خبرگزاری فارس - Sun Feb 19 02:48:00 IRST 2017 نمایش خبر

میزان رضایت‌مندی از «اسرائیلی» بودن در سرزمین‌های اشغالی

آنچه در تحلیل وضعیت اجتماعی یک جامعه حائز اهمیت است، برداشت شهروندانش از وضعیت موجود، خوش‌بینی به آینده و احساس تعلق نسبت به آن حکومت سیاسی است.

از اصلی‌ترین مؤلفه‌هایی که همواره در منطقه غرب آسیا به آن پرداخته می‌شود چرخش نخبگان، دموکراسی و سهم تأثیرگذاری مردم، احساس ملی‌گرایی و شکل‌گیری یک هویت دولت-ملت مشترک شهروندان است. امروزه منطقه در یک بحران سیاسی و امنیتی به سر می‌برد. بسیاری از تحلیل گران این موضوع را ریشه در عدم توجه به جامعه و جامعه شناسی سیاسی-مذهبی طی سال‌های طولانی در دهه‌های پس از جنگ جهانی دوم می‌دانند. 

امروزه در فضای ناآرامی و عدم ثبات حاکمیت‌ها، نخبگان و رسانه‌های رژیم صهیونیستی به دنبال بهره‌برداری از این فرصت به‌منظور القای وجود دموکراسی و رضایت در سرزمین‌های اشغالی هستند. نتانیاهو در سخنانی پس از تصویب برجام ادعا نمود: «من با آن (برجام) مخالفم چون می‌خواهم از جنگ جلوگیری کنم؛ اما این توافق به جنگ ختم می‌شود. اسرائیل جزیره دموکراسی در منطقه‌ای سرشار از تاریکی، کشتار و بربریت است.»[1] 

هم‌چنین شیمون پرز در سخنانی تأکید می‌کند: «در سوریه، خونریزی وحشتناکی در حال وقوع است که باید جلوی آن را گرفت.  اسرائیل جزیره دموکراسی در خاورمیانه است و باید باهم مسئولیت آینده صلح را به عهده بگیریم.» این اظهارات و مقایسه دموکراسی میان کشورهای منطقه غرب آسیا و رژیم صهیونیستی واکنش‌هایی از سوی برخی تحلیل گران اسرائیلی را با خود به همراه داشته است. سفی بارئیل، تحلیل‌گر و نویسنده برجسته روزنامه صهیونیستی هاآرتص در مقاله‌ای به بررسی دموکراسی و آزادی حاکم بر ایران و آنچه صهیونیست‌ها مدعی آن هستند، می‌پردازد. در بخشی از یادداشت این تحلیلگر آمده است: «در ابتدا و آغاز هر چیز باید گفت که ایران خود را در لباس دموکراسی پنهان نمی‌کند،‌ بلکه با افتخار و علنی سیستمی را برای خود برگزید که یک روحانی دینی که رهبر نظام نامیده می‌شود، در رأس آن قرار دارد؛ اما در مقابل اسرائیل ماسک دمکراسی و آزادی را بر صورت زد، در حالی ‌که گروهی منتخب از روحانیون این رژیم که خود را مطیع و فرمان‌بر قانون نشان می‌دهند، بر آن حاکم هستند و شیوه‌های زندگی و دیدگاه‌های سیاسی خود را بر آن تحمیل می‌‌کنند.»[2] 

دیدگاه صهیونیست‌ها به دموکراسی و کارآمدی نظام سیاسی رژیم 

جدا از واقعیات یک جامعه یا نظام سیاسی هر کشور یا رژیم، آنچه در تحلیل و درک از وضعیت اجتماعی آن بسیار حائز اهمیت است، دیدگاه و برداشت شهروندانش از وضعیت موجود و خوش‌بینی به آینده در کنار احساس تعلق نسبت به آن حکومت سیاسی است. 

یکی از حوزه‌هایی که در مطالعات رژیم صهیونیستی کمی از آن غفلت شده یا به روز نشده است، دیدگاه جامعه صهیونیستی نسبت به خویش بالاخص در حوزه احساس هویت و پذیرش وضعیت موجود است. در این حوزه اغلب به میزان محبوبیت نخست‌وزیر و دیگر نهادها توجه شده است یا دیگر موضوعات چندان مورد واکاوی قرار نگرفته است. بدین منظور در این یادداشت به بررسی گزارش مفصل منتشر شده از نهاد رسمی و معتبر متعلق به رژیم صهیونیستی یعنی موسسه دموکراسی اسرائیل «Israel Democracy Institute »[3] خواهیم پرداخت. بر اساس گزارش جدید دانشگاه پنسیلوانیا در خصوص برترین اندیشکده‌های جهان، این اندیشکده صهیونیستی در رتبه 14 منطقه غرب آسیا قرار دارد و هم‌چنین سومین اندیشکده برتر رژیم صهیونیستی است.[4] 

همواره یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌های شناخت جامعه رژیم صهیونیستی و درک صحیح رفتارهای این رژیم، فهم نگاه و برداشت جامعه صهیونیستی نسبت به سیاست خارجی، دولت، شخص نخست‌وزیر، امنیت، نیروهای امنیتی و … است. در پایان سال 2016 اندیشکده صهیونیستی «Israel Democracy Institute » با انتشار نظرسنجی‌ای نمونه آماری مناسب و قابل توجهی در اختیار ما قرار داده‌اند. مطلب کامل گزارش را در «اینجا» می‌توانید مشاهده نمایید. 

1- وضعیت کلی امروزی رژیم صهیونیستی 

در نظرسنجی «موسسه دموکراسی اسرائیل» از جامعه صهیونیستی در خصوص وضعیت کلی رژیم پرسیده شده است که نتایج جالبی به دست آمده است. این پرسش زمانی دقیق‌تر و با اهمیت‌تر می‌شود که به‌صورت تفکیک شده اعراب و یهودیان حریدی (مذهبیون تندرو) و غیر حریدی مورد بررسی قرار گرفته است. بر اساس نتایج به دست آمده در حالت کلی در سال 2016، 36٫5 درصد وضعیت کنونی را خوب و 23 درصد وضعیت را بد دانسته است که در مقایسه به سال 2015 وضعیت بدتری را نشان می‌دهد. (جدول 1) 
 
 

 
 

جدول شماره 1 

اما نکته حائز اهمیت و قابل توجه آن است که در سال 2016، اعراب اسرائیلی نسبت به یهودیان، درصد بیشتری هم وضعیت کنونی را خوب و هم وضعیت کنونی را بد معرفی کرده‌اند. این امر نشان دهنده آن است که در میان اعراب اسرائیلی شکاف وسیعی وجود دارد. (جدول 2) 
 
 

 
 

جدول شماره 2 

از دیگر نکات حائز توجه آن است که میان گروه‌های سنی جوان، میان‌سال و 55 سال به بالا، به میزان نسبتاً مشترکی از وضع کنونی رضایت وجود دارد، اما هر چه به گروه سنی پایین‌تر نزدیک می‌شویم، وضعیت رضایت متوسط از شرایط، افزایش چشم‌گیری می‌یابد. این امر می‌تواند نشان دهنده عدم اطمینان یا عدم ثبات وضعیت جوانان باشد. (جدول 3) 
 
 

 
 

جدول شماره 3 

اما آنچه جالب‌تر از نتایج پیشین به نظر می‌رسد، تفاوت رأی صهیونیست‌های ملی‌گرا از دیگر گروه‌های تقسیم‌بندی شده در نظرسنجی یعنی حریدی‌ها، صهیونیست‌های سنتی، سنتی‌های غیرمذهبی و سکولارهاست. گروه صهیونیست‌های ملی‌گرا، نزدیک به 77 درصد وضعیت کنونی را خوب و فقط یک درصد وضعیت کنونی را بد معرفی کرده‌اند. رضایت شگفت‌انگیز از وضعیت کنونی نشان دهنده آن است که دولت کنونی نتانیاهو به دنبال جلب نظر چه طیفی از جامعه رژیم صهیونیستی است. رأی پایین سکولارها در خوب دانستن وضعیت کنونی هم از ابهامات این نظرسنجی است که جای پژوهش و بررسی بیشتری دارد. (جدول 4) 
 
 

 
 

جدول شماره 4 

به‌طور کلی توصیف ساکنین سرزمین‌های اشغالی از وضعیت موجود خود در سال‌های 2003 تا 2016 نشان می‌دهد که هرچند رضایت در سال 2016 کاهش یافته است، اما رژیم توانسته است از بحران سال‌های 2003 تا 2007 تا حدودی عبور نماید. عدم رضایت طی سال‌های 2003 تا 2007 را می‌توان ناشی از عواملی چون انتفاضه دوم، 11 سپتامبر، عقب نشینی از نوار غزه، جنگ 33 روزه و پیروزی مقاومت و دیگر بحران‌های رژیم در این سال‌ها دانست. اگر به جدول شماره 5 دقت شود، عدم رضایت شدید در سال‌های 2003 تا 2007 به خوبی نمایان است. 

اما یک نکته مهم و ابهام برانگیز در این جدول، افزایش دیدگاه طیفی است که وضعیت را متوسط معرفی نموده‌اند، می‌باشد. رسیدن این رقم از 26 درصد در سال 2033 به نزدیک 40 درصد در سال 2016، نشان دهنده یک ابهام است. این ابهام هم یک فرصت و هم تهدید برای رژیم صهیونیستی است؛ زیرا اگر نتواند خواسته این طیف عظیم 40 درصدی را برآورده سازد، رژیم دچار چالش بسیار جدی‌ای خواهد شد. 
 
 

 
 

جدول شماره 5 

2- خوش‌بینی و بدبینی نسبت به وضعیت آینده رژیم صهیونیستی 

آنچه در کنار درک وضعیت کنونی رژیم، حائز اهمیت است، نگاه به آینده از سوی همین جامعه است. یکی از سوالاتی که در این نظرسنجی پرسیده شده است، میزان خوش‌بینی و بدبینی به آینده رژیم صهیونیستی است. بر اساس نظرسنجی ارائه شده و مقایسه وضعیت سال‌های 2016 و 2014(نامعلوم بودن 2015) مشخص می‌شود که به‌طور کلی امید به آینده کاهش چشم‌گیری داشته و طی سه سال اخیر از 38٫4 درصد به 19٫3 درصد رسیده است. (جدول 6) 
 
 

 
 

جدول شماره 6 

هم‌چنین در میان اعراب اسرائیلی، دروزی‌ها بیش از مسیحیان و مسلمانان به آینده خود امیدوارند. در میان یهودیان، حریدی‌ها بیش از غیرحریدیان به آینده رژیم صهیونیستی و زندگی خود در سرزمین‌های اشغالی احساس امیدواری کرده‌اند. ضمن آنکه ناامیدی متوسط یا شدید غیر حریدی‌ها حدود 30 درصد است که این جدول همانند جدول شماره 4، چالش رژیم صهیونیستی با غیر حریدی‌ها را باری دیگر اثبات می‌نماید. (جدول 7 و 8) 
 
 

 
 

جدول شماره 7 

  
 
 

 
 

جدول شماره 8 

  

3- چالش هویت و افتخار به یک «اسرائیلی» خطاب شدن 

هویت از اصلی‌ترین مؤلفه‌های دولت – ملت‌سازی در هر جامعه و کشوری است. رژیم صهیونیستی به دلیل وابستگی وجودی خویش به هویت صهیونیستی و مذهب یهود، حساسیت بالایی در خصوص دو مؤلفه هویت و مذهب اعمال نموده است. یکی از چالش‌هایی که رژیم صهیونیستی همواره با آن روبرو بوده است، ناکامی در تکمیل فرآیند دولت- ملت‌سازی برای بقا و احساس تعلق میان شهروندان خویش نسبت به حکومت است. این رژیم مبنای وجودی خود را بر هویتی خاص و پیچیده بنا نموده است که در این نظرسنجی از آن تعبیر به «ملیت اسرائیلی» شده است.[5] 

اما با گذشت سال‌ها تکیه بر هویت یهودی- صهیونیستی دچار چالش‌های زیادی شده است. افزایش شکاف‌ اجتماعی به دلیل پراکندگی قومیت و هویت‌ ساکنان سرزمین‌های اشغالی بر چالش تشکیل جامعه واحد افزوده است. تغییر مفهوم هویت اسرائیلی از یک مفهوم مذهبی به‌سوی یک مفهوم سکولاریستی، یکی از چالش‌های امروزی فرآیند مذهب، هویت و ملت‌سازی در رژیم صهیونیستی است. 

نظرسنجی منتشر شده از سوی «Israel Democracy Institute » برای یافتن میزان موفقیت رژیم صهیونیستی در شکل دادن یک هویت مشترک و ایجاد دولت-ملتی که شهروندانش نسبت به آن احساس تعلق دارند یا غیر، در زیرکی تمام این سؤال را مطرح نموده است: از اینکه یک «اسرائیلی» خطاب می‌شوید چه احساسی دارید؟ 

در ابتدا باید به این سؤال پاسخ داد که آیا «اسرائیلی بودن» برای ساکنان سرزمین‌های اشغالی هویت بخش بوده یا دیگر مؤلفه‌های هویتی در رتبه نخست قرار دارد. (جدول 9) پاسخ سؤال شوندگان به این پرسش که «کدام هویت برای شما از دیگر هویت‌ها مهم‌تر است؟» به خوبی نشان می‌دهد که تقسیم بندی‌های نژادی‌ای چون اشکنازی، سفاردی، سکولاریسم یا حریدی در اولویت‌های پایین‌تری نسبت به هویت «اسرائیلی» بودن و «یهودی» بودن قرار دارند. به گونه‌ای که 86 درصد دو هویت «اسرائیلی» بودن و «یهودی» بودن را مهم‌تر از دیگر هویت‌ها دانسته‌اند. 
 
 

 
 

جدول شماره 9 

اما نکته حائز اهمیت آن است که هرچند در انتخاب یک هویت به‌عنوان تنها هویت مهم در سؤال بالا، اکثریت دو هویت «اسرائیلی» بودن و «یهودی» بودن را مهم‌تر از دیگر هویت‌ها دانسته‌اند، اما وقتی از آنان در خصوص افتخار به «اسرائیلی بودن» سؤال می‌شود، طیف وسیعی پاسخ قاطعی نمی‌دهند و تعلق خاطر محکم و قوی‌ای به ملیت خود ندارند. (جدول 10) 
 
 

 
 

جدول شماره 10 

جدول بالا به خوبی نشان می‌دهد حدود 45 درصد از یهودیان تعلق خاطر محکمی به «اسرائیلی بودن» خویش ندارند و از این امر احساس افتخار عمیق نمی‌کنند. در میان اعراب اسرائیلی این امر بسیار کمرنگ‌تر است. به گونه‌ای که تنها 16 درصد به «اسرائیلی» خطاب شدن احساس بسیار خوبی دارند. 

اما در میان یهودیان، حریدی‌ها کمتر از دیگران و تنها حدود 70 درصد از اسرائیلی بودن خویش احساس افتخار می‌نمایند. (جدول 11) اتفاقی که در وهله اول بسیار تعجب برانگیز به نظر می‌رسد، زیرا همان‌گونه که در جدول‌های 4 و 8 نشان داده شد این گروه وضعیت کنونی را بسیار عالی معرفی می‌کنند و نسبت به آینده هم خوش‌بین‌ترند. شاید بتوان دلیل این نتیجه را همان چالش هویتی دانست که امروزه هویت رژیم صهیونیستی و دولت‌های آن به سمت سکولار شدن در حال تغییر است و این امر موجب شده است حریدی‌ها یا همان مذهبیون تندرو احساس تعلق خویش به هویت «اسرائیلی» بودن کاهش یابد. 
 
 

 
 

جدول شماره 11 

احساس هویت و افتخار به «اسرائیلی» بودن در میان نژادهای گوناگون یهودیان یعنی حسیدی‌ها (شاخه از یهودیان اروپایی و آمریکایی که شاید منظور کل یهودیان اشکنازی باشد)، سفاردی‌ها (یهودیان شرقی، آسیایی و آفریقایی) و لیتوانی‌ها (یهودیان اروپای شرقی) هم متفاوت است. جدول 12 نشان می‌دهد که یهودیان سفاردی بیش از دیگر به هویت «اسرائیلی» احساس تعلق دارند. 
 
 

 
 

جدول شماره 12 

همچنین یکی دیگر از نکات مهم نظرسنجی سیر نزولی احساس افتخار و تعلق نسبت به هویت «اسرائیلی» با جوان‌تر شدن جامعه است. جدول 13 به خوبی نشان می‌دهد که میان جمعیتی که سنشان به تشکیل جعلی رژیم می‌رسد و جوانانی که زیر 35 دارند، حداقل 10 درصد در افتخار به «اسرائیلی» بودن اختلاف وجود دارد. 
 
 

 
 

جدول شماره 13 

جمع‌بندی 

با بررسی نظرسنجی منتشر شده از سوی موسسه دموکراسی اسرائیل مقایسه نتایج سال 2016 با سال‌های پیش، در حوزه رضایت، خوش‌بینی به آینده و احساس هویت به «اسرائیلی» بودن، نتایج جالبی به دست آمد که برخی از آنان عبارت‌اند از: 

• میان جمعیتی که سنشان به تشکیل جعلی رژیم می‌رسد و جوانانی که زیر 35 دارند، حداقل 10 درصد در افتخار به «اسرائیلی» بودن اختلاف وجود دارد. 

• یهودیان سفاردی بیش از دیگران به هویت «اسرائیلی» احساس تعلق دارند. 

• در میان یهودیان، حریدی‌ها کمتر از دیگران و تنها حدود 70 درصد از اسرائیلی بودن خویش احساس افتخار می‌نمایند. 

• 86 درصد دو هویت «اسرائیلی» بودن و «یهودی» بودن را مهم‌تر از دیگر هویت‌ها دانسته‌اند. 

• هم‌چنین در میان اعراب اسرائیلی، دروزی‌ها بیش از مسیحیان و مسلمانان به آینده خود امیدوارند 

• امید به آینده در میان ساکنان سرزمین‌های اشغالی کاهش چشم‌گیری داشته و طی سه سال اخیر از 38٫4 درصد به 19٫3 درصد رسیده است. 

• به‌طور کلی توصیف ساکنین سرزمین‌های اشغالی از وضعیت موجود خود در سال‌های 2003 تا 2016 نشان می‌دهد که هرچند رضایت در سال 2016 کاهش یافته است، اما رژیم توانسته است از بحران سال‌های 2003 تا 2007 تا حدودی عبور نماید. 

• گروه صهیونیست‌های ملی‌گرا، نزدیک به 77 درصد وضعیت کنونی را خوب و فقط یک درصد وضعیت کنونی را بد معرفی کرده‌اند. 

• در سال 2016، اعراب اسرائیلی نسبت به یهودیان، درصد بیشتری هم وضعیت کنونی را خوب و هم وضعیت کنونی را بد معرفی کرده‌اند. این امر نشان دهنده آن است که در میان اعراب اسرائیلی شکاف وسیعی وجود دارد. 

• در سال 2016، 36٫5 درصد وضعیت کنونی را خوب و 23 درصد وضعیت را بد دانسته است که در مقایسه به سال 2015 وضعیت بدتری را نشان می‌دهد. 

منابع: 

[1] «نتانیاهو: با توافق بسیار خطرناک ایران مخالفت کنید»، وب‌سایت خبرگزاری فارس، منتشر شده در تاریخ 13 مرداد 1394، قابل بازیابی در پیوند زیر: 

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13940513001629 

[2] «مقایسه دموکراسی و آزادی در ایران و اسرائیل به نقل از محقق اسرائیلی»، وب‌سایت خبرگزاری فارس، منتشر شده در تاریخ 22 آذر 1390، قابل بازیابی در پروند زیر: 

http://www.farsnews.com/printable.php?nn=13900919000453 

[3] https://en.idi.org.il/ 

[4] «گزارش کامل رتبه بندی برترین اندیشکده‌های جهان در سال 2016»، اندیشکده راهبردی تبیین. منتشر شده در تاریخ 10 بهمن 1395، قابل بازیابی در پیوند زیر: 

http://tabyincenter.ir/16756 

[5] محمد محسن فایضی «بحران جمعیت، چالش اصلی دولت-ملت سازی رژیم صهیونیستی». اندیشکده راهبردی تبیین. منتشر شده در تاریخ 21 در 1394، قابل بازیابی در پیوند زیر: 

http://tabyincenter.ir/11290 

نویسنده: 

محمدمحسن فایضی: کارشناس اندیشکده راهبردی تبیین 

پایگاه تبیین 

انتهای متن/
خبرگزاری فارس شکست اتلتیکو مادرید مقابل ویارئال در ویسنته کالدرون Wed Apr 26 02:01:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس ضعف مدیریت بحران در زلزله کرمانشاه مشهود بود Fri Nov 24 01:32:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس عکس/ ایستاده خوابیدن یک آتش نشان در پلاسکو Sat Jan 28 00:33:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس همدان 14 قرارداد صادراتی به ارزش 2 میلیون دلار در نمایشگاه عراق منعقد کرد Wed Mar 01 15:34:59 IRST 2017
خبرگزاری فارس مهد شجاعت، سرزمین ندبه و اخلاص/ خاکی که هر لحظه پر از عطر شهادت بود Wed May 24 15:10:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس اجرای مصوبه افزایش کرایه‌های حمل و نقل عمومی Mon Jun 26 15:28:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس باید دست مفسدین عرصه صید و صیادی کوتاه شود Mon Apr 23 13:57:00 IRDT 2018
خبرگزاری فارس 15 درصد هوای متروی نیویورک را پوست انسان تشکیل می‌دهد Fri Feb 24 12:48:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس 6 گونه جانوری تالاب میل مغان در معرض تهدید قرار دارند Sat Feb 17 16:21:00 IRST 2018
خبرگزاری فارس بی‌اطلاعی رئیس کل از نماگرهای بانک مرکزی/ رشد فزاینده بدهی بانک‌ها را به من نشان دهید Tue May 09 13:03:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس رئیس‌جمهور تصمیم نهایی را برای معرفی وزیر کشور به مجلس می‌گیرد Mon Jul 24 15:06:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس پیامدهای بحرانی توسعه نامتوازن اقتصادی و سیاسی جمهوری خلق چین Wed Jun 21 05:43:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس اتصال مترو تهران به راه‌آهن از طریق تونل/ جانمایی بنادر خشک کشور طبق پروژه آمایش مراکز لجستیک Mon Feb 13 11:17:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس بسته پیشنهادی مصر به حماس برای رفع نگرانی «تل‌آویو» Thu Apr 19 17:08:14 IRDT 2018
خبرگزاری فارس کاهش دوباره ارزش دلار در بازار جهانی Fri Aug 18 16:59:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس رقیب عربستانی استقلال با CD تماشاگر جذب می‌کند!+عکس Wed Feb 22 15:18:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس هند در پی خرید هفت هواپیمای جاسوسی با قابلیت جنگ الکترونیکی است Sat Jul 29 21:23:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس نگرانی مقامات امنیتی اسرائیل از انتقال سفارتخانه آمریکا به «قدس» Wed Feb 01 10:33:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس اقتصاد و باروری (نظریه ها و نقدها)‏ Sun Nov 26 06:43:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس آقایان مدعی در شهرک قدس زمین را متری 900 هزار تومان خریده‌اند/ مدارک قالیباف نشان‌دهنده سوءاستفاده جهانگیری و روحانی از بیت‌المال است Thu May 18 06:25:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس صالحی بر تقویت زبان فارسی در ارمنستان تاکید کرد Tue Oct 17 14:03:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس 10 درصد از کودکان مبتلا به «اوتیسم» در دنیا مستقل هستند Tue Feb 06 07:12:00 IRST 2018
خبرگزاری فارس وجیهه سامانی «خوابِ باران» می‌بیند Sun May 07 13:49:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس تغییر الگوی مصرف موادمخدر از شیشه به «گُل»/ تمایل جوانان 15تا 29ساله به مصرف حشیش Sat Jan 06 14:48:00 IRST 2018
خبرگزاری فارس داور فنلاندی دیدار یاران شجاعی و حاج‌صفی مقابل نماینده رژیم صهیونیستی را سوت می‌زند Mon Jul 31 08:25:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس وداع با مرد خاطره‌‌ساز استدیو پاپ Mon Aug 07 12:06:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس مراسم تشییع پیکر «علی معلم» آغاز شد Wed Mar 15 09:23:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس 67 درصد ایرانی‌ها معتقدند وجهه آمریکا در ایران بعد از امضای برجام بسیار بدتر شده است Tue Oct 03 12:58:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس پایگاه اورژانس هوایی طبس توسط وزیر بهداشت افتتاح شد/ 30 پایگاه اورژانس در کشور فعالیت می‌کنند Sun Mar 12 12:19:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس طلاکاری 2 گلدسته و 2 یال ایوان نجف به مدت 18 ماه/ افتتاح طرح‌های توسعه‌ای شرقی و غربی کاظمین در شهریور ماه Thu Jun 29 10:39:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس سبک فوتبال ایران و اروپا متفاوت است/ نمی‌خواهم نیمکت‌نشین باشم Tue May 23 14:04:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس تعریف محل سکونت عادی در حقوق اتحادیه ی اروپا Fri Mar 30 03:47:00 IRDT 2018
خبرگزاری فارس بلیت هایی که اصلاحات آنان را می‌سوزاند Tue Apr 10 14:31:00 IRDT 2018
خبرگزاری فارس هیأتی از حماس 27 شهریور به مسکو می‌رود Thu Sep 14 18:22:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس در طرح تحول سلامت، داروسازان مورد بی‌مهری قرار گرفتند/ انتقاد و اجرای سیستم HIX در داروخانه‌ها Mon Aug 21 15:55:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس مصوبه اصلاح اساسنامه سازمان بیمه سلامت ایران برای اجرا ابلاغ شد Tue Jul 11 18:47:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس ترافیک سنگین در محور قزوین ـ کرج/ واژگونی پژو 206 در قزوین 2 کشته بر جای گذاشت Thu Jun 22 15:19:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس از وجوهات شرعی برای کمک به خسارت‌دیدگان سیلاب استفاده شود/ جریمه دیرکرد ربای آشکار است Wed Feb 22 10:10:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس بدعهدی غرب در قبال ایران در پسابرجام/تحریم‌ها آمریکا علیه ایران پابرجاست Mon May 08 09:55:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس آلبوم موسیقی «شهد و شکر» منتشر شد Sat Aug 26 12:49:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس رمز پیروزی ایران در قدرت مردمی و تفکر انقلابی است/ دشمن در جنگ نرم دنبال یارگیری از درون نظام است Fri Feb 16 21:08:00 IRST 2018
خبرگزاری فارس ماجرای مسمومیت 25 دانش‌آموز ابتدایی بندرعباسی/ وضعیت عمومی دانش‌آموزان مناسب است Wed Apr 26 12:54:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس 80 عملیات امداد و نجات در سنندج انجام شده است Thu Feb 16 08:54:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس ترکیب دو تیم صنعت‌نفت آبادان و فولاد خوزستان مشخص شد Fri Sep 22 17:56:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس گلبانگ انقلاب در مدارس سراسر کشور طنین‌انداز شد Tue Jan 31 09:33:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس خادم با لالوویچ دیدار می‌کند Tue Apr 24 10:39:49 IRDT 2018
خبرگزاری فارس افزایش سطح امنیت در استان دیالی عراق نزدیک مرز ایران Thu Sep 07 16:53:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس فیلم/مراسم اهدای مدال، جام و جشن قهرمانی پرسپولیس Fri Apr 27 22:19:20 IRDT 2018
خبرگزاری فارس دیدار هیأتی از حماس با نخست‌وزیر دولت وفاق ملی فلسطین Mon Aug 14 17:17:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس عربستان از امروز سامانه هشدار در پایتخت و شرق خود نصب کرد Thu May 10 17:02:10 IRDT 2018
خبرگزاری فارس خبیری: می‌توانستیم مقاومت قرچک را شکست دهیم/از فرصت‌هایمان استفاده نکردیم Tue Jul 11 21:14:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس بررسی و تعیین میزان استفادۀ دانشجویان دانشگاه‌های غرب کشور از فنّاوری اطلاعات و ارتباطات Sun Dec 10 03:47:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس اثر اختلالات بازارکار برپویایی‌های اقتصاد کلان در چارچوب یک الگوی کینزی جدید Sat Jan 27 04:40:00 IRST 2018
خبرگزاری فارس عضو ارشد کنگره، خواستار تلاش واشنگتن برای قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF شد Fri Jan 26 04:47:00 IRST 2018
خبرگزاری فارس برجام ریسمان پوسیده‌ است که چنگ زدن به آن به‌دور از عقلانیت سیاسی است/ اروپا مانند آمریکا غیر قابل اعتماد است Sat May 12 16:38:00 IRDT 2018
خبرگزاری فارس مردم شما را می‌شناسند Tue May 09 09:11:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس سریک بای حاجی اوراز مفتی اعظم قزاقستان شد Sat Dec 09 11:57:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس حسن اکرمی داور بازی تیم‌های فوتبال صنعت نفت آبادان و ذوب‌‌آهن اصفهان شد Mon Aug 21 10:02:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس نماز ظهر عاشورا در شهرستان مختلف استان کردستان اقامه شد Sun Oct 01 12:25:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس قوه قضاییه برای کولبرها نمی‌تواند کاری انجام دهد/ در مورد ساختمان‌های نا ایمن مسئول اصلی شهرداری و وزارت کار هستند نه قوه قضاییه Sun Feb 12 14:49:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس شماره گذاری خودرو با استاندارد یورو 4 تا سال 98 به پایان می‌رسد Sun Jul 23 15:04:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس ترامپ: گفتگوی خیلی خوبی با رئیس‌جمهور چین درباره کره شمالی داشتم Wed Apr 12 16:53:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس امام رضا(ع) رضایت‌نامه شهادت محسن حججی را امضا کرد Tue Aug 15 12:10:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس بررسی اثربخشی تدبر در آیات قرآن کریم بر افزایش سلامت روان Sat Jan 13 04:57:00 IRST 2018
خبرگزاری فارس «مهدوی» مدیرکل جدید میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان تهران شد Tue Jan 23 15:58:00 IRST 2018
خبرگزاری فارس پورموسوی: زهیوی و مبعلی عرقشان به خوزستان را نشان دادند/ تارتار به نحوه یار‌گیری‌اش نگاه کند بعد از من ایراد بگیرد Fri Jun 23 15:20:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس «ملاصلاح» شیرین‌تر از عسل بود/ شخصیت ملاصالح شبیه شخصیت سیاوش است Mon Jul 24 09:42:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس بازرسی از 1000 شعبه بانک برای نظارت بر نرخ‌های سود/ برخورد با تخلفات موردی Sat Sep 16 12:26:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس مدیر اطلاع‌رسانی یازدهمین جشن منتقدان و نویسندگان سینمایی معرفی شد Sat Jul 22 15:07:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس شمسایی: بازیکنان گیتی‌پسند تلاش خود را کردند/ باید از حالا به فکر آینده فوتسال باشیم Sun Jul 30 22:17:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس ساماندهی 80 هزار سند دفاع مقدس در مازندران/ جشنواره ملی فانوس در ساری برگزار می‌شود Sat Jun 24 13:22:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس رمان «با خورشید طلوع کن» به چاپ دوم رسید Sun Nov 19 14:20:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس نحوه پاسخگویی به سوالات متقاضیان ورود به دانشگاه علمی‌کاربردی اعلام شد Sat Mar 18 15:41:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس مهم‌ترین عامل برای توسعه سمنان تأمین آب است Tue Aug 01 09:08:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس فرود اضطراری یک هواپیما در فرودگاه بین‌المللی زاهدان Sat Feb 04 11:02:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس افزایش 136میلیونی فروش سینماها در هفته دوم اکران نوروزی + جدول Sat Apr 01 11:44:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس بزودی لایحه ارزش‌افزوده را به مجلس می‌دهیم Tue Feb 14 19:43:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس رویترز: ایران تأسیسات آب سنگین اراک را با دغدغه انتخاباتی تعطیل کرد Sat Jun 03 00:31:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس «آنکارا» ورود ششمین گروه نظامیانش به «دوحه» را تایید کرد Thu Jul 20 08:37:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس اصغر نعیمی «های‌لایت» را می‌سازد Wed Jul 26 15:37:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس بالگرد برای انتقال پیکرها پرواز کرده است Tue Feb 20 16:43:00 IRST 2018
خبرگزاری فارس آقای روحانی به کدام وعده خود عمل کرده‎اید که شرمنده نیستید/ امضای 7 نماینده گلستان برای حقوق 24 میلیونی مدیران تأسف‎آور است/ کلید رئیس جمهور دچار زنگ‎زدگی شده و یا عمل نمی‎کند؟/ من به عنوان یک طلبه نزد مردم شرمنده‎ام Fri Mar 03 16:49:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس انگلیس، پیشتاز شرکت های نظامی امنیتی خصوصی در جهان Fri Apr 27 09:45:00 IRDT 2018
خبرگزاری فارس طارمی خودش تصمیم گرفت در پرسپولیس بماند/کارهای مربوط به سفر به آلمان انجام شده است Mon Jul 10 13:07:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس خوب است تواب‌ها درباره لاجوردی صحبت کنند/ یک چمدان پول بردند تا جنازه لاجوردی را بدزدند Wed Feb 28 00:03:00 IRST 2018
خبرگزاری فارس همگرایی و واگرایی مفهوم منفعت ملی در گفتمان های سیاسی پس از انقلاب اسلامی در ایران Sun Nov 12 03:24:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس ورود ممنوع خودروهای شخصی به مرز خسروی در اربعین امسال/ تردد فقط با ناوگان عمومی Fri Jun 30 16:43:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس 12 هزار کانکس نیاز مردم زلزله‌زده غرب است/ سهم البرز 380 کانکس مسکونی Sun Nov 26 12:38:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس به اشغال تنب بزرگ، کوچک و ابوموسی پایان دهید! Mon Oct 16 21:54:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس ترتیل صفحه 112 قرآن با صدای استاد «پرهیزکار»+صوت Tue Jul 04 09:01:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس «آرام می‌گیریم» به مخاطب فرصت تفکر می‌دهد Fri Mar 10 10:15:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس «دایان» جدیدترین محصول سینمایی حوزه هنری رونمایی شد Wed Apr 11 16:48:00 IRDT 2018
خبرگزاری فارس حضور مردم در طول تاریخ انقلاب اسلامی تولیدکننده قدرت است Fri Feb 10 14:07:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس اتمام طرح‌های عملیاتی آزادسازی کرانه راست موصل/ تکذیب حمله داعش به کرانه چپ Mon Jan 30 09:57:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس پالایشگاه گاز بیدبلند از شرکت هیتاچی کمپرسور می خرد Tue Jul 04 16:46:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس رئیس‌جمهور سابق کره جنوبی بازداشت شد Thu Mar 30 22:49:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس پخش زنده مراسم تشییع شهدای آتش نشان از شبکه پنج Wed Jan 25 11:45:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس وزیر دادگستری به مجلس می‌رود/ بررسی طرح اصلاح قانون شوراهای اسلامی Thu Jan 11 14:34:00 IRST 2018
خبرگزاری فارس تاکنون جهادگران بر روی 10 نفر برای لیست شورای شهر تهران به اجماع رسیده است/ در انتخابات ریاست جمهوری اصل حضور مقدم بر شخص حاضر است Wed May 03 14:39:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس وزارت بهداشت آرامش را به جامعه رادیولوژی برگرداند Sat Feb 17 10:33:00 IRST 2018
بی باک نیوز نگرانی های سیاسی و اقتصادی جهان موجب افزایش فروش سکه و شمش طلا خواهد شد Fri Feb 17 11:24:01 IRST 2017
تابناک توصیه رهبر انقلاب به مسئولان درباره نخبگان/ روایت یک بازیگر از طلاق‌های سینمایی/ از بسته‌ شدن پرونده قضایی روغن پالم چه نتیجه‌ای می توان گرفت؟ Mon Oct 23 02:32:38 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم نخستین جلسه تخصصی مدیران و برنامه سازان شبکه نسیم برگزار شد Wed Apr 25 09:53:15 IRDT 2018
تهران پرس تاج: خوزستان سهم بسزایی در توسعه فوتبال کشور دارد/ممکن است شجاعی به تیم ملی دعوت شود Fri Feb 23 00:46:00 IRST 2018
خبرگزاری مهر اصلاح طلبان حق انتقاد به دولت ندارند/لزوم پاسخگویی اصلاح طلبان Fri Dec 15 13:48:33 IRST 2017
ایران آنلاین با واحدهای نصب کننده شیشه دودی برخورد می شود Tue Jul 11 11:06:31 IRDT 2017
انصاف آنالیز فنی AFC از بازی تیم ملی ایران در برابر مراکش Sat Jun 16 20:12:09 IRDT 2018
تی نیوز زمان دقیق برگزاری مراسم تحلیف روحانی Fri Jul 14 23:48:38 IRDT 2017
آریا مرز ایران با سلیمانیه عراق از امروز بازگشایی می‌شود Wed Oct 25 08:28:30 IRST 2017
روزنامه دنیای اقتصاد :تشکیل پرونده قضایی برای مهدی قائدی Thu Feb 08 13:34:24 IRST 2018
آفتاب ایران اظهار نظرهای غیر مسوولانه، فاقد وجاهت قانونی است Fri Jun 01 20:01:16 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران معاملات بورس منطقه ایی در فارس Sat Feb 11 11:49:35 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم اعضای ناظر مجلس در شورای حقوق و دستمزد انتخاب شدند Tue Jul 12 12:33:23 IRDT 2016
شبکه اطلاع رسانی دانا دخالت دولت و ایجاد بخش خصولتی از عوامل فساد محیط کسب و کار هستند Wed Nov 15 10:55:59 IRST 2017
خبرگزاری مهر خطر نابودی فرهنگ عامه جدی است/ 23 سال برای «یورت» مادری کردم Sat Feb 04 07:42:15 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران پیشرفت 51 درصدی فاز دو کارخانه فولاد سفید دشت Wed Aug 09 08:51:08 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی کنفرانس مونیخ و معماری امنیتی جدید خلیج فارس- محمد مهدی مظاهری* Wed Feb 21 12:55:00 IRST 2018
واحد مرکزی خبر استقرار نیروهای امنیتی در منطقه کردستان عراق Sat Dec 23 12:59:16 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران پرونده قتل آتنا وارد مرحله جدیدی شده است Wed Jul 12 14:53:28 IRDT 2017
خبرگزاری مهر ترامپ: روابط آمریکا و روسیه در بدترین وضعیت است Thu Apr 13 14:14:35 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی مهمترین نشانه بیماری دیابت بی علامتی است Sat Jul 16 17:52:00 IRDT 2016
آریا شناسایی زودهنگام آلزایمر با استفاده از هوش مصنوعی ممکن شد Mon Sep 18 23:03:23 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران افزایش ناوگان باری Sun Feb 26 09:47:11 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران دشمنان به دلیل نقش صدا و سیما در شکست فتنه اخیر، تخریب می‌کنند Sun Jan 07 12:10:05 IRST 2018
جام نیوز عکس/ یکی از مناطق مهم گردشگری ایران Tue Mar 21 15:06:21 IRST 2017
وطن امروز سالی 700هزار شغل دروغ از آب درآمد Wed Apr 19 00:00:00 IRDT 2017
آنا برگزاری رزمایش محمدرسول الله از فردا در سواحل مکران و دریای عمان Sun Jan 21 10:08:17 IRST 2018
فردا 3454 ایزدی در اسارت داعش هستند Sun Apr 16 22:23:15 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران افزایش 24 درصدی پروازهای فرودگاه اصفهان Tue May 15 20:53:01 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر نشست اعضای شورای عالی کلانشهرها در مشهد Fri Mar 02 13:00:33 IRST 2018
روزنامه شهروند داستان ادامه‌دار حرکات موزون Sat Apr 21 04:30:00 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران میرلوحی: سراهای محلات در حد فروش صنایع دستی تنزل پیدا کردند Tue Sep 12 10:31:10 IRDT 2017
دولت بهار قرارداد سرمربی رئال تمدید شد Sat Aug 12 12:38:00 IRDT 2017
پرس شیعه اعلام آمادگی شورای دموکراتیک سوری برای مذاکره غیرمشروط با دمشق Mon Jun 11 15:43:05 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران ورود اتباع عراقی بدون ویزا به منطقه آزاد اروند آغاز شد Tue Sep 19 14:56:57 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا اعتکاف؛ زمانی برای تنبلی یا دوری از تنبلی؟ Mon Apr 10 09:58:15 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم 373 هکتار از اراضی بن به منابع طبیعی و راه و شهرسازی واگذار می‌شود Mon Nov 27 02:23:00 IRST 2017
خبرگزاری مهر «اس 400» در شمال غربی روسیه مستقر شد Sat Apr 29 19:21:27 IRDT 2017
سلامت نیوز جوانسازی و شادابی پوست با دسر توت‌فرنگی Sun Apr 29 11:25:00 IRDT 2018
خبرگزاری مهر آغاز نشست خبری «نوبخت» Tue Jul 18 10:21:47 IRDT 2017
فردا دشمن به دنبال ضربه زدن به شورای نگهبان است Fri Jul 14 18:16:01 IRDT 2017
برنا برگزاری دوره آموزشی خدام بقاع متبرکه ویژه طرح نوروزی آرامش بهاری Sun Mar 05 13:56:11 IRST 2017
روزنو اردوغان در نماز عید فطر از حال رفت Sun Jun 25 13:52:52 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی اقدام های ارزشمند ایران در سلول های بنیادی قابل عرضه به جهان است Thu Feb 16 22:00:00 IRST 2017
خبرگزاری مهر 12 هزار نفر در حوزه معدن استان یزد مشغول به کارند Sat May 06 20:32:39 IRDT 2017
خبرگزاری مهر محموله بزرگ چای قاچاق در دشتستان توقیف شد Sun Apr 23 14:19:15 IRDT 2017
وزارت نیرو خسارت فراوانی به شبکه‌های برق گچساران وارد شد/ شبکه برق پایدار است Wed Aug 16 14:49:50 IRDT 2017
برنا مشارکت حداکثری ضامن تحقق خواسته های بحق مردم است/پای صندوق رای میریدم تا دوباره دروغ و تزویر در جامعه حاکم نشود Wed May 17 14:07:37 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی برنامه 50 میلیارد ریالی دولت برای جبران خسارات سیل سیستان وبلوچستان Mon Jan 30 04:35:00 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم استقبال جالب سرپرست استقلال خوزستان از طارمی/ حضور 3 دروازه‌بان در لیست پرسپولیس Thu Mar 09 17:37:32 IRST 2017
جوان آنلاین یافتن پیکر کوهنورد 50 ساله در ارتفاعات توچال Sat Feb 10 09:28:48 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران مردم خراسان جنوبی شب گذشته یخبندان را تجربه کردند Sun Nov 26 09:35:17 IRST 2017
یک ورزش فخرالدینی به ذوب‌آهن پیوست + عکس Sun Dec 17 11:24:08 IRST 2017
بی باک نیوز خواب کافی عاملی مهم در زیبایی پوست Wed Apr 26 06:12:01 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم نادر طالب زاده آتش به اختیار واقعی است/نگاه طالب زاده به هنر در مسیر ولایت و دین بود Mon Dec 25 16:41:24 IRST 2017
خبرگزاری نسیم «کارگزاران» رَکَب زد!/ بوی تهدید وزیر کشور می آید Fri Sep 08 17:16:00 IRDT 2017
آنا تخصیص یارانه 2 میلیارد تومانی به فعالان قرآنی در نمایشگاه قرآن Mon May 22 12:30:29 IRDT 2017
تدبیر 24 رقم پیشنهاد به فاتح تریم Mon Sep 25 11:24:41 IRST 2017
تی نیوز استخدام فیلمبردار،کمک حسابدار،مسئول دفتر،برنامه نویس/ هاماوران Thu Jul 13 00:55:43 IRDT 2017
خبرگزاری مهر کاهش اقتباس ادبی در سینما نتیجه کم مطالعه شدن سینماگران است Sat Aug 12 12:45:50 IRDT 2017
ساعت24 راهکارهای داشتن قلب سالم Wed Mar 29 13:01:00 IRDT 2017
ایسکانیوز 4 روز حکومت سزاوار گفتن دروغ و تهمت نیست Wed Apr 26 12:11:38 IRDT 2017
جماران مشوق های دولت، بسترساز توسعه بخش کشاورزی- فرزاد نویدی** Sun Jul 09 10:41:36 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی آمریکا برای نفوذ در نظام اسلامی هزینه های زیادی انجام داده است Tue Feb 06 00:16:00 IRST 2018
تی نیوز رشد دلار کاهش یافت/ روز تنفس در بازار ارز Sat Jul 08 15:17:21 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران بهره برداری 13 طرح پزشکی با حضور رئیس جمهور Sun Apr 09 09:26:38 IRDT 2017
تدبیر و امید انفجار در نزدیکی نیروهای پیشمرگ در کرکوک Sat Aug 26 20:35:03 IRDT 2017
جام نیوز 5 محصول گروه سایپا 4 ستاره کیفیت را دریافت کردند Mon Jul 03 07:00:00 IRDT 2017
برنا برنامه های هفته ملی کودک اعلام شد Sat Oct 07 11:44:54 IRST 2017
شفاف فلسفه باید در حوزه‌ علمیه قم و تهران رواج پیدا کند Wed Apr 25 09:58:36 IRDT 2018
ایانا سرخشکیدگی جنگل‌های حرا به دلیل پخش بیش از حد خاک Sun Apr 16 09:43:40 IRDT 2017
آفتاب ایران کی روش مربی استرالیا می شود؟ | استرالیایی ها و آرزوی داشتن کی روش Sun Oct 08 00:49:45 IRST 2017
آفتاب ایران آمریکا تحریم های جدیدی علیه کره شمالی اعمال می کند Wed Nov 22 00:18:06 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران افزایش آسانسور‌های استاندارد در ادارات / دانشگاه‌ها همچنان همکاری نمی‌کنند Sun Dec 17 11:05:54 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران انریکه: حضور ماسچرانو در دیدار برابر اتلتیکو مشخص نیست Sat Feb 25 20:06:58 IRST 2017
برنا 850 متر از حفاری مکانیزه مترو قم باقی‌مانده است Wed Oct 26 14:03:29 IRST 2016
خبرگزاری دانشجویان ایران بازگشت یک تپه تاریخی به 9 هزار سال قبل با یافته‌های باستانی‌اش Sat Oct 14 17:04:02 IRST 2017
ایلنا 17 میلیارد ریال اعتبار برای طرح روشنایی شهر بوشهر اختصاص یافت Sat Dec 30 08:27:14 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم بجنورد| پرواز تهران به بجنورد شرکت ماهان به علت شرایط جوی لغو شد Mon Apr 16 14:22:13 IRDT 2018
مشرق نیوز پوتین دلیل حملات موشکی اخیر به سوریه را گفت Tue Jun 05 10:14:36 IRDT 2018
پارس نیوز مرگ روزانه 300 ایرانی به دلیل بیماری‌های قلبی Sat Feb 11 20:27:58 IRST 2017
فردا 8 کشته در درگیری‌های قبایل سیناء مصر با داعش Wed May 03 13:44:30 IRDT 2017
برنا دو همکار چندپایه ابتدایی شهرستان به مرحله کشوری جشنواره ی جلوه گاه اثر و اندیشه راه یافتند Mon Aug 14 16:07:24 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر وجدان های بیدار ضد صهیونیزم Fri Dec 15 18:57:29 IRST 2017
خرداد نیوز جهانگیری به دولت‌ها و ملت‌های مسلمان تبریک گفت Wed May 16 18:16:56 IRDT 2018
روزنامه دنیای اقتصاد قهرمان مقابل نایب قهرمان Wed Mar 08 11:53:43 IRST 2017
اقتصاد آنلاین گزارش CNN از اسنپ +فیلم Mon Jul 31 13:30:16 IRDT 2017
اخبار بانک نرخ سود بانک‌ها در سال‌ آینده باز هم کاهش می‌یابد؟ Fri Mar 03 10:52:14 IRST 2017
وطن امروز چراغ خطر استقلال Mon Jul 24 00:00:00 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا دیدار رئیس دانشگاه پیام نور استان با فرمانده سپاه نینوای گلستان Wed Apr 11 16:30:09 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم زائرانی که ویزای حج نخواهند گرفت Wed May 24 14:34:13 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران شرکت فولاد مبارکه سهم قابل توجهی از صادرات بازار دنیا را از آن خود کرده است Thu Jan 18 13:58:53 IRST 2018
انتخاب فیلم/ نظر شهید بهشتی در خصوص جایگاه مردم در حکومت : کسی حق دارد زمامدار مردم باشد که برگزیده مردم و یا مورد پذیرش مردم باشد Mon Jun 19 09:50:37 IRDT 2017
فرارو (طنز) نظرسنجی جدید رسانه ملی لو رفت! Mon Apr 10 10:28:19 IRDT 2017
آفتاب کنایه حمید فرخ‌نژاد به دولت Wed Dec 13 14:02:39 IRST 2017
بولتن نیوز ربیعی صندوق تأمین اجتماعی و بازنشستگی را نجات داد Tue Aug 15 09:39:17 IRDT 2017
افکارخبر رژیم صهیونیستی 3 روزنامه نگار فلسطینی را بازداشت کرد Tue Jan 09 13:48:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی سارقان خودرو، مغازه و منزل در فردیس دستگیر شدند Wed Jun 13 16:08:00 IRDT 2018
یک ورزش بیرانوند؛ بهترین بازیکن ایران از نگاه رسانه‌های جهان Sat Jun 16 12:26:53 IRDT 2018
روزنو کشف بیش از 8 هزار لیتر مشروبات الکلی در بابلسر Thu Feb 23 06:30:01 IRST 2017