پایگاه خبری الف - Sun Jun 25 00:54:11 IRDT 2017 نمایش خبر

اردوغان به تهران می‌آید

سفیر ترکیه در ایران تاکید کرد باوجود اختلاف نظرهای موجود بین ایران و ترکیه در حل بحران سوریه، آنکارا هیچگاه از سیاست هایی که در راستای منزوی کردن ایران بوده، حمایت نکرده است.

 

 به گزارش مهر، «رضا هاکان تکین» سفیر ترکیه در تهران به بیان مواضع ترکیه در زمینه حمله موشکی سپاه به مواضع داعش در دیرالزور، بحران کشورهای عربی با قطر، نشست آستانه و حل بحران سوریه، همه پرسی استقلال اقلیم کردستان عراق، همکاری کردها با آمریکا در عملیات رقه و همچنین روابط دوجانبه ایران و ترکیه در زمینه های مختلف پرداخته است.

 

 مشروح این گفتگو را در زیر می خوانید.

 

 
یکشنبه شب سپاه پاسداران ایران در حمله ای موشکی مواضع داعش در دیرالزور را هدف قرار داد، موضع ترکیه نسبت به این اقدام چیست؟

 موضع رسمی دولت ترکیه در این باره هنوز اعلام نشده است، اما ما همواره از مبارزه واقعی با تروریسم، بدون تقسیم بندی گروه های تروریستی به تروریسم خوب و بد، دفاع کرده ایم. حمله ایران به دیرالزور دارای ابعاد بین المللی است، در این حمله نقاطی در کشوری دیگر مورد هدف قرار گرفته و برای این کار از آسمان کشور دیگری استفاده شده است.

 

 ما حملات داعش به تهران را به شدت محکوم کردیم و واکنش حاکمیت و مردم ایران را به این حمله به خوبی درک می کنیم. ترکیه نیز بعد از سوریه بیش از هر کشوری مورد حملات داعش قرار گرفته است، در 2 سال گذشته ما بر اثر حملات داعش 400 شهروند خود را از دست داده ایم.

 

 ترکیه در چارچوب عملیات سپر فرات توانسته داعش را از نواحی همجوار مرزهای خود پاکسازی کند و آرزوی ما این است که داعش و دیگر گروه های تروریستی در کوتاه ترین زمان ممکن ریشه کن شوند. این گروه های تروریستی با اقدامات ضد انسانی خود نام اسلام را هم لکه دار می کنند.

 

 
در خبرها آمده است که ترکیه با 71 هواپیما، 5 هزار تُن محصولات غذایی به قطر ارسال کرده است، در بحران پیش آمده بین برخی کشورهای عربی و قطر، ترکیه چه رویکردی دارد؟

 

 در موضوع بحران قطر ما نمی توانیم از یکی از طرفین حمایت کنیم، ما هم با قطر و هم با عربستان سعودی و دیگر کشورهای عضو شورای همکاری [خلیج فارس] روابط نزدیکی داریم و نمی توانیم یکی را بر دیگری ترجیح دهیم، اما ما از این بحران شگفت زده شدیم و انتظار این اتفاقات را نداشتیم.

 

 تدابیری که علیه قطر اتخاذ شده، خیلی سخت و سنگین است. در بین کشورهای عضو شورای همکاری که رابطه و پیشینه همکاری بسیار طولانی با یکدیگر دارند معمولا در اینگونه شرایط ابتدا هشدارهایی داده می شود و هماهنگی هایی صورت می گیرد، اینکه بدون هیچ پیش زمینه ای یک باره چنین تصمیماتی اتخاذ شده، ما را شگفت زده کرده است.

 

 بعد از آغاز این بحران ما برای پیدا شدن راه حل و حل این بحران در عالی ترین سطوح تماس های خود را با این کشورها آغاز کردیم، با اقداماتی که علیه قطر صورت گرفته و قطع روابط اقتصادی و سیاسی با این کشور و اخراج شهروندان قطری از این کشورها ما کمک به مردم قطر در چنین شرایط سختی را وظیفه خود می دانیم.

 

 یک سری اتهامات به صورت کلی علیه قطر بیان شده، اما دلایل و اسنادی که اثبات کننده این ادعاها باشد هنوز ارائه نشده است. ما از اقداماتی که در چارچوب شورای همکاری از طرف کویت برای میانجیگری آغاز شده حمایت می کنیم و برای اینکه سطح روابط بین این کشورها به سطح پیشین خود بازگردد از هیچ تلاشی فروگذار نمی کنیم و تاکنون نیز هر تلاشی توانسته ایم، کرده ایم.

 

 در شرایطی که ما با مشکلات و بحران های مختلفی در منطقه دست به گریبان هستیم اینکه بین کشورهای برادر به ویژه در ماه مبارک رمضان چنین بحرانی اتفاق بیفتد، موجب ناراحتی ماست. اصلی ترین دغدغه ما این است که نه تنها در شورای همکاری بلکه از پاکستان تا شمال آفریقا بتوانیم اتحاد و همبستگی را مجددا در جهان اسلام و بین همه کشورهای اسلامی برقرار کنیم.

 

 با توجه به مخالفت ترکیه با حضور کردها در آزادسازی الرقه در سوریه و همراهی کردها با آمریکا در عملیات احتمالی، موضع ترکیه در این خصوص نهایتا چه خواهد بود؟ یعنی اگر کردهای سوری با آمریکا در عملیات رقه شرکت کنند و در آنجا مستقر شوند آنکارا چه واکنشی خواهد داشت؟

 

 با مشارکت کردها در عملیات رقه مشکلی نداریم، مسئله ما این است که از گروه های تروریستی در این عملیات استفاده نشود. ما در عالی ترین سطح و به دفعات این هشدار را به مقامات آمریکایی داده ایم که استفاده از گروه های تروریستی مانند «پ.ی.د» و «ی.پ.گ» در قالب عملیات های این چنینی منجر به نتایج بلندمدت و مطلوب نخواهد شد، اما آمریکایی ها دیدگاه خود را در این خصوص تغییر نداده اند و ما پاسخ مان به آنها این بوده است که اگر از طرف این گروه ها کوچک ترین حرکتی که امنیت ملی ترکیه را به خطر بیندازد رخ دهد، ما به سخت ترین شکل ممکن به آنها پاسخ خواهیم داد.

 

 ما با کردهای سوریه مشکلی نداریم و معتقدیم که حقوق مشروع، دموکراتیک و مدنی کردهای سوریه مانند دیگر اقشار جامعه باید به رسمیت شناخته شود.

 

 وقتی ما به اقدامات «پ.ی.د» و «ی.پ.گ» نگاه می کنیم، این افراد در اراضی که به دست آورده اند با اعمال وحشت و اقدامات مبتنی بر زور دست به تغییر بافت جمعیتی در این مناطق زده اند و افراد غیرکرد و حتی کردهایی که طرفدار خودشان نیستند را از این مناطق اخراج کرده اند. در رقه تقریبا 97 درصد جمعیت عرب هستند و اگر چنین اتفاقی در رقه هم بیفتند وضعیت سوریه به مراتب پیچیده تر از آنچه که اکنون هست خواهد شد.

 

 
ترکیه در میان کشمکش آمریکا و روسیه در موضوع بحران سوریه به کدامین سو متمایل خواهد شد؟

 

 ما وقتی در خصوص سوریه یا هر کشور دیگری مواضع خود را بیان می کنیم، به دیدگاه های کشورهای دیگر توجهی نمی کنیم. مواضع خود را براساس منافع ملی خودمان و اینکه از چه طریقی می توان صلح ثبات را به منطقه بازگرداند و با کدام سیاست ها می توان بحران و مشکلات منطقه را حل کرد، اتخاذ می کنیم.

 

 آمریکا بیش از 60 سال است که از متحدان ما محسوب می شود و ما در حوزه های مختلف روابط نزدیکی با این کشور داریم، با روسیه نیز همینطور. به ویژه در حوزه های اقتصادی و انرژی ما روابط نزدیکی با روسیه داریم و این کشور از شرکای مهم و بزرگ ما در حوزه انرژی محسوب می شود.

 

 ما با روسیه در چارچوب مذاکرات آستانه که از دسامبر سال گذشته آغاز شد، با همراهی ایران همکاری های نزدیکی در بحث حل بحران سوریه داشته و داریم. در بحران سوریه ما هم با روسیه و هم با آمریکا اشتراکات و اختلاف نظرهایی داریم اما با حسن نیت روابط خود را با هر دو کشور ادامه می دهیم و خواست ما این است که در کوتاه ترین زمان ممکن بحران سوریه پایان یابد و صلح و ثبات در این کشور حاکم شود.

 

 
ترکیه، ایران و روسیه از ابتدا بازیگران اصلی مذاکرات آستانه بوده اند و آمریکا نقش کم رنگی در این مذاکرات داشته، روس ها عدم مشارکت آمریکا را مخالفت این کشور با حضور ایران می دانند و برای اثبات ضرورت حضور ایران در حل بحران سوریه تاکنون تلاش های زیادی انجام داده اند، موضع ترکیه در این خصوص چیست و در مذاکرات آنکارا و واشنگتن تا به حال آیا درباره نقش ایران در حل بحران سوریه رایزنی صورت گرفته است؟

 

 ما همواره با سیاست هایی که در راستای منزوی کردن ایران بوده است، چه در آستانه و چه پیش از آن مخالفت کرده ایم. حتی اگر دیدگاه هایمان در خصوص یک مسئله با ایران کاملا متفاوت باشد هم هیچگاه از منزوی شدن ایران حمایت نمی کنیم، بلکه همواره معتقد بوده ایم که ایران باید در روند های موجود بین المللی حضور داشته باشد و این مسئله در خصوص آستانه و دیگر مسائل مربوط به سوریه نیز صدق می کند. حتی در دوره ای که به بهانه پرونده هسته ای فشار های سنگینی به ایران اعمال می شد، سیاست ما این بود و از ایران حمایت می کردیم.

 

 در مورد سوریه اختلاف نظرهای جدی بین ایران و ترکیه وجود دارد، اما با وجود این ما هیچ وقت کانال های مذاکره با ایران را قطع نکرده ایم بلکه در بالاترین سطوح همواره به رایزنی با ایران ادامه داده و سعی کرده ایم دیگر کشورها را نیز تشویق کنیم که روند مشابهی را در پیش بگیرند.

 

 نشستن بر سر میز مذاکره و جذب یک کشور در مذاکرات بین المللی به معنای تایید سیاست ها و مواضع آن کشور در خصوص آن مسئله نیست، هدف اصلی این است که از راه مذاکره بر پایه حداقل اشتراکات، اختلافات موجود را به حداقل و اشتراکات را به حداکثر برسانیم.

 

 هر سه کشور ترکیه ایران و روسیه کشورهای تضمین کننده نشست آستانه بوده و در این مذاکرات مسئولیتی را به عهده دارند تا بتوانند از نفوذ خود را در بین طرفین درگیر در بحران سوریه به نحو موثری استفاده کنند.

 

 
موضع ترکیه در خصوص برگزاری همه پرسی در اقلیم کردستان عراق چیست؟

 

 ما این امر را درست نمی دانیم و معتقدیم این اقدام اشتباه است. یکی از اصول پایه ای ما در سیاست های منطقه ای حفظ تمامیت ارضی تمام کشورهاست، به ویژه در شرایطی که مبارزه بزرگی علیه داعش در منطقه در حال انجام است، معتقدیم که این اقدام و اقداماتی این چنینی موجب تضعیف سیاست های مبارزه با داعش می شود، منطقه به تنش های جدید نیاز ندارد و به اندازه کافی دچار تنش است.

 

 برادران کرد ما در عراق ممکن است یک سری انتظارات مشروع، دغدغه ها و مشکلاتی در ارتباط با دولت مرکزی عراق داشته باشند، اما ما معتقدیم که با اجرای کامل قانون اساسی عراق و تقویت سیستم فدرال و کارآمد کردن ارتباط بین دولت مرکزی و اقلیم کردستان این مسائل قابل حل است.

 

 
عملیات های نظامی علیه پ.ک.ک تا چه زمانی ادامه خواهد داشت؟ آیا در آینده می توان شاهد فرایند صلح با این گروهک بود؟

 

 این مبارزه تا شکست نهایی پ.ک.ک ادامه خواهد داشت، ما انتخابی غیر از مبارزه با پ.ک.ک نداریم. روند صلح جدیدی می تواند اتفاق بیفتند، اما پیش شرط آن این است که این گروه به طور کامل سلاح های خود را کنار بگذارد و راه بازگشت به اقدامات خشونت آمیز را برای خود ببندد، روند صلح جدید زیر سایه اسلحه ها امکان پذیر نیست.

 

 
دلایل اصلی تغییر سیستم حکومتی ترکیه از پارلمانی به ریاست جمهوری چه بود؟ آیا بندهای موجود در قانون اساسی جدید موجب به حاشیه رانده شدن نقش پارلمان در این کشور نمی شود؟

 

 اصلی ترین هدف رفراندوم کارآمد کردن سیستم دولت بود، پیش ازاین سیستم ما مبتنی بر قدرت دوگانه ای بود که هم نخست وزیر و هم رئیس جمهور حضور داشتند و این امر مشکلاتی را به وجود می آورد و با توجه به اینکه ما در چند سال گذشته یک حزب حاکم «عدالت و توسعه» را داشتیم و کم و بیش سیستم بدون مشکل توانسته بود کار خود را انجام دهد، اما باز هم مشکلاتی وجود داشت. در قانون گذاری جدید باز هم تفکیک قوا وجود دارد و مجلس گذشته از قدرت قانون گذاری قدرت کنترل و بازرسی قوه اجرائیه را نیز خواهد داشت.

 

 حمایت آمریکا از کردهای سوریه (پ. ی. د) و همچنین خودداری این کشور از استرداد فتح الله گولن چه تأثیری را در روابط ترکیه و آمریکا خواهد داشت؟

 

 بعد از اقدام کودتا در 15 جولای سال گذشته سریعا درخواست خود را مبنی بر استرداد فتح الله گولن به مقامات آمریکایی اعلام کردیم و پس از آن نیز در عالی ترین سطوح و همچنین در سفر اخیر رئیس جمهور ترکیه به واشنگتن این درخواست خود را تکرار کردیم. آمریکایی ها عنوان کردند که این یک روند حقوقی است و نمی توانند مستقیم در آن دخالت کنند. با وجود اینکه ما مستندات زیادی را در این خصوص به آمریکایی ها دادیم، آنها حتی حاضر نشدند اقدامات پیشگیرانه در این خصوص انجام دهند.

 

 کودتای ترکیه حادثه کوچکی نبود 250 نفر از شهروندان ما جان خود را از دست داند، مجلس ترکیه بمباران شد، اما آمریکایی ها حتی اقدامات پیشگیرانه در حد بازداشت فتح الله گولن را نیز انجام ندادند و وی الان در آمریکا آزادانه به فعالیت های خود ادامه می دهد و این حداقل انتظار ما در موضوعی که برای ما حساسیت زیادی دارد از یک متحد خود یعنی آمریکا بود که آنها به این درخواست تاکنون پاسخی نداده اند و این امر می تواند تاثیرات منفی بر روابط ما با این کشور داشته باشد.

 

 در خصوص حدود 160 نفر که با سازمان تروریستی گولن مرتبط هستند و از جمله خود گولن فراخوان داده شده است که اگر در مدت زمان مشخص شده به کشور بازنگردند و در مقابل عدالت پاسخگو نباشند، تابعیت آنها لغو خواهد شد، هنوز تابعیت این افراد لغو نشده و تنها در فراخوانی این موضوع را به آنها اعلام کرده ایم.

 

 
با توجه به مشکلات موجود در روابط ترکیه و اتحادیه اروپا آیا امیدی به از سرگیری مجدد مذاکرات برای پیوستن ترکیه به این اتحادیه وجود دارد؟

 

 ما درخواست خود برای عضویت در اتحادیه اروپا را هیچگاه از دست نداده ایم اما این اتحادیه اروپا است که خیلی مایل به عضویت ما نیست.

 

 در 15 سال گذشته ترکیه جهش بزرگی در حوزه اقتصاد داشته است و تقریبا به طور متوسط رشدی 5 درصدی را در حوزه اقتصاد همواره داشته ایم و این رشد را بدون عضویت در اتحادیه اروپا محقق کرده ایم.

 

 ما میخواهیم عضو اتحادیه اروپا شویم، اما برای این عضویت التماس نمی کنیم. اگر حاضر باشند در یک شرایط برابر شریک جدیدی را بپذیرند، ما هم می خواهیم که عضو این اتحادیه شویم. اگر این امر محقق نشود ما به راه خود در راستای توسعه و پیشرفت ترکیه ادامه می دهیم. ما باور داریم که با عضویت در اتحادیه اروپا باری بر دوش این اتحادیه نخواهیم بود بلکه کمکی برای آنها خواهیم بود و انتظار داریم که اعضای این اتحادیه نیز این موضوع را درک کنند.

 

 سال گذشته و 10 روز پس از کودتای ترکیه در گفتگویی که با شما داشتم روند بازداشتها بعد از کودتا را طبیعی خواندید و گفتید بازداشت ها تا پاکسازی نهادهای ترکیه از لوث نفوذ سازمان تروریستی گولن ادامه می یابد، اکنون حدود 11 ماه از کودتا می گذرد و این بازداشت ها هنوز ادامه دارد، آیا هنوز به سطح مورد نظر و اطمینان خاطر از پاکسازی نهادهای دولتی از افراد وابسته به گولن دست نیافته اید؟

 

 سازمان تروریستی فتح الله گولن یک سازمان متفاوت و استثنایی است و شباهتی به تعریفی که ما از سازمان های تروریستی داریم ندارد، این افراد بسیار پنهان کار هستند و سال ها توانسته اند در سایه این پنهان کاری به زندگی منافقانه خود ادامه دهند.

 

 مقامات قضایی ما تمام تلاش خود را می کنند تا نهادهای ترکیه از وجود افراد وابسته به این سازمان پاک شود، اما هنوز هم با گذشت 11 ماه افراد مرتبط با این سازمان را شناسایی میکنند.

 

 میتوانیم بگوییم که بخش اعظمی از این افراد شناسایی و دستگیر شده اند، اما دلیل اصلی اینکه این روند پاکسازی تاکنون به درازا کشیده، ویژگی پنهان کاری و ساختار منافقانه این سازمان است.

 

 سازمان تروریستی گولن شکست خورده است و امکان هیچ تحرکی در ترکیه ندارند، حاکمیت و مردم ترکیه پاسخ محکمی را در 15 جولای و بعد از آن به این افراد داده اند و باقی مانده این افراد نیز به زودی از نهادهای حاکمیتی ترکیه پاکسازی خواهند شد.

 

 در خصوص گسترش مناسبات اقتصادی هدف‌گذاری 30 میلیارد دلاری بین ایران و ترکیه در نظر گرفته شده، هم اکنون روابط اقتصادی تهران و آنکارا در چه سطحی است و چه میزان به این هدف دست یافته ایم؟ همچنین کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور پس از 2 سال تاخیر از سال گذشته فعالیت خود را آغاز کرده، این کمیسیون تا به حال چه دستاوردهایی داشته است؟

 

 متاسفانه ما در حال حاضر از هدف 30 میلیارد دلار که مشخص شده است دور هستیم و در 2 سال گذشته متوسط حجم تجارت دو کشور حدود 10 میلیارد دلار بوده است و در حال حاضر به یک سوم از این هدف دست یافته ایم، اما در شرایطی نیستیم که بخواهیم ناامید باشیم و در هر دو کشور زمینه های همکاری وجود دارد و تلاش برای گسترش فعالیت های اقتصادی در حال انجام است.

 

 یکی از ساز و کارهایی که در روابط تجاری بین دو کشور پیش بینی شده و هم اکنون در حال انجام است، موافقتنامه تجارت ترجیحی است که از سال 2016 اجرایی شده و در حال حاضر برای ترکیه 140 قلم کالا و برای ایران 120 قلم کالا در لیست های مرتبط با این موافقتنامه وجود دارد و تجارت ما در حوزه اقلامی که در این لیست قرار دارد در این مدت 40 درصد افزایش داشته است و این نشان می دهد که ما اگر بتوانیم اقلام این لیست ها را افزایش دهیم، به نفع هر دو کشور است.

 

 به دلیل موضوعاتی که در هر دو کشور وجود داشته ما در امر گسترش روابط کمی کند پیش رفته ایم، هم در روابط اقتصادی و کمیسیون مشترک و هم در دیدارهای دو جانبه مقامات دو کشور.

 

 اکنون در ترکیه رفراندوم با موفقیت برگزار شد و ما در دو سال آینده انتخاباتی نخواهیم داشت، در ایران نیز انتخابات ریاست جمهوری برگزار و آقای روحانی مجددا انتخاب شد و در حال حاضر هم ایران و هم ترکیه در سیاست داخلی وارد دوران باثباتی شده اند. ما تلاش خواهیم کرد با تمرکز بر موضوعات اقتصادی روابط دو کشور را در ساله های پیش رو فعال تر کنیم.

 

 در هفته های آینده وزیر اقتصاد ما سفری به ایران خواهد داشت، وی علاوه بر وزارت اقتصاد رئیس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و ترکیه و همتای آقای واعظی در ایران است، زمان برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی در این سفر قطعی خواهد شد.

 

 همچنین سفرهای متقابل روسای جمهور دو کشور تبدیل به یک سنت حسنه بین دو کشور شده است و در سال 2015 آقای روحانی سفری به ترکیه داشتند و پس از آن رئیس جمهور ترکیه به ایران آمد و در بهار سال پیش نیز آقای روحانی سفری به آنکارا داشت و ما تلاش داریم در سال جاری رئیس جمهور اردوغان سفری به ایران داشته باشد و برگزاری کمیسیون اقتصادی مشترک زمینه ساز سفر اردوغان به ایران نیز خواهد بود. در چارچوب این سفر چهارمین نشست شورای عالی همکاری بین دو کشور نیز برگزار خواهد شد.

 

 بعداز برگزاری مراسم تحلیف آقای روحانی و تشکیل کابینه جدید در دو ماه آینده تلاش های ما برای برنامه ریزی این سفر سرعت خواهد گرفت و استارت این برنامه ریزی از سفر وزیر اقتصاد به ایران زده خواهد شد. زمان قطعی سفر اردوغان مشخص نیست، اما به احتمال زیاد در پاییز این سفر صورت خواهد گرفت.

 

 
*سال گذشته از وجود مشکلات و برخی از محدودیت های بانکی بر سر راه گسترش مناسبات اقتصادی صحبت کردید، آیا آن مشکلات هنوز پا برجاست؟

 

 مشکلات بانکی موجود فراتر از رابطه دو جانبه بین ایران و ترکیه است، محدودیت های بانکی که به واسطه تحریم های ایران اعمال می شد، با وجود اینکه بخشی از آنها بعد از اجرایی شدن برجام رفع شده است، اما هنوز تحریم هایی که آمریکا علیه ایران اعمال می کند حتی اگر به صورت مستقیم تاثیری بر این روابط نداشته باشد، موجب می شود که بانک های بزرگ در همکاری با ایران محتاطانه عمل کنند و مشکلات بانکی هنوز سر جای خود است.

 

 انتخاب ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا نیز موجب شده که نتوان خیلی خوش بینانه به این موضوع نگاه کرد، اما ما تلاش های خود را فراتر از این محدودیت ها انجام می دهیم و یکی از راه های عبور از این محدودیت ها تجارت بر اساس پول های ملی دو کشور است که ما در حال تلاش در این زمینه هستیم.

 

 همچنین افزایش تعداد بانکهای ایرانی موجود در ترکیه و همچنین تشویق بانک های بزرگ ترکیه برای همکاری با ایران از دیگر تلاش هایی است که ما در زمینه رفع مشکلات بانکی انجام داده ایم و امیدواریم در آینده به نتایج مثبتی در این زمینه دست یابیم.
پایگاه خبری الف گلکسی S8 به عنوان برترین گوشی حال حاضر بازار شناخته شد Mon Jun 19 14:42:20 IRDT 2017
پایگاه خبری الف هشدار بیمه مرکزی: مراقب افراد سودجو باشید Sun Mar 05 20:30:30 IRST 2017
پایگاه خبری الف دیپلمات اروپایی: به شرکت‌هایمان گفته‌ایم که در ترک ایران عجله نکنند Sun May 27 20:45:00 IRDT 2018
پایگاه خبری الف اژه ای: سران فتنه با دستور شورای امنیت ملی باید محصور باشند/ دادگاه موضوعات امنیتی را نمی‌توان علنی برگزار کرد + فیلم Thu Feb 01 11:59:00 IRST 2018
پایگاه خبری الف ظریف:اعضای باقی‌مانده در برجام آماده ارائه منافع اقتصادی به ما هستند یا نه؟ Tue May 15 23:56:00 IRDT 2018
پایگاه خبری الف کریمی‌قدوسی: آمریکایی‌ها از ما کمک خواستند تا در خروج نظامیان‌شان از عراق کمک کنیم/ آن‌ها یک سفیر را با جت اختصاصی به تهران فرستادند Wed Apr 10 14:06:00 IRDT 2019
پایگاه خبری الف جگرکی خیابانی در تهران قدیم Tue May 23 12:58:25 IRDT 2017
پایگاه خبری الف آبه و پوتین نسبت به حل مناقشات منطقه ای توافق کردند Fri Nov 16 22:15:00 IRST 2018
پایگاه خبری الف حملات موشکی به مواضع نظامی سوریه در حومه «حماه» و «حلب»+تصاویر و فیلم  Mon Apr 30 05:05:00 IRDT 2018
پایگاه خبری الف همه منع‌های زنان در عربستان، کشوری که عضو جدید کمیسیون مقام زن شده‌است! Mon May 01 10:54:45 IRDT 2017
پایگاه خبری الف چرا قیمت خودرو افزایش یافت؟ Tue Mar 12 00:34:00 IRST 2019
پایگاه خبری الف پایگاه اصالت سنج متن کامل «پایان نامه روحانی» آغاز به کار کرد Wed May 10 19:12:25 IRDT 2017
پایگاه خبری الف کردوانی: تمامی اقدامات در ارتباط با مسئله ریزگردها درکشور اشتباه است Thu Mar 09 13:38:39 IRST 2017
پایگاه خبری الف رقیب پرسپولیس در آسیا از لباس‌های جدیدش رونمایی کرد Thu Jul 13 11:58:54 IRDT 2017
پایگاه خبری الف فرش ایرانی بلوکه نشده، مشکل از گمرک است Sat Feb 04 08:00:57 IRST 2017
پایگاه خبری الف کارگردان «آنام» سریال حضرت معصومه (س) را می‌سازد Tue May 15 11:25:00 IRDT 2018
پایگاه خبری الف تعرفه های درمانی بخش دولتی 10 درصد افزایش می یابد Wed Mar 20 13:24:00 IRST 2019
پایگاه خبری الف پایان مهلت رای گیری و مردم جامانده از انتخابات در حسینیه ارشاد Sat May 20 00:17:50 IRDT 2017
پایگاه خبری الف توسعه 20 برابری حرم مطهر علوی بعد از 1400 سال Fri Jul 28 12:51:45 IRDT 2017
پایگاه خبری الف سقوط مرگبار اتوبوس داخل دره‌ای در السالوادور Sun Aug 06 10:30:31 IRDT 2017
پایگاه خبری الف بستری شدن 3 زائر ایرانی در عربستان Tue Aug 08 15:05:48 IRDT 2017
پایگاه خبری الف کمک هزینه ماهانه کمیته امداد کفاف 2 تا 3 روز مددجویان را می‌دهد Mon Jan 02 21:06:09 IRST 2017
پایگاه خبری الف آزار 6 نوجوان در کانال آب؛مرد شیطان صفت به زودی محاکمه می‌شود Tue May 15 18:35:00 IRDT 2018
پایگاه خبری الف پست علی کریمی به‌مناسبت روز اهدای عضو Mon May 22 22:53:25 IRDT 2017
پایگاه خبری الف آخرین مناظره انتخابات ریاست جمهوری Fri May 12 19:24:18 IRDT 2017
پایگاه خبری الف تمرین بازیکنان تیم ملی بعد از بازی با ویتنام Sat Jan 12 22:02:00 IRST 2019
پایگاه خبری الف انتقاد بهنوش بختیاری از خبرگزاری فارس Sun Sep 03 15:40:42 IRDT 2017
پایگاه خبری الف وزیر خارجه جدید آمریکا و پیشنهادش برای بازنگری کامل در برجام Thu Feb 02 12:59:11 IRST 2017
پایگاه خبری الف حسن زاده: به رفتارهای حسینی و رحمتی در داربی رسیدگی می‌شود Mon Feb 13 11:22:08 IRST 2017
پایگاه خبری الف ترامپ: دلم برای رانندگی تنگ شده است Fri Apr 28 21:26:24 IRDT 2017
پایگاه خبری الف توصیه‌های ناجا برای پیشگیری از وقوع سرقت Fri Mar 22 18:16:00 IRDT 2019
پایگاه خبری الف 2019 در جهان چه خبر است Tue Jan 01 06:55:00 IRST 2019
پایگاه خبری الف سیلاب‌ به هورالعظیم جان دوباره بخشید Mon Feb 18 07:56:00 IRST 2019
پایگاه خبری الف 2 انتصاب جدید در بانک مرکزی Sat Nov 17 11:50:00 IRST 2018
پایگاه خبری الف دو باشگاه انگلیسی خواهان جذب حاج صفی Thu May 31 18:34:00 IRDT 2018
پایگاه خبری الف سرویس خواب، کالایی لوکس و ویژه Sat Jun 15 08:56:00 IRDT 2019
پایگاه خبری الف بشار اسد با هیئت روس دیدار کرد Fri Dec 14 02:48:00 IRST 2018
پایگاه خبری الف تولید پوست انسان برای ترمیم زخم با آدامس و نانوفناوری Tue Nov 06 08:59:00 IRST 2018
پایگاه خبری الف زمین لرزه زاهدان را لرزاند Sat May 11 15:13:00 IRDT 2019
پایگاه خبری الف نظر تحلیلگر اردنی درباره عربستان و چالش آینده Sun Mar 26 15:12:40 IRDT 2017
پایگاه خبری الف همه چیز درباره وام 120 میلیون تومانی مسکن/ مصوبات جدید چه زمانی اجرایی می‌شود؟ Fri May 05 16:38:38 IRDT 2017
پایگاه خبری الف محاکمه دزد جنایتکاری که می‌گوید میلیاردر است Wed Jan 04 06:47:25 IRST 2017
پایگاه خبری الف واکنش لندن به همه پرسی دوم درباره استقلال اسکاتلند Mon Mar 13 19:40:15 IRST 2017
پایگاه خبری الف 340 کشته برای یک گل Mon Feb 18 07:19:00 IRST 2019
پایگاه خبری الف نقابی برای ابراهیم Wed Feb 20 18:44:00 IRST 2019
پایگاه خبری الف شرمساری از سیاست های ترامپ Tue Jul 11 06:42:37 IRDT 2017
پایگاه خبری الف سه‌چهارم شهروندان فرانسه از عملکرد ماکرون ناراضی هستند Sat Jan 05 10:56:00 IRST 2019
پایگاه خبری الف شکایت دسته جمعی بازیکنان استقلال و پرسپولیس از رفیق کلاهبردار Wed Aug 30 18:28:19 IRDT 2017
پایگاه خبری الف قاسمی: موذی گری، درندگی و حیله گری از خصایص بارز سران رژیم صهیونیستی است Sat Oct 06 01:18:00 IRST 2018
پایگاه خبری الف خودروی خودران با قابلیت تغییر رنگ Fri Apr 28 12:19:01 IRDT 2017
پایگاه خبری الف مغز خود را بهتر بشناسید Wed Apr 12 06:11:54 IRDT 2017
پایگاه خبری الف جشنی با عنوان (( دنیا با لبخند کودکان زیباست)) برای کودکان سرطانی Sat Feb 04 13:04:15 IRST 2017
پایگاه خبری الف آیین‌نامه اجرایی آموزشگاه‌های رانندگی ابلاغ شد Tue Jun 12 10:34:00 IRDT 2018
پایگاه خبری الف حاشیه‌های دیدار رهبر انقلاب از نمایشگاه کتاب؛ چه کتاب‌هایی مورد تفقد رهبری قرار گرفت؟ Mon Apr 29 16:13:00 IRDT 2019
پایگاه خبری الف عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس: سند 2030 با مبانی اسلامی مغایرت دارد Wed May 10 10:51:45 IRDT 2017
پایگاه خبری الف انتقال تابعیت از مادر همچنان ممنوع است Sat Jul 15 22:48:40 IRDT 2017
پایگاه خبری الف اخبار ضدونقیض از وخامت حال «محمود عباس» Tue Apr 25 11:42:23 IRDT 2017
پایگاه خبری الف چرا علی نصیریان دعوت شهاب حسینی را پذیرفت؟ Mon May 08 11:23:28 IRDT 2017
پایگاه خبری الف نامه احمد توکلی به رئیس دستگاه قضا در رابطه با سیل اخیر Mon Apr 08 11:01:00 IRDT 2019
پایگاه خبری الف گزینه نهایی حزب اعتماد ملی برای شهرداری تهران مشخص شد Sat Nov 10 10:42:00 IRST 2018
پایگاه خبری الف تسکین دهنده‌ای که سلامت مردان را تهدید می‌کند Mon Jul 02 22:35:00 IRDT 2018
پایگاه خبری الف فرمانده ستاد مرکزی آمریکا «وحدت عربی» برای مقابله با ایران را خواستار شد Wed Sep 12 18:10:00 IRDT 2018
پایگاه خبری الف اقامه نماز در مساجد ویران شده بحرین +عکس Mon Apr 10 13:27:32 IRDT 2017
پایگاه خبری الف تصویری از شادی رئالی‌ها در رختکن پس از فتح مونیخ Thu Apr 13 11:20:55 IRDT 2017
پایگاه خبری الف برگزاری مراسم شب یلدا در اردوی تیم ملی فوتبال Fri Dec 21 23:24:00 IRST 2018
پایگاه خبری الف دهقان: دادگاه حسین فریدون نباید غیرعلنی باشد Wed Feb 20 09:06:00 IRST 2019
پایگاه خبری الف داعش مسئول حمله امروز کربلا Thu Jul 13 08:37:04 IRDT 2017
پایگاه خبری الف حسگری که به عمق پوست انسان نفوذ می‌کند Thu Jun 01 12:51:25 IRDT 2017
پایگاه خبری الف ردپای شبکه‌های اجتماعی در جنایت خرم آباد Tue Feb 28 08:34:16 IRST 2017
پایگاه خبری الف واکنش لبنان به دعوت برای حضور در نشست ضدایرانی لهستان Thu Jan 17 07:39:00 IRST 2019
پایگاه خبری الف وزارت دادگستری نظارت بیشتری بر خصوصی سازی داشته باشد Fri Mar 01 10:39:00 IRST 2019
پایگاه خبری الف تدفین رایگان جانباختگان حادثه پلاسکو Thu Jan 26 11:44:10 IRST 2017
پایگاه خبری الف آغاز عرضه سهام زیرمجموعه‌های سایپا Sat Mar 11 05:48:36 IRST 2017
پایگاه خبری الف آیا ترکیب جمنا جوان می‌شود؟ / پاسخ‌ چمران را بخوانید Mon Aug 14 14:13:03 IRDT 2017
پایگاه خبری الف ورود سامانه بارشی جدید از روز شنبه به کشور/ بارش پراکنده باران و برف تا آخر هفته Wed Apr 03 11:16:00 IRDT 2019
پایگاه خبری الف علمای اهل سنت ربایش مرزبانان میرجاوه را محکوم کردند Tue Oct 16 20:50:00 IRST 2018
پایگاه خبری الف دبیرکل سازمان ملل اقدام موشکی کره شمالی را محکوم کرد Sat Jul 29 07:58:32 IRDT 2017
پایگاه خبری الف اظهارنظر گزینه ریاست سیا درباره ایران Wed May 09 21:31:00 IRDT 2018
پایگاه خبری الف آغاز کاهش ساعات پایانی طرح زوج و فرد از امروز Sat May 27 12:29:11 IRDT 2017
پایگاه خبری الف اخاذی با فیلمبرداری از تعرض به دختر 14‌ساله Tue Jan 29 09:16:00 IRST 2019
پایگاه خبری الف همتی: آمریکا در تحریم نفت ایران و به صفر رساندن آن ناکام ماند/ بر ثبات بازار ارز و تقویت پول ملی متمرکز شدیم+ عکس Fri Nov 02 20:47:00 IRST 2018
پایگاه خبری الف تمرکز بسیج سازندگی در موضوع حاشیه نشینی Wed Mar 29 16:53:42 IRDT 2017
پایگاه خبری الف توییت رییسی درباره تهدید و تحریم اقتصادی مردم Wed Feb 06 15:01:00 IRST 2019
پایگاه خبری الف بعیدی نژاد به جرمی هانت چه گفت؟ Mon Jan 14 21:56:00 IRST 2019
پایگاه خبری الف ضرورت ترویج کار داوطلبانه در کشور Sat Jul 07 15:33:00 IRDT 2018
پایگاه خبری الف مامیچ از سرمربیگری الهلال برکنار شد Sat Apr 27 04:10:00 IRDT 2019
پایگاه خبری الف سعید جلیلی به نفع کدام کاندیدا کنار می‌رود؟ Tue Mar 07 12:23:07 IRST 2017
پایگاه خبری الف فراز و فرود سبد نفتی اوپک در سال 2018/ پایان طلای سیاه با کمترین قیمت سال Mon Jan 14 00:52:00 IRST 2019
پایگاه خبری الف بایدن احتمالا در انتخابات 2020 از ترامپ پیشی می گیرد Tue Feb 05 15:00:00 IRST 2019
پایگاه خبری الف 3 کفترباز همسایه خود را که به رفتار آنها معترض بود،کشتند Thu Feb 01 09:25:00 IRST 2018
پایگاه خبری الف راشا تودی: چین و آلمان قرارداد تجاری 20 میلیارد یورویی امضا کردند Tue Jul 10 17:12:00 IRDT 2018
پایگاه خبری الف نظر آمریکایی ها درباره شیوه حل مسئله کره شمالی Thu Apr 27 19:26:32 IRDT 2017
پایگاه خبری الف چالش اجرای قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان Wed Sep 19 08:25:00 IRDT 2018
پایگاه خبری الف فرزند مدافع حرم محسن حججی Thu Aug 10 23:21:29 IRDT 2017
پایگاه خبری الف آشنایی با مهم‌ترین آنتی اکسیدانی که بدن نیاز دارد/کمبود سلنیوم سبب آلزایمر می‌شود Fri Feb 03 18:12:56 IRST 2017
پایگاه خبری الف وعده ترامپ برای واکنش قاطع به پرتاب موشکی کره شمالی Fri Jul 07 12:04:45 IRDT 2017
پایگاه خبری الف نخستین پهپاد با قابلیت حمل مسافر به بازار آمد Sat Feb 10 09:03:00 IRST 2018
پایگاه خبری الف شهید بی سر می آید Sun Sep 03 07:29:47 IRDT 2017
پایگاه خبری الف پیامک شبهه برانگیز یکی از بانک‌ها Tue Jun 27 13:02:48 IRDT 2017
پایگاه خبری الف قرعه‌کشی مرحله یک‌چهارم نهایی/ فینال زودرس؛ رویارویی بایرن و رئال مادرید Fri Mar 17 15:21:46 IRST 2017
تی نیوز پوستر نخستین انیمیشن حوزه هنری رونمایی شد/ «لوپتو» پاییز اکران می شود Mon Apr 30 04:35:54 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر سینما یکی از مهمترین دستاورد‌های چهل سالگی انقلاب Mon Jan 28 11:53:37 IRST 2019
خبرگزاری تسنیم مهدوی نیا و محرابی نمایندگان داوری آب‌های آرام ایران در جاکارتا خواهند بود Wed Apr 11 12:28:36 IRDT 2018
آریا حوله نوزاد را دست کم نگیرید ! Mon Jun 03 08:29:31 IRDT 2019
باشگاه خبرنگاران 300 هزار عملیات رفع سدمعبر اجرا شد/ ساماندهی دستفروشان در 48 نقطه پایتخت Tue Apr 11 06:11:10 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر پیام تبریک رئیس مجلس لبنان به بشار اسد به مناسبت سالگرد جنگ اکتبر1973 Thu Oct 05 15:01:20 IRST 2017
شبکه خبر دیدار اهالی فرهنگ و ادب با رهبر معظم انقلاب از قاب دوربین Tue May 21 20:33:20 IRDT 2019
واحد مرکزی خبر نجات دو بیمار دهدشتی و دیشموکی با اورژانس هوایی Wed Jan 10 10:37:21 IRST 2018
ساعت24 استیضاح رحمانی فضلی بار دیگر در مجلس کلید خورد Sun Sep 02 21:43:57 IRDT 2018
جماران اجرای 34 پروژه عمرانی خشکبیجار با اعتباری بالغ بر 8 میلیاردتومان در سالجاری Sat Jan 05 11:23:33 IRST 2019
افکارخبر قاسمی: برای پرتاب ماهواره معطل نظر و خواست دیگران نخواهیم بود Mon Jan 14 15:29:10 IRST 2019
ایستا نیوز افزایش قیمت محصولات زامیاد به تعویق افتاد Mon Nov 26 09:17:19 IRST 2018
خرداد نیوز ارسطو باز هم عاشق می‌شود/ عکس Thu Apr 05 13:07:17 IRDT 2018
خبرگزاری مهر جشنواره تئاتر سوره با 11 اجرا آغاز به کار می‌کند Sat Aug 05 12:12:17 IRDT 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی بانک ورشکسته نداریم Tue Mar 14 03:30:00 IRST 2017
تی نیوز آتش سوزی انبار جعبه در جنوب تهران Fri Sep 01 18:09:56 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران گلایه «فاطمه حسینی» از دولت به‌خاطر بی‌توجهی به جایگاه مدیریتی زنان Mon Mar 13 15:14:19 IRST 2017
ایسکانیوز کاهش دما درشهرهای شمالی Sun Mar 03 12:18:08 IRST 2019
روزنامه شهروند هلال؛ نیازمند تزریق اعتبارات بیشتر Sun Jan 14 03:30:00 IRST 2018
خرداد نیوز پرواز بمب‌افکن‌های آمریکایی بر فراز دریای جنوبی چین Tue Aug 07 15:06:37 IRDT 2018
تابناک گاز گرفتگی 23 دانش آموز دختر در مشهد Sun Jan 21 14:00:35 IRST 2018
انتخاب کاملاً در جریان ‌گله‌ها و شِکوه‌های مردم هستیم / انتقاد مردم، فقط از دولت و مجلس و قوه‌ی قضائیه نیست؛ ممکن است از شخص حقیر هم انتقاد داشته باشند / این انتقاد با ایستادگی مردم پای نظام اسلامی منافاتی ندارد Sun Feb 18 13:16:37 IRST 2018
پارسینه فردا انتقال حجاج ایرانی به «منا» پایان می‌یابد Wed Aug 30 19:31:23 IRDT 2017
اخبار بانک افزایش 70 هزار تومانی قیمت سکه در هفته گذشته Fri Apr 20 12:17:44 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی نشست معاون سیاسی استاندار زنجان با اصحاب رسانه Tue Mar 28 14:30:00 IRDT 2017
افکارخبر تخم مرغ ارزان شد Thu Oct 18 12:37:26 IRST 2018
روزنامه دنیای اقتصاد موانع شفافیت‌مالی در بازارهای هنری Sun Apr 16 10:41:13 IRDT 2017
تی نیوز گواردیولا: رکوردشکنی انگیزه خوبی برای ادامه مبارزه محسوب می شود/ آگوئرو برای ریکاوری به بارسلون رفته است Sun Apr 22 10:51:16 IRDT 2018
ساعت24 جهانگیری: امروز بیش از هر زمان دیگری باید به مردم امید داد Sat Aug 11 21:09:51 IRDT 2018
میزان فرمانده کل سپاه در کدام منطقه تهران رای داد+ عکس Fri May 19 10:05:30 IRDT 2017
اقتصاد آنلاین قابلیت نورپردازی پرتره بر روی آیفون‌X +فیلم Sat Jan 13 12:28:51 IRST 2018
تی نیوز واکنش فرانسه به اظهارات عباس درباره یهودیان Fri May 04 14:51:33 IRDT 2018
خبرگزاری بین المللی قرآن مهلت ارسال چکیده و اصل مقاله به همایش علامه محمدهادی معرفت تمدید شد Fri Aug 18 01:41:37 IRDT 2017
انصاف اخلاق در حال افول حتی در حوزه‌های علمیه Tue Oct 16 22:28:17 IRST 2018
شارا نقش روابط عمومی در تغییرات سازمانی Tue Jul 04 22:58:00 IRDT 2017
اخبار بانک روز آرام دلار Tue Feb 05 10:58:00 IRST 2019
خبرگزاری دانشجویان ایران حرف‌های آمریکا درباره سپاه به درد خودش می خورد Thu Apr 18 11:59:16 IRDT 2019
خبرگزاری جمهوری اسلامی جاده دیلم به خوزستان بسته شد Tue Nov 06 12:30:00 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران عربستان خط آمریکا را در منطقه دنبال می‌کند Fri Jan 19 15:10:51 IRST 2018
تابناک تصمیم ویژه پارلمان عراق برای انتخابات اخیر Wed Jun 06 19:41:34 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر درگیری نیروهای مرزی هند و پاکستان Mon Jan 30 16:34:59 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران تاثیرات مثبت کاهش نرخ سود بر بازار سرمایه Sun Sep 03 19:03:33 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران سفر هیئت اروپایی به صنعا برای بررسی اوضاع یمن Mon Apr 16 11:21:03 IRDT 2018
دولت بهار آزادسازی اسرای فلسطینی هدف راهبردی حماس Fri Feb 24 16:04:00 IRST 2017
آفتاب ایران نمایشگاه انرژی و مواد  دانشگاه آزاد اسلامی افتتاح شد Tue Dec 04 13:50:07 IRST 2018
خبرگزاری مهر اردبیل به لحاظ حجم عملیات برف‌روبی در رتبه دوم کشوری قرار گرفت Tue Mar 07 14:55:31 IRST 2017
ایلنا عصبانیت شدید انصاری پس از پایان مراسم بهترین ها و انتخاب مهدی طارمی Mon Jul 31 02:26:59 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران روایت تازه از یک جوان انقلابی که با جمله عجیب یک شهید عازم منطقه شد!+عکس Thu Jul 19 14:12:44 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران اینتر میلان در شهر ری شعبه زد/ 2 ملی پوش فوتبال ایران سرشاخ می‌شوند/ ضربه بزرگی که ترامپ به فوتبال آمریکا زد Sat Jan 20 19:47:11 IRST 2018
تابناک دیدار لاوروف و نتانیاهو در قدس Mon Jul 23 23:04:34 IRDT 2018
ایلنا گفتیم «ناجی سایپا» خواندند «برای بقا» Tue Sep 12 11:20:50 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر رفع مشکلات مردم و کشور مدیریت جهادی می خواهد Wed May 10 21:55:25 IRDT 2017
تجارت نیوز قیمت سبد نفتی اوپک افزایش یافت Tue Sep 25 20:15:30 IRST 2018
پارس نیوز لیلا حاتمی کنار علی مصفا روی فرش قرمز جشنواره Tue Feb 05 09:32:16 IRST 2019
گرداب راه اندازی نسخه موبایلی دولت همراه Wed Nov 22 09:37:01 IRST 2017
همشهری آنلاین اجرای طرح یک لقمه مهربانی، از ماه رمضان تا پایان سال Tue May 16 22:32:31 IRDT 2017
تی نیوز همدان|"کارگران" دغدغه معاش و گذران زندگی روزمره دارند Mon Apr 23 20:26:08 IRDT 2018
تی نیوز فاز سوم طرح آبرسانی به مجتمع روستائی گلسار خوانسار اجرا شد Sun Sep 03 14:38:09 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران پیکر سرباز شهید در تبریز تشییع شد + تصاویر Fri May 25 17:53:27 IRDT 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا علت تیراندازی در بزرگراه صدر Wed Mar 27 09:07:28 IRDT 2019
واحد مرکزی خبر امداد رسانی به سیل زدگان جهم و زرین دشت Sun Feb 19 19:03:46 IRST 2017
میزان آیا میدانید؛ چه زمانی واشر سرسیلندر اتومبلیتان می‌سوزد؟ Wed Oct 10 23:22:01 IRST 2018
فرارو نمی‌گذاریم مردم زیر بار تورم زندگی کنند Wed Dec 27 00:27:51 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران ثبت‌سفارش 47 ردیف تعرفه‌ای آزاد شد/ 40 درصد حقوق ورودی برای شیرخشک صنعتی Wed Jan 02 17:05:07 IRST 2019
واحد مرکزی خبر بارش تگرگ به اندازه توپ پینگ پنگ در آلمان+فیلم Tue Jun 11 21:21:55 IRDT 2019
مثلث گلر بلژیکی فصل گذشته چلسی با رئال مادرید به توافق رسید/ تیبو کورتوا به رئال مادرید پیوست Thu Aug 09 01:13:06 IRDT 2018
میزان اگر آتش سوزی کالیفرنیا در ایران رخ می‌داد چه اتفاقی می‌افتاد؟ Mon Nov 12 22:14:02 IRST 2018
تابناک تدابیر دولت برای اشتغال در دوران تحریم‌ها Tue Jul 24 23:11:01 IRDT 2018
ایران آنلاین برپایی مراسم تعزیه در خانه هنرمندان ایران Wed Sep 12 14:36:02 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر احتمال وقوع ناپایداری های جوی در استان بوشهر Wed Oct 17 13:25:51 IRST 2018
دولت روز جهانی ارتباطات و محدودیت پیام‌سازان ملی Sat May 18 15:47:31 IRDT 2019
فردا تصاویر: صفحه اول روزنامه‌های 1 خرداد 98 Wed May 22 08:34:05 IRDT 2019
روزنامه دنیای اقتصاد بازتاب گسترده اقدام برجامی ایران در رسانه های عراق Wed May 08 14:48:17 IRDT 2019
اعتدال واکاوی حرکت عجیب میناوند در برنامه زنده Mon Aug 14 13:25:02 IRDT 2017
دفاع مقدس اعزام بیش از هزار مبلغ دینی به مناطق مختلف مازندران Thu May 17 12:59:43 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران مصدومیت یک نفر براثر در تصادف خودرو‌های سواری درخرم آباد+عکس Thu Jun 21 15:27:45 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر تمرین گلزنی ایران ، برد پرمشقت کره جنوبی Tue Jan 08 10:45:21 IRST 2019
ورزش 3 کرانچار: تاجیکستان براى ما یک تیم ناشناخته است Mon Jan 14 12:58:00 IRST 2019
باشگاه خبرنگاران ادامه فیلمبرداری «اولین امضا برای رعنا» در ترکیه Mon Feb 27 10:32:02 IRST 2017
آفتاب ترامپ: ظاهرا از ستاد انتخاباتی من جاسوسی شده است Sun Jul 22 21:08:59 IRDT 2018
ایران آنلاین استقبال از اهدای تندیس به نویسندگان و منتقدان سینمایی Mon Aug 14 18:37:39 IRDT 2017
فردا عکس: حاج آقا قرائتی در سامراء Mon Mar 27 10:44:41 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی 25 هزار دانش آموز خارجی در سیستان و بلوچستان تحصیل می کنند Tue Oct 23 11:59:00 IRST 2018
پرشین خودرو واژگونی خودروی اتباع غیرمجاز در استان کرمان Wed Oct 04 10:40:00 IRST 2017
تی نیوز چند ترفند جذاب در گوگل Wed Oct 04 22:40:41 IRST 2017
خبرگزاری فارس آزادی 7 زندانی جرائم غیرعمد در کرمان Tue Apr 03 12:08:00 IRDT 2018
جماران 50کیلومتر از شبکه های آبرسانی استان بوشهر درحال نوسازی است Sat Apr 27 19:52:28 IRDT 2019
خبرگزاری تسنیم استاد دانشگاه آکسفورد:‌ دین قادر به حل مسائل لاینحل بین الملل کنونی است Tue Oct 23 10:50:01 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران استقرار موشک های بالستیک در 20 نقطه روسیه Mon Sep 11 04:22:52 IRDT 2017
جماران مدیرروستا مدیرفنی صبای قم شد Thu Aug 24 20:28:51 IRDT 2017
عصر ایران هشدار پاپ فرانسیس نسبت به کاهش نرخ زاد و ولد در اروپا  Mon May 06 13:21:56 IRDT 2019
خبرگزاری دانشجویان ایران 15 درصد مدارس قزوین نیازمند تخریب و بازسازی Sat Apr 20 09:53:37 IRDT 2019
میزان لیانکو در رادار یوونتوس Thu Feb 23 04:30:01 IRST 2017
جوان آنلاین حقیقی: مجبور شدم به لیگ سوئد برگردم Sat Apr 14 15:39:26 IRDT 2018
آریا کشته شدن حدود 50 نفر از مردم و کودکان یمن بر اثر «دیفتری» Tue Jan 16 13:46:24 IRST 2018
اقتصاد آنلاین بازارهای نفت در آستانه نشست اوپک آرام شد Wed May 24 11:44:13 IRDT 2017
اخبار بانک گروه مالی سپهر صادرات وارد بورس می شود Tue May 07 12:39:56 IRDT 2019
شبکه اطلاع رسانی دانا چالش‌های موجود در مدیریت بحران کشور Sun Jul 02 15:00:25 IRDT 2017
خبرگزاری نسیم فیلم ضدایرانی سینمای هالیوود، فیلم مورد علاقه مدیر تلگرام+عکس Fri Apr 20 18:37:03 IRDT 2018
تی نیوز استخدام شرکت بانی چاو ایرانیان در اصفهان Thu Sep 07 14:07:56 IRDT 2017