خبرگزاری تسنیم - Tue Jul 11 10:34:26 IRDT 2017 نمایش خبر

روند قهقرایی تروریست‌ها؛ پیشرفت‌های خیره‌کننده سوریه و هم‌پیمانان + نقشه‌های مقایسه‌ای

نیروهای ارتش سوریه و همپیمانان آنها از دو ماه گذشته تاکنون توانسته‌اند بخش‌های وسیعی را از اشغال گروه‌های تروریستی تکفیری به ویژه داعش آزاد کنند که این مناطق آزاد شده معادل مساحتی است که ارتش سوریه طی شش سال اخیر در کنترل خود داشته است.

فتحی‌نظام، خبرنگار خبرگزاری تسنیم، دمشق : دستاوردهای پیاپی را ارتش سوریه و همپیمانانش طی دو ماه اخیر در امتداد نقشه سوریه به دست آوردند به طوری که می‌توان گفت مساحت اراضی و مناطقی که ارتش طی 60 روز آزاد کرده معادل مساحتی است که از شش سال پیش تا کنون بر آن مسلط بوده است، مهمترین تحولات میدانی سوریه کدام است؟

 نقشه میدانی سوریه در دو ماه پیش(بالا) 


توافق مناطق کاهش تنش؛ مقدمه‌ای برای پیروزی‌های بزرگ ارتش سوریه


آغاز تحولات در نقشه میدانی سوریه، پس از توافق درباره ایجاد مناطق کاهش تنش در سوریه شامل چهار منطقه«استان ادلب، بخش‌های مشخصی از شمال استان حمص،‌غوطه شرقی و برخی مناطق جنوب سوریه» بود. این توافق در «آستانه» پایتخت قزاقستان در چهارمین روز ماه جاری میلادی(جولای) به دست آمد و بر این مسئله تصریح می‌کند که روسیه، جمهوری اسلامی ایران و ترکیه کشورهای تضمین‌کننده ناظر بر آتش‌بس در مناطق یاد شده هستند.

بسیاری از سوری‌ها گمان می‌کنند که این توافق دست ارتش سوریه را از ادامه عملیات نظامی بر ضد تروریسم در مناطق متعددی از سوریه می‌بندد، چرا که بر توقف درگیری‌ها میان ارتش و گروه‌های مسلح در شمال،‌مرکز و جنوب سوریه تاکید می‌کند، اما میدان سوریه در روزهای پس از این توافق عکس این مسئله را نشان داد،زیرا این توافق مقدمه‌ای برای تحقق پیروزی‌های بزرگ و کوبنده بود که چرخ این قطار بدون اینکه کسی بتواند آن را متوقف کند، به حرکت خود ادامه داد.


در عمل ارتش سوریه،‌چندین عملیات نظامی را پس از متمرکز کردن نیروی خود بر مبارزه با داعش در برهه فعلی،در چندین جهت مختلف آغاز کرد که تا عمق صحرا و مرزهای سوریه وعراق امتداد دارد.

دو گام همزمان ارتش سوریه در عمق صحرا


ارتش سوریه دو خط موازی هم را در عمق صحرا آغاز کرد : خط اول، گسترش حلقه سیطره بر مناطق اطراف شهر تدمر در حومه شرقی شهر حمص و پس از آن بود که ارتش سوریه شهر باستانی تدمر را از تروریست‌های داعشی برای دومین بار پیاپی آغاز کرد، به همین سبب چاره‌ای جز عملیات نظامی برای دور کردن این خبر به صورت نهایی نبود.

اهداف استراتژیکی که ارتش سوریه در اطراف شهر «تدمر» محقق کرد،‌آزادسازی میادین نفت و گازی بود که مهمترین پایه‌های اقتصاد سوریهرا تشکیل می‌دهد، مهمترینِ این میادین،‌میدان نفتی «آراک» بود که ارتش سوریه در تاریخ 16-6-2017 از اشغال تروریست‌ها آزاد کرد که در 40 کیلومتری شمال شرقی تدمر قرار دارد. یک منبع نظامی سوری پیشتر به تسنیم گفته بود که با آزادسازی میدان آراک،‌بخش اعظم تاسیسات نفتی و گازی صحرای سوریه از اشغال تروریست‌ها آزاد شد و به آزادسازی منطقه استراتژیک «السخنه» نزدیک شد که گذرگاه ورود به مرزهای دیرالزور از سمت شرق قلمداد می‌شود.

تامین امنیت خط مواصلاتی دمشق تا مرزهای سوریه و عراق


خط دوم که ارتش سوریه در عمق صحرا فعالیت خود را آغاز کرد، تامین امنیت خط مواصلاتی میان دمشق تا مرزهای سوریه و عراق و رسیدن به گذرگاه مرزی «التنف» بود به طوری که ارتش سوریه و همپیمانان آن با گام‌های سریعی از سمت حومه شرقی پایتخت به سمت شرق پیشروی کردند تا آمریکا مستقیما خطر این پیشروی سریع را احساس کند و به همین سبب بارها با جنگنده‌های خود مواضع ارتش سوریه را در ایست «ظاظا» در حدود 55 کیلومتری گذرگاه التنف هدف قرار داد که به جان باختن شماری از سربازان ارتش سوریه منجر شد. هدف آمریکا از این تجاوزات جلوگیری از پیشروی ارتش و رسیدن آن به مرزهای سوریه و عراق بود.


ارتش سوریه و همپیمانانش اعتنایی به تهدید آمریکا نکردند بلکه به مسیر خود با قدرت ادامه دادند تا اینکه به هدف نهایی خود یعنی مرزها رسیدند و پس از آزادسازی حداقل 20 هزار کیلومتر مربع،با نیروهای عراقی در شمال گذرگاه التنف در تاریخ 10-6-2017 دیدار کردند که با این موفقیت، راه را به روی گروه‌های مورد حمایت آمریکا بستند و رویاهای آنها را برای رسیدن به شهر دیرالزور برباد دادند، دیرالزور هدف استراتژیکی ارتش سوریه است تا آن را از محاصره تروریست‌های داعشی آزاد کند.

دستاورد بزرگ ارتش سوریه با رسیدن به مرزهای مشترک با عراق


رسیدن ارتش سوریه و همپیمانانش به مرزهای مشترک با عراق، هر گونه تاثیرگذاری گروه‌های مسلح مورد حمایت آمریکا را خنثی کرد، زیرا آنها از هر طرف در محاصره قرار گرفتند و در عین حال این دستاورد نقطه شروعی برای ارتش سوریه بود تا گام بعدی‌اش را آغاز کند که حرکت به سمت شهر دیرالزور برای شکستن حلقه محاصره آن و آزادسازی از چنگال گروه تروریستی داعش است. ارتش در عمل محدوده کنترل خود را توسعه داد و به سمت شمال حرکت کرد تا به مرزهای اداری استان دیرالزور پس از آزادسازی منطقه «الضلیعات» در تاریخ 24-6-2017 برسد.

در این زمینه «رامز ترجمان» وزیر اطلاع رسانی سوریه به خبرنگار تسنیم در دمشق گفته بود: ارزیابی ما از اقدامات ائتلاف آمریکایی طی این سال‌ها برای ضربه زدن به داعش این است که این ائتلاف نتوانست سبب کاهش یا کند شدن روند توسعه داعش یا از بین بردن قدرت آن شود، در حالی که آنچه محور مقاومت در خلال یک مدت بسیار کم انجام داد و محقق کرد با تمرکز عملیاتش بر هدف قرار دادن تروریست‌ها به طور کلی و به طور خاص تروریست‌های داعشی، قدرت داعشدر منطقه چه در عراق یا سوریه به قهقرا رفت و به شدت متزلزل شد.


تحول مهم در دیرالزور


دیگر تحول و رخداد منحصر به فرد در صحنه میدانی سوریه توسط جمهوری اسلامی ایران یکی از همپیمانان سوریه در تاریخ 18-6-2017 محقق شد که طی آن با هفت موشک زمین به زمین دوربرد از نوع ذوالفقار از استان‌های کرمانشاه و کردستان، مواضع گروه‌ تروریستی داعش را در استان دیرالزور سوریه در هم کوبید که در نتیجه آن شمار زیادی از سرکردگان این گروه به هلاکت رسیدند و انبارهای تسلیحات و مهمات این گروه منهدم شد به طوری که بسیاری از کارشناسان نظامی تاکید کردند که این عملیات قواعد درگیری با دشمن آمریکایی و مزدورانش در منطقه را تغییر داد.


بسام ابوعبدالله معاون وزیر اطلاع‌رسانی سوریه درباره شلیک موشک‌های ایران به مواضع داعش در دیرالزور گفتهبود که ایرانی‌ها گفتند این موشک‌ها پیام هشدار نرم بود، اما اقدام بعدی سخت‌تر و صریح‌تر خواهد بود و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد به این معنا که پیام به آمریکا می‌گوید اگر به دنبال درگیری هستید، ما هیچ مشکلی برای درگیری تا بالاترین سطحی که دوست داری، نداریم.

شمال سوریه


همزمان با عملیات نظامی در منطقه میانی و منطقه جنوبی صحرای سوریه، ارتش سوریه عملیات دیگری را در شمال سوریه و به طور مشخص در حومه شرقی شهر حلب به پیش برد به طوری که در تاریخ 4-6-2017 منطقه استراتژیک «مسکنه» را آزاد کرد که آخرین دژ گروه تروریستی داعش در حومه شرقی حلب قلمداد می‌شد تا به این ترتیب ارتش سوریه، 1400 کیلومتر مربع را شاهد ده‌ها روستا و شهرک از اشغال گروه داعش آزاد کند و بیش از 1200 تروریست داعشی را به هلاکت برساند.

عملیات ارتش سوریه در شمال سوریه تنها به آزادسازی کامل حومه شرقی حلب محدود نشد،‌بلکه ارتش پس از آن به همراه همپیمانان و پشتیبانی نیروی هوایی روسیه به پیشروی به سمت شرق ادامه دارد تا وارد حومه جنوبی الرقه شود و در تاریخ 19-6-2017 شهر راهبردی «الرصافه» در 30 کیلومتری شهر الرقه مهمترین دژ و قلعه گروه تروریستی داعش و بیش از 20 روستا و مزرع دیگر را آزاد کند.

موفقیت نیروهای ارتش سوریه در آزادسازی شهر الرصافه، نقطه شروعی برای یک هدف راهبردی بود که اهمیت آن از دستاوردهایی که ارتش طی دو ماه گذشته تا کنون محقق کرده بود،‌کمتر نیست و آن هدف، تامین امنیت شاهراه حیاتی شهر حلب یعنی جاده «اثریا-خناصر» بود به طوری که ارتش به تنگ‌کردن حلقه محاصره گروه تروریستی داعش در فضای بین شهر الرصافه در جنوب الرقه و منطقه اثریا پرداخت، منطقه‌ای که ارتش در جنوب حلب آزاد کرده بود و به این ترتیب داعشی‌ها در محاصره کامل قرار گرفتند و به همین مجبور شدند از مواضع خود به سمت عمق صحرای سوریه فرار کنند. به این ترتیب مساحت مناطق آزاد شده توسط ارتش سوریه به پنج هزار کیلومتر مربع رسید. ارتش در تاریخ 30-6-2017 تامین امنیت کامل جاده اثریا به خناصر را اعلام کرد، جاده‌ای که در طول بیش از سه سال بارها در معرض حملات خمپاره‌ای، بمب و خودروهای بمب‌گذاری شده داعشی‌ها قرار داشت.

دمشق


پایتخت سوریه هم شاهد دستاوردهای منحصر به فردی بوده است : موفقیت نیروهای ارتش در آزادسازی محله «القابون» از اشغال گرو‌ه‌های تروریستی جبهه النصره و فیلق الرحمن یکی از این دستاوردها بود که ارتش در یک عملیات ویژه توانست محله القابون را از محله «جوبر» جدا کند و در ادامه نیروهای گارد ریاست جمهوری با همکاری لشکر ماموریت‌های ویژه ارتش عرصه را تروریست‌های باقی‌مانده تنگ‌ کردند تا در نهایت آنها تسلیم و محله القابون را تحویل ارتش دهند و خود به شهر ادلب مهمترین مقر تروریست‌های تکفیری(غیر از گروه تروریستی داعش) نقل مکان کنند. به این ترتیب ارتش سوریه یکی از مهمترین محله‌های شمال شرقی پایتخت را که نقطه شروع حملات موشکی و خمپاره‌ای گروه‌های تروریستی به دمشق بود، پاکسازی کرد.

پیشبرد روند آشتی همگام با پیروزی‌های میدانی ارتش سوریه


همزمان با عملیات نظامی ارتش در مناطق مختلف سوریه، دولت این کشور هم پرونده آشتی و راهکارهای غیرنظامی را در برخی شهرها و شهرک‌ها پیش برده است تا این مناطق از لوث تروریسم بدون درگیری پاکسازی شود و به آغوش دولت برگردد، یکی از مهمترین این راهکارها، روند آشتی در محله «الوعر» در شمال شهر حمص در مرکز سوریه بود به طوری که دولت توانست بیش از 14 هزار فرد مسلح را به همراه اطرافیانشان در 10 مرحله اخراج کند، بخشی از این افراد به شهر ادلب در شمال غربی سوریه و برخی دیگر به شهر جرابلس در شمال شرقی سوریه رفتند،‌ جایی که گروه‌های موسوم به سپرفرات مورد حمایت ترکیه در آن مسلط هستند تا به این ترتیب محله الوعر به طور کامل از لوث تروریسم و تحرکات مسلحانه پاکسازی شود و حلقه امنیتی اطراف شهر حمص هم گسترش یابد.

‎با پاکسازی محله الوعر، ده‌ها خانواده سوری که در دوره اشغالگری تروریست‌ها از این محله رانده شده بودند، در حال بازگشت به این محله هستند.

در مجموع باید گفت دستاوردهایی که ارتش سوریه طی دو ماه گذشته در سطح میدانی در گسترده اراضی سوریه به دست آورد،‌میزان رضایتمندی بالای دولت را در مقابل شکست و سرخوردگی و ناامیدی دشمنان سوریه نشان می‌دهد، چه گروه تروریستی داعش که به شکل واضحی به قهقرا رفته و صفوف آن از هم فروپاشیده یا گروه‌های تروریستی دیگری که مورد حمایت آمریکا هستند از همه طرف در محاصره قرار گرفته‌اند که هیچ قدرت و اقتداری ندارند . مردم سوریه در انتظار آن هستند که دولت سوریه پیروزی‌های بیشتری را به دست ارتش اعلام کند تا خاک این کشور از وجود آخرین تروریست پاکسازی شود، نکته‌ای که سربازاران ارتش سوریه با اراده بالا بر آن تاکید می‌کنند.

  نقشه میدانی سوریه پس از تحولات دو ماه اخیر


انتهای پیام/
خبرگزاری تسنیم استمداد جهادکشاورزی از سازمان های نظارتی برای کنترل گرانی میوه Sun Aug 26 18:40:24 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم لیکنز: پیروزی بزرگی بدست آوردیم Fri Feb 15 18:28:00 IRST 2019
خبرگزاری تسنیم مخالفت با قرار گرفتن درآمد شهرداری‌ها در اختیار دولت Tue Aug 16 18:09:45 IRDT 2016
خبرگزاری تسنیم جدول رده‌بندی لیگ برتر انگلیس در پایان شب اول هفته دوم Sun Aug 19 02:01:00 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم ‌کار‌گروه پیگیری مطالبات کارگران نیشکر هفت‌تپه تشکیل شد Wed Dec 05 17:06:56 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم محدودیت‌های ترافیکی روز ارتش در استان گلستان اجرا می‌شود Mon Apr 17 13:33:32 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم مداحی که هیچوقت کاغذ در دست نگرفت Sat Jan 12 12:10:20 IRST 2019
خبرگزاری تسنیم در دادگاه CAS درباره سوپرجام چه گذشت؟ Sat Mar 16 09:31:00 IRST 2019
خبرگزاری تسنیم حجت‌الاسلام راشدیزدی: مسئولان نباید صراحت را فدای مصلحت خواص کنند Wed Sep 12 22:32:15 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم مراسم تحویل سال نو در جوار 255 بقعه متبرکه اصفهان برگزار می‌شود Mon Mar 20 10:43:33 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم کشاورزان املشی بیش از 8000 کیلوگرم گل گاوزبان تولید کردند Sat Jun 24 16:15:55 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم تجمع لبیک یا رسول الله(ص) در سمنان برپا می‌شود Tue Nov 06 20:51:53 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم سمنان| آمار ورودی به زندان شاهرود کاهش یافت Thu Jun 21 16:25:12 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم پاییز هزار رنگ شهمیرزاد در قاب تصاویر Thu Nov 01 09:14:17 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم افزایش 600 هزار نفری یارانه بگیران/ 95 درصد مردم یارانه نقدی می‌گیرند Sun Nov 19 10:22:26 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم حکم دادگاه آل‌خلیفه علیه آیت‌الله عیسی قاسم جنایتی علیه دین و وطن است Mon May 22 08:35:21 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم کُردهای سوری: آمریکا داعش را در مرزهای مشترک سوریه و عراق احیا کرد Fri Jan 04 11:06:41 IRST 2019
خبرگزاری تسنیم حضور 30 استان در نمایشگاه ملی صنایع دستی اصفهان Wed Sep 13 18:41:27 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم افزایش 113 درصدی تصادفات منجر به جرح در شهرستان نهاوند Sun Jun 25 12:56:40 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم نشست فعالان فرهنگی - سیاسی استان خوزستان با حضور حجت‌الاسلام رئیسی به روایت تصویر Wed Feb 21 13:23:12 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم زیبایی‌های زمستان در روستاهای وان ترکیه + عکس Tue Jan 01 10:09:04 IRST 2019
خبرگزاری تسنیم علل وقوع جرایم در زنجان ریشه‌یابی شود Thu Jun 22 14:40:19 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم فوتبال جهان| آلگری: ناپولی رقیب اصلی ما در این فصل سری A است Thu Sep 27 16:03:01 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم ادامه «جنگ ستارگان» در هاله ابهام Sun Jun 24 12:57:08 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم کربلا قله تجلی و تسلیم است Sun Oct 01 09:17:35 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم پروژه برقی‌سازی راه‌آهن گرمسار-اینچه‌برون به زودی اجرایی می‌شود Tue Nov 13 15:17:11 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم سیمئونه: نمی‌خواهیم قربانی شگفتی در جام حذفی اسپانیا شویم Wed Jan 03 02:45:00 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم مبلغ دریافتی وکلا در پرونده‌های حقوقی بر مبنای ارزش پرونده‌ها است Sat Feb 25 03:27:00 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم آیا کامیون‌داران جزء مشاغل سخت قرار می‌گیرد؟ Thu Jun 14 12:17:27 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم بیش از 65 هزار گردشگر از غار آبی علیصدر بازدید کردند Tue Apr 04 14:54:58 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم افزایش احتمال سرطان و ناباروری با استفاده شبانه از تلفن همراه Mon Dec 18 15:44:07 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم وقتی نور زهرا(س) تاریکی‌های آسمان را کنار زد + فیلم Sun Mar 19 03:17:00 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم تقدیر سید حسن نصرالله از حمایت‌های ایران از لبنان Wed Aug 23 09:35:03 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم جزئیات انتقال نجومی کوتینیو به بارسلونا اعلام شد Sat Jan 06 23:18:00 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم بارزانی همه کُردهای بی‌گناه را به آتش می‌اندازد/ هدف آمریکا ایجاد کردستان واحد است Tue Sep 26 15:04:58 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم طرح استفساریه ایثارگران فوریتی شد Tue Feb 05 11:36:00 IRST 2019
خبرگزاری تسنیم دیدار معوقه دربی والیبال مازنی‌ها در ساری برگزار می‌شود Sat Jan 20 22:32:51 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم بوحمدان: در لیگ قهرمانان تیم ضعیف وجود ندارد/ امیدوارم مشکل گلزنی ما برطرف شود Sun Mar 10 16:45:04 IRST 2019
خبرگزاری تسنیم انتشار بخشی از زندگی‌نامه شهید حسن طهرانی مقدم برای اولین‌بار Tue Nov 13 15:25:28 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم جزئیات حضور 2 تیم شیرازی در لیگ دسته اول؛ سرگردانی فجر سپاسی در آستانه شروع لیگ Tue Jul 17 12:21:08 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم طرح نسیم خدمت در مساجد قم راه‌اندازی شد Tue Nov 20 08:30:00 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم سری A| برتری خانگی ساسولو Sun May 06 23:35:26 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم آتش‌سوزی در واحد تولیدی مهرسازان ساوه مهار شد Mon Aug 21 15:59:45 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم شیرکوند: شایعه بازداشت من، خنده دار است/ عطایی از من عذرخواهی کرد Mon Dec 17 13:44:52 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم مردم در 22 بهمن پرشورتر از گذشته برای پاسخ به آمریکا به صحنه می‌آیند Thu Feb 09 03:50:00 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم توکلیان: امیدوارم نوجوانان کشتی ایران با قهرمانی در جهان دیده شوند/ کشتی به بی‌مهری‌ها عادت کرده است Fri Jul 06 11:42:26 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم وزیر راه و شهرسازی از فرودگاه دشت ناز ساری بازدید کرد Tue Oct 30 18:27:29 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم 18 روز مانده به اربعین Sun Oct 22 10:47:54 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم وعده‌های سرخرمن دولتمردان چشم‌ اصفهانی‌ها را به قطار پرسرعت خشکاند Tue May 09 02:28:00 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم پویش «قرائت دعای فرج» راه‌اندازی شد + عکس Sat Apr 28 15:41:24 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم کشف اولین قروباغه فلورسنت!+فیلم و عکس Sat Mar 18 10:35:00 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم بهره‌گیری مناسب از ظرفیت‌های جوانان نیازمند علم‌آموزی صحیح است Sat Sep 23 11:47:43 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم باید برای تجاری‌سازی نوآوریها بسیار تلاش کرد Thu Apr 06 10:49:37 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم قطعی برق در اوج گرما ایلامی‌ها را کلافه کرده است Tue Jul 03 08:22:49 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم دلیل جدایی ناگهانی بونوچی از یوونتوس فاش شد Sat Jul 15 10:09:15 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم توزیع گوشت 22هزار تومانی به وفور در بازار/مشکل گرانی 2 روزه حل می شود Mon May 29 09:10:00 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم تجارت 2.8 میلیارد یورویی ایران و آلمان در سال نخست برجام Tue Feb 21 10:11:09 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم کی‌روش: موفقیت‌ تیم ملی با فداکاری کادری متعهد رقم خورد Wed Jun 27 05:05:35 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم دعوت فعالان فرهنگی، سیاسی و اجتماعی ارومیه از آیت‌الله رئیسی برای حضور در انتخابات Mon Apr 03 11:12:54 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم قائم مقام وزیر ارشاد: مردمی بون خصلت بارز جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) است Tue Jul 24 19:52:26 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم 30 هزار بلیت دربی فروخته شد Wed Feb 28 14:10:45 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم مشارکت یک هزار و 500 میلیارد تومانی خیران در تامین زیرساخت‌های سلامت‌ Sat May 06 21:12:46 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم سوگ‌سروده‌ای به‌مناسبت چهلمین روز درگذشت زنده‌یاد حمید سبزواری Thu Jul 21 00:13:00 IRDT 2016
خبرگزاری تسنیم انتخاب سرپرست خزانه‌داری کمیته ملی المپیک و چند سؤال مهم بی‌پاسخ Tue Feb 14 08:53:41 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم در اهمیت آینده‌نگری در مدیریت و تدبیر کشور؛ ما آینده خودمانیم Sun Mar 12 11:09:00 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم جلسه توجیهی نوبخت با کارکنان درباره دوپاره‌شدن سازمان مدیریت Tue Jul 26 16:56:00 IRDT 2016
خبرگزاری تسنیم نیکی هیلی: تا زمان محقق شدن اهدافمان در سوریه می‌مانیم Sun Apr 15 18:08:44 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم مشکل برق مناطق شهری سلسله برطرف شد/وصل برق مناطق روستایی تا پایان امروز Mon Feb 13 12:41:41 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم سردار کوثری: سپاه اقدامات نابخردانه گروهک‌های ضدانقلاب را با ضربات سنگین‌تری پاسخ می‌دهد Sun Sep 16 12:36:08 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم شیخ مامون: اگر تکفیری‌ها دنبال جهاد هستند میدان جهاد برای آزادی فلسطین باز است / اسرائیل، تکفیری‌ها را سپر خود کرده است Tue Aug 02 00:02:00 IRDT 2016
خبرگزاری تسنیم کریمی: خوشحالم بهترین هواداران دنیا را داریم/ دوست دارم فوتبالم را در استقلال تمام کنم Wed Apr 26 13:02:07 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم روایت آخوندی از تخلف 700 میلیاردی سازمان نظام مهندسی Tue Jan 30 07:50:00 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم بررسی گزارش بانک مرکزی به "FATF" با حضور سیف در کمیسیون اقتصادی Sat Jul 09 11:51:13 IRDT 2016
خبرگزاری تسنیم اعتبارات آبفای روستایی کهگیلویه و بویراحمد جوابگوی مشکلات نیست Thu Aug 02 13:21:11 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم حریق بیش از 2 هزار هکتار مناطق حفاظت شده محیط زیست در سال 95 Sat May 27 12:43:24 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم پیش بینی بدترین چشم انداز برای اقتصاد جهان از سال 2008 Sun Dec 23 14:15:54 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم قیمت طلا به 1228 دلار رسید Sat Jul 15 12:16:47 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم اراضی چهارمحال و بختیاری برای اجرای طرح‌های کشت و صنعت تعیین تکلیف شوند Sun Jun 25 19:03:58 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم واکنش سفارت روسیه به احضار دیپلمات این کشور به وزارت خارجه آمریکا Mon Aug 06 10:09:23 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم با فرمان العبادی؛ جنگنده‌های عراقی به مواضع داعش در خاک سوریه حمله کردند Sun May 06 11:38:00 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم ثمرات انقلاب 40 ساله‌ ـ استان‌ها| حمل و نقل مرزی اردبیل متحول شد Mon Feb 04 01:17:00 IRST 2019
خبرگزاری تسنیم گزارش واجا و سپاه به کمیسیون امنیت/ "حمایت اطلاعاتی عربستان و امارات" از تروریست‌ها قطعی اعلام شد Sun Feb 17 15:23:54 IRST 2019
خبرگزاری تسنیم تشدید نظارت بر مدارس همزمان با ثبت‌نام/ خانواده‌ها به مدارس پول ندهند Tue Jul 10 13:22:07 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم آب شرب 15 روستای شهرستان پلدختر قطع شد Tue Apr 11 13:30:06 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم 200 هزار هکتار از جنگل‌های استان کرمانشاه دچار خشکیدگی بلوط شدند Mon Mar 06 15:42:24 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم پیروانی: یک پنجم هزینه تراکتورسازی را صرف فجرسپاسی شیراز کنند/ کلاه شرعی سر خود نگذاریم Fri Aug 05 09:30:05 IRDT 2016
خبرگزاری تسنیم 440 آتش‌نشان سراغ 21 هزار ساختمان ناایمن تهران می‌روند Sun Dec 23 16:11:09 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم 4817 نفری که قطره خون شدند Sat Apr 08 14:04:53 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم شهردار قم با آیت‌الله ری‌شهری دیدار کرد Wed Apr 12 15:01:08 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم حاشیه دیدار پرسپولیس - کاشیما آنتلرز|سگ‌های بمب‌یاب در جایگاه VVIP پیش از حضور رئیس فیفا + عکس Sat Nov 10 15:50:58 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم مهاجرت فلامینگوها به فارس Sun Apr 09 10:44:51 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم با اعمال نفوذ خودروسازان برخورد شود Sun Apr 30 10:55:41 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم بنیاد «فیفا»: برگزاری انتخابات در زمان تعیین شده امکانپذیر نیست Tue Aug 14 14:52:40 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم جریان عمل اسلامی بحرین: شهید نمر پیشگام افشای وجهه ستمگر رژیم سعودی بود Wed Jan 03 12:51:09 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم مسابقات فوتبال انتخابی المپیک 2020|تداوم صدرنشینی عراق با برتری مقابل ترکمنستان Sun Mar 24 17:44:41 IRDT 2019
خبرگزاری تسنیم بارندگی شدید پرسپولیسی‌ها را به سالن فرستاد/ تغییر در زمان تمرین به خاطر دیدار کرواسی - انگلیس Wed Jul 11 15:49:38 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم نخستین محموله مرغ گرم از مازندران به کشورهای عربی صادر شد Sun Jul 08 20:37:35 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم پاسخ سفارت روسیه به وزارت خارجه آمریکا در مورد اخراج دیپلمات‌ها Thu Aug 10 11:15:55 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم ارومیه| اعضای باند تصادفات ساختگی در آذربایجان غربی دستگیر شدند Sun Jun 03 13:42:36 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم فلسطین محور عمده مسائل جهان اسلام Wed Aug 02 14:53:59 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر شاگردان طلایی، طلا را در خانه نگه داشتند Fri Feb 17 18:08:24 IRST 2017
ایستا نیوز پرداخت 43 میلیارد ریال وام بانک صادرات درمناطق زلزله زده کرمانشاه Sat Dec 23 17:11:28 IRST 2017
دنیای معدن شوک به پرسپولیسی‌ها/ مناقشه تاریخی سرخابی‌ها/ ورود کمیته اخلاق به ماجرای انتقال گزینه پرسپولیس به استقلال Tue Jun 20 22:56:00 IRDT 2017
598 سوال از رئیس جمهور به کجا رسید؟ Thu Jul 27 08:57:43 IRDT 2017
جهان نیوز حاشیه‌های تمرین تیم ملی فوتبال در سئول Tue Aug 29 20:39:41 IRDT 2017
ایسکانیوز موزیک چگونه به یادگیری کمک می کند؟ Mon Feb 18 07:25:00 IRST 2019
تدبیر و امید مهاجرت یک میلیون ونزوئلایی به کلمبیا در 16 ماه گذشته Fri Jun 15 02:30:02 IRDT 2018
آفتاب کابوس آمریکا به روایت شریعتمداری Fri Aug 11 14:09:26 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران آب به چشمه علی برگشت / خطر بسته شدن پنجره جمعیتی در ایران تا 15 سال آتی Tue Jul 17 18:45:38 IRDT 2018
خبرگزاری فارس محورهای فراخوان جشنواره ابوذر مشخص شد/ داوری بی‌طرف آثار، عامل ماندگاری این جشنواره رسانه‌ای Sun Dec 03 14:49:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی نظارت بر بازار، ضامن منافع عمومی است Wed Nov 07 08:56:00 IRST 2018
تدبیر و امید دادستان کل : پرونده سایت دیوار به دادسرا ارجاع شد Wed Feb 06 15:57:48 IRST 2019
افکارخبر پیام تسلیت وزیر بهداشت به مناسبت حادثه تروریستی اهواز Sat Sep 22 16:02:55 IRST 2018
واحد مرکزی خبر مسئولیت اجتماعی مهم ترین راهبرد توسعه پایدار اقتصادی Sat Mar 02 11:50:39 IRST 2019
روزنامه شهروند سرمایه‌ای که آب می‌شود Tue Jul 25 04:30:00 IRDT 2017
العالم 25 نفر در انفجار دمشق شهید شدند Wed Mar 15 16:00:00 IRST 2017
پایگاه خبری الف جدال نابرابر معرفت و قدرت Tue Jan 03 13:04:35 IRST 2017
آریا کرمان در خدمات رسانی به اتباع خارجی موفق عمل کرده است Tue Jun 26 13:47:09 IRDT 2018
جام نیوز چرخش 180 درجه‌ای الجزایری‌ها از کی‌روش به سوی بلماضی/ انجام مذاکرات در پاریس Wed Aug 01 16:49:07 IRDT 2018
تدبیر و امید شرایط ورود و خروج حیوانات خانگی همراه مسافر Mon Mar 06 17:17:34 IRST 2017
خبرگزاری دانشجو اجرای طرح «طاهر» در پایتخت Tue Feb 26 15:04:34 IRST 2019
خبرگزاری کتاب ایران کتاب‌های نویسندگان شهرستانی پخش مناسب ندارد Thu May 10 12:34:38 IRDT 2018
آنا انتشار دفترچه آزمون استخدامی آموزش‌وپرورش تا پایان فروردین Sat Apr 07 14:25:43 IRDT 2018
صبح تهران لاریجانی: آمریکا به ایران حمله کند، ویلچری می‌شود Sat Feb 02 16:05:20 IRST 2019
انتخاب عکس/ حمله بمب افکن‌های روسیه به داعش پس از عبور از آسمان ایران Thu Nov 02 12:47:41 IRST 2017
تی نیوز گسترش زیرساخت مخابراتی و ارتباطی در مناطق روستایی ضروری است Thu Apr 12 01:37:02 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر تا دقیقه 63 ؛ استقلال 2 - 1 پیکان Sun Apr 22 18:10:57 IRDT 2018
پارس فوتبال بارسایی ها جشن گرفتند! Wed Aug 23 22:28:54 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران اجرای برنامه ارتباط مردمی مسئولین در بستر سامد Sun May 13 12:39:28 IRDT 2018
آفتاب عکس/ مدرسه‌ای بی‌سقف و بی‌دیوار در سرپل‌ذهاب Wed Dec 06 15:56:08 IRST 2017
ساعت24 بیانیه وزارت اطلاعات در مورد دستگیری های ناآرامی های اخیر Tue Jan 02 23:43:00 IRST 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا شرکت 2500 دانش‌آموز گنابادی در جشنواره جابربن حیان Tue Mar 07 14:34:15 IRST 2017
آریا چهل ساله شدن انقلاب نشان از اقتدار نظام در عرصه های جهانی است Thu Jan 17 12:10:46 IRST 2019
نامه نیوز نامه مهم به آملی لاریجانی/نگرانی نمایندگان مجلس از احتمال فرار مدیران دو تابعیتی Sat Jul 28 11:24:14 IRDT 2018
آفتاب ایران پرونده ی قاچاق گوشی بسته شد Tue Jan 22 11:50:26 IRST 2019
خرداد نیوز تفاوت اصلاح طلبان با احمدی نژاد و شرکا! Thu Jul 27 19:28:06 IRDT 2017
ایران آنلاین سکه یک میلیون و 222 هزار تومان فروخته شد Tue Apr 18 14:02:56 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی تجهیز بیمارستان 280 تختخوابی رازی بیرجند آغاز شد Wed Jul 27 17:28:00 IRDT 2016
جماران در زمان حیات مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی هم نظارت مجمع اعمال می شد Sun Nov 18 15:45:02 IRST 2018
خبرگزاری فارس از وجبی از خاک فلسطین نمی‌گذریم/به رسمیت شناختن اسرائیل «حرام» است Thu Nov 02 14:21:00 IRST 2017
خبرگزاری بین المللی قرآن استقبال از مواضع سازنده رئیس‌جمهور ترکیه درباره مسائل جهان اسلام Sat Dec 08 15:23:52 IRST 2018
بی باک نیوز امضای قرارداد ایران‌ایر با شرکت‌ ATR برای خرید 20 فروند هواپیما‌ Mon Apr 10 06:47:01 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران محرومیت ها در کهگیلویه بویراحمد ذاتی نیست Wed Jan 25 09:16:47 IRST 2017
شفاف دیدار ایوانکا ترامپ با دختران نخبه عربستان Sun May 21 22:34:56 IRDT 2017
عصر ایران صالحی: این ملت را نمی‌شود تهدید کرد Fri Feb 10 10:11:44 IRST 2017
فردا نقش صادراتِ خدمات در شکوفایی اقتصادی کشور Wed May 31 00:40:01 IRDT 2017
خبرگزاری حوزه ائمه جماعات باید به دنبال مشکلات مردم محل باشند Thu Aug 30 10:23:00 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران دو کشته و یک زخمی در حادثه رانندگی Sat Jan 05 16:06:20 IRST 2019
فرارو نقاط ضعف تاریخی اصلاح‌طلبان Wed Sep 06 11:00:46 IRDT 2017
خبرگزاری حوزه نماهنگ/ چشم‌ها فراموش نمی‌کنند Wed Dec 13 22:03:00 IRST 2017
فردا اتفاقی خاص در حاشیه برنامه ماه عسل +عکس Sat Jun 24 21:18:25 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا پرداخت 30 میلیارد ریال از مطالبات گندم‌کاران مازندران Mon Jun 18 11:30:35 IRDT 2018
خبرآنلاین تازه ترین اخبار از حمله هوایی اسرائیل به فرودگاه دمشق Sat Jan 12 09:04:00 IRST 2019
آریا سازمان لیگ از سال 87 بدهی مالیاتی دارد Sun Aug 27 15:44:35 IRDT 2017
اقتصاد نیوز استخدام نیروی کار در کولرسازی Wed Sep 05 15:58:55 IRDT 2018
پایگاه خبری الف نشست سه جانبه کره جنوبی با آمریکا و ژاپن Tue Jan 03 23:47:03 IRST 2017
صنعت بیمه پرداخت «بیمه ما» به مجروحان حمله پلنگ استان گلستان Mon Sep 18 10:16:18 IRDT 2017
پرشین خودرو /خبر/ نگاهی تیتروار به روزنامه «دنیای خودرو»+صفحه اول Wed Mar 08 05:11:00 IRST 2017
خبرگزاری مهر شرط غرب برای همکاری با ایران/اتهام زنی علیه تهران Mon May 22 21:05:02 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران سرود زیبای دانش‌آموزان تقدیم به مقام معظم رهبری + فیلم Thu Feb 09 13:12:41 IRST 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا شوراهای حل اختلاف؛ حاشیه‌نشینان عدالت Wed Jun 21 12:08:31 IRDT 2017
میزان نقص فنی پرواز تهران - مشهد Mon Apr 03 15:57:43 IRDT 2017
تهران پرس قتل های مکرر در اردوگاهها بر وحشت پناهجویان روهینگیا افزود Thu Jul 05 19:14:00 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران افزایش تدریجی دما در مازندران Tue Nov 27 06:19:03 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران مرکل باز هم از مهاجران حمایت کرد Mon Jan 30 18:25:22 IRST 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا آمارها می‌گویند استقلال در مسیر موفقیت است Mon Jan 22 14:47:07 IRST 2018
واحد مرکزی خبر تأثیر پیام رسان‌ها بر اقتصاد Sun Apr 08 23:45:59 IRDT 2018
ایسکانیوز انتخابات شوراها درشهرهای دارای 7 یا 9 نفر عضو شورا بصورت الکترونیکی برگزار می شود Wed Mar 15 13:02:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی حمله به باشگاه شبانه در استانبول/ 35 تن کشته شدند Sun Jan 01 07:52:00 IRST 2017
پول نیوز ذخایر معدنی ایران 50 درصد اضافه شد Wed Mar 01 11:54:54 IRST 2017
انتخاب استانداری کرمان: زلزله کوهبنان خسارتی نداشت Mon Dec 25 10:50:01 IRST 2017
دیپلماسی ایرانی ترامپ حاضر به انجام عملیات مشترک با روسیه در سوریه است Tue Jan 24 10:56:55 IRST 2017
آنا تولید تسلیحات نظامی مبتنی بر هوش مصنوعی Wed Feb 28 10:15:00 IRST 2018
افکارخبر انیمیشن ایرانی نامزد جایزه 17 هزار دلاری Sat Nov 04 15:21:43 IRST 2017
خبرگزاری دانشجو عبور اصلاح‌طلبان از روحانی عقلانی است/ کنار رفتن رئیسی یا قالیباف لزوماً به نفع جبهه انقلاب نیست Mon May 01 03:35:53 IRDT 2017
ایران آنلاین کارنامه داوطلبان کنکور منتشر شد Tue Sep 19 18:28:03 IRDT 2017
خبرگزاری نسیم شهد «غدیر» در شعر آئینی/ هر دل که داشت مهر علی(ع) را فقیر نیست Sat Sep 09 10:39:00 IRDT 2017
پارس نیوز جوان ها باز هم بخت منصوریان را باز کردند Fri Sep 08 19:14:40 IRDT 2017
ایلنا تعریف امروز از کارگر، قرار داشتن زیر خط فقر است/ استفاده سیاسی از کارگران باب شده است Sat Mar 16 09:07:37 IRST 2019
خبرگزاری جمهوری اسلامی تمرین ریکاوری تیم ملی فوتبال انجام شد Tue Dec 25 14:24:00 IRST 2018
تابناک ادلب، محور گفتگوهای وزیر خارجه ترکیه با همتایان آمریکا و روس خود Fri Aug 24 13:04:39 IRDT 2018
خبرگزاری مهر جشن روز استقلال در پاکستان‎ Wed Aug 16 13:01:26 IRDT 2017
خبرگزاری فارس قاسمی درگذشت دو تن از عکاسان کشور را تسلیت گفت Fri Jun 02 17:47:00 IRDT 2017
آریا رونمایی از کاپ جام جهانی در روسیه با حضور ماتیوس+تصاویر Sun Jun 03 19:17:55 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی 6615نفر سهم سیستان و بلوچستان در طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی Wed Jul 12 19:42:00 IRDT 2017
تابناک آخرین توصیه های امنیتی AFC به فوتبال خوزستان Tue Jan 02 14:55:04 IRST 2018
تهران پرس ارتباط بیماری لثه و مرگ زودهنگام زنان Tue Apr 04 22:00:00 IRDT 2017
خبرگزاری نسیم کاش امروز تختی را داشتیم Mon Aug 27 12:00:02 IRDT 2018
آفتاب ایران همکاری مشترک دانشگاه کاشان بایک دانشگاه آلمانی در زمینه صنایع چوب Sat Aug 18 15:10:09 IRDT 2018
ایران آنلاین کریم مجتهدی: زبان فارسی هنوز قدرت بیان مفاهیم فلسفه جدید را ندارد Wed Jul 18 07:32:00 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران اختصاص 250 میلیارد تومان برای نوسازی واحدهای بزرگ صنعتی گلستان Mon Aug 07 09:58:12 IRDT 2017
برنا علی هاشمی؛ محمد علی بهمنی، پیمان خازنی و علیرضا قربانی را به زعفرانیه برد Tue Jan 22 16:28:53 IRST 2019
فرارو روحانی وارد باکو شد Wed Mar 28 14:11:47 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران بیرانوند در پرسپولیس می‌ماند/ امیری بعد از جام جهانی با سرخپوشان تمدید می‌کند Thu May 31 20:10:43 IRDT 2018
سراج 24 عباس عبدی: اتهام جاسوسی به دختر آیت الله آملی دروغ بود Sat Mar 16 16:55:00 IRST 2019
آفتاب ایران تاکید آلمان بر حفظ مناسبات اقتصادی با ایران Sat Sep 29 10:10:10 IRST 2018
خبرگزاری مهر نحوه توزیع اعتبارات هزینه‌ای و تملک دارایی‌ به تصویب رسید Sat Jul 02 16:34:40 IRDT 2016
تجارت نیوز انتقاد نژادبهرام از برگزاری نمایشگاه الکامپ در نمایشگاه بین‌المللی Sun Jul 29 14:00:58 IRDT 2018
خبرگزاری مهر لاریجانی: تنها با وام‌های دولت، مردم زلزله زده خانه دار نمی شدند Tue Dec 19 10:30:42 IRST 2017
جام نیوز برانکو: آمدم کتم را دربیاورم لیست از جیبم افتاد و لو رفت! (گل) Sun Apr 09 08:32:51 IRDT 2017