انصاف - Sat Jul 22 08:59:13 IRDT 2017 نمایش خبر

متن کامل سخنرانی خرازی در آکادمی علوم بین‌الملل پاریس

کمال خرازی گفت: با برخورد دوگانه نسبت به گروه‌های تروریستی نمی‌توان مدعی رابطه‌ای احترام‌آمیز با ملت ایران شد. به گزارش ایسنا، رییس شورای راهبردی روابط خارجی که در فرانسه به سر می‌برد در سخنانی که عصر جمعه در آکادمی علوم بین‌الملل در پاریس ایراد کرد، گفت: این برای ملت ما قابل قبول نیست که  فرانسه ...

کمال خرازی گفت: با برخورد دوگانه نسبت به گروه‌های تروریستی نمی‌توان مدعی رابطه‌ای احترام‌آمیز با ملت ایران شد.
به گزارش ایسنا، رییس شورای راهبردی روابط خارجی که در فرانسه به سر می‌برد در سخنانی که عصر جمعه در آکادمی علوم بین‌الملل در پاریس ایراد کرد، گفت: این برای ملت ما قابل قبول نیست که  فرانسه برای امنیت خود نگران فعالیت گروه‌های تروریستی باشد و با آنها برخورد کند ولی در عین حال به این گروه آدم‌کش (منافقین) که منفور ملت ایران است پناه دهد.
وی تصریح کرد: متأسفانه بعضی از کشورها حتی امنیت ملی خود را در قبال منافع مادی زودگذر نادیده می‌گیرند. برای مثال دولت بریتانیا از انتشار گزارش مربوط به نقش عربستان در ترویج گروه‌های تروریستی- تکفیری وهابی جلوگیری می‌کند و یا دولت آمریکا جلوی انتشار گزارش محرمانه کنگره را درباره نقش عربستان در حادثه 11 سپتامبر می‌گیرد.
آنچه در پی می‌آید، متن کامل این سخنرانی است:
«آقای رئیس
خانم ها و آقایان؛
بسیار مفتخرم فرصتی فراهم گردید تا امروز در این آکادمی علمی حضور یافته و مطالبی را با شما در میان بگذارم. لذا جا دارد از مسئولین محترم مربوطه که چنین فرصتی را برای اینجانب فراهم کردند، سپاسگزاری نمایم.
چند روز قبل در سخنرانی خود در چتم هاوس در رابطه با نقش ایران در منطقه به عنوان عامل حفظ وضعیت موجود و نه بی ثبات کننده آن طور که دشمنان ایران ادعا می‌کنند، سخنرانی داشتم. در این فرصت می‌خواهم به این نکته بپردازم که چرا در منطقه آشوب زده خاورمیانه، جمهوری اسلامی ایران توانسته است همچون یک جزیزه ثبات در اقیانوسی ناآرام ثبات خود را به رغم همه توطئه‌ها حفظ نماید و بر ثبات حوزه پیرامونی خود نیز تأثیر بگذارد.
ایران از نظر تنوع قومی، آن طور در کتاب‌های جغرافیای سیاسی ذکر شده است، در خاورمیانه جایگاه اول را دارد. در این منطقه هرچه تنوع قومی و مذهبی بیشتر باشد، احتمال بی‌ثباتی و ناآرامی بیشتر خواهد بود. ولی ایران به رغم تنوع قومی و مذهبی توانسته است در سایه وحدت ملی خود روند ثبات را همچنان طی کند. از نظر تاریخی نیز از دوران باستان اقوام و گروه‌های مذهبی همواره تلاش داشته‌اند به طور مسالمت‌آمیز در کنار یکدیگر زندگی کنند. با ورود اسلام به ایران نیز این وضعیت تقویت گردید، به طوری که حتی با حملات ویرانگر مغولان، عثمانی‌ها و متحدین در جنگ جهانی دوم وحدت مردم ایران خدشه‌دار نشد.
در تاریخ معاصر نیز 38 سال قبل مردم ایران از همه گروه‌ها و اقوام و مذاهب وحدت خود را یکبار دیگر به نمایش گذاشتند و پیروزی انقلاب اسلامی را رقم زدند. دشمنان منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای ایران بسیار تلاش کردند که خیلی زود شیرینی این پیروزی را به کام مردم ایران تلخ کنند و لذا جنگی 8 ساله را به کشور ما تحمیل کردند که کمتر تحلیلگر سیاسی تصور می‌کرد کشور نوپای جمهوری اسلامی ایران بتواند از این جنگ تحمیلی که قدرت‌های منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای، به ویژه کشورهای ثروتمند جنوب خلیج فارس از آن حمایت می‌کردند، سربلند بیرون آید.
ولی به رغم باور همگان و به رغم فروپاشی ساختارهای نظامی و امنیتی کشور به دلیل انقلاب و تغییرات بنیادی در ساختار سیاسی آن و به رغم برقراری تحریم‌های ظالمانه از سوی قدرت‌های بزرگ، باز هم مردم وطن‌دوست ایران وحدت خود را به نمایش گذاشتند و همگی اعم از پیروان مذاهب شیعه، سنی، مسیحی، آشوری، ارمنی زرتشتی و اقوام مختلف فارس، ترک، کرد، عرب، لر، بلوچ، ترکمن و غیره به صورت  متحد و یکپارچه توانستند در مقابل این هجوم گسترده مقاومت کنند و دشمن را از خاک خود بیرون رانند.
در طول 38 سالی نیز که از انقلاب اسلامی ایران می‌گذرد تلاش‌های زیادی از سوی دشمنان ایران برای شکستن سد سدید وحدت مردم ایران انجام گرفته است. مثلاً برخی از کشورهای جنوبی ایران چون عربستان با صرف هزینه‌های کلان تلاش کرده‌اند به اختلافات مذهبی و قومی در ایران دامن بزنند. دولت سعودی تصور می‌کرد با تبلیغ مذهب افراطی وهابیت در ایران ‌بتواند وحدت مردم ایران را نشانه رود، ولی امروزه شاهدیم که سیاست‌های نفاق‌افکن آنها در مورد ایران ناکام مانده است و در حالی که کشورهای همسایه ایران در آتش اختلافات قومی و مذهبی گرفتارند، ایران از وحدت و ثبات بالایی برخوردار است.
حضار محترم؛
ریشه ثبات در ایران را باید در واقعیت‌های زیر که در کشورهای این منطقه کمتر مشاهده می‌شود، جستجو کرد:
1. تاریخ سیاسی ایران که وجود دولت‌های یکپارچه و قدرتمندی را در طول حیات آن نشان می‌دهد و ادبیاتی که اسطوره‌های ارزشمندی را در باب وطن‌پرستی مردم ایران در بر دارد.
2. شکل‌گیری ملت – دولت در ایران از دیرباز و تقویت آن در تاریخ معاصر، به طوری که این سرزمین وسیع از گذشته‌های بسیار دور به عنوان سرزمین پارس یا پرشیا شناخته می‌شده است و هویت خود را همچنان حفظ کرده است.
3. سابقه تمدنی و فرهنگی ایران که همه مردم را حول افتخارات فرهنگی خود گردآورده است. به طوری که حتی شعرا و ادیبان برجسته‌ای از اقلیت‌های قومی ایران برخاسته‌اند و زبان فارسی از دیرباز زبان غالب در همه نقاط کشور بوده است.
4. باور به ارزشمندی خرده- فرهنگ‌های مختلف در ایران و پذیرش آنها از سوی فرهنگ غالب و دادن نقش به آنها در قالب سیاست‌های چند- فرهنگی و آزادی در استفاده از زبان، آداب و مراسم و هنرهای قومی و مذهبی خویش.
5. تأکید جمهوری اسلامی ایران بر سیاست “وحدت در عین کثرت” با فاصله گرفتن از سیاست خطی یکسان‌ساز دوران پهلوی و تجمیع همه اقلیت‌های قومی و مذهبی حول محور ایران ضمن به رسمیت شناختن آن‌ها.
6. شکل‌گیری ساختارهای دموکراتیک در ایران، بلافاصله پس از پیروزی انقلاب اسلامی، انجام انتخابات یکبار در هرسال به طور متوسط و استفاده از قومیت‌های مختلف در ساختارهای حکومتی، چه در استان‌ها و چه در سطح ملی.
7. برخورداری حکومت مردم‌سالار جمهوری اسلامی ایران از حمایت توده‌های مردم و آرای آنها، به طوری که فراز و نشیب‌ها و فشارهای سیاسی و اقتصادی نتوانسته است آن را از مسیر اصلی‌اش دور سازد.
8. اجرای سیاست عدالت اجتماعی پس از انقلاب اسلامی، در قالب توسعه مناطق محروم ایران و تأمین نیازهای آنها برای زندگی، همچون برق، آب، تلفن، اینترنت، آموزش و پرورش، بهداشت، جاده و سایر مواهب زندگی در شهرها و حتی روستاهای متشکل از 20 خانوار.
9. وجود نیروهای مسلح قدرتمند و شهادت‌طلب جمهوری اسلامی ایران که در دوران جنگ آبدیده شده‌اند و پس از جنگ نیز مسیر پیشرفت را چه در آموزش‌های نظامی‌ و چه در تولید سلاح‌های استراتژیک ادامه داده‌اند، به طوری که هیچ کشوری نمی‌تواند تجاوز به ایران را در مخیله خود بپروراند.
10. وجود نیروهای امنیتی توانا و مجهز به تجهیزات روز که توانسته‌اند با اطلاع از برنامه‌های دشمن به موقع توطئه‌های دیگران را ختثی و عکس‌العمل مناسب را در برابر آنها نشان دهند.
خانم ها و آقایان؛
آرامشی که در ایران وجود دارد بدین معنا نیست که دشمنان ایران از توطئه علیه این کشور دست برداشته‌اند، بلکه بر میزان آن روز به روز می افزایند. البته، نیروهای امنیتی ایران هر حرکت آن‌ها را زیر نظر دارند و همین گوش به زنگی است که موجب خنثی شدن توطئه‌های بیگانگان شده است. امروز کشورهایی همچون آمریکا، عربستان و اسرائیل و متأسفانه کشور شما فرانسه از گروه تروریستی مجاهدین خلق که هزاران نفر از مردم کوچه و بازار ایران را به قتل رسانده‌اند، حمایت و از آنها استفاده ابزاری می‌کنند، ولی غافل‌اند که این گروه به خاطر شهادت هزاران نفر از مردم بی گناه ایران و خیانت در جنگ 8 ساله علیه مردم و خاک کشورشان و همراهی با رژیم صدام و جاسوسی برای آمریکائی‌ها به منفورترین گروه در ایران تبدیل شده است.
در اینجا لازم است در پرانتز به صراحت اعلام کنم که دولت‌های شما با برخورد دوگانه نسبت به گروه‌های تروریستی نمی‌توانند مدعی رابطه‌ای احترام‌آمیز با ملت ایران باشند. این برای ملت ما قابل قبول نیست که  فرانسه برای امنیت خود نگران فعالیت گروه‌های تروریستی باشد و با آنها برخورد کند، ولی در عین حال به این گروه آدم کش که منفور ملت ایران است پناه دهد. درست است که حرکات آنها در فرانسه تحت کنترل نیروهای امنیتی شماست و در فرانسه دست به اقدامی نمی‌زنند، ولی آنها همچنان در ایران دست به جنایت می‌زنند و دستشان حتی در شهادت دانشمندان هسته‌ای ایران و در جمع‌آوری اطلاعات به نفع آمریکا و اسراییل به خون آلوده است.
خارج ساختن این گروه از لیست گروه‌های تروریستی خود نشان می‌دهد که مسئله گروه‌های تروریستی به مسئله ای سیاسی تبدیل شده است که براساس منافع کشورها گاهی در لیست قرارگرفته و گاهی از لیست خارج می‌شوند. مثلاً سودان در زمانی که مخالف سیاستهای آمریکا شناخته می‌شد، در لیست کشورهای حامی تروریسم قرار داشت، ولی وقتی همکاری و برای کشتار مردم بی گناه یمن مزدور به این کشور اعزام کرد از لیست خارج گردید. متأسفانه بعضی از کشورها حتی امنیت ملی خود را در قبال منافع مادی زودگذر نادیده می‌گیرند. برای مثال دولت بریتانیا از انتشار گزارش مربوط به نقش عربستان در ترویج گروه‌های تروریستی – تکفیری وهابی جلوگیری می‌کند و یا دولت آمریکا جلوی انتشار گزارش محرمانه کنگره را درباره نقش عربستان در حادثه 11 سپتامبر می‌گیرد.
خانمها و آقایان؛
در اینجا لازم است براین نکته تاکید کنم که هرچند در طول چهاردهه گذشته فرازونشیب‌های زیادی را در روابط ایران و فرانسه شاهد بوده‌ایم، ولی ظرفیت‌های فراوانی در دوکشور وجود دارد که می تواند در سایه همکاری همه چانبه و اعتمادآمیز در زمینه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و حتی امنیتی مورد استفاده قرار گیرد. برای فعالیت های اقتصادی فرانسه در ایران محدودیتی وجود ندارد و همان طور که شاهد هستید پس از برجام در زمینه خرید هواپیما، تولید مشترک اتومبیل، توسعه منابع نفت و گاز گام‌های خوبی برداشته شده است.
همکاری دوکشور در زمینه های سیاسی و امنیتی نیز می‌تواند هم به ثبات منطقه و هم به امنیت فرانسه و اروپا کمک کند. دو کشور منافع مشترکی در منطقه شامات دارند و با توجه به سابقه تاریخی فرانسه و حضور ایران در این منطقه، دو کشور می‌توانند به نحو موثری در جهت بازگشت امنیت و ثبات به منطقه با هم همکاری کنند. پس از ظهور انقلاب‌های عربی و بروز بحران در سوریه، متاسفانه فرانسه نتوانست سیاست درستی را در پیش گیرد. اگر آن روز در ابتدای بروز بحران، همکاری ایران و فرانسه برای کمک به حل بحران سوریه شکل می‌گرفت، شاید امروز مسائل سوریه بدین حد فاجعه‌آمیز نمی‌شد و فرانسه نیز از اقدامات تروریستی گروه‌های تکفیری – وهابی آسیب نمی‌دید.
ما از ابتدا می‌دانستیم که هدف کشورهای مداخله‌گر در سوریه چیست و تسلط گروه‌های تروریستی بر سوریه و عراق چه پیامدهای خطیری را بر امنیت منطقه و ایران خواهد داشت و لذا درنگ نکردیم و به محض دعوت دولت‌های سوریه و عراق به کمک آنها شتافتیم، زیرا در درجه اول نگران امنیت مرزهای خود بودیم.  ما مطمئن بودیم که در صورت پیروزی گروه‌های تروریستی تکفیری در سوریه و عراق کشتار وسیعی از مسیحیان، یزیدی‌ها، شیعیان و حتی اهل تسنن رخ خواهد ‌داد و دامنه فعالیت آنها به مرزهای ایران خواهد ‌رسید. خطر گروه‌های تکفیری- وهابی را از همه بیشتر مقامات و روحانیان مسیحی لبنان درک کرده بودند. به طوری که در سفری که من در سال گذشته به لبنان داشتم به من ‌گفتند فرانسه ما را در برابر تروریست‌ها رها کرده است. برای درک اهمیت اقدام ایران در سرکوب داعش کافی است به این سؤال پاسخ دهیم که اگر دمشق و بغداد به دست داعش سقوط می‌کرد، امروز امنیت اروپا و از جمله فرانسه چگونه بود؟
ما در زبان فارسی ضرب‌المثلی داریم که “هر وقت ماهی را از آب بگیرید تازه است” و یا “هر زمانی که جلوی ضرر گرفته شود، خود فایده است”. ما معتقدیم فرانسه می تواند با نقش فعال خود به ایجاد صلح و ثبات در منطقه شامات کمک کند. خوشحالم از اینکه جناب آقای مکرون رئیس جمهور فرانسه به درک واقعی تری از بحران در این منطقه رسیده است، به طوری که اعلام کرده است فرانسه به سقوط رئیس جمهور سوریه فکر نمی‌کند و ایجاد ثبات در این کشور اولویت دولت فرانسه است. این خود زمینه همکاری‌های بیشتری را فراهم می‌سازد.
خانم ها و آقایان؛
در پایان لازم می‌دانم به این نکته تأکید کنم که تغییر حکومت ها در منطقه از طریق دخالت خارجی و به کارگیری زور و سلاح به ثبات و استقرار حکومت‌های مردم‌سالار نمی‌انجامد. وضعیت امروز افغانستان، عراق، سوریه، یمن، لیبی، بحرین، نمونه هایی از تبعات این نوع سیاست های غلط است. ناامنی امروز در کشورهای اروپایی، از جمله فرانسه، آلمان، بریتانیا و سوئد ناشی از چنین سیاست نادرستی است. برای استقرار مردم‌سالاری در هر کشور، اراده مردم بدون دخالت خارجی باید محقق شود. متاسفانه در منطقه ما کشورهایی که خود هیچ گونه نشانه‌ای از مردم‌سالاری ندارند و حکومت‌های دیکتاتوری و اقتدارگرا دارند هر خلأ سیاسی که پیدا می شود دلارهای نفتی خود را به کار می‌گیرند و مزدوران سلفی- تکفیری خود را تحت عنوان حمایت از مردم به نقاط بحران زده گسیل می‌دارند و به بی ثباتی دامن می‌زنند.
ما در مصر شاهد بودیم که حکومتی که با رای مردم بر سر کار آمده بود چگونه با حمایت عربستان با کودتای نظامیان سرنگون شد. نزدیکی اروپا به این منطقه و تأثیر پذیری آن از بی‌ثباتی منطقه باید دولت‌های اروپایی را قانع سازد که مستقل از سیاست‌های مداخله‌جویانه آمریکا و کشورهای عربی حوزه خلیج فارس به صلح و ثبات منطقه کمک کنند. جای تعجب دارد که اروپا که به نقض هر مسئله کوچک حقوق بشری حساسیت نشان می دهد چرا برای توقف جنایات سنگین سعودی‌ها در یمن و بحرین عکس‌العمل مناسبی نشان نمی‌دهد.
مجدداً تاکید می‌کنم که جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک ملت – دولت قوی و طرفدار صلح و آرامش در منطقه، آماده همکاری با فرانسه جهت مبارزه با تروریسم و ایجاد ثبات در این منطقه است.»
انتهای پیام
انصاف سقوط هواپیمای بوئینگ 737 پس از برخاستن از فرودگاهی در کوبا Fri May 18 22:08:22 IRDT 2018
انصاف استعفای صالحی امیری پذیرفته شد Sat Jan 20 11:38:29 IRST 2018
انصاف اشرفی اصفهانی: برای ایرانی آبادتر، به روحانی رای می دهم Wed May 17 13:57:44 IRDT 2017
انصاف مهم‌ترین مسایل کشور در سال جاری چیست؟ Tue Apr 03 12:50:46 IRDT 2018
انصاف 40 درصد تخفیف ویژه در طرح ترافیک جدید Fri Apr 06 12:43:21 IRDT 2018
انصاف ششمین جشنواره فیلم «شهر» با اهدای جایزه آغاز شد! Tue Aug 01 18:57:12 IRDT 2017
انصاف آقای روحانی؛ روزه‌ی سکوت ثواب ندارد Tue Jun 26 21:37:01 IRDT 2018
انصاف دروغ یک اصولگرا در جو احساسی زلزله Fri Nov 17 15:39:15 IRST 2017
انصاف وزیر احمدی نژاد: احمدی نژاد دنبال دیدار با خاتمی بود Mon Apr 03 04:40:27 IRDT 2017
انصاف مولاوردی: نگران مواد حذف شده لایحه امنیت زنان در قوه قضاییه هستیم Tue Dec 11 23:10:46 IRST 2018
انصاف حضور رهبری در نمایشگاه کتاب تهران پس از چند سال Fri May 11 10:18:50 IRDT 2018
انصاف «ایرانی‌ها همچنان ارزش فرش ایرانی را می‌دانند» Sat Sep 02 13:55:36 IRDT 2017
انصاف ارزش ویژه برند روزنامه اطلاعات از خیام تا میرداماد Mon Apr 24 20:53:20 IRDT 2017
انصاف از حقوق شهروندی تا وزارت یک زن! Tue Sep 19 00:01:32 IRDT 2017
انصاف زمان انصراف از کاندیداتوری شورای شهر ادامه دارد Sun May 14 19:36:57 IRDT 2017
انصاف وزیر بهداشت: آستان قدس به رأی مردم احترام بگذارد Fri Aug 25 11:49:42 IRDT 2017
انصاف دفاع وکیلی از خود: شکایت از قلب مفاهیم ارزشی به کجا بریم؟! Sat Dec 15 02:49:39 IRST 2018
انصاف تماس مقامات آمریکایی با محمد بن سلمان برای اطلاع از سرنوشت خاشقجی Thu Oct 11 08:33:57 IRST 2018
انصاف واکنش مشاور هاشمی رفسنجانی به «هرزه پراکنی» سعید قاسمی Thu Jan 26 12:35:58 IRST 2017
انصاف نوروز ایرانی در قاب رسانه های عربی Sun Mar 26 10:42:04 IRDT 2017
انصاف گفتگو با فرشاد مومنی و حسین راغفر|«خصولتی‌ها کشور را در دست گرفته‌اند» Wed Sep 05 13:42:23 IRDT 2018
انصاف واکنش نجفی به شایعات هفته‌های اخیر Sat Aug 26 11:38:51 IRDT 2017
انصاف تصمیم دستیار سابق ترامپ برای همکاری با بازرس پرونده روسیه Fri Nov 24 10:13:35 IRST 2017
انصاف عراقچی: در صورت ارائه‌ی تضمین‌های قطعی، حفظ برجام ممکن خواهد بود Fri May 11 09:51:03 IRDT 2018
انصاف یک سرباز روس هم در سوریه کشته شد Tue Apr 11 10:50:14 IRDT 2017
انصاف خبر خوش برای سربازان دارای مدرک کتابداری Fri Dec 08 17:32:50 IRST 2017
انصاف سردار سلیمانی: در حوزه از نظریه امام غفلت شده است Wed Nov 28 11:27:25 IRST 2018
انصاف خبر بی بی سی از سرنوشت علی عبدالله صالح Mon Dec 04 15:18:17 IRST 2017
انصاف «نقطه‌ی استقرار جعبه سیاه هواپیمای تهران – یاسوج مشخص است» Thu Feb 22 14:52:35 IRST 2018
انصاف تحلیل یک اصلاح طلب از بازداشت حسین فریدون Sun Jul 16 19:28:10 IRDT 2017
انصاف آمادگی کامل پلیس برای اسکورت محموله‌های ارسالی به مناطق زلزله زده Thu Nov 16 19:00:59 IRST 2017
انصاف NASA plans to fix Mars spacecraft leak then launch in 2018 Fri Jan 05 21:01:45 IRST 2018
انصاف «نمی‌خواهم نامزد پوششی باشم» Tue Apr 11 09:51:47 IRDT 2017
انصاف حق خواهی زنان از شهرهای مردانه Sat Sep 15 17:09:36 IRDT 2018
انصاف توضیح کرباسچی درباره‌ی نوشتن نامه در خصوص مذاکره با آمریکا Sun Jun 17 07:13:50 IRDT 2018
انصاف واکنش ابتکار به جلوگیری از عروسی دختر 9 ساله Fri Aug 31 18:09:54 IRDT 2018
انصاف نعره‌های تماشاگران نشانه‌ی چیست؟ Wed Jun 27 11:19:35 IRDT 2018
انصاف جزییاتی از نامه‌ی محرمانه‌ی بشار اسد به اوباما در 2010 Tue Sep 04 23:03:11 IRDT 2018
انصاف 1400 پایان روحانی نیست به شرطی Sat May 20 16:42:18 IRDT 2017
انصاف واکنش وزیر ارتباطات به پیامک های تبلیغاتی مزاحم Sat Sep 09 21:23:53 IRDT 2017
انصاف واکنش معاون وزیر کشور به حاشیه‌های صدور حکم نجفی Sat Aug 26 19:40:42 IRDT 2017
انصاف در غیاب اهل قدرت Sat Aug 26 09:24:17 IRDT 2017
انصاف چند پرده از جادوگری‌های عجیب در فوتبال ایران Sun Nov 12 12:53:53 IRST 2017
انصاف اگر کسی در ایران بدنش را خالکوبی کند اعدام می‌شود! Wed Jun 06 21:54:15 IRDT 2018
انصاف ترزا می در دیدار با نتانیاهو: «به برجام متعهد می‌مانیم» Wed Jun 06 22:40:04 IRDT 2018
انصاف نظر علم‌الهدی: طرح اصل59 قانون اساسی «تداعی‌گر مردم‌سالاری سکولار»! Fri Feb 16 14:26:00 IRST 2018
انصاف پیام وزیر آموزش‌و‌پرورش به مناسبت «هفته معلم» Wed May 02 15:52:00 IRDT 2018
انصاف ماجرای خروج 160 قلم دارو از پوشش بیمه چیست؟ Wed Jan 03 08:56:26 IRST 2018
انصاف رییس‌جمهور روحانی عازم چین شد Fri Jun 08 09:05:06 IRDT 2018
انصاف بیانیه‌ حزب موتلفه درباره انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراها Sun May 28 17:34:00 IRDT 2017
انصاف خروج موگابه از قدرت با بازگشت اپوزیسیون به زیمباوه تقویت شد Thu Nov 16 18:55:08 IRST 2017
انصاف «اولین خودروی اسلامی» همچنان در راه است؟! Tue Feb 27 09:15:41 IRST 2018
انصاف اشعاری برای معدنچیان جانباخته معدن در آزادشهر Thu May 04 16:00:22 IRDT 2017
انصاف راغفر: دولت در تسخیر گروه‌های رانتی است Fri Aug 17 12:07:09 IRDT 2018
انصاف جزییات خرید 40 میلیارد دلار هواپیما توسط ایران Thu Apr 20 09:16:57 IRDT 2017
انصاف بحران رسانه Mon Feb 20 00:48:32 IRST 2017
انصاف استعفا دسته جمعی کاندیدا های مجمع فرهنگیان ایران اسلامی به نفع لیست امید Wed May 17 18:06:18 IRDT 2017
انصاف جهانگیری: به زودی شاهد مانورهای مختلف تفاهم در داخل خواهیم بود Mon Jul 16 22:17:52 IRDT 2018
انصاف عضو اصلاح طلب شورا با شکایت «فارس» به دادگاه احضار شد Fri Apr 07 23:57:37 IRDT 2017
انصاف پاسخ کنایه‌آمیز ظریف به ادعاهای مقامات سعودی علیه ایران Sun Nov 19 19:17:21 IRST 2017
انصاف انصاری: پارلمان اصلاحات شعار قشنگی است اما… Fri Sep 21 09:41:51 IRDT 2018
انصاف «حبیب الله کاسه‌ساز» بر تخت بیمارستان [عکس] Wed Jul 05 15:10:11 IRDT 2017
انصاف «تتلو» از رئیسی حمایت کرد، «هیچکس» از روحانی [عکس] Tue May 16 21:29:13 IRDT 2017
انصاف واکنش روحانی به قتل جمال خاشقچی Wed Oct 24 13:04:38 IRST 2018
انصاف کی‌روش اقلا تا پایان جام ملت‌ها ماندنی شد Sun Jul 01 15:58:06 IRDT 2018
انصاف توافق روسیه با اسرائیل برای دور کردن ایران و حزب الله از بلندی های جولان Tue May 29 11:36:38 IRDT 2018
انصاف واکنش وزیر فرهنگ به تبلیغات جنجالی «به وقت شام» Wed May 09 15:30:53 IRDT 2018
انصاف معین: خاتمی گفت که «کوی دانشگاه» انتقام افشای قتل‌های زنجیره‌ای بود Sun Apr 02 22:04:55 IRDT 2017
انصاف «ایست قلبی آیت‌الله هاشمی عللی دارد که هیچ‌کس آن را اعلام نکرد» Mon Jan 08 09:06:28 IRST 2018
انصاف مسأله‌ی زنان | عباس عبدی Mon Nov 20 21:45:32 IRST 2017
انصاف تکنولوژی‌هایی که سربازان آینده به آن مجهز خواهند شد Sun Sep 24 17:00:24 IRST 2017
انصاف تصویر دستور اشرف غنی درباره‌ی پاسپورت الکترونیکی Mon Jun 25 01:44:08 IRDT 2018
انصاف استفاده از فضاهای «خالی» Sun Apr 02 08:00:58 IRDT 2017
انصاف تصویر مصطفی زمانی با گریمی متفاوت Fri Jul 14 01:40:33 IRDT 2017
انصاف فیلم | «آرام بلندپز» از پشت «استیج» گفت Thu Feb 23 07:11:53 IRST 2017
انصاف بیانیه فعالان کرد ایران در محکومیت حمله ترکیه به کردستان سوریه Mon Jan 22 00:57:02 IRST 2018
انصاف چرا فقط اسرائیل از استقلال کردستان حمایت می‌کند؟ Mon Sep 04 11:01:50 IRDT 2017
انصاف تعطیلی کارخانه‌ی زعفران صداوسیما؟ Wed Apr 04 07:03:06 IRDT 2018
انصاف افروغ: تشخیص صلاحیت‌های رهبری نباید منحصرا در اختیار خبرگان باشد Tue Sep 04 10:40:04 IRDT 2018
انصاف یک روزنامه آمریکایی: احتمال رفع فیلتر توئیتر و یوتیوب توسط جهرمی Sat Aug 26 19:59:41 IRDT 2017
انصاف واکنش ترکیه به میانجی‌گری میان تهران و ریاض Sat Jul 29 12:43:43 IRDT 2017
انصاف «پوتین، ترامپ و اردوغان مثل هم هستند» Sun May 27 10:19:08 IRDT 2018
انصاف جزییات تماس تلفنی روحانی و رییس جمهوری فرانسه Tue Nov 21 19:40:28 IRST 2017
انصاف چه کسانی حالشان از پخش فوتبال در سینما بد است؟ Sun Jun 17 16:40:48 IRDT 2018
انصاف پاسخ سردار نقدی به سوال «چرا رهبری برای رفع مشکلات فکری نمی‌کند» Fri Sep 28 20:03:50 IRST 2018
انصاف همه واکنش‌ها به جاهای خالی لیست اصلاح طلبان Thu May 11 15:03:46 IRDT 2017
انصاف برنامه مهم شریعتمداری: خصولتی‌ها را پس می‌گیرم Sat Aug 12 20:06:01 IRDT 2017
انصاف نامه‌ی سرگشاده حسین موسویان خطاب به رییس مجلس Mon May 14 10:41:22 IRDT 2018
انصاف سخنرانی تند اوباما علیه رییس‌جمهور آمریکا [+واکنش ترامپ] Sat Sep 08 10:21:31 IRDT 2018
انصاف وزیر ارتباطات به دنبال حل موضوع «واگذاری غیر دقیق» مخابرات Fri Dec 29 19:49:54 IRST 2017
انصاف برای درک بهتر مفهوم عزت ملی در دولت احمدی نژاد Mon Jan 02 11:28:41 IRST 2017
انصاف واکنش استانداری تهران به تجمعات احتمالی در پایتخت Fri Dec 29 14:51:40 IRST 2017
انصاف پاسخ بانک‌مرکزی به اظهارات مجری برنامه پایش Fri Jul 14 14:09:08 IRDT 2017
انصاف «شعرا دیوانه اند، برای همین خودکشی در آن ها زیاد است» Wed Sep 13 08:00:20 IRDT 2017
انصاف دیپلماسی خواهر؟! Fri Apr 27 12:06:25 IRDT 2018
انصاف بیانیه‌ی اعتراضی دانشجویان دانشگاه آزاد خطاب به ولایتی Thu Dec 14 11:48:14 IRST 2017
انصاف امام جمعه تهران: کسانی که آمریکایی‌ها تبلیغ می‌کردند رای آوردند Fri Jul 28 14:59:18 IRDT 2017
انصاف محمدرضا زائری: در عملکرد مسوولین ما ظاهرگرایی است نه عمل به حقیقت قرآن Wed Jun 13 22:00:43 IRDT 2018
انصاف آیت الله هاشمی منصوب کرده بودند، همین! Mon May 29 14:09:13 IRDT 2017
انصاف آمار تکان‌دهنده از کودک‌آزاری در ایران Sun Sep 24 13:54:32 IRST 2017
خبرگزاری دانشجو عناوین روزنامه‌های سیاسی 29 اردیبهشت 98/ رویترز؛ اتاق جنگ روانی تحریم +تصاویر Sun May 19 02:28:35 IRDT 2019
خبرگزاری مهر کلاهبردار میلیاردی با 207 شاکی در قزوین دستگیر شد Sat Dec 29 14:17:05 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی بخش صنعت تیران و کرون با کمبود نقدینگی روبروست Sat Aug 18 14:51:00 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر پیام تسلیت مسئولین استان در پی درگذشت نماینده فقید ادوار مجلس Tue Nov 13 17:39:50 IRST 2018
تی نیوز راهپیمایی "ضد آمریکایی" در پاسخ به اظهارات ترامپ در چهارمحال و بختیاری برگزار شد Fri Sep 22 18:59:23 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران دیدگاه تعدادی از شخصیت های سیاسی و مذهبی سرار جهان در مورد شخصیت امام خمینی(ره) + فیلم Mon Jun 04 19:28:54 IRDT 2018
روزنامه کیهان خانواده کشتی در زادروز تختی به میان اقشار آسیب‌پذیر می‌رود Sun Aug 26 21:10:49 IRDT 2018
ایران آنلاین برانکو: بازیکنانم با وجود قهرمانی تا آخرین ثانیه جنگیدند Wed Apr 11 21:40:36 IRDT 2018
آریا ایران به برجام پایبند بوده است Wed Sep 27 09:49:17 IRST 2017
واحد مرکزی خبر شمع کوبی اسکله خورخان بردخون به زودی آغاز می‌شود Sun Jul 02 14:21:41 IRDT 2017
برنا 2هزار میلیارد تومان بعد از زلزله در حوزه سلامت ظرفیت‌سازی شد Mon Mar 11 08:40:49 IRST 2019
خبرگزاری جمهوری اسلامی خرابکاری تروریستی باعث قطع برق در سه استان عراق شد Thu Aug 02 17:56:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی اعتراف مقامات رژیم صهیونیستی به عدم آمادگی برای جنگی دوباره Tue Aug 02 18:39:00 IRDT 2016
عصر خودرو سیل در خوزستان آمبولانس اورژانس را با خود برد Fri Jan 04 10:31:00 IRST 2019
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کانون های مساجد/ برنامه های دهه کرامت به کانون های مساجد سپرده شود Mon Jun 18 15:43:30 IRDT 2018
عصر ایران افرادی که به بهانه تحریم به سپاه خدمات ارائه ندهند، مجازات می شوند Tue Apr 23 15:03:21 IRDT 2019
ایلنا سرکنسول ایران در حیدرآباد با دیپلمات هندی دیدار کرد Wed Dec 19 16:01:47 IRST 2018
اقتصاد آنلاین استخدام کمک حسابدار در بازرگانی زنیت در تهران Sat Apr 20 12:29:07 IRDT 2019
خبرگزاری جمهوری اسلامی تشکیل 70 فقره پرونده برداشت غیر مجاز شن و ماسه در تالش Sun Feb 12 23:18:00 IRST 2017
عصر ایران مرگ 4 آمریکایی در حمله انتحاری منبج سوریه Wed Jan 16 18:34:17 IRST 2019
تدبیر و امید نحوه ورود دانش‌آموزان پایه هفتم به مدارس تیزهوشان اعلام شد Sat Jun 02 16:34:45 IRDT 2018
خبرگزاری قدس اسماعیل هنیه در پیام به مهاتیر محمد: موضع مالزی مقابله با عادی سازی روابط و همراهی با ملت فلسطین بود Fri Jan 18 12:00:30 IRST 2019
خبرگزاری دانشجویان ایران گزارش بودجه‌ای شرکت‌های دولتی بعد از رسیدگی به تبصره‌ها بررسی می‌شود Sun Feb 04 12:04:01 IRST 2018
خرداد نیوز طنین «دوباره ایران» در مشهد/ عبور از حصر موسیقی در آستانه انتخابات ریاست جمهوری Wed May 17 13:35:05 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم فعالیت مجدد سایت آزمایش هسته‌ای کره شمالی Wed May 03 10:55:31 IRDT 2017
خبر گزاری دانا ترفندى براى لاغرى شاغلان پشت میز در حین کار Sun Feb 19 07:56:09 IRST 2017
انتخاب آمریکا انتقال تجهیزات جنگنده‌های اف-35 به ترکیه را متوقف کرد Tue Apr 02 12:24:48 IRDT 2019
خبرگزاری بین المللی قرآن ضرورت فرهنگ‌سازی برای افزایش موقوفات علمی کشور Sun Feb 24 11:36:52 IRST 2019
آرا نیوز عناوین کلی روزنامه ها Tue Jan 29 09:37:43 IRST 2019
واحد مرکزی خبر تاکید بر تقویت انسجام ملی در کشور Wed Apr 24 19:10:52 IRDT 2019
پارسینه سلفی فوتبالیست ها در کره جنوبی Mon Aug 28 20:00:05 IRDT 2017
جهان نیوز سناتور آمریکایی: عربستان نفت نفروشد از گرسنگی می‌میرد Sat Dec 15 16:11:18 IRST 2018
تی نیوز استخدام راننده با نیسان یخچالدار جهت شرکت قطعه بندی مرغ Tue May 01 16:14:54 IRDT 2018
بی باک نیوز امیر صفری و محسن گیوه کش، سر ره گیری تعزیه حر 94 قودجان Sat Nov 12 17:09:01 IRST 2016
خبرگزاری تسنیم پنجشنبه آخر سال در کنار اهل قبور - همدان Thu Mar 14 17:20:14 IRST 2019
فرارو "طاعون زرد" در خاورمیانه! Wed Feb 22 18:00:16 IRST 2017
پارس فوتبال جدیدترین خبر در مورد قرارداد ستاره ” استقلال “ Wed Apr 24 07:30:27 IRDT 2019
تی نیوز برگزاری جشن عید غدیر در ملبورن استرالیا Mon Sep 11 18:44:02 IRDT 2017
نامه نیوز تیپ کوروش تهامی و همسرش در جشن حافظ Tue Aug 22 08:28:52 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی تحویل نخستین سری خودروی دناپلاس از مرداد ماه آغاز می شود Sun May 21 18:52:00 IRDT 2017
بی باک نیوز ارتباط میکروب های روده با مشکلات روحی و روانی Mon Aug 28 11:46:01 IRDT 2017
مشرق نیوز آقای روحانی! جمله‌ات را دریاب Tue Jul 09 08:35:17 IRDT 2019
خبرگزاری تسنیم نماینده ولی‌فقیه در گیلان: مردمی بودن سپاه باعث نفرت استکبارجهانی شده است Tue Apr 09 11:27:17 IRDT 2019
تدبیر و امید جزئیات طرح مجلس نمایندگان آمریکا برای تحریم ایران Sat Jul 22 23:28:31 IRDT 2017
بولتن نیوز بارسلونا به 3 دلیل باقیمانده پول قرارداد نیمار را نمی‌ پردازد Thu Aug 24 10:04:32 IRDT 2017
تی نیوز گرگان| بازخوانی حادثه معدن "زمستان یورت"؛ داغی که همچنان تازه است Thu May 03 22:32:46 IRDT 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا عکس/جدول لیگ ملت‌های والیبال در پایان روز پنجم Sun Jun 03 19:45:37 IRDT 2018
آفتاب ایران واکنش ایران به بیانیه پایانی گروه هفت Mon Jun 11 16:01:27 IRDT 2018
ورزش 3 صنعت نفت به دنبال اولین برد مقابل اس خوزستان Mon Dec 04 14:34:58 IRST 2017
تهران پرس مجروح شدن 8 تن در پی زلزله نهاوند Fri Jul 28 08:11:00 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران نگاهی به برنامه‌های رادیویی شبکه خوزستان امروز 15 فروردین 98 Thu Apr 04 00:02:03 IRDT 2019
واحد مرکزی خبر رصد توصیه های ده گانه مقام معظم رهبری درحوزه اقتصاد مقاومتی(46) Sat Mar 11 09:03:01 IRST 2017
شیعه نیوز ماجرای افزایش 70 درصدی حقوق نمایندگان مجلس Mon Dec 18 11:09:45 IRST 2017
ایران آنلاین 5 کشته درتصادف جاده نهبندان - زاهدان Fri Jul 06 10:08:07 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم پایان بازبینی فیلم‌های اول جشنواره فجر تا آخرین روز پاییز Mon Dec 17 15:23:47 IRST 2018
598 ایران جزو امن‌ترین کشورهای دنیا شد Thu Nov 22 13:28:23 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم ناظم‌الشریعه: اردوی تیم ملی به دلیل حضور بازیکنان در باشگاه‌ها برگزار نشد Tue Jun 06 12:57:51 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران همایش فصلی دادستان‌های مراکز استان‌ها و دادستان‌های نظامی در گلستان برگزار می‌شود Sun Aug 06 15:48:33 IRDT 2017
جماران هفت میلیارد و 600 میلیون ریال سهام در بورس قزوین داد و ستد شد Mon Aug 28 17:36:47 IRDT 2017
سلامت نیوز درخواست انجمن‌های علمی پزشکی برای اصلاح تعرفه‌های درمان Mon May 20 11:32:00 IRDT 2019
ایلنا مطهری: چرا با درخواست محاکمه علنی محصورین مخالفت می‌شود؟ Mon Aug 21 10:46:38 IRDT 2017
بی باک نیوز 25 بازیکنی که مقابل رونالدو تحقیر شدند! Sun Jun 25 00:08:01 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران توزیع دسته‌های گل نرگس در صحن علنی مجلس Tue Feb 28 16:05:58 IRST 2017
واحد مرکزی خبر نیروگاه رامین در مدار تولید Thu Jun 28 11:40:56 IRDT 2018
تی نیوز صف تسهیلات ازدواج در بانک ملی ایران از بین رفت Mon Sep 11 17:00:34 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم "مقدسی" رئیس ستاد انتخاباتی میرسلیم در استان مرکزی شد Sun Apr 23 18:04:28 IRDT 2017
عصر ایران خداداد عزیزی: استعفا نداده‌ام Sat Feb 25 10:51:48 IRST 2017
آفتاب ایران عکس خارق‌العاده شب زمین از فاصله 824 کیلومتری/تصویر روز ناسا Sun Jul 09 23:58:16 IRDT 2017
یک ورزش شکایت «لازلو سوچک» از ایران به دادگاه بین‌المللی ورزش Tue Sep 26 17:46:15 IRST 2017
پارس نیوز جمع‌آوری زنان خیابانی صرفا با سیاست مقابله‌ای ممکن نیست Tue Apr 25 12:09:32 IRDT 2017
فردا صدور مجوز فعالیت 30برند معروف پوشاک در کشور Tue May 02 14:46:56 IRDT 2017
ایستا نیوز شرایط افتتاح حساب بانکی افراد زیر 18 سال تغییر کرد Sun Dec 09 11:27:30 IRST 2018
آفتاب از دراویش خیابان پاسداران تا اولین ارز دیجیتال اسلامی در مالزی و مقبره ملانصرالدین در ترکیه Fri Feb 23 10:05:32 IRST 2018
تدبیر ترکان: الان روی پل هستیم و باید مقاومت کنیم Sat Jul 21 01:18:12 IRDT 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا جزئیات عزل «محمد مرسی» از زبان البرادعی Thu May 17 12:59:23 IRDT 2018
بی باک نیوز پیروزی تیم امید والیبال ایران بر پاکستان Mon May 01 16:12:02 IRDT 2017
ایران آنلاین تلاش ترامپ برای تحریم مجدد روسیه Thu May 17 13:20:01 IRDT 2018
دفاع مقدس درباره «توان نظامی» نه مذاکره‌ کرده‌ایم و نه خواهیم کرد Sat May 05 11:16:01 IRDT 2018
وانا ترکیب احتمالی پرسپولیس مقابل فولاد Sun Feb 10 10:44:17 IRST 2019
پارسینه 25 راهکار مفید و عالی برای کنترل خشم Wed Feb 27 16:13:25 IRST 2019
خبرگزاری بین المللی قرآن شهید حسینی؛ زبان گویای انقلاب اسلامی در پاکستان Sun Aug 05 11:29:09 IRDT 2018
خبرگزاری فارس زندگی دشوار 1030 کودک متولد شده از مادران معتاد Sat Jul 28 11:16:09 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی همگرایی؛‌ کلید واژه تحولات اقتصادی Sun Jul 01 08:58:00 IRDT 2018
فردا برای رجیستری به فروشندگان پول ندهید Mon Feb 20 13:36:54 IRST 2017
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین سکوت برخی آقایان مقابل توهین مجری به امام رضا در ستاد یک کاندیدا عجیب بود Sun Apr 30 16:05:20 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر اجرای طرح نوروزی آرامش بهاری در مازندران Tue Mar 27 11:50:09 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران تعطیلی مدارس و تمام مراکز آموزشی Sun Feb 18 22:38:57 IRST 2018
ایلنا استکبار جهانی را ناامید کرده‌ایم Wed Apr 17 11:34:56 IRDT 2019
جهان نیوز نظر امام خمینی(ره) درباره شهید چمران Fri Jun 21 22:30:00 IRDT 2019
خبرگزاری مهر رشد 74 درصدی کشف مواد مخدر در چهارمحال و بختیاری Sun Aug 06 17:19:24 IRDT 2017
میزان تصاویری از شهدا و زخمی‌های فلسطینی در روز نکبت Tue May 15 08:54:12 IRDT 2018
سلامت نیوز غلظت ذرات معلق در هوای زابل 10 برابر حد مجاز Sun Aug 19 14:29:00 IRDT 2018
روزنو شهرداری تهران مسئول تامین اشتغال ما بود/ سَیّاسان به جای برگزاری مراسم ترحیم، تکلیف 3 ماه مزد معوقه ما را مشخص کنند Thu May 11 09:57:12 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران قهرمانی قنبرزاده در مسابقات لیون فرانسه Sat Jun 09 11:22:52 IRDT 2018
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری وارد یزد شد Mon Aug 28 11:54:59 IRDT 2017
سراج 24 مرکل: ترکیه نباید عضو اتحادیه اروپا شود Mon Sep 04 09:53:00 IRDT 2017
فردا نتانیاهو روی عرشه بزرگ‌ترین ناو جهان چه گفت؟ Mon Jul 03 22:49:49 IRDT 2017
اقتصاد آنلاین ماجرای دپو 18هزار تن گوشت وارداتی چیست؟ Thu May 09 18:47:18 IRDT 2019
بورس نیوز سهم اندک صنعت دامپروری از ارز دولتی/ یکسان سازی نرخ ارز، راهکار ایجاد آرامش در بازار گوشت قرمز Sun Feb 17 11:33:10 IRST 2019
باشگاه خبرنگاران تنها قلعه مسکونی در روستایی با قدمت دوهزارساله! Fri Jun 24 07:04:01 IRDT 2016