روزنامه آرمان روابط عمومی - Thu Feb 23 03:30:00 IRST 2017 نمایش خبر

خانه‌های نا امن برای حیوانات

تعداد باغ وحش‌ها، باغ‌‌های پرندگان و مراکز نگهداری از حیوانات در ایران بیش از 85 واحد است و براساس آمار ارسالی از ادارات کل استانی در کل کشور 20 باغ وحش فعال وجود دارد که از این تعداد چهار باغ‌وحش در کشور بدون مجوز هستند. مرداد امسال مدیر کل دفتر حفاظت شکار و صید سازمان محیط‌زیست گفت که بیش از 50 درصد باغ‌های وحش در دو سال گذشته فاقد مجوز بوده‌ اند، اما در حال حاضر بیش از 75 درصد دارای مجوز و بقیه تا شش ماه دیگر تعیین تکلیف می‌شوند. این فرصت شش ماهه تقریبا به پایان رسیده است، اما شواهد حاکی از آن است که همچنان باغ وحش‌های بدون مجوز یا زیر زمینی در کشور به قوت خود پا بر جا هستند. گرچه فعالان حقوق حیوانات خواستار انتشار فهرستی از باغ‌وحش‌ها و باغ پرندگان‌ توسط سازمان حفاظت محیط‌زیست بوده و از عدم انتشار آن ابراز نارضایتی کرده‌اند، اما به اعتقاد آنها تا زمانی که سازمان حفاظت محیط‌زیست فهرستی از این مراکز به تفکیک مجاز و غیر‌مجاز بودنشان و با قید تاریخ صدور و انقضای مجوز فعالیت آنها در دست نداشته باشد، نمی‌توان امیدی به ساماندهی این تعداد مرکز نگهداری داشت که هیچ کدام حتی استانداردهای مندرج در پورتال سازمان حفاظت محیط‌زیست را هم رعایت نمی‌‌‌کنند. 

حیوانات قاچاقی 

ارزش مالی تجارت قاچاق حیات‌‌وحش سالانه حدود 70 تا 100 میلیارد دلار است و پس از مواد مخدر، قاچاق انسان و اسلحه در رتبه چهارم قرار دارد. حال در چنین شرایطی ایران رتبه سوم قاچاق حیات‌ وحش را در دنیا نیز به خود اختصاص داده است و آنچه این مساله را بغرنج‌تر می‌‌کند قاچاق حیواناتی است که بعضا در بنگاه‌های غیررسمی یا همان باغ وحش‌ها و باغ پرندگان غیر مجاز اتفاق می‌افتد، مراکزی که بدون رعایت استانداردها حیوانات را در شرایط بدی نگهداری می‌‌کنند و حیات‌وحش را در معرض خطر قرار می‌‌دهند. با وجود این، تیر سال گذشته راز یک باغ‌وحش مخفی که بسیار زیبا طراحی شده بود، با بیش از 100 جانور وحشی در خمینی‌شهر فاش شد. با افشای اطلاعاتی مبنی بر نگهداری تعداد زیادی جانور وحشی درون باغی در اطراف خمینی‌شهر اصفهان، محیط‌بانان به تحقیق در این زمینه پرداختند. رئیس اداره محیط‌زیست شهرستان خمینی شهر در این باره گفت: محیط‌بانان پس از مدتی بررسی نامحسوس و اطمینان از وجود جانوران وحشی، موضوع را به مقام قضائی اطلاع دادند. حسین خادمی اظهار کرد: ماموران پس از هماهنگی با دادستان و دریافت نیابت قضائی وارد باغ شده و با یک باغ وحش تمام و کمال مواجه شدند که تعداد زیادی از انواع پرندگان و پستانداران وحشی به صورت غیرمجاز در آن نگهداری می‌شدند. این در حالی است که طی دو سال گذشته چند باغ پرندگان غیرمجاز در شهرستان اسلامشهر، شاندیز مشهد و شهر شفت در استان گیلان شناسایی و گونه‌های موجود در آنها توقیف شده است. 

حضور حیوانات در شکنجه‌گاه 

ماجرای باغ‌وحش‌های ایران سر دراز دارد، چرا که هر از گاهی تصاویری در شبکه‌‌های اجتماعی انتشار می‌یابد که رنج دائمی حیوانات را در اسارتگاهشان نشان می‌دهد، به گونه‌ای که برخی باغ وحش‌داران با افکار منفعت‌طلبانه و بهره‌برداری اقتصادی حیوانات را دست مایه سرگرمی تماشاچیان قرار داده و در این بین حیوانات حقوق خود را از دست می‌دهند، حیواناتی که باید زندگی کنند، اما هر لحظه در عذابی به سر می‌برند که گفتنش هیچ‌گاه دردی دوا نکرده است. اکنون آنچه شرایط را اسفناک‌تر می‌کند عادی جلوه دادن فرهنگ اسارت و حیوان‌آزاری در باغ‌وحش‌هایی است که در راه پیشبرد منافع اقتصادی خود گام برمی‌دارند، چرا که هنوز قانون حمایت از حیوانات آن‌چنان که باید و شاید در کشور اجرا نمی‌شود. 

آخرین وضعیت 3 باغ‌وحش بدون مجوز پایتخت 

با گذشت حدود دو ماه از اعلام نام مراکز غیرمجاز نگهداری از حیات‌ وحش در پایتخت و اولتیماتوم محیط‌زیست مبنی بر اعلام جرم در صورت عدم اخذ مجوز، رئیس اداره محیط‌زیست تهران آخرین اقدامات این مراکز برای اخذ مجوز را تشریح کرد. هفته گذشته محمد حسین بازگیر با بیان اینکه در شهر تهران حدود 12 مرکز نگهداری از حیات وحش داریم، گفت: تعدادی از این مراکز مانند پارک ملت، پارک چیتگر و مجموعه پارک ساعی فاقد مجوزهای لازم از سازمان حفاظت محیط‌زیست بودند. او ادامه داد:‌ مجموعه حیات وحش پارک ملت و پارک چیتگر اقداماتی در جهت استانداردسازی انجام داده و پیگیری‌های لازم را برای اخذ مجوز انجام داده اند که در حال بررسی آنها هستیم، ولی مجموعه پارک ساعی تاکنون اقدامی جهت اخذ مجوز انجام نداده است. او با اشاره به اینکه وظیفه قانونی محیط‌زیست این است که به مجموعه‌های نگهداری از حیات وحش کمک و نظارت کند، افزود: اگر حیات وحش پارک ساعی استانداردهای لازم را رعایت نکند و مجوزهای لازم را از سازمان حفاظت محیط‌زیست نگیرد، مرکز را به عنوان مرکز متخلف و غیرقانونی معرفی کرده و از راه قانونی وارد می‌شویم. به گفته رئیس اداره محیط‌زیست شهر تهران، هر گونه نگهداری حیات وحش تحت عنوان‌های مختلف مانند باغ وحش، باغ پرندگان، مرکز نگهداری و... مستلزم اخذ مجوز از سازمان حفاظت از محیط‌زیست است. به گزارش ایسنا، او با اشاره به اینکه این مجوز تابع شرایط خاص است، اظهار کرد: مراکز نگهداری از حیات وحش باید به طور دائم گزارش خود را از تعداد و نوع گونه‌ها، مرگ و میر و تولدی که دارند و... ارائه کنند. همچنین وضعیت تغذیه و نگهداری حیات وحش نیز باید مناسب بوده، فضای مناسب و کافی برای نگهداری از حیات وحش را داشته و شرایط و مقررات لازم را رعایت کرده باشد و در عین حال دامپزشکی مستقر در آن مرکز حضور داشته باشد. 

تخلف در باغ‌وحش‌های مجوزدار 

یک فعال حقوق حیوانات درباره باغ‌وحش‌های بدون‌مجوز در گفت‌و‌گو با «آرمان» می‌گوید: باغ‌وحش مجوزدار و بی‌مجوز یک تعریف اداری است. اگر بخواهیم از دید حقوق حیوانات به این مساله نگاه کنیم، در هر دو به حیوانات ظلم می‌شود. سپهر سلیمی می‌افزاید: آیا در باغ‌وحش‌‌هایی که گفته می‌شود مجوز دارند همه چیز اصولی است و هیچ تخلفی حتی بر اساس مقررات سازمان محیط‌زیست انجام نمی‌شود؟ آیا اگر فردا هزار باغ‌وحش با استاندارد بالا به سازمان محیط‌زیست درخواست مجوز بدهند می‌توان به همه آنها مجوز داد؟ اصلا هدف ما از داشتن باغ‌وحش و نگهداری از حیوانات چیست؟ این موارد سوالاتی هستند که پیش از صدور مجوز باید به آنها پاسخ داده شود، وگرنه مجوز یک روند اداری است که می‌تواند همراه با تخلف، ارفاق و ایراد باشد. او اظهار می‌کند: برای مثال در مورد باغ‌وحش ارم که همواره ادعا می‌کنند از استانداردهای اروپایی برخوردار است مگر در موضوع وارد کردن شیر ایرانی مشخص نشد که نامه دامپزشک ارم مبنی بر همکاری این باغ‌وحش با اتحادیه باغ‌وحش‌ها و آکواریوم‌های اروپایی جعلی است و اتحادیه اروپایی هر گونه همکاری در مورد شیر ایرانی را تکذیب نکرد؟ چرا سازمان حفاظت محیط‌زیست هیچ عکس‌العملی نداشت؟ چرا اعتراضات بسیار زیاد حامیان حقوق حیوانات بی‌پاسخ ماند؟ او ادامه می‌دهد: بنابراین اگر نگاه درستی به موضوع حقوق حیوانات نباشد تمام این تعاریف قابل تغییر است و باغ‌وحش مجوزدار و بی‌مجوز تفاوت آن‌چنانی ندارند. سلیمی بیان می‌کند: در همه جای دنیا باغ‌وحش‌ها و به طور کلی مراکز نگهداری از حیوانات در کنار رنج و دردی که به حیوانات تحمیل می‌کنند به عنوان مراکز اصلی قاچاق و تجارت سیاه حیوانات شناخته می‌شوند. او اظهار می‌کند: ایران در منطقه‌ای قرار گرفته که به دلیل مشکلات سیاسی کشورهای همسایه فضای گسترده‌ای برای قاچاق حیوانات در آن وجود دارد. در آن سوی آب‌های خلیج‌فارس هم مشتریان زیادی خواهان حیات‌وحش ایران از جمله پرندگان شکاری ایران هستند. او ادامه می‌دهد: البته در بحث قاچاق حیات‌وحش فقط حیوانات از ایران خارج نمی‌شوند، بلکه شاهد ورود حیوانات به ایران هستیم. سلیمی توضیح می‌دهد: ورود حیوانات غیربومی به کشور علاوه بر تقویت تجارت کثیف قاچاق حیات‌وحش و تضییع حقوق حیوانات از نظر امنیت ملی نیز حائز اهمیت است و می‌تواند تهدیدی برای امنیت زیستی کشور باشد. هر کدام از حیوانات قاچاق شده اگر وارد اکوسیستم‌های کشور شوند می‌توانند به عنوان یک گونه مهاجم اثرات غیرقابل جبرانی به محیط وارد کنند. او اضافه می‌کند: با وجود این، مقصد بسیاری از حیوانات قاچاق شده، مراکز عمومی نگهداری از حیوانات مثل باغ‌وحش‌ها، باغ‌های پرندگان و سیرک‌هاست. سلیمی می‌افزاید: سری به باغ‌های پرندگان بزنید و ببینید برخی پرندگان موجود در آن چطور وارد باغ شده‌اند. او اظهار می‌کند: اصولا در همه جای دنیا باغ‌وحش‌ها و مراکزی نظیر آن به عنوان بنگاه‌های غیررسمی قاچاق و تجارت حیات‌وحش عمل می‌کنند و بسیاری از حیوانات ورودی و خروجی به این مراکز از چنین کانال‌هایی وارد و خارج می‌شوند. او تاکید می‌کند: تا زمانی که سیستم درست و مشخصی برای ثبت رسمی حیوانات وارد و خارج شده از این مراکز وجود نداشته باشد نمی‌توان امیدی به کاهش این پدیده شوم در باغ‌وحش‌ها داشت.
روزنامه آرمان روابط عمومی می‌خواهند مردم را از صندوق رأی مأیوس کنند Wed Feb 27 15:18:34 IRST 2019
روزنامه آرمان روابط عمومی سینما نباید میدان جنگ سیاسیون باشد Mon Sep 24 17:11:26 IRST 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی انتشار اوراق سکه پابرجاست Wed Jul 18 14:57:06 IRDT 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی با نوشته چند خطی نباید صلاحیت نامزدها زیر سوال برود Wed Apr 12 04:30:00 IRDT 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی نعل وارونه برای زدن برجام Sat Feb 18 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی کوتـــاه Mon Apr 17 04:30:00 IRDT 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی چگونه بر عصبانیت خود غلبه کنیم؟ Sat Apr 15 04:30:00 IRDT 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی گردوغبار 40 شهر و 8000 روستای سیستان و بلوچستان را فرا گرفت Fri Jul 06 00:04:14 IRDT 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی خوراکی‌های محافظ قلب را بشناسیم Sat Feb 25 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی 18000 نفر فضای مجازی را رصد می‌کنند Thu Feb 09 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی حجم بالای بروکراسی اداری موجب شده تولیدکننده و کارآفرین به دنبال دلالی بیفتند/ چند درصد جهزیه دختران ما کالای ایرانی است Tue Mar 26 16:43:23 IRDT 2019
روزنامه آرمان روابط عمومی بحران بزهکاری، ناکارآمدی سیاست جنایی Mon Feb 04 16:27:30 IRST 2019
روزنامه آرمان روابط عمومی گسترش اعتیاد در میان طبقات متوسط Sun Apr 16 04:30:00 IRDT 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی هیولای«فرونشست زمین» Wed Jan 02 17:21:17 IRST 2019
روزنامه آرمان روابط عمومی رویای رئیس‌جمهور شدن در ایران! Wed Apr 12 04:30:00 IRDT 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی آقای روحانی! نفس مطبوعات به شماره افتاده Wed Mar 13 13:55:40 IRST 2019
روزنامه آرمان روابط عمومی تلاش راهداران در جاده های برفی گلستان/ عکس :راحله حصاری Sat Jan 19 18:34:15 IRST 2019
روزنامه آرمان روابط عمومی رفراندوم یکشنبه سرنوشت‌ساز است Mon Apr 17 04:30:00 IRDT 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی جوزف ووتل: نیروهای آمریکایی ظرف چند هفته از سوریه خارج می‌شوند Mon Feb 11 16:44:33 IRST 2019
روزنامه آرمان روابط عمومی تجدید بیعت ملت با امام امت Fri Feb 02 14:21:00 IRST 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی 55 درصد معتادان شاغلند Sat Apr 08 04:30:00 IRDT 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی سوسیالیست‌های فرانسه خودزنی کردند Wed Mar 15 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی توئیت نکن جیک‌جیک کن! Sun Jan 01 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی کوتـــــاه Tue Jan 31 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی واکنش شهروندان ترکیه به پیروزی اردوغان در انتخابات ریاست‌جمهوری Mon Jun 25 14:59:29 IRDT 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی سلیقه‌ای و شخصی به آثار نگاه می‌شود Sun Jan 20 18:34:16 IRST 2019
روزنامه آرمان روابط عمومی ترامپ نیازمند متحدان است Tue Jan 24 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی چالش های 31 هزار بیمار دیالیزی در کشور/نمی خواهند پیوند کلیه شوند Mon Jul 09 15:24:10 IRDT 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی کـوتـــاه Mon Jan 02 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی سال جدید، سال مهار تورم، متعادل‌کردن قیمت ارز و دوستی بیشتر با همه همسایگانمان است Thu Mar 21 12:18:24 IRST 2019
روزنامه آرمان روابط عمومی تداوم دولت روحانی بهترین راه پیش‌ رو Sun Feb 12 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی توهین به رئیس‌جمهور؛ توهین به مردم Mon Mar 13 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی از عملی نشدن دستورات دولت برای مبارزه با فساد در شگفتم Wed Jul 18 14:34:41 IRDT 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی فیلم‌های اکران نوروز مشخص شدند Thu Mar 14 12:19:48 IRST 2019
روزنامه آرمان روابط عمومی هیچکس نباید چشم بر ظلم ببندد/دین‌پرستی آفت بزرگی است Thu May 31 16:02:07 IRDT 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی چـهـره‌ها Thu Apr 13 04:30:00 IRDT 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی حاکمان استکباری از جمله ترامپ آبروی حضرت مسیح (ع) را می‌‌برند/ لیبرال دموکراسی غرب در شیب سقوط است Fri Dec 28 18:34:16 IRST 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی آژیر خطر در خوزستان Thu Feb 16 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی وقتی هواداران ایرانی رونالدو را عصبی کردند Mon Jun 25 14:56:00 IRDT 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی وکیل خانواده در راه است Thu Feb 23 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی سیل؛ کلمه رمز مخالفان دولت Sun Apr 14 15:58:04 IRDT 2019
روزنامه آرمان روابط عمومی همسرکشی در شوشتر با اسلحه Thu Apr 20 04:30:00 IRDT 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی ویــــژه Thu Jan 26 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی 30 درصد مستاجران در مناطق زلزله‌زده همچنان کف خیابان زندگی می‌کنند/ پولی شدن آب و برق برای زلزله‌زدگان از ماه جاری Sat Oct 13 14:36:18 IRST 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی واعظی: دولت از حضور موثر و بانشاط «ظریف» بهره‌مند خواهد بود Wed Feb 27 13:51:24 IRST 2019
روزنامه آرمان روابط عمومی جزئیات درگذشت آیت‌ا... هاشمی Sat Jan 28 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی ناک‌اوت نفت روی رینگ بورس Tue Jan 22 17:32:06 IRST 2019
روزنامه آرمان روابط عمومی فواید فوق‌العاده شکلات Tue Jul 03 18:53:32 IRDT 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی باید قدر مردم را به عنوان سرمایه بزرگ بدانیم Sun Feb 12 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی افق‌گردشگری در رسوم نوروزی کردستان Thu Apr 13 04:30:00 IRDT 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی همه خواص گــل کـلم Sun Oct 07 16:55:39 IRST 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی عقب‌ماندگی یک میلیون و 333 هزار تومانی سبد معاش بازنشستگان/ بازنشستگان بسته حمایتی و افزایش بیست درصدیِ مستمری‌ها را نمی‌خواهند Mon Jan 14 14:17:56 IRST 2019
روزنامه آرمان روابط عمومی تمدید نمایشگاه هنرهای تجسمی انجمن ام.اس Thu Feb 23 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی بیشتر بد انیم Thu Apr 13 04:30:00 IRDT 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی پیش‌بینی می‌شود تا روز یکشنبه درباره حکم آقای حناچی تعیین تکیلف شود/ درصورت عدم صدور حکم موضوع را به هیات حل اختلاف ارجاع می‌دهیم Thu Nov 22 16:44:54 IRST 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی در حال پیگیری وضعیت معلمان بازداشتی هستیم/ نظام آموزش و پروش باید اصلاح شود Tue Dec 18 14:00:42 IRST 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی فوتبال ایران و مشکل دلار! Thu Sep 06 13:56:11 IRDT 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی «نقد» دولت به انقلاب و کشور لطمه نزند Sat Oct 13 19:50:25 IRST 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی مباحثه بر سر مصوبات ارجاعی مجلس Thu Mar 09 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی کوچ معتادان محله هرندی به فداییان اسلام Wed Apr 03 16:23:51 IRDT 2019
روزنامه آرمان روابط عمومی ترزا می در تدارک استعفا است Wed Feb 13 16:23:11 IRST 2019
روزنامه آرمان روابط عمومی استعفا در پی تنبیه یک دانش‌آموز Tue Apr 18 04:30:00 IRDT 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی دستورالعمل آموزش و پرورش به مدارس در خصوص چهارشنبه آخرسال Wed Mar 13 14:29:29 IRST 2019
روزنامه آرمان روابط عمومی جشن 100هزار نفری Thu Apr 20 04:30:00 IRDT 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی شبکه‌سازی انتخاباتی پیشنهاد خوبی است Sun Jan 01 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی پزشکـــی Mon Mar 13 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی گوش دادن به غیبت، از گناهان بزرگ Thu Jan 26 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی نظارت بر توزیع گوشت قرمز و بازار شب عید تشدید می‌شود Tue Feb 26 18:41:30 IRST 2019
روزنامه آرمان روابط عمومی پایان یک دوران تکرارنشدنی Wed Apr 05 04:30:00 IRDT 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی عناوین مجرمانه در فضای مجازی را کاهش دهیم Wed Mar 01 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی قیمت‌ها اصلی و واقعی شده‌اند Tue Jun 12 18:33:13 IRDT 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی مردم ولی‌نعمت ما هستند Mon Feb 20 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی فیلتر تلگرام دائمی و قطعی است/ داشتن اختیارات وسیع قانونی مختص قضات ایران نیست Sat May 12 20:05:12 IRDT 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی دلایل اهمیت اولین سفر اروپایی روحانی بعد از خروج آمریکا از برجام Sat Jun 30 15:09:25 IRDT 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی نباید دولت را در جنگ اقتصادی تنها گذاشت Thu Mar 07 11:46:09 IRST 2019
روزنامه آرمان روابط عمومی احتمال اجرای فاز دوم رتبه‌بندی معلمان از مهر/ طراحی سامانه‌ رصد آسیب‌های اجتماعی در مدارس Tue May 01 14:38:41 IRDT 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی قطعی آب نداریم، افت فشار چرا! Wed May 23 14:46:02 IRDT 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی روابط ایران- اروپا یک گام دیگر به پیش Sun Oct 14 18:28:45 IRST 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی نظر فائزه هاشمی در مورد انتخابات ریاست‌جمهوری Sat Apr 15 04:30:00 IRDT 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی تجمع در حمایت از نوجوان ایرانی Tue Apr 04 04:30:00 IRDT 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی تلاش شبانه روزی برای ترمیم سیل بند منطقه عین دو اهواز/عکس:مرتضی جابریان Fri Apr 12 17:53:23 IRDT 2019
روزنامه آرمان روابط عمومی ماسال؛ بهشتی در میان ابرها/ عکس : عارف فتحی اکبری Mon Aug 06 15:38:15 IRDT 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی مردم ایران هرگز نخواستند مردم جهان را از لحاظ انرژی در فشار بگذارند Wed Feb 28 14:54:35 IRST 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی درخواست مجوز راهپیمایی از سوی احمدی‌نژادها ادامه ماجرای مشهد است/ قصد دارند لبه تیز اعتراض‌ها را به سمت دولت بگیرند Thu Jan 25 15:19:48 IRST 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی کوتـــاه Mon Apr 03 04:30:00 IRDT 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی فواید سیب‌زمینی برای سلامت Sun Sep 02 17:29:33 IRDT 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی راه های ساده شاد بودن Sat May 26 18:49:59 IRDT 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی ریه سالم با تغذیه Mon Mar 04 16:14:04 IRST 2019
روزنامه آرمان روابط عمومی ناراحتی‌هایی که خواب عمیق را مختل می‌کنند Sat Jun 23 21:04:26 IRDT 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی آخرین اخبار از مرزبانان گروگان گرفته شده در میرجاوه Sat Nov 17 14:15:41 IRST 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی بازنویسی «ریچارد سوم» 7 سال طول کشید Thu Jul 05 12:18:21 IRDT 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی هور در آتش، هویزه در دود ... Tue Jul 31 18:50:28 IRDT 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی استمرار روحانی به‌صلاح جامعه و مردم است Tue Mar 07 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی نوسان نرخ‌ها بازار را ناآرام کرد Tue Jun 26 17:26:56 IRDT 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی دستگیری عناصر داعش در اطراف تهران Sat Feb 11 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی آرامش بر بازار حاکم است Tue Feb 14 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی امیدوارم بودجه 98 را بهمن ماه از مجلس تحویل بگیریم/ تلاش کردند مردم را ناامید و دولت را ناکارآمد معرفی کنند Tue Dec 25 14:29:59 IRST 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی سکوت قانون در مقابل خرید و فروش کد ملی Tue Oct 16 18:01:34 IRST 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی خیانت بعضی‌ها باعث شده زندگی برخی در سختی باشد/ هرجا مشکل داریم، متعلق به ضعف ایمان است Fri Mar 08 14:07:18 IRST 2019
روزنامه آرمان روابط عمومی قدبلندی درجمنا نیست Thu Apr 20 04:30:00 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران موافقت با پایان حبس 6 مددجوی اردوگاه کار درمانی و حرفه‌ آموزی همدان Wed Jan 03 11:48:23 IRST 2018
میزان بشار اسد در قدرت خواهد ماند Sun Aug 06 12:03:01 IRDT 2017
ایسکانیوز بارش برف درارتفاعات محور کندوان/محورهای 7 استان بارانی هستند Tue Nov 21 09:25:08 IRST 2017
پارس نیوز داستان عجیب ستاره فوتبال و استقلال! Sun May 21 08:33:25 IRDT 2017
دفاع مقدس گمانه‌زنی وزارت خارجه روسیه درباره سرنوشت «ابوبکر البغدادی» Sat May 05 17:15:39 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران بازدید نماینده مردم شهربابک از ورزشگاه شهدای مس Sat Jan 27 12:21:59 IRST 2018
پول نیوز دمای هوای کرمانشاه به منفی یک درجه رسید(+ جدول) Wed Nov 15 08:55:33 IRST 2017
ایسکانیوز جزئیات ثبت نام و مبلغ بن کارت دانشجویی نمایشگاه کتاب 97 Sun Apr 15 13:06:03 IRDT 2018
فرارو مداحان حامی احمدی‌نژاد کجا هستند؟ Thu Dec 28 10:19:46 IRST 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا دستگیری روحانیون، روشنفکران و رسانه های مخالف توسط دیکتاتوری سعودی ها Thu Sep 14 12:45:46 IRDT 2017
صراط عکس دیدنی عکاس رویترز از "طوفان یزد" Thu Apr 19 15:18:01 IRDT 2018
صبا ایران شهادت یک جوان فلسطینی در رام الله Sun Jul 16 11:08:02 IRDT 2017
بولتن نیوز گلوله باران مواضع داعش در راس بعلبک و بقاع Sat Aug 19 13:14:13 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی زمان پرداخت بدهی های استکبار جهانی به ایران فرا رسیده است Sat Dec 01 10:43:00 IRST 2018
انتخاب نتانیاهو: حوادث سوریه مصیبت های زیادی به بار آورده است! Mon Jun 19 20:55:01 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا فصل مطالبه‌گری فرا رسید/ منتظر تحقق وعده‌های بی‌سرانجام دولت یازدهم در دولت آینده هستیم Sun May 21 12:58:13 IRDT 2017
مثلث اینگوار کامپراد، مؤسس ایکیا در 91 سالگی درگذشت Sun Jan 28 17:05:02 IRST 2018
تدبیر و امید صدای آژیر شلیک موشک در جولان اشغالی شنیده شد Thu May 17 21:22:17 IRDT 2018
دولت بهار نزدیک شدن موضع واشنگتن به مسکو درباره سوریه Fri Mar 31 20:40:00 IRDT 2017
صراط اجرای طرح برخورد با سدمعبر وانتی‌ها در پایتخت Fri Sep 15 11:14:42 IRDT 2017
تدبیر معرفی داوران بخش ترجمه آثار برتر ادبیات نمایشی Wed Jun 28 14:23:35 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران حمایت از سرمایه گذاران، وظیفه همه دستگاه های اجرایی است Tue Dec 04 10:35:01 IRST 2018
خبر خودرو مشکلی در تامین لاستیک اتوبوسی و باری وجود ندارد Mon Jul 23 15:06:48 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر برنامه ریزی برای تامین بانک خون استان سمنان Tue Nov 13 19:17:56 IRST 2018
پایگاه خبری الف مرد65ساله خانواده خواهرش را به خاطر اختلافات ملکی به گلوله بست Wed May 17 07:59:28 IRDT 2017
صبح تهران "اوپک پلاس" متولد می‌ شود؟ Mon Jun 18 12:49:06 IRDT 2018
تی نیوز اعلام داوران هفته چهارم لیگ دسته اول فوتبال Thu Aug 31 18:25:55 IRDT 2017
آریا استقبال نوربخش از وزارت دکتر شریعتمداری عضو هیأت امناء تأمین اجتماعی Sun Oct 21 09:32:33 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران اهم فعالیت‌های موسسه نشر آثار امام خمینی(ره) تبیین شد/ اجرای سمفونی روح‌الله به مناسبت سالگرد ارتحال امام Wed Sep 06 12:56:10 IRDT 2017
نامه نیوز گزارش الجزیره از تن دادن عربستان به جادوی «هنر هفتم» / از فتوای «تحریم سینما» تا ورود سعودی به «بازار هالیوود» Sat Feb 17 17:23:26 IRST 2018
خبرگزاری بین المللی قرآن فرهنگ‌سازی جهاددانشگاهی در زمینه تحقق شعار سال Sat Aug 04 08:22:32 IRDT 2018
افق نیوز کریمی حاضر به امضای قرارداد نشد/ جادوگر نفت بی‌سامان را ترک کرد؟ Wed Jul 19 18:26:27 IRDT 2017
خبرگزاری فارس هیرنفین در سال 2017 متکی به قوچان‌نژاد است+عکس Mon Feb 13 11:07:00 IRST 2017
مشرق نیوز اصلاحات دفترچه کنکور ارشد 98 منتشر شد +جدول Wed Feb 13 13:30:36 IRST 2019
خبرگزاری جمهوری اسلامی حوادث شغلی 4 درصد درآمد ناخالص ملی کشورها را می‌بلعد Sat Apr 29 18:49:00 IRDT 2017
عصر ایران کی روش : خدا را شکر می کنم که تیم بهتر برنده شد Thu Mar 23 23:50:03 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی اعضای هیات اجرایی انتخابات شورای اسلامی پلدختر انتخاب شدند Sun Mar 19 15:03:00 IRST 2017
پول نیوز حاتم‌ کارت‌، طرح دائمی در راستای اقتصاد مقاومتی Sun Jan 28 15:37:56 IRST 2018
خبرگزاری مهر شماره 45 حلقه‎وصل با موضوع «تربیت» و رویکردهای تازه آن منتشر شد Sun Jan 29 14:13:24 IRST 2017
تی نیوز رئیس قوه قضاییه انتصاب سرلشکر موسوی به فرماندهی کل ارتش را تبریک گفت Wed Aug 23 21:18:11 IRDT 2017
خرداد نیوز 14 شی عتیقه در جیرفت کشف شد Sat Sep 01 12:53:44 IRDT 2018
تی نیوز تکذیب خبر توقف همه پروازهای کشور Wed Aug 23 19:42:57 IRDT 2017
خبرگزاری مهر گل اول ایران به ویتنام Sat Jan 12 15:19:57 IRST 2019
تدبیر و امید دیدار ولایتی با وزیر امور خارجه سوریه Mon Nov 06 16:53:19 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران خلاصه بازی پیکان و پرسپولیس مورخ 15 فروردین 98 + فیلم Thu Apr 04 19:59:09 IRDT 2019
تابناک گزینه‌های سرپرستی شهرداری تهران اعلام شدند Sun Nov 18 16:10:08 IRST 2018
جماران حواشی دیدار پرسپولیس و سپیدرود رشت Thu Jan 31 16:49:22 IRST 2019
تی نیوز رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس اعلام کرد: بعد از تجربه تلخ ادغام، سازمان جوانان از وزارت ورزش جدا می شود Wed Apr 11 15:18:09 IRDT 2018
خبرگزاری قدس امیر عبداللهیان : روز قدس تجلی نقطه اوج مقاومت/برقراری رابطه با تل‌آویو خطاست Thu Jun 30 09:20:50 IRDT 2016
تی نیوز استقلال خوزستان صفر - سایپا صفر Fri Aug 11 01:05:40 IRDT 2017
عصر ایران بزرگترین طرح سندیکایی نظام بانکی کلید خورد Sun Jan 01 15:40:11 IRST 2017
جماران وزیر اطلاعات: مشکل امنیتی در دو سوی مرز نداریم Mon Nov 06 21:00:16 IRST 2017
دولت بهار ماجرای مرغ سویا چیست؟ +عکس Tue Jan 24 17:21:00 IRST 2017
رجا نیوز سناتور آمریکایی: ترامپ باید دست به کار شود Sat Nov 17 20:21:38 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم شهادت مظلومانه امدادگر زن فلسطینی لکه ننگی بر پیشانی آمریکا و اسرائیل Mon Jun 04 11:53:50 IRDT 2018
پارسینه شغل عجیب زنان در خطرناک‌ترین جای جهان+عکس Mon Mar 11 13:06:40 IRST 2019
فرهنگ نیوز "پایتخت 5" بالاخره به فیلمبرداری رسید Sat Feb 18 10:02:00 IRST 2017
افق نیوز اولتیماتوم مدیران پرسپولیس به بازیکنان/ زمان آغاز تمرینات مشخص شد Thu May 31 13:00:07 IRDT 2018
ساعت24 همسر ترامپ محبوب‌تر از خود ترامپ! Sun Mar 12 19:55:00 IRST 2017
پایگاه خبری الف لاتزیو جایگزین سردار آزمون را انتخاب کرد Fri Jul 28 23:30:38 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایجاد اشتغال در کشور نیازمند یک حرکت جهادی است Mon Nov 12 12:58:00 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران کشف وسایل نقلیه سرقتی در روز 3 شهریور ماه 1397 Sat Aug 25 22:57:51 IRDT 2018
تی نیوز قیمت سکه و طلا در بازار امروز - 1396/4/27 Tue Jul 18 20:30:31 IRDT 2017
انتخاب تصاویر : فرار مسلمانان روهینگیا از جهنم راخین با قایق Sun Sep 10 10:50:59 IRDT 2017
خرداد نیوز مخالفان سوری درج مساله تروریسم در دستورکار مذاکرات ژنو را نپذیرفتند Thu Mar 02 12:11:00 IRST 2017
واحد مرکزی خبر تیم دوچرخه سواری پدافند هوایی ارتش مسیر حرم تا حرم را رکاب زدند Sun Sep 03 16:20:09 IRDT 2017
بولتن نیوز بررسی وضعیت بازارها در آستانه عید نوروز Sun Feb 26 11:51:47 IRST 2017
تی نیوز قاسمی قهرمانی تیم ملی تکواندو نوجوانان را تبریک گفت Sat Apr 14 04:06:13 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر سرمشق نیکو Sat Nov 18 15:18:02 IRST 2017
دریک آنلاین 7 درس مهم از یک استارتاپ شکست خورده Sun Jul 23 01:01:34 IRDT 2017
خبرگزاری شبستان کلیپ/ مضیف سازه تاریخی و بومی خـــوزســتان Tue Mar 05 12:54:00 IRST 2019
خبرگزاری بین المللی قرآن خرافات؛ آفت حوزه سلامت Thu Feb 23 01:10:09 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم خراسان شمالی نایب‌قهرمان رقابت کوراش قهرمانی کشور شد Sat Apr 15 10:15:16 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجو امروز روحیه شهادت طلبی و ایثار در نسل جوان و مردم بالاست Tue Jan 09 23:15:25 IRST 2018
تی نیوز فاصله طبقاتی در خوزستان به صورت بسیار جدی خود را نشان می دهد Mon Jul 17 04:32:10 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران ایران در 40 سالگی انقلاب در اوج اقتدار است Wed Jan 30 14:34:24 IRST 2019
خرداد نیوز مصر اقدام فوری برای حل بحران سوریه را خواستار شد Sun Apr 09 08:29:01 IRDT 2017
انتخاب ویدیو/ صالحی: فشار اقتصادی غوغا می‌کند؛ حقوقم به عنوان استاد دانشگاه به 700 دلار در ماه رسیده Fri Nov 30 11:13:05 IRST 2018
تی نیوز دومین همایش بین المللی بیوتکنولوژی ایران آغاز شد Tue Aug 29 22:12:01 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر بیست درصد جنگلهای زارگس درکهگیلویه و بویراحمد Wed Feb 01 18:24:36 IRST 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا ایجاد تنها زنجیره تولید نهال گردو گواهی شده کشور در تویسرکان/انجام 150 هزار پیوندک در سال جاری در تویسرکان Sun Nov 04 12:48:15 IRST 2018
آریا طرح های اقتصادی سمنان آمایش محور باشد Tue Dec 18 10:40:16 IRST 2018
ایسکانیوز آوردن عنوان "گلزار شهدا" در بخشنامه آموزش و پرورش بی‌دقّتی بود Wed Jan 24 13:56:14 IRST 2018
نماینده دولت حق و حقوق فرهنگیان را بپردازد Tue May 22 14:51:11 IRDT 2018
جهان نیوز در اولین جلسه دستمزد 98 کارگران چه گذشت؟ Mon Feb 25 10:36:56 IRST 2019
خبرگزاری تسنیم 6400 دانش‌آموز بی‌بضاعت همدانی از بسته مهر تحصیلی بهره‌مند می‌شوند Mon Sep 04 16:52:20 IRDT 2017
آفتاب ایران رزمایش «محرم » نیروی زمینی سپاه پایان یافت Sun Oct 07 18:01:14 IRST 2018
واحد مرکزی خبر آغاز به کار سومین نمایشگاه طلا و جواهر کیش Thu Nov 23 13:17:41 IRST 2017
جهان نیوز جدیدتریت قیمت سکه امروز 30 مرداد +جدول Tue Aug 21 11:26:33 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر جنایات نظامیان آمریکا در افغانستان با حضور فرماندهان ارتش Wed Jun 28 18:11:02 IRDT 2017
تی نیوز موزه ها پنجشنبه تعطیل؛ جمعه دایر Wed Jul 19 21:25:01 IRDT 2017
تی نیوز استخدام کارمند فروش آقا جهت شرکت تولید مواد غذایی در کرج Wed Apr 11 13:59:51 IRDT 2018
خبر خودرو تایرهای تولید داخل با 10درصد زیان به فروش می‌رسند Sat Feb 17 14:58:17 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران روزنامه پیروزی - 27 بهمن Fri Feb 15 23:20:25 IRST 2019
تی نیوز سرخط روزنامه های آلمان - سه شنبه 17 مرداد Tue Aug 08 15:27:01 IRDT 2017
روزنامه قانون افزایش قاچاق سیگار از مرزهای ایران به آذربایجان Tue Oct 23 13:50:51 IRST 2018
ایران آنلاین محاکمه مردی که با شیلنگ همسرش را کشت Sun Jul 30 09:48:38 IRDT 2017
پرس شیعه واکنش ظریف به اقدام دولت ترامپ در منع ورود ایرانیان به آمریکا Sun Jan 29 14:23:06 IRST 2017
ایلنا قیمت تخم‌مرغ کاهش یافته است/ افزایش تولید داریم/ دولت اجازه صادرات را بدهد/ به دلیل ریسک بالای جوجه‌ریزی، مرغ‌های سه ساله را هنوز به کشتارگاه نفرستاده‌ایم Sun Feb 03 10:30:17 IRST 2019
خبرگزاری جمهوری اسلامی جاده چهارخطه سوادکوه- تهران تا نوروز96 تکمیل می شود Thu Feb 02 14:38:00 IRST 2017