روزنامه آرمان روابط عمومی - Thu Feb 23 03:30:00 IRST 2017 نمایش خبر

خانه‌های نا امن برای حیوانات

تعداد باغ وحش‌ها، باغ‌‌های پرندگان و مراکز نگهداری از حیوانات در ایران بیش از 85 واحد است و براساس آمار ارسالی از ادارات کل استانی در کل کشور 20 باغ وحش فعال وجود دارد که از این تعداد چهار باغ‌وحش در کشور بدون مجوز هستند. مرداد امسال مدیر کل دفتر حفاظت شکار و صید سازمان محیط‌زیست گفت که بیش از 50 درصد باغ‌های وحش در دو سال گذشته فاقد مجوز بوده‌ اند، اما در حال حاضر بیش از 75 درصد دارای مجوز و بقیه تا شش ماه دیگر تعیین تکلیف می‌شوند. این فرصت شش ماهه تقریبا به پایان رسیده است، اما شواهد حاکی از آن است که همچنان باغ وحش‌های بدون مجوز یا زیر زمینی در کشور به قوت خود پا بر جا هستند. گرچه فعالان حقوق حیوانات خواستار انتشار فهرستی از باغ‌وحش‌ها و باغ پرندگان‌ توسط سازمان حفاظت محیط‌زیست بوده و از عدم انتشار آن ابراز نارضایتی کرده‌اند، اما به اعتقاد آنها تا زمانی که سازمان حفاظت محیط‌زیست فهرستی از این مراکز به تفکیک مجاز و غیر‌مجاز بودنشان و با قید تاریخ صدور و انقضای مجوز فعالیت آنها در دست نداشته باشد، نمی‌توان امیدی به ساماندهی این تعداد مرکز نگهداری داشت که هیچ کدام حتی استانداردهای مندرج در پورتال سازمان حفاظت محیط‌زیست را هم رعایت نمی‌‌‌کنند. 

حیوانات قاچاقی 

ارزش مالی تجارت قاچاق حیات‌‌وحش سالانه حدود 70 تا 100 میلیارد دلار است و پس از مواد مخدر، قاچاق انسان و اسلحه در رتبه چهارم قرار دارد. حال در چنین شرایطی ایران رتبه سوم قاچاق حیات‌ وحش را در دنیا نیز به خود اختصاص داده است و آنچه این مساله را بغرنج‌تر می‌‌کند قاچاق حیواناتی است که بعضا در بنگاه‌های غیررسمی یا همان باغ وحش‌ها و باغ پرندگان غیر مجاز اتفاق می‌افتد، مراکزی که بدون رعایت استانداردها حیوانات را در شرایط بدی نگهداری می‌‌کنند و حیات‌وحش را در معرض خطر قرار می‌‌دهند. با وجود این، تیر سال گذشته راز یک باغ‌وحش مخفی که بسیار زیبا طراحی شده بود، با بیش از 100 جانور وحشی در خمینی‌شهر فاش شد. با افشای اطلاعاتی مبنی بر نگهداری تعداد زیادی جانور وحشی درون باغی در اطراف خمینی‌شهر اصفهان، محیط‌بانان به تحقیق در این زمینه پرداختند. رئیس اداره محیط‌زیست شهرستان خمینی شهر در این باره گفت: محیط‌بانان پس از مدتی بررسی نامحسوس و اطمینان از وجود جانوران وحشی، موضوع را به مقام قضائی اطلاع دادند. حسین خادمی اظهار کرد: ماموران پس از هماهنگی با دادستان و دریافت نیابت قضائی وارد باغ شده و با یک باغ وحش تمام و کمال مواجه شدند که تعداد زیادی از انواع پرندگان و پستانداران وحشی به صورت غیرمجاز در آن نگهداری می‌شدند. این در حالی است که طی دو سال گذشته چند باغ پرندگان غیرمجاز در شهرستان اسلامشهر، شاندیز مشهد و شهر شفت در استان گیلان شناسایی و گونه‌های موجود در آنها توقیف شده است. 

حضور حیوانات در شکنجه‌گاه 

ماجرای باغ‌وحش‌های ایران سر دراز دارد، چرا که هر از گاهی تصاویری در شبکه‌‌های اجتماعی انتشار می‌یابد که رنج دائمی حیوانات را در اسارتگاهشان نشان می‌دهد، به گونه‌ای که برخی باغ وحش‌داران با افکار منفعت‌طلبانه و بهره‌برداری اقتصادی حیوانات را دست مایه سرگرمی تماشاچیان قرار داده و در این بین حیوانات حقوق خود را از دست می‌دهند، حیواناتی که باید زندگی کنند، اما هر لحظه در عذابی به سر می‌برند که گفتنش هیچ‌گاه دردی دوا نکرده است. اکنون آنچه شرایط را اسفناک‌تر می‌کند عادی جلوه دادن فرهنگ اسارت و حیوان‌آزاری در باغ‌وحش‌هایی است که در راه پیشبرد منافع اقتصادی خود گام برمی‌دارند، چرا که هنوز قانون حمایت از حیوانات آن‌چنان که باید و شاید در کشور اجرا نمی‌شود. 

آخرین وضعیت 3 باغ‌وحش بدون مجوز پایتخت 

با گذشت حدود دو ماه از اعلام نام مراکز غیرمجاز نگهداری از حیات‌ وحش در پایتخت و اولتیماتوم محیط‌زیست مبنی بر اعلام جرم در صورت عدم اخذ مجوز، رئیس اداره محیط‌زیست تهران آخرین اقدامات این مراکز برای اخذ مجوز را تشریح کرد. هفته گذشته محمد حسین بازگیر با بیان اینکه در شهر تهران حدود 12 مرکز نگهداری از حیات وحش داریم، گفت: تعدادی از این مراکز مانند پارک ملت، پارک چیتگر و مجموعه پارک ساعی فاقد مجوزهای لازم از سازمان حفاظت محیط‌زیست بودند. او ادامه داد:‌ مجموعه حیات وحش پارک ملت و پارک چیتگر اقداماتی در جهت استانداردسازی انجام داده و پیگیری‌های لازم را برای اخذ مجوز انجام داده اند که در حال بررسی آنها هستیم، ولی مجموعه پارک ساعی تاکنون اقدامی جهت اخذ مجوز انجام نداده است. او با اشاره به اینکه وظیفه قانونی محیط‌زیست این است که به مجموعه‌های نگهداری از حیات وحش کمک و نظارت کند، افزود: اگر حیات وحش پارک ساعی استانداردهای لازم را رعایت نکند و مجوزهای لازم را از سازمان حفاظت محیط‌زیست نگیرد، مرکز را به عنوان مرکز متخلف و غیرقانونی معرفی کرده و از راه قانونی وارد می‌شویم. به گفته رئیس اداره محیط‌زیست شهر تهران، هر گونه نگهداری حیات وحش تحت عنوان‌های مختلف مانند باغ وحش، باغ پرندگان، مرکز نگهداری و... مستلزم اخذ مجوز از سازمان حفاظت از محیط‌زیست است. به گزارش ایسنا، او با اشاره به اینکه این مجوز تابع شرایط خاص است، اظهار کرد: مراکز نگهداری از حیات وحش باید به طور دائم گزارش خود را از تعداد و نوع گونه‌ها، مرگ و میر و تولدی که دارند و... ارائه کنند. همچنین وضعیت تغذیه و نگهداری حیات وحش نیز باید مناسب بوده، فضای مناسب و کافی برای نگهداری از حیات وحش را داشته و شرایط و مقررات لازم را رعایت کرده باشد و در عین حال دامپزشکی مستقر در آن مرکز حضور داشته باشد. 

تخلف در باغ‌وحش‌های مجوزدار 

یک فعال حقوق حیوانات درباره باغ‌وحش‌های بدون‌مجوز در گفت‌و‌گو با «آرمان» می‌گوید: باغ‌وحش مجوزدار و بی‌مجوز یک تعریف اداری است. اگر بخواهیم از دید حقوق حیوانات به این مساله نگاه کنیم، در هر دو به حیوانات ظلم می‌شود. سپهر سلیمی می‌افزاید: آیا در باغ‌وحش‌‌هایی که گفته می‌شود مجوز دارند همه چیز اصولی است و هیچ تخلفی حتی بر اساس مقررات سازمان محیط‌زیست انجام نمی‌شود؟ آیا اگر فردا هزار باغ‌وحش با استاندارد بالا به سازمان محیط‌زیست درخواست مجوز بدهند می‌توان به همه آنها مجوز داد؟ اصلا هدف ما از داشتن باغ‌وحش و نگهداری از حیوانات چیست؟ این موارد سوالاتی هستند که پیش از صدور مجوز باید به آنها پاسخ داده شود، وگرنه مجوز یک روند اداری است که می‌تواند همراه با تخلف، ارفاق و ایراد باشد. او اظهار می‌کند: برای مثال در مورد باغ‌وحش ارم که همواره ادعا می‌کنند از استانداردهای اروپایی برخوردار است مگر در موضوع وارد کردن شیر ایرانی مشخص نشد که نامه دامپزشک ارم مبنی بر همکاری این باغ‌وحش با اتحادیه باغ‌وحش‌ها و آکواریوم‌های اروپایی جعلی است و اتحادیه اروپایی هر گونه همکاری در مورد شیر ایرانی را تکذیب نکرد؟ چرا سازمان حفاظت محیط‌زیست هیچ عکس‌العملی نداشت؟ چرا اعتراضات بسیار زیاد حامیان حقوق حیوانات بی‌پاسخ ماند؟ او ادامه می‌دهد: بنابراین اگر نگاه درستی به موضوع حقوق حیوانات نباشد تمام این تعاریف قابل تغییر است و باغ‌وحش مجوزدار و بی‌مجوز تفاوت آن‌چنانی ندارند. سلیمی بیان می‌کند: در همه جای دنیا باغ‌وحش‌ها و به طور کلی مراکز نگهداری از حیوانات در کنار رنج و دردی که به حیوانات تحمیل می‌کنند به عنوان مراکز اصلی قاچاق و تجارت سیاه حیوانات شناخته می‌شوند. او اظهار می‌کند: ایران در منطقه‌ای قرار گرفته که به دلیل مشکلات سیاسی کشورهای همسایه فضای گسترده‌ای برای قاچاق حیوانات در آن وجود دارد. در آن سوی آب‌های خلیج‌فارس هم مشتریان زیادی خواهان حیات‌وحش ایران از جمله پرندگان شکاری ایران هستند. او ادامه می‌دهد: البته در بحث قاچاق حیات‌وحش فقط حیوانات از ایران خارج نمی‌شوند، بلکه شاهد ورود حیوانات به ایران هستیم. سلیمی توضیح می‌دهد: ورود حیوانات غیربومی به کشور علاوه بر تقویت تجارت کثیف قاچاق حیات‌وحش و تضییع حقوق حیوانات از نظر امنیت ملی نیز حائز اهمیت است و می‌تواند تهدیدی برای امنیت زیستی کشور باشد. هر کدام از حیوانات قاچاق شده اگر وارد اکوسیستم‌های کشور شوند می‌توانند به عنوان یک گونه مهاجم اثرات غیرقابل جبرانی به محیط وارد کنند. او اضافه می‌کند: با وجود این، مقصد بسیاری از حیوانات قاچاق شده، مراکز عمومی نگهداری از حیوانات مثل باغ‌وحش‌ها، باغ‌های پرندگان و سیرک‌هاست. سلیمی می‌افزاید: سری به باغ‌های پرندگان بزنید و ببینید برخی پرندگان موجود در آن چطور وارد باغ شده‌اند. او اظهار می‌کند: اصولا در همه جای دنیا باغ‌وحش‌ها و مراکزی نظیر آن به عنوان بنگاه‌های غیررسمی قاچاق و تجارت حیات‌وحش عمل می‌کنند و بسیاری از حیوانات ورودی و خروجی به این مراکز از چنین کانال‌هایی وارد و خارج می‌شوند. او تاکید می‌کند: تا زمانی که سیستم درست و مشخصی برای ثبت رسمی حیوانات وارد و خارج شده از این مراکز وجود نداشته باشد نمی‌توان امیدی به کاهش این پدیده شوم در باغ‌وحش‌ها داشت.
روزنامه آرمان روابط عمومی مخالفت با حذف یارانه 20 درصد شهروندان Sun Mar 05 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی با کتاب‌ها به استقبال بهار برویم Tue Mar 14 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی فوت‌وفن‌های تصمیم گیری Wed Jun 27 17:12:39 IRDT 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی صف طولانی خودروها مقابل مراکز معاینه فنی Wed Oct 24 16:15:09 IRST 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی کوتـــــاه Mon Jan 23 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی آمریکای ترامپ در مسیر دوری از روسیه Wed Feb 22 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی آمریکا از ناتو و اتحادیه اروپا حمایت می‌کند Tue Feb 21 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی بیکاری؛ در د مشترک خانواده‌های ایرانی Mon Aug 13 16:03:52 IRDT 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی سخنان قدیمی، اما شنیدنی Wed Feb 15 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی اینجا چه‌کار می‌کنم؟ Thu Feb 23 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی جای خالی یک نفر بر 2 صندلی Wed Jan 25 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی ظریف به موگرینی نامه نوشت Tue May 15 15:17:27 IRDT 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی «نه» به جایگزین، «آری» به حمایت از روحانی Sun Mar 12 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی بــاشــگــاه اقــتــصـادی Wed Apr 05 04:30:00 IRDT 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی خــبـر Thu Feb 16 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی تعلل در تغییر کابینه؛ سلب اعتماد جامعه Wed Jul 11 18:24:01 IRDT 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی نامه مهم توکلی به شورای نگهبان Tue Apr 18 04:30:00 IRDT 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی کشف علت قاچاق مهم‌تر از کشف مقصران Sun Mar 05 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی مرزنشینان از طرح وزارت کشور برای ساماندهی وضعیت کوله‌بری راضی نیستند/ دولت برای عوارض خروج مردم مرزنشین استثنا قائل شود Mon May 07 15:28:18 IRDT 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی پاسخگو نبودن اعتراض‌ها را افزایش می‌دهد Sun Aug 19 16:41:08 IRDT 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی یکی از محکومان مفاسد اقتصادی به اعدام، چند کارتن پرونده دارد Mon Oct 22 17:51:43 IRST 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی حقوق فرهنگیان افزایش می‌یابد؟ Wed Oct 31 13:48:41 IRST 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی دستگیری 10 قاچاقچی Thu Feb 23 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی بازگشت عصار با سخنانی تلخ Thu Jan 26 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی «قندپهلو» نوروزی چگونه است؟ Sun Mar 12 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی چـهـره‌‌ها Thu Jan 26 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی بلیت ایرلاین‌های خارجی به دو برابر رسید/ حمل و نقل هوایی از سبد خانوار در حال حذف شدن است Mon Aug 13 15:54:24 IRDT 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی ضرورت نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی Sun Sep 16 16:39:40 IRDT 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی «پشت ابرها» ادامه فیلم‌های قبلی‌ام است Sun Apr 09 04:30:00 IRDT 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی چگونه غضب خود را کنترل کنیم Thu Apr 13 04:30:00 IRDT 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی صرف استیضاح چاره کار نیست Mon Aug 27 17:20:20 IRDT 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی حال ناخوش گاومیش داران اهواز/ عکس :مهدی پدرام خو Mon Aug 20 15:14:35 IRDT 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی هر یک روز تاخیر، 3 میلیارد تومان به نفع قاچاقچیان Mon Jan 23 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی نقش‌مطبوعات در‌کنترل‌فساد Tue Jan 03 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی تکلیف کنکوری ها روشن شد/پذیرش در 85درصد رشته ها بدون حضور در کنکور Tue Nov 06 16:28:19 IRST 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی پیام دی ماه 96 را خودمان به خودمان دادیم نه دشمن/ یکی از سر تیم‌های قاچاق مواد مخدر به هلاکت رسید Tue Jul 17 20:33:08 IRDT 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی به روسیه بیشتر از چین می‌توان اعتماد کرد/اقتصاد مقاومتی را باید از مدت‌ها قبل شروع می‌کردیم/ شکافی بین اروپا و آمریکا وجود ندارد/باید قید حضور شرکت‌های بزرگ و چندملیتی را بزنیم Tue May 15 15:14:33 IRDT 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی کوتـــــاه Mon Jan 02 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی نباید دنبال تولید شبنامه برای انتخابات 96 بود Sat Mar 11 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی 30میلیون ریال هزینه مومیایی کردن جسد Wed Apr 05 04:30:00 IRDT 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی هرمیداس باوند: اگر جای روحانی بودم، توپ را در زمین ترامپ می‌انداختم Sat Sep 15 14:41:28 IRDT 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی حفره‌ها بیشتر به چشم می‌آیند Thu Apr 06 04:30:00 IRDT 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی خداحافظی «سردار» و «گوچی» از تیم‌ملی Sat Jun 30 20:38:34 IRDT 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی ایران در متن تزانزیت منطقه Sat Feb 25 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی مخالفان آیت‌ا...‌هاشمی عقده دیده شدن داشتند Sun Mar 12 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی نکـتــه Tue Mar 07 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی انتشار 60 هزار عنوان کتاب از ابتدای سال تاکنون Thu Feb 02 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی ناآرامی‌ها در بصره ادامه دارد Sat Sep 08 17:26:21 IRDT 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی جزئیاتی از درگذشت حسن‌جوهرچی Sat Feb 04 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی مثلث تجار، اتاق بازرگانی و بانک مرکزی Thu Apr 13 04:30:00 IRDT 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی تسلیم تهدید و تحریم آمریکا نمی‌شویم Sat Aug 18 18:15:57 IRDT 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی عدالت مالیاتی حلقه مفقوده اقتصاد ایران Mon Jan 30 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی شناسایی780نوزاد‌وکودک‌مسموم‌شده با موادمخدر Tue Apr 04 04:30:00 IRDT 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی کشف سوخت قاچاق Tue Jan 24 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی «آخرین نامه»؛ مثلث زبان، جنگ، زندگی Tue Feb 28 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی گــزارش Sat Apr 15 04:30:00 IRDT 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی هجوم ‌عراقی‌ها به مریوان برای خرید کالاهای اساسی Tue Sep 11 14:44:18 IRDT 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی اعتراف «کدخدایی» بعد از4 سال Sat Mar 11 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی ریسک بیماری قلبی را کاهش دهید Thu Feb 23 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی نمی توان با اسپانیا مثل مراکش بازی کرد/ پرکردن جای چشمی سخت است Tue Jun 19 15:09:44 IRDT 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی نهضت 67 ساله پیـرمـرد قبـاپوش Sat Mar 18 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی نـگـــاه Sun Jan 01 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی جایگزین‌های مفید Sat Mar 04 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی ارمغان آزادی برای 220 زندانی زن Wed Apr 05 04:30:00 IRDT 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی صبر آقای‌هاشمی واقعا انتها نداشت Sat Feb 18 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی پامپئو: برگزاری دیدار با ترامپ به کیم بستگی دارد Thu May 24 15:12:58 IRDT 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی موسیقی متن؛ پلی برای موفقیت فیلم Sun Mar 05 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی فتنـه مـرمـوز Thu Apr 13 04:30:00 IRDT 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی بلوغ تکنیکی استقلال Sun Feb 19 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی ترامپ دادستان فدرال منهتن را برکنار کرد Mon Mar 13 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی پاسخ موسوی تبریزی به دلواپسان‌قم Wed Sep 12 17:24:22 IRDT 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی ارائه گزارش پنجم روند اجرای برجام به مجلس Mon Apr 17 04:30:00 IRDT 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی پایان جشنواره جهانی فیلم فجر Sat Apr 28 18:09:39 IRDT 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی واکاوی علت گرانی‌های اخیر Wed Jun 27 14:57:12 IRDT 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی حکومت نظامی Tue Mar 14 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی روحانی کشور را در شرایط بحرانی تحویل گرفت Mon Apr 03 04:30:00 IRDT 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی واژگونی ون زائران اربعین در ایلام Fri Nov 02 15:35:09 IRST 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی از بدشانس‌ترین نویسنده‌های ایران هستم! Tue May 29 17:32:14 IRDT 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی پیام تسلیت پادشاه عربستان به خانواده هاشمی Wed Jan 25 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی سرنوشت نفت ایران در بلندمدت چه می‌شود؟ Wed Sep 26 14:07:45 IRST 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی فضای مجلس، فضای رأی‎آوری CFT Sun Oct 07 17:05:45 IRST 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی رقبای احتمالی روحانی در صداوسیما Sun Mar 05 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی رو بـــه رو Wed Apr 05 04:30:00 IRDT 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی ترامپ در تقابل با ایران، بنزین به آتش بحران‌های اقتصادی منطقه می‌ریزد Fri Nov 09 15:31:21 IRST 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی کوتـــــاه Thu Apr 20 04:30:00 IRDT 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی این هم کلاهبرداری با پروفایل زنانه! Wed Jan 25 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی پسیانی و خیراندیش داور شدند Wed Mar 08 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی انهدام باند کلاهبرداران اینترنتی Mon Oct 08 16:49:40 IRST 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی داستان‌گویی نوعی از خودرهاشدن است Tue Mar 07 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی پرسپولیس باید ساختار تیم خود را حفظ کند Mon Apr 17 04:30:00 IRDT 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی کاهش سرقت از بانک و طلافروشی، تجاوز به عنف و قتل در کشور/افزایش 54 درصدی درگیری با اشرار Wed Oct 03 20:08:58 IRST 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی نقوی حسینی: آمریکا اگر به مذاکره اعتقاد دارد به برجام پایبند باشد Thu Aug 02 16:39:25 IRDT 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی کلاهبردار 186میلیاردی در البرز به دام افتاد Tue Jan 03 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی قیمت طلای سیاه پایدار نیست Sun Apr 09 04:30:00 IRDT 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی شاید تیم‌ ملی بدون مهاجم بازی کند/ کار کردن در استقلال برای من افتخار است Tue Jun 12 15:40:08 IRDT 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی شرایط Wed Feb 15 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی العبادی: نگفتیم به تحریم‌های اقتصادی علیه ایران پایبند هستیم Tue Aug 14 15:31:34 IRDT 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی ایرانی‌ها رها شده در جام جهانی روسیه Mon Jun 11 15:15:09 IRDT 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی فایل‌صوتی جعلی است Mon Jan 02 03:30:00 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی پرتاب مادر بمب‌ها در افغانستان، زمینه‌ساز جنگ جهانی است Mon Apr 17 04:30:00 IRDT 2017
ایسکانیوز «شب نقره ای» فیلمبرداران برگزار شد Mon Mar 13 14:32:01 IRST 2017
تدبیر 24 بوریس جانسون به مسکو می‌رود Sat Mar 04 15:52:38 IRST 2017
تابناک اسیدپاشی در ایستگاه مترو لندن 6 نفر را مجروح کرد Sun Sep 24 06:04:57 IRST 2017
خبرگزاری بین المللی قرآن دوری از قرآن؛ مهمترین دلیل پریشانی امت اسلام Wed Apr 26 09:54:02 IRDT 2017
خبرگزاری بین المللی قرآن گردهمایی رؤسا واحدهای جهاد دانشگاهی Wed Feb 14 14:43:11 IRST 2018
روزنامه ایران پایان سیاستمدار پیچیده عرب Tue Dec 05 00:00:00 IRST 2017
فرارو (ویدئو) واکنش صالحی به کاندیداتوری احمدی نژاد Wed Apr 12 13:31:03 IRDT 2017
بی باک نیوز بزرگ‌ترین پالایشگاه گاز سوریه از کنترل داعش خارج شد Wed Feb 15 08:33:02 IRST 2017
واحد مرکزی خبر ترامپ: نیازی به تحقیقات پلیس فدرال نیست Tue Sep 18 23:12:48 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر ارسال محموله ساختمانی به نجف اشرف Tue Jan 23 10:00:47 IRST 2018
خبرگزاری فارس کمک یک میلیون دلاری ترکیه برای مناطق قبایلی پاکستان Wed May 31 14:01:00 IRDT 2017
افکارخبر بمباران شدید مواضع داعش در غرب الانبار Mon Sep 11 22:21:41 IRDT 2017
انتخاب ترکمنستان جریمه خواهد شد Mon Jan 02 14:20:43 IRST 2017
اعتدال کشف مشروبات الکلی در داخل عروسک در مشهد+عکس Mon Jul 24 17:46:11 IRDT 2017
خبرگزاری فارس شاهرودی: پرسپولیس می‌تواند در آزادی جبران کند/باید مقابل تیم‌های عربی مثل خودشان بازی کرد Wed Mar 15 01:25:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی البرز در مسیر انتخابات/حرکت بر مدار قانون Mon Apr 10 12:41:00 IRDT 2017
خبر خودرو - معرفی خودروی پنجاهمین سالگرد AMG Sat Feb 25 12:08:00 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران نتانیاهو: قطعنامه‌های شورای حقوق بشر سازمان ملل علیه اسرائیل هیچ ارتباطی با واقعیت ندارد! Sun Mar 25 17:46:14 IRDT 2018
خبرگزاری بین المللی قرآن برپایی مراسم ورود کاروان نمادین حضرت فاطمه معصومه(س) به قم Tue Dec 12 14:13:30 IRST 2017
شیعه نیوز نقض حقوق بشر در بحرین| شیوع بیمارهای پوستی در زندان مرکزی جو Sat Aug 18 16:22:36 IRDT 2018
تابناک هوای پاک بروجرد Tue Apr 04 15:39:54 IRDT 2017
خبرگزاری فارس امروز به پایداری روانی و امنیت سرمایه‌گذاری چندین ساله نیاز داریم Thu Dec 28 10:33:00 IRST 2017
بنکر خانواده‌ای که نامزد انتخابات شدند!/عکس Thu Apr 13 10:55:57 IRDT 2017
پارسینه پزشکیان: افرادی که رای ندهند، اسامی‌شان را اعلام می‌کنیم Wed Apr 05 11:22:16 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران راه‌اندازی صندوق پژوهش و فناوری در استان مازندران Tue Apr 17 10:08:48 IRDT 2018
خبرگزاری مهر زمین لرزه داراب را لرزاند Thu Feb 09 18:43:03 IRST 2017
خبرگزاری مهر 17 بازیکن به اردوی تیم ملی فوتسال دعوت شدند/ طیبی هم هست Tue Jan 16 15:56:25 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران از دانلود نرم‌افزار ویرایش و ساخت ویدئو تا زدن واترمارک روی تصاویر Fri Jul 07 09:02:01 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی زیرساختهای لازم گردشگری در استان سمنان فراهم نیست Wed Jun 13 05:10:00 IRDT 2018
پایگاه خبری الف رییس شورای اروپا: با دوستانی مثل ترامپ، دشمن می‌خواهیم چه کار؟! Wed May 16 17:05:00 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجو سخنان امروز رییس جمهور، عزتمند و با اقتدار بود/ اظهارات رئیس قوه قضائیه در مورد قضیه مائده هژبری Sun Jul 22 15:11:28 IRDT 2018
مشرق نیوز آملی لاریجانی: نصر الهی همراه ملت ایران خواهد بود Sun Nov 04 11:16:48 IRST 2018
خرداد نیوز درخواست اتحادیه عرب برای بررسی شهادت فلسطینیان در غزه Wed Apr 04 20:49:34 IRDT 2018
اعتدال حمایت بانکی از ایده های کاربردی دانشگاهی Mon Oct 22 15:43:16 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران اهدا سهمیه پوتین به زلزله زدگان Sun Nov 19 11:20:52 IRST 2017
جام نیوز ایران به فرانسه هشدار داد Sat Nov 18 13:37:51 IRST 2017
ایلنا پیوند هنر و فناوری در نمایشگاه عکاسی استاد کلاری با هواوی P10 Thu May 25 12:12:48 IRDT 2017
افکارخبر شهاب حسینی در پشت صحنه فیلمش + عکس Sat May 27 16:03:11 IRDT 2017
اقتصاد آنلاین بعضی منتقدان حرف‌های رییس جمهوری آمریکا را تکرار می‌کنند Tue May 09 10:29:25 IRDT 2017
جهان نیوز 5شرط عراق برای واردات کالا از ایران Sun Aug 20 21:15:39 IRDT 2017
مشرق نیوز اعلام آمار واقعی تلفات طوفان پورتوریکو Thu Aug 09 22:00:22 IRDT 2018
پارسینه کره جنوبی چطور با ارزهای دیجیتالی کنار می‌آید؟ Wed Jan 24 07:25:38 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران نماینده رهبری در ستاد فرماندهی نیروهای مسلح: توطئه‌های استکبار علیه ایران تمام شدنی نیست Fri Jun 23 17:13:54 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران رشد 100 درصدی زنان خانه‌دار بیمه شده تامین اجتماعی در استان مرکزی Sun Jan 14 11:02:16 IRST 2018
تی نیوز ترامپ: به روابط با لبنان مفتخریم و از دولت آن حمایت می کنیم Mon Apr 09 00:56:01 IRDT 2018
آفتاب ایران بانک ها و سازمان برنامه و بودجه به تعهدات خود عمل کنند/ آغاز ارائه تسهیلات بازآفرینی شهری از شهریورماه Mon Aug 13 17:01:21 IRDT 2018
افکارخبر درخواست منطقی پرسپولیس از AFC Sun Feb 18 19:22:41 IRST 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا واردات دوغ امری مضحک و غیر قابل باور در سیستم اقتصادی است Sat Jan 06 16:38:08 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی سرمربی ذوب آهن : هدف متوقف کردن الاهلی است Mon Feb 27 17:15:00 IRST 2017
رجا نیوز رییسی و تکامل دوگانه‎ی اصلاح‎طلب - اصولگرا Sat Apr 29 12:42:42 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر مشعل گاز فردا در زاهدان روشن می شود Mon Feb 27 16:40:05 IRST 2017
تدبیر و امید کشف جسد خون آلود یک مرد در مشگین شهر Thu Mar 30 10:56:47 IRDT 2017
مشرق نیوز کمک گرفتن امارات از یک شرکت اسرائیلی برای ترور شخصیت‌های یمنی Tue Oct 16 21:39:08 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران وقتی مردم شیروان «روضه خداحافظی» می‌خوانند Mon Aug 21 17:56:15 IRDT 2017
خبرگزاری مهر گلایه از برخوردهای پلیسی با تولیدکننده و مثلث شوم تولید Wed Oct 10 08:34:10 IRST 2018
اقتصاد آنلاین رشد 93 درصدی واردات گوشی تلفن همراه تا پایان مرداد ماه + جدول Fri Sep 07 12:17:01 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران استقلال شاکی پیدا کرد Wed May 10 15:43:45 IRDT 2017
مشرق نیوز دو موشک بالستیک دیگر نصیب سعودی‌ها شد Fri Oct 05 04:18:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی به بهانه‌ انتخابات ریاست جمهوری/فرهنگ دولت‌ ساخته یا مردمی؟! Mon May 15 16:02:00 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران برای کاهش فقر در بودجه 97 بالغ بر 7 هزار میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده است/20 هزار میلیارد تومان، درمان تامین اجتماعی است Thu Feb 22 23:55:59 IRST 2018
برنا مردم ایلام خواستار سفر مجدد رهبر معظم انقلاب به استان هستند Sat Oct 13 12:58:32 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران تبریک اینستاگرامی محسن رضایی به مناسبت روز ارتش Wed Apr 18 09:08:38 IRDT 2018
خبرگزاری شبستان استیضاح وزیر کشور برای بررسی در صحن تقدیم هیات رئیسه شد  Mon Aug 20 18:30:00 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم خطیب نمازجمعه کرج: دولتمردان از فرصت باقی‌مانده مدیریت برای خدمت به نظام و مردم استفاده کنند Fri Aug 24 14:49:44 IRDT 2018
تهران پرس هماهنگی و همگامی رسانه با نظام تعلیم و تربیت ضروری است Thu Aug 09 17:36:00 IRDT 2018
ایران آنلاین محمود عباس خطاب به تظاهرکنندگان اسرائیلی: زمان صلح "شجاعانه" فرارسیده است Sun May 28 14:37:16 IRDT 2017
آنا اپلیکیشن اندروید شناسایی صوت ساخته شد Mon Nov 27 12:00:00 IRST 2017
اتاق خبر24 جزئیات 5 تغییر رفتار ملکی در پایتخت Sat Jul 21 09:04:00 IRDT 2018
خبرگزاری بین المللی قرآن ارسال 120 مقاله به همایش نظام سلامت در اسلام Wed Apr 19 14:30:00 IRDT 2017
روزنو آلمان، فرانسه و ایتالیادربیانیه ای مشترک:توافق پاریس قابل مذاکره نیست Fri Jun 02 19:55:56 IRDT 2017
تابناک Trump and Putin set to test rapport, talk Syria in first summit Mon Jul 16 09:18:24 IRDT 2018
دفاع مقدس تبدیل منازل شهدا به موزه‌های سبک زندگی Mon Sep 17 12:07:06 IRDT 2018
خبرگزاری مهر تولیدات اصفهان در بازارهای خارجی به واسطه دلال ها صادر می شود Sun Jul 02 15:35:55 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران جدیدترین تصاویر از سریال کارگردان «کیمیا»/ تصویربرداری 50 درصد از فاز اول «آنام» Mon May 15 16:12:01 IRDT 2017
وطن امروز ضرورت تغییر نگرش تولید‌کنندگان در تأمین نیاز کشورهای همسایه Sat Jun 02 00:00:00 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجو باور 373 پس از تست نهایی عملیاتی خواهد شد Mon Aug 20 10:37:10 IRDT 2018
اقتصاد آنلاین خطر شیوع بیماری‌های گرمسیری در اروپا Fri Aug 24 12:48:07 IRDT 2018
صراط توزیع 60 هزارتن برنج وارداتی برای تعادل بازار Mon Feb 05 23:35:23 IRST 2018
فردا اظهارات ابتکار در رونمایی سند ملی تغییر اقلیم Tue May 16 14:19:56 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی همایش علمی کاربردی مسوولان دفاتر مدیریت عملکرد بهزیستی کشور در سنندج برگزار شد Wed Jul 27 17:18:00 IRDT 2016
خبرگزاری نسیم شهر استالین، میزبان دشمنان روسیه Tue Aug 14 08:55:02 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم جام جهانی 2018| کین: هنوز بازی بزرگی در مرحله نیمه نهایی در پیش داریم/ از پیروزی برابر سوئیس حس خوبی داریم Sat Jul 07 21:05:16 IRDT 2018
بولتن نیوز بازداشت فعالان ضد بمب اتم در آمریکا Tue Jun 20 13:21:15 IRDT 2017
ایلنا فرصت تبلیغات دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری آغاز شد Fri Apr 21 00:32:43 IRDT 2017
تابناک مجازات تجاوز جنسی در ایران چیست؟ Tue Jun 19 16:33:47 IRDT 2018
ایلنا هیأت بازرسی سازمان بازرسی در شوراهای شهر مستقر شد Sat Sep 30 13:00:40 IRST 2017
وطن امروز استیضاح دانش‌آشتیانی به جریان افتاد Thu May 11 00:00:00 IRDT 2017
نامه نیوز جلوگیری از اجرای حامد زمانی در مشهد Fri Aug 04 14:24:52 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی حمایت نیروی انتظامی از نظام مقدس بر کسی پوشیده نیست Sun Jul 24 20:51:00 IRDT 2016
عصر ایران لس‌آنجلس تایمز: رقابت شکست خورده محافظه کاران ایران با روحانی Sat Mar 18 13:02:45 IRST 2017
تهران پرس طرح توسعه جزیره هرمز با شتاب بیشتری دنبال شود Tue Jul 31 23:13:00 IRDT 2018
اقتصاد آنلاین وزیر صنعت مخالف تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت Tue Jul 04 00:20:01 IRDT 2017
تین برای اتمام آزادراه تهران-شمال باید بودجه وزارت راه افزایش یابد Wed Oct 10 15:58:49 IRST 2018
آنا بدرقه رسمی رییس جمهور به مقصد نیویورک Sun Sep 23 10:05:00 IRST 2018
دولت بهار شکایت سازمان بازرسی از مصوبه عجیب شرکت آب و فاضلاب Sat Jun 24 09:10:00 IRDT 2017
عصر خبر سانحه ریلی در بارسلون ده‌ها زخمی به‌جا گذاشت Fri Jul 28 12:58:17 IRDT 2017
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین بوفون بازیکن سال فوتبال ایتالیا شد/ عنوان بهترین مربی به مائوریسیو ساری رسید Tue Nov 28 10:04:00 IRST 2017
آفتاب دومین اتهام تعرض جنسی علیه «مرد بارانی» Fri Nov 03 12:34:19 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی وزارت ارتباطات سوءاستفاده کنندگان ارز را معرفی کرد Sat Jun 30 15:30:00 IRDT 2018
پارس نیوز هافبک جدید پدیده نرسید Tue Aug 22 17:38:35 IRDT 2017