خبرگزاری جمهوری اسلامی - Sun May 07 13:14:00 IRDT 2017 نمایش خبر

افزایش خرید و فروش انتخاباتی کانال‌های «تلگرام»

تهران- ایرنا- روزنامه ایران در گزارشی نوشت: خرید و فروش کانال‌های تلگرام پدیده جدیدی نیست. اما گویا بازار خرید و فروش این کانال‌ها در ایام انتخابات ریاست‌جمهوری دوازدهم با افزایش قابل توجهی همراه شده است.

در ادامه این گزارش می خوانیم: از زمانی که قابلیت ساخت کانال به پیام‌رسان تلگرام اضافه شد(اواخر تابستان 94) تاکنون کانال‌های مختلفی در ایران ساخته و خرید و فروش شده‌اند. اما گویا بازار خرید و فروش این کانال‌ها در ایام انتخابات ریاست‌جمهوری دوازدهم با افزایش قابل توجهی همراه شده است، تا جایی که وزیر ارتباطات نیز در حاشیه بیست و پنجمین کنفرانس مهندسی برق ایران در جمع خبرنگاران اعلام کرد«همان کسانی که فضای مجازی را تهدید می‌کنند و می‌گویند باید بسته شود، خودشان بیشترین استفاده را از این فضا می‌برند و رفته‌اند شبکه‌ها و کانال‌های پرمخاطب را برای انتخابات خریده‌اند.» 

برخی از مدیران سایت‌هایی که زمینه خرید و فروش کانال‌های تلگرام در فضای مجازی را فراهم می‌کنند با تأیید افزایش توجه جناح‌های سیاسی به کانال‌های پرمخاطب تلگرامی، تأکید می‌کنند که در این دوران به بسیاری از مدیران کانال‌های پرمخاطب رقم‌های قابل توجهی برای واگذاری کانال‌شان پیشنهاد شده است.

از سوی دیگر نیز به گفته این فعالان بجز خرید و فروش کانال، برخی جناح‌های سیاسی با پرداخت هزینه‌های بالا به مدیران برخی کانال‌های پربازدید می‌خواهند تا خبرهایی به نفع یک جناح سیاسی در کانال خود منتشر کنند. در گفت‌و‌گویی که روزنامه ایران با برخی از مدیران سایت‌های خرید و فروش تلگرام داشت آنها اعلام کردند که خرید و فروش در این بازار بسته به میزان کاربران یا memberها یک کانال و میزان بازدید از یک پست بین 10 تا 170 میلیون تومان پیشنهاد دارد.

**عاشقان ایرانی تلگرام
در حالی که در سراسر جهان واتس‌اپ، مسنجر فیس‌بوک و وایبر گزینه‌های اصلی کاربران برای ارسال پیامک است اما تلگرام در ایران نخستین انتخاب کاربران برای ارسال پیام‌هایشان است. این سرویس پیام‌رسان به گفته شورای عالی فضای مجازی (پاییز سال گذشته)، در ایران نزدیک به 24 میلیون کاربر دارد. 

تلگرام با هر بار به روزرسانی، قابلیت‌های جدیدی را در اختیار کاربرانش می‌گذارد و همین قابلیت‌ها این سرویس را از یک سرویس پیام‌رسان صرف خارج کرده است. اضافه شدن مکالمه صوتی نیز آخرین قابلیت کاربردی این پیام رسان است، هرچند که این قابلیت در ایران و به دستور مقام‌های قضایی مسدود شده است. اما یکی دیگر از امکانات این پیام رسان که باعث استقبال از آن در ایران شده، قابلیت ساخت «کانال» یا همان«Chanel» است. کانال یک رابطه یک سویه است که در آن تنها ادمین یا ایجاد‌کننده کانال می‌تواند با کاربرانش مطالبی را به اشتراک بگذارد. 

رشد کانال‌های تلگرامی و دسترسی به مطالب مختلف از جمله مطالب سرویس‌های فیلتر شده‌ای مانند توئیتر در مقطعی از زمان حتی باعث شده عده‌ای از مخالفان این پیام‌رسان درخواست مسدود‌سازی این سرویس را بدهند. در نهایت اما وزارت ارتباطات در طرحی خبر از ساماندهی کانال‎های تلگرامی داد تا جلوی فعالیت کانال‌های غیراخلاقی و مخالف با ارزش‌های کشور گرفته شود. زمستان سال گذشته و براساس آنچه شورای عالی فضای مجازی اعلام کرد بیش از 100 هزار کانال ایرانی در تلگرام وجود دارد و در طول یک شبانه روز بیش از یک میلیون و 200 هزار مطلب در فضای کانال تلگرام تولید می‌شود. 

از سوی دیگر به طور متوسط هر مطلب حدود 500 هزار بار در روز دیده می‌شود و برخی از کانال‌ها بیش از یک میلیون عضو دارند. به گفته ابوالحسن فیروزآبادی، دبیرشورای عالی فضای مجازی، در راستای ساماندهی کانال‌های تلگرامی تا زمستان سال 95، 2500 کانال در سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ثبت‌نام کرده‌اند.

**بازار میلیونی خرید و فروش کانال
رشد استفاده از کانال‌های تلگرامی یک بازار پرسود به نام خرید و فروش کانال‌هایی با کاربران چند صد هزار نفری را نیز به راه‌ انداخته است. از اواخر تابستان سال 94 که قابلیت ساخت کانال به سرویس تلگرام اضافه شد گروهی شکل گرفتند که با قیمت‌گذاری روی برخی کانال‌ها، سود قابل توجهی را در این بازار جابه جا می‌کنند. کافی است کلمه «خرید و فروش کانال‌های تلگرامی» را در گوگل جست‌و‌جو کنید. نتیجه این جست‌و‌جو شما را به ده‌ها سایت می‌رساند که با روش‌های مختلف می‌خواهند به افرادی که به دنبال کانال خاصی برای تبلیغات خود هستند کمک کند. 

حالا تنور خرید و فروش کانال‌های تلگرامی در ایام انتخابات داغ‌تر هم شده تا جایی که مدیر یک کانال تلگرامی که کاربران آن نزدیک به 100هزار نفر هستند در گفت‌و‌گو با روزنامه ایران اعلام می‎کند در چند هفته اخیر پیشنهاد‌های بالایی را از سوی یک جناح سیاسی برای فروش کانالش دریافت کرده است. 

او که به دلایل مشخصی حاضر به فاش شدن نام خود و کانالش نیست در این خصوص می‌گوید: «در این دوره انتخابات جریاناتی هستند که برای خرید کانال‌های خبری و نشریات تلاش قابل‌ توجهی انجام می‌دهند اما اصولاً چون یکسری کانال‌های خبری مشخصی داریم که دوست‌ ندارند کانال خود را به فروش برسانند این افراد از راه دیگری مانند پرداخت هزینه به مدیر کانال از آنها می‌خواهند تا خبرهایی به نفع آنها در کانال‌هایشان منتشر کنند. در این بین کانال‎هایی هم که حاضر به فروش یا انتشار اخبار خاصی نشدند از بین رفتند.» وی با اشاره به پیشنهاد‌هایی که از سوی یک جریان سیاسی برای خرید کانال تحت مدیریتش شده می‌افزاید: «از برخی ستاد‌های انتخابات با ما تماس گرفته شده که چرا به نفع ما پست نمی‌گذارید یا در حال گذاشتن پست‌هایی علیه ما هستید در نهایت به من پیشنهاد 30 میلیونی برای خرید کانال را داده‌اند که من حاضر به قبول این پیشنهاد نشده‌ام.»

 او تأکید می‌کند که در حال حاضر برخی ستاد‌های انتخاباتی بیشتر از اینکه به دنبال خرید کانالی باشند به دنبال این هستند تا ادمین کانال‌ها را به سمت خودشان جذب کنند. براساس اظهارات وی، یکی از کانال‌هایی که برخی در ایام انتخابات اخیر به دنبال آن بودند 170 میلیون تومان قیمت‌گذاری شده بود که در نهایت نیز به دلایلی این کانال از دسترس خارج شد.

فرید اسماعیلی، مدیر یکی از سایت‌های خرید و فروش کانال تلگرام، نیز در گفت‌و‌گو با روزنامه ایران، با اعلام اینکه خرید و فروش کانال‌های تلگرامی در ایام انتخابات با افزایش قابل توجهی همراه شده است، می‌گوید:«جریان خرید کانال در دو سه هفته اخیر با افزایش چشمگیری همراه بوده است. مراجعه‌کنندگان زیادی داشته‌ایم که از ما تقاضای خرید کانال‌های خبری داشته‌اند اکثر آنها هم کانال‌های با کاربران بالای 500 هزار نفر را می‌خواهند. البته در برابر اینکه تقاضا برای خرید کانال بیشتر شده عرضه با کاهش روبه رو بوده است. چرا که کانال‌هایی با کاربران بالای 500 هزار نفر ترجیح می‌دهند به جای فروش کانال از راه تبلیغات درآمد کسب کنند.» براساس اظهارات وی برخی از افراد در این ایام وقتی نمی‌توانند کانال‌های خبری مورد نظر خود را خریداری کنند درخواست دریافت کاربران فیک یا غیرواقعی را می‌دهند تا از این راه تنها پرستیژ کانالشان را حفظ کنند.

 او در پاسخ به اینکه ارزش یک کانال چگونه مشخص و در نهایت قیمت‌گذاری می‌شود اعلام می‌کند که ارزش یک کانال به تعداد اعضای آن و میزان بازدید یا view هر پست برمی‌گردد. اسماعیلی تصریح می‌کند:«به طور متوسط هر هزار کاربر یک کانال بین 50 تا 60 هزار تومان قیمت‌گذاری می‌شود. البته اگر کانالی تعداد کاربر بالایی داشته باشد اما تعداد بازدید آن کم باشد قیمت‌گذاری روی آن متفاوت است. برای مثال ممکن است کانالی 100هزار کاربر داشته باشد اما بازدید از پست آن در روز 5 هزار نفر باشد چنین کانالی برای هر هزار کاربر بین 20 تا 25 هزار تومان قیمت‌گذاری می‌شود. در مقابل اگر پست کانالی با 100 هزار کاربر تعداد بازدید بالایی داشته باشد و 40 درصد بیشتر اعضای کانال یک پست را مشاهده کنند به اصطلاح این کانال fresh یا ارزشمند است. چنین کانالی براساس هر هزار کاربر بین 60 تا 70 هزار تومان قیمت‌گذاری می‌شود.»

 اسماعیلی اعلام می‌کند که در روزهای انتخابات ریاست‌جمهوری دوازدهم یک جریان سیاسی برای اطلاع رسانی‌های خود یک کانال 120 هزار نفری خبری را با قیمت 30 میلیون خریداری کردند.

او در خصوص اینکه این کار قانونی است یا خیر نیز اعلام می‌کند که خرید و فروش کانال مانند خرید و فروش دارایی یک فرد کاملاً قانونی است. اما اسماعیلی در پاسخ به این سؤال که اگر این کار قانونی است چرا هیچ یک از سایت‌های فعال در این زمینه نماد الکترونیک ندارند، می‌گوید: «اکثر سایت‌های فعال در این زمینه مقدمات دریافت نماد الکترونیک را انجام داده‌اند و نامشان هم در ستاد ساماندهی نماد الکترونیک ثبت شده است اما به این دلیل که سایر مراحل دریافت این نماد پیچیده است و نیاز دارند 4 مجوز مختلف از نهاد‌های دیگر را دریافت کنند پیگیری دریافت نماد را رها می‌کنند.»

فرزاد نجاریان، مدیر تبلیغات کانال‌های تلگرام نیز از دیگر افرادی است که اعلام می‌کند رشد خرید و فروش کانال‌های تلگرامی در چند ماه اخیر نسبت به 6 ماه گذشته رشد صعودی داشته است. نجاریان در گفت‌و‌گو با «ایران» در خصوص اینکه پدیده خرید و فروش کانال تلگرام مختص به ایران است یا در کشور‌های دیگر نیز دیده می‌شود، می‌گوید: «با توجه به اینکه محبوبیت تلگرام در بین کاربران ایرانی بیشتر از کشورهای دیگر است و با توجه به تعداد کانال‌هایی که در ایران فعال است به نظر می‌رسد فعالیت تجاری در این خصوص تنها مربوط به ایران باشد.» 

براساس اظهارات وی فعالیت در این بازار به شکل‌های گوناگونی دیده می‌شود. گروهی با فروش کاربران غیرواقعی به گروه دیگر کسب درآمد می‌کنند. گروهی دیگر هم که کانالی را از فردی خریداری کرده‌اند، در نهایت با تغییر اسم و محتوای کانال آن را با رقم بالاتری به افراد دیگری به فروش می‌رسانند. در این بین هم افرادی هستند که با گرفتن تبلیغات و انتشار آن در یک کانال کسب درآمد می‌کنند. اما در این بازار پرسود خرید و فروش وجود کلاهبرداری هم دور از انتظار نیست تاجایی که به گفته نجاریان برخی با ارائه فیش جعلی یک کانال را به رایگان صاحب می‌شوند یا از سوی دیگر یک کانال را با رقمی بالا خریداری می‌کنند و بعد از معامله متوجه می‌شوند که کاربران کانال‌شان غیر واقعی هستند. 

نجاریان تأکید می‌کند بهتر است افرادی که به دنبال خرید یا فروش کانال خود هستند از طریق سایت‌های واسطه‌ای صاحبنام در این بازار کمک بگیرند و قبل از هر کاری به توافقنامه‌ای که در اختیارشان قرار می‌گیرد توجه دقیقی داشته باشند.

*منبع: روزنامه ایران، 1396.2.17
**گروه اطلاع رسانی**9370**2002**انتشار دهنده: فاطمه قنادقرصی
انتهای پیام /*


 
 
  
  
   
  
  
 
 
  ارتباطات 
  ایران 
  کانال های تلگرام 
  انتخابات96 
 

 ارتباط با سردبیر: 

 newsroom@irna.ir 

 
 تماس بی واسطه با مسئولین
خبرگزاری جمهوری اسلامی سوگیری لایحه بودجه سال آتی تمرینی در اقتصاد بدون نفت است Sun Jan 13 14:02:00 IRST 2019
خبرگزاری جمهوری اسلامی دو نرخی شدن بنزین شایعه است Sat Jul 21 22:39:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی اشتغالزایی جوانان مبنای مقابله با اعتیاد قرار گیرد Sun Jul 29 19:41:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی 10 میلیارد ریال تسهیلات به چایکاران شهرستان سیاهکل پرداخت شد Wed Apr 12 18:50:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی 120 میلیارد تومان آلومینیوم قاچاق در یزد کشف شد Mon Nov 12 20:14:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی اکثر ژن‌ های خوب ایران مهاجرت می ‌کنند Wed Oct 17 20:20:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی ماهیت موقتی تدابیر تصمیمات راهبردی Sat May 18 11:51:00 IRDT 2019
خبرگزاری جمهوری اسلامی 20 کودک استان مرکزی متقاضی کاشت حلزون هستند Mon Aug 13 10:03:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی قاضی پور: همکاری نکردن بانک ها احیا واحدهای تولیدی را کند کرده است Thu Feb 16 16:02:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی سیچلو : بازی حساس و سختی با چین داریم Fri May 05 00:43:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی رای گیری در مسکو تمدید شد Sat May 20 00:25:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی مالزی انتقال سفارت آمریکا به قدس را محکوم کرد Tue May 15 09:47:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی سیل به 181 کیلومتر از جاده های لرستان خسارت زد Tue Mar 26 13:08:00 IRDT 2019
خبرگزاری جمهوری اسلامی تیم والیبال مازندران برای شرکت در مسابقات کشوری در رامسر اردو زد Wed Jul 05 19:42:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی طرح توسعه پایانه مرزی بازرگان 77 درصد پیشرفت دارد Sat Jul 14 14:40:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی مقام دانمارکی: ای کاش داعشی ها می مردند و باز نمی گشتند Wed Mar 27 21:08:00 IRDT 2019
خبرگزاری جمهوری اسلامی تحلیلی از چشم انداز انتخابات Wed Feb 28 20:40:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی اجرای طرح عضویابی برای تعیین مسئول انجمن اسلامی در مدارس گیلان Mon May 08 22:15:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی کاهش نرخ دلارو پوند و افزایش نرخ یورو بانکی Thu Aug 11 14:54:00 IRDT 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی صفحه نخست روزنامه های چهارشنبه زنجان Wed Jul 05 19:40:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی معاون ارتباطات حوزه ریاست مجلس: امنیت غذایی کشور باید به مرز کامل برسد Tue Feb 28 00:19:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی الحاق پردردسر در وزارت بهداشت Tue Feb 21 15:57:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی کشاورزی علمی جوابگوی نیازهای داخلی است Wed Aug 15 10:30:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی سیل یاری و مهربانی را پایانی نیست Sat Apr 13 15:59:00 IRDT 2019
خبرگزاری جمهوری اسلامی رکورد ترانزیت ریلی کالا در پایانه سرخس شکسته شد Wed Apr 03 19:48:00 IRDT 2019
خبرگزاری جمهوری اسلامی اجلاس وزیران دفاع اتحادیه جنوب شرق آسیا در سنگاپور Mon Feb 05 12:36:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی تحریم نفتی آمریکا به شرکت های هندی آسیب می رساند Sat Aug 18 11:56:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی موافقان و مخالفان تقسیم کازرون ندای وحدت سر دادند Sat Jun 02 02:03:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی فعالیت 53 حزب از تمام جریانها در خراسان رضوی Wed Feb 07 23:20:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی جنگنده های ترکیه حریم هوایی یونان را نقض کردند Thu Apr 20 07:05:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی 511 هکتار از بافت شهری زنجان فرسوده است Sun Feb 19 17:09:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی 50 درصد راه های روستایی آذربایجان غربی آسفالته است Thu May 17 08:20:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی علمیات اجرایی احداث کارخانه تجهیزات پزشکی در نایین آغاز شد Fri Nov 09 15:38:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی 23 واحد تولیدی مصالح ساختمانی استاندارد در بروجرد وجود دارد Wed Aug 01 12:36:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی امام جمعه کاشان: امروز دولت های اسلامی در صف قرارداد با رژیم صهیونیستی ایستاده اند Fri Jul 01 19:41:00 IRDT 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی حمله سعودی به مناطق مسکونی یمن 9 کشته به جا گذاشت Sat May 11 06:57:00 IRDT 2019
خبرگزاری جمهوری اسلامی امواج الکترومغناطیسی و لوازم آرایشی؛ 2 عامل اختلال باروری Thu May 02 10:11:00 IRDT 2019
خبرگزاری جمهوری اسلامی نماینده مجلس: همدلی شوراها برای توسعه تقویت شود Sun Apr 29 16:02:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی لغو ممنوعیت حمایت علنی از نامزدهای میزبانی جام جهانی فوتبال 2026 Wed Feb 21 17:33:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی برای تامین آب2 هزارهکتار اراضی شیبدار بخش کجور نوشهر 100 میلیارد اعتبار نیاز است Mon Jul 03 14:35:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی آموزش، اولویت بخش توانمندسازی منابع انسانی است Wed Jun 13 16:56:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی ملی پوش بادبانی در کاپ جهانی ژاپن شرکت می کند Wed May 22 15:54:00 IRDT 2019
خبرگزاری جمهوری اسلامی کاهش 50 درصدی تلفات جاده ای در کردستان Wed Apr 05 18:27:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی صالحی: مرحوم سهراب پور درصنعت هسته ای کارنامه درخشانی از خود به یادگارگذاشته است Mon Jan 30 21:18:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی کشف ابزار یراق و مواد خوراکی قاچاق در رشت Sun Apr 30 23:06:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی زنجان با منفی سه درجه سردترین مرکز استان کشور ثبت شد Wed Oct 31 08:52:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی رئیس جمهور از چند طرح افتتاحی در مازندران بازدید کرد Tue Apr 11 16:17:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ 68 هزار و 500 ریال است/ 1500ریال کاهش Mon Nov 21 18:30:00 IRST 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی سرویس دهی خط 5 مترو تهران از صبح امروز طبق برنامه انجام می شود Tue Jul 04 13:16:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی نمایش فیلم «نفس» در دانشگاه «UCLA» آمریکا Tue May 09 16:25:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی حمایت از نشریات محلی گسترش می یابد/طرح نظام بندی روزنامه های محلی درحال انجام است Tue Aug 09 22:41:00 IRDT 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی استاندار کرمان: رئیس جمهوری فردا از مناطق زلزله زده بازدید می کند Fri Feb 02 02:44:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی وزیر کشور:باید نظام مهندسی رسانه‌ای داشته باشیم/ آماده همکاری با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستیم Sat Jul 08 19:59:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی تحریم های ایران به اقتصاد اتحادیه اروپا ضربه می زند Sun Sep 02 09:53:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی تغییر نرخ ارز فرصت توسعه توریسم درمانی را فراهم کرده است Wed Jul 11 18:31:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی 92 میلیارد ریال به اماکن ورزشی آبادان و خرمشهر اختصاص یافت Sat Dec 01 12:12:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی 9 طرح عمران روستایی در مراغه در سالجاری بهره برداری می شود Wed Aug 15 09:56:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی توصیه حیدری به آبی پوشان: همیشه برای پیراهن استقلال بجنگید Thu May 16 22:27:00 IRDT 2019
خبرگزاری جمهوری اسلامی افزایش همکاری های تجاری تهران - اسلام آباد یکی از عوامل موثر در افزایش امنیت پایدار در مناطق مرزی دو کشور است Mon Apr 17 15:29:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی تایید اعدام شهرام امیری/اقدام انتظامی تا انفصال خدمت در انتظار دریافت کنندگان حقوق های نامتعارف Sun Aug 07 22:03:00 IRDT 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی مسئولیت دشوار اوپک در مدیریت بازار Fri Jun 22 15:11:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی ذخایر طلای روسیه رکورد جدیدی برجای گذاشت Fri Nov 02 22:22:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی 46 درصد اعتبارات کمیته امداد در آذربایجان شرقی مردمی است Tue Sep 04 14:50:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی روسیه و اردن درباره بازگشت آوارگان سوریه گفت و گو کردند Thu Jul 26 15:52:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی شهرداران مشمول قانون بازنشستگی نمی شوند Tue Sep 25 14:36:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی جام جهانی کشتی آزاد؛ آمریکا حریف ایران در دیدار فینال شد Fri Feb 17 15:31:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی عمار حکیم: ایران عمق راهبردی جهان عرب است Sat Mar 18 23:53:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی آخرین مهلت ثبت نام اهالی رسانه در جشنواره جهانی فیلم فجر Tue Mar 05 14:00:00 IRST 2019
خبرگزاری جمهوری اسلامی همه اقلام وارداتی تراریخته تحت پایش مستمر قرار دارند Wed Dec 12 20:50:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی 3 فیلم کوتاه هنرمندان دزفولی به جشنواره تلویزیونی مستند راه یافت Tue May 09 17:03:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی حضور دو فیلم ایرانی در جشنواره سینمایی روسیه Sat May 18 19:05:00 IRDT 2019
خبرگزاری جمهوری اسلامی جنایت جدید ائتلاف آمریکایی دو روز پس از کشتار ساکنان شهر المیادین سوریه Sun May 28 21:39:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی هدف والیبال نشسته زنان قهرمانی در بازی های پاراآسیایی است Wed Aug 08 15:04:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی نوروز در جهان - پاکستان Mon Mar 25 09:27:00 IRDT 2019
خبرگزاری جمهوری اسلامی تکاپوی نامزدهای انتخابات دوازدهم ریاست جمهوری برای جلب آرای مردم استان ایلام Wed May 10 18:41:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی مهمترین رویدادهای خبری ایرنا از شامگاه جمعه تا صبح شنبه Sat Jul 09 12:29:00 IRDT 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی هدفمند کردن سمن ها اقدامات مقابله ای با مواد مخدر را اثرگذار می کند Thu Jun 23 16:34:00 IRDT 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی راه برون رفت از چالش ها تحقق شعار رهبری است Sat Mar 23 14:03:00 IRDT 2019
خبرگزاری جمهوری اسلامی راستف نادانو در روسیه تبهکارترین شهر اروپا معرفی شد Thu Feb 02 15:53:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی انتقال هوایی مصدوم تصادف رانندگی جاده مهران به بیمارستانی در ایلام Wed May 31 23:26:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی 9 هکتار از زمین ملی در حاجی آباد رفع تصرف شد Mon Nov 12 14:11:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی ارزیابی 900 بیمارستان تمام شد/کارنامه بیمارستانها تیر ماه اعلام می شود Mon May 29 15:44:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی تعاونی ها مزیتی که جدی گرفته نشد Mon Jul 16 10:40:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی افتتاح طرح های دولت در جنوب کرمان به مناسبت دهه مبارک فجر Mon Feb 05 11:44:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی یک استاد دانشگاه: منتظر تخریب پل صدر تا 10 سال آینده باشیم Wed May 03 17:32:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی رشد 16 درصدی پوشش تحصیلی دانش آموزان استثنایی کشوردر دولت یازدهم Tue Jul 04 15:26:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی سالانه هفت هزار و 500 تن محصول گلخانه ای در قزوین تولید می شود Thu Jun 23 20:28:00 IRDT 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی سرپرست ارشاد دشتی:نقالی شاهنامه از الگوهای تأثیرگذار نمایش در ایران است Wed Jul 12 13:45:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی بوکسور ایرانی برای تیم کانادایی به روی رینگ می رود Tue Aug 21 11:55:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی شیخ بهایی؛ حکیمی تمدن ساز Tue Apr 23 09:20:00 IRDT 2019
خبرگزاری جمهوری اسلامی 130 طرح پژوهشی دانش آموزی البرز به نمایش گذاشته شد Sun May 13 10:18:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی عایدی محصول کشمش نصیب دلالان می شود Wed Sep 26 17:40:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی مطالبه گری خواسته های مردم مهمترین رسالت رسانه است Sun Jul 09 23:19:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی استاندار: انتخابات دراستان یزد باسلامت کامل و بالاترین میزان مشارکت برگزار شد Tue May 30 14:19:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی معاون استاندار: بخش گردشگری در قزوین به سرمایه گذاری نیازمند است Thu Mar 23 14:09:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی آئین های گرامیداشت 14و15 خرداد در گلستان اعلام شد Sun Jun 03 11:36:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی 150 تن ماسه و نمک برای جلوگیری از انسداد گردنه های استان قزوین مصرف شد Mon Apr 03 15:30:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی سه کد اورژانس به محل انفجار خمین اعزام شدند Fri Jul 20 16:01:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی افغانستان کمک روسیه را برای بازسازی خواستار شد Mon Mar 13 11:54:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی روایت حافظی از رفتارهای غیرقانونی مدیریت شورای شهر تهران/ مدیریت 12 ساله در شهر فساد می آورد Tue May 09 20:08:00 IRDT 2017
ایلنا «سایه‌هاى خیال» رونمایی می‌شود Wed May 01 17:16:41 IRDT 2019
شبکه اطلاع رسانی دانا رضا رویگری سفیر انجمن تالاسمی استان البرز می شود/ هدف بازارچه شناساندن بیماری تالاسمی به مردم است Tue Jul 11 19:38:34 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران لیگ قهرمانان/ ذوب‌آهن ایران - الکویت Tue Feb 12 20:35:40 IRST 2019
ایلنا هافبک یوونتوس مشتری جدید پیدا کرد؛ دور از چشم ونگر Tue Aug 08 17:05:24 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر حمایت واشنگتن از جنگ یمن به علت پول و لابی های سعودی‎ است Mon Oct 08 09:19:24 IRST 2018
خبرگزاری حوزه عکس نوشته/ تجمع بزرگ حوزویان Thu Feb 28 19:20:00 IRST 2019
تی نیوز بررسی گروه D لیگ قهرمانان اروپا Sun Sep 10 18:30:54 IRDT 2017
پارسینه نخستین حضور ظریف پس از استعفا +عکس Wed Feb 27 11:01:20 IRST 2019
خبرگزاری نسیم بررسی زندانی شدن پزشک ارومیه‌ای از سوی مسئولان وزارت دادگستری Fri Feb 09 12:17:03 IRST 2018
دولت بهار تصاویر/ دیدار تیم های فوتبال ماشین سازی تبریز و استقلال تهران Wed Feb 01 19:29:00 IRST 2017
جام نیوز ته چین هویج، یک ته چین خوشمزه و متفاوت! Fri Sep 15 18:26:00 IRDT 2017
بی بی سی پرفروشترین‌های موسیقی پاپ بریتانیا از 'اسمایلین لوییس' تا 'جان گرانت' Wed Oct 24 08:39:48 IRST 2018
تی نیوز حضور شمخانی در جلسه غیرعلنی مجلس شورای اسلامی Tue Sep 26 15:24:51 IRST 2017
شفاف پرداخت اینترنتی فطریه امکان پذیر شد Tue Jun 12 14:33:52 IRDT 2018
اعتدال انتقاد مهاجری از رفتار قلعه نویی Fri Nov 23 17:58:01 IRST 2018
شبکه خبر همایش «تهران هوشمند» Mon Dec 10 17:25:42 IRST 2018
فرادید کشتار گراز‌ها با سیم برق لخت در رشت Tue Nov 20 12:22:19 IRST 2018
میزان لاریجانی: کار اقتصاد به مردم واگذار شود / همه دولت‌ها و نه تنها دولت فعلی، کارگزار مناسبی در زمینه اقتصاد نیستند Thu Jun 13 19:27:36 IRDT 2019
ایران آنلاین لحظه ناگوار زمین افتادن اسب در مقابل چشمان حیرت زده توریست ها+ تصاویر Wed Mar 01 11:44:07 IRST 2017
تی نیوز 3طلا، 3 نقره و 6 برنز ورزشکاران ایران در نهمین روز بازی های داخل سالن آسیا Mon Sep 25 00:02:13 IRST 2017
آریا میلاد درخشانی از دومین آلبوم باکلامش رونمایی کرد Wed Jul 26 20:16:57 IRDT 2017
تدبیر و امید واکنش مکارم شیرازی به قتل جمال خاشقچی Wed Oct 24 13:06:11 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران ستاره‌های سال 95 مشخص شدند Tue Mar 21 12:30:01 IRST 2017
فردا نشست کمیسیون برجام چهارشنبه در وین Mon Dec 11 23:35:58 IRST 2017
تی نیوز شورای پول اعتبار تصمیم جدیدی برای ادغام موسسات اعتباری نگرفت/ گزارش نرخ سود، دستور کار جلسه بعد Wed Sep 06 03:25:09 IRDT 2017
پارس فوتبال ” استقلال ” از ” پرسپولیس ” عقب ماند ؛ شاه ماهی جذاب نقل و انتقالات از چنگ ” استقلالی ها ” پرید و ” پرسپولیسی ” شد ! Fri Jul 06 07:12:38 IRDT 2018
بولتن نیوز عکس روز نشنال جئوگرافیک Tue Jul 18 10:11:35 IRDT 2017
تی نیوز کاریکاتور / گفت وگو با یک اعدامی! Mon Oct 02 21:27:08 IRST 2017
خبرگزاری فارس آستان قدس رضوی معین اقتصادی سرخس شد Thu Feb 21 15:23:16 IRST 2019
ایلنا مازندران استعداد کلینیک های تخصصی را دارد Thu Mar 02 19:02:21 IRST 2017
بنکر خودداری صرافی‌ها از فروش دلار به دلالان Sat Feb 10 15:02:37 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم حزب مؤتلفه از سازوکار «جبهه مردمی نیروهای انقلاب» حمایت می‌کند Fri Feb 24 11:14:55 IRST 2017
شرکت دخانیات ایران هدف گذاری دخانیات برای توسعه روابط تجاری و صادرات/دیدار مدیرعامل با تجار لبنانی و هندی Tue Aug 30 17:57:03 IRDT 2016
خبرگزاری تسنیم کتاب "پیام‌های بهشتی" به زودی منتشر می ‌شود Sat Apr 06 13:59:00 IRDT 2019
آریا دولت روحانی 31هزار میلیارد ریال در خراسان شمالی هزینه کرد Thu Jul 26 09:18:52 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران جدیدترین هوش مصنوعی گوگل چهره افراد را به پرتره شعر تبدیل می‌کند Sat May 04 07:41:59 IRDT 2019
پارسینه آخرین وضعیت پرونده املاک شهرداری Sat May 12 11:49:24 IRDT 2018
دولت بهار بارتومئو: نیمار رقم فسخ قراردادش را بپردازد و برود Sat Jul 29 18:35:00 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا استقرار 578 پایگاه در سیستان و بلوچستان در جشن نیکوکاری Sun Mar 05 08:26:54 IRST 2017
جماران شهرداری مشهد یک ماه برای ارائه پهنه های بلندمرتبه سازی مهلت دارد Thu Dec 13 18:37:38 IRST 2018
جوان آنلاین شرکت‌های ایرانی از بازار سرمایه شفاف فراری هستند! Sun Mar 17 22:28:29 IRST 2019
بهار نیوز "احمقی" که تاریخ را تغییر می‌دهد Wed Oct 24 09:41:45 IRST 2018
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین باد شدید خراسان رضوی را درمی نوردد Tue Aug 14 15:53:14 IRDT 2018
ایلنا همه آنچه اژدهای 147 رگ سفید را مهار کرد / پیچیده‌ترین عملیات اطفای فوران نفت تاریخ کشور رقم خورد Wed Dec 27 10:58:16 IRST 2017
تی نیوز هفته سوم سری آ/ لاتزیو با 4 گل میلان را شکست داد Mon Sep 11 01:52:40 IRDT 2017
نامه نیوز تقدیر آیت الله مصباح یزدی از عملکرد سپاه/ جنبه نظامی تنها یک بُعد پاسداری از انقلاب است Tue Jan 30 13:39:21 IRST 2018
فردا ولایتی:‌ روابط تهران و مسکو محکم است Mon May 08 21:15:54 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا جشنواره"به"فرصتی برای بیان مشکلات باغداران/نماد"گیوی"در معرض خطر است! Tue Sep 05 15:42:07 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران پنجمین برد متوالی یونایتد با سولسشیر مقابل یاران عزت اللهی/تیم جهانبخش پیروز شد Sat Jan 05 19:22:00 IRST 2019
روزنامه آرمان روابط عمومی آیا آتش‌سوزی هورالعظیم عمدی است؟ Thu Aug 09 12:41:46 IRDT 2018
تدبیر و امید ناتو برای جنگ زیردریایی با روسیه تمرین می‌کند Sat Sep 08 19:43:41 IRDT 2018
تی نیوز گوهر خیراندیش و شیرین یزدان بخش جلوی دوربین "لس آنجلس-تهران" رفتند Fri Sep 01 20:52:49 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران ماس: روس‌ها در سوریه به ما نیاز دارند Sat Sep 08 11:53:58 IRDT 2018
تی نیوز چرا پرسپولیس به دنبال میزبانی از الهلال در دبی است؟ Sat Sep 16 20:36:57 IRDT 2017
آریا انتقاد شورای‌عالی صلح افغانستان از آمریکا/ تحلیل Sun Nov 18 13:14:58 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم واکنش رئیس IOC به ادعای خرید رأی برای میزبانی المپیک 2016 Sun Sep 10 09:33:32 IRDT 2017
تابناک پنهان‌کاری آمریکا در کشتار غیرنظامیان افغان Sun Sep 10 01:17:38 IRDT 2017
برنا دستمزد محسن قرائتی از صدا و سیما چقدر است / ببینید Fri Jan 04 12:15:46 IRST 2019
خبرگزاری بین المللی قرآن برپایی همایش مدیران مراکز قرآنی ـ مردمی استان گلستان Wed Mar 06 13:51:47 IRST 2019
شبکه اطلاع رسانی دانا نشست هم اندیشی نخبگان و فعالان رسانه در بوشهر برگزار شد Sat Aug 26 20:40:54 IRDT 2017
دفاع مقدس 68 هزار پلیس حافظ قرآن کریم هستند/ برنامه‌های فرهنگی و مذهبی در ناجا به جِد پیگیری می‌شود Thu May 03 13:40:54 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران جدول پخش برنامه‌های صدا و سیمای قزوین در هفدهم اردیبهشت Mon May 07 08:11:30 IRDT 2018
پارس فوتبال واکنش عجیب دیگو سیمئونه به احتمال خرید پسرش Tue Sep 11 23:12:10 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم 1.3 میلیون تلفن ثابت بدون کارکرد جمع‌آوری شد/کابل‌کشی رایگان فیبرنوری Mon Jan 21 10:53:35 IRST 2019
باشگاه خبرنگاران جلوگیری از قاچاق کالا در مبادی رسمی کشور Fri Mar 30 16:59:34 IRDT 2018
خبرگزاری مهر تردد وانت بارها در قزوین ساماندهی می شوند Wed Aug 17 08:46:35 IRDT 2016
جهان نیوز انقلابی‌گری با راحت‌طلبی سازگار نیست Sun Sep 03 10:28:48 IRDT 2017
پرس شیعه دیدبان حقوق بشر: حملات ائتلاف سعودی علیه یمن جنایت جنگی است Tue Sep 12 11:42:32 IRDT 2017
روزنامه کیهان «مونتلا» و «بلان» گزینه های جانشینی کی روش/ وزارت ورزش: دخالتی در انتخاب سرمربی تیم ملی نداریم Sun Feb 24 20:32:25 IRST 2019
اتاق خبر24 شناسایی 3000 حساب بانکی مشکوک با 6300 میلیارد تومان فرار مالیاتی Thu Feb 01 11:33:00 IRST 2018
خبرگزاری فارس سفر «آبه» در دستورکار است/ روحانی به مسکو می‌رود/ تاریخ آمدن علی‌اف هنوز قطعی نشده Mon Jan 30 22:20:00 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران آماده باش ناجیان غریق مازندران Wed Sep 20 14:20:46 IRDT 2017
تیک شوک قیمتی در بازار کاغذ/ افزایش 22 درصدی قیمت کاغذ طی 48 ساعت Mon Apr 29 14:40:08 IRDT 2019
ساعت24 تهیه مواد منفجره برای حمله به تیم دورتموند از انبار ارتش آلمان Sat Apr 15 18:55:30 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجو هرجا اسم اردو‌های جهادی است ردپای دانشگاه امام صادق (ع) دیده می‌شود/ اساتید این دانشگاه یک روز حقوق خود را سیل زدگان اختصاص دادند Tue Apr 16 13:19:56 IRDT 2019
آفتاب فرق شما ریشدارها با نمایندگان ریش‌تراش طاغوت چیست؟ Tue May 28 07:39:53 IRDT 2019
افکارخبر دولت با همه توان در خدمت آسیب دیدگان و خسارت دیدگان سیل است Wed Apr 03 16:35:40 IRDT 2019
خبرگزاری بین المللی قرآن برگزاری کارگاه «حیا اسلامی» در کرج Mon Aug 14 14:11:16 IRDT 2017
فردا حملات شدید جنگنده‌های سعودی به صعده Fri Dec 15 20:58:57 IRST 2017
خبرگزاری شبستان ماجرای اختلافات درباره افزایش حقوق‌ها به کجا رسید؟ Sat Jun 22 07:35:00 IRDT 2019
دفاع مقدس برگزاری مراسم چهلمین روز شهادت «لطفی‌نیاسر» در قم Sat May 12 09:12:54 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم بیژن طاهری: در 10 دقیقه ابتدایی غافلگیر شدیم Fri Oct 19 17:46:01 IRST 2018
برنا اعتبار بیشتری باید به مدیریت بحران البرز اختصاص یابد Wed Oct 25 13:57:44 IRST 2017
ساعت24 وزارت کار: اجرای بسته معیشتی خاص از هفته آینده Thu Sep 13 19:18:46 IRDT 2018
خبرگزاری شبستان رمان «فصل پنجم» نقد و بررسی می‌شود Tue Aug 08 12:03:00 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا نفوذ امریکا در تاجیکستان با هدف تخریب Wed Nov 21 22:15:00 IRST 2018
آریا گسترش روز افزون خطر خشکسالی در ترکیه Sat Aug 04 16:12:49 IRDT 2018
تدبیر و امید عباس سه‌شنبه با اردوغان دیدار می‌کند Wed Aug 23 09:46:52 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر مانور نظامی آمریکا در گرجستان با همراهی 6 کشور Sat Sep 02 08:12:40 IRDT 2017
جماران ضرورت آزادسازی حریم مسیل‌ها و برخورد قاطع با ساخت و سازهای غیرمجاز در روستاها Tue Apr 16 08:54:09 IRDT 2019
واحد مرکزی خبر ارسال 285 اثربه سومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر Sun Jan 13 15:53:43 IRST 2019
واحد مرکزی خبر رونمایی از 4 اثر قرآنی در همایش کتابت وحی Sat Jun 02 10:47:50 IRDT 2018
صراط متهم نفتی: امضای من جعل شده Mon Aug 07 11:21:46 IRDT 2017
میزان آیا گرم شدن هوا موجب عصبانیت می‌شود؟ Sat Apr 28 10:23:45 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران آغاز دوره های آموزشی رباتیک از مهرماه سال جاری برای دانشجویان دانشگاه امیرکبیر Sat Jul 01 11:53:37 IRDT 2017
پارسینه گلایه پوری حسینی از دژپسند بابت قیمت پایه سرخابی‌ها Tue May 07 12:58:23 IRDT 2019
اطلاعات دستگیری یک زن مرتبط با حادثه تروریستی اهواز Tue Oct 23 16:43:57 IRST 2018
ورزش 3 بادران آخرین حریف تدارکاتی استقلال  Wed Jul 19 07:27:00 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر نمایندگان فوتبال ایران در شب دوم Tue Feb 21 11:16:23 IRST 2017
میزان چین: شانگهای می‌تواند موجب ارتقای روابط "هند و پاکستان" شود Mon Aug 27 14:02:01 IRDT 2018