانی Sun Jul 01 12:00:33 IRDT 2018
انصاف اعتراض به «کلاهبرداری» یک شرکت دیگر خودرو [+سند] Thu Sep 27 13:43:53 IRST 2018
انصاف خروج حکیم از مجلس اعلا عراق و تاسیس حزب جدید Tue Jul 25 09:04:23 IRDT 2017
انصاف تصاویری از تدارک جشن قهرمانی پرسپولیس Fri Apr 27 17:03:06 IRDT 2018
انصاف این سوابق آقای رئیسی است Tue May 09 10:49:34 IRDT 2017
انصاف «حشدالشعبی با ارتش عراق ادغام شود» Mon Dec 11 11:50:05 IRST 2017
انصاف پرونده سازی آمدنیوز برای دولتی‌ها Sat Apr 22 19:36:29 IRDT 2017
انصاف با احتیاط چای و قهوه بنوشید Sun Jul 23 08:34:21 IRDT 2017
انصاف نورانی‌نژاد: جلوی تحریف‌های سیاسی در مراسم مذهبی را باید گرفت Thu Sep 20 12:04:10 IRDT 2018
انصاف «احمدی‌نژاد قبل از شهرداری، در شورای نگهبان فعالیت داشت» Sun Jul 02 08:48:34 IRDT 2017
انصاف مدرسه نام مدرسه غرب تهران به «سرآمدان علم» برای ادامه کار Sat Sep 15 12:04:07 IRDT 2018
انصاف تکذیب شایعات منتسب به «کاسپین» Thu Jul 06 01:22:53 IRDT 2017
انصاف جان مک‌کین: نمی‌خواهم ترامپ در خاکسپاری من باشد Sun May 06 09:16:51 IRDT 2018
انصاف در هنگام آتش‌سوزی منزل باید چه کرد؟ Fri Sep 21 21:30:19 IRDT 2018
انصاف انتقاد کارتونیست درباره‌ی مائده هژبری Tue Jul 10 00:45:08 IRDT 2018
انصاف تحلیل نشریه «استراتژیست» از تفاوت ایران و کره شمالی Thu Jun 14 13:08:36 IRDT 2018
انصاف اعترافات وحشتناک قاتل خودمعرف به جنایت دزد مغازه پس از 12سال Tue May 09 20:10:52 IRDT 2017
انصاف دفتر موسیقی به«حمید صفت» مجوز نداد نداد Sat Jul 08 17:33:47 IRDT 2017
انصاف تصادف مرگبار افشین یداللهی به روایت شاهد عینی Fri Mar 17 13:47:38 IRST 2017
انصاف موضع متناقض ترامپ و جان بولتون درباره‌ی کره شمالی Wed Aug 08 20:27:02 IRDT 2018
انصاف شاهکار مسوولان فدراسیون تیروکمان زهرا نعمتی را حذف کرد! Thu Aug 23 11:17:57 IRDT 2018
انصاف مخاطب پیام طعنه‌آمیز جواد نکونام چه کسی بود؟ Fri Jul 27 22:09:03 IRDT 2018
انصاف «چالش نواربهداشتی» با «تابوی پریود» در هند Tue Feb 06 07:06:13 IRST 2018
انصاف صفایی فراهانی: اولین مشکل مسوولان، قانون گریزی است Sat Feb 11 19:21:58 IRST 2017
انصاف گزارشی از بست‌نشینی احمدی‌نژاد در امامزاده صالح Fri Apr 06 16:30:33 IRDT 2018
انصاف تحلیلی روانکاوانه بر کنشگری سیاسی دکتر ابراهیم حشمت Wed May 16 12:44:05 IRDT 2018
انصاف کارون بوی تعفن گرفته Mon Jan 01 16:44:06 IRST 2018
انصاف برجام به گور رفت، یعنی چه Tue May 22 15:52:33 IRDT 2018
انصاف 90 مدرسه مناطق زلزله ‌زده غرب کشور آماده تحصیل دانش‌آموزان می‌شود Fri Apr 06 08:35:53 IRDT 2018
انصاف متن نامه احمدی نژاد به رییس قوه قضاییه Mon Sep 25 15:03:00 IRST 2017
انصاف پایتخت و دورهمی امشب پخش نمی‌شوند Sun Apr 01 22:04:51 IRDT 2018
انصاف تصاویری از اجرای ارکستر ملی به رهبری اولین زن رهبر ارکستر ایران Fri Aug 31 09:55:46 IRDT 2018
انصاف حدود بیست و پنج میلیون نفر تا این لحظه رای نداده اند Fri May 19 20:45:00 IRDT 2017
انصاف پاپ هدف بعدی داعش [+فیلم] Sat Aug 26 20:31:17 IRDT 2017
انصاف کاسبان شفافیت! Sun Jul 22 21:53:21 IRDT 2018
انصاف تله سودجویان برای درمان امراض و چاقی با موادمخدر Tue Sep 19 12:39:56 IRDT 2017
انصاف ممنوعیت خروج کالاهای اساسی از مریوان Tue Sep 11 15:00:00 IRDT 2018
انصاف هزینه‌ی سفارش‌ طلایی «خوبان» Tue Dec 11 12:45:57 IRST 2018
انصاف رییس مجلس عراق: رسانه‌های ایرانی اظهاراتم را تحریف کردند Tue Sep 18 11:55:34 IRDT 2018
انصاف کشف 1000 اکانت جعلی دیگر روسیه در توییتر Sun Jan 21 13:24:57 IRST 2018
انصاف “محمد بن سلمان، سردار سلیمانی را به ریاض دعوت کند” Thu Nov 29 13:27:31 IRST 2018
انصاف تناقض‌گویی لیدر معروف شرکت بازاریابی شبکه‌ای:«بازی‌های آموزشی انجام می‌شد!» Thu Feb 08 08:00:12 IRST 2018
انصاف آخر اسفند، بوی نوروز | گزارش تصویری Wed Mar 15 08:00:30 IRST 2017
انصاف «دولت عقب‌نشینی نکرده است، مردم همراهی کنند» Mon Jun 25 20:58:36 IRDT 2018
انصاف حناچی: با ادبیات نظام آشنایی دارم/مردم تلاش پوپولیستی را تشخیص می‌دهند Sun Apr 29 20:29:08 IRDT 2018
انصاف حجت الاسلام دانشمند به مداحان اعتراض کرد ممنوع‌المنبر شد Tue Jan 30 19:29:44 IRST 2018
انصاف متن سخنرانی رییس‌جمهور روحانی در سازمان ملل Tue Sep 25 21:59:24 IRST 2018
انصاف قیمت نفت اوپک به بالای 74 دلار رسید Mon Jun 11 16:54:49 IRDT 2018
انصاف رای مجلس نمایندگان آمریکا به گفت وگو با ایران Sat Jul 15 08:47:15 IRDT 2017
انصاف ادامه‌ی حاشیه‌ی «بیت آیت الله منتظری و حوادث دهه60» Tue Dec 04 07:03:20 IRST 2018
انصاف هفت شاهد اجباری بودن انصراف قالیباف Tue May 16 07:26:08 IRDT 2017
انصاف خیز ایران برای ورود به مسیر غول‌های تحقیقات پزشکی جهان Mon Jan 02 18:37:36 IRST 2017
انصاف یک درخواست سرگشاده کوچولو از رییس جمهور Sun Jul 16 16:02:53 IRDT 2017
انصاف کیف‌ پول الکترونیک؛ از واعظی عجله از سیف احتیاط Sun Feb 19 21:39:58 IRST 2017
انصاف بسیج مدرسه عشق بود! Wed Jun 20 17:47:13 IRDT 2018
انصاف پاسخ وزارت اطلاعات به اظهارات یک نماینده مجلس درباره مدیران دوتابعیتی Sun Jul 22 12:12:04 IRDT 2018
انصاف مشاور رییس‌جمهور خطاب به بن‌سلمان: کنار آمدن با ایران به‌صرفه‌‌‌تر و محترمانه‌‌تر است Sat Mar 31 19:39:32 IRDT 2018
انصاف وحید حقانیان: قصد جسارت نداشتم Sun Nov 19 16:56:16 IRST 2017
انصاف «با درآمدهای پایدار، شهر فروشی ممنوع می‌شود» Sat Jul 15 12:55:07 IRDT 2017
انصاف ناکامی اولین تلاش رسمی برای استیضاح ترامپ Fri Dec 08 11:02:49 IRST 2017
انصاف چین مذاکرات تجاری با آمریکا را لغو می‌کند؟ Tue Sep 18 13:56:07 IRDT 2018
انصاف اتفاقات مضحک در دو نشست خبری یک مربی فوتبال Fri Sep 29 10:38:28 IRST 2017
انصاف ساخت هوش مصنوعی رایانه که می‌تواند مناظره کند Tue Jun 26 11:34:42 IRDT 2018
انصاف «هرچه از رحلت امام می گذرد، نگرانی در باره دورشدن از آرمانهای ایشان بیشتر می‌شود» Mon Jun 04 12:24:58 IRDT 2018
انصاف مخاطبان زیاد صداوسیما به آن اعتماد دارند؟ Sat Aug 26 08:01:15 IRDT 2017
انصاف سپاه تیراندازی در نهاد ریاست جمهوری را بررسی می‌کند Mon Feb 05 20:04:16 IRST 2018
پرس شیعه اپلیکیشن معنی یاب گریه کودکان ساخته شد Wed May 23 09:58:25 IRDT 2018
تی نیوز صاحبان مناسب قدرشناس فداکاری های پزشکان باشند/ لزوم پرداخت مطالبات متراکم پزشکان و داروسازان Wed Aug 23 20:29:47 IRDT 2017
خبرگزاری نسیم نصب برچسب‌های نرخ جدید کرایه تاکسی‌ها تا پایان هفته Sun Jun 10 18:46:02 IRDT 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا پاتک نفتی روسیه به اروپا Thu Jan 04 18:42:08 IRST 2018
آریا برگزاری جشنواره رسانه ای مازندران؛بهارستان ایران ویژه رسانه ها و نوروز Tue Mar 19 15:06:32 IRST 2019
شیعه نیوز احضار نوزاد 3 ماهه به اتهام حمایت از تروریسم Tue Apr 18 13:35:17 IRDT 2017
تی نیوز درخواست آلمان برای تشکیل دولت منطقه ای در ایالت کاتالونیا Fri Apr 06 22:06:23 IRDT 2018
فردا بازداشت یک تیم وابسته به داعش در لبنان Tue Jun 06 13:00:40 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا نوشداروی درد محرومان در گچساران! Mon Apr 10 15:42:44 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی مطالبات به حق کامیون داران مورد حمایت جدی دولت قرار گیرد Sun Sep 30 12:38:00 IRST 2018
جماران اعتراف سارقان سیم برق به 21 فقره سرقت در آبادان Thu Nov 16 12:16:24 IRST 2017
خبرگزاری فارس صاعقه جان دختر نوجوان را در لالی گرفت Wed Jan 16 20:00:16 IRST 2019
تی نیوز گزارش تصویری: مسابقه رفت نفت تهران 0-3 پرسپولیس Fri Aug 11 04:51:58 IRDT 2017
تدبیر 24 شاید دوباره به سیاست بازگردم Fri Dec 15 06:00:01 IRST 2017
تی نیوز «امپراطور جدید آسیا» لقب فدراسیون جهانی به کاراته ایران Fri Jul 21 16:38:54 IRDT 2017
سلامت نیوز بیمه نبودن پلاسکو چقدر کسبه‌اش را متضرر می‌کند؟ Mon Jan 23 13:21:00 IRST 2017
آریا دستیابی به توسعه پایدار از مسیر استانداردها می گذرد Fri Oct 19 11:51:05 IRST 2018
جماران سردار «محمدیان» به سمت فرماندهی انتظامی استان البرز منصوب شد Tue Oct 03 14:50:13 IRST 2017
خبرگزاری بین المللی قرآن محبت اهل‌بیت(ع) با عمل به دستورات آنان اثبات می‌شود Sun Feb 26 21:45:38 IRST 2017
عصر ایران روحانی خطاب به امریکا: یک کاسب و برج‌ساز در مورد برجام حرف می‌زند/ می‌گویید قرار داد بسیار بدی امضاء شده است، چرا قبلی‌هایتان این را نفهمیدند؟ Wed Apr 25 10:55:14 IRDT 2018
فرارو بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت! Sat Feb 18 11:08:50 IRST 2017
تی نیوز نعمتی: لاریجانی، وزیری به روحانی پیشنهاد نداده اما دو نفر را از حضور در کابینه منع کرده است Wed Jul 19 16:32:26 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران تورنمنت قزاقستان احتمالاً لغومی شود Fri Oct 26 17:20:07 IRST 2018
ورزش 3 می گفتند مجبوریم خودمان را به زمین بیندازیم/ شریفی: با تک تیرانداز بازیکنان حریف را می‌زدند! Sat Sep 16 07:39:28 IRDT 2017
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین درگیری در انتخابات خانه تئاتر Sun Jun 03 12:05:27 IRDT 2018
فردا عملیات قریب الوقوع ارتش سوریه در جنوب Fri Feb 10 10:41:54 IRST 2017
اعتدال پربازدیدهای ورزشی سال 2018/ویدئو Wed Jan 02 17:13:06 IRST 2019
افکارخبر آخرین وضعیت جمشید مشایخی Sat May 20 09:17:27 IRDT 2017
خبرگزاری مهر جلسه علنی آغاز شد/انتخاب رئیس کمیسیون اصل 90 در دستور قرار گرفت Wed Jul 25 08:29:39 IRDT 2018
پارس فوتبال توجیه عجیب و غزیب باشگاه ” پرسپولیس ” پس از 4 تایی شدن در برابر ” استقلال “ Sat Oct 13 21:13:47 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران تیم ملی کاراته افغانستان عازم روسیه شد Thu Dec 07 17:39:43 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران نحوه هزینه کرد صدقات از سوی سازمان بهزیستی Fri Jul 07 11:02:07 IRDT 2017
برنا هشتک خاله سوسکه مفرح و شاد/ ببینید Mon Jan 28 06:00:00 IRST 2019
میزان پرواز قوها بر فراز تالاب مازندران Sun Jan 07 10:58:28 IRST 2018
خبرگزاری شبستان رشد 221درصدی پرداخت زکات در کهگیلویه و بویراحمد Tue Nov 06 23:13:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی خبرگزاری فرانسه: ناتو به ائتلاف آمریکایی ضدداعش می پیوندد Thu May 25 02:41:00 IRDT 2017
پارس نیوز واکنش احمدی به شایعه تبانی با سپاهان Sat Mar 09 16:04:47 IRST 2019
خبرگزاری قدس خبرگزاری «نووستی» گزارش داد: مذاکرات نماینده ویژه پوتین با «اسماعیل هنیه» در باره اوضاع غزه Wed Jul 11 11:25:12 IRDT 2018
عصر ایران دستگیری 2 متهم سرقت از صرافی های گرگان Fri Oct 26 20:19:14 IRST 2018
ایستا نیوز قیمت انواع هیوندای در ایران +جدول Mon Apr 24 18:38:07 IRDT 2017
بی باک نیوز ملک سلمان عالی‌ترین درجه نظامی عربستان را به رئیس‌ستاد ارتش پاکستان داد! Sat May 06 02:31:01 IRDT 2017
برنا عباسى ملکى: برای استقلال درآمدى ثابت و پایدار ایجاد خواهیم کرد Tue Jun 27 13:42:20 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر پرتغال و اسپانیا در انتظار طوفان سهمگین لسلی Sat Oct 13 23:26:06 IRST 2018
واحد مرکزی خبر 5 نفر در بورکینافاسو کشته شدند Tue Jul 25 19:59:22 IRDT 2017
تی نیوز درخشش کاراته کای بهمنی در مسابقات آسیایی Mon Apr 09 17:32:19 IRDT 2018
میزان ساماندهى وضعیت کانون‌های هواداران و مشوقین با نظارت کمیته اخلاق Thu Jan 24 11:33:17 IRST 2019
ورزش 3 گل سوم آلکمار با پاس گل جهانبخش Sat Nov 04 22:27:00 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران آتش نشانان، ناجیان یک راس اسب Sun Aug 26 10:42:46 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم القاعده کشته شدن فرد شماره دوی خود در سوریه را تایید کرد Fri Mar 03 08:49:10 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی لوریان لوژور:نخست وزیرجدیدعراق موردقبول ایران وامریکا است Sun Oct 07 18:54:00 IRST 2018
خرداد نیوز تعداد پاس گل‌های رونالدو به 200 رسید Tue Sep 05 11:25:38 IRDT 2017
خانه ملت تلاش کمیسیون بهداشت برای حمایت ازبیماران صعب‌العلاج/ نشستی مشترک با وزارت بهداشت و مسئولان بیماری‌های خاص برگزار می‌شود Fri Feb 24 16:12:00 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران افزایش دمای هوا در خراسان شمالی Tue Apr 10 10:00:56 IRDT 2018
تدبیر و امید قول جهانگیری به نمایندگان غرب کشور و یک گلایه از آنها Sun Dec 30 16:20:35 IRST 2018
میزان واکنش سازمان میراث فرهنگی به افزایش سه برابری عوارض خروج از کشور/ خروج 2 برابری گردشگر نسب به ورود اتفاق خوبی نیست Sun Dec 10 12:52:39 IRST 2017
خبرگزاری دانشجو تبریک صالحی به حجت‌الاسلام والمسلمین حاج شیخ «احمد مروی» Fri Apr 05 20:43:01 IRDT 2019
ایسکانیوز پنتاگون تحولات جولان را دنبال می کند Thu May 10 10:41:43 IRDT 2018
برنا روحانیت واقعی با کفر سازشی ندارد / شناسایی 30 نخبه و 600 استعداد برتر در حوزه Wed Aug 30 14:33:52 IRDT 2017
جماران استاندار: اولویت بندی مبارزه با قاچاق کالا درگلستان ضروری است Sun Jul 09 14:42:41 IRDT 2017
بی باک نیوز نگاه نزدیک به گلکسی اس 8 سامسونگ Wed Mar 29 16:48:01 IRDT 2017
بولتن نیوز مازندران در رتبه دوم تردد کشور Sat Mar 25 14:38:23 IRDT 2017
خبرگزاری بین المللی قرآن جاذبه‌های گردشگری فارس 10/ آرامگاه خواجوی کرمانی Tue Apr 03 17:06:47 IRDT 2018
خبرگزاری مهر جشنواره حسنات شرایط تحقق یافتن رویاهای جوانان را فراهم می‌کند Wed Mar 08 22:11:58 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران دلواپسان بدانند روحانی تنها نیست Sat Mar 09 17:33:00 IRST 2019
اقتصاد آنلاین برنامه دولت برای سپرده‌های میلیونی بانکی/ سپرده‌ها زیر چرخ مالیات Tue Aug 08 22:07:16 IRDT 2017
خبرگزاری مهر مردم محوری و دشمن‌شناسی مهمترین رویکرد برنامه‌های دهه‌فجر دامغان Wed Jan 25 20:29:49 IRST 2017
العالم قدردانی رئیس مجلس سوریه از ایران Thu Jan 26 07:45:07 IRST 2017
دولت بهار متن کامل طرح «مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا» Thu Aug 10 17:32:00 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم «پویش کتابخوانی تابستانی» آغاز شد/ جایزه، 300 دوچرخه Mon Aug 01 17:42:42 IRDT 2016
خبرگزاری بین المللی قرآن کانون‌های فرهنگی مساجد مهم‌ترین پایگاه در مقابل تهاجم فرهنگی هستند Tue Feb 07 22:18:02 IRST 2017
نامه نیوز ببینید: مشایی در دادگاه تجدید نظر حاضر نشد و وکلایش را فرستاد Thu Dec 06 09:23:01 IRST 2018
میزان نتایج انتخابات شورای شهر دهلران Fri May 19 06:00:51 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا فرمانداری هنوز در مورد مصوبه افزایش عوارض شهری یزد اعلام نظر نکرده است Sun Feb 17 14:55:07 IRST 2019
خبرگزاری تسنیم مشکلات موسسات مالی با هماهنگی قوه قضائیه به زودی حل می‌شود Fri Jul 07 10:50:55 IRDT 2017
آفتاب ناگفته‌های هادی غفاری از انقلاب و دروغ 88 کیهان Sun Feb 12 11:03:25 IRST 2017
تی نیوز سارق دوچرخه با 10 فقره سرقت دستگیر شد Mon Aug 21 02:19:03 IRDT 2017
فرادید کی روش؛ یک مربی درخشان Tue Jul 11 12:05:35 IRDT 2017
تی نیوز پیشنهاد ناتو برای میانجی گری میان آلمان و ترکیه Tue Jul 25 14:06:02 IRDT 2017
تدبیر و امید ترامپ: برزیل را متحد غیرعضو ناتو می‌کنم Wed Mar 20 12:17:50 IRST 2019
طلا چشم انداز قیمت طلا و سایر فلزات گرانبها در روزهای آتی از دیدگاه اینوستینگ Tue Jan 09 09:17:00 IRST 2018
ایلنا عدم اعتماد در شهر بیداد می‌کند Mon Jan 21 09:04:20 IRST 2019
خبرگزاری مهر دارندگان فیش های نجومی انقلاب را هدف قرار داده اند Sat Aug 06 13:48:34 IRDT 2016
خبرگزاری تسنیم حکم اعدام قاتل آتنا برای تائید نهایی به دیوان عالی ارجاع شد Thu Aug 31 16:36:40 IRDT 2017
خبرگزاری فارس ترامپ خواستار توقف فوری تحقیقات درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا شد Wed Aug 01 18:03:38 IRDT 2018
میزان پرسپولیس «نسف» را نصف کرد/ سیلی محکم استقلال به ناجوانمردی الریان!/ گل‌های بادآورده در تهران Wed Feb 14 08:35:01 IRST 2018
سراج 24 شهری در ایران که جایی مردمش خجالت می‌کشند از گردشگران پول بگیرند+عکس Mon Nov 26 19:45:00 IRST 2018
ایسکانیوز برانکو: کی‌روش از وفاداری سید جلال به پرسپولیس خوشش نمی‌آید/ آقای قهرمان و دوست خبرنگارش می‌خواهند مرا از پرسپولیس بیرون کنند Thu Jun 28 12:08:21 IRDT 2018
اقتصاد آنلاین برزگر: وزارت خارجه و مجلس اقدامات خصمانه آمریکا را به دنیا نشان دهند Sun Feb 12 09:32:02 IRST 2017
خبر خودرو خطرات مصرف ریتالین تقلبی در بین دانشجویان Tue Jun 12 14:21:25 IRDT 2018
خبرگزاری مهر ویتنام همواره از دولت و ملت ایران حمایت می‌کند Mon Apr 16 11:26:05 IRDT 2018
خبرگزاری مهر تقسیم‌بندی علوم از نظر دانشمندان اسلامی Fri Jul 22 12:18:02 IRDT 2016
روزنامه دنیای اقتصاد ممنوعیت مؤکد برای خروج کالاهای اساسی از کشور Sun Mar 10 13:51:45 IRST 2019
خبرگزاری جمهوری اسلامی 37درصد طرحهای سرمایه گذاری خارجی خراسان رضوی حاصل تلاش دولت یازدهم است Wed May 03 17:46:00 IRDT 2017
خبرگزاری بین المللی قرآن توسعه صنایع قرآنی را جدی بگیریم/ لزوم واگذاری نمایشگاه به بخش خصوصی با نظارت دولت Sun Jun 03 12:29:58 IRDT 2018
تی نیوز سازمان ملل تلاش برای حل بحران ونزوئلا را خواستار شد Wed Aug 02 04:06:05 IRDT 2017
فرارو بهانه کردن مطالبات کارگران برای برهم زدن نظم کشور، قابل قبول نیست Mon Nov 26 15:21:36 IRST 2018
افکارخبر دلیل نرسیدن شفر به نشست خبری بازی با تراکتورسازی Thu Feb 14 18:36:46 IRST 2019
ایسکانیوز رشته ارشد «الگوریتم ها و محاسبات» در دانشگاه ایلام ایجاد می شود Wed Feb 20 20:30:00 IRST 2019
تی نیوز چینی: روزهای خوب استقلال در پیش است/ قائدی در تمرینات هم تکنیکی است Sat Aug 05 05:25:55 IRDT 2017
خبر خودرو نخستین کارخانه خط تولیدکاتالیست یورو 5 افتتاح می‌شود Mon Feb 05 12:50:56 IRST 2018