باشگاه خبرنگاران - Tue Mar 28 09:52:14 IRDT 2017 نمایش خبر

نارسایی در پوشش بیمه‌ای صنعت مرغداری/برای کاهش خسارات آنفولانزای مرغی چه برنامه‌ای وجود دارد؟

در سال 95 بخت با بسیاری از مرغداری های کشور یار نبود،معدوم سازی تعداد قابل توجهی از مرغ های تخم گذار بر اثر شیوع آنفولانزای فوق حاد پرندگان،بار دیگر کاستی ها و نارسایی های موجود در این حوزه را،بخصوص در بخش پوشش بیمه ای برجسته و هویدا ساخت.

به گزارش خبرنگار 
 صنعت،تجارت و کشاورزی
  
 گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان
 ،،بدون تردید،شیوع آنفولانزای مرغی،موسوم به آنفولانزای فوق حاد پرندگان در برخی از مرغداری های کشور،از معضلاتی به شمار می رفت که در نیمه دوم سال 95،مرغداران و برخی از فعالان این حوزه،را با خساراتی عجیب و تامل برانگیز مواجه ساخت.


  بر اساس اعداد و ارقام و گزارشات منتشر شده در رسانه ها،قریب به 13 میلیون مرغ بر اثر عارضه مذکور معدوم شدند که البته برخی از مرغداران و صاحب نظران معتقدند،عدد و رقم واقعی تلفات فراتر از این میزان به نظر می رسد،اما به هر ترتیب با شاخص و ملاک قرار دادن آمار فوق،میزان اشاره شده نیز بسیار سنگین و تامل برانگیز به نظر می رسد.


  یکی از عمده ترین نارسایی ها و کاستی ها در خصوص این بیماری به فقدان پوشش بیمه ای مناسب برای تامین خسارات در صنعت مذکور معطوف می شود.


  امیر رضایتی،یکی از فعالان این حوزه(مرغداری)در گفت و گو با خبرنگار 
  
 صنعت،تجارت و کشاورزی،با اشاره به مطلب فوق(فقدان پوشش بیمه ای مناسب)اظهار داشت:به واقع در ایران این نوع از پوشش بیمه ای،آنچنان که باید پا نگرفته است.


  وی افزود:به تعبیری باید گفت برای پشتیبانی از فعالان صنعت مرغداری در ارتباط با بیماری ها و عارضه های اپیدمی،ساز و کار مدون و مشخصی وجود ندارد و بخش اعظمی از خسارات متوجه صاحبان و فعالان صنعت مرغداری می شود.


  این فعال در حوزه مرغداری گفت:البته در برخی از بیمه ها برای تامین خسارات ناشی از بیماری های مرسوم و شایع دراین حوزه،همچون نیوکاسل تدابیری وجود دارد که متاسفانه در این خصوص نیز در هنگام بروز و تحیمل خسارات،بعضا شرکت های پوشش دهنده بیمه،به انحای مختلف از تامین خسارات وارده،سر باز می زنند.


  رضایتی عنوان کرد:به عنوان نمونه،در یک مرغداری،دو هزار قطعه مرغ بر اثر بیماری نیوکاسل از بین رفتند اما شرکت پوشش دهنده،تنها برای یک هزا رو 500 قطعه مرغ،پوشش خسارتی در نظر گرفت.


  *جهاد کشاورزی،فاقد برنامه ای مناسب برای حمایت از مرغداران است


  حجت ا...پرورش،یکی دیگر از فعالان عرصه مرغداری،در گفت و گو با خبرنگار 
  
 صنعت،تجارت و کشاورزی،با اشاره به لزوم ارتقا و تقویت سطح حمایت ها از مرغداران فعال در مواجهه با برخی از بیماری ها و عارضه های اپیدمی که بصورت بالقوه مستعد تحمیل خساراتی سنگین به مرغداران هستند،گفت:صندوقی موسوم به بیمه محصولات کشاورزی تعریف شده که عملا در عرصه مرغداری،نقش آفرینی چندانی از آن احساس نمی شود.


  وی افزود:صندوق مذکور از سوی دولت برای پوشش ریسک فعالیت بخش های مختلف کشاورزی تاسیس شده ولی مشخص نیست براساس کدام منطق،پوشش بیمه ای مناسبی برای فعالان حوزه طیور در این عرصه وجود ندارد.


  پرورش عنوان کرد:بر اساس برخی از گزارشات و اعداد و ارقام منتشر شده،خسارات ناشی از آنفولانزای مرغی در کشور،قریب به یک هزار میلیارد تومان برآورد می شود که البته بیان و ارائه رقمی دقیق و کارشناسی شده، مستلزم بررسی های هر چه دقیق تری می باشد.


  این فعال در صنعت مرغداری گفت:به عنوان نمونه،برخی از شهرستان های غربی استان تهران همچون ملارد به قطب تولید مرغ و تخم مرغ در استان تهران شهره هستند،اما به واقع،پوشش بیمه ای کافی از این ظرفیت وجود  ندارد.


  مجتبی شاهقلیان،معاون فرماندار ملارد نیز در گفت و گو با خبرنگار 
  
 صنعت،تجارت و کشاورزی،با تایید موضوع عدم پوشش بیمه ای کافی از مرغداران برای مدیریت خسارات بیماری مذکور عنوان کرد:پیشگیری قطعی از این عارضه وجود ندارد و تنها با رعایت برخی موارد،می توان احتمال بروز و شیوع این عارضه را کاهش داد.


  وی افزود:شهرستان ملارد نیز در معرض این عارضه جدی قرارگفت و با تدابیری که اتخاذ شده به هر ترتیب موضوع با معدوم سازی تعداد بسیاری از مرغ های مبتلا به آنفولانزای فوق حاد پرندگان و مرغ هایی که مشکوک بودند،کنترل و مهار شد اما می طلبد با اتخاذ تدابیری موثر برای ارتقای سطح پوشش بیمه ای در این بخش،اقدامات لازم عملیاتی شود.


  معاون فرماندار ملارد گفت:رایزنی ها و جلسات متعدد و مکرری در این خصوص در دو سطح شهرستانی و استانی برگزار شده و امیدواریم در آینده با تعریف ساز وکارهای حمایتی مدون و اصولی تر،امکان افزایش و پوشش بیمه ای مناسب برای مرغدارانی که در این بخش با خساراتی جدی مواجه می شوند محقق و میسر شود.


  *به ظرفیت های موجود در صنعت مرغداری توجه شود


  محمود شاه نظری،یکی از دامپزشکان و فعالان عرصه مرغداری در غرب استان تهران،در گفت و گو با خبرنگار 
  
 صنعت،تجارت و کشاورزی،با اشاره به ظرفیت های برجسته و حائز اهمیت موجود در حوزه فعالیتی صنعت مرغداری عنوان کرد:تامین گوشت سفید مورد نیاز مردم یکی از بخش های حائز اهمیت در تولید محصولات مواد غذایی جامعه به شمار می رود.


  وی افزود:یقینا حمایت و پشتیبانی از فعالان این عرصه،باعث کاهش دغدغه ها و ریسک پرداختن به چنین فعالیت هایی می شود و هر آنچه در این عرصه ساز و کار حمایتی منسجم تری تعریف شود،طبیعتا انگیزه ها برای فعالیت در حوزه اشاره شده از سوی مرغداران تقویت خواهد شد.


  شاه نظری گفت:فرصت های شغلی مناسب،صادرات و بهره مندی اصولی از چنین استعدادهایی از ضروریاتی به شمار می رود که با حصول آن،می توان بخشی از مشکلات اقتصادی و چالش های مرتبط با این عرصه را مهار و کنترل نمود.


  وی افزود:حوزه مذکور،یکی از فعالیت های استراتژیک در تولید مرغ،تخم مرغ و گوشت سفید محسوب می شود و قطعا فعالیت هر بخش و حوزه ای که در تامین مواد غذایی مورد نیاز مردم نقش آفرینی می کنند و در جهت کاهش وابستگی ها به کشورهای دیگر همت لازم را لحاظ می کنند قابل تقدیر است و باید برای حمایت هر چه  بیشتر از فعالان چنین عرصه هایی ،تدابیر مناسب تری اتخاذ شود.


  *افزایش حق بیمه،راهکاری مناسب برای تامین خسارات احتمالی


  شهرام نیک نژاد،یکی از ساکنان شهر تهران،که در سالهای گذشته،سابقه فعالیت در صنعت مرغداری را در پرونده فعالیتی خویش دارد در گفت و گو با خبرنگار 
  
 صنعت،تجارت و کشاورزی،با اشاره به افزایش حق بیمه برای پرداخت خسارات احتمالی در قبال چنین عارضه ها و بیماری های خسارت باری گفت:به نظر بنده در صورت افزایش این امر(حق بیمه)امکان پوشش بیمه ای مناسب تری در قابل خساراتی همچون آنفولانزای فوق حاد پرندگان میسر خواهد شد.


  وی افزود:با توجه به ریسک بسیار بالای فعالیت در این عرصه،قاعدتا در صورت پوشش بیمه ای مناسب، بسیاری از مرغداران از افزایش حق بیمه استقبال خواهند کرد.


  نیک نژاد عنوان کرد:یکی از مخاطرات و تهدیداتی که در خصوص بیماری مذکور وجود دارد به احتمال سرایت آن به انسان باز می گردد که خوشبختانه تاکنون گزارشی مبنی بر ابتلا یا انتقال این بیماری به انسان منتشر نشده اما این نافی تمهیدات پیشگیرانه در این خصوص نمی باشد.


  وی افزود:معدم سازی مرغ های مبتلا و حتی مشکوک به این بیماری از راهکارهایی است که در زمان وقوع و مشاهده چنین عارضه ای در دستور کار قرار می گیرد و در برخی موارد،صاحبان مرغداری ها با چنین معدوم سازی هایی مخالفت می ورزند که البته در صورت لزوم،با ورود مراجع ذیربط،فعالان این عرصه مجاب به رعایت اصول ایمنی و تمکین در برابر معدوم سازی مرغ ها می شوند.


  نیک نژاد گفت:بدون تردید یکی از عوامل موثر در بروز برخی مقاومت ها به هراس از تحمیل خسارتهای احتمالی معطوف می شود که در شرایط اقتصادی موجود،جبران آن بسیار سخت،دشوار و بعضا ناممکن خواهد بود.


  وی در خاتمه یادآور شد:بدون تردید،در صورت پوشش بیمه ای مناسب،رغبت بیشتری برای معدوم سازی و همکاری با مراجع ذیربط بوجود خواهد آمد و امید آن می رود با فوریت زمانی،اقدامات و تمهیدات لازم در این خصوص عملیاتی و پیش بینی شود تا در صورت بروز مجدد این عارضه در آینده که احتمال آن دور از ذهن نیز نمی باشد، توفیقات هر چه بیشتری حاصل شود.


  انتهای پیام/
باشگاه خبرنگاران خودکشی خرید به سبک آمریکایی‌ها/ در «جمعه سیاه» چه گذشت؟ +تصاویر Sun Nov 25 09:56:01 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران ازبین رفتن 20 هزارجعبه پلاستیکی در مهاباد بر اثر حریق Mon Jul 09 21:16:09 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران سریعترین "قطار آسمان" در چین راه اندازی شد+ فیلم Mon Jul 31 16:00:02 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران برخورد دو خودرو در محور قزوین - زنجان + تصاویر Sat Sep 09 22:12:45 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران ثبت نام 5424 داوطلب برای انتخابات شورای شهر و روستا اصفهان Sat Mar 25 18:16:14 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران بازوبند کاپیتانی بر دستان کدام آبی پوش؟ Wed Sep 20 12:41:44 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران حواشی مراسم برترین‌های لیگ شانزدهم فوتبال + فیلم Mon Jul 31 17:25:37 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران پادشاه عربستان سعودی اداره امور کشوش را به ولیعهد واگذار کرد Mon Jul 24 17:07:24 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران صفحه نخست روزنامه اردبیل دوشنبه 30 بهمن ماه Mon Feb 19 09:28:12 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران صحنه وحشتناکی که مرد بساز و بفروش در یک ساختمان با آن روبرو شد + تصاویر Fri Jul 21 01:01:01 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران کاهش دمای هوا/ خلیج‌فارس متلاطم Fri Feb 03 10:47:18 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران فعالیت صنایع آلاینده فارس زیر ذره بین محیط زیست Sun Jan 28 18:31:31 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران بده بستان‌های تسلیحاتی آمریکایی‌ها و سعودی‌ها/ دستان آغشته به خون مدعیان حقوق‌بشر در کشتار غیرنظامیان Thu Nov 23 08:55:09 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران 20 درصد منابع حمایت از تولید داخلی به صنعت دارویی اختصاص یابد Tue Nov 06 11:03:34 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران احداث طرح متروی شاهین‌شهر – اصفهان امسال آغاز می‌شود Tue Sep 12 12:59:48 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران سازمان پزشکان بدون مرز: عربستان مانع از ورود دارو و غذا به یمن شده است Wed Nov 08 22:49:16 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران 15 مدل دکوراسیون پذیرایی Fri Dec 15 14:43:01 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران اظهارات تکان‌دهنده یک معلم نجات‌یافته از دست داعش/ عجیب‌ترین و شگفت‌انگیزترین مکان‎ها و مردمان خاصش را بشناسید/ خطرناک‌ترین مقصد گردشگری برای توریست‌ها/ محل حقیقی کارخانه جنجالی «پایتخت 5» کجا بود؟ Mon Apr 09 20:21:43 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران داعش: این سه روحانی مرتد را ترور کنید + عکس Tue Feb 14 16:52:15 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران پکن: آمریکا و کره جنوبی استقرار سامانه موشکی تاد را متوقف کنند Fri Apr 14 20:42:22 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران واژگونی نیسان در ماسال 8 تن را راهی بیمارستان کرد Fri Jul 21 11:02:57 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران گرشاسبی: قرارداد برانکو بعد از بازی با الجزیره نهایی می‌شود Fri May 11 00:05:10 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران پیشنهاد وکیل باقری‌درمنی برای توقف اجرای حکم اعدام Thu Dec 13 18:57:12 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران اختصاص اعتبار برای نوسازی مساجد Sat Jul 22 09:46:29 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران خط مردم انقلابی از اغتشاشگران جدا است Fri Jan 05 15:18:17 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران کاهش دید افقی پرواز مسیر تهران به ایلام را به تهران بازگرداند Wed Jan 02 17:30:19 IRST 2019
باشگاه خبرنگاران ساخت باغ موزه دفاع مقدس خوزستان آغاز می‌شود Thu Aug 02 11:13:47 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران انفجار پایتخت افغانستان را لرزاند Wed Mar 01 12:04:59 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران سد سازی؛نفس تالاب ها را به شماره انداخته است Fri Jul 07 10:02:06 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران دانلود Hill Climb Racing 2 v1.12.0 ؛ بازی تپه نوردی با ماشین 2 Wed Jan 31 16:01:01 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران طغیان رودخانه گادر در آذربایجان غربی Fri Apr 14 11:58:31 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران فیلم کامل حضور جهانگیری در برنامه پاسخ به سوالات جوانان شبکه سه Mon May 08 20:18:07 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران انتصاب 2 شهردار جدید در گلستان Mon Dec 11 11:26:31 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران پروژه 14 واحدی مسکن در کوهرنگ کلنگ زنی شد Sun Oct 15 12:06:26 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران مجری 20:30 تصادف کرد +عکس Wed Jan 04 09:49:56 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران مدرسه مادربزرگ‌ها در هند +تصاویر Tue Feb 28 14:59:09 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران کشف 23 تن برنج قاچاق در دره شهر Wed Sep 13 11:03:44 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران پاسخ قاطع تاتنهام به رئال؛به هیج قیمتی هری کین را نمی فروشیم Sun Jan 21 22:47:31 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران مرادی دستش از مدال دو 800 متر آسیا کوتاه ماند Tue Aug 28 17:55:07 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران حقیر‌تر از آنید که درباره ایرانِ سرافراز اظهار نظر کنید Sat Dec 23 20:55:04 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران رازهایی عجیب درباره زمین تخت‌گراها/ چرا عده‌ای زمین را کروی نمی‌دانند ؟+فیلم Sat Jan 05 08:44:45 IRST 2019
باشگاه خبرنگاران مرمت برج ساسان در روستای بهرام آباد Wed Nov 15 12:52:23 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران اپلیکیشنی برای سفارش بادیگارد در لحظات خطر Mon Aug 21 20:22:25 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران توجه ویژه مسئولان به فراهم کردن آب شرب با کیفیت برای مناطق جنوبی استان تهران + فیلم Wed May 30 17:39:42 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران آخرین جام جهانی بازیکن تیم ملی اسپانیا Tue Jun 19 14:44:01 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران 5 کشته و زخمی در پی انفجار جنوب غرب بغداد Sun Feb 26 11:37:02 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران تشریح برنامه های هفته معلم Sun Apr 29 10:48:44 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران خشم نهادهای حقوق بشری از عقیم‌سازی اجباری زنان در کانادا Wed Nov 21 13:57:13 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران ثبت 5 وقف جدید در ماه رمضان Wed Jun 21 11:06:44 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران تویوتا CH-R تیپ Lounge را بشناسید Mon Oct 15 03:02:01 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران رئیس هیات کبدی استان بوشهر انتخاب شد Sat Oct 27 14:51:06 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران صفحه نخست روزنامه استان‌آذربایجان شرقی پنج شنبه 7 اردیبهشت ماه Thu Apr 27 10:20:18 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران رفع مشکل مدیریت دانش با فرماندهی علمی Sun Feb 19 13:38:42 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران قاچاق عامل بی‌رونقیِ صنعت نساجی است Fri Feb 16 09:15:01 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران انتقاد از آمریکا به دلیل تلاش جهت تضعیف نهادهای حقوق بشری بین المللی Tue Apr 18 12:37:38 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران بهره برداری از یک هزار و 120 واحد مسکن روستایی Fri Feb 09 17:02:39 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران تیم ملی ایران در جام جهانی 2018 حرف‌هایی برای گفتن دارد Thu May 31 18:57:34 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران آیا نماز خواندن یک عمل تکراری است؟ +فیلم Sat Jan 05 15:18:13 IRST 2019
باشگاه خبرنگاران لحظه دلهره‌آور فرود و پرواز آنی هواپیما از روی باند! +فیلم Mon Dec 17 15:04:09 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران بررسی پرونده تحصیلی «فریدون» در مرحله نهایی است Sat Jul 01 12:14:11 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران رهبر انقلاب: نگذارید مسئله فلسطین فراموش شود + فیلم Sun Jun 18 15:57:48 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران روایت عکاسی که همراه شهید چمران بود Wed Jun 21 11:01:19 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران همکاری هند و تاجیکستان برای برقراری صلح در افغانستان Wed Oct 10 10:49:33 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران ساخت فیلم داستانی " چهل حصاران" در خانه تاریخی بروجردی کاشان کلید خورد Wed Jul 12 18:05:30 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران شایع‌ترین علایم فقر آهن در کودکان کدامند؟ Tue Aug 14 10:02:27 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران پیکر یدالله صمدی امشب به تهران منتقل می‌شود Wed Sep 26 13:36:01 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران صادرات کالاهای تولید ملی نیازمند حمایت مجلس شورای اسلامی است Mon Sep 25 12:00:54 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران آغاز دومین جشنواره تئاتر خیابانی چتر زندگی در یزد + آلبوم تصویر Fri Nov 23 17:21:23 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران 45 دستگاه آبگرمکن خورشیدی در روستای ملاعلی هیرمند توزیع شد Thu Jul 19 17:12:10 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران ارسال برخی از پسماندهای دارویی-شیمیایی به کشورهای تولیدکننده محصولات درمانی Fri Jan 12 10:09:37 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران دستگاهی جالب برای تولید برق از باد خودروها + فیلم Tue Jun 12 13:10:25 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران روستاهای جیرفت و عنبرآباد برق دار می شوند Sat Sep 02 19:10:05 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران تقدیر فرمانده سپاه نبی اکرم (ص) استان از مدیرکل آموزش و پرورش Sat Apr 22 13:33:12 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران تلاش بی‌وقفه نیروی انتظامی برای استانداردسازی رفتار کارکنان/ نباید سازمان ها و تشکل‌های مردم نهاد را نادیده گرفت Mon Feb 27 11:28:24 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران سایه سنگین رکود صنعت ساختمان بر حوزه فولاد کشور/لزوم حمایت مضاعف از صنعت مادر احساس می شود Mon May 22 07:20:01 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران استیضاح بطحایی با 16 محور کلید خورد Sun Nov 04 13:08:24 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران ملت اجازه نمی‌دهد سرنوشت کشور مانند سوریه، عراق و افغانستان شود Wed Jan 03 15:37:45 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران گوجه سیاه برای درمان بیماری‌های قلبی و دیابت به بازار می‌آید Sun May 14 16:33:43 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران ممنوعیت برداشت کتیرا برای چهارمین سال متوالی در دهاقان Mon Jun 19 10:47:59 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران حمله خمپاره‌ای عناصر مسلح سوری به استان درعا Fri Nov 03 21:53:50 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران پوتین: روسیه به دنبال تسخیر کره ماه است Fri Apr 13 16:13:20 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران حضور خانواده‌های نگران سرنشینان هواپیمای تهران یاسوج در ارتفاعات دنا + فیلم Mon Feb 19 10:15:14 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران اوقات شرعی 7 بهمن به افق مشهد الرضا Thu Jan 26 09:32:23 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران اقدام تحسین برانگیز یک موتورسوار در خیابان + فیلم Wed Dec 05 09:44:17 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران نصب دوربین پلاک خوانی در محل ورودی پایانه مسافری در شلمچه Fri Nov 10 18:02:25 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران زندگی نامه شهید ولی خاکزاد Thu Jan 17 19:22:18 IRST 2019
باشگاه خبرنگاران اوقات شرعی 25 اردیبهشت به افق ایلام Mon May 15 08:12:10 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران برگزاری یادواره 42 شهید دانش آموز در یاسوج Sat Sep 23 16:35:24 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران اوقات شرعی سه شنبه 17 اسفند به افق گرگان Tue Mar 07 00:18:01 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران دیدار سرکرده منافقین، ولیعهد سعودی و سفیر رژیم صهیونیستی در فرانسه Wed Apr 11 06:01:10 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران کشف تسلیحات آمریکایی چند میلیون دلاری در شرق حلب Sat Dec 31 20:46:26 IRST 2016
باشگاه خبرنگاران وقوع رگبار باران و وزش باد نسبتاً شدید Sat Nov 11 09:06:59 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران افتتاح دفتر صدور روادید الکترونیکی در فرودگاه بین المللی ارومیه +تصاویر Sun Jan 22 21:35:08 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران برگزاری کوچک‌ترین رالی اتومبیلرانی جهان+عکس Fri Mar 31 21:11:01 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران کشف 8 تن چوب قاچاق در املش Fri Oct 19 08:01:08 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران وارداتی که اقتصاد ایران را فلج میکنند Tue Apr 04 12:23:59 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران افزایش برخورد با تخلفات حادثه‌ساز/ کاهش تخلف کمربند ایمنی و معاینه فنی Sat May 12 13:09:57 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران برنامه سینما‌های شیراز شنبه 30 مرداد ماه Mon Aug 21 09:33:38 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران تردد روان در جاده های مواصلاتی مهاباد Sat Feb 18 13:00:01 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران درخشان: بازیکنان پرسپولیس در نیمه دوم با استرس بازی کردند Sat Nov 03 13:06:55 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران کاربری باغ سالاریه قم تغییر نمی‌کند Tue Aug 29 11:21:32 IRDT 2017
خبرگزاری مهر سپاه با کمترین امکانات و هزینه به ارائه خدمات جهادی می پردازد Tue Jul 04 12:34:20 IRDT 2017
برنا سومین همایش تجلیل ازفوتبالیستهای پیشکسوت گچساران Thu Apr 27 19:25:59 IRDT 2017
خبرگزاری بین المللی قرآن طهارت از اختلاف، کینه و افراط و تفریط نخستین عنصر شناسنامه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی است Tue Jan 09 10:02:29 IRST 2018
خبرگزاری دانشجو مهاجم قدیمی فوتبال بوسنی هرزگوین و باشگاه رم، مذاکره با رئال را تکذیب کرد Mon Nov 26 11:38:13 IRST 2018
واحد مرکزی خبر صلحی در کار نیست او فقط تنها بود؟! Wed Oct 17 15:21:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی اکبری: برای موفقیت در فینال باید تمام تلاش خود را به کار گیریم Sun Mar 05 22:15:00 IRST 2017
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین جابری برای رایزنی پیرامون تحولات منطقه و سوریه به ترکیه سفر کرد Thu Aug 03 13:00:33 IRDT 2017
نامه نیوز تمهیدات اورژانس برای مراسم سالگرد امام خمینی(ره) Sun Jun 03 03:45:01 IRDT 2018
خبرگزاری حوزه از ارسال چادر و وسایل گرمایشی تا توزیع 7 هزار پرس غذای گرم در هر وعده Fri Nov 17 16:25:00 IRST 2017
فرارو عاقبت تلخ رابطه نامشروع زن متاهل با رانننده تاکسی Tue Oct 23 09:44:25 IRST 2018
خبرگزاری شبستان بیکاری آسیبی جدی پبیش روی جوانان/ تولید ملی نیازمند حمایت ویژه است Mon May 07 10:29:00 IRDT 2018
ورزش 11 کیت اصلی دو تیم رئال مادرید و لیورپول Sat May 26 14:29:00 IRDT 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا در فوت کودک 11 ماهه آزادشهری چه کسی مقصر است؟/ بر طبق قانون پزشکی بستری کردن کودک الزامی بوده است Mon Aug 21 14:29:47 IRDT 2017
آرا نیوز پیش‌بینی تولید بیش از 13.5 میلیون تن گندم طی سال‌جاری Tue Apr 10 12:14:12 IRDT 2018
ورزش 3 گل اول سایپا صددرصد آفساید بود/ مسلمان :سپاهان من را می‌خواهد، پرسپولیس نمی‌دانم ! Thu Mar 29 17:05:00 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر سیپراس: اختلاف صندوق بین المللی پول و اتحادیه اروپا به ضرر یونان است Sun Sep 11 18:10:35 IRDT 2016
همشهری آنلاین نان‌ بدون شناسنامه نخرید | احتمال وجود عوامل خطرزای میکروبی Mon May 08 17:55:07 IRDT 2017
مشرق نیوز فیلم/جاسازی80کیلو تریاک در لوازم منزل به مقصد لندن! Mon Jul 23 11:56:00 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم خطاهای نابخشودنی سیاستگذاران ارزی در ایران Wed Oct 03 10:27:00 IRST 2018
فرارو (ویدئو) بلعیده شدن یک آهو توسط مار پیتون Sun Jul 23 18:17:49 IRDT 2017
سلامت نیوز اینفوگرافی / 10 راه ساده برای درمان گلودرد Tue Sep 25 10:30:00 IRST 2018
بنکر شرایط برای تک نرخی شدن ارز مهیا نیست Mon Jan 08 10:44:16 IRST 2018
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دبیر و اعضای شورای سیاست‌گذاری سی‌و‌پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران حکم گرفتند Sat May 05 14:32:55 IRDT 2018
خبرگزاری حوزه رصد دقیق و اجرای قدرتمندانه ؛ لازمه مقابله با آسیب های اجتماعی است Wed Jan 17 12:05:00 IRST 2018
ایران آنلاین دردسرهای یک وصیتنامه برای زن بیوه Sun Jul 08 00:19:18 IRDT 2018
پولی مالی آخرین تعرفه مکالمه با اپراتورهای تلفن همراه Sun Mar 12 11:10:00 IRST 2017
پارس نیوز ترامپ: برای آزادی کشیش آمریکایی با ترکیه توافقی نشد Sat Oct 13 19:51:01 IRST 2018
خبرگزاری شبستان ورود استانداری به حادثه دانشگاه آزاد اسلامی Wed Dec 26 14:06:00 IRST 2018
اقتصاد آنلاین استخدام کارشناس تولید محتوا در شرکت میهن بلاکچین در تهران Mon Nov 12 09:43:49 IRST 2018
ساعت24 آیا با تغذیه می‌توان فرزندانی قد بلندتر داشت؟ Thu Apr 06 13:20:00 IRDT 2017
بولتن نیوز کره شمالی: به آمریکا حمله می‌کنیم Tue Aug 08 22:05:15 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر یک مدال برنز حاصل کار کاتارو‌ها Sat Jul 14 13:01:10 IRDT 2018
تی نیوز جنایت آتشین به خاطر طلب از صاحب کار Sun Apr 08 19:54:57 IRDT 2018
خرداد نیوز آنفلوانزای پرندگان در 7 استان کشور کنترل شد Thu Jan 26 18:47:54 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم «نواز شریف» تحت شدیدترین تدابیر امنیتی از زندان به دادگاه منتقل شد Mon Aug 13 10:25:36 IRDT 2018
پول نیوز بانک صنعت و معدن Sun Dec 02 08:13:15 IRST 2018
خبرگزاری بین المللی قرآن آقای بطحایی ما منتظر فکرهای دیگر شما هستیم Mon Nov 05 11:36:15 IRST 2018
جماران معاونان وزیر امور خارجه وارد پایتخت اتریش شدند Thu Jul 20 17:45:09 IRDT 2017
پایگاه خبری الف قاسمی خطاب به اروپا: هوشیار باشید Tue Nov 13 15:01:00 IRST 2018
سراج 24 جایگزین پیک نوروزی مشخص شد Tue Feb 13 09:30:00 IRST 2018
جماران جیمی سانگ: بیت کوین ابزاری برای یک انقلاب صلح‌آمیز است Thu Jan 17 10:20:19 IRST 2019
جوان آنلاین مرداد داغ جبهه‌های مقاومت Sat Sep 02 22:00:01 IRDT 2017
ایسکانیوز معاون شرکت نفت خبر داد ؛ نتایج 25 مطالعه نفتی شرکتهای بین‌المللی دریافت شد Tue Feb 28 16:08:09 IRST 2017
آریا کره شمالی خواستار اتحاد با کره جنوبی شد Thu Jan 25 07:45:51 IRST 2018
واحد مرکزی خبر راهپیمایی 22 بهمن صحنه نمایش اتحاد است Tue Feb 07 11:44:13 IRST 2017
صراط چینش کابینه با معیار «ورکشیدن گیوه‌ها»؟! Tue Jul 04 12:23:26 IRDT 2017
خبرگزاری نسیم به معجزه فوتبال ایمان داشته باشید/ 80 میلیون ایرانی، یک ملت و یک ضربان قلب؛ منتظر تاریخ سازی کی روش و پسران Fri Jun 22 15:56:03 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی آماده اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان هستنم Mon Sep 24 17:26:00 IRST 2018
صبحانه با خبر آرامش بازار طلا و سکه در ابتدای شهریور Tue Aug 22 14:47:59 IRDT 2017
خبرگزاری حوزه تصاویر/ نشست تربیتی تحکیم خانواده در حوزه علمیه همدان Sun Dec 17 16:38:00 IRST 2017
فردا تراکتورسازی پیگیر قرارداد مشکوک با حمزه یونس! Mon Sep 25 21:28:11 IRST 2017
ایران آنلاین 16 مجموعه سینمایی در تهران میزبان جشنواره فجر می‌شوند Sat Jan 06 13:57:54 IRST 2018
نامه نیوز دیدار ظریف با همتای ایتالیایی خود Sat Feb 18 21:51:45 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی مربع اصولگرایان کامل شد Sun Apr 16 14:21:00 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم جاماندگان کربلا در مسیر مشهدالرضا(ع) پیاده‌روی می‌کنند؛ عشق به امام رضا(ع) سن و سال نمی‌شناسد Tue Nov 06 11:13:39 IRST 2018
پایگاه خبری الف واکسن ایدز، 5 بیمار را درمان کرد Sat Feb 25 14:13:52 IRST 2017
خبرگزاری نسیم اختصاص یک سوم مبلغ خسارات بیمه به تصادفات ساختگی Thu Apr 26 16:24:05 IRDT 2018
ورزش 3 ادامه گلزنی منوچهری برای نفتی‌ها  Sun Jul 16 14:34:00 IRDT 2017
خبرگزاری حوزه حوزه و علمای تهران نقش اثرگذاری در تحولات اجتماعی ایران داشته اند / ویژگی های حوزه شهر هزار حکیم Thu May 04 10:32:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی مسابقات جهانی قایقرانی آبهای آرام؛جایگاه پنجم و نهم برای نمایندگان ایران Sat Jul 30 21:22:00 IRDT 2016
تدبیر و امید تکذیب شام محرمانه اعضای کنگره آمریکا با دکتر روحانی Sat Feb 10 13:06:19 IRST 2018
تابناک تعیین شرط فرزندان برای بخشش پدر از چوبه دار Sun Apr 09 10:36:29 IRDT 2017
افکارخبر تجهیزات آتش نشانی نمره صفر می گیرند Tue Feb 06 23:30:15 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم منچستریونایتد بهترین باشگاه فوتبالی جهان در پرداخت دستمزد در سال 2016/ بارسا بالاتر از رئال Sat May 06 11:11:54 IRDT 2017
فردا آماده باش 155 پایگاه اورژانس در روز چهارشنبه سوری Sun Mar 12 09:33:57 IRST 2017
دولت بهار روستای «خنیسی» در موصل آزاد شد Sat May 13 16:11:00 IRDT 2017
طلا کلیات طرح بانک توسعه جمهوری اسلامی ایران در کمیسیون اقتصادی تصویب شد Sun Dec 02 19:58:00 IRST 2018
پارسینه تحولات بازار میوه‌های نوبرانه Wed May 31 18:27:34 IRDT 2017
پارس فوتبال ” استقلالی ها ” خبر دادند : جنجالی که این ” پرسپولیسی 6 آتشه ” ایجاد می کند ! Tue Feb 27 05:50:47 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی تدوین توافقنامه جدید اتحادیه اروپا و باکو به خوبی پیش می رود Thu Sep 06 21:44:00 IRDT 2018
برنا کشف 4400 لیتر روغن تقلبی در تهران Mon Oct 29 11:09:23 IRST 2018
اعتدال تلاش وزیر خارجه انگلیس برای لغو حق شهروندی آمریکایی خود Thu Feb 09 12:35:29 IRST 2017
خبرگزاری دانشجو اردوغان: ائتلاف «مردم» به حضور پررنگ خود ادامه خواهد داد Sat Jul 07 13:01:18 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی 610 هزار صندلی خالی دانشجویی در کشور وجود دارد Mon Aug 27 17:40:00 IRDT 2018
آریا سرمایه گذاری در بخش آموزش پزشکی به رشد و ماندگاری استعدادها می انجامد Sun Nov 12 14:51:14 IRST 2017
پارسینه طرز تهیه کوکوی نخود و هویج Sun Oct 07 10:57:48 IRST 2018
خبرگزاری فارس آمادگی 68 درصد مردم برای مشارکت در حوزه پیشگیری از اعتیاد/ ارائه خدمات درمانی به 800 هزار معتاد Tue Apr 24 12:29:00 IRDT 2018
میزان مسئله پیشگیری نباید به اقدامات قوه قضائیه منحصر شود/همه دستگاه‌ها بخصوص دولت کمک کنند تا پیشگیری‌ها موثر واقع شود/ آخرین پیگیری‌ها در مورد پرونده‌های مؤسسات مالی و اعتباری Wed Jan 24 14:19:42 IRST 2018
اتاق خبر توتال در مذاکرات توسعه فاز 11 پارس جنوبی چقدر جدی است؟ Thu Feb 15 10:14:03 IRST 2018
خرداد نیوز صدا و سیما یکبار هم تخلفات شهرداری را پخش کند!/ بعد از معرفی کابینه تخریب ها دو برابر می شود Thu Jul 27 16:38:26 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم پیش بینی آب و هوای کشور در آخر هفته Thu Sep 06 11:53:50 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر کشف داروی غیرمجاز در زاهدان Wed Aug 01 11:21:44 IRDT 2018
پارس فوتبال گرانترین بازیکن جهان امشب به میدان می رود Sun Aug 13 17:20:37 IRDT 2017
نامه نیوز ورزش های مفید برای زانو درد،کدام است؟ Sat Feb 24 09:13:07 IRST 2018
برنا برنامه ریزی ستاد اقامه ی نماز استان Wed May 31 15:04:42 IRDT 2017
آفتاب ایران آب پاکی سازمان نظام وظیفه روی دست پرسپولیس Sat Nov 25 14:16:07 IRST 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا دوشهید کهگیلویه و بویراحمدی که13 مهر ماه متولد شدند+عکس Thu Oct 05 11:26:01 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران ظرفیت‎های لرستان برای برندسازی صنایع خلاق و فرهنگی Thu Dec 06 17:20:20 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران همچنان دود آتش هورالعظیم در آسمان هویزه است Wed Aug 29 14:05:35 IRDT 2018
خبرگزاری مهر چاقوکشی در شهرستان پاکدشت با کاهش روبرو بوده است Sat Aug 13 08:22:23 IRDT 2016
همشهری آنلاین افزایش شاخص بورس و فرابورس Wed Jul 12 03:30:00 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر یک کشته و دو مجروح بر اثر سانحه رانندگی در محور کرمانشاه به روانسر Sun Feb 04 17:35:04 IRST 2018
بی باک نیوز دفترچه انتخاب رشته دکتری امروز منتشر می شود Wed Apr 19 04:46:02 IRDT 2017
جام نیوز بیماری ناشناخته‌ای که زبان را از حلقومتان بیرون می‌ کشد Sun Sep 09 22:17:35 IRDT 2018
ورزش 11 رسمی ؛ ترکیب تیم های یوونتوس و آث میلان اعلام شد Wed May 09 15:06:22 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم چرا پذیرش دانشجو براساس سوابق تحصیلی کنکور را تضعیف نکرد؟ Mon Dec 04 00:06:00 IRST 2017
ایران آنلاین حضور منشا در پرسپولیس با توصیه ای جدید مواجه شد Sun May 28 10:56:04 IRDT 2017
میزان نابغه ریاضی جهان در کنار پدر و مادرش+عکس Sun Jul 16 08:19:04 IRDT 2017
مشرق نیوز حریفان استقلال و پرسپولیس در جام حذفی در صورت صعود +برنامه Mon Sep 24 18:30:14 IRST 2018