خبرگزاری جمهوری اسلامی - Sun May 07 13:14:00 IRDT 2017 نمایش خبر

افزایش خرید و فروش انتخاباتی کانال‌های «تلگرام»

تهران- ایرنا- روزنامه ایران در گزارشی نوشت: خرید و فروش کانال‌های تلگرام پدیده جدیدی نیست. اما گویا بازار خرید و فروش این کانال‌ها در ایام انتخابات ریاست‌جمهوری دوازدهم با افزایش قابل توجهی همراه شده است.

در ادامه این گزارش می خوانیم: از زمانی که قابلیت ساخت کانال به پیام‌رسان تلگرام اضافه شد(اواخر تابستان 94) تاکنون کانال‌های مختلفی در ایران ساخته و خرید و فروش شده‌اند. اما گویا بازار خرید و فروش این کانال‌ها در ایام انتخابات ریاست‌جمهوری دوازدهم با افزایش قابل توجهی همراه شده است، تا جایی که وزیر ارتباطات نیز در حاشیه بیست و پنجمین کنفرانس مهندسی برق ایران در جمع خبرنگاران اعلام کرد«همان کسانی که فضای مجازی را تهدید می‌کنند و می‌گویند باید بسته شود، خودشان بیشترین استفاده را از این فضا می‌برند و رفته‌اند شبکه‌ها و کانال‌های پرمخاطب را برای انتخابات خریده‌اند.» 

برخی از مدیران سایت‌هایی که زمینه خرید و فروش کانال‌های تلگرام در فضای مجازی را فراهم می‌کنند با تأیید افزایش توجه جناح‌های سیاسی به کانال‌های پرمخاطب تلگرامی، تأکید می‌کنند که در این دوران به بسیاری از مدیران کانال‌های پرمخاطب رقم‌های قابل توجهی برای واگذاری کانال‌شان پیشنهاد شده است.

از سوی دیگر نیز به گفته این فعالان بجز خرید و فروش کانال، برخی جناح‌های سیاسی با پرداخت هزینه‌های بالا به مدیران برخی کانال‌های پربازدید می‌خواهند تا خبرهایی به نفع یک جناح سیاسی در کانال خود منتشر کنند. در گفت‌و‌گویی که روزنامه ایران با برخی از مدیران سایت‌های خرید و فروش تلگرام داشت آنها اعلام کردند که خرید و فروش در این بازار بسته به میزان کاربران یا memberها یک کانال و میزان بازدید از یک پست بین 10 تا 170 میلیون تومان پیشنهاد دارد.

**عاشقان ایرانی تلگرام
در حالی که در سراسر جهان واتس‌اپ، مسنجر فیس‌بوک و وایبر گزینه‌های اصلی کاربران برای ارسال پیامک است اما تلگرام در ایران نخستین انتخاب کاربران برای ارسال پیام‌هایشان است. این سرویس پیام‌رسان به گفته شورای عالی فضای مجازی (پاییز سال گذشته)، در ایران نزدیک به 24 میلیون کاربر دارد. 

تلگرام با هر بار به روزرسانی، قابلیت‌های جدیدی را در اختیار کاربرانش می‌گذارد و همین قابلیت‌ها این سرویس را از یک سرویس پیام‌رسان صرف خارج کرده است. اضافه شدن مکالمه صوتی نیز آخرین قابلیت کاربردی این پیام رسان است، هرچند که این قابلیت در ایران و به دستور مقام‌های قضایی مسدود شده است. اما یکی دیگر از امکانات این پیام رسان که باعث استقبال از آن در ایران شده، قابلیت ساخت «کانال» یا همان«Chanel» است. کانال یک رابطه یک سویه است که در آن تنها ادمین یا ایجاد‌کننده کانال می‌تواند با کاربرانش مطالبی را به اشتراک بگذارد. 

رشد کانال‌های تلگرامی و دسترسی به مطالب مختلف از جمله مطالب سرویس‌های فیلتر شده‌ای مانند توئیتر در مقطعی از زمان حتی باعث شده عده‌ای از مخالفان این پیام‌رسان درخواست مسدود‌سازی این سرویس را بدهند. در نهایت اما وزارت ارتباطات در طرحی خبر از ساماندهی کانال‎های تلگرامی داد تا جلوی فعالیت کانال‌های غیراخلاقی و مخالف با ارزش‌های کشور گرفته شود. زمستان سال گذشته و براساس آنچه شورای عالی فضای مجازی اعلام کرد بیش از 100 هزار کانال ایرانی در تلگرام وجود دارد و در طول یک شبانه روز بیش از یک میلیون و 200 هزار مطلب در فضای کانال تلگرام تولید می‌شود. 

از سوی دیگر به طور متوسط هر مطلب حدود 500 هزار بار در روز دیده می‌شود و برخی از کانال‌ها بیش از یک میلیون عضو دارند. به گفته ابوالحسن فیروزآبادی، دبیرشورای عالی فضای مجازی، در راستای ساماندهی کانال‌های تلگرامی تا زمستان سال 95، 2500 کانال در سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ثبت‌نام کرده‌اند.

**بازار میلیونی خرید و فروش کانال
رشد استفاده از کانال‌های تلگرامی یک بازار پرسود به نام خرید و فروش کانال‌هایی با کاربران چند صد هزار نفری را نیز به راه‌ انداخته است. از اواخر تابستان سال 94 که قابلیت ساخت کانال به سرویس تلگرام اضافه شد گروهی شکل گرفتند که با قیمت‌گذاری روی برخی کانال‌ها، سود قابل توجهی را در این بازار جابه جا می‌کنند. کافی است کلمه «خرید و فروش کانال‌های تلگرامی» را در گوگل جست‌و‌جو کنید. نتیجه این جست‌و‌جو شما را به ده‌ها سایت می‌رساند که با روش‌های مختلف می‌خواهند به افرادی که به دنبال کانال خاصی برای تبلیغات خود هستند کمک کند. 

حالا تنور خرید و فروش کانال‌های تلگرامی در ایام انتخابات داغ‌تر هم شده تا جایی که مدیر یک کانال تلگرامی که کاربران آن نزدیک به 100هزار نفر هستند در گفت‌و‌گو با روزنامه ایران اعلام می‎کند در چند هفته اخیر پیشنهاد‌های بالایی را از سوی یک جناح سیاسی برای فروش کانالش دریافت کرده است. 

او که به دلایل مشخصی حاضر به فاش شدن نام خود و کانالش نیست در این خصوص می‌گوید: «در این دوره انتخابات جریاناتی هستند که برای خرید کانال‌های خبری و نشریات تلاش قابل‌ توجهی انجام می‌دهند اما اصولاً چون یکسری کانال‌های خبری مشخصی داریم که دوست‌ ندارند کانال خود را به فروش برسانند این افراد از راه دیگری مانند پرداخت هزینه به مدیر کانال از آنها می‌خواهند تا خبرهایی به نفع آنها در کانال‌هایشان منتشر کنند. در این بین کانال‎هایی هم که حاضر به فروش یا انتشار اخبار خاصی نشدند از بین رفتند.» وی با اشاره به پیشنهاد‌هایی که از سوی یک جریان سیاسی برای خرید کانال تحت مدیریتش شده می‌افزاید: «از برخی ستاد‌های انتخابات با ما تماس گرفته شده که چرا به نفع ما پست نمی‌گذارید یا در حال گذاشتن پست‌هایی علیه ما هستید در نهایت به من پیشنهاد 30 میلیونی برای خرید کانال را داده‌اند که من حاضر به قبول این پیشنهاد نشده‌ام.»

 او تأکید می‌کند که در حال حاضر برخی ستاد‌های انتخاباتی بیشتر از اینکه به دنبال خرید کانالی باشند به دنبال این هستند تا ادمین کانال‌ها را به سمت خودشان جذب کنند. براساس اظهارات وی، یکی از کانال‌هایی که برخی در ایام انتخابات اخیر به دنبال آن بودند 170 میلیون تومان قیمت‌گذاری شده بود که در نهایت نیز به دلایلی این کانال از دسترس خارج شد.

فرید اسماعیلی، مدیر یکی از سایت‌های خرید و فروش کانال تلگرام، نیز در گفت‌و‌گو با روزنامه ایران، با اعلام اینکه خرید و فروش کانال‌های تلگرامی در ایام انتخابات با افزایش قابل توجهی همراه شده است، می‌گوید:«جریان خرید کانال در دو سه هفته اخیر با افزایش چشمگیری همراه بوده است. مراجعه‌کنندگان زیادی داشته‌ایم که از ما تقاضای خرید کانال‌های خبری داشته‌اند اکثر آنها هم کانال‌های با کاربران بالای 500 هزار نفر را می‌خواهند. البته در برابر اینکه تقاضا برای خرید کانال بیشتر شده عرضه با کاهش روبه رو بوده است. چرا که کانال‌هایی با کاربران بالای 500 هزار نفر ترجیح می‌دهند به جای فروش کانال از راه تبلیغات درآمد کسب کنند.» براساس اظهارات وی برخی از افراد در این ایام وقتی نمی‌توانند کانال‌های خبری مورد نظر خود را خریداری کنند درخواست دریافت کاربران فیک یا غیرواقعی را می‌دهند تا از این راه تنها پرستیژ کانالشان را حفظ کنند.

 او در پاسخ به اینکه ارزش یک کانال چگونه مشخص و در نهایت قیمت‌گذاری می‌شود اعلام می‌کند که ارزش یک کانال به تعداد اعضای آن و میزان بازدید یا view هر پست برمی‌گردد. اسماعیلی تصریح می‌کند:«به طور متوسط هر هزار کاربر یک کانال بین 50 تا 60 هزار تومان قیمت‌گذاری می‌شود. البته اگر کانالی تعداد کاربر بالایی داشته باشد اما تعداد بازدید آن کم باشد قیمت‌گذاری روی آن متفاوت است. برای مثال ممکن است کانالی 100هزار کاربر داشته باشد اما بازدید از پست آن در روز 5 هزار نفر باشد چنین کانالی برای هر هزار کاربر بین 20 تا 25 هزار تومان قیمت‌گذاری می‌شود. در مقابل اگر پست کانالی با 100 هزار کاربر تعداد بازدید بالایی داشته باشد و 40 درصد بیشتر اعضای کانال یک پست را مشاهده کنند به اصطلاح این کانال fresh یا ارزشمند است. چنین کانالی براساس هر هزار کاربر بین 60 تا 70 هزار تومان قیمت‌گذاری می‌شود.»

 اسماعیلی اعلام می‌کند که در روزهای انتخابات ریاست‌جمهوری دوازدهم یک جریان سیاسی برای اطلاع رسانی‌های خود یک کانال 120 هزار نفری خبری را با قیمت 30 میلیون خریداری کردند.

او در خصوص اینکه این کار قانونی است یا خیر نیز اعلام می‌کند که خرید و فروش کانال مانند خرید و فروش دارایی یک فرد کاملاً قانونی است. اما اسماعیلی در پاسخ به این سؤال که اگر این کار قانونی است چرا هیچ یک از سایت‌های فعال در این زمینه نماد الکترونیک ندارند، می‌گوید: «اکثر سایت‌های فعال در این زمینه مقدمات دریافت نماد الکترونیک را انجام داده‌اند و نامشان هم در ستاد ساماندهی نماد الکترونیک ثبت شده است اما به این دلیل که سایر مراحل دریافت این نماد پیچیده است و نیاز دارند 4 مجوز مختلف از نهاد‌های دیگر را دریافت کنند پیگیری دریافت نماد را رها می‌کنند.»

فرزاد نجاریان، مدیر تبلیغات کانال‌های تلگرام نیز از دیگر افرادی است که اعلام می‌کند رشد خرید و فروش کانال‌های تلگرامی در چند ماه اخیر نسبت به 6 ماه گذشته رشد صعودی داشته است. نجاریان در گفت‌و‌گو با «ایران» در خصوص اینکه پدیده خرید و فروش کانال تلگرام مختص به ایران است یا در کشور‌های دیگر نیز دیده می‌شود، می‌گوید: «با توجه به اینکه محبوبیت تلگرام در بین کاربران ایرانی بیشتر از کشورهای دیگر است و با توجه به تعداد کانال‌هایی که در ایران فعال است به نظر می‌رسد فعالیت تجاری در این خصوص تنها مربوط به ایران باشد.» 

براساس اظهارات وی فعالیت در این بازار به شکل‌های گوناگونی دیده می‌شود. گروهی با فروش کاربران غیرواقعی به گروه دیگر کسب درآمد می‌کنند. گروهی دیگر هم که کانالی را از فردی خریداری کرده‌اند، در نهایت با تغییر اسم و محتوای کانال آن را با رقم بالاتری به افراد دیگری به فروش می‌رسانند. در این بین هم افرادی هستند که با گرفتن تبلیغات و انتشار آن در یک کانال کسب درآمد می‌کنند. اما در این بازار پرسود خرید و فروش وجود کلاهبرداری هم دور از انتظار نیست تاجایی که به گفته نجاریان برخی با ارائه فیش جعلی یک کانال را به رایگان صاحب می‌شوند یا از سوی دیگر یک کانال را با رقمی بالا خریداری می‌کنند و بعد از معامله متوجه می‌شوند که کاربران کانال‌شان غیر واقعی هستند. 

نجاریان تأکید می‌کند بهتر است افرادی که به دنبال خرید یا فروش کانال خود هستند از طریق سایت‌های واسطه‌ای صاحبنام در این بازار کمک بگیرند و قبل از هر کاری به توافقنامه‌ای که در اختیارشان قرار می‌گیرد توجه دقیقی داشته باشند.

*منبع: روزنامه ایران، 1396.2.17
**گروه اطلاع رسانی**9370**2002**انتشار دهنده: فاطمه قنادقرصی
انتهای پیام /*


 
 
  
  
   
  
  
 
 
  ارتباطات 
  ایران 
  کانال های تلگرام 
  انتخابات96 
 

 ارتباط با سردبیر: 

 newsroom@irna.ir 

 
 تماس بی واسطه با مسئولین
خبرگزاری جمهوری اسلامی چاره جویی نخبگان، ترمز اعتراضات الجزایر را می کشد؟ Mon Mar 04 18:05:00 IRST 2019
خبرگزاری جمهوری اسلامی آمادگی مازندران برای موج جدید سرما و یخبندان Tue Feb 14 18:03:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی فناوری های سطح یک حمایت یارانه ای 50 درصدی می گیرند Mon Dec 24 13:44:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی آهنگساز فیلم فروشنده: فرهادی شناخت کامل از موسیقی همه ادوار دارد Mon Feb 27 19:42:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی حدود 80 درصد جمعیت کشور نیازمند مهارت آموزی هستند Thu Dec 20 11:02:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی مدیرکل تبلیغات بوشهر: بی حجابی از عوامل طلاق است Thu Jul 13 18:03:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی افزایش 10 درصدی مستمری اعضای صندوق بیمه اجتماعی روستائیان آذربایجان شرقی Sat Jan 28 20:42:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی اتلتیکومادرید امیدهای خود را حفظ کرد Sun Jan 13 16:50:00 IRST 2019
خبرگزاری جمهوری اسلامی هفته بیستم مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه گنبدکاووس برگزار شد Thu Feb 02 23:12:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی خوشنویسان گیلان قرآن مشق می کنند Wed Jun 29 17:22:00 IRDT 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی بازارکار رشته‌های فنی وحرفه‌ای برخلاف تصور خانواده‌ها بیشتر از رشته تجربی است Sun Feb 25 19:09:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی کاروان تبلیغی شعاع خورشید در 18استان برنامه فرهنگی اجرا می کند Sat Aug 13 11:56:00 IRDT 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی نماینده مجلس خواستار رسیدگی به وضعیت خیابان قیام یزد شد Fri Apr 07 23:25:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی اشرف غنی با فرمانده ارتش پاکستان گفت وگو کرد Mon Jul 16 19:58:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی حادثه رانندگی در بروجرد یک کشته و چهارمجروح برجای گذاشت Mon Apr 10 02:45:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی چمن کاری، وصله ای که به پایتخت نمی چسبد Sat Jul 21 15:32:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی سرمایه گذاری در صنعت گردشگری با حرف و شعار محقق نمی شود Mon Jul 11 16:51:00 IRDT 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی تحریم، هواپیماهای ایران را زمین‌گیر نمی‌کند Sun Nov 04 16:29:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی 2710 میلیارد ریال به مستمری بگیران تامین اجتماعی در استان بوشهر پرداخت شد Mon Jan 23 02:18:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی چهار طرح ورزشی در همدان بهره برداری و کلنگ زنی شد Sat Aug 25 14:44:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی سیاستمدار آلمانی مسئول رسیدگی به اسناد پاناما شد Tue Jul 12 22:37:00 IRDT 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی بازدید وزیر ورزش از ورزشگاه نیمه تمام 10 هزار نفری آمل Mon Feb 27 15:52:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی تصمیمات دقیق تری در حوزه ارز اتخاذ شود Sun May 13 13:00:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی 10 هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی در جیرفت به بخش خصوصی پرداخت شد Wed Feb 15 16:25:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی نعمت زاده : نیاز امروز صنعت کشور، سرمایه گذاری با هدف توسعه صادرات است Tue May 23 16:07:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی روحانی: آزادسازی شهر موصل، بار دیگر جایگاه مرجعیت را برای جهانیان روشن کرد Fri Jun 30 21:10:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی مسئولیت بین المللی صیانت از برجام - مرضیه افخم* Tue Jul 12 18:14:00 IRDT 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی آمریکا بر سر تقاطعی به نام کنگره Sun Nov 04 09:50:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی دایی: اخراج سنگربان نفت تمام معادلات را برهم زد/ انتقاد شدید از وضعیت باشگاه Mon Mar 06 00:15:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی مسابقات فوتوالی قهرمانی ایران در یزد آغاز شد Thu Oct 25 16:22:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی در مجلس هرجایی تصمیم بگیریم پیروزیم Sat Mar 04 19:42:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی وزیر کشور هند وارد اسلام آباد شد/ ملاقات دوجانبه در دستور کار نیست Wed Aug 03 21:40:00 IRDT 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی تهران میزبان نشست تخصصی مدیریت پسماند در اجلاس جهانی شوراها و شهرداران Sun Jul 03 13:49:00 IRDT 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی بسیج دستگاه های اجرایی برای بازگشت گمرک دوغارون به حالت عادی Sun Feb 19 22:08:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی احتمال وقوع رگبار پراکنده در برخی از نقاط استان اصفهان Wed May 17 15:07:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی صادرات 300 میلیون دلاری واحدهای صنعتی خراسان رضوی Mon Feb 19 19:53:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی نظام مهندسی:روستاهای فاقد طرح هادی در برابر سیل آسیب پذیرترند Tue Apr 16 21:23:00 IRDT 2019
خبرگزاری جمهوری اسلامی روز قدس نماد وحدت در حمایت از ملت مظلوم فلسطین است Wed Jun 21 14:58:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی بهره برداری از مرحله نخست طرح 'جی نف' در قم تا پایان سال 95 Thu Feb 02 11:53:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی 14 هزار و 400 سبد غذایی ویژه کودکان در استان مرکزی توزیع شد Sun Dec 09 08:03:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی افق های تازه برای درمان ناباروری/ فریز جنین و تخمک با کمک ژنتیک Sat Aug 06 16:19:00 IRDT 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی تله سیژ خلخال راه اندازی می شود Tue Dec 04 10:08:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی موزه قاجار تبریز Mon Mar 25 19:06:00 IRDT 2019
خبرگزاری جمهوری اسلامی پرونده الکترونیکی مشاوره برای دانش آموزان تشکیل می شود Tue Jul 10 15:58:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی بارش بیش از 30 میلیمتر باران در خلخال Tue Feb 13 19:49:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی سمینار «فلسطین، خانه فلسیطینیان» در پاکستان Wed May 24 23:01:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی خلخال غرق در جشن و سرور شد Fri May 12 16:51:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی بهره برداری از 84 طرح عمرانی و اقتصادی در رامیان آغاز شد Thu Feb 02 17:39:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی گشایش رسمی همایش 10 تمدن کهن با سخنان رییس جمهوری یونان Mon Apr 24 16:15:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی بحرین شش شهروند خود را به حبس ابد محکوم کرد Thu May 31 22:06:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی 550 زائر ساوجی برای اردوی نوروزی راهیان نور ثبت نام کردند Sat Mar 11 15:04:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی سوغات سفر هند، بی اعتنایی به تحریم ، عزم برای ادامه مسیر آزموده***وحیده دینداری Thu Jan 10 16:13:00 IRST 2019
خبرگزاری جمهوری اسلامی آبرسانی به 80 روستای خاش با تانکر انجام می شود Sat Sep 08 07:26:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی محفل انس با قرآن با حضور قاری مصری در بروجرد برگزار شد Thu Jun 23 19:34:00 IRDT 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی استاد دانشگاه: تقابل جناحی سرمایه های اجتماعی را تضعیف می کند Sun Feb 19 13:43:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی سخنگوی مقتدا صدر: برخی طرف های خارجی و داخلی درصدد قتل مقتدا صدر هستند Sat Mar 25 20:28:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی مدیون ملت وفادار به نظام است Tue Aug 02 19:01:00 IRDT 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی معاون وزیر جهادکشاورزی: خریدتضمینی گندم از مرز یک میلیون تن گذشت Mon May 08 14:53:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی 26 طرح آبرسانی روستایی در آذربایجان شرقی بهره برداری می شود Sun Aug 19 09:36:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی اداره مرکز فدک باغ رضوان دوباره به بهزیستی باز می گردد Sun Mar 10 11:02:00 IRST 2019
خبرگزاری جمهوری اسلامی روح امید در دل ایرانیان جاری شد Mon May 22 19:23:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی حاکم ایالت سند پاکستان: از سرمایه گذاری ایران حمایت می کنیم Wed Oct 03 17:13:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی سفیر آکرودیته ایران استوار نامه خو را تسلیم رئیس جمهوری سائوتومه و پرنسیپ کرد Thu May 04 06:47:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی مسلم لیگ نواز و تحریک انصاف؛ احزاب پیشرو در انتخابات پاکستان Fri Jul 13 13:58:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی صفحه نخست روزنامه های استان قم، چهارشنبه 13 اردیبهشت ماه Wed May 03 13:00:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی نامه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به رئیس مجلس در خصوص FATF Sat Oct 06 15:05:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی مسابقات ورزش های همگانی دانشجویان دختر دانشگاههای علوم پزشکی کشور در ساری آغاز شد Fri Feb 24 14:25:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی تامین زیرساخت معادن سمنان نیازمند هزار میلیارد ریال است Sat Jun 09 18:46:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی پلیس زنجان در تامین نظم و امنیت انتخابات از آمادگی لازم برخوردار است Fri May 19 15:13:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی 3843 دانش آموز بازمانده از تحصیل در کشور سر کلاس رفتند Thu Dec 27 17:28:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی جشن نیکوکاری در خرم آباد عکس: بهزاد سلاح ورزی Wed Mar 08 18:35:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی سایت گلخانه کال علیا در مریوان به بهره برداری رسید Thu Feb 23 17:21:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی پسران نوجوانان فارس در رقابت های جودو کشور سه مقام کسب کردند Tue Jul 26 23:04:00 IRDT 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی برنامه های فرهنگی دهه فجر در جنوب تهران با محوریت فرهنگ فاطمی اجرا می شود Sun Jan 29 16:38:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی تعداد شرکت های دانش بنیان البرز در دولت یازدهم حدود 14برابر شده است Mon Jul 10 20:04:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی تعداد پروازهای فرودگاه جیرفت افزایش یافت Mon Jan 02 12:24:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی ترامپ با گوگل هم در توئیتر درگیر شد Tue Aug 28 20:10:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی تردد خودروها در گردنه قلاجه فقط با زنجیر چرخ امکان پذیر است Fri Jan 27 13:07:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی فعالیت سامانه بارشی در لرستان Wed Jan 25 16:51:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی دوحه: تحقیقات درباره هک شدن خبرگزاری دولتی قطر بزودی آغاز می شود Wed May 24 16:32:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی پرونده انتخابات شورای شهردر مازندران بسته شد Wed Jul 05 19:40:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی اقدامات خصمانه آمریکا ضرورت همکاری چین و ایران را بیشتر کرده است Sat Mar 30 11:25:00 IRDT 2019
خبرگزاری جمهوری اسلامی فرودگاه اصفهان در رتبه 40 خاورمیانه و آفریقا قرار گرفت Sun Jul 10 19:46:00 IRDT 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی کرمانشاه/جشنواره زیبایی اسب اصیل عرب و کرد Thu Jun 29 16:44:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی کاهش 80 درصدی آتش سوزی ها در مراتع و جنگل های جوانرود Wed Aug 10 16:54:00 IRDT 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی آمریکا در سیاست ایران هراسی تنها است Mon Jul 23 18:58:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی دولت و راهکارهای حفظ جمعیت روستایی Sat Nov 17 06:42:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی مرگ دانشجویان در قلب پایتخت Wed Dec 26 08:35:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی ادامه «روزهای بیقراری» بدون بازیگران اصلی Tue Sep 04 15:40:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی تسهیلگری وزارت بهداشت در پژوهش گره گشای تنگناهای مالی بوده است Sat Apr 29 15:37:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی حرکت قطارها در مسیر خرمشهر - تهران برای 48 ساعت متوقف شد Sun Nov 04 00:05:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی دانشجوی آلمانی در حرم مطهر رضوی مسلمان شد Tue Feb 28 15:53:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی مسافران آسیایی تکواندو پنجشنبه مشخص می شوند Sun Jun 17 15:24:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی توضیح سازمان سنجش درباره عکس دایی Sat Feb 25 16:51:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی موضوع های مهم ملی و استانی قزوین در فضای مجازی طی هفته ای که گذشت Sat Dec 31 12:42:00 IRST 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی یک پایگاه ارتش در شمال افغانستان بدست طالبان سقوط کرد Tue Aug 14 13:38:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی ائتلاف آمریکایی شهرک هجین سوریه را بمباران فسفری کرد Wed Nov 21 16:31:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی احکام قضایی مفسدان اقتصادی گلستان صادر شد Sat Aug 18 16:00:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی وزارت ارشاد برای خدمات عمومی عوامل نشر یارانه بپردازد Sat Dec 31 16:08:00 IRST 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی 1272 طرح اشتغال روستایی کهگیلویه و بویراحمد به بانک معرفی شد Wed Aug 08 07:46:00 IRDT 2018
ساعت24 کره شمالی: آزمایش موشکی، هشدار به آمریکا بود Sun Jul 30 16:39:26 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران بهره برداری از سینما کودک قم دو هفته دیگر Tue Oct 09 10:04:13 IRST 2018
خبرگزاری فارس 17 منطقه در «حمص» سوریه آزاد شد Sat Aug 26 15:44:00 IRDT 2017
خبرگزاری مهر غرق شدن یک جوان کوهرنگی در رودخانه بازفت Tue Aug 29 16:07:25 IRDT 2017
آفتاب انتقاد واعظی از برخی ائمه جمعه: کشور، رهبر دارد Sat Jan 05 10:32:33 IRST 2019
آفتاب ایران سفر وزیر خارجه مصر به واشنگتن برای دیدار با پمپئو Sun Aug 05 15:50:09 IRDT 2018
شبکه خبر مرگ مغزی با کمای عمیق فرق دارد Fri Aug 24 19:20:51 IRDT 2018
بی باک نیوز تیراندازی هوایی پس از اعلام نتایج امتحانات نهایی Sat Jul 01 04:37:02 IRDT 2017
روزنو کاور ویژه برای چمن ورزشگاه آزادی Tue Oct 30 13:20:01 IRST 2018
تی نیوز تولید خودروهای سنگین کاهش یافت Wed Aug 23 16:17:13 IRDT 2017
تی نیوز موسیقی متن فیلم Rain Man شماره 19 Mon Apr 16 12:27:06 IRDT 2018
بی باک نیوز مسئولان ارشد قوه مجریه باید به خاطر حادثه قطار استعفا می‌دادند Sun Feb 19 06:45:01 IRST 2017
پارس نیوز بهترین فیلم های ترانه علیدوستی + عکس Tue Jan 15 10:10:56 IRST 2019
واحد مرکزی خبر نشست لندن با موضوع بررسی جنایات رژیم آل خلیفه Fri Feb 09 07:06:25 IRST 2018
خبرگزاری مهر مقالات سمینار«الزامات برنامه ریزی در آستانه برنامه ششم توسعه» Mon Jun 19 14:34:50 IRDT 2017
جماران تولید محصول گلخانه ای در ابرکوه 50 درصد افزایش یافت Mon Apr 09 19:22:05 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر آزادی 51 زندانی غیر عمد Sun Mar 17 16:25:36 IRST 2019
نامه نیوز طرحی برای حذف لاریجانی از ریاست مجلس Sun Mar 03 10:58:04 IRST 2019
تهران پرس پسا جام جهانی Wed Jul 18 21:55:00 IRDT 2018
598 سندی از مبارزات شهید عراقی در زندان رژیم پهلوی Sat Aug 26 13:10:01 IRDT 2017
پارس نیوز کاهش فشارخون با ماده‌ای عجیب Thu Jan 17 14:30:00 IRST 2019
فردا تداوم پس‌لرزه‌های عملیات «حماس» Tue Feb 19 21:46:26 IRST 2019
تابناک هشدار دوستانه علی پروین به عادل فردوسی‌پور Fri Sep 07 09:30:16 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر افتتاح 620 پروژه در ایام دهه فجر Fri Feb 01 14:12:38 IRST 2019
باشگاه خبرنگاران پست خنده دار مسی در مورد ترامپ و کلینتون+ عکس Wed Nov 09 10:24:59 IRST 2016
واحد مرکزی خبر ثبت بیش از یک هزار شعبه اخذ رای در سامانه جامع انتخابات Tue May 02 16:45:01 IRDT 2017
برنا «گزارش سازمان برنامه و بودجه درخصوص منابع سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها» Sun Feb 26 09:27:12 IRST 2017
نامه نیوز نوبخت: دستور رئیس جمهور برای حل مشکل افزایش قیمت تخم مرغ/ سیاست دولت بر کنترل بازار است Tue Dec 26 10:40:07 IRST 2017
دولت بهار ایران از سد چین گذشت/ اسپک ایرانی، قوی‌تر از دفاع چینی + عکس Wed Jun 28 17:54:00 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر 600 میلیارد تومان از معوقات خانواده شهدا و ایثارگران باقی مانده است Wed Jan 04 11:41:46 IRST 2017
بی باک نیوز گوجه فرنگی این فواید را دارد Sat Feb 18 18:41:01 IRST 2017
وانا عرض اندام نسل طلایی قطر مقابل کره/ایران مقتدرترین تیم مرحله یک چهارم Sat Jan 26 15:20:01 IRST 2019
خبرگزاری بین المللی قرآن امام خمینی(ره) راه سیدالشهداء(ع) را به مردم شناساند Wed Sep 05 12:30:18 IRDT 2018
تی نیوز بهترین قاب ها برای هوآوی P10 Thu Aug 17 22:56:41 IRDT 2017
پایگاه خبری الف کاهش نرخ تورم سالانه روستایی در دی ماه Wed Feb 01 20:00:09 IRST 2017
تابناک اسکریپال با تغییر چهره در انگلیس زندگی می‌کند Tue Jan 08 00:15:01 IRST 2019
تهران پرس خیانت و شوخی های جنسی سوژه اصلی فیلم های ایرانی/ تصویر کاریکاتوری از خانواده در سینما Thu Feb 15 10:30:00 IRST 2018
خبرگزاری مهر اختصاص 7 هزار میلیارد تومان برای از بین بردن فقر در جامعه Thu Apr 26 19:25:36 IRDT 2018
پارسینه سرریز شدن سد کرخه تکذیب شد Sat Apr 06 18:28:15 IRDT 2019
پارسینه نشست زمین در چهارراه مولوی Sun Jan 06 19:25:07 IRST 2019
شبکه خبر نظر مجلسی ها درباره ترمیم کابینه Mon Jul 23 23:49:59 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجو 7 عامل موثر افزایش فشار روحی Mon Dec 12 14:23:40 IRST 2016
میزان عراقی‌ها هم در ورزشگاه آل‌مکتوم تمرین نمی‌کنند Tue Jan 15 15:30:02 IRST 2019
آریا 1310 کیلومتر مسیر ریلی در حال ساخت است Mon Aug 13 14:20:38 IRDT 2018
پارس فوتبال واکنش وزیر ورزش به سوالات خبرنگاران در مورد مهدی تاج و گرشاسبی Sat Dec 08 14:15:13 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران شناسایی 776 انشعاب غیرمجاز آب در خرم آباد Wed Aug 16 22:33:40 IRDT 2017
میزان باید به مربی کوبایی چهار سال زمان داد/ بوکسورهای ایران با قلبشان مبارزه می‌کنند Wed May 31 06:00:02 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران از غبار روی میز مسئولان تا سجل ورق ورق شده شهر بیرجند Tue Oct 16 08:18:40 IRST 2018
تی نیوز بوی لباس دختر دانشجو چه کرد؟ Fri Jul 21 16:33:59 IRDT 2017
تی نیوز کلاهبرداری 10 میلیارد تومانی به بهانه ملک کلنگی شهرک غرب Mon Jul 31 13:36:09 IRDT 2017
تی نیوز حمله زمینی رژیم صهیونیستی به مرزهای شرقی غزه همزمان با حملات هوایی Wed Apr 11 14:37:02 IRDT 2018
ایران آنلاین مقصد نظامیان آمریکایی خارج شده از سوریه مشخص شد Wed Jan 02 08:40:42 IRST 2019
باشگاه خبرنگاران با این گیاه سبز سلامت چشمان خود را تقویت کنید Sat Mar 09 16:03:52 IRST 2019
واحد مرکزی خبر کشتیرانی جمهوری اسلامی تقویت خواهد شد Sun May 28 14:13:53 IRDT 2017
خبرگزاری مهر سرویس دهی متروی تهران به تماشاگران شهرآورد 85 Thu Oct 26 11:32:00 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم پروژه انتقال آب از دریای عمان به ‌کرمان‌ توسط قرارگاه خاتم‌الانبیاء اجرایی می‌شود‌ Sun Apr 09 18:58:04 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا «FATF» به صحن مجلس می‌آید Sun Sep 09 12:20:36 IRDT 2018
صبحانه با خبر نفت گران شد Mon Jan 21 13:39:15 IRST 2019
ایران آنلاین صادرات غیر نفتی در 4 ماه نخست 97 Mon Aug 20 08:57:48 IRDT 2018
میزان وقوع بارش‌های رگباری و سیلابی شدن مسیل‌ها در غالب نقاط استان خراسان رضوی Sat Apr 06 11:29:26 IRDT 2019
باشگاه خبرنگاران نجات گردشگران از غرق شدن در دریاچه ارومیه Wed Apr 03 19:19:50 IRDT 2019
آریا شکوفایی تمدن بشر برایند ایده های مهندسین تلاشگر است Sun Feb 24 14:25:52 IRST 2019
تی نیوز چیزی که استقلالی ها را بدجور در آستانه بازی الهلال نگران کرده Thu Apr 12 13:48:22 IRDT 2018
آریا پرهام مقصودلو با داورزنی دیدار کرد Thu May 03 12:33:51 IRDT 2018
ایستا نیوز تبریک مدیر عامل بانک سرمایه به مناسبت سالروز تأسیس بانک Mon Jan 07 11:52:37 IRST 2019
روزنو ایوانکوویچ: پرسپولیس با لیاقت برنده شد Sun Feb 03 11:02:01 IRST 2019
خبرگزاری دانشجو پذیرش بدون آزمون دانشجوی دکتری در دانشگاه امیرکبیر Mon Feb 20 10:12:32 IRST 2017
برنا آیت الله هاشمی همیشه از مدیریت و عملکردآقای دکتر میرزاده دفاع می کردند/ اگر عزل و نصبی مطابق مرّ قانون انجام شده باشد که دیگر اینقدر هیاهو ندارد! Thu Jun 01 14:26:41 IRDT 2017
خبرگزاری حوزه چهارمین دوره «تربیت مربی و مبلغ خانواده» برگزار می شود Mon Dec 31 23:42:00 IRST 2018
میزان مخالفت مقامات وزارت خارجه رژیم صهیونیستی با خروج آمریکا از شورای حقوق بشر Wed Jun 20 19:24:09 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران تشخیص احساسات درونی افراد با کمک امواج وای فای ممکن شد Mon Jul 24 13:38:01 IRDT 2017
اتاق خبر24 هومن سیدی در گذر زمان Thu Sep 28 02:30:00 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران روایت عجیب مرحوم نخودکی از شب اول قبرش Sun Sep 16 11:58:56 IRDT 2018
آفتاب «رئیسی نیامده است تا بماند/«اصولگرایان ثابت کرده اند که اگر از نهادی مدیریت نشوند، علاقه دارند که هماره تا پایان رقابت ها باقی بمانند.»/روحانی بگوید چه را تحویل گرفته Mon Apr 17 09:54:15 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم آغاز راهپیمایی باشکوه 13 آبان در اردبیل با طنین‌ شعار «با شعار مرگ بر آمریکا» Sun Nov 04 10:13:56 IRST 2018
خبرگزاری بین المللی قرآن اختتامیه نخستین مسابقات قرآن‌ شرکت صنایع شیر ایران Thu May 25 20:19:45 IRDT 2017
خبرگزاری فارس تغییرات آب‌وهوایی مشکل جدی خاورمیانه/ بارش‌ 20 درصد کاهش و دما 5 درجه‌ افزایش می‌یابد Sat Sep 02 10:37:00 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران روایت دخترِ شهید دفاع مقدس از 8 سال زندگی با شهید مدافع حرم Mon Jan 02 13:07:14 IRST 2017
اقتصاد آنلاین آزمایش موشکی ناموفق کره‌شمالی Wed Mar 22 11:19:13 IRDT 2017
خرداد نیوز کشف چهار کیلوگرم مواد مخدر از کابین یک کامیون Sat Apr 28 03:02:06 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم گفتگوی موگرینی و لاوروف درباره برجام Fri Feb 15 23:57:21 IRST 2019
روزنو حمله برانکو به یک رکورد دیگر پروین/ اقتدار دورقمی! Tue Dec 26 11:20:01 IRST 2017
جماران افتتاح بلندترین آسمان‌خراش اروپا در مسکو +تصاویر Sun Apr 22 11:06:54 IRDT 2018
خبرگزاری فارس آغاز طرحی با حفظ کاربردی قرآن در جهرم/ آموزش مکالمه قرآنی طی 3 سال Sat Aug 12 10:36:00 IRDT 2017
عصر ایران ترافیک نیمه سنگین در آزاد راه کرج_ قزوین Thu Aug 24 11:43:41 IRDT 2017
تی نیوز استخدام کارشناس ارتباط با مشتری در شرکت تاکسی ماکسیم Mon Apr 09 16:48:35 IRDT 2018
ایستا نیوز آیا سینما، تلویزیون، روزنامه‌ها و مجلات از بین خواهند رفت؟ Mon Nov 26 11:26:14 IRST 2018
واحد مرکزی خبر سوداگران میراث تاریخی به دام افتادند Thu Oct 05 08:03:01 IRST 2017
خبرگزاری نسیم درخواست یک سینماگر برای سینمای 97 Tue Apr 03 02:53:02 IRDT 2018
آنا تالوکاران جوان کشورمان به سه مدال نقره و برنز رسیدند Sun Sep 17 11:51:51 IRDT 2017
جماران کشف 55 کیلوگرم حشیش در کردستان Sun Jan 20 19:10:45 IRST 2019
تی نیوز مدیر عامل تلگرام: موبوگرام نا امن است و استفاده از آن را توصیه نمی کنم Sun Jul 30 13:59:06 IRDT 2017
آنا مسافران امشب در محورهای برفی تردد نکنند/ مسدود شدن 9 محور اصلی کشور Sat Jan 27 23:57:34 IRST 2018
تی نیوز «ابدیت و یک روز» به جشنواره فیلم های ایرانی سانفراسیکو راه یافت + تصاویر Mon Aug 28 19:48:30 IRDT 2017
شفقنا تماشای تلویزیون باعث چاقی کودکان می شود؟ Fri Jan 04 16:39:24 IRST 2019
بهار نیوز عامل نزاع خونین شاهرود دستگیر شد Mon Aug 21 10:58:25 IRDT 2017
پارس نیوز عباس‌زاده: سال آینده هم آقای گل می شوم  Wed Apr 26 12:52:01 IRDT 2017
اتاق خبر24 جدول فروش هفتگی سینمای ایران/ لاتاری در صدر ایستاد Thu Apr 19 11:45:00 IRDT 2018
آفتاب ایران انتشار جزئیات بیشتر از بسته حمایتی دولت برای بهبود معیشت کارگران Wed Nov 21 10:50:09 IRST 2018
سیتنا تا یک سال و نیم آینده تمام پروژه‌های لایه زیرساخت شبکه ملی اطلاعات تکمیل می‌شود/ هرکدام از پیام رسان‌های داخلی هفت یا هشت نفر از متخصصان حوزه پیام‌رسان‌های بومی را در اختیار دارند/ عزم و اقدام وزارت ارتباطات در حمایت از پیام رسان‌های داخلی جدی است Sat Aug 04 16:03:36 IRDT 2018