خبرگزاری دانشجویان ایران - Sun Apr 09 10:47:51 IRDT 2017 نمایش خبر

حمایت‌های مالی برای ازدواج جوانان شبیه شوخی است

عضو هیئت علمی گروه جامعه‌شناسی دانشگاه بوعلی‌سینا حمایت‌های مالی و اعطای تسهیلات برای ازدواج جوانان را پدیده‌ای شبیه به شوخی ارزیابی کرد.

به گزارش ایسنا، در نشست تخصصی پیرامون موضوع «ازدواج و همسان‌گزینی» که با حضور اساتید روانشناسی و جامعه‌شناسی دانشگاه، مشاوران خانواده و معاون فرهنگی و امور جوانان اداره‌کل ورزش و جوانان استان همدان در دفتر ایسنا برگزار شد، برخی موانع و مشکلات موجود در شکل‌گیری و پایداری ازدواج، مطرح و مورد بررسی قرار گرفت. 
 

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره‌کل ورزش و جوانان استان همدان در سخنانی به ارائه گزارش عملکرد معاونت جوانان استان و سمن‌های فعال در امر ازدواج پرداخت و گفت: دو محور اجتماعی و اقتصادی در امر ازدواج مهم و موثر است که مشکلات موجود در بخش اجتماعی و فرهنگی بیش از موارد اقتصادی خودنمایی می‌کند. 
 

اسدالله ربانی‌مهر با بیان اینکه شاغل بودن افراد لازمه تشکیل زندگی مشترک است، افزود: فاصله گرفتن از سبک زندگی، عدم تمایل جوانان به ازدواج و بالا رفتن سن ازدواج از جمله مسائل فرهنگی موجود در شکل‌گیری ازدواج است و مراکز مشاوره با حمایت دولت می‌توانند در حل بخشی از این مسائل مشارکت کنند. 
 

وی با بیان اینکه در مناطق برخوردارتر از نظر اقتصادی آمار طلاق بیشتر است، خاطرنشان کرد: ریشه اصلی مسائل و مشکلات موجود در نحوه عملکرد دستگاه‌های فرهنگی است. 
 

معاون امور جوانان استان همدان ادامه داد: عدم انسجام و نگاه ویژه در میان دستگاه‌های فرهنگی موجب شده است کارهایی صورت بگیرد اما به سبب پراکندگی و ناهماهنگی دستگاه‌ها با یکدیگر از اثربخشی مطلوبی برخوردار نباشند. 
 

ربانی‌مهر با تأکید بر اینکه هنوز در جامعه ما حساسیت‌های لازم در مورد ازدواج و طلاق به وجود نیامده است، گفت: با توجه ویژه خانواده‌ها، رسانه‌ها و دستگاه‌های فرهنگی و ورود به فرهنگ‌سازی در این زمینه می‌توان تا حدودی به حل مسائل در این زمینه امیدوار بود. 
 

وی با اشاره به برنامه‌های صداوسیمای مرکز همدان اظهار کرد: حجم و مضمون برنامه‌های صداوسیما، زمان پخش و جذب مخاطبان توسط رسانه قوی و تأثیرگذاری چون صداوسیما بسیار ضعیف است و کمتر به مقوله ازدواج و ویژگی‌های مثبت آن تأکید می‌شود. 
 

وی با اشاره به راه‌اندازی مرکز آموزش زوج‌های جوان توسط جهاددانشگاهی بیان کرد: این اقدام بسیار مثبت بوده که توانسته یکی از اصلی‌ترین مشکلات ما در امر ازدواج را که همان آموزش و آگاهی‌سازی است را پاسخگو باشد و بخشی از مشکلات زوج‌های جوان را با آموزش‌های لازم برای آغاز زندگی مشترک حل کند. 
 

معاون فرهنگی و امور جوانان استان همدان در ادامه آغاز زندگی مشترک را با دریافت مجوز رانندگی مقایسه کرد و گفت: برای دریافت گواهینامه رانندگی، هر فرد به طور متوسط موظف به گذراندن ساعات آموزشی است که پس از موفقیت در آزمون مجوز لازم برای رانندگی را دریافت خواهد کرد حال آن که برای تشکیل زندگی مشترک افراد خود را نیازمند به دریافت هیچ‌گونه آموزش مهارتی برای زندگی نمی‌دانند که این مطلب نیز ریشه در فرهنگ جامعه ما دارد. 
 

ربانی‌مهر بیشترین آمار طلاق را در پنج سال اول زندگی مشترک افراد اعلام کرد و افزود: عدم آشنایی افراد با مهارت‌های لازم برای زندگی مشترک و خانوادگی موجب ناتوانی آنان در حل کوچک‌ترین مسائل زندگی و فرار از آن می‌شود و نتیجه‌ای جز طلاق و جدایی در پی نخواهد داشت. 
 

وی تشکیل مجمع خیرین ازدواج در سال گذشته را به عنوان رویداد خوبی که در معاونت جوانان شکل گرفت، عنوان و اظهار کرد: این مجمع در سال گذشته موفق به برگزاری سه جشن گلریزان و جمع‌آوری 250 میلیون تومان در شهر همدان شد که زوج‌های جوان نیازمند از آن بهره‌مند شدند. 
 

وی دو محور فعالیت را برای مجمع خیرین ازدواج مطرح کرد و گفت: محورهای اقتصادی و فرهنگی به عنوان فلسفه وجودی این مجمع تعیین شده که در این راستا، معرفی زوج‌های جوان برای دریافت تسهیلات و تشکیل کتابخانه‌های تخصصی و کارگاه‌های آموزشی از جمله اقدامات صورت گرفته در این مجمع بوده است. 
 

معاون امور جوانان استان همدان با اشاره به تشکیل کارگاه‌های آموزشی تخصصی ازدواج برای زوج‌ها با مشارکت دانشگاه‌ها و آموزش و پرورش ادامه داد: جشنواره بهار زندگی را با همکاری دانشگاه بوعلی‌سینا اجرا خواهیم کرد و اجرای طرح همسان‌گزینی را از هفته جاری در استان اجرا خواهیم کرد. 
 

ربانی‌مهر با بیان این مطلب افزود: استان همدان پس از استان‌های تهران، البرز و اصفهان، چهارمین استان کشور است که به اجرای طرح همسان‌گزینی می‌پردازد و دوره آموزشی TOT با همکاری دفتر ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان تا اواخر فروردین اجرایی می‌شود. 
 

وی همچنین از راه‌اندازی مراکز مشاوره زیرنظر این معاونت خبر داد و گفت: در سال گذشته 5 مرکز مشاوره راه‌اندازی شده که سه مرکز آن در شهرستان ملایر قرار دارد و جشن‌ها و همایش‌هایی که در راستای تبلیغ فرهنگ ازدواج برگزار می‌شود را در دست انجام داریم. 
 

وی پیگیری وام ازدواج جوانان توسط معاونت جوانان را بیان کرد و افزود: اعتبار تسهیلات وام ازدواج از 36 میلیارد تومان در سال 93 به 57 میلیارد تومان در سال 94 رسید و در سال 95 این رقم به 222 میلیارد تومان افزایش یافت که این میزان وام به زوج‌های متقاضی پرداخت شده و وام‌ها از 10 میلیون تومان به 30 میلیون تومان افزایش پیدا کرده است. 
 

معاون امور جوانان استان همدان با تأکید بر تذکر استاندار به رؤسای بانک‌ها در تسریع پرداخت وام‌های ازدواج به زوج‌های متقاضی تصریح کرد: نتیجه پیگیری‌هایی که برای پرداخت وام‌های ازدواج صورت گرفته، مثبت بوده و با توجه به اینکه همه مشکلات ازدواج با پرداخت وام حل نمی‌شود، بخشی از مسائل اقتصادی مربوط به آن با انجام این اقدامات مرتفع شده است. 
 

ربانی‌مهر از کمیته تخصصی ازدواج، سخنرانی پیش از خطبه‌های نمازجمعه و راهنمایی معلمان پرورشی مدارس به عنوان دیگر فعالیت‌های معاونت جوانان در حوزه ازدواج نام برد و گفت: واگذاری 12 سهمیه از مسکن‌های مهر آماده به معاونت جوانان سپرده شده است، 8 سهمیه در اختیار بنیاد شهید قرار گرفته و 8 سهمیه به کمیته امداد امام خمینی(ره) اعطا شده و 50 سهمیه نیز در اختیار فرمانداری همدان قرار دارد. 
 

وی مراحل همسان‌گزینی در معاونت جوانان را متعدد عنوان کرد و گفت: مرحله آشنایی افراد با یکدیگر از مراحل پایانی این طرح است که بر اساس ویژگی‌ها، مشخصات و اطلاعات افراد در سامانه این طرح که به شکل نرم‌افزاری دقیق و جامع است، ثبت می‌شود و پس از بررسی تناسب‌ها، آنان را به یکدیگر معرفی کرده و به صورت کنترل شده مراتب معارفه و مشاوره‌ای تا زمان ازدواج پیگیری می‌شود. 
 

عضو هیئت علمی گروه جامعه‌شناسی دانشگاه بوعلی‌سینا نیز در سخنانی به تشریح جنبه‌های جامعه‌شناختی موضوع ازدواج پرداخت و گفت: تأخیر در ازدواج، نرخ ازدواج، مهارت‌های زندگی و انسجام خانواده، موضوعاتی است که هر کدام به تنهایی موضوع بحث مفصلی هستند. 
 

دکتر اسدالله نقدی با اشاره به تحولات اجتماعی رخ داده در جامعه ما که تأثیرات مهمی بر مقوله ازدواج داشته‌اند بیان کرد: قاعدتا باید سن ازدواج در جامعه ایران 1396 بالا می‌رفت و نباید از این پدیده تعجب کرد. 
 

وی میزان کمی و کیفی این بالا رفتن سن ازدواج را موضوعی قابل بحث و بررسی عنوان کرد و افزود: همدان 99 هزار نفری سال 1335 الان 750 هزار نفری شده و با این شهرنشینی و افزایش سواد و افزایش نرخ بیکاری، نمی‌توان توقع داشت که نرخ ازدواج هم در همان میزانی که در سال‌های 65 و 75 بوده، باقی بماند. 
 

وی تغییرات اجتماعی را باعث به وجود آمدن الزامات کارکردی برای سایر نهادهای اجتماعی دانست و اظهار کرد: خانواده هم به عنوان یکی از نهادهای اجتماعی دستخوش تغییرات شده و حتی نگاه افراد نسبت به ازدواج عوض شده است. 
 

این مدرس جامعه‌شناسی دانشگاه بوعلی‌سینا انتظارات افراد، تعاریف مسئولیت‌های اجتماعی، سبک زندگی و الگوها و مناسک ازدواج را تغییریافته عنوان کرد و گفت: افزایش آپارتمان‌نشینی و تحولات شهری متناسب با نیازهای ما پیش نمی‌رود و جشن‌هایی که به عنوان یکی از مناسک ازدواج مطرح است و امروزه به عنوان یکی از مسائل اصلی خودنمایی می‌کند، نیازمند فضاهایی مانند سالن‌ها و تالارهای میهمانی است و با توجه به اینکه بسیاری از سازمان‌ها و نهادها دارای چنین سالن‌هایی هستند، نباید تأمین فضا برای میهمانی ازدواج به صورت مشکل بزرگی برای ازدواج باشد. 
 

نقدی با اشاره به وجود سیتی‌هال‌هایی که در سایر کشورهای جهان به منظور اجتماعات و مراسم‌های جشن در شهرها به وجود آمده، افزود: البته این موارد مربوط به مسائل اقتصادی می‌شود در حالیکه بحث اصلی در مورد ازدواج و همسان‌گزینی مقوله‌ای است که با ذهنیت افراد ارتباط دارد و معاشرت‌های اجتماعی و مسئولیت‌پذیری افراد می‌تواند کارکردهای ازدواج را تشریح کند. 
 

وی حمایت‌های مالی و اعطای تسهیلات برای ازدواج جوانان را پدیده‌ای شبیه به شوخی ارزیابی کرد و یادآور شد: با وجود چشم و هم‌چشمی‌هایی که در میان افراد جامعه است، اعطای وام 3 میلیون تومانی و به تازگی 10 میلیون تومانی برای تشکیل زندگی خنده‌دار به نظر می‌رسد و در عمل نیز با وجود پروسه اداری که ملزم به طی آن برای دریافت تسهیلات می‌شوند نیز بیشتر از اینکه حمایت از ازدواج جوانان باشد، شبیه به بازی گرفتن جوانان است. 
 

وی لزوم نگاه ترغیبی به این مقوله را بیان کرد و گفت: در کشورهای اروپایی آپارتمان‌هایی شبیه مسکن مهر توسط دولت‌ها احداث می‌شود، با این تفاوت که این آپارتمان‌ها مبله هستند و جوانانی که زندگی خود را به تازگی آغاز می‌کنند را از تأمین بسیاری از ملزومات و اثاثیه منزل بی‌نیاز می‌کند اما در کشور ما تأمین حداقل‌ها بسیار مهم و اساسی است. 
 

این مدرس دانشگاه توجه به الگوهای عملی را برای نهادها و ارگان‌های مرتبط با امر ازدواج ضروری دانست و تصریح کرد: تسهیلگری‌هایی که در حال حاضر صورت می‌گیرد، اولا کافی نیست و دوما در راستای عملی و واقعی خود قرار ندارد. 
 

وی علت بسیاری از مشکلات خانوادگی و بروز پدیده طلاق را ناسازگاری‌ها و ناهمخوانی‌های افراد با یکدیگر اعلام کرد و گفت: افراد از پایگاه‌های اجتماعی متفاوت در نقاطی از جامعه مانند دانشگاه با یکدیگر آشنا شده و با هم ازدواج می‌کنند و دچار مشکل می‌شوند. 
 

نقدی توجه به مسائل اقتصادی اجتماعی، فرهنگی، مدیریت شهری و حتی مبلمان شهری را در حل مسائل مربوط به ازدواج و همسان‌همسری، انتخاب و آشنایی درست افراد با یکدیگر موثر دانست و بیان کرد: همسان‌همسری یک انتخاب فردی است و ما با دید اجتماعی نمی‌توانیم تأثیر زیادی بر افراد بگذاریم و آنان را به سمت این مقوله سوق دهیم. 
 

وی کارهای رسانه‌ای گسترده و تبلیغی برای توجه دادن به این مقوله را مثبت دانست و تأکید کرد: به صورت مداخله مستقیم نمی‌توان افراد را به انتخاب همسان متذکر شد اما با اشاراتی که در رسانه‌ها و فیلم‌ها و سریال‌ها می‌شود، می‌توان تأثیرهای مناسبی در این امر داشت. 
 

وی از تشکیل سازمان امور اجتماعی زیر نظر وزارت کشور خبر داد و گفت: در انجمن جامعه‌شناسی این موضوع مطرح شده که با وزارتخانه و سازمان درست کردن مشکلات ما حل نمی‌شود، همچنان که ما وزارت فرهنگ داریم و همچنان مشکلات فرهنگی گریبانگیر ماست، وزارت کار داریم و بیکاری در جامعه وجود دارد و وزارت جوانان داریم و هنوز مشکلات جوانان به قوت خود باقیست. 
 

این استاد جامعه‌شناسی با بیان اینکه مشکلات اقتصادی و اجتماعی جوانان با تأسیس تشکیلات حل نمی‌شود، تأکید کرد: برنامه و رویکرد مناسب می‌تواند راهگشای مسائل و مشکلات باشد. 
 

عضو هیئت علمی گروه روانشناسی دانشگاه بوعلی‌سینا نیز درباره آموزش‌هایی که به افراد داریم، اظهار کرد: ما آموزش‌های زیادی به افراد می‌دهیم و همه این آموزش‌ها در جهت تخریب خانواده است.  
 

دکتر خسرو رشید با بیان این مطلب افزود: به عنوان یک روانشناس که متولی آموزش مهارت‌های زندگی هستم این را اعلام می‌کنم که با چند ساعت آموزش مهارت زندگی، هیچ مهارتی توسط افراد کسب نمی‌شود. 
 

وی آموزش مهارت‌های زندگی را در حد وسیله‌ای برای انجام یکسری پژوهش‌های اجتماعی و دانشجویی دانست و گفت: رسانه‌ها به صورت 24 ساعته در حال آموزش افراد جامعه هستند و در سریال‌ها و فیلم‌ها خانواده‌هایی را می‌بینیم که همیشه در حال دعوا هستند، ما فرزندانمان را به عنوان یک همسر و یک مادر تربیت نمی‌کنیم و فقط به آنها می‌آموزیم که درس بخوانند. 
 

این مدرس دانشگاه در ادامه از عدم آموزش مسئولیت‌پذیری به فرزندان سخن گفت و تأکید کرد: ما تنها به افراد می‌آموزیم که نیازهای خود را به راحت‌ترین شکل و حداقل هزینه برآورده کنند و هیچ‌گونه مسئولیتی را نپذیرند. 
 

رشید با اشاره به تفکیک جنسیتی افراد در مدارس و سایر اماکن جامعه افزود: القائات رسانه‌ای در مورد عدم آرامش در خانواده‌ها، افزایش طلاق در جامعه، بیکاری و عدم درآمد و استقلال مالی و وجود فسادهای اخلاقی موجود در جامعه، افراد را به سمت تأمین نیازهای خود با کمترین هزینه و بی‌مسئولیتی سوق می‌دهد و در این راه دیگر امکان برگشت به راه درست برای افراد وجود ندارد. 
 

وی با اشاره به جوامع غربی و تبلیغات غیرواقعی که در مورد ارتباطات دختران و پسران خارجی به وجود آمده، تصریح کرد: حتی در جوامع غربی نیز دوستی دختران و پسران به معنی ارتباط داشتن یک دختر یا یک پسر با چندین فرد نیست بلکه هر فرد تنها با یک نفر ارتباط عاطفی دارد و تا زمانی‌که با اوست، فرد دیگری و ارتباط دیگری وجود ندارد و این مفهوم مسئولیت‌پذیری است که متأسفانه در جامعه ما به آن توجه نمی‌شود. 
 

وی به نگاه مادی‌گرایانه صداوسیما اشاره کرد و گفت: روز به روز یک نوع نگاه در تولیدات صداوسیما افزایش می‌یابد و معیار، مقایسه روانشناختی افراد است و میزان رضایتمندی افراد از زندگی بستگی به میزان درآمد ندارد بلکه بستگی به این دارد که هر فرد خود را در میان اطرافیان در رتبه چندم موفقیت بداند. 
 

این روانشناس نگاه مقایسه‌ای افراد را مطرح کرد و گفت: افراد در ازدواج و سایر روابط اجتماعی خود مدام در حال مقایسه خود با دیگران هستند و این امر از طریق رسانه‌های جمعی الگوبرداری می‌شود. 
 

رشید، صداوسیما را با عنوان مدرسه انسان‌سازی معرفی کرد و یادآور شد: باید این مدرسه را درست کرده و برنامه‌هایی را که موجب تخریب می‌شود را اصلاح کنیم و اگر قرار است افراد را به ازدواج تشویق کنیم باید در فیلم‌ها خانواده را به شکلی نشان دهیم که همه چیز در آن به دست می‌آید نه اینکه جایی است که ما در آن همه چیزمان را از دست می‌دهیم. 
 

وی توان سازگاری افراد را به عنوان اصلی مهم در مهارت‌های زندگی مطرح کرد و افزود: توان پذیرش اختلاف و کنار آمدن با عقاید مخالف در زندگی شرط مهمی است که در سیستم آموزشی که ما ایجاد کرده‌ایم، ممکن نیست. 
 

وی ساخت مسکن‌هایی که جوانان بتوانند چند سالی را بدون دغدغه در آن زندگی خود را آغاز کنند را به عنوان راهکاری برای ازدواج و جلوگیری از بی‌بندوباری و فحشا عنوان کرد و گفت: با تأمین مسکن، دیگر مشکلات از جمله بیکاری، خیانت و اعتیاد نیز از بین خواهد رفت. 
 

یکی از مشاوران خانواده دانشگاه بوعلی‌سینا نیز واژه همسان‌گزینی را همان هم‌کفو بودن اعلام کرد و گفت: واژه هم‌کفو بودن همسران و مفاهیم آن در مذهب تشییع آورده شده و تأکید بسیاری در مورد آن شده است. 
 

علیرضا کریمی‌وکیل طرح همسان‌گزینی را به معنای معارفه خانم‌ها و آقایانی که دارای شرایط ازدواج هستند به یکدیگر توسط نهاد معاونت امور جوانان عنوان کرد و افزود: معرفی افراد دارای شرایط ازدواج به یکدیگر تنها بخشی از این طرح می‌تواند باشد و مبحث همسان‌گزینی نیز بخشی از یک مقوله بزرگ‌تر به نام ازدواج است. 
 

وی با اشاره به اهمیت انتخاب همسر اظهار کرد: در شناسنامه هر فرد سه تاریخ درج می‌شود که دو مورد آن در اختیار فرد نیست و تنها یک مورد ازدواج است که نشان‌دهنده اهمیت این موضوع است و با چند جلسه آموزش نمی‌توان افراد را برای آن آماده کرد. 
 

این مشاوره خانواده مباحث اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را در نحوه انتخاب افراد دخیل دانست و گفت: علت عدم رغبت به ازدواج صرفا عدم درآمد و مشکلات اقتصادی نیست و این موضوع نشان‌دهنده دخیل بودن مسائلی دیگری در این مقوله است. 
 

کریمی‌وکیل، ارزش‌های اخلاقی و فرهنگی که هر فرد از کودکی با آن بار می‌آید را موثر در مسئولیت‌پذیری و پایبندی افراد عنوان کرد و افزود: مهارت‌های زندگی و سازگاری افراد با یکدیگر را می‌توان با آموزش‌های مستمر و مناسب به افراد ارائه داد که در زمان بعد از ازدواج نیز باید ادامه داشته باشد. 
 

وی با اشاره به وجود وزارت ورزش و جوانان، بر لزوم تشکیل وزارت خانواده نیز تأکید کرد و گفت: بهتر است ورزش زیرمجموعه‌ای از وزارت بهداشت و درمان‌های فیزیولوژیکی قرار گیرد و جوانان نیز به عنوان شاخه‌ای از وزارت خانواده به صورت تخصصی به امور جوانان و خانواده بپردازد و افراد را تا آخر عمر به نوعی حمایت کند. 
 

کریمی‌وکیل خاطرنشان کرد: وزارت خانواده باید متولی امور افراد از زمان کودکی تا جوانی و تشکیل خانواده باشد اما در حال حاضر هیچ ارگانی خود را مسئول و متولی امور خانواده نمی‌داند و هر سازمان به نوعی خود را در این مقوله محق می‌داند. 
 

تهیه از: حدیث علیمحمدی، خبرنگار ایسنا، منطقه همدان 
  انتهای پیام
خبرگزاری دانشجویان ایران تذکر نظری درباره نصب برچسب‌های تبلیغاتی بر روی اتوبوس‌ها Tue Oct 10 10:26:54 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران محرومیت "امید"های استقلال پایان یافت/ آبی‌ها جریمه نقدی شدند Wed Aug 02 13:46:00 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران قیمت تولید محصولات گاوداری‌ 26 درصد افزایش یافت Sun Nov 04 16:24:51 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران انتَشار فراخوان جشنواره‌ی آیینی سنتی Tue Nov 27 16:35:11 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران دیدار سامپائولی با ولاسکو + عکس Wed Jul 12 11:49:54 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران کنعانی‌زادگان: دست کی‌روش را می‌بوسم Fri Nov 23 18:08:28 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران برنامه ششم اجازه جذب نیرو به مرکز مشاوران قوه قضائیه را داده است Sat Apr 15 12:57:21 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران پیام‌ تسلیت عارف به مناسبت درگذشت رئیس و معاون سازمان تامین اجتماعی Thu Nov 15 20:31:21 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران آغاز بهره‌برداری از سامانه جامع بانک اطلاعاتی شکار و صید Wed Aug 09 10:55:02 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران انبیاء آمده‌اند تا قوه تعقل انسان را تحریک کنند Mon Nov 20 15:56:03 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران آغاز سومین سمینار سطح بالای همکاری های بین المللی ایران و اتحادیه اروپا Tue Nov 21 09:58:35 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران شکست حریف پرسپولیس در آغاز فصل جدید لیگ عربستان Sat Aug 12 04:30:04 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران نبود سقف زمانی برای قراردادهای کار در ایران Mon Aug 07 12:32:23 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران دوره غول‌ها تمام شده است Tue Apr 10 02:27:00 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران آغاز برداشت کُنار پیوندی از 30 هکتار از باغ‌های بستک Mon Jan 30 17:24:01 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران اعمال شب‌ نوزدهم ماه مبارک رمضان Sun Jun 03 20:51:36 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران ارتقای سهیمه آب‌رسانی سیار به روستاهای چابهار مقدور نیست Sat Mar 11 10:41:40 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران اشتغال‌زایی برای بیش از 5 هزار نفر در حوزه کشاورزی در ایلام Wed Oct 04 15:11:07 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران پاریس: به تصمیم حریری احترام می‌گذاریم Mon Nov 06 17:40:00 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران آینده ایران در گرو توسعه فناوری‌های هوشمند است/ضرورت ایجاد تغییرات اساسی در نظام آموزشی کشور Tue Nov 21 19:24:16 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران مخالفت سازمان ملل با بستن شبکه الجزیره Fri Jun 30 15:55:47 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران دانشگاه‌ها وارد عرصه نهادینه سازی حقوق شهروندی شوند Tue Nov 13 14:37:47 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران آقای رییس‌جمهور! لطفا به گالری‌ها سر بزنید Sat Feb 18 12:20:07 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران خطر ­شیرین کننده‌های مصنوعی برای عروق Tue Apr 24 03:29:00 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران نشت تشعشعات هسته‌ای در سراسر اروپا با منبع نامشخص Wed Feb 22 11:25:20 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران آغاز رزمایش کشورهای عربی و آمریکا در کویت Sun Mar 19 16:08:26 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران سید حسن نصرالله: ملت ایران با تمام توان در کنار مظلومان جهان ایستاده است Fri Feb 17 10:58:41 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران برومند: استقلال می‌توانست در تهران کار را تمام کند Sun May 28 12:15:57 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران بیمه شدن بیش از 50 هزار نفر فاقد بیمه درمانی در کهگیلویه و بویراحمد Sat May 06 14:47:19 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران ساوه، شهر تاریخ چندهزار ساله و یاقوت سرخ Mon Mar 13 15:34:10 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران ساخت خانه مسکونی با 45 محصول نانویی Tue Oct 10 10:01:42 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران وکلا در تامین هزینه‌های زندگی عاجز مانده‌اند Fri Mar 02 14:52:52 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران اولین تجربه دمای زیر صفر خوزستان در پاییز امسال Sat Dec 09 10:44:03 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران باز هم حادثه واژگونی اتوبوس/ 3 کشته و 10 مصدوم تااین لحظه Wed Feb 14 09:26:00 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران انتقاد وزیر بهداشت از حمایت کم‌رنگ بیمه‌ها از بیماران اعصاب و روان Tue Jul 10 19:50:38 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران دلیل جالب بوفون برای بهتر بودن اینتر از رئال و بارسا Mon Jan 30 09:39:27 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران افزایش قیمت نفت برای شکستن مرز 60 دلار Thu Nov 29 11:03:23 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران راهپیمایی بازماندگان تیراندازی فلوریدا در مرکز ایالت/ترامپ پیشنهاد مسلح کردن معلمان را داد Thu Feb 22 08:29:23 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران افتتاح پروژه‌های بهداشتی و درمانی "دشتی" با حضور وزیر بهداشت Tue May 16 16:11:08 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران پس از رسانه‌ای شدن مخالفت ترامپ، معاون جدید پنس کناره‌گیری کرد Mon Apr 16 10:05:31 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران تشییع و خاکسپاری 3 شهید گمنام در قصرشیرین Thu Mar 02 12:45:26 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران انفجار در مغازه شارژ گاز مایع، 4‌ مصدوم برجای گذاشت Tue Mar 21 09:17:08 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران نامه انجمن قطعه‌سازان فرانسه درباره ادامه همکاری با ایران Tue Jun 12 08:15:35 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران کبد بازیکن استقلال نیاز به پیوند ندارد/ پزشکان مرگ مغزی "شاکر" را تایید نکرده‌اند Mon Jan 29 15:16:00 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران ویدئو / لحظه های منتخب از تور دو فرانس 2016 Fri Feb 24 13:53:26 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران تپل‌های کوچولو در خطرند! Sat Sep 02 11:51:00 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران نمایش ویژه‌ی «قلب سیمرغ» با اجرای یک گروه کُر Fri Apr 27 10:30:18 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران تحصیل 87 دانشجوی خارجی در علوم پزشکی کرمانشاه/اعلام شرایط پذیرش دانشجویان خارجی در این دانشگاه Thu Jan 04 10:27:30 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران 21 اوت؛ زادروز مؤسس روسی گوگل Mon Aug 21 10:26:56 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران ممنوعیت برداشت گیاهان دارویی از عرصه‌های طبیعی لرستان Fri Jun 23 09:21:39 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران آزمایش 3 فرد مشکوک به تب کریمه کنگو در کهگیلویه و بویراحمد منفی بود Thu Jun 22 17:13:59 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران هافینگتن پست: ترامپ در حال نقض عمدی برجام و تحریک ایران است Sat Jul 15 19:48:05 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران محفل تکریم یکی از فرماندهان اطلاعات سپاه برگزار می‌شود Tue Jul 31 15:02:43 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران حال و روز استادیوم «خلیج فارس» بندرعباس Sun Oct 07 12:16:07 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران چهار کمپ ترک اعتیاد در کرج به بانوان اختصاص دارد Mon Jan 30 12:06:59 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران استانداردهای ایمنی و زیست‌محیطی در دستور کار شبکه آزمایشگاهی Wed Dec 27 12:42:57 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران رئیس بیست‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن منصوب شد Tue Jan 24 13:35:07 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران نشست علنی شورای امنیت درباره میانمار صحنه اختلاف و دودستگی عمیق بود Fri Sep 29 12:01:29 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران اعدام‌های علنی در کره شمالی به جرم سرقت و تماشای تلویزیون کره‌ جنوبی Wed Jul 19 09:49:00 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران مشاهده چهار کانون آنفلوانزا فوق حاد پرندگان در چهارمحال و بختیاری Sun Feb 12 10:57:20 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران 35 روستای چهارمحال و بختیاری نیازمند درجاسازی یا جابجایی Mon Oct 08 14:20:20 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران تغییر در مدیریت باشگاه تراکتورسازی/آجرلو برکنار شد Tue Apr 17 23:51:55 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران شهادت یک جوان فلسطینی در جنین/ارتش رژیم صهیونیستی در بازداشت عامل هلاکت یک خاخام ناکام ماند Sun Feb 04 09:12:23 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران با گرانفروشان مصالح ساختمانی در مناطق زلزله‌زده برخورد جدی می‌شود Sun Jan 14 10:05:58 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران پرسرعت‌ترین اینترنت جهان شناسایی شد Mon Sep 25 02:32:00 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران حمله به خودروی نماینده سبزوار مقابل مجلس + عکس Wed Apr 18 16:25:07 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران از عامل سیل شمال کشور تا احضار 942 تن درباره بازار سکه و ارز Sun Oct 07 17:54:15 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران دلار دولتی 3500 تومان را هم رد کرد Mon Nov 06 10:54:53 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران عده‌ای از تعطیلی حج خوشحال بودند Mon May 15 10:49:55 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران شکاف جدی میان مراکز تحقیقاتی و بخش‎های صنعتی وجود دارد Fri Dec 15 18:04:55 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران رئیس جمهور فرانسه وارد اربیل شد Mon Jan 02 15:36:46 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران برگزاری ویژه برنامه نوروزی در مسجد تاریخی "ملا اسماعیل" یزد Sat Mar 04 12:39:01 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران درخواست سازمان ملل برای بازنگری در طرح بازگشت آوارگان روهینجا Wed Jan 24 14:28:19 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران در اسرع وقت قاتل آتنا به عقوبت خود خواهد رسید/خطرات فرهنگی بیخ گوش ماست Fri Jul 14 16:31:13 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران شمار داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی خراسان جنوبی به 5631 نفر رسید Mon Mar 27 13:27:17 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران پیروزی آلکمار با پاس گل جهانبخش در جام حذفی هلند Wed Sep 20 01:26:00 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران خشونت بیشترین آسیب اجتماعی در مدارس/ظرفیت رشته‌های پرطرفدار ارشد افزایش پیدا می‌کند Sun Jun 10 17:53:42 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران سعد حریری: با درخواست رئیس جمهوری استعفایم را به تاخیر انداختم Wed Nov 22 13:07:00 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران «تام و جری» دوباره بازمی‌گردند Tue Oct 16 10:36:25 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران داوطلبین انتخابات شوراها ثبت‌نام خود را هر چه سریع‌تر انجام دهند Thu Mar 23 11:39:40 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران بررسی وضعیت هویزه در پی وقوع دومین زمین‌لرزه Tue Dec 11 12:51:44 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران فکر نمی‌کردم خبر دستگیری دیکتاتور را من به جهان بدهم! Wed Aug 08 15:59:33 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران ضرورت تدوین منشور اخلاقی پژوهش‌های پزشکی/عضو هیأت علمی پژوهشی برای بخش پزشکی جذب شود Tue Apr 17 16:59:39 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران حمله موشکی انصارالله به نجران عربستان Thu Nov 29 15:49:44 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران وجود تنها 13 بازرس کار در قبال 40 هزار کارگاه در گلستان Sun May 14 11:53:43 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران جانشین فرمانده سپاه قدس: جمهوری اسلامی ایران، متوقف شدنی نیست Fri Nov 03 09:48:27 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی اعلام شد + جدول Mon Apr 30 12:16:34 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران مصدومیت 19 نفر بر اثر واژگونی مینی‌بوس در سنندج Sat Sep 22 14:45:05 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران تشکیل بنیاد فرهنگی مطالبات استان اردبیل Sun Jan 01 12:42:43 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران نمایش3 فیلم کوتاه ایرانی در جشنواره مقدونیه Sat Oct 06 15:48:04 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران استقبال رییس فدراسیون جهانی هاکی روی یخ از تشکیل تیم متحد دو کره Sun Jan 21 13:45:25 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران پیروزی معدنچی در برابر نماینده اقیانوسیه Tue Sep 19 12:36:11 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران 5 نفر در پی ریزش سه ساختمان در خیابان خلیج‌فارس کشته شدند/ پرونده قضایی تشکیل شده‌است Tue Feb 21 23:11:00 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران کدام محصولات نشان «دانش‌نماد» دریافت می‌کنند؟ Mon May 22 13:20:08 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران برگزاری انتخابات هیات رییسه شورای نگهبان در جلسه فردای شورا Tue Jul 18 10:41:04 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران بانک‌ها باید رویه‌های غلط در اخذ استعلام‌ها را حذف کنند Sun Dec 17 15:53:05 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران چاووش اوغلو: ایران و روسیه به وظایف‌شان در سوریه عمل کنند/برخی تروریست‌ها وارد ادلب شدند Wed Jan 10 14:44:34 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران عملکرد صداوسیما آشکارا سمت‌وسوی جناحی دارد Mon Mar 06 09:20:10 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران پیروزی تیم های صدر نشین در لیگ NBA Sat Apr 01 11:22:26 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران فریاد مظلومیت، از "ستایش" تا "آتنا" Sat Jul 15 14:14:41 IRDT 2017
خبرگزاری مهر سایپا میهمان تیم صنعت نفت در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی Sun Nov 04 15:07:31 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران خانه های درختی؛ خیالی تخت بر فراز طبیعت Mon Feb 20 15:29:54 IRST 2017
تی نیوز نرخ بانکی 30 ارز افزایش یافت +جدول Mon Apr 09 16:29:21 IRDT 2018
ساعت24 اعضای طالبان 70 غیرنظامی افغان را ربودند Sun Jul 23 08:00:11 IRDT 2017
روزنو گزارش سایت «هاف‌پست» مراکش از تیم کی‌روش Mon Jun 04 08:46:01 IRDT 2018
رجا نیوز از هفت تا لاتاری؛ آیا این بار هم مخالفان فیلم پیروز می شوند؟ Sat Feb 10 17:21:57 IRST 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا کشته و زخمی شدن 674 شورشی در جبهه‌های مختلف یمن+ تصاویر Tue Sep 04 16:13:57 IRDT 2018
خبرگزاری مهر زلزله مردم و شهرتهران را لرزاند مسئولین را چطور؟ Tue Dec 26 10:59:11 IRST 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا تودیع و معارفه مدیرکل آموزش و پرورش البرز برگزار شد Mon Oct 15 16:28:14 IRST 2018
خبرگزاری مهر نقش موسسه توسعه هنرهای معاصر بازخوانی می شود/ شفاف‌سازی بودجه‌ها Tue Apr 03 08:36:45 IRDT 2018
مشرق نیوز جدول/ قیمت انواع تلویزیون‌LED در بازار Sat Oct 13 14:46:36 IRST 2018
جام نیوز تقابل جالب توجه 12 مربی استقلال و پرسپولیسی در لیگ برتر Sat Nov 17 14:45:00 IRST 2018
روزنو قول مدیرعامل پرسپولیس براى حذف نشدن از آسیا Sun Sep 09 21:40:01 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر مامور انتظامی هیرمند، قربانی درگیری طایفه ای Tue Oct 23 23:34:48 IRST 2018
روزنامه کیهان تشکیل نزدیک به 14 هزار پرونده اعطای تسهیلات در سرپل‌ذهاب Fri Jan 12 20:20:23 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم تاییدیه‌های بین‌المللی برای واکسن‌های ایرانی أخذ می‌شود Tue May 16 11:16:32 IRDT 2017
اعتدال امیر برخور به بازنشستگی رسید Thu May 25 18:05:53 IRDT 2017
ورزش 11 پرسپولیس و استقلال بدون ستاره! Tue Oct 16 07:44:36 IRST 2018
خبرگزاری فارس مبلغان سازمان‌های تروریستی مانند بازاریاب‌های شبکه‌ای عمل می‌کنند Sat Jul 08 14:54:00 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم برنامه مسابقات لیگ دسته اول مشخص شد Tue Jul 25 20:59:00 IRDT 2017
صبحانه با خبر خطر ریزش ساختمان برق وزارت نیرو رفع شده Tue Feb 06 23:31:34 IRST 2018
خبرگزاری مهر توسعه فرهنگی نقش مهمی در پیشرفت جامعه دارد Thu May 04 12:20:41 IRDT 2017
آریا بزرگترین پاداش تاریخ ورزش عربستان به ملی‌پوشان سعودی Wed Sep 06 13:34:32 IRDT 2017
روزنو پشت پرده ثبت‌نام احمدی نژاد لو رفت! Wed Apr 19 22:10:01 IRDT 2017
تهران پرس افزایش 20 درصدی عوارض آزادراه ها + نرخ های جدید Tue May 22 15:15:00 IRDT 2018
خانه ملت ضرورت تجهیز شوراهای شهر به ابزارهای نظارتی/ فقدان تشکیلاتی مانند دیوان محاسبات توان نظارتی شورا را کاهش می‌دهد Sun Nov 05 08:04:42 IRST 2017
خبرگزاری فارس پورعلی مطلق به عنوان مشاور وزیر و مسئول هماهنگی امور اجرایی انتخابات برگزیده شد Wed May 31 16:44:00 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران اشباع بازار نفت به ضرر ایران، حربه زنگ زده سعودی‌هاست Fri Jul 13 07:30:02 IRDT 2018
اتاق خبر24 آمادگی سه مصدوم استقلال برای هفته سوم Sun Aug 06 12:17:00 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا فضای مجازی؛ تهدید‌ پیش‌روی نوجوان و خانواده Tue Mar 28 09:32:24 IRDT 2017
جام نیوز قرارداد ساخت کارخانه پهپاد تهاجمی برای عربستان Mon Mar 27 09:51:32 IRDT 2017
خبرگزاری فارس روزنامه سعودی، مسلمانان روهینگیا را «شورشی» خواند Sat Sep 02 14:07:00 IRDT 2017
خبرگزاری نسیم درخواست رئیس بنیاد سعدی برای بازگرداندن «گلستان» به مدارس Sun Apr 22 18:38:05 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم جلسه منصوریان و جپاروف پس از پایان تمرین Thu Feb 02 13:58:24 IRST 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا "زنگنه" مخالف گازرسانی به سیستان و بلوچستان بود/ 3 تا 5 سال طول می کشد تا گاز به خانه های مردم زاهدان برسد Sun Mar 05 10:49:13 IRST 2017
همشهری آنلاین فرهنگ عرصه اجبار نیست! Tue Oct 23 08:45:55 IRST 2018
بی باک نیوز کشته شدن 6 فرد مسلح و بازداشت 31 نفر دیگر در سیناء Mon Sep 25 14:01:02 IRST 2017
افکارخبر تمرین پنالتی زنی آقای گل پرسپولیس Wed Jan 25 14:14:43 IRST 2017
شفاف "یکتا ناصر" و همسرش در افتتاحیه جشنواره فجر Sat Jan 28 22:59:05 IRST 2017
خبرگزاری فارس گزارش تصویری از مراسم اهتزاز پرچم ایران در دهکده بازی‌های آسیایی Thu Aug 16 18:51:24 IRDT 2018
خبرگزاری بین المللی قرآن فعالیت 199 سازمان مردم نهاد در استان اردبیل Wed Sep 27 10:40:29 IRST 2017
شیعه نیوز شهادت دو رزمنده عراقی در حمله انتحاری در سامراء +تصویر Sat Dec 16 13:40:36 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران اسبقیان: نامزد‌های نهایی فدراسیون شنا تا 10 روز آینده معرفی می‌شوند Mon Nov 06 13:21:55 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی ردپای سعودی درهمه تصویرسازی های افراطی از اسلام دیده می شود Wed Nov 07 11:22:00 IRST 2018
بهار نیوز بحران آب خشونت را در جامعه افزایش می دهد Sat Apr 21 10:11:30 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم 130 میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی در استان بوشهر توزیع شد Thu May 04 16:27:30 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا اقدام شوم پسر 12 ساله با دختر 5 ساله Sat May 05 15:46:07 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران ثبت جهانی گچ سمنان و پسته دامغان Wed Oct 24 08:39:50 IRST 2018
روزنامه کیهان حرکت خزنده آل‌سعود به سمت ارتباط با رژیم صهیونیستی Wed Jan 17 18:51:25 IRST 2018
فردا کامیون پراید را با 3 سرنشین له کرد Wed Aug 09 11:05:43 IRDT 2017
تدبیر و امید برنامه‌ریزی بیمه ایران برای مولدسازی دارائی هایش Tue Nov 13 18:33:47 IRST 2018
ایسکانیوز لاریجانی: هیچ شبهه ای به قرائت گزارش دیوان محاسبات در مجلس نیست Sun Jan 28 16:35:03 IRST 2018
آفتاب ایران 6 محرک پاییزی بازار مسکن Sat Sep 23 02:01:14 IRST 2017
روزنامه کیهان ستیز با ‌اشراف برای منافع توده‌ها(درمکتب امام) Sun Aug 26 22:50:08 IRDT 2018
افکارخبر هر گونه تلاش نیروی انتظامی در کشور نوعی عبادت است Sun Apr 23 12:23:24 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجو جاسوسی از کاربران با دوربین و میکروفون تلویزیون Wed Apr 05 01:16:57 IRDT 2017
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پاسخ رییس جمهور ترکیه درباره ادعای ولیعهد عربستان سعودی [تاداشی سوگی یاما، آساهی (ژاپن)، 2 دسامبر 2018] (اداره کل رسانه های خارجی، مترجم: کیومرث واحدی) Mon Dec 03 17:36:38 IRST 2018
آریا عملیات سفر به مریخ با موفقیت آغاز شد Mon Nov 05 22:34:15 IRST 2018
بولتن نیوز جمع هواپیماهای برجامی به هفت رسید Wed May 17 21:53:50 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم هیچ نشانه ای از لغو قرارداد هسته ای با ایران از سوی آمریکا وجود ندارد Fri Feb 03 10:55:47 IRST 2017
تی نیوز اعتراضات سراسری در برزیل علیه لولا دا سیلوا Wed Apr 04 16:46:38 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی واکنش چین به گزارش موسسه آمریکایی «مودی» Thu May 25 15:08:00 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا مجموعه پوستر/چرا سال 88 منافع حامیان داخلی فتنه با قاتلین 17 هزار ایرانی مشترک شد؟ Mon Jul 03 09:57:41 IRDT 2017
فردا حاجی صادقی: بسیج بعد از رهبری بیشترین نقش را در حفظ انقلاب دارد Sat Nov 24 12:09:04 IRST 2018
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین کی‌روش و دستیارانش "کاپیتولاسیون" را در کشور اجرا می‌کنند Sat Nov 17 12:43:00 IRST 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا طبیعت روح بخش پاییزی کهگیلویه و بویراحمد را از دریچه دوربین ببینید! Mon Dec 11 19:07:07 IRST 2017
رجا نیوز 5 داور جشنواره فیلم فجر تابعیت دوگانه دارند طبیعی است که بترسند Wed Feb 08 12:42:24 IRST 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا رشد 5 درصدی رسیدگی به پرونده‌های قضایی در استان زنجان/ مهریه، طلاق و پرونده‌های اجرایی اداره کار بیشترین آمار پرونده‌های حقوقی را دارند Tue Jun 19 16:56:43 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم دیدار تیم های فوتبال تراکتور سازی و نفت تهران Fri May 05 10:54:27 IRDT 2017
جماران برای رونق کسب و کار، تمام دستگاه‌ها درصدد رفع مشکلات تولیدکننده باشند Thu Jun 14 13:59:32 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران روایتی زنانه از لحظه شهادت سه شهید حزب‌الله در سوریه +عکس Thu Jul 20 20:52:16 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران انفجار خودروی بمب‌گذاری شده در عفرین سوریه Wed Jun 27 15:26:07 IRDT 2018
ایران آنلاین رئال مادرید همچنان در پی راضی کردن رونالدو/ پیشنهاد افزایش دستمزد تا 32،5 میلیون یورو در سال Sun Jun 10 01:54:22 IRDT 2018
برنا رضا دهدار، قهرمان دسته 105 کیلوگرم شد Sun Mar 12 16:50:55 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی علی فداکار نقره ای شد/بدون طلا در غیاب ستارگان Sun Feb 18 15:23:00 IRST 2018
رخداد24 آغاز توزیع دومین نوبت سود سهام عدالت/واریز سود جاماندگان نوبت اول Wed Nov 21 14:42:00 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران بانوی خوزستانی نقره ای شد Mon Oct 08 19:19:18 IRST 2018
پول نیوز «آناهیتا همتی» در تئاتر دوستانش (عکس) Wed Jul 19 16:01:07 IRDT 2017
تیترنیوز کرمانشاه تصاویر زیبای عاشقانه در دنیای حیوانات Fri Oct 19 19:24:29 IRST 2018
خبرگزاری نسیم قزوین به‌عنوان پایلوت دفاع از حقوق عامه معرفی می‌شود Tue May 29 23:08:01 IRDT 2018
فرارو کیهان: چینی‌ها هم در تحریم‌های بانکی ایران فعال هستند Wed Oct 03 12:27:34 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی 70 درصد فارغ ‌التحصیلان مهارتی جذب بازار کار می شوند Mon Apr 30 17:25:00 IRDT 2018
ایران آنلاین پارسایی: مگر می‌شود معاونت امور زنان ریاست‌جمهوری یک مرد باشد؟! Sat Jul 29 10:21:44 IRDT 2017
دولت بهار سوختگی شدید دختر خردسال در اثر انفجار گوشی گلکسی نوت 4 + تصاویر Fri Mar 17 11:49:00 IRST 2017
خبرگزاری حوزه انکار منکر از نهی از منکر نکردن بدتر است Mon Jul 23 18:44:00 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران روسیه اتهامات سایبری انگلیس را رد کرد Thu Oct 04 16:53:35 IRST 2018
میزان بارش‌های تهران به 115 میلیمتر رسید/ رشد 661 درصدی در سال جاری + جدول Mon Dec 10 12:55:03 IRST 2018
رجا نیوز بررسی تخلفات سفارتخانه‌ها در کمیسیون اصل 90 Sat Oct 07 11:00:58 IRST 2017
جوان آنلاین اجرای 3 هزار برنامه به مناسبت دهه فجر در کردستان Sun Jan 29 14:49:46 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم کشته شدن 15 نیروی امنیتی در حمله طالبان به شمال غرب افغانستان Mon Apr 23 12:40:23 IRDT 2018
مشرق نیوز دو کودک کاشمری ؛ قربانی قاتل خاموش Sun Dec 09 18:25:49 IRST 2018
انتخاب فیلم/ لحظه غرق شدن نوجوان دوچرخه سوار در سیل اشنویه Sat Apr 15 11:15:05 IRDT 2017
شیعه نیوز واکنش عربستان به مرگ سناتور جمهوری خواه ضد ایرانی Sun Aug 26 08:46:46 IRDT 2018
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین تمجید بی سابقه رایان گیگز از کارلوس کی روش/ ایران منسجم‌تر و با شخصیت‌تر از عربستان است Sun Jun 17 12:21:40 IRDT 2018
پارس فوتبال شوک به ” استقلالی ها ” ! ” استقلال ” با دردسری عجیب روبرو شد ! مقصر لو رفت ! Tue Jul 03 12:06:22 IRDT 2018
آنا دستگیری شرور خیابان دامپزشکی با شلیک پلیس به‌پای متهم Tue Aug 28 02:41:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی 10 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری یا منافع محیط زیست Sat May 26 23:58:00 IRDT 2018
آریا آغاز مطالعات مربوط به مقاوم سازی، تعمیر و نگهداری دیوارهای حائل بزرگراهی Mon Oct 02 08:12:11 IRST 2017
تی نیوز کارنامه تولید اوپک به روایت آخرین گزارش/ ایران کجای تولید نفت جهان قرار دارد؟ Mon Apr 16 05:50:08 IRDT 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا افتتاح خانه دارت مسابقات خراسان‌جنوبی توسط سرمربی تیم ملی دارت ایران Sun Feb 04 14:58:31 IRST 2018