خبرگزاری جمهوری اسلامی - Tue May 16 00:46:00 IRDT 2017 نمایش خبر

انصراف در اردوگاه اصولگرایان، رای قالیباف کجا می رود، نامزد واحد جبهه های چهارگانه، رئیس قوه قضاییه و ملاکهای تشخیص اصلح

استانها- ایرنا- اعلام انصراف قالیباف از نامزدی انتخابات و گمانه زنیها پیرامون وضعیت میرسلیم در ادامه تحرکات انتخاباتی، مهمترین تحولات پیرامون انتخابات دوره دوازدهم ریاست جمهوری ظرف 12 ساعت گذشته بوده اند.

* کناره گیری قالیباف در حمایت از رئیسی
محمدباقر قالیباف نامزد انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در بیانیه ای از ادامه نامزدی خود در این انتخابات انصراف داد. وی در این بیانیه که عصر دوشنبه در فاصله کمتر از چهار روز به پایان مهلت تبلیغات انتخاباتی منتشر شد نوشت: باید به منظور وحدت در جبهه انقلاب تصمیمی اساسی و خطیر گرفت لذا برای حفظ این آرمان بزرگ از همه حامیان مردمی خویش در سراسر کشور می خواهم تمام ظرفیت و حمایت خود را برای موفقیت برادر ارجمندمان حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی و به بار نشستن دولت کار و کرامت برای خدمت به مردم قرار دهند. انتظار ما و مردم بر این است که این تصمیم زمینه ساز آغاز دورانی جدید برای یک تحول اقتصادی باشد که با قطع دست چهار درصدیها از اقتصاد منتج به ایجاد اشتغال جوانان برومند این سرزمین و حمایت از مستضعفان و محرومان در ایران سربلندمان شود.
نامزد مستعفی دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری پیش از اعلام انصراف، روز دوشنبه به رشت سفر کرد و در سالن تختی مجموعه ورزشی شهید عضدی این شهر گفت: برای ایجاد تحول اقتصادی در اصلاح نظام بانکی تلاش می کنیم تا سرمایه مردم را از دست این چهار درصدیها آزاد کنیم. محمدباقر قالیباف با اشاره به مشکلات کلان اقتصادی در کشور افزود: باید از خود سئوال کنیم دلیل این موضوع چیست؟ من بر این باورم که ناکارآمدی و ضعف مدیریت در اداره کشورآن را دچار چنین مشکلاتی کرده است. وقتی در کشوری بحران اقتصادی پیش می آید دولتها وظیفه خود را کمک به مردم می دانند ولی امروزه می بینیم مجموعه سیاستهای انجام شده موثر نبوده و دولت نتوانسته این چالشها و مشکلات را رفع کند. وقتی جوابی ندارند می گویند دولت گذشته و این، ضعف دولت است زیرا دولت گذشته همین دولت است چرا که چهار سال زمان کمی نیست که مشکلات را ارجاع می دهید به دولت گذشته و این ناکارآمدی را بوجود آورده و وعده دروغین به مردم می دهید. وقتی که این کارنامه غیر قابل دفاع را دارند، مردم را می ترسانند و می گویند اگر فلان شود و این دولت تغییر کند و دولت بعدی بیاید در پیاده روها دیوار خواهند کشید و این حرف را اگر در مقابل مرغ پخته هم بگذارند به حرف می آید. از دید ما دولت با آرای ضعیف آمد و امروز هم چون کارنامه موثری ندارد از نام دیگران برای خود رای جمع می کند، چون کارنامه قابل دفاعی ندارد.

* رئیسی از قالیباف پیشی گرفته بود
عضو موسس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی(جمنا) گفت: آرای حجت الاسلام رئیسی نامزد انتخابات ریاست جمهوری از ابتدا در نظرسنجیها به جز در یک مورد رو به رشد بوده و از قالیباف پیشی گرفته بود. حجت‌الاسلام محمدحسن رحیمیان در جمع دانشجویان دانشگاه علوم اسلامی رضوی در مشهد افزود: بر اساس نتایج نظرسنجیهای دیروز در شهرهای بزرگ میزان آرای آقایان رئیسی و روحانی با هم ارتقا پیدا کرده بگونه ای که اکنون رای نخست تا سوم به ترتیب متعلق به آقایان روحانی، رئیسی و قالیباف است در حالی که پیش از این قالیباف دوم و رئیسی سوم بود. نتیجه نظرسنجیهای دیروز در مراکز استانها از تقویت آرای طرف مقابل حکایت دارد که البته نتیجه اش برای ما حجت نبوده و مطلوب نیز نمی باشد اما شهرهای کوچکتر و روستاها معمولا نتیجه نظرسنجی را تغییر می دهند که ظرف امروز مشخص می شود.

* انتخابات در همان دور نخست تمام می شود
دبیرکل حزب اصولگرای سبز ایران گفت: با کنار کشیدن آقای قالیباف انتخابات در همان دور اول پایان می یابد. حسن کنعانی مقدم افزود: توصیه ها این بود که آقای قالیباف در صحنه باقی بماند ولی چون در نظرسنجیها آرای آقای رئیسی مرتب در حال افزایش و در نظر سنجیها اختلاف آرای بین این دو زیاد شده بود به نظر می رسد قالیباف به نفع رئیسی کنار رفته است. مسلما همه آرا قالیباف به سمت رئیسی نمی رود و بخشی از آن به سبد آقای روحانی خواهد ریخت.

* حزب موتلفه و انصراف میرسلیم 
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: این تشکل هیچ نشست فوق العاده ای درخصوص موضوع انصراف مصطفی میرسلیم از نامزدی ریاست جمهوری ندارد. جلسات شورا بطور منظم طبق برنامه برگزار می شود و نشستی برای این موضوع ندارد. سید مهدی جولائی در خصوص خبری مبنی بر اینکه قرار شده تا 24 ساعت آینده میرسلیم کناره گیری خود را به نفع رئیسی اعلام کند افزود: احتمالا اعلام می کنند دیگر.
وی در خصوص اینکه آیا در این مدت میرسلیم انصراف خود را اعلام می کند یا نه نیز پاسخ داد: نه چنین چیزی نیست. باید جلسه گذاشته و در این زمینه بحث و بررسی شود. صحبتی در این رابطه نشده است. میرسلیم درباره انصراف خود صحبتی نکرده است. اصلا فعلا در این زمینه صحبتی صورت نگرفته، مشخص نیست. باید تبعات آن را ببینیم. اجازه دهید این نتیجه بیرون بیاید و بررسیها صورت بگیرد ببینیم آرای میرسلیم کجا می رود. آرای قالیباف کجا می رود؟ به نظرم اجازه دهید ببینیم تحلیل ها پس از این داستان چه می شود و بعد در مورد آن بررسی کنند.

* واکنش ستاد میرسلیم 
ستاد انتخاباتی سید مصطفی میرسلیم با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد این نامزد انتخابات ریاست جمهوری برنامه های تبلیغاتی و انتخاباتی خود را کماکان ادامه می دهد و هرگونه خبری درباره انصرافش تکذیب می شود. در این اطلاعیه که بر روی کانال اطلاع رسانی حزب موتلفه اسلامی منتشر شد آمده:با توجه به انتشار برحی گمانه زنیها درباره حضور جناب آقای مهندس سید مصطفی میرسلیم در رقابتهای انتخابات ریاست جمهوری به اطلاع می رساند ایشان برنامه های تبلیغاتی و انتخاباتی خود را کماکان ادامه می دهد و هرگونه خبری درباره انصراف ایشان تکذیب می گردد. بدیهی است تنها مرجع مورد اعتماد درباره فعالیتهای انتخاباتی جناب آقای مهندس سید مصطفی میرسلیم ستاد انتخاباتی وی و یا روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی می باشد.

* هیچیک از نامزدها رسما انصراف نداده اند
دبیر ستاد انتخابات کشور گفت: تاکنون درخواستی مبنی بر انصراف هیچیک از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از صحنه رقابت دریافت نشده و مباحث مطرح شده تنها در فضای رسانه ای است. علی پورعلی مطلق افزود: براساس قانون هر کدام از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری برای انصراف از عرصه رقابت انتخاباتی باید تصمیم خود را به صورت مکتوب به ستاد انتخابات کشور و هیات مرکزی نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری اعلام کنند.

* رای قالیباف به سبد روحانی می رود
عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملی گفت: قبلا هم گفته بودم اگر آقای قالیباف کنار بکشد از او تشکر می کنم چرا که آرای وی به سمت جناب رئیسی نخواهد رفت. محمد جواد حق شناس افزود: بخش اعظم آرای قالیباف قطعا راهی سبد رای رئیسی نخواهد شد بلکه به سمت روحانی خواهد رفت. قالیباف از روند حمایت اصولگرایان و به ویژه جمنا (جبهه مردمی نیروهای انقلاب) از خود ناراضی بود ولی وقتی با مقاومت و مقابله اصولگرایان با انتخاب وی به عنوان نامزد اصلی جمنا روبرو شد با دلخوری از انتخابات کناره گیری کرد.

* تشکل جبهه های چهارگانه، نامزد واحد معرفی می کند
دبیران احزاب عضو تشکل 'جبهه های چهارگانه' فردا از نامزد مورد حمایت خود در انتخابات ریاست جمهوری رونمایی می کنند.
اعضای این چهار جبهه شامل اعتلای نوین ایرانیان، پیشرفت، رفاه و عدالت، جبهه اصلاح طلبان و جبهه اعتدالگرایان فردا طی همایشی در سالن حکمت کتابخانه ملی برای هم افزایی و تحقق مشارکت حداکثری به عنوان اولویت نخست در انتخابات پیش رو نامزد مورد حمایت خود را معرفی می کنند.
جبهه پیشرفت، رفاه و عدالت و جبهه اعتلای ایران و جبهه اعتلای نوین ایران دارای خط مشی اصولگرایی معتدل و جبهه های اصلاح طلبان و اعتدال گرایان هر دو اصلاح طلب هستند.

* رئیس قوه قضاییه و ملاکهای تشخیص اصلح
رئیس قوه قضاییه با تأکید بر لزوم حضور حداکثری مردم در پای صندوقهای رأی گفت: مردم با ایفای وظیفه دینی و ملی خود نامزدی را به عنوان اصلح برگزینند که گفتمان انقلاب اسلامی را بیشتر دنبال کند و دشمن از انتخاب او ناخشنودتر شود. آیت الله آملی لاریجانی در نشست مسئولان عالی قضایی، مشارکت حداکثری را وظیفه دینی و ملی توصیف و بیان کرد: از همه می خواهیم که برای استمرار و ارتقا هرچه بیشتر اقتدار و امنیت کشور و مأیوس ساختن دشمنان، پای صندوقهای رأی حضور پیدا کنند. از میان افرادی که حسب تشخیص شورای محترم نگهبان واجد شرایط نامزدی ریاست جمهوری معرفی شدند باید فرد اصلح را تشخیص داد و در این راستا علاوه بر سوابق، توجه به رفتار و گفتار نامزدها از زمان اعلام نامزدی توسط شورای نگهبان تا به امروز موضوع بسیار مهمی است که در تشخیص اصلح موثر است. متأسفانه برخی از نامزدها بگونه ای عمل کردند که گویی اپوزیسیون نظام هستند و در جهت سیاه نمایی و زیر سئوال بردن نهادهای قانونی نظام گام برداشتند. اگر کسی تقوا نداشته باشد چه در عرصه داخلی و چه در مواجهه با دشمنان هرگونه فسادی از سوی او محتمل است. باید با دقت در رفتار و گفتار نامزدها و اطرافیانشان ببینیم کدام یک تقوای بیشتری دارد. از جمله مهمترین شاخصها 'همراهی با گفتمان انقلاب اسلامی' است. باید به کسانی رأی بدهیم که این گفتمان را بیشتر دنبال می‌کنند، نه کسانی که برای جمع کردن چند رأی ممکن است با مروجین ابتذال هم همراهی کنند. باید به کسانی رأی بدهیم که بیشتر دشمن را ناخشنود می کنند. میزان ناخشنودی دشمن از انتخاب یک نامزد می تواند معیار بسیار خوبی برای تشخیص اصلح باشد. در طول فعالیتهای انتخاباتی و به ویژه در مناظره ها سخنانی علیه برخی نهادهای انقلاب اسلامی که حسب قانون اساسی از نهادهای اصلی انقلاب هستند از جمله قوه قضاییه مطرح شد. تاکنون در مقابل این هجمه‌های بی‌ اساس سکوت اختیارکرده‌ام و تا پایان انتخابات نیز سکوت را ادامه خواهم داد اما در زمان خود آنچه را که باید گفت خواهم گفت. 

* آیت الله مکارم شیرازی: فضای انتخابات را ملتب نکنند
آیت الله ناصر مکارم شیرازی از نامزدهای ریاست جمهوری خواست فضای انتخابات را ملتهب نکنند و خطاب به همه آنان گفت: مردم ما مردم متمدن و فهمیده هستند، در اسلام هم در خشیده اند، انتظار داریم فضای انتخابات را فضای پرخاشگری نکنند. وی در آغاز درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم، از ضدانقلاب و عوامل دشمن به عنوان 2 گروه تخریب کننده فضای انتخابات یاد و بیان کرد: این گروهها در تلاشند با بکارگیری افراد اراذل و اوباش فضای انتخابات را ملتهب کنند اما جوانان اسلامی اجازه ندهند که دشمن از این آب گل آلود سوءاستفاده کند و فضا را فضای پرخاشگری جلوه دهد همیشه فضای انتخابات در ایران فضای آرام و امن بوده است امیدواریم از این پس نیز مردم بدون هیچگونه مشکلی در فضای آرام در انتخابات شرکت کنند و پای صندوقهای رای بروند. جوانان کشور ادب اسلامی را رعایت کنند و نشان دهند که فضای انتخابات فضای امن و امان است و کسی نمی تواند امنیت آنها را برهم بزند.

* برای رای دادن، کارت هوشمند ملی ضرورت ندارد اما شماره ملی ضروری است
سخنگوی سازمان ثبت احوال گفت: برای شرکت در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا داشتن کارت هوشمند ملی ضروری نیست بلکه افراد باید اصل شناسنامه و شماره ملی را به همراه داشته باشند. سیف الله ابوترابی افزود: تمام افرادی که می خواهند در انتخابات پیش رو شرکت کنند اما تاکنون شماره ملی دریافت نکرده اند باید از هم اکنون برای دریافت شماره ملی خود اقدام کنند. براساس قانون، حداقل سن رای دادن 18 سال تمام است و کسانی که تا 29 اردیبهشت ماه 96 به این سن برسند می توانند در انتخابات آینده شرکت کنند.
تعداد واجدان شرایط حضور در انتخابات آینده 56 میلیون و 410 هزار و 234 نفر است که یک میلیون و 350 هزار و 294 نفر آنان را رای اولیها تشکیل می دهند.

* گذرنامه در خارج کشور برای شرکت در انتخابات الزامی است
سخنگوی سازمان ثبت احوال همچنین گفت: در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا همراه داشتن گذرنامه (پاسپورت) برای ایرانیان خارج از کشور برای شرکت در انتخابات الزامی است.

* صندوق رای برای ایرانیان مقیم کانادا، در آمریکا 
دبیر ستاد انتخابات کشور گفت: برای اخذ رای ایرانیان در کانادا برنامه ریزی شده تا در نقطه ای در آمریکا بتوان صندوقی برپا نمود تا رای ایرانیان مقیم کانادا اخذ شود. علی پورعلی مطلق افزود: همچنان که برای داخل کشور ستاد انتخابات برپا شده برای خارج از کشور نیز ستاد انتخابات فعال است. به همین منظور تاکنون در 133 نمایندگی در خارج و 103 کشور جهان هیات اجرایی انتخابات مشخص شده است. 304 شعبه اخذ رای در خارج از کشور مشخص شده و این تعداد رو به افزایش و در مقایسه با دوره گذشته رشد تعداد صندوقها تا 12 درصد است.

* روزنامه ها و انتخابات
روزنامه های 25 اردیبهشت در چارچوب تیترهای زیر مباحث و اخبار انتخابات را مورد تحلیل و پوشش قرار دادند: 
'با حضور حداکثری در انتخابات اخلاق را نهادینه کنیم، نگذاریم منافع فردی و اجتماعی ‌مان به خطر بیافتد، رأی می‌دهیم تا ما را ببینند، این بار مردم تکرار می کنند، سناریوی منفور، معامله دوباره با رأی مردم، اصرار برخی از کاندیداها به روشهایی که فرهنگ مردم را نشانه گرفته است، اگر قالیباف کنار نرود اصولگرایان شکست می‌خورند، چهره ‌به‌چهره رو به ‌رو، استراتژی بزن در رو، دوران سپری شده شناسنامه های پاک، بداخلاقیهای آشکار با وعده های بدون اندیشه، آمارهای ساختگی چرا؟، فقط روحانی برای دریاچه ارومیه برنامه دارد، رئیسی روزنامه ندارد؟، نامزدها و مسأله دام اجتماعی، رشد اتهام زنی در غیاب شفافیت!، شوخی کاربران با لیست اموال شهردار، پاسداشت امید و صداقت، تکرار می‌کنند: تحریم یا مشارکت، انتخاب روحانی تکمیل پروژه نجات ایران، ترواش قلمی ذهن یک کاندیدا، راستی‌آزمایی اموال نامزدها در پیچ خلأ قانونی، تبِ ایران در سوئد، آقای توکلی و احتمال پشتیبانی مجدد، امید به تغییر بدون حضور مردم امکانپذیر نیست، وضعیت پیچیده اصولگرایان، ریسمان اعتماد، فرصت‌ سازی برای دشمن، همسر حسن روحانی را بیشتر بشناسید، سینه ‌ام مخزن اسرار است، مناظرات ویکی لیکس محور، چهار سال‌ دروغ، نشاط اجتماعی شور انتخاباتی، بی مسئولیت نباشیم رای دهیم، نشاط سیاسی برای انتخاب بزرگ، سلامت انتخابات با رعایت قانون، درست انتخاب کنیم، تبعات تحریم انتخابات تخریب چند ساله ایران است، سوءاستفاده از فقر برای قدرت، چرا آمدم؟ چرا به روحانی رای می‌دهم؟، بازی با اعداد، عملکرد درخشان روحانی و جهانگیری در مناظره سوم، همان موجی که انتظارش را داشتیم، تبعات روانی دادن وعده های دروغ، اصلاح جدی می‌خواهد، فقدان چه نهادی در مناظره‌ها دیده شد؟، تاثیر ماندگار مناظره ها بر روان مردم، از مناظره دولتی تا مناظره مدنی، ترور شخصیت با سلاح مجازی، عکس گرفتن با فقرا ظلم بزرگی به آنهاست، باید راه نیمه تمام روحانی را تمام کنیم، شعارهای پوپولیستی مولد پیامدهای تنش زا، مردم به کدام روحانی رای می دهند؟، اسرار روانشناسی سیاسی در رقابتهای انتخاباتی، سیاه کردن نظام برای رای سیاه، دستگاهها و مراکز دولتی رسماً به ستاد انتخاباتی روحانی تبدیل شده اند و مشی اعتدالی در ورطه افراط گرایی'.

* مناظره نمایندگان نامزدها در بیرجند
سومین مناظره نمایندگان ستاد تبلیغات انتخاباتی حسن روحانی، سید ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف سه نفر از 6 نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در دانشگاه بیرجند برگزار شد. در این چارچوب 'مسکن، سیاست خارجی، وحدت ملی و کاهش فاصله طبقاتی' مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در این مناظره محمدرضا آقا ابراهیمی فعال سیاسی و عضو هیات علمی دانشگاه بیرجند به عنوان نماینده ستاد مرکزی روحانی در خراسان جنوبی و حامد شبانی فعال سیاسی و نماینده ستاد انتخاباتی سید ابراهیم رئیسی و سعید امینی نسب فعال سیاسی و نماینده ستاد انتخاباتی محمدباقر قالیباف به 6 سئوال به قید قرعه پاسخ دادند.

** سخنان نامزدها و فعالیت ستادهای تبلیغات

* سخنان هاشمی طبا در رادیو معارف
این نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: چهره های سیاسی بیشتر درشورای عالی انقلاب فرهنگی عضویت دارند، باید از افراد صاحب نظر و فرهیخته در ترکیب این شورا استفاده کرد. سیدمصطفی هاشمی طبا عصر دوشنبه در برنامه 'چهره به چهره' رادیو معارف افزود: اصولا از ترکیب شورا نمی توان انتظار داشت در زمینه فرهنگ یک حرکت فرهنگی جامع کنند. وقتی شورایی تشکیل می شود و افراد مختلف القدرت و مختلف البیان هستند نمی تواند شکل واقعی به خود بگیرد. این شورا بیشتر جنبه سیاسی دارد و بیشتر صاحب منصب در کشور هستند و فرهیختگان در آن کمتر جای دارند در حالی که هر کس در مقابل مسئولان قرار می گیرد نمی تواند حرف خود را بزند و ممکن است فردی سیاسی نظر خود را به کرسی بنشاند. باید افراد فرهیخته ای در این شورا باشند که وقت کافی برای فرهنگ و اندیشه کشور داشته باشد. لزومی ندارد روسای قوا و مسئولانی از این دست عضو آن باشند بلکه افرادی باید باشند که در حوزه فرهنگ صاحب نظر هستند.
هاشمی طبا درباره جایگاه حوزه علیمه در کشور و بهره گیری از ظرفیت آنها نیز گفت: حوزه های علمیه باید چراغ راهنمای دولتها باشند و به کمک دولت بیایند. حوزه های علمیه نیز باید خود را با مسایل روز کشور وفق دهند و مسایل به ویژه موضوعات فرهنگی و اجتماعی را رصد کرده و دولت را هدایت کنند.
وی همچنین فضای مجازی را هم فرصت و هم تهدید ذکر و بیان کرد: به نظر می آید بعد از مدتی مردم از فضای مجازی خسته شوند. بزرگترین تهدید آن این است که وقت مردم را تلف می کند و اطلاعات سطحی و فراوانی می دهد که ذهن را مغشوش می کند. می شود فضاهای مجازی داخلی را با رویکرد ارایه اطلاعات دقیق اجتماعی و سیاسی فعال کرد تا مردم جذب فضاهای انحرافی نشوند. وی درباره دانشگاهها نیز گفت: دانشگاه اسلامی یعنی اینکه هم استادانش انسانهای فرهیخته و مسلمان خوب باشند که البته استادان غیرمسلمان هم می توانند در دانشگاهها باشند و هم دانشجویان آن افراد معتقد باشند. وی به وحدت حوزه و دانشگاه نیز اشاره و بیان کرد: اگر این وحدت به معنی حل شدن حوزه در دانشگاه یا برعکس باشد، قبول نیست بلکه باید هر دو درباره سرنوشت انسان اتفاق نظر داشته باشند. حوزه از منظر دینی و دانشگاه از حوزه های عمومی می توانند کار را به پیش ببرند. وی همچنین گفت: بانکداری ما نیز نیازمند قانون جدید، شکل جدید و اجتهاد جدید است تا به سامان برسد و گرنه کارهای مقطعی کار را درست نمی کند.

* هاشمی‌ طبا از اصولگرایان می گوید
این نامزد انتخابات ریاست جمهوری از تماس جریان اصولگرایی با وی برای انصراف به نفع یکی از نامزدهای آنان خبر داد و گفت: نپذیرفته ام اما گفته ام که به روحانی رای دهند و امیدوارم این دولت ادامه داشته باشد. سید مصطفی هاشمی طبا روز دوشنبه در نشستی خبری افزود: بنده به تمام کسانی که با من در تماس هستند گفته ام که به روحانی رای دهند ولی می گویم به دلیل اینکه نمی خواهم از پنجره و فکر خود صرف نظر کنم، از انتخابات انصراف نخواهم داد. احساس می کنم دشمنان جمهوری اسلامی در حال تجهیز هستند تا انتخاباتی مناسب برگزار نشده و شرایط برای عدم ادامه کار دکتر روحانی ایجاد شود. یکی از ایرانیان مقیم خارج به برجام و دکتر ظریف حملات شدید کرده و دایه بهتر از مادر شده است. به نظر من این سخنان و رفتار آنها نشان دهنده دنبال کردن آشوب در کشور و خط صهیونیستها و جمهوریخواهان آمریکا است که هوشیاری مردم را می طلبد. وی در ادامه همچنین گفت: برخی از افرادی که نامزد هستند خود را متمایل به اصولگرایی یا از این جناح می دانند ولی آنها با تولید فیلمها و اظهارات خود به دنبال سیاه نمایی بوده و اگر بخشهایی از فیلمهای آنها را جدا کنیم آدم فکر می کند که ضدانقلاب این فیلمها را ساخته است. این سیاه نماییهایی که صورت می گیرد حاصل 38 سال انقلاب است که 10 سال امام خمینی(ره) رهبر بوده و بقیه در زمان رهبر معظم انقلاب است. این افراد چون از اداره کشور اطلاعاتی ندارند فکر می کنند وقتی به قدرت رسیدند می توانند هرکاری انجام دهند ولی وقتی وعده ای می دهیم باید منابع آن را نیز مشخص کنیم اما آنها فقط می گویند قول می دهیم و می توانیم. اگر بعدا مسئولیت گرفتند و زمانی که فهمیدند نمی توانند کاری انجام دهند به دنبال این هستند که با جایی درگیری ایجاد کنند و به مردم بگویند که ببینید نگذاشتند کار کنیم. اصولگراها به دنبال سیاه نمایی و دادن وعده های فریبنده به مردم هستند اما در سخنانشان یک کلمه از شهدا و ادامه راه آنان سخن نمی گویند و فقط سئوال می کنند و از دادن جواب طفره می روند. وقتی جهانگیری و روحانی پا به عرصه انتخابات گذاشتند وعده هایی که دادند براساس آمار و اطلاعات درباره گشایشهای برجام، درآمدها و خطرات رفع شده در این زمینه بود. این نامزد انتخابات ریاست جمهوری همچنین گفت: نتوانستم آرای لازم را برای پیروزی در انتخابات کسب کنم که دلیل آن انتشار دیرهنگام اطلاعات و یا عدم انتشار آن بود که البته برخی نهادها نیز با آن مخالف بودند اما من فکر می کنم تهییج مردم زیاد مناسب نیست به همین دلیل به روحانی رای می دهم و وی را اصلح می دانم.
هاشمی طبا با اشاره به اینکه اگر دولت آینده بتواند ایده های وی را اجرایی کند بسیار خوب است ادامه داد: اگر هم نتوانستند قطعا تصمیمی مدیریتی در سطح کلان کشور بوده و اگر انصراف دهم یعنی از ایده های خود عقب نشینی کرده و دست برداشته ام. برای اینکه این ایده ها در جامعه باز بماند در انتخابات می مانم. هاشمی طبا همچنین از مردم ایران خواست که روز جمعه پای صندوقهای ای حاضر شوند و ادامه داد: با رای به دولت تدبیر و امید باید راه ادامه خدمت آنها را هموار کنیم تا آنهایی که در خارج از کشور به دنبال توطئه علیه نظام هستند و می خواهند آرامش و امنیت کشور به مخاطره بیافتد، مایوس شوند.

* بیانیه هاشمی طبا
این نامزد انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری همچنین با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: دیدگاه منتسب به اصولگرایی با سیاه نمایی، خدمات دولت تدبیر و امید را مخدوش می کند. در جهت بازگشت نکردن به شرایط دولتهای نهم و دهم و همچنین تداوم حرکت سازنده دولت یازدهم بر آن هستم که رای خود را به آقای روحانی اختصاص دهم. وی همچنین تاکید کرد: چون به آراء ظاهری تکیه کرده ام لذا برای باز گذاردن پنجره ای برای نادیده ها و ندانسته ها همچنان تا پایان رای گیری درصحنه خواهم بود.

* میرسلیم در تبریز
این نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: رفع مشکلات کشور با اتکا به توان داخلی میسر می‌شود. سیدمصطفی میرسلیم روز دوشنبه در جمع دانشجویان دانشگاه تبریز افزود: به تواناییهای جوانان تحصیل کرده و متخصص اعتقاد راسخ دارم و بر همین مبنا اعتقاد دارم می توانیم مشکلات را حل کنیم. آمدن من به صحنه‌ انتخابات بنابر یک اعتقاد است. دو سوم عمر من در دانشگاه و در خدمت به جوانان دانشجو صرف شده است. اگر جایزه کتاب سال را گرفتم، اگر به ابتکار و اختراع دست یافتیم، اگر توانستیم با تولید ملی، مالکیت معنوی ایرانی را در جهان به ثبت برسانیم به یمن همکاری دانشجویان بوده است. ما نمی‌گوییم که درها را ببندیم بلکه باید تعامل بر مبنای اقتدار باشد. در مذاکرات هسته ای موضع طرف مقابل تضعیف کشور ما بود. جای هیچگونه نگرانی نیست حتی اگر سختترین تحریمها را هم بر ما ببندند با اتکا به توان جوانان از پس تمام مشکلاتی برخواهیم آمد. داراها باید امکانات خود را در اختیار جوانان قرار دهند، این موضوع جزو برنامه‌های ما خواهد بود. مسکن ارزان بر اساس مهندسی مورد تاکید ماست، چنین خانه‌ هایی باید در اختیار جوانان به شرط اجاره برای تملیک قرار گیرد. وی در باره صاینت از زبان آذری هم گفت: ما در ایران مجموعه‌ ای بی نظیر از فرهنگها را داریم و زبان آذری و تمامی زبانهای مادری باید پاسداری شود. همه‌ زبانهای ما با ارزش است، باید فرهنگستان زبان آذری را راه اندازی کنیم. سن متوسط دولت ما از 50 سال کمتر خواهد بود و شایسته ‌سالاری مبنای انتخاب ما خواهد بود.

* روحانی در ساری
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در جمع هوادارانش در ساری گفت: برای دفاع از حقوق ملت به وکیل نیاز داریم نه قاضی و رئیس جمهوری آینده باید کسی باشد که بتواند از حقوق ملت ایران در مجامع جهانی دفاع کند. حسن روحانی که عصر دوشنبه در سالن سید رسول حسینی ساری افزود: راه احقاق حقوق ملت ایران از ابرقدرتهای جهان عقلانیت است نه درشتگویی و رئیس جمهوری باید بتواند با عقلانیت در مجامع جهانی از حقوق ملت دفاع کند. آنچه باعث شد تا رئیس جمهوری این دوره بتواند حقوق شما را از شورای امنیت و کشورهای استکباری بگیرد نحوه استفاده از قدرت ملت ایران در برابر قدرتهای جهانی بود ، در حالی که شورای امنیت همان شورای امنیت و ملت ما هم همان ملت بود. 29 اردیبهشت ماه روز برگزاری انتخابات، روز انتخاب میان دو تفکر است نه 2 شخص، در 29 اردیبهشت ماه ملت باید میان راه تقابل با جهان و یا راه تعامل یکی را انتخاب کنند. وی از سیاه نمایی علیه دولت یازدهم انتقاد کرد و با طرح این پرسش که 'چرا به مردم دورغ می گویید؟' افزود: من از شما مردم سئوال می کنم که آیا وضعیت بهداشت و درمان از قبل بهتر نشده و یا ثبات اقتصادی به وجود نیامده است؟ روحانی همچنین از متهم کردن دولت یازدهم نسبت به بی توجهی به دین مردم انتقاد کرد و خطاب به نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری گفت: اگر شما برنامه ای برای اداره کشور دارید برنامه های خود را ارائه دهید و اگر برنامه ای ندارید چرا به این مردم دروغ می گویید. چرا به ملت دروغ می گویید که این دولت به فکر دین شما نیست، مردم خودشان محافظ دینشان هستند و شما به فکر دنیای خودتان باشید ، این مردم نیاز به قیم ندارند و خودشان کارشان را انجام می دهند. مگر شما همانهایی نیستید که می گفتید اگر فضای مجازی را نبندید مردم ما بی دین و ضد انقلاب می شوند و این قضاوت شما نسبت به مردم ایران است. روحانی همچنین با دروغ توصیف کردن برخی اظهارات در باره قطع یارانه از سوی دولت یازدهم در صورت انتخاب مجدد، گفت: آنها می گویند که این دولت می خواهد یارانه را قطع کند، چرا به مردم دروغ می گویید. ا می گوییم برای زندگی مردم محروم جامعه صرف پرداخت یارانه کافی نیست و باید حقوق فرهنگیان و بازنشستگان افزایش یابد و این کار را کردیم. برخی می خواهند تا با ایجاد یاس و ناامیدی، مردم سرصندوقهای رای نیایند و با مشارکت پایین بتوانند به اهدافشان برسند و اگر ما دولت دوازدهم قوی می خواهیم باید سرصندوق رای بیاییم. ما در دولت دوازدهم تفکر اعتدال هاشمی رفسنجانی و اصلاحات دولت اصلاحات را ادامه می دهیم. همه نگرانی برخیها این است که سرصندوقها در 29 اردیبهشت ماه شلوغ و ملت در دور اول پیروز انتخابات شود.

* روحانی در تبریز 
این نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: روحانی به دنیا فحاشی نمی کند اما در مقام عمل قدرت دفاعی ایران و سلاحهای راهبردی آن را در سه و نیم سال گذشته به اندازه بیش از یک دهه قبل رساند. حجت الاسلام حسن روحانی روز دوشنبه در جمع هواداران خود در سالن شش هزار نفری پورشریفی تبریز افزود: سلام بر همه شما که یاد خرداد 92 و 76 را در 29 اردیبهشت زنده خواهید کرد. دلواپسان آجرهای دیوار تحریم را در یک انبار گذاشته اند که اگر دولت عوض شد آنها را دوباره بیاورند.
آیا ملت ایران هرروز باید در این فکر باشند که چه زمانی قطعنامه جدیدی علیه آنان وضع می شود یا منتظر باشند که چه گشایش جدیدی در زندگیشان ایجاد می شود. دولت یازدهم قدرت ملت ایران را در صحنه جهانی نشان داد؛ دولتی را انتخاب می کنیم که بتواند با رهبران دنیا حرف بزند. روحانی اهل شعار نبود، روحانی مرتب به دنیا فحاشی نمی کرد. شما بازار نفت ما را به عربستان دادید، شما منابع مشترک نفتی و گازی ما را در اختیار دیگران گذاشتید بعد اظهار قدرت کردید، شما رفتید در مذاکرات بیانیه خواندید و تحریم جدید گرفتید و برگشتید. کسانی می توانند از آینده ایران حرف بزنند که گذشته آنها شهادت دهد. مردم دنبال شاهد باشید، هرکس چیزی گفت از او کارنامه بخواهید. بعضی کارها را با رای 51 درصد نمی شود انجام داد اما رای بالاتر کارساز آن خواهد بود. چرا این همه به روحانی تهمت می زنند؟ چرا صدا وسیما ضد این دولت حرکت می کند؟ دعوا سر چیست؟ ما همه می توانیم با وحدت و اتحاد و همبستگی و آرامش با کمک رهبر عزیز و فرهیخته ای که من حاضرم برای برخی امور دهها بار دست ایشان را ببوسم مشکلات را حل کنیم. شرطش حضور همه مردم پای صندوق آراست. عده ای آنقدر پررو شده اند که گزارش دروغ به محضر مقام معظم رهبری ببرند؛ ما که انقلابی امروز نیستیم، شماها تازه انقلابی شده اید؛ من بسیجی سال 59 هستم، به مردم دروغ نگوییم.

* روستاییان به روحانی رای می دهند
یک تحلیلگر مسائل سیاسی و اجتماعی معتقد است غالب روستاییان رای خود را به سبد حسن روحانی می ریزند اما در مورد جمعیت حاشیه نشین کشور موضوع قدری فرق می کند. عباس عبدی گفت: به نظر من برخلاف آنچه که آقایان سعی می کنند تبلیغ کنند رای روستاها به سمت آقای روحانی است. البته این ارزیابی اولیه من است. حاشیه ها ممکن است مقداری متفاوت رفتار کنند. علت آن از هم پاشیدگی حاشیه های شهر در ایران است که آن را با روحیات برخی نامزدها و یا آنچه که دولت نهم و دهم تبلیغ و ترویج می کرد متناسب تر می سازد.

* حمایت جمعی از فعالان سیاسی مازندران از روحانی
جمعی از فعالان سیاسی مازندران شامل مدیران دوران اصلاحات و نمایندگان کنونی و سابق مجلس شورای اسلامی طی بیانیه ای حمایت خود را از حسن روحانی در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری اعلام کردند. در این بیانیه آمده: در این انتخابات با 2 دیدگاه، 2 رویکرد و 2 کارنامه روبرو هستیم. دیدگاهی که با شعار تغییر منادی بازگشت به گذشته و تجدید دولتهای نهم و دهم است و دیدگاهی دیگر که تداوم تغییر و اصلاحات اعتدالی را که از سال 1392 شما مردم آگاه بر عهده آن گذاشته اید، دنبال می کند. ما امضاکنندگان زیر با تأسی از بزرگان اصلاحات و اصولگرایان معتدل راه برون رفت کشور را از مسائل و مشکلات اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی و دفاع هوشمندانه از منافع و امنیت ملی را که ثمره تلاش و حضور و فداکاری یکایک ایرانیان بویژه خانواده بزرگ ایثارگران است، حمایت از جناب آقای دکتر روحانی می دانیم.

* فاطمه هاشمی: افزایش اعتبار بین المللی دستاورد دولت یازدهم است
فرزند آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: یکی از دستاوردهای دولت یازدهم افزایش اعتبار ایران در عرصه بین المللی بوده و لازم است با انتخاب مجدد برای تداوم مسیر دولت تدبیر و امید، این اعتبار را ترقی دهیم. فاطمه هاشمی در جمع حامیان حسن روحانی در جیرفت افزود: حمایت مردم از دولت تدبیر و امید یک بار دیگر توسعه کشور را نوید داده و دل مردم را سرشار از امید می کند و حضور گسترده مردم و شور و نشاطی که برای حمایت از روحانی برپا شده، نشان از برگشتن این امید دارد. چهار سال پیش آیت الله هاشمی با تمام موانع و مسائل برای حمایت مردم پا به صحنه انتخابات گذاشت وعده ای هم گفتند که نیایید چون رد صلاحیت خواهید شد ولی ایشان در جواب آنها گفتند من برای آبادانی کشور آمده ام و استعفا نخواهم کرد گرچه رد صلاحیت خواهم شد ولی تکلیف خود رادر قبال مردم و ملت خود انجام می دهم. چهار سال پیش آیت الله هاشمی از حسن روحانی حمایت کرد و امروز هم به عنوان فرزند وی اعلام می کنم که هرچند که ایشان بین ما نیست ولی یک بار دیگر از روحانی حمایت خواهیم کرد.

* حمایت دانشجویان ایرانی دانشگاههای هاروارد و ام.آی.تی از روحانی
جمعی از اساتید، محققان و دانشجویان ایرانی دانشگاههای هاروارد و ام.آی.تی با اعلام کردند که در نظر گرفتن شرایط حساس منطقه و پس ازبررسی کارنامه چهار ساله دولت یازدهم در تمامی حوزه ها، رای بر ادامه اعتدالگرایی می دهند و از حسن روحانی حمایت می کنند. در این بیانیه آمده: باور داریم که مشارکت نکردن در انتخابات و بی‌تفاوتی در کشور ما هرگز به دموکراسی‌ و توسعه‌‌ ملی منجر نخواهد شد و می‌توانیم با مشارکت و حضور پررنگ در انتخابات در تعیین سرنوشت کشور نقش ایفا کنیم. متخصصان ایرانی که در کشورهای پیشرفته مشغول کار و فعالیت هستند شاهد بروز آثار شکوفایی ایران عزیز در طی چهار‌سال گذشته بوده‌اند. ما معتقدیم که انتخابات 29 اردیبهشت انتخاب یک رئیس‌جمهوری نیست بلکه روزی است برای نشان دادن اراده‌‌ ملی در عقب ننشستن از مسیر صحیحِ سرنوشتِ ایرانیان؛ انتخابی است میان عقلگرایی و اعتدال یا افراطیگری. 

* روحانی به زنجان می رود
حجت الاسلام حسن روحانی نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری روز سه شنبه برای سخنرانی در جمع مردم زنجان به این استان سفر می کند. طبق برنامه قرار است روحانی ساعت 9:30 دقیقه سه شنبه 26 اردیبهشت در سالن انقلاب برای مردم زنجان سخنرانی کند.

* فشردگی برنامه ها مانع سفر روحانی به شهرکرد شد
سخنگوی ستاد انتخاباتی حسن روحانی در چهارمحال و بختیاری گفت: به رغم تمایل شدید حسن روحانی برای دیدار با مردم این استان، فشردگی برنامه ها موجب شد تا سفر این نامزد انتخاباتی به شهرکرد انجام نشود فیروز عسگری افزود: درخواست برای سفر دکتر روحانی به استان در چندین نوبت اعلام شد و وی نیز تمایل زیادی به این سفر داشت اما از آنجا که در انتخابات گذشته به استان سفر داشت بنا را بر سفر به سایر استانهایی گذاشت که تاکنون سفر انتخاباتی نداشته است. در فضای مجازی استان با برخی بداخلاقیها مبنی بر اعلام سفر دکتر روحانی به شهرکرد منتشر شده که این خبر از اساس کذب است و انتظار می رود رسانه ها و فعالان فضای مجازی از این بداخلاقیهای سیاسی خودداری کنند.

* تشکر رئیسی از قالیباف
حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی در پی اعلام انصراف قالیباف گفت: از محمد باقر قالیباف که به نفع من کناره گیری کرد تشکرمی کنم. وی عصر دوشنبه در مصلای مسجد شهدای شیراز همچنین گفت: اجازه نمی دهیم مفسدان و چپاولگران به حقوق مردم دست اندازی کنند. برای رفع بیکاری و ایجاد اشتغال، دولت باید شبانه روز کار کند، دولت باید اگر دید مدیری تاجر است و در بخش خصوصی سهم دارد دستش را از منافع مردم قطع کند، مدیری که تاجر بخش خصوصی است نباید در دولت سهمی داشته باشد. حقوق شهروندی با گرفتن مراسم و رونمایی از منشور حقوق شهروندی ایجاد نمی شود بلکه حقوق شهروندی با کار ایجاد می شود. آنان که زنان را از گرفتن آزادی می ترسانند بدانند که خدا به زنان آزادی داده است، آزادی زنان را من و شما نداده ایم که بخواهیم از آنان بگیریم، ما تضمین می کنیم که آزادی و کرامت مردم مخدوش نشود، رقیب هراسیها در این زمینه بی فایده است. آنها که ادعا می کنند دیپلماسی دارند سهم کشور ما و ترکیه را در اقتصاد عراق ببینند و ارزیابی کنند، سهم کشور ما به مراتب کمتر از سهم کشور ترکیه است. 180 کشور در دنیا وجود دارد چرا فقط باید به روابط با اروپا و فرانسه فکر کنیم. اگر دیپلماسی این باشد که عدم حمایت فرانسه و اروپا پیروزی ما را در انتخابات رقم نزند ما این نوع دیپلماسی را نمی خواهیم. آنها رفتند و قراردادهای خارجی بستند. چرا چکی که طرف مقابل به دست ما داد نقد نشده است. برای من بهترین شغل عالم خادمی آستان مقدس حضرت علی بن موسی الرضا(ع) است اما دیدن اشک خانمی که می آید و می گوید چهار پسر تحصیلکرده بیکار دارم یا دیدن اشک زن و شوهری که بیکاری و فشار اقتصادی آنها را در آستانه طلاق قرار داده باعث شد که به این عرصه بیایم. شما چهار سال مسئولیت دولت را بر عهده داشتید باید کارهایی را که اکنون می گویید باید بشود انجام داده باشید. چرا در آستانه انتخابات سازمان حمایتی درست کردید و به مردم پیامک زدید که یارانه های قطع شده را باز می گردانیم؟ به هر یک از دهیاران 10 میلیون تومان پول دادید در حالی که شهرکهای صنعتی ما با 50 درصد رکود کار می کنند، چرا این پول ها را خرج صنعت نکردید؟

* رئیسی در یاسوج 
این نامزد انتخابات ریاست جمهوری روز دوشنبه در جمع هواداران خود در مصلای یاسوج گفت: کلید حل مشکلات کسب ‌و کار، بیکاری و اقتصاد کشور در دست جوانان توانای ملت ایران است. حجت الاسلام سید ابراهیم افزود: یکی از اهداف مهم ما این است که به عقب برنمی گردیم، وضع موجود را تحمل نمی‌کنیم بلکه شرایط را به نفع مردم تغییر می‌دهیم. مردم اکنون نمی‌توانند با تبعیض کنار بیایند. می ‌توان از چهره کشور فقر، بحران بیکاری و فساد را زدود و آنچه لازم است مدیریت انقلابی، کارآمد و جهادی است. این امکان وجود دارد که هر سال به ‌صورت میلیونی شغل ایجاد شود اما برخیها می‌گویند نمی‌شود در حالی که برنامه ششم توسعه دولت را مکلف کرده به ‌صورت میلیونی شغل ایجاد کند. برنامه ششم توسعه را برای نخستین بار به جای آنکه دولت برای تصویب به مجلس پیشنهاد بدهد توسط خود مجلس تصویب و برای اجرا ابلاغ شده است که این امر نشان می‌دهد دولت تصمیم ندارد این برنامه را اجرا کند. در دولت یازدهم طرح مسکن مهر هرسال تنها 6 درصد پیشرفت فیزیکی داشته در حالی که مسکن سازی جزو صنایع پیشران در اقتصاد است. دولت اعلام کرده که دلیل تعطیلی کارخانه‌های صنعتی کمبود نقدینگی است اما در این دولت نقدینگی کشور با افزایش سه برابری به بیش از 100 هزار میلیارد تومان رسیده است. دولت کار و کرامت معتقد است یارانه سه دهک پایین جامعه باید سه برابر شود اما دولت فعلی می‌گوید محل تأمین منابع آن کجاست و راهکار تأمین این منابع درآمد حاصل از افزایش قیمت حاملهای انرژی است. برای نقد کردن چک برجام نیاز به یک دولت انقلابی و جهادی داریم. دولت فعلی در آستانه انتخابات مستمری افراد زیرپوشش نهادهای حمایتی را سه برابر کرده و در حالی که قبلا می‌گفت اعتبار لازم برای این کار وجود ندارد و به ‌تازگی اعلام کرده افرادی که یارانه آنها قطع شده می‌توانند دوباره آن را دریافت کنند. ایران کمبود نقدینگی، امکانات، منابع، سرمایه و نیروی انسانی کارآمد ندارد بلکه مشکل اصلی آن ضعف مدیریت اجرایی و اقتصادی است. دلیل دیگر بروز مشکلات در کشور آن است که دولت کنونی در سخن و عمل تصورمی کند باز شدن گره کار مردم در دست بیگانگان است. دولت یازدهم در حالی دم از وجود فساد اداری، اختلاس و مفاسد اقتصادی در کشور می زند که از اصلاح ساختار فسادزا در کشور چیزی نمی‌گوید. 

* هیچیک از نامزدهی اصولگرا به نفع دیگری کنار نمی کشد
رئیس دفتر مردمی ستاد حجت الاسلام ابراهیم رئیسی پیش از اعلام انصراف قالیباف، گفت: بعید می دانم کسی از سه نامزد اصولگرای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به نفع دیگری از انتخابات کنار بکشد. احمد خورشیدی در نشست خبری افزود: به نظر می رسد هر کدام از دوستان اصولگرا در این دوره با ظرفیتهای خود به میدان آمدند و اراده در میدان ماندن را در هر سه می بینیم البته در میدان ماندن هر سه به نفع مردم و جناح انقلابی خواهد بود. اقبال مردم به رئیسی به دلیل عملکرد نامناسب دولت در حوزه معیشت و اشتغال بیشتر و این اقبال در شهرستانها قابل توجه است. آقای رئیسی امکانات لجیستیکی و دولتی ندارد. با این همه از اقبال خوبی برخوردار است بطوری که اوایل پنج تا 6 هزار نفر در برنامه های او حاضر می شدند در حالی که این شمار اکنون به 50 هزار نفر رسیده و هر چه جلوتر می رویم اهداف رئیسی بین مردم جا می افتد. ممکن است انتخابات به مرحله دوم هم کشیده شود و به نظرم قاطبه آرا در دور دوم برای رئیسی است.
1858
انتهای پیام /*


 
 
  
  
   
  
  
 
 
  سیاسی 
  انتخابات 96 
  8 تا 20 
  تبلیغات 
 

 ارتباط با سردبیر: 

 newsroom@irna.ir 

 
 تماس بی واسطه با مسئولین
سید مصطفی میرسلیم حجت الاسلام سید ابراهیم حامد شبانی فعال سیاسی الاسلام ابراهیم رئیسی محمدباقر قالیباف الاسلام حسن روحانی ایران عزیز آیت الله هاشمی رفسنجانی تاجر شورای امنیت شهرکرد زنجان جهانگیری ظریف حملات شدید مقام معظم رهبری محمد باقر قالیباف آمریکا علی بن موسی الرضا قیم ساری مازندران عباس عبدی آیت الله ناصر مکارم شیرازی ایرانیان خارج تبریز اروپا فرانسه ترکیه حزب مؤتلفه اسلامی شورای نگهبان عربستان سالن سید رسول حسینی ساری امام خمینی اداره کشور اطلاعاتی رهبر معظم انقلاب صهیونیستها ایرانیان مقیم کانادا جیرفت چهارمحال و بختیاری استان سفر مجلس شورای اسلامی فیروز عسگری رشت سالن انقلاب پورشریفی تبریز آیت الله آملی لاریجانی یمن همکاری دانشجویان دانشگاه تبریز مصلای یاسوج احمد خورشیدی سازمان حمایتی یاسوج دانشگاه اسلامی عراق فعال مصلای مسجد شهدای شیراز علی پورعلی سازمان ثبت احوال جبهه اعتلای نوین ایران محمدرضا خراسان جنوبی سعید امینی اداره کشورآن محمد جواد سالن تختی مجموعه ورزشی شهید عضدی دانشگاه بیرجند حسن کنعانی دانشگاه علوم اسلامی رضوی مشهد محمدحسن رحیمیان سید مهدی جولائی بیرجند شورای محترم نگهبان واجد شرایط نامزدی ریاست جمهوری قوه قضائیه سوئد دریاچه ارومیه توکلی ویکی لیکس محور هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری امان ابوترابی سالن حکمت کتابخانه ملی سیف کانادا مسجد اعظم قم سید ابراهیم رئیسی ایران الاسلام رئیسی قالیباف پیشی رئیسی روحانی قالیباف مصطفی میرسلیم میرسلیم ایرانیان سیاسی سیاسی فعال هاشمی رفسنجانی آیت الله هاشمی
خبرگزاری جمهوری اسلامی نحوه پرداخت تسهیلات مشاغل روستایی رضایت بخش نیست Wed Jul 25 22:40:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی گرد و غبار همچنان در آسمان خوزستان ماندگار است Wed May 30 10:39:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی تاکید مدیرکل منابع طبیعی یزد بر اجرای طرح کاداستر در خاتم Tue Jan 23 12:28:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی هواپیمای مسیر تهران-زابل با بهبود شرایط جوی از زاهدان پرواز کرد Mon Jul 10 17:10:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی 2 هنر دستی قزوین در نوبت ثبت آثار ملی قرار گرفتند Wed Oct 03 09:30:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی آیت الله هاشمی رفسنجانی: هیچ یک از موانع نتوانست در مسیر پیشرفت دانشگاه آزاد خللی ایجاد کند Wed Aug 17 21:49:00 IRDT 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی آغاز کنفرانس بین المللی انجمن ایرانی تحقیق در عملیات در مازندران Wed May 03 15:07:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی 1500 قطعه مرغ آلوده در شهر ری کشف و معدوم شد Sat Jul 07 13:09:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی دولت تدبیر وامید چهار هزار و 988 طرح عمرانی دراستان اردبیل اجرا کرد Mon Jan 02 18:39:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی تشویق دستگاه های دولتی به فعالیت در حوزه ورزش همگانی، هدف وزارت ورزش Sat Feb 18 15:05:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی سازمان تعزیرات خواستار برخورد با عوامل احتکار و بی نظمی در عرضه شکر شد Tue Aug 02 21:36:00 IRDT 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی سفر وزیر کشاورزی به استان همدان Fri Nov 23 03:38:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی برخورد موتورسیکلت ها در قزوین 2 کشته برجای گذاشت Sat Jun 09 10:17:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی وزیر امنیت ملی سابق نخجوان به 14سال زندان محکوم شد Sat Jun 25 21:49:00 IRDT 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی سرمربی تیم ملی تنیس ایران: با آمادگی کامل به پاکستان آمده ایم Wed Feb 01 15:22:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی سارقان خودرو در گرمه دستگیر شدند Wed Jul 13 20:46:00 IRDT 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی 1500 دانش آموز در برنامه های 22 مرکز طرح اوقات فراغت ابرکوه جذب شدند Wed Jul 05 20:29:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایامی خوب برای گشت و گذار در گالری های پایتخت Thu Jun 14 17:59:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی توسعه کشت گلخانه ای از سیاست های اقتصاد مقاومتی است Mon Jul 25 23:51:00 IRDT 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی اشتغال آفرینی موجب نشاط اجتماعی می شود Tue Nov 20 21:59:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی لایحه اصلاح قانون نظارت بر مسافرت های خارجی کارکنان دولت تقدیم مجلس شد Mon Feb 20 19:19:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی خطیب جمعه تهران خطاب به دولتمردان آمریکا: پیام شما مبارزه با دین و اسلام است Fri Feb 03 17:19:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی امام جمعه دماوند: بذر اهانت به مسئولان در راهپیمایی روز قدس سال 88 کاشته شد Mon Jun 26 15:10:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی تحریم ایران، با اعتراض کشورهای منطقه مواجه شده است Mon Nov 05 14:12:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی دیدار معاون وزیر خارجه هلند با ظریف Tue Nov 13 18:09:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی نفت گچساران حریفان خود را در لیگ دسته دوم بسکتبال شناخت Mon Nov 26 09:04:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی چهار طرح عمرانی و اقتصادی شهرستان زرندیه بهره برداری شد Thu Feb 08 08:12:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی دمای هوای زنجان 6 درجه خنک می شود Sat Jul 21 13:51:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی 100میلیارد ریال برای پیش بینی گرد و غبار خوزستان اختصاص یافت Sat Nov 10 21:21:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی 500 میلیارد ریال وام اشتغال روستایی زلزله زدگان تخصیص یافت Sun Jul 29 19:58:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی 2 دونده قزوینی به نشان طلای رقابت های دو و میدانی کشور دست یافتند Sat Apr 15 14:48:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی شکست تحقیرآمیز کاتالان ها/ بارسلونا هدیه رئال را پس فرستاد Sun Apr 09 06:07:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی مراسم گرامی داشت پیروزی انقلاب اسلامی ایران در باکو برگزار شد Fri Feb 10 13:09:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی 9800 گردشگر خارجی از بناهای تاریخی قزوین دیدن کردند Tue Sep 04 09:29:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی عارف: مانعی برای حضور زنان در انتخابات ریاست جمهوری وجود ندارد/به طرح بازنشستگی 20ساله زنان رای منفی دادم Thu Feb 02 17:51:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی سرمربی تیم فوتبال استقلال خوزستان:با خوش شانسی پیروز میدان شدیم Thu Feb 02 23:43:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی امام جمعه ریگان: دولت با پدیده فیش های نامتعارف برخورد کند Fri Jul 15 21:03:00 IRDT 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی جام جهانی کشتی فرنگی/شکست سنگین آلمان مقابل دلاورمردان کشتی ایران Thu Mar 16 15:29:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی نونهالان ایرانی در مسابقات بین المللی 'آی مث 2018' اول شدند Sun Aug 12 20:24:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی اتمام طرح های راه سازی در همدان 18 میلیار ریال اعتبار نیاز دارد Mon Jul 04 01:05:00 IRDT 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی دسترنج باریجه کاران به جیب دلالان Mon Jul 30 11:00:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی نمایشکاه توانمندی های زنان خلخال دایر شد Fri Jul 15 20:19:00 IRDT 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی خطیب جمعه سمنان:همه باید به دولت برای بهبود وضع اقتصادی کشور کمک کنند Fri May 26 19:44:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی مرحله نخست پیکارهای آکروژیم باشگاه های ایران پایان یافت Fri Aug 31 21:07:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی دیداربا العین امارات مهم و حساس است Sun Apr 23 17:45:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی افتتاح کمربندی جنوبی فریدونکنار؛ شاید وقتی دیگر Sun Sep 02 07:28:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی مسئولان با سوء استفاده کنندگان از بیت المال به نفع تبلیغات انتخاباتی شوراها برخورد کنند Fri Apr 14 19:10:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی: قم باید صادرکننده فرهنگ اسلامی در داخل و خارج کشور باشد Mon Feb 13 20:32:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی امام جمعه دوگنبدان: حرمت ماه رمضان حفظ شود Fri May 26 18:53:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی سرمربی راه یاب ملل سنندج: از عملکرد بازیکنانم راضی هستم Tue Feb 13 15:08:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی نان عقل در برابر نان نفت Thu Apr 13 15:47:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی توسعه باغات دیم در کردستان 445 نفر را شاغل کرده است Wed Sep 12 07:57:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی بر بال خلاقیت با امید عباسی معمار جوان گیلانی Tue May 30 15:43:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی مشکلات بخش بیارجمند شاهرود با حضور معاونین استاندار سمنان بررسی شد Tue Jul 26 13:47:00 IRDT 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه چهارشنبه تا صبح پنجشنبه Thu Feb 15 07:44:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی کنگره اتحادیه آشوری های جهان در لبنان آغاز به کار کرد Fri Sep 21 01:32:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی خطیبان نماز جمعه: امام راحل تفکر الهی را در جهان پیاده کرد Fri Jun 01 16:02:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی انتخابات 96 و تریبون های بحث برانگیز Tue Mar 14 18:08:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی آزادسازی سه روستا و چندین چاه نفت و گاز در شرق حمص سوریه Mon May 01 09:53:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی خبرهای کوتاه از استان کرمانشاه Tue Jan 31 23:32:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی تحولات منطقه در سفر مقام آمریکایی به ریاض بررسی شد Wed Dec 12 03:48:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی آزادگان درس شهامت و خدمت را با هم آموختند Sun Aug 14 16:27:00 IRDT 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی گشایش قدیمی ترین بنای خشتی جهان در البرز به روی مسافران نوروزی Sun Mar 12 16:40:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی توافق 2 سرمربی والیبال لیگ برتر بر سر بود و نبود تجربه Mon Feb 20 01:45:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی بیمه سلامت مکلف به ارائه خدمات درمانی معتادان است Sun May 13 11:40:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی یارانه دولت انگلیس برای جبران قطع کمک‌های مالی اتحادیه اروپا بعد از برگزیت Sat Aug 13 21:45:00 IRDT 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی رئیس انجمن علوم اعصاب:بیش از 80 هزار نفر در ایران مبتلا به ام اس هستند Tue May 02 17:29:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی حل مسایل کشور نیازمند گفت و گو و تفاهم مشترک است Tue May 08 10:52:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی مراسم عزاداری شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در مشهد و قم Thu Mar 02 23:42:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی تحریم ها فعالیت صنعت خودرو سازی کشور را متوقف نمی کند Wed Nov 21 15:01:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی دونده نابینای شیرازی در مسابقات کشورهای اسلامی حضور دارد Tue May 02 22:13:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی سیلاب و آبگرفتگی در آستارا‎ Wed Nov 07 19:04:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی راندمان آبیاری با استفاده از سیستم های نوین افزایش می یابد Sun Nov 11 12:56:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی نیایش خدا ، خمیر مایه موسیقی خراسان جنوبی Wed Jan 25 12:26:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی سودای بی حاصل یکه‌تازی آمریکا در دریای جنوبی چین Mon Feb 20 15:35:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی ملاک برگزاری انتخابات سالم ، رعایت بی طرفی است Wed Mar 29 02:26:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی بیش از 70 هزار واحد مسکونی زلزله زدگان بازسازی شد Sat Nov 10 10:25:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی ادغام بخش های صنعت ، معدن و تجارت نتیجه مطلوب نداشته است Sat May 27 17:47:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی کشف بیش از هشت میلیون نخ سیگار قاچاق در آستارا Sun May 14 21:54:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی 250 میلیارد ریال سرمایه گذاری خارجی برای توسعه گردشگری در قم Tue Aug 02 13:12:00 IRDT 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی سیاست خارجی دولت یازدهم، عرصه تنش زدایی و خردورزی Tue Apr 18 18:43:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی بازار نوروزی دستفروشان شهرکرد عکس: آمنه طاهرزاده‎ Mon Mar 13 16:44:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی بازیگران واقعی برای ازدواج‌های دروغین Wed Feb 15 15:34:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی انفجار ترقه در آمل خسارت به بار آورد Sun Oct 07 13:16:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی خطبه های نماز جمعه تهران Fri Oct 26 13:06:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی راهپیمایی روز قدس در سنندج Fri Jun 23 18:09:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی عید فطر جشن رضایت خداوند از بندگان Tue Jun 27 20:22:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی موزه رضا عباسی تهران به علت تعمیرات تعطیل شد Sun Aug 05 18:46:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی آغاز سنجش سلامت 70 هزار نوآموز بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی در فارس Mon Jul 03 15:21:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی قیمت نفت سنگین ایران به بشکه ای 53 دلار و 10 سنت افزایش یافت Sun Apr 23 16:04:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی تیم های کازرون و اصفهان به دسته اول هندبال بانوان کشور صعود کردند Thu Mar 02 00:15:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی احداث سد بر روی اروندرود تنها راه گذر از بحران بی آبی است Wed Jul 11 00:29:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی تاکید مدیرکل انتخابات استانداری یزد بر اجرای دقیق برنامه زمانبندی انتخابات Mon Mar 20 20:53:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی توکلی: اهانت به مسوولان جمهوری اسلامی، با هدف امام و رهبری در تعارض آشکار است Sun Jun 25 21:41:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی روسیه کنترل کامل فاز نخست نیروگاه کودانکولام را به هند واگذار کرد Fri Apr 07 18:30:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی آزادکاران ایران رقابت های ترکیه را با بُرد آغاز کردند Fri Jul 27 16:51:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی 7تا 16 فروردین زمان پاسخگویی مراجع چهارگانه در مورد صلاحت داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی Tue Mar 28 15:04:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی مدیران جدید پایگاههای بیستون و طاق بستان معرفی شدند Wed Jul 11 23:39:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی شناسایی 104 نقطه حادثه خیز در راه ها Wed Jan 24 14:53:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی بیش از سه هزار زائر قفقازی از مرز بیله سوار عازم کربلا شدند Mon Oct 22 14:31:00 IRST 2018
رجا نیوز مهدی شیری؛ مرد اخلاق فوتبال ایران در فصل 97-96 Tue Jul 24 10:46:26 IRDT 2018
پایگاه خبری الف کدام واردات باید تحریم شود؟ Wed Apr 12 06:58:34 IRDT 2017
فرهنگ نیوز امیر پوردستان: احساس امنیت به دلیل آمادگی نیروهای مسلح است Wed May 10 16:57:00 IRDT 2017
تدبیر بعد از تونس، اردن بیشترین تروریست‌ها را در داعش دارد Sun Apr 02 14:17:27 IRDT 2017
جهان نیوز روایت ستاری از آمار بازگشت نخبگان به کشور Sun Aug 12 11:03:35 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر پرونده غربی‌ها آمیخته با ظلم و ستم، سیاهی و نفرت است Fri May 11 15:10:41 IRDT 2018
تابناک رای گیری تا ساعت 24 ادامه خواهد داشت Fri May 19 23:41:02 IRDT 2017
میزان انتشار جزئیات خدمات مبتنی بر محتوا Tue Mar 28 11:46:19 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر تکذیب خبر دریافت سود بدهی از قبوض گاز Tue Nov 13 14:15:55 IRST 2018
صراط پاسخ به ادعای‌ آخوندی درباره "هیئت نظارت بر اجرای سیاست‌ های کلی" Sat Oct 20 18:49:01 IRST 2018
بی باک نیوز افشاگری بن افلک درباره خودش/ دوره ترک الکل را گذراندم Sat Mar 18 08:58:01 IRST 2017
واحد مرکزی خبر فیلم پیش بازی آرژانتین و فرانسه Sat Jun 30 16:54:32 IRDT 2018
تدبیر 24 ضرورت ممیزی جدید مراتع Mon Sep 11 10:02:47 IRDT 2017
ایسکانیوز طارمی در فهرست 8 نفره خطرناک‌ترین مهاجمان آسیا Wed Aug 16 15:04:15 IRDT 2017
ورزش 3 همه رکوردهای ادامه دارد لیگ هفدهم Tue Jan 30 05:28:00 IRST 2018
تی نیوز داعش تنها 4 درصد از خاک سوریه را تحت کنترل دارد Wed Apr 04 19:44:07 IRDT 2018
بی باک نیوز 91 رسانه جدید پروانه فعالیت دریافت کردند Tue Oct 03 06:44:02 IRST 2017
واحد مرکزی خبر ریزش بخشی از بدنه آبشار بیشه Sat Aug 18 11:54:31 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران اختصاص 52 میلیارد تومان اعتبار به پارک علم و فناوری اردبیل Mon Oct 09 14:19:42 IRST 2017
دولت مصوبات هیات دولت در روز 25 آذرماه چه بود؟ Tue Dec 18 11:14:59 IRST 2018
رجا نیوز اقامه نماز جمعه این هفته به امامت حجت الاسلام صدیقی Mon Nov 05 17:43:33 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران کشف 24 میلیون قرص ترامادول داعش در ایتالیا Fri Nov 03 17:49:25 IRST 2017
تی نیوز ترکیه نیز با افغانستان کریدور هوایی ایجاد می کند Mon Apr 16 17:22:55 IRDT 2018
آریا صدور مجوز فعالیت صندوق کالایی عیار Sun Jul 01 15:40:54 IRDT 2018
فردا چگونه فرزندخوانده داشته باشیم؟ Wed Sep 12 12:48:38 IRDT 2018
افکارخبر آخرین وضعیت تیم ملی از زبان کی روش Sat Mar 04 15:27:23 IRST 2017
پارسینه ترافیک نیمه سنگین در محور ایلام به مهران Mon Oct 22 10:00:22 IRST 2018
ورزش 11 مصاحبه شنیدنی سیامک نعمتی با سایت AFC + ویدئو Thu Nov 01 16:00:14 IRST 2018
جهان نیوز میشل عون: ترامپ قدس را به اسرائیلی‌ها هدیه کرد Sun Apr 08 23:31:55 IRDT 2018
نامه نیوز مردی که مرگش به قیمت نفت شوک وارد خواهد کرد+عکس Sat Apr 21 03:30:01 IRDT 2018
جماران پیروزی تیم والیبال خاتم اردکان مقابل نماینده ژاپن Tue Jul 31 14:06:51 IRDT 2018
روزنامه کیهان 90 درصد بازار لوازم‌التحریر در دست خارجی‌ها است Mon Sep 03 21:14:14 IRDT 2018
روزنامه شهروند بردباری؛ شرط لازم سیاستمداری Sat Sep 01 04:30:00 IRDT 2018
وطن امروز صادرات گاز رایگان به امارات؟! Wed Apr 11 00:00:00 IRDT 2018
ایسکانیوز رشد پروژه های عمرانی در منطقه ایرانشهر مطلوب است Tue Jun 26 16:13:33 IRDT 2018
تجارت نیوز خریداران هر راهی برای خرید نفت از ایران امتحان می‌کنند Thu May 10 12:46:49 IRDT 2018
صبا ایران تصادف صبحگاهی در اتوبان تهران- قم با 9 کشته و زخمی Tue Aug 29 12:22:40 IRDT 2017
امید هسته ای پسر ترامپ متن ایمیل‌هایش را منتشر کرد Wed Jul 12 11:29:45 IRDT 2017
آفتاب اریک ترامپ: پدرم به‌خاطر خواهرم سوریه را بمباران کرد!/ایوانکا از حمله‌شیمیایی بسیار خشمگین شده بود/پدرم مرعوب پوتین نشده Tue Apr 11 14:27:56 IRDT 2017
خرداد نیوز جنجال عکس فوتوشاپی ترامپ روی جلد مجله تایم Fri Jun 30 10:50:27 IRDT 2017
پول نیوز لیست 114 کالای ممنوع‌الورود اعلام شد Sun Jul 09 12:18:09 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران قم باید پایگاه نشر دینی باشد Thu Feb 15 13:42:08 IRST 2018
ایسکانیوز افزایش 60 درصدی هزینه سفر به عتبات Sun Aug 26 00:04:00 IRDT 2018
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تجلیل از هنرمندان نمایش شهرستان فلاورجان Thu Sep 06 16:28:26 IRDT 2018
ایلنا دستگیری باند حرفه‌ای سارقان طلا و جواهر میلیاردی/تحویل اموال مکشوفه به مالباختگان Sat Jul 29 16:22:31 IRDT 2017
روزنو پرونده قضایی برای تصادف مهدی قائدی تشکیل شد +عکس Fri Feb 09 10:02:24 IRST 2018
ایسکانیوز سازمان حمایت : پیش فروش خودرو توسط"داتیس خودرو" متوقف شود Mon Dec 04 21:12:00 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم کشمیر؛ فلسطین گمنام جهان اسلام Tue Jul 26 18:46:00 IRDT 2016
خبرگزاری نسیم گزارش لحظه به لحظه/ذوب آهن - استقلال Sun Feb 04 16:18:06 IRST 2018
خبرگزاری بین المللی قرآن جورچین‌های مذهبی مؤسسه «پارسا» روانه بازار شد Mon May 01 17:53:15 IRDT 2017
میزان عکس های برتر کاترز از سال 2017 Tue Jan 02 10:10:43 IRST 2018
روزنامه دنیای اقتصاد اظهارات دشان درباره بنزما و امباپه Fri May 19 10:43:18 IRDT 2017
ایسکانیوز دایی: پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان صعود می‌کند Wed Sep 13 14:23:18 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر بارش برف و باران در ایتالیا موجب بروز شرایط اضطراری شد Mon Aug 27 17:16:21 IRDT 2018
جماران وین رونی دستگیر شد Fri Sep 01 14:19:02 IRDT 2017
جام جم آنلاین 24 ساعت نفس گیر برای غول های ادبیات جهان Wed Oct 04 10:32:00 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران دیدار جهادگران دانشگاهی سیستان‌وبلوچستان با نماینده، ولی فقیه Mon Apr 16 21:51:23 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران خلاصه بازی فرانسه و آلمان در 24 مهر 97 +فیلم Wed Oct 17 01:58:14 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم گزارش خبرنگار اعزامی تسنیم از اندونزی| یزدان خواه: برای تاریخ‌سازی به جاکارتا آمده‌ایم Sat Aug 25 10:19:37 IRDT 2018
روزنامه دنیای اقتصاد نشست عباس، السیسی و عبدالله دوم درباره قدس Sun Dec 10 20:28:04 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران دادگاهی در مصر حکم حبس وزیر کشور اسبق مصر را لغو کرد Thu Jan 11 16:45:04 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران خورشید‌های سه گانه بزرگ‌ترین پروژه‌ای که رسانه ملی در دستور کار قرار داده است Thu May 10 22:57:56 IRDT 2018
صبحانه با خبر خبر خوش برای صندوق‌های قرض‌الحسنه خانگی Mon Dec 11 10:11:15 IRST 2017
خبرگزاری مهر پیامبر (ص) و ائمه‌اطهار (ع) الگوی بسیجیان باشند Thu Nov 22 10:38:55 IRST 2018
افکارخبر کروات های پرسپولیسی در راه تهران Tue Dec 26 13:19:41 IRST 2017
اتاق خبر24 رودخانه نور Mon May 07 09:21:00 IRDT 2018
پارس نیوز دستورالعمل جنجالی بانک مرکزی ابلاغ شد Mon Nov 19 10:39:49 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران از سیطره یمن بر 7 منطقه نظامی در جنوب عربستان تا پیشروی ارتش و انصارالله در مرز‌های مشترک با استان عسیر+تصاویر Thu Aug 09 00:01:20 IRDT 2018
خبرگزاری مهر بانکها عامل بدبختی واحدهای تولیدی شده است Sun Jul 31 11:13:35 IRDT 2016
جام نیوز اسامی محرومان هفته 27 لیگ برتر/ استقلال یک و تراکتورسازی سه محروم دارد Sat Apr 08 16:11:30 IRDT 2017
میزان سعداوی: موجودی ما همین بازیکنان جوان هستند/ برخی از هواداران ما تکلیف خودشان را نمی‌دانند! Thu Apr 20 20:36:20 IRDT 2017
بی باک نیوز ده گل برتر تاریخ فوتبال در ? - برف? - Tue Jan 24 13:39:01 IRST 2017
روزنامه دنیای اقتصاد واکنش معاون دفتر رئیس‌جمهور به خبر پنکه روحانی Tue Aug 28 17:57:09 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران نیمار تمرینات خود را از سر گرفت Sun May 06 12:03:09 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر آغاز نشست سه جانبه روسای مجالس اتحادیه بین المجالس کشورهای اسلامی Mon Dec 18 15:56:20 IRST 2017
فردا نیکی هیلی: قصدمان تغییر نظام ایران نیست Sun Sep 23 17:18:49 IRST 2018
خبرگزاری نسیم لزوم ایجاد قانون‌های حمایتی برای مرخصی زایمان زنان Tue Oct 03 11:37:01 IRST 2017
پول نیوز ترافیک در جاده های شمال Mon Jun 26 11:01:58 IRDT 2017
شبکه خبر بازتاب رسانه ای حضور پرشور ایرانیان در روز قدس Sat Jun 09 08:10:44 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم ‌هوای ‌اراک در وضعیت "هشدار" برای گروه‌های سنی حساس قرار گرفت‌ Thu Jul 19 14:06:31 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران مشخص شدن ترکیب تیم های ستارگان کاشان و هیئت کشتی مرند Mon May 15 11:25:16 IRDT 2017
تابناک اعتصابات دوباره، راه‌آهن فرانسه را مختل کرد Mon Apr 09 00:40:01 IRDT 2018
بی باک نیوز هشت خطر در کمین جوان مومن انقلابی از منظر رهبر معظم انقلاب Sat Jul 22 08:45:01 IRDT 2017
روزنامه شهروند بررسی «حصر» در جلسه شورایعالی امنیت ملی Wed Aug 30 04:30:00 IRDT 2017
خانه ملت بررسی دیپلماسی فرهنگی با حضور ظریف در کمیسیون فرهنگی مجلس Tue Oct 23 18:23:31 IRST 2018
بی باک نیوز خطبا و مبلغان مراقب نفوذ تدریجی دشمن باشند Tue May 23 09:42:01 IRDT 2017
بی باک نیوز انواع ترس (فوبیا) را بشناسید (1) Wed May 10 23:06:02 IRDT 2017
تدبیر و امید وزیر امور خارجه آمریکا:فشار اقتصادی بی‌سابقه‌ علیه ایران را آغاز کرده‌ایم/تغییری180درجه در رفتار ایران را می‌خواهیم Mon Nov 05 17:54:48 IRST 2018
تی نیوز بعیدی نژاد: اقدام یکجانبه آمریکا علیه سوریه خلاف قوانین بین المللی بود / هرگونه تغییر در حکم و یا آزادی زاغری منوط به تصمیم قوه قضاییه است Sat Apr 14 16:12:16 IRDT 2018
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین اجرای 2 مورد عملیات مقاومتی و زخمی شدن 5 صهیونیست در هفته گذشته Sat Oct 06 17:07:05 IRST 2018
واحد مرکزی خبر اجرای سیزدهمین مرحله طرح آمایش اتباع عراقی مقیم استان + مصاحبه Sat Nov 17 18:09:34 IRST 2018
ایران آنلاین چرا وظایف بعضی از دستگاه‌ها در حقوق شهروندی تعیین نمی شود Tue Aug 14 14:13:02 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر توزیع 100 بسته سبد غذایی بین نیازمندان نایینی Sat Jun 02 10:16:09 IRDT 2018
صبحانه با خبر قرارداد توتال و رنو طبق برنامه پیش می‌رود Sun Nov 26 16:34:09 IRST 2017
آنا تجلیل از برگزیدگان مسابقه تفسیر قرآن در شهر اهرم Sat Jun 16 10:14:46 IRDT 2018
عصر ایران سقوط کابل برق باعث ترافیک در هراز شد Sun Sep 03 08:45:02 IRDT 2017
فرادید فهرست اصلاحی وزرای پیشنهادی Wed Aug 09 10:42:22 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم تمجید وزیر خارجه آمریکا از رهبر کره شمالی و نیکی هیلی Tue Oct 09 21:49:35 IRST 2018
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین سرمربی اینتر: به یکباره همه چیز بهم ریخت/ هیچ بهانه ای برای این شکست نداریم Sun Apr 23 11:26:14 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران جدول برنامه های امروز رادیویی بوشهر Thu Aug 24 00:33:05 IRDT 2017