خبرگزاری تسنیم - Mon May 08 15:57:57 IRDT 2017 نمایش خبر

با هر نقش زیستن دوباره را تجربه می‌کنم

عزت‌الله مهرآوران امروز 68 ساله می‌شود. حاصل 50 سال فعالیت هنری او، نگارش نمایشنا‌مه‌هایی است که برخی روی صحنه رفته‌اند و نیز تعداد زیادی نقش‌های کوتاه و بلند در فیلم‌های سینمایی و سریال‌های تلویزیونی.

به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، مهرآوران این روزها مشغول بازی در فاز دوم سریال لیسانسه‌هاست که به کارگردانی سروش صحت برای پخش از شبکه سه آماده می‌شود و نیز نمایشنامه‌ای به نام «ابریشم‌ بانو» دارد که یک بار پیشتر در فرصت تنگ و فشرده آن را به صحنه برده بود، اما حالا درصدد است با تامل و سر فرصت آن را به اجرا بگذارد.


پختگی و تجربه، آرامش و نشاط بعلاوه چهره‌ای که رد کمرنگی از گذر زمان در آن مشهود است و البته طنازی و شوخ‌طبعی از عزت‌الله مهرآوران در دو قدمی 70سالگی، شخصیت خاصی ساخته است؛ شخصیتی که حرف‌های شنیدنی برای گفتن دارد و در این مجال اندک به بخشی از آنها پرداخته‌ایم:


یک عمر شوق زندگی


اگر چهره‌ام خوب مانده شاید به این دلیل است که جنسم خوب بوده یا شاید به این دلیل که سالم زندگی کرده‌ام یا از آن مهم‌تر شاید به شوق بازیگری و نوشتن مربوط باشد.


هنوز که هنوز است من پر از شوق هستم. 50 سال پیش در دوره کارشناسی تئاتر، آقای عزت‌الله انتظامی به ما می‌گفت: فقط یادتان باشد که شما نوکر مردم هستید! همین جمله کمک کرد که درست زندگی کنم برای همین هم نه زنم را طلاق دادم و نه آلوده شدم. در واقع یاد گرفتم در مقابل مردم و بخصوص در مقابل خودم مسئول باشم.


اگر باور کنیم هنر شغل نیست که ما بخواهیم انتخابش کنیم و این هنر است که ما را انتخاب می‌کند، آن وقت می‌شود تعریف شوق خدمت را درک کرد. هنر است که در ما غلیان دارد و می‌گوید چه بکنیم. به قول حضرت حافظ: در اندرون من خسته‌دل ندانم کیست! که من خموشم و او در فغان و در غوغاست.


بازیگر با هر نقش در درونش به استقبال کسی می‌رود که خودش نیست؛ باید با این شخصیت جدید همراه شود و زندگی کند و این شوق‌انگیز است؛ این‌که من در دیگری متولد و در او متبلور بشوم. بازیگری بده بستان و مبادله ذوقی بین بازیگر و نقش است. بازیگر بین خودش و شخصیتی که بازی می‌کند، یک نقطه اشتراک پیدا می‌کند که نامش نقش است، درست مثل این که لباسی نو به تن کرده و خودتان را در آینه تماشا کنید. این شوق انگیز نیست؟!


تجربه، نام دیگر درد و رنج


حقم را جایی نگذاشته‌اند که بروم و آن را بردارم! تنها جایی که حق با من است، وقتی است که بازی می‌کنم. در سریال لیسانسه‌ها گفتند اسم شما را در این قسمت از تیتراژ نوشتیم! گفتم خب من با هنر بازیگری کاری می‌کنم که جایش عوض شود! تنها چیزی که در بازیگری اهمیت دارد، این است که خوب بازی کنیم؛ برای این‌که آدم‌های خوبی هستیم، چون هنرمند و هنرپیشه شدیم و چشم‌های زیادی دارند ما را می‌بینند و نباید این چشم‌ها را ناامید کنیم. اجازه نداریم این چشم‌ها را از خودمان دور کنیم.


ممکن است عده‌ای بگویند ما خیلی زجر کشیدیم، بدبختی تحمل کردیم و گرفتاری و مصیبت! بله من هم کشیدم اما از نظر من زجر و سختی و گرفتاری و مصیبت نبود، بلکه همه اینها فقط یک اسم دارد: تجربه!


من با درد به آگاهی رسیدم؛ با غم و اندوه به وجود شادی آگاه شدم، شادی را خوب شناختم و از آن حفاظت کردم. مسیر زندگی من همیشه پر از تجربه بوده و بایگانی ذهنم 68سال تجربه را در خود ذخیره کرده است.


بازیگر نقش‌های کوتاه ماندگار


من نقش‌ها را متر نمی‌کنم! معتقدم اگر نقش‌ها را اندازه بگیریم، باخته‌ایم. برای من خود نقش اهمیت دارد. یکی از منتقدان سینما جمله جالبی درباره من گفته است: مهرآوران؛ بازیگر نقش‌های کوتاه ماندگار. فکر می‌کنید چرا ماندگار شده‌اند؟


کار من از تئاتر شروع شده؛ من نمایشنامه‌نویسم، یعنی بازیگری هستم که می‌نویسد. بنابراین در نقش‌هایی که به‌عهده دارم به عنوان مولف هم عمل می‌کنم و نقش نوشته شده را در خودم می‌پرورانم. اتودهای مختلف می‌زنم و اصلا مهم نیست که یک دقیقه جلوی دوربین یا روی صحنه باشم یا کل زمان را. باید با نقشم رفاقت کنم. نمی‌گویم نقش را دوباره می‌نویسم، اما آن را دوباره خلق می‌کنم و برای این کار مجموعه‌ای از آدم‌ها مثل نویسنده، کارگردان، طراح گریم، لباس، نورپرداز و فیلمبردار مرا به سمت نقش می‌برند. به من فرصت می‌دهند شخصیت را درست و متناسب با اثر بپرورانم.


اگر برای نقشی پیشنهادهایی داشته باشم حتما آن را اجرا می‌کنم حتی اگر با چیزی که در ذهن نویسنده و کارگردان بوده، تفاوت داشته باشد اما کارگردان حق دارد نقش را بپذیرد یا نپذیرد و ممکن است نپذیرد.


معمولا تکیه‌کلام‌هایی برای نقش‌ها در نظر می‌گیرم. دلیل استفاده از تکیه‌کلام نشان دادن درونیات شخصیت است؛ او خودش را در این کلام‌های کوتاه متبلور می‌کند. مثلا در سریال «فروشگاه بزرگ» تکیه کلام «دلتان خرم» را شخصیتی به زبان می‌آورد که دل بسیار غمگینی دارد! پولش را از دست داده و از خانواده‌اش دور است، اما برای دیگران دل خرم آرزو دارد.


مردم، زینت‌بخش بازی‌ها


من شاید بیشتر از 45 سال‌ نوکری آدم‌های بزرگی را کرده‌ام. اوایل به این امید بود که یک روز آقایی کنم ولی خیلی زود دریافتم آقایی من در این نوکری است و تجربه‌هایی که از آدم‌ها در صحنه تئاتر، سینما و تلویزیون و در زندگی می‌آموزم. زندگی من یک تافته جدابافته از هنرم نیست؛ زندگی من، خود هنرم است و برای این‌که آن را تزئین کنم و آرایش بدهم، باید آدم‌های مختلف را ببینم. هر کسی که در صحنه تئاتر یا در زندگی دیده‌ام بر من تاثیر گذاشته است؛ حتی یک بچه کوچک، یک صدا، یک گلدان یا موسیقی و با اینهاست که جرات می‌کنم روی صحنه بروم.


وقتی که پدرم فوت کرد روی صحنه بودم؛ او را داشتند در قبر می‌گذاشتند در حالی که من نقش داماد را بازی می‌کردم! من از این اتفاقات ناراحت نمی‌شوم، همان طور که برای آنها خوشحال نمی‌شوم؛ این اتفاق و همه اتفاقات تلخ و شیرین در نهایت مجموعه‌ای از تجربه‌های زندگی ما می‌شود.


رویاهای مرد سنگ‌فروش


پدر حبیب شخصیتی تازه به دوران رسیده است. خیلی دوست دارد خودش را بنمایاند، نه طوری که هست بلکه آن طور که آرزو دارد و چون از این آرزو شناختی ندارد، موقعیت‌های طنز ایجاد می‌شود. از نظر من این نقش نه کم است و نه کوتاه. او یک خلاقیت قابل توجه است؛ سروش صحت و ایمان صفا به او خصوصیتی داده‌اند که هر وقت بخواهند می‌توانند بر اساس آن موقعیت طنز ایجاد کنند.


پدر حبیب کسی است که خودش را نمی‌شناسد و می‌تواند صد سال دیگر هم خودش را نشناسد و در تصوراتش باقی بماند. آرزوهای این مرد در هم شده، دوست دارد پسرش کسی بشود که به او بنازد و خودش کسی می‌بود که الان نیست. کارخانه سنگ‌تراشی خودش را آنقدر بزرگ کرده که گویی به تمام جهان سنگ صادر می‌کند! من خوشحالم از ایفای این نقش و دوستش دارم.


شوق مالی و شوق دلی


در انتخاب نقش‌ها معیارهایی دارم؛ گاهی می‌بینم وضع مالی خراب است و نقشی را بر همین اساس می‌پذیرم، گاهی هم می‌خواهم تبلور و تولدم را در یک نقش ببینم و رویشم را. بنابراین برایم مهم نیست که آن نقش کم است یا زیاد. جمله معروفی هست که می‌گوید شاید هنرپیشه کوچک باشد، اما نقش نه! برای همین انتخاب نقش‌ها را هم بر اساس شوق انجام می‌دهم. گاهی شوق مالی و گاهی شوق دلی. در هر صورت زنده‌ام و بازی می‌کنم و با هر نقش زیستن دوباره را تجربه می‌کنم.


مرد عوضی


همه نقش‌هایم را دوست دارم؛ هر نقشی شیرینی خاص خودش را دارد، هر نقشی آینه‌ای است که ما را طور دیگری نشان می‌دهد. هر نقش چیزی به ما می‌گوید و من به نقشم در فیلم سینمایی «مرد عوضی» حس خاصی دارم؛ جایی از فیلم من بلندگو را به دست گرفتم و داشتم حرف می‌زدم و به کل یادم رفت که دارم نقش بازی می‌کنم. آقای هنرمند کات نداد؛ دیالوگ داشتم اما فراتر از دیالوگ حرف می‌زدم و بازی می‌کردم و پیش می‌رفتم و هیچ کسی نمی‌گفت کات! همه‌اش ضبط شد و تا جایی که به درد خورد در فیلم مورد استفاده قرار گرفت.


منبع:جام جم


انتهای پیام/


بازگشت به صفحه سایر رسانه‌ها
خبرگزاری تسنیم هیچ گروهکی مسئولیت اقدام تروریستی مسئولان کرمانشاهی را برعهده نگرفته / آرامش در منطقه حاکم است Sun Jul 10 22:46:14 IRDT 2016
خبرگزاری تسنیم درخواست دولت ترامپ از آژانس برای دسترسی به اطلاعات محرمانه ایران Sat Sep 30 14:25:32 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم کارگروه ویژه برای مسائل فرهنگی هندیجان تشکیل شود Wed Jul 26 16:51:32 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم مسئله کشمیر و روند صلح در افغانستان برای ثبات پاکستان حیاتی است Tue Jan 31 10:03:47 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم بودجه 98|سقف اعتبارات هزینه بودجه سال بعد مشخص شد Wed Oct 31 16:17:00 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم دو بیمارستان هوایی در ایران به پرواز در می‌آیند /نمره آموزش همگانی "بد" Mon Apr 24 17:35:11 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم تهران «یازدهمین روز آلوده» خود را سپری می‌کند Sat Nov 19 11:35:42 IRST 2016
خبرگزاری تسنیم عرضه و خرید خارج از شبکه‌های فرآورده‌های نفتی جرم محسوب می‌شود Wed May 09 10:36:19 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم نشریات ترکیه در یک نگاه|هشدار شورای عالی امنیت ملی ترکیه به آمریکا /آمادگی ارتش 75 هزاری نفری مخالفین اسد برای جنگ ادلب Tue Jul 31 09:44:57 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم واحدهای تولیدی همدان در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی حرکت کنند Tue Jul 04 18:02:18 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم کنگره آمریکا به شدت به اقدامات ترامپ برای بازنگری در تحریم‌های ضدروسی، پاسخ می‌دهد Mon Jan 02 10:03:42 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم نایب رئیس اتاق بازرگانی مطرح کرد/ بی‌اعتمادی، محصولی که دولت به بازار عرضه می‌کند Wed Aug 15 15:40:01 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم آتش بس یا بده بستان در سوریه ؛ باید منتظر ماند Sun Jul 09 06:05:00 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم استاندار تهران: ظرفیت جوانان در پروژه‌های شهرستان‌های استان تهران مورد توجه قرار گیرد Wed Dec 26 15:13:03 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم چاره حل مشکلات اقتصادی و فرهنگی مشارکت مردم است Wed Jul 26 12:51:54 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم نتایج دور دوم مسابقات انتخابی تیم‌های ملی کشتی مشخص شد Wed May 09 14:21:06 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم فوتبال جهان|برتری خانگی کان با گل دقیقه 9+90 ! Wed Dec 19 00:53:21 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم تلگراف: ترامپ عصبی و خشمگین به دنبال پاکسازی کاخ سفید است Mon May 15 10:23:30 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم هشدار ترکیه درباره بازداشت خودسرانه اتباعش در آمریکا Fri Jan 12 11:55:45 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم دور جدید تمرینات تیم ملی کاراته از 23 دی‌ماه Tue Jan 08 11:01:22 IRST 2019
خبرگزاری تسنیم گیلان| نرم افزار "نام‌آوران گیلان" در رشت رونمایی شد Sun Jun 03 10:46:34 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم یک سرکرده «داعش» و باند تحت فرمانش خود را تسلیم حزب الله کردند + عکس Sat Aug 19 16:06:09 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم مورینیو: بعد از گل اول ابتکار عمل را در اختیار گرفتیم Sun Aug 27 01:48:00 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم 500 مجوز جذب هیئت علمی از سوی وزارت علوم بلااستفاده مانده است Sun May 13 12:59:34 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم مراسم باشکوه راهپیمایی 22 بهمن در اصفهان آغاز شد Fri Feb 10 09:43:23 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم لیگ برتر فوتبال| تساوی سپیدرود و صنعت نفت در نیمه نخست Thu Aug 30 20:01:20 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم یک برد دیگر برای تیم شطرنج ایران در المپیاد جهانی 16 سال Sun Dec 17 17:07:28 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم بیش از یک تن انواع مواد مخدر در سراوان کشف شد Sun Nov 11 13:18:09 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم شورای نگهبان اصلاحیه قانون منع به کارگیری بازنشستگان را تأیید کرد Wed Aug 08 23:10:00 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم جام‌جهانی 2018| ساوت‌گیت: پاناما لایق شکست در بازی اول نبود/ امیدوارم روز بازی آب و هوا مناسب باشد Sat Jun 23 20:40:54 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم فلسطین|شیخ عزام: تماس‌ها درباره آتش‌بس قطع نشده است/ معامله قرن شکست خواهد خورد Wed Sep 19 14:12:52 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم شهرکرد| بیمه‌ها 260 میلیارد تومان به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد بدهی دارند Sun Apr 22 17:04:19 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم حجاب برای زنان مصونیت است Sat Jul 29 15:48:50 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم نماینده پاکستان در سازمان ملل: هند باید ظلم و کشتار در کشمیر را متوقف کند Sat Apr 07 10:11:52 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم خوزستان| کنگره اربعین حسینی امسال در بهترین شرایط ممکن انجام شود Fri Aug 24 14:20:20 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم برتری ولفسبورگ در وقت‌های اضافه Wed Dec 20 02:24:00 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم خوزستان|مشکل برق "بریم" در آبادان برطرف می‌شود Sun Apr 22 14:45:14 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم بی‌بندوباری جنسی در غرب بیشتر جنبه توریستی و کسب درآمد دارد Mon Sep 11 08:40:07 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم بارش برف و تصادف زنجیره‌ای شاهراه ترانزیتی جنوب را مسدود کرد Thu Feb 02 20:41:03 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم کلاف سردرگم 40 میلیارد دلاری Tue Apr 24 11:43:53 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم مجازات حبس برای مرتکبان مزاحمت از حق Sat Mar 04 12:18:00 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم کاریکاتور/ 4درصدی‌ها و بزرگ‌ترین‌فساد‌ بانکی‌تاریخ ایران Sun May 07 16:38:54 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم تصویرسازی/ مباهله، روز رویارویی حق و باطل Wed Sep 05 13:10:31 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم استاندار زنجان: یاد حماسه‌سازان انقلاب اسلامی نباید فراموش شود Fri Dec 28 08:49:16 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم پرچم شاخص بورس بالا، اوضاع بازار خراب! Sat May 27 09:41:00 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم تئاتر کوتاه از خاستگاه اصلی خود در اهر نباید به مرکز استان کشیده شود Sat Jul 30 05:56:00 IRDT 2016
خبرگزاری تسنیم 58 پروژه در بندرگز افتتاح و کلنگ‌زنی شد‌ Thu Aug 24 19:06:26 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم گرشاسبی: بازیکنان خوب و رضایت‌بخش بازی کردند Fri Aug 03 22:47:03 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم وزیر دفاع: پایش خودکفایی صنایع دفاعی "ضروری" است Sun Dec 09 15:22:19 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم باغ سیب کرج تا پایان سال 96 احیاء می‌شود Sat Aug 13 16:41:31 IRDT 2016
خبرگزاری تسنیم هلاکت 40 داعشی در حمله جنگنده‌های روسی اطراف دیرالزور Fri Sep 08 11:08:41 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم معرفی 23 عضو حزب اعتمادملی به شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان Sat Apr 22 15:14:03 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم تبریز| تساوی یک نیمه‌ای گسترش فولاد و پدیده Fri Apr 27 17:47:18 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم ‌کشفیات مواد مخدر در یزد 65 درصد افزایش یافت Thu Dec 27 13:35:38 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم طرح "غربالگری خشنونت" در کشور اجرایی می‌شود Mon Jul 31 15:48:51 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم سرمایه‌گذاری 30 میلیارد تومانی شرکت توسعه و عمران اراضی در چهارمحال و بختیاری Wed May 03 21:15:48 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم مسئول سیاسی ستادکل نیروهای مسلح: نظارت دقیق و مستمر عامل بازدارنده در اختلالات اقتصادی است Sat Nov 17 13:48:50 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم جام جهانی 2018| روهر: متأسفم اما کرواسی بهتر از ما بازی کرد Sun Jun 17 02:22:02 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم 40 درصد جوجه یک‌روزه استان مرکزی در زرندیه تولید می‌شود‌ Tue Feb 14 13:19:50 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم مسکو از آزادسازی شهر "عقیربات" سوریه خبر داد Sun Sep 03 09:37:39 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم آغاز اکران فیلم "دزد و پری 2" در سینماهای اصفهان Sat Dec 29 13:38:27 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم یاسوج|اقامتگاه بوم‌گردی عشایر در سی سخت+تصاویر Fri Jun 01 01:05:00 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم سیری در تهدیدات دشمنان و نقش روحیه انقلابی در تبدیل آن‌ها به فرصت Tue Jun 21 16:36:00 IRDT 2016
خبرگزاری تسنیم 97 نفر نامزد شورای شهرستان کاشان شدند Fri Mar 24 10:55:16 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم عضو الفتح : وارد مراحل بسیار خوبی در گفت‌وگوها با گروه‌های پیروز انتخابات شد‌ه‌ایم Mon Aug 06 14:19:37 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم حق پرستاری به برخی معلولان نخاعی در استان قزوین پرداخت نمی‌شود Sat Jun 02 17:23:14 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم یادواره حاج «احمد متوسلیان» برگزار می‌شود Thu Jul 05 11:51:14 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم مسابقات رنکینگ کشوری برگزار می‌شود/ بازگشت کمانداران از آمریکا Wed Feb 15 12:25:29 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم آیت‌الله علم‌الهدی: یادمان شهدای مسجد گوهرشاد احداث شود Sat Jul 07 14:13:49 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم دادستان تهران برای متهمان واردات موبایل با ارز دولتی درخواست اشد مجازات کرد Wed Oct 10 12:02:58 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم حمایت روس‌ها از نامزدی چفرین برای ریاست یوفا/ برپایی نمایشگاه جام جهانی 2018 در مسکو Fri Aug 24 20:21:27 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم برای رهایی از اقتصاد بانکی باید شرکت‌ها را رتبه‌بندی شود Mon Jul 03 20:44:00 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم جام جهانی 2018| مارسلو کاپیتان برزیل در بازی مقابل سوئیس شد Sat Jun 16 18:46:24 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم بوشهر| رزمایش سپاهیان محمد رسول الله(ص) در دشتی آغاز شد Sun Sep 09 13:40:25 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم حذف سوریان و برنز عبدولی در روز نهم/ پایان رقابت تفتیان در 100 متر Mon Aug 15 04:50:38 IRDT 2016
خبرگزاری تسنیم ایجاد مراکز "شبه خانواده" ویژه برطرف‌کردن خلاءهای عاطفی در فرزندان بی‌سرپرست در البرز Tue May 23 13:06:46 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم اصفهان| روایتی از آخرین عاشقانه‌های پدرپسری محمدطاها؛ کمتر از 12 ساعت جواب لبیک یا حسین(ع) خود را گرفت Thu Sep 27 15:46:27 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم گیلان| پروژه احداث "سد دیورش" با گذشت سال‌ها فقط 30 درصد پیشرفت فیزیکی دارد Sun Nov 04 08:41:38 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم صالحی معاونین جدید سازمان انرژی اتمی را منصوب کرد Wed Jul 13 12:16:29 IRDT 2016
خبرگزاری تسنیم امیدواری سئول نسبت به نتایج نشست ترامپ-کیم Mon Jun 11 18:11:55 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم عضو کمیسیون صنایع مجلس: برخی‌ها ‌از 100 ‌تا 500 میلیارد تومان ارز خریدند‌ اما هیچ ارزی مبادله نشد‌ Fri Oct 19 07:00:00 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم 53 درصد صنایع فارس در شیراز مستقر است؛ رتبه هفتم فارس در اشتغال صنعتی Thu Aug 02 12:45:33 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم وقتی وعده‌های دولت روستاهای "مرزداران سرخس" را از جوان تهی کرد Mon May 15 04:59:00 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم دستورالعمل اجرایی توزیع و انتشار آگهی‌های دولتی ابلاغ شد + جزئیات Tue Jun 21 14:54:28 IRDT 2016
خبرگزاری تسنیم فینال جام باشگاه‌های جهان 2017 ابوظبی Sun Dec 17 10:44:14 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم 5 شرکت دولتی در سبد واگذاریهای اسفند دولت Fri Feb 17 09:22:17 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم نتایج آثار برگزیده نخستین جشنواره «تئاتر شهرزاد» اعلام شد Tue May 15 09:52:07 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم بازگشایی مرز چیلات و ارتقاء فرمانداری شهرستان دهلران در سال 96 Tue May 23 05:53:00 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم 410 سکونت‎گاه‎ غیرمجاز در استان گلستان شناسائی شد Sat Feb 11 12:17:19 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم درگذشت موسس مسجد خاتم‌النبیین و از مدافعین انقلاب اسلامی در آمریکا Sun Jul 09 13:25:52 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم ایرانی‌های مقیم آمریکا علیه ترامپ در دادگاه شهادت می‌دهند Tue Apr 18 13:21:27 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم باشگاه سپیدرود مالک واقعی ندارد‌/باید منتظر سقوط سپیدرود به لیگ پایین‌تر بود Mon Aug 13 17:41:40 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم قم| شهرداری قم مخالف احیای خطوط راه‌آهن داخل شهر است Sun May 06 14:20:02 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم 50 درصدِ مابقی تسهیلات اشتغال روستایی منتظر ابلاغ سازمان برنامه و بودجه است Sun Sep 02 00:02:00 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم مجید مجیدی به عنوان خادم فرهنگ رضوی در بخش ملی برگزیده شد Sat Aug 13 22:44:57 IRDT 2016
خبرگزاری تسنیم دیدار سپیدرود و استقلال اهواز با 45 دقیقه تاخیر آغاز می‌شود Tue Feb 21 09:43:33 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم کناره‌گیری افتخاری از مدیرعاملی استقلال/ تصمیمی که قبل از سفر به ترکیه اتخاذ شده بود Wed Jul 18 11:10:11 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم ایلام| فاتح ارتفاعات شاخ شمیران آسمانی شد Thu Nov 01 00:57:00 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم اذعان پنتاگون به کشته شدن 352 غیرنظامی در حملات ائتلاف آمریکا به عراق و سوریه Mon May 01 10:23:55 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم مهلت ارسال اثر به جشنواره عکس «سلامت‌روان» تمدید شد Fri Dec 28 12:04:30 IRST 2018
شفقنا شیخ نعیم قاسم: نمی شود وحدت داشته باشیم ولی کنار مقاومت نایستیم Sat Nov 24 12:30:35 IRST 2018
فردا 6 گام مهم که شما را به هر هدفی در سال جدید می‌رساند Mon Apr 03 15:43:10 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر جدول پخش برنامه های سیمای چهارمحال و بختیاری Sat Nov 03 08:20:47 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران کشف بیش از 200 کیلوگرم مواد مخدر در بم Sun May 21 18:03:41 IRDT 2017
ایران آنلاین مدارس متروکه فرهنگسرا می شوند Mon Jul 09 10:19:11 IRDT 2018
تی نیوز عکس/ حمله با نارنجک دست ساز به آرامگاه فردوسی Thu Apr 05 22:20:25 IRDT 2018
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نمایش "زنان مهتابی،مرد آفتابی"در رفسنجان Sat Sep 08 11:50:13 IRDT 2018
پرس شیعه برای حرف مردم یا دل کسی، هرگز ازدواج نکنید! Thu Mar 01 17:55:01 IRST 2018
آرا نیوز کاهش آبدهی قنات ها در چهارمحال و بختیاری تشدید شد Sat Jan 13 13:24:56 IRST 2018
خانه ملت بستر قانونی استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و خیرین برای تجهیز هنرستان‌ها وجود دارد/ آموزش و پرورش غافل نشود Sat Sep 09 16:44:00 IRDT 2017
خبرگزاری شبستان چهار دهه نقاشی و گرافیک انقلاب بررسی می شود Mon May 07 16:51:00 IRDT 2018
خبرگزاری حوزه زنان، بیشترین مخاطبان جنگ نرم هستند Thu Feb 23 14:35:00 IRST 2017
تی نیوز باران شدید در 5 استان و سیلابی شدن مسیرها Fri Apr 13 04:11:33 IRDT 2018
خبرگزاری شبستان دوربین‌های طرح ترافیک فردا خاموش می‌شود Sun Mar 18 15:24:00 IRST 2018
روزنو ترامپ در دوراهی دشوار: پذیرش فروش هواپیماهای بوئینگ به ایران برای اشتغال زایی در امریکا یا مخالفت با آن برای راضی کردن نمایندگان خشمگین کنگره Sat May 27 10:24:43 IRDT 2017
اعتدال 12 سناریوی ایران در برابر تصمیم ترامپ Wed May 09 08:28:30 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران تولید حدود 3 میلیون تن محصولات کشاورزی در لرستان Tue Aug 08 10:59:32 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا جناب خان در فصل جدید «خندوانه» چه تفاوت‌هایی دارد؟ Sat Jun 16 12:08:51 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران سارقان سابقه‌دار لوازم خودرو به هنگام خروج از پاتوقشان به دام افتادند + عکس Thu Jun 14 14:32:29 IRDT 2018
تهران پرس سامانه سنا، ملاک نرخ گذاری بلیت شرکت های هوایی Sat Aug 11 14:26:00 IRDT 2018
شفاف هتریک شطرنج ایران مورد توجه رئیس کنفدراسیون آسیا قرار گرفت Mon Aug 06 08:14:54 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران بازیکنان تاثیرگذاری که در جام ملت‌های آسیا 2019 نیستند + فیلم Sun Jan 06 01:50:39 IRST 2019
اقتصاد آنلاین شهر هوشمند ضرورتی برای درآمدهای پایدار شهرداری تهران Fri Nov 03 12:34:32 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی شرکت های دانش بنیان نقش موثری در حل مسائل اقتصادی دارند Mon Jul 30 15:32:00 IRDT 2018
آرا نیوز تلفات جاده‌ای استان مرکزی 45 درصد کاهش داشت Tue Apr 03 18:48:47 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران بودجه دولت یا گوشت قربانی/تفاوت رفتار مقامات گرجستان باتوافق لغو روادید/حاشیه‌های درازهی درمجلس Tue Dec 18 14:56:21 IRST 2018
ورزش 3 ونگر: کاملا به آرسنال متعهد هستم Mon May 29 06:03:00 IRDT 2017
ایران آنلاین اطلاعاتی دقیق از دستگیری «ابوبکر البغدادی» در سوریه + عکس Wed Apr 19 10:18:36 IRDT 2017
انتخاب حجت نظری: امیدواریم شاهد تکرار حادثه‌ای همچون پلاسکو نباشیم/ ادارات در کنار مدارس تعطیل شوند Tue Feb 06 15:40:01 IRST 2018
جماران جدال سرنوشت ساز شهرداری همدان در قعرجدول لیگ 2 Sat Jan 12 16:22:48 IRST 2019
جام نیوز حرکت عجیب و ترسناک کادر فنی تیم ملی در تمرینات + عکس Sun Oct 14 10:00:00 IRST 2018
خبرگزاری مهر راهنمای مصاحبه داوطلبان رشته های زنان و روانپزشکی اعلام شد Wed Aug 23 09:46:09 IRDT 2017
ایسکانیوز بررسی انتخابات فرمایشی بحرین در « نقطه تواصل» Sat Dec 01 15:26:42 IRST 2018
ایران آنلاین کار سخت روحانی در اصلاح ساختار اقتصاد کشور Thu Jun 01 13:14:09 IRDT 2017
آفتاب برگزاری مراسم عزاداری شام غریبان با حضور رهبر معظم انقلاب در حسینیه امام خمینی(ره) Fri Sep 21 09:10:37 IRDT 2018
آریا واردات دام زنده رونق اقتصادی کشور را به همراه دارد Wed Dec 12 08:45:32 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی ساختمان موسسه پژوهشی و آموزشی دانشگاه تهران و ایمیدرو افتتاح شد Tue May 16 21:12:00 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر بهزیستی مهاباد آماده مشارکت مردم در توزیع گوشت قربانی بین نیازمندان Mon Aug 20 09:21:21 IRDT 2018
ساعت24 افتخاری دیگر برای طارمی/ مهاجم پرسپولیس بین 5 بازیکن برتر آسیا قرار گرفت Wed Mar 01 11:25:44 IRST 2017
مشرق نیوز توضیح شرکت ملی نفت درباره واگذاری باشگاه نفت Sun Aug 12 16:15:32 IRDT 2018
برنا معاونین وزارت ورزش و جوانان در بیت آیت الله هاشمی حضور یافتند Mon Mar 13 19:12:08 IRST 2017
تجارت نیوز تورم رب گوجه فرنگی در آبان به 100 درصد رسید Mon Nov 26 09:00:01 IRST 2018
ایسکانیوز بستری شدن 365 نفر در بیمارستان‌های چهارمحال و بختیاری Sun Apr 01 20:34:51 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی تلاشی از جنس امید Thu Oct 18 09:38:00 IRST 2018
صبا ایران پوتین: علی‌رغم تحریم‌ها اوضاع اقتصادی روسیه باثبات است Tue Oct 16 16:10:32 IRST 2018
خرداد نیوز پیام تسلیت دستیار ویژه روحانی در پی حادثه معدن آزاد‌شهر Thu May 04 14:13:22 IRDT 2017
انتخاب با روش کاهش وزن بعد از تعطیلات آشنا شوید Wed Apr 05 13:20:03 IRDT 2017
مشرق نیوز توضیح وزیر نیرو درباره صادرات برق به عراق Tue Jul 17 14:12:06 IRDT 2018
پارس فوتبال انتقاد هاجسون از عملکرد شاگردانش در دیدار با آرسنال Fri Dec 29 15:07:05 IRST 2017
خبر خودرو - برگزاری منظم دوره های غیرمتمرکز آموزش ترافیکی در مدارس ابتدایی Wed Apr 12 12:28:00 IRDT 2017
خبرگزاری نسیم انباری حاوی کتاب قاچاق در میدان آزادی کشف شد Tue Nov 27 14:29:04 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی استقرار 185 پایگاه جشن نیکوکاری در سبزوار Wed Mar 08 17:07:00 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران کشف 6 کیلو هروئین زیربار قانونی سرامیک Tue Sep 12 21:23:01 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران کارگزاران هیچ نسبتی با رئیس جمهور ندارد/ تغییرات تیم اقتصادی به مصلحت دولت نیست/ هیچ فشاری برای تغییر تیم اقتصادی کابینه به روحانی وارد نکردیم Sat Jul 07 09:32:44 IRDT 2018
ایلنا هروقت در جام ملت ها قهرمان شد بگوید ما اول اسیا هستیم/ اختیاراتی به او داده‌اند که سزاوارش نیست Sat Nov 17 09:54:26 IRST 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا تسلیم و تصدیق؛ صفات بارز قمربنی هاشم/ شش ویژگی حضرت عباس(ع) Mon May 01 08:54:11 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران نگاهی به پر بیننده ترین اخبار روز گذشته در سمنان Thu Apr 20 14:00:01 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران 7 کشته و مصدوم در شاخ به شاخ شدن پژو 405 با یک دستگاه سمند Wed Sep 05 08:51:49 IRDT 2018
روزنامه دنیای اقتصاد میزان مصرف خانوارهای ژاپنی بیشتر شد Tue Dec 26 21:23:24 IRST 2017
واحد مرکزی خبر 18 کشته و زخمی در حمله راکتی به اردوگاه پناهجویان در عفرین سوریه Tue Feb 06 16:38:36 IRST 2018
تدبیر و امید خواب‌آلودگی پزشک، علت خطای پزشکی؟! Wed Dec 12 17:59:25 IRST 2018
واحد مرکزی خبر چندین کشته و زخمی بر اثر انفجار در ترمینال مسافری ترکیه Wed Jan 09 16:11:55 IRST 2019
خبر گزاری دانا چگونه کودکانی با انظباط پرورش کنیم؟ Wed Mar 15 12:01:39 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی نمایشگاه عکس هنرمندان انقلاب و دفاع مقدس در خرم آباد Tue Jan 15 20:31:00 IRST 2019
تی نیوز خرید بدون پرداخت پول! Mon Apr 16 18:29:05 IRDT 2018
آنا اولین مرکز سیار معاینه فنی خودرو در پهنه مرکزی شهر تهران راه‌اندازی شد Sun Jul 08 15:37:34 IRDT 2018
آریا فضا برای جذب سرمایه های سرگردان مهیا شود Sun Jun 24 10:48:15 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران برپایی جشنواره قرآن و عترت در مدارس علمیه بانوان Sun Dec 02 20:28:03 IRST 2018
برنا آغاز ثبت نام مدارس شاهد از اول خرداد Fri May 19 15:02:14 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا آغاز سال تحصیلی با 230 هزار دانش‌آموز / 370 معلم جدید جذب آموزش‌وپرورش می‌شوند Thu Sep 21 15:22:39 IRDT 2017
تدبیر و امید صحبت های جنجالی «بهنوش بختیاری» درباره حضورش در کنار تتلو! Fri Sep 01 09:40:01 IRDT 2017
انتخاب به روزرسانی جالب نقشه های گوگل / نمایش نزدیک ترین اسکوتر برقی ها به کاربران Thu Dec 13 15:49:23 IRST 2018
خبرگزاری نسیم پربارش ترین نقطه ایران کجاست؟ Fri Jun 01 18:37:05 IRDT 2018
انتخاب مدیرعامل ایرنا استعفا کرد / وزیر ارشاد استعفای خدادی را پذیرفت Tue Dec 26 18:04:43 IRST 2017
پایگاه خبری الف تصمیم عربستان در انتقال قدرت از منصورهادی به معاونش Fri Apr 28 14:23:46 IRDT 2017
جماران رتبه های کشوری اردبیل در 12 محصول مهم و استراتژیک کشاورزی Tue Jul 25 17:08:53 IRDT 2017
تابناک مردم، انتخابات و امنیت Wed May 24 10:55:53 IRDT 2017
آنا مالک باشگاه سپیدرود باز هم تغییر کرد Tue Dec 26 09:46:48 IRST 2017
بی باک نیوز  میزبانی مسابقات زیرساخت و اقتصاد ورزشی را موجب می شود Tue May 23 10:11:01 IRDT 2017
دولت بهار عکس/ چشمه زیبای هفت رنگ در ایران Sun Apr 30 18:26:00 IRDT 2017
روزنو وزارت اطلاعات: دو گروهک تروریستی ضد انقلاب متلاشی شد Sun Jul 15 18:48:11 IRDT 2018
پارس نیوز آخوندی:به خاطر حوادث گذشته پوزش می‌طلبم/استعفایم را رئیس‌جمهور رد کرد Sun Feb 19 12:09:32 IRST 2017
خرداد نیوز بازتاب کمک وزیر ورزش به پرسپولیس در روزنامه قطری Mon Oct 22 10:15:08 IRST 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا مردم با افراد بی اعتنا به ارزش های انقلاب مخالفند/ برخی به قیمت توهین به ائمه(ع) و مدافعان حرم دنبال کسب رای هستند Fri May 05 19:18:46 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر گشت خبری در استان سمنان + فیلم Sun Dec 02 12:02:13 IRST 2018
ایسکانیوز ادبیات تهدیدآمیز سفیر ترامپ در لندن، دورویی آشکار است Fri Oct 26 01:00:00 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران فروش 61 میلیارد تومانی سینماها در بهار 96 Sun Jul 02 11:22:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی تغییر ساعت رسمی کشور از ساعت 24 امشب Fri Sep 21 15:12:00 IRDT 2018
فردا گذرگاه داعش به سمت سوریه مسدود شد Thu Feb 02 09:11:50 IRST 2017
عصر ایران نشانه‌ها و خطرات استروژن بیش از حد برای مردان Sat Dec 01 08:29:14 IRST 2018
تابناک لغو کنسرت علی زند وکیلی در مشهد Sun Jan 13 13:36:10 IRST 2019
واحد مرکزی خبر تسریع در پرداخت غرامت و خسارات وارده به مرغداران Wed Jan 17 12:50:21 IRST 2018
روزنو پرسپولیس بازهم رکورد تعداد ملی‌پوش را می‌زند؟ Sat Dec 31 13:00:01 IRST 2016
باشگاه خبرنگاران مسئولان در احداث کتابخانه عمومی بزرگ گرمسار همکاری کنند Mon Nov 20 22:00:14 IRST 2017
العالم مهارت عجیب دختر جوان در کنترل تمساح‌ها + ویدئو Sun Apr 30 07:05:03 IRDT 2017
جماران 50 درصد مدارس تهران فرسوده و نیازمند بازسازی است Sun Sep 23 13:13:13 IRST 2018
خبرگزاری مهر سرمایه گذاری خارجی در پاکستان 57 درصد رشد کرد Sun Dec 17 13:31:15 IRST 2017
تدبیر مهلت یک ماهه بانک‌ها برای اعطای وام ازدواج Sun Jan 29 01:30:00 IRST 2017
فردا با پادشاه آشپزخانه بیشتر آشنا شوید! Fri Feb 24 10:57:17 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران کشف مخفیگاه های خوفناک داعش در بادیه الشام+ فیلم Thu Jun 01 13:10:01 IRDT 2017