اعتدال - Tue Feb 28 10:54:28 IRST 2017 نمایش خبر

هزاران پلاسکو در تهران

ما چه کردیم؟ ضابطه هم که بگذاریم، چه کسی به آن عمل می‌کند؟ در زلزله بم بسیاری از خانه‌ها تازه‌ساز بودند اما یکی از مشکلاتی که باعث شد خانه‌ها فروریزند، نحوه جوش‌دادن آهن‌ها بود، چه کسی بر ساخت‌و‌سازها نظارت می‌کند؟

 «قاعدتا زنجیره‌ای از عوامل باعث خطا می‌شوند. باید این زنجیره را اصلاح کنیم. متأسفانه زنجیره ما پُر از اشکال است. غربی‌ها زنجیره‌شان را درست کرده‌اند و زمانی که اتفاقی می‌افتد، یکی دو تا از زنجیره‌شان را اصلاح و تعویض می‌کنند و حتی بعد از حادثه پلاسکو، ضوابط اطفای حریق ساختمان‌های بلند در امارات تغییر کرد و تشدید شد. اما ما چه کردیم؟ ضابطه هم که بگذاریم، چه کسی به آن عمل می‌کند؟ در زلزله بم بسیاری از خانه‌ها تازه‌ساز بودند اما یکی از مشکلاتی که باعث شد خانه‌ها فروریزند، نحوه جوش‌دادن آهن‌ها بود، چه کسی بر ساخت‌و‌سازها نظارت می‌کند؟» 


  به گزارش اعتدال، اینها را امیرمحسن ضیایی در گفت‌وگو با ایسنا مطرح کرده است. رئیس جمعیت هلال‌احمر در ارزیابی‌اش از چگونگی مدیریت بحران در حادثه پلاسکو می‌گوید: برای موضوعات پیچیده راه‌حل ساده وجود ندارد و این نیز امری کاملا مشخص است که در چنین اقداماتی حتما عوارضی هم وجود دارد؛ چرا که راه ساده نیست و پر از سنگلاخ است.


  رئیس جمعیت هلال‌احمر با تأکید بر اینکه امروز نگاه دنیا به چنین مواردی مبتنی بر علم و تجربه است، می‌افزاید: بپذیریم که باید از روحیه احساسی و موقتی به روحیه پایدار و مبتنی بر علم و تجربه حرکت کنیم؛ نگاه دنیا نیز امروز چنین است. مدیریت بحران، آمادگی برای بحران، کاهش ریسک و پیشگیری، علمی است و با تجربه عادی، ساده و هیأتی امکانپذیر نیست. 


  بی‌تردید باید به سمتی برویم که این موضوع را به صورت علمی چه در بحث امکانات، تجهیزات و نیروها و چه در برنامه‌ها در نظر داشته باشیم و از تجربیات دیگران استفاده کنیم. وی می‌گوید: اینکه به دنبال بروز حادثه فقط دنبال «جمع‌کردن» آن باشیم، راهکار درست و علمی نیست؛ این‌ در حالی است که متأسفانه ما از این «جمعش کنیم»‌ها در کشور زیاد داریم. باید بپذیریم دوران این حرف‌ها گذشته است. شرایط کاملا تغییر کرده است و موضوعات حداقل برای کشور ما موضوعات خیلی جدیدی است. به‌عنوان مثال ما شهرهای خیلی بزرگی داریم که بسیار شلوغ هستند. امکانات مختلفی هم آمده است اما آیا متناسب با این توسعه‌های صورت‌گرفته زیرساخت‌ها را هم درست کرده‌ایم؟ آیا امنیت و safety را انجام داده‌ایم؟ این موارد را باید دید و مورد تجزیه و تحلیل قرارداد؛ نباید نگاه موقتی به موضوعات داشته باشیم.


  رئیس جمعیت هلال‌احمر با بیان اینکه با وجود پیشرفت‌هایی که دنیا در پیشگیری و همچنین پاسخگویی به حوادث دارد، اما متأسفانه ما هنوز سنتی و مبتنی بر حادثه عمل می‌کنیم، می‌افزاید: متأسفانه ما تنها انتهای ماجرا یعنی پاسخ را می‌بینیم؛ در حالی ‌که همه اقدامات باید قبل از بروز حادثه انجام شده باشد و هر چه می‌توانیم ابتدا در پیشگیری کار کنیم؛ چراکه بدون ‌شک کار در پیشگیری اثر خود را در مقابله یا همان پاسخ می‌گذارد. اگر حجم عملیات‌مان 100 باشد، با پیشگیری این حجم عملیات به 20 و 30 می‌رسد و اثر مثبت خود را در پاسخ می‌گذارد.


  نقاطی که باید روی میز مدیریت بحران باشد


 وی مبحث دوم در مواجهه با بحران‌ها را کاهش ریسک و خطرپذیری (Mitigation) می‌خواند و می‌گوید: مثال پیشگیری آن است که تمام ساختمان‌های دارای اختلال استاندارد تخریب شوند؛ اما از آنجا که نمی‌توان این کار را کرد باید با مقاوم‌سازی، ریسک خطر را در این ساختمان‌ها کاهش ‌داد. مبحث سوم هم آن است که باید آمادگی مبتنی بر ریسک داشته باشیم. کشور باید فایل کاملی داشته باشد که هر نقطه‌ای را چه ریسکی تهدید می‌کند. امروز باید این نقاط روی میز مدیریت بحران ما مشخص باشند. هر چند ممکن است چند کارشناس به‌طور تجربی این موارد را عنوان کنند، اما باید مطالعه علمی در این زمینه صورت گیرد. این ریسک‌ها کاملا در حال تغییر هستند و ما نیز با تغییر اقلیم روبه‌رو هستیم. به‌عنوان مثال امروز سیل برای کشور مسأله‌ساز است و این درحالی است که تا 10‌سال گذشته تا این حد سیل نداشتیم. خشکسالی هم یک سوی دیگر ماجراست و زلزله هم که جای خودش را دارد.


  فاجعه‌ای که دیگر عادی شده است


 ضیایی می‌افزاید: این موارد غیر از مخاطراتی است که ما به صورت ممتد با آنها مواجهیم؛ چراکه مبحثی مانند حوادث جاده‌ای گویا دیگر عادی شده است؛ به طوری که در هر جای دنیا اگر سالانه 16هزار نفر کشته شوند، خود نوعی بحران و فاجعه تلقی می‌شود؛ اما ما گویا دیگر این موضوع را پذیرفته‌ایم. موضوع گرد و غبار هم خود نوعی مخاطره است اما چندین‌ سال است که ساکنان چند استان ما با آن مواجهند. تا زمانی که در پیشگیری سرمایه‌گذاری و عمل نکنیم، قاعدتا پاسخی که خواهیم داد، پاسخی ناقص و احساسی خواهد بود؛ پاسخی برای حل مسأله نخواهد بود بلکه فقط در جهت آن خواهد بود که مردم دارند می‌نگرند. از طرفی هم مدام دیگران را متهم می‌کنیم؛ چراکه دستپاچه عمل می‌شود.


  کارهایی که نمی‌کنیم و جان‌هایی که فدا می‌شوند


 رئیس جمعیت هلال‌احمر بر لزوم آموزش و یادگیری چه برای نیروهای امدادی و چه در جهت افزایش اطلاعات عامه مردم تأکید می‌کند و ادامه می‌دهد: مرتبا باید مانور داشته باشیم. مانند سربازانی که به سربازی می‌روند و چشم بسته اسلحه را باز‌و‌بسته می‌کنند ما نیز باید در زمان بحران این‌گونه باشیم؛ چرا که هنگام بروز بحران آن‌قدر فشار است که نمی‌توان تمرین نکرده در صحنه عملیات حاضر شد، بارها و بارها باید عمل کنیم تا در زمان بحران، یک‌ و دو و سه و چهارمان اتوماتیک‌وار عمل کند. ما این کارها را نمی‌کنیم و مشخص است که پاسخ ما پاسخ درستی نخواهد بود. همچنین مشخص است که برای جبران این فاصله و گپ باید از جان مردم و فداکاری دیگران مایه بگذاریم. ما این نقطه مثبت قوی را داریم که آدم‌های شجاع و فداکار و کم توقع داریم؛ این همان روحیه بسیجیان، امدادگران و آتش‌نشانان ماست؛ اینها فرار نمی‌کنند و جان‌شان را هم به خطر می‌اندازند. نه‌تنها حادثه پلاسکو بلکه تمام صحنه‌های حوادث‌مان این داستان غم‌انگیز را دارد؛ حال یکی دیده می‌شود و حاد است و همه کشور در آن وارد عمل می‌شوند، یکی هم دیده نمی‌شود.


  پلاسکو حادثه‌ای شهری بود اما...


 رئیس جمعیت هلال‌احمر می‌افزاید: حادثه پلاسکو از نظر فنی یک حادثه شهری است که در یک منطقه از شهر اتفاق افتاده، نه راهی بسته شد، نه وضع هوا ناجور بود، نه ارتباطات قطع شد، نه ترسی ایجاد شد و نه فراری از صحنه وجود داشت؛ اما متأسفانه 10 روز طول کشید تا این صحنه جمع شد، اول حادثه هم که همه چیز آشفته بود. نمی‌توانیم خودمان را گول بزنیم. ما موارد ضروری اولیه را فراموش کرده‌ایم و هر کس دیگری هم بود نمی‌توانست این حادثه را سامان دهد. در این حادثه، خوشبختانه شهردار تهران فردی نظامی بود و برخی سیستم‌ها از وی حساب می‌برند و مقداری شخصیت‌ فردی وی توانست این ماجرا را جمع کند و تا زمانی که وی نیامده بود همه چیز بر هم ریخته و پاشیده بود، حتی حضور نیروهای امدادی در صحنه این حادثه با مدیریت نبود و پس از ورود شهردار مشخص شد که هر کدام از دستگاه‌ها باید چه کنند و سهم هر گروه مشخص شد. به‌عنوان مثال نخستین اقدام در هر حادثه‌ای آن است که باید منطقه حادثه بسته شود، اما این اتفاق در پلاسکو نیفتاد و در ساعات اولیه حادثه مردم در صحنه و حتی در خطر بودند و هیچ دستگاهی سر جای خود نبود. 


  وی ادامه می‌دهد: عملکرد این چنینی ناشی از آن است که ما به موضوع به صورت کاملا غیرعلمی، غیرحرفه‌ای و غیرنظام‌مند نگاه می‌کنیم و موردی و مقطعی می‌نگریم. حادثه پلاسکو تمام شد، ما هزاران پلاسکوی دیگر در تهران داریم اما آیا تصمیمی در مورد آنها گرفته شد. پاسخ مشخص است و متأسفانه مانند همه اتفاقات دیگری که در کشور می‌افتد، باز هم همان‌گونه عمل شد. ضیایی می‌گوید: حتما در این موارد اشکال است، ربطی هم به افراد ندارد و نمی‌خواهم دستگاه یا فردی را زیر سوال ببرم. باید با برنامه‌ریزی درست از موارد مختلف درس بگیریم؛ اما متأسفانه این درس را نمی‌گیریم. حوادث بم، منجیل، طبس، ورزقان و... آمدند و دیگران از آن درس گرفتند، اما ما... 


  وی ادامه می‌دهد: دو روز بعد از فروریختن ساختمان پلاسکو، در یک مجله علمی (fire command) مطلبی را با عنوان درس‌هایی که از حادثه پلاسکو در تهران باید گرفت، خواندم. هنوز حادثه در تهران تمام نشده بود و ما وسط کار بودیم، اما آن سوی دنیا به تحلیل ماجرا پرداخته بودند. حال ببینید بعد از اتمام حادثه چقدر از آن استفاده می‌کنند تا با درس‌گرفتن از آن خسارات و تلفات حوادث‌شان را کاهش دهند.


  زنجیره‌ای که پُر از اشکال است


 ضیایی تأکید می‌کند: باید نگاه سیاسی‌زده خود را کنار بگذاریم و یکدیگر را متهم نکنیم. فرقی نمی‌کند چه کسی فرمانده میدان باشد. اساسا نگاه و ورود ما به مسائل مشکل دارد. ما همه چیز را سنتی و هیأتی و موردی نگاه می‌کنیم. اشکال اساسی همین موضوع است. 


  باید این نگاه اصلاح، نظام‌مند و سیستماتیک شود. وی با اشاره به نگاه غربی‌ها در بررسی نظام‌مند به خطا می‌افزاید: قاعدتا زنجیره‌ای از عوامل باعث خطا می‌شوند. باید این زنجیره را اصلاح کنیم. متأسفانه زنجیره ما پُر از اشکال است. 


  غربی‌ها زنجیره‌شان را درست کرده‌اند و زمانی که اتفاقی می‌افتد، یکی دو تا از زنجیره‌شان را اصلاح و تعویض می‌کنند و یا حتی بعد از حادثه پلاسکو، ضوابط اطفای حریق ساختمان‌های بلند در امارات تغییر کرد و تشدید شد. اما ما چه کردیم؟ ضابطه هم که بگذاریم، چه کسی به آن عمل می‌کند؟ در زلزله بم بسیاری از خانه‌ها تازه‌ساز بودند اما یکی از مشکلاتی که باعث شد خانه‌ها فروریزند، نحوه جوش‌دادن آهن‌ها بود، چه کسی بر ساخت‌و‌سازها نظارت می‌کند؟


  «برنامه ملی مدیریت بحران» تکلیف همه را روشن کند


 وی می‌افزاید: مشکل زیاد داریم و با یک روز و دو روز هم حل نمی‌شود؛ باید دیدگاه‌مان عوض شود. باید بنشینیم طرح و برنامه‌ ملی مدیریت بحران را تدوین کنیم. در این برنامه ملی تکلیف همه باید روشن باشد. بخشی از این برنامه ملی هم قانون است تا الزامات را مشخص کند. ما برنامه بزرگی در این زمینه نیاز داریم ما باید کتابچه راهنمای قطوری داشته باشیم.


  عملکرد هلال‌احمری در «پلاسکو»


 ضیایی در ادامه صحبت‌هایش به نقش هلال‌احمر به‌عنوان نیروی پشتیبان در حادثه پلاسکو اشاره می‌کند و به ایسنا می‌گوید:   در این حادثه هماهنگی داخل مجموعه‌ای خوبی در هلال‌احمر برقرار بود؛ یعنی مرکز فرماندهی به خوبی با محیط ارتباط برقرار کرد و پاسخ محیط به درخواست مرکز هم خوب بود. در این حادثه، سیستم ما فورا فعال شد و دقایقی بعد در محل حضور یافت، حال اینکه از ظرفیت‌شان استفاده شده یا بخشی از آن به کار گرفته شده، بحثی دیگر است؛ چراکه نوع حادثه طوری بود که ما به‌عنوان پشتیبان عمل کردیم. 


  در همان روز حادثه 30 یا 40 دستگاه آمبولانس ما آنجا حاضر بود، اما نیازی نبود و براساس اعلام فرمانده میدان تخلیه شدند. ما در منطقه قرمز حادثه پلاسکو حضور پیدا نکردیم، الا بخش سگ‌های زنده‌یاب و دستگاه‌های زنده‌یاب‌مان. درمجموع جنس کار سنگین بود و به نظر من هماهنگی داخلی جمعیت خیلی خوب بود و در هماهنگی‌های بیرونی هم این نقش را باید هماهنگ‌کننده کلی تعیین می‌کرد. وی در پاسخ به اظهاراتی درباره عملکرد دستگاه‌های زنده‌یاب و سگ‌های زنده‌یاب هلال‌احمر در این حادثه، گفت: ما مأموریت‌های خاصی انجام می‌دهیم. دستگاه‌های زنده‌یاب ما نیز خود را در چندین حادثه قبلی نشان دادند و مشکلی نداشتند. سگ‌های ما نیز زنده‌یاب هستند و با سگ‌های جسدیاب متفاوتند؛ چراکه ما کارمان نجات انسان‌هاست ضمن اینکه شرایط برای فعالیت سگ‌ها مناسب نبود، حرارت بالا و بوی ناشی از سوختگی‌ها مانع عملکرد مناسب سگ‌ها بود.


  «جی‌‌پی‌اس‌«هایی که نبود «دوربین»‌هایی که نداشتیم


 رئیس جمعیت هلال‌احمر بر لزوم استفاده از فناوری‌های روزآمد در عملیات‌های امداد‌و‌نجات تأکید می‌کند و به ایسنا می‌گوید: در دنیا از ابزار جدید استفاده می‌شود و از ربات‌ها بهره می‌گیرند. از طرفی نیروی امدادی که وارد چنین جاهایی می‌شود باید «جی‌پی‌اس» داشته باشند، معمولا روی کلاه‌هایشان دوربین دارند، از بیرون می‌توان آنها را دید و اصلا این نیروها در جریان حادثه گم نمی‌شوند. اگر اتفاقی هم برایشان بیفتد با سنسورها می‌توان مشخص کرد که این نیرو دقیقا در کجاست. وی می‌افزاید: اینچنین تجهیزاتی برای نیروهای عملیاتی هلال‌احمر نیز لازم است. البته ما در ماشین‌های امدادی‌مان جی‌پی‌اس داریم و در حال انجام اقدامات لازم برای نصب «جی‌پی‌اس» روی موبایل نیروهای عملیاتی‌مان هستیم که محل‌ فعالیت و حضورشان را کاملا نشان می‌دهد. تا اوایل‌ سال آینده برای تمام نیروهای عملیاتی جمعیت هلال‌احمر این موضوع انجام می‌شود. ضیایی می‌گوید: جان انسان‌ها باید در اولویت باشد. انسان سالم، محور توسعه است. نگاه کنونی باید عوض شود. بعضی موارد هست که ما اصلا به آن اهمیت نمی‌دهیم اما در دنیا بسیار پراهمیت هستند. انسان و جان انسان بزرگترین سرمایه در همه جای دنیاست و در این راستا سرمایه‌گذاری می‌کنند و سرمایه‌گذاری‌هایشان هم نتیجه داده است. آموزش هم در این مقوله بسیار مهم است، اینها نیازمند برنامه‌ریزی طولانی‌مدت است.


  مشکلات امداد اطفای حریق


 رئیس جمعیت هلال‌احمر در پاسخ به سوال ایسنا درباره اظهارات مطرح‌شده مبنی بر لزوم وجود بالگردهای اطفای حریق و قرارگرفتن آن در مجموعه هلال‌احمر می‌گوید: این بحث مقوله‌ای کاملا حرفه‌ای و فنی است و بالگردهای فعلی ما چنین توانایی ندارند، بزرگ هستند و در شهر کاربرد ندارند. البته بحثی نیست که امداد اطفای حریق‌مان مشکل دارد و باید اعتبارات لازم و تجهیزات و نیروی انسانی در این زمینه داشته باشیم. در اجلاسی در اردن، موضوع امنیت شهرهای بزرگ مطرح بود و رئیس هلال‌احمر امارات ویدیویی از امدادرسانی و اطفای حریق در برج بلندی در شب‌ سال نو نشان داد که واقعا خجالت کشیدیم. 


  در آن حادثه بیش از 200‌هزار نفر در بیرون و داخل ساختمان بودند اما کسی آسیبی ندید و عملیات اطفا به خوبی انجام شد. همچنین در اتوبانی ماشینی روی پل آتش گرفته بود که نیروهایشان با جت اسکی و تجهیزات پیشرفته خود را به محل حادثه رساندند، آتش اطفا شد و حتی ترافیک هم مختل نشد. وی می‌گوید: ما نیز اگر در شهرهایی اینچنینی زندگی می‌کنیم باید امکانات متناسب با آن را نیز داشته باشیم، در غیر این صورت فقط شهر را ناایمن خواهیم کرد. درمجموع بالگرد اطفای حریق و امکانات مربوط به آن نیاز است، اما باید ببینیم براساس شرایط، کدام نهاد و دستگاه  مسئولیت آن را برعهده می‌گیرد. این مورد از همان جاهای خالی است که وجود دارد؛ مثلا آتش‌سوزی در جنگل یا امدادرسانی در کوهستان. در چنین حوادثی، تنها دستگاهی که دم دست است، هلال‌احمر است؛ این در حالی است که این موارد اصلا در شرح وظایف ما نیست و اعتبارات آن را هم نمی‌گیریم. در امدادرسانی کوهستان امدادگری را دیدم که با هزینه شخصی خود 15‌میلیون تومان پول لباسش را داده بود تا در کوه‌ماندگان را نجات دهد، اما آیا ما توان فراهم‌کردن چنین امکاناتی برای امدادگران‌مان را داریم؟ غواصی هم به همین صورت است. ما اگر موردی در شرح وظایف‌مان باشد، حتما انجام می‌دهیم و به آن نیز افتخار می‌کنیم.


  آواربرداری پلاسکو درست بود؟


 ضیایی در ادامه صحبت‌هایش به سوال ایسنا درباره نحوه آواربرداری پلاسکو پاسخ می‌دهد و می‌گوید: آواربرداری دو نوع است؛ سبک و سنگین. نوع سبک آن در ساعات اولیه است که برای نجات انسان‌های گرفتار در زیر آوار صورت می‌گیرد و تکنیک‌های مختلفی دارد؛ خیلی جاها باید تونل زد و از بالا نمی‌توان آواربرداری کرد. این کار فنی و خیلی سختی است. البته در حادثه پلاسکو تقریبا محرز بود که کسی در حرارت 400 درجه به بالا که آهن فرو می‌ریزد، زنده نمی‌ماند.


  قبول کنیم که مدیریت بحران‌مان دچار مشکلات جدی است


 رئیس جمعیت هلال‌احمر می‌گوید: هلال‌احمر در آواربرداری سبک آموزش دیده است و امکانات لازم برای آن را هم دارد؛ اما درمجموع آواربرداری، ماشین مناسب می‌خواهد و نیروی انسانی فنی لازم دارد. در این زمینه مجموعه کشور با ضعف آموزش و تجهیزات روبرو است. باید خیلی در این حوزه کار کنیم. باید تجهیزات بیاوریم و اگر لازم است حتی مدرس بیاوریم تا بیشتر فراگیریم. باید از شیوه‌های جدید استفاده کنیم. رئیس جمعیت هلال‌احمر در پایان صحبت‌هایش می‌گوید: خلاصه اینکه باید از این تجربه تلخ درس بگیریم؛ اگر این کار را به کار بندیم، دیگر جان نیروهایمان در معرض خطر قرار نمی‌گیرد و از بین نمی‌رود. باید بفهمیم و قبول کنیم که مدیریت بحران‌مان دچار مشکلات جدی است و همه ما اینچنین هستیم نه یک دستگاه. هماهنگی‌ها کافی نیست و امکانات و تجهیزات کمتری داریم؛ به‌خصوص در شهرهای بزرگ مشکل داریم و باید حتما یک فکری کنیم.
اعتدال اقدام تازه شورای امنیت علیه کره شمالی Fri Dec 29 14:56:11 IRST 2017
اعتدال تحقیق درباره بروز تبانی در بازی ایران - سیرالئون Tue Mar 27 10:04:18 IRDT 2018
اعتدال احتمال حضور "همتی" در بانک مرکزی؟ Wed Jul 25 09:26:21 IRDT 2018
اعتدال اعتراف زیدان به از دست دادن لالیگا Mon Jan 08 10:38:13 IRST 2018
اعتدال طنز/ خنده گروتسک حضار! Mon Feb 12 12:37:08 IRST 2018
اعتدال زمان بازی‌های سرخابی در لیگ قهرمانان Thu Feb 07 13:20:43 IRST 2019
اعتدال مهندس عمرانی که با هزار التماس حسابدار شد! Sat Dec 15 09:18:48 IRST 2018
اعتدال برگزاری مراسم وداع با بهنام صفوی Wed May 15 12:40:51 IRDT 2019
اعتدال فتح الله زاده همبازی بهروز وثوقی بود؟! Sat May 25 09:44:24 IRDT 2019
اعتدال جشن قهرمانی، آخر فوتبال نیست Sat Apr 28 13:22:52 IRDT 2018
اعتدال ارسال پرونده حمایت قطر از "تروریسم" برای فرانسه Sun Jul 16 09:34:21 IRDT 2017
اعتدال دومین شکست پیاپی اینتر؛ ناپولی به سختی برد Sat Dec 23 19:59:04 IRST 2017
اعتدال تلاش برای کسب بازارهای مشترک Sun Apr 16 14:02:01 IRDT 2017
اعتدال اینجا پاییز طعم آلو می‌دهد... Sat Oct 06 12:34:56 IRST 2018
اعتدال یادداشت عباس عبدی درباره روز خبرنگار Tue Aug 08 10:38:36 IRDT 2017
اعتدال پایه های تروریسم در عراق و سوریه فرو ریخته است Wed Nov 22 16:29:28 IRST 2017
اعتدال مرگ یک جوان ایرانی در مالزی Fri Jul 14 10:55:01 IRDT 2017
اعتدال اسامی تایید صلاحیت شده انتخابات شوراها در تهران Mon Apr 17 16:11:33 IRDT 2017
اعتدال سوریه: حمله موشکی به فرودگاه التیفور/تکذیب آمریکا Mon Apr 09 08:11:40 IRDT 2018
اعتدال بازیکنان دوپینگی اجازه حضور در لیگ قهرمانان را ندارند Thu Feb 16 17:28:34 IRST 2017
اعتدال رباینده دیپلمات‌های ایرانی که بود و کجاست؟ /عکس Thu Jul 06 13:56:07 IRDT 2017
اعتدال طومار مجلسی، ترامپ و جی 7 در روزنامه‌ها/ تصاویر Mon Jun 11 10:26:25 IRDT 2018
اعتدال حمله احمدی‌نژادی‌ها به قالیباف Sat May 06 11:06:13 IRDT 2017
اعتدال آغاز بررسی برنامه وزیر پیشنهادی اطلاعات در مجلس Tue Aug 15 19:29:58 IRDT 2017
اعتدال پاسخی به "تنابنده" و جریان چپ و راست Thu Apr 12 10:39:17 IRDT 2018
اعتدال توصیه بهنوش بختیاری به همجنسانش+عکس Fri Mar 03 16:35:05 IRST 2017
اعتدال خبر بد برای پرسپولیس، بیرانوند مصدوم شد Mon Sep 18 11:36:40 IRDT 2017
اعتدال شهادت سه سرباز گمنام امام زمان در پیرانشهر Thu Jan 04 15:12:35 IRST 2018
اعتدال بازتاب حمله تروریستی اهواز در رسانه‌های جهان/ تصاویر Sat Sep 22 15:44:49 IRST 2018
اعتدال درخواست سفیر ایران از توئیتر Mon Sep 17 08:41:20 IRDT 2018
اعتدال بازیگر زن با ریش و سبیل مردانه! +عکس Sat Feb 23 13:54:30 IRST 2019
اعتدال تلاش نمایندگان برای استیضاح وزرای صنعت و راه Mon Aug 27 14:25:02 IRDT 2018
اعتدال قیمت انواع تلویزیون‌های سایز بزرگ در بازار Tue Jan 09 15:18:04 IRST 2018
اعتدال مرگ 8 عضو یک خانواده در واژگونی پژو پارس Sat Jun 08 08:22:16 IRDT 2019
اعتدال عکس/ ناصرالدین شاه با لباس‌های فرنگی Wed Feb 27 11:22:20 IRST 2019
اعتدال درخواست عجیب بن سلمان از عباس Sun Dec 24 12:40:37 IRST 2017
اعتدال پشت پرده حضور ناو آمریکایی در خلیج فارس Thu May 16 16:33:38 IRDT 2019
اعتدال کوتینیو در انتظار اولین بازی برای بارسلونا Thu Jan 25 10:25:02 IRST 2018
اعتدال روحانی: اگر با احترام سر میز بنشینند، اهل مذاکره‌ایم Sun Jun 02 10:15:56 IRDT 2019
اعتدال دوران ایجاد فاصله میان ملت‌ها به پایان رسیده Thu Feb 09 19:25:57 IRST 2017
اعتدال خاک ایران اسیدیته بالایی دارد Wed Apr 05 12:45:01 IRDT 2017
اعتدال نکات ویژه نیمه‌نهایی جام ملت‌های آسیا Sat Jan 26 08:35:42 IRST 2019
اعتدال 4 تن از مرزبانان ایرانی آزاد شدند Thu Mar 21 06:44:50 IRST 2019
اعتدال برنامه ورزشکاران ایران در یازدهمین روز بازی‌های آسیایی Wed Aug 29 10:19:34 IRDT 2018
اعتدال سرنوشت دانشجویان پرونده‌دار چه می شود؟ Wed Oct 31 11:10:20 IRST 2018
اعتدال علیپور در رده ششم بازیکن برتر هفته آسیا Thu Sep 14 15:33:35 IRDT 2017
اعتدال پولی شدن تلگرام برای ایرانی‌ها، دروغ 13 بود؟ Mon Apr 03 13:05:24 IRDT 2017
اعتدال بازدید میلیاردی از تلگرام با فیلترشکن‌ها Tue Jun 19 09:15:12 IRDT 2018
اعتدال احتمال درگیری ایران با مثلث عربستان، اسرائیل و آمریکا؟ Sun Jan 06 10:55:04 IRST 2019
اعتدال انفجار خودروی بمب گذاری شده در چابهار Thu Dec 06 10:28:26 IRST 2018
اعتدال پاسخ داور وزنه‌برداری به ادعای بهداد سلیمی Sat Jan 06 09:37:14 IRST 2018
اعتدال وقتی همه فقط معروف را می‌بینند Fri Mar 17 10:02:03 IRST 2017
اعتدال وعده همتی برای جلوگیری از تاثیر آمریکا بر بازار ارز Sun Jan 13 08:41:16 IRST 2019
اعتدال اظهارات صریح صادقی درباره محدودیت" عبدالحمید" Sun Aug 05 12:13:40 IRDT 2018
اعتدال دعوت حجتی کرمانی از مصباح یزدی برای مناظره Sun Aug 26 12:29:28 IRDT 2018
اعتدال محرومیت ایران از 80 هزارمیلیارد دلار نقدینگی Thu Aug 23 12:04:01 IRDT 2018
اعتدال اعلان جنگ آمریکا به گروه جی 7 Sun Jun 10 09:26:11 IRDT 2018
اعتدال مردم همان عوام نیستند Sat Jan 19 14:03:16 IRST 2019
اعتدال معاون روحانی: برخی به دنبال امنیتی کردن فضا هستند Thu Jan 04 13:27:58 IRST 2018
اعتدال زبان درازی مرکل، سوژه رسانه ها +عکس Mon Jun 25 12:16:33 IRDT 2018
اعتدال تهیه دستورالعمل مبارزه با قاچاق کالاهای هنری Mon Oct 15 11:20:55 IRST 2018
اعتدال روایت صالحی از اقدامات جدید هسته ای ایران Wed May 08 14:07:56 IRDT 2019
اعتدال بهبود شرایط دارو در داخل کشور Tue Jan 08 11:53:15 IRST 2019
اعتدال مداح معروف حامی قالیباف بخاطر رئیسی، به مجلس نرفت Tue May 09 11:15:08 IRDT 2017
اعتدال مردم از مسوولان چه می‌خواهند؟ Fri Mar 30 13:24:35 IRDT 2018
اعتدال بارش برف و باران در 15 استان ایران Fri Mar 01 12:38:20 IRST 2019
اعتدال رژیم صهیونیستی به‌دنبال رخنه است Tue Feb 21 13:29:37 IRST 2017
اعتدال هدف ترامپ برای اجرای تحریم های 13 آبان Thu Nov 01 13:50:01 IRST 2018
اعتدال کیفیت هوای پایتخت سالم است Mon Apr 10 10:08:39 IRDT 2017
اعتدال نجفی شهردار آینده تهران شد Thu Aug 10 15:43:49 IRDT 2017
اعتدال کارشناس ضدتروریسم: خطر حمله داعش در انگلیس بسیار جدی است Sun Feb 26 16:10:01 IRST 2017
اعتدال عدم محبوبیت ترامپ رکورد زد Thu Jan 24 08:42:24 IRST 2019
اعتدال ظریف: ایران از برجام خارج نخواهد شد Wed May 08 08:20:34 IRDT 2019
اعتدال عکس یادگاری بازیگر زن در تبعیدگاه پهلوی اول Thu Apr 06 15:06:39 IRDT 2017
اعتدال پیش‌بینی گرد و غبار در کربلا Wed Oct 24 15:58:51 IRST 2018
اعتدال پیشنهاد نجومی پاری سن ژرمن به رونالدو Sun Jun 02 12:34:50 IRDT 2019
اعتدال 3 ایرانی در بین 10 بازیکن برتر آسیا/ تصاویر Wed Apr 18 13:26:34 IRDT 2018
اعتدال ظرفیت پذیرش مقطع دکترا در تمام مراکز 5 تا 7 نفر Fri Feb 24 18:08:39 IRST 2017
اعتدال متهم پرونده ثامن الحجج متواری شد Sat Jul 14 12:10:49 IRDT 2018
اعتدال 3 سرباز حادثه تیراندازی آبیک وضعیت مناسبی ندارند Tue Jul 18 16:50:10 IRDT 2017
اعتدال اضافه شدن 5 نهاد ایرانی به فهرست تحریم‌های آمریکا Fri Jan 05 12:18:43 IRST 2018
اعتدال پاسخ بانک گردشگری به شایعات اخیر Sat May 06 14:07:05 IRDT 2017
اعتدال شهردار برنامه‌ریز Tue Aug 08 20:49:30 IRDT 2017
اعتدال ترامپ: دیگر نمی‌خواهیم پلیس جهان باشیم Tue May 01 09:38:57 IRDT 2018
اعتدال خسارت 16 میلیارد دلاری ناپایداری زیست محیطی در ایران Mon Feb 27 12:26:02 IRST 2017
اعتدال متاسفم که گل‌محمدی بخاطر ما تحت فشار قرار گرفت Thu Jan 11 17:42:27 IRST 2018
اعتدال شاعر برنده نوبل درگذشت Sat Mar 18 11:11:09 IRST 2017
اعتدال زن و شوهرها سر چی دعوا می‌کنند؟ Mon Dec 24 10:02:07 IRST 2018
اعتدال تدابیر بلندترین سازه جهان به هنگام بحران Tue Nov 14 12:40:21 IRST 2017
اعتدال ادامه روند نزولی بیشتر بازارهای آسیایی Wed Feb 07 14:00:26 IRST 2018
اعتدال هشدار؛ دور جدید بارش‌هاى خطرناک در ایران Mon Apr 22 15:21:25 IRDT 2019
اعتدال نمایندگان و رسانه‌های دلواپس چرا دروغ گفتند؟ Thu Nov 29 17:56:50 IRST 2018
اعتدال درخواست انگلیس از طرف‌های برجام Sat Sep 23 14:57:16 IRST 2017
اعتدال 34 تن به دلیل بیماری وبا جان باخته‌اند Tue May 09 19:44:22 IRDT 2017
اعتدال 5 کشته و مصدوم در نزاع شبانه در اردبیل Sat Feb 17 10:14:59 IRST 2018
اعتدال سالی 30 میلیون تماس با 110 برقرار می‌شود Tue Aug 15 14:52:57 IRDT 2017
اعتدال واکنش پوتین به حمله تروریستی اهواز Sat Sep 22 14:25:55 IRST 2018
اعتدال حریق در مجتمع مسکونی 39واحدی Tue Jan 16 11:35:22 IRST 2018
اعتدال جزئیات عملیات پلیس برای دستگیری نجفی Wed May 29 08:48:38 IRDT 2019
اعتدال زمان بازی بعدی تیم ملی در جام ملت‌ها Thu Jan 17 10:27:01 IRST 2019
افکارخبر ‌عقب نشینی طلا در بازار جهانی Mon Feb 04 13:21:04 IRST 2019
خبرگزاری دانشجویان ایران اردوی مشترک فرنگی کاران ایران و فنلاند در خانه کشتی Sun Jun 25 14:24:22 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران کشور‌های تحریم‌کننده قطر نام یازده فرد و دو سازمان دیگر را به فهرست تحریم‌های این کشور افزودند Thu Nov 23 08:14:41 IRST 2017
میزان آنچه در بازدید 45 سفیر مقیم تهران از معروف‌ترین زندان ایران گذشت/ سفرای خارجی: اوین شرایط و امکانات تربیتی و اصلاحی بسیار خوبی دارد Thu Jul 06 11:10:22 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران نجات یک جوان از خودکشی توسط آتش نشان Sun Jul 22 23:56:11 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی رویدادهایی که امروز خبری می شود Sun Feb 26 11:23:00 IRST 2017
ساعت24 یارانه معوقه مراکز نگهداری بهزیستی پرداخت می‌شود Wed Feb 21 07:44:36 IRST 2018
شفاف زمان واریز یارانه دی ماه Tue Jan 16 14:13:00 IRST 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا 115پروژه با 54میلیارد تومان اعتبار به مناسبت هفته دولت در بروجرد افتتاح می شود Thu Aug 24 20:49:45 IRDT 2017
خبرگزاری مهر مستشاران ایرانی در حملات اخیر صهیونیست ها به شهادت نرسیده اند Tue Jan 22 22:25:33 IRST 2019
واحد مرکزی خبر شبهای قدر و سنت نیکوی اهدای خون به بیماران نیازمند Fri May 24 18:05:46 IRDT 2019
فردا درخواست صهیونیست‌ها برای رسیدگی به فساد نتانیاهو Sun Aug 06 12:38:45 IRDT 2017
عصر ایران مدیرمسئول روزنامه "شاخه سبز" همچنان در بازداشت Wed Mar 01 15:03:47 IRST 2017
تین افزایش ضریب آمادگی و پاسخگویی در ارائه خدمات حمل و نقل ایمن و مطلوب به هموطنان درآستانه سال نو Tue Mar 19 13:42:54 IRST 2019
آی تی نا گوشی‌های که به زودی قطع می‌شوند Mon Apr 16 09:48:38 IRDT 2018
رسالت مسابقه ملی عکس روح الله اواخر شهریور در اصفهان برگزار می‌شود Tue Jul 25 00:00:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی احداث وبهسازی 648کیلومترجاده در البرز/ساخت 2بزرگراه شمالی وجنوبی کرج Sat Jul 08 13:48:00 IRDT 2017
صراط سهم اصولگرایان در کابینه دوازدهم Wed Jul 19 18:02:14 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم دیدار رئیس مجلس با نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی + تصاویر‌ Thu Jan 31 14:24:55 IRST 2019
خبرگزاری شبستان تشریح طرح معلم تمام‌وقت، لایحه رتبه‌بندی فرهنگیان و قرارداد بیمه تکمیلی Sat Nov 10 19:49:00 IRST 2018
روزنامه شرق نمایش مجموعه آثار علی‌اکبر صادقی در موزه هنرهای معاصر تهران Mon Jan 29 03:30:00 IRST 2018
ساعت24 ماجرای تشنج امروز مجلس چه بود؟ Wed Oct 03 12:04:08 IRST 2018
برنا فعال شدن 52 دوربین ثبت تخلفات راهنمایی و رانندگی در آذربایجان غربی Wed Aug 17 13:24:47 IRDT 2016
فردا جوکار در همدان لرزید Sun May 14 18:57:22 IRDT 2017
تین بهره برداری از نخستین مینی بوس خودران جهان در فرانسه Sat Sep 03 17:16:06 IRDT 2016
خبرگزاری دانشجویان ایران مارادونا: بدون مسی شانس کمی برای رسیدن به جام جهانی روسیه داریم Tue Apr 25 08:01:36 IRDT 2017
ساعت24 صفحه اول روزنامه همشهری ورزشی چاپ 24 مرداد Tue Aug 15 00:41:15 IRDT 2017
پارسینه میردامادی: تحرکات لاریجانی برای انتخابات 1400 را رد نمی‌کنم Sun Sep 23 11:39:55 IRST 2018
اتاق خبر24 رد شایعات زلزله ای/ هارپ و آزمایش های هسته ای عامل زلزله نیستند Thu Dec 28 10:26:00 IRST 2017
اقتصاد آنلاین چرا میزان درآمد شما اهمیت ندارد؟ Sun Jun 25 11:11:50 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران قطار 30 خرداد به کرمانشاه می‌رسد/ مرز خسروی اربعین باز می شود Tue Apr 25 14:28:50 IRDT 2017
اقتصاد آنلاین ترامپ: سفارتخانه آمریکا تا 3ماه آینده به قدس می‌رود Sun Apr 29 09:23:16 IRDT 2018
خبرآنلاین روزهای پرنوسان در قیمت خودروهای وارداتی/ اسپورتیج و سوناتا و سانتافه چند؟ Thu May 30 07:42:00 IRDT 2019
جماران گشایش نمایشگاه تخصصی گردشگری،فناوری و خدمات سفر در کرمان Tue Feb 13 13:42:56 IRST 2018
جام نیوز جادوگر فوتبال ایران دستگیر شد Wed Aug 23 22:01:37 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجو وزارت اقتصاد و بانک مرکزی ادعای ظریف را تایید نمی‌کنند Sat Nov 17 08:50:26 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران رمزگشایی از ملاقات مرموز بن سلمان با رئیس فیفا/پای بدل ولیعهد سعودی در میان است؟ Wed May 30 13:44:18 IRDT 2018
تی نیوز «شعله کندو» به زودی ساخته می شود/ ادامه ای برای «یاس های وحشی» Wed Sep 06 14:07:01 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم روند رو به رشد واقعه طلاق متوقف شده است Tue Apr 17 10:26:19 IRDT 2018
تی نیوز ترافیک روان در جاده های گیلان Tue Apr 03 17:39:43 IRDT 2018
جماران انگلیس: برای کاهش تنش در منطقه خلیج فارس تلاش می کنیم Tue May 21 22:12:01 IRDT 2019
آفتاب روانکاو مشهور بیماری بدخیم ترامپ را تشخیص داد Mon Jan 30 11:23:18 IRST 2017
واحد مرکزی خبر نماز جمعه شهرستان‌های هرمزگان Fri Mar 08 17:57:58 IRST 2019
تی نیوز شوخی زشت بوقچی های پرسپولیسی با منصوریان Thu Sep 28 03:09:27 IRST 2017
واحد مرکزی خبر وحدت و امنیت در مناطق مرزی+فیلم Tue Jan 31 20:13:42 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم ترکیب پارس جنوبی‌جم و نساجی مازندران اعلام شد Fri Sep 08 20:25:11 IRDT 2017
تیک قرائتی: از بیش از 100 کشور طلبه در قم داریم Fri Feb 01 13:40:02 IRST 2019
تدبیر و امید فرزندان آقای شهردار کجا هستند؟ Wed Aug 15 20:26:39 IRDT 2018
تابناک بازداشت معاون اداره راهداری البرز Thu Nov 15 16:37:04 IRST 2018
روزنامه شهروند مقصران حتی به خاکسپاری نیامدند Tue May 21 04:30:00 IRDT 2019
واحد مرکزی خبر 246 دیدار دانشگاهی Sun Dec 09 11:59:47 IRST 2018
پارس نیوز همدستان زنجانی در اختیار وزارت اطلاعات قرار گرفتند Tue Mar 07 15:58:47 IRST 2017
پایگاه خبری الف وقتی فحش دادن و رکیک بودن، مُد می‌شود! Sun Jan 01 09:41:00 IRST 2017
عصر خبر فواید بی نظیر روغن اسطوخودوس Thu Apr 26 18:34:47 IRDT 2018
خبرگزاری مهر بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم افتتاح شد Mon May 29 19:45:06 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران ترک های مقیم آلمان به سرزمین ژرمن ها تعلق دارند Sat Jul 22 19:20:03 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجو 20 درصد مترجمان شغل ثابت ندارند/ 50 فارغ التحصیل رشته مترجمی زبان را به بازار کار وارد کرده ایم Sun Mar 12 21:35:46 IRST 2017
مشرق نیوز قضاوت‌های اقتصادی خلاف واقع روحانی مردم را آزرده‌خاطر می‌کند Sun Jun 02 00:34:59 IRDT 2019
آفتاب ایران داورزنی: باید بین باشگاه های استاندارد و سودجو ممیزی قائل شویم Sun Mar 03 21:01:07 IRST 2019
واحد مرکزی خبر اسد محبوبیت زیادی در میان مردم سوریه دارد Mon Apr 16 18:22:52 IRDT 2018
روزنامه دنیای اقتصاد تحلیل نیوزویک از کمک چند میلیارد دلاری چین به آمریکا Wed Sep 05 14:36:55 IRDT 2018
ایانا حجتی: طراحی آبزی‌پروری دریایی مطابق برنامه پیش می رود Sun Jan 15 13:05:57 IRST 2017
خبرگزاری دانشجو بیانیه تفصیلی امام خامنه‌ای در تبیین «گام دوم» انقلاب اسلامی به زودی منتشر می‌شود Sun Feb 10 23:59:10 IRST 2019
خبرگزاری جمهوری اسلامی 5 نفر از مرزبانان ربوده شده در میرجاوه به کشور بازگشتند Thu Nov 22 11:29:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی رییس مجلس ژاپن خواستار توسعه روابط تهران - توکیو شد Thu Aug 30 09:15:00 IRDT 2018
جوان آنلاین پاسخ حسین شریعتمداری به ادعاهای عبدالکریم سروش Wed Feb 06 14:56:10 IRST 2019
آریا والیبال ساحلی ایران زمین تمرینی اش را در اختیار بنگلادش گذاشت Sat Aug 18 07:40:23 IRDT 2018
میزان دیوان هیچگاه حکم کلی درباره بورسیه‌ها صادر نکرده است/ مسئولان از اظهارنظر‌های غیرحقوقی درباره پروند‌های قضایی بپرهیزند/به احترام مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی وارد موضوع تشخیص صلاحیت علمی نشده‌ایم Sun Aug 19 11:38:34 IRDT 2018
تجارت نیوز بازار داغ ماشین‌عروس کلاسیک با موتور پراید! Wed Jan 02 11:40:49 IRST 2019
خبرگزاری دانشجویان ایران سرمربی تیم بسکتبال نفت آبادان: هدف‌مان قهرمانی لیگ برتر است Tue May 02 14:30:30 IRDT 2017
جهان نیوز بیانیه باشگاه تراکتور در آستانه بازی با استقلال Fri Aug 11 17:17:58 IRDT 2017
روزنامه دنیای اقتصاد روباتی که سبزی و میوه می‌چیند Mon May 01 09:57:17 IRDT 2017
آفتاب انفجار انتحاری در کربلا Sat Aug 12 23:04:46 IRDT 2017
پارسینه یک ربات: می‌خواهم با انسان‌ها کار و زندگی کنم Sun Nov 26 05:55:01 IRST 2017
جماران ستاد شئون فرهنگی آستارا:احیاء شب های قدر با محوریت مصلی باشد Tue May 21 21:37:04 IRDT 2019
آنا امکان ویرایش ثبت‌نام استعدادهای درخشان کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد فراهم شد Wed Aug 08 14:52:10 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی افتتاح کتابخانه عمومی ساحل چابهار Fri Dec 07 17:21:00 IRST 2018
تجارت نیوز افزایش نرخ یورو و پوند Sat Aug 18 09:39:32 IRDT 2018
خبرگزاری فارس باند تهیه و توزیع موادمخدر در پلدختر منهدم شد/ کشف 3 کیلوگرم هروئین Sun Feb 25 16:33:00 IRST 2018
خبرگزاری فارس جان کری: «دونالد ترامپ» باید استعفاء دهد Tue Jan 22 22:03:47 IRST 2019
برنا ابلاغ دستورالعمل خرید و فروش ارز در شبکه صرافی‌های مجاز Sat Dec 01 13:21:29 IRST 2018
تیک تورم تک رقمی و دولت الکترونیک برگه برنده وزارت اقتصاد Thu Jun 01 16:12:17 IRDT 2017
جماران 160هزار و 222 برگ بارنامه در زنجان صادر شد Mon Jul 30 15:19:21 IRDT 2018
خبرگزاری شبستان دومین بانک جامع انتقال خون کشور در رفسنجان/خون های مضر برای گیرنده، برای همیشه از اهدا معاف می شوند Sat Jun 15 15:44:00 IRDT 2019
سراج 24 جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایرانیان، فرصتی برای ابرقدرتی ایران است Tue Nov 20 06:40:00 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران همایش بزرگ پیاده روی به مناسبت دهه فجر Wed Feb 07 09:48:34 IRST 2018
دفاع مقدس متهم اصلی اختلاس در بانکرینگ بوشهر دستگیر شد + جزئیات Sun Oct 14 15:11:01 IRST 2018
پایگاه خبری الف دو سوال کلیدی از آمریکا و ترکیه در پرونده خاشقجی Wed Oct 24 23:29:00 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران موتور‌سواری مهدی فخیم‌زاده به دلیل نداشتن طرح‌ ترافیک +فیلم Wed Apr 25 11:05:05 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر از عقب نشینی نجومی تا پیشروی اس 300 Sun Mar 05 10:46:30 IRST 2017
آفتاب یک ادعای عجیب درباره وصیت‌نامه آیت‌الله هاشمی Mon Feb 20 11:02:08 IRST 2017
خبر خودرو قیمت های جدید خودرو باید به صورت اورژانسی مشخص شود Mon Nov 26 10:27:46 IRST 2018
خرداد نیوز واکنش‌ها به سخنان حاشیه ساز امام جمعه دامغان/دانشجویان:حاصل این رویکرد تعرض به دانشجویان خواهد بود؛فرماندار دامغان: اجازه برخورد با دانشجویان را نمی‌دهیم Sat Jul 14 22:42:14 IRDT 2018
خرداد نیوز نخستین شکست والیبال ایران در قهرمانی جهان برابر مدافع عنوان قهرمانی Tue Sep 18 00:05:32 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران دولت موافق استانی شدن انتخابات مجلس است Wed Jan 09 12:33:22 IRST 2019
پارس فوتبال خبری فوق العاده برای ” استقلالی ها ” در مورد ” مهدی قائدی “ Mon Apr 30 15:06:20 IRDT 2018
خبرگزاری شبستان کتاب« مبانی فن نوازندگی تار و سه تار» اثر محمدرضا لطفی رونمایی می شود Tue Apr 30 12:39:00 IRDT 2019
روزنامه شهروند رمضان در دایره ادبیات Thu May 31 04:30:00 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران معلولان و قانونی که ضمانت اجرایی ندارد! Sat Feb 11 13:34:29 IRST 2017
تیک 30 کشته در درگیری‌های نزدیک مرز میانمار و چین Tue Mar 07 20:11:01 IRST 2017