خبرگزاری تسنیم - Tue Jul 11 10:34:26 IRDT 2017 نمایش خبر

روند قهقرایی تروریست‌ها؛ پیشرفت‌های خیره‌کننده سوریه و هم‌پیمانان + نقشه‌های مقایسه‌ای

نیروهای ارتش سوریه و همپیمانان آنها از دو ماه گذشته تاکنون توانسته‌اند بخش‌های وسیعی را از اشغال گروه‌های تروریستی تکفیری به ویژه داعش آزاد کنند که این مناطق آزاد شده معادل مساحتی است که ارتش سوریه طی شش سال اخیر در کنترل خود داشته است.

فتحی‌نظام، خبرنگار خبرگزاری تسنیم، دمشق : دستاوردهای پیاپی را ارتش سوریه و همپیمانانش طی دو ماه اخیر در امتداد نقشه سوریه به دست آوردند به طوری که می‌توان گفت مساحت اراضی و مناطقی که ارتش طی 60 روز آزاد کرده معادل مساحتی است که از شش سال پیش تا کنون بر آن مسلط بوده است، مهمترین تحولات میدانی سوریه کدام است؟

 نقشه میدانی سوریه در دو ماه پیش(بالا) 


توافق مناطق کاهش تنش؛ مقدمه‌ای برای پیروزی‌های بزرگ ارتش سوریه


آغاز تحولات در نقشه میدانی سوریه، پس از توافق درباره ایجاد مناطق کاهش تنش در سوریه شامل چهار منطقه«استان ادلب، بخش‌های مشخصی از شمال استان حمص،‌غوطه شرقی و برخی مناطق جنوب سوریه» بود. این توافق در «آستانه» پایتخت قزاقستان در چهارمین روز ماه جاری میلادی(جولای) به دست آمد و بر این مسئله تصریح می‌کند که روسیه، جمهوری اسلامی ایران و ترکیه کشورهای تضمین‌کننده ناظر بر آتش‌بس در مناطق یاد شده هستند.

بسیاری از سوری‌ها گمان می‌کنند که این توافق دست ارتش سوریه را از ادامه عملیات نظامی بر ضد تروریسم در مناطق متعددی از سوریه می‌بندد، چرا که بر توقف درگیری‌ها میان ارتش و گروه‌های مسلح در شمال،‌مرکز و جنوب سوریه تاکید می‌کند، اما میدان سوریه در روزهای پس از این توافق عکس این مسئله را نشان داد،زیرا این توافق مقدمه‌ای برای تحقق پیروزی‌های بزرگ و کوبنده بود که چرخ این قطار بدون اینکه کسی بتواند آن را متوقف کند، به حرکت خود ادامه داد.


در عمل ارتش سوریه،‌چندین عملیات نظامی را پس از متمرکز کردن نیروی خود بر مبارزه با داعش در برهه فعلی،در چندین جهت مختلف آغاز کرد که تا عمق صحرا و مرزهای سوریه وعراق امتداد دارد.

دو گام همزمان ارتش سوریه در عمق صحرا


ارتش سوریه دو خط موازی هم را در عمق صحرا آغاز کرد : خط اول، گسترش حلقه سیطره بر مناطق اطراف شهر تدمر در حومه شرقی شهر حمص و پس از آن بود که ارتش سوریه شهر باستانی تدمر را از تروریست‌های داعشی برای دومین بار پیاپی آغاز کرد، به همین سبب چاره‌ای جز عملیات نظامی برای دور کردن این خبر به صورت نهایی نبود.

اهداف استراتژیکی که ارتش سوریه در اطراف شهر «تدمر» محقق کرد،‌آزادسازی میادین نفت و گازی بود که مهمترین پایه‌های اقتصاد سوریهرا تشکیل می‌دهد، مهمترینِ این میادین،‌میدان نفتی «آراک» بود که ارتش سوریه در تاریخ 16-6-2017 از اشغال تروریست‌ها آزاد کرد که در 40 کیلومتری شمال شرقی تدمر قرار دارد. یک منبع نظامی سوری پیشتر به تسنیم گفته بود که با آزادسازی میدان آراک،‌بخش اعظم تاسیسات نفتی و گازی صحرای سوریه از اشغال تروریست‌ها آزاد شد و به آزادسازی منطقه استراتژیک «السخنه» نزدیک شد که گذرگاه ورود به مرزهای دیرالزور از سمت شرق قلمداد می‌شود.

تامین امنیت خط مواصلاتی دمشق تا مرزهای سوریه و عراق


خط دوم که ارتش سوریه در عمق صحرا فعالیت خود را آغاز کرد، تامین امنیت خط مواصلاتی میان دمشق تا مرزهای سوریه و عراق و رسیدن به گذرگاه مرزی «التنف» بود به طوری که ارتش سوریه و همپیمانان آن با گام‌های سریعی از سمت حومه شرقی پایتخت به سمت شرق پیشروی کردند تا آمریکا مستقیما خطر این پیشروی سریع را احساس کند و به همین سبب بارها با جنگنده‌های خود مواضع ارتش سوریه را در ایست «ظاظا» در حدود 55 کیلومتری گذرگاه التنف هدف قرار داد که به جان باختن شماری از سربازان ارتش سوریه منجر شد. هدف آمریکا از این تجاوزات جلوگیری از پیشروی ارتش و رسیدن آن به مرزهای سوریه و عراق بود.


ارتش سوریه و همپیمانانش اعتنایی به تهدید آمریکا نکردند بلکه به مسیر خود با قدرت ادامه دادند تا اینکه به هدف نهایی خود یعنی مرزها رسیدند و پس از آزادسازی حداقل 20 هزار کیلومتر مربع،با نیروهای عراقی در شمال گذرگاه التنف در تاریخ 10-6-2017 دیدار کردند که با این موفقیت، راه را به روی گروه‌های مورد حمایت آمریکا بستند و رویاهای آنها را برای رسیدن به شهر دیرالزور برباد دادند، دیرالزور هدف استراتژیکی ارتش سوریه است تا آن را از محاصره تروریست‌های داعشی آزاد کند.

دستاورد بزرگ ارتش سوریه با رسیدن به مرزهای مشترک با عراق


رسیدن ارتش سوریه و همپیمانانش به مرزهای مشترک با عراق، هر گونه تاثیرگذاری گروه‌های مسلح مورد حمایت آمریکا را خنثی کرد، زیرا آنها از هر طرف در محاصره قرار گرفتند و در عین حال این دستاورد نقطه شروعی برای ارتش سوریه بود تا گام بعدی‌اش را آغاز کند که حرکت به سمت شهر دیرالزور برای شکستن حلقه محاصره آن و آزادسازی از چنگال گروه تروریستی داعش است. ارتش در عمل محدوده کنترل خود را توسعه داد و به سمت شمال حرکت کرد تا به مرزهای اداری استان دیرالزور پس از آزادسازی منطقه «الضلیعات» در تاریخ 24-6-2017 برسد.

در این زمینه «رامز ترجمان» وزیر اطلاع رسانی سوریه به خبرنگار تسنیم در دمشق گفته بود: ارزیابی ما از اقدامات ائتلاف آمریکایی طی این سال‌ها برای ضربه زدن به داعش این است که این ائتلاف نتوانست سبب کاهش یا کند شدن روند توسعه داعش یا از بین بردن قدرت آن شود، در حالی که آنچه محور مقاومت در خلال یک مدت بسیار کم انجام داد و محقق کرد با تمرکز عملیاتش بر هدف قرار دادن تروریست‌ها به طور کلی و به طور خاص تروریست‌های داعشی، قدرت داعشدر منطقه چه در عراق یا سوریه به قهقرا رفت و به شدت متزلزل شد.


تحول مهم در دیرالزور


دیگر تحول و رخداد منحصر به فرد در صحنه میدانی سوریه توسط جمهوری اسلامی ایران یکی از همپیمانان سوریه در تاریخ 18-6-2017 محقق شد که طی آن با هفت موشک زمین به زمین دوربرد از نوع ذوالفقار از استان‌های کرمانشاه و کردستان، مواضع گروه‌ تروریستی داعش را در استان دیرالزور سوریه در هم کوبید که در نتیجه آن شمار زیادی از سرکردگان این گروه به هلاکت رسیدند و انبارهای تسلیحات و مهمات این گروه منهدم شد به طوری که بسیاری از کارشناسان نظامی تاکید کردند که این عملیات قواعد درگیری با دشمن آمریکایی و مزدورانش در منطقه را تغییر داد.


بسام ابوعبدالله معاون وزیر اطلاع‌رسانی سوریه درباره شلیک موشک‌های ایران به مواضع داعش در دیرالزور گفتهبود که ایرانی‌ها گفتند این موشک‌ها پیام هشدار نرم بود، اما اقدام بعدی سخت‌تر و صریح‌تر خواهد بود و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد به این معنا که پیام به آمریکا می‌گوید اگر به دنبال درگیری هستید، ما هیچ مشکلی برای درگیری تا بالاترین سطحی که دوست داری، نداریم.

شمال سوریه


همزمان با عملیات نظامی در منطقه میانی و منطقه جنوبی صحرای سوریه، ارتش سوریه عملیات دیگری را در شمال سوریه و به طور مشخص در حومه شرقی شهر حلب به پیش برد به طوری که در تاریخ 4-6-2017 منطقه استراتژیک «مسکنه» را آزاد کرد که آخرین دژ گروه تروریستی داعش در حومه شرقی حلب قلمداد می‌شد تا به این ترتیب ارتش سوریه، 1400 کیلومتر مربع را شاهد ده‌ها روستا و شهرک از اشغال گروه داعش آزاد کند و بیش از 1200 تروریست داعشی را به هلاکت برساند.

عملیات ارتش سوریه در شمال سوریه تنها به آزادسازی کامل حومه شرقی حلب محدود نشد،‌بلکه ارتش پس از آن به همراه همپیمانان و پشتیبانی نیروی هوایی روسیه به پیشروی به سمت شرق ادامه دارد تا وارد حومه جنوبی الرقه شود و در تاریخ 19-6-2017 شهر راهبردی «الرصافه» در 30 کیلومتری شهر الرقه مهمترین دژ و قلعه گروه تروریستی داعش و بیش از 20 روستا و مزرع دیگر را آزاد کند.

موفقیت نیروهای ارتش سوریه در آزادسازی شهر الرصافه، نقطه شروعی برای یک هدف راهبردی بود که اهمیت آن از دستاوردهایی که ارتش طی دو ماه گذشته تا کنون محقق کرده بود،‌کمتر نیست و آن هدف، تامین امنیت شاهراه حیاتی شهر حلب یعنی جاده «اثریا-خناصر» بود به طوری که ارتش به تنگ‌کردن حلقه محاصره گروه تروریستی داعش در فضای بین شهر الرصافه در جنوب الرقه و منطقه اثریا پرداخت، منطقه‌ای که ارتش در جنوب حلب آزاد کرده بود و به این ترتیب داعشی‌ها در محاصره کامل قرار گرفتند و به همین مجبور شدند از مواضع خود به سمت عمق صحرای سوریه فرار کنند. به این ترتیب مساحت مناطق آزاد شده توسط ارتش سوریه به پنج هزار کیلومتر مربع رسید. ارتش در تاریخ 30-6-2017 تامین امنیت کامل جاده اثریا به خناصر را اعلام کرد، جاده‌ای که در طول بیش از سه سال بارها در معرض حملات خمپاره‌ای، بمب و خودروهای بمب‌گذاری شده داعشی‌ها قرار داشت.

دمشق


پایتخت سوریه هم شاهد دستاوردهای منحصر به فردی بوده است : موفقیت نیروهای ارتش در آزادسازی محله «القابون» از اشغال گرو‌ه‌های تروریستی جبهه النصره و فیلق الرحمن یکی از این دستاوردها بود که ارتش در یک عملیات ویژه توانست محله القابون را از محله «جوبر» جدا کند و در ادامه نیروهای گارد ریاست جمهوری با همکاری لشکر ماموریت‌های ویژه ارتش عرصه را تروریست‌های باقی‌مانده تنگ‌ کردند تا در نهایت آنها تسلیم و محله القابون را تحویل ارتش دهند و خود به شهر ادلب مهمترین مقر تروریست‌های تکفیری(غیر از گروه تروریستی داعش) نقل مکان کنند. به این ترتیب ارتش سوریه یکی از مهمترین محله‌های شمال شرقی پایتخت را که نقطه شروع حملات موشکی و خمپاره‌ای گروه‌های تروریستی به دمشق بود، پاکسازی کرد.

پیشبرد روند آشتی همگام با پیروزی‌های میدانی ارتش سوریه


همزمان با عملیات نظامی ارتش در مناطق مختلف سوریه، دولت این کشور هم پرونده آشتی و راهکارهای غیرنظامی را در برخی شهرها و شهرک‌ها پیش برده است تا این مناطق از لوث تروریسم بدون درگیری پاکسازی شود و به آغوش دولت برگردد، یکی از مهمترین این راهکارها، روند آشتی در محله «الوعر» در شمال شهر حمص در مرکز سوریه بود به طوری که دولت توانست بیش از 14 هزار فرد مسلح را به همراه اطرافیانشان در 10 مرحله اخراج کند، بخشی از این افراد به شهر ادلب در شمال غربی سوریه و برخی دیگر به شهر جرابلس در شمال شرقی سوریه رفتند،‌ جایی که گروه‌های موسوم به سپرفرات مورد حمایت ترکیه در آن مسلط هستند تا به این ترتیب محله الوعر به طور کامل از لوث تروریسم و تحرکات مسلحانه پاکسازی شود و حلقه امنیتی اطراف شهر حمص هم گسترش یابد.

‎با پاکسازی محله الوعر، ده‌ها خانواده سوری که در دوره اشغالگری تروریست‌ها از این محله رانده شده بودند، در حال بازگشت به این محله هستند.

در مجموع باید گفت دستاوردهایی که ارتش سوریه طی دو ماه گذشته در سطح میدانی در گسترده اراضی سوریه به دست آورد،‌میزان رضایتمندی بالای دولت را در مقابل شکست و سرخوردگی و ناامیدی دشمنان سوریه نشان می‌دهد، چه گروه تروریستی داعش که به شکل واضحی به قهقرا رفته و صفوف آن از هم فروپاشیده یا گروه‌های تروریستی دیگری که مورد حمایت آمریکا هستند از همه طرف در محاصره قرار گرفته‌اند که هیچ قدرت و اقتداری ندارند . مردم سوریه در انتظار آن هستند که دولت سوریه پیروزی‌های بیشتری را به دست ارتش اعلام کند تا خاک این کشور از وجود آخرین تروریست پاکسازی شود، نکته‌ای که سربازاران ارتش سوریه با اراده بالا بر آن تاکید می‌کنند.

  نقشه میدانی سوریه پس از تحولات دو ماه اخیر


انتهای پیام/
خبرگزاری تسنیم کوچه "آشتی‌کنان" در منطقه‌ای با 79درصد طلاق/جاذبه گردشگری در میان برج‌های پست‌مدرن+تصاویر Fri Jun 01 13:29:20 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم آیا وزیر ارشاد ناجی مالی خانه هنرمندان می‌شود؟ Sun Aug 26 16:29:14 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم تروریسم محکوم به فناست Sun Sep 23 10:37:26 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم احیای امر به معروف و نهی از منکر از آسیب‌های اجتماعی پیشگیری می‌کند Thu Sep 28 17:47:25 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم پارک موزه دفاع مقدس استان گلستان تا پایان برنامه ششم احداث می‌شود Mon May 22 20:37:58 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم کشتی بومی - محلی مازندران متولی ندارد Sat Jul 29 16:34:36 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم آزادسازی پل قدیم موصل/ کم شدن فاصله نیروهای عراقی با مسجد موصل Thu Mar 16 00:04:09 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم طرح‌های مهارت‌افزایی استان بوشهر بر اساس ظرفیت‌های اشتغال‌زایی ارائه شود Thu Oct 18 10:24:50 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم کسانی که با وعده بهبود وضعیت اقتصادی روی کارآمدند به مردم پاسخگو باشند Sun Jul 22 15:30:10 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم اولین نشانه شسکت برجام اروپایی/بلومبرگ: صادرات نفت ایران نزولی شد Sun Jun 17 12:29:48 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم مرزبان: برای لیگ برتری شدن 18 برد دیگر می‌خواهیم/ مطمئن باشید استقلال از این وضعیت بیرون می‌آید Tue Aug 16 08:40:01 IRDT 2016
خبرگزاری تسنیم پورموسوی: به فوتبال خوزستان تبریک می‌گویم Thu Apr 20 19:58:05 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم مهاجری: پرسپولیس راهش را از لیگ ایران جدا کرده است Sat Dec 16 11:13:10 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم دارالمجاهدین همدان به استقبال پیکر بسیجی تخریب‌چی شهید "حسین سپهر" می‌روند Mon Feb 27 13:18:18 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم برنامه‌های پنهان آمریکا برای انتقال سلاح به فضا Sun Aug 27 13:40:49 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم حج با کدام تدبیر؟ Thu Jul 13 10:21:06 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم یوسفی: نیم فصل دوم برمی‌گردم/ اگر بدشانس نبودیم، جایگاه بهتری داشتیم Thu Nov 22 10:29:54 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم معادن غنی تویسرکان عایدی چندانی برای ‌شهرستان ندارد‌ Thu Dec 14 16:16:55 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم حکم اعدام دادگاه عربستان برای 4 شهروند به اتهام ارتباط با ایران Thu Jun 07 19:59:12 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم امیرحسین شریفی: سینمای کودک باید زنده نگه داشته شود/ بودجه‌های فرهنگی صرف فیلم‌های گیشه‌ای می‌شود Thu Jul 06 13:29:40 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم مسکو از سفر موگرینی چه انتظاراتی دارد؟ Mon Apr 24 10:06:59 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم برانکو: ورزشگاه امام رضا(ع) مشهد از استاندارهای بالایی برخوردار است Sat Jul 28 11:25:38 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم مازندران| مبلغان دینی رمضان به مناطق مختلف مازندران اعزام شدند Thu May 17 11:35:04 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم قطار انقلاب اسلامى پرشتاب‌تر از هر زمان در حال حرکت Sun Jun 04 11:05:00 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم نحوه محاسبه سنوات و عیدی کارگران کارمزدی و ساعتی Tue Feb 13 11:03:20 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم گزارش تسنیم از جزئیات دیدار هیئت آمریکایی با طرف‌های ترک؛ تهدید ترکیه و رفتار مانند یکی از ایالتهای تابعه خود Sun Jul 22 11:21:43 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم کشته شدن 3 نظامی سعودی در عسیر/ حملات هوایی گسترده متجاوزان به یمن Sun Jun 25 09:16:24 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم «ایرانی بمان» ارتباطات ناسالم بچه‌های خیابانی را بررسی می‌کند Sat Mar 04 16:16:48 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم نامه روزنامه فنلاندی به ترامپ و پوتین Sun Jul 15 14:39:46 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم اعتراض باشگاه صنعت نفت به داوری دیدار برابر پارس؛ اشتباه فاحش داوری تا به کجا؟! + عکس Fri Jan 12 20:36:22 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم جریان گاز در قزوین برقرار است Sun Feb 26 20:52:43 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم حجت‌الاسلام رئیسی: باغ بیرم‌آباد کرمان مرکز معرفتی سیره رضوی می‌شود Thu Nov 22 08:58:11 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم علل ضعف استان مرکزی در پایش محیط کسب و کار بررسی شود Thu Oct 04 16:18:59 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم مهمترین عناوین امروز روزنامه‌های عربی Sun Aug 14 11:15:35 IRDT 2016
خبرگزاری تسنیم اعتراف ترامپ به عقب‌نشینی از تحریم‌های نفتی از بیم بهای نفت Mon Nov 05 23:24:09 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم چرخه علوم حوزوی در استان بوشهر تکمیل شد Wed Oct 04 16:32:17 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم نمایشگاه اختصاصی ایران در استانبول برگزار می‌شود Sat Aug 12 08:59:33 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم امکانات سخت افزاری تکواندوی خراسان‌رضوی "ناچیز" است‌ Sun May 28 13:03:52 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم قطعی شدن مدال برنز حسینی با صعود به نیمه نهایی Thu Jun 29 12:44:08 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم هر سهم هتلِ فرابورس 1220 تومان قیمت خورد Sun Sep 03 13:04:51 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم حدادعادل: سنگری را به عاشورایی‌بودن می‌شناسیم/مؤمنی: او انسانی متفکر، ادیب، شاعر، خطیب و پژوهشگر حوزه تاریخ است Sun Jul 15 15:22:14 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم ایگواین، ناپولی را حذف کرد/ یوونتوس رقیب لاتزیو در فینال شد Thu Apr 06 01:27:00 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم همایش سرمربیان 211 تیم ملی فوتبال جهان از سوی فیفا Mon Jul 30 16:15:49 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم تساوی آرسنال و چلسی در دربی لندن Thu Jan 04 01:08:00 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم همدان| «اجلاس جهانی گردشگری» رویدادی که برای نخستین بار در ایران رقم خورد Sun Nov 11 20:50:01 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم تیم ملی والیبال امید تمرینات بسیار فشرده‌ای ‌داشته است Wed Apr 26 19:13:21 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم سمنان| تأکید آیت‌الله شاهچراغی به توجه ویژه مسئولان در ارائه خدمات به جانبازان Mon May 28 19:07:24 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم تنش میان قزاقستان و چین در خصوص مسلمان‌های بازداشت شده در سینک‌یانگ Tue Jun 12 15:52:00 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم طرح‌های انتظام‌بخشی توسط پلیس استان مرکزی در ایام محرم اجرا می‌شود Wed Sep 12 20:00:04 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم بدهی خارجی کشور 160 میلیون دلار کاهش یافت Sat Feb 18 08:40:55 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم مشهد| "دوتار" منطقه خراسان ثبت جهانی می‌شود Sat Apr 28 13:17:39 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم لاریجانی در روسیه: نَفَس� تروریست‌ها در سوریه در حال تمام شدن است Thu Sep 06 16:11:00 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم ورزشکاران استان کرمان با آرمان‌های شهدا تجدید میثاق کردند Thu Mar 16 20:33:20 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم طرح نشاط معنوی در 40 بقعه شاخص استان مرکزی اجرا می‌شود Tue Jul 18 16:44:41 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم اینفوگرافیک/ راهکارهای توسعه معادن کشور Mon May 08 11:25:37 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم اعزام 2 هیئت بازرسی به 2 استان برای نظارت بر روند انتخابات Fri May 19 19:53:48 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم پرداخت تسهیلات به تولید کُند شد/سیف به بانک‌ها نامه نوشت Thu Aug 17 07:33:00 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم نشست اضطراری شورای امنیت در واکنش به آزمایش هسته‌ای کره‌شمالی Mon Sep 04 08:24:47 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم مبانی علوم کشور برگرفته از علوم غربی است/از مدیریت جهادی دوران دفاع مقدس برای حل مشکلات علمی استفاده شود Thu Jul 28 09:46:02 IRDT 2016
خبرگزاری تسنیم بیش از 18 هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در حوزه زغال‌سنگ طبس انجام شد Sat Feb 25 12:44:07 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم عبدی:آزادی در ایران ناپایدار و نامتوازن است/ امینی:معیار آزادی؛«نحوه مواجهه با مخالف»/ علیزاده:صداوسیما؛عامل احساس عدم آزادی Tue Aug 01 12:43:00 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم پایان کار تیم میکس تراپ کشورمان با هشتمی و دوازدهمی آسیا Wed Aug 09 16:07:42 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم دولت افغانستان آتش‌بس یکجانبه با طالبان را نقض کرد Mon Jun 25 13:27:37 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم پزشکان بدون مرز: اروپا پناهجویان را به جهنم می فرستد/ رفتار غیر مسئولانه اروپا در قبال پناهجویان Fri Jul 27 16:42:26 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم گرد و خاک شدید در اهواز Tue Nov 21 14:24:03 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم پرداخت 300 میلیون تومان وام به زلزله‌زدگان کرمانشاه/ بازسازی به 75 درصد رسید Sun Nov 11 11:15:00 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم پلیس آلمان 2 مظنون به حمله تروریستی به یک مرکز خرید را دستگیر کرد Fri Dec 23 12:14:52 IRST 2016
خبرگزاری تسنیم ارائه درمان‌های نوین ارتودنسی در ایران/استفاده از پلاک‌های ارتودنسی شفاف برای رضایت بیماران Sun Nov 11 18:28:58 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم امام‌جمعه مشهدمقدس: هدف اصلی دشمنان استحاله اسلام از درون و براندازی آن است Wed Nov 14 15:02:01 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم بیش از 5000 خانوار روستایی قزوین زیر چتر بیمه اجتماعی روستائیان قرار گرفتند Tue Apr 18 02:24:00 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم واعظی: چهره‌های جوان در کابینه به کار می‌گیریم Wed Jun 20 11:37:18 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم پیگیری تسنیم نتیجه داد؛ شانزدهمین نمایشگاه بزرگ عطر سیب برگزار می‌شود Mon Sep 03 01:24:00 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم بلاروس از حضور در جام یادگار امام(ره) انصراف داد/وزن‌کشی مسابقات امروز برگزار می‌شود‌ Thu Jun 29 17:32:08 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم رساندن دمای آب به دمای هسته زمین! Wed May 16 15:09:01 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم جریان غیرانقلابی به مدیریت جهادی اعتقادی ندارد Thu Mar 16 14:05:08 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم اقدام گروه‌های ضد انقلاب در زنده‌زنده سوزاندن جهاد‌گران Sat Jul 28 17:08:43 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم پرنده ای که 17 میلیون دلار قیمت دارد! + عکس Sun Jul 23 09:30:00 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم دولت توان جوان ایرانی را حتی در حد� تولید "مربا" هم نمی‌داند/گویا رئیس جمهور چهار ساله ‌جهانگیری بوده‌ ‌نه روحانی Fri May 05 00:58:38 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم اجرای بسته فرهنگی با 96 برنامه شاد ویژه ایام تابستان در مراکز فرهنگی منطقه 4 Wed Jul 05 11:26:11 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم تهران| مسئولان‌ مسائل اقتصادی را سرلوحه کار خود قرار ‌دهند‌ Sun Feb 18 20:51:31 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم ترافیک در جاده‌های استان کرمان سبک و روان است Mon Mar 20 12:14:13 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم نمایشگاه سراسری صنعت خودرو در مازندران گشایش یافت Sat Dec 23 08:40:47 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم فرانسه: اظهارات نتانیاهو نشان‌دهنده ضرورت حفظ برجام است Tue May 01 14:08:37 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم تصادف مرگبار در جاده هندیجان به ماهشهر؛ 6 سرنشین پژو 405 کشته شدند Sat Mar 11 16:34:01 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم تفسیر حمد(3) | دو وظیفه مهم مسلمانان در قبال اسم خداوند Sat May 26 16:26:42 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم ونگر: لیگ قهرمانان تکراری شده و جذابیتش را از دست داده است Mon Sep 25 09:38:22 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم جام جهانی 2018 روسیه| ماتئوس هم به اوزیل حمله کرد: دل مسعود با تیم ملی آلمان نیست! Tue Jun 19 16:26:27 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم بازدید فرمانده نیروی هوایی ارتش از پایگاه وحدتی دزفول Fri Jan 12 11:28:57 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم هر سهم تجارت الکترونیک پارسیان کیش، 1700 ریال کشف قیمت شد Sat Sep 22 13:20:30 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم سفر مقام ارشد کره شمالی به چین پس از ممنوعیت واردات زغال سنگ Tue Feb 28 09:54:24 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم گرگان| ویژه برنامه متمرکز سوم خرداد در امامزاده عبدالله گرگان برگزار می‌شود Tue May 22 18:43:49 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم فرابورس برای بازگشایی نمادهای تابلو «پایه ب» شرط گذاشت Tue Mar 07 19:54:52 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم قیمت گوشت قرمز در استان زنجان نسبت به میانگین کشوری بالاتر است Sat Dec 09 19:52:55 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم حضور کیانی در دیدار با ذوب‌آهن منع قانونی نداشت Tue Feb 14 16:29:18 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم درس‌هایی از زندگی سیدالاسرا/ یک لیوان آب خنک؛ بهترین عیدی شهید لشکری در 18 سال اسارت بود+ فیلم Sat Sep 02 09:30:14 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم اعلام آمادگی تیم‌های کشتی روسیه و ترکیه برای شرکت در جام موسوی Wed Oct 17 13:48:19 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم کمیته‌های 7 گانه برگزاری برنامه‌های هفته دفاع مقدس در استان بوشهر تشکیل شد Sun Aug 19 12:00:39 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم 20 اثر صنایع دستی استان مرکزی نشان ملی می‌گیرند Thu Aug 10 12:42:32 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم سامانه بارشی در آذربایجان غربی تقویت می‌شود Tue Mar 28 12:03:52 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم ویژه برنامه « یه تابستون داغ » در خانه فرهنگ صدف Sun Jul 23 12:46:57 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران قیمت خودرو در هرمزگان پنجشنبه 28 تیرسال 97 Thu Jul 19 09:33:01 IRDT 2018
دولت بهار عکس/ بازداشت دو داعشی در موصل Sun Apr 23 10:52:00 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر بزودی خبرهای خوشی برای کامیونداران خواهیم داشت Tue Sep 25 12:04:16 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران سازمان ملل خواستار آتش بس فوری در افغانستان شد Thu Aug 16 12:17:12 IRDT 2018
سلامت نیوز 4 اشتباه در آشپزی که چاقتان می‌کند Tue Oct 10 12:16:00 IRST 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا خسارت 17٫5 میلیارد تومانی سیل در شهرستان شفت Mon Oct 08 15:37:46 IRST 2018
خرداد نیوز برخورد با متخلفان تبلیغات زودهنگام انتخابات Thu Jan 26 19:55:50 IRST 2017
برنا عملکرد مطلوب دولت تدبیر و امید در حوزه عمران روستاها/ظرفیت گردشگری روستاهای لرستان Thu Mar 16 10:52:16 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران مایل به دسترسی جاده ابریشم هستیم Thu Sep 14 08:55:00 IRDT 2017
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین «بیتا سحرخیز» کاندیدای انتخابات شورا شد Mon Mar 20 15:00:00 IRST 2017
خانه ملت مواضع وحدت آفرین فرماندهان ارتش و سپاه موجب افزایش اقتدار جمهوری اسلامی ایران می‌شود Mon Apr 30 10:21:55 IRDT 2018
پارسینه بی‌پولی اردوهای پارالمپیکی را تعطیل کرد Tue Jan 16 08:12:44 IRST 2018
ساعت24 دل شوره های جالب بهنوش طباطبایی+عکس Wed Jun 21 12:14:01 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی جاده ریگان - چابهار بر اثر توفان شن بسته شد Thu Feb 02 16:37:00 IRST 2017
واحد مرکزی خبر تعطیلی کارگاه غیر مجاز در اصفهان Mon Jul 10 12:47:49 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر شکست حمله داعش در استان صلاح الدین عراق Thu Jul 06 11:11:47 IRDT 2017
جهان نیوز مهناز افشار مهم نیست تو چه فکری می‌کنی +عکس Sat Oct 27 08:50:56 IRST 2018
واحد مرکزی خبر اشتغال زایی در روستاها اولویت ویژه دولت است Mon Oct 15 14:13:50 IRST 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا راز استعفا نکردن آنالیزور منصوریان Sat Sep 23 12:53:22 IRST 2017
افکارخبر تمدید جشنواره ملی کاریکاتور Mon Aug 14 08:45:20 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر حضور شطرنج بازان ایرانی در مسابقات بین المللی ارمنستان Tue Sep 19 20:20:07 IRDT 2017
برنا اولین عکس از جمشید هاشم‌پور در «دارکوب»/ پایان فیلمبرداری Sun Apr 09 09:43:48 IRDT 2017
فردا آیا عربستان به اهداف خود علیه قطر رسید؟ Mon Aug 28 06:50:01 IRDT 2017
وطن امروز برگزاری بیست ‌و ‌هشتمین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی Wed Aug 23 00:00:00 IRDT 2017
جوان آنلاین زنگنه در آستانه انتخابات به یکباره شرکت‌های ایرانی را قابل دانست! Tue Apr 04 20:09:02 IRDT 2017
پول نیوز بدل‌های «ترامپ» و «اون» در مراسم اختتامیه المپیک زمستانی (عکس) Mon Feb 26 10:24:10 IRST 2018
برنا اقوام در صف اول مبارزه با توطئه‌ها قرار دارند Sat Sep 29 10:34:01 IRST 2018
برنا اکثر مشکلات سازمان های مردم نهاد جوانان رفع می شود Sun May 28 11:58:30 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران انصارالله: 2018 سال حملات موشکی به عربستان خواهد بود/جبهه داخلی از هر زمانی قوی‌تر شده است Tue Apr 10 09:10:03 IRDT 2018
فردا ایران توسعه یافته‌تر از 129 کشور شد Sat Sep 15 10:20:09 IRDT 2018
دولت بهار راهبرد «باج‌گیری» ترامپ در برابر کره‌شمالی Wed Aug 23 12:17:00 IRDT 2017
پارس نیوز صعود نوجوانان اسنوکر ایران به مرحله حذفی Thu Oct 04 15:33:39 IRST 2018
598 متهم اصلی پرونده ایرانشهر دستگیر شد Fri Jul 06 13:35:08 IRDT 2018
خبر خودرو آخرین وضعیت ترافیکی معابر تهران Sat Aug 25 09:58:01 IRDT 2018
بهار نیوز شدت زلزله احتمالی‌تهران چقدر خواهدبود؟ Tue Dec 12 16:58:09 IRST 2017
واحد مرکزی خبر درگیری میان داعش و نیروهای ارتش سوریه در الحجر الاسود Fri Apr 27 17:22:21 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی نگاهی به مهمترین رویدادهای چهارشنبه افغانستان Wed Apr 19 22:36:00 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر گشت‌های مشترک تعزیرات با هدف نظارت بر بازار ماه مبارک رمضان Thu May 03 13:20:07 IRDT 2018
ایستا نیوز امروز، آخرین فرصت افتتاح حساب قرض‌الحسنه در بانک ملی Tue Aug 22 14:57:42 IRDT 2017
خبرگزاری شبستان طرح شوق زیارت برای 160 دختر تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان غربی Thu Nov 15 13:25:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی سید حسن خمینی: حضور مردم و اعتماد به دین، دو سرمایه اصلی نظام اسلامی است Sat Mar 04 20:12:00 IRST 2017
تین سود شرکت‌های ریلی از حمل‌ونقل فولاد چقدر بود؟ Sat Nov 17 14:00:19 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران نبود تخصیص صحیح منابع علت اصلی تاخیر مترو بود Fri Apr 27 12:44:22 IRDT 2018
پارسینه حال و هوای کربلا در آستانه اربعین حسینی Fri Oct 26 10:01:25 IRST 2018
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین رکورد شیائومی با فروش بیش از 70 میلیون گوشی هوشمند Thu Nov 09 01:52:00 IRST 2017
تابناک واکنش عجیب مردم به واژگونی کامیون بار هندوانه Mon Jun 11 12:44:05 IRDT 2018
انتخاب بام بانک ملی ایران یک میلیونی شد Sun Apr 30 16:42:58 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی یک باند وابسته به داعش در مغرب متلاشی شد Thu Apr 13 04:06:00 IRDT 2017
پرس شیعه ایران و ناتو مهمترین محور گفتگوی ترامپ و کنته Mon Jul 30 12:03:43 IRDT 2018
خبرگزاری شبستان جامعه شناسی شاهنامه فردوسی، حاصل پژوهش در بخش اسطوره ای شاهنامه است Tue Aug 29 10:08:00 IRDT 2017
بی باک نیوز اگر اقتصاد مقاومتی اجرا می‌شد وضع زندگی مردم اینگونه نبود Fri Mar 10 19:13:01 IRST 2017
خبرگزاری مهر قلع و قمع 12 مورد ساخت و ساز غیرمجاز در کرمانشاه Wed Apr 11 09:57:49 IRDT 2018
خبرگزاری شبستان آئین تجلیل از برگزیدگان نوزدهمین مسابقات قرآنی تامین اجتماعی در بوشهر Tue Dec 26 19:27:00 IRST 2017
بولتن نیوز قاچاق 2.8 میلیارد نخ سیگار طی 5 ماه Wed Sep 06 13:05:31 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی تسلیت رییس دفتر رییس جمهوری به داغدیدگان سیل آذربایجان Fri Apr 21 01:12:00 IRDT 2017
آفتاب نتانیاهو: اگر توافقات موجود حفظ شود به سوریه حمله نمی‌کنیم/ مشکل ما داعش و حزب‌الله است Thu Jul 12 14:49:57 IRDT 2018
تابناک کشتی فرنگی قهرمانی جهان/علیاری برنزی شد Sun Oct 28 20:04:39 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران مجری صدا و سیمای ایران جای ابوبکر البغدادی نشست +فیلم Sat Jul 22 07:15:03 IRDT 2017
598 طرح شکست خورده هندی نسخه جدید ربیعی برای اشتغال Sat May 27 15:53:29 IRDT 2017
خبرگزاری فارس پاسپورت پیشکش، اعتبار گذرنامه سبز هم رفت؟ Mon Aug 27 10:35:19 IRDT 2018
ساعت24 واکنش رسانه ژاپنی به مصاحبه سیدجلال حسینی و هراس از ورزشگاه آزادی Sun Nov 04 11:56:58 IRST 2018
واحد مرکزی خبر شاخص بورس 706 واحد رشد کرد Wed Aug 29 13:53:38 IRDT 2018
سلامت نیوز مضرات خاموش کردن پی‌درپی زنگ ساعت Tue Feb 06 12:02:00 IRST 2018
واحد مرکزی خبر درگذشت عالم ربانی، آیت الله حاج شیخ احمد صابری همدانی Sun May 14 17:14:32 IRDT 2017
پارس نیوز آزمون نیمکت‌نشین برابر زلاتان Thu Mar 09 21:31:04 IRST 2017
تین یکسان‌سازی نرخ ارز امکان‌پذیر نیست Mon Jan 02 11:00:09 IRST 2017
ایلنا دبیرکل کمیته ملی المپیک موفقیت های کانوپولو را تبریک گفت Sun Nov 26 12:20:55 IRST 2017
فرارو توضیح وزیر صنعت درباره افزایش استاندارد خودرو Wed Feb 22 16:52:57 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران باید با همه تفاوت‌هایی که داریم در کنار هم راه برویم Mon Dec 04 17:03:19 IRST 2017
آفتاب ایران احداث یکی از بزرگ ترین پارک های آبی در اقیانوس آرام Tue Sep 12 15:16:05 IRDT 2017
فرادید ویدئو/ سخنرانی مهم رهبرانقلاب درباره میانمار Tue Sep 12 12:08:04 IRDT 2017
برنا رأی بزرگترین پرونده قاچاق کشور صادر شد Mon Oct 08 09:53:44 IRST 2018
نامه نیوز شهردار تهران: هیچ تنش و لرزه غیرعادی در گسل شمال تهران ثبت نشده است Wed Dec 27 10:22:18 IRST 2017
خبرگزاری مهر جزئیات تغییر قانون سرمایه‌گذاری خارجی/قانونی که دیگر مترقی نیست Sun Jul 09 11:54:57 IRDT 2017
فردا هماهنگی برای شکایت از اعضای هیأت‌رئیسه مجلس Sun Dec 24 14:29:34 IRST 2017
واحد مرکزی خبر مرمت و بازسازی خانه های تاریخی Mon Aug 13 17:18:08 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر المهندس: در صورت نیاز داعش را در خارج از مرزهای عراق هم تعقیب می کنیم Wed May 31 08:32:40 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر روزمرگی، روحانیت را شرمنده امام زمان(عج) می کند Thu Aug 17 13:16:20 IRDT 2017
افکارخبر هدیه نماینده ایران به دبیرکل سازمان ملل در دیدار خداحافظی+عکس Sat Nov 17 11:38:01 IRST 2018
جوان آنلاین نحوه خدمات اینترنت به زائران اربعین از زبان وزیر Wed Oct 24 14:30:37 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران جواز استفاده از ثلث سهم امام(ع) برای کمک به آسیب‌دیدگان زلزله کرمانشاه Thu Nov 16 21:00:06 IRST 2017
تهران پرس ذوب آهن، استقلال و سایپا بهترین تیم‌های نیم فصل دوم Sat Apr 21 16:06:00 IRDT 2018
تابناک تخریب زیرساخت ها در پی وقوع سیل در استان کرمان Sat Feb 18 12:21:32 IRST 2017
خبرگزاری فارس آثار انقلاب اسلامی در سایر کشورهای آزادی‌طلب مشهود است Tue Jan 31 12:56:00 IRST 2017
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین فیلم| دلخراش‌ترین و ناراحت‌کننده‌ترین مصدومیت‌های قرن 21 Wed Nov 21 10:13:48 IRST 2018
تابناک کل کل حیرت آور جوان بی نام و نشان با مایکل جردن Tue Dec 05 20:30:01 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی افزایش قیمت نفت تحریم های آمریکا علیه ایران را بی اثر کرد Thu Oct 04 17:56:00 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران ما باید نسبت به شیطنت برخی کشورهای منطقه هوشیار باشیم Wed Feb 22 13:38:50 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران مصدومان و محرومان استقلال مقابل سپاهان/مدافع آبی ها در لیست مصدومان Wed May 03 14:50:02 IRDT 2017
جهان نیوز رحیم‌ پور‌: مخاطب‌ بنده آیات مکارم و نوری نبودند Sun Sep 02 12:07:18 IRDT 2018
تابناک برژینسکی؛ مشاور امنیت، استراتژیست، نقاد قدرت و متخصص کمونیسم درگذشت Sat May 27 10:23:57 IRDT 2017
خبرگزاری نسیم عواملی که می‌تواند شفر را در استقلال نگه دارد Sat Apr 21 13:46:05 IRDT 2018
خبرگزاری شبستان اهداء جایزه مهربانی و صبر به صبورترین شهروند البرزی در ماه رمضان Mon May 07 10:54:00 IRDT 2018
روزنامه ایران فصل شکوفایی خلاقیت Wed Apr 27 06:00:00 IRDT 2016
آریا خرید و فروش ارز در صرافی ها مجاز شد Mon Aug 06 06:37:17 IRDT 2018
اتاق خبر24 ایمپلنت درمانی؛ امیدی تازه برای تار و مار کردن آلزایمر Sat Jan 27 14:29:00 IRST 2018
برنا امام جمعه دابودشت زلزله کرمانشاه را تسلیت گفت Wed Nov 15 00:47:57 IRST 2017
اقتصاد آنلاین لغو پروانه فعالیت 2شرکت‌‌ حمل و نقلی در حادثه تصادف سنندج‌ Sun Jul 22 13:27:26 IRDT 2018
ایران آنلاین سهم هوش مصنوعی در اقتصاد جهان 16 برابر می شود Sun Nov 18 15:46:36 IRST 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا پیاده روی 30 کیلومتری مردم فراشبند+ تصاویر Fri Nov 17 17:32:42 IRST 2017