اتاق خبر - Wed Mar 08 08:46:02 IRST 2017 نمایش خبر

اصناف تمایلی به بازرسی بازار ندارند

نظارت بر بازار و طرح های نظارت نوروزی، در روزهای پایانی سال همواره به بحثی پر چالش تبدیل می‌شود، پرسش مطرح این است که کنترل ها در این زمینه تا چه اندازه موثر هستند؟

 
 

 به گزارش
 اتاق خبر، به نقل از مهر، سالهاست وقتی بحث از گرانی ها، کمبود کالا، افزایش قیمت و رسیدگی به نوسانات آن مطرح می شود، از نقش نهادهای نظارتی و موثر بر فرایند قیمت گذاری و رسیدگی کننده مانند سازمان حمایت، تعزیرات و اصناف سخن به میان می آید اما آیا بازرسی و نظارت می تواند به عنوان اهرمی مهم در تعادل بخشی به قیمت ها در بازار عمل کند؟ 
 
 

بازرسی و نظارت بر بازار به عنوان یک عامل بازدارنده مهم، موافقانی در اقتصاد ایران دارد اما در سوی دیگر کارشناسان و صاحبنظرانی نیز هستند که معتقدند اگر نرخ گذاری از شمول قیمت گذاری دستوری دولت خارج شود و برخوردهای قهری،  دستوری و کنترلی وجود نداشته باشد می توان با تقویت تولید، بازار را به سوی تنظیم خود به خودی هدایت کرد. البته موافقان بازار آزاد خواستار تقویت تولید، کنترل واردات و تعیین تعرفه مناسب برای کالاهای وارداتی هستند و می گویند با شرط رعایت این موارد، بازار مسیر درست را طی می کند ونیازی به کنترل های بیرونی ندارد. 
 

*وقتی حلقه توزیع کارکرد مناسبی ندارد 
 

موافقان رصد بازار و دخالت بازرسی در آن نیز می گویند حلقه مهم توزیع کشور کارکرد مناسبی ندارد و  این بخش از زنجیره بطور دائم در معرض خطرات ناشی از رفتارهای واسطه ای و دلال گونه است؛ به گونه ای که اخبار ضد و نقیض، هیجانات منفی یا حتی شایعات می تواند  بازار را با التهاب مواجه کند و نمونه های آن در گذشته نیز به وضوح دیده شده است.   
 

به عقیده آنان بهبود حلقه توزیع در کشور نیازمند ایجاد زیرساخت‌هایی از جمله انبار داری، سامانه دقیق رصد تولید، شناسایی نیاز بازار به کالاهای مختلف و غیره است که امکان ترمیم و بازسازی آن حتی در طول یک برنامه پنج ساله هم بعید بنظر می رسد و سالهاست که بحث به روز رسانی و بهبود سیستم توزیع در کشور مطرح است و تا رسیدن به استانداردهای لازم در بخش توزیع نمی توان نظارت و کنترل بر بازار رامتوقف کرد. 
 

در این میان چندسالی است که بحث بازرسی به اصناف کشور واگذار شده و بخش عمده ای از بازرسی ها توسط این بازرسان در حال انجام است. اگرچه رئیس اتاق اصناف اعتقاد چندانی به کنترل های قهری ندارد. پس از تصویب قانون نظام صنفی درسال 83 الحاقیه آئین نامه اجرایی ماده 45 این قانون در تاریخ 6 آبان ماه سال 86 به دستگاه‌های ذی ربط ابلاغ شد و در عمل وظیفه بازرسی ونظارت بر بازار به عهده شورای اصناف قرار گرفت اما پرداخت حقوق و دستمزد آنها هر سال با دشواری هایی مواجه است. 
 

*دولت سهم اتاق های اصناف از محل جرائم برای پرداخت حقوق بازرسان را پرداخت نمی کند 
 

در این راستا علی فاضلی، رئیس اتاق اصناف ایران در پاسخ به این پرسش که نظارت بر بازار در شرایطی است که بازرسان حقوق های خود را دریافت نکرده اند چه شرایطی پیدا می کند؟، می‌گوید: دولت مکلف است از محل بند 7 ماده 72 و از محل جرائم دریافتی حقوق بازرسان را در اختیار اتاق های اصناف قرار دهد اما در دو سال گذشته به حداقل ها نیز بسنده نکرده و این مبلغ را در اختیار اتاق های اصناف قرار نداده است. 
 

وی می افزاید: البته اتاق های اصناف از محل منابع دیگر پرداخت حقوق بازرسان را تامین کرده اند تا کنترل بازار دچار ضعف و آسیب نشود اما باید گفت با مشکلات زیادی مواجه است. 
 

رئیس اتاق اصناف ایران اضافه میکند: یقینا همه توان اصناف در کنترل بازار، استفاده از توان نظارت و بازرسی برای کنترل آن نیست چراکه  اقتصاد پذیرای این مساله نخواهد بود که  با شیوه های قهری کنترل شود بلکه اقتصاد محل عرضه و تقاضاست که اگر در تعادل باشد نیازی به کنترل و شیوه های قهری ندارد اما باید پذیرفت که اقتصاد کشور علاوه بر مشکلات ساختاری با تحریم و تهاجم نیز مواجه است؛ به همین دلیل عدم برابری عرضه و تقاضا در برخی بازارها موجب نوسانات قیمتی و در برخی موارد گرانی می شود. 
 

فاضلی خاطرنشان می‌کند: البته در پاره ای موارد، ضعف مدیریتی نیز به مشکلات دامن می زند اما در برخی زمینه ها هم تحریم و مشکلات ناشی از آن به تعادل رسیدن بازارها را با موانع جدی مواجه می کند. 
 

*برخی کشورها به افزایش قیمت جهانی برنج دامن می‌زنند 
 

رئیس اتاق اصناف ایران می‌گوید: در بازار جهانی بحث افزایش قیمت برنج توسط برخی از کشورها در حال مدیریت شدن است و به آن دامن می زنند؛ طبیعی است که شرایط خارج از مباحث مربوط به بازار ایران در کنترل تولید کنندگان یا عرضه کنندگان داخلی نیست. 
 

وی ادامه می‌دهد: در مجموع کنترل بازار، توسط بازرسان  اصناف در حال انجام است که البته باید از همکاری دولت و دستگاه‌های نظارتی نیز تقدیر کرد و اگر همه امور مربوط به اصناف به خود آنها سپرده شود طبیعی است که اقتصاد به سمت سالم سازی و شفاف سازی بیشتر حرکت خواهد کرد. 
 

فاضلی در پاسخ به این پرسش که برای افزایش عرضه  و تعادل در بازار برای هفته های پایانی سال چه برنامه ریزی هایی صورت گرفته است؟، اظهار می‌کند: هیچ مشکلی در تامین کالا وجود ندارد و از سال 1370 تا کنون تامین کالا در بازار به خوبی مدیریت شده است. 
 

*بازار باید به سمت خود کنترلی پیش رود 
 

در همین زمینه ابراهیم درستی نایب رئیس اتاق اصناف ایران نیز در  خصوص عدم دریافت حقوق بازرسان اصناف  اظهار می‌کند: اتاق های اصناف نهایت همکاری را برای پرداخت حقوق بازرسان انجام داده اند و هزینه های بخش بازرسی که باید از محل های دیگری تامین می شد از سوی اصناف انجام شده است اما باید گفت حقوق بازرسان اصناف پائین است و باید چارچوبی تعیین کرد تا سقف پرداخت حقوق بازرسان شرایط مطلوب تری داشته باشد. 
 

درستی  با اشاره به تبصره هفت ماده  72 قانون نظام صنفی، یادآوری می‌کند: بر این اساس باید 33 درصد از درآمد حاصل از جرایم که به خزانه دولت می‌رود به اتاق‌های اصناف بازگردد و صرف تامین حقوق بازرسین شود، اما با گذشت چند سال از تصویب این قانون هنوز شاهد اجرای آن نیستیم. 
 

وی تصریح می‌کند: طبیعی است که سطح پرداخت حقوق بازرسان نیز باید به گونه ای باشد که زمینه بروز سوء استفاده یا تحمیل شرایط نامتعارف به بازرسان را از بین ببرد. 
 

نماینده اصناف همچنین عنوان می‌کند: در شهر تهران 370 بازرس اصناف و در سطح کشور حدود 4 هزار بازرس وجود دارد که آنان در کنار بازرسان اتحادیه نظارت بر بازار را برعهده دارند و این امیدواری هست که شرایط اقتصاد و ساختار بازار به گونه ای باشد که نیاز به کنترل و نظارت و برخوردهای قهری نباشد و شرایط به گونه ای باشد که بازار شفاف اصناف را به سمت رقابت سالم هدایت کند. 
 

درستی ادامه می‌دهد: البته نظارت ها می تواند بازدارنده باشد اما شیوه صحیح این است که بازار خود به سمت خود کنترلی حرکت کند؛ خوشبختانه بازار به سمت ثبات حرکت کرده و امروز اصناف برخلاف گذشته در بسیاری از امور و تصمیم گیری ها دخالت دارند ضمن اینکه اتاق های اصناف همسو با دولت حرکت می کنند و شرایط و فرصت مناسبی به وجود آمده تا در این هماهنگی بازار شاهد ثبات بیشتر و مناسب تری باشد. 
 

*بازار باید از سیستم سنتی به سمت صنعتی حرکت کند 
 

درستی با بیان اینکه بازار باید از سیستم سنتی به سمت صنعتی حرکت کند و این شرایط با کمک شیوه های توزیع نوین بهبود می یابد، ادامه می‌دهد: در برهه هایی از زمان شیوه هایی به نام تنظیم بازار برای تعدیل قیمت ها وجود داشت اما در حال حاضر التهاب خرید کاهش یافته و خرید ها متناسب با نیازهای کوتاه مدت روزانه انجام می شود؛ این شرایط موجب می شود که بازار نیاز به عرضه مازاد نداشته باشد. 
 

نایب رئیس اتاق اصناف ایران با اشاره به این که انبارداری کالا باید از فرهنگ خریدهای خانگی کنار رود و یکی ازعواملی که موجب می شود، حرکت به سمت آن تسهیل شود ثبات و اطمینان خاطر مردم از عدم نوسانات قیمتی کالاهاست، تصریح می‌کند: تولید کنندگان بر مبنای نیاز مصرف کننده کالا تولید کرده و در شبکه تولید عرضه می کنند اما آنچه مسلم است اصناف باید برای بهبود نظام توزیع کالا درکشور برنامه ریزی منسجم وبه روز و مبتنی بر تکنولوژی های روز دنیا داشته باشند. 
 

*امیدواریم تک نرخی شدن ارز شرایط با ثبات‌تری برای بازار ایجاد کند  
 

درستی ادامه می‌دهد: باید از همه فرصت ها و امکانات استفاده کرد تا امنیت خاطر را برای تولید کننده و مصرف کننده ایجاد شود و این امیدواری وجود دارد که با تک نرخی شدن ارز شرایط با ثبات تری را برای بازار به ارمغان آورد ضمن اینکه  مشکلات و دشواری هایی از گذشته وجود داشته است اما هر چه به سمت جلو حرکت می کنیم مشکلات بهبود می یابد. 
 

به گفته وی شرایط کشور باید به گونه ای پیش رود که نیاز به قیمت گذاری از سوی سازمان های دولتی مانند سازمان حمایت، تعزیرات حکومتی یا سایر دستگاه‌های دولتی نباشد. 
 

نایب رئیس اتاق اصناف ایران با تاکید بر ضرورت تفکیک گرانی و گران فروشی می‌افزاید: اصناف مشکلی با دستگاه‌های دولتی ندارند و طبیعی است که هماهنگی دستگاه‌ها، مشکلات اصناف را کاهش می دهد. 
 

بنابراین اینکه ساختار اقتصادی ایران از نظرامکانات و استعدادها به درجه ای از رشد و توسعه برسد که نیاز به ساختارهای کلان قیمت گذاری و نظارتی نداشته باشد، خود موضوعی است که جای بحث و بررسی بیشتر دارد و  بی شک رسیدن به این نقطه بدون حل مشکلات تولید و  تجارت  ممکن نخواهد بود. 
 

انتهای پیام/
اتاق خبر تسلیت «مژده لواسانی» برای درگذشت تهیه کننده رادیو Thu Jul 06 18:05:00 IRDT 2017
اتاق خبر مانع بزرگ انتقال رامین رضاییان به استقلال Sat Jul 08 10:30:00 IRDT 2017
اتاق خبر افزایش حقوق کارمندان تا 16 درصد است نه 12 Fri Apr 27 16:08:02 IRDT 2018
اتاق خبر موتور نیروگاه های برق‌آبی به حرکت درآمد Tue Jun 12 09:33:03 IRDT 2018
اتاق خبر دولت مکلف به بازپرداخت سپرده‌های ارزی با ارز روز گشایش است Sat Sep 29 10:59:06 IRST 2018
اتاق خبر هوشمندسازی پست با استفاده از فناوری‌های نوین Sat Apr 15 22:41:02 IRDT 2017
اتاق خبر واردات دام زنده بلامانع است Thu May 31 15:00:06 IRDT 2018
اتاق خبر سال گذشته مهاجران بیش از 500 میلیارد دلار پول به وطن خود فرستادند Thu Apr 11 16:47:02 IRDT 2019
اتاق خبر شکست اوپک در کاهش صادرات نفت به پایین سطح 2016 Sun Sep 10 14:43:02 IRDT 2017
اتاق خبر زیرساخت های راه و شهرسازی با کمک بخش خصوصی ارتقاء یابد Wed Mar 29 09:09:02 IRDT 2017
اتاق خبر افزایش مشارکت مردم در مدیریت منابع آب کشور Wed Dec 06 14:21:01 IRST 2017
اتاق خبر چه کسی می‌ماند، چه کسی کنار می‌کشد؟ Mon May 15 12:55:22 IRDT 2017
اتاق خبر حباب سکه می‌ترکد؟ Wed Nov 22 14:20:02 IRST 2017
اتاق خبر کتک کاری نمایندگان پارلمان تایوان Sat Jul 15 18:14:00 IRDT 2017
اتاق خبر ونزوئلا میان شرق و غرب Sun Jan 27 12:23:16 IRST 2019
اتاق خبر ناگفته های قتل آتناکوچولو از زبان عمویش/ باور می کنید قاتل می گفت آتنا را مثل دختر خودش دوست دارد و... Sat Jul 15 07:33:00 IRDT 2017
اتاق خبر زور دلار به رکود مسکن نمی‌رسد Sun Jan 01 10:33:06 IRST 2017
اتاق خبر ظرفیت برداشت از پارس‌جنوبی به 600 میلیون مترمکعب رسید Sun Nov 25 18:55:03 IRST 2018
اتاق خبر ورود سرمایه به اقتصادهای نوظهور Sat Nov 18 17:32:02 IRST 2017
اتاق خبر اختصاص 50 میلیارد تومان یارانه صادراتی مرکبات Sun Feb 04 21:13:01 IRST 2018
اتاق خبر حضور غیرقانونی آمریکا در سوریه باید فورا پایان یابد Fri Sep 07 21:09:08 IRDT 2018
اتاق خبر ادغام صنعت و بازرگانی درست بوده است Wed Jul 05 13:10:07 IRDT 2017
اتاق خبر بی اعتنایی قطر به تحریم‌های عربی Sun Jun 25 14:48:02 IRDT 2017
اتاق خبر تقارن اطلاعات؛ کلید معامله امن با چک Thu Jun 14 10:23:03 IRDT 2018
اتاق خبر ایلام و کرمان بیشترین و کمترین تورم را داشتند Mon Oct 29 14:04:08 IRST 2018
اتاق خبر باید سلایق سیاسی مختلف را به رسمیت بشناسیم Mon May 08 21:20:02 IRDT 2017
اتاق خبر بزرگترین خودروساز آمریکا به چه می‌اندیشد؟ Mon Mar 25 22:38:03 IRDT 2019
اتاق خبر دوربین های ثبت تخلفات جاده ای 2.3 میلیون راننده را جریمه کرد Thu Aug 09 18:52:05 IRDT 2018
اتاق خبر «طلا» ایست کرد Fri Aug 10 13:18:04 IRDT 2018
اتاق خبر پیوستگی زمان و مکان با اینترنت اشیاء Mon Jul 10 10:32:03 IRDT 2017
اتاق خبر صف خرید در گروه قند و شکر Tue Mar 28 16:18:02 IRDT 2017
اتاق خبر منصوریان به حرف‌های هیات مدیره توجه نکند Sun Aug 28 08:59:05 IRDT 2016
اتاق خبر تصورات غلط دربارهFATF Tue Sep 11 17:10:14 IRDT 2018
اتاق خبر باید اهداف مشخص و قابل‌دسترس برای رفاه بیشتر مردم تعریف کنیم Mon Feb 11 16:05:04 IRST 2019
اتاق خبر نمی‌دانم چرا مردم آیفون می‌خرند؟! Wed Jan 04 09:51:04 IRST 2017
اتاق خبر احمدی نژاد: فعلا و البته فعلا در انتخابات مستقیم وارد نمی‌شوم، اما بقیه دوستان منعی ندارند Sat Mar 11 10:23:49 IRST 2017
اتاق خبر نفت عربستان برای آسیا گران‌تر شد Fri May 04 12:52:06 IRDT 2018
اتاق خبر پیش‌بینی آمریکایی‌ها درباره قیمت نفت Tue Apr 17 17:34:04 IRDT 2018
اتاق خبر بازخوانی دودستورمهم رهبرانقلاب درباره نظام بانکی Sat Sep 01 08:46:06 IRDT 2018
اتاق خبر 36 هزار سکه پیش‌فروش شد Sat Feb 10 19:51:03 IRST 2018
اتاق خبر قیمت نفت با بهبود بازار سهام و تضعیف دلار بالا رفت Sat Feb 17 09:56:02 IRST 2018
اتاق خبر بازی سوپرجام 30 تیرماه برگزار می‌شود/ دربی در آلمان لغو شد؟ Sun Jul 16 18:39:00 IRDT 2017
اتاق خبر وجه تضمین اولیه «قراردادهای آتی» سکه طلا افزایش یافت Mon Apr 02 22:35:04 IRDT 2018
اتاق خبر پرونده دستمزد 97 بسته شد Wed Apr 11 21:11:10 IRDT 2018
اتاق خبر دولت تدبیر و امید به وعده‌های خود عمل کرده است Thu Jul 27 17:45:02 IRDT 2017
اتاق خبر ابلاغ تکالیف اولویت‌دار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال 96 Thu May 11 13:50:03 IRDT 2017
اتاق خبر چه کسی با چه کسی قهر بوده که آشتی کند؟ Fri Feb 17 15:47:01 IRST 2017
اتاق خبر استیضاح پس ازتنها 5ماه راعجیب می‌دانم Sat Aug 04 00:50:34 IRDT 2018
اتاق خبر اکبریان: سال گذشته نتوانستیم «اقتصاد مقاومتی» را محقق کنیم Tue Mar 21 12:43:51 IRST 2017
اتاق خبر بین 2016 تا 2018 پنج میلیون نفر در هند بیکار شدند Fri Apr 19 16:28:03 IRDT 2019
اتاق خبر بورس چگونه می‌تواند نقدینگی را جذب کند؟ Mon Dec 24 11:36:04 IRST 2018
اتاق خبر «آخوندی» هفته آینده یا استعفا می‌دهد یا برکنار می‌شود Wed Sep 26 17:10:05 IRST 2018
اتاق خبر بهنوش بختیاری و امیر تتلو در کنار هم + عکس Sun Jul 16 17:40:00 IRDT 2017
اتاق خبر یوآن چین سقوط کرد Fri Jul 20 16:36:04 IRDT 2018
اتاق خبر قاچاق چای حدود 30 هزار تن است Sat Apr 29 19:21:03 IRDT 2017
اتاق خبر تولید 2 مینی‌بوس متوقف شد Thu Mar 09 12:07:02 IRST 2017
اتاق خبر نخبگان آمریکا از داشتن چنین رئیس‌جمهوری احساس شرم می‌کنند Thu Sep 21 17:03:35 IRDT 2017
اتاق خبر اگر دولت سازنده مسکن باشد دیگر نمی‌تواند نظارت کند Sun Aug 26 11:57:05 IRDT 2018
اتاق خبر حکم دیوان عدالت اداری به ما ابلاغ نشده است Fri Jul 14 19:38:00 IRDT 2017
اتاق خبر پیش‌بینی دیلی‌میل از 2017؛ وقوع کودتا در عربستان و پایان سلطه آمریکا در منطقه Sun Jan 01 18:08:06 IRST 2017
اتاق خبر هشدار نسبت به ریزش مجدد بازارهای مالی جهانی Tue Feb 13 14:58:03 IRST 2018
اتاق خبر معیشت و بیکاری در صدر مشکلات اقتصادی کشور است Tue Nov 14 10:57:46 IRST 2017
اتاق خبر چه تعداد فروشنده سیگار و تنباکو داریم؟ Mon Feb 05 12:01:02 IRST 2018
اتاق خبر تاخت‌وتاز دوباره دلالان Tue Jul 11 14:08:06 IRDT 2017
اتاق خبر رهگیری یک هواپیمای جاسوسی آمریکا از سوی جنگنده روس Thu Mar 07 10:30:03 IRST 2019
اتاق خبر اعلام 3 برند لوازم‌خانگی غیر استاندارد Sun May 14 13:12:02 IRDT 2017
اتاق خبر احتمال انتقال پروازهای ایران به بصره Thu Oct 26 09:17:01 IRST 2017
اتاق خبر خوش‌بینی مدیران انرژی به انقلاب سبز Thu Sep 21 13:37:06 IRDT 2017
اتاق خبر ایران اجازه نخواهد داد آرزوهای خام و کینه توزانه آمریکا تحقق یابد Mon Jan 14 20:00:03 IRST 2019
اتاق خبر هشدار دبیرکل اوپک درباره سرمایه‌گذاری‌های نفتی Thu May 31 14:44:06 IRDT 2018
اتاق خبر گمانه زنی‌ها از قیمت مسکن در سال 98 Sat Mar 30 13:44:03 IRDT 2019
اتاق خبر نهادهای دولتی نباید خود را رقیب بخش خصوصی بدانند Mon Aug 21 20:46:05 IRDT 2017
اتاق خبر دریای مازندران ما و دیگران Sat Jun 23 10:12:35 IRDT 2018
اتاق خبر پوست اندازی بازار مسکن در ایران Sat Aug 19 13:44:04 IRDT 2017
اتاق خبر متقاضیان ایجاد بانک های خارجی به دلیل سخت گیری های بانک مرکزی عقب نشینی کردند Fri Feb 17 10:36:03 IRST 2017
اتاق خبر کلاهبرداری تلفنی به بهانه درخواست هزینه یکسان‌سازی تعرفه‌ها! Mon Dec 17 11:08:05 IRST 2018
اتاق خبر ذخایر نفت ایران به بیش از 160 میلیارد بشکه رسیده است Thu Feb 07 09:49:04 IRST 2019
اتاق خبر کارنامه3دولت در مواجهه با بیکاری Fri Apr 14 11:07:01 IRDT 2017
اتاق خبر نظام بانکی 22 هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرد Wed May 10 14:57:02 IRDT 2017
اتاق خبر انجام 4730 پرواز داخلی و خارجی طی 5 روز Wed Mar 22 09:42:02 IRDT 2017
اتاق خبر فراری‌های بازار ارز به بازار طلا آمدند! Sat Jul 14 15:10:06 IRDT 2018
اتاق خبر کاهش تولید 12 کالا Thu Apr 05 15:11:05 IRDT 2018
اتاق خبر بورس معاملات را سبزپوش آغاز کرد Tue Oct 09 12:26:04 IRST 2018
اتاق خبر قیمت میوه در بازار داخلی 5 برابر بازار صادراتی! Wed Oct 26 18:45:16 IRST 2016
اتاق خبر یک حواله پژو 2008 را می‌توان به چند نفر فروخت؟ Mon Jul 10 10:16:03 IRDT 2017
اتاق خبر مهم‌ترین اولویت‌های زنگنه در دولت دوازدهم Mon Aug 21 14:06:05 IRDT 2017
اتاق خبر سیم‌کارت‌ سوخته چطور بازیابی می‌شود؟ Mon Jun 11 10:59:03 IRDT 2018
اتاق خبر 26میلیون دقیقه مکالمه بین ایران و عراق انجام شده است Thu Nov 01 16:04:04 IRST 2018
اتاق خبر سفارش چندانی برای پخت نذری‌های محرم نداریم Wed Sep 13 13:22:03 IRDT 2017
اتاق خبر حذف «پراید» از سرویس مدرسه Fri Jul 06 11:01:04 IRDT 2018
اتاق خبر نوسانات بورس دلایل اقتصادی ندارد Tue May 08 21:06:19 IRDT 2018
اتاق خبر در ضرورتِ کینه‌زدایی از سیاست، سیاست‌زدایی از اقتصاد Wed Jul 05 09:42:38 IRDT 2017
اتاق خبر بدنبال راه‌حل‌های متنوع برای جبران کاهش قدرت خرید کارگران هستیم Tue Oct 30 15:16:04 IRST 2018
اتاق خبر ترامپ:جلوی فروش خودروهای آلمانی را می گیرم Sun May 28 16:00:02 IRDT 2017
اتاق خبر بیانات رهبر انقلاب درباره قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان Tue Dec 04 10:28:03 IRST 2018
اتاق خبر کجا آپارتمان ارزان‌تر بخریم؟ Thu Jul 06 10:00:00 IRDT 2017
اتاق خبر توقف تغییر نرخ سود بانکی با فرمان فدرال رزرو Thu Feb 02 12:01:02 IRST 2017
اتاق خبر دو اژدهای چینی بازار موبایل را می‌بلعند Fri Dec 07 16:46:03 IRST 2018
اتاق خبر افزایش صادرات کالاهای ایرانی به کنیا و تونس Thu Jun 22 18:23:02 IRDT 2017
اتاق خبر وقت‌کشی بانک‌ها در تامین مالی بنگاه‌ها Sun Mar 03 12:51:02 IRST 2019
تی نیوز ابلاغ ویژه روحانی برای کاهش سن مدیران دولتی Tue Aug 22 15:09:43 IRDT 2017
بی باک نیوز اشغال و آزادی خرمشهر به روایت یک جنگ‌زده Mon May 29 13:02:03 IRDT 2017
صراط ترکیب احتمالی رئال مادرید و بارسلونا برای ال‌کلاسیکو+ عکس Tue Dec 19 19:23:16 IRST 2017
واحد مرکزی خبر کشف 12 هزار لیتر سوخت قاچاق در شرق سیستان و بلوچستان Thu Apr 18 10:27:44 IRDT 2019
ایران آنلاین آیا مرتضوی در ندامتگاهی بزرگ نگهداری می‌شود؟ Thu Apr 26 13:07:00 IRDT 2018
برنا دولت یازدهم در مباحث اقتصادی موفقیت های بسیار زیادی داشته است Mon Jan 30 14:58:03 IRST 2017
فرادید آلودگی هوا هوش را کم می‌کند Sun Sep 02 17:52:30 IRDT 2018
ایران آنلاین طلبه‌هایی که روحانی را تهدید کردند، بازداشت شدند؟ Sat Sep 08 23:09:11 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر شناخت تیم های برتر والیبال بانوان مهاباد Sun Jan 21 18:36:17 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران سایپا 111 SE (تنوع رنگ) Fri Jul 06 03:01:02 IRDT 2018
جوان آنلاین آیا مجلس شورای اسلامی طرحی برای حل مشکلات اقتصادی دارد؟ Mon Jan 08 15:34:44 IRST 2018
جماران پست محسن تنابنده درباره حضور مدافع برزیلی استقلال در آزادی+ عکس Sat Aug 11 10:49:40 IRDT 2018
نامه نیوز دستگیری 2 مرد عراقی که از زنان آبادانی فیلم های سیاه می گرفتند Wed Apr 11 09:34:51 IRDT 2018
وطن امروز اخبار Tue Jan 16 00:00:00 IRST 2018
تجارت نیوز آماری از نتایج چندین هزار میلیارد تومانی که صرف اشتغالزایی شد Tue Dec 11 11:32:17 IRST 2018
جماران رئیس اتاق بازرگانی گلستان خواستار ایجاد خط پروازی به منگستائو قزاقستان شد Fri Jul 14 16:52:46 IRDT 2017
شفقنا دریای مدیترانه، مسیر مرگ برای پناهجویان Sun Jun 24 15:38:07 IRDT 2018
مشرق نیوز پیام عبری حزب الله لبنان به اسراییل Sun Dec 02 08:25:07 IRST 2018
ایلنا مشکلی در تامین بازار مرکبات نداریم/ با پایان زمان نوبرانه‌ها قیمت بازار متعادل‌تر می‌شود Mon Sep 17 08:45:29 IRDT 2018
تی نیوز استخدام کارشناس فروش,کارشناس بازاریابی آقا در تهران Thu Aug 03 13:17:58 IRDT 2017
بی باک نیوز اصلاح گرایش و رفتار مصرفی مردم Mon May 22 09:20:01 IRDT 2017
تی نیوز دعوت رسمی از مقتدی صدر برای سفر به مصر و بحرین Fri Aug 18 04:13:56 IRDT 2017
تی نیوز اعطای "تندیس زرین سرآمدان روابط عمومی" به شرکت بهره برداری مترو Mon Aug 28 23:40:27 IRDT 2017
پایگاه خبری الف نخست‌وزیر انگلیس: با ایران به برجام متعهد می‌مانیم/ باید با برنامه موشکی ایران مقابله شود Wed Jun 06 18:34:00 IRDT 2018
تی نیوز فرزاد حسنی و حجت اشرف زاده در یازدهمین جشن منتقدان Wed Aug 16 20:46:44 IRDT 2017
آفتاب تاکید مکرون به لزوم اجرای برجام در گفت‌وگوی تلفنی با ترامپ Fri Jan 12 09:15:33 IRST 2018
تی نیوز آغاز تکمیل ثبت نام طرح ترافیک برای سهمیه های خاص/ثبت نام 30 هزارنفر در سامانه حساب شهروندی Wed Apr 04 15:57:57 IRDT 2018
تدبیر و امید موتور افزایش دما در خوزستان روشن شد Sun Jun 24 01:00:02 IRDT 2018
مشرق نیوز علت تعلیق کاربران ایرانی توسط «توییتر» و «اینستاگرام» چیست؟ Sat Aug 25 12:55:46 IRDT 2018
خبرگزاری مهر پروازهای فرودگاه شهرکرد افزایش یافت Sun Aug 27 09:12:26 IRDT 2017
جماران رشد 28 درصدی اهدای خون در 13 روز ابتدایی سال جدید Thu Apr 04 16:44:29 IRDT 2019
خبرگزاری بین المللی قرآن برپایی بزرگداشت آیت‌الله شب‌ زنده‌دار جهرمی/ تخریب قبور ائمه بقیع را هرگز نباید فراموش کرد Fri Jun 22 15:49:27 IRDT 2018
آریا اطلاع‌یابی‌ Sat Oct 27 18:10:44 IRST 2018
میزان پس از سالها، روایت فخیم‌زاده از نمکی در مسافران مهتاب/هیچ وقت نقش تکراری بازی نمی‌کنم Mon May 15 11:00:01 IRDT 2017
ایران آنلاین موافقت دولت با امهال تسهیلات پرداختی به زلزله زدگان Mon Jun 11 13:09:17 IRDT 2018
جهان نیوز چالش مانکن در اردوهای جهادی Mon Sep 11 12:14:15 IRDT 2017
ایسکانیوز روحانی سالروز استقلال جمهوری نیکاراگوآ را تبریک گفت Sat Sep 15 09:50:34 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر نیازمندان، میهمان سفره کریمانه کریم اهل بیت (ع) Wed May 30 11:55:43 IRDT 2018
ساعت24 شبکه الجزیره در امارات فیلتر شد Wed May 24 11:25:00 IRDT 2017
روزنامه دنیای اقتصاد آلمان: تحریم ایران، امنیت اروپا را تهدید می کند Thu Nov 08 15:17:02 IRST 2018
تدبیر و امید تولید مرورگر سازگار با فناوری واقعیت مجازی Wed Apr 04 10:38:00 IRDT 2018
تدبیر روزنامه شرق:رفتگرانی که قالیباف به آنها در الهیه،ولنجک،فرمانیه و اقدسیه املاک بخشید Sat May 13 08:30:21 IRDT 2017
بی باک نیوز تمام گل های عربستان تا رسیدن به جام جهانی 2018 - 17 گل Fri Sep 08 15:23:01 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران وزش باد و باران شهر‌های سیستان و بلوچستان را فرا می‌گیرد Tue Nov 20 09:05:46 IRST 2018
خرداد نیوز تعداد امضای استیضاح‌کنندگان شریعتمداری به 70 نفر رسید Sun Sep 02 08:51:33 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران میراث دلواپسان تکمیل می‌شود؟ Sun Mar 24 10:18:31 IRDT 2019
تابناک خانه ای در‌آتش! Mon Jul 30 08:29:40 IRDT 2018
پرس شیعه راه‌اندازی موزه جانوران زهرآگین دریایی در ایران Mon Sep 03 12:52:59 IRDT 2018
خبرگزاری مهر فیلم: چاوشی ویدئویی از یک اجرای زنده‌ را منتشر کرد Sat Jul 02 17:15:41 IRDT 2016
خبرگزاری دانشجویان ایران حضرت فاطمه الگویی کامل برای زنان و مردان جامعه امروز ما است Mon Feb 20 10:03:52 IRST 2017
میزان چگونه نگذاریم دیگران از اینترنت وا فای ما سوء استفاده کنند + آموزش Mon Mar 27 18:27:51 IRDT 2017
اقتصاد آنلاین بازار طلا جذاب‌تر خواهد شد؟/ طلا در تیررس سرمایه‌گذاران Sun Jan 27 02:27:33 IRST 2019
جام نیوز نصر الله: همۀ بحران‌های منطقه برای فراموشی فلسطین است Fri Jun 23 23:18:57 IRDT 2017
خرداد نیوز اذیت‌وآزار پسربچه 13 ساله توسط سارق زورگیر Sat Aug 04 13:37:11 IRDT 2018
تی نیوز بهار دلنشین نصف جهان Sat Apr 07 14:45:00 IRDT 2018
مشرق نیوز فیلم/ یادآوری وعده ها؛ نتیجه ملاقات عراقچی و آمانو Tue Jan 29 11:08:13 IRST 2019
تی نیوز وضع سیاسی آمریکا شبیه چاه توالت و مرداب است Wed Jul 26 00:21:25 IRDT 2017
تی نیوز انهدام باند حرفه ای مواد مخدر در بوشهر Sun Jul 30 23:46:42 IRDT 2017
جماران جلوگیری از تردد اتوبوس های دودزا در کرج پروژه های آلاینده شهرداری تعطیل می شود Sat Dec 08 16:07:24 IRST 2018
جماران اجرای طرح ملی «پارک گام» در سه شهر آذربایجان غربی آغاز شد Wed Feb 06 11:24:24 IRST 2019
تی نیوز نگذارید واناکرای دوباره تکرار شود! Thu Aug 31 23:28:35 IRDT 2017
پارسینه کولاکوویچ تا 2020 ماندنی شد Wed Jan 09 22:24:19 IRST 2019
خبرگزاری تسنیم شهر قم از نظر دارابودن مراکز تفریحی و اجتماعی دچار ضعف است Tue Jun 26 10:40:52 IRDT 2018
صبحانه با خبر روند کاهش قیمت نفت ازسرگرفته شد Wed Apr 26 14:27:07 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا حضور رزمندگان و جانبازان عرصه دفاع مقدس در راهپیمایی روز قدس تهران Fri Jun 08 10:48:59 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم حمله توپخانه‌ای سعودی به صعده/ مقام یمنی: انباری از پهپاد در اختیار داریم Sun Jan 13 15:19:51 IRST 2019
تی نیوز ممانعت آل خلیفه از اقامه نماز جمعه در مسجد جامع «امام صادق (ع)» Sat Apr 07 14:42:47 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم ابراهیم‌زاده: از باشگاه تراکتورسازی تشکر می‌کنم Sat Apr 07 20:10:21 IRDT 2018
اقتصاد آنلاین چند روش ساده برای آزمایش فنی خودرو دست دوم Sun May 28 23:59:49 IRDT 2017
فرارو مهران مدیری: روزی با شکیبایی کار می‌کنم Wed Jul 19 12:50:23 IRDT 2017
شفقنا  حامیان کی روش Sat Jan 19 10:37:15 IRST 2019
خبرگزاری دانشجویان ایران هوشمندسازی مدارس کانکسی مقرون به صرفه نیست Mon Mar 13 09:02:44 IRST 2017
تهران پرس مدیرکل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهشی و فناوری منصوب شد Sat Apr 07 17:05:00 IRDT 2018
آریا دعوت حناچی از شهروندان برای پیوستن به آخرین سه شنبه بدون خودروی سال 97 Wed Mar 13 16:13:26 IRST 2019
خبرگزاری دانشجویان ایران سناتور آمریکایی مدرکی مبنی بر "حمله صوتی" در کوبا نیافت Sun Jan 07 10:04:32 IRST 2018
خرداد نیوز محسن رضایی: کجا در 300 سال گذشته چنین اقتداری داشتیم؟ / عده ای شب تا صبح منتظرند درهای آمریکا باز شود / باید جلوی تردید آفرینان گرفته شود Fri Sep 15 15:46:12 IRDT 2017
رجا نیوز چادرنشین های اهواز به اردوگاه موقت سیل زدگان می روند Sat Apr 13 19:31:27 IRDT 2019
میزان ایران مهارت عبور از تحریم‌ها را دارد/تحریم فرصت است Wed Oct 17 09:25:16 IRST 2018
تی نیوز ضرب و شتم دانشجوی دانشگاه امیرکبیر در محوطه خوابگاه +عکس Fri Jul 21 21:12:32 IRDT 2017
افق نیوز سلطانی‌فر: در کنار بازسازی اماکن ورزشی آسیب‌دیده، تلاش خواهیم کرد مکان‌های جدیدی را احداث کنیم Thu Apr 11 13:58:15 IRDT 2019
واحد مرکزی خبر مجموعه خبری 10 اسفند 97 Sun Mar 03 11:10:15 IRST 2019
آریا واگذاری برررسی پالرمو به دو کمیسیون مجمع تشخیص مصلحت Sat Jan 19 13:41:59 IRST 2019
واحد مرکزی خبر سخنگوی ناتو : جنگ در افغانستان شدت پیدا می کند Sat Dec 31 11:00:44 IRST 2016
پایگاه خبری الف رفتار خانه اولی با تغییر وضعیت بازارمسکن تغییر نکرده/ افزایش ثبت نام در صندوق پس انداز مسکن یکم Thu Jun 28 20:10:00 IRDT 2018
تی نیوز سوختگی 4 آتش نشان در حریق ساختمانی در ستارخان Sun Aug 20 17:45:27 IRDT 2017
فرارو حواشی ژیمناستیک کار بی حجاب ایرانی Mon Dec 25 11:32:34 IRST 2017
جهان نیوز کریستیانو رونالدو پس از دادگاه هو شد Tue Aug 01 09:08:43 IRDT 2017
پایگاه خبری الف مجلس چند نرخی شدن قیمت بنزین را رد کرد Sat Feb 23 18:33:00 IRST 2019
واحد مرکزی خبر بارش باران در لرستان/ فردا هم وضعیت بارشها مشابه امروز خواهد بود+فیلم Wed Apr 04 13:29:51 IRDT 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا دانشجویان برای دفاع از قوه قضائیه انقلابی از جان مایه می‌گذارند/ عدالت قاطعانه و بدون رودرباستی ضامن بقای اعتماد مردمی است Wed Feb 22 15:19:38 IRST 2017
آفتاب رئیس اتحادیه طلا و جواهر: فراری‌های بازار ارز به بازار طلا آمدند Sat Jul 14 16:34:04 IRDT 2018
خبرگزاری بین المللی قرآن 350 مبلغ به صحنه اعزام شدند Sun Apr 08 02:14:39 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجو با پریشانی کودکان اوتیسم چه کنیم؟ Mon Nov 05 15:10:09 IRST 2018
ایلنا حضور بشار رسن مقابل پارس‌جنوبی جم در هاله‌ای از ابهام Wed Dec 12 13:59:22 IRST 2018
تی نیوز اقدامات آمریکایی ها با روح و متن برجام در تعارض است/ آمریکای عهدشکن نمی تواند مدعی ثبات، حقوق بشر و قانونگرایی باشد/ هر تحریم جدید آمریکا با پاسخ متناسب ملت ایران مواجه خواهد شد Wed Jul 19 19:39:21 IRDT 2017
تدبیر صدا و سیما مقابل کاندیداهای انتخاباتی قرار نگیرد Wed Apr 05 08:49:09 IRDT 2017
پرس شیعه حمله آمریکا نشانگر پیروزی نیروهای مقاومت است Fri Apr 07 15:31:26 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر برگزاری کلاس های تخصصی کراس فیت در شهرری Wed Nov 21 16:48:39 IRST 2018
نامه نیوز جزئیات ماهواره مخابراتی «ناهید 2» Mon May 01 08:46:32 IRDT 2017
بی باک نیوز تبلیغات برخی کاندیداهای احتمالی در فضای مجازی تخلف است Thu Mar 09 10:10:01 IRST 2017