تدبیر - Thu Apr 20 12:52:43 IRDT 2017 نمایش خبر

ناگفته‌هایی درباره قاتل ستایش کوچولو / جنایت‌هایی که در فضای مجازی کلید می‌خورد

قاضی ابراهیم اسلامی یکی از جوان‌ترین و باسابقه‌ترین قضات دادگاه کیفری در گفت‌وگویی جزئیات پرونده‌های مربوط به جنایت‌های پررمز و رازی را شرح داد که خبر هر یک از این ماجراهای شگفت‌انگیز با تیترهای درشت در صفحات روزنامه‌ها و فضای مجازی انعکاس پیدا کرده است.

 او ضمن اشاره به ناگفته‌هایی درباره پرونده قتل پرسر و صدای دختربچه شش ساله افغان به نام ستایش قریشی از توطئه پیچیده مرموز زن جوانی برای کشتن رقیب عشقی‌اش پرده برداشت.دکتر اسلامی یکی از جوان‌ترین و در عین حال باسابقه‌ترین قضات دادگاه کیفری یک استان تهران و تجدیدنظر به حساب می‌آید که به پرونده‌های متعدد جنایی رسیدگی کرده و هم اکنون عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز است.
 گفت‌وگوی تسنیم با این قاضی جنایی را می‌خوانید.
 نحوه کشف جرم در پرونده‌هایی که در فضای مجازی اتفاق می‌افتد یا فضای مجازی در بروز و ظهور آن جرم نقش دارد، به چه صورت است؟
 منظور از قتل سایبر این نیست که افراد در فضای سایبر همدیگر را بکشند بلکه فضای سایبر ابزاری می‌شود که اشخاص با استفاده از آن خودکشی می‌کنند یا آدم می‌کشند، مثلاً در حقوق جزای بین‌الملل بحثی با عنوان جنایات بین‌المللی داریم، جنایات بین‌المللی مربوط به جرائم جنگی، نسل‌کشی و جرائم علیه انسانیت هستند؛ امروزه معتقدیم جرایم سایبری نیز خودش می‌تواند یک جنایت بین‌المللی باشد. در فضای مجازی می‌توان مثلاً نسل‌کشی راه انداخت یا می‌توان با نوشتن مطلبی همه را تحریک کرد. پرونده قتلی را برای شما مثال بزنم. این پرونده در فضای مجازی صورت گرفت و چون خیلی خوب پلیس پیگیری کرد، توانستیم راحت آن را کشف کنیم، این پرونده قتل با عنوان «قتل سایبر» معروف شد در این پرونده اعلام شد که خانمی با داروی سمی خودکشی کرده است، این خانم تا حدود دو ماه در کما بود، وقتی پرونده تشکیل شد، قاضی به پلیس گفت تحقیق کند که اولیای دم شاکی هستند یا خیر، شوهر این زن می‌گفت زن من سرطان داشت و نمی‌دانم چرا خودکشی کرد، خانواده آن خانم نیز گفتند وی سرطان داشته و شکایت نکردند.
 این پرونده برای دولت هزینه زیادی داشت اما آن را انجام دادیم، موضوع از این قرار بود که وقتی وارد این پرونده شدیم، جلو می‌رفتیم و تحقیق می‌کردیم، یک روز خواهر مقتول، نزد من آمد و گفت نمی‌دانم قضیه از چه قرار بوده اما واقعیت این است که شوهر خواهرم با یک خانمی دوست بوده و با وی قرار و مدار داشته است. این چند وقت اخیر نیز همیشه اختلافات خواهر من با شوهرش سر این موضوع بود که زنی وارد زندگی‌اش شده و من خواستم شما بدانید که بحث ناموسی در میان بوده است. این مطالب که توسط خواهر مقتول عنوان شد کنجکاوی من در پرونده بیشتر شد، بیشتر تحقیق کردیم و خواهر مقتول در اظهارات بعدی‌اش گفت: خواهرم در این چند وقت اخیر بسیار روحیه‌اش عوض شده بود، داروهای جدیدی می‌خورد و می‌گفت: در فضای مجازی با یک خانمی از طریق چت آشنا شدم، او یک پزشک داروسازی ایرانی در آلمان است و برای رضای خدا به من اطلاعات می‌دهد و می‌گوید اگر قصد داری خوب شوی از این داروها استفاده کن.خواهرم می‌گفت من در حال جست‌وجو هستم که در آلمان و کشورهای پیشرفته چه داروهایی برای بیماری‌ام خوب است.در پرونده جنایی و قتل قاضی وقتی می‌تواند موفق شود و قتل را کشف کند که همیشه در این مواقع خود را جای قاتل قرار دهد، به این فکر کند که چه اتفاقی ممکن است سبب قتل شود. به ذهنم القا شد که مثلاً سرنخی ارتباطی باشد که بتوانم قاتل را بیابم.
 در این پرونده نیز یک چیزی به ذهنم تداعی شد که این خانم (مقتول) دائم در فضای مجازی است، دارو مصرف می‌کند و یک نفر به او خط و خطوطی می‌دهد و این اتفاق معمولی نیست. (مقتول) خودش فوق‌لیسانس و تحصیلکرده بوده، آدم نادانی نبوده که بخواهد یک داروی ترکیبی درست کند، بخورد چون خواهر وی از قتل خواهرش می‌گفت این دکتری که با وی آشنا شده بود، صحبت از داروی ترکیبی می‌کرد و می‌گفت که اگر آن دارو را استفاده کنی سرطانت بهبود پیدا می‌کند.به سرعت به ذهنم القا شد که احتمال خیلی زیاد این اتفاق یک دام و روشی برای از بین بردن رقیب عشقی بوده است و این قتل باید هدایت شده باشد.
 افراد در برخورد با موضوعات عاطفی دو حالت دارند، یا روابط جنسی است که اگر فردی بخواهد با یک نفر رابطه جنسی داشته باشد لازم نیست وقت بگذارد، «فرد مورد نظر» راحت خودش را واگذار می‌کند اما زمانی می‌بیند پای عشق در وسط است و وقتی عشق و دوست داشتن وسط بیاید مطمئناً یک درگیری عاطفی پیش می‌آید.
 ردیابی ناشناس در جنایت
 در ادامه رسیدگی به این پرونده پلیس تلفن همراه شوهر مقتول را بررسی کرد و پی برد شوهر مقتول با آن خانم (فردی که خودش را به مقتول داروساز معرفی کرده بود) با یکدیگر ارتباط داشته است. آنها ابتدا منکر آشنایی شدند اما بعد فهمیدیم خانم در همان شرکت کار می‌کند بعد از هر دو تحقیق کردیم که تحقیقات گسترده شد و آن دو گفتند که محرم همدیگر هستیم و در حال انجام کار هستیم اما مسأله ازدواج مطرح نبوده است.زمانی که پیامک‌های آنها را بررسی کردیم متوجه ارتباط گسترده بین شوهر مقتول و آن زن شدیم. آن خانم شوهر نداشت و بیوه بود. می‌خواستیم بدانیم کسی که به مقتول دارو معرفی کرده چه کسی بوده است. در ادامه تحقیقات را از طریق فضای مجازی پیگیری کردیم و متوجه شخصی شدیم که از خطوط ارتباطی کشور آلمان وارد فضای مجازی کشورمان شده و با مقتول در ارتباط بوده است.
 من به پلیس گفتم باید به هویت شخصی پی ببریم که با مقتول در ارتباط بوده است، پلیس آگاهی گفت ردیابی این موضوع هزینه زیادی دارد باید با دولت، پلیس و مخابرات آلمان ارتباط برقرار کنیم و این کار عملاً غیرممکن است. از آن طرف نیز زمانی که به شوهر مقتول می‌گفتیم به کسی ظنین هستی، می‌گفت خیر، همسرم خودش را کشته است. اولیای دم نیز اعتقاد داشتند که دخترشان خودکشی کرده و عملاً پرونده بسته می‌شد اما چون ذهن من درگیر شده بود، دست‌بردار پرونده نبودم. چون بحث مرگ انسانی مطرح بود و به نظر می‌رسید بحث قتل در میان است و قتل نیز با آن داروساز مرتبط باشد از پلیس خواستم موضوع را از هر طریقی پیگیری کند. از این طریق روشن شد کار، کار همان زن بیوه در شرکت بوده و فهمیدیم از طریق خطوط ارتباطی آلمان وارد فضای مجازی کشورمان شده بعد شوهر مقتول نیز تمام اطلاعات دارویی همسرش (مقتول) را در اختیار بیوه همکارش در شرکت قرار می‌داد و این زن نیز اطلاعات را به مقتول می‌داد چون می‌دانست او سرطان دارد و باید دارو مصرف کند.
 مقتول از آن خانم می‌پرسید شما در آلمان چه داروهایی استفاده می‌کنید که وی داروهایی را معرفی می‌کرد و از این طریق توانسته بود داروی کشنده را با همدستی شوهر مقتول در اختیار او قرار دهد و این زن بیمار هم داروی ترکیبی را که یک داروی سمی و مرگبار بود می‌گرفت و مصرف می‌کرد تا منجر به قتلش شد.
 چه حکمی برای این زن و مرد متهم صادر شد؟
 در دادگاه هر دو به خاطر مشارکت در قتل مجرم شناخته شدند.
 عامل اصلی شوهرکشی
 از قاضی اسلامی درباره انگیزه‌های شوهرکشی سؤال شد که در جواب گفت: علت عمده مربوط نارسایی قانون مربوط به جدایی و طلاق است. زن نمی‌تواند از شوهرش طلاق بگیرد و اگر بخواهد طلاق بگیرد باید مهریه، حق و حقوق و تمام دارایی‌های مالی را بدهد و حتی از فرزندش نیز بگذرد. لذا زمانی که یک زن متوجه شود شوهرش با دختر یا زن دیگری دوست شده یا به هر دلیل دیگر بخواهد از زندگی‌اش خارج شود، به شوهرش می‌گوید من چند سال در زندگی تو بوده‌ام و از دارایی‌ات سهم دارم اما مرد سهم و حق و حقوق وی را نمی‌دهد.مگر اینکه زن دلیل قانونی داشته باشد، مثلاً بتواند اعتیاد شوهرش یا «عسر و حرج» را ثابت کند، ثانیاً اگر زن بتواند حق و حقوق را از شوهرش بگیرد که او را نمی‌کشد و به دنبال کارش می‌رود.
 آشنایی‌ها در فضای مجازی
 یکی از موارد مطرح شده در پرونده قاتل ستایش قریشی فضای مجازی است؛ به نظر جنابعالی آیا فضای مجازی در ارتکاب به این جنایت هولناک تأثیر گذاشته بود؟
 قسمت عمده از وقوع این جرم به خاطر عدم نظارت یا عدم توجه والدین بود. به نظرم فضای مجازی درخصوص نوع جرمی که اتفاق افتاد زیاد تأثیری نداشت. به باور من علت وقوع این جرم به خاطر عدم نظارت یا عدم توجه والدین بود، چه در مورد ستایش که پدر و مادرش او را رها کرده و به خانه همسایه می‌فرستادند؛ قطعاً ستایش هر روز به خانه قاتل می‌رفت و آنجا بازی می‌کرد. پدر و مادرش باید می‌دانستند ممکن است حتی یک درصد دخترشان مورد سوءاستفاده و تعرض قرار بگیرد؛ در مورد این موضوع از لحاظ جامعه‌شناسی می‌گوییم خود خانواده ستایش یک نوع بزه‌دیدگی بالقوه را فراهم کرده‌اند. قاتل ستایش، جوان 16، 17 ساله‌ای است، دوست‌دختری داشته و او را از دست داده بود و به مشروب روی می‌آورد.وی پس از مشروب‌خواری سیگار می‌کشد و بعد نیز خودش اذعان می‌کرد در آن منطقه با زن‌های بیوه رابطه جنسی آزاد نیز داشته و در آن روز و در آن شرایط می‌خواست با ستایش نیز رابطه برقرار کند.قاتل ستایش می‌گفت درحالی که مشروب خورده بودم و حالت عادی نداشتم ستایش را کشتم که ما در جلسه دادگاه قتل را تحت تأثیر مشروب رد کردیم چون فکر قاتل ستایش کار می‌کرد و قبل از وقوع جرم ستایش را با بهانه‌ای (نشان دادن جوجه به ستایش) به طبقه بالای منزلشان کشانده بود.زمانی که به قاتل ستایش گفتیم چرا ستایش را در آشپزخانه کشتی؟ گفت: «اتاق خواب فرش بود، من ستایش را به آشپزخانه بردم که کف آن سرامیک بود که اگر خون ریخت، بتوانم راحت بشویم.» بنابر این فکر قاتل ستایش کار می‌کرده و این طور نبوده که نفهمد چه می‌کند.یک طبقه مستقل دراختیار این پسر قرار داده بودند و او هرکاری که دلش می‌خواست، می‌کرد؛ وی بعد از کشتن ستایش، جسد را داخل باکس اکو گذاشت، در آن را بست و تا صبح با جسد آن دختر آنجا خوابید و فردای قتل، اسید تهیه کرد تا جسد را نابود کند اما پدر و مادر قاتل ستایش به او نگفته بودند که تو چه می‌کنی؟ این سر و صداها چیست و چه اتفاقی افتاده؟ وی بعد که دید نمی‌تواند جسد را به خارج از خانه منتقل کند، جسد را آتش زد و بعد اسپند دود کرد، در این مقطع بود که مادر قاتل ستایش از پسرش پرسید چه بویی می‌آید؟ او گفت بوی اکو است. بعد به این موضوع می‌رسیم که چرا مشروب و مواد مخدر در جامعه زیاد است؟ به هرحال بحثی که پرونده ستایش را بسیار معروف کرد، فضای مجازی بود و مسأله‌ای که باعث شد این پرونده بیش از حد در رسانه‌ها مطرح شود و افکار را حساس کند، فضای مجازی بود، چون این خبر مدام در تمام کانال‌ها پخش می‌شد و به عنوان آخرین، خبرسازترین و فجیع‌ترین خبر مطرح بود.در مورد پرونده قتل نظام آباد، یک پسر بیست و یکی دو ساله که حالش هم بد بود (مواد مصرف کرده بود) در خیابانی در نظام‌آباد در حال عبور به داخل قصابی رفت، چاقو را از دست قصاب گرفت، به پیاده‌رو برگشت، 13، 14 نفر را زخمی کرد و یک نفر را هم کشت؛ اما این موضوع را روزنامه‌ها و سایت‌ها کار نکردند، اگر هم کار کردند در قالب یک خبر بود و افکار عمومی را حساس نکرد.
 اما پرونده ستایش آنقدر در فضای مجازی مطرح شد و گسترش پیدا کرد که حتی پسرم که نوجوان است، مدام سؤال می‌کرد بابا امیر حسین چه شد و چه می‌شود؟/


 روزنامه ایران
تدبیر بایرن یک گام دیگر به جام نزدیک شد Mon Mar 20 00:41:12 IRST 2017
تدبیر آقای احمدی‌نژاد اول عذرخواهی کنید... Wed Mar 08 13:27:46 IRST 2017
تدبیر نظر محسن رضایی درباره ردصلاحیت‌ها Fri Apr 21 17:39:29 IRDT 2017
تدبیر تنها 3 شعبه کاسپین به مشکل خورد Mon Jul 17 12:51:55 IRDT 2017
تدبیر سفیر سابق انگلیس در عربستان، حمایت ریاض از تروریسم را تایید کرد Sat Jul 15 14:06:54 IRDT 2017
تدبیر درگذشت عکاس سرشناس مطبوعات ایران Wed Feb 22 07:50:00 IRST 2017
تدبیر واکنش ایران به ترامپ: بازی بزدل یا گاوبازی؟ Sat Feb 11 01:59:08 IRST 2017
تدبیر تشییع پیکر کاظم افرندنیا از مقابل خانه‌ سینما Sun Jan 29 16:02:28 IRST 2017
تدبیر چرا وعده های پوپولیستی به برنامه محوری برخی نامزدها تبدیل شده؟/ کاهش تورم سیاست درست دولت یازدهم Wed Apr 26 15:54:36 IRDT 2017
تدبیر نوجوانی که به‌خاطر 70‌ هزار تومان قاچاقچی شد Thu Feb 16 08:14:17 IRST 2017
تدبیر همه چیز درباره بنزین 5000 تومانی Tue Aug 07 16:56:31 IRDT 2018
تدبیر رایزنی فراکسیون امید با نمایندگان لاریجانی درباره کرسی‌های هیات رئیسه /احتمال ارائه لیست مشترک بین فراکسیون‌ها Mon May 29 10:23:17 IRDT 2017
تدبیر آغاز نام نویسی مرحله اول طرح غیبت سربازی از شنبه Thu May 04 16:30:00 IRDT 2017
تدبیر ستاد انتخاباتی اصول‌گرایان در مجلس Thu Apr 20 08:32:00 IRDT 2017
تدبیر واکنش مشاور رئیس‌جمهور به اظهارات الیاس نادران Wed Apr 12 12:58:32 IRDT 2017
تدبیر خاطره تلخ فوتبالی صفایی فراهانی از ایران هراسی Sun May 07 08:10:00 IRDT 2017
تدبیر ایران قیمت نفت را به 200 دلار می‌رساند/ بسته شدن تنگه هرمز چه تاثیری در اقتصاد آمریکا دارد؟ Fri Jul 27 12:16:59 IRDT 2018
تدبیر ادعای شکایت روحانی از رئیسی به کمیسیون تبلیغات Sat May 06 16:07:37 IRDT 2017
تدبیر دنباله‌دار مشتری در نزدیکترین فاصله از زمین Sun Apr 02 15:15:47 IRDT 2017
تدبیر قول می دهم در پرونده کیارستمی حقی تضییع نخواهد شد Sat Apr 22 06:30:00 IRDT 2017
تدبیر 140 هزار کودک عراقی در معرض تهدید گرسنگی Sun Feb 19 03:00:00 IRST 2017
تدبیر تحلیف کسی که رئیس جمهور من نیست Sat Jan 28 02:26:31 IRST 2017
تدبیر عکس/ تنها کوه خوراکی دنیا در ایران! Mon Mar 06 22:47:55 IRST 2017
تدبیر ایران-استرالیا بهترین گزارش من نبود Sun May 21 14:25:39 IRDT 2017
تدبیر قالیباف به پایان کار خود در شهرداری رسیده/ محسن هاشمی از گزینه‌های شهرداری تهران Sun May 21 14:50:50 IRDT 2017
تدبیر پلنگ، چوپان ایرانشهری راهی بیمارستان کرد Mon May 01 10:23:16 IRDT 2017
تدبیر پست مشاور رئیس‌جمهور در امور اهل سنت احیا شود Thu May 25 01:40:00 IRDT 2017
تدبیر ماجرای نامه سران سه قوه به امام چه بود؟ Thu Apr 27 01:50:00 IRDT 2017
تدبیر اظهارنظر خواننده پاپ: مداحان پاپ می‌خوانند، خوانندگان مداحی می‌کنند Sun Jan 29 11:14:13 IRST 2017
تدبیر تیراندازی در یکی از خیابان‌های قم Wed Feb 15 16:02:45 IRST 2017
تدبیر انتقال 27 زندانی ایرانی از ترکمنستان به کشور Sat May 20 14:55:30 IRDT 2017
تدبیر روایت مرکز اسناد انقلاب اسلامی از لباس شخصی‎ها در حادثه حمله به کوی دانشگاه در 18 تیر 78 Sun Jul 09 15:53:27 IRDT 2017
تدبیر تکذیب کشف پیکر پنجمین شهروند از زیر آوار پلاسکو Fri Jan 27 09:20:00 IRST 2017
تدبیر مسن ترین مرد دنیا درگذشت (+عکس) Mon May 01 21:30:11 IRDT 2017
تدبیر ثبت‌نام احمدی‌نژاد در انتخابات بازی پیچیده انگلیس است+تصویر Wed Apr 12 15:45:33 IRDT 2017
تدبیر اساتید دانشگاه فلورانس به یاسوج سفر می‌کنند Wed Mar 15 02:30:00 IRST 2017
تدبیر خانه بازیگر سرشناس در آتش سوخت Thu Jun 29 21:38:30 IRDT 2017
تدبیر خواص فوق العاده کدو سبز Fri May 05 14:10:23 IRDT 2017
تدبیر رویترز: آمریکا تحریم‌های جدید علیه ایران اعمال می‌کند Fri Feb 03 09:20:00 IRST 2017
تدبیر ایرج طهماسب : تصمیمی برای ساخت کلاه قرمزی در نوروز نداریم Sun Jan 01 11:16:26 IRST 2017
تدبیر پیش‌بینی نمی‌کردم خاتمی رییس‌جمهور شود/ درگیر فعالیت اجرایی شدیم و سرمایه اجتماعی را از یاد بردیم Mon Apr 03 11:16:12 IRDT 2017
تدبیر هشدار رییس‌جمهور فرانسه به ترامپ درخصوص پایبندی به برجام Sun Jan 29 14:13:52 IRST 2017
تدبیر روسیه از تصویب بیانیه علیه کره شمالی در شورای امنیت جلوگیری کرد Fri Jul 07 09:00:00 IRDT 2017
تدبیر 4بیماری غیرواگیر عامل 76درصد مرگ و میر ایرانی‌ها/ 40درصد سرطان‌ها قابل پیشگیری هستند Wed Mar 29 14:41:08 IRDT 2017
تدبیر ماجرای ابتلای بازیگر زن سینما به بیماری ام‌اس Thu Apr 27 14:50:26 IRDT 2017
تدبیر اولین توافق نشست آستانه Mon Jan 23 07:40:00 IRST 2017
تدبیر اطلاعیه دفتر آیت الله جوادی آملی/ تکذیب حمایت از نامزدی خاص Tue May 09 18:33:30 IRDT 2017
تدبیر خوانندگانی که در فصل دوم «شهرزاد» می‎خوانند/ عکس Wed Apr 26 14:48:16 IRDT 2017
تدبیر عطریانفر: دو وزیر روحانی در لیست اصلاح‌طلبان برای شهرداری تهران هستند /قالیباف شهر تهران را بدهکار میلیاردی کرده است Tue May 23 11:02:10 IRDT 2017
تدبیر شکست کره؛ عیدی لیپی به ایران Thu Mar 23 23:20:29 IRDT 2017
تدبیر مصطفی معین:رییس‌جمهور نمی‌خواهد با دادن وعده‌های واهی رای بیاورد Thu May 11 02:17:28 IRDT 2017
تدبیر عکس/ نماز اول وقت امام خمینی در هواپیما Thu Feb 09 12:33:03 IRST 2017
تدبیر سفر روحانی به هرمزگان لغو و به زمان دیگری موکول شد Wed Apr 26 08:10:00 IRDT 2017
تدبیر دلار با آرامش به پیشواز تعطیلات رفت Sun Jun 25 16:07:45 IRDT 2017
تدبیر فرانسوا فیون با کناره گیری از انتخابات مخالفت کرد Mon Mar 06 09:20:00 IRST 2017
تدبیر میرزاده چرا برکنار شد؟ Wed Apr 26 02:49:24 IRDT 2017
تدبیر بهانه جدید اماراتی‌ها برای لغو بازی دوستانه ایران با مراکش Sun Jan 01 07:00:00 IRST 2017
تدبیر راهکار‌های حسین موسویان برای حل تنش ایران و آمریکا Thu Jul 26 15:14:56 IRDT 2018
تدبیر کوچک ترین کلیسای جهان در ارومیه (+عکس) Tue Apr 04 14:41:53 IRDT 2017
تدبیر واکنش جالب و معنادار به حواشی دیدار رئیس جمهوری با کارگران Tue May 02 01:10:00 IRDT 2017
تدبیر فراخوان مشمولان سربازی متولدین 55 تا 78 Wed Mar 15 21:12:19 IRST 2017
تدبیر قلعه نویی: فردا بازی سختی داریم/بازی های باقی مانده حکم فینال را دارند Fri Mar 31 23:27:51 IRDT 2017
تدبیر خداحافظی امور گمرکی با کاغذ Sun Jul 16 11:30:00 IRDT 2017
تدبیر 2 انگیزه برای ارتکاب قتل 6 شهروند اراکی Tue Mar 07 21:07:29 IRST 2017
تدبیر خجالت‌آورترین بیماری دنیا را با این شگردهای درگوشی شکست دهید Sun Apr 23 14:10:54 IRDT 2017
تدبیر کاری که با مصدق کردیم را با روحانی نکنیم/ یک مشت آدم ناسپاس او را متهم به سازش‌کاری می‌کنند Wed May 03 12:47:20 IRDT 2017
تدبیر سینماگران در میدان رقابت صنفی Fri Aug 03 10:53:19 IRDT 2018
تدبیر اسیدپاشی خواستگاری که پاسخ منفی شنید! Sun Feb 12 14:01:48 IRST 2017
تدبیر "گردوغبار" مدارس قصرشیرین را تعطیل کرد Sun Mar 12 14:22:00 IRST 2017
تدبیر امکانات شهرداری در خدمت جلسه انتخاباتی شهردار؟ Wed May 03 10:59:28 IRDT 2017
تدبیر آیت الله حائری شیرازی:چرا مجتهدین برای عدم استعمال سیگار فتوا نمی‌دهند؟ Mon Mar 06 06:00:00 IRST 2017
تدبیر شباهت گریم مهران رجبی به خواننده لس‌آنجلسی/ عکس Thu Apr 20 15:24:56 IRDT 2017
تدبیر ناگفته‌های یونسی از دادگاه و همراهی با دولت روحانی Tue Apr 11 10:20:00 IRDT 2017
تدبیر پسر ابراهیم آشتیانی:پدرم علی پروین را که دید از کما در آمد/سلطان گفت:«ابرام من رو می‌شناسی؟» Tue May 02 09:30:00 IRDT 2017
تدبیر گفت‌وگو درباره هر مساله‎ای را که به حاکمیت قطر آسیب بزند، نمی‎پذیریم Tue Jul 25 08:40:00 IRDT 2017
تدبیر کامنت تتلو، قالیباف و شجریان درباره نظر جواد لاریجانی! Mon May 29 09:29:34 IRDT 2017
تدبیر روند افزایش قیمت نفت جهانی متوقف شد Thu Apr 06 12:40:26 IRDT 2017
تدبیر جدایی ابراهیم رئیسی از جمنا، تبلیغاتی بود؟ Mon Apr 17 11:24:50 IRDT 2017
تدبیر مسئله محسن هاشمی- محبوبیت صفایی فراهانی- شوک عبدالعلی زاده Tue May 23 08:52:13 IRDT 2017
تدبیر پرونده شکایت از مطهری، وکیلی و نعمتی بخاطر دیدار با رییس دولت اصلاحات مختومه شد Tue Mar 14 13:40:42 IRST 2017
تدبیر جشن تولد نوه ترامپ/عکس Mon Apr 03 14:08:52 IRDT 2017
تدبیر برنامه ویژه خسرو حیدری برای باجناقش! Sat Apr 29 08:29:30 IRDT 2017
تدبیر مسیر هراز کاملاً مسدود شد‌/محور تهران ـ‌ فیروزکوه باز است Fri Feb 03 01:27:47 IRST 2017
تدبیر عکس / دختری که از بولیوی 5/7 کیلو کوکائین به ایران وارد کرد Mon May 01 15:29:45 IRDT 2017
تدبیر مسدودبودن مسیر سرخس- مشهد به دلیل ریزش کوه Mon Apr 03 09:07:19 IRDT 2017
تدبیر واشنگتن پست:ترامپ برجام را می پذیرد Thu Apr 20 12:17:25 IRDT 2017
تدبیر گزارش عجیب از دادگاه خانواده/ زن، راز اصرار شوهرش برای طلاق را کجا فهمید؟ Tue Apr 18 08:59:33 IRDT 2017
تدبیر طرح ضد مهاجرتی این بار در عربستان! Mon Mar 06 16:33:35 IRST 2017
تدبیر عواقب گرد و خاک شدید؛ مراجعه 270 بیمار تنفسی به بیمارستان‌های خوزستان Sat Jan 28 15:30:55 IRST 2017
تدبیر سناتور جمهوری‌خواه :اروپا مشخص کند با ایران است یا آمریکا Mon Jul 30 17:04:04 IRDT 2018
تدبیر هشدار به تهرانی‌ها/سد لتیان و امیرکبیر برای جلوگیری از سیل رهاسازی شدند Mon Apr 17 14:21:09 IRDT 2017
تدبیر قتل به خاطر سرقت یک موتور! Mon Mar 06 09:42:37 IRST 2017
تدبیر داعش خطاب به غرب: کاری می‌کنیم از هوایی که تنفس می‌کنید هم بترسید Mon Aug 06 14:08:26 IRDT 2018
تدبیر دستور رئیس‌جمهور؛ متخلفان ارزی را در لیست سیاه قرار دهید Sat Aug 04 15:33:58 IRDT 2018
تدبیر محدودیت‌های‌ ترافیکی نوروز در جاده‌های شمالی Mon Mar 20 00:50:00 IRST 2017
تدبیر دوم فروردین؛ سفر روحانی به هرمزگان Thu Mar 16 05:00:00 IRST 2017
تدبیر کرایه‌ها مشخص نشد، تاکسی‌ها خودسر افزایش قیمت دادند Tue Jun 06 13:20:33 IRDT 2017
تدبیر تصاویری از بخش افقی ساختمان پلاسکو که آسیب چندانی ندیده Sat Jan 28 00:27:55 IRST 2017
تدبیر استفاده از بالن؛ روش جدید دانشمندان برای کاهش دمای زمین Mon Mar 27 10:10:00 IRDT 2017
تدبیر رژیم غذایی برای سندرم روده تحریک پذیر Wed May 24 13:10:50 IRDT 2017
جماران اعلام برنامه تمرین تیم ملی فوتبال و زمان نشست خبری کی روش Mon Oct 02 10:53:45 IRST 2017
پارس فوتبال من الان اصلا به جام جهانی فکر نمی‌کنم و نگرانی هم بابت این موضوع ندارم ! Wed Dec 13 14:11:49 IRST 2017
اقتصاد آنلاین ایران و کشورهای حاشیه اقیانوس هند مانور سونامی برگزار می‌کنند Sun Sep 02 02:57:10 IRDT 2018
آفتاب کسب رتبه سوم شتاب علمی جهان از دستاوردهای مهم دانشگاه ها در دولت یازدهم است Tue Feb 28 14:25:01 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم پیش بینی وضعیت سال آینده بازار ارز/ اقتصاد مقاومتی بحران ارز را هم حل می‌کند Tue Feb 20 09:30:43 IRST 2018
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزاری کارگاه بهبود روابط بین فردی و اجتماعی در خورموج Tue May 22 14:51:15 IRDT 2018
فردا بیاینه جدید حماس درباره خروج هنیه از غزه Sun May 07 10:01:56 IRDT 2017
عصر ایران دادستان دیوان محاسبات: علیه احمدی‌نژاد 7 حکم صادر شده/ همه قطعی و در حال اجرا هستند / اموال او کفاف جبران خسارات را نمی‌دهد Sun Jul 30 10:37:59 IRDT 2017
برنا گلستان میزبان فینال لیگ برتر کشتی ایران Wed Oct 17 08:28:30 IRST 2018
واحد مرکزی خبر تجمیع بیمه های درمانی به نفع یا ضرر مردم / بخش دوم Mon Apr 17 10:01:56 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران مشحون : قصد داشتیم تیم دیگری راهی ترکمنستان کنیم/ مسئولان مسابقات با تغییر نفرات موافقت نکردند Mon Sep 11 11:28:58 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی امام صادق(ع) غبار از چهره اسلام اصیل در دوران بنی امیه و بنی عباس زدود Fri Jul 29 19:45:00 IRDT 2016
باشگاه خبرنگاران چند نکته طلایی خانه‌داری که شاید از آن‌ها بی‌خبرید! Sat Feb 17 11:46:39 IRST 2018
خبرگزاری مهر صفحه اول روزنامه‌های استان زنجان 30 آبان Tue Nov 21 10:18:02 IRST 2017
خبرگزاری مهر ارکستر فرهنگ و هنر در سالن چایکوفسکی مسکو می‌نوازد Tue Jan 31 11:32:52 IRST 2017
روزنامه شهروند 24 کودک در زلزله کرمانشاه والدین خود را از دست دادند Tue Nov 28 03:30:00 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران امکان پذیر نبودن رشد و بهره وری بدون توجه به استاندارد در فارس Wed Jan 10 15:11:06 IRST 2018
خبرگزاری نسیم اصلاح‌طلبان در ناکارآمدی دولت شریک هستند/بسیاری از پست‌های کلیدی دولت در دست اصلاح‌طلبان است Sat Oct 20 13:03:02 IRST 2018
خبرگزاری مهر مستند «تنها میان طالبان» در سه جشنواره جهانی شرکت می‌کند Mon Apr 17 11:03:41 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران واکنش جالب فضانورد نامدار آمریکایی در کنفرانس خبری ترامپ +فیلم Wed Jul 05 13:55:24 IRDT 2017
اقتصاد آنلاین یکی از عناصر داعش در شهرک اندیشه دستگیر شد Wed Sep 13 11:28:18 IRDT 2017
انتخاب پوتین: راهبرد دفاعی جدید آمریکا ماهیتی پرخاش‌جویانه دارد/ واشنگتن معاهده هسته‌ای 1987 را نقض کرده Sat Dec 23 10:29:17 IRST 2017
افکارخبر بدترین و بهترین عملکرد منچستر در بازی‌های خانگی/عکس Mon Apr 03 21:41:50 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم کشاورز بوده و هستم/ بهره‌وری آب در حوزه کشاورزی افزایش یافته است Thu Aug 17 09:33:56 IRDT 2017
آریا 12هزار بسته تحصیلی بین دانش آموزان هرمزگان توزیع شد Mon Sep 24 14:39:31 IRST 2018
پایگاه خبری الف تصویر یکی از بزرگراه‌های ایالت تگزاس آمریکا پیش و پس از سیل اخیر در این کشور Sat Sep 02 05:00:11 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجو پیگیری مسئله اسیران فلسطینی در سازمان همکاری اسلامی Mon Apr 17 20:02:48 IRDT 2017
ایسکانیوز اختصاص دلار 4200 تومانی به اتحادیه‌های صنفی/ تخصیص ارز آغاز شد Wed May 09 15:27:02 IRDT 2018
ایلنا اشتباه تاریخی بارسلونا درباره آلکاسر Sun Oct 14 08:30:10 IRST 2018
اقتصاد آنلاین سفر به کیش چقدر هزینه دارد؟ Sun Oct 07 14:00:00 IRST 2018
ایستا نیوز تغییر مدیر روابط عمومی بانک مرکزی؛ کریمی رفت Mon Apr 30 10:43:42 IRDT 2018
انتخاب چرخ گوشت دست کودک 19 ماهه را بلعید Mon Dec 18 11:21:14 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی آتش مراتع شهرستان جاجرم مهار شد Tue Jul 17 18:37:00 IRDT 2018
آفتاب روایت توئیتری ابوطالبی از تماس تلفنی پوتین با روحانی Sat May 27 17:20:30 IRDT 2017
ایلنا ترکیب نفت تهران در مقابل ماشین سازی تبریز اعلام شد Sat Feb 18 13:51:49 IRST 2017
روزنامه شرق راه مطب کدام طرف است؟ Mon Feb 13 03:30:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی ‍ 2 کیلو گرم هرویین در پلدختر کشف شد Tue Oct 02 22:47:00 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم خبرنگار مثل ناخدای کشتی است /بازیگری که نمی‌خواهد سوژه خبرنگاران شود عکس‌هایش را در آلبوم خانگی نگه دارد Sun Aug 07 16:14:59 IRDT 2016
پارسینه گران نشدن بنزین به ضرر کدام بخش از جامعه است؟ Wed Feb 07 07:45:01 IRST 2018
مشرق نیوز سرمربی تیم ملی پرده گوش وزنه‌بردار را پاره کرد! Mon Nov 12 12:58:00 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران معمم شدن طلاب حوزه علمیه قم به دست مراجع عظام تقلید+تصاویر Sat Apr 14 14:59:40 IRDT 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا کشف 15 فقره سرقت در اسلام آبادغرب Sun May 07 20:22:00 IRDT 2017
عصر خبر بازیگر معروف ایرانی ازدواج کرد (عکس) Thu Jul 13 20:40:13 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران دستگیری دلال با 200 سکه بهار آزادی در بازار تهران Wed Sep 05 13:41:17 IRDT 2018
برنا حکم دادگاه برای زایمان جَنجالی دختر 10 ساله ! Sat Aug 19 08:50:02 IRDT 2017
بی باک نیوز پخش سلسه مباحث مرحوم آیت الله شجاعی درباره فضایل سیدالشهدا(ع) Fri Sep 22 13:36:01 IRST 2017
میزان برخورد جدی پلیس با اخلالگران و مجرمان اقتصادی / کاهش میانگین جرایم در کشور/ تمرکز ناجا بر مبارزه با باند‌های بزرگ و کلان قاچاق Sun Aug 19 18:34:01 IRDT 2018
طلا نخستین مؤسسه رتبه‌بندی در ایران اعلام موجودیت کرد Sun Dec 24 21:46:26 IRST 2017
اخبار بانک تاثیر سود بانکی بر بورس در سال 95 Mon May 22 10:12:18 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم یک عضو شورای شهر تهران خودروی" نو" را تحویل نگرفت Tue Sep 19 17:11:20 IRDT 2017
خبرگزاری بین المللی قرآن یک شهید و یازده زخمی در درگیری‌های فلسطین Wed Oct 24 10:28:48 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران تایید صحت انتخابات شورای شهر آبدانان Mon May 29 09:55:38 IRDT 2017
جماران به دلیل تکمیل ظرفیت ورزشگاه آزادی مترو در این ایستگاه توقف نمی‌کند Thu Mar 01 15:34:33 IRST 2018
ایسکانیوز تبریک عارف به مناسبت ریاست مجدد علی لاریجانی Wed May 30 10:56:48 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران در 8 ماهه امسال 55 هزار نفر به جمعیت استان اصفهان اضافه شد Sun Dec 24 19:58:01 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران از وخلف وعده مسئولان به ورزشکاران پارالمپیکی تا ولخرجی استقلالی‌ها برای فصل جدیدلیگ برتر + فیلم Wed Jun 21 20:40:56 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران شکست جوانان البدر مقابل نفت اهواز Thu Feb 08 17:52:14 IRST 2018
اطلاعات درخواست روسیه،چین و کره شمالی برای بازنگری در تحریم های شورای امنیت علیه پیونگ یانگ Wed Oct 10 19:00:09 IRST 2018
واحد مرکزی خبر تحرک نظامی مشکوک و گسترده نزدیک مرز اردن با سوریه Tue May 09 00:02:59 IRDT 2017
خرداد نیوز نتیجه سفر یک روزه واعظی به ترکیه ؛گسترش مناسبات بین دو کشور Fri Aug 10 19:43:43 IRDT 2018
اتاق خبر24 جدایی خانم سوپراستار قطعی شد Wed Feb 07 08:46:00 IRST 2018
تی نیوز وزش باد شدید با سرعت 68 کیلومتر بر ساعت در ایرانشهر/جولان ریزگرد ها در ایرانشهر Fri Apr 13 18:38:39 IRDT 2018
صنعت بیمه مشکلات اعتباری تولیدکنندگان بدهکار را در بانک صادرات حل خواهد شد Thu May 31 09:33:18 IRDT 2018
برنا پیکر مطهر شهید یاسین قنبری در ارومیه تشییع شد Sat Jul 22 14:21:51 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی طلایی:4 آزاد کار ایرانی به فینال و رده بندی کشتی قهرمانی آسیا راه یافتند Sat May 13 18:00:00 IRDT 2017
میزان بدهی صد میلیونی ادارت دولتی به "شهرداری هرات" Sun Jan 07 10:12:01 IRST 2018
خبرگزاری نسیم رنجنامه سید احمد خمینی اولین کتاب اِفشاکننده جریان منتظری است Thu Mar 29 19:21:05 IRDT 2018
آنا ارتش سوریه تونل 300 متری تروریست‌ها را منهدم کرد Sun Dec 17 21:26:00 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران علائم تهدید کننده سلامت دهان و دندان را بشناسید Sat Jul 14 18:01:02 IRDT 2018
ساعت24 اطلاعیه سازمان هواشناسی درباره بارش‌های رگباری در کشور Sat Oct 13 19:10:15 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران اُفت قیمت نفت خام با حمایت قدرت‌های جهان از توافق هسته‌ای ایران Sat May 12 11:33:16 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران آغاز توزیع گوشت مرغ و تخم مرغ کمتر از قیمت بازار در سمنان Thu Aug 16 11:31:20 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم اجرای کامل طرح مبداء به مبداء اولویت حوزه زیارت خراسان رضوی است Mon Sep 17 20:18:49 IRDT 2018
اطلاعات آتش سوزی در مراتع مریوان 3 قربانی گرفت Sat Aug 25 18:15:03 IRDT 2018
ورزش 3 گلها و سیوهای برتر ماه مارس لوشامپیونه Wed Mar 29 23:04:00 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران وقوع 172 فقره تصادف در شهر‌های گیلان/ کندی تردد بر اثر بارش باران Wed Nov 14 10:15:14 IRST 2018
خبرگزاری شبستان 300 شهر در تنش آبی/همکاری 250 بانک اروپایی با ایران Sun Apr 29 08:00:00 IRDT 2018
افق نیوز توضیح رئیس حراست فدراسیون فوتبال پیرامون برخی شایعات Sat Sep 02 19:26:09 IRDT 2017
پارسینه پیوستن ایران به سازمان جهانی هپاتیت Fri Mar 17 01:33:01 IRST 2017
بی باک نیوز استرالیا درباره احتمال حمله تروریستی در ترکیه هشدار داد Thu Apr 06 08:58:01 IRDT 2017
آفتاب شهروندان آلمانی: ترامپ قبل از پایان دوره کنار می رود Sat May 20 21:06:19 IRDT 2017
روزنو ارجاع پرونده محمدعلی طاهری به دادگاه تجدیدنظر/ مهدی هاشمی مرتبا به مرخصی می‌آید Tue Jun 12 16:31:12 IRDT 2018
خبرگزاری شبستان روحانی: مسلمانان با تمسک به صفات والای پیامبران بر خشونت و افراط‌گرایی فائق می‌آیند Wed Aug 22 14:33:00 IRDT 2018
جماران گربه جنگلی با مرگ، زیست خود را ثبت کرد Wed Jan 31 21:36:55 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران کسب عناوین برتر توسط خبرنگار و عکاس باشگاه خبرنگاران همدان در جشنواره دین و رسانه+فیلم Thu May 17 14:23:51 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم اصفهان| دشمن به دنبال حذف تاریخ دفاع مقدس ماست Tue Oct 16 20:23:20 IRST 2018
العالم تعداد شهدای انفجار بغداد به 45 نفر رسید Thu Feb 16 19:32:19 IRST 2017
دولت بهار درخشش مهاجمان جدید لیگ جزیره+عکس Mon Aug 14 00:51:00 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا اینفوگرافیک/آمارهای متناقض از وضعیت اشتغال Tue Feb 28 11:55:19 IRST 2017
مشرق نیوز رانت 5 هزار میلیارد تومانی در پرداخت ما به التفاوت ارزی +نمودار Mon Sep 03 10:58:44 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران دبیرکل حزب‌الله لبنان عزادار شد Sat Jan 20 13:20:13 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران افتتاح قطار تهران‌ ـ‌ همدان به زودی Thu May 04 20:05:54 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران شالکه دستگیری هافبک تیم ملی مراکش را تایید کرد Sun Jul 01 17:03:25 IRDT 2018
آریا نگاه ائتلاف‌آمریکایی به تسلیحات ممنوعه در سوریه/ تحلیل Sun Oct 14 10:53:29 IRST 2018
پارس نیوز پدر محمدطاها: شخصاً در محل شلیک موشک‌ها بودم Tue Oct 23 11:15:00 IRST 2018
آریا 400 تن از چوپانان چهارمحال و بختیاری تجلیل شدند Tue Jul 17 17:07:15 IRDT 2018
پایگاه خبری الف آیت‌الله موحدی کرمانی: خدا را شاکریم که هر چه می‌گذرد عربستان رسواتر می‌شود Fri Nov 02 13:39:00 IRST 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا کوتاهی بانک‌هادرپرداخت تسهیلات مسکن مهر Thu Aug 03 17:08:02 IRDT 2017
خبرگزاری فارس ترافیک سنگین در مسیر شمال به جنوب محور کرج ـ چالوس Thu Jun 29 13:34:00 IRDT 2017
شبکه خبر اخبار مشروح 13، سه شنبه 8 آبان 97 Tue Oct 30 15:07:43 IRST 2018