تدبیر - Sat Jul 01 15:28:51 IRDT 2017 نمایش خبر

تلفن همراه اولین طعمه سارقان/ راهکارهایی برای ردیابی گوشی‌های هوشمند

ایرنا نوشت: شاید خیلی از ما تجربه سرقت به هر نحوی را داشته باشیم، از سرقت های خرد گرفته تا به اصطلاح پلیس سرقت های «مهمه» که شامل سرقت از منزل، بانک، اماکن و وسائل نقلیه می شود، اما سرقت های خرد از جمله سرقت هایی است که شاید در طول روز بارها و بارها اتفاق بیفتد آن هم در پس بی دقتی که سارقان نسبت به آن آگاهی دارند.
 پلیس همواره می گوید سه مولفه، سرعت، فرصت و سهولت در بروز سرقت بویژه سرقت های خرد مهم است اما وقتی عرصه در این سه مولفه برای سارقان تنگ شود، به ندرت سرقت های آنها با موفقیت همراه خواهد بود.


 سارقان عکس العمل بالایی دارند چرا که از فرصت استفاده کرده و وقتی شرایط را برای آنها فراهم کنند، مقوله سهولت به میان می آید و این دو مولفه فرصت و سهولت، سبب عکس العمل سریع آنها و در نتیجه سرعت می شود.


 بر این اساس باید فرصت را از سارقان گرفته و با اقدامات پیشگیرانه راه را برای انجام سرقت فراهم نکنیم.


 یکی از سرقت هایی که به راحتی در کوچه و خیابان ها انجام می شود، کیف قاپی یا سرقت گوشی های همراه است به گونه ای که شاید برای خودمان اتفاق افتاده باشد یا در خیابان شاهد انجام اینگونه سرقت ها بوده ایم.


 از آنجایی که این روزها با توسعه تکنولوژی هر روز یک مدل گوشی پیشرفته و گران وارد بازار می شود، نباید دور از ذهن دانست که سرقت گوشی ها همراه کمتر شود بلکه شاید هر روز شمار این نوع سرقت ها افزایش یابد زیرا یکی از راحت ترین سرقت ها به شمار می رود و به هر میزان پلیس نظارت خود را بیشتر کند، فایده ای نخواهد داشت چرا که هر شهروندی باید پلیس خود باشد و در این زمینه اقدامات پیشگیرانه را مد نظر قرار دهد.


 با نگاهی اجمالی به سرقت هایی از جنس خرد، مثل گوشی همراه، پی خواهیم برد که عمدتا سارقان از بی دقتی مالباخته استفاده کرده و برای سرقت اقدام می کنند.


 یکی از سارقانی که دستبند قانون به دستانش بسته شده و پرونده سنگینی در زمینه سرقت گوشی تلفن همراه دارد، به این مساله اشاره کرده و می گوید: همواره در تمام سرقت ها به میزان توجه مالباختان دقت کرده ام، سرقت هایی موفق بوده که مالباخته توجهی به اطراف نداشته و کوچک ترین دقتی در مراقبت از گوشی تلفن همراه خود نیز نداشته و از این فرصت استفاده کرده و در کوچکترین زمان ممکن و بی آنکه مالباخته احساس خطری از محیط اطراف خود کند، اقدام به سرقت می کردم.


 اگر گفت و گویی با مالباختگان نیز داشته باشیم، متوجه خواهیم شد و حتی آنها نیز این مساله را تایید می کنند که متوجه اطرافم نبودم، ذهنم درگیر بود و...


 از آنجایی که مسیر ردیابی گوشی و شناسایی سارقان به گونه ای طولانی و وقت گیر است برخی از مالباختگان از مال خود گذشته و ترجیح می دهند درگیر این مسیرهای طولانی و به گفته خودشان بی نتیجه نشوند به همین دلیل است که سارقان بدون هیچ ترس و واهمه ای هر روز جسورتر شده و دست به این اقدام می زنند.


 گوشی همراه سعید جوان 23 ساله برای بار دوم طعمه سارقان گوشی های همراه شد، می گوید: یک گوشی گران قیمت سال گذشته خریده بودم در تاکسی جا گذاشتم بعد از گذشت یک ماه، فردی به منزل ما زنگ زد و گفت، گوشی شما را از فردی خریده ام و حاضرم این گوشی را با دریافت 450 هزار تومان به شما بفروشیم در حالی که گوشی ام را یک میلیون و 700 هزار تومان خریده بودم.


 وی ادامه می دهد: بعد از این تماس به دادسرا رفته و نامه ای به من دادند تا به اپراتور تلفن همراه داده شود تا گوشی همراه مورد ردیابی قرار گیرد، اما در نهایت گوشی خودم را از سارق خریداری کردم.


 این جوان ادامه می دهد: البته در مدتی که گوشی تلفن همراه ردیابی می شد، گوشی تلفن روشن بوده و در دست خودم بود اما گویا اصلا گوشی ام را ردیابی نکرده اند چون هیچ گونه تماسی از سوی پلیس با من گرفته نشد.


 برای دومین بار گوشی دیگری را که به تازگی خریداری کردم، سارقان در یکی از خیابان های اصلی تهران از من سرقت کردند.
 در حالی که به سمت مخالف یکی از خیابان اصلی و پرتردد تهران در حال حرکت و مکالمه بودم، ناگهان ضربه ای از پشت به سرم وارد و گوشی از دستم ربوده شده و سارقان با موتور متواری شدند.


 بلافاصله با 110 تماس گرفتم، بعد از تماس، موتور سوار پلیسی سریع به محل وقوع سرقت، رسیده و در حالی که در حال تهیه گزارش بود یکی از خودروهای نیروی انتظامی نیز خود را به محل رساند.


 زهره، خانمی حدودا 38 ساله است که گوشی تلفن همراهش را با مبلغ بالایی خریداری کرده بود، در حالی که پشت فرمان خودرو نشسته بود، مورد دستبرد قرار می گیرد.


 بعد از گذشت حدود یک ماه و طی کردن مراحل قانونی از طریق آگاهی و مرکز ردیابی گوشی دادسرا، تلفن همراهم ردیابی شد، سارق در یکی از شهرستان های استان تهران دستگیر شد و پس از تحویل سارق به دادگاه، پس از سه روز بدون هیچ دلیل و مدرک قانونی دال بر بی گناهی، این فرد آزاد شد.


 **روش های ردیابی گوشی های اندرویدی
 نکته قابل تامل در مورد سرقت گوشی های هوشمند و اندرویدی این است که قابل ردیابی هستند براین اساس لازم است تا مالباختگان حتما موارد سرقت را اطلاع دهند زیرا ضمن ردیابی این گوشی ها، محل های سرقت توسط پلیس شناسایی و این گونه محل ها برای سارقان نا امن می شود.
 پلیس در این زمینه دو راه توصیه می کند:


 **روش اول؛ استفاده از اکانت گوگل
 پیش نیاز این کار متصل کردن گوشی به اکانت «جی میل» است
 برای اینکه بعدا بتوانید از قابلیت 'Android Device Manager' که یکی از قابلیت‌های کاربردی گوگل است استفاده کنید حتما باید یکبار از گوشی اندرویدی خود وارد اکانت جی میل خود شوید.


 فرقی نمی‌کند از چه طریقی (جی میل، گوگل پلی، Maps، یوتیوب و ....)وارد اکانت خود شوید، فقط کافی است یکبار از طریق گوشی اندرویدی خود اطلاعات جی میل خود را وارد کرده باشید. در صورتی که گوشی شما گمشده باشد؛ می‌توانید با مراجعه به این لینک و وارد کردن اطلاعات اکانت خود مکان فعلی گوشی خود را با دقت بسیار خوبی شناسایی کنید.


 سه گزینه برای اقدامات بعدی وجود دارد:
 1-Ring: به مدت 5 دقیقه صدای زنگ گوشی شما پخش خواهد شد. این مورد برای مواردی مناسب است که گوشی شما در نقطه کوری گم شده و پیدا کردنش مشکل است با استفاده از این قابلیت می‌توانید گوشی خود را پیدا کنید.


 2- Lock: با استفاده از این قابلیت می‌توانید در صورت گم شدن گوشی، دستگاه خود را قفل کرده و برای آن رمزعبور بگذارید.


 3- Erase: این گزینه برای مواردی است که گوشی شما گم شده و اطلاعات بسیار حساسی در آن دارید که به شدت شما را نگران کرده است. توصیه می‌شود در چنین مواردی از این قابلیت استفاده کنید تا اطلاعات شما کلا از روی گوشیتان پاک شود.


 گوشی شما در صورتی توسط این قابلیت گوگل ردیابی خواهد شد که به اینترنت متصل شده باشد. در واقع مکان ارائه شده، مکانی است که آخرین بار گوشی شما آنلاین بوده است.


 مسلما بهره‌گیری از گوشی‌های هوشمند بدون اتصال به اینترنت فایده چندانی ندارد پس به احتمال زیاد گوشی شما بعد از سرقت نیز به اینترنت متصل خواهد شد. البته توصیه می‌شود اگر باتری گوشی شما ظرفیت کافی را دارا است همواره دیتای گوشی خود را روشن کنید تا در صورت گم شدن سریع‌تر بتوانید آن‌را ردیابی کنید.


 **روش دوم: استفاده از GPS
 پیش نیاز استفاده از این روش نصب نرم افزار 'GPS SMS Phone Finder' است. این نرم افزار را می‌توانید دانلود کنید. حال بعد از اینکه نرم افزار را بر روی گوشی خود نصب کردید در صورتی که گوشی خود را گم کردید از خط دیگری عبارت 'locateme YOUR_KEY' را به خط خود ارسال کنید. 'YOUR_KEY' در واقع رمز شماست که با اجرای اپلیکیشن باید آن را تعیین کنید مثلا اگر رمز شما Cat92 باشد باید عبارت locateme Cat92 را پیامک کنید. در این صورت اطلاعات مکان فعلی گوشی شما به صورت لینک برایتان ارسال خواهد شد. با وارد کردن این لینک در مرورگر می توانید مکان گوشی خود را بر روی نقشه مشاهده کنید.


 توجه داشته باشید باید حتما GPS گوشی شما روشن باشد تا بتوانید از این نرم افزار استفاده کنید. به این منظور می‌توانید همواره GPS خود را روشن نگه دارید و برای اینکه بعد از سرقت GPS شما خاموش نشود از اپلیکیشن‌های قفل گذاری استفاده کرده و بر روی تنظیمات خود پسورد بگذارید.


 در صورتی که مطمئن هستید گوشی شما به سرقت رفته و گم نشده است به هیچ‌ وجه شخصا به پیگیری موضوع اقدام نکنید و حتما از طریق مراجع ذیصلاح موضوع پیگیری شود.


 **مسیر ارتکاب سرقت را پرمخاطره کنید
 سرهنگ رضا معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا به شهروندان توصیه می کند با ایمن سازی محیط، دسترسی سارقان را به اموال دشوار کنند یا با نظارت دقیق بر روش های دسترسی به اموال و کنترل آن، رفع منافذ و نقاط ضعف، مسیر ارتکاب سرقت را پر مخاطره کرده و در نتیجه معادلات سارق را برهم زده و او را از ارتکاب جرم منصرف کنند.


 وی می افزاید: تکنیک دیگر پیشگیری از سرقت، افزایش خطر ارتکاب سرقت با کاهش گمنامی و ناشناختگی افراد در ساختمان یا محل است که از این طریق ورود افراد ناشناس و سارقان احتمالی، بهتر آشکار شود که البته استفاده از نگهبان یا مامور مراقب بویژه در منطقه های محله محور تاثیر بیشتری دارد.


 معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی آخرین تکنیک پیشگیری از سرقت را کاهش منافع ناشی از ارتکاب این جرم دانسته و می گوید: با ردیابی اموال مسروقه به جهت شناسایی سریع صاحبان آن و نیز کنترل خرید و فروش اموال دست دوم، رسیدن به این هدف را ممکن می کند.


 سرهنگ موذن اضافه می کند: اکثر سارقان بالقوه کاملا عقلانی اقدام کرده و برای رسیدن به هدف خود (سرقت) با موازنه سود و زیان، بررسی موقعیت ها و فرصت ها، از روش ها و شیوه های آسان و کم خطر استفاده می کنند.


 وی می افزاید: در این راستا افراد می توانند برای تغییر موقعیت های خاص که ارتکاب جرم در آن زیاد است با دشوار و پرخطر کردن و یا جاذبه زدایی، سارقان بالقوه را از ارتکاب سرقت منصرف کنند و آنان را مجبور به پذیرش این واقعیت کرده که منافع عدم ارتکاب جرم سرقت در وضعیت جدید، از ارتکاب آن بیشتر است.


 معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا به سه عامل ضروری برای ارتکاب سرقت اشاره کرده و می گوید: فرد دارای انگیزه (سارق بالقوه) که زمینه ارتکاب سرقت را داشته باشد و سپس بزه دیده بالقوه با بی مبالاتی، تحریک و در نهایت محیط پیرامونی زمینه و شرایط را برای ارتکاب و یا عدم انجام این جرم را برای مجرم فراهم می کند.


 به گفته سرهنگ موذن، در راستای کاهش اقدام به سرقت و ایجاد فرصت های موجود و نیز نامساعد کردن مقدمات ارتکاب جرم بایستی اقدامات پیشگیرانه حول سه محور مجرم، بزه دیده بالقوه و محیط پیرامونی انجام شود.


 این مقام انتظامی با بیان اینکه برای پیشگیری وضعی از جرم سرقت باید به دنبال کاهش فرصت های جرم بود، می گوید: دشوار کردن زمینه های ارتکاب سرقت، مبارزه قاطعانه با سرقت و افزایش دستگیری مجرمان،کاهش منافع حاصل از جرم و جاذبه زدایی ارتکاب سرقت بوده تا از این طریق در تصمیم گیری سارقان بالقوه سهیم باشیم.


 **سرقت، بحران اصلی کشورها
 ˈسعید منتظرالمهدی معاون اجتماعی نیروی انتظامی با بیان این که سرقت از بحران های اصلی کشورها است، می گوید: در سال 2013 میلادی نیز در کشورهای پیشرفته آلمان، انگلیس و ژاپن آمار سرقت ها پنج برابر شد در حالی که این آمار در ایران کمتر از پنج برابر بوده است.


 منتظرالمهدی، بحران اقتصادی را از مولفه های اصلی افزایش سرقت در کشورها برشمرده و می گوید: در سرقت سهم پلیس، شهرداری، اداره برق، بهزیستی، آموزش و پرورش، دانشگاه ها و سایر دستگاه ها متفاوت است و بر این اساس باید دید پلیس در این زمینه به چه میزان سهم دارد؟ زیرا نباید پلیس را در سرقت ها مقصر دانست بلکه باید به تمام مولفه های تاثیرگذار در وقوع سرقت ها توجه کرد.


 وی، مولفه های سرعت، فرصت و سهولت را در بروز سرقت موثر عنوان کرده و می گوید: تنها مولفه سرعت به دزدان مرتبط است و مولفه های سهولت و فرصت را دیگران برای دزدان فراهم می کنند.


 او اضافه می کند: مردم در کاهش سرقت ها سهم دارند و لذا باید آموزش های لازم را برای کمک به نیروی انتظامی فرا بگیرند.
 منتظرالمهدی می گوید: سرقت پدیده ای اجتماعی است براین اساس باید با آن با برخورد اجتماعی ورود کنیم تا مشکلات در این زمینه حل شود.
تدبیر عکس/ تبریک توییتری روحانی به کمانداران مدال‌آور جوان ایران Sun Feb 12 13:54:04 IRST 2017
تدبیر شروط چند کشور عربی برای از سرگیری روابط با قطر Sun Jun 25 16:42:37 IRDT 2017
تدبیر چت‌های تلگرام راز قتل زن افغان را فاش کرد Sun Apr 16 19:10:46 IRDT 2017
تدبیر دادستان: تلگرام روسی و اینستاگرام صهیونیستی است/ آتش به اختیار رهبری مربوط به مسائل فرهنگی است Fri Jul 21 12:48:00 IRDT 2017
تدبیر فیلم های سینمایی جدید بر پرده سینماها مشخص شد Mon Aug 20 21:41:08 IRDT 2018
تدبیر خانم بازیگر در بازار تهران/عکس Fri Apr 21 09:08:37 IRDT 2017
تدبیر حذف اپ‌ های ایرانی از اپ استور Mon Jan 30 23:41:33 IRST 2017
تدبیر حرمت رئیس‌جمهور منتخب باید حفظ شود Fri May 26 18:23:12 IRDT 2017
تدبیر «نه» مردم به بازگشت جلیلی به جای ظریف Wed May 24 10:48:18 IRDT 2017
تدبیر روز بزرگ دیگری برای اردوغان / کنگره فوق‌العاده حزب عدالت و توسعه Sun May 21 18:32:09 IRDT 2017
تدبیر روحانی فریاد را شنید اصولگرایان چه می کردند؟ Mon May 08 09:01:44 IRDT 2017
تدبیر هشدار معاون روحانی درباره دوقطبی شدن جامعه/ سپاه و بسیج متعلق به همه مردم ایران هستند Sun Jul 02 12:34:27 IRDT 2017
تدبیر ترکیب شورای شهر باید متشکل از چه متخصصانی باشد؟ Sun May 14 10:46:17 IRDT 2017
تدبیر ارائه وام ودیعه مسکن، از سال 96 Fri Mar 03 12:12:59 IRST 2017
تدبیر قالیباف: 70 هزار خانواده در تهران به نان شب نیاز دارند Sat Mar 04 19:06:35 IRST 2017
تدبیر رای 211 نماینده به مقابله با آمریکا Tue Jul 18 13:23:06 IRDT 2017
تدبیر آنجلینا جولی و یک رابطه عاشقانه جدید Sun Mar 05 17:25:00 IRST 2017
تدبیر دانش آشتیانی: موارد مربوط به آموزش های جنسی را تکذیب می کنیم Wed May 24 14:08:04 IRDT 2017
تدبیر دستگیری فرد مدعی نفوذ در دستگاه قضایی در هرمزگان Fri Jul 14 09:20:00 IRDT 2017
تدبیر یکی از دروغ های تصویری دلواپسان +عکس Tue Apr 11 03:00:00 IRDT 2017
تدبیر تساوی تیم ملی فوتبال جوانان مقابل کولدینگ Tue Mar 21 13:02:29 IRST 2017
تدبیر قالیباف برای اتهام‌ زنی‌هایی که در مناظره کرد از مردم عذرخواهی کند Sun May 07 10:12:30 IRDT 2017
تدبیر بیماری های قلبی هر سال 100 هزار قربانی می گیرد Fri Feb 03 18:05:08 IRST 2017
تدبیر سخنگوی حزب اعتدال و توسعه: به ائتلاف های سال های 92 و 94 پایبندیم Tue Feb 21 20:51:12 IRST 2017
تدبیر درنگی بر برکناری یاسر هاشمی Tue May 30 14:36:44 IRDT 2017
تدبیر تیر علی‌منصور به سنگ خورد/مخالفت ازبک‌ها با میزبانی از استقلال! Sat May 06 17:03:23 IRDT 2017
تدبیر دژاگه در نیم فصل دوم برای العربی بازی می کند Sat Dec 31 08:02:39 IRST 2016
تدبیر عراق:ممنوعیت ورود عراقی‌ها به آمریکا شوکه‌کننده بود Thu Feb 02 00:22:01 IRST 2017
تدبیر واقعیت‌ها را در مناظره‌ به مردم منتقل کنید/امیدوارم با تداوم دولت روحانی جامعه دارای آرامش بیشتری شود Mon May 08 02:05:54 IRDT 2017
تدبیر مراجع چهارگانه وجاهت رد یا تایید صلاحیت نامزدهای انتخابات شوراها را ندارند Sat Apr 08 12:49:24 IRDT 2017
تدبیر مرگ زن جوان بر اثر واژگونی پراید در خیابان دماوند/ عکس Sun Apr 09 02:00:00 IRDT 2017
تدبیر نماینده اصلاح‌طلب مجلس جای رضایی بودم دور انتخابات را خط می‌کشیدم Mon Feb 27 07:16:16 IRST 2017
تدبیر تظاهرات یک میلیونی زنان در آمریکا علیه ترامپ +عکس Sun Jan 22 13:56:01 IRST 2017
تدبیر بازجویی از نتانیاهو برای سومین‌ بار Fri Jan 27 16:31:44 IRST 2017
تدبیر گور جمعی قربانیان داعش در زندان موصل کشف شد Sun Mar 12 03:30:00 IRST 2017
تدبیر اعزام 24 تیم عملیاتی هلال‌احمر هرمزگان برای کمک‌رسانی به سیل‌زدگان Tue Mar 28 16:15:25 IRDT 2017
تدبیر عکس/ نجات دختر جوانی که قصد خودکشی داشت Thu Jun 01 02:15:00 IRDT 2017
تدبیر تصویـر دیده نشده از دانشجویـان لوله شده! Mon May 15 03:45:00 IRDT 2017
تدبیر جاعلان اسناد قضایی و انتظامی در دام قانون Sun Feb 12 07:48:33 IRST 2017
تدبیر حکم رباینده دختر دانشجو با پراید سفید اعلام شد! Tue Mar 14 07:00:00 IRST 2017
تدبیر تصادف مرگبار در بزرگراه امام علی (ع) Sun Apr 16 15:13:49 IRDT 2017
تدبیر سه بازیکن در لیگ مالزی به دلیل تبانی بازداشت شدند Fri Apr 07 13:49:01 IRDT 2017
تدبیر خانمها با طب چینی ، چهره شان را از «U» به «V» تبدیل می کنند Tue Apr 04 11:43:22 IRDT 2017
تدبیر پیروزی آسان منچستریونایتد با درخشش زلاتان Sun Apr 09 23:49:41 IRDT 2017
تدبیر رکوردشکنی زوج کمدی جدید سینما / رضا عطاران و جواد عزتی غوغا کردند Wed Aug 08 13:19:37 IRDT 2018
تدبیر عده‌ای برای کسب نامشروع قدرت، دروغ‌های زیادی درباره امضای سند 2030 منتشر کردند/روستائیان عزیز بدانند، یارانه ادامه پیدا خواهد کرد Wed May 17 18:52:18 IRDT 2017
تدبیر دولت در کنار مردم خوزستان/روحانی: رنج و مشقت مردم، موردتوجه دولت است Thu Feb 23 12:33:24 IRST 2017
تدبیر جمعی از شاعران مذهبی کشور با رهبر انقلاب دیدار کردند Thu Feb 23 23:56:10 IRST 2017
تدبیر یاران احمدی‌نژاد برای آغاز فعالیت انتخاباتی بقایی استعفا دادند Tue Feb 28 21:41:17 IRST 2017
تدبیر شباهت یکتا ناصر و دخترش/عکس Tue Apr 25 11:24:47 IRDT 2017
تدبیر دستگیری یک فرد مظنون در رابطه با انفجار دورتموند Thu Apr 13 07:30:00 IRDT 2017
تدبیر رمزگشایی از نامه اخیر احمدی‌نژاد: چرا ما رو می‌زنید؟! Sat Jul 15 12:50:40 IRDT 2017
تدبیر علاقه شدید رضا حقیقی به پوشش بسکتبالی Mon Jan 30 13:57:10 IRST 2017
تدبیر باران کوثری و مادربزرگش/عکس Thu Mar 30 14:01:50 IRDT 2017
تدبیر بارها برای روح‌ا‌لله پیغام فرستادم، که در رویه‌اش تجدیدنظر کند/پیغام فرستاد که دیگر فرزندی به نام روح‌الله ندارد Sun Feb 19 15:38:51 IRST 2017
تدبیر نمای زیبای حافظیه شیراز در یک روز بارانی/عکس Sun Jan 29 15:00:29 IRST 2017
تدبیر امکانات شهرداری در خدمت جلسه انتخاباتی شهردار؟ Wed May 03 10:59:28 IRDT 2017
تدبیر شرکت تویوتا به کمک افراد فلج می‌آید+تصاویر Fri Apr 14 04:20:00 IRDT 2017
تدبیر علل فرار از خدمت سربازی بررسی می شود Mon Jan 02 06:30:00 IRST 2017
تدبیر بازی با آتش رجب؛ اردوغان تهدید به حمله مجدد کـرد Sat Apr 29 19:13:49 IRDT 2017
تدبیر ریزگردها سه پرواز فرودگاه اهواز را لغو کرد Fri Jan 27 14:26:19 IRST 2017
تدبیر تسلیت پاکستان، به ایران و ایرانیان Mon Apr 17 10:50:00 IRDT 2017
تدبیر درگیری در صحن غیرعلنی شورای شهر تهران/ گرد و خاک جدیدی و حمله فیزیکی به دبیر Sun May 21 11:34:09 IRDT 2017
تدبیر واکنش‌ها به دستگیری "پارک گئون هی" Fri Mar 31 17:13:45 IRDT 2017
تدبیر فوت سالانه 200 هزار نفر در جهان بر اثر قرار گرفتن در معرض سموم کشاورزی Thu Mar 09 18:41:59 IRST 2017
تدبیر ساخت نخستین ربات خودروی پرنده در کشور Mon May 15 13:15:04 IRDT 2017
تدبیر آیت‌الله هاشمی بخاطر مبارزه با افراط آسیب دید/ او وزنه اعتدال در کشور بود Thu Jan 26 10:45:21 IRST 2017
تدبیر پسر4 ساله، قربانی اشتباه پدر یا پزشک قلابی؟ Wed Feb 15 07:33:46 IRST 2017
تدبیر رئیس جمهور کره جنوبی اتهامات فساد علیه خود را رد کرد Mon Jan 02 06:00:00 IRST 2017
تدبیر تصاویر / مسابقه حمل تخم‌مرغ در کاخ سفید | رقابتی که ترامپ سوت آغازش را زد Tue Apr 18 12:00:55 IRDT 2017
تدبیر پیکر جرج مایکل پس از سه ماه در مراسم خصوصی به خاک سپرده شد Sat Apr 01 05:00:00 IRDT 2017
تدبیر مراسم هفتم آیت‌الله هاشمی با حضور گسترده مردم و مسئولان Sun Jan 15 15:28:25 IRST 2017
تدبیر مدارس استان همدان تعطیل شد Sat Feb 11 09:20:48 IRST 2017
تدبیر آیت‌الله‌ جوادی‌آملی: جامعه با حوزه اصلاح نمی‌شود Sun Feb 19 22:53:42 IRST 2017
تدبیر کشف نقره 1000 ساله در زمین‌های کشاورزی+تصویر Fri Apr 28 05:00:00 IRDT 2017
تدبیر واکنش برانکو به اقدام حیرت‌انگیز کی‌روش Tue Jan 03 16:24:57 IRST 2017
تدبیر استقبال جمنا از تصمیم شورای نگهبان Fri Apr 21 21:07:00 IRDT 2017
تدبیر توره: آگوئرو نشان داد تمام نشده است Wed Mar 08 04:40:00 IRST 2017
تدبیر کودکی‌«لیلا برخورداری»(عکس) Fri May 12 12:15:03 IRDT 2017
تدبیر این بازیگر، برنده دوربین طلایی جشنواره کن را برمی‌گزیند Wed Apr 12 11:00:00 IRDT 2017
تدبیر درگیری مرگبار 6 برادر با 3 خواهرزاده در پارک! Mon May 29 14:31:02 IRDT 2017
تدبیر رییسی برنامه‌ای برای اداره کشور ندارد/ روحانی بهتر از هر کسی می‌تواند پاسخ قالیباف را بدهد Tue May 02 08:46:13 IRDT 2017
تدبیر عامل حادثه پاریس مصری الاصل بوده است Sat Feb 04 10:50:13 IRST 2017
تدبیر حمله ارتش یمن به انبار سلاح نیروهای عربستان Thu Apr 27 11:22:56 IRDT 2017
تدبیر سفر مادر زن ترامپ به فلوریدا+تصاویر Wed Mar 22 09:10:00 IRDT 2017
تدبیر پلاسکو تمارض کرد، تقصیر شاه بود! Mon Jan 23 09:45:43 IRST 2017
تدبیر اعلام زمان آغاز بلیت‌فروشی دربی 84 Thu Feb 02 14:26:58 IRST 2017
تدبیر لرزه‌خیزترین نقاط ایران را بشناسید/تا 13 سال آینده زلزله بزرگ تهران رخ می‌دهد؟ Sun Feb 12 09:14:26 IRST 2017
تدبیر آغاز بی سرو صدای صادرات گاز اسرائیل به اردن Fri Mar 03 07:30:00 IRST 2017
تدبیر هیات دولت وظایف دستگاه‌های مختلف را برای رفع مشکلات استان خوزستان تعیین کرد Wed Mar 29 19:30:20 IRDT 2017
تدبیر تقدس نمایی در انتخابات آفت سیاست است Mon May 08 21:48:42 IRDT 2017
تدبیر امارات سفیر سوئیس را فراخواند Tue Mar 21 02:45:00 IRST 2017
تدبیر تغییرات اقلیمی سلامت انسان را تهدید می‌کند Wed Mar 01 18:31:30 IRST 2017
تدبیر چرا آمریکا به زودی خالی از متفکران می‌شود؟ Thu Jun 29 14:12:43 IRDT 2017
تدبیر زمان بازی ایران - سوریه مشخص شد Sat Jul 15 14:19:36 IRDT 2017
تدبیر جرج کلونی هم‌بازی محمدرضا گلزار + اظهارنظر دی کاپریو! Tue Jan 03 22:02:14 IRST 2017
تدبیر قوانین اتحادیه اروپا در بریتانیا لغو می‌شود Fri Mar 31 15:14:26 IRDT 2017
تدبیر باید با تدبیر جامعه را اداره کرد نه با توزیع یارانه ! Thu May 04 17:48:39 IRDT 2017
تدبیر همه‌چیز درباره قرارگاه خاتم سپاه Sat Dec 31 08:25:08 IRST 2016
تدبیر عادل فردوسی‌پور سیاست کجاست؟ Tue May 09 08:25:12 IRDT 2017
افکارخبر گزارش کمیسیون اصل 90 از خدمات رسانی به زلزله زدگان/ کانکس مانع اسکان دائم نمی شود Mon Dec 18 08:36:19 IRST 2017
ایران آنلاین از سامانه امضای الکترونیکی و احراز هویت قوه قضاییه رونمایی می شود Sat Aug 26 15:02:52 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم فوتبال جهان| سولسشایر: تیم باطراوت و پرانرژی در زمین داشتیم/ تا زمانی که روی نیمکت منچستریونایتد باشم از کارم لذت خواهم برد Thu Mar 07 10:57:14 IRST 2019
روزنامه دنیای اقتصاد حباب برنج ایرانی ترکید Sat Feb 03 12:41:39 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم تولد نوزادی در گراش که قلبش در سمت راست بدن قرار دارد Sat Mar 04 13:34:15 IRST 2017
اقتصاد آنلاین توصیه هایی برای خریدن گوشی همراه Tue May 16 10:57:01 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم رونمایی رسمی از فاز دوم سهام عدالت، یک ماه مانده به انتخابات/از 30 فروردین شماره حساب بدهید Sun Apr 16 19:13:00 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران کاهش نرخ بیکاری در دستور کار دولت است/ 100 میلیارد تومان اعتبار برای کار آفرینی Tue Feb 06 18:03:25 IRST 2018
روزنامه شهروند سفرهای خارجی نمایندگان با هدف نظارت Tue Sep 05 04:30:00 IRDT 2017
تدبیر و امید تصاویر/ فینال جام جهانی کشتی فرنگی Sat Mar 18 14:13:25 IRST 2017
واحد مرکزی خبر پهلوگیری کشتی حامل گندم ترانزیتی هند به افغانستان در بندر چابهار + . گزارش Wed Nov 01 09:55:38 IRST 2017
تدبیر 24 شهادت مأمور ناجا در گچساران Sun Sep 10 09:44:02 IRDT 2017
تی نیوز پرداخت 12 هزار میلیارد ریال تسهیلات اقتصاد مقاومتی در کردستان Thu Aug 10 14:39:57 IRDT 2017
پارس فوتبال برای تولد 44 سالگی مدافع وفادار سرخپوشان ! Mon Oct 09 11:18:06 IRST 2017
جماران 2675 تن در آزمون حفظ و مفاهیم قرآن شاهرود نام نوشتند Sun Feb 17 14:08:11 IRST 2019
اتاق خبر لزوم سرعت گام‌های آهسته افزایش قیمت آب Sat Mar 04 10:53:04 IRST 2017
فردا گلایه خانم وکیل از بازپرس؛ اتهام فساد متوجه موکلم نیست Sat Sep 15 14:49:36 IRDT 2018
ایلنا دومین استاژ فنی کشوری سبک کیوکوشین کانامورا Sat Nov 25 09:21:53 IRST 2017
خبرگزاری بین المللی قرآن حرمت‌شکنی عربستان در حرم نبوی+عکس Tue Nov 21 09:01:26 IRST 2017
خبرگزاری فارس حضور طرفداران پرسپولیس و دستگیری لیدر استقلال/30 هزار تماشاگر در آزادی+تصاویر Mon Aug 27 17:57:12 IRDT 2018
ساعت24 آیا قدرت اچ‌تی‌سی جدید بالاتر از گلکسی اس 8 است؟ Mon May 01 15:49:40 IRDT 2017
جماران 20 هزار تن دانه روغنی کلزا در کرمانشاه خریداری شد Sat Aug 11 16:39:15 IRDT 2018
خبرگزاری بین المللی قرآن دیدار رئیس دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی خراسان‌جنوبی با خانواده شهید حسینی Tue Oct 03 08:21:54 IRST 2017
تی نیوز انتخاب آثار جایزه قلب تهران امروز آغاز می شود Tue Aug 08 17:28:21 IRDT 2017
خبرگزاری مهر اتاق داوری صنایع کوچک در خراسان شمالی تشکیل شد Thu Jul 21 13:07:22 IRDT 2016
ساعت24 بارش برف در ارتفاعات محور کرج-چالوس/ بارش باران در 4استان نیمه شمالی/ ترافیک آزادراه کرج-قزوین و آزادراه تهران-کرج Wed Apr 26 10:04:00 IRDT 2017
ایلنا ثبات برای ادامه فعالیت‌های اقتصادی مردم را فراهم می‌آوریم Sat Feb 09 17:03:34 IRST 2019
تی نیوز روشی برای ایمنی در برابر معدنچیان ارز دیجیتال Fri Apr 13 14:32:46 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم عراق| تظاهرات مجدد در بصره ؛ تاکید بر لزوم بهبود خدمات Fri Sep 28 19:37:42 IRST 2018
اقتصاد آنلاین استخدام اپراتور سیستم در تهران Mon Aug 07 13:00:21 IRDT 2017
جماران ضارب فراری سرباز وظیفه را در جاجرم مجروح کرد Fri Dec 21 21:04:45 IRST 2018
عصر خبر 1200 «مدیر بازنشسته» بازنشسته می‌شوند Wed Jul 25 21:33:35 IRDT 2018
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین تبرئه عاملان فاجعه سقوط جرثقیل در مکه مکرمه از سوی عربستان سعودی Mon Oct 02 23:37:00 IRST 2017
واحد مرکزی خبر معرفی قهرمانان کامپوند تیراندازی با کمان کشور در همدان Sat Jul 14 18:26:21 IRDT 2018
اقتصاد آنلاین عوارض خروج از کشور 220هزار تومان شد Mon Apr 09 14:26:28 IRDT 2018
برنا تجلیل از4 قهرمان فرهنگی مسابقات جهانی، آسیایی و پاراآسیایی Sat Jan 12 16:44:12 IRST 2019
اقتصاد آنلاین کاهش 15.5 میلیارد دلاری قاچاق کالا Tue Feb 28 17:02:36 IRST 2017
آریا وزیر دادگستری: برخی فکر می کنند با تخریب دولت آنها می مانند Mon Aug 27 18:13:11 IRDT 2018
خبرگزاری مهر کشف انبار سلاح وابسته به داعش در شمال عراق Tue Feb 06 18:24:54 IRST 2018
جماران استاندار چهارمحال و بختیاری: زمینه سرمایه گذاری فراهم است Sat Aug 25 23:39:02 IRDT 2018
پارسینه دستور موسوی برای تعهداستخدامی ازفرزند سران قوا Tue Oct 16 07:51:47 IRST 2018
پایگاه خبری الف توزیع 40 ثانیه ای گوشت تنظیم بازاری در فروشگاه شهروند Sun Apr 21 14:05:00 IRDT 2019
شبکه اطلاع رسانی دانا اصلاح کمربندی اسفراین نیازمند اعتبار 35 میلیارد ریالی Mon Feb 13 11:27:48 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان و اتفاقی عجیب در اصفهان؛ خداحافظی با روسایی که معاف شدند! Tue Jan 01 18:53:00 IRST 2019
شبکه اطلاع رسانی دانا حال اکبر ترکان مساعد است Tue Mar 07 23:39:27 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران آخرین خبرها از سریال رمضانی با بازی علی نصیریان Tue Apr 23 15:10:27 IRDT 2019
خبرگزاری بین المللی قرآن برگزاری نشست «حقوق بشر آمریکایی از دیدگاه رهبر معظم انقلاب» در قم Mon Jun 11 11:36:44 IRDT 2018
تی نیوز استخدام مدیر فروش با سابقه در شرکت شار در تهران Tue Aug 29 15:08:05 IRDT 2017
ایلنا آمریکا به زودی سامانه‌های تاد را آزمایش می‌کند Sat Jul 08 10:55:09 IRDT 2017
میزان کتابت خطبه فدکیه حضرت زهرا(س) همزمان با ایام فاطمیه Wed Feb 22 14:30:01 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم بازدید از روند ساخت فاز 11 شهر پردیس Mon Apr 22 17:59:46 IRDT 2019
افکارخبر برنامه پوتین برای آینده سوریه؟ Fri Nov 24 07:00:00 IRST 2017
تدبیر و امید امامی کاشانی خطیب نماز جمعه این هفته تهران Wed Oct 25 13:45:27 IRST 2017
خبرگزاری نسیم رمان «باغ ناپیدا» به چاپ سوم رسید Wed Feb 14 16:59:02 IRST 2018
واحد مرکزی خبر ازادی شش زندانی بافتی در استانه نوروز Tue Feb 28 08:17:43 IRST 2017
ایسکانیوز تصادف دوباره قطار در استان سمنان این بار با سه شتر! Tue Jan 31 14:43:09 IRST 2017
تی نیوز نیاز بانکهای بریتانیایی به تزریق 50 میلیارد دلار Wed Aug 02 16:50:23 IRDT 2017
صبحانه با خبر تصاویری دیده نشده از سریال «پایتخت 5» Tue May 16 11:44:44 IRDT 2017
خبرگزاری مهر مردم و مسئولان به دشمنان بی‌اعتماد باشند/ توجه به روحیه جهادی Fri Feb 01 12:05:49 IRST 2019
آفتاب آخرین خبر از گلوگاه مهم ترافیکی شمال کشور Thu Mar 16 19:01:30 IRST 2017
عصر ایران دستور ولایتی به دانشگاه آزاد استان مرکزی: استاد هتاک ظرف 24 ساعت آینده اخراج شود Sun Nov 12 19:44:17 IRST 2017
خبرآنلاین چرا سازمان لیگ بازی‌های استقلال و پرسپولیس را به تعویق نمی‌اندازد؟ Mon Mar 11 21:30:00 IRST 2019
تی نیوز آدرس غلط بنزینی / آژیر «سوخت» به صدا درآمد Tue Aug 01 05:34:26 IRDT 2017
فردا محرمی و یک فرصت ویژه؛ این بار در آسیا Tue Feb 21 16:01:37 IRST 2017
ایسکانیوز اجرا «غمزه‎های بهار» برای بانوان Tue Jul 10 22:56:00 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم طرح جهادگران فرهنگی و قرآنی در روستاهای همدان اجرا می‌شود Wed Aug 09 12:49:45 IRDT 2017
مشرق نیوز کشف جسد سومین حادثه قایق در گمیشان Wed Mar 27 14:06:25 IRDT 2019
اعتبار نیوز بهره‌برداری از 25 دستگاه خودپرداز پست‌بانک‌ایران در روستاهای در اردبیل Mon Jan 22 12:49:00 IRST 2018
خبرگزاری مهر پوری حسینی ممنوع‌الخروج نیست/فرداهیات واگذاری تشکیل می‌شود Sun Jan 20 16:00:37 IRST 2019
پول نیوز انتصاب جدید در بانک قرض الحسنه مهر Fri Apr 21 19:19:33 IRDT 2017
تی نیوز 11 میلیون ایرانی در بافت های فرسوده زندگی می کنند Fri Apr 13 13:16:18 IRDT 2018
فردا دعای روز اول ماه مبارک رمضان Sat May 27 08:24:38 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا جولان گدایان میلیونر در پس غفلت مردم و مسئولان مینابی Wed Feb 07 16:47:30 IRST 2018
خبرگزاری بین المللی قرآن احتمال سوءاستفاده ضدانقلاب ها/ خرید و فروش آرا در فضای مجازی Tue May 16 18:59:07 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم لاوروف: همیشه برای گفت‌وگوی برابر با آمریکا آماده هستیم Mon Dec 31 08:35:33 IRST 2018
عصر خبر روسیه: آمریکا مانع از تحقیقات درباره حمله شیمیایی به حلب می‌شود Sat Dec 08 10:42:47 IRST 2018
خبرگزاری نسیم پسته تازه هم قیمت پسته خشکِ سال قبل شد + نرخ انواع میوه Fri Sep 21 22:36:04 IRDT 2018
وطن امروز رستم و سهراب اقتصاد Sun Aug 06 00:00:00 IRDT 2017
دولت بهار برنامه وداع با شهدای تازه تفحص شده تا روز عرفه Sat Aug 05 18:35:00 IRDT 2017
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اجرای نمایش صحنه ای «جک و لوبیای سحرآمیز» Tue Mar 05 08:53:03 IRST 2019
آریا افزایش قیمت رسمی یورو Wed Jan 30 13:22:38 IRST 2019
صدای آمریکا بازتاب شعارهای علیه حکومت ایران توسط کارگران کفن پوش در العربیه Tue Dec 11 15:13:55 IRST 2018
تابناک محکومیت 13 میلیاردی برای رجیستری‌های غیرقانونی Thu Mar 14 10:05:50 IRST 2019
جماران ورزشگاه استقلال بالاخره افتتاح شد Fri Mar 01 16:15:08 IRST 2019
شفقنا آیا آل سعود در حال سقوط است؟ Sun Jul 15 10:21:54 IRDT 2018
خبرگزاری فارس فرهنگ ارزشی کشور را معرفی کنیم Wed Feb 06 11:27:27 IRST 2019
پارسینه ادیب برومند درگذشت Mon Mar 13 21:48:17 IRST 2017
بی باک نیوز درمان های نوین اختلالات خواب بررسی می شود Mon Jul 31 10:03:01 IRDT 2017
خبرگزاری مهر موضوع منطقه آزاد در مازندران حل نشده است Sat Jan 19 10:40:28 IRST 2019
آریا اعطاء درجه سرلشکری به فرمانده کل جدید سپاه پاسداران انقلاب اسلامی Mon Apr 22 19:54:58 IRDT 2019
تی نیوز حمله مسلحانه یک داعشی به سرباز ترکیه Mon Aug 14 16:06:13 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی تونل افتخاری در کار نخواهد بود Sat May 05 19:08:00 IRDT 2018
تی نیوز تیم نیروی دریایی ارتش دوم شد Sat Aug 12 20:49:55 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر یک مظنون در پایتخت نروژ بازداشت شد Sun Apr 09 02:14:43 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران مساجد و هیات های مذهبی غرب اهواز زیر ذره بین بازرسان بهداشت Wed Sep 05 15:53:05 IRDT 2018
خبرگزاری نسیم تاثیر یک میوه استوایی بر کاهش فشارخون Tue May 08 14:12:03 IRDT 2018
خبرگزاری مهر اجرای عکاسان نمایش مکعب Sun Jul 09 22:15:51 IRDT 2017
فرارو طی 20 سال قیمت مسکن 90 برابر شد Tue Oct 03 16:10:06 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران پلمپ مغازه فروش دوغ لیلی در آبادان Sun May 13 15:34:44 IRDT 2018
خرداد نیوز آلمان 300 هزار یورو به سیل‌زدگان ایران کمک کرد Mon Apr 08 14:59:54 IRDT 2019