خبرگزاری تسنیم - Mon May 08 15:57:57 IRDT 2017 نمایش خبر

با هر نقش زیستن دوباره را تجربه می‌کنم

عزت‌الله مهرآوران امروز 68 ساله می‌شود. حاصل 50 سال فعالیت هنری او، نگارش نمایشنا‌مه‌هایی است که برخی روی صحنه رفته‌اند و نیز تعداد زیادی نقش‌های کوتاه و بلند در فیلم‌های سینمایی و سریال‌های تلویزیونی.

به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، مهرآوران این روزها مشغول بازی در فاز دوم سریال لیسانسه‌هاست که به کارگردانی سروش صحت برای پخش از شبکه سه آماده می‌شود و نیز نمایشنامه‌ای به نام «ابریشم‌ بانو» دارد که یک بار پیشتر در فرصت تنگ و فشرده آن را به صحنه برده بود، اما حالا درصدد است با تامل و سر فرصت آن را به اجرا بگذارد.


پختگی و تجربه، آرامش و نشاط بعلاوه چهره‌ای که رد کمرنگی از گذر زمان در آن مشهود است و البته طنازی و شوخ‌طبعی از عزت‌الله مهرآوران در دو قدمی 70سالگی، شخصیت خاصی ساخته است؛ شخصیتی که حرف‌های شنیدنی برای گفتن دارد و در این مجال اندک به بخشی از آنها پرداخته‌ایم:


یک عمر شوق زندگی


اگر چهره‌ام خوب مانده شاید به این دلیل است که جنسم خوب بوده یا شاید به این دلیل که سالم زندگی کرده‌ام یا از آن مهم‌تر شاید به شوق بازیگری و نوشتن مربوط باشد.


هنوز که هنوز است من پر از شوق هستم. 50 سال پیش در دوره کارشناسی تئاتر، آقای عزت‌الله انتظامی به ما می‌گفت: فقط یادتان باشد که شما نوکر مردم هستید! همین جمله کمک کرد که درست زندگی کنم برای همین هم نه زنم را طلاق دادم و نه آلوده شدم. در واقع یاد گرفتم در مقابل مردم و بخصوص در مقابل خودم مسئول باشم.


اگر باور کنیم هنر شغل نیست که ما بخواهیم انتخابش کنیم و این هنر است که ما را انتخاب می‌کند، آن وقت می‌شود تعریف شوق خدمت را درک کرد. هنر است که در ما غلیان دارد و می‌گوید چه بکنیم. به قول حضرت حافظ: در اندرون من خسته‌دل ندانم کیست! که من خموشم و او در فغان و در غوغاست.


بازیگر با هر نقش در درونش به استقبال کسی می‌رود که خودش نیست؛ باید با این شخصیت جدید همراه شود و زندگی کند و این شوق‌انگیز است؛ این‌که من در دیگری متولد و در او متبلور بشوم. بازیگری بده بستان و مبادله ذوقی بین بازیگر و نقش است. بازیگر بین خودش و شخصیتی که بازی می‌کند، یک نقطه اشتراک پیدا می‌کند که نامش نقش است، درست مثل این که لباسی نو به تن کرده و خودتان را در آینه تماشا کنید. این شوق انگیز نیست؟!


تجربه، نام دیگر درد و رنج


حقم را جایی نگذاشته‌اند که بروم و آن را بردارم! تنها جایی که حق با من است، وقتی است که بازی می‌کنم. در سریال لیسانسه‌ها گفتند اسم شما را در این قسمت از تیتراژ نوشتیم! گفتم خب من با هنر بازیگری کاری می‌کنم که جایش عوض شود! تنها چیزی که در بازیگری اهمیت دارد، این است که خوب بازی کنیم؛ برای این‌که آدم‌های خوبی هستیم، چون هنرمند و هنرپیشه شدیم و چشم‌های زیادی دارند ما را می‌بینند و نباید این چشم‌ها را ناامید کنیم. اجازه نداریم این چشم‌ها را از خودمان دور کنیم.


ممکن است عده‌ای بگویند ما خیلی زجر کشیدیم، بدبختی تحمل کردیم و گرفتاری و مصیبت! بله من هم کشیدم اما از نظر من زجر و سختی و گرفتاری و مصیبت نبود، بلکه همه اینها فقط یک اسم دارد: تجربه!


من با درد به آگاهی رسیدم؛ با غم و اندوه به وجود شادی آگاه شدم، شادی را خوب شناختم و از آن حفاظت کردم. مسیر زندگی من همیشه پر از تجربه بوده و بایگانی ذهنم 68سال تجربه را در خود ذخیره کرده است.


بازیگر نقش‌های کوتاه ماندگار


من نقش‌ها را متر نمی‌کنم! معتقدم اگر نقش‌ها را اندازه بگیریم، باخته‌ایم. برای من خود نقش اهمیت دارد. یکی از منتقدان سینما جمله جالبی درباره من گفته است: مهرآوران؛ بازیگر نقش‌های کوتاه ماندگار. فکر می‌کنید چرا ماندگار شده‌اند؟


کار من از تئاتر شروع شده؛ من نمایشنامه‌نویسم، یعنی بازیگری هستم که می‌نویسد. بنابراین در نقش‌هایی که به‌عهده دارم به عنوان مولف هم عمل می‌کنم و نقش نوشته شده را در خودم می‌پرورانم. اتودهای مختلف می‌زنم و اصلا مهم نیست که یک دقیقه جلوی دوربین یا روی صحنه باشم یا کل زمان را. باید با نقشم رفاقت کنم. نمی‌گویم نقش را دوباره می‌نویسم، اما آن را دوباره خلق می‌کنم و برای این کار مجموعه‌ای از آدم‌ها مثل نویسنده، کارگردان، طراح گریم، لباس، نورپرداز و فیلمبردار مرا به سمت نقش می‌برند. به من فرصت می‌دهند شخصیت را درست و متناسب با اثر بپرورانم.


اگر برای نقشی پیشنهادهایی داشته باشم حتما آن را اجرا می‌کنم حتی اگر با چیزی که در ذهن نویسنده و کارگردان بوده، تفاوت داشته باشد اما کارگردان حق دارد نقش را بپذیرد یا نپذیرد و ممکن است نپذیرد.


معمولا تکیه‌کلام‌هایی برای نقش‌ها در نظر می‌گیرم. دلیل استفاده از تکیه‌کلام نشان دادن درونیات شخصیت است؛ او خودش را در این کلام‌های کوتاه متبلور می‌کند. مثلا در سریال «فروشگاه بزرگ» تکیه کلام «دلتان خرم» را شخصیتی به زبان می‌آورد که دل بسیار غمگینی دارد! پولش را از دست داده و از خانواده‌اش دور است، اما برای دیگران دل خرم آرزو دارد.


مردم، زینت‌بخش بازی‌ها


من شاید بیشتر از 45 سال‌ نوکری آدم‌های بزرگی را کرده‌ام. اوایل به این امید بود که یک روز آقایی کنم ولی خیلی زود دریافتم آقایی من در این نوکری است و تجربه‌هایی که از آدم‌ها در صحنه تئاتر، سینما و تلویزیون و در زندگی می‌آموزم. زندگی من یک تافته جدابافته از هنرم نیست؛ زندگی من، خود هنرم است و برای این‌که آن را تزئین کنم و آرایش بدهم، باید آدم‌های مختلف را ببینم. هر کسی که در صحنه تئاتر یا در زندگی دیده‌ام بر من تاثیر گذاشته است؛ حتی یک بچه کوچک، یک صدا، یک گلدان یا موسیقی و با اینهاست که جرات می‌کنم روی صحنه بروم.


وقتی که پدرم فوت کرد روی صحنه بودم؛ او را داشتند در قبر می‌گذاشتند در حالی که من نقش داماد را بازی می‌کردم! من از این اتفاقات ناراحت نمی‌شوم، همان طور که برای آنها خوشحال نمی‌شوم؛ این اتفاق و همه اتفاقات تلخ و شیرین در نهایت مجموعه‌ای از تجربه‌های زندگی ما می‌شود.


رویاهای مرد سنگ‌فروش


پدر حبیب شخصیتی تازه به دوران رسیده است. خیلی دوست دارد خودش را بنمایاند، نه طوری که هست بلکه آن طور که آرزو دارد و چون از این آرزو شناختی ندارد، موقعیت‌های طنز ایجاد می‌شود. از نظر من این نقش نه کم است و نه کوتاه. او یک خلاقیت قابل توجه است؛ سروش صحت و ایمان صفا به او خصوصیتی داده‌اند که هر وقت بخواهند می‌توانند بر اساس آن موقعیت طنز ایجاد کنند.


پدر حبیب کسی است که خودش را نمی‌شناسد و می‌تواند صد سال دیگر هم خودش را نشناسد و در تصوراتش باقی بماند. آرزوهای این مرد در هم شده، دوست دارد پسرش کسی بشود که به او بنازد و خودش کسی می‌بود که الان نیست. کارخانه سنگ‌تراشی خودش را آنقدر بزرگ کرده که گویی به تمام جهان سنگ صادر می‌کند! من خوشحالم از ایفای این نقش و دوستش دارم.


شوق مالی و شوق دلی


در انتخاب نقش‌ها معیارهایی دارم؛ گاهی می‌بینم وضع مالی خراب است و نقشی را بر همین اساس می‌پذیرم، گاهی هم می‌خواهم تبلور و تولدم را در یک نقش ببینم و رویشم را. بنابراین برایم مهم نیست که آن نقش کم است یا زیاد. جمله معروفی هست که می‌گوید شاید هنرپیشه کوچک باشد، اما نقش نه! برای همین انتخاب نقش‌ها را هم بر اساس شوق انجام می‌دهم. گاهی شوق مالی و گاهی شوق دلی. در هر صورت زنده‌ام و بازی می‌کنم و با هر نقش زیستن دوباره را تجربه می‌کنم.


مرد عوضی


همه نقش‌هایم را دوست دارم؛ هر نقشی شیرینی خاص خودش را دارد، هر نقشی آینه‌ای است که ما را طور دیگری نشان می‌دهد. هر نقش چیزی به ما می‌گوید و من به نقشم در فیلم سینمایی «مرد عوضی» حس خاصی دارم؛ جایی از فیلم من بلندگو را به دست گرفتم و داشتم حرف می‌زدم و به کل یادم رفت که دارم نقش بازی می‌کنم. آقای هنرمند کات نداد؛ دیالوگ داشتم اما فراتر از دیالوگ حرف می‌زدم و بازی می‌کردم و پیش می‌رفتم و هیچ کسی نمی‌گفت کات! همه‌اش ضبط شد و تا جایی که به درد خورد در فیلم مورد استفاده قرار گرفت.


منبع:جام جم


انتهای پیام/


بازگشت به صفحه سایر رسانه‌ها
خبرگزاری تسنیم امام خامنه‌ای درگذشت آیت‌الله حلیمی‌ کاشانی را تسلیت گفتند Thu Feb 09 12:04:28 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم تقدیر 185 نماینده مجلس از تلاش‌های سربازان گمنام امام زمان(عج) Wed May 10 12:32:00 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم هیچ‌گاه به دنبال فریب‌کاری نبودم و نیستم/ دلیل انتقاد ما به دولت یازدهم از روی خیرخواهی است Thu Apr 27 12:45:22 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم چند سوال از وزیر راه و شهرسازی Tue May 02 09:54:31 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم تیم شنای سرزمین موج‌های آبی مشهد صدرنشین مرحله سوم مسابقات قهرمانی باشگاه‌های کشور شد Sun Feb 19 09:57:12 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم 45 هزار بسته فرهنگی بین مسافران نوروزی مازندران توزیع شد Tue Mar 21 12:52:59 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم شاعران هم باید روی منبر بروند Sat Sep 30 14:19:31 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم توسعه اقتصادی می‌تواند از نگاه ویژه به صنعت غذا آغاز شود Thu Mar 09 13:48:10 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم میزهای دولتی را دو دَستی چسبیده‌ایم Sat Mar 11 10:40:34 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم سرمربی سان آنتونیو: احتیاجی به این همه پول نداریم و باید به نیازمندان کمک کنیم Sat Dec 30 00:05:00 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم سرود «خمینی ای امام» ثبت ملی شد Tue Jan 31 08:59:22 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم دیدار رئیس کمیته امداد با خانواده شهید مدافع حرم"نبی‌لو" به روایت تصویر Fri Oct 27 13:29:35 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم اخذ 10 هزار شکایت مردمی از گران‎فروشی و کم‎فروشی در یک ماه Tue Nov 28 07:57:00 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم طرح نوروزی پلیس راه در گیلان آغاز شد Wed Mar 15 13:15:29 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم جهانگیری: عزم را برای مبارزه با فساد جزم کردم/پرونده فساد میلیاردی که 9 ماه روی میز جهانگیری خاک می‌خورد Fri May 05 10:12:00 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم صحبت تلفنی ییلدیریم و جهانگیری/ تاکید بر مدیریت تحولات بعد از همه‌پرسی کردستان عراق Thu Sep 28 18:46:22 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم بیکاری، تبعیض و اشرافی‌گری در دولت موجب افزایش مطالبات اقتصادی مردم شد Fri May 05 16:07:23 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم حسینی: گرشاسبی درگیر بدهی‌های قبلی است؛ هیئت‌مدیره باید حمایت کند Fri Dec 15 19:01:33 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم تحلیلی بر یک قناری، یک کلاغ|چرا قصه را فدای غورکردید؟! Tue Dec 19 10:11:38 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم کواکبیان: ذوالنور به من توهین کرده/ لاریجانی: شما به جایگاه نمازجمعه تعرض کردید Tue Aug 15 18:46:49 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم موراتا تست‌های پرشکی چلسی را پشت‌ سر گذاشت Fri Jul 21 16:38:01 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم "بشار" زنده زنده خاک شد/تلف شدن آبزیان رودخانه بشار در سکوت کامل مسئولان +فیلم Sun Jul 09 04:28:00 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم اعتراف رونالدو درباره شیوه حفظ «سیکس پک» خود Tue Mar 14 09:56:06 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم امنیت مثال زدنی در سراسر کشور حاکم است Fri Sep 29 12:07:08 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نیازمند خودباوری است Wed Feb 01 22:28:05 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم یخچالی: استرالیا تیم قوی‌تری بود و برنده شد/ این پایان کار نیست Mon Aug 21 12:17:35 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم منصوریان: امیدوارم بازی خوبی را از استقلال و تراکتورسازی شاهد باشیم Wed Apr 19 18:47:00 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم جایزه جلال ستاری به پژوهشگران ایرانی و خارجی اهدا شد Fri Sep 01 11:39:22 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم مشکلات مرکز توانبخشی علی‌اکبر(ع) بیرجند پیگیری می‌شود Thu Feb 16 10:49:16 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم زنی‌که با فرمانده داعش مصاحبه‌کرد و زنده‌ ماند Sun Dec 17 14:30:31 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم پیروانی: نمی‌دانم با کدام بازیکنان در مسابقات شرکت می‌کنیم Fri Jul 14 19:59:19 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم مردم از نمایندگان خود در شوراها اقدام و عمل می‌خواهند Tue May 09 20:45:14 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم ولایتی: دانشگاه آزاد "ملک شخصی" کسی نیست/ نخبگان را بورس می‌کنیم Wed Mar 01 15:08:21 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم داور با تیم ملوان بسیار مهربان بود Mon Oct 16 20:00:13 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم تغییر لوگوی گوگل به مناسبت کشف سیاره‌های مشابه زمین Thu Feb 23 17:06:08 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم جذب چند بازیکن با کیفیت داخلی و خارجی دیگر در برنامه باشگاه سپاهان/ چپاروف بیش از هر زمان دیگر به سپاهان نزدیک‌تر است Fri Jun 30 13:13:18 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم زهد و تواضع مرحوم آیت‌الله مشکینی مثال‌زدنی است Wed Jul 26 16:20:32 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم سردار پورجمشیدیان: از نظر تجهیزات در شرایط بسیار خوبی هستیم Tue Mar 07 09:50:38 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم نشست تخصصی «هنر و زیبایی در اندیشه مولوی» Sat May 13 09:49:36 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم هشدار سازمان ملل درباره وقوع قحطی در یمن Tue Mar 14 09:21:37 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم تئاتر مقاومت و لزوم حضور نیروهای تازه‌نفس و خلاق Mon Feb 20 10:52:32 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم مظلومیت معدنچیان با بیمه کتابداری و آرایشگری! Sat May 06 11:28:00 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم تشییع آیت الله معصومی در مشهد Tue Sep 19 16:06:17 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم بازتاب گسترده انتقاد «نواز شریف» از بانوان/ دختر نخست وزیر پاکستان هم تهدید شد Sun Apr 30 15:28:31 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم وضعیت نامطلوب شاخص‌های آموزش و پرورش در چابهار/ کمبود اشتغال مهمترین معضل چابهار است Sat Feb 18 17:41:58 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم دومین نمایشگاه بورس، بانک، بیمه و فرصت‌های سرمایه‌گذاری مشهدمقدس برگزار می‌شود Fri Aug 11 13:11:30 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم باغ‌موزه دفاع مقدس قم شهریورماه امسال به بهره‌برداری می‌رسد Wed Jul 19 11:01:48 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم جلسه توجیهی حج‌گزاران قم Mon Jul 17 09:38:00 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم گاف «ترامپ» یا چراغ سبز برای تغییر نظام سیاسی افغانستان؟ Tue Aug 22 12:29:00 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم لباس خونی حراج می‌شود + عکس Thu Mar 30 10:58:07 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم استان البرز‌ دارای رشد بیکاری 6.6 درصدی است‌ Sat Sep 23 17:53:34 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم ستاد بازسازی مناطق زلزله‌زده در خراسان شمالی تشکیل شد Tue May 23 08:54:31 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم اسامی محرومان هفته بیست و هفتم لیگ برتر فوتبال Sat Apr 08 16:04:41 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم یادواره شهدای شهرستان اراک در آبان‌ماه برگزار می‌شود Sat Aug 26 18:53:23 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم نظام باید اختلاس کنندگان را با شدیدترین شیوه ممکن مجازات کند/هر کسی که در فتنه 88 دست داشته باید پاسخگوی مردم باشد Fri Mar 03 18:07:05 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم حزب مرکل پیشتاز انتخابات پارلمانی است Sun Sep 24 19:38:55 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم کمالوند: بازی خیلی سنگین و پرفشاری داشتیم Sat Apr 01 19:39:07 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم قیمت نفت کاهش یافت Mon Apr 03 12:01:48 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم دانشگاه‌های جهان با معضل صندلی‌های خالی چه می‌کنند؟ Sun Feb 26 10:32:40 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم استقلال، پرسپولیس و 4 باشگاه ایرانی مجوز حرفه‌ای گرفتند + عکس Sun Feb 26 14:16:21 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم شکایتی از «اسنپ» و «تپسی‌» به مجلس نشده است Tue Feb 21 04:34:00 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم تصاویر/سقوط کوه زباله در اتیوپی Sat Mar 18 14:41:38 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم 3 هزار واحد صنعتی کشور احیا شد/ احداث مجتمع‌های فرهنگی در شهرک‌های صنعتی Sun Mar 05 01:09:00 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم سقوط بهمن در مناطق مرتفع کردستان دور از انتظار نیست Sun Feb 12 14:37:14 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم اینفانتینو: ویدئو چک در جام جهانی 2018 هم می‌تواند واقعی باشد Sat Mar 04 16:28:14 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم بدتر از داعش Mon Sep 25 06:04:00 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم نخستین یادواره شهدای اطلاعات سپاه هرمزگان برگزار شد Sat Mar 04 20:09:03 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم گزارش روزنامه روسی در مورد سردار آزمون Wed Jul 12 13:52:10 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم 20 دستگاه وانت نیسان به خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد قم واگذار شد Mon Sep 04 11:20:07 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم علی پور در رقابت‌های کاراته وان صاحب گردن‌آویز طلا شد Sun Apr 02 20:58:00 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم شهدا سایه جنگ را از سر کشور برداشتند/با ناکارآمدی ‌در حوزه اقتصادی روبه‌رو هستیم Sun Mar 12 21:06:00 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم بازگشایی دو طرفه گذرگاه رفح تا پنجشنبه Mon Oct 16 09:29:16 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم 530 نفر از بازنشستگان فرهنگی خراسان‌شمالی مطالبات خود را دریافت کردند Mon May 08 17:03:34 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم توضیح لاوروف در مورد علت «روس‌هراسی» در آمریکا Sun Sep 24 17:36:43 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم پاسخ به یک سوال در «زخم تازه»: فتنه88 بر سر احمدی‌نژاد-موسوی بود؟ Wed Dec 27 15:11:01 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم "احمدی‌نژاد" خبر اصلی نیست Tue Dec 12 10:51:18 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم دبیر فدراسیون دوچرخه‌سواری منصوب شد Wed May 10 16:19:36 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم دستگاه قضا درباره "کالای قاچاق" مستقیماً� مسئولیتی ندارد/ جابه‌جایی "زندان مرکزی مشهد" در اولویت دستگاه قضا Sat Jul 01 12:56:31 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم ماکرون: نظارت بین‌المللی، پایبندی ایران به توافق هسته‌ای را ثابت کرد/ تصمیم ترامپ مخالف قوانین بین‌المللی است Thu Dec 07 15:32:24 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم معنای شعر جوششی را در حرم امام رضا‌ (ع) فهمیدم Tue Sep 26 09:18:56 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم پاسخ به آمریکا در پسابرجام Sat Oct 14 14:58:00 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم عباس‌زاده: طارمی، منشا و ترابی رقبای من برای آقای گلی هستند/ می‌توانستیم با سه امتیاز از اصفهان برگردیم Sun Jul 30 00:18:00 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم همسر فرمانده شهید مدافع حرم: راضی نبودم حتی یک اسیر داعشی به خاطر پیکر همسرم آزاد شود Sat Feb 04 02:47:00 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم موقوفات فرسوده در استان گلستان تجهیز و نوسازی می‌شود Sat Nov 18 08:40:15 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم امکانات آزمایشگاهی هرمزگان با هدف رشد شرکت‌های دانش بنیان تجمیع شود Sun Apr 23 16:07:08 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم رأی‌گیری تلفنی بنی‌صدر برای سرپرست رادیو و تلویزیون! Wed Jun 21 10:50:01 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم اخراج سرمربی شنژن قبل از رویارویی با گیتی پسند Fri Jul 21 16:24:23 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم مالدینی مدیر آینده تیم ملی فوتبال ایتالیا Wed May 31 11:07:58 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم داورزنی: طاهری با قدرت به کارش در پرسپولیس ادامه می‌دهد/ فقط هیئت‌مدیره ترمیم مى‌شود Fri Jul 21 12:23:05 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم 10 تن ذخایر احتمالی طلا در قم وجود دارد Thu Feb 23 15:31:58 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم مشکل زمین‌های وقفی خوسف را پیگیری می‌کنیم/ براساس دستور وزیر کشور باید به شهرداری‌ها کمک شود Tue Jul 18 14:51:50 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم سهم روستائیان و عشایر از بودجه 97 چقدر است؟ Fri Jan 05 00:16:00 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم شروع بازی مهران غفوریان در سینمایی «آتش و قدّاره» Sat Jul 15 13:06:18 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم انصاری‌فرد مهاجم اصلی المپیاکوس در دیدار سرنوشت‌ساز ترکیه Tue Feb 21 13:54:12 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم وزیر جهاد کشاورزی از طرح‌های کشاورزی شهرستان آبادان بازدید کرد Thu Oct 12 17:45:44 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم مرکز سونوگرافی و رادیولوژی قاین با کمک خیران� راه‌اندازی شد Sat Apr 08 07:57:22 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم نحوه حمل سنگ‌های 50 تنی دوره هخامنشی/شناسایی قبرهای نفیس+تصاویر Tue Feb 14 17:50:42 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم سازمان اطلاعات آلمان سال‌ها از رسانه‌های خارجی جاسوسی کرده است Sat Feb 25 11:32:56 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم تجهیز 50 درصد روستاهای دماوند به دهیاری/تبدیل دماوند به قطب گردشگری استان تهران Sun Jul 09 19:47:14 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم وزیر اطلاعات وارد جیرفت شد Tue Nov 21 18:45:03 IRST 2017
عصر ایران افتتاح نمایشگاه بین المللی عمران و صنعت ساختمان کیش Wed May 03 11:33:40 IRDT 2017
زومیت واقعیت افزوده، پایانی بر عصر گوشی‌های هوشمند Fri Jul 21 17:30:00 IRDT 2017
امید هسته ای بسته خبری- روزنامه ها(بیست و هشتم تیر) Wed Jul 19 10:15:50 IRDT 2017
ایلنا چالش‌های ماکرون در تشکیل دولتی موثر پس از پیروزی انتخاباتی Tue May 09 07:00:58 IRDT 2017
انتخاب آیت‎الله جنتی: اقدام ترامپ ابلهانه بود / تنها راه حل مقابله با اسرائیل انتفاضه است Sat Dec 09 13:45:04 IRST 2017
همشهری آنلاین دومین داروی جهان برای بیماری ASL تایید شد Mon May 08 12:30:34 IRDT 2017
خبرگزاری بین المللی قرآن علی رهبری و سی‌وهفتمین فصل همکاری‌اش با ارکستر فیلارمونی اسلواکی Sat May 06 15:07:08 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر 160 کشته و زخمی در حادثه خروج قطار از ریل Sat Aug 19 18:49:23 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران لزوم اصلاح محور اقتصاد در کشورهای جهان سوم Tue Nov 21 11:36:51 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران حرکات نمایشی فوق‌العاده هیجان انگیز و دیدنی با دوچرخه + عکس Tue Sep 05 01:01:01 IRDT 2017
نامه نیوز شاخص 130 واحد سقوط کرد Mon Jun 19 14:53:23 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا عکس/ تیم اسکورت پوتین در تهران Wed Nov 01 14:53:31 IRST 2017
خبرگزاری شبستان محمد بن سلمان: ما به اسلام «میانه رو» برمی گردیم Wed Oct 25 11:51:00 IRST 2017
دولت بهار نقاط ضعف اسرائیل در برابر موشک‌های حزب‌الله Tue Jan 31 11:59:00 IRST 2017
روزنامه شهروند آگهی Thu Aug 17 04:30:00 IRDT 2017
عصر ایران دستگیری 16 نفر در آلمان به اتهام ارتباط با گروه‌های تروریستی Wed Feb 01 21:50:34 IRST 2017
خبرگزاری نسیم ترامپ خواستار عرضه سهام «آرامکو» در بازار بورس نیویورک شد Sat Nov 04 21:42:02 IRST 2017
برنا نفرات برتر مسابقات ایروبیک و استپ مشخص شدند Wed Apr 26 12:16:51 IRDT 2017
ایسکانیوز بهاروند: سازمان لیگ پیگیر وصول بدهی های کارگزار فصل گذشته است Sat Dec 30 11:54:52 IRST 2017
اقتصاد آنلاین ادای احترام آتش‌نشانان اسپانیایی به شهدای آتش‌نشان +عکس Wed Jan 25 18:32:21 IRST 2017
پول نیوز آتش‌سوزی یک کافی‌شاپ در مشهد Tue Mar 28 18:01:21 IRDT 2017
جام نیوز رونمایی سایت یونانی از زلاتان ایرانی ها +عکس Sun Apr 02 10:24:04 IRDT 2017
بولتن نیوز ادعای نتانیاهو درباره ایران Mon Apr 24 12:16:07 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران ماندگاری نظام جمهوری ، اسلامی بودن آن است Thu Jul 20 13:31:06 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران خواب‌آلودگی راننده اتوبوس 4 کشته برجای گذاشت Wed Mar 22 14:51:58 IRDT 2017
صراط عملیات شهادت طلبانه یک بانوی فلسطینی +جزئیات Mon Apr 24 09:15:26 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران شیر حریف این نوع سرطان می شود Fri Mar 17 22:18:49 IRST 2017
پارسینه چمران: به عنوان یک چریک به سوریه می‌روم Wed Aug 16 22:38:19 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران آخرین وضعیت بودجه 97/ لایحه 12 آذر به مجلس می‌رود Sun Sep 24 11:37:25 IRST 2017
ایلنا تشریح اولویت‌های قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا در سال 96/ برای تحقق اقتصاد مقاومتی همچنان در آماده‌باش صددرصد هستیم Tue Apr 04 15:43:28 IRDT 2017
بی باک نیوز جمهوری آذربایجان 24 زندانی ایرانی را تحویل داد Sat Mar 04 01:05:01 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران ترامپ با اظهاراتش خود را نزد همه ایرانیان از هر جریان و گرایشی منفور کرد Sun Oct 15 00:22:49 IRST 2017
شفاف پادشاه کشور کدوتنبل‌ها Tue Apr 04 10:48:52 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران میوه ای مفید برای قلب/ تأثیر عجیب آب پیاز بر رشد مجدد مو/ نخوردن صبحانه به سلامت قلب آسیب می زند/ فواید سلامتی قدم زدن بر روی چمن Wed Oct 04 14:00:01 IRST 2017
خبرگزاری مهر ترکیه باید روابط خود با «ناتو» را مورد بازبینی قرار دهد Mon Nov 20 16:38:12 IRST 2017
واحد مرکزی خبر آغاز مذاکرات لاوروف و موگرینی در مسکو Mon Apr 24 13:14:03 IRDT 2017
بولتن نیوز نخستین کارمند محجبه کاخ سفید استعفا داد Fri Feb 24 13:39:34 IRST 2017
بهار نیوز ناصر تقوایی؛ یک استاد تمام عیار Mon Jul 10 13:12:49 IRDT 2017
خبرگزاری بین المللی قرآن راز شباهت امام زمان(عج) به پنج پیامبر Mon Aug 21 07:55:19 IRDT 2017
نامه نیوز بودجه؛ به مرگ بگیر به تب راضی بشه! Tue Dec 19 02:20:01 IRST 2017
خبرگزاری دانشجو آذری جهرمی: لیست هشت هزار کاناله به دست ما نرسیده/ خرم‌آبادی: لیست فیلترینگ الکترونیکی است نه کاغذی! Mon Jul 17 06:27:47 IRDT 2017
جام نیوز نامه اسپانسر به دو باشگاه پرسپولیس و استقلال در خصوص دربی 85 +سند Mon Jul 17 21:19:34 IRDT 2017
نامه نیوز کنایه کواکبیان به رسانه‌های ضدآزادی بیان /لاریجانی: تذکر شما به چه کسی است، من؟! Wed Feb 15 09:21:44 IRST 2017
روزنو رئیس جمهور وارد گرگان شد Sun May 07 09:39:20 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران افتتاح موزه بانک ملی توسط جهانگیری Wed Jul 12 16:21:58 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران عضو خبرگان رهبری: موضوع‌های حساس، سراسیمه وار به دستگاه قانون گذاری عرضه نشود Tue Aug 08 10:23:58 IRDT 2017
تابناک اظهاراتی متفاوت درباره دیدار ترامپ و پوتین Sun Jul 09 22:19:15 IRDT 2017
افکارخبر پریناز ایزدیار در جمع «سرخ پوست»ها /عکس Wed Jan 10 15:38:09 IRST 2018
فردا خطر تعلیق بیخ گوش بازیکنان استقلال و تراکتورسازی Wed Jul 19 08:49:55 IRDT 2017
ورزش 3 پهلوان اردوی تیم‌ملی را ترک کرد Thu Mar 16 19:36:00 IRST 2017
خبرگزاری مهر هشدار در خصوص خطرات طرح‌ شتاب‌زده ساماندهی کودکان کار Mon Sep 18 11:24:49 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر نشست چهارجانبه دبیران شورای امنیت ایران، روسیه، عراق و سوریه Tue May 23 20:43:19 IRDT 2017
صبحانه با خبر کارنامه 3 دولت در مواجهه با بیکاری Fri Apr 14 10:19:34 IRDT 2017
نامه نیوز پیام معاون دبیرکل سازمان ملل به خوزستانی‌ها Sun Feb 26 10:24:01 IRST 2017
اقتصاد آنلاین صدای بخش خصوصی را بیشتر بشنوید Mon May 22 10:55:21 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا پزشک باید بردبار، رازدار و آراسته باشد/ انسان هیچگاه از علم پزشکی بی نیاز نمی شود Wed Aug 23 20:39:31 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران رئیس انجمن ارتباطات و تبلیغ حوزه: اسلام همواره به حقوق و کرامت انسانی بها داده است Sat Aug 05 11:55:43 IRDT 2017
ایران آنلاین ملی پوشان ایران با اتوبوس جدید راهی ورزشگاه آزادی شدند Sun Mar 26 13:53:23 IRDT 2017
برنا پایه دهمی ها می توانند خردادماه تغییر رشته دهند Mon May 08 08:33:58 IRDT 2017
برنا تعطیلی بناهای تاریخی استان اصفهان در روز 5 شنبه Tue Jul 18 13:46:10 IRDT 2017
آی تی نا مایکروسافت و امکانات بیشتر برای توسعه دهندگان یادگیری ماشینی،جعبه ابزار شناختی Tue Jun 06 10:45:24 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی کهگیلویه و بویراحمد 18 درصد گونه‌های جانوری کشور را دارد Sun May 21 18:39:00 IRDT 2017
تی نیوز پوست و مو/ کرم ضد آفتاب متناسب با پوست صورتتان را بشناسید Tue Jul 11 13:43:27 IRDT 2017
خبرگزاری فارس تحصیل 440 هزار دانش‌آموز و دانشجوی خارجی در کشور/ اولویت‌های ساماندهی اتباع خارجی اعلام شد Wed May 03 11:39:00 IRDT 2017
تدبیر و امید مسیح مهاجری: روی زمین دلسوزتر از هاشمی برای رهبری سراغ نداشتم Tue Jan 09 09:59:23 IRST 2018
پارس نیوز نصیریان: کسب جایزه اسکار برای ملت ایران بشارت بسیار خوبی است Mon Feb 27 10:45:20 IRST 2017
واحد مرکزی خبر ناامیدی مردم آمریکا از رئیس جمهور Wed Apr 26 18:16:01 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر دعوت برای شرکت در راهپیمایی فردا ضد آشوبگران Tue Jan 02 19:11:57 IRST 2018
تین جدول وضعیت ترافیک لحظه‌ای راه‌های اصلی و فرعی استان تهران-2 Sun Apr 16 13:23:20 IRDT 2017
تدبیر و امید رئوفیان: جامعه روحانیت باید از آیت‌الله هاشمی‌ دلجویی می‌کرد Fri Nov 24 14:43:01 IRST 2017
خبرگزاری نسیم چرا آمریکا خواستار پایان‌ جنگ افغانستان نیست؟ Mon Nov 06 14:44:03 IRST 2017
خبرگزاری مهر نمایش گلن گری گلن راس Thu Nov 02 00:07:50 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی نمایشگاه نقاشی و مینیاتور به رنگ زندگی در ارومیه برپا شد Sun Jan 01 12:14:00 IRST 2017
واحد مرکزی خبر سید ابراهیم رئیسی؛ گفت و شنودها در مناظره سوم Fri May 12 18:12:25 IRDT 2017
خبرگزاری نسیم نیمه اول سال فیلم‌ کمدی سلطنت کرد!/ اکران در گروه آزاد خودسوزی است Wed Oct 25 15:28:00 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران تاج: باشگاه ها باید از این فرصت طلایی نهایت استفاده را ببرند Mon Oct 02 16:54:25 IRST 2017
نامه نیوز کدام مواد غذایی باعث خواب‌آلودگی می‌شوند؟ Wed Jul 26 08:53:48 IRDT 2017
پارس نیوز نرخ بیکاری جوانان تحصیلکرده Tue Apr 04 09:12:32 IRDT 2017
تیک نرخ رهن واحدهای مسکونی در پایتخت Tue Jun 27 19:30:01 IRDT 2017
انتخاب مقتدا صدر: بعد از داعش فقط ارتش و پلیس باید سلاح به دست داشته باشند Thu May 04 16:26:21 IRDT 2017
برنا 90 هکتار از زمینهای هرمزگان در سالجاری نهال کاری شده است Tue Jan 31 14:01:22 IRST 2017
بهار نیوز روش‌های موثر برای غلبه بر ترس Fri Feb 03 12:31:45 IRST 2017
تی نیوز جشنواره کتابخوانی رضوی راهی برای دستیابی به اندیشه ائمه(ع) است Sun Jul 09 16:33:38 IRDT 2017
پایگاه خبری الف نگاه عربستان به جنوب شرق آسیا/ ملک سلمان به اندونزی و مالزی سفر می کند Fri Jan 27 09:51:08 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران نشست کارشناسی آستانه پایان فروردین در تهران برگزار می‌شود Tue Apr 04 05:57:01 IRDT 2017
انتخاب درخواست حزب‌الله لبنان برای همبستگی با انتفاضه اسرای فلسطینی Tue Apr 18 09:19:58 IRDT 2017
تدبیر و امید اظهارات مهم سردار سلیمانی پس از آزادی موصل: وزارت دفاع ایران سه شیفته برای عراق سلاح تولید کرد/ برخی مشکلات فقط با دیپلماسی حل نمی‌شود Mon Jul 10 20:06:44 IRDT 2017
میزان طفل 2 ساله‌ی «شهید بی سر» +عکس Fri Aug 11 14:32:26 IRDT 2017
میزان سفر تفریحی سیمئونه به میلان Thu Mar 09 03:00:01 IRST 2017
آنا صدور مجوز تجمع دانشجویان برای حمایت از قدس شریف توسط وزارت کشور Mon Dec 11 13:24:23 IRST 2017
بی باک نیوز تنظیم قند خون دیابتی ها با پیاده روی اینتروال Mon May 01 08:23:02 IRDT 2017
تابناک اخراج متهمان تجاوز به توریست فرانسوی از ایران Wed Feb 01 11:26:57 IRST 2017
اقتصاد آنلاین قیمت هر کیلو برنج وارداتی 70هزار ریال شد! Tue Jan 09 16:31:41 IRST 2018
واحد مرکزی خبر مخالفت‌های گسترده با سفر ترامپ آمریکا به انگلیس Wed Dec 20 23:50:07 IRST 2017
جماران اغاز طرح فروش فوق العاده بازگشایی مدارس Tue Sep 12 11:01:52 IRDT 2017
برنا دکتر محمد امیری خراسانی مدیر کل ورزش و جوانان استان کرمان شد Mon Feb 13 15:11:41 IRST 2017
بی باک نیوز کاهش درد آرتروز با کمک طب سنتی Mon May 01 15:11:01 IRDT 2017
صراط اولین مسابقه فوتبال در حلب بعد از 5 سال جنگ +تصاویر Sun Jan 29 11:21:47 IRST 2017
ایران آنلاین افتتاح یک هزار و 766 واحد مسکونی شهری و روستایی در همدان Tue Aug 29 13:22:51 IRDT 2017
فرارو چرا ایرانی‌ها دیگر پرتماشاگرترین تیم‌های باشگاهی آسیا نیستند؟ Sun Mar 12 15:26:47 IRST 2017