باشگاه خبرنگاران - Sat Feb 18 17:00:16 IRST 2017 نمایش خبر

صمیمیتی جاری و ارتباطی عمیق با مخاطب/ سریالی که به مخاطب فرصت تفکر می‌دهد

روح اله سهرابی کارگردان فیلم «خاکستر و برف»، دانسته که هر قدر صمیمیت بین اثر و مخاطب بیشتر باشد تاثیر قصه گویی بیشتر خواهد شد.

به گزارش 
 حوزه رادیو تلویزیون
  
 گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سریال تلویزیونی «آرام می گیریم» به کارگردانی روح الله‌ سهرابی و تهیه‌کنندگی فرهاد گلی، محصول مشترک انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس و شبکه دو سیماست که این روزها مورد توجه و استقبال مخاطبین واقع شده است. به نظر می‌رسد نویسندگان این اثر تلویزیونی با انتخاب داستانک های به هم بافته شده و تعدد شخصیت‌های داستانی سعی داشته‌اند که در عین پرداختن به معضلات متفاوت، طیف گسترده‌ای از مخاطبان را با مشکلات و دغدغه‌های طبقات اجتماعی روبرو کنند. شاید یکی از دلایل اصلی افزایش اقبال عمومی به این مجموعه، وامدار انتخاب محور اصلی «داستانگویی» است.


  


 در این سریال زمینه‌ چینی برای شرح داستانک‌ها بسیار سریع و پرشتاب شکل می‌گیرد و در پنج قسمت ابتدایی این مجموعه بارش شدید اطلاعات بر چشم و ذهن مخاطب ایرانی مثال زدنی است. مخاطبینی که دست‌کم در تجارب تلویزیونی از این دست با کندی و تعلل نویسنده در تشریح ماجراهای داستانی مواجه بوده‌اند اکنون با تعدد شخصیت‌های قصه، معرفی آنها به شکل آثار سینمایی و پرداخت سریع به داستان مواجه می‌شوند.


  


 طرح اجمالی حوادث و پایان بندی‌های مناسب در هر قسمت، بیننده تلویزیون را با اثری روبرو می‌سازد که قبل از هر اتفاق استحکام خود را مدیون تفکر و تأمل نویسندگانش است. موضوعی که این روزها به دلیل شتاب‌زدگی عوامل تهیه سریال‌های تلویزیونی و بعضاً سینمایی کمتر مورد دقت واقع می شود و پیش از بسته شدن ساختار اصلی و کلیت هر اثر و پرداخت به جزییات آن، بازیگران مقابل دوربین قرار می‌گیرند.


  حال که این سریال از نیمه گذشته است به نظر می‌رسد بتوان به نقد و تحلیل موردی این اثر پرداخت.


  تیتراژ سریال «آرام می‌گیریم» با دلبری تمام مخاطب را جلب می‌کند. تصاویر بازیگران در کنار داستانکی کوتاه، ذهن مخاطب را درگیر می‌کند و نشانه‌هایی از کلیت قصه سریال را به صورت شعری تصویری به قاب می‌کشد. ماهی در حال احتضار به آب بازمی‌گردد و خشونت اسلحه‌ای آتش شده در کنار پرواز کبوتری به نشان آزادی و رستن از عذاب زمینی بودن همه و همه مخاطب را با اثری که از ابتدای کار خوش‌فکر قدم برداشته است مواجه می سازد.


  


 بی شک بازیگران کارآزموده این مجموعه در شخصیت سازی کاراکترها نقش بسیار موثری ایفا کرده اند. بحران ها و نقاط اوج داستان به یمن حضور مؤثر آنها و بازیگردانی ویژه این اثر که نشان از صبوری کارگردان دارد به بار نشسته و توانسته مخاطب را شکار کند. در کنار فهرست بلند و بالای نام های بزرگ، فهرستی از بازیگران تازه‌کار یا کمتر دیده شده نیز دیده می‌شود که این نشان از اراده دست اندرکاران سریال جهت حمایت و معرفی چهره‌های جدید و قبول خطر ریسک همیشگی این نوع انتخاب های غیر متعارف دارد. چه آنکه در بسیاری از آثار سینمایی و یا تلویزیونی فعلی کارگردانان اقبالی به استفاده از نیروهای هر چند مستعد و توانمند تأتر و یا دانشجویان کم تجربه رشته‌های بازیگری نشان نمی‌دهند. سریال آرام می‌گیریم به یمن درایتی که در بخش کارگردانی دارد از این نکته نیز سربلند بیرون آمده و گاه پا را از این هم فراتر گذاشته و در میان چهره ‌های شناخته شده نیز فوران استعدادی جدید و یا بازی متفاوت به چشم می‌آید. 


  قطعاً تردیدی در توانمندی و استعداد بازیگران بزرگی چون ثریا قاسمی و یا بهرام توکلی نیست. اما اینبار ایشان، زوجی متفاوت را به تصویر می‌کشند، ثریا قاسمی طنازی تاثیر‌گذار اما رنگ و روباخته زنی را در روکش همیشگی مادرگونه‌اش به قاب می بخشد که پیش از این به ندرت عرصه ظهور پیدا کرده بود.او تنها مادر نیست، مادر که در یک کلام مقدس و پاک است، او همسری است که تمام ظرافت حضور یک شریک زندگی را با تمام حساسیت‌ها، حسادت ها، عاشقی ها و لجبازی های دنیای همسرداری به رخ می‌کشد. هوشنگ توکلی در قسمت های ابتدایی داستان پدری است پرقدرت و با ابهت که استحکام خانواده به شانه‌های ستبر او وابسته است و با حضور جلال و ترس از افشا شدن راز پنهان به یکباره هیمنه آن مرد، آن پدر، هم او که همه وامدار عدالت و حمایت های همیشگی اش هستند در خطر ریزش قرار می‌گیرد و مخاطب را در ترس از دست رفتن آبروی حاج ابراهیم و حسرت بزرگ نشدن و پا نگرفتن کودکی جلال در سایه پدر فرو میبرد. 


  بی شک حضور محکم آتیلا پسیانی در نقش عباس مبشر، نقطه امید مخاطبین به رازداری و حمایت از پدری است که در آستانه فروپاشی نظام خانواده قرار دارد. و پسیانی چون همیشه به اندازه در این نقش ظاهر شده و نماد فردی قدرتمند در محل کار، انسانی رازدار و امین در محیط خانواده و اهرمی قابل اتکا در زندگی شخصی را زندگی کرده است.


  کامران تفتی در بسیاری از لحظه‌ها مخاطب را میخکوب می‌کند، این حجم از سادگی‌کلام یک جوان جنوبی در کنار نفرتی که هر لحظه از چشمانش بیرون میجهد باعث می‌شود تا مخاطب بگوید کامران تفتی بازیگر خوبیست و در آرام می‌گیریم بازیگری خوبتر... .


  قطعاً در این سریال با مهدی سلوکی متفاوتی مواجه شدیم، بازی به اندازه، شیرین و زیرپوستی او در کنار پارتنر قوی چون لیلا اوتادی به وزن لحظه‌های حضور آوا و سعید افزوده است.


  


 مجید صالحی یکی دیگر از پدیده‌های این روزهای شب های شبکه دو سیماست، مظهر بسیاری از جوانان ایرانی که قصد کرده اند تا ره صد ساله را یک شبه طی کنند و تلخی این فکر ناپخته با شیرینی ذاتی اجرای بی نقص مجید صالحی به کام مخاطب کمی قابل تحمل می‌شود و اینها همه در کنار چهره غمگین و پر مهر آشا محرابی  مخاطب را جلب می کند. 


  مهدی ماهانی یکی دیگر از بازیگران نام آشنای این سریال است که به رغم تجربیات نه چندان موفق گذشته خوش درخشیده و در کنار پارتنر جوان و تازه‌کارش که به نظر می‌رسد یکی از سرمایه‌های خوب بازیگری سالهای آتی تلویزیون خواهد شد دوران پرتلاطم عاشقی را به قاب کشیده است. 


  بی انصافی است که از کنار اسم میرطاهر مظلومی بگذریم و به نقش آفرینی تاثیر گذار او در این اثر اشاره‌ نکنیم که در کنار نگار عابدی یکی از ستاره‌های این روزهای تاتر عجیب به دل مخاطب می‌نشیند.


  آرام می‌گیریم اسم های بزرگ و کوچک بسیاری دارد و قطعا پرداختن به حضور هر یک از آنها و تشریح نقاط قوت و ضعفشان در این مقال نمی‌گنجد. اما همانطور که پیشتر نیز اشاره شد حضور موفق بازیگران تازه کار در کنار این نام های بزرگ از نقاط قوت اثر و البته توانمندی و ذکاوت کارگردان است. بر این اساس هرگز نمی توان بازی قدرتمند و منطقی مجید اکبری در نقش مجتبی و محدثه قبادی در نقش لیلا (همسر مجتبی) را نادیده گرفت. بازیگرانی که به واقع با خوش درخشیدن در این سریال به سینما و تلویزیون معرفی شدند.


  روح اله سهرابی که پیش از این فیلم سینمایی «خاکستر و برف » را به عنوان یک اثر آبرومند در کارنامه خود دارد دانسته که هر قدر صمیمیت بین اثر و مخاطب بیشتر باشد تاثیر قصه گویی بیشتر خواهد شد. لذا در ترکیب میزانسن به کمک طراحی صحنه و نور و بستن قاب هایی زیبا و استفاده از فضاهای ساده داخلی و تعدد لوکیشن های خارجی سعی کرده تا ارتباط عمیق تری با مخاطبان داشته باشد. او به شخصیت های داستان جلوه داده است و برای هرکدام دری متفاوت برای ورود و معرفی به بیننده قایل شده و در عین دوری از بروز رفتار های غیر طبیعی و نامتعارف در بیان قصه‌هایی که کمی می توانستند طعم زهردار به خود بگیرند از لبه این تیغ به سلامت عبور کرده است.


  سهرابی در «آرام می‌گیریم» به مخاطب فرصت تفکر داده است، او با استفاده از اسلوموشن سبب شده تا مخاطب آن لحظه را بارها و بارها زندگی کند. جلوگیری از حر کات بیجای دوربین و عدم تحمیل حضور آن یکی دیگر از نقاط قوت این اثر است که در عین زیبایی قاب ها این مهم مد نظر بوده است. 


  بی‌تردید مخاطب عام به عنوان اکثریت غالب، قصه را دنبال می کند و به نظر می رسد تدوین تلاش چندانی برای شیرفهمی مخاطب از خود نشان نمی دهد و برغم بسیاری از سریال های تلویزیونی، ریتم بالای کار باعث شده تا از دست دادن یک قسمت از سریال، سوالات زیادی را در ذهن مخاطب ایجاد کند. البته این در نوع خود چالشی برای بالا بردن سطح توقع مخاطبین است. گاه لازم است مخاطبان در گزینش قصه های مورد علاقه خود نقش داشته باشد و به نظر می‌رسد قصه های تنیده شده در پیکره اصلی سریال آرام می‌گیریم سلایق مختلف را پوشش داده و گاه باعث شده است تا بیننده امکان گزینش یک قصه از میان قصه های دیگر را برای خود فراهم ببیند. 


  در دنیای فعلی، صنعت سریال سازی یکی از صنایع مولد در دنیاست و به نظر می رسد بسیاری از کشورها از جمله کشورهای همسایه ایران از قبال ساخت و فروش سریال‌هایی فصل‌بندی شده به کسب درآمدی عظیم مشغول هستند و در کنار رشد اقتصادی روزافزون و تأمین بودجه مورد نیاز و بعضا سودآوری، کشور خود را از ارزش افزوده صادرات تفکر، فرهنگ و معرفی کالاها و خدمات داخلی نیز بهره مند می سازند.


  در اینجا اما حکایت چیز دیگریست ... در این طرف گود تلویزیون با بودجه ای نه چندان مناسب در مواجهه با تولیداتی با مخارج سنگین قرار دارد و از سوی دیگر مخاطبی که تشنه شنیدن داستان هایی با پایه فرهنگی و اعتقادی داخلی است. قطعا مخاطب ایرانی با آثار داخلی ارتباط بیشتری به لحاظ زبان، گویش، فرهنگ برقرار می‌کند و در هنگام بررسی و نقد تلویحی معضلات اجتماعی، سیاسی و اقتصادی همذات پندارانه به جعبه جادویی چشم خواهد دوخت.


  شاید حضور آرام می‌گیریم در شبکه دو سیما را بتوان شروعی دوباره برای پرداختن بیشتر به داستان و داستان گویی در رسانه ملی دانست. امید است به زودی زود این مهم به عنوان یکی از عناصر اصلی آموزش مورد توجه بیشتر دست اندرکاران صدا و سیما قرار گیرد. چه آنکه شرط امتیاز در داستان ها، پندآموزی است. 


   محمدتقی فهیم


   انتهای پیام/
باشگاه خبرنگاران لزوم انتخاب افراددلسوز درانتخابات Thu Mar 16 09:40:53 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران مصوبه مربوط به تأمین مالی به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارسال شد Tue Feb 14 09:23:12 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران مرتضی آقایی مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت شد Sat Jan 13 16:51:33 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران سرعت وزش باد‌های 120 روزه در شمال سیستان و بلوچستان کاهش می‌یابد Sat Jun 23 12:02:46 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران فرار از دست پلیس با خودروی مدل پایین + فیلم Sun Oct 29 08:24:39 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران تجهیز موزه و بناهای تاریخی هرمزگان به سیستم مانیتورینگ Tue Sep 26 13:49:54 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران فهرست یک تیم ملی که اعلامش جنجال آفرید +عکس Wed Dec 26 12:57:06 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران پرداخت 88 درصد از مطالبات گندمکاران مازندران Wed Nov 15 15:42:43 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران یک تن مواد غذایی و بهداشتی تاریخ گذشته در لنده امحا شد Sat Sep 08 09:40:31 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران مرگ شیخ روزه‌دار حین قرائت قرآن در مراسم اعتکاف+فیلم Mon Jun 11 07:30:01 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران مرمت برج و باروی سلجوقی در کاشان Tue Sep 04 21:06:02 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران بهبهان، پایان راه محموله تریاک Tue May 15 10:39:19 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران افتتاح نمایشگاه عکس نگاه من در قاب Sun Dec 16 21:58:39 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران پیام تسلیت رئیس رسانه ملی به مناسبت درگذشت قاسم افشار Wed May 16 14:16:26 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران تشکیل نشست شورای اطلاع رسانی استان مرکزی Sat May 12 15:30:29 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران سالن عمومی ترمینال فرودگاه آبادان افتتاح شد Thu Sep 21 19:29:03 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران انهدام 3 انبار تسلیحاتی در جنوب فلوجه عراق Mon Sep 10 09:56:05 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران مدیر امور دوبلاژ سیما منصوب شد Wed Aug 02 16:23:01 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران چیدن سفره هفت‌سین چقدر هزینه بر است؟ Wed Feb 22 20:34:31 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران سند 2030 دامی حساب شده بر ملت‌های جهان است Mon May 22 11:32:23 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران درخواست گروه های مخالف نظام سوریه برای حضور در مذاکرات ژنو Tue Oct 03 06:06:25 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران چه بخوریم تا موهایمان زود سفید نشود؟ Sat Aug 25 08:44:02 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران درخشش نخبه کردستانی در جشنواره جهادگران علم و فن آوری Sun Apr 16 12:19:07 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران سقوط جوشکار جوان به چاهک آسانسور در خیابان ولیعصر Wed Jul 26 15:31:02 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران سالن خصوصی تئاتر قم راه اندازی شد Sun Sep 02 11:31:42 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران از دانلود نرم افزار افزایش سرعت تلگرام تا مشاهده آنلاین زمین Fri Feb 10 09:19:01 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران رفع ضعف فشار آب روستا‌های شفت Sun Sep 09 17:00:09 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران ‍ کشف 60 میلیون ریال کالای قاچاق Mon Sep 18 13:08:43 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران نشانه‌هایی که به شما هشدار می دهد زندگی‌ مشترکتان لبه پرتگاه است! Wed Aug 23 10:21:55 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران منبرکشی رسمی عاشورایی در ساری Sat Sep 15 00:03:01 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران تشکیل کارگروه مشترک تئاتر در فارس Sun May 27 13:55:26 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران آغاز یازدهمین دوره همایش 313 یار موعود Sat Sep 23 10:54:38 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران پنتاگون دعوت از چین برای شرکت در مانور نظامی 2018 را لغو کرد Wed May 23 23:41:08 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران ادبیات دفاع مقدس و زندگینامه مدافعان حرم باید به جهانیان معرفی شوند Mon Dec 17 07:04:02 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران کشف 27 فقره سرقت در مازندران Wed Jun 20 15:52:54 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران این اشک در عزای تو آقا بها گرفت Thu Oct 18 20:04:01 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران حال امروز کشاورزان خوب نیست/ محصولات کشاورزی از مالیات معاف هستند Tue Oct 25 10:56:38 IRST 2016
باشگاه خبرنگاران افزایش 34 درصدی کشف سرقت در سال 97 Thu Dec 06 13:22:46 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران آسمان آبی رفسنجان در تسخیر دودهای سیاه + فیلم Mon Dec 11 15:25:04 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران پیش بینی آسمانی نیمه ابری و گاهی وزش باد Sun Dec 02 15:05:39 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران هشدار مقام معظم رهبری نسبت به نفوذ دشمن در بین مردم Fri Feb 02 20:32:29 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران وزارت‌خارجه روسیه: دلیلی ندارد، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درخواست بازرسی از اماکن نظامی ایران را صادر کند Fri Sep 29 20:09:40 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران خرید هواپیما از سوی ایرلاین‌های خصوصی بدون تحمیل بار مالی به دولت انجام شده است Thu Jun 29 08:30:01 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران آیین تکریم بازنشستگان دانشگاه علوم پزشکی قم برگزار شد Sun Sep 17 14:44:10 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران خبر ورزشی -21 شهریور Wed Sep 12 01:06:33 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران برنامه‌های صدای شبکه آفتاب در بیست و هشتم تیر ماه97 Thu Jul 19 08:54:35 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران آمادگی پایگاه های هلال احمر استان سمنان برای ارائه خدمات زمستانی Mon Jan 08 15:20:09 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران تکذیب خبر عدم صدور کارت پرواز با نسخه پی دی اف بلیت در فرودگاه نجف Fri Nov 10 12:58:38 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران مستند «شمیم باران» بزودی از شبکه مستند پخش می‌شود Sun Jul 09 12:40:01 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران دستگیری یکی از اوباش که قدرت نمایی می کرد Thu Dec 28 13:39:10 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران مزایای ابزار آتی سبد سهام چیست؟ +فیلم Sun Dec 16 17:45:07 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران بهره برداری از یک شرکت چاپ و نشر در رشت Sun Sep 03 11:34:37 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران پروازهای دوشنبه از فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز Mon Nov 14 08:45:47 IRST 2016
باشگاه خبرنگاران پکن: گزارش‌ها درباره شنود مکالمات ترامپ از سوی چین جعلی است! Fri Oct 26 04:17:15 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران تمام درآمد کشور پاسخگوی اداره امور جاری دولت نیست/باید به خصوصی‌سازی توجه شود Sun Jun 10 07:49:20 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران اطلاعیه ثبت نام دوره های آموزشی باشگاه خبرنگاران جوان Sat Jul 08 08:18:01 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران ادعای صهیونیست‌ها مبنی بر انهدام تونل متعلق به جنبش حماس Sun Dec 10 15:49:52 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران دمای هوا در شهرهای دارای ایستگاه هواشناسی Wed Aug 30 17:28:04 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران خلاصه بازی لیورپول و کریستال پالاس در 29 دی 97 + فیلم Sun Jan 20 02:15:15 IRST 2019
باشگاه خبرنگاران نعمت الهی نفت به بلای طبیعی تبدیل شده است/ دولتی و نفتی بودن بزرگترین مشکل اقتصاد کشور Mon Aug 07 19:35:26 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران کمیته انضباطی نفتی‌ها را نقره داغ کرد Tue Oct 23 08:27:57 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران اجرای طرح اوقات فراغت در تابستان برای دانش آموزان Tue Apr 25 08:00:01 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران واکنش رحیم پورازغدی به سلفی نمایندگان مجلس با موگرینی + فیلم Sat Aug 12 18:04:57 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران نوسازی 60 درصد تاکسی‌های فرسوده ارومیه Tue Sep 04 14:25:15 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران تولید سالانه 325 هزار تن شیر در استان Mon Dec 24 19:33:24 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران روز قدس مانع فراموشی فلسطین شده است Fri Jun 23 19:07:17 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران روشنی چراغ جام رمضان گرگان با والیبال Fri May 18 19:14:13 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران تلاوت مجلسی آیات 1-7 سوره نمل توسط محمد محمود طبلاوی Sat Apr 07 22:35:02 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران دیدارهای امروز دبیر شورای عالی امنیت ملی Thu Sep 27 13:36:05 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران اکران فهرست مقدس در سینماهای همدان و ملایر Mon Dec 18 13:23:55 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران پیش بینی بارش برف و باران در اکثر نقاط استان اصفهان Tue Jan 01 19:47:46 IRST 2019
باشگاه خبرنگاران از خسارت میلیاردی مشترکان بدون کنتور تا گذری بر زندگی حضرت معصومه(س) + فیلم Fri Dec 29 14:59:49 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران عضو مجلس شورای اسلامی به مناظره دعوت شد Sat Sep 29 11:35:20 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران مرور حملات تروریستی پس از انقلاب/ این جغرافیا حاوی تصاویر دلخراش است+تصاویر Mon Oct 15 09:04:37 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران سخنرانی کمتر شنیده شده از رهبر انقلاب درباره حضرت فاطمه(س) + فیلم Wed Jan 31 08:00:06 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران ترفندهایی طلایی برای ترک سیگار Mon Apr 02 20:00:53 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران 2 کشته و 5 مجروح در دو حادثه اتوبوس Wed Apr 12 09:57:18 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران دومین سال ریاست‌جمهوری ترامپ به روایت آمار و ارقام Wed Jan 02 12:59:19 IRST 2019
باشگاه خبرنگاران هنرنمایی اسب کرد در جشنواره زیبایی اسب های اصیل Sat Jul 01 18:30:57 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران کاهش تدریجی غلظت غبار در برخی از مناطق کشور+ جدول Mon Jan 22 08:50:51 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران مسئولان شهرستان دیر با خانواده‌های معظم شهدا و جانبازان دیدار کردند Thu Feb 01 22:48:27 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران آغاز دور جدید اردو تیم ملی اسلالوم بانوان و آقایان Mon Sep 24 11:37:53 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران اینستاگرام چهره های معروف سیاهپوش شد+تصاویر Thu May 04 10:08:46 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران مرگ بر اثر برق‌گرفتگی Wed Jan 04 09:12:48 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران بهره برداری از 1000 واحد مسکن مهر در اردبیل Thu Mar 16 11:47:31 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران شکست تیم فوتبال امید صبای قم در هفته دوم لیگ برتر Wed Sep 20 17:29:17 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران کاهش 13 درصدی مصرف برق در ایلام Sun Aug 26 13:03:39 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران همه باید در تحقق شعار سال حمایت از کالای ایرانی تلاش کنند Tue Mar 27 12:38:19 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران حدادی فر دیدار مقابل بنیادکار را از دست داد Sat Apr 08 17:16:39 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران فعالیت افزون بر هزار واحد گلخانه در خاش Tue Jan 23 11:13:03 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران برگزاری ایده شو در میناب Sat Dec 23 08:50:47 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران برگزاری انتخابات نظام پزشکی همزمان با سراسر کشور در سیستان وبلوچستان Sat Jul 22 10:36:48 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران برتری اصفهان در مسابقات بولینگ باشگاه های کشور Thu Jul 20 11:00:26 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران حملات جنگنده‌های ائتلاف سعودی به صنعاء Sun Nov 05 01:35:01 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران مراجعه 30 هزارو هشت نفر به دلیل نزاع به مراکز پزشکی قانونی اصفهان Mon Dec 17 13:06:56 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران پورشیب: قدرت کاراته ایران را به دنیا اثبات کردیم Sun Jul 30 12:49:42 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران دومین مرحله انهدام کالاهای قاچاق Wed Sep 12 17:17:49 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران امروز با وجود دشمنان قسم‌خورده پرداختن به حواشی بچه‌گانه است Mon Jul 02 16:01:24 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران قیمت سکه در بازار بجنورد Wed Feb 22 12:06:32 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران همبستگی کاربران برای روایت شهادت مظلومانه کودک 10 ساله یمنی +تصاویر Tue Dec 18 10:24:55 IRST 2018
العالم رقم باورنکردنی از میزان خسارات وارد شده به اقتصاد سوریه Tue Mar 14 23:52:41 IRST 2017
پارس نیوز نکته‌هایی برای خرید بهترین و ارزان‌ترین بلیط هواپیما Tue Apr 18 11:09:01 IRDT 2017
رادیو فردا عربستان برای نخستین بار به «قتل عمد» و برنامه‌ریزی شده جمال خاشقجی اشاره کرد Thu Oct 25 17:11:58 IRST 2018
آفتاب ایران گلایه های دیپلماتیک Wed Nov 21 22:01:10 IRST 2018
آریا همراه با «ایران» هیسپان تی وی؛ سفری به شهر «منبت کاری» ایران Sun Aug 05 14:59:54 IRDT 2018
فردا درخواست پناهندگی 615 شهروند ترکیه به آلمان Wed Sep 13 04:50:01 IRDT 2017
دولت بهار 67 درصد مردم روسیه ناتو را یک تهدید می‌دانند Sun Feb 12 10:46:00 IRST 2017
جوان آنلاین دختر ناخواسته! Sat Dec 15 05:18:01 IRST 2018
بولتن نیوز سال نو در خانه داوود رشیدی چگونه گذشت؟+ تصاویر Tue Mar 21 18:18:19 IRST 2017
پایگاه خبری الف شاخص بورس پس از فراز و فرودهایی به نقطه ابتدایی بازگشت/ ادامه رکود بر معاملات Wed May 31 13:19:49 IRDT 2017
خبرگزاری نسیم نامزدهای دهمین جشن سینمای مستند ایران معرفی شدند Tue Aug 21 14:41:03 IRDT 2018
خبرگزاری شبستان دولت موظف به حمایت‌های لازم از اتباع و شهروندان فلسطین و لبنان شد Sun Aug 13 12:00:00 IRDT 2017
خبرگزاری نسیم ساماندهی طرح ترافیک با ریل گذاری اشتباه Mon Feb 19 04:29:03 IRST 2018
پارس نیوز پای استقلالی ها بالاخره به تیم ملی باز شد Wed Aug 16 16:30:00 IRDT 2017
گجت نیوز نگاهی به رنگ خاص و منحصربه‌فرد گوشی هواوی پی 20 Fri May 18 09:00:44 IRDT 2018
روزنامه قانون سوخت سهمیه بندی می شود؟ Fri Oct 19 13:09:15 IRST 2018
ایستا نیوز دوعاملی مانع رونق بازار مسکن شد Sun Feb 19 13:42:29 IRST 2017
خبرگزاری فارس ایگواین به عضویت چلسی درمی‌آید Wed Jan 09 10:02:01 IRST 2019
خبرگزاری مهر نمایش فیلم «دانکرک» در دومین برنامه «سینماتک» حوزه هنری Sat Dec 16 11:08:20 IRST 2017
جماران خادمی استاندار لرستان می‌شود Tue Sep 12 22:09:57 IRDT 2017
ایلنا نذرهایی برای رهایی/آزادی 18 زندانی با نذورات حسینی Tue Sep 18 11:35:39 IRDT 2018
خبرگزاری فارس چهار ویژگی مقام مسئول در کشور اسلامی از منظر قرآن Wed Oct 10 07:03:00 IRST 2018
خبرگزاری مهر مزایده میدان‌های نفت و گاز لبنان ادامه دارد Sun Nov 12 14:05:58 IRST 2017
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین برابر قانون با هرگونه قصور در حادثه آتش‌سوزی مدرسه زاهدان برخورد می‌کنم Wed Dec 19 08:48:00 IRST 2018
یک ورزش زامهران و بایرامی به ماشین‌سازی پیوستند Wed Sep 06 00:39:00 IRDT 2017
رجا نیوز وکیل مدافع شیطان!/ چگونه از حق اروپا برای دخالت در امور داخلی ایران، دفاع کنیم؟ روزنامه شرق: باید برنامه موشکی را محدود کنیم تا اروپا، ترامپ را آرام کند! Tue Feb 13 11:54:04 IRST 2018
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بازدید از مراسمات تعزیه شهرستان Sun Sep 16 09:41:17 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران رفتن «علیرضا رزم‌حسینی» به مشهد شایعه است Mon Oct 02 11:30:58 IRST 2017
صبحانه با خبر صدای عجیب و وحشتناک این بار در آسمان یزد! +فیلم Wed Aug 30 13:28:40 IRDT 2017
خبرگزاری مهر اختصاص بخشی از مالیات بر ارزش افزوده برای توسعه ‌ورزش Wed Mar 08 08:09:38 IRST 2017
آریا دستگاه های فرهنگی دراجرای منشورحقوق شهروندی خوب عمل نکردند Tue Nov 27 20:02:32 IRST 2018
پایگاه خبری الف خواص جادویی و شگفت انگیز این میوه گرمسیری برای سلامتی Fri Jun 22 08:40:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی 83 میلیون تردد در جاده های لرستان ثبت شد Wed Dec 05 13:36:00 IRST 2018
آنا جهانِ داستانیِ اری‌ دلوکا در شهرکتاب Sat Jul 01 12:04:44 IRDT 2017
پارسینه چرا سلبریتی‌ها عاشق اخبار منفی هستند؟ Sat Oct 06 17:23:56 IRST 2018
خبرگزاری نسیم یک ساعت بلاتکلیفی برای شهر تهران جایز نیست Sun Apr 08 13:34:01 IRDT 2018
نامه نیوز یک ساعت ماساژ چند؟ Wed Apr 26 13:22:19 IRDT 2017
جماران پنج فقره تصادف فوتی و جرحی در جاده های خراسان رضوی رخ داد Sun Jan 13 08:06:40 IRST 2019
تهران پرس تدوین و عملیاتی شدن برنامه جامع توسعه استان تهران از سال آینده Fri Mar 02 11:15:00 IRST 2018
ایسکانیوز سفیر سودان در مصر فراخوانده شد Fri Jan 05 10:08:54 IRST 2018
زومیت دارا خسروشاهی: تا 18 ماه آینده خودروهای خودران اوبر وارد جاده‌ها می‌شوند Wed Jan 24 17:30:00 IRST 2018
خبرگزاری فارس اطلاعاتی از گروه‌هایی که به اسلام‌هراسی در آلمان دامن زدند Fri Dec 29 10:02:00 IRST 2017
ایلنا آتشفشان یخی کورولف در مریخ+عکس Sat Dec 22 17:51:45 IRST 2018
خبرگزاری شبستان دولت های در کنترل فناوری ها چندان موفق نیستند Mon Jul 16 17:42:00 IRDT 2018
برنا ورزشکاران گیلان قهرمان بزرگسالان و تهران قهرمان جوانان شدند Tue Dec 11 15:00:51 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی ژنرال صهیونیست: اشغال غزه حماقت است Thu Aug 16 15:09:00 IRDT 2018
آریا ترجیح می‌دهم بیکار باشم تا نقش‌های سطحی بازی کنم Tue Aug 01 08:38:07 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجو انهدام 2 پهپاد جاسوسی سعودی در جنوب این کشور Tue Oct 09 22:18:01 IRST 2018
ایلنا استقبال نماینده پارلمان آمریکا از یک موزیک ویدئوی ایرانی Sat Dec 15 16:06:00 IRST 2018
آفتاب سفر غیرمنتظره وزیر دفاع انگلیس به عراق Thu Jan 04 15:39:28 IRST 2018
پارسینه مهراب قاسم‌خانی از انتخابش پشیمان نیست Wed Apr 11 23:14:52 IRDT 2018
آفتاب اهدای مدال «مریم میرزاخانی» به زنان نخبه علمی Wed Aug 16 00:04:01 IRDT 2017
روزنو حمله به آرایشگاه زنانه در شیراز با تهدید اسیدپاشی Sun Dec 10 12:13:21 IRST 2017
برنا برنامه هفته بیست و هفتم لیگ برتر فوتبال اعلام شد Wed Apr 12 11:06:05 IRDT 2017
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین پیروزی شالروا مقابل شاختار در حضور یک نیمه ای کاوه رضایی Sat Jul 08 02:16:14 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر پایان مسابقات ووشو قهرمانى کشور با یک مدال طلا، یک نقره و دو برنز براى هرمزگان Mon Nov 05 18:03:26 IRST 2018
نامه نیوز پوتین سربازی ویژه دختران!+عکس Sat Aug 11 16:50:01 IRDT 2018
آنا برقراری گشت‌های شبانه یگان حفاظت میراث‌فرهنگی در بافت تاریخی اصفهان Thu Aug 24 12:34:29 IRDT 2017
پارسینه گریس‎های تقبلی که جان مردم را تهدید می‌کند Tue Jan 09 17:11:39 IRST 2018
خانه ملت اتحادیه عرب مراقب تبعات بی‌توجهی به انتقال سفارت آمریکا به قدس باشد/ فلسطین حساسیت مشترک جهان اسلام Fri Feb 02 10:40:27 IRST 2018
برنا حضور رئیس سازمان انرژی اتمی در قم/دیدار با خانواده شهیدان جابری Sun Sep 24 11:08:19 IRST 2017
شبکه خبر خادم الشریعه عنوان دوم مسابقات جهانی برق‌آسا Sun Dec 30 08:02:49 IRST 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا پوستر/خَبـرِ سِیــل رِسیـد ! Tue Apr 18 15:11:50 IRDT 2017
جام نیوز تصادف اتوبوس با 8 خودرو در بزرگراه یاسینی Sat Jul 15 14:00:00 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا تجلیل فرماندار از سه جوان برتر رودانی Mon May 15 14:49:04 IRDT 2017
انتخاب آخرین وضعیت پرونده تعرض به سفارت عربستان از زبان سخنگوی قوه قضاییه Sun Apr 30 18:15:50 IRDT 2017
فردا دیدار سیاه‌جامگان - تراکتورسازی لغو شد Sat Feb 18 10:13:24 IRST 2017
پایگاه خبری الف چرا اوتیسمی‌ها از تماس چشمی اجتناب می‌کنند Sat Jul 01 11:01:02 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر دیدار نماینده ولی فقیه در لرستان با جوانان Tue May 09 08:38:56 IRDT 2017
تهران پرس کواکبیان: در خصوص شهرداری تهران باید شفاف سازی شود Wed Apr 11 14:56:00 IRDT 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا مخالفت نمایندگان مجلس با افزایش قیمت بنزین و گازوئیل Sun Jan 07 15:05:16 IRST 2018
آفتاب ماجرای بازداشت رئیس پیشین صداوسیما Tue Nov 07 22:27:44 IRST 2017
تدبیر هندی‌ها هیچگاه پروازی به ایران نداشته‌اند Sat Feb 11 13:35:03 IRST 2017
تی نیوز فیلم/ گل الکسیس سانچس به سوانسی از تمام زوایا Wed Apr 04 02:03:06 IRDT 2018
خبرگزاری بین المللی قرآن گزارش تصویری اختتامیه کنگره «شعر انقلاب» در خرم‌آباد Wed Feb 07 13:30:48 IRST 2018
خبرگزاری مهر استقلال به بازی منطقی نیاز دارد/ جان واریو و حسینی عالی بودند Sat May 27 10:02:34 IRDT 2017
خبرگزاری فارس سخنگوی نیروهای مسلح یمن: موشک‌های جدید در راه است/ بزودی معادلات تغییر می‌کند Sun Mar 19 14:00:00 IRST 2017
جماران تولید خرما، ظرفیتی که در دزفول مغفول مانده است Tue Sep 26 11:40:24 IRST 2017
روزنو صدور مجوز ورود خانواده ها به ورزشگاه‌ها در تمام کشور Thu Jul 19 15:00:01 IRDT 2018
همشهری آنلاین 18 آذر؛ وضعیت جاده‌های کشور زمستانی است Sun Dec 09 16:22:38 IRST 2018
واحد مرکزی خبر افزودن 2 کتابخانه سیار به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان Sat Aug 12 16:40:41 IRDT 2017
خبرگزاری نسیم اکبرپور: دوست دارم استقلال با گل‌های گرو و تبریزی برنده شود Wed Sep 26 09:45:04 IRST 2018
واحد مرکزی خبر محرم در کُردستــان... Sun Sep 16 13:09:46 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجو دقیقه 75؛ ایران 4 - یمن صفر/ دبل طارمی Mon Jan 07 19:34:14 IRST 2019
ایسکانیوز پهلوان پنبه مثل پومپئو !/ شهردار حزبی انتخاب نکنید Tue Nov 06 08:52:44 IRST 2018
پایگاه خبری الف کره‌جنوبی – ایران؛ وقتی تمام دغدغه‌مان حفظ رکورد است!/مشت ‌کی‌روش باز هم گره می‌شود؟ Thu Aug 31 13:14:42 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران تکمیل مدل کیفی ماهواره سنجشی "سها"/امکان پایش اراضی کشور با ماهواره بومی Mon Jan 07 04:24:00 IRST 2019
پول نیوز مهمترین نکاتی که قبل از سفر رفتن باید بدانید‎ Sun Jan 06 10:48:52 IRST 2019
ساعت24 عاملان روز سوم اعتصاب استقلالی‌ها چه کسانی بودند؟ Tue Mar 07 22:15:00 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم قزوین| استعدادهای ملی در جهت تولید انبوه در جامعه به‌کارگیری شود Sat Jun 02 16:06:50 IRDT 2018
ساعت24 پیام انتخابات دوازدهم ریاست جمهور چه بود؟ Sat May 20 17:31:23 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجو 770 دانشجوی دانشگاه تربیت مدرس به وضعیت صنفی معترض شدند Sun Oct 14 12:32:05 IRST 2018
تابناک Russian ambassador to Sudan found dead in Khartoum Thu Aug 24 11:38:43 IRDT 2017
بی باک نیوز مقایسه سرعت هواوی پی 10 پلاس با شیائومی می 6 Mon May 01 08:55:02 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا نمایشگاه صنایع دستی دانش آموزان در شهرستان دلگان برپا شد+ تصاویر Mon Oct 30 11:25:57 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم صدها نخل در پی وقوع آتش‌سوزی در ایرانشهر سوخت Sat Aug 19 11:37:04 IRDT 2017
خبرگزاری فارس مهم‌ترین رویدادهایی امنیتی امروز افغانستان Sat Jul 15 16:23:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس تکمیل قطعه یکم آزادراه تهران ـ شمال تا پایان دولت/ تقاضای تأسیس 12 ایرلاین از سوی بخش خصوصی/2.5 میلیون خانه خالی داریم Fri Apr 14 11:31:00 IRDT 2017
روزنامه دنیای اقتصاد گردش به چپ در سئول Sun Mar 12 11:23:34 IRST 2017
العالم هشدار هسته ای لاریجانی به آمریکا Sat May 06 12:49:59 IRDT 2017