خبرگزاری جمهوری اسلامی - Tue May 16 00:46:00 IRDT 2017 نمایش خبر

انصراف در اردوگاه اصولگرایان، رای قالیباف کجا می رود، نامزد واحد جبهه های چهارگانه، رئیس قوه قضاییه و ملاکهای تشخیص اصلح

استانها- ایرنا- اعلام انصراف قالیباف از نامزدی انتخابات و گمانه زنیها پیرامون وضعیت میرسلیم در ادامه تحرکات انتخاباتی، مهمترین تحولات پیرامون انتخابات دوره دوازدهم ریاست جمهوری ظرف 12 ساعت گذشته بوده اند.

* کناره گیری قالیباف در حمایت از رئیسی
محمدباقر قالیباف نامزد انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در بیانیه ای از ادامه نامزدی خود در این انتخابات انصراف داد. وی در این بیانیه که عصر دوشنبه در فاصله کمتر از چهار روز به پایان مهلت تبلیغات انتخاباتی منتشر شد نوشت: باید به منظور وحدت در جبهه انقلاب تصمیمی اساسی و خطیر گرفت لذا برای حفظ این آرمان بزرگ از همه حامیان مردمی خویش در سراسر کشور می خواهم تمام ظرفیت و حمایت خود را برای موفقیت برادر ارجمندمان حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی و به بار نشستن دولت کار و کرامت برای خدمت به مردم قرار دهند. انتظار ما و مردم بر این است که این تصمیم زمینه ساز آغاز دورانی جدید برای یک تحول اقتصادی باشد که با قطع دست چهار درصدیها از اقتصاد منتج به ایجاد اشتغال جوانان برومند این سرزمین و حمایت از مستضعفان و محرومان در ایران سربلندمان شود.
نامزد مستعفی دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری پیش از اعلام انصراف، روز دوشنبه به رشت سفر کرد و در سالن تختی مجموعه ورزشی شهید عضدی این شهر گفت: برای ایجاد تحول اقتصادی در اصلاح نظام بانکی تلاش می کنیم تا سرمایه مردم را از دست این چهار درصدیها آزاد کنیم. محمدباقر قالیباف با اشاره به مشکلات کلان اقتصادی در کشور افزود: باید از خود سئوال کنیم دلیل این موضوع چیست؟ من بر این باورم که ناکارآمدی و ضعف مدیریت در اداره کشورآن را دچار چنین مشکلاتی کرده است. وقتی در کشوری بحران اقتصادی پیش می آید دولتها وظیفه خود را کمک به مردم می دانند ولی امروزه می بینیم مجموعه سیاستهای انجام شده موثر نبوده و دولت نتوانسته این چالشها و مشکلات را رفع کند. وقتی جوابی ندارند می گویند دولت گذشته و این، ضعف دولت است زیرا دولت گذشته همین دولت است چرا که چهار سال زمان کمی نیست که مشکلات را ارجاع می دهید به دولت گذشته و این ناکارآمدی را بوجود آورده و وعده دروغین به مردم می دهید. وقتی که این کارنامه غیر قابل دفاع را دارند، مردم را می ترسانند و می گویند اگر فلان شود و این دولت تغییر کند و دولت بعدی بیاید در پیاده روها دیوار خواهند کشید و این حرف را اگر در مقابل مرغ پخته هم بگذارند به حرف می آید. از دید ما دولت با آرای ضعیف آمد و امروز هم چون کارنامه موثری ندارد از نام دیگران برای خود رای جمع می کند، چون کارنامه قابل دفاعی ندارد.

* رئیسی از قالیباف پیشی گرفته بود
عضو موسس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی(جمنا) گفت: آرای حجت الاسلام رئیسی نامزد انتخابات ریاست جمهوری از ابتدا در نظرسنجیها به جز در یک مورد رو به رشد بوده و از قالیباف پیشی گرفته بود. حجت‌الاسلام محمدحسن رحیمیان در جمع دانشجویان دانشگاه علوم اسلامی رضوی در مشهد افزود: بر اساس نتایج نظرسنجیهای دیروز در شهرهای بزرگ میزان آرای آقایان رئیسی و روحانی با هم ارتقا پیدا کرده بگونه ای که اکنون رای نخست تا سوم به ترتیب متعلق به آقایان روحانی، رئیسی و قالیباف است در حالی که پیش از این قالیباف دوم و رئیسی سوم بود. نتیجه نظرسنجیهای دیروز در مراکز استانها از تقویت آرای طرف مقابل حکایت دارد که البته نتیجه اش برای ما حجت نبوده و مطلوب نیز نمی باشد اما شهرهای کوچکتر و روستاها معمولا نتیجه نظرسنجی را تغییر می دهند که ظرف امروز مشخص می شود.

* انتخابات در همان دور نخست تمام می شود
دبیرکل حزب اصولگرای سبز ایران گفت: با کنار کشیدن آقای قالیباف انتخابات در همان دور اول پایان می یابد. حسن کنعانی مقدم افزود: توصیه ها این بود که آقای قالیباف در صحنه باقی بماند ولی چون در نظرسنجیها آرای آقای رئیسی مرتب در حال افزایش و در نظر سنجیها اختلاف آرای بین این دو زیاد شده بود به نظر می رسد قالیباف به نفع رئیسی کنار رفته است. مسلما همه آرا قالیباف به سمت رئیسی نمی رود و بخشی از آن به سبد آقای روحانی خواهد ریخت.

* حزب موتلفه و انصراف میرسلیم 
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: این تشکل هیچ نشست فوق العاده ای درخصوص موضوع انصراف مصطفی میرسلیم از نامزدی ریاست جمهوری ندارد. جلسات شورا بطور منظم طبق برنامه برگزار می شود و نشستی برای این موضوع ندارد. سید مهدی جولائی در خصوص خبری مبنی بر اینکه قرار شده تا 24 ساعت آینده میرسلیم کناره گیری خود را به نفع رئیسی اعلام کند افزود: احتمالا اعلام می کنند دیگر.
وی در خصوص اینکه آیا در این مدت میرسلیم انصراف خود را اعلام می کند یا نه نیز پاسخ داد: نه چنین چیزی نیست. باید جلسه گذاشته و در این زمینه بحث و بررسی شود. صحبتی در این رابطه نشده است. میرسلیم درباره انصراف خود صحبتی نکرده است. اصلا فعلا در این زمینه صحبتی صورت نگرفته، مشخص نیست. باید تبعات آن را ببینیم. اجازه دهید این نتیجه بیرون بیاید و بررسیها صورت بگیرد ببینیم آرای میرسلیم کجا می رود. آرای قالیباف کجا می رود؟ به نظرم اجازه دهید ببینیم تحلیل ها پس از این داستان چه می شود و بعد در مورد آن بررسی کنند.

* واکنش ستاد میرسلیم 
ستاد انتخاباتی سید مصطفی میرسلیم با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد این نامزد انتخابات ریاست جمهوری برنامه های تبلیغاتی و انتخاباتی خود را کماکان ادامه می دهد و هرگونه خبری درباره انصرافش تکذیب می شود. در این اطلاعیه که بر روی کانال اطلاع رسانی حزب موتلفه اسلامی منتشر شد آمده:با توجه به انتشار برحی گمانه زنیها درباره حضور جناب آقای مهندس سید مصطفی میرسلیم در رقابتهای انتخابات ریاست جمهوری به اطلاع می رساند ایشان برنامه های تبلیغاتی و انتخاباتی خود را کماکان ادامه می دهد و هرگونه خبری درباره انصراف ایشان تکذیب می گردد. بدیهی است تنها مرجع مورد اعتماد درباره فعالیتهای انتخاباتی جناب آقای مهندس سید مصطفی میرسلیم ستاد انتخاباتی وی و یا روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی می باشد.

* هیچیک از نامزدها رسما انصراف نداده اند
دبیر ستاد انتخابات کشور گفت: تاکنون درخواستی مبنی بر انصراف هیچیک از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از صحنه رقابت دریافت نشده و مباحث مطرح شده تنها در فضای رسانه ای است. علی پورعلی مطلق افزود: براساس قانون هر کدام از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری برای انصراف از عرصه رقابت انتخاباتی باید تصمیم خود را به صورت مکتوب به ستاد انتخابات کشور و هیات مرکزی نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری اعلام کنند.

* رای قالیباف به سبد روحانی می رود
عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملی گفت: قبلا هم گفته بودم اگر آقای قالیباف کنار بکشد از او تشکر می کنم چرا که آرای وی به سمت جناب رئیسی نخواهد رفت. محمد جواد حق شناس افزود: بخش اعظم آرای قالیباف قطعا راهی سبد رای رئیسی نخواهد شد بلکه به سمت روحانی خواهد رفت. قالیباف از روند حمایت اصولگرایان و به ویژه جمنا (جبهه مردمی نیروهای انقلاب) از خود ناراضی بود ولی وقتی با مقاومت و مقابله اصولگرایان با انتخاب وی به عنوان نامزد اصلی جمنا روبرو شد با دلخوری از انتخابات کناره گیری کرد.

* تشکل جبهه های چهارگانه، نامزد واحد معرفی می کند
دبیران احزاب عضو تشکل 'جبهه های چهارگانه' فردا از نامزد مورد حمایت خود در انتخابات ریاست جمهوری رونمایی می کنند.
اعضای این چهار جبهه شامل اعتلای نوین ایرانیان، پیشرفت، رفاه و عدالت، جبهه اصلاح طلبان و جبهه اعتدالگرایان فردا طی همایشی در سالن حکمت کتابخانه ملی برای هم افزایی و تحقق مشارکت حداکثری به عنوان اولویت نخست در انتخابات پیش رو نامزد مورد حمایت خود را معرفی می کنند.
جبهه پیشرفت، رفاه و عدالت و جبهه اعتلای ایران و جبهه اعتلای نوین ایران دارای خط مشی اصولگرایی معتدل و جبهه های اصلاح طلبان و اعتدال گرایان هر دو اصلاح طلب هستند.

* رئیس قوه قضاییه و ملاکهای تشخیص اصلح
رئیس قوه قضاییه با تأکید بر لزوم حضور حداکثری مردم در پای صندوقهای رأی گفت: مردم با ایفای وظیفه دینی و ملی خود نامزدی را به عنوان اصلح برگزینند که گفتمان انقلاب اسلامی را بیشتر دنبال کند و دشمن از انتخاب او ناخشنودتر شود. آیت الله آملی لاریجانی در نشست مسئولان عالی قضایی، مشارکت حداکثری را وظیفه دینی و ملی توصیف و بیان کرد: از همه می خواهیم که برای استمرار و ارتقا هرچه بیشتر اقتدار و امنیت کشور و مأیوس ساختن دشمنان، پای صندوقهای رأی حضور پیدا کنند. از میان افرادی که حسب تشخیص شورای محترم نگهبان واجد شرایط نامزدی ریاست جمهوری معرفی شدند باید فرد اصلح را تشخیص داد و در این راستا علاوه بر سوابق، توجه به رفتار و گفتار نامزدها از زمان اعلام نامزدی توسط شورای نگهبان تا به امروز موضوع بسیار مهمی است که در تشخیص اصلح موثر است. متأسفانه برخی از نامزدها بگونه ای عمل کردند که گویی اپوزیسیون نظام هستند و در جهت سیاه نمایی و زیر سئوال بردن نهادهای قانونی نظام گام برداشتند. اگر کسی تقوا نداشته باشد چه در عرصه داخلی و چه در مواجهه با دشمنان هرگونه فسادی از سوی او محتمل است. باید با دقت در رفتار و گفتار نامزدها و اطرافیانشان ببینیم کدام یک تقوای بیشتری دارد. از جمله مهمترین شاخصها 'همراهی با گفتمان انقلاب اسلامی' است. باید به کسانی رأی بدهیم که این گفتمان را بیشتر دنبال می‌کنند، نه کسانی که برای جمع کردن چند رأی ممکن است با مروجین ابتذال هم همراهی کنند. باید به کسانی رأی بدهیم که بیشتر دشمن را ناخشنود می کنند. میزان ناخشنودی دشمن از انتخاب یک نامزد می تواند معیار بسیار خوبی برای تشخیص اصلح باشد. در طول فعالیتهای انتخاباتی و به ویژه در مناظره ها سخنانی علیه برخی نهادهای انقلاب اسلامی که حسب قانون اساسی از نهادهای اصلی انقلاب هستند از جمله قوه قضاییه مطرح شد. تاکنون در مقابل این هجمه‌های بی‌ اساس سکوت اختیارکرده‌ام و تا پایان انتخابات نیز سکوت را ادامه خواهم داد اما در زمان خود آنچه را که باید گفت خواهم گفت. 

* آیت الله مکارم شیرازی: فضای انتخابات را ملتب نکنند
آیت الله ناصر مکارم شیرازی از نامزدهای ریاست جمهوری خواست فضای انتخابات را ملتهب نکنند و خطاب به همه آنان گفت: مردم ما مردم متمدن و فهمیده هستند، در اسلام هم در خشیده اند، انتظار داریم فضای انتخابات را فضای پرخاشگری نکنند. وی در آغاز درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم، از ضدانقلاب و عوامل دشمن به عنوان 2 گروه تخریب کننده فضای انتخابات یاد و بیان کرد: این گروهها در تلاشند با بکارگیری افراد اراذل و اوباش فضای انتخابات را ملتهب کنند اما جوانان اسلامی اجازه ندهند که دشمن از این آب گل آلود سوءاستفاده کند و فضا را فضای پرخاشگری جلوه دهد همیشه فضای انتخابات در ایران فضای آرام و امن بوده است امیدواریم از این پس نیز مردم بدون هیچگونه مشکلی در فضای آرام در انتخابات شرکت کنند و پای صندوقهای رای بروند. جوانان کشور ادب اسلامی را رعایت کنند و نشان دهند که فضای انتخابات فضای امن و امان است و کسی نمی تواند امنیت آنها را برهم بزند.

* برای رای دادن، کارت هوشمند ملی ضرورت ندارد اما شماره ملی ضروری است
سخنگوی سازمان ثبت احوال گفت: برای شرکت در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا داشتن کارت هوشمند ملی ضروری نیست بلکه افراد باید اصل شناسنامه و شماره ملی را به همراه داشته باشند. سیف الله ابوترابی افزود: تمام افرادی که می خواهند در انتخابات پیش رو شرکت کنند اما تاکنون شماره ملی دریافت نکرده اند باید از هم اکنون برای دریافت شماره ملی خود اقدام کنند. براساس قانون، حداقل سن رای دادن 18 سال تمام است و کسانی که تا 29 اردیبهشت ماه 96 به این سن برسند می توانند در انتخابات آینده شرکت کنند.
تعداد واجدان شرایط حضور در انتخابات آینده 56 میلیون و 410 هزار و 234 نفر است که یک میلیون و 350 هزار و 294 نفر آنان را رای اولیها تشکیل می دهند.

* گذرنامه در خارج کشور برای شرکت در انتخابات الزامی است
سخنگوی سازمان ثبت احوال همچنین گفت: در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا همراه داشتن گذرنامه (پاسپورت) برای ایرانیان خارج از کشور برای شرکت در انتخابات الزامی است.

* صندوق رای برای ایرانیان مقیم کانادا، در آمریکا 
دبیر ستاد انتخابات کشور گفت: برای اخذ رای ایرانیان در کانادا برنامه ریزی شده تا در نقطه ای در آمریکا بتوان صندوقی برپا نمود تا رای ایرانیان مقیم کانادا اخذ شود. علی پورعلی مطلق افزود: همچنان که برای داخل کشور ستاد انتخابات برپا شده برای خارج از کشور نیز ستاد انتخابات فعال است. به همین منظور تاکنون در 133 نمایندگی در خارج و 103 کشور جهان هیات اجرایی انتخابات مشخص شده است. 304 شعبه اخذ رای در خارج از کشور مشخص شده و این تعداد رو به افزایش و در مقایسه با دوره گذشته رشد تعداد صندوقها تا 12 درصد است.

* روزنامه ها و انتخابات
روزنامه های 25 اردیبهشت در چارچوب تیترهای زیر مباحث و اخبار انتخابات را مورد تحلیل و پوشش قرار دادند: 
'با حضور حداکثری در انتخابات اخلاق را نهادینه کنیم، نگذاریم منافع فردی و اجتماعی ‌مان به خطر بیافتد، رأی می‌دهیم تا ما را ببینند، این بار مردم تکرار می کنند، سناریوی منفور، معامله دوباره با رأی مردم، اصرار برخی از کاندیداها به روشهایی که فرهنگ مردم را نشانه گرفته است، اگر قالیباف کنار نرود اصولگرایان شکست می‌خورند، چهره ‌به‌چهره رو به ‌رو، استراتژی بزن در رو، دوران سپری شده شناسنامه های پاک، بداخلاقیهای آشکار با وعده های بدون اندیشه، آمارهای ساختگی چرا؟، فقط روحانی برای دریاچه ارومیه برنامه دارد، رئیسی روزنامه ندارد؟، نامزدها و مسأله دام اجتماعی، رشد اتهام زنی در غیاب شفافیت!، شوخی کاربران با لیست اموال شهردار، پاسداشت امید و صداقت، تکرار می‌کنند: تحریم یا مشارکت، انتخاب روحانی تکمیل پروژه نجات ایران، ترواش قلمی ذهن یک کاندیدا، راستی‌آزمایی اموال نامزدها در پیچ خلأ قانونی، تبِ ایران در سوئد، آقای توکلی و احتمال پشتیبانی مجدد، امید به تغییر بدون حضور مردم امکانپذیر نیست، وضعیت پیچیده اصولگرایان، ریسمان اعتماد، فرصت‌ سازی برای دشمن، همسر حسن روحانی را بیشتر بشناسید، سینه ‌ام مخزن اسرار است، مناظرات ویکی لیکس محور، چهار سال‌ دروغ، نشاط اجتماعی شور انتخاباتی، بی مسئولیت نباشیم رای دهیم، نشاط سیاسی برای انتخاب بزرگ، سلامت انتخابات با رعایت قانون، درست انتخاب کنیم، تبعات تحریم انتخابات تخریب چند ساله ایران است، سوءاستفاده از فقر برای قدرت، چرا آمدم؟ چرا به روحانی رای می‌دهم؟، بازی با اعداد، عملکرد درخشان روحانی و جهانگیری در مناظره سوم، همان موجی که انتظارش را داشتیم، تبعات روانی دادن وعده های دروغ، اصلاح جدی می‌خواهد، فقدان چه نهادی در مناظره‌ها دیده شد؟، تاثیر ماندگار مناظره ها بر روان مردم، از مناظره دولتی تا مناظره مدنی، ترور شخصیت با سلاح مجازی، عکس گرفتن با فقرا ظلم بزرگی به آنهاست، باید راه نیمه تمام روحانی را تمام کنیم، شعارهای پوپولیستی مولد پیامدهای تنش زا، مردم به کدام روحانی رای می دهند؟، اسرار روانشناسی سیاسی در رقابتهای انتخاباتی، سیاه کردن نظام برای رای سیاه، دستگاهها و مراکز دولتی رسماً به ستاد انتخاباتی روحانی تبدیل شده اند و مشی اعتدالی در ورطه افراط گرایی'.

* مناظره نمایندگان نامزدها در بیرجند
سومین مناظره نمایندگان ستاد تبلیغات انتخاباتی حسن روحانی، سید ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف سه نفر از 6 نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در دانشگاه بیرجند برگزار شد. در این چارچوب 'مسکن، سیاست خارجی، وحدت ملی و کاهش فاصله طبقاتی' مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در این مناظره محمدرضا آقا ابراهیمی فعال سیاسی و عضو هیات علمی دانشگاه بیرجند به عنوان نماینده ستاد مرکزی روحانی در خراسان جنوبی و حامد شبانی فعال سیاسی و نماینده ستاد انتخاباتی سید ابراهیم رئیسی و سعید امینی نسب فعال سیاسی و نماینده ستاد انتخاباتی محمدباقر قالیباف به 6 سئوال به قید قرعه پاسخ دادند.

** سخنان نامزدها و فعالیت ستادهای تبلیغات

* سخنان هاشمی طبا در رادیو معارف
این نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: چهره های سیاسی بیشتر درشورای عالی انقلاب فرهنگی عضویت دارند، باید از افراد صاحب نظر و فرهیخته در ترکیب این شورا استفاده کرد. سیدمصطفی هاشمی طبا عصر دوشنبه در برنامه 'چهره به چهره' رادیو معارف افزود: اصولا از ترکیب شورا نمی توان انتظار داشت در زمینه فرهنگ یک حرکت فرهنگی جامع کنند. وقتی شورایی تشکیل می شود و افراد مختلف القدرت و مختلف البیان هستند نمی تواند شکل واقعی به خود بگیرد. این شورا بیشتر جنبه سیاسی دارد و بیشتر صاحب منصب در کشور هستند و فرهیختگان در آن کمتر جای دارند در حالی که هر کس در مقابل مسئولان قرار می گیرد نمی تواند حرف خود را بزند و ممکن است فردی سیاسی نظر خود را به کرسی بنشاند. باید افراد فرهیخته ای در این شورا باشند که وقت کافی برای فرهنگ و اندیشه کشور داشته باشد. لزومی ندارد روسای قوا و مسئولانی از این دست عضو آن باشند بلکه افرادی باید باشند که در حوزه فرهنگ صاحب نظر هستند.
هاشمی طبا درباره جایگاه حوزه علیمه در کشور و بهره گیری از ظرفیت آنها نیز گفت: حوزه های علمیه باید چراغ راهنمای دولتها باشند و به کمک دولت بیایند. حوزه های علمیه نیز باید خود را با مسایل روز کشور وفق دهند و مسایل به ویژه موضوعات فرهنگی و اجتماعی را رصد کرده و دولت را هدایت کنند.
وی همچنین فضای مجازی را هم فرصت و هم تهدید ذکر و بیان کرد: به نظر می آید بعد از مدتی مردم از فضای مجازی خسته شوند. بزرگترین تهدید آن این است که وقت مردم را تلف می کند و اطلاعات سطحی و فراوانی می دهد که ذهن را مغشوش می کند. می شود فضاهای مجازی داخلی را با رویکرد ارایه اطلاعات دقیق اجتماعی و سیاسی فعال کرد تا مردم جذب فضاهای انحرافی نشوند. وی درباره دانشگاهها نیز گفت: دانشگاه اسلامی یعنی اینکه هم استادانش انسانهای فرهیخته و مسلمان خوب باشند که البته استادان غیرمسلمان هم می توانند در دانشگاهها باشند و هم دانشجویان آن افراد معتقد باشند. وی به وحدت حوزه و دانشگاه نیز اشاره و بیان کرد: اگر این وحدت به معنی حل شدن حوزه در دانشگاه یا برعکس باشد، قبول نیست بلکه باید هر دو درباره سرنوشت انسان اتفاق نظر داشته باشند. حوزه از منظر دینی و دانشگاه از حوزه های عمومی می توانند کار را به پیش ببرند. وی همچنین گفت: بانکداری ما نیز نیازمند قانون جدید، شکل جدید و اجتهاد جدید است تا به سامان برسد و گرنه کارهای مقطعی کار را درست نمی کند.

* هاشمی‌ طبا از اصولگرایان می گوید
این نامزد انتخابات ریاست جمهوری از تماس جریان اصولگرایی با وی برای انصراف به نفع یکی از نامزدهای آنان خبر داد و گفت: نپذیرفته ام اما گفته ام که به روحانی رای دهند و امیدوارم این دولت ادامه داشته باشد. سید مصطفی هاشمی طبا روز دوشنبه در نشستی خبری افزود: بنده به تمام کسانی که با من در تماس هستند گفته ام که به روحانی رای دهند ولی می گویم به دلیل اینکه نمی خواهم از پنجره و فکر خود صرف نظر کنم، از انتخابات انصراف نخواهم داد. احساس می کنم دشمنان جمهوری اسلامی در حال تجهیز هستند تا انتخاباتی مناسب برگزار نشده و شرایط برای عدم ادامه کار دکتر روحانی ایجاد شود. یکی از ایرانیان مقیم خارج به برجام و دکتر ظریف حملات شدید کرده و دایه بهتر از مادر شده است. به نظر من این سخنان و رفتار آنها نشان دهنده دنبال کردن آشوب در کشور و خط صهیونیستها و جمهوریخواهان آمریکا است که هوشیاری مردم را می طلبد. وی در ادامه همچنین گفت: برخی از افرادی که نامزد هستند خود را متمایل به اصولگرایی یا از این جناح می دانند ولی آنها با تولید فیلمها و اظهارات خود به دنبال سیاه نمایی بوده و اگر بخشهایی از فیلمهای آنها را جدا کنیم آدم فکر می کند که ضدانقلاب این فیلمها را ساخته است. این سیاه نماییهایی که صورت می گیرد حاصل 38 سال انقلاب است که 10 سال امام خمینی(ره) رهبر بوده و بقیه در زمان رهبر معظم انقلاب است. این افراد چون از اداره کشور اطلاعاتی ندارند فکر می کنند وقتی به قدرت رسیدند می توانند هرکاری انجام دهند ولی وقتی وعده ای می دهیم باید منابع آن را نیز مشخص کنیم اما آنها فقط می گویند قول می دهیم و می توانیم. اگر بعدا مسئولیت گرفتند و زمانی که فهمیدند نمی توانند کاری انجام دهند به دنبال این هستند که با جایی درگیری ایجاد کنند و به مردم بگویند که ببینید نگذاشتند کار کنیم. اصولگراها به دنبال سیاه نمایی و دادن وعده های فریبنده به مردم هستند اما در سخنانشان یک کلمه از شهدا و ادامه راه آنان سخن نمی گویند و فقط سئوال می کنند و از دادن جواب طفره می روند. وقتی جهانگیری و روحانی پا به عرصه انتخابات گذاشتند وعده هایی که دادند براساس آمار و اطلاعات درباره گشایشهای برجام، درآمدها و خطرات رفع شده در این زمینه بود. این نامزد انتخابات ریاست جمهوری همچنین گفت: نتوانستم آرای لازم را برای پیروزی در انتخابات کسب کنم که دلیل آن انتشار دیرهنگام اطلاعات و یا عدم انتشار آن بود که البته برخی نهادها نیز با آن مخالف بودند اما من فکر می کنم تهییج مردم زیاد مناسب نیست به همین دلیل به روحانی رای می دهم و وی را اصلح می دانم.
هاشمی طبا با اشاره به اینکه اگر دولت آینده بتواند ایده های وی را اجرایی کند بسیار خوب است ادامه داد: اگر هم نتوانستند قطعا تصمیمی مدیریتی در سطح کلان کشور بوده و اگر انصراف دهم یعنی از ایده های خود عقب نشینی کرده و دست برداشته ام. برای اینکه این ایده ها در جامعه باز بماند در انتخابات می مانم. هاشمی طبا همچنین از مردم ایران خواست که روز جمعه پای صندوقهای ای حاضر شوند و ادامه داد: با رای به دولت تدبیر و امید باید راه ادامه خدمت آنها را هموار کنیم تا آنهایی که در خارج از کشور به دنبال توطئه علیه نظام هستند و می خواهند آرامش و امنیت کشور به مخاطره بیافتد، مایوس شوند.

* بیانیه هاشمی طبا
این نامزد انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری همچنین با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: دیدگاه منتسب به اصولگرایی با سیاه نمایی، خدمات دولت تدبیر و امید را مخدوش می کند. در جهت بازگشت نکردن به شرایط دولتهای نهم و دهم و همچنین تداوم حرکت سازنده دولت یازدهم بر آن هستم که رای خود را به آقای روحانی اختصاص دهم. وی همچنین تاکید کرد: چون به آراء ظاهری تکیه کرده ام لذا برای باز گذاردن پنجره ای برای نادیده ها و ندانسته ها همچنان تا پایان رای گیری درصحنه خواهم بود.

* میرسلیم در تبریز
این نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: رفع مشکلات کشور با اتکا به توان داخلی میسر می‌شود. سیدمصطفی میرسلیم روز دوشنبه در جمع دانشجویان دانشگاه تبریز افزود: به تواناییهای جوانان تحصیل کرده و متخصص اعتقاد راسخ دارم و بر همین مبنا اعتقاد دارم می توانیم مشکلات را حل کنیم. آمدن من به صحنه‌ انتخابات بنابر یک اعتقاد است. دو سوم عمر من در دانشگاه و در خدمت به جوانان دانشجو صرف شده است. اگر جایزه کتاب سال را گرفتم، اگر به ابتکار و اختراع دست یافتیم، اگر توانستیم با تولید ملی، مالکیت معنوی ایرانی را در جهان به ثبت برسانیم به یمن همکاری دانشجویان بوده است. ما نمی‌گوییم که درها را ببندیم بلکه باید تعامل بر مبنای اقتدار باشد. در مذاکرات هسته ای موضع طرف مقابل تضعیف کشور ما بود. جای هیچگونه نگرانی نیست حتی اگر سختترین تحریمها را هم بر ما ببندند با اتکا به توان جوانان از پس تمام مشکلاتی برخواهیم آمد. داراها باید امکانات خود را در اختیار جوانان قرار دهند، این موضوع جزو برنامه‌های ما خواهد بود. مسکن ارزان بر اساس مهندسی مورد تاکید ماست، چنین خانه‌ هایی باید در اختیار جوانان به شرط اجاره برای تملیک قرار گیرد. وی در باره صاینت از زبان آذری هم گفت: ما در ایران مجموعه‌ ای بی نظیر از فرهنگها را داریم و زبان آذری و تمامی زبانهای مادری باید پاسداری شود. همه‌ زبانهای ما با ارزش است، باید فرهنگستان زبان آذری را راه اندازی کنیم. سن متوسط دولت ما از 50 سال کمتر خواهد بود و شایسته ‌سالاری مبنای انتخاب ما خواهد بود.

* روحانی در ساری
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در جمع هوادارانش در ساری گفت: برای دفاع از حقوق ملت به وکیل نیاز داریم نه قاضی و رئیس جمهوری آینده باید کسی باشد که بتواند از حقوق ملت ایران در مجامع جهانی دفاع کند. حسن روحانی که عصر دوشنبه در سالن سید رسول حسینی ساری افزود: راه احقاق حقوق ملت ایران از ابرقدرتهای جهان عقلانیت است نه درشتگویی و رئیس جمهوری باید بتواند با عقلانیت در مجامع جهانی از حقوق ملت دفاع کند. آنچه باعث شد تا رئیس جمهوری این دوره بتواند حقوق شما را از شورای امنیت و کشورهای استکباری بگیرد نحوه استفاده از قدرت ملت ایران در برابر قدرتهای جهانی بود ، در حالی که شورای امنیت همان شورای امنیت و ملت ما هم همان ملت بود. 29 اردیبهشت ماه روز برگزاری انتخابات، روز انتخاب میان دو تفکر است نه 2 شخص، در 29 اردیبهشت ماه ملت باید میان راه تقابل با جهان و یا راه تعامل یکی را انتخاب کنند. وی از سیاه نمایی علیه دولت یازدهم انتقاد کرد و با طرح این پرسش که 'چرا به مردم دورغ می گویید؟' افزود: من از شما مردم سئوال می کنم که آیا وضعیت بهداشت و درمان از قبل بهتر نشده و یا ثبات اقتصادی به وجود نیامده است؟ روحانی همچنین از متهم کردن دولت یازدهم نسبت به بی توجهی به دین مردم انتقاد کرد و خطاب به نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری گفت: اگر شما برنامه ای برای اداره کشور دارید برنامه های خود را ارائه دهید و اگر برنامه ای ندارید چرا به این مردم دروغ می گویید. چرا به ملت دروغ می گویید که این دولت به فکر دین شما نیست، مردم خودشان محافظ دینشان هستند و شما به فکر دنیای خودتان باشید ، این مردم نیاز به قیم ندارند و خودشان کارشان را انجام می دهند. مگر شما همانهایی نیستید که می گفتید اگر فضای مجازی را نبندید مردم ما بی دین و ضد انقلاب می شوند و این قضاوت شما نسبت به مردم ایران است. روحانی همچنین با دروغ توصیف کردن برخی اظهارات در باره قطع یارانه از سوی دولت یازدهم در صورت انتخاب مجدد، گفت: آنها می گویند که این دولت می خواهد یارانه را قطع کند، چرا به مردم دروغ می گویید. ا می گوییم برای زندگی مردم محروم جامعه صرف پرداخت یارانه کافی نیست و باید حقوق فرهنگیان و بازنشستگان افزایش یابد و این کار را کردیم. برخی می خواهند تا با ایجاد یاس و ناامیدی، مردم سرصندوقهای رای نیایند و با مشارکت پایین بتوانند به اهدافشان برسند و اگر ما دولت دوازدهم قوی می خواهیم باید سرصندوق رای بیاییم. ما در دولت دوازدهم تفکر اعتدال هاشمی رفسنجانی و اصلاحات دولت اصلاحات را ادامه می دهیم. همه نگرانی برخیها این است که سرصندوقها در 29 اردیبهشت ماه شلوغ و ملت در دور اول پیروز انتخابات شود.

* روحانی در تبریز 
این نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: روحانی به دنیا فحاشی نمی کند اما در مقام عمل قدرت دفاعی ایران و سلاحهای راهبردی آن را در سه و نیم سال گذشته به اندازه بیش از یک دهه قبل رساند. حجت الاسلام حسن روحانی روز دوشنبه در جمع هواداران خود در سالن شش هزار نفری پورشریفی تبریز افزود: سلام بر همه شما که یاد خرداد 92 و 76 را در 29 اردیبهشت زنده خواهید کرد. دلواپسان آجرهای دیوار تحریم را در یک انبار گذاشته اند که اگر دولت عوض شد آنها را دوباره بیاورند.
آیا ملت ایران هرروز باید در این فکر باشند که چه زمانی قطعنامه جدیدی علیه آنان وضع می شود یا منتظر باشند که چه گشایش جدیدی در زندگیشان ایجاد می شود. دولت یازدهم قدرت ملت ایران را در صحنه جهانی نشان داد؛ دولتی را انتخاب می کنیم که بتواند با رهبران دنیا حرف بزند. روحانی اهل شعار نبود، روحانی مرتب به دنیا فحاشی نمی کرد. شما بازار نفت ما را به عربستان دادید، شما منابع مشترک نفتی و گازی ما را در اختیار دیگران گذاشتید بعد اظهار قدرت کردید، شما رفتید در مذاکرات بیانیه خواندید و تحریم جدید گرفتید و برگشتید. کسانی می توانند از آینده ایران حرف بزنند که گذشته آنها شهادت دهد. مردم دنبال شاهد باشید، هرکس چیزی گفت از او کارنامه بخواهید. بعضی کارها را با رای 51 درصد نمی شود انجام داد اما رای بالاتر کارساز آن خواهد بود. چرا این همه به روحانی تهمت می زنند؟ چرا صدا وسیما ضد این دولت حرکت می کند؟ دعوا سر چیست؟ ما همه می توانیم با وحدت و اتحاد و همبستگی و آرامش با کمک رهبر عزیز و فرهیخته ای که من حاضرم برای برخی امور دهها بار دست ایشان را ببوسم مشکلات را حل کنیم. شرطش حضور همه مردم پای صندوق آراست. عده ای آنقدر پررو شده اند که گزارش دروغ به محضر مقام معظم رهبری ببرند؛ ما که انقلابی امروز نیستیم، شماها تازه انقلابی شده اید؛ من بسیجی سال 59 هستم، به مردم دروغ نگوییم.

* روستاییان به روحانی رای می دهند
یک تحلیلگر مسائل سیاسی و اجتماعی معتقد است غالب روستاییان رای خود را به سبد حسن روحانی می ریزند اما در مورد جمعیت حاشیه نشین کشور موضوع قدری فرق می کند. عباس عبدی گفت: به نظر من برخلاف آنچه که آقایان سعی می کنند تبلیغ کنند رای روستاها به سمت آقای روحانی است. البته این ارزیابی اولیه من است. حاشیه ها ممکن است مقداری متفاوت رفتار کنند. علت آن از هم پاشیدگی حاشیه های شهر در ایران است که آن را با روحیات برخی نامزدها و یا آنچه که دولت نهم و دهم تبلیغ و ترویج می کرد متناسب تر می سازد.

* حمایت جمعی از فعالان سیاسی مازندران از روحانی
جمعی از فعالان سیاسی مازندران شامل مدیران دوران اصلاحات و نمایندگان کنونی و سابق مجلس شورای اسلامی طی بیانیه ای حمایت خود را از حسن روحانی در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری اعلام کردند. در این بیانیه آمده: در این انتخابات با 2 دیدگاه، 2 رویکرد و 2 کارنامه روبرو هستیم. دیدگاهی که با شعار تغییر منادی بازگشت به گذشته و تجدید دولتهای نهم و دهم است و دیدگاهی دیگر که تداوم تغییر و اصلاحات اعتدالی را که از سال 1392 شما مردم آگاه بر عهده آن گذاشته اید، دنبال می کند. ما امضاکنندگان زیر با تأسی از بزرگان اصلاحات و اصولگرایان معتدل راه برون رفت کشور را از مسائل و مشکلات اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی و دفاع هوشمندانه از منافع و امنیت ملی را که ثمره تلاش و حضور و فداکاری یکایک ایرانیان بویژه خانواده بزرگ ایثارگران است، حمایت از جناب آقای دکتر روحانی می دانیم.

* فاطمه هاشمی: افزایش اعتبار بین المللی دستاورد دولت یازدهم است
فرزند آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: یکی از دستاوردهای دولت یازدهم افزایش اعتبار ایران در عرصه بین المللی بوده و لازم است با انتخاب مجدد برای تداوم مسیر دولت تدبیر و امید، این اعتبار را ترقی دهیم. فاطمه هاشمی در جمع حامیان حسن روحانی در جیرفت افزود: حمایت مردم از دولت تدبیر و امید یک بار دیگر توسعه کشور را نوید داده و دل مردم را سرشار از امید می کند و حضور گسترده مردم و شور و نشاطی که برای حمایت از روحانی برپا شده، نشان از برگشتن این امید دارد. چهار سال پیش آیت الله هاشمی با تمام موانع و مسائل برای حمایت مردم پا به صحنه انتخابات گذاشت وعده ای هم گفتند که نیایید چون رد صلاحیت خواهید شد ولی ایشان در جواب آنها گفتند من برای آبادانی کشور آمده ام و استعفا نخواهم کرد گرچه رد صلاحیت خواهم شد ولی تکلیف خود رادر قبال مردم و ملت خود انجام می دهم. چهار سال پیش آیت الله هاشمی از حسن روحانی حمایت کرد و امروز هم به عنوان فرزند وی اعلام می کنم که هرچند که ایشان بین ما نیست ولی یک بار دیگر از روحانی حمایت خواهیم کرد.

* حمایت دانشجویان ایرانی دانشگاههای هاروارد و ام.آی.تی از روحانی
جمعی از اساتید، محققان و دانشجویان ایرانی دانشگاههای هاروارد و ام.آی.تی با اعلام کردند که در نظر گرفتن شرایط حساس منطقه و پس ازبررسی کارنامه چهار ساله دولت یازدهم در تمامی حوزه ها، رای بر ادامه اعتدالگرایی می دهند و از حسن روحانی حمایت می کنند. در این بیانیه آمده: باور داریم که مشارکت نکردن در انتخابات و بی‌تفاوتی در کشور ما هرگز به دموکراسی‌ و توسعه‌‌ ملی منجر نخواهد شد و می‌توانیم با مشارکت و حضور پررنگ در انتخابات در تعیین سرنوشت کشور نقش ایفا کنیم. متخصصان ایرانی که در کشورهای پیشرفته مشغول کار و فعالیت هستند شاهد بروز آثار شکوفایی ایران عزیز در طی چهار‌سال گذشته بوده‌اند. ما معتقدیم که انتخابات 29 اردیبهشت انتخاب یک رئیس‌جمهوری نیست بلکه روزی است برای نشان دادن اراده‌‌ ملی در عقب ننشستن از مسیر صحیحِ سرنوشتِ ایرانیان؛ انتخابی است میان عقلگرایی و اعتدال یا افراطیگری. 

* روحانی به زنجان می رود
حجت الاسلام حسن روحانی نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری روز سه شنبه برای سخنرانی در جمع مردم زنجان به این استان سفر می کند. طبق برنامه قرار است روحانی ساعت 9:30 دقیقه سه شنبه 26 اردیبهشت در سالن انقلاب برای مردم زنجان سخنرانی کند.

* فشردگی برنامه ها مانع سفر روحانی به شهرکرد شد
سخنگوی ستاد انتخاباتی حسن روحانی در چهارمحال و بختیاری گفت: به رغم تمایل شدید حسن روحانی برای دیدار با مردم این استان، فشردگی برنامه ها موجب شد تا سفر این نامزد انتخاباتی به شهرکرد انجام نشود فیروز عسگری افزود: درخواست برای سفر دکتر روحانی به استان در چندین نوبت اعلام شد و وی نیز تمایل زیادی به این سفر داشت اما از آنجا که در انتخابات گذشته به استان سفر داشت بنا را بر سفر به سایر استانهایی گذاشت که تاکنون سفر انتخاباتی نداشته است. در فضای مجازی استان با برخی بداخلاقیها مبنی بر اعلام سفر دکتر روحانی به شهرکرد منتشر شده که این خبر از اساس کذب است و انتظار می رود رسانه ها و فعالان فضای مجازی از این بداخلاقیهای سیاسی خودداری کنند.

* تشکر رئیسی از قالیباف
حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی در پی اعلام انصراف قالیباف گفت: از محمد باقر قالیباف که به نفع من کناره گیری کرد تشکرمی کنم. وی عصر دوشنبه در مصلای مسجد شهدای شیراز همچنین گفت: اجازه نمی دهیم مفسدان و چپاولگران به حقوق مردم دست اندازی کنند. برای رفع بیکاری و ایجاد اشتغال، دولت باید شبانه روز کار کند، دولت باید اگر دید مدیری تاجر است و در بخش خصوصی سهم دارد دستش را از منافع مردم قطع کند، مدیری که تاجر بخش خصوصی است نباید در دولت سهمی داشته باشد. حقوق شهروندی با گرفتن مراسم و رونمایی از منشور حقوق شهروندی ایجاد نمی شود بلکه حقوق شهروندی با کار ایجاد می شود. آنان که زنان را از گرفتن آزادی می ترسانند بدانند که خدا به زنان آزادی داده است، آزادی زنان را من و شما نداده ایم که بخواهیم از آنان بگیریم، ما تضمین می کنیم که آزادی و کرامت مردم مخدوش نشود، رقیب هراسیها در این زمینه بی فایده است. آنها که ادعا می کنند دیپلماسی دارند سهم کشور ما و ترکیه را در اقتصاد عراق ببینند و ارزیابی کنند، سهم کشور ما به مراتب کمتر از سهم کشور ترکیه است. 180 کشور در دنیا وجود دارد چرا فقط باید به روابط با اروپا و فرانسه فکر کنیم. اگر دیپلماسی این باشد که عدم حمایت فرانسه و اروپا پیروزی ما را در انتخابات رقم نزند ما این نوع دیپلماسی را نمی خواهیم. آنها رفتند و قراردادهای خارجی بستند. چرا چکی که طرف مقابل به دست ما داد نقد نشده است. برای من بهترین شغل عالم خادمی آستان مقدس حضرت علی بن موسی الرضا(ع) است اما دیدن اشک خانمی که می آید و می گوید چهار پسر تحصیلکرده بیکار دارم یا دیدن اشک زن و شوهری که بیکاری و فشار اقتصادی آنها را در آستانه طلاق قرار داده باعث شد که به این عرصه بیایم. شما چهار سال مسئولیت دولت را بر عهده داشتید باید کارهایی را که اکنون می گویید باید بشود انجام داده باشید. چرا در آستانه انتخابات سازمان حمایتی درست کردید و به مردم پیامک زدید که یارانه های قطع شده را باز می گردانیم؟ به هر یک از دهیاران 10 میلیون تومان پول دادید در حالی که شهرکهای صنعتی ما با 50 درصد رکود کار می کنند، چرا این پول ها را خرج صنعت نکردید؟

* رئیسی در یاسوج 
این نامزد انتخابات ریاست جمهوری روز دوشنبه در جمع هواداران خود در مصلای یاسوج گفت: کلید حل مشکلات کسب ‌و کار، بیکاری و اقتصاد کشور در دست جوانان توانای ملت ایران است. حجت الاسلام سید ابراهیم افزود: یکی از اهداف مهم ما این است که به عقب برنمی گردیم، وضع موجود را تحمل نمی‌کنیم بلکه شرایط را به نفع مردم تغییر می‌دهیم. مردم اکنون نمی‌توانند با تبعیض کنار بیایند. می ‌توان از چهره کشور فقر، بحران بیکاری و فساد را زدود و آنچه لازم است مدیریت انقلابی، کارآمد و جهادی است. این امکان وجود دارد که هر سال به ‌صورت میلیونی شغل ایجاد شود اما برخیها می‌گویند نمی‌شود در حالی که برنامه ششم توسعه دولت را مکلف کرده به ‌صورت میلیونی شغل ایجاد کند. برنامه ششم توسعه را برای نخستین بار به جای آنکه دولت برای تصویب به مجلس پیشنهاد بدهد توسط خود مجلس تصویب و برای اجرا ابلاغ شده است که این امر نشان می‌دهد دولت تصمیم ندارد این برنامه را اجرا کند. در دولت یازدهم طرح مسکن مهر هرسال تنها 6 درصد پیشرفت فیزیکی داشته در حالی که مسکن سازی جزو صنایع پیشران در اقتصاد است. دولت اعلام کرده که دلیل تعطیلی کارخانه‌های صنعتی کمبود نقدینگی است اما در این دولت نقدینگی کشور با افزایش سه برابری به بیش از 100 هزار میلیارد تومان رسیده است. دولت کار و کرامت معتقد است یارانه سه دهک پایین جامعه باید سه برابر شود اما دولت فعلی می‌گوید محل تأمین منابع آن کجاست و راهکار تأمین این منابع درآمد حاصل از افزایش قیمت حاملهای انرژی است. برای نقد کردن چک برجام نیاز به یک دولت انقلابی و جهادی داریم. دولت فعلی در آستانه انتخابات مستمری افراد زیرپوشش نهادهای حمایتی را سه برابر کرده و در حالی که قبلا می‌گفت اعتبار لازم برای این کار وجود ندارد و به ‌تازگی اعلام کرده افرادی که یارانه آنها قطع شده می‌توانند دوباره آن را دریافت کنند. ایران کمبود نقدینگی، امکانات، منابع، سرمایه و نیروی انسانی کارآمد ندارد بلکه مشکل اصلی آن ضعف مدیریت اجرایی و اقتصادی است. دلیل دیگر بروز مشکلات در کشور آن است که دولت کنونی در سخن و عمل تصورمی کند باز شدن گره کار مردم در دست بیگانگان است. دولت یازدهم در حالی دم از وجود فساد اداری، اختلاس و مفاسد اقتصادی در کشور می زند که از اصلاح ساختار فسادزا در کشور چیزی نمی‌گوید. 

* هیچیک از نامزدهی اصولگرا به نفع دیگری کنار نمی کشد
رئیس دفتر مردمی ستاد حجت الاسلام ابراهیم رئیسی پیش از اعلام انصراف قالیباف، گفت: بعید می دانم کسی از سه نامزد اصولگرای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به نفع دیگری از انتخابات کنار بکشد. احمد خورشیدی در نشست خبری افزود: به نظر می رسد هر کدام از دوستان اصولگرا در این دوره با ظرفیتهای خود به میدان آمدند و اراده در میدان ماندن را در هر سه می بینیم البته در میدان ماندن هر سه به نفع مردم و جناح انقلابی خواهد بود. اقبال مردم به رئیسی به دلیل عملکرد نامناسب دولت در حوزه معیشت و اشتغال بیشتر و این اقبال در شهرستانها قابل توجه است. آقای رئیسی امکانات لجیستیکی و دولتی ندارد. با این همه از اقبال خوبی برخوردار است بطوری که اوایل پنج تا 6 هزار نفر در برنامه های او حاضر می شدند در حالی که این شمار اکنون به 50 هزار نفر رسیده و هر چه جلوتر می رویم اهداف رئیسی بین مردم جا می افتد. ممکن است انتخابات به مرحله دوم هم کشیده شود و به نظرم قاطبه آرا در دور دوم برای رئیسی است.
1858
انتهای پیام /*


 
 
  
  
   
  
  
 
 
  سیاسی 
  انتخابات 96 
  8 تا 20 
  تبلیغات 
 

 ارتباط با سردبیر: 

 newsroom@irna.ir 

 
 تماس بی واسطه با مسئولین
سید مصطفی میرسلیم حجت الاسلام سید ابراهیم حامد شبانی فعال سیاسی الاسلام ابراهیم رئیسی محمدباقر قالیباف الاسلام حسن روحانی ایران عزیز آیت الله هاشمی رفسنجانی تاجر شورای امنیت شهرکرد زنجان جهانگیری ظریف حملات شدید مقام معظم رهبری محمد باقر قالیباف آمریکا علی بن موسی الرضا قیم ساری مازندران عباس عبدی آیت الله ناصر مکارم شیرازی ایرانیان خارج تبریز اروپا فرانسه ترکیه حزب مؤتلفه اسلامی شورای نگهبان عربستان سالن سید رسول حسینی ساری امام خمینی اداره کشور اطلاعاتی رهبر معظم انقلاب صهیونیستها ایرانیان مقیم کانادا جیرفت چهارمحال و بختیاری استان سفر مجلس شورای اسلامی فیروز عسگری رشت سالن انقلاب پورشریفی تبریز آیت الله آملی لاریجانی یمن همکاری دانشجویان دانشگاه تبریز مصلای یاسوج احمد خورشیدی سازمان حمایتی یاسوج دانشگاه اسلامی عراق فعال مصلای مسجد شهدای شیراز علی پورعلی سازمان ثبت احوال جبهه اعتلای نوین ایران محمدرضا خراسان جنوبی سعید امینی اداره کشورآن محمد جواد سالن تختی مجموعه ورزشی شهید عضدی دانشگاه بیرجند حسن کنعانی دانشگاه علوم اسلامی رضوی مشهد محمدحسن رحیمیان سید مهدی جولائی بیرجند شورای محترم نگهبان واجد شرایط نامزدی ریاست جمهوری قوه قضائیه سوئد دریاچه ارومیه توکلی ویکی لیکس محور هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری امان ابوترابی سالن حکمت کتابخانه ملی سیف کانادا مسجد اعظم قم سید ابراهیم رئیسی ایران الاسلام رئیسی قالیباف پیشی رئیسی روحانی قالیباف مصطفی میرسلیم میرسلیم ایرانیان سیاسی سیاسی فعال هاشمی رفسنجانی آیت الله هاشمی
خبرگزاری جمهوری اسلامی هشدار درباره شیوع مجدد ابولا در سیرالئون و لیبریا Tue Aug 09 23:04:00 IRDT 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی بهره بردن از رحمت وسیع الهی و هدایت به سوی خوشنودی پروردگار Wed May 15 11:55:00 IRDT 2019
خبرگزاری جمهوری اسلامی فتوت و مردانگی در ذات ورزشکاران وجود دارد Thu Jul 21 19:23:00 IRDT 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی استعدادهای برتر قایقرانی آب‌های آرام کشور معرفی شدند Fri Nov 30 17:19:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی جشنواره ساختمان های برتر، افزایش توجه به قوانین ساخت و ساز را به دنبال دارد Wed Mar 08 16:26:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی بارش برف و لغزندگی در جاده کرج - چالوس Tue Nov 06 13:48:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی بررسی فیلم مرگ سیدامامی در جلسه فوق‌العاده کمیسیون امنیت ملی مجلس Mon Feb 19 17:41:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی آمریکا مانع فروش فناوری به چین می شود Mon Jun 25 07:43:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی حکم قضایی برای یک هزار میلیارد تومان اراضی ملی صادر شد Sat Jul 28 13:06:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی حاشیه های این سه نفر Sun Jan 13 18:59:00 IRST 2019
خبرگزاری جمهوری اسلامی تسلیت استاندار کهگیلویه و بویراحمد در پی فوت زائران گچسارانی در سانحه واژگونی اتوبوس Mon Feb 12 17:47:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی چهار تخریب کننده طبیعت زنجان توسط محیط بانان محیط زیست دستگیر شدند Sun Aug 07 14:36:00 IRDT 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی طرح های امریکا در منطقه فاجعه آمیز است Sun Mar 24 23:15:00 IRDT 2019
خبرگزاری جمهوری اسلامی ترامپ دیدار با پوتین را به دلیل تنش اوکراین لغو کرد Thu Nov 29 20:43:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی حال یکی از مصدومان انفجار گاز در ارومیه وخیم است Mon Oct 08 09:56:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی جشنواره بوی خاک برگزیدگان خود را شناخت Thu May 10 20:20:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی نمایشگاه انگشتر و سنگ های قیمتی ایران در مسقط Sun Apr 09 15:00:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی سخنرانی رئیس جمهور در روز ملی فناوری فضایی Wed Feb 01 13:51:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی حمله مجدد وزیر خارجه انگلیس به روسیه در آستانه سفرش به مسکو Sun Mar 12 20:07:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی بانوان دستفروش چشم انتظار ساماندهی در قالب تعاونی Mon Sep 24 09:15:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی 60 درصد زندانیان کرمان در حوزه جرائم مواد مخدر هستند Tue Jul 10 18:50:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی 105 اثر به مرحله دوم دوسالانه ملی مجسمه سازی راه یافت Tue Jul 04 22:20:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی سپاه به ایده مقاومت در جهان تبدیل شده است Wed Apr 10 16:28:00 IRDT 2019
خبرگزاری جمهوری اسلامی بخشیده شدن محرومیت های هندبال ایران پسابرجامی برای این رشته بود Mon Feb 20 22:37:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی تصادفات رانندگی در کرمان کاهش یافت Sun Feb 19 13:45:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی نماینده سابق مصر: ترامپ فقط به فکر منافع امریکاست ونه اعراب Sun May 21 20:34:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی زلزله گندمان چهارمحال و بختیاری را لرزاند Wed Jun 29 00:47:00 IRDT 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی تاثیر ترامپ بر طلای سیاه Mon Jan 30 15:59:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی بودجه ویژه برای امنیت مرزها اختصاص می یابد Mon Mar 11 16:19:00 IRST 2019
خبرگزاری جمهوری اسلامی درخشش هنرمندان جوان انزلی در جشنواره دانشجویی برزیل Thu Jul 13 16:16:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی انگلیس حفاظت از مرزهای مشترک با فرانسه را افزایش می دهد Mon Dec 31 04:30:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی برون سپاری فعالیت های وزارت ارشاد و صدا و سیما باید با رعایت سیاست های اصل44 انجام شود Tue Aug 16 23:13:00 IRDT 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی شرکت 5 هزار نفر در مسابقه نقاشی و قصه گویی به رنگ خدا در البرز Sun Mar 05 12:39:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی تسهیل مقررات برای کارآفرینان از اولویتهای وزارت تعاون است Fri Nov 02 14:27:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی توطئه های دشمنان با تبیین روحیه انقلابی گری خنثی می شود Tue Jul 24 12:15:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی خدمات رایگان تعمیرکاران مریوانی به مسافران نوروزی Wed Mar 22 17:35:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری در شهرستان دهلران اعلام شد Sat May 20 19:21:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی رضا جان پناهم ده Wed Jul 25 10:59:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی دوسوم یارانه ارزی مربوط به بخش کشاورزی است Tue May 08 18:40:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، مدیون پرسپولیس بین‌المللی است Sun Nov 11 09:04:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی فضای منفی برای حضور روحانی در مجمع عمومی ایجاد نکنیم Tue Sep 18 09:04:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی برنامه های خبری روز یکشنبه، 20 فروردین 96 گلستان Sun Apr 09 12:57:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی سئول، میزبان اجلاس فدراسیون آسیایی ووشو Wed May 30 10:11:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی کولر آبی جان نوجوان 14 ساله یزدی را گرفت Sat Jun 09 12:27:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی سی ان ان: ترامپ بودجه ساخت دیوار را از پنتاگون می گیرد Sat Jan 05 11:37:00 IRST 2019
خبرگزاری جمهوری اسلامی شایستگان نامزدهای انتخابات شورای شهر و رسالت رسانه ها Wed Apr 12 17:58:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی کارگروه تخصصی نظارت مالی منطقه 2 کشور در زنجان Thu Feb 23 12:24:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی انتقاد شدید ترامپ از اف بی آی به خاطر حمله به دفتر کوهن Sun Dec 16 20:06:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی مراحل اداری بازگشایی فدراسیون اسلامی ورزش زنان در حال انجام است Wed Aug 29 13:21:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی انفجار در یک ایست بازرسی در نزدیکی فرودگاه عدن Wed Jul 06 12:06:00 IRDT 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی 400 نیروی وظیفه جذب پایگاه‌های آتش‌نشانی روستایی می شوند Fri Jun 01 13:22:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی قند سوخت اصلی سلول های سرطانی Sun Jul 03 13:44:00 IRDT 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی صحت انتخابات شوراهای اسلامی شهر مهاباد و خلیفان تائید شد Thu Jun 01 18:44:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی ورزش برای همه ؛ توصیه های دکتر قره - 11مرداد Mon Aug 01 14:19:00 IRDT 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی دشمن با سیاه نمایی آرامش مردم را هدف گرفته است Sat Aug 04 11:54:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی اهم دیدار مسئولان ایران و پاکستان در سال های 97 و 98 Mon Apr 22 19:44:00 IRDT 2019
خبرگزاری جمهوری اسلامی شفاف سازی مالی تخلف ها را کاهش می دهد Sat Dec 08 20:01:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی کانادا اقدام آمریکا علیه کوبا را محکوم کرد Wed Apr 17 23:20:00 IRDT 2019
خبرگزاری جمهوری اسلامی هشدار فرماندار چابهار درباره کم توجهی به توسعه راه ها Tue Dec 25 14:17:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی 142 کیلوگرم مواد مخدر در آذربایجان غربی کشف شد Tue Nov 13 14:18:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی امام جمعه میامی : عید سعیدفطر روز وحدت اسلامی است Mon Jun 26 16:21:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی هوای شهرهای بزرگ پاک و قابل قبول است Sun Apr 14 15:53:00 IRDT 2019
خبرگزاری جمهوری اسلامی طلا در آستانه تعطیلی بازار تهران گران شد Sun Sep 16 15:01:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی معماری ناجای آینده در چارچوب مکتب انتظامی و امنیتی Wed Feb 22 13:11:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی تاکید بر استفاده از ظرفیت های رویداد تبریز 2018در توسعه گردشگری مراغه Mon Feb 19 13:51:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی نبرد من هیتلر پرفروش ترین کتاب آلمان شد Tue Jan 03 21:37:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی تردد خودروهای سنگین در محور بیرجند - قاین محدود شد Tue Nov 06 13:31:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی بیش از 168میلیارد ریال پرونده تخلف در مردادماه تشکیل شد Sun Sep 09 14:53:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی طالبان افغانستان به اسارت گرفتن سرنشینان بالگرد پاکستانی را تایید کرد Fri Aug 05 18:54:00 IRDT 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی فوتسال دسته یک /مقاومت اقلید، صدرنشین را شکست داد Fri Oct 05 20:01:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی 44 هزار زندانی مالی کشور در 5 سال اخیر آزاد شدند Sat Jun 02 21:26:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی مسابقات آسیایی مسیر سخت موفقیت را هموار می سازد Tue Apr 30 09:29:00 IRDT 2019
خبرگزاری جمهوری اسلامی تیم قشقایی شیراز مقابل خونه به خونه بابل به برتری رسید Sat Dec 01 17:52:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی حسنی خو از مدیرعاملی باشگاه استقلال کناره گیری کرد Sat Aug 06 05:16:00 IRDT 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی گمرک:جرثقیل آتش‌نشانی مجوزثبت‌سفارش ندارد Tue Jun 06 16:10:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی وزیر ارشاد: ملت ایران ارادت پایان ناپذیری به ثامن الحجج (ع) دارند Thu Aug 11 20:12:00 IRDT 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فیلم سینمایی تولید می‌کند Sun Jul 08 08:06:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی تاخیر در انجام 6 پرواز از فرودگاه بین المللی زاهدان Tue Jan 24 12:48:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی سیلاب برخی راههای گیلان را بست Sat Oct 06 12:18:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی انتشار پیشرفت‌ها و چالش‌های سلامت ایران در گذار؛ از قاجار تا قرن 21 Mon Apr 29 12:13:00 IRDT 2019
خبرگزاری جمهوری اسلامی 2 سقفی بودن ویژگی مهم لایحه بودجه 98 است Mon Jan 07 08:58:00 IRST 2019
خبرگزاری جمهوری اسلامی امامان جمعه یزد از حضور مردم در راهپیمایی قدس قدردانی کردند Fri Jun 08 15:47:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی نماینده مجلس: مسدود شدن تخلیه کالای همراه ملوان آسیب زاست Tue Jan 31 21:24:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی افتتاح طرح بزرگ اقتصادی برای اشتغال ایثارگران در فریمان Thu Dec 13 18:59:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی 115 طرح در شیروان بهره برداری می شود Tue Jan 24 12:18:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی سرمایه اجتماعی نگاه امنیتی را برنمی تابد Mon Sep 03 13:06:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی کدخدایی: شمارش آرا بلافاصله پس از پایان اخذ رای آغاز می شود Sat May 20 04:07:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی مقام بلاروس: مکتب کشتی ایران الگوی جهانی است Sun Mar 12 12:19:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی ثبت‌نام ششمین جشنواره فناوری اطلاعات از فردا آغاز می‌شود Tue May 14 15:55:00 IRDT 2019
خبرگزاری جمهوری اسلامی رای الیوم:آمریکا واسرائیل از ضعف سران عرب سوءاستفاده می کنند Sun Oct 28 10:08:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی مهمترین وظیفه نماینده دولت، اجرای مقتدرانه قانون است Tue Nov 27 19:25:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی فرماندار: فردوس دارای استعدادهای ناب فرهنگی و هنری زیادی است Thu Mar 23 10:05:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی هلال احمر با کمترین اعتبار خدمات ارزشمند به مردم ارائه می دهد Tue Nov 20 22:56:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی آموزش و پرورش نیازمند اجرای سند تحول بنیادین Thu May 10 08:53:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی حقوق شهروندی بر مدار قانون مداری‏ Sun Jan 01 11:51:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی فن بازارها محلی برای مبادلات فناوری Tue Jul 04 18:32:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی شهید چمران اهواز قهرمان مسابقات فوتسال المپیاد دختران دانشجوی کشور Tue Jul 26 00:35:00 IRDT 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی طرح گازرسانی به 200 روستا و شهر سرو در آذربایجان غربی Sun Nov 18 13:17:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی مصدوم مارگزیده لالی با اورژانس هوایی نجات یافت Sat Aug 13 13:53:00 IRDT 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی صفحه نخست روزنامه های استان قم، یک شنبه دهم بهمن ماه Sun Jan 29 12:33:00 IRST 2017
تی نیوز آمار و اسامی فوت حاجیان ایرانی در سفر حج Sun Sep 10 12:55:51 IRDT 2017
پارسینه نشست خبری نمایش انتری که لوطی اش مُرد+فیلم Tue Sep 26 15:48:59 IRST 2017
خرداد نیوز ولایتی: ایران به خاطر تهدیدات آمریکا از سوریه خارج نمی شود Sat Jul 14 08:56:52 IRDT 2018
آریا مبادلات 11 ماهه تجاری ایران با آلمان، انگلیس و فرانسه Sun Apr 14 11:17:49 IRDT 2019
خبرگزاری مهر توافقنامه ایران با هند در منطقه چابهار اشتباه تعبیر نشود Mon Aug 15 19:14:44 IRDT 2016
وطن امروز نکات رهبر انقلاب به مستندسازان جدید نبود؛ ما گوش شنوا نداشتیم Tue Jan 30 00:00:00 IRST 2018
برنا رژیم اشغالگر بایستی هرچه سریعتر به عنوان عضو غیرهسته‌ای ملزم به الحاق به NPT شود Tue Apr 30 09:21:51 IRDT 2019
خبرگزاری مهر کاهش حکم اعدام جوانان بحرینی به حبس ابد Thu Apr 26 15:18:36 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم کاهش 100 درصدی تصادفات فوتی در غرب استان تهران Fri Mar 29 13:10:58 IRDT 2019
خبرگزاری تسنیم ماشین‌سازی از دوشنبه آماده دربی تبریز می‌شود Sun Aug 07 15:26:12 IRDT 2016
برنا حضور معاون دفتر توانبخشی روزانه و توانپزشکی سازمان بهزیستی کشور در مرکز حرفه آموزی معلولین Mon Jan 30 09:38:26 IRST 2017
فردا عکس یادگاری دولت با دستاورد قبلی‌ها Mon Apr 17 06:43:07 IRDT 2017
آنا دانشگاه آزاد اسلامی نقش بسزایی در تحصیل قشر کم درآمد جامعه داشته است Thu Dec 07 13:15:34 IRST 2017
جام نیوز برخورد جدی پلیس پایتخت با قمه‌زنی Thu Sep 28 17:30:00 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران راه اندازی سامانه پذیرش شکایت الکترونیکی مراجعین دستگاه قضا Thu Feb 21 14:45:50 IRST 2019
باشگاه خبرنگاران صدور بیش از 2 هزارو 400 جلد شناسنامه مکانیزه در بروجرد Thu Jun 23 10:15:28 IRDT 2016
خبرگزاری فارس از عدم آشنایی با قوانین تا بی تجربگی شورای پنجم/ وقتی شهرداری در جا می زند! Sat Apr 07 08:32:00 IRDT 2018
آفتاب ایران خوش باشیم و قابلیت هایمان را نشان دهیم Fri Dec 08 10:54:11 IRST 2017
تی نیوز افزایش نگران کننده گرد و غبار در ایلام Wed Apr 25 20:57:52 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجو برنامه «کودک شو» به ایستگاه پایانی رسید Tue Aug 28 14:34:59 IRDT 2018
جماران دادستان پردیس: پیمانکار، رودخانه جاجرود را لایروبی نکرده بود Wed May 01 17:19:12 IRDT 2019
خبرگزاری مهر کنفرانس آسیایی اخلاق، دین و فلسفه برگزار می شود Tue Jul 24 09:20:49 IRDT 2018
بی باک نیوز شهدای مدافع حرم خوی فرشتگی دارند Sat Sep 16 17:13:01 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران بازداشت مرد چینی که با خودنویس، خدمه پرواز را تهدید کرد Mon Apr 16 16:34:49 IRDT 2018
میزان قیمت بلیت هواپیما در نوروز 98 افزایش نمی‌یابد/20 درصد پرواز‌ها چارتری است Thu Feb 14 11:20:01 IRST 2019
خبرگزاری بین المللی قرآن بزرگترین مجتمع کشت و صنعت و دامپروری شمالغرب کشور در سلماس افتتاح شد Thu Feb 09 08:59:04 IRST 2017
اقتصاد آنلاین اظهارات روسیه، نمایندگان اوپک را امیدوار کرد Sat Jul 08 13:01:36 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر جهت گیری صندوقهای بازنشستگی، سرمایه گذاری در حوزه تولید Thu Apr 27 19:09:37 IRDT 2017
خبرگزاری نسیم رکورد جدید نرخ خودکشی در میان دانشجویان انگلیسی Mon Apr 16 17:22:01 IRDT 2018
بولتن نیوز خط دفاعی جدید پرسپولیس با امیری محک خورد Thu Jan 26 23:21:37 IRST 2017
آفتاب تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی Tue Oct 03 13:18:14 IRST 2017
خبرآنلاین خبرهای نگران کننده برای مرد شماره یک فوتبال ایران! Wed Mar 06 12:00:37 IRST 2019
رجا نیوز دیوارنگاره جدید میدان ولیعصر (عج) Tue May 15 14:32:26 IRDT 2018
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین آینده هر جامعه ای در گرو آموزش و پرورش است Sat May 05 13:24:50 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران سرشماری پستانداران در الیگودرز آغاز شد Sun Dec 17 07:05:48 IRST 2017
افکارخبر حساب‌های بانکی ناقص مسدود شد Tue Nov 20 13:32:51 IRST 2018
بی باک نیوز لاوروف: چورکین دیپلماتی مجرب و مردمی بود Fri Feb 24 11:48:17 IRST 2017
واحد مرکزی خبر دایی: چه کسی گفته حساب پرسپولیس را مسدود کرده ام Fri Apr 28 14:10:32 IRDT 2017
افکارخبر رئیس مجلس صربستان از توسعه همکاری های پارلمانی با ایران استقبال کرد Wed Dec 21 23:57:49 IRST 2016
افکارخبر شکایت سه نامزد انتخاباتی از اولین مناظره Sun Apr 30 12:00:47 IRDT 2017
خبرگزاری بین المللی قرآن دفاع مقدس بیش از ثبت خاطرات است Wed Jan 25 08:57:41 IRST 2017
تی نیوز نگاه تقلید گرایانه نسبت به شورای فرهنگ عمومی اصلاح شود Thu Sep 07 20:14:09 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر همایش روز روستا و افتتاح متمرکز طرحهای عمرانی در کفشگیری گرگان + فیلم Sun Oct 07 21:21:12 IRST 2018
سیتنا معافیت واردات برخی کالاهای فناوری اطلاعات از پرداخت مابه التفاوت نرخ ارز Thu Sep 20 18:49:11 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران لزوم معرفی گردشگری سلامت به عنوان برند ملی شمال اردبیل Wed Nov 21 10:22:34 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران کاهش هشت درصدی طلاق در تویسرکان Sun May 07 12:01:57 IRDT 2017
میزان تقریظ رهبرانقلاب بر کتاب رهنمای طریق به تالیف آیت الله جاودان +فیلم Thu Nov 22 21:47:24 IRST 2018
ورزش 3 سال جدید فوتبال ایران تحویل شد Fri Jul 21 16:50:00 IRDT 2017
تی نیوز ادعای تکراری چوپان دروغگو زمینه سازی برای خروج آمریکا ازبرجام است - تهران 24|TEHERAN24|تهران 24 Tue May 01 16:54:08 IRDT 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا حمایت اسپانسر بومی از بسکتبالیست‌های کُردستانی/جولایی: با اعتبارات قطره چکانی ورزش به جایی نخواهد رسید Mon Nov 13 11:23:22 IRST 2017
خبرگزاری مهر چرا یک پاسدار در جریان سیل شیراز جان خود را از دست داد؟ Mon Apr 01 10:52:14 IRDT 2019
شبکه اطلاع رسانی نفت و انرژی تعامل دولت و بخش خصوصی در اجرای الگوی جدید قراردادهای نفتی Mon Jan 30 15:30:00 IRST 2017
اقتصاد آنلاین موانع مرخصی 9 ماهه زایمان زنان برطرف شد Mon Aug 07 19:06:02 IRDT 2017
دولت بهار کلاهبرداری‌های یک زن به بهانه دادن ویزای اروپا Mon May 15 16:28:00 IRDT 2017
خانه ملت تاکید مولاوردی بر توانمندسازی و ارتقای سطح تحصیلی و فرهنگی زنان Sat Feb 25 16:03:00 IRST 2017
افکارخبر حمایت قاطعانه جادوگر از ززز Sat Jun 08 12:03:32 IRDT 2019
جوان آنلاین جنجال بر سر آگهی فروش پیتزای خاص در اصفهان Mon Jan 07 16:51:29 IRST 2019
فردا نامه انتقادی احمدی نژاد خطاب به رئیس قوه قضاییه Mon Sep 25 14:35:54 IRST 2017
واحد مرکزی خبر ولید البخاری سفیر فوق العاده عربستان در لبنان Sun Nov 18 18:48:09 IRST 2018
تی نیوز عاشورا نماد ایستادگی در مقابل ظلم و جور Sun Oct 01 22:49:51 IRST 2017
فردا رئیسی: برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی لازم است Sun Apr 28 18:12:43 IRDT 2019
خبرگزاری دانشجویان ایران فکر نمی‌کردم به راحتی آبرویم برود Mon May 20 16:10:52 IRDT 2019
واحد مرکزی خبر دستگیری عوامل آتش زدن درب یکی از مساجد در مشهد Fri Dec 08 22:56:52 IRST 2017
واحد مرکزی خبر رودخانه گزیک روز گذشته - درمیان Tue Apr 16 08:09:48 IRDT 2019
واحد مرکزی خبر افزایش 3.2 درصدی تولید آلومینیوم Sat Dec 08 10:23:14 IRST 2018
خرداد نیوز نامه علی مطهری خطاب به مردم ایران Wed May 17 09:54:19 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم زمینه و بسترهای لازم ​​​​​​​برای ترویج فرهنگ رضوی در جامعه فراهم شود Mon Dec 04 19:26:21 IRST 2017
واحد مرکزی خبر آغاز یک روز بارانی در شهر بایگ Tue Feb 12 10:00:07 IRST 2019
خبرگزاری تسنیم باتری‌های نسل جدید با تکنولوژی «پانچ» رونمایی شد Mon Dec 31 16:12:00 IRST 2018
598 سند شرعی داریم که بگوییم نوکر امام حسینیم Sat Sep 23 14:30:55 IRST 2017
جهان نیوز چرا رهبرانقلاب بابت ضعف عدالت ازمردم عذرخواهی کردند؟ Fri Mar 30 01:57:21 IRDT 2018
ساعت24 یادداشت اعتراضی ایران به سفارت سوئیس درباره سخنرانی پمپئو Wed Jul 25 19:05:40 IRDT 2018
تی نیوز سقف نقل و انتقال وجوه در شعب بانکی محدود می شود Fri May 04 15:17:42 IRDT 2018
پارسینه اولین توئیت جهانگیری پس از انتصاب مجدد Tue Aug 08 20:29:19 IRDT 2017
پارس نیوز نور شبانگاهی نقش فراوانی در ابتلا به سرطان سینه دارد Fri Aug 18 12:43:38 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجو جزئیات 20 دوره مشترک دانشگاه‌های ایرانی و خارجی اعلام شد Fri Feb 16 13:08:19 IRST 2018
تی نیوز بیماران سرطانی دارای کد شناسه می شوند Thu Mar 29 16:33:27 IRDT 2018
دولت بهار جمشید مشایخی در بیمارستان بستری شد Wed May 10 20:54:00 IRDT 2017
خبرگزاری بین المللی قرآن مفهوم استقامت را باید شناخت Wed May 15 11:37:48 IRDT 2019
خبرگزاری تسنیم قزوین| فعالیت اتباع خارجی در مشاغل مرتبط با مواد غذایی ممنوع است Sat Oct 27 14:54:33 IRST 2018
صنعت بیمه خرج زندگی در کدام کشور اروپایی کمتر است؟ Sat Jun 23 14:09:49 IRDT 2018
مثلث جشن جهانی نوروز برای "ثبت جهانی نوروز" در برج میلاد Mon Feb 25 16:27:52 IRST 2019
باشگاه خبرنگاران ادعاهای جان کری درباره وضعیت داخلی ایران/ غرب، خواستار تعامل پشت پرده با دولت اسد Fri Jul 01 09:39:35 IRDT 2016
باشگاه خبرنگاران کشف محموله 5 میلیاردی لوازم یدکی قاچاق در یزد Thu Nov 23 13:13:46 IRST 2017
واحد مرکزی خبر دعوت انتقال خون فارس از مردم برای اهدای خون Wed Feb 06 16:19:59 IRST 2019
خبرگزاری تسنیم اراک| آیت‌الله اراکی: ملت ایران با تبدیل تحریم‌ها به یک فرصت از تهدیدات پیش‌رو عبور می‌کند Sat Jul 28 09:39:10 IRDT 2018
برنا اعلام قیمت میوه تنظیم بازار کرمانشاه در عید نوروز Sat Mar 16 08:39:01 IRST 2019
باشگاه خبرنگاران قاتل فراری در عباس آباد دستگیر شد Thu Jul 19 13:04:16 IRDT 2018
آریا تلاش دموکرات‌ها برای تصویب قعطنامه سوم علیه عربستان/ نزاع قریب الوقوع سعودی ها با آمریکا Mon Dec 17 20:09:00 IRST 2018
پایگاه خبری الف لغو 21 پرواز فرودگاه اهواز به علت مه غلیظ Mon Dec 17 10:31:00 IRST 2018
خبرگزاری مهر آیین «خلیل شعر انقلاب» در دیر برگزار می‌شود Tue Dec 25 10:00:28 IRST 2018
پارسینه جوان سی‌ساله‌ دردسر تازه ترامپ Thu Apr 20 09:23:50 IRDT 2017
تی نیوز ساخت بلندترین برج خورشیدی دنیا کلید خورد Mon Sep 18 21:49:11 IRDT 2017
خبرگزاری مهر فیلمبردار ایرانی از حضور فیلمش در اسکار گفت/ قصه «کودک خاموش» Tue Jan 30 08:43:28 IRST 2018
نامه نیوز عکس: فرزندان آیت‌الله سیستانی در ختم آیت‌الله هاشمی شاهرودی Sun Dec 30 22:53:17 IRST 2018
تی نیوز دانلود سریال شکوه یک زندگی - قسمت 11 Sat Apr 21 14:43:37 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم سلطانی‌‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار اعزامی تسنیم به روسیه: تیم ملی با بهترین امکانات راهی جام جهانی شد/ برای جشن صعود به سارانسک می‌روم Mon Jun 18 00:05:24 IRDT 2018
رسالت پایش حیات وحش منطقه شکار ممنوع طالقان Thu Jul 27 00:00:00 IRDT 2017
ایران آنلاین هشداری به پایتخت نشینان در باره وضعیت هوا Sat Mar 31 10:40:30 IRDT 2018
افکارخبر آمریکا باز هم کره شمالی را تحریم خواهد کرد Thu Sep 21 20:03:07 IRDT 2017