خبرگزاری جمهوری اسلامی - Tue May 16 00:46:00 IRDT 2017 نمایش خبر

انصراف در اردوگاه اصولگرایان، رای قالیباف کجا می رود، نامزد واحد جبهه های چهارگانه، رئیس قوه قضاییه و ملاکهای تشخیص اصلح

استانها- ایرنا- اعلام انصراف قالیباف از نامزدی انتخابات و گمانه زنیها پیرامون وضعیت میرسلیم در ادامه تحرکات انتخاباتی، مهمترین تحولات پیرامون انتخابات دوره دوازدهم ریاست جمهوری ظرف 12 ساعت گذشته بوده اند.

* کناره گیری قالیباف در حمایت از رئیسی
محمدباقر قالیباف نامزد انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در بیانیه ای از ادامه نامزدی خود در این انتخابات انصراف داد. وی در این بیانیه که عصر دوشنبه در فاصله کمتر از چهار روز به پایان مهلت تبلیغات انتخاباتی منتشر شد نوشت: باید به منظور وحدت در جبهه انقلاب تصمیمی اساسی و خطیر گرفت لذا برای حفظ این آرمان بزرگ از همه حامیان مردمی خویش در سراسر کشور می خواهم تمام ظرفیت و حمایت خود را برای موفقیت برادر ارجمندمان حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی و به بار نشستن دولت کار و کرامت برای خدمت به مردم قرار دهند. انتظار ما و مردم بر این است که این تصمیم زمینه ساز آغاز دورانی جدید برای یک تحول اقتصادی باشد که با قطع دست چهار درصدیها از اقتصاد منتج به ایجاد اشتغال جوانان برومند این سرزمین و حمایت از مستضعفان و محرومان در ایران سربلندمان شود.
نامزد مستعفی دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری پیش از اعلام انصراف، روز دوشنبه به رشت سفر کرد و در سالن تختی مجموعه ورزشی شهید عضدی این شهر گفت: برای ایجاد تحول اقتصادی در اصلاح نظام بانکی تلاش می کنیم تا سرمایه مردم را از دست این چهار درصدیها آزاد کنیم. محمدباقر قالیباف با اشاره به مشکلات کلان اقتصادی در کشور افزود: باید از خود سئوال کنیم دلیل این موضوع چیست؟ من بر این باورم که ناکارآمدی و ضعف مدیریت در اداره کشورآن را دچار چنین مشکلاتی کرده است. وقتی در کشوری بحران اقتصادی پیش می آید دولتها وظیفه خود را کمک به مردم می دانند ولی امروزه می بینیم مجموعه سیاستهای انجام شده موثر نبوده و دولت نتوانسته این چالشها و مشکلات را رفع کند. وقتی جوابی ندارند می گویند دولت گذشته و این، ضعف دولت است زیرا دولت گذشته همین دولت است چرا که چهار سال زمان کمی نیست که مشکلات را ارجاع می دهید به دولت گذشته و این ناکارآمدی را بوجود آورده و وعده دروغین به مردم می دهید. وقتی که این کارنامه غیر قابل دفاع را دارند، مردم را می ترسانند و می گویند اگر فلان شود و این دولت تغییر کند و دولت بعدی بیاید در پیاده روها دیوار خواهند کشید و این حرف را اگر در مقابل مرغ پخته هم بگذارند به حرف می آید. از دید ما دولت با آرای ضعیف آمد و امروز هم چون کارنامه موثری ندارد از نام دیگران برای خود رای جمع می کند، چون کارنامه قابل دفاعی ندارد.

* رئیسی از قالیباف پیشی گرفته بود
عضو موسس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی(جمنا) گفت: آرای حجت الاسلام رئیسی نامزد انتخابات ریاست جمهوری از ابتدا در نظرسنجیها به جز در یک مورد رو به رشد بوده و از قالیباف پیشی گرفته بود. حجت‌الاسلام محمدحسن رحیمیان در جمع دانشجویان دانشگاه علوم اسلامی رضوی در مشهد افزود: بر اساس نتایج نظرسنجیهای دیروز در شهرهای بزرگ میزان آرای آقایان رئیسی و روحانی با هم ارتقا پیدا کرده بگونه ای که اکنون رای نخست تا سوم به ترتیب متعلق به آقایان روحانی، رئیسی و قالیباف است در حالی که پیش از این قالیباف دوم و رئیسی سوم بود. نتیجه نظرسنجیهای دیروز در مراکز استانها از تقویت آرای طرف مقابل حکایت دارد که البته نتیجه اش برای ما حجت نبوده و مطلوب نیز نمی باشد اما شهرهای کوچکتر و روستاها معمولا نتیجه نظرسنجی را تغییر می دهند که ظرف امروز مشخص می شود.

* انتخابات در همان دور نخست تمام می شود
دبیرکل حزب اصولگرای سبز ایران گفت: با کنار کشیدن آقای قالیباف انتخابات در همان دور اول پایان می یابد. حسن کنعانی مقدم افزود: توصیه ها این بود که آقای قالیباف در صحنه باقی بماند ولی چون در نظرسنجیها آرای آقای رئیسی مرتب در حال افزایش و در نظر سنجیها اختلاف آرای بین این دو زیاد شده بود به نظر می رسد قالیباف به نفع رئیسی کنار رفته است. مسلما همه آرا قالیباف به سمت رئیسی نمی رود و بخشی از آن به سبد آقای روحانی خواهد ریخت.

* حزب موتلفه و انصراف میرسلیم 
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: این تشکل هیچ نشست فوق العاده ای درخصوص موضوع انصراف مصطفی میرسلیم از نامزدی ریاست جمهوری ندارد. جلسات شورا بطور منظم طبق برنامه برگزار می شود و نشستی برای این موضوع ندارد. سید مهدی جولائی در خصوص خبری مبنی بر اینکه قرار شده تا 24 ساعت آینده میرسلیم کناره گیری خود را به نفع رئیسی اعلام کند افزود: احتمالا اعلام می کنند دیگر.
وی در خصوص اینکه آیا در این مدت میرسلیم انصراف خود را اعلام می کند یا نه نیز پاسخ داد: نه چنین چیزی نیست. باید جلسه گذاشته و در این زمینه بحث و بررسی شود. صحبتی در این رابطه نشده است. میرسلیم درباره انصراف خود صحبتی نکرده است. اصلا فعلا در این زمینه صحبتی صورت نگرفته، مشخص نیست. باید تبعات آن را ببینیم. اجازه دهید این نتیجه بیرون بیاید و بررسیها صورت بگیرد ببینیم آرای میرسلیم کجا می رود. آرای قالیباف کجا می رود؟ به نظرم اجازه دهید ببینیم تحلیل ها پس از این داستان چه می شود و بعد در مورد آن بررسی کنند.

* واکنش ستاد میرسلیم 
ستاد انتخاباتی سید مصطفی میرسلیم با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد این نامزد انتخابات ریاست جمهوری برنامه های تبلیغاتی و انتخاباتی خود را کماکان ادامه می دهد و هرگونه خبری درباره انصرافش تکذیب می شود. در این اطلاعیه که بر روی کانال اطلاع رسانی حزب موتلفه اسلامی منتشر شد آمده:با توجه به انتشار برحی گمانه زنیها درباره حضور جناب آقای مهندس سید مصطفی میرسلیم در رقابتهای انتخابات ریاست جمهوری به اطلاع می رساند ایشان برنامه های تبلیغاتی و انتخاباتی خود را کماکان ادامه می دهد و هرگونه خبری درباره انصراف ایشان تکذیب می گردد. بدیهی است تنها مرجع مورد اعتماد درباره فعالیتهای انتخاباتی جناب آقای مهندس سید مصطفی میرسلیم ستاد انتخاباتی وی و یا روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی می باشد.

* هیچیک از نامزدها رسما انصراف نداده اند
دبیر ستاد انتخابات کشور گفت: تاکنون درخواستی مبنی بر انصراف هیچیک از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از صحنه رقابت دریافت نشده و مباحث مطرح شده تنها در فضای رسانه ای است. علی پورعلی مطلق افزود: براساس قانون هر کدام از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری برای انصراف از عرصه رقابت انتخاباتی باید تصمیم خود را به صورت مکتوب به ستاد انتخابات کشور و هیات مرکزی نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری اعلام کنند.

* رای قالیباف به سبد روحانی می رود
عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملی گفت: قبلا هم گفته بودم اگر آقای قالیباف کنار بکشد از او تشکر می کنم چرا که آرای وی به سمت جناب رئیسی نخواهد رفت. محمد جواد حق شناس افزود: بخش اعظم آرای قالیباف قطعا راهی سبد رای رئیسی نخواهد شد بلکه به سمت روحانی خواهد رفت. قالیباف از روند حمایت اصولگرایان و به ویژه جمنا (جبهه مردمی نیروهای انقلاب) از خود ناراضی بود ولی وقتی با مقاومت و مقابله اصولگرایان با انتخاب وی به عنوان نامزد اصلی جمنا روبرو شد با دلخوری از انتخابات کناره گیری کرد.

* تشکل جبهه های چهارگانه، نامزد واحد معرفی می کند
دبیران احزاب عضو تشکل 'جبهه های چهارگانه' فردا از نامزد مورد حمایت خود در انتخابات ریاست جمهوری رونمایی می کنند.
اعضای این چهار جبهه شامل اعتلای نوین ایرانیان، پیشرفت، رفاه و عدالت، جبهه اصلاح طلبان و جبهه اعتدالگرایان فردا طی همایشی در سالن حکمت کتابخانه ملی برای هم افزایی و تحقق مشارکت حداکثری به عنوان اولویت نخست در انتخابات پیش رو نامزد مورد حمایت خود را معرفی می کنند.
جبهه پیشرفت، رفاه و عدالت و جبهه اعتلای ایران و جبهه اعتلای نوین ایران دارای خط مشی اصولگرایی معتدل و جبهه های اصلاح طلبان و اعتدال گرایان هر دو اصلاح طلب هستند.

* رئیس قوه قضاییه و ملاکهای تشخیص اصلح
رئیس قوه قضاییه با تأکید بر لزوم حضور حداکثری مردم در پای صندوقهای رأی گفت: مردم با ایفای وظیفه دینی و ملی خود نامزدی را به عنوان اصلح برگزینند که گفتمان انقلاب اسلامی را بیشتر دنبال کند و دشمن از انتخاب او ناخشنودتر شود. آیت الله آملی لاریجانی در نشست مسئولان عالی قضایی، مشارکت حداکثری را وظیفه دینی و ملی توصیف و بیان کرد: از همه می خواهیم که برای استمرار و ارتقا هرچه بیشتر اقتدار و امنیت کشور و مأیوس ساختن دشمنان، پای صندوقهای رأی حضور پیدا کنند. از میان افرادی که حسب تشخیص شورای محترم نگهبان واجد شرایط نامزدی ریاست جمهوری معرفی شدند باید فرد اصلح را تشخیص داد و در این راستا علاوه بر سوابق، توجه به رفتار و گفتار نامزدها از زمان اعلام نامزدی توسط شورای نگهبان تا به امروز موضوع بسیار مهمی است که در تشخیص اصلح موثر است. متأسفانه برخی از نامزدها بگونه ای عمل کردند که گویی اپوزیسیون نظام هستند و در جهت سیاه نمایی و زیر سئوال بردن نهادهای قانونی نظام گام برداشتند. اگر کسی تقوا نداشته باشد چه در عرصه داخلی و چه در مواجهه با دشمنان هرگونه فسادی از سوی او محتمل است. باید با دقت در رفتار و گفتار نامزدها و اطرافیانشان ببینیم کدام یک تقوای بیشتری دارد. از جمله مهمترین شاخصها 'همراهی با گفتمان انقلاب اسلامی' است. باید به کسانی رأی بدهیم که این گفتمان را بیشتر دنبال می‌کنند، نه کسانی که برای جمع کردن چند رأی ممکن است با مروجین ابتذال هم همراهی کنند. باید به کسانی رأی بدهیم که بیشتر دشمن را ناخشنود می کنند. میزان ناخشنودی دشمن از انتخاب یک نامزد می تواند معیار بسیار خوبی برای تشخیص اصلح باشد. در طول فعالیتهای انتخاباتی و به ویژه در مناظره ها سخنانی علیه برخی نهادهای انقلاب اسلامی که حسب قانون اساسی از نهادهای اصلی انقلاب هستند از جمله قوه قضاییه مطرح شد. تاکنون در مقابل این هجمه‌های بی‌ اساس سکوت اختیارکرده‌ام و تا پایان انتخابات نیز سکوت را ادامه خواهم داد اما در زمان خود آنچه را که باید گفت خواهم گفت. 

* آیت الله مکارم شیرازی: فضای انتخابات را ملتب نکنند
آیت الله ناصر مکارم شیرازی از نامزدهای ریاست جمهوری خواست فضای انتخابات را ملتهب نکنند و خطاب به همه آنان گفت: مردم ما مردم متمدن و فهمیده هستند، در اسلام هم در خشیده اند، انتظار داریم فضای انتخابات را فضای پرخاشگری نکنند. وی در آغاز درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم، از ضدانقلاب و عوامل دشمن به عنوان 2 گروه تخریب کننده فضای انتخابات یاد و بیان کرد: این گروهها در تلاشند با بکارگیری افراد اراذل و اوباش فضای انتخابات را ملتهب کنند اما جوانان اسلامی اجازه ندهند که دشمن از این آب گل آلود سوءاستفاده کند و فضا را فضای پرخاشگری جلوه دهد همیشه فضای انتخابات در ایران فضای آرام و امن بوده است امیدواریم از این پس نیز مردم بدون هیچگونه مشکلی در فضای آرام در انتخابات شرکت کنند و پای صندوقهای رای بروند. جوانان کشور ادب اسلامی را رعایت کنند و نشان دهند که فضای انتخابات فضای امن و امان است و کسی نمی تواند امنیت آنها را برهم بزند.

* برای رای دادن، کارت هوشمند ملی ضرورت ندارد اما شماره ملی ضروری است
سخنگوی سازمان ثبت احوال گفت: برای شرکت در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا داشتن کارت هوشمند ملی ضروری نیست بلکه افراد باید اصل شناسنامه و شماره ملی را به همراه داشته باشند. سیف الله ابوترابی افزود: تمام افرادی که می خواهند در انتخابات پیش رو شرکت کنند اما تاکنون شماره ملی دریافت نکرده اند باید از هم اکنون برای دریافت شماره ملی خود اقدام کنند. براساس قانون، حداقل سن رای دادن 18 سال تمام است و کسانی که تا 29 اردیبهشت ماه 96 به این سن برسند می توانند در انتخابات آینده شرکت کنند.
تعداد واجدان شرایط حضور در انتخابات آینده 56 میلیون و 410 هزار و 234 نفر است که یک میلیون و 350 هزار و 294 نفر آنان را رای اولیها تشکیل می دهند.

* گذرنامه در خارج کشور برای شرکت در انتخابات الزامی است
سخنگوی سازمان ثبت احوال همچنین گفت: در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا همراه داشتن گذرنامه (پاسپورت) برای ایرانیان خارج از کشور برای شرکت در انتخابات الزامی است.

* صندوق رای برای ایرانیان مقیم کانادا، در آمریکا 
دبیر ستاد انتخابات کشور گفت: برای اخذ رای ایرانیان در کانادا برنامه ریزی شده تا در نقطه ای در آمریکا بتوان صندوقی برپا نمود تا رای ایرانیان مقیم کانادا اخذ شود. علی پورعلی مطلق افزود: همچنان که برای داخل کشور ستاد انتخابات برپا شده برای خارج از کشور نیز ستاد انتخابات فعال است. به همین منظور تاکنون در 133 نمایندگی در خارج و 103 کشور جهان هیات اجرایی انتخابات مشخص شده است. 304 شعبه اخذ رای در خارج از کشور مشخص شده و این تعداد رو به افزایش و در مقایسه با دوره گذشته رشد تعداد صندوقها تا 12 درصد است.

* روزنامه ها و انتخابات
روزنامه های 25 اردیبهشت در چارچوب تیترهای زیر مباحث و اخبار انتخابات را مورد تحلیل و پوشش قرار دادند: 
'با حضور حداکثری در انتخابات اخلاق را نهادینه کنیم، نگذاریم منافع فردی و اجتماعی ‌مان به خطر بیافتد، رأی می‌دهیم تا ما را ببینند، این بار مردم تکرار می کنند، سناریوی منفور، معامله دوباره با رأی مردم، اصرار برخی از کاندیداها به روشهایی که فرهنگ مردم را نشانه گرفته است، اگر قالیباف کنار نرود اصولگرایان شکست می‌خورند، چهره ‌به‌چهره رو به ‌رو، استراتژی بزن در رو، دوران سپری شده شناسنامه های پاک، بداخلاقیهای آشکار با وعده های بدون اندیشه، آمارهای ساختگی چرا؟، فقط روحانی برای دریاچه ارومیه برنامه دارد، رئیسی روزنامه ندارد؟، نامزدها و مسأله دام اجتماعی، رشد اتهام زنی در غیاب شفافیت!، شوخی کاربران با لیست اموال شهردار، پاسداشت امید و صداقت، تکرار می‌کنند: تحریم یا مشارکت، انتخاب روحانی تکمیل پروژه نجات ایران، ترواش قلمی ذهن یک کاندیدا، راستی‌آزمایی اموال نامزدها در پیچ خلأ قانونی، تبِ ایران در سوئد، آقای توکلی و احتمال پشتیبانی مجدد، امید به تغییر بدون حضور مردم امکانپذیر نیست، وضعیت پیچیده اصولگرایان، ریسمان اعتماد، فرصت‌ سازی برای دشمن، همسر حسن روحانی را بیشتر بشناسید، سینه ‌ام مخزن اسرار است، مناظرات ویکی لیکس محور، چهار سال‌ دروغ، نشاط اجتماعی شور انتخاباتی، بی مسئولیت نباشیم رای دهیم، نشاط سیاسی برای انتخاب بزرگ، سلامت انتخابات با رعایت قانون، درست انتخاب کنیم، تبعات تحریم انتخابات تخریب چند ساله ایران است، سوءاستفاده از فقر برای قدرت، چرا آمدم؟ چرا به روحانی رای می‌دهم؟، بازی با اعداد، عملکرد درخشان روحانی و جهانگیری در مناظره سوم، همان موجی که انتظارش را داشتیم، تبعات روانی دادن وعده های دروغ، اصلاح جدی می‌خواهد، فقدان چه نهادی در مناظره‌ها دیده شد؟، تاثیر ماندگار مناظره ها بر روان مردم، از مناظره دولتی تا مناظره مدنی، ترور شخصیت با سلاح مجازی، عکس گرفتن با فقرا ظلم بزرگی به آنهاست، باید راه نیمه تمام روحانی را تمام کنیم، شعارهای پوپولیستی مولد پیامدهای تنش زا، مردم به کدام روحانی رای می دهند؟، اسرار روانشناسی سیاسی در رقابتهای انتخاباتی، سیاه کردن نظام برای رای سیاه، دستگاهها و مراکز دولتی رسماً به ستاد انتخاباتی روحانی تبدیل شده اند و مشی اعتدالی در ورطه افراط گرایی'.

* مناظره نمایندگان نامزدها در بیرجند
سومین مناظره نمایندگان ستاد تبلیغات انتخاباتی حسن روحانی، سید ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف سه نفر از 6 نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در دانشگاه بیرجند برگزار شد. در این چارچوب 'مسکن، سیاست خارجی، وحدت ملی و کاهش فاصله طبقاتی' مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در این مناظره محمدرضا آقا ابراهیمی فعال سیاسی و عضو هیات علمی دانشگاه بیرجند به عنوان نماینده ستاد مرکزی روحانی در خراسان جنوبی و حامد شبانی فعال سیاسی و نماینده ستاد انتخاباتی سید ابراهیم رئیسی و سعید امینی نسب فعال سیاسی و نماینده ستاد انتخاباتی محمدباقر قالیباف به 6 سئوال به قید قرعه پاسخ دادند.

** سخنان نامزدها و فعالیت ستادهای تبلیغات

* سخنان هاشمی طبا در رادیو معارف
این نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: چهره های سیاسی بیشتر درشورای عالی انقلاب فرهنگی عضویت دارند، باید از افراد صاحب نظر و فرهیخته در ترکیب این شورا استفاده کرد. سیدمصطفی هاشمی طبا عصر دوشنبه در برنامه 'چهره به چهره' رادیو معارف افزود: اصولا از ترکیب شورا نمی توان انتظار داشت در زمینه فرهنگ یک حرکت فرهنگی جامع کنند. وقتی شورایی تشکیل می شود و افراد مختلف القدرت و مختلف البیان هستند نمی تواند شکل واقعی به خود بگیرد. این شورا بیشتر جنبه سیاسی دارد و بیشتر صاحب منصب در کشور هستند و فرهیختگان در آن کمتر جای دارند در حالی که هر کس در مقابل مسئولان قرار می گیرد نمی تواند حرف خود را بزند و ممکن است فردی سیاسی نظر خود را به کرسی بنشاند. باید افراد فرهیخته ای در این شورا باشند که وقت کافی برای فرهنگ و اندیشه کشور داشته باشد. لزومی ندارد روسای قوا و مسئولانی از این دست عضو آن باشند بلکه افرادی باید باشند که در حوزه فرهنگ صاحب نظر هستند.
هاشمی طبا درباره جایگاه حوزه علیمه در کشور و بهره گیری از ظرفیت آنها نیز گفت: حوزه های علمیه باید چراغ راهنمای دولتها باشند و به کمک دولت بیایند. حوزه های علمیه نیز باید خود را با مسایل روز کشور وفق دهند و مسایل به ویژه موضوعات فرهنگی و اجتماعی را رصد کرده و دولت را هدایت کنند.
وی همچنین فضای مجازی را هم فرصت و هم تهدید ذکر و بیان کرد: به نظر می آید بعد از مدتی مردم از فضای مجازی خسته شوند. بزرگترین تهدید آن این است که وقت مردم را تلف می کند و اطلاعات سطحی و فراوانی می دهد که ذهن را مغشوش می کند. می شود فضاهای مجازی داخلی را با رویکرد ارایه اطلاعات دقیق اجتماعی و سیاسی فعال کرد تا مردم جذب فضاهای انحرافی نشوند. وی درباره دانشگاهها نیز گفت: دانشگاه اسلامی یعنی اینکه هم استادانش انسانهای فرهیخته و مسلمان خوب باشند که البته استادان غیرمسلمان هم می توانند در دانشگاهها باشند و هم دانشجویان آن افراد معتقد باشند. وی به وحدت حوزه و دانشگاه نیز اشاره و بیان کرد: اگر این وحدت به معنی حل شدن حوزه در دانشگاه یا برعکس باشد، قبول نیست بلکه باید هر دو درباره سرنوشت انسان اتفاق نظر داشته باشند. حوزه از منظر دینی و دانشگاه از حوزه های عمومی می توانند کار را به پیش ببرند. وی همچنین گفت: بانکداری ما نیز نیازمند قانون جدید، شکل جدید و اجتهاد جدید است تا به سامان برسد و گرنه کارهای مقطعی کار را درست نمی کند.

* هاشمی‌ طبا از اصولگرایان می گوید
این نامزد انتخابات ریاست جمهوری از تماس جریان اصولگرایی با وی برای انصراف به نفع یکی از نامزدهای آنان خبر داد و گفت: نپذیرفته ام اما گفته ام که به روحانی رای دهند و امیدوارم این دولت ادامه داشته باشد. سید مصطفی هاشمی طبا روز دوشنبه در نشستی خبری افزود: بنده به تمام کسانی که با من در تماس هستند گفته ام که به روحانی رای دهند ولی می گویم به دلیل اینکه نمی خواهم از پنجره و فکر خود صرف نظر کنم، از انتخابات انصراف نخواهم داد. احساس می کنم دشمنان جمهوری اسلامی در حال تجهیز هستند تا انتخاباتی مناسب برگزار نشده و شرایط برای عدم ادامه کار دکتر روحانی ایجاد شود. یکی از ایرانیان مقیم خارج به برجام و دکتر ظریف حملات شدید کرده و دایه بهتر از مادر شده است. به نظر من این سخنان و رفتار آنها نشان دهنده دنبال کردن آشوب در کشور و خط صهیونیستها و جمهوریخواهان آمریکا است که هوشیاری مردم را می طلبد. وی در ادامه همچنین گفت: برخی از افرادی که نامزد هستند خود را متمایل به اصولگرایی یا از این جناح می دانند ولی آنها با تولید فیلمها و اظهارات خود به دنبال سیاه نمایی بوده و اگر بخشهایی از فیلمهای آنها را جدا کنیم آدم فکر می کند که ضدانقلاب این فیلمها را ساخته است. این سیاه نماییهایی که صورت می گیرد حاصل 38 سال انقلاب است که 10 سال امام خمینی(ره) رهبر بوده و بقیه در زمان رهبر معظم انقلاب است. این افراد چون از اداره کشور اطلاعاتی ندارند فکر می کنند وقتی به قدرت رسیدند می توانند هرکاری انجام دهند ولی وقتی وعده ای می دهیم باید منابع آن را نیز مشخص کنیم اما آنها فقط می گویند قول می دهیم و می توانیم. اگر بعدا مسئولیت گرفتند و زمانی که فهمیدند نمی توانند کاری انجام دهند به دنبال این هستند که با جایی درگیری ایجاد کنند و به مردم بگویند که ببینید نگذاشتند کار کنیم. اصولگراها به دنبال سیاه نمایی و دادن وعده های فریبنده به مردم هستند اما در سخنانشان یک کلمه از شهدا و ادامه راه آنان سخن نمی گویند و فقط سئوال می کنند و از دادن جواب طفره می روند. وقتی جهانگیری و روحانی پا به عرصه انتخابات گذاشتند وعده هایی که دادند براساس آمار و اطلاعات درباره گشایشهای برجام، درآمدها و خطرات رفع شده در این زمینه بود. این نامزد انتخابات ریاست جمهوری همچنین گفت: نتوانستم آرای لازم را برای پیروزی در انتخابات کسب کنم که دلیل آن انتشار دیرهنگام اطلاعات و یا عدم انتشار آن بود که البته برخی نهادها نیز با آن مخالف بودند اما من فکر می کنم تهییج مردم زیاد مناسب نیست به همین دلیل به روحانی رای می دهم و وی را اصلح می دانم.
هاشمی طبا با اشاره به اینکه اگر دولت آینده بتواند ایده های وی را اجرایی کند بسیار خوب است ادامه داد: اگر هم نتوانستند قطعا تصمیمی مدیریتی در سطح کلان کشور بوده و اگر انصراف دهم یعنی از ایده های خود عقب نشینی کرده و دست برداشته ام. برای اینکه این ایده ها در جامعه باز بماند در انتخابات می مانم. هاشمی طبا همچنین از مردم ایران خواست که روز جمعه پای صندوقهای ای حاضر شوند و ادامه داد: با رای به دولت تدبیر و امید باید راه ادامه خدمت آنها را هموار کنیم تا آنهایی که در خارج از کشور به دنبال توطئه علیه نظام هستند و می خواهند آرامش و امنیت کشور به مخاطره بیافتد، مایوس شوند.

* بیانیه هاشمی طبا
این نامزد انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری همچنین با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: دیدگاه منتسب به اصولگرایی با سیاه نمایی، خدمات دولت تدبیر و امید را مخدوش می کند. در جهت بازگشت نکردن به شرایط دولتهای نهم و دهم و همچنین تداوم حرکت سازنده دولت یازدهم بر آن هستم که رای خود را به آقای روحانی اختصاص دهم. وی همچنین تاکید کرد: چون به آراء ظاهری تکیه کرده ام لذا برای باز گذاردن پنجره ای برای نادیده ها و ندانسته ها همچنان تا پایان رای گیری درصحنه خواهم بود.

* میرسلیم در تبریز
این نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: رفع مشکلات کشور با اتکا به توان داخلی میسر می‌شود. سیدمصطفی میرسلیم روز دوشنبه در جمع دانشجویان دانشگاه تبریز افزود: به تواناییهای جوانان تحصیل کرده و متخصص اعتقاد راسخ دارم و بر همین مبنا اعتقاد دارم می توانیم مشکلات را حل کنیم. آمدن من به صحنه‌ انتخابات بنابر یک اعتقاد است. دو سوم عمر من در دانشگاه و در خدمت به جوانان دانشجو صرف شده است. اگر جایزه کتاب سال را گرفتم، اگر به ابتکار و اختراع دست یافتیم، اگر توانستیم با تولید ملی، مالکیت معنوی ایرانی را در جهان به ثبت برسانیم به یمن همکاری دانشجویان بوده است. ما نمی‌گوییم که درها را ببندیم بلکه باید تعامل بر مبنای اقتدار باشد. در مذاکرات هسته ای موضع طرف مقابل تضعیف کشور ما بود. جای هیچگونه نگرانی نیست حتی اگر سختترین تحریمها را هم بر ما ببندند با اتکا به توان جوانان از پس تمام مشکلاتی برخواهیم آمد. داراها باید امکانات خود را در اختیار جوانان قرار دهند، این موضوع جزو برنامه‌های ما خواهد بود. مسکن ارزان بر اساس مهندسی مورد تاکید ماست، چنین خانه‌ هایی باید در اختیار جوانان به شرط اجاره برای تملیک قرار گیرد. وی در باره صاینت از زبان آذری هم گفت: ما در ایران مجموعه‌ ای بی نظیر از فرهنگها را داریم و زبان آذری و تمامی زبانهای مادری باید پاسداری شود. همه‌ زبانهای ما با ارزش است، باید فرهنگستان زبان آذری را راه اندازی کنیم. سن متوسط دولت ما از 50 سال کمتر خواهد بود و شایسته ‌سالاری مبنای انتخاب ما خواهد بود.

* روحانی در ساری
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در جمع هوادارانش در ساری گفت: برای دفاع از حقوق ملت به وکیل نیاز داریم نه قاضی و رئیس جمهوری آینده باید کسی باشد که بتواند از حقوق ملت ایران در مجامع جهانی دفاع کند. حسن روحانی که عصر دوشنبه در سالن سید رسول حسینی ساری افزود: راه احقاق حقوق ملت ایران از ابرقدرتهای جهان عقلانیت است نه درشتگویی و رئیس جمهوری باید بتواند با عقلانیت در مجامع جهانی از حقوق ملت دفاع کند. آنچه باعث شد تا رئیس جمهوری این دوره بتواند حقوق شما را از شورای امنیت و کشورهای استکباری بگیرد نحوه استفاده از قدرت ملت ایران در برابر قدرتهای جهانی بود ، در حالی که شورای امنیت همان شورای امنیت و ملت ما هم همان ملت بود. 29 اردیبهشت ماه روز برگزاری انتخابات، روز انتخاب میان دو تفکر است نه 2 شخص، در 29 اردیبهشت ماه ملت باید میان راه تقابل با جهان و یا راه تعامل یکی را انتخاب کنند. وی از سیاه نمایی علیه دولت یازدهم انتقاد کرد و با طرح این پرسش که 'چرا به مردم دورغ می گویید؟' افزود: من از شما مردم سئوال می کنم که آیا وضعیت بهداشت و درمان از قبل بهتر نشده و یا ثبات اقتصادی به وجود نیامده است؟ روحانی همچنین از متهم کردن دولت یازدهم نسبت به بی توجهی به دین مردم انتقاد کرد و خطاب به نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری گفت: اگر شما برنامه ای برای اداره کشور دارید برنامه های خود را ارائه دهید و اگر برنامه ای ندارید چرا به این مردم دروغ می گویید. چرا به ملت دروغ می گویید که این دولت به فکر دین شما نیست، مردم خودشان محافظ دینشان هستند و شما به فکر دنیای خودتان باشید ، این مردم نیاز به قیم ندارند و خودشان کارشان را انجام می دهند. مگر شما همانهایی نیستید که می گفتید اگر فضای مجازی را نبندید مردم ما بی دین و ضد انقلاب می شوند و این قضاوت شما نسبت به مردم ایران است. روحانی همچنین با دروغ توصیف کردن برخی اظهارات در باره قطع یارانه از سوی دولت یازدهم در صورت انتخاب مجدد، گفت: آنها می گویند که این دولت می خواهد یارانه را قطع کند، چرا به مردم دروغ می گویید. ا می گوییم برای زندگی مردم محروم جامعه صرف پرداخت یارانه کافی نیست و باید حقوق فرهنگیان و بازنشستگان افزایش یابد و این کار را کردیم. برخی می خواهند تا با ایجاد یاس و ناامیدی، مردم سرصندوقهای رای نیایند و با مشارکت پایین بتوانند به اهدافشان برسند و اگر ما دولت دوازدهم قوی می خواهیم باید سرصندوق رای بیاییم. ما در دولت دوازدهم تفکر اعتدال هاشمی رفسنجانی و اصلاحات دولت اصلاحات را ادامه می دهیم. همه نگرانی برخیها این است که سرصندوقها در 29 اردیبهشت ماه شلوغ و ملت در دور اول پیروز انتخابات شود.

* روحانی در تبریز 
این نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: روحانی به دنیا فحاشی نمی کند اما در مقام عمل قدرت دفاعی ایران و سلاحهای راهبردی آن را در سه و نیم سال گذشته به اندازه بیش از یک دهه قبل رساند. حجت الاسلام حسن روحانی روز دوشنبه در جمع هواداران خود در سالن شش هزار نفری پورشریفی تبریز افزود: سلام بر همه شما که یاد خرداد 92 و 76 را در 29 اردیبهشت زنده خواهید کرد. دلواپسان آجرهای دیوار تحریم را در یک انبار گذاشته اند که اگر دولت عوض شد آنها را دوباره بیاورند.
آیا ملت ایران هرروز باید در این فکر باشند که چه زمانی قطعنامه جدیدی علیه آنان وضع می شود یا منتظر باشند که چه گشایش جدیدی در زندگیشان ایجاد می شود. دولت یازدهم قدرت ملت ایران را در صحنه جهانی نشان داد؛ دولتی را انتخاب می کنیم که بتواند با رهبران دنیا حرف بزند. روحانی اهل شعار نبود، روحانی مرتب به دنیا فحاشی نمی کرد. شما بازار نفت ما را به عربستان دادید، شما منابع مشترک نفتی و گازی ما را در اختیار دیگران گذاشتید بعد اظهار قدرت کردید، شما رفتید در مذاکرات بیانیه خواندید و تحریم جدید گرفتید و برگشتید. کسانی می توانند از آینده ایران حرف بزنند که گذشته آنها شهادت دهد. مردم دنبال شاهد باشید، هرکس چیزی گفت از او کارنامه بخواهید. بعضی کارها را با رای 51 درصد نمی شود انجام داد اما رای بالاتر کارساز آن خواهد بود. چرا این همه به روحانی تهمت می زنند؟ چرا صدا وسیما ضد این دولت حرکت می کند؟ دعوا سر چیست؟ ما همه می توانیم با وحدت و اتحاد و همبستگی و آرامش با کمک رهبر عزیز و فرهیخته ای که من حاضرم برای برخی امور دهها بار دست ایشان را ببوسم مشکلات را حل کنیم. شرطش حضور همه مردم پای صندوق آراست. عده ای آنقدر پررو شده اند که گزارش دروغ به محضر مقام معظم رهبری ببرند؛ ما که انقلابی امروز نیستیم، شماها تازه انقلابی شده اید؛ من بسیجی سال 59 هستم، به مردم دروغ نگوییم.

* روستاییان به روحانی رای می دهند
یک تحلیلگر مسائل سیاسی و اجتماعی معتقد است غالب روستاییان رای خود را به سبد حسن روحانی می ریزند اما در مورد جمعیت حاشیه نشین کشور موضوع قدری فرق می کند. عباس عبدی گفت: به نظر من برخلاف آنچه که آقایان سعی می کنند تبلیغ کنند رای روستاها به سمت آقای روحانی است. البته این ارزیابی اولیه من است. حاشیه ها ممکن است مقداری متفاوت رفتار کنند. علت آن از هم پاشیدگی حاشیه های شهر در ایران است که آن را با روحیات برخی نامزدها و یا آنچه که دولت نهم و دهم تبلیغ و ترویج می کرد متناسب تر می سازد.

* حمایت جمعی از فعالان سیاسی مازندران از روحانی
جمعی از فعالان سیاسی مازندران شامل مدیران دوران اصلاحات و نمایندگان کنونی و سابق مجلس شورای اسلامی طی بیانیه ای حمایت خود را از حسن روحانی در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری اعلام کردند. در این بیانیه آمده: در این انتخابات با 2 دیدگاه، 2 رویکرد و 2 کارنامه روبرو هستیم. دیدگاهی که با شعار تغییر منادی بازگشت به گذشته و تجدید دولتهای نهم و دهم است و دیدگاهی دیگر که تداوم تغییر و اصلاحات اعتدالی را که از سال 1392 شما مردم آگاه بر عهده آن گذاشته اید، دنبال می کند. ما امضاکنندگان زیر با تأسی از بزرگان اصلاحات و اصولگرایان معتدل راه برون رفت کشور را از مسائل و مشکلات اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی و دفاع هوشمندانه از منافع و امنیت ملی را که ثمره تلاش و حضور و فداکاری یکایک ایرانیان بویژه خانواده بزرگ ایثارگران است، حمایت از جناب آقای دکتر روحانی می دانیم.

* فاطمه هاشمی: افزایش اعتبار بین المللی دستاورد دولت یازدهم است
فرزند آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: یکی از دستاوردهای دولت یازدهم افزایش اعتبار ایران در عرصه بین المللی بوده و لازم است با انتخاب مجدد برای تداوم مسیر دولت تدبیر و امید، این اعتبار را ترقی دهیم. فاطمه هاشمی در جمع حامیان حسن روحانی در جیرفت افزود: حمایت مردم از دولت تدبیر و امید یک بار دیگر توسعه کشور را نوید داده و دل مردم را سرشار از امید می کند و حضور گسترده مردم و شور و نشاطی که برای حمایت از روحانی برپا شده، نشان از برگشتن این امید دارد. چهار سال پیش آیت الله هاشمی با تمام موانع و مسائل برای حمایت مردم پا به صحنه انتخابات گذاشت وعده ای هم گفتند که نیایید چون رد صلاحیت خواهید شد ولی ایشان در جواب آنها گفتند من برای آبادانی کشور آمده ام و استعفا نخواهم کرد گرچه رد صلاحیت خواهم شد ولی تکلیف خود رادر قبال مردم و ملت خود انجام می دهم. چهار سال پیش آیت الله هاشمی از حسن روحانی حمایت کرد و امروز هم به عنوان فرزند وی اعلام می کنم که هرچند که ایشان بین ما نیست ولی یک بار دیگر از روحانی حمایت خواهیم کرد.

* حمایت دانشجویان ایرانی دانشگاههای هاروارد و ام.آی.تی از روحانی
جمعی از اساتید، محققان و دانشجویان ایرانی دانشگاههای هاروارد و ام.آی.تی با اعلام کردند که در نظر گرفتن شرایط حساس منطقه و پس ازبررسی کارنامه چهار ساله دولت یازدهم در تمامی حوزه ها، رای بر ادامه اعتدالگرایی می دهند و از حسن روحانی حمایت می کنند. در این بیانیه آمده: باور داریم که مشارکت نکردن در انتخابات و بی‌تفاوتی در کشور ما هرگز به دموکراسی‌ و توسعه‌‌ ملی منجر نخواهد شد و می‌توانیم با مشارکت و حضور پررنگ در انتخابات در تعیین سرنوشت کشور نقش ایفا کنیم. متخصصان ایرانی که در کشورهای پیشرفته مشغول کار و فعالیت هستند شاهد بروز آثار شکوفایی ایران عزیز در طی چهار‌سال گذشته بوده‌اند. ما معتقدیم که انتخابات 29 اردیبهشت انتخاب یک رئیس‌جمهوری نیست بلکه روزی است برای نشان دادن اراده‌‌ ملی در عقب ننشستن از مسیر صحیحِ سرنوشتِ ایرانیان؛ انتخابی است میان عقلگرایی و اعتدال یا افراطیگری. 

* روحانی به زنجان می رود
حجت الاسلام حسن روحانی نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری روز سه شنبه برای سخنرانی در جمع مردم زنجان به این استان سفر می کند. طبق برنامه قرار است روحانی ساعت 9:30 دقیقه سه شنبه 26 اردیبهشت در سالن انقلاب برای مردم زنجان سخنرانی کند.

* فشردگی برنامه ها مانع سفر روحانی به شهرکرد شد
سخنگوی ستاد انتخاباتی حسن روحانی در چهارمحال و بختیاری گفت: به رغم تمایل شدید حسن روحانی برای دیدار با مردم این استان، فشردگی برنامه ها موجب شد تا سفر این نامزد انتخاباتی به شهرکرد انجام نشود فیروز عسگری افزود: درخواست برای سفر دکتر روحانی به استان در چندین نوبت اعلام شد و وی نیز تمایل زیادی به این سفر داشت اما از آنجا که در انتخابات گذشته به استان سفر داشت بنا را بر سفر به سایر استانهایی گذاشت که تاکنون سفر انتخاباتی نداشته است. در فضای مجازی استان با برخی بداخلاقیها مبنی بر اعلام سفر دکتر روحانی به شهرکرد منتشر شده که این خبر از اساس کذب است و انتظار می رود رسانه ها و فعالان فضای مجازی از این بداخلاقیهای سیاسی خودداری کنند.

* تشکر رئیسی از قالیباف
حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی در پی اعلام انصراف قالیباف گفت: از محمد باقر قالیباف که به نفع من کناره گیری کرد تشکرمی کنم. وی عصر دوشنبه در مصلای مسجد شهدای شیراز همچنین گفت: اجازه نمی دهیم مفسدان و چپاولگران به حقوق مردم دست اندازی کنند. برای رفع بیکاری و ایجاد اشتغال، دولت باید شبانه روز کار کند، دولت باید اگر دید مدیری تاجر است و در بخش خصوصی سهم دارد دستش را از منافع مردم قطع کند، مدیری که تاجر بخش خصوصی است نباید در دولت سهمی داشته باشد. حقوق شهروندی با گرفتن مراسم و رونمایی از منشور حقوق شهروندی ایجاد نمی شود بلکه حقوق شهروندی با کار ایجاد می شود. آنان که زنان را از گرفتن آزادی می ترسانند بدانند که خدا به زنان آزادی داده است، آزادی زنان را من و شما نداده ایم که بخواهیم از آنان بگیریم، ما تضمین می کنیم که آزادی و کرامت مردم مخدوش نشود، رقیب هراسیها در این زمینه بی فایده است. آنها که ادعا می کنند دیپلماسی دارند سهم کشور ما و ترکیه را در اقتصاد عراق ببینند و ارزیابی کنند، سهم کشور ما به مراتب کمتر از سهم کشور ترکیه است. 180 کشور در دنیا وجود دارد چرا فقط باید به روابط با اروپا و فرانسه فکر کنیم. اگر دیپلماسی این باشد که عدم حمایت فرانسه و اروپا پیروزی ما را در انتخابات رقم نزند ما این نوع دیپلماسی را نمی خواهیم. آنها رفتند و قراردادهای خارجی بستند. چرا چکی که طرف مقابل به دست ما داد نقد نشده است. برای من بهترین شغل عالم خادمی آستان مقدس حضرت علی بن موسی الرضا(ع) است اما دیدن اشک خانمی که می آید و می گوید چهار پسر تحصیلکرده بیکار دارم یا دیدن اشک زن و شوهری که بیکاری و فشار اقتصادی آنها را در آستانه طلاق قرار داده باعث شد که به این عرصه بیایم. شما چهار سال مسئولیت دولت را بر عهده داشتید باید کارهایی را که اکنون می گویید باید بشود انجام داده باشید. چرا در آستانه انتخابات سازمان حمایتی درست کردید و به مردم پیامک زدید که یارانه های قطع شده را باز می گردانیم؟ به هر یک از دهیاران 10 میلیون تومان پول دادید در حالی که شهرکهای صنعتی ما با 50 درصد رکود کار می کنند، چرا این پول ها را خرج صنعت نکردید؟

* رئیسی در یاسوج 
این نامزد انتخابات ریاست جمهوری روز دوشنبه در جمع هواداران خود در مصلای یاسوج گفت: کلید حل مشکلات کسب ‌و کار، بیکاری و اقتصاد کشور در دست جوانان توانای ملت ایران است. حجت الاسلام سید ابراهیم افزود: یکی از اهداف مهم ما این است که به عقب برنمی گردیم، وضع موجود را تحمل نمی‌کنیم بلکه شرایط را به نفع مردم تغییر می‌دهیم. مردم اکنون نمی‌توانند با تبعیض کنار بیایند. می ‌توان از چهره کشور فقر، بحران بیکاری و فساد را زدود و آنچه لازم است مدیریت انقلابی، کارآمد و جهادی است. این امکان وجود دارد که هر سال به ‌صورت میلیونی شغل ایجاد شود اما برخیها می‌گویند نمی‌شود در حالی که برنامه ششم توسعه دولت را مکلف کرده به ‌صورت میلیونی شغل ایجاد کند. برنامه ششم توسعه را برای نخستین بار به جای آنکه دولت برای تصویب به مجلس پیشنهاد بدهد توسط خود مجلس تصویب و برای اجرا ابلاغ شده است که این امر نشان می‌دهد دولت تصمیم ندارد این برنامه را اجرا کند. در دولت یازدهم طرح مسکن مهر هرسال تنها 6 درصد پیشرفت فیزیکی داشته در حالی که مسکن سازی جزو صنایع پیشران در اقتصاد است. دولت اعلام کرده که دلیل تعطیلی کارخانه‌های صنعتی کمبود نقدینگی است اما در این دولت نقدینگی کشور با افزایش سه برابری به بیش از 100 هزار میلیارد تومان رسیده است. دولت کار و کرامت معتقد است یارانه سه دهک پایین جامعه باید سه برابر شود اما دولت فعلی می‌گوید محل تأمین منابع آن کجاست و راهکار تأمین این منابع درآمد حاصل از افزایش قیمت حاملهای انرژی است. برای نقد کردن چک برجام نیاز به یک دولت انقلابی و جهادی داریم. دولت فعلی در آستانه انتخابات مستمری افراد زیرپوشش نهادهای حمایتی را سه برابر کرده و در حالی که قبلا می‌گفت اعتبار لازم برای این کار وجود ندارد و به ‌تازگی اعلام کرده افرادی که یارانه آنها قطع شده می‌توانند دوباره آن را دریافت کنند. ایران کمبود نقدینگی، امکانات، منابع، سرمایه و نیروی انسانی کارآمد ندارد بلکه مشکل اصلی آن ضعف مدیریت اجرایی و اقتصادی است. دلیل دیگر بروز مشکلات در کشور آن است که دولت کنونی در سخن و عمل تصورمی کند باز شدن گره کار مردم در دست بیگانگان است. دولت یازدهم در حالی دم از وجود فساد اداری، اختلاس و مفاسد اقتصادی در کشور می زند که از اصلاح ساختار فسادزا در کشور چیزی نمی‌گوید. 

* هیچیک از نامزدهی اصولگرا به نفع دیگری کنار نمی کشد
رئیس دفتر مردمی ستاد حجت الاسلام ابراهیم رئیسی پیش از اعلام انصراف قالیباف، گفت: بعید می دانم کسی از سه نامزد اصولگرای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به نفع دیگری از انتخابات کنار بکشد. احمد خورشیدی در نشست خبری افزود: به نظر می رسد هر کدام از دوستان اصولگرا در این دوره با ظرفیتهای خود به میدان آمدند و اراده در میدان ماندن را در هر سه می بینیم البته در میدان ماندن هر سه به نفع مردم و جناح انقلابی خواهد بود. اقبال مردم به رئیسی به دلیل عملکرد نامناسب دولت در حوزه معیشت و اشتغال بیشتر و این اقبال در شهرستانها قابل توجه است. آقای رئیسی امکانات لجیستیکی و دولتی ندارد. با این همه از اقبال خوبی برخوردار است بطوری که اوایل پنج تا 6 هزار نفر در برنامه های او حاضر می شدند در حالی که این شمار اکنون به 50 هزار نفر رسیده و هر چه جلوتر می رویم اهداف رئیسی بین مردم جا می افتد. ممکن است انتخابات به مرحله دوم هم کشیده شود و به نظرم قاطبه آرا در دور دوم برای رئیسی است.
1858
انتهای پیام /*


 
 
  
  
   
  
  
 
 
  سیاسی 
  انتخابات 96 
  8 تا 20 
  تبلیغات 
 

 ارتباط با سردبیر: 

 newsroom@irna.ir 

 
 تماس بی واسطه با مسئولین
سید مصطفی میرسلیم حجت الاسلام سید ابراهیم حامد شبانی فعال سیاسی الاسلام ابراهیم رئیسی محمدباقر قالیباف الاسلام حسن روحانی ایران عزیز آیت الله هاشمی رفسنجانی تاجر شورای امنیت شهرکرد زنجان جهانگیری ظریف حملات شدید مقام معظم رهبری محمد باقر قالیباف آمریکا علی بن موسی الرضا قیم ساری مازندران عباس عبدی آیت الله ناصر مکارم شیرازی ایرانیان خارج تبریز اروپا فرانسه ترکیه حزب مؤتلفه اسلامی شورای نگهبان عربستان سالن سید رسول حسینی ساری امام خمینی اداره کشور اطلاعاتی رهبر معظم انقلاب صهیونیستها ایرانیان مقیم کانادا جیرفت چهارمحال و بختیاری استان سفر مجلس شورای اسلامی فیروز عسگری رشت سالن انقلاب پورشریفی تبریز آیت الله آملی لاریجانی یمن همکاری دانشجویان دانشگاه تبریز مصلای یاسوج احمد خورشیدی سازمان حمایتی یاسوج دانشگاه اسلامی عراق فعال مصلای مسجد شهدای شیراز علی پورعلی سازمان ثبت احوال جبهه اعتلای نوین ایران محمدرضا خراسان جنوبی سعید امینی اداره کشورآن محمد جواد سالن تختی مجموعه ورزشی شهید عضدی دانشگاه بیرجند حسن کنعانی دانشگاه علوم اسلامی رضوی مشهد محمدحسن رحیمیان سید مهدی جولائی بیرجند شورای محترم نگهبان واجد شرایط نامزدی ریاست جمهوری قوه قضائیه سوئد دریاچه ارومیه توکلی ویکی لیکس محور هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری امان ابوترابی سالن حکمت کتابخانه ملی سیف کانادا مسجد اعظم قم سید ابراهیم رئیسی ایران الاسلام رئیسی قالیباف پیشی رئیسی روحانی قالیباف مصطفی میرسلیم میرسلیم ایرانیان سیاسی سیاسی فعال هاشمی رفسنجانی آیت الله هاشمی
خبرگزاری جمهوری اسلامی 30 هزار راس دام در بندرخمیر علیه تب برفکی واکسینه می شوند Tue Jul 31 19:58:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی هشت هزار شغل در استان اردبیل محقق شد Mon Aug 27 19:21:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی مهلت انتخاب رشته کارشناسی ارشد تمدید شد Sat Jun 09 14:00:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی درباره درخواست لغو دیدارهای مردمی Sun Jul 09 13:25:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی دسترسی به اطلاعات نیاز اصلی مصرف کننده است Wed May 16 13:06:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی انصاریان: به تیم ملی فوتبال امیدوار شدیم Tue Jan 08 08:43:00 IRST 2019
خبرگزاری جمهوری اسلامی 45 سرمایه گذار متقاضی پرورش ماهی در قفس در سیستان وبلوچستان هستند Sat Oct 29 13:29:00 IRST 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی طرح‌های پیشنهادی بسته ملی رونق تولید در کهگیلویه و بویراحمد تدوین می شود Sun May 14 01:28:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی مردم اساس کار در مدیریت بحران هستند Mon Nov 12 14:44:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی تکمیل کارخانه شیر نهبندان 15 میلیارد ریال نیاز دارد Tue Oct 23 09:37:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی مطالبات مردم در اجرای سد تنگ سرخ تعیین تکلیف شود Sat Jul 07 18:13:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی تست انتخابی پایان اردوی تیم ملی آبهای آرام برگزار شد Tue Feb 05 13:27:00 IRST 2019
خبرگزاری جمهوری اسلامی محمد بن سلمان برای مذاکره درباره سوریه عازم مسکو شدد Tue May 30 21:24:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی نزاع دسته جمعی در آزادشهر یک کشته بر جا گذاشت Thu Jun 21 15:17:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی پنج طرح کشاورزی و خدماتی در روانسر به بهره برداری رسید Sat Feb 10 14:13:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی آموزه‌های انتخابات Mon May 22 14:21:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی مسابقه قرآنی اثرگذاری تربیتی و آموزشی بر روی دانش آموزان دارد Sun Jul 31 04:46:00 IRDT 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی شیخ نعیم قاسم: دوره ای که حملات اسرائیل بی پاسخ می ماند تمام شده است Mon Feb 12 03:42:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی پذیرش مشروط حقوق کودک Thu Nov 22 10:31:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی صفحه اول روزنامه های امروز استان- چهارشنبه 15دی ماه Wed Jan 04 11:37:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی مشاور وزیر نیرو: 16 سد امسال بهره برداری و آبگیری می شود Sat Apr 29 19:50:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی استقلال قوه قضائیه بیش از هر زمان دیگری ضروری است Thu Nov 29 11:30:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی ضرورت ساده زیستی در نظام جمهوری اسلامی Sat Jul 16 14:35:00 IRDT 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی مسابقات هندبال نوجوانان دختر منطقه هفت کشور در گچساران برگزار شد Sat Jul 16 19:44:00 IRDT 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی ملی پوشان بدمینتون ایران عازم امارات شدند Mon Nov 12 11:12:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی سخنان محمد شریعتمداری وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی Sat Oct 27 19:14:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی فوق العاده با اندکی چاشنی دیوانگی Wed Jan 09 14:26:00 IRST 2019
خبرگزاری جمهوری اسلامی دولت افغانستان حمله تروریستی ترکیه را محکوم کرد Wed Jun 29 15:49:00 IRDT 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی 372 میلیارد ریال در بخش بهداشت و درمان مهاباد هزینه شده است Fri Nov 02 07:50:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی مسائل مرتبط با توسعه پایدار باید در هرمزگان بیشتر منعکس شود Thu Jul 14 18:08:00 IRDT 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری دوشنبه 18 بهمن به خوزستان سفر می‌کند Sat Feb 04 14:38:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی افزایش مهاجرت های اتباع خارجی را پیش روی خود احساس می کنیم Wed Jun 27 00:06:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی دبستان حضرت صاحب الزمان(عج) در قم به بهره برداری رسید Mon Apr 10 21:06:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی آرامستان های پایتخت پاسخگوی نیازهای زمان زلزله نیست Sun Jul 22 14:00:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی درمانگاه فوق تخصصی فیروزان در باقرشهر به بهره برداری رسید Wed Jan 31 21:44:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی آیت الله خاتمی:اصلاح آئین نامه انتخابات مجلس خبرگان رهبری ضروری است Sat Mar 04 18:04:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی کشت محصولات آبدوست در کوهدشت ممنوع شد Sat Oct 20 21:07:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی عامل حمله تروریستی به شیعیان اورکزئی پاکستان به هلاکت رسید Wed Jan 16 15:14:00 IRST 2019
خبرگزاری جمهوری اسلامی صفحه نخست روزنامه های امروز شنبه 26آبان Sat Nov 17 08:15:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی برگزاری جشنواره استانی ژیمناستیک در بندرانزلی Sat Feb 04 14:15:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی عواقب سنگین همه پرسی انگلیس به روایت دویچه وله Fri Jun 24 20:40:00 IRDT 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی روزنامه های مالزی – شنبه 28 اسفند Sat Mar 18 09:01:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی پیکرشهدای محیط بان هرمزگان 21رمضان تشییع می شود Sun Jun 26 03:39:00 IRDT 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی فرار بیش از یکصدهزار آواره آفریقایی به یمن Wed Nov 30 00:03:00 IRST 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی افتتاح ساختمان دانشکده منابع طبیعی دانشگاه علوم دریایی خرمشهر Wed Feb 07 21:47:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی جام جهانی کشتی آزاد/تیم های پنجم تا هشتم مشخص شدند Fri Feb 17 19:48:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی خروش انقلابی دریادلان گناوه در بهار چهلمین سالروز انقلاب اسلامی Sun Feb 11 13:25:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی لغو چهار پرواز و فرود پرواز چین در فرودگاه زاهدان Sun Jan 28 13:08:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی برخی طرح های کلان ملی انتظارات را محقق نکردند/عزم جدی برای پیشرفت Sun Jun 25 16:58:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی فراخوان جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی اعلام شد Tue Apr 04 18:36:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی دستگاه های اجرایی در جذب تسهیلات اشتغال اهتمام کنند Tue May 22 17:11:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی پنجمین روز اعتصاب در هواپیمایی فرانسه / برنامه سفر 150 هزار نفر لغو شد Mon Aug 01 00:05:00 IRDT 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی کرمان موتور: بدعهدی شرکت کره جنوبی مانع از عمل به تعهدات شد Wed Jun 13 18:04:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی افزایش بهای بلیت قطار تاثیری بر مسافرتهای ریلی نداشته است Mon Aug 06 09:23:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی هوانوردی افغانستان از مدیریت کاملش بر فضای این کشور خبر داد Sat Aug 11 16:46:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی بارش شدید در فرودگاه مانیل فیلیپین حادثه آفرید Fri Aug 17 16:50:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی احتمال حذف محمود عباس توسط آمریکا و اسراییل بعید نیست Mon Jun 04 08:37:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی «دشتی» خبرنگاری از جنس سخت کوشی و ایثار Mon Aug 06 12:55:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی سرپرست جدید تیم فوتبال فولاد خوزستان منصوب شد Thu Sep 06 00:47:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی معاون وزیر تجارت عراق: برای بازسازی کشور خود به کمک ایران نیاز داریم Thu Feb 01 18:59:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی یکصد نفر از شهروندان آستارایی به مناطق عملیاتی غرب کشور اعزام شدند Mon Aug 08 14:57:00 IRDT 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی نشست خبری ستاد رئیسی در بجنورد برگزار شد Wed Apr 26 22:34:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی مجازات اخلالگران اقتصادی 20 سال حبس تا اعدام است Tue Jul 03 16:18:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی مدیر اسبق بانک صادرات :افزایش سرمایه بانک ها در اولویت کاری دولت دوازدهم باشد Wed Jul 05 16:49:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی کالاهای دپوشده اموال تملیکی تعیین تکلیف شود Sun Sep 09 17:29:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی صدا و سیما در فرهنگ سازی اجتماعی کمرنگ است Thu Mar 01 20:05:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی برای سومین روز متوالی زمان پایان کار اداری در خوزستان فردا ساعت 13اعلام شد Tue Aug 02 19:38:00 IRDT 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی رای الیوم:کنسولگری آمریکا در قدس زمین های اطراف این منطقه را خریداری کرد Wed Jan 25 21:38:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی استاندار خوزستان: چهارنفر در جریان اعتراضات هفت‌تپه بازداشت شدند Sun Nov 18 15:44:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی سطح رقابتهای غریق نجات کشور مثبت ارزیابی شد Mon May 14 02:07:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی 800واحدمسکونی برای مددجویان کهگیلویه و بویراحمد ساخته می شود Thu Jul 05 12:55:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی کاهش تراز آب دریاچه ارومیه طبیعی است Thu Jul 12 17:58:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی 3درصد درآمدهای نفتی در شهرستان‌های کهگیلویه و بویراحمد توزیع می شود Thu Jun 22 13:39:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی تصادف و سقوط عوامل اصلی ضربه مغزی در کشور است Wed Feb 28 17:06:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی 2 هزار مترکابل برق سرقتی در بروجرد کشف شد Wed Nov 28 13:20:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی مدارس آستارا شور و حال انتخابات گرفت Tue Oct 23 17:53:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی 3100 پزشک متخصص به طور تمام وقت در مناطق محروم مستقرند Fri Nov 02 10:55:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای دستگیری از مستمندان است Tue May 30 13:44:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی جشن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران، در پاکستان برگزار شد Sat Feb 11 01:03:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی خوزستان درمسابقات قهرمان قهرمانان سی شین کاراته بانوان کشور برتر شد Sat Feb 10 12:23:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی نهادینه کردن فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر نیازمند حمایت نهاد های حکومتی است Tue Jul 11 13:59:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی 1800 زن کرمانی سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی قرار دارند Thu Jul 19 14:17:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی سه وزنه بردار از شهرستان مرودشت در اردوی تیم ملی حضور دارند Mon Jul 10 23:07:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی برداشت زیتون در شهرستان ایذه آغاز شد Sat Oct 27 14:12:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی نرخ تورم سالانه ترکیه به بالاترین رکورد 16 سال اخیر رسید Mon Nov 05 17:22:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی سند امنیت غذایی سیستان و بلوچستان بزودی امضا می شود Sat May 05 17:08:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی اقتدار ارتش و نیروهای مسلح سوریه/گروه های تروریستی، همچنان ناکام Wed Jun 21 18:58:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی کشف گورهای 500 ساله در بولیوی؛ امید به شناخت بهتر تمدن اینکا Sun Nov 18 14:27:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی جلسه علنی مجلس آغاز شد/ مهم ترین دستور انتخاب ناظران مجلس در شوراها و مجامع Sun Aug 14 12:53:00 IRDT 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی آیت الله امامی کاشانی امام جمعه این هفته تهران است Wed Sep 05 11:28:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی شخصیت آیت الله رفسنجانی را نمی توان توصیف کرد Thu Feb 16 23:44:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی 155پروژه عمرانی نیمه تمام هرمزگان به بخش خصوصی واگذار می شود Sun Jul 10 14:54:00 IRDT 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی افزایش 50 درصدی ارزش معاملات سهام در بورس منطقه ای مازندران Wed Jul 12 21:05:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی داستان با ارزش ترین محصول دامی که تباه می شود Mon Jul 16 11:12:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی 15 بیمار همدانی چشم انتظار پیوند کبد Mon Jul 11 21:08:00 IRDT 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی 241 نماینده از خدمات قاضی زاده هاشمی در وزارت بهداشت تقدیر کردند Wed Jan 09 12:31:00 IRST 2019
خبرگزاری جمهوری اسلامی پسماندهای ساوجبلاغ بازیافت می شود Mon Sep 03 14:14:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی آمریکا و متحدانش با تحریم بدنبال تضعیف ایران و روسیه هستند Tue Dec 11 12:14:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی راه یافتگان به جشنواره عکس آسیب های اجتماعی کردستان معرفی شدند Tue Jul 11 19:44:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی توسعه فرهنگ کتابخوانی از ضرورت های امروز جامعه است Wed Nov 21 17:28:00 IRST 2018
ورزش 11 وضعیت مبهم نیمکت مربیگری تراکتورسازی برای فصل آینده Sun Apr 08 06:24:59 IRDT 2018
خبرگزاری بین المللی قرآن ابتکار در ترویج فرهنگ مطالعه در مدارس کردستان Thu Dec 28 00:01:24 IRST 2017
ورزش 3 نباید در مورد کی روش نظر بدهم/ نوری: فوتبال ایران را دنبال می کنم Wed Feb 15 15:20:00 IRST 2017
اقتصاد آنلاین سهم ارزشی و تعدادی چک‌های برگشتی در دی ماه کم شد Mon Feb 19 11:23:26 IRST 2018
میزان واکنش کاپیتان استقلال به شعار علیه علی قربانی Fri Jan 12 19:13:53 IRST 2018
آنا هشدار هواشناسی نسبت به وقوع رگبارهای شدید در کشور Thu Apr 27 14:59:41 IRDT 2017
افکارخبر شمارش معکوس برای بوکوحرام Mon Aug 07 18:47:03 IRDT 2017
دفاع مقدس اگر امروز دوباره قرآن بر نیزه بزنند، ملت فتنه را نابود می‌کنند Tue Feb 05 21:27:01 IRST 2019
افکارخبر مارادونا سرمربی یک تیم اماراتی شد Mon May 08 05:40:00 IRDT 2017
تابناک علاقه‌خاص جوان‌صربستانی به «رهبرکره‌شمالی» Sun Sep 03 14:59:16 IRDT 2017
تابناک کرملین: توافق هسته‌ای باید غیرقابل تخطی بماند Sat Apr 28 19:18:31 IRDT 2018
خبرگزاری حوزه با دعوا نمی توان جامعه را پیش برد /روحانیون وارد بازی های سیاسی نشوند Tue Aug 15 11:16:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس ام‌باپه از رونالدو و مسی پیشی گرفت+عکس Mon Mar 27 21:50:00 IRDT 2017
بولتن نیوز آل‌نعمه: برای اعتبار خودمان باید قهرمان جام حذفی شویم/ هیچ‌کس از ما نپرسید چرا اعتصاب کردید Wed Apr 05 09:50:06 IRDT 2017
بولتن نیوز گرانترین و ارزانترین سهام را در کجای جهان می‌توان خرید؟ Wed Jul 26 11:04:29 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران توضیح دادستانی زاهدان درباره تعداد بازداشتی‌های حادثه آتش سوزی مدرسه زاهدان Sat Dec 22 14:40:25 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم حضور ملی‌پوشان کشورمان در رقابت‌های اسنوکر تیمی و شش توپ قهرمانی آسیا Tue Sep 18 10:26:46 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر 2600 طلبه از 36 کشور جهان عازم راهپیمایی بزرگ اربعین Sat Oct 28 20:32:28 IRST 2017
جماران رازهای موفقیت در کنکور سراسری از زبان رتبه 1 ریاضی Sat Sep 01 10:06:47 IRDT 2018
بی باک نیوز نشان افتخار به یدالله صمدی رسید/ سینمای ایران را دست کم نگیرید Mon Sep 18 06:20:01 IRDT 2017
میزان راهیابی والیبال ساحلی زیر 21 سال ایران به دور بعد Thu Jul 13 19:08:46 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران دیدار دوستانه یاران مکانی با حریف سوئدی Thu Feb 02 18:03:15 IRST 2017
پایگاه خبری الف انتقاد تند روزنامه جوان از رویدادی سینمایی/ جشنواره‌ای برای نورچشمی‌ها Sun Jul 30 11:10:06 IRDT 2017
بی باک نیوز مراسم یادبود قربانیان در اولین بازی ? - چاپه کوئنزه? - Mon Jan 23 14:25:02 IRST 2017
خبرگزاری مهر افتتاح چند طرح‌ محرومیت‌زدایی بسیج سازندگی در استان کرمانشاه Sun May 07 10:37:01 IRDT 2017
روزنو برنامه ویژه مدنظر شفر برای علی کریمی در بازی با ذوب آهن Thu Aug 02 13:40:01 IRDT 2018
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین آمار فوق العاده یک دروازه بان سقوط کرده! Fri May 12 15:18:37 IRDT 2017
خبرگزاری مهر مدیرکل مالی و اداری معاونت سیما منصوب شد Tue Nov 06 15:11:18 IRST 2018
روزنو 2 استقلالی و یک پرسپولیسی از لیست کی روش خط خوردند Wed Dec 26 13:49:10 IRST 2018
آفتاب تصاویر و مشخصات فنی خودروهای فراری و مک‌لارن برای فصل 2017 فرمول یک Sat Feb 25 13:02:49 IRST 2017
روزنامه ایران کمین‌های مخوف 3 بچه محل در ارابه سیاه Sun Feb 07 06:00:00 IRST 2016
تین برنامه‌ریزی برای کاهش تصادفات جاده‌ای Sat Dec 31 10:29:29 IRST 2016
تی نیوز نقش بانک صادرات ایران در تقویت مبادلات چک در سامانه چکاوک Sat Apr 07 21:31:09 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر معافیت 173 ردیف کالایی از پرداخت تفاوت ارز Sat Sep 15 18:34:36 IRDT 2018
خبرگزاری فارس ترافیک سنگین در محور منجیل ـ رودبار Wed Mar 22 02:55:00 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم حمایت از مخالفان؛ دور تازه رویارویی محور سعودی و قطر Wed Sep 20 08:39:28 IRDT 2017
آفتاب ایران تبریک توئیتری ظریف به مناسبت میلاد پیامبر و هفته وحدت Tue Dec 05 17:28:05 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران پخش مشروح دیدار معلمان با مقام معظم رهبری امشب از شبکه یک Sun May 07 14:44:47 IRDT 2017
میزان شتاب فروش ارز صادرکنندگان خصوصی در سامانه نیما Mon Feb 18 09:10:11 IRST 2019
تهران پرس آغاز عملیات اجرایی سد سیکان در سال جاری/اختصاص 50 میلیارد تومان Sat Apr 07 12:10:00 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران افزایش بازده تولید بیوگاز ار پسماندهای کشاورزی با کمک نانوذرات Sun Aug 06 09:24:07 IRDT 2017
روزنامه دنیای اقتصاد چرا فردوسی‌پور با کی‌روش گفت‌وگوی چالشی انجام نداد؟ Wed Sep 05 16:08:27 IRDT 2018
خبرگزاری فارس 4 سال عشق، حالا جدایی/ «فدائیان دولت» می‌گویند روحانی با ما نیست! Sat Jul 21 16:34:01 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم مجازات قاچاقچیان کودکان و نوجوانان تعیین شد + جزئیات Tue Aug 28 11:43:00 IRDT 2018
خبرگزاری مهر نگاه مجلس و دولت به شبکه ریلی تغییر یافت/جاده‌های کشور ناایمن است Sun Jan 27 14:21:24 IRST 2019
پارس نیوز واگذاری آبرسانی های خصوصی کرج به ابفا دردستور کار قرار گرفت Sun Dec 09 10:38:09 IRST 2018
خبرگزاری فارس اردوغان بعد از ترامپ با پوتین نیز درباره سوریه تلفنی، گفت‌وگو کرد Thu Apr 12 18:07:04 IRDT 2018
ورزش 3 اشتباهات داوری چالش همیشگی فوتبال ایران Tue Jan 31 17:23:52 IRST 2017
میزان فرمانده‌ ایرانی در بند اسرائیل در حال شستن ظرف+عکس Mon Jul 10 15:09:49 IRDT 2017
آریا تشکیل کارگروه ویژه برای وضع فوری مالیات بر سرمایه‌ها Fri Jul 27 11:39:49 IRDT 2018
ایستا نیوز 3پیشنهاد برای تعرفه‌ های درمانی سال 96 Thu Apr 27 11:07:02 IRDT 2017
روزنامه شهروند امباپه تاج را از مسی و رونالدو می‌گیرد؟ Tue Jul 17 04:30:00 IRDT 2018
صراط فیلم/ حادثه‌ای که نزدیک بود به مرگ عنایت بخشی منجر شود Sun Aug 13 14:55:17 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران اشرف‌غنی وضعیت چهار ولایت ناامن افغانستان را بررسی کرد Wed Mar 08 14:54:39 IRST 2017
میزان رشد 22.1 درصدی نقدینگی در سال 96 / ثبات نرخ تورم در محدوده تک رقمی Tue Jun 19 10:24:01 IRDT 2018
روزنامه کیهان حرکات مشکوک برای زمین‌گیر کردن کامیون‌ها‌ Wed Sep 26 21:41:51 IRST 2018
پرس شیعه کودتای نرم به شیوه «پولونیومی» در امارات Wed Aug 08 18:51:59 IRDT 2018
وطن امروز اخبار Wed Nov 22 00:00:00 IRST 2017
عصر خبر مدیر عامل؛ بانک رفاه با تمام توان در خدمت تولید است Wed Feb 14 12:40:02 IRST 2018
انتخاب انتشار بوی نامطبوع در بخش وسیعی از تهران/ محیط زیست: منشاء بو مشخص نیست Wed Jan 02 17:37:06 IRST 2019
ایران آنلاین داروهایی که به صورت خاموش به کلیه ها آسیب می زند Sun May 14 11:19:42 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران مبادلات بانکی ایران و چین از 10 دی ماه روانتر می شود Thu Dec 27 05:30:02 IRST 2018
آفتاب ایران 6 استقلالی در آستانه محرومیت از دربی مقابل پرسپولیس Fri Feb 23 17:02:07 IRST 2018
آفتاب ایران جنجال رسانه های عراقی پیش از دیدار با ایران Wed Jan 16 15:50:19 IRST 2019
خبرگزاری تسنیم رشت| افزایش تعرفه نظام مهندسی مانع ساخت و ساز‌های قانونی در گیلان می‌شود Mon Apr 30 15:31:20 IRDT 2018
خبرگزاری نسیم توزیع نذری در مدرسه به مناسبت ایام اربعین+ تصاویر Tue Oct 30 23:24:05 IRST 2018
تدبیر و امید تصاویر/گرد و غبار شدید در اصفهان Thu Jul 13 09:53:24 IRDT 2017
ایسکانیوز نمایشگاه «از پیش از این» در ساربان برپا می‌شود Tue Oct 03 14:52:57 IRST 2017
روزنو بازتاب درخشش یوزها در رسانه های پرتغال(عکس) Tue Jun 26 16:20:01 IRDT 2018
فردا فرصت دوباره زندگی به 3 قاتل Sat Oct 28 23:47:05 IRST 2017
تی نیوز قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر ایران | فیلم Sun Apr 08 04:10:01 IRDT 2018
صراط چت توئیتری وزیر ارتباطات و مدیر تلگرام Fri Sep 29 00:06:33 IRST 2017
زومیت چند راهکار علمی برای مقابله با اضطراب و استرس Tue Jul 25 23:00:00 IRDT 2017
فردا «ترزا می»: 29 مارس 2019 از اتحادیه اروپا خارج خواهیم شد Thu Nov 16 00:30:17 IRST 2017
مشرق نیوز 200 هزار سرباز آموزش‌های مهارتی را فرا می‌گیرند Sun Sep 23 22:15:34 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران دختربچه دستفروشی که قهرمان مسابقه دو ماراتن شد! Mon Feb 19 09:36:44 IRST 2018
جهان نیوز نمره مردود «ابتکار» در محیط زیست Tue Aug 22 14:51:49 IRDT 2017
آریا مسایل جاری کشور در کمیسیون امنیت ملی مجلس بررسی شد Tue Jul 03 20:20:02 IRDT 2018
برنا به مناسبت روز جهانی عکاسی«پنجره ای رو به حیات»در گالری آبان باز می شود Sat Aug 19 15:55:11 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران توئیت تبریک ریاست جمهوری برای کمانداران جوان + عکس Sun Feb 12 15:06:14 IRST 2017
جام نیوز سرپیچی مدافع تیم ملی از دستور کی‌روش/ اعتیاد به اینستاگرام برای رضاییان گران تمام می‌شود؟ Tue May 30 15:48:15 IRDT 2017
خبرگزاری مهر دوره آموزش فن ترجمه متون ادبی از زبان فرانسه برگزار می‌شود Tue Apr 18 10:09:11 IRDT 2017
تی نیوز بایددرباره زمان حذف کنکورهرچه زودتر به خانواده هااطلاع رسانی کنیم Tue Apr 10 16:09:10 IRDT 2018
پارسینه ادعای افت 854 هزار بشکه‌ای صادرات روزانه نفت ایران Wed Dec 05 12:30:19 IRST 2018
واحد مرکزی خبر آمریکا: اقدامات پکن در دریای چین جنوبی تبعاتی مختلفی دارد­ Thu May 03 23:44:57 IRDT 2018
بی باک نیوز سفر قریب الوقوع هیات دولت مستعفی یمن به آمریکا Sat Apr 22 13:41:01 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر جمع خوانی و معرفی کتاب "پایی که جا ماند" Tue Aug 01 16:07:38 IRDT 2017
بنکر اعلام اسامی دریافت‌کنندگان ارز دولتی Tue Jun 26 10:03:53 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران شماره جدید «فکه» منتشر شد Tue Jul 25 10:36:28 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم چرا کسی حاضر به پذیرش ریاست اف‌بی‌آی نیست؟ Wed May 17 14:40:29 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا توقیف «سمند» یک و نیم میلیارد تومانی Wed May 17 10:20:41 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا «دوران ترامپیسم، جنگ بازاریابی» آماده پخش شد/ مستندی پیرامون اقتصاد سیاسی دوره ترامپ Sat Jun 09 09:58:10 IRDT 2018
ورزش 3 شوک کمیته اخلاق به سرخابی‌های پایتخت/ مسلمان و غفوری دربی را از دست دادند Sun Oct 22 05:45:00 IRST 2017
جام نیوز راه حل مدیران سرخ/ مغز متفکر برانکو جانشین پروفسور در پرسپولیس Thu May 10 15:21:27 IRDT 2018
خبرگزاری مهر تئاتر ایران به سمت مدرن شدن می‌رود/ به بازار تئاتر اروپا بیایید Sat Jan 14 13:04:55 IRST 2017
شبکه خبر قیمت طلا، سکه و ارز، یکشنبه 5 شهریور Sun Aug 27 08:58:09 IRDT 2017
آنا چگونه "صدا دادن مفاصل" را چاره کنیم Sun Feb 04 19:15:00 IRST 2018
واحد مرکزی خبر تخفیف های شهرداری بیرجند برای رونق ساخت و ساز و حمایت از کالای ایرانی Tue Jun 19 14:42:47 IRDT 2018
بولتن نیوز تاثیر عرق نعنا بر لاغری Thu Mar 30 23:11:46 IRDT 2017
صنعت بیمه پرداخت بیش از 347 میلیارد تومان خسارت در سال جاری Mon Mar 13 12:32:07 IRST 2017