خبرگزاری تسنیم - Tue Jul 11 10:34:26 IRDT 2017 نمایش خبر

روند قهقرایی تروریست‌ها؛ پیشرفت‌های خیره‌کننده سوریه و هم‌پیمانان + نقشه‌های مقایسه‌ای

نیروهای ارتش سوریه و همپیمانان آنها از دو ماه گذشته تاکنون توانسته‌اند بخش‌های وسیعی را از اشغال گروه‌های تروریستی تکفیری به ویژه داعش آزاد کنند که این مناطق آزاد شده معادل مساحتی است که ارتش سوریه طی شش سال اخیر در کنترل خود داشته است.

فتحی‌نظام، خبرنگار خبرگزاری تسنیم، دمشق : دستاوردهای پیاپی را ارتش سوریه و همپیمانانش طی دو ماه اخیر در امتداد نقشه سوریه به دست آوردند به طوری که می‌توان گفت مساحت اراضی و مناطقی که ارتش طی 60 روز آزاد کرده معادل مساحتی است که از شش سال پیش تا کنون بر آن مسلط بوده است، مهمترین تحولات میدانی سوریه کدام است؟

 نقشه میدانی سوریه در دو ماه پیش(بالا) 


توافق مناطق کاهش تنش؛ مقدمه‌ای برای پیروزی‌های بزرگ ارتش سوریه


آغاز تحولات در نقشه میدانی سوریه، پس از توافق درباره ایجاد مناطق کاهش تنش در سوریه شامل چهار منطقه«استان ادلب، بخش‌های مشخصی از شمال استان حمص،‌غوطه شرقی و برخی مناطق جنوب سوریه» بود. این توافق در «آستانه» پایتخت قزاقستان در چهارمین روز ماه جاری میلادی(جولای) به دست آمد و بر این مسئله تصریح می‌کند که روسیه، جمهوری اسلامی ایران و ترکیه کشورهای تضمین‌کننده ناظر بر آتش‌بس در مناطق یاد شده هستند.

بسیاری از سوری‌ها گمان می‌کنند که این توافق دست ارتش سوریه را از ادامه عملیات نظامی بر ضد تروریسم در مناطق متعددی از سوریه می‌بندد، چرا که بر توقف درگیری‌ها میان ارتش و گروه‌های مسلح در شمال،‌مرکز و جنوب سوریه تاکید می‌کند، اما میدان سوریه در روزهای پس از این توافق عکس این مسئله را نشان داد،زیرا این توافق مقدمه‌ای برای تحقق پیروزی‌های بزرگ و کوبنده بود که چرخ این قطار بدون اینکه کسی بتواند آن را متوقف کند، به حرکت خود ادامه داد.


در عمل ارتش سوریه،‌چندین عملیات نظامی را پس از متمرکز کردن نیروی خود بر مبارزه با داعش در برهه فعلی،در چندین جهت مختلف آغاز کرد که تا عمق صحرا و مرزهای سوریه وعراق امتداد دارد.

دو گام همزمان ارتش سوریه در عمق صحرا


ارتش سوریه دو خط موازی هم را در عمق صحرا آغاز کرد : خط اول، گسترش حلقه سیطره بر مناطق اطراف شهر تدمر در حومه شرقی شهر حمص و پس از آن بود که ارتش سوریه شهر باستانی تدمر را از تروریست‌های داعشی برای دومین بار پیاپی آغاز کرد، به همین سبب چاره‌ای جز عملیات نظامی برای دور کردن این خبر به صورت نهایی نبود.

اهداف استراتژیکی که ارتش سوریه در اطراف شهر «تدمر» محقق کرد،‌آزادسازی میادین نفت و گازی بود که مهمترین پایه‌های اقتصاد سوریهرا تشکیل می‌دهد، مهمترینِ این میادین،‌میدان نفتی «آراک» بود که ارتش سوریه در تاریخ 16-6-2017 از اشغال تروریست‌ها آزاد کرد که در 40 کیلومتری شمال شرقی تدمر قرار دارد. یک منبع نظامی سوری پیشتر به تسنیم گفته بود که با آزادسازی میدان آراک،‌بخش اعظم تاسیسات نفتی و گازی صحرای سوریه از اشغال تروریست‌ها آزاد شد و به آزادسازی منطقه استراتژیک «السخنه» نزدیک شد که گذرگاه ورود به مرزهای دیرالزور از سمت شرق قلمداد می‌شود.

تامین امنیت خط مواصلاتی دمشق تا مرزهای سوریه و عراق


خط دوم که ارتش سوریه در عمق صحرا فعالیت خود را آغاز کرد، تامین امنیت خط مواصلاتی میان دمشق تا مرزهای سوریه و عراق و رسیدن به گذرگاه مرزی «التنف» بود به طوری که ارتش سوریه و همپیمانان آن با گام‌های سریعی از سمت حومه شرقی پایتخت به سمت شرق پیشروی کردند تا آمریکا مستقیما خطر این پیشروی سریع را احساس کند و به همین سبب بارها با جنگنده‌های خود مواضع ارتش سوریه را در ایست «ظاظا» در حدود 55 کیلومتری گذرگاه التنف هدف قرار داد که به جان باختن شماری از سربازان ارتش سوریه منجر شد. هدف آمریکا از این تجاوزات جلوگیری از پیشروی ارتش و رسیدن آن به مرزهای سوریه و عراق بود.


ارتش سوریه و همپیمانانش اعتنایی به تهدید آمریکا نکردند بلکه به مسیر خود با قدرت ادامه دادند تا اینکه به هدف نهایی خود یعنی مرزها رسیدند و پس از آزادسازی حداقل 20 هزار کیلومتر مربع،با نیروهای عراقی در شمال گذرگاه التنف در تاریخ 10-6-2017 دیدار کردند که با این موفقیت، راه را به روی گروه‌های مورد حمایت آمریکا بستند و رویاهای آنها را برای رسیدن به شهر دیرالزور برباد دادند، دیرالزور هدف استراتژیکی ارتش سوریه است تا آن را از محاصره تروریست‌های داعشی آزاد کند.

دستاورد بزرگ ارتش سوریه با رسیدن به مرزهای مشترک با عراق


رسیدن ارتش سوریه و همپیمانانش به مرزهای مشترک با عراق، هر گونه تاثیرگذاری گروه‌های مسلح مورد حمایت آمریکا را خنثی کرد، زیرا آنها از هر طرف در محاصره قرار گرفتند و در عین حال این دستاورد نقطه شروعی برای ارتش سوریه بود تا گام بعدی‌اش را آغاز کند که حرکت به سمت شهر دیرالزور برای شکستن حلقه محاصره آن و آزادسازی از چنگال گروه تروریستی داعش است. ارتش در عمل محدوده کنترل خود را توسعه داد و به سمت شمال حرکت کرد تا به مرزهای اداری استان دیرالزور پس از آزادسازی منطقه «الضلیعات» در تاریخ 24-6-2017 برسد.

در این زمینه «رامز ترجمان» وزیر اطلاع رسانی سوریه به خبرنگار تسنیم در دمشق گفته بود: ارزیابی ما از اقدامات ائتلاف آمریکایی طی این سال‌ها برای ضربه زدن به داعش این است که این ائتلاف نتوانست سبب کاهش یا کند شدن روند توسعه داعش یا از بین بردن قدرت آن شود، در حالی که آنچه محور مقاومت در خلال یک مدت بسیار کم انجام داد و محقق کرد با تمرکز عملیاتش بر هدف قرار دادن تروریست‌ها به طور کلی و به طور خاص تروریست‌های داعشی، قدرت داعشدر منطقه چه در عراق یا سوریه به قهقرا رفت و به شدت متزلزل شد.


تحول مهم در دیرالزور


دیگر تحول و رخداد منحصر به فرد در صحنه میدانی سوریه توسط جمهوری اسلامی ایران یکی از همپیمانان سوریه در تاریخ 18-6-2017 محقق شد که طی آن با هفت موشک زمین به زمین دوربرد از نوع ذوالفقار از استان‌های کرمانشاه و کردستان، مواضع گروه‌ تروریستی داعش را در استان دیرالزور سوریه در هم کوبید که در نتیجه آن شمار زیادی از سرکردگان این گروه به هلاکت رسیدند و انبارهای تسلیحات و مهمات این گروه منهدم شد به طوری که بسیاری از کارشناسان نظامی تاکید کردند که این عملیات قواعد درگیری با دشمن آمریکایی و مزدورانش در منطقه را تغییر داد.


بسام ابوعبدالله معاون وزیر اطلاع‌رسانی سوریه درباره شلیک موشک‌های ایران به مواضع داعش در دیرالزور گفتهبود که ایرانی‌ها گفتند این موشک‌ها پیام هشدار نرم بود، اما اقدام بعدی سخت‌تر و صریح‌تر خواهد بود و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد به این معنا که پیام به آمریکا می‌گوید اگر به دنبال درگیری هستید، ما هیچ مشکلی برای درگیری تا بالاترین سطحی که دوست داری، نداریم.

شمال سوریه


همزمان با عملیات نظامی در منطقه میانی و منطقه جنوبی صحرای سوریه، ارتش سوریه عملیات دیگری را در شمال سوریه و به طور مشخص در حومه شرقی شهر حلب به پیش برد به طوری که در تاریخ 4-6-2017 منطقه استراتژیک «مسکنه» را آزاد کرد که آخرین دژ گروه تروریستی داعش در حومه شرقی حلب قلمداد می‌شد تا به این ترتیب ارتش سوریه، 1400 کیلومتر مربع را شاهد ده‌ها روستا و شهرک از اشغال گروه داعش آزاد کند و بیش از 1200 تروریست داعشی را به هلاکت برساند.

عملیات ارتش سوریه در شمال سوریه تنها به آزادسازی کامل حومه شرقی حلب محدود نشد،‌بلکه ارتش پس از آن به همراه همپیمانان و پشتیبانی نیروی هوایی روسیه به پیشروی به سمت شرق ادامه دارد تا وارد حومه جنوبی الرقه شود و در تاریخ 19-6-2017 شهر راهبردی «الرصافه» در 30 کیلومتری شهر الرقه مهمترین دژ و قلعه گروه تروریستی داعش و بیش از 20 روستا و مزرع دیگر را آزاد کند.

موفقیت نیروهای ارتش سوریه در آزادسازی شهر الرصافه، نقطه شروعی برای یک هدف راهبردی بود که اهمیت آن از دستاوردهایی که ارتش طی دو ماه گذشته تا کنون محقق کرده بود،‌کمتر نیست و آن هدف، تامین امنیت شاهراه حیاتی شهر حلب یعنی جاده «اثریا-خناصر» بود به طوری که ارتش به تنگ‌کردن حلقه محاصره گروه تروریستی داعش در فضای بین شهر الرصافه در جنوب الرقه و منطقه اثریا پرداخت، منطقه‌ای که ارتش در جنوب حلب آزاد کرده بود و به این ترتیب داعشی‌ها در محاصره کامل قرار گرفتند و به همین مجبور شدند از مواضع خود به سمت عمق صحرای سوریه فرار کنند. به این ترتیب مساحت مناطق آزاد شده توسط ارتش سوریه به پنج هزار کیلومتر مربع رسید. ارتش در تاریخ 30-6-2017 تامین امنیت کامل جاده اثریا به خناصر را اعلام کرد، جاده‌ای که در طول بیش از سه سال بارها در معرض حملات خمپاره‌ای، بمب و خودروهای بمب‌گذاری شده داعشی‌ها قرار داشت.

دمشق


پایتخت سوریه هم شاهد دستاوردهای منحصر به فردی بوده است : موفقیت نیروهای ارتش در آزادسازی محله «القابون» از اشغال گرو‌ه‌های تروریستی جبهه النصره و فیلق الرحمن یکی از این دستاوردها بود که ارتش در یک عملیات ویژه توانست محله القابون را از محله «جوبر» جدا کند و در ادامه نیروهای گارد ریاست جمهوری با همکاری لشکر ماموریت‌های ویژه ارتش عرصه را تروریست‌های باقی‌مانده تنگ‌ کردند تا در نهایت آنها تسلیم و محله القابون را تحویل ارتش دهند و خود به شهر ادلب مهمترین مقر تروریست‌های تکفیری(غیر از گروه تروریستی داعش) نقل مکان کنند. به این ترتیب ارتش سوریه یکی از مهمترین محله‌های شمال شرقی پایتخت را که نقطه شروع حملات موشکی و خمپاره‌ای گروه‌های تروریستی به دمشق بود، پاکسازی کرد.

پیشبرد روند آشتی همگام با پیروزی‌های میدانی ارتش سوریه


همزمان با عملیات نظامی ارتش در مناطق مختلف سوریه، دولت این کشور هم پرونده آشتی و راهکارهای غیرنظامی را در برخی شهرها و شهرک‌ها پیش برده است تا این مناطق از لوث تروریسم بدون درگیری پاکسازی شود و به آغوش دولت برگردد، یکی از مهمترین این راهکارها، روند آشتی در محله «الوعر» در شمال شهر حمص در مرکز سوریه بود به طوری که دولت توانست بیش از 14 هزار فرد مسلح را به همراه اطرافیانشان در 10 مرحله اخراج کند، بخشی از این افراد به شهر ادلب در شمال غربی سوریه و برخی دیگر به شهر جرابلس در شمال شرقی سوریه رفتند،‌ جایی که گروه‌های موسوم به سپرفرات مورد حمایت ترکیه در آن مسلط هستند تا به این ترتیب محله الوعر به طور کامل از لوث تروریسم و تحرکات مسلحانه پاکسازی شود و حلقه امنیتی اطراف شهر حمص هم گسترش یابد.

‎با پاکسازی محله الوعر، ده‌ها خانواده سوری که در دوره اشغالگری تروریست‌ها از این محله رانده شده بودند، در حال بازگشت به این محله هستند.

در مجموع باید گفت دستاوردهایی که ارتش سوریه طی دو ماه گذشته در سطح میدانی در گسترده اراضی سوریه به دست آورد،‌میزان رضایتمندی بالای دولت را در مقابل شکست و سرخوردگی و ناامیدی دشمنان سوریه نشان می‌دهد، چه گروه تروریستی داعش که به شکل واضحی به قهقرا رفته و صفوف آن از هم فروپاشیده یا گروه‌های تروریستی دیگری که مورد حمایت آمریکا هستند از همه طرف در محاصره قرار گرفته‌اند که هیچ قدرت و اقتداری ندارند . مردم سوریه در انتظار آن هستند که دولت سوریه پیروزی‌های بیشتری را به دست ارتش اعلام کند تا خاک این کشور از وجود آخرین تروریست پاکسازی شود، نکته‌ای که سربازاران ارتش سوریه با اراده بالا بر آن تاکید می‌کنند.

  نقشه میدانی سوریه پس از تحولات دو ماه اخیر


انتهای پیام/
خبرگزاری تسنیم 2 قایقران کشورمان عازم فرانسه شدند Mon Sep 11 10:39:45 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم تصادف عجیب وانت با تیرچراغ برق در بزرگراه آزادگان + تصاویر Sat Feb 17 16:18:58 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم واکنش کدخدایی به اظهارات فائزه هاشمی درباره رد صلاحیت هاشمی رفسنجانی Sat Dec 29 12:28:00 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم استاندار قزوین: مهمترین وظیفه پلیس برقراری امنیت داخلی است Sat Oct 06 14:44:28 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم با دانستن این نکات، سلامتی‌تان را از این رو به آن رو کنید Sat May 13 10:20:35 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم طرح ابتکارات سبز کشاورزی پایدار در کهگیلویه و بویراحمد اجرا می‌شود Wed May 31 14:58:55 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم تغییر جالب در لایحه بودجه 98/کاهش 15 درصدی کمکهای بلاعوض چند هزار میلیارد تومانی دولت+جدول Fri Jan 11 01:46:00 IRST 2019
خبرگزاری تسنیم سخنگوی وزارت خارجه: امیدوارم تیم ملی فوتبال امشب بازی خوبی داشته باشد Mon Jun 25 11:18:43 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم ماجرای طرح سپاه 34 هزار نفری سعودی‌ها چیست/ واکنش روسیه به ائتلاف صوری چه خواهد بود؟ Sun May 28 09:32:43 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم فوتبال جهان| اتلتیکومادرید تمایلی به خرید موراتا ندارد Wed Jan 16 11:43:28 IRST 2019
خبرگزاری تسنیم شهرستان اهر رتبه دوم چاپ کتاب آذربایجان شرقی را در اختیار دارد Tue May 09 10:53:45 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم اشکانیان و ساسانیان در ایلام Wed Feb 15 17:13:36 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم تمام تولیدکنندگان فرش دستباف در اردبیل بیمه می‌شوند Sun Jun 25 14:35:27 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم مولودی‌خوانی «وحید یوسفی» در مدح امیرالمؤمنین(ع) +صوت Fri Sep 08 11:20:18 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم عکس/ جلب توجه ترامپ با یک توئیت مبهم Wed May 31 13:25:31 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم هیچ موردی از بیماری التور یا بیماری‌های شبه وبا در استان مرکزی گزارش نشده است Wed May 24 16:34:15 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم حضور مردم پای صندوق‌های رأی نماد جمهوریت نظام مقدس ایران است Thu May 18 19:31:11 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم جامعه باید بداند که محتوای اصلی سند 2030 چیست Tue Jul 04 18:57:25 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم مهدوی‌راد: داوری، نه نام و نان دارد، نه اسم و رسم Tue Aug 16 14:55:41 IRDT 2016
خبرگزاری تسنیم برگزاری کنفرانس بین‌المللی تفسیر در آلمان Mon Nov 19 09:47:00 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم نمایش های تئاتر شهر 25 تا 28 آبان اجرایی ندارند Mon Nov 13 13:34:47 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم ساخت مسکن ویژه نیازمندان با انعقاد تفاهم‌نامه با سازمان‌های حمایتی اجرا می‌شود Fri Aug 25 12:07:54 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم 10 فروند جنگنده بمب‌افکن سوخو 22 توسط سپاه اورهال شد Wed Jul 25 12:34:37 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم سمنان| آیت‌الله شاهچراغی: از واردات کالاهای غیرضروری به کشور جلوگیری شود Thu Apr 05 10:33:52 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم ارز ثانویه سرانجام به فدراسیون کشتی رسید Wed Oct 17 21:25:00 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم پیروزبخت:استاندارهای جدید خودرو طبق برنامه اجرایی می‌شود Tue Feb 27 18:26:00 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم سلیمانی: داور بازی پرسپولیس - السد تمرکز نداشت/ ژاوی و همبازیانش سعی کردند او را تحت تاثیر قرار دهند Mon Apr 16 21:51:37 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم نگاه به نظام درمان از دریچه کاریکاتور Sat Mar 04 00:15:00 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم توضیح مدیرعامل استقلال در خصوص آکادمی این باشگاه Tue Jun 12 18:04:48 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم دیدار خانواده‌های شهدای هفتم تیر و مدافع حرم با مقام معظم رهبری Sun Jun 26 01:05:00 IRDT 2016
خبرگزاری تسنیم معرفی سرمربی جدید تیم ملی فوتبال تونس Sun Jul 29 16:35:16 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم ابراز امیدواری اتحادیه عرب برای موفقیت طرح سازش فرانسه Wed Jun 22 11:48:35 IRDT 2016
خبرگزاری تسنیم ادامه پیروزی‌های دانشگاه آزاد و پیام نور در لیگ ووشوی بانوان Fri Dec 08 15:53:45 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم هشدار لاوروف در مورد عواقب منفی تحریم‌ها علیه سوریه Wed Jul 12 09:40:29 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم جدول رده‌بندی لیگ برتر فوتبال در پایان مسابقات روز دوم از هفته هشتم؛ بازگشت پدیده به صدر در روز آتش‌بازی تراکتورسازی Fri Sep 28 20:41:49 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم راهپیمایی روز قدس Mon Jul 04 14:42:34 IRDT 2016
خبرگزاری تسنیم فرشی از زباله‌های رنگارنگ زیر پای گردشگران در "تنگه گنجه‌ای"؛ گردشگری کهگیلویه و بویراحمد تعطیل است Wed Jun 27 10:20:32 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم فصل بهار در دمشق Sun Apr 30 20:21:22 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم وزیر تعاون فردا به استان کردستان سفر می‌کند+برنامه‌ها Tue Dec 26 20:42:35 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم دوچرخه‌سواری پیست قهرمانی آسیا| آروین گودرزی اولین مدال ایران را به ارمغان آورد Sat Feb 17 16:59:35 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم شاگردان منصوریان خوشبختی را به آسیا می‌برند؟/ مصاف استقلال خوزستان بحران‌زده با تیم بحران‌زده Sun Feb 19 01:29:00 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم یک تصویر، یک نگاه/«میشل‌عون» از افسری تا ریاست‌جمهوری Sun Aug 06 05:33:00 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم نکونام: بازی سختی مقابل ذوب‌آهن در پیش داریم Wed Jul 25 18:56:02 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم بیش از 1000 مبلغ و مبلغه استان بوشهر در سامانه سجام ثبت نام کردند Mon Mar 13 19:51:34 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم اهواز| 49 استارتاپ عضو خانه استارتاپ اهواز هستند Sat May 12 15:53:41 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم پیش ثبت‌نام به شرط پول ممنوع/تعدد مدارس بازار کار غیردولتی‌ها را مختل کرده است Mon Apr 10 10:02:41 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم تحولات سوریه|پیشروی ارتش در شمال "الحجر الأسود"؛بازگشایی جاده حمص به حماه بعد از 7 سال Sun May 06 20:35:52 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم سیروس گرجستانى به «گردان تک نفره» اضافه شد Wed Feb 28 12:09:49 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم توصیه‌های انتخاب رشته؛ به دانش‌آموز رغبت تزریق نکنیم/مشکلات کمبود مشاور Fri Jul 27 12:52:42 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم وزارت صنعت: پوشاک و منسوجات بدون شناسه قاچاق است Mon Sep 10 16:30:27 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم شهدا و جانبازان زمانی که از مملکت پاسداری می‌کردند، فقط به فکر حفظ خاکشان بودند Wed May 24 16:34:20 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم 1500 جهادگر در همایش اقتدار بسیجیان عاشورایی چهارمحال و بختیاری شرکت کردند Thu Oct 04 20:05:23 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم حذف اوراق بهادار در تمامی دفاتر اسناد رسمی قم/ حذف دفاتر سنتی املاک استان از ابتدای تیرماه Wed Jun 22 14:42:41 IRDT 2016
خبرگزاری تسنیم نخستین برد پاس در فصل جدید Tue Sep 12 19:46:05 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم 3 بازارچه مرزی در خوزستان و کرمانشاه حذف شد Tue Jul 18 09:32:10 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم برپایی بیمارستان صحرائی توسط بسیج جامعه پزشکی اردبیل در شهر ثمرین به روایت تصویر Wed Dec 26 13:47:39 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم فوتبال جهان| کلوپ: شب فوق‌العاده‌ای برای لیورپول بود/ گروه C برای هر چهار تیم دشوار است Thu Oct 25 11:29:00 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم صنایع خراسان‌شمالی بیش از 118 میلیارد تومان به شرکت گاز بدهکارند Mon Aug 20 12:44:49 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم جهانگیری: دولت ‌نوسازی بافت‌های فرسوده ‌‌را با کمک مردم انجام می‌دهد Wed Dec 27 19:56:41 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم 22 دستگاه اجرایی فارس در صف استقرار میز خدمت الکترونیک Tue Aug 28 12:59:00 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم مجلسی‌ها از چه کالاهای ایرانی استفاده می‌کنند؟ Tue Jul 03 11:52:51 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم نوشابه‌های گازدار رژیمی عامل سکته‌های مغزی هستند Tue Apr 25 10:46:02 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم نگاه جهادی در فعالیت‌های عمرانی ایلام در اولویت قرار دارد Wed Jul 11 09:00:35 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم سود سهام عدالت مشمولانی که تازه شماره شبا داده‌اند، کی پرداخت می شود؟ Mon Apr 02 09:59:22 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم احمد احمدی خواننده بویراحمدی درگذشت؛ پیام تسلیت مدیرکل دفتر موسیقی Thu Jan 18 11:55:42 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم انتقاد نماینده مردم سنندج در مجلس از بی‌توجهی مسئولان به ترویج فرهنگ مطالعه‌ Sat Jan 12 13:58:06 IRST 2019
خبرگزاری تسنیم عیسی‌زاده: انتقام شکست مقابل استقلال را در جام حذفی می‌گیریم Sun Dec 24 19:19:26 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم فضاهای مجازی برخی خانواده‌ها را آلوده کرده است Wed Jun 22 11:14:36 IRDT 2016
خبرگزاری تسنیم مسکن اشتغال را ضربه فنی کرد Sat May 06 12:58:00 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم تکرار/دستور رهبر انقلاب برای حل مشکلات مؤسسات مالی Fri Jan 12 10:08:39 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم همایش حجاب و عفاف در اصفهان Thu Jul 13 14:32:00 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم پایانِ خوش سال 2018 برای ساحلی‌بازان فوتبال ایران Mon Dec 31 14:43:47 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم بهنام‌فر: خدا را شاکرم که پاسخگوی اعتماد جامعه کاراته بودم/ خوبرو فراتر از انتظار ظاهر شد Sun Oct 29 00:05:00 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم جام جهانی 2018| اینفانتینو: جام جهانی بهترین نمایش روی زمین است Thu Jun 07 10:57:58 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم ثبت‌نام دوره‌های روزنامه‌نگاری دفتر مطالعات رسانه‌ها آغاز شد Mon Aug 20 14:36:47 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم تاثیر بیکاری بر افزایش خشونت مسلحانه در مدارس و دانشگاه‌های آمریکا Tue Jan 31 09:10:33 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم ارسال 250 اثر به پنجمین جشنواره بین‌المللی امام علی‌پژوهی Thu Aug 17 10:50:52 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم صادرات یک میلیارد دلاری مواد غذایی ترکیه به قطر Sun Oct 14 10:01:19 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم مرتضی شعبانی: شهید آوینی سعی داشت به «حکمت» جنگ برسد Sun Apr 08 09:08:15 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم خطوط آبرسانی استان بوشهر نیازمند نوسازی است Mon Jan 14 16:21:12 IRST 2019
خبرگزاری تسنیم گوش کارگران از وعده‌های انتخاباتی پر شده؛ زمان مشارکت دولت در بهبود معیشت کارگران فرا رسیده است Thu Mar 16 06:19:00 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم کمک 132 میلیارد تومانی مردم سراسر کشور به نیازمندان Wed May 17 15:02:21 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم تجارب افتخار آمیز ارتش از زبان یکی از فرماندهان گیلانی دوران دفاع مقدس+فیلم Wed Sep 26 03:46:00 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم شاید در جنگ برنده نباشیم اما طالبان هم پیروز نخواهد شد/با پاکستان جدی برخورد می‌کنیم Wed Aug 23 10:13:51 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم یک مقام بانک ملی:"صف طولانی دینار در فرودگاه نجف و بغداد تمام شد" Mon Oct 22 21:59:00 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم عبادی‌پور اول مهر به لهستان می‌رود Tue Aug 01 09:46:29 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم قیمت ارز در صرافی ملی امروز 97/10/24| دلار ارزان شد Mon Jan 14 11:25:12 IRST 2019
خبرگزاری تسنیم موکب مردم شرق استان گلستان اربعین در کربلا برپا می‌شود Tue Jul 04 20:39:30 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم دیپلماسی نفتی ما موجب شده همه به جز ایران از تولیدشان بکاهند/ بعد از برجام دو برابر گذشته نفت صادر می‌کنیم Tue Mar 07 20:52:31 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم همه توان خود را برای دیدار با ایران می‌گذاریم Sun Dec 03 18:14:43 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم طرح جامع پدافند غیرعامل ایلام یکی از سه طرح برگزیده کشور است Sat Nov 24 17:45:37 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم چگونه دانشجوی ترم اول عمران، معاون عمرانی یکی از شهرهای لرستان شد Thu Nov 29 16:03:45 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم گزارش خبرنگار اعزامی تسنیم از اندونزی| درخشان: برای کمیته داوران و مسئولان کوراش آسیایی متأسفم Tue Aug 28 18:03:36 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم فاز دوم نیروگاه برق‌آبی گتوند احداث می شود/افزایش تولید برق پاک از رهاسازی آب سد گتوند Fri Nov 09 00:55:00 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار Wed Aug 03 18:13:45 IRDT 2016
خبرگزاری تسنیم ادعاهای بی‌اساس اتحادیه عرب علیه ایران Fri Apr 13 10:23:00 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم «نصر الحریری» رئیس هیات معارضان سوری در ژنو شد Sun Feb 12 08:21:27 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم خوزستان| شمیم عطر رضوی در احمد فداله پیچید Wed Jul 18 16:50:21 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم افروزی: معنوی‌نژاد در دو هفته نخست لیگ ملت‌های والیبال بازی نمی‌کند Thu May 10 10:12:37 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم نخاله‌های ساختمانی سلامت مردم رشت را تهدید می‌کند Fri Aug 17 19:46:40 IRDT 2018
اعتدال برف بهاری و تعطیلی مدارس در تهران Mon Apr 16 09:43:23 IRDT 2018
وطن امروز اخبار Thu Jan 03 00:00:00 IRST 2019
بنکر سکه درصرافی‌ها گران تر شد/جدول Thu Dec 28 11:40:05 IRST 2017
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین قدس خراسان 8540 Sun Nov 05 00:01:00 IRST 2017
واحد مرکزی خبر تشییع پیکر دو شهید فلسطینی Sun Jul 15 20:00:38 IRDT 2018
میزان طلسم شکنی بارسلونا در شب اولین شکست فصل «سیتی» Mon Jan 15 08:44:50 IRST 2018
آریا پورموسوی: تیم فولاد هفته به هفته بهتر می‌شود Fri Aug 10 23:10:59 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی سلامت روحی و روانی افراد مورد غفلت است Wed Apr 26 15:41:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس مادر بنیتا: سارقین باید مقابل پدر و مادرشان زجرکش شوند Fri Jul 28 09:51:00 IRDT 2017
بولتن نیوز چین روند جاسوسی سیا را متلاشی کرده است Sun May 21 09:34:29 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا نمره ضعیف به تدبیرها در بازگشایی جاده بالادست میاندورود Tue Feb 06 11:37:35 IRST 2018
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین شهرداری هیچ مسوولیتی درقبال زباله های خطرناک ندارد/تبدیل زباله به برق وکود نیاز به حمایت دارد/ ورود بخش خصوصی به چرخه امحای زباله Tue Oct 23 10:00:41 IRST 2018
دفاع مقدس سرلشکر موسوی روز نیروی دریایی را تبریک گفت Tue Nov 27 12:15:32 IRST 2018
اتاق خبر موگرینی پس از دیدار با وزیر خارجه ترامپ: به من اطمینان دادند که آمریکا قصد دارد برجام را اجرا کند Sat Feb 11 09:36:55 IRST 2017
تیتر نیوز اعتبار 3500 میلیاردی برای پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته/ واریز سهم دولت به صندوق ذخیره Tue Dec 12 11:07:38 IRST 2017
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین هیات مدیره استقلال بی خبر از جشن مشترک با پرسپولیس! Fri Feb 10 11:13:05 IRST 2017
پول نیوز ارزش روز سبد سهام عدالت 111 هزار میلیارد تومان رسید Sat Nov 10 11:51:26 IRST 2018
خبرگزاری بین المللی قرآن ایجاد خانه ادبیات پایداری یک نیاز ضروری برای خوزستان است Tue May 01 13:57:44 IRDT 2018
ساعت24 تلاش فیلمسازان انگلیسی برای اکران «فروشنده» مقابل سفارت آمریکا در لندن Mon Jan 30 19:41:41 IRST 2017
بی باک نیوز دورخیز برای احیای سرودهای حماسی و انقلابی Sat Jul 15 15:17:01 IRDT 2017
598 کدام اتفاق نیم فصل منصوریان را عصبانی کرد؟ Sun Mar 05 14:41:27 IRST 2017
روزنامه کیهان برخورد کامیون با عزاداران حسینی در سبزوار Sun Sep 16 21:58:56 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر برجام دستاورد بزرگ سیاسی، چند جانبه و امنیتی Tue Dec 18 22:54:15 IRST 2018
آریا اجرای عملیات بتن ریزی به منظور ایمن سازی پارکینگ فرهنگ Wed Dec 12 12:49:38 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران کشف فراورده خام غیر بهداشتی درمانه وسملقان Mon Nov 13 12:15:01 IRST 2017
جماران شهردار و «دیگران» Wed Feb 21 08:21:23 IRST 2018
ورزش 3 «سید» و سودای بازگشت به دوران اوج(عکس) Sun May 06 08:25:00 IRDT 2018
جوان آنلاین اشتغال‌زایی 15 هزار نفری خوشه قطعات خودروی تبریز با 350 شرکت Mon Jun 19 14:39:19 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران پیروزی‌های بر باد رفته اتلتیکو مادرید Sun Oct 29 15:44:52 IRST 2017
روزنامه شرق لباس جدید دستگاه دیپلماسی Tue Aug 22 04:30:00 IRDT 2017
جهان نیوز پیشنهاد افزایش حقوق کارگران به 3 میلیون تومان Thu Jan 10 11:16:00 IRST 2019
افکارخبر 10 نشانه هشدار دهنده آلزایمر که نباید نادیده بگیرید Tue Jan 23 08:38:40 IRST 2018
تهران پرس ویدئو / بازدید رهبر انقلاب از نمایشگاه کتاب Fri May 11 18:55:00 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران بازسازی برج‌ و باروی توس از دروازه‌ رودبار کشف‌رود آغاز شد Sat Oct 06 15:11:46 IRST 2018
میزان آماده‌سازی ژاپن برای خروج شهروندان آمریکایی از کره‌جنوبی Tue Jan 16 09:02:59 IRST 2018
خبرگزاری فارس تطور زمینه ها و بسترهای اجتماعی علیه امنیت عمومی Fri Jan 12 06:44:00 IRST 2018
آفتاب واکنش نوبخت به سوال سفارشی در نشست خبری اژه‌ای Sun Aug 12 21:21:00 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر پنتاگون: ایران ضمن اجرای "برجام" در حال گسترش موشک های بالستیک است Thu Sep 21 09:38:53 IRDT 2017
جماران رئیس‌جمهور روحانی: هدف اصلی جمهوری اسلامی ایران در سوریه وارد کردن ضربه اساسی به داعش بود / تا پیروزی نهایی در کنار ملت سوریه خواهیم بود/صهیونیست‌ها به عنوان گروهی اشغالگر و ظالم، نقش بسیار مخربی در منطقه دارند Wed Jul 04 18:50:57 IRDT 2018
ایلنا مدیر خبرگزاری فارس خوزستان در سوگ فرزند نشست Thu Oct 05 15:13:40 IRST 2017
تدبیر و امید قاسمی: تا حدی که می‌توانستیم، انبارهای کشور را پر کردیم / وضعیت جهان هم با گذشته متفاوت است؛ ترامپ راه به جایی نمی‌برد Wed Nov 21 10:07:49 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران نمایشگاه «صنعت خودرو، قطعات جانبی و لوازم تزئینی» در منطقه آزاد انزلی Mon Feb 13 09:35:50 IRST 2017
شارا شش توصیه برای محافظت از اطلاعات شخصی هنگام استفاده از وای-فای عمومی    Mon Aug 14 12:30:00 IRDT 2017
برنا کولاکوویچ: مسابقه با نایب قهرمان اروپا تجربه خوبی برای بازیکنان جوان است Mon May 15 11:10:48 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران محرومیت بازیکن تیم پدیده خراسان Tue Jul 31 17:46:12 IRDT 2018
خبرگزاری فارس جزئیات ابلاغ بخشنامه جدید کسر مالیات ارزش افزوده از بیمه‌نامه‌های عمر/ نحوه دریافت تغییر کرد Sun Apr 23 10:32:00 IRDT 2017
جام نیوز سرازیر شدن سپرده های بانکی به بازار مسکن Tue Jan 16 08:48:26 IRST 2018
میزان 2 کشته و 7 مصدوم بر اثر برخورد اتوبوس و تیبا در محور مرند - خوی Mon Sep 18 19:34:03 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران باید اراده‌ای جمعی برای گسترش امر به معروف و نهی از منکر وجود داشته باشد Thu Sep 28 23:33:55 IRST 2017
رجا نیوز لازم باشد در پرونده بابک زنجانی با قوه قضائیه همکاری می‌کنیم Tue Jan 03 14:23:50 IRST 2017
روزنامه دنیای اقتصاد قاتل عروسی جویبار دستگیر شد Sun Dec 23 17:11:41 IRST 2018
جهان نیوز صدای تیراندازی درفرودگاه اهواز Sat Sep 09 18:51:41 IRDT 2017
پارسینه کاریکاتور دونالد ترامپ در کانال تلگرامی سایت رهبر انقلاب Thu Feb 09 07:11:56 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران تکمیل پروژه‌های نیمه تمام درحوزه سلامت Mon Apr 23 18:25:29 IRDT 2018
افکارخبر هلاکت نفردوم گروهک تروریستی جیش الظلم در عملیات امروز قرارگاه قدس نزسا Fri Sep 28 19:06:34 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی اقامت گردشگران نوروز 96 در استان سمنان از 318 هزار نفر فراتر رفت Mon Apr 03 19:05:00 IRDT 2017
خبرگزاری بین المللی قرآن اولویت‌های پژوهشی دستگاه‌های اجرایی خراسان‌شمالی مشخص شود Sun Jun 17 10:10:27 IRDT 2018
تی نیوز فیلم های اکران نوروز چقدر فروختند؟ Wed Apr 04 00:13:43 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران مجوز تأمین 2 هزار واگن در دولت صادر شده است/ یک هزار واگن سهمیه شهر تهران Wed May 24 08:46:49 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران پرواز‌های یکشنبه 26 فروردین ماه 97 فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز Sun Apr 15 01:13:16 IRDT 2018
آفتاب همسر ⁧مهناز افشار آزاد شد Thu Mar 02 20:03:37 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران گزارش گزارشگر ویژه مشحون از ادعاهای بی‌اساس است/چرا پاسخ رسمی ایران در گزارش منعکس نشده است؟ Mon Mar 13 17:44:00 IRST 2017
پایگاه خبری الف روسیه: شورای امنیت علیه داعش در افغانستان تحریم اعمال کند Fri Oct 05 23:30:00 IRST 2018
اعتدال رابطه وزن بدن با بیماری آلزایمر Wed Dec 20 11:31:36 IRST 2017
خبرگزاری مهر سد سیکان دره شهر بعد از 7 سال در نقطه صفر Sat Apr 29 09:08:13 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا فرمانده جدید ناحیه مقاومت بسیج سپاه ارومیه معرفی شد Tue Jan 31 14:23:42 IRST 2017
اقتصاد ایران آنلاین حسن جوهرچی درگذشت Fri Feb 03 10:25:04 IRST 2017
بولتن نیوز هایپر-GT مک لارن، یکی از سریع‌ترین مدل‌های تاریخ کمپانی Fri Mar 17 13:05:56 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی 100 میلیارد ریال از اعتبار حوزه نفت به ورزش بهمئی اختصاص یافت Sat Apr 22 13:37:00 IRDT 2017
تی نیوز اعتراف عامل حادثه تلخ نوارس اهواز Wed Apr 04 13:32:35 IRDT 2018
جام نیوز اولین واکنش وزیر راه به لغو قراداد بوئینگ Fri Jun 08 16:46:38 IRDT 2018
ایلنا جوجه‌ریزی 14.5 میلیون قطعه در مرغداری‌های کردستان Sat Dec 16 14:10:37 IRST 2017
ایران آنلاین جرم آشکار میزبانی ایران در دیدار با چین/ فدراسیون فوتبال ایران جریمه می شود Sun Apr 23 12:14:47 IRDT 2017
ایسکانیوز ثبت بیش از 1000 زمین‌لرزه در شهریور‌ماه 1396 توسط مرکز لرزه‌نگاری دانشگاه تهران Wed Oct 04 14:08:24 IRST 2017
جماران تشکیل جلسه شورای اقتصاد به ریاست جهانگیری Mon Sep 17 15:16:08 IRDT 2018
صبحانه با خبر چقدر مدادتراش به کشور وارد شد؟ Mon Sep 04 16:16:13 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا یک شمالی خواهان خرید امتیاز تراکتورسازی شد! Sun May 13 13:00:46 IRDT 2018
اخبار بانک اعلام شعب کشیک بانک درایام نوروز Sat Mar 18 13:13:35 IRST 2017
فرارو جان کری: در ماه‌های گذشته 3 تا 4 بار با ظریف دیدار کرده‌ام Wed Sep 12 23:55:10 IRDT 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا مراسم تودیع و معارفه رئیس دادگستری آزادشهر برگزار شد+تصاویر Wed May 23 14:33:49 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر جنگنده های سعودی مرکز فناوری در شمال فرودگاه صنعا را بمباران کردند Sat Jun 30 20:59:04 IRDT 2018
آفتاب ایران بهسازی آسفالت محور چالوس نیازمند 10 میلیارد تومان اعتبار است Mon Aug 14 11:54:25 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران مفسر و کارشناس فوتبال اصفهانی در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران: Mon Jun 25 12:59:48 IRDT 2018
عصر ایران رئیس ستاد ارتش ترکیه: گسترش همکاری‌های نظامی ایران و ترکیه Mon Oct 02 13:06:34 IRST 2017
خبرگزاری فارس ارزگان یک ماه دیگر سقوط می‌کند/ تمام شاهراه‌های اصلی بسته است Sat Jan 28 10:24:00 IRST 2017
فرارو دوترته: من را بکشید، زندانی نکنید‍! Sat Feb 10 13:05:42 IRST 2018
شفقنا در بازارهای جهانی نفت ارزان و طلا گران شد Thu Nov 22 10:21:42 IRST 2018
تابناک همه لیست‌هایی که برای رسیدن به بهشت ارائه شده است Sat May 13 14:54:45 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران ساخت 16 فیلم کوتاه در بروجرد Tue Nov 07 16:09:37 IRST 2017
خبرگزاری بین المللی قرآن جایگزین امثال شهید رجایی با شعار تربیت نمی‌شود/اولویت دانشگاه انسان‌سازی است Wed Aug 30 15:20:29 IRDT 2017
جماران نشان اعتقاد امام به استقلال حوزه Fri Nov 02 11:41:59 IRST 2018
وطن امروز اخبار Wed Jul 25 00:00:00 IRDT 2018
ایسکانیوز دکتر میرزاده درگسترش تحصیلات تکمیلی انقلاب جدید و تحول بزرگی در دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد کرد Wed Mar 15 10:05:03 IRST 2017
خبرگزاری مهر ترکیب گسترش فولاد در دربی تبریز مشخص شد Wed Feb 07 13:49:30 IRST 2018
آنا حدود اختیارات شورای شهر برای وضع عوارض باید توسط مجلس تعیین شود Mon Jul 02 07:30:00 IRDT 2018
ورزش 11 جانشین گرشاسبی در پرسپولیس مشخص شد Sun Dec 09 16:04:30 IRST 2018
خبرگزاری دانشجو عجیب اما واقعی؛ افزایش 15 درصدی درآمد‌های نفتی ایران درصورت تحریم آمریکا Tue Oct 09 15:00:58 IRST 2018
بولتن نیوز زمان شروع فصل دوم سریال شهرزاد مشخص شد +اینستاپست Sun Mar 12 10:34:55 IRST 2017
ایسکانیوز فردا نتایج آزمون دوره‌های کاردانی نظام‌ جدیداعلام می شود Mon Sep 11 15:36:01 IRDT 2017
آفتاب ایران برخی با منطق بازار سکه و دلار به بورس آمده اند/ باید به تازه وارد ها واقعیت ها را گفت Wed Oct 10 08:10:15 IRST 2018