خبرگزاری تسنیم - Mon May 08 15:57:57 IRDT 2017 نمایش خبر

با هر نقش زیستن دوباره را تجربه می‌کنم

عزت‌الله مهرآوران امروز 68 ساله می‌شود. حاصل 50 سال فعالیت هنری او، نگارش نمایشنا‌مه‌هایی است که برخی روی صحنه رفته‌اند و نیز تعداد زیادی نقش‌های کوتاه و بلند در فیلم‌های سینمایی و سریال‌های تلویزیونی.

به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، مهرآوران این روزها مشغول بازی در فاز دوم سریال لیسانسه‌هاست که به کارگردانی سروش صحت برای پخش از شبکه سه آماده می‌شود و نیز نمایشنامه‌ای به نام «ابریشم‌ بانو» دارد که یک بار پیشتر در فرصت تنگ و فشرده آن را به صحنه برده بود، اما حالا درصدد است با تامل و سر فرصت آن را به اجرا بگذارد.


پختگی و تجربه، آرامش و نشاط بعلاوه چهره‌ای که رد کمرنگی از گذر زمان در آن مشهود است و البته طنازی و شوخ‌طبعی از عزت‌الله مهرآوران در دو قدمی 70سالگی، شخصیت خاصی ساخته است؛ شخصیتی که حرف‌های شنیدنی برای گفتن دارد و در این مجال اندک به بخشی از آنها پرداخته‌ایم:


یک عمر شوق زندگی


اگر چهره‌ام خوب مانده شاید به این دلیل است که جنسم خوب بوده یا شاید به این دلیل که سالم زندگی کرده‌ام یا از آن مهم‌تر شاید به شوق بازیگری و نوشتن مربوط باشد.


هنوز که هنوز است من پر از شوق هستم. 50 سال پیش در دوره کارشناسی تئاتر، آقای عزت‌الله انتظامی به ما می‌گفت: فقط یادتان باشد که شما نوکر مردم هستید! همین جمله کمک کرد که درست زندگی کنم برای همین هم نه زنم را طلاق دادم و نه آلوده شدم. در واقع یاد گرفتم در مقابل مردم و بخصوص در مقابل خودم مسئول باشم.


اگر باور کنیم هنر شغل نیست که ما بخواهیم انتخابش کنیم و این هنر است که ما را انتخاب می‌کند، آن وقت می‌شود تعریف شوق خدمت را درک کرد. هنر است که در ما غلیان دارد و می‌گوید چه بکنیم. به قول حضرت حافظ: در اندرون من خسته‌دل ندانم کیست! که من خموشم و او در فغان و در غوغاست.


بازیگر با هر نقش در درونش به استقبال کسی می‌رود که خودش نیست؛ باید با این شخصیت جدید همراه شود و زندگی کند و این شوق‌انگیز است؛ این‌که من در دیگری متولد و در او متبلور بشوم. بازیگری بده بستان و مبادله ذوقی بین بازیگر و نقش است. بازیگر بین خودش و شخصیتی که بازی می‌کند، یک نقطه اشتراک پیدا می‌کند که نامش نقش است، درست مثل این که لباسی نو به تن کرده و خودتان را در آینه تماشا کنید. این شوق انگیز نیست؟!


تجربه، نام دیگر درد و رنج


حقم را جایی نگذاشته‌اند که بروم و آن را بردارم! تنها جایی که حق با من است، وقتی است که بازی می‌کنم. در سریال لیسانسه‌ها گفتند اسم شما را در این قسمت از تیتراژ نوشتیم! گفتم خب من با هنر بازیگری کاری می‌کنم که جایش عوض شود! تنها چیزی که در بازیگری اهمیت دارد، این است که خوب بازی کنیم؛ برای این‌که آدم‌های خوبی هستیم، چون هنرمند و هنرپیشه شدیم و چشم‌های زیادی دارند ما را می‌بینند و نباید این چشم‌ها را ناامید کنیم. اجازه نداریم این چشم‌ها را از خودمان دور کنیم.


ممکن است عده‌ای بگویند ما خیلی زجر کشیدیم، بدبختی تحمل کردیم و گرفتاری و مصیبت! بله من هم کشیدم اما از نظر من زجر و سختی و گرفتاری و مصیبت نبود، بلکه همه اینها فقط یک اسم دارد: تجربه!


من با درد به آگاهی رسیدم؛ با غم و اندوه به وجود شادی آگاه شدم، شادی را خوب شناختم و از آن حفاظت کردم. مسیر زندگی من همیشه پر از تجربه بوده و بایگانی ذهنم 68سال تجربه را در خود ذخیره کرده است.


بازیگر نقش‌های کوتاه ماندگار


من نقش‌ها را متر نمی‌کنم! معتقدم اگر نقش‌ها را اندازه بگیریم، باخته‌ایم. برای من خود نقش اهمیت دارد. یکی از منتقدان سینما جمله جالبی درباره من گفته است: مهرآوران؛ بازیگر نقش‌های کوتاه ماندگار. فکر می‌کنید چرا ماندگار شده‌اند؟


کار من از تئاتر شروع شده؛ من نمایشنامه‌نویسم، یعنی بازیگری هستم که می‌نویسد. بنابراین در نقش‌هایی که به‌عهده دارم به عنوان مولف هم عمل می‌کنم و نقش نوشته شده را در خودم می‌پرورانم. اتودهای مختلف می‌زنم و اصلا مهم نیست که یک دقیقه جلوی دوربین یا روی صحنه باشم یا کل زمان را. باید با نقشم رفاقت کنم. نمی‌گویم نقش را دوباره می‌نویسم، اما آن را دوباره خلق می‌کنم و برای این کار مجموعه‌ای از آدم‌ها مثل نویسنده، کارگردان، طراح گریم، لباس، نورپرداز و فیلمبردار مرا به سمت نقش می‌برند. به من فرصت می‌دهند شخصیت را درست و متناسب با اثر بپرورانم.


اگر برای نقشی پیشنهادهایی داشته باشم حتما آن را اجرا می‌کنم حتی اگر با چیزی که در ذهن نویسنده و کارگردان بوده، تفاوت داشته باشد اما کارگردان حق دارد نقش را بپذیرد یا نپذیرد و ممکن است نپذیرد.


معمولا تکیه‌کلام‌هایی برای نقش‌ها در نظر می‌گیرم. دلیل استفاده از تکیه‌کلام نشان دادن درونیات شخصیت است؛ او خودش را در این کلام‌های کوتاه متبلور می‌کند. مثلا در سریال «فروشگاه بزرگ» تکیه کلام «دلتان خرم» را شخصیتی به زبان می‌آورد که دل بسیار غمگینی دارد! پولش را از دست داده و از خانواده‌اش دور است، اما برای دیگران دل خرم آرزو دارد.


مردم، زینت‌بخش بازی‌ها


من شاید بیشتر از 45 سال‌ نوکری آدم‌های بزرگی را کرده‌ام. اوایل به این امید بود که یک روز آقایی کنم ولی خیلی زود دریافتم آقایی من در این نوکری است و تجربه‌هایی که از آدم‌ها در صحنه تئاتر، سینما و تلویزیون و در زندگی می‌آموزم. زندگی من یک تافته جدابافته از هنرم نیست؛ زندگی من، خود هنرم است و برای این‌که آن را تزئین کنم و آرایش بدهم، باید آدم‌های مختلف را ببینم. هر کسی که در صحنه تئاتر یا در زندگی دیده‌ام بر من تاثیر گذاشته است؛ حتی یک بچه کوچک، یک صدا، یک گلدان یا موسیقی و با اینهاست که جرات می‌کنم روی صحنه بروم.


وقتی که پدرم فوت کرد روی صحنه بودم؛ او را داشتند در قبر می‌گذاشتند در حالی که من نقش داماد را بازی می‌کردم! من از این اتفاقات ناراحت نمی‌شوم، همان طور که برای آنها خوشحال نمی‌شوم؛ این اتفاق و همه اتفاقات تلخ و شیرین در نهایت مجموعه‌ای از تجربه‌های زندگی ما می‌شود.


رویاهای مرد سنگ‌فروش


پدر حبیب شخصیتی تازه به دوران رسیده است. خیلی دوست دارد خودش را بنمایاند، نه طوری که هست بلکه آن طور که آرزو دارد و چون از این آرزو شناختی ندارد، موقعیت‌های طنز ایجاد می‌شود. از نظر من این نقش نه کم است و نه کوتاه. او یک خلاقیت قابل توجه است؛ سروش صحت و ایمان صفا به او خصوصیتی داده‌اند که هر وقت بخواهند می‌توانند بر اساس آن موقعیت طنز ایجاد کنند.


پدر حبیب کسی است که خودش را نمی‌شناسد و می‌تواند صد سال دیگر هم خودش را نشناسد و در تصوراتش باقی بماند. آرزوهای این مرد در هم شده، دوست دارد پسرش کسی بشود که به او بنازد و خودش کسی می‌بود که الان نیست. کارخانه سنگ‌تراشی خودش را آنقدر بزرگ کرده که گویی به تمام جهان سنگ صادر می‌کند! من خوشحالم از ایفای این نقش و دوستش دارم.


شوق مالی و شوق دلی


در انتخاب نقش‌ها معیارهایی دارم؛ گاهی می‌بینم وضع مالی خراب است و نقشی را بر همین اساس می‌پذیرم، گاهی هم می‌خواهم تبلور و تولدم را در یک نقش ببینم و رویشم را. بنابراین برایم مهم نیست که آن نقش کم است یا زیاد. جمله معروفی هست که می‌گوید شاید هنرپیشه کوچک باشد، اما نقش نه! برای همین انتخاب نقش‌ها را هم بر اساس شوق انجام می‌دهم. گاهی شوق مالی و گاهی شوق دلی. در هر صورت زنده‌ام و بازی می‌کنم و با هر نقش زیستن دوباره را تجربه می‌کنم.


مرد عوضی


همه نقش‌هایم را دوست دارم؛ هر نقشی شیرینی خاص خودش را دارد، هر نقشی آینه‌ای است که ما را طور دیگری نشان می‌دهد. هر نقش چیزی به ما می‌گوید و من به نقشم در فیلم سینمایی «مرد عوضی» حس خاصی دارم؛ جایی از فیلم من بلندگو را به دست گرفتم و داشتم حرف می‌زدم و به کل یادم رفت که دارم نقش بازی می‌کنم. آقای هنرمند کات نداد؛ دیالوگ داشتم اما فراتر از دیالوگ حرف می‌زدم و بازی می‌کردم و پیش می‌رفتم و هیچ کسی نمی‌گفت کات! همه‌اش ضبط شد و تا جایی که به درد خورد در فیلم مورد استفاده قرار گرفت.


منبع:جام جم


انتهای پیام/


بازگشت به صفحه سایر رسانه‌ها
خبرگزاری تسنیم 1.5 میلیارد دلار به حمایت از اشتغال پایدار در روستاها اختصاص می یابد Mon Jan 22 14:18:18 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم مربی ترکیه‌ای نامزد هدایت تیم منتظری و جباری Sat Apr 22 09:00:53 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم دانشجویان خارجی 27 ملیت از مناطق عملیاتی جنوب بازدید کردند+عکس Tue Mar 21 09:44:36 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم مجموع آرای اصولگرایان از اصلاح‌طلبان بالاتر است/ کاندیداهای اصولگرا باید در عرصه انتخابات باقی بمانند Sun May 14 16:19:02 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم پنجمین روز ثبت نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری Sat Apr 15 10:28:04 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم گلیج به فینال رسید؛ امامی راهی دیدار رده‌بندی شد Sun Nov 26 19:03:57 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم متروی اهواز در ایستگاه "توقف"/ "پیمانکاری" که "مانع‌کار" است Thu Aug 31 03:57:00 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم 18 میلیارد تومان برای برطرف کردن مشکل فاضلاب اهواز در حال ابلاغ است Wed Aug 30 09:18:42 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم گیلان| همایش روز ملی هنر‌های نمایشی در رشت برگزار شد+فیلم Thu Apr 05 14:44:27 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم آغاز یازدهمین سراسری تئاتر کوتاه ارسباران‌‌ با حضور 300 هنرمند Sun Aug 13 19:50:25 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم حمایت از محصولات استراتژیک اولویت نخست جهاد کشاورزی آذربایجان غربی است Mon May 29 15:36:36 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم بیش از 700 تن میوه تنظیم بازار در خراسان جنوبی توزیع شد‌ Mon Apr 03 14:24:55 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم سرمایه‌گذاران برای ایجاد مجتمعهای خدماتی بین راهی اردبیل حمایت می‌شوند Thu Feb 16 15:32:14 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم اعتراضات احمد نجفی به بی‌عدالتی و مافیای سینما/ چرا بعضی‌ها باید سلطان بی‌تاج‌وتخت سینما باشند؟ +فیلم Tue Jan 30 10:18:21 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم اعلام شعب اخذ رای ایرانیان مقیم ترکیه از سوی سفیر کشورمان Tue May 16 12:04:10 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم دیپلماسی فعال ستادکل نیروهای مسلح در موضوع سوریه/ حملات محور مقاومت علیه تروریست‌ها تشدید می‌شود؟ Mon Apr 10 00:02:00 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم محمد جهان‌آرا مرا گرفتار چالش‌های شخصیتی و فردی می‌کند Wed May 17 08:59:53 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم اردبیل| دشمنی آمریکا با نظام نشان از درستی مسیر انقلاب اسلامی است Fri Apr 06 15:21:05 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم فعالیت‌های اداره کل قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش تشریح شد Mon Dec 18 14:11:48 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم شکست و تساوی هیرنوین با گلزنی قوچان‌نژاد Thu Jan 11 19:19:11 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم کتابی با موضوع جشن تکلیف دختران به نمایشگاه آمد Thu May 11 10:51:45 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم حوادث در شهرستان کاشان 2 کشته و 18 مصدوم بر جا گذاشت Mon Dec 25 10:45:13 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم چرا «اقتصاد مقاومتی» از شعار به عمل تبدیل نمی‌شود! + فیلم Thu Aug 10 13:59:36 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم طرح بخشودگی جرایم کارفرمایان تحت‌پوشش تأمین‌اجتماعی لرستان تمدید شد Sat Feb 18 12:51:20 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم روستاهای بالای 20 خانوار کهگیلویه و بویراحمد از اینترنت پرسرعت بهره‌مند می‌شوند Sun Feb 26 02:27:00 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم یورنته: در تاتنهام به دنبال تحقق رؤیاهایم هستم/ سبک کاری پوچتینو را دوست دارم Fri Sep 01 10:49:18 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم "21 نمایشگاه فرهنگی" در چهار محال و بختیاری برپا می‌شود Wed Oct 04 09:22:55 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم امر به معروف و نهی از منکر باید به صورت فرهنگ عمومی نهادینه شود Sun Sep 17 08:54:15 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم کاریکاتور/سایه‌سنگین سبک‌زندگی لاکچری!!! Sat Aug 12 14:22:27 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم ظرفیت مدیران انقلابی در راستای اعتلای نظام استفاده شود Tue Mar 07 14:04:22 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم پروژه مستند «مسلمانی که روسیه به آن‌ افتخار می‌کند» به دنبال چیست؟ Mon May 01 10:46:45 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم مذاکرات اولیه تراکتورسازی با حاتمی/ تبریزی‌ها امیدوار به نگه داشتن اخباری و آقایی Sat May 20 12:12:17 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم وزیر خارجه اتریش رسما رئیس حزب خلق این کشور شد/ائتلاف حاکم در مسیر فروپاشی Sun Jul 02 13:16:38 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم در حال و هوای آنتونی شافر Mon Apr 10 17:01:36 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم جاده چالوس یک‌طرفه می‌شود Wed Mar 28 11:51:05 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم کشته شدن یک هوادار فوتبال در برزیل Mon Feb 13 10:23:43 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم محمدخانی: بازی 10 دقیقه دیگر ادامه پیدا می‌کرد، پرسپولیس گل برتری را می‌زد/ پرسپولیس روحیه بهتری نسبت به الاهلی دارد Wed Aug 23 13:13:43 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم دغدغه ما در دولت اصلاحات هماهنگی در تیم اقتصادی بود؛ در دولت روحانی این هماهنگی وجود دارد Wed Aug 23 19:51:00 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم آغاز اجرای 13 اقدام مهم دفاعی/ "افزایش تولید موشک" و "تقویت پدافند هوایی" اولویت‌ نخست ایران + جزئیات Wed Mar 22 11:36:15 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم برگزاری چهارمین جشنواره بین‌المللی شعر اشراق با موضوع «فاجعه میانمار» Sun Sep 17 10:03:51 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم خبرنگاران باید به رویدادهای یمن دسترسی داشته باشند Thu Jul 20 11:11:22 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم 7 تفنگدار عازم آلمان می‌شوند Wed Apr 26 11:56:23 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم کابینه رژیم صهیونیستی، قانون منع پخش اذان در قدس را تصویب کرد Sun Feb 12 17:02:43 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم تنش در سخنرانی معاون ترامپ در کنست اسرائیل/ اخراج نمایندگان عرب‌تبار Mon Jan 22 16:29:05 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم «آفولا» یکی از مراکز آموزش داعش در اسراییل Wed Apr 26 18:47:56 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم کاهش 12درصدی پرواز ایرلاین‌های ایرانی در خرداد/6 ایرلاین پیش‎تاز تاخیر Mon Jul 10 12:50:00 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم توقیف محموله 350 میلیونی شکر قاچاق در زاهدان Sat Jul 15 17:59:16 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم ترکیب ناموزون کشتی فرنگی در مسیر پاریس Mon Jul 24 09:31:15 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم کرمان|حضور پرشور مردم در راهپیمایی 22 بهمن "رفراندوم عمومی" در تائید نظام جمهوری اسلامی بود Fri Feb 16 14:25:07 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم آلگری: شاید در دومین دقیقه گل بزنیم!/ رئال می‌داند سرنوشت در یک ثانیه عوض می‌شود Wed Apr 11 01:32:00 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم احتمال کشف یک رصدخانه ساسانی Mon Feb 13 17:55:03 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم مراکز جامع خدمات سلامت "قمصر" و "کامو" کاشان افتتاح می‌شود Sun Apr 23 14:43:11 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم گرفتن سیمرغ بلورین برایم مهم است/نقش‌های اول همیشه به بازیگران چهره می‌رسد Sun Jun 25 12:46:19 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم ناپولی با 3 گل 3 امتیاز گرفت Mon Sep 11 01:23:00 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم دل سپردن به آمریکا خسارت محض برای کشور است Fri Jan 12 14:58:25 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم نگاه‌های توام با تعصب گذشته به زنان در سیستان و بلوچستان تغییر کرد Tue Sep 26 18:41:46 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم هدیۀ رهبر معظم انقلاب اسلامی به هیئت رزمندگان اسلام + عکس Fri Feb 17 11:21:00 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم خشکی سد مخزنی مجموعه عباس آباد - بهشهر Tue Aug 29 15:29:06 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم مرمت مسجد تاریخی سید اصفهان آغاز شد Fri Dec 22 14:18:14 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم سابقه آمریکا در زمینه حقوق بشر ننگین است‌ Fri Jun 30 14:57:22 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم مسابقات کیوکوشین کاراته بانوان کشور در بندرترکمن آغاز شد Fri Aug 25 12:37:09 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم احتمال پس‌لرزه‌های زلزله 5.7 ریشتری/ مردم خراسان شمالی شب را بیرون بخوابند Sat May 13 23:46:00 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم تمرینات اختصاصی دروازه‌بانان استقلال زیر نظر بابازاده Sat Apr 08 12:32:47 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم حقوق شهروندی؛ گمشده مطب‌های پزشکی Tue Apr 18 12:19:00 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم جواب نامبهم دبیرکل سازمان اینترپل درباره یک سوال مهم Mon Jul 10 11:38:14 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم نشست اضطراری شورای امنیت در واکنش به آزمایش هسته‌ای کره‌شمالی Mon Sep 04 08:24:47 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم ظرفیتهای فناوری اطلاعات برای توسعه اشتغال اردبیل به‌کارگیری می‌شود Sat Mar 11 11:52:52 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم کدخدایی: نتیجه بررسی تخلفات انتخابات به وزارت کشور اعلام شد/ ارسال گزارش تخلفات به قوه‌قضائیه Tue May 30 20:56:00 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم 60 کشته و زخمی در حمله موشکی ارتش یمن به پادگان مزدوران Fri Mar 17 20:23:25 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم بارش برف پاییزی ارتفاعات آذربایجان شرقی را سفیدپوش کرد+تصاویر Wed Oct 04 17:37:37 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم نگرانی مردم اهواز پس از انتشار یک شایعه/ ناجا: بمب‌گذاری صحت ندارد Tue Apr 25 16:27:15 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم صبر مردم از وعده‌های توخالی دولت درباره احیا دریاچه ارومیه به سر آمد+فیلم و عکس Sun Sep 24 03:28:00 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم ساری| 44 میلیارد ریال کالای قاچاق در مازندران کشف شد Wed Apr 04 15:06:15 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم کلاهبردار 3 میلیاردی با 17 فقره کلاهبرداری در استان کرمان دستگیر شد Wed Feb 15 15:00:43 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم ماهی‌های جنوب سالم‌تر هستند یا شمال؟ Thu Aug 24 15:50:25 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم واکنش کارشناس ارشد بی‌بی‌سی فارسی به مناظره کاندیداهای ریاست جمهوری+ عکس Sat Apr 29 10:19:33 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم فرهادیان: احتمال حضور تیم دانشگاه آزاد در مسابقات تیمی گرند اسلم وجود دارد Sat Dec 16 08:36:54 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم امامی‌فر: در فاصله سه هفته تا پایان لیگ فقط 35 تا 40 درصد قرارداد بازیکنان را داده‌اند/ مدیریت باشگاه باید قوی‌تر ورود کند Sun Apr 08 16:13:40 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم سامانه پیش‌بینی شیوع بیماری‌های واگیر در استان گیلان راه‌اندازی شد‌ Tue Jul 04 17:34:42 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم معضل بنگاه‌داری بانکها خود به خود حل نمی‌شود/ تک نرخی کردن ارز دستوری نیست Wed Jul 05 05:40:00 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم جزئیات ترکیدگی لوله آب در میدان امام علی (ع) اصفهان Mon Nov 20 21:09:42 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم وزیر نفت: 4.5 میلیون تن اتان در پارس جنوبی تولید می‌شود Mon Jan 22 12:22:45 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم سانحه رانندگی در کرمانشاه 2 کشته و 4 مصدوم بر جا گذاشت Thu Sep 28 11:00:26 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم در «زیر آسمان شهر 4» بامزگی نقش‌های سابقم را دارم Sat Jul 22 14:49:51 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم قلعه‌نویی: سازمان لیگ اگر عدالت دارد، دیدارهای ما و پرسپولیس را همزمان برگزار کند/حالا پرسپولیس باید 6 بازی زودتر از ما به میدان برود! Sun Jan 22 17:59:59 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم جزئیات کشف محموله‌های مشروبات الکلی و قرص‌های نیروزا در هرمزگان Tue Apr 18 10:33:22 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم مشمولان مشاغل سخت و زیان‌آور استان زنجان به 5300 نفر رسید Tue Apr 18 21:41:29 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم کارگروهی ویژه، هفته‌های پایانی لیگ برتر و لیگ دسته اول را بررسی می‌کند Wed Mar 08 18:33:34 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم وعده‌هایی که به همراه ریزگردها می‌آیند و می‌روند! Tue Feb 14 14:09:17 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم همدان|مهاجم مسلح در نزدیکی فرودگاه همدان دستگیر شد Thu Apr 12 13:33:30 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم جشنواره گل ایرانجوان مقابل استقلال اهواز/ آبی‌های اهوازی یک گام دیگر به سقوط نزدیک شدند Mon Mar 06 17:12:36 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم هزار عملیات انتحاری داعش در یکسال Sat Mar 04 11:13:05 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم کشور نیازمند مدیری پاکدست است تا عفونت فساد را بخشکاند Fri Apr 28 08:50:12 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم توضیح دادستان تهران درباره خروج کاوه مدنی از کشور Wed Apr 18 14:51:53 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم رقیه توکلی: یزدی هستم و می‌خواهم همواره در یزد فیلم بسازم Fri Feb 03 01:16:32 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم دومین نمایشگاه صنایع دستی شرق کشور در بیرجند افتتاح شد Sat Mar 18 14:46:13 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم روحانی فقط وعده داد؛ آثاری از اشتغال فارغ‌التحصیلان ندیدیم/مردان دیگر توانایی حمایت مالی از زنان را ندارند Sun May 14 02:10:00 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم پدر آتنا اصلانی: اعدام قاتل دخترم درس عبرتی برای دیگران است Wed Sep 20 10:33:40 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم آخرین وضعیت ساخت جدیدترین ناوچه ایرانی با نام "سینا 4" Wed Jul 12 01:03:00 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم سیمای شهرقدس مزین به تمثال شهدا می‌شود Sat Jan 28 17:52:03 IRST 2017
نامه نیوز بررسی رزومه مجیدی توسط رقبا/ شفر "کشک" بودن کمیته فنی استقلال را اثبات می‌کند؟ Mon Oct 09 13:47:43 IRST 2017
سیتنا بهرام رادان پیشنهاد منوچهر هادی را رد کرد Tue Apr 03 22:23:30 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران نبود گور دسته جمعی در مناطق زلزله زده/ میلیون ها دهه شصتی بیکار/ دلیل لغو استخدام وزارت نفت چه بود؟/دستگیری سرشبکه آشوب‌های اخیر Thu Feb 08 20:00:01 IRST 2018
تابناک دولت در سال 96 هیچ اعتباری برای دریاچه ارومیه اختصاص نداد/ عملیات تثبیت دریاچه موفق اما عملیات احیاء ناموفق بود Sun Nov 19 13:16:09 IRST 2017
بی باک نیوز بیانیه شورای نظارت نمایندگی سازمان جهانی تبلیغات IAA در ایران Sat Feb 25 18:31:01 IRST 2017
خبرگزاری مهر لزوم جلوگیری از تصرف موقوفات در هرمزگان Wed Feb 08 12:57:27 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی تاکید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر بازنمایی اندیشه‌های امام(ره) با فیلم‌های فاخر Mon Jun 05 20:42:00 IRDT 2017
تی نیوز طولانی ترین پل جهان در چین Sat Jul 08 13:24:19 IRDT 2017
آفتاب توصیه حسام‌الدین آشنا به رئیسی:با قالیباف و احمدی‌نژاد مناظره بگذارید تا ما تفاوت شماها را ببینیم Sat May 06 23:48:29 IRDT 2017
ایسکانیوز واکنش احمدزاده به آلودگی هوای تهران/ خداحافظی بازیکنان با چوک با دادن یک هدیه سنتی Wed Dec 20 12:04:45 IRST 2017
ورزش 3 اعلام ترکیب پدیده برابر استقلال خوزستان Fri Aug 18 14:14:00 IRDT 2017
صبحانه با خبر ایرلاین‌های ایرانی فاصله‌ای جدی با رقبای خود دارند Fri Aug 25 15:47:03 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر اردوی تیم ملی تیراندازی با کمان سنتی در مراغه Mon May 22 14:46:54 IRDT 2017
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین نقشه آمریکا برای آینده عراق در دوران پسا داعش Thu May 04 21:15:00 IRDT 2017
ایلنا تشکیل کمیته‌ای ویژه برای ریشه‌یابی علل وقوع پدیده‌های زشت اجتماعی Fri Jul 14 11:41:09 IRDT 2017
تابناک آغاز رزمایش‌ مشترک ضد تروریسم عربستان و اردن از هفته آتی Tue Apr 11 12:56:02 IRDT 2017
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین خوزستان یکپارچه آزادی قدس رافریاد زد Fri Jun 23 14:29:08 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجو گوشت مرغ را رنگ می‌کنند بجای گوشت قرمز می‌فروشند Mon Jan 30 14:22:18 IRST 2017
فردا حکیم: همه‌پرسی اقلیم کردستان باید لغو شود Tue Sep 19 15:46:43 IRDT 2017
فرارو متن شکایت کاسپینی‌ها از «سیف» به دادگاه Tue Jun 06 09:05:55 IRDT 2017
دولت بهار تلاش دوباره برخی نمایندگان برای حذف مصوبه اعلام حقوق مدیران Sun Jan 01 15:46:00 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران گرامی‌داشت یاد آتش‌نشانان در چهلم حادثه پلاسکو Sun Mar 05 17:02:32 IRST 2017
فردا رصد امواج در 20 نقطه از تهران Tue Apr 18 17:27:01 IRDT 2017
نامه نیوز 22 فروردین؛آغاز روند انتخابات ریاست جمهوری Sun Feb 19 11:54:40 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران هشدار محققان درباره سفیدشدگی مرجان‌های خلیج‌فارس به دلیل افزایش بی‌سابقه دمای آب Sat Oct 07 12:25:41 IRST 2017
تابناک توصیه‌های بهداشتی به زائران پیاده‌روی اربعین‌حسینی Sat Oct 28 12:16:15 IRST 2017
میزان رد پای مرد پرتغالی در نقل و انتقال ستاره‌های فوتبال ایران Tue May 23 07:00:02 IRDT 2017
تابناک آنفلوآنزا و دیگر عفونت های ویروسی Wed Mar 29 11:03:11 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر واکنش مقامات آلمان به حملات سوریه Sat Apr 14 20:09:01 IRDT 2018
ساعت24 ذوالنور، نماینده عضو جبهه پایداری: تصویب الحاق به «پالرمو» خبط مجلس بود / این مصوبه می‌تواند علیه حزب‌الله باشد Fri Jan 26 23:00:00 IRST 2018
تی نیوز اتصال برق باعث 2 حادثه آتش سوزی در اهواز شد Sun Jul 09 15:14:49 IRDT 2017
خبرگزاری نسیم بار سنگین فقر بر شانه های نحیف کودکان کار Thu Nov 02 14:21:02 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی روزنامه های ایتالیا - دوشنبه 7 فروردین Mon Mar 27 18:11:00 IRDT 2017
تابناک بازداشت 19 فلسطینی در کرانه باختری Thu Aug 10 16:26:55 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی دستگیری عامل نگهداری گونه های غیرمجاز مار در پایتخت Tue May 02 17:44:00 IRDT 2017
جام نیوز قیمت طلا آماده پرواز Mon Nov 13 18:00:00 IRST 2017
خبرگزاری نسیم داروهای ضدافسردگی ریسک مرگ را افزایش می دهند Tue Sep 19 07:37:01 IRDT 2017
خبرگزاری کتاب ایران معرفی چند داستان جذاب از «گوستاو فلوبر» Sun May 07 10:07:49 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا حلقه ای که در نظام بهداشتی کشور گم شده است/ دولت یازدهم برای سلامت روان چه کرد؟ Thu Jul 13 14:20:45 IRDT 2017
تدبیر 24 دستمزدها بالا می‌رود Sun Feb 04 09:27:09 IRST 2018
واحد مرکزی خبر بازدید وزیرنفت از چاه 147رگ سفید Thu Nov 02 12:33:07 IRST 2017
دولت بهار حمید بقایی: رجل سیاسی کسی است که در سخت ترین شرایط ولی نعمتش را نفروشد / هر سندی علیه من دارید منتشر کنید / باید پاسخگوی رفتارهای خلاف قانون و شرع خود باشید و طلبکاری نکنید / فتحعلی شاه پس از قرارداد ترکمانچای بسیار خوشحال بود و می گفت پاسکویچ قرار بود تهران را بگیرد، ولی ما نگذاشتیم! / برای نظام سرمایه داری نامی بهتر از «نئوقارونیسم» نمی توانیم پیدا کنیم / به رهبران مردمی و آزادیخواه لقب بی سواد و تندرو می دهند تا به منویات پلیدشان برسند / با خودشان می گویند اگر مردم سیر شوند توقعشان بالا می رود / به زودی به نقطه ای می رسیم که هر ایرانی در خانه خودش زندگی کند / با روی کار آمدن دولتی مردمی، قیمت نفت در جهان واقعی می شود Sun Apr 02 23:06:00 IRDT 2017
خبرگزاری حوزه پژواک صدای مظلومیت شیعیان عربستان در جهان باشیم/ از نگاه آل سعود، مردم عوامیه شهروند درجه 10 هستند! Mon May 22 15:25:00 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر اهداء 320 میلیون ریال به بیماران صعب العلاج کمیته امداد Thu Jun 22 12:25:09 IRDT 2017
فردا هواداران قطر در لیست سیاه عربستان Sat Aug 19 13:04:53 IRDT 2017
بولتن نیوز در قبال خزعبلات ترامپ اقدامات ویژه و قاطع انجام دهید! Fri Feb 03 12:11:32 IRST 2017
روزنامه کیهان درخواست آلمان از اتحادیه اروپا برای کاستن از وابستگی به آمریکا Wed Feb 08 21:16:28 IRST 2017
صبح تهران افشای دلیل حذف تلگرام از اپ استور Tue Feb 06 17:57:31 IRST 2018
خبرگزاری مهر مراسم عزاداری امام جعفرصادق(ع) در کرمانشاه برگزار می‌شود Wed Jul 19 07:15:19 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا از کارگران نمونه خوروبیابانک تقدیر شد Tue May 02 15:14:11 IRDT 2017
وطن امروز معرفی ناشران برگزیده سال 1395 Wed May 03 00:00:00 IRDT 2017
آنا رونمایی از گیربکس دو سرعته دریایی در سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع Thu Aug 24 14:23:27 IRDT 2017
دولت بهار عکس/ بدون شرح از نشست اخیر اتحادیه عرب Thu Mar 30 09:16:00 IRDT 2017
فرادید بدترین ترانه تاریخ موسیقی Sat Nov 25 12:17:43 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران مهمترین اخبار استان قزوین در بسته خبری امروز 22 مهرماه Sat Oct 14 18:17:10 IRST 2017
نامه نیوز توصیه‌های دزد حرفه‌ای به مشتریان بانک! Sat Aug 19 00:56:44 IRDT 2017
بی باک نیوز مقابله با بیکاری باید مهمترین اولویت دولت روحانی باشد Wed Aug 09 08:48:01 IRDT 2017
تابناک کی‌روش گزینه نهایی سرمربیگری کامرون شد Tue Apr 10 16:16:01 IRDT 2018
جماران پایان رقابت های تنیس خاکی ارتش جمهوری اسلامی ایران در سیرجان Tue Oct 10 17:27:21 IRST 2017
روزنامه دنیای اقتصاد خواب خوب با کاهش وزن مرتبط است Fri Jan 19 08:05:14 IRST 2018
خبرگزاری مهر تحریم 38 شخص حقیقی و حقوقی روسیه توسط آمریکا Tue Jun 20 20:34:04 IRDT 2017
ایستا نیوز مسایل بانکی مانع توسعه روابط اقتصادی ایران و فرانسه Wed Feb 28 10:02:13 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران برگزاری جشن عید سعید فطر در حرم مطهررضوی Sun Jun 25 11:00:38 IRDT 2017
پول نیوز اردیبهشت 96، آخرین فرصت ثبت‌نام آزمون دکتری تخصصی Sun Mar 19 07:00:01 IRST 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا واکنش السیسی به حمله تروریستی امروز مصر Fri Nov 24 20:57:24 IRST 2017
ایلنا ضرورت استفاده از ظرفیت‌ها و منافع مشترک کشورهای اسلامی/ مسلمانان 20 درصد از اقتصاد جهان را در دست دارند Wed Nov 22 11:45:35 IRST 2017
تدبیر 24 پرداخت کسری حقوق کارکنان نیروهای مسلح در حال انجام است Wed Aug 30 11:36:28 IRDT 2017
ایلنا واکنش مسئولان و چهره‌های سیاسی به درگذشت ابراهیم یزدی Mon Aug 28 17:32:12 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران تلفن‌های هوشمند، تهدیدی در کمین کودکان Tue Jan 02 11:34:25 IRST 2018
بولتن نیوز بایرن‌مونیخ سوپر جام آلمان را فتح کرد Sun Aug 06 09:55:52 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران سخنگوی حماس: انتفاضه سوم فلسطینی‌ها آغاز شده است Wed Dec 13 07:40:28 IRST 2017
فرارو بدترین‌های سینما در فجر، به انتخاب یک نشریه! Wed Feb 21 16:07:37 IRST 2018
واحد مرکزی خبر بازار خرید عید نوروز - بوشهر Fri Mar 17 12:25:05 IRST 2017
واحد مرکزی خبر مسئولیت داشتن دو تابعیت ها می تواند خطرناک باشد Thu Mar 16 23:32:53 IRST 2017
تدبیر و امید درخواست توضیح و بستن راه سوءاستفاده گران! Tue Jun 20 10:12:43 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران اختصاص 407 میلیارد تومان برای اجرای پروژه‌های توسعه محور در گلستان Sun Jan 22 16:21:22 IRST 2017
ورزش 3 اردوی تیم ملی عربستان در آلمان Sat May 20 08:03:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس پاشنه آشیل ترامپ Wed Apr 05 04:45:00 IRDT 2017
بولتن نیوز روحانی به نیویورک می رود Wed Sep 13 16:13:33 IRDT 2017
اتاق خبر سهام آسیایی رکورد 10 ساله زد Thu Jan 04 19:15:04 IRST 2018
دولت بهار کاریکاتور/زندان یا کاخ معارضان «بن‌سلمان» Tue Sep 12 09:59:00 IRDT 2017
خبرگزاری مهر تفاهم با انرژی اتمی برای اکتشافات مشترک/هدف‌گذاری صادرات فولاد Tue Jul 18 09:42:49 IRDT 2017
خبرگزاری فارس تیم ملی الف زیر 21 سال ساحلی ایران جهانی شد Fri Mar 03 14:24:00 IRST 2017
ایران آنلاین قالیباف چگونه درآمد شهرداری را افزایش داد Sat Apr 22 15:39:19 IRDT 2017
ورزش 3 چلسی و یونایتد؛ مشتری های اصلی لواندوفسکی Mon Feb 26 19:09:00 IRST 2018
پایگاه خبری الف آزادترین اقتصادهای جهان کدامند+رتبه ایران Sun Feb 04 04:53:00 IRST 2018
آریا فاز 2 مرکز تحقیقات سالمندی اردکان با حضور دکتر ربیعی افتتاح شد Thu Jul 20 16:11:19 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران طالبان در نیمروز دو کارمند راه‌سازی را ربود Wed Feb 01 11:37:43 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران خرید تضمینی برق از تولید کنندگان انرژی های تجدید پذیر و پاک در اردبیل Wed Dec 27 10:43:46 IRST 2017
واحد مرکزی خبر ورود سامانه بارشی جدید به کشور Tue Sep 12 11:58:51 IRDT 2017
آی تی نا هکرهای سنگاپوری مجوز فعالیت می‌گیرند Mon Jul 17 10:45:48 IRDT 2017
تابناک از «آرامش حافظ در روز معرفی وزرای جدید و ابقا شده» تا «دلیل واقعی خداحافظی پراید از خط تولید چیست» Wed Aug 09 01:35:11 IRDT 2017
ایلنا کشته شدن سه نفر در اثر نشت گاز+اسامی کشته‌شدگان Wed Mar 29 13:09:34 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران تغییرات در شورای مرکزی حزب همبستگی Fri Jan 19 19:07:41 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران شعار مرگ بر آمریکا منافع ملی نیست / آمریکا بزرگترین بدهکار دنیاست Mon Feb 26 17:11:02 IRST 2018
خبرگزاری بین المللی قرآن رژه نیروهای مسلح در روز ارتش/ مشهد Wed Apr 18 15:14:59 IRDT 2018
روزنو آخرین پیامی که چکامه چمن‌ماه برای سعید کریمیان فرستاد +عکس Wed May 03 15:30:01 IRDT 2017
ایلنا صفحه اول روزنامه ها شنبه 9 بهمن Sat Jan 28 10:00:56 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران صدور بیش از 16 هزار فقره گواهینامه مهارتی الکترونیکی در استان اردبیل Mon Apr 16 12:13:57 IRDT 2018
تدبیر و امید آغاز مرحله بسیار خطرناک اقتصاد ایران از سال 92 Wed Mar 01 09:12:24 IRST 2017