خبرگزاری فارس - Tue Feb 21 15:08:00 IRST 2017 نمایش خبر

هویدا اعدام شد از پشت سر تیر نخورد

همکار شیخ صادق خلخالی در دادگاه انقلاب گفت: هویدا از پشت‌سر تیر نخورد او هم مثل بقیه اعدام شد. روز محاکمه وقتی مرحوم خلخالی آمد، هویدا بلند شد و شهادتین گفت، یعنی من مسلمان هستم، در حالی که همه می‌دانستند او بهایی است.

خبرگزاری فارس ـ گروه تاریخ: حاج اسدالله صفا از اعضای دیرین جمعیت فدائیان اسلام و بعدها نیز از فعالان نهضت امام خمینی بوده است. او پس از پیروزی انقلاب اسلامی و تشکیل دادگاه‌های انقلاب به دستور امام خمینی،با مرحوم آیت الله حاج شیخ صادق خلخالی همکاری نزدیک داشت و از محاکمات این دادگاه‌ها خاطراتی شنیدنی دارد. شمه‌ای از این خاطره ها، در گفت و شنود پیش روی آمده است.امید آنکه تاریخ پژوهان انقلاب را مفید ومقبول افتد. 
 
 

 
 

*این روزها مصادف است با سالروز صدور فرمان امام خمینی مبنی بر تشکیل دادگاههای انقلاب.با توجه به همکاری نزدیک جنابعالی با مرحوم آیت الله خلخالی، در آغاز مناسب است که بفرمایید از چه مقطعی  با ایشان  آشنا و چه شد پس از پیروزی انقلاب با ایشان همکار شدید؟ 

خدمت شما عرض کنم که در دوران فعالیت فدائیان اسلام، بنده در این جمعیت عضویت داشتم. در برخی اوقات و هفته‌ها،شهید نواب صفوی و شهید سید عبدالحسین واحدی در مسجد امام حسن عسکری(ع) قم سخنرانی می‌کردند. مرحوم آقای خلخالی- که در آن روزها طلبه بود- به‌ شدت به مرحوم نواب علاقه داشت. 

من در آنجا با او آشنا شدم و سلام و علیک داشتیم. بعدها و همزمان با آغاز نهضت اسلامی، دائماً او را به جاهای مختلف تبعید می‌کردند. یک بار که به رودبار تبعید شده بود، همراه چند نفر از رفقا به ملاقاتش رفتیم و برایش خوار و بار و وسیله بردیم. بعدها هم که از تبعید آمد، راحت به خانه ما رفت و آمد داشت. بعد از انقلاب کمکِ شهید حاج مهدی عراقی و حاج اکبر پوراستاد بودم که یک روز مرحوم خلخالی به من پیشنهاد داد کمکش کنم. دلم می‌خواست درآن شرایط بتوانم خدمتی کنم. 

*ظاهرا شما خاطرات جالبی از روزهای اقامت حضرت امام در مدارس رفاه و علوی دارید؟ شنیدن آنها در این بخش از گفت وگو برای ما مغتنم است؟ 

جالب‌ترین خاطره این است که هنوز بختیار سر کار بود و یک روز امام به حاج مهدی عراقی فرمودند: «می‌خواهم برای زیارت به شاه عبدالعظیم بروم». حاج مهدی سعی کرد سه چهار ماشین فراهم کند و امام را با محافظ ببرد و این کار قدری طول کشید. یک وقت دیدیم امام راه افتاده‌اند که اگر وسیله نیست، می‌روم سر خیابان و تاکسی سوار می‌شوم و واقعاً هم داشتند این کار را می‌کردند! ما سریع دست به کار شدیم و آقا را به زیارت بردیم. 

*برخورد امام با محاکمات و اعدام‌های دادگاه انقلاب چگونه بود؟ 

مرحوم خلخالی مدام به امام گزارش می‌داد و امام دائماً توصیه می‌کردند:« دقیق باشید و البته و در عین حال، از چیزی هم نترسید». امام در اجرای حدود اسلام، ذره‌ای تردید به خود راه نمی‌دادند و از کسانی هم که به آنها مسئولیتی می‌سپردند همین توقع را داشتند. قبلاً مرحوم نواب را دیده بودم که با نهایت شجاعت و صلابت فریاد می‌زد: «ای پسر پهلوی! بالاخره یک روز همه شما را به درک واصل می‌کنیم!». امام از شجاعتی به مراتب بالاتر برخوردار بودند و وقتی به حقیقتی می‌رسیدند، لحظه‌ای در اجرای آن تردید نمی‌کردند، از جمله در روز 21 بهمن سال 1357 بختیار حکومت نظامی برقرار کرد و امام با قاطعیت دستور دادند مردم به خیابان‌ها بریزند و حکومت نظامی را از بین ببرند. اگر صراحت، صلابت و شجاعت امام نبود، امکان نداشت ریشه‌های فاسد حکومت پهلوی از این کشور کنده شود. 

*در روزهای اول در مدرسه رفاه، اعدام‌هایی صورت می‌گرفت. برخوردحضرت امام با این اعدام‌ها چگونه بود؟ 

در شب اول، مرحوم خلخالی پس از محاکمه، می‌خواست 30 نفر را روی پشت‌بام ببرد و اعدام کند که یک نفر رفت و این خبر را به امام داد. امام بلافاصله شهید عراقی و مرحوم خلخالی را احضار کردند و فرمودند: «قصد ندارید در حکم اینها تجدید نظر کنید؟» مرحوم خلخالی گفت: «اگر صد دفعه دیگر هم آنها را محاکمه کنم، کمتر از اعدام حکم نخواهم داد!» قرار شد آن شب تعداد اعدامی ها کمتر شودو اگر نظر آقای خلخالی همچنان بر اعدام آن عده بود،بعدها و به مرور این کار انجام شود. بعد از مدتی،22 نفراز متهمان باقی مانده بودند که شهید رجایی نزد امام رفت و گفت:« موقع ثبت‌نام دانش‌آموزان است و باید مدرسه را تمیز کنند، لذا بهتر است برنامه دادگاه‌ها از این مدرسه به جای دیگری منتقل شود». مرحوم خلخالی به من مأموریت داد بروم و ببینم زندان قصر چه وضعی دارد. همراه با شهید عراقی و آقای موحدی رفتیم و دیدیم آنجا را آتش زده‌اند و همه چیز سوخته است! پرونده خودم و حاج مهدی عراقی را در بین پرونده‌های سوخته پیدا کردم و به او دادم. 

*دستگیری عوامل رژیم پهلوی چگونه صورت می‌گرفت؟ 

مردم آنها را می‌گرفتند و اوایل به مدرسه رفاه و بعد هم زندان قصر می‌آوردند و به من تحویل می‌دادند. آدم‌های ذلیل و بدبختی بودند، در حالی که در زمان شاه وقتی بچه‌های ما را به زندان می‌بردند، مثل شیر بودند. یادم هست در روزهای اول، نصیری را با سر و کله شکسته آوردند و تحویل دادند! مثل بچه‌های کوچک التماس می‌کرد:« بی‌گناه هستم و هر کاری که کردم به دستور شاه بود!». در بین دستگیرشده‌ها فقط یک نفر بود که پای حرف خودش ایستاد و تا لحظه آخر التماس نکرد و او هم رحیمی بود. او تا لحظه اعدام فکر می‌کرد اوضاع برمی‌گردد و فقط در آن لحظه بود که خودش را باخت! 

*ظاهرا شما در زندان با هویدا هم گفت وگوهایی داشتید. از وضعیت او در روزهای آخر عمرش بگویید؟ 

امام فرموده بودند:«کسی به هیچ‌وجه حق توهین به متهمان را ندارد و فقط طبق حکم شرع محاکمه‌شان کنید». هنوز در مدرسه رفاه بودیم که هویدا را آوردند. ما همان غذایی را به دستگیرشده‌ها می‌دادیم، که برای امام و بقیه می‌بردیم. بعد هم هویدا و عده‌ای دیگر را به زندان قصر بردیم و او را در انفرادی انداختیم. یک بار برای بازدید رفتم و دیدم دارد کتاب می‌خواند. مرا که دید گفت: «اینجا خیلی تنگ و تاریک است، بگویید قدری مرا به محوطه ببرند و بگردانند!». گفتم: «مرد حسابی! اینجا را شما ساختید، نه ما! ما چندین و چند سال، با دستبند و پابند در همین سلول‌ها سر کردیم، چطور برای ما به جرم اینکه مسلمان بودیم خوب بود، برای شما بد است؟» ناله و فریاد کرد که: «خدا نصیری را لعنت کند که این کارها را می‌کرد و گردن من و شاه می‌انداخت!». گفتم: «یعنی تو سیزده سال نخست‌وزیر این مملکت بودی و از هیچ‌کدام از بلاهایی که سر مردم می‌آمد، خبر نداشتی؟ مگر می‌شود؟» پرسید: «واقعاً در این سیزده سال هیچ کاری برای مملکت نشد؟ آب ندادیم؟ برق ندادیم؟ آسفالت نکردیم؟» گفتم: «مرد حسابی! روزگاری افریقایی‌ها آدم‌ها را کباب می کردند و می‌خوردند، امروز آنها هم فانتوم دارند، این شندرغاز پیشرفت جبر زمانه است،به تو ربطی ندارد!» کلی بحث کردیم و آخر سر گفت: «نمی‌گذاشتند کار کنیم!» خلاصه آن‌قدر آه و ناله کرد که به بچه‌ها گفتم: بگذارند روزی یک ساعت در محوطه بگردد، ولی آنجا هم آن‌قدر نق زد که بالاخره یک روز کفر یکی از بچه‌ها در آمد و لوله تفنگش را در باغچه گذاشت و شلیک کرد و هویدا هم از بس شجاع بود، درجا غش کرد! 

*جریان محاکمه و اعدام هویدا چگونه بود؟ می‌گفتند او را از پشت سر زده اند... 

بیخود می‌گویند. او هم مثل بقیه اعدام شد. روز محاکمه وقتی مرحوم خلخالی آمد، هویدا بلند شد و شهادتین گفت، یعنی من مسلمان هستم، در حالی که همه می‌دانستند او بهایی است. مرحوم خلخالی گفت: «در این دادگاه کسی را به خاطر دینش محاکمه نمی‌کنند، اتهام تو جنایاتی است که در طی سیزده سال نخست‌وزیری انجام داده‌ای!» یک ساعت و نیم به او مهلت دفاع دادند. وقتی حکم اعدامش را خواندند، التماس کرد او را نکشند، چون اطلاعات خوبی دارد که می‌تواند بدهد! مرحوم خلخالی گفت: «خودت و اطلاعاتت بروید به آن دنیا!» 

*برخی دیگر ادعا کرده اند به هویدا اجازه ملاقات با کسی داده نشد. او واقعاملاقات کننده نداشت؟ 

هویدا خودش می‌گفت: کسی را ندارم! و حتی نخواست با مادرش هم ملاقات کند. خیلی‌ها سعی کردند با این استدلال که او حرف برای گفتن زیاد دارد، زنده نگهش دارند و جلوی اعدامش را بگیرند. 

*از حال و روز ناجی فرماندار اصفهان، و حسینی شکنجه‌گر ساواک برایمان بگویید؟ وضعیت آنها را در آن روزها چگونه دیدید؟ 

ناجی را همان شب اول اعدام کردیم. گریه می‌کرد و می‌گفت: به او دستور داده بودند که شده 50 هزار نفر را در اصفهان بکشد، ولی اوضاع را آرام کند! مرحوم خلخالی به او می‌گفت:«تو خودت با تانک به مردم و خانه‌هایشان حمله و آنها را قتل عام کردی». او هم مثل نصیری و هویدا می‌گفت: هر کاری که کرده به دستور ما فوق بوده است! 

حسینی هم که برای خودش غولی بود! دو متر و ده سانت قد داشت و هیکل و دست‌هایش خوفناک بودند. موقعی که شنید مردم دارند مزدوران شاه را دستگیر می‌کنند و تحویل می‌دهند، به سر خودش شلیک کرد، ولی نمرد و او را از بیمارستان به بهداری زندان قصر تحویل دادند. در رژیم شاه به او لقب پنجه طلایی داده بودند، چون کافی بود گردن یک نفر را بچسبد تا طرف درجا خفه شود! به بهداری رفتم و دیدم دو تا از بچه‌ها مراقبش هستند. زنش را هم دستگیر کرده بودند و به زندان زنان برده بودیم و دائماً گریه و ناله می‌کرد که:شوهرش به بچه مسلمان‌ها کاری نداشت و آدم معتقدی است! یک روز یکی از بچه‌ها آمد و گفت: حسینی به آنها حمله کرده است! مرحوم خلخالی دستور داد بلافاصله اعدامش کنند و شرّش را بکَنند! زنش را هم تحویل زندان شهربانی دادیم و ظاهراً بعداً آزادش کردند. 

*از دادگاه رئیس ساواک قم -که روحانیون را بسیار آزار و اذیت کرده بود- برایمان بگویید؟علاوه براین و ظاهراً مجیدی رئیس دادگاه شهید نواب صفوی و یارانش را هم محاکمه کردید. درآن لحظات چه حس و حالی داشتید؟ 

جوکار رئیس ساواک قم، خود مرحوم خلخالی را هم خیلی اذیت کرده بود. وقتی او را آوردند، سرش را پایین انداخته بود و گریه می‌کرد و می‌گفت:« می‌دانم حکمم اعدام است و دفاعی ندارم از خودم بکنم». آقای خلخالی پس از مرحله محاکمه، دستور داد او را به قم ببرند و در آنجا اعدام کنند. 

اما دستگیری رئیس دادگاه شهید نواب صفوی و یارانش، واقعاً خواست خدا بود. یک روزیک  زن جوان  دم در زندان قصر آمد و گفت: با من کار دارد! رفتم ببینم چه کار دارد. گفت: «شما یک زندانی به اسم محمدتقی مجیدی دارید، من عروسش هستم و دنبالش می‌گردم!». مرحوم ناصر زرباف، شوهر خواهرم بود. خواهرم به من گفته بود:« زرباف مدتی است دنبال تو می‌گردد که بگوید مجیدی زندانی توست و حواست باشد یک وقت فرار نکند». 

بررسی کردم و دیدم مرد مسنی به این اسم،در بین دستگیر شده‌ها هست. رفتم و به مرحوم خلخالی گفتم جریان از این قرار است. گفت:« معطل نکن! زود برو و مقدمات محاکمه‌اش را فراهم کن». بچه‌های قدیمی فداییان اسلام را خبر کردم که برای دادگاه مجیدی بیایند و عده‌ای از آنها، از جمله برادر همسر شهید سید عبدالحسین واحدی به نام احمد عباسی تهرانی- که با مرحوم نواب محاکمه و به ده سال زندان محکوم شد- آمدند. محاکمه که شروع شد، مرحوم خلخالی از مجیدی پرسید: «شما قضاوت می‌دانستی که حکم اعدام آنها را صادر کردی؟» مجیدی گفت: «قضاوت نمی‌دانستم، ولی می‌دانستم کافر هستند، چون آیت‌الله بروجردی -که از ایشان تقلید می‌کردم- هیچ‌وقت از اینها دفاع نکرد!». مرحوم آقای آذری قمی از زندان کشیده‌ها و تبعید دیده‌های دوران شاه، در دادگاه حضور داشت. در حالی که اشک در چشم‌هایش جمع شده بود، گفت: «والله وقتی حکم اعدام نواب را دادند، آقای بروجردی مرا خواستند و برای سیدالعراقین- که در تهران با دربار ارتباط داشت- نامه‌ای نوشتند و به پیرمردی به اسم قائم‌مقام رفیع -که به خانه ایشان می‌آمد و با شاه ارتباط داشت- دادند که زود به شاه برساند. ایشان در نامه نوشته بودند:« دستت را به خون این بچه سیدها آلوده نکن». شاه و خانواده‌اش برای اسکی به آبعلی رفته بودند، نامه رادید و گفت فداییان اسلام را اعدام کنید،اما بگوئید که نامه بعد از اعدام به من رسیده است!». 
 
 

 
 

  

*خود شما هم برخوردی با مجیدی داشتید؟ 

بله، در وقت تنفس دادگاه به او گفتم:« همه را که اعدام کردید به کنار، سید محمد واحدی یک جوان هفده هجده ساله بود، گناه او چه بود؟» با بی‌حیایی گفت: «آن روزها همین‌طوری بود!» 

*گفته می‌شد مرحوم خلخالی به متهم اجازه دفاع نمی‌داد. واقعا اینطور بود؟ 

این‌طور نبود. آنها فرصت داشتند هر چه دلشان می‌خواهد بگویند. هویدا یک ساعت و نیم در دفاع از خود حرف زد. خاطرم هست سالارجاف در دادگاه به آقای خلخالی فحش داد! با این همه ایشان گفت:« هر چه دلت می‌خواهد بگو!». از این حرف‌ها زیاد می‌زنند. مرحوم خلخالی حتی اجازه داد مجیدی یک مشت اراجیف در باره شهید نواب و یارانش ردیف کند. 

*آیا درآن شرایط کسی بی‌گناه هم اعدام شد؟ با توجه به اینکه در شرایط خطیر انقلاب ها،این اتفاق محتمل اسا؟ 

اگر تاریخ انقلاب‌های دنیا را مطالعه کنید، خواهید دید چه بی‌گناه‌هایی در سیلی که در افتاده بود، خواه ناخواه از بین رفتند. انقلاب ایران هم مثل یک سیل بود و اگر موردی هم وجود داشته، قطعاً عمدی در کار نبوده است. همه سوابق و گزارش‌ها در دادگاه‌ها موجودند. خود من پرونده خیلی‌ها را که فکر می‌کردم حکمشان اعدام نیست، کنار می‌گذاشتم تا شور و هیجان روزهای اول انقلاب فروکش کند و آنها در این سیل از بین نروند. 

*به مصداقی هم اشاره کنید؟ 

یکی تیمسار صمصام بختیاری بود که مرحوم خلخالی برایش حکم اعدام داده بود، ولی پرونده‌اش را کنار گذاشتم. بعد هم به خانه موقت مرحوم خلخالی در جماران رفتم و قضیه را گفتم. عصبانی شد که: من حاکم شرع هستم و حکم اعدام داده‌ام، چرا این کار را کردی؟ گفتم: همان امامی که شما را حاکم شرع کرده، مرا هم برای چنین مواقعی کنار دست شما گذاشته است که یک وقت خون بی‌گناهی بیهوده به زمین نریزد! آن روزها آقای علی طهماسبی، برادر شهید خلیل طهماسبی بازپرس دادگستری بود. او را آوردیم که به ما کمک کند.او به پرونده صمصام رسیدگی و او را آزاد کرد. موقعی که خواست از مرز پاکستان فرار کند، دستگیرش کردند. در دفتر خاطراتش چند جا از من اسم برده بود که این کار را در حقش کردم. خود اینها با اتوی داغ تن زندانی‌ها را می‌سوزاندند و هزار جور شکنجه می‌کردند و آن وقت این تهمت‌ها را به ما می‌زدند، در حالی که امام فرموده بود: ما حق توهین به زندانی را نداریم! خودم در طول مدتی که در نهادهای انقلابی خدمت کردم، حتی یک ریال حقوق نگرفتم، چه رسد به مزایای دیگر. فقط این اواخر یک کارت مخصوص پیرمردها، برای سوار شدن مجانی به اتوبوس به من دادند! 

*اوضاع زندگی مرحوم خلخالی را چطور دیدید؟ شرایط منزل و مراودات ایشان چطور بود؟ 

یک خانه مفلوک داشت که باید پنج تا پله پایین می‌رفتی تا به حیاط برسی! امام دستور دادند در کنار همان خانه، خانه دیگری را برایش خریدند و خانواده‌اش که خیلی تحت فشار بودند، کمی راحت شدند! خانه قبلی را هم به یک روحانی که پول نداشت، دادند. 

آقای محلاتی رسولی، برادر خانم مرحوم خلخالی بود و بارها به او گفت: پول خانه‌تان را از آن روحانی بگیرید تا قرض‌هایتان را بدهید و مرحوم خلخالی می‌گفت:« اگر داشت می‌داد، لابد ندارد». ایشان هم مثل شهید نواب و یارانش وقتی از دنیا رفت، هیچ میراثی نداشت. در اواخر عمر که بیمار شد، آقای کروبی در بیمارستان خاتم‌الانبیا بستریش کرد، و گرنه خودش پول دوا و دکتر نداشت!خدا رحمتش کند. 

انتهای پیام/      
خبرگزاری فارس در حوزه انقلابی علم همراه با عمل است/ امام خمینی(ره) معمار حرکت انقلابی بود Mon Aug 07 14:59:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس امضای تفاهم‌نامه سه جانبه به منظور ایجاد مرکز ملی گداخت هسته‌ای و مرکز ملی لیزر Tue May 02 11:54:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس ماکرون: خروج آمریکا از برجام اشتباه بود Thu May 10 00:32:00 IRDT 2018
خبرگزاری فارس تصاور/کری روزنامه‌های پیروزی و استقلال Thu Oct 26 13:01:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس نیروگاه فرسوده ری کنار گذاشته می‌شود/ موافقت رئیس جمهور با نصب نیروگاه جدید Sat Jan 28 11:33:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس بررسی حقوقی تاثیر مالیات بر سرمایه گذاری خارجی Thu Dec 21 06:32:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس دیدار حیدر العبادی و عادل الجبیر در حاشیه کنفرانس بازسازی عراق Wed Feb 14 22:42:00 IRST 2018
خبرگزاری فارس تصویر: «حبسیه ای برای زن» Mon Jan 08 01:46:00 IRST 2018
خبرگزاری فارس نظام مالی و پولی ما با اقتصاد مقاومتی سازگار نیست/ رئیس‌جمهور به علت شرایط بد جوی به رفسنجان نرفت Wed Feb 15 00:01:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس شجاعی: کامرانی‌فر زحمت یک عذرخواهی از ذوب آهن را به خود نداد Wed Mar 08 16:11:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس توزیع قرص آهن در مدارس دخترانه سطح اول و دوم متوسطه Sat Feb 17 16:06:00 IRST 2018
خبرگزاری فارس معترضان به نقش اعضای گروه 20 در تحولات خاورمیانه در آلمان تظاهرات کردند Fri Feb 17 11:36:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس تصاویر منقوش یأجوج ‌و ‌مأجوج در اسکندرنامۀ خمسه ‌نظامی و میزان همخوانی آن با روایات اسلامی و گزارش‌های تاریخی Fri Nov 24 17:48:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس اعضای هیات رئیسه فراکسیون امید با روحانی دیدار کردند Wed Jul 19 21:08:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس رونمایی از اولین خرید بورسیامونشن‌گلادباخ/ پیراهن شماره 24 به گریفو رسید + تصویر Sun May 28 14:30:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس فریب کاربران تلگرام توسط یک برنامه جعلی / برتری پیام‌رسان‌های داخلی از ناآشنای خارجی Wed May 02 14:16:00 IRDT 2018
خبرگزاری فارس سفیر آمریکا تاجیکستان را ترک می‌کند Wed Aug 30 11:00:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس ده‌نمکی معادله لاینحل فیلم ارزشی و پرفروش را حل کرده است Thu Feb 15 17:56:00 IRST 2018
خبرگزاری فارس اظهار امیدواری «رحمان» نسبت به گسترش همکارهای سنتی دوشنبه-تهران Mon Sep 04 11:07:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس کاهش 45 درصدی قیمت پیاز/ انار 10 روز دیگر وارد بازار می‌شود Tue Aug 08 12:19:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس لزوم توجه به قوانین و رویه‌های قضایی در بحث پیشگیری از تصرفات غیرقانونی و تغییر کاربری اراضی Tue Aug 01 10:59:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس هشدار در مورد ادامه گرد و غبار و طوفان در شرق/ دما در مناطقی از اصفهان به زیر صفر درجه می‌رسد Mon Oct 16 16:08:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس برجام مسیری یک طرفه نیست/ادامه اجرای تعهدات ایران منوط به پایبندی سایر طرفها Thu Nov 23 21:11:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس ادامه اعتراضات خیابانی به آئین‌نامه ابلاغی وزیر بهداشت/ اهدا مدرک برای کسب محبوبیت عوام فریبی است+تصاویر Sun May 28 11:06:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس اعزام بالگرد برای مهار آتش‌سوزی در جنگل های بلوط گیلان‌غرب Thu Aug 03 11:01:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس بررسی تطبیقی کیفیت زندگی مربوط به سلامت بزرگسالان شهر تهران، با تاکید بر سلامت خودادراک Sun Nov 26 04:41:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس ایران در رسانه‌های جهان/ سه گزینه احتمالی ترامپ درباره برجام Sun Sep 03 10:04:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس آمریکا استقرار پهپادهای نظامی در کره جنوبی را آغاز کرده است Mon Mar 13 19:33:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس لزوم توجه به «مصرف دخانیات» و «اقدام به خودکشی» در بین دانش‌آموزان/ نقشه خطرپذیری مدارس تهیه شده است Mon Feb 20 07:18:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس عرفان پورافراز به ملوان پیوست Thu Jun 29 15:23:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس شلیک موشک به سوریه ماهیت خشونت‌طلب و تجاوزکارانه آمریکا را به تصویر کشید Tue Apr 17 12:42:00 IRDT 2018
خبرگزاری فارس لپ‌تاپ سرفیس جدید مایکروسافت گوگل را به چالش می‌کشد Mon Apr 17 13:15:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس «تبادل اسرا» در رأس دستور کار «هنیه» در سفر به قاهره Sun Sep 10 10:45:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس بزرگترین رسالت ما معرفی اسلام راستین و واقعی به جهانیان است Sun Apr 30 13:07:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس معرفی چهره‌های جدید بازیگری در «هست و نیست»/ پخش سریال از هفته آینده Wed Jan 31 12:34:00 IRST 2018
خبرگزاری فارس «راز سنگ» و «رویایی دارم» در جشنواره تلویزیونی مستند Mon Aug 21 15:25:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس نگرش مخاطبان نسبت به دیجیتال شدن شبکه های تلویزیونی جمهوری اسلامی ایران Sat Nov 18 16:32:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس پرونده تخلفات منطقه آزاد ماکو به قوه قضائیه ارجاع شد + متن گزارش Wed Oct 25 09:30:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس تخلف واضح ستاد انتخاباتی روحانی در بوشهر در نزدیکی استانداری Tue May 16 02:39:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس فرهاد مجیدی گزینه حضور در تیم امید به عنوان دستیار اول کرانچار Sun May 06 13:39:37 IRDT 2018
خبرگزاری فارس همایش امنیتی تل‌آویو و تکرار ادعاهای همیشگی علیه ایران Fri Feb 02 00:01:00 IRST 2018
خبرگزاری فارس عمار الحکیم و دبیر کل جنبش «نجباء» عراق با هم دیدار کردند Mon Feb 20 10:07:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس آیا فروش نفت در بورس زمینه‌ساز مفاسد و رانت‌خواری می‌شود؟ Tue Aug 14 15:38:32 IRDT 2018
خبرگزاری فارس اسامی تأخیرکنندگان آغاز جلسه علنی امروز مجلس Sun Feb 19 08:31:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس دومین مرحله اردوی آمادگی تیم ملی بسکتبال با ویلچر برگزار می‌شود Sat Sep 09 03:30:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس رده‌بندی بازیکنان و تیم ملی در ماه آگوست مشخص شد/ صعود یک پله‌ای تیم ملی بانوان در رنک جهانی Thu Aug 03 08:24:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس مقام ارشد آمریکایی: پامپئو برنامه‌ای برای دیدار با همتای ایرانی خود ندارد Tue Jul 31 19:31:00 IRDT 2018
خبرگزاری فارس تلاش الکسیس برای پیوستن به سیتی Mon Jul 31 11:47:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس ایجاد مقیاس ارزیابی گرایش کارآفرینانه در پژوهشگاه‌های دولتی صنعت انرژی ایران Sun Feb 11 02:08:00 IRST 2018
خبرگزاری فارس گزارش ساواک از مبارزات برادران اهل سنت علیه رژیم طاغوت Sat Feb 10 10:51:00 IRST 2018
خبرگزاری فارس عدم پخش زنده مناظره‌ها توهین به مردم است/ صدا و سیما تبدیل به جولانگاه سیاسی دولت شده است Sat Apr 22 02:03:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس مقام سابق کاخ سفید: همسر ترامپ منتظر فرصتی برای طلاق است Mon Aug 13 22:56:48 IRDT 2018
خبرگزاری فارس برگزاری اردوی تیم ملی فوتبال بانوان رده سنی جوانان از 22 تا 26 تیرماه در تهران Wed Jul 12 08:37:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس همکاری انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس با هنرمندان خوزستانی Sun May 28 19:17:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس رونسرو: اگر امباپه 180 میلیون می‌ارزد، آسنسیو 350 میلیون ارزش دارد Mon Aug 28 10:59:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس مبارزه با زرسالاری در پایتخت/ ایجاد شورای شهر ضدرانت و ضدفساد Sat Apr 22 11:10:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس حضور قوی نماینده کشورمان در مسابقات بین‌المللی قرآن سودان+عکس Fri Jan 12 16:11:00 IRST 2018
خبرگزاری فارس «علی حنطه» سرمربی استقلال اهواز شد Thu Feb 02 19:11:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس یادبود قربانیان هیروشیما با حضور هنرمندان و عضو گروه 23نفر + عکس Mon Aug 07 11:18:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس همدان، پایلوت مکانیزاسیون فرآیند بررسی به درخواست متقاضیان شرکت در کمیسیون‌های پزشکی Sat Jul 15 08:13:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس انتصاب نمایندگان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در هیات‌های امنای استانی دانشگاه آزاد Wed Jan 10 14:05:00 IRST 2018
خبرگزاری فارس ظریف: نه برجام را مورد مذاکره مجدد قرار می‌دهیم، نه چیزی بر آن می‌افزاییم + فیلم Thu May 03 15:55:00 IRDT 2018
خبرگزاری فارس باید مسائل آموزش و پرورش را به یک گفتمان ملی تبدیل کنیم/ دغدغه معیشت فرهنگیان مسئله کهنه ای است Mon May 01 10:33:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس جلسه تکریم و معارفه اعضای هیأت داوری برگزار شد Tue Jul 17 16:25:00 IRDT 2018
خبرگزاری فارس تشکیل کارگروه اختصاصی برای تربیت معلم قرآنی در آموزش و پرورش Sun Aug 06 16:00:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس امین الجمیل: برای حل موضوع آوارگان، چاره‌ای جز گفت‌وگو با دولت سوریه نیست Sat Jul 08 18:26:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس فریاد مرگ بر فتنه‌گران در مصلای نماز جمعه رشت طنین‌انداز شد Fri May 05 13:16:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس زنگنه بگوید علت تغییر قیمت گاز فروخته‌شده به ترکیه چه بوده است/ ماجرای جلسه برخی نمایندگان با وزیر نفت قبل از رأی اعتماد Thu Jun 01 16:34:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس دومین ستاره اسبق استقلال هم خداحافظی کرد/ برهانی: هواداران با ارزشترین دستاورد فوتبالى من هستند Wed Apr 19 15:08:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس افزایش جمعیت نیازمند یک خیزش جمعی است/ وزارت بهداشت نظارت جامعی بر سقط جنین داشته باشد Sun Sep 17 13:10:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس فیلم/لیورپول در دقایق پایانی قافیه را باخت Thu Apr 06 02:00:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس بررسی تطبیقی «ازخودبیگانگی» از دیدگاه مولوی و ملاصدرا - فصلنامه اندیشه نوین دینی - سال دوازدهم - شماره 44 - بهار 1395 . Tue Apr 04 07:30:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس همفکری 2 معاون رئیس‌جمهور و 4 وزیر برای حل مشکل کسب‌وکارهای اینترنتی Tue Feb 28 10:48:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس نیویورک‌تایمز: بیش از 100 چهره آمریکایی خواستار حمایت ترامپ از برجام شدند Tue Mar 27 13:14:05 IRDT 2018
خبرگزاری فارس اعمال محدودیت ترافیکی در 3 محور منتهی به شمال/ ترافیک جاده‌ها کمتر شد Sun Sep 24 10:11:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس دبیر کل پیمان امنیت جمعی به قید وثیقه آزاد شد Sat Jul 28 13:43:55 IRDT 2018
خبرگزاری فارس یک سوم کامیون‌ها برگه معاینه فنی ندارند/ غیرفعال شدن کارت هوشمند ناوگان در صورت عدم اخذ معاینه فنی Mon Dec 18 18:08:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس خرید آخر شیاطین سرخ تا 7 روز دیگر /الکسیس به جمع یاران مورینیو می‌پیوندد!؟ Thu Aug 24 13:51:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس حمایت از صدراعظمی شولتس در آلمان به کمترین حد ممکن کاهش یافته است Wed Aug 02 16:46:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس کشته شدن بیش از 120 داعشی در «الطبقه» سوریه Sat May 06 09:50:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس استفاده از سرویس «تماس بان» کاملاً رایگان است Mon Mar 27 11:54:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس معرفی انتقادی نقد عقل اسلامی و اسلام‌شناسی تطبیقی محمد ارکون Tue Feb 13 01:04:00 IRST 2018
خبرگزاری فارس تامین امنیت اتوبان بغداد ‌-‌ موصل در عملیات غافلگیرانه شمال شرقاط Fri Jan 27 19:08:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس برترین 11 مرد آبی‌پوش لندنی در قهرمانی‌ها چه کسانی هستند؟ Tue May 16 15:31:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس پسکوف: اطلاعات اشتباه درباره مواضع ارتش ترکیه در سوریه باعث حادثه اخیر در «الباب» شد Fri Feb 10 14:05:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس تاکید پارلمان عراق بر «غیر منتظره» بودن سفر عادل الجبیر به بغداد Sat Feb 25 14:49:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس پلاسکو ساختمان خراب نیست بلکه ساختار خراب است Sun Jan 21 10:31:00 IRST 2018
خبرگزاری فارس «روزی عمویدالله و همسرش» و «فرشته هزار سنگ» در شبکه مستند Wed Jun 21 18:28:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس تحریم‌های کره‌شمالی به سمت خطوط قرمز می‌رود/ تضمین امنیتی واشنگتن به پیونگ‌یانگ می‌تواند موضوع مذاکرات باشد Fri Dec 15 11:01:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس نامزدها از امکانات دولتی برای تبلیغات انتخاباتی استفاده نکنند/ استفاده از بیت‌المال شرعاً حرام است Mon May 08 02:18:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس واکنش گروه‌های فلسطینی به تصمیم واشنگتن برای بستن دفتر «ساف» Sun Nov 19 12:02:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس گزارش تصویری از عملکرد ورزشکاران کشورمان در روز دهم بازی‌های کشورهای اسلامی Sun May 21 23:52:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس حمایت شخصیت‌های فرهنگی استان اردبیل از جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی+اسامی Sat Jan 28 16:25:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس ترامپ خواستار تقویت روابط آمریکا و ویتنام شد Sat Apr 01 13:03:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس عدم تحقق اهداف 10 ساله کاهش تلفات رانندگی در دنیا/ خودرو و جاده باید خطای انسانی را پوشش دهند Tue Nov 21 12:41:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس شورش در زندان کانزاس/ 2 نفر زخمی شدند Wed Sep 06 14:13:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس معارضان بحرینی: محاصره الدراز شبیه اقدامات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه است Sun Jan 01 09:50:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس وضعیت فوق‌العاده سه ماهه در مصر، برای بار چهارم تمدید شد Sun Apr 15 09:46:41 IRDT 2018
خبرگزاری فارس شماره جدید «فیلم نگار» منتشر شد Tue Sep 26 16:11:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس ظرفیت‌ها و منابع زیادی جهت همکاری‌های دوجانبه بین اوگاندا و ایران وجود دارد Fri Aug 04 16:11:00 IRDT 2017
دفاع مقدس ترامپ خطاب به روحانی: هرگز آمریکا را تهدید نکن Mon Jul 23 08:38:53 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران بنیادشهید موضوع ضرب و شتم جانباز 65 درصد را پیگیری می‌کند Tue Jan 03 14:56:31 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران دوازدهمین انتخابات ریاست‌جمهوری در تونس Fri May 19 14:12:51 IRDT 2017
العالم ارتش آمریکا اسلحه جدید لیزری ساخت Sun Mar 19 05:19:38 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران پلنگ پاسند تلف شد! Sun Mar 05 15:55:35 IRST 2017
افکارخبر 40 تن اقلام بهداشتی آماده ارسال به میانمار Thu Sep 07 21:56:35 IRDT 2017
انتخاب حمایت ارتش زیمبابوه از تظاهرات ضد موگابه Sat Nov 18 13:52:55 IRST 2017
ایران آنلاین دفع سنگ صفرا به روش پاکسازی Wed Jan 25 08:46:00 IRST 2017
تابناک ارسال پرونده‌های همکاری با داعش به تهران Fri Jun 30 13:47:47 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر موفقیت نیروی زمینی سپاه در اجرای مأموریت عملیاتی خود Tue Jul 03 14:03:43 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران شاخص به ارتفاع 98 هزار واحد رسید Sun Jan 21 09:49:07 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم 31 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به مناطق محروم استان بوشهر اختصاص یافت Tue Aug 14 12:21:41 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر افزایش نظارت ها بر بازار ماه رمضان Sun May 28 17:09:28 IRDT 2017
تابناک جزئیات تفکیک مدیریت مترو تهران از کرج Wed Apr 26 10:01:01 IRDT 2017
خبر خودرو مرسدس GLB جدید شکار عکاسان شد Wed Jul 04 13:30:24 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی یک هزارو300 مددجوی البرز مهارت فرا گرفتند Sun Feb 19 14:17:00 IRST 2017
بی باک نیوز نعوظ چیست و علت اصلی اختلالات نعوظ در مردان چیست؟ Wed Apr 12 19:42:01 IRDT 2017
پایگاه خبری الف کاتب عضو هیات نظارت بر صداوسیما: عدم پخش زنده مناظرات پیشنهاد رحمانی‌‎فضلی و دولت نبود Fri Apr 21 12:24:13 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا انجمن های اسلامی اصیل‌ترین، انقلابی‌ترین و مومن‌ترین نهاد غیر دولتی در سطح کشور هستند Thu Apr 27 15:29:25 IRDT 2017
خبرگزاری نسیم نزاع مرگبار در خیابان حبیب‌اللهی؛ قطع انگشت دستِ متهم توسط مقتول Sat Jan 27 17:16:08 IRST 2018
ایران آنلاین رصد اولین شهاب سنگ دوگانه دنباله دار+ عکس Sat Sep 23 14:03:41 IRST 2017
خبرگزاری نسیم واشنگتن: نیروهای آمریکایی قصد خروج قریب‌الوقوع از عراق را ندارند Tue Feb 06 00:28:01 IRST 2018
خبرگزاری نسیم عامل اصلی ابتلا به افسردگی در جوامع مدرن چیست؟ Fri Oct 13 08:21:01 IRST 2017
جام نیوز دعوای قهرمانی / (خراسان ورزشی) Sat Nov 25 08:44:05 IRST 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا هدف گذاری برای ایجاد 6 هزار فرصت شغلی Sun Sep 03 15:18:07 IRDT 2017
آنا واکنش معصومه ابتکار به تعرض به دختران ایرانشهر Mon Jun 18 03:30:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی اقامه نماز عید بندگی در حرم رضوی، مساجد و بقاع خراسان رضوی Mon Jun 26 13:12:00 IRDT 2017
بی باک نیوز شفافیت صورت‌های مالی بیمه گران با استانداردهای سیستم گزارش مالی Wed Aug 30 16:21:02 IRDT 2017
پول نیوز دسترسی به توییت شخصیت‌ها بدون نیاز به فیلترشکن Mon May 15 22:40:02 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران قیمت بلیت قطار 4 تخته ویژه Sat May 27 18:06:01 IRDT 2017
خبرگزاری مهر توافق سه فراکسیون بر لاریجانی/4 نامزد نایب رئیسی معرفی خواهند شد Wed May 31 09:31:23 IRDT 2017
تابناک انتقاد شدید وندی شرمن از سیاست ترامپ Mon Jul 30 07:12:57 IRDT 2018
سلامت نیوز وقتی سوختگی کوچک‌ترین درد است Mon Jan 01 09:29:00 IRST 2018
واحد مرکزی خبر جهانگیری روز ملی بلاروس را تبریک گفت Tue Jul 03 10:13:22 IRDT 2018
پارسینه پیام تبریک بشار اسد خطاب به رهبر کره شمالی Tue Feb 06 13:35:42 IRST 2018
ایسکانیوز فردا آغاز رقابت 170 هزار نفر در بزرگترین آزمون کتبی حفظ و مفاهیم قرآن کریم Wed Feb 28 16:55:44 IRST 2018
روزنو حمایت مادرشوهر ساناز از عروسش که به بیراهه رفته بود! Thu May 31 09:33:31 IRDT 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا لالجین؛ جهانشهر سفال با 1200 کارگاه سفالگری / اینجا هیچکس ناراحتی روحی ندارد! Mon Oct 09 15:32:41 IRST 2017
اقتصاد نیوز علل بی‌ثباتی نرخ ارز Fri Jul 06 15:14:01 IRDT 2018
رسالت هیچ بدهی به پیمانکاران مسکن مهر نداریم Sat Aug 26 00:00:00 IRDT 2017
آریا رتبه اول حوزه پولی و بانکی مدیریت سلامت اداری به بیمه پارسیان تعلق گرفت Wed Oct 25 12:30:33 IRST 2017
واحد مرکزی خبر گردشگری در استان تهران ؛ شهرستان پردیس Tue Mar 27 10:31:36 IRDT 2018
ورزش 3 طلسم استقلال خوزستان با شفر شکست Thu Dec 28 13:28:55 IRST 2017
تیک داعش چند درصد از خاک موصل را در اختیار دارد؟ Tue May 16 15:48:27 IRDT 2017
خبرگزاری بین المللی قرآن میزبانی «جشنواره بین‌المللی هنرهای اسلامی» از مزیت‌های فرهنگی تبریز 2018 Fri Apr 28 11:18:28 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم روزبهانی 10 مرداد به ریو می‌رود Wed Jul 27 10:41:27 IRDT 2016
فردا جملاتی که نباید به پسر بچه‎ها بگویید Sat Feb 25 07:23:15 IRST 2017
روزنامه شهروند آزار و اذیت نوجوان 13ساله از سوی سارق زورگیر Sun Aug 05 04:30:00 IRDT 2018
روزنامه کیهان آقای «اس.دی پلاد» عباس امیرانتظام نبود، روح بود! Mon Apr 16 22:32:44 IRDT 2018
دولت بهار مگر اسرائیلی هستم که استقلالی‌ها این همه به من توهین کردند؟ Fri Apr 07 14:25:00 IRDT 2017
جماران اصغر فرهادی در پشت صحنه یک سریال قدیمی+ عکس Sat Jul 21 13:11:06 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی امام جمعه سرپل ذهاب: عملیات مرصاد روزی به یاد ماندنی در تاریخ دفاع مقدس است Sun Jul 24 23:36:00 IRDT 2016
خرداد نیوز درمان خانگی برای رفع پف چشم Mon Dec 25 19:18:27 IRST 2017
روزنو این بازیکن در ترکیب فصل بعد پرسپولیس جایی ندارد! Thu Jun 01 13:00:01 IRDT 2017
برنا یکی از راه های اصلی برون رفت کشور از مشکلات،تحقق اقتصاد مقاومتی است Tue Sep 26 08:26:19 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران شکست "اخمت گروزنی" با محمدی Thu Aug 10 23:34:43 IRDT 2017
خبرگزاری نسیم پاری سن ژرمن 8 - دیژون 0/آتش بازی پاریسی ها با پوکر نیمار و تاریخ سازی کاوانی Thu Jan 18 14:07:01 IRST 2018
آفتاب ایران لطفی: دوباره مدعی می شویم / گرمای اهواز وحشتناک بود Tue Jul 31 16:02:37 IRDT 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا همایش شبانان گله داران در زاهدان برگزار می شود/ تجلیل قرارگاه محرومیت زدایی سپاه از 400 گله دار در سیستان وبلوچستان Mon May 14 11:31:53 IRDT 2018
ایستا نیوز سرپرست گمرک ایران منصوب شد Mon Aug 21 16:20:07 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر جای خالی چای ایرانی در بازار پاکستان Thu Jun 28 15:55:59 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران وضعیت جوی 28 مرداد ماه سمنان Sun Aug 19 08:43:23 IRDT 2018
تدبیر و امید کشوری که تلفات عشق در آن بیشتر است+عکس Tue Apr 04 19:17:30 IRDT 2017
صبحانه با خبر تقویت بازی‌های رایانه‌ای بهترین زمینه ایجاد اشتغال Sat Aug 19 12:57:53 IRDT 2017
ایستا نیوز نرخ قطعی مسکن در منطقه پیروزی تهران؟ +جدول Thu Jan 04 18:39:00 IRST 2018
جام نیوز مشکلی که گریبان یک عضو هیئت مدیره استقلال را گرفته است Sun Nov 12 14:22:27 IRST 2017
خبرگزاری حوزه عزت امروز ملت، مرهون ثبات قدم در مسیر امام و شهیدان است Mon Jun 04 01:00:00 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر نفر اول رنکینگ آسیا، قهرمان ایران شد Sat Jul 29 14:29:03 IRDT 2017
روزنامه دنیای اقتصاد واکنش سردار جزایری به ادعاهای نیکی هیلی Sat Dec 16 16:50:49 IRST 2017
تابناک تیراندازی سرباز زن اسرائیلی در چالش کیکی Tue Aug 07 15:15:01 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران آغاز عملیات خارج‌سازی 7 مغروقه از آبراه خورموسی با حضور وزیر راه Thu Jun 01 14:04:16 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر ادعای دروغین آمریکا و عربستان درباره ساخت موشک در یمن Fri Dec 15 13:57:53 IRST 2017
خبرگزاری مهر کشته و زخمی شدن 13 نفر در انفجار شمال بغداد Thu Jul 28 12:27:24 IRDT 2016
پارسینه یک گردشگر اهوازی در دزفول غرق شد Fri May 18 20:14:52 IRDT 2018
پایگاه خبری الف پرونده مرموز قتل راننده تاکسی/ تنها مظنون پرونده می گوید در زمان قتل،به جرم دزدی در زندان بوده Sun Jun 25 08:24:00 IRDT 2017
خبرگزاری مهر ترور نخبگان و بزرگان انقلاب نشانگر ضرورت بیداری ملت ایران است Fri Jun 30 15:59:30 IRDT 2017
آفتاب ایران رای کمیته انضباطی درباره پدیده کم سن و سال فوتبال ایران Tue Aug 15 19:42:05 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران برگزاری رژه موتورسواران در سنندج Thu Feb 01 10:31:03 IRST 2018
افکارخبر عکسی زیر خاکی از علی کریمی Fri Jan 26 01:10:00 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم ژوپیلر لیگ بلژیک | اوستنده از پیروزی به تساوی رسید Mon Apr 16 00:48:00 IRDT 2018
خبرگزاری مهر شرایط تغییر مکانیزم یک بخش/ خیلی‌ها باور نمی‌کردند به اینجا برسیم Tue Sep 19 09:18:51 IRDT 2017
ایلنا واکنش جمعیت الوفاق بحرین به محاکمه شیخ عیسی قاسم Sun May 21 14:24:42 IRDT 2017
تی نیوز کمک ناخواسته آمریکا به ایران Mon Jul 10 12:56:41 IRDT 2017
آی تی نا امکان ذخیره شدن توییت‌ها، ویژگی جدید توییتر Fri Oct 13 15:03:44 IRST 2017
افکارخبر اخراج کارکنان شرکت نفت ستاره خلیج فارس غیرقانونی اعلام شد Sun Sep 17 10:22:48 IRDT 2017
ایلنا طرح جدید آدیداس برای تاریخ سازی رئال مادرید (عکس) Mon Dec 18 10:09:26 IRST 2017
آریا روایت «جاودانگی اندیشه های شهید مطهری» در شبکه پرس تی وی Mon Jul 02 15:19:44 IRDT 2018
ایسکانیوز ساخت مجسمه‌های چوبی از درختان خشک شده Tue Jul 18 10:38:10 IRDT 2017
ایلنا تشکر وزیر راه و شهرسازی از برخی نمایندگان مجلس/ درخواست قاضی‌پور برای قرائت اسامی نمایندگان آذری زبان حامی آخوندی Sun Feb 19 14:47:14 IRST 2017
خبرگزاری حوزه شرکت بیش از 1200 نفر در آزمون آموزش های غیر حضوری در سال 95 Thu Mar 16 14:31:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی خطیب داعش در تلعفر به هلاکت رسید Fri Mar 31 23:02:00 IRDT 2017
تی نیوز استارت فروش مشارکتی رنو کولئوس با قیمت قطعی +جدول Wed Jul 12 19:01:20 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم کنسرت گروه «دال» را آنلاین و رایگان ببینید Sun Apr 30 15:12:35 IRDT 2017
فردا قالیباف دست برتر مناظره اول از نگاه رسانه های خارجی Sat Apr 29 18:31:39 IRDT 2017
بی باک نیوز بازخوانی توصیه‌های انتخاباتی حضرت امام(ره) Fri May 19 13:38:02 IRDT 2017
آفتاب آمریکا شرکت گردشگری ماهان را تحریم کرد Mon Jul 09 22:37:58 IRDT 2018
اقتصاد آنلاین فردا؛ اعلام نتایج نهایی تکمیل ظرفیت آزمون دکتری Mon Jan 08 15:48:43 IRST 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا مروری بر خبرهای اقتصاد مقاومتی سال 95 در چرام +جزئیات Sat Mar 25 10:54:31 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران تنها راه شکست توطئه شوم دشمنان اتحاد بین مردم و مسئولین است Wed Jan 03 13:51:18 IRST 2018
ایلنا زلزله استان فارس بدون خسارت و مصدوم Sat Jan 13 22:43:07 IRST 2018