بولتن نیوز - Sun May 14 15:57:29 IRDT 2017 نمایش خبر

باهنر: انتخابات دو مرحله ای است

دبیرکل جبهه پیروان گفت: آرای روحانی و جهانگیری تقریباً تثبیت شده و رشدی نداشته اما مجموع آرای کاندیداهای جبهه مردمی از رأی روحانی و جهانگیری بالاتر است.

به گزارش بولتن نیوز، «محمدرضا باهنر» چهره آشنایی هم برای احزاب سیاسی و هم اهالی پارلمان است. وی نماینده 7 دوره مجلس شورای اسلامی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و مشاور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی است.وی دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین است، تشکلی که بیشترین عضو را بین سایر احزاب اصول‌گرا دارد. بعد از فوت مرحوم حبیب‌الله عسگراولادی، باهنر ریاست جبهه پیروان خط امام و رهبری را پذیرفت که مجمعی از احزاب اصول‌گراست.


با وی درباره انتخابات 96 و مسیری که تاکنون 6 نامزد انتخابات طی کرده‌اند به گفت‌وگو نشستیم.

 
  

آراء قالیباف و رئیسی در حال پیشی گرفتن است/ موضع ما حمایت از جبهه مردمی است
 جامعتین (جامعه روحانیت مبارز و جامعه مدرسین) از کاندیداتوری آقای رئیسی حمایت کردند، جبهه پیروان امام و رهبری به‌‌عنوان یکی از تشکل‌های اثرگذار اصول‌گرا، از کدام کاندیدا حمایت می‌کند؟


باهنر: جامعه اسلامی مهندسین که بنده دبیرکل آن هستم و همچنین جبهه پیروان خط امام و رهبری، از همان اوایل تشکیل جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی موضع‌مان را اعلام کردیم و گفتیم کاندیدای نهایی ما همان کاندیدای جبهه مردمی است.


اینکه بخواهیم از بین عزیزانی که مانده‌اند چه جناب حجت‌الاسلام رئیسی، دکتر محمدباقر قالیباف و چه حتی آقای میرسلیم که جزو اردوگاه اصولگرایی است، یک نفر را انتخاب کنیم، هنوز این کار انجام نشده و فکر می‌کنیم وضعیت باید جلو برود تا تصمیم بگیریم.


البته ما مشورت‌های‌مان را به نیروهای تصمیم‌گیر جبهه مردمی می‌دهیم، اما قبل از اینکه جبهه مردمی به جمع‌بندی برسد، علاقه نداریم یکی از این کاندیداها را انتخاب کنیم، چون معتقدیم وضعیت طوری است که آراء جبهه اصلاحات و اعتدال تقریباً تثبیت شده و رشدی نداشته، اما مجموع آراء کاندیداهای جبهه مردمی از رأی روحانی و جهانگیری در حال پیشی گرفتن است.

 
  

مرحله دوم رفتن انتخابات قطعی است/ احتمال پیروزی اصولگرایان در مرحله اول
 شما پیش از این گفته بودید انتخابات به دور دوم کشیده شود، پیروزی برای روحانی سخت خواهد بود. آیا پیش‌بینی می‌کنید انتخابات به دور دوم کشیده خواهد شد و آیا همچنان قبول دارید که در صورت برگزاری انتخابات در مرحله دوم شانس روحانی کم خواهد بود؟


باهنر: ما یک توصیه کلی به صدا و سیما و جریانات حاکمیتی داریم که خودشان را برای مرحله دوم انتخابات آماده کنند، اگرچه ما امیدواریم در مرحله اول یکی از کاندیداهای نهایی جبهه مردمی به پیروزی برسد.


مناظره‌ها یکی از عوامل مؤثر است، اما نظرسنجی‌هایی که از طرف نهادهای مختلف می‌شود و حتی بخش‌هایی که در اردوگاه اصلاح‌طلبان و اعتدالیون محاسبه می‌شود، به‌گونه‌ای است که مجموع آراء رئیسی و قالیباف از مجموع آراء روحانی و جهانگیری در حال پیشی گرفتن است و به نظر می‌رسد مرحله دوم رفتن انتخابات قطعی است؛ مشروط بر اینکه رشد رأی قالیباف و رئیسی خیلی تند نباشد وگرنه در مرحله اول کار تمام می‌شود.

 
  

معرفی «پوششی» به‌نفع جریان اصلاحات و روحانی نبود
 ما در این انتخابات با کاندیدای پوششی یا ضربه‌گیر روبه‌رو بودیم. شما نقش جهانگیری را تاکنون در عرصه انتخابات چگونه تحلیل می‌کنید؟ آیا احتمال دارد ما از این به بعد در انتخابات با کاندیدای پوششی روبه‌رو شویم؟


باهنر: از نظر آزادی و اینکه مردم حق انتخابات بیشتری داشته باشند، هر مقدار کاندیداهای بیشتری احراز صلاحیت شوند، امکان انتخاب مردم و شهروندان بیشتر می‌شود و از این جهت مثبت است.


اینکه جریانات سیاسی با هم قول و قرار بگذارند نیز اشکالی ندارد. ما در جبهه مردمی نیروهای انقلاب قول و قرارمان این است، هر کسی در نظرسنجی‌ها پیشی گرفت، کاندیدای نهایی باشد، اما قرار ما بر کاندیدای اصلی و فرعی نبوده و از هر دو کاندیدای جبهه مردمی و حتی میرسلیم خواهش کردیم جدی در عرصه باشند و ستادهای‌شان برقرار باشد، اما در ضمن اینکه فعال هستند باید به خِرَد جمعی جبهه مردمی متعهد بمانند و شاید به این جمع‌بندی برسیم که هر سه بمانند و این هم اشکالی ندارد.


اینکه از روز اول یک نفر پوششی بیاید و بگوید "برای کمک به کاندیدای اصلی آمدم و می‌خواهم کنار بروم" برای آن اردوگاه مفید نیست، یعنی اگر یک تعداد از اردوگاه اصلاح‌طلبی و اعتدال در مناظرات به این جمع‌بندی رسیدند که جهانگیری نسبت به روحانی اولویت دارد، چگونه می‌خواهند آن بخش را قانع کنند که دست از جهانگیری بردارند و به روحانی رأی دهند و باعث دلسرد شدن نیروهای خودشان می‌شوند.


برای جبهه اصلاحات خوب نبود از روز اول یک کاندیدا بیاید بگوید "من پوششی‌ام و می‌خواهم کنار بروم". برای رئیس‌جمهور مستقر هم خوب نبود که بگویند وی توان دفاع از خودش را ندارد و نیاز به کمک دارد و یک پدیده نویی بود که شاید تکرار نشود، بهتر باشد.

 
  

مجلس ساختار لازم را برای نظارت بر انتخابات شوراها ندارد
 در این دوره از از انتخابات شوراها تعدادی از محکومان امنیتی تأیید و برخی از نیروهای اصولگرا رد شدند. شما نقدی هم نسبت به این فرآیند مطرح کردید. بفرمایید برای اینکه دیگر این روند تکرار نشود، باید چه اقدامی صورت گیرد؟ مشکل اصلی کجاست؟


باهنر: من به‌عنوان کسی که بیشترین عمرم را بعد انقلاب در مجلس گذراندم، معتقدم مجلس نهاد خوبی برای نظارت بر انتخابات شوراها نیست و هر انتخابات دیگری هم همین‌طور است. مجلس نمی‌تواند ناظر قدرتمندی برای انتخابات باشد. مجلس نتیجه پخش‌شده دموکراسی است.


در خود مجلس فعلی ما فراکسیون اصولگرایی و فراکسیون امید و هم فراکسیون اعتدال داریم. این فراکسیون‌ها در نظارت نظراتشان ممکن است منطبق نباشد و خودش مشکل ایجاد می‌کند. شورای نگهبان وقتی نظارت می‌کند یک نهاد قدرتمند صاحب اختیار و هماهنگ است اما مجلس نمی‌تواند این ساختار را داشته باشد، سازوکار فیزیکی هم ندارد.


مجلس با چه امکانی می‌خواهد 300 هزار الی 400 هزار نامزد را بررسی صلاحیت کند، کما اینکه در استان‌های مختلف می‌بینیم اتفاقات متفاوتی افتاده و جاهایی که لیست امید اکثریت داشته کاندیدای رقیب را حذف کرده و این نه برای مجلس خوب است و نه برای منطق دموکراسی. اینکه کاندیداهای جبهه اصلاحات کاندیداهای جبهه اصولگرایی راحذف کند قاعدتاً شأن مجلس را پایین می‌آورد. مجلس ساختار لازم را برای نظارت بر انتخابات شوراها ندارد.


اخیراً آقای لاریجانی از برنامه‌ها و شعارهای برخی از کاندیداها مبنی بر افزایش یارانه‌ها و یا ایجاد شغل انتقاد می‌کنند. آیا شما انتقادهای ایشان را قبول دارید؟


باهنر:‌ آقای لاریجانی اگر بخواهد از موضع مجلس صحبت کند به دولت فعلی انتقاد جدی دارد. در ارتباط با یارانه‌ها ما از اول سال 95 تصویب کردیم که دولت باید سه دهک از کسانی را که یارانه می‌گیرند حذف کند. اگر پرداخت یارانه‌ها مدیریت بشود و افراد ذی‌حق مورد توجه قرار بگیرند، می‌شود یارانه‌های دو سه دهک پایین را افزایش داد و ما هم نظرمان همین بود اما دولت این کار را نکرد.


اصل این طرح هدفمندی یارانه‌ها بود اما الآن یارانه‌ها بی‌هدف است و از 80 میلیون جمعیت 5،6 میلیون حذف شدند که برخی از آنها هم غیرکارشناسی حذف شدند و به ما مراجعه می‌کنند. اطلاعات موجود در مملکت نشان می‌دهد که دولت می‌تواند سه دهک بالای درآمدی کشور را از این مسئله معاف کند و کنار بگذارد و یارانه دهک‌هایی را که گرفتاری بیشتری دارند افزایش دهد. جمع‌بندی بحث این است که می‌توانیم به دهک‌های پایین کمک‌های بیشتری کنیم ولی باید این پرداخت یارانه را هدفمند کنیم.


انتخابات شوراها همزمان با انتخابات ریاست‌جمهوری برگزار خواهد شد. آیا جبهه پیروان با لیست خدمت ائتلاف کرده است؟


باهنر: ما در زمینه شورای شهر در حال کار هستیم اما بنا به دادن لیست مستقل نداریم و در همان مجموعه فعالیت می‌کنیم.


شما مناظره‌های انتخابات را مشاهده کردید؟


باهنر: بله، دیدم.

 
  

روحانی دیگر نمی‌تواند وعده‌های عجیب و غریب بدهد
 تحلیل‌تان از مناظره‌های برگزارشده چیست و آقای روحانی 96 چه تفاوتی با روحانی سال 92 دارد؟


باهنر: به‌هرحال آقای روحانی در سال 92 می‌توانست حرفهایی بزند و وعده‌هایی بدهد اما حالا باید از عملکرد 4ساله خودش دفاع کند و هر وعده‌ای هم برای آینده بدهد باید یک تناظری با عملکرد 4 سال گذشته داشته باشد. اگر بخواهد وعده‌های عجیب و غریب بدهد، نمی‌گیرد! چون هر کار عجیب و غریبی می‌خواست انجام دهد در این 4 سال انجام می‌داد.

 
  

برخی وزرای دولت خسته‌اند
 در این انتخابات ایشان می‌تواند از کارنامه 4ساله دولت دفاع کند و چیزی فراتر از اینها نمی‌تواند بگوید. اشکال اساسی دولت روحانی هم این بود که اولاً برخی وزرایی بر سر کار آورد که انسانهای خوبی هم هستند اما خسته‌اند و سنشان یاری فعالیت شبانه‌روزی و 13،14 ساعت در روز را نمی‌دهد. ممکن است انسانهای استراتژیست خوبی باشند و در اتاق فکر به درد بخورند اما تحرک لازم ندارند.


دولت روحانی در گرفتن تصمیمات بزرگ خیلی بخشها محافظه‌کارانه عمل کرد و باید تعادلی بین تدبیر و تصمیم شجاعانه باشد. دولت یازدهم در بخش اقتصاد یک فرمانده نداشت. البته همه آنها ادعای فرماندهی و اجتهاد داشتند ولی اختلافات عجیبی هم داشتند.


چند وقت پیش از زبان ربیعی وزیر کار در رادیو شنیدم که می‌گفت "نمی‌خواهم از دولت انتقاد کنم اما واگذاری بهداشت و درمان وزارت بهداشت یک خیانت بزرگ بود". به هر حال این مسئله بعد 4 سال حل نشده یا اختلاف مثلاً آخوندی و نعمت‌زاده بر سر واردات واگن و هواپیما! به‌هرحال دو وزیر صاحب‌نام دولت که نباید این‌گونه اختلاف داشته باشند و باید یک جا بنشینند و تصمیم بگیرند. این مشکلات را به بقیه مشکلات اضافه کشور اضافه می‌کند.
بولتن نیوز ایجاد موانع بیشتر برای پذیرش پناهجویان از 11 کشور در آمریکا Wed Oct 25 09:18:29 IRST 2017
بولتن نیوز اخبار تایید نشده از سقوط یک شهر افغانستان Mon May 01 13:26:23 IRDT 2017
بولتن نیوز رفسنجان؛ نگین کرمان + تصاویر Mon Mar 20 17:25:18 IRST 2017
بولتن نیوز گریم متفاوت «الهام چرخنده» در کار جدیدش Mon Apr 24 10:26:31 IRDT 2017
بولتن نیوز دستیار ویژه نخست وزیر پاکستان برکنار شد Sat Apr 29 14:46:59 IRDT 2017
بولتن نیوز علی ثمری به رقابت‌های جهانی دوومیدانی نمی‌رود Sun Jul 30 12:00:35 IRDT 2017
بولتن نیوز فروش 54 هزار بلیت‌ دیدار کره‌جنوبی و ایران Tue Aug 29 12:49:15 IRDT 2017
بولتن نیوز همکاری ایتالیا و فرانسه برای برقراری ثبات در لیبی Tue Jul 25 16:42:25 IRDT 2017
بولتن نیوز برگزاری جلسه نمایندگان تیم ملی چین با مسئولان فدراسیون فوتبال ایران Thu Feb 16 13:25:04 IRST 2017
بولتن نیوز آخرین وضعیت سیل‌زدگان جاسکی اعلام شد Fri Jan 27 14:25:48 IRST 2017
بولتن نیوز ریزش آوار ساختمان خالی از سکنه حادثه آفرید Thu Mar 02 12:10:49 IRST 2017
بولتن نیوز مُسکن‌ها بدن را بیمارتر می‌کنند Tue Jul 11 11:34:39 IRDT 2017
بولتن نیوز بازداشت 1300 ستیزه جو در پنجاب پاکستان Fri Mar 03 22:24:44 IRST 2017
بولتن نیوز تلاش یک شرکت روسی برای طراحی تاکسی هوایی Sun Jul 23 11:24:56 IRDT 2017
بولتن نیوز استارت آبی‌ها برای نبرد با الهلال Sun May 14 01:30:01 IRDT 2017
بولتن نیوز آسانسور به معضلات اجتماعی می‌پردازد/ نگارش فیلمنامه بلند Sat Nov 18 11:57:50 IRST 2017
بولتن نیوز ویدیو/ لحظۀ تولد یک «گردباد ویرانگر» Fri Jun 02 21:35:39 IRDT 2017
بولتن نیوز شوخی مهران مدیری با پیرزن درجه یک رادیو + فیلم Sun Jul 30 13:07:21 IRDT 2017
بولتن نیوز بهترین مستندهای سال آمریکا معرفی شدند Tue Nov 21 13:46:53 IRST 2017
بولتن نیوز شاخص قیمت تولید کننده زراعت 10.39درصد کاهش یافت Sun Apr 09 12:31:26 IRDT 2017
بولتن نیوز آسیابری و درفشی‌پور طلایی شدند/ مسکینی به مدال نقره رسید Sat Aug 12 13:50:03 IRDT 2017
بولتن نیوز جزئیات آخرین وضعیت پرداخت بیمه دانش‌آموزان هرمزگانی Mon Sep 11 11:39:48 IRDT 2017
بولتن نیوز ترافیک نیمه‌سنگین در جاده‌های کشور/ بارش برف و باران در اکثر محورها Mon Jan 23 09:44:26 IRST 2017
بولتن نیوز فیلم دیدن با طعم پپرونی Tue Jan 31 13:13:30 IRST 2017
بولتن نیوز رژیم غذایی دوره سالمندی را بشناسید Mon May 22 09:24:07 IRDT 2017
بولتن نیوز داعش 30 نفر را در سوریه اعدام کرد Tue Aug 29 22:45:31 IRDT 2017
بولتن نیوز فروش فوق‌العاده گوشت گرم دولتی در 158 نقطه تهران Sun Jan 29 11:25:14 IRST 2017
بولتن نیوز نظر اسلام درباره گردش/ با چه کسانی همسفر شویم؟ Wed Mar 29 12:08:53 IRDT 2017
بولتن نیوز تازه‌ترین جزییات مذاکرات ایران و عربستان برای حج تمتع 96 Fri Jul 21 12:04:54 IRDT 2017
بولتن نیوز بازار طلا و سکه تحت تأثیر انتخابات نیست / حجم خریدوفروش به کف رسیده است Sun Apr 30 12:47:43 IRDT 2017
بولتن نیوز امدادرسانی هلال احمر در 6 استان سیل زده/ ادامه تلاش‌ها برای یافتن یک مفقودی سیل Thu Aug 17 09:58:32 IRDT 2017
بولتن نیوز جزئیات تصمیم بانک مرکزی برای بازار ارز/ معاملات ارزی بدون محدودیت Fri Jul 28 13:32:13 IRDT 2017
بولتن نیوز تاثیر نرخ جهانی مس بر سود فملی Tue Feb 28 12:48:07 IRST 2017
بولتن نیوز ژاکت هوشمندی که مانند پوست دوم عمل می‌کند+تصاویر Thu Feb 02 15:51:20 IRST 2017
بولتن نیوز رادوشوویچ در آستانه تمدید قرارداد با پرسپولیس Tue Jul 04 18:09:48 IRDT 2017
بولتن نیوز صبحت بخیر و رنگی/ اجازه نده چیزی جلوی خلاقیتت رو بگیره Wed Jul 19 09:12:56 IRDT 2017
بولتن نیوز واژگونی کامیون حمل ضایعات در میانکاله بهشهر Tue Sep 05 15:46:47 IRDT 2017
بولتن نیوز عنایتی: به صنعت نفت نمی‌روم Sun Jan 29 13:45:04 IRST 2017
بولتن نیوز بازی جدید احمدی نژاد Thu Nov 16 09:17:13 IRST 2017
بولتن نیوز کنسرت رحیم شهریاری برگزار می‌شود Sat Mar 04 15:33:07 IRST 2017
بولتن نیوز انتشار فراخوان اجرای تئاتر محیطی در چارسو Wed May 31 13:02:03 IRDT 2017
بولتن نیوز ممنوعیت فروش تنقلات در مدارس بمبئی Wed May 10 12:16:54 IRDT 2017
بولتن نیوز قهرمان المپیک‌های 1984 و 1988 درگذشت Fri Jun 23 11:35:51 IRDT 2017
بولتن نیوز بارش باران و تگرگ در پارسیان Sun Aug 06 12:14:59 IRDT 2017
بولتن نیوز برق برخی مناطق خرم‌آباد فردا قطع می‌شود Thu Feb 23 21:37:45 IRST 2017
بولتن نیوز کامیابی‌نیا: صحبت‌های سرپرست استقلال خوزستان خنده‌دار است/ یک گام بلند برای قهرمانی برداشتیم Thu Mar 09 20:59:08 IRST 2017
بولتن نیوز از تماشای سریال‌های حوزه کودک گریه‌‎تان می‌گیرد Wed Aug 02 11:47:37 IRDT 2017
بولتن نیوز رویترز: ایران به امریکا پاسخ کوبنده می دهد Mon Oct 09 23:07:59 IRST 2017
بولتن نیوز از اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران حمایت می‌کنم/مماشات با ایران بس است Thu Feb 02 21:07:50 IRST 2017
بولتن نیوز بگوویچ: صحبت کردن در مورد تصمیم داور چیزی را عوض نمی‌کند Sun Sep 10 09:45:37 IRDT 2017
بولتن نیوز چین به اظهارات جیمز ماتیس واکنش نشان داد Sat Feb 04 12:55:06 IRST 2017
بولتن نیوز اسامی بازیکنان تیم ملی قطر برای مصاف با ایران امشب اعلام می‌شود Sat Mar 04 09:58:44 IRST 2017
بولتن نیوز نشست برانکو با سرپرست باشگاه پرسپولیس Fri Feb 17 16:08:13 IRST 2017
بولتن نیوز 4 بازیکن پرسپولیس و گسترش فولاد تست دوپینگ دادند Mon Jan 23 19:53:35 IRST 2017
بولتن نیوز شکست آلکمار در خانه آیندهوون/ جهانبخش تیر دروازه حریف را به لرزه درآورد Sat Aug 12 23:35:23 IRDT 2017
بولتن نیوز بانک‌پاسارگاد،کتاب نفیس قرآن‌طباخ را‌ به استانداری هرمزگان و دانشکده ادبیات دانشگاه تهران اهدا کرد Wed Sep 06 14:34:28 IRDT 2017
بولتن نیوز 2 زلزله در سالَند دزفول Fri Aug 25 13:36:11 IRDT 2017
بولتن نیوز تعداد گردشگران و درآمد آن در مناطق آزاد اعلام شد Wed May 10 09:41:36 IRDT 2017
بولتن نیوز علاقمندی ساحل عاج به خرید نفت خام از ایران Fri May 26 02:50:02 IRDT 2017
بولتن نیوز تراز تجاری قطر با 78درصد رشد، رکورد زد Mon Aug 28 14:45:46 IRDT 2017
بولتن نیوز امکان ثبت‌نام جاماندگان کنکور فراهم شد Sun Aug 06 13:32:21 IRDT 2017
بولتن نیوز پیش‌بینی تورم 9 تا 10 درصدی در سال آینده Tue Jan 31 11:46:34 IRST 2017
بولتن نیوز برجام فقط برخی از تحریم‌های ثانویه را لغو کرده/تحریم‌های اولیه همچنان پابرجاست Sun Mar 26 16:14:17 IRDT 2017
بولتن نیوز استقلالی‌ها وارد عمان شدند Sat Feb 25 14:33:58 IRST 2017
بولتن نیوز انفجار در پی نشت گاز در فیروزکوه Wed Oct 04 22:47:57 IRST 2017
بولتن نیوز مشارکت آرژانتین در «روی خط صفر» Sat May 20 14:47:35 IRDT 2017
بولتن نیوز محور ساری کیاسر به روی کامیون ها بسته شد Thu Aug 10 11:27:39 IRDT 2017
بولتن نیوز کشف 13 میدان گازی و نفتی جدید در دولت یازدهم Mon Feb 13 12:56:40 IRST 2017
بولتن نیوز اسپالتی: 200 میلیون بودجه بدهند پادشاه می‌شوم Mon Aug 21 16:27:28 IRDT 2017
بولتن نیوز پیروزی و صعود اتلتیکو مادرید به رده سوم Sun Apr 02 11:20:51 IRDT 2017
بولتن نیوز ایران نامزد بهترین تیم ملی فوتسال جهان شد Sat Jan 14 15:25:35 IRST 2017
بولتن نیوز منچسترسیتی به یک امتیازی لیگ قهرمانان اروپا رسید Wed May 17 09:36:30 IRDT 2017
بولتن نیوز ربروف: تساوی در بازی رفت نشانه قدرت پرسپولیس است/ باید اشتباهات را اصلاح کنیم Mon Sep 11 15:23:21 IRDT 2017
بولتن نیوز تغییر در لیست نهایی تیم ملی بسکتبال Tue Nov 21 21:40:11 IRST 2017
بولتن نیوز حکم اعدام عاملان جنایت اسپایکر امضا شد Tue Aug 22 10:34:41 IRDT 2017
بولتن نیوز احراز صلاحیت داوطلبان ریاست جمهوری آسان نیست Thu Mar 02 16:02:16 IRST 2017
بولتن نیوز آمریکا در منزوی کردن ایران شکست خورده است Sun Aug 06 22:16:51 IRDT 2017
بولتن نیوز «فیلم‌نامه‌نویسی آلترناتیو» در بازار کتاب Tue May 23 16:18:44 IRDT 2017
بولتن نیوز مصدومیت4 زائر مشهدی در حادثه برخورد پژو با درخت Fri Nov 10 16:04:05 IRST 2017
بولتن نیوز 26 بازیکن به اردوی تیم ملی اسپانیا دعوت شدند Fri Aug 25 17:35:52 IRDT 2017
بولتن نیوز هزینه‌های یک انتخاب از سوی سلطانی‌فر/ وزارت ورزش انتخاب کند؛ کرسی‌ بین‌المللی یا فدراسیون‌های ورزشی ایران؟ Tue Jan 31 10:26:01 IRST 2017
بولتن نیوز آخرین تریلر رسمی فیلم King Arthur: Legend of the Sword Mon Apr 03 16:57:03 IRDT 2017
بولتن نیوز السیسی به عربستان سفر می‌کند Thu Mar 30 13:46:45 IRDT 2017
بولتن نیوز مذاکره آستانه برای توقف جنگ بسیار مهم است Sat Sep 09 16:39:32 IRDT 2017
بولتن نیوز آزمایش موشکی ایران کاملا غیرقابل قبول است/بر اقدامات تهران چشم نخواهیم بست Wed Feb 01 09:18:08 IRST 2017
بولتن نیوز بازار هتل‌های ایران خوب نیست/چرا آمار افزایش گردشگران درست نیست؟ Thu May 11 12:35:34 IRDT 2017
بولتن نیوز نمایش آثاری متفاوت در«دست‌سازه‌های دارما» Mon Feb 20 13:51:17 IRST 2017
بولتن نیوز نوروزی: فصل را از دست نداده‌ام Mon Feb 06 14:20:44 IRST 2017
بولتن نیوز محدودیت‌های ترافیکی اربعین مشخص شد Sun Nov 05 11:13:07 IRST 2017
بولتن نیوز مرگ کارگر ساختمانی در شهرستان ایوان Sat May 27 13:55:16 IRDT 2017
بولتن نیوز واژگونی 2 دستگاه اتوبوس در جاده های کشور/ 58 تن کشته و مصدوم شدند Fri Aug 18 22:15:39 IRDT 2017
بولتن نیوز حرکت کشور به سمت تمرکز دیتاسنترها Wed Mar 08 16:59:46 IRST 2017
بولتن نیوز تظاهرات با ماهی تاب و قابلمه علیه رفراندوم ترکیه Mon Apr 17 10:55:59 IRDT 2017
بولتن نیوز حسن معجونی با«سه خواهر»به صحنه می‌رود Tue Feb 14 12:43:12 IRST 2017
بولتن نیوز لبنان را غافلگیر کردیم Thu Aug 17 11:44:38 IRDT 2017
بولتن نیوز شهرداری ورامین به لیگ برتر والیبال رسید Sun Oct 08 16:08:21 IRST 2017
بولتن نیوز تمرین انفرادی پورعلی‌گنجی در اردوی اتریش Fri Jul 21 12:00:27 IRDT 2017
بولتن نیوز کاهش شدید اکتشاف نفت در سال 2016/تولید با قیمت پایین صرف ندارد Wed May 03 10:49:20 IRDT 2017
بولتن نیوز پژو 2008 میوه برجام است Mon May 08 09:40:54 IRDT 2017
بولتن نیوز «تاریخ‌نگاری هند و فارسی» ترجمه شد Sat Feb 18 12:59:08 IRST 2017
پارس فوتبال عکس ؛ نامه استعفای معاون اجرایی باشگاه نساجی Tue Dec 11 20:29:04 IRST 2018
خبر گزاری دانا متفورمین همچنان اولین گزینه درمان دیابت نوع 2 Wed Jan 04 11:28:15 IRST 2017
خبرگزاری فارس لزوم برطرف شدن موانع سرمایه‌گذاری در لرستان/ مدیر ترسو به درد لرستان نمی‌خورد Thu Sep 28 14:05:00 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران این شیوه‌ی برگزاری مطلوب ما نیست Tue Apr 17 17:47:26 IRDT 2018
جماران موفقیت جالب توجه دانش آموزان استثنایی در کنکور Tue Aug 07 09:52:22 IRDT 2018
تدبیر و امید تیراندازی شدید میان پلیس و باند بزرگ سرقت Tue Feb 13 02:00:02 IRST 2018
آریا توجه به جایگاه موثر بانک های توسعه ای بویژه بانک صنعت و معدن Wed Nov 07 11:12:13 IRST 2018
خبرگزاری مهر 1143.3میلیارد تومان از مصوبات احیای دریاچه ارومیه پرداخت شد Sat Dec 15 10:16:04 IRST 2018
اقتصاد آنلاین استخدام کارشناس نرم افزار در تهران Fri Dec 14 14:23:48 IRST 2018
خبرگزاری فارس صندوق از نظام تک نرخی ارز در ایران حمایت کرد Wed May 02 12:30:00 IRDT 2018
جماران دمای تهران به 40 درجه رسید Sun Jul 01 11:11:28 IRDT 2018
دریک آنلاین روسیه:تثبیت قیمت نفت در نیمه ی اول سال آینده Wed Dec 26 11:20:56 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران ‍ کشف بیش از هزار حلقه سی دی غیر مجاز در لاهیجان Fri Feb 24 18:06:26 IRST 2017
مشرق نیوز کی‌روش به مایلی‌کهن رسید Tue Jan 08 14:19:33 IRST 2019
خبرگزاری جمهوری اسلامی آموزش های فنی و حرفه ای باید بر اساس نیاز بازار کار تنظیم شوند Sat Feb 17 14:56:00 IRST 2018
تدبیر و امید 80درصد ایران روی گسل زلزله Mon Dec 25 10:12:06 IRST 2017
خبرگزاری نسیم هنوز 13 میلیون سند مجلس ایران طبقه بندی نشده است/اسنادی که نمی‌توان چاپ کرد Wed Oct 17 13:02:03 IRST 2018
روزنامه کیهان پخش دو مستند درباره مطالبات اقتصادی مردم(اخبار ادبی و هنری) Mon Jul 02 21:58:54 IRDT 2018
آریا برگزاری یادواره سرداران و 109 شهید حوزه سپیدار مرکزی Mon Nov 05 12:47:10 IRST 2018
افکارخبر کاپیتان میلان به یووه می رود Tue Jul 18 23:45:50 IRDT 2017
تهران پرس شناسایی سرشاخه یکی از سایت های مبلغ کاشت شاهدانه/ برخورد با خوانندگانی که برای مخدرها ترانه می خوانند Wed Feb 28 08:23:00 IRST 2018
فردا شناسایی 4 هزار دانش آموز با رفتارهای مخاطره آمیز! Sat Nov 25 12:00:30 IRST 2017
تدبیر و امید تصاویر/ جشنواره پامپلونا در اسپانیا Sun Jul 09 14:25:24 IRDT 2017
پارس نیوز روایتی جدید از لقب «فرزند هنری» Mon Nov 26 10:40:16 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم "مشروبات الکلی " 9 نفر را در کهگیلویه و بویراحمد راهی بیمارستان کرد Sat Sep 29 11:40:21 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران دفاع فرانسه از فروش سلاح به عربستان/احتمال دیدار سه‌جانبه بین ماکرون، بن‌سلمان و حریری در پاریس Tue Apr 10 12:00:55 IRDT 2018
ایلنا سارق حرفه‌ای لاستیک خودروهای شاسی بلند دستگیر شد Thu Oct 05 12:05:30 IRST 2017
ایران جیب بازار ارز به حال خود رها شده است؟ Mon Sep 24 15:54:08 IRST 2018
یک ورزش جلسه خصوصی کی‌روش با طارمی در مورد محرومیتش Fri Sep 29 18:10:22 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران مسعود: احتمال دارد انتخابات ریاست جمهوری تا زمان نامعلوم به تعویق انداخته شود Tue Jan 01 15:05:14 IRST 2019
شفقنا تبدیل ایده های جدید طلاب به خدمت فرهنگی و دینی مورد حمایت قرار می گیرد Fri Aug 24 11:02:05 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم دستورکار کنفرانس «والدای» مسکو با حضور ظریف و لاوروف Mon Feb 19 09:03:54 IRST 2018
تابناک فائزه: من و خواهرم را از دانشگاه آزاد اخراج کردند Sun Sep 30 10:25:45 IRST 2018
روزنامه کیهان اقامه نماز جمعه تهران به امامت حجت‌الاسلام والمسلمین ابوترابی‌فرد Wed Jul 11 21:56:52 IRDT 2018
تابناک اختلاف قیمت خودرو از کارخانه تا بازار حباب است Wed Sep 12 02:08:18 IRDT 2018
خرداد نیوز امیدوارم شرایط برای تحقق بشارت جهانگیری فراهم شود Tue Aug 07 12:40:20 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران زمان سفر استقلال به آلمان مشخص شد Sat Jul 14 09:01:54 IRDT 2018
خانه ملت ایجاد تعامل و توافق مناسب میان تامین اجتماعی و شهرداری برای رفع مشکل بدهی ها/ استاندار برای حل اختلاف ورود کند Mon Nov 27 11:19:57 IRST 2017
فردا آخرین وضعیف خفت‌بار فرماندهان داعش Tue Aug 29 12:25:12 IRDT 2017
پارس فوتبال عکس ؛ حضور سرمربی پیشین ” استقلال ” در ورزشگاه آزادی Sun Dec 24 16:37:13 IRST 2017
ورزش 11 کاپیتان تیم ملی امشب راهی تبریز می شود Sun Sep 02 08:01:00 IRDT 2018
جماران استفاده از زکات برای احیای قنوات استان البرز Tue Sep 12 13:57:40 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران سفر پسران ترامپ به امارات هزینه 73 هزار دلاری برای مالیات‌دهندگان رقم زد Mon Apr 09 10:50:33 IRDT 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا بازندگان اروپایی در بازی تحریم های جدید علیه ایران Sun Aug 05 20:32:16 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر احراز هویت 2 هزار بازنشسته مقیم خارج در شش ماه نخست امسال Mon Nov 05 09:41:52 IRST 2018
شیعه نیوز عربستان مدرن از دیدگاه گاردین Sat Jan 05 14:52:42 IRST 2019
روزنامه قانون دولت حمایت ویژه‌ای از هنرمندان خواهد کرد؟ Fri Jan 26 05:33:57 IRST 2018
بی باک نیوز 7 اندیشمند خارجی میهمان ویژه کنگره بین المللی امام سجاد(ع) هستند Wed Oct 26 10:42:01 IRST 2016
خبرگزاری فارس 60 درصد دیابت نوع 2 با الگوی غذایی مناسب قابل کنترل است Tue Jul 17 17:14:00 IRDT 2018
بورس نیوز انتخاب سه پروژه برتر وزارت اقتصاد Mon Dec 24 16:24:15 IRST 2018
آریا معادن جایگزین مناسب برای نفت نیازمند برنامه ریزی وسرمایه گذاری است Sat Dec 01 08:13:57 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم تهران| گلایه‌های فرمانده بسیج کارگری از کاهش تولیدات داخلی و تعطیلی کارخانه‌ها در نتیجه بی‌ثباتی بازار ارز Sun Apr 22 16:28:34 IRDT 2018
ایسکانیوز گفتگوی تلفنی پوتین و نظربایف درباره سوریه Sun Mar 05 12:56:10 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران قضاوت در مسابقات لیگ دسته اول فوتبال Mon Apr 16 13:46:02 IRDT 2018
صراط آثار رشد ارز بر قیمت مسکن Fri Jan 26 16:57:23 IRST 2018
بهار نیوز اختلاس‌گر شرکت اکتشاف نفت کجاست؟ Wed Aug 29 13:40:42 IRDT 2018
نامه نیوز شکست استقلال خوزستان در قطر/شاگردان پورموسوی مدعی ماندند Mon Apr 10 22:14:07 IRDT 2017
تدبیر کمپین مردمی روحانی مرحله اول کلید خورد+فیلم Thu May 04 02:35:15 IRDT 2017
ایسکانیوز عضویت یک ایرانی در کمیته فنی مسابقات هندبال بازی‌های آسیایی Sat Apr 28 12:58:14 IRDT 2018
جام نیوز فشار آمریکا بر امارات و عربستان برای ائتلاف با اسراییل Mon Mar 20 22:00:45 IRST 2017
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فراخوان شصتمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان- ملایر منتشر شد Sat Jun 02 10:14:00 IRDT 2018
پارس فوتبال منفور و بدنام ؛ رازهایی از زمان حضور رونالدو در انگلیس از زبان ستارگان آن سال های شیاطین سرخ!! Thu Aug 17 18:07:25 IRDT 2017
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزاری عصر شعر با موضوع بصیرت با ولایت درشهرستان شبستر Tue Dec 25 09:39:37 IRST 2018
خبرگزاری مهر کارگردان‌های زن اسکار خارجی زبان سخن می‌گویند Wed Dec 06 13:33:57 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران استفاده از ظرفیت دولت الکترونیک برای خدمات‌دهی به فقرا Thu Jul 13 01:42:44 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجو ساخت پروژه دانشجویی دانشگاه تهران از محل درآمدهای دانشگاه/ فاصله زیادی تا استانداردهای رفاهی دانشجویان داریم Sun Mar 05 13:10:49 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی شجاعی سرپرست فدراسیون تیراندازی با کمان شد Thu Feb 15 09:28:00 IRST 2018
پایگاه خبری الف فردا چالوس و هراز به سمت تهران یک طرفه می‌شود/ ترافیک پرحجم در محورهای شمالی Fri Jun 15 16:05:00 IRDT 2018
تی نیوز جشن و سرور زائران عرب زبان در حرم رضوی Sun Apr 15 18:22:03 IRDT 2018
اتاق خبر24 بازنشستگان کی عیدی می‌گیرند؟ Thu Feb 08 17:00:00 IRST 2018
برنا برگزاری دیدارهای معوقه هفته پنجم در گنبد و آبادان Wed Jan 18 13:46:30 IRST 2017
فردا قیمت طلا، دلار و سکه امروز 16 مهر Mon Oct 08 12:28:42 IRST 2018
روزنامه کیهان هدیه به خوانندگان Wed Feb 07 21:44:53 IRST 2018
برنا آینده صنعت خودرو بعد از برجام بسیار درخشان است Tue Jul 04 21:50:45 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران مراسم تشییع پیکر شهید گمنام دفاع مقدس در وزارت دفاع برگزار شد Tue Sep 25 15:17:13 IRST 2018
بی باک نیوز در مورد کمک سازمان ملل برای تحقیق درباره جنایات داعش مطمئن نیستیم Sat Mar 11 08:52:02 IRST 2017
نماینده افزایش ارتباطات میان فردی در فضای مجازی/ رشد آسیب‌های اجتماعی Mon Jun 26 13:32:00 IRDT 2017
ساعت24 «دونالد ترامپ» وارد ریاض شد Sat May 20 12:03:25 IRDT 2017
جبهه پایداری آیت الله مصباح یزدی: اولین وظیفه در این نظام، تلاش برای اجرای احکام اسلامی در کنار تلاش برای تقویت عقائد و ارزشهاست/ اگر با نگاه به برخی مشکلات ناامید شویم ناشی از ضعف بصیرت است/ حقیقت این است که در سخت ترین شرایط، هم می توان قدم های مثبتی برداشت Sat Nov 23 00:00:00 IRST 2013
خبرگزاری مهر «حسین آقا» در زنجان به روی صحنه می‌رود Sun Feb 12 10:02:31 IRST 2017
تجارت نیوز ثبت‌نام 160 هزار بازنشسته برای وام ضروری Wed Sep 05 08:48:05 IRDT 2018
خبرگزاری نسیم انجماد 60درصد دارایی‌ بانکی/دریافت‌کنندگان وام باید رتبه‌بندی شود Wed Aug 02 14:24:01 IRDT 2017
خبرگزاری قدس کمک قطر ارتباطی با توافق آتش‌بس ندارد Sat Nov 10 10:51:26 IRST 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا رژه خودوریی نیروهای مسلح در علی آباد کتول + تصاویر Sun Nov 26 15:08:46 IRST 2017
دیپلماسی ایرانی پیشنهاد روسیه برای ایجاد سازمان منطقه ای خلیج فارس با حضور ایران Mon Feb 13 10:16:41 IRST 2017
واحد مرکزی خبر رهایی چهار زندانی به همت نیکوکار اقلیدی Mon Jun 18 12:39:58 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی هر هشت هزار هکتارجنگل در مازندران تنها یک جنگلبان دارد Wed Aug 01 13:30:00 IRDT 2018
خبرگزاری مهر رای کمیته انضباطی والیبال اعلام شد/ پیام خراسان برنده دیدار شد Tue Jan 15 00:15:28 IRST 2019
جوان آنلاین برگزاری مراسم نکوداشت دیپلمات بسیجی و اهداء جایزه شهید رکن آبادی به دیپلمات های بسیجی برگزیده Wed Jan 25 12:15:11 IRST 2017
واحد مرکزی خبر رژیم صهیونیستی به رئیس نهاد اطلاعاتی مصر اجازه ورود به غزه نداد Thu Oct 18 22:31:15 IRST 2018
عروج تشکیل گروه‌های جهادی بسیج دانشجویی جبهه جدیدی در برابر دشمنان است Sat Aug 19 23:42:00 IRDT 2017
صراط تکذیب خبر تذکر رهبر معظم انقلاب به ظریف Sun Jan 01 11:47:49 IRST 2017
روزنامه دنیای اقتصاد صدیقی: سکولارهای غرب‌گرا موجب ایجاد مشکلات اقتصادی کشور شده اند Mon Dec 31 20:27:23 IRST 2018
خرداد نیوز ماست چه تاثیری بر سلامتی گوارش شما دارد؟ Wed Jan 18 20:53:28 IRST 2017
آریا مهلت شش ماهه تحویل سکه های پیش خرید شده با سر رسید یک ماهه به زودی پایان می یابد Wed Nov 14 11:38:10 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران لطفی: شرکت‌های خودروسازی ارابه‌های آدمکش را راهی جاده‌ها می‌کنند Mon Apr 10 13:22:06 IRDT 2017
اعتبار نیوز دست‌اندرکاران ساخت‌وساز چقدر تغییر دستمزد داشتند؟ Tue Apr 11 11:44:00 IRDT 2017
صبح تهران روسیه جایگزین نفت ایران در بازار چین Tue Nov 27 16:15:26 IRST 2018
تی نیوز انتقاد حاتمی کیا از حرف های نوید محمدزاده Tue Apr 10 19:13:35 IRDT 2018
جهان نیوز آمریکا عامل بی ثباتی و ناامنی در آسیاست Wed Sep 20 11:21:28 IRDT 2017