تدبیر - Sat Jul 01 15:28:51 IRDT 2017 نمایش خبر

تلفن همراه اولین طعمه سارقان/ راهکارهایی برای ردیابی گوشی‌های هوشمند

ایرنا نوشت: شاید خیلی از ما تجربه سرقت به هر نحوی را داشته باشیم، از سرقت های خرد گرفته تا به اصطلاح پلیس سرقت های «مهمه» که شامل سرقت از منزل، بانک، اماکن و وسائل نقلیه می شود، اما سرقت های خرد از جمله سرقت هایی است که شاید در طول روز بارها و بارها اتفاق بیفتد آن هم در پس بی دقتی که سارقان نسبت به آن آگاهی دارند.
 پلیس همواره می گوید سه مولفه، سرعت، فرصت و سهولت در بروز سرقت بویژه سرقت های خرد مهم است اما وقتی عرصه در این سه مولفه برای سارقان تنگ شود، به ندرت سرقت های آنها با موفقیت همراه خواهد بود.


 سارقان عکس العمل بالایی دارند چرا که از فرصت استفاده کرده و وقتی شرایط را برای آنها فراهم کنند، مقوله سهولت به میان می آید و این دو مولفه فرصت و سهولت، سبب عکس العمل سریع آنها و در نتیجه سرعت می شود.


 بر این اساس باید فرصت را از سارقان گرفته و با اقدامات پیشگیرانه راه را برای انجام سرقت فراهم نکنیم.


 یکی از سرقت هایی که به راحتی در کوچه و خیابان ها انجام می شود، کیف قاپی یا سرقت گوشی های همراه است به گونه ای که شاید برای خودمان اتفاق افتاده باشد یا در خیابان شاهد انجام اینگونه سرقت ها بوده ایم.


 از آنجایی که این روزها با توسعه تکنولوژی هر روز یک مدل گوشی پیشرفته و گران وارد بازار می شود، نباید دور از ذهن دانست که سرقت گوشی ها همراه کمتر شود بلکه شاید هر روز شمار این نوع سرقت ها افزایش یابد زیرا یکی از راحت ترین سرقت ها به شمار می رود و به هر میزان پلیس نظارت خود را بیشتر کند، فایده ای نخواهد داشت چرا که هر شهروندی باید پلیس خود باشد و در این زمینه اقدامات پیشگیرانه را مد نظر قرار دهد.


 با نگاهی اجمالی به سرقت هایی از جنس خرد، مثل گوشی همراه، پی خواهیم برد که عمدتا سارقان از بی دقتی مالباخته استفاده کرده و برای سرقت اقدام می کنند.


 یکی از سارقانی که دستبند قانون به دستانش بسته شده و پرونده سنگینی در زمینه سرقت گوشی تلفن همراه دارد، به این مساله اشاره کرده و می گوید: همواره در تمام سرقت ها به میزان توجه مالباختان دقت کرده ام، سرقت هایی موفق بوده که مالباخته توجهی به اطراف نداشته و کوچک ترین دقتی در مراقبت از گوشی تلفن همراه خود نیز نداشته و از این فرصت استفاده کرده و در کوچکترین زمان ممکن و بی آنکه مالباخته احساس خطری از محیط اطراف خود کند، اقدام به سرقت می کردم.


 اگر گفت و گویی با مالباختگان نیز داشته باشیم، متوجه خواهیم شد و حتی آنها نیز این مساله را تایید می کنند که متوجه اطرافم نبودم، ذهنم درگیر بود و...


 از آنجایی که مسیر ردیابی گوشی و شناسایی سارقان به گونه ای طولانی و وقت گیر است برخی از مالباختگان از مال خود گذشته و ترجیح می دهند درگیر این مسیرهای طولانی و به گفته خودشان بی نتیجه نشوند به همین دلیل است که سارقان بدون هیچ ترس و واهمه ای هر روز جسورتر شده و دست به این اقدام می زنند.


 گوشی همراه سعید جوان 23 ساله برای بار دوم طعمه سارقان گوشی های همراه شد، می گوید: یک گوشی گران قیمت سال گذشته خریده بودم در تاکسی جا گذاشتم بعد از گذشت یک ماه، فردی به منزل ما زنگ زد و گفت، گوشی شما را از فردی خریده ام و حاضرم این گوشی را با دریافت 450 هزار تومان به شما بفروشیم در حالی که گوشی ام را یک میلیون و 700 هزار تومان خریده بودم.


 وی ادامه می دهد: بعد از این تماس به دادسرا رفته و نامه ای به من دادند تا به اپراتور تلفن همراه داده شود تا گوشی همراه مورد ردیابی قرار گیرد، اما در نهایت گوشی خودم را از سارق خریداری کردم.


 این جوان ادامه می دهد: البته در مدتی که گوشی تلفن همراه ردیابی می شد، گوشی تلفن روشن بوده و در دست خودم بود اما گویا اصلا گوشی ام را ردیابی نکرده اند چون هیچ گونه تماسی از سوی پلیس با من گرفته نشد.


 برای دومین بار گوشی دیگری را که به تازگی خریداری کردم، سارقان در یکی از خیابان های اصلی تهران از من سرقت کردند.
 در حالی که به سمت مخالف یکی از خیابان اصلی و پرتردد تهران در حال حرکت و مکالمه بودم، ناگهان ضربه ای از پشت به سرم وارد و گوشی از دستم ربوده شده و سارقان با موتور متواری شدند.


 بلافاصله با 110 تماس گرفتم، بعد از تماس، موتور سوار پلیسی سریع به محل وقوع سرقت، رسیده و در حالی که در حال تهیه گزارش بود یکی از خودروهای نیروی انتظامی نیز خود را به محل رساند.


 زهره، خانمی حدودا 38 ساله است که گوشی تلفن همراهش را با مبلغ بالایی خریداری کرده بود، در حالی که پشت فرمان خودرو نشسته بود، مورد دستبرد قرار می گیرد.


 بعد از گذشت حدود یک ماه و طی کردن مراحل قانونی از طریق آگاهی و مرکز ردیابی گوشی دادسرا، تلفن همراهم ردیابی شد، سارق در یکی از شهرستان های استان تهران دستگیر شد و پس از تحویل سارق به دادگاه، پس از سه روز بدون هیچ دلیل و مدرک قانونی دال بر بی گناهی، این فرد آزاد شد.


 **روش های ردیابی گوشی های اندرویدی
 نکته قابل تامل در مورد سرقت گوشی های هوشمند و اندرویدی این است که قابل ردیابی هستند براین اساس لازم است تا مالباختگان حتما موارد سرقت را اطلاع دهند زیرا ضمن ردیابی این گوشی ها، محل های سرقت توسط پلیس شناسایی و این گونه محل ها برای سارقان نا امن می شود.
 پلیس در این زمینه دو راه توصیه می کند:


 **روش اول؛ استفاده از اکانت گوگل
 پیش نیاز این کار متصل کردن گوشی به اکانت «جی میل» است
 برای اینکه بعدا بتوانید از قابلیت 'Android Device Manager' که یکی از قابلیت‌های کاربردی گوگل است استفاده کنید حتما باید یکبار از گوشی اندرویدی خود وارد اکانت جی میل خود شوید.


 فرقی نمی‌کند از چه طریقی (جی میل، گوگل پلی، Maps، یوتیوب و ....)وارد اکانت خود شوید، فقط کافی است یکبار از طریق گوشی اندرویدی خود اطلاعات جی میل خود را وارد کرده باشید. در صورتی که گوشی شما گمشده باشد؛ می‌توانید با مراجعه به این لینک و وارد کردن اطلاعات اکانت خود مکان فعلی گوشی خود را با دقت بسیار خوبی شناسایی کنید.


 سه گزینه برای اقدامات بعدی وجود دارد:
 1-Ring: به مدت 5 دقیقه صدای زنگ گوشی شما پخش خواهد شد. این مورد برای مواردی مناسب است که گوشی شما در نقطه کوری گم شده و پیدا کردنش مشکل است با استفاده از این قابلیت می‌توانید گوشی خود را پیدا کنید.


 2- Lock: با استفاده از این قابلیت می‌توانید در صورت گم شدن گوشی، دستگاه خود را قفل کرده و برای آن رمزعبور بگذارید.


 3- Erase: این گزینه برای مواردی است که گوشی شما گم شده و اطلاعات بسیار حساسی در آن دارید که به شدت شما را نگران کرده است. توصیه می‌شود در چنین مواردی از این قابلیت استفاده کنید تا اطلاعات شما کلا از روی گوشیتان پاک شود.


 گوشی شما در صورتی توسط این قابلیت گوگل ردیابی خواهد شد که به اینترنت متصل شده باشد. در واقع مکان ارائه شده، مکانی است که آخرین بار گوشی شما آنلاین بوده است.


 مسلما بهره‌گیری از گوشی‌های هوشمند بدون اتصال به اینترنت فایده چندانی ندارد پس به احتمال زیاد گوشی شما بعد از سرقت نیز به اینترنت متصل خواهد شد. البته توصیه می‌شود اگر باتری گوشی شما ظرفیت کافی را دارا است همواره دیتای گوشی خود را روشن کنید تا در صورت گم شدن سریع‌تر بتوانید آن‌را ردیابی کنید.


 **روش دوم: استفاده از GPS
 پیش نیاز استفاده از این روش نصب نرم افزار 'GPS SMS Phone Finder' است. این نرم افزار را می‌توانید دانلود کنید. حال بعد از اینکه نرم افزار را بر روی گوشی خود نصب کردید در صورتی که گوشی خود را گم کردید از خط دیگری عبارت 'locateme YOUR_KEY' را به خط خود ارسال کنید. 'YOUR_KEY' در واقع رمز شماست که با اجرای اپلیکیشن باید آن را تعیین کنید مثلا اگر رمز شما Cat92 باشد باید عبارت locateme Cat92 را پیامک کنید. در این صورت اطلاعات مکان فعلی گوشی شما به صورت لینک برایتان ارسال خواهد شد. با وارد کردن این لینک در مرورگر می توانید مکان گوشی خود را بر روی نقشه مشاهده کنید.


 توجه داشته باشید باید حتما GPS گوشی شما روشن باشد تا بتوانید از این نرم افزار استفاده کنید. به این منظور می‌توانید همواره GPS خود را روشن نگه دارید و برای اینکه بعد از سرقت GPS شما خاموش نشود از اپلیکیشن‌های قفل گذاری استفاده کرده و بر روی تنظیمات خود پسورد بگذارید.


 در صورتی که مطمئن هستید گوشی شما به سرقت رفته و گم نشده است به هیچ‌ وجه شخصا به پیگیری موضوع اقدام نکنید و حتما از طریق مراجع ذیصلاح موضوع پیگیری شود.


 **مسیر ارتکاب سرقت را پرمخاطره کنید
 سرهنگ رضا معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا به شهروندان توصیه می کند با ایمن سازی محیط، دسترسی سارقان را به اموال دشوار کنند یا با نظارت دقیق بر روش های دسترسی به اموال و کنترل آن، رفع منافذ و نقاط ضعف، مسیر ارتکاب سرقت را پر مخاطره کرده و در نتیجه معادلات سارق را برهم زده و او را از ارتکاب جرم منصرف کنند.


 وی می افزاید: تکنیک دیگر پیشگیری از سرقت، افزایش خطر ارتکاب سرقت با کاهش گمنامی و ناشناختگی افراد در ساختمان یا محل است که از این طریق ورود افراد ناشناس و سارقان احتمالی، بهتر آشکار شود که البته استفاده از نگهبان یا مامور مراقب بویژه در منطقه های محله محور تاثیر بیشتری دارد.


 معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی آخرین تکنیک پیشگیری از سرقت را کاهش منافع ناشی از ارتکاب این جرم دانسته و می گوید: با ردیابی اموال مسروقه به جهت شناسایی سریع صاحبان آن و نیز کنترل خرید و فروش اموال دست دوم، رسیدن به این هدف را ممکن می کند.


 سرهنگ موذن اضافه می کند: اکثر سارقان بالقوه کاملا عقلانی اقدام کرده و برای رسیدن به هدف خود (سرقت) با موازنه سود و زیان، بررسی موقعیت ها و فرصت ها، از روش ها و شیوه های آسان و کم خطر استفاده می کنند.


 وی می افزاید: در این راستا افراد می توانند برای تغییر موقعیت های خاص که ارتکاب جرم در آن زیاد است با دشوار و پرخطر کردن و یا جاذبه زدایی، سارقان بالقوه را از ارتکاب سرقت منصرف کنند و آنان را مجبور به پذیرش این واقعیت کرده که منافع عدم ارتکاب جرم سرقت در وضعیت جدید، از ارتکاب آن بیشتر است.


 معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا به سه عامل ضروری برای ارتکاب سرقت اشاره کرده و می گوید: فرد دارای انگیزه (سارق بالقوه) که زمینه ارتکاب سرقت را داشته باشد و سپس بزه دیده بالقوه با بی مبالاتی، تحریک و در نهایت محیط پیرامونی زمینه و شرایط را برای ارتکاب و یا عدم انجام این جرم را برای مجرم فراهم می کند.


 به گفته سرهنگ موذن، در راستای کاهش اقدام به سرقت و ایجاد فرصت های موجود و نیز نامساعد کردن مقدمات ارتکاب جرم بایستی اقدامات پیشگیرانه حول سه محور مجرم، بزه دیده بالقوه و محیط پیرامونی انجام شود.


 این مقام انتظامی با بیان اینکه برای پیشگیری وضعی از جرم سرقت باید به دنبال کاهش فرصت های جرم بود، می گوید: دشوار کردن زمینه های ارتکاب سرقت، مبارزه قاطعانه با سرقت و افزایش دستگیری مجرمان،کاهش منافع حاصل از جرم و جاذبه زدایی ارتکاب سرقت بوده تا از این طریق در تصمیم گیری سارقان بالقوه سهیم باشیم.


 **سرقت، بحران اصلی کشورها
 ˈسعید منتظرالمهدی معاون اجتماعی نیروی انتظامی با بیان این که سرقت از بحران های اصلی کشورها است، می گوید: در سال 2013 میلادی نیز در کشورهای پیشرفته آلمان، انگلیس و ژاپن آمار سرقت ها پنج برابر شد در حالی که این آمار در ایران کمتر از پنج برابر بوده است.


 منتظرالمهدی، بحران اقتصادی را از مولفه های اصلی افزایش سرقت در کشورها برشمرده و می گوید: در سرقت سهم پلیس، شهرداری، اداره برق، بهزیستی، آموزش و پرورش، دانشگاه ها و سایر دستگاه ها متفاوت است و بر این اساس باید دید پلیس در این زمینه به چه میزان سهم دارد؟ زیرا نباید پلیس را در سرقت ها مقصر دانست بلکه باید به تمام مولفه های تاثیرگذار در وقوع سرقت ها توجه کرد.


 وی، مولفه های سرعت، فرصت و سهولت را در بروز سرقت موثر عنوان کرده و می گوید: تنها مولفه سرعت به دزدان مرتبط است و مولفه های سهولت و فرصت را دیگران برای دزدان فراهم می کنند.


 او اضافه می کند: مردم در کاهش سرقت ها سهم دارند و لذا باید آموزش های لازم را برای کمک به نیروی انتظامی فرا بگیرند.
 منتظرالمهدی می گوید: سرقت پدیده ای اجتماعی است براین اساس باید با آن با برخورد اجتماعی ورود کنیم تا مشکلات در این زمینه حل شود.
تدبیر بازرگان چگونه نخست‌وزیر شد Sat Feb 04 09:08:18 IRST 2017
تدبیر روحانی، رئیسی و قالیباف هر کدام نسبت به هم چند درصد آرا فاصله دارند Sun May 14 08:52:21 IRDT 2017
تدبیر با انجام این کارها در سال 96 حال و هوایتان از این رو به آن رو می‌شود! Sat Mar 04 20:50:00 IRST 2017
تدبیر 12 هزار میلیارد تومان بدهى بابک زنجانى با در نظر گرفتن حداقل سود Sun May 21 13:49:49 IRDT 2017
تدبیر کنایه سرپرست پرسپولیس به تراکتور درباره نوراللهی و عالیشاه Wed Dec 21 21:46:27 IRST 2016
تدبیر عکس / وقتی نخست وزیران 4 کشور رسما ترامپ را مسخره می‌کنند Wed May 31 15:07:41 IRDT 2017
تدبیر روحانى درباره 100 روز اول چه گفته بود؟ Tue Apr 11 10:37:11 IRDT 2017
تدبیر دختری که اردوی دیشب پرسپولیس را بهم ریخت (گزارش تصویری) Thu Feb 16 11:25:18 IRST 2017
تدبیر داروی قلب «دیگوکسین» موجب افزایش ریسک مرگ برخی بیماران می شود Sat Mar 25 01:30:00 IRDT 2017
تدبیر عکسی کمتر دیده شده از امام خمینی در حال مطالعه روزنامه Tue Feb 21 10:54:13 IRST 2017
تدبیر آتش سوزی پتروشیمی انتخاب بدون تلفات جانی مهار شد Sat Feb 11 08:20:00 IRST 2017
تدبیر اردوغان: اروپایی‌ها سرشان به کار خودشان باشد/بعد از رفراندوم در روابط با اروپا بازنگری می‌کنیم Wed Mar 22 01:50:00 IRDT 2017
تدبیر توصیه پورمختار به اصولگرایان Mon May 29 11:56:27 IRDT 2017
تدبیر فیفا به نفع سردار آزمون رای داد Thu Jan 26 16:24:42 IRST 2017
تدبیر احمدتوکلی: قالیباف به نفع رئیسی کنار می‌رود /اصولگراها،به دنبال دومرحله ای شدن انتخابات هستند Mon May 08 09:14:31 IRDT 2017
تدبیر به او گفتم که چه کار کند، اما گوش نداد / اگر این طور است، ما به جای انگلیس، با اتحادیه اروپا مذاکره می‌کنیم Fri Jul 13 10:22:23 IRDT 2018
تدبیر شرکت های اروپایی تنها بازنده تحریم های امریکا علیه ایران Sun Aug 19 10:36:04 IRDT 2018
تدبیر کشف بسته مشکوک در مرکز بروکسل Sun Apr 30 07:00:00 IRDT 2017
تدبیر نیازمند قانون جامع فعالیت های سیاسی در انتخابات هستیم/ قانون احزاب بازنگری شود Thu Feb 16 17:36:23 IRST 2017
تدبیر سیل مخاطره دائمی پایتخت است Wed Apr 19 19:26:27 IRDT 2017
تدبیر عربستان از مرگ برادر ملک سلمان خبر داد Thu May 04 11:16:37 IRDT 2017
تدبیر ریزش دیوار ساختمان/مرگ یک کارگر+تصویر Wed Feb 15 23:38:42 IRST 2017
تدبیر لباس دختر ترامپ سوژه روز رسانه‌ها شد! +تصویـر Fri Apr 21 18:27:33 IRDT 2017
تدبیر تشکیل بازار آب در پرونده خاموش! Fri Mar 31 10:50:00 IRDT 2017
تدبیر اینفوگرافیک/ تورم اسفندماه 95 و مقایسه با سال های 92، 93 و 94 Thu Mar 23 02:45:00 IRDT 2017
تدبیر خاطره رهبری از روز برفی و سردی که امام در بیمارستان قلب تهران بستری شد Mon Jan 23 08:00:00 IRST 2017
تدبیر بدهی خارجی ایران چقدر است؟ Tue Jul 11 04:20:00 IRDT 2017
تدبیر عکس/ قدیمی‌ترین پرچم ایران Tue Apr 18 00:10:00 IRDT 2017
تدبیر عمانی‌ها سر مربی الهلال کلاه گذاشتند! Tue Feb 21 07:46:57 IRST 2017
تدبیر فردی که در این پرونده فرار کرده است، متهم ردیف 3 است Sun Jul 15 10:04:31 IRDT 2018
تدبیر عکس/ ماکت برفی جالب اهالی رشت Mon Feb 20 13:35:46 IRST 2017
تدبیر انتقاد توییتری هاشمی‌طبا از اصولگرایان +تصویر Fri Jul 21 03:00:00 IRDT 2017
تدبیر احساس خطر اسرائیل از تاسیس پایگاه دریایی ایران در سوریه Thu Mar 16 03:01:16 IRST 2017
تدبیر اعلام پول نفتی جدید از سوی مادورو/ هجوم مردم برای خرید و انبار مایحتاج اساسی از ترس ابرتورم 1 میلیون درصدی (+عکس) Sat Aug 18 14:04:14 IRDT 2018
تدبیر دختر بازیگر معروف سینما خودکشی کرد +عکس Wed Apr 05 10:52:25 IRDT 2017
تدبیر امروز آخرین مهلت دریافت کارت آزمون دکتری 96 Thu Feb 23 11:35:12 IRST 2017
تدبیر هواپیمای هیبریدی بوئینگ در راه هستند Sat Apr 08 10:20:00 IRDT 2017
تدبیر کرملین: اوکراین بخشی از توافق با ترامپ نخواهد بود Thu Feb 09 19:05:00 IRST 2017
تدبیر تتلو، دبیر و جدیدی در یک قاب! Sat May 27 09:42:55 IRDT 2017
تدبیر هیئت 5 نفره‌ ایران پنجم اسفندماه به عربستان اعزام می‌شوند/برای بیمه اصحاب رسانه 40 میلیارد تومان به تأمین اجتماعی بدهی داریم Fri Feb 17 03:30:00 IRST 2017
تدبیر بانک مرکزی تنها مقصر مشکلات موسسات مالی و اعتباری نیست Thu Jul 20 08:00:00 IRDT 2017
تدبیر کارنامه تجارت خارجی ایران در سال 95 منتشر شد Fri Mar 31 13:21:06 IRDT 2017
تدبیر گزارش ستاد انتخابات کشور از روز دوم ثبت نام داوطلبان انتخابات شوراها Wed Mar 22 06:00:00 IRDT 2017
تدبیر به ترکیه نروید، ناامن است Sat Mar 11 12:08:33 IRST 2017
تدبیر 10محور مواصلاتی کشور مسدود است/مه گرفتگی در خراسان شمالی و مازندران Tue Apr 25 10:27:25 IRDT 2017
تدبیر بخشش 6 اعدامی در کرمان Wed Feb 15 10:00:19 IRST 2017
تدبیر موضع پرویز پرستویی در انتخابات مشخص شد/ عکس Sun Apr 23 10:47:45 IRDT 2017
تدبیر گوشی تاشو و انعطاف پذیرسامسونگ آخر امسال می‌آید / عکس Fri Feb 10 14:21:07 IRST 2017
تدبیر خدمات ویژه اسنپ برای بانوان آغاز به کار کرد Tue Jul 11 16:08:00 IRDT 2017
تدبیر هواپیماهای روس به سبد خرید ایران اضافه می‌شوند؟ Tue Apr 04 12:55:03 IRDT 2017
تدبیر اظهارات امیر دولاب، فردوسی‌پور و ترامپ درباره دربی سرخابی‌ها! Sun Feb 12 09:17:03 IRST 2017
تدبیر تشکر احسان علیخانی از یک دزد /تصویـر Mon Jan 02 23:06:00 IRST 2017
تدبیر باکس تبلیغاتی کلاه قرمزی تاکنون 25 میلیارد تومان در آمد داشته است Sun Mar 19 08:40:00 IRST 2017
تدبیر تأیید حکم «نازنین زاغری» در دادگاه تجدیدنظر Wed Apr 26 10:33:30 IRDT 2017
تدبیر دستکاری بیش از 2.5 میلیون رای در همه‌پرسی ترکیه Wed Apr 19 02:45:00 IRDT 2017
تدبیر بهترین خودروی سال 2017 مشخص شد Tue Apr 18 01:00:00 IRDT 2017
تدبیر گفت وگو با 2سارق مسلح،لحظاتی قبل از اعدام/مشکل مالی نداشتیم/خودمان را از همه باهوشتر می دانستیم Tue Jan 31 07:41:48 IRST 2017
تدبیر بحران در آذربایجان/ تعداد کشته‌های سیل به 17 نفر رسید/ 14 کشته در آذرشهر، 3 کشته در عجب‌شیر Sat Apr 15 11:30:55 IRDT 2017
تدبیر دست‌های پشت پرده و سفارش‌های خاص تفحص از شهرداری تهران را متوقف کرده است Mon Feb 13 19:19:43 IRST 2017
تدبیر شورای نگهبان رکورد خود را شکست/ بررسی پرونده 327 نامزد انتخاباتی در یک روز Fri Apr 21 13:44:54 IRDT 2017
تدبیر مستندهای انتخاباتی 6 نامزد ریاست‌جمهوری را چه کسانی می‌سازند؟ Tue May 02 04:20:00 IRDT 2017
تدبیر یک ریاضیدان ایرانی دیگر برنده جایزه فیلدز شد Wed Aug 01 21:41:22 IRDT 2018
تدبیر رفتار یکسویه صدا و سیما موجب تحریک احساسات ضد ظلم ملت ایران است Wed May 17 15:40:44 IRDT 2017
تدبیر ترکیب پرسپولیس برابر الوحده اعلام شد Tue Feb 28 16:05:38 IRST 2017
تدبیر دیزنی 50 میلیون دلار بابت مرگ «کری فیشر» غرامت می گیرد Sun Jan 01 14:55:48 IRST 2017
تدبیر تصویر/ شورشی در کاخ سفید Sat Feb 04 09:35:50 IRST 2017
تدبیر چرا ترامپ برای احمدی‌نژاد و دلواپسان ایرانی چهره‌ای جذاب است؟ Wed Mar 01 14:08:50 IRST 2017
تدبیر تصاویری از آخرین حضور افشین یداللهی در خانه ترانه Wed Mar 15 16:01:46 IRST 2017
تدبیر ادعاهای واهی «آلبرایت» علیه ایران Mon Feb 20 04:20:00 IRST 2017
تدبیر نرخ خدمات خشکشویی گران نمی‌شود + قیمت‌ها Sat Feb 11 07:48:55 IRST 2017
تدبیر اهدای لوح فروشنده بدون حضور فرهادی Sun Feb 26 15:20:21 IRST 2017
تدبیر ماهی گیری ترکیه از بحران قطر؛ از سرباز تا صادرات مواد غذایی Sat Jun 24 03:15:00 IRDT 2017
تدبیر اولین سرلشگر زن سوری معرفی شد Sun Jul 02 19:21:00 IRDT 2017
تدبیر مجلس عوام انگلیس به خروج از اتحادیه اروپا رأی داد Thu Feb 09 09:50:51 IRST 2017
تدبیر الهه احمدی در رده هفتم جهان باقی ماند Sat Apr 01 10:30:00 IRDT 2017
تدبیر علوی: تجهیزات امنیتی از سوی وزارت اطلاعات به پاستور وارد شده است Wed Feb 01 11:39:55 IRST 2017
تدبیر عکس/ پیانو نوازی پوتین در چین Sun May 14 14:50:50 IRDT 2017
تدبیر "دختر چاق" چینی در آسمان / تصاویر Tue Mar 07 17:08:58 IRST 2017
تدبیر حضور جهانگیری در راهپیمایی حاشیه‌ساز شد Fri Jun 23 17:51:22 IRDT 2017
تدبیر زنده خارج کردن یک کارگر از زیر آوار مترو قم Thu Feb 09 17:25:00 IRST 2017
تدبیر بیانیه گرامیدشت سالروز ارتحال امام خمینی(ره) Thu Jun 01 16:35:57 IRDT 2017
تدبیر آیت‌الله مکارم شیرازی: مطلقاً درباره حضور یا عدم حضور کاندیداها اظهارنظر نکرده‌‌ایم Wed Apr 12 02:45:00 IRDT 2017
تدبیر بسته مشکوک، فرودگاه بین المللی سوئد را به تعطیلی کشاند Tue May 23 10:25:30 IRDT 2017
تدبیر آمریکا از احتمال تجهیز متحدان خود به سلاح اتمی خبر داد Sat Mar 18 10:10:00 IRST 2017
تدبیر فتوای زنان روحانی مسلمان اندونزی برای افزایش سن ازدواج دختران Sat Apr 29 08:42:39 IRDT 2017
تدبیر بازیگر معروف هالیوودی، داستان‌نویس شد! +عکس Wed Feb 22 10:46:35 IRST 2017
تدبیر صدور دستور جلوگیری از تجمع مقابل منزل احمدی‌نژاد /هشدار درباره برگزاری تجمع‌های انتخاباتی زودهنگام Fri Apr 14 13:17:23 IRDT 2017
تدبیر پرونده قتل«ستایش» دوباره به دادگاه می‌رود/ 17خرداد، رسیدگی به ارش البکاره و مهر المثل Wed Apr 05 12:21:25 IRDT 2017
تدبیر بدترین‌های سینما در سال 2016 چه کسانی بودند؟ Tue Jan 24 12:51:57 IRST 2017
تدبیر فعالیت‌های مثبت دولت را وارونه جلوه می‌دهند/ مردم پاسخ صدا وسیما را خواهند داد Sat Apr 08 12:11:19 IRDT 2017
تدبیر زیر و بم امضای تفاهم نامه‌های ایران و غول‌های نفتی جهان Sun Apr 02 13:40:06 IRDT 2017
تدبیر تیم ایران نایب قهرمان آسیا و اقیانوسیه شد Sun May 28 19:46:56 IRDT 2017
تدبیر چرا ترکیه از مواضع ضد ایرانی در کمتر از یک هفته عقب نشست؟ Thu Mar 02 10:30:17 IRST 2017
تدبیر کشف اتمسفر در اطراف یک سیاره شبیه زمین Fri Apr 07 16:16:53 IRDT 2017
تدبیر بنزین بر سر دوراهی افزایش قیمت یا بازگشت سهمیه‌بندی Fri Jul 21 14:15:11 IRDT 2017
تدبیر تذکر مهم تابش خطاب به جهانگیری Wed Jul 05 09:10:00 IRDT 2017
تدبیر با پشتوانه رای مردم در ایجاد رونق اقتصادی و برطرف کردن تمامی آثار حوادث 88 توجه ویژه‌ای داشته باشید Sat May 20 14:47:23 IRDT 2017
تدبیر کدام رسانه‌ها بیشترین تخلف انتخاباتی را داشتند؟ Wed May 03 15:39:55 IRDT 2017
تدبیر اسحاق جهانگیری به توییتر پیوست Wed May 03 13:36:25 IRDT 2017
تدبیر مقام آمریکایی: ترامپ مجوز حمله به یمن را صادر کرد Mon Jan 30 07:10:00 IRST 2017
بولتن نیوز صحبت‌های منصوریان با بازیکنان و انجام تمرین در زمین الاهلی Thu Feb 23 19:52:11 IRST 2017
اعتبار نیوز روند کاهشی قیمت ارزهای پرطرفدار طی یک هفته Sat Feb 10 12:50:00 IRST 2018
ساعت24 بازی با تراکتورسازی شش امتیازی است/ پازل استقلال باید تکمیل شود Sun Apr 16 13:36:33 IRDT 2017
خبرگزاری فارس تأسیسات دریایی گربه‌سیاه گیتی‌پسند/ شاگردان شمس فرصت کاهش اختلاف با صدر را از دست دادند Mon Nov 20 19:00:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس جرئیات درگیری در کمپ تیرانای منافقین Sun Mar 12 10:15:00 IRST 2017
تابناک پایان رای‌گیری انتخابات در ترکیه Sun Jun 24 19:49:24 IRDT 2018
جماران مهمترین اولویت دولت در شهرستان دیرتوسعه اشتغال است Wed May 02 14:29:16 IRDT 2018
تابناک روزنما: ساحل سرخ خلیج فارس Tue May 01 02:46:22 IRDT 2018
598 «الجبیر» بار دیگر علیه ایران لب به یاوه‌گویی گشود Fri May 19 12:02:31 IRDT 2017
روزنامه دنیای اقتصاد چگونه وزن ایده‌آل داشته باشیم؟ Sat Jan 13 07:29:45 IRST 2018
نامه نیوز اظهارات عجیب و جنجالی شاه اردن/ ترامپ عبدالله دوم را خرید! Sat Jan 27 21:48:24 IRST 2018
صراط فروش آرامکو عربستان به بن بست خورد Mon Feb 20 14:03:31 IRST 2017
خبرگزاری فارس برای دفاع از حریم سربازِِ جهان‌وطنِِ روح‌الله Sun Nov 05 12:34:00 IRST 2017
خبرگزاری مهر ایران، جزیره ثبات در منطقه پرتلاطم خاورمیانه Sat Jul 22 12:03:29 IRDT 2017
پارسینه واکنش فلاحت پیشه به صحبت‌های اخیر پمپئو Sun Nov 11 09:03:46 IRST 2018
ایانا کاهش پروتئین گندم، برنج و محصولات اصلی تحت تاثیر تغییرات اقلیمی Fri Mar 17 12:18:12 IRST 2017
ایران آنلاین انتشار تصاویر زنان در اینستاگرام Fri Feb 09 18:19:30 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران اعلام جدول خاموشی روز یکشنبه در استان سمنان Sun Aug 05 08:48:10 IRDT 2018
تیتر نیوز اگر از اعتبار مجوزها مطمئن نشویم، پیش پرداخت هواپیماهای جدید را نمی‌پردازیم Wed Jan 17 13:04:27 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم قزوین| تشکیل شعب قضایی ویژه برخورد با حرمت‌شکنان ماه رمضان Thu May 17 14:42:30 IRDT 2018
پارسینه فرنگی‌کاران ایران با پیروزی استارت زدند Sat Aug 05 13:24:42 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران افشای راز جنایت خانوادگی و سرنوشت تلخ پدر در کمد دیواری! Tue Oct 10 09:47:07 IRST 2017
انصاف واکنش رهبری به خانه‌نشینی احمدی‌نژاد چه بود؟ Wed Aug 22 12:25:23 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران خیمه های معرفت،نگاه درستی از دین به مردم ارائه می دهد Mon Apr 02 10:09:29 IRDT 2018
ورزش 3 عاقبت توهم خوش تکنیکی برای دروازه بان Wed Apr 19 22:32:00 IRDT 2017
اقتصاد آنلاین پتانسیل ایران برای راه‌اندازی بوتیک ‌هتل‌‌ها Mon Jan 02 01:15:40 IRST 2017
افکارخبر جزئیات قرارداد جدید آقای گل پرسپولیس Sun Feb 18 06:40:00 IRST 2018
آنا مشکلات لنج داران آبادان بررسی شد Tue Feb 21 15:05:00 IRST 2017
دفاع مقدس کتاب «فاشیسم؛ یک اخطار» منتشر شد Sun Jul 22 14:12:16 IRDT 2018
بولتن نیوز ویژگی‌های مهم یک کفش استاندارد Sat Apr 29 11:52:53 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی برداشت لیموترش از باغ های منوجان آغاز شد Mon Aug 08 13:18:00 IRDT 2016
عصر خبر آلبوم صوتی زعفران را بشنوید/ عرض ارادت به محضر امام رضا (علیه السلام) Wed Aug 02 13:56:37 IRDT 2017
خبر گزاری دانا جبران فقر فضای آموزشی کشور در سال جدید/ ادامه نوسازی مدارس در برنامه 5 ساله Sun Mar 05 06:59:43 IRST 2017
جماران پنج شکارچی متخلف در شهرستان کوثر دستگیر شدند Thu Sep 27 12:11:02 IRST 2018
خبرگزاری مهر 310 فضای آموزشی در زنجان استاندارد سازی شده است Tue Aug 16 12:22:54 IRDT 2016
باشگاه خبرنگاران برگزاری مراسم گرامیداشت شهید حججی در بیرجند Sun Aug 20 13:59:16 IRDT 2017
خبر گزاری دانا نبایدهای بعد از طلاق Mon Aug 14 07:46:54 IRDT 2017
فرارو علت واقعی بازداشت احمد شیخ‌زاده افشا شد Tue Feb 06 13:39:24 IRST 2018
عصر ایران طارمی: آماده شروع قوی با الغرافه هستم Mon Jan 22 17:18:59 IRST 2018
خبرگزاری دانشجو ترامپ به وزارت دادگستری و اف بی آی اولتیماتوم داد Fri Aug 31 10:14:45 IRDT 2018
خبرگزاری مهر یادداشت مولاوردی در پی قتل دختر جوان خویی توسط پدرش Sun Jun 26 08:50:56 IRDT 2016
واحد مرکزی خبر ال گور، معاون اسبق ریاست جمهوری آمریکا کناره‌گیری ترامپ را خواستار شد Fri Aug 18 21:30:46 IRDT 2017
تابناک انتقاد لاریجانی از عدم همکاری انگلیس پس از برجام Sat Dec 09 22:03:15 IRST 2017
آفتاب «طاقباز» آماده نمایش شد Tue Jul 18 19:21:20 IRDT 2017
جماران کمالوند: نمی‌توانیم برزای را جذب کنیم Thu Aug 10 15:11:18 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران تجلیل از افتخار آفرینان پاراآسیایی فارس توسط استاندار Wed Oct 24 16:20:30 IRST 2018
واحد مرکزی خبر ترویج فرهنگ استاندارد در مدارس روستایی فارس Wed Apr 19 15:44:46 IRDT 2017
آفتاب ایران حضور مخترعان در نمایشگاه  لوازم و تجهیزات پلیسی، امنیتی و ایمنی Sat Sep 29 09:50:15 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران گرشاسبی: برای جذب بازیکن منتظر برانکو هستیم/ هنوز بازیکنی درخواست رفتن نکرده است Wed Nov 14 13:50:06 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی انتخاب شهردار توسط مردم یا شورای شهر؟/دیدگاه موافقان و مخالفان درقم Sun Feb 19 13:18:00 IRST 2017
خبرگزاری حوزه تصاویر/ دیدار اعضای انجمن فقه و حقوق اسلامی حوزه با آیت الله العظمی جوادی آملی Thu Mar 09 15:02:00 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم گرگان| فرهاد قائمی مشعل سومین المپیاد ورزشی استان گلستان را روشن می‌کند Thu Apr 19 15:46:46 IRDT 2018
جوان آنلاین روسیه: از این پس هر هواپیمایی را در غرب فرات می‌زنیم Mon Jun 19 22:00:03 IRDT 2017
تابناک شاه کلید مقابله با شیوع مصرف مواد دخانی Fri Oct 27 15:11:16 IRST 2017
خبرگزاری فارس روحانی وارد پاکستان شد Tue Feb 28 15:44:00 IRST 2017
اعتدال جنتی: روحانی اهل استعفا نیست Sun Jun 10 12:40:58 IRDT 2018
مشرق نیوز مدیران بازنشسته‌ای که هنوز مسند ریاست را رها نکرده‌اند +جدول Mon Nov 19 13:36:12 IRST 2018
خبرگزاری شبستان 4 هزار و 153 اتوبوس فرسوده در تهران وجود دارد Sat Jul 28 16:14:00 IRDT 2018
خرداد نیوز تصاویری از تحویل اولین صندوق‌های الکترونیک اخذ رای Thu May 18 14:27:12 IRDT 2017
همشهری آنلاین افزایش حضور نظامی آمریکا از افغانستان تا سوریه Sat Mar 11 04:30:00 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم 2 ایستگاه پایش آلودگی در خراسان جنوبی راه‌اندازی می‌شود Tue Sep 25 15:51:33 IRST 2018
تدبیر و امید پشت پرده های دلار 7 هزار تومانی Thu Jun 21 10:31:26 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران تبدیل اهواز به الگویی برای شهرستان‌های خوزستان Fri Apr 20 11:16:29 IRDT 2018
آریا مدیران باید با سیاست های دولت همسو باشند Tue Aug 21 22:48:46 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم تلاش تکفیری‌ها برای برگزار نشدن عید غدیر در یمن با شکست مواجه شد Sat Sep 09 18:27:46 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران 13 آبان امسال؛ روز برائت از ترامپ،‌سردمدار نظام ظالمانه آمریکا Thu Nov 01 13:04:19 IRST 2018
تابناک اخراج سه تماشاچی دختر از ورزشگاه توسط پلیس Fri Apr 13 22:12:01 IRDT 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا آقایان کاندیداها!سوء استفاده از نام شهداء را متوقف کنید Sat Mar 25 15:54:01 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی امام جمعه یزد: ترور و حذف شخصیت های اثرگذار نظام از اهداف جبهه استکبار است Fri Jun 30 20:11:00 IRDT 2017
خبرگزاری مهر مردم می‌توانند با حضور در صحنه کلید حل مشکلات را به دست بگیرند Fri Apr 21 15:51:27 IRDT 2017
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین داعش مسئولیت حمله تروریستی لندن را برعهده گرفت Thu Mar 23 20:18:47 IRDT 2017
پارسینه اعلام محدودیت‌های ترافیکی جاده چالوس Wed Aug 30 12:32:45 IRDT 2017
گرداب هک درب اتاق‌های مسافران Tue Jan 31 16:30:01 IRST 2017
تی نیوز دلایل اصلی مرگ و میر تهرانی ها در سال 96 Sun Apr 15 06:23:35 IRDT 2018
فردا آخرین نظرسنجی در زمینه انتخابات کنگره Mon Nov 05 00:45:01 IRST 2018
خرداد نیوز آخرین وضعیت سرباز مفقود شده مرزبانی از زبان سردار مومنی Sat Apr 29 16:55:26 IRDT 2017
عصر ایران تقدیر آیت‌الله نوری همدانی از قالیباف: شما امتحان‌های خود را به‌خوبی پس داده‌اید/ پست و جایگاه مهم نیست Thu Feb 01 14:57:34 IRST 2018
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آیین گرامیداشت روز خبرنگار در شهرستان لالی برگزار شد Wed Aug 15 18:54:50 IRDT 2018
جماران تیپ متفاوت امیر جعفری در فیلم رامبد جوان+ عکس Mon Sep 24 14:16:31 IRST 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا 65 پایگاه امداد و نجات هلال‌احمر در ایام نوروز برپا می‌شود/ فعالیت 1000 داوطلب جوان در ایستگاه‌های سلامت Tue Mar 14 16:14:26 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران تخصیص مبلغ 4/4 میلیارد دلار به منظور توسعه میادین نفتی   Sat Jan 27 20:05:21 IRST 2018
شفاف پیگیری مطالبات دختران شین آبادی ادامه دارد Mon Jul 30 15:27:01 IRDT 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا سبک زندگی اسلامی تضمین کننده زندگی مشترک سالم و بالنده است Tue Feb 14 11:20:45 IRST 2017
خبرگزاری شبستان ضرورت آمادگی سازمان حفاظت محیط زیست برای توسعه سواحل Wed Dec 27 11:00:00 IRST 2017
آفتاب ایران انتقاد دوباره آیت الله جنتی به سلفی نمایندگان با موگرینی: عذرخواهی کرده و توبه کنید Thu Aug 10 22:32:10 IRDT 2017
خبرگزاری مهر 88 درصد اراضی کشاورزی زیر کشت پاییزه/کشت 490هزار هکتار گندم Sat Nov 03 10:07:09 IRST 2018
روزنامه کیهان رایزنی ظریف با رئیس‌مجلس عالی جمهوری خودمختار نخجوان Sat Apr 07 01:41:01 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران نیمه خرداد،آغاز نام نویسی کلاس اولی ها در قم/راه اندازی گشت های نظارتی Mon May 28 17:17:35 IRDT 2018
پارس فوتبال عکس ؛ صحنه ای که نشان می دهد همیشه داورها مقصر نیستند ! Tue Sep 26 13:17:11 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران سومی ایران در کشتی آزاد جوانان جهان/ نبرد آمریکا و روسیه برای قهرمانی Wed Aug 02 15:49:08 IRDT 2017
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین 57 درصد شرکت کنندگان کنکور خانم هستند Sun Jun 24 18:15:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی افت ارزش 22 ارز بانکی Sat May 06 14:51:00 IRDT 2017
یک ورزش احتمال سفر شاگردان کرانچار به عراق Sat Jun 30 18:56:10 IRDT 2018
خرداد نیوز عراق بار دیگر پشت ایران و حزب‌الله درآمد Thu Dec 28 15:49:50 IRST 2017
عصر ایران هفتمین آیین اعطای تندیس ملی فداکاری دانشجویان ایران (عکس) Wed Dec 20 09:27:08 IRST 2017
جماران بسکتبال خوزستان شایستگی خود را به کشور ثابت کرده است Tue Nov 14 20:43:56 IRST 2017
فرهنگ نیوز ایران اقدام دادگاه کانادا را مغایر رویه بین‌المللی و مردود خواند Tue Jul 04 23:16:00 IRDT 2017
فرارو نصرالله: این یک پیروزی بزرگ بود Mon May 07 21:40:22 IRDT 2018
تدبیر 24 عقاب مونث آسیا! + عکس Sat May 19 09:50:33 IRDT 2018
تی نیوز جان باختن دومین مصدوم حادثه آتش سوزی شهرک صنعتی بابکان آمل + عکس Sun Apr 15 01:20:33 IRDT 2018