خبرگزاری دانشجویان ایران - Sun Apr 09 10:47:51 IRDT 2017 نمایش خبر

حمایت‌های مالی برای ازدواج جوانان شبیه شوخی است

عضو هیئت علمی گروه جامعه‌شناسی دانشگاه بوعلی‌سینا حمایت‌های مالی و اعطای تسهیلات برای ازدواج جوانان را پدیده‌ای شبیه به شوخی ارزیابی کرد.

به گزارش ایسنا، در نشست تخصصی پیرامون موضوع «ازدواج و همسان‌گزینی» که با حضور اساتید روانشناسی و جامعه‌شناسی دانشگاه، مشاوران خانواده و معاون فرهنگی و امور جوانان اداره‌کل ورزش و جوانان استان همدان در دفتر ایسنا برگزار شد، برخی موانع و مشکلات موجود در شکل‌گیری و پایداری ازدواج، مطرح و مورد بررسی قرار گرفت. 
 

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره‌کل ورزش و جوانان استان همدان در سخنانی به ارائه گزارش عملکرد معاونت جوانان استان و سمن‌های فعال در امر ازدواج پرداخت و گفت: دو محور اجتماعی و اقتصادی در امر ازدواج مهم و موثر است که مشکلات موجود در بخش اجتماعی و فرهنگی بیش از موارد اقتصادی خودنمایی می‌کند. 
 

اسدالله ربانی‌مهر با بیان اینکه شاغل بودن افراد لازمه تشکیل زندگی مشترک است، افزود: فاصله گرفتن از سبک زندگی، عدم تمایل جوانان به ازدواج و بالا رفتن سن ازدواج از جمله مسائل فرهنگی موجود در شکل‌گیری ازدواج است و مراکز مشاوره با حمایت دولت می‌توانند در حل بخشی از این مسائل مشارکت کنند. 
 

وی با بیان اینکه در مناطق برخوردارتر از نظر اقتصادی آمار طلاق بیشتر است، خاطرنشان کرد: ریشه اصلی مسائل و مشکلات موجود در نحوه عملکرد دستگاه‌های فرهنگی است. 
 

معاون امور جوانان استان همدان ادامه داد: عدم انسجام و نگاه ویژه در میان دستگاه‌های فرهنگی موجب شده است کارهایی صورت بگیرد اما به سبب پراکندگی و ناهماهنگی دستگاه‌ها با یکدیگر از اثربخشی مطلوبی برخوردار نباشند. 
 

ربانی‌مهر با تأکید بر اینکه هنوز در جامعه ما حساسیت‌های لازم در مورد ازدواج و طلاق به وجود نیامده است، گفت: با توجه ویژه خانواده‌ها، رسانه‌ها و دستگاه‌های فرهنگی و ورود به فرهنگ‌سازی در این زمینه می‌توان تا حدودی به حل مسائل در این زمینه امیدوار بود. 
 

وی با اشاره به برنامه‌های صداوسیمای مرکز همدان اظهار کرد: حجم و مضمون برنامه‌های صداوسیما، زمان پخش و جذب مخاطبان توسط رسانه قوی و تأثیرگذاری چون صداوسیما بسیار ضعیف است و کمتر به مقوله ازدواج و ویژگی‌های مثبت آن تأکید می‌شود. 
 

وی با اشاره به راه‌اندازی مرکز آموزش زوج‌های جوان توسط جهاددانشگاهی بیان کرد: این اقدام بسیار مثبت بوده که توانسته یکی از اصلی‌ترین مشکلات ما در امر ازدواج را که همان آموزش و آگاهی‌سازی است را پاسخگو باشد و بخشی از مشکلات زوج‌های جوان را با آموزش‌های لازم برای آغاز زندگی مشترک حل کند. 
 

معاون فرهنگی و امور جوانان استان همدان در ادامه آغاز زندگی مشترک را با دریافت مجوز رانندگی مقایسه کرد و گفت: برای دریافت گواهینامه رانندگی، هر فرد به طور متوسط موظف به گذراندن ساعات آموزشی است که پس از موفقیت در آزمون مجوز لازم برای رانندگی را دریافت خواهد کرد حال آن که برای تشکیل زندگی مشترک افراد خود را نیازمند به دریافت هیچ‌گونه آموزش مهارتی برای زندگی نمی‌دانند که این مطلب نیز ریشه در فرهنگ جامعه ما دارد. 
 

ربانی‌مهر بیشترین آمار طلاق را در پنج سال اول زندگی مشترک افراد اعلام کرد و افزود: عدم آشنایی افراد با مهارت‌های لازم برای زندگی مشترک و خانوادگی موجب ناتوانی آنان در حل کوچک‌ترین مسائل زندگی و فرار از آن می‌شود و نتیجه‌ای جز طلاق و جدایی در پی نخواهد داشت. 
 

وی تشکیل مجمع خیرین ازدواج در سال گذشته را به عنوان رویداد خوبی که در معاونت جوانان شکل گرفت، عنوان و اظهار کرد: این مجمع در سال گذشته موفق به برگزاری سه جشن گلریزان و جمع‌آوری 250 میلیون تومان در شهر همدان شد که زوج‌های جوان نیازمند از آن بهره‌مند شدند. 
 

وی دو محور فعالیت را برای مجمع خیرین ازدواج مطرح کرد و گفت: محورهای اقتصادی و فرهنگی به عنوان فلسفه وجودی این مجمع تعیین شده که در این راستا، معرفی زوج‌های جوان برای دریافت تسهیلات و تشکیل کتابخانه‌های تخصصی و کارگاه‌های آموزشی از جمله اقدامات صورت گرفته در این مجمع بوده است. 
 

معاون امور جوانان استان همدان با اشاره به تشکیل کارگاه‌های آموزشی تخصصی ازدواج برای زوج‌ها با مشارکت دانشگاه‌ها و آموزش و پرورش ادامه داد: جشنواره بهار زندگی را با همکاری دانشگاه بوعلی‌سینا اجرا خواهیم کرد و اجرای طرح همسان‌گزینی را از هفته جاری در استان اجرا خواهیم کرد. 
 

ربانی‌مهر با بیان این مطلب افزود: استان همدان پس از استان‌های تهران، البرز و اصفهان، چهارمین استان کشور است که به اجرای طرح همسان‌گزینی می‌پردازد و دوره آموزشی TOT با همکاری دفتر ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان تا اواخر فروردین اجرایی می‌شود. 
 

وی همچنین از راه‌اندازی مراکز مشاوره زیرنظر این معاونت خبر داد و گفت: در سال گذشته 5 مرکز مشاوره راه‌اندازی شده که سه مرکز آن در شهرستان ملایر قرار دارد و جشن‌ها و همایش‌هایی که در راستای تبلیغ فرهنگ ازدواج برگزار می‌شود را در دست انجام داریم. 
 

وی پیگیری وام ازدواج جوانان توسط معاونت جوانان را بیان کرد و افزود: اعتبار تسهیلات وام ازدواج از 36 میلیارد تومان در سال 93 به 57 میلیارد تومان در سال 94 رسید و در سال 95 این رقم به 222 میلیارد تومان افزایش یافت که این میزان وام به زوج‌های متقاضی پرداخت شده و وام‌ها از 10 میلیون تومان به 30 میلیون تومان افزایش پیدا کرده است. 
 

معاون امور جوانان استان همدان با تأکید بر تذکر استاندار به رؤسای بانک‌ها در تسریع پرداخت وام‌های ازدواج به زوج‌های متقاضی تصریح کرد: نتیجه پیگیری‌هایی که برای پرداخت وام‌های ازدواج صورت گرفته، مثبت بوده و با توجه به اینکه همه مشکلات ازدواج با پرداخت وام حل نمی‌شود، بخشی از مسائل اقتصادی مربوط به آن با انجام این اقدامات مرتفع شده است. 
 

ربانی‌مهر از کمیته تخصصی ازدواج، سخنرانی پیش از خطبه‌های نمازجمعه و راهنمایی معلمان پرورشی مدارس به عنوان دیگر فعالیت‌های معاونت جوانان در حوزه ازدواج نام برد و گفت: واگذاری 12 سهمیه از مسکن‌های مهر آماده به معاونت جوانان سپرده شده است، 8 سهمیه در اختیار بنیاد شهید قرار گرفته و 8 سهمیه به کمیته امداد امام خمینی(ره) اعطا شده و 50 سهمیه نیز در اختیار فرمانداری همدان قرار دارد. 
 

وی مراحل همسان‌گزینی در معاونت جوانان را متعدد عنوان کرد و گفت: مرحله آشنایی افراد با یکدیگر از مراحل پایانی این طرح است که بر اساس ویژگی‌ها، مشخصات و اطلاعات افراد در سامانه این طرح که به شکل نرم‌افزاری دقیق و جامع است، ثبت می‌شود و پس از بررسی تناسب‌ها، آنان را به یکدیگر معرفی کرده و به صورت کنترل شده مراتب معارفه و مشاوره‌ای تا زمان ازدواج پیگیری می‌شود. 
 

عضو هیئت علمی گروه جامعه‌شناسی دانشگاه بوعلی‌سینا نیز در سخنانی به تشریح جنبه‌های جامعه‌شناختی موضوع ازدواج پرداخت و گفت: تأخیر در ازدواج، نرخ ازدواج، مهارت‌های زندگی و انسجام خانواده، موضوعاتی است که هر کدام به تنهایی موضوع بحث مفصلی هستند. 
 

دکتر اسدالله نقدی با اشاره به تحولات اجتماعی رخ داده در جامعه ما که تأثیرات مهمی بر مقوله ازدواج داشته‌اند بیان کرد: قاعدتا باید سن ازدواج در جامعه ایران 1396 بالا می‌رفت و نباید از این پدیده تعجب کرد. 
 

وی میزان کمی و کیفی این بالا رفتن سن ازدواج را موضوعی قابل بحث و بررسی عنوان کرد و افزود: همدان 99 هزار نفری سال 1335 الان 750 هزار نفری شده و با این شهرنشینی و افزایش سواد و افزایش نرخ بیکاری، نمی‌توان توقع داشت که نرخ ازدواج هم در همان میزانی که در سال‌های 65 و 75 بوده، باقی بماند. 
 

وی تغییرات اجتماعی را باعث به وجود آمدن الزامات کارکردی برای سایر نهادهای اجتماعی دانست و اظهار کرد: خانواده هم به عنوان یکی از نهادهای اجتماعی دستخوش تغییرات شده و حتی نگاه افراد نسبت به ازدواج عوض شده است. 
 

این مدرس جامعه‌شناسی دانشگاه بوعلی‌سینا انتظارات افراد، تعاریف مسئولیت‌های اجتماعی، سبک زندگی و الگوها و مناسک ازدواج را تغییریافته عنوان کرد و گفت: افزایش آپارتمان‌نشینی و تحولات شهری متناسب با نیازهای ما پیش نمی‌رود و جشن‌هایی که به عنوان یکی از مناسک ازدواج مطرح است و امروزه به عنوان یکی از مسائل اصلی خودنمایی می‌کند، نیازمند فضاهایی مانند سالن‌ها و تالارهای میهمانی است و با توجه به اینکه بسیاری از سازمان‌ها و نهادها دارای چنین سالن‌هایی هستند، نباید تأمین فضا برای میهمانی ازدواج به صورت مشکل بزرگی برای ازدواج باشد. 
 

نقدی با اشاره به وجود سیتی‌هال‌هایی که در سایر کشورهای جهان به منظور اجتماعات و مراسم‌های جشن در شهرها به وجود آمده، افزود: البته این موارد مربوط به مسائل اقتصادی می‌شود در حالیکه بحث اصلی در مورد ازدواج و همسان‌گزینی مقوله‌ای است که با ذهنیت افراد ارتباط دارد و معاشرت‌های اجتماعی و مسئولیت‌پذیری افراد می‌تواند کارکردهای ازدواج را تشریح کند. 
 

وی حمایت‌های مالی و اعطای تسهیلات برای ازدواج جوانان را پدیده‌ای شبیه به شوخی ارزیابی کرد و یادآور شد: با وجود چشم و هم‌چشمی‌هایی که در میان افراد جامعه است، اعطای وام 3 میلیون تومانی و به تازگی 10 میلیون تومانی برای تشکیل زندگی خنده‌دار به نظر می‌رسد و در عمل نیز با وجود پروسه اداری که ملزم به طی آن برای دریافت تسهیلات می‌شوند نیز بیشتر از اینکه حمایت از ازدواج جوانان باشد، شبیه به بازی گرفتن جوانان است. 
 

وی لزوم نگاه ترغیبی به این مقوله را بیان کرد و گفت: در کشورهای اروپایی آپارتمان‌هایی شبیه مسکن مهر توسط دولت‌ها احداث می‌شود، با این تفاوت که این آپارتمان‌ها مبله هستند و جوانانی که زندگی خود را به تازگی آغاز می‌کنند را از تأمین بسیاری از ملزومات و اثاثیه منزل بی‌نیاز می‌کند اما در کشور ما تأمین حداقل‌ها بسیار مهم و اساسی است. 
 

این مدرس دانشگاه توجه به الگوهای عملی را برای نهادها و ارگان‌های مرتبط با امر ازدواج ضروری دانست و تصریح کرد: تسهیلگری‌هایی که در حال حاضر صورت می‌گیرد، اولا کافی نیست و دوما در راستای عملی و واقعی خود قرار ندارد. 
 

وی علت بسیاری از مشکلات خانوادگی و بروز پدیده طلاق را ناسازگاری‌ها و ناهمخوانی‌های افراد با یکدیگر اعلام کرد و گفت: افراد از پایگاه‌های اجتماعی متفاوت در نقاطی از جامعه مانند دانشگاه با یکدیگر آشنا شده و با هم ازدواج می‌کنند و دچار مشکل می‌شوند. 
 

نقدی توجه به مسائل اقتصادی اجتماعی، فرهنگی، مدیریت شهری و حتی مبلمان شهری را در حل مسائل مربوط به ازدواج و همسان‌همسری، انتخاب و آشنایی درست افراد با یکدیگر موثر دانست و بیان کرد: همسان‌همسری یک انتخاب فردی است و ما با دید اجتماعی نمی‌توانیم تأثیر زیادی بر افراد بگذاریم و آنان را به سمت این مقوله سوق دهیم. 
 

وی کارهای رسانه‌ای گسترده و تبلیغی برای توجه دادن به این مقوله را مثبت دانست و تأکید کرد: به صورت مداخله مستقیم نمی‌توان افراد را به انتخاب همسان متذکر شد اما با اشاراتی که در رسانه‌ها و فیلم‌ها و سریال‌ها می‌شود، می‌توان تأثیرهای مناسبی در این امر داشت. 
 

وی از تشکیل سازمان امور اجتماعی زیر نظر وزارت کشور خبر داد و گفت: در انجمن جامعه‌شناسی این موضوع مطرح شده که با وزارتخانه و سازمان درست کردن مشکلات ما حل نمی‌شود، همچنان که ما وزارت فرهنگ داریم و همچنان مشکلات فرهنگی گریبانگیر ماست، وزارت کار داریم و بیکاری در جامعه وجود دارد و وزارت جوانان داریم و هنوز مشکلات جوانان به قوت خود باقیست. 
 

این استاد جامعه‌شناسی با بیان اینکه مشکلات اقتصادی و اجتماعی جوانان با تأسیس تشکیلات حل نمی‌شود، تأکید کرد: برنامه و رویکرد مناسب می‌تواند راهگشای مسائل و مشکلات باشد. 
 

عضو هیئت علمی گروه روانشناسی دانشگاه بوعلی‌سینا نیز درباره آموزش‌هایی که به افراد داریم، اظهار کرد: ما آموزش‌های زیادی به افراد می‌دهیم و همه این آموزش‌ها در جهت تخریب خانواده است.  
 

دکتر خسرو رشید با بیان این مطلب افزود: به عنوان یک روانشناس که متولی آموزش مهارت‌های زندگی هستم این را اعلام می‌کنم که با چند ساعت آموزش مهارت زندگی، هیچ مهارتی توسط افراد کسب نمی‌شود. 
 

وی آموزش مهارت‌های زندگی را در حد وسیله‌ای برای انجام یکسری پژوهش‌های اجتماعی و دانشجویی دانست و گفت: رسانه‌ها به صورت 24 ساعته در حال آموزش افراد جامعه هستند و در سریال‌ها و فیلم‌ها خانواده‌هایی را می‌بینیم که همیشه در حال دعوا هستند، ما فرزندانمان را به عنوان یک همسر و یک مادر تربیت نمی‌کنیم و فقط به آنها می‌آموزیم که درس بخوانند. 
 

این مدرس دانشگاه در ادامه از عدم آموزش مسئولیت‌پذیری به فرزندان سخن گفت و تأکید کرد: ما تنها به افراد می‌آموزیم که نیازهای خود را به راحت‌ترین شکل و حداقل هزینه برآورده کنند و هیچ‌گونه مسئولیتی را نپذیرند. 
 

رشید با اشاره به تفکیک جنسیتی افراد در مدارس و سایر اماکن جامعه افزود: القائات رسانه‌ای در مورد عدم آرامش در خانواده‌ها، افزایش طلاق در جامعه، بیکاری و عدم درآمد و استقلال مالی و وجود فسادهای اخلاقی موجود در جامعه، افراد را به سمت تأمین نیازهای خود با کمترین هزینه و بی‌مسئولیتی سوق می‌دهد و در این راه دیگر امکان برگشت به راه درست برای افراد وجود ندارد. 
 

وی با اشاره به جوامع غربی و تبلیغات غیرواقعی که در مورد ارتباطات دختران و پسران خارجی به وجود آمده، تصریح کرد: حتی در جوامع غربی نیز دوستی دختران و پسران به معنی ارتباط داشتن یک دختر یا یک پسر با چندین فرد نیست بلکه هر فرد تنها با یک نفر ارتباط عاطفی دارد و تا زمانی‌که با اوست، فرد دیگری و ارتباط دیگری وجود ندارد و این مفهوم مسئولیت‌پذیری است که متأسفانه در جامعه ما به آن توجه نمی‌شود. 
 

وی به نگاه مادی‌گرایانه صداوسیما اشاره کرد و گفت: روز به روز یک نوع نگاه در تولیدات صداوسیما افزایش می‌یابد و معیار، مقایسه روانشناختی افراد است و میزان رضایتمندی افراد از زندگی بستگی به میزان درآمد ندارد بلکه بستگی به این دارد که هر فرد خود را در میان اطرافیان در رتبه چندم موفقیت بداند. 
 

این روانشناس نگاه مقایسه‌ای افراد را مطرح کرد و گفت: افراد در ازدواج و سایر روابط اجتماعی خود مدام در حال مقایسه خود با دیگران هستند و این امر از طریق رسانه‌های جمعی الگوبرداری می‌شود. 
 

رشید، صداوسیما را با عنوان مدرسه انسان‌سازی معرفی کرد و یادآور شد: باید این مدرسه را درست کرده و برنامه‌هایی را که موجب تخریب می‌شود را اصلاح کنیم و اگر قرار است افراد را به ازدواج تشویق کنیم باید در فیلم‌ها خانواده را به شکلی نشان دهیم که همه چیز در آن به دست می‌آید نه اینکه جایی است که ما در آن همه چیزمان را از دست می‌دهیم. 
 

وی توان سازگاری افراد را به عنوان اصلی مهم در مهارت‌های زندگی مطرح کرد و افزود: توان پذیرش اختلاف و کنار آمدن با عقاید مخالف در زندگی شرط مهمی است که در سیستم آموزشی که ما ایجاد کرده‌ایم، ممکن نیست. 
 

وی ساخت مسکن‌هایی که جوانان بتوانند چند سالی را بدون دغدغه در آن زندگی خود را آغاز کنند را به عنوان راهکاری برای ازدواج و جلوگیری از بی‌بندوباری و فحشا عنوان کرد و گفت: با تأمین مسکن، دیگر مشکلات از جمله بیکاری، خیانت و اعتیاد نیز از بین خواهد رفت. 
 

یکی از مشاوران خانواده دانشگاه بوعلی‌سینا نیز واژه همسان‌گزینی را همان هم‌کفو بودن اعلام کرد و گفت: واژه هم‌کفو بودن همسران و مفاهیم آن در مذهب تشییع آورده شده و تأکید بسیاری در مورد آن شده است. 
 

علیرضا کریمی‌وکیل طرح همسان‌گزینی را به معنای معارفه خانم‌ها و آقایانی که دارای شرایط ازدواج هستند به یکدیگر توسط نهاد معاونت امور جوانان عنوان کرد و افزود: معرفی افراد دارای شرایط ازدواج به یکدیگر تنها بخشی از این طرح می‌تواند باشد و مبحث همسان‌گزینی نیز بخشی از یک مقوله بزرگ‌تر به نام ازدواج است. 
 

وی با اشاره به اهمیت انتخاب همسر اظهار کرد: در شناسنامه هر فرد سه تاریخ درج می‌شود که دو مورد آن در اختیار فرد نیست و تنها یک مورد ازدواج است که نشان‌دهنده اهمیت این موضوع است و با چند جلسه آموزش نمی‌توان افراد را برای آن آماده کرد. 
 

این مشاوره خانواده مباحث اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را در نحوه انتخاب افراد دخیل دانست و گفت: علت عدم رغبت به ازدواج صرفا عدم درآمد و مشکلات اقتصادی نیست و این موضوع نشان‌دهنده دخیل بودن مسائلی دیگری در این مقوله است. 
 

کریمی‌وکیل، ارزش‌های اخلاقی و فرهنگی که هر فرد از کودکی با آن بار می‌آید را موثر در مسئولیت‌پذیری و پایبندی افراد عنوان کرد و افزود: مهارت‌های زندگی و سازگاری افراد با یکدیگر را می‌توان با آموزش‌های مستمر و مناسب به افراد ارائه داد که در زمان بعد از ازدواج نیز باید ادامه داشته باشد. 
 

وی با اشاره به وجود وزارت ورزش و جوانان، بر لزوم تشکیل وزارت خانواده نیز تأکید کرد و گفت: بهتر است ورزش زیرمجموعه‌ای از وزارت بهداشت و درمان‌های فیزیولوژیکی قرار گیرد و جوانان نیز به عنوان شاخه‌ای از وزارت خانواده به صورت تخصصی به امور جوانان و خانواده بپردازد و افراد را تا آخر عمر به نوعی حمایت کند. 
 

کریمی‌وکیل خاطرنشان کرد: وزارت خانواده باید متولی امور افراد از زمان کودکی تا جوانی و تشکیل خانواده باشد اما در حال حاضر هیچ ارگانی خود را مسئول و متولی امور خانواده نمی‌داند و هر سازمان به نوعی خود را در این مقوله محق می‌داند. 
 

تهیه از: حدیث علیمحمدی، خبرنگار ایسنا، منطقه همدان 
  انتهای پیام
خبرگزاری دانشجویان ایران پارلمان عراق در تعیین موعد انتخابات شکست خورد/ العبادی: انتخابات در موعد مقرر برگزار می‌شود Fri Jan 19 10:20:00 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران با کت و شلوار شیک نمی‌شود پیراهن پاره پوشید! Wed Jun 13 00:20:00 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران علی کریمی: روی بی‌رحم فوتبال را دیدیم/ به مالکیت توپ امتیاز نمی‌دهند Fri Jan 05 19:32:46 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران پایانی برای بولت +عکس Sat Aug 12 13:50:15 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران ایران زیباست؛ «ماسوله» را باید دید ..... Sun Aug 19 12:57:03 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران حضرت عباس(ع)، پدر فضل و بخشش بود Wed Sep 19 16:42:24 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران سفیر امارات در مسکو:‌ در حال بررسی تحریم‌های جدید علیه قطر هستیم Wed Jun 28 12:06:48 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران مقاومت مترو در برابر تشکیل شورای اسلامی کار Sun Jul 23 13:17:08 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران 12پرسش کمیسیون حقوق بشر اسلامی از نامزدهای ریاست‌جمهوری Wed May 03 16:54:45 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران فعالیت 250 کانون هلال احمر در مدارس Fri Apr 14 14:43:41 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران دیدار نخست وزیر گرجستان با رییس جمهور Sat Apr 22 18:09:08 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران جان باختن 11 نفر در حوادث جاده‌ای نوروز در خراسان‌جنوبی Wed Apr 05 14:05:41 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران آغاز جلسه علنی مجلس برای بررسی بودجه Sun Jan 28 08:56:00 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران تمام دردهایت را می‌خرد Mon Jul 23 14:36:36 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران کاهش دما در نوار شمالی کشور/ وزش باد در تهران Sat Jul 21 09:21:48 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران مهلت 10 روزه برای پرداخت معوقات کارگران مقره سازی ساوه Tue Jan 30 16:06:35 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران پخش 2 سریال پلیسی و جنگی از آی فیلم Sat Sep 16 18:53:17 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران ساخت ماشین جنجالیِ اتانازی توسط پزشک استرالیایی! Sun Apr 15 11:15:25 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران قضات گلستانی ماهانه به 200 پرونده رسیدگی می‌کنند Tue May 23 12:18:46 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران خشم هواداران بارسلونا از برگزاری دیدار تیم‌شان پشت درهای بسته Sun Oct 01 19:27:09 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران کرملین: آمریکا برای ایجاد منطقه آزاد در سوریه با ما مشورت نکرده است Thu Jan 26 15:23:00 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران وقتی دلار گران بود کالایی به صادرکنندگان ندادند Wed Apr 18 07:20:00 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران دستگیری قاتل مرغابی‌های وحشی رشت Mon Jul 24 13:56:03 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران تحقق پارلمان آسیایی با چالش ها و موانع مهمی رو به رو است Tue Mar 14 16:05:22 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران اخلاق گمشده جامعه امروز ایران است Mon May 29 22:02:13 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران افزایش 237 درصدی صادرات سفال از گمرک همدان Sat Apr 28 11:45:08 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران هوای پایتخت امروز ناسالم برای گروه‌های حساس است Fri Dec 22 10:06:10 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران خطر کم آبی در اصفهان بسیار جدی است Tue Sep 05 12:33:22 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران برگزاری دور دوم انتخابات ریاست جمهوری اسلوونی Sun Nov 12 15:06:46 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران اعلام آمادگی مقتدی صدر برای همکاری با مصر در حادثه تروریستی سیناء Sat Nov 25 16:11:05 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران یک نویسنده از سرقت لپ‌تاپش خبر داد Mon Jan 23 10:36:28 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران تداوم بارش‌های بالاتر از نرمال در بیشتر مناطق کشور/ خودداری عشایر از تردد در ارتفاعات Wed May 09 05:45:00 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران زمان عرضه گوشی تاشوی کره‌ای مشخص شد Mon Sep 25 11:31:00 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران جیانی اینفانتینو: بهترین جام جهانی را در روسیه خواهیم داشت Tue Feb 27 13:21:22 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران جنتی: رسانه ها، شرایط ریاست جمهوری را برای مردم تبیین کنند Thu Feb 23 12:48:21 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران فاضلاب نفس تالاب انزلی را تنگ کرد Mon May 15 11:00:15 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران سرقت لپ‌تاپ یکی از ماموران تیم امنیتی ترامپ / متوقف کردن خودرویی مشکوک در نزدیکی کاخ سفید Sun Mar 19 14:45:53 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران کانون کارگردانان از وزیر ارشاد درخواست کرد / «پایان برخی ممنوعیت‌ها» Wed May 30 15:35:15 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران نوسازی 100 هزار واحد صنفی تولیدی در سال 96 Wed Apr 05 13:07:14 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران تخم مرغ بیشتر از همه گران شد Tue Dec 19 14:14:10 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران آخرین اخبار از زلزله کرمانشاه/ثبت پس‌لرزه‌های 2.6 تا 3.9 در تازه‌آباد Sun Jul 22 16:48:00 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران سقوط دختر 9 ساله به چاه آسانسور Wed Aug 02 18:01:12 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران راهیان نور جلوه‌ای از گردشگری خلاق Fri Mar 10 00:57:42 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران ماندگاری گردشگر، اولویت امروز جشنواره آش Sun Sep 03 10:07:01 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران حضور متخصصان مقیم در بیمارستان‌های همدان در ایام نوروز Sun Mar 05 13:58:03 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران هشدار درباره یک موسسه اعتباری غیرمجاز Sun Nov 26 11:32:58 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران شروع هفته دوم لیگ برتر فوتسال با اولین برد گیتی پسند Tue Jul 04 20:34:18 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران صعود فوتبال ایران به رده 28 فیفا Wed Mar 29 20:43:54 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران پاکزاد: به دنبال کسب بهترین نتیجه تیر و کمان در جهانی مکزیک هستیم Mon Sep 18 06:28:00 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران پست برق پیروزان و شهید نیاکی با سرمایه‌گذاری 140 میلیاردی احداث می‌شوند Mon Jul 10 17:59:00 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران اولین رساله دکتری دانشکده ارتباطات دانشگاه آزاد دفاع شد Wed Dec 20 16:11:02 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران چند خبر کوتاه از استقلال Sat Dec 09 13:12:18 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران کنایه باشگاه پاری سن ژرمن به پیکه +عکس Fri Aug 04 10:57:03 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران کارگاه «بررسی روایت و نحو زبان در پنج قصه» Wed Oct 04 13:40:05 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران حضور دقیقه نودی «سربازان» در لیست دریافت بلیت "نیم بها" Wed Feb 22 13:30:00 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران کشته شدن یک افراط‌گرای بنگلادشی در یک حمله انتحاری Tue Aug 15 14:08:01 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران لزوم تدوین نظامات برنامه‌ریزی ضدفساد برای مبارزه با فساد اداری Sat Feb 11 16:40:40 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران آخرین گفت‌و گوی فرماندار کرمان با ایسنا درباره بزرگترین موفقیت دولت تدبیر و امید در کرمان Sat Sep 09 01:54:00 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران ایتالیا تلاش خود را برای اجرای کامل برجام به کار خواهد گرفت Sat May 06 15:51:05 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران سحرخیزها کمتر افسرده می‌شوند Sun Jun 17 16:32:14 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران کاهش قابل توجه بودجه آموزش عالی استرالیا Wed Aug 02 12:25:44 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران آیا کره شمالی به یک قدرت اتمی تبدیل شده است؟ Thu Aug 10 11:44:10 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران تصاویر سی ان ان از مقرهای سوری هدف گرفته شده توسط ائتلاف غربی Mon Apr 16 10:51:00 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران فریاد «یا خمینی» توسط توابین عراقی در اسارت بعثی‌ها Mon Jun 04 00:07:18 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران تعیین وظایف آموزش و پرورش برای تحول نظام تعلیم و تربیت Mon Jan 02 17:14:13 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران توضیح وزیر بهداشت درباره 40 بیماری که می‌توانند "خاص" شوند Sat Apr 22 14:06:27 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران برنز تنها سهم کاراته‌ مردان ایران در روز نخست Sat May 13 19:07:14 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران تکذیب نقش 2 کارمند حراست بانک پاسارگاد در سرقت خودروپول‌ Wed Mar 01 16:58:10 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران بیشترین حمایت از طرح تحول سلامت در دولت را رییس جمهور داشت Thu Apr 05 11:42:00 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران ستار صید در رده نود و یکم ایستاد Fri Feb 16 11:17:12 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران سرمایه‌گذاری 200 میلیون یورویی ویتول در انرژی‌های پاک Fri Jul 20 11:17:41 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران «حماسه خرمشهر» در آزادی Wed May 24 11:42:14 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران معرفی 44 رشته بازی‌های آسیایی جاکارتا 2018 Sun Feb 19 11:14:16 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران دستاوردهای برانکو در آسیا برای پرسپولیس Tue Apr 17 09:17:44 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران از بازار ارز چه خبر؟ Thu Jul 12 15:20:08 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران برخورد با پلاک‌های مخدوش در ورودی‌های طرح ترافیک و زوج و فرد Wed May 09 10:05:55 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران جوابیه وزارت کار به ادعای یک کاندیدا در مناظره سوم Fri May 12 19:19:06 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران در معماری ناجای آینده رهنمودهای مقام معظم رهبری در دستورکار است Sun Feb 19 11:35:12 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران تظاهرات مجدد ونزوئلایی‌ها در اعتراض به طرح جنجالی مادورو Sun Jul 23 09:01:13 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران جزئیات حمله تروریستی اهواز از زبان سخنگوی سپاه + عکس Sat Sep 22 09:30:36 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران «خرابات» به کانون سینماحقیقت رسید Sat Jul 08 17:21:11 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران 8 هزار میلیارد ریال برای تکمیل پروژه‌های بهداشتی هزینه می‌شود Thu Dec 07 07:24:00 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران نرخ مشارکت اقتصادی زنان به 14.9 درصد رسید Mon Mar 13 15:56:52 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران توضیح شهرداری درباره عدم جمع‌آوری زباله در برخی از محلات پایتخت در روزهای برفی Tue Jan 30 14:43:34 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران عربستان شکست خورده بحران سوریه است/قدرت‌های بین‌المللی در بحران سوریه نقش دارند Tue Apr 24 22:28:08 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران حمله کیهان به پرویز پرستویی Wed Jan 10 09:08:23 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران اهتمام ویژه به مساله فلسطین به عنوان دغدغه اول جهان اسلام Mon Feb 12 21:35:13 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران مستندات 275 مورد تخلفات تبلیغات محیطی نامزدها موجود است Wed May 10 15:38:03 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران عملیات ارتش سوریه برای آزادسازی فرودگاه دیر الزور/منطقه "الشولا" در آستانه آزادی Fri Sep 08 14:26:05 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران افزایش 96 درصدی تخت‌های ویژه بیمارستانی در لرستان Sun Sep 24 11:22:33 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران همه باید با هم به سربلندی و عزت ایران اسلامی بیندیشند Wed Sep 06 12:43:09 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران واکنش "فتاح" به قرار گرفتن نامش در لیست تحریم‌های جدید آمریکا Wed Nov 01 16:54:19 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران ضعف زیرساخت‌های گردشگری و ترافیک دو معضل اصلی یاسوج Wed Jan 25 18:19:29 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران صدور مجوز سرمایه گذاری و فعالیت صدها شرکت افغان در بندر چابهار Tue Feb 13 04:08:00 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران تاثیر مصرف میوه و سبزی در کاهش خطر ابتلا به مشکلات ریوی Sat Feb 25 08:26:34 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران درآمد 3 میلیارد تومانی پرسپولیس از حضور در لیگ قهرمانان آسیا Sun Oct 29 11:56:00 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران گازرسانی به بیش از 800 خانوار روستایی اهواز در هفته دولت Sat Aug 26 13:45:22 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران احتمال افزایش غلظت ذرات معلق هوای تهران Fri Jun 22 11:52:56 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران 8 تصمیم مهم کمیسیون شورای عالی اشتغال Wed Jan 24 13:21:47 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران ‌نشای پنبه در زمین‌های کشاورزی حاجی آباد هرمزگان کشت شد Mon Jul 31 12:55:19 IRDT 2017
روزنامه ایران مخالفت پلیس تهران با گسترش طرح زوج و فرد Thu Feb 15 00:00:00 IRST 2018
بی باک نیوز حواشی و خلاصه دیدار خونه به خونه 3 - 1 ایران جوان Fri Oct 06 13:36:01 IRST 2017
فردا سرمربی جنوا اخراج شد Mon Feb 20 10:42:24 IRST 2017
پارس فوتبال ماروتا :یوونتوس شخصیتی کلاس جهانی دارد ؛ الگری در سطح یوونتوس است Tue May 15 07:50:40 IRDT 2018
خبرگزاری مهر پاسگاه‌های پلیس راه استان همدان به سامانه «سپهتن» مجهز می‌شوند Sun Jul 02 11:13:21 IRDT 2017
انتخاب دادستان اردبیل: 3 نفر از عوامل اصلی ناامنی‌ها دستگیر شدند Thu Jan 04 10:04:22 IRST 2018
آنا بعد از سه سال دوری امسال به تلویزیون باز می‌گردم Sun May 06 21:15:00 IRDT 2018
سلامت نیوز پزشکی که پدرش را با ضربه‌های بطری آب کُشت! Sun Oct 22 11:45:00 IRST 2017
آفتاب ایران از اهدای جنس دست دوم خودداری کنید Fri Nov 17 00:04:06 IRST 2017
ایسکانیوز آیت الله جنتی: حمایت از کالای ایرانی نه تنها وظیفه‌ شرعی بلکه وظیفه‌ ملی است Tue Apr 17 10:57:31 IRDT 2018
بی باک نیوز 5 سیو برتر هفته نوزدهم بوندسلیگا Fri Feb 10 11:30:02 IRST 2017
پایگاه خبری الف کوثری :ضمانت اروپایی‌ها به هیچ‌وجه عملی نمی‌شود/ در برجام بدون تضمین هیچ چیز دست ایران را نمی‌گیرد Fri May 18 19:28:00 IRDT 2018
ورزش 3 واکنش تل اسپورت به هت تریک مهاجم ایرانی؛/ گوچی و ثبت در کتاب تاریخ فوتبال ایران Mon Jan 23 08:14:07 IRST 2017
بی باک نیوز احتمال افزایش تیم‌های لیگ برتر وزنه‌برداری/ لغو ادغام تیم‌های نظامی Sat Apr 29 01:02:02 IRDT 2017
خانه ملت نوبخت از غرفه خبرگزاری خانه ملت بازدید کرد Mon Oct 30 11:53:54 IRST 2017
واحد مرکزی خبر گمانه‌زنی جدید درباره اختلال روانی ترامپ + فیلم Wed Jul 05 15:49:22 IRDT 2017
پارس فوتبال ما این فصل مستحق قهرمانی هستیم ؛ فاصله مناسبی با دیگر مدعیان داریم Tue Nov 28 14:05:31 IRST 2017
صبحانه با خبر دلایل تاخیر امضای قراردادهای خودرویی اعلام شد Tue Apr 25 00:30:19 IRDT 2017
ورزش 11 مشکل بزرگ تیم ترکیه ای با حضور بازیکنان ایرانی Sun Aug 12 17:29:00 IRDT 2018
بی باک نیوز آدم هایی متفاوت در سال 2017 Sat Jul 01 13:59:01 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی همشهری: جنبش جهانی علیه دیوار آمریکایی Mon Jan 30 12:44:00 IRST 2017
خرداد نیوز تحویل دومین هواپیمای ایرباس به ایران‌ایر Fri Mar 10 19:44:14 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی ورود 3.5 میلیون مسافر تابستانی به مشهد Sun Jul 09 16:30:00 IRDT 2017
خبرگزاری شبستان هلاکت صد عنصر تروریستی داعش به دست نیروهای بسیج مردمی در مرز عراق با سوریه Tue Aug 01 08:15:00 IRDT 2017
خبرگزاری بین المللی قرآن کارگاه دو روزه سبک زندگی قرآنی در کرمانشاه برگزار می‌شود Sat Dec 16 11:38:15 IRST 2017
برنا برگزاری رقابت های دور نهایی به میزبانی آمل Sat Apr 08 11:52:05 IRDT 2017
ایسکانیوز نامه اعتراض‌آمیز باشگاه نفت‌آبادان به رای کمیته انضباطی Sun Feb 25 13:54:26 IRST 2018
همشهری آنلاین 6 ماه فراموش کردن جای پارک‌ خودرو Mon Jan 02 21:26:47 IRST 2017
شیعه نیوز بازجویی از 6 عالم شیعه بحرینی در ایام عزاداری امام حسین(ع) Mon Sep 17 16:14:57 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران اعلام محدودیت های ترافیکی تاسوعا و عاشورای حسینی در ایلام Wed Sep 19 09:33:38 IRDT 2018
بی باک نیوز تدوین طرح کسب و کار برای تالاب چغاخور Mon May 22 12:36:01 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر پروازهای فرودگاه رشت Wed Jul 04 09:04:30 IRDT 2018
آنا مصدومیت 3 نفر در حادثه اسید پاشی در اهواز Fri May 26 12:18:56 IRDT 2017
برنا یک فیلم ایرانی در میان بهترین فیلم‌های سال 2017 Sun Aug 20 16:22:17 IRDT 2017
پایگاه خبری الف جلسه اعضای لیست خدمت با علی لاریجانی Sun May 21 17:10:08 IRDT 2017
ایران آنلاین شناسایی 400 نفر که به نام کارگر بیمه دریافت می کردند Wed Oct 11 11:05:59 IRST 2017
واحد مرکزی خبر سوم جمادی الثانی سالروز شهادت ام ابیها Mon Feb 19 20:53:52 IRST 2018
ساعت24 پاسخ تند کارگردان سینمابه سخنان عباس جدیدی+عکس Tue Jan 24 15:52:43 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران دلخراش‌ترین و وحشتناک‌ترین مصدومان چهارشنبه‌سوری 94 + تصاویر Tue Mar 07 16:09:02 IRST 2017
نامه نیوز اکران مردمی سه بیگانه: سحر قریشی و هجوم طرفداران به سوی او Sat Mar 11 07:36:21 IRST 2017
واحد مرکزی خبر تیم ملی کانوپولو بانوان بزرگسالان به آب می زند Mon Aug 28 10:49:21 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا سیر تا پیاز اعتراض کامیون داران/ مطالبات این صنف و تبلیغات مسموم رسانه های بیگانه Sun May 27 10:47:39 IRDT 2018
تهران پرس دیدار مسئولان نظام و میهمانان کنفرانس وحدت اسلامى‌ با رهبر انقلاب Wed Dec 06 10:48:00 IRST 2017
آفتاب کلایورت هواداران بارسلونا را ناامید کرد Thu Jun 22 10:13:13 IRDT 2017
آنا آیا سرمایه‌های داخلی کفاف حل مشکلات کشور را نمی‌دهد؟ Tue Jul 31 18:57:00 IRDT 2018
دولت بهار درگیری مرگبار بر سر پیچ آسانسور Sun Aug 13 21:45:00 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم فرمانده نوزده ساله جنگ Sun Jul 02 12:32:17 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم جام جهانی 2018| مینا بهترین بازیکن دیدار کلمیبا و سنگال شد Thu Jun 28 20:27:45 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر دومین همایش ملی علوم و فناوری چاپ ایران برگزار شد Mon Feb 20 12:40:09 IRST 2017
بولتن نیوز بازیکن آبی پوش به درب خروج باشگاه نزدیک شد Sat Apr 29 15:16:34 IRDT 2017
تابناک با فرض محال پس گرفتن جام پرسپولیس،چه تیمی قهرمان لیگ است؟ Wed Jan 24 12:30:01 IRST 2018
واحد مرکزی خبر اوقات شرعی امروز یکشنبه به افق یاسوج Sun Nov 05 08:33:14 IRST 2017
تدبیر 24 جلسه غیرعلنی مجلس برای بررسی وضعیت موسسات اعتباری Tue Jul 11 08:31:52 IRDT 2017
ایستا نیوز خرید طلا با‌ جعل‌ عابربانک‌ سرقتی Thu Jul 26 11:44:08 IRDT 2018
ایران آنلاین لکه نفتی سانچی به ژاپن نرسیده است Fri Feb 02 18:20:01 IRST 2018
خبرگزاری دانشجو 15 تُن مواد مخدر در هفته گذشته کشف شد Wed May 23 14:31:34 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی رویدادهای خبری امروز پنجشنبه 21 بهمن در کردستان Thu Feb 09 12:09:00 IRST 2017
تهران پرس بی‌اطلاعی سفیر چین از لغو ویزا با ایران Tue Feb 27 10:08:00 IRST 2018
واحد مرکزی خبر انتقاد ترامپ از دموکرات ها در توییتر Tue Jan 23 09:52:36 IRST 2018
آفتاب چهره پمپ بنزین‌ها تغییر خواهد کرد Tue Feb 14 18:04:20 IRST 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا محسن سیفی در راه رقابت های آسیایی ووشو Wed Jun 13 15:26:08 IRDT 2018
فردا جولان مسافرکش‌های غریبه در پایتخت Mon Jul 17 08:03:31 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی هفت بازیکن جدید به تیم فوتسال یاسین پیش رو قم اضافه شدند Mon Jul 25 23:59:00 IRDT 2016
بولتن نیوز «اگر شما بودید چه می‌کردید؟» Wed Mar 15 14:07:05 IRST 2017
بی باک نیوز فرصت افزایش بهره وری آب تا پایان برنامه ششم/بارش ها بهبود یافت Tue Feb 21 13:33:01 IRST 2017
بنکر برگزاری مجمع فوق العاده و عادی بانک گردشگری Thu Jan 11 11:16:51 IRST 2018
خبرگزاری مهر اعلام زمان ثبت نام وام ویژه دکتری دانشگاه شهید چمران اهواز Wed Jan 03 15:30:49 IRST 2018
تابناک استقلال-العین امارات/بایددرآزادی یکدست آبی،کار را تمام کرد Mon May 22 08:55:01 IRDT 2017
انتخاب چوگانِ ایرانی و کمانچه ثبت جهانی شدند Thu Dec 07 10:11:40 IRST 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا دمای در اردبیل و نیر20 درجه زیر صفر است / تعطیلی مدارس 14 شهر و اکثر دانشگاه‌ها/ تداوم سرما در اتفاعات Sat Feb 18 09:24:36 IRST 2017
یک ورزش مشکلات تیم های گیلانی برای میزبانی در آستانه فصل هفدهم Tue Jul 25 12:28:41 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم خندوانه بعد از مبعث پیامبر اکرم (ص) روی آنتن می‌رود Mon Apr 09 10:56:32 IRDT 2018
جماران اختراع سیستم گرم‌کن شیشه‌شوی خودرو توسط ‌دانشجوی دانشگاه شهرکرد‎ Wed Sep 27 16:28:52 IRST 2017
ایران آنلاین شاپور اعتماد: پیشی گرفتن تکنولوژی از علم، ضربه مهلکی به سیاست علمی ما وارد کرد Thu Jul 19 09:36:00 IRDT 2018
خبرگزاری فارس یازدهمین برد فصل هیرنفین با گلزنی قوچان‌نژاد Wed Apr 05 01:06:00 IRDT 2017
تابناک دو کشته در یک حمله با سلاح سرد در فرانسه Sun Oct 01 18:15:01 IRST 2017
آنا طراحی نخستین بایولیزر بلور فوتونی از سوی عضو هیات علمی واحد سنندج Tue Sep 19 12:15:41 IRDT 2017
مشرق نیوز انتقاد باشگاه سپاهان از اظهارات کی‌روش Thu Jun 28 01:56:32 IRDT 2018
فرارو جدال در آمریکا بر سر دیدار "جان کری با ظریف" بالا گرفت Sat Sep 15 09:33:28 IRDT 2018
ایران آنلاین انجام 463 مورد عملیات امداد و نجات Sat Jul 21 10:02:13 IRDT 2018
خبرگزاری بین المللی قرآن «رنجنامه، رساله‌ای در رنج بشر» نقد می‌شود Sat Apr 07 10:03:02 IRDT 2018
عصر خبر آمادگی وزارت ارتباطات برای ورود اینترنت اشیاء به کشور Tue Jul 11 09:28:45 IRDT 2017
تابناک زنی که پس از 106 بار ترک اعتیاد به جشنواره رفت! Sat Feb 10 09:44:00 IRST 2018
تابناک مهارت رانندگی پلیس با پلی استیشن! Mon Jan 29 12:42:04 IRST 2018
نامه نیوز نشانه‌های ابتلا به هپاتیت C چیست؟ Thu Jul 20 11:00:01 IRDT 2017
سراج 24 توضیح حاجی بابایی درباره حذف یارانه 25 میلیون نفر Fri Feb 16 00:30:00 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران امروز ، پایان مسابقات فوتبال اتباع خارجی Sun Nov 26 10:29:31 IRST 2017
آریا نظر جالب کودکان آمریکایی درباره ترامپ + فیلم Thu Jan 25 14:28:00 IRST 2018
واحد مرکزی خبر عضو شورا : صدور فیش های دستی عوارض ساختمانی خلاف مقررات است Sun Jan 29 16:45:33 IRST 2017
خبرگزاری مهر آزمایشگاه مرکز بهداشت هشترود تجهیز شد Sat Feb 10 17:31:43 IRST 2018
ایران آنلاین اعلام مجرمیت روزنامه شرق Sun Jun 10 15:13:58 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران راه اندازی سردخانه سیب زمینی با ظرفیت 360 هزار تن در اردبیل Wed Apr 12 14:17:46 IRDT 2017
تدبیر کبیری رئیس کمیته‎ جوانان ستاد روحانی می‎شود Fri Mar 17 14:31:49 IRST 2017
دریک آنلاین جدیدترین قیمت‌ها از بازار سکه و ارز Wed Jul 12 14:13:01 IRDT 2017
فرارو واکنش تهران به اتهامات نتانیاهو علیه ایران Wed Sep 13 22:12:17 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران آموزش افزایش قدرت کارت گرافیک در ویندوز 8 Sat Jul 21 06:01:14 IRDT 2018
شفاف پوتین: تقریباً تمام خاک سوریه آزاد شده است Tue Dec 05 08:02:09 IRST 2017
واحد مرکزی خبر از آخرین دیدار مرحله گروهی واترپلو تا بسکتبال بانوان Thu Jan 11 19:59:36 IRST 2018
خبرگزاری شبستان قرائت قرآن توسط انسان‌های پاک بلا را دور می‌کند Sat Jan 27 09:29:00 IRST 2018
رسالت رنجنامه جمعی از مالباختگان Tue Sep 13 00:00:00 IRDT 2016