خبرگزاری تسنیم - Tue Feb 28 13:56:00 IRST 2017 نمایش خبر

مثلث طلایی پوشش اسلامی- ایرانی، امنیت و احترام

پوشش هر فرد ملاکی برای قضاوت درباره سایر رفتارهای وی است، در واقع افراد با انتخاب پوشش مناسب علاوه بر اثرگذاری روی نگاهی که سایر اشخاص به آنها دارند، بر مراودات اجتماعی خود نیز اثر می‌گذارد.

به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، پوشش هر فرد ملاکی برای قضاوت درباره سایر رفتارهای وی است، در واقع افراد با انتخاب پوشش مناسب علاوه بر اثرگذاری روی نگاهی که سایر اشخاص به آنها دارند، بر مراودات اجتماعی خود نیز اثر می‌گذارد. این درحالی است که در طول سال‌ها جامعه به سمتی پیش رفته که زنان و مردان از لباس‌های متنوع بهره می‌برند و بیشتر آنها با ترکیب پوشش اسلامی- ایرانی تلاش می‌کنند تا عرف و هنجارهای اجتماعی را رعایت ‌کنند.  رعایت دقیق این اصول باعث می‌شود که جامعه نیز از امنیت و آسودگی برخوردار شود. براین اساس برای بررسی نقش پوشش اسلامی ایرانی بر تأمین امنیت اجتماعی با دکتر سید محسن اصغری نکاح، روانشناس و استاد دانشگاه فردوسی مشهد به گفت‌وگو نشستیم.


  استفاده از پوشش اسلامی ایرانی مطابق با هنجارهای جامعه چه اثرات مثبتی بر روابط اجتماعی افراد می‌گذارد؟
 لباس و پوشش جزو زبان‌ بدن محسوب می‌شود و پیام‌های زیادی را به دیگران منتقل می‌کند. دین اسلام، دین فطرت و فضیلت است و انسان را موجودی دارای کرامت و شخصیت می‌داند و مبتنی بر عقل است، لذا اگر توصیه‌هایی بر این مبنا دارد، صلاح فرد و جامعه را درنظر می‌گیرد. توجه داشته باشید پوشش به‌عنوان بعد خارجی ، قبل از هرچیز ما را در معرض دید سایر اشخاص قرار می‌دهد، هم می‌تواند به آنها پیام دهد و هم روی دیگران تاثیر بگذارد. براین اساس در اسلام به آراستگی، پاکیزگی و استفاده از رنگ‌های متنوع برای پوشش تاکید شده است، فرد می‌تواند نیازهای فردی و خانوادگی خود را برطرف کند و هم به نیازهای جامعه پاسخ دهد، همچنین فرصت‌های مناسب برای تعامل هنجارمند فارغ از نگاه‌های نامتعارف در سطح جامعه به وجود آورد. براین اساس آنچه که در بین تعاملات افراد نقش‌آفرین است شایستگی‌ها و مهارت‌های آنهاست.باتوجه به توضیحاتی که دادید، در صورت بی‌توجهی اشخاص به معیارهای پوششی، جامعه باید متحمل چه‌آسیب‌هایی شود؟
 اسلام در بعد اجتماعی و شخصی توصیه‌هایی را برای مردم دارد. به عنوان مثال حدی از عرف و چهارچوب‌های اعتقادی را به افراد برای حضور در جامعه پیشنهاد داده است تا رعایت کنند، از سوی دیگر در خانواده و در بین همسران توصیه به استفاده از رنگ‌های شاد و متنوع کرده است. بنابراین از نظر فردی و اجتماعی به صلاح همه است که زمینه تعامل شایسته و امنیت در جامعه فراهم می‌شود. ما باید بپذیریم نیازها باید مدیریت شوند تا در فضای مناسب خود بروز پیدا کنند، برخی مواقع در سطح جامعه پوشش‌هایی مشاهده می‌شود که محرک هستند و عوامل بی‌اخلاقی را به جای ویژگی‌های شخصیتی فرد نشان می‌دهند و خود را در معرض همگان قرار می‌دهند. همه افراد نیازهای مختلف دارند، اما آنها را با دیگران سهیم نمی‌شوند و تخطی از این حریم نوعی ناهنجاری به شمار می‌رود. در این زمینه هم جامعه دچار مشکلات فراوان می‌شود، هنجارشکنی در این زمینه هم خانواده‌ها را دچار تزلزل می‌کند و هم سایر افراد از لحاظ اخلاق اجتماعی هیچ‌گاه نمی‌پذیرند که فردی در جامعه پوششی نامناسب داشته باشد، این شیوه به طور حتم بازخوردهای منفی به همراه خواهد داشت. یادتان باشد پوشش و حجاب برای این نیست که افراد در جامعه فعالیت نکنند بلکه برعکس به این دلیل است که افراد با وضعیت مناسب و در امنیت  کامل با هم تعامل داشته باشند.پس استفاده از پوشش مناسب هم بر تعاملات افراد و هم بر امنیت فردی و اجتماعی اثرگذار است، با توجه به این امر چگونه می‌توان پوشش اسلامی ایرانی را در جامعه نهادینه کرد؟
 خوشبختانه بیشتر بانوان جامعه ایرانی گرایش‌ها، تمایلات، دغدغه‌های دینی و فرهنگی دارند، مادران و خواهران ما درک و فهم بسیاری در این مورد دارند. اگر در جامعه می‌بینیم در زمینه پوشش، سلایق و تفاوت‌های زیادی وجود دارد، به این دلیل است که در مسئله پوشش و حجاب فرهنگ‌سازی گسترده و مناسبی انجام نشده است، اگر به این دغدغه‌ها رسیدگی شود، قوانینی براساس امنیت و آسایش خانواده و جامعه تدوین شود، بسیاری از افراد از پوشش اسلامی-ایرانی استقبال می‌کنند. پس باید نهادها و سازمان‌های مسئول بیشتر در این حوزه فعالیت داشته باشند، حال این سئوال مطرح می‌شود که مهمترین متولی آموزش در معیارهای صحیح پوششی در جامعه چه نهادهایی هستند؟
 یکی از مشکلات اساسی ما در این مورد عدم فرهنگسازی مناسب است که ایجاد آن از وظایف نهادهای آموزشی و ارتباطی است. به عبارتی رسانه‌ها، به‌ویژه رسانه‌های سمعی و بصری و مکتوب می‌توانند در این زمینه تاثیرگذار باشند. به این موارد البته بحث شبکه‌های اجتماعی نیز اضافه شده است، فضایی در دنیای مجازی که باید آن را مدیریت کرد.در برخوردهای اجتماعی نیز آیا می‌توان چنین اثرگذاری را داشت؟
 باورهای اسلامی باید از شیوه‌هایی که اشاره شد منتقل شود. از سویی نیز باید افرادی که از پوشش مناسب استفاده کنند، مورد توجه بیشتر قرار گیرند. درواقع انتظار داریم که از طریق رسانه‌ها و صداوسیما به ارزش‌های فردی این افراد توجه شود. باید نسبت در محتوای فیلم‌ها و سریال‌ها توجه بیشتر داشت. اینکه ندانسته نشان ندهیم شخصیت‌های موفق، پوشش‌های غیرمتعارف دارند، اما به افرادی هنجارهای اجتماعی و مذهبی را رعایت می‌کنند، نقش افراد ناموفق و دارای مشکلات اقتصادی و اجتماعی سپرده شود. علاوه براین باید با افرادی که عرف را رعایت نمی‌کنند، برخورد قاطعی داشت.تا به اینجا همه تصمیمات به افراد و نوع لباسی که استفاده می‌کنند باز می‌گردد، اما واقعیت این است که تولیدات نیز در این حوزه باید مدیریت شود.
 بله، بحث دیگر به حوزه تولیدات لباس باز می‌گردد، متاسفانه در این زمینه نیز اقدام جدی انجام نداده‌ایم و افراد برای انتخاب و خرید لباس دچار محدودیت هستند و لباسی که اصول پوشش اسلامی- ایرانی را رعایت کرده باشد، بسیار محدود است. گاهی به همین دلیل افراد به ناچار باید مدل و نوعی از لباس را انتخاب کند که موردپسند نیست.این امر موجب بروز تغییرات نا خواسته در سلایق و انتخاب‌های فرد نخواهد شد؟
 ممکن است  این اتفاق باعث تغییر ذائقه در پوشش افراد مشود که مسئولان امر باید در این مورد چاره‌اندیشی کنند. امیدواریم با انجام کار فرهنگی و تربیتی این مشکلات حل شود. متولیان تعلیم و تربیت و آموزش و پرورش در این زمینه می‌توانند نقش داشته باشند، همچنین خانواده‌ها به عنوان پایه و اصل اساسی مهمترین نقش را برعهده دارند. والدین از طریق ارتباط نزدیک با فرزندان و راهنمایی‌شان می‌توانند در انتخاب نوع پوشش مناسب در سطح جامعه به آنها کمک می‌کنند.خانواده‌ها باید همواره فرهنگ و اصول تربیتی را برای تربیت مناسب فرزندان تقویت کنند، زیرا همه رفتارها و کارهای والدین در نوع نگرش فرزندان در آینده تاثیرگذار است. از چه ابزارهای تشویقی می‌توان در این حوزه بهره برد؟
  مهمترین مشوق، فرهنگ‌سازی برای همه افراد در جامعه است و باید پیامدهای استفاده از پوشش‌های نامناسب را بازگو کنیم و تاثیرات پوشش اسلامی ایرانی را بیان کنیم. درواقع ارزش‌ها، رفتارها و عملکرد مناسب را در جامعه و خانواده گسترش بدهیم تا افراد آنها را تجربه کنند و گرایش پیدا کنند. از طرفی دیگر بارمنفی ارزش ضدایی را کم کنیم و با آنها مبارزه کنیم. همچنین پوشش‌های متنوع و متناسب با پوشش اسلامی ایرانی که با سلیقه‌های مختلف سازگاری داشته باشد را ترویج کنیم. مهمترین آسیبی که خانواده‌ها از بی‌توجهی خود و جامعه به پوشش اسلامی-ایرانی می‌بینند، چیست؟
  خانواده در پیشگیری از معضلات و هم مسیر انتخابی فرزندان سهیم است، اما با افزایش رسانه‌های دیداری، شنیداری، مکتوب و شبکه‌های اجتماعی وظیفه والدین بسیار سنگین تر می‌شود. بارها در فیلم‌ها و برنامه‌ها می‌بینیم که برخی مراودات و نوع پوشش هنرمندان متفاوت از دیگران است و این نوع رفتار در بین مردم رواج پیدا کرده است. فرزندان ما این افراد را به طور مداوم مشاهده می کنند و تضادی بین تربیت اسلامی و ایرانی خانواده و مدرسه تفاوت وجود دارد. اساس خانواده یعنی مرد و زن در این زمینه دچار مشکلات می‌شوند و با وجود پوشش‌های مختلف در سطح جامعه با تعارض مواجه می شوند. بیشار زنان سعی می‌کنند که مسائل مربوط به خانواده را رعایت کنند و پوشش مناسب اسلامی-ایرانی داشته باشند اما برخی نیز این مسائل را رعایت می‌کنند و مردان با وجود پوشش نامناسب در معرض تحریکات و رفتارهای ناپسند قرار می گیرند که به طور ناخودآگاه و به مروز زمان سبب مشکلات خانوادگی و بروز اختلاف میان زوجین می‌شود. ممکن است ارتباط صمیمانه بین زن و شوهر دچار لغزش شود و به دلیل مقایسه کردن پوشش این افراد با همسر، اختلاف خانوادگی به وجود می‌آید. زنان نمی‌پذیرند که همسرانشان، آنها را با سایرین مقایسه کنند و به دلیل کم توجهی مراوادات همسران تحت تاثیرقرار می‎گیرد.به نظر می‌رسد این آسیب‌ها امنیت خاطر افراد در خانواده با مشکل مواجه می‌کند و با مدیریت کردن رفتار و اخلاق در جامعه می توانیم با این معضلات مبارزه کرد.    با وجود یک پوشش مناسب اسلامی ایرانی می‌توان امنیت بیشتری در جامعه به وجود آورد درواقع هرکس با انتخاب پوشش خود، دیگران را به دوستی، انتخاب همسر و نحوه برخورد دعوت می‌کند و آینده فرد رقم می‌‎خورد. زمانی که نوع پوشش مناسب نباشد، در انتخاب همکار، دوست و فرد مناسب برای زندگی مشترک دچار مشکل می‌شود.


منبع: حمایت


انتهای پیام/
خبرگزاری تسنیم واردات بی رویه مانع رشد صنعت نوشت افزار در کشور شده است Mon Sep 04 09:30:35 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم 150 میلیارد تومان تجهیزات پزشکی وارد مراکز درمانی کرمانشاه شد Mon Aug 28 02:45:00 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم 1466 دانش‌آموز اردبیلی در همایش کنکور 96 شرکت کردند Sat Feb 25 15:45:30 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم اعزام 2 تیم اصفهانی به رقابت‌های دراگون بوت قهرمانی بانوان کشور/ مسابقات کیوروگی خردسالان برگزار شد Sat Aug 13 16:45:02 IRDT 2016
خبرگزاری تسنیم لالیگا| برتری رئال بتیس در خانه خیرونا Sat Apr 14 01:32:00 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم 800 میلیاردتومان طلب گندم‌کاران گلستانی پرداخت شد/کشاورزان بیش از 600 میلیارد تومان دیگر از دولت طلب دارند Thu Jul 13 16:49:42 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم برزیل به سختی بلژیک را شکست داد Sat Jul 02 20:33:24 IRDT 2016
خبرگزاری تسنیم لیگ برتر فوتبال| تساوی مشکی‌پوشان و استقلال خوزستان در نیمه نخست Fri Mar 30 16:48:31 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم نخستین مجمع سلامت شهرستان دامغان به روایت تصویر Wed Nov 21 10:11:33 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم رشد 28 درصدی شاخص بورس از ابتدای امسال Sun Jan 21 07:44:00 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم مراسم غبارروبی مزار شهدا در گلستان شهدای اصفهان برگزار شد Thu Nov 23 20:39:51 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم افزایش حداکثری ظرفیت سدهای خراسان شمالی؛ سد شیرین دره به «تراز سر ریز» نزدیک شد Wed Mar 27 13:24:56 IRDT 2019
خبرگزاری تسنیم یمنی‌ها با موشک بالستیک پادگان متجاوزان سعودی را در هم کوبیدند Mon Dec 18 16:18:13 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم تمرینات اختصاصی سه بازیکن استقلال Wed May 30 16:20:28 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم غرق شدن 2 نفر در "دریا بزرگ" چابهار/ ادامه تلاش جهت یافتن جسد یکی از غرق شدگان Tue Jun 27 14:05:00 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم محورهای شمالی کشور یک‌طرفه شد/ مصدومیت 1690 نفر در تصادفات 3 روز گذشته Tue Mar 19 15:41:31 IRST 2019
خبرگزاری تسنیم بهره برداری از� 5 پروژه کشاورزی با اعتبار 85 میلیارد ریال در زرندیه Thu Aug 31 19:27:23 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم تروریسم یک روح در بدن های مختلف؛ نفاق، القاعده،داعش Mon Jul 25 14:30:56 IRDT 2016
خبرگزاری تسنیم روسیه: افراد مسلح سوری از پهپادهای ساخت خارج استفاده می‌کنند Thu Jan 11 17:31:00 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم 50 خانه ورزش روستایی تا پایان امسال در استان سمنان ایجاد می‌شود Wed Jun 21 15:44:21 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم برخورد یک فروند نفتکش با کشتی باری در آب‌های بین فرانسه و بریتانیا Sat Jul 01 14:34:35 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم امام خمینی(ره) مانع فراموشی قدس شدند/آل سعود در مسیردشمنی با مقاومت و سازش با صهیونیست‌ها قرار دارند Fri Jun 23 14:56:57 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم «بیان قرآن»؛ تفسیر سوره‌ مجادله از لسان مقام معظم رهبری Sat Jun 24 10:12:21 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم نکوداشت قاسم رفعتی به روایت عکس Mon Aug 27 14:28:53 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم رقص بچه‌ها با ریتم خورد کردن پیاز به لطف خاله‌های مهدکودک + فیلم Tue Jul 26 07:14:10 IRDT 2016
خبرگزاری تسنیم تحریم ایرانی‌ها را توانمند کرد/پرچم "بالاست" بالاست Tue Jun 19 16:47:00 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم رئیس اتحادیه طلا: مردم خریدهای هیجانی نکنند/ سود طلای خام منطقی نیست Mon Oct 15 12:45:31 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم منصوریان به ابهامات درباره حضورش در استقلال دامن زد Tue Aug 22 20:50:32 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم برگزاری نخستین دوره مسابقات ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی کشورهای جنوب آسیا Tue Oct 10 16:42:20 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم وضعیت فرهنگی کشور در تراز انقلاب اسلامی نیست Fri Mar 10 02:59:07 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم قلعه‌نویی در کنار برج ایفل + عکس Wed May 31 11:23:32 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم جامعه مدرسین حوزه علمیه قم: سانسور رسانه‌ای فجایع میانمار نشان از مظلومیت آن‌هاست Tue Sep 05 17:08:24 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم تمرین فردای پرسپولیس با حضور خبرنگاران Fri May 05 15:20:29 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم استاندار خراسان شمالی: عدم سکونت مدیر در محل خدمتش را برنمی‌تابیم‌ Sat Feb 02 01:05:00 IRST 2019
خبرگزاری تسنیم شمشیربازی| اعزام تیم سابر مردان به جام‌جهانی مادرید Wed Apr 04 08:52:26 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم گرد و غبار، دوباره در خوزستان/ کاهش کیفیت هوا در 4 استان کشور Fri Apr 07 16:45:23 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم پشت پرده حمله سایبری اخیر و قربانی شدن 4000 ایرانی Thu Jun 01 11:54:02 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم هنرمندان 8 کشور در جشنواره پیامبر مهربانی Wed Nov 21 09:06:32 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم احتمال تحریم لویه جرگه مشورتی صلح از سوی رقبای انتخاباتی اشرف غنی Sat Apr 13 15:37:21 IRDT 2019
خبرگزاری تسنیم پیام‌رسان "آی‌گپ" واگذار شد Mon Nov 12 13:27:00 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم برانکو: ترسی از الدحیل نداریم/ در مورد مسلمان من و باشگاه تصمیم می‌گیریم Wed May 23 13:52:33 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم سوء استفاده ترامپ از پرونده خاشقجی برای افزایش تولید نفت Wed Oct 24 10:50:39 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم امیدواری وزیر دارایی انگلیس به دستیابی توافق برگزیت با حزب کارگر Sat Apr 06 12:40:10 IRDT 2019
خبرگزاری تسنیم بوشهر|2400 شغل ویژه مددجویان کمیته امداد بوشهر ایجاد شد Sun Apr 15 16:39:09 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم آیین معنوی خطبه‌خوانی خادمان آستان کریمه اهل‌بیت(س) برگزار شد Sun Nov 19 08:53:46 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم لایق: تیم‌ها با نفرات خوبی در مسابقات‌ حضور پیدا کرده‌اند Thu Feb 16 12:12:22 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم قیمت حامل‌های انرژی در سال آینده افزایش نمی‌یابد Mon Feb 20 10:30:45 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم فاز سه خط یک قطار شهری اصفهان با حضور جهانگیری افتتاح شد Tue Jul 10 19:28:29 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم سابریست‌های ایران راهی روسیه شدند Sun May 28 17:08:15 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم هدف سپاهان� قهرمانی است/ به بازیکنان تازه وارد کمک خواهیم کرد Wed Jun 21 19:08:06 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم جزئیات برنامه دولت در اشتغالزایی در زمان تحریم/پرداخت بخشی دستمزد از منابع بیمه بیکاری Fri Aug 03 01:40:42 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم جستجو برای یافتن تیرانداز بیمارستان هوستون ادامه دارد Wed Feb 22 11:39:54 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم گفتمان انقلاب در دانشگاه‌های کشور به یک گفتمان عمومی تبدیل می‌شود Fri Sep 29 09:29:15 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم واکنش کرملین به نتایج انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره Wed Nov 07 13:25:24 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم ناصر هاشمی، برادر مهدی هاشمی نیست Wed Apr 11 16:28:59 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم خدمات اولیه به بیماران قلبی و عروقی در کهگیلویه و بویراحمد ارائه می‌شود Thu Aug 09 20:07:41 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم نامزدهای انتخاباتی و احزاب سیاسی افغانستان طرح اشرف غنی برای اصلاح قوانین انتخاباتی را رد کردند Sat Feb 09 12:58:40 IRST 2019
خبرگزاری تسنیم سوانزی برای جذب قدوس دست‌ به کار می‌شود Tue Jun 05 17:11:53 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم زمان دقیق استیضاح کرباسیان در مجلس مشخص شد Mon Aug 20 18:14:44 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم سایت مرکز آمار از دسترس خارج شد Wed Dec 06 10:07:00 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم طرح نوروزی هلال احمر ایلام با 19 پایگاه و 250 نیرو آغاز شد Sun Mar 17 10:01:56 IRST 2019
خبرگزاری تسنیم باشگاه سپیدرود مالک واقعی ندارد‌/باید منتظر سقوط سپیدرود به لیگ پایین‌تر بود Mon Aug 13 17:41:40 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم آذربایجان‌شرقی|همایش سراسری حاج زین العابدین مراغه‌ای برگزار شد Wed May 09 21:24:22 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم اعتراض مسکو به سخنان ماکرون علیه رسانه‌های روسیه Tue Feb 05 09:34:33 IRST 2019
خبرگزاری تسنیم تازه‌ترین جزییات از وضعیت روحانی مضروب شده ایرانی در مکه مکرمه Fri Sep 08 11:04:00 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم اختتامیه ششمین جشنواره "کتابخوانی رضوی" در چهارمحال و بختیاری برگزار می‌شود Mon Aug 08 14:54:45 IRDT 2016
خبرگزاری تسنیم انفجار خودروی بمب‌گذاری شده در فلوجه Sat Oct 06 09:23:03 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم افشین قطبی: هنوز برای فصل آینده تصمیمی نگرفته‌ام Thu Apr 18 14:16:56 IRDT 2019
خبرگزاری تسنیم یک جریان انقلابی بحرینی خواستار تحریم انتخابات نمایشی آل خلیفه شد Sat Nov 17 20:25:34 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم خمارلو: توافقی با ایمن حسین نداشته‌ایم Wed Aug 15 16:22:09 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم ‌درمان معتادان متجاهر در دراز مدت موفق نبود Tue Mar 26 18:04:40 IRDT 2019
خبرگزاری تسنیم وزارت نفت بابت تغییر اقلیم قبوض گاز مشهد عذرخواهی کند‌ Sat Mar 11 15:28:08 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم ادارات‌کل ارشاد سیستان و بلوچستان و کرمان تفاهم‌نامه همکاری امضاء کردند Sun Nov 19 09:35:14 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم حجت‌الاسلام سالک: مجمع تشخیص در بحث پالرمو تسلیم فشارهای سیاسی نمی‌شود Sat Mar 02 17:00:25 IRST 2019
خبرگزاری تسنیم اعتبارات حمل و نقل ریلی 80 درصد افزایش یافت Thu Sep 14 21:39:57 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم اجرای 220 برنامه و افتتاح 14 پروژه ورزشی در سیستان و بلوچستان Mon Jan 30 01:40:00 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم ایرج محمدی: پانته آ بهرام می توانست پای خانواده بایستد/منوچهر هادی: سریال دلدادگان تلفیقی از حرفه‌ا‌ی‌ها و جوانان بود Sat Oct 27 17:04:00 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم قهرمانی تیم نیروی زمینی ارتش در مسابقات اسکی جام شهدای مدافع حرم Tue Mar 05 15:11:50 IRST 2019
خبرگزاری تسنیم رئیس‌جمهور سابق عراق وارد تهران شد Fri Nov 23 16:41:00 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم تاج: نکونام، کریمی و پورموسوی جزو گزینه‌های هدایت تیم المپیک هستند/ ممکن است تعداد تیم‌های لیگ برتری کاهش پیدا کند Mon Apr 23 13:10:59 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم پناه می‌برم به خدا از خردکردن دهان کارگران! Wed May 03 06:18:00 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم شکایت از مصوبات "تبدیل باغات کن به فضای سبز" رد شد Sat Jan 12 11:25:00 IRST 2019
خبرگزاری تسنیم همکاری احزاب آسیایی می‌تواند خطر گسترش تروریسم را کم کند Tue Jul 12 22:28:37 IRDT 2016
خبرگزاری تسنیم کرمان| بانک‌ها همکاری خوبی برای امهال وام های کشاورزی ندارند Wed Nov 21 18:15:23 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم فوتبال جهان|جدول رده‌بندی لوشامپیونه در پایان شب اول هفته نوزدهم Sun Dec 23 08:08:13 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم سیستان‌ و بلوچستان| نخستین نیروگاه خورشیدی روی آب کشور در زابل ساخته می‌شود Mon May 14 10:40:18 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم دور جدید تمرینات ملی‌پوشان تکواندو آغاز شد Sat May 06 09:56:53 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم گزارش خبرنگار اعزامی تسنیم از اندونزی|محمد رهبری: قول می‌دهم به زودی کره جنوبی را شکست خواهیم داد Thu Aug 23 19:24:43 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم فراخوان حماس برای مشارکت پرشور در راهپیمایی "وفاداری به شهداء"، آماده باش نظامیان صهیونیست Thu May 17 23:26:20 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم برخی از بندهای قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران و خانواده‌های شهدا به درستی اجرا نمی‌شود Wed Dec 19 13:04:03 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم خورستان| قتل‌ خاموش؛ پروژه ناتمام خیر‌آباد همچنان جان صدها نفر را می‌گیرد Fri Jul 06 06:29:00 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم وضعیت مصدومیت طالب‌لو فردا مشخص می‌شود/ احتمال دوری یک ماهه سنگربان فولاد Fri Feb 17 14:37:22 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم پمپئو: در برابر فرصت بی‌سابقه‌ای در شبه جزیره کره قرار داریم Wed May 02 20:30:10 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم صعود ایران به رده بیستم جدول توزیع مدال‌ها + عکس Sun Aug 14 04:06:58 IRDT 2016
خبرگزاری تسنیم هیئت‌های نظارت و اجرا در اصل برگزاری انتخابات دخالت نکنند Tue Mar 07 18:51:40 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم دستگاه دیپلماسی در برابر نقض تعهدات هسته‌ای قاطعانه برخورد کند Thu Jul 28 10:16:52 IRDT 2016
خبرگزاری تسنیم کرسی تلاوت رضوی در کرمان به روایت تصویر Thu Jul 26 09:57:11 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم چرخه اقتصادی صنایع دستی در بیم و امید حمایت مسئولان میراث فرهنگی Mon Sep 18 13:46:24 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم واکنش اژه‌ای به اظهارات اخیر روحانی: مچ گیری نمی‌کنیم ولی مچ دست‌اندازان به بیت المال را قطع می‌کنیم Sun Apr 16 16:01:20 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم ‌طرح هادی در 320 روستای استان ایلام اجرا شد Sat Jul 14 17:15:38 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران مهمترین عملکرد وزارت اطلاعات در سال 95 قربانی نشدن مردم در اقدامات تروریستی است Thu Mar 23 17:06:01 IRDT 2017
عصر خودرو "خبهمن" در هر سهم به سود رسید Mon Jan 21 13:19:00 IRST 2019
رجا نیوز کاهش تولید انواع لوازم خانگی در نیمه نخست 1397 Sun Dec 16 11:35:14 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی رفع علائم سرگیجه در سالخوردگان با چند حرکت ساده Fri May 12 15:23:00 IRDT 2017
خبرگزاری نسیم آلوده‌کنندگان محیط زیست موظف به پرداخت مالیات می‌شوند Thu Apr 05 05:58:01 IRDT 2018
جماران تندیس های مشاهیردرکرج به سرقت رفت Tue Jun 19 13:49:48 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی فعالیت عمرانی دولت یازدهم در طول سه سال برابر با 15 سال گذشته بوده است Tue Mar 14 19:58:00 IRST 2017
تهران پرس جعبه سیاه هواپیمای تهران - یاسوج تا کنون پیدا نشده است Tue Feb 20 21:01:00 IRST 2018
تی نیوز خداحافظی اینستاگرامی لیونل مسی با نیمار Wed Aug 02 23:32:21 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر تعیین قیمت کالا از سوی واحد صنفی بی توجهی به حقوق مصرف کنندگان Tue Nov 14 09:22:14 IRST 2017
واحد مرکزی خبر آیا این جزیره کوچک نقطه آغاز جنگ جهانی سوم است؟ Sat Aug 12 09:09:55 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجو سردار اسماعیل کوثری به قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا(ص) رفت Wed Feb 01 12:29:15 IRST 2017
خبرگزاری بین المللی قرآن زبان فارسی؛ تنها رسانه فرهنگ شیعی و انقلاب اسلامی/ لزوم الگوگیری از حکیم فردوسی Tue May 15 10:58:55 IRDT 2018
برنا وحیدی: برخی تعصب ها بلای جان رفاه و امنیت جامعه شده است Sun Sep 24 13:38:37 IRST 2017
خبرگزاری مهر نقش مولفه‌های اجتماعی موثر بر سلامت در تحمیل هزینه به بیمه‌ها Thu Jan 24 12:47:41 IRST 2019
598 وصل مجدد یارانه ثروتمندان شائبه انتخاباتی وجود دارد Sun May 14 15:01:12 IRDT 2017
سلامت نیوز سامانه بارشی فردا سراسر ایران را فرا می‌گیرد Sun Apr 07 11:24:00 IRDT 2019
بولتن نیوز معرفی آستون مارتین وَنکوییش S وُلانته 2018 Mon Jan 30 14:06:38 IRST 2017
تی نیوز ادامه اعتراض های مردمی در آلمان/ هامبورگ منطقه جنگی شد + تصاویر Sun Jul 16 20:59:07 IRDT 2017
شفاف کنایه عادل فردوسی‌پور به پسر عارف! Tue Aug 15 10:28:05 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا در مقابل نقض برجام توسط آمریکا سکوت نمی کنیم/ به زودی سلسله اقدامات مقابله ای ایران اعلام می شود Thu Aug 03 11:51:57 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران استفاده از مغناطیس برای تخلیه گرمای اضافی نیروگاه‌ها Wed Oct 10 17:29:56 IRST 2018
تی نیوز ایجاد مدیریت جامع قرآنی در سلسله/فعالان قرآنی مشارکت کنند Sun Jul 23 13:55:11 IRDT 2017
ایران آنلاین پاسخ معاون پارلمانی روحانی به جای خالی وزیر زن Tue Aug 08 17:02:06 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر محسن حججی با عزمی پولادین کاروان شهدای کربلا را تداوم بخشید Sat Aug 12 16:15:25 IRDT 2017
پول نیوز شیوه پذیرش محموله‌های صادراتی در گمرکات ابلاغ شد Sun Nov 18 12:29:18 IRST 2018
خبرگزاری بین المللی قرآن نتایج پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهرکرد اعلام شد Sat May 20 15:48:16 IRDT 2017
روزنامه شهروند پروژه های میدان مرکزی میوه و تره بار اصفهان افتتاح شد Sat May 05 04:30:00 IRDT 2018
نود تی وی قرعه سخت بایرن مونیخ در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی آلمان Sun Nov 04 22:27:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی تک آهنگ های هفته را در اینجا بشنوید - 9 اردیبهشت Sat Apr 29 20:38:00 IRDT 2017
ایلنا آغاز بهره‌برداری از 130 دستگاه اتوبوس ایران خودرو دیزل در شیراز Mon Aug 14 16:34:32 IRDT 2017
پول نیوز قاتلان متجاوز و کودک آزار قصاص شدند Sun Jul 22 10:34:07 IRDT 2018
روزنامه ایران زهرا نعمتی: قول می‌دهم برای حقوق ورزشکاران تلاش کنم Mon Dec 11 00:00:00 IRST 2017
خانه ملت مجلس تعرفه های خدمات پزشکی را بررسی می کند Fri Aug 25 17:24:31 IRDT 2017
پایگاه خبری الف عراق 500 تروریست داعشی را تحویل می‌گیرد Tue Mar 05 19:55:00 IRST 2019
روزنامه دنیای اقتصاد پیشرفت تسلیحاتی چین آمریکا را به چالش کشید Thu Feb 15 12:40:35 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی شیوع وبا در ثلاث باباجانی تکذیب شد Sat Aug 25 19:50:00 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران بدخوابی‌های شبانه نشان از بیماری‌های خطرناک مغزی Wed Dec 13 22:00:02 IRST 2017
واحد مرکزی خبر بازتاب گسترده دیدار رئیس جمهور سوریه با رهبر معظم انقلاب در رسانه های لبنان Tue Feb 26 00:18:14 IRST 2019
آریا رهبران چین و روسیه بر حمایت از برجام تاکید کردند Fri Jun 08 18:55:50 IRDT 2018
پرس شیعه توضیح وزارت برق عراق درباره قرارداد برقی بغداد با ریاض Mon Jul 30 16:00:23 IRDT 2018
نود تی وی سرجیو: همه تصمیمات داور علیه نفت آبادان بود Fri Sep 21 22:32:00 IRDT 2018
خبرآنلاین فیلم | خاطرات عابدزاده از گل به خودی استاداسدی تا تلاش مایلی کهن برای تخریب او Tue Dec 04 10:29:00 IRST 2018
افکارخبر خطیب اولین نماز جمعه سال 98 در تهران Tue Mar 19 01:45:00 IRST 2019
باشگاه خبرنگاران پایان دهمین دوره جشنواره پویانمایی/ یاد کیارستمی گرامی داشته شد Sat Mar 11 10:20:01 IRST 2017
تی نیوز امارات متحده عربی تنها کشورصادرکننده سیگار به ایران Tue Aug 22 09:45:20 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر آغاز امامت حضرت ولی عصر (عج) Fri Nov 16 17:45:59 IRST 2018
پارس نیوز پور محمدی:در ایام انتخابات تحمل‌مان باید بالا برود Wed Mar 01 12:58:54 IRST 2017
تی نیوز اردبیل رتبه نخست بی توجهی به مقررات رانندگی در کشور را دارد Sat Jul 29 20:34:57 IRDT 2017
ایسکانیوز حمایت از شرکت‌‌های دانش‌بنیان در مسیر استقلال ملی Mon May 29 14:51:00 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران نخست‌وزیر چک: هرگز سفارت کشورمان را به قدس منتقل نمی‌کنیم Sun Apr 22 15:31:44 IRDT 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا دستاورد آموزش های جنسی به نوجوانان، راهی که غربی‌ها رفتند و به جایی نرسیدند Mon Dec 04 14:52:45 IRST 2017
واحد مرکزی خبر مهار آتش سوزی در قطار باری Sun Dec 23 14:18:14 IRST 2018
ایران آنلاین اسکناس های مخصوص نابینایان چاپ می شود Sun Aug 06 14:39:09 IRDT 2017
پارس فوتبال مذاکرات برای متقاعد کردن این ستاره برای ماندن در جمع قرمز ها نتیجه نداد Wed Sep 06 16:44:14 IRDT 2017
تی نیوز سقوط دو نفر از کمانداران کشورمان در رده بندی جهانی Mon Aug 14 17:15:12 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی دولت دوازدهم و ضرورت بررسی عملکرد یک ساله کابینه Thu Aug 23 11:24:00 IRDT 2018
صبحانه با خبر قطع دوباره آب و برق در 90درصد 11 شهر خوزستان Sat Feb 11 12:52:23 IRST 2017
افکارخبر قیمت آب‌های بسته‌بندی تغییر می‌کند Mon Apr 17 11:35:47 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران فرهنگ قرآن در آموزش و پرورش نهادینه شود Thu Sep 07 11:16:35 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر  تأکید بر اطلاع رسانی از طرحهای اشتغالزایی در روستاها Tue Jul 10 14:28:22 IRDT 2018
جماران مدیرکل آموزش وپرورش چهارمحال و بختیاری معرفی شد Tue Feb 26 16:37:22 IRST 2019
خبرگزاری مهر «جشنواره سیمرغ» در قاب شبکه چهار Sat May 05 12:07:24 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران یادی از انتقادپذیری آیت‌الله هاشمی رفسنجانی Sun Mar 10 14:31:49 IRST 2019
میزان مداحی "مادر" با صدای ملاباسم کربلایی + فیلم و صوت Mon Feb 13 15:00:37 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران مساعدت 7 میلیون تومانی به بیماران سخت‌ درمان همدان Sat Sep 23 10:11:26 IRST 2017
برنا پست توئیتری شریعتمداری به یاد شهدای سانچی Tue Jan 08 11:14:33 IRST 2019
پارس نیوز ترکیب پرسپولیس مشخص شد Sun Feb 12 11:29:41 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی وزیر کشور با مراجع عظام تقلید درقم دیدار کرد Wed May 09 23:45:00 IRDT 2018
تی نیوز روزهای خوب «خانواده دکتر ماهان» در جشن تولد خانه میرداماد Wed Apr 11 18:51:40 IRDT 2018
اعتدال درخواست 6 کشور برای لغو میزبانی قطر در جام جهانی Sun Jul 16 09:26:19 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا مقدمات ایجاد 50 هزار شغل گردشگری کلید خورد Mon Jul 09 13:51:48 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران تقابل گلساپوش و شهرداری سمنان Tue Aug 21 09:43:14 IRDT 2018
آفتاب ایران انفجار انتحاری در میان تظاهرکنندگان در شرق افغانستان Sat Aug 25 13:30:14 IRDT 2018
فرارو افزایش 400 هزار تومانی حقوق کارکنان و بازنشستگان Sat Mar 02 15:42:53 IRST 2019
تی نیوز افزایش مراجعات مردم برای خرید مسکن/ بعید است جهش ارز موج افزایش قیمت جدیدی ایجاد کند Mon Apr 09 16:21:31 IRDT 2018
ورزش 11 پدیده برزیلی رئال مادرید موقتا از این تیم جدا می‌شود Sat Jan 26 12:39:21 IRST 2019
خبرگزاری مهر چشم‌هایی که به جامعه می‌نگرند/ حضوری متکثر در هنرهای تجسمی فجر Mon Jan 29 15:43:26 IRST 2018
امید هسته ای حضور سربازان اتریشی در جمع شورشیان اوکراین Sun May 07 12:35:44 IRDT 2017
میزان همه چیز درباره پنجره هایی که سایه و گرما را کنترل می کنند! +عکس Wed Jan 17 20:48:01 IRST 2018
جام نیوز مرگ دسته جمعی در دریای خزر Fri Aug 18 22:15:00 IRDT 2017
ایلنا زمان برگزاری نشست ماهانه خانه موسیقی Thu Oct 18 11:31:11 IRST 2018
بنکر روند صعودی قیمت طلا در سال 2019 Mon Nov 19 11:02:43 IRST 2018
ایسکانیوز انهدام 2 باند قاچاق طلا و ارز/کشف نیم میلیون دلار جعلی Thu Aug 02 13:45:00 IRDT 2018
وانا ترکیب احتمالی تاتنهام – دورتموند از دید کیکر Wed Feb 13 15:23:51 IRST 2019
خبرگزاری نسیم واکنش تمسخرآمیز مدیر کارخانه لبنی به جریمه 70 میلیاردی تعزیرات: به گرانفروشی ادامه‌ می‌دهیم Tue Dec 04 11:37:03 IRST 2018
جام نیوز ﺟﻤﻊ ﺁﻭﺭی 162 ﻣﻌﺘﺎﺩ ﭘﺮ ﺧﻂﺮ ﺩﺭ ﮔﻠﺴﺘﺎﻥ Thu Nov 09 19:40:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس پرسپولیس خواهان تغییر محل بازی با الاهلی عربستان می‌شود /دبی گزینه پیشنهادی قرمزپوشان Wed Aug 30 23:11:00 IRDT 2017
پول نیوز ریز تجارت خارجی کشور در سال 97 Sat Apr 13 12:44:54 IRDT 2019
خبرگزاری دانشجویان ایران مظفر: از شاگردانم خواستم هیجانی نشوند/ تمام بازیکنانم را محک زدم Fri Nov 24 17:33:12 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران چهارمی قنبرزاده در مسابقات پرش ارتفاع هروویل فرانسه Fri Jun 15 09:23:03 IRDT 2018
دولت بهار تعطیلی دانشگاهی در کانادا به علت تهدید به بمب گذاری Fri Mar 03 01:03:00 IRST 2017
دفاع مقدس باید فکری به حال نظارت بر مجلس کرد Thu Mar 14 03:11:01 IRST 2019
خبرگزاری دانشجو سه دانشگاه اصفهان درجمع برترین‌های دنیا Sun May 28 12:21:58 IRDT 2017
ایستا نیوز افتتاح 8 طرح صنعتی و ایجاد 481 شغل در استان قم Sat Jun 24 10:00:49 IRDT 2017
دولت بهار تصاویر/ صفحه نخست روزنامه‌های 19 فروردین ماه Sat Apr 08 08:01:00 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا چهار مدال برای تیم ملی بوکس قطعی شد Wed Mar 15 23:01:58 IRST 2017
جماران چهار تیم بهداشت و درمان اضطراری به استان خوزستان اعزام شد Mon Apr 15 14:55:32 IRDT 2019
برنا توقیف خودرو حامل مواد مخدر در قوچان Tue Dec 25 13:24:10 IRST 2018
واحد مرکزی خبر اولاند: درهای اتحادیه اروپا برای همیشه به روی انگلیس بسته شده است Thu Apr 19 21:41:46 IRDT 2018