خبرگزاری جمهوری اسلامی - Tue May 16 00:46:00 IRDT 2017 نمایش خبر

انصراف در اردوگاه اصولگرایان، رای قالیباف کجا می رود، نامزد واحد جبهه های چهارگانه، رئیس قوه قضاییه و ملاکهای تشخیص اصلح

استانها- ایرنا- اعلام انصراف قالیباف از نامزدی انتخابات و گمانه زنیها پیرامون وضعیت میرسلیم در ادامه تحرکات انتخاباتی، مهمترین تحولات پیرامون انتخابات دوره دوازدهم ریاست جمهوری ظرف 12 ساعت گذشته بوده اند.

* کناره گیری قالیباف در حمایت از رئیسی
محمدباقر قالیباف نامزد انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در بیانیه ای از ادامه نامزدی خود در این انتخابات انصراف داد. وی در این بیانیه که عصر دوشنبه در فاصله کمتر از چهار روز به پایان مهلت تبلیغات انتخاباتی منتشر شد نوشت: باید به منظور وحدت در جبهه انقلاب تصمیمی اساسی و خطیر گرفت لذا برای حفظ این آرمان بزرگ از همه حامیان مردمی خویش در سراسر کشور می خواهم تمام ظرفیت و حمایت خود را برای موفقیت برادر ارجمندمان حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی و به بار نشستن دولت کار و کرامت برای خدمت به مردم قرار دهند. انتظار ما و مردم بر این است که این تصمیم زمینه ساز آغاز دورانی جدید برای یک تحول اقتصادی باشد که با قطع دست چهار درصدیها از اقتصاد منتج به ایجاد اشتغال جوانان برومند این سرزمین و حمایت از مستضعفان و محرومان در ایران سربلندمان شود.
نامزد مستعفی دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری پیش از اعلام انصراف، روز دوشنبه به رشت سفر کرد و در سالن تختی مجموعه ورزشی شهید عضدی این شهر گفت: برای ایجاد تحول اقتصادی در اصلاح نظام بانکی تلاش می کنیم تا سرمایه مردم را از دست این چهار درصدیها آزاد کنیم. محمدباقر قالیباف با اشاره به مشکلات کلان اقتصادی در کشور افزود: باید از خود سئوال کنیم دلیل این موضوع چیست؟ من بر این باورم که ناکارآمدی و ضعف مدیریت در اداره کشورآن را دچار چنین مشکلاتی کرده است. وقتی در کشوری بحران اقتصادی پیش می آید دولتها وظیفه خود را کمک به مردم می دانند ولی امروزه می بینیم مجموعه سیاستهای انجام شده موثر نبوده و دولت نتوانسته این چالشها و مشکلات را رفع کند. وقتی جوابی ندارند می گویند دولت گذشته و این، ضعف دولت است زیرا دولت گذشته همین دولت است چرا که چهار سال زمان کمی نیست که مشکلات را ارجاع می دهید به دولت گذشته و این ناکارآمدی را بوجود آورده و وعده دروغین به مردم می دهید. وقتی که این کارنامه غیر قابل دفاع را دارند، مردم را می ترسانند و می گویند اگر فلان شود و این دولت تغییر کند و دولت بعدی بیاید در پیاده روها دیوار خواهند کشید و این حرف را اگر در مقابل مرغ پخته هم بگذارند به حرف می آید. از دید ما دولت با آرای ضعیف آمد و امروز هم چون کارنامه موثری ندارد از نام دیگران برای خود رای جمع می کند، چون کارنامه قابل دفاعی ندارد.

* رئیسی از قالیباف پیشی گرفته بود
عضو موسس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی(جمنا) گفت: آرای حجت الاسلام رئیسی نامزد انتخابات ریاست جمهوری از ابتدا در نظرسنجیها به جز در یک مورد رو به رشد بوده و از قالیباف پیشی گرفته بود. حجت‌الاسلام محمدحسن رحیمیان در جمع دانشجویان دانشگاه علوم اسلامی رضوی در مشهد افزود: بر اساس نتایج نظرسنجیهای دیروز در شهرهای بزرگ میزان آرای آقایان رئیسی و روحانی با هم ارتقا پیدا کرده بگونه ای که اکنون رای نخست تا سوم به ترتیب متعلق به آقایان روحانی، رئیسی و قالیباف است در حالی که پیش از این قالیباف دوم و رئیسی سوم بود. نتیجه نظرسنجیهای دیروز در مراکز استانها از تقویت آرای طرف مقابل حکایت دارد که البته نتیجه اش برای ما حجت نبوده و مطلوب نیز نمی باشد اما شهرهای کوچکتر و روستاها معمولا نتیجه نظرسنجی را تغییر می دهند که ظرف امروز مشخص می شود.

* انتخابات در همان دور نخست تمام می شود
دبیرکل حزب اصولگرای سبز ایران گفت: با کنار کشیدن آقای قالیباف انتخابات در همان دور اول پایان می یابد. حسن کنعانی مقدم افزود: توصیه ها این بود که آقای قالیباف در صحنه باقی بماند ولی چون در نظرسنجیها آرای آقای رئیسی مرتب در حال افزایش و در نظر سنجیها اختلاف آرای بین این دو زیاد شده بود به نظر می رسد قالیباف به نفع رئیسی کنار رفته است. مسلما همه آرا قالیباف به سمت رئیسی نمی رود و بخشی از آن به سبد آقای روحانی خواهد ریخت.

* حزب موتلفه و انصراف میرسلیم 
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: این تشکل هیچ نشست فوق العاده ای درخصوص موضوع انصراف مصطفی میرسلیم از نامزدی ریاست جمهوری ندارد. جلسات شورا بطور منظم طبق برنامه برگزار می شود و نشستی برای این موضوع ندارد. سید مهدی جولائی در خصوص خبری مبنی بر اینکه قرار شده تا 24 ساعت آینده میرسلیم کناره گیری خود را به نفع رئیسی اعلام کند افزود: احتمالا اعلام می کنند دیگر.
وی در خصوص اینکه آیا در این مدت میرسلیم انصراف خود را اعلام می کند یا نه نیز پاسخ داد: نه چنین چیزی نیست. باید جلسه گذاشته و در این زمینه بحث و بررسی شود. صحبتی در این رابطه نشده است. میرسلیم درباره انصراف خود صحبتی نکرده است. اصلا فعلا در این زمینه صحبتی صورت نگرفته، مشخص نیست. باید تبعات آن را ببینیم. اجازه دهید این نتیجه بیرون بیاید و بررسیها صورت بگیرد ببینیم آرای میرسلیم کجا می رود. آرای قالیباف کجا می رود؟ به نظرم اجازه دهید ببینیم تحلیل ها پس از این داستان چه می شود و بعد در مورد آن بررسی کنند.

* واکنش ستاد میرسلیم 
ستاد انتخاباتی سید مصطفی میرسلیم با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد این نامزد انتخابات ریاست جمهوری برنامه های تبلیغاتی و انتخاباتی خود را کماکان ادامه می دهد و هرگونه خبری درباره انصرافش تکذیب می شود. در این اطلاعیه که بر روی کانال اطلاع رسانی حزب موتلفه اسلامی منتشر شد آمده:با توجه به انتشار برحی گمانه زنیها درباره حضور جناب آقای مهندس سید مصطفی میرسلیم در رقابتهای انتخابات ریاست جمهوری به اطلاع می رساند ایشان برنامه های تبلیغاتی و انتخاباتی خود را کماکان ادامه می دهد و هرگونه خبری درباره انصراف ایشان تکذیب می گردد. بدیهی است تنها مرجع مورد اعتماد درباره فعالیتهای انتخاباتی جناب آقای مهندس سید مصطفی میرسلیم ستاد انتخاباتی وی و یا روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی می باشد.

* هیچیک از نامزدها رسما انصراف نداده اند
دبیر ستاد انتخابات کشور گفت: تاکنون درخواستی مبنی بر انصراف هیچیک از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از صحنه رقابت دریافت نشده و مباحث مطرح شده تنها در فضای رسانه ای است. علی پورعلی مطلق افزود: براساس قانون هر کدام از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری برای انصراف از عرصه رقابت انتخاباتی باید تصمیم خود را به صورت مکتوب به ستاد انتخابات کشور و هیات مرکزی نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری اعلام کنند.

* رای قالیباف به سبد روحانی می رود
عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملی گفت: قبلا هم گفته بودم اگر آقای قالیباف کنار بکشد از او تشکر می کنم چرا که آرای وی به سمت جناب رئیسی نخواهد رفت. محمد جواد حق شناس افزود: بخش اعظم آرای قالیباف قطعا راهی سبد رای رئیسی نخواهد شد بلکه به سمت روحانی خواهد رفت. قالیباف از روند حمایت اصولگرایان و به ویژه جمنا (جبهه مردمی نیروهای انقلاب) از خود ناراضی بود ولی وقتی با مقاومت و مقابله اصولگرایان با انتخاب وی به عنوان نامزد اصلی جمنا روبرو شد با دلخوری از انتخابات کناره گیری کرد.

* تشکل جبهه های چهارگانه، نامزد واحد معرفی می کند
دبیران احزاب عضو تشکل 'جبهه های چهارگانه' فردا از نامزد مورد حمایت خود در انتخابات ریاست جمهوری رونمایی می کنند.
اعضای این چهار جبهه شامل اعتلای نوین ایرانیان، پیشرفت، رفاه و عدالت، جبهه اصلاح طلبان و جبهه اعتدالگرایان فردا طی همایشی در سالن حکمت کتابخانه ملی برای هم افزایی و تحقق مشارکت حداکثری به عنوان اولویت نخست در انتخابات پیش رو نامزد مورد حمایت خود را معرفی می کنند.
جبهه پیشرفت، رفاه و عدالت و جبهه اعتلای ایران و جبهه اعتلای نوین ایران دارای خط مشی اصولگرایی معتدل و جبهه های اصلاح طلبان و اعتدال گرایان هر دو اصلاح طلب هستند.

* رئیس قوه قضاییه و ملاکهای تشخیص اصلح
رئیس قوه قضاییه با تأکید بر لزوم حضور حداکثری مردم در پای صندوقهای رأی گفت: مردم با ایفای وظیفه دینی و ملی خود نامزدی را به عنوان اصلح برگزینند که گفتمان انقلاب اسلامی را بیشتر دنبال کند و دشمن از انتخاب او ناخشنودتر شود. آیت الله آملی لاریجانی در نشست مسئولان عالی قضایی، مشارکت حداکثری را وظیفه دینی و ملی توصیف و بیان کرد: از همه می خواهیم که برای استمرار و ارتقا هرچه بیشتر اقتدار و امنیت کشور و مأیوس ساختن دشمنان، پای صندوقهای رأی حضور پیدا کنند. از میان افرادی که حسب تشخیص شورای محترم نگهبان واجد شرایط نامزدی ریاست جمهوری معرفی شدند باید فرد اصلح را تشخیص داد و در این راستا علاوه بر سوابق، توجه به رفتار و گفتار نامزدها از زمان اعلام نامزدی توسط شورای نگهبان تا به امروز موضوع بسیار مهمی است که در تشخیص اصلح موثر است. متأسفانه برخی از نامزدها بگونه ای عمل کردند که گویی اپوزیسیون نظام هستند و در جهت سیاه نمایی و زیر سئوال بردن نهادهای قانونی نظام گام برداشتند. اگر کسی تقوا نداشته باشد چه در عرصه داخلی و چه در مواجهه با دشمنان هرگونه فسادی از سوی او محتمل است. باید با دقت در رفتار و گفتار نامزدها و اطرافیانشان ببینیم کدام یک تقوای بیشتری دارد. از جمله مهمترین شاخصها 'همراهی با گفتمان انقلاب اسلامی' است. باید به کسانی رأی بدهیم که این گفتمان را بیشتر دنبال می‌کنند، نه کسانی که برای جمع کردن چند رأی ممکن است با مروجین ابتذال هم همراهی کنند. باید به کسانی رأی بدهیم که بیشتر دشمن را ناخشنود می کنند. میزان ناخشنودی دشمن از انتخاب یک نامزد می تواند معیار بسیار خوبی برای تشخیص اصلح باشد. در طول فعالیتهای انتخاباتی و به ویژه در مناظره ها سخنانی علیه برخی نهادهای انقلاب اسلامی که حسب قانون اساسی از نهادهای اصلی انقلاب هستند از جمله قوه قضاییه مطرح شد. تاکنون در مقابل این هجمه‌های بی‌ اساس سکوت اختیارکرده‌ام و تا پایان انتخابات نیز سکوت را ادامه خواهم داد اما در زمان خود آنچه را که باید گفت خواهم گفت. 

* آیت الله مکارم شیرازی: فضای انتخابات را ملتب نکنند
آیت الله ناصر مکارم شیرازی از نامزدهای ریاست جمهوری خواست فضای انتخابات را ملتهب نکنند و خطاب به همه آنان گفت: مردم ما مردم متمدن و فهمیده هستند، در اسلام هم در خشیده اند، انتظار داریم فضای انتخابات را فضای پرخاشگری نکنند. وی در آغاز درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم، از ضدانقلاب و عوامل دشمن به عنوان 2 گروه تخریب کننده فضای انتخابات یاد و بیان کرد: این گروهها در تلاشند با بکارگیری افراد اراذل و اوباش فضای انتخابات را ملتهب کنند اما جوانان اسلامی اجازه ندهند که دشمن از این آب گل آلود سوءاستفاده کند و فضا را فضای پرخاشگری جلوه دهد همیشه فضای انتخابات در ایران فضای آرام و امن بوده است امیدواریم از این پس نیز مردم بدون هیچگونه مشکلی در فضای آرام در انتخابات شرکت کنند و پای صندوقهای رای بروند. جوانان کشور ادب اسلامی را رعایت کنند و نشان دهند که فضای انتخابات فضای امن و امان است و کسی نمی تواند امنیت آنها را برهم بزند.

* برای رای دادن، کارت هوشمند ملی ضرورت ندارد اما شماره ملی ضروری است
سخنگوی سازمان ثبت احوال گفت: برای شرکت در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا داشتن کارت هوشمند ملی ضروری نیست بلکه افراد باید اصل شناسنامه و شماره ملی را به همراه داشته باشند. سیف الله ابوترابی افزود: تمام افرادی که می خواهند در انتخابات پیش رو شرکت کنند اما تاکنون شماره ملی دریافت نکرده اند باید از هم اکنون برای دریافت شماره ملی خود اقدام کنند. براساس قانون، حداقل سن رای دادن 18 سال تمام است و کسانی که تا 29 اردیبهشت ماه 96 به این سن برسند می توانند در انتخابات آینده شرکت کنند.
تعداد واجدان شرایط حضور در انتخابات آینده 56 میلیون و 410 هزار و 234 نفر است که یک میلیون و 350 هزار و 294 نفر آنان را رای اولیها تشکیل می دهند.

* گذرنامه در خارج کشور برای شرکت در انتخابات الزامی است
سخنگوی سازمان ثبت احوال همچنین گفت: در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا همراه داشتن گذرنامه (پاسپورت) برای ایرانیان خارج از کشور برای شرکت در انتخابات الزامی است.

* صندوق رای برای ایرانیان مقیم کانادا، در آمریکا 
دبیر ستاد انتخابات کشور گفت: برای اخذ رای ایرانیان در کانادا برنامه ریزی شده تا در نقطه ای در آمریکا بتوان صندوقی برپا نمود تا رای ایرانیان مقیم کانادا اخذ شود. علی پورعلی مطلق افزود: همچنان که برای داخل کشور ستاد انتخابات برپا شده برای خارج از کشور نیز ستاد انتخابات فعال است. به همین منظور تاکنون در 133 نمایندگی در خارج و 103 کشور جهان هیات اجرایی انتخابات مشخص شده است. 304 شعبه اخذ رای در خارج از کشور مشخص شده و این تعداد رو به افزایش و در مقایسه با دوره گذشته رشد تعداد صندوقها تا 12 درصد است.

* روزنامه ها و انتخابات
روزنامه های 25 اردیبهشت در چارچوب تیترهای زیر مباحث و اخبار انتخابات را مورد تحلیل و پوشش قرار دادند: 
'با حضور حداکثری در انتخابات اخلاق را نهادینه کنیم، نگذاریم منافع فردی و اجتماعی ‌مان به خطر بیافتد، رأی می‌دهیم تا ما را ببینند، این بار مردم تکرار می کنند، سناریوی منفور، معامله دوباره با رأی مردم، اصرار برخی از کاندیداها به روشهایی که فرهنگ مردم را نشانه گرفته است، اگر قالیباف کنار نرود اصولگرایان شکست می‌خورند، چهره ‌به‌چهره رو به ‌رو، استراتژی بزن در رو، دوران سپری شده شناسنامه های پاک، بداخلاقیهای آشکار با وعده های بدون اندیشه، آمارهای ساختگی چرا؟، فقط روحانی برای دریاچه ارومیه برنامه دارد، رئیسی روزنامه ندارد؟، نامزدها و مسأله دام اجتماعی، رشد اتهام زنی در غیاب شفافیت!، شوخی کاربران با لیست اموال شهردار، پاسداشت امید و صداقت، تکرار می‌کنند: تحریم یا مشارکت، انتخاب روحانی تکمیل پروژه نجات ایران، ترواش قلمی ذهن یک کاندیدا، راستی‌آزمایی اموال نامزدها در پیچ خلأ قانونی، تبِ ایران در سوئد، آقای توکلی و احتمال پشتیبانی مجدد، امید به تغییر بدون حضور مردم امکانپذیر نیست، وضعیت پیچیده اصولگرایان، ریسمان اعتماد، فرصت‌ سازی برای دشمن، همسر حسن روحانی را بیشتر بشناسید، سینه ‌ام مخزن اسرار است، مناظرات ویکی لیکس محور، چهار سال‌ دروغ، نشاط اجتماعی شور انتخاباتی، بی مسئولیت نباشیم رای دهیم، نشاط سیاسی برای انتخاب بزرگ، سلامت انتخابات با رعایت قانون، درست انتخاب کنیم، تبعات تحریم انتخابات تخریب چند ساله ایران است، سوءاستفاده از فقر برای قدرت، چرا آمدم؟ چرا به روحانی رای می‌دهم؟، بازی با اعداد، عملکرد درخشان روحانی و جهانگیری در مناظره سوم، همان موجی که انتظارش را داشتیم، تبعات روانی دادن وعده های دروغ، اصلاح جدی می‌خواهد، فقدان چه نهادی در مناظره‌ها دیده شد؟، تاثیر ماندگار مناظره ها بر روان مردم، از مناظره دولتی تا مناظره مدنی، ترور شخصیت با سلاح مجازی، عکس گرفتن با فقرا ظلم بزرگی به آنهاست، باید راه نیمه تمام روحانی را تمام کنیم، شعارهای پوپولیستی مولد پیامدهای تنش زا، مردم به کدام روحانی رای می دهند؟، اسرار روانشناسی سیاسی در رقابتهای انتخاباتی، سیاه کردن نظام برای رای سیاه، دستگاهها و مراکز دولتی رسماً به ستاد انتخاباتی روحانی تبدیل شده اند و مشی اعتدالی در ورطه افراط گرایی'.

* مناظره نمایندگان نامزدها در بیرجند
سومین مناظره نمایندگان ستاد تبلیغات انتخاباتی حسن روحانی، سید ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف سه نفر از 6 نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در دانشگاه بیرجند برگزار شد. در این چارچوب 'مسکن، سیاست خارجی، وحدت ملی و کاهش فاصله طبقاتی' مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در این مناظره محمدرضا آقا ابراهیمی فعال سیاسی و عضو هیات علمی دانشگاه بیرجند به عنوان نماینده ستاد مرکزی روحانی در خراسان جنوبی و حامد شبانی فعال سیاسی و نماینده ستاد انتخاباتی سید ابراهیم رئیسی و سعید امینی نسب فعال سیاسی و نماینده ستاد انتخاباتی محمدباقر قالیباف به 6 سئوال به قید قرعه پاسخ دادند.

** سخنان نامزدها و فعالیت ستادهای تبلیغات

* سخنان هاشمی طبا در رادیو معارف
این نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: چهره های سیاسی بیشتر درشورای عالی انقلاب فرهنگی عضویت دارند، باید از افراد صاحب نظر و فرهیخته در ترکیب این شورا استفاده کرد. سیدمصطفی هاشمی طبا عصر دوشنبه در برنامه 'چهره به چهره' رادیو معارف افزود: اصولا از ترکیب شورا نمی توان انتظار داشت در زمینه فرهنگ یک حرکت فرهنگی جامع کنند. وقتی شورایی تشکیل می شود و افراد مختلف القدرت و مختلف البیان هستند نمی تواند شکل واقعی به خود بگیرد. این شورا بیشتر جنبه سیاسی دارد و بیشتر صاحب منصب در کشور هستند و فرهیختگان در آن کمتر جای دارند در حالی که هر کس در مقابل مسئولان قرار می گیرد نمی تواند حرف خود را بزند و ممکن است فردی سیاسی نظر خود را به کرسی بنشاند. باید افراد فرهیخته ای در این شورا باشند که وقت کافی برای فرهنگ و اندیشه کشور داشته باشد. لزومی ندارد روسای قوا و مسئولانی از این دست عضو آن باشند بلکه افرادی باید باشند که در حوزه فرهنگ صاحب نظر هستند.
هاشمی طبا درباره جایگاه حوزه علیمه در کشور و بهره گیری از ظرفیت آنها نیز گفت: حوزه های علمیه باید چراغ راهنمای دولتها باشند و به کمک دولت بیایند. حوزه های علمیه نیز باید خود را با مسایل روز کشور وفق دهند و مسایل به ویژه موضوعات فرهنگی و اجتماعی را رصد کرده و دولت را هدایت کنند.
وی همچنین فضای مجازی را هم فرصت و هم تهدید ذکر و بیان کرد: به نظر می آید بعد از مدتی مردم از فضای مجازی خسته شوند. بزرگترین تهدید آن این است که وقت مردم را تلف می کند و اطلاعات سطحی و فراوانی می دهد که ذهن را مغشوش می کند. می شود فضاهای مجازی داخلی را با رویکرد ارایه اطلاعات دقیق اجتماعی و سیاسی فعال کرد تا مردم جذب فضاهای انحرافی نشوند. وی درباره دانشگاهها نیز گفت: دانشگاه اسلامی یعنی اینکه هم استادانش انسانهای فرهیخته و مسلمان خوب باشند که البته استادان غیرمسلمان هم می توانند در دانشگاهها باشند و هم دانشجویان آن افراد معتقد باشند. وی به وحدت حوزه و دانشگاه نیز اشاره و بیان کرد: اگر این وحدت به معنی حل شدن حوزه در دانشگاه یا برعکس باشد، قبول نیست بلکه باید هر دو درباره سرنوشت انسان اتفاق نظر داشته باشند. حوزه از منظر دینی و دانشگاه از حوزه های عمومی می توانند کار را به پیش ببرند. وی همچنین گفت: بانکداری ما نیز نیازمند قانون جدید، شکل جدید و اجتهاد جدید است تا به سامان برسد و گرنه کارهای مقطعی کار را درست نمی کند.

* هاشمی‌ طبا از اصولگرایان می گوید
این نامزد انتخابات ریاست جمهوری از تماس جریان اصولگرایی با وی برای انصراف به نفع یکی از نامزدهای آنان خبر داد و گفت: نپذیرفته ام اما گفته ام که به روحانی رای دهند و امیدوارم این دولت ادامه داشته باشد. سید مصطفی هاشمی طبا روز دوشنبه در نشستی خبری افزود: بنده به تمام کسانی که با من در تماس هستند گفته ام که به روحانی رای دهند ولی می گویم به دلیل اینکه نمی خواهم از پنجره و فکر خود صرف نظر کنم، از انتخابات انصراف نخواهم داد. احساس می کنم دشمنان جمهوری اسلامی در حال تجهیز هستند تا انتخاباتی مناسب برگزار نشده و شرایط برای عدم ادامه کار دکتر روحانی ایجاد شود. یکی از ایرانیان مقیم خارج به برجام و دکتر ظریف حملات شدید کرده و دایه بهتر از مادر شده است. به نظر من این سخنان و رفتار آنها نشان دهنده دنبال کردن آشوب در کشور و خط صهیونیستها و جمهوریخواهان آمریکا است که هوشیاری مردم را می طلبد. وی در ادامه همچنین گفت: برخی از افرادی که نامزد هستند خود را متمایل به اصولگرایی یا از این جناح می دانند ولی آنها با تولید فیلمها و اظهارات خود به دنبال سیاه نمایی بوده و اگر بخشهایی از فیلمهای آنها را جدا کنیم آدم فکر می کند که ضدانقلاب این فیلمها را ساخته است. این سیاه نماییهایی که صورت می گیرد حاصل 38 سال انقلاب است که 10 سال امام خمینی(ره) رهبر بوده و بقیه در زمان رهبر معظم انقلاب است. این افراد چون از اداره کشور اطلاعاتی ندارند فکر می کنند وقتی به قدرت رسیدند می توانند هرکاری انجام دهند ولی وقتی وعده ای می دهیم باید منابع آن را نیز مشخص کنیم اما آنها فقط می گویند قول می دهیم و می توانیم. اگر بعدا مسئولیت گرفتند و زمانی که فهمیدند نمی توانند کاری انجام دهند به دنبال این هستند که با جایی درگیری ایجاد کنند و به مردم بگویند که ببینید نگذاشتند کار کنیم. اصولگراها به دنبال سیاه نمایی و دادن وعده های فریبنده به مردم هستند اما در سخنانشان یک کلمه از شهدا و ادامه راه آنان سخن نمی گویند و فقط سئوال می کنند و از دادن جواب طفره می روند. وقتی جهانگیری و روحانی پا به عرصه انتخابات گذاشتند وعده هایی که دادند براساس آمار و اطلاعات درباره گشایشهای برجام، درآمدها و خطرات رفع شده در این زمینه بود. این نامزد انتخابات ریاست جمهوری همچنین گفت: نتوانستم آرای لازم را برای پیروزی در انتخابات کسب کنم که دلیل آن انتشار دیرهنگام اطلاعات و یا عدم انتشار آن بود که البته برخی نهادها نیز با آن مخالف بودند اما من فکر می کنم تهییج مردم زیاد مناسب نیست به همین دلیل به روحانی رای می دهم و وی را اصلح می دانم.
هاشمی طبا با اشاره به اینکه اگر دولت آینده بتواند ایده های وی را اجرایی کند بسیار خوب است ادامه داد: اگر هم نتوانستند قطعا تصمیمی مدیریتی در سطح کلان کشور بوده و اگر انصراف دهم یعنی از ایده های خود عقب نشینی کرده و دست برداشته ام. برای اینکه این ایده ها در جامعه باز بماند در انتخابات می مانم. هاشمی طبا همچنین از مردم ایران خواست که روز جمعه پای صندوقهای ای حاضر شوند و ادامه داد: با رای به دولت تدبیر و امید باید راه ادامه خدمت آنها را هموار کنیم تا آنهایی که در خارج از کشور به دنبال توطئه علیه نظام هستند و می خواهند آرامش و امنیت کشور به مخاطره بیافتد، مایوس شوند.

* بیانیه هاشمی طبا
این نامزد انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری همچنین با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: دیدگاه منتسب به اصولگرایی با سیاه نمایی، خدمات دولت تدبیر و امید را مخدوش می کند. در جهت بازگشت نکردن به شرایط دولتهای نهم و دهم و همچنین تداوم حرکت سازنده دولت یازدهم بر آن هستم که رای خود را به آقای روحانی اختصاص دهم. وی همچنین تاکید کرد: چون به آراء ظاهری تکیه کرده ام لذا برای باز گذاردن پنجره ای برای نادیده ها و ندانسته ها همچنان تا پایان رای گیری درصحنه خواهم بود.

* میرسلیم در تبریز
این نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: رفع مشکلات کشور با اتکا به توان داخلی میسر می‌شود. سیدمصطفی میرسلیم روز دوشنبه در جمع دانشجویان دانشگاه تبریز افزود: به تواناییهای جوانان تحصیل کرده و متخصص اعتقاد راسخ دارم و بر همین مبنا اعتقاد دارم می توانیم مشکلات را حل کنیم. آمدن من به صحنه‌ انتخابات بنابر یک اعتقاد است. دو سوم عمر من در دانشگاه و در خدمت به جوانان دانشجو صرف شده است. اگر جایزه کتاب سال را گرفتم، اگر به ابتکار و اختراع دست یافتیم، اگر توانستیم با تولید ملی، مالکیت معنوی ایرانی را در جهان به ثبت برسانیم به یمن همکاری دانشجویان بوده است. ما نمی‌گوییم که درها را ببندیم بلکه باید تعامل بر مبنای اقتدار باشد. در مذاکرات هسته ای موضع طرف مقابل تضعیف کشور ما بود. جای هیچگونه نگرانی نیست حتی اگر سختترین تحریمها را هم بر ما ببندند با اتکا به توان جوانان از پس تمام مشکلاتی برخواهیم آمد. داراها باید امکانات خود را در اختیار جوانان قرار دهند، این موضوع جزو برنامه‌های ما خواهد بود. مسکن ارزان بر اساس مهندسی مورد تاکید ماست، چنین خانه‌ هایی باید در اختیار جوانان به شرط اجاره برای تملیک قرار گیرد. وی در باره صاینت از زبان آذری هم گفت: ما در ایران مجموعه‌ ای بی نظیر از فرهنگها را داریم و زبان آذری و تمامی زبانهای مادری باید پاسداری شود. همه‌ زبانهای ما با ارزش است، باید فرهنگستان زبان آذری را راه اندازی کنیم. سن متوسط دولت ما از 50 سال کمتر خواهد بود و شایسته ‌سالاری مبنای انتخاب ما خواهد بود.

* روحانی در ساری
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در جمع هوادارانش در ساری گفت: برای دفاع از حقوق ملت به وکیل نیاز داریم نه قاضی و رئیس جمهوری آینده باید کسی باشد که بتواند از حقوق ملت ایران در مجامع جهانی دفاع کند. حسن روحانی که عصر دوشنبه در سالن سید رسول حسینی ساری افزود: راه احقاق حقوق ملت ایران از ابرقدرتهای جهان عقلانیت است نه درشتگویی و رئیس جمهوری باید بتواند با عقلانیت در مجامع جهانی از حقوق ملت دفاع کند. آنچه باعث شد تا رئیس جمهوری این دوره بتواند حقوق شما را از شورای امنیت و کشورهای استکباری بگیرد نحوه استفاده از قدرت ملت ایران در برابر قدرتهای جهانی بود ، در حالی که شورای امنیت همان شورای امنیت و ملت ما هم همان ملت بود. 29 اردیبهشت ماه روز برگزاری انتخابات، روز انتخاب میان دو تفکر است نه 2 شخص، در 29 اردیبهشت ماه ملت باید میان راه تقابل با جهان و یا راه تعامل یکی را انتخاب کنند. وی از سیاه نمایی علیه دولت یازدهم انتقاد کرد و با طرح این پرسش که 'چرا به مردم دورغ می گویید؟' افزود: من از شما مردم سئوال می کنم که آیا وضعیت بهداشت و درمان از قبل بهتر نشده و یا ثبات اقتصادی به وجود نیامده است؟ روحانی همچنین از متهم کردن دولت یازدهم نسبت به بی توجهی به دین مردم انتقاد کرد و خطاب به نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری گفت: اگر شما برنامه ای برای اداره کشور دارید برنامه های خود را ارائه دهید و اگر برنامه ای ندارید چرا به این مردم دروغ می گویید. چرا به ملت دروغ می گویید که این دولت به فکر دین شما نیست، مردم خودشان محافظ دینشان هستند و شما به فکر دنیای خودتان باشید ، این مردم نیاز به قیم ندارند و خودشان کارشان را انجام می دهند. مگر شما همانهایی نیستید که می گفتید اگر فضای مجازی را نبندید مردم ما بی دین و ضد انقلاب می شوند و این قضاوت شما نسبت به مردم ایران است. روحانی همچنین با دروغ توصیف کردن برخی اظهارات در باره قطع یارانه از سوی دولت یازدهم در صورت انتخاب مجدد، گفت: آنها می گویند که این دولت می خواهد یارانه را قطع کند، چرا به مردم دروغ می گویید. ا می گوییم برای زندگی مردم محروم جامعه صرف پرداخت یارانه کافی نیست و باید حقوق فرهنگیان و بازنشستگان افزایش یابد و این کار را کردیم. برخی می خواهند تا با ایجاد یاس و ناامیدی، مردم سرصندوقهای رای نیایند و با مشارکت پایین بتوانند به اهدافشان برسند و اگر ما دولت دوازدهم قوی می خواهیم باید سرصندوق رای بیاییم. ما در دولت دوازدهم تفکر اعتدال هاشمی رفسنجانی و اصلاحات دولت اصلاحات را ادامه می دهیم. همه نگرانی برخیها این است که سرصندوقها در 29 اردیبهشت ماه شلوغ و ملت در دور اول پیروز انتخابات شود.

* روحانی در تبریز 
این نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: روحانی به دنیا فحاشی نمی کند اما در مقام عمل قدرت دفاعی ایران و سلاحهای راهبردی آن را در سه و نیم سال گذشته به اندازه بیش از یک دهه قبل رساند. حجت الاسلام حسن روحانی روز دوشنبه در جمع هواداران خود در سالن شش هزار نفری پورشریفی تبریز افزود: سلام بر همه شما که یاد خرداد 92 و 76 را در 29 اردیبهشت زنده خواهید کرد. دلواپسان آجرهای دیوار تحریم را در یک انبار گذاشته اند که اگر دولت عوض شد آنها را دوباره بیاورند.
آیا ملت ایران هرروز باید در این فکر باشند که چه زمانی قطعنامه جدیدی علیه آنان وضع می شود یا منتظر باشند که چه گشایش جدیدی در زندگیشان ایجاد می شود. دولت یازدهم قدرت ملت ایران را در صحنه جهانی نشان داد؛ دولتی را انتخاب می کنیم که بتواند با رهبران دنیا حرف بزند. روحانی اهل شعار نبود، روحانی مرتب به دنیا فحاشی نمی کرد. شما بازار نفت ما را به عربستان دادید، شما منابع مشترک نفتی و گازی ما را در اختیار دیگران گذاشتید بعد اظهار قدرت کردید، شما رفتید در مذاکرات بیانیه خواندید و تحریم جدید گرفتید و برگشتید. کسانی می توانند از آینده ایران حرف بزنند که گذشته آنها شهادت دهد. مردم دنبال شاهد باشید، هرکس چیزی گفت از او کارنامه بخواهید. بعضی کارها را با رای 51 درصد نمی شود انجام داد اما رای بالاتر کارساز آن خواهد بود. چرا این همه به روحانی تهمت می زنند؟ چرا صدا وسیما ضد این دولت حرکت می کند؟ دعوا سر چیست؟ ما همه می توانیم با وحدت و اتحاد و همبستگی و آرامش با کمک رهبر عزیز و فرهیخته ای که من حاضرم برای برخی امور دهها بار دست ایشان را ببوسم مشکلات را حل کنیم. شرطش حضور همه مردم پای صندوق آراست. عده ای آنقدر پررو شده اند که گزارش دروغ به محضر مقام معظم رهبری ببرند؛ ما که انقلابی امروز نیستیم، شماها تازه انقلابی شده اید؛ من بسیجی سال 59 هستم، به مردم دروغ نگوییم.

* روستاییان به روحانی رای می دهند
یک تحلیلگر مسائل سیاسی و اجتماعی معتقد است غالب روستاییان رای خود را به سبد حسن روحانی می ریزند اما در مورد جمعیت حاشیه نشین کشور موضوع قدری فرق می کند. عباس عبدی گفت: به نظر من برخلاف آنچه که آقایان سعی می کنند تبلیغ کنند رای روستاها به سمت آقای روحانی است. البته این ارزیابی اولیه من است. حاشیه ها ممکن است مقداری متفاوت رفتار کنند. علت آن از هم پاشیدگی حاشیه های شهر در ایران است که آن را با روحیات برخی نامزدها و یا آنچه که دولت نهم و دهم تبلیغ و ترویج می کرد متناسب تر می سازد.

* حمایت جمعی از فعالان سیاسی مازندران از روحانی
جمعی از فعالان سیاسی مازندران شامل مدیران دوران اصلاحات و نمایندگان کنونی و سابق مجلس شورای اسلامی طی بیانیه ای حمایت خود را از حسن روحانی در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری اعلام کردند. در این بیانیه آمده: در این انتخابات با 2 دیدگاه، 2 رویکرد و 2 کارنامه روبرو هستیم. دیدگاهی که با شعار تغییر منادی بازگشت به گذشته و تجدید دولتهای نهم و دهم است و دیدگاهی دیگر که تداوم تغییر و اصلاحات اعتدالی را که از سال 1392 شما مردم آگاه بر عهده آن گذاشته اید، دنبال می کند. ما امضاکنندگان زیر با تأسی از بزرگان اصلاحات و اصولگرایان معتدل راه برون رفت کشور را از مسائل و مشکلات اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی و دفاع هوشمندانه از منافع و امنیت ملی را که ثمره تلاش و حضور و فداکاری یکایک ایرانیان بویژه خانواده بزرگ ایثارگران است، حمایت از جناب آقای دکتر روحانی می دانیم.

* فاطمه هاشمی: افزایش اعتبار بین المللی دستاورد دولت یازدهم است
فرزند آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: یکی از دستاوردهای دولت یازدهم افزایش اعتبار ایران در عرصه بین المللی بوده و لازم است با انتخاب مجدد برای تداوم مسیر دولت تدبیر و امید، این اعتبار را ترقی دهیم. فاطمه هاشمی در جمع حامیان حسن روحانی در جیرفت افزود: حمایت مردم از دولت تدبیر و امید یک بار دیگر توسعه کشور را نوید داده و دل مردم را سرشار از امید می کند و حضور گسترده مردم و شور و نشاطی که برای حمایت از روحانی برپا شده، نشان از برگشتن این امید دارد. چهار سال پیش آیت الله هاشمی با تمام موانع و مسائل برای حمایت مردم پا به صحنه انتخابات گذاشت وعده ای هم گفتند که نیایید چون رد صلاحیت خواهید شد ولی ایشان در جواب آنها گفتند من برای آبادانی کشور آمده ام و استعفا نخواهم کرد گرچه رد صلاحیت خواهم شد ولی تکلیف خود رادر قبال مردم و ملت خود انجام می دهم. چهار سال پیش آیت الله هاشمی از حسن روحانی حمایت کرد و امروز هم به عنوان فرزند وی اعلام می کنم که هرچند که ایشان بین ما نیست ولی یک بار دیگر از روحانی حمایت خواهیم کرد.

* حمایت دانشجویان ایرانی دانشگاههای هاروارد و ام.آی.تی از روحانی
جمعی از اساتید، محققان و دانشجویان ایرانی دانشگاههای هاروارد و ام.آی.تی با اعلام کردند که در نظر گرفتن شرایط حساس منطقه و پس ازبررسی کارنامه چهار ساله دولت یازدهم در تمامی حوزه ها، رای بر ادامه اعتدالگرایی می دهند و از حسن روحانی حمایت می کنند. در این بیانیه آمده: باور داریم که مشارکت نکردن در انتخابات و بی‌تفاوتی در کشور ما هرگز به دموکراسی‌ و توسعه‌‌ ملی منجر نخواهد شد و می‌توانیم با مشارکت و حضور پررنگ در انتخابات در تعیین سرنوشت کشور نقش ایفا کنیم. متخصصان ایرانی که در کشورهای پیشرفته مشغول کار و فعالیت هستند شاهد بروز آثار شکوفایی ایران عزیز در طی چهار‌سال گذشته بوده‌اند. ما معتقدیم که انتخابات 29 اردیبهشت انتخاب یک رئیس‌جمهوری نیست بلکه روزی است برای نشان دادن اراده‌‌ ملی در عقب ننشستن از مسیر صحیحِ سرنوشتِ ایرانیان؛ انتخابی است میان عقلگرایی و اعتدال یا افراطیگری. 

* روحانی به زنجان می رود
حجت الاسلام حسن روحانی نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری روز سه شنبه برای سخنرانی در جمع مردم زنجان به این استان سفر می کند. طبق برنامه قرار است روحانی ساعت 9:30 دقیقه سه شنبه 26 اردیبهشت در سالن انقلاب برای مردم زنجان سخنرانی کند.

* فشردگی برنامه ها مانع سفر روحانی به شهرکرد شد
سخنگوی ستاد انتخاباتی حسن روحانی در چهارمحال و بختیاری گفت: به رغم تمایل شدید حسن روحانی برای دیدار با مردم این استان، فشردگی برنامه ها موجب شد تا سفر این نامزد انتخاباتی به شهرکرد انجام نشود فیروز عسگری افزود: درخواست برای سفر دکتر روحانی به استان در چندین نوبت اعلام شد و وی نیز تمایل زیادی به این سفر داشت اما از آنجا که در انتخابات گذشته به استان سفر داشت بنا را بر سفر به سایر استانهایی گذاشت که تاکنون سفر انتخاباتی نداشته است. در فضای مجازی استان با برخی بداخلاقیها مبنی بر اعلام سفر دکتر روحانی به شهرکرد منتشر شده که این خبر از اساس کذب است و انتظار می رود رسانه ها و فعالان فضای مجازی از این بداخلاقیهای سیاسی خودداری کنند.

* تشکر رئیسی از قالیباف
حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی در پی اعلام انصراف قالیباف گفت: از محمد باقر قالیباف که به نفع من کناره گیری کرد تشکرمی کنم. وی عصر دوشنبه در مصلای مسجد شهدای شیراز همچنین گفت: اجازه نمی دهیم مفسدان و چپاولگران به حقوق مردم دست اندازی کنند. برای رفع بیکاری و ایجاد اشتغال، دولت باید شبانه روز کار کند، دولت باید اگر دید مدیری تاجر است و در بخش خصوصی سهم دارد دستش را از منافع مردم قطع کند، مدیری که تاجر بخش خصوصی است نباید در دولت سهمی داشته باشد. حقوق شهروندی با گرفتن مراسم و رونمایی از منشور حقوق شهروندی ایجاد نمی شود بلکه حقوق شهروندی با کار ایجاد می شود. آنان که زنان را از گرفتن آزادی می ترسانند بدانند که خدا به زنان آزادی داده است، آزادی زنان را من و شما نداده ایم که بخواهیم از آنان بگیریم، ما تضمین می کنیم که آزادی و کرامت مردم مخدوش نشود، رقیب هراسیها در این زمینه بی فایده است. آنها که ادعا می کنند دیپلماسی دارند سهم کشور ما و ترکیه را در اقتصاد عراق ببینند و ارزیابی کنند، سهم کشور ما به مراتب کمتر از سهم کشور ترکیه است. 180 کشور در دنیا وجود دارد چرا فقط باید به روابط با اروپا و فرانسه فکر کنیم. اگر دیپلماسی این باشد که عدم حمایت فرانسه و اروپا پیروزی ما را در انتخابات رقم نزند ما این نوع دیپلماسی را نمی خواهیم. آنها رفتند و قراردادهای خارجی بستند. چرا چکی که طرف مقابل به دست ما داد نقد نشده است. برای من بهترین شغل عالم خادمی آستان مقدس حضرت علی بن موسی الرضا(ع) است اما دیدن اشک خانمی که می آید و می گوید چهار پسر تحصیلکرده بیکار دارم یا دیدن اشک زن و شوهری که بیکاری و فشار اقتصادی آنها را در آستانه طلاق قرار داده باعث شد که به این عرصه بیایم. شما چهار سال مسئولیت دولت را بر عهده داشتید باید کارهایی را که اکنون می گویید باید بشود انجام داده باشید. چرا در آستانه انتخابات سازمان حمایتی درست کردید و به مردم پیامک زدید که یارانه های قطع شده را باز می گردانیم؟ به هر یک از دهیاران 10 میلیون تومان پول دادید در حالی که شهرکهای صنعتی ما با 50 درصد رکود کار می کنند، چرا این پول ها را خرج صنعت نکردید؟

* رئیسی در یاسوج 
این نامزد انتخابات ریاست جمهوری روز دوشنبه در جمع هواداران خود در مصلای یاسوج گفت: کلید حل مشکلات کسب ‌و کار، بیکاری و اقتصاد کشور در دست جوانان توانای ملت ایران است. حجت الاسلام سید ابراهیم افزود: یکی از اهداف مهم ما این است که به عقب برنمی گردیم، وضع موجود را تحمل نمی‌کنیم بلکه شرایط را به نفع مردم تغییر می‌دهیم. مردم اکنون نمی‌توانند با تبعیض کنار بیایند. می ‌توان از چهره کشور فقر، بحران بیکاری و فساد را زدود و آنچه لازم است مدیریت انقلابی، کارآمد و جهادی است. این امکان وجود دارد که هر سال به ‌صورت میلیونی شغل ایجاد شود اما برخیها می‌گویند نمی‌شود در حالی که برنامه ششم توسعه دولت را مکلف کرده به ‌صورت میلیونی شغل ایجاد کند. برنامه ششم توسعه را برای نخستین بار به جای آنکه دولت برای تصویب به مجلس پیشنهاد بدهد توسط خود مجلس تصویب و برای اجرا ابلاغ شده است که این امر نشان می‌دهد دولت تصمیم ندارد این برنامه را اجرا کند. در دولت یازدهم طرح مسکن مهر هرسال تنها 6 درصد پیشرفت فیزیکی داشته در حالی که مسکن سازی جزو صنایع پیشران در اقتصاد است. دولت اعلام کرده که دلیل تعطیلی کارخانه‌های صنعتی کمبود نقدینگی است اما در این دولت نقدینگی کشور با افزایش سه برابری به بیش از 100 هزار میلیارد تومان رسیده است. دولت کار و کرامت معتقد است یارانه سه دهک پایین جامعه باید سه برابر شود اما دولت فعلی می‌گوید محل تأمین منابع آن کجاست و راهکار تأمین این منابع درآمد حاصل از افزایش قیمت حاملهای انرژی است. برای نقد کردن چک برجام نیاز به یک دولت انقلابی و جهادی داریم. دولت فعلی در آستانه انتخابات مستمری افراد زیرپوشش نهادهای حمایتی را سه برابر کرده و در حالی که قبلا می‌گفت اعتبار لازم برای این کار وجود ندارد و به ‌تازگی اعلام کرده افرادی که یارانه آنها قطع شده می‌توانند دوباره آن را دریافت کنند. ایران کمبود نقدینگی، امکانات، منابع، سرمایه و نیروی انسانی کارآمد ندارد بلکه مشکل اصلی آن ضعف مدیریت اجرایی و اقتصادی است. دلیل دیگر بروز مشکلات در کشور آن است که دولت کنونی در سخن و عمل تصورمی کند باز شدن گره کار مردم در دست بیگانگان است. دولت یازدهم در حالی دم از وجود فساد اداری، اختلاس و مفاسد اقتصادی در کشور می زند که از اصلاح ساختار فسادزا در کشور چیزی نمی‌گوید. 

* هیچیک از نامزدهی اصولگرا به نفع دیگری کنار نمی کشد
رئیس دفتر مردمی ستاد حجت الاسلام ابراهیم رئیسی پیش از اعلام انصراف قالیباف، گفت: بعید می دانم کسی از سه نامزد اصولگرای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به نفع دیگری از انتخابات کنار بکشد. احمد خورشیدی در نشست خبری افزود: به نظر می رسد هر کدام از دوستان اصولگرا در این دوره با ظرفیتهای خود به میدان آمدند و اراده در میدان ماندن را در هر سه می بینیم البته در میدان ماندن هر سه به نفع مردم و جناح انقلابی خواهد بود. اقبال مردم به رئیسی به دلیل عملکرد نامناسب دولت در حوزه معیشت و اشتغال بیشتر و این اقبال در شهرستانها قابل توجه است. آقای رئیسی امکانات لجیستیکی و دولتی ندارد. با این همه از اقبال خوبی برخوردار است بطوری که اوایل پنج تا 6 هزار نفر در برنامه های او حاضر می شدند در حالی که این شمار اکنون به 50 هزار نفر رسیده و هر چه جلوتر می رویم اهداف رئیسی بین مردم جا می افتد. ممکن است انتخابات به مرحله دوم هم کشیده شود و به نظرم قاطبه آرا در دور دوم برای رئیسی است.
1858
انتهای پیام /*


 
 
  
  
   
  
  
 
 
  سیاسی 
  انتخابات 96 
  8 تا 20 
  تبلیغات 
 

 ارتباط با سردبیر: 

 newsroom@irna.ir 

 
 تماس بی واسطه با مسئولین
سید مصطفی میرسلیم حجت الاسلام سید ابراهیم حامد شبانی فعال سیاسی الاسلام ابراهیم رئیسی محمدباقر قالیباف الاسلام حسن روحانی ایران عزیز آیت الله هاشمی رفسنجانی تاجر شورای امنیت شهرکرد زنجان جهانگیری ظریف حملات شدید مقام معظم رهبری محمد باقر قالیباف آمریکا علی بن موسی الرضا قیم ساری مازندران عباس عبدی آیت الله ناصر مکارم شیرازی ایرانیان خارج تبریز اروپا فرانسه ترکیه حزب مؤتلفه اسلامی شورای نگهبان عربستان سالن سید رسول حسینی ساری امام خمینی اداره کشور اطلاعاتی رهبر معظم انقلاب صهیونیستها ایرانیان مقیم کانادا جیرفت چهارمحال و بختیاری استان سفر مجلس شورای اسلامی فیروز عسگری رشت سالن انقلاب پورشریفی تبریز آیت الله آملی لاریجانی یمن همکاری دانشجویان دانشگاه تبریز مصلای یاسوج احمد خورشیدی سازمان حمایتی یاسوج دانشگاه اسلامی عراق فعال مصلای مسجد شهدای شیراز علی پورعلی سازمان ثبت احوال جبهه اعتلای نوین ایران محمدرضا خراسان جنوبی سعید امینی اداره کشورآن محمد جواد سالن تختی مجموعه ورزشی شهید عضدی دانشگاه بیرجند حسن کنعانی دانشگاه علوم اسلامی رضوی مشهد محمدحسن رحیمیان سید مهدی جولائی بیرجند شورای محترم نگهبان واجد شرایط نامزدی ریاست جمهوری قوه قضائیه سوئد دریاچه ارومیه توکلی ویکی لیکس محور هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری امان ابوترابی سالن حکمت کتابخانه ملی سیف کانادا مسجد اعظم قم سید ابراهیم رئیسی ایران الاسلام رئیسی قالیباف پیشی رئیسی روحانی قالیباف مصطفی میرسلیم میرسلیم ایرانیان سیاسی سیاسی فعال هاشمی رفسنجانی آیت الله هاشمی
خبرگزاری جمهوری اسلامی حزب پیروز در انتخابات شهرداری های آفریقای جنوبی، مذاکرات با سایر احزاب را آغاز کرد Sun Aug 07 22:37:00 IRDT 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی آتش در بخش ایرانی هورالعظیم خاموش شد Thu Jul 05 18:32:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی ساخت اولین ماشین گلف پرنده جهان Mon Jul 25 17:49:00 IRDT 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی البرز در رسیدگی به پرونده های قضایی در ردیف استان های پیشرو است Wed Apr 12 16:39:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی نخستین پروانه موکب‌داری اربعین صادر شد Sun Jul 09 19:17:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی پنج عضو پ.ک.ک تسلیم نیروهای نظامی ترکیه شدند Mon May 15 00:55:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی 96 محموله دام زنده از کردستان صادر شده است Sat Jul 01 16:36:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی همکاری عربستان و روسیه در بازار نفت با توافق دوجانبه ادامه می یابد Fri Jun 15 09:55:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی محصولات کشاورزی به قیمت واقعی توزیع شود Sun Aug 19 12:35:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی موج دوم آنفلوانزا حاد پرندگان در مازندران ملایم است Thu Feb 15 09:43:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی عزم جدی برای پیشگیری و رفع تصرف اراضی ملی در خراسان رضوی Sat Jul 16 15:03:00 IRDT 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی رزمایش سپاهیان محمد رسول‌الله(ص) در قم برگزار می‌شود Wed Aug 29 11:16:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی ائتلاف عربی اولین محکوم ابدی جنایت در یمن Sun Sep 02 11:06:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی طرح ضدمهاجران ترامپ،سرخط روزنامه های روسیه/ 6 بهمن ماه Wed Jan 25 13:22:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی تگرگ به 2 هزار هکتار از اراضی کشاورزی سلسله خسارت زد Mon Apr 30 12:56:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی مربی تیم ملی کشتی بلاروس: تماشاگران ایرانی بی نظیرند Mon Mar 13 12:31:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی 101 هزار قطعه مرغ در شهرستان پیشوا معدوم شد Sat Feb 17 16:20:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی تولید گندم در جنوب کرمان 12 درصد افزایش یافت Wed May 31 15:06:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی امام جمعه سربیشه: خدمت به مردم مبارزه با استکبار است Wed Jan 25 18:21:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی هند،پاکستان را به نقض آتش بس در کشمیر متهم کرد Fri Jun 30 19:31:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی انفجار های همزمان در مناطق کردنشین ترکیه / 6 نفر کشته و 54 نفر زخمی شدند Thu Aug 11 02:41:00 IRDT 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی سه طرح شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی بهره برداری می شوئد Wed Feb 01 19:13:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی شعبه ویژه رسیدگی به جرائم سایت های شرط بندی ایجاد می شود Sun Jul 08 12:10:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی حمله به سفارت عربستان موجب ریزش دوسوم گردشگران عرب مشهد شد Sun Apr 30 16:11:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی نشست روسای کمیسیون های مجلس با رییس جمهوری برگزارمی شود Tue Sep 25 10:42:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی انتقال بقایایی اجساد هواپیمای سقوط کرده به پایین ارتفاعات آغازشد Wed Feb 21 16:10:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی سرکشی استاندار گلستان از خانواده سه جان باخته معدن زغال سنگ آزادشهر Tue May 23 05:35:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی 6 دستگاه خودروی خدمات رسان به دهیاری های قم اهدا شد Wed Jul 25 10:13:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی علم همراه با عمل صالح عزت می آورد Thu May 10 13:16:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی نمایش مسابقات جام جهانی فوتبال در ایوان شمس تهران Mon Jun 18 20:19:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی آخرین تمرین استقلال پیش از دیدار با السد برگزار شد Sun Aug 26 19:17:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی تاکید استاندار خراسان رضوی بر تفسیر کتاب صحیفه رضویه Tue Jun 20 18:30:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی هوای اراک و اهواز ناسالم، 6 کلان شهر سالم Sat Jul 16 20:37:00 IRDT 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی هواپیمایی کویت تجهیزات الکترونیکی را حمل نمی کند Wed Mar 22 22:13:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی واگذاری بناهای تاریخی به بخش خصوصی، فرصت یا تهدید Wed Jul 27 14:54:00 IRDT 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی نماینده مجلس:ظرفیت های بخش معدن می تواند محور توسعه آذربایجان شرقی شود Thu Aug 18 23:17:00 IRDT 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی مجریان قانون نباید از حیطه قانون و اخلاق خارج شوند / ملت ناامید آسیب پذیر می شود Mon Aug 15 17:24:00 IRDT 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی پیام نماینده ولی فقیه و استاندار گلستان درآستانه روز جهانی قدس Wed Jun 21 16:28:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی بازی فوتبال کودکان کار در تهران Sun Jan 01 00:38:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی اسپانیا / جشنواره « فرار از گاو» با دستکم سه زخمی Sat Jul 08 22:16:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی 140 واحد آموزشی نیمه تمام استان قزوین در دولت تدبیر و امید تکمیل شده است Sat Apr 29 16:49:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی مستند « خورشید برجام » 4 Wed May 17 13:38:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی 14 طرح عمرانی در آبادان به بهره برداری رسید Mon Aug 27 20:07:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی سامانه بارشی قوی کردستان را فرا می گیرد/بارش ها بصورت سیل آسا خواهد بود Thu Feb 15 13:37:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی استقلال خوزستان به دنبال دومین شگفتی در جام قهرمانان باشگاه های آسیا Sun Feb 26 17:47:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی شهیدغلامعلی پیچک معلمی که درس ایثار و شهادت را به دانش آموزان آموخت Tue May 02 16:52:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی مناسبات تهران-دهلی نو؛از ظرفیت های فرهنگی تا ملاحظات ژئوپلتیک Sat Feb 17 14:56:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی رد صلاحیت چهار نامزد شورای شهر دزفول Wed May 17 17:29:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی یک گروگان در میناب آزاد شد Wed Aug 17 01:02:00 IRDT 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی صندوق کارآفرینی امید در چرداول 20 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرد Thu Aug 11 13:28:00 IRDT 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی ترکان: مناطق آزاد کشور هدفگذاری سال 96 را با شتاب بیشتری دنبال می کنند Wed Apr 05 14:10:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی 47 اسیر فلسطینی به بیمارستان صحرایی منتقل شدند Fri May 12 09:10:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی مادر شهید احمد امامی از شهیدان دفاع مقدس نایین به دیار باقی شتافت Mon May 15 13:42:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی نمایشگاه بادبادک آرزوها در پیاده راه رشت گشایش یافت Tue Jul 10 11:43:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی شیوه فعلی مناظره ها کمک چندانی به آگاهی مردم نسبت به برنامه های داوطلبان نمی کند/مناظره نمایندگان تخصصی نامزدهای ریاست جمهوری برگزار شود Fri May 12 19:06:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی تیم فارس، نایب قهرمان وزنه برداری بزرگسالان کشور شد Thu Feb 09 23:38:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی ژنرال بازنشسته آمریکایی می گوید ترامپ ارتش آمریکا را با بحران بی سابقه روبه رو خواهد کرد Tue Aug 02 01:59:00 IRDT 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی اخبار کمیته امداد ابرکوه و حفاظت محیط زیست اشکذر Fri Jul 07 00:14:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی موافقت اولیه برای ساخت 16 واحد بوم گردی در اردکان صادر شد Thu May 17 09:14:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی زلزله 3 و 6 ریشتری جزیره هندورابی را لرزاند Sun Jul 02 18:08:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی ظریف عازم گینه کوناکری شد Wed Jul 27 05:07:00 IRDT 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی افزایش 60 درصدی سرمایه گذاری صنعتی مازندران در دولت یازدهم Thu Apr 13 14:13:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی 35 موکب خراسان جنوبی برای زائران اربعین حسینی برپا می شود Sat Oct 06 14:23:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی استاندار اصفهان برقراری پروازهای مادرید - اصفهان را خواستار شد Thu Feb 22 17:27:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی آقای ترامپ با دم شیر بازی نکن Sun Jul 22 11:17:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی برجام راهگشای نوسازی ناوگان هوایی ایران Wed Apr 05 06:51:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی همایش سفیران وداوطلبان سلامت در بندرعباس برگزار شد Thu Feb 09 19:43:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی اولین دیدار مقامات بلندپایه ترکیه و رژیم صهیونیستی پس از گذشت هفت سال Tue Jan 31 19:51:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی شاخص کیفیت هوای اراک در شرایط هشدار قرار گرفت Mon Feb 05 14:36:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی معلمان تالش نامزد برگزیده جشنواره سراسری رشد شدند Sun Aug 12 17:32:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی دیدار فوتبال رسانه همدان و خبرنگاران ایران پخش زنده می شود Wed Sep 05 20:04:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی نوبخت :در اجرای اقتصاد مقاومتی انتظار داریم از فرزندان پرتلاش نظام تشکر شود/دولت حقوق همه کارکنان را پرداخت کرده است Tue Mar 14 18:14:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی دولت یازدهم شورای عالی عشایر را پس از 10 سال تعطیلی احیا کرد Fri Jul 07 14:16:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس: فصل را به بهترین شکل ممکن تمام می کنیم Wed May 03 22:57:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی پنج مجتمع آب روستایی در خوی با اعتبار صندوق توسعه ملی در دست اجراست Tue Mar 14 18:39:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی راز بقای حیات استارتاپ ها Sun Sep 02 10:09:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی تلاش ژاپن و آمریکا برای برگزاری نشست ویژه شورای امنیت علیه کره شمالی Wed Mar 08 17:48:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی حضور نیروهای نظامی مالزی درعربستان بازنگری می شود Wed Jun 20 15:46:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی اصناف حامی کالای ایرانی از مشوق حمایتی برخوردار می شوند Sun Jul 01 08:32:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی 17 مرکز درمان ناباروری در کشور ایجاد شد Fri Sep 07 22:22:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی دستیار ویژه رئیس سازمان انرژی اتمی: ایران با برجام وارد باشگاه هسته ای شد Sat May 06 19:31:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی کانون صنفی رانندگان ناوگان حمل کالا پایان تجمع را اعلام کرد Mon May 28 19:35:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی هیات رییسه کمیته تحقیق و تفحص از سرخآبی‌ها مشخص شد Sun Jul 29 19:19:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی توسعه پایدار استان مرکزی با مختصات اقتصاد مقاومتی Tue May 16 12:50:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی برپایی نمایشگاه دانش آموزی جابر ابن حیان در مراغه Sat Feb 17 11:30:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی آذری جهرمی :ایران 1.5 ترا ظرفیت ارتباطات بین الملل دارد Thu Aug 16 15:40:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایده های خلاق در تولید محصول دانش بنیان حمایت می شود Sun Sep 30 13:46:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی رتبه علمی ایران در جایگاه شانزدهم جهان است Mon Apr 03 16:07:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی پایان کار بسکتبال سه نفره بانوان با شکست برابر چین Sun Aug 26 13:06:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی پرداخت یکهزار میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت به عشایر کشور Tue May 23 03:14:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی سی ان ان: مهمترین شب هالیوود سیاسی شد Mon Feb 27 20:04:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی جزئیات طرح های آبرسانی و مقابله با ریزگردها در خوزستان Tue Jun 26 08:34:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی سومین مرکز یادگیری محلی البرز راه اندازی شد Thu Jul 21 14:50:00 IRDT 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی جاده کرج- چالوس یک طرفه شد Fri Jul 20 16:09:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی ابوترابی: پاسداری از حجاب گام بلندی برای استحکام خانواده است Mon Jul 11 16:14:00 IRDT 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی پوشش 82 درصدی روستاهای استان مرکزی از آب آشامیدنی سالم Wed Jun 28 16:48:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی افتتاح 48 واحد مسکن مهر املش در دهه فجر امسال Mon Jan 23 23:49:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی تدوین طرح توسعه روستایی برای کاهش مهاجرت روستاییان به شهرها ضروری است Tue Jul 04 13:10:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی اولویت معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری برای رونق تولید و اشتغال Sun May 07 20:07:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی جذب 800 قاضی در سال/ به میزان پرونده ها قاضی نداریم Sun Jan 22 19:42:00 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران خارج از حادثه، حرف از سختی‌ها کار ساده‌ای است Wed Feb 01 14:50:39 IRST 2017
آریا شبکه توزیع آب روستای المهدی دزفول بهسازی شد Mon Jun 11 11:19:09 IRDT 2018
ایستا نیوز تحقق 99.4 درصدی پرتفوی بیمه نوین Wed Apr 18 17:53:55 IRDT 2018
بی باک نیوز رونمایی از پردازنده چینی برای گوشی‌های هوشمند با هوش مصنوعی Sun Sep 03 08:43:01 IRDT 2017
وطن امروز عشوه جد‌‌ید‌‌ آمانو! Tue Jun 12 00:00:00 IRDT 2018
روزنامه کیهان اردن در برزخ ماندن یا خارج شدن از ائتلاف سعودی Wed Jun 27 18:47:55 IRDT 2018
آفتاب ایران تشکیل جلسه ستاد بحران با حضور استاندار تهران/احتمال تعطیلی مدارس در روز دوشنبه Sun Jan 28 13:02:06 IRST 2018
واحد مرکزی خبر مداخله گر در انتخابات آمریکا؛ روسیه یا اسرائیل Fri Aug 03 14:31:04 IRDT 2018
تابناک واکنش‌های توئیتری به حمله موشکی ایران Mon Jun 19 16:53:21 IRDT 2017
تجارت نیوز 5 اتفاقی که بازارهای جهانی را خواهد لرزاند Mon Jul 30 14:59:15 IRDT 2018
مثلث نتانیاهو: موضع آمریکا در قبال ایران را تحسین می‌کنیم Sun May 27 18:36:04 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران کشف 700 کیلوگرم گوشت ماهی غیربهداشتی در کرمان Tue Oct 17 15:11:52 IRST 2017
بی باک نیوز 11 استان در 11 رشته میزبان جشنواره آیات خواهند بود Mon Aug 07 09:46:01 IRDT 2017
تهران پرس آب گرفتگی معابر دماوند در مقایسه با سال گذشته کاهش داشته است Mon Apr 23 23:36:00 IRDT 2018
خبرگزاری فارس افسر پلیس، چک 60 میلیون تومانی را به صاحبش برگرداند Tue Jul 24 10:35:00 IRDT 2018
پارسینه تصویر جدی خاموشی در تابستان امسال رقم می‌خورد Sat Apr 22 16:00:01 IRDT 2017
مشرق نیوز فیلم/ لحظات نابی که رو به پایان است Wed Jun 13 15:26:22 IRDT 2018
پایگاه تحلیلی جوانان مومن و انقلابی ایران اسلامی انقلاب هرگز شکست نخواهد خورد بلکه آنان که از ملت جدا شدند، جفا کردند و یا در مقابل انقلاب قرار گرفتند، از پیش پای‌ملت برداشته خواهند شد | تصاویر Sat Feb 11 20:15:31 IRST 2017
جماران امام خمینی (س): فردا همه شیعه و سنی و اقلیت‌های مذهبی بیایند و رای بدهند/ در حکومت اسلامی همه آزاد و همه به حقوق حقّۀ خودشان خواهند رسید Sat Mar 31 22:09:41 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران کسب مدال طلای رقابت‌های پرتاب دیسک پاراآسیایی جاکارتا بدست هاشیمیه متقیان Thu Oct 11 11:58:34 IRST 2018
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین ابراهیم الجعفری: هدف آشوبگران بصره، تخریب روابط ایران و عراق است Mon Sep 10 11:04:00 IRDT 2018
اقتصاد آنلاین سردرد و انواع آن Tue Jan 31 08:48:13 IRST 2017
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین مورینیو مشکلات خود با پوگبا را تکذیب کرد Sat Feb 10 11:47:17 IRST 2018
598 گلبال مردان ایران در جمع 10 تیم برتر جهان Sat May 13 12:44:49 IRDT 2017
خبرگزاری فارس حقیقی: دوست ندارم در خصوص تیم ملی صحبت کنم/ می‌خواهم باعث افتخار ایرانیان شوم Sun Jul 16 16:03:00 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر روسیه کشته شدن صدها روس در حمله آمریکا را در دیرالزور تکذیب کرد Wed Feb 14 11:40:13 IRST 2018
فرارو احمدی‌نژاد از مسیر انقلاب خارج شده است Tue Apr 17 09:31:55 IRDT 2018
دولت بهار پل باستانی دزفول نماد معماری 1700 ساله ساسانیان+تصاویر Tue Jan 24 20:25:00 IRST 2017
اعتدال محرومیت استقلال به نفعش شد Sun May 07 10:50:57 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران حضور دو شمشیرباز نوجوان اردبیلی در اردوی تیم ملی Tue Feb 06 11:21:41 IRST 2018
تهران پرس میزان عیدی کارگران در پایان سال Sun Mar 12 06:23:00 IRST 2017
خبرگزاری بین المللی قرآن همایش فاطمیون در بشرویه برگزار شد Sat Feb 03 07:08:06 IRST 2018
خبرگزاری مهر افزایش همکاری علمی 3دانشگاه برتر ایرانی با دانشگاه کربلا Sat Oct 21 12:26:49 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران شناسایی 60 هزار منبع آبی سطحی و زیرزمینی کردستان Sun Sep 24 10:04:43 IRST 2017
جام نیوز تصاویر/ آتش سوزی گسترده در پرتغال Mon Jun 19 16:47:16 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران افتتاح 34 پروژه عمرانی و کشاورزی در میرجاوه Thu Feb 02 19:44:31 IRST 2017
خبرگزاری مهر اهداء 300 کانکس توسط وزارت دفاع به مناطق زلزله زده کرمانشاه Sat Nov 25 16:24:15 IRST 2017
دولت بهار زلزله 4.3 ریشتری خلخال را لرزاند + مشخصات Tue Jun 27 09:09:00 IRDT 2017
فردا کریمی سه بازیکن نفت را کنار گذاشت Sun Sep 10 15:41:49 IRDT 2017
خبرگزاری مهر دهقان: داستان نویسان جنگ مستأجر حوزه دفاع مقدس نیستند Thu Oct 05 11:05:26 IRST 2017
رجا نیوز ترجمه غلط اسناد بین‌المللی از برجام تا پالرمو/ وقتی دولت از تمسخر شرمن هم عبرت نمی‌گیرد / رئیس کمیسیون قضایی مجلس: ترجمه لایحه پالرمو با متن اصلی مطابقت ندارد Mon Apr 16 10:25:43 IRDT 2018
جام نیوز دلار سقوط کرد Tue Apr 18 21:47:18 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر تاکید امام جمعه همدان بر برخورد با اخلالگران اقتصادی Fri Jun 29 15:57:26 IRDT 2018
جهان نیوز آیا حمله آمریکا به کره شمالی محتمل‌تر شده است؟ Mon Apr 09 15:09:30 IRDT 2018
خبرگزاری مهر ویتنام خواستار صادرات برنج و غذای میگو به ایران شد Mon Oct 02 14:39:59 IRST 2017
پارس فوتبال ستاره سابق استقلال :امیدوارم این به‌به و چه‌چه‌ها در طول فصل هم ادامه داشته باشد Wed Jul 19 07:55:23 IRDT 2017
بنکر 5 راهکار مدیریت پایدار نقدینگی اعلام شد Tue Sep 11 12:03:28 IRDT 2018
صراط عکس/تبریک تولد رمانتیک قاسم خانی به همسرش Sat Feb 24 15:11:34 IRST 2018
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین موراتا احساس یک فریب خورده را در رئال دارد Fri Jan 27 15:53:31 IRST 2017
میزان روزهای پایانی زندگی امام خمینی(ره) + فیلم Sun Jun 04 13:47:46 IRDT 2017
خبرگزاری مهر دستگیری 5 مجرم تحت تعقیب در فامنین Thu Jan 25 15:41:18 IRST 2018
تهران پرس فرم درخواست پروانه ساخت «قسم» به نام دو کارگردان پر شده است Tue Jul 31 18:50:00 IRDT 2018
آنا دیدار صنعت نفت و پارس جنوبی یک روز زودتر برگزار می‌شود Sun Aug 13 15:24:58 IRDT 2017
دولت بهار سرمربی ایرانی الاصل امارات استعفا کرد Tue Mar 28 18:21:00 IRDT 2017
ایران آنلاین بانک قرض‌الحسنه مهر ایران وام خرید فرش دستباف می دهد Wed Jul 18 13:29:50 IRDT 2018
ایسکانیوز رحمتی سه جلسه محروم شد/ غیبت سیدجلال مقابل سپاهان Mon Feb 13 22:14:00 IRST 2017
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین ادعای قابل بحث مربی تراکتور؛ یک نفر در فدراسیون می‌خواهد جام را به یک تیم بدهد! Fri Jan 27 18:18:00 IRST 2017
خبرگزاری بین المللی قرآن سران استکبار از مقاومت اسلامی در منطقه عصبانی هستند Sat Oct 14 12:46:40 IRST 2017
روزنامه دنیای اقتصاد دیدار استقلال خوزستان و اروند نیمه‌ تمام به پایان رسید Mon Sep 17 22:21:03 IRDT 2018
خبرگزاری فارس 8 نفر کاندیدای ناظری هیأت رئیسه مجلس جدید دهم شدند Wed May 31 09:52:00 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران وداع دانشگاهیان کرمان با 2 کبوتر خونین بال دفاع مقدس Wed Mar 01 00:16:57 IRST 2017
عصر ایران خطرناک ترین سلاح (فیلم) Thu Apr 06 09:14:07 IRDT 2017
دولت بهار اعلام حمایت آمریکا از تفلیس در مقابل مسکو Wed Aug 02 19:05:00 IRDT 2017
تجارت نیوز توسعه میادین نفتی با منابع مالی مردم Sun May 06 16:15:30 IRDT 2018
دولت بهار بازیگران سوگلی تلویزیون +عکس Sat Jul 15 14:20:00 IRDT 2017
صبحانه با خبر بازداشت زن و مردی که پرسپولیس را به آتش کشیدند Mon Dec 04 10:19:42 IRST 2017
تجارت نیوز پراید هم یک میلیون تومان گران شد Mon Jul 23 15:00:40 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم کاظمی سرپرست جدید شهرداری سنندج شد Wed Aug 23 13:38:04 IRDT 2017
پرس شیعه کتاب «نگاهی به حوزه» منتشر شد Sun Jul 01 09:40:21 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران 30 درصد تولیدات علمی کشور مربوط به حوزه علوم پزشکی است Mon Dec 04 16:55:28 IRST 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا چیزهایی که تازه می فهمیم Tue Dec 12 09:36:14 IRST 2017
روزنامه شهروند جهش 1076 واحدی بورس Wed Dec 13 03:30:00 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران همایش پیامبر رحمت محور وحدت در زهک Thu Apr 12 12:11:48 IRDT 2018
صراط "ارژن" از لیگ برتر سقوط می‌کند؟ Fri Jul 07 17:06:51 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجو فیلم/ موشن گرافیک «جنگ اقتصادی» Tue Aug 07 08:37:48 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران عمار حکیم: تنها اسرائیل از تجزیه کشورهای اسلامی سود می‌برد Fri Oct 13 13:09:04 IRST 2017
خبرگزاری دانشجو اسامی 10 فیلم برتر در روز دوم/ «آذر» از آرای مردم خارج شد Wed Feb 01 11:28:19 IRST 2017
پرس شیعه کره‌جنوبی حادثه تروریستی اهواز را به شدت محکوم کرد Sun Sep 23 21:20:52 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم 3 حریف تدارکاتی تراکتورسازی در اردوی تهران مشخص شد Tue Jun 27 21:56:08 IRDT 2017
عصر ایران آخرین وضعیت فیلم جدید شهرام مکری Fri Mar 10 17:53:03 IRST 2017
تیتر نیوز استخدام‌های پرحاشیه در مترو/ برخی از اقوام اعضای ستادهای انتخاباتی بوده‌اند! Sat Mar 04 10:40:17 IRST 2017
جهان نیوز سوپرمارکت‌ها دارو فروش شدند +جزئیات Sat Aug 25 15:31:31 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجو تاج‌زاده و شمس‌الواعظین بر تداوم آشوب‌ها اصرار داشتند/ ماجرای دختران حامی کرباسچی چه بود؟ Mon Jul 09 05:00:07 IRDT 2018
نامه نیوز بازسازی مثانه با «نانوداربست زیست‌سازگار» محققان ایرانی Mon Feb 27 05:00:01 IRST 2017
خبرگزاری فارس بجنورد در جمع 7 شهر ملی صنایع‌دستی کشور Tue Jul 24 11:53:00 IRDT 2018
خرداد نیوز رییس مجلس به شورای نگهبان رفت Fri May 19 21:27:25 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران حامیان سران فتنه نماینده مردم نیستند Tue Oct 10 15:31:19 IRST 2017
ایران آنلاین روحانی: اختیارات آمریکا در سازمان ملل باید مشابه همه کشورها باشد/ ایران از جنایت اهواز نخواهد گذشت Sun Sep 23 11:39:35 IRST 2018
یک ورزش احتمال سقوط مشکی‌پوشان به لیگ دسته 3 Tue Sep 25 12:22:18 IRST 2018
واحد مرکزی خبر غرق کشتی حامل 1400 خودروی لوکس پیش از رسیدن به جده Sat Oct 07 13:36:06 IRST 2017
واحد مرکزی خبر اجرای طرح ضربتی اعطای وام ازدواج Tue Aug 08 17:28:57 IRDT 2017
نامه نیوز اثر «دلارباران» در بازار ارز حس شد Mon Dec 18 07:55:15 IRST 2017
روزنامه شهروند خادم حق اشتباه ندارد! Mon Jan 08 03:30:00 IRST 2018
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین دستگاه‌های امدادی سیستان و بلوچستان برای مقابله با طوفان به حالت آماده باش در آمدند Sun Jul 02 10:23:49 IRDT 2017
صنعت بیمه راه‌اندازی خط تولید نانو بتن ایرانی در اتیوپی Mon Jul 10 14:45:10 IRDT 2017
آریا مولاوردی: کتاب دروازه آگاهی و تمدن است Mon May 07 13:34:16 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران جریان‌های فلسطینی خواستار تشدید اعتراضات در سرزمین‌های اشغالی شدند Sat Dec 23 19:23:17 IRST 2017
خبرگزاری دانشجو آلمان به بهانه مقابله با ظهور دوباره داعش، به حضور در عراق ادامه می‌دهد Sat Aug 04 13:04:12 IRDT 2018
صراط وضعیت ترازنامه مالی کدام کشورها بهتر است؟ Mon Oct 15 07:15:41 IRST 2018
خبرگزاری بین المللی قرآن مسابقات قرآن بسیجیان در قم+تصاویر Mon Aug 27 15:53:56 IRDT 2018