اتاق خبر - Wed Mar 08 08:46:02 IRST 2017 نمایش خبر

اصناف تمایلی به بازرسی بازار ندارند

نظارت بر بازار و طرح های نظارت نوروزی، در روزهای پایانی سال همواره به بحثی پر چالش تبدیل می‌شود، پرسش مطرح این است که کنترل ها در این زمینه تا چه اندازه موثر هستند؟

 
 

 به گزارش
 اتاق خبر، به نقل از مهر، سالهاست وقتی بحث از گرانی ها، کمبود کالا، افزایش قیمت و رسیدگی به نوسانات آن مطرح می شود، از نقش نهادهای نظارتی و موثر بر فرایند قیمت گذاری و رسیدگی کننده مانند سازمان حمایت، تعزیرات و اصناف سخن به میان می آید اما آیا بازرسی و نظارت می تواند به عنوان اهرمی مهم در تعادل بخشی به قیمت ها در بازار عمل کند؟ 
 
 

بازرسی و نظارت بر بازار به عنوان یک عامل بازدارنده مهم، موافقانی در اقتصاد ایران دارد اما در سوی دیگر کارشناسان و صاحبنظرانی نیز هستند که معتقدند اگر نرخ گذاری از شمول قیمت گذاری دستوری دولت خارج شود و برخوردهای قهری،  دستوری و کنترلی وجود نداشته باشد می توان با تقویت تولید، بازار را به سوی تنظیم خود به خودی هدایت کرد. البته موافقان بازار آزاد خواستار تقویت تولید، کنترل واردات و تعیین تعرفه مناسب برای کالاهای وارداتی هستند و می گویند با شرط رعایت این موارد، بازار مسیر درست را طی می کند ونیازی به کنترل های بیرونی ندارد. 
 

*وقتی حلقه توزیع کارکرد مناسبی ندارد 
 

موافقان رصد بازار و دخالت بازرسی در آن نیز می گویند حلقه مهم توزیع کشور کارکرد مناسبی ندارد و  این بخش از زنجیره بطور دائم در معرض خطرات ناشی از رفتارهای واسطه ای و دلال گونه است؛ به گونه ای که اخبار ضد و نقیض، هیجانات منفی یا حتی شایعات می تواند  بازار را با التهاب مواجه کند و نمونه های آن در گذشته نیز به وضوح دیده شده است.   
 

به عقیده آنان بهبود حلقه توزیع در کشور نیازمند ایجاد زیرساخت‌هایی از جمله انبار داری، سامانه دقیق رصد تولید، شناسایی نیاز بازار به کالاهای مختلف و غیره است که امکان ترمیم و بازسازی آن حتی در طول یک برنامه پنج ساله هم بعید بنظر می رسد و سالهاست که بحث به روز رسانی و بهبود سیستم توزیع در کشور مطرح است و تا رسیدن به استانداردهای لازم در بخش توزیع نمی توان نظارت و کنترل بر بازار رامتوقف کرد. 
 

در این میان چندسالی است که بحث بازرسی به اصناف کشور واگذار شده و بخش عمده ای از بازرسی ها توسط این بازرسان در حال انجام است. اگرچه رئیس اتاق اصناف اعتقاد چندانی به کنترل های قهری ندارد. پس از تصویب قانون نظام صنفی درسال 83 الحاقیه آئین نامه اجرایی ماده 45 این قانون در تاریخ 6 آبان ماه سال 86 به دستگاه‌های ذی ربط ابلاغ شد و در عمل وظیفه بازرسی ونظارت بر بازار به عهده شورای اصناف قرار گرفت اما پرداخت حقوق و دستمزد آنها هر سال با دشواری هایی مواجه است. 
 

*دولت سهم اتاق های اصناف از محل جرائم برای پرداخت حقوق بازرسان را پرداخت نمی کند 
 

در این راستا علی فاضلی، رئیس اتاق اصناف ایران در پاسخ به این پرسش که نظارت بر بازار در شرایطی است که بازرسان حقوق های خود را دریافت نکرده اند چه شرایطی پیدا می کند؟، می‌گوید: دولت مکلف است از محل بند 7 ماده 72 و از محل جرائم دریافتی حقوق بازرسان را در اختیار اتاق های اصناف قرار دهد اما در دو سال گذشته به حداقل ها نیز بسنده نکرده و این مبلغ را در اختیار اتاق های اصناف قرار نداده است. 
 

وی می افزاید: البته اتاق های اصناف از محل منابع دیگر پرداخت حقوق بازرسان را تامین کرده اند تا کنترل بازار دچار ضعف و آسیب نشود اما باید گفت با مشکلات زیادی مواجه است. 
 

رئیس اتاق اصناف ایران اضافه میکند: یقینا همه توان اصناف در کنترل بازار، استفاده از توان نظارت و بازرسی برای کنترل آن نیست چراکه  اقتصاد پذیرای این مساله نخواهد بود که  با شیوه های قهری کنترل شود بلکه اقتصاد محل عرضه و تقاضاست که اگر در تعادل باشد نیازی به کنترل و شیوه های قهری ندارد اما باید پذیرفت که اقتصاد کشور علاوه بر مشکلات ساختاری با تحریم و تهاجم نیز مواجه است؛ به همین دلیل عدم برابری عرضه و تقاضا در برخی بازارها موجب نوسانات قیمتی و در برخی موارد گرانی می شود. 
 

فاضلی خاطرنشان می‌کند: البته در پاره ای موارد، ضعف مدیریتی نیز به مشکلات دامن می زند اما در برخی زمینه ها هم تحریم و مشکلات ناشی از آن به تعادل رسیدن بازارها را با موانع جدی مواجه می کند. 
 

*برخی کشورها به افزایش قیمت جهانی برنج دامن می‌زنند 
 

رئیس اتاق اصناف ایران می‌گوید: در بازار جهانی بحث افزایش قیمت برنج توسط برخی از کشورها در حال مدیریت شدن است و به آن دامن می زنند؛ طبیعی است که شرایط خارج از مباحث مربوط به بازار ایران در کنترل تولید کنندگان یا عرضه کنندگان داخلی نیست. 
 

وی ادامه می‌دهد: در مجموع کنترل بازار، توسط بازرسان  اصناف در حال انجام است که البته باید از همکاری دولت و دستگاه‌های نظارتی نیز تقدیر کرد و اگر همه امور مربوط به اصناف به خود آنها سپرده شود طبیعی است که اقتصاد به سمت سالم سازی و شفاف سازی بیشتر حرکت خواهد کرد. 
 

فاضلی در پاسخ به این پرسش که برای افزایش عرضه  و تعادل در بازار برای هفته های پایانی سال چه برنامه ریزی هایی صورت گرفته است؟، اظهار می‌کند: هیچ مشکلی در تامین کالا وجود ندارد و از سال 1370 تا کنون تامین کالا در بازار به خوبی مدیریت شده است. 
 

*بازار باید به سمت خود کنترلی پیش رود 
 

در همین زمینه ابراهیم درستی نایب رئیس اتاق اصناف ایران نیز در  خصوص عدم دریافت حقوق بازرسان اصناف  اظهار می‌کند: اتاق های اصناف نهایت همکاری را برای پرداخت حقوق بازرسان انجام داده اند و هزینه های بخش بازرسی که باید از محل های دیگری تامین می شد از سوی اصناف انجام شده است اما باید گفت حقوق بازرسان اصناف پائین است و باید چارچوبی تعیین کرد تا سقف پرداخت حقوق بازرسان شرایط مطلوب تری داشته باشد. 
 

درستی  با اشاره به تبصره هفت ماده  72 قانون نظام صنفی، یادآوری می‌کند: بر این اساس باید 33 درصد از درآمد حاصل از جرایم که به خزانه دولت می‌رود به اتاق‌های اصناف بازگردد و صرف تامین حقوق بازرسین شود، اما با گذشت چند سال از تصویب این قانون هنوز شاهد اجرای آن نیستیم. 
 

وی تصریح می‌کند: طبیعی است که سطح پرداخت حقوق بازرسان نیز باید به گونه ای باشد که زمینه بروز سوء استفاده یا تحمیل شرایط نامتعارف به بازرسان را از بین ببرد. 
 

نماینده اصناف همچنین عنوان می‌کند: در شهر تهران 370 بازرس اصناف و در سطح کشور حدود 4 هزار بازرس وجود دارد که آنان در کنار بازرسان اتحادیه نظارت بر بازار را برعهده دارند و این امیدواری هست که شرایط اقتصاد و ساختار بازار به گونه ای باشد که نیاز به کنترل و نظارت و برخوردهای قهری نباشد و شرایط به گونه ای باشد که بازار شفاف اصناف را به سمت رقابت سالم هدایت کند. 
 

درستی ادامه می‌دهد: البته نظارت ها می تواند بازدارنده باشد اما شیوه صحیح این است که بازار خود به سمت خود کنترلی حرکت کند؛ خوشبختانه بازار به سمت ثبات حرکت کرده و امروز اصناف برخلاف گذشته در بسیاری از امور و تصمیم گیری ها دخالت دارند ضمن اینکه اتاق های اصناف همسو با دولت حرکت می کنند و شرایط و فرصت مناسبی به وجود آمده تا در این هماهنگی بازار شاهد ثبات بیشتر و مناسب تری باشد. 
 

*بازار باید از سیستم سنتی به سمت صنعتی حرکت کند 
 

درستی با بیان اینکه بازار باید از سیستم سنتی به سمت صنعتی حرکت کند و این شرایط با کمک شیوه های توزیع نوین بهبود می یابد، ادامه می‌دهد: در برهه هایی از زمان شیوه هایی به نام تنظیم بازار برای تعدیل قیمت ها وجود داشت اما در حال حاضر التهاب خرید کاهش یافته و خرید ها متناسب با نیازهای کوتاه مدت روزانه انجام می شود؛ این شرایط موجب می شود که بازار نیاز به عرضه مازاد نداشته باشد. 
 

نایب رئیس اتاق اصناف ایران با اشاره به این که انبارداری کالا باید از فرهنگ خریدهای خانگی کنار رود و یکی ازعواملی که موجب می شود، حرکت به سمت آن تسهیل شود ثبات و اطمینان خاطر مردم از عدم نوسانات قیمتی کالاهاست، تصریح می‌کند: تولید کنندگان بر مبنای نیاز مصرف کننده کالا تولید کرده و در شبکه تولید عرضه می کنند اما آنچه مسلم است اصناف باید برای بهبود نظام توزیع کالا درکشور برنامه ریزی منسجم وبه روز و مبتنی بر تکنولوژی های روز دنیا داشته باشند. 
 

*امیدواریم تک نرخی شدن ارز شرایط با ثبات‌تری برای بازار ایجاد کند  
 

درستی ادامه می‌دهد: باید از همه فرصت ها و امکانات استفاده کرد تا امنیت خاطر را برای تولید کننده و مصرف کننده ایجاد شود و این امیدواری وجود دارد که با تک نرخی شدن ارز شرایط با ثبات تری را برای بازار به ارمغان آورد ضمن اینکه  مشکلات و دشواری هایی از گذشته وجود داشته است اما هر چه به سمت جلو حرکت می کنیم مشکلات بهبود می یابد. 
 

به گفته وی شرایط کشور باید به گونه ای پیش رود که نیاز به قیمت گذاری از سوی سازمان های دولتی مانند سازمان حمایت، تعزیرات حکومتی یا سایر دستگاه‌های دولتی نباشد. 
 

نایب رئیس اتاق اصناف ایران با تاکید بر ضرورت تفکیک گرانی و گران فروشی می‌افزاید: اصناف مشکلی با دستگاه‌های دولتی ندارند و طبیعی است که هماهنگی دستگاه‌ها، مشکلات اصناف را کاهش می دهد. 
 

بنابراین اینکه ساختار اقتصادی ایران از نظرامکانات و استعدادها به درجه ای از رشد و توسعه برسد که نیاز به ساختارهای کلان قیمت گذاری و نظارتی نداشته باشد، خود موضوعی است که جای بحث و بررسی بیشتر دارد و  بی شک رسیدن به این نقطه بدون حل مشکلات تولید و  تجارت  ممکن نخواهد بود. 
 

انتهای پیام/
اتاق خبر 16گام سامانه نیما برای واردکنندگان بعد از ورود صرافی‌ها Sat May 26 10:51:24 IRDT 2018
اتاق خبر جت ژاپنی چهارمین مهمان برجامی ایران Sun Apr 23 14:33:02 IRDT 2017
اتاق خبر توسعه روابط میان ایران، پاکستان و افغانستان ضروری است Fri May 24 12:12:02 IRDT 2019
اتاق خبر مسکن با طرح قیمت‌گذاری ارزان می‌شود؟ Tue Jun 19 21:21:51 IRDT 2018
اتاق خبر کشورهای در حال توسعه حرف‌های بیشتری برای بازارهای اقتصادی دنیا دارند Thu Sep 07 09:33:05 IRDT 2017
اتاق خبر راه‌های توسعه تجارت محصولات کشاورزی ایران و عراق بررسی شد Wed Jun 21 22:26:02 IRDT 2017
اتاق خبر وضع قوانین سختگیرانه برای مبارزه با پولشویی بر بستر ارز دیجیتال Tue Dec 19 10:52:02 IRST 2017
اتاق خبر مصمم به تغییر ساختار نظامی مهندسی هستم Sat May 05 22:41:03 IRDT 2018
اتاق خبر 3راهبردجدید مهارتی Wed Apr 11 16:00:03 IRDT 2018
اتاق خبر اقامه نماز عید فطر به امامت رهبرمعظم انقلاب( 15 خرداد 1398) Sat Jun 08 11:04:39 IRDT 2019
اتاق خبر تصمیم گیری برای بازگشت لایحه اصلاح قانون کار، در دولت Wed Apr 19 17:12:02 IRDT 2017
اتاق خبر 7.5 میلیارد دلار از محل صرفه جویی در سوخت به حمل و نقل ریلی اختصاص می یابد Wed May 17 19:15:04 IRDT 2017
اتاق خبر خیز شرکت گاز برای صادرات Mon May 13 14:41:02 IRDT 2019
اتاق خبر در نبود دیپلماسی قوی مردم هم باید هزینه بپردازند Sat Apr 06 09:35:51 IRDT 2019
اتاق خبر تعریف و تمجید رضا صادقی و خواننده لس آنجلسی از یکدیگر! Fri Jul 07 11:40:00 IRDT 2017
اتاق خبر رانندگان هنوزموفق به دریافت ارز نشده‌اند Thu Jul 19 15:37:06 IRDT 2018
اتاق خبر مراقب نسخه‌های جعلی ثبت‌نام کارت سوخت باشید! Wed Nov 28 15:01:04 IRST 2018
اتاق خبر رویکرد حمایت‌گرانه اصلاح‌طلبان به دولت حفظ می‌شود Thu Aug 24 11:01:49 IRDT 2017
اتاق خبر سرمایه اصلی دولت تدبیر و امید، آگاهی عمیق جامعه، به ویژه جوانان است Mon Jan 02 22:34:06 IRST 2017
اتاق خبر نظارت 3 نهادبروضعیت فروش میوه درسطح شهر Fri Jun 22 19:33:03 IRDT 2018
اتاق خبر 40 نیروگاه خورشیدی در کشور وارد مدار تولید برق شده است Sun Nov 11 10:26:04 IRST 2018
اتاق خبر ثبت نام 60 هزار فارغ التحصیل جویای کار در سامانه کارورزی Thu May 25 22:54:03 IRDT 2017
اتاق خبر فعالیت در بازارهای متمرکز یا پراکندگی واحدها در سطح شهر؟ Sat Mar 30 14:00:03 IRDT 2019
اتاق خبر وزارت خزانه‌داری آمریکا در تدارک تحریم‌های صادرات نفت ونزوئلا Thu Jul 27 20:22:03 IRDT 2017
اتاق خبر بی اعتمادی مردم به دولتمردان Tue Jul 17 11:13:03 IRDT 2018
اتاق خبر زمان دقیق واگذاری استقلال و پرسپولیس Mon Feb 25 10:02:02 IRST 2019
اتاق خبر اطلاعیه همراه اول درباره کد افزایش مبلغ قطع میاندوره Wed Jul 10 13:03:02 IRDT 2019
اتاق خبر راهکارهای برون رفت از بحران بانکی/خروج دارایی‌های سمی از ترازنامه Sat Apr 01 09:02:02 IRDT 2017
اتاق خبر پرداخت تسهیلات 10میلیون تومانی به برگزیدگان المپیاد تکنسین Mon Apr 10 14:17:04 IRDT 2017
اتاق خبر حمایت ازبرنامه ساخت 400 هزار مسکن Thu Jul 04 16:07:07 IRDT 2019
اتاق خبر ثبت 400 هزار شغل در سامانه 118 Mon Jul 24 11:57:03 IRDT 2017
اتاق خبر در حادثه فوت آیت‌الله هاشمی موجی از سوءظن نسبت به حکومت ایجاد شد Sat Feb 04 12:23:28 IRST 2017
اتاق خبر کدام دستگاه‌ها همکاری نکردند؟ Mon Jun 24 11:22:04 IRDT 2019
اتاق خبر زور ایران‌ایر به پروازهای حج نرسید Wed Aug 30 15:54:03 IRDT 2017
اتاق خبر سرما، بازار تعمیرگاه‌های خودرو را داغ کرد Mon Jan 29 16:07:03 IRST 2018
اتاق خبر تحقق وعده صادرات 70 میلیارد متر مکعب گاز؛ خیلی دور خیلی نزدیک Sun Sep 10 17:37:05 IRDT 2017
اتاق خبر 113 میلیون سفر در بهار 97 انجام شد Mon May 06 16:59:02 IRDT 2019
اتاق خبر توافق احیای 500 معدن متروکه در حضور وزیر بسته شد Tue Feb 06 11:23:03 IRST 2018
اتاق خبر همه آنچه که باید درباره هواپیمای سقوط کرده بدانیم Sun Feb 18 17:38:02 IRST 2018
اتاق خبر پیشنهاد کمیته اقتصاد مقاومتی مجلس به دولت درباره تخصیص عادلانه سهمیه بنزین Sat Dec 08 09:53:02 IRST 2018
اتاق خبر رفع موانع صادراتی با بخشنامه اخیر دولت Sat Feb 25 19:48:01 IRST 2017
اتاق خبر تصمیم جدید برای بلیت هواپیما+قیمت پروازهای اربعین Mon Sep 17 16:54:05 IRDT 2018
اتاق خبر قیم مردم نیستیم Tue Jan 02 13:24:04 IRST 2018
اتاق خبر برای تغییر وضعیت کارگزاران شرکت مخابرات به چارچوب مشخصی رسیدیم Fri Mar 10 18:19:03 IRST 2017
اتاق خبر هر روز دارم در پردیس ضرر می دهم! Tue Jul 25 11:12:03 IRDT 2017
اتاق خبر ضرب الاجل آمریکا به خریداران نفت ایران Sat May 12 16:15:07 IRDT 2018
اتاق خبر وضعیت قاچاق دام در استان مرزی سیستان وبلوچستان Mon Mar 11 15:06:04 IRST 2019
اتاق خبر درج کامنت و ارسال پیام به جای شما!! Sat Jul 08 11:09:04 IRDT 2017
اتاق خبر پایان ضرب‌الاجل یک هفته‌ای مجلس به سیف Thu Jul 20 20:31:03 IRDT 2017
اتاق خبر آب؛ مساله فراگیر جهان! Tue Mar 21 13:43:03 IRST 2017
اتاق خبر ارسال اطلاعات حساب‌های بانکی بالای 500 میلیون به سازمان مالیاتی Mon Aug 07 18:47:02 IRDT 2017
اتاق خبر مسئولان به جای آمار و ارقام، خرید بروند تا گرانی را لمس کنند Tue Aug 28 15:05:07 IRDT 2018
اتاق خبر استقبال کمرنگ تعاونی‌ها از طرح‌های اشتغال Fri Sep 07 16:28:07 IRDT 2018
اتاق خبر پرداخت ارز مسافرتی به یک بانک محدود شد Tue Sep 25 16:14:04 IRST 2018
اتاق خبر هیچ کمبودی در تامین کالاهای اساسی وجود ندارد Fri Feb 01 21:09:03 IRST 2019
اتاق خبر جدیدترین آمار رومینگ بین‌الملل اپراتورهای موبایل Tue Feb 21 10:09:02 IRST 2017
اتاق خبر باید بپذیریم در شناخت رسانه ضعف داریم Wed Jan 23 09:52:03 IRST 2019
اتاق خبر مقایسه مصرف برق ایران با کشورهای همسایه Mon Jul 31 16:45:05 IRDT 2017
اتاق خبر ترکیب اعضای کمیسیون تلفیق بودجه 97 تکمیل شد Sun Dec 24 16:49:02 IRST 2017
اتاق خبر بورس تهران در رتبه نخست جهان Mon Dec 25 15:33:02 IRST 2017
اتاق خبر نقادی بودجه باید به همراه مصداق باشد تا امکان پاسخ و اصلاح میسر شود Wed Jan 09 21:00:38 IRST 2019
اتاق خبر انتقادات تند و تیز شافعی از بودجه 98 Sun Jan 20 13:02:03 IRST 2019
اتاق خبر افزایش 6.7 درصدی تردد در محورهای مواصلاتی Thu May 31 19:58:03 IRDT 2018
اتاق خبر معامله‌گران بازار پایه فرابورس منتظر اعمال قوانین جدید Mon Apr 01 20:58:02 IRDT 2019
اتاق خبر بانک های یورویی به دنبال راه حل ارتباط بانکی با ایران Wed Feb 28 19:14:03 IRST 2018
اتاق خبر تضمین ماندگاری برجام مستلزم اجرای تعهدات توسط همه طرف‌هاست Tue Dec 13 11:14:05 IRST 2016
اتاق خبر آلودگی 2000 رایانه جدید به باج‌افزار Wanna Cry در 3 روز گذشته Tue May 30 11:22:01 IRDT 2017
اتاق خبر دیدار جداگانه دی‌میستورا با طرف‌های شرکت کننده در نشست ژنو Fri Feb 24 17:50:01 IRST 2017
اتاق خبر صید ماهی شوریده در آب‌های خوزستان و بوشهر آزاد شد Wed Apr 12 15:16:03 IRDT 2017
اتاق خبر اطلاعات شخصی را منتشر نکنید تا هک نشوید! Wed Sep 06 11:54:08 IRDT 2017
اتاق خبر نباید در تولید 55 میلیون تن فولاد تردید کرد Wed Feb 15 18:45:02 IRST 2017
اتاق خبر بهینه‌ای از نوع دوم Mon Jul 31 10:24:14 IRDT 2017
اتاق خبر صادرات ایران در غیاب چین رشد می‌کند؟ Mon Feb 05 16:27:02 IRST 2018
اتاق خبر قیمت سکه طرح جدید در یک اسفند97، 4 میلیون و 642هزار تومان شد Wed Feb 20 16:53:04 IRST 2019
اتاق خبر سیل استان‌های کشور را در نوردید Mon Mar 25 21:33:51 IRDT 2019
اتاق خبر جای خالی خشکبار ایرانی در جام‌ جهانی روسیه Mon May 07 19:16:08 IRDT 2018
اتاق خبر بورس کاهشی ماند Mon Jul 01 18:48:07 IRDT 2019
اتاق خبر نرخ ارز ثابت ماند Mon Apr 01 20:42:04 IRDT 2019
اتاق خبر قیمت‌ نفت در بازارهای جهانی افزایش یافت Tue Aug 07 11:31:05 IRDT 2018
اتاق خبر مسکن نسبت به آبان پارسال90 درصدگران شد Tue Nov 27 08:25:03 IRST 2018
اتاق خبر پول قبوض برق به جیب چه کسانی می‌رود؟ Wed Dec 12 10:00:06 IRST 2018
اتاق خبر قیمت نفت افزایش یافت Wed Oct 31 16:09:06 IRST 2018
اتاق خبر مرغ 3000 تومان گران‌تر از قیمت مصوب Sat Aug 04 14:05:07 IRDT 2018
اتاق خبر فروش 420 میلیون یورو برای واردات Wed Apr 10 22:55:31 IRDT 2019
اتاق خبر شرکت رجا بر اساس اصل 44 تشکیل نشده است Fri Jul 20 18:25:05 IRDT 2018
اتاق خبر سال پرتلاطمی پشت سرگذاشتیم Sat Mar 23 14:01:03 IRDT 2019
اتاق خبر سند رشوه توتال قطعی است/مدعیان اصلاحات سر برف زردآلو پیدا کرده‌اند Sat Jul 15 15:13:00 IRDT 2017
اتاق خبر افزایش رشد اقتصادی اروپایی‌ها Fri May 03 17:47:03 IRDT 2019
اتاق خبر بانک مرکزی در حال بررسی پدیده رمز ارزها است Thu Mar 01 19:48:04 IRST 2018
اتاق خبر طرح اصلاح نظام بانکی در دستور کار Wed Jan 09 11:54:02 IRST 2019
اتاق خبر افتتاح 28 هزار مسکن مهر در شهرهای جدید Wed Jan 23 20:55:03 IRST 2019
اتاق خبر هواپیما و وام‌های فرانسوی در راه ایران Tue Sep 19 13:09:04 IRDT 2017
اتاق خبر ترافیک سنگین در برخی نقاط آزادراه تهران- کرج Sun Feb 11 21:03:04 IRST 2018
اتاق خبر درگذشت نوربخش و تاج‌الدین در سانحه تصادف در گلستان Thu Nov 15 20:13:42 IRST 2018
اتاق خبر طرح ترافیک جدید تهران آغاز شد + نقشه Sat Jun 22 11:27:03 IRDT 2019
اتاق خبر حمایت از کالای ایرانی ضرورت ملی Fri Mar 30 20:23:04 IRDT 2018
اتاق خبر کارشکنی برخی بانک ها در خرید ارز صادراتی Mon Apr 30 15:39:05 IRDT 2018
اتاق خبر خودنمایی رقیب جدید پورشه! + تصاویر Mon Jul 17 00:05:00 IRDT 2017
اتاق خبر نرخ کرایه تاکسی‌های فرودگاه مهرآباد اصلاح شود Sat Sep 15 15:57:13 IRDT 2018
اتاق خبر دولت و بخش خصوصی؛ تفاوت دو نگاه Wed Jan 02 10:17:00 IRST 2019
تی نیوز شالکه و لورکوزن به تساوی رضایت دادند Sat Sep 30 03:41:00 IRST 2017
جماران سالانه 2 میلیون دلارعایق رطوبتی از خوی صادر می شود Thu Jun 14 17:48:02 IRDT 2018
فردا تاثیر سفر ملک سلمان به مسکو بر اوضاع سوریه Thu Oct 05 15:58:37 IRST 2017
ایلنا ارائه متنوع‌ترین و مقرون به صرفه ترین بسته های اینترنت مدت دار توسط همراه اول Mon Aug 07 16:44:56 IRDT 2017
خبرگزاری شبستان تهیه کتاب قیام جاودانه امام حسین(ع) به همت کانون امام جعفر صادق(ع) قائمشهر Mon Sep 17 11:09:00 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر کاهش 30 درصدی ذخائر آبی کشور Wed Aug 01 17:07:31 IRDT 2018
جماران برای کسب‌وکارهای نوپای جوانان مانع نتراشیم Sun Sep 10 23:38:51 IRDT 2017
مثلث تاکید مجدد رهبر کره شمالی بر خلع سلاح و دیدار با ترامپ Sun May 27 12:04:36 IRDT 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا افزایش 3 درصدی نزاع در مازندران Mon Oct 29 10:50:07 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم رونق اقتصادی استان تهران با توسعه صنعت گردشگری محقق می‌شود Sun Dec 09 13:36:35 IRST 2018
تی نیوز کاوه قید قرارداد میلیاردی را زد تا به تیم ملی برسد Tue Oct 03 11:30:35 IRST 2017
برنا ارتقای نشاط و امید اجتماعی اولویت مهم فرهنگ و ارشاد اسلامی است Mon Dec 17 12:55:24 IRST 2018
خبرگزاری مهر کاهش 50 درصدی واردات بنزین در تابستان/ذخیره سوخت کشور مطلوب است Sat Apr 07 14:09:10 IRDT 2018
آریا کیفیت و امنیت زیرساخت های سیل زده باید مورد توجه باشد Sun May 19 12:04:54 IRDT 2019
آنا مقام‌های ارشد ترکیه و اسرائیل برای بهبود روابط دیدار می‌کنند Wed Feb 01 16:22:03 IRST 2017
پایگاه خبری الف ارز مورد نیاز برای ویزای اربعین با نرخ 4200 محاسبه شود Tue Oct 09 19:23:00 IRST 2018
اخبار بانک افزایش نسبی قیمت دلار در بازار امروز Tue May 07 14:10:39 IRDT 2019
خبر گزاری دانا خواص شگفت‌انگیز چلغوز Sat Feb 11 08:04:02 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی اخبار برگزیده علم، فناوری و محیط زیست در هفته پایانی سال 95 Fri Mar 17 18:19:00 IRST 2017
ایلنا موانع تولید و اشتغال بر سر راه تولید کنندگان رفع شود Sat Jul 01 19:34:16 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران درگیری پلیس اصفهان با قاچاقچیان مواد مخدر و شهادت مأمور ناجا Thu Nov 08 10:03:31 IRST 2018
روزنامه شهروند ویترین ایران Sun Feb 04 03:30:00 IRST 2018
جماران آنچه وحدت ملی را می‌شکند Thu Jul 05 11:18:01 IRDT 2018
برنا ترکیب پرسپولیس دوباره تغییر کرد Thu Sep 07 16:05:00 IRDT 2017
خبرگزاری مهر تساوی ذوب آهن اصفهان برابر الکویت در نیمه نخست Tue Feb 12 19:48:44 IRST 2019
اقتصاد آنلاین 6نشانه کاهش تراکم استخوان‌ها در مردان Sat Sep 29 10:48:01 IRST 2018
پارس نیوز سومین دور گفتگوهای ایران و اروپا درباره یمن برگزار شد Wed Sep 12 23:18:19 IRDT 2018
خبرگزاری قدس اتحادیه اروپا: شهرک سازی اسرائیل محکوم است Sun Nov 25 11:17:40 IRST 2018
رجا نیوز جزئیات تازه از حذف یارانه نقدی خانوارها/عدم پرداخت یارانه‌ معوق Sat Jan 28 12:05:57 IRST 2017
آریا استقرار خودروهای کمکی در معابر اصلی شمال تهران Mon Sep 25 14:37:41 IRST 2017
میزان نخستین گل آلمان به سوئد +فیلم Sun Jun 24 00:27:48 IRDT 2018
ساعت24 رتبه ایران در نرخ بیکاری در بین کشورهای حاضر در جام جهانی فوتبال Fri Jun 15 13:00:00 IRDT 2018
بهار نیوز افزایش قیمت نفت تا مرز 73دلار Fri May 17 17:13:25 IRDT 2019
خبرگزاری دانشجو بایرن با درهم کوبیدن دورتموند برای رئال خط و نشان کشید Sat Apr 08 23:38:21 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران یکی از کم‌تخلف‌ترین اقشار جامعه، سردفتران و دفتریاران هستند Thu Aug 10 13:12:29 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم برترین‌های سوگواره بین‌المللی عکس مهر محرم در سمنان معرفی شدند Thu Feb 16 14:43:15 IRST 2017
پارس فوتبال عکس؛ با سرمربی جدید الجزایر آشنا شوید Thu Aug 02 11:40:14 IRDT 2018
خبرگزاری مهر طرح اعاده اموال نامشروع جراحی بزرگ در مقابله با فساد اقتصادی است Sun Jul 07 09:02:06 IRDT 2019
ساعت24 گابریل: تصمیم آمریکا ریختن نفت روی آتش است Thu Dec 07 21:34:54 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران توقف 9 ماهه کشتیرانی مسافری مسقط _ چابهار/ بندرچابهار محور توسعه شرق کشور است Tue Nov 28 13:42:52 IRST 2017
افکارخبر تحریم‌ها ایران را به زانو درنخواهد آورد Tue Nov 06 08:16:21 IRST 2018
خبر خودرو مه گرفتگی در محور‌های استان گیلان Mon Feb 05 10:15:14 IRST 2018
روزنو رتبه ایران در تولید طلا Sun Jun 26 10:05:22 IRDT 2016
خبرگزاری تسنیم 4 هزار هنرمند صنایع دستی در کهگیلویه و بویراحمد ساماندهی می‌شوند Fri Apr 14 14:25:45 IRDT 2017
جهان نیوز نخستین خبر استعفای ظریف در صداوسیما Tue Feb 26 10:28:07 IRST 2019
نامه نیوز مرضیه هاشمی: اتفاقاتی که برای من افتاد شخصی نبود Fri Jan 25 12:20:05 IRST 2019
سلامت نیوز 6بیماری که با سرما به سراغ‌تان می‌آید Wed Jan 04 09:37:00 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم انریکه: تابستانم را کنار دریا می‌گذرانم نه در تیمی دیگر Tue Apr 04 17:13:48 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر برگزاری نمایشگاه های تخصصی صنعت ساختمان در شهر آفتاب Sat May 06 12:01:22 IRDT 2017
تی نیوز مسائل اصلاح طلبان و اعتدالیون باید با گفت و گو رفع شود Wed Sep 27 15:26:58 IRST 2017
واحد مرکزی خبر تولید 11میلیون لیتر بنزین یورو5 در پالایشگاه اصفهان Sat Jan 19 15:29:06 IRST 2019
واحد مرکزی خبر ابلاغ دستورالعمل ساماندهی آب بندان های گیلان Sat Dec 22 14:08:42 IRST 2018
ایلنا داغ شهدای فاطمیه هنوز تازه است Tue Feb 19 15:18:05 IRST 2019
دولت تاکید ظریف بر گسترش همکاری ایران و نروژ در زمینه مبارزه با تروریسم Mon Jun 13 20:38:00 IRDT 2016
خبرگزاری تسنیم هشدار عالم بحرینی به کسانی که به دنبال عادی‌سازی روابط با اسرائیل هستند Mon Dec 11 13:06:18 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی سفیر کویت در سازمان ملل: می خواهیم روابط خوب ما با ایران گسترش یابد Sat Feb 17 07:57:00 IRST 2018
رجا نیوز کشف 47هزار ترقه در عملیات پلیس اصفهان Wed Mar 06 20:10:20 IRST 2019
خبرگزاری بین المللی قرآن حضور گسترده مردم در برنامه‌های سرنوشت ساز ضامن بقا نظام است Tue Dec 05 11:38:08 IRST 2017
جماران 12 منطقه عشایرنشین چهارمحال و بختیاری فضای آموزشی ندارد Mon Aug 20 09:57:45 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر کاهش بیماری سالک در سروستان Tue Jul 17 10:11:48 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم 13 طرح عمرانی در دادگستری‌های استان گلستان افتتاح و کلنگ‌زنی شد‌ Thu Aug 17 12:28:17 IRDT 2017
جماران دادستان کل کشور: کسانی که مدت‌ها مسئولیت‌ مهمی داشتند قوه قضائیه را فاسد و دیکتاتور معرفی می‌کنند /دلیل مشروعیت کار ما این است که منصوب رهبری هستیم Fri Jun 22 14:09:41 IRDT 2018
خبرگزاری بین المللی قرآن حمایت بلژیک از ممنوعیت حجاب در اروپا Sun Mar 26 11:17:17 IRDT 2017
ایسکانیوز آموزش نیروی انسانی را مطابق استانداردهای شرکت ملی گاز انجام می‌دهیم Sun May 27 14:18:40 IRDT 2018
فردا هشدار سازمان ملل نسبت به وقوع فاجعه انسانی در «غزه» Sun May 21 07:55:02 IRDT 2017
تی نیوز استخدام تعدادی سالندار خانم و آقا جهت کار در پیتزا فروشی آراد در کرمان Sun Sep 10 14:32:11 IRDT 2017
پارس نیوز عربستان اخراج سفیر ترکیه را تکذیب کرد Mon Oct 08 22:10:18 IRST 2018
اعتدال باشگاه‌ها و فدراسیون‌ها ارز 4200 تومانی می‌گیرند؟ Sun Apr 22 09:41:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی حکاکی اسامی اهداکنندگان کتاب و سند ملی روی تندیسی بزرگ Thu Mar 07 11:09:00 IRST 2019
فرادید ماکویا؛ وقتی که گلِ موعود شکوفه می‌دهد Mon Aug 06 23:20:31 IRDT 2018
خبرگزاری فارس اعلام زمان نشست خبری سرمربیان در هفته بیست وهفتم لیگ برتر ‏ Wed Apr 04 12:07:30 IRDT 2018
خبرگزاری مهر استقلال و خودکفایی 159 خانوار مددجوی آبپخشی Mon Dec 11 01:40:22 IRST 2017
تی نیوز تصاویر جالب از سرویس های مدارس ژاپن Tue Sep 26 01:59:46 IRST 2017
صبحانه با خبر کاهش قیمت اوراق تسهیلات مسکن Thu Sep 28 12:30:45 IRST 2017
میزان کشف و معدوم سازی 8 تن تخم مرغ فاسد Tue Aug 07 19:07:33 IRDT 2018
صراط جهانگیری استاندار گلستان را برکنار کرد Sat Mar 23 23:12:47 IRDT 2019
دولت بهار روایتی زیبا از زندگی پرافتخار شهید محسن حججی + فیلم Sat Aug 19 00:57:00 IRDT 2017
ورزش 3 امیدواری گواردیولا به موفقیت همکار سابقش در CL Sat Apr 20 10:55:00 IRDT 2019
شبکه اطلاع رسانی دانا دیدار مسئول بسیج رسانه خراسان شمالی با خبرنگاران عصر اترک Sun Jun 10 15:08:56 IRDT 2018
خرداد نیوز وزیر اماراتی ادعاها درباره جزایر سه‌گانه ایران را تکرار کرد Sat Mar 04 11:22:42 IRST 2017
انتخاب گوگل می‌داند کجایید حتی اگر نخواهید! Thu Dec 14 09:59:01 IRST 2017
تی نیوز جزیره نگین بندر بوشهر، پایلوت سرمایه گذاری بندری ایران و قطر Wed Apr 11 19:54:18 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم خوزستان|سردار صفوی: مدیران جوان، شهید سوداگر را یک الگو بدانند Thu Feb 08 23:34:45 IRST 2018
جماران نماینده ایران، معاون اول کمیسیون مواد مخدر سازمان ملل شد Fri Dec 07 20:20:59 IRST 2018
صبا ایران اما و اگرهای کاهش نرخ سود بانکی Wed Aug 23 11:59:30 IRDT 2017
شیعه نیوز ایران برای تشکیل هلال شیعی تلاش می کند Wed Jan 03 08:56:47 IRST 2018
روزنو واکنش کی‌روش به خداحافظی همیشگی از فوتبال ایران Sun Feb 03 11:56:04 IRST 2019
دولت بهار وقتی که ترکی شفر را اخراج کرد + عکس Tue Oct 03 22:32:00 IRST 2017
جام نیوز قطری ها حساب ویژه ای روی دیدار با ایران باز کرده اند / باید منتظر حواشی خارج از زمین فوتبال باشیم Tue Mar 21 20:53:46 IRST 2017
خبرگزاری بین المللی قرآن رونمایی از چند پویانمایی در مشهد Thu Jul 27 23:08:50 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی مفاخر فرهنگی پرچم هویتی منطقه خود هستند Fri Dec 28 08:12:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی قیمت سکه و طلا در بازار افزایش یافت Wed Mar 13 16:21:00 IRST 2019
ایانا تکذیب واردات تخم‌مرغ/ پیگیری حجتی برای جبران خسارت آنفلوانزای مرغی Fri Mar 03 20:05:22 IRST 2017
ساعت24 رسمی؛ بشار رسن به پرسپولیس پیوست Tue Jul 04 10:00:00 IRDT 2017
تی نیوز بانک ایران زمین پول نو توزیع می کند Mon Sep 04 20:56:56 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران این دمنوش شما را در برابر اضطراب واکسینه می‌کند/ استفاده بی‌رویه از سرکه سیب چه بلایی بر سرتان می‌آورد؟ Mon Jan 16 05:47:01 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران اخبار کوتاه ورزشی یکشنبه Sun Jun 17 11:02:25 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران بیت کوین سقوط کرد/ اعلام 2 سناریوی مختلف درباره علت حادثه سانچی Tue Feb 06 20:35:01 IRST 2018
افق نیوز واکنش مهدوی کیا به نایب قهرمانی پرسپولیس+تصویر Sun Nov 11 06:33:56 IRST 2018
پارسینه بیانیه پایانی نشست سه جانبه عراق، اردن و مصر Mon Mar 25 01:30:01 IRDT 2019