بولتن نیوز - Sun May 14 15:57:29 IRDT 2017 نمایش خبر

باهنر: انتخابات دو مرحله ای است

دبیرکل جبهه پیروان گفت: آرای روحانی و جهانگیری تقریباً تثبیت شده و رشدی نداشته اما مجموع آرای کاندیداهای جبهه مردمی از رأی روحانی و جهانگیری بالاتر است.

به گزارش بولتن نیوز، «محمدرضا باهنر» چهره آشنایی هم برای احزاب سیاسی و هم اهالی پارلمان است. وی نماینده 7 دوره مجلس شورای اسلامی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و مشاور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی است.وی دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین است، تشکلی که بیشترین عضو را بین سایر احزاب اصول‌گرا دارد. بعد از فوت مرحوم حبیب‌الله عسگراولادی، باهنر ریاست جبهه پیروان خط امام و رهبری را پذیرفت که مجمعی از احزاب اصول‌گراست.


با وی درباره انتخابات 96 و مسیری که تاکنون 6 نامزد انتخابات طی کرده‌اند به گفت‌وگو نشستیم.

 
  

آراء قالیباف و رئیسی در حال پیشی گرفتن است/ موضع ما حمایت از جبهه مردمی است
 جامعتین (جامعه روحانیت مبارز و جامعه مدرسین) از کاندیداتوری آقای رئیسی حمایت کردند، جبهه پیروان امام و رهبری به‌‌عنوان یکی از تشکل‌های اثرگذار اصول‌گرا، از کدام کاندیدا حمایت می‌کند؟


باهنر: جامعه اسلامی مهندسین که بنده دبیرکل آن هستم و همچنین جبهه پیروان خط امام و رهبری، از همان اوایل تشکیل جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی موضع‌مان را اعلام کردیم و گفتیم کاندیدای نهایی ما همان کاندیدای جبهه مردمی است.


اینکه بخواهیم از بین عزیزانی که مانده‌اند چه جناب حجت‌الاسلام رئیسی، دکتر محمدباقر قالیباف و چه حتی آقای میرسلیم که جزو اردوگاه اصولگرایی است، یک نفر را انتخاب کنیم، هنوز این کار انجام نشده و فکر می‌کنیم وضعیت باید جلو برود تا تصمیم بگیریم.


البته ما مشورت‌های‌مان را به نیروهای تصمیم‌گیر جبهه مردمی می‌دهیم، اما قبل از اینکه جبهه مردمی به جمع‌بندی برسد، علاقه نداریم یکی از این کاندیداها را انتخاب کنیم، چون معتقدیم وضعیت طوری است که آراء جبهه اصلاحات و اعتدال تقریباً تثبیت شده و رشدی نداشته، اما مجموع آراء کاندیداهای جبهه مردمی از رأی روحانی و جهانگیری در حال پیشی گرفتن است.

 
  

مرحله دوم رفتن انتخابات قطعی است/ احتمال پیروزی اصولگرایان در مرحله اول
 شما پیش از این گفته بودید انتخابات به دور دوم کشیده شود، پیروزی برای روحانی سخت خواهد بود. آیا پیش‌بینی می‌کنید انتخابات به دور دوم کشیده خواهد شد و آیا همچنان قبول دارید که در صورت برگزاری انتخابات در مرحله دوم شانس روحانی کم خواهد بود؟


باهنر: ما یک توصیه کلی به صدا و سیما و جریانات حاکمیتی داریم که خودشان را برای مرحله دوم انتخابات آماده کنند، اگرچه ما امیدواریم در مرحله اول یکی از کاندیداهای نهایی جبهه مردمی به پیروزی برسد.


مناظره‌ها یکی از عوامل مؤثر است، اما نظرسنجی‌هایی که از طرف نهادهای مختلف می‌شود و حتی بخش‌هایی که در اردوگاه اصلاح‌طلبان و اعتدالیون محاسبه می‌شود، به‌گونه‌ای است که مجموع آراء رئیسی و قالیباف از مجموع آراء روحانی و جهانگیری در حال پیشی گرفتن است و به نظر می‌رسد مرحله دوم رفتن انتخابات قطعی است؛ مشروط بر اینکه رشد رأی قالیباف و رئیسی خیلی تند نباشد وگرنه در مرحله اول کار تمام می‌شود.

 
  

معرفی «پوششی» به‌نفع جریان اصلاحات و روحانی نبود
 ما در این انتخابات با کاندیدای پوششی یا ضربه‌گیر روبه‌رو بودیم. شما نقش جهانگیری را تاکنون در عرصه انتخابات چگونه تحلیل می‌کنید؟ آیا احتمال دارد ما از این به بعد در انتخابات با کاندیدای پوششی روبه‌رو شویم؟


باهنر: از نظر آزادی و اینکه مردم حق انتخابات بیشتری داشته باشند، هر مقدار کاندیداهای بیشتری احراز صلاحیت شوند، امکان انتخاب مردم و شهروندان بیشتر می‌شود و از این جهت مثبت است.


اینکه جریانات سیاسی با هم قول و قرار بگذارند نیز اشکالی ندارد. ما در جبهه مردمی نیروهای انقلاب قول و قرارمان این است، هر کسی در نظرسنجی‌ها پیشی گرفت، کاندیدای نهایی باشد، اما قرار ما بر کاندیدای اصلی و فرعی نبوده و از هر دو کاندیدای جبهه مردمی و حتی میرسلیم خواهش کردیم جدی در عرصه باشند و ستادهای‌شان برقرار باشد، اما در ضمن اینکه فعال هستند باید به خِرَد جمعی جبهه مردمی متعهد بمانند و شاید به این جمع‌بندی برسیم که هر سه بمانند و این هم اشکالی ندارد.


اینکه از روز اول یک نفر پوششی بیاید و بگوید "برای کمک به کاندیدای اصلی آمدم و می‌خواهم کنار بروم" برای آن اردوگاه مفید نیست، یعنی اگر یک تعداد از اردوگاه اصلاح‌طلبی و اعتدال در مناظرات به این جمع‌بندی رسیدند که جهانگیری نسبت به روحانی اولویت دارد، چگونه می‌خواهند آن بخش را قانع کنند که دست از جهانگیری بردارند و به روحانی رأی دهند و باعث دلسرد شدن نیروهای خودشان می‌شوند.


برای جبهه اصلاحات خوب نبود از روز اول یک کاندیدا بیاید بگوید "من پوششی‌ام و می‌خواهم کنار بروم". برای رئیس‌جمهور مستقر هم خوب نبود که بگویند وی توان دفاع از خودش را ندارد و نیاز به کمک دارد و یک پدیده نویی بود که شاید تکرار نشود، بهتر باشد.

 
  

مجلس ساختار لازم را برای نظارت بر انتخابات شوراها ندارد
 در این دوره از از انتخابات شوراها تعدادی از محکومان امنیتی تأیید و برخی از نیروهای اصولگرا رد شدند. شما نقدی هم نسبت به این فرآیند مطرح کردید. بفرمایید برای اینکه دیگر این روند تکرار نشود، باید چه اقدامی صورت گیرد؟ مشکل اصلی کجاست؟


باهنر: من به‌عنوان کسی که بیشترین عمرم را بعد انقلاب در مجلس گذراندم، معتقدم مجلس نهاد خوبی برای نظارت بر انتخابات شوراها نیست و هر انتخابات دیگری هم همین‌طور است. مجلس نمی‌تواند ناظر قدرتمندی برای انتخابات باشد. مجلس نتیجه پخش‌شده دموکراسی است.


در خود مجلس فعلی ما فراکسیون اصولگرایی و فراکسیون امید و هم فراکسیون اعتدال داریم. این فراکسیون‌ها در نظارت نظراتشان ممکن است منطبق نباشد و خودش مشکل ایجاد می‌کند. شورای نگهبان وقتی نظارت می‌کند یک نهاد قدرتمند صاحب اختیار و هماهنگ است اما مجلس نمی‌تواند این ساختار را داشته باشد، سازوکار فیزیکی هم ندارد.


مجلس با چه امکانی می‌خواهد 300 هزار الی 400 هزار نامزد را بررسی صلاحیت کند، کما اینکه در استان‌های مختلف می‌بینیم اتفاقات متفاوتی افتاده و جاهایی که لیست امید اکثریت داشته کاندیدای رقیب را حذف کرده و این نه برای مجلس خوب است و نه برای منطق دموکراسی. اینکه کاندیداهای جبهه اصلاحات کاندیداهای جبهه اصولگرایی راحذف کند قاعدتاً شأن مجلس را پایین می‌آورد. مجلس ساختار لازم را برای نظارت بر انتخابات شوراها ندارد.


اخیراً آقای لاریجانی از برنامه‌ها و شعارهای برخی از کاندیداها مبنی بر افزایش یارانه‌ها و یا ایجاد شغل انتقاد می‌کنند. آیا شما انتقادهای ایشان را قبول دارید؟


باهنر:‌ آقای لاریجانی اگر بخواهد از موضع مجلس صحبت کند به دولت فعلی انتقاد جدی دارد. در ارتباط با یارانه‌ها ما از اول سال 95 تصویب کردیم که دولت باید سه دهک از کسانی را که یارانه می‌گیرند حذف کند. اگر پرداخت یارانه‌ها مدیریت بشود و افراد ذی‌حق مورد توجه قرار بگیرند، می‌شود یارانه‌های دو سه دهک پایین را افزایش داد و ما هم نظرمان همین بود اما دولت این کار را نکرد.


اصل این طرح هدفمندی یارانه‌ها بود اما الآن یارانه‌ها بی‌هدف است و از 80 میلیون جمعیت 5،6 میلیون حذف شدند که برخی از آنها هم غیرکارشناسی حذف شدند و به ما مراجعه می‌کنند. اطلاعات موجود در مملکت نشان می‌دهد که دولت می‌تواند سه دهک بالای درآمدی کشور را از این مسئله معاف کند و کنار بگذارد و یارانه دهک‌هایی را که گرفتاری بیشتری دارند افزایش دهد. جمع‌بندی بحث این است که می‌توانیم به دهک‌های پایین کمک‌های بیشتری کنیم ولی باید این پرداخت یارانه را هدفمند کنیم.


انتخابات شوراها همزمان با انتخابات ریاست‌جمهوری برگزار خواهد شد. آیا جبهه پیروان با لیست خدمت ائتلاف کرده است؟


باهنر: ما در زمینه شورای شهر در حال کار هستیم اما بنا به دادن لیست مستقل نداریم و در همان مجموعه فعالیت می‌کنیم.


شما مناظره‌های انتخابات را مشاهده کردید؟


باهنر: بله، دیدم.

 
  

روحانی دیگر نمی‌تواند وعده‌های عجیب و غریب بدهد
 تحلیل‌تان از مناظره‌های برگزارشده چیست و آقای روحانی 96 چه تفاوتی با روحانی سال 92 دارد؟


باهنر: به‌هرحال آقای روحانی در سال 92 می‌توانست حرفهایی بزند و وعده‌هایی بدهد اما حالا باید از عملکرد 4ساله خودش دفاع کند و هر وعده‌ای هم برای آینده بدهد باید یک تناظری با عملکرد 4 سال گذشته داشته باشد. اگر بخواهد وعده‌های عجیب و غریب بدهد، نمی‌گیرد! چون هر کار عجیب و غریبی می‌خواست انجام دهد در این 4 سال انجام می‌داد.

 
  

برخی وزرای دولت خسته‌اند
 در این انتخابات ایشان می‌تواند از کارنامه 4ساله دولت دفاع کند و چیزی فراتر از اینها نمی‌تواند بگوید. اشکال اساسی دولت روحانی هم این بود که اولاً برخی وزرایی بر سر کار آورد که انسانهای خوبی هم هستند اما خسته‌اند و سنشان یاری فعالیت شبانه‌روزی و 13،14 ساعت در روز را نمی‌دهد. ممکن است انسانهای استراتژیست خوبی باشند و در اتاق فکر به درد بخورند اما تحرک لازم ندارند.


دولت روحانی در گرفتن تصمیمات بزرگ خیلی بخشها محافظه‌کارانه عمل کرد و باید تعادلی بین تدبیر و تصمیم شجاعانه باشد. دولت یازدهم در بخش اقتصاد یک فرمانده نداشت. البته همه آنها ادعای فرماندهی و اجتهاد داشتند ولی اختلافات عجیبی هم داشتند.


چند وقت پیش از زبان ربیعی وزیر کار در رادیو شنیدم که می‌گفت "نمی‌خواهم از دولت انتقاد کنم اما واگذاری بهداشت و درمان وزارت بهداشت یک خیانت بزرگ بود". به هر حال این مسئله بعد 4 سال حل نشده یا اختلاف مثلاً آخوندی و نعمت‌زاده بر سر واردات واگن و هواپیما! به‌هرحال دو وزیر صاحب‌نام دولت که نباید این‌گونه اختلاف داشته باشند و باید یک جا بنشینند و تصمیم بگیرند. این مشکلات را به بقیه مشکلات اضافه کشور اضافه می‌کند.
بولتن نیوز ایران اژدر جدیدی در تنگه هرمز آزمایش کرده/نگرانی پنتاگون از ایران در ساخت جنگ افزارهای جدید Tue May 09 11:11:54 IRDT 2017
بولتن نیوز یکی دیگر از قوانین دوره اوباما لغو شد Fri Feb 24 10:33:18 IRST 2017
بولتن نیوز ماجرای نیمروز به باشگاه میلیاردی ها پیوست Mon Mar 27 16:08:56 IRDT 2017
بولتن نیوز مراسم نکوداشت فخری ملک‌پور برگزار می‌شود Wed Aug 23 13:22:15 IRDT 2017
بولتن نیوز اردوی پیش‌فصل پرسپولیس باز هم در اوکراین برپا می‌شود Tue Jun 20 12:57:50 IRDT 2017
بولتن نیوز آلگری: می‌‌توانیم رئال مادرید را هم شکست دهیم / توپ طلا حق بوفون است Sat May 13 16:21:59 IRDT 2017
بولتن نیوز پلیس آلمان یک تبعه سوری را دستگیر کرد Tue May 30 21:40:01 IRDT 2017
بولتن نیوز خروجی‌های استقلال امروز اعلام می‌شوند Fri Jul 21 12:42:20 IRDT 2017
بولتن نیوز جهانیان کشور فلسطین را به رسمیت بشناسند Sun Jan 01 11:18:59 IRST 2017
بولتن نیوز آتش بر جان 5 هزار مرغ در ملکان Mon Jan 30 21:34:01 IRST 2017
بولتن نیوز این جلسه نماد مردم‌سالاری است/مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم در اولویت قرار دارد/به میان مردم بروید و از انتقاد مخالفان آشفته نشوید Thu Aug 03 13:10:42 IRDT 2017
بولتن نیوز بزرگترین عملیات بازرسی در زندان کراچی پاکستان Tue Jun 20 15:42:26 IRDT 2017
بولتن نیوز جایگزینی دولت مصدق با دولتی که دولت‌های غربی بتوانند دربارهٔ بازار نفت با آن به توافق برسند Sat Aug 19 16:23:05 IRDT 2017
بولتن نیوز حماس: تیم الزواری 30 پهپاد ساخت Sun Apr 30 10:13:12 IRDT 2017
بولتن نیوز برجام تهدیدی برای امنیت ملی آمریکاست Wed Aug 30 09:34:26 IRDT 2017
بولتن نیوز ورود اتحادیه اروپا و ترکیه به فاز تازه تقابل Sat Jul 08 14:53:53 IRDT 2017
بولتن نیوز داعش هدف بعدی خود در اروپا را اعلام کرد Fri Aug 18 23:45:37 IRDT 2017
بولتن نیوز در نیم‌فصل دوم فصل گذشته از لحاظ امتیازگیری قهرمان شدیم Sat Jul 22 16:24:36 IRDT 2017
بولتن نیوز حماس: پیمان اسلو، سقوط به باتلاق امتیازدهی‌ها بود Wed Sep 13 15:14:03 IRDT 2017
بولتن نیوز تغییر ساعت کاری در ماه مبارک رمضان Sat May 27 12:24:49 IRDT 2017
بولتن نیوز اصالت حمید عسگری در خندوانه مشخص شد / آهنگ های چاووشی گوش نمی کنم Fri Mar 31 10:53:19 IRDT 2017
بولتن نیوز اظهارات ضدایرانی مشاور ترامپ Tue May 09 11:39:34 IRDT 2017
بولتن نیوز زلزله تبریز را لرزاند Tue Aug 29 09:35:04 IRDT 2017
بولتن نیوز محور شمشک به دیزین همچنان مسدود است Sun Jul 16 12:15:56 IRDT 2017
بولتن نیوز حضور«رفتن» در بخش رقابتی جشنواره لبنان Sun Apr 30 10:27:25 IRDT 2017
بولتن نیوز قیمت‌ انواع میوه‌ و تره‌بار در بازار تابستان + جدول Sat Jul 01 12:49:55 IRDT 2017
بولتن نیوز دوبی جزیره مصنوعی جدید احداث می‌کند Sun Apr 09 14:22:32 IRDT 2017
بولتن نیوز تلفیقی از بخش‌های مختلف کتاب Thu Aug 17 12:33:17 IRDT 2017
بولتن نیوز سریال «مهلا» برای محرم تولید می‌شود Mon Jun 19 14:39:21 IRDT 2017
بولتن نیوز مقایسه‌ای میان هاچ‌بک‌های 40 تا 50 میلیونی بازار Fri Feb 10 22:58:47 IRST 2017
بولتن نیوز «آرمان‌دو» ایده جذابی دارد/ برای اولین بار یک نقش غیرکمدی دارم Sun Aug 13 09:22:24 IRDT 2017
بولتن نیوز بلیت 310 یورویی مسابقات جهانی کشتی Sun Jul 30 12:45:09 IRDT 2017
بولتن نیوز معمای حاج‌صفی اینبار برای کرانچار Fri Mar 31 23:05:00 IRDT 2017
بولتن نیوز آن دوره را تخیل و با آن شوخی کردم Mon Sep 18 11:02:14 IRDT 2017
بولتن نیوز ترکیب دارایی های منجمد از نقدینگی چقدر است ؟ Fri Mar 10 12:58:39 IRST 2017
بولتن نیوز حسینی: اتفاق رخ داده از روحیه بازیکنان پرسپولیس کم نکرده است Sun Sep 24 21:06:04 IRST 2017
بولتن نیوز پیروانی: برنامه‌ریزی کی‌روش برای تیم امید همراه با آینده‌نگری است/ به سوریه درخواست بازی نداده بودیم Tue Jun 27 20:56:12 IRDT 2017
بولتن نیوز مطالبات استقلالی ها پرداخت نشد Thu Sep 07 15:14:07 IRDT 2017
بولتن نیوز رسانه قطری بخشی از مشکل در بحران قطر است Tue Aug 15 10:30:17 IRDT 2017
بولتن نیوز محمد نصرتی به نفت تهران پیوست Sun Jul 23 21:52:05 IRDT 2017
بولتن نیوز انتقاد حجت‌الاسلام زائری از مسابقه خنداننده‌شو و پاسخ رامبد جوان Thu Aug 17 09:26:05 IRDT 2017
بولتن نیوز عمران‌زاده: در مازندران 20 میلیون پول زور دادم/ برای جدایی از منطقه خطر نیاز به چند برد دیگر داریم Sat Feb 25 12:15:51 IRST 2017
بولتن نیوز حاضرم به عنوان یک مسلمان ثبت نام کنم Thu Jan 26 12:48:27 IRST 2017
بولتن نیوز آغاز مرحله دوم ادابازی خندوانه/ تلاش‌ گروه رادش برای صعود به مرحله بعد بی‌نتیجه ماند Tue Sep 05 09:10:02 IRDT 2017
بولتن نیوز آب مسجدسلیمان روز سه‌شنبه قطع می‌شود Sun Feb 19 11:57:49 IRST 2017
بولتن نیوز معروف ترین مراکز خرید دبی را بشناسید + تصاویر Tue Apr 04 10:25:27 IRDT 2017
بولتن نیوز پذیرش پایان Sat Sep 23 14:34:18 IRST 2017
بولتن نیوز «سعید سهیلی» از تهران خارج شد Sat Feb 11 16:23:07 IRST 2017
بولتن نیوز 18 حمله همزمان در جنوب تایلند Thu Apr 20 14:36:18 IRDT 2017
بولتن نیوز پیش بینی تولید 12.5 میلیون تن گندم در کشور Sun Jun 25 11:19:10 IRDT 2017
بولتن نیوز عفو بین‌الملل:روستاهای مسلمانان روهینگیا در آتش می‌سوزند Sat Sep 23 09:35:13 IRST 2017
بولتن نیوز 6 اسفند؛ معرفی قهرمان لیگ برتر وزنه‌برداری Mon Feb 20 15:39:42 IRST 2017
بولتن نیوز چگونه برای چرخش (Pivot) آماده شوید Tue Feb 28 11:57:54 IRST 2017
بولتن نیوز تهیه آب آشامیدنی به دست بانوان سوری + فیلم Wed Mar 01 13:41:39 IRST 2017
بولتن نیوز ابراز نگرانی فرانسه از ساخت سومین کارخانه موشک بالستیک ایران Sat May 27 05:10:01 IRDT 2017
بولتن نیوز «چهارشنبانه» در پایتخت گیلاس ایران Sun Mar 12 09:47:08 IRST 2017
بولتن نیوز نیکول کیدمن به جشنواره فجر می‌آید Sat Apr 08 14:39:15 IRDT 2017
بولتن نیوز هوای آذربایجان غربی غبارآلود شد Fri May 19 22:53:58 IRDT 2017
بولتن نیوز 369 کیلو تریاک در دلیجان کشف شد Tue Jan 24 10:45:29 IRST 2017
بولتن نیوز با تیم امید همکاری کنید Mon Jul 03 14:13:49 IRDT 2017
بولتن نیوز فیلم/ صحبت های علی کریمی بعد از بازگشت به نفت تهران Sat Sep 09 23:49:04 IRDT 2017
بولتن نیوز سیاست‌های پولی در سایه رکود/ طعم تلخ کاسبی در فضای غبارآلود Sat Apr 15 11:17:57 IRDT 2017
بولتن نیوز همکاری امنیتی عربستان با آمریکا بر ضد ایران Thu Apr 13 11:20:08 IRDT 2017
بولتن نیوز همایش نجوم دانش‌آموزی در زنجان Tue May 02 13:25:16 IRDT 2017
بولتن نیوز رونمایی از ترکیب ذوب‌آهن مقابل بنیادکار Mon Mar 13 15:42:57 IRST 2017
بولتن نیوز جایزه بهترین فیلم کوتاه جشنواره آوانکای پرتقال به «حیوان» رسید Thu Aug 03 09:58:54 IRDT 2017
بولتن نیوز امیری: با قدرت پیش می‌رویم تا قهرمانی آسیا/ مزد زحمات ما فقط قهرمانی در لیگ نبود Mon May 08 23:03:10 IRDT 2017
بولتن نیوز عامل محرومیت تراکتور، حمزه یونس است! Sat Feb 04 13:17:05 IRST 2017
بولتن نیوز نورافکن در اردوی استقلال حضور یافت Mon May 29 13:12:33 IRDT 2017
بولتن نیوز منشا: می‌خواهم با گل‌هایم فصل رویایی در پرسپولیس داشته باشم/ طارمی توانایی بازی در اروپا را دارد Fri Jun 30 12:51:36 IRDT 2017
بولتن نیوز کاستا: بازی در یوونتوس رویای من بود Thu Jul 13 09:48:41 IRDT 2017
بولتن نیوز سامانه سرباز راه‌اندازی می‌شود Thu Oct 05 14:33:56 IRST 2017
بولتن نیوز 5 دلیل برای اینکه با موی خیس نخوابیم Tue Nov 07 21:21:46 IRST 2017
بولتن نیوز رسانه‌های عربی درباره‌ برد پرسپولیس چه نوشتند Wed Mar 01 10:04:06 IRST 2017
بولتن نیوز اجرای توافق آتش بس در منطقه قلمون سوریه Wed Sep 06 10:35:18 IRDT 2017
بولتن نیوز وقوع دو زمین لرزه در رویان و نشتارود مازندران Sun Nov 12 12:18:32 IRST 2017
بولتن نیوز رگهای باز صادرات نفت Sat May 06 09:29:41 IRDT 2017
بولتن نیوز زنگ خطر برای تیراندازی با کمان به صدا در آمده است Sat Nov 11 09:31:44 IRST 2017
بولتن نیوز 26 بازیکن به اردوی تیم ملی اسپانیا دعوت شدند Fri Aug 25 17:35:52 IRDT 2017
بولتن نیوز ششمین جلسه محاکمه دو متهم نفتی آغاز شد Tue Jul 25 09:59:44 IRDT 2017
بولتن نیوز نتایج کنکور سراسری اعلام شد Fri Sep 15 21:15:03 IRDT 2017
بولتن نیوز آتش‌سوزی یک موکب در مرز شلمچه Wed Nov 08 22:24:40 IRST 2017
بولتن نیوز بازیکن ماشین‌سازی فصل را از دست داد Tue Feb 07 11:31:44 IRST 2017
بولتن نیوز به زودی رابطه اردن با ایران بهبود می یابد Thu Aug 31 14:24:44 IRDT 2017
بولتن نیوز روشن: دو بازی فرصت دادن به منصوریان کار اشتباهی است Mon Aug 28 13:21:51 IRDT 2017
بولتن نیوز نقش‌ها و قالب‌های متنوع را دوست دارم Thu Aug 03 09:40:55 IRDT 2017
بولتن نیوز «هنوز نه» در «هنر و تجربه» اکران می‌شود Sat Feb 11 13:26:21 IRST 2017
بولتن نیوز تحولات قیمتی 11 گروه کالای خوراکی Tue Sep 12 16:18:05 IRDT 2017
بولتن نیوز تظاهرات معترضان به گاوبازی در اسپانیا Mon May 15 15:16:51 IRDT 2017
بولتن نیوز فیصل المقداد: سوریه قابل تجزیه نیست Thu Aug 10 11:29:48 IRDT 2017
بولتن نیوز 5 کشته در تصادف محور قاین - بیرجند Mon Nov 20 11:21:16 IRST 2017
بولتن نیوز توانایی کسب بهترین نتیجه را داریم/ کسب مدال نونهالان مسیر بازیکنان را برای موفقیت در آینده هموار می‌کند Tue Aug 22 09:49:50 IRDT 2017
بولتن نیوز نرخ میوه در میادین تره بار + جدول قیمت Wed Jul 26 11:21:17 IRDT 2017
بولتن نیوز حذف MTBE از ترکیب بنزین منتفی شد/ ابقای MTBE در سبد سوخت ایران Tue Feb 07 09:58:21 IRST 2017
بولتن نیوز تقویم فدراسیون جهانی کاراته منتشر شد Fri Aug 25 13:20:26 IRDT 2017
بولتن نیوز ثبت‌نام کنکور 96 امروز آغاز می‌شود Tue Feb 07 10:56:54 IRST 2017
بولتن نیوز ترامپ باید بجای خروج از برجام،‌ محدودیت‌های هسته‌ای ایران را دائمی کند Tue Aug 22 12:29:00 IRDT 2017
بولتن نیوز اختلاس و فساد در فوتبال عربستان Sun Nov 12 10:31:13 IRST 2017
بولتن نیوز مشکلات مؤسسات مالی- اعتباری و تقاضای تحقیق و تفحص از بانک مرکزی با امضای جمع زیادی از نمایندگان/ تنش در جامعه با ضعف عملکرد مسئولین Wed Aug 30 10:59:25 IRDT 2017
بولتن نیوز آخرین وضعیت گزارش مشکلات چابهار در کمیسیون اصل 90 Fri Jul 28 10:55:59 IRDT 2017
تی نیوز تغییر چارت دانشگاه آزاد/ کاهش هزینه های مازاد Thu Jul 27 03:13:40 IRDT 2017
میزان اردوی فولاد با یک برد پرگل پایان یافت Tue Nov 07 18:41:36 IRST 2017
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین رقیب «پراید» در راه است، بهتر و ایمن تر +تصاویر Wed Oct 04 21:39:00 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران دست‌های سیاه چگونه جیب‌های مردم را خالی می‌کنند؟ Fri Mar 08 08:00:01 IRST 2019
اقتصاد آنلاین هشدار چندباره تامین اجتماعی به بیمه شدگان Sat Nov 18 13:27:42 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران دومین شکست شهرداری اراک از پتروشیمی بندرامام Tue May 09 18:50:51 IRDT 2017
جهان نیوز توضیح سخنگوی وزارت خارجه درباره اظهارات ظریف Wed Nov 14 11:01:33 IRST 2018
تی نیوز جلسه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم Tue Aug 15 16:25:42 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر آسیب بیش از 65 واحد مسکونی در روستای ژرف کلات بر اثر سیل Sun Aug 13 12:14:31 IRDT 2017
میزان استرس دمایی، یکی از عوامل بروز بیماری در زنبور عسل Tue Dec 05 12:28:13 IRST 2017
تی نیوز گفتگوی تلفنی ترامپ و پادشاه عمان درباره تحولات خاورمیانه Wed Jul 19 15:09:35 IRDT 2017
خبرگزاری مهر توضیحات جبهه مردمی نیروهای انقلاب درباره فعالیت های «ذوالقدر» Wed Feb 08 12:21:42 IRST 2017
دولت بهار واردات گندم ممنوع شد Tue Aug 15 22:49:00 IRDT 2017
پارس فوتبال نوروزی از تشکیل مرکز پیشگیری از آسیب‌های ورزشی حمایت کرد Wed Nov 28 23:58:47 IRST 2018
میزان آخرین وضعیت مناطق سیل زده کشور Fri Apr 05 10:31:53 IRDT 2019
بصیرت رئیس‌جمهور نباید از منتقدان در کابینه جدید استفاده کند Sat Nov 04 09:19:01 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران افزایش 4 هزار محتوای درسی در دانشگاه پیام نور Wed Aug 09 17:12:34 IRDT 2017
روزنامه کیهان روحانی‌: تقویت روابط با همسایگان از اولویت‌های سیاست خارجی ایران است Mon Aug 07 22:02:56 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا تفاهم نامه اجرای برنامه های ارتقاء سلامت سرپلذهاب منعقد شد / اختصاص بالغ بر چهل میلیارد ریال اعتبار به حوزه بهداشت و درمان شهرستان Sat Jul 29 20:18:23 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران تجارت جهانی قربانی اختلافات آمریکا و چین شد Sat Sep 29 12:07:03 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران مرمت هتلی در چالوس با اعتبار بیش از 20 میلیارد تومان Sun Jan 29 17:06:26 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران فعالیت 61 باب جایگاه عرضه مواد نفتی در استان اردبیل Sat Aug 05 16:51:21 IRDT 2017
شفاف تنها راهکار «عقلایی» کنترل واردات خودرو Mon Sep 18 08:43:31 IRDT 2017
روزنامه کیهان نمی‌خواهم فرزندم را ببینم! Sat Nov 17 19:24:52 IRST 2018
پارس فوتبال جانشین شیک از بارسلونا می آید؟! Wed Aug 30 00:02:17 IRDT 2017
جماران نوای لالایی علی اصغر(ع) در لرستان طنین انداز شد Fri Sep 14 11:19:22 IRDT 2018
تدبیر و امید استانداران کشور تا پایان شهریور تعیین تکلیف می‌شوند/ احتمالا برخی از زنان فرماندار بشوند Sat Sep 16 15:27:06 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران اعزام مأموران مخفی پوتین به آلمان در قالب پناهجویان چچنی Thu Feb 09 15:54:57 IRST 2017
جماران 29 مورد ساخت و ساز غیرمجاز در سنندج تخریب شد Wed Jul 25 08:00:09 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران گزینه نخست بوفون برای کسب توپ طلا Fri Oct 19 09:35:50 IRST 2018
اعتدال رقم نجومی ناپولی برای فروش مدافع به بارسلونا Wed Oct 10 08:28:27 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران دانستنی های جالب درباره «مگس های سفید» Mon Aug 21 16:17:12 IRDT 2017
خبرگزاری فارس از تلاش برای خودنمایی در عربستان تا عنوان نایب‌قهرمانی با طعم مشکلات مالی Sun May 07 00:38:00 IRDT 2017
خبرگزاری مهر بازدید بیش از 287 هزار نفر از جاذبه‌های گردشگری همدان Sun Mar 24 11:38:17 IRDT 2019
خبرگزاری بین المللی قرآن نفی اجبار در دین و دینداری بر مبنای اندیشه و سیره امام علی(ع) Thu Feb 08 09:32:23 IRST 2018
آفتاب ماشین‌های خارجی ارزان می‌شوند؟ Wed Apr 11 20:29:48 IRDT 2018
دولت بهار عکس/ تمجید AFC از عملکرد مهدی طارمی Fri May 12 21:59:00 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم تصویرسازی/ مباهله، روز رویارویی حق و باطل Wed Sep 05 13:10:31 IRDT 2018
وطن امروز پوتین همپیمانی با ایران را به ترامپ نمی‌فروشد Wed Jul 18 00:00:00 IRDT 2018
برنا پس از شنیدن خبر فوت پدرم دنیا بر سرم خراب شد Thu Jan 10 10:48:24 IRST 2019
ایلنا مسابقه چوگان تیم های ایران و هند Mon Jul 03 22:21:06 IRDT 2017
تی نیوز بارش برف لواسان را سفیدپوش کرد Mon Apr 16 14:44:32 IRDT 2018
خبرگزاری مهر 20 مورد نقض آتش بس در مناطق کاهش تنش در سوریه طی 24 ساعت گذشته Thu Dec 28 11:21:24 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران سرپرست دبیرخانه کمیسیون مستقل انتخابات استعفا کرد Mon May 14 10:34:11 IRDT 2018
ایسکانیوز امیر اسماعیلی حادثه زلزله کرمانشاه را تسلیت گفت Tue Nov 14 12:43:22 IRST 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا واکنش رئیس منابع طبیعی چرام به اظهارات بخشدار سرفاریاب/مطالب شما بدون اصالت است؛هدفتان چیست؟ Sun Nov 04 16:19:23 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی لیگ برتر والیبال؛ برتری صدرنشین برابر سایپا Sun Jan 29 22:32:00 IRST 2017
فرهنگ نیوز حماس آماده همکاری با طرف های داخلی و گسترش روابط با خارج Fri Jul 07 16:33:00 IRDT 2017
روزنامه دنیای اقتصاد ایران خواستار کاهش تنش بین هندوستان و پاکستان است Fri Mar 15 12:01:05 IRST 2019
باشگاه خبرنگاران بدرقه باشکوه پیکر شهدای حادثه تروریستی تا شهرکرد، قطب تولید ماهی‌های سردآبی + فیلم Sat Feb 16 22:36:27 IRST 2019
خبرگزاری مهر مرکز تحقیقات مسکن مامور ارزیابی خسارات زلزله در کرمانشاه شد Wed Nov 15 13:39:06 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی متناسب با توان دشمن انواع موشک پیشرفته داریم Fri Aug 17 15:47:00 IRDT 2018
خبرگزاری مهر اطلاعات مشمولان قانون منع کار بازنشستگان برخی دستگاه ها موجودنیست Sun Jan 27 10:43:02 IRST 2019
بی باک نیوز مجری سری جدید برنامه هفت مشخص شد Tue Jul 04 08:12:02 IRDT 2017
ایستا نیوز پایش مستمر شماره شبای اعلامی از سوی مشمولان سهام عدالت Fri May 26 10:37:16 IRDT 2017
خبرگزاری نسیم اشتباه وزارت بهداشت در مسیر اجرای تعرفه پرستاری Sat Feb 09 09:42:02 IRST 2019
مشرق نیوز جزئیات برنامه قطع برق 31 تیرماه تهران +جدول Sun Jul 22 09:11:00 IRDT 2018
فرارو ربوده شدن ناصر محمدخانی توسط خانواده همسرش Thu Feb 09 10:44:12 IRST 2017
اقتصاد آنلاین گوشی جدید نوکیا با دوربین پنج گانه در راه است Wed Nov 14 09:25:45 IRST 2018
آفتاب ایران انتقاد محسن هاشمی به تشریفاتی و تبلیغاتی بودن شورای شهر Fri Apr 27 18:13:21 IRDT 2018
آفتاب بیانیه میرمحمدصادقی درخصوص بازتاب‌های ملاقاتش با حامیان کمپین حذف ظرفیت پذیرش وکیل Fri Jun 02 22:03:04 IRDT 2017
تابناک با 5 دانشگاه برتر جهان در کسب و کار آشنا شوید Fri Jan 25 19:23:52 IRST 2019
تدبیر و امید دیه برق گرفتگی چند؟ Thu Aug 02 10:12:01 IRDT 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا کمین موفقیت آمیز انصارالله برای کاروان نظامیان رژیم سعودی+فیلم Sun Apr 01 12:59:34 IRDT 2018
خبرگزاری شبستان یکدیگر را تحمل کنیم نه تخطئه/باید برای مقابله با خودسانسوری برنامه داشته باشیم Mon Jan 02 13:32:00 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران ارتش سوریه فرودگاه نظامی الجراح را از داعش پس گرفت Sat May 13 09:08:05 IRDT 2017
نامه نیوز قطر از شورای همکاری خلیج فارس اخراج می‌شود؟! Mon May 29 15:11:21 IRDT 2017
مشرق نیوز یارانه اردیبهشت فردا واریز می‌شود Tue May 15 11:24:16 IRDT 2018
خبرگزاری بین المللی قرآن ‌بیل زنی، میراث معنوی 200 ساله مردم خوسف Mon Oct 02 08:56:43 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران اختصاص اعتبار 40 میلیارد تومانی به شهرستان جاسک Thu May 17 12:21:47 IRDT 2018
افق نیوز نه افشانی برای شهرداری تهران مناسب است،نه مکارم/ شورای شهر بازی را خواهد باخت Thu May 10 09:07:46 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران فصل چهارم کاوش معبد لائودیسه تابستان کلید می‌خورد Thu Apr 26 11:58:52 IRDT 2018
برنا برگزاری نشست شورای اداری استان هرمزگان با حضور مسئولین سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور Sat Feb 04 09:18:23 IRST 2017
جام نیوز هر بازیکنی علیه پرسپولیس مصاحبه می کرد در زمین او را می زدم Tue Feb 28 00:58:16 IRST 2017
ایلنا اسامی بوکسورهای ایران برای شرکت در بازی های کشورهای اسلامی مشخص شد Tue Apr 18 15:21:12 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجو اره استخوان‌بری دلیل محکمی بر قتل خاشقجی است/ عربستان چاره‌ای جز بیان واقعیت ندارد Mon Oct 15 11:35:01 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی آبرسانی از سد کمال صالح به اراک کامل می شود Tue Jun 12 21:43:00 IRDT 2018
خبرگزاری مهر داوران جشنواره تجسمی فجر اعلام شد/نمایش آثار 7هنرمند برجسته فارس Sun Jan 28 12:42:00 IRST 2018
خبرگزاری دانشجو کارگاه معرفی فرصت‌های مطالعاتی مراکز آموزش عالی آلمان در رازی کرمانشاه برگزار می‌شود Sun Nov 11 09:52:25 IRST 2018
خبرآنلاین اوضاع سیاسی و اجتماعی دوران امام رضا(ع) و علل هجرت حضرت معصومه(س) از مدینه به ایران Tue Dec 18 10:18:07 IRST 2018
تی نیوز رهبر انقلاب طی حکمی حجت الاسلام تحریری را به تولیت مدرسه مروی منصوب کرد Mon Aug 07 20:25:17 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران تعداد نیروهای آمریکایی مستقر در افغانستان، بیشتر از تعداد اعلام شده از سوی پنتاگون است Wed Aug 23 13:58:04 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران تار و مار شدن داعش در التنف زیرِ باران موشک +فیلم Sat May 27 12:07:01 IRDT 2017
آفتاب ایران هزینه های جاری سال آینده 9 درصد افزایش می یابد Sun Jan 13 12:30:20 IRST 2019
خبرگزاری مهر رویکرد دوگانه آمریکا مقابل روسیه/ هزینه های ناتو افزایش می یابد Tue Feb 14 15:19:24 IRST 2017
پارسینه ضرب و شتم میوه‌ فروشان ملایری با باتوم Mon Dec 18 18:32:54 IRST 2017
تی نیوز همسرم قدکوتاه است، باید چه بپوشد؟ Wed Aug 30 14:16:46 IRDT 2017
جام نیوز تولید چند سواری متوقف شد Sun Nov 19 19:00:00 IRST 2017
تی نیوز تکلیف سود مشمولان سهام عدالت که شماره شبا نداده اند مشخص شد Sun Aug 20 23:23:44 IRDT 2017
ایران آنلاین رقبای دولت صرفا سیاه نمایی می کنند Tue Jan 03 10:24:57 IRST 2017
پول نیوز رکورد مصرف بنزین شکسته شد Tue Sep 12 11:22:40 IRDT 2017
تی نیوز روایت رفیقدوست از موشک اسرائیلی که می توانست از تلاویو، تهران را بزند Tue Jul 18 19:22:04 IRDT 2017
ایران آنلاین رژیم صهیونیستی آمادگی آغاز جنگی جدید را ندارد Sat Jan 12 10:44:08 IRST 2019
برنا «ورزش، سلامت، فرهنگ و امید» شعار امسال/ عناوین روزهای هفته تربیت بدنی و ورزش مشخص شد Tue Oct 03 15:00:16 IRST 2017
خبرگزاری بین المللی قرآن حدیث‌نگاشت/ همسایه داری در کلامی از حضرت زهرا(س) Sun Feb 18 15:05:19 IRST 2018
نامه نیوز روسیه دیپلمات های اروپایی را اخراج کرد Fri Mar 30 18:02:37 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی اقتصاد فرهنگ باید جایگزین اقتصاد نفتی شود Wed Dec 12 20:46:00 IRST 2018
آفتاب «فاطمه معتمد آریا» با «روسری آبی» در جشنواره فیلم ایرانی استرالیا Mon Oct 15 07:37:16 IRST 2018
ایران آنلاین سر درباغ ملی با همکاری دانشگاه تهران مرمت شد Tue Apr 04 14:21:17 IRDT 2017
پول نیوز معاملات مسکن شهر تهران در مهرماه 34 درصد افزایش یافت Thu Nov 02 12:34:10 IRST 2017