خبرگزاری فارس - Sun Feb 19 02:48:00 IRST 2017 نمایش خبر

میزان رضایت‌مندی از «اسرائیلی» بودن در سرزمین‌های اشغالی

آنچه در تحلیل وضعیت اجتماعی یک جامعه حائز اهمیت است، برداشت شهروندانش از وضعیت موجود، خوش‌بینی به آینده و احساس تعلق نسبت به آن حکومت سیاسی است.

از اصلی‌ترین مؤلفه‌هایی که همواره در منطقه غرب آسیا به آن پرداخته می‌شود چرخش نخبگان، دموکراسی و سهم تأثیرگذاری مردم، احساس ملی‌گرایی و شکل‌گیری یک هویت دولت-ملت مشترک شهروندان است. امروزه منطقه در یک بحران سیاسی و امنیتی به سر می‌برد. بسیاری از تحلیل گران این موضوع را ریشه در عدم توجه به جامعه و جامعه شناسی سیاسی-مذهبی طی سال‌های طولانی در دهه‌های پس از جنگ جهانی دوم می‌دانند. 

امروزه در فضای ناآرامی و عدم ثبات حاکمیت‌ها، نخبگان و رسانه‌های رژیم صهیونیستی به دنبال بهره‌برداری از این فرصت به‌منظور القای وجود دموکراسی و رضایت در سرزمین‌های اشغالی هستند. نتانیاهو در سخنانی پس از تصویب برجام ادعا نمود: «من با آن (برجام) مخالفم چون می‌خواهم از جنگ جلوگیری کنم؛ اما این توافق به جنگ ختم می‌شود. اسرائیل جزیره دموکراسی در منطقه‌ای سرشار از تاریکی، کشتار و بربریت است.»[1] 

هم‌چنین شیمون پرز در سخنانی تأکید می‌کند: «در سوریه، خونریزی وحشتناکی در حال وقوع است که باید جلوی آن را گرفت.  اسرائیل جزیره دموکراسی در خاورمیانه است و باید باهم مسئولیت آینده صلح را به عهده بگیریم.» این اظهارات و مقایسه دموکراسی میان کشورهای منطقه غرب آسیا و رژیم صهیونیستی واکنش‌هایی از سوی برخی تحلیل گران اسرائیلی را با خود به همراه داشته است. سفی بارئیل، تحلیل‌گر و نویسنده برجسته روزنامه صهیونیستی هاآرتص در مقاله‌ای به بررسی دموکراسی و آزادی حاکم بر ایران و آنچه صهیونیست‌ها مدعی آن هستند، می‌پردازد. در بخشی از یادداشت این تحلیلگر آمده است: «در ابتدا و آغاز هر چیز باید گفت که ایران خود را در لباس دموکراسی پنهان نمی‌کند،‌ بلکه با افتخار و علنی سیستمی را برای خود برگزید که یک روحانی دینی که رهبر نظام نامیده می‌شود، در رأس آن قرار دارد؛ اما در مقابل اسرائیل ماسک دمکراسی و آزادی را بر صورت زد، در حالی ‌که گروهی منتخب از روحانیون این رژیم که خود را مطیع و فرمان‌بر قانون نشان می‌دهند، بر آن حاکم هستند و شیوه‌های زندگی و دیدگاه‌های سیاسی خود را بر آن تحمیل می‌‌کنند.»[2] 

دیدگاه صهیونیست‌ها به دموکراسی و کارآمدی نظام سیاسی رژیم 

جدا از واقعیات یک جامعه یا نظام سیاسی هر کشور یا رژیم، آنچه در تحلیل و درک از وضعیت اجتماعی آن بسیار حائز اهمیت است، دیدگاه و برداشت شهروندانش از وضعیت موجود و خوش‌بینی به آینده در کنار احساس تعلق نسبت به آن حکومت سیاسی است. 

یکی از حوزه‌هایی که در مطالعات رژیم صهیونیستی کمی از آن غفلت شده یا به روز نشده است، دیدگاه جامعه صهیونیستی نسبت به خویش بالاخص در حوزه احساس هویت و پذیرش وضعیت موجود است. در این حوزه اغلب به میزان محبوبیت نخست‌وزیر و دیگر نهادها توجه شده است یا دیگر موضوعات چندان مورد واکاوی قرار نگرفته است. بدین منظور در این یادداشت به بررسی گزارش مفصل منتشر شده از نهاد رسمی و معتبر متعلق به رژیم صهیونیستی یعنی موسسه دموکراسی اسرائیل «Israel Democracy Institute »[3] خواهیم پرداخت. بر اساس گزارش جدید دانشگاه پنسیلوانیا در خصوص برترین اندیشکده‌های جهان، این اندیشکده صهیونیستی در رتبه 14 منطقه غرب آسیا قرار دارد و هم‌چنین سومین اندیشکده برتر رژیم صهیونیستی است.[4] 

همواره یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌های شناخت جامعه رژیم صهیونیستی و درک صحیح رفتارهای این رژیم، فهم نگاه و برداشت جامعه صهیونیستی نسبت به سیاست خارجی، دولت، شخص نخست‌وزیر، امنیت، نیروهای امنیتی و … است. در پایان سال 2016 اندیشکده صهیونیستی «Israel Democracy Institute » با انتشار نظرسنجی‌ای نمونه آماری مناسب و قابل توجهی در اختیار ما قرار داده‌اند. مطلب کامل گزارش را در «اینجا» می‌توانید مشاهده نمایید. 

1- وضعیت کلی امروزی رژیم صهیونیستی 

در نظرسنجی «موسسه دموکراسی اسرائیل» از جامعه صهیونیستی در خصوص وضعیت کلی رژیم پرسیده شده است که نتایج جالبی به دست آمده است. این پرسش زمانی دقیق‌تر و با اهمیت‌تر می‌شود که به‌صورت تفکیک شده اعراب و یهودیان حریدی (مذهبیون تندرو) و غیر حریدی مورد بررسی قرار گرفته است. بر اساس نتایج به دست آمده در حالت کلی در سال 2016، 36٫5 درصد وضعیت کنونی را خوب و 23 درصد وضعیت را بد دانسته است که در مقایسه به سال 2015 وضعیت بدتری را نشان می‌دهد. (جدول 1) 
 
 

 
 

جدول شماره 1 

اما نکته حائز اهمیت و قابل توجه آن است که در سال 2016، اعراب اسرائیلی نسبت به یهودیان، درصد بیشتری هم وضعیت کنونی را خوب و هم وضعیت کنونی را بد معرفی کرده‌اند. این امر نشان دهنده آن است که در میان اعراب اسرائیلی شکاف وسیعی وجود دارد. (جدول 2) 
 
 

 
 

جدول شماره 2 

از دیگر نکات حائز توجه آن است که میان گروه‌های سنی جوان، میان‌سال و 55 سال به بالا، به میزان نسبتاً مشترکی از وضع کنونی رضایت وجود دارد، اما هر چه به گروه سنی پایین‌تر نزدیک می‌شویم، وضعیت رضایت متوسط از شرایط، افزایش چشم‌گیری می‌یابد. این امر می‌تواند نشان دهنده عدم اطمینان یا عدم ثبات وضعیت جوانان باشد. (جدول 3) 
 
 

 
 

جدول شماره 3 

اما آنچه جالب‌تر از نتایج پیشین به نظر می‌رسد، تفاوت رأی صهیونیست‌های ملی‌گرا از دیگر گروه‌های تقسیم‌بندی شده در نظرسنجی یعنی حریدی‌ها، صهیونیست‌های سنتی، سنتی‌های غیرمذهبی و سکولارهاست. گروه صهیونیست‌های ملی‌گرا، نزدیک به 77 درصد وضعیت کنونی را خوب و فقط یک درصد وضعیت کنونی را بد معرفی کرده‌اند. رضایت شگفت‌انگیز از وضعیت کنونی نشان دهنده آن است که دولت کنونی نتانیاهو به دنبال جلب نظر چه طیفی از جامعه رژیم صهیونیستی است. رأی پایین سکولارها در خوب دانستن وضعیت کنونی هم از ابهامات این نظرسنجی است که جای پژوهش و بررسی بیشتری دارد. (جدول 4) 
 
 

 
 

جدول شماره 4 

به‌طور کلی توصیف ساکنین سرزمین‌های اشغالی از وضعیت موجود خود در سال‌های 2003 تا 2016 نشان می‌دهد که هرچند رضایت در سال 2016 کاهش یافته است، اما رژیم توانسته است از بحران سال‌های 2003 تا 2007 تا حدودی عبور نماید. عدم رضایت طی سال‌های 2003 تا 2007 را می‌توان ناشی از عواملی چون انتفاضه دوم، 11 سپتامبر، عقب نشینی از نوار غزه، جنگ 33 روزه و پیروزی مقاومت و دیگر بحران‌های رژیم در این سال‌ها دانست. اگر به جدول شماره 5 دقت شود، عدم رضایت شدید در سال‌های 2003 تا 2007 به خوبی نمایان است. 

اما یک نکته مهم و ابهام برانگیز در این جدول، افزایش دیدگاه طیفی است که وضعیت را متوسط معرفی نموده‌اند، می‌باشد. رسیدن این رقم از 26 درصد در سال 2033 به نزدیک 40 درصد در سال 2016، نشان دهنده یک ابهام است. این ابهام هم یک فرصت و هم تهدید برای رژیم صهیونیستی است؛ زیرا اگر نتواند خواسته این طیف عظیم 40 درصدی را برآورده سازد، رژیم دچار چالش بسیار جدی‌ای خواهد شد. 
 
 

 
 

جدول شماره 5 

2- خوش‌بینی و بدبینی نسبت به وضعیت آینده رژیم صهیونیستی 

آنچه در کنار درک وضعیت کنونی رژیم، حائز اهمیت است، نگاه به آینده از سوی همین جامعه است. یکی از سوالاتی که در این نظرسنجی پرسیده شده است، میزان خوش‌بینی و بدبینی به آینده رژیم صهیونیستی است. بر اساس نظرسنجی ارائه شده و مقایسه وضعیت سال‌های 2016 و 2014(نامعلوم بودن 2015) مشخص می‌شود که به‌طور کلی امید به آینده کاهش چشم‌گیری داشته و طی سه سال اخیر از 38٫4 درصد به 19٫3 درصد رسیده است. (جدول 6) 
 
 

 
 

جدول شماره 6 

هم‌چنین در میان اعراب اسرائیلی، دروزی‌ها بیش از مسیحیان و مسلمانان به آینده خود امیدوارند. در میان یهودیان، حریدی‌ها بیش از غیرحریدیان به آینده رژیم صهیونیستی و زندگی خود در سرزمین‌های اشغالی احساس امیدواری کرده‌اند. ضمن آنکه ناامیدی متوسط یا شدید غیر حریدی‌ها حدود 30 درصد است که این جدول همانند جدول شماره 4، چالش رژیم صهیونیستی با غیر حریدی‌ها را باری دیگر اثبات می‌نماید. (جدول 7 و 8) 
 
 

 
 

جدول شماره 7 

  
 
 

 
 

جدول شماره 8 

  

3- چالش هویت و افتخار به یک «اسرائیلی» خطاب شدن 

هویت از اصلی‌ترین مؤلفه‌های دولت – ملت‌سازی در هر جامعه و کشوری است. رژیم صهیونیستی به دلیل وابستگی وجودی خویش به هویت صهیونیستی و مذهب یهود، حساسیت بالایی در خصوص دو مؤلفه هویت و مذهب اعمال نموده است. یکی از چالش‌هایی که رژیم صهیونیستی همواره با آن روبرو بوده است، ناکامی در تکمیل فرآیند دولت- ملت‌سازی برای بقا و احساس تعلق میان شهروندان خویش نسبت به حکومت است. این رژیم مبنای وجودی خود را بر هویتی خاص و پیچیده بنا نموده است که در این نظرسنجی از آن تعبیر به «ملیت اسرائیلی» شده است.[5] 

اما با گذشت سال‌ها تکیه بر هویت یهودی- صهیونیستی دچار چالش‌های زیادی شده است. افزایش شکاف‌ اجتماعی به دلیل پراکندگی قومیت و هویت‌ ساکنان سرزمین‌های اشغالی بر چالش تشکیل جامعه واحد افزوده است. تغییر مفهوم هویت اسرائیلی از یک مفهوم مذهبی به‌سوی یک مفهوم سکولاریستی، یکی از چالش‌های امروزی فرآیند مذهب، هویت و ملت‌سازی در رژیم صهیونیستی است. 

نظرسنجی منتشر شده از سوی «Israel Democracy Institute » برای یافتن میزان موفقیت رژیم صهیونیستی در شکل دادن یک هویت مشترک و ایجاد دولت-ملتی که شهروندانش نسبت به آن احساس تعلق دارند یا غیر، در زیرکی تمام این سؤال را مطرح نموده است: از اینکه یک «اسرائیلی» خطاب می‌شوید چه احساسی دارید؟ 

در ابتدا باید به این سؤال پاسخ داد که آیا «اسرائیلی بودن» برای ساکنان سرزمین‌های اشغالی هویت بخش بوده یا دیگر مؤلفه‌های هویتی در رتبه نخست قرار دارد. (جدول 9) پاسخ سؤال شوندگان به این پرسش که «کدام هویت برای شما از دیگر هویت‌ها مهم‌تر است؟» به خوبی نشان می‌دهد که تقسیم بندی‌های نژادی‌ای چون اشکنازی، سفاردی، سکولاریسم یا حریدی در اولویت‌های پایین‌تری نسبت به هویت «اسرائیلی» بودن و «یهودی» بودن قرار دارند. به گونه‌ای که 86 درصد دو هویت «اسرائیلی» بودن و «یهودی» بودن را مهم‌تر از دیگر هویت‌ها دانسته‌اند. 
 
 

 
 

جدول شماره 9 

اما نکته حائز اهمیت آن است که هرچند در انتخاب یک هویت به‌عنوان تنها هویت مهم در سؤال بالا، اکثریت دو هویت «اسرائیلی» بودن و «یهودی» بودن را مهم‌تر از دیگر هویت‌ها دانسته‌اند، اما وقتی از آنان در خصوص افتخار به «اسرائیلی بودن» سؤال می‌شود، طیف وسیعی پاسخ قاطعی نمی‌دهند و تعلق خاطر محکم و قوی‌ای به ملیت خود ندارند. (جدول 10) 
 
 

 
 

جدول شماره 10 

جدول بالا به خوبی نشان می‌دهد حدود 45 درصد از یهودیان تعلق خاطر محکمی به «اسرائیلی بودن» خویش ندارند و از این امر احساس افتخار عمیق نمی‌کنند. در میان اعراب اسرائیلی این امر بسیار کمرنگ‌تر است. به گونه‌ای که تنها 16 درصد به «اسرائیلی» خطاب شدن احساس بسیار خوبی دارند. 

اما در میان یهودیان، حریدی‌ها کمتر از دیگران و تنها حدود 70 درصد از اسرائیلی بودن خویش احساس افتخار می‌نمایند. (جدول 11) اتفاقی که در وهله اول بسیار تعجب برانگیز به نظر می‌رسد، زیرا همان‌گونه که در جدول‌های 4 و 8 نشان داده شد این گروه وضعیت کنونی را بسیار عالی معرفی می‌کنند و نسبت به آینده هم خوش‌بین‌ترند. شاید بتوان دلیل این نتیجه را همان چالش هویتی دانست که امروزه هویت رژیم صهیونیستی و دولت‌های آن به سمت سکولار شدن در حال تغییر است و این امر موجب شده است حریدی‌ها یا همان مذهبیون تندرو احساس تعلق خویش به هویت «اسرائیلی» بودن کاهش یابد. 
 
 

 
 

جدول شماره 11 

احساس هویت و افتخار به «اسرائیلی» بودن در میان نژادهای گوناگون یهودیان یعنی حسیدی‌ها (شاخه از یهودیان اروپایی و آمریکایی که شاید منظور کل یهودیان اشکنازی باشد)، سفاردی‌ها (یهودیان شرقی، آسیایی و آفریقایی) و لیتوانی‌ها (یهودیان اروپای شرقی) هم متفاوت است. جدول 12 نشان می‌دهد که یهودیان سفاردی بیش از دیگر به هویت «اسرائیلی» احساس تعلق دارند. 
 
 

 
 

جدول شماره 12 

همچنین یکی دیگر از نکات مهم نظرسنجی سیر نزولی احساس افتخار و تعلق نسبت به هویت «اسرائیلی» با جوان‌تر شدن جامعه است. جدول 13 به خوبی نشان می‌دهد که میان جمعیتی که سنشان به تشکیل جعلی رژیم می‌رسد و جوانانی که زیر 35 دارند، حداقل 10 درصد در افتخار به «اسرائیلی» بودن اختلاف وجود دارد. 
 
 

 
 

جدول شماره 13 

جمع‌بندی 

با بررسی نظرسنجی منتشر شده از سوی موسسه دموکراسی اسرائیل مقایسه نتایج سال 2016 با سال‌های پیش، در حوزه رضایت، خوش‌بینی به آینده و احساس هویت به «اسرائیلی» بودن، نتایج جالبی به دست آمد که برخی از آنان عبارت‌اند از: 

• میان جمعیتی که سنشان به تشکیل جعلی رژیم می‌رسد و جوانانی که زیر 35 دارند، حداقل 10 درصد در افتخار به «اسرائیلی» بودن اختلاف وجود دارد. 

• یهودیان سفاردی بیش از دیگران به هویت «اسرائیلی» احساس تعلق دارند. 

• در میان یهودیان، حریدی‌ها کمتر از دیگران و تنها حدود 70 درصد از اسرائیلی بودن خویش احساس افتخار می‌نمایند. 

• 86 درصد دو هویت «اسرائیلی» بودن و «یهودی» بودن را مهم‌تر از دیگر هویت‌ها دانسته‌اند. 

• هم‌چنین در میان اعراب اسرائیلی، دروزی‌ها بیش از مسیحیان و مسلمانان به آینده خود امیدوارند 

• امید به آینده در میان ساکنان سرزمین‌های اشغالی کاهش چشم‌گیری داشته و طی سه سال اخیر از 38٫4 درصد به 19٫3 درصد رسیده است. 

• به‌طور کلی توصیف ساکنین سرزمین‌های اشغالی از وضعیت موجود خود در سال‌های 2003 تا 2016 نشان می‌دهد که هرچند رضایت در سال 2016 کاهش یافته است، اما رژیم توانسته است از بحران سال‌های 2003 تا 2007 تا حدودی عبور نماید. 

• گروه صهیونیست‌های ملی‌گرا، نزدیک به 77 درصد وضعیت کنونی را خوب و فقط یک درصد وضعیت کنونی را بد معرفی کرده‌اند. 

• در سال 2016، اعراب اسرائیلی نسبت به یهودیان، درصد بیشتری هم وضعیت کنونی را خوب و هم وضعیت کنونی را بد معرفی کرده‌اند. این امر نشان دهنده آن است که در میان اعراب اسرائیلی شکاف وسیعی وجود دارد. 

• در سال 2016، 36٫5 درصد وضعیت کنونی را خوب و 23 درصد وضعیت را بد دانسته است که در مقایسه به سال 2015 وضعیت بدتری را نشان می‌دهد. 

منابع: 

[1] «نتانیاهو: با توافق بسیار خطرناک ایران مخالفت کنید»، وب‌سایت خبرگزاری فارس، منتشر شده در تاریخ 13 مرداد 1394، قابل بازیابی در پیوند زیر: 

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13940513001629 

[2] «مقایسه دموکراسی و آزادی در ایران و اسرائیل به نقل از محقق اسرائیلی»، وب‌سایت خبرگزاری فارس، منتشر شده در تاریخ 22 آذر 1390، قابل بازیابی در پروند زیر: 

http://www.farsnews.com/printable.php?nn=13900919000453 

[3] https://en.idi.org.il/ 

[4] «گزارش کامل رتبه بندی برترین اندیشکده‌های جهان در سال 2016»، اندیشکده راهبردی تبیین. منتشر شده در تاریخ 10 بهمن 1395، قابل بازیابی در پیوند زیر: 

http://tabyincenter.ir/16756 

[5] محمد محسن فایضی «بحران جمعیت، چالش اصلی دولت-ملت سازی رژیم صهیونیستی». اندیشکده راهبردی تبیین. منتشر شده در تاریخ 21 در 1394، قابل بازیابی در پیوند زیر: 

http://tabyincenter.ir/11290 

نویسنده: 

محمدمحسن فایضی: کارشناس اندیشکده راهبردی تبیین 

پایگاه تبیین 

انتهای متن/
خبرگزاری فارس اگر حمایت از مقاومت نبود باید داخل کشور می‌جنگیدیم Fri Jun 23 14:05:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس 230 ساختمام آموزشی در چهارمحال و بختیاری وضعیت خطرناکی دارند/ 300 مدرسه سیستم گرمایشی و سرمایشی غیر استاندارد دارند Sat Feb 04 01:01:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس نمایندگان اطلاع رسانی گردشگری ایران در کرمان تبادل نظر می‌کنند Sun Aug 27 15:37:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس جمع آوری عاملین سد معبر در محله آرارات / افزایش خطوط تاکسیرانی Sun Jan 22 13:13:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس نگرانی از حملات خشونت‌بار به مسلمانان در انگلیس همزمان با روز «یک مسلمان را تنبیه کن» Tue Apr 03 16:29:01 IRDT 2018
خبرگزاری فارس دعوت وزارت دفاع از ملت ایران برای حضور پرشور در راهپیمایی 22 بهمن Fri Feb 09 13:05:00 IRST 2018
خبرگزاری فارس طرح دوفوریتی فراکسیون امید در راستای سرکوب منتقدان دولت است Sat Feb 25 10:08:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس دلیل اقتدار نظام حمایت همه جانبه از اسلام ناب در مقابل اسلام آمریکایی و اسلام انحرافی است Mon Sep 04 10:50:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس کاهش فروش فیلم‌های نوروزی در هفته پنجم + جدول Mon Apr 24 12:31:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس حق‌آبه استان قم باید احیا شود/ لزوم احداث نیروگاه خورشیدی در قم Wed Jul 19 16:48:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس نخستین جلسه هیأت اندیشه‌ورز خبرگان 18 فروردین برگزار می‌شود Wed Apr 04 11:47:00 IRDT 2018
خبرگزاری فارس متن کامل طرح دو فوریتی کنترل واردات کالاهای خارجی + اسامی امضاکنندگان طرح Wed Apr 19 13:03:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس حل معضل ریزگردها به صورت کوتاه‌مدت ادعایی بیش نیست/ نامزدها برنامه زیست‌ محیطی ارائه کنند Sun Apr 30 10:51:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس کشتار لاس‌وگاس بیانگر مضحک بودن امنیت آمریکایی است Sat Oct 07 00:01:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس ثبات نرخ رسمی ارزها+ جدول Sun Apr 23 10:41:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس جزئیات انفجار در مجتمع ورزشی خیابان سئول Tue Aug 07 22:43:43 IRDT 2018
خبرگزاری فارس تمدید تفاهم‌نامه همکاری سازمان زندان‌ها با کمیته امداد/ارتقای دو برابری خانواده‌های زندانی تحت پوشش کمیته امداد Tue Jan 02 13:17:21 IRST 2018
خبرگزاری فارس نمایش «ماراساد» در تئاتر مولوی روى صحنه مى‌رود Mon Apr 03 12:53:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس اهتزاز پرچم حرم حضرت علی بن موسی الرضا (ع) در 160 امامزاده Tue Aug 01 14:55:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس پیش‌بینی هوای صاف تا نیمه‌ابری در آسمان مازندران Mon Aug 14 13:13:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس منطقه «مناظر جرف» در شرق حلب آزاد شد Fri Feb 24 15:52:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس ترکیه: اجازه برپایی کشور نژادی را نمی‎دهیم Tue Sep 19 17:17:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس امتناع آمریکا از به‌رسمیت شناختن مذاکرات آتی کره‌شمالی و کره‌جنوبی Wed Jan 03 03:07:00 IRST 2018
خبرگزاری فارس تحلیل راهکارهای مواجهه با فعالیت‌های فیشینگ در بانکداری الکترونیکی Wed Jul 05 06:48:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس چشم‌انداز مثبت بانک جهانی به اقتصاد آسیا و توصیه به مدیران این منطقه Thu Apr 13 12:10:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس مهار فوران چاه 147 رگ سفید یکی از پیچیده‌ترین و دشوارترین عملیات مهار در تاریخ کشور است+پاسخ فارس Tue Dec 19 11:16:48 IRST 2017
خبرگزاری فارس طرح رونق تولید در دستور کار وزارت صنعت، معدن و تجارت است Wed Mar 08 18:08:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس خسارت 215 میلیاردی طوفان در آذربایجان‌غربی Sat Apr 07 13:00:00 IRDT 2018
خبرگزاری فارس استاندار جدید آذربایجان شرقی عملکرد موفق و مثبتی داشته است Wed Sep 27 14:31:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس بیانیه «فرماندهی عملیات مشترک عراق» درباره کشته شدن دهها نفر در حمله هوایی موصل Sun Mar 26 10:35:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس حزب موتلفه همواره در بحث ائتلاف اصولگرایان ثابت قدم بوده است Tue Apr 04 18:06:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل بر ادامه مذاکرات «آستانه» تاکید کرد Sat Apr 21 13:49:39 IRDT 2018
خبرگزاری فارس حاتمی‌کیا حقیقت را گفت/ داوری جشنواره فیلم فجر استاندارد نبود Mon Feb 19 10:36:32 IRST 2018
خبرگزاری فارس برگزاری مراسم تحلیف دوازدهمین دوره ریاست‌جمهوری/ انتخاب ناظرین درمجامع و شوراها Thu Aug 03 12:39:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس پورعلی گنجی و زهیوی در اردوی استقلال خوزستان حاضر شدند+عکس Tue Apr 25 14:21:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس برگزاری اردوی تدارکاتی تیم ملی فوتبال جوانان بانوان Tue Aug 08 13:48:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس «علیرضا صامت» سرپرست معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد شد Sat Mar 11 17:57:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس تایمز اسرائیل: واشنگتن و تل‌آویو در برابر جهانیان، تک و تنها ماندند Tue Dec 19 04:21:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس رویداد استارتاپ دموی گردشگری برگزار شد Mon Aug 07 10:44:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس کشف بیش از یک تن مواد مخدر در کرمان Sun Jan 07 12:42:00 IRST 2018
خبرگزاری فارس صادرات فرش دستباف به 359 میلیون دلار رسید Sat Aug 05 10:19:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس یک قرن عکاسی از حرم کاظمین(ع) + تصاویر Tue Aug 22 13:10:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس کشف محموله پتوی قاچاق در آشتیان Sat Feb 24 15:15:00 IRST 2018
خبرگزاری فارس فوتبالیست‌های امید خوزستانی راهی بیشکک شدند Tue Jul 18 11:31:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس تاریخچه مهمانسرای امام رضا(ع) در مستند «سفره های بهشتی» Sun Jul 30 11:58:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس محاکمه مجدد «نبیل رجب» در دادگاه بحرین Tue May 16 16:30:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس تشریح جزئیات اجرای طرح «نذرآب» در سیستان و بلوچستان Tue Aug 14 18:32:52 IRDT 2018
خبرگزاری فارس کاظمی سرمربی تیم ملی جودوی جوانان شد Tue Jul 18 20:26:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس توقف همه عرضه‌های اولیه سهام تا پایان سال Tue Feb 14 11:22:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس استرالیا: خود را برای مقابله با تهدیدات موشکی و اتمی کره شمالی آماده می‌کنیم Thu Sep 07 11:52:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس اخباری کاملا آماده برای دیدار مقابل استقلال Tue Apr 18 11:11:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس خبرگزاری سوریه «انتشار خبر ورود نیروهای چینی» را تکذیب کرد Sat Dec 16 13:24:10 IRST 2017
خبرگزاری فارس نشست بین‌المللی «توسعه کمربند اقتصادی جاده ابریشم» در بیشکک +تصاویر Wed Apr 26 15:14:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس تصادف کامیون و پراید در خراسان جان 3 نفر را گرفت/ تصادف سنگین نیسان و ریو نتیجه انحراف به چپ نیسان Mon May 08 12:44:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس قیمت نفت به 74 دلار رسید/ کاهش ذخایر نفت آمریکا Thu Apr 19 13:20:45 IRDT 2018
خبرگزاری فارس گوگل عامل کاهش تمایل ورود به دانشگاه Sat Jul 14 01:10:00 IRDT 2018
خبرگزاری فارس پرسپولیس فردا در ورزشگاه کاظمی تمرین می‌کند Sun Mar 05 19:50:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس کتابخانه مرکزی حرم مطهر میزبان نمایشگاه «بصیرت» شد Mon Jan 01 13:58:00 IRST 2018
خبرگزاری فارس کشته و زخمی شدن دستکم 4 نفر در انفجار تروریستی امروز بغداد Wed Apr 12 21:21:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس برنامه رقابت‌های اعلام شد/ استراحت ایران در روز اول Sun Apr 09 12:33:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس تسهیلات 1.5 میلیاردی صندوق توسعه صرف تولید رقابتی شود/ دولتی‌ها فقط چوب لای چرخ تولیدکنندگان می‌گذارند Mon Oct 02 11:30:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس سازمان لیگ فوتبال اختیار دار قرارداد محیطی /استقبال از رویکرد صدا و سیما در پرداخت حقوق حقه فوتبال Sun Apr 15 22:25:44 IRDT 2018
خبرگزاری فارس پرواز مشهد به نجف در فرودگاه اصفهان نشست Sat May 20 10:55:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس تلاوت «علی خشنود» در آستان امامزاده حسن(ع)+صوت و عکس Mon May 08 12:29:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس لزوم فرهنگ‌سازی در زمینه پیشگیری از بروز «سرطان» Tue Aug 29 14:48:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس ترامپ به دنبال تئوری بحران در مقابل بحران/ طرح انتقال سفارت آمریکا به قدس اعلام جنگ با همه ادیان است Sun Dec 17 16:22:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس هرماه 80میلیارد تومان یارانه می‌دهیم/ 350 هزار نفر پشت نوبت یارانه Sat Sep 15 12:38:09 IRDT 2018
خبرگزاری فارس برق جان 17 نفر را در پایتخت گرفت Mon Aug 20 09:41:16 IRDT 2018
خبرگزاری فارس اقتصاد مقاومتی مستلزم همکاری بین دانشگاه و صنعت است Sun Aug 13 15:16:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس تکواندو‌کار اصفهانی صاحب نشان برنز شد Sun Jul 30 13:02:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس توسعه روابط ایران و ترکیه در حل مسائل منطقه تاثیرگذار است/ جنگ سوریه حزب الله را به یک ارتش قدرتمند تبدیل کرد Sat Feb 17 12:05:00 IRST 2018
خبرگزاری فارس گلر سوئیسی هال‌سیتی، گزینه جانشینی اشمایکل در لستر Wed May 03 16:29:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس تاکید عربستان بر ادامه تحریم قطر Mon Jul 17 17:24:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس رهاسازی دان و غذای پرندگان در اطراف تالاب‌ها/ تشدید بازرسی‌های دامپزشکی در مرغداری‌ها Tue Feb 13 13:16:00 IRST 2018
خبرگزاری فارس "علی فرهادی" مسئول بسیج اساتید دانشگاه شهید رجایی شد Mon Apr 30 19:19:00 IRDT 2018
خبرگزاری فارس معنی صدای خفاش‌ها مشخص شد Tue Jan 03 13:42:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس اتحاد محکم ایرانی‌ها مقابل آمریکا پس از اظهارات ترامپ Sun Oct 15 12:54:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس سردار «سلیمانى» عاشق به جهان گفت/ راه سفر عشق به جز کرب و بلا نیست Tue May 02 13:01:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس سلطانی‌فر: قهرمانی پرسپولیس حاصل یک اهتمام جمعی است Mon Apr 17 12:58:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس پولشویی فضای کسب و کار را در کشور نا امن می‎کند/ اصناف مشاهدات غیر معقول در معاملات بزرگ را گزارش دهند Tue Sep 19 11:44:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس ادامه عملیات زمستانی با بسیج تمام ظرفیت‌های خدماتی و تجهیزاتی در ارومیه Thu Feb 02 18:16:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس ستاره منچستریونایتد در شوک/پسرعموی روخو کشته شد+عکس Tue Mar 07 00:00:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس لگد دایی به بطری آب و شعار اصفهانی‌ها علیه سرمربی سایپا/ عکس یادگاری توپ‌‌جمع‌کن‌ها با کرانچار Fri Jul 28 22:41:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس حمایت ترامپ از سیاست «چین واحد» در گفت‌وگوی تلفنی با رئیس‌جمهوری چین Fri Feb 10 10:34:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس کاهش قیمت نفت بانک‌های آذربایجان را ورشکسته کرد/ درخواست از مؤسسات بین‌المللی برای مدارا Sat May 13 14:56:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس مدیرعامل ماشین‌سازی: در سقوط تیم مقصرم/شرمنده هواداران شدیم Mon Apr 17 19:20:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس لاوروف:‌ آمریکا به حمایت از برخی گروه‌های معارض سوری ادامه می‌دهد Sat Jul 22 17:04:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس نصیرنظام یک جاذبه مناسب در سفر به شیراز Wed Mar 28 09:00:00 IRDT 2018
خبرگزاری فارس صمیمی: بهترین فرصت برای کسب مدال در آسیاست/ من و برادرم مکمل و رقیب هم هستیم Mon Feb 13 00:12:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس وزیر خارجه انگلیس ضمن دفاع از ترامپ،‌ وی را دوست و متحد لندن خواند Tue Jan 31 10:30:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس غیبت انصاری‌فرد برای دیدار با پارتیزان/نام کریم در میان نیمکت‌نشینان هم قرار ندارد!+عکس Tue Jul 25 22:41:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس یکشنبه مراسم تشیع نواصرزاده برگزار می‌شود Fri Feb 17 16:19:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس اصلاح‌طلبان به‌جای پیشنهاد مذاکره با ترامپ پاسخگوی اقدامات گذشته‌ خود باشند Sat Aug 04 11:56:00 IRDT 2018
خبرگزاری فارس 2 کشته در جریان اعتراض‌ها به نتایج انتخابات در کنیا Sat Aug 12 14:36:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس درخواست اپوزیسیون پارلمان پاکستان برای باز کردن مرز افغانستان Wed Mar 08 08:53:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس شورای علمی آکادمیک زیارت اربعین با مشارکت دانشگاه‌های عراق تأسیس شد Wed Dec 13 11:29:59 IRST 2017
خبرگزاری فارس ‌ثبت 14هزار شکایت رانندگان حمل و نقل جاده‌ای در سامانه‌های ارتباطی Tue Jul 24 17:20:18 IRDT 2018
خبرگزاری فارس سرمایه‌گذاران ترک و ایرانی کارخانه نساجی مازندران به مردم خیانت کردند Thu Aug 10 18:18:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس طرح صنعتی تولید سوله و سازه‎های فلزی در بروجرد به بهره‎داری رسید Wed Feb 01 09:46:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس خواب مادر تعبیر شد/ راز بازگشت شهید «حیدر» در سالگرد شهادت Thu Jul 12 11:36:30 IRDT 2018
آنا انتظار چنین لیستی را نداشتیم/ کسی که سابقه خوبی نداشته چرا به عنوان وزیر معرفی شده است Sat Aug 12 14:07:44 IRDT 2017
انتخاب حادثه در پرواز تهران – آغاجاری/ چرخ هواپیما هنگام فرود جدا شد Fri Oct 06 14:05:54 IRST 2017
آفتاب آژانس: ضرورتی برای بازرسی از سایت‌های نظامی ایران وجود ندارد Thu Aug 31 17:30:12 IRDT 2017
خبرگزاری مهر مبارزه جدی و قاطعانه با فرار مالیاتی Mon May 08 15:02:27 IRDT 2017
خبرگزاری بین المللی قرآن استفاده از چهره‌های قرآنی به عنواه مهره های کاری توسط برخی مسئولین Sat Apr 15 12:57:01 IRDT 2017
خبرگزاری نسیم ادامه توقف پروازهای نجف / آغاز پروازها به محض بازگشایی Sat Jul 14 12:20:01 IRDT 2018
تی نیوز مجازات سنگین در انتظار عامل اسیدپاشی شاهرود Fri Jul 14 03:14:50 IRDT 2017
نامه نیوز دختر «صدام حسین» در عراق تحت تعقیب است Sun Feb 04 21:36:45 IRST 2018
تی نیوز حضور نمایندگان فدراسیون جهانی جودو در خراسان رضوی Thu Apr 19 03:17:54 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی تقلب در توزیع سیب دماوند/شرکت متقلب 3 میلیارد ریال جریمه شد Tue Mar 21 13:57:00 IRST 2017
تهران پرس شب فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد در برج میلاد تهران برگزار شد Tue Jul 31 20:48:00 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم همایش بانوان ولایی در بقاع متبرکه کهگیلویه و بویراحمد برگزار می‌شود Tue Sep 05 09:13:35 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران دعوت از مردم برای حضور گسترده در مراسم پدر سردار سلیمانی Tue Oct 31 20:58:55 IRST 2017
ایسکانیوز عشق سنتی و بی خیال سلامتی Wed May 10 12:36:58 IRDT 2017
598 شاهزاده مردم را به تظاهرات دعوت کرد Sat Jun 03 21:40:02 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی قم در سالروز ولادت حضرت زین العابدین(ع) سراسر نور و سرور است Tue May 02 17:01:00 IRDT 2017
اعتدال هنر روحانی در نابود کردن سرمایه عظیم 5 ساله Wed Aug 29 11:08:44 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر وداع با پیکر پاک دو شهید مدافع حریم اهل بیت (ع) در محمدشهر Wed Dec 20 14:16:30 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران رییس جمهور درگذشت پدر شهیدان امیر علی، عباس و محسن حسنی را تسلیت گفت Mon Apr 03 17:54:30 IRDT 2017
پارسینه محاکمه متهمان ردیف دوم و سوم پرونده فساد بزرگ نفتی آغاز شد Sat Jul 08 10:35:43 IRDT 2017
ایلنا نقش‌آفرینی بریتانیا در کودتای زیمبابوه/ نقش‌ ارتش در انتقال قدرت Thu Nov 16 12:05:27 IRST 2017
دنیای معدن نه عالیشاه می‌تواند مقابل پرسپولیس بازی کند و نه نوراللهی! Sat Feb 04 08:46:00 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران قهرمانی آبادان در مسابقات تنیس‌روی میز کشور Sun Jan 29 19:13:00 IRST 2017
آنا بازدهی بدون ریسک مهم‌ترین رقیب بازار سرمایه Sat May 27 12:40:42 IRDT 2017
پرشین خودرو مدیرعامل ایران خودرودیزل در دیدار با فرماندهان نیروی انتظامی: آماده تامین خودروهای مدنظر نیروی انتظامی و امنیتی کشور هستیم Mon Apr 17 11:28:00 IRDT 2017
ورزش 11 خلاصه دیدار واتفورد 2_1 تاتنهام (هفته چهارم لیگ برتر انگلیس - 2018/19) Sun Sep 02 14:15:09 IRDT 2018
اقتصاد آنلاین کاهش قیمت CNG راهکار جدید مقابله با واردات بنزین Sat Aug 05 14:12:35 IRDT 2017
تی نیوز افزایش 149 واحدی شاخص کل بورس Sat Jul 15 22:12:38 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر قرنطینه و معدوم سازی یک کانون آنفولانزای پرندگان دراستان یزد +فیلم Sat Dec 23 17:57:25 IRST 2017
فردا آخرین خبر‌ها از فیلم‌های توقیفی از زبان وزیر Tue Aug 08 13:14:06 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا حجاب من در بیرون از صدا و سیما بیشتر است/ حفظ حجاب اگرچه سخت بود اما هیچ گاه چادر مرا محدود نکرد Tue Jul 10 12:20:20 IRDT 2018
شفاف کلاهبرداری با توزیع کارت سلامت Mon Sep 11 19:31:50 IRDT 2017
خبرگزاری نسیم تعیین زمان‌بندی جلسات کمیسیون تلفیق بودجه پس از تشکیل هیات رییسه Sat Dec 23 16:16:07 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران فتوشاپ سال 2019 برای آیپدها منتشر می‌شود Sat Jul 14 15:15:01 IRDT 2018
صراط انتقال همه سفارتخانه های خارجی از تل آویو به قدس Sun Jan 29 18:23:49 IRST 2017
ایسکانیوز وقت اضافه برای اعلام گزارش ملی حادثه پلاسکو Mon Apr 03 12:26:07 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا سند 2030 مصداق عینی نفوذ است / ادامه دولت روحانی موجب ادامه تضییع حقوق ملت می‌شود Tue May 09 12:15:53 IRDT 2017
بنکر دلار 4000 تومانی شد Sun Oct 08 14:04:55 IRST 2017
تدبیر و امید وزیر بهداشت:امیدوارم روحانی راهش در دولت دوازدهم ادامه دهد/ حفظ ارزشهای انقلاب، پیشرفت و زندگی بهتر مردم از مسیر علم و عقلانیت می‌گذرد Mon Apr 03 01:08:11 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم اختلاف نظر کارگران و کارفرمایان برتأثیر افزایش مزد بر قیمت تمام شده تولید Wed Mar 15 01:39:00 IRST 2017
پایگاه خبری الف هتل‌هایی که اتاق‌هایشان معروف‌ترین چشم‌انداز را دارند Tue Aug 15 09:21:07 IRDT 2017
بصیرت تحریف تحریم‌های جدید ، فریب ملت و کمک به آمریکاست Sat Jan 27 07:51:08 IRST 2018
تدبیر 24 انتقاد آنچلوتی از شاگردانش Wed Aug 02 10:02:56 IRDT 2017
جهان نیوز دعوا و ایجاد تشکیلات موازی با دولت اصلاح کار نیست/هدف جنگ رسانه‌ای دشمن، ایجاد اضطراب، یأس و بدبینی در مردم است/ انتقاد خیرخواهانه لازم است اما نباید با مبالغه مردم را دچار بدبینی کرد Thu Sep 06 12:48:05 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر وزیر جهاد کشاورزی همکاری با فائو را خوب ارزیابی کرد Sun Jul 02 12:01:41 IRDT 2017
ایسکانیوز در دنیای «پاورچین» چه می گذرد؟ Wed Apr 25 10:17:55 IRDT 2018
اعتدال مردانی با سخنان جنجالی! Tue Jul 24 10:52:03 IRDT 2018
صبح تهران ایوانکا ترامپ رسوایی به بار آورد! Tue Sep 26 10:24:58 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی سومین نشست ستاد انتخابات ساوجبلاغ برگزار شد Sat Mar 11 23:09:00 IRST 2017
خانه ملت حفظ امنیت و عزت حجاج از جمله دل‌نگرانی‌های مهم من است/سعودی‌ها در ایام حج وقیحانه علیه ایران حرف زدند Tue Oct 03 06:16:03 IRST 2017
پارس فوتبال آمادگی ستاره تیم فوتبال چلسی برای بازی برابر لسترسیتی Fri Sep 08 17:31:40 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر ظهور یا افول؛ 7 شهریور 96 Wed Aug 29 15:25:10 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم ساری|طرح ضربتی بازرسی از واحدهای صنفی مازندران اجرایی شد Wed Jun 06 15:13:39 IRDT 2018
اقتصاد آنلاین پیشنهاد سئول به دو کره Thu Sep 13 10:46:25 IRDT 2018
خبرگزاری بین المللی قرآن صدور و ارسال کارت‌های شناسایی جدید ایثارگری آغاز شد Wed May 16 12:53:37 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم این افراد نباید سرکه مصرف کنند! Sat Sep 02 15:33:35 IRDT 2017
میزان 235 نماینده مجلس در بیانیه‌ای اقدام رئیس جمهور آمریکا در رابطه با قدس را محکوم کردند Tue Dec 12 10:08:08 IRST 2017
اعتدال مرگ مشکوک رقیب ژاپنی منصور برزگر/ تصویر Fri Feb 23 11:19:15 IRST 2018
آنا بهره مندی 5.5 میلیون مسافر از خدمات جوانان هلال احمر در نوروز Mon May 01 16:36:32 IRDT 2017
میزان آتش سوزی در تئاتر شهر تهران Wed Mar 01 22:21:55 IRST 2017
اعتبار نیوز درآمدهای مالیاتی کشور بالغ بر 105 هزار میلیارد تومان است Sat Aug 04 16:08:00 IRDT 2018
اتاق خبر24 برانکو ستاره‌های جدیدی برای پرسپولیس و فوتبال ایران خواهد ساخت/ سرخپوشان پتانسیل شکست الدحیل را دارند Sun Jul 29 09:04:00 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران حیله های سینمایی + فیلم Thu May 04 19:09:02 IRDT 2017
میزان نرخ سود سپرده های بانکی ثابت ماند Sun Aug 20 11:35:34 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم چاچیچ: پیروزی‌مان برابر اسپانیا معجزه نبود/ حریف مرحله بعد‌مان را هم می‌توانیم شکست دهیم Wed Jun 22 02:48:36 IRDT 2016
خبرگزاری مهر شورای امنیت جنایات ائتلاف مقابله با داعش را متوقف کند Sat Jul 30 13:05:17 IRDT 2016
وطن امروز حادثه الصاقی! Thu May 10 00:00:00 IRDT 2018
جماران فرماندار مشهد: حل معضل حاشیه نشینی نیازمند اصلاح ساختارها است Sun Jul 02 21:46:29 IRDT 2017
ایسکانیوز رشد 17درصدی صادرات کالای غیرنفتی در منطقه پارس جنوبی Wed Apr 25 10:21:22 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران استقبال شورای عالی سیاسی یمن از هرگونه راهکار سیاسی بین‌المللی درباره حل بحران Thu Apr 20 15:25:05 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم پیروزی نفت آبادان مقابل پیکان در روز غیبت هواداران و اخراج فیروز کریمی Fri Mar 03 18:22:36 IRST 2017
عصر ایران عباس‌زاده: از هادی نوروزی مدد گرفتم Tue May 02 19:50:16 IRDT 2017
صراط اختلاف احمدی‌نژاد و برادرش بر سر چه بود؟ Wed Oct 04 11:39:52 IRST 2017
فردا وزیر ارشاد به تماشای کدام فیلم جشنواره نشست؟ Sat Feb 04 12:36:49 IRST 2017
انصاف «ممنوعه» توقیف شد Mon Sep 17 16:00:30 IRDT 2018
پول نیوز تشییع پیکر 7 کوهنورد جان باخته مشهدی (عکس) Tue Dec 12 09:22:23 IRST 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا سودی که به ضرر اقتصاد است! Sat Apr 15 15:44:54 IRDT 2017
تهران پرس فتاحی: ورزشگاه های نساجی و نفت مسجدسلیمان آماده نیستند Wed Jul 11 14:11:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی بدعهدی آمریکا در برجام باعث اتحاد مردم ایران شده است Sun May 06 21:18:00 IRDT 2018
خبرگزاری حوزه دومین شب مراسم عزاداری حضرت فاطمه زهرا (سلام‌الله‌علیها) در حسینیه امام خمینی برگزار شد Sun Feb 18 22:51:00 IRST 2018
خبرگزاری شبستان مراسم پیاده روی بازنشستگان تأمین اجتماعی در پارک لاله برگزار می شود Wed Sep 05 16:40:00 IRDT 2018
تدبیر و امید آشنایی با خطرات ناشی از هک ربات های خانگی Fri Aug 25 05:20:02 IRDT 2017
جماران پورعلی گنجی: قول می‌دهیم دوباره مردم را شاد کنیم Fri Jun 22 09:27:31 IRDT 2018
598 ترزا می: دولت حق ندارد درباره پوشش زنان تعیین تکلیف کند Thu Mar 16 12:56:30 IRST 2017
پارس فوتبال به دنبال چهارمین قهرمانی در لیگ قهرمانان هستم Sun Jul 09 19:41:07 IRDT 2017
روزنامه کیهان افزایش سرمایه‌گذاری ترکیه در منطقه آزاد ارس Fri Aug 31 19:30:52 IRDT 2018
پارس فوتبال رسمی؛ استقلال – صنعت نفت به تعویق افتاد؛علت تعویق این دیدار اعلام شد Mon Dec 25 18:52:55 IRST 2017
خبرگزاری دانشجو توسعه همکاری‌های نظامی محور مذاکرات تاجیکستان و چین Thu Sep 06 11:20:22 IRDT 2018
فردا واکنش‌ها به اظهارات الجبیر در سازمان ملل Sun Sep 24 15:31:04 IRST 2017
نامه نیوز روایت تصویری از جهان در هفته ای که گذشت Sat Apr 15 10:42:08 IRDT 2017
فردا «ماجرای نیمروز» از فیلم کمدی پیشی گرفت Sat Mar 25 14:54:31 IRDT 2017
آنا مراسم بزرگداشت نهصت حسینی ویژه دانشجویان خارجی برگزار می‌شود Wed Nov 15 10:28:48 IRST 2017
میزان محرومیت بازیکن سپیدرود تعلیق شد Thu Aug 09 13:12:14 IRDT 2018
تهران پرس سرقت سارقان نقاب پوش از مغازه‌های کرج Wed May 24 10:33:00 IRDT 2017
ورزش 3 نکاتی جالب از دیدار لخویا و پرسپولیس  Tue May 30 13:12:00 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر آغاز مراسم نکوداشت سی و هفتمین سالروز تاسیس شورای نگهبان Wed Jul 19 17:14:26 IRDT 2017
ورزش 3 جنگ برای ماندن در لیگ برتر؛/ گزارش زنده؛ صبا 1 - سیاه جامگان 0 Thu Feb 09 11:30:00 IRST 2017
ایسکانیوز معضل پایان نامه فروشی در تهران شدیدتر از شهرستان ها است Sat May 19 09:52:15 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر هوش مصنوعی؛ جاسوس‌های آینده سیا در آمریکا Thu May 03 15:34:03 IRDT 2018
جام نیوز امید ابراهیمی: همه 3 امتیاز ها را تا پایان لیگ می خواهیم Sun Jan 29 19:14:00 IRST 2017