خبرگزاری فارس - Tue Feb 21 15:08:00 IRST 2017 نمایش خبر

هویدا اعدام شد از پشت سر تیر نخورد

همکار شیخ صادق خلخالی در دادگاه انقلاب گفت: هویدا از پشت‌سر تیر نخورد او هم مثل بقیه اعدام شد. روز محاکمه وقتی مرحوم خلخالی آمد، هویدا بلند شد و شهادتین گفت، یعنی من مسلمان هستم، در حالی که همه می‌دانستند او بهایی است.

خبرگزاری فارس ـ گروه تاریخ: حاج اسدالله صفا از اعضای دیرین جمعیت فدائیان اسلام و بعدها نیز از فعالان نهضت امام خمینی بوده است. او پس از پیروزی انقلاب اسلامی و تشکیل دادگاه‌های انقلاب به دستور امام خمینی،با مرحوم آیت الله حاج شیخ صادق خلخالی همکاری نزدیک داشت و از محاکمات این دادگاه‌ها خاطراتی شنیدنی دارد. شمه‌ای از این خاطره ها، در گفت و شنود پیش روی آمده است.امید آنکه تاریخ پژوهان انقلاب را مفید ومقبول افتد. 
 
 

 
 

*این روزها مصادف است با سالروز صدور فرمان امام خمینی مبنی بر تشکیل دادگاههای انقلاب.با توجه به همکاری نزدیک جنابعالی با مرحوم آیت الله خلخالی، در آغاز مناسب است که بفرمایید از چه مقطعی  با ایشان  آشنا و چه شد پس از پیروزی انقلاب با ایشان همکار شدید؟ 

خدمت شما عرض کنم که در دوران فعالیت فدائیان اسلام، بنده در این جمعیت عضویت داشتم. در برخی اوقات و هفته‌ها،شهید نواب صفوی و شهید سید عبدالحسین واحدی در مسجد امام حسن عسکری(ع) قم سخنرانی می‌کردند. مرحوم آقای خلخالی- که در آن روزها طلبه بود- به‌ شدت به مرحوم نواب علاقه داشت. 

من در آنجا با او آشنا شدم و سلام و علیک داشتیم. بعدها و همزمان با آغاز نهضت اسلامی، دائماً او را به جاهای مختلف تبعید می‌کردند. یک بار که به رودبار تبعید شده بود، همراه چند نفر از رفقا به ملاقاتش رفتیم و برایش خوار و بار و وسیله بردیم. بعدها هم که از تبعید آمد، راحت به خانه ما رفت و آمد داشت. بعد از انقلاب کمکِ شهید حاج مهدی عراقی و حاج اکبر پوراستاد بودم که یک روز مرحوم خلخالی به من پیشنهاد داد کمکش کنم. دلم می‌خواست درآن شرایط بتوانم خدمتی کنم. 

*ظاهرا شما خاطرات جالبی از روزهای اقامت حضرت امام در مدارس رفاه و علوی دارید؟ شنیدن آنها در این بخش از گفت وگو برای ما مغتنم است؟ 

جالب‌ترین خاطره این است که هنوز بختیار سر کار بود و یک روز امام به حاج مهدی عراقی فرمودند: «می‌خواهم برای زیارت به شاه عبدالعظیم بروم». حاج مهدی سعی کرد سه چهار ماشین فراهم کند و امام را با محافظ ببرد و این کار قدری طول کشید. یک وقت دیدیم امام راه افتاده‌اند که اگر وسیله نیست، می‌روم سر خیابان و تاکسی سوار می‌شوم و واقعاً هم داشتند این کار را می‌کردند! ما سریع دست به کار شدیم و آقا را به زیارت بردیم. 

*برخورد امام با محاکمات و اعدام‌های دادگاه انقلاب چگونه بود؟ 

مرحوم خلخالی مدام به امام گزارش می‌داد و امام دائماً توصیه می‌کردند:« دقیق باشید و البته و در عین حال، از چیزی هم نترسید». امام در اجرای حدود اسلام، ذره‌ای تردید به خود راه نمی‌دادند و از کسانی هم که به آنها مسئولیتی می‌سپردند همین توقع را داشتند. قبلاً مرحوم نواب را دیده بودم که با نهایت شجاعت و صلابت فریاد می‌زد: «ای پسر پهلوی! بالاخره یک روز همه شما را به درک واصل می‌کنیم!». امام از شجاعتی به مراتب بالاتر برخوردار بودند و وقتی به حقیقتی می‌رسیدند، لحظه‌ای در اجرای آن تردید نمی‌کردند، از جمله در روز 21 بهمن سال 1357 بختیار حکومت نظامی برقرار کرد و امام با قاطعیت دستور دادند مردم به خیابان‌ها بریزند و حکومت نظامی را از بین ببرند. اگر صراحت، صلابت و شجاعت امام نبود، امکان نداشت ریشه‌های فاسد حکومت پهلوی از این کشور کنده شود. 

*در روزهای اول در مدرسه رفاه، اعدام‌هایی صورت می‌گرفت. برخوردحضرت امام با این اعدام‌ها چگونه بود؟ 

در شب اول، مرحوم خلخالی پس از محاکمه، می‌خواست 30 نفر را روی پشت‌بام ببرد و اعدام کند که یک نفر رفت و این خبر را به امام داد. امام بلافاصله شهید عراقی و مرحوم خلخالی را احضار کردند و فرمودند: «قصد ندارید در حکم اینها تجدید نظر کنید؟» مرحوم خلخالی گفت: «اگر صد دفعه دیگر هم آنها را محاکمه کنم، کمتر از اعدام حکم نخواهم داد!» قرار شد آن شب تعداد اعدامی ها کمتر شودو اگر نظر آقای خلخالی همچنان بر اعدام آن عده بود،بعدها و به مرور این کار انجام شود. بعد از مدتی،22 نفراز متهمان باقی مانده بودند که شهید رجایی نزد امام رفت و گفت:« موقع ثبت‌نام دانش‌آموزان است و باید مدرسه را تمیز کنند، لذا بهتر است برنامه دادگاه‌ها از این مدرسه به جای دیگری منتقل شود». مرحوم خلخالی به من مأموریت داد بروم و ببینم زندان قصر چه وضعی دارد. همراه با شهید عراقی و آقای موحدی رفتیم و دیدیم آنجا را آتش زده‌اند و همه چیز سوخته است! پرونده خودم و حاج مهدی عراقی را در بین پرونده‌های سوخته پیدا کردم و به او دادم. 

*دستگیری عوامل رژیم پهلوی چگونه صورت می‌گرفت؟ 

مردم آنها را می‌گرفتند و اوایل به مدرسه رفاه و بعد هم زندان قصر می‌آوردند و به من تحویل می‌دادند. آدم‌های ذلیل و بدبختی بودند، در حالی که در زمان شاه وقتی بچه‌های ما را به زندان می‌بردند، مثل شیر بودند. یادم هست در روزهای اول، نصیری را با سر و کله شکسته آوردند و تحویل دادند! مثل بچه‌های کوچک التماس می‌کرد:« بی‌گناه هستم و هر کاری که کردم به دستور شاه بود!». در بین دستگیرشده‌ها فقط یک نفر بود که پای حرف خودش ایستاد و تا لحظه آخر التماس نکرد و او هم رحیمی بود. او تا لحظه اعدام فکر می‌کرد اوضاع برمی‌گردد و فقط در آن لحظه بود که خودش را باخت! 

*ظاهرا شما در زندان با هویدا هم گفت وگوهایی داشتید. از وضعیت او در روزهای آخر عمرش بگویید؟ 

امام فرموده بودند:«کسی به هیچ‌وجه حق توهین به متهمان را ندارد و فقط طبق حکم شرع محاکمه‌شان کنید». هنوز در مدرسه رفاه بودیم که هویدا را آوردند. ما همان غذایی را به دستگیرشده‌ها می‌دادیم، که برای امام و بقیه می‌بردیم. بعد هم هویدا و عده‌ای دیگر را به زندان قصر بردیم و او را در انفرادی انداختیم. یک بار برای بازدید رفتم و دیدم دارد کتاب می‌خواند. مرا که دید گفت: «اینجا خیلی تنگ و تاریک است، بگویید قدری مرا به محوطه ببرند و بگردانند!». گفتم: «مرد حسابی! اینجا را شما ساختید، نه ما! ما چندین و چند سال، با دستبند و پابند در همین سلول‌ها سر کردیم، چطور برای ما به جرم اینکه مسلمان بودیم خوب بود، برای شما بد است؟» ناله و فریاد کرد که: «خدا نصیری را لعنت کند که این کارها را می‌کرد و گردن من و شاه می‌انداخت!». گفتم: «یعنی تو سیزده سال نخست‌وزیر این مملکت بودی و از هیچ‌کدام از بلاهایی که سر مردم می‌آمد، خبر نداشتی؟ مگر می‌شود؟» پرسید: «واقعاً در این سیزده سال هیچ کاری برای مملکت نشد؟ آب ندادیم؟ برق ندادیم؟ آسفالت نکردیم؟» گفتم: «مرد حسابی! روزگاری افریقایی‌ها آدم‌ها را کباب می کردند و می‌خوردند، امروز آنها هم فانتوم دارند، این شندرغاز پیشرفت جبر زمانه است،به تو ربطی ندارد!» کلی بحث کردیم و آخر سر گفت: «نمی‌گذاشتند کار کنیم!» خلاصه آن‌قدر آه و ناله کرد که به بچه‌ها گفتم: بگذارند روزی یک ساعت در محوطه بگردد، ولی آنجا هم آن‌قدر نق زد که بالاخره یک روز کفر یکی از بچه‌ها در آمد و لوله تفنگش را در باغچه گذاشت و شلیک کرد و هویدا هم از بس شجاع بود، درجا غش کرد! 

*جریان محاکمه و اعدام هویدا چگونه بود؟ می‌گفتند او را از پشت سر زده اند... 

بیخود می‌گویند. او هم مثل بقیه اعدام شد. روز محاکمه وقتی مرحوم خلخالی آمد، هویدا بلند شد و شهادتین گفت، یعنی من مسلمان هستم، در حالی که همه می‌دانستند او بهایی است. مرحوم خلخالی گفت: «در این دادگاه کسی را به خاطر دینش محاکمه نمی‌کنند، اتهام تو جنایاتی است که در طی سیزده سال نخست‌وزیری انجام داده‌ای!» یک ساعت و نیم به او مهلت دفاع دادند. وقتی حکم اعدامش را خواندند، التماس کرد او را نکشند، چون اطلاعات خوبی دارد که می‌تواند بدهد! مرحوم خلخالی گفت: «خودت و اطلاعاتت بروید به آن دنیا!» 

*برخی دیگر ادعا کرده اند به هویدا اجازه ملاقات با کسی داده نشد. او واقعاملاقات کننده نداشت؟ 

هویدا خودش می‌گفت: کسی را ندارم! و حتی نخواست با مادرش هم ملاقات کند. خیلی‌ها سعی کردند با این استدلال که او حرف برای گفتن زیاد دارد، زنده نگهش دارند و جلوی اعدامش را بگیرند. 

*از حال و روز ناجی فرماندار اصفهان، و حسینی شکنجه‌گر ساواک برایمان بگویید؟ وضعیت آنها را در آن روزها چگونه دیدید؟ 

ناجی را همان شب اول اعدام کردیم. گریه می‌کرد و می‌گفت: به او دستور داده بودند که شده 50 هزار نفر را در اصفهان بکشد، ولی اوضاع را آرام کند! مرحوم خلخالی به او می‌گفت:«تو خودت با تانک به مردم و خانه‌هایشان حمله و آنها را قتل عام کردی». او هم مثل نصیری و هویدا می‌گفت: هر کاری که کرده به دستور ما فوق بوده است! 

حسینی هم که برای خودش غولی بود! دو متر و ده سانت قد داشت و هیکل و دست‌هایش خوفناک بودند. موقعی که شنید مردم دارند مزدوران شاه را دستگیر می‌کنند و تحویل می‌دهند، به سر خودش شلیک کرد، ولی نمرد و او را از بیمارستان به بهداری زندان قصر تحویل دادند. در رژیم شاه به او لقب پنجه طلایی داده بودند، چون کافی بود گردن یک نفر را بچسبد تا طرف درجا خفه شود! به بهداری رفتم و دیدم دو تا از بچه‌ها مراقبش هستند. زنش را هم دستگیر کرده بودند و به زندان زنان برده بودیم و دائماً گریه و ناله می‌کرد که:شوهرش به بچه مسلمان‌ها کاری نداشت و آدم معتقدی است! یک روز یکی از بچه‌ها آمد و گفت: حسینی به آنها حمله کرده است! مرحوم خلخالی دستور داد بلافاصله اعدامش کنند و شرّش را بکَنند! زنش را هم تحویل زندان شهربانی دادیم و ظاهراً بعداً آزادش کردند. 

*از دادگاه رئیس ساواک قم -که روحانیون را بسیار آزار و اذیت کرده بود- برایمان بگویید؟علاوه براین و ظاهراً مجیدی رئیس دادگاه شهید نواب صفوی و یارانش را هم محاکمه کردید. درآن لحظات چه حس و حالی داشتید؟ 

جوکار رئیس ساواک قم، خود مرحوم خلخالی را هم خیلی اذیت کرده بود. وقتی او را آوردند، سرش را پایین انداخته بود و گریه می‌کرد و می‌گفت:« می‌دانم حکمم اعدام است و دفاعی ندارم از خودم بکنم». آقای خلخالی پس از مرحله محاکمه، دستور داد او را به قم ببرند و در آنجا اعدام کنند. 

اما دستگیری رئیس دادگاه شهید نواب صفوی و یارانش، واقعاً خواست خدا بود. یک روزیک  زن جوان  دم در زندان قصر آمد و گفت: با من کار دارد! رفتم ببینم چه کار دارد. گفت: «شما یک زندانی به اسم محمدتقی مجیدی دارید، من عروسش هستم و دنبالش می‌گردم!». مرحوم ناصر زرباف، شوهر خواهرم بود. خواهرم به من گفته بود:« زرباف مدتی است دنبال تو می‌گردد که بگوید مجیدی زندانی توست و حواست باشد یک وقت فرار نکند». 

بررسی کردم و دیدم مرد مسنی به این اسم،در بین دستگیر شده‌ها هست. رفتم و به مرحوم خلخالی گفتم جریان از این قرار است. گفت:« معطل نکن! زود برو و مقدمات محاکمه‌اش را فراهم کن». بچه‌های قدیمی فداییان اسلام را خبر کردم که برای دادگاه مجیدی بیایند و عده‌ای از آنها، از جمله برادر همسر شهید سید عبدالحسین واحدی به نام احمد عباسی تهرانی- که با مرحوم نواب محاکمه و به ده سال زندان محکوم شد- آمدند. محاکمه که شروع شد، مرحوم خلخالی از مجیدی پرسید: «شما قضاوت می‌دانستی که حکم اعدام آنها را صادر کردی؟» مجیدی گفت: «قضاوت نمی‌دانستم، ولی می‌دانستم کافر هستند، چون آیت‌الله بروجردی -که از ایشان تقلید می‌کردم- هیچ‌وقت از اینها دفاع نکرد!». مرحوم آقای آذری قمی از زندان کشیده‌ها و تبعید دیده‌های دوران شاه، در دادگاه حضور داشت. در حالی که اشک در چشم‌هایش جمع شده بود، گفت: «والله وقتی حکم اعدام نواب را دادند، آقای بروجردی مرا خواستند و برای سیدالعراقین- که در تهران با دربار ارتباط داشت- نامه‌ای نوشتند و به پیرمردی به اسم قائم‌مقام رفیع -که به خانه ایشان می‌آمد و با شاه ارتباط داشت- دادند که زود به شاه برساند. ایشان در نامه نوشته بودند:« دستت را به خون این بچه سیدها آلوده نکن». شاه و خانواده‌اش برای اسکی به آبعلی رفته بودند، نامه رادید و گفت فداییان اسلام را اعدام کنید،اما بگوئید که نامه بعد از اعدام به من رسیده است!». 
 
 

 
 

  

*خود شما هم برخوردی با مجیدی داشتید؟ 

بله، در وقت تنفس دادگاه به او گفتم:« همه را که اعدام کردید به کنار، سید محمد واحدی یک جوان هفده هجده ساله بود، گناه او چه بود؟» با بی‌حیایی گفت: «آن روزها همین‌طوری بود!» 

*گفته می‌شد مرحوم خلخالی به متهم اجازه دفاع نمی‌داد. واقعا اینطور بود؟ 

این‌طور نبود. آنها فرصت داشتند هر چه دلشان می‌خواهد بگویند. هویدا یک ساعت و نیم در دفاع از خود حرف زد. خاطرم هست سالارجاف در دادگاه به آقای خلخالی فحش داد! با این همه ایشان گفت:« هر چه دلت می‌خواهد بگو!». از این حرف‌ها زیاد می‌زنند. مرحوم خلخالی حتی اجازه داد مجیدی یک مشت اراجیف در باره شهید نواب و یارانش ردیف کند. 

*آیا درآن شرایط کسی بی‌گناه هم اعدام شد؟ با توجه به اینکه در شرایط خطیر انقلاب ها،این اتفاق محتمل اسا؟ 

اگر تاریخ انقلاب‌های دنیا را مطالعه کنید، خواهید دید چه بی‌گناه‌هایی در سیلی که در افتاده بود، خواه ناخواه از بین رفتند. انقلاب ایران هم مثل یک سیل بود و اگر موردی هم وجود داشته، قطعاً عمدی در کار نبوده است. همه سوابق و گزارش‌ها در دادگاه‌ها موجودند. خود من پرونده خیلی‌ها را که فکر می‌کردم حکمشان اعدام نیست، کنار می‌گذاشتم تا شور و هیجان روزهای اول انقلاب فروکش کند و آنها در این سیل از بین نروند. 

*به مصداقی هم اشاره کنید؟ 

یکی تیمسار صمصام بختیاری بود که مرحوم خلخالی برایش حکم اعدام داده بود، ولی پرونده‌اش را کنار گذاشتم. بعد هم به خانه موقت مرحوم خلخالی در جماران رفتم و قضیه را گفتم. عصبانی شد که: من حاکم شرع هستم و حکم اعدام داده‌ام، چرا این کار را کردی؟ گفتم: همان امامی که شما را حاکم شرع کرده، مرا هم برای چنین مواقعی کنار دست شما گذاشته است که یک وقت خون بی‌گناهی بیهوده به زمین نریزد! آن روزها آقای علی طهماسبی، برادر شهید خلیل طهماسبی بازپرس دادگستری بود. او را آوردیم که به ما کمک کند.او به پرونده صمصام رسیدگی و او را آزاد کرد. موقعی که خواست از مرز پاکستان فرار کند، دستگیرش کردند. در دفتر خاطراتش چند جا از من اسم برده بود که این کار را در حقش کردم. خود اینها با اتوی داغ تن زندانی‌ها را می‌سوزاندند و هزار جور شکنجه می‌کردند و آن وقت این تهمت‌ها را به ما می‌زدند، در حالی که امام فرموده بود: ما حق توهین به زندانی را نداریم! خودم در طول مدتی که در نهادهای انقلابی خدمت کردم، حتی یک ریال حقوق نگرفتم، چه رسد به مزایای دیگر. فقط این اواخر یک کارت مخصوص پیرمردها، برای سوار شدن مجانی به اتوبوس به من دادند! 

*اوضاع زندگی مرحوم خلخالی را چطور دیدید؟ شرایط منزل و مراودات ایشان چطور بود؟ 

یک خانه مفلوک داشت که باید پنج تا پله پایین می‌رفتی تا به حیاط برسی! امام دستور دادند در کنار همان خانه، خانه دیگری را برایش خریدند و خانواده‌اش که خیلی تحت فشار بودند، کمی راحت شدند! خانه قبلی را هم به یک روحانی که پول نداشت، دادند. 

آقای محلاتی رسولی، برادر خانم مرحوم خلخالی بود و بارها به او گفت: پول خانه‌تان را از آن روحانی بگیرید تا قرض‌هایتان را بدهید و مرحوم خلخالی می‌گفت:« اگر داشت می‌داد، لابد ندارد». ایشان هم مثل شهید نواب و یارانش وقتی از دنیا رفت، هیچ میراثی نداشت. در اواخر عمر که بیمار شد، آقای کروبی در بیمارستان خاتم‌الانبیا بستریش کرد، و گرنه خودش پول دوا و دکتر نداشت!خدا رحمتش کند. 

انتهای پیام/      
خبرگزاری فارس زیدان: کیلور دروازه‌بان اول تیم من است Wed Apr 05 09:25:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس فعالیت‌های پژوهشکده قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی متحول می‌شود/ برنامه‌های علمی و پژوهشی متعددی برای این پژوهشکده داریم Tue Jul 25 15:01:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس کمک 5 میلیارد تومانی مردم خراسان جنوبی به عتبات/ افزایش 70درصدی مشارکت نسبت به پیش‌بینی‌ها Sun May 07 18:08:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس نمونه اولیه پردازنده کوانتومی آی بی ام ساخته شد Sun Nov 12 10:38:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس 1763 سالمند تهرانی، بیمار صعب‌العلاج و زمین‌گیر هستند Mon Oct 02 11:24:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس مقام یمنی: عربستان و امارات چشم طمع به خاک یمن دارند/ هیچ موشکی از ایران دریافت نکرده‌ایم Thu Feb 15 17:54:43 IRST 2018
خبرگزاری فارس ترکیه یک نفر را به ظن مشارکت در قتل سفیر روسیه بازداشت کرد Thu Jan 11 12:15:12 IRST 2018
خبرگزاری فارس آغاز اردوی تیم‌ملی بسکتبال جوانان برای جام جهانی از فردا Sun May 14 18:33:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس اخلاق در سایبرنتیک و نقش متخصصان علم اطلاعات و دانش‌شناسی Tue Oct 10 04:43:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس نبض درآمد استان‌ها در دست غیربومی‌ها/ بیشترین حقوق را مدیران غیر بومی استان‌های نفت‌خیز می‌گیرند Tue Oct 03 12:40:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس دستور وزیر راه برای احداث پل جدید گاومیشان Wed Apr 18 13:52:00 IRDT 2018
خبرگزاری فارس تصاویر جدید از «محکومین»/ تصویربرداری در باشگاهی در کن ادامه دارد Tue Aug 15 12:18:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس سرگذشت خطبه از جاهلیت تا عصر رسالت نبوی Wed Jan 17 05:43:00 IRST 2018
خبرگزاری فارس نگرانی سینماداران از اکران بهمن و اسفند/ منتظر تصمیم شورای صنفی هستیم Fri Jan 26 11:38:00 IRST 2018
خبرگزاری فارس موسوی: توانستیم بازی را مدیریت کنیم/ خستگی لیگ جهانی در بدن‌مان مانده است Wed Jul 05 21:30:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس تولید فصل دوم تیزرهای اقتصاد مقاومتی در تلویزیون Sun Sep 17 16:45:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس برگزاری همایش سالیانه دانشجویان علوم پزشکی خراسان جنوبی Fri Feb 17 15:57:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس خانه کاغذی پیرمرد 75 ساله را راهی زندان کرد/حاج‌حیدر چشم‌‌انتظار کمک خیرین Thu Mar 01 10:58:00 IRST 2018
خبرگزاری فارس فتنه و ضرورت هوشیاری Thu Jan 18 10:55:00 IRST 2018
خبرگزاری فارس انتقال پزشک مصدوم ایرانشهر توسط تیم پزشکی به بیمارستان حضرت رسول(ص) Thu Jul 13 12:39:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس ابراز همدردی سازمان سنجش با خانواده داوطلب مرحوم کنکور Fri Jul 07 10:13:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس وقف یک باب مغازه تجاری در خیابان کارگر به ارزش 8 میلیارد ریال Mon Nov 20 12:38:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس موضوعات تخصصی در بازار تکنولوژی و نوآوری صنعت نفت، گاز و پتروشیمی ایران بررسی شد Tue Feb 21 15:04:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس عیادت فولادی‌ها از هوادار نوجوانشان+عکس Mon Aug 21 19:34:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس آلبوم «عاشقانه‌های فریدون مشیری» منتشر می‌شود Wed Feb 21 11:42:00 IRST 2018
خبرگزاری فارس هشدار اتحادیه عرب درباره وقوع فاجعه انسانی در یمن Wed May 10 15:09:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس موردی از تب کریمه کنگو در مازندران مشاهده نشده است Mon May 29 04:31:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس بزرگ‌ترین نعمت خداوند/ گمراهی آشکار چیست؟ Mon May 01 09:17:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس وزیر کار وارد استان البرز شد Sat Apr 27 10:08:26 IRDT 2019
خبرگزاری فارس آخرین تمرین شاگردان ساغلام در استادیوم اصلی Tue Apr 03 00:55:00 IRDT 2018
خبرگزاری فارس تعطیلی 70 درصد بنگاه‌های اقتصادی کشور/ 3.5 سال وقت کشور را با برجام، درجام، فرجام گرفتند!/ حتی یک بانک اروپایی هم با ما کار نمی‌کند Thu Apr 27 22:59:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس چرا دنیاطلبان افسرده می‌شوند؟ Sun Feb 17 08:56:51 IRST 2019
خبرگزاری فارس رئیس جمهور بعد از دیدار با رهبر انقلاب در مجلس حضور می‌یابد Mon Aug 20 09:33:04 IRDT 2018
خبرگزاری فارس افزایش نسبی قیمت نفت در بازار جهانی/ هر بشکه برنت 51.67 دلار Tue Apr 25 18:27:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس حرکت تماشایی خلبان هلی‌کوپتر Mon Jan 28 00:01:00 IRST 2019
خبرگزاری فارس تصاویر صفحه نخست روزنامه‌های امروز کشور Wed Dec 19 00:02:00 IRST 2018
خبرگزاری فارس مارتینس:بایرن مونیخ حتی از قبل هم قوی‌تر می‌شود Mon Oct 08 10:51:13 IRST 2018
خبرگزاری فارس پرونده اسکریپال نقطه آشکارساز منازعات غرب و روسیه Tue Apr 03 06:33:00 IRDT 2018
خبرگزاری فارس روحانی نمی‌تواند ذهن مردم را دیوار کشی کنید/ ریزش رأی روحانی به‌دلیل عدم اجرای وعده‌های قبلی Wed May 10 18:15:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس آستارا میزبان مسابقات والیبال ساحلی قهرمانی کشور شد Wed Dec 06 22:01:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس اردوی تیم ملی وزنه‌برداری جانبازان و معلولین از 26 اردیبهشت آغاز می‌شود Sun May 14 10:43:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس نیاز دستگاه قضایی کشور به نظام‌نامه مددکاری اجتماعی Thu Jul 06 11:18:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس تداوم درخشش جهانبخش در لیگ فوتبال باشگاهی هلند Tue Apr 10 13:43:00 IRDT 2018
خبرگزاری فارس دل‌پیرو تماشاگر بازی یووه+عکس Wed Mar 15 00:23:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس عدم توافق منطقه یورو و صندوق بین‌المللی پول بر سر کاهش بدهی‌های یونان Tue May 23 12:39:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس توکلیان: فشارهای روحی و روانی بعد از المپیک روی یزدانی زیاد بود/ توقع مردم از او بالاست Sun Feb 19 11:02:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس محور مقاومت در مقابل محور سازش Tue May 02 00:40:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس عنایتی: بازی سختی مقابل پرسپولیس داریم/ قرار نیست در دعوای فوتبالی فقط کتک بخوریم! Thu Jan 11 19:12:00 IRST 2018
خبرگزاری فارس دستور ترامپ برای انتشار برخی اسناد طبقه بندی شده مربوط به تحقیقات روسیه Tue Sep 18 02:09:12 IRDT 2018
خبرگزاری فارس سپاه مقدس Tue Apr 09 10:15:51 IRDT 2019
خبرگزاری فارس اهل سنت در راهپیمایی 22 بهمن حضوری حماسی می‌آفرینند Sat Feb 10 18:52:00 IRST 2018
خبرگزاری فارس بازی سختی در آزادی مقابل استقلال داریم/بدون مصدوم شانس ما برای صعود زیاد است Thu Jul 26 17:31:06 IRDT 2018
خبرگزاری فارس بانوان نامی‌نو فینالیست شدند Fri Feb 08 15:21:33 IRST 2019
خبرگزاری فارس سیل تدبیر دولت را برد/ ورودی شیراز مسدود شد/ تخریب منازل روستایی استان فارس/ برازجانی‌ها حبس شدند Fri Feb 17 17:30:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس افزایش 238 هزار نفری جمعیت قزاق‌ها در سال 2018 Wed Jan 16 11:57:13 IRST 2019
خبرگزاری فارس اعتراض «ایاد علاوی» به فعالیت‌ «الحشد الشعبی» در کنار ارتش عراق Mon Jul 24 13:20:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس گرده افشانی نخلستان‌های نیکشهر Tue Apr 09 09:06:22 IRDT 2019
خبرگزاری فارس مدیریت اخلاق مدارانه نرخ ارز و تاثیر نوسانات آن بر فعالیت های اقتصادی دهه اخیر درایران (1380-1390) Sat Jan 27 03:23:00 IRST 2018
خبرگزاری فارس وزارت کشور فرانسه ماکرون را با 66.1% آراء رسما پیروز انتخابات معرفی کرد Tue May 09 13:13:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس موج سوم سامانه بارشی، طی روزهای آینده به غرب هرمزگان نفوذ خواهد کرد / مرخصی همه اعضای ستاد بحران تا اطلاع ثانوی لغو می‌گردد Fri Feb 17 09:06:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس خسارت 35 درصدی باد به باغات کیوی تالش Sun May 12 08:10:00 IRDT 2019
خبرگزاری فارس اجرای برنامه‌های ویژه در نیمه شعبان/ در خانه شهریاران جوان تغییر مدیریت انجام شد/مردمی‌شدن فرهنگ رویکرد سال 97 Sun Apr 29 12:50:00 IRDT 2018
خبرگزاری فارس چهل و نهمین اجلاس گروه کاری تعیین رژیم حقوقی دریای خزر آغاز شد Thu Jun 01 10:38:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس اختصاص 3 هزار میلیارد تومان از «مازاد فروش نفت» برای پرداخت پاداش فرهنگیان بازنشسته و سرانه مدارس Sat Feb 25 13:24:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس پیروزی بر داعش موجب ثبات کشور در منطقه و جهان می‌شود Mon Dec 04 11:27:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس حوزه‌های همکاری و تعارض منافع ایران و روسیه در صادرات انرژی Sat Feb 04 05:50:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس خانه کتاب عذرخواهی کرد/ قیمت به جای تیراژ کتاب عرضه شد! Sun Sep 17 11:47:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس اظهارات تکان‌دهنده رئیس کمیته ملی المپیک عربستان/ تقلب سعودی‌ها در انتخابات رو شد Mon Jan 02 12:10:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس پیام تسلیت روحانی به مناسبت جانباختن تعدادی از کارگران معدن آزاد‌شهر Thu May 04 09:50:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس محکومیت حرکت نماینده پارلمان هلند/ حضور فرمانده ناجا در جمع نمایندگان Sun Dec 24 18:55:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس وحدت امت اسلامی باید محور حج قرار گیرد/ انتشار بیش از 1400 اثر در حوزه حج Mon Apr 30 13:30:00 IRDT 2018
خبرگزاری فارس آغاز احداث 110 زمین چمن مصنوعی برای دانش‌آموزان در سراسر کشور Wed Apr 18 12:11:00 IRDT 2018
خبرگزاری فارس آقای رئیس‌جمهور چرخ زندگی مردم پنچر است Wed Jan 31 14:28:00 IRST 2018
خبرگزاری فارس حصول 25 درصد صلح و سازش بین زوجین در مشاوره پیش از طلاق/ پیگیری اجباری کردن مشاوره پیش از طلاق Fri Sep 07 09:01:00 IRDT 2018
خبرگزاری فارس امیدواریم در نشست آتی آستانه مختصر مسائل باقیمانده نیز حل شود Wed Sep 13 12:17:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس مطرح کردن گزینه‌های اصلاح‌طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری فعلاً زود است Mon Feb 27 21:17:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس شماره جدید «افق حوزه» منتشر شد Mon May 20 13:25:00 IRDT 2019
خبرگزاری فارس «روس نِفت» در تهران دفتر اجاره می‌کند Fri Dec 29 16:56:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس مامان گلی میهمان خردسالان ایرانی شد/ پخش از شبکه پویا Wed Feb 01 13:01:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس آزادی کامل «تعلفر» تا ساعاتی دیگر Sun Aug 27 08:15:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس جزئیات سند مصوب «سالمندی کشور»/پنجره سالمندی تا 3 دهه آینده باز است Mon Dec 25 07:57:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس برنامه‌ریزی دشمن برای خنثی‌سازی نقش تأثیرگذار جوانان کشور/ پدافند غیرعامل از وقوع بحران جلوگیری می‌کند Fri Nov 03 13:37:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس ترتیل صفحه 112 قرآن با صدای استاد «پرهیزکار»+صوت Tue Jul 04 09:01:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس نظام بانکی ارز گردشگران خارجی و مردم را به قیمت مصوب رسمی خریداری می‌کند Sun Apr 22 14:43:00 IRDT 2018
خبرگزاری فارس سارقِ‌معتاد، به بیماران بستری در بیمارستان هم رحم نکرد/ سرقت تلفن همراه بیماران و همراهان+عکس Mon Oct 02 18:12:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس تحلیل شاخص ها و ابعاد توسعه پایدار محله ای در راستای ارتقای امنیت شهری Wed Jan 24 01:13:00 IRST 2018
خبرگزاری فارس چهارمین روز نام‌نویسی از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری آغاز شد/ نام‌نویسی 644 داوطلب تا پایان روز سوم Fri Apr 14 08:15:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس کرسی‌های تلاوت قرآن کریم در تهران برگزار می‌شود/ مقیمی، موحدی و خزایی قاریان این هفته Mon Feb 20 14:53:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس جلسه علنی مجلس پایان یافت/ 8 صبح فردا جلسه بعدی Tue Jul 18 12:38:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس روزنامه اسرائیلی: در جنگ آینده تلفات اسرائیل بشدت سنگین است Thu Feb 15 17:32:00 IRST 2018
خبرگزاری فارس هیات نظارت بر آتش‌‌بس وارد الحدیده شد Sun Dec 23 19:58:39 IRST 2018
خبرگزاری فارس لوکاکو؛ مدعی اصلی کفش طلای جزیره Mon Apr 10 12:22:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس انتخاب «فاضلاب» برای شعار روز جهانی آب در سال 2017/ مرگ سالانه 486 هزار نفر به‌دلیل عدم دسترسی به آب سالم Wed Mar 22 11:16:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس نرخ تورم در ازبکستان سال آینده کاهش می‌یابد Fri Dec 22 11:09:25 IRST 2017
خبرگزاری فارس کامیابی‌نیا به بازی با الاهلی می‌رسد Thu Apr 04 20:17:02 IRDT 2019
خبرگزاری فارس بلاتکلیفی «‌آتش‌سوزی‌‌ها» در تالار وحدت Mon May 13 11:52:19 IRDT 2019
خبرگزاری فارس اردوغان: زمانی از سوریه خارج می‌شویم که در این کشور انتخابات برگزار شود Thu Oct 04 21:04:09 IRST 2018
خبرگزاری فارس فیلم/ توریستی‌ترین خیابان ایران کجاست؟/ مسجد، کلیسا، کنیسه و آتشکده در یک خیابان! Sat Jul 21 00:02:00 IRDT 2018
خبرگزاری فارس هاآرتص: مذاکرات فشرده اسرائیل و حماس برای تبادل زندانیان Sun Jul 09 03:11:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس فیلم/ خلاصه بازی قطر 6 - کره‌شمالی صفر Sun Jan 13 16:45:49 IRST 2019
ایلنا پیکر 3 شهید گمنام در اسکو تشییع و تدفین می‌شود Sun Feb 18 17:40:51 IRST 2018
دفاع مقدس همایش تجلیل از متحولین راهیان نور در اراک برگزار می‌شود Sat Nov 24 16:34:53 IRST 2018
ساعت24 هکرها این بار آژانس امنیت ملی آمریکا را هدف قرار دادند Sun Apr 09 11:10:49 IRDT 2017
آریا میرزاییان مشاور رسانه‌ای سرپرست باشگاه استقلال شد Sun Aug 12 13:56:03 IRDT 2018
تی نیوز قلی زاده فراتر از انتظار Sat Aug 12 04:39:08 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران برنج های تولیدی مازندران هیچ گونه مسمومیتی ندارند Sun Jan 22 17:00:47 IRST 2017
اعتبار نیوز رانندگان تاکسی‌های اینترنتی و فریلنسرها بزودی بیمه می‌شوند Mon Apr 16 10:19:00 IRDT 2018
ایلنا هوگوپوشان 21 کشور در راه ایران/ تکواندوکاران مطرح جهان در کیش حضور پیدا می‌کنند Sun Feb 17 09:39:18 IRST 2019
خبرگزاری بین المللی قرآن مدیران دستگاه‌های اجرایی تا پایان امسال مشکلات ایمنی ادارات را رفع کنند Mon Feb 19 08:53:35 IRST 2018
خبرگزاری نسیم تعیین سقف قراردادهای موقت مشاغل غیرمستمر تا پایان سال Tue Feb 13 11:39:04 IRST 2018
آریا فعالیت 4 حوزه تخصصی شورایاران منطقه 20 رسما آغاز شد Tue Jul 03 13:51:56 IRDT 2018
فردا رئیسی: باید از جوانان بیکار خجلت‌زده باشیم Sat Apr 29 19:54:37 IRDT 2017
تابناک راز لبخندهای خشک ملانیا از زبان جراحش Sun May 13 20:41:02 IRDT 2018
اعتبار نیوز اصلاح نظام کارمزد دغدغه نظام بانکی در سال 97 Sun Apr 08 13:21:00 IRDT 2018
پارس فوتبال وعده های استقلالی باتجربه ؛ تا دو هفته دیگر به تیمی مدعی تبدیل می شویم Sun Aug 06 05:00:30 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران مؤسسه خودخوانده «حافظ» معتبر نیست Mon Aug 14 12:34:40 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر سرباز نفوذی طالبان و کشته شدن 8 سرباز افغان Thu Aug 09 14:40:14 IRDT 2018
تی نیوز سوالات آزمونهای استخدامی کارشناسان رسمی دادگستری-تاسیسات ساختمانی (شوفاژ - تهویه مطبوع - آسانسور) 1390 Mon Jul 17 22:16:58 IRDT 2017
تی نیوز مصدومیت ستاره استقلال وی را از لیست خارج کرد! Fri Apr 06 23:27:17 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی بارندگی خوب بود اما کافی نیست Wed Nov 28 22:46:00 IRST 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا تکان دوباره بازار مسکن در تهران +جدول Mon May 28 11:32:27 IRDT 2018
آریا دستیابی به امنیت پایدار با محوریت مردم، هدف اصلی پلیس و سپاه Sat Jul 14 16:04:39 IRDT 2018
برنا تثبیت جایگاه دومی شاگردان پورموسوی Tue Apr 25 21:54:59 IRDT 2017
خبرگزاری مهر «به سوی دمشق» زنده یاد سمندریان در شبکه چهار Wed Aug 16 11:58:49 IRDT 2017
جوان آنلاین «جهاد همبستگی» یک طرح توجیه‌دار و قابل دفاع است Wed Apr 24 15:18:21 IRDT 2019
جماران بادامچیان: عده ای با شهید رجایی و باهنر بازی سیاسی در آورده اند / رحیم پور ازغدی: این انقلاب با خواهش تداوم نمی یابد و مدام باید به فکر دگرگونی های بنیادی باشیم Wed Aug 30 09:30:50 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر تعطیلی مدارس نوبت صبح ماهشهر و بندرامام به علت آبگرفتگی Mon Oct 22 10:19:43 IRST 2018
پارسینه معیار تعیین دستمزد 97 چیست؟ Wed Dec 27 08:52:03 IRST 2017
تابناک مذاکره مسکو با کشورهای جنوب شرق آسیا و خاورمیانه برای فروش اس 400 Tue Jan 23 11:58:45 IRST 2018
خبرگزاری دانشجو ساختمان پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد به بهره‌برداری رسید Tue Mar 19 11:21:01 IRST 2019
صبح تهران تیراندازی در عروسی، 6 نفر زخمی شدند Sat May 04 12:59:57 IRDT 2019
آریا خدمت به ایثارگران نیازمند توسعه‌ زیرساخت‌ها است Sun Aug 20 12:08:29 IRDT 2017
پارسینه منطقه سبز کابل به لرزه درآمد Mon Jan 15 21:40:59 IRST 2018
تی نیوز رکود تورمی در انتظار بازار مسکن Fri Apr 06 19:19:01 IRDT 2018
جماران شرایط صدور مجوز فعالیت نانوایی ها در قم تسهیل شود Sat Feb 16 20:09:01 IRST 2019
خبرگزاری مهر هیچ گونه انفجار مین در شهرستان مهران رخ نداده است Mon Nov 06 12:37:09 IRST 2017
واحد مرکزی خبر جشنواره تئاتر «تیرنگ» به سبک زندگی ایرانی اسلامی می‌پردازد Sun Aug 26 11:45:22 IRDT 2018
پرشین خودرو مدیر عامل شرکت زامیاد : به حفظ و استمرار اشتغال پایبندیم Wed May 03 14:23:00 IRDT 2017
افکارخبر پیام تسلیت لاریجانی در پی حوادث تروریستی بارسلونا Fri Aug 18 15:20:47 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران شناسایی و جلوگیری از 300 تخلف ساخت و ساز در تاسوعا و عاشورای حسینی Sat Sep 22 14:43:53 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران برگزاری جلسه کارگروه میراث‌فرهنگی و گردشگری استان ایلام Tue Sep 25 15:22:58 IRST 2018
آریا وزش باد در خراسان رضوی شدت می گیرد Mon May 13 12:28:07 IRDT 2019
خبرگزاری دانشجویان ایران ‌کارآفرینی ‌که مشاغل سنتی را در محل سکونت خود احیا کرد Thu Oct 04 10:37:29 IRST 2018
ورزش 11 شماره پیراهن جالب و معنادار گادوین منشا در استقلال مشخص شد Tue Feb 05 12:07:00 IRST 2019
واحد مرکزی خبر گشایش دومین مدرسه طبیعت چهارمحال و بختیاری Sat Jul 14 15:55:27 IRDT 2018
جوان آنلاین هشدار به مردم در خصوص استفاده از گازهای غیرمجاز در بادکنک ها Sat Dec 08 13:14:20 IRST 2018
پایگاه خبری الف ماموریت غیرممکن استقلال برای رسیدن به رکورد پرسپولیس Thu May 04 13:17:53 IRDT 2017
مشرق نیوز عکس/ حضور روحیه بخش یک استقلالی در تمرین Fri Mar 29 18:01:20 IRDT 2019
خبرگزاری جمهوری اسلامی عزم و اراده مسئولان بر تکمیل زیرساخت های بازارچه های مرزی است Mon Jan 29 01:30:00 IRST 2018
اقتصاد آنلاین سفر وزیر خارجه فرانسه به ایران به تعویق افتاد Thu Nov 16 00:10:33 IRST 2017
ایسکانیوز روی خوش بازار به طلای سیاه/ قیمت نفت اوپک افزایش یافت Sun Nov 19 01:00:00 IRST 2017
خبرگزاری مهر رعایت مسائل زیست محیطی با اهداف بخش معدن مورد توجه باشد Wed Jan 03 12:05:18 IRST 2018
مشرق نیوز عکس/ آیین ترتیل خوانی نوجوانان در حرم علوی Sat Jun 02 11:20:06 IRDT 2018
ایلنا لزوم تحول‌آفرینی جوانان در عرصه گردشگری سلامت Mon Dec 31 13:18:14 IRST 2018
میزان سقوط بالگرد اورژانس/احتمالا هر 5 سرنشین بالگرد به شهادت رسیده اند+اعلام اسامی سرنشینان Mon Mar 04 12:24:34 IRST 2019
شبکه اطلاع رسانی دانا AFC استقلال را نقره داغ کرد/ یک بازی بدون تماشاگر در صورت تکرار Wed Mar 29 14:21:00 IRDT 2017
خبرگزاری مهر چین بدون آمریکا نمی‌تواند زندگی کند/می‌خواهیم مذاکره کنیم Sun Mar 12 11:26:25 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی نمایشگاه دستاوردها و توانمندی های هلال احمر در دشتی بوشهر افتتاح شد Wed Mar 15 23:34:00 IRST 2017
آفتاب ایران حضور شخصیت های کشوری و لشکری در مراسم ترحیم پدر سردار سلیمانی + تصاویر Sun Nov 05 14:46:08 IRST 2017
تی نیوز تجهیز زمینهای کشاورزی هرمزگان به شبکه آبیاری نوین Sun Aug 06 14:55:15 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی امام جمعه اهواز: روز قدس همبستگی جهانی حمایت از فلسطین ونفرت از صهیونیست ها را به نمایش گذاشت Fri Jun 23 20:25:00 IRDT 2017
بولتن نیوز آمریکا: اسد به ترامپ گفت برو به جهنم Mon Apr 10 10:00:28 IRDT 2017
خبرگزاری بین المللی قرآن جشنواره گل‌های محمدی(ص) مصداق کار قرآنی جهادی است Sun Jan 22 16:09:51 IRST 2017
صبحانه با خبر سن امید به زندگی در ایران چقدر است؟ Mon Jan 14 13:05:26 IRST 2019
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین رونمایی از پیراهن رئال مادرید برای فینال لیگ قهرمانان + عکس Wed May 24 21:54:44 IRDT 2017
آنا ستاد عتبات عالیات در دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی راه‌اندازی می‌شود Tue Jan 03 14:11:40 IRST 2017
صراط چشم صادرکنندگان به اصلاحیه شیوه بازگشت ارز صادراتی Wed Nov 14 08:58:01 IRST 2018
ورزش 11 لیست خروجی استقلال در نیم فصل Sun Nov 11 07:53:43 IRST 2018
تدبیر و امید کاخ سفید نگران واکنش ایران به پایان معافیت‌های نفتی Fri May 03 19:00:56 IRDT 2019
خرداد نیوز هشدار نشریه خبری کنگره امریکا به خروج ترامپ از برجام Mon Oct 09 15:59:10 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران جمع‌آوری بیش از 3400 انشعاب غیرمجاز برق در چهارمحال وبختیاری Sat Apr 21 11:38:03 IRDT 2018
خبرگزاری مهر مرخصی 8 روزه به زندانیان واجد شرایط استان کرمانشاه اعطا می‌شود Sun Aug 14 15:29:11 IRDT 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی استرالیا به 500 ایزدی سوریه پناهندگی داد Mon Aug 13 13:07:00 IRDT 2018
ایلنا استیلی: در این شرایط ارزی حمایت فدراسیون ارزشمند بود Mon Nov 19 17:23:50 IRST 2018
خبر خودرو آذربایجان غربی ، سومین مقصد بازدید تابستانی مدیر عامل خدمات پس از فروش ایران‌‌خودرو Tue Aug 28 14:00:30 IRDT 2018
روزنامه ایران مرد بیمار خود را زنده به گورکرد Wed Dec 20 00:00:00 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران بازسازی واقعه غدیر خم در 11 شهر سیستان و بلوچستان Tue Aug 28 10:21:02 IRDT 2018
نامه نیوز پیروزی اسپانیا در شب نمایش تحسین برانگیز ملی‌پوشان ایران مقابل فوق‌ستاره‌ها/ شاگردان کی‌روش فقط یک اشتباه کردند Thu Jun 21 00:24:26 IRDT 2018
مشرق نیوز آمارهای عصر فاجعه بار شیاطین سرخ Mon Apr 22 15:28:10 IRDT 2019
آریا فریبا:باید به این بازیکنان و کادر فنی افتخار کرد/از همین حالا باید برای جام‌ جهانی آینده قرارداد کی‌روش تمدید شود Tue Jun 26 00:47:50 IRDT 2018
خبرگزاری مهر شهر قدس در حوزه سرمایه گذاری فرهنگی ضعیف است Tue Nov 20 12:07:04 IRST 2018
شرکت ملی نفت ایران آغاز بازمهندسی فرآیندهای صادراتی در پایانه‌های نفتی ایران Sun Jan 20 16:47:57 IRST 2019
خبرگزاری بین المللی قرآن نشریات غیرفعال کهگیلویه و بویراحمد به چرخه مطبوعات بر می‌گردند Mon Nov 06 08:13:07 IRST 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا ورودی‌های شهر مشهد ساماندهی می‌شوند Mon Sep 03 16:36:01 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر ­فینال لیگ کشتی در کاشان برگزار می‌شود Fri Sep 29 10:29:02 IRST 2017
تی نیوز همه دستگاه ها باید دستورالعمل های عملیاتی مصارف ارزی کشور را به دقت اجرا کنند Fri Apr 13 14:08:30 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجو اوکراین 5 بانک روسیه را تحریم کرد Thu Mar 16 18:46:04 IRST 2017
اقتصاد نیوز آمریکا مجوزهای مبادلات تجاری بعد از برجام را لغو کرد/ ایران کارخانه تولید UF6 اصفهان را فعال کرد Wed Jun 27 19:12:06 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی مقام ارشد آمریکایی:ترامپ مایل به نشست دوجانبه با ایران است Thu May 09 00:02:00 IRDT 2019
خبرگزاری تسنیم قاسمی: ادعاها درباره استفاده ارتش سوریه از سلاح‌های شیمیایی غیرمنطقی و توطئه‌آمیز است Sun Apr 08 19:22:41 IRDT 2018
تی نیوز جریمه پرسپولیس به خاطر هوادارانش Tue Aug 22 18:24:37 IRDT 2017
ایلنا انعقاد 11 توافق برای سرمایه گذاری در معادن کوچک مقیاس Sun Jan 20 11:17:10 IRST 2019
فردا برف در ارتفاعات تهران Mon Nov 12 18:35:52 IRST 2018
فردا درکه؛ رستوران‌هایی که تخلف و بیماری می‌فروشند Tue Apr 04 04:24:00 IRDT 2017
598 ارکان استحکام خانواده Mon May 20 13:06:32 IRDT 2019
انتخاب آخرین توضیحات پزشک استقلال درباره وضعیت پادوانی Mon Feb 26 19:47:29 IRST 2018
تجارت نیوز تخم‌مرغ باز هم گران شد Tue Feb 06 06:33:09 IRST 2018
خبرگزاری بین المللی قرآن پیکر مطهر شهید بیرامی در زادگاهش آرام گرفت Mon Jan 15 10:32:56 IRST 2018
فردا توضیحات رحمانی فضلی درباره برادران همسرش Sat Aug 12 17:39:08 IRDT 2017
وطن امروز دستگیری 403 سارق پایتخت Wed Jan 17 00:00:00 IRST 2018