خبرگزاری دانشجویان ایران - Sun Mar 12 16:42:00 IRST 2017 نمایش خبر

تربیت 400 هزار سفیر سلامت دانشجویی تا پایان سال آینده

سرپرست دفتر ارتقای آموزش و سلامت وزارت بهداشت تربیت 400 هزار سفیر سلامت دانشجویی را یکی از برنامه‌های مهم وزارت بهداشت تا پایان سال آینده ذکر کرد وگفت: ما تلاش داریم به ازای هر 10 دانشجویی که در کشور تحصیل می‌کنند، یک سفیر سلامت دانشجویی تربیت کنیم.

به گزارش ایسنا، طرح داوطلبانه چشمک به زندگی سالم با تلاش دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی شهر تهران و با همکاری دیگر دانشگاه ها 19 اسفند ماه در 80 ایستگاه مترو شهر تهران اجرا شد و در قالب این طرح، دانشجویان به مسافران مترو خدمات مشاوره ای و سلامت ارایه کردند. 


دکتر شهرام رفیعی فر در رابطه با این طرح اظهار کرد: دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران، ایران، شهید بهشتی، دانشگاه آزاد اسلامی و قزوین در قالب این طرح خدمات مشاوره‌ای و سلامت همچون آزمایشات خطرسنجی سکته‌های قلبی‏، مغزی‏ و تست سرطان و همچنین غربالگری به شهروندان تهرانی ارایه دادند. 


وی خاطرنشان کرد: همچنین در این طرح‏، دانشجویان رشته‌های مختلف علوم پزشکی ضمن توزیع مکمل ویتامین D و اندازه گیری رایگان قد، وزن‏، فشار خون، قندخون، اطلاعات لازم در راستای سبک زندگی سالم و الگوهای تغذیه سالم را در اختیار شهروندان پایتخت قرار دادند. 


استقبال چشمگیر شهروندان پایتخت از اجرای طرح چشمک به زندگی سالم 


رفیعی فر با اشاره به استقبال چشمگیر شهروندان تهرانی از اجرای این طرح یک روزه خاطرنشان کرد: یکی از اهداف اصلی اجرای این طرح خودجوش و داوطلبانه‏، فرهنگ سازی سلامت و آگاهی رسانی سبک زندگی سالم است که خوشبختانه خیلی عظیمی از شهروندان تهرانی توانستند در این روز مورد ارزیابی تست‌های مختلف سلامت و مشاوره قرار گیرند. 


سرپرست دفتر ارتقای آموزش و سلامت وزارت بهداشت با اشاره به اینکه طرح چشمک به زندگی سالم برای نخستین بار در کشور مورد اجرا قرار گرفت، خاطرنشان کرد: البته گروه دانشجویانی که طرح چشمک به زندگی سالم را اجرا کردند، سال گذشته این حرکت فرهنگی و خودجوش را در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی انجام دادند. 


رفیعی فر یکی از ابعاد مهم اجرای طرح چشمک به زندگی سالم را پیشگیری و کمک به مردم قبل از ایجاد بیماری ذکر کرد وگفت: اهمیت اجرای این طرح این است که قبل از ایجاد بیماری، بتوانیم با کمک سفیران سلامت و دانشجویان، در راستای پیشگیری از بیماری‌ها به مردم کمک کنیم که خوشبختانه با اجرای موفق این طرح، توانستیم به اهداف مدنظر نزدیک شویم. 


سرپرست دفتر ارتقای آموزش و سلامت وزارت بهداشت افزود: در کنار خدمات مشاوره‌ای و سلامت به شهروندان تهرانی در قالب اجرای این طرح‏، یکسری آموزش‌ها راجع به خطرات چهارشنبه سوری به مردم داده شد و با توزیع بروشورهای فرهنگی، دانشجویان مردم را با خطرات چهارشنبه سوری آشنا کردند. 


امیدوارم این طرح همه ساله تداوم داشته باشد 


وی در پاسخ به این سوال که آیا اجرای این طرح توانسته مسئولان مربوطه را به اهداف مدنظر نزدیک کند، خاطرنشان کرد: در بخش آموزش و ارتقای سلامت، هر قدمی که جهت ارتقای سطح سواد سلامت مردم برداشته شود، می‌تواند در پیشگیری از بیماری‌ها کمک موثری به مردم کند و امیدوارم این طرح همه ساله تداوم داشته باشد. 


رفیعی فر تصریح کرد: همین که یک عده از دانشجویان به صورت خودجوش در قالب یک کمپین و یک کار عام المنفعه دور هم جمع می‌شوند و یک کار پزشکی و فرهنگی و دانشجویی انجام می‌دهند، خود بهترین دستاورد محسوب می‌شود.این دانشجویان مدیران آینده این کشور و تصمیم‌گیران آینده این مملکت هستند و در قالب این طرح، علاوه بر این که کار خیر و مشارکتی انجام می‌دهند می‌توانند سطح آموزشی خود را ارتقاء دهند. 


وی در خصوص مشارکت دانشجویان پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی  در اجرای این طرح گفت: ما سعی کردیم در اجرای این طرح علاوه بر مشارکت دانشجویان علوم پزشکی تهران، ایران، شهید بهشتی و قزوین، از کمک 400 دانشجوی پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی هم بهره‌مند شویم. خوشبختانه امروزه دانشجویان تبدیل به یک تشکل فراگیر شده‌اند و به صورت خودجوش اقدامات و خدمات موثری به شهروندان ارایه می‌دهند. 


رفیعی فر در پاسخ به این سوال که چرا این طرح به صورت ملی برگزار نشد و صرفا در پایتخت اجرا شد، خاطرنشان کرد: این دانشجویان به دلیل آنکه از سالهای قبل در این حوزه کار می‌کردند و آماده بودند، این طرح را در سطح دانشگاهها و در شهر تهران انجام دادند اما تلاش داریم هفته سلامت سال آینده با کمک کانون‌های فرهنگی و هنری دانشگاه‌های علوم پزشکی و همچنین مشارکت سفیران سلامت دانشجویی، این طرح را در کل کشور اجرا کنیم. 


طرح های بعدی ارزیابی سلامت با حضور همه دانشگاه‌های علوم پزشکی به صورت ملی برگزار شود 


وی اظهار امیدواری کرد که طرح‌های بعدی با حضور همه دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و به صورت ملی برگزار شود. 


سرپرست دفتر ارتقای آموزش و سلامت وزارت بهداشت اظهار کرد: بیش از 1200  نفر از دانشجویان رشته‌های مختلف علوم پزشکی دانشگاه‌های علوم پزشکی شهر تهران با روپوش‌های سفید، سلامتی را به مردم شهرشان هدیه کردند که این کار فرهنگی ستودنی است. 


رفیعی فر با بیان اینکه این طرح با سه رویکرد کلی غربالگری و پایش، پیشگیری و پروفیلاکسی و آموزش برگزار شد، اظهار کرد: تغییر در سبک و شیوه زندگی به سبک زندگی سالم‌تر و فرهنگ‌سازی سلامت و آگاهی‌رسانی سبک زندگی سالم از اهداف آن بود. 


وی  با اشاره به انجام غربالگری فشار خون در کنار راه اندازی کمپین نه گفتن به چهارشنبه سوزی، اظهار داشت: در کنار این کمپین خدمات رایگان تست فشار خون، سنجش قد و وزن و نعرفی ویتامین D به شهروندان انجام می‌گیرد که در آن مزایا معایب و مهمترین نشانه‌های کمبود این ویتامین حیاتی نیز به صورت رو در رو آموزش داده شد. 


سرپرست دفتر ارتقای آموزش و سلامت وزارت بهداشت بر لزوم تعامل بیشتر معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و دفتر ارتقای آموزش و ارتقای سلامت وزارتخانه تاکید کرد وگفت: معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت شرح وظایفش بیشتر  در حوزه دانشجویی تعریف می‌شود و قطعا این معاونت فرصتی برای ما فراهم خواهد کرد که با ارتباطی که با دانشجویان و کانون‌های فرهنگی و دانشجویی می‌توانیم برقرار کنیم، بتوانیم یارانی داشته باشیم که کمپین‌های مختلف آموزشی، در حوزه سلامت همگانی در کشور برقرار کنیم. 


رفیعی فر  یکی از گروه‌های در معرض خطر سلامت در جامعه را جوانان بخصوص دانشجویان ذکر کرد وگفت: گروه سنی جوانان از گروه‌های پرخطر جامعه به شمار می‌روند از این رو تلاش داریم با کمک معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و تعامل با آنها، دانشجویان را با  خطرات مصرف دخانیات، مواد مخدر، خشونت، رفتارهای پرخطر جنسی و.. آشنا ساخته و دانشجویان را به تغذیه سالم و داشتن تحرک فزیکی و سلامت روان مثبت تشویق کنیم. به دلیل اینکه خود دانشجویان یکی از گروه‌های هدف ما به شمار می‌روند از این رو ما  درصدد هستیم ابتدا به آنها آموزش‌های لازم را بدهیم و سپس با کمک آنها بتوانیم این آموزش‌ها و فرهنگ‌سازی ها را به بقیه جوانان در جامعه منتقل سازیم. 


دانشجویان می‌تواند فرهنگ سازان خوبی در حوزه سلامت باشند 


وی دانشجویان را طبقه نخبه کشور عنوان کرد و گفت: دانشجویان می‌توانند فرهنگ ساز خوبی درحوزه سلامت باشند. 


سرپرست دفتر ارتقای آموزش و سلامت وزارت بهداشت با اشاره به ایجاد وب‌سایت‌های معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی ( مفدا) و بهره‌برداری از این سایت‌ها در مرداد ماه امسال توسط وزیر بهداشت گفت: سایت مفدا با رویکرد مناسب آموزشی، علمی، دانشجویی قطعا می‌تواند در  ارتقای سطح سلامت مردم موثر باشد و در این میان به خوبی می‌توان از ظرفیت‌های خوب دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی در ارتقای این وب‌سایت‌ها و تولید محتوی استفاده کرد. 


وی گفت: قرار است تعاملات و همکاری‌های مشترکی با سایت مفدا  در زمینه‌های آموزش سلامت همگانی مردم داشته باشیم. 


رفیعی فر گفت: در حوزه سلامت، اگر مفدا وارد کارهای ترویج سلامت بشود و این بخش را گسترش دهد، ما در  دفتر ارتقای آموزش و سلامت وزارت بهداشت نیز  حاضریم همکاری‌های خوبی با این عزیزان داشته باشیم. 


سرپرست دفتر ارتقای آموزش و سلامت وزارت بهداشت یکی از برنامه‌های محوری در راستای فعالیت‌های آموزش و ارتقای سلامت را،  برنامه‌ ملی خود مراقبتی عنوان کرد وگفت: درصدد هستیم طرح ملی خود مراقبتی را در کشور به بهترین نحو اجرا کنیم. 


افزایش سطح سواد سلامت مردم یکی از اهداف اصلی ماست 


وی گفت:  افزایش سطح سواد سلامت مردم یکی از اهداف این طرح است چرا که اگر مردم در این زمینه توانمند و آگاه شوند، می‌توان بخش بزرگی از مراقبت‌های سلامت را انجام داد. 


رفیعی فر افزود: برای ارتقای سطح سلامت مردم و پیشگیری از بیماری‌ها، درتلاش هستیم طرح ملی خود مراقبتی را از  مدارس، دانشگاه‌ها، مهدهای کودک، خانه‌ها ومحلات آغاز کنیم و به سراغ مردم برویم و آنها را قبل از ایجاد بیماری با مسائل پیشگیرانه انواع بیماری‌ها آشنا سازیم و در این راستا ضریب و تعهد سلامت مردم را افزایش دهیم و مردم را به حفاظت از سلامت خود و شهروندان‌شان تشویق کنیم تا شاهد جامعه‌ای پویا باشیم. 


وی یکی از این برنامه‌ها را تربیت سفیران سلامت دانشجویی عنوان کرد و گفت: با همکاری و مشارکت معاونت دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی، تلاش داریم با تشکیل دوره‌های آموزشی راهنمای خود مراقبتی جوانان برگزار کنیم و آنها را با رفتارهای پرخطری که سلامت آنها و امثال‌شان را تهدید می‌کند، آشنا سازیم. 


تربیت 400 هزار سفیر سلامت دانشجویی تا پایان سال آینده 


به گزارش مفدا،‌ سرپرست دفتر ارتقای آموزش و سلامت وزارت بهداشت تربیت 400 هزار سفیر سلامت دانشجویی را یکی از برنامه‌های مهم وزارت بهداشت تا پایان سال آینده ذکر کرد وگفت: ما تلاش داریم به ازای هر 10 دانشجویی که در کشور تحصیل می‌کنند، یک سفیر سلامت دانشجویی تربیت کنیم. 


رفیعی فر گفت: بدون شک این سفیران دانشجویی با کمک کانون‌های فرهنگی و هنری دانشگاه‌ها تقویت می‌شوند و این سفیران به بازوان ما برای آموزش‌های ارتقای سلامت در دانشگاه‌ها و محیط‌های پیرامونی تبدیل خواهند شد. 


انتهای پیام
خبرگزاری دانشجویان ایران لاریجانی: نمایندگان فراکسیون‌ها در جلسه بعدازظهر سران قوا صحبت می‌کنند Sun Apr 22 09:21:18 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران سرطان دهانه رحم؛ چهارمین سرطان شایع زنان در جهان Thu Jul 05 09:18:41 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران درگذشت یک هنرمند در 99 سالگی Sun Dec 24 15:33:48 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران در همه روستاهای زلزله زده ست حمام و سرویس بهداشتی سیار نصب خواهد شد Sun Nov 19 09:08:24 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران تیراندازی در روستای بالاجوب همدان Mon Mar 27 15:56:11 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران بزرگداشت استاد رکن‌الدین خسروی در خانه تئاتر Sat Mar 02 12:50:12 IRST 2019
خبرگزاری دانشجویان ایران آمادگی نیروهای عملیاتی و نشت یابی و بررسی تاسیسات گاز در آذربایجان غربی Mon Nov 13 08:29:31 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران برگزاری جلسه ویژه کمیسیون امنیت ملی درباره تلگرام با حضور آذری‌جهرمی Wed Apr 04 15:02:58 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران جزییات نجات دختر نوجوان قمی از خودکشی/ مختل شدن امدادرسانی توسط سلفی بگیران Sat Apr 06 15:48:45 IRDT 2019
خبرگزاری دانشجویان ایران بحران در چلسی بالا گرفت Tue Aug 15 12:35:36 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران تیراندازی در یکی از خیابان‌های قم Wed Feb 15 13:56:48 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران نمادهای متوقف بورسی و سرمایه‌گذارانی پشیمان! Fri Jan 19 10:22:13 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران نصرتی: قهرمانی هندبال در آسیا و کسب سهمیه جهانی دور از دسترس نیست Fri Jul 21 11:05:51 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران کوسه‌غراوی: سمت‌های متعدد کارایی مدیران را کاهش می‌دهد Mon Nov 19 10:54:25 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران "رمبو عراقی" که خواب را از داعش گرفته است! Mon Mar 06 14:57:59 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران دیدار تیم‌های ملی فوتسال زنان ایران و روسیه Sun Feb 18 21:42:01 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران پیش‌بینی بیش از 3هزار میلیارد تومان اعتبار برای اشتغال‌زایی مددجویان کمیته امداد Mon Aug 21 17:59:57 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران جلوگیری از تغییر کاربری 180 هزار متر مربع از اراضی کشاورزی گلستان Tue Dec 12 17:51:48 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران درخواست دمشق از شورای امنیت برای توقف حملات ائتلاف آمریکا Thu Mar 23 10:25:07 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران آیت‌الله سبحانی:مجلس موضوع برابری دیه زن و مرد را به فقها بسپارد Thu Mar 07 16:02:01 IRST 2019
خبرگزاری دانشجویان ایران کمالوندی: اگر موضوع هسته‌ای به شورای امنیت برود دیگر برجامی در کار نخواهد بود Tue May 14 15:12:02 IRDT 2019
خبرگزاری دانشجویان ایران پروازها در فروداه مهرآباد متوقف است/ آخرین وضعیت فرودگاه امام Sun Jan 28 17:17:02 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران فواید شگفت‌انگیز موسیقی Mon Dec 10 12:56:24 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران فکر و منطق شهیدان را الگوی خود قرار دهیم Mon Mar 13 13:59:38 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران از تجمع کارگران تا مخالفت کارفرمایان با افزایش دستمزد Thu Nov 22 09:37:59 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران کاهش 207 میلی‌متری بارش‌ها در یاسوج Mon Jan 23 17:22:48 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران شکایت رسول خوروش از سپاهان برای این باشگاه دردسرساز شد Sun Dec 24 15:05:03 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران ویدئو / گام بلند مجلس برای خروج ایران از «لیست سیاه» Sun Oct 07 16:51:00 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران شهادت یک مرزبان در مرز میرجاوه Tue Jun 12 08:58:54 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران تهدید عمان به کناره گیری از جام فوتبال کشورهای عربی Mon Dec 25 07:51:00 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران پایانه متروی کلاهدوز فردا افتتاح می شود/ ساخت کاملترین مجموعه تعمیر مترودر خط 4 Sat Apr 08 13:07:49 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران تصویب آیین‌نامه اجرایی نحوه استفاده مؤدیان مالیاتی از سامانه صندوق فروش در جلسه امروز هیئت دولت Sun Jul 09 21:30:12 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران وجود بیش از 35 هزار حلقه چاه آب در گلستان Tue Feb 28 16:45:00 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران انتقاد شدید قانون‌گذاران آمریکایی از اظهارات ترامپ در دیدار با پوتین Mon Jul 16 23:30:00 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران حمله طالبان به پایگاهی در شرق افغانستان؛ دست‌کم 18 کشته Mon Jan 21 10:35:25 IRST 2019
خبرگزاری دانشجویان ایران مسکو: با هرگونه کارشکنی در حل سیاسی بحران سوریه برخورد می‌کنیم Sun Feb 25 14:07:21 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران گزارش فیبا از درخشش کاپیتان تیم بسکتبال نوجوانان ایران Wed Apr 04 13:09:51 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران یک بازیگر همچنان در کما است / «دشواری در مراحل بازنشستگی» Tue Jan 24 18:02:25 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران پامپئو: به عربستان اجازه نمی‌دهیم تبدیل به قدرت هسته‌ای شود Sat Apr 06 08:21:04 IRDT 2019
خبرگزاری دانشجویان ایران چمن ورزشگاه تختی جم مورد ترمیم قرار گرفت Fri Apr 12 11:25:21 IRDT 2019
خبرگزاری دانشجویان ایران بدهی وزیر بهداشت به دلیل بستانکاری از سازمان تأمین اجتماعی است Wed Feb 27 13:10:51 IRST 2019
خبرگزاری دانشجویان ایران جزئیات افزایش قیمت آب در تهران / مرگ 3 تن در حادثه آزادراه تهران شمال Tue Apr 30 18:50:21 IRDT 2019
خبرگزاری دانشجویان ایران جزئیات و نحوه اجرای طرح سراسری طرح کاهش از فردا Fri Nov 23 13:17:50 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران اولین ارز دیجیتالی معتبر آمریکایی رونمایی شد Sat Feb 16 09:37:11 IRST 2019
خبرگزاری دانشجویان ایران شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی محیط زیست افتتاح شد Fri Feb 24 11:51:23 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران مرکل: همه‌پرسی احیاء مجازات اعدام در ترکیه نباید در خاک آلمان برگزار شود Tue May 09 18:06:29 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران ویسی برنده دوئل قعر جدولی‌ها Fri Mar 30 17:56:45 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران گونه‌های گیاهی و جانوری در حال انقراض بر سر سفره هفت‌سین! Wed Mar 13 00:31:00 IRST 2019
خبرگزاری دانشجویان ایران ایران2 - افغانستان یک/ سومین پیروزی و صدرنشینی نوجوانان ایران Fri Sep 22 19:21:44 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران رسوایی‌های امنیتی فیس‌بوک جلوی محبوبیتش را نگرفت! Sun Apr 28 12:25:45 IRDT 2019
خبرگزاری دانشجویان ایران یزد برای میزبانی جام باشگاه‌های آسیا تلاش می‌کند Tue Feb 28 14:33:38 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران لیزینگ کلاهبردار نیست/ وزارت صنعت پاسخگوی پیش‌فروش خودرو باشد Sun Oct 21 07:27:13 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران مجلس در اسرع وقت طرح تقابل با اقدامات واشنگتن را تصویب کند Tue Jul 11 12:06:10 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران ضوابط ناظر بر ارز، اسناد بانکی و اوراق بهادار بی نام همراه مسافر اصلاح شد Tue Jul 24 16:51:17 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران تصادف مرگبار با 4 کشته در جاده میاندوآب به بوکان Sun Oct 14 15:39:08 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران چرا خدمات هتل‌های کشور فقط شامل اقامت و صبحانه است؟ Wed Jul 26 12:51:19 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران مردم راهپیمایی 22 بهمن را به صحنه همدلی جناح‌ها تبدیل کنند Thu Feb 09 17:30:00 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران روایتی از آخرین دادگاه ملیکا Mon Nov 12 14:22:22 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران برگزاری مراسم یادبود شهید آتش‌نشان در یک مدرسه Wed Jan 25 22:40:26 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران برزیل: اسرائیل به تعهدات بین المللی خود احترام بگذارد Wed Apr 05 13:54:06 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران دانشگاه تهران با کشورهای عضو اکو تفاهمنامه امضاء کرد Mon May 22 13:14:34 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران اعلام نام 6 وزنه‌بردار دوپینگی از سوی IWF Sun Dec 17 12:11:45 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران راهیابی 10 طرح برتر به مرحله نهایی مسابقه ایده‌پردازی دریایی Wed Oct 24 15:30:04 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران توسعه مسیر دوچرخه سواری در نوروز امسال Tue Apr 09 11:06:54 IRDT 2019
خبرگزاری دانشجویان ایران پوروشنکو: لغو روادید اوکراین با اتحادیه اروپا، کریمه را به ما برمی‌گرداند Sat May 13 15:47:03 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران تولید صنعتی نانوسیلیکا برای صنایع رنگ و لاستیک از سوی محققان کشور Sat Dec 31 10:48:45 IRST 2016
خبرگزاری دانشجویان ایران کولاک در یونان قربانی گرفت Sun Jan 06 12:38:49 IRST 2019
خبرگزاری دانشجویان ایران خراسان جنوبی برهوت می‌شود؟ Sat Jan 26 02:05:00 IRST 2019
خبرگزاری دانشجویان ایران ساخت 50 پاسگاه پیش ساخته پلیس راه تا پایان سال جاری در کشور Mon Oct 23 10:37:50 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران دیدار سفیر ایران با رئیس مجلس شورای فدرال اتریش Thu Feb 21 18:06:37 IRST 2019
خبرگزاری دانشجویان ایران افسر ارشد نیروی دریایی آمریکا به چین می‌رود Sat Jan 12 09:02:16 IRST 2019
خبرگزاری دانشجویان ایران شناسایی 2 کانون آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان Sun Oct 28 15:19:00 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران قدمت چند هزار ساله اسکلت کشف شده در کرج تأیید می‌شود؟ Thu Jan 17 12:30:08 IRST 2019
خبرگزاری دانشجویان ایران خودروهای کمتر از 45 میلیون تومان افزایش قیمت نداشته‌اند Wed May 16 16:34:09 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران اردوغان: در حال حاضر یک سناریوی بسیار عجیب در حال اجراست/در منبج اولویت با دیپلماسی است Tue Apr 24 14:53:59 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران فرانسه شواهد ادعایی آمریکا علیه ایران را تائید نکرد Sat Dec 16 11:06:19 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران گفت‌و گوی علی مطهری با دختران و پسران انقلاب پیرامون حجاب Sat Jan 05 22:49:26 IRST 2019
خبرگزاری دانشجویان ایران انتشار کتاب «علم و حکمت» تألیف آیت‌الله محمدی ری‌شهری در اسپانیا Sun Feb 18 16:43:49 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران بیش از 90 درصد محصولات کشاورزی سالم هستند Thu Feb 23 10:48:11 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران شرایط جدید برای اردوهای دانش‌آموزی/ فعالیت اتوبوس‌ها منوط به ثبت "کد حرکت" Mon Nov 27 02:06:00 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران پلیس سوئد یک مظنون دیگر حمله در استکهلم را دستگیر کرد Mon Apr 24 14:49:00 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران بازنگری 70 درصد برنامه‌های آموزشی رشته‌های علوم پزشکی Fri Feb 10 11:39:35 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران «خادم‌الشهدا» شدن سن و سال ندارد Sun Apr 01 13:07:36 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران حریف پرسپولیس بازیکن مراکشی جذب کرد Thu Jan 03 09:52:25 IRST 2019
خبرگزاری دانشجویان ایران نحوه اعلام اسامی داوطلبان احراز صلاحیت شده Thu Apr 20 18:40:47 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران نقش وزیر پیشنهادی در خصوصی‌سازی صنعت برق Thu Aug 17 12:10:16 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران فدراسیون ژیمناستیک آمریکا منحل می‌شود! Tue Nov 06 14:18:57 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران جزییات تفاهم‌نامه وزارت بهداشت با سازمان انرژی اتمی برای واردات تجهیزات پزشکی Sun Aug 12 18:49:00 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران استان‌های کشور به الگوی طرح نوروزگاه شهرداری تهران پیوستند Tue Mar 19 12:58:59 IRST 2019
خبرگزاری دانشجویان ایران روسای جمهور فرانسه و آمریکا درباره ایران رایزنی کردند Sun Nov 11 11:20:39 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران شهر معین پایتخت مقاوم نیست Thu Dec 28 14:30:53 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران ویدئو / بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی ارتباطات Tue Aug 15 19:38:01 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران وعده افتتاح "هسا"ی پرند؛ بعد از هفت سال انتظار متقاضیان Sun Jul 23 08:30:29 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران کنترل اتوبوس‌های زائران اربعین در استان‌های همجوار با ایلام/اتباع خارجی از مرز شلمچه تردد کنند Sun Oct 14 14:43:28 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران لزوم ورود مجلس به موضوع تغییر نام "شورای شهر تهران" Fri May 18 03:44:00 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران سیامک انصاری، شیلا خداداد و محمد بحرانی در «گلشیفته» +‌فیلم Mon Jan 08 11:44:55 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران شبکه آموزش و تحقیقات علمی بین‌رشته‌ای در حوزه سلامت افتتاح شد Sun Jul 16 20:00:49 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران نماینده رودسر: رای حداکثری مردم سبب استحکام و اقتدار نظام می‌شود Fri May 19 16:34:43 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران خراسان‌شمالی نیازمند 20 مرکز خدمات رفاهی جاده‌ای Sat Dec 15 15:39:23 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران چراغ سبز سنا به بررسی قطعنامه پایان حمایت آمریکا از جنگ یمن Thu Dec 13 09:17:07 IRST 2018
جماران پیام ظریف در سالروز بمباران اندیمشک Sun Nov 25 19:26:38 IRST 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا دستگیری چهار سارق در اسلام آبادغرب Mon Oct 02 18:43:00 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران پذیرش ماهانه بیش از 2 هزار بیمار در بخش آم آر آی بیمارستان فسا Sun May 07 18:23:46 IRDT 2017
پارس نیوز معرفی 14 نامزد اولیه «چهره سال هنر انقلاب» Mon Mar 18 14:45:03 IRST 2019
خبرگزاری مهر شیوه‌نامه جامع جذب دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد ابلاغ شد Sun Mar 17 17:20:34 IRST 2019
روزنو الهام غفوری: احمد مهرانفر، ارسطو می‌ماند/ «پایتخت6» نیمه دوم سال کلید می‌خورد Wed Jun 12 11:22:47 IRDT 2019
پول نیوز جزئیات یک پرونده فرار مالیاتی Fri Apr 06 14:58:23 IRDT 2018
تهران پرس واردات برنج به کشوردر فصل برداشت Sat Sep 23 18:00:00 IRST 2017
عصر ایران حسن عباسی: مدیران در دولت معتقدند ما فقط توانایی تولید آبگوشت بزباش را داریم Mon Apr 09 23:24:33 IRDT 2018
خبرگزاری مهر ترامپ: خلع سلاح کامل هسته ای در کره شمالی آغاز شده است! Fri Jun 22 01:05:59 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران با این ربات دیگر نگران نمره‌ ریاضی فرزندانتان نباشید Mon Jun 18 04:00:02 IRDT 2018
ورزش 3 در مصاحبه با کانال 10 تلویزیون اروگوئه/ سوارز: مسی اصلا جنبه باخت ندارد! Tue Mar 14 10:50:00 IRST 2017
خبرگزاری مهر تقویت ارتباط وزارت ارشاد و قم برکات فراوانی دارد Fri Sep 01 10:36:01 IRDT 2017
پارسینه آخرین نوسانات بازار طلا و سکه Wed Jan 10 13:08:01 IRST 2018
واحد مرکزی خبر مصاف نفت وگاز گچساران امروز در نجف آباد Thu Jan 17 10:08:58 IRST 2019
پارسینه درگیری مرزی ارتش هند و چین Tue Aug 15 23:15:01 IRDT 2017
ورزش 3 حسینی و امیری روی نیمکت برابر بشیکتاش Sun Dec 16 19:00:00 IRST 2018
تدبیر و امید برادر رهبر کره شمالی مامور سری سازمان اطلاعات آمریکا بود Tue Jun 11 09:46:04 IRDT 2019
صراط کاریکاتور/ از این به بعد همه هزینه‌ها واسه تو! Sun Nov 04 00:47:02 IRST 2018
اخبار بانک جان گرفتن دوباره دریاچه ارومیه Wed Apr 10 17:56:36 IRDT 2019
خبرگزاری بین المللی قرآن شعار سال باید به گفتمان عمومی تبدیل شود Sun Apr 29 16:25:39 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران عطایی: رئیس آینده والیبال یک شانس بزرگ دارد/ روند پیشین باید حفظ شود Sat Oct 07 08:01:01 IRST 2017
پارس فوتبال با داور دربی اصفهان آشنا شوید Tue Aug 15 20:33:55 IRDT 2017
اقتصاد آنلاین افزایش 16 درصدی قیمت بنزین Sun Sep 03 23:46:43 IRDT 2017
جام نیوز برانکو در بازی‌های حساس پرسپولیس را بد ارنج می‌کند! Sat May 27 15:29:59 IRDT 2017
جماران مراسم سالگرد شهادت کلنل پسیان در مشهد Mon Oct 02 16:15:01 IRST 2017
عصر ایران استعفای طاهری؛ پایان عصر ثبات در پرسپولیس Sun Nov 19 19:44:54 IRST 2017
میزان وداع سرخ‌ها با فصل بی پنجره/ فاجعه عصر پنج شنبه/ داور‌ها با رنگ آبی مشکل دارند Sat Dec 15 08:25:33 IRST 2018
صبح تهران حمله پلوسی به ترامپ؛ او باید استیضاح شود Mon Nov 12 11:39:49 IRST 2018
واحد مرکزی خبر تا دقیقه 70: سایپا 1 - 1 استقلال Fri Oct 19 16:59:00 IRST 2018
سراج 24 لیگ هفدهم در آستانه ثبت یک رکورد Tue Oct 03 09:19:00 IRST 2017
واحد مرکزی خبر الزام استفاده از زنجیر چرخ در جاده های شمالی سمنان Thu Jan 10 14:13:45 IRST 2019
خبرگزاری بین المللی قرآن تربیت 30 هزار قرآن‌آموز در دوره‌های جامعه القرآن کهگیلویه و بویراحمد Mon Dec 10 08:31:30 IRST 2018
خانه ملت بیانیه فراکسیون مستقلین ولایی به مناسبت هفته دفاع مقدس Sun Sep 24 12:03:00 IRST 2017
روزنامه دنیای اقتصاد اتلتیکومادرید با پیروزی آشتی کرد Sun Jan 28 20:50:22 IRST 2018
جماران دستور نتانیاهو برای عدم اظهارنظر درباره همه‌پرسی کردستان عراق Tue Sep 26 10:37:17 IRST 2017
تابناک امام جمعه تهران: حفظ کتاب‌های گمراه‌کننده، حرام است/پلیس تهران: برخی کافی شاپ ها برخلاف مقررات، گارسون خانم دارند Fri May 04 22:10:12 IRDT 2018
پایگاه خبری الف بازگشت بیش از 90 درصد زائران اربعین به کشور Sat Nov 03 08:48:00 IRST 2018
نود تی وی منچستریونایتد حالا به فکر جذب یری مینا است Thu Aug 02 00:55:00 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم پرویز مشرف هم آماده ورود به میدان رقابت انتخاباتی پاکستان شد Mon Feb 12 13:53:53 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران تصویر قدیمی کمتر دیده‌شده از رهبر انقلاب در میان کردها +عکس Sun Dec 03 15:58:12 IRST 2017
خبرگزاری نسیم 600 میلیارد تومان پروژه بندری افتتاح شد/ ابلاغ قرارداد اپراتور بندر شهید رجایی Sat Feb 10 15:42:04 IRST 2018
تی نیوز شوخی مرگبار با پیرمردی در پارک Sat Sep 16 19:19:03 IRDT 2017
تی نیوز رحمت خداوند گناهان بندگان را می بخشد/ کسی که یا رب بگوید خداوند بی جوابش نمی گذارد Tue Mar 27 23:53:02 IRDT 2018
میزان هجمه به جایگاه ومنزلت امر قضا، به اساس عدالت لطمه وارد می‌کند/ دستگاه قضایی، مقتدرانه به مظاهر فساد در هر موقعیت واکنش قاطعانه نشان خواهد داد Tue Jan 30 12:32:49 IRST 2018
افکارخبر منوچهر آذر: هیچ نقشی برای سنین بالای 50 سال نوشته نمی‌شود Thu Apr 18 15:04:47 IRDT 2019
تدبیر قالیباف برای سومین بار کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری شد/ شعار «تخلف تخلف» هنگام ثبت نام قالیباف Sat Apr 15 18:22:36 IRDT 2017
خبرگزاری مهر خبرگزاری مهر در خراسان جنوبی موفق است/دور بودن از مسائل سیاسی Wed Aug 03 16:32:27 IRDT 2016
صراط طارمی در آغوش اسنایدر + عکس Sat Feb 17 12:47:01 IRST 2018
خبرگزاری مهر شاخص بالغ بر 6600 واحد رشد کرد/شروع معاملات با شاخص 194هزار واحدی Sun Sep 30 10:50:51 IRST 2018
شفاف اولین حمله سایبری دنیا چه زمانی رخ داد؟ Mon Nov 12 14:43:19 IRST 2018
جام نیوز این 8 گروه بیشتر در معرض فقر ویتامین دی هستند! Wed Sep 06 22:07:05 IRDT 2017
خبرگزاری شبستان فعالیت 14 هزار کتابخانه در مساجد کشور Sat Nov 17 11:34:00 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران همایش مشترک تجاری ایران و ارمنستان برگزار شد Tue Nov 28 12:41:34 IRST 2017
تدبیر 24 پیش بینی عارف از نتیجه انتخابات ریاست جمهوری Fri Mar 03 21:49:10 IRST 2017
برنا تخصیص تسهیلات بانکی یارانه دار برای اجرای طرح های فرآوری و بسته بندی چای Thu Aug 17 11:02:21 IRDT 2017
شفاف گلکسی S9 با اسنپدراگون 845 از نسخه 4+ شارژ سریع کوآلکام پشتیبانی خواهد کرد Sun Dec 17 13:10:53 IRST 2017
پایگاه خبری الف لاریجانی با وزرای اطلاعات و کار دیدار و گفت‌وگو کرد Wed Apr 17 19:11:00 IRDT 2019
بی بی سی چالش‌های پیش روی عادل عبدالمهدی در عراق چیست؟ Thu Nov 01 19:59:25 IRST 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا احداث گلخانه در راستای صرفه جویی اقتصادی Tue Jan 03 14:27:05 IRST 2017
تی نیوز گزارش Thu May 03 04:55:41 IRDT 2018
تی نیوز اهتمام دولت برای اتمام طرح های نیمه تمام Tue May 01 08:57:44 IRDT 2018
تی نیوز هنوز توصیه می کنید مردم دلار نخرند؟! Wed Mar 28 16:25:56 IRDT 2018
افکارخبر خبرنگار بلغار هم کشته شد Mon Oct 08 11:40:17 IRST 2018
تهران پرس احتمال کاهش قیمت مواد غذایی و گوشت قرمز Tue Apr 17 14:52:00 IRDT 2018
ایلنا ظاهرا انتخاب رهبری برای ریاست مجمع، آیت‌الله موحدی کرمانی است Fri Jan 27 10:59:00 IRST 2017
واحد مرکزی خبر در سوگ بنیانگذار انقلاب Tue Jun 04 12:08:04 IRDT 2019
خبرگزاری تسنیم بانک مرکزی مقصر نوسانات اخیر نرخ ارز است Mon Apr 09 08:04:51 IRDT 2018
جماران مردم تشخیص دادند چه کسی تروریست و چه کسی در کنار آنهاست Wed Apr 10 15:15:26 IRDT 2019
افکارخبر رحیمی مشاور صالحی امیری شد Sun Nov 18 13:38:43 IRST 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا ارتباط صنعت با دانشگاه راضی کننده نیست‏/ ارتباط بخشهای مختلف جامعه با دانشگاه باید تقویت شود Thu Nov 15 13:25:43 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی رسانه ها رنج فلسطینی ها را گزارش نمی کنند Thu Nov 29 03:30:00 IRST 2018
اقتصاد آنلاین دیدگاه پوتین درباره امضای کنوانسیون حقوقی دریای خزر Mon Aug 13 23:19:14 IRDT 2018
تی نیوز تولید مینی بوس افزایش یافت Sun Apr 22 15:44:51 IRDT 2018
افق نیوز آنکارا: باید به گستاخی‌های اسرائیل پاسخ داد Tue Mar 12 20:00:54 IRST 2019
خبرگزاری تسنیم پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا|دیدار الغرافه و ذوب‌آهن به روایت آمار Tue Feb 19 20:53:55 IRST 2019
آریا عرضه 198 هزار تن مواد پلیمری، قیر، گوگرد و وکیوم باتوم Tue Jul 03 14:11:19 IRDT 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا ماجرای افزودن مواد ضدعفونی کننده به لبنیات Tue Jul 17 19:48:20 IRDT 2018
پایگاه خبری الف زائری: اثرات عزاداری در زندگی‌مان دیده شود/ یک نفر بیاید و بگوید علت وضعیت سرسام‌آور رشد قیمت‌ها و گرانی، دلار و سکه چیست Thu Sep 27 07:24:00 IRST 2018
روزنامه دنیای اقتصاد طلا به گرمی 426 هزار تومان رسید Sat Mar 23 16:11:36 IRDT 2019
خرداد نیوز منصور ابراهیم‌زاده؛ آقای نایب‌قهرمانی‌ها Sat Jan 27 11:52:33 IRST 2018
خبرگزاری مهر تاکید وزارت جهاد بر عدم افزایش قیمت کود/کشاورزان نگران نباشند Sun Feb 25 16:13:19 IRST 2018
انتخاب سردار حاجی زاده: موج مشکلات اقتصادی ایران حاصل عوامل فریب خورده داخل و ستون پنجم دشمن بود/ تلگرام باعث کاهش ارزش پول ایران شد Mon Nov 26 23:37:57 IRST 2018
ایسکانیوز ادعای بی اساس هیات عربی انرژی هسته‌ای علیه ایران Sat Nov 25 12:28:37 IRST 2017
ایران آنلاین نطق‌های داغ نمایندگان در بهارستان Wed Sep 05 00:08:00 IRDT 2018
مشرق نیوز معتمدی:ماهواره بر 90 درصد موفق عمل کرد Tue Jan 15 11:35:24 IRST 2019
واحد مرکزی خبر تشکیل 956 پرونده تخلف صنفی از طریق گزارش های مردمی Mon Dec 10 13:28:34 IRST 2018
خبرگزاری فارس فیلم|تلاش برای بستن سیل بند در عین دو Tue Apr 09 13:07:38 IRDT 2019
تی نیوز مسلمان بازیکنانی که با پرسپولیس تمدید می کنند را مشخص کرد! Sun Apr 22 22:29:36 IRDT 2018
پارس نیوز تیم انگلیسی خواهان جذب مدافع ایران Wed Nov 07 22:10:00 IRST 2018
پارسینه یک توهم و آغاز متلک "ترامپ چی زده بود" ؟! Mon Feb 20 07:11:01 IRST 2017
پایگاه خبری الف مذاکرات هسته‌ای تصمیم دولت بود نه نظام/ روحانی با غرور گفت مسئولیت برجام را می‌پذیرد Sun Jun 03 09:15:00 IRDT 2018
آریا اعلام جزییات کاهش 1.2 میلیون بشکه نفت تولیدی اوپک و متحدانش Sat Jan 19 19:28:58 IRST 2019
اقتصاد آنلاین استخدام ورد پرس کار در یک مجموعه در تهران Thu Jan 03 21:05:37 IRST 2019
خبرگزاری جمهوری اسلامی 500 کیلوگرم گوشت مسموم در کشتارگاه اردکان معدوم شد Sun Jul 29 16:44:00 IRDT 2018
خرداد نیوز آیا همان‌ها که تتلو را به دیدار رییسی بردند، سناریوی اعتراف هژبری را طراحی کرده‌اند؟ Sat Jul 14 17:41:36 IRDT 2018
پایگاه خبری الف ثبت دمای هوا منفی 22 درجه سانتیگراد در همدان Sun Feb 19 12:39:41 IRST 2017
صبا ایران حضور افشین قطبی در پرسپولیس تکذیب شد Tue May 08 15:38:46 IRDT 2018
فردا آخرین نظرسنجی ایسپا از تمایل مشارکت ایرانی‌ها در انتخابات Thu May 18 09:18:02 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی رویکردهای دوگانه غرب در قبال حقوق بشر ایران قابل قبول نیست Mon Aug 20 10:33:00 IRDT 2018