خبرگزاری فارس - Tue Feb 21 15:08:00 IRST 2017 نمایش خبر

هویدا اعدام شد از پشت سر تیر نخورد

همکار شیخ صادق خلخالی در دادگاه انقلاب گفت: هویدا از پشت‌سر تیر نخورد او هم مثل بقیه اعدام شد. روز محاکمه وقتی مرحوم خلخالی آمد، هویدا بلند شد و شهادتین گفت، یعنی من مسلمان هستم، در حالی که همه می‌دانستند او بهایی است.

خبرگزاری فارس ـ گروه تاریخ: حاج اسدالله صفا از اعضای دیرین جمعیت فدائیان اسلام و بعدها نیز از فعالان نهضت امام خمینی بوده است. او پس از پیروزی انقلاب اسلامی و تشکیل دادگاه‌های انقلاب به دستور امام خمینی،با مرحوم آیت الله حاج شیخ صادق خلخالی همکاری نزدیک داشت و از محاکمات این دادگاه‌ها خاطراتی شنیدنی دارد. شمه‌ای از این خاطره ها، در گفت و شنود پیش روی آمده است.امید آنکه تاریخ پژوهان انقلاب را مفید ومقبول افتد. 
 
 

 
 

*این روزها مصادف است با سالروز صدور فرمان امام خمینی مبنی بر تشکیل دادگاههای انقلاب.با توجه به همکاری نزدیک جنابعالی با مرحوم آیت الله خلخالی، در آغاز مناسب است که بفرمایید از چه مقطعی  با ایشان  آشنا و چه شد پس از پیروزی انقلاب با ایشان همکار شدید؟ 

خدمت شما عرض کنم که در دوران فعالیت فدائیان اسلام، بنده در این جمعیت عضویت داشتم. در برخی اوقات و هفته‌ها،شهید نواب صفوی و شهید سید عبدالحسین واحدی در مسجد امام حسن عسکری(ع) قم سخنرانی می‌کردند. مرحوم آقای خلخالی- که در آن روزها طلبه بود- به‌ شدت به مرحوم نواب علاقه داشت. 

من در آنجا با او آشنا شدم و سلام و علیک داشتیم. بعدها و همزمان با آغاز نهضت اسلامی، دائماً او را به جاهای مختلف تبعید می‌کردند. یک بار که به رودبار تبعید شده بود، همراه چند نفر از رفقا به ملاقاتش رفتیم و برایش خوار و بار و وسیله بردیم. بعدها هم که از تبعید آمد، راحت به خانه ما رفت و آمد داشت. بعد از انقلاب کمکِ شهید حاج مهدی عراقی و حاج اکبر پوراستاد بودم که یک روز مرحوم خلخالی به من پیشنهاد داد کمکش کنم. دلم می‌خواست درآن شرایط بتوانم خدمتی کنم. 

*ظاهرا شما خاطرات جالبی از روزهای اقامت حضرت امام در مدارس رفاه و علوی دارید؟ شنیدن آنها در این بخش از گفت وگو برای ما مغتنم است؟ 

جالب‌ترین خاطره این است که هنوز بختیار سر کار بود و یک روز امام به حاج مهدی عراقی فرمودند: «می‌خواهم برای زیارت به شاه عبدالعظیم بروم». حاج مهدی سعی کرد سه چهار ماشین فراهم کند و امام را با محافظ ببرد و این کار قدری طول کشید. یک وقت دیدیم امام راه افتاده‌اند که اگر وسیله نیست، می‌روم سر خیابان و تاکسی سوار می‌شوم و واقعاً هم داشتند این کار را می‌کردند! ما سریع دست به کار شدیم و آقا را به زیارت بردیم. 

*برخورد امام با محاکمات و اعدام‌های دادگاه انقلاب چگونه بود؟ 

مرحوم خلخالی مدام به امام گزارش می‌داد و امام دائماً توصیه می‌کردند:« دقیق باشید و البته و در عین حال، از چیزی هم نترسید». امام در اجرای حدود اسلام، ذره‌ای تردید به خود راه نمی‌دادند و از کسانی هم که به آنها مسئولیتی می‌سپردند همین توقع را داشتند. قبلاً مرحوم نواب را دیده بودم که با نهایت شجاعت و صلابت فریاد می‌زد: «ای پسر پهلوی! بالاخره یک روز همه شما را به درک واصل می‌کنیم!». امام از شجاعتی به مراتب بالاتر برخوردار بودند و وقتی به حقیقتی می‌رسیدند، لحظه‌ای در اجرای آن تردید نمی‌کردند، از جمله در روز 21 بهمن سال 1357 بختیار حکومت نظامی برقرار کرد و امام با قاطعیت دستور دادند مردم به خیابان‌ها بریزند و حکومت نظامی را از بین ببرند. اگر صراحت، صلابت و شجاعت امام نبود، امکان نداشت ریشه‌های فاسد حکومت پهلوی از این کشور کنده شود. 

*در روزهای اول در مدرسه رفاه، اعدام‌هایی صورت می‌گرفت. برخوردحضرت امام با این اعدام‌ها چگونه بود؟ 

در شب اول، مرحوم خلخالی پس از محاکمه، می‌خواست 30 نفر را روی پشت‌بام ببرد و اعدام کند که یک نفر رفت و این خبر را به امام داد. امام بلافاصله شهید عراقی و مرحوم خلخالی را احضار کردند و فرمودند: «قصد ندارید در حکم اینها تجدید نظر کنید؟» مرحوم خلخالی گفت: «اگر صد دفعه دیگر هم آنها را محاکمه کنم، کمتر از اعدام حکم نخواهم داد!» قرار شد آن شب تعداد اعدامی ها کمتر شودو اگر نظر آقای خلخالی همچنان بر اعدام آن عده بود،بعدها و به مرور این کار انجام شود. بعد از مدتی،22 نفراز متهمان باقی مانده بودند که شهید رجایی نزد امام رفت و گفت:« موقع ثبت‌نام دانش‌آموزان است و باید مدرسه را تمیز کنند، لذا بهتر است برنامه دادگاه‌ها از این مدرسه به جای دیگری منتقل شود». مرحوم خلخالی به من مأموریت داد بروم و ببینم زندان قصر چه وضعی دارد. همراه با شهید عراقی و آقای موحدی رفتیم و دیدیم آنجا را آتش زده‌اند و همه چیز سوخته است! پرونده خودم و حاج مهدی عراقی را در بین پرونده‌های سوخته پیدا کردم و به او دادم. 

*دستگیری عوامل رژیم پهلوی چگونه صورت می‌گرفت؟ 

مردم آنها را می‌گرفتند و اوایل به مدرسه رفاه و بعد هم زندان قصر می‌آوردند و به من تحویل می‌دادند. آدم‌های ذلیل و بدبختی بودند، در حالی که در زمان شاه وقتی بچه‌های ما را به زندان می‌بردند، مثل شیر بودند. یادم هست در روزهای اول، نصیری را با سر و کله شکسته آوردند و تحویل دادند! مثل بچه‌های کوچک التماس می‌کرد:« بی‌گناه هستم و هر کاری که کردم به دستور شاه بود!». در بین دستگیرشده‌ها فقط یک نفر بود که پای حرف خودش ایستاد و تا لحظه آخر التماس نکرد و او هم رحیمی بود. او تا لحظه اعدام فکر می‌کرد اوضاع برمی‌گردد و فقط در آن لحظه بود که خودش را باخت! 

*ظاهرا شما در زندان با هویدا هم گفت وگوهایی داشتید. از وضعیت او در روزهای آخر عمرش بگویید؟ 

امام فرموده بودند:«کسی به هیچ‌وجه حق توهین به متهمان را ندارد و فقط طبق حکم شرع محاکمه‌شان کنید». هنوز در مدرسه رفاه بودیم که هویدا را آوردند. ما همان غذایی را به دستگیرشده‌ها می‌دادیم، که برای امام و بقیه می‌بردیم. بعد هم هویدا و عده‌ای دیگر را به زندان قصر بردیم و او را در انفرادی انداختیم. یک بار برای بازدید رفتم و دیدم دارد کتاب می‌خواند. مرا که دید گفت: «اینجا خیلی تنگ و تاریک است، بگویید قدری مرا به محوطه ببرند و بگردانند!». گفتم: «مرد حسابی! اینجا را شما ساختید، نه ما! ما چندین و چند سال، با دستبند و پابند در همین سلول‌ها سر کردیم، چطور برای ما به جرم اینکه مسلمان بودیم خوب بود، برای شما بد است؟» ناله و فریاد کرد که: «خدا نصیری را لعنت کند که این کارها را می‌کرد و گردن من و شاه می‌انداخت!». گفتم: «یعنی تو سیزده سال نخست‌وزیر این مملکت بودی و از هیچ‌کدام از بلاهایی که سر مردم می‌آمد، خبر نداشتی؟ مگر می‌شود؟» پرسید: «واقعاً در این سیزده سال هیچ کاری برای مملکت نشد؟ آب ندادیم؟ برق ندادیم؟ آسفالت نکردیم؟» گفتم: «مرد حسابی! روزگاری افریقایی‌ها آدم‌ها را کباب می کردند و می‌خوردند، امروز آنها هم فانتوم دارند، این شندرغاز پیشرفت جبر زمانه است،به تو ربطی ندارد!» کلی بحث کردیم و آخر سر گفت: «نمی‌گذاشتند کار کنیم!» خلاصه آن‌قدر آه و ناله کرد که به بچه‌ها گفتم: بگذارند روزی یک ساعت در محوطه بگردد، ولی آنجا هم آن‌قدر نق زد که بالاخره یک روز کفر یکی از بچه‌ها در آمد و لوله تفنگش را در باغچه گذاشت و شلیک کرد و هویدا هم از بس شجاع بود، درجا غش کرد! 

*جریان محاکمه و اعدام هویدا چگونه بود؟ می‌گفتند او را از پشت سر زده اند... 

بیخود می‌گویند. او هم مثل بقیه اعدام شد. روز محاکمه وقتی مرحوم خلخالی آمد، هویدا بلند شد و شهادتین گفت، یعنی من مسلمان هستم، در حالی که همه می‌دانستند او بهایی است. مرحوم خلخالی گفت: «در این دادگاه کسی را به خاطر دینش محاکمه نمی‌کنند، اتهام تو جنایاتی است که در طی سیزده سال نخست‌وزیری انجام داده‌ای!» یک ساعت و نیم به او مهلت دفاع دادند. وقتی حکم اعدامش را خواندند، التماس کرد او را نکشند، چون اطلاعات خوبی دارد که می‌تواند بدهد! مرحوم خلخالی گفت: «خودت و اطلاعاتت بروید به آن دنیا!» 

*برخی دیگر ادعا کرده اند به هویدا اجازه ملاقات با کسی داده نشد. او واقعاملاقات کننده نداشت؟ 

هویدا خودش می‌گفت: کسی را ندارم! و حتی نخواست با مادرش هم ملاقات کند. خیلی‌ها سعی کردند با این استدلال که او حرف برای گفتن زیاد دارد، زنده نگهش دارند و جلوی اعدامش را بگیرند. 

*از حال و روز ناجی فرماندار اصفهان، و حسینی شکنجه‌گر ساواک برایمان بگویید؟ وضعیت آنها را در آن روزها چگونه دیدید؟ 

ناجی را همان شب اول اعدام کردیم. گریه می‌کرد و می‌گفت: به او دستور داده بودند که شده 50 هزار نفر را در اصفهان بکشد، ولی اوضاع را آرام کند! مرحوم خلخالی به او می‌گفت:«تو خودت با تانک به مردم و خانه‌هایشان حمله و آنها را قتل عام کردی». او هم مثل نصیری و هویدا می‌گفت: هر کاری که کرده به دستور ما فوق بوده است! 

حسینی هم که برای خودش غولی بود! دو متر و ده سانت قد داشت و هیکل و دست‌هایش خوفناک بودند. موقعی که شنید مردم دارند مزدوران شاه را دستگیر می‌کنند و تحویل می‌دهند، به سر خودش شلیک کرد، ولی نمرد و او را از بیمارستان به بهداری زندان قصر تحویل دادند. در رژیم شاه به او لقب پنجه طلایی داده بودند، چون کافی بود گردن یک نفر را بچسبد تا طرف درجا خفه شود! به بهداری رفتم و دیدم دو تا از بچه‌ها مراقبش هستند. زنش را هم دستگیر کرده بودند و به زندان زنان برده بودیم و دائماً گریه و ناله می‌کرد که:شوهرش به بچه مسلمان‌ها کاری نداشت و آدم معتقدی است! یک روز یکی از بچه‌ها آمد و گفت: حسینی به آنها حمله کرده است! مرحوم خلخالی دستور داد بلافاصله اعدامش کنند و شرّش را بکَنند! زنش را هم تحویل زندان شهربانی دادیم و ظاهراً بعداً آزادش کردند. 

*از دادگاه رئیس ساواک قم -که روحانیون را بسیار آزار و اذیت کرده بود- برایمان بگویید؟علاوه براین و ظاهراً مجیدی رئیس دادگاه شهید نواب صفوی و یارانش را هم محاکمه کردید. درآن لحظات چه حس و حالی داشتید؟ 

جوکار رئیس ساواک قم، خود مرحوم خلخالی را هم خیلی اذیت کرده بود. وقتی او را آوردند، سرش را پایین انداخته بود و گریه می‌کرد و می‌گفت:« می‌دانم حکمم اعدام است و دفاعی ندارم از خودم بکنم». آقای خلخالی پس از مرحله محاکمه، دستور داد او را به قم ببرند و در آنجا اعدام کنند. 

اما دستگیری رئیس دادگاه شهید نواب صفوی و یارانش، واقعاً خواست خدا بود. یک روزیک  زن جوان  دم در زندان قصر آمد و گفت: با من کار دارد! رفتم ببینم چه کار دارد. گفت: «شما یک زندانی به اسم محمدتقی مجیدی دارید، من عروسش هستم و دنبالش می‌گردم!». مرحوم ناصر زرباف، شوهر خواهرم بود. خواهرم به من گفته بود:« زرباف مدتی است دنبال تو می‌گردد که بگوید مجیدی زندانی توست و حواست باشد یک وقت فرار نکند». 

بررسی کردم و دیدم مرد مسنی به این اسم،در بین دستگیر شده‌ها هست. رفتم و به مرحوم خلخالی گفتم جریان از این قرار است. گفت:« معطل نکن! زود برو و مقدمات محاکمه‌اش را فراهم کن». بچه‌های قدیمی فداییان اسلام را خبر کردم که برای دادگاه مجیدی بیایند و عده‌ای از آنها، از جمله برادر همسر شهید سید عبدالحسین واحدی به نام احمد عباسی تهرانی- که با مرحوم نواب محاکمه و به ده سال زندان محکوم شد- آمدند. محاکمه که شروع شد، مرحوم خلخالی از مجیدی پرسید: «شما قضاوت می‌دانستی که حکم اعدام آنها را صادر کردی؟» مجیدی گفت: «قضاوت نمی‌دانستم، ولی می‌دانستم کافر هستند، چون آیت‌الله بروجردی -که از ایشان تقلید می‌کردم- هیچ‌وقت از اینها دفاع نکرد!». مرحوم آقای آذری قمی از زندان کشیده‌ها و تبعید دیده‌های دوران شاه، در دادگاه حضور داشت. در حالی که اشک در چشم‌هایش جمع شده بود، گفت: «والله وقتی حکم اعدام نواب را دادند، آقای بروجردی مرا خواستند و برای سیدالعراقین- که در تهران با دربار ارتباط داشت- نامه‌ای نوشتند و به پیرمردی به اسم قائم‌مقام رفیع -که به خانه ایشان می‌آمد و با شاه ارتباط داشت- دادند که زود به شاه برساند. ایشان در نامه نوشته بودند:« دستت را به خون این بچه سیدها آلوده نکن». شاه و خانواده‌اش برای اسکی به آبعلی رفته بودند، نامه رادید و گفت فداییان اسلام را اعدام کنید،اما بگوئید که نامه بعد از اعدام به من رسیده است!». 
 
 

 
 

  

*خود شما هم برخوردی با مجیدی داشتید؟ 

بله، در وقت تنفس دادگاه به او گفتم:« همه را که اعدام کردید به کنار، سید محمد واحدی یک جوان هفده هجده ساله بود، گناه او چه بود؟» با بی‌حیایی گفت: «آن روزها همین‌طوری بود!» 

*گفته می‌شد مرحوم خلخالی به متهم اجازه دفاع نمی‌داد. واقعا اینطور بود؟ 

این‌طور نبود. آنها فرصت داشتند هر چه دلشان می‌خواهد بگویند. هویدا یک ساعت و نیم در دفاع از خود حرف زد. خاطرم هست سالارجاف در دادگاه به آقای خلخالی فحش داد! با این همه ایشان گفت:« هر چه دلت می‌خواهد بگو!». از این حرف‌ها زیاد می‌زنند. مرحوم خلخالی حتی اجازه داد مجیدی یک مشت اراجیف در باره شهید نواب و یارانش ردیف کند. 

*آیا درآن شرایط کسی بی‌گناه هم اعدام شد؟ با توجه به اینکه در شرایط خطیر انقلاب ها،این اتفاق محتمل اسا؟ 

اگر تاریخ انقلاب‌های دنیا را مطالعه کنید، خواهید دید چه بی‌گناه‌هایی در سیلی که در افتاده بود، خواه ناخواه از بین رفتند. انقلاب ایران هم مثل یک سیل بود و اگر موردی هم وجود داشته، قطعاً عمدی در کار نبوده است. همه سوابق و گزارش‌ها در دادگاه‌ها موجودند. خود من پرونده خیلی‌ها را که فکر می‌کردم حکمشان اعدام نیست، کنار می‌گذاشتم تا شور و هیجان روزهای اول انقلاب فروکش کند و آنها در این سیل از بین نروند. 

*به مصداقی هم اشاره کنید؟ 

یکی تیمسار صمصام بختیاری بود که مرحوم خلخالی برایش حکم اعدام داده بود، ولی پرونده‌اش را کنار گذاشتم. بعد هم به خانه موقت مرحوم خلخالی در جماران رفتم و قضیه را گفتم. عصبانی شد که: من حاکم شرع هستم و حکم اعدام داده‌ام، چرا این کار را کردی؟ گفتم: همان امامی که شما را حاکم شرع کرده، مرا هم برای چنین مواقعی کنار دست شما گذاشته است که یک وقت خون بی‌گناهی بیهوده به زمین نریزد! آن روزها آقای علی طهماسبی، برادر شهید خلیل طهماسبی بازپرس دادگستری بود. او را آوردیم که به ما کمک کند.او به پرونده صمصام رسیدگی و او را آزاد کرد. موقعی که خواست از مرز پاکستان فرار کند، دستگیرش کردند. در دفتر خاطراتش چند جا از من اسم برده بود که این کار را در حقش کردم. خود اینها با اتوی داغ تن زندانی‌ها را می‌سوزاندند و هزار جور شکنجه می‌کردند و آن وقت این تهمت‌ها را به ما می‌زدند، در حالی که امام فرموده بود: ما حق توهین به زندانی را نداریم! خودم در طول مدتی که در نهادهای انقلابی خدمت کردم، حتی یک ریال حقوق نگرفتم، چه رسد به مزایای دیگر. فقط این اواخر یک کارت مخصوص پیرمردها، برای سوار شدن مجانی به اتوبوس به من دادند! 

*اوضاع زندگی مرحوم خلخالی را چطور دیدید؟ شرایط منزل و مراودات ایشان چطور بود؟ 

یک خانه مفلوک داشت که باید پنج تا پله پایین می‌رفتی تا به حیاط برسی! امام دستور دادند در کنار همان خانه، خانه دیگری را برایش خریدند و خانواده‌اش که خیلی تحت فشار بودند، کمی راحت شدند! خانه قبلی را هم به یک روحانی که پول نداشت، دادند. 

آقای محلاتی رسولی، برادر خانم مرحوم خلخالی بود و بارها به او گفت: پول خانه‌تان را از آن روحانی بگیرید تا قرض‌هایتان را بدهید و مرحوم خلخالی می‌گفت:« اگر داشت می‌داد، لابد ندارد». ایشان هم مثل شهید نواب و یارانش وقتی از دنیا رفت، هیچ میراثی نداشت. در اواخر عمر که بیمار شد، آقای کروبی در بیمارستان خاتم‌الانبیا بستریش کرد، و گرنه خودش پول دوا و دکتر نداشت!خدا رحمتش کند. 

انتهای پیام/      
خبرگزاری فارس محمدرضا اصلی: ای کاش تئاتری‌ها هم امکان تبلیغات داشتند! Mon Mar 27 00:17:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس برنامه همکاری‌ نهادهای دیپلماتیک ترکمنستان و روسیه امضا شد Thu Dec 07 10:07:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس انتخاب رشته بیش از 60 درصد داوطلبان مجاز آزمون دکتری/ تأکید بر توجه داوطلبان به اصلاحات کدرشته‌محل‌ها Fri May 05 11:48:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس درخواست سازمان‌های حقوقی برای توقف صادرات سلاح انگلیس به عربستان و امارات Wed Jun 28 12:02:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس مردم ایران انقلاب خود را قبول دارند Sun Feb 11 12:04:00 IRST 2018
خبرگزاری فارس امام جواد(ع) در مبارزه با مخالفان مواجهه علمی داشتند Tue Aug 22 10:40:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس کنفرانس «تاریخ روابط خارجی ایران» دوشنبه با حضور ظریف برگزار می‌شود Sun Dec 17 11:54:11 IRST 2017
خبرگزاری فارس اهل خشک نشستن در کنسرت موسیقی سنتی نیستم/ روایتی از اجرای موسیقی برای زندانیان Sat Dec 23 12:20:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس آغاز به کار پنجمین نمایشگاه بین‌المللی حمل و نقل ریلی Mon May 15 11:02:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس باید در ترکیب هیات رئیسه مجلس تغییراتی ایجاد شود/ ارائه فهرست مستقل فراکسیون امید برای ریاست و اعضای هیأت رئیسه مجلس Wed May 24 21:32:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس گلر کریستال‌پالاس در رادار خرید مارسی،لیورپول و بایرن مونیخ Sat May 06 15:12:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس تقدیر دادستان کل کشور از اقدامات ستاد بازسازی عتبات Tue Sep 12 11:14:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس اعلام نتایج مسابقات بین‌المللی قرآن روشندلان/ مقام اول هیچ رشته‌ای به ایران نرسید Wed Apr 25 11:23:00 IRDT 2018
خبرگزاری فارس گیتی‌پسند نه برد و نه باخت!/ گریز مدافع عنوان قهرمانی از شکست Tue Oct 10 17:09:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس سگ‌های موادیاب بیش از گذشته به‌کار گرفته می‌شوند/ ترکیه منتظر بهانه‌ای برای جلوگیری از تزانزیت کالاهای ایرانی است Fri Jul 21 10:17:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس دستگاه‌های امنیتی و انتظامی به بررسی اتفاقات برج سلمان ورود پیدا کنند/ بعضی مسؤولان نسبت به این موضوع بی‌دقتی می‌کنند Wed Apr 18 17:30:00 IRDT 2018
خبرگزاری فارس پاریس: برجام هنوز نمرده است/ تاکید انگلیس، فرانسه و آلمان بر پایبندی به برجام Wed May 09 10:44:00 IRDT 2018
خبرگزاری فارس رشد سه برابری برداشت محصول کلزا در گلستان/ پیش‌بینی برداشت 40 الی 50 تن محصول کلزا در گلستان Sun May 21 11:42:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس وضوح تمدن و علم ایران در تاریخ/ غربی ها می‌خواهند خودشان را مبدع علم نشان دهند Sun Sep 16 10:04:18 IRDT 2018
خبرگزاری فارس قانون هدفمندی یارانه‌ها برای کمک به محرومین است ولی خوب اجرا نمی‌شود/دولتمردان نباید با مردم رقابت کنند Sun May 14 21:53:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس فیلم/ حضور کم‌نظیر مردم پای صندوق‌های اخذ رأی Fri May 19 19:39:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس فیلم/پای قوچان‌نژاد در هفته اول لیگ هلند به گل باز شد Sun Aug 13 20:09:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس آیت‌الله خوانساری آثار فخیم و گران‌سنگی از خود به یادگار گذاشت Sun Mar 26 08:42:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس طوفان «ماریا» جان دستکم 30 نفر را در «دومینیکا» گرفت+فیلم Mon Sep 25 07:11:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس تردد 127 هزار خودرو فرسوده در ناوگان جاده‌ای/ قرارداد نوسازی 16 هزار کامیون با شرکت‌های جدید Sun Jan 22 11:39:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس ترکیب نفت مشخص شد/10هزار هوادار در ورزشگاه Sun Mar 05 17:00:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس 25 نفر در آتش‌سوزی یک مدرسه در مالزی کشته شدند+عکس Thu Sep 14 09:20:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس نتانیاهو: تهدید ایران را جدی می‌گیریم Mon Nov 27 17:45:29 IRST 2017
خبرگزاری فارس اجرای محکومیت خزعلی/ تداوم بازداشت 4 متهم پرونده بانک ملت/ 8 متهم پرونده صندوق ذخیره بازداشتند/درخواست تشدید قرار سه متهم بانک سرمایه Tue Feb 14 16:58:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس رای‌دهندگان نام نامزد مورد نظر خود را در برگ رأی مربوط به همان انتخابات درج نمایند Fri May 19 10:10:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس مولر بالاتر از خامس و لوا برترین بازیکن ماه بایرن شد Mon Apr 09 22:26:34 IRDT 2018
خبرگزاری فارس سفیر روسیه در لبنان: اختلافات ایرانی-روسی در سوریه کذب و شایعه است Sat Apr 29 12:57:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه روسیه اعمال می‌کند Wed Aug 08 23:40:02 IRDT 2018
خبرگزاری فارس فیلم/برد پرگل دورتموند مقابل موناکو Thu Oct 04 01:14:34 IRST 2018
خبرگزاری فارس شناسایی 8 موضوع در مورد مزاحم‌های اقتصاد مقاومتی/ افزایش جرائم تخلفات برای کاهش سوانح رانندگی/وجود زبان‌ها هیچ خدشه‌ای به وفاق ملی وارد نمی‌کند Wed Mar 08 19:41:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس مشکلات با وفاق و همدلی حل می‌شود/ نیازمند همت و تلاش روزافزون هستیم Wed Apr 04 15:09:00 IRDT 2018
خبرگزاری فارس ورود سازمان تأمین اجتماعی به واردات رسمی آیفون را پیگیری می کنیم/ رجیستری به برندهای دارای بیشترین حجم قاچاق رسیده است Sun Jan 21 13:18:10 IRST 2018
خبرگزاری فارس یک روستای دیگر نزدیک «عقیربات» حماة سوریه آزاد شد Mon Sep 04 18:05:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس پرهیز از رفتن کنار رودخانه خشک برای گرفتن عکس و فیلم/ شماره 137 شهرداری شیراز آماده گرفتن گزارش‌های مردمی Fri Feb 17 12:13:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس جزئیات سامانه حمایتی وزارت رفاه برای کارگران ساختمانی/ فعالیت بیش از 500هزار کارگر بدون بیمه Wed Oct 17 11:05:24 IRST 2018
خبرگزاری فارس دعوای اصلاح‌طلبان بر سر کرسی شورای شهر تهران!/ دانشور: آقای عارف شما اخلاق را سر بریدید Thu May 11 19:44:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس سرخوش: چوب‌های‌مان در پرواز گم شد! Tue Jul 04 14:17:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس تا یک ماه دیگر، فوک خزری نماد کشتیرانی ایران در آب‌های خزر می‌شود Thu Jan 04 15:21:53 IRST 2018
خبرگزاری فارس درخشش تیم اعزامی بسیج بانوان تکواندوکار خرمشهری در مسابقات انتخابی کشور با کسب 3 مدال Mon Jul 31 11:16:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس آتش‌سوزی گسترده در منطقه حفاظت شده حاشیه پارک ملی گلستان Wed Nov 22 12:38:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس تبعات اختلال عملکردی عضلات لگن/ تأثیر فیزیوتراپی در درمان بیماری‌های زنان Sun Apr 09 16:03:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس اسقرار صنایع بزرگ در کنار دریا/ خلیج‌فارس بهترین مکان برای ساخت کارخانجات Wed Oct 18 17:17:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس وزارت خارجه عراق: از تهران و آنکارا خواسته‌ایم کلیه گذرگاه‌ها با منطقه کردستان را ببندند Sat Oct 07 10:08:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس برگزاری نشست بررسی حقوقی وقایع بحرین در قم Mon Feb 12 14:37:05 IRST 2018
خبرگزاری فارس کمپین دعا برای شیخ عیسی قاسم در 30 منطقه بحرین برگزار می‌شود Mon Jul 23 20:56:17 IRDT 2018
خبرگزاری فارس همه بازی‌های لیگ برتر را زیر نظر داریم تا بهترین‌ها را به تیم ملی فوتسال دعوت کنیم Sun Jul 16 16:45:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس رحماندوست: ادبیات کودک بی‌تردید وام‌دار انقلاب است Mon Apr 23 13:53:00 IRDT 2018
خبرگزاری فارس باید اولویت‌های کشور تجدیدنظر شود/ به نفع هیچکس کناره‌گیری نمی کنم Thu Apr 13 10:07:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس شناسایی عاملان حادثه تیراندازی در شادگان/اختلاف با صاحبخانه انگیزه «تیراندازی» شب گذشته Fri Apr 06 16:03:11 IRDT 2018
خبرگزاری فارس نباید فرصت شناخت کاندیداها را با لغو پخش زنده مناظرات از مردم گرفت Fri Apr 21 18:23:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس مهم‌ترین‌ رویدادهای امنیتی امروز افغانستان Tue Mar 28 17:01:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس ایران هم طلایی شد/ پا قدم وزیر ورزش خیر بود Fri Feb 09 14:22:00 IRST 2018
خبرگزاری فارس پلدختر دارای استعدادهای درخشانی در رشته‌های کشتی و فوتبال است Thu Feb 16 12:59:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس ساری:تنها تیمی بودیم که یووه را مجبور به دفاع کرد Mon Apr 03 10:38:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس برگزاری دوره‌ آموزشی سواد رسانه‌ای ویژه فعالان فضای مجازی Tue Jan 23 09:08:00 IRST 2018
خبرگزاری فارس آلمان خواستار باز گرداندن پوگدمونت به اسپانیا شد Wed Apr 04 11:16:00 IRDT 2018
خبرگزاری فارس مغز متفکر پروپاگاندای ضد ایرانی نتانیاهو، درگیر رسوایی جنسی Fri Sep 14 00:14:00 IRDT 2018
خبرگزاری فارس مردم در زمان وقوع زلزله از محله خود خارج نشوند/در گسل شمال تهران هیچ تنش و لرزه غیرعادی ثبت نشد Wed Dec 27 12:21:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس هیچ‌‌کس در جهان به نسل‌کشی در میانمار توجهی نمی‌کند/ ایران اسلامی همواره از مظلوم دفاع خواهد کرد Sat Sep 16 20:55:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس روابط تهران-دوشنبه امیدوارکننده بوده و افق روشنی دارد Sun Feb 12 10:51:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس بمباران مناطق مرزی افغانستان توسط ارتش پاکستان+تصاویر Mon Feb 20 09:19:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس انتشار گاز مونواکسید کربن در ساختمان چهار طبقه/ 4 نفر مسموم شدند Thu Jan 04 10:12:13 IRST 2018
خبرگزاری فارس با خروج آمریکا از برجام ایران از NPT خارج می‌شود/ خرید کالای خارجی دارای مشابه داخلی خیانت است Fri Apr 27 15:15:00 IRDT 2018
خبرگزاری فارس درددل‌های یک معاون سیاسی که قابل نوشتن نبود/تشنه میز و مقام نیستم؛ خدابخش بهترین گزینه برای تصدی استانداری آذربایجان‌شرقی است Thu Sep 14 10:12:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس برنامه‌های شبکه سه سیما در دهه فجر Sat Jan 27 13:42:00 IRST 2018
خبرگزاری فارس آجورلو به عیادت گودرزی رفت+عکس Fri May 12 10:37:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس مسوولین لرستان انگیزه‌ خدمتشان کم نشود/ آموزش‌های فنی و حرفه‌ای یکی از مسیرهای تعیین کننده اقتصاد مقاومتی Fri Jul 21 14:43:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس شهر بردخون در محاصره سیل قرار گرفت Sat Feb 18 09:42:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس همکاری کنونی بین «بیشکک» و «تاشکند» در دهه اخیر بی نظیر است Wed Dec 06 13:10:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس عذرخواهی متقابل رضا رشیدپور از هادی حجازی فر Sat Feb 10 14:07:00 IRST 2018
خبرگزاری فارس شهرداری تهران امسال برای حضور در مرز چذابه اعلام حضور نکرده است Sun Oct 07 16:25:07 IRST 2018
خبرگزاری فارس عطرافشانی بیش از 19 هزار گلزار شهدا در تمامی کشور همزمان با سالگرد پیروزی انقلاب Wed Feb 01 22:12:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس حمله موشکی ارتش یمن به پالایشگاه نفتی آرامکو عربستان سعودی Fri Sep 14 21:19:37 IRDT 2018
خبرگزاری فارس بهای مواد غذایی در سال 2017 به بالاترین رقم طی چهار سال اخیر رسید Mon Jan 15 10:17:00 IRST 2018
خبرگزاری فارس بازار شب عید تنظیم شد جیب باغداران نه/سود واردات شیرین‌تر است یا مزه پرتقال خارجی Fri Mar 17 14:24:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس بارش برف در 9 محور مواصلاتی کشور/ تردد در گردنه کوهرنگ مسجد سلیمان تنها با زنجیر چرخ امکان‌پذیر است Fri Feb 10 09:42:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس الگوی ساختاری رابطه رهبری مخرب با تمایل به خشونت و رفتارهای انحرافی در کارکنان Wed Feb 01 02:35:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس پرونده افساد فی الارض محمدعلی طاهری از چه زمانی مطرح شد؟ Wed Aug 30 07:04:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس ملت ایران بینش سیاسی بالایی دارند/ اصلح را انتخاب کنیم تا بعدا از انتخاب خود متأسف نباشیم Fri May 19 00:15:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس آغاز سی و چهارمین نشست سالانه اتحادیه دفتر تحکیم وحدت Wed Jul 12 10:15:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس سور دولت در شب چهارشنبه آخر سال/چشم 13 میلیون کارگر ایرانی نگران مزد 96 Mon Mar 13 08:42:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس «عینک» روایتی متفاوت از زندگی مهاجرین افغانستان در ایران است Sun Oct 08 12:35:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس روحانی و جهانگیری بدانند که سیاست تخطئه عملکرد گذشتگان نخ‌نما شده/تمام نگاه دولت در حل مشکلات به برجام بود Mon May 01 14:33:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس بشار اسد: سوریه با تروریستهایی می‌جنگد که ارتش رژیمهای ترکیه، آمریکا و عربستان هستند Thu May 10 10:05:00 IRDT 2018
خبرگزاری فارس ساخت‌وسازهای منطقه 22 موجب افزایش آلودگی هوا نشده است/ در حوزه مناسب‌سازی شهر برای معلولان عقب هستیم Sun Aug 20 12:04:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس ویسی: به پورموسوی گفتم حرفمان را مستقیم باید به یکدیگر بزنیم/ قهر نبودیم که آشتی کنیم Wed Aug 16 14:23:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس قطر پیش از دیدار با ایران مقابل تیم‌ملی امید عنابی قرار می‌گیرد Mon Feb 27 10:28:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس درخواست وزیر خارجه لبنان برای تأسیس سفارت لبنان در قدس Thu Dec 14 10:47:33 IRST 2017
خبرگزاری فارس دایی: قهرمانی نفت یک‌معجزه بود Thu May 11 23:27:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس اعمال محدودیت ترافیکی در محور‌های منتهی به حرم‌ امام خمینی‌(ره) در ایام ارتحال Wed May 31 12:17:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس دل پیرو: صحنه پنالتی جنجالی و بحث برانگیز بود/عظمت بوفون بالاتر از مسابقات لیگ قهرمانان اروپا است Thu Apr 12 10:49:03 IRDT 2018
خبرگزاری فارس آغاز ثبت‌نام جدید اعزام به عتبات از امروز با ظرفیت 185 هزار نفر/ اعزام نوروزی از 23 اسفند با ثبت نام در اواخر بهمن Thu Dec 21 12:11:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس رؤسای 15 دانشگاه کشور به آلمان می‌روند Sun Apr 23 14:15:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس شرایط حضور اهالی رسانه در جشنواره جهانی فیلم فجر اعلام شد Sun Feb 19 15:44:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس روایت خاطره مشترک دهه شصتی‌ها+حمام های عمومی را یادتان هست؟ Sat Sep 29 18:40:29 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم گزارش خبرنگار اعزامی تسنیم از اندونزی| رتبه چهارمی کاروان ایران در پایان روز ششم + جدول Fri Aug 24 18:22:02 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم 4 کشور دیگر تحریم‌ها علیه روسیه را تمدید کردند Sat May 06 09:05:04 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا ایذه میزبان هفته اول لیگ برتر کشتی‌فرنگی خواهد بود/ پخش زنده رقابت‌ها از شبکه‌های سراسری Thu Apr 06 14:27:21 IRDT 2017
تین افزایش 20 درصدی درآمد ترانزیتی Wed Feb 21 15:15:43 IRST 2018
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین فواید سویا برای بازماندگان سرطان سینه Thu Mar 09 16:50:00 IRST 2017
ایران آنلاین شکست شاگردان کرانچاردر خانه مقابل پیکان Tue Oct 31 18:40:45 IRST 2017
سیتنا تلاش برای حضور شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی در کشورهای اسلامی Sun Sep 10 16:26:33 IRDT 2017
پارس نیوز میکلایف: به تیم استقلال تبریک می‌گویم Mon Mar 13 21:10:15 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی ترمیم مغز پس از سکته با تزریق هیدروژل Tue May 22 13:35:00 IRDT 2018
دولت بهار نیمه شمالی کشور خنک‌تر می‌شود/ دمای شهرکرد 12 و اهواز 51 درجه Wed Jul 05 20:07:00 IRDT 2017
پارسینه دسترسی به اماکن نظامی ایران، ملغی شده است Fri Sep 15 09:31:01 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم ائمه جمعه آذربایجان غربی بر صله ارحام در ایام نوروز تاکید کردند Fri Mar 17 14:40:17 IRST 2017
افکارخبر قیمت نفت کاهش یافت Wed Dec 27 11:05:42 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران بیستون کرمانشاه فتح شد Mon Jul 09 23:04:00 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران خاطرات اسپارتاکوس و دزیره با دوبلورش به خاک سپرده می‌شود + فیلم Tue Feb 21 02:49:32 IRST 2017
برنا کشف یک میلیون و 932هزار عدد لوازم تحریر قاچاق توسط پلیس شهرستان رباط کریم Mon Apr 10 14:24:37 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی سووالات و کلید آزمون انگلیسی ویژه دکتری از امروز قابل مشاهده است Sat Jul 15 17:45:00 IRDT 2017
صبا ایران شرط و شروط هاشمی برای ماندن در وزارت بهداشت Sun Jul 23 11:01:48 IRDT 2017
خبرگزاری کتاب ایران کتاب «دنیای آتش و یخ» رونمایی می‌شود Mon Nov 13 13:29:55 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی تسریع اقدامات غربالگری بیماریهای غیرواگیر در ایران با استفاده از تجارب بلژیک Wed Feb 28 21:59:00 IRST 2018
تهران پرس اکبرپور: استقلال چرا نباید قهرمان آسیا شود؟ Wed May 16 01:21:00 IRDT 2018
خبرگزاری نسیم قیمت جهانی نفت امروز 1397/04/01|چشم بازار به نشست امروز اوپک Fri Jun 22 18:07:03 IRDT 2018
میزان وحدت و همدلی در دفاع مقدس تهدیدها را به فرصت تبدیل کرد Wed May 23 12:37:19 IRDT 2018
ایلنا توضیحات سرپرست پیکان درباره لغو بازی پرسپولیس Wed Oct 10 13:16:40 IRST 2018
میزان بهاروند یک‌قدم تا ریاست سازمان لیگ فاصله دارد Sun Mar 05 15:20:41 IRST 2017
فردا ترامپ شر خود را کم کن Sun Dec 03 19:27:15 IRST 2017
واحد مرکزی خبر اعزام دو رزمی کار آملی به مسابقات جهانی موی تای در تایلند Mon Jul 24 18:05:35 IRDT 2017
تهران پرس برف خیابان حافظ تهران در سال 1343+ عکس Tue Jan 03 07:34:00 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران 15 ترفند طلایی برای چربی‌سوزی سریع Sun Oct 29 09:57:07 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم جشنواره انار در روستای انبوه رودبار Sat Oct 20 13:13:07 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران اعتراف بارتومئو به اشتباهش درباره جدایی نیمار Tue Sep 05 11:38:53 IRDT 2017
روزنو طلاق اجباری پزشک 93 ساله! Thu Apr 20 10:50:01 IRDT 2017
جماران گاز گرفتگی جوان همدانی را به کام مرگ برد Tue Apr 03 17:15:47 IRDT 2018
خبرگزاری بین المللی قرآن ​مسجدسازی یکی از اولویت‌های توسعه شهری در پایتخت پاکستان است Sun Mar 19 15:54:18 IRST 2017
خبرگزاری مهر تقدیم 5000 شاخه گل نرگس به حرم امام حسین(ع) Fri Mar 10 10:21:27 IRST 2017
عصر خبر دلار دولتی 3267 تومان شد Mon Jul 24 12:50:02 IRDT 2017
آریا رییس جمهوری چین نسبت به تشدید جنگ تجاری هشدار داد Thu Jul 26 06:53:24 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر خلیج فارس تا چند روز آینده مواج است Sun Apr 16 10:16:34 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران اجرای نمایش تئاتر « نیمه شعبان» در دانشکده مهندسی زاهدان Thu May 11 12:42:27 IRDT 2017
خبرگزاری مهر تعدادی از آیین نامه های اجرایی قانون بودجه سال 97 تصویب شد Sun Apr 08 20:44:05 IRDT 2018
ایلنا باید بستر را برای حضور و فعالیت نخبگان در حوزه خانواده مهیا کرد Mon Oct 08 17:09:43 IRST 2018
پایگاه خبری الف 21نماینده خواستار ممنوعیت واردات برنج به مدت4 ماه شدند Sun Jul 02 12:50:27 IRDT 2017
خبرگزاری مهر آیت الله جنتی: اقتدار جمهوری اسلامی، حاصل اسلام است Mon Jul 10 18:50:13 IRDT 2017
ورزش 3 رحمتی سوپر سیو داشت، کلین شیت نه (عکس) Fri Apr 21 13:08:00 IRDT 2017
ایران آنلاین هدف ترامپ سلب مسوولیت از خود در برجام است Sat Oct 07 17:42:13 IRST 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا همایش تجلیل از فعالان موسسه دارالحافظین قرآن کریم برگزار شد Fri Apr 07 16:43:21 IRDT 2017
اقتصاد آنلاین اختصاص بیشترین پرونده های تخلفاتی اصناف به فروشندگان پوشاک Thu Mar 23 19:32:31 IRDT 2017
ورزش 11 لیست نهایی سوئیس اعلام شد Mon Jun 04 12:40:15 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر پوستن بازیکن تراکتور سازی به فجر Sun Jul 16 15:15:47 IRDT 2017
میزان والی قراردادش را با فولاد خوزستان تمدید کرد Wed Jul 18 10:21:29 IRDT 2018
جوان آنلاین واکنش محسن رضایی به اظهارات اخیر ترامپ Fri Feb 03 11:42:21 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران اظهارات شهردار تبریز از طریق سازمان شهرداری ها پیگیری شود/ راه‌اندازی سامانه آموزشی اعضای کمسیون‌های ماده 100 Thu Jul 26 22:22:11 IRDT 2018
آفتاب کیهان:شنود گذاشتن برای خاتمی اقدامی غیرقانونی و غیرعقلانی نیست Sat Apr 28 08:43:00 IRDT 2018
خبرگزاری حوزه مجوز احداث مدرسه علمیه شهر بخشایش صادر شد Thu Jan 18 12:07:00 IRST 2018
جوان آنلاین برنامه رقابت‌های دوومیدانی قهرمانی داخل سالن آسیا در تهران Mon Jan 29 14:44:49 IRST 2018
میزان در پادگان‌های نظامی داعش چه می‎گذرد؟ Mon Jan 30 23:00:01 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران پشت پرده فروش جوجه کباب های باز زعفرانی در فروشگاه ها Thu Sep 07 11:16:03 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی افزایش 10 درصدی کشت مکانیزه برنج در آستانه اشرفیه Thu May 11 20:48:00 IRDT 2017
خبرگزاری شبستان اعتراف ترکیه به مواضع اشتباه خود در قبال سوریه/ چه شد که آنکارا از اصرار بر کناره گیری بشار اسد دست کشید؟! Sun Jan 22 08:57:00 IRST 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا دانش‌آموزان قزوینی به کمپین «نه» به چهارشنبه سوری پیوستند+تصاویر Tue Mar 14 16:14:22 IRST 2017
روزنو مهلت مجدد انتخاب‌رشته برای ارشد علوم پزشکی Wed Aug 09 11:57:39 IRDT 2017
روزنامه دنیای اقتصاد سیمبیوز پدیده جدید رنو Tue Sep 05 13:07:29 IRDT 2017
خبرگزاری نسیم تیم وزنه‌برداری جوانان معلولان به مسابقات جهانی اعزام نمی‌شود Mon Oct 09 13:42:01 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران جایگزینی 49 فروند کشتی در 5 سال آینده/خط کانتینری آسیا به اروپا راه اندازی می شود Mon Oct 16 12:55:40 IRST 2017
بولتن نیوز کشف بمب عمل نکرده در نیروگاه اتمی فوکوشیما Thu Aug 10 15:34:12 IRDT 2017
پارس نیوز پژمانفر:کشور در حال پیری است Tue Mar 14 14:27:43 IRST 2017
پارسینه ترامپ: می‌توان میزان خرید نفت ایران را کاهش داد Sat Nov 18 12:51:40 IRST 2017
598 زلزله 6.2 ریشتری در افغانستان و پاکستان Wed Jan 31 11:43:20 IRST 2018
خبرگزاری دانشجو خبرنگاران ترامپ را به سخره گرفتند + تصویر Sun Apr 29 14:55:40 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر چین:هنوز با آمریکا درباره مسائل تجاری اختلافات وجود دارد Fri May 04 16:08:05 IRDT 2018
جام نیوز فدراسیون فوتبال اعلام کرد: سوپرجام ربطی به فصل جدید ندارد Wed Jul 26 21:54:07 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران راهنمای خرید عید/ حواستان به واژه «حراج» باشد! Sat Feb 25 21:00:02 IRST 2017
ایران آنلاین فروش یک میلیارد دلاری فیلمی از «جنگ ستارگان» Mon Jan 23 15:59:18 IRST 2017
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین کانادا به آمریکا هشدار داد Thu Feb 09 18:10:00 IRST 2017
میزان می‌خواهیم مقابل بانک سرمایه بهترین بازی خود را انجام دهیم/ حسرت نرفتن به المپیک ریو را نمی‌خورم Tue Mar 07 08:00:05 IRST 2017
روزنامه دنیای اقتصاد زمان انتخابات ریاست جمهوری گرجستان اعلام شد Wed Aug 01 22:00:38 IRDT 2018
صراط طراحی لوگوی جدید برای فدراسیون فوتبال + عکس Wed Dec 20 12:31:02 IRST 2017
اقتصاد ایران آنلاین تا سال97 هیچ موسسه غیرمجازی نداریم Wed Jun 21 13:09:21 IRDT 2017
تهران پرس هدف از ایجاد گالری نور تشریح ماهیت نور است/توجه به موزه ها از گام های آغازین ترویج علم است Sun Jun 10 17:55:00 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران نیروهای مسلح خوزستان آماده مقابله با تهدید دشمنان Fri Sep 22 12:21:43 IRST 2017
خبرگزاری مهر سرمایه‌گذاری نذری؛ مدل جدید تامین مالی کسب و کارهای نوپا Sat Jan 13 08:52:31 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی تصادف در جاده فیروزآباد - عسلویه 12 مصدوم داشت Tue Aug 14 21:53:00 IRDT 2018
تیک رشد 60 درصدی منابع بانک شهر طی 3 سال گذشته Fri Jun 23 16:25:41 IRDT 2017
بی باک نیوز توافق محرمانه ترزا می با اتحادیه اروپا Sun Sep 03 14:28:01 IRDT 2017
میزان سرقت اطلاعاتی «توتال» از میادین مرزی ایران با قطر/مخالفت با طرح 24 ماده‌ای مجلس/تکمیل کارخانه روتورسازی برای تحقق 190 هزار سو غنی سازی Wed Jul 18 18:00:01 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران همکاری های اقتصادی و کشاورزی ایران و اوکراین توسعه می یابد Sat Aug 05 20:54:55 IRDT 2017
بولتن نیوز مادورو: ترامپ حتی نمی‌داند ونزوئلا کجاست! Thu Oct 05 12:26:13 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی گاز مشعل درخوزستان و کهگیلویه و بویراحمد پایان می یابد Tue Sep 04 15:26:00 IRDT 2018
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین برانکو: علیپور و منشا زوج خطرناکی شده اند/ بازیکنانم لایق پیروزی بودند Tue Feb 13 19:55:49 IRST 2018
ایسکانیوز مسئولان پلدختر نسبت به موضوعات فرهنگی بی‌توجهی می‌کنند Sun Nov 05 18:30:00 IRST 2017
پرشین خودرو رشد فروش خودرو در اروپا Thu Apr 20 10:15:00 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران آخرین مهلت ثبت‌نام سفر اربعین اعلام شد Tue Oct 23 15:27:01 IRST 2018
واحد مرکزی خبر برگزاری کارگاه دانش افزایی + فیلم Tue Jul 11 12:03:29 IRDT 2017
خبرگزاری شبستان حزب کارگر انگلیس خواستار ممنوعیت حضور عربستان در کنفرانس سالانه این حزب شد Tue Sep 19 08:39:00 IRDT 2017
روزنامه کیهان سپاه پاسداران در حمایت از مجاهدان «طریق القدس» ذره‌ای دریغ نخواهد کرد Mon Jul 24 21:27:56 IRDT 2017
بی باک نیوز موسسه آکا100 (آکادمی درصدهای صد کنکور) - کلیپ انگیزشی 1 Mon Apr 10 19:17:01 IRDT 2017
رسالت رشد 173 درصدی خدمات ارز بازرگانی بانک ملی ایران Sun Oct 15 00:00:00 IRST 2017
خبرگزاری نسیم پدر بوکس ایران درگذشت Tue May 08 16:07:02 IRDT 2018
اقتصاد آنلاین نجات کودک گواتمالایی از میان خاکستر آتشفشان +فیلم Wed Jun 06 14:10:54 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجو تکذیب ارسال نامه اعتراضی جامعه روحانیت مبارز به رئیس جمهور Tue Jul 11 16:21:53 IRDT 2017