ایران آنلاین - Tue Apr 25 11:26:16 IRDT 2017 نمایش خبر

ارمغان بعثت برای تحول اخلاقی بشر

برانگیخته شدن ختمی مرتبت در روز 27 رجب به عنوان بزرگ ترین تحول بشریت به شمار می رود، به طوری که سرانجام این رویداد مهم دینی اتمام مکارم اخلاق است.

ایران آنلاین /بعثت حضرت محمد مصطفی (ص) در روز 27 رجب به عنوان رویداد دینی مهمی به شمار می رود که با توجه به گفته های حضرت تکمیل کننده مکارم اخلاق خواهد بود. 
 
  برانگیخته شدن رسول گرامی اسلام و سرآغاز نزول وحی را می توان روز هدایت بشر به سوی نور و دوری از ظلمات نیز خواند، چرا که بعثت تأثیر مهمی بر تحول بشریت دارد. بعثت رسول گرامی اسلام از اهمیت فراوانی برای دیگر ادیان هم برخوردار است، به طوری که دیگر رسل در کتاب هایشان به وضوح به مسأله بعثت اشاره کرده اند و این مهم از اهمیت رویداد دینی حکایت می کند.
 
 
   
 
 
 بعثت  و جایگاه این رویداد در تحول اخلاقی بشر 
 
 
   
 
 
  بعثت پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) یا برانگیخته شدن آن حضرت به مقام رسالت، مهم‌ترین فراز از تاریخ اسلام بوده و نزول قرآن کریم نیز از این زمان آغاز می‌شود.
 
 
   
 
 
  کلمه بعثت به معنای «برانگیخته شدن» بوده و در اصطلاح به مفهوم فرستاده شدن انسانی از سوی خداوند متعال برای هدایت دیگران است. روز مَبْعَث، روزی است که حضرت محمد(ص)، پیامبر گرانقدر اسلام، به درجه پیامبری برگزیده شد. در تقویم هجری قمری، 27 رجب روز مبعث است.
 
 
   
 
 
  حضرت محمد مصطفی(ص) در روز (27 رجب) سال 40 عام الفیل، همزمان با سال 13 پیش از هجرت پیامبر اسلام، در غار حرا، توسط (جبرئیل) و از سوی خدا به پیامبری نایل آمد و مأمور شد که چندخداپرستی و بت‌پرستی را از زمین بردارد و خداپرستی را رواج دهد و پیام وحی را به مردم برساند.
 
 
   
 
 
  مبعث، روز برانگیختن خردهایی است که در تابوت خُرافه گرایی، هوس پرستی و جهل پیشگی دفن شده بود. بعثت تولّد عاطفه هاست؛ عاطفه هایی که در رقص شمشیرها زخمی می شد و در جنگل نیزه ها جان می باخت. آن روزها، دخترکان معصوم، به جای آغوش گرم مادر، در دامان سرد خاک به خواب فرو می رفتند. جوانان بلندقامت، در جنگ جهالت ها، جان به بارش تیرها می دادند و زنان بی پناه، در بند اسارت می زیستند. چه جانکاه است خارهایی در پای بشریّت فرو می رفت و چه زخم هایی دل عاطفه ها را زخمی می‌کرد، مبعث، مرگ قساوت ها و شرارت ها ست، روز مرگ کرامت هایی که به پای بت ها قربانی می شد؛ روز مرگ جهل و شرک و پرستش های ناروا بود.
 
 
   
 
 
  در واقع مبعث رویداد مهمی است که جایگاه ارزنده‌ای در تحول بشری دارد و باید به فلسفه وجود این رویداد مهم پرداخت، جهل، خرافه پرستی، حضور خدایان به عدد ایام سال در ناب ترین و خالص ترین مکان این مهم را یاد آور می شد که نیاز به وجود ناجی حس می شد و چه زیبا خداوند فرستاد فرستاده ایی را که جهان را به راه خداوندی هدایت کرد و بدون شک معلم و تمام کننده اخلاق بود.
 
 
   
 
 
 مبعث از نگاهی نو 
 
 
   
 
 
  روز مَبْعَث بر پایه باورهای اسلامی و به استناد تاریخ دین اسلام، روزی است که حضرت محمد (ص) پیامبر اسلام، به درجه پیامبری برگزیده شد. وی در غار حرا توسط جبرییل و از سوی خداوند بلند مرتبه به پیامبری نایل آمد و مأمور شد که بت پرستی را از زمین بردارد و خداپرستی را رواج دهد و پیام خداوندی را به مردم برساند. در این زمان رسول الله 40 سال داشته و در مکه بود.
 
 
  
 
 
 مبعث چه روزی است؟
 
 
   
 
 
  محمد ابن عبدالله در روز 27 رجب سال 40 عام الفیل یعنی سیزده سال پیش از هجرت به نبوت برانگیخته شد. البته اقوال متفاوتی وجود دارد اما باید گفت در این روز در غار حرا، جبل النور و شهر مکه مبعوث شد. گرچه برخی علما بعث وی را در ایام دیگری نقل کرده اما به وضوح باید گفت در هر روز یا زمانی که بوقوع پیوسته است نتیجه بعثت دوری بشریت در هر عصر و زمان از خرافه پرستی و جهل بوده است.
 
 
  
 
 
 ماجرای بعثت رسول گرامی اسلام 
 
 
   
 
 
  حضرت محمد (ص) در سال یک ماه را برای عبادت و راز و نیاز به کوه می رفتند در یکی از راز و نیازهایش با خداوند بلند مرتبه جبرییل  فرود آمده و وی را به خود می فشارد محمد (ص) را به نبوت مبعوث و وی را به منظور هدایت مردمش به سوی خداوند فرا می خواند همه بر این باورند شاید رسول خدا دچار نوعی وهم و خیال شده است اما به هرسو که می نگرد معرفت الهی را نظاره می کند و جبرییل را می بیند بعثت چنان رویداد عظیم و فراز بزرگی از اسلام است که همیشه ایام تازگی داشته، چرا که جهان تا ابد نیازمند و تشنه اخلاق نبوی خواهد بود.
 
 
   
 
 
 فلسفه وجودی بعثت 
 
 
   
 
 
  جهان در آستانه بعثت حضرت رسول اکرم صلّی الله علیه و آله در انحطاط و بحران شگفت انگیزی قرار داشت. جهالت، غارتگری، ظلم و ستم، تضییع حقوق ضعیفان و محرومان، فساد و بی بند و باری، تبعیض و ناعدالتی، نگرانی و دلهره، دوری از اخلاق و انسانیت، تمام جوامع بشری را در آن روزگار فرا گرفته بود.
 
 
   
 
 
  در این میان منطقة جزیرة العرب و به ویژه شهر مکه از منظر فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی، پایین ترین و بدترین وضع را تحمل می‌کرد. خضوع اعراب جاهل در مقابل چوبهای خشکی که به صورت بت درست شده بود و اهالی مکه در مقابل آن اجسام بی جان قربانی‌ها کرده و استمداد می طلبیدند، هر انسان فهمیده و عاقلی را به تعجب و تأسف وا می داشت. زنان نه تنها از حقوق اساسی خود محروم بودند، بلکه همانند کالای بی جان خرید و فروش می شدند.
 
 
   
 
 
 بعثت از نگاه معصومین(ع) 
 
 
   
 
 
  اما معصومین و ائمه(ع) به اهمیت این رویداد مهم دینی به دفعات اشاره کرده اند، امام علی (ع) در فرازی از کتاب ارزشمند نهج البلاغه در خصوص اهمیت بعثت فرموده است: در هیچ خانه ای، اسلام راه نیافت، جز خانه رسول خدا (ص) و خدیجه. و من سوّمین آنان بودم، من نور وحی و رسالت را می دیدم و بوی نبّوت را استشمام می کردم. هنگامی که وحی بر پیامبر فرود آمد، ناله شیطان را شنیدم. گفتم: ای رسول خدا! این ناله کیست؟ گفت: شیطان است که از پرستش خویش مأیوس شد و فرمود: علی! تو آنچه را من می شنوم، می شنوی و آنچه را که من می بینم، می بینی؛ جز اینکه تو پیامبر نیستی؛ بلکه وزیر من هستی و به راه خیر می روی.
 
 
   
 
 
   
 مبعوث شدن حضرت محمد (ص) در دیگر ادیان
 
 
   
 
 
  دیگر ادیان هم به اهمیت بعثت و برانگیخته شدن ختمی مرتبت پی برده اند به طوری که در کتاب مقدس دیگر پیامبران به موضوع مهم نزول پیامبری اشاره شده است که وی را احمد نامند در تورات حضرت موسی (ع) و انجیل حضرت عیسی (ع) به وضوح به اهمیت بعثت و لزوم نزول آخرین فرستاده پرداخته شده است.
 
 
   
 
 
 بعثت از دیدگاه حضرت امام خمینی ( ره ) و مقام معظم رهبری 
 
 
   
 
 
  امام خمینی (ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی و مقام عظمی ولایت نیز در گفته های شان به اهمیت بعثت پرداخته اند. امام در فرازی گهربار در بیاناتش می فرماید: غایت بعثت همان است که خدای تبارک و تعالی در سوره جمعه فرموده است: «هو الذی بعث فی الامیین رسولاً منهم یتلوا علیهم آیاته و یزکیهم و یعلمهم الکتاب و الحکمه و ان کانوا من قبل لفی ضلالٍ مبین» غایت بعثت اینهایی است که در این آیه شریفه ذکر می فرماید. می فرماید که: «خدای تبارک و تعالی آن خدایی است که مبعوث کرده است در بین شما از خود شما یک رسولی، یک فرستاده ای و این فرستاده این چند امر را از طرف خدا باید انجام بدهد «یتلوا علیهم آیاته» آیات خدا را بر مردم قرائت کند.
 
 
   
 
 
  قرآن آیات الهی است و انگیزه بعثت، آوردن این کتاب بزرگ است و تلاوت کردن این کتاب بزرگ و آیه عظیم الهی است.گرچه همه عالم آیات حق تعالی هستند لکن قرآن کریم فشرده از تمام خلقت و تمام چیزهایی که در بعثت باید انجام بگیرد، قرآن کریم یک سفره ای است که خدای تبارک و تعالی به وسیله پیغمبر اکرم در بین بشر گسترده است که تمام بشر از آن هر یک به مقدار استعداد خودش استفاده کند.
 
 
   
 
 
  همچنین حضرت آیه الله خامنه ای (مد) نیز در خصوص اهمیت بعثت می فرمایند: ما در جمهوری اسلامی در ایران بیست سال هر جا که توانسته ایم تکلیف واهداف را مقدم بداریم و خودمان را اشخاص را خودها را هواها را تضعیف کنیم پیش رفته ایم اما هر وقت عکس این شده است ضربه خورده ایم در طول دوران هشت سال جنگ تحمیلی کسانی که در جزییات ماجراها قرار داشتندبهتر می دانند هر جا که روح وظیفه حاکم بود و منیت‌ها در دست اندرکاران امر کم بود پیش رفتیم اما هر جا که منیت آمد، آسیب پذیری هم آمدامروز هم همین طور است.کند.
 
 
   
 
 
 نخستین آیاتی که بر خاتم انبیا در بعثت نازل شد 
 
 
   
 
 
  در واقع نخستین آیاتی که بر خاتم انبیا نازل شد به آیات نخستین سوره علق می توان اشاره کرد که به امر ( اقرا) یعنی خواندن می کند در این حالت محمد (ص) اعلام می کند که نمی دانم و جبرییل به وی معرفت و دانش الهی را می آموزد و سپس زمانی که از نوع خواندن می گوید جواب می نود بخوان به نام پروردگارت و سپس به بی ارزش بودن انسان اشاره و به بزرگی خالق یکتا اشاره می کند. این است نخستین آیات خداوندی که بلافاصله به وی امر می شود به مردم اعلام و اعلان شود.
 
 
   
 
 
 اهمیت یادگیری علم در نزول نخستین آیات الهی 
 
 
   
 
 
  با توجه به نزول آیات قرآنی مبنی بر خواندن باید به این نکته پی برد که یادگیری در اسلام از اهمیت فراوانی برخوردار است (اقرا) یعنی بخوان پس در وهله نخست خواندن ار اهمیت ویژه ایی برخوردار است یادگیری علم بر همگان و اجب است و در آیات بعدی یادگیری نام خداوند را به بنده و رسولش متذکر می شود. چنانکه در غزوه بدر پیامبر  با اسیران بسیار رئوف و مهربان بوده و اعلام کرده هر اسیری که بتواند 10 مسلمان را علم بیاموزد آزاد است.
 
 
   
 
 
 نخستین ایمان آورندگان 
 
 
   
 
 
  بدون شک پس از نزول جبرییل پیامبر با حالتی لرزان به منزل رفته و خود را دور لحافی می پیچد تا این که آیات سوره مدثر نازل می شود جریان نزول وحی را به خدیچه گفته و وی نخستین زن مسلمان به شمار می رود از مردان نیز امام علی (ع) نیز به دعوت رسول الله (ص) لبیک گفته و نخستین ابمان آور ندگان مرد در قبیله عرب لقب می گیرند.
 
 
   
 
 
 رحمانی: بعثت روز تکامل انسانیت است 
 
 
   
 
 
  محمدرضا رحمانی کارشناس دینی درباره اهمیت بعثت ختمی مرتبت، اظهار کرد: بعثت به عنوان یکی از مهم‌ترین رویداد دینی از اهمیت ویژه ایی در تکامل بشریت برخوردار است و به طوری که روز تکامل بشریت را می توان نامید. در واقع همه ما برانگیختگی خواهیم داشت و آن روز بعثت حضرت مهدی (عج) است. با توجه به تکامل اخلاق بسیار تاثیر زیادی در زندگی های امروزی دارد و تأسی پذیرفتن از بعثت و فلسفه وجودی بعثت می تواند ما را به هدایت واقعی در راه انسانیت برساند.
 
 
   
 
 
  وی در ادامه افزود: روز های دیگری برای ما از اهمیت ویژه ایی برخوردار است که می توان به غدیر، میلاد امام زمان(عج) اشاره کرد، اما بعثت و هدف از خلق این رویداد تکمیل کننده اخلاق است. 
 
 
   
 
 
  رحمانی گفت: در واقع بعثت مقدمه عاشورا است، چرا که با عاشورا و قیام امام حسین (ع) بعثت ختمی مرتبت حضرت محمد (ص ) زنده و احیا نگه داشته شده است. 
 
 
 
 
  این کارشناس دینی با اشاره به اعمال این روز مبارک، تصریح کرد: زیارت امیرالمومنین(ع)، به جای آوردن نماز دو رکعتی و قرائت سوره حضرت محمد(ص) و صلوات و گرفتن روزه از مستحبات این عید عظیم است.
 
 
   
 
 
  وی در پایان یا دآور شد: امیدوارم که با تأسی گرفتن از برکات بعثت زندگی امروزی را جلای بخشیده تا هر چه بهتر به سوی خداوند گام برداشته و حیات را  مملو از خیر و برکت سازیم.
 
 
   
 
 
  گفتنی است، بعثت به عنوان رویدادی الهی و گام مهمی در راستای تکامل بشریت به شمار رفته و خروجی آن مکارم اخلاق است و از اعیاد ما مسلمانان محسوب که از برکات این روز تاسی گرفته می شود.
 
 
   
 
 
   
 
 
 /باشگاه خبرنگاران
ایران آنلاین هوش هیجانی را چگونه بالا ببریم؟ Sat Jun 30 16:25:52 IRDT 2018
ایران آنلاین دیدار گرم محمدرضا گلزار با طرفدارانش در پردیس کوروش Fri Jun 23 21:01:34 IRDT 2017
ایران آنلاین ترکیه خواستار 252 سال حبس ابد برای ژنرال‌های پیشین شد Thu May 10 14:31:00 IRDT 2018
ایران آنلاین نیروهای آمریکایی بدون مجوز سازمان ملل در سوریه حضور دارند Thu Nov 16 14:42:11 IRST 2017
ایران آنلاین نرخ 21 ارز بانکی کاهش یافت Sat Feb 24 11:16:07 IRST 2018
ایران آنلاین اولین مصاحبه دختر ایرانی فضانورد ناسا Mon Aug 28 17:33:34 IRDT 2017
ایران آنلاین خشم زمین در رومشکان لرستان Sat May 06 10:32:17 IRDT 2017
ایران آنلاین واکنش تند پیرهادی به نتیجه انتخابات شورای شهر Tue May 23 11:55:20 IRDT 2017
ایران آنلاین علیپور: با زحمات کادرفنی و هم تیمی‌هایم به تیم ملی دعوت شدم Tue Feb 13 20:47:09 IRST 2018
ایران آنلاین میوه هایی که در وعده صبحانه باید گنجانده شود Sun Sep 03 08:48:10 IRDT 2017
ایران آنلاین بزرگترین زلزله در تاریخ غرب کشور Mon Nov 13 10:15:04 IRST 2017
ایران آنلاین 30 کوهنورد سرگردان در تنکابن نجات یافتند Sat Jul 01 12:02:18 IRDT 2017
ایران آنلاین منتخب رویدادهای مهم جهان‎ از نگاه رویترز Sat Apr 21 10:31:38 IRDT 2018
ایران آنلاین خاتمی: کسی که به خیابان بریزد، بزند، بکشد و آتش بزند، «باغی» و حکمش اعدام است Fri Feb 02 15:49:20 IRST 2018
ایران آنلاین نجار: هنوز مدیریت بحران را باور نکرده ایم Mon Jul 31 09:23:11 IRDT 2017
ایران آنلاین گفت و گو با عموی قاتل که زن برادر و دختر 11 ساله را کشت Thu Sep 21 10:16:16 IRDT 2017
ایران آنلاین نصیحت کارلوس کی‌روش به دیوید بکهام Sat Aug 19 10:33:57 IRDT 2017
ایران آنلاین تله های موازی اقتصاد ایران Sun Sep 30 04:59:00 IRST 2018
ایران آنلاین دومین تمرین پرسپولیسی‌ها در کرواسی برگزار شد Sun Jul 01 14:10:37 IRDT 2018
ایران آنلاین عملیات بزرگ در دوبی برای دستگیری سارقان جواهرات 2میلیون درهمی Mon Apr 10 13:45:59 IRDT 2017
ایران آنلاین دی ماه 97؛ پایان تولید پراید و 405 Tue Sep 19 10:44:50 IRDT 2017
ایران آنلاین تیراندازی پلیس فرانسه به مرد قمه به دست در نزدیکی موزه لوور Fri Feb 03 14:24:59 IRST 2017
ایران آنلاین رافت: رضاییان باید بداند در چه تیمی بازی می کند Wed Mar 08 09:52:20 IRST 2017
ایران آنلاین کره شمالی: سخنرانی سالانه ترامپ در کنگره «نشانه یک فاجعه جدید» است Sun Feb 04 15:28:11 IRST 2018
ایران آنلاین افخمی از برنامه هفت رفت Fri Apr 14 15:59:18 IRDT 2017
ایران آنلاین توئیت ترامپ : روحانی مردی دوست داشتنی است Tue Sep 25 15:33:52 IRST 2018
ایران آنلاین ترافیک نیمه سنگین در آزادراه تهران-کرج/ مه گرفتگی و کاهش دید در 3 استان کشور Tue Jan 09 10:11:17 IRST 2018
ایران آنلاین برای دومین بار پلنگ ایرانی در لرستان ثبت تصویر شد Mon Jul 03 15:24:55 IRDT 2017
ایران آنلاین توافق مسکو و سوریه برای هماهنگی نظامی علیه داعش و جبهةالنصره Wed Jun 28 11:17:08 IRDT 2017
ایران آنلاین سایت یونانی: انصاری فرد و حاج صفی با ایران مقابل یونان بازی می‌کنند Wed Feb 14 10:50:07 IRST 2018
ایران آنلاین اعلام سیاست شستا: تنوع در تولید و صادرات ، مدیریت دقیق بازار Fri May 11 19:14:27 IRDT 2018
ایران آنلاین دعوت نجفی از جوانان تهرانی برای کمک به شهرداری در تکاندن برف درختان Sun Jan 28 10:03:00 IRST 2018
ایران آنلاین دوران شکوه و غرور روزنامه نگاری ایران Wed Mar 08 18:31:58 IRST 2017
ایران آنلاین خبر خوش کریمی فر برای فرهنگیان/ راه‌اندازی تورهای سیاحتی و زیارتی Mon Apr 09 12:40:26 IRDT 2018
ایران آنلاین سامانه دریافت گزارش تخلفات انتخاباتی رسانه ها فعال شد Wed Apr 26 19:44:12 IRDT 2017
ایران آنلاین المیادین: پیام‌های مهم ملت ایران با تشییع باشکوه شهید حججی به حامیان داعش Thu Sep 28 13:20:04 IRST 2017
ایران آنلاین خطری پرسپولیس را تهدید نمی کند. Fri Feb 03 15:49:11 IRST 2017
ایران آنلاین اندروید مسیج تحت وب بزودی عرضه می شود Fri Apr 13 15:02:45 IRDT 2018
ایران آنلاین آتش و خشم در کاخ سفید ترامپ(قسمت 28)/ ورود به جرگه خودی‌های ترامپ Sat Feb 10 08:16:03 IRST 2018
ایران آنلاین نخستین پاداش رژیم صهیونیستی برای ترامپ + تصویر Sun Dec 17 15:59:04 IRST 2017
ایران آنلاین 18 کیلوگرم روانگردان از گاراژی در شرق تهران کشف شد Wed Jul 04 19:54:39 IRDT 2018
ایران آنلاین کنترل اسپلیت هوشمند با فرمان صوتی Sat Oct 13 20:17:05 IRST 2018
ایران آنلاین گل‌محمدی: برای پیوستن به تراکتورسازی درنگ نکردم Sat May 27 16:35:16 IRDT 2017
ایران آنلاین «هزارپا» در کمتر از یک ماه پرفروش‌ترین فیلم امسال شد Thu Aug 02 10:29:33 IRDT 2018
ایران آنلاین آموزش ساخت عروسک‌های بومی ایران در محله اسباب بازی Tue Aug 15 12:54:38 IRDT 2017
ایران آنلاین نقل و انتقال خودرو باید در دفاتر ثبت اسناد انجام شود Mon Jan 30 10:32:34 IRST 2017
ایران آنلاین کتک کاری یکی از کارکنان فرودگاه با یک مسافر+فیلم Mon Jul 31 11:03:15 IRDT 2017
ایران آنلاین ظریف به فرهادی و عوامل «فروشنده»: به شما افتخار می کنیم Mon Feb 27 09:00:24 IRST 2017
ایران آنلاین البرزی ها با مصرف درست خاموشی ندارند Mon Jun 18 17:07:25 IRDT 2018
ایران آنلاین زمین گلف در تسخیر کانگروها Sun Apr 16 15:51:35 IRDT 2017
ایران آنلاین نظر قالیباف درباره مذاکره با ترامپ / منتظر سیب و گلابی غربی‌ها نباشیم Sat Aug 04 09:28:41 IRDT 2018
ایران آنلاین تظاهرات میلیونی بازگشت در مرز غزه/ 4 شهید و 620 زخمی Sat Jun 09 09:12:29 IRDT 2018
ایران آنلاین نماینده مردم ایلام رفتار با رییس دولت اصلاحات را زیر سوال برد Wed Nov 01 11:14:42 IRST 2017
ایران آنلاین فیلم جدید تام کروز در پاریس کلید خورد Sun Apr 09 13:14:24 IRDT 2017
ایران آنلاین احتمال اعزام غواص برای تفحص پیکرهای باقیمانده در سانچی Mon Feb 05 15:19:03 IRST 2018
ایران آنلاین طرحی جدید برای حل بحران قطر با حمایت آمریکا Sun Jul 02 12:07:05 IRDT 2017
ایران آنلاین ایران یک - قطر صفر /عیدانه تیم فوتبال ایران با کسب 3 امتیاز مقابل قطر Thu Mar 23 22:31:08 IRDT 2017
ایران آنلاین تشکیل ائتلاف نانوشته و انتخاباتی بین روحانی و لاریجانی Sat Mar 11 19:36:24 IRST 2017
ایران آنلاین راننده جوانمردی که چشمش را به روی 700 میلیون طلا بست Wed Jul 05 13:33:14 IRDT 2017
ایران آنلاین اهدای کاپ به قهرمان جام حذفی توسط وزیر ورزش Thu May 03 17:47:49 IRDT 2018
ایران آنلاین سینمای« نوجو» برایم جذاب تر از سینمای «سری‌دوز» است Sat Dec 31 18:04:31 IRST 2016
ایران آنلاین کار وزارت بهداشت در دولت دوازدهم با دولت یازدهم فرق دارد Mon Aug 28 15:00:00 IRDT 2017
ایران آنلاین سارق ناشی کارت شناسایی خود را در محل سرقت جا گذاشت Sun Apr 23 09:50:15 IRDT 2017
ایران آنلاین ترامپ فناوری‌های مورد استفاده سیا را منسوخ خواند Fri Mar 10 13:06:41 IRST 2017
ایران آنلاین آغاز طرح رُفت ورُوب در بافت تاریخی یزد Sat Oct 06 14:28:19 IRST 2018
ایران آنلاین کشتی جامعه ورزشی در انتخابات شورای شهر به گل نشست Wed May 24 12:16:56 IRDT 2017
ایران آنلاین دردسر گرانی خودرو برای شرکت های بیمه Mon Aug 13 10:13:26 IRDT 2018
ایران آنلاین اعتراضات ایران کار ماست / باید حکومتی به رهبری مریم رجوی بیاید Mon Jul 02 10:53:47 IRDT 2018
ایران آنلاین زورگیری به شیوه فیلم سینمایی Sun Jun 10 08:29:07 IRDT 2018
ایران آنلاین دمبله : نیمار یکی از بهترین بازیکنان جهان است Mon Aug 28 20:05:37 IRDT 2017
ایران آنلاین قتل 6 نفر درنزاع خانوادگی Wed May 17 11:03:52 IRDT 2017
ایران آنلاین گل‌محمدی: احیای پاس را پیگیری می کنیم Mon Apr 23 16:28:42 IRDT 2018
ایران آنلاین آمریکا گروه تروریستی تازه ای به وجود آورده است Wed Dec 27 16:12:07 IRST 2017
ایران آنلاین اختصاص 83 درصد تسهیلات لیزینگ به خودرو Sat Jul 22 11:26:27 IRDT 2017
ایران آنلاین اولین واکنش اروپایی به پیشنهاد مذاکره ترامپ با روحانی / آلمان هم باید در این دیدار حضور داشته باشد Wed Aug 01 14:59:06 IRDT 2018
ایران آنلاین غرق شدن مرد اهواز در رودخانه دز Fri Aug 31 14:27:57 IRDT 2018
ایران آنلاین انتقام از جبهةالنصره به بهانه تعرض به زنان داعشی / شیوه وحشیانۀ «ابودجانهِ» در اعتراف‌گیری از اسرا! Wed Oct 04 14:10:01 IRST 2017
ایران آنلاین چراغ سبز اروپایی‌ها به اصلاح برجام Mon Feb 26 19:57:14 IRST 2018
ایران آنلاین «یار آشنا» همایون خرم منتشر شد Tue Aug 08 10:21:42 IRDT 2017
ایران آنلاین مولاوردی: امسال، سال اقدام و عمل در حقوق شهروندی است Mon Apr 23 14:34:52 IRDT 2018
ایران آنلاین توضیح ستاد نماز جمعه در باره خواندن شعرهای جنجالی از تریبون آن Mon Jun 26 13:19:03 IRDT 2017
ایران آنلاین خواننده پیشکسوت در آیین آواز ابو عطا می خواند Sun Sep 10 08:41:16 IRDT 2017
ایران آنلاین تا کجا باید به رویکردهای اعتدالی تکیه کرد؟ Sat Apr 22 12:30:13 IRDT 2017
ایران آنلاین صندلی که با مسافر ارتباط برقرار می کند Wed Aug 29 16:39:25 IRDT 2018
ایران آنلاین محدودیت ترافیکی پایان هفته اعلام شد Tue Jun 05 14:43:04 IRDT 2018
ایران آنلاین حریف پرسپولیس 16 خرداد مشخص می‌شود Wed May 31 10:10:20 IRDT 2017
ایران آنلاین وقتی رقابت ها حزبی نیست Sun Apr 30 10:59:22 IRDT 2017
ایران آنلاین نتیجه یک ارزیابی: رشد اقتصادی ایرانی‌ها را نسبت به گذشته شادتر کرده‌است Wed Apr 26 18:35:33 IRDT 2017
ایران آنلاین ورود فیس بوک به ساخت اسپیکرهای هوشمند Mon Feb 19 17:42:17 IRST 2018
ایران آنلاین قصه خوانی کنار رودخانه Wed Sep 05 01:52:00 IRDT 2018
ایران آنلاین انفجار مهیب در مرکز پایتخت سوریه Wed May 09 14:10:10 IRDT 2018
ایران آنلاین تکذیب خبر انفجار در یکی از موتوهای پرواز رشت – تهران Fri Jul 06 15:57:50 IRDT 2018
ایران آنلاین پیگیری دومین تمرین شاگردان کرانچار در چین+ عکس Tue Aug 07 18:12:58 IRDT 2018
ایران آنلاین مادورو: تحریم های آمریکا بی فایده است Wed Sep 26 12:04:04 IRST 2018
ایران آنلاین سد حسنلو پسر 17 ساله را بلعید Mon Jul 24 09:53:58 IRDT 2017
ایران آنلاین پسری ، پدرش را در خواب به آتش کشید Sun Sep 09 16:47:14 IRDT 2018
ایران آنلاین فیلمی که در 2 روز 300 میلیون فروخت Fri Feb 17 14:14:56 IRST 2017
ایران آنلاین قاتل ستایش کوچولو در آستانه اعدام Sun Jan 29 10:21:48 IRST 2017
ایران آنلاین لحظه های بامزه فوتبالی ! Sun Feb 12 10:48:45 IRST 2017
ایران آنلاین 5 کشته و 8 زخمی در تصادف هولناک تریلی با 2 پراید Wed May 24 10:29:30 IRDT 2017
بی باک نیوز اهداف کاهش نرخ سود بانکی/ کاهش جذابیت بخش دلالی کاذب Sun Oct 01 10:09:01 IRST 2017
روزنامه دنیای اقتصاد بحران خشکسالی در کشور جدی است Sun Feb 04 09:48:24 IRST 2018
پارس فوتبال تصویر لو رفته از پیراهن فصل بعد یوونتوس Sat May 12 23:29:42 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر واکنش سرد نروژی ها به پیشنهاد ترامپ برای مهاجرت به آمریکا Fri Jan 12 23:30:51 IRST 2018
جام نیوز فیلم/ اعتراف تکان‌دهنده وزیر مسکن پهلوی درباره اغتشاشات اخیر Mon Jan 08 12:38:01 IRST 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا 2 نفر براثر حفاری درپلدختر کشته و مصدوم شدند Sun Mar 25 09:07:07 IRDT 2018
پارس فوتبال معرفی 25 بازیکن برتر لیگ جزیره در فیفا 18 ؛ ستاره چلسی در صدر ! Sat Sep 16 20:13:26 IRDT 2017
شفاف فعالیت بیمه‌های مختلف عدالت را زیر سوال می‌برد Mon Jul 17 12:32:31 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران ثبت 16 وقف جدید در چهارمحال و بختیاری Tue Nov 14 14:48:37 IRST 2017
اعتدال جزییات نشست تاریخی ترامپ و اون/ تصاویر Tue Jun 12 08:08:59 IRDT 2018
خبرگزاری مهر لاریجانی: تمام درآمد کشور به زور به 300 هزار میلیارد تومان می‌رسد Mon Dec 18 09:33:37 IRST 2017
جام نیوز یک آبی پوش آزاد می شود؛ افتخاری پیگیر مذاکرات هافبک استقلال با پرسپولیس Mon Jan 23 12:01:34 IRST 2017
ایلنا برد پیش از اتمام بازی/ نفت و گاز در سکوی نخست Sun Feb 19 11:59:19 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم طرح توسعه پلی کلینیک تخصصی آیت‌الله خاتمی(ره) اردکان کلنگ‌زنی شد Thu Jul 20 12:36:13 IRDT 2017
نامه نیوز چهره هایی که در مراسم ختم دنیا فنی زاده شرکت کردند/تصاویر Sat Dec 31 16:46:12 IRST 2016
فرادید واکنش کارتونیست‌های کشور به سوختن سانچی! Mon Jan 15 12:30:04 IRST 2018
تابناک آشنایی با شرایطی که مجازات متهم مشمول تخفیف خواهد شد Thu Jun 01 07:00:01 IRDT 2017
روزنامه شرق از تخت به تخته کشانده شد و هیچ تکان نخورد Sat Dec 30 03:30:00 IRST 2017
پرشین خودرو آنچه قانون در مورد برگزاری نمایشگاه خودرو در سئول می گوید؛ مصوبه ممنوعیت برگزاری نمایشگاه‌ یا سود مجری؛ کدام مهمتر است؟ Sun Apr 22 11:31:00 IRDT 2018
عصر ایران اولین روز کاری شریعتمداری در وزارت صنعت (عکس) Mon Aug 21 13:43:04 IRDT 2017
دفاع مقدس شرط طالبان برای مذاکرات مستقیم با آمریکا Tue Jul 17 14:02:47 IRDT 2018
صبحانه با خبر متعادل شدن قیمت طلا و سکه در بازار داخلی Fri Jan 27 13:58:44 IRST 2017
جام نیوز آخرین جابجایی‌های صورت گرفته در شب پایانی بازار نقل و انتقالات Fri Sep 01 10:03:48 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا شکست استکبار برای منزوی کردن اقتصاد ایران/«عمان» دروازه ورود به تجارت جهانی Sat Nov 25 15:47:18 IRST 2017
خبرگزاری فارس پارس جنوبی مقابل نفت آبادان یک مصدوم دارد Mon Aug 14 00:30:00 IRDT 2017
آفتاب پولشویی دانشجویان ایرانی در چین؟ Wed Nov 01 09:11:17 IRST 2017
ورزش 3 مدیرعامل پدیده: / محل بازی با پارس جم را فردا اعلام می‌کنیم Sun Feb 04 18:42:00 IRST 2018
بی باک نیوز آداب و رسوم در معرض انقراض در آسیا‎ Thu Apr 27 07:17:01 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا نماینده تبریز: ایران بر مواضع صلح آمیز هسته ای پافشاری دارد Mon Apr 09 12:41:00 IRDT 2018
خبرگزاری حوزه ​مسلمانان مالزی بیشتر از اقلیت‌ها در معرض تبعیض قرار دارند Thu May 04 15:45:00 IRDT 2017
عصر خبر 4 کشته و 5 زخمی بر اثر حمله با سلاح سرد در لندن Mon Jan 01 21:43:42 IRST 2018
تهران پرس کیفیت آب شرب در بسیاری از شهرهای خوزستان قابل تحمل نیست Sun Jun 10 09:37:00 IRDT 2018
بی باک نیوز عملکرد درخشان داگلاس کاستا در بایرن مونیخ 17-16 Thu Feb 09 15:40:01 IRST 2017
آریا 280 میلیون ریال کالای قاچاق در گناباد کشف شد Tue May 15 10:28:06 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی اقدامات بنیاد برکت باعث رشد اقتصادی و اشتغال‌زایی در مناطق محروم می‌شود Sat May 13 18:58:00 IRDT 2017
دولت بهار آخرین وضعیت توزیع میوه‌های ممنوعه در بازار Tue Jul 11 12:08:00 IRDT 2017
پرشین خودرو حذف دوباره‌ نرم افزارهای ایرانی توسط اپل Sun Jul 30 16:57:00 IRDT 2017
نامه نیوز تصاویر/رونمایی از جدیدترین خودروی رولز رویس Sun Jul 30 06:10:01 IRDT 2017
خبرگزاری نسیم مسائل پیشین در روابط ایران و مراکش گذرا بود /اظهارات ترامپ در تضاد با ساده‌ترین معاهدات است Tue Jan 23 11:21:05 IRST 2018
صبح تهران تکذیب عقب‌نشینی از مطالبات در مذاکرات با کردها Thu Jan 04 16:57:32 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی افزایش 30 درصدی تولید طلا در کارخانه طلای زرشوران تکاب Thu Aug 04 05:54:00 IRDT 2016
یک ورزش نحوه حضور ملی‌پوشان در مرکز «PEC» و تمرینات ریکاوری + فیلم Sat Jan 06 12:05:17 IRST 2018
ایستا نیوز آغاز پذیره‌نویسی اوراق مشارکت دولت در فرابورس از فردا Mon Jan 15 15:28:04 IRST 2018
روزنو توضیحات جدید توفیقى از وضعیت "امید ابراهیمى، مجید حسینى و تیام" Tue Jul 03 23:59:01 IRDT 2018
بی باک نیوز رمزگشایی از سخنان ترامپ Sat Oct 21 04:15:01 IRST 2017
زومیت ویدئوی دیدنی از رقابت لندروور دیسکاوری با سگ‌های سورتمه‌ Sat Aug 26 11:30:00 IRDT 2017
فرارو طراحی سایت بهینه با رعایت نکات مهم صفحات Sat Aug 19 13:19:03 IRDT 2017
اعتبار نیوز 30 درصد حقوق حق بیمه است Tue Sep 05 12:28:00 IRDT 2017
نامه نیوز گپی خواندنی با روزنامه‌نگاری که رکورددار سفر با اسنپ است /راننده ای که ناشنوا بود Tue Aug 29 13:50:42 IRDT 2017
پرس شیعه نیروهای مسلح لبنان برای مقابله با اسرائیل آمادگی دارند Wed Jan 17 08:44:08 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی چند خبر ورزشی از استان کردستان Mon Aug 01 23:29:00 IRDT 2016
پارس فوتبال کهکشانی ها هنوز به جذب ستاره بیلبائو علاقه مند هستند ! Wed Jan 17 11:51:32 IRST 2018
اعتدال ورود عنکبوت رباتیک به عملیات های امداد و نجات Fri Apr 14 10:50:33 IRDT 2017
ایسکانیوز آغاز رقابت حافظان کل و قاریان مسابقات سراسری قرآن/داوران چگونه امتیاز می دهند؟+عکس Sat Oct 06 10:34:00 IRST 2018
واحد مرکزی خبر واکنش ها به آزمایش موشکی کره شمالی Mon Feb 13 13:27:35 IRST 2017
فردا درآمد روزانه 4 میلیون تومانی متکدیان در تهران Mon Jul 03 14:42:25 IRDT 2017
انتخاب نگاه انتقادی "اشپیگل" به اولین سخنرانی سالانه ترامپ Wed Jan 31 17:10:59 IRST 2018
خرداد نیوز دمای هوای اهواز رکورد زد Fri Jun 30 12:50:51 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران انتصاب رئیس جدید اداره ترانزیت و حمل و نقل شلمچه Sun Jul 29 10:08:39 IRDT 2018
اقتصاد آنلاین چالش یک تریلیون دلاری Thu Feb 02 07:20:39 IRST 2017
فردا آفریقای جنوبی و نیجریه سفرای آمریکا را احضار کردند Tue Jan 16 10:03:44 IRST 2018
آفتاب ایران جولان موش ها در "چشمه علی" Sun May 27 10:13:21 IRDT 2018
روزنامه دنیای اقتصاد اصلاح‌طلبان به دنبال دیدار با رهبری/ با محصوران هم گفت و گو کنیم Mon Feb 05 16:58:24 IRST 2018
تدبیر و امید روایت یک نماینده از دادن قرص به بازداشت‌شدگان Sun Jan 28 09:42:44 IRST 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا برگزاری ایستگاه صلواتی ایام شهادت حضرت فاطمه(س) توسط طلاب گلستانی Wed Mar 01 10:53:06 IRST 2017
ورزش 3 جذابیت پرسپولیس یا کشش لژیونرشدن ؟/ بیرانوند در دوراهی پرسپولیس و ترکیه  Tue May 09 07:39:00 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران مهلت جدیدی به باشگاه‌های ایران داده نشده است/ فرصت 4 روزه برای تکمیل مدارک Mon Oct 30 15:55:00 IRST 2017
دولت بهار محله «المطاحن» در کرانه راست موصل آزاد شد Sun Apr 09 20:26:00 IRDT 2017
خبرگزاری مهر بایرن مونیخ بازی بزرگ را قاطعانه برد/ دورتموند به راحتی تسلیم شد Sat Apr 08 22:55:21 IRDT 2017
بی باک نیوز دستگیری 210 نفر به اتهام همکاری با گروه گولن Thu Oct 05 11:46:01 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم ساماندهی محور ارتباطی ارومیه ـ اشنویه ـ نقده منطقه را از بن بست خارج می‌کند Wed Aug 03 04:19:00 IRDT 2016
خرداد نیوز آغاز جلسه علنی مجلس/ سوال از وزیر اقتصاد در دستور کار Sun Apr 22 09:12:40 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران تشییع پیکر شهدای گمنام در میانراهان و گناباد Tue Aug 22 14:33:09 IRDT 2017
خبرگزاری مهر برنامه تشییع پیکر پاک 24 شهید دوران دفاع مقدس در فارس اعلام شد Thu Feb 15 12:25:55 IRST 2018
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین نصب 10 هزار فقره انشعاب فاضلاب در خراسان شمالی Mon Jun 11 12:55:26 IRDT 2018
یک ورزش جهانبخش: ادامه دادن با کی‌روش بهترین تصمیم است Tue May 15 13:14:32 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران صالحی: اول ابتدایی مردود شدم/ دلم میخواست سیگار بفروشم Mon Apr 16 13:17:41 IRDT 2018
آنا مهاجم پیکان فصل را از دست داد Mon Apr 09 08:36:30 IRDT 2018
انصاف «آیین‌نامه انظباطی چسب هل لغو شد» Wed Aug 30 13:14:09 IRDT 2017
بولتن نیوز صفحه نخست روزنامه های دوشنبه 12 تیر 96 Mon Jul 03 09:32:20 IRDT 2017
خانه ملت نفوذ اسرائیلی‌ها در نیروهای فالانژ عامل تاخیر در تشکیل کابینه جدید لبنان Mon Jul 30 11:57:15 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر خدمات پزشکی رایگان به روستائیان مهاباد Wed Feb 07 13:36:29 IRST 2018
خبرگزاری بین المللی قرآن بیانیه نهاد نماینده ولی فقیه در فارس در خصوص شائبه‌های مطرح شده درباره انتخابات شورای شهر Sat May 06 16:15:51 IRDT 2017
پول نیوز واردات کمپوت آناناس بعد از سال‌ها قاچاق آزاد شد Sun Apr 23 23:59:02 IRDT 2017
دولت بهار «نیمار» کی بودی تو پسر! Sat Aug 05 14:23:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره را ثابت نگه داشت/ احتمال افزایش تا پایان سال Thu Sep 21 15:21:00 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران فروش دارایی به قصد فریب سهامداران تخلف است/ برخورد با مدیران مجرم Fri Dec 08 10:59:08 IRST 2017
ساعت24 دادستانی با مرخصی بقایی مخالفت کرد Tue Jul 24 19:04:00 IRDT 2018
خبرگزاری نسیم ماینتس 0 - بایرن مونیخ 2/اختلاف در صدر جدول باز هم بیشتر شد Sat Feb 03 21:36:01 IRST 2018
واحد مرکزی خبر نشست هم اندیشی کانونهای فرهنگی هنری مساجد در سنقرو کلیایی برگزار شد Thu Feb 23 11:30:10 IRST 2017
خبرگزاری مهر کرمان پایلوت پروژه حذف دفترچه بیمه سلامت شد Wed Oct 03 18:01:18 IRST 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا جشنواره شعر «بهشت بیان» در اصفهان برگزار می شود Thu Apr 06 12:29:01 IRDT 2017
اطلاعات جستجویی از سر نقد علمی و ادب شاگردی Wed Oct 10 17:02:42 IRST 2018
اقتصاد آنلاین روسیه: آمریکا دیگران را از تجارت با ایران می‌ترساند Fri Aug 24 17:17:47 IRDT 2018
آفتاب تماس صوتی تلگرام نیامده فیلتر شد؟! Fri Apr 14 17:47:12 IRDT 2017
بی باک نیوز تلاش جوانان کشتی ایران برای کسب بهترین نتایج Sun Aug 20 00:36:01 IRDT 2017
دفاع مقدس «آیت الله مهمان نواز» نعمتی برای مردم خراسان شمالی بود Thu May 31 13:45:26 IRDT 2018
آفتاب ناخنک چیست و چرا بوجود می آید؟ Tue Oct 10 18:10:54 IRST 2017
صبحانه با خبر جت گران قیمت کریستیانو رونالدو +عکس Sun Jan 21 15:51:50 IRST 2018
خبرگزاری حوزه بسته ویژه همراه نور با موضوع امام زمان(عج) عرضه شد Sat Apr 28 14:20:00 IRDT 2018