روزنامه آرمان روابط عمومی - Thu Feb 23 03:30:00 IRST 2017 نمایش خبر

خانه‌های نا امن برای حیوانات

تعداد باغ وحش‌ها، باغ‌‌های پرندگان و مراکز نگهداری از حیوانات در ایران بیش از 85 واحد است و براساس آمار ارسالی از ادارات کل استانی در کل کشور 20 باغ وحش فعال وجود دارد که از این تعداد چهار باغ‌وحش در کشور بدون مجوز هستند. مرداد امسال مدیر کل دفتر حفاظت شکار و صید سازمان محیط‌زیست گفت که بیش از 50 درصد باغ‌های وحش در دو سال گذشته فاقد مجوز بوده‌ اند، اما در حال حاضر بیش از 75 درصد دارای مجوز و بقیه تا شش ماه دیگر تعیین تکلیف می‌شوند. این فرصت شش ماهه تقریبا به پایان رسیده است، اما شواهد حاکی از آن است که همچنان باغ وحش‌های بدون مجوز یا زیر زمینی در کشور به قوت خود پا بر جا هستند. گرچه فعالان حقوق حیوانات خواستار انتشار فهرستی از باغ‌وحش‌ها و باغ پرندگان‌ توسط سازمان حفاظت محیط‌زیست بوده و از عدم انتشار آن ابراز نارضایتی کرده‌اند، اما به اعتقاد آنها تا زمانی که سازمان حفاظت محیط‌زیست فهرستی از این مراکز به تفکیک مجاز و غیر‌مجاز بودنشان و با قید تاریخ صدور و انقضای مجوز فعالیت آنها در دست نداشته باشد، نمی‌توان امیدی به ساماندهی این تعداد مرکز نگهداری داشت که هیچ کدام حتی استانداردهای مندرج در پورتال سازمان حفاظت محیط‌زیست را هم رعایت نمی‌‌‌کنند. 

حیوانات قاچاقی 

ارزش مالی تجارت قاچاق حیات‌‌وحش سالانه حدود 70 تا 100 میلیارد دلار است و پس از مواد مخدر، قاچاق انسان و اسلحه در رتبه چهارم قرار دارد. حال در چنین شرایطی ایران رتبه سوم قاچاق حیات‌ وحش را در دنیا نیز به خود اختصاص داده است و آنچه این مساله را بغرنج‌تر می‌‌کند قاچاق حیواناتی است که بعضا در بنگاه‌های غیررسمی یا همان باغ وحش‌ها و باغ پرندگان غیر مجاز اتفاق می‌افتد، مراکزی که بدون رعایت استانداردها حیوانات را در شرایط بدی نگهداری می‌‌کنند و حیات‌وحش را در معرض خطر قرار می‌‌دهند. با وجود این، تیر سال گذشته راز یک باغ‌وحش مخفی که بسیار زیبا طراحی شده بود، با بیش از 100 جانور وحشی در خمینی‌شهر فاش شد. با افشای اطلاعاتی مبنی بر نگهداری تعداد زیادی جانور وحشی درون باغی در اطراف خمینی‌شهر اصفهان، محیط‌بانان به تحقیق در این زمینه پرداختند. رئیس اداره محیط‌زیست شهرستان خمینی شهر در این باره گفت: محیط‌بانان پس از مدتی بررسی نامحسوس و اطمینان از وجود جانوران وحشی، موضوع را به مقام قضائی اطلاع دادند. حسین خادمی اظهار کرد: ماموران پس از هماهنگی با دادستان و دریافت نیابت قضائی وارد باغ شده و با یک باغ وحش تمام و کمال مواجه شدند که تعداد زیادی از انواع پرندگان و پستانداران وحشی به صورت غیرمجاز در آن نگهداری می‌شدند. این در حالی است که طی دو سال گذشته چند باغ پرندگان غیرمجاز در شهرستان اسلامشهر، شاندیز مشهد و شهر شفت در استان گیلان شناسایی و گونه‌های موجود در آنها توقیف شده است. 

حضور حیوانات در شکنجه‌گاه 

ماجرای باغ‌وحش‌های ایران سر دراز دارد، چرا که هر از گاهی تصاویری در شبکه‌‌های اجتماعی انتشار می‌یابد که رنج دائمی حیوانات را در اسارتگاهشان نشان می‌دهد، به گونه‌ای که برخی باغ وحش‌داران با افکار منفعت‌طلبانه و بهره‌برداری اقتصادی حیوانات را دست مایه سرگرمی تماشاچیان قرار داده و در این بین حیوانات حقوق خود را از دست می‌دهند، حیواناتی که باید زندگی کنند، اما هر لحظه در عذابی به سر می‌برند که گفتنش هیچ‌گاه دردی دوا نکرده است. اکنون آنچه شرایط را اسفناک‌تر می‌کند عادی جلوه دادن فرهنگ اسارت و حیوان‌آزاری در باغ‌وحش‌هایی است که در راه پیشبرد منافع اقتصادی خود گام برمی‌دارند، چرا که هنوز قانون حمایت از حیوانات آن‌چنان که باید و شاید در کشور اجرا نمی‌شود. 

آخرین وضعیت 3 باغ‌وحش بدون مجوز پایتخت 

با گذشت حدود دو ماه از اعلام نام مراکز غیرمجاز نگهداری از حیات‌ وحش در پایتخت و اولتیماتوم محیط‌زیست مبنی بر اعلام جرم در صورت عدم اخذ مجوز، رئیس اداره محیط‌زیست تهران آخرین اقدامات این مراکز برای اخذ مجوز را تشریح کرد. هفته گذشته محمد حسین بازگیر با بیان اینکه در شهر تهران حدود 12 مرکز نگهداری از حیات وحش داریم، گفت: تعدادی از این مراکز مانند پارک ملت، پارک چیتگر و مجموعه پارک ساعی فاقد مجوزهای لازم از سازمان حفاظت محیط‌زیست بودند. او ادامه داد:‌ مجموعه حیات وحش پارک ملت و پارک چیتگر اقداماتی در جهت استانداردسازی انجام داده و پیگیری‌های لازم را برای اخذ مجوز انجام داده اند که در حال بررسی آنها هستیم، ولی مجموعه پارک ساعی تاکنون اقدامی جهت اخذ مجوز انجام نداده است. او با اشاره به اینکه وظیفه قانونی محیط‌زیست این است که به مجموعه‌های نگهداری از حیات وحش کمک و نظارت کند، افزود: اگر حیات وحش پارک ساعی استانداردهای لازم را رعایت نکند و مجوزهای لازم را از سازمان حفاظت محیط‌زیست نگیرد، مرکز را به عنوان مرکز متخلف و غیرقانونی معرفی کرده و از راه قانونی وارد می‌شویم. به گفته رئیس اداره محیط‌زیست شهر تهران، هر گونه نگهداری حیات وحش تحت عنوان‌های مختلف مانند باغ وحش، باغ پرندگان، مرکز نگهداری و... مستلزم اخذ مجوز از سازمان حفاظت از محیط‌زیست است. به گزارش ایسنا، او با اشاره به اینکه این مجوز تابع شرایط خاص است، اظهار کرد: مراکز نگهداری از حیات وحش باید به طور دائم گزارش خود را از تعداد و نوع گونه‌ها، مرگ و میر و تولدی که دارند و... ارائه کنند. همچنین وضعیت تغذیه و نگهداری حیات وحش نیز باید مناسب بوده، فضای مناسب و کافی برای نگهداری از حیات وحش را داشته و شرایط و مقررات لازم را رعایت کرده باشد و در عین حال دامپزشکی مستقر در آن مرکز حضور داشته باشد. 

تخلف در باغ‌وحش‌های مجوزدار 

یک فعال حقوق حیوانات درباره باغ‌وحش‌های بدون‌مجوز در گفت‌و‌گو با «آرمان» می‌گوید: باغ‌وحش مجوزدار و بی‌مجوز یک تعریف اداری است. اگر بخواهیم از دید حقوق حیوانات به این مساله نگاه کنیم، در هر دو به حیوانات ظلم می‌شود. سپهر سلیمی می‌افزاید: آیا در باغ‌وحش‌‌هایی که گفته می‌شود مجوز دارند همه چیز اصولی است و هیچ تخلفی حتی بر اساس مقررات سازمان محیط‌زیست انجام نمی‌شود؟ آیا اگر فردا هزار باغ‌وحش با استاندارد بالا به سازمان محیط‌زیست درخواست مجوز بدهند می‌توان به همه آنها مجوز داد؟ اصلا هدف ما از داشتن باغ‌وحش و نگهداری از حیوانات چیست؟ این موارد سوالاتی هستند که پیش از صدور مجوز باید به آنها پاسخ داده شود، وگرنه مجوز یک روند اداری است که می‌تواند همراه با تخلف، ارفاق و ایراد باشد. او اظهار می‌کند: برای مثال در مورد باغ‌وحش ارم که همواره ادعا می‌کنند از استانداردهای اروپایی برخوردار است مگر در موضوع وارد کردن شیر ایرانی مشخص نشد که نامه دامپزشک ارم مبنی بر همکاری این باغ‌وحش با اتحادیه باغ‌وحش‌ها و آکواریوم‌های اروپایی جعلی است و اتحادیه اروپایی هر گونه همکاری در مورد شیر ایرانی را تکذیب نکرد؟ چرا سازمان حفاظت محیط‌زیست هیچ عکس‌العملی نداشت؟ چرا اعتراضات بسیار زیاد حامیان حقوق حیوانات بی‌پاسخ ماند؟ او ادامه می‌دهد: بنابراین اگر نگاه درستی به موضوع حقوق حیوانات نباشد تمام این تعاریف قابل تغییر است و باغ‌وحش مجوزدار و بی‌مجوز تفاوت آن‌چنانی ندارند. سلیمی بیان می‌کند: در همه جای دنیا باغ‌وحش‌ها و به طور کلی مراکز نگهداری از حیوانات در کنار رنج و دردی که به حیوانات تحمیل می‌کنند به عنوان مراکز اصلی قاچاق و تجارت سیاه حیوانات شناخته می‌شوند. او اظهار می‌کند: ایران در منطقه‌ای قرار گرفته که به دلیل مشکلات سیاسی کشورهای همسایه فضای گسترده‌ای برای قاچاق حیوانات در آن وجود دارد. در آن سوی آب‌های خلیج‌فارس هم مشتریان زیادی خواهان حیات‌وحش ایران از جمله پرندگان شکاری ایران هستند. او ادامه می‌دهد: البته در بحث قاچاق حیات‌وحش فقط حیوانات از ایران خارج نمی‌شوند، بلکه شاهد ورود حیوانات به ایران هستیم. سلیمی توضیح می‌دهد: ورود حیوانات غیربومی به کشور علاوه بر تقویت تجارت کثیف قاچاق حیات‌وحش و تضییع حقوق حیوانات از نظر امنیت ملی نیز حائز اهمیت است و می‌تواند تهدیدی برای امنیت زیستی کشور باشد. هر کدام از حیوانات قاچاق شده اگر وارد اکوسیستم‌های کشور شوند می‌توانند به عنوان یک گونه مهاجم اثرات غیرقابل جبرانی به محیط وارد کنند. او اضافه می‌کند: با وجود این، مقصد بسیاری از حیوانات قاچاق شده، مراکز عمومی نگهداری از حیوانات مثل باغ‌وحش‌ها، باغ‌های پرندگان و سیرک‌هاست. سلیمی می‌افزاید: سری به باغ‌های پرندگان بزنید و ببینید برخی پرندگان موجود در آن چطور وارد باغ شده‌اند. او اظهار می‌کند: اصولا در همه جای دنیا باغ‌وحش‌ها و مراکزی نظیر آن به عنوان بنگاه‌های غیررسمی قاچاق و تجارت حیات‌وحش عمل می‌کنند و بسیاری از حیوانات ورودی و خروجی به این مراکز از چنین کانال‌هایی وارد و خارج می‌شوند. او تاکید می‌کند: تا زمانی که سیستم درست و مشخصی برای ثبت رسمی حیوانات وارد و خارج شده از این مراکز وجود نداشته باشد نمی‌توان امیدی به کاهش این پدیده شوم در باغ‌وحش‌ها داشت.
روزنامه آرمان روابط عمومی بیش از 20 مورد ایراد شورای نگهبان به لایحه الحاق به CFT Sun Nov 04 14:33:01 IRST 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی بیش از 70 درصد کودکان کار ایرانی نیستند Sat Jan 28 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی 3460 خودرو در صف ترخیص از گمرک + مدل خودروها Sat Jan 05 17:32:11 IRST 2019
روزنامه آرمان روابط عمومی پیشنهادات اروپایی ها در سطح کلان معقول است Thu Jul 26 15:38:01 IRDT 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی رییس‌مجلس مخالف طرح سوال از رییس‌جمهور در شرایط فعلی است/ سوال از مسئولان حق نمایندگان است Tue Jan 30 14:23:26 IRST 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی نیکلاس مادورو رئیس‌جمهور ونزوئلا ماند Tue May 22 20:10:38 IRDT 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی ترامپ نیازمند متحدان است Tue Jan 24 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی نوسان نرخ ارز به بازار مسکن منتقل نمی‌شود Sat Jul 07 14:28:32 IRDT 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی میانجیگری کویت بین ایران وعربستان Tue Jan 24 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی کوتـــــاه Sat Feb 18 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی رویکرد منطقی درحل مشکلات ناشی از مهریه Wed Oct 31 18:02:29 IRST 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی آمریکا در جایگاه اظهار نظر درباره حقوق بشر سایر کشورها نیست Sat Apr 15 04:30:00 IRDT 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی آستانه تحمل طبیعت به سرآمده است Mon Apr 03 04:30:00 IRDT 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی بذرپاش، مارکوپلویی با رویای پاستور Sat Feb 04 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی مسئولان دنباله جنایتکاران را تعقیب و به پنجه قضائی بسپارند Sun Sep 23 15:23:22 IRST 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی هیچ شانی جز خدمت به مردم قائل نیستیم Tue Jan 03 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی ماکرون: تصمیم زیدان هوشمندانه بود Fri Jun 01 21:07:03 IRDT 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی خواص نخود برای سلامتی Thu May 24 15:07:15 IRDT 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی لزوم کاهش دوره‌های زمانی گواهینامه Mon Sep 24 19:12:07 IRST 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی دود هورالعظیم در چشم ایرانیان Tue Aug 21 17:20:24 IRDT 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی راه پاک کردن دل از کدورت‌ها Wed Apr 05 04:30:00 IRDT 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی خوش بینی Sat Jan 28 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی مدارا و تحمل Mon Feb 20 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی هشدار درباره تکرار حادثه پلاسکو در اکباتان Wed Mar 01 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی شکست دومین بانوی آهنین انگلیس Thu Jan 17 15:44:59 IRST 2019
روزنامه آرمان روابط عمومی با این برد کمی به لیگ برتر برگشتیم Mon Feb 13 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی منهای فوتبال Wed Feb 15 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی توسعه روابط ایرا ن - فرانسه Wed Feb 01 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی دریاچه ارومیه با وان پر نمی‌شود Tue May 15 23:02:07 IRDT 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی تحریم‌های یک‌جانبه‌ فاقد مشروعیت جهانی، ایران را در تنگنا قرار نمی‌دهد Mon Jul 16 15:03:06 IRDT 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی دایره بسته انتخاب مدیران Wed Oct 31 18:01:03 IRST 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی کلاهبرداری 5‌ میلیاردی از شهروندان Thu Jul 12 16:33:03 IRDT 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی رشد 40 درصدی بیمه‌های عمر Mon Apr 17 04:30:00 IRDT 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی غلبه بر فکر و خیال شدید Sat Mar 04 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی دلار 4200 تومانی برگشت Tue Aug 07 14:39:46 IRDT 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی بیمه حلقه مفقوده بهداشت دهان Wed Apr 12 04:30:00 IRDT 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی همکاری‌های میلیارد دلاری، دستاورد نوروزی روحانی Mon Apr 03 04:30:00 IRDT 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی چای ایرانی به بورس رسید Tue Feb 06 17:56:55 IRST 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی تـغـذیــه Sat Mar 18 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی تغییرات کابینه با استراتژی روشن باشد / رئیس‌جمهور عملکرد مدیران را شاخص گذاری کند /تیم اقتصادی دولت بازبینی جدی شود Thu Jun 21 15:54:26 IRDT 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی رابطه استرس و شرایط پوست Thu Jan 25 15:44:19 IRST 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی تبدیل فرار مغز‌ها به گردش مغز‌ها Wed Feb 15 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی انهدام باند سارقانی که با مزدا و ماکسیما به سرقت می‌رفتند Mon Jan 02 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی کلاهبرداری مقابل دستگاه‌های عابربانک Mon Jan 14 17:39:02 IRST 2019
روزنامه آرمان روابط عمومی سپرده‌های مردم دارایی بانک‌ها نیست Mon Jul 30 17:27:51 IRDT 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی سوءقصد به جان رئیس‌جمهوری ونزوئلا Mon Aug 06 18:59:35 IRDT 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی حادثه پلاسکو غیرعمدی بود Wed Mar 15 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی رهنمود رهبری درباره بودجه 98 /ممکن است اصلاحاتی در بودجه سال آینده انجام شود Tue Dec 11 14:21:06 IRST 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی مدارس 2 شیفته و اقدامات شکست خورده Tue Oct 23 17:04:57 IRST 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی ویــــژه Sat Feb 18 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی روز تعیین سرنوشت اصولگرایان Thu Apr 06 04:30:00 IRDT 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی کاشت نهال با پیت حلبی خاک را غنی‌تر می‌کند! Tue Apr 04 04:30:00 IRDT 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی نگاهی گذرا به لیگ شانزدهم Thu Apr 20 04:30:00 IRDT 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی شـنـید‌ه هـا Sat Apr 08 04:30:00 IRDT 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی پاکستان دیگر در زمین عربستان بازی نمی‌‌کند Sat Aug 04 18:07:58 IRDT 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی بــاشــگــاه اقــتــصـادی Wed Jan 25 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی انتظار تغییر در کابینه نداشته باشیم Sat May 05 18:27:06 IRDT 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی بانک مرکزی نرخ تورم را کنترل کند Mon Jan 07 18:58:37 IRST 2019
روزنامه آرمان روابط عمومی بازیگری حرفه آسانی نیست Tue Jan 03 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی دستورات روحانی درباره حادثه پلاسکو Mon Jan 23 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی به دنبال رفع ایرادات باشیم Tue Jan 31 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی شاد زیستن؛ امری آسان و ممکن Sat Oct 13 19:34:50 IRST 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی زخم روان کودک مهم‌تر از زخم بدن اوست Thu Nov 22 14:45:57 IRST 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی تعیین جانشین «هاشمی» تا اسفند ماه Thu Feb 02 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی توافق «تداوم آتش‌بس» در نشست‌آستانه Tue Jan 24 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی چـهـره Sun Feb 26 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی برای نه گفتن به دیگران مشکل دارید؟ Wed Jan 25 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی هیچ‌کس به سراغ مردم خوزستان نمی‌آید! Sat Feb 25 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی هیچ وزیری پشت دولت را خالی نکرده است/ استعفای وزرا به معنای فرار آنان نیست Sat Jan 05 14:27:18 IRST 2019
روزنامه آرمان روابط عمومی همه خواص کاهو Thu Nov 01 14:52:21 IRST 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی دستگیری 184 سارق با 3000 سرقت در تهران Tue Nov 20 17:52:22 IRST 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی صدا و سیما 10 سال آیت‌ا... ‌هاشمی را سانسور کرد Sat Feb 18 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی دستگیری قاتل همسرکش در منزل پدرزن Mon Nov 19 18:03:37 IRST 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی جزییات ذخایر دارویی ایران در "تحریم" Wed Nov 14 14:12:41 IRST 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی غوغای ایکاردی Mon Mar 13 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی نــگـاه Sat Mar 04 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی خیلی از ادعاهای زنجانی را علنی نکردیم Tue Jan 03 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی جهانگیری؛ شکست دیرهنگام سکوت Mon Oct 22 15:23:10 IRST 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی حمله موشکی آمریکا یک بدعت خطرناک است Sun Apr 09 04:30:00 IRDT 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی روند حضور خانواده‌ها در ورزشگاه‌ها ادامه پیدا می‌کند/ زنان هم حق دارند از فضای نشاط در کشور استفاده کنند Fri Jun 29 20:24:23 IRDT 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی دریچـــه Thu Apr 20 04:30:00 IRDT 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی خواص بی‌نظیر لیموترش Sat Aug 11 20:21:01 IRDT 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی تغییرات در وزارت ورزش Tue Jan 31 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی خبر کوتــاه Wed Mar 08 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی برخی با ناسپاسی، در ولایت مطلقه فقیه شبهه ایجاد می‌کنند / هیچ رفراندومی بالاتر از راهپیمایی 22 بهمن در دنیا وجود ندارد Wed Feb 28 14:25:30 IRST 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی حضور چشمگیر سینماگران زن در جشنواره فجر Mon Jan 23 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی گفت‌وگوی تلفنی روحانی و پوتین Sun Jan 01 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی شهرداری مجاز به دخل و تصرف در طرح تفصیلی نیست Thu Apr 06 04:30:00 IRDT 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی استقبال مسافران از میراث فرهنگی و طبیعی Wed Mar 08 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی فیلم حاشیه‌دار دوبله نمی‌کنم Thu Mar 01 14:07:01 IRST 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی تکرار فاجعه شین‌آباد Wed Dec 19 17:53:14 IRST 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی جهانگیری مکمل روحانی خواهد بود Wed Apr 19 04:30:00 IRDT 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی شیرینی خدمت رسانی برای محرومان/ عکس : مریم داورنیا Mon Sep 03 15:43:48 IRDT 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی باید به نسل‌های سوم و چهارم انقلاب آگاهی داد Sat Feb 04 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی نقد دولت وظیفه اصلاح‌طلبان است Wed Nov 28 15:34:02 IRST 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی برد دراماتیک پرسپولیس در شب شکست ذوب‌آهن Wed Mar 01 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی الـــو آرمــــان Tue Feb 21 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی ریشه مشکلات اقتصادی امروز به نحوه بودجه‌ریزی کشور برمی‌گردد/ با مردم صادقانه سخن بگویید/ ماشین جنگی آمریکا و صهیونیست به گل نشسته است Fri Oct 26 18:16:20 IRST 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی در مذاکره با آمریکا از منافع کشور دفاع می‌کنم Sat Feb 04 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی انتقادهای صریح از آیت‌‌ا...جنتی Sun Jul 15 17:56:44 IRDT 2018
شبکه خبر آخرین مهلت بابک زنجانی Sun Nov 26 15:13:20 IRST 2017
عصر خبر خواننده پاپ در سی سی یو بستری شد! (عکس) Sun Sep 17 20:06:59 IRDT 2017
فردا دوربین‌های مداربسته‌ای که از مردم در منازل مبله فیلم می‌گرفت! Tue Nov 06 09:29:24 IRST 2018
تدبیر و امید رایزنی ظریف و هانت درباره آخرین وضعیت SPV و بحران یمن Mon Nov 19 16:32:09 IRST 2018
واحد مرکزی خبر ریزگردها فردا هم میهمان ایلامی ها هستند + فیلم Tue Apr 25 18:10:26 IRDT 2017
خبرگزاری فارس آمریکا به دختران افغانستانی برای مسابقات جهانی رباتیک ویزا نداد Sat Jul 01 12:29:00 IRDT 2017
برنا جمشیدی دوباره نفتی شد Wed Aug 30 22:31:20 IRDT 2017
خرداد نیوز همه شکلات‌ها و آدامس‌های خارجی قاچاق هستند Mon Dec 17 15:11:49 IRST 2018
ایلنا زلزله مکزیکوسیتی Wed Sep 20 10:53:54 IRDT 2017
آفتاب حمایت بانک صادرات ایران از کودکان مبتلا به اوتیسم Sat Sep 16 21:29:45 IRDT 2017
ساعت24 نرخ جدید مرغ و انواع ماهی در بازار اعلام شد Wed Mar 08 12:58:00 IRST 2017
میزان گفتمان قرآنی باید تقویت شود/سیستان و بلوچستان مهد گفتمان قرآنی است Sat Feb 17 12:30:01 IRST 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا آغاز طرح ملی امداد و نجات نوروزی در گلستان از 25 اسفند Sat Mar 04 13:55:11 IRST 2017
واحد مرکزی خبر بازار سرمایه، پول و بیمه سه رکن اصلی بازارهای مالی هستند Sun Apr 15 19:11:01 IRDT 2018
ورزش 3 خرید جدید رئال در بیمارستان بستری شد(عکس) Sat Sep 02 08:02:00 IRDT 2017
ایسکانیوز فعالیت‎های شرکت ملی گاز در مناطق زلزله‎زده غرب کشور تشریح شد /اولویت با گازرسانی به اماکن عمومی است Wed Nov 15 23:53:13 IRST 2017
جماران رشد 15 درصدی تخلیه و بارگیری در 4 ماهه نخست سال 96 در بندرامیرآباد Tue Jul 25 01:51:00 IRDT 2017
پولی مالی کاهش نرخ مالیات برعملکرد نسخه ای برای رونق تولید Tue May 15 18:00:00 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر کشف 53کیلوگرم حشیش در اصفهان Tue Nov 27 08:47:58 IRST 2018
صبحانه با خبر تصاویری از آخرین پرچم‌دار 2018 میزو فاش شد Wed Dec 20 21:55:23 IRST 2017
آریا پندار خمارلو: امنیت برقرار نباشد، از هتل خارج نمی‌شویم/ باشگاه سپاهان: از طریق مراجع ذی‌ربط مسئله را پیگیری خواهیم کرد Sun Dec 09 09:08:46 IRST 2018
آفتاب تعویق نشست مشترک سران قوا در دقیقه 90 Fri Dec 29 20:41:08 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران طرح بازآفرینی پایدار شهری در جلسه هیئت دولت بررسی شد Wed Jan 31 15:11:39 IRST 2018
پول نیوز فردا ایران به مصاف کره جنوبی می رود Thu Jun 21 20:00:40 IRDT 2018
خبرگزاری فارس راه‌اندازی سومین موزه مشروطه کشور در رشت Tue Aug 07 08:58:04 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران تقدیر فیفا از فوتبال ساحلی ایران +توئیت Mon Apr 24 17:05:02 IRDT 2017
تجارت نیوز فاصله قیمت‌ها زمینه سواستفاده قاچاقچیان را فراهم کرده است Wed Nov 28 11:02:19 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران ارتباطات خوبی با آزمایشگاه های درجه یک اروپا برقرار کرده ایم Thu Mar 09 13:08:53 IRST 2017
بهار نیوز خرید انواع بازی فکری جذاب و ظرف غذای کودک در سایت ایران بازار Tue Aug 07 13:45:18 IRDT 2018
افکارخبر چطور می توانیم تلخی زیتون را بگیریم؟ Fri Mar 24 01:30:50 IRDT 2017
پایگاه خبری الف خبر دی میستورا از جزئیات مذاکرات ژنو Tue Mar 14 22:01:46 IRST 2017
پایگاه خبری الف عصبانیت ترامپ از مترجم رئیس‌جمهور آرژانتین Sat Dec 01 17:14:00 IRST 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا حجت الاسلام سرلک:چندسال است که از سایه پر مهر مادر محروم هستم Sat Mar 18 17:09:18 IRST 2017
طلا ارزش سهام عدالت دو برابر شد Tue Mar 07 12:10:55 IRST 2017
فرهنگ نیوز آیت‌الله مکارم: دشمن نمی‌تواند نظام اسلامی را شکست دهد Wed May 03 20:04:00 IRDT 2017
فرارو یک رویکرد و دو تجربه Sat Jan 12 14:01:19 IRST 2019
خبرگزاری شبستان سمینار «چهارصد سال تاریخ روابط ایران و سوئد» در استکهلم برگزار می‌شود Tue Nov 07 10:13:00 IRST 2017
خبرگزاری مهر مراسم ویژه اهدای کتاب در گناوه برگزار شد Mon Nov 19 09:54:03 IRST 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا استقبال با شکوه شهر هنزاء از 2 شهید گمنام Thu Mar 02 09:16:08 IRST 2017
تدبیر و امید اولتیماتوم فدراسیون فوتبال به ترک‌کنندگان تیم ملی امید Tue Jul 18 21:59:40 IRDT 2017
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صالحی : آیین‌نامه سالن‌های خصوصی تئاتر به زودی اجرا می‌شود/شورای عالی نظارت بر اکران فیلم‌ها دستخوش تغییراتی تازه شده است Mon Oct 29 09:24:29 IRST 2018
تجارت نیوز مبادلات تجاری ایران و چین 9.2 درصد افزایش یافت Sat Aug 18 06:36:58 IRDT 2018
ساعت24 وعده سامسونگ به کارگران آسیب دیده Fri Nov 23 10:45:48 IRST 2018
شفاف واکنش رییس پلیس فتا به زمزمه رفع فیلتر توئیتر Fri Jul 28 14:23:51 IRDT 2017
خبرگزاری بین المللی قرآن روز عهد معهود عاشقان و افلاکیان فرا رسید/ اجتماع عظیم غدیریان جنوب کشور در چلچراغ شیراز Thu Aug 30 16:43:51 IRDT 2018
خرداد نیوز ترامپ از موضع خود عقب‌ نشینی کرد Mon Aug 27 12:27:32 IRDT 2018
بی باک نیوز چگونه از لبنیات به درستی نگهداری کنیم؟ Sat Oct 21 19:32:01 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی حاشیه سازی کمکی به توسعه کهگیلویه و بویراحمد نمی‌کند Sun Aug 26 13:46:00 IRDT 2018
پرس شیعه 21 نفر به ظن ارتباط با کودتای 2016 ترکیه بازداشت شدند Mon Sep 24 18:22:10 IRST 2018
خبرگزاری مهر ترامپ: قیمت نفت باید بیش از این کاهش یابد! Mon Nov 12 23:32:46 IRST 2018
تدبیر و امید زنگنه: عده‌ای در مورد مدیریت جهادی حرف می‌زنند که در زندگی یک روز جهاد نکرده‌اند/ استفاده از میراث جنگ، به کاسبی پر سودی تبدیل شده/ توهین‌های بسیاری شنیدم Sat Sep 23 14:03:12 IRST 2017
ایسکانیوز آخرین آراء کمیته تعیین وضعیت اعلام شد Tue Jan 16 16:11:41 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم لایحه برنامه ششم نقایص دارد/ بودجه 95 باید طبق برنامه ششم تدوین شود Wed Aug 10 10:44:18 IRDT 2016
آریا بازدید سر زده فرماندار از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اهر Thu Dec 14 08:56:54 IRST 2017
افکارخبر میوه هایی ویژه دیابتی ها Sun Aug 13 11:30:08 IRDT 2017
خبرگزاری فارس تردید شاخص کل بورس برای ماندن در کانال 80 هزار واحدی/ گروه رایانه در کانون توجه Wed May 03 15:06:00 IRDT 2017
دفاع مقدس برگزاری مراسم بزرگداشت شهید چمران در سراسر کشور Sun Jun 17 11:52:01 IRDT 2018
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دبیر و اعضای شورای سیاست‌گذاری سی‌و‌پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران حکم گرفتند Sat May 05 09:20:00 IRDT 2018
خبرگزاری نسیم آمریکا نباید تحریم‌های یک‌جانبه بر ایران،‌روسیه و ونزوئلا اعمال کند Sat Nov 25 11:25:01 IRST 2017
پایگاه خبری الف ماجرای باورنکردنیِ مرده‌ای که زنده شد! Thu Feb 23 09:01:49 IRST 2017
عصر ایران رازی که مهران غفوریان در یک برنامه تلویزیونی فاش کرد Sat Dec 16 13:19:33 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران کاهش تعداد کمپ‌های ترک اعتیاد غیرمجاز Mon Aug 27 17:04:20 IRDT 2018
پارسینه زلزله 4.7 ریشتری لوندویل در گیلان را لرزاند‌ Mon Dec 17 14:24:34 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران شرایط دریافت وام بدون بهره زیارت عراق Tue May 29 04:46:00 IRDT 2018
جماران وزیر اطلاعات: امنیت و سلامت 2 دستاورد مهم دولت یازدهم بودند Wed Aug 30 20:58:23 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم رویکرد ترکیه در مورد سنجار و کوهستان اقلیم Tue Dec 18 09:42:30 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران دستمالچیان: حماس با جریان مقاومت و ایران جلسات غیرعلنی دارد Tue Sep 19 14:27:27 IRDT 2017
ورزش 3 روزهای دشوار در انتظار شاگردان برانکو؛/ پرسپولیس؛ شش بازی در 25 روز ! Wed Nov 14 18:04:00 IRST 2018
واحد مرکزی خبر ترامپ به دنبال خروج آمریکا از افغانستان Mon Dec 24 15:01:30 IRST 2018
آریا جمع‌بندی روز: چهارشنبه، 15 آذر 1396 Thu Dec 07 07:00:18 IRST 2017
ساعت24 چهره متفاوت مونا فرجاد با کلاه گیس به عنوان مدل آرایشی! عکس Thu Nov 01 15:00:00 IRST 2018
پایگاه خبری الف ترافیک سنگین 8 کیلومتری در بزرگراه تهران - کرج Tue May 01 19:53:00 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر نامه ایران به شورای امنیت و دبیر کل سازمان ملل Thu Jan 04 00:34:07 IRST 2018
آفتاب ایران مذاکره ایران با استرالیا، ژاپن و مالزی برای تسهیل تجارت Sat Jun 30 15:30:13 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر ترامپ خیلی سریع سیاست خارجی تند و تیزش را تعدیل کرد Sun Feb 12 15:34:13 IRST 2017
تدبیر و امید عارف: حل مساله حصر مطالبه جدی جامعه است / فکر نمی‌کردیم برخی اعضای لیست امید رودرروی ما بایستند/ فعلا سکوت می‌کنم Wed Sep 13 18:33:44 IRDT 2017
خبرگزاری مهر معمای خاشقجی روابط عربستان با غرب را چگونه متاثر می‌سازد؟ Sun Oct 14 12:25:54 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی یونسکو اقدامات حفاظتی در محوطه ثبت جهانی میدان نقش جهان راتایید کرد Mon Jul 10 19:29:00 IRDT 2017
خبرگزاری نسیم مسلمان: می‌توانستیم برنده بازی با سپاهان باشیم Thu Sep 21 23:05:03 IRDT 2017
انتخاب فیلم/ لبخند پسربچه‌ای که برای اولین بار عینک می زند Mon Feb 20 10:38:22 IRST 2017
خبرگزاری نسیم اختصاص فضای ویژه برای نمایش توانمندی‌های استان‌ها/ حضور 70 شرکت خارجی در یازدهمین نمایشگاه گردشگری تهران/ معرفی اختصاصی ظرفیتهای گردشگری سلامت کشور Sun Jan 07 21:09:01 IRST 2018
آفتاب ایران ماجرای حذف یک دختر از مسابقات با دلایل عجیب/ خاطره تلخ المپیاد! Mon Dec 03 11:30:27 IRST 2018
خبرگزاری فارس فردی پس از ورود به محوطه کاخ سفید بازداشت شد Sat Mar 11 19:32:00 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران آغاز اردو‌های سازندگی تربت حیدریه Sun Jul 08 10:07:41 IRDT 2018
تابناک جزئیات برگزاری آزمون استخدامی وزارت نیرو Sat Apr 28 19:52:25 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران کشف سکونتگاه‌های پارینه سنگی در مازندران Mon Oct 22 14:24:36 IRST 2018
598 «دولت محرمانه ها» باز هم یکی دیگر از "تعهدات پشت پرده" برجام را عملیاتی کرد/ الحاق به پیمان پالرمو یکی از تعهدات ایران به FATF است Sat Jan 27 14:30:31 IRST 2018
نامه نیوز خواص باورنکردنی عنبر نسارا Thu Dec 13 09:08:18 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم ریبروف: به دنبال پیروزی در بازی مهم با پرسپولیس هستیم Thu Jul 06 12:46:03 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران مصدومیت 5 کارگر مجتمع فولاد نطنز بر اثر سوختگی Sun Sep 03 13:21:14 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران موفقیت حشدالشعبی در ماموریت تاریخی آزادسازی «القیروان»/ تحقق اهداف مقاومت در مرحله دوم از عملیات محمّدرسول‌اللّه + تصاویر Sun May 14 13:47:28 IRDT 2017
آفتاب احمد نجفی درب شورای صنفی نمایش را گِل گرفت+عکس Mon Feb 26 09:26:38 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران کنوکارپوس در بروز مشکلات تنفسی در اهواز نقشی نداشته است Wed Oct 04 10:45:02 IRST 2017
آفتاب ایران 5 وزیر دولت هفته آینده به کمیسیون های مجلس می روند Thu Dec 27 17:01:07 IRST 2018
فرارو تصاویر/ انفجار در کلیسای "طنطای" مصر Sun Apr 09 16:45:43 IRDT 2017
بصیرت تمایل روسیه به برقراری آتش‌بس در مرکز سوریه (بخش دوم و پایانی) Tue Oct 10 13:06:21 IRST 2017
خبرگزاری بین المللی قرآن بی‌مهری مسئولان به مدیران موفق مؤسسات قرآنی/ برخی مؤسسات از هدف اصلی دور شده‌اند Thu Feb 01 10:58:31 IRST 2018
آریا لیست 19 نفره پرسپولیس برای بازی برابر گسترش فولاد اعلام شد Wed Sep 06 12:50:31 IRDT 2017
ایسکانیوز انتشار مرامنامه جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در پاسخ به دغدغه‌ها Thu Mar 30 08:53:32 IRDT 2017
ساعت24 پیشنهاد وزیری که مادر و دخترش مورد تجاوز قرار گرفتند Sun Feb 12 14:08:59 IRST 2017