تدبیر - Sat Jul 01 15:28:51 IRDT 2017 نمایش خبر

تلفن همراه اولین طعمه سارقان/ راهکارهایی برای ردیابی گوشی‌های هوشمند

ایرنا نوشت: شاید خیلی از ما تجربه سرقت به هر نحوی را داشته باشیم، از سرقت های خرد گرفته تا به اصطلاح پلیس سرقت های «مهمه» که شامل سرقت از منزل، بانک، اماکن و وسائل نقلیه می شود، اما سرقت های خرد از جمله سرقت هایی است که شاید در طول روز بارها و بارها اتفاق بیفتد آن هم در پس بی دقتی که سارقان نسبت به آن آگاهی دارند.
 پلیس همواره می گوید سه مولفه، سرعت، فرصت و سهولت در بروز سرقت بویژه سرقت های خرد مهم است اما وقتی عرصه در این سه مولفه برای سارقان تنگ شود، به ندرت سرقت های آنها با موفقیت همراه خواهد بود.


 سارقان عکس العمل بالایی دارند چرا که از فرصت استفاده کرده و وقتی شرایط را برای آنها فراهم کنند، مقوله سهولت به میان می آید و این دو مولفه فرصت و سهولت، سبب عکس العمل سریع آنها و در نتیجه سرعت می شود.


 بر این اساس باید فرصت را از سارقان گرفته و با اقدامات پیشگیرانه راه را برای انجام سرقت فراهم نکنیم.


 یکی از سرقت هایی که به راحتی در کوچه و خیابان ها انجام می شود، کیف قاپی یا سرقت گوشی های همراه است به گونه ای که شاید برای خودمان اتفاق افتاده باشد یا در خیابان شاهد انجام اینگونه سرقت ها بوده ایم.


 از آنجایی که این روزها با توسعه تکنولوژی هر روز یک مدل گوشی پیشرفته و گران وارد بازار می شود، نباید دور از ذهن دانست که سرقت گوشی ها همراه کمتر شود بلکه شاید هر روز شمار این نوع سرقت ها افزایش یابد زیرا یکی از راحت ترین سرقت ها به شمار می رود و به هر میزان پلیس نظارت خود را بیشتر کند، فایده ای نخواهد داشت چرا که هر شهروندی باید پلیس خود باشد و در این زمینه اقدامات پیشگیرانه را مد نظر قرار دهد.


 با نگاهی اجمالی به سرقت هایی از جنس خرد، مثل گوشی همراه، پی خواهیم برد که عمدتا سارقان از بی دقتی مالباخته استفاده کرده و برای سرقت اقدام می کنند.


 یکی از سارقانی که دستبند قانون به دستانش بسته شده و پرونده سنگینی در زمینه سرقت گوشی تلفن همراه دارد، به این مساله اشاره کرده و می گوید: همواره در تمام سرقت ها به میزان توجه مالباختان دقت کرده ام، سرقت هایی موفق بوده که مالباخته توجهی به اطراف نداشته و کوچک ترین دقتی در مراقبت از گوشی تلفن همراه خود نیز نداشته و از این فرصت استفاده کرده و در کوچکترین زمان ممکن و بی آنکه مالباخته احساس خطری از محیط اطراف خود کند، اقدام به سرقت می کردم.


 اگر گفت و گویی با مالباختگان نیز داشته باشیم، متوجه خواهیم شد و حتی آنها نیز این مساله را تایید می کنند که متوجه اطرافم نبودم، ذهنم درگیر بود و...


 از آنجایی که مسیر ردیابی گوشی و شناسایی سارقان به گونه ای طولانی و وقت گیر است برخی از مالباختگان از مال خود گذشته و ترجیح می دهند درگیر این مسیرهای طولانی و به گفته خودشان بی نتیجه نشوند به همین دلیل است که سارقان بدون هیچ ترس و واهمه ای هر روز جسورتر شده و دست به این اقدام می زنند.


 گوشی همراه سعید جوان 23 ساله برای بار دوم طعمه سارقان گوشی های همراه شد، می گوید: یک گوشی گران قیمت سال گذشته خریده بودم در تاکسی جا گذاشتم بعد از گذشت یک ماه، فردی به منزل ما زنگ زد و گفت، گوشی شما را از فردی خریده ام و حاضرم این گوشی را با دریافت 450 هزار تومان به شما بفروشیم در حالی که گوشی ام را یک میلیون و 700 هزار تومان خریده بودم.


 وی ادامه می دهد: بعد از این تماس به دادسرا رفته و نامه ای به من دادند تا به اپراتور تلفن همراه داده شود تا گوشی همراه مورد ردیابی قرار گیرد، اما در نهایت گوشی خودم را از سارق خریداری کردم.


 این جوان ادامه می دهد: البته در مدتی که گوشی تلفن همراه ردیابی می شد، گوشی تلفن روشن بوده و در دست خودم بود اما گویا اصلا گوشی ام را ردیابی نکرده اند چون هیچ گونه تماسی از سوی پلیس با من گرفته نشد.


 برای دومین بار گوشی دیگری را که به تازگی خریداری کردم، سارقان در یکی از خیابان های اصلی تهران از من سرقت کردند.
 در حالی که به سمت مخالف یکی از خیابان اصلی و پرتردد تهران در حال حرکت و مکالمه بودم، ناگهان ضربه ای از پشت به سرم وارد و گوشی از دستم ربوده شده و سارقان با موتور متواری شدند.


 بلافاصله با 110 تماس گرفتم، بعد از تماس، موتور سوار پلیسی سریع به محل وقوع سرقت، رسیده و در حالی که در حال تهیه گزارش بود یکی از خودروهای نیروی انتظامی نیز خود را به محل رساند.


 زهره، خانمی حدودا 38 ساله است که گوشی تلفن همراهش را با مبلغ بالایی خریداری کرده بود، در حالی که پشت فرمان خودرو نشسته بود، مورد دستبرد قرار می گیرد.


 بعد از گذشت حدود یک ماه و طی کردن مراحل قانونی از طریق آگاهی و مرکز ردیابی گوشی دادسرا، تلفن همراهم ردیابی شد، سارق در یکی از شهرستان های استان تهران دستگیر شد و پس از تحویل سارق به دادگاه، پس از سه روز بدون هیچ دلیل و مدرک قانونی دال بر بی گناهی، این فرد آزاد شد.


 **روش های ردیابی گوشی های اندرویدی
 نکته قابل تامل در مورد سرقت گوشی های هوشمند و اندرویدی این است که قابل ردیابی هستند براین اساس لازم است تا مالباختگان حتما موارد سرقت را اطلاع دهند زیرا ضمن ردیابی این گوشی ها، محل های سرقت توسط پلیس شناسایی و این گونه محل ها برای سارقان نا امن می شود.
 پلیس در این زمینه دو راه توصیه می کند:


 **روش اول؛ استفاده از اکانت گوگل
 پیش نیاز این کار متصل کردن گوشی به اکانت «جی میل» است
 برای اینکه بعدا بتوانید از قابلیت 'Android Device Manager' که یکی از قابلیت‌های کاربردی گوگل است استفاده کنید حتما باید یکبار از گوشی اندرویدی خود وارد اکانت جی میل خود شوید.


 فرقی نمی‌کند از چه طریقی (جی میل، گوگل پلی، Maps، یوتیوب و ....)وارد اکانت خود شوید، فقط کافی است یکبار از طریق گوشی اندرویدی خود اطلاعات جی میل خود را وارد کرده باشید. در صورتی که گوشی شما گمشده باشد؛ می‌توانید با مراجعه به این لینک و وارد کردن اطلاعات اکانت خود مکان فعلی گوشی خود را با دقت بسیار خوبی شناسایی کنید.


 سه گزینه برای اقدامات بعدی وجود دارد:
 1-Ring: به مدت 5 دقیقه صدای زنگ گوشی شما پخش خواهد شد. این مورد برای مواردی مناسب است که گوشی شما در نقطه کوری گم شده و پیدا کردنش مشکل است با استفاده از این قابلیت می‌توانید گوشی خود را پیدا کنید.


 2- Lock: با استفاده از این قابلیت می‌توانید در صورت گم شدن گوشی، دستگاه خود را قفل کرده و برای آن رمزعبور بگذارید.


 3- Erase: این گزینه برای مواردی است که گوشی شما گم شده و اطلاعات بسیار حساسی در آن دارید که به شدت شما را نگران کرده است. توصیه می‌شود در چنین مواردی از این قابلیت استفاده کنید تا اطلاعات شما کلا از روی گوشیتان پاک شود.


 گوشی شما در صورتی توسط این قابلیت گوگل ردیابی خواهد شد که به اینترنت متصل شده باشد. در واقع مکان ارائه شده، مکانی است که آخرین بار گوشی شما آنلاین بوده است.


 مسلما بهره‌گیری از گوشی‌های هوشمند بدون اتصال به اینترنت فایده چندانی ندارد پس به احتمال زیاد گوشی شما بعد از سرقت نیز به اینترنت متصل خواهد شد. البته توصیه می‌شود اگر باتری گوشی شما ظرفیت کافی را دارا است همواره دیتای گوشی خود را روشن کنید تا در صورت گم شدن سریع‌تر بتوانید آن‌را ردیابی کنید.


 **روش دوم: استفاده از GPS
 پیش نیاز استفاده از این روش نصب نرم افزار 'GPS SMS Phone Finder' است. این نرم افزار را می‌توانید دانلود کنید. حال بعد از اینکه نرم افزار را بر روی گوشی خود نصب کردید در صورتی که گوشی خود را گم کردید از خط دیگری عبارت 'locateme YOUR_KEY' را به خط خود ارسال کنید. 'YOUR_KEY' در واقع رمز شماست که با اجرای اپلیکیشن باید آن را تعیین کنید مثلا اگر رمز شما Cat92 باشد باید عبارت locateme Cat92 را پیامک کنید. در این صورت اطلاعات مکان فعلی گوشی شما به صورت لینک برایتان ارسال خواهد شد. با وارد کردن این لینک در مرورگر می توانید مکان گوشی خود را بر روی نقشه مشاهده کنید.


 توجه داشته باشید باید حتما GPS گوشی شما روشن باشد تا بتوانید از این نرم افزار استفاده کنید. به این منظور می‌توانید همواره GPS خود را روشن نگه دارید و برای اینکه بعد از سرقت GPS شما خاموش نشود از اپلیکیشن‌های قفل گذاری استفاده کرده و بر روی تنظیمات خود پسورد بگذارید.


 در صورتی که مطمئن هستید گوشی شما به سرقت رفته و گم نشده است به هیچ‌ وجه شخصا به پیگیری موضوع اقدام نکنید و حتما از طریق مراجع ذیصلاح موضوع پیگیری شود.


 **مسیر ارتکاب سرقت را پرمخاطره کنید
 سرهنگ رضا معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا به شهروندان توصیه می کند با ایمن سازی محیط، دسترسی سارقان را به اموال دشوار کنند یا با نظارت دقیق بر روش های دسترسی به اموال و کنترل آن، رفع منافذ و نقاط ضعف، مسیر ارتکاب سرقت را پر مخاطره کرده و در نتیجه معادلات سارق را برهم زده و او را از ارتکاب جرم منصرف کنند.


 وی می افزاید: تکنیک دیگر پیشگیری از سرقت، افزایش خطر ارتکاب سرقت با کاهش گمنامی و ناشناختگی افراد در ساختمان یا محل است که از این طریق ورود افراد ناشناس و سارقان احتمالی، بهتر آشکار شود که البته استفاده از نگهبان یا مامور مراقب بویژه در منطقه های محله محور تاثیر بیشتری دارد.


 معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی آخرین تکنیک پیشگیری از سرقت را کاهش منافع ناشی از ارتکاب این جرم دانسته و می گوید: با ردیابی اموال مسروقه به جهت شناسایی سریع صاحبان آن و نیز کنترل خرید و فروش اموال دست دوم، رسیدن به این هدف را ممکن می کند.


 سرهنگ موذن اضافه می کند: اکثر سارقان بالقوه کاملا عقلانی اقدام کرده و برای رسیدن به هدف خود (سرقت) با موازنه سود و زیان، بررسی موقعیت ها و فرصت ها، از روش ها و شیوه های آسان و کم خطر استفاده می کنند.


 وی می افزاید: در این راستا افراد می توانند برای تغییر موقعیت های خاص که ارتکاب جرم در آن زیاد است با دشوار و پرخطر کردن و یا جاذبه زدایی، سارقان بالقوه را از ارتکاب سرقت منصرف کنند و آنان را مجبور به پذیرش این واقعیت کرده که منافع عدم ارتکاب جرم سرقت در وضعیت جدید، از ارتکاب آن بیشتر است.


 معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا به سه عامل ضروری برای ارتکاب سرقت اشاره کرده و می گوید: فرد دارای انگیزه (سارق بالقوه) که زمینه ارتکاب سرقت را داشته باشد و سپس بزه دیده بالقوه با بی مبالاتی، تحریک و در نهایت محیط پیرامونی زمینه و شرایط را برای ارتکاب و یا عدم انجام این جرم را برای مجرم فراهم می کند.


 به گفته سرهنگ موذن، در راستای کاهش اقدام به سرقت و ایجاد فرصت های موجود و نیز نامساعد کردن مقدمات ارتکاب جرم بایستی اقدامات پیشگیرانه حول سه محور مجرم، بزه دیده بالقوه و محیط پیرامونی انجام شود.


 این مقام انتظامی با بیان اینکه برای پیشگیری وضعی از جرم سرقت باید به دنبال کاهش فرصت های جرم بود، می گوید: دشوار کردن زمینه های ارتکاب سرقت، مبارزه قاطعانه با سرقت و افزایش دستگیری مجرمان،کاهش منافع حاصل از جرم و جاذبه زدایی ارتکاب سرقت بوده تا از این طریق در تصمیم گیری سارقان بالقوه سهیم باشیم.


 **سرقت، بحران اصلی کشورها
 ˈسعید منتظرالمهدی معاون اجتماعی نیروی انتظامی با بیان این که سرقت از بحران های اصلی کشورها است، می گوید: در سال 2013 میلادی نیز در کشورهای پیشرفته آلمان، انگلیس و ژاپن آمار سرقت ها پنج برابر شد در حالی که این آمار در ایران کمتر از پنج برابر بوده است.


 منتظرالمهدی، بحران اقتصادی را از مولفه های اصلی افزایش سرقت در کشورها برشمرده و می گوید: در سرقت سهم پلیس، شهرداری، اداره برق، بهزیستی، آموزش و پرورش، دانشگاه ها و سایر دستگاه ها متفاوت است و بر این اساس باید دید پلیس در این زمینه به چه میزان سهم دارد؟ زیرا نباید پلیس را در سرقت ها مقصر دانست بلکه باید به تمام مولفه های تاثیرگذار در وقوع سرقت ها توجه کرد.


 وی، مولفه های سرعت، فرصت و سهولت را در بروز سرقت موثر عنوان کرده و می گوید: تنها مولفه سرعت به دزدان مرتبط است و مولفه های سهولت و فرصت را دیگران برای دزدان فراهم می کنند.


 او اضافه می کند: مردم در کاهش سرقت ها سهم دارند و لذا باید آموزش های لازم را برای کمک به نیروی انتظامی فرا بگیرند.
 منتظرالمهدی می گوید: سرقت پدیده ای اجتماعی است براین اساس باید با آن با برخورد اجتماعی ورود کنیم تا مشکلات در این زمینه حل شود.
تدبیر ترکیه، مدیر عفو بین‌الملل را بازداشت کرد Thu Jul 06 13:30:05 IRDT 2017
تدبیر واکنش جالب «مهراب قاسمخانی» به کمپین «فرزندت کجاست؟!» Wed Aug 15 12:02:06 IRDT 2018
تدبیر آمادگی ایران برای افزایش صادرات نفت و گاز به اروپا Thu Feb 09 01:40:00 IRST 2017
تدبیر نگاه صدقه‌پروری بقایی Fri Mar 17 10:50:00 IRST 2017
تدبیر نشانه‌های پنهان سرطان کلیه Fri Mar 10 13:52:13 IRST 2017
تدبیر پارسا پیروزفر بهترین بازیگر مرد جشنواره تئاتر فجر شد Wed Feb 01 07:40:00 IRST 2017
تدبیر اعتراض جمشید مشایخی به ورزشکارانی که با پول بازیگر می‌شوند Sat Apr 08 14:00:45 IRDT 2017
تدبیر جراحی‌بینی از مد افتاد؛ چشم‌گربه‌ای و کپی از هنرپیشه‌ها رسید Wed Jul 12 13:45:42 IRDT 2017
تدبیر کاندیدای شورای شهر به پویش مردمی انتخابات بدون پوستر پیوست Fri Apr 28 14:51:16 IRDT 2017
تدبیر نگاه مثبت ایران به گسترش روابط با شورای همکاری Wed Mar 29 19:31:42 IRDT 2017
تدبیر امضای 12 سند همکاری در سفر وزیر بهداشت به هاوانا Thu Feb 16 03:45:00 IRST 2017
تدبیر حفاظت از مزارع کشاورزی با حفاظ لیزری/جلوگیری ازآفات بدون سم ممکن می‌شود؟ Mon Jun 26 12:43:36 IRDT 2017
تدبیر پیام تسلیت مدیرعامل خانه کتاب برای درگذشت کوروش اسدی Sat Jun 24 14:44:01 IRDT 2017
تدبیر ترامپ رییس جمهور شد! Wed Nov 09 10:21:11 IRST 2016
تدبیر ضرورت دفاع از دمکراسی انتخاباتی Wed May 10 05:30:00 IRDT 2017
تدبیر دیوید بکام و پسرش تصادف کردند Wed Mar 29 04:40:00 IRDT 2017
تدبیر درخواست عجیب آقاتهرانی از حامیان پایداری:نماز جعفرطیار بخوانید تا گزینه اصلح برای انتخابات پیدا کنیم Mon Mar 13 12:11:32 IRST 2017
تدبیر ترکیه با متهم کردن دیگران سیاست های مداخله جویانه و توسعه طلبانه خودرا توجیه می کند Mon Mar 27 09:30:00 IRDT 2017
تدبیر عزت سینمای ایران درگذشت Fri Aug 17 10:48:15 IRDT 2018
تدبیر هماهنگی خوبی بین قوا برقرار است؛ باید از این فرصت استفاده کنیم/ بودجه 96 بر اساس اقتصاد مقاومتی نوشته شده‌ است Fri Dec 23 13:04:00 IRST 2016
تدبیر کنایه وزیر خارجه عراق به عربستان: تروریستی از ایران نیامده است / ترس توجیهی ندارد Mon May 29 23:21:15 IRDT 2017
تدبیر بیژن مقدم: دولت دوازدهم جوان‌تر شود/ نادران: لاریجانی می‌خواهد در کابینه دوازدهم هم تاثیرگذار باشد Sat Jul 22 13:13:02 IRDT 2017
تدبیر عکس/ لیلا اوتادی و امین حیایی در پشت صحنه «ناردون» Sat Apr 29 15:11:14 IRDT 2017
تدبیر تبریک به فرهادی به سبک رامبد جوان Tue Feb 28 08:06:17 IRST 2017
تدبیر عذرخواهی سازمان سیا از ترکیه Sat Dec 17 23:47:08 IRST 2016
تدبیر ژست متفاوت خانم بازیگر/عکس Mon Apr 03 13:08:26 IRDT 2017
تدبیر وقتی مدیر مجموعه آزادی می‌گوید خدا رحم کرد! Tue Apr 04 12:57:59 IRDT 2017
تدبیر طارمی در رده پنجم بهترین‌های هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا+عکس Thu Mar 02 17:33:44 IRST 2017
تدبیر تصاویر / وداع با شهید آتش‌نشان گیلانی حادثه پلاسکو Tue Jan 31 11:43:15 IRST 2017
تدبیر پست معنادار سام درخشانى در پاسخ به حمید گودرزى! Tue Apr 04 10:16:51 IRDT 2017
تدبیر راهپیمایی علیه ترامپ در روز ملی روسای جمهور آمریکا (+عکس) Tue Feb 21 13:45:20 IRST 2017
تدبیر نمایش فیلمی با صحنه‌های غیرمتعارف Wed Feb 01 22:40:49 IRST 2017
تدبیر خواننده زیر زمین که با رئیسی دیدار کرد را نمی شناسم اما اصولگرایی پایبندی به آرمان های اسلامی است/ اطلاعی از ادامه فعالیت جمنا ندارم Wed May 24 19:38:22 IRDT 2017
تدبیر درانتخابات ریاست جمهوری سال92 چنددرصد مردم شرکت کردند؟/جمع آرای اصولگرایان چقدر بود؟ Sat Mar 25 13:46:17 IRDT 2017
تدبیر منطق استراتژیک جنگ ناخواسته ایران و آمریکا در خلیج فارس Mon Jan 30 02:58:59 IRST 2017
تدبیر حمایت بازیگر زن از بیکاران حادثه پلاسکو / عکس Thu Feb 02 10:58:03 IRST 2017
تدبیر عکس/ثبت نام بازیگر سینما و تلویزیون در انتخابات Wed Apr 12 17:54:17 IRDT 2017
تدبیر دستگیری عاملین گروگانگیری در شهر کرمان Tue May 02 16:20:55 IRDT 2017
تدبیر تبدیل شهرها به آلبوم عکس کاندیداها Tue May 23 14:57:48 IRDT 2017
تدبیر میرزاده چرا برکنار شد؟ Wed Apr 26 02:49:24 IRDT 2017
تدبیر آب که گل آلود می شود آرتیست های سینمایی هم عرض اندام می کنند/ آرتیست چیزی از مدیریت شهری می داند که اظهار نظر می کند؟! Sat Jan 28 13:47:30 IRST 2017
تدبیر آخرین لبخند از طبقه هفتم +عکس Mon Jan 23 14:39:18 IRST 2017
تدبیر بازتاب انتخابات ایران در رسانه های خارجی -2 / شگفتی های رقابت های انتخاباتی Mon Apr 24 15:17:06 IRDT 2017
تدبیر وزیر کشور: انتخابات، به مرحله دوم نمی‌رود / برای اعلام نتایج صحت و دقت را فدای زمان نمی‌کنیم Wed May 17 15:58:30 IRDT 2017
تدبیر برای جلوگیری از دسترسی دیگران به اکانت‌ شما در شبکه‌های اجتماعی این‌ توصیه‌ها را بخوانید Tue Jul 04 13:56:49 IRDT 2017
تدبیر استقبال رسمی روحانی از رییس جمهوری آذربایجان +عکس Sun Mar 05 13:24:07 IRST 2017
تدبیر دور جدید اکران فیلم‌های سینمایی آغاز شد Sat Feb 11 11:30:46 IRST 2017
تدبیر تمجید ژاوی از ایران Fri Jun 02 13:55:24 IRDT 2017
تدبیر ماموریت جدید رئیس مجلس به دیوان محاسبات برای اصلاح نظام بودجه‌ریزی Tue Apr 04 09:50:00 IRDT 2017
تدبیر تبریک انتخاب مجدد حسن روحانی به شیوه رییس کل بانک مرکزی Sat May 20 15:14:34 IRDT 2017
تدبیر فلاحت‌پیشه: ادعای‌ تخریب‌ اموال توسط‌ مأموران‌ بررسی می‌شود Wed Jul 04 00:22:10 IRDT 2018
تدبیر توصیه امام جمعه تهران درباره کابینه دوازدهم/مصدق قدرنشناس بود/پشت پرده بازی کویت علیه ایران مشخص است Fri Jul 21 17:50:28 IRDT 2017
تدبیر چه کسانی تخلف کردند؟/واکنش سخنگوی دولت به اتهامات دلواپسان درباره انتخابات Sun May 28 02:31:23 IRDT 2017
تدبیر چهارشنبه‌سوری در کانادا+تصاویر Wed Mar 15 17:39:15 IRST 2017
تدبیر شمار هویت های شناسایی شده حادثه پلاسکو به 16 نفر رسید Sat Jan 28 18:02:18 IRST 2017
تدبیر نخستین زنی که رهبر ارکستر ملی ایران شد Mon Aug 13 14:46:45 IRDT 2018
تدبیر ظریف: حرف و بیانیه بس است، از اتحادیه اروپا عمل می‌خواهیم/ واکنش به دیدار پوتین و ترامپ Wed Jul 18 09:25:28 IRDT 2018
تدبیر حقایقی عجیبی که در یک لیوان آب وجود دارد! Thu Apr 06 02:45:00 IRDT 2017
تدبیر ظرف 4 سال نمی‌توان درآمد کشور را 2,5 برابر کرد Sun Apr 23 10:17:11 IRDT 2017
تدبیر سیاستمدار باید وعده و وعید الکی بدهد! Mon May 15 18:04:19 IRDT 2017
تدبیر توصیف جالب پوتین درباره ترامپ: او شخصی دقیق و عقلانی است! Sun Jul 09 03:45:00 IRDT 2017
تدبیر تکذیب خبر پخش کلاه قرمزی از شبکه جم Sat Mar 18 10:40:00 IRST 2017
تدبیر تغییر لوگوی گوگل به مناسبت کشف سیاره‌های مشابه زمین + تصویر Thu Feb 23 21:30:23 IRST 2017
تدبیر اندکی صبر سحر نزدیک است Thu Apr 27 14:22:33 IRDT 2017
تدبیر عکس/ مردم تبریز برای روحانی سنگ‌تمام گذاشتند Mon May 15 10:51:02 IRDT 2017
تدبیر پیشنهاد زنده نبودن مناظره های انتخاباتی را شورای نگهبان داد یا دادستان کل کشور؟ Sat Apr 22 08:14:37 IRDT 2017
تدبیر عکس | پناهگاه درخشان کرم‌های شب‌تاب در عکس روز نشنال جئوگرافیک Tue Jul 25 13:33:43 IRDT 2017
تدبیر ادامه انتقادات از نامه احمدی‌نژاد به ترامپ /ارسال نامه غیر از راه‌های دیپلماتیک موجب وهن نظام است Fri Mar 10 15:24:01 IRST 2017
تدبیر حکم فرماندهی سرلشکر جعفری بر سپاه پاسداران تمدید شد Tue Jul 04 16:47:33 IRDT 2017
تدبیر بهانه جدید اماراتی‌ها برای لغو بازی دوستانه ایران با مراکش Sun Jan 01 07:00:00 IRST 2017
تدبیر رونمایی کرباسچی از گزینه اصلی کارگزاران برای شهرداری تهران Wed Jul 05 00:57:31 IRDT 2017
تدبیر برنامه‌ی خداحافظی عنایتی برابر استقلال در آزادی Sat Apr 08 11:58:05 IRDT 2017
تدبیر تحلیل بازیگر نقش «مختار» درباره کسانی که در انتخابات شرکت نمی‌کنند +عکس Sat May 13 11:06:22 IRDT 2017
تدبیر کامیون جان کارگر شهرداری را در روز طبیعت گرفت Mon Apr 03 09:07:50 IRDT 2017
تدبیر برنامه‌های شبکه‌های تلویزیون برای عید سعید فطر Sun Jun 25 02:30:00 IRDT 2017
تدبیر بابانوئل قاتل در کنار داعش در سوریه می‌جنگید Tue Jan 03 15:58:15 IRST 2017
تدبیر حضور نامزدهای اصولگرا تا پایان مناظرات انشقاق محسوب نمی شود/ انتخابات ریاست جمهوری 96 چند قطبی خواهد بود Sat Apr 08 15:11:48 IRDT 2017
تدبیر دستگیری جاعلان حساب های بانکی در کرج Mon Apr 10 13:00:27 IRDT 2017
تدبیر رونمایی از گوشی اسنشال، ساخت اندی روبین، مبدع اندروید / عکس Wed May 31 10:28:54 IRDT 2017
تدبیر این تصمیم ترامپ به‌نفع ایران است/نگرانی دموکرات‌ها و جمهوریخواهان از وزیرشدن «تیلرسون» Wed Dec 14 21:03:32 IRST 2016
تدبیر عجیب‌ترین اعدام‌های داعش در موصل Sat Mar 25 13:17:33 IRDT 2017
تدبیر زاکانی آماده خروج از جمنا؟ /رونمایی از اختلافات جدید Fri Mar 24 02:03:15 IRDT 2017
تدبیر پیروزی هامبورگ برابر لورکوزن Sat Feb 04 08:10:05 IRST 2017
تدبیر 10 حقیقت شگفت انگیز در مورد بیماری آلزایمر Fri Mar 03 19:16:21 IRST 2017
تدبیر سیلاب در جاده مهم اهواز - شوشتر/ مقام های خوزستان: فروریختن پل شایعه است Mon Mar 27 13:22:53 IRDT 2017
تدبیر توضیح کاخ سفید درباره دست ندادن ترامپ با مرکل Tue Mar 21 05:30:00 IRST 2017
تدبیر خواننده سرشناس پاپ در مراسم عروسی دختر اکبر عبدی/ عکس Mon Apr 10 14:03:21 IRDT 2017
تدبیر برانکو و رامین؛چالش مانکن بعد از داد و بیداد سر میز شام! Mon Feb 27 08:12:44 IRST 2017
تدبیر انتخابات نباید رادیکال شود/ وعده‌یارانه ها، توهین به مردم است Thu Apr 27 08:13:05 IRDT 2017
تدبیر جنایت جدید تروریست های داعش در موصل Mon Mar 27 13:28:52 IRDT 2017
تدبیر وعده کاهش قیمت میوه Wed Mar 29 16:19:35 IRDT 2017
تدبیر فضای انتخابات باید از شعارهای پوپولیستی به دور باشد/ مراجع ذی‌صلاح مراقب ویروس تفکر افراطی در انتخابات باشند Thu Mar 30 04:32:57 IRDT 2017
تدبیر قتل عضو جدید شورای شهر شال در نزاع گروهی/متهمان دستگیر شدند Fri Jun 02 14:22:42 IRDT 2017
تدبیر نحوه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا و کانادا Wed May 03 04:20:00 IRDT 2017
تدبیر افشاگری ترامپ درباره دارایی‌های ثروتمندان کاخ سفید Sat Apr 01 13:48:05 IRDT 2017
تدبیر جوابیه وزارت کار به ادعای یک کاندیدا در مناظره سوم Fri May 12 20:35:01 IRDT 2017
تدبیر استخدام آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی و مربیان پیش دبستانی در چه مرحله‌ای است؟ Sat May 06 10:18:34 IRDT 2017
تدبیر ضارب و عامل "تیراندازی" در کرمانشاه دستگیر شد Thu Feb 02 21:53:22 IRST 2017
تدبیر خودکشی یک جوان در حوالی قطار شهری مشهد! Sat Apr 22 17:29:34 IRDT 2017
تدبیر وزیر نفت: افزایش قیمت نفت برای اوپک تهدید است/ ایران و هند بر سر میدان فرزاد به توافق نرسیدند Wed Feb 22 01:20:00 IRST 2017
اقتصاد ایران آنلاین قیمت سیم‌کارت‌های دائمی اپراتور دوم نصف شد Sat Apr 29 10:39:22 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی بازگشت زئران اربعین از مرز شلمچه Fri Nov 02 13:02:00 IRST 2018
فرادید تصاویر/ رونمایی از کشفیات قاچاق Mon Aug 13 17:23:23 IRDT 2018
خبرگزاری نسیم ظریف خطاب به آمریکایی‌ها:‌ به ایرانی‌ها و تعهدات بین‌المللی احترام بگذارید Wed Aug 01 07:53:03 IRDT 2018
رجا نیوز افشای دست داشتن رژیم کودک کش سعودی در حمله تروریستی اهواز Wed Sep 26 15:10:03 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران تداوم وزش باد در زنجان Mon Mar 26 09:58:57 IRDT 2018
خبرگزاری فارس صادرات 141 میلیون دلاری کالا از گمرک زنجان Tue Oct 03 10:20:00 IRST 2017
جهان نیوز حجت الاسلام رئیسی بر سر مزار پدر رهبرانقلاب Sat Jul 07 10:08:52 IRDT 2018
آفتاب ایران افتتاح باند 29 راست فرودگاه مهرآباد Tue Oct 16 10:30:10 IRST 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا یکی از سهامداران کارخانه: راه اندازی GTL ابرکوه در گرو خلع ید از افراد ناتوان/ پروژه GTL آب لازم ندارد Mon Feb 27 15:13:06 IRST 2017
خبرگزاری فارس کاهش 18 درصدی تخلفات رانندگی به واسطه تلاش همیاران پلیس Sat Oct 06 14:17:02 IRST 2018
واحد مرکزی خبر زیرسازی 70 هزار متر مربع خیابان و معبر در لنده Sun Jul 08 18:22:14 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران 66درصد هزینه‌های بلندمدت سازمان تأمین اجتماعی به مستمری بازنشستگی اختصاص یافت Mon May 29 10:53:40 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران انجام زایمان طبیعی در 365 بیمارستان کشور Mon May 01 15:09:26 IRDT 2017
نود تی وی مدیر اجرایی یوونتوس: پیشنهادی برای هیگواین دریافت نکرده‌ایم Fri Jul 27 13:25:00 IRDT 2018
خبرگزاری فارس پسر شاه سابق عربستان هم شکنجه شده / بن سلمان یک تریلیون دلار باج می‌خواهد Sat Nov 18 10:36:00 IRST 2017
فردا عکس: اردوغان در مراسم عزاداری شب عاشورا Sun Oct 01 10:42:44 IRST 2017
واحد مرکزی خبر تخصیص اعتبارات طرح های بالای 80 درصد پیشرفت خراسان شمالی Wed Aug 01 10:45:20 IRDT 2018
آفتاب هر آنچه پس از کشیدن دندان باید بدانید Sat Sep 09 17:12:53 IRDT 2017
ایران آنلاین جان برنان: ترامپ خودشیفته و انتقام‌جو است Sat Dec 23 11:37:46 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی فولاد مبارکه خواهان کاهش تعرفه واردات کلاف های گرم و سرد شد Wed Nov 23 15:05:00 IRST 2016
باشگاه خبرنگاران ارسال گزاش تخلفات به تلفن همراه رانندگان Tue Mar 14 16:38:50 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران ویدئو / ساخت شیشه‌ای با قابلیت خودترمیمی Sun Dec 24 10:02:00 IRST 2017
خبرگزاری مهر دستگیری سارقان سریالی مغازه های بازار/کشف 4 هزار دست لباس دزدی Tue Sep 12 15:05:09 IRDT 2017
بی باک نیوز قبل از خواب چه سوره‌هایی بخوانیم؟ Sat Feb 25 19:15:01 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران تنبیه دانش آموزان معلم چینی را به دردسر بزرگی انداخت! +فیلم Mon Jan 21 07:01:12 IRST 2019
پرشین خودرو طارمی در پرسپولیس ماندنی شد Mon Jul 10 12:37:00 IRDT 2017
جهان نیوز موگرینی:به اجرای کامل و موثربرجام متعهدهستیم Mon Jul 02 20:14:57 IRDT 2018
پرشین خودرو /گزارش خبری/ چند خودروساز در کشور داریم؟ Sat Sep 09 18:56:00 IRDT 2017
جماران دیدگاه یک حقوقدان درباره «لایجه شفافیت»: منع قانونی برای شفافیت نداریم/ باید پرسید در کجا اگر قانون جدید نبود، نمی توانستند شفاف باشند؟/ طرح چنین لوایحی نمی تواند عنصر اساسی شفافیت و مقابله با فساد باشد Tue Jul 24 11:07:22 IRDT 2018
آفتاب ایران نشست خانه احزاب امروز برگزار می شود/ برگزاری کنگره ملی در بهمن ماه Mon Dec 04 09:06:05 IRST 2017
خبرگزاری فارس سفر وزیر ارتباطات به کرمانشاه با اعتراض جمعی از فرهیختگان کرمانشاهی مواجه شد/ آقای وزیر خوش آمدید اما مشکلات بیکاری جوانان در زمان محدود لاینحل است Fri Apr 21 12:34:00 IRDT 2017
یک ورزش نبرد دشوار نادر نصری با حریف قزاقی در جهانی جوانان + ویدیو Mon Aug 14 19:50:01 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران نشست خبری کامل منصوریان پیش از بازی با تراکتور + فیلم Thu Aug 10 19:21:26 IRDT 2017
افکارخبر بازدید نجفی از محلات پرخطر تهران Tue Aug 29 09:07:56 IRDT 2017
خبرگزاری بین المللی قرآن اعزام دانشجویان خواهر استان اردبیل به اردوی راهیان نور / دانشگاه محقق اردبیلی Wed Mar 08 15:42:58 IRST 2017
ایانا خوداتکایی 75 درصدی در تولید شکر؛ دستاورد اقتصاد مقاومتی و الگوهای مبتنی بر فناوری های نوین/ ورود ارقام جدید بذر چغندرقند از کشورهای اروپایی و صاحب تکنولوژی نظیر آلمان، فرانسه، بلژیک و هلند Tue Aug 01 09:43:52 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران مروری بر زندگی شیهد علی موحد دانش Sat Aug 05 09:05:04 IRDT 2017
جماران رئیس ستاد دهه فجر ابرکوه : رسانه ها مردم را از خدمات انقلاب آگاه کنند Wed Jan 31 14:21:33 IRST 2018
خبرگزاری فارس شب شعر «بی‌بی بی‌حرم» برگزار می‌شود Sun Feb 18 11:24:00 IRST 2018
تجارت نیوز روایت متفاوت از میزان قاچاق بنزین Tue Oct 16 09:59:37 IRST 2018
خبرگزاری فارس بُن کتاب بین دانش‌آموزان توزیع نمی‌شود/ تجهیز کتابخانه 1500 مدرسه Wed Apr 18 13:52:00 IRDT 2018
ایسکانیوز هومن سیدی: قصد ما این بود که فیلم را شبیه به پرواز ترسیم کنیم Tue Feb 06 18:20:00 IRST 2018
ساعت24 تدوین مصوبه جدید برای کنترل تبلیغات مزاحم Mon Feb 19 08:00:46 IRST 2018
میزان برگزاری اولین همایش ملی فرآورده‌های ساختمانی استاندارد Sat Feb 17 10:20:32 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی استقرار30 تکنسین اورژانس همزمان با شهرآورد پایتخت در ورزشگاه آزادی Mon Feb 26 17:36:00 IRST 2018
598 مخدری خوشمزه در کمین کودکان و نوجوانان! Sun Jan 29 14:59:57 IRST 2017
دفاع مقدس برقراری روزانه 33 هزار تماس با سامانه 110 پلیس تهران Wed Sep 12 10:52:58 IRDT 2018
ورزش 3 چالش دیدنی و جذاب ضربات پنالتی Fri Jan 27 23:49:45 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران شانزدهمین سالگرد ارتحال آیت الله عظمی صالحی مازندرانی و یادواره شهدای روحانیت شهرستان قایم شهر با حضور رییس قوه قضائیه Thu Jul 20 16:13:32 IRDT 2017
تابناک فرصت مطالعاتی ارشد کشور چک در دانشگاه فردوسی Fri Sep 07 10:07:06 IRDT 2018
دولت بهار جنگنده‌های سعودی همچنان یمن را بمباران می‌کنند Sun Jul 02 23:48:00 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران ویژگی‌های نامزد اصلح از نگاه مقام معظم رهبری +عکس Wed May 10 09:50:39 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران تجلیل از ایثارگران دشتستانی شرکت کننده در عملیات آزادسازی خرمشهر Thu May 25 12:14:19 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی مدیرکل نساجی وزارت صنعت: مشکلی در تامین پوشاک شب عید وجود ندارد Sun Dec 02 13:35:00 IRST 2018
ایران آنلاین پیش فروش سه ماهه سکه بسته شد Sun Apr 22 11:46:24 IRDT 2018
خرداد نیوز پروین: رسیدن پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا شاهکار بود Mon Nov 12 20:25:03 IRST 2018
فردا توضیح محسن هاشمی درباره کاهش آرای آخوندی Tue Nov 13 14:33:31 IRST 2018
ایسکانیوز استورجن: ترزا می نمی‌تواند مانع همه‌پرسی جدید استقلال در اسکاتلند شود Wed Apr 19 15:54:48 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر اعلام ساعت و مکان اقامه نماز عید فطر در بیرجند Wed Jun 13 13:11:29 IRDT 2018
شفقنا 25 زائر ایرانی در پیاده روی اربعین جان خود را از دست دادند Mon Oct 29 14:31:02 IRST 2018
پایگاه خبری الف روحانی: سختگیری‌ها برای شبکه‌های اجتماعی را باید کم کنیم/اشاره مجری به فرزندان بیکار وزیر کشور/1 Sun Jan 01 23:21:19 IRST 2017
میزان اهدای سیمرغ بلورین بهترین صداگذارى + فیلم Thu Feb 09 20:51:28 IRST 2017
نود تی وی فیفا سیستم رده بندی تیم های فوتبال را تغییر داد Sun Jun 10 22:03:00 IRDT 2018
برنا فصل مناسب برای بارداری را بشناسید Tue Jul 04 14:24:40 IRDT 2017
پارس نیوز مرگ مشکوک زن میانسال در یک مجموعه اقامتی Sun May 28 19:12:03 IRDT 2017
ایلنا احتمال فوریت گرفتن اجرای ناتوی عربی در سفر پمپئو به خاورمیانه/ لغو ممنوعیت واردات خودروهای خارجی دپو شده در گمرک و مناطق آزاد/ تاکید رهبر انقلاب بر تدوین برنامه‌ای برای اصلاح ساختار بودجه کشور/ دستگیری 25 نفر از عوامل اخلال در نظام ارزی Mon Jan 07 23:01:03 IRST 2019
خبرگزاری دانشجو پرونده شکایت شورای نگهبان از محمود صادقی بررسی شد Tue Dec 04 12:59:20 IRST 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا عملیات‌های ترکیبی یگان‌های پهپادی، موشکی، توپخانه و هوانیروز سپاه در رزمایش محرم Sun Sep 24 16:00:35 IRST 2017
خبر خودرو رالی خانوادگی جام امام رضا(ع) Thu Jul 26 11:05:34 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم گزارش خبرنگار اعزامی تسنیم از روسیه|خیابان‌های مسکو در تصرف اتوبوس تیم ملی ایران + تصاویر Sat Jun 09 00:02:00 IRDT 2018
فرارو امامی کاشانی: آتش به اختیار را غلط تفسیر نکنید Fri Jun 30 14:40:07 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران افزایش برداشت سیر در مرودشت Mon Jun 11 12:00:55 IRDT 2018
صنعت بیمه همراهی دولت و مجلس برای «کارت سوخت» شتاب گرفت Thu Oct 25 13:05:44 IRST 2018
خبرگزاری نسیم مجاز یا واقعیت در «جزیره ساتن» تجربه می‌شود Sat Sep 23 09:04:01 IRST 2017
اقتصاد آنلاین ضوابط استانداردهای شفافیت و انتشار اطلاعات بانک‌های دولتی ابلاغ شد Tue Jul 04 11:39:27 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر یک کشته بر اثر واژگونی خودرو در ساوه Thu Dec 06 09:29:44 IRST 2018
اتاق خبر نمی‌توانند IT را از سبد خانوار حذف کنند Mon Jul 17 17:53:03 IRDT 2017
دولت بهار عکس/ ادای احترام هواداران پرسپولیس به شهید حججی Wed Aug 16 22:03:00 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران اعزام گروه‌های جهادی به مناطق محروم Sat Feb 17 14:42:45 IRST 2018
خبرگزاری مهر تظاهرات هزاران انگلیسی در خیابان‌های لندن علیه طرح برگزیت Sun Dec 09 17:37:44 IRST 2018
برنا مورینیو با تقویت حریف آسیایی پرسپولیس مخالفت کرد! Sat Jul 15 14:38:45 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی تکمیل 6 طرح عمرانی باقیمانده از دولت دهم در خراسان رضوی Mon Jan 22 22:01:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی یک مسئول پتروشیمی ماهشهر: نیازی به امکانات اطفاء حریق در خارج از استان نداشتیم Mon Jul 11 05:54:00 IRDT 2016
آریا حضور مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در دفتر کار همکار درگذشته در سانحه سقوط هواپیما Mon Feb 19 10:11:35 IRST 2018
خبرگزاری فارس تکرار اتهام‌زنی پاریس علیه مسکو درخصوص تلاش برای مداخله در انتخابات فرانسه Mon Mar 06 17:50:00 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران پدیده صفر - سپیدرود رشت صفر/پایان نیمه نخست Fri Mar 02 15:51:30 IRST 2018
ورزش 3 نفت مسجد سلیمان صفر- نساجی صفر/ لیگ یک/ ام آی اس در لبه لیگ برتر Tue Apr 17 14:25:00 IRDT 2018
ایران آنلاین کوچ اولین گروه نظامیان امریکا به عراق Mon Dec 31 00:58:00 IRST 2018
روزنامه دنیای اقتصاد تبعیت بهداد سلیمی از تغییرات کادر فنی Tue Aug 08 10:21:08 IRDT 2017
خبرگزاری شبستان محفل انس با قرآن کریم در بندر آستارا برگزار شد Thu May 31 09:16:00 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران کاهش هفتگی نفت به رغم تهدید عربستان Sat Oct 20 10:43:44 IRST 2018
خبرگزاری مهر جاسوسی تازه فیس بوک از کاربران Sat Nov 10 11:21:38 IRST 2018
جهان نیوز آیت‌الله توکل:فتنه گران ظالم‌پرور و مظلوم‌کُش هستند Tue Jan 01 21:36:16 IRST 2019
بی باک نیوز ایران و ترکیه جای خالی بالیوود را در پاکستان پر می‌کنند Mon Nov 14 07:55:02 IRST 2016
خبرگزاری دانشجویان ایران ترزا می رسماً تعویق رأی‌گیری بریگزیت را اعلام کرد Mon Dec 10 19:18:37 IRST 2018
جام نیوز با مزه ترین و غیرمنتظره ترین کارت قرمزها Sat Jan 13 17:30:00 IRST 2018
خرداد نیوز کشف موشک‌های آمریکایی «تاو» در مقرهای تروریست‌های جنوب سوریه / عکس Sun Dec 02 12:41:51 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم ناینگولان: در صحنه گل خوش‌شانس بودم/ خیلی خوشحالم Thu Jun 23 02:26:48 IRDT 2016
تابناک تعیین وضعیت بختیار-فولاد Sat Jun 24 09:07:01 IRDT 2017