بولتن نیوز - Sun May 14 15:57:29 IRDT 2017 نمایش خبر

باهنر: انتخابات دو مرحله ای است

دبیرکل جبهه پیروان گفت: آرای روحانی و جهانگیری تقریباً تثبیت شده و رشدی نداشته اما مجموع آرای کاندیداهای جبهه مردمی از رأی روحانی و جهانگیری بالاتر است.

به گزارش بولتن نیوز، «محمدرضا باهنر» چهره آشنایی هم برای احزاب سیاسی و هم اهالی پارلمان است. وی نماینده 7 دوره مجلس شورای اسلامی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و مشاور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی است.وی دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین است، تشکلی که بیشترین عضو را بین سایر احزاب اصول‌گرا دارد. بعد از فوت مرحوم حبیب‌الله عسگراولادی، باهنر ریاست جبهه پیروان خط امام و رهبری را پذیرفت که مجمعی از احزاب اصول‌گراست.


با وی درباره انتخابات 96 و مسیری که تاکنون 6 نامزد انتخابات طی کرده‌اند به گفت‌وگو نشستیم.

 
  

آراء قالیباف و رئیسی در حال پیشی گرفتن است/ موضع ما حمایت از جبهه مردمی است
 جامعتین (جامعه روحانیت مبارز و جامعه مدرسین) از کاندیداتوری آقای رئیسی حمایت کردند، جبهه پیروان امام و رهبری به‌‌عنوان یکی از تشکل‌های اثرگذار اصول‌گرا، از کدام کاندیدا حمایت می‌کند؟


باهنر: جامعه اسلامی مهندسین که بنده دبیرکل آن هستم و همچنین جبهه پیروان خط امام و رهبری، از همان اوایل تشکیل جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی موضع‌مان را اعلام کردیم و گفتیم کاندیدای نهایی ما همان کاندیدای جبهه مردمی است.


اینکه بخواهیم از بین عزیزانی که مانده‌اند چه جناب حجت‌الاسلام رئیسی، دکتر محمدباقر قالیباف و چه حتی آقای میرسلیم که جزو اردوگاه اصولگرایی است، یک نفر را انتخاب کنیم، هنوز این کار انجام نشده و فکر می‌کنیم وضعیت باید جلو برود تا تصمیم بگیریم.


البته ما مشورت‌های‌مان را به نیروهای تصمیم‌گیر جبهه مردمی می‌دهیم، اما قبل از اینکه جبهه مردمی به جمع‌بندی برسد، علاقه نداریم یکی از این کاندیداها را انتخاب کنیم، چون معتقدیم وضعیت طوری است که آراء جبهه اصلاحات و اعتدال تقریباً تثبیت شده و رشدی نداشته، اما مجموع آراء کاندیداهای جبهه مردمی از رأی روحانی و جهانگیری در حال پیشی گرفتن است.

 
  

مرحله دوم رفتن انتخابات قطعی است/ احتمال پیروزی اصولگرایان در مرحله اول
 شما پیش از این گفته بودید انتخابات به دور دوم کشیده شود، پیروزی برای روحانی سخت خواهد بود. آیا پیش‌بینی می‌کنید انتخابات به دور دوم کشیده خواهد شد و آیا همچنان قبول دارید که در صورت برگزاری انتخابات در مرحله دوم شانس روحانی کم خواهد بود؟


باهنر: ما یک توصیه کلی به صدا و سیما و جریانات حاکمیتی داریم که خودشان را برای مرحله دوم انتخابات آماده کنند، اگرچه ما امیدواریم در مرحله اول یکی از کاندیداهای نهایی جبهه مردمی به پیروزی برسد.


مناظره‌ها یکی از عوامل مؤثر است، اما نظرسنجی‌هایی که از طرف نهادهای مختلف می‌شود و حتی بخش‌هایی که در اردوگاه اصلاح‌طلبان و اعتدالیون محاسبه می‌شود، به‌گونه‌ای است که مجموع آراء رئیسی و قالیباف از مجموع آراء روحانی و جهانگیری در حال پیشی گرفتن است و به نظر می‌رسد مرحله دوم رفتن انتخابات قطعی است؛ مشروط بر اینکه رشد رأی قالیباف و رئیسی خیلی تند نباشد وگرنه در مرحله اول کار تمام می‌شود.

 
  

معرفی «پوششی» به‌نفع جریان اصلاحات و روحانی نبود
 ما در این انتخابات با کاندیدای پوششی یا ضربه‌گیر روبه‌رو بودیم. شما نقش جهانگیری را تاکنون در عرصه انتخابات چگونه تحلیل می‌کنید؟ آیا احتمال دارد ما از این به بعد در انتخابات با کاندیدای پوششی روبه‌رو شویم؟


باهنر: از نظر آزادی و اینکه مردم حق انتخابات بیشتری داشته باشند، هر مقدار کاندیداهای بیشتری احراز صلاحیت شوند، امکان انتخاب مردم و شهروندان بیشتر می‌شود و از این جهت مثبت است.


اینکه جریانات سیاسی با هم قول و قرار بگذارند نیز اشکالی ندارد. ما در جبهه مردمی نیروهای انقلاب قول و قرارمان این است، هر کسی در نظرسنجی‌ها پیشی گرفت، کاندیدای نهایی باشد، اما قرار ما بر کاندیدای اصلی و فرعی نبوده و از هر دو کاندیدای جبهه مردمی و حتی میرسلیم خواهش کردیم جدی در عرصه باشند و ستادهای‌شان برقرار باشد، اما در ضمن اینکه فعال هستند باید به خِرَد جمعی جبهه مردمی متعهد بمانند و شاید به این جمع‌بندی برسیم که هر سه بمانند و این هم اشکالی ندارد.


اینکه از روز اول یک نفر پوششی بیاید و بگوید "برای کمک به کاندیدای اصلی آمدم و می‌خواهم کنار بروم" برای آن اردوگاه مفید نیست، یعنی اگر یک تعداد از اردوگاه اصلاح‌طلبی و اعتدال در مناظرات به این جمع‌بندی رسیدند که جهانگیری نسبت به روحانی اولویت دارد، چگونه می‌خواهند آن بخش را قانع کنند که دست از جهانگیری بردارند و به روحانی رأی دهند و باعث دلسرد شدن نیروهای خودشان می‌شوند.


برای جبهه اصلاحات خوب نبود از روز اول یک کاندیدا بیاید بگوید "من پوششی‌ام و می‌خواهم کنار بروم". برای رئیس‌جمهور مستقر هم خوب نبود که بگویند وی توان دفاع از خودش را ندارد و نیاز به کمک دارد و یک پدیده نویی بود که شاید تکرار نشود، بهتر باشد.

 
  

مجلس ساختار لازم را برای نظارت بر انتخابات شوراها ندارد
 در این دوره از از انتخابات شوراها تعدادی از محکومان امنیتی تأیید و برخی از نیروهای اصولگرا رد شدند. شما نقدی هم نسبت به این فرآیند مطرح کردید. بفرمایید برای اینکه دیگر این روند تکرار نشود، باید چه اقدامی صورت گیرد؟ مشکل اصلی کجاست؟


باهنر: من به‌عنوان کسی که بیشترین عمرم را بعد انقلاب در مجلس گذراندم، معتقدم مجلس نهاد خوبی برای نظارت بر انتخابات شوراها نیست و هر انتخابات دیگری هم همین‌طور است. مجلس نمی‌تواند ناظر قدرتمندی برای انتخابات باشد. مجلس نتیجه پخش‌شده دموکراسی است.


در خود مجلس فعلی ما فراکسیون اصولگرایی و فراکسیون امید و هم فراکسیون اعتدال داریم. این فراکسیون‌ها در نظارت نظراتشان ممکن است منطبق نباشد و خودش مشکل ایجاد می‌کند. شورای نگهبان وقتی نظارت می‌کند یک نهاد قدرتمند صاحب اختیار و هماهنگ است اما مجلس نمی‌تواند این ساختار را داشته باشد، سازوکار فیزیکی هم ندارد.


مجلس با چه امکانی می‌خواهد 300 هزار الی 400 هزار نامزد را بررسی صلاحیت کند، کما اینکه در استان‌های مختلف می‌بینیم اتفاقات متفاوتی افتاده و جاهایی که لیست امید اکثریت داشته کاندیدای رقیب را حذف کرده و این نه برای مجلس خوب است و نه برای منطق دموکراسی. اینکه کاندیداهای جبهه اصلاحات کاندیداهای جبهه اصولگرایی راحذف کند قاعدتاً شأن مجلس را پایین می‌آورد. مجلس ساختار لازم را برای نظارت بر انتخابات شوراها ندارد.


اخیراً آقای لاریجانی از برنامه‌ها و شعارهای برخی از کاندیداها مبنی بر افزایش یارانه‌ها و یا ایجاد شغل انتقاد می‌کنند. آیا شما انتقادهای ایشان را قبول دارید؟


باهنر:‌ آقای لاریجانی اگر بخواهد از موضع مجلس صحبت کند به دولت فعلی انتقاد جدی دارد. در ارتباط با یارانه‌ها ما از اول سال 95 تصویب کردیم که دولت باید سه دهک از کسانی را که یارانه می‌گیرند حذف کند. اگر پرداخت یارانه‌ها مدیریت بشود و افراد ذی‌حق مورد توجه قرار بگیرند، می‌شود یارانه‌های دو سه دهک پایین را افزایش داد و ما هم نظرمان همین بود اما دولت این کار را نکرد.


اصل این طرح هدفمندی یارانه‌ها بود اما الآن یارانه‌ها بی‌هدف است و از 80 میلیون جمعیت 5،6 میلیون حذف شدند که برخی از آنها هم غیرکارشناسی حذف شدند و به ما مراجعه می‌کنند. اطلاعات موجود در مملکت نشان می‌دهد که دولت می‌تواند سه دهک بالای درآمدی کشور را از این مسئله معاف کند و کنار بگذارد و یارانه دهک‌هایی را که گرفتاری بیشتری دارند افزایش دهد. جمع‌بندی بحث این است که می‌توانیم به دهک‌های پایین کمک‌های بیشتری کنیم ولی باید این پرداخت یارانه را هدفمند کنیم.


انتخابات شوراها همزمان با انتخابات ریاست‌جمهوری برگزار خواهد شد. آیا جبهه پیروان با لیست خدمت ائتلاف کرده است؟


باهنر: ما در زمینه شورای شهر در حال کار هستیم اما بنا به دادن لیست مستقل نداریم و در همان مجموعه فعالیت می‌کنیم.


شما مناظره‌های انتخابات را مشاهده کردید؟


باهنر: بله، دیدم.

 
  

روحانی دیگر نمی‌تواند وعده‌های عجیب و غریب بدهد
 تحلیل‌تان از مناظره‌های برگزارشده چیست و آقای روحانی 96 چه تفاوتی با روحانی سال 92 دارد؟


باهنر: به‌هرحال آقای روحانی در سال 92 می‌توانست حرفهایی بزند و وعده‌هایی بدهد اما حالا باید از عملکرد 4ساله خودش دفاع کند و هر وعده‌ای هم برای آینده بدهد باید یک تناظری با عملکرد 4 سال گذشته داشته باشد. اگر بخواهد وعده‌های عجیب و غریب بدهد، نمی‌گیرد! چون هر کار عجیب و غریبی می‌خواست انجام دهد در این 4 سال انجام می‌داد.

 
  

برخی وزرای دولت خسته‌اند
 در این انتخابات ایشان می‌تواند از کارنامه 4ساله دولت دفاع کند و چیزی فراتر از اینها نمی‌تواند بگوید. اشکال اساسی دولت روحانی هم این بود که اولاً برخی وزرایی بر سر کار آورد که انسانهای خوبی هم هستند اما خسته‌اند و سنشان یاری فعالیت شبانه‌روزی و 13،14 ساعت در روز را نمی‌دهد. ممکن است انسانهای استراتژیست خوبی باشند و در اتاق فکر به درد بخورند اما تحرک لازم ندارند.


دولت روحانی در گرفتن تصمیمات بزرگ خیلی بخشها محافظه‌کارانه عمل کرد و باید تعادلی بین تدبیر و تصمیم شجاعانه باشد. دولت یازدهم در بخش اقتصاد یک فرمانده نداشت. البته همه آنها ادعای فرماندهی و اجتهاد داشتند ولی اختلافات عجیبی هم داشتند.


چند وقت پیش از زبان ربیعی وزیر کار در رادیو شنیدم که می‌گفت "نمی‌خواهم از دولت انتقاد کنم اما واگذاری بهداشت و درمان وزارت بهداشت یک خیانت بزرگ بود". به هر حال این مسئله بعد 4 سال حل نشده یا اختلاف مثلاً آخوندی و نعمت‌زاده بر سر واردات واگن و هواپیما! به‌هرحال دو وزیر صاحب‌نام دولت که نباید این‌گونه اختلاف داشته باشند و باید یک جا بنشینند و تصمیم بگیرند. این مشکلات را به بقیه مشکلات اضافه کشور اضافه می‌کند.
بولتن نیوز تاکید رهبر کاتالونیا بر برگزاری همه‌پرسی Fri Sep 29 21:15:21 IRST 2017
بولتن نیوز افزایش بیش از 10 دلاری طلا در بازار جهانی Tue Sep 05 12:17:37 IRDT 2017
بولتن نیوز آماده رسیدگی به سایر نگرانی‌ها درباره ایران هستیم Wed Nov 08 23:30:53 IRST 2017
بولتن نیوز سیل نپال 149 کشته برجای گذاشته است Fri Sep 01 21:04:18 IRDT 2017
بولتن نیوز ارزش قرارداد نفت در برابر کالای ایران و روسیه به 45 میلیارد دلار می‌رسد Mon Mar 13 15:28:13 IRST 2017
بولتن نیوز آماده شدن داعش برای حمله به روسیه Sun May 28 13:52:21 IRDT 2017
بولتن نیوز آیا در دولت دوم روحانی، حجتی و ستاری باقی می مانند؟ Sun May 28 12:15:09 IRDT 2017
بولتن نیوز رونمایی پوستر فیلم«مجیدی»در جشنواره برلین Mon Feb 13 12:22:38 IRST 2017
بولتن نیوز «ماجان» اکران دوم عید فطر Sun May 28 16:31:23 IRDT 2017
بولتن نیوز عملیات موشکی ایران، پیامی به عربستان است Tue Jun 20 11:11:57 IRDT 2017
بولتن نیوز رئال مادرید با ایسکو تمدید می‌کند Fri Sep 08 16:12:13 IRDT 2017
بولتن نیوز سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب از نگاه آمار Sun May 14 15:48:08 IRDT 2017
بولتن نیوز بنز صنعت خودروی ایران را جهانی می‌کند Sat Sep 23 09:40:30 IRST 2017
بولتن نیوز گشت 2 پرفروش‌ترین فیلم سال 96 شد/شروع نامید کننده امتحان نهایی+عکس Thu Apr 27 11:28:17 IRDT 2017
بولتن نیوز واکنش اروپا به تهدید دوباره اردوغان Wed May 03 14:21:03 IRDT 2017
بولتن نیوز مدارک باشگاه‌های استقلال، پرسپولیس و تراکتورسازی کامل بود Sat Nov 04 22:38:16 IRST 2017
بولتن نیوز از کجا بفهمیم که عبادت ما، «عبادت» است نه «عادت»؟ Wed Aug 09 10:19:49 IRDT 2017
بولتن نیوز منافع ملی را به پای اهداف انتخاباتی ذبح نکنید Sun Apr 23 10:10:42 IRDT 2017
بولتن نیوز انهدام باند سارقان میلیاردی در قزوین Tue Mar 28 14:47:32 IRDT 2017
بولتن نیوز خداحافظ موهای چرب! Wed Feb 22 12:12:40 IRST 2017
بولتن نیوز کریس پرَت ستاره مشاهیر هالیوود را دریافت کرد Sun Apr 23 13:31:16 IRDT 2017
بولتن نیوز مونتلا: فقط از بیلیا و مونتولیوو راضی هستم Mon Sep 11 09:34:49 IRDT 2017
بولتن نیوز فغانی به ایتالیا می‌رود Sun Feb 19 16:14:35 IRST 2017
بولتن نیوز در صورت پیروزی، مسلمانان را اخراج می‌کنم Fri Feb 10 22:17:44 IRST 2017
بولتن نیوز دستگیری سارقان 10 میلیاردی در فضای مجازی Tue May 16 11:52:14 IRDT 2017
بولتن نیوز بیلبائو قاطعانه در خانه به برتری رسید Sat Apr 15 10:08:03 IRDT 2017
بولتن نیوز رئیس‌ پلیس کاتالونیا تحت پیگرد قانونی قرار گرفت Wed Oct 04 15:49:42 IRST 2017
بولتن نیوز صادق کرمیار به «حریم» رسید Sun Mar 12 12:35:41 IRST 2017
بولتن نیوز ورود رئیسی به مسجد ارشاد شهر ری برای شرکت در انتخابات +ویدیو Fri May 19 12:55:54 IRDT 2017
بولتن نیوز ضبط بخش اول فیلم «بالن» به پایان رسید/ بخش دوم اکشن می‌شود Sun Oct 15 09:44:20 IRST 2017
بولتن نیوز افزایش قیمت مصرف گوشت در ایران را نشانه رفت / دلالان مترصد بازار شب عید گوشت Tue Feb 21 10:17:11 IRST 2017
بولتن نیوز خوب شکست خوردن را به فرزندت بیاموز Sat May 13 09:28:18 IRDT 2017
بولتن نیوز یک کشته در انفجار کپسول گاز در مشکین دشت Mon Aug 14 12:47:14 IRDT 2017
بولتن نیوز شکست تیم‌ فوتبال امید ایران مقابل عمان Sun Jul 23 21:47:23 IRDT 2017
بولتن نیوز داعش 11 کشاورز را گروگان گرفت Thu Jun 01 23:23:28 IRDT 2017
بولتن نیوز سعودی‌ها این‌بار علیه فیفا مدعی شدند! Sun Jan 01 14:13:12 IRST 2017
بولتن نیوز عبور از چراغ زرد ممنوع است/ جریمه 220 هزار تومانی در انتظار متخلفان عبور از چراغ قرمز Fri Jul 07 15:23:22 IRDT 2017
بولتن نیوز ترافیک در باند جنوبی آزادراه تهران - کرج/ گرد و غبار در خوزستان Tue May 09 10:56:26 IRDT 2017
بولتن نیوز فراخوان جایزه «سپیدار» منتشر شد Sat Apr 08 16:50:14 IRDT 2017
بولتن نیوز کویت فرمان ترامپ درباره مهاجران را اجرا می‌کند Sun Jan 29 10:45:10 IRST 2017
بولتن نیوز قیمت عادلانه گوشت قرمز؛ 36 تا 37 هزار تومان Sun May 28 16:15:22 IRDT 2017
بولتن نیوز رحیمی: با توجه به نداشتن بازی تدارکاتی، ساحلی‌بازان کار بزرگی کردند/ با همفکری مشکلات بین بازیکنان و باشگاه‌ها را حل می‌کنیم Tue May 16 09:28:22 IRDT 2017
بولتن نیوز باید کانال ارتباطی با ایران را حفظ کرد/تیلرسون باید در مونیخ با ظریف دیدار کند Wed Feb 15 09:12:10 IRST 2017
بولتن نیوز رقابت قهرمانی میان پرسپولیس و استقلال است Wed Aug 02 15:05:18 IRDT 2017
بولتن نیوز کره جنوبی به دنبال تسلط بر کره شمالی است Sat Jun 24 10:51:48 IRDT 2017
بولتن نیوز ترامپ تلفن را روی نخست‌وزیر استرالیا قطع کرد Thu Feb 02 14:50:28 IRST 2017
بولتن نیوز تشویق دایی، کنایه به منصوریان/یه گل دو قلِ استقلال/دست طارمی روی شانه منشا Sat Aug 19 09:52:13 IRDT 2017
بولتن نیوز اردوی تیم ملی تنیس بانوان آغاز شد Tue Sep 05 09:50:14 IRDT 2017
بولتن نیوز خرج نجومی شهروند امریکایی در جلوی منزلش برای برگزاری هالووین Wed Nov 01 14:43:52 IRST 2017
بولتن نیوز نتایج آزمون دکتری 96 اعلام شد Sat Aug 26 21:34:11 IRDT 2017
بولتن نیوز اینفوگرافیک ذخایر تسلیحات هسته‌ای در جهان Thu Feb 23 11:45:44 IRST 2017
بولتن نیوز کارگردان اخراجی‌ها تولد بازیگر معروف را تبریک گفت +عکس Sat Aug 26 15:32:13 IRDT 2017
بولتن نیوز عبادی‌ پور در تیم رویایی جام قهرمانان بزرگ Sun Sep 17 16:12:07 IRDT 2017
بولتن نیوز کاهش ترافیک جاده‌ها/ انسداد 11 محور به دلیل شرایط نامساعد جوی Tue Apr 04 09:46:14 IRDT 2017
بولتن نیوز تلاش ذوب‌آهن برای سرباز نشدن پهلوان Tue Jul 11 16:05:57 IRDT 2017
بولتن نیوز یازدهمین جشنواره شعر فجر فراخوان داد Sun Jan 15 13:29:16 IRST 2017
بولتن نیوز شکست پانیونیوس در غیاب شجاعی و حاج‌صفی Fri Jul 28 15:08:04 IRDT 2017
بولتن نیوز انفجار در یک انبار مهمات در سودان با 70 کشته Mon May 22 10:05:23 IRDT 2017
بولتن نیوز یونان افسران فراری ترکیه را تحویل نمی دهد Fri Jan 27 14:35:00 IRST 2017
بولتن نیوز برخورد دستگاه قضا با متظاهرین به روزه خواری Sun May 28 11:56:05 IRDT 2017
بولتن نیوز تصویربرداری «الف ویژه» با متن کامل آغاز می شود/ 10 قسمت آماده است Sun Aug 27 10:31:01 IRDT 2017
بولتن نیوز مذاکره شرکت نروژی برای ساخت نیروگاه برق خورشیدی در ایران Sat Sep 16 10:16:52 IRDT 2017
بولتن نیوز ژنرال آمریکایی:در ایران باید تغییر رویه بدیم Thu Sep 21 22:28:25 IRDT 2017
بولتن نیوز باروس: در ایران محبوب‌تر از آمریکا هستم Thu Feb 16 14:17:06 IRST 2017
بولتن نیوز بر مدار گذشته Tue Sep 05 12:53:53 IRDT 2017
بولتن نیوز آزمون سخت دولت برای حفظ خودکفایی Tue Oct 03 11:17:37 IRST 2017
بولتن نیوز باواریایی‌ها ماینتس را به 4 میخ کشیدند Sat Sep 16 21:37:39 IRDT 2017
بولتن نیوز به دنبال ایجاد روابط خوب با ایران هستیم Thu May 18 09:57:42 IRDT 2017
بولتن نیوز پیروانی: 20 اسفند به آلمان می‌رویم Mon Jan 30 15:00:50 IRST 2017
بولتن نیوز رودکی بدون جودوکار فراری به ایران بازگشت Fri Nov 24 12:40:37 IRST 2017
بولتن نیوز سعودی و امارات با سفیران لبنان موافقت نکرده اند Mon Oct 09 15:43:25 IRST 2017
بولتن نیوز المرخیه قید ناطق را زد/یاسین جانشین مدافع مورد نظر پرسپولیس در لیگ ستارگان شد Sun Jul 02 09:16:42 IRDT 2017
بولتن نیوز جلسه 45 دقیقه برانکو با سرخپوشان/ مربیان پا به‌ توپ شدند Sat Jan 21 13:58:26 IRST 2017
بولتن نیوز اکران جنگ برای سیاره میمون‌ها آغاز شد/رقابت فیلم‌های هالیوود برای صدرنشینی+عکس Fri Jul 14 12:32:52 IRDT 2017
بولتن نیوز «عزت سینمای ایران» 93 ساله شد Tue Jun 20 16:05:36 IRDT 2017
بولتن نیوز به قانون کنگره آمریکا پاسخ قاطع خواهیم داد Sat Jul 29 15:12:26 IRDT 2017
بولتن نیوز از کجا بفهمیم فرزندمان اوتیسم دارد؟ Mon May 22 09:22:28 IRDT 2017
بولتن نیوز بزرگداشت کیومرث پوراحمد و امرالله احمدجو Sat Feb 25 12:39:40 IRST 2017
بولتن نیوز برای حل بحران کره، فشار لازم است نه مذاکره Thu Sep 21 11:27:27 IRDT 2017
بولتن نیوز سوال جالب مهمان خندوانه از رامبد جوان +عکس Mon Aug 07 09:25:09 IRDT 2017
بولتن نیوز علی‌نژاد: قهرمانی ایران را به زلزله ووشوی دنیا تشبیه می‌کنم Wed Oct 04 10:01:27 IRST 2017
بولتن نیوز «حرکت در مه» نقد و بررسی می‌شود Sun May 14 10:09:41 IRDT 2017
بولتن نیوز سرمربی التعاون عربستان برکنارشد/هموطن کی‌روش رقیب منصوریان می‌شود Tue Mar 21 11:11:01 IRST 2017
بولتن نیوز بازداشت پزشک ایرانی در فرودگاه بوستن Tue Jul 11 22:55:04 IRDT 2017
بولتن نیوز داعش رو به زوال Fri Sep 22 17:41:18 IRST 2017
بولتن نیوز روند گسترش وبا در یمن نگران‌کننده است Tue Apr 04 15:03:14 IRDT 2017
بولتن نیوز فرکی: فقط در دو بازی عملکرد خوبی نداشتیم/ برانکو با تیم دوم پرسپولیس هم دنبال پیروزی است Wed May 03 15:16:11 IRDT 2017
بولتن نیوز ساماندهی بازار پسته و زعفران ایران در دولت یازدهم Sat Apr 15 12:43:18 IRDT 2017
بولتن نیوز آلمان 300 تن از ذخایر طلای خود را از آمریکا خارج کرد Thu Feb 09 23:28:30 IRST 2017
بولتن نیوز ادامه عملیات جست‌وجو در مناطق زلزله‌زده مکزیک Wed Sep 20 22:42:09 IRDT 2017
بولتن نیوز داعش چاه‌های نفت نزدیک الحویجه را به آتش کشید Mon Oct 02 21:52:04 IRST 2017
بولتن نیوز فیلم/ تظاهرات مردم بحرین علیه رژیم آل‌خلیفه Fri Jan 27 23:29:35 IRST 2017
بولتن نیوز عملیات انتحاری دختر 10 ساله در شب سال نو Mon Jan 02 09:51:35 IRST 2017
بولتن نیوز تمجید وزیر دادگستری اسرائیل از ترامپ Mon May 08 11:22:24 IRDT 2017
بولتن نیوز بررسی راهکارهای توسعه روابط اقتصادی ایران و عراق Sun May 14 16:33:14 IRDT 2017
بولتن نیوز بلوغ زودرس دختران و نگرانی مادران Wed Mar 08 09:10:15 IRST 2017
بولتن نیوز پارلمان کاتالونیا تصمیم مادرید برای انحلال پارلمان را پذیرفت Mon Oct 30 15:20:58 IRST 2017
بولتن نیوز حمله تکفیری‌ها به روحانی کاروان حجاج ایرانی Thu Sep 07 14:53:41 IRDT 2017
بولتن نیوز ابطال 2 هزار کارت بازرگانی اجاره ای Fri Jul 21 11:55:34 IRDT 2017
بولتن نیوز «فیروز زنوزی جلالی» به کما رفت Tue Apr 18 11:47:23 IRDT 2017
مشرق نیوز دستگیری مجدد دو سارق سابقه دار پس از آزادی Mon Aug 20 08:57:42 IRDT 2018
خبرگزاری شبستان برگزاری جشنواره امام رضا علیه السلام باعث ترویج معارف رضوی در میان کودکان ونوجوانان می شود Sun Jul 15 11:57:00 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر بازدید معاون وزیر نیرو از نیروگاه حرارتی شازند Thu Jul 13 10:51:32 IRDT 2017
کلمه بیانیه جمعی از احزاب و تشکل های دانشگاهی ،حوزوی و فرهنگی اصلاح طلب: رفع حصر و آزادی زندانیان سیاسی و عقیدتی به عنوان یک نیاز و ضرورت ملی Tue Aug 21 11:27:20 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم دومین همایش مکتب فلسفه اصفهان 17 اسفند برگزار می‌شود Sun Mar 05 13:56:29 IRST 2017
عصر خبر دهکده تفریحی که گردانندگانش جاسوسان اسرائیل بودند Sun May 13 12:46:33 IRDT 2018
افکارخبر "دیروقت بیداری" در انتظار پروانه ساخت Wed Jan 24 14:37:27 IRST 2018
اتاق خبر اثرات کاهش سود سپرده‌های بانکی روی بورس Sun Sep 03 17:48:04 IRDT 2017
خبرگزاری فارس رشد قیمت سکه و ارز/ دلار 3852 تومان+‌ جدول Mon Jan 23 15:40:00 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران برای خرید قفل فرمان چقدر باید هزینه کرد+ جدول Mon Jul 10 20:14:41 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران تشریح برنامه های هفته بسیج در لنده Sun Nov 19 15:05:21 IRST 2017
واحد مرکزی خبر معرفی برگزیدگان دومین جشنواره مدهامتان روستایی و عشایری کشور Sat Feb 18 10:39:51 IRST 2017
اعتدال نروژ صادرات سلاح به امارات را تعلیق کرد Wed Jan 03 14:56:47 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران استقبال آمریکا از امحای کامل تسلیحات شیمیایی لیبی Fri Jan 12 11:39:32 IRST 2018
فردا زندگی صمیمانه زوج روس با یک خرس غول پیکر! +تصاویر Sun Jul 23 07:16:47 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی مربی صنعت نفت آبادان:پنالتی ما گل می شد شکست سیاه جامگان حتمی بود Sat Apr 15 04:08:00 IRDT 2017
خبرگزاری مهر حکام بحرین خود را در گرداب خطرناکی افکنده‌اند Wed Jun 22 14:17:17 IRDT 2016
تدبیر پیام رهبر کره شمالی به بشار اسد Fri Apr 07 19:52:07 IRDT 2017
خبرگزاری بین المللی قرآن برگزاری اردوی قرآنی نونهالان مهد قرآن آران و بیدگل Sun Mar 12 14:16:47 IRST 2017
رسالت حرکت سخیف نمایندگان مایه خجالت و شرمساری بود Tue Aug 08 00:00:00 IRDT 2017
بنکر لجام‌گسیختگی بازار رهن و اجاره مسکن Sat Aug 12 11:34:27 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران حمایت از کالای ایرانی از ارکان مهم تحقق اقتصاد مقاومتی است Wed Apr 04 09:24:16 IRDT 2018
فردا میرکریمی: ویترینی برای ولخرجی راه نینداختیم Wed Apr 12 14:03:59 IRDT 2017
افکارخبر بازیکنی که برایش سخت است مقابل پرسپولیس بازی کند Sun Mar 19 04:10:00 IRST 2017
واحد مرکزی خبر تاکید روسیه و چین بر گسترش همکاری ها Tue Aug 22 00:29:37 IRDT 2017
روزنامه دنیای اقتصاد انتشار اولین تصاویر رسمی از هیوندا سانتافه جدید Tue Feb 06 15:14:55 IRST 2018
خرداد نیوز لحظه اخراج رامین رضاییان از پرسپولیس! Fri Apr 07 19:54:51 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی تدبیر ایران برای پر کردن خلاء خروج آمریکا از برجام Wed May 30 16:42:00 IRDT 2018
خبرگزاری فارس واکنش وزارت خارجه به مطالب منتشر شده درباره سخنرانی ظریف در مورد CFT Tue Oct 09 18:37:41 IRST 2018
تدبیر و امید آمار روزانه تماس با اورژانس تهران Fri Jan 26 15:22:36 IRST 2018
واحد مرکزی خبر نگهداری بیش از 200 نسخه نفیس خطی و چاپ سنگی از امام کاظم(ع) در کتابخانه مرکزی آستان ‌قدس رضوی Thu Apr 12 11:01:21 IRDT 2018
پارس نیوز استقبال پپ از انریکه در اتحاد/عکس Wed Nov 02 09:26:38 IRST 2016
میزان ساعت یا جلیقه ضد گلوله؟ / موتورسواران با تیراندازی هم نتوانستند این مرد خوش شانس را بکشند!+فیلم Mon May 07 12:31:59 IRDT 2018
اخبار بانک رونمایی از سکه جدید 5 هزار ریالی Tue May 30 15:16:48 IRDT 2017
میزان توقیف بیش از 42 تن برنج قاچاق در کوار Tue May 02 16:33:01 IRDT 2017
انتخاب آقای رییس‌جمهور! لطفا به گالری‌ها سر بزنید Sat Feb 18 12:29:05 IRST 2017
خبرگزاری بین المللی قرآن مروری بر رویدادهای معارفی رسانه‌ها/ بودجه قرآنی در صدر؛ این قسمت، نظارت غیرعلمی Wed Dec 20 19:12:03 IRST 2017
ایران آنلاین شوک بزرگ انفجار امروز چین Sun Nov 26 19:23:28 IRST 2017
نامه نیوز بازدید رحمانی فضلی از ستاد انتخابات وزارت کشور Tue Apr 11 08:32:01 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر امحای بیش از 70 تن کالای قاچاق در استان تهران Wed Dec 20 11:31:36 IRST 2017
آفتاب جلسه شفر با بازیکنان استقلال Fri Oct 26 19:38:52 IRST 2018
ایران آنلاین تعهد صنعت کشتیرانی جهانی برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای Sat Apr 14 12:36:24 IRDT 2018
ریال نیوز قیمت واقعی دلار 3600 تومان است Sat Dec 31 11:33:27 IRST 2016
جماران کشف لوازم پزشکی و آرایشی بهداشتی قاچاق در هندیجان Fri Sep 07 20:41:13 IRDT 2018
میزان «ناوشکن جماران» مهمان ویژه 22 بهمن Sun Feb 11 12:22:43 IRST 2018
افکارخبر افزایش قیمت خودرو در راه است؟ Sat Nov 10 23:01:10 IRST 2018
پایگاه خبری الف دلیل شطرنجی کردن چهره فرزندان ستارگان رئال‌مادرید + عکس Sun Jun 03 08:52:00 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران ائتلاف متجاوز سعودی؛ کودک کشان در حال پیشرفت Wed Nov 01 01:17:56 IRST 2017
ساعت24 احتساب سوابق بیمه‌شدگان به صورت یکپارچه آغاز شد Sun Nov 04 12:47:46 IRST 2018
ایسکانیوز تجمع کارشناسان بیمه کشاورزی و بازنشستگان صندوق فولاد مقابل مجلس Mon Nov 20 09:40:52 IRST 2017
اقتصاد آنلاین رسیدگی به درخواست استمهال وام‌ کسبه پلاسکو/ پرداخت وام 300میلیونی در دو نوبت Sun Apr 30 16:49:33 IRDT 2017
انتخاب فیلم/ حمایت قرائتی از رییسی Thu Apr 27 10:42:39 IRDT 2017
صبا ایران انتقال سه آتش‌نشان به بیمارستان فیروزآبادی Sat Aug 26 11:13:24 IRDT 2017
خرداد نیوز درخواست برای عدم اکران فیلم‌های کمدی در محرم Wed Sep 20 17:23:04 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی برپائی چهارمین نمایشگاه گروهی مجسمه های فلزات بازیافتی در قائمشهر Sat Jul 15 04:22:00 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم هوای استان لرستان در وضعیت "ناسالم" قرار گرفت Mon Apr 24 10:28:54 IRDT 2017
خبرگزاری مهر دولت هفته آینده فقط دو وزیر پیشنهادی به مجلس معرفی می‌کند Fri Oct 19 12:13:04 IRST 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا سری جدید عملیات تروریستی و جاسوسی علیه ایران Mon Jul 10 10:40:23 IRDT 2017
دولت بهار همه کشورهای عربی تمایل دارند مانند لبنان جریان مقاومت داشته باشند Thu Aug 03 01:38:00 IRDT 2017
فرارو نجات 8 کوهنورد در ارتفاعات توچال Tue Jan 30 02:24:43 IRST 2018
واحد مرکزی خبر افزایش 59 درصدی کمک‌های خیرین کردستانی Fri Jun 22 17:59:00 IRDT 2018
ایران آنلاین پای یک زن روس به مداخله در انتخابات آمریکا کشیده شد Sat Oct 20 10:19:23 IRST 2018
598 بازتاب زمین‌لرزه تهران در رسانه‌های خارجی Thu Dec 21 14:20:26 IRST 2017
خرداد نیوز دردسر جدید و عجیب گوگل به خاطر یک ایموجی +تصویر Mon Oct 30 18:22:30 IRST 2017
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین پیامبران برای صلح آمده اند Mon Aug 21 19:45:09 IRDT 2017
شیعه نیوز متن کامل توافق 10 بندی روسیه و ترکیه درباره ادلب Thu Sep 20 09:07:48 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر هم نوایی شیر خوارگان حسینی با طفل شیرخوار دشت نینوا + گزارش Fri Sep 22 18:22:22 IRST 2017
رسالت اخبار کوتاه شهرستانها Tue Jul 25 00:00:00 IRDT 2017
برنا پاکسازی حاشیه و نیزارهای تالاب زریوار Tue Aug 22 13:32:37 IRDT 2017
سیتنا هجوم تقاضا برای اجاره واحدهای مسکونی در تهران (+قیمت‌ها) Wed May 16 12:02:04 IRDT 2018
عصر ایران نگر؛ سلاح متفاوت نازی ها! (فیلم) Tue Aug 15 16:03:19 IRDT 2017
ورزش 3 توافق 112 میلیارد تومانی آلکمار و ناپولی/ جهانبخش گرانترین بازیکن تاریخ فوتبال ایران؟ Wed Apr 11 09:16:00 IRDT 2018
فرادید عرضه چهار مدل بنز سواری در ایران Wed Jan 17 12:16:17 IRST 2018
پارس فوتبال اقدامی عجیب از هواداران ” پرسپولیس ” ؛ تراکتوری ها حمایت شدند ! Mon Aug 13 07:04:26 IRDT 2018
نامه نیوز پشت‌پرده پیشنهادی که جایگاه‌داران سوخت مُصرانه به مشتریان می‌دهند! Sun Sep 16 00:50:01 IRDT 2018
پارسینه نقش و اهمیت جوانه‌ها بر پوست صورت Fri Sep 21 22:05:01 IRDT 2018
جماران رشد کیفیت خدمات به 430 هزار مشترک برق استان زنجان Wed Apr 11 10:49:59 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران تعطیلی مدارس در 16 شهر خوزستان Fri Jan 19 16:33:33 IRST 2018
نامه نیوز تصاویری از اسباب بازی کودکان مسلمان روهینگیا؛ از سرنگ تا تیغ ریش تراشی! Sun Dec 03 16:22:13 IRST 2017
برنا فعالیت خبرنگاران در امانتداری و نگارش کلیدی است Wed Aug 09 15:30:03 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران جهش ناگهانی بهای نفت در پی حمله موشکی آمریکا به سوریه Fri Apr 07 08:43:17 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر تلاش دستگاه‌ها برای خدمت رسانی به سیل زدگان در بوئین زهرا Mon Jun 04 17:55:45 IRDT 2018
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین خوش‌چهره: تکیه دولت به برجام اشتباه بود Wed Mar 15 16:46:32 IRST 2017
ورزش 3 کی روش: بازی با ازبکستان فینال جام جهانی است Sat May 27 15:14:00 IRDT 2017
جام نیوز عجمان به دنبال نهایی کردن قرارداد با تیام، مهاجم سنگالی به دنبال دور زدن استقلال Sun Aug 05 15:20:00 IRDT 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا حسن پور سرپرست شرکت نفت رودبار شد Sat Mar 11 14:54:31 IRST 2017
روزنامه شرق از مدارس پولی تا مسابقات ورزشی پولی Sun Nov 26 03:30:00 IRST 2017
آفتاب ایران ممنوعیت انتقال متقاضیان تحصیل در دانشگاه های علوم پزشکی به داخل کشور از 10 دی Wed Oct 03 17:50:16 IRST 2018
افکارخبر خبرساز شدن استفاده خانوادگی عضو شورای شهر تهران از اموال بیت‌المال! Wed Oct 10 11:20:46 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران سرنوشت ایران، نظام و دولت در مقطع کنونی به یکدیگر گره خورده است Wed May 30 10:45:47 IRDT 2018
بهار نیوز ارزیابی محمد هاشمی از اولین مناظره Sat Apr 29 13:11:04 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران رسوایی جدید «کلاه سفیدها» و «مرتجعین عرب» در جنوب سوریه Thu Aug 02 10:17:25 IRDT 2018
تدبیر و امید 29 کشته در سیلاب‌های ویرانگر هند Sat Aug 11 16:25:54 IRDT 2018
ایسکانیوز امیدوارم هری کین راهی رئال مادرید نشود Wed Feb 07 13:37:44 IRST 2018
اقتصاد آنلاین عرضه آیپد ارزان قیمت در سال 2018 Mon Dec 04 03:04:32 IRST 2017
تی نیوز لاریجانی: افتتاح اتاق بازرگانی ایران و روسیه برای شنیدن مشکلات تجار ایرانی است Mon Apr 09 21:29:34 IRDT 2018
ایلنا نقش انتشارات فرانکلین در شکل‌گیری تصویرگری نوین ایران غیرقابل انکار است Mon Oct 30 10:41:14 IRST 2017
پرس شیعه رودخانه های زمین 44 درصد بیش از تخمین های قبلی است Fri Jun 29 11:07:39 IRDT 2018
خرداد نیوز بازنشستگان 26 آبان ماه باید کنار بروند Tue Oct 23 12:55:53 IRST 2018
اعتبار نیوز تجارت قطر با چین از 5 میلیارد دلار فراتر رفت Mon Nov 20 14:17:00 IRST 2017