خبرگزاری فارس - Tue Feb 21 15:08:00 IRST 2017 نمایش خبر

هویدا اعدام شد از پشت سر تیر نخورد

همکار شیخ صادق خلخالی در دادگاه انقلاب گفت: هویدا از پشت‌سر تیر نخورد او هم مثل بقیه اعدام شد. روز محاکمه وقتی مرحوم خلخالی آمد، هویدا بلند شد و شهادتین گفت، یعنی من مسلمان هستم، در حالی که همه می‌دانستند او بهایی است.

خبرگزاری فارس ـ گروه تاریخ: حاج اسدالله صفا از اعضای دیرین جمعیت فدائیان اسلام و بعدها نیز از فعالان نهضت امام خمینی بوده است. او پس از پیروزی انقلاب اسلامی و تشکیل دادگاه‌های انقلاب به دستور امام خمینی،با مرحوم آیت الله حاج شیخ صادق خلخالی همکاری نزدیک داشت و از محاکمات این دادگاه‌ها خاطراتی شنیدنی دارد. شمه‌ای از این خاطره ها، در گفت و شنود پیش روی آمده است.امید آنکه تاریخ پژوهان انقلاب را مفید ومقبول افتد. 
 
 

 
 

*این روزها مصادف است با سالروز صدور فرمان امام خمینی مبنی بر تشکیل دادگاههای انقلاب.با توجه به همکاری نزدیک جنابعالی با مرحوم آیت الله خلخالی، در آغاز مناسب است که بفرمایید از چه مقطعی  با ایشان  آشنا و چه شد پس از پیروزی انقلاب با ایشان همکار شدید؟ 

خدمت شما عرض کنم که در دوران فعالیت فدائیان اسلام، بنده در این جمعیت عضویت داشتم. در برخی اوقات و هفته‌ها،شهید نواب صفوی و شهید سید عبدالحسین واحدی در مسجد امام حسن عسکری(ع) قم سخنرانی می‌کردند. مرحوم آقای خلخالی- که در آن روزها طلبه بود- به‌ شدت به مرحوم نواب علاقه داشت. 

من در آنجا با او آشنا شدم و سلام و علیک داشتیم. بعدها و همزمان با آغاز نهضت اسلامی، دائماً او را به جاهای مختلف تبعید می‌کردند. یک بار که به رودبار تبعید شده بود، همراه چند نفر از رفقا به ملاقاتش رفتیم و برایش خوار و بار و وسیله بردیم. بعدها هم که از تبعید آمد، راحت به خانه ما رفت و آمد داشت. بعد از انقلاب کمکِ شهید حاج مهدی عراقی و حاج اکبر پوراستاد بودم که یک روز مرحوم خلخالی به من پیشنهاد داد کمکش کنم. دلم می‌خواست درآن شرایط بتوانم خدمتی کنم. 

*ظاهرا شما خاطرات جالبی از روزهای اقامت حضرت امام در مدارس رفاه و علوی دارید؟ شنیدن آنها در این بخش از گفت وگو برای ما مغتنم است؟ 

جالب‌ترین خاطره این است که هنوز بختیار سر کار بود و یک روز امام به حاج مهدی عراقی فرمودند: «می‌خواهم برای زیارت به شاه عبدالعظیم بروم». حاج مهدی سعی کرد سه چهار ماشین فراهم کند و امام را با محافظ ببرد و این کار قدری طول کشید. یک وقت دیدیم امام راه افتاده‌اند که اگر وسیله نیست، می‌روم سر خیابان و تاکسی سوار می‌شوم و واقعاً هم داشتند این کار را می‌کردند! ما سریع دست به کار شدیم و آقا را به زیارت بردیم. 

*برخورد امام با محاکمات و اعدام‌های دادگاه انقلاب چگونه بود؟ 

مرحوم خلخالی مدام به امام گزارش می‌داد و امام دائماً توصیه می‌کردند:« دقیق باشید و البته و در عین حال، از چیزی هم نترسید». امام در اجرای حدود اسلام، ذره‌ای تردید به خود راه نمی‌دادند و از کسانی هم که به آنها مسئولیتی می‌سپردند همین توقع را داشتند. قبلاً مرحوم نواب را دیده بودم که با نهایت شجاعت و صلابت فریاد می‌زد: «ای پسر پهلوی! بالاخره یک روز همه شما را به درک واصل می‌کنیم!». امام از شجاعتی به مراتب بالاتر برخوردار بودند و وقتی به حقیقتی می‌رسیدند، لحظه‌ای در اجرای آن تردید نمی‌کردند، از جمله در روز 21 بهمن سال 1357 بختیار حکومت نظامی برقرار کرد و امام با قاطعیت دستور دادند مردم به خیابان‌ها بریزند و حکومت نظامی را از بین ببرند. اگر صراحت، صلابت و شجاعت امام نبود، امکان نداشت ریشه‌های فاسد حکومت پهلوی از این کشور کنده شود. 

*در روزهای اول در مدرسه رفاه، اعدام‌هایی صورت می‌گرفت. برخوردحضرت امام با این اعدام‌ها چگونه بود؟ 

در شب اول، مرحوم خلخالی پس از محاکمه، می‌خواست 30 نفر را روی پشت‌بام ببرد و اعدام کند که یک نفر رفت و این خبر را به امام داد. امام بلافاصله شهید عراقی و مرحوم خلخالی را احضار کردند و فرمودند: «قصد ندارید در حکم اینها تجدید نظر کنید؟» مرحوم خلخالی گفت: «اگر صد دفعه دیگر هم آنها را محاکمه کنم، کمتر از اعدام حکم نخواهم داد!» قرار شد آن شب تعداد اعدامی ها کمتر شودو اگر نظر آقای خلخالی همچنان بر اعدام آن عده بود،بعدها و به مرور این کار انجام شود. بعد از مدتی،22 نفراز متهمان باقی مانده بودند که شهید رجایی نزد امام رفت و گفت:« موقع ثبت‌نام دانش‌آموزان است و باید مدرسه را تمیز کنند، لذا بهتر است برنامه دادگاه‌ها از این مدرسه به جای دیگری منتقل شود». مرحوم خلخالی به من مأموریت داد بروم و ببینم زندان قصر چه وضعی دارد. همراه با شهید عراقی و آقای موحدی رفتیم و دیدیم آنجا را آتش زده‌اند و همه چیز سوخته است! پرونده خودم و حاج مهدی عراقی را در بین پرونده‌های سوخته پیدا کردم و به او دادم. 

*دستگیری عوامل رژیم پهلوی چگونه صورت می‌گرفت؟ 

مردم آنها را می‌گرفتند و اوایل به مدرسه رفاه و بعد هم زندان قصر می‌آوردند و به من تحویل می‌دادند. آدم‌های ذلیل و بدبختی بودند، در حالی که در زمان شاه وقتی بچه‌های ما را به زندان می‌بردند، مثل شیر بودند. یادم هست در روزهای اول، نصیری را با سر و کله شکسته آوردند و تحویل دادند! مثل بچه‌های کوچک التماس می‌کرد:« بی‌گناه هستم و هر کاری که کردم به دستور شاه بود!». در بین دستگیرشده‌ها فقط یک نفر بود که پای حرف خودش ایستاد و تا لحظه آخر التماس نکرد و او هم رحیمی بود. او تا لحظه اعدام فکر می‌کرد اوضاع برمی‌گردد و فقط در آن لحظه بود که خودش را باخت! 

*ظاهرا شما در زندان با هویدا هم گفت وگوهایی داشتید. از وضعیت او در روزهای آخر عمرش بگویید؟ 

امام فرموده بودند:«کسی به هیچ‌وجه حق توهین به متهمان را ندارد و فقط طبق حکم شرع محاکمه‌شان کنید». هنوز در مدرسه رفاه بودیم که هویدا را آوردند. ما همان غذایی را به دستگیرشده‌ها می‌دادیم، که برای امام و بقیه می‌بردیم. بعد هم هویدا و عده‌ای دیگر را به زندان قصر بردیم و او را در انفرادی انداختیم. یک بار برای بازدید رفتم و دیدم دارد کتاب می‌خواند. مرا که دید گفت: «اینجا خیلی تنگ و تاریک است، بگویید قدری مرا به محوطه ببرند و بگردانند!». گفتم: «مرد حسابی! اینجا را شما ساختید، نه ما! ما چندین و چند سال، با دستبند و پابند در همین سلول‌ها سر کردیم، چطور برای ما به جرم اینکه مسلمان بودیم خوب بود، برای شما بد است؟» ناله و فریاد کرد که: «خدا نصیری را لعنت کند که این کارها را می‌کرد و گردن من و شاه می‌انداخت!». گفتم: «یعنی تو سیزده سال نخست‌وزیر این مملکت بودی و از هیچ‌کدام از بلاهایی که سر مردم می‌آمد، خبر نداشتی؟ مگر می‌شود؟» پرسید: «واقعاً در این سیزده سال هیچ کاری برای مملکت نشد؟ آب ندادیم؟ برق ندادیم؟ آسفالت نکردیم؟» گفتم: «مرد حسابی! روزگاری افریقایی‌ها آدم‌ها را کباب می کردند و می‌خوردند، امروز آنها هم فانتوم دارند، این شندرغاز پیشرفت جبر زمانه است،به تو ربطی ندارد!» کلی بحث کردیم و آخر سر گفت: «نمی‌گذاشتند کار کنیم!» خلاصه آن‌قدر آه و ناله کرد که به بچه‌ها گفتم: بگذارند روزی یک ساعت در محوطه بگردد، ولی آنجا هم آن‌قدر نق زد که بالاخره یک روز کفر یکی از بچه‌ها در آمد و لوله تفنگش را در باغچه گذاشت و شلیک کرد و هویدا هم از بس شجاع بود، درجا غش کرد! 

*جریان محاکمه و اعدام هویدا چگونه بود؟ می‌گفتند او را از پشت سر زده اند... 

بیخود می‌گویند. او هم مثل بقیه اعدام شد. روز محاکمه وقتی مرحوم خلخالی آمد، هویدا بلند شد و شهادتین گفت، یعنی من مسلمان هستم، در حالی که همه می‌دانستند او بهایی است. مرحوم خلخالی گفت: «در این دادگاه کسی را به خاطر دینش محاکمه نمی‌کنند، اتهام تو جنایاتی است که در طی سیزده سال نخست‌وزیری انجام داده‌ای!» یک ساعت و نیم به او مهلت دفاع دادند. وقتی حکم اعدامش را خواندند، التماس کرد او را نکشند، چون اطلاعات خوبی دارد که می‌تواند بدهد! مرحوم خلخالی گفت: «خودت و اطلاعاتت بروید به آن دنیا!» 

*برخی دیگر ادعا کرده اند به هویدا اجازه ملاقات با کسی داده نشد. او واقعاملاقات کننده نداشت؟ 

هویدا خودش می‌گفت: کسی را ندارم! و حتی نخواست با مادرش هم ملاقات کند. خیلی‌ها سعی کردند با این استدلال که او حرف برای گفتن زیاد دارد، زنده نگهش دارند و جلوی اعدامش را بگیرند. 

*از حال و روز ناجی فرماندار اصفهان، و حسینی شکنجه‌گر ساواک برایمان بگویید؟ وضعیت آنها را در آن روزها چگونه دیدید؟ 

ناجی را همان شب اول اعدام کردیم. گریه می‌کرد و می‌گفت: به او دستور داده بودند که شده 50 هزار نفر را در اصفهان بکشد، ولی اوضاع را آرام کند! مرحوم خلخالی به او می‌گفت:«تو خودت با تانک به مردم و خانه‌هایشان حمله و آنها را قتل عام کردی». او هم مثل نصیری و هویدا می‌گفت: هر کاری که کرده به دستور ما فوق بوده است! 

حسینی هم که برای خودش غولی بود! دو متر و ده سانت قد داشت و هیکل و دست‌هایش خوفناک بودند. موقعی که شنید مردم دارند مزدوران شاه را دستگیر می‌کنند و تحویل می‌دهند، به سر خودش شلیک کرد، ولی نمرد و او را از بیمارستان به بهداری زندان قصر تحویل دادند. در رژیم شاه به او لقب پنجه طلایی داده بودند، چون کافی بود گردن یک نفر را بچسبد تا طرف درجا خفه شود! به بهداری رفتم و دیدم دو تا از بچه‌ها مراقبش هستند. زنش را هم دستگیر کرده بودند و به زندان زنان برده بودیم و دائماً گریه و ناله می‌کرد که:شوهرش به بچه مسلمان‌ها کاری نداشت و آدم معتقدی است! یک روز یکی از بچه‌ها آمد و گفت: حسینی به آنها حمله کرده است! مرحوم خلخالی دستور داد بلافاصله اعدامش کنند و شرّش را بکَنند! زنش را هم تحویل زندان شهربانی دادیم و ظاهراً بعداً آزادش کردند. 

*از دادگاه رئیس ساواک قم -که روحانیون را بسیار آزار و اذیت کرده بود- برایمان بگویید؟علاوه براین و ظاهراً مجیدی رئیس دادگاه شهید نواب صفوی و یارانش را هم محاکمه کردید. درآن لحظات چه حس و حالی داشتید؟ 

جوکار رئیس ساواک قم، خود مرحوم خلخالی را هم خیلی اذیت کرده بود. وقتی او را آوردند، سرش را پایین انداخته بود و گریه می‌کرد و می‌گفت:« می‌دانم حکمم اعدام است و دفاعی ندارم از خودم بکنم». آقای خلخالی پس از مرحله محاکمه، دستور داد او را به قم ببرند و در آنجا اعدام کنند. 

اما دستگیری رئیس دادگاه شهید نواب صفوی و یارانش، واقعاً خواست خدا بود. یک روزیک  زن جوان  دم در زندان قصر آمد و گفت: با من کار دارد! رفتم ببینم چه کار دارد. گفت: «شما یک زندانی به اسم محمدتقی مجیدی دارید، من عروسش هستم و دنبالش می‌گردم!». مرحوم ناصر زرباف، شوهر خواهرم بود. خواهرم به من گفته بود:« زرباف مدتی است دنبال تو می‌گردد که بگوید مجیدی زندانی توست و حواست باشد یک وقت فرار نکند». 

بررسی کردم و دیدم مرد مسنی به این اسم،در بین دستگیر شده‌ها هست. رفتم و به مرحوم خلخالی گفتم جریان از این قرار است. گفت:« معطل نکن! زود برو و مقدمات محاکمه‌اش را فراهم کن». بچه‌های قدیمی فداییان اسلام را خبر کردم که برای دادگاه مجیدی بیایند و عده‌ای از آنها، از جمله برادر همسر شهید سید عبدالحسین واحدی به نام احمد عباسی تهرانی- که با مرحوم نواب محاکمه و به ده سال زندان محکوم شد- آمدند. محاکمه که شروع شد، مرحوم خلخالی از مجیدی پرسید: «شما قضاوت می‌دانستی که حکم اعدام آنها را صادر کردی؟» مجیدی گفت: «قضاوت نمی‌دانستم، ولی می‌دانستم کافر هستند، چون آیت‌الله بروجردی -که از ایشان تقلید می‌کردم- هیچ‌وقت از اینها دفاع نکرد!». مرحوم آقای آذری قمی از زندان کشیده‌ها و تبعید دیده‌های دوران شاه، در دادگاه حضور داشت. در حالی که اشک در چشم‌هایش جمع شده بود، گفت: «والله وقتی حکم اعدام نواب را دادند، آقای بروجردی مرا خواستند و برای سیدالعراقین- که در تهران با دربار ارتباط داشت- نامه‌ای نوشتند و به پیرمردی به اسم قائم‌مقام رفیع -که به خانه ایشان می‌آمد و با شاه ارتباط داشت- دادند که زود به شاه برساند. ایشان در نامه نوشته بودند:« دستت را به خون این بچه سیدها آلوده نکن». شاه و خانواده‌اش برای اسکی به آبعلی رفته بودند، نامه رادید و گفت فداییان اسلام را اعدام کنید،اما بگوئید که نامه بعد از اعدام به من رسیده است!». 
 
 

 
 

  

*خود شما هم برخوردی با مجیدی داشتید؟ 

بله، در وقت تنفس دادگاه به او گفتم:« همه را که اعدام کردید به کنار، سید محمد واحدی یک جوان هفده هجده ساله بود، گناه او چه بود؟» با بی‌حیایی گفت: «آن روزها همین‌طوری بود!» 

*گفته می‌شد مرحوم خلخالی به متهم اجازه دفاع نمی‌داد. واقعا اینطور بود؟ 

این‌طور نبود. آنها فرصت داشتند هر چه دلشان می‌خواهد بگویند. هویدا یک ساعت و نیم در دفاع از خود حرف زد. خاطرم هست سالارجاف در دادگاه به آقای خلخالی فحش داد! با این همه ایشان گفت:« هر چه دلت می‌خواهد بگو!». از این حرف‌ها زیاد می‌زنند. مرحوم خلخالی حتی اجازه داد مجیدی یک مشت اراجیف در باره شهید نواب و یارانش ردیف کند. 

*آیا درآن شرایط کسی بی‌گناه هم اعدام شد؟ با توجه به اینکه در شرایط خطیر انقلاب ها،این اتفاق محتمل اسا؟ 

اگر تاریخ انقلاب‌های دنیا را مطالعه کنید، خواهید دید چه بی‌گناه‌هایی در سیلی که در افتاده بود، خواه ناخواه از بین رفتند. انقلاب ایران هم مثل یک سیل بود و اگر موردی هم وجود داشته، قطعاً عمدی در کار نبوده است. همه سوابق و گزارش‌ها در دادگاه‌ها موجودند. خود من پرونده خیلی‌ها را که فکر می‌کردم حکمشان اعدام نیست، کنار می‌گذاشتم تا شور و هیجان روزهای اول انقلاب فروکش کند و آنها در این سیل از بین نروند. 

*به مصداقی هم اشاره کنید؟ 

یکی تیمسار صمصام بختیاری بود که مرحوم خلخالی برایش حکم اعدام داده بود، ولی پرونده‌اش را کنار گذاشتم. بعد هم به خانه موقت مرحوم خلخالی در جماران رفتم و قضیه را گفتم. عصبانی شد که: من حاکم شرع هستم و حکم اعدام داده‌ام، چرا این کار را کردی؟ گفتم: همان امامی که شما را حاکم شرع کرده، مرا هم برای چنین مواقعی کنار دست شما گذاشته است که یک وقت خون بی‌گناهی بیهوده به زمین نریزد! آن روزها آقای علی طهماسبی، برادر شهید خلیل طهماسبی بازپرس دادگستری بود. او را آوردیم که به ما کمک کند.او به پرونده صمصام رسیدگی و او را آزاد کرد. موقعی که خواست از مرز پاکستان فرار کند، دستگیرش کردند. در دفتر خاطراتش چند جا از من اسم برده بود که این کار را در حقش کردم. خود اینها با اتوی داغ تن زندانی‌ها را می‌سوزاندند و هزار جور شکنجه می‌کردند و آن وقت این تهمت‌ها را به ما می‌زدند، در حالی که امام فرموده بود: ما حق توهین به زندانی را نداریم! خودم در طول مدتی که در نهادهای انقلابی خدمت کردم، حتی یک ریال حقوق نگرفتم، چه رسد به مزایای دیگر. فقط این اواخر یک کارت مخصوص پیرمردها، برای سوار شدن مجانی به اتوبوس به من دادند! 

*اوضاع زندگی مرحوم خلخالی را چطور دیدید؟ شرایط منزل و مراودات ایشان چطور بود؟ 

یک خانه مفلوک داشت که باید پنج تا پله پایین می‌رفتی تا به حیاط برسی! امام دستور دادند در کنار همان خانه، خانه دیگری را برایش خریدند و خانواده‌اش که خیلی تحت فشار بودند، کمی راحت شدند! خانه قبلی را هم به یک روحانی که پول نداشت، دادند. 

آقای محلاتی رسولی، برادر خانم مرحوم خلخالی بود و بارها به او گفت: پول خانه‌تان را از آن روحانی بگیرید تا قرض‌هایتان را بدهید و مرحوم خلخالی می‌گفت:« اگر داشت می‌داد، لابد ندارد». ایشان هم مثل شهید نواب و یارانش وقتی از دنیا رفت، هیچ میراثی نداشت. در اواخر عمر که بیمار شد، آقای کروبی در بیمارستان خاتم‌الانبیا بستریش کرد، و گرنه خودش پول دوا و دکتر نداشت!خدا رحمتش کند. 

انتهای پیام/      
خبرگزاری فارس دست‌آخر باران آتش هورالعظیم را خاموش کرد Tue Oct 16 00:08:21 IRST 2018
خبرگزاری فارس سمینار سرپرستان کاروان‌های اعزامی به بازی‌های المپیک زمستانی 2018 آغاز شد Wed Feb 01 09:24:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس بررسی اثر رهبری معنوی بر عدالت سازمانی از طریق نقش واسط سلامت معنوی Mon Jul 10 07:15:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس تصرف بلند‌ترین ناحیه مرزی افغانستان توسط ارتش پاکستان Sun Jul 23 10:01:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس مردم خواهان برکناری استاندار شدند+ تصاویر Sat Feb 18 15:29:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس برنامه‌ای برای حضور بانوان در ورزشگاه آزای وجود ندارد/ عدم دسترسی سامانه بلیت‌فروشی به سایت ثبت احوال Sat Sep 02 20:25:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس «نفس» به شبکه نمایش خانگی می‌آید Sun Jul 02 11:09:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس رئیس جدید کمیته حزب دموکرات آمریکا انتخاب شد Sun Feb 26 00:01:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس ضریب همبستگی ارزیابی توانمندی مدل‌های تک عاملی و چندعاملی در پیش‌بینی بازده سهام شرکت‌های ‏بورس اوراق بهادار Sat Aug 12 01:44:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس «در جستجوی عشق» برای شبکه چهار سیما تولید می‌شود Sun Jul 02 11:47:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس پرسپولیس در برزیل ایران!/ صدر جدول تغییر می کند؟ Wed Aug 22 00:47:00 IRDT 2018
خبرگزاری فارس «باهنر» در سمت دبیرکلی جامعه اسلامی مهندسین ابقا شد Sun Jul 22 23:23:00 IRDT 2018
خبرگزاری فارس تبیین دلایل گرانی مسکن Sun Jan 14 00:34:00 IRST 2018
خبرگزاری فارس تولید 2 کتاب برای مدارس خارجی در کشور/ تدوین کتاب‌های تلفیقی در دوره ابتدایی Tue Apr 04 13:02:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس ارائه طرح عدم همکاری ایران با FATF در صورت تکرار تهدیدات Wed Mar 01 15:06:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس مقتدی صدر: اسرائیل عامل اصلی حمله تروریستی مسجد «الروضة» در مصر است Sat Nov 25 15:15:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس لیگ نوزدهم فقط با حضور تیم‌های دارای مجوز حرفه‌ای برگزار می‌شود Sun Aug 13 13:06:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس خروج بیش از سه هزار تروریست از قلمون شرقی سوریه Sat Apr 21 17:13:00 IRDT 2018
خبرگزاری فارس بیشینه‌سازی ثروت به‌مثابۀ معیاری برای ارزیابی قواعد حقوقی Mon Jan 22 04:12:00 IRST 2018
خبرگزاری فارس برگزاری جشن ولادت حضرت زینب (ع) در امامزاده ابوالحسن (ع) و بزرگداشت حجت‌الاسلام تاج لنگرودی Mon Jan 22 12:08:00 IRST 2018
خبرگزاری فارس آشنایی با 4 موقوفه شاخص استان تهران با نیت رفع نیازهای جامعه Wed Mar 28 10:47:00 IRDT 2018
خبرگزاری فارس پیشنهاد 35 میلیون یورویی یوونتوس برای جذب برناردسکی Tue Jul 04 11:58:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس کاراته‌کاهای شیتوریو اینویی در الوند به میدان می‌روند Wed Aug 16 16:07:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس استکی: بیرون گود نشسته‌اند می‌گویند لنگش کن/ لابی‌ها در نتیجه تاثیر زیادی دارد Sat May 13 14:50:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس پیروزی یک نیمه‌ای پدیده مقابل پیکان Fri Mar 10 16:45:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس «سر حلقه شوریده‌سران» در خانه شعر برگزار می‌شود Sun Sep 17 15:52:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس امام (ره) یک منتقد آرمانگرا و پیشران بود/ نباید پرچم نقد را رها کنیم Mon Dec 04 13:50:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس کشف محموله 50 میلیارد تومانی قاچاق کالا توسط وزارت اطلاعات Wed May 17 20:13:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس بررسی راه‌کارهای مهار نرخ طلا در «پایش» Sun Sep 30 11:03:11 IRST 2018
خبرگزاری فارس هفتمین جلسه علنی بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی در مجلس آغاز شد Sat Aug 19 14:41:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس علی دایی عزادار شد Sun Apr 09 16:01:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس اورامه در یکضرب دسته 94 کیلوگرم پنجم شد Wed Jun 21 14:09:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس تلاش برای صادرات 30 درصد محصولات ایران‌خودرو/ خرید از سرمایه‌گذاران قطعه‌ساز را 5 سال تضمین می‌کنیم Wed Feb 07 15:26:00 IRST 2018
خبرگزاری فارس استقبال روحانی از پوتین در سالن اجلاس سران Fri Sep 07 15:21:34 IRDT 2018
خبرگزاری فارس منشا مدل موهایش را تغییر می‌دهد؟ Sun Aug 13 15:08:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس آماده‌باش کامل پلیس در دهه اول محرم/ مسئولان و خادمان حسینیه‌ها و تکایا با پلیس همکاری کنند Mon Sep 10 11:26:58 IRDT 2018
خبرگزاری فارس ترکیه به‌مثابه قدرت میانی در نظام بین‌الملل و جایگاه آن در روابط ایران و امریکا Tue Feb 28 04:46:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس پایداری منابع آبی کشور با استفاده از پساب/عدم دریافت مابه التفاوت قیمت بر کیفیت آب تاثیرگذار خواهد بود Tue May 02 15:40:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس تحلیل حقوقی اوراق بهادار به مثابه ارزش Sun Dec 24 05:19:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس هدف دولت بهبود شرایط زندگی مردم و گسترش تعاملات اقتصادی است Mon Oct 08 13:05:46 IRST 2018
خبرگزاری فارس تحولات خانواده و بازخوانی معنای عشق به منزله ی شورش در رهایی Mon Jan 08 03:49:00 IRST 2018
خبرگزاری فارس گسترش روابط نظامی پاکستان و لهستان Tue Oct 16 10:41:23 IRST 2018
خبرگزاری فارس پیروزی پرگل خروس‌ها مقابل هندوراس Mon May 22 14:22:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس لغو سفر ولی‌عهد سعودی به پاریس به دلیل اعتراضات مردمی در عربستان Sat Sep 16 12:58:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس اعزام هیأت امدادرسانی مالزی به روهینگیا Sun Jan 28 13:03:36 IRST 2018
خبرگزاری فارس کاهش دما تا 10 درجه در مناطق مختلف‌‌‌/ ادامه بارش‌ها ‌‌تا جمعه/ هوای تهران فردا برفی است Wed Feb 01 16:56:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس قانون عجیب AFC برای بازی لخویا - پرسپولیس Mon May 29 18:42:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس نخستین جشنواره ملی انیمیشن ایران زمستان امسال برگزار می‌شود Wed Aug 30 17:30:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس بلبرینگ‌سازی تبریز زیرپوشش هیات حمایت از صنایع قرار گرفت Sun Aug 13 16:15:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس سئول: موضع مشترک با آمریکا برای آوردن پیونگ‌یانگ به میز مذاکره تغییری نکرده است Tue Nov 21 04:31:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس بررسی تفسیری «إتّخاذ أخدان» در آیات قرآن کریم Wed Feb 15 03:01:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس لزوم اطلاع رسانی شرکت‌های خودروسازی درمورد وضعیت نگهداری خودروها در انبارها Sun Sep 16 19:13:10 IRDT 2018
خبرگزاری فارس تلاش برای افزایش کیفیت ساخت و سازهای روستایی Wed Feb 01 23:51:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس تمایل سرمایه‌گذاران هندی برای حضور در پروژه بندر چابهار Tue Apr 04 10:31:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس اقتصاد سیاسی روابط ایران و ترکیه در دوره حکومت حزب عدالت و توسعه - فصلنامه سیاست خارجی - دوره 30، شماره 2 - شماره پیاپی 118، تابستان 1395.‏ Sun Aug 13 03:22:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس محقق: مردم خیلی خوب کتاب می‌خوانند/ اکرامی‌فر: اسطوره را یا معرفی نکرده‌ایم یا ناشناخته‌اند Wed Oct 04 15:08:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس حمله با چاقو در دانشگاه شهر «آستین» آمریکا یک کشته و سه زخمی بر جا گذاشت Tue May 02 00:30:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس بررسی سند پیشنهادی روسیه برای ایجاد مناطق «کاهش تنش»/معارضان حضور خود در مذاکرات را تعلیق کردند Wed May 03 14:51:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس شمسایی: یک نفر در فوتسال ایران همه‌کاره است/زبان بلد بودم تصویرم را همه در تلویزیون می‌دیدند! Wed Aug 29 01:08:00 IRDT 2018
خبرگزاری فارس پربیننده‌ترین اخبار خبرگزاری فارس در 24ساعت گذشته Mon Aug 14 00:38:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس راهور تهران چه چیزی را تکذیب می‌کند؛ گفت‌وگو با فارس یا کورس دو بازیکن استقلال را!+فایل صوتی Sat Nov 11 12:08:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس شهید «مرتضی حمزه دولابی» به روایت تصویر Sun Feb 26 11:38:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس دانشگاه علوم پزشکی مجازی افتتاح شد/ آموزش مجازی لازمه دستیابی به اقتصاد مقاومتی Mon May 08 14:17:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس پربحث‌ترین اخبار خبرگزاری فارس در 2 شهریور Sat Aug 25 00:01:00 IRDT 2018
خبرگزاری فارس لزوم بازتعریف مناسبات ایران و اروپا Tue Jul 04 04:45:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس مذاکره خروج از «توافق اوپک» پس از توازن نفت در بازار جهانی Sun Dec 24 10:32:17 IRST 2017
خبرگزاری فارس پیچیدگی‌های حفاظتی یک عملیات به روایت سردار رشید Mon Feb 20 10:22:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس واشنگتن: اقدامات دفاعی محتاطانه علیه کره‌شمالی انجام می‌دهیم Sun Aug 06 03:23:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس تعرفه واردات کنجاله در مقایسه با دانه روغنی باید افزایش یابد/ واردات 1.3 میلیون تن کنجاله در سال جاری Tue Feb 28 15:52:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس تعرفه وب‌سایت‌‌های داخلی در بسته‌های اینترنت موبایل نصف شد Mon May 22 11:03:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس آقای ترامپ خودت را خسته حرف‌های عبث نکن، گوش مردم ایران پر از این یاوه‌گویی‌هاست/ایران 38 سال است در جنگ با زیاده‌خواهی‌های دشمنان به سرکردگی آمریکاست Fri Sep 22 13:05:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس کشف محموله قاچاق دندان مصنوعی از اتوبوس + عکس Mon Feb 12 14:28:00 IRST 2018
خبرگزاری فارس مردم در 9 دی آتش به اختیار وارد صحنه شدند/ حرکت میلیونی مردم به فتنه فتنه‌گران پایان داد Fri Dec 29 02:30:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس ترکیب تیم ملی تکواندو مشخص شد Tue Jul 18 14:32:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس لک:هم پیشنهاد پرسپولیس جدی بود هم پانیونیوس/می‌خواهم مثل سایپا این بار با فولاد بدرخشم Tue Jul 04 00:59:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس بشار اسد، پیشنهاد بن سلمان درباره ایران و حزب الله را رد کرده است Wed Aug 22 18:12:22 IRDT 2018
خبرگزاری فارس کهتری: از نتایج امروز ریکرو راضی نیستم/ استرس اجازه نداد رحیمی و جلالی پور کار خود را با استرس دنبال کردند Mon Oct 08 09:17:52 IRST 2018
خبرگزاری فارس ستاره‌هایی که از چشم می‌افتند/ یک لحظه غفلت، یک عمر پشیمانی! Mon Jul 31 11:45:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس بازیکن لخویا قطر بهترین بازیکن شد/زننده هر دو گل الاهلی به استقلال دوم شد+عکس Fri Feb 24 15:37:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس ترامپ روز دوشنبه رویکرد جدید امنیتی آمریکا را اعلام می‌کند Sun Dec 17 03:28:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس پیروزی مکزیک در ثانیه‌های پایانی مقابل کشور گمنام اقیانوسیه Sat May 20 14:26:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس سیطره آتشباری ارتش سوریه بر مهمترین مرکز داعش در شرق حمص Thu Jul 27 08:36:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس تیم تراکتورسازی امروز ریکاوری کرد Sun Nov 26 20:02:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس چکناواریان: انتظامی خدمت زیادی به سینما و موسیقی کرد/ کامکار: آثار او هویت ملی دارد Tue Aug 15 18:30:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس از اشغال فرصت‌های شغلی توسط مهاجرین غیرقانونی جلوگیری می‌شود Mon Jul 30 11:49:20 IRDT 2018
خبرگزاری فارس ضربه مغزی دختر 5 ساله ساوه‌ای به علت کودک آزاری/ آزار جنسی کودک هنوز مشخص نیست Sat Jul 29 17:10:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس آخرین تمرین پرسپولیس پیش از سفر به عمان پشت درهای بسته Sat Aug 19 10:20:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس علی مرادخانی به یازدهمین جشنواره موسیقی جوان پیام داد Tue Aug 29 11:31:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس واکنش شخصیت‌های فرهنگی وسیاسی به عدم توجه به «ویلایی‌ها» Thu Jun 01 14:20:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس سهم شرکت ملی نفتکش در بازار بین‎المللی افزایش یافت Tue Apr 10 13:10:00 IRDT 2018
خبرگزاری فارس شورای مشترک تجاری «تاجیکستان-ازبکستان» تشکیل می‌شود Fri Aug 04 13:04:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس چرا نتانیاهو و ترامپ به دنبال ایران هراسی هستند؟ Sun Feb 26 12:59:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس تأکید «نظربایف» و «ملک عبدالله دوم» بر گسترش همکاری‌ها Wed Nov 01 14:35:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس نگاه به استفاده از آموزه‌های اسلامی در پزشکی نباید تجاری باشد Sat Dec 16 19:57:56 IRST 2017
خبرگزاری فارس کاهش دما در سواحل خزر از روز آینده/ وزش باد در آسمان‌ نیمه‌ابری تهران از فردا ‌ Thu Oct 26 15:10:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس انتقاد جان مک‌کین از رویکردهای ترامپ در قبال سوریه Tue Apr 04 21:27:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس فریبا:استقلال ایستاده باخت و باید حمایت شود/با این شرایط در لیگ هفتم هم نمی شویم! Wed Sep 19 02:10:43 IRDT 2018
خبرگزاری فارس ‌محدودیت ترافیکی‌ جاده‌ها تا اول مهر/ محور کندوان یک‌طرفه می‌شود Mon Sep 17 10:37:03 IRDT 2018
خبرگزاری فارس حضور اجباری کارکنان اداره‌های گیلان در سخنرانی جهانگیری در رشت Tue May 16 21:15:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس دوران سامپائولی و مسی کلید خورد Mon May 29 14:44:00 IRDT 2017
خبرگزاری حوزه دولت برای نجات کارآفرینان و صنعتگران از رکود اقتصادی نسخه بپیچد Tue Apr 10 12:15:00 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر تاج: خیز مجموعه فوتبال ایران برای قهرمانی در آسیاست Wed Dec 19 19:11:08 IRST 2018
ورزش 3 157 گل ادینسون کاوانی در 5 دقیقه! Sun Jan 28 23:06:00 IRST 2018
اعتبار نیوز لزوم واقعی کردن نرخ ارز در اقتصاد کشور Sun Dec 10 15:19:00 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران زمستان رخ نشان داد + فیلم Sat Dec 29 08:26:29 IRST 2018
صراط معاون فضای مجازی سازمان صداوسیما منصوب شد Tue Dec 04 10:05:16 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران کشف 113 تن برنج قاچاق در تربت حیدریه Tue Aug 14 12:01:11 IRDT 2018
آنا 11میلیون حاشیه نشین نیازمند ساماندهی بیمه‌ای Thu Jul 13 20:52:00 IRDT 2017
پارس نیوز بررسی کارنامه باشگاه‌های ایرانی‌ها در آسیا Thu Apr 13 15:13:52 IRDT 2017
پایگاه خبری الف توییت ترامپ علیه عربستان Sat Jul 07 07:48:00 IRDT 2018
خبرگزاری مهر تلاش مضاعف در حوزه صادرات/ لزوم وجود متولی واحد Thu Jan 18 12:10:05 IRST 2018
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین فیلم / مردم از لحاظ معیشت و بیکاری دچار مشکلند Mon Apr 17 18:01:00 IRDT 2017
ساعت24 مربی پرسپولیس: برای بازی با پیکان بازیکن نداریم Thu Nov 15 12:13:19 IRST 2018
آریا 650تن میوه شب عید در لرستان ذخیره شد Sat Jan 05 08:45:49 IRST 2019
انتخاب وجود 1.8 نفر پلیس در ایران به ازای هر 10 هزار نفر Thu Dec 14 16:05:01 IRST 2017
جهان نیوز ترامپ بازهم به ایرانی‌ها توهین کرد/ ملت ایران تروریست است Wed Nov 21 09:00:30 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران چرا دولت برای بازسازی روستاهای تخریب‌شده ناشی از بارندگی اخیر لنگرود اقدام نمی‌کند Sun Sep 24 11:52:42 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران قیامت را در فصل بهار ببینید! Tue Mar 28 13:30:01 IRDT 2017
تی نیوز سنگ اندازی آمریکا در مسیر تحقیقات درباره ادعای بکارگیری سلاح شیمیایی Thu Apr 05 18:16:17 IRDT 2018
عصر ایران الجبیر: تغییر ولیعهد عربستان به خاطر کشته شدن خاشقچی را رد می کنیم Wed Nov 21 20:26:57 IRST 2018
روزنامه کیهان مهم‌ترین کالای قاچاق از کشور سوخت است Fri May 18 21:22:21 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم تمامی مراکز درمانی استان کرمانشاه موظف به استفاده از اکسیژن‌های طبی استاندارد هستند Tue Dec 04 10:58:03 IRST 2018
9دی کوشش براى رفاه طبقات محروم Sat Jan 28 00:00:00 IRST 2017
ایسکانیوز هر نوع حملات شیمیایی را از سوی هر فردی و تحت هر شرایطی، محکوم می کنیم Thu Apr 26 01:23:13 IRDT 2018
پایگاه خبری الف پیامدهای نتایج انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره برای ترامپ چیست؟ Wed Nov 07 19:10:00 IRST 2018
پارس نیوز مایلی‌کهن: «منصور مارمولک»عامل اصلی توهین به داور Tue Aug 01 13:02:41 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران تماس تلفنی نخست وزیر عراق و تبریک صعود تیم ملی این کشور Mon Jan 14 07:42:18 IRST 2019
خبرگزاری مهر سکه طرح جدید 9000 تومان گران شد Thu Apr 06 14:26:47 IRDT 2017
خبرگزاری نسیم عدم تحقق ظرفیت های بودجه ای حوزه حمل و نقل در سال 97 Thu Jan 03 13:04:02 IRST 2019
شفقنا توصیف پیامبر (ص) از بیان امام علی (ع)  Thu Nov 08 01:19:43 IRST 2018
تهران پرس سازمان ملل: بازگشت پناهجویان سوری باید داوطلبانه باشد Tue Jul 24 14:17:00 IRDT 2018
طلا دولت روز «30 اسفند» را تعطیل اعلام کرد Wed Mar 08 12:01:16 IRST 2017
پایگاه خبری الف انفجار در شهر روستوف روسیه Thu Apr 06 10:44:46 IRDT 2017
خرداد نیوز نگرانی همسر رئیس سابق اینترپل نسبت به احتمال کشته شدن وی Fri Oct 19 20:26:51 IRST 2018
مشرق نیوز حکم اعدام حمید باقری درمنی در دیوان عالی کشور تأیید شد Sun Dec 09 14:24:04 IRST 2018
جماران گاهی تاثیر یک بیت شعر بیشتر از یک ساعت مطلب مستدل است Tue Sep 26 17:18:20 IRST 2017
پارس نیوز پورقاز: گلزنی را دوست دارم Fri Mar 10 04:30:00 IRST 2017
بورس نیوز اسامی ارزبگیران به باب همایون رفت Thu Aug 02 19:27:43 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران پادوانی: امسال نوبت قهرمانی ماست/با پژمان دفاع استقلال را بیمه می کنیم Mon Jul 03 11:47:20 IRDT 2017
خبرگزاری مهر ایران در تمام درگیری های منطقه نقش دارد Thu Feb 15 15:18:59 IRST 2018
جهان نیوز چرا تنگه ابوقریب در تاریخ سینما ماندگار خواهد شد؟ Mon Aug 20 15:14:57 IRDT 2018
برنا ویژه برنامه های شبکه پنج سیما در نوروز 96 Sat Mar 18 16:45:44 IRST 2017
خرداد نیوز تابش: شورای نگهبان نباید مصادیق رجل سیاسی را تقلیل دهد Tue Apr 10 10:44:30 IRDT 2018
پارسینه تعطیلی پنجشنبه‌ها در شهرداری اهواز رد شد Sat Sep 02 20:24:49 IRDT 2017
خبرگزاری بین المللی قرآن زندگی در طراز انقلاب اسلامی شرط حفظ استقلال و عزت است/ غفلت از وجوه قرآنی انقلاب Wed Feb 08 11:40:59 IRST 2017
ایستا نیوز پیشخوان روزنامه های ورزشی امروز 96/04/14 Wed Jul 05 09:28:12 IRDT 2017
پرس شیعه آغاز روند خروج داعشی‌ها از القلمون غربی به سوی دیرالزور Mon Aug 28 14:33:43 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی ماهانه 230 هزار مورد مشاوره مردمی در تامین اجتماعی بررسی و رسیدگی می شود Mon Jul 10 15:18:00 IRDT 2017
جام نیوز واریز تدریجی باقی‌مانده سود سهام عدالت Mon Apr 02 11:56:42 IRDT 2018
پارسینه اتفاقات عجیب و غریب در پایتخت5! Wed Oct 25 10:52:09 IRST 2017
روزنامه قانون نیشخط کارتون/بدون شرح Wed Jan 31 09:00:00 IRST 2018
آفتاب ایران سپاه وضعیت مرزبانان را به صورت جدی پیگیری می کند Sun Nov 04 17:30:35 IRST 2018
پایگاه خبری الف بزرگترین سقوط 7سال اخیر وال استریت Tue Feb 06 15:29:00 IRST 2018
پارس فوتبال تخصص کمیاب اما بی نتیجه بیرانوند ؛ جستجو برای توپ ارسالی بیرانوند! Sat Jan 27 15:05:24 IRST 2018
خبرگزاری مهر حضور پر شور مردم برای انتخابات ریاست جمهوری در خراسان شمالی Wed Apr 26 15:05:47 IRDT 2017
ایستا نیوز بانک صادرات 11 هزار طرح اقتصادی را احیا کرد Sat May 13 15:49:09 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران خدمات رسانی موکب شهدای مدافع حرم فارس در مرز شلمچه Tue Oct 16 23:56:05 IRST 2018
روزنامه شهروند آگهی Mon Sep 17 04:30:00 IRDT 2018
جهان نیوز عکس/ خط قرمز خبرنگاران کجاست؟ Thu Dec 13 08:50:11 IRST 2018
واحد مرکزی خبر صرفه جویی هزارو200 میلیارد تومانی با ارتقای کیفیت آسفالت ریزی Sat Jul 29 16:00:29 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجو برای تبدیل شدن به قدرتی منطقه‌ای باید 3.5 میلیون مهاجر جذب کنیم Mon Sep 03 00:31:41 IRDT 2018
فرارو is typing عزت‌الله ضرغامی Fri Dec 29 12:39:07 IRST 2017
پول نیوز کاهش 82 درصدی صادرات ایران به کره و ترکیه Wed Oct 24 09:18:41 IRST 2018
آریا انهدام پهپاد جاسوسی عربستان در جیزان Sat Sep 15 21:50:32 IRDT 2018
ساعت24 رونق تولید کالای ایرانی هدف اصلی بانک تجارت Sat Oct 27 12:43:11 IRST 2018
واحد مرکزی خبر صفحه نخست روزنامه های اصفهان ، 23 اردیبهشت 1396 Sat May 13 09:03:56 IRDT 2017
شفاف اعمالی که باید در ایام اعتکاف انجام شود Wed Apr 12 11:07:33 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران تهیه طرح گردشگری برای روستا های کشور Mon Aug 14 13:01:41 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا کاهش 10 درصدی قیمت آجیل و خشکبار در بازار Thu Mar 16 14:01:10 IRST 2017
جماران تکمیل پروژه های زیرساختی در شهرکهای سنگ و صنعتی الیگودرز Tue Sep 12 11:14:01 IRDT 2017
تابناک کاهش فرار مالیاتی در سال های اخیر Sat May 27 11:24:47 IRDT 2017
ایران آنلاین تریلی در تصادف نصف شد اما راننده سالم ماند Fri Aug 03 14:37:25 IRDT 2018
ورزش 3 بیت سعید و زهیوی با هم وارد چمن غدیر شدند Sun Dec 24 10:17:16 IRST 2017
آنا اعضای حزب لیکود خواهان استعفای نتانیاهو شدند Wed Aug 09 10:04:06 IRDT 2017
خبرگزاری نسیم یک درصد از موقوفات کشور، قرآنی است Fri Sep 08 15:13:00 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران وضعیت جوی 9 اردیبهشت Sat Apr 29 06:20:01 IRDT 2017
خبرگزاری بین المللی قرآن ظاهرگرایی و هدفمند نبودن از مشکلات اصلی آموزش قرآن در جامعه است Wed Apr 11 08:12:24 IRDT 2018
آفتاب روحانی در انتخابات پیروز می‌شود/تدارک وسیع تخریب‌گران علیه روحانی و دولت Wed Mar 15 12:54:20 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران کشف 30 تن محموله قاچاق چوب‌آلات جنگلی در استان اردبیل Thu Apr 12 13:59:44 IRDT 2018
تی نیوز قطع برق در استان البرز به دلیل بارش برف Mon Apr 16 10:56:40 IRDT 2018
ایستا نیوز "رانفور" 477 ریال سود برای هر سهم محقق کرد Tue Dec 04 14:09:14 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران استقلال و آزادی مهمترین دستاورد پیروزی انقلاب اسلامی است Sat Feb 03 13:09:00 IRST 2018
اکو ویژن صورت های مالی چند شرکت بورسی Wed May 10 13:00:11 IRDT 2017
فردا قیمت سکه و قیمت طلا امروز 28 آذر 97 Wed Dec 19 11:05:58 IRST 2018
برنا اجرای 4 طرح مرمتی در کاخ هشت بهشت اصفهان Sun Sep 03 14:22:48 IRDT 2017
تهران پرس شغل‌های ایجاد شده در روستاهای دشتی متناسب با ظرفیت روستا باشد Thu Apr 12 13:38:00 IRDT 2018
نامه نیوز برف و باران در راه است Fri Nov 23 18:44:02 IRST 2018
خبرگزاری نسیم مشتریان آسیایی نفت ایران به دریافت معافیت از آمریکا اطمینان دارند Fri Oct 19 22:34:01 IRST 2018
آنا خسروی‌وفا در کمیته ملی پارالمپیک ماندگار شد Sun Feb 04 17:06:42 IRST 2018
آنا زمان پرداخت «عیدانه کتاب» مشخص شد Fri Jul 27 11:12:24 IRDT 2018
اقتصاد آنلاین تصمیم ترامپ درمورد قدس بازگشت ناپذیر است Mon Dec 11 07:44:53 IRST 2017
خبرگزاری بین المللی قرآن کارهای خوبی از سوی ستاد دیه کرمان برای آزادی زندانیان شده است Wed Sep 27 06:00:32 IRST 2017
عصر ایران واکنش محمدعلی وکیلی درباره حاشیه‌های فرزندانش: این یک توطئه است Mon Aug 21 13:02:50 IRDT 2017
تابناک ازدواج با زنِ شوهر دار در فاجعه حجّ 66 Sun Jul 29 18:56:02 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران ترافیک سنگین در آزادراه کرج-تهران و محدوده امین آباد جاده شهریار-تهران Mon Apr 30 08:57:47 IRDT 2018
خبرگزاری کتاب ایران فروش 90 میلیون تومان کتاب همزمان با روز کتابگردی Sun Nov 26 09:50:43 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی 34 درصد مصرف انرژی برق در سطح استان تهران مربوط به صنایع است Wed Feb 14 11:54:00 IRST 2018
واحد مرکزی خبر آغاز راهپیمایی در استان مرکزی Fri Feb 10 10:10:41 IRST 2017
ایسکانیوز 8 تیم برتر مسابقات مشخص شدند Wed Aug 16 10:01:37 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی عملیات ساخت شبکه توزیع آب حاشیه شهر زاهدان به طول 110کیلومتر آغاز شد Sun May 14 17:16:00 IRDT 2017