اعتدال - Tue Feb 28 10:54:28 IRST 2017 نمایش خبر

هزاران پلاسکو در تهران

ما چه کردیم؟ ضابطه هم که بگذاریم، چه کسی به آن عمل می‌کند؟ در زلزله بم بسیاری از خانه‌ها تازه‌ساز بودند اما یکی از مشکلاتی که باعث شد خانه‌ها فروریزند، نحوه جوش‌دادن آهن‌ها بود، چه کسی بر ساخت‌و‌سازها نظارت می‌کند؟

 «قاعدتا زنجیره‌ای از عوامل باعث خطا می‌شوند. باید این زنجیره را اصلاح کنیم. متأسفانه زنجیره ما پُر از اشکال است. غربی‌ها زنجیره‌شان را درست کرده‌اند و زمانی که اتفاقی می‌افتد، یکی دو تا از زنجیره‌شان را اصلاح و تعویض می‌کنند و حتی بعد از حادثه پلاسکو، ضوابط اطفای حریق ساختمان‌های بلند در امارات تغییر کرد و تشدید شد. اما ما چه کردیم؟ ضابطه هم که بگذاریم، چه کسی به آن عمل می‌کند؟ در زلزله بم بسیاری از خانه‌ها تازه‌ساز بودند اما یکی از مشکلاتی که باعث شد خانه‌ها فروریزند، نحوه جوش‌دادن آهن‌ها بود، چه کسی بر ساخت‌و‌سازها نظارت می‌کند؟» 


  به گزارش اعتدال، اینها را امیرمحسن ضیایی در گفت‌وگو با ایسنا مطرح کرده است. رئیس جمعیت هلال‌احمر در ارزیابی‌اش از چگونگی مدیریت بحران در حادثه پلاسکو می‌گوید: برای موضوعات پیچیده راه‌حل ساده وجود ندارد و این نیز امری کاملا مشخص است که در چنین اقداماتی حتما عوارضی هم وجود دارد؛ چرا که راه ساده نیست و پر از سنگلاخ است.


  رئیس جمعیت هلال‌احمر با تأکید بر اینکه امروز نگاه دنیا به چنین مواردی مبتنی بر علم و تجربه است، می‌افزاید: بپذیریم که باید از روحیه احساسی و موقتی به روحیه پایدار و مبتنی بر علم و تجربه حرکت کنیم؛ نگاه دنیا نیز امروز چنین است. مدیریت بحران، آمادگی برای بحران، کاهش ریسک و پیشگیری، علمی است و با تجربه عادی، ساده و هیأتی امکانپذیر نیست. 


  بی‌تردید باید به سمتی برویم که این موضوع را به صورت علمی چه در بحث امکانات، تجهیزات و نیروها و چه در برنامه‌ها در نظر داشته باشیم و از تجربیات دیگران استفاده کنیم. وی می‌گوید: اینکه به دنبال بروز حادثه فقط دنبال «جمع‌کردن» آن باشیم، راهکار درست و علمی نیست؛ این‌ در حالی است که متأسفانه ما از این «جمعش کنیم»‌ها در کشور زیاد داریم. باید بپذیریم دوران این حرف‌ها گذشته است. شرایط کاملا تغییر کرده است و موضوعات حداقل برای کشور ما موضوعات خیلی جدیدی است. به‌عنوان مثال ما شهرهای خیلی بزرگی داریم که بسیار شلوغ هستند. امکانات مختلفی هم آمده است اما آیا متناسب با این توسعه‌های صورت‌گرفته زیرساخت‌ها را هم درست کرده‌ایم؟ آیا امنیت و safety را انجام داده‌ایم؟ این موارد را باید دید و مورد تجزیه و تحلیل قرارداد؛ نباید نگاه موقتی به موضوعات داشته باشیم.


  رئیس جمعیت هلال‌احمر با بیان اینکه با وجود پیشرفت‌هایی که دنیا در پیشگیری و همچنین پاسخگویی به حوادث دارد، اما متأسفانه ما هنوز سنتی و مبتنی بر حادثه عمل می‌کنیم، می‌افزاید: متأسفانه ما تنها انتهای ماجرا یعنی پاسخ را می‌بینیم؛ در حالی ‌که همه اقدامات باید قبل از بروز حادثه انجام شده باشد و هر چه می‌توانیم ابتدا در پیشگیری کار کنیم؛ چراکه بدون ‌شک کار در پیشگیری اثر خود را در مقابله یا همان پاسخ می‌گذارد. اگر حجم عملیات‌مان 100 باشد، با پیشگیری این حجم عملیات به 20 و 30 می‌رسد و اثر مثبت خود را در پاسخ می‌گذارد.


  نقاطی که باید روی میز مدیریت بحران باشد


 وی مبحث دوم در مواجهه با بحران‌ها را کاهش ریسک و خطرپذیری (Mitigation) می‌خواند و می‌گوید: مثال پیشگیری آن است که تمام ساختمان‌های دارای اختلال استاندارد تخریب شوند؛ اما از آنجا که نمی‌توان این کار را کرد باید با مقاوم‌سازی، ریسک خطر را در این ساختمان‌ها کاهش ‌داد. مبحث سوم هم آن است که باید آمادگی مبتنی بر ریسک داشته باشیم. کشور باید فایل کاملی داشته باشد که هر نقطه‌ای را چه ریسکی تهدید می‌کند. امروز باید این نقاط روی میز مدیریت بحران ما مشخص باشند. هر چند ممکن است چند کارشناس به‌طور تجربی این موارد را عنوان کنند، اما باید مطالعه علمی در این زمینه صورت گیرد. این ریسک‌ها کاملا در حال تغییر هستند و ما نیز با تغییر اقلیم روبه‌رو هستیم. به‌عنوان مثال امروز سیل برای کشور مسأله‌ساز است و این درحالی است که تا 10‌سال گذشته تا این حد سیل نداشتیم. خشکسالی هم یک سوی دیگر ماجراست و زلزله هم که جای خودش را دارد.


  فاجعه‌ای که دیگر عادی شده است


 ضیایی می‌افزاید: این موارد غیر از مخاطراتی است که ما به صورت ممتد با آنها مواجهیم؛ چراکه مبحثی مانند حوادث جاده‌ای گویا دیگر عادی شده است؛ به طوری که در هر جای دنیا اگر سالانه 16هزار نفر کشته شوند، خود نوعی بحران و فاجعه تلقی می‌شود؛ اما ما گویا دیگر این موضوع را پذیرفته‌ایم. موضوع گرد و غبار هم خود نوعی مخاطره است اما چندین‌ سال است که ساکنان چند استان ما با آن مواجهند. تا زمانی که در پیشگیری سرمایه‌گذاری و عمل نکنیم، قاعدتا پاسخی که خواهیم داد، پاسخی ناقص و احساسی خواهد بود؛ پاسخی برای حل مسأله نخواهد بود بلکه فقط در جهت آن خواهد بود که مردم دارند می‌نگرند. از طرفی هم مدام دیگران را متهم می‌کنیم؛ چراکه دستپاچه عمل می‌شود.


  کارهایی که نمی‌کنیم و جان‌هایی که فدا می‌شوند


 رئیس جمعیت هلال‌احمر بر لزوم آموزش و یادگیری چه برای نیروهای امدادی و چه در جهت افزایش اطلاعات عامه مردم تأکید می‌کند و ادامه می‌دهد: مرتبا باید مانور داشته باشیم. مانند سربازانی که به سربازی می‌روند و چشم بسته اسلحه را باز‌و‌بسته می‌کنند ما نیز باید در زمان بحران این‌گونه باشیم؛ چرا که هنگام بروز بحران آن‌قدر فشار است که نمی‌توان تمرین نکرده در صحنه عملیات حاضر شد، بارها و بارها باید عمل کنیم تا در زمان بحران، یک‌ و دو و سه و چهارمان اتوماتیک‌وار عمل کند. ما این کارها را نمی‌کنیم و مشخص است که پاسخ ما پاسخ درستی نخواهد بود. همچنین مشخص است که برای جبران این فاصله و گپ باید از جان مردم و فداکاری دیگران مایه بگذاریم. ما این نقطه مثبت قوی را داریم که آدم‌های شجاع و فداکار و کم توقع داریم؛ این همان روحیه بسیجیان، امدادگران و آتش‌نشانان ماست؛ اینها فرار نمی‌کنند و جان‌شان را هم به خطر می‌اندازند. نه‌تنها حادثه پلاسکو بلکه تمام صحنه‌های حوادث‌مان این داستان غم‌انگیز را دارد؛ حال یکی دیده می‌شود و حاد است و همه کشور در آن وارد عمل می‌شوند، یکی هم دیده نمی‌شود.


  پلاسکو حادثه‌ای شهری بود اما...


 رئیس جمعیت هلال‌احمر می‌افزاید: حادثه پلاسکو از نظر فنی یک حادثه شهری است که در یک منطقه از شهر اتفاق افتاده، نه راهی بسته شد، نه وضع هوا ناجور بود، نه ارتباطات قطع شد، نه ترسی ایجاد شد و نه فراری از صحنه وجود داشت؛ اما متأسفانه 10 روز طول کشید تا این صحنه جمع شد، اول حادثه هم که همه چیز آشفته بود. نمی‌توانیم خودمان را گول بزنیم. ما موارد ضروری اولیه را فراموش کرده‌ایم و هر کس دیگری هم بود نمی‌توانست این حادثه را سامان دهد. در این حادثه، خوشبختانه شهردار تهران فردی نظامی بود و برخی سیستم‌ها از وی حساب می‌برند و مقداری شخصیت‌ فردی وی توانست این ماجرا را جمع کند و تا زمانی که وی نیامده بود همه چیز بر هم ریخته و پاشیده بود، حتی حضور نیروهای امدادی در صحنه این حادثه با مدیریت نبود و پس از ورود شهردار مشخص شد که هر کدام از دستگاه‌ها باید چه کنند و سهم هر گروه مشخص شد. به‌عنوان مثال نخستین اقدام در هر حادثه‌ای آن است که باید منطقه حادثه بسته شود، اما این اتفاق در پلاسکو نیفتاد و در ساعات اولیه حادثه مردم در صحنه و حتی در خطر بودند و هیچ دستگاهی سر جای خود نبود. 


  وی ادامه می‌دهد: عملکرد این چنینی ناشی از آن است که ما به موضوع به صورت کاملا غیرعلمی، غیرحرفه‌ای و غیرنظام‌مند نگاه می‌کنیم و موردی و مقطعی می‌نگریم. حادثه پلاسکو تمام شد، ما هزاران پلاسکوی دیگر در تهران داریم اما آیا تصمیمی در مورد آنها گرفته شد. پاسخ مشخص است و متأسفانه مانند همه اتفاقات دیگری که در کشور می‌افتد، باز هم همان‌گونه عمل شد. ضیایی می‌گوید: حتما در این موارد اشکال است، ربطی هم به افراد ندارد و نمی‌خواهم دستگاه یا فردی را زیر سوال ببرم. باید با برنامه‌ریزی درست از موارد مختلف درس بگیریم؛ اما متأسفانه این درس را نمی‌گیریم. حوادث بم، منجیل، طبس، ورزقان و... آمدند و دیگران از آن درس گرفتند، اما ما... 


  وی ادامه می‌دهد: دو روز بعد از فروریختن ساختمان پلاسکو، در یک مجله علمی (fire command) مطلبی را با عنوان درس‌هایی که از حادثه پلاسکو در تهران باید گرفت، خواندم. هنوز حادثه در تهران تمام نشده بود و ما وسط کار بودیم، اما آن سوی دنیا به تحلیل ماجرا پرداخته بودند. حال ببینید بعد از اتمام حادثه چقدر از آن استفاده می‌کنند تا با درس‌گرفتن از آن خسارات و تلفات حوادث‌شان را کاهش دهند.


  زنجیره‌ای که پُر از اشکال است


 ضیایی تأکید می‌کند: باید نگاه سیاسی‌زده خود را کنار بگذاریم و یکدیگر را متهم نکنیم. فرقی نمی‌کند چه کسی فرمانده میدان باشد. اساسا نگاه و ورود ما به مسائل مشکل دارد. ما همه چیز را سنتی و هیأتی و موردی نگاه می‌کنیم. اشکال اساسی همین موضوع است. 


  باید این نگاه اصلاح، نظام‌مند و سیستماتیک شود. وی با اشاره به نگاه غربی‌ها در بررسی نظام‌مند به خطا می‌افزاید: قاعدتا زنجیره‌ای از عوامل باعث خطا می‌شوند. باید این زنجیره را اصلاح کنیم. متأسفانه زنجیره ما پُر از اشکال است. 


  غربی‌ها زنجیره‌شان را درست کرده‌اند و زمانی که اتفاقی می‌افتد، یکی دو تا از زنجیره‌شان را اصلاح و تعویض می‌کنند و یا حتی بعد از حادثه پلاسکو، ضوابط اطفای حریق ساختمان‌های بلند در امارات تغییر کرد و تشدید شد. اما ما چه کردیم؟ ضابطه هم که بگذاریم، چه کسی به آن عمل می‌کند؟ در زلزله بم بسیاری از خانه‌ها تازه‌ساز بودند اما یکی از مشکلاتی که باعث شد خانه‌ها فروریزند، نحوه جوش‌دادن آهن‌ها بود، چه کسی بر ساخت‌و‌سازها نظارت می‌کند؟


  «برنامه ملی مدیریت بحران» تکلیف همه را روشن کند


 وی می‌افزاید: مشکل زیاد داریم و با یک روز و دو روز هم حل نمی‌شود؛ باید دیدگاه‌مان عوض شود. باید بنشینیم طرح و برنامه‌ ملی مدیریت بحران را تدوین کنیم. در این برنامه ملی تکلیف همه باید روشن باشد. بخشی از این برنامه ملی هم قانون است تا الزامات را مشخص کند. ما برنامه بزرگی در این زمینه نیاز داریم ما باید کتابچه راهنمای قطوری داشته باشیم.


  عملکرد هلال‌احمری در «پلاسکو»


 ضیایی در ادامه صحبت‌هایش به نقش هلال‌احمر به‌عنوان نیروی پشتیبان در حادثه پلاسکو اشاره می‌کند و به ایسنا می‌گوید:   در این حادثه هماهنگی داخل مجموعه‌ای خوبی در هلال‌احمر برقرار بود؛ یعنی مرکز فرماندهی به خوبی با محیط ارتباط برقرار کرد و پاسخ محیط به درخواست مرکز هم خوب بود. در این حادثه، سیستم ما فورا فعال شد و دقایقی بعد در محل حضور یافت، حال اینکه از ظرفیت‌شان استفاده شده یا بخشی از آن به کار گرفته شده، بحثی دیگر است؛ چراکه نوع حادثه طوری بود که ما به‌عنوان پشتیبان عمل کردیم. 


  در همان روز حادثه 30 یا 40 دستگاه آمبولانس ما آنجا حاضر بود، اما نیازی نبود و براساس اعلام فرمانده میدان تخلیه شدند. ما در منطقه قرمز حادثه پلاسکو حضور پیدا نکردیم، الا بخش سگ‌های زنده‌یاب و دستگاه‌های زنده‌یاب‌مان. درمجموع جنس کار سنگین بود و به نظر من هماهنگی داخلی جمعیت خیلی خوب بود و در هماهنگی‌های بیرونی هم این نقش را باید هماهنگ‌کننده کلی تعیین می‌کرد. وی در پاسخ به اظهاراتی درباره عملکرد دستگاه‌های زنده‌یاب و سگ‌های زنده‌یاب هلال‌احمر در این حادثه، گفت: ما مأموریت‌های خاصی انجام می‌دهیم. دستگاه‌های زنده‌یاب ما نیز خود را در چندین حادثه قبلی نشان دادند و مشکلی نداشتند. سگ‌های ما نیز زنده‌یاب هستند و با سگ‌های جسدیاب متفاوتند؛ چراکه ما کارمان نجات انسان‌هاست ضمن اینکه شرایط برای فعالیت سگ‌ها مناسب نبود، حرارت بالا و بوی ناشی از سوختگی‌ها مانع عملکرد مناسب سگ‌ها بود.


  «جی‌‌پی‌اس‌«هایی که نبود «دوربین»‌هایی که نداشتیم


 رئیس جمعیت هلال‌احمر بر لزوم استفاده از فناوری‌های روزآمد در عملیات‌های امداد‌و‌نجات تأکید می‌کند و به ایسنا می‌گوید: در دنیا از ابزار جدید استفاده می‌شود و از ربات‌ها بهره می‌گیرند. از طرفی نیروی امدادی که وارد چنین جاهایی می‌شود باید «جی‌پی‌اس» داشته باشند، معمولا روی کلاه‌هایشان دوربین دارند، از بیرون می‌توان آنها را دید و اصلا این نیروها در جریان حادثه گم نمی‌شوند. اگر اتفاقی هم برایشان بیفتد با سنسورها می‌توان مشخص کرد که این نیرو دقیقا در کجاست. وی می‌افزاید: اینچنین تجهیزاتی برای نیروهای عملیاتی هلال‌احمر نیز لازم است. البته ما در ماشین‌های امدادی‌مان جی‌پی‌اس داریم و در حال انجام اقدامات لازم برای نصب «جی‌پی‌اس» روی موبایل نیروهای عملیاتی‌مان هستیم که محل‌ فعالیت و حضورشان را کاملا نشان می‌دهد. تا اوایل‌ سال آینده برای تمام نیروهای عملیاتی جمعیت هلال‌احمر این موضوع انجام می‌شود. ضیایی می‌گوید: جان انسان‌ها باید در اولویت باشد. انسان سالم، محور توسعه است. نگاه کنونی باید عوض شود. بعضی موارد هست که ما اصلا به آن اهمیت نمی‌دهیم اما در دنیا بسیار پراهمیت هستند. انسان و جان انسان بزرگترین سرمایه در همه جای دنیاست و در این راستا سرمایه‌گذاری می‌کنند و سرمایه‌گذاری‌هایشان هم نتیجه داده است. آموزش هم در این مقوله بسیار مهم است، اینها نیازمند برنامه‌ریزی طولانی‌مدت است.


  مشکلات امداد اطفای حریق


 رئیس جمعیت هلال‌احمر در پاسخ به سوال ایسنا درباره اظهارات مطرح‌شده مبنی بر لزوم وجود بالگردهای اطفای حریق و قرارگرفتن آن در مجموعه هلال‌احمر می‌گوید: این بحث مقوله‌ای کاملا حرفه‌ای و فنی است و بالگردهای فعلی ما چنین توانایی ندارند، بزرگ هستند و در شهر کاربرد ندارند. البته بحثی نیست که امداد اطفای حریق‌مان مشکل دارد و باید اعتبارات لازم و تجهیزات و نیروی انسانی در این زمینه داشته باشیم. در اجلاسی در اردن، موضوع امنیت شهرهای بزرگ مطرح بود و رئیس هلال‌احمر امارات ویدیویی از امدادرسانی و اطفای حریق در برج بلندی در شب‌ سال نو نشان داد که واقعا خجالت کشیدیم. 


  در آن حادثه بیش از 200‌هزار نفر در بیرون و داخل ساختمان بودند اما کسی آسیبی ندید و عملیات اطفا به خوبی انجام شد. همچنین در اتوبانی ماشینی روی پل آتش گرفته بود که نیروهایشان با جت اسکی و تجهیزات پیشرفته خود را به محل حادثه رساندند، آتش اطفا شد و حتی ترافیک هم مختل نشد. وی می‌گوید: ما نیز اگر در شهرهایی اینچنینی زندگی می‌کنیم باید امکانات متناسب با آن را نیز داشته باشیم، در غیر این صورت فقط شهر را ناایمن خواهیم کرد. درمجموع بالگرد اطفای حریق و امکانات مربوط به آن نیاز است، اما باید ببینیم براساس شرایط، کدام نهاد و دستگاه  مسئولیت آن را برعهده می‌گیرد. این مورد از همان جاهای خالی است که وجود دارد؛ مثلا آتش‌سوزی در جنگل یا امدادرسانی در کوهستان. در چنین حوادثی، تنها دستگاهی که دم دست است، هلال‌احمر است؛ این در حالی است که این موارد اصلا در شرح وظایف ما نیست و اعتبارات آن را هم نمی‌گیریم. در امدادرسانی کوهستان امدادگری را دیدم که با هزینه شخصی خود 15‌میلیون تومان پول لباسش را داده بود تا در کوه‌ماندگان را نجات دهد، اما آیا ما توان فراهم‌کردن چنین امکاناتی برای امدادگران‌مان را داریم؟ غواصی هم به همین صورت است. ما اگر موردی در شرح وظایف‌مان باشد، حتما انجام می‌دهیم و به آن نیز افتخار می‌کنیم.


  آواربرداری پلاسکو درست بود؟


 ضیایی در ادامه صحبت‌هایش به سوال ایسنا درباره نحوه آواربرداری پلاسکو پاسخ می‌دهد و می‌گوید: آواربرداری دو نوع است؛ سبک و سنگین. نوع سبک آن در ساعات اولیه است که برای نجات انسان‌های گرفتار در زیر آوار صورت می‌گیرد و تکنیک‌های مختلفی دارد؛ خیلی جاها باید تونل زد و از بالا نمی‌توان آواربرداری کرد. این کار فنی و خیلی سختی است. البته در حادثه پلاسکو تقریبا محرز بود که کسی در حرارت 400 درجه به بالا که آهن فرو می‌ریزد، زنده نمی‌ماند.


  قبول کنیم که مدیریت بحران‌مان دچار مشکلات جدی است


 رئیس جمعیت هلال‌احمر می‌گوید: هلال‌احمر در آواربرداری سبک آموزش دیده است و امکانات لازم برای آن را هم دارد؛ اما درمجموع آواربرداری، ماشین مناسب می‌خواهد و نیروی انسانی فنی لازم دارد. در این زمینه مجموعه کشور با ضعف آموزش و تجهیزات روبرو است. باید خیلی در این حوزه کار کنیم. باید تجهیزات بیاوریم و اگر لازم است حتی مدرس بیاوریم تا بیشتر فراگیریم. باید از شیوه‌های جدید استفاده کنیم. رئیس جمعیت هلال‌احمر در پایان صحبت‌هایش می‌گوید: خلاصه اینکه باید از این تجربه تلخ درس بگیریم؛ اگر این کار را به کار بندیم، دیگر جان نیروهایمان در معرض خطر قرار نمی‌گیرد و از بین نمی‌رود. باید بفهمیم و قبول کنیم که مدیریت بحران‌مان دچار مشکلات جدی است و همه ما اینچنین هستیم نه یک دستگاه. هماهنگی‌ها کافی نیست و امکانات و تجهیزات کمتری داریم؛ به‌خصوص در شهرهای بزرگ مشکل داریم و باید حتما یک فکری کنیم.
اعتدال دولت بر توسعه اشتغال و مبارزه با فقر تأکید دارد Mon Mar 26 10:27:50 IRDT 2018
اعتدال سرقت خودروی حمل پول بانک پاسارگاد در بزرگراه حقانی Thu Feb 23 10:58:59 IRST 2017
اعتدال تعریف 44 پروژه برای وزارت صنعت Thu Jul 13 11:03:39 IRDT 2017
اعتدال روحانی و جهانگیری به مردم امید دادند Sat May 13 11:30:48 IRDT 2017
اعتدال روایتی از گفتگو با وزیری که نیمه‌شب استعفا کرد Wed Feb 27 13:45:34 IRST 2019
اعتدال اروپا به مهاجران نیاز دارد Wed Feb 08 19:43:11 IRST 2017
اعتدال تشدید تحریم‌های آمریکا علیه کوبا Wed Nov 08 22:12:24 IRST 2017
اعتدال ما همچنان روی قول وزیر بهداشت حساب می‌کنیم Sun Jul 30 17:55:06 IRDT 2017
اعتدال عکس یادگاری هیات رییسه جدید مجلس/ تصویر Wed May 30 13:24:02 IRDT 2018
اعتدال سرنوشت نامعلوم ارکستری که رهبری از آن تعریف کرد Wed Jun 21 14:28:15 IRDT 2017
اعتدال نامه حضرتی به رئیس قوه قضائیه Sat Dec 31 10:11:27 IRST 2016
اعتدال اظهارات صریح ظریف در حالا خورشید Sun Aug 26 11:43:48 IRDT 2018
اعتدال آقای برانکو، پرسپولیس استثناء نیست! Sun Sep 02 12:33:13 IRDT 2018
اعتدال پایان سومین جلسه دادگاه تجدیدنظر بقایی Sat Feb 10 16:49:03 IRST 2018
اعتدال حق ندارید نقش اپوزیسیون بازی کنید Wed Dec 27 12:20:21 IRST 2017
اعتدال پیروزی های پرگل چلسی و سیتی در جزیره Mon Nov 05 09:50:39 IRST 2018
اعتدال آخرین وضعیت الهلال قبل از دیدار با استقلال Sun Feb 18 11:35:54 IRST 2018
اعتدال تعامل سازنده میراث فرهنگی با وزارت راه و شهرسازی در دولت یازدهم Wed May 17 17:29:47 IRDT 2017
اعتدال درگذشت رییس تامین اجتماعی و معاونش در تصادف Thu Nov 15 18:40:35 IRST 2018
اعتدال درخواست بیرانوند از مردم Tue Dec 25 09:33:13 IRST 2018
اعتدال وقتی حساب ها کنترل نمی شود، همین می‌شود! Fri Jul 13 11:32:16 IRDT 2018
اعتدال تماس تلفنی امیر قطر و نخست‌وزیر عراق Sun Jul 16 09:41:22 IRDT 2017
اعتدال فرماندار اسدآباد همدان در شکاف زمین/ تصویر Fri Apr 05 14:28:20 IRDT 2019
اعتدال رسوایی در ارتش تایوان Sat Feb 25 08:40:05 IRST 2017
اعتدال این سفر استانی نیست، سفر وفای به عهد است Tue Feb 28 13:13:57 IRST 2017
اعتدال روایت یک اصلاح طلب از حادثه 7 تیر Wed Jun 28 20:49:55 IRDT 2017
اعتدال انتقاد اقتصاددان برجسته از رانت‌جویی های بی‌سابقه‌ Mon May 29 10:10:41 IRDT 2017
اعتدال احتمال وقوع جنگ میان ایران و عربستان Sun Jul 23 18:15:17 IRDT 2017
اعتدال پول قبر در حرم رضوی چند نفر را خانه‌دار می‌کند؟ Mon Jul 31 12:20:40 IRDT 2017
اعتدال تلاش روسیه برای مداخله در انتخابات کنگره Sat Aug 04 10:01:01 IRDT 2018
اعتدال ممنون سردار که شادی را به رسمیت شناختید Sat Jan 12 14:53:24 IRST 2019
اعتدال توصیه جالب یک اصلاح طلب به قالیباف Mon May 01 10:44:19 IRDT 2017
اعتدال تکذیب خبر تهدید به خودکشی دانشجوی دانشگاه شریف Mon Apr 24 18:53:03 IRDT 2017
اعتدال طولانی‌ترین ماه گرفتگی قرن در راه است‌ Tue Jul 24 11:30:55 IRDT 2018
اعتدال وزیر کشور کابینه ترامپ هم رفتنی شد Sun Dec 16 09:02:33 IRST 2018
اعتدال پرسپولیس رسما رامین رضاییان را اخراج کرد+عکس Mon Apr 03 18:03:50 IRDT 2017
اعتدال سناتور آمریکایی: خروج از برجام زخم‌زدن به آمریکاست Mon Oct 09 10:00:33 IRST 2017
اعتدال ریخت و پاش "همگانی" در کیش Thu Apr 11 10:57:45 IRDT 2019
اعتدال باید شرایط جوی مساعد شود Wed Feb 28 15:25:10 IRST 2018
اعتدال تهدیدی برای خودروسازی «پژو» در ایران Tue Aug 22 16:31:25 IRDT 2017
اعتدال ادامه افزایش قیمت در بازار سکه و دلار Wed Sep 27 14:14:55 IRST 2017
اعتدال امام‌جمعه‌کرمان دلیل استعفایش را بیان کرد Sat Jul 22 17:47:55 IRDT 2017
اعتدال دغدغه‌هایی که باعث شد "بیطرف" رای نگیرد Mon Aug 21 12:40:48 IRDT 2017
اعتدال متهم اصلی حمله در اسپانیا بازداشت شد Mon Aug 21 19:35:55 IRDT 2017
اعتدال چرا سارق‌ها عاشق مزدا 3 شده‌اند؟ Mon Aug 06 12:20:42 IRDT 2018
اعتدال پیروزی دختران فوتسال بانوان ایران مقابل ایتالیا Thu Nov 23 17:52:52 IRST 2017
اعتدال انتقاد علی کریمی از افزایش قیمت دلار/ تصویر Tue Mar 27 09:53:46 IRDT 2018
اعتدال استقبال مشتریان گروه سایپا از افزایش ضریب امنیتی بسته بندی قطعات یدکی Wed Aug 16 18:10:07 IRDT 2017
اعتدال امارات: قطر تنها 2گزینه پیش رو دارد Fri Jul 14 11:41:17 IRDT 2017
اعتدال واکنش مرکل به توهین نتانیاهو به وزیر خارجه آلمان Wed Apr 26 22:26:05 IRDT 2017
اعتدال اعتراف تلخ آقای وزیر درباره مافیای‌ کنکور Tue Oct 09 10:58:56 IRST 2018
اعتدال سلطان "بو" دستگیر شد/ کاریکاتور Thu Jan 03 13:15:59 IRST 2019
اعتدال تاثیر قطع ارتباط سوئیفت بر صادرات نفت ایران Wed Nov 14 11:55:02 IRST 2018
اعتدال سکه کارت به بازار عرضه می‌شود Tue Feb 06 10:20:01 IRST 2018
اعتدال راه حل ادامه درخشش لیونل مسی در بارسا Thu Nov 23 09:56:24 IRST 2017
اعتدال چرا احمدی‌نژاد در وقایع اخیر سکوت کرد؟ Sun Jan 07 10:18:11 IRST 2018
اعتدال به‌دنبال گفت‌وگو با ایران درمورد تغییر در برجام هستیم Sat Jan 27 19:16:32 IRST 2018
اعتدال 3 بازیکن بزرگی که بوفون برابر آنها بازی کرد Wed May 09 14:55:28 IRDT 2018
اعتدال چه کنیم تا بعد از ماه رمضان چاق نشویم؟ Thu May 17 12:04:48 IRDT 2018
اعتدال تصاویر رنگی از جنگ جهانی دوم‎ Mon Mar 04 16:17:29 IRST 2019
اعتدال مردم کنار تیم ملی باشند Mon Dec 17 12:45:52 IRST 2018
اعتدال استیضاح این وزیر "دوقبضه" شد Sun Sep 02 08:48:17 IRDT 2018
اعتدال رئیس باشگاه الریان: تساوی در آزادی همچون یک پیروزی بود Tue Apr 11 10:48:34 IRDT 2017
اعتدال برندگان و بازندگان جنگ سوریه، جایگاه ایران کجاست؟ Mon Jan 07 15:31:23 IRST 2019
اعتدال جشنی که از سر تکلیف برگزار نمی‌شود Sat Dec 09 15:26:05 IRST 2017
اعتدال آیا اسد، خواستار خروج ایران از سوریه می‌شود؟ Sun Jul 08 12:11:25 IRDT 2018
اعتدال اعلام دشمنی داعش با خدا Wed Aug 09 23:00:12 IRDT 2017
اعتدال تفریح لاکچری بازیگر طنز و پسرش +عکس Tue Aug 28 11:36:18 IRDT 2018
اعتدال تاتنهام با 50 میلیون به دنبال نیمکت‌نشین بارسلونا Fri Oct 19 13:21:31 IRST 2018
اعتدال زنگنه: در نشست اوپک توافقی نخواهیم داشت Wed Jun 20 11:57:01 IRDT 2018
اعتدال بورس تهران در سردرگمی بازار ارز Thu Feb 15 15:21:31 IRST 2018
اعتدال مراقب سرقت اطلاعات حساب بانکی خود باشید Mon Apr 16 09:41:40 IRDT 2018
اعتدال واکنش ایران به تصمیم ترکیه برای ساخت دیوار در مرز Tue May 09 16:07:08 IRDT 2017
اعتدال کشف محموله بزرگ قاچاق داروهای زنبور عسل Tue Sep 12 16:41:32 IRDT 2017
اعتدال انصراف شاه عربستان از شرکت در اجلاس گروه 20 Tue Jul 04 09:03:43 IRDT 2017
اعتدال خروجی‌های استقلال از فهرست 18 نفره Sat Jul 15 14:40:54 IRDT 2017
اعتدال پاری سن ژرمن قهرمان لیگ فرانسه شد Mon Apr 16 12:04:12 IRDT 2018
اعتدال 6 قربانی در سقوط بالابر در حوالی دریاچه چیتگر Wed Sep 05 11:59:35 IRDT 2018
اعتدال گله‌ها و هشدارهای یک تعزیه‌خوان Mon Oct 02 11:26:02 IRST 2017
اعتدال واکنش ابتکار به اظهارات رهبر میانمار Sun Sep 10 08:27:49 IRDT 2017
اعتدال واعظی نمی‌گذارد دست کسی به روحانی برسد! Wed Dec 27 12:55:23 IRST 2017
اعتدال گزارش وزیر اطلاعات درباره تجمع در مقبره کوروش Tue Aug 15 07:36:06 IRDT 2017
اعتدال ایران سهم 7 درصدی از دکل های حفاری نفتی دنیا را دارد Sat Feb 18 16:15:01 IRST 2017
اعتدال پروین: مربی ایرانی برای تیم ملی بیاورند Fri Feb 15 15:09:53 IRST 2019
اعتدال سه دوره اول جام ملت‌های آسیا به روایت تصویر Wed Dec 26 09:15:19 IRST 2018
اعتدال «شادی» در کره‌ شمالی ممنوع شد Tue Nov 21 18:54:58 IRST 2017
اعتدال داور داربی در حال مداوای زلزله‌زده‌ها /عکس Wed Nov 15 16:44:59 IRST 2017
اعتدال در چنین شرایطی مردم نابود می‌شوند Wed Sep 05 13:27:14 IRDT 2018
اعتدال چهار بازیکن پرسپولیس در آستانه محرومیت Tue Jan 09 13:47:37 IRST 2018
اعتدال الزام آستان قدس و بنگاه‌های اقتصادی نیروهای مسلح به پرداخت مالیات Sat Feb 23 15:13:51 IRST 2019
اعتدال عامل جنایت ترمینال جنوب اعتراف کرد! Wed Aug 30 14:28:55 IRDT 2017
اعتدال جشن 100 روزگی دولت ترامپ Sun Apr 23 10:11:32 IRDT 2017
اعتدال دوره ویژه دانشگاه واشنگتن برای مهارت‌ تشخیص اخبار کذب Wed Feb 22 11:54:42 IRST 2017
اعتدال "مکرون" در زیردریایی اتمی "مخوف"+تصایر Wed Jul 05 17:53:51 IRDT 2017
اعتدال مدیرانی که تیم‌های فوتسال را فراری دادند Mon Apr 23 12:34:18 IRDT 2018
اعتدال جام دیویس/ تیم تنیس ایران در گروه دوم آسیا ماندگار شد Mon Apr 10 09:57:50 IRDT 2017
اعتدال تبریک وزیر ورزش و جوانان به نوشاد عالمیان Sat Sep 01 09:12:13 IRDT 2018
اعتدال از چنگ طالبان گریخت و ستاره فوتبال دانمارک شد Thu Nov 16 10:45:49 IRST 2017
اعتدال اکنون نوبت حضور تفکر 24 میلیونی در رده‌های بالای مسئولیت است Wed Jul 19 13:37:51 IRDT 2017
اعتدال دستمزد برخی 200 میلیون، برخی یک‌ میلیون و بعضی از بیکاری رنج می‌برند Thu Jan 18 08:00:01 IRST 2018
تهران پرس دولت به قول و قرارهای بیمه ها در شروع طرح تحول سلامت ورود کند Sat Feb 17 12:58:00 IRST 2018
جام نیوز اجبار ازدواج با زن بیوه برادر و خودکشی داماد 15 ساله +عکس Sun Dec 17 23:03:39 IRST 2017
تی نیوز صمدزادگان از تاویل پذیری در هنر معاصر می گوید Sun Jul 16 22:41:16 IRDT 2017
پارسینه آقای م.ج بازداشت شد Sun Jan 29 11:23:23 IRST 2017
پایگاه خبری الف «روزنامه شرق» مجرم شناخته شد Sun Dec 16 14:59:00 IRST 2018
روزنامه دنیای اقتصاد ترامپ بی تردید استیضاح می شود Tue Sep 11 21:41:04 IRDT 2018
بولتن نیوز دولت اسپانیا به سران کاتالونیا هشدار داد Tue Oct 10 15:48:15 IRST 2017
واحد مرکزی خبر 12 نظامی در انفجار بمب در کشمیر هند کشته شدند Thu Feb 14 16:42:15 IRST 2019
جام نیوز اقدام ضد ایرانی علیه شاگردان کی روش در جام جهانی 2018 Fri Jun 01 15:55:35 IRDT 2018
بی باک نیوز اثر برگزیده پنجمین جشنواره بین المللی امام علی(ع)پژوهی معرفی شد Sun Sep 03 07:20:01 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا بیرانوند: بعد از پنالتی رونالدو بیدارم کردند! Wed Jun 27 09:08:52 IRDT 2018
وطن امروز اخبار Thu Nov 22 00:00:00 IRST 2018
پایگاه خبری الف اوضاع و احوال بازی‌های رایانه‌ای در ایران؛ ضعف‌ها و قوت‌ها Wed Feb 13 03:33:00 IRST 2019
آنا فضای کسب و کار 3 سال بدون تغییر ماند/ ایران در رتبه 120جهان Wed Jan 31 11:14:54 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران نفت تهران 0- ماشین سازی 1/ شکست نفتی ها در روز سکونشینی کریمی Wed Jul 12 20:29:17 IRDT 2017
روزنامه قانون پرونده دانه درشت‌ها روی میز قوه قضاییه Sat Jun 09 11:38:25 IRDT 2018
پارس فوتبال 10 گل برتر تاریخ بوندسلیگا توسط ستاره های شماره 3! Tue Apr 02 00:40:21 IRDT 2019
روزنامه شهروند روی خط خبر Tue May 15 04:30:00 IRDT 2018
خبرگزاری مهر ارجاع بند مربوط به گران شدن سیگار به کمیسیون تلفیق Wed Feb 20 11:39:20 IRST 2019
تی نیوز استخدام تعدادی آقا جهت نگهبانی کارخانه در اشتهارد – ماهدشت Thu Apr 12 13:50:50 IRDT 2018
روزنامه ایران اجرای شبکه فاضلاب منطقه 22 تهران آغاز شد Thu Dec 28 00:00:00 IRST 2017
خبرگزاری دانشجو زمین لرزه گشت سیستان را لرزاند Sat Jun 23 22:10:04 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم ویژه‌نامه نوروزی ــ 5/ نگاهی بر متن و حاشیه دانشگاه‌ها در سالی که گذشت Sun Mar 25 11:45:49 IRDT 2018
خبرگزاری مهر فرماندهی راهبردی آمریکا: ما موظف به اجرای برجام هستیم Thu Sep 21 05:10:15 IRDT 2017
آفتاب "تهران" برای مقابله با "زلزله" آماده است؟/ تعیین تکلیف مصوبه "برج باغ"/مناقصه خرید 6500 واگن مترو/ وضعیت بحرانی ایمنی خط 7 Sat Nov 25 00:40:01 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران آژیر قرمز بورس به صدا درآمد Sat May 27 09:44:49 IRDT 2017
فردا فیلم: خلاصه بازی پرسپولیس و گسترش فولاد Tue Jan 24 09:31:36 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران خوشآمدگویی یک زن به رهبر انقلاب + فیلم Mon Nov 20 11:30:09 IRST 2017
آریا پیام تبریک دکترفرحی به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات Sun Aug 20 16:11:17 IRDT 2017
تابناک کم‌خوابیِ شبانه موجب تصلب شرایین می‌شود Tue Jan 15 11:51:53 IRST 2019
خبرگزاری بین المللی قرآن بهترین کتاب‌های دفاع مقدس در کتابراه+دانلود Fri Dec 15 15:07:57 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران پرسپولیس به قطر سفر کرد Sat Feb 17 11:48:16 IRST 2018
خبرگزاری مهر 23 زنجانی در تصادفات درون شهری کشته شدند Tue Nov 20 15:41:33 IRST 2018
دولت بهار سه دستاورد الاهلی از شکست استقلال Tue Feb 21 10:25:00 IRST 2017
سراج 24 بارش برف اخیر به موضوع باروری ابرها ارتباطی داشت؟ Tue Feb 06 08:30:00 IRST 2018
نامه نیوز لحظه خروج رهبر انقلاب از سالن کنفرانس فلسطین/فیلم Tue Feb 21 14:44:33 IRST 2017
برنا البرز عهده دار امداد و خدمات رسانی به شهرستان باوی خوزستان شد Tue Apr 09 16:48:47 IRDT 2019
باشگاه خبرنگاران چه کنیم تا صورتی چاق داشته باشیم؟ Thu Apr 19 10:00:01 IRDT 2018
خبرگزاری کتاب ایران مجموعه «قصه‌های عامیانه برای کودکان» به کوشش اسدالله شعبانی منتشر شد Wed Apr 18 13:30:47 IRDT 2018
تی نیوز حل بحران بیکاری درگرو همراهی تیم اقتصادی دولت Mon Aug 28 21:47:07 IRDT 2017
بی باک نیوز تمرین بدنسازی قهرمان های فیتنس Mon Jul 03 17:43:01 IRDT 2017
جام جم آنلاین 5 نکته درباره رفتار اروپا Fri Nov 02 17:24:30 IRST 2018
عصر ایران جسد یک دختر داخل چادر در پارک ساحلی آستانه‌اشرفیه Thu Jul 06 13:03:18 IRDT 2017
پول نیوز سرقت در روز روشن توسط جمهوری آذربایجان (+عکس) / آیا وزیر خبر دارد؟ Mon Feb 27 11:48:52 IRST 2017
بی باک نیوز رژیم سعودی هیچ تحملی در برابر صداهای مخالف ندارد Sun Sep 03 01:16:02 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر الزامات ایجاد شرکت‌های بزرگ صادراتی در کشور فراهم نیست Sun Apr 23 12:00:46 IRDT 2017
روزنامه کیهان قدردانی روزنامه آمریکایی از تحریم ضدایرانی اروپا(خبر ویژه) Sun Jan 13 22:34:13 IRST 2019
خبرگزاری دانشجویان ایران توضیحات نوبخت درباره تسهیلات ویژه اشتغال در روستاها Wed May 24 12:41:40 IRDT 2017
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تخفیف 70 درصدی نمایشگاه علوم قرآنی یاسوج Tue May 29 14:46:23 IRDT 2018
بی باک نیوز آزادی تعدادی از مدیران بازداشت شده کانال‌های تلگرامی Thu Apr 06 10:42:01 IRDT 2017
روزنو بررسی بازار مسکن در روزهای پایانی سال Mon Mar 18 12:14:49 IRST 2019
واحد مرکزی خبر افزایش سامانه های کاهش طلاق در کشور Tue Sep 12 13:54:49 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا حضور کاروان‌ خدام رضوی در سیستان وبلوچستان/ جنوب استان متبرک به عطر رضوی می شود Sat Jul 29 15:42:55 IRDT 2017
تی نیوز عبدولی دومین طلا را برای ایران به ارمغان آورد Sun Aug 06 02:48:08 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجو جشن عید فطر در «وقتشه» با حضور 4 کمدین معروف Thu Jun 14 19:41:41 IRDT 2018
خبرگزاری بین المللی قرآن وحدت؛ مهم‌ترین خواسته قرآن از مسلمانان Mon Apr 30 14:29:32 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران راهنمایان تخصصی تورهای دوچرخه‌سواری روی کار می‌آیند Fri Feb 24 10:04:32 IRST 2017
بهار نیوز ساخت اسفنج دوستدار روغن و دشمن آب Sun Oct 28 12:31:53 IRST 2018
آفتاب کشف گور 3700 ساله زن باردار در مصر + عکس Fri Nov 16 22:49:02 IRST 2018
آفتاب ایران سرقت میلگرد با ساک دستی Wed Apr 25 14:52:16 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران توقیف کالای قاچاق میلیونی در شهرستان چگنی Thu Feb 08 12:23:25 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران 4 تهدید سایبری در حوزه سلامت/خطر انتقال ویروس‌های بیولوژیک Tue Jul 18 11:09:46 IRDT 2017
مشرق نیوز فیلم/ دعای شهید حادثه تروریستی اهواز در اربعین Sat Oct 20 10:57:25 IRST 2018
تی نیوز بازارهای رقیب، اونس را صعودی کرد Sat Aug 19 16:05:08 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم سردار احمدی‌مقدم: کردستان به یک ساحل امن تبدیل شده است Mon Mar 18 12:09:23 IRST 2019
بی باک نیوز اسامی تأیید صلاحیت شدگان شوراها تا پایان امروز اعلام می شود Thu Apr 20 14:06:01 IRDT 2017
شفاف پیش‌بینی کامبیز دیرباز از بازی پرسپولیس-کاشیما Sun Nov 04 21:34:39 IRST 2018
جام نیوز نگاهی به فرزندان ستارگان امروز فوتبال Mon Dec 25 19:30:00 IRST 2017
روزنو دربی آلمان لغو شد، پرسپولیس برای سوپر جام آماده می‌شود Mon Jul 17 22:00:01 IRDT 2017
آفتاب پلیس راهنمایی و رانندگی دزد‌ گرفت! Fri Jan 26 13:01:40 IRST 2018
مشرق نیوز کی‌روش: تاج و اسلامیان جوابم را ندادند و ناچار شدم به فیفا شکایت کنم Wed Mar 20 16:27:30 IRST 2019
خبرگزاری نسیم ترامپ بار دیگر برجام را «فاجعه بار» خواند/تکرار ادعاها علیه ایران Fri Dec 07 11:08:02 IRST 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا افزایش 40 درصدی لانه گزینی پرندگان در تالاب های چهارمحال و بختیاری Tue Apr 10 15:20:14 IRDT 2018
خبر خودرو تورم بالا و ارز گران خیلی هم بد نیست! Fri Jun 08 11:39:23 IRDT 2018
خبرگزاری مهر پیشگیری از آسیب های اجتماعی نیازمند حضور تشکل های مردمی است Sun Aug 13 10:12:42 IRDT 2017
اتاق خبر نوسازی واگن‌های ریلی و مسافری توسط بخش خصوصی Tue Jan 31 14:37:03 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران اتفاق جالبی که برای پوتین در یک نمایشگاه افتاد + فیلم Sun Sep 10 10:36:48 IRDT 2017
ایلنا واکنش سازمان هواپیمایی به هشدار اداره هوانوردی فدرال آمریکا Wed Sep 12 18:34:37 IRDT 2018
ورزش 3 شفر: 5 بازی سرنوشت‌ساز داریم Sat Apr 21 10:46:00 IRDT 2018
سیتنا پست انتقادی محسن تنابنده از آرای اعلام شده سریال «پایتخت» Sat Mar 02 21:57:14 IRST 2019
جماران بیش از 89 درصد زندانیان کهگیلویه و بویراحمد سابقه کیفری ندارند Sat Feb 10 18:29:37 IRST 2018
تی نیوز ترامپ درباره استعفای سخنگوی کاخ سفید چه گفت؟ Sat Jul 22 19:06:12 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی پرداخت حقوق معوقه ناجیان غریق مازندرانی دراین هفته Mon Jul 11 14:05:00 IRDT 2016
تی نیوز تحریم های جدید نقض برجام است Mon Jul 31 16:13:53 IRDT 2017
خبرگزاری نسیم مقتدی صدر امروز به امارات می‌رود Sun Aug 13 21:19:00 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر اختصاص اعتبار توسعه متوازن به زرین دشت Wed Sep 12 07:30:01 IRDT 2018
تجارت نیوز خطر جدید برای بازار کار Sun Aug 05 13:30:42 IRDT 2018
پرشین خودرو گوگل پسوردهای فاش شده را به کاربر هشدار می دهد Thu Feb 07 04:16:00 IRST 2019
خبرگزاری مهر آغاز ثبت نام طرح ترافیک خودروهای آژانس از امروز Sun Apr 08 15:18:34 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی کارا شیراز دروازه شهرداری زنجان را گلباران کرد Fri Feb 10 00:10:00 IRST 2017
واحد مرکزی خبر بیانیه مجمع تشخیص مصلحت درخصوص نظر‌های هیأت عالی نظارت Mon Sep 10 11:14:02 IRDT 2018
جوان آنلاین سارق حرفه ای منازل و اماکن عمومی در مراغه دستگیر شد Tue Nov 20 16:44:24 IRST 2018
ورزش 3 ایران - چین قبل از ایران - چین (گزارش تصویری) Wed Jan 23 11:32:22 IRST 2019
خبرگزاری بین المللی قرآن مناظره حق انتقاد در حکومت اسلامی برگزار می‌شود Fri Feb 24 11:48:02 IRST 2017
فردا به سادگی در خانه بستنی رنگین کمانی درست کنید Fri Apr 28 14:45:23 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم 11 کشته و زخمی در انفجار کرکوک Sun Sep 17 08:32:48 IRDT 2017
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین معاون جدید هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی منصوب شد Tue Apr 09 11:43:10 IRDT 2019
خبرگزاری مهر راه اندازی سامانه جمع آوری ارزیابی و صدور کارت عضویت فعالان قرآنی Tue Jun 06 10:39:41 IRDT 2017
بی باک نیوز ضیافت افطار ریس جمهور با خانواده شهدا و ایثارگران‬ Thu Jun 22 11:07:01 IRDT 2017
میزان حسن‌زاده: کلیه عوامل تیم‌ها از مصاحبه خودداری کنند/ در مورد کاپیتان‌های سرخابی به زودی رأی می‌دهیم Tue Feb 21 12:17:22 IRST 2017