پایگاه خبری الف - Sun Jun 25 00:54:11 IRDT 2017 نمایش خبر

اردوغان به تهران می‌آید

سفیر ترکیه در ایران تاکید کرد باوجود اختلاف نظرهای موجود بین ایران و ترکیه در حل بحران سوریه، آنکارا هیچگاه از سیاست هایی که در راستای منزوی کردن ایران بوده، حمایت نکرده است.

 

 به گزارش مهر، «رضا هاکان تکین» سفیر ترکیه در تهران به بیان مواضع ترکیه در زمینه حمله موشکی سپاه به مواضع داعش در دیرالزور، بحران کشورهای عربی با قطر، نشست آستانه و حل بحران سوریه، همه پرسی استقلال اقلیم کردستان عراق، همکاری کردها با آمریکا در عملیات رقه و همچنین روابط دوجانبه ایران و ترکیه در زمینه های مختلف پرداخته است.

 

 مشروح این گفتگو را در زیر می خوانید.

 

 
یکشنبه شب سپاه پاسداران ایران در حمله ای موشکی مواضع داعش در دیرالزور را هدف قرار داد، موضع ترکیه نسبت به این اقدام چیست؟

 موضع رسمی دولت ترکیه در این باره هنوز اعلام نشده است، اما ما همواره از مبارزه واقعی با تروریسم، بدون تقسیم بندی گروه های تروریستی به تروریسم خوب و بد، دفاع کرده ایم. حمله ایران به دیرالزور دارای ابعاد بین المللی است، در این حمله نقاطی در کشوری دیگر مورد هدف قرار گرفته و برای این کار از آسمان کشور دیگری استفاده شده است.

 

 ما حملات داعش به تهران را به شدت محکوم کردیم و واکنش حاکمیت و مردم ایران را به این حمله به خوبی درک می کنیم. ترکیه نیز بعد از سوریه بیش از هر کشوری مورد حملات داعش قرار گرفته است، در 2 سال گذشته ما بر اثر حملات داعش 400 شهروند خود را از دست داده ایم.

 

 ترکیه در چارچوب عملیات سپر فرات توانسته داعش را از نواحی همجوار مرزهای خود پاکسازی کند و آرزوی ما این است که داعش و دیگر گروه های تروریستی در کوتاه ترین زمان ممکن ریشه کن شوند. این گروه های تروریستی با اقدامات ضد انسانی خود نام اسلام را هم لکه دار می کنند.

 

 
در خبرها آمده است که ترکیه با 71 هواپیما، 5 هزار تُن محصولات غذایی به قطر ارسال کرده است، در بحران پیش آمده بین برخی کشورهای عربی و قطر، ترکیه چه رویکردی دارد؟

 

 در موضوع بحران قطر ما نمی توانیم از یکی از طرفین حمایت کنیم، ما هم با قطر و هم با عربستان سعودی و دیگر کشورهای عضو شورای همکاری [خلیج فارس] روابط نزدیکی داریم و نمی توانیم یکی را بر دیگری ترجیح دهیم، اما ما از این بحران شگفت زده شدیم و انتظار این اتفاقات را نداشتیم.

 

 تدابیری که علیه قطر اتخاذ شده، خیلی سخت و سنگین است. در بین کشورهای عضو شورای همکاری که رابطه و پیشینه همکاری بسیار طولانی با یکدیگر دارند معمولا در اینگونه شرایط ابتدا هشدارهایی داده می شود و هماهنگی هایی صورت می گیرد، اینکه بدون هیچ پیش زمینه ای یک باره چنین تصمیماتی اتخاذ شده، ما را شگفت زده کرده است.

 

 بعد از آغاز این بحران ما برای پیدا شدن راه حل و حل این بحران در عالی ترین سطوح تماس های خود را با این کشورها آغاز کردیم، با اقداماتی که علیه قطر صورت گرفته و قطع روابط اقتصادی و سیاسی با این کشور و اخراج شهروندان قطری از این کشورها ما کمک به مردم قطر در چنین شرایط سختی را وظیفه خود می دانیم.

 

 یک سری اتهامات به صورت کلی علیه قطر بیان شده، اما دلایل و اسنادی که اثبات کننده این ادعاها باشد هنوز ارائه نشده است. ما از اقداماتی که در چارچوب شورای همکاری از طرف کویت برای میانجیگری آغاز شده حمایت می کنیم و برای اینکه سطح روابط بین این کشورها به سطح پیشین خود بازگردد از هیچ تلاشی فروگذار نمی کنیم و تاکنون نیز هر تلاشی توانسته ایم، کرده ایم.

 

 در شرایطی که ما با مشکلات و بحران های مختلفی در منطقه دست به گریبان هستیم اینکه بین کشورهای برادر به ویژه در ماه مبارک رمضان چنین بحرانی اتفاق بیفتد، موجب ناراحتی ماست. اصلی ترین دغدغه ما این است که نه تنها در شورای همکاری بلکه از پاکستان تا شمال آفریقا بتوانیم اتحاد و همبستگی را مجددا در جهان اسلام و بین همه کشورهای اسلامی برقرار کنیم.

 

 با توجه به مخالفت ترکیه با حضور کردها در آزادسازی الرقه در سوریه و همراهی کردها با آمریکا در عملیات احتمالی، موضع ترکیه در این خصوص نهایتا چه خواهد بود؟ یعنی اگر کردهای سوری با آمریکا در عملیات رقه شرکت کنند و در آنجا مستقر شوند آنکارا چه واکنشی خواهد داشت؟

 

 با مشارکت کردها در عملیات رقه مشکلی نداریم، مسئله ما این است که از گروه های تروریستی در این عملیات استفاده نشود. ما در عالی ترین سطح و به دفعات این هشدار را به مقامات آمریکایی داده ایم که استفاده از گروه های تروریستی مانند «پ.ی.د» و «ی.پ.گ» در قالب عملیات های این چنینی منجر به نتایج بلندمدت و مطلوب نخواهد شد، اما آمریکایی ها دیدگاه خود را در این خصوص تغییر نداده اند و ما پاسخ مان به آنها این بوده است که اگر از طرف این گروه ها کوچک ترین حرکتی که امنیت ملی ترکیه را به خطر بیندازد رخ دهد، ما به سخت ترین شکل ممکن به آنها پاسخ خواهیم داد.

 

 ما با کردهای سوریه مشکلی نداریم و معتقدیم که حقوق مشروع، دموکراتیک و مدنی کردهای سوریه مانند دیگر اقشار جامعه باید به رسمیت شناخته شود.

 

 وقتی ما به اقدامات «پ.ی.د» و «ی.پ.گ» نگاه می کنیم، این افراد در اراضی که به دست آورده اند با اعمال وحشت و اقدامات مبتنی بر زور دست به تغییر بافت جمعیتی در این مناطق زده اند و افراد غیرکرد و حتی کردهایی که طرفدار خودشان نیستند را از این مناطق اخراج کرده اند. در رقه تقریبا 97 درصد جمعیت عرب هستند و اگر چنین اتفاقی در رقه هم بیفتند وضعیت سوریه به مراتب پیچیده تر از آنچه که اکنون هست خواهد شد.

 

 
ترکیه در میان کشمکش آمریکا و روسیه در موضوع بحران سوریه به کدامین سو متمایل خواهد شد؟

 

 ما وقتی در خصوص سوریه یا هر کشور دیگری مواضع خود را بیان می کنیم، به دیدگاه های کشورهای دیگر توجهی نمی کنیم. مواضع خود را براساس منافع ملی خودمان و اینکه از چه طریقی می توان صلح ثبات را به منطقه بازگرداند و با کدام سیاست ها می توان بحران و مشکلات منطقه را حل کرد، اتخاذ می کنیم.

 

 آمریکا بیش از 60 سال است که از متحدان ما محسوب می شود و ما در حوزه های مختلف روابط نزدیکی با این کشور داریم، با روسیه نیز همینطور. به ویژه در حوزه های اقتصادی و انرژی ما روابط نزدیکی با روسیه داریم و این کشور از شرکای مهم و بزرگ ما در حوزه انرژی محسوب می شود.

 

 ما با روسیه در چارچوب مذاکرات آستانه که از دسامبر سال گذشته آغاز شد، با همراهی ایران همکاری های نزدیکی در بحث حل بحران سوریه داشته و داریم. در بحران سوریه ما هم با روسیه و هم با آمریکا اشتراکات و اختلاف نظرهایی داریم اما با حسن نیت روابط خود را با هر دو کشور ادامه می دهیم و خواست ما این است که در کوتاه ترین زمان ممکن بحران سوریه پایان یابد و صلح و ثبات در این کشور حاکم شود.

 

 
ترکیه، ایران و روسیه از ابتدا بازیگران اصلی مذاکرات آستانه بوده اند و آمریکا نقش کم رنگی در این مذاکرات داشته، روس ها عدم مشارکت آمریکا را مخالفت این کشور با حضور ایران می دانند و برای اثبات ضرورت حضور ایران در حل بحران سوریه تاکنون تلاش های زیادی انجام داده اند، موضع ترکیه در این خصوص چیست و در مذاکرات آنکارا و واشنگتن تا به حال آیا درباره نقش ایران در حل بحران سوریه رایزنی صورت گرفته است؟

 

 ما همواره با سیاست هایی که در راستای منزوی کردن ایران بوده است، چه در آستانه و چه پیش از آن مخالفت کرده ایم. حتی اگر دیدگاه هایمان در خصوص یک مسئله با ایران کاملا متفاوت باشد هم هیچگاه از منزوی شدن ایران حمایت نمی کنیم، بلکه همواره معتقد بوده ایم که ایران باید در روند های موجود بین المللی حضور داشته باشد و این مسئله در خصوص آستانه و دیگر مسائل مربوط به سوریه نیز صدق می کند. حتی در دوره ای که به بهانه پرونده هسته ای فشار های سنگینی به ایران اعمال می شد، سیاست ما این بود و از ایران حمایت می کردیم.

 

 در مورد سوریه اختلاف نظرهای جدی بین ایران و ترکیه وجود دارد، اما با وجود این ما هیچ وقت کانال های مذاکره با ایران را قطع نکرده ایم بلکه در بالاترین سطوح همواره به رایزنی با ایران ادامه داده و سعی کرده ایم دیگر کشورها را نیز تشویق کنیم که روند مشابهی را در پیش بگیرند.

 

 نشستن بر سر میز مذاکره و جذب یک کشور در مذاکرات بین المللی به معنای تایید سیاست ها و مواضع آن کشور در خصوص آن مسئله نیست، هدف اصلی این است که از راه مذاکره بر پایه حداقل اشتراکات، اختلافات موجود را به حداقل و اشتراکات را به حداکثر برسانیم.

 

 هر سه کشور ترکیه ایران و روسیه کشورهای تضمین کننده نشست آستانه بوده و در این مذاکرات مسئولیتی را به عهده دارند تا بتوانند از نفوذ خود را در بین طرفین درگیر در بحران سوریه به نحو موثری استفاده کنند.

 

 
موضع ترکیه در خصوص برگزاری همه پرسی در اقلیم کردستان عراق چیست؟

 

 ما این امر را درست نمی دانیم و معتقدیم این اقدام اشتباه است. یکی از اصول پایه ای ما در سیاست های منطقه ای حفظ تمامیت ارضی تمام کشورهاست، به ویژه در شرایطی که مبارزه بزرگی علیه داعش در منطقه در حال انجام است، معتقدیم که این اقدام و اقداماتی این چنینی موجب تضعیف سیاست های مبارزه با داعش می شود، منطقه به تنش های جدید نیاز ندارد و به اندازه کافی دچار تنش است.

 

 برادران کرد ما در عراق ممکن است یک سری انتظارات مشروع، دغدغه ها و مشکلاتی در ارتباط با دولت مرکزی عراق داشته باشند، اما ما معتقدیم که با اجرای کامل قانون اساسی عراق و تقویت سیستم فدرال و کارآمد کردن ارتباط بین دولت مرکزی و اقلیم کردستان این مسائل قابل حل است.

 

 
عملیات های نظامی علیه پ.ک.ک تا چه زمانی ادامه خواهد داشت؟ آیا در آینده می توان شاهد فرایند صلح با این گروهک بود؟

 

 این مبارزه تا شکست نهایی پ.ک.ک ادامه خواهد داشت، ما انتخابی غیر از مبارزه با پ.ک.ک نداریم. روند صلح جدیدی می تواند اتفاق بیفتند، اما پیش شرط آن این است که این گروه به طور کامل سلاح های خود را کنار بگذارد و راه بازگشت به اقدامات خشونت آمیز را برای خود ببندد، روند صلح جدید زیر سایه اسلحه ها امکان پذیر نیست.

 

 
دلایل اصلی تغییر سیستم حکومتی ترکیه از پارلمانی به ریاست جمهوری چه بود؟ آیا بندهای موجود در قانون اساسی جدید موجب به حاشیه رانده شدن نقش پارلمان در این کشور نمی شود؟

 

 اصلی ترین هدف رفراندوم کارآمد کردن سیستم دولت بود، پیش ازاین سیستم ما مبتنی بر قدرت دوگانه ای بود که هم نخست وزیر و هم رئیس جمهور حضور داشتند و این امر مشکلاتی را به وجود می آورد و با توجه به اینکه ما در چند سال گذشته یک حزب حاکم «عدالت و توسعه» را داشتیم و کم و بیش سیستم بدون مشکل توانسته بود کار خود را انجام دهد، اما باز هم مشکلاتی وجود داشت. در قانون گذاری جدید باز هم تفکیک قوا وجود دارد و مجلس گذشته از قدرت قانون گذاری قدرت کنترل و بازرسی قوه اجرائیه را نیز خواهد داشت.

 

 حمایت آمریکا از کردهای سوریه (پ. ی. د) و همچنین خودداری این کشور از استرداد فتح الله گولن چه تأثیری را در روابط ترکیه و آمریکا خواهد داشت؟

 

 بعد از اقدام کودتا در 15 جولای سال گذشته سریعا درخواست خود را مبنی بر استرداد فتح الله گولن به مقامات آمریکایی اعلام کردیم و پس از آن نیز در عالی ترین سطوح و همچنین در سفر اخیر رئیس جمهور ترکیه به واشنگتن این درخواست خود را تکرار کردیم. آمریکایی ها عنوان کردند که این یک روند حقوقی است و نمی توانند مستقیم در آن دخالت کنند. با وجود اینکه ما مستندات زیادی را در این خصوص به آمریکایی ها دادیم، آنها حتی حاضر نشدند اقدامات پیشگیرانه در این خصوص انجام دهند.

 

 کودتای ترکیه حادثه کوچکی نبود 250 نفر از شهروندان ما جان خود را از دست داند، مجلس ترکیه بمباران شد، اما آمریکایی ها حتی اقدامات پیشگیرانه در حد بازداشت فتح الله گولن را نیز انجام ندادند و وی الان در آمریکا آزادانه به فعالیت های خود ادامه می دهد و این حداقل انتظار ما در موضوعی که برای ما حساسیت زیادی دارد از یک متحد خود یعنی آمریکا بود که آنها به این درخواست تاکنون پاسخی نداده اند و این امر می تواند تاثیرات منفی بر روابط ما با این کشور داشته باشد.

 

 در خصوص حدود 160 نفر که با سازمان تروریستی گولن مرتبط هستند و از جمله خود گولن فراخوان داده شده است که اگر در مدت زمان مشخص شده به کشور بازنگردند و در مقابل عدالت پاسخگو نباشند، تابعیت آنها لغو خواهد شد، هنوز تابعیت این افراد لغو نشده و تنها در فراخوانی این موضوع را به آنها اعلام کرده ایم.

 

 
با توجه به مشکلات موجود در روابط ترکیه و اتحادیه اروپا آیا امیدی به از سرگیری مجدد مذاکرات برای پیوستن ترکیه به این اتحادیه وجود دارد؟

 

 ما درخواست خود برای عضویت در اتحادیه اروپا را هیچگاه از دست نداده ایم اما این اتحادیه اروپا است که خیلی مایل به عضویت ما نیست.

 

 در 15 سال گذشته ترکیه جهش بزرگی در حوزه اقتصاد داشته است و تقریبا به طور متوسط رشدی 5 درصدی را در حوزه اقتصاد همواره داشته ایم و این رشد را بدون عضویت در اتحادیه اروپا محقق کرده ایم.

 

 ما میخواهیم عضو اتحادیه اروپا شویم، اما برای این عضویت التماس نمی کنیم. اگر حاضر باشند در یک شرایط برابر شریک جدیدی را بپذیرند، ما هم می خواهیم که عضو این اتحادیه شویم. اگر این امر محقق نشود ما به راه خود در راستای توسعه و پیشرفت ترکیه ادامه می دهیم. ما باور داریم که با عضویت در اتحادیه اروپا باری بر دوش این اتحادیه نخواهیم بود بلکه کمکی برای آنها خواهیم بود و انتظار داریم که اعضای این اتحادیه نیز این موضوع را درک کنند.

 

 سال گذشته و 10 روز پس از کودتای ترکیه در گفتگویی که با شما داشتم روند بازداشتها بعد از کودتا را طبیعی خواندید و گفتید بازداشت ها تا پاکسازی نهادهای ترکیه از لوث نفوذ سازمان تروریستی گولن ادامه می یابد، اکنون حدود 11 ماه از کودتا می گذرد و این بازداشت ها هنوز ادامه دارد، آیا هنوز به سطح مورد نظر و اطمینان خاطر از پاکسازی نهادهای دولتی از افراد وابسته به گولن دست نیافته اید؟

 

 سازمان تروریستی فتح الله گولن یک سازمان متفاوت و استثنایی است و شباهتی به تعریفی که ما از سازمان های تروریستی داریم ندارد، این افراد بسیار پنهان کار هستند و سال ها توانسته اند در سایه این پنهان کاری به زندگی منافقانه خود ادامه دهند.

 

 مقامات قضایی ما تمام تلاش خود را می کنند تا نهادهای ترکیه از وجود افراد وابسته به این سازمان پاک شود، اما هنوز هم با گذشت 11 ماه افراد مرتبط با این سازمان را شناسایی میکنند.

 

 میتوانیم بگوییم که بخش اعظمی از این افراد شناسایی و دستگیر شده اند، اما دلیل اصلی اینکه این روند پاکسازی تاکنون به درازا کشیده، ویژگی پنهان کاری و ساختار منافقانه این سازمان است.

 

 سازمان تروریستی گولن شکست خورده است و امکان هیچ تحرکی در ترکیه ندارند، حاکمیت و مردم ترکیه پاسخ محکمی را در 15 جولای و بعد از آن به این افراد داده اند و باقی مانده این افراد نیز به زودی از نهادهای حاکمیتی ترکیه پاکسازی خواهند شد.

 

 در خصوص گسترش مناسبات اقتصادی هدف‌گذاری 30 میلیارد دلاری بین ایران و ترکیه در نظر گرفته شده، هم اکنون روابط اقتصادی تهران و آنکارا در چه سطحی است و چه میزان به این هدف دست یافته ایم؟ همچنین کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور پس از 2 سال تاخیر از سال گذشته فعالیت خود را آغاز کرده، این کمیسیون تا به حال چه دستاوردهایی داشته است؟

 

 متاسفانه ما در حال حاضر از هدف 30 میلیارد دلار که مشخص شده است دور هستیم و در 2 سال گذشته متوسط حجم تجارت دو کشور حدود 10 میلیارد دلار بوده است و در حال حاضر به یک سوم از این هدف دست یافته ایم، اما در شرایطی نیستیم که بخواهیم ناامید باشیم و در هر دو کشور زمینه های همکاری وجود دارد و تلاش برای گسترش فعالیت های اقتصادی در حال انجام است.

 

 یکی از ساز و کارهایی که در روابط تجاری بین دو کشور پیش بینی شده و هم اکنون در حال انجام است، موافقتنامه تجارت ترجیحی است که از سال 2016 اجرایی شده و در حال حاضر برای ترکیه 140 قلم کالا و برای ایران 120 قلم کالا در لیست های مرتبط با این موافقتنامه وجود دارد و تجارت ما در حوزه اقلامی که در این لیست قرار دارد در این مدت 40 درصد افزایش داشته است و این نشان می دهد که ما اگر بتوانیم اقلام این لیست ها را افزایش دهیم، به نفع هر دو کشور است.

 

 به دلیل موضوعاتی که در هر دو کشور وجود داشته ما در امر گسترش روابط کمی کند پیش رفته ایم، هم در روابط اقتصادی و کمیسیون مشترک و هم در دیدارهای دو جانبه مقامات دو کشور.

 

 اکنون در ترکیه رفراندوم با موفقیت برگزار شد و ما در دو سال آینده انتخاباتی نخواهیم داشت، در ایران نیز انتخابات ریاست جمهوری برگزار و آقای روحانی مجددا انتخاب شد و در حال حاضر هم ایران و هم ترکیه در سیاست داخلی وارد دوران باثباتی شده اند. ما تلاش خواهیم کرد با تمرکز بر موضوعات اقتصادی روابط دو کشور را در ساله های پیش رو فعال تر کنیم.

 

 در هفته های آینده وزیر اقتصاد ما سفری به ایران خواهد داشت، وی علاوه بر وزارت اقتصاد رئیس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و ترکیه و همتای آقای واعظی در ایران است، زمان برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی در این سفر قطعی خواهد شد.

 

 همچنین سفرهای متقابل روسای جمهور دو کشور تبدیل به یک سنت حسنه بین دو کشور شده است و در سال 2015 آقای روحانی سفری به ترکیه داشتند و پس از آن رئیس جمهور ترکیه به ایران آمد و در بهار سال پیش نیز آقای روحانی سفری به آنکارا داشت و ما تلاش داریم در سال جاری رئیس جمهور اردوغان سفری به ایران داشته باشد و برگزاری کمیسیون اقتصادی مشترک زمینه ساز سفر اردوغان به ایران نیز خواهد بود. در چارچوب این سفر چهارمین نشست شورای عالی همکاری بین دو کشور نیز برگزار خواهد شد.

 

 بعداز برگزاری مراسم تحلیف آقای روحانی و تشکیل کابینه جدید در دو ماه آینده تلاش های ما برای برنامه ریزی این سفر سرعت خواهد گرفت و استارت این برنامه ریزی از سفر وزیر اقتصاد به ایران زده خواهد شد. زمان قطعی سفر اردوغان مشخص نیست، اما به احتمال زیاد در پاییز این سفر صورت خواهد گرفت.

 

 
*سال گذشته از وجود مشکلات و برخی از محدودیت های بانکی بر سر راه گسترش مناسبات اقتصادی صحبت کردید، آیا آن مشکلات هنوز پا برجاست؟

 

 مشکلات بانکی موجود فراتر از رابطه دو جانبه بین ایران و ترکیه است، محدودیت های بانکی که به واسطه تحریم های ایران اعمال می شد، با وجود اینکه بخشی از آنها بعد از اجرایی شدن برجام رفع شده است، اما هنوز تحریم هایی که آمریکا علیه ایران اعمال می کند حتی اگر به صورت مستقیم تاثیری بر این روابط نداشته باشد، موجب می شود که بانک های بزرگ در همکاری با ایران محتاطانه عمل کنند و مشکلات بانکی هنوز سر جای خود است.

 

 انتخاب ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا نیز موجب شده که نتوان خیلی خوش بینانه به این موضوع نگاه کرد، اما ما تلاش های خود را فراتر از این محدودیت ها انجام می دهیم و یکی از راه های عبور از این محدودیت ها تجارت بر اساس پول های ملی دو کشور است که ما در حال تلاش در این زمینه هستیم.

 

 همچنین افزایش تعداد بانکهای ایرانی موجود در ترکیه و همچنین تشویق بانک های بزرگ ترکیه برای همکاری با ایران از دیگر تلاش هایی است که ما در زمینه رفع مشکلات بانکی انجام داده ایم و امیدواریم در آینده به نتایج مثبتی در این زمینه دست یابیم.
پایگاه خبری الف بن سلمان خواستارپایان یافتن جنگ بایمن است؟ Mon Aug 14 21:43:32 IRDT 2017
پایگاه خبری الف صعود انگلیس به یک‌چهارم نهایی پس از 12 سال با برتری در ضربات پنالتی مقابل کلمبیا/سه شیرها رقیب سوئد شدند Wed Jul 04 00:37:00 IRDT 2018
پایگاه خبری الف لحظه باشکوه طلوع آفتاب در عکس روز نشنال جئوگرافیک Fri Jun 22 12:24:00 IRDT 2018
پایگاه خبری الف حمله فردی با سلاح سرد به مردم در مارسی فرانسه Tue Feb 19 20:32:00 IRST 2019
پایگاه خبری الف آخرین جزئیات دستگیرشدگان و تلفات چهارشنبه سال از سوی پلیس پیشگیری ناجا Wed Mar 15 10:28:49 IRST 2017
پایگاه خبری الف 10 نکته کلیدی درباره ال کلاسیکو Wed Feb 27 13:25:00 IRST 2019
پایگاه خبری الف این مادر و پسر پس از 12 سال به هم رسیدند Tue Feb 06 09:40:00 IRST 2018
پایگاه خبری الف راز و نیاز پوگبا پیش از آغاز بازی منچستر - بارسا Thu Apr 11 00:27:00 IRDT 2019
پایگاه خبری الف اولویت های جدید حج 96 اعلام شد Sat May 20 15:09:09 IRDT 2017
پایگاه خبری الف ایام فاطمیه هیئت کجا برویم؟ Tue Feb 13 14:24:00 IRST 2018
پایگاه خبری الف انتقاد ترامپ از روند قضایی علیه خودش Thu May 18 19:00:07 IRDT 2017
پایگاه خبری الف ولایتی: دانشگاه آزاد تا 1404 به چشم اندازهای مدنظر رهبری دست می‌یابد Wed Mar 08 15:16:30 IRST 2017
پایگاه خبری الف ابوترابی‌فرد: استکبار از بسیج سیلی خورده و خواهد خورد/ کدام شهردار عاقلی با فروش تراکم شهر را مدیریت می‌کند Fri Nov 30 13:07:00 IRST 2018
پایگاه خبری الف تیم ملی فوتبال وارد کیش شد Wed Jan 02 12:48:00 IRST 2019
پایگاه خبری الف چهار سرباز ارتش ترکیه در شمال سوریه کشته و زخمی شدند Fri Feb 02 09:32:00 IRST 2018
پایگاه خبری الف استقرار نیروهای ارتش پاکستان در مرزهای جنوبی عربستان Mon Mar 13 08:13:51 IRST 2017
پایگاه خبری الف وزیر کار در جمع کارگران رأی خود را به صندوق انداخت Fri May 19 11:54:28 IRDT 2017
پایگاه خبری الف ازدواج سنتی و بی سر و صدای نورالهی Wed May 30 18:16:00 IRDT 2018
پایگاه خبری الف واکنش سرباز عراقی پیش از اعدام به‌دست داعش Wed Feb 22 20:11:41 IRST 2017
پایگاه خبری الف مادر و برادرقاتل آتنا: ما افراد آبروداری هستیم/ مردم به ما ناسزا می گویند؛جرات نداریم تا نانوایی برویم Sun Jul 16 07:55:23 IRDT 2017
پایگاه خبری الف قرارداد فروش هفت تپه را منتشر کنید Wed Nov 28 21:53:00 IRST 2018
پایگاه خبری الف زمین لرزه 4.6ریشتری در حوالی میرآباد سردشت Mon Feb 19 23:18:00 IRST 2018
پایگاه خبری الف پرسپولیس - پیکان لغو شد Tue Oct 09 15:47:00 IRST 2018
پایگاه خبری الف گل اول پرسپولیس به السد Tue Oct 23 19:37:00 IRST 2018
پایگاه خبری الف اشکها و لبخندها پس از حذف بارسلونا از لیگ قهرمانان Thu Apr 20 09:41:06 IRDT 2017
پایگاه خبری الف فتح آسمان دبی توسط تاکسی‌های هوایی آلمانی +عکس Sat Aug 05 08:10:42 IRDT 2017
پایگاه خبری الف کشف ترکیبی که از گسترش سلول‌های سرطانی جلوگیری می‌کند Sat Jun 23 17:12:00 IRDT 2018
پایگاه خبری الف اولتیماتوم بازیکنان استقلال به باشگاه؛ پول نرسد بعد از بازی اعتصاب می‌کنیم Wed Aug 02 09:34:43 IRDT 2017
پایگاه خبری الف قاتل زن بدنام کیست؟ Thu Nov 01 19:35:00 IRST 2018
پایگاه خبری الف واردات 2 میلیون و 703 هزار دلار تشتک در سال 96/ برخی اولویت‌های ارزی با اقتصاد مقاومتی جور در نمی‌آید Sat Jun 23 14:09:00 IRDT 2018
پایگاه خبری الف سخنگوی ناجا: ادعای متهم پرونده بنیتا کذب است؛ هیچ تماسی با مراکز پلیس گرفته نشده بود Tue Aug 01 19:20:16 IRDT 2017
پایگاه خبری الف هشدار صریح فرمانده نیروی زمینی ارتش: تحرکات احمقانه‌ دشمنان در مرزها را در نطفه خفه می‌کنیم Mon Jul 24 22:30:39 IRDT 2017
پایگاه خبری الف روحانی: روابط نزدیکترصنعت وکشاورزی بابخش های تحقیقاتی وفناوری ضروری است Tue Oct 09 18:14:00 IRST 2018
پایگاه خبری الف کره شمالی سفرای خود را به داخل کشور فراخواند Mon Aug 14 09:15:11 IRDT 2017
پایگاه خبری الف آغاز جشنواره فروش خودرو با 3 ویژگی خاص Sun Apr 30 09:33:59 IRDT 2017
پایگاه خبری الف 91 سال قبل؛ حرم حضرت معصومه(س) Tue Feb 26 02:05:00 IRST 2019
پایگاه خبری الف پوشش امنیتی هواپیمای بن سلمان با 6 جنگنده پاکستانی+ فیلم Mon Feb 18 06:02:00 IRST 2019
پایگاه خبری الف گاف بزرگ روزنامه سعودی درباره استقلال تهران Sun Feb 26 09:57:37 IRST 2017
پایگاه خبری الف جوی آرام و ترافیکی روان در جاده‌ها Sun Jul 23 09:06:50 IRDT 2017
پایگاه خبری الف برج کج پیزا سوژه ی عکس‌های گردشگران Sun Jul 23 09:55:26 IRDT 2017
پایگاه خبری الف آتش سوزی در خیابان شریعتی Sun Apr 30 22:43:55 IRDT 2017
پایگاه خبری الف روحانی در جمع راهپیمایان: برای ساخت موشک از کسی اجازه نگرفته و نمی‌گیریم Mon Feb 11 11:50:00 IRST 2019
پایگاه خبری الف تیتر روزنامه اعتماد پس از دیدار و توافق ترامپ و اون Wed Jun 13 08:04:00 IRDT 2018
پایگاه خبری الف 2019، سالی پر از ابهام برای اقتصاد دنیا Thu Jan 03 13:30:00 IRST 2019
پایگاه خبری الف آمریکا، بازیگر شرور و منزوی برجام Tue Aug 15 06:30:40 IRDT 2017
پایگاه خبری الف رقیب پرسپولیس به دنبال جذب ستاره بایرن Mon Apr 15 18:33:00 IRDT 2019
پایگاه خبری الف چگونه از دیابت فاصله بگیریم Sat Nov 17 03:15:00 IRST 2018
پایگاه خبری الف عوارض وحشتناک مصرف لوازم آرایشی غیرمجاز Mon Jun 04 11:15:00 IRDT 2018
پایگاه خبری الف شایعۀ ابتلای حجاج به وبا صحیح نیست Fri Aug 25 16:59:40 IRDT 2017
پایگاه خبری الف فیلم/گل فوق‌العاده سامان قدوس با شوتی مهلک Sat Oct 06 23:56:00 IRST 2018
پایگاه خبری الف تصادف مرگبار در بزرگراه نیایش Thu Jul 20 16:20:03 IRDT 2017
پایگاه خبری الف زیبایی‌های دیده‌نشده همسایه جنوبی ایران Mon Mar 27 13:45:11 IRDT 2017
پایگاه خبری الف وبگاه آمریکایی: آمریکا ابتدا باید از ایران به خاطر سال‌ها رفتار نامناسبش عذرخواهی کند Sat Feb 18 17:08:49 IRST 2017
پایگاه خبری الف تهدید نتانیاهو علیه همسایگان رژیم صهیونیستی Tue May 30 09:35:53 IRDT 2017
پایگاه خبری الف اجرای عملیات شناسایی و رزم شبانه در رزمایش اقتدار 97 نزاجا Sat Jan 26 10:10:00 IRST 2019
پایگاه خبری الف بتن‌‌ریزی در روزنه‌‌های مذاکره Sat Nov 03 14:56:00 IRST 2018
پایگاه خبری الف روحانی: ما خواستار عزت مردم ‏هستیم/ برخی گفتند تحریم را دور می زنیم و نتیجه آن این شد که برخی نفت را بردند، دادند و ‏خوردند/ اشتغال‌زایی برای جوانان باید در اولویت باشد Thu Mar 23 08:00:00 IRDT 2017
پایگاه خبری الف پیش‌شرط آمریکا برای آغاز سرمایه‌گذاری در کره‌شمالی Sun May 13 19:39:00 IRDT 2018
پایگاه خبری الف بیست نکته خواندنی درباره‌ جام‌جهانی 2018 Sat Jun 16 22:15:00 IRDT 2018
پایگاه خبری الف انتشار اسامی 32 تیم حاضر در روسیه بعلاوه ایران+عکس Mon Jun 04 21:08:00 IRDT 2018
پایگاه خبری الف قیمت برخی خودروها 2 میلیون تومان افزایش یافت + جدول Sat Oct 13 17:22:00 IRST 2018
پایگاه خبری الف سعد الحریری: اسرائیل به دنبال جنگ افروزی است نه حزب الله Sun Apr 02 21:37:52 IRDT 2017
پایگاه خبری الف جزئیات خودسوزی مقابل وزارت کار؛ پلیس: او با شوهر خواهرش اختلاف داشت Mon Nov 12 11:33:00 IRST 2018
پایگاه خبری الف پاسخ عمران خان به انتقادات ترامپ Mon Nov 19 17:31:00 IRST 2018
پایگاه خبری الف ترامپ در جشن سالانه خبرنگاران کاخ سفید شرکت نمی‎کند Sun Feb 26 06:18:22 IRST 2017
پایگاه خبری الف 2 زمین لرزه در دو شهر جنوبی و مرکزی ایران Thu Jun 22 10:56:47 IRDT 2017
پایگاه خبری الف یک لشگر مصدوم برای استقلال؛ این بار نوبت جوانان است Fri Oct 19 09:27:00 IRST 2018
پایگاه خبری الف آیت‌الله مکارم شیرازی: بانک‌ها مردم را بیچاره کرده و به خاک سیاه نشانده‌اند/ دست به دست هم داده تا از مشکلات عبور کنیم Sun Feb 10 11:51:00 IRST 2019
پایگاه خبری الف ماه گرفتگی در تهران Wed Jan 31 18:52:00 IRST 2018
پایگاه خبری الف دعاهایی برای رفع بیماری Thu Sep 07 07:11:19 IRDT 2017
پایگاه خبری الف تهدید زائران اربعین حسینی توسط شرکت‌های مسافربری Mon Oct 22 20:08:00 IRST 2018
پایگاه خبری الف مراسم تشییع یکی از دانش‌آموزان کشته‌شده در سانحه اتوبوس Sat Sep 02 11:33:17 IRDT 2017
پایگاه خبری الف سی ان ان گزارش داد: وضعیت در کاخ سفید آشوب زده است Tue Feb 14 14:11:48 IRST 2017
پایگاه خبری الف ایران برنده دادگاه با عربستان شد Mon Aug 14 10:27:28 IRDT 2017
پایگاه خبری الف فرمانده ناجا: خاوری را می‌توانیم یک‌هفته‌ای بازداشت کنیم Sun Oct 14 10:23:00 IRST 2018
پایگاه خبری الف مالاریا مدافع جدید رقیب پرسپولیس را از پا درآورد/ الاهلی قرارداد آبو بوانا را فسخ کرد! Sun Aug 13 09:51:50 IRDT 2017
پایگاه خبری الف آغاز رسمی تبلیغات نامزدهای تایید صلاحیت شده Thu Apr 20 23:51:35 IRDT 2017
پایگاه خبری الف انتقاد «پاموک» از دولت ترکیه و اتحادیه اروپا Sat May 27 15:28:11 IRDT 2017
پایگاه خبری الف نخستین حضور جواد ظریف پس از رد استعفا Wed Feb 27 11:05:00 IRST 2019
پایگاه خبری الف 6 راهکار تغذیه‌ای برای افزایش قد کودکان Sat Dec 01 14:37:00 IRST 2018
پایگاه خبری الف چرا کی‌روش تنها به استادیوم آمد؟ Tue Mar 14 04:32:16 IRST 2017
پایگاه خبری الف عراقچی: فعالیت‌ منطقه‌ای ایران ارتباطی با برجام ندارد Thu Feb 08 14:42:00 IRST 2018
پایگاه خبری الف خلاصه بازی مراکش 0 - ایران 1 Fri Jun 15 21:37:00 IRDT 2018
پایگاه خبری الف مجلس موسسان ونزوئلا دادستان کل را برکنار کرد Sat Aug 05 23:05:53 IRDT 2017
پایگاه خبری الف فروش پکیج‌های گرمایشی مدارس در بازار آزاد؟ / آموزش و پرورش: مُهر ما جعل شده است Mon Dec 24 18:10:00 IRST 2018
پایگاه خبری الف موگرینی: بسته حمایتی از ایران به زودی تسلیم مقامات ایران می‌شود Sat Jun 30 13:08:00 IRDT 2018
پایگاه خبری الف افشین قطبی سرمربی فولاد خوزستان شد Fri Nov 30 20:39:00 IRST 2018
پایگاه خبری الف عربستان و عراق به‌ دنبال نفت 60 دلاری Sun Apr 16 10:24:01 IRDT 2017
پایگاه خبری الف برنامه هفته 27ام لیگ برتر/ امروز قهرمانی پرسپولیس مسجل می شود Fri Apr 14 09:34:09 IRDT 2017
پایگاه خبری الف استقلال سند منتشر کرد؛ فیلم کامل کشیدن موی سر منشا Sun Mar 03 15:00:00 IRST 2019
پایگاه خبری الف خوراکی‌هایی که پشیمانی به بار می‌آورند Tue Jan 31 22:43:04 IRST 2017
پایگاه خبری الف 50درصد ایرانیان بالای70سال عمر می کنند/افزایش25ساله امید به زندگی Sun Feb 04 17:52:00 IRST 2018
پایگاه خبری الف سرلشگر رضایی: کشورهای اسلامی برای دفاع ازمسلمانان میانمار نیروی مشترک ایجادکنند Wed Sep 06 10:05:02 IRDT 2017
پایگاه خبری الف فوری و باورنکردنی/ دربی دوستانه استقلال و پرسپولیس به زودی برگزار می شود! Mon Jul 24 15:00:54 IRDT 2017
پایگاه خبری الف حمید درخشان: نمی‌خواهیم مقابل پرسپولیس بازنده باشیم Tue Aug 08 10:12:52 IRDT 2017
پایگاه خبری الف تصاویری از اعماق آب Mon Feb 04 18:00:00 IRST 2019
پایگاه خبری الف جدیدترین خبرها از سودان؛ بازداشت دو برادر عمر البشیر Thu Apr 18 11:58:00 IRDT 2019
پایگاه خبری الف 7 روز تا جام جهانی/ شکست ناپذیرها Thu Jun 07 09:10:00 IRDT 2018
پایگاه خبری الف عزت الله ضرغامی دیروز برای برداشتن کیسه صفرا در بیمارستان بستری شد Mon Feb 05 16:43:00 IRST 2018
پایگاه خبری الف بیماران مبتلا به آلزایمر، میوه‎های قرمز رنگ مصرف کنند Mon Sep 24 10:12:00 IRST 2018
اعتدال سیدجلال حسینی: شرایط خوبی نداریم Wed Jul 11 16:06:11 IRDT 2018
ورزش 3 احتمال تغییر در بلیت فروشی ورزشگاه امام رضا (ع) Fri Sep 15 07:18:24 IRDT 2017
تی نیوز توپخانه یمن مواضع ارتش سعودی را هدف قرار داد Thu Aug 10 02:35:07 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر استفاده از وی چت به عنوان پیام رسان داخلی و بومی چین Sun Apr 01 07:50:57 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجو انتخابات شورای ناظر بر نشریات دانشگاهی پرتنش و توام با تهمت زنی برگزار شد Sat May 05 12:09:26 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی دو و میدانی کار مداول آور دیری استقبال شد Thu May 31 18:58:00 IRDT 2018
خبرگزاری مهر باید گتمان دشمن در حوزه خانواده را به مردم معرفی کنیم Wed Oct 17 13:01:35 IRST 2018
ایلنا سلیمی: آیین‌نامه نسبت به تصمیم هیات رییسه درمورد اظهارنظر 3 مخالف و 3 موافق درباره لایحه بودجه مسکوت است / لاریجانی: تصمیم ما منطق دارد Tue Jan 30 09:19:17 IRST 2018
میزان دلایلی که باید گردوهای آجیل را جدا کنید! Mon Mar 20 20:31:01 IRST 2017
انتخاب مشهورترین رژیم‌های غذایی دنیا Sat Feb 09 12:30:41 IRST 2019
خبرگزاری مهر پلمپ تالار محل برگزاری مزون لباس های خارجی در لواسان Sat Mar 02 22:11:05 IRST 2019
واحد مرکزی خبر سعید عبدولی در جایگاه دوم Sat Aug 12 09:30:47 IRDT 2017
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین شروط رهبر انقلاب برای مذاکره با اروپا را تبدیل به قانون می‌کنیم Fri May 25 13:36:46 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران ادعای ژنرال روسی: تهدید پیونگ یانگ برای بمباران گوآم فقط یک «بلوف» است! Sat Aug 12 17:57:34 IRDT 2017
نامه نیوز ترامپ با دوستانش قلدری می‌کند و در برابر دیکتاتورها چاپلوس است/ چه موضوعی رئیس‌جمهور آمریکا را در هواپیما از کوره به دَر برد؟ Mon Jun 11 15:39:14 IRDT 2018
تابناک چرا دلار در صرافی‌های بانکی 1150 تومان گران شد؟ Sun Feb 24 16:57:22 IRST 2019
تی نیوز ادعای تازه رئیس سیا درباره بی میلی ایران در اجرای برجام Wed Jul 26 23:47:32 IRDT 2017
خبرگزاری مهر تجاوز به چپ کامیون باعث مرگ 2 نفر شد Sun Sep 03 18:49:56 IRDT 2017
خبرگزاری مهر ساخت 250 تصفیه‌خانه جدید فاضلاب/ایراد شورای نگهبان به آب شیرین کن Mon Feb 13 15:04:23 IRST 2017
دفاع مقدس محدود کردن شعر پایداری به دفاع مقدس جفای بزرگی است/ ضرورت نقد و آسیب‌شناسی شعر پایداری Sat Oct 13 13:05:35 IRST 2018
خبرگزاری فارس سیستان و بلوچستان با کمبود معلم و فضای آموزشی روبروست Sat Sep 30 10:37:00 IRST 2017
پارسینه نخستین برف پاییزی در راه است Mon Oct 02 20:16:17 IRST 2017
اعتبار نیوز کارشکنی برخی بانکها در خرید ارز صادراتی Mon Apr 30 13:01:00 IRDT 2018
بی باک نیوز 3 کشته و یک زخمی حاصل تیراندازی داخل سفارت اسرائیل در اردن Mon Jul 24 23:09:01 IRDT 2017
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین برپایی نمایشگاه قرآنی در گناباد Sun Jun 10 11:53:32 IRDT 2018
خبرگزاری حوزه تصاویر/ مراسم مشعل گردانی عزاداران حسینی در جوار حرم امیر المؤمنین (ع) Wed Sep 19 22:45:00 IRDT 2018
خرداد نیوز عکس‌هایی از عجایب طبیعی آمریکای مرکزی Sun Apr 01 16:46:16 IRDT 2018
دنیای خودرو چری آریزو5 و تیگو5 را با مدل 97 بخرید Mon Jan 08 15:12:59 IRST 2018
تی نیوز طرح موزاییکی پرسپولیسی ها در آزادی +عکس Wed Apr 11 23:47:29 IRDT 2018
تی نیوز کریستیانو رونالدو باید این دختر ایرانی را ببیند! +عکس Mon Jul 31 13:51:39 IRDT 2017
روزنامه دنیای اقتصاد تاکید روحانی بر ادامه همکاری با اصلاح‌طلبان Sun Jul 16 13:22:43 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجو شرکت‌های توانمند داخلی جایگزین توتال شوند/ سیاسی‌کاری نمایندگان مجلس به ضررشان تمام می‌شود Mon Jul 17 09:15:02 IRDT 2017
خبرگزاری حوزه مسئولان به فکر حل مشکلات مردم باشند Sun Feb 26 10:53:00 IRST 2017
سراج 24 علت خشم ترامپ دیوانه از سپاه چیست؟ Wed Apr 10 12:40:00 IRDT 2019
تهران پرس هشدار در خصوص ابتلای زنان جوان به «ایدز» Tue May 30 16:00:00 IRDT 2017
ایستا نیوز انتصابات جدید در بانک توسعه تعاون صورت گرفت Tue Feb 14 15:57:04 IRST 2017
حیات ولادت در راهیان نور به روایت شهید عاشوری Wed May 10 09:02:10 IRDT 2017
ایلنا کرانچار: کیفیت فنی خودمان را به خوبی نشان دادیم/ به همکاری باشگاه‌ها نیاز داریم Tue Jan 22 16:16:55 IRST 2019
خبرگزاری مهر کشف بیش از 200 کیلو گرم حشیش و دستگیری 3 قاچاقچی Mon Apr 09 13:27:56 IRDT 2018
خبرگزاری نسیم مهلت بانک مرکزی برای تعیین تکلیف واردات از 4 کشور تا پایان فروردین + سند Fri Apr 06 19:23:02 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی سهم عوارض تونل و پل در سبد نیویورکی‌ها Tue Jan 15 16:09:00 IRST 2019
سلامت نیوز خودکشی دختر جوان از طبقه 16 برج آتی‌ساز Wed Sep 13 11:34:00 IRDT 2017
خبرگزاری مهر دیدار «لیدنسی گراهام» با وزیر خارجه پاکستان Sun Jan 20 13:37:52 IRST 2019
صبا ایران چرا آمریکا به دنبال انحلال حشدالشعبی است؟ Tue Nov 27 10:16:02 IRST 2018
جماران ارزان‌ترین خودروی پرنده جهان+ فیلم Sat Jul 21 13:16:06 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم مشهد| تولیت آستان قدس رضوی به جمهوری مسلمان‌نشین تاتارستان سفر می‌کند Sun Apr 22 14:54:56 IRDT 2018
خرداد نیوز عیادت سید مهدی طباطبایی از حسین فریدون در بیمارستان /تصویـر Thu Jul 20 17:17:07 IRDT 2017
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین حضور 8 تیم فوریت پزشکی مازندران در مناطق زلزله زده کرمانشاه Wed Nov 15 14:16:41 IRST 2017
صبحانه با خبر کمک 1 هزار میلیاردی دولت به مسکن مهر Sun Feb 12 11:32:40 IRST 2017
خبرگزاری مهر سومین سکوی فاز 14 امسال آماده نصب می‌شود ​ Tue Jan 08 19:42:50 IRST 2019
تی نیوز علیزاده : اعضای شورا در انتخاب شهردار نباید جدا از خواسته مردم عمل کنند Sun Aug 27 20:42:05 IRDT 2017
تی نیوز رحیم پور ازغدی: انقلاب اسلامی برای آزادی تمام بشریت بنا شده است Wed Aug 23 03:13:41 IRDT 2017
تی نیوز عکس/ رحمتی به بازی با تراکتورسازی می رسد؟ Wed Aug 09 04:21:36 IRDT 2017
فردا آخرین جزئیات از وضعیت مصدومان حادثه تروریستی ناصریه عراق Sun Sep 17 21:43:47 IRDT 2017
آریا توسعه کشور جز با توسعه فرهنگی اتفاق نمی افتد/تضعیف نهاد متولی فرهنگ موجب آسیب به فرهنگ کشور است Sat Aug 26 19:33:20 IRDT 2017
اقتصاد آنلاین حال و هوای سیزده‌بدر +تصاویر Tue Apr 02 20:59:58 IRDT 2019
اتاق خبر24 ماشین پلیس مخصوص فولکس‌واگن برای گشت شهری Sat Aug 12 15:16:00 IRDT 2017
بی باک نیوز شهید حججی نمونه‌ای از تربیت یافتگان واقعی مکتب امام حسین (ع) است Tue Sep 26 16:07:02 IRST 2017
بهار نیوز چهار سناریو برای اقلیم کردستان Sun Nov 12 11:49:41 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم واکنش جامعه مداحان به حوادث تروریستی اهواز Sun Sep 23 15:32:41 IRST 2018
روزنامه دنیای اقتصاد واکنش بین‌المللی به استفاده ازسلاح شیمیایی درسوریه Fri Jan 19 11:52:40 IRST 2018
پرشین خودرو تردد در تمامی محورهای اصلی کشور روان است Fri Nov 24 13:12:00 IRST 2017
جماران مبانی فلسفه اسلامی باید در جهان ارائه شود Thu Apr 26 13:53:09 IRDT 2018
اقتصاد آنلاین اگر اروپا به وعده‌های بانکی عمل نکند چه می‌توانیم بکنیم؟ Sun Nov 11 10:26:11 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم خطیب جمعه کرمان: مردم اجازه ندهند تبلیغات سوء دشمنان ذهنشان را مشوش کند Fri Oct 19 12:58:05 IRST 2018
آنا امیر حیدری: هیچ خطری کشور ما را تهدید نمی کند Sun Jul 02 20:20:00 IRDT 2017
خانه ملت مشکلی برای تامین ارز بخش تجاری و تولید وجود ندارد/میزان واردات کشور در سال گذشته 54 میلیارد دلار بود Tue Apr 10 11:37:19 IRDT 2018
برنا شفر با دست پر به مصاف پرسپولیس می‌رود Sun Sep 23 11:19:14 IRST 2018
ایلنا بانک صادرات ایران واحدهای تولیدی راکد گیلان را فعال می‌کند Sat Mar 09 13:07:12 IRST 2019
خبرگزاری دانشجو روسیه اعدام افسر امنیتی روس بدست داعش را تکذیب کرد Wed May 10 11:01:25 IRDT 2017
خبرگزاری مهر راکتور اراک با افتخار به دستور آمریکا «بتونیزه» شد Wed May 31 11:25:25 IRDT 2017
تی نیوز آزادراه "کرج" جان یک نفر را گرفت Tue Aug 01 03:37:45 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر لازمه حل مشکلات کشور انسجام داخلی و وفاق ملی است Tue Apr 03 14:26:55 IRDT 2018
ساعت24 مطهری: قرار نبودروحانی برنامه‌ای برای برون رفت ازمشکلات ارائه کند Wed Aug 29 12:54:50 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران بهاییت در کدام اصناف رخنه کرده؟ Sat Dec 01 11:07:13 IRST 2018
آفتاب ایران نهمین کنفرانس ملی و سومین کنفرانس بین المللی سازه و فولاد Mon Dec 10 17:41:28 IRST 2018
اعتدال آذربایجان گره دولت در انتخاب فرماندار تبریز Tue Jan 23 13:00:09 IRST 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا فرانسه قرارداد توسعه فرودگاه امام(ره) را لغو کرد Sat May 06 11:54:53 IRDT 2017
اطلاعات گسست خط تبلیغاتی علیه مناسبات تهران و مسکو Fri Jul 27 15:01:39 IRDT 2018
میزان ردپای امارات در پرونده جاسوسی کاووس سید امامی +عکس Sat Feb 17 16:49:06 IRST 2018
ایران آنلاین 12 میلیون دانش‌آموز در مدارس ثبت نام کردند Sat Sep 16 20:02:18 IRDT 2017
پارس نیوز سیاه سفید طور به سبک «ماه چهره خلیلی»/عکس Sun Jan 27 09:59:17 IRST 2019
پول نیوز با حضور بیمه البرز و 9 شرکت بیمه دیگر، از خبرنگاران بیمه ای قدردانی شد Mon Sep 11 15:49:08 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجو همچنان شاهد بی‌قانونی در دانشگاه شهید باهنر کرمان هستیم/ دادستان با خاطیان برخورد کند Tue Jul 04 09:31:14 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی لغو تابعیت رهبر شیعیان بحرین سقوط رژیم آل خلیفه را سرعت خواهد بخشید Thu Jun 23 00:58:00 IRDT 2016
خبرگزاری دانشجویان ایران تک شهرستانی بودن قم یکی از چالش های استان در جذب منابع Tue Sep 05 18:42:24 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر تجلیل از 30 خانواده دارای فرزند چندقلو در زابل Tue Dec 11 13:33:13 IRST 2018
ایسکانیوز جذب هزار نخبه برای هیأت علمی دانشگاه آزاد Thu Sep 06 15:20:48 IRDT 2018
خبرگزاری نسیم بلیت دیدار تراکتورسازی - فولاد؛ 500 تومان! Tue Dec 11 09:13:12 IRST 2018
روزنو سکه ارزان شد Wed Feb 21 14:46:48 IRST 2018
فرارو در ایران کالاهای خوراکی در سفره اغنیا 8 برابر فقرا است! Wed Dec 19 00:14:09 IRST 2018
خبر خودرو اعتراف 2 سارق به 200 فقره سرقت در پایتخت Tue Nov 06 10:56:39 IRST 2018
روزنو یک مصدوم دیگر برای پرسپولیس؛ کامیابی نیا هم بازی با صنعت نفت را از دست داد Tue Feb 26 23:40:01 IRST 2019
خبرگزاری نسیم محمدرضا داورزنی: از حمایت از ضیایی پشیمان نیستم؛ نگران تعلیق والیبال نباشید/ اصرار بر خصوصی‌سازی پرسپولیس و استقلال تا پایان سال داریم Fri Dec 21 12:47:17 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی کشاورزان تا سه روز آینده از سمپاشی باغ ها در زنجان خودداری کنند Wed May 03 14:50:00 IRDT 2017
تدبیر و امید خودکشی ناکام پزشک معروف آبادانی با خوردن 170 قرص آرامبخش Thu Jul 26 20:20:52 IRDT 2018
پول نیوز ارزان‌ترین منابع تولید برق جهان اعلام شد Thu Nov 22 10:43:34 IRST 2018
ورزش 11 درخواست کمک ستاره استقلال از علی دایی + عکس Sat Mar 23 12:48:00 IRDT 2019
واحد مرکزی خبر دستگیری عوامل شهادت محیط بان در پارک ملی گلستان Mon Oct 22 22:14:31 IRST 2018
تدبیر و امید رونی از بازی‌های ملی خداحافظی کرد Wed Aug 23 17:55:42 IRDT 2017