خرداد نیوز - Sun Apr 30 14:43:26 IRDT 2017 نمایش خبر

استفاده از فویل آلومینیومی در پخت و پز خطرناک است؟

خرداد: بیشترین میزان آلومینیوم مصرفی انسان از غذا سرچشمه می گیرد. با این وجود، مطالعات نشان داده اند که فویل، ظروف پخت و پز و ظروف نگهدارنده آلومینیومی می توانند موجب افزایش محتوای آلومینیوم غذا شوند. 
 

  
 

 به گزارش عصر ایران، فویل آلومینیومی یکی از رایج‌ترین محصولات خانگی است که اغلب در پخت و پز مورد استفاده قرار می گیرد. 
 

  
 

 به گزارش "اتوریتی نیوتریشن"، برخی ادعا می کنند که استفاده از فویل آلومینیومی در پخت و پز می تواند موجب نفوذ آلومینیوم به داخل غذا شود و سلامت انسان را در معرض تهدید قرار دهد. با این وجود، برخی دیگر معتقدند استفاده از آن کاملا امن است. 
 

  
 

 فویل آلومینیومی چیست؟ 
 

  
 

 فویل آلومینیومی یا فویل، ورقه نازکی از فلز آلومینیوم است. این محصول از نورد ورقه های بزرگ آلومینیوم تا زمانی که ضخامت آنها به کمتر از 0.2 میلیمتر برسد، تهیه می شود. در صنعت، فویل آلومینیومی برای اهداف مختلفی استفاده می شود که از آن جمله می توان به بسته بندی، عایق کاری و حمل و نقل اشاره کرد. همچنین، فویل آلومینیومی برای استفاده خانگی نیز در دسترس است. 
 

  
 

 در خانه، مردم از فویل آلومینیومی برای ذخیره غذا، به عنوان پوشش سطح غذایی که قرار است در فر پخته شود و پیچیدن مواد غذایی مانند گوشت قرمز استفاده می کنند تا مواد غذایی هنگام پخت رطوبت خود را از دست ندهند. همچنین، از فویل آلومینیومی برای بسته بندی و محافظت از مواد غذایی حساس‌تر مانند سبزیجات هنگام گریل شدن استفاده می شود. 
 

  
 

 در نهایت، از فویل آلومینیومی می توان روی سینی گریل استفاده کرد تا همه چیز مرتب سر جای خود قرار بگیرد و همچنین برای شستشوی تابه ها یا توری های گریل و پاک کردن لکه ها و باقیمانده غذاها استفاده می شود. 
 

  
 

 مقادیر کمی آلومینیوم در غذا وجود دارد 
 

  
 

 آلومینیوم یکی از فراوان‌ترین فلزات در کره زمین است. در حالت طبیعی خود، آلومینیوم با عناصر دیگر مانند فسفات و سولفات در خاک، سنگ و خاک رس پیوند تشکیل می دهد. با این وجود، این فلز در مقادیر کم در هوا، آب و غذای شما نیز یافت می شود. 
 

  
 

 در حقیقت، آلومینیوم به طور طبیعی در مواد غذایی از جمله میوه ها، سبزیجات، گوشت، ماهی، غلات و محصولات لبنی وجود دارد. برخی مواد غذایی مانند برگ های چای، قارچ ها، اسفناج، و تربچه نسبت به مواد غذایی دیگر احتمال بیشتری دارد آلومینیوم را جذب و در خود جمع کنند. 
 

  
 

 افزون بر این، مقداری از آلومینیومی که مصرف می کنید از افزودنی های غذایی مانند مواد نگهدارنده، رنگ ها و قوام دهنده ها ناشی می شود. غذاهایی که به صورت تجاری تولید می شوند و حاوی افزودنی های غذایی هستند ممکن است از محتوای آلومینیوم بیشتر نسبت به غذاهای خانگی برخوردار باشند. 
 

  
 

 میزان واقعی آلومینیوم موجود در غذایی که مصرف می کنید تا حد زیادی به عوامل زیر بستگی دارد: 
 

  
 

 جذب: یک ماده غذایی تا چه اندازه توانایی جذب و نگهداری آلومینیوم را دارد. 
 

  
 

 خاک: محتوای آلومینیوم خاکی که ماده غذایی در آن پرورش داده شده است. 
 

  
 

 بسته بندی: اگر غذا در بسته بندی آلومینیومی قرار گرفته و نگهداری شده باشد. 
 

  
 

 افزودنی ها: این که به غذا طی فرآیند پردازش مواد افزودنی خاصی اضافه شده است. 
 

  
 

 همچنین، آلومینیوم به واسطه مصرف داروهایی که از محتوای بالای این فلز برخوردار هستند، مانند ضد اسیدها، نیز می تواند وارد بدن شود. 
 

  
 

 با این وجود، محتوای آلومینیوم غذا و دارو به عنوان یک مشکل در نظر گرفته نمی شود زیرا مقدار جزئی از آلومینیوم مصرف شده جذب می شود. باقیمانده از طریق مدفوع دفع می شود. افزون بر این، در افراد سالم آلومینیوم جذب شده بعدا از طریق ادرار دفع می شود. 
 

  
 

 به طور کلی، مقدار کم آلومینیومی که روزانه مصرف می شود، امن در نظر گرفته می شود. 
 

  
 

 پخت و پز با فویل آلومینیومی ممکن است محتوای آلومینیوم غذا را افزایش دهد 
 

  
 

 بیشترین میزان آلومینیوم مصرفی انسان از غذا سرچشمه می گیرد. با این وجود، مطالعات نشان داده اند که فویل، ظروف پخت و پز و ظروف نگهدارنده آلومینیومی می توانند موجب افزایش محتوای آلومینیوم غذا شوند. این به معنای آن است که پخت و پز با فویل آلومینیومی ممکن است محتوای آلومینیوم رژیم غذایی شما را افزایش دهد. 
 

  
 

 مقدار آلومینیوم وارد شده به غذا هنگام استفاده از فویل آلومینیومی تحت تاثیر چند عامل قرار می گیرد که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد: 
 

  
 

 دما: پخت و پز در دماهای بالاتر. 
 

  
 

 مواد غذایی: پخت و پز با مواد غذایی اسیدی مانند گوجه فرنگی، کلم و ریواس. 
 

  
 

 مواد تشکیل دهنده خاص: استفاده از نمک و ادویه ها در پخت و پز. 
 

  
 

 با این وجود، مقدار نفوذ به مواد غذایی هنگام پخت می تواند متغیر باشد. به عنوان مثال، نتایج یک مطالعه نشان داد که پخت گوشت قرمز در فویل آلومینیومی می تواند محتوای آلومینیوم را بین 89 درصد تا 378 درصد افزایش دهد. 
 

  
 

 چنین مطالعاتی به این نگرانی اشاره دارند که استفاده منظم از فویل آلومینیومی در پخت و پز می تواند برای سلامت انسان مضر باشد. با این وجود، مطالعات بسیاری نیز نتیجه گیری کرده اند که سهم حداقلی دریافت آلومینیوم از فویل آلومینیومی امن است. 
 

  
 

 خطرات سلامت بالقوه آلومینیوم بیش از اندازه 
 

  
 

 همان گونه که پیش‌تر اشاره شد، قرار گرفتن در معرض آلومینیوم از طریق غذا و پخت و پز امن در نظر گرفته می شود. این به دلیل آن است که افراد سالم می توانند به طور موثر مقدار کم آلومینیوم جذب شده توسط بدن را دفع کنند. 
 

  
 

 با این وجود، آلومینیوم غذایی به عنوان یک عامل بالقوه در ابتلا به بیماری آلزایمر پیشنهاد شده است. بیماری آلزایمر یک وضعیت عصبی ناشی از نابودی سلول های مغزی است. افراد مبتلا به این بیماری از دست دادن حافظه و کاهش عملکرد مغز را تجربه می کنند. 
 

  
 

 دلیل شکل گیری بیماری آلزایمر نامشخص است، اما گمان می شود به واسطه ترکیبی از عوامل ژنتیکی و محیطی که می تواند در طول زمان به مغز آسیب برساند، رخ می دهد. سطوح بالای آلومینیوم در مغز افرادی که به آلزایمر مبتلا بوده اند، یافت شده است. 
 

  
 

 این امکان وجود دارد که قرار گرفتن در معرض سطوح بسیار بالای آلومینیوم غذایی ابتلا به بیماری های مغزی مانند آلزایمر را موجب شود. اما نقش دقیق آلومینیوم در ابتلا و پیشرفت بیماری آلزایمر، اگر این گونه باشد، هنوز مشخص نشده است. 
 

  
 

 افزون بر این نقش بالقوه در بیماری مغزی، چندین مطالعه نشان داده اند که آلومینیوم غذایی می تواند یک عامل خطر آفرین محیطی برای بیماری التهابی روده باشد. البته نتایج این مطالعات بر اساس آزمایش های حیوانی و آزمایشگاهی و نه آزمایش های انسانی شکل گرفته اند. 
 

  
 

 چگونگی کاهش مواجهه با آلومینیوم هنگام پخت و پز 
 

  
 

 حذف کامل آلومینیوم از رژیم غذایی غیر ممکن است، اما می توانید اقدام هایی را در راستای به حداقل رساندن مواجهه با آن مد نظر قرار دهید. 
 

  
 

 بنابر اعلام سازمان بهداشت جهانی و سازمان غذا و داروی آمریکا سطوح کمتر از 2 میلی گرم در هر یک کیلوگرم از وزن انسان در هفته بعید است که موجب مشکلات سلامت در انسان شود. 
 

  
 

 اداره ایمنی مواد غذایی اروپا شرایطی محافظه کارانه‌تر دارد و میزان 1 میلی گرم در هر یک کیلوگرم وزن بدن در هفته را امن می داند. 
 

  
 

 با این وجود، فرض شده است که میزان مصرف آلومینیوم بیشتر مردم جهان بسیار کمتر از این است. 
 

  
 

 برای به حداقل رساندن مواجهه با آلومینیوم می توانید گزینه های زیر را مد نظر قرار دهید: 
 

  
 

 اجتناب از پخت و پز با حرارت بالا: در صورت امکان غذاهای خود را در دماهای پایین‌تر بپزید. 
 

  
 

 استفاده کمتر از فویل آلومینیومی: استفاده از فویل آلومینیومی را برای پخت و پز، به ویژه اگر از مواد غذایی اسیدی مانند گوجه فرنگی یا لیمو استفاده می کنید، کاهش دهید. 
 

  
 

 استفاده از ظروف غیر آلومینیومی: برای پخت و پز از ظروف غیر آلومینیومی مانند ظروف شیشه ای یا چینی استفاده کنید. 
 

  
 

 از آنجایی که غذاهای بسته بندی شده در آلومینیوم یا غذاهای حاوی مواد افزودنی می توانند از محتوای آلومینیوم بالاتری نسبت به غذاهای خانگی برخودار باشند، افزایش مصرف غذاهای خانگی و کاهش مصرف غذاهای فرآوری شده تجاری می تواند به کاهش مصرف آلومینیوم کمک کند. 
 

  
 

 آیا استفاده از فویل آلومینیومی را باید متوقف کنید؟ 
 

  
 

 فویل آلومینیومی به عنوان محصولی خطرناک در نظر گرفته نمی شود، اما می تواند محتوای آلومینیوم رژیم غذایی را به مقدار کم افزایش دهد. 
 

  
 

 اگر درباره مقدار آلومینیوم رژیم غذایی خود نگران هستید، شاید قصد داشته باشید پخت و پز با استفاده از فویل آلومینیومی را متوقف کنید. با این وجود، مقدار آلومینیومی که فویل وارد رژیم غذایی شما می کند، احتمالا ناچیز است. 
 

  
 

 از آنجایی که احتمالا میزان آلومینیوم مصرفی شما حتی بسیار کمتر از سطحی است که امن در نظر گرفته می شود، حذف فویل آلومینیومی از پخت و پز ضروری به نظر نمی رسد.
خرداد نیوز داروی چینی در بازار ایران نداریم Fri May 04 19:59:14 IRDT 2018
خرداد نیوز کالاهای تقلبی چینی به پرچم ملی ایران هم رسید Tue Jun 19 15:17:45 IRDT 2018
خرداد نیوز فکر چاره برای رودخانه دز بعد از مرگ 2 گردشگر Sat Jul 22 08:14:46 IRDT 2017
خرداد نیوز مقایسه رئیسی با حضرت علی (ع)! Fri May 12 08:55:16 IRDT 2017
خرداد نیوز آماده‌باش پلیس راهور برای سیزده‌بدر Fri Mar 31 16:52:29 IRDT 2017
خرداد نیوز مابه التفاوت ارز4200 تومانی را دولت کجا خرج می‌کند؟ Thu Apr 12 13:09:43 IRDT 2018
خرداد نیوز وزیر خارجه آمریکا در مسکو به‌سر می‌برد Tue Apr 11 21:26:58 IRDT 2017
خرداد نیوز چهارمین مجمع ایران و اروپا در زوریخ سوئیس آغاز به کار کرد Tue Oct 03 11:02:55 IRST 2017
خرداد نیوز مناظره داغ و جنجالی علی کریمی و دبیر کل فدراسیون فوتبال در برنامه نود + تصاویر Tue Feb 13 10:05:27 IRST 2018
خرداد نیوز چرا شرکت‌های هرمی یک شبه پولدارتان نمی‌کنند؟ Fri Jun 22 08:55:41 IRDT 2018
خرداد نیوز اندیشکده استراتفور: ایران تنگه هرمز را مسدود نمی کند Sun Jul 08 18:39:03 IRDT 2018
خرداد نیوز کنگره جهانی موبایل 2018 آغاز به کار کرد Mon Feb 26 14:43:34 IRST 2018
خرداد نیوز مناظره های زنده جذابیت دارد اما سال 88 هزینه داشت/ 4 نفر از 5 نفر رای مخالف دادند/ رئیس جمهوری اول از همه به من اعتراض کرد/ احمدی نژاد ممنوع التصویر نیست Sat Apr 22 10:12:31 IRDT 2017
خرداد نیوز نظر رهبر انقلاب درباره فیلم ماجرای نیمروز/ خاطره منتشر نشده از رهبر انقلاب درباره پاکسازی خانه موسی خیابانی Sat Jul 15 14:38:39 IRDT 2017
خرداد نیوز حمله سه فرد انتحاری به پایگاه نظامی آمریکا Sun Sep 17 15:16:25 IRDT 2017
خرداد نیوز ماکرون: اروپا حضور شرکت‌های خارجی در ایران را با وجود خروج آمریکا از برجام تضمین می‌کند Thu May 17 13:17:14 IRDT 2018
خرداد نیوز گفت‌وگوی اردوغان و پاپ درباره شهر قدس Fri Dec 08 12:50:40 IRST 2017
خرداد نیوز رئیس سازمان نظام پزشکی خبر داد؛علت اصلی فوت کیارستمی Mon May 29 12:00:27 IRDT 2017
خرداد نیوز آخرین قیمت خودروهای داخلی و چینی در بازار شب عید (+جدول کامل) Tue Feb 28 16:21:07 IRST 2017
خرداد نیوز 6 سال پیش در جلسه آیت الله یزدی با احمدی نژاد چه گذشت؟ Sat Apr 15 12:54:52 IRDT 2017
خرداد نیوز مسئول کرد: همه پرسی استقلال کردستان اهرم فشاری بر بغداد است Sun Jul 16 09:47:15 IRDT 2017
خرداد نیوز زنان سریال "گلشیفته" در یک قاب/عکس Tue Apr 10 17:27:24 IRDT 2018
خرداد نیوز خانه‌تکانی در منچسترسیتی با خروج چهار بازیکن از تیم شروع شد Fri May 26 13:36:59 IRDT 2017
خرداد نیوز جنبش هواداری صنعت نفت برای حل مشکل برزیل ایران Sun Nov 19 11:48:35 IRST 2017
خرداد نیوز آزار جنسی، ویروسی در حال تکثیر Sun Oct 22 10:35:13 IRST 2017
خرداد نیوز واکنش عضو شورایعالی نظام پزشکی به نسخه پیچی‌های میلیاردی Wed Mar 01 06:42:01 IRST 2017
خرداد نیوز نامه اعضای مجمع به سلطانی‌فر: به خادم تکلیف می‌کنیم برگردد Mon Apr 09 18:26:58 IRDT 2018
خرداد نیوز بازیگر مشهور ایرانی در برزیل بستری شد/عکس Fri Sep 22 15:13:59 IRST 2017
خرداد نیوز اسقبال گرم از «جنگ سرد» Sat May 12 15:22:59 IRDT 2018
خرداد نیوز مدافع ماشین‌سازی: منصوریان با من خوب تا نکرد Wed Feb 01 20:04:00 IRST 2017
خرداد نیوز آخرین میهمان عالیرتبه تحلیف هم به تهران آمد Sat Aug 05 10:07:04 IRDT 2017
خرداد نیوز دستور مسدودسازی تلگرام صادر شد Mon Apr 30 18:37:13 IRDT 2018
خرداد نیوز این بار دادگستری ادعای کذب منتقدان روحانی را تکذیب کرد Tue May 09 10:27:12 IRDT 2017
خرداد نیوز سنگاپور: هزینه دیدار ترامپ و اون 12 میلیون دلار شد Mon Jun 25 13:43:05 IRDT 2018
خرداد نیوز مرگ دسته جمعی زنان در سواحل نوشهر Thu Aug 17 14:03:14 IRDT 2017
خرداد نیوز ناپدید شدن 146 مهاجر در دریای مدیترانه Wed Mar 29 19:03:31 IRDT 2017
خرداد نیوز ‍‍ برگزاری تجمع در شیراز/ درگیری بین تجمع کنندگان و عوامل انتظامی Thu Aug 02 14:10:55 IRDT 2018
خرداد نیوز طرح تازه دولت ترامپ برای متقاضیان ویزا Sat Mar 31 17:57:20 IRDT 2018
خرداد نیوز توصیه های سید حسن خمینی به اعضای شورای شهر و شهردار تهران Wed Aug 23 15:42:40 IRDT 2017
خرداد نیوز اقدام زشت صدا و سیما Sun Jul 22 15:53:13 IRDT 2018
خرداد نیوز دولت اتریش 7 مسجد را تعطیل و 60 امام جماعت مورد حمایت ترکیه را اخراج کرد Fri Jun 08 16:52:23 IRDT 2018
خرداد نیوز الهام امین زاده درگذشت شهلا حبیبی را تسلیت گفت Sat Sep 09 18:08:13 IRDT 2017
خرداد نیوز روسیه سهام یک مشتری نفت ایران را خریداری کرد Tue Aug 22 19:03:16 IRDT 2017
خرداد نیوز حامل پیام محرمانه از ایران به مصر نبودم Thu Apr 20 13:16:22 IRDT 2017
خرداد نیوز جزئیات آدم‌ربایی 500 هزاریورویی در تهران Sun Sep 24 14:37:23 IRST 2017
خرداد نیوز واکنش ستاد انتخابات کشور به برپایی جشن‌های خیابـانی Sun May 21 14:30:30 IRDT 2017
خرداد نیوز واکنش رییس اورژانس اجتماعی به نشر شایعات درباره «نهنگ آبی» Mon Sep 11 15:45:49 IRDT 2017
خرداد نیوز بهمن کشاورز: مجازات بی‌حجابی در انظار عمومی 2 ماه حبس یا 50 هزار تومان جریمه است/ شایعه صدور قرارهای بسیار سنگین برای این چند خانم درست نیست Sat Feb 03 20:50:44 IRST 2018
خرداد نیوز اعلام جزییات پیش فروش بلیت‌های جشنواره جهانی فیلم فجر Tue Apr 10 19:50:33 IRDT 2018
خرداد نیوز نیکی هیلی، میهمان ویژۀ نشست ایران و 1+5 Wed Sep 20 20:02:37 IRDT 2017
خرداد نیوز گزارش فرمانده کل ارتش از کمک‌ها به مردم کرمانشاه Wed Nov 15 21:36:49 IRST 2017
خرداد نیوز بازیکنان پدیده اعتصاب کردند Wed Feb 14 17:50:42 IRST 2018
خرداد نیوز حمله برانکو به داوری/خجالت‌ور است! Thu Mar 29 23:25:08 IRDT 2018
خرداد نیوز ابوترابی فرد : انقلاب اسلامی به معنای واقعی یک قدرت سیاسی مطرح درجهان است Thu Feb 08 20:54:40 IRST 2018
خرداد نیوز اخراج خانواده‌های غیرکُرد از کرکوک کلید خورد Wed Sep 27 10:49:25 IRST 2017
خرداد نیوز احتمال خروج ناگهانی عربستان از جنگ یمن Tue Oct 03 12:45:21 IRST 2017
خرداد نیوز واکنش معاون روحانی به دفن شهدای گمنام در پاسارگاد Thu Mar 02 18:28:40 IRST 2017
خرداد نیوز طرح تازه سناتور تندروی جمهوریخواه علیه ایران Mon Jul 10 13:21:49 IRDT 2017
خرداد نیوز هوای تهران برفی می‌شود Sat Feb 11 12:56:20 IRST 2017
خرداد نیوز دیگر شاهد به‌کارگیری راننده و آبدارچی به عنوان معلم نخواهیم بود Wed Nov 08 11:32:55 IRST 2017
خرداد نیوز تصاویر دیده نشده از محل اقامت رهبر کره‌شمالی Sat Jun 02 23:18:26 IRDT 2018
خرداد نیوز نسخه فیس‌لیفت شده نیسان قشقایی Mon Jan 23 01:41:02 IRST 2017
خرداد نیوز سلحشوری، عضو فراکسیون امید: یک کارشناس اقتصادی به من می‌گفت تمام اشکالات بودجه محصول زمان احمدی‌نژاد است؛ گفتم من دیگر رویم نمی‌شود به مردم بگویم احمدی‌نژاد Sun Dec 24 11:02:43 IRST 2017
خرداد نیوز هشدار روزنامه عربستانی به الهلال درباره پرسپولیس Mon Sep 25 10:49:52 IRST 2017
خرداد نیوز رهبران کنگره: از ضرب الاجل ترامپ برای برجام عبور می کنیم؛ برنامه ای برای بازگرداندن تحریم های ایران نداریم / کنگره توپ را به زمین کاخ سفید باز می گرداند Wed Dec 13 08:36:26 IRST 2017
خرداد نیوز اجبار به اجرای طرح جدید کارت اعتباری خرید کالای ایرانی/وزارت صنعت و بانک مرکزی تسلیم شدند! Mon Jul 03 08:52:02 IRDT 2017
خرداد نیوز بدل محمدرضا گلزار، محمد اصفهانی و لیونل مسی Wed Nov 08 11:53:28 IRST 2017
خرداد نیوز این مدیران کارآمد و کاربلد! Mon Sep 18 16:37:28 IRDT 2017
خرداد نیوز جزییات رشد اقتصادی ایران در نیمه اول امسال Wed Dec 27 11:08:31 IRST 2017
خرداد نیوز نتایج مثبت خدمات واردات خودرو توسط نمایندگی‌های رسمی Tue Jan 03 12:47:28 IRST 2017
خرداد نیوز روحانی در تماس تلفنی با امیر قطر: کشورهای اسلامی به جنایات رژیم صهیونیستی پاسخ دهند Thu May 17 20:06:16 IRDT 2018
خرداد نیوز چهار گروگان ایرانی در ترکیه از دست آدم ربایان آزاد شدند Thu Feb 16 17:32:13 IRST 2017
خرداد نیوز مشاور کاخ سفید: کانادا از پشت به ما خنجر زد! Mon Jun 11 11:07:25 IRDT 2018
خرداد نیوز اروپاگردی رامبد جوان و نگار جواهریان (تصویر) Fri Dec 08 17:09:58 IRST 2017
خرداد نیوز رویترز:شبکه اسپانیایی زبان سی‌ان‌ان متوقف شد Thu Feb 16 09:37:18 IRST 2017
خرداد نیوز افطار را به اعتراض تبدیل کردیم Thu May 17 08:45:40 IRDT 2018
خرداد نیوز کنایه یک روزنامه به وزیر ارتباطات درباره فیلترینگ! (طنز) Thu Jan 04 15:05:59 IRST 2018
خرداد نیوز توضیحات بطحایی درمورد رضایتنامه اجباری از خانواده دانش‌آموزان جان‌باخته/ جمله تکان دهنده آقای وزیر درباره حادثه،به بچه ها یاد ندادیم از خود حفاظت کنند Tue Sep 05 16:18:19 IRDT 2017
خرداد نیوز این هم گلابی برجام! Fri May 12 21:19:40 IRDT 2017
خرداد نیوز موتور هواپیمای پرواز مشهد - اهواز از کار افتاد/ ماجرا به خیر گذشت Mon Sep 18 11:13:20 IRDT 2017
خرداد نیوز دادستان کل کشور: بابک زنجانی قطعا اعدام می شود Thu Jul 19 10:48:50 IRDT 2018
خرداد نیوز گفت‌وگو با پدر اولین شهید مدافع حرم تکاوران کلاه سبز ارتش Sun Sep 03 16:59:53 IRDT 2017
خرداد نیوز آیا نخستین شهردار تهران را می شناسید؟ / آشنایی کامل با مهندس باشی +تصویر Sat Aug 12 18:16:32 IRDT 2017
خرداد نیوز سقوط مرگبار زنی از طبقه 25 برجی در شهرک غرب Fri Sep 15 14:45:50 IRDT 2017
خرداد نیوز آیت‌الله جنتی با اشاره به نامگذاری سال؛ چرا دروازه‌ها اینقدر باز است؟ Sun Apr 08 11:07:15 IRDT 2018
خرداد نیوز مجمع عمومی فراکسیون امید ساعت 10 صبح فردا با روحانی دیدار می‌کند Sun Mar 12 19:39:39 IRST 2017
خرداد نیوز واکنش بنزما به انتقاد از BBC Wed Mar 08 10:55:53 IRST 2017
خرداد نیوز علم‌الهدی: دل آدم کباب می‌شود وقتی یک زن ضعیفه میگفت فرزند من می‌گوید تو گیلاس خوردی مزه‌اش چیست؟ Sat Jul 21 09:24:27 IRDT 2018
خرداد نیوز کاهش 40 درصدی ذخایر انبارهای هلال احمر/ورود75دستگاه آمبولانس به چرخه امدادرسانی تا پایان سال Mon Feb 05 16:36:14 IRST 2018
خرداد نیوز وزیر دارایی فرانسه: ترامپ خطری بزرگ برای تجارت جهانی است Tue Jan 31 16:14:40 IRST 2017
خرداد نیوز امیر جعفری به سریال ممنوعه پیوست Sun Jul 01 16:30:11 IRDT 2018
خرداد نیوز واکنش زیباکلام به آزار جنسی دانش آموزان Thu May 31 14:05:52 IRDT 2018
خرداد نیوز دستور مسدودسازی تلگرام صادر شد/دستور فیلترینگ تلگرام لازم الاجراست/محتوای شبکه مذکور با هیچ نرم افزاری (اعم از فیلترشکن و نظایر آن) در کشور قابل دسترس نباشد Mon Apr 30 18:37:13 IRDT 2018
خرداد نیوز کمبود آب شرب در خرمشهر/ فروش آب شیرین هم محدود شد Thu Jun 28 16:06:14 IRDT 2018
خرداد نیوز گوگل بی پدر شد Fri Dec 22 09:13:59 IRST 2017
خرداد نیوز پزشکیان باز دوباره از میزان درآمد پزشکان ایرانی گله کـرد Mon Apr 17 18:03:20 IRDT 2017
خرداد نیوز تعامل ما با قوه قضاییه به معنای وابستگی نیست Sat Apr 28 13:04:22 IRDT 2018
خرداد نیوز عکس‌های ناسا از بزرگترین نیروگاه خورشیدی جهان Fri Mar 03 18:36:26 IRST 2017
خرداد نیوز جدول مقایسه آرای هیات رییسه در 2 سال فعالیت مجلس دهم Wed May 31 17:16:11 IRDT 2017
خرداد نیوز کنایه های در لفافه اما بی پرده فرمانده سپاه به اظهارات رئیس جمهوری Tue Jun 27 12:56:17 IRDT 2017
اعتدال واکنش گرت بیل به جدایی رونالدو از رئال Sun Jul 02 10:08:08 IRDT 2017
آریا برانکو: نتیجه این بازی برخی اوقات از قهرمانی هم بیشتر است/ به دنبال شاد کردن دل هواداران هستیم Wed Oct 25 14:47:39 IRST 2017
فردا نحوه صدور مجوز خروج برای دانشجویان زائر اربعین Sun Oct 15 10:16:16 IRST 2017
آریا واحدهای پرورش ماهی قزوین باید ایمن شوند Mon May 28 12:41:44 IRDT 2018
روزنامه قانون استیضاح به مشکل ربیعی و قاضی‌زاده‌هاشمی مرتبط است Tue Aug 07 12:50:59 IRDT 2018
پرس تی وی گزارش: پیشنهاد پنتاگون برای اعزام نیروی زمینی به شمال سوریه Thu Feb 16 09:58:21 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران چهارمین روز ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری آغاز شد/تاکنون؛ ثبت نام 638 داوطلب Fri Apr 14 08:31:52 IRDT 2017
پارس فوتبال فحاشی به علی قربانی؟! چرا؟ ؛ آیا مشکل استقلال مهاجمان این تیم هستند؟ Tue Jan 16 12:23:22 IRST 2018
تدبیر و امید تکذیب تمدید قرارداد برانکو Wed Mar 08 05:20:02 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم رویوران: قبول حکومت فلسطینی در مرزهای 67 از سوی حماس ادامه راه جنبش فتح است Tue May 02 14:34:06 IRDT 2017
تی نیوز آثار مکتوب دفاع مقدس بیشتر از سایرین به حمایت انتشار نیاز دارد Sat Jul 15 21:40:00 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران حدادی: علاقمندم در ایران تمرین کنم، اما شرایط مهیا نیست Mon Jan 22 13:19:18 IRST 2018
عصر ایران کسر امتیاز از تراکتورسازی جدی می شود؟ Wed Feb 15 22:36:05 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران تاکید پوتین و مودی بر تقویت همکاری‌های راهبردی روسیه و هند Tue Sep 05 09:16:52 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران تفاهم نامه ای برای حمایت از صنعت گل و گیاه Sun May 06 19:11:23 IRDT 2018
تابناک هشدار درباره جگرهای کنار خیابانی Sat Jun 24 07:31:19 IRDT 2017
نود تی وی اصفهانیان: اتفاقات پیش آمده در مجمع را ندیدم/ ناظران در انتخابات حضور داشتند Wed Dec 20 19:06:00 IRST 2017
ایلنا همدردی ستاره کرمانشاهی پرسپولیس و تراکتورسازی بعد از زلزله غرب کشور Mon Nov 13 15:20:17 IRST 2017
دیپلماسی ایرانی ممکن است پنس جای ترامپ را بگیرد؟ Tue Feb 21 11:31:21 IRST 2017
میزان شنبه تکلیف کامیابی‌نیا معلوم می‌شود! Fri Feb 24 13:37:16 IRST 2017
آفتاب درگیری دو کودک در بازی پرسپولیس - فولاد و واکنش فردوسی‌پور+فیلم Fri Jul 28 02:03:24 IRDT 2017
سلامت نیوز چگونه می‌توان جامعه‌ای شاد داشت؟ Sun Apr 09 13:12:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی اختلال ارتباط تلفنی سه مرکز مخابراتی تهران از امروز Sun Jul 16 00:57:00 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا نمایش اقتدار و توانمندی نیروهای مسلح کردستان به روایت تصویر Sat Sep 23 11:03:52 IRST 2017
دولت بهار اطلاعیه باشگاه پرسپولیس درباره بلیت فروشی بازی با الریان Fri Apr 07 14:53:00 IRDT 2017
خبرگزاری بین المللی قرآن موج اتفاقات ناخوشایند و بداخلاقی در فضای مجازی Thu Aug 31 08:54:31 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران اعزام نماینده استان به رقابت های کشوری نزاجا Sat Jun 23 11:10:50 IRDT 2018
عصر خبر علائم عجیبی که نشانه بیماری قلبی است Sun Jul 22 08:06:40 IRDT 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا اجرای 62 برنامه در هفته بسیج در سراوان/ 1000 بسته نوشت افزار میان محرومین توزیع می شود Thu Nov 16 18:48:53 IRST 2017
نامه نیوز جان‌واریو: هیچ‌وقت به شکایت از استقلال فکر نکردم/ شادی برد شهرآورد برایم دردسرساز شد Thu Mar 09 15:54:04 IRST 2017
ایران آنلاین مکزیک سیاست های مهاجرتی و مرزی آمریکا را نمی پذیرد Thu Feb 23 09:50:16 IRST 2017
شیعه نیوز نخستین تصاویر از پیکر بی‌سر شهید حججی Tue Sep 26 11:35:12 IRST 2017
بورس نیوز دستور صریح روحانی برای برخورد با متخلفین ارزی/ متخلفان وارد لیست سیاه شدند Sat Aug 04 15:13:29 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی نام‌نویسی 264 نفر داوطلب برای انتخابات شوراها در خمینی‌شهر Mon Mar 27 14:13:00 IRDT 2017
بی باک نیوز 12 سنت عجیب قبایل آفریقایی Mon Oct 02 11:02:01 IRST 2017
بورس نیوز نرخ‌شکنی شمش در بورس کالا Thu Apr 26 08:55:12 IRDT 2018
پارسینه نتایج رسمی انتخابات عراق فردا اعلام می‌شود Sun May 13 16:47:56 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم کاریکاتور/ بیت‌کوین‌حباب یا سرمایه‌گذاری قابل‌اعتماد؟ Wed Dec 27 12:53:38 IRST 2017
ایسکانیوز داداشی: دلایل متقن برای استیضاح وزیر کشورداریم+ جزییات Mon Dec 25 05:00:00 IRST 2017
ایران آنلاین بختیار رحمانی مصدوم شد Sat Dec 31 15:09:39 IRST 2016
بی باک نیوز کمبود فاکتور 9 هموفیلی‌ها از نوع تحریم‌های داخلی Sat Jul 29 09:24:01 IRDT 2017
جهان نیوز افزایش چشم گیر نرخ گوشت گوسفندی در بازار Sat Aug 04 12:47:43 IRDT 2018
پارس فوتبال یک هافبک از سرخپوشان جدا شد ؛ جای خالی در لیست قرمزها Wed Dec 20 14:17:24 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی رئیس سازمان مدیریت بحران: آمادگی مدیریت بحران شهرستان ها موجب کاهش خسارت های جانی و مالی سیل شد Tue Apr 25 04:40:00 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر اختتامیه دوره آموزشی بین المللی شجره طوبی در مشهد Tue Jan 31 17:17:42 IRST 2017
آفتاب بزرگداشت ناصر فرهودی / متاسفانه بذر فتنه در حوزه موسیقی زیاد شده است Fri Dec 08 15:07:45 IRST 2017
تابناک روش آلبانی برای مبارزه با کیسه پلاستیک Sun May 06 13:58:31 IRDT 2018
بی باک نیوز راه طولانی شبانه‌شدن موزه‌های ایران؛ فعلاً فقط یک شب در سال Sun Oct 01 00:40:02 IRST 2017
اعتدال ایران وعده کمک در نبرد با اسرائیل درباره «قدس» را داده است Tue Dec 26 23:49:56 IRST 2017
فردا استارت لیگ هفدهم از اوایل مرداد سال جاری Sun Apr 16 06:15:01 IRDT 2017
جوان آنلاین اعلام آرای انضباطی رقابت های لیگ برتر و جام حدفی Sat Sep 23 13:54:37 IRST 2017
اقتصاد آنلاین شرکت دوریون آلمان در ایران ماندنی شد Wed Aug 15 12:32:42 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران اولین روز ثبت نام شوراها - تهران Mon Mar 20 13:10:12 IRST 2017
فردا بازیگر «اسرافیل»: دوست داشتم بازیگر فیلم نبودم! Tue Feb 07 11:18:05 IRST 2017
روزنو واکنش برانکو به حرف های کی روش Sat Jun 02 13:22:09 IRDT 2018
نماینده ارز مسکن رابه حاشیه برد Wed Feb 07 09:45:36 IRST 2018
تی نیوز همایش ملی لیزینگ دانشگاه تهران آبان ماه برگزار می شود Sat Jul 08 18:58:44 IRDT 2017
بی باک نیوز سال جدید سال اشتغال بیشتر برای جوانان خواهد بود/ رقابت اخلاقی، سالم و قانونی باید مدنظر همه در انتخا Mon Mar 20 11:21:01 IRST 2017
ایلنا نخستین جایزه مستوره اردلان در کردستان برگزار می‌شود Mon May 08 14:20:22 IRDT 2017
ورزش 3 2 گزینه جدید برای جانشینی مونتلا در میلان Tue Oct 03 15:35:43 IRST 2017
آفتاب ماجرای فرود بالگرد آمریکایی در تکریت Sat Jul 15 20:52:34 IRDT 2017
انتخاب توقف قطار 2 طبقه تهران-مشهد به دلیل ‌نقص فنی/ مشکل با جابه‌جایی دیزل رفع شد Wed Aug 02 10:59:01 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر خط حزب‌الله 114 / ملاک حال فعلی افراد است Fri Dec 29 09:40:29 IRST 2017
ایسکانیوز بازی‌های مصور، یاری‌گر آموزش و خواندن‌ است Tue Dec 19 15:48:09 IRST 2017
واحد مرکزی خبر کاهش هشت درصدی تلفات انرژی برق در شیراز Sat Jun 09 16:26:57 IRDT 2018
آفتاب ایران روسیه: موشک آزمایش شده کره‌شمالی قاره‌پیما نبود Sun Jul 09 14:10:09 IRDT 2017
انتخاب عارف :راه تدبیر و اصلاحات ادامه دارد/ مردم 29 اردیبهشت حماسه 24 خرداد را تکرار خواهند کرد Sun May 14 18:22:08 IRDT 2017
خبرگزاری مهر تجلیل از امیر نادری در جشنواره «اروند» Wed Dec 27 12:31:26 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران تصاویر هوایی شگفت‌انگیز صد سال پیش از ایران که خلبان سوئیسی ثبت کرد + فیلم Mon Jan 15 08:13:13 IRST 2018
شبکه خبر روسیه به برجام پایبند می ماند Sun Apr 29 18:41:36 IRDT 2018
تابناک گزارشگر سازمان ملل در امور ایران درگذشت Sun Feb 11 14:33:20 IRST 2018
افکارخبر نحوه حضور زائرین در جمرات طی روزهای دهم، یازدهم و دوازدهم Tue Aug 29 11:43:48 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی شهرداری ها فربه شده اند Sat Jun 23 19:21:00 IRDT 2018
تیک عکس/ سلفی بابک جهانبخش و دوستانش Thu Jun 29 20:31:00 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر اجرای "طرح امید" در بخش کشاورزی اقلید+فیلم Wed Feb 22 18:00:15 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی مخزن آب سایت اداری ارکان بجنورد امسال بهره برداری می شود Sun Jun 24 08:52:00 IRDT 2018
صنعت بیمه واکنش مدیرعامل سازمان بیمه سلامت به اعتراضات تعرفه‌ای برخی رشته‌های پزشکی Thu Oct 12 10:49:37 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم کنوانسیون وضعیت حقوقی دریای خزر در قزاقستان امضا خواهد شد Wed Aug 08 12:10:03 IRDT 2018
جوان آنلاین «آدم‌های اشتباهی‌» مشکل فوتبال ایران هستند! Tue Jan 09 20:19:28 IRST 2018
آریا جلسه هم اندیشی و نشست مشترک مسولین روابط عمومی و مدیران دستگاههای اجرایی شهرستان قائم شهر Thu May 17 14:53:27 IRDT 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا بازدید «روحانی» از نمایشگاه بین‌المللی نفت،گاز، پالایش و پتروشیمی Tue May 08 10:27:22 IRDT 2018
خبرگزاری بین المللی قرآن تبیین حقوق شهروندی مهاجران مسلمان در آمریکا Sun May 21 14:28:35 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا «امیرچخماق یزد» بیشترین بازدید گردشگری را به خود اختصاص داد/ اسکان بیش از 800 هزار مسافری نوروزی در یزد Tue Apr 03 12:49:15 IRDT 2018
اتاق خبر24 انتشار اولین تصاویر از بی ام و X2 Sat Aug 12 14:56:00 IRDT 2017
تابناک روزنما: جشن زنان جنگجوی سوری در ارتش Thu Aug 10 23:41:04 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی خروج از رکود صنعت خراسان رضوی در دولت یازدهم Wed May 17 20:42:00 IRDT 2017
دولت بهار فوساتی: صدرنشینی‌ ایران به خاطر قدرت خط دفاعی‌اش است Tue Mar 28 10:18:00 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا اوبر بانک هم مراودات خود با ایران را خاتمه می‌دهد Thu Jun 14 12:07:33 IRDT 2018
خبرگزاری مهر تهدیدات بی‌اساس حاکمان آمریکا ارزش پاسخ دادن ندارد Wed Jul 25 13:17:45 IRDT 2018
ورزش 3 صحبت های علی کریمی بعد از بازگشت به نفت تهران Sat Sep 09 22:00:04 IRDT 2017
سلامت نیوز ویتامین E؛ عنصری کلیدی برای مبتلایان به سندرم متابولیک Mon Jan 23 16:14:00 IRST 2017
رخداد24 سیف ماموریت بانک ها را برشمرد/ کمک به تولید و اشتغال و جلوگیری از شناسایی سودهای موهوم Fri May 26 21:14:00 IRDT 2017
اعتدال مشکل شماره‌گذاری خودروهای برقی رفع شد Tue Apr 04 11:41:30 IRDT 2017
تهران پرس واکنش گردان های حزب الله عراق به احتمال حمله رژیم صهیونیستی Sun Jul 22 11:18:00 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر نیم بها شدن قیمت بلیت سینما‌ها به مناسبت روز ملی سینما Mon Sep 04 14:09:05 IRDT 2017
آنا توضیحات فدراسیون فوتبال درباره میزبانی ایران از حریفان عربستانی Wed Jan 31 11:18:33 IRST 2018
زومیت سوخت‌های فسیلی دیگر ارزشمندترین منابع جهان نیستند Thu Sep 07 23:00:00 IRDT 2017
عصر ایران درگیری پسر شجاع با سگ های ولگرد (فیلم) Mon Jun 19 10:41:40 IRDT 2017
عصر ایران جعفرزاده: توافق مستقلین با فراکسیون ولایی نهایی نشده است/ به دنبال حفظ لاریجانی، پزشکیان و مطهری هستیم Mon May 29 17:05:29 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران 100 میلیون هکتار از اراضی کشور در معرض بیابانی شدن است Fri Feb 16 12:22:24 IRST 2018