تابناک - Mon May 22 17:11:26 IRDT 2017 نمایش خبر

کارآفرینی با درآمد ماهانه 7 میلیون تومان

بلدرچین از جمله منابع پروتئینی است که آرام آرام جای خود را در سفرهای ایرانی باز می کند و تولید آن در کشور روز به روز افزایش می یابد. ویژگی های استثنایی بلدرچین و سودآوری تولید آن موجب جلب توجه پرورش دهندگان طیور شده است. انواع اسیدهای آمینه کمیاب در گوشت این پرنده یافت می‌شود، همچنین گوشت بلدرچین منبع خوب نیاسین، فسفر، مس، روی، آهن، سلنیوم و غنی از ویتامین‌های گروه B است. لذا وجود این عناصر معدنی و ویتامین‌ها در گوشت بلدرچین موجب شده که برای امراضی چون آسم، تشنج، فشار خون، ضعف اعصاب و یا در مواردی ناراحتی‌های روانی، عقب‌افتادگی جسمی و همچنین بی‌خوابی داروی معجزه‌آسایی محسوب شود.


  درباره تخم بلدرچین بهتر است این طور آغاز کنیم که این ماده غذایی در مقایسه با تخم مرغ 6 برابر ویتامین A، 7 برابر آهن و 5 برابر فسفر دارد. تخم این پرنده به دلیل دارا بودن مواد مغذی فراوان در درمان کم خونی، سل، کاهش استرس، درمان ناتوانی جنسی و همچنین بعد از اعمال جراحی به خصوص پس از زایمان، بسیار مفید است. جالب است بدانید به دلیل اینکه بعد از اعمال جراحی فعالیت های ترمیمی افزایش می یابد، مصرف این ماده غذایی توصیه می شود زیرا انرژی از دست رفته به بیمار بازمی گردد. پس هر از چند گاهی این ماده غذایی ارزشمند را در برنامه غذایی اعضای خانواده تان بگنجانید.


  پرورش بلدرچین از جمله حوزه‌های جدید در صنعت کشاورزی است که در سال‌های اخیر توجه خوبی به آن شده است. پرورش بلدرچین و به طور کلی بازار گوشت پرندگان سبک، روند رو به رشدی را طی می‌کند. افزایش تقاضا در بازار این محصولات باعث شد برخی سرمایه‌گذاران به این سمت و سو حرکت کنند. علاوه بر این، بازار‌های صادراتی که یک فرصت بکر و تقریبا دست نخورده است برای متقاعد کردن یک سرمایه‌گذار برای تولید در این بخش کافی است. از سوی دیگر تامین امنیت غذایی که این روز‌ها مسئله اصلی کشورهای مختلف به حساب می‌آید سرمایه‌گذاری در تولیدات غذایی و کشاورزی را به لحاظ اقتصادی تا حد زیادی توجیه ‌پذیر کرده است.


  برای موفقیت در زندگی باید اراده داشت و لازم نیست حتما کارمند نمونه یک اداره دولتی باشیم و مهندس و دکتر شویم. اگر انگیزه و اراده را تلفیق کنیم، می توانیم پله های موفقیت را یکی پس از دیگری طی کنیم. بسیاری از فارغ‌التحصیلان دانشگاه ها نظرشان بر این است که سکوی پرش برای موفق شدن، دستان پرتوان پارتی‌های گردن‌کلفت است. کار به جایی رسیده که پدر و مادرها نیز فرزندان خود را نسل سوخته می‌خوانند .اما در این بین عده‌ای از جوانان نیز هستند که معتقدند سکوی پرش برای رسیدن به کار مناسب، مدارج علمی بالا و وجهه اجتماعی خوب، فقط و فقط اراده و تلاش است. محراب آتش زبان، یکی از این جوانان است که در استان ایلام زندگی می‌کند و با تکیه بر همین اصول در سن 27 سالگی یک کارآفرین موفق و مدیرعامل مزرعه پرورش بلدرچین در ایلام شده است. او برای خودش صاحب برندی معتبر است و به عنوان یک جوان موفق کارآفرین مطرح است. همه چیز از ایستگاه دامپزشکی شروع شد


  محراب آتش زبان درباره نحوه آشنایی اش با بلدرچین، می گوید: «به رشته صنایع غذایی بسیار علاقمند بودم. در سال 87 در این رشته و در دانشگاه خوزستان پذیرفته شدم. با علاقه درس می خواندم و نمراتم خوب بود. دانشکده دامپزشکی در حیاط دانشگاه یک ایستگاه دامپزشکی راه اندازی کرده بود. در این ایستگاه اطلاعاتی درمورد پرندگان و حیوانات به دانشجویان داده می شد. در این میان بلدرچین موردی بسیار جالب بود. هم خواص بسیار زیاد و مفیدی داشت و هم از نظر اقتصادی به صرفه به نظر می رسید. خیلی علاقمند شدم که اطلاعاتم را درباره این پرنده و خواص آن بیشتر کنم. با یکی از استادان دامپزشکی که رابطه خوبی داشتم مشورت کردم و صحبت های وی علاقه ام به بلدرچین را بیشتر کرد. در این 4 سال که در دانشگاه خوزستان بودم اطلاعات لازم را کسب کردم.»


  او می افزاید: «بعد از اتمام تحصیلاتم باید به سربازی می رفتم. سرباز دانشگاه علوم پزشکی ایلام شدم و تحقیقاتم را در ارتباط با بلدرچین ادامه دادم. این شد که در این 2 سال توانستم هر انچه که لازم بود کسب کنم. سربازی ام تمام شد. کفشی آهنی پوشیدم و اراده ام را محکم کردم. به ارگان های مختلفی رفتم و قول های زیادی به من داده شد که هیچ کدام عملی نشد. خیلی فکر کردم و با توجه به علاقه ای که به بحث بلدرچین پیدا کرده بودم، تصمیم گرفتم پرورش دهنده بلدرچین شوم. پرورش بلدرچین مقرون به‌صرفه است و دردسر کمتری نسبت به مرغ دارد. جوجه آن در مدت 40 روز بالغ می‌شود و بعد از همین مدت قادر به تخم‌گذاری است. دوران جوجه‌کشی آن کوتاه و بین 15 تا 16روز است. پرورش آن راحت است و سود آن نیز از مرغ بیشتر است. این حرفه جزو مشاغل پرسود و زودبازده است و همین مسئله باعث شده تا افراد زیادی سراغ این کار بروند. گوشت بلدرچین دارای خواص زیادی است و مصرف آن جنبه درمانی هم دارد و برای کمردرد و ضعف اعصاب بسیار مفید است. ضمن اینکه پروتئین خیلی بالایی دارد و به مراتب از گوشت قرمز بهتر است. همین خواص اشتیاق من را بیشتر می کرد که یک پرورش دهنده حرفه ای بلدرچین شوم.»


  گردش مالی 250 میلیون تومانی در سال


  جوان کارآفرین ایلامی، خاطرنشان می کند:«تازه از سربازی آمده بودم و سرمایه کافی نداشتم. باید یک سرمایه گذار پیدا می کردم. با یکی از همکارانم در دانشگاه علوم پزشکی ایلام به تفاهم رسیدم که سرمایه از او باشد و کار از من. کار را شروع کردیم. اما بنا به دلایلی هر دو از ادامه مشارکت منصرف شدیم و من باید تنها راه را طی می کردم. دست خالی بودم و پر بودم از انگیزه و شوق کار. به طور اتفاقی در پایگاه بسیج محله با نام بسیج سازندگی و خدماتی که این سازمان ارائه می دهد آشنا شدم. وضعیتم را برای فرمانده پایگاه بسیج محله تشریح کردم و او بعد از دیدن انگیزه ام، من را به بسیج سازندگی ایلام برای گرفتن تسهیلات معرفی کرد. توانستم با 20 میلیون وام بسیج سازندگی مزرعه پرورش بلدرچین را احیا کنم. پایگاه بسیج برای من همیشه تعالی بخش و مقدس بوده است. در پایگاه های بسیج جوانان پیشرفت می کنند. باید جوانان قدر پایگاه های بسیج و فرصت ها و ظرفیت هایی که در این نهاد مردمی وجود دارد را بدانند و از این پتانسیل ها استفاده کنند. در نهایت با معرفی به بانک و گرفتن تسهیلات کارگاه را تجهیز کردم و به دلیل کمبود فضا کارگاه را قفسه بندی کردم. برای 30 نفر به صورت مستقیم و 40 نفر به صورت غیرمستقیم اشتغالزایی شده است. در مجموع از 17000 هزار بلدرچین موجود در مزرعه، روزانه 500 بسته 12 تایی تخم بلدرچین را برای فروش به فروشگاه ها ارسال می نماییم. هر بسته با قیمت 1000 تومان به فروش می رسد. و روزانه نزدیک به 100 کیلو گوشت بلدرچین را در قصابی ها و فروشگاه های زنجیره ای توزیع می کنیم. گردش مالی مزرعه پرورش بلدرچین در سال 250 میلیون تومان است. درآمد خودم متغییر است و از ماهی حداقل 3 میلیون تومان تا حداکثر 7 میلیون تومان متغیر بوده است».


  بازار بلدرچین اوضاع مناسبی دارد


  محراب آتش زبان با اشاره به وضعیت فرهنگ مصرف بلدرچین در کشور، اظهار می کند:«در ابتدای کار کمی مشکل داشتیم. به دلیل جا نیفتادن فرهنگ مصرف استفاده از گوشت بلدرچین بازار خوبی نداشتیم. اما به مرور زمان و با افزایش سطح آگاهی مردم کار کمی راحت تر شد. برای تبلیغ گوشت بلدرچین بروشور تهیه کرده بودم و خواص بلدرچین را به مردم توضیح می دادم و به خوبی توجیه می شدند. به فروشگاه های بزرگ می رفتم و محصولاتمان را خودم تبلیغ می کردم. به دلیل داشتن مدرک کارشناسی صنایع غذایی حرف هایم بازخورد بهتری داشت. برای فروش بهتر، کارم را قانونی دنبال کردم و توانستم با پیگیری های متوالی برند «بلدرچین ایلام» را به ثبت برسانم. سعی می کردم در هر سازمانی با یک نفر دوست شوم و از طریق این شخص سفارشات کارکنان آن سازمان را جمع می کردم و در یک روز مشخص محصولات را به دستشان می رساندم. این فوت کوزه گری است که هر تولیدکننده ای باید راه آن را بلد باشد و از سیستم های متنوع برای فروش استفاده کند. بازار گوشت و تخم بلدرچین در حال حاضر اوضاع مناسبی دارد، به شرط آنکه بتوانید خود را در بازار به نحو صحیحی معرفی کنید. فرهنگ استفاده از این قبیل محصولات در کشور ما در حال شکل‌گیری است. در حال حاضر استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی، چهارمحال و بختیاری و برخی دیگر از استان‌ها در این زمینه فعالیت بیشتری دارند، بنابراین با توجه به کیفیت گوشت پرندگان سبک، فرهنگ مصرف این نوع گوشت روز به روز بهتر و استقبال از این محصولات بیشتر می‌شود.»


  از تعداد کم شروع کنید


  این فعال اقتصادی در توصیه به تازه وارد‌ها مطالعه و امکان‌سنجی درست و توجه به قابلیت‌ها و توانمندی‌های شخصی را از نکات حائز اهمیت در ورود به بازار بلدرچین می داند و می گوید: «پیدا کردن بازار فروش و توجه به بازاریابی مهم‌ترین بخش کار است و باید به آن توجه جدی شود. در ضمن کسانی که می‌خواهند در این کار سرمایه‌گذاری کنند یا اینکه به طور جدی در هر کار تولیدی وارد شوند نباید به توصیه‌های غیر‌کارشناسی اطرافیان توجه کنند. استفاده از افراد با‌تجربه و کاربلد یکی از عوامل مهم در موفقیت تازه‌ وارد‌ها خواهد بود. باید حتما در ابتدا به مزرعه پرورش بلدرچین سر بزنید و با مسئول آن مزرعه صحبت هایی برای کسب تجربه داشته باشید. اگر دستتان خالی است با وام بسیج سازندگی آغاز کنید. شما می‌توانید با یک گله 300 قطعه‌ای کار را شروع کنید و از همان ابتدا رویای داشتن یک مزرعه حرفه‌ای را در سر داشته باشید اما آنچه مهم است اینکه بی‌گدار به آب نزنید تا سرمایه‌تان از کف نرود. شما حتی از پارکین خانه تان یا از یک انباری هم می توانید شروع کنید. بهترین پیشنهاد برای شما خرید بلدرچین های بالغ و تخم گذار است. خوبی این کار این است که هر روز تخم بلدرچین را برای فروش دارید. برای شروع بد نیست. کم کم گله خود را افزایش دهید. با بیشتر شدن تجربه شما و با افزایش تعداد بلدرچین هایتان سود خوبی بدست خواهید آورد. با برنامه کار کنید. برای خرید نهاده ها هم برنامه داشته باشید. نهاده ها را عمده ای خرید کنید تا ارزان تر تمام شود.»


   منبع: سازمان بسیج سازندگی
تابناک روحانی سکوت خود را بشکند Thu May 31 08:00:01 IRDT 2018
تابناک ادامه کشمکش های بین امریکا و ترکیه بر سر ارسال سلاح های سنگین به کردهای سوریه و تمدید وضعیت اضطراری در سوریه توسط ترامپ Thu May 11 09:00:01 IRDT 2017
تابناک جزئیات درگذشت آیت‌الله هاشمی Sat Jan 28 09:22:35 IRST 2017
تابناک 13 میلیون مجرد و 220 هزار مجرد قطعی در کشور Sat Jan 12 09:19:02 IRST 2019
تابناک موافقت مجلس علیای پارلمان انگلیس با طرح ترزا می درباره بریگزیت Thu Jun 21 13:26:57 IRDT 2018
تابناک سود بانک‌ها در سال گذشته موهوم بود Sat Feb 25 12:25:35 IRST 2017
تابناک واکنش رئیس‌فراکسیون‌اهل‌سنت به‌ربوده‌شدن مرزبانان Wed Oct 17 22:48:49 IRST 2018
تابناک حسام الدین آشنا در واکنش به انتقادها: الان وقت قدرت‌نمایی و تهدید نیست/ مسدود شدن 60 شماره حساب جمع آوری پول کمک به سیل زدگان /ماشین عروس در خیابان‌های آبگرفته آق قلا Sun Mar 24 18:15:32 IRDT 2019
تابناک پاسخ قاطع رضایی به فرمانده امریکایی Mon Apr 03 10:43:23 IRDT 2017
تابناک قانون جدید انتخابات ترکیه تصویب شد Wed Apr 25 09:43:02 IRDT 2018
تابناک حسینی:پرسپولیسی ها برانکو را می‌خواهند،باشگاه بااوتمدیدکند Thu Dec 07 14:32:35 IRST 2017
تابناک شوک «ارز تک‎نرخی» قیمت دلار را دو برابر می‎کند Fri Aug 11 09:30:02 IRDT 2017
تابناک هفت اشتباه بزرگ درباره خودنویس‌ها Wed Jul 04 21:23:57 IRDT 2018
تابناک ایرانی‌ها 16هزارمیلیاردتومان فست فود می‌خورند Wed May 24 16:17:30 IRDT 2017
تابناک نمکی: جهش قیمت دارو نخواهیم داشت Wed Feb 13 12:18:44 IRST 2019
تابناک حجتی به جهانگیری نامه نوشت Wed Aug 02 13:34:36 IRDT 2017
تابناک اعزام جنجالی ناو جنگی آمریکا به تنگه تایوان Tue Jun 05 13:56:34 IRDT 2018
تابناک ویدیو: لندن قدیم چه شکلی بود؟ Tue Mar 14 10:52:18 IRST 2017
تابناک خسارت های سیل در بلوچستان Tue Jan 31 20:56:03 IRST 2017
تابناک شکست اتحاد آمریکایی - عربی علیه بازار نفت Tue Apr 23 14:36:03 IRDT 2019
تابناک شرط لغو محاصره غزه از سوی صهیونیست‌ها Tue Jun 26 07:17:19 IRDT 2018
تابناک همه حرف‌هایی که درباره مجلس گفته می‌شود، باور دارم/ زنگ می‌زنند و پیشنهاد شراکت به نماینده می‌دهند!/مجلس رها شده است/نمایندگان لابی می‌کنند، نمی‌گذارند استیضاح‌ها مطرح شود Fri Aug 03 10:45:48 IRDT 2018
تابناک گاز گچساران به مدت دو روز قطع می‌شود Sun Jul 01 09:49:44 IRDT 2018
تابناک جزئیات نامه کرباسیان به نوبخت/ تهاتر سه‌جانبه بدهی Sat Nov 18 00:12:12 IRST 2017
تابناک جنیفر لوپز کارگری دون پایه شد Tue Aug 14 02:30:01 IRDT 2018
تابناک ذخایر ارزی عربستان 36میلیارد دلار کاهش یافت Wed Jun 28 15:10:01 IRDT 2017
تابناک احتمال افزایش قیمت طلا تا 1400 دلار تا پایان سال 2019 Wed Apr 17 15:57:11 IRDT 2019
تابناک خرید مکمل از شبکه های ماهواره ای اشتباه است Thu Apr 06 14:11:52 IRDT 2017
تابناک سودان جنوبی در ششمین سال استقلال هم‌چنان به دنبال آرامش Sun Jul 09 19:48:47 IRDT 2017
تابناک مذاکرات شی جینپینگ و مادورو درباره همکاری استراتژیک جامع Sat Sep 15 11:42:36 IRDT 2018
تابناک انتشار اسامی نفرات برتر کنکور سراسری Tue Jul 31 10:18:01 IRDT 2018
تابناک فردا،برگزاری آزمون دستیاری پزشکی Wed Apr 25 10:40:50 IRDT 2018
تابناک کاش دیدن این تصاویر نوروزی برایمان عادی نشده بود! +ویدیو Sat Mar 04 22:00:02 IRST 2017
تابناک کمک 190 میلیون دلاری عربستان، امارات و آمریکا به نیروهای ساحل آفریقا Thu Dec 14 17:14:56 IRST 2017
تابناک انگشت اتهام سیدجلال بسوی سپاهانی‌ها Sun May 07 09:22:01 IRDT 2017
تابناک خروج مردم از شهرک‌های تحت محاصره در سوریه Fri Apr 14 17:45:01 IRDT 2017
تابناک ترامپ: مایلم مقامات ایران با من تماس بگیرند Thu May 09 21:22:35 IRDT 2019
تابناک حمایت از تولید‌ ملی با درهای ساخت اتریش! Sun Mar 25 01:43:02 IRDT 2018
تابناک آمریکا معافیت 4 کشور را برای خرید نفت ایران تمدید می‌کند/ عملیاتی شدن سوئیفت بومی بین روسیه و چین/ طلای سیاه رکورد زد/ یارانه 45500 تومانی ضامن وام ازدواج 30 میلیونی Sat Mar 30 23:20:08 IRDT 2019
تابناک محاسبه مهریه‌ها با کدام نرخ دلار خواهد بود؟ Sat Jul 14 12:03:37 IRDT 2018
تابناک پاسخ کی روش به تناقض تصمیمش درخداحافظی رحمتی و آزمون Tue Sep 04 09:13:38 IRDT 2018
تابناک راهکارهای محسن رضایی برای نجات اقتصاد کشور Wed Mar 28 19:25:49 IRDT 2018
تابناک بادامچیان: به دروغ می گویند در موتلفه دعوا است Mon May 29 13:50:01 IRDT 2017
تابناک رشد 86 درصدی جذب اعتبارات وام دانشجویی Sat Feb 02 12:56:52 IRST 2019
تابناک نیمار ال‌کلاسیکو رااز دست داد Tue Apr 11 09:07:01 IRDT 2017
تابناک از توافق بر سر تحریم کالاهای انگلیسی تا پاتک قطر به طرح اعراب Wed Jul 04 07:00:01 IRDT 2018
تابناک تجربه آرامش با موسیقی هنگ درام Wed Jul 26 13:22:14 IRDT 2017
تابناک آخرین وضعیت پرونده‌ نازنین زاغری Fri May 11 16:00:53 IRDT 2018
تابناک واکنش اتحادیه علمای یمن به اعدام های رژیم سعودی Wed Apr 24 23:04:17 IRDT 2019
تابناک پدیده پرسپولیس زیرذره بین باشگاههای روسی Tue Mar 21 06:20:01 IRST 2017
تابناک نجات جان کوهنوردان زنجانی در ارتفاعات فومن Sat Apr 29 10:21:22 IRDT 2017
تابناک انتقاد وزارت خارجه ترکیه از اظهارات ترامپ درمورد قدس Sat Jan 27 06:43:14 IRST 2018
تابناک مذاکره با توتال در تهران ادامه دارد Tue Feb 21 09:00:23 IRST 2017
تابناک واژگونی اتوبوس در محور ساوه-سلفچگان Fri Apr 07 11:28:59 IRDT 2017
تابناک روزهای سخت بخش خصوصی ایران Sat Mar 04 12:45:04 IRST 2017
تابناک احسان مازندرانی بازداشت شد Sun Mar 12 19:25:34 IRST 2017
تابناک کلاهبرداری از جوانان جویای کار Tue May 15 10:08:15 IRDT 2018
تابناک مدعی دروغین امامت دستگیر شد Mon Feb 13 19:59:32 IRST 2017
تابناک افزایش شیوع مصرف در سنین بالای 15 سال Tue Jun 05 08:00:02 IRDT 2018
تابناک روابط عمومی شرکت ملی گاز چه چیزی را تکذیب می‌کند؟ Tue Jan 31 15:55:01 IRST 2017
تابناک دادگاه رسیدگی علنی به اتهامات مشایی Sat Aug 25 15:59:16 IRDT 2018
تابناک زمان آغاز ثبت‌نام آزمون ارشد پزشکی Sat Feb 17 08:50:36 IRST 2018
تابناک اظهارنظر شریعتمداری درباره تنگه هرمز Sat Jul 14 07:20:24 IRDT 2018
تابناک ایرادات کدخدایی به قانون فعلی انتخابات Sun Jan 13 10:22:29 IRST 2019
تابناک چرا استفاده از چنگال در اروپا، لکه ننگ بود؟ Tue Feb 07 12:30:23 IRST 2017
تابناک سیف: موسسه مالی نگران کننده نداریم Tue Aug 08 11:56:17 IRDT 2017
تابناک رکورد واردات خودرو جابه‌جا شد Fri Jul 28 14:02:13 IRDT 2017
تابناک مکان‌های معروف جن‌زده در ایران Sun Nov 04 17:40:02 IRST 2018
تابناک قیمت برخی از خودروهای تولید داخلی Mon Dec 03 17:34:32 IRST 2018
تابناک پاسخ فیروز آبادی درباره «ویلای لواسان» Tue Jun 19 14:56:39 IRDT 2018
تابناک عواملی که حمله‌ ی آسم را تشدید می‌کند Thu Oct 05 14:38:42 IRST 2017
تابناک رجب طیب اردوغان چقدر از بارزانی قابل اعتمادتر است؟ Thu Oct 05 15:19:58 IRST 2017
تابناک نفوذ نیروهای الحشد الشعبی به عمق منطقه مکحول Tue Apr 18 12:23:14 IRDT 2017
تابناک دربار سعودی: با منچستر تجارت می کنیم،نمی خریمش! Mon Feb 18 10:30:01 IRST 2019
تابناک علت سیل شیراز اعلام شد Wed Mar 27 11:22:20 IRDT 2019
تابناک 'Destroy Terror Camps Or We Will,' Iran Tells Pakistan Sun May 14 14:17:04 IRDT 2017
تابناک جنتی: قوه قضاییه عاملان گرانی‌های را دادگاهی کند Thu Jul 26 10:08:09 IRDT 2018
تابناک 23 کشته، درپی جنایت جدید جنگنده‌های سعودی Thu May 18 10:21:47 IRDT 2017
تابناک تذکرات سازمان حج وزیارت به زائران نوروزی عتبات عالیات Sat Mar 18 10:07:39 IRST 2017
تابناک عدم لذت از خوردن غذا هضم غذا را مختل می‌کند Tue Jul 25 13:00:27 IRDT 2017
تابناک لزوم مهار فارغ التحصیلان مازاد بر ظرفیت مقطع دکتری Thu May 24 14:28:36 IRDT 2018
تابناک ویدیو: سه قاتل اصلی کفش ها Wed May 10 23:47:16 IRDT 2017
تابناک تلاش و حرکت علمی در کشور به هیچ وجه نباید کُند یا متوقف شود/ اهتمام جدی به آرمان های دینی و الهی و تعهد انقلابی لازمه پیشرفت انقلاب است Mon Jan 02 13:49:35 IRST 2017
تابناک حرف‌های تند کیمیایی درباره ناصر ملک مطیعی Sun May 27 11:31:01 IRDT 2018
تابناک کارگروه سازمان ملل ایران را در جنگ یمن متهم کرد Tue Jul 31 06:46:58 IRDT 2018
تابناک گفت‌وگوی تلفنی ظریف با همتای ایتالیایی Wed Apr 12 17:14:31 IRDT 2017
تابناک دومین روز کاهشی قیمت نفت پس از 3 هفته افزایش Tue Apr 18 16:25:19 IRDT 2017
تابناک تنها یک بار عشق ورزیدم ؛ بوچلی Mon Nov 20 13:42:18 IRST 2017
تابناک بازار جذاب پوشاک اسلامی برای برندهای انگلیسی Sun Feb 12 18:58:13 IRST 2017
تابناک وزیر دارایی هلند سفر به عربستان را لغو کرد Wed Oct 17 00:25:07 IRST 2018
تابناک لژیونر ملی پوش فوتبال ایران پدر شد Thu Aug 16 20:32:01 IRDT 2018
تابناک کشف آثار باستانی مربوط به رامسس دوم در مصر Fri Oct 26 09:20:49 IRST 2018
تابناک حمله ترامپ به بانک مرکزی آمریکا Wed Dec 26 16:20:01 IRST 2018
تابناک ​دمای محیط فاکتوری موثر بر فشار خون Tue Aug 28 11:24:30 IRDT 2018
تابناک علت اثربخش نبودن برخی رژیم‌های غذایی Wed Nov 07 10:42:04 IRST 2018
تابناک واکنش فرمانده نیروی زمینی ارتش به اقدام ترامپ Fri Apr 19 11:18:49 IRDT 2019
تابناک مسابقه خوب است اما نه در ترجمه ادبی! Sat May 26 19:11:30 IRDT 2018
تابناک جلوگیری از تخلفات دارویی با ایجاد نسخه الکترونیکی Fri Feb 10 14:38:25 IRST 2017
تابناک داعش: ابوبکر بغدادی زنده است Sat Jul 08 12:05:51 IRDT 2017
تابناک دلایل سیلابی‌شدن مناطق اطراف آتشفشان دماوند Mon Sep 10 23:35:24 IRDT 2018
اعتدال دهه‌هفتادی‌‌ها کنکور را از رونق انداختند Tue Jul 04 18:32:18 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران دانلود WiFi Locator؛ وای فای خود را مدیریت کنید Mon Apr 10 22:38:01 IRDT 2017
پارس فوتبال نقش بر زمین شدن حریفان با تکنیک های نابودگر و تماشایی Mon Jun 04 22:05:23 IRDT 2018
بولتن نیوز افزایش 13 درصدی قیمت بستنی/جریمه‌های سنگین در انتظار آبمیوه فروشان کثیف Fri May 05 14:30:02 IRDT 2017
ایران آنلاین ترکیب استقلال برابر تراکتورسازی Fri Aug 10 17:49:55 IRDT 2018
پول نیوز شاخصه‌های سرمایه انسانی صنعت بیمه از دیدگاه مدیرعامل بیمه‌کوثر Wed Jun 21 15:01:19 IRDT 2017
برنا مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه دامغان به عنوان مرکز مشاوره نمونه دانشجویی کشور انتخاب شد Mon Mar 18 12:14:41 IRST 2019
اتاق خبر «دان» هم عامل گرانی مرغ نیست! Thu Aug 30 19:08:04 IRDT 2018
اطلاعات ارتباط رودرروی فناوران و بنگاه‌های اقتصادی در حوزه فناوری ضرورت دارد‏ Mon Nov 12 16:20:58 IRST 2018
خبرگزاری حوزه بررسی دستورالعمل ساماندهی اطلاع‌رسانی و تبلیغات در جامعه الزهرا Tue Jul 10 08:28:00 IRDT 2018
فرادید قیمت طلا و سکه 27 بهمن 97 Sat Feb 16 11:22:54 IRST 2019
خبرگزاری فارس حضور وزیر در خوزستان دردی را دوا نمی کند/ منتظر خروجی مثبت از حضور مسؤولان هستیم Mon Feb 13 10:13:00 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران گوآیدو: در حال بررسی درخواست از آمریکا برای مداخله نظامی هستم Mon May 06 15:40:10 IRDT 2019
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین 19 خانه جوان ظرف دو هفته آینده در کشور افتتاح می‌شود Sun Jan 29 12:15:42 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران احزاب در جامعه نقش دیده بانی دارند/ توجه به گفت‌وگوی بین نسلی Mon Feb 05 20:04:26 IRST 2018
واحد مرکزی خبر نشست تبیینی رئیس کل دادگستری استان با علما و مدیران ارشد استانی Sun Jul 01 19:06:39 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران وقت گذاشتن برای کودک؛ طلایی ترین راهکار برای شکل گیری شخصیت Thu Jul 06 02:45:01 IRDT 2017
فردا زلزله 7ریشتری جزیره پاپوآ گینه نو را لرزاند Thu Oct 11 08:09:02 IRST 2018
خبرگزاری دانشجو نوروز ایرانی به میزبانی قلعه باستانی در بیرجند Mon Mar 27 06:10:00 IRDT 2017
خبرگزاری حوزه درس های ناب زندگی در دانشگاه و مکتب امام رئوف، علی بن موسی الرضا(ع) Fri Aug 04 11:33:00 IRDT 2017
خبر خودرو تصمیم 4 مشتری در مورد ادامه خرید نفت از ایران Wed Aug 29 13:00:18 IRDT 2018
پارسینه ارتباط میگرن با 9 بیماری Sun Mar 03 18:50:36 IRST 2019
تین اقدام عجیب یک شرکت حمل‌ونقلی Sun Jan 13 20:51:48 IRST 2019
پرشین خودرو این خودرو عاشق “مین” است! Sun Aug 20 16:28:00 IRDT 2017
پول نیوز گازپروم روسیه یک طرح گازی در میدان نفتی عراق افتتاح کرد Thu Dec 07 09:16:08 IRST 2017
خبرگزاری قدس انتقاد مجدد هنیه از ابومازن/ تاکید بر ادامه راهپیمایی بازگشت تا شکستن محاصره غزه Fri Apr 05 21:38:17 IRDT 2019
نامه نیوز بیماری ناشناخته،خواننده معروف ایرانی را گرفتار کرد/ عکس Sat Dec 15 08:15:57 IRST 2018
ایران آنلاین VAR به لیگ برتر فوتبال ایران می‌آید Sat Oct 27 14:48:53 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران طوفان مس در جام باشگاه های فوتسال آسیا/ قرقیزستانی ها در هم کوبیده شدند Wed Aug 08 13:21:45 IRDT 2018
جماران وجود بیمار مبتلا به تب کریمه کنگو در فاریاب تایید نشده است Mon Jul 10 13:04:23 IRDT 2017
میزان کاروان پرسپولیس ساعت 14 به دبی پرواز کرد Wed Feb 22 14:57:01 IRST 2017
واحد مرکزی خبر روسیه هواپیماهای بدون سرنشین ناشناس را در پایگاه هوایی حمیمیم سرنگون کرد Sun Jul 01 17:20:56 IRDT 2018
ایلنا بلیت 180 هزار تومانی هواپیما برای سفر به قشم ایده آل است Fri May 19 10:46:46 IRDT 2017
جماران انعقاد تفاهم نامه همکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و فرماندهی انتظامی مازندران Mon Feb 25 09:23:36 IRST 2019
باشگاه خبرنگاران عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال خودش را ممنوع المصاحبه کرد Mon Apr 23 11:17:00 IRDT 2018
ورزش 3 رهبر هلندی آنفیلد/ فن دایک؛ تکلی که از هزار دریبل دیدنی تر بود Wed Dec 12 18:13:00 IRST 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا ترافیک در آزادراه کرج-تهران نیمه سنگین است/ بارش باران در استان‌های ایلام، خوزستان و گیلان Mon Oct 15 08:38:59 IRST 2018
بولتن نیوز صحبت‌های خصوصی منصوریان با بازیکنان اصلی، تمرین نکردن رضایی و تشویق هواداران+عکس Fri Apr 21 14:56:52 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم بیش از 98 درصد از روستاهای خراسان شمالی از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند Tue Jan 29 11:54:26 IRST 2019
آفتاب ایران دی میستورا: با توافق ادلب از فاجعه جلوگیری کردیم Wed Oct 17 19:01:17 IRST 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا عزت امروز ایران اسلامی مدیون فرهنگ ایثار و شهادت است Fri Jan 12 11:11:18 IRST 2018
واحد مرکزی خبر کاپیتان تیم ملی فوتبال: برای دل مردم می جنگیم Mon Dec 17 13:02:52 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم تشکیل 3857 شرکت تعاونی جدید در کشور طی سال 97 Mon Apr 08 13:40:04 IRDT 2019
598 پرسپولیس باقدرت بهترین تیم لیگ؛ ماشین‌سازی باقدرت بدترین!/ با آقای پاس گل و آقای کلین‌شیت آشنا شوید! Fri May 05 12:28:16 IRDT 2017
جماران یک پنجم کلاس های درس مدارس مازندران نیازمند نوسازی است Mon Jul 30 13:47:22 IRDT 2018
روزنو تماس امید ابراهیمی با مسئولان استقلال: فصل آینده نیستم! Mon Jul 09 20:40:01 IRDT 2018
اقتصاد آنلاین جزئیات دستگیری سعید مرتضوی Sun Apr 22 13:36:39 IRDT 2018
فردا زنان انتحاری در موصل Tue Jul 04 20:21:37 IRDT 2017
خبرگزاری فارس دیپلمات روس: واشنگتن فعلا تحریم جدیدی علیه روسیه وضع نمی‌کند Wed Apr 18 17:05:37 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران جوسازی‌ برای پیوستن ایران به FATF تاثیری در کاهش قیمت ارز ندارد Sat Oct 06 15:13:54 IRST 2018
خانه ملت تایید قرارداد ایران و توتال در هیئت عالی نظارت بر منابع نفتی/گزارش بررسی ها تقدیم رهبری و سران سه قوه می شود Mon Jul 31 22:47:00 IRDT 2017
اعتدال افزایش حمایت مردمی در آمریکا از برجام Wed Apr 26 19:39:16 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران وقوع بارش های پراکنده در خوزستان Thu Feb 14 13:12:07 IRST 2019
واحد مرکزی خبر راه یابی 370 اثر به مرحله ارزیابی جشنواره علامه حلی Wed Aug 23 13:14:55 IRDT 2017
سراج 24 با استعفای نکونام موافقت شد Mon Jan 15 10:45:00 IRST 2018
آفتاب ادعای جدید درباره رشوه به داوری‌ها/ ابراهیم اسدی: در چمدان دلار می‌دادیم! Fri Apr 20 23:59:11 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران مراسم وداع با دو شهید گمنام در بین الحرمین اهواز Mon Sep 17 11:12:47 IRDT 2018
وطن امروز هوشیاری کامل «شورجه» در ICU Thu May 02 00:00:00 IRDT 2019
خبرگزاری مهر رشد 7 درصدی پروازهای 9 ماهه سال جاری Mon Jan 23 16:15:47 IRST 2017
آفتاب ایران 334 شهر در معرض تنش آبی قرار دارند Sat Apr 21 16:13:19 IRDT 2018
خبرگزاری مهر سه بازیکن از استقلال جدا شدند/ بازگشت دو مصدوم به تمرینات Sat Jan 12 13:02:51 IRST 2019
بولتن نیوز بایرامی به سیاه‌جامگان پیوست Wed Jan 25 20:10:01 IRST 2017
میزان 5 عضو شورای شهر یکی از توابع استان کردستان به اتهام تحصیل مال نامشروع به حبس محکوم شدند/ تبرئه شدن افشاکنندگان فساد Thu Feb 21 14:41:11 IRST 2019
خبرگزاری دانشجویان ایران جشنواره حرکت در دانشگاه بیرجند افتتاح شد Mon Mar 04 13:22:43 IRST 2019
خبرآنلاین ظریف: آمریکاییها این بار نیز از اقدامات نابخردانه خود پشیمان خواهند شد Tue Nov 06 14:28:00 IRST 2018
ایران آنلاین نسخه 65 فایرفاکس به روزرسانی شد Thu Jan 31 11:32:17 IRST 2019
اقتصاد آنلاین راه پوشش ریسک ترامپ Sun Mar 12 02:02:21 IRST 2017
خبرگزاری فارس اختصاص پاداش به مدال‌آوران کاراته قم از انتخابی تیم‌های ملی Tue Jul 04 14:17:00 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران لغو صادرات نیکاراگوئه به ونزوئلا از ترس اقدامات تنبیهی آمریکا Sat Jan 27 09:46:52 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران 10 جایگاه ناایمن سوخت سی.‌ان.‌جی استان بوشهر پلمب می‌شود Thu Sep 14 18:53:43 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی اردوی استعدادیابی تیم های ملی فوتبال زیر 16 و 18 سال در بوشهر آغاز شد Tue May 09 19:01:00 IRDT 2017
افق نیوز یک مدیربرنامه مانع حضور بازیکنان خارجی در استقلال شد Thu Jan 25 23:49:37 IRST 2018
خبرگزاری حوزه مقابله با ولی فقیه به معنای رودر رویی با امام زمان(عج)است Sat Feb 04 12:19:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس کارناپ و نقش وى در فلسفه تحلیلى Sun Feb 04 03:41:00 IRST 2018
آریا سفر روحانی به عراق از نگاه پرس تی وی Wed Apr 10 14:51:06 IRDT 2019
میزان عدم افزایش شهریه ثابت دانشجویان فعلی دانشگاه آزاد در سال آینده/با واحد های متخلف برخورد می شود Wed Mar 15 08:03:01 IRST 2017
خبرگزاری دانشجو رویاهای روحانی برای اشتغال‌زایی Sat Apr 22 09:30:36 IRDT 2017
پایگاه خبری الف آرزوی رهبر معظم انقلاب در سال 1352 چه بود؟ Mon Oct 29 23:18:00 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران سردبیران جدید مجلات همشهری معرفی شدند Mon Sep 17 17:49:47 IRDT 2018
پرشین خودرو چهره‌ها در شبکه‌های اجتماعی Mon Feb 19 11:40:00 IRST 2018
تهران پرس حرکت عجیب دختر جوان هنگام گزارش زنده +عکس Tue Aug 22 06:07:00 IRDT 2017
آفتاب ایران رئیس فدراسیون اسکواش: کرسی های جدید بین المللی در راه است Fri Jan 25 10:02:36 IRST 2019
پرس شیعه تل آویو به دنبال راه اندازی موج جدید دیپلماتیک علیه ایران است Fri Nov 10 04:13:33 IRST 2017
خبرگزاری مهر جزئیات نامه‌نگاری گمرک با وزارت صنعت و اقتصاد Sat Feb 17 10:53:07 IRST 2018
خبرگزاری مهر پاریس: 2 حمله تروریستی را در سال جاری خنثی کرده‌ایم Sun Feb 25 18:43:19 IRST 2018
برنا گیلان پرطرفدارترین مقصد مسافران نوروزی در چند روز گذشته بوده است Sun Mar 26 13:22:09 IRDT 2017
598 خبرخوش کمیته امداد برای مددجویان Tue Mar 14 13:31:42 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران ویدئو / حفاظت از محیط زیست مساله‌ای تشریفاتی نیست Sun Mar 05 14:54:59 IRST 2017
عصر ایران توافق کنگره برای جلوگیری از تعطیلی دوباره دولت آمریکا Tue Feb 12 08:32:56 IRST 2019
وانا حمله ترکیه به شمال عراق Sat Mar 30 12:55:10 IRDT 2019
پول نیوز افتتاح 6 طرح بزرگ عمرانی، گردشگری در کیش Sun Jul 16 13:31:17 IRDT 2017
ایسکانیوز ریابکوف: روابط روسیه و ایران به شرایط خارجی بستگی ندارد Fri Feb 17 14:39:33 IRST 2017
خبرگزاری مهر لاوروف و دی میستورا خواستار تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه شدند Sat Nov 24 07:33:46 IRST 2018
دفاع مقدس صوت/ چشمام مثل ابرها می‌باره Sat Sep 15 10:43:39 IRDT 2018
خبرگزاری مهر 16 وقف جدید به ارزش 22 میلیارد ریال در گلپایگان به ثبت رسید Tue Nov 21 16:26:15 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران پویایی سازمانی ریشه در رعایت قوانین و مقرارت سازمانی وسلامت اداری دارد Wed May 15 10:05:15 IRDT 2019
خانه ملت نیکی هیلی دنبال دستاویز سازی از مراکز نظامی ایران علیه برجام / فشار دونالدترامپ به آمانو برای ارعاب آژانس انرژی اتمی Sat Aug 26 16:40:00 IRDT 2017
ایران آنلاین نفت برنت 75 دلاری می شود؟ Sun Nov 25 11:37:52 IRST 2018
دولت بهار سیاهپور: مشکل سهراب با فدراسیون نیست Sat Apr 22 16:27:00 IRDT 2017
تدبیر و امید احتمال برداشته شدن فیلتر تلگرام و اینستاگرام تا آخر هفته Wed Jan 03 11:47:46 IRST 2018