بولتن نیوز - Sun May 14 15:57:29 IRDT 2017 نمایش خبر

باهنر: انتخابات دو مرحله ای است

دبیرکل جبهه پیروان گفت: آرای روحانی و جهانگیری تقریباً تثبیت شده و رشدی نداشته اما مجموع آرای کاندیداهای جبهه مردمی از رأی روحانی و جهانگیری بالاتر است.

به گزارش بولتن نیوز، «محمدرضا باهنر» چهره آشنایی هم برای احزاب سیاسی و هم اهالی پارلمان است. وی نماینده 7 دوره مجلس شورای اسلامی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و مشاور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی است.وی دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین است، تشکلی که بیشترین عضو را بین سایر احزاب اصول‌گرا دارد. بعد از فوت مرحوم حبیب‌الله عسگراولادی، باهنر ریاست جبهه پیروان خط امام و رهبری را پذیرفت که مجمعی از احزاب اصول‌گراست.


با وی درباره انتخابات 96 و مسیری که تاکنون 6 نامزد انتخابات طی کرده‌اند به گفت‌وگو نشستیم.

 
  

آراء قالیباف و رئیسی در حال پیشی گرفتن است/ موضع ما حمایت از جبهه مردمی است
 جامعتین (جامعه روحانیت مبارز و جامعه مدرسین) از کاندیداتوری آقای رئیسی حمایت کردند، جبهه پیروان امام و رهبری به‌‌عنوان یکی از تشکل‌های اثرگذار اصول‌گرا، از کدام کاندیدا حمایت می‌کند؟


باهنر: جامعه اسلامی مهندسین که بنده دبیرکل آن هستم و همچنین جبهه پیروان خط امام و رهبری، از همان اوایل تشکیل جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی موضع‌مان را اعلام کردیم و گفتیم کاندیدای نهایی ما همان کاندیدای جبهه مردمی است.


اینکه بخواهیم از بین عزیزانی که مانده‌اند چه جناب حجت‌الاسلام رئیسی، دکتر محمدباقر قالیباف و چه حتی آقای میرسلیم که جزو اردوگاه اصولگرایی است، یک نفر را انتخاب کنیم، هنوز این کار انجام نشده و فکر می‌کنیم وضعیت باید جلو برود تا تصمیم بگیریم.


البته ما مشورت‌های‌مان را به نیروهای تصمیم‌گیر جبهه مردمی می‌دهیم، اما قبل از اینکه جبهه مردمی به جمع‌بندی برسد، علاقه نداریم یکی از این کاندیداها را انتخاب کنیم، چون معتقدیم وضعیت طوری است که آراء جبهه اصلاحات و اعتدال تقریباً تثبیت شده و رشدی نداشته، اما مجموع آراء کاندیداهای جبهه مردمی از رأی روحانی و جهانگیری در حال پیشی گرفتن است.

 
  

مرحله دوم رفتن انتخابات قطعی است/ احتمال پیروزی اصولگرایان در مرحله اول
 شما پیش از این گفته بودید انتخابات به دور دوم کشیده شود، پیروزی برای روحانی سخت خواهد بود. آیا پیش‌بینی می‌کنید انتخابات به دور دوم کشیده خواهد شد و آیا همچنان قبول دارید که در صورت برگزاری انتخابات در مرحله دوم شانس روحانی کم خواهد بود؟


باهنر: ما یک توصیه کلی به صدا و سیما و جریانات حاکمیتی داریم که خودشان را برای مرحله دوم انتخابات آماده کنند، اگرچه ما امیدواریم در مرحله اول یکی از کاندیداهای نهایی جبهه مردمی به پیروزی برسد.


مناظره‌ها یکی از عوامل مؤثر است، اما نظرسنجی‌هایی که از طرف نهادهای مختلف می‌شود و حتی بخش‌هایی که در اردوگاه اصلاح‌طلبان و اعتدالیون محاسبه می‌شود، به‌گونه‌ای است که مجموع آراء رئیسی و قالیباف از مجموع آراء روحانی و جهانگیری در حال پیشی گرفتن است و به نظر می‌رسد مرحله دوم رفتن انتخابات قطعی است؛ مشروط بر اینکه رشد رأی قالیباف و رئیسی خیلی تند نباشد وگرنه در مرحله اول کار تمام می‌شود.

 
  

معرفی «پوششی» به‌نفع جریان اصلاحات و روحانی نبود
 ما در این انتخابات با کاندیدای پوششی یا ضربه‌گیر روبه‌رو بودیم. شما نقش جهانگیری را تاکنون در عرصه انتخابات چگونه تحلیل می‌کنید؟ آیا احتمال دارد ما از این به بعد در انتخابات با کاندیدای پوششی روبه‌رو شویم؟


باهنر: از نظر آزادی و اینکه مردم حق انتخابات بیشتری داشته باشند، هر مقدار کاندیداهای بیشتری احراز صلاحیت شوند، امکان انتخاب مردم و شهروندان بیشتر می‌شود و از این جهت مثبت است.


اینکه جریانات سیاسی با هم قول و قرار بگذارند نیز اشکالی ندارد. ما در جبهه مردمی نیروهای انقلاب قول و قرارمان این است، هر کسی در نظرسنجی‌ها پیشی گرفت، کاندیدای نهایی باشد، اما قرار ما بر کاندیدای اصلی و فرعی نبوده و از هر دو کاندیدای جبهه مردمی و حتی میرسلیم خواهش کردیم جدی در عرصه باشند و ستادهای‌شان برقرار باشد، اما در ضمن اینکه فعال هستند باید به خِرَد جمعی جبهه مردمی متعهد بمانند و شاید به این جمع‌بندی برسیم که هر سه بمانند و این هم اشکالی ندارد.


اینکه از روز اول یک نفر پوششی بیاید و بگوید "برای کمک به کاندیدای اصلی آمدم و می‌خواهم کنار بروم" برای آن اردوگاه مفید نیست، یعنی اگر یک تعداد از اردوگاه اصلاح‌طلبی و اعتدال در مناظرات به این جمع‌بندی رسیدند که جهانگیری نسبت به روحانی اولویت دارد، چگونه می‌خواهند آن بخش را قانع کنند که دست از جهانگیری بردارند و به روحانی رأی دهند و باعث دلسرد شدن نیروهای خودشان می‌شوند.


برای جبهه اصلاحات خوب نبود از روز اول یک کاندیدا بیاید بگوید "من پوششی‌ام و می‌خواهم کنار بروم". برای رئیس‌جمهور مستقر هم خوب نبود که بگویند وی توان دفاع از خودش را ندارد و نیاز به کمک دارد و یک پدیده نویی بود که شاید تکرار نشود، بهتر باشد.

 
  

مجلس ساختار لازم را برای نظارت بر انتخابات شوراها ندارد
 در این دوره از از انتخابات شوراها تعدادی از محکومان امنیتی تأیید و برخی از نیروهای اصولگرا رد شدند. شما نقدی هم نسبت به این فرآیند مطرح کردید. بفرمایید برای اینکه دیگر این روند تکرار نشود، باید چه اقدامی صورت گیرد؟ مشکل اصلی کجاست؟


باهنر: من به‌عنوان کسی که بیشترین عمرم را بعد انقلاب در مجلس گذراندم، معتقدم مجلس نهاد خوبی برای نظارت بر انتخابات شوراها نیست و هر انتخابات دیگری هم همین‌طور است. مجلس نمی‌تواند ناظر قدرتمندی برای انتخابات باشد. مجلس نتیجه پخش‌شده دموکراسی است.


در خود مجلس فعلی ما فراکسیون اصولگرایی و فراکسیون امید و هم فراکسیون اعتدال داریم. این فراکسیون‌ها در نظارت نظراتشان ممکن است منطبق نباشد و خودش مشکل ایجاد می‌کند. شورای نگهبان وقتی نظارت می‌کند یک نهاد قدرتمند صاحب اختیار و هماهنگ است اما مجلس نمی‌تواند این ساختار را داشته باشد، سازوکار فیزیکی هم ندارد.


مجلس با چه امکانی می‌خواهد 300 هزار الی 400 هزار نامزد را بررسی صلاحیت کند، کما اینکه در استان‌های مختلف می‌بینیم اتفاقات متفاوتی افتاده و جاهایی که لیست امید اکثریت داشته کاندیدای رقیب را حذف کرده و این نه برای مجلس خوب است و نه برای منطق دموکراسی. اینکه کاندیداهای جبهه اصلاحات کاندیداهای جبهه اصولگرایی راحذف کند قاعدتاً شأن مجلس را پایین می‌آورد. مجلس ساختار لازم را برای نظارت بر انتخابات شوراها ندارد.


اخیراً آقای لاریجانی از برنامه‌ها و شعارهای برخی از کاندیداها مبنی بر افزایش یارانه‌ها و یا ایجاد شغل انتقاد می‌کنند. آیا شما انتقادهای ایشان را قبول دارید؟


باهنر:‌ آقای لاریجانی اگر بخواهد از موضع مجلس صحبت کند به دولت فعلی انتقاد جدی دارد. در ارتباط با یارانه‌ها ما از اول سال 95 تصویب کردیم که دولت باید سه دهک از کسانی را که یارانه می‌گیرند حذف کند. اگر پرداخت یارانه‌ها مدیریت بشود و افراد ذی‌حق مورد توجه قرار بگیرند، می‌شود یارانه‌های دو سه دهک پایین را افزایش داد و ما هم نظرمان همین بود اما دولت این کار را نکرد.


اصل این طرح هدفمندی یارانه‌ها بود اما الآن یارانه‌ها بی‌هدف است و از 80 میلیون جمعیت 5،6 میلیون حذف شدند که برخی از آنها هم غیرکارشناسی حذف شدند و به ما مراجعه می‌کنند. اطلاعات موجود در مملکت نشان می‌دهد که دولت می‌تواند سه دهک بالای درآمدی کشور را از این مسئله معاف کند و کنار بگذارد و یارانه دهک‌هایی را که گرفتاری بیشتری دارند افزایش دهد. جمع‌بندی بحث این است که می‌توانیم به دهک‌های پایین کمک‌های بیشتری کنیم ولی باید این پرداخت یارانه را هدفمند کنیم.


انتخابات شوراها همزمان با انتخابات ریاست‌جمهوری برگزار خواهد شد. آیا جبهه پیروان با لیست خدمت ائتلاف کرده است؟


باهنر: ما در زمینه شورای شهر در حال کار هستیم اما بنا به دادن لیست مستقل نداریم و در همان مجموعه فعالیت می‌کنیم.


شما مناظره‌های انتخابات را مشاهده کردید؟


باهنر: بله، دیدم.

 
  

روحانی دیگر نمی‌تواند وعده‌های عجیب و غریب بدهد
 تحلیل‌تان از مناظره‌های برگزارشده چیست و آقای روحانی 96 چه تفاوتی با روحانی سال 92 دارد؟


باهنر: به‌هرحال آقای روحانی در سال 92 می‌توانست حرفهایی بزند و وعده‌هایی بدهد اما حالا باید از عملکرد 4ساله خودش دفاع کند و هر وعده‌ای هم برای آینده بدهد باید یک تناظری با عملکرد 4 سال گذشته داشته باشد. اگر بخواهد وعده‌های عجیب و غریب بدهد، نمی‌گیرد! چون هر کار عجیب و غریبی می‌خواست انجام دهد در این 4 سال انجام می‌داد.

 
  

برخی وزرای دولت خسته‌اند
 در این انتخابات ایشان می‌تواند از کارنامه 4ساله دولت دفاع کند و چیزی فراتر از اینها نمی‌تواند بگوید. اشکال اساسی دولت روحانی هم این بود که اولاً برخی وزرایی بر سر کار آورد که انسانهای خوبی هم هستند اما خسته‌اند و سنشان یاری فعالیت شبانه‌روزی و 13،14 ساعت در روز را نمی‌دهد. ممکن است انسانهای استراتژیست خوبی باشند و در اتاق فکر به درد بخورند اما تحرک لازم ندارند.


دولت روحانی در گرفتن تصمیمات بزرگ خیلی بخشها محافظه‌کارانه عمل کرد و باید تعادلی بین تدبیر و تصمیم شجاعانه باشد. دولت یازدهم در بخش اقتصاد یک فرمانده نداشت. البته همه آنها ادعای فرماندهی و اجتهاد داشتند ولی اختلافات عجیبی هم داشتند.


چند وقت پیش از زبان ربیعی وزیر کار در رادیو شنیدم که می‌گفت "نمی‌خواهم از دولت انتقاد کنم اما واگذاری بهداشت و درمان وزارت بهداشت یک خیانت بزرگ بود". به هر حال این مسئله بعد 4 سال حل نشده یا اختلاف مثلاً آخوندی و نعمت‌زاده بر سر واردات واگن و هواپیما! به‌هرحال دو وزیر صاحب‌نام دولت که نباید این‌گونه اختلاف داشته باشند و باید یک جا بنشینند و تصمیم بگیرند. این مشکلات را به بقیه مشکلات اضافه کشور اضافه می‌کند.
بولتن نیوز پائولو کوئلیو به شاهرخ خان تبریک گفت Mon Feb 13 11:46:02 IRST 2017
بولتن نیوز اعلام فراخوان جشنواره فیلم کودک و نوجوان Sun Feb 12 12:42:37 IRST 2017
بولتن نیوز تهران 4 درجه گرمتر می شود Sun Jun 18 15:15:21 IRDT 2017
بولتن نیوز شکایت از بولتن نیوز در راس امور گمرک / لنت ترمز و قطعات غیر استاندارد و قاچاق عمده را بی خیال Mon Feb 13 22:52:09 IRST 2017
بولتن نیوز نرخ گوشت بسته بندی شرکتی در میادین+ جدول Wed Jul 19 13:35:17 IRDT 2017
بولتن نیوز نگاهی به قیمت یخچال و فریزر در بازار + جدول قیمت Mon Aug 07 10:46:52 IRDT 2017
بولتن نیوز امیدواری منچستریونایتد برای انتقال پریشیچ Tue Jul 18 14:56:41 IRDT 2017
بولتن نیوز پیروزی دشوار تأسیسات مقابل حفاری/ شاگردان شمسایی شکست را با پیروزی عوض کردند Wed Jul 05 21:04:39 IRDT 2017
بولتن نیوز آمریکا در آستانه تشنج عصبی است Tue Aug 15 13:33:18 IRDT 2017
بولتن نیوز ورزشگاه آزادی دوشنبه لباس سرخ به تن می‌کند/ حماسه‌ای دیگر در راه است Sun Apr 09 14:53:07 IRDT 2017
بولتن نیوز دیگر سراغ کار‌های کمدی نخواهم رفت Wed Sep 06 12:08:08 IRDT 2017
بولتن نیوز پایه مستند تاریخی آرشیو است Sun Feb 12 11:16:03 IRST 2017
بولتن نیوز خونه‌به‌خونه با شکست سیاه‌جامگان به یک چهارم نهایی رسید Fri Oct 27 21:38:56 IRST 2017
بولتن نیوز مشکل جدی جلالی برای حفظ بازیکنانش Sat May 20 14:46:37 IRDT 2017
بولتن نیوز توضیح مسعود ده نمکی درباره عکس جنجالی اش با باتوم +عکس Mon Jul 10 10:11:10 IRDT 2017
بولتن نیوز روایت جاسوس سفارت امریکا در ایران از منتظری Mon Mar 27 13:03:08 IRDT 2017
بولتن نیوز صفحه نخست روزنامه‌های 25 شهریور نود و شش Sat Sep 16 09:15:41 IRDT 2017
بولتن نیوز کوکاکولا پس از 130 سال رنگ عوض کرد Sat Feb 04 10:51:23 IRST 2017
بولتن نیوز استمرار رشد هفتگی بهای معاملات نفت Sat Sep 23 12:29:26 IRST 2017
بولتن نیوز زن جوان قلاده به گردن شوهرش انداخت+ عکس Thu Feb 02 23:35:59 IRST 2017
بولتن نیوز دستیار کی‌روش در کادر فنی استقلال Mon May 01 23:07:07 IRDT 2017
بولتن نیوز کره شمالی چگونه هزاران توریست جذب می‌کند؟ Thu Jul 27 22:33:16 IRDT 2017
بولتن نیوز رئیس پلیس کاتالونیا استعفا کرد Sun Oct 29 09:59:10 IRST 2017
بولتن نیوز تمسخر مجسمه رونالدو در فرودگاه مادیرا+عکس Wed Mar 29 23:21:39 IRDT 2017
بولتن نیوز رئال‌ مادرید - اتلتیکو مادرید؛ جنگ تمام‌ عیار شهری در شب سیصدتایی شدن زیدان Sat Apr 08 09:23:23 IRDT 2017
بولتن نیوز ویژه برنامه‌های رادیو در هفته دولت اعلام شد Tue Aug 22 10:20:57 IRDT 2017
بولتن نیوز عادل الجبیر به زودی به مسکو سفر می کند Tue Apr 18 13:26:16 IRDT 2017
بولتن نیوز کشته شدن 113 عضو طالبان در افغانستان Fri May 19 21:55:17 IRDT 2017
بولتن نیوز تشدید جنگ بین ترامپ و رسانه‌های آمریکایی Sun Feb 12 12:33:13 IRST 2017
بولتن نیوز درخواست غول‌های نفتی از اوپک برای کنترل شیرهای نفت Sat Oct 28 13:50:00 IRST 2017
بولتن نیوز حضور 20 کشور در تورنمنت فجر قطعی شد Sun Feb 19 12:16:25 IRST 2017
بولتن نیوز بودجه؛ لوکیشن و مضمون را محدود می‌کند Mon Mar 27 10:24:20 IRDT 2017
بولتن نیوز استقبال کره جنوبی از تحریم‌ها علیه کره شمالی Mon Aug 07 09:10:35 IRDT 2017
بولتن نیوز هاینکس: درکلاسکیر تمامی عناصر فوتبال مدرن را داراست Fri Nov 03 21:22:18 IRST 2017
بولتن نیوز اقتصاد؛ عروس هزار داماد شد Tue Aug 22 14:24:01 IRDT 2017
بولتن نیوز درگیری مزدوران عربستان و امارات در عدن Thu Apr 13 14:55:43 IRDT 2017
بولتن نیوز سمفونی «در روز بی نهایت» منتشر شد Sat May 27 10:23:25 IRDT 2017
بولتن نیوز لیست قیمت دستگاه های بدنسازی Tue Jan 03 23:24:11 IRST 2017
بولتن نیوز سازماندهی تورهای ویژه ورزشی درشهرهای میزبان جام کنفدراسیون‌های 2017 روسیه Fri Feb 03 12:34:22 IRST 2017
بولتن نیوز کشته شدن 12 پلیس افغان در حمله هوایی آمریکا Fri Jul 21 22:16:48 IRDT 2017
بولتن نیوز تیم ملی ایران در گام نخست به مصاف میزبان می‌رود Tue Sep 19 16:35:06 IRDT 2017
بولتن نیوز لوموند: سرباز ایران قوی‌ترین مرد خاورمیانه است Sun Jul 23 13:49:11 IRDT 2017
بولتن نیوز تاثیر مخرب تغییرات اقلیمی بر سلامت روان Tue Apr 04 09:48:46 IRDT 2017
بولتن نیوز روسیه گفتگوی تلفنی با مایکل فلین را رد کرد Tue Feb 14 10:01:03 IRST 2017
بولتن نیوز انتصاب بن سلمان در سمت ولیعهدی عربستان تأمین‌کننده منافع آمریکا و اسرائیل است Mon Jun 26 11:10:37 IRDT 2017
بولتن نیوز اتهامات وزارت کشور بحرین علیه ایران و عراق Wed Feb 22 13:47:30 IRST 2017
بولتن نیوز خواننده نامزد اسکار درگذشت Wed Aug 09 12:46:00 IRDT 2017
بولتن نیوز مقایسه 5 کراس اوور زیبا با دنیایی از آپشن ها Sun Jan 01 10:15:07 IRST 2017
بولتن نیوز ترک های آلمان به سرزمین ژرمن ها تعلق دارند Sat Jul 22 22:55:04 IRDT 2017
بولتن نیوز سرمربی لوکوموتیو زاگرب: کریمی ناشناخته است Sat Feb 18 09:43:46 IRST 2017
بولتن نیوز دو بازیکن پرسپولیس در آستانه صبایی شدن Tue Aug 29 14:30:07 IRDT 2017
بولتن نیوز سپیدرود مستحق کسب بیش از 4 امتیاز بوده است Sun Aug 27 12:11:47 IRDT 2017
بولتن نیوز رئال مادرید قیمت فروش گرت بیل را مشخص کرد Mon Nov 13 23:45:06 IRST 2017
بولتن نیوز حضور پلیس و دستگیری یک هوادارنما در تمرین پرسپولیس Thu Apr 13 13:53:22 IRDT 2017
بولتن نیوز لوگوی حامی مالی جدید روی پیراهن استقلالی ها Tue Aug 22 12:22:18 IRDT 2017
بولتن نیوز مدل مانتو در نهمین روز، از ترلان پروانه +عکس Tue Feb 07 23:39:43 IRST 2017
بولتن نیوز تاکید موگرینی بر راهکار برای حل بحران سوریه Sun Jun 04 05:10:01 IRDT 2017
بولتن نیوز حساب ایرانی‌ها در امارات بسته نشده است Tue Nov 14 09:38:36 IRST 2017
بولتن نیوز هشدار روسیه و چین به کره جنوبی و ژاپن Mon May 29 22:19:01 IRDT 2017
بولتن نیوز دادخواهى باشگاه استقلال از دادگاه عالى ورزش cas Thu Feb 16 22:03:08 IRST 2017
بولتن نیوز بررسی قیمت تسهیلات مسکن برای اقشار مختلف Sun Oct 01 16:10:09 IRST 2017
بولتن نیوز هوای پایتخت سالم است Mon Mar 13 14:30:35 IRST 2017
بولتن نیوز رکورد جدید روسیه در پرتاب همزمان ماهواره Fri Jul 14 17:57:33 IRDT 2017
بولتن نیوز شما را چگونه می شناسند؟ Tue Mar 07 16:18:17 IRST 2017
بولتن نیوز زمان دیدار ایران و سوریه مشخص شد Sun Aug 20 12:12:45 IRDT 2017
بولتن نیوز روایت ماجرای ناشنوایی 10 ساله آهنگساز «پایتخت» در خندوانه! + فیلم Wed Mar 08 12:33:46 IRST 2017
بولتن نیوز بازپخش «نبرد برای یک رویا» امشب از شبکه سه Wed May 03 12:17:10 IRDT 2017
بولتن نیوز آخرین وضعیت بازار طلا و سکه + جدول Tue May 16 13:30:06 IRDT 2017
بولتن نیوز مذاکرات بین آمریکا و ترکیه ادامه می یابد Fri Mar 31 12:21:24 IRDT 2017
بولتن نیوز ارتش ترکیه تضعیف شده است Sat Apr 01 21:05:27 IRDT 2017
بولتن نیوز رحمتی: ژاوی بزرگترین بازیکنی است که به ایران آمده/ تماشاگران ما نشان دهند پرطرفدارترین تیم آسیا هستیم Mon Feb 06 13:44:38 IRST 2017
بولتن نیوز راهکار سروش صحت برای آنکه به کسی برنخورد Tue Feb 07 10:13:17 IRST 2017
بولتن نیوز اولمرت از زندان آزاد شد Sun Jul 02 10:11:15 IRDT 2017
بولتن نیوز روبن رکورد کرایف را شکست Mon Sep 04 11:06:38 IRDT 2017
بولتن نیوز بازگشت «نیم‌رخ» به تلویزیون این‌ بار از شبکه قرآن Sun Mar 26 13:23:00 IRDT 2017
بولتن نیوز رئیس جمهور منتخب باید به وعده هایش عمل کند Sat May 20 11:04:52 IRDT 2017
بولتن نیوز زمین لرزه ای به بزرگی 4 ریشتر در کازرون Thu Mar 16 22:37:23 IRST 2017
بولتن نیوز غیبت بشار رسن در ترکیب تیم فوتبال عراق Sun Jul 23 22:58:15 IRDT 2017
بولتن نیوز رنگ‌هایی که «کن» را طبقاتی می‌کند Mon May 22 09:51:45 IRDT 2017
بولتن نیوز حمله به آوارگان سوری در ترکیه Mon Apr 10 15:48:50 IRDT 2017
بولتن نیوز تئاتر ایران «گلریز» می‌شود؟! Wed May 31 09:51:33 IRDT 2017
بولتن نیوز اینتر به دنبال جذب مدافع آرسنال Fri Aug 18 22:20:38 IRDT 2017
بولتن نیوز با برنامه‌های تحویل‌سال تلویزیون آشنا شوید Sun Mar 12 09:44:53 IRST 2017
بولتن نیوز بازداشت همسر رابرت موگابه Tue Aug 15 21:48:59 IRDT 2017
بولتن نیوز اقتصاد ایران در مسیر بازگشت به سلامت است Thu Sep 28 11:03:22 IRST 2017
بولتن نیوز سیل در پایتخت تایلند Thu May 25 13:00:53 IRDT 2017
بولتن نیوز 30درصدآب پایتخت پیش از مصرف ناپدید می شود Sat Sep 23 09:58:11 IRST 2017
بولتن نیوز داعش توانسته است بمب جدیدی بسازد Wed Apr 26 22:18:12 IRDT 2017
بولتن نیوز شماره یک «شنبه های شانس» بانک ملی ایران Sat Nov 11 13:42:40 IRST 2017
بولتن نیوز صبحت بخیر و رنگی/ شادی یک اتفاق نیست، یک انتخاب هست Wed Jul 26 09:23:56 IRDT 2017
بولتن نیوز اسکناس‌های نو آمدند Fri Feb 10 14:35:08 IRST 2017
بولتن نیوز طاهری: الان وقت گرفتن جشن قهرمانی است، در فاز مسائل حاشیه‌ای صحبت نکنید Fri Jul 21 23:11:15 IRDT 2017
بولتن نیوز بیشتر آمریکایی‌ها با توییت کردن ترامپ مخالفند Wed Aug 09 14:54:03 IRDT 2017
بولتن نیوز حشد الشعبی جغرافیایی سیاسی و نظامی را در منطقه تغییر می دهد؟ Sun May 14 21:08:16 IRDT 2017
بولتن نیوز جدال امارات و عمان در استان المهره یمن Tue Jul 11 14:10:34 IRDT 2017
بولتن نیوز نودشه لرزید Wed Mar 01 10:05:14 IRST 2017
بولتن نیوز نشست«پی‌نما و ترویج خواندن»برگزارمی شود Sat May 13 13:53:08 IRDT 2017
بولتن نیوز آلمانی ها هم به ترامپ بدبین شدند Sun Jan 15 10:37:27 IRST 2017
بولتن نیوز اُفت 3 سنتی قیمت نفت در بازارهای جهانی Wed Jul 19 16:47:28 IRDT 2017
بولتن نیوز عفو 120 عنصر تروریستی در شمال سوریه Sat Oct 14 11:03:03 IRST 2017
آریا رئیس جمهور آمریکا خصومت شخصی با برجام دارد/ مشاوران ترامپ به راه سوم دست یافته اند Mon Oct 16 17:43:20 IRST 2017
خبرگزاری مهر بانکی شب ازبانک مرکزی وام می گیردوصبح آنرابا34درصدسود بازمیگرداند Tue Mar 14 16:12:32 IRST 2017
واحد مرکزی خبر فاجعه جهانی درپی تنش های نظامی کره شمالی Tue Sep 05 11:20:49 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران اوضاع نشر ما راکد است Wed Jan 10 10:55:00 IRST 2018
انصاف از انتخاب خود چه می‌دانید؟ | هادی سروش Tue May 16 23:25:49 IRDT 2017
فردا بهترین بازیکن الاهلی عربستان به بازی پرسپولیس می‌رسد Wed Jun 28 10:00:44 IRDT 2017
تجارت نیوز نصب 5 سکوی پارس جنوبی تا پایان شهریور Thu Jul 19 13:00:37 IRDT 2018
خبرگزاری مهر وظیفه اصلی ما حفظ گونه‌های گیاهی است Sat Sep 02 17:41:30 IRDT 2017
خبرگزاری فارس سانسور ارقام «رشد اقتصادی» در گزارش رسمی بانک مرکزی/ شاخص صنعت عقب‌تر از سال 91/ افت 23 درصدی سرمایه‌گذاری در ساختمان Sat Dec 31 12:18:00 IRST 2016
واحد مرکزی خبر برگزاری یادواره شهدای گمنام در جاسک Tue May 01 12:55:24 IRDT 2018
خبرگزاری فارس حسینی: بازی سختی را پشت سر گذاشتیم/ موقعیت‌های خوبی داشتیم که گل نکردیم Thu Mar 09 20:18:00 IRST 2017
ورزش 3 'گلزنی قوچان نژاد در بازی مقابل هراکلس Sat Apr 01 23:51:01 IRDT 2017
جوان آنلاین تحقق 430 میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی در استان زنجان Wed Apr 05 16:45:46 IRDT 2017
آفتاب ایران جمنا نمی تواند محوریت همه اصولگرایان را داشته باشد Fri Oct 13 10:10:06 IRST 2017
صبح تهران بازیگر معروف هتک حرمت پرچم ایران را محکوم کرد Tue Jan 02 18:47:05 IRST 2018
پول نیوز «بوستون» یکی از قدیمی‌ترین شهرهای آمریکا (عکس) Mon Apr 17 13:09:33 IRDT 2017
خبرگزاری کتاب ایران واکنش تند آنتونی بیور به ممنوعیت کتابش در اوکراین Sat Jan 20 13:30:39 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران اشتغال یکی از مطالبات اصلی مردم از دولت Tue Apr 17 20:57:39 IRDT 2018
تی نیوز تصویر پیکسل ایکس ال 2 در مقایسه با پیکسل و پیکسل ایکس ال Thu Jul 13 21:49:13 IRDT 2017
آفتاب مخالفت وزیر خارجه روسیه با نظامی کردن منطقه به بهانه مقابله با کره شمالی Fri Nov 24 18:24:17 IRST 2017
اقتصاد آنلاین العامری: اگر فتوای مرجعیت نبود، عراقی نمی‌ماند Sat Dec 16 16:40:24 IRST 2017
واحد مرکزی خبر حضور مردم شیراز در راهپیمایی 22 بهمن Fri Feb 10 19:18:27 IRST 2017
تدبیر و امید آخرین گروه زایران ایرانی مدینه قبل وارد مدینه می‌شوند Mon Aug 21 18:33:59 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی رئیس مجلس شورای اسلامی وارد شیراز شد Sun Feb 11 09:15:00 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران مقانلو: تیم ملی شانس قهرمانی در مسابقات جهانی تکواندو را دارد Fri Jun 23 17:13:30 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجو کشته شدن یک خانواده 9 نفره یمنی در حملات هوایی عربستان Sun Feb 11 22:27:41 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران فعالیت 7 مرکز خرید گندم در اردبیل Mon Jul 23 16:09:35 IRDT 2018
جهان نیوز اقدام عوام‌ فریبانه امارات در یمن! Sun Jun 17 12:22:14 IRDT 2018
روزنامه شهروند سینمای جهان Thu Jan 25 03:30:00 IRST 2018
تابناک تعرض جوان افغان به دختر ایرانی در بوستان Sun Aug 20 09:18:02 IRDT 2017
خبرگزاری مهر عملیات مرمت مجموعه خواجه ابوزیدآباد آغاز شد Thu Jul 27 11:00:40 IRDT 2017
تین سیر قطارها طبق زمان درج‌شده بر روی بلیت Sat Sep 22 09:03:33 IRST 2018
واحد مرکزی خبر نگاهی به شخصیت و برخی اقدامات حضرت امام خمینی (ره) Tue May 30 12:00:01 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجو «عاشقانه‌های فریدون مشیری» رونمایی می‌شود Wed Feb 21 11:54:40 IRST 2018
ایسکانیوز شکست ناباورانه ساحلی بازان ایران به ایتالیا Sun Apr 30 01:43:15 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران ترافیک نیمه سنگین در دو جاده ارتباطی مازندران Fri Aug 25 17:44:08 IRDT 2017
آفتاب ایران آزمون بزرگ برای امیر قلعه نویی در 30 روز Thu Apr 19 20:13:13 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران سکسکه می تواند مرگ آور باشد! Wed May 03 12:45:17 IRDT 2017
خبرگزاری نسیم فورتونا لیگ اسلواکی| شکست اسپارتاک با وجود گلزنی علی قربانی Sun Sep 23 23:39:04 IRST 2018
تدبیر 24 ورزش به تنهایی موجب کاهش وزن نمی‌شود Sun Nov 26 16:00:02 IRST 2017
آفتاب ایران حضور افرادی از جشنواره ها و سازمان های مطرح سینمایی در تهران Mon Apr 02 12:13:29 IRDT 2018
خرداد نیوز گزارش موگرینی از دیدار با مقامات آمریکایی و سرنوشت برجام Sat Feb 11 10:38:59 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران شاگردان برانکو در اندیشه رکوردشکنی در رشت/ نیمه اول جدول در انتظار آبی‌پوشان پایتخت Wed Dec 06 08:00:08 IRST 2017
گجت نیوز رنگ های گلکسی نوت 8 به همراه والپیپرهای فبلت جدید سامسونگ لو رفتند Wed Aug 09 12:11:11 IRDT 2017
جماران مشکل تامین کاغذ مطبوعات همدان مرتفع شد Wed Aug 08 19:46:23 IRDT 2018
خانه ملت سیاست امریکا برای تحریم نفت ایران محکوم به شکست است Mon Sep 24 17:30:00 IRST 2018
ایسکانیوز تولید نفت در منطقه عملیاتی خارک افزایش یافت Wed Apr 11 11:10:37 IRDT 2018
خبرگزاری فارس واکنش وزیر کار به استیضاحش Sat Aug 04 11:45:05 IRDT 2018
ورزش 3 1 میلیون و 800 هزار دلار پاداش سه تیم برتر لیگ جهانی Sat May 27 05:30:00 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر شناسایی کانون‌های تبلیغاتی مجاز در سامانه وزارت ارشاد + فیلم Mon Sep 11 18:43:42 IRDT 2017
پارسینه مشاهده پلنگ ایرانی در لرستان+عکس Sun Mar 19 10:41:14 IRST 2017
خانه ملت کمک های مردمی به کمیته امداد 20 درصد افزایش یافت Wed Feb 14 17:00:00 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران اسکان همراهان مصدومان واژگونی اتوبوس در فردوس Tue Feb 13 11:29:37 IRST 2018
جماران سرمربی تیم تراکتورسازی: بازیکنان امروز در حد و اندازه خود ظاهر شدند Thu Sep 28 19:30:38 IRST 2017
خبرگزاری مهر راهکارهای تعاملات علمی با نخبگان خارج از کشور بررسی می شود Tue Dec 05 15:20:53 IRST 2017
ایلنا شمشیر "آریو برزن" در یاسوج شکست + تصاویر Sat Apr 29 14:16:44 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر افتتاح بیش از 300 طرح در گیلان Sat Feb 03 16:15:13 IRST 2018
صبا ایران واکنش ترکیه به همه‌پرسی اقلیم کردستان Sun Sep 17 10:17:48 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران فائز سراج حمایت آمریکا را از لغو ممنوعیت تسلیحاتی علیه لیبی خواستار شد Sat Sep 23 11:06:59 IRST 2017
ایران آنلاین پشت پرده حملات سایبری 22 بهمن Tue Feb 13 10:00:49 IRST 2018
دنیای معدن پات پرافتخارترین‌ها به نفع پرسپولیس Sat Mar 04 12:58:00 IRST 2017
آنا کدام نمایندگان با تأخیر به مجلس رسیدند؟ Tue May 08 10:01:50 IRDT 2018
ایسکانیوز گوترش: در سوریه همگان شکست می خورند Wed May 17 21:53:28 IRDT 2017
بی باک نیوز روحانی هفته آینده به کردستان می‌رود Wed Mar 22 12:24:01 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم پلیس پاکستان بار دیگر با گاز اشک‌آور به اعتراض مردم پاسخ داد Mon May 15 09:55:10 IRDT 2017
تابناک صدور حکم جلب استاندار بصره بخاطر ناآرامی‌ها Thu Sep 13 22:50:34 IRDT 2018
جماران بیش از 327میلیارد ریال برای آب شرب خراسان شمالی اختصاص یافت Sun Jun 24 15:01:19 IRDT 2018
تی نیوز کیمیا تکواندو کشور را گرفتار حاشیه ها نکنیم Wed Jul 12 16:56:19 IRDT 2017
ورزش 3 تولد کولیبالی در اردوی آبی‌های اهواز(عکس) Sun Dec 24 08:01:47 IRST 2017
خبرگزاری دانشجو آتش‌نشانی که به امید یافتن دوستانش 4شبانه‌روز به خانه نرفت Sun Jan 29 10:19:48 IRST 2017
تهران پرس جشن دهه کرامت در 40 امامزاده استان قم برگزار می شود Tue Jul 17 16:12:00 IRDT 2018
خبرگزاری فارس ستاره سیتی در جمع بهترین پاسورهای جزیره +عکس Mon May 22 11:22:00 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا نگاه های شخصی و منفعت طلبانه به نفع منافع ملی ما نیست Sat Apr 08 14:49:35 IRDT 2017
فردا 5 نکته درباره انتخاب رئیس و انتصابات جدید در مجمع تشخیص Mon Aug 14 18:55:13 IRDT 2017
ماد رسانه ایرانیان سلیمانی: داور پنالتی استقلال را ندید Sat Aug 05 10:17:47 IRDT 2017
ایسکانیوز جوابیه باشگاه گیتی پسند به بیانیه باشگاه آتلیه طهران قم Mon Dec 18 10:52:28 IRST 2017
خبرگزاری بین المللی قرآن «کاتیوشا» در فرهنگسرای ابن سینا اکران و نقد می‌شود Sat Sep 01 11:54:05 IRDT 2018
تهران پرس اعتراض به قتل شهروند چینی در پاریس +عکس Thu Mar 30 10:49:00 IRDT 2017
میزان الیاسی به نیمه نهایی صعود کرد/ شکست مردانی در دور سوم/فیلم Tue Aug 22 12:45:54 IRDT 2017
بی باک نیوز احدا? - دومین پل شناور روی فرات توسط روسیه Tue Sep 26 18:02:02 IRST 2017
واحد مرکزی خبر برنامه ریزی تحقیقات و تولید بذور پرورشی غلات آبی کشور Sun Sep 09 13:18:56 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران قیمت طلا، سکه و ارز در بازار شهرکرد Thu Mar 16 08:51:40 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم آقازاده: به فدراسیون فوتبال بیش از بقیه فدراسیون‌ها پول داده‌ایم/ دو هفته پیش یک میلیارد به آنها کمک کردیم Mon Sep 04 11:40:56 IRDT 2017
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آیت الله خامنه ای قواعد بازی را تعیین کرد: نه جنگ و نه مذاکره [الاخبار (لبنان)، 14 اوت 2018] Wed Aug 15 10:21:55 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران جدول پخش برنامه های سیمای مرکز اردبیل چهارشنبه 22 آذر ماه Wed Dec 13 10:40:28 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی 30درصد شبکه آب شرب شهری گلستان فرسوده است؛ 120 کیلومتر بهسازی می شود Sun Jun 26 22:18:00 IRDT 2016
بورس نیوز پوتین: حفظ برجام مهم است Sat Aug 18 22:05:44 IRDT 2018
جماران همدردی بی نظیر ایران و جهان، مرهم آلام مردم زلزله زده استان کرمانشاه Sat Nov 18 11:04:25 IRST 2017
رجا نیوز تکذیب احضار سفیر ایران در آنکارا به وزارت‌خارجه ترکیه Wed Jan 10 14:24:52 IRST 2018
اخبار بانک تقدیر سازمان بهزیستی استان خراسان جنوبی از بانک ایران زمین Thu Mar 29 16:15:14 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم گمرک و پایانه مرزی پلدشت راه‌اندازی می‌شود Tue Feb 14 09:48:29 IRST 2017
واحد مرکزی خبر وزش باد و بارندگی در برخی مناطق کشور+فیلم Mon Oct 30 11:47:38 IRST 2017
خبرگزاری نسیم اهتزاز پرچم سوریه در نقاط مختلف دمشق پس از حملات تجاوزکارانه Sat Apr 14 15:58:02 IRDT 2018
خبرگزاری مهر 900هزار هکتار جو کشت شد/تامین 80 درصد نیاز در داخل Mon Nov 21 12:31:34 IRST 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی اجرای مرحله دوم طرح پاکسازی بوستان های قم از لوث وجود هنجارشکنان Tue Jul 04 16:12:00 IRDT 2017
خبرگزاری حوزه بیکاری و فقر ایمان را از بین می برد Wed May 17 01:05:00 IRDT 2017
ایسکانیوز استعفای یک داوطلب از نامزدی انتخابات ریاست جمهوری Fri Apr 14 09:19:00 IRDT 2017
ورزش 3 برای بازیکن ندادن باشگاه‌ها/ پیروانی: از کی‌روش راه حل گرفتیم Wed May 03 12:16:00 IRDT 2017
عصر ایران چک افسری مامور پلیس راه سیستان و بلوچستان دردسر ساز شد! (+ عکس) Thu Apr 19 09:35:55 IRDT 2018
آریا حضور ملی‌پوشان استقلال و پرسپولیس در ساختمان پک Thu May 17 16:44:27 IRDT 2018