خبرگزاری فارس - Fri Jul 14 16:05:00 IRDT 2017 نمایش خبر

برگزاری دعای کمیل فقط در هتل‌ها/ سفر هفته‌ آینده رئیس سازمان حج به ریاض/ تضمین امنیت حجاج امضای وزیر حج سعودی‌ است

نماینده ولی‌فقیه در حج و زیارت با بیان اینکه طرف سعودی با برگزاری دعای کمیل بین قبرستان بقیع و حرم شریف نبوی به دلیل مسائل امنیتی مخالفت کرده گفت: امسال این مراسم به صورت متمرکز در هتل‌ها انجام می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام سیدعلی قاضی‌عسگر نماینده ولی‌فقیه در حج و زیارت، در همایش ظهر امروز آموزشی توجیهی زائران حج استان تهران گفت: شرایط حج امسال شرایط ویژه‌ای است و به طور طبیعی مسائلی که در این چند ماه اخیر اتفاق افتاده تاثیرات خود را هم تا حدودی در جامعه بر جای گذاشته است اما شما به سخن ما اعتماد کردید و به موقع در کاروانها ثبت‌نام را انجام دادید و ظرفیت ما در مجموعه کشور پر شد و مقدمات سفر نیز فراهم آمده است.

 وی خاطرنشان کرد: بسیاری افراد فضای سنگین در جامعه ایجاد کردند تا مردم ما را از سفر حج منصرف کنند؛ اینکه اینها چه نیتی داشته‌اند به آن توجهی نداریم اما متاسفانه بخشی از متدینین جامعه هم تحت تاثیر القائات اینچنینی قرار گرفتند و دل حجاج ما را آزردند.

 قاضی‌عسگر با بیان اینکه برخی مطالب و سخن‌ها در فضای مجازی منتشر شد اظهار کرد: اکثر صحبت‌های منتشر شده دروغ، خیانت و خلاف واقع بود که خوشبختانه در نتیجه مردم ما اعتماد کردند و مسئولان نظام نیز تصمیم‌گیری برای برگزاری حج امسال را انجام دادند که امیدواریم این مهم نیز به خوبی برگزار شود.

 نماینده ولی فقیه در حج و زیارت، حجاج ایرانی را بنا به اظهارات مطرح شده از سوی مسئولان حج سعودی حجاجی منظم دانست و تصریح کرد: بسیاری از مسئولان سایر کشورهای مسلمان و مسئولان حج سعودی بر منظم بودن حجاج ایرانی تاکید دارند و حتی امروز هم کشورهای دیگر با سفر به ایران به دنبال استفاده از تجربیات ما هستند.

 وی تاکید کرد: در طول سالهای متمادی که در بعثه بوده‌ام نه تعرضی به بانوان ما صورت گرفته و نه مشکل خاص نگران‌کننده‌ای بوجود آمده است که امیدواریم زائران ایرانی نیز به این موضوعات توجه کنند.

 قاضی‌عسگر ادامه داد: البته طبیعی است که وهابیت مذهب رسمی عربستان محسوب می‌شود و متاسفانه آنها سعی می‌کنند که عقاید خود را به دیگران تحمیل کنند اما ما با آموزش‌ها و هوشیاری لازم سعی کردیم این موضوع را مراقبت کنیم تا مردم حج خود را انجام دهند و تنشی بوجود نیاید.

 وی تصریح کرد: نگاه ما به حج فرامذهبی است و آنگونه که امام و رهبر معظم انقلاب تاکید دارند مسائل فرقه‌ای و یا طایفه‌ای نباید در حج مطرح شود چرا که حج محل وحدت و انسجام در کنار کعبه عظیم و شریف است.

 نماینده ولی فقیه در حج و زیارت به موضوع عزت و امنیت حجاج ایرانی اشاره کرد و گفت: امسال برخلاف سالهای گذشته که قراردادی برای سفر زائران در اختیار ما قرار می‌دادند تفاهمنامه‌ای را میان دو طرف به امضا رساندیم.

 قاضی‌عسگر ادامه داد: با توجه به اتفاقاتی که در سال 94 بوقوع پیوست تفاهمنامه جدیدی منتشر و امضا شد که وزیر حج عربستان در آن اذعان کرد که تمام امکانات مادی و نیروی انسانی را به کار می‌گیرند تا اولا خوشامدگویی به زائران ایرانی و سایر کشورها انجام شود و ثانیا امکانات لازم برای عزت، سلامت و امنیت زائران ایرانی حفظ شود.

 وی تصریح کرد: مسئولان حج عربستان پذیرفتند تا ویزای الکترونیکی صادر شود و این مهم نیز آغاز شده که جای قدردانی دارد.

 نماینده ولی فقیه در حج و زیارت به نرخ مطرح شده برای زائران حج تمتع و سود در نظر گرفته شده بر روی فیش‌های آنها اشاره کرد و گفت: بانک یک میلیون و 200 هزار تومان سود فیش‌ها را پرداخت کرده که آن هم در زمره خدمات برای زائران به حساب آمده است و حساب و کتاب آن نیز انجام شده است.

 قاضی‌عسگر به منازل اجاره شده در شهرهای مدینه و مکه نیز اشاره کرد و گفت: خوشبختانه تمامی تمهیدات برای تغذیه و مسکن زائران ایرانی اندیشیده شده و حتی 25 درصد منازل حاجیان نیز جدید‌الساخت است و خیال حجاج بابت این موضوع نیز راحت باشد.

 وی با بیان اینکه سازمان حج و زیارت به دنبال سود از زائران نیست اظهار کرد: بر اساس نظر امام راحل و رهبر معظم انقلاب سازمان حج و زیارت دنبال سود از زائران نیست و ما قیمت تمام شده را برای حاجیان استخراج کرده‌ایم و بر اساس همین موضوع نیز تصمیم‌گیری شده است. البته اگر تفاوتی در قیمت‌ها احساس می‌شود به مسکن، هتل‌ها و دور و نزدیک بودن راههای زائران باز می‌گردد.

 نماینده ولی فقیه در حج و زیارت تصریح کرد: حتی امسال بحث لباس مشترک برای زائران را حذف کردیم و مسائلی همانند چمدان را به گروه‌های خود زائران سپردیم تا در این موضوعات نیز دخالتی نداشته باشیم و تصور نسبت به دریافت سود ایجاد نشود.

 قاضی‌عسگر به زائران ایرانی توصیه کرد که نسبت به نگرانی‌های ایجاد شده از سوی برخی افراد توجه نکنند و دلهره‌ای در سفر حج تمتع 96 نداشته باشند.

 وی با بیان اینکه مسئله روابط سیاسی با عربستان سعودی قطع شده است گفت: درست است که میان ما و عربستان رابطه سیاسی وجود ندارد اما بنده از سال‌های قبل تاکید کردم که مسئله حج را از میان مسائل سیاسی دچار کنید و آنها هم عملا این موضوع را پذیرفته‌اند.

 نماینده ولی فقیه در حج و زیارت خاطر نشان کرد: 2 حادثه تاثیربرانگیز در سال 94 اتفاق افتاد که روابط دو کشور را تحت تاثیر قرار داد اما ما با این تفاهمنامه‌ای که بین 2 کشور به امضا رساندیم شرایط را برای سفر عزتمندانه زائران فراهم کردیم و حتی طی 2،3 روز آینده حمید محمدی رئیس سازمان حج و زیارت برای پیگیری آخرین تمهیدات و شرایط پذیرایی از زائران به عربستان سعودی سفر خواهد کرد.

 وی تصریح کرد: درست است که حج نگرانی‌ها و سختی‌هایی دارد اما زائران به هیچ عنوان دلهره و اضطراب نداشته باشند و مدیریت حج ما نیز یک مدیریت جمعی است که خود را خدمتگزاران زائران می‌دانیم و قطعا همه باید برای حج عزتمندانه دست به دست هم دهیم.

 قاضی‌عسگر با بیان اینکه کارگزاران حج خدمتگزاران زائران محسوب می‌شوند گفت: بسیاری از افراد که در جایگاه کارگزاری به خدمت برای زائران می‌پردازند با عشق و علاقه در این سفر معنوی حاضر شدند و حتی برخی تندی‌های بعضی زائران را نیز به گوش جان می‌خرند تا آسایش و رفاه آنها فراهم آید.

 نماینده ولی فقیه در حج زیارت، منشاء برخی از صحبت‌های مطرح شده در فضای مجازی را خارج از کشور دانست و گفت: منشاء نگرانی‌ها و صحبت‌های مطرح شده در فضای مجازی از سوی خارج از کشور بوده است و پلیس نیروی انتظامی نیز این موضوع را رصد و پیگیر آن خواهد بود.

 وی افزود: برخی افراد خارج نشین با داشتن ریشه نژادپرستی به موضوع حج ورود یافتند و تاکید کردند که چرا پول حاجی باید به عرب‌ها داده شود و یا اینکه چرا هزینه جهیزیه و ازدواج فراهم نمی‌آید که این حرف‌ها در ظاهر خوب بود اما باید به موضوع حج و واجب بودن آن نیز دقت کرد.

 قاضی‌عسگر افزود: حج یک موضوع واجب است و افرادی که به استطاعت می‌رسند باید به حج تمتع عزیمت کنند اما موضوع دیگر این است که بسیاری از حجاج ما علاوه بر حج در سالهای دیگر به ساخت مدرسه، درمانگاه و کمک به محرومان دقت عمل را داشته‌اند و بسیاری از آنها نیز حتی هزینه ولیمه‌های سنگین را به فقرا تقدیم می‌کنند باید این موضوعات نیز دیده شود.

 وی تصریح کرد: در طول تاریخ در زمان پیامبر اکرم (ص) به بعد عده‌ای به دنبال تعطیلی حج بودند که از جمله آنها معاویه، مروان و حجاج بن یوسف ثقفی بود که اهل بیت عصمت و طهارت نیز با اینگونه افراد مخالفت می‌کردند چرا که حج وسیله قوام امت و وحدت‌آفرین است.

 نماینده ولی فقیه در حج و زیارت خاطر نشان کرد: در فرهنگ ایران نیز قبل از انقلاب اسلامی برخی روشنفکرنماها به برخی افرادی که افکار صوفی‌منشانه داشتند تاکید می‌کردند که نباید به حج بروید و حج شما در اینجا است که این تفکر نیز در برخی جهات دیده می‌شود.

 وی تاکید کرد: متاسفانه عناصر خارج‌نشین و برخی افراد مرتبا علیه حج تبلیغ می‌کنند که با وجود این امواج امسال مردم ثبت‌نام کردند و امیدواریم حجی عزتمندانه انجام گیرد.

 وی تصریح کرد: شعار امسال نیز «حج‌، معنویت، اقتدار ملی و همبستگی اسلامی» است که زائران باید به جزئیات آن توجه لازم را داشته باشند. امسال به وحدت اسلامی می‌اندیشیم که امیدواریم با دست پر از این سفر بازگردیم و در فرصت ایجاد شده از آن استفاده و بهره لازم را ببریم.

 قاضی‌عسگر نسبت به عملکرد برخی رسانه‌ها انتقاد کرد و گفت: از رسانه‌ها خواهش می‌کنیم که گاهی مطالب را به طور نامناسب منتشر نکنند به عنوان نمونه بنده در فرودگاه مصاحبه‌ای انجام دادم و تاکید کردم به دلیل نبود فضای لازم خداحافظی در استان تهران در حسینیه‌ها انجام بگیرد اما تیتر خبر برخی رسانه‌ها ممنوع شدن زائران از بدرقه بود که جای تاسف دارد و باید رسانه‌ها به متشنج نکردن افکار عمومی توجه داشته باشند.

 وی با بیان اینکه همواره بنده به خانواده شهدای منا ارادت داشتم و از آن غفلت نکرده‌ام گفت: حتمی‌المقدور اخلاقا و شرعا در حل مشکلات ایجاد شده برای خانواده‌های منا اهتمام کرده‌ایم اما در روزهای اخیر 17 نفر از این خانواده‌ها تقاضای دیدار با بنده را داشتند که من نیز تاکید کردم نباید این افراد معطل شوند و پذیرای آنها هستیم اما متاسفانه یکی از ماموران حراست در سازمان حج غفلت کرد و برخوردی را با بعضی از خانواده‌ها انجام داد که برخورد جدی با این فرد انجام گرفت اما این موضوعات چیزهایی نیست که رسانه‌ها به آنها بپردازند چرا که با خانواده‌های منا به خوبی برخورد داشته‌ایم و ما خدمتگزاران زائران خانه خدا هستیم.

 نماینده ولی فقیه در حج و زیارت گفت: نمی‌توانیم زائر را به حج ببریم و خبرهای دروغ و منفی نیز از سوی رسانه‌ها و فضای مجازی منعکس شود؛ بهتر است خانواده‌ها آرام باشند و به سخن‌های برخی رسانه‌ها توجه نکنند.

 وی به موضوع مچ‌بندهای الکترونیکی اشاره کرد و گفت: ما در موضوع مچ‌بندهای الکترونیکی نیز فشار عمیقی را تحمل کردیم که برای بنده متصور نبود و همه بدانند که این مچ‌بندها مانند ساعت است که در ایران تولید شده که برای امنیت و سلامت زائران مفید است.

 قاضی‌عسگر با بیان اینکه اگر حج خانه خدا ترک شود خداوند نیز عذاب نازل خواهد کرد گفت: خیلی برکات به خاطر حج ایجاد می‌شود و البته باید به موضوع وحدت نیز توجه کرد.

 وی اظهار کرد: برخی افراد که نسبت به موضوع حج و زائران انتقاد می‌کنند باید توجه داشته باشند اگر به حج نرویم در جهان اسلام چه توجیهی نسبت به آن خواهیم آورد؟

 قاضی عسگر به موضوع دعای کمیل نیز اشاره کرد و گفت: دعای کمیل همیشه بین قبرستان بقیع و حرم شریف نبوی انجام می‌گرفت که طرف مقابل گفت به خاطر مسائل امنیتی برای زائران نگران هستیم که خدایی ناکرده مشکل یا عملیات انتحاری ایجاد شود بنابراین نتیجه گرفتیم مراسم دعای کمیل به صورت متمرکز در هتل‌ها انجام شود و طرف مقابل نیز با برگزاری مراسم و اجتماعات در هتل‌ها موافقت کرد که امیدواریم شرایط امنیتی بهتر شود و در سالهای بعد هماهنگی‌های لازم انجام گیرد.

 قاضی‌عسگر تصریح کرد: برخی افراد می‌گویند چگونه تضمین‌هایی در توافقنامه حج انجام گرفته است که باید تاکید کرد خود قرارداد بین 2 طرف که با امضای وزیر حج عربستان انجام شده به عنوان تضمین محسوب می‌شود.

 نماینده ولی فقیه در حج و زیارت با بیان اینکه بسیاری افراد نسبت به مبالغی که برای حج واجب داده می‌شود انتقاد می‌کنند گفت: میلیون‌ها نفر سالیانه به تایلند، دبی و یا سایر کشورهای اروپایی سفر می‌کنند اما یک نفر نسبت به پرداخت پول اینگونه سفرها و این افراد برای فقرا انتقادی نمی‌کند اما متاسفانه چند حاجی متدین که قصد سفر به سرزمین خانه خدا را دارند مورد انتقاد قرار می‌گیرند این چه برخوردی است که با حج انجام می‌گیرد بهتر است پاسخگو باشند؟ 

قاضی عسگر تصریح کرد: تاکنون 3 بار استعفای خود را خدمت مقام معظم رهبری ارسال‌ و اعلام کردم که فردی جوان جایگزین من شود که ایشان نپذیرفتند.  

وی تصریح کرد: توطئه‌ای در کار است بهتر است زائران محکم، قاطع و با آرامش کامل به حج بروند و امیدواریم با کمک و درایت یکدیگر و خواست خداوند حجی عزتمندانه برگزار کنیم.

 انتهای پیام/

  
خبرگزاری فارس شاگردان برانکو استارت زدند/ دروازه بان سرخ‌پوشان مصدوم شد Wed Apr 12 16:22:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس اعطای گواهی اقراء به یک قاری و یک حافظ قرآن کریم Fri May 05 17:36:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس چرا گروه فرقان آیت‌الله مفتح را ترور کرد Tue Dec 18 16:02:55 IRST 2018
خبرگزاری فارس قاتل دختر بچه گلستانی در ملاء عام اعدام شد Sun Feb 24 09:40:55 IRST 2019
خبرگزاری فارس تخلف دو ملک در شهرداری‌های مناطق 16 و 20 Tue Jul 18 10:43:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس فیلم/ ناکامی تروریست‌ها در مرز ایران و پاکستان Tue Apr 17 21:00:06 IRDT 2018
خبرگزاری فارس اقتصاد مقاومتی به معنای هزینه کردن منابع و توسعه پروژه نیست/ باید به جای محصول، فناوری وارد کشور شود Thu Mar 09 15:56:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس حضور پرشور مردم در راهپیمایی 22 بهمن مشت محکمی بر دهان یاوه‌گویانی همچون رئیس‌جمهور آمریکا بود Sun Feb 12 09:06:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس کشف بیش از 2 تن مواد افیونی در هرمزگان Mon Apr 08 10:07:12 IRDT 2019
خبرگزاری فارس رکورد داران دبل در فصل جاری+عکس Mon Apr 24 17:33:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس جزئیات نشست امروز رئیس‌جمهور درباره سهام عدالت/ وام ازدواج به 15 میلیون تومان افزایش می‌یابد Mon Jan 08 13:12:00 IRST 2018
خبرگزاری فارس رضا جودی «رنج پنهان» را کلید زد/ ماجرای قتل یک دانشجو در دهه 50 Sat Oct 07 13:10:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس همسفر با تو به راهی همه خون می‌آیم Sat Sep 23 10:33:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس ناتو: تصمیم ترکیه برای خرید اس-400، اف-35 را آسیب‌پذیر می‌کند Sun Jul 15 17:48:14 IRDT 2018
خبرگزاری فارس اصلاح ساختار سازمان ثبت سالانه بیش از 30 میلیون مراجعه مردمی را کاهش داده است Mon Sep 17 14:08:30 IRDT 2018
خبرگزاری فارس دومین شکست متوالی تراکتورسازی این‌بار مقابل تیم امید رقم خورد Tue Jul 11 19:59:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس تمام مدارس مازندران شنبه 16 بهمن تعطیل است Thu Feb 02 12:04:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس شرایط مناسب جبهه مقاومت امکان حمله جدی از آمریکا را گرفته است Fri Apr 13 09:26:00 IRDT 2018
خبرگزاری فارس حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن مهر تاییدی بر صفحه انقلاب است/ انقلاب محور اتحاد کشور Sat Feb 10 16:32:00 IRST 2018
خبرگزاری فارس بارندگی‌ها به منزل 50 مددجویی قشم آسیب زد Thu Apr 18 17:44:07 IRDT 2019
خبرگزاری فارس ماندگاری هوای سرد در کشور/ آلودگی هوای شهرهای صنعتی افزایش می‌یابد Sun Dec 10 16:45:12 IRST 2017
خبرگزاری فارس رفتار بانک‌های بین‌المللی با ایران به قطع حمایت تهران از تروریسم مشروط شود Fri Jul 28 18:20:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس هنر اسلامی؛ آخرین پله نردبان هنر متعالی است Sun Jul 30 19:42:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس تبیین دین‌داری مردم جهان براساس الگوی نظری تعاملات فرهنگی در یک مطالعه بین کشوری Wed Nov 15 04:55:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس از فرزندان عزیز مهندس بازرگان تا فرزندان عزیز دکتر یزدی Sun Sep 03 08:16:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس داوطلبان اصل مدارک ثبت نام را حتماً به همراه داشته باشند/ ارائه گواهی عدم سوء پیشینه توسط دفاتر پیشخوان دولت در ایام نوروز Mon Mar 20 09:40:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس احتمال برگزاری انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری در قرقیزستان Sat Feb 18 10:44:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس آقازاده رییس کمیته راهبری احکام قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه ورزش و جوانان شد Sun Jun 25 12:50:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس فرصت‌سوزی بیمه‌هادر حادثه پلاسکو/ دبیرکل سندیکای بیمه‌گران دوشنبه آینده انتخاب می‌شود Tue Feb 14 15:53:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس تشییع پیکر شهدای مرزبانی ناجا در مشهد Wed Apr 18 16:31:01 IRDT 2018
خبرگزاری فارس آیت‌الله یعقوبی‌قائنی درگذشت Fri Feb 09 13:59:00 IRST 2018
خبرگزاری فارس حصر کمترین مجازات سران فتنه بود/ مردم 9 دی دیگری به پا خواهند کرد Fri Aug 18 14:01:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس جزئیات زمین لرزه 5.3 ریشتری در سرپل ذهاب Sun Apr 01 13:36:00 IRDT 2018
خبرگزاری فارس آقایی: خدا را شکر 3 امتیاز را گرفتیم و پای انصاری به گل باز شد Mon Nov 20 17:55:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس مجامع بین‌المللی به سکوت ذلت‌بار در برابر جنایات بحرین پایان دهند Tue Mar 14 07:32:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس قیمت طلا کاهش یافت Thu Nov 23 18:10:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس احسان به جمع (احسان جمعی) و نقش آن در مسئولیت مدنی Sun Mar 05 06:05:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس هند سامانه موشکی دوربرد از رژیم صهیونیستی تحویل گرفت Tue Aug 29 16:20:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس اهمیت عهد و میثاق‌ الهی Sun Apr 22 05:24:00 IRDT 2018
خبرگزاری فارس فرار مغزها...! Mon Dec 17 18:52:12 IRST 2018
خبرگزاری فارس نیروگاه رامین دچار آتش‌سوزی شد Mon Feb 25 23:08:31 IRST 2019
خبرگزاری فارس پرسپولیس از AFC خواستار برگزاری مجدد بازی رفت مقابل الاهلی شد!+عکس Sat Aug 26 09:37:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس غرش شیرهای ایرانی در جمع غول‌ها/ بزرگی ستاره‌های کوچک! Mon Aug 28 09:46:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس 120 هزار دانشجو در امتحانات خود شرکت نکردند Tue Feb 12 10:44:17 IRST 2019
خبرگزاری فارس معترضان: انتخابات کرمانشاه ابطال شود/ خرید رای به‌صورت گسترده انجام گرفته است Mon May 22 14:19:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس تشکیل قرارگاه جهادی سردار شهید جعفری در سرپل ذهاب Tue Nov 14 15:38:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس وزرای خارجه ازبکستان و پاکستان در «اسلام آباد» دیدار کردند Tue Feb 13 13:14:31 IRST 2018
خبرگزاری فارس توافق دولت سوریه با معارضان در خصوص خروج مخالفان از محله «الوعر» حمص Sat Mar 11 22:33:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس قائل شدن تبعیض مثبت بین استان‌های برخوردار و کمتر برخوردار عین عدالت است Tue Jan 03 21:43:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس مسیحی تایلندی در پیاده روی اربعین/ طریق الحسین در تصرف گام‌های زائران اربعین Sun Nov 05 08:22:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس دولت به وعده‌های خود عمل کند/ جنجال‌های زنجیره‌ای مشارکت مردم را تحت‌الشعاع قرار داده است Fri Jun 30 17:58:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس تعریف 10 پروژه خاص در شهر تهران Mon Dec 17 22:14:55 IRST 2018
خبرگزاری فارس دانش‌آموزانی که مدرسه ندارند و به اجبار ترک تحصیل می کنند + فیلم و تصویر Tue May 23 00:01:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس پایه روابط در تمدن غرب، شیطانی است+صوت Tue Oct 16 18:54:36 IRST 2018
خبرگزاری فارس مراسم بزرگداشت پیشکسوتان سازمان حج و زیارت برگزار شد Wed Apr 25 15:45:00 IRDT 2018
خبرگزاری فارس دعوتنامه ظریف تسلیم همتای کامرونی شد Wed May 10 08:12:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس ترتیل صفحه 344 قرآن با صدای استاد پرهیزکار+صوت و متن آیات Wed Apr 04 00:00:00 IRDT 2018
خبرگزاری فارس حضور رضایی در لیست شارلروا مقابل اندرلخت+عکس Thu Apr 05 17:21:04 IRDT 2018
خبرگزاری فارس توتال قرارداد توسعه میدان گازی پارس جنوبی را فردا امضاء می‌کند Sun Jul 02 15:09:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس افزایش تورم به 9.5 درصد در فروردین‌ماه/ تورم نقطه به نقطه 12.6 درصد شد Wed Apr 26 13:01:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس معاون اجتماعی وزیر بهداشت به گلستان آمد+ اسامی مصدومان انفجار در معدن آزادشهر Thu May 04 17:27:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس بزرگداشت برای خالق «غلط ننویسیم» Wed Mar 08 12:27:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس داورزنی به بخش عمومی منتقل شد Tue Oct 02 15:39:06 IRST 2018
خبرگزاری فارس وحید ربیعی: می‌دانستیم براری طلا می‌گیرد/ هاشمی با غیرت وزنه زد Sat Apr 29 17:56:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس روش‌های جراحی و دفع سنگ کلیه/ مراقبت‌هایی که پس از جراحی کلیه باید انجام داد Fri Dec 15 11:01:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس میزان توقف افراد در حوزه رای گیری پنج دقیقه/ به تخلفات انتخابات نظام پزشکی رسیدگی خواهد شد Sat Jul 22 17:22:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس فرمان العبادی برای اعزام نیروهای بیشتر به مرز سوریه Fri May 05 10:47:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس پرداخت 800 میلیارد ریال تسهیلات جهت اینترنت پر سرعت در روستاها Thu Jun 22 15:48:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس نظر پیامبر(ص) درباره کسانی که نمازشان را آخر وقت و با عجله می‌خوانند/ 3 صفت منافق Sun Aug 05 02:08:00 IRDT 2018
خبرگزاری فارس تفنگِ فریدونی Sun Jun 25 11:32:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس احصای مشوق‌های خدماتی به صاحبان کالا توسط بخش‌های دولتی از راه‌های افزایش مبادلات کالا است Sun Sep 10 21:23:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس دعوت ونزوئلا از کشورهای آمریکای لاتین برای مشارکت در پروژه ارز مجازی پترو Sat Jan 13 16:15:49 IRST 2018
خبرگزاری فارس تبیین رویکرد هرمنوتیکی ماری هسه در فهم مفاهیم علمی Sun Oct 08 02:11:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس فروشندگان طلای آب‌شده مشمول مالیات بر ارزش افزده نیستند Mon Oct 08 09:56:40 IRST 2018
خبرگزاری فارس اردوی 4 روزه استقلال خوزستان در شیراز/ مصاف تیم ویسی با تیم‌های شیرازی Sun Jul 09 08:19:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس کشف 30 فقره سرقت در نهاوند Wed Apr 03 13:40:34 IRDT 2019
خبرگزاری فارس «فتنه 96» و «عیدی موشکی آمریکا»! Thu Jan 11 10:10:00 IRST 2018
خبرگزاری فارس تخریب برخی منازل روستایی در شهرستان‌های فارس/ نشست زمین در محدوده بازار وکیل شیراز/ مردم از تردد غیرضروری و تجمع روی پل‌ها به جد پرهیز کنند Fri Feb 17 11:39:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس برف و کولاک 6 استان کشور را درنوردید/ سیل و آبگرفتگی در 112 شهر و روستای سیستان و بلوچستان Fri Jan 27 12:10:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس خبرنگاران و عکاسان در جامعه هنری مظلوم واقع شده‌اند Tue Aug 08 16:09:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس وزیر خارجه قطر: خواهان دستیابی به راه‌حل مورد توافق همه طرف‌ها هستیم Mon Sep 11 14:47:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس وزارت دفاع انگلیس از ربات‌هایی با کاربرد نظامی برای میدان جنگ، رونمایی کرد Mon Sep 24 16:51:09 IRST 2018
خبرگزاری فارس خوردن سوپ در وقت افطار بهتر از نان، پنیر و سبزی است/ صرف خورشت کدو و آلو در وعده سحری/هنگام سحری ماهی نخورید Sun May 28 20:30:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس بی‌تدبیری دولت تدبیر در حوزه تاریخنگاری انقلاب اسلامی / دروغ‌های تاریخی برخی از رسانه‌های داخلی Tue Feb 28 12:41:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس امارات برای حمایت از «حفتر»، 6 هواپیمای آمریکایی در لیبی مستقر کرد Wed May 10 14:37:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس تیم ملی کونگ فو توآ سنتی ایران عازم رقابتهای جهانی می شود Thu Mar 09 10:01:20 IRST 2017
خبرگزاری فارس برگزاری هفته دوم رقابت‌های لیگ بین المللی اسنوبرد 29 و 30 فروردین Tue Apr 17 21:10:59 IRDT 2018
خبرگزاری فارس بانک مرکزی به اندازه کافی ارز دارد/ ثبات قیمت کالاهای اساسی از محل تامین مابه‌التفاوت نرخ ارز Wed Apr 11 13:02:21 IRDT 2018
خبرگزاری فارس داعش مسئولیت انفجارهای مصر را برعهده گرفت Sun Apr 09 17:10:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس مطالبه چند درصد از زنان ایرانی حضور در استادیوم است؟ Thu Sep 07 12:58:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس جزئیات تحقق برنامه‌های اقتصاد مقاومتی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) در سال 96 Tue Apr 10 12:20:21 IRDT 2018
خبرگزاری فارس افزایش انتقادها از برجام در آمریکا پس از افشای جزئیاتی از پنهان‌کاری‌های دولت اوباما Tue Apr 25 22:22:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس منتخب ایران مقابل منتخب جهان شکست خورد Sat Feb 16 12:36:23 IRST 2019
خبرگزاری فارس زنان در کدام دهه از زندگی بیشتر در معرض زوال عقل هستند؟ Thu Aug 31 10:18:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس بیماران قلبی به این دلایل رانندگی نکنند Mon Aug 21 10:46:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس متاسفانه بین دولت و بنگاه‌های اقتصادی تسهیلات ذوب شده است Mon May 15 19:56:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس کارگردان «اتاق جنگ» زوایای پنهان BBC را روایت می‌کند Tue May 09 15:03:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس همه گزینه‌ها پیش روی ماست/ تصمیم‌های لازم و قدرتمندانه‌ای اتخاذ خواهیم کرد Thu Jul 27 12:02:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس حاتمی‌کیا یک تنه، بارِ تن‌آسایی سینمای اسکارپرست و هپروتی را به دوش می‌گیرد/ ابراهیم علیه داعش! Mon Aug 21 19:34:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس خالدی: مشکل سایپا نیم‌فصل اول عدم هماهنگی بود/ بازیکنان گسترش فولاد وقت کشی می‌کردند Sat Feb 11 13:08:00 IRST 2017
واحد مرکزی خبر 80 درصد ارز صادرات غیر نفتی به واردات مواد اولیه اختصاص میابد Wed Jul 11 11:52:16 IRDT 2018
اتاق خبر24 اجرای طرح جدید معاینه فنی از مرداد ماه در سراسر کشور Fri Jul 21 12:24:00 IRDT 2017
افکارخبر قطار نمایندگان کنگره آمریکا تصادف کرد Wed Jan 31 21:10:42 IRST 2018
اخبار بانک بیمه شخص ثالث نجومی می شود؟ Mon Feb 25 13:10:41 IRST 2019
خبرگزاری مهر طرح سفیران انفال در 27 روستای زنجان اجرا می شود Sat Mar 04 14:41:30 IRST 2017
انتخاب بازگشت پرسپولیس به صدر با عبور از صنعت نفت Thu Feb 28 20:27:55 IRST 2019
شبکه اطلاع رسانی دانا همایش بین‌المللی "هزارمین سال سفر ناصرخسرو" ‌در ‌فردوس برگزار می‌شود‌ Mon Jul 03 19:29:56 IRDT 2017
تی نیوز بررسی تخصصی سرفس آرک ماوس Sun Jul 30 15:49:05 IRDT 2017
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزاری شب شعر با حضور شاعران و علاقه مندان در قاین Mon Sep 10 21:05:35 IRDT 2018
صبحانه با خبر قیمت طلا افزایش یافت Mon Aug 28 15:46:30 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر برداشت سالانه 200 هزار تن میوه ریز در مازندران Thu Sep 06 10:38:48 IRDT 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا حال و هوای مردمان روستاهای زلزله زده از لنز دوربین Sun Nov 19 10:45:17 IRST 2017
ایران آنلاین شلیک موشک به محل سخنرانی اشرف غنی در عید قربان Tue Aug 21 12:18:15 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران تعبیه مخازن نمک و شن در معابر شیب دار سطح شهر ارومیه Sat Dec 08 12:52:40 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران لزوم بکارگیری کارشناسان محیط زیست در واحدهای آلاینده قم Sun Sep 30 13:24:00 IRST 2018
اعتبار نیوز مزایده ای مهم از "لیزینگ ایرانیان" Wed Jun 28 10:23:00 IRDT 2017
روزنو طاهری: روند داوری به بازی استرس تزریق کرد Tue Jan 24 07:00:01 IRST 2017
تین اعلام مسیرهای جایگزین برای مسیر های مسدود Tue Apr 16 11:36:13 IRDT 2019
خبرگزاری مهر بیش از 20 کشته براثر بمباران جنگنده‌های آمریکایی در افغانستان Wed Nov 28 21:03:39 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران ارتش سوریه وارد شهرک "عین الفیجه" در ریف دمشق شد Sat Jan 28 13:55:48 IRST 2017
آنا دیدار دانشگاهیان واحد گچساران با یادگار دفاع مقدس Fri May 18 10:00:31 IRDT 2018
تابناک همسر پورحیدری بجای فوتبال دربسکتبال پست گرفت! Sun Feb 18 18:53:30 IRST 2018
جام نیوز فرصتی بی نظیر برای ترامپ برای اثرگذاری ماندگار بر قوانین آمریکا Thu Jun 28 17:44:28 IRDT 2018
روزنامه شهروند دستگاه غذای طیور 2دست پسر5ساله را قطع کرد Sun Aug 19 04:30:00 IRDT 2018
تابناک علل تجمع رانندگان تاکسی در خرم‌آباد Mon Aug 27 16:27:32 IRDT 2018
تدبیر و امید یکی از زیباترین لذت‌های زندگی رضا رشیدپور +عکس Tue Sep 11 03:00:03 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم جزئیات جلسه فراکسیون ولایت با حضور لاریجانی Sun Mar 12 09:25:36 IRST 2017
اتاق خبر پرداخت خسارت سانچی در نوبت سامانه نیما Sun Jan 06 15:07:01 IRST 2019
افکارخبر مصاحبه جنجالی با حمیدرضا عارف/فیلم Sat Jul 22 12:08:40 IRDT 2017
تدبیر جزئیات دقیق تجاوز جنگنده‌های آمریکا به نیروهای ارتش سوریه / دست‌کم 8 سرباز سوری جان باختند + نقشه Fri May 19 13:55:59 IRDT 2017
زومیت شایعه ورود گوشی‌هایی با دوربین چهارگانه در سال جاری Wed Jul 25 15:00:00 IRDT 2018
عصر ایران واکنش فرماندار مشهد به بازداشت رئیس اداره ارشاد: ایشان جرمی مرتکب نشده/ اگر قرار به این‌گونه برخوردها باشد سنگ روی سنگ بند نمی‌شود Fri Apr 20 15:36:40 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر برگزاری یادواره شهید حججی در لارستان Sat Nov 24 21:03:13 IRST 2018
خرداد نیوز درآمد نفتی ایران روزی چقدر است؟ Mon Feb 12 15:18:02 IRST 2018
ایران آنلاین توتی که حریف سرطان زنانه می شود Sun Apr 23 10:28:51 IRDT 2017
افکارخبر مهمترین نکات تغذیه‌ای قبل از تصمیم به بارداری Sun Nov 05 08:28:17 IRST 2017
تی نیوز نقش برجام در رفع تحریم ها، تقریبا هیچ! Mon Aug 28 02:06:46 IRDT 2017
بصیرت تابلوی سیاسی چهارشنبه29آذر1396 Wed Dec 20 07:54:19 IRST 2017
واحد مرکزی خبر ارزآوری 35 میلیون دلاری کارخانه تولید شیشه در ساوه + فیلم Wed Mar 08 11:47:43 IRST 2017
اقتصاد آنلاین ظریف: چه کسی باور می کند ترامپ در مذاکره جدی است Mon Aug 06 13:47:34 IRDT 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا مناسبت‌ها برای رفتن مسئولین به دریا و مسافرت در تقویم تعطیل نشده / حضور کمرنگ مسئولین گالیکش در مراسمات محوری مساجد Thu Apr 12 09:57:26 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران نگرانی تولیدکنندگان از طرح تفکیک وزارت صمت/ آیا احیای وزارت بازرگانی بازار دلالان را داغ می‌کند؟ Mon Apr 22 06:02:01 IRDT 2019
خبرگزاری دانشجویان ایران مرکز جامع ام. اس خراسان رضوی راه‌اندازی می‌شود Wed Feb 13 17:16:25 IRST 2019
آریا 10 پیش شرط مهم برای ازدواج Thu Sep 06 09:25:20 IRDT 2018
بی باک نیوز سوسیس گیاهی حاوی گردو تولید شد Sat May 20 06:01:01 IRDT 2017
دولت بهار جزئیات سانسور شده از محاسبه رشد اقتصادی بانک مرکزی/ رشد بدون نفت 0.9 درصد+‌جدول Wed Jan 25 15:08:00 IRST 2017
خبرگزاری مهر زیارت اربعین بزرگترین راهپیمایی دینی سالیانه است Tue Nov 06 14:55:21 IRST 2018
بصیرت بسیج از آغاز تاکنون|الگوگیری بسیج مردمی سوریه از ایران Fri Nov 23 21:54:15 IRST 2018
خبرگزاری دانشجو رئیس جمهور درگذشت مرحوم حاج ذبیح الله رضوان مدنی را تسلیت گفت Tue Mar 05 19:18:09 IRST 2019
خبرگزاری بین المللی قرآن برپایی نمایشگاه و رونمایی از کتاب عکس «جنگ خاموش» در حوزه هنری Sun Apr 30 16:26:38 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران نرخ تورم آبان‌ماه به 18.4 درصد رسید Mon Nov 26 11:49:29 IRST 2018
رجا نیوز یک بام و دو هوای استاندارد بنزین در بین مسئولان /اگر بنزین یورو 4 نباشد،پالایش فرآورده های نفتی مجرم است Mon Feb 19 10:42:07 IRST 2018
ایران آنلاین هدفمان از حضور در سوریه مبارزه با تروریسم است / اختلافی با ایران نداریم Sat Apr 29 13:53:02 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران شکست استکبار در سوریه در ونزوئلا نیز تکرار خواهدشد Thu Mar 07 09:08:41 IRST 2019
جوان آنلاین توقف بایرن برابر لورکوزن در بوندسلیگا Sun Apr 16 15:41:58 IRDT 2017
اتاق خبر24 تک تیرانداز پوتین Sun May 13 14:22:00 IRDT 2018
ایسکانیوز لزوم تدوین برنامه های درسی جدید و میان رشته ای در راستای کارآفرینی Mon Oct 22 13:51:31 IRST 2018
پول نیوز نرخ بیکاری سوئیس در پایین‌ترین سطح 10 سال اخیر Thu Oct 11 15:37:30 IRST 2018
اعتدال دست‌بوسی یا به خاطر عشق است یا قدرت Wed Jul 05 12:45:43 IRDT 2017
انتخاب زمین لرزه 4.7 ریشتری کرمان را لرزاند Tue May 09 09:00:41 IRDT 2017
جماران عضو جدید هیئت‌مدیره باشگاه تراکتورسازی معرفی شد Wed Aug 08 18:17:53 IRDT 2018
شفاف علائم اصلی راهنمایی در جاده زندگی زناشویی Tue Apr 04 07:55:45 IRDT 2017
بهار نیوز روحانی: علاقه‌مند بودم سه وزیر زن معرفی کنم، اما نشد! Tue Aug 15 12:31:23 IRDT 2017
بهار نیوز خاکسپاری محرمانه پیکر جورج مایکل Sat Apr 01 19:38:47 IRDT 2017
پارسینه چرا باید زود به زود مسواک‌ها را عوض کنیم؟ Thu Feb 07 22:13:01 IRST 2019
روزنامه شرق راست و دروغ‌های «فرار مغزها» Sun Jan 14 03:30:00 IRST 2018
خبرگزاری مهر برگزاری نخستین آمایش موسیقی پدرانه به نفع کودکان pku در قزوین Tue Feb 26 14:50:15 IRST 2019
تی نیوز کاشی ماندگار بر سردر خانه داود رشیدی نصب شد Sun Aug 27 17:26:58 IRDT 2017
تی نیوز گزارش تصویری از اردبیل: ورود بانوان، آزاد! قاب روز: جان ِ جوانی، در حسرت نقش جهان پشت پرده درگیری غلامی: سید کنایه می زند فرهاد مجیدی؛ آخرین حامی حضور زنان در ورزشگاه Sun Aug 13 02:58:55 IRDT 2017
اخبار بانک سوزوکی 12میلیون و ساندرو 2.5 میلیون تومان گران شد Mon Apr 16 16:28:52 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی در5 ماه اخیر بیش از 50 هزار پناهجو وارد ایتالیا شدند Tue May 23 20:15:00 IRDT 2017
برنا مجامع سازمانهای مردم نهاد استانهای مرکزی ، اصفهان و سمنان با معاون وزیر دیدار کردند Tue Feb 26 15:32:21 IRST 2019
باشگاه خبرنگاران خطر در کمین رانندگان عبوری از پل قدیمی + فیلم Tue Dec 05 10:19:36 IRST 2017
جام جم آنلاین انهدام پاتوق سارقان در مرکز تهران Mon Aug 21 23:00:00 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر شهید حجت اله نوچمنی ، هجدهمین شهید مدافع حرم گلستانی Tue Apr 10 12:04:45 IRDT 2018
خرداد نیوز از سفر به کربلا با اپتیما تا ویزای 8 ساعته! Mon Oct 29 17:42:01 IRST 2018
پایگاه خبری الف در مقابل فیلتر شبکه های اجتماعی مقاومت کردیم Mon Apr 24 12:43:33 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر کشف 7هزار و 500هزار نخ سیگار قاچاق در یزد Sun Apr 08 13:31:07 IRDT 2018
خانه ملت کاهش غلظت گرد وغبار در مناطق جنوبی کشور/ روند افزایشی دمای هوا طی سه روز آینده Sun Feb 19 14:34:00 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران اپوزیسیون سودان: اعتراضات تا برکناری عمر البشیر ادامه می‌یابد Mon Jan 21 13:07:26 IRST 2019
آرا نیوز مذاکرات دستمزد98 بزودی آغاز می‌شود/نهایی شدن مزد تا پایان اسفند Tue Feb 19 12:02:29 IRST 2019
تهران پرس پراید در آتش اختلاف خانوادگی سوخت! Sat Aug 12 04:05:00 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر تولید 40 تنی گوشت اردک از یک واحد پرورش Thu Mar 14 10:07:32 IRST 2019
جماران جشنواره موسیقی همدلی و همنوایی در پایانه های تهران برگزار شد Sun Sep 10 12:20:29 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر 100 درصد سویا در کشورمان تراریخته است Tue Oct 03 13:55:10 IRST 2017
عصر ایران دستگیری کلاهبردار حرفه‌ای با لباس مامور در پایانه مرزی مهران Wed Nov 08 09:09:55 IRST 2017
وطن امروز مستخدمی که جاسوس انگلیس بود! Mon May 07 00:00:00 IRDT 2018
مشرق نیوز فیلم/ سقوط‌وحشتناک تیر چراغ‌برق روی ماشین! Sun May 13 03:00:00 IRDT 2018
اتاق خبر24 اتحادیه اروپا توافق هسته‌ای ایران را حفظ میکند Fri Nov 10 11:47:00 IRST 2017
دویچه وله ‌بیش از 10 کادر حزب دمکرات کردستان در حمله موشکی کشته شدند Sat Sep 08 18:09:00 IRDT 2018
خبرگزاری مهر فیلم/انهدام خودروی زرهی آل‌سعود توسط یمنی‌ها Sun Feb 19 08:34:30 IRST 2017
صبحانه با خبر "سجاد"سامانه‌ علمی دولت الکترونیک شد Mon May 08 11:44:40 IRDT 2017
دنیای معدن اگر بخواهم از تیمم جدا شوم به پرسپولیس می‌روم Mon Feb 06 13:41:00 IRST 2017
تدبیر 24 بی‌استفاده ماندن 250 میلیارد دلار سرمایه با ایجاد خانه‌های خالی در دولت قبل Sat May 13 08:34:45 IRDT 2017
جهان نیوز ترافیک فوق سنگین در محورهای هراز و فیروزکوه Tue Aug 21 20:38:05 IRDT 2018
اطلاعات اعضای هیات مدیره انجمن پیشکسوتان مطبوعات برگزیده شدند Sat Jun 23 18:09:46 IRDT 2018
آنا شعار برکناری نتانیاهو در تل‌آویو Sun Aug 06 10:23:29 IRDT 2017
ورزش 3 دیدار استقلالی ها با صدرنشین لیگ آذربایجان Mon Jan 14 13:36:00 IRST 2019
خبرگزاری مهر قطب معدنی کشور نیازمند توجه مسئولان/ظرفیتی که خاک می‌خورد Mon May 28 12:08:35 IRDT 2018
بی باک نیوز سرعت غیرمجاز رتبه اول تخلفات برون‌شهری Sun May 21 11:40:01 IRDT 2017