تابناک - Mon May 22 17:11:26 IRDT 2017 نمایش خبر

کارآفرینی با درآمد ماهانه 7 میلیون تومان

بلدرچین از جمله منابع پروتئینی است که آرام آرام جای خود را در سفرهای ایرانی باز می کند و تولید آن در کشور روز به روز افزایش می یابد. ویژگی های استثنایی بلدرچین و سودآوری تولید آن موجب جلب توجه پرورش دهندگان طیور شده است. انواع اسیدهای آمینه کمیاب در گوشت این پرنده یافت می‌شود، همچنین گوشت بلدرچین منبع خوب نیاسین، فسفر، مس، روی، آهن، سلنیوم و غنی از ویتامین‌های گروه B است. لذا وجود این عناصر معدنی و ویتامین‌ها در گوشت بلدرچین موجب شده که برای امراضی چون آسم، تشنج، فشار خون، ضعف اعصاب و یا در مواردی ناراحتی‌های روانی، عقب‌افتادگی جسمی و همچنین بی‌خوابی داروی معجزه‌آسایی محسوب شود.


  درباره تخم بلدرچین بهتر است این طور آغاز کنیم که این ماده غذایی در مقایسه با تخم مرغ 6 برابر ویتامین A، 7 برابر آهن و 5 برابر فسفر دارد. تخم این پرنده به دلیل دارا بودن مواد مغذی فراوان در درمان کم خونی، سل، کاهش استرس، درمان ناتوانی جنسی و همچنین بعد از اعمال جراحی به خصوص پس از زایمان، بسیار مفید است. جالب است بدانید به دلیل اینکه بعد از اعمال جراحی فعالیت های ترمیمی افزایش می یابد، مصرف این ماده غذایی توصیه می شود زیرا انرژی از دست رفته به بیمار بازمی گردد. پس هر از چند گاهی این ماده غذایی ارزشمند را در برنامه غذایی اعضای خانواده تان بگنجانید.


  پرورش بلدرچین از جمله حوزه‌های جدید در صنعت کشاورزی است که در سال‌های اخیر توجه خوبی به آن شده است. پرورش بلدرچین و به طور کلی بازار گوشت پرندگان سبک، روند رو به رشدی را طی می‌کند. افزایش تقاضا در بازار این محصولات باعث شد برخی سرمایه‌گذاران به این سمت و سو حرکت کنند. علاوه بر این، بازار‌های صادراتی که یک فرصت بکر و تقریبا دست نخورده است برای متقاعد کردن یک سرمایه‌گذار برای تولید در این بخش کافی است. از سوی دیگر تامین امنیت غذایی که این روز‌ها مسئله اصلی کشورهای مختلف به حساب می‌آید سرمایه‌گذاری در تولیدات غذایی و کشاورزی را به لحاظ اقتصادی تا حد زیادی توجیه ‌پذیر کرده است.


  برای موفقیت در زندگی باید اراده داشت و لازم نیست حتما کارمند نمونه یک اداره دولتی باشیم و مهندس و دکتر شویم. اگر انگیزه و اراده را تلفیق کنیم، می توانیم پله های موفقیت را یکی پس از دیگری طی کنیم. بسیاری از فارغ‌التحصیلان دانشگاه ها نظرشان بر این است که سکوی پرش برای موفق شدن، دستان پرتوان پارتی‌های گردن‌کلفت است. کار به جایی رسیده که پدر و مادرها نیز فرزندان خود را نسل سوخته می‌خوانند .اما در این بین عده‌ای از جوانان نیز هستند که معتقدند سکوی پرش برای رسیدن به کار مناسب، مدارج علمی بالا و وجهه اجتماعی خوب، فقط و فقط اراده و تلاش است. محراب آتش زبان، یکی از این جوانان است که در استان ایلام زندگی می‌کند و با تکیه بر همین اصول در سن 27 سالگی یک کارآفرین موفق و مدیرعامل مزرعه پرورش بلدرچین در ایلام شده است. او برای خودش صاحب برندی معتبر است و به عنوان یک جوان موفق کارآفرین مطرح است. همه چیز از ایستگاه دامپزشکی شروع شد


  محراب آتش زبان درباره نحوه آشنایی اش با بلدرچین، می گوید: «به رشته صنایع غذایی بسیار علاقمند بودم. در سال 87 در این رشته و در دانشگاه خوزستان پذیرفته شدم. با علاقه درس می خواندم و نمراتم خوب بود. دانشکده دامپزشکی در حیاط دانشگاه یک ایستگاه دامپزشکی راه اندازی کرده بود. در این ایستگاه اطلاعاتی درمورد پرندگان و حیوانات به دانشجویان داده می شد. در این میان بلدرچین موردی بسیار جالب بود. هم خواص بسیار زیاد و مفیدی داشت و هم از نظر اقتصادی به صرفه به نظر می رسید. خیلی علاقمند شدم که اطلاعاتم را درباره این پرنده و خواص آن بیشتر کنم. با یکی از استادان دامپزشکی که رابطه خوبی داشتم مشورت کردم و صحبت های وی علاقه ام به بلدرچین را بیشتر کرد. در این 4 سال که در دانشگاه خوزستان بودم اطلاعات لازم را کسب کردم.»


  او می افزاید: «بعد از اتمام تحصیلاتم باید به سربازی می رفتم. سرباز دانشگاه علوم پزشکی ایلام شدم و تحقیقاتم را در ارتباط با بلدرچین ادامه دادم. این شد که در این 2 سال توانستم هر انچه که لازم بود کسب کنم. سربازی ام تمام شد. کفشی آهنی پوشیدم و اراده ام را محکم کردم. به ارگان های مختلفی رفتم و قول های زیادی به من داده شد که هیچ کدام عملی نشد. خیلی فکر کردم و با توجه به علاقه ای که به بحث بلدرچین پیدا کرده بودم، تصمیم گرفتم پرورش دهنده بلدرچین شوم. پرورش بلدرچین مقرون به‌صرفه است و دردسر کمتری نسبت به مرغ دارد. جوجه آن در مدت 40 روز بالغ می‌شود و بعد از همین مدت قادر به تخم‌گذاری است. دوران جوجه‌کشی آن کوتاه و بین 15 تا 16روز است. پرورش آن راحت است و سود آن نیز از مرغ بیشتر است. این حرفه جزو مشاغل پرسود و زودبازده است و همین مسئله باعث شده تا افراد زیادی سراغ این کار بروند. گوشت بلدرچین دارای خواص زیادی است و مصرف آن جنبه درمانی هم دارد و برای کمردرد و ضعف اعصاب بسیار مفید است. ضمن اینکه پروتئین خیلی بالایی دارد و به مراتب از گوشت قرمز بهتر است. همین خواص اشتیاق من را بیشتر می کرد که یک پرورش دهنده حرفه ای بلدرچین شوم.»


  گردش مالی 250 میلیون تومانی در سال


  جوان کارآفرین ایلامی، خاطرنشان می کند:«تازه از سربازی آمده بودم و سرمایه کافی نداشتم. باید یک سرمایه گذار پیدا می کردم. با یکی از همکارانم در دانشگاه علوم پزشکی ایلام به تفاهم رسیدم که سرمایه از او باشد و کار از من. کار را شروع کردیم. اما بنا به دلایلی هر دو از ادامه مشارکت منصرف شدیم و من باید تنها راه را طی می کردم. دست خالی بودم و پر بودم از انگیزه و شوق کار. به طور اتفاقی در پایگاه بسیج محله با نام بسیج سازندگی و خدماتی که این سازمان ارائه می دهد آشنا شدم. وضعیتم را برای فرمانده پایگاه بسیج محله تشریح کردم و او بعد از دیدن انگیزه ام، من را به بسیج سازندگی ایلام برای گرفتن تسهیلات معرفی کرد. توانستم با 20 میلیون وام بسیج سازندگی مزرعه پرورش بلدرچین را احیا کنم. پایگاه بسیج برای من همیشه تعالی بخش و مقدس بوده است. در پایگاه های بسیج جوانان پیشرفت می کنند. باید جوانان قدر پایگاه های بسیج و فرصت ها و ظرفیت هایی که در این نهاد مردمی وجود دارد را بدانند و از این پتانسیل ها استفاده کنند. در نهایت با معرفی به بانک و گرفتن تسهیلات کارگاه را تجهیز کردم و به دلیل کمبود فضا کارگاه را قفسه بندی کردم. برای 30 نفر به صورت مستقیم و 40 نفر به صورت غیرمستقیم اشتغالزایی شده است. در مجموع از 17000 هزار بلدرچین موجود در مزرعه، روزانه 500 بسته 12 تایی تخم بلدرچین را برای فروش به فروشگاه ها ارسال می نماییم. هر بسته با قیمت 1000 تومان به فروش می رسد. و روزانه نزدیک به 100 کیلو گوشت بلدرچین را در قصابی ها و فروشگاه های زنجیره ای توزیع می کنیم. گردش مالی مزرعه پرورش بلدرچین در سال 250 میلیون تومان است. درآمد خودم متغییر است و از ماهی حداقل 3 میلیون تومان تا حداکثر 7 میلیون تومان متغیر بوده است».


  بازار بلدرچین اوضاع مناسبی دارد


  محراب آتش زبان با اشاره به وضعیت فرهنگ مصرف بلدرچین در کشور، اظهار می کند:«در ابتدای کار کمی مشکل داشتیم. به دلیل جا نیفتادن فرهنگ مصرف استفاده از گوشت بلدرچین بازار خوبی نداشتیم. اما به مرور زمان و با افزایش سطح آگاهی مردم کار کمی راحت تر شد. برای تبلیغ گوشت بلدرچین بروشور تهیه کرده بودم و خواص بلدرچین را به مردم توضیح می دادم و به خوبی توجیه می شدند. به فروشگاه های بزرگ می رفتم و محصولاتمان را خودم تبلیغ می کردم. به دلیل داشتن مدرک کارشناسی صنایع غذایی حرف هایم بازخورد بهتری داشت. برای فروش بهتر، کارم را قانونی دنبال کردم و توانستم با پیگیری های متوالی برند «بلدرچین ایلام» را به ثبت برسانم. سعی می کردم در هر سازمانی با یک نفر دوست شوم و از طریق این شخص سفارشات کارکنان آن سازمان را جمع می کردم و در یک روز مشخص محصولات را به دستشان می رساندم. این فوت کوزه گری است که هر تولیدکننده ای باید راه آن را بلد باشد و از سیستم های متنوع برای فروش استفاده کند. بازار گوشت و تخم بلدرچین در حال حاضر اوضاع مناسبی دارد، به شرط آنکه بتوانید خود را در بازار به نحو صحیحی معرفی کنید. فرهنگ استفاده از این قبیل محصولات در کشور ما در حال شکل‌گیری است. در حال حاضر استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی، چهارمحال و بختیاری و برخی دیگر از استان‌ها در این زمینه فعالیت بیشتری دارند، بنابراین با توجه به کیفیت گوشت پرندگان سبک، فرهنگ مصرف این نوع گوشت روز به روز بهتر و استقبال از این محصولات بیشتر می‌شود.»


  از تعداد کم شروع کنید


  این فعال اقتصادی در توصیه به تازه وارد‌ها مطالعه و امکان‌سنجی درست و توجه به قابلیت‌ها و توانمندی‌های شخصی را از نکات حائز اهمیت در ورود به بازار بلدرچین می داند و می گوید: «پیدا کردن بازار فروش و توجه به بازاریابی مهم‌ترین بخش کار است و باید به آن توجه جدی شود. در ضمن کسانی که می‌خواهند در این کار سرمایه‌گذاری کنند یا اینکه به طور جدی در هر کار تولیدی وارد شوند نباید به توصیه‌های غیر‌کارشناسی اطرافیان توجه کنند. استفاده از افراد با‌تجربه و کاربلد یکی از عوامل مهم در موفقیت تازه‌ وارد‌ها خواهد بود. باید حتما در ابتدا به مزرعه پرورش بلدرچین سر بزنید و با مسئول آن مزرعه صحبت هایی برای کسب تجربه داشته باشید. اگر دستتان خالی است با وام بسیج سازندگی آغاز کنید. شما می‌توانید با یک گله 300 قطعه‌ای کار را شروع کنید و از همان ابتدا رویای داشتن یک مزرعه حرفه‌ای را در سر داشته باشید اما آنچه مهم است اینکه بی‌گدار به آب نزنید تا سرمایه‌تان از کف نرود. شما حتی از پارکین خانه تان یا از یک انباری هم می توانید شروع کنید. بهترین پیشنهاد برای شما خرید بلدرچین های بالغ و تخم گذار است. خوبی این کار این است که هر روز تخم بلدرچین را برای فروش دارید. برای شروع بد نیست. کم کم گله خود را افزایش دهید. با بیشتر شدن تجربه شما و با افزایش تعداد بلدرچین هایتان سود خوبی بدست خواهید آورد. با برنامه کار کنید. برای خرید نهاده ها هم برنامه داشته باشید. نهاده ها را عمده ای خرید کنید تا ارزان تر تمام شود.»


   منبع: سازمان بسیج سازندگی
تابناک تغییر رویه شرکت فولاد روسی با تعرفه‌های آمریکا و تحریم‌های ایران Tue Jul 31 16:18:59 IRDT 2018
تابناک اردوغان : اوبر به اقتصاد ترکیه ضربه می زند Tue Jun 05 03:07:25 IRDT 2018
تابناک سکانس‌هایی از فیلم مصائب دوشیزه Wed Oct 10 16:53:45 IRST 2018
تابناک مسمومیت با گاز، علت فوت 3 کارمند علوم پزشکی Fri Jan 25 03:30:01 IRST 2019
تابناک This Week’s US-China Defense Ministers Meeting: What Does Wei Want? – Analysis Sat Nov 03 08:33:57 IRST 2018
تابناک Turkey-EU suspend political talks until June Wed Apr 05 09:55:07 IRDT 2017
تابناک گفتگوی نمایندگان وزیرکشور با مراجع درباره حوادث اخیر Mon Jan 08 06:40:57 IRST 2018
تابناک تغییر در برنامه ورود تیم ملی به تهران Tue Jun 26 16:41:01 IRDT 2018
تابناک آخرین قیمت سکه و ارز Wed Sep 05 21:13:01 IRDT 2018
تابناک افزایش اعتبار پوشش بیمه‌ای «زنان سرپرست خانوار» Wed Jun 20 10:18:40 IRDT 2018
تابناک تشدید روند نزولی «تسه»ها Tue Jun 26 11:55:01 IRDT 2018
تابناک اولویت‌های نظام آموزشی کشور باید تغییر کند Tue Oct 02 17:35:27 IRST 2018
تابناک جلد پیروزی/سه شنبه31مرداد96 Tue Aug 22 00:33:16 IRDT 2017
تابناک سایه پررنگ تردید بر سر شهردار شدن حناچی Wed Nov 14 20:18:30 IRST 2018
تابناک بهای سوخت در چین افزایش یافت Sat Oct 20 17:40:01 IRST 2018
تابناک خودکشی لاکچری جوان 17ساله پای کیک تولدش Thu Aug 23 17:40:01 IRDT 2018
تابناک چطور مقابل خشکسالی مقاومت می‌کنیم Sun Dec 16 09:16:09 IRST 2018
تابناک شلیک موشک بالستیک به پایتخت عربستان Fri May 19 23:52:50 IRDT 2017
تابناک سلطان جدید مالزی در یک ماه آتی مشخص می‌شود Mon Jan 07 07:13:57 IRST 2019
تابناک دست‌های پنهان دولتی مانع از برگزاری انتخابات اتاق اصناف می‌شوند Sun Jun 17 12:38:36 IRDT 2018
تابناک ویدیو: قالیباف «با دوربین» چه گفت؟ Thu Apr 27 23:42:14 IRDT 2017
تابناک چهار شگرد برای استفاده بهتر از عطر و ادوکلن Wed Nov 14 11:25:34 IRST 2018
تابناک رای پارلمان یونان به تغییر نام «کشور مقدونیه» Fri Jan 25 17:56:51 IRST 2019
تابناک قیمت نفت پس از جهش 2 درصدی دوباره افت کرد Fri Nov 16 03:01:48 IRST 2018
تابناک ادعای تکراری سفیر رژیم‌صهیونیستی در سازمان‌ملل علیه ایران Tue Jan 22 21:47:05 IRST 2019
تابناک واکنش مهراوه‌شریفی‌نیا به لباس جنجالی‌اش در اسپانیا Wed Nov 15 00:58:01 IRST 2017
تابناک تهران در آستانه هوای ناسالم برای گروه‌های حساس Sat Aug 05 17:08:47 IRDT 2017
تابناک آخرین اخبار از مراسم تحلیف رییس جمهور Wed Aug 02 18:38:56 IRDT 2017
تابناک تداوم درگیری‌ها در شهر بنغازی لیبی Sat Jul 08 16:09:51 IRDT 2017
تابناک ظریف:اروپا علاوه بر اعلام تعهد سیاسی اقدام کند Sat Sep 01 19:14:43 IRDT 2018
تابناک ضارب معلم خوزستانی دستگیر شد Fri Apr 27 12:02:02 IRDT 2018
تابناک اسدی بحث برکناری‌اش از دبیرکلی را تایید کرد Wed Mar 15 17:45:01 IRST 2017
تابناک انفجار در خط لوله انتقال گاز ایالت پنجاب پاکستان Thu Jan 10 10:21:54 IRST 2019
تابناک طرح‌های ساعت استورم از 2008 تا 2018 Sat Aug 11 15:29:08 IRDT 2018
تابناک درخواست برای محاکمه نخست‌وزیر سابق فرانسه Sat Jan 12 07:28:52 IRST 2019
تابناک روشن شدن مشعل بازیهای آسیایی Sun Aug 12 23:58:30 IRDT 2018
تابناک مخالفت روسیه با اعمال فشار بیشتر بر کره‌شمالی و میانمار Fri Sep 08 17:24:21 IRDT 2017
تابناک تشکیل کارگروه ویژه برای بررسی مشکلات زیست محیطی تهران Wed Sep 20 12:11:18 IRDT 2017
تابناک جلدهدف ورزشی/دوشنبه27شهریور96 Mon Sep 18 07:03:25 IRDT 2017
تابناک 11 soldiers killed in Iran clashes Sun Jul 22 08:10:44 IRDT 2018
تابناک خطرات مواد دارویی موجود در مکمل‌های گیاهی Fri Feb 10 10:17:51 IRST 2017
تابناک اسامی 7کشته و 1مصدوم تصادف ناصریه عراق Sun Nov 12 22:07:32 IRST 2017
تابناک آزمون‌های سازمان سنجش سال 97 در یک نگاه Sun Apr 08 15:20:53 IRDT 2018
تابناک ترامپ نماینده سیاستمداران تاجر است Tue Jan 24 12:21:07 IRST 2017
تابناک وضعیت پروازها پس از تغییر ساعت رسمی کشور Thu Sep 21 14:40:13 IRDT 2017
تابناک رژیم صهیونیستی مزاحم دائمی امنیت ملی تمام کشورها است/دفاع از مردم فلسطین یک وظیفه اسلامی و انسانی است Tue Jan 23 17:17:36 IRST 2018
تابناک زفیرو ترنا ؛ نیک پولس و جو بروننبرگ Mon May 28 16:14:54 IRDT 2018
تابناک برخی نسبت‌به حجاب و مجالس‌آلوده حساسیت‌ندارند Tue Dec 25 00:25:07 IRST 2018
تابناک عمارت عالی قاپو از نمای سردر مسجد شیخ لطف الله Tue Aug 29 10:31:32 IRDT 2017
تابناک عراق از تحریم‌های آمریکا علیه ایران معاف است Thu Nov 08 07:20:01 IRST 2018
تابناک مسلمان:پرسپولیس منتظربازشدن پنجره نقل و انتقالات است تا مرا بیرون کند Sat Apr 28 10:02:01 IRDT 2018
تابناک از وزیر مالیه شدن ممتازالدوله تا پرداخت نیمی از سهم امام به معتصبینی که دچار تنگدستی شده اند Thu Nov 09 08:00:01 IRST 2017
تابناک دستگیری سارق حرفه ای اماکن در اسلامشهر Tue May 16 09:55:01 IRDT 2017
تابناک نوبخت: نرخ سود بانکی امسال کم می‌شود Mon Sep 25 14:45:53 IRST 2017
تابناک آغاز ثبت‌نام آزمون دکتری از امروز Wed Nov 22 08:34:28 IRST 2017
تابناک واکنش مثبت روبل به نامزدی مجدد پوتین Fri Dec 08 11:22:56 IRST 2017
تابناک براتی خبرداد: یک اختلاف فدراسیون فوتبال با دولت Fri Aug 11 12:00:52 IRDT 2017
تابناک نگاهی به کیفیت وانت‌های داخلی Sun Jul 02 23:56:20 IRDT 2017
تابناک یک فرم موی مردانه برای موهای بلند و متوسط Tue Sep 25 15:48:33 IRST 2018
تابناک اردوغان:برای عملیات‌نظامی ازکسی اجازه نمی‌گیریم Tue Apr 03 06:40:55 IRDT 2018
تابناک واکنش علیرضا کریمی به اظهارات نتانیاهو Mon Dec 11 08:08:39 IRST 2017
تابناک جشنواره فجر سال به سال بهتر می‌شود Wed Feb 08 15:24:39 IRST 2017
تابناک شرایط اجاره‌خودرو برای شرکت‌ها در همه شهرها Sat Jun 23 17:08:50 IRDT 2018
تابناک زمان انتشار کارنامه داوطلبان واجد شرایط دوره ارشد Wed Sep 05 11:53:37 IRDT 2018
تابناک مقام یمنی: ایران هیچ نیروی در یمن ندارد Sun Dec 09 00:14:35 IRST 2018
تابناک هرلحظه به شکلی بت عیار برآمد؛فرید اَیاز و ابومحمد Thu Feb 14 14:30:01 IRST 2019
تابناک بلوکه کننده تبلیغات مرورگر کروم از راه رسید Sun Aug 06 13:20:02 IRDT 2017
تابناک ذرات معلق خطرناک‌ترین آلاینده تهران Thu Apr 05 10:59:03 IRDT 2018
تابناک یکشنبه95/12/22ساعت19:30 لیورپول-برنلی(شبکه ورزش) هفته 28 لیگ برتر انگلیس Fri Mar 10 18:49:39 IRST 2017
تابناک ستاره رئال مادرید، ال‌کلاسیکو را از دست داد Sat Apr 28 15:55:48 IRDT 2018
تابناک ظریف: ما همیشه سر میز مذاکره بوده‌ایم Mon Jul 24 23:45:34 IRDT 2017
تابناک برنز ناهید کیانی پایان بخش تکواندوی دختران درجاکارتا Thu Aug 23 15:35:16 IRDT 2018
تابناک جلدشوت‌ / پنجشنبه21اردیبهشت96 Thu May 11 01:55:36 IRDT 2017
تابناک S Korean Gov't to Announce Presidential Election Date Before March 17 Sun Mar 12 12:55:49 IRST 2017
تابناک جذابیت‌های طرح معامله اوراق گواهی سکه Tue Jun 26 12:00:01 IRDT 2018
تابناک یارانه غذای دانشجویی کم نشده است Fri Aug 24 11:27:48 IRDT 2018
تابناک توضیح معاون وزیر درباره انتقاد دانشگاهها به تخصیص بودجه Mon May 14 12:44:47 IRDT 2018
تابناک کل کل دو جوان به نابینا شدن یکی از آن‌ها منجر شد Tue Sep 04 09:27:15 IRDT 2018
تابناک لزوم تشکیل نهاد آب شهر تهران Tue Jul 17 10:28:40 IRDT 2018
تابناک پشت پرده حمله به نیروهای آمریکایی در منبج سوریه Thu Jan 17 15:19:44 IRST 2019
تابناک وزیر خارجه آرژانتین از مقام خود استعفا کرد Tue May 30 06:46:58 IRDT 2017
تابناک ترامپ آماده است تهدیداتش علیه پیونگ‌یانگ را عملی کند Wed Apr 12 11:49:55 IRDT 2017
تابناک دانشگاه تهران میزبان کنفرانس "یادگیری و یاددهی" الکترونیکی می شود Sat Jan 20 21:20:43 IRST 2018
تابناک سیاست آمریکا تضعیف ایران در خاورمیانه است Fri Jan 25 15:45:03 IRST 2019
تابناک حجاب تنها مسئله امر به معروف نیست Fri Sep 14 14:15:18 IRDT 2018
تابناک مصدومیت بازیگر معروف در تصادف جاده کندوان Tue Jun 05 07:10:37 IRDT 2018
تابناک بازگشت 271 تروریست از سوریه و عراق به فرانسه Sun Aug 06 06:40:53 IRDT 2017
تابناک فردا،آغاز ثبت نام قبول شدگان ارشد دانشگاه آزاد Fri Sep 21 10:40:32 IRDT 2018
تابناک FATF خوب یا بد، لازمه ارتباط با بانک‌های جهان است Tue Dec 04 20:07:19 IRST 2018
تابناک ترکیب عجیب ابر و ریزگرد، روز خوزستانی ها را سیاه کرد! Mon Apr 23 14:05:33 IRDT 2018
تابناک یک سرباز دیگر کره شمالی به کره جنوبی فرار کرد Sat Jun 24 13:34:19 IRDT 2017
تابناک احتمال تمدید توافق کاهش تولید نفت توسط اوپک Fri Feb 17 16:40:01 IRST 2017
تابناک جدال توییتری ظریف و پمپئو بر سر تحریم ها/درخواست عربستان برای کاهش 1 میلیون بشکه ای نفت در بازارهای جهانی/عملیات موشکی الحشد الشعبی علیه داعش در خاک سوریه/ شلیک 100 موشک از نوار غزه به سمت اسرائیل Tue Nov 13 09:00:02 IRST 2018
تابناک راننده فلسطینی 3 نظامی صهیونیست را زیر گرفت Sun Jun 24 06:06:13 IRDT 2018
تابناک واکنش ائتلاف 14 فوریه بحرین به حکم صادره علیه شیخ علی سلمان Mon Jan 28 20:21:33 IRST 2019
تابناک ریزش کوه در مسیر جم به سیراف در بوشهر Mon Feb 11 09:03:11 IRST 2019
تابناک قطارهای اتوبوسی مسیر تهران – شمال حذف شدند! Mon Nov 12 08:20:29 IRST 2018
تابناک قرار نبود «بنیاد»ها بدل به «کارتل»ها شوند Tue Jul 03 22:30:15 IRDT 2018
تابناک اغلب سهام‌های آسیایی در مقادیری پایین‌تر معامله شدند Wed Jan 10 21:28:44 IRST 2018
تابناک ماکرون: خروج آمریکا از برجام اشتباه بود Thu May 10 02:03:46 IRDT 2018
خبرگزاری فارس تذکر نمایندگان به ربیعی در مورد در نظر گرفتن نوسانات اقتصادی در تعیین حداقل حقوق کارگران Wed Apr 11 13:15:00 IRDT 2018
ایران آنلاین نظر عضو کمیته اخلاق درباره محرومیت سوشا Mon Dec 18 12:39:11 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم اروپا وعده خود درباره SPV را عملی نکرد Thu Jan 03 16:04:55 IRST 2019
عصر ایران سفر به قلب رآکتور اراک؛ حافظه دوربین‌ها معدوم می‌شود/ بازگشت‌پذیری نطنز 3 روزه امکان‌پذیر است Tue Sep 05 09:07:50 IRDT 2017
پارس نیوز شرط اخذ حد نصاب نمره قبولی در آزمون دستیاری پزشکی حذف شد Sat Nov 10 10:55:53 IRST 2018
بی باک نیوز حمله جنگنده‌های سعودی به مسجدی در صنعا Mon Aug 28 17:53:01 IRDT 2017
خبرگزاری مهر مجموعه مستند سیزده قسمتی «مادران آفتاب»تولید می شود Tue Jan 29 16:47:32 IRST 2019
صراط هدف از ساخت "سلام بمبئی 2" چیست؟ Tue Jul 11 12:30:07 IRDT 2017
صبح تهران مدیرعامل بانک شهر استعفا کرد Thu Jun 14 13:33:21 IRDT 2018
آنا غفوری استقلالی ماند Wed Jul 04 15:39:58 IRDT 2018
دولت بهار همگی در طلب رزق محرم امشب/ جلوی پنجره فولاد تو مُحرِم شده‌ایم Fri Aug 04 00:42:00 IRDT 2017
بی باک نیوز بررسی متابولیسم بدن بعد از ترک سیگار Mon Sep 18 11:23:02 IRDT 2017
پول نیوز وفا و زیتون ابزاری مناسب برای جذب منابع جدید Wed Sep 06 14:41:19 IRDT 2017
خبرگزاری فارس فروش 8 کیلوگرم شمش طلا در بورس کالا Tue Aug 01 11:40:00 IRDT 2017
پارسینه مذاکره با شل برای توسعه میدان آزادگان Mon Jul 10 13:44:48 IRDT 2017
بولتن نیوز استقلال و پرسپولیس از اسپانسر جدید چقدر پول گرفتند؟ Sun Aug 27 12:06:58 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجو حملات جنگنده‌های سعودی به استان‌های جوف و صعده/ شهادت 4 غیرنظامی و زخمی شدن 7 تن Sat Feb 03 09:00:05 IRST 2018
نامه نیوز تصاویر دیدار رئیس جمهوراسلامی ایران با «کریستین لاگارد» رییس صندوق بین المللی پول Tue Sep 25 13:15:01 IRST 2018
آفتاب ایران پرداخت 185 هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه ازدواج دربانک ملی ایران Sun Jan 21 10:24:05 IRST 2018
جماران بلژیک برد؛ اسپانیا به کرواسی باخت Fri Nov 16 10:06:49 IRST 2018
مشرق نیوز «مقاومت» روش آباء و اجدادی یمن است Tue Nov 27 10:46:21 IRST 2018
آرا نیوز با هیچ کشوری پیمان پولی نداریم/ بانک مرکزی کم‎کاری کرد Mon Nov 05 08:54:24 IRST 2018
افکارخبر مهدی سلطانی درلباس «شاه لیر»/عکس Sat Oct 27 14:38:10 IRST 2018
آفتاب ایران دبیر کل سازمان ملل خواستار توقف فوری خشونت در یمن شد Sat Nov 03 08:30:25 IRST 2018
آفتاب واکنش ها به نخستین سخنرانی ترامپ در کنگره؛ متفاوت اما همچنان با تردید Wed Mar 01 10:45:49 IRST 2017
عصر ایران امام جمعه تبریز خطاب به اسرائیل: دست فرزندان ایران در مقابله با شما روی ماشه است Fri Jan 18 22:43:26 IRST 2019
برنا نصرتی: در امارات می‌گفتند اولادی، علی کریمی دوم است/ هیچ قهرمانی مثل سال 86 نچسبید Tue Apr 18 09:15:51 IRDT 2017
ایران آنلاین لزوم چکاپ سالیانه قند خون در افراد بالای 30 سال/عوامل خطر در بروز دیابت Wed Nov 14 12:52:20 IRST 2018
خرداد نیوز واکنش رئیس سازمان خصوصی سازی در مورد اظهارات محمد دادکان Tue Dec 25 12:56:58 IRST 2018
خبرگزاری مهر هنگ کنگی‌ها به «خانه‌های تابوتی» پناه آوردند Mon Feb 13 11:28:03 IRST 2017
آنا 4 کشته حاصل تصادف در جاده مرگ! Sat Dec 16 10:12:35 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران شکست شهرداری مقابل استقلال Wed Jan 04 10:35:52 IRST 2017
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در آخرین شب دهه کرامت شب شعر رضوی برگزار شد. Sat Jul 28 11:00:39 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران فعالیت پلیس دوچرخه‌سوار در تهران+فیلم Sat Aug 19 12:52:54 IRDT 2017
عصر ایران موگرینی: قدس پایتخت فلسطین و اسرائیل است! Thu Dec 14 22:28:22 IRST 2017
خرداد نیوز مدیر تیم ملی فوتبال الجزایر: در اروپا با ایران بازی می‌کنیم Wed Dec 27 11:53:20 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم بیرجند| نخستین نمایشگاه پوستر با عنوان "زندگی مجازی" در استان خراسان جنوبی گشایش یافت Wed Apr 18 15:10:09 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران الزام اخذمجوز احداث پلاسکوی جدید ظرف2ماه آینده/مقاوم سازی ساختمان پشتی پلاسکو بارأی اکثریت کسبه Sat Jun 23 01:08:00 IRDT 2018
آریا 360 هزار میلیارد ریال مالیات در کشور وصول شد Tue Sep 11 18:44:37 IRDT 2018
خبرگزاری کتاب ایران «ماهی سیاهه» به کتابفروشی‌ها رفت Mon Jan 30 10:04:10 IRST 2017
آنا انتشار لیست امتحانات کتاب باز در ترم تابستان 97 پیام نور Sat Aug 18 19:45:00 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم دیدگاه پوتین درباره امضای کنوانسیون حقوقی دریای خزر Mon Aug 13 09:14:17 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر وداع با مادر شهید در پاسارگاد Mon Apr 23 17:50:54 IRDT 2018
العالم وزارت خارجه به اظهارات ناروای عربستان پاسخ داد Mon May 15 11:20:13 IRDT 2017
شفقنا علی مطهری: چرا روز میلاد و شادی را با یک روز شهادت و عزا جایگزین می کنند و توضیح هم نمی دهند؟ Wed Oct 17 16:27:33 IRST 2018
خبرگزاری مهر تنظیم قرارداد پیش‌فروش ساختمان در دفاتر مشاوران املاک ممنوع است Wed Aug 23 15:35:30 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجو اقدام مجدد سران بارسلونا برای جذب ستاره دورتموند Wed Mar 15 21:06:10 IRST 2017
دولت پروژه گازرسانی به 22 روستای مرودشت Tue Feb 05 11:21:51 IRST 2019
خبرگزاری دانشجویان ایران امام جمعه زابل: 40 سال مقاومت، سربلندی و پیشرفت، نشان دهنده الهی بودن انقلاب ماست Mon Feb 11 13:05:29 IRST 2019
میزان نتیجه زنده/ بحرین صفر - کره‌جنوبی صفر + عکس Tue Jan 22 16:30:44 IRST 2019
خبرگزاری تسنیم 3 کشته در حمله به کلیسایی در جنوب قاهره Fri Dec 29 13:39:41 IRST 2017
پارس فوتبال فیلم ؛ 10 بازیکنی که درخشش مسی مانع دیده شدن آنها در بارسلونا شد Sat Aug 05 10:13:36 IRDT 2017
خبرگزاری حوزه نخست وزیر سابق پاکستان کاملا حامی عربستان است Tue Jan 16 16:58:00 IRST 2018
فردا واکنش کاربران به «VIP نشینی»فرزند سیدحسن خمینی در یک هیئت + عکس Sat Sep 15 16:05:17 IRDT 2018
فردا هیات دولت فردا را عزای عمومی اعلام کرد Sun Sep 23 20:05:48 IRST 2018
عرش نیوز استراتژی تیم ملی فوتبال ایران برابر کره‌جنوبی چگونه باید باشد؟ Thu Aug 31 11:07:49 IRDT 2017
آفتاب رئیس‌جمهور: دوباره برای ایران آمدم،از همه می‌خواهم دوباره برای ایران بیایند/کنایه به برجام‌ستیزان/ملت در نیمه راه نمی‌ماند Fri Apr 14 17:39:58 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران 1574 خانوار در لرستان امدادرسانی شدند Mon Jan 30 11:23:25 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم دایی از فردا در تمرینات نفت تهران Tue Apr 11 17:27:21 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا لشکرکشی ملکه چینی به قلمرو ملکه ایرانی Thu Jan 11 15:23:38 IRST 2018
پول نیوز توقف عملیات جستجوی 3 نفر در ارتفاعات جیرفت Mon Feb 06 23:21:26 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران نام «جمهوریت» در کنار «راه نو» و «صبا»؛ اسامی نهایی حزب منشعب شده از اعتمادملی Fri Feb 08 17:38:01 IRST 2019
تی نیوز مدارس سما باید به پردیس های آموزشی تبدیل شوند Mon Apr 16 20:13:41 IRDT 2018
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین نگران قطع گاز هستیم / نشست نمایندگان مازندران با وزیر نفت سه شنبه برگزار می شود Tue Jan 03 07:20:34 IRST 2017
عصر خبر رتبه پنجم مصرف "ریتالین" در دانشجویان ایرانی + هشدار وزارت بهداشت Fri Jun 01 19:07:42 IRDT 2018
خبرگزاری فارس سینماسیار روستایی جشنواره عمار در خراسان جنوبی برپا می‌شود Wed Feb 21 14:20:00 IRST 2018
خبرگزاری دانشجو وقوع انفجار در نزدیکی پایگاه نظامی فرانسه و آمریکا در «رقه» سوریه Mon Jun 04 13:21:52 IRDT 2018
جماران نخستین هواپیمای ATR72-600 پسابرجامی در فرودگاه کاشان به زمین نشست Tue Oct 10 13:32:29 IRST 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا مکان ایستگاه تاکسی در رامسر مناسب نیست/ مشکلات حمل و نقل شهروندان نیازمند تدبیر Thu Feb 16 15:25:14 IRST 2017
آفتاب ایران صدرنشینی هنگ کنگ و مالزی با در هم کوبیدن تایپه و قرقیزها Wed Aug 15 15:30:25 IRDT 2018
اتاق خبر24 ایرادات شورای نگهبان به CFT سیاسی نبود Sat Dec 15 15:47:00 IRST 2018
بولتن نیوز ناامیدی از دومین نهنگ Sat May 20 10:38:51 IRDT 2017
بورس نیوز آغاز واریز سود سهام عدالت مشمولان متاخر Wed May 02 09:59:58 IRDT 2018
آفتاب برگزاری مراسم قرعه کشی جشنواره «یک بام و چند برنده» بانک ملی جوک و i10 برندگانش را شناخت Sat Oct 07 17:26:29 IRST 2017
افکارخبر رونمایی از نسل جدید عروسک‌های دارا و سارا Wed Aug 16 02:30:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی افزایش حجم آلاینده ها در هفت منطقه کلانشهر مشهد Thu Jul 06 16:04:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی رسانه ملی پیشرو در پیگیری اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل است Sun Jul 17 02:21:00 IRDT 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی بغداد اتهام دخالت ایران در برکناری وزیر برق را رد کرد Mon Jul 30 18:49:00 IRDT 2018
آفتاب هشدار آلمان درباره جنگ تجاری با آمریکا به دلیل تحریم‌های روسیه Thu Jul 27 22:07:56 IRDT 2017
میزان مرگ کارگر ساختمانی بر اثر سقوط داخل چاهک آسانسور Tue Dec 12 13:04:32 IRST 2017
ایسکانیوز تصادف زنجیره ای و واژگونی 4 خودرو در همدان Wed Nov 22 16:50:17 IRST 2017
خبرگزاری نسیم چرا عوارض خروج از کشور افزایش پیدا کرد؟ Fri Jan 04 11:34:02 IRST 2019
انتخاب عضو شورای شهر: اخبار غیررسمی از عدم تأیید صلاحیت حناچی حکایت دارند Thu Nov 22 12:49:06 IRST 2018
خبرگزاری فارس کوتریس زیرتیغ جراحی؛ حاج صفی به ترکیب اصلی المپیاکوس برمی‌گردد+عکس Tue Apr 24 12:03:28 IRDT 2018
ایستا نیوز افزایش وام مسکن جوانان به 213 میلیون تومان Sun Jul 08 09:46:37 IRDT 2018
ورزش 3 قرارداد ابراهیمی با استقلالی‌ها ثبت شد Tue Jul 25 07:49:00 IRDT 2017
صبحانه با خبر آخرین قیمت‌ها از بازار طلا و سکه Mon Oct 08 23:47:57 IRST 2018
جام نیوز آتش زدن خودروی دنا به نشانه اعتراض! +عکس Sun Mar 19 08:01:42 IRST 2017
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سفر مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی به بخش جوپار کرمان Thu Oct 18 09:41:40 IRST 2018
خبرگزاری مهر 7 زن گردشگر از ارتفاعات زرقان نجات یافتند Wed Mar 28 12:46:24 IRDT 2018
آفتاب ایران پاسخ کروبی به نماینده قم: چرا نمایندگان حق اظهارنظر درباره حصر راندارند؟/پدرم پنج سال است سفرنرفته Sat May 26 14:26:27 IRDT 2018
ورزش 3 خاموشی آخرین ستاره پایتخت/ پادشاه رم خداحافظی خواهد کرد (گزارش تصویری) Wed May 03 14:42:00 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر بازداشت قاتل شهید مدافع وطن" سجادجرجندی " Tue Dec 11 20:04:31 IRST 2018
مشرق نیوز باشگاه پرسپولیس: هواداران برای استقبال به فرودگاه نیایند! Tue Oct 02 23:50:05 IRST 2018
بی باک نیوز لیگ جهانی والیبال؛ ایران 0 - ایتالیا 3 Fri Jun 02 20:48:01 IRDT 2017
آریا همایش بازماندگان اربعین در حرم شاهچراغ(ع) برگزار می شود Fri Oct 26 15:01:12 IRST 2018
دفاع مقدس حمله خمپاره‌ای داعش به دیرالزور 12 کشته و زخمی برجای گذاشت Sat Jul 08 10:12:41 IRDT 2017
روزنامه دنیای اقتصاد مربی پرسپولیس: بازی امروز ما، افتخار ایران بود Mon Sep 17 21:33:12 IRDT 2018
تهران پرس باورکنید اینجا تهران است!+عکس Sat Aug 19 07:09:00 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران دعوت بسکتبالیست هرمزگانی به اردوی تیم ملی جوانان Mon May 29 10:16:10 IRDT 2017