خرداد نیوز - Sun Apr 30 14:43:26 IRDT 2017 نمایش خبر

استفاده از فویل آلومینیومی در پخت و پز خطرناک است؟

خرداد: بیشترین میزان آلومینیوم مصرفی انسان از غذا سرچشمه می گیرد. با این وجود، مطالعات نشان داده اند که فویل، ظروف پخت و پز و ظروف نگهدارنده آلومینیومی می توانند موجب افزایش محتوای آلومینیوم غذا شوند. 
 

  
 

 به گزارش عصر ایران، فویل آلومینیومی یکی از رایج‌ترین محصولات خانگی است که اغلب در پخت و پز مورد استفاده قرار می گیرد. 
 

  
 

 به گزارش "اتوریتی نیوتریشن"، برخی ادعا می کنند که استفاده از فویل آلومینیومی در پخت و پز می تواند موجب نفوذ آلومینیوم به داخل غذا شود و سلامت انسان را در معرض تهدید قرار دهد. با این وجود، برخی دیگر معتقدند استفاده از آن کاملا امن است. 
 

  
 

 فویل آلومینیومی چیست؟ 
 

  
 

 فویل آلومینیومی یا فویل، ورقه نازکی از فلز آلومینیوم است. این محصول از نورد ورقه های بزرگ آلومینیوم تا زمانی که ضخامت آنها به کمتر از 0.2 میلیمتر برسد، تهیه می شود. در صنعت، فویل آلومینیومی برای اهداف مختلفی استفاده می شود که از آن جمله می توان به بسته بندی، عایق کاری و حمل و نقل اشاره کرد. همچنین، فویل آلومینیومی برای استفاده خانگی نیز در دسترس است. 
 

  
 

 در خانه، مردم از فویل آلومینیومی برای ذخیره غذا، به عنوان پوشش سطح غذایی که قرار است در فر پخته شود و پیچیدن مواد غذایی مانند گوشت قرمز استفاده می کنند تا مواد غذایی هنگام پخت رطوبت خود را از دست ندهند. همچنین، از فویل آلومینیومی برای بسته بندی و محافظت از مواد غذایی حساس‌تر مانند سبزیجات هنگام گریل شدن استفاده می شود. 
 

  
 

 در نهایت، از فویل آلومینیومی می توان روی سینی گریل استفاده کرد تا همه چیز مرتب سر جای خود قرار بگیرد و همچنین برای شستشوی تابه ها یا توری های گریل و پاک کردن لکه ها و باقیمانده غذاها استفاده می شود. 
 

  
 

 مقادیر کمی آلومینیوم در غذا وجود دارد 
 

  
 

 آلومینیوم یکی از فراوان‌ترین فلزات در کره زمین است. در حالت طبیعی خود، آلومینیوم با عناصر دیگر مانند فسفات و سولفات در خاک، سنگ و خاک رس پیوند تشکیل می دهد. با این وجود، این فلز در مقادیر کم در هوا، آب و غذای شما نیز یافت می شود. 
 

  
 

 در حقیقت، آلومینیوم به طور طبیعی در مواد غذایی از جمله میوه ها، سبزیجات، گوشت، ماهی، غلات و محصولات لبنی وجود دارد. برخی مواد غذایی مانند برگ های چای، قارچ ها، اسفناج، و تربچه نسبت به مواد غذایی دیگر احتمال بیشتری دارد آلومینیوم را جذب و در خود جمع کنند. 
 

  
 

 افزون بر این، مقداری از آلومینیومی که مصرف می کنید از افزودنی های غذایی مانند مواد نگهدارنده، رنگ ها و قوام دهنده ها ناشی می شود. غذاهایی که به صورت تجاری تولید می شوند و حاوی افزودنی های غذایی هستند ممکن است از محتوای آلومینیوم بیشتر نسبت به غذاهای خانگی برخوردار باشند. 
 

  
 

 میزان واقعی آلومینیوم موجود در غذایی که مصرف می کنید تا حد زیادی به عوامل زیر بستگی دارد: 
 

  
 

 جذب: یک ماده غذایی تا چه اندازه توانایی جذب و نگهداری آلومینیوم را دارد. 
 

  
 

 خاک: محتوای آلومینیوم خاکی که ماده غذایی در آن پرورش داده شده است. 
 

  
 

 بسته بندی: اگر غذا در بسته بندی آلومینیومی قرار گرفته و نگهداری شده باشد. 
 

  
 

 افزودنی ها: این که به غذا طی فرآیند پردازش مواد افزودنی خاصی اضافه شده است. 
 

  
 

 همچنین، آلومینیوم به واسطه مصرف داروهایی که از محتوای بالای این فلز برخوردار هستند، مانند ضد اسیدها، نیز می تواند وارد بدن شود. 
 

  
 

 با این وجود، محتوای آلومینیوم غذا و دارو به عنوان یک مشکل در نظر گرفته نمی شود زیرا مقدار جزئی از آلومینیوم مصرف شده جذب می شود. باقیمانده از طریق مدفوع دفع می شود. افزون بر این، در افراد سالم آلومینیوم جذب شده بعدا از طریق ادرار دفع می شود. 
 

  
 

 به طور کلی، مقدار کم آلومینیومی که روزانه مصرف می شود، امن در نظر گرفته می شود. 
 

  
 

 پخت و پز با فویل آلومینیومی ممکن است محتوای آلومینیوم غذا را افزایش دهد 
 

  
 

 بیشترین میزان آلومینیوم مصرفی انسان از غذا سرچشمه می گیرد. با این وجود، مطالعات نشان داده اند که فویل، ظروف پخت و پز و ظروف نگهدارنده آلومینیومی می توانند موجب افزایش محتوای آلومینیوم غذا شوند. این به معنای آن است که پخت و پز با فویل آلومینیومی ممکن است محتوای آلومینیوم رژیم غذایی شما را افزایش دهد. 
 

  
 

 مقدار آلومینیوم وارد شده به غذا هنگام استفاده از فویل آلومینیومی تحت تاثیر چند عامل قرار می گیرد که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد: 
 

  
 

 دما: پخت و پز در دماهای بالاتر. 
 

  
 

 مواد غذایی: پخت و پز با مواد غذایی اسیدی مانند گوجه فرنگی، کلم و ریواس. 
 

  
 

 مواد تشکیل دهنده خاص: استفاده از نمک و ادویه ها در پخت و پز. 
 

  
 

 با این وجود، مقدار نفوذ به مواد غذایی هنگام پخت می تواند متغیر باشد. به عنوان مثال، نتایج یک مطالعه نشان داد که پخت گوشت قرمز در فویل آلومینیومی می تواند محتوای آلومینیوم را بین 89 درصد تا 378 درصد افزایش دهد. 
 

  
 

 چنین مطالعاتی به این نگرانی اشاره دارند که استفاده منظم از فویل آلومینیومی در پخت و پز می تواند برای سلامت انسان مضر باشد. با این وجود، مطالعات بسیاری نیز نتیجه گیری کرده اند که سهم حداقلی دریافت آلومینیوم از فویل آلومینیومی امن است. 
 

  
 

 خطرات سلامت بالقوه آلومینیوم بیش از اندازه 
 

  
 

 همان گونه که پیش‌تر اشاره شد، قرار گرفتن در معرض آلومینیوم از طریق غذا و پخت و پز امن در نظر گرفته می شود. این به دلیل آن است که افراد سالم می توانند به طور موثر مقدار کم آلومینیوم جذب شده توسط بدن را دفع کنند. 
 

  
 

 با این وجود، آلومینیوم غذایی به عنوان یک عامل بالقوه در ابتلا به بیماری آلزایمر پیشنهاد شده است. بیماری آلزایمر یک وضعیت عصبی ناشی از نابودی سلول های مغزی است. افراد مبتلا به این بیماری از دست دادن حافظه و کاهش عملکرد مغز را تجربه می کنند. 
 

  
 

 دلیل شکل گیری بیماری آلزایمر نامشخص است، اما گمان می شود به واسطه ترکیبی از عوامل ژنتیکی و محیطی که می تواند در طول زمان به مغز آسیب برساند، رخ می دهد. سطوح بالای آلومینیوم در مغز افرادی که به آلزایمر مبتلا بوده اند، یافت شده است. 
 

  
 

 این امکان وجود دارد که قرار گرفتن در معرض سطوح بسیار بالای آلومینیوم غذایی ابتلا به بیماری های مغزی مانند آلزایمر را موجب شود. اما نقش دقیق آلومینیوم در ابتلا و پیشرفت بیماری آلزایمر، اگر این گونه باشد، هنوز مشخص نشده است. 
 

  
 

 افزون بر این نقش بالقوه در بیماری مغزی، چندین مطالعه نشان داده اند که آلومینیوم غذایی می تواند یک عامل خطر آفرین محیطی برای بیماری التهابی روده باشد. البته نتایج این مطالعات بر اساس آزمایش های حیوانی و آزمایشگاهی و نه آزمایش های انسانی شکل گرفته اند. 
 

  
 

 چگونگی کاهش مواجهه با آلومینیوم هنگام پخت و پز 
 

  
 

 حذف کامل آلومینیوم از رژیم غذایی غیر ممکن است، اما می توانید اقدام هایی را در راستای به حداقل رساندن مواجهه با آن مد نظر قرار دهید. 
 

  
 

 بنابر اعلام سازمان بهداشت جهانی و سازمان غذا و داروی آمریکا سطوح کمتر از 2 میلی گرم در هر یک کیلوگرم از وزن انسان در هفته بعید است که موجب مشکلات سلامت در انسان شود. 
 

  
 

 اداره ایمنی مواد غذایی اروپا شرایطی محافظه کارانه‌تر دارد و میزان 1 میلی گرم در هر یک کیلوگرم وزن بدن در هفته را امن می داند. 
 

  
 

 با این وجود، فرض شده است که میزان مصرف آلومینیوم بیشتر مردم جهان بسیار کمتر از این است. 
 

  
 

 برای به حداقل رساندن مواجهه با آلومینیوم می توانید گزینه های زیر را مد نظر قرار دهید: 
 

  
 

 اجتناب از پخت و پز با حرارت بالا: در صورت امکان غذاهای خود را در دماهای پایین‌تر بپزید. 
 

  
 

 استفاده کمتر از فویل آلومینیومی: استفاده از فویل آلومینیومی را برای پخت و پز، به ویژه اگر از مواد غذایی اسیدی مانند گوجه فرنگی یا لیمو استفاده می کنید، کاهش دهید. 
 

  
 

 استفاده از ظروف غیر آلومینیومی: برای پخت و پز از ظروف غیر آلومینیومی مانند ظروف شیشه ای یا چینی استفاده کنید. 
 

  
 

 از آنجایی که غذاهای بسته بندی شده در آلومینیوم یا غذاهای حاوی مواد افزودنی می توانند از محتوای آلومینیوم بالاتری نسبت به غذاهای خانگی برخودار باشند، افزایش مصرف غذاهای خانگی و کاهش مصرف غذاهای فرآوری شده تجاری می تواند به کاهش مصرف آلومینیوم کمک کند. 
 

  
 

 آیا استفاده از فویل آلومینیومی را باید متوقف کنید؟ 
 

  
 

 فویل آلومینیومی به عنوان محصولی خطرناک در نظر گرفته نمی شود، اما می تواند محتوای آلومینیوم رژیم غذایی را به مقدار کم افزایش دهد. 
 

  
 

 اگر درباره مقدار آلومینیوم رژیم غذایی خود نگران هستید، شاید قصد داشته باشید پخت و پز با استفاده از فویل آلومینیومی را متوقف کنید. با این وجود، مقدار آلومینیومی که فویل وارد رژیم غذایی شما می کند، احتمالا ناچیز است. 
 

  
 

 از آنجایی که احتمالا میزان آلومینیوم مصرفی شما حتی بسیار کمتر از سطحی است که امن در نظر گرفته می شود، حذف فویل آلومینیومی از پخت و پز ضروری به نظر نمی رسد.
خرداد نیوز آتش سوزی در ورودی شهر دماوند مهارشد Thu Aug 10 09:45:04 IRDT 2017
خرداد نیوز افزایش حبس شدن در آسانسور با قطعی‌ برق Sun Jul 22 09:29:07 IRDT 2018
خرداد نیوز آملی‌لاریجانی: دولت برای تحقق تأکیدات رهبری نیاز به همکاری قوه‌قضاییه دارد Mon Mar 27 17:13:42 IRDT 2017
خرداد نیوز رشد 3 برابری واردات نفت هند از ایران Wed Feb 15 14:47:24 IRST 2017
خرداد نیوز مهلت 2 ماهه به بازنشستگان برای تحویل پست دولتی Thu Sep 20 11:02:36 IRDT 2018
خرداد نیوز اگر ترامپ برجام را تایید نکند، چه اتفاقی خواهد افتاد؟ Tue Oct 10 09:49:45 IRST 2017
خرداد نیوز پیدا و پنهان اخذ وام‌های کلان توسط دولت Sat Jan 20 17:04:09 IRST 2018
خرداد نیوز نرخ ارز تهدیدی برای دستاوردهای دولت شده بود /نرخ واقعی دلار کمتر از 4500 تومان است Fri Apr 13 01:19:23 IRDT 2018
خرداد نیوز دستور رئیس جمهور برای حذف برچسب قیمت کالا Wed Oct 25 14:49:07 IRST 2017
خرداد نیوز ثبت سالانه 6 میلیون پرونده در کلانتری‌ها Sat Oct 06 11:23:00 IRST 2018
خرداد نیوز حصر خانگی بن نایف دردسر ساز شد! Thu Jul 27 19:15:54 IRDT 2017
خرداد نیوز برنامه ترامپ با برجام چیست Mon Jul 17 12:57:32 IRDT 2017
خرداد نیوز «ژن خوب» برای مهندس ارشد گوگل دردسرساز شد Tue Aug 08 13:49:49 IRDT 2017
خرداد نیوز نامه علی مطهری به فرمانده کل سپاه؛ از معضلات کشور ما دخالت نهادها و مقامات مختلف در کار یکدیگر است Fri Aug 03 10:54:25 IRDT 2018
خرداد نیوز برخورد با معلم متخلف رودباری Sun Feb 12 13:59:16 IRST 2017
خرداد نیوز خانم بازیگر در بندر ترکمن(عکس) Wed Apr 26 13:03:30 IRDT 2017
خرداد نیوز گزارش بازی/جام قهرمانی سوپرجام فوتبال ایران به پرسپولیس اهدا شد Fri Jul 21 23:34:15 IRDT 2017
خرداد نیوز تصویب افزایش به 10 وزن/ تغییر در تمام اوزان کشتی فرنگی Sat Aug 26 08:48:53 IRDT 2017
خرداد نیوز پزشکی قانونی: 432 گواهی فوت صادر شده/ ترافیک جسد نداریم Tue Nov 14 18:30:16 IRST 2017
خرداد نیوز پربیننده‌ترین فیلم تاریخ سینمای ایران کدام‌است؟/ فیلم Mon Aug 20 15:25:36 IRDT 2018
خرداد نیوز توضیح محمود صادقی درباره «عصاره فضایل ملت» Wed Dec 20 16:18:13 IRST 2017
خرداد نیوز علت حضور ظریف در جلسه غیرعلنی مجلس/ جلالی: گفت‌وگوی سیاسی برای اجرای برجام کافی نیست Mon Oct 22 11:49:56 IRST 2018
خرداد نیوز شگفتی تازه؛ رصد توفانی به اندازه کره زمین بر روی سطح نپتون +تصاویر Fri Aug 04 17:21:33 IRDT 2017
خرداد نیوز فرزند ابتکار تبرئه شد Tue Jan 24 09:52:25 IRST 2017
خرداد نیوز قیمت مسکن کاهش پیدا می‌کند؟ Thu Nov 15 13:47:14 IRST 2018
خرداد نیوز شلیک موشک بالستیک یمن به پایگاه ارتش سعودی در نجران Thu Jan 18 11:48:00 IRST 2018
خرداد نیوز همکاری پرویز پرستویی و بهنوش طباطبایی Tue Jul 25 18:17:45 IRDT 2017
خرداد نیوز روسیه: بسیاری از کشورها به فکر ارز جایگزین دلار آمریکا هستند Mon Sep 17 08:32:32 IRDT 2018
خرداد نیوز راهکار حل مشکلات امروز تشکیل کمیته و ستاد نیست/ زندگی مردم دیگر سادگی زمان جنگ را ندارد Sat Nov 17 08:50:19 IRST 2018
خرداد نیوز انتقاد ربیعی از برج‌سازی در کوچه‌های سه متری Mon Feb 13 15:25:40 IRST 2017
خرداد نیوز دادستان تهران:ادامه تحقیقات در مورد پرونده فوت سید امامی/27 نفر در رابطه با ارز بازداشت شده اند Sun Feb 18 18:47:10 IRST 2018
خرداد نیوز دریافت 1 میلیون دلاری موسسه مک کین از عربستان Mon Sep 03 09:07:09 IRDT 2018
خرداد نیوز پرستویی: دیگر رغبتی برای بازیگری ندارم Sun Jan 07 08:26:38 IRST 2018
خرداد نیوز آیا قهوه سرطان زاست؟ Sun Aug 12 09:06:41 IRDT 2018
خرداد نیوز ترکیه پس از دو سال پرونده حالت فوق‌العاده را بست Thu Jul 19 09:50:50 IRDT 2018
خرداد نیوز ادعای روزنامه سعودی العرب: اردوغان دچار اشتباه بزرگی شده / او به آغوش پوتین درآمده و کلید سوریه، ترکیه و خاورمیانه را به او واگذار کرده / روسیه و ایران، در ماجرای سوریه هر چه خواستند از ترکیه گرفتند Fri Sep 14 17:25:11 IRDT 2018
خرداد نیوز رهبران هند و چین پیروزی روحانی در انتخابات ریاست‌جمهوری را تبریک گفتند Sat May 20 22:58:19 IRDT 2017
خرداد نیوز کنایه‌ مصباح‌یزدی به ظریف Sat Dec 31 18:08:28 IRST 2016
خرداد نیوز حذف دو قطعه بدون مجوز «ابراهیم» از کانال تلگرام Mon Sep 03 16:58:26 IRDT 2018
خرداد نیوز یافت نشدن چیزی در موقعیت گوشی تلفن همراه در منطقه حادثه هواپیما Sun Feb 18 20:17:22 IRST 2018
خرداد نیوز وضعیت حجاب زنان در کشورهای مسلمان چگونه است؟/ تنها کشوری که حجاب اجباری است Wed Jan 31 17:12:49 IRST 2018
خرداد نیوز ناو جنگی ائتلاف سعودی در سواحل یمن منهدم شد Wed Oct 10 16:03:18 IRST 2018
خرداد نیوز رویترز: انصارالله موشکی را به سمت مخازن آرامکوی انصارالله شلیک کرد Thu Apr 05 08:57:26 IRDT 2018
خرداد نیوز فراری گوجه‌ای رئیس‌جمهور جنجالی فروش رفت +تصویـر Sun Apr 02 13:45:20 IRDT 2017
خرداد نیوز تورم مسکن در مهر ماه 34 درصد است Sat Oct 27 15:51:11 IRST 2018
خرداد نیوز بی اعتنایی ماکرون به مخالفتها با انتصاب همسرش Tue Aug 08 19:11:26 IRDT 2017
خرداد نیوز هاشمی: هر نوع پارازیتی مضر است / واعظی: هرجا به پارازیت برخورد کنیم فورا اقدام می‌کنیم Tue Jan 31 02:21:01 IRST 2017
خرداد نیوز توافق مهم شهرداری و بنیاد مستضعفان برای ساخت پلاسکو جدید Sat Nov 25 19:23:02 IRST 2017
خرداد نیوز عزم ایران برای حضور در جمع 10 کشور موثر در سازمان بین‌المللی دریانوردی Sun Oct 01 09:13:00 IRST 2017
خرداد نیوز بیطرف در دفاع از خود قاطعانه ورود نکرد Mon Aug 21 12:38:43 IRDT 2017
خرداد نیوز 97 درصد کشور گرفتار خشکسالی+نقشه‌ها Wed Feb 28 09:33:48 IRST 2018
خرداد نیوز در آمریکا 48 بار مُردم و زنده شدم/ در مورد کیانوش تابع تصمیم شورا هستم Mon Dec 11 08:19:59 IRST 2017
خرداد نیوز قیمت مرغ در کشتارگاه 9800/مشکلات کامیون‌داران توزیع مرغ را مختل کرده Thu Sep 27 10:48:33 IRST 2018
خرداد نیوز پاسخ عراقچی به اتهامات عربستان Sat Sep 23 09:29:54 IRST 2017
خرداد نیوز جدیدترین رنکینگ جهانی تکواندو اعلام شد Tue Aug 08 12:30:54 IRDT 2017
خرداد نیوز روحانی: متخلفان وارد لیست سیاه شدند Sat Aug 04 18:54:57 IRDT 2018
خرداد نیوز چشم‌های شیطانی‌ زن مطلقه در عروسی شوم مرا اسیر کرد Sun Jul 08 15:54:57 IRDT 2018
خرداد نیوز کشف 741 کیلوگرم مواد افیونی در جنوب شرق کشور Sun Sep 02 12:52:09 IRDT 2018
خرداد نیوز بازگشت دلالان ارز به معاملات شبانه Fri Aug 17 12:28:11 IRDT 2018
خرداد نیوز درخواست پلیس از مردم؛ آیا این زائر اربعین را می‌شناسید؟ /تصویر Wed Nov 22 16:13:22 IRST 2017
خرداد نیوز انتقاد صریح مسیح مهاجری از مهارنشدن ناسزاگویان Sat Jan 28 21:40:56 IRST 2017
خرداد نیوز وزیر دفاع جدید انگلیس، کیم جونگ اون را "دیوانه" خواند Tue Nov 14 16:53:59 IRST 2017
خرداد نیوز معضل جذب گردشگر به مشهد Mon Jul 10 17:16:45 IRDT 2017
خرداد نیوز دخالت قوا در فرآیندهای اجرایی از فرودگاه مشهد تا کمیسیون فرهنگی مجلس! Tue Feb 21 23:06:40 IRST 2017
خرداد نیوز دعوای لفظی ادامه‌دار ایران و تلگرام / دادستانی اعلام جرم کرد و تلگرام تعجب! Wed Sep 27 09:06:37 IRST 2017
خرداد نیوز کابوس استقلال برای تراکتورسازی دوباره تکرار شد Fri Feb 03 13:13:32 IRST 2017
خرداد نیوز بازگشت شورشیان خارجی در ادلب به کشورشان Thu Sep 20 11:10:59 IRDT 2018
خرداد نیوز رمزارز ملی می‌تواند تب دلار را بخواباند/ رمزارز ملی، شبیه به ریپل است Fri Oct 05 09:44:32 IRST 2018
خرداد نیوز ادعای روزنامه کویتی دربار فرار تروریست ها به ایران Tue Jul 18 13:54:02 IRDT 2017
خرداد نیوز جوابیه علی مطهری به حجت الاسلام مصباحی مقدم Tue Nov 20 11:26:19 IRST 2018
خرداد نیوز جزئیات دیدار رؤسای کل بانک مرکزی ایران و روسیه Thu Oct 04 19:35:03 IRST 2018
خرداد نیوز پرتاب مواد محترقه به داخل خودروی کلانتری در تبریز7مصدوم درپی داشت Wed Mar 15 06:11:02 IRST 2017
خرداد نیوز پیروزی بزرگ ماشین‌سازی برابر سپاهان Thu Feb 09 18:11:26 IRST 2017
خرداد نیوز استیضاح وزیر علوم منتفی شد Sun Jul 29 18:24:24 IRDT 2018
خرداد نیوز هشدار فرانسه به عواقب لغو برجام Mon Sep 18 19:03:27 IRDT 2017
خرداد نیوز داوران بحرینی بازی پرسپولیس و نسف قارشی را سوت می زنند Sun Apr 01 23:31:50 IRDT 2018
خرداد نیوز وقوع انفجار در نزدیکی کلیسایی در طنطای مصر Sun Apr 09 12:59:09 IRDT 2017
خرداد نیوز دبیرکل جدید هلال‌احمر منصوب شد Sun Dec 17 14:19:49 IRST 2017
خرداد نیوز مافی: نباید نگرش‌های جنسیتی و تک بعدی موجب جدی نگرفتن مسائل حوزه خانواده شود Sat Jan 27 13:40:26 IRST 2018
خرداد نیوز فوت 3 کرجی بر اثر مسمومیت Tue Sep 11 18:23:52 IRDT 2018
خرداد نیوز بهادری: آقای کرباسیان لباس وزارتخانه اقتصاد به تن شما نمی‌آید/ چرا حداقل از مردم عذرخواهی نکردید؟ Sun Aug 26 09:05:56 IRDT 2018
خرداد نیوز دایی دوباره پیش بینی کرد: پرسپولیس به فینال صعود می‌کند Wed Sep 13 15:28:42 IRDT 2017
خرداد نیوز نجات خانواده مفقود در ارتفاعات الوند Fri Sep 08 11:01:27 IRDT 2017
خرداد نیوز برانکو: تا من هستم طارمی در پرسپولیس جایی ندارد Mon Jul 02 16:21:11 IRDT 2018
خرداد نیوز خروج 20 میلیون دلار به‌صورت هفتگی از کشور Mon Jun 25 18:06:13 IRDT 2018
خرداد نیوز تور دیپلماسی موگرینی در تهران Sat Aug 05 13:55:07 IRDT 2017
خرداد نیوز واکنش سعید حجاریان به رواج خرافات بعد از زلزله Sun Nov 26 13:17:09 IRST 2017
خرداد نیوز برادرم اجازه ندارد به ایران بیاید Sat Aug 04 19:00:46 IRDT 2018
خرداد نیوز سپتامبری بی رحم در انتظار کاخ سفید است! Tue Aug 15 16:17:29 IRDT 2017
خرداد نیوز واردات خودرو به نام زنی که نان شب ندارد! Thu Dec 14 17:35:54 IRST 2017
خرداد نیوز آموزش های برنامه نویسی کلیک سایت Fri Jun 08 14:30:44 IRDT 2018
خرداد نیوز هرچه فشارها بیشتر شود، از ترامپ متنفرتر می‌شویم Sun Aug 19 08:16:58 IRDT 2018
خرداد نیوز کشف و خنثی‌سازی یک حمله تروریستی، در آلمان Sun Mar 12 10:32:26 IRST 2017
خرداد نیوز مشکل حل شده دوباره پیچیده شد؛ عصبانیت کی‌روش از لو رفتن دعوت پرسپولیسی‌ها Tue Feb 28 20:56:48 IRST 2017
خرداد نیوز کیهان: به بازیگران فیلمی مبتذل جایزه دادند که حتی پوسترش قابل نمایش نیست Sat Jan 20 10:34:59 IRST 2018
خرداد نیوز اولین شهردار زن در آذربایجان شرقی منصوب شد +تصویر Thu Aug 24 12:59:53 IRDT 2017
خرداد نیوز شرط پرویز پرستویی برای مسئولان صداوسیما/ عکس Tue May 15 14:19:35 IRDT 2018
خرداد نیوز پیکان 1 - پدیده 1؛ تقسیم امتیازات در اولین گام Fri Jul 28 23:38:24 IRDT 2017
خرداد نیوز تماس تلفنی علی عبدالله صالح و عبدالملک الحوثی Thu Sep 14 09:21:51 IRDT 2017
خرداد نیوز تکذیب دفتر معاون اول رییس‌جمهوری از خبری که بر علیه دولت منتشر شده Wed May 17 12:33:23 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر زمین لرزه در قلعه گنج Mon Jul 03 10:03:40 IRDT 2017
برنا فراخوان ثبت نام در جشنواره کارآفرینان برتر استان آذربایجان غربی Wed Sep 13 14:23:59 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران نخبه سراوانی از امکان موفقیت می‌گوید/محرومیت مانع رشد نیست Mon Sep 24 11:42:29 IRST 2018
ورزش 3 کلینزمن و رانیری، گزینه‌های هدایت امارات Fri Apr 14 07:03:00 IRDT 2017
تدبیر روایت جدید رئیسی از دیدار با تتلو Wed Jul 12 03:00:00 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران بازرسی از یک هزار و 115 واحد صنفی مهاباد Mon Aug 27 10:13:41 IRDT 2018
جماران واژگونی خودرو ال 90 چهار مصدوم داشت Wed Mar 28 17:14:35 IRDT 2018
خبرگزاری نسیم تجربه حجاب با «یک حس خوب»/ کانکس‌هایی عجیب در برخی مناطق تهران+تصاویر Wed Aug 16 15:45:01 IRDT 2017
جام نیوز منشا در پرسپولیس می ماند Wed Aug 30 11:40:00 IRDT 2017
ایران آنلاین شلخته ها باهوش ترند !+ تصاویر Thu Jun 07 13:39:06 IRDT 2018
رخداد24 برخی درباره وضعیت زندان‌های کشور عوام‌فریبی می‌کنند Tue Aug 01 10:37:00 IRDT 2017
تدبیر و امید فیلم / توضیحات لاریجانی در خصوص نظر رهبر معظم انقلاب در مورد بررسی لوایح FATF و CFT Sun Oct 07 12:42:29 IRST 2018
میزان زلاتان به تیم ملی سوئد برمی‌گردد؟ Wed Nov 15 07:00:03 IRST 2017
پارسینه اخبار تایید نشده از بازداشت سه مداح Sat Jul 22 07:06:50 IRDT 2017
نامه نیوز افزایش قیمت مسکن متوقف شد Sun Jun 17 03:30:01 IRDT 2018
اعتبار نیوز قیمت انواع ارز بانک مرکزی 27 خرداد 97 Sun Jun 17 09:33:00 IRDT 2018
بورس نیوز بحران بدهی‌های دولتی عامل جهش نقدینگی/ هیجان ارز فروکش نکرد Thu Aug 02 09:06:17 IRDT 2018
آفتاب تصمیم‌گیری درباره تحریم‌های آمریکا با هیئت نظارت بر برجام است Mon Sep 04 08:49:35 IRDT 2017
انتخاب احترام برومند: هنرپیشه حرفه‌ای نیستم / لطف فرهادی بود که در «فروشنده» دیده شدم Fri Dec 29 12:05:01 IRST 2017
اقتصاد ایران آنلاین محصولات لبنی گران شده به نرخ‌های قبل بازگشت Wed Apr 05 11:44:55 IRDT 2017
رجا نیوز تعیین ترکیب 10 نفره نمایندگان بازدید کننده از اوین Sat Jan 27 14:11:33 IRST 2018
دنیای معدن هافبک دوست‌داشتنی پرسپولیس مقصدش را مشخص کرد Mon Jul 24 12:45:00 IRDT 2017
افکارخبر حملات توپخانه ترکیه، آب شرب 3 شهر در شمال سوریه را قطع کرد Thu Apr 27 23:40:45 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران پاسخ وزیر ارشاد به چگونگی نظارت بر نمایش‌های جشنواره تئاتر فجر Wed Jan 31 09:18:35 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران حمایت مردم و تقویت بنیه ی نظامی از دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران Wed Sep 06 20:38:01 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر تاکید پوتین و ترامپ بر مبارزه با تروریسم Tue May 02 23:48:43 IRDT 2017
دولت بهار کلاهبرداری سرباز فراری از دختر 14 ساله Mon Apr 17 20:33:00 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجو نماز عید سعید فطر حرم عبدالعظیم حسنی (ع) Fri Jun 15 10:24:43 IRDT 2018
تی نیوز نگذارید اوضاع سوریه از کنترل خارج شود Thu Apr 12 12:31:04 IRDT 2018
بصیرت عباس ابن علی الگوی ولایت مداری برای تاریخ Sat Sep 30 12:56:34 IRST 2017
صبحانه با خبر عقب‌ماندگی بورس از جریان اقتصادی Mon May 08 09:06:10 IRDT 2017
فرارو نامه اعتراضی ایران به دبیرکل‌سازمان‌ملل Fri May 05 09:27:47 IRDT 2017
خبرگزاری شبستان رزمایش اقتدار عاشورایی با حضور 60 گردان در سیستان و بلوچستان برگزار می شود Mon Sep 17 13:58:00 IRDT 2018
پرس تی وی روسیه، ایران و ترکیه توافق کاهش مناقشه در سوریه امضا کردند Thu May 04 21:12:40 IRDT 2017
نامه نیوز مشایی به 6.5 سال حبس محکوم شد / محکومیت جوانفکر به 4 سال حبس Wed Sep 12 15:57:21 IRDT 2018
بهار نیوز خبرهای ناخوش از چاپ اسکناس! Mon Jul 30 10:35:03 IRDT 2018
تی نیوز توصیه به کی روش: روش جواب دادن به برانکو Wed Apr 11 15:11:22 IRDT 2018
صراط رقابت مردان ژاپنی برای بزرگداشت کچلی! +تصاویر Thu Feb 23 08:14:54 IRST 2017
خبرگزاری فارس «شب چراغ» برگرفته از تکنیک نمایش سنتی ـ آیینی است/ تأکید ما بر آیین فراموش شده گذشتگان بود Mon May 22 11:31:00 IRDT 2017
ایلنا ضرورت اجرای کامل ماده 41 قانون کار در محاسبات مزدی سال96 Sat Feb 18 09:57:07 IRST 2017
نامه نیوز تاکید گروه 7 به روسیه برای توقف "تضعیف دموکراسی" Sun Jun 10 11:07:26 IRDT 2018
اقتصاد آنلاین گزارش لس‌آنجلس تایمز از فیلتر شدن تلگرام در ایران Tue Apr 10 00:11:42 IRDT 2018
تی نیوز نادر قاضی پور: سال 91 حقوق کارگران 700 دلار بود و امروز کمتر از 200 دلار می گیرند Sat Apr 14 13:29:46 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجو پنجمین همایش «دانشگاه، سدی در برابر فتنه» در دانشگاه تهران برگزار می‌شود Sat Feb 25 11:35:00 IRST 2017
خبرگزاری کتاب ایران استاد فیروز جلالی زنوزی درگذشت Wed Apr 26 12:48:02 IRDT 2017
فردا روزنامه روس: پوتین تمایلی برای دیدار با نتانیاهو ندارد Thu Nov 08 19:13:15 IRST 2018
فرارو دل پردرد آخوندی در روز معارفه Sat Nov 10 23:52:49 IRST 2018
ایلنا انتقاد کواکبیان از ردصلاحیت نمایندگان مجلس از سوی شورای نگهبان Mon Apr 24 10:47:43 IRDT 2017
یک ورزش یادگار امام (ره) میزبان بازی‌های ذوب‌آهن شد Wed Sep 27 19:56:11 IRST 2017
بی باک نیوز ترامپ: اوباما در پس اعتراضات علیه من است Tue Feb 28 07:29:02 IRST 2017
افکارخبر مقایسه کیا سراتو و رنو سیمبل+تصاویر Wed Sep 20 00:45:00 IRDT 2017
خبرگزاری مهر استان بوشهر از نظر امنیت در رتبه سوم کشور قرار دارد Sun Jan 15 20:35:29 IRST 2017
صراط نیم‌بها شدن بلیت سینماهای تهران در روزهای شنبه Mon Oct 15 20:05:01 IRST 2018
تدبیر طاباق سعادتی: ترکمنستان از من می‌خواهد به آن کشور مهاجرت کنم/ زندگی‌ام از موسیقی تامین می‌شود Fri Jun 30 15:47:33 IRDT 2017
صبح تهران دادستان قم با خانواده زندانیان دیدار کرد Sat Jan 20 13:47:35 IRST 2018
پولی مالی بیمه‌‌‌گران امنیت‌‌‌سازان بنگاه‌‌‌های اقتصادی Wed Jun 27 14:43:00 IRDT 2018
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین تخلیه سفارت ایران در آنکارا درپی هشدار احتمال حمله انتحاری Mon Oct 15 13:03:00 IRST 2018
افکارخبر افزایش کمک پاکستان به آوارگان فلسطینی Sun Nov 11 15:36:03 IRST 2018
تدبیر 24 قرآن طلای 4 میلیاردی در حراج ملی + عکس Sun Jul 01 10:44:38 IRDT 2018
اکو ویژن ارائه آخرین آمار ضمانتنامه‌های صادره بانک رفاه Tue Jul 18 10:30:08 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی بازشماری 20 درصد آراء شورای شهر تصمیم مشترک هیات های اجرایی و نظارت بوده است Wed May 31 17:14:00 IRDT 2017
تین 2030؛ سال تحول مشاغل و مهارت‌ها Wed Jan 31 13:30:00 IRST 2018
خبرگزاری فارس برگزاری همایش بزرگداشت شهدای ترور در کرمان Mon Feb 13 09:58:00 IRST 2017
ایلنا نقض معاهده‌های تسلیحاتی توسط روسیه غیرقابل دفاع است Thu Oct 04 19:36:04 IRST 2018
خبرگزاری فارس 3 ذوب‌آهنی و یک سپاهانی در اردوی دوم تیم ملی امید/ مهدی امینی خط خورد Mon Jul 03 14:11:00 IRDT 2017
پرس شیعه معضل ریزگردها به دلیل فقدان پوشش گیاهی است Fri Mar 03 13:57:43 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی نیروهای امدادی البرز به حالت آماده باش درآمدند Sun Sep 09 12:08:00 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران پخش دیدار رده‌بندی جام‌جهانی از دو شبکه Sat Jul 14 10:46:51 IRDT 2018
خبرگزاری مهر برگزاری آزمون پیشرفت تحصیلی در مدارس متوسطه اول خرمشهر  Sun May 21 13:29:30 IRDT 2017
افکارخبر تحریم‌های آمریکا دیگر جواب نمی‌دهد Wed Oct 17 12:04:39 IRST 2018
آفتاب نوزادها به «خندوانه» آمدند/ یک مسابقه عجیب در برنامه رامبد جوان Fri May 25 11:45:16 IRDT 2018
تهران پرس خانم بازیگر: مهران مدیری مرا وارد دنیای طنز کرد +عکس Sun Jan 01 09:57:00 IRST 2017
رجا نیوز لابی ضعیف عامل رای نیاوردن بیطرف! Sun Aug 20 15:50:28 IRDT 2017
خبرگزاری بین المللی قرآن سنجش 26 هزار نوآموز کردستانی در پایگاه‌های سنجش استان Sun Oct 28 21:03:39 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی ولایتی: ملت ایران دولت را حمایت می کند Thu Jun 28 21:09:00 IRDT 2018
ایستا نیوز پرداخت ارز مسافرتی متوقف خواهد شد Mon Jul 02 10:07:53 IRDT 2018
آفتاب چیزی که شرکای آمریکا نمی‌خواهند/اگر ترامپ «برجام» را لغو کند چه‌ اتفاقی خواهد افتاد؟/آتلانتیک: آن‌وقت دیگر دیپلماسی راه‌حل نیست Sun Jul 23 16:34:51 IRDT 2017
روزنامه شرق بازرگان چگونه نخست‌وزیر شد Sat Feb 04 03:30:00 IRST 2017
میزان تصاویری از سید مصطفی هاشمی طبا، کاندیدای ریاست جمهوری Sat Apr 22 19:09:57 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی ما ملتی با آرمان های واحدیم - زهرا جمشیدی نسب* Tue Oct 02 20:51:00 IRST 2018
جوان آنلاین رقابت 243 ووشوکار برای رسیدن به تیم ملی Sat Apr 07 15:53:32 IRDT 2018
اتاق خبر توقف معاملات فرابورس به احترام جان باختگان حادثه معدن یورت Sat May 06 10:33:58 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر افزایش 5 درصدی تعرفه‌های پزشکی در سال 96 Mon Jun 19 15:55:18 IRDT 2017
بهار نیوز خوردنی‌های مضر برای مبتلایان به میگرن Sat Sep 29 09:20:50 IRST 2018
جام نیوز جناب فرهادی برای درک گورخواب ها به اردوهای جهادی بیائید Sun Jan 01 12:09:57 IRST 2017
واحد مرکزی خبر اعزام راهیان نور دانش آموزان ایرانشهری Wed Nov 22 12:58:57 IRST 2017
خبرگزاری فارس مظلومیت پژوهش در تقسیم بودجه/ حذف؛ سرنوشت مشابه جدول 14 و طرح‌های کلان ملی Wed Dec 20 11:05:00 IRST 2017
بی باک نیوز اختصاصی - مصاحبه با هوادار چین درباره بازی فردا با ایران Mon Mar 27 13:14:01 IRDT 2017
پارسینه راه حل پوتین برای اوضاع بحرانی سوریه Wed Feb 28 19:51:34 IRST 2018
تدبیر و امید دادستان تهران: دستگیری دبیر انجمن واردکنندگان خودرو/ توقیف بیش از 5 هزار خودرو در سلفچگان Sat Sep 08 20:40:55 IRDT 2018
پارسینه آمادگی کره شمالی برای آزمایش هسته‌ای جدید Thu Apr 13 10:07:28 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران خوراکی‌هایی برای مقابله با ریزش مو/ نشانه‌های کبد بیمار/ خوراکی‌های فوق العاده برای داشتن آرامش/ نقش مخرب نوشیدنی‌های الکلی Sat Apr 07 14:00:02 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران 10 مصاف گل‌محمدی و استقلال + تصاویر Wed Aug 09 02:20:00 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر پیش از فوران آتشفشان هاوایی زمین نزدیک به 600 بار لرزید Sun May 06 06:55:12 IRDT 2018
پارس نیوز تعداد گرسنگان جهان افزایش یافت Sun Sep 17 14:24:25 IRDT 2017
خبرگزاری فارس رزمایش ستاد کمیته اضطراری و دفاع مدنی تاجیکستان برگزار شد Sat Mar 31 11:10:15 IRDT 2018
خانه ملت سرمایه در گردش مشکل 70درصد بنگاه‌های تولید Wed Apr 04 22:17:00 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم دیدار تیم‌های فوتبال استقلال و نفت آبادان Sat Aug 06 02:20:00 IRDT 2016
خبرگزاری مهر پوتین: حمله آمریکا به سوریه نقض قوانین بین المللی است Fri Apr 07 10:47:55 IRDT 2017
خبرگزاری مهر خرید بیش از 19 میلیارد ریال کتاب به تصویب رسید Tue Apr 17 11:52:09 IRDT 2018