خبرگزاری دانشجویان ایران - Sun Apr 09 10:47:51 IRDT 2017 نمایش خبر

حمایت‌های مالی برای ازدواج جوانان شبیه شوخی است

عضو هیئت علمی گروه جامعه‌شناسی دانشگاه بوعلی‌سینا حمایت‌های مالی و اعطای تسهیلات برای ازدواج جوانان را پدیده‌ای شبیه به شوخی ارزیابی کرد.

به گزارش ایسنا، در نشست تخصصی پیرامون موضوع «ازدواج و همسان‌گزینی» که با حضور اساتید روانشناسی و جامعه‌شناسی دانشگاه، مشاوران خانواده و معاون فرهنگی و امور جوانان اداره‌کل ورزش و جوانان استان همدان در دفتر ایسنا برگزار شد، برخی موانع و مشکلات موجود در شکل‌گیری و پایداری ازدواج، مطرح و مورد بررسی قرار گرفت. 
 

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره‌کل ورزش و جوانان استان همدان در سخنانی به ارائه گزارش عملکرد معاونت جوانان استان و سمن‌های فعال در امر ازدواج پرداخت و گفت: دو محور اجتماعی و اقتصادی در امر ازدواج مهم و موثر است که مشکلات موجود در بخش اجتماعی و فرهنگی بیش از موارد اقتصادی خودنمایی می‌کند. 
 

اسدالله ربانی‌مهر با بیان اینکه شاغل بودن افراد لازمه تشکیل زندگی مشترک است، افزود: فاصله گرفتن از سبک زندگی، عدم تمایل جوانان به ازدواج و بالا رفتن سن ازدواج از جمله مسائل فرهنگی موجود در شکل‌گیری ازدواج است و مراکز مشاوره با حمایت دولت می‌توانند در حل بخشی از این مسائل مشارکت کنند. 
 

وی با بیان اینکه در مناطق برخوردارتر از نظر اقتصادی آمار طلاق بیشتر است، خاطرنشان کرد: ریشه اصلی مسائل و مشکلات موجود در نحوه عملکرد دستگاه‌های فرهنگی است. 
 

معاون امور جوانان استان همدان ادامه داد: عدم انسجام و نگاه ویژه در میان دستگاه‌های فرهنگی موجب شده است کارهایی صورت بگیرد اما به سبب پراکندگی و ناهماهنگی دستگاه‌ها با یکدیگر از اثربخشی مطلوبی برخوردار نباشند. 
 

ربانی‌مهر با تأکید بر اینکه هنوز در جامعه ما حساسیت‌های لازم در مورد ازدواج و طلاق به وجود نیامده است، گفت: با توجه ویژه خانواده‌ها، رسانه‌ها و دستگاه‌های فرهنگی و ورود به فرهنگ‌سازی در این زمینه می‌توان تا حدودی به حل مسائل در این زمینه امیدوار بود. 
 

وی با اشاره به برنامه‌های صداوسیمای مرکز همدان اظهار کرد: حجم و مضمون برنامه‌های صداوسیما، زمان پخش و جذب مخاطبان توسط رسانه قوی و تأثیرگذاری چون صداوسیما بسیار ضعیف است و کمتر به مقوله ازدواج و ویژگی‌های مثبت آن تأکید می‌شود. 
 

وی با اشاره به راه‌اندازی مرکز آموزش زوج‌های جوان توسط جهاددانشگاهی بیان کرد: این اقدام بسیار مثبت بوده که توانسته یکی از اصلی‌ترین مشکلات ما در امر ازدواج را که همان آموزش و آگاهی‌سازی است را پاسخگو باشد و بخشی از مشکلات زوج‌های جوان را با آموزش‌های لازم برای آغاز زندگی مشترک حل کند. 
 

معاون فرهنگی و امور جوانان استان همدان در ادامه آغاز زندگی مشترک را با دریافت مجوز رانندگی مقایسه کرد و گفت: برای دریافت گواهینامه رانندگی، هر فرد به طور متوسط موظف به گذراندن ساعات آموزشی است که پس از موفقیت در آزمون مجوز لازم برای رانندگی را دریافت خواهد کرد حال آن که برای تشکیل زندگی مشترک افراد خود را نیازمند به دریافت هیچ‌گونه آموزش مهارتی برای زندگی نمی‌دانند که این مطلب نیز ریشه در فرهنگ جامعه ما دارد. 
 

ربانی‌مهر بیشترین آمار طلاق را در پنج سال اول زندگی مشترک افراد اعلام کرد و افزود: عدم آشنایی افراد با مهارت‌های لازم برای زندگی مشترک و خانوادگی موجب ناتوانی آنان در حل کوچک‌ترین مسائل زندگی و فرار از آن می‌شود و نتیجه‌ای جز طلاق و جدایی در پی نخواهد داشت. 
 

وی تشکیل مجمع خیرین ازدواج در سال گذشته را به عنوان رویداد خوبی که در معاونت جوانان شکل گرفت، عنوان و اظهار کرد: این مجمع در سال گذشته موفق به برگزاری سه جشن گلریزان و جمع‌آوری 250 میلیون تومان در شهر همدان شد که زوج‌های جوان نیازمند از آن بهره‌مند شدند. 
 

وی دو محور فعالیت را برای مجمع خیرین ازدواج مطرح کرد و گفت: محورهای اقتصادی و فرهنگی به عنوان فلسفه وجودی این مجمع تعیین شده که در این راستا، معرفی زوج‌های جوان برای دریافت تسهیلات و تشکیل کتابخانه‌های تخصصی و کارگاه‌های آموزشی از جمله اقدامات صورت گرفته در این مجمع بوده است. 
 

معاون امور جوانان استان همدان با اشاره به تشکیل کارگاه‌های آموزشی تخصصی ازدواج برای زوج‌ها با مشارکت دانشگاه‌ها و آموزش و پرورش ادامه داد: جشنواره بهار زندگی را با همکاری دانشگاه بوعلی‌سینا اجرا خواهیم کرد و اجرای طرح همسان‌گزینی را از هفته جاری در استان اجرا خواهیم کرد. 
 

ربانی‌مهر با بیان این مطلب افزود: استان همدان پس از استان‌های تهران، البرز و اصفهان، چهارمین استان کشور است که به اجرای طرح همسان‌گزینی می‌پردازد و دوره آموزشی TOT با همکاری دفتر ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان تا اواخر فروردین اجرایی می‌شود. 
 

وی همچنین از راه‌اندازی مراکز مشاوره زیرنظر این معاونت خبر داد و گفت: در سال گذشته 5 مرکز مشاوره راه‌اندازی شده که سه مرکز آن در شهرستان ملایر قرار دارد و جشن‌ها و همایش‌هایی که در راستای تبلیغ فرهنگ ازدواج برگزار می‌شود را در دست انجام داریم. 
 

وی پیگیری وام ازدواج جوانان توسط معاونت جوانان را بیان کرد و افزود: اعتبار تسهیلات وام ازدواج از 36 میلیارد تومان در سال 93 به 57 میلیارد تومان در سال 94 رسید و در سال 95 این رقم به 222 میلیارد تومان افزایش یافت که این میزان وام به زوج‌های متقاضی پرداخت شده و وام‌ها از 10 میلیون تومان به 30 میلیون تومان افزایش پیدا کرده است. 
 

معاون امور جوانان استان همدان با تأکید بر تذکر استاندار به رؤسای بانک‌ها در تسریع پرداخت وام‌های ازدواج به زوج‌های متقاضی تصریح کرد: نتیجه پیگیری‌هایی که برای پرداخت وام‌های ازدواج صورت گرفته، مثبت بوده و با توجه به اینکه همه مشکلات ازدواج با پرداخت وام حل نمی‌شود، بخشی از مسائل اقتصادی مربوط به آن با انجام این اقدامات مرتفع شده است. 
 

ربانی‌مهر از کمیته تخصصی ازدواج، سخنرانی پیش از خطبه‌های نمازجمعه و راهنمایی معلمان پرورشی مدارس به عنوان دیگر فعالیت‌های معاونت جوانان در حوزه ازدواج نام برد و گفت: واگذاری 12 سهمیه از مسکن‌های مهر آماده به معاونت جوانان سپرده شده است، 8 سهمیه در اختیار بنیاد شهید قرار گرفته و 8 سهمیه به کمیته امداد امام خمینی(ره) اعطا شده و 50 سهمیه نیز در اختیار فرمانداری همدان قرار دارد. 
 

وی مراحل همسان‌گزینی در معاونت جوانان را متعدد عنوان کرد و گفت: مرحله آشنایی افراد با یکدیگر از مراحل پایانی این طرح است که بر اساس ویژگی‌ها، مشخصات و اطلاعات افراد در سامانه این طرح که به شکل نرم‌افزاری دقیق و جامع است، ثبت می‌شود و پس از بررسی تناسب‌ها، آنان را به یکدیگر معرفی کرده و به صورت کنترل شده مراتب معارفه و مشاوره‌ای تا زمان ازدواج پیگیری می‌شود. 
 

عضو هیئت علمی گروه جامعه‌شناسی دانشگاه بوعلی‌سینا نیز در سخنانی به تشریح جنبه‌های جامعه‌شناختی موضوع ازدواج پرداخت و گفت: تأخیر در ازدواج، نرخ ازدواج، مهارت‌های زندگی و انسجام خانواده، موضوعاتی است که هر کدام به تنهایی موضوع بحث مفصلی هستند. 
 

دکتر اسدالله نقدی با اشاره به تحولات اجتماعی رخ داده در جامعه ما که تأثیرات مهمی بر مقوله ازدواج داشته‌اند بیان کرد: قاعدتا باید سن ازدواج در جامعه ایران 1396 بالا می‌رفت و نباید از این پدیده تعجب کرد. 
 

وی میزان کمی و کیفی این بالا رفتن سن ازدواج را موضوعی قابل بحث و بررسی عنوان کرد و افزود: همدان 99 هزار نفری سال 1335 الان 750 هزار نفری شده و با این شهرنشینی و افزایش سواد و افزایش نرخ بیکاری، نمی‌توان توقع داشت که نرخ ازدواج هم در همان میزانی که در سال‌های 65 و 75 بوده، باقی بماند. 
 

وی تغییرات اجتماعی را باعث به وجود آمدن الزامات کارکردی برای سایر نهادهای اجتماعی دانست و اظهار کرد: خانواده هم به عنوان یکی از نهادهای اجتماعی دستخوش تغییرات شده و حتی نگاه افراد نسبت به ازدواج عوض شده است. 
 

این مدرس جامعه‌شناسی دانشگاه بوعلی‌سینا انتظارات افراد، تعاریف مسئولیت‌های اجتماعی، سبک زندگی و الگوها و مناسک ازدواج را تغییریافته عنوان کرد و گفت: افزایش آپارتمان‌نشینی و تحولات شهری متناسب با نیازهای ما پیش نمی‌رود و جشن‌هایی که به عنوان یکی از مناسک ازدواج مطرح است و امروزه به عنوان یکی از مسائل اصلی خودنمایی می‌کند، نیازمند فضاهایی مانند سالن‌ها و تالارهای میهمانی است و با توجه به اینکه بسیاری از سازمان‌ها و نهادها دارای چنین سالن‌هایی هستند، نباید تأمین فضا برای میهمانی ازدواج به صورت مشکل بزرگی برای ازدواج باشد. 
 

نقدی با اشاره به وجود سیتی‌هال‌هایی که در سایر کشورهای جهان به منظور اجتماعات و مراسم‌های جشن در شهرها به وجود آمده، افزود: البته این موارد مربوط به مسائل اقتصادی می‌شود در حالیکه بحث اصلی در مورد ازدواج و همسان‌گزینی مقوله‌ای است که با ذهنیت افراد ارتباط دارد و معاشرت‌های اجتماعی و مسئولیت‌پذیری افراد می‌تواند کارکردهای ازدواج را تشریح کند. 
 

وی حمایت‌های مالی و اعطای تسهیلات برای ازدواج جوانان را پدیده‌ای شبیه به شوخی ارزیابی کرد و یادآور شد: با وجود چشم و هم‌چشمی‌هایی که در میان افراد جامعه است، اعطای وام 3 میلیون تومانی و به تازگی 10 میلیون تومانی برای تشکیل زندگی خنده‌دار به نظر می‌رسد و در عمل نیز با وجود پروسه اداری که ملزم به طی آن برای دریافت تسهیلات می‌شوند نیز بیشتر از اینکه حمایت از ازدواج جوانان باشد، شبیه به بازی گرفتن جوانان است. 
 

وی لزوم نگاه ترغیبی به این مقوله را بیان کرد و گفت: در کشورهای اروپایی آپارتمان‌هایی شبیه مسکن مهر توسط دولت‌ها احداث می‌شود، با این تفاوت که این آپارتمان‌ها مبله هستند و جوانانی که زندگی خود را به تازگی آغاز می‌کنند را از تأمین بسیاری از ملزومات و اثاثیه منزل بی‌نیاز می‌کند اما در کشور ما تأمین حداقل‌ها بسیار مهم و اساسی است. 
 

این مدرس دانشگاه توجه به الگوهای عملی را برای نهادها و ارگان‌های مرتبط با امر ازدواج ضروری دانست و تصریح کرد: تسهیلگری‌هایی که در حال حاضر صورت می‌گیرد، اولا کافی نیست و دوما در راستای عملی و واقعی خود قرار ندارد. 
 

وی علت بسیاری از مشکلات خانوادگی و بروز پدیده طلاق را ناسازگاری‌ها و ناهمخوانی‌های افراد با یکدیگر اعلام کرد و گفت: افراد از پایگاه‌های اجتماعی متفاوت در نقاطی از جامعه مانند دانشگاه با یکدیگر آشنا شده و با هم ازدواج می‌کنند و دچار مشکل می‌شوند. 
 

نقدی توجه به مسائل اقتصادی اجتماعی، فرهنگی، مدیریت شهری و حتی مبلمان شهری را در حل مسائل مربوط به ازدواج و همسان‌همسری، انتخاب و آشنایی درست افراد با یکدیگر موثر دانست و بیان کرد: همسان‌همسری یک انتخاب فردی است و ما با دید اجتماعی نمی‌توانیم تأثیر زیادی بر افراد بگذاریم و آنان را به سمت این مقوله سوق دهیم. 
 

وی کارهای رسانه‌ای گسترده و تبلیغی برای توجه دادن به این مقوله را مثبت دانست و تأکید کرد: به صورت مداخله مستقیم نمی‌توان افراد را به انتخاب همسان متذکر شد اما با اشاراتی که در رسانه‌ها و فیلم‌ها و سریال‌ها می‌شود، می‌توان تأثیرهای مناسبی در این امر داشت. 
 

وی از تشکیل سازمان امور اجتماعی زیر نظر وزارت کشور خبر داد و گفت: در انجمن جامعه‌شناسی این موضوع مطرح شده که با وزارتخانه و سازمان درست کردن مشکلات ما حل نمی‌شود، همچنان که ما وزارت فرهنگ داریم و همچنان مشکلات فرهنگی گریبانگیر ماست، وزارت کار داریم و بیکاری در جامعه وجود دارد و وزارت جوانان داریم و هنوز مشکلات جوانان به قوت خود باقیست. 
 

این استاد جامعه‌شناسی با بیان اینکه مشکلات اقتصادی و اجتماعی جوانان با تأسیس تشکیلات حل نمی‌شود، تأکید کرد: برنامه و رویکرد مناسب می‌تواند راهگشای مسائل و مشکلات باشد. 
 

عضو هیئت علمی گروه روانشناسی دانشگاه بوعلی‌سینا نیز درباره آموزش‌هایی که به افراد داریم، اظهار کرد: ما آموزش‌های زیادی به افراد می‌دهیم و همه این آموزش‌ها در جهت تخریب خانواده است.  
 

دکتر خسرو رشید با بیان این مطلب افزود: به عنوان یک روانشناس که متولی آموزش مهارت‌های زندگی هستم این را اعلام می‌کنم که با چند ساعت آموزش مهارت زندگی، هیچ مهارتی توسط افراد کسب نمی‌شود. 
 

وی آموزش مهارت‌های زندگی را در حد وسیله‌ای برای انجام یکسری پژوهش‌های اجتماعی و دانشجویی دانست و گفت: رسانه‌ها به صورت 24 ساعته در حال آموزش افراد جامعه هستند و در سریال‌ها و فیلم‌ها خانواده‌هایی را می‌بینیم که همیشه در حال دعوا هستند، ما فرزندانمان را به عنوان یک همسر و یک مادر تربیت نمی‌کنیم و فقط به آنها می‌آموزیم که درس بخوانند. 
 

این مدرس دانشگاه در ادامه از عدم آموزش مسئولیت‌پذیری به فرزندان سخن گفت و تأکید کرد: ما تنها به افراد می‌آموزیم که نیازهای خود را به راحت‌ترین شکل و حداقل هزینه برآورده کنند و هیچ‌گونه مسئولیتی را نپذیرند. 
 

رشید با اشاره به تفکیک جنسیتی افراد در مدارس و سایر اماکن جامعه افزود: القائات رسانه‌ای در مورد عدم آرامش در خانواده‌ها، افزایش طلاق در جامعه، بیکاری و عدم درآمد و استقلال مالی و وجود فسادهای اخلاقی موجود در جامعه، افراد را به سمت تأمین نیازهای خود با کمترین هزینه و بی‌مسئولیتی سوق می‌دهد و در این راه دیگر امکان برگشت به راه درست برای افراد وجود ندارد. 
 

وی با اشاره به جوامع غربی و تبلیغات غیرواقعی که در مورد ارتباطات دختران و پسران خارجی به وجود آمده، تصریح کرد: حتی در جوامع غربی نیز دوستی دختران و پسران به معنی ارتباط داشتن یک دختر یا یک پسر با چندین فرد نیست بلکه هر فرد تنها با یک نفر ارتباط عاطفی دارد و تا زمانی‌که با اوست، فرد دیگری و ارتباط دیگری وجود ندارد و این مفهوم مسئولیت‌پذیری است که متأسفانه در جامعه ما به آن توجه نمی‌شود. 
 

وی به نگاه مادی‌گرایانه صداوسیما اشاره کرد و گفت: روز به روز یک نوع نگاه در تولیدات صداوسیما افزایش می‌یابد و معیار، مقایسه روانشناختی افراد است و میزان رضایتمندی افراد از زندگی بستگی به میزان درآمد ندارد بلکه بستگی به این دارد که هر فرد خود را در میان اطرافیان در رتبه چندم موفقیت بداند. 
 

این روانشناس نگاه مقایسه‌ای افراد را مطرح کرد و گفت: افراد در ازدواج و سایر روابط اجتماعی خود مدام در حال مقایسه خود با دیگران هستند و این امر از طریق رسانه‌های جمعی الگوبرداری می‌شود. 
 

رشید، صداوسیما را با عنوان مدرسه انسان‌سازی معرفی کرد و یادآور شد: باید این مدرسه را درست کرده و برنامه‌هایی را که موجب تخریب می‌شود را اصلاح کنیم و اگر قرار است افراد را به ازدواج تشویق کنیم باید در فیلم‌ها خانواده را به شکلی نشان دهیم که همه چیز در آن به دست می‌آید نه اینکه جایی است که ما در آن همه چیزمان را از دست می‌دهیم. 
 

وی توان سازگاری افراد را به عنوان اصلی مهم در مهارت‌های زندگی مطرح کرد و افزود: توان پذیرش اختلاف و کنار آمدن با عقاید مخالف در زندگی شرط مهمی است که در سیستم آموزشی که ما ایجاد کرده‌ایم، ممکن نیست. 
 

وی ساخت مسکن‌هایی که جوانان بتوانند چند سالی را بدون دغدغه در آن زندگی خود را آغاز کنند را به عنوان راهکاری برای ازدواج و جلوگیری از بی‌بندوباری و فحشا عنوان کرد و گفت: با تأمین مسکن، دیگر مشکلات از جمله بیکاری، خیانت و اعتیاد نیز از بین خواهد رفت. 
 

یکی از مشاوران خانواده دانشگاه بوعلی‌سینا نیز واژه همسان‌گزینی را همان هم‌کفو بودن اعلام کرد و گفت: واژه هم‌کفو بودن همسران و مفاهیم آن در مذهب تشییع آورده شده و تأکید بسیاری در مورد آن شده است. 
 

علیرضا کریمی‌وکیل طرح همسان‌گزینی را به معنای معارفه خانم‌ها و آقایانی که دارای شرایط ازدواج هستند به یکدیگر توسط نهاد معاونت امور جوانان عنوان کرد و افزود: معرفی افراد دارای شرایط ازدواج به یکدیگر تنها بخشی از این طرح می‌تواند باشد و مبحث همسان‌گزینی نیز بخشی از یک مقوله بزرگ‌تر به نام ازدواج است. 
 

وی با اشاره به اهمیت انتخاب همسر اظهار کرد: در شناسنامه هر فرد سه تاریخ درج می‌شود که دو مورد آن در اختیار فرد نیست و تنها یک مورد ازدواج است که نشان‌دهنده اهمیت این موضوع است و با چند جلسه آموزش نمی‌توان افراد را برای آن آماده کرد. 
 

این مشاوره خانواده مباحث اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را در نحوه انتخاب افراد دخیل دانست و گفت: علت عدم رغبت به ازدواج صرفا عدم درآمد و مشکلات اقتصادی نیست و این موضوع نشان‌دهنده دخیل بودن مسائلی دیگری در این مقوله است. 
 

کریمی‌وکیل، ارزش‌های اخلاقی و فرهنگی که هر فرد از کودکی با آن بار می‌آید را موثر در مسئولیت‌پذیری و پایبندی افراد عنوان کرد و افزود: مهارت‌های زندگی و سازگاری افراد با یکدیگر را می‌توان با آموزش‌های مستمر و مناسب به افراد ارائه داد که در زمان بعد از ازدواج نیز باید ادامه داشته باشد. 
 

وی با اشاره به وجود وزارت ورزش و جوانان، بر لزوم تشکیل وزارت خانواده نیز تأکید کرد و گفت: بهتر است ورزش زیرمجموعه‌ای از وزارت بهداشت و درمان‌های فیزیولوژیکی قرار گیرد و جوانان نیز به عنوان شاخه‌ای از وزارت خانواده به صورت تخصصی به امور جوانان و خانواده بپردازد و افراد را تا آخر عمر به نوعی حمایت کند. 
 

کریمی‌وکیل خاطرنشان کرد: وزارت خانواده باید متولی امور افراد از زمان کودکی تا جوانی و تشکیل خانواده باشد اما در حال حاضر هیچ ارگانی خود را مسئول و متولی امور خانواده نمی‌داند و هر سازمان به نوعی خود را در این مقوله محق می‌داند. 
 

تهیه از: حدیث علیمحمدی، خبرنگار ایسنا، منطقه همدان 
  انتهای پیام
خبرگزاری دانشجویان ایران رای دادگاه اتحادیه اروپا علیه لهستان به خاطر نقض قوانین زیست‌محیطی Wed Apr 18 11:17:53 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران بازدید مدیرعامل بانک ملی ایران از مناطق زلزله‌زده کرمانشاه Wed Nov 15 14:54:50 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران پرداخت سود سهام "مپنا" از بانک سپه Thu Apr 13 14:02:37 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران مرادخانی: نابودگرها به بوکس برنگردند Tue Aug 22 04:26:00 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران چاپ بیش از 200 میلیون تعرفه برای سه انتخابات Tue Apr 04 16:49:55 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران نخستین روز مسابقات انتخابی تیم های ملی کشتی آزاد، فرنگی و پهلوانی Thu Jul 06 23:36:00 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران سهم پررنگ بازیگران زن بر پرده Sun May 28 04:03:00 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران چند نفر ترامپ را در سفر به فلسطین اشغالی همراهی می‌کنند؟ Sat May 06 11:49:46 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران اختصاص 5 میلیارد ریال اعتبار برای احیاء و اصلاح گیاهان دارویی به خراسان شمالی Wed Dec 27 12:48:10 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران رسوایی در یک مرکز آموزشی ارتش آلمان Sat Jan 28 14:03:37 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران بیشترین مسافران نوروزی همدان از کدام استان‌ها هستند؟ Sun Feb 25 15:29:43 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران تولد نوزادان 6 قلو در تبریز Tue May 29 09:10:00 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران مشکل کارکنان شرکت تراورس از طریق مرکز پیگیری و حل می‌شود Sun Jul 23 12:57:45 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران تماس تلفنی وزیر خارجه کره جنوبی با همتایان آمریکایی و ژاپنی خود درباره بحران کره Fri Sep 15 12:10:49 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران مردم راهپیمایی 22 بهمن را به صحنه همدلی جناح‌ها تبدیل کنند Thu Feb 09 17:30:00 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران تداوم بارش باران/ وزش باد شدید در نیمه شرقی کشور Tue May 01 09:46:47 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران یک بازیکن جدید در استقلال Thu Mar 02 17:18:51 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران آغاز مسابقات گرنداسلم تکواندو از شنبه/ پوراسماعیل اولین نماینده ایران Fri Dec 29 11:47:20 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران محتوای آموزشی دوره‌های تربیت معلم باید با اهداف تربیتی سند تحول منطبق باشد Mon Jan 02 15:28:35 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران اوپک مقهور موفقیت خود می‌شود؟ Thu Feb 08 10:35:48 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران قاری و حافظ برتر سال 96 معرفی شدند Sat Sep 09 11:34:11 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران کشف محموله 23 کیلوگرمی هروئین در عملیات مشترک پلیس سمنان و کرمان Mon Jul 17 16:33:32 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران مراسم تشییع پیکر شهدای ناجا Tue Apr 04 12:26:03 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران یسنی "فعلاً" از مرگ حتمی نجات یافت! Thu Dec 21 12:37:31 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران کشف محموله 7000 لیتری سوخت قاچاق در سمنان Wed Feb 07 17:16:51 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران خامه یار: خطر داعش جهانی است، مبارزه با آن نیز باید جهانی باشد Sat Feb 24 13:40:55 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران آغاز پیش‌فروش «یادم تو را فراموش» اثر مازیار فلاحی Wed Aug 23 13:37:17 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران رهبر اپوزیسیون ارمنستان خواستار نافرمانی مدنی شد Thu May 03 08:52:11 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران لاریجانی: امروز آغاز راهی جدید برای پویایی اقتصاد کشور است Sat Aug 05 18:24:58 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران عیادت معاون وزیر بهداشت از کارگردان «دلیران تنگستان» Thu Mar 01 17:10:35 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران حمله انتحاری و درگیری مرگ 50 افغان را موجب شد Sat May 27 12:48:15 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران کرمانشاه از امن‌ترین استان‌ها برای سرمایه‌گذاری است Thu May 25 18:30:00 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران شکست ناپذیزی اتلتیکو در لالیگا پایان یافت Sat Dec 23 01:58:28 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران پیشروی نیروهای عراقی به سمت دومین هدف استراتژیک در غرب موصل/آزادسازی مناطق جدید Sun Mar 19 16:37:07 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران اشتاینمایر کناره گیری‌اش را تایید کرد Thu Jan 26 14:04:02 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران حمایت هلال احمر از هانیه در طول درمان Sat Dec 16 13:26:23 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران «صف» منتشر شد Mon Jan 30 11:37:41 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران حضور کارشناسان مارکیتینگ بازاریابی کندی ایتالیا در ایران Thu Feb 09 13:47:12 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران رئیسی: روحانیون آسیب‌های تهدید کننده جایگاه روحانیت را شناسایی کنند Thu Dec 21 14:50:00 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران تمام کاندیداها در تبلیغات حریم اسلامی را رعایت کنند Fri May 05 16:41:48 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران بیانیه مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم در پی حوادث اخیر Mon Jan 01 22:22:39 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران شهدای حادثه پلاسکو سوژه‌ی یک نمایش Wed Jan 17 15:02:36 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران هلاکت 13 تروریست در سال جاری در سیستان و بلوچستان Tue Feb 14 15:02:19 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران حذف لپ‌تاپ از سبد خرید خانوار Tue Apr 10 02:38:00 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران جشن تولد گردان‌های قسام برای نظامی اسیر صهیونیستی! Sun Jan 01 10:18:26 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران شکایت انصارالله و حزب عبدالله صالح به سازمان ملل علیه ائتلاف عربی Tue Sep 19 10:04:06 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران بحران صنعت چرم در صورت صفر شدن واردات Thu Dec 14 09:29:31 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران نخست وزیر ژاپن: کره‌شمالی هیچ آینده روشنی ندارد Wed Sep 06 08:50:57 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران حمله موشکی به سوریه در جهت تقویت جبهه تروریسم است/ایران با حساسیت تحولات سوریه را رصد می‌کند Fri Apr 07 21:19:55 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران توقف تخریب ساختمان قدیمی در میدان قیام/تعلل میراث فرهنگی در پاسخ به استعلام شهرداری منطقه 12 Wed Nov 22 17:27:38 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران صعود تیم والیبال ساحلی الف به یک چهارم نهایی تور اندونزی Sat Oct 21 09:23:46 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران اولویت پرداخت پاداش به شوراهای حل اختلاف Tue Oct 10 12:12:33 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران خطر هجوم آب‌های شور به منابع شیرین ایران Sat Jul 08 12:42:38 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران برگزاری نشست «قانون‌گزاری تطبیقی» در کانون وکلا Sat May 06 11:28:16 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران ابراهیم رییسی در چند سال اخیر به اروپا سفر داشته است Mon May 01 13:16:38 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران آزمون قضات حوزویان در قم برگزار شد Fri Jul 14 15:50:35 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران مجلس باردیگر نشان داد علیه دولت، تحریک نمی‌شود Sun Feb 19 16:08:21 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران بیت سعید: با تمام نداری ها جنگیدیم Wed May 31 03:03:17 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران الان زمان خرید خودرو نیست Sun Jun 17 01:46:00 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران جامعه نیازمند برقراری ارتباط دو سویه بین دانشگاه و رسانه است Tue Dec 05 15:02:26 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران خراسان‌جنوبی میزبان 6 شهید گمنام دفاع‌مقدس می‌شود Tue Feb 21 15:03:27 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران برگزاری جلسات مشاوره در مدارس انگلیس Mon Dec 04 10:13:52 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران نشست ناظران استانی انتخابات شوراها با رئیس مجلس برگزار می‌شود Sun Feb 12 14:11:51 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران نخستین یادواره شهید موسوی قوچانی برگزار شد Fri Apr 27 14:42:16 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران «بی‌کتابی» نقد شد Sun Apr 22 15:22:31 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران ابراز تعجب روسیه از عدم واکنش سازمان امنیت و همکاری اروپا به حمله غرب در سوریه Tue Apr 17 11:49:18 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران تجمع جمعی از خریداران محصولات ایران خودرو مقابل مجلس Tue Aug 22 11:06:33 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران پادشاه عربستان پرچم کشورش را در تیران و صنافیر به اهتزاز درمی‌آورد Fri Jun 30 14:34:32 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران خریداران خودرو های لوکس در فضای مجازی هوشیار باشند Sat Sep 23 11:15:43 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران برنامه سفر رئیس‌جمهور به مازندران پروژه محور است Mon Apr 10 16:21:56 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران از بین رفتن 289 اصله درخت در ملکی متعلق به بنیاد مستضعفان Tue Dec 19 10:42:21 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران طاهری رسما دستیار شفر شد Mon Oct 16 14:12:00 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران نقش آفرینی جوانان در مشارکت و رای اعضای خانواده‌ در انتخابات Tue May 16 08:25:00 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران خسروعمارلویی در نمایشگاه آثارش تجلیل شد Sun Mar 05 11:34:51 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران آرمان زنگنه: کارهای ناتمام زیادی در بسکتبال دارم / می‌خواهم در پست سه هم بازی کنم Sat Jun 24 11:56:30 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران خنثی شدن طرح پ‌ک‌ک برای حمله به نشست سازمان همکاری اسلامی در استانبول Sat Dec 16 11:43:56 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران هورمونی که مادر را به فرزند علاقه‌مند می‌کند Sun Oct 01 09:12:23 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران کشف جسد نوجوان 16 ساله Mon Sep 04 15:59:08 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران خودنمایی آیین‌های دوران ضحاک در مازندران Sat Jul 15 11:57:22 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران آخوندی: پروژه‌های در دست اقدام وزارت‌ راه 170 هزار میلیارد تومان است Mon Feb 13 22:35:32 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران آتش سوزی انبار ضایعات چوب و لوله‌های پلی اتیلن در کرج Thu Oct 26 12:53:02 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران زمانی برای عذرخواهی از مردم تهران Tue Oct 31 12:34:36 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران 14 پروژه اولویت دار وزارت امور اقتصادی و دارایی ابلاغ شد Sat May 20 09:44:27 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران استفاده از باکتری روده ورزشکاران نخبه به عنوان مکمل پروبیوتیک! Wed Aug 23 12:52:31 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران فخاری خواهان تخصیص بودجه ویژه برای نابینایان شد Sun Oct 15 10:07:07 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران یک راه‌ برای زنده‌ ماندن کارگردان «دلیران تنگستان» باقی است Fri Mar 02 11:42:01 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران 14 روستای بخش دیشموک از داشتن آب شرب سالم محروم است Wed Jan 03 11:56:50 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران بغداد درخواست آمریکا مبنی بر وجود 20 پایگاه نظامی در عراق را رد کرد Thu Feb 22 09:47:54 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران دعوت نشدن "مجتبی میرزاجانپور" به تیم ملی والیبال Wed Aug 09 00:54:00 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران اقسام وام مسکن 40 تا 160 میلیونی با سود جدید+ جدول Wed Apr 25 11:46:59 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران مدیرعامل هلال احمر تهران: حوادث کوهستان متولی مشخص ندارد Wed Jul 05 02:55:00 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران احتمال وقوع تندباد و آبگرفتگی معابر در خوزستان Thu Dec 14 20:21:01 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران امام جمعه موقت اهواز: اعضای شورای شهر از کار و خدمت غافل نشوند Fri Sep 15 17:16:38 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران بانک‌ها منتظرند Fri May 04 10:26:30 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران پرداخت 8 میلیارد تومان زکات توسط البرزی‌ها Wed Apr 11 10:56:18 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران تمرین تیم ملی فوتبال Wed Oct 04 19:14:02 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران مجتمع فرهنگی سینمایی قدس تبریز به طور رسمی افتتاح شد Tue Apr 10 20:30:46 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران مذاکرات مربوط به قراردادهای وزارت نفت با سرمایه‌گذاران خارجی در حال انجام است Mon Jan 22 13:05:00 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران کاهش دمای کم‌سابقه در آمریکای جنوبی Wed Jun 13 13:50:44 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران آغاز به کار سفیر جدید آمریکا در روسیه Wed Oct 04 10:20:25 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران آواها و نواهای رضوی روشی برای بیان ارادت نسبت به اهل بیت (ع)/ رویکرد این جشنواره ترویج صلح و دوستی است Sat Jul 29 18:35:01 IRDT 2017
بی باک نیوز خوردن باقلا برای افراد مبتلا به اختلال ژنتیکی G6PD کُشنده است Mon Apr 03 04:39:01 IRDT 2017
بی باک نیوز اعلام بدهی 60هزار میلیاردی شهرداری یا بی اطلاعی است یا سیاسی بازی Tue May 09 06:07:01 IRDT 2017
آفتاب ایران کشف رازهای شوم بازار سیاه کتاب های عتیقه توسط یک کمیسر Wed Jan 17 14:28:06 IRST 2018
بصیرت فساد، نفس اسرائیل را به شماره انداخت Wed May 10 11:48:22 IRDT 2017
ایران آنلاین افزایش سقف تراکنش‌های بانک ملی ایران Tue Dec 26 09:48:08 IRST 2017
اعتدال سلطانی‌فر:موانع حضور زنان در ورزشگاه‌ها برطرف می‌شود Wed Feb 28 11:46:55 IRST 2018
برنا پایگاه های سلامت-محور در محلات کم برخوردار ناحیه سه Sun Apr 23 16:11:33 IRDT 2017
تدبیر و امید 20 سال حبس برای عامل حمله تروریستی 2015 پاریس Mon Apr 23 14:53:10 IRDT 2018
تی نیوز پایان تمرینات امید در غیاب سرخابی ها! Fri Jul 14 16:09:06 IRDT 2017
فرارو بیماری‌های ممنوع برای استخدام در آموزش‌وپرورش Thu Aug 24 10:43:04 IRDT 2017
خبرگزاری مهر «سرخپوست» ساخته می شود Wed Dec 13 15:29:21 IRST 2017
واحد مرکزی خبر تدوین طرح جامع پدافند غیرعامل استان+فیلم Sun Aug 27 19:00:04 IRDT 2017
خبرگزاری مهر تروریست ها باید از بین بروند/تاکید بر جلوگیری از فرار تکفیری ها Fri Sep 08 17:48:27 IRDT 2017
آریا دستور اردوغان برای ساخت خودروهای برقی ملی در ترکیه Thu Nov 09 13:39:17 IRST 2017
فردا فروش «خالتور» نصف شد +جدول Thu Nov 23 10:55:28 IRST 2017
تدبیر و امید واکنش حق‌شناس به بازداشت مدیر مسؤول شرق Sat Apr 28 20:25:09 IRDT 2018
برنا واکنش کارگردان «عصبانی نیستم» به رفع توقیف فیلمش Sat Sep 16 14:36:36 IRDT 2017
شفاف اینستاگرام آتیلا پسیانی در سالگرد فوت مادرش Wed May 24 22:17:54 IRDT 2017
تی نیوز اعلام جزئیات پروازهای حج96/ آغاز پرواز ها از 8 مرداد Tue Jul 11 17:29:56 IRDT 2017
تابناک ورود خودرو به داخل جمعیت در کارولینای آمریکا Thu Jul 20 01:05:18 IRDT 2017
انصاف لغو یک حکم اعدام در آمریکا Fri Jan 26 16:46:28 IRST 2018
خبرگزاری نسیم غفوری فرد: حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن تضمین کننده اقتدار و امنیت کشور است Sun Feb 11 11:54:01 IRST 2018
مثلث آزمایش سامانه ضدموشکی آمریکا باز هم شکست خورد Wed Jan 31 22:35:47 IRST 2018
نامه نیوز پست اینستاگرامی صابر ابر بعد از زلزله شب گذشته در تهران/عکس Thu Dec 21 12:04:18 IRST 2017
جماران آموزش‌ و‌ پرورش، نیازمند مدیری توانمند و مقتدر Mon Aug 07 05:07:31 IRDT 2017
خبرگزاری مهر یک اسلحه شکاری در بیارجمند کشف شد Mon Feb 13 10:05:46 IRST 2017
جماران فرماندار بناب آلودگی آب شهرستان را تکذیب کرد Wed Jul 05 18:06:26 IRDT 2017
میزان پدر الکلی خانواده همه چیز را نابود کرد+عکس Thu Jul 20 14:30:01 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم اردبیل رتبه نخست کشوری صدور اسناد مالکیت را کسب کرد Tue Aug 16 20:40:40 IRDT 2016
شبکه اطلاع رسانی دانا ​درخواست مردمی از استاندار سیستان و بلوچستان جهت رسیدگی به مشکلات شمال استان Sat Dec 23 13:59:48 IRST 2017
دولت بهار جعل آمار درباره بهبود ضریب جینی در دولت یازدهم + عکس و نمودار Mon Mar 27 14:21:00 IRDT 2017
تابناک سقف دریافتی مدیران و مقامات از اول سال 96 Fri Feb 17 10:34:32 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم افخمی: حمایت از افغانستان رسالت جمهوری اسلامی است Wed Sep 27 16:39:58 IRST 2017
واحد مرکزی خبر تشیع 4 تن ازشهدای گمنام در فیروزآباد Fri Jul 21 19:14:22 IRDT 2017
انتخاب کاریکاتور / مسکن کشید بالا! Wed Aug 16 22:45:01 IRDT 2017
آفتاب انتقاد تند مجری برنامه‌های ارزشی از لغو کنسرت شهرام ناظری در خراسان/ عکس Sun Jul 30 13:11:13 IRDT 2017
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین سروری رییس ستاد «لیست خدمت» شد Wed Apr 19 20:11:00 IRDT 2017
خبرگزاری نسیم خطر بالای پیچ‌خوردگی در مبتلایان به «بی­‌ثباتی عملکردی مچ پا» Mon Dec 04 13:19:06 IRST 2017
پایگاه خبری الف بازیگرانی با سودای خوانندگی Sun May 07 10:16:59 IRDT 2017
خبرگزاری مهر صالحی می‌تواند نخ تسبیح عرصه فرهنگ باشد Sat Aug 19 13:00:44 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر جشن برداشت پسته Sun Sep 03 14:31:30 IRDT 2017
خبرگزاری مهر هر تهدیدی نسبت به نظام وجود داشته باشد، در مقابل آن می‌ایستیم Wed Feb 22 09:42:56 IRST 2017
رجا نیوز زاکانی: دولت به دنبال "حرف‌درمانی" است/ در برجام به "وعده‌های دروغین" دشمن اعتماد کردیم Tue Jan 03 11:41:24 IRST 2017
برنا کمانداران کشورمان به ایران باز می‌گردند Mon Oct 09 10:29:47 IRST 2017
ایلنا انجام بیش از 100 عمل جراحی در مناطق محروم شرق کشور Thu Dec 07 14:34:49 IRST 2017
افکارخبر طوفان توئیتری ایرانی‌ها با هشتگ «ترامپ دهانت را ببند» Wed Sep 20 08:43:07 IRDT 2017
بولتن نیوز ونگر: رقیب بعدی مهم نیست/ همیشه سعی کرده‌ام آرسنال را از بحران نجات دهم Sun Mar 12 09:47:14 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران نمره متوسط برای جهانبخش مقابل رودا Sun Feb 04 23:09:53 IRST 2018
پارسینه هوای قم تا دوشنبه غبارآلود است Sat Jul 01 20:25:13 IRDT 2017
آفتاب هشدار نیویورک‌تایمز به کاخ سفید: با ایران وارد جنگ نشوید Fri Jul 21 18:45:28 IRDT 2017
خبرگزاری فارس اثری که در جشنواره تجسمی فجر کپی بود/ نمی‌توان به داوران خرده گرفت Mon Feb 27 14:08:00 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران چشم‌نوازی طبیعت زیبا در ماسال + تصاویر Wed Apr 04 12:38:20 IRDT 2018
پایگاه خبری الف ناراحتی پیونگ یانگ از ممنوع شدن سفر گردشگران آمریکایی به کره شمالی Fri Aug 04 13:57:39 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی رئیس بیمارستان کنگان بوشهر:طرح تحول نظام سلامت رضایت مندی مردم افزایش داده است Thu Apr 13 00:10:00 IRDT 2017
جام نیوز عکس/ رونمایی از مستند «پول و پورن» Wed Oct 11 09:18:30 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم دادستانی کل کشور، پیگیر پرونده هیرکان شد Sat Jul 08 04:36:00 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر آغاز فعالیت‌ کانون پرورشی در ابرکوه Fri Jun 22 12:10:13 IRDT 2018
ایسکانیوز 4 دلیل موفقیت نوجوانان ایران از نظر سایت فیفا Wed Oct 18 10:16:35 IRST 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا تأثیر فعالیت های مبلّغین در جامعه باید مشهود باشد Wed Jan 17 13:46:04 IRST 2018
افکارخبر تفاوت‌های انصراف قالیباف و جهانگیری از انتخابات Wed May 17 16:18:31 IRDT 2017
خبرگزاری نسیم سناتور آمریکایی: ترامپ باید اعتبار اخلاقی خود را بازسازی کند Mon Aug 21 00:13:00 IRDT 2017
خبرگزاری مهر کاندیداهای شورا اشرافیت کامل به مسائل شهری و روستایی داشته باشند Mon Apr 17 19:28:56 IRDT 2017
ایران آنلاین باشگاه های ورزشی بازنشستگان راه اندازی می شود Sun Feb 04 14:24:04 IRST 2018
سراج 24 «فرمول یک» هفته آینده مهمان خانه‌ها می‌شود Sun May 14 15:59:00 IRDT 2017
آفتاب ایران تاکید معاون رئیس‌جمهور بر بهبودزیرساخت‌های شهر جهانی یزد Sat Jul 15 01:01:21 IRDT 2017
ایسکانیوز ITC مهاجم عراقی صنعت نفت رسید Sun Mar 05 11:18:34 IRST 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا حوزه‌های علمیه باید پاسخگوی نیازهای روز جامعه باشد Sat May 26 19:16:45 IRDT 2018
آفتاب ایران توفان مسیر هواپیمای تهران - زابل را تغییر داد Mon Jul 10 09:56:08 IRDT 2017
پایگاه خبری الف رژیم صیهونیستی: لبنان بمب هسته ای دارد! Tue Feb 14 14:42:53 IRST 2017
پول نیوز رشد42درصدی تعداد کارت‌های اعتباری بانک اقتصاد نوین Mon Nov 13 08:56:03 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران عمل و گفته‌ دولت فعلی ترکیه با یکدیگر تطابق ندارد Sun May 06 15:37:55 IRDT 2018
اعتبار نیوز اهدای دستگاه آندوسونوگرافی به بیمارستان الزهرا اصفهان از سوی بانک رفاه Tue Feb 13 11:58:00 IRST 2018
خانه ملت اظهارات درباره آغاز مذاکرات موشکی از مصادیق اقدام علیه امنیت ملی است Mon Nov 13 15:31:34 IRST 2017
بی باک نیوز خنده دارترین و باهوش ترین ضربات کاشته Sun Apr 16 12:04:01 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا آیین معنوی اعتکاف با حضور بیش از هزار معتکف در خلیل‌آباد آغاز شد Tue Apr 11 14:36:48 IRDT 2017
تابناک تصادف مرگبار یکی از مدیران وزارت بهداشت Fri Dec 15 22:17:11 IRST 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا شبکه های اجتماعی گاهی اسباب دین زدایی می‌شوند Tue Jul 18 20:53:52 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر الریان 1 _ 1 استقلال Tue Feb 13 18:41:15 IRST 2018
تی نیوز تقویم برگزاری یادواره های شهدای کهگیلویه و بویراحمد تدوین شد Sat Jul 15 22:27:34 IRDT 2017
اقتصاد آنلاین دختر بچه 2 ساله و چالش پرتاب بطری آب +فیلم Fri Feb 24 00:43:05 IRST 2017
دولت بهار ترافیک نیمه‌سنگین در محور هراز Wed Jun 28 10:23:00 IRDT 2017
ایلنا رکوردشکنی کاوانی پس از 46 سال Sun Mar 05 13:18:35 IRST 2017
ورزش 11 گواردیولا: برای کسب پیروزی و 3 امتیاز به میدان می رویم Sat Apr 14 17:07:47 IRDT 2018
خبر خودرو - قرارداد رنو به زودی امضا می شود Mon Apr 03 11:08:00 IRDT 2017
اعتدال ایستگاه آخر برای هم‌دستان «زنجانی» Sat Oct 21 11:39:41 IRST 2017
برنا امام جمعه اردبیل:باید آرمانی فکر کنیم و بتوانیم اقتصاد ایران را خودکفا کنیم Wed Oct 25 00:00:00 IRST 2017
روزنامه ایران مسئولیت مشترک در چالش های اقتصادی Sat Dec 30 00:00:00 IRST 2017
فرارو (تصاویر) گزارش اسپوتنیک از معدن "چادرملو" Sat Jul 29 16:35:11 IRDT 2017
آفتاب پیش بینی یک کارشناس از آینده بازار مسکن Fri Jun 08 23:11:36 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر جاذبه های گردشگری استان اردبیل +فیلم Sat Aug 12 12:12:47 IRDT 2017
جماران یک محموله قچاق در عسلویه بوشهر توقیف شد Tue Jul 04 21:02:59 IRDT 2017
بی باک نیوز برترین پنالتی های چیپ دنیای فوتبال که به ? - مر نرسیدند Sat Feb 18 08:28:01 IRST 2017
خبرگزاری دانشجو هدف علوم پزشکی بیرجند رسیدن به دانشگاه برتر شرق کشور است Wed May 16 11:47:13 IRDT 2018
شفاف ترامپ از عربستان خواست به محاصره یمن پایان دهد Thu Dec 07 10:45:52 IRST 2017
جماران پیروزی فوتسال آذرخش بندرعباس مقابل هیات قم Wed Jul 19 09:21:17 IRDT 2017
آی تی نا Github ده ساله شد Wed May 09 12:04:15 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران امدادرسانی به 69 حادثه دیده در مازندران Sat Feb 03 12:05:45 IRST 2018
افکارخبر جزئیات تیراندازی در خیابان اشراقی Mon Dec 05 13:24:22 IRST 2016
آرا نیوز پیش بینی ایجاد 700هزار شغل/نرخ بیکاری باید به 4درصد برسد Mon Nov 13 09:46:38 IRST 2017