خبرگزاری فارس - Sun Feb 19 02:48:00 IRST 2017 نمایش خبر

میزان رضایت‌مندی از «اسرائیلی» بودن در سرزمین‌های اشغالی

آنچه در تحلیل وضعیت اجتماعی یک جامعه حائز اهمیت است، برداشت شهروندانش از وضعیت موجود، خوش‌بینی به آینده و احساس تعلق نسبت به آن حکومت سیاسی است.

از اصلی‌ترین مؤلفه‌هایی که همواره در منطقه غرب آسیا به آن پرداخته می‌شود چرخش نخبگان، دموکراسی و سهم تأثیرگذاری مردم، احساس ملی‌گرایی و شکل‌گیری یک هویت دولت-ملت مشترک شهروندان است. امروزه منطقه در یک بحران سیاسی و امنیتی به سر می‌برد. بسیاری از تحلیل گران این موضوع را ریشه در عدم توجه به جامعه و جامعه شناسی سیاسی-مذهبی طی سال‌های طولانی در دهه‌های پس از جنگ جهانی دوم می‌دانند. 

امروزه در فضای ناآرامی و عدم ثبات حاکمیت‌ها، نخبگان و رسانه‌های رژیم صهیونیستی به دنبال بهره‌برداری از این فرصت به‌منظور القای وجود دموکراسی و رضایت در سرزمین‌های اشغالی هستند. نتانیاهو در سخنانی پس از تصویب برجام ادعا نمود: «من با آن (برجام) مخالفم چون می‌خواهم از جنگ جلوگیری کنم؛ اما این توافق به جنگ ختم می‌شود. اسرائیل جزیره دموکراسی در منطقه‌ای سرشار از تاریکی، کشتار و بربریت است.»[1] 

هم‌چنین شیمون پرز در سخنانی تأکید می‌کند: «در سوریه، خونریزی وحشتناکی در حال وقوع است که باید جلوی آن را گرفت.  اسرائیل جزیره دموکراسی در خاورمیانه است و باید باهم مسئولیت آینده صلح را به عهده بگیریم.» این اظهارات و مقایسه دموکراسی میان کشورهای منطقه غرب آسیا و رژیم صهیونیستی واکنش‌هایی از سوی برخی تحلیل گران اسرائیلی را با خود به همراه داشته است. سفی بارئیل، تحلیل‌گر و نویسنده برجسته روزنامه صهیونیستی هاآرتص در مقاله‌ای به بررسی دموکراسی و آزادی حاکم بر ایران و آنچه صهیونیست‌ها مدعی آن هستند، می‌پردازد. در بخشی از یادداشت این تحلیلگر آمده است: «در ابتدا و آغاز هر چیز باید گفت که ایران خود را در لباس دموکراسی پنهان نمی‌کند،‌ بلکه با افتخار و علنی سیستمی را برای خود برگزید که یک روحانی دینی که رهبر نظام نامیده می‌شود، در رأس آن قرار دارد؛ اما در مقابل اسرائیل ماسک دمکراسی و آزادی را بر صورت زد، در حالی ‌که گروهی منتخب از روحانیون این رژیم که خود را مطیع و فرمان‌بر قانون نشان می‌دهند، بر آن حاکم هستند و شیوه‌های زندگی و دیدگاه‌های سیاسی خود را بر آن تحمیل می‌‌کنند.»[2] 

دیدگاه صهیونیست‌ها به دموکراسی و کارآمدی نظام سیاسی رژیم 

جدا از واقعیات یک جامعه یا نظام سیاسی هر کشور یا رژیم، آنچه در تحلیل و درک از وضعیت اجتماعی آن بسیار حائز اهمیت است، دیدگاه و برداشت شهروندانش از وضعیت موجود و خوش‌بینی به آینده در کنار احساس تعلق نسبت به آن حکومت سیاسی است. 

یکی از حوزه‌هایی که در مطالعات رژیم صهیونیستی کمی از آن غفلت شده یا به روز نشده است، دیدگاه جامعه صهیونیستی نسبت به خویش بالاخص در حوزه احساس هویت و پذیرش وضعیت موجود است. در این حوزه اغلب به میزان محبوبیت نخست‌وزیر و دیگر نهادها توجه شده است یا دیگر موضوعات چندان مورد واکاوی قرار نگرفته است. بدین منظور در این یادداشت به بررسی گزارش مفصل منتشر شده از نهاد رسمی و معتبر متعلق به رژیم صهیونیستی یعنی موسسه دموکراسی اسرائیل «Israel Democracy Institute »[3] خواهیم پرداخت. بر اساس گزارش جدید دانشگاه پنسیلوانیا در خصوص برترین اندیشکده‌های جهان، این اندیشکده صهیونیستی در رتبه 14 منطقه غرب آسیا قرار دارد و هم‌چنین سومین اندیشکده برتر رژیم صهیونیستی است.[4] 

همواره یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌های شناخت جامعه رژیم صهیونیستی و درک صحیح رفتارهای این رژیم، فهم نگاه و برداشت جامعه صهیونیستی نسبت به سیاست خارجی، دولت، شخص نخست‌وزیر، امنیت، نیروهای امنیتی و … است. در پایان سال 2016 اندیشکده صهیونیستی «Israel Democracy Institute » با انتشار نظرسنجی‌ای نمونه آماری مناسب و قابل توجهی در اختیار ما قرار داده‌اند. مطلب کامل گزارش را در «اینجا» می‌توانید مشاهده نمایید. 

1- وضعیت کلی امروزی رژیم صهیونیستی 

در نظرسنجی «موسسه دموکراسی اسرائیل» از جامعه صهیونیستی در خصوص وضعیت کلی رژیم پرسیده شده است که نتایج جالبی به دست آمده است. این پرسش زمانی دقیق‌تر و با اهمیت‌تر می‌شود که به‌صورت تفکیک شده اعراب و یهودیان حریدی (مذهبیون تندرو) و غیر حریدی مورد بررسی قرار گرفته است. بر اساس نتایج به دست آمده در حالت کلی در سال 2016، 36٫5 درصد وضعیت کنونی را خوب و 23 درصد وضعیت را بد دانسته است که در مقایسه به سال 2015 وضعیت بدتری را نشان می‌دهد. (جدول 1) 
 
 

 
 

جدول شماره 1 

اما نکته حائز اهمیت و قابل توجه آن است که در سال 2016، اعراب اسرائیلی نسبت به یهودیان، درصد بیشتری هم وضعیت کنونی را خوب و هم وضعیت کنونی را بد معرفی کرده‌اند. این امر نشان دهنده آن است که در میان اعراب اسرائیلی شکاف وسیعی وجود دارد. (جدول 2) 
 
 

 
 

جدول شماره 2 

از دیگر نکات حائز توجه آن است که میان گروه‌های سنی جوان، میان‌سال و 55 سال به بالا، به میزان نسبتاً مشترکی از وضع کنونی رضایت وجود دارد، اما هر چه به گروه سنی پایین‌تر نزدیک می‌شویم، وضعیت رضایت متوسط از شرایط، افزایش چشم‌گیری می‌یابد. این امر می‌تواند نشان دهنده عدم اطمینان یا عدم ثبات وضعیت جوانان باشد. (جدول 3) 
 
 

 
 

جدول شماره 3 

اما آنچه جالب‌تر از نتایج پیشین به نظر می‌رسد، تفاوت رأی صهیونیست‌های ملی‌گرا از دیگر گروه‌های تقسیم‌بندی شده در نظرسنجی یعنی حریدی‌ها، صهیونیست‌های سنتی، سنتی‌های غیرمذهبی و سکولارهاست. گروه صهیونیست‌های ملی‌گرا، نزدیک به 77 درصد وضعیت کنونی را خوب و فقط یک درصد وضعیت کنونی را بد معرفی کرده‌اند. رضایت شگفت‌انگیز از وضعیت کنونی نشان دهنده آن است که دولت کنونی نتانیاهو به دنبال جلب نظر چه طیفی از جامعه رژیم صهیونیستی است. رأی پایین سکولارها در خوب دانستن وضعیت کنونی هم از ابهامات این نظرسنجی است که جای پژوهش و بررسی بیشتری دارد. (جدول 4) 
 
 

 
 

جدول شماره 4 

به‌طور کلی توصیف ساکنین سرزمین‌های اشغالی از وضعیت موجود خود در سال‌های 2003 تا 2016 نشان می‌دهد که هرچند رضایت در سال 2016 کاهش یافته است، اما رژیم توانسته است از بحران سال‌های 2003 تا 2007 تا حدودی عبور نماید. عدم رضایت طی سال‌های 2003 تا 2007 را می‌توان ناشی از عواملی چون انتفاضه دوم، 11 سپتامبر، عقب نشینی از نوار غزه، جنگ 33 روزه و پیروزی مقاومت و دیگر بحران‌های رژیم در این سال‌ها دانست. اگر به جدول شماره 5 دقت شود، عدم رضایت شدید در سال‌های 2003 تا 2007 به خوبی نمایان است. 

اما یک نکته مهم و ابهام برانگیز در این جدول، افزایش دیدگاه طیفی است که وضعیت را متوسط معرفی نموده‌اند، می‌باشد. رسیدن این رقم از 26 درصد در سال 2033 به نزدیک 40 درصد در سال 2016، نشان دهنده یک ابهام است. این ابهام هم یک فرصت و هم تهدید برای رژیم صهیونیستی است؛ زیرا اگر نتواند خواسته این طیف عظیم 40 درصدی را برآورده سازد، رژیم دچار چالش بسیار جدی‌ای خواهد شد. 
 
 

 
 

جدول شماره 5 

2- خوش‌بینی و بدبینی نسبت به وضعیت آینده رژیم صهیونیستی 

آنچه در کنار درک وضعیت کنونی رژیم، حائز اهمیت است، نگاه به آینده از سوی همین جامعه است. یکی از سوالاتی که در این نظرسنجی پرسیده شده است، میزان خوش‌بینی و بدبینی به آینده رژیم صهیونیستی است. بر اساس نظرسنجی ارائه شده و مقایسه وضعیت سال‌های 2016 و 2014(نامعلوم بودن 2015) مشخص می‌شود که به‌طور کلی امید به آینده کاهش چشم‌گیری داشته و طی سه سال اخیر از 38٫4 درصد به 19٫3 درصد رسیده است. (جدول 6) 
 
 

 
 

جدول شماره 6 

هم‌چنین در میان اعراب اسرائیلی، دروزی‌ها بیش از مسیحیان و مسلمانان به آینده خود امیدوارند. در میان یهودیان، حریدی‌ها بیش از غیرحریدیان به آینده رژیم صهیونیستی و زندگی خود در سرزمین‌های اشغالی احساس امیدواری کرده‌اند. ضمن آنکه ناامیدی متوسط یا شدید غیر حریدی‌ها حدود 30 درصد است که این جدول همانند جدول شماره 4، چالش رژیم صهیونیستی با غیر حریدی‌ها را باری دیگر اثبات می‌نماید. (جدول 7 و 8) 
 
 

 
 

جدول شماره 7 

  
 
 

 
 

جدول شماره 8 

  

3- چالش هویت و افتخار به یک «اسرائیلی» خطاب شدن 

هویت از اصلی‌ترین مؤلفه‌های دولت – ملت‌سازی در هر جامعه و کشوری است. رژیم صهیونیستی به دلیل وابستگی وجودی خویش به هویت صهیونیستی و مذهب یهود، حساسیت بالایی در خصوص دو مؤلفه هویت و مذهب اعمال نموده است. یکی از چالش‌هایی که رژیم صهیونیستی همواره با آن روبرو بوده است، ناکامی در تکمیل فرآیند دولت- ملت‌سازی برای بقا و احساس تعلق میان شهروندان خویش نسبت به حکومت است. این رژیم مبنای وجودی خود را بر هویتی خاص و پیچیده بنا نموده است که در این نظرسنجی از آن تعبیر به «ملیت اسرائیلی» شده است.[5] 

اما با گذشت سال‌ها تکیه بر هویت یهودی- صهیونیستی دچار چالش‌های زیادی شده است. افزایش شکاف‌ اجتماعی به دلیل پراکندگی قومیت و هویت‌ ساکنان سرزمین‌های اشغالی بر چالش تشکیل جامعه واحد افزوده است. تغییر مفهوم هویت اسرائیلی از یک مفهوم مذهبی به‌سوی یک مفهوم سکولاریستی، یکی از چالش‌های امروزی فرآیند مذهب، هویت و ملت‌سازی در رژیم صهیونیستی است. 

نظرسنجی منتشر شده از سوی «Israel Democracy Institute » برای یافتن میزان موفقیت رژیم صهیونیستی در شکل دادن یک هویت مشترک و ایجاد دولت-ملتی که شهروندانش نسبت به آن احساس تعلق دارند یا غیر، در زیرکی تمام این سؤال را مطرح نموده است: از اینکه یک «اسرائیلی» خطاب می‌شوید چه احساسی دارید؟ 

در ابتدا باید به این سؤال پاسخ داد که آیا «اسرائیلی بودن» برای ساکنان سرزمین‌های اشغالی هویت بخش بوده یا دیگر مؤلفه‌های هویتی در رتبه نخست قرار دارد. (جدول 9) پاسخ سؤال شوندگان به این پرسش که «کدام هویت برای شما از دیگر هویت‌ها مهم‌تر است؟» به خوبی نشان می‌دهد که تقسیم بندی‌های نژادی‌ای چون اشکنازی، سفاردی، سکولاریسم یا حریدی در اولویت‌های پایین‌تری نسبت به هویت «اسرائیلی» بودن و «یهودی» بودن قرار دارند. به گونه‌ای که 86 درصد دو هویت «اسرائیلی» بودن و «یهودی» بودن را مهم‌تر از دیگر هویت‌ها دانسته‌اند. 
 
 

 
 

جدول شماره 9 

اما نکته حائز اهمیت آن است که هرچند در انتخاب یک هویت به‌عنوان تنها هویت مهم در سؤال بالا، اکثریت دو هویت «اسرائیلی» بودن و «یهودی» بودن را مهم‌تر از دیگر هویت‌ها دانسته‌اند، اما وقتی از آنان در خصوص افتخار به «اسرائیلی بودن» سؤال می‌شود، طیف وسیعی پاسخ قاطعی نمی‌دهند و تعلق خاطر محکم و قوی‌ای به ملیت خود ندارند. (جدول 10) 
 
 

 
 

جدول شماره 10 

جدول بالا به خوبی نشان می‌دهد حدود 45 درصد از یهودیان تعلق خاطر محکمی به «اسرائیلی بودن» خویش ندارند و از این امر احساس افتخار عمیق نمی‌کنند. در میان اعراب اسرائیلی این امر بسیار کمرنگ‌تر است. به گونه‌ای که تنها 16 درصد به «اسرائیلی» خطاب شدن احساس بسیار خوبی دارند. 

اما در میان یهودیان، حریدی‌ها کمتر از دیگران و تنها حدود 70 درصد از اسرائیلی بودن خویش احساس افتخار می‌نمایند. (جدول 11) اتفاقی که در وهله اول بسیار تعجب برانگیز به نظر می‌رسد، زیرا همان‌گونه که در جدول‌های 4 و 8 نشان داده شد این گروه وضعیت کنونی را بسیار عالی معرفی می‌کنند و نسبت به آینده هم خوش‌بین‌ترند. شاید بتوان دلیل این نتیجه را همان چالش هویتی دانست که امروزه هویت رژیم صهیونیستی و دولت‌های آن به سمت سکولار شدن در حال تغییر است و این امر موجب شده است حریدی‌ها یا همان مذهبیون تندرو احساس تعلق خویش به هویت «اسرائیلی» بودن کاهش یابد. 
 
 

 
 

جدول شماره 11 

احساس هویت و افتخار به «اسرائیلی» بودن در میان نژادهای گوناگون یهودیان یعنی حسیدی‌ها (شاخه از یهودیان اروپایی و آمریکایی که شاید منظور کل یهودیان اشکنازی باشد)، سفاردی‌ها (یهودیان شرقی، آسیایی و آفریقایی) و لیتوانی‌ها (یهودیان اروپای شرقی) هم متفاوت است. جدول 12 نشان می‌دهد که یهودیان سفاردی بیش از دیگر به هویت «اسرائیلی» احساس تعلق دارند. 
 
 

 
 

جدول شماره 12 

همچنین یکی دیگر از نکات مهم نظرسنجی سیر نزولی احساس افتخار و تعلق نسبت به هویت «اسرائیلی» با جوان‌تر شدن جامعه است. جدول 13 به خوبی نشان می‌دهد که میان جمعیتی که سنشان به تشکیل جعلی رژیم می‌رسد و جوانانی که زیر 35 دارند، حداقل 10 درصد در افتخار به «اسرائیلی» بودن اختلاف وجود دارد. 
 
 

 
 

جدول شماره 13 

جمع‌بندی 

با بررسی نظرسنجی منتشر شده از سوی موسسه دموکراسی اسرائیل مقایسه نتایج سال 2016 با سال‌های پیش، در حوزه رضایت، خوش‌بینی به آینده و احساس هویت به «اسرائیلی» بودن، نتایج جالبی به دست آمد که برخی از آنان عبارت‌اند از: 

• میان جمعیتی که سنشان به تشکیل جعلی رژیم می‌رسد و جوانانی که زیر 35 دارند، حداقل 10 درصد در افتخار به «اسرائیلی» بودن اختلاف وجود دارد. 

• یهودیان سفاردی بیش از دیگران به هویت «اسرائیلی» احساس تعلق دارند. 

• در میان یهودیان، حریدی‌ها کمتر از دیگران و تنها حدود 70 درصد از اسرائیلی بودن خویش احساس افتخار می‌نمایند. 

• 86 درصد دو هویت «اسرائیلی» بودن و «یهودی» بودن را مهم‌تر از دیگر هویت‌ها دانسته‌اند. 

• هم‌چنین در میان اعراب اسرائیلی، دروزی‌ها بیش از مسیحیان و مسلمانان به آینده خود امیدوارند 

• امید به آینده در میان ساکنان سرزمین‌های اشغالی کاهش چشم‌گیری داشته و طی سه سال اخیر از 38٫4 درصد به 19٫3 درصد رسیده است. 

• به‌طور کلی توصیف ساکنین سرزمین‌های اشغالی از وضعیت موجود خود در سال‌های 2003 تا 2016 نشان می‌دهد که هرچند رضایت در سال 2016 کاهش یافته است، اما رژیم توانسته است از بحران سال‌های 2003 تا 2007 تا حدودی عبور نماید. 

• گروه صهیونیست‌های ملی‌گرا، نزدیک به 77 درصد وضعیت کنونی را خوب و فقط یک درصد وضعیت کنونی را بد معرفی کرده‌اند. 

• در سال 2016، اعراب اسرائیلی نسبت به یهودیان، درصد بیشتری هم وضعیت کنونی را خوب و هم وضعیت کنونی را بد معرفی کرده‌اند. این امر نشان دهنده آن است که در میان اعراب اسرائیلی شکاف وسیعی وجود دارد. 

• در سال 2016، 36٫5 درصد وضعیت کنونی را خوب و 23 درصد وضعیت را بد دانسته است که در مقایسه به سال 2015 وضعیت بدتری را نشان می‌دهد. 

منابع: 

[1] «نتانیاهو: با توافق بسیار خطرناک ایران مخالفت کنید»، وب‌سایت خبرگزاری فارس، منتشر شده در تاریخ 13 مرداد 1394، قابل بازیابی در پیوند زیر: 

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13940513001629 

[2] «مقایسه دموکراسی و آزادی در ایران و اسرائیل به نقل از محقق اسرائیلی»، وب‌سایت خبرگزاری فارس، منتشر شده در تاریخ 22 آذر 1390، قابل بازیابی در پروند زیر: 

http://www.farsnews.com/printable.php?nn=13900919000453 

[3] https://en.idi.org.il/ 

[4] «گزارش کامل رتبه بندی برترین اندیشکده‌های جهان در سال 2016»، اندیشکده راهبردی تبیین. منتشر شده در تاریخ 10 بهمن 1395، قابل بازیابی در پیوند زیر: 

http://tabyincenter.ir/16756 

[5] محمد محسن فایضی «بحران جمعیت، چالش اصلی دولت-ملت سازی رژیم صهیونیستی». اندیشکده راهبردی تبیین. منتشر شده در تاریخ 21 در 1394، قابل بازیابی در پیوند زیر: 

http://tabyincenter.ir/11290 

نویسنده: 

محمدمحسن فایضی: کارشناس اندیشکده راهبردی تبیین 

پایگاه تبیین 

انتهای متن/
خبرگزاری فارس کاهش 5.6 درصدی چک‌های برگشتی در تیرماه Wed Aug 16 17:22:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس پربازده ترین صندوق‌های سرمایه گذاری ایران اعلام شد Sat Dec 31 11:44:00 IRST 2016
خبرگزاری فارس ایران در روز چهارم 13 مداله شد/صعود دو پله‌ای کاروان ایران در رده بندی مدالی+جدول Tue May 16 22:24:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس سازه قدیمی به‌دست‌آمده در زیر خیابان قیام یزد آب‌انبار یا قنات نبود Wed May 31 08:32:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس 15 شهید در نتیجه حمله جنگنده‌های ائتلاف سعودی به دو اتوبوس در «الحدیده» Sat Oct 13 13:29:06 IRST 2018
خبرگزاری فارس السبسی: حل اختلافات کشورهای حاشیه خلیج‌فارس از طریق گفت‌وگو امکانپذیر است Sun Jun 25 16:37:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس «کتاب‌شناسی نقد و بررسی ادبیات داستانی معاصر» خواندنی شد Sun Jul 09 12:06:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس وزارت کشور سریعاً آمار تفکیکی آرای انتخابات ریاست‌جمهوری در استان‌ها را اعلام کند/ لزوم جلوگیری از ایجاد شبهه در اذهان عمومی Tue May 23 19:54:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس استراتژی آمریکا در افغانستان؛ حلّال مشکلات یا کاتالیزور ناامنی Wed Aug 23 11:12:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس پیروزی پانیونیوس در غیبت شجاعی Sun Feb 19 18:27:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس راهیابی نسیمی شاد به فینال 50 متر قورباغه Sat May 13 18:04:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس صادقی: از چند کشور برای مربی خارجی تیم پایه استعلام گرفته‌ایم/تلاش می‌کنیم نوجوانان بهترین نتایج را بگیرند Tue Jul 25 00:28:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس مطالعۀ تطبیقی شبه اسناد تجاری Wed Apr 26 02:15:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس بررسی ساختار عاملی پرسش نامه انعطاف پذیری روان‌شناختی در دانشجویان Thu Mar 30 05:24:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس وزیر کشور تایوان: چین در صورت حمله به تایوان بهای سنگینی می‌پردازد Mon Dec 25 16:36:41 IRST 2017
خبرگزاری فارس طرفین کاری کنند که طرح سؤال از رئیس جمهور التهاب بیشتری در اقتصاد ایجاد نکند Wed Aug 15 16:05:24 IRDT 2018
خبرگزاری فارس مرمت و توسعه 400 هزار مترمربع در بخش درمان و بهداشت در اصفهان/ متوسط عمر بیمارستان‌های اصفهان بالای 50 سال است Wed May 24 05:10:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس تصمیمات یک‌شبه در شهر و تاراج هویت اصفهان/ انتقاد جامعه‌شناسان از یک بازی پرمُخاطره Wed Jul 11 10:20:32 IRDT 2018
خبرگزاری فارس نشست سران «کاسا 1000» در دوشنبه آغاز شد+تصاویر Thu Jul 06 10:56:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس گشایش کانون ادبی بنیاد فردوسی در خانه شعر Sat Sep 02 13:31:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس «برقرار» ترکمنستان در آذربایجان رو به راه می‌شود Sat Apr 07 14:39:43 IRDT 2018
خبرگزاری فارس اتاق اندیشه‌ورزی در سازمان بسیج اساتید و طلاب کشور تشکیل می‌شود Tue Sep 26 12:04:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس خیالمان از آینده ایران با وجود شما دانش‌آموزان آسوده است Sun Sep 23 11:25:41 IRST 2018
خبرگزاری فارس تهرانی‌ها و کرجی‌ها رکورددار سفر تعطیلات فعلی/‌ مازندران مقصد اول Thu Aug 23 12:16:20 IRDT 2018
خبرگزاری فارس کشف 300 هزار نخ سیگار قاچاق در ماکو Sun Nov 26 17:06:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس دیدار وزیر خارجه قزاقستان با دبیر کل مجمع پارلمانی کشورهای ترک‌زبان Thu Jul 19 15:05:00 IRDT 2018
خبرگزاری فارس چهارمین روز بررسی بودجه 96 با 87 صندلی خالی نمایندگان آغاز شد Sat Feb 25 08:49:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس بوگدانوف: جابری انصاری فردا وارد روسیه می‌شود Thu Jan 18 15:57:47 IRST 2018
خبرگزاری فارس وزارت نیرو برای رفع مشکل کم‌آبی استان سمنان چاره‌ای بیندیشد/ تعدادی از کارخانه‌ها در سمنان تعطیل شده‌اند Tue Aug 08 08:22:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس صعود 7 پله‌ای کاروان ایران با یک طلا/دانشجویان کشورمان به رده بیستم صعود کردند Tue Aug 22 19:11:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس هواپیمای ATR آسمان در 14 مایلی یاسوج به کوه دنا برخورد کرد/ تمام مسافران جان باختند Sun Feb 18 11:47:00 IRST 2018
خبرگزاری فارس رئیسی با استقبال آیت‌الله ایمانی وارد استان فارس شد Mon May 15 14:34:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس هند از خاک افغانستان برای بی‌ثبات کردن پاکستان استفاده می‌کند Sat May 27 12:28:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس انتخاب شهردار نصف‌جهان در خانه آخر/ پایان روزهای پرحاشیه برای تداوم اصفهان زیبا Mon Aug 21 13:15:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس اختتامیه جشنواره تئاتر سوره با نامه‌ای به شهید محسن حججی آغاز شد Fri Aug 11 21:27:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس شیوع بیماری تب برفکی در 2 منطقه از استان قم Sun Aug 20 10:46:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس اربعین به نیت همراهی با یاران صاحب‌الزمان(عج) ثبت‌نام کنیم Tue Oct 16 00:26:47 IRST 2018
خبرگزاری فارس حمایت شهروندان روسیه از مسلمانان میانمار Mon Sep 04 15:53:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس تداوم چشم‌انداز منفی موسسه مودی نسبت به نظام بانکی ترکیه Thu May 04 00:34:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس استقبال مخاطبان از فیلم فرزند شهید «طهرانی مقدم» Wed Jul 05 15:55:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس تارتار: مساوی امروز برای ما مثل برد بود/ اتفاقات برنامه 90 روی تیم ما تأثیر گذاشت Thu Sep 28 23:30:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس تحلیل انتقادی منابع و مراجع تفسیری سلفیان Sun Aug 27 03:16:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس کنگره ملی بزرگداشت استاد حمید سبزواری برگزار می‌شود Mon May 22 14:27:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس وقوع چند انفجار مهیب در شهر و استان ادلب سوریه Thu Aug 16 16:16:55 IRDT 2018
خبرگزاری فارس هیات نظارت بر انتخابات شوراها به نظر شورای نگهبان توجه نکرد/ بیش از 130 مورد مشابه سپنتا نیکنام داشتیم/ صحبت‌های آیت‌الله یزدی، نظر نهایی ما است Wed Oct 25 10:51:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس قاسمی: ظریف جمعه به مسکو می رود Tue Apr 11 20:08:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس آغاز اجرای قوانین سختگیرانه سایبری در چین Tue May 30 11:19:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس شکست تلخ جوانان ایران/ زامبیا در نیمه دوم نسخه شاگردان پیروانی را پیچید Wed May 24 14:24:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس پیش‌کسوتان ویرایش در آیینی ویژه تجلیل می‌شود Sat May 06 15:35:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس ارزش اقتصادی 104 میلیاردی تولید گیلاس در مازندران/ افزایش 20 درصدی تولید گیلاس Wed Jun 21 15:20:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس تساوی در جدال اینتراخت فرانکفورت و هوفن هایم Sun Apr 08 22:37:22 IRDT 2018
خبرگزاری فارس توافق سفرای اتحادیه اروپا برای تمدید 6ماهه تحریم‌ها علیه روسیه Mon Sep 03 19:07:34 IRDT 2018
خبرگزاری فارس 700 محکوم افغانستانی آماده انتقال به کشور متبوعشان هستند/ انتقال 494 محکوم ایرانی از دیگر کشورها به ایران از ابتدای سال 96 Fri Aug 10 09:59:00 IRDT 2018
خبرگزاری فارس پایان تصویربرداری «سریک» با جشن تولد سردار آزمون Wed Jan 03 10:22:00 IRST 2018
خبرگزاری فارس فرمت آستانه تنها ابتکار بین‌المللیِ مؤثری بوده که در برقراری صلح و ثبات در سوریه نقش داشته است Wed Apr 04 15:48:00 IRDT 2018
خبرگزاری فارس خدمات دولت طی 5 سال اخیر بیشتر از کل دوره مادها تاکنون بوده است!/ نظام ارجاع سلامت تا پایان سال اجرایی می‌شود Tue May 01 11:20:00 IRDT 2018
خبرگزاری فارس معرفی برترین‌های مسابقات بین‌المللی قرآن نابینایان/ قاری ایرانی اول شد Wed Apr 26 18:50:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس 153 کیلوگرم مواد افیونی در شهرضا کشف شد Tue Apr 10 18:44:00 IRDT 2018
خبرگزاری فارس اگر امروز بر کرسی ریاست تکیه زده‌اید، از خون شهدای مدافع حرم و وطن است Tue May 16 00:37:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس ویژه برنامه «کوی نشاط» در روز دختر روی آنتن رادیو ایران+ بشنوید Wed Jul 11 11:59:23 IRDT 2018
خبرگزاری فارس قشقاوی رئیس هیأت نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری در خارج از کشور شد Wed Mar 08 16:22:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس خبری از ایرانی‌ها در میان بهترین‌های هفته بیست و پنجم لیگ ستارگان قطر نیست+عکس Sun Apr 09 12:57:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس شکست شهرداری ساوه مقابل صدرنشین لیگ برتر فوتسال Tue Nov 07 19:24:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس پاتنم، نسبیت مفهومی و رئالیسم متافیزیکی Sun Oct 08 03:47:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس قانون منع تجمعات سیاسی در پایتخت پاکستان به اجرا درآمد Thu Jul 13 09:39:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس برتری یک نیمه‌ای نفت مقابل ذوب‌آهن در اصفهان Thu Mar 09 18:19:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس جامعه تمایل به کپی‌برداری از فرهنگ غربی پیدا کرده/ به جای ازدواج سفید بنویسیم روابط شنیع Sun Sep 03 15:33:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس عضویت 5 هزار نفر در سازمان نظام مهندسی کشاورزی کردستان Mon Jan 23 23:18:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس آیت‌الله جوادی آملی: کار برای امام رضا(ع) ارزشی وصف‌ناپذیر دارد Tue Mar 14 17:13:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس اعلام برنامه روز سوم؛ رقابت در 8 رشته Sun May 14 08:33:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس دولت حتی یک درصد به تعهداتش در مترو عمل نکرد/ خط 8 مترو به زودی افتتاح می‌شود Wed Aug 02 09:59:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس آیا تهران نیازمند 80 نمایش شبانه است/ جسارت سلبریتی‌ حوزه‌های دیگر در کارگردانی تئاتر! Thu Jul 20 11:05:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس ثبت بیش از 1400سقط قانونی در 9 ماهه سال/510 هزار خانوار در انتظار بسته امنیت غذایی Tue Feb 21 12:45:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس ظریف: از آمریکا به دیوان دادگستری بین‌المللی شکایت کردیم Mon Jul 16 16:21:07 IRDT 2018
خبرگزاری فارس امکان تولید ریل در ذوب‌آهن اصفهان با ظرفیت 400 هزار تن/ قرارداد واگن‌های روسی با تذکر ما اصلاح شد Tue May 16 12:58:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس مهابادی: هدایت نساجی را با چشمانی باز پذیرفتم Sat Dec 23 15:44:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس نگرانی روزافزون فرماندهان نیروی دریایی آمریکا از حضور پهپادهای ایرانی در خلیج فارس Fri Aug 25 12:21:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس 19 کشته در پی واژگونی اتوبوسی در هنگ‌کنگ+تصاویر Mon Feb 12 11:45:00 IRST 2018
خبرگزاری فارس در دو هفته اخیر 270 هزار روهینگیایی به بنگلادش پناه برده‌اند Sat Sep 09 11:55:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس کشف انبار میلیاردی کالای قاچاق در اسلامشهر Mon Nov 27 06:06:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس ساز و کاری برای برخورد با مشترکان پر مصرف آب و برق نداریم Sat Oct 13 15:04:00 IRST 2018
خبرگزاری فارس ماجرای تأسیس شرکتی در «دبی» با پسر آقای وزیر Wed Aug 15 13:19:43 IRDT 2018
خبرگزاری فارس نرخ لجام‌ گسیخته ارز امروز در مجلس التهاب درست کرده است Wed Feb 14 14:26:00 IRST 2018
خبرگزاری فارس همایش بین‌المللی «رسانه‌های انرژی» در عشق‌آباد برگزار می‌شود Thu Mar 30 10:01:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس ترتیل صفحه 252 قرآن با صدای استاد «پرهیزکار»+دریافت Sun Dec 17 00:00:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس موانع و چالش‌های اجرای برجام با نگاه به گزارش‌های دوره‌ای وزارت امور خارجه Mon Dec 04 04:07:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس فروپاشی باند سازمان یافته جعل مدرک برای دریافت کارت بازرگانی Tue Sep 04 11:40:23 IRDT 2018
خبرگزاری فارس اختتامیه نخستین دوره المپیاد بین‌المللی سواد رسانه‌ای برگزار شد Wed Aug 16 16:16:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس اکران 2 فیلم جدید از چهارشنبه/ تعویض «سدمعبر» از سرگروه سینما Mon Jan 22 12:45:00 IRST 2018
خبرگزاری فارس نشست آستانه وحدت 3 کشور بزرگ منطقه در مبارزه با تروریسم را نشان داد Tue Feb 07 14:43:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس پدر قاتل در دام پلیس افتاد Fri Sep 15 14:22:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس افزایش نرخ سود سپرده منجر به رشد نرخ سود تسهیلات می‌شود/رابطه مستقیم نرخ سود با رشد نقدینگی Sun Sep 02 14:42:41 IRDT 2018
خبرگزاری فارس کیفیت کالای ایرانی بیمه می‌شود Sun Apr 08 13:25:23 IRDT 2018
خبرگزاری فارس اردبیل میزبان تور بین‌المللی دوچرخه‌سواری آذربایجان شد Wed Sep 20 05:40:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس تدارک گسترده استان برای مسابقات سراسری قرآن/ بررسی ضعف و قوت ادوار گذشته جهت برگزاری بهتر رقابت‌ها Sun Apr 23 15:51:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس برگزاری نخستین جلسه شورای عالی شهرسازی و معماری/ بررسی طرح ناحیه خرم آباد و طرح ویژه شهر بشرویه Thu Apr 20 14:56:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس سفر رئیس ستاد مشترک ارتش عراق به ایران Wed Sep 27 16:19:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس رجوع به اهل‌ بیت(ع) رجوع به پیغمبر(ص) است/ سیره نبوی در حکومت‌داری/ تنها ضامن جمهوریت «ولایت» است Sun Nov 19 11:13:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس لحظه‌شماری عمانی‌ها در فرودگاه مسقط برای استقبال از رقیب پرسپولیس+عکس Sun Aug 20 14:53:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس ترزا می، وزیر خارجه انگلیس را در طول مبارزات انتخاباتی دنبال نخود سیاه می‌فرستد! Wed Apr 26 12:54:00 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران اختصاص کامل عواید فروش روز یکشنبه «انزوا» به کودکان زلزله زده کرمانشاه Sat Nov 25 15:00:08 IRST 2017
آفتاب ایران مرگ 4 نوزاد در بیمارستان بم طی 2 ماه Sun Feb 04 14:18:07 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی اقدامات دولت یازدهم به زبان آمار-3 Mon May 15 22:35:00 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران کمبود نقدینگی و تاخیر در پرداخت ها چالشی پیش روی صنعت قطعه و خودرو Wed Dec 05 19:28:46 IRST 2018
بهار نیوز برانکو: همه برای داربی هیجان داریم Thu Oct 26 00:20:58 IRST 2017
پارسینه شیطنت مدافع رئال‌مادرید برایش دردسرساز می‌شود؟ Wed Nov 22 22:07:30 IRST 2017
پارس نیوز وضعیت درمانی آقای کارگردان Mon Mar 13 10:20:47 IRST 2017
اخبار بانک جشن روز میلاد امیرالمونین حضرت علی(ع) و روز پدر برگزار شد Wed Apr 12 10:43:30 IRDT 2017
جماران امر به معروف و نهی از منکر تجاوز به حریم هنجارشکنان نیست Sun Sep 16 12:43:13 IRDT 2018
صبحانه با خبر 3 برابر شدن‌ یارانه؛ از وعده تا عمل Tue May 30 10:12:30 IRDT 2017
خبرگزاری مهر دستور روحانی برای جبران خسارت روستایی درپی احداث آزادراه شمال Thu Jan 25 11:11:58 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران بین نقد و تخریب فاصله است Tue May 09 18:11:00 IRDT 2017
روزنو اقدام زشت با دخترجوان در خانه خلوت /قیچی خونین چه رازی داشت؟ Tue Nov 28 13:03:12 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران افغانستان برای نجات از بحران موجود نیازمند انتخابات به دور از تقلب است Wed Feb 22 13:09:25 IRST 2017
واحد مرکزی خبر جشن ازدواج دانشجویی - دانشگاه صنعتی امیرکبیر Mon Feb 06 21:42:12 IRST 2017
خبرگزاری مهر قاتل جوان جمی دستگیر شد Sat May 27 13:33:49 IRDT 2017
بنکر پیش‌بینی یک اقتصاددان از قیمت آینده ارز Sun Jun 24 09:51:50 IRDT 2018
بی باک نیوز معرفی ناسالم ترین کشورهای جهان Thu Sep 28 04:05:02 IRST 2017
پرس شیعه بی ثباتی افغانستان زمینه ای برای انتقال تروریستها به آسیای مرکزی Wed May 23 12:21:23 IRDT 2018
نامه نیوز پاسخ مقام معظم رهبری به سوالی درباره «دیدن کشتی مردان برای زنان» Sun Dec 09 10:14:51 IRST 2018
عصر ایران احتمال ارایه اوراق اسناد خزانه به صادرکنندگان Sat Jan 13 07:48:38 IRST 2018
اقتصاد آنلاین بارش شدید برف در رشت +عکس و فیلم Fri Feb 17 13:18:35 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی آغاز عملیات رفع نقاط حادثه خیز شهرستان لردگان Sun Feb 11 14:04:00 IRST 2018
خبرگزاری بین المللی قرآن کلیسای «نبراسکا»؛ میزبان برنامه شناخت مسلمانان Mon May 01 14:14:32 IRDT 2017
روزنامه دنیای اقتصاد توضیح پلیس درباره دستکاری چراغ‌های راهنمایی Tue Dec 04 10:32:06 IRST 2018
ورزش 3 کونته: کلید پیروزی مقابل یونایتد حفظ آرامش است Mon Apr 10 06:03:00 IRDT 2017
آفتاب ماجرای شنود تلفنی مکالمات «روحانی» Mon Oct 29 14:35:47 IRST 2018
آفتاب دستگیری عامل برداشت اینترنتی غیرمجاز یک میلیاردی Wed Aug 16 18:33:44 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران نرخ فروش گچ در بازار Fri Sep 08 00:02:01 IRDT 2017
آفتاب ایران قرار است هیچ صفی برای وام ازدواج تا شهریور باقی نماند Wed Aug 02 13:12:05 IRDT 2017
پول نیوز سومی و چهارمی پرش سه گام برای ایران Sat Feb 03 19:03:21 IRST 2018
پرشین خودرو وضعیت ترافیک صبحگاهی معابر بزرگراهی تهران Wed Nov 14 10:24:00 IRST 2018
تابناک اسامی مصدومان زلزله هجدک اعلام شد Tue Dec 12 22:46:12 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران پیگیری جدی برای حل مشکل قطعه سازان خراسان رضوی Sat Dec 01 14:22:45 IRST 2018
پارس فوتبال عکس؛ستاره قرمزها از همسرش جدا خواهد شد Thu Aug 02 00:14:32 IRDT 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا رسانه دروغگو نمیتواند مبلغ حجاب باشد/ 40 سال پس از انقلاب، هنوز تصویر درستی از مردم جامعه نداریم Tue Sep 26 15:03:04 IRST 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا همایش روز قشر «بسیج مهندسین»/ تصاویر Sun Feb 25 00:23:12 IRST 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا شرایط منطقه سیستان بسیار بحرانی است/ حقابه رودخانه هیرمند، راه حل مشکلات مردم Tue Sep 18 10:46:33 IRDT 2018
انتخاب وقتی معاون ترامپ فرق پرچم نیکاراگوئه و اسرائیل را نمی‌داند! Sat Feb 25 13:53:16 IRST 2017
خبرگزاری دانشجو خروج اتوبوس از جاده 5 مجروح برجای گذاشت Tue Jul 04 10:56:33 IRDT 2017
اقتصاد آنلاین دیدار داماد آمریکایی و عروس مکزیکی +فیلم Mon Nov 20 14:29:57 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران مراسم بزرگداشت شهید لطفی نیاسر برگزار شد Thu Apr 19 22:07:25 IRDT 2018
پارسینه کشف 14 کیلو طلای قاچاق Sat Jun 09 16:43:03 IRDT 2018
تابناک ایدز از چه راه‌هایی منتقل نمی‌شود؟ Mon Jul 02 18:06:53 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی جمع آوری 410 میلیون ریال کمک برای خانواده زندانیان گچساران Thu Jun 01 22:02:00 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران افزایش دمای هوای مازندران تا روز پنج شنبه Tue Dec 05 05:30:05 IRST 2017
آریا بادبادک های آتشین چندین منطقه در فلسطین اشغالی را به آتش کشید Thu May 31 20:22:12 IRDT 2018
پارس فوتبال پیشنهاد عجیب تیم دسته دومی برای اسطوره سرخ Wed Aug 23 15:37:20 IRDT 2017
اتاق خبر نرخ‌های خرید تضمینی محصولات کشاورزی به‌زودی ابلاغ می‌شود Mon Nov 19 11:24:02 IRST 2018
تین سـودآوری 733 میلیون یورویی دویچه‌بان در 6 ماه Sat Feb 10 10:07:00 IRST 2018
برنا مهلت 3روزه وزیر برای اعلام گزارش علل اصلی تصادف مرگبار دانش آموزان Sat Sep 02 07:38:32 IRDT 2017
ورزش 3 5 گل زیبا و خاطره انگیز مورینتس مقابل لاس پالماس Wed Mar 01 14:12:00 IRST 2017
تی نیوز تالاب، آب، انرژی و آلودگی هوا محورهای فعالیت معاونت آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست در چهار فصل امسال خواهند بود Sat Apr 07 20:18:31 IRDT 2018
عصر ایران چگونه اسکناس دلار تقلبی را از اصل تشخیص دهیم؟ (+عکس) Tue Apr 10 09:20:36 IRDT 2018
ورزش 11 تنها تقابل امری با کلوپ؛ لیورپول 1_3 سویا - خلاصه بازی (فینال لیگ اروپا 2015/16) Sat Nov 03 06:57:14 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران اوقات شرعی یکشنبه1 اسفندماه به افق لرستان Sun Feb 19 10:51:55 IRST 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا مسابقه کاراته لیگ استان فارس درشهر قائمیه کازرون برگزار شد Mon Jan 30 09:07:25 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران اجرای 10 پروژه عمران روستایی و افتتاح آن در هفته دولت Wed Jun 27 19:14:49 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران معاون سیاسی و امنیتی استاندار مرکزی استاندار زنجان شد Wed Nov 14 15:19:38 IRST 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا راه اندازی کمپین #روحانی_برو در شهرستان خاش Tue May 16 15:01:01 IRDT 2017
جهان نیوز 4 زحمی حاصل حمله یک زن به مقر یوتیوپ Wed Apr 04 09:48:54 IRDT 2018
خبرگزاری بین المللی قرآن شناخت نظریه تحول اقتصادی شرط اصلی بهبود عملکرد اقتصاد Sun Jul 30 12:16:00 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر بخش خبری 20 و 45 دقیقه، مرکز فارس 18/ 09/ 97 Mon Dec 10 12:09:21 IRST 2018
تی نیوز شایعه: تاریخ انتشار نسخه غربی بازی Valkyria Chronicles 4 مشخص شد Sun Apr 08 19:19:58 IRDT 2018
خبرگزاری مهر تدوین «دختر شیطان» به پایان رسید Fri Oct 05 15:15:59 IRST 2018
تابناک 2 Top Military Officials in Afghanistan Resign After Taliban Attack Mon Apr 24 13:10:11 IRDT 2017
برنا اجرای طرح آمارگیری برخورداری خانوارها از فن آوری اطلاعات و ارتباطات در شادگان Sat Nov 18 15:57:11 IRST 2017
رجا نیوز خدمات پس از فروش ایران‌خودرو برای هشتمین سال متوالی اول شد Sun Aug 06 12:29:54 IRDT 2017
بهار نیوز افزایش 10 تا 15 درصدی بلیت اتوبوس‌ها Wed Apr 11 15:28:29 IRDT 2018
تی نیوز آشنا: دولت صدای خیابان را خواهد شنید Tue Apr 10 14:51:54 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران استقبال سازمان ملل از پیشنهادات ایران برای حمایت از معلولین Tue Feb 13 00:46:56 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی دبیرکل جبهه فرهنگی حجاب: دشمن درصدد کمرنگ کردن حجاب است Tue Jul 11 15:45:00 IRDT 2017
نامه نیوز احیای روابط ایران و قطر؛ دهن‌کجی قطر به همسایگان عرب‌اش /عصبانیت اعراب از دوحه تبدیل به «بحرانِ قرن» می‌شود؟ /محتوای جعبه سیاه تصمیمات قطر Fri Aug 25 08:40:33 IRDT 2017
تدبیر 24 کشف ترسناک ترین اتاق خواب جهان! +عکس Sun Aug 19 09:32:26 IRDT 2018
اتاق خبر24 خانم بازیگر در اتاق عمل + عکس Wed Apr 18 03:00:00 IRDT 2018
خبرگزاری کتاب ایران پلیس ایرانی داستان باید دقیقا ایرانی باشد تا باورپذیر شود Mon Dec 10 08:54:48 IRST 2018
خبر خودرو خواننده زیرزمینی به اعدام محکوم شد Tue Sep 04 15:39:29 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر شرایط حضور والیبالی ها در لیگ برتر اعلام شد Sat Aug 26 15:17:43 IRDT 2017
اتاق خبر24 حضور اژدهای 45 تنی در خیابان‌های اتاوا Sat Jul 29 12:53:00 IRDT 2017
ایلنا مراسم تودیع و معارفه وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح Tue Aug 22 16:57:48 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر چاپ و انتشار کتاب نخستین رویارویی هنر عصر ناصری با هنر غرب Sun Aug 05 14:03:32 IRDT 2018
خبرگزاری بین المللی قرآن مدیران صدا و سیما سبب بی اعتمادی به ظرف سینما/ رویارویی بی واسطه با واقعیت؛ پتانسیل بالای مستند Wed Jan 17 14:41:14 IRST 2018
تی نیوز در سال96در مباحث اقتصادی موفق نبودیم Thu Apr 05 14:02:07 IRDT 2018
آنا دعوت رئیس هیات امنا و هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی برای حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن/ ولایتی: بیایید جشن عزت‌مندی و سربلندی ایران اسلامی را گرامی بداریم Thu Feb 09 12:20:00 IRST 2017
واحد مرکزی خبر کشف 51 سرقت در 48 ساعت گذشته در کرمانشاه Sat Apr 22 14:50:57 IRDT 2017
برنا سید علی خمینی رای خود را به صندوق انداخت Fri May 19 09:15:25 IRDT 2017
سلامت نیوز بافت‌های فرسوده بحران کنونی کلانشهرهای کشور/نوسازی بافت های فرسوده شهری اولویت وزارت راه و شهرسازی Sat Aug 18 16:20:00 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر بازدید وزیر بهداشت از مناطق زلزله زده Fri Apr 07 10:39:55 IRDT 2017
ایسکانیوز محسن بیرانوند به سمت فرماندار شهرستان ماهشهر منصوب شد Mon Feb 26 19:00:00 IRST 2018
پارس فوتبال ترکیب پرسپولیس در دیدار با الدحیل مشخص شد ؛ جانشین سیامک نعمتی مشخص شد! Sun Sep 02 12:32:35 IRDT 2018
جام نیوز طرح جمهوری‌خواهان برای رئیس‌جمهور جدید/ ایران باید هزینه سنگینی بپردازد Fri Oct 21 11:35:39 IRST 2016
خبرگزاری بین المللی قرآن افزایش خودکشی‌ دانش‌آموزی در خرداد و تیر Sat Feb 04 08:47:43 IRST 2017
واحد مرکزی خبر تصویب بخشی از کلیات آئین‌نامه ماده 7 قانون کار درباره حداکثر مدت موقت قرارداد Thu May 31 13:59:40 IRDT 2018
برنا دست‌های امن برای تصاحب جایزه مرد سال آسیا/ بیرانوند پوکر می‌کند! Sun Nov 18 12:48:17 IRST 2018
خبرگزاری مهر لیست بازنشستگان صداوسیما در ابهام/ سوابقی که در دسترس نیست Sat Aug 04 13:09:26 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران انجام 14 هزار و 972 سفر درون و برون شهری در چهارمحال و بختیاری Mon Apr 03 16:05:39 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر شکست سنگین داعش در موصل Tue Mar 07 20:59:52 IRST 2017
فردا زلزله هرمزگان را لرزاند Wed Sep 06 21:01:56 IRDT 2017
خبرگزاری نسیم آمریکا قصد دارد برجام را تغییرپذیر کند، در حالی که روح این توافق، تغییرناپذیر است Mon Jan 15 14:54:08 IRST 2018
جهان نیوز امیدواری پاپ فرانسیس به مذاکرات سنگاپور Mon Jun 11 12:48:11 IRDT 2018