خبرگزاری فارس - Sun Feb 19 02:48:00 IRST 2017 نمایش خبر

میزان رضایت‌مندی از «اسرائیلی» بودن در سرزمین‌های اشغالی

آنچه در تحلیل وضعیت اجتماعی یک جامعه حائز اهمیت است، برداشت شهروندانش از وضعیت موجود، خوش‌بینی به آینده و احساس تعلق نسبت به آن حکومت سیاسی است.

از اصلی‌ترین مؤلفه‌هایی که همواره در منطقه غرب آسیا به آن پرداخته می‌شود چرخش نخبگان، دموکراسی و سهم تأثیرگذاری مردم، احساس ملی‌گرایی و شکل‌گیری یک هویت دولت-ملت مشترک شهروندان است. امروزه منطقه در یک بحران سیاسی و امنیتی به سر می‌برد. بسیاری از تحلیل گران این موضوع را ریشه در عدم توجه به جامعه و جامعه شناسی سیاسی-مذهبی طی سال‌های طولانی در دهه‌های پس از جنگ جهانی دوم می‌دانند. 

امروزه در فضای ناآرامی و عدم ثبات حاکمیت‌ها، نخبگان و رسانه‌های رژیم صهیونیستی به دنبال بهره‌برداری از این فرصت به‌منظور القای وجود دموکراسی و رضایت در سرزمین‌های اشغالی هستند. نتانیاهو در سخنانی پس از تصویب برجام ادعا نمود: «من با آن (برجام) مخالفم چون می‌خواهم از جنگ جلوگیری کنم؛ اما این توافق به جنگ ختم می‌شود. اسرائیل جزیره دموکراسی در منطقه‌ای سرشار از تاریکی، کشتار و بربریت است.»[1] 

هم‌چنین شیمون پرز در سخنانی تأکید می‌کند: «در سوریه، خونریزی وحشتناکی در حال وقوع است که باید جلوی آن را گرفت.  اسرائیل جزیره دموکراسی در خاورمیانه است و باید باهم مسئولیت آینده صلح را به عهده بگیریم.» این اظهارات و مقایسه دموکراسی میان کشورهای منطقه غرب آسیا و رژیم صهیونیستی واکنش‌هایی از سوی برخی تحلیل گران اسرائیلی را با خود به همراه داشته است. سفی بارئیل، تحلیل‌گر و نویسنده برجسته روزنامه صهیونیستی هاآرتص در مقاله‌ای به بررسی دموکراسی و آزادی حاکم بر ایران و آنچه صهیونیست‌ها مدعی آن هستند، می‌پردازد. در بخشی از یادداشت این تحلیلگر آمده است: «در ابتدا و آغاز هر چیز باید گفت که ایران خود را در لباس دموکراسی پنهان نمی‌کند،‌ بلکه با افتخار و علنی سیستمی را برای خود برگزید که یک روحانی دینی که رهبر نظام نامیده می‌شود، در رأس آن قرار دارد؛ اما در مقابل اسرائیل ماسک دمکراسی و آزادی را بر صورت زد، در حالی ‌که گروهی منتخب از روحانیون این رژیم که خود را مطیع و فرمان‌بر قانون نشان می‌دهند، بر آن حاکم هستند و شیوه‌های زندگی و دیدگاه‌های سیاسی خود را بر آن تحمیل می‌‌کنند.»[2] 

دیدگاه صهیونیست‌ها به دموکراسی و کارآمدی نظام سیاسی رژیم 

جدا از واقعیات یک جامعه یا نظام سیاسی هر کشور یا رژیم، آنچه در تحلیل و درک از وضعیت اجتماعی آن بسیار حائز اهمیت است، دیدگاه و برداشت شهروندانش از وضعیت موجود و خوش‌بینی به آینده در کنار احساس تعلق نسبت به آن حکومت سیاسی است. 

یکی از حوزه‌هایی که در مطالعات رژیم صهیونیستی کمی از آن غفلت شده یا به روز نشده است، دیدگاه جامعه صهیونیستی نسبت به خویش بالاخص در حوزه احساس هویت و پذیرش وضعیت موجود است. در این حوزه اغلب به میزان محبوبیت نخست‌وزیر و دیگر نهادها توجه شده است یا دیگر موضوعات چندان مورد واکاوی قرار نگرفته است. بدین منظور در این یادداشت به بررسی گزارش مفصل منتشر شده از نهاد رسمی و معتبر متعلق به رژیم صهیونیستی یعنی موسسه دموکراسی اسرائیل «Israel Democracy Institute »[3] خواهیم پرداخت. بر اساس گزارش جدید دانشگاه پنسیلوانیا در خصوص برترین اندیشکده‌های جهان، این اندیشکده صهیونیستی در رتبه 14 منطقه غرب آسیا قرار دارد و هم‌چنین سومین اندیشکده برتر رژیم صهیونیستی است.[4] 

همواره یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌های شناخت جامعه رژیم صهیونیستی و درک صحیح رفتارهای این رژیم، فهم نگاه و برداشت جامعه صهیونیستی نسبت به سیاست خارجی، دولت، شخص نخست‌وزیر، امنیت، نیروهای امنیتی و … است. در پایان سال 2016 اندیشکده صهیونیستی «Israel Democracy Institute » با انتشار نظرسنجی‌ای نمونه آماری مناسب و قابل توجهی در اختیار ما قرار داده‌اند. مطلب کامل گزارش را در «اینجا» می‌توانید مشاهده نمایید. 

1- وضعیت کلی امروزی رژیم صهیونیستی 

در نظرسنجی «موسسه دموکراسی اسرائیل» از جامعه صهیونیستی در خصوص وضعیت کلی رژیم پرسیده شده است که نتایج جالبی به دست آمده است. این پرسش زمانی دقیق‌تر و با اهمیت‌تر می‌شود که به‌صورت تفکیک شده اعراب و یهودیان حریدی (مذهبیون تندرو) و غیر حریدی مورد بررسی قرار گرفته است. بر اساس نتایج به دست آمده در حالت کلی در سال 2016، 36٫5 درصد وضعیت کنونی را خوب و 23 درصد وضعیت را بد دانسته است که در مقایسه به سال 2015 وضعیت بدتری را نشان می‌دهد. (جدول 1) 
 
 

 
 

جدول شماره 1 

اما نکته حائز اهمیت و قابل توجه آن است که در سال 2016، اعراب اسرائیلی نسبت به یهودیان، درصد بیشتری هم وضعیت کنونی را خوب و هم وضعیت کنونی را بد معرفی کرده‌اند. این امر نشان دهنده آن است که در میان اعراب اسرائیلی شکاف وسیعی وجود دارد. (جدول 2) 
 
 

 
 

جدول شماره 2 

از دیگر نکات حائز توجه آن است که میان گروه‌های سنی جوان، میان‌سال و 55 سال به بالا، به میزان نسبتاً مشترکی از وضع کنونی رضایت وجود دارد، اما هر چه به گروه سنی پایین‌تر نزدیک می‌شویم، وضعیت رضایت متوسط از شرایط، افزایش چشم‌گیری می‌یابد. این امر می‌تواند نشان دهنده عدم اطمینان یا عدم ثبات وضعیت جوانان باشد. (جدول 3) 
 
 

 
 

جدول شماره 3 

اما آنچه جالب‌تر از نتایج پیشین به نظر می‌رسد، تفاوت رأی صهیونیست‌های ملی‌گرا از دیگر گروه‌های تقسیم‌بندی شده در نظرسنجی یعنی حریدی‌ها، صهیونیست‌های سنتی، سنتی‌های غیرمذهبی و سکولارهاست. گروه صهیونیست‌های ملی‌گرا، نزدیک به 77 درصد وضعیت کنونی را خوب و فقط یک درصد وضعیت کنونی را بد معرفی کرده‌اند. رضایت شگفت‌انگیز از وضعیت کنونی نشان دهنده آن است که دولت کنونی نتانیاهو به دنبال جلب نظر چه طیفی از جامعه رژیم صهیونیستی است. رأی پایین سکولارها در خوب دانستن وضعیت کنونی هم از ابهامات این نظرسنجی است که جای پژوهش و بررسی بیشتری دارد. (جدول 4) 
 
 

 
 

جدول شماره 4 

به‌طور کلی توصیف ساکنین سرزمین‌های اشغالی از وضعیت موجود خود در سال‌های 2003 تا 2016 نشان می‌دهد که هرچند رضایت در سال 2016 کاهش یافته است، اما رژیم توانسته است از بحران سال‌های 2003 تا 2007 تا حدودی عبور نماید. عدم رضایت طی سال‌های 2003 تا 2007 را می‌توان ناشی از عواملی چون انتفاضه دوم، 11 سپتامبر، عقب نشینی از نوار غزه، جنگ 33 روزه و پیروزی مقاومت و دیگر بحران‌های رژیم در این سال‌ها دانست. اگر به جدول شماره 5 دقت شود، عدم رضایت شدید در سال‌های 2003 تا 2007 به خوبی نمایان است. 

اما یک نکته مهم و ابهام برانگیز در این جدول، افزایش دیدگاه طیفی است که وضعیت را متوسط معرفی نموده‌اند، می‌باشد. رسیدن این رقم از 26 درصد در سال 2033 به نزدیک 40 درصد در سال 2016، نشان دهنده یک ابهام است. این ابهام هم یک فرصت و هم تهدید برای رژیم صهیونیستی است؛ زیرا اگر نتواند خواسته این طیف عظیم 40 درصدی را برآورده سازد، رژیم دچار چالش بسیار جدی‌ای خواهد شد. 
 
 

 
 

جدول شماره 5 

2- خوش‌بینی و بدبینی نسبت به وضعیت آینده رژیم صهیونیستی 

آنچه در کنار درک وضعیت کنونی رژیم، حائز اهمیت است، نگاه به آینده از سوی همین جامعه است. یکی از سوالاتی که در این نظرسنجی پرسیده شده است، میزان خوش‌بینی و بدبینی به آینده رژیم صهیونیستی است. بر اساس نظرسنجی ارائه شده و مقایسه وضعیت سال‌های 2016 و 2014(نامعلوم بودن 2015) مشخص می‌شود که به‌طور کلی امید به آینده کاهش چشم‌گیری داشته و طی سه سال اخیر از 38٫4 درصد به 19٫3 درصد رسیده است. (جدول 6) 
 
 

 
 

جدول شماره 6 

هم‌چنین در میان اعراب اسرائیلی، دروزی‌ها بیش از مسیحیان و مسلمانان به آینده خود امیدوارند. در میان یهودیان، حریدی‌ها بیش از غیرحریدیان به آینده رژیم صهیونیستی و زندگی خود در سرزمین‌های اشغالی احساس امیدواری کرده‌اند. ضمن آنکه ناامیدی متوسط یا شدید غیر حریدی‌ها حدود 30 درصد است که این جدول همانند جدول شماره 4، چالش رژیم صهیونیستی با غیر حریدی‌ها را باری دیگر اثبات می‌نماید. (جدول 7 و 8) 
 
 

 
 

جدول شماره 7 

  
 
 

 
 

جدول شماره 8 

  

3- چالش هویت و افتخار به یک «اسرائیلی» خطاب شدن 

هویت از اصلی‌ترین مؤلفه‌های دولت – ملت‌سازی در هر جامعه و کشوری است. رژیم صهیونیستی به دلیل وابستگی وجودی خویش به هویت صهیونیستی و مذهب یهود، حساسیت بالایی در خصوص دو مؤلفه هویت و مذهب اعمال نموده است. یکی از چالش‌هایی که رژیم صهیونیستی همواره با آن روبرو بوده است، ناکامی در تکمیل فرآیند دولت- ملت‌سازی برای بقا و احساس تعلق میان شهروندان خویش نسبت به حکومت است. این رژیم مبنای وجودی خود را بر هویتی خاص و پیچیده بنا نموده است که در این نظرسنجی از آن تعبیر به «ملیت اسرائیلی» شده است.[5] 

اما با گذشت سال‌ها تکیه بر هویت یهودی- صهیونیستی دچار چالش‌های زیادی شده است. افزایش شکاف‌ اجتماعی به دلیل پراکندگی قومیت و هویت‌ ساکنان سرزمین‌های اشغالی بر چالش تشکیل جامعه واحد افزوده است. تغییر مفهوم هویت اسرائیلی از یک مفهوم مذهبی به‌سوی یک مفهوم سکولاریستی، یکی از چالش‌های امروزی فرآیند مذهب، هویت و ملت‌سازی در رژیم صهیونیستی است. 

نظرسنجی منتشر شده از سوی «Israel Democracy Institute » برای یافتن میزان موفقیت رژیم صهیونیستی در شکل دادن یک هویت مشترک و ایجاد دولت-ملتی که شهروندانش نسبت به آن احساس تعلق دارند یا غیر، در زیرکی تمام این سؤال را مطرح نموده است: از اینکه یک «اسرائیلی» خطاب می‌شوید چه احساسی دارید؟ 

در ابتدا باید به این سؤال پاسخ داد که آیا «اسرائیلی بودن» برای ساکنان سرزمین‌های اشغالی هویت بخش بوده یا دیگر مؤلفه‌های هویتی در رتبه نخست قرار دارد. (جدول 9) پاسخ سؤال شوندگان به این پرسش که «کدام هویت برای شما از دیگر هویت‌ها مهم‌تر است؟» به خوبی نشان می‌دهد که تقسیم بندی‌های نژادی‌ای چون اشکنازی، سفاردی، سکولاریسم یا حریدی در اولویت‌های پایین‌تری نسبت به هویت «اسرائیلی» بودن و «یهودی» بودن قرار دارند. به گونه‌ای که 86 درصد دو هویت «اسرائیلی» بودن و «یهودی» بودن را مهم‌تر از دیگر هویت‌ها دانسته‌اند. 
 
 

 
 

جدول شماره 9 

اما نکته حائز اهمیت آن است که هرچند در انتخاب یک هویت به‌عنوان تنها هویت مهم در سؤال بالا، اکثریت دو هویت «اسرائیلی» بودن و «یهودی» بودن را مهم‌تر از دیگر هویت‌ها دانسته‌اند، اما وقتی از آنان در خصوص افتخار به «اسرائیلی بودن» سؤال می‌شود، طیف وسیعی پاسخ قاطعی نمی‌دهند و تعلق خاطر محکم و قوی‌ای به ملیت خود ندارند. (جدول 10) 
 
 

 
 

جدول شماره 10 

جدول بالا به خوبی نشان می‌دهد حدود 45 درصد از یهودیان تعلق خاطر محکمی به «اسرائیلی بودن» خویش ندارند و از این امر احساس افتخار عمیق نمی‌کنند. در میان اعراب اسرائیلی این امر بسیار کمرنگ‌تر است. به گونه‌ای که تنها 16 درصد به «اسرائیلی» خطاب شدن احساس بسیار خوبی دارند. 

اما در میان یهودیان، حریدی‌ها کمتر از دیگران و تنها حدود 70 درصد از اسرائیلی بودن خویش احساس افتخار می‌نمایند. (جدول 11) اتفاقی که در وهله اول بسیار تعجب برانگیز به نظر می‌رسد، زیرا همان‌گونه که در جدول‌های 4 و 8 نشان داده شد این گروه وضعیت کنونی را بسیار عالی معرفی می‌کنند و نسبت به آینده هم خوش‌بین‌ترند. شاید بتوان دلیل این نتیجه را همان چالش هویتی دانست که امروزه هویت رژیم صهیونیستی و دولت‌های آن به سمت سکولار شدن در حال تغییر است و این امر موجب شده است حریدی‌ها یا همان مذهبیون تندرو احساس تعلق خویش به هویت «اسرائیلی» بودن کاهش یابد. 
 
 

 
 

جدول شماره 11 

احساس هویت و افتخار به «اسرائیلی» بودن در میان نژادهای گوناگون یهودیان یعنی حسیدی‌ها (شاخه از یهودیان اروپایی و آمریکایی که شاید منظور کل یهودیان اشکنازی باشد)، سفاردی‌ها (یهودیان شرقی، آسیایی و آفریقایی) و لیتوانی‌ها (یهودیان اروپای شرقی) هم متفاوت است. جدول 12 نشان می‌دهد که یهودیان سفاردی بیش از دیگر به هویت «اسرائیلی» احساس تعلق دارند. 
 
 

 
 

جدول شماره 12 

همچنین یکی دیگر از نکات مهم نظرسنجی سیر نزولی احساس افتخار و تعلق نسبت به هویت «اسرائیلی» با جوان‌تر شدن جامعه است. جدول 13 به خوبی نشان می‌دهد که میان جمعیتی که سنشان به تشکیل جعلی رژیم می‌رسد و جوانانی که زیر 35 دارند، حداقل 10 درصد در افتخار به «اسرائیلی» بودن اختلاف وجود دارد. 
 
 

 
 

جدول شماره 13 

جمع‌بندی 

با بررسی نظرسنجی منتشر شده از سوی موسسه دموکراسی اسرائیل مقایسه نتایج سال 2016 با سال‌های پیش، در حوزه رضایت، خوش‌بینی به آینده و احساس هویت به «اسرائیلی» بودن، نتایج جالبی به دست آمد که برخی از آنان عبارت‌اند از: 

• میان جمعیتی که سنشان به تشکیل جعلی رژیم می‌رسد و جوانانی که زیر 35 دارند، حداقل 10 درصد در افتخار به «اسرائیلی» بودن اختلاف وجود دارد. 

• یهودیان سفاردی بیش از دیگران به هویت «اسرائیلی» احساس تعلق دارند. 

• در میان یهودیان، حریدی‌ها کمتر از دیگران و تنها حدود 70 درصد از اسرائیلی بودن خویش احساس افتخار می‌نمایند. 

• 86 درصد دو هویت «اسرائیلی» بودن و «یهودی» بودن را مهم‌تر از دیگر هویت‌ها دانسته‌اند. 

• هم‌چنین در میان اعراب اسرائیلی، دروزی‌ها بیش از مسیحیان و مسلمانان به آینده خود امیدوارند 

• امید به آینده در میان ساکنان سرزمین‌های اشغالی کاهش چشم‌گیری داشته و طی سه سال اخیر از 38٫4 درصد به 19٫3 درصد رسیده است. 

• به‌طور کلی توصیف ساکنین سرزمین‌های اشغالی از وضعیت موجود خود در سال‌های 2003 تا 2016 نشان می‌دهد که هرچند رضایت در سال 2016 کاهش یافته است، اما رژیم توانسته است از بحران سال‌های 2003 تا 2007 تا حدودی عبور نماید. 

• گروه صهیونیست‌های ملی‌گرا، نزدیک به 77 درصد وضعیت کنونی را خوب و فقط یک درصد وضعیت کنونی را بد معرفی کرده‌اند. 

• در سال 2016، اعراب اسرائیلی نسبت به یهودیان، درصد بیشتری هم وضعیت کنونی را خوب و هم وضعیت کنونی را بد معرفی کرده‌اند. این امر نشان دهنده آن است که در میان اعراب اسرائیلی شکاف وسیعی وجود دارد. 

• در سال 2016، 36٫5 درصد وضعیت کنونی را خوب و 23 درصد وضعیت را بد دانسته است که در مقایسه به سال 2015 وضعیت بدتری را نشان می‌دهد. 

منابع: 

[1] «نتانیاهو: با توافق بسیار خطرناک ایران مخالفت کنید»، وب‌سایت خبرگزاری فارس، منتشر شده در تاریخ 13 مرداد 1394، قابل بازیابی در پیوند زیر: 

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13940513001629 

[2] «مقایسه دموکراسی و آزادی در ایران و اسرائیل به نقل از محقق اسرائیلی»، وب‌سایت خبرگزاری فارس، منتشر شده در تاریخ 22 آذر 1390، قابل بازیابی در پروند زیر: 

http://www.farsnews.com/printable.php?nn=13900919000453 

[3] https://en.idi.org.il/ 

[4] «گزارش کامل رتبه بندی برترین اندیشکده‌های جهان در سال 2016»، اندیشکده راهبردی تبیین. منتشر شده در تاریخ 10 بهمن 1395، قابل بازیابی در پیوند زیر: 

http://tabyincenter.ir/16756 

[5] محمد محسن فایضی «بحران جمعیت، چالش اصلی دولت-ملت سازی رژیم صهیونیستی». اندیشکده راهبردی تبیین. منتشر شده در تاریخ 21 در 1394، قابل بازیابی در پیوند زیر: 

http://tabyincenter.ir/11290 

نویسنده: 

محمدمحسن فایضی: کارشناس اندیشکده راهبردی تبیین 

پایگاه تبیین 

انتهای متن/
خبرگزاری فارس چرا گاز طبیعی کشور به ثمن بخس به شرکت نروژی فروخته شده است؟ Wed Nov 22 10:25:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس گزارش تصویری از رقابت ورزشکاران ایران در روز چهارم بازی‌های پاراآسیایی اندونزی Wed Oct 10 22:38:34 IRST 2018
خبرگزاری فارس اجرای حکم اعدام علیه 35 نفر از عاملان جنایت «اسپایکر» Sun Jan 22 20:12:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس حمایت هلند از برجام Mon Sep 04 12:56:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس امدادرسانی 480 پایگاه نوروزی به مسافران Sun Mar 17 19:13:00 IRST 2019
خبرگزاری فارس تشکر شاگرد از مربی/ تراشتگن‌: آقای انریکه، بابت همه چیز متشکرم! Mon May 29 16:00:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس عوارض گمرکی کالاهای صادراتی در ازبکستان حذف شد Mon Dec 18 14:20:55 IRST 2017
خبرگزاری فارس وزارت خارجه با همکاری سپاه مکلف به شناسایی اشخاص حامی تروریسم شد Sun Aug 13 10:45:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس بی کفایتی برخی مسئولان بانکی در کنترل اوضاع بازار Mon Jul 30 16:58:00 IRDT 2018
خبرگزاری فارس کوزمین: می‌دانیم مقابل استقلال بازی سختی داریم/ هنوز زود است درباره تیم‌های صعودکننده صحبت کنیم Mon Apr 24 16:34:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس کارکرد فضای مجازی شبهه‌پراکنی است/ بیش از 200 سایت و شبکه ماهواره‌ای برای تضعیف روحانیت فعالیت می‌کند Thu Sep 14 17:18:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس مردم از روحانی اشرافی بیزارند/ وزرای دولت ثروت‌های میلیاردی دارند/ دولتی‌ها نمی‌فهمند حق اقشار ضعیف بیشتر از یارانه ناچیز است Sun Apr 30 06:07:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس آزادی و مرخصی 465 مددجوی مجتمع ندامتگاه تهران بزرگ در ایام نوروز Sat Apr 07 12:08:00 IRDT 2018
خبرگزاری فارس یارانه خرید تضمینی گندم 17 هزار میلیارد ریال تعیین شد/ یارانه شیر مدارس 2000 میلیارد ریال Sun Dec 10 15:16:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس ارقام میلیاردی اعلام شده از دارایی وزرای پیشنهادی نگران کننده است/ دخالت ندادن اصلاح طلبان در چینش کابینه کذب است Sat Aug 19 13:49:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس بخشی از اسناد مربوط به ترور «جان اف. کندی» منتشر شد Fri Oct 27 03:05:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس طرح ‌«شناور الگو» ‌بابت جایگزینی‌ سنتی‌ها/‌حذف‌ شناور سنتی‌‌ با ایجاد تعاونی و خرید مشارکتی Sun Jul 15 10:02:00 IRDT 2018
خبرگزاری فارس لو موند: ایرانی‌ها مثلث ترامپ-نتانیاهو-بن‌سلمان را عامل حادثه اهواز می‌دانند Sun Sep 23 14:05:39 IRST 2018
خبرگزاری فارس تصادف قطار در اتریش دست‌کم 40 زخمی بر جای گذاشت Fri Apr 20 10:09:10 IRDT 2018
خبرگزاری فارس برخی نمایندگان تحت فشار افکار عمومی طرح «اعاده اموال نامشروع مسؤولان» را امضا کردند، اما گفتند رأی نمی‌دهیم Tue Apr 03 18:18:00 IRDT 2018
خبرگزاری فارس تکامل نیروهای مسلح، یکی از دستاوردهای دفاع مقدس است Tue Jul 04 11:15:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس دستگیری زن و مردی که در جاده یاسوج-اصفهان تریاک جابه‌جا می‌کردند Wed Jul 26 18:55:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس تزاحم اخلاقی میان دو اصل احترام به حریم خصوصی و حفظ امنیت کاربران در شبکه‌های اجتماعی سایبری و ارائه راهکار Tue Jan 02 03:05:00 IRST 2018
خبرگزاری فارس بوئینگ و ایرباس با خروج آمریکا از برجام 39 میلیارد دلار از دست می دهند Thu May 10 14:44:29 IRDT 2018
خبرگزاری فارس اگر وضع موجود بد است نتیجه انتخاب خود ماست/با تجربه از 4 سال گذشته درست انتخاب کنیم/اگر بلدید برای خانه‌های مردم دیوار بکشید تا صاحبخانه شوند! Tue May 16 14:52:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس هیات انتخاب بخش سینمایی جشنواره شهر معرفی شدند Mon Jul 10 12:03:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس شاگردان نظر‌محمدی یک روز زودتر به تهران می‌آیند/ سپیدرود بدون مصدوم مقابل نفت Mon Jul 24 16:08:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس جهان اسلام برای مقابله با سیاست‌های تفرقه افکنانه غرب با یکدیگر متحد شوند Sat Mar 04 16:28:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس تذکر 4 وزیر برای برخورد با کشور ترکیه به خاطر اعزام تروریست به داخل مرزهای ایران Wed May 31 13:45:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس حریری 48 ساعت آینده ریاض را به مقصد پاریس ترک می‌کند Thu Nov 16 12:04:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس یکی از مجروحان حادثه تروریستی نیکشهر Sat Feb 16 11:33:05 IRST 2019
خبرگزاری فارس بدحجابی و تظاهر به روزه‌خواری جرم است/ پلیس پس از برخورد، موارد را به دستگاه قضایی ارجاع می‌دهد Tue May 30 11:42:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس ظریف از آیت الله مظاهری عیادت کرد Sat Jun 24 18:34:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس توتال درباره تغییر قرارداد گازی با ایران از آمریکا اطاعت می‌کند Fri Feb 03 13:25:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس مشکلات زائران پاکستانی تمامی ندارد؛ مقامات اسلام‌آباد کماکان بی‌توجه Mon Oct 30 10:30:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس دیدگاه‌های ضد ایرانی استراتژیست ارشد ترامپ از شکست عملیات طبس نشأت می‌گیرد Sat Feb 11 04:39:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس برنامه بخش تمرین اجرای جشنواره تئاتر فجر اعلام شد Fri Jan 05 15:48:00 IRST 2018
خبرگزاری فارس تریلی حامل سوخت در محور شاهرود- مشهد دچار حریق شد/ راننده به بیمارستان منتقل شد Mon Oct 08 11:38:27 IRST 2018
خبرگزاری فارس قرارداد با بیمه تکمیلی بازنشستگان از آذر ماه آغاز شده است Thu Jan 25 12:53:00 IRST 2018
خبرگزاری فارس ایران همچنان در مقام ششم دنیا +عکس Mon Aug 21 15:51:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس حبس لوایح دوقلوی بانکی در دولت/ نتیجه 5 سال سر دواندن مجلس و مردم چه شد؟ Tue Jan 30 13:17:00 IRST 2018
خبرگزاری فارس فراخوان تخصصی «جوانه‌های نمایش ایرانی» منتشر شد Tue May 23 11:35:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس اهداف آمریکا از حمله به حشدالشعبی Sat Aug 12 14:53:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس «جین‌ بیک‌اف» 25 دسامبر به قزاقستان سفر می‌کند Fri Dec 22 11:57:04 IRST 2017
خبرگزاری فارس خدمات تشخیصی رایگان به آتش نشانان، خبرنگاران حاضر در حادثه پلاسکو ارائه می‌شود Tue Jan 31 15:17:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس قیمت‌های میوه در بازار خلوت یلدا + جدول Fri Dec 21 02:25:00 IRST 2018
خبرگزاری فارس پیروزی شیرین چلسی در دربی لندن با درخشش ستاره اسپانیایی Sun Aug 20 21:20:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس «دانشگاه» یا «پادگان» رفتار دولت به کدام سو می‌رود! Mon Apr 24 11:04:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس رئیس‌جمهور تاکنون برای انتخاب اعضای کابینه‌ خود از مجلس مشورت نگرفته است Sat Jul 08 20:14:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس نوجوانان ملی‌پوش تکواندو عازم «تونس» می‌شوند Sun Apr 01 11:47:36 IRDT 2018
خبرگزاری فارس پیشرفت 3 درصدی پروژه بزرگراه شهید همت در ماه گذشته/ فعالیت پیمانکار در سه نوبت کاری Thu Nov 23 15:51:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس 2 بیمارستان صحرایی بسیج جامعه پزشکی در کرمانشاه برپا می‌شود Mon Nov 13 15:37:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس شورای شهر تهران، ری و تجریش از اول شهریورماه آغاز به کار می‌کند Mon Aug 14 15:30:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس تیم رویایی میلان در فصل آینده+عکس Sat Jul 15 00:25:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس اکثراً آمریکایی‌ها نحوه استفاده ترامپ از توییتر را نمی‌پسندند Tue Jul 18 11:05:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس بیمارستان‌ها ویترین فعالیت‌های دانشکده علوم پزشکی هستند Tue Dec 26 15:34:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس 82 درصد از کل افتتاح‌های بندرعباس در دهه فجر مربوط به شهرداری بود Tue Feb 14 06:25:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس گرامیداشت یوم الله 9 دی در قاب شبکه قرآن Sat Dec 29 13:59:16 IRST 2018
خبرگزاری فارس شاگردان کولاکوویچ آزمایش خون دادند Sun Apr 30 12:54:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس کمبود داروی هپاتیت B و C به زودی برطرف می‌شود Tue Jul 31 18:52:00 IRDT 2018
خبرگزاری فارس بررسی همبستگی پویا بین دارایی های عمده در ایران با استفاده از روش DCC-GARCH Wed Feb 15 05:26:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس ده‌ها نماینده کنگره تهدیدهای «غیرمسئولانه و خطرناک» ترامپ علیه کره شمالی را محکوم کردند Fri Aug 11 20:58:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس نخست‌وزیر مغرب: حرکت‌های اعتراض‌آمیز در شمال مغرب باید متوقف شود Sun Jul 02 17:37:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس 22 درصد فرانسویان در انتخابات رأی ممتنع دادند/ رأی ممتنع نماد نارضایتی از طبقه سیاسی Mon Apr 24 15:47:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس قضاوت داوران ازبکی در دیدار پرسپولیس و لخویا Sun May 21 12:50:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس تقدیر از فارس خراسان‌جنوبی به عنوان رسانه برتر در حوزه دولت Wed Aug 30 14:28:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس املاک شهرداری رشت به حراج گذاشته‌ شده است/ برخی رسانه‌ها 2 میلیارد تومان دریافتی دارند Sun Jul 23 16:18:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس بیش از 7 هزار نفر از شرق لبنان به شمال سوریه منتقل می‌شوند Wed Aug 02 14:20:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس رشد علم و فن‌آوری از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی است Tue Jan 31 20:28:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس حیف می‌شد اگر حجت شهید نمی‌شد Mon Jan 02 10:02:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس اعلام جزئیات قانون منع بکارگیری بازنشستگان/معاون وزرا و استانداران بازنشسته نیز باید بروند Fri Sep 14 09:31:46 IRDT 2018
خبرگزاری فارس آغاز نهمین روز بررسی بودجه 96 با 92 صندلی خالی در صحن مجلس Sat Mar 04 08:25:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس انسداد محور مریوان - سقز در استان کردستان/گرد و خاک و کاهش دید شدید در استان زاهدان Sat Jan 28 09:28:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس حضور مستند «حلب: سکوت جنگ» در جشنواره ایدفا Sat Oct 06 10:31:31 IRST 2018
خبرگزاری فارس ذوب آهن یک - بنیادکار صفر؛ بنگستون می‌توانست نتیجه را برای ذوبی‌ها 2 برابر کند Tue Apr 11 20:29:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس فیلم‌های تلویزیون در تعطیلات/ پخش «دل‌شکسته» و «بوسیدن روی ماه» Thu Feb 15 08:22:00 IRST 2018
خبرگزاری فارس افت فروش «ساعت 5 عصر» در جدول هفتگی + جدول Thu Sep 07 11:12:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس عملیات غرورآفرین مرصاد کمر منافقین را شکست/ اسلام احترام بسیاری برای دختران عفیف قائل است Fri Jul 21 15:41:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس استقبال سناتور ضدایرانی از تصمیم واشنگتن به فسخ عهدنامه مودت Thu Oct 04 04:06:08 IRST 2018
خبرگزاری فارس بنده بچه نیستم که ناسزاگویی کنم/اعتراض به آماری داشتم که آقای ظریف ارائه می‌داد Wed Aug 16 14:38:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس چین واردات ذرت تراریخته از آمریکا را ممنوع کرد Fri Jan 26 13:37:00 IRST 2018
خبرگزاری فارس تأثیر مستقیم بدرفتاری و مجازات فیزیکی بر عملکرد تحصیلی دانش‌‌آموزان Mon Oct 09 16:04:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس ساخت فیلم کوتاه داستانی «کمین» به پایان رسید Tue Aug 01 10:14:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس کبدی زنان ایران به عنوان صدرنشین گروه 2 به نیمه‌نهایی راه یافت/ سریلانکا و هند در نیمه نهایی رقابت می‌کنند Sat Nov 25 20:24:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس از مک کارتیسم تا ترامپیسم Tue Sep 26 08:14:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس بی‌آبیم، مسوولان هم بی‌تفاوت‌! Sun Feb 19 12:51:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس اعضای کابینه یازدهم با یکدیگر همراه و همدل نبودند/ برخی به ظاهر با روحانی بودند ولی در اردوی دیگری سینه می‌زدند/ کابینه نیازمند تغییرات40 درصدی Sun Jul 09 18:34:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس جزئیات مدارک تحصیلی معلمان کشور/ 1246 معلم مدرک «دکتری» دارند Mon May 29 08:11:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس شعار راهیان نور برگرفته از بیانات رهبر انقلاب است/ «من انقلابی‌ام» راهگشای مشکلات امروز کشور Fri Mar 10 14:38:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس رشد اقتصادی 7 درصدی به جیب غوغاسالاران و رانت‌خواران می‌رود نه مردم! Sat Sep 16 16:55:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس انتخاب فرد اصلح در انتخابات ریاست جمهوری وظیفه شرعی، عقلی و انقلابی است/ انتخاب نادرست خسارت‌های جبران ناپذیری به بار خواهد آورد Wed Apr 12 11:24:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس ارائه پیشنهاد افزایش 3 سال در مدت بازپرداخت وام مسکن/ نرخ سود کاهش می‌یابد Wed Aug 09 11:21:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس کاهش 10 درصدی تردد در محورهای برون شهری Fri Mar 22 10:35:10 IRDT 2019
خبرگزاری فارس تصمیم ترامپ برای اخراج کودکان مهاجران غیرقانونی در آمریکا Mon Sep 04 14:06:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس وزیر خارجه قطر برای تحویل پاسخ مکتوب دوحه وارد کویت شد Mon Jul 03 12:04:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس روحانی رسما فاز اول تولید بنزین پالایشگاه ستاره خلیج فارس را افتتاح کرد/ روشن شدن کلید عدم واردات بنزین توسط سپاه Sun Apr 30 11:57:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس بیماری عجیب مادر بنگلادشی +تصویر Fri Aug 25 12:10:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس رقابت 6 پینگ‌پنگ باز قم در مسابقات دختران ایران/ اعزام 4 نماینده قم به یزد Mon Aug 14 14:48:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس برگزیدگان بیست و دومین المپیاد علمی ـ دانشجویی تجلیل شدند Tue Jan 02 11:43:00 IRST 2018
خبرگزاری فارس همیشه خونه نقش موثری در تحکیم خانواده دارد/ لزوم توجه به آموزش برای کاهش آسیب‌های اجتماعی Sat Apr 08 11:47:00 IRDT 2017
صبا ایران جدول قیمت سکه و ارز روز سه‌شنبه Tue May 30 10:16:37 IRDT 2017
بصیرت دیپلماسی ظریف با عمان و قطر Mon Dec 11 08:26:05 IRST 2017
خبرگزاری دانشجو قاسمی بیانیه همایش آزادی مذهبی در آمریکا علیه ایران را محکوم کرد Mon Jul 30 19:57:27 IRDT 2018
افکارخبر 4 تیم خواهان کاپیتان پیشین پرسپولیس Mon Jan 02 08:34:20 IRST 2017
فردا راهبرد نیروی دریایی از زبان دریادار سیاری Mon Mar 27 13:23:14 IRDT 2017
خبرگزاری مهر تمدید جشنواره عیدانه تا 25 فروردین Thu Apr 12 09:15:58 IRDT 2018
جماران کارگاه اشتغال خانواده زندانیان در ورامین راه اندازی شد Wed Jul 11 19:18:55 IRDT 2018
جام نیوز ماساژ صلواتی برای زائران اربعین +عکس Wed Nov 08 16:23:43 IRST 2017
تی نیوز حمله شیمیایی تروریست ها به شهر دوما/ده ها نفر کشته و زخمی شدند Sun Apr 08 13:00:52 IRDT 2018
اقتصاد آنلاین ساخت بیمارستان هسته‌ای فوق پیشرفته در البرز Sat Mar 31 11:45:27 IRDT 2018
پرشین خودرو جدیدترین قیمت انواع بنز و ب‌ . ام‌ . و +جدول Tue May 23 14:53:00 IRDT 2017
روزنو سناتورهای جمهوری‌خواه به دنبال تصویب طرح قانون تحریم‌های غیرهسته‌ای ایران در سنا Fri Jan 27 22:10:01 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران «درخش بینی» گریبانگیر چی کسانی می‌شود؟ Sun Aug 26 15:01:02 IRDT 2018
فردا تمجید حزب الله از عملیات‌های استشهادی علیه صهیونیست‌ها Thu Dec 13 20:53:32 IRST 2018
جوان آنلاین دولت با اجرای مدیریت واحد شهری از ظرفیت شهرداری‌ها استفاده کند Wed Apr 26 17:13:02 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی تبعیت نکردن شهرداری تهران از قانون عوارض را از نهاد نظارتی پیگیری می کنم Tue Jan 31 21:02:00 IRST 2017
فرهنگ نیوز مسابقه سورتمه سواران در مسکو Sun Feb 26 10:37:00 IRST 2017
واحد مرکزی خبر رزمایش شیفت ایثار در اسفراین و جاجرم Tue Sep 11 23:01:08 IRDT 2018
جماران نوزاد عجول قبل از انتقال به بیمارستان شاهین دژ متولد شد Sat Dec 15 16:57:23 IRST 2018
رجا نیوز هند خرید نفت از ایران را کاهش نمی‌دهد Thu Mar 07 16:18:15 IRST 2019
آفتاب چرا لباس بازیکنان تیم ملی فوتبال فرانسه سوژه شد؟ +عکس Tue Aug 29 10:47:26 IRDT 2017
پارس نیوز آشنایی با رقبای روز سوم نمایندگان ایران در آسیا Sun Mar 12 10:36:48 IRST 2017
روزنامه دنیای اقتصاد رحیمی: مقامات با صراحت بیشتر با مردم سخن بگویند Wed Aug 29 13:55:41 IRDT 2018
آفتاب ایران تومان جایگزین ریال؛ کرنش واحد رسمی به واقعیت های اقتصادی Tue Aug 08 14:58:05 IRDT 2017
خبرگزاری شبستان عدم توجه به زیرساخت ها، مازندران را درهراس سیل بی خواب می کند Sat Oct 20 13:56:00 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران تندباد با سرعت 72 کیلومتر غرب مازندران را درنوردید Mon Apr 10 10:51:25 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجو علت مشروعیت حکومت امام علی (ع)چیست؟ Thu Feb 23 10:00:49 IRST 2017
مشرق نیوز 7 گزینه جدی جانشینی زیدان/ مادرید به دنبال یک پوست اندازی تاریخی Sat Jun 02 15:25:29 IRDT 2018
تابناک راهپیمایی در ارتفاعات سرگیجه‌آور گرجستان Fri May 18 00:58:22 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجو وحید امیری موقع پنالتی رونالدو با زبان لری به بیرانوند چه گفت؟ Fri Jun 29 19:07:58 IRDT 2018
ایلنا مردم با رأی دوباره به روحانی زمینه آرامش و توسعه بیشتر را فراهم خواهند کرد Tue May 09 08:58:36 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران کارفرمایان استان اردبیل از بسته‌های تشویقی کمیته امداد بهره‌مند شوند Wed Oct 31 16:49:58 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی فعالان زیست محیطی فارس خواستار بازنگری در صدور مجوز شکار شدند Sun Jun 03 09:37:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی فناوری اطلاعات نسخه درمان مشکلات اقتصادی است Mon Sep 10 22:42:00 IRDT 2018
فردا شلیک موشک «بدر1-پی» به تجمع مزدوران سعودی Wed Nov 07 16:46:36 IRST 2018
جهان نیوز همه چیز آماده پیوستن رونالدو به یووه! Sun Jul 08 09:20:43 IRDT 2018
آریا انعقاد پیمان‌های پولی دو و چندجانبه در برنامه ششم توسعه Sat Aug 19 12:46:24 IRDT 2017
آریا هفته چهارم لیگ برتر والیبال؛ رقابت مدعیان برای رسیدن به صدر Wed Oct 31 09:43:31 IRST 2018
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اکران عمومی چهار نمایش همزمان با روز دوم جشنواره ملی تئاتر اهواز Tue Jul 24 15:20:53 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران 14 مصدوم در واژگونی مینی بوس در خشکبیجار Sun Sep 17 13:35:29 IRDT 2017
آریا دورتموندی‌ها هفته آینده در مورد خرید ویتسل تصمیم‌ می‌‌گیرند Wed Jul 25 14:46:46 IRDT 2018
خبرگزاری بین المللی قرآن شهری با نذری‌های عجیب Tue Jan 22 09:56:10 IRST 2019
خبرگزاری تسنیم موضوع اقتصاد دولت نیاز به یک جراحی اساسی دارد Mon Aug 27 15:45:42 IRDT 2018
اقتصاد آنلاین روند سرمایه‌گذاری خارجی در ایران Sat Apr 01 13:02:07 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا وظیفه رسانه روشنگری و جلوگیری از حضور افراطیون در منطقه است Tue Nov 07 09:17:20 IRST 2017
آریا حمله انتحاری به 300 نمازگزار هراتی Wed Aug 02 16:06:11 IRDT 2017
دولت بهار پسر ترامپ مجاز به شهادت در سنا شد Wed Jul 19 22:20:00 IRDT 2017
خبرآنلاین نگران نباش، اسپری فلفل دارم! Sun Dec 09 20:54:00 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران اختصاص اولین جایزه جهانی شهر پایدار تاریخی به یزد Sat Jan 20 10:43:52 IRST 2018
تهران پرس مردم باور کنند کمبود آب داریم Sun Jul 29 19:06:00 IRDT 2018
خبرگزاری بین المللی قرآن قزوین؛ میزبان مرحله منطقه‌ای مسابقات قرآن قوه قضائیه Mon Aug 21 12:32:14 IRDT 2017
آفتاب روایت آیت‌الله هاشمی از شایعات بعد از مرگ سیداحمد خمینی Fri Jul 28 09:28:49 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران از 700 پروژه نیمه تمام درقم تاساخت آزاد راه قم _سلفچگان Mon Jan 08 10:23:48 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران دایی: کی‌روش تا الان بیراهه نرفته است/ حاضرم با جان و دل به تیم ملی کمک کنم Thu Apr 05 13:37:33 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم عارف قزوینی شاعری آزاده بود/ سرودن شعر سفارشی موجب کسر شأن شاعر نیست Mon Aug 07 08:48:06 IRDT 2017
تابناک ارتباط مستقیم تجمل‌گرایی با اضطراب Thu Apr 13 11:16:35 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر برد خانگی نفت گچساران در لیگ دسته دو فوتبال Mon Oct 08 09:00:20 IRST 2018
سلامت نیوز مجلس به تکلیفش در حادثه پلاسکو عمل کرد؟ Sat Mar 11 12:21:00 IRST 2017
افکارخبر وضعیت بلاتکلیف گود فاز دوم پروژه برج میلاد Wed Sep 06 02:25:00 IRDT 2017
ساعت24 خشونت "نسل گم‌ شده‌"‌ای از مردان را در خاورمیانه ایجاد کرده است Tue Aug 08 11:16:23 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران موضوعات اجتماعی ریشه‌ای ترین و مهمترین مسائل جامعه هستند Fri Apr 28 15:41:36 IRDT 2017
اطلاعات ارائه 5000 فقره تسهیلات کارگشایی در قم Wed Mar 06 16:24:57 IRST 2019
اتاق خبر24 استقبال رسمی روحانی از رئیس‌جمهور عراق Sat Nov 17 11:23:00 IRST 2018
خبرگزاری دانشجو سایپا بخشنامه تحویل پراید به جای ساندرو را پس گرفت + سند Sun Nov 11 22:24:59 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران شکوفایی شارژ سریع و بی‌سیم Tue Feb 26 15:18:16 IRST 2019
بولتن نیوز شکست بانوان ایران مقابل میزبان در نخستین دیدار Wed Sep 20 21:20:15 IRDT 2017
فردا اردوکشی خیابانی المستقبل برای فشار بر 8 مارس Wed Nov 28 15:54:06 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران نگاهی گذرا به مهمترین رویداد‌های جمعه 9 آذرماه در مازندران Sat Dec 01 08:35:46 IRST 2018
جماران در شمال تهران به ازای هر دو ازدواج یک طلاق داریم Mon Jul 17 01:27:49 IRDT 2017
مشرق نیوز صدور ویزا برای زائران و گردشگران ایرانی و عراقی رایگان می شود/ آماده‌ایم در بازسازی عراق از همه توان و امکانات‌مان استفاده کنیم/ عملیات اجرایی راه آهن شلمچه – بصره آغاز می شود/برای صدور برق بیشتر به عراق آماده ایم Mon Mar 11 22:25:12 IRST 2019
شبکه اطلاع رسانی دانا فرماندهان یگان های ویژه ناجا با تولیت آستان حضرت عبدالعظیم(ع) دیدار کردند Tue Jul 31 14:37:18 IRDT 2018
آفتاب نکات کاربردی برای جلوگیری از «چاقی و پرخوری» Fri Aug 11 09:29:36 IRDT 2017
اکو ویژن حمایت بانک ملی از خوداشتغالی و مشاغل خانگی Tue Jun 19 12:00:04 IRDT 2018
برنا همایش بزرگ ورزشهای همگانی همراه با تقدیر از مربیان پیشکسوت Wed May 24 15:27:22 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم پیش‌بینی 1700 میلیارد تومانی مشارکت‌ مردمی در کشور Tue Aug 08 16:54:04 IRDT 2017
میزان با قضاوت فغانی مشکلی در دیدار سپاهان و پرسپوایس پیش نمی‎آید/ حتما در نیم فصل دوم تقویت می‌شویم Sat Dec 08 09:04:03 IRST 2018
پارس فوتبال روزنامه صدای سپاهان ، شنبه 18 آذر ؛ به شدت تقویت می خواهیم !!! Sat Dec 09 01:59:26 IRST 2017
افکارخبر سیاست جدید بانکی، دوست یا دشمن تولید کننده؟ Thu Dec 28 06:15:00 IRST 2017
دنیای معدن اعتراف دیوپ: گل اول الاهلی به استقلال را من نزده ام/ گل به خودی استقلال Tue Feb 21 12:21:00 IRST 2017
آفتاب ایران انتشار گزارش جامع از جزئیات حادثه نفت کش سانچی/ پاسخ ابهامات مطرح شده را می دهیم Tue Jan 16 11:28:07 IRST 2018
فردا رونمایی قرآن مطلای «سفینة‌النجاة» +تصاویر Tue Dec 05 10:46:03 IRST 2017
ایران آنلاین یک عضو هیات انتخاب جشنواره فجر: فیلمی که سورپرایز کننده باشد ندیده‌ایم Sun Dec 24 18:07:38 IRST 2017
دولت بهار تصاویر/ تمرین تیم ملی فوتبال Mon Sep 04 23:50:00 IRDT 2017
ایسکانیوز تلاش سپاهان برای صعود در جدول/میهمانی سیرجانی‌ها در ارومیه Wed Dec 20 11:23:34 IRST 2017
فردا سعودی‌ها در ماجرای خاشقجی به ترامپ خیانت کرده‌اند Tue Oct 23 23:17:03 IRST 2018
خبرگزاری مهر مخالف تصدی مسئولیت های شهرستانی توسط افراد غیربومی هستم Sat Oct 06 00:37:17 IRST 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا چتر بی توجهی مسئولان بر روی جاذبه های گردشگری سیروان Sat Jan 28 14:14:49 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران آغاز معاینات پزشکی زائران حج تمتع 97 در قم Thu Apr 12 08:32:36 IRDT 2018
خبرگزاری نسیم آخرین شایعات نقل و انتقالات فوتبال اروپا Fri Jun 22 15:24:03 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم ملاقلی‌پور: در مستند «راه طی شده» زوایای زندگی مهندس بازرگان نمایش داده می‌شود Sun Dec 09 16:24:29 IRST 2018
خبرگزاری بین المللی قرآن همکاری 150 عالم مسلمان با دولت فیلیپین Mon Sep 18 09:04:43 IRDT 2017
جام نیوز اگر می خواهید در عرض یکماه پس انداز مطلوبی جمع کنید بخوانید Mon Jan 02 08:00:00 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم پسر جوان به هواخواهی نامزدش مرتکب قتل شد Wed Dec 13 11:05:25 IRST 2017
جماران حذف زمانی/ برنز جودوی گرندپری تفلیس در انتظار بریمانلو Sat Mar 31 16:21:06 IRDT 2018
برنا بهروزی‌راد: رقابت سختی در مسابقات قهرمانی جهان دارم Sat Jun 24 09:37:53 IRDT 2017
خبرگزاری مهر کمیته پژوهش جوانان امسال در کشور تشکیل می شود Wed Oct 17 20:32:30 IRST 2018
آفتاب ایران هشدار سرمربی الاهلی به بازیکنانش:پرسپولیس خطرناک است Mon Sep 11 15:42:05 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی حضور مشاور زن در دادگاه های خانواده ضروری است Thu Feb 08 18:59:00 IRST 2018
ایران آنلاین مهاجرت ساکنان «میمند» زمینه ساز خروج از فهرست میراث جهانی Mon Aug 27 15:23:53 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران ابلاغ بیش از 190 میلیارد ریال اعتبار برای مشاغل خانگی هرمزگان Mon Jun 25 11:31:54 IRDT 2018