تابناک - Mon May 22 17:11:26 IRDT 2017 نمایش خبر

کارآفرینی با درآمد ماهانه 7 میلیون تومان

بلدرچین از جمله منابع پروتئینی است که آرام آرام جای خود را در سفرهای ایرانی باز می کند و تولید آن در کشور روز به روز افزایش می یابد. ویژگی های استثنایی بلدرچین و سودآوری تولید آن موجب جلب توجه پرورش دهندگان طیور شده است. انواع اسیدهای آمینه کمیاب در گوشت این پرنده یافت می‌شود، همچنین گوشت بلدرچین منبع خوب نیاسین، فسفر، مس، روی، آهن، سلنیوم و غنی از ویتامین‌های گروه B است. لذا وجود این عناصر معدنی و ویتامین‌ها در گوشت بلدرچین موجب شده که برای امراضی چون آسم، تشنج، فشار خون، ضعف اعصاب و یا در مواردی ناراحتی‌های روانی، عقب‌افتادگی جسمی و همچنین بی‌خوابی داروی معجزه‌آسایی محسوب شود.


  درباره تخم بلدرچین بهتر است این طور آغاز کنیم که این ماده غذایی در مقایسه با تخم مرغ 6 برابر ویتامین A، 7 برابر آهن و 5 برابر فسفر دارد. تخم این پرنده به دلیل دارا بودن مواد مغذی فراوان در درمان کم خونی، سل، کاهش استرس، درمان ناتوانی جنسی و همچنین بعد از اعمال جراحی به خصوص پس از زایمان، بسیار مفید است. جالب است بدانید به دلیل اینکه بعد از اعمال جراحی فعالیت های ترمیمی افزایش می یابد، مصرف این ماده غذایی توصیه می شود زیرا انرژی از دست رفته به بیمار بازمی گردد. پس هر از چند گاهی این ماده غذایی ارزشمند را در برنامه غذایی اعضای خانواده تان بگنجانید.


  پرورش بلدرچین از جمله حوزه‌های جدید در صنعت کشاورزی است که در سال‌های اخیر توجه خوبی به آن شده است. پرورش بلدرچین و به طور کلی بازار گوشت پرندگان سبک، روند رو به رشدی را طی می‌کند. افزایش تقاضا در بازار این محصولات باعث شد برخی سرمایه‌گذاران به این سمت و سو حرکت کنند. علاوه بر این، بازار‌های صادراتی که یک فرصت بکر و تقریبا دست نخورده است برای متقاعد کردن یک سرمایه‌گذار برای تولید در این بخش کافی است. از سوی دیگر تامین امنیت غذایی که این روز‌ها مسئله اصلی کشورهای مختلف به حساب می‌آید سرمایه‌گذاری در تولیدات غذایی و کشاورزی را به لحاظ اقتصادی تا حد زیادی توجیه ‌پذیر کرده است.


  برای موفقیت در زندگی باید اراده داشت و لازم نیست حتما کارمند نمونه یک اداره دولتی باشیم و مهندس و دکتر شویم. اگر انگیزه و اراده را تلفیق کنیم، می توانیم پله های موفقیت را یکی پس از دیگری طی کنیم. بسیاری از فارغ‌التحصیلان دانشگاه ها نظرشان بر این است که سکوی پرش برای موفق شدن، دستان پرتوان پارتی‌های گردن‌کلفت است. کار به جایی رسیده که پدر و مادرها نیز فرزندان خود را نسل سوخته می‌خوانند .اما در این بین عده‌ای از جوانان نیز هستند که معتقدند سکوی پرش برای رسیدن به کار مناسب، مدارج علمی بالا و وجهه اجتماعی خوب، فقط و فقط اراده و تلاش است. محراب آتش زبان، یکی از این جوانان است که در استان ایلام زندگی می‌کند و با تکیه بر همین اصول در سن 27 سالگی یک کارآفرین موفق و مدیرعامل مزرعه پرورش بلدرچین در ایلام شده است. او برای خودش صاحب برندی معتبر است و به عنوان یک جوان موفق کارآفرین مطرح است. همه چیز از ایستگاه دامپزشکی شروع شد


  محراب آتش زبان درباره نحوه آشنایی اش با بلدرچین، می گوید: «به رشته صنایع غذایی بسیار علاقمند بودم. در سال 87 در این رشته و در دانشگاه خوزستان پذیرفته شدم. با علاقه درس می خواندم و نمراتم خوب بود. دانشکده دامپزشکی در حیاط دانشگاه یک ایستگاه دامپزشکی راه اندازی کرده بود. در این ایستگاه اطلاعاتی درمورد پرندگان و حیوانات به دانشجویان داده می شد. در این میان بلدرچین موردی بسیار جالب بود. هم خواص بسیار زیاد و مفیدی داشت و هم از نظر اقتصادی به صرفه به نظر می رسید. خیلی علاقمند شدم که اطلاعاتم را درباره این پرنده و خواص آن بیشتر کنم. با یکی از استادان دامپزشکی که رابطه خوبی داشتم مشورت کردم و صحبت های وی علاقه ام به بلدرچین را بیشتر کرد. در این 4 سال که در دانشگاه خوزستان بودم اطلاعات لازم را کسب کردم.»


  او می افزاید: «بعد از اتمام تحصیلاتم باید به سربازی می رفتم. سرباز دانشگاه علوم پزشکی ایلام شدم و تحقیقاتم را در ارتباط با بلدرچین ادامه دادم. این شد که در این 2 سال توانستم هر انچه که لازم بود کسب کنم. سربازی ام تمام شد. کفشی آهنی پوشیدم و اراده ام را محکم کردم. به ارگان های مختلفی رفتم و قول های زیادی به من داده شد که هیچ کدام عملی نشد. خیلی فکر کردم و با توجه به علاقه ای که به بحث بلدرچین پیدا کرده بودم، تصمیم گرفتم پرورش دهنده بلدرچین شوم. پرورش بلدرچین مقرون به‌صرفه است و دردسر کمتری نسبت به مرغ دارد. جوجه آن در مدت 40 روز بالغ می‌شود و بعد از همین مدت قادر به تخم‌گذاری است. دوران جوجه‌کشی آن کوتاه و بین 15 تا 16روز است. پرورش آن راحت است و سود آن نیز از مرغ بیشتر است. این حرفه جزو مشاغل پرسود و زودبازده است و همین مسئله باعث شده تا افراد زیادی سراغ این کار بروند. گوشت بلدرچین دارای خواص زیادی است و مصرف آن جنبه درمانی هم دارد و برای کمردرد و ضعف اعصاب بسیار مفید است. ضمن اینکه پروتئین خیلی بالایی دارد و به مراتب از گوشت قرمز بهتر است. همین خواص اشتیاق من را بیشتر می کرد که یک پرورش دهنده حرفه ای بلدرچین شوم.»


  گردش مالی 250 میلیون تومانی در سال


  جوان کارآفرین ایلامی، خاطرنشان می کند:«تازه از سربازی آمده بودم و سرمایه کافی نداشتم. باید یک سرمایه گذار پیدا می کردم. با یکی از همکارانم در دانشگاه علوم پزشکی ایلام به تفاهم رسیدم که سرمایه از او باشد و کار از من. کار را شروع کردیم. اما بنا به دلایلی هر دو از ادامه مشارکت منصرف شدیم و من باید تنها راه را طی می کردم. دست خالی بودم و پر بودم از انگیزه و شوق کار. به طور اتفاقی در پایگاه بسیج محله با نام بسیج سازندگی و خدماتی که این سازمان ارائه می دهد آشنا شدم. وضعیتم را برای فرمانده پایگاه بسیج محله تشریح کردم و او بعد از دیدن انگیزه ام، من را به بسیج سازندگی ایلام برای گرفتن تسهیلات معرفی کرد. توانستم با 20 میلیون وام بسیج سازندگی مزرعه پرورش بلدرچین را احیا کنم. پایگاه بسیج برای من همیشه تعالی بخش و مقدس بوده است. در پایگاه های بسیج جوانان پیشرفت می کنند. باید جوانان قدر پایگاه های بسیج و فرصت ها و ظرفیت هایی که در این نهاد مردمی وجود دارد را بدانند و از این پتانسیل ها استفاده کنند. در نهایت با معرفی به بانک و گرفتن تسهیلات کارگاه را تجهیز کردم و به دلیل کمبود فضا کارگاه را قفسه بندی کردم. برای 30 نفر به صورت مستقیم و 40 نفر به صورت غیرمستقیم اشتغالزایی شده است. در مجموع از 17000 هزار بلدرچین موجود در مزرعه، روزانه 500 بسته 12 تایی تخم بلدرچین را برای فروش به فروشگاه ها ارسال می نماییم. هر بسته با قیمت 1000 تومان به فروش می رسد. و روزانه نزدیک به 100 کیلو گوشت بلدرچین را در قصابی ها و فروشگاه های زنجیره ای توزیع می کنیم. گردش مالی مزرعه پرورش بلدرچین در سال 250 میلیون تومان است. درآمد خودم متغییر است و از ماهی حداقل 3 میلیون تومان تا حداکثر 7 میلیون تومان متغیر بوده است».


  بازار بلدرچین اوضاع مناسبی دارد


  محراب آتش زبان با اشاره به وضعیت فرهنگ مصرف بلدرچین در کشور، اظهار می کند:«در ابتدای کار کمی مشکل داشتیم. به دلیل جا نیفتادن فرهنگ مصرف استفاده از گوشت بلدرچین بازار خوبی نداشتیم. اما به مرور زمان و با افزایش سطح آگاهی مردم کار کمی راحت تر شد. برای تبلیغ گوشت بلدرچین بروشور تهیه کرده بودم و خواص بلدرچین را به مردم توضیح می دادم و به خوبی توجیه می شدند. به فروشگاه های بزرگ می رفتم و محصولاتمان را خودم تبلیغ می کردم. به دلیل داشتن مدرک کارشناسی صنایع غذایی حرف هایم بازخورد بهتری داشت. برای فروش بهتر، کارم را قانونی دنبال کردم و توانستم با پیگیری های متوالی برند «بلدرچین ایلام» را به ثبت برسانم. سعی می کردم در هر سازمانی با یک نفر دوست شوم و از طریق این شخص سفارشات کارکنان آن سازمان را جمع می کردم و در یک روز مشخص محصولات را به دستشان می رساندم. این فوت کوزه گری است که هر تولیدکننده ای باید راه آن را بلد باشد و از سیستم های متنوع برای فروش استفاده کند. بازار گوشت و تخم بلدرچین در حال حاضر اوضاع مناسبی دارد، به شرط آنکه بتوانید خود را در بازار به نحو صحیحی معرفی کنید. فرهنگ استفاده از این قبیل محصولات در کشور ما در حال شکل‌گیری است. در حال حاضر استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی، چهارمحال و بختیاری و برخی دیگر از استان‌ها در این زمینه فعالیت بیشتری دارند، بنابراین با توجه به کیفیت گوشت پرندگان سبک، فرهنگ مصرف این نوع گوشت روز به روز بهتر و استقبال از این محصولات بیشتر می‌شود.»


  از تعداد کم شروع کنید


  این فعال اقتصادی در توصیه به تازه وارد‌ها مطالعه و امکان‌سنجی درست و توجه به قابلیت‌ها و توانمندی‌های شخصی را از نکات حائز اهمیت در ورود به بازار بلدرچین می داند و می گوید: «پیدا کردن بازار فروش و توجه به بازاریابی مهم‌ترین بخش کار است و باید به آن توجه جدی شود. در ضمن کسانی که می‌خواهند در این کار سرمایه‌گذاری کنند یا اینکه به طور جدی در هر کار تولیدی وارد شوند نباید به توصیه‌های غیر‌کارشناسی اطرافیان توجه کنند. استفاده از افراد با‌تجربه و کاربلد یکی از عوامل مهم در موفقیت تازه‌ وارد‌ها خواهد بود. باید حتما در ابتدا به مزرعه پرورش بلدرچین سر بزنید و با مسئول آن مزرعه صحبت هایی برای کسب تجربه داشته باشید. اگر دستتان خالی است با وام بسیج سازندگی آغاز کنید. شما می‌توانید با یک گله 300 قطعه‌ای کار را شروع کنید و از همان ابتدا رویای داشتن یک مزرعه حرفه‌ای را در سر داشته باشید اما آنچه مهم است اینکه بی‌گدار به آب نزنید تا سرمایه‌تان از کف نرود. شما حتی از پارکین خانه تان یا از یک انباری هم می توانید شروع کنید. بهترین پیشنهاد برای شما خرید بلدرچین های بالغ و تخم گذار است. خوبی این کار این است که هر روز تخم بلدرچین را برای فروش دارید. برای شروع بد نیست. کم کم گله خود را افزایش دهید. با بیشتر شدن تجربه شما و با افزایش تعداد بلدرچین هایتان سود خوبی بدست خواهید آورد. با برنامه کار کنید. برای خرید نهاده ها هم برنامه داشته باشید. نهاده ها را عمده ای خرید کنید تا ارزان تر تمام شود.»


   منبع: سازمان بسیج سازندگی
تابناک مراسم انتقال رسمی امیری به ترابوزان اسپور ترکیه Sat Jul 21 14:38:04 IRDT 2018
تابناک تکلیف بانک مرکزی برای بانکها Sat Dec 31 15:15:01 IRST 2016
تابناک در روزهای بارانی چراغ‌های خودرو را روشن کنید Mon Nov 12 10:43:24 IRST 2018
تابناک ویدیو: طرز تهیه دسر پای بنافی Tue Apr 25 15:45:39 IRDT 2017
تابناک آب از 660 واحد مسکونی سیل زده تخلیه شد Mon Oct 08 19:06:58 IRST 2018
تابناک ویدیو: نادکس چیست و در آن چه مبادله میشود؟ Sat Feb 18 11:38:30 IRST 2017
تابناک ماجرای چوپانی که یک روستا را نجات داد Sun May 27 14:52:19 IRDT 2018
تابناک چرا اسرائیل مدعی حمله به ایران در سوریه شد؟ Tue Dec 04 15:22:17 IRST 2018
تابناک دو حادثه هوایی حین برگزاری رزمایش پدافند ارتش Sun Jan 01 12:20:27 IRST 2017
تابناک پیشگیری از دیابت با اصلاح روش زندگی Mon Jan 23 08:00:02 IRST 2017
تابناک احتمال نابودی صنعت خودرو بریتانیا با وقوع برگزیت! Wed Jun 13 17:16:48 IRDT 2018
تابناک گفت و گوی تلفنی ترامپ با محمود عباس Tue Dec 05 20:52:01 IRST 2017
تابناک عراق 18 زندانی ایرانی را تحویل می‌دهد Sat Jul 29 21:21:05 IRDT 2017
تابناک تحولات بازار مرغ در آستانه نوروز Wed Mar 15 11:30:02 IRST 2017
تابناک نامه‌ میرسلیم خطاب به روحانی Wed May 24 13:57:07 IRDT 2017
تابناک کتاب پایه ویژه نوآموزان زبان فارسی در جهان Sat Dec 31 17:03:29 IRST 2016
تابناک 95 درصد پیامک‌ها در ایران به زبان فارسی است Tue May 15 08:10:01 IRDT 2018
تابناک کشف بیش از یک تن انواع موادمخدر Thu May 31 10:16:41 IRDT 2018
تابناک تکذیب چینی بودن دستگاه های اخذ رای انتخابات ریاست جمهوری Sat Jan 14 14:08:16 IRST 2017
تابناک اسرائیل: اجازه حضور دائم ایران در سوریه را نمی‌دهیم Tue Apr 10 23:38:01 IRDT 2018
تابناک مالیات برارزش افزوده تنها محل درآمد شهرداری پایتخت نیست Mon Jul 17 16:01:09 IRDT 2017
تابناک نظر وکیل همسر هکی در مورد فوت فرشید هکی Thu Oct 25 13:34:01 IRST 2018
تابناک چرا نعمت‌زاده درقبال صادرکنندگان ابرازشرمندگی کرد؟ Sat Mar 04 08:55:31 IRST 2017
تابناک مدیرعامل پرسپولیس:عربستانی‌ها باید به ایران بیایند Sun Jan 28 18:13:16 IRST 2018
تابناک طرز تهیه بستنی با طعم پرتغال Sun Nov 04 17:56:51 IRST 2018
تابناک جولان دلالان‌ در بازارسیاه بلیت سفرهای اربعین Sun Oct 29 11:30:36 IRST 2017
تابناک جزئیات جلسه تیم اقتصادی با روحانی Mon Jun 25 09:35:01 IRDT 2018
تابناک تخصیص حدود 85 میلیارد تومان وام به دانشجویان دکتری Fri Apr 13 09:32:18 IRDT 2018
تابناک شروط بشار اسد برای مذاکره Mon Mar 20 22:29:00 IRST 2017
تابناک مراقب کلاهبرداران برای پرداخت آنلاین فطریه باشید Wed Jun 13 15:36:33 IRDT 2018
تابناک بیانیه پایانی کنفرانس سوچی منتشر شد Tue Jan 30 22:22:33 IRST 2018
تابناک دومین بمب قلعه نویی؛ شاه ماهی تراکتور در تور سپاهان Mon May 28 20:30:18 IRDT 2018
تابناک Iran will not negotiate with the “unreliable” US administration – Zarif Fri Oct 05 23:52:32 IRST 2018
تابناک شهریور، وعده جدید ارزانی پیاز Mon Aug 07 16:22:24 IRDT 2017
تابناک قیمت موبایل در بازار به دنبال ادامه کاهش قیمت دلار Wed Oct 24 17:06:52 IRST 2018
تابناک حمله موشکی یمن به مقر سایبری عربستان Wed May 09 22:51:40 IRDT 2018
تابناک هر آنچه لازم است در مورد اقلیم کردستان بدانید! Tue Sep 26 09:58:07 IRST 2017
تابناک رفیقدوست: توانایی دفاع در برابر هر ارتشی را داریم Sat Sep 22 16:13:29 IRST 2018
تابناک مهلت ارسال مدارک برگزیدگان جشنواره‌های علمی Sun Sep 16 11:47:41 IRDT 2018
تابناک موضع ملایم شده مایلی‌کهن درباره کارلوس کی‌روش Sun Sep 03 10:51:14 IRDT 2017
تابناک آغاز بارش باران در نیمه جنوبی کشور Wed Feb 22 11:20:06 IRST 2017
تابناک انیمشین کوتاه اسپاگتیفای Sun Nov 18 19:04:29 IRST 2018
تابناک بستر برای حذف کنکور در جامعه فراهم شده است Mon Feb 05 12:42:53 IRST 2018
تابناک حکم جالب دادگاه کیفری اردبیل Thu Sep 21 23:32:09 IRDT 2017
تابناک گل‌هاى خاطره‌انگیز استقلال به پرسپولیس Thu Mar 01 15:20:56 IRST 2018
تابناک حل مشکل آب و جاده شهر کهک مایه خوشحالی است Mon Feb 13 11:35:32 IRST 2017
تابناک از «میزان افزایش نرخ تورم تیرماه در مناطق شهری نسبت به ماه قبل» تا «حذف 5 صفر به جای 3 صفر از پول ونزوئلا» Fri Jul 27 02:16:13 IRDT 2018
تابناک برانکو:به شایعات بازی الریان - الهلال توجه نمی کنم Mon Apr 24 23:10:54 IRDT 2017
تابناک دسته گل پرسپولیس درجشن100هزارنفری دهمین قهرمانی Wed Apr 19 19:42:27 IRDT 2017
تابناک اختلاف برسر قطعه زمین پاسداران جان پیرمرد را گرفت Sun Jan 29 08:57:48 IRST 2017
تابناک دریادار سیاری: ایران از امنیتی پایدار برخوردار است Sun May 28 07:07:26 IRDT 2017
تابناک احزاب سنی عراق ائتلاف ملی جدیدی را تشکیل دادند Wed Aug 15 10:45:38 IRDT 2018
تابناک سفر وزیر ورزش به همدان Fri Feb 10 08:14:01 IRST 2017
تابناک رئیس جمهور عراق به تهران سفر می‌کند Mon Nov 12 18:45:18 IRST 2018
تابناک تجمع جمعی از مهمانداران ایران ایر در محل وزارت راه Tue Dec 11 14:55:51 IRST 2018
تابناک موضوع طلب های شهرداری را سیاسی نکنید Tue Jul 10 13:09:01 IRDT 2018
تابناک بطحائی: نظام رتبه‌بندی در بودجه 98 قرار گرفت Wed Dec 05 13:07:11 IRST 2018
تابناک عملیات امداد و نجات در 29 شهر و روستای سیلابی Mon May 07 08:42:22 IRDT 2018
تابناک «خیارات » چه تأثیری در معاملات تجاری دارند؟ Tue Apr 10 07:00:02 IRDT 2018
تابناک سناتور آمریکایی: برجام پولی به ایران نداد Thu Dec 13 00:45:01 IRST 2018
تابناک انبار غیرمجاز موادغذایی در آتش سوخت Sun May 06 08:42:45 IRDT 2018
تابناک قیمت مصوب جوجه یکروزه مشخص شد Wed May 24 15:54:18 IRDT 2017
تابناک انتصاب مسئول میز ایران در وزارت خارجه آمریکا Sat Dec 09 21:48:13 IRST 2017
تابناک از ورود پول‌های کثیف به انتخابات 96 جلوگیری می‌کنیم Tue Feb 28 16:35:01 IRST 2017
تابناک مرگ مرموز 2 کوهنورد در ارتفاعات البرز Mon Sep 03 04:30:01 IRDT 2018
تابناک کامبک بزرگ یوونتوس در خانه جنوا Sat Aug 26 23:07:03 IRDT 2017
تابناک هندوانه شب یلدا از کجا می‌آید؟ Sun Dec 10 07:37:19 IRST 2017
تابناک بودجه پیشنهادی دولت برای مجلس چقدر است؟ Mon Dec 11 08:18:01 IRST 2017
تابناک صدها میلیارد تومان جشنواره‌ها و همایش‌های دولتی بدون یک مناقصه و مزایده! Mon Jan 15 11:17:22 IRST 2018
تابناک نسخه تجاری برنامه واتس اپ عرضه می‌شود Tue Oct 10 11:47:27 IRST 2017
تابناک Rescuers race to reach survivors after Indonesia earthquake and tsunami rattled 2.4 million people Sun Sep 30 09:19:00 IRST 2018
تابناک ذکر روز یکشنبه Sun Sep 09 01:15:00 IRDT 2018
تابناک What Is Left for the US To Do in Afghanistan? The Answer: Lose. Wed Dec 05 09:09:39 IRST 2018
تابناک آخرین اقدامات انجام شده برای خانواده شهدای سانچی Tue Jul 17 17:02:55 IRDT 2018
تابناک بادمجان محل جاساز 140 کیلو حشیش Sun Jan 07 08:24:35 IRST 2018
تابناک حسین شریعتمداری: «زورو» نامزد نمی‌شود! Sun Mar 12 07:12:20 IRST 2017
تابناک تلاش ریاض و ابوظبی برای به زانو درآوردن «عُمان» Sun Jul 22 12:33:09 IRDT 2018
تابناک بی‌عدالتی در افزایش تعرفه برق Mon May 28 11:40:02 IRDT 2018
تابناک ازدواج عجیب مرد ژاپنی با عروسک آوازخوان! Tue Nov 13 12:36:06 IRST 2018
تابناک افزایش صادرات مواد غذایی ایران به قطر Tue Jun 27 21:33:08 IRDT 2017
تابناک کشف گور دسته جمعی 1500 نفره در سوریه Wed Oct 31 14:30:29 IRST 2018
تابناک رئیس جمهور بعدی یک فرد انقلابی خواهد بود Wed Apr 12 16:06:18 IRDT 2017
تابناک بورس‌های بین المللی سبز شدند Tue Dec 11 16:00:12 IRST 2018
تابناک جاده چالوس 2 و 4 آذرماه یکطرفه است Fri Nov 23 12:27:33 IRST 2018
تابناک ترامپ و پوتین بین 20 تا 22 تیرماه دیدار می‌کنند/جان بولتون به مسکو می‌رود Thu Jun 21 13:37:12 IRDT 2018
تابناک نوجوانان در روز به چه میزان کالری نیاز دارند؟ Sat Jul 07 16:17:36 IRDT 2018
تابناک مکانیزم جالب تکنولوژی خط گل فوتبال Tue Aug 15 17:01:01 IRDT 2017
تابناک کی‌روش،جانشین بی‌کیفیت‌عزت‌الهی را بیرون کشید Tue Sep 05 20:47:03 IRDT 2017
تابناک مرگ کارگر در روز اول کاری Thu Aug 17 10:01:56 IRDT 2017
تابناک عروس‌هایی با لباس عروس اسلامی Mon Apr 24 18:47:41 IRDT 2017
تابناک کاهش نرخ دلار، یورو و پوند بانکی Tue Jan 03 19:05:01 IRST 2017
تابناک نجات جان مادر باردار در راهپیمایی اربعین Thu Oct 25 14:40:03 IRST 2018
تابناک حمله جنگنده های ائتلاف آمریکایی به سوریه/ تلاش پشت پرده آلمان برای متصل ماندن ایران به شبکه سوئیفت/عملیات نظامی امارات با پشتیبانی اسرائیل در سینای مصر/رایزنی نمایندگان ترامپ با امیر قطر درباره «معامله قرن» Fri Jun 22 09:00:01 IRDT 2018
تابناک از وزیر تجارت شدن میرزا اسماعیل خان ممتازالدوله تا مشوق جدید برای خروج از شهر تهران Sat Jul 07 07:00:22 IRDT 2018
تابناک پیشروی ارتش سوریه در حومه ادلب Wed Jan 10 21:26:54 IRST 2018
تابناک عون: انتخابات صفحه‌ای جدید در تاریخ سیاسی لبنان گشود Wed May 09 13:34:26 IRDT 2018
تابناک روزنما: مانور جستجو و نجات دریایی در جزیره هرمز Sun Feb 25 19:42:01 IRST 2018
تابناک ربیعی به روحانی نامه می‌نویسد Wed Apr 05 07:03:37 IRDT 2017
تابناک 30 درصد آب تهران پیش از مصرف ناپدید می‌شود! Sat Sep 23 08:34:30 IRST 2017
تابناک به‌صدا درآمدن آژیرهای خطر در جنوب فلسطین اشغالی درپی شلیک راکت Fri Dec 08 22:47:49 IRST 2017
یک ورزش مربی ازبکستانی جودو بانوان به ایران آمد Mon Nov 13 17:51:10 IRST 2017
میزان نشانه های سرطان حنجره کدامند؟ Thu Nov 09 17:30:01 IRST 2017
آفتاب ایران آخرین وضعیت راه ها در استان های سیل زده کشور Sun Aug 13 11:10:31 IRDT 2017
پایگاه خبری الف اگر ایران وارد جنگ شود، چند درصد ایرانیان مشارکت می‌کنند؟ Sun Feb 04 23:37:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی معرفی موسیقی بوشهر در روزنامه اشتوتگارت آلمان Thu Jul 14 19:06:00 IRDT 2016
افکارخبر این افراد هرگز ایمپلنت نکنند Sun Aug 20 09:36:02 IRDT 2017
خبرگزاری حوزه دشمنان تمام قوا و نیروی خود را برای ناامن کردن کشور به کار بسته اند Thu Aug 02 13:02:00 IRDT 2018
فردا فلاحت‌پیشه: ادامه اختلافات بر سر CFT درست نیست Sat Oct 13 11:34:43 IRST 2018
جام نیوز روحیه بیمار فاکتور مهم درمان سرطان Wed Sep 13 19:57:55 IRDT 2017
پارسینه بیشترین روند برد در اروپا متعلق به چه تیمی است؟ Fri May 19 23:00:01 IRDT 2017
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین «اوضاع ادلب» موضوع اصلی نشست 3 جانبه روحانی-پوتین-اردوغان است Tue Aug 28 08:23:53 IRDT 2018
مشرق نیوز یووه و بارسا سقوط کردند/ سیتیزن‌ها صدرنشین شدند +عکس Mon Nov 12 19:11:15 IRST 2018
یک ورزش سورپرایز مسلمان و کلافه شدن هواداران Fri Jul 21 23:10:07 IRDT 2017
فردا شباهت عجیب پسر روس به هری پاتر +عکس Sat Feb 04 07:34:26 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران نباتی:تلاشمان را می کنیم تا نتیجه دور قبل را تکرار کنیم Sat Oct 06 00:38:40 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران طراحی "مرکز فرهنگی دفاع مقدس آذربایجان شرقی" بر اساس الگوی اسلامی Sun Feb 04 16:05:41 IRST 2018
ایستا نیوز دستگیری شهردار بومهن به اتهام ارتشا و اختلاس Sat Feb 11 18:29:59 IRST 2017
واحد مرکزی خبر معنویت نقش پررنگی در کاهش جرائم دارد + فیلم Sat Jan 20 20:27:02 IRST 2018
تهران پرس داعش مسئولیت حمله نیویورک را برعهده گرفت Fri Nov 03 08:23:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی تفاهمنامه ای برای مدیریت آب استان های شمالی امضا شد Tue Sep 18 15:58:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی گاراژهای عامل آتش سوزی در خیابان خلازیر پلمپ شد Wed Jan 25 16:32:00 IRST 2017
پول نیوز موتور سواری «علی دایی» و دخترش «نورا» (عکس) Sat Jul 08 08:40:34 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران گفت‌وگوی تلفنی ترامپ و نتانیاهو در پی افشاگری رئیس جمهور آمریکا Wed May 17 14:47:49 IRDT 2017
یک ورزش پپ: حاضر به معاوضه استرلینگ و سانچس نشدم Sun Sep 10 10:49:30 IRDT 2017
گرداب انتشار کدهای منبع تروجان خطرناک بانکی در اینترنت Wed Jul 25 10:05:40 IRDT 2018
روزنامه کیهان از کید آمریکا غافل نباشید(درمکتب امام) Sat Feb 25 21:23:04 IRST 2017
میزان هوای تهران سالم است/ شاخص روی عدد 95 Sat Aug 26 09:02:09 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم تذکر 91 نماینده به «حجتی» و «شریعتمداری» Wed May 30 14:20:58 IRDT 2018
ساعت24 درخواست تتلو از امام جمعه مشهد (عکس) Tue May 23 17:06:00 IRDT 2017
پارسینه پخت بزرگترین نیمروی جهان در روسیه +عکس Sat May 12 18:17:48 IRDT 2018
خانه ملت قاچاق انسان حاصل سیاست‌های بی‌ثبات آمریکایی‌هاست/ نفوذ آمریکا در صندوق بین‌المللی پول برای اعمال فشار به ایران بر خلاف اساسنامه Tue Oct 03 09:40:18 IRST 2017
جماران آئین سالگرد ارتحال آیت الله مصطفوی در کاشان برگزار شد Wed Oct 17 08:15:17 IRST 2018
خبرگزاری بین المللی قرآن تشییع پیکر شهید جنگجو در تبریز Wed Sep 06 15:27:59 IRDT 2017
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین وزارت کشور آماده برگزاری انتخابات الکترونیک Wed Mar 01 21:15:00 IRST 2017
ورزش 3 پیراهن شماره 11 بلچاتو برای عبادی‌پور Sat Jul 08 12:25:00 IRDT 2017
مشرق نیوز احتمال ابطال قراردادهای خریداران مزدا3 Wed Aug 01 11:07:54 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم نماهنگ بارکد_626 منتشر شد Fri May 12 15:19:25 IRDT 2017
پارسینه رژه طارمی روی اعصاب هواداران Wed Apr 19 19:03:29 IRDT 2017
پرس شیعه رمضان بهترین فرصت برای اشاعه سبک زندگی اسلامی در جامعه است Fri May 26 16:12:59 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران قضاوت بانوی ایرانی در مسابقات فینال پینگ پنگ کاپ آسیا Tue Sep 19 11:12:18 IRDT 2017
جهان نیوز از مدافع حرم تا فوتبالیست سرسپرده! Sat Aug 12 15:54:41 IRDT 2017
روزنو تصمیم کی‌روش پرسپولیسی‌ها را خوشحال کرد Mon Nov 12 18:40:01 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی سرمایه گذاری 2هزار میلیارد ریالی در حوزه ارتباطات وفن آوری استان اردبیل Wed May 31 15:05:00 IRDT 2017
فردا مردم آلمان از آنگلامرکل خسته شده‌اند Sun Mar 05 15:06:20 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی افتتاح 2 واحد جدید شبکه آبرسانی سد گلورد مازندران با حضور معاون رئیس جمهوری Fri Mar 03 02:03:00 IRST 2017
واحد مرکزی خبر جلوگیری از گسترش تمدن اسلامی هدف کشورهای استکباری + فیلم Wed Aug 16 18:49:01 IRDT 2017
تی نیوز سوتی فوتبالی نادر از عادل فردوسی پور Sat Apr 07 14:23:57 IRDT 2018
جماران روزنامه زعفران: مفهوم قاچاق و جایگاه آن در افکار عمومی Sat Jan 27 08:59:48 IRST 2018
خبرگزاری مهر رانت در بخش بالادستی و بی توجهی در بخش پایین دستی مانع اشتغال است Wed Apr 12 16:51:35 IRDT 2017
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی راهیابی فیلم شرم به کارگردانی مختار عبدالهی به بخش مسابقه جشنواره ملی مهر سلامت Wed Oct 10 11:12:00 IRST 2018
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین دولت برای استانداران خود کلاس اسلام شناسی و ایران شناسی بگذارد Wed Mar 15 10:43:00 IRST 2017
فردا جنگ داخلی در فدراسیون جهانی شطرنج Wed Mar 29 11:48:19 IRDT 2017
ایران آنلاین روزنامه «ایران» و «ایسنا» تبرئه شدند / مدیرمسئول «ایران فردا» مجرم شناخته شد Sun Jun 24 12:38:42 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران مخالف احداث تقاطع غیر همسطح افسران هستم Mon Sep 24 13:51:27 IRST 2018
جماران داماش و چوکا برای صعود به لیگ یک امیدوارند Mon Nov 26 13:50:04 IRST 2018
خبرگزاری فارس رتبه‌بندی مدارس غیردولتی از سال آینده/ تمام مدارس غیردولتی شناسنامه‌دار می‌شوند Tue Jan 16 11:56:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی 'قطار اکو'، محور جلسه کارگروه مشترک ایران-پاکستان-ترکیه در اسلام آباد Thu Jul 13 17:18:00 IRDT 2017
جام نیوز واکنش مهاجرانی به حمله سه کشور به سوریه Sun Apr 15 00:16:22 IRDT 2018
خبرگزاری نسیم ولیعهد عربستان: نیروهای نظامی آمریکا باید در خاک سوریه بمانند Sat Mar 31 06:29:05 IRDT 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا مدرسه ای چند منظوره در روستای زمین تومان/کانکسی که پناهگاه مارها و عقرب هاست+تصاویر Sun Dec 24 10:03:51 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران دفتر اول وصیت‌نامه و فرهنگ اعلام شهدا رونمایی شد Wed Mar 08 12:02:55 IRST 2017
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین 128طرح در گناباد در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد Tue Jan 30 12:43:44 IRST 2018
آریا سوسک سرخرطومی نخلستان های دشتستان را تهدید می کند Wed Aug 15 14:11:19 IRDT 2018
پایگاه خبری الف داروهای و مسکن‌های تولید داخل، تحت پوشش بیمه هستند Wed Sep 19 18:21:00 IRDT 2018
سازمان سینمایی ایران موافقت با عرضه 4فیلم برای شبکه نمایش خانگی Sat Jul 08 19:15:23 IRDT 2017
صراط خداحافظی رسمی برهانی با پیراهن استقلال Tue May 02 12:40:33 IRDT 2017
تدبیر و امید معنای خوشحالی پس از گل عجیب مسی+عکس Thu Apr 06 08:53:16 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران تکه کلام عارف لرستانی در قهوه تلخ+فیلم Sat Apr 15 09:13:10 IRDT 2017
اعتدال تلاش برخی نهادها برای یک دوره‌ای کردن روحانی Sun Apr 09 10:39:01 IRDT 2017
آفتاب ایران روابط با همسایگان و کمک به اجرای اقتصاد مقاومتی دو اولویت وزارت خارجه در دوره جدید Sun Aug 20 19:08:06 IRDT 2017
ایلنا 60 درصد از سود واردات خودرو به عنوان مالیات ویژه اخذ می‌شود Mon Feb 05 09:36:12 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی عنوان های اصلی روزنامه های 28 اردیبهشت در خراسان رضوی Thu May 18 12:48:00 IRDT 2017
جماران رانندگان تاکسی در شیراز هرچه فریاد داشتند بر سر مجازی ها خالی کردند Sun Aug 27 05:48:03 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم اینترنت غیرحجمی ماهانه 13 میلیون تومان + قیمت سرعتهای نجومی Thu Nov 16 11:42:53 IRST 2017
ایلنا جنجال علیرضا منصوریان در نشست خبری بعد از برد برابر لوکوموتیو Mon Mar 13 22:02:46 IRST 2017
میزان 380 ورزشکار از ایران به جاکارتا اعزام می‌شوند/ اسامی ورزشکاران به زودی اعلام خواهد شد Mon Jun 11 17:39:49 IRDT 2018
انصاف استقبال امیر قطر و اردوغان از قطعنامه بین‌المللی حمایت از فلسطین Sat Jun 16 09:23:09 IRDT 2018
خبرگزاری فارس تا دقیقه 15 سپیدرود صفر - استقلال یک Fri Dec 07 15:00:01 IRST 2018
نامه نیوز شب قایق ها در عکس روز نشنال جئوگرافیک Thu Apr 13 10:38:00 IRDT 2017
روزنامه قانون بازداشت 11 قمارباز در رشت Thu Mar 01 05:08:20 IRST 2018
آرا نیوز مدیرعامل سازمان قطار شهری اهواز منصوب شد Wed Feb 15 14:40:31 IRST 2017
تدبیر کلاهبرداری با تسهیلات بانکی خود اشتغالی + تصویر Sat Jan 28 13:16:10 IRST 2017
سیتنا گوگل قابلیت جستجوی تصاویر را بروزرسانی کرد Mon Aug 07 00:08:48 IRDT 2017
بی باک نیوز چگونه از تباهی لکه زرد جلوگیری کنیم؟ Mon Jul 24 13:25:03 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران لحظه حمله سارقان مسلح به طلافروشی +فیلم Thu Feb 15 15:01:01 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران 21 مورد تخریب عرصه‌های طبیعی در لرستان شناسایی شد Fri Dec 07 10:52:41 IRST 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا تاخیر دو ماهه کلنگ زنی راه آهن از قول استاندار/ آیا دولت دوازدهم هم وعده های قبلی را تکرار می کند؟ Sun Aug 27 16:29:52 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران رضیان: تعامل و همراهی تیم اقتصادی دولت مهمترین اولویت وزراست Mon Oct 02 09:37:06 IRST 2017
میزان دیدار و نشست خبری روسای مجالس ایران و بلژیک Sat Sep 16 14:59:24 IRDT 2017
رسالت چاقی عامل افزایش آلرژی در دختران Thu Mar 16 00:00:00 IRST 2017
خبرگزاری مهر بهترین دروازه‌بان فصل به جای دستکش کفش طلایی گرفت! Mon Jul 31 12:23:47 IRDT 2017
پارس فوتبال اختصاصی ؛ پاداش نجومی فدراسیون اسپانیا به بازیکنان در صورت قهرمانی در جام جهانی Fri Mar 30 20:54:17 IRDT 2018
خبرگزاری فارس واژگونی اتوبوس در محور شیراز/ 22 سرنشین مصدوم شدند Sat Feb 10 13:02:00 IRST 2018
روزنامه شهروند آب آبادان، دو برابر شورتر از قبل Wed Apr 04 04:30:00 IRDT 2018
خرداد نیوز بیرانوند و رفقا اینگونه رفع ناراحتی کردند+تصاویر Sun Nov 04 09:57:02 IRST 2018
وزارت نیرو شرایط برق خوزستان حساس است، مشترکین خانگی یاری کنند Tue Jul 03 19:47:11 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم سوءاستفاده انتخاباتی دولت از اقشار محروم/ افزایش مستمری که کام محرومان را شیرین نکرد Tue Apr 18 11:49:19 IRDT 2017
جوان آنلاین فرسودگی مدارس، آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان را با چالش مواجه کرده است Fri Sep 15 15:24:32 IRDT 2017
تی نیوز تجهیز تاکسی های مشهد به سامانه پرداخت الکترونیکی Sun Apr 08 21:09:47 IRDT 2018
آی تی نا گزارش تصویری ایتنا // هوشمندترین و عجیب‌ترین خودروهای جهان Sat Nov 25 00:48:08 IRST 2017