تابناک - Fri Apr 14 11:45:21 IRDT 2017 نمایش خبر

رئیسی کاندیدا شد/ روحانی:کار را نیمه‌کاره رها نمی‌کنیم/ کناره‌گیری جلیلی/ امروز چه کسانی کاندیدا شدند؟

چهارمین روز از مهلت ثبت نام برای انتخابات ریاست جمهوری در حالی سپری می شود که بعد از ظهر امروز جمعه حسن روحانی و ابراهیم رئیسی با حضور در ستاد انتخابات کشور در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کردند. از دیگر چهره های سیاسی که امروز داوطلب کاندیداتوری انتخابات شده اند می توان به کلهر، زاکانی، نوروزی، اعظم طالقانی و مصطفی کواکبیان اشاره کرد.

امروز 25 فروردین، چهارمین روز از مهلت ثبت نام کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری است. از اولین ساعات کاری امروز نیز برخی داوطلب های ریاست جمهوری جهت ثبت نام وارد سیتاد انتخابات وزارت کشور شده اند.


 به گزارش تابناک طبق اعلام مسئولان ستاد انتخابات کشور تا پایان سه روز ثبت نام نیز تعداد 644 داوطلب در انتخابات ریاست جمهوری نام نویسی به عمل آورده اند.


   گزارش لحظه به لحظه  اخبار و حاشیه های چهارمین روز ثبت نام کاندیداهای انتخابات و سایر اخبار مربوط به انتخابات در ادامه آمده است:


   این خبر به روزرسانی می شود:


  رئیسی پس از ثبت نام: کاندیداها باید بیش از مردم خود را به قانون پایبند بدانند


  حجت الاسلام والمسلمین رئیسی پس از ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: پایبندی وظیفه همه است به ویژه کسانی که مجری قانون هستند.


 
  وی افزود: امروز نظام دموکراسی و انتخابات و مراجعه به رای مردم بدون توجه و پایبندی به قانون امکان پذیر نیست.حتما کاندیداها باید بیش از مردم خود را به قانون پایبند بدانند. حامیان و ستادهای کاندیدا باید خودشان در چارچوب قانون ببینند.
 
 
  رئیسی افزود: آنچه می تواند برای یک کاندیدا و برای مجموعه دست اندرکار انتخابات محور باشد قانون است.
 
 


  چه کسانی همراه رییسی به ستاد انتخابات آمدند ؟ 


  فرهاد رهبر و مسعود میرکاظمی دو چهره اصلی همراه رییسی بودند. گفته می شود یکی از این دو نفر ریاست ستاد او را بر عهده می‌گیرند. 


   رئیسی وارد وزارت کشور شد


 حجت الاسلام رئیسی برای ثبت نام در انتخابات 96 وارد وزارت کشور شد.


 
 
 


 رئیسی در راه وزارت کشور


 حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی تا دقایقی دیگر برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری وارد ستاد انتخابات کشور خواهد شد./کانال رسمی حجت الاسلام رئیسی


   روحانی پس از ثبت نام: کار را نیمه کاره رها نمی کنیم


  
 حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی، رییس جمهور بعد ازحضور در ستاد انتخابات در وزارت کشور و  ثبت نام برای دوازدهمین انتخابات به میان خبر نگاران آمد. 
 
 
 به گزارش تابناک، او با بیان اینکه خداوند بزرگ را سپاسگزارم که دوباره به این بنده حقیر توفیق داد که خودم را در معرض اعتماد ملت ایران قرار بدهم و اعلام آمادگی کنم که بار مسوولیت سنگین اجرایی کشور را در صورت قبول ملت ایران به عهده بگیرم، گفت: در سال 92 آنچه به مردم عزیز ایران اعلام کردم در انتخابات آن سال، نجات اقتصاد ایران، احیای اخلاق و تعامل سازنده با جهان بود. امروز خوشحالم که در هر سه زمینه قدم های قابل توجهی برداشته شده است. 
 
 
 او ادامه داد: در زمینه نجات اقتصاد ما از رکود تورم فاصله گرفتیم از رشد منهای 7 به رشد بالای 7 رسیدیم و از تورم 40 درصد به تورم 7 ردصد در اسفند سال گذشته رسیدیم و اشتغال خالصی که کمتر از 10 هزار نفر قبل از دولت یازدهم بود به اشتغال خالص بالا 630 هزار رسیدیم.
 
 
 وی افزود: در زمینه اقتصادی پیشرفت های زیادی داشتیم که در هفته آینده افتتاح بزرگترین سرمایه گذاری اقتصادی ایران را شاهد خواهیم بود در هفته آینده در عسلویه 20 میلیارد دلار طرح را افتتاح می کنیم.
 
 
 رییس جمهور گفت: ما توانستیم در دولت یازدهم با قدرتهای جهان به توافق برسیم. حفظ برجام یکی از مهمترین مسائل سیاسی و اقتصادی ایران خواهند بود و هووهایی که دنبال کشتن برجام بودند نمی توانند صاحب این فرزند باشند. آنها که برای رسیدن به این توافق بودند باید دنبال اجرای آن هم باشد. امروز ir8 پیشرفته ترین سانتریفیوژ می چرخد.
 
 
 وی افزود: چرخ اقتصادی هم می چرخد با توجه به رشد اقتصادی که سال گذشته داشتیم.
 
 
 
 
 
 روحانی گفت: اگر من مسئولیت دولت آینده را برعهده داشته باشم همین مسیر ادامه خواهد داشت. هدف ما ایران پیشرفته و پیشرو است همان هدفی است که در چشم انداز 20 ساله تدوین شد. که متأسفانه در سال های قبل از دولت یازدهم در حرکت آن چشم انداز حرکت چشم گیری نبود. در مسیر همان چشم انداز 20 ساله که یکی از بخش هایش تعامل سازند و رشد 8 درصد است برای اولین بار در تاریخ ایران بعد از ابلاغ چشم انداز تحقق یافته و این مسیر ادامه خواهد یافت.
 
 
 وی افزود: امنیت ایران از اهداف دولت یازدهم بود که سایه جنگ امروز کنار رفته و امروز با مردم محور بودن در ایران شاهد امنیت در ایران در منطقه آشفته خاورمیانه هستیم. این مسیر برای احقاق حقوق مردم ادامه می یابد.
 


  حسن روحانی برای ثبت نام وارد وزارت کشور شد


 رئیس جمهور با حضور در ستاد انتخابات کشور در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری نام‌نویسی کرد.


 او همچنین از ستاد انتخابات وزارت کشور بازدید کرد.


 حسن روحانی که اکنون در حال ثبت نام در انتخابات است هیچ کدام از اعضای دولت را به همراه خود به وزارت کشور نیاورده است . او به تنهایی به ستاد انتخابات وارد شده و در حال طی مراحل نام نویسی است.


 


   دختر آیت الله طالقانی هم برای ثبت نام آمد


 خانم اعظم طالقانی نماینده دوره اول مجلس و دختر آیت الله طالقانی برای ثبت نام وارد وزارت کشور شد.


  زاکانی : دولت اقدام و اصلاح تشکیل می‌دهیم


 علیرضا زاکانی به منظور نام نویسی در انتخابات ریاست جمهوری وارد ستاد انتخابات کشور شد.


 او در پاسخ به این سوال که  آیا به نفع کسی کنار می‌رود؟ گفت: می‌ایستیم ان‌شاالله، دولت اقدام و اصلاح تشکیل می‌دهیم.


  زاکانی افزود: قانون فصل الخطاب همه است و اگر کسی در جامعه توجه به قانون نداشته باشد عملا هیچ سندیتی برای پذیرش هیچ مسئولیتی در کشور نخواهد داشت. به تبع کسانی که پای در این مسیر می گذارند باید به قانون پایبند باشند و در همه عرصه ها قانون را نصب العین خود قرار دهند. 


 وی یادآور شد: هدفم از ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری، تحول است و اینکه توانمند ساختن کشور با دستان خود مردم صورت گیرد.


 زاکانی که یکی از کاندیداهای منتخب جمنا است در مورد تصمیم انتخاباتی جمنا گفت:جمنا به هر جمع بندی برسد همه باید با وحدت نظر این حرکت را تأیید و دنبال کند.


  


 کواکبیان: بعد ار آمدن رئیس دولت دهم  انگیزه من برای حضور در انتخابات بیشتر شد


 مصطفی کواکبیان نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم وارد وزارت کشور شد.


 او گفت: کاندیدای پوششی نیستم، تا آخر هستم. امیدوارم انتخاب پرشور و با مشارکت بالای مردم را شاهد باشیم.


 
   کواکبیان ضمت تشریح دلایل ثبت نام خود درانتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: یکی از اهداف بنده از حضور در انتخابات این است که به اندازه ظرفیت خودم و دوستانم مشارکت مردم افزایش یابد.
 
 
   وی افزود: بنده به دنبال تبیین بهتر گفتمان اصلاح طلبی هستم چون دولت یازدهم خود را اصلاح طلب نمی‌داند و رئیس دولت یازدهم بارها آن را بیان کرده است.
 
 
  دبیرکل حزب مردمسالاری  یادآور شد: از آنجایی که رئیس دولت دهم آمد انگیزه من برای حضور در انتخابات بیشتر شد. 
 
 
 وی در واکنش به ثبت نام احمدی نژاد گفت: هیچ تعجبی ندارد همان خانه نشینی‌ها دوباره تکرار شده و ما سرپیچی از فرمایشات مقام معظم رهبری را قبلا هم دیده بودیم.
 
 
 کواکبیان افزود:  نام دولت بنده دولت اخلاق است و در گذشته هم این مسئله را گفتم.
 


  


   جلیلی در انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام نمی‌کند


  
 شنیده‌ها حاکی است که سعید جلیلی به زودی اعلام می‌کند از تصمیم برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست‌جمهوری انصراف داده است. این خبر هنوز به صورت رسمی تایید نشده است.
 
 
 برخی اخبار غیررسمی حاکی از آن است که سعید جلیلی که پیش از این احتمال قوی می‌رفت برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کند، برای وحدت بیشتر در جبهه انقلاب از تصمیم خود منصرف شده است.
 
 
  به گزارش تسنیم این خبر از سوی برخی منابع نزدیک به سعید جلیلی تایید شده است.
 
 
 برخی از کانال های تلگرامی اصولگرا از انتشار بیانیه سعید جلیلی تا ساعاتی دیگر خبر دادند.
 
 
 

 
 
 تعداد داوطلبان از مرز 800 نفر گذشت
 
 
  دبیر ستاد انتخابات در جمع خبرنگاران اعلام کرد: تا این لحظه (ساعت 13) 812 نفر ثبت نام کرده اند.
 


  محمد فومنی: نامزد پوششی نیستم


 محمد فومنی دبیرکل حزب مردمی اصلاحات: نامزد پوششی نیستم/ فکر نمی‌کنم به نفع روحانی کنار بروم / تا مرحله اخر در انتخابات می مانم تایید صلاحیت نشوم دست همه را می بوسم
  


  
 روحانی تا دقایقی دیگر وارد  وزارت کشور می شود
 


 شنیده ها از حضور حسن روحانی در وزارت کشور تا ساعاتی دیگر برای ثبت نام در انتخابات 96 خبر می‌دهد./ مهر


 
 حوالی ظهر و همزمان با پررنگ شدن زمزمه‌های حضور حسن روحانی و ابراهیم رییسی در ستاد انتخابات کشور جهت ثبت نام ، بر حجم تجمع کنندگان مقابل وزارت کشور افزوده شد و از ورود بسیاری از مردم عادی که خواهان کاندیداتوری بودند جلوگیری به عمل می آمد ، البته بسیاری از این تجمع کنندگان را طرفداران کاندیداها تشکیل می‌دادند./ ایسنا
 


  
 معاون امنیتی استاندار تهران: از تجمع جلوی منزل احمدی‌نزاد جلوگیری می‌کنیم
 
 
 محسن همدانی معاون امنیتی استاندار تهران گفت: مجوز هرگونه تجمع توسط فرمانداری صادر می‌شود، تا این لحظه که من خبر دارم فرمانداری تهران هیچ‌گونه مجوزی برای تجمع حامیان نامزدهای انتخاباتی نداده است، چون این تجمعات تبلیغات زودهنگام بوده و تخلف محسوب می‌شود.
 
 
 تا این لحظه هیچ‌گونه تجمعی برگزار نشده است اما قرار است عده‌ای امشب جلوی منزل احمدی نژاد تجمع داشته باشند که دستور ما هم جلوگیری از برگزاری این تجمع است.
 


  غرویان: شعارم علم و عقلانیت و اخلاق است/در حمایت از روحانی کناره‌گیری می‌کنم


 محسن غرویان هم برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری در ستاد انتخابات کشور حضور یافت.


  


 ثبت نام دبیرکل حزب مردمی اصلاحات


  محمد فومنی دبیرکل حزب مردمی اصلاحات برای نام‌نویسی در انتخابات ریاست جمهوری در ستاد انتخابات کشور حضور یافت.


   انصراف از کاندیداتوری در اعتراض به  ثبت نام احمدی نژاد


  
  « وهاب عزیزی » دبیرکل جبهه جهادگران ایران اسلامی با حضور در ستاد انتخابات از نامزدی دوازدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری انصراف داد.
 
 
 در پی این انصراف ، روابط عمومی جبهه جهادگران ایران اسلامی بیانیه ای به شرح زیر منتشر کرد:
 
 
 «همه ایرانیان سلام 
 
 
 به اطلاع ملت شریف ایران می رساند با تصمیم و تصویب شورای مرکزی جبهه مردمی جهادگران به وهاب عزیزی دبیرکل این جبهه ماموریت داده شد بود در دوره دوازدهم انتخابات ریاست جمهوری برای تشکیل دولت 'جوان' به عنوان کاندیدای 'جریان سوم' ثبت نام و شرکت نمایند.
 
 
 وهاب عزیزی در تبعیت از مصوبه شورای مرکزی جبهه مردمی جهادگران، روز سه شنبه 22 فروردین با مراجعه به ستاد انتخابات کشور مستقر در وزارت کشور به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری دوره دوازدهم ثبت نام نمود که در اعتراض به ثبت نام محمود احمدی‌نژاد، از رقابت های انتخابات ریاست جمهوری کنار رفت.»
 


  حضور یک خواننده در وزارت کشور


  امین الله رشیدی برای نام‌نویسی در انتخابات ریاست‌جمهوری وارد وزارت کشور شد


  امین الله رشیدی خواننده و  آهنگساز برای  نام‌نویسی در انتخابات ریاست‌جمهوری به وزارت کشور آمد.


 امین الله رشیدی که به گفته خود با نیت اعتلای فرهنگ و هنر پا به عرصه انتخابات گذاشته بود بعد از گفت و شنود با برخی از خبرنگاران اهنگ "رسوای جهانم "را در گوشه ای از وزارت کشور اجرا کرد .


   ثبت نام یک نماینده مجلس


 
 حسن نوروزی سخنگوی کمیسیون قضایی هم با حضور در ستاد انتخابات کشور داوطلب حضور در رقابت های انتخاباتی شد. وی می گوید: نقدینگی باید کاهش یابد و به تولید اختصاص داده شود.
 
 
 

 


 شیخیانی هم داوطلب شرکت در انتخابات ریاست جمهوری شد


 
 

 
 
 دبیرکل حزب مردم در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم ثبت نام کرد.
 
 
 امر الله شیخیانی دبیر کل حزب مردم برای ثبت نام در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری وارد ستاد انتخابات کشور شد.
 
 
 حزب مردم یکی از احزاب اصلاح طلب است که در سال 92 از روحانی حمایت کرد.
 


   ثبت نام  سعید یاری در انتخابات


  سعید یاری دبیرکل سازمان دفاع منافع ملی ایران پیش از ظهر امروز (جمعه 25 فروردین) با حضور در ستاد انتخابات کشور در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد.


  


 

مشاور رییس جمهور سابق پس از ثبت نام: کاندیدای احمدی نژاد نیستم


 
 مهدی کلهر مشاور رسانه ای رئیس جمهور سابق پس از ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم در نشست خبری در پاسخ به این سوال که اگر صلاحیت شما از سوی شورای نگهبان تایید نشود چه واکنشی خواهید داشت؟ گفت: خیلی خوشحال می شوم چون باری از روی دوشم برداشته می شود.
 
 
 وی ادامه داد: بنده مستقل آمده ام و کاندیدای احمدی نژاد نیستم، شباهت هم به وی یا کم و یا اصلا ندارم. افراد اگر بجای شبیه بودن مکمل هم باشند نتیجه بهتری خواهد داشت و ما دونفر مکمل موفقی بودیم.
 


  کلهر: مستقل آمده ام


  مهدی کلهر مشاور رسانه ای رئیس جمهور سابق با حضور در محل ستاد انتخابات کشور در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.


  


 وی در جمع خبرنگاران درباره پایبندی خود به قانون گفت: حتما اینگونه خواهد بود که در حرف و عمل به قانون پایبند باشم، مستقل آمده ام و برای ثبت نام با احمدی نژاد مشورتی نکرده ام.


 ثبت نام 33 داوطلب در روز چهارم انتخابات ریاست جمهوری تا ساعت 9


 33 داوطلب در روز چهارم ثبت نام برای انتخابات ریاست جمهوری نام نویسی کردند.


   
 رئیس ستاد انتخابات کشور:
 
 
 

 
 
 ثبت نام 717 داوطلب برای انتخابات ریاست جمهوری تا کنون/ زمان ثبت نام تمدید نخواهد شد
 
 
 علی اصغر احمدی گفت: 717 نفر برای انتخابات ریاست ریاست جمهوری دوازدهم تا الان ثبت نام قطعی کرده اند.
 
 
 وی همچنین گفت: زمان ثبت نام تمدید نخواهد شد.
 
 
 

 


  معاون مدیرعامل بیمه ایران پس از  ثبت نام:


  چرا شبکه بانکی سود را به زیر10درصد کاهش نمی‌دهد تا بیکاری کاهش یابد؟


  بهمن لامعی معاون مدیرعامل بیمه ایران پس از ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران اظهارداشت: چرا پس از پایان جنگ تحمیلی فساد در کشور رشد کرد؟ اگر با انواع فساد مبارزه جدی و سیستماتیک نشود کشور در محیط داخلی و خارجی دچار مشکلات خواهد شد و مشروعیت و مقبولیت نظام اجرایی کشور خدشه دار خواهد شد و این خیانت بزرگ و گناه عظیم نسبت به آرمان های انقلاب و شهیدان است.


 وی افزود: چرا شبکه بانکی سود را زیر 10 درصد کاهش نمی دهد تا جامعه سالم اقتصادی و رشد تولید و کاهش بیکاری را شاهد باشیم. مردم عملکرد افراد و جریانات سیاسی را بررسی و با شناخت صحیح و با حضور حداکثری رای دهند.


 لامعی تصریح کرد: آیا فساد کنونی، تورم، رکود موجود و بی ثباتی اقتصادی نتیجه عملکرد مدیران ناکار آمد نیست؟
تابناک جزئیات جدید از علت درگذشت آیت ‌الله هاشمی/ جایزه صدها میلیاردی به بانک‌های «بی‌کفایت» دولتی! Sat Jan 28 10:00:00 IRST 2017
تابناک ورود متجاوزان سعودی به شهر «عدن» یمن Sat Aug 19 12:00:01 IRDT 2017
تابناک مهمترین حربه الاهلی برای شکست استقلال مشخص شد Wed Feb 22 14:37:08 IRST 2017
تابناک آخرین وضعیت مصدومان اتوبوس تهران – نجف Sat Nov 04 10:34:51 IRST 2017
تابناک آماده‌باش امدادگران فارس برای اعزام به کاکی Thu Apr 19 12:34:15 IRDT 2018
تابناک عربستان باز هم تولید نفت خود را کاهش داد Sat Mar 04 09:45:08 IRST 2017
تابناک تمرینات عجیب سه شیر‌ها در روسیه Thu Jun 21 18:12:02 IRDT 2018
تابناک 5 کشته در تصادف پراید با کامیون Sat Dec 09 07:33:04 IRST 2017
تابناک مسکو خواستار نقش رهبری مصر در خاورمیانه است Tue May 30 13:35:14 IRDT 2017
تابناک کمک مالی چین به فلسطین، سوریه، لبنان و یمن Tue Jul 10 18:28:40 IRDT 2018
تابناک الهام چرخنده: ممنوع‌الکارم کردند/احمدی‌نژاد می‌خواهد تماشاچی دادگاه بقایی باشد Tue Oct 03 20:48:04 IRST 2017
تابناک رهبر کره شمالی نباید آسوده بخوابد! Thu Aug 03 06:50:42 IRDT 2017
تابناک پایان پشتیبانی مایکروسافت از ویندوز ویستا Wed Apr 12 14:54:56 IRDT 2017
تابناک بارش باران در 6 استان کشور Fri Feb 23 14:32:15 IRST 2018
تابناک قرارداد 140 میلیون دلاری ارتش آمریکا برای آموزش نیروهای افغان Wed May 24 15:37:24 IRDT 2017
تابناک پاسخ پر ابهام آقای وزیر برای ماندن در دولت Wed Jul 12 08:22:15 IRDT 2017
تابناک انواع چاک کت مردانه Sun Jun 17 22:00:01 IRDT 2018
تابناک فهرست ضرایب مالیاتی عملکرد سال 95 اصلاح شد Sun Sep 03 20:20:01 IRDT 2017
تابناک ترافیک سنگین در آزادراه کرج-قزوین و جاده چالوس Fri May 11 21:50:49 IRDT 2018
تابناک وزارت دفاع روسیه: بمباران درعا در سوریه 9 زخمی بر جای گذاشت Fri Feb 23 01:08:49 IRST 2018
تابناک افزایش 5 هزار تومانی قیمت سکه طرح قدیم Thu May 18 19:18:54 IRDT 2017
تابناک حداقل مزد کارگران 100هزار تومان کمتر از کارمندان! Sun Apr 16 11:46:00 IRDT 2017
تابناک علم‌الهدی: جامعه روحانیت پاکترین جوامع است Mon Jul 30 18:39:36 IRDT 2018
تابناک از «حباب بی‌سابقه سکه در تاریخ معاملات ایران» تا «نظر زنگنه درباره طرح کاهش تولید نفت» Tue Nov 21 01:45:27 IRST 2017
تابناک استقلال سرپیچ آخربا دوسوپرگل ازتراکتورسبقت گرفت/پرسپولیس بازی باخته را با دبل طارمی مساوی کرد/سپاهان،به آسیا چشمک زد+جدول Sat Apr 29 17:54:56 IRDT 2017
تابناک وزارت خارجه با ترامپ مقابله به مثل کرد / آنچه ایران به آمریکا و اسرائیل میگوید Sun Mar 26 14:46:15 IRDT 2017
تابناک انتشار تصاویر خصوصی دردسرساز شد Sat Aug 12 08:45:29 IRDT 2017
تابناک جشنواره مجسمه‌های یخی در چین Mon Jan 01 18:27:10 IRST 2018
تابناک ایران حلقه مهمی در احیای جاده ابریشم است Tue Jul 17 02:20:01 IRDT 2018
تابناک ویدیو: در میانه آتش‌سوزی جنگل Wed Jul 05 12:51:59 IRDT 2017
تابناک ریولین: نتانیاهو و متحدانش در تلاش برای سیاسی کردن موسسات هستند Tue Oct 24 13:06:11 IRST 2017
تابناک از معرفی رئیس اداره کل تجارت تا سرمایه گذاری 7 میلیارد ریالی چند شرکت خارجی در ایران Sun Sep 17 08:00:01 IRDT 2017
تابناک چرا اغلب افراد با ازدواج اینترنتی مخالفند؟ Tue Jan 09 07:05:19 IRST 2018
تابناک کی‌روش: بازی با پرتغال مهمترین بازی دورانم در ایران است Sat Jun 23 12:40:08 IRDT 2018
تابناک سازمان ملل: اسرائیل کودکان فلسطینی بازداشت شده را آزاد یا محاکمه کند Tue Jul 24 13:27:52 IRDT 2018
تابناک دوربین‌های کنترل سرعت چگونه عمل می‌کنند Fri Jun 01 05:00:02 IRDT 2018
تابناک خسارت زلزله کوهبنان به ساختمان دادگستری زرند Sun Dec 24 06:27:56 IRST 2017
تابناک کلاس عملی آتش‌نشانی برای برج نشینان تهرانی Fri Aug 17 15:31:41 IRDT 2018
تابناک Israeli Banks Supporting Settlements Wed Sep 13 08:29:39 IRDT 2017
تابناک اراده روسیه بر توسعه روابط با ایران استوار است Tue May 15 04:00:01 IRDT 2018
تابناک رشد 165 ریالی دلار آمریکا در هفته پایانی مرداد 96 Fri Aug 25 16:02:13 IRDT 2017
تابناک ناآرامی در جلسه علنی مجلس به دلیل اعتراضات برخی نمایندگان به عملکرد سیف Tue Apr 10 11:15:19 IRDT 2018
تابناک مجمع تشخیص مصلحت، حلقه تکمیلی در نظام اسلامی Tue Aug 15 15:38:39 IRDT 2017
تابناک برای حفظ سلامت روان مرتب ورزش کنید Thu Aug 09 12:06:12 IRDT 2018
تابناک چین به تهدید آمریکا درباره حمله به کره‌شمالی واکنش نشان داد Tue Sep 19 23:56:11 IRDT 2017
تابناک صدور حکم بدوی پرونده شهرداری تبریز Wed Apr 19 13:23:00 IRDT 2017
تابناک حشد الشعبی: ابوبکر البغدادی در بازداشت آمریکاست/اعلام حمایت واشنگتن از تقابل عربستان با ایران/ گفت وگوی سران ترکیه و عربستان درباره تحولات سوریه Sun Nov 26 09:00:02 IRST 2017
تابناک توصیه خاتمی برای استمرار حمایت از "روحانی" Wed Aug 02 14:39:44 IRDT 2017
تابناک استفاده از خودروهای فرسوده در شهرداری تهران ممنوع می‌شود Sun Nov 26 17:07:19 IRST 2017
تابناک 6 کشته و مجروح در تصادف بزرگراه بابایی Sat Jul 28 11:54:53 IRDT 2018
تابناک بارش برف در جاده چالوس Tue Mar 14 09:26:47 IRST 2017
تابناک زلزله ورامین تاثیری بر گسل تهران نداشته است Fri Feb 09 22:09:12 IRST 2018
تابناک از «آخرین میزان مصرف بنزین کشور» تا «نقدینگی در ایستگاه 1253 هزار میلیارد تومان» Sat Apr 29 20:38:19 IRDT 2017
تابناک سقوط9پله‌ای ایران دررنکینگ فیفا/تیم ملی درسیدسوم جام جهانی+عکس Wed Oct 11 16:37:05 IRST 2017
تابناک نظر مطهری درمورد کابینه جدید Sun Aug 13 14:55:49 IRDT 2017
تابناک فناوریهایی که تا سال 2030 آنها را می بینیم Tue Apr 10 10:45:01 IRDT 2018
تابناک آخرین قیمت اوراق وام مسکن Thu Jun 07 19:12:04 IRDT 2018
تابناک نگاهی فلسفی به مسائل کنونی ایران منتشر شد Thu Jun 01 12:35:35 IRDT 2017
تابناک بارش پراکنده باران و توده گرد و خاک در راه کشور Sun Aug 12 09:07:53 IRDT 2018
تابناک تماشای مینسک از نمای بالا Tue May 01 11:08:23 IRDT 2018
تابناک دولت نیک منش در سکوت درگذشت Fri Dec 22 15:32:02 IRST 2017
تابناک دستور دولت به وزارتخانه‌ها برای شفاف سازی Tue Dec 05 08:52:22 IRST 2017
تابناک ویدیو: قدرت بالای بدنه آئودی A8 Wed May 10 21:26:41 IRDT 2017
تابناک صحبت‌های قلعه‌نویی خطاب به هواداران تراکتوردرآستانه دیداربااستقلال Tue Apr 18 05:26:01 IRDT 2017
تابناک نامه‌ی داودنژاد خطاب به رییس جمهور آینده Sat May 13 13:10:10 IRDT 2017
تابناک مترو تهران در روز قدس رایگان است Wed Jun 21 11:53:09 IRDT 2017
تابناک رسانه‌ها به طور جدی در بحث فساد مالی ورود کنند Tue Jul 10 18:35:29 IRDT 2018
تابناک میانجی‌گری فیفا میان ایران و عربستان Sun Jan 01 12:19:22 IRST 2017
تابناک سرنگونی جنگنده روسیه در استان ادلب و پیامدهای احتمالی آن+ فیلم Sat Feb 03 21:59:48 IRST 2018
تابناک مسافران از حضور در حواشی رودخانه ها اجتناب کنند Sat Apr 14 12:54:49 IRDT 2018
تابناک مرز ایران با سلیمانیه از فردا بازگشایی می‌شود Wed Oct 25 00:23:28 IRST 2017
تابناک تخفیف 40 درصدی در طرح ترافیک نداریم Sat Apr 07 12:20:21 IRDT 2018
تابناک بررسی نابسامانی‌های اقتصادی در جلسه غیرعلنی Tue Jun 26 09:22:50 IRDT 2018
تابناک ادعای عجیب درباره تخلفات مالی بقایی و پاسخ او/محسن آمین جزو بازجوهای بند 209 بود/پایان ممنوع‌التصویری مجری مشهور/جاده بستن دیگر جواب نمی‌دهد! Mon Oct 30 19:31:16 IRST 2017
تابناک ترامپ امروز قدس را پایتخت رژیم‌اسرائیل اعلام می‌کند Wed Dec 06 11:14:07 IRST 2017
تابناک دستگیری 2 مظنون حمله تروریستی بارسلون Tue Aug 29 22:50:01 IRDT 2017
تابناک تلاش آمریکا برای بازگرداندن ایران به میز مذاکرات Fri May 11 21:06:10 IRDT 2018
تابناک روحانی: موانع راه بیشتر از گذشته خواهد بود Sun May 27 23:22:14 IRDT 2018
تابناک تعداد هواپیماهای تحویل شده از فرانسه به 9 فروند رسید Thu Sep 28 20:24:59 IRST 2017
تابناک فرانسه و انگلیس مصمم به حفظ برجام هستند Tue May 15 06:12:03 IRDT 2018
تابناک گفتگوی وزرای دفاع روسیه و ترکیه Fri Aug 17 15:09:27 IRDT 2018
تابناک غرق شدن کودک سه ساله نکایی در نهر آب Mon Feb 06 15:07:03 IRST 2017
تابناک تبریک سخنگوی وزارت خارجه به تیم ملی والیبال Sun Sep 17 21:13:37 IRDT 2017
تابناک حکم مرتضوی به دادستانی ارسال شده است/ محکومیت 2 ساله، قطعی‌ست و باید اجرا شود Fri Mar 02 10:24:27 IRST 2018
تابناک امکان کاهش سقف پرداخت مهریه وجود ندارد Tue Aug 14 00:10:01 IRDT 2018
تابناک Iran parliament adopts motion to reciprocate U.S. sanctions Sun Jul 30 10:14:47 IRDT 2017
تابناک قراب:منصوریان بچه استقلال است،نابودش نکنید Mon Aug 21 00:52:01 IRDT 2017
تابناک متن و حاشیه 35 سالگی جشنواره فیلم فجر Sun Jan 29 08:06:40 IRST 2017
تابناک Hundreds of Palestinians injured in Friday's Gaza protests Sat May 05 09:57:04 IRDT 2018
تابناک قانون دویچه بانک برای ممانعت از انتقال پول به ایران Thu Aug 02 06:40:26 IRDT 2018
تابناک سرقت لاستیک خودروهای لوکس در تهران Wed Jan 24 12:11:51 IRST 2018
تابناک ترکیه 4 ناوچه به پاکستان می‌دهد Thu Jul 05 22:29:30 IRDT 2018
تابناک اختلال در خواب با افزایش ریسک خطر آلزایمر Mon Nov 13 08:01:02 IRST 2017
تابناک دادگاه نازنین زاغری تعیین وقت شد Wed May 23 13:18:35 IRDT 2018
تابناک موضع روسیه درباره تمدید کاهش تولید نفت Tue Nov 21 17:45:25 IRST 2017
تابناک نهاوندیان جایگزین سیف در بانک مرکزی می‌شود؟ Sat Dec 16 16:41:31 IRST 2017
تابناک هشدارهای امنیتی دررابطه باخریدهای اینترنتی ایام نوروز Wed Feb 22 15:51:24 IRST 2017
تابناک آخرین جزئیات آتش سوزی در بندرعباس Wed Jan 24 23:41:21 IRST 2018
تابناک ظرفیت دقیق ورزشگاه آزادی مشخص شد Sat Feb 11 12:07:41 IRST 2017
تابناک دمای استان خوزستان 51 درجه بالای صفر Tue Aug 15 11:00:06 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی امسال با رویکرد اقتصادمقاومتی گام‌های بلندی برای اعتلای تقویت توان بازدارندگی کشور برداشته شد Wed Mar 15 14:05:00 IRST 2017
افکارخبر گرفتن پولهای اضافی از زائرین اربعین ظلم است و باید برگردانده شود Mon Nov 06 08:08:07 IRST 2017
روزنامه شهروند پرسش‌ها و پاسخ‌های مرکز پاسخگویی به سوالات دینی حوزه علمیه قم در خصوص محرم Tue Sep 26 03:30:00 IRST 2017
صراط بازدید اعضای کمیسیون قضایی مجلس از زندان اوین Mon Oct 30 15:55:10 IRST 2017
پول نیوز مدیریت بحران خوزستان : عراقی ها همکاری نمی کنند Sun Aug 05 21:56:36 IRDT 2018
صبا ایران مارادونا می‌داند که چندین سال نوری با مسی فاصله دارد! Thu Jun 21 17:56:41 IRDT 2018
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین اولین همایش آموزشی قانون نظام صنفی درتایباد برگزار شد Thu Feb 09 19:38:21 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران شهادت 13 نفر از نیرو‌های مردمی سوریه در حمله هوایی ترکیه Fri Mar 02 03:33:01 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران دهمین پیروزی بارسلونا در لالیگا Sun Nov 05 01:08:04 IRST 2017
روزنو بازیکن دیپورتی استقلال در یک قدمی پیوستن به پرسپولیس +عکس Mon Jun 26 18:20:01 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی موانع گسترش صنعت گردشگری درقم مرتفع شود Mon Jul 30 18:22:00 IRDT 2018
خبرگزاری مهر دست‌های یک ایرانی به نمایشگاه عکس «کوآلالامپور» راه یافت Sun Nov 26 13:29:22 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم آخرین سفیر آمریکا در دمشق: اسد، روسیه و ایران برندگان جنگ سوریه هستند Sun Sep 10 16:18:01 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی دو سارق و یک مالخر کابل های مخابرات در گنبدکاووس دستگیر شدند Sun Mar 26 16:11:00 IRDT 2017
خبرگزاری بین المللی قرآن مهلت دریافت آثار جشنواره ملی «نامه‌ای به یک شهید» تمدید شد Wed Feb 08 12:41:44 IRST 2017
واحد مرکزی خبر ارجاع تخلفات 14 شرکت وارد کننده تلفن همراه با گران فروشی 32 میلیاردتومانی Wed Jul 25 14:51:03 IRDT 2018
خبرگزاری مهر سقوط آزاد کارگر جوان به عمق چاه/حادثه تلفات جانی نداشت Wed Aug 09 18:41:26 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر اجرای 150 پروژه عمرانی در الموت غربی Sat May 06 10:27:05 IRDT 2017
ایستا نیوز بانک ملّی ایران 89 ساله شد Mon Sep 11 17:40:19 IRDT 2017
فرهنگ نیوز نرخ رشد اقتصادی امسال 0.9 درصد اعلام شد، بدون نفت Wed Jan 25 18:20:00 IRST 2017
شفاف اولین توئیت وزارت خارجه آمریکا پس از خروج از برجام Wed May 09 09:26:29 IRDT 2018
برنا بهره برداری از زیرگذر گلوبندگ تا پایان سال 96 Sun Feb 19 13:45:48 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران رشد چشمگیر پذیرش دانشجویان خارجی در استرالیا Wed May 31 14:18:44 IRDT 2017
تیک عکس/تیپ و چهره جوان بازیگر زن 60 ساله Tue May 16 15:14:24 IRDT 2017
خبرگزاری حوزه دوره آموزشی «رسانه و جنگ نرم» برگزار می‌شود Thu Aug 31 09:01:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی افتتاح چندین پروژه سازندگی و محرومیت زدایی در روزهای آینده Mon Feb 13 16:07:00 IRST 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا کرسی های تلاوت، بهترین ابزار برای صدور انقلاب Mon Feb 27 14:39:31 IRST 2017
تی نیوز پیروزی در موصل تنها به عراق تعلق ندارد بلکه متعلق به کل منطقه است Wed Jul 12 06:23:49 IRDT 2017
تی نیوز تک فرزندی چالش جدید جامعه امروز Mon Jul 10 23:13:47 IRDT 2017
شیعه نیوز کاهش آستانه تحمل در میان ایرانی‌ها Sat May 26 13:09:20 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم سرود "خمینی ای امام" ثبت ملی شد Tue Jan 31 11:32:00 IRST 2017
روزنو پیش‌بینی جالب فرانس فوتبال از گروه ایران در جام‌جهانی و قهرمان مسابقات Fri Jan 12 18:20:01 IRST 2018
پارسینه نقش یک عصب در روند ترمیم مجدد مغز Thu May 17 17:36:25 IRDT 2018
فرارو لیست خرید ممنوعه دستگاه‌های دولتی Sat Jul 08 22:17:29 IRDT 2017
برنا 48درصد مدارس البرز دوشیفته هستند Tue Feb 21 13:20:52 IRST 2017
آنا الزامات 10 رسته شغلی تا پایان شهریورماه تدوین می‌شود/ جمع‌آوری روزانه بین 30 تا 50 سگ ولگرد از سطح تهران Sun Aug 12 09:32:04 IRDT 2018
اعتبار نیوز واکنش سکه به لغو حراج Sun Apr 15 00:10:00 IRDT 2018
خبرگزاری فارس آمادگی کامل دستگاه‌های اجرایی در صورت بروز هرگونه بحران در بارندگی‌های اخیر Thu Feb 16 16:06:00 IRST 2017
همشهری آنلاین شیوع 10 درصدی آسم در کودکان و نوجوانان ایرانی Wed May 03 15:35:09 IRDT 2017
آفتاب دستگیری مدیر یک کانال تگرامی/ انتشار 14 هزار فیلم و عکس غیراخلاقی Mon Feb 20 11:12:21 IRST 2017
پارس فوتبال حسینی 3 تا 4 هفته دور از میادین خواهد بود ! Sat Feb 17 20:59:16 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران تصادف تریلرها اتوبان امام علی (ع) را بست Mon May 22 11:31:46 IRDT 2017
رجا نیوز افزایش بلیت هواپیما با شیب ملایم! Mon Aug 13 13:27:01 IRDT 2018
عصر ایران تغییر در برخی بسته های اینترنت با مصوبه رگولاتوری Thu Jun 22 15:45:31 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران آماده شدن تفاهم‌نامه با ستاد کل نیروهای مسلح در خصوص «امریه» تشکل‌های جوانان تا پایان دی Tue Jan 09 17:20:50 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران پروازهای فرودگاه اردبیل سه شنبه 24 مرداد ماه Tue Aug 15 11:07:40 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران ترفندهای خانگی بی نظیر برای تسکین خارش‌های پوستی Thu Dec 21 01:00:01 IRST 2017
پارسینه انتقام سایبری زن جوان از خواستگار Tue May 22 18:41:52 IRDT 2018
تدبیر و امید توضیح رسانه ژاپنی درباره مرگ برادر رهبر کره شمالی Wed Feb 14 10:22:01 IRST 2018
فرادید آینده تهران را فروخته‌اند Tue Oct 17 10:35:40 IRST 2017
خبر خودرو از هر پنج ایرانی، یک نفر فشار خون بالا دارد Sat Aug 11 12:37:33 IRDT 2018
اتاق خبر تعیین تکلیف وضعیت فروش نفت منوط به مذاکرات با اروپایی‌ها است Fri May 18 14:26:04 IRDT 2018
خبرگزاری مهر نظام بهداشتی یمن آخرین مراحل خود را سپری می‌کند Mon Jul 31 18:06:37 IRDT 2017
اعتبار نیوز 2 مسیر موقت برای دلار Sat Apr 07 00:29:00 IRDT 2018
ایسکانیوز ایران باید برای روح فوتبال جوانمردانه در این دو بازی حاضر شود Wed Aug 30 14:47:34 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی نشست سازمان همکاری اسلامی برای بحث در مورد حملات تروریستی برگزار می شود Thu Jul 07 11:45:00 IRDT 2016
رجا نیوز استقلال مقابل تیم 10 نفره هم باخت! Sat Sep 16 09:38:01 IRDT 2017
آفتاب مد جدید در زمین فوتبال! +عکس Sun Apr 30 16:23:08 IRDT 2017
آنا مالک سیاه جامگان :اگر اتفاقات کثیف نیفتد در لیگ می‌مانیم/ حرکت دروازه‌بان نفت شائبه‌برانگیز بود Thu May 04 12:45:00 IRDT 2017
خبرگزاری مهر خراسان جنوبی میزبان جشنواره«جوانه‌های شعررضوی» خواهد شد Wed Jul 27 11:04:27 IRDT 2016
اعتدال تصاویر لو رفته از خودروی آینده کاخ سفید/عکس Tue Sep 19 15:05:00 IRDT 2017
تی نیوز نرخ حق الوکاله بانک تجارت اعلام شد Tue Jul 11 14:58:15 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر حادثه برق گرفتگی در نوق رفسنجان Sat Aug 19 15:24:22 IRDT 2017
صراط پسر ملک سلمان به دیدار پوتین می‌رود Mon May 29 12:29:10 IRDT 2017
تیک پیشنهاد غیرقابل‌باور وزارت امینت داخلی آمریکا علیه مهاجران Sat Feb 11 17:37:29 IRST 2017
خبرگزاری نسیم تیم منتخب هفته بیست‌ونهم لیگ برتر در غیاب پرسپولیسی‌ها Mon Apr 23 10:26:03 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم تیم درمانی بسیج جامعه پزشکی میناب آماده خدمات‌رسانی در موکب‌های اربعین است Thu Sep 07 19:02:24 IRDT 2017
خرداد نیوز انتشار خبر شوکه کننده؛ آقای سرمربی سرطان دارد Thu Nov 23 21:42:47 IRST 2017
خبرگزاری دانشجو 3 بار قصاص برای قاتل 3عضو یک خانواده Wed May 03 12:51:52 IRDT 2017
خبرگزاری نسیم آغاز فعالیت دولت جدید اردن با مجیز‌گویی عربستان سعودی Sun Jun 17 21:36:02 IRDT 2018
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین قزوین 1200 شهید بسیجی تقدیم انقلاب کرده است Sun Nov 26 12:27:43 IRST 2017
صبح تهران رمز و راز لقاء خونین محسن حججی Mon Aug 14 12:54:21 IRDT 2017
عصر خبر بازدید مدیرعامل گروه سایپا ازمرکز تحقیقات قوای محرکه پژو سیتروئن Wed Feb 28 09:36:38 IRST 2018
آریا تفریح تازه و عجیب بچه پولدارهای تهران Thu Aug 17 11:33:44 IRDT 2017
بولتن نیوز مرفاوی در نشست خبری حاضر نشد Thu Mar 30 17:48:46 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم آوازخوانی مسیح سام‌خانیان در نشست «آیین آواز» Wed May 09 12:04:48 IRDT 2018
جماران فرماندار: ایجاد منطقه آزاد تجاری قصرشیرین مشکل بیکاری استان را رفع می کند Mon Jul 17 23:19:23 IRDT 2017
پرشین خودرو مه غلیظ در برخی از جاده های زنجان Mon Nov 06 09:57:00 IRST 2017
عصر ایران وزیر خارجه بحرین: کشورهای عربی باید برای مقابله با ایران متحد شوند Mon Nov 20 02:30:01 IRST 2017
پارسینه پاسخ جالب رئیس مجلس به پیشنهاد روحانی+فیلم Sun Jul 02 12:56:26 IRDT 2017
598 پیشنهاد 10 میلیونی به بازیگر زن برای برداشتن حجاب Tue Apr 03 09:55:41 IRDT 2018
آفتاب ایران چطور جعبه سیاه کشتی کار می کند؟ Sat Jan 20 17:16:13 IRST 2018
روزنامه شرق اگر سرمایه اجتماعی نباشد، سنگ روی سنگ بند می‌شود؟ Mon Feb 13 03:30:00 IRST 2017
خبرگزاری بین المللی قرآن بایدها و نبایدهای فرهنگی در موضوع مهدویت Sat Jul 15 10:04:35 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا دستگیری 406 نفر به اتهام همکاری با گروه گولن Sat Nov 18 23:10:05 IRST 2017
روزنو ادعای رییس سازمان نظام پزشکی: منع فعالیت همزمان پزشکان در بخش دولتی و خصوصی برای دولت‌ بار مالی دارد Mon Jan 30 10:46:35 IRST 2017
آفتاب ایران انتقال دبیرخانه شورای عالی بیمه به وزارت بهداشت خواسته ای غیرقانونی و بی مبنا است Fri Nov 10 11:20:13 IRST 2017
جهان نیوز ارتش پاکستان حکم اعدام 12 تروریست را صادر کرد Tue Jul 03 12:30:28 IRDT 2018
بهار نیوز دختری که در واقع یک پسر است Tue Apr 17 12:08:56 IRDT 2018
آریا کشاورزی غیراقتصادی در البرز اراضی را نابود می کند Tue May 15 17:25:17 IRDT 2018
خبرگزاری شبستان منابر مساجد عمان، مردم را به کتابخوانی دعوت می‌کنند Thu May 10 15:30:00 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران زلزله3.9ریشتر در سومار Thu Jun 21 00:52:09 IRDT 2018
عصر ایران مصدومیت همتی در مصاف با شایان مصلح Mon Sep 25 00:50:32 IRST 2017
تهران پرس پاسداشت شهدای مدافع حرم در «به اضافه مستند» Sun Feb 18 09:25:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی سفیر: روابط سیاسی هند و ایران علیه هیچ کشوری نیست Thu Feb 22 07:45:00 IRST 2018
خبرگزاری نسیم رونمایی از سامانه ثبت اطلاعات مشتریان در بازار سرمایه Thu Apr 19 05:38:03 IRDT 2018
بی باک نیوز درخت های نخل هوشمند مجهز به وای فای دبی Sun Aug 20 15:04:01 IRDT 2017
خبرگزاری بین المللی قرآن گزارش ایکنا از اردوی منطقه‌ای استعدادهای قرآنی دانش‌آموزان/ نیازمند استعدادیابی در مناطق محروم هستیم Mon Aug 21 17:20:06 IRDT 2017
رجا نیوز عکس: صفحه اول روزنامه های چهارشنبه Wed Mar 08 09:51:02 IRST 2017
خبرگزاری مهر پیکر مسئول حوزه علمیه امام صادق نکا تشییع شد Sun Jan 29 12:37:13 IRST 2017