باشگاه خبرنگاران - Sat Feb 18 17:00:16 IRST 2017 نمایش خبر

صمیمیتی جاری و ارتباطی عمیق با مخاطب/ سریالی که به مخاطب فرصت تفکر می‌دهد

روح اله سهرابی کارگردان فیلم «خاکستر و برف»، دانسته که هر قدر صمیمیت بین اثر و مخاطب بیشتر باشد تاثیر قصه گویی بیشتر خواهد شد.

به گزارش 
 حوزه رادیو تلویزیون
  
 گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سریال تلویزیونی «آرام می گیریم» به کارگردانی روح الله‌ سهرابی و تهیه‌کنندگی فرهاد گلی، محصول مشترک انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس و شبکه دو سیماست که این روزها مورد توجه و استقبال مخاطبین واقع شده است. به نظر می‌رسد نویسندگان این اثر تلویزیونی با انتخاب داستانک های به هم بافته شده و تعدد شخصیت‌های داستانی سعی داشته‌اند که در عین پرداختن به معضلات متفاوت، طیف گسترده‌ای از مخاطبان را با مشکلات و دغدغه‌های طبقات اجتماعی روبرو کنند. شاید یکی از دلایل اصلی افزایش اقبال عمومی به این مجموعه، وامدار انتخاب محور اصلی «داستانگویی» است.


  


 در این سریال زمینه‌ چینی برای شرح داستانک‌ها بسیار سریع و پرشتاب شکل می‌گیرد و در پنج قسمت ابتدایی این مجموعه بارش شدید اطلاعات بر چشم و ذهن مخاطب ایرانی مثال زدنی است. مخاطبینی که دست‌کم در تجارب تلویزیونی از این دست با کندی و تعلل نویسنده در تشریح ماجراهای داستانی مواجه بوده‌اند اکنون با تعدد شخصیت‌های قصه، معرفی آنها به شکل آثار سینمایی و پرداخت سریع به داستان مواجه می‌شوند.


  


 طرح اجمالی حوادث و پایان بندی‌های مناسب در هر قسمت، بیننده تلویزیون را با اثری روبرو می‌سازد که قبل از هر اتفاق استحکام خود را مدیون تفکر و تأمل نویسندگانش است. موضوعی که این روزها به دلیل شتاب‌زدگی عوامل تهیه سریال‌های تلویزیونی و بعضاً سینمایی کمتر مورد دقت واقع می شود و پیش از بسته شدن ساختار اصلی و کلیت هر اثر و پرداخت به جزییات آن، بازیگران مقابل دوربین قرار می‌گیرند.


  حال که این سریال از نیمه گذشته است به نظر می‌رسد بتوان به نقد و تحلیل موردی این اثر پرداخت.


  تیتراژ سریال «آرام می‌گیریم» با دلبری تمام مخاطب را جلب می‌کند. تصاویر بازیگران در کنار داستانکی کوتاه، ذهن مخاطب را درگیر می‌کند و نشانه‌هایی از کلیت قصه سریال را به صورت شعری تصویری به قاب می‌کشد. ماهی در حال احتضار به آب بازمی‌گردد و خشونت اسلحه‌ای آتش شده در کنار پرواز کبوتری به نشان آزادی و رستن از عذاب زمینی بودن همه و همه مخاطب را با اثری که از ابتدای کار خوش‌فکر قدم برداشته است مواجه می سازد.


  


 بی شک بازیگران کارآزموده این مجموعه در شخصیت سازی کاراکترها نقش بسیار موثری ایفا کرده اند. بحران ها و نقاط اوج داستان به یمن حضور مؤثر آنها و بازیگردانی ویژه این اثر که نشان از صبوری کارگردان دارد به بار نشسته و توانسته مخاطب را شکار کند. در کنار فهرست بلند و بالای نام های بزرگ، فهرستی از بازیگران تازه‌کار یا کمتر دیده شده نیز دیده می‌شود که این نشان از اراده دست اندرکاران سریال جهت حمایت و معرفی چهره‌های جدید و قبول خطر ریسک همیشگی این نوع انتخاب های غیر متعارف دارد. چه آنکه در بسیاری از آثار سینمایی و یا تلویزیونی فعلی کارگردانان اقبالی به استفاده از نیروهای هر چند مستعد و توانمند تأتر و یا دانشجویان کم تجربه رشته‌های بازیگری نشان نمی‌دهند. سریال آرام می‌گیریم به یمن درایتی که در بخش کارگردانی دارد از این نکته نیز سربلند بیرون آمده و گاه پا را از این هم فراتر گذاشته و در میان چهره ‌های شناخته شده نیز فوران استعدادی جدید و یا بازی متفاوت به چشم می‌آید. 


  قطعاً تردیدی در توانمندی و استعداد بازیگران بزرگی چون ثریا قاسمی و یا بهرام توکلی نیست. اما اینبار ایشان، زوجی متفاوت را به تصویر می‌کشند، ثریا قاسمی طنازی تاثیر‌گذار اما رنگ و روباخته زنی را در روکش همیشگی مادرگونه‌اش به قاب می بخشد که پیش از این به ندرت عرصه ظهور پیدا کرده بود.او تنها مادر نیست، مادر که در یک کلام مقدس و پاک است، او همسری است که تمام ظرافت حضور یک شریک زندگی را با تمام حساسیت‌ها، حسادت ها، عاشقی ها و لجبازی های دنیای همسرداری به رخ می‌کشد. هوشنگ توکلی در قسمت های ابتدایی داستان پدری است پرقدرت و با ابهت که استحکام خانواده به شانه‌های ستبر او وابسته است و با حضور جلال و ترس از افشا شدن راز پنهان به یکباره هیمنه آن مرد، آن پدر، هم او که همه وامدار عدالت و حمایت های همیشگی اش هستند در خطر ریزش قرار می‌گیرد و مخاطب را در ترس از دست رفتن آبروی حاج ابراهیم و حسرت بزرگ نشدن و پا نگرفتن کودکی جلال در سایه پدر فرو میبرد. 


  بی شک حضور محکم آتیلا پسیانی در نقش عباس مبشر، نقطه امید مخاطبین به رازداری و حمایت از پدری است که در آستانه فروپاشی نظام خانواده قرار دارد. و پسیانی چون همیشه به اندازه در این نقش ظاهر شده و نماد فردی قدرتمند در محل کار، انسانی رازدار و امین در محیط خانواده و اهرمی قابل اتکا در زندگی شخصی را زندگی کرده است.


  کامران تفتی در بسیاری از لحظه‌ها مخاطب را میخکوب می‌کند، این حجم از سادگی‌کلام یک جوان جنوبی در کنار نفرتی که هر لحظه از چشمانش بیرون میجهد باعث می‌شود تا مخاطب بگوید کامران تفتی بازیگر خوبیست و در آرام می‌گیریم بازیگری خوبتر... .


  قطعاً در این سریال با مهدی سلوکی متفاوتی مواجه شدیم، بازی به اندازه، شیرین و زیرپوستی او در کنار پارتنر قوی چون لیلا اوتادی به وزن لحظه‌های حضور آوا و سعید افزوده است.


  


 مجید صالحی یکی دیگر از پدیده‌های این روزهای شب های شبکه دو سیماست، مظهر بسیاری از جوانان ایرانی که قصد کرده اند تا ره صد ساله را یک شبه طی کنند و تلخی این فکر ناپخته با شیرینی ذاتی اجرای بی نقص مجید صالحی به کام مخاطب کمی قابل تحمل می‌شود و اینها همه در کنار چهره غمگین و پر مهر آشا محرابی  مخاطب را جلب می کند. 


  مهدی ماهانی یکی دیگر از بازیگران نام آشنای این سریال است که به رغم تجربیات نه چندان موفق گذشته خوش درخشیده و در کنار پارتنر جوان و تازه‌کارش که به نظر می‌رسد یکی از سرمایه‌های خوب بازیگری سالهای آتی تلویزیون خواهد شد دوران پرتلاطم عاشقی را به قاب کشیده است. 


  بی انصافی است که از کنار اسم میرطاهر مظلومی بگذریم و به نقش آفرینی تاثیر گذار او در این اثر اشاره‌ نکنیم که در کنار نگار عابدی یکی از ستاره‌های این روزهای تاتر عجیب به دل مخاطب می‌نشیند.


  آرام می‌گیریم اسم های بزرگ و کوچک بسیاری دارد و قطعا پرداختن به حضور هر یک از آنها و تشریح نقاط قوت و ضعفشان در این مقال نمی‌گنجد. اما همانطور که پیشتر نیز اشاره شد حضور موفق بازیگران تازه کار در کنار این نام های بزرگ از نقاط قوت اثر و البته توانمندی و ذکاوت کارگردان است. بر این اساس هرگز نمی توان بازی قدرتمند و منطقی مجید اکبری در نقش مجتبی و محدثه قبادی در نقش لیلا (همسر مجتبی) را نادیده گرفت. بازیگرانی که به واقع با خوش درخشیدن در این سریال به سینما و تلویزیون معرفی شدند.


  روح اله سهرابی که پیش از این فیلم سینمایی «خاکستر و برف » را به عنوان یک اثر آبرومند در کارنامه خود دارد دانسته که هر قدر صمیمیت بین اثر و مخاطب بیشتر باشد تاثیر قصه گویی بیشتر خواهد شد. لذا در ترکیب میزانسن به کمک طراحی صحنه و نور و بستن قاب هایی زیبا و استفاده از فضاهای ساده داخلی و تعدد لوکیشن های خارجی سعی کرده تا ارتباط عمیق تری با مخاطبان داشته باشد. او به شخصیت های داستان جلوه داده است و برای هرکدام دری متفاوت برای ورود و معرفی به بیننده قایل شده و در عین دوری از بروز رفتار های غیر طبیعی و نامتعارف در بیان قصه‌هایی که کمی می توانستند طعم زهردار به خود بگیرند از لبه این تیغ به سلامت عبور کرده است.


  سهرابی در «آرام می‌گیریم» به مخاطب فرصت تفکر داده است، او با استفاده از اسلوموشن سبب شده تا مخاطب آن لحظه را بارها و بارها زندگی کند. جلوگیری از حر کات بیجای دوربین و عدم تحمیل حضور آن یکی دیگر از نقاط قوت این اثر است که در عین زیبایی قاب ها این مهم مد نظر بوده است. 


  بی‌تردید مخاطب عام به عنوان اکثریت غالب، قصه را دنبال می کند و به نظر می رسد تدوین تلاش چندانی برای شیرفهمی مخاطب از خود نشان نمی دهد و برغم بسیاری از سریال های تلویزیونی، ریتم بالای کار باعث شده تا از دست دادن یک قسمت از سریال، سوالات زیادی را در ذهن مخاطب ایجاد کند. البته این در نوع خود چالشی برای بالا بردن سطح توقع مخاطبین است. گاه لازم است مخاطبان در گزینش قصه های مورد علاقه خود نقش داشته باشد و به نظر می‌رسد قصه های تنیده شده در پیکره اصلی سریال آرام می‌گیریم سلایق مختلف را پوشش داده و گاه باعث شده است تا بیننده امکان گزینش یک قصه از میان قصه های دیگر را برای خود فراهم ببیند. 


  در دنیای فعلی، صنعت سریال سازی یکی از صنایع مولد در دنیاست و به نظر می رسد بسیاری از کشورها از جمله کشورهای همسایه ایران از قبال ساخت و فروش سریال‌هایی فصل‌بندی شده به کسب درآمدی عظیم مشغول هستند و در کنار رشد اقتصادی روزافزون و تأمین بودجه مورد نیاز و بعضا سودآوری، کشور خود را از ارزش افزوده صادرات تفکر، فرهنگ و معرفی کالاها و خدمات داخلی نیز بهره مند می سازند.


  در اینجا اما حکایت چیز دیگریست ... در این طرف گود تلویزیون با بودجه ای نه چندان مناسب در مواجهه با تولیداتی با مخارج سنگین قرار دارد و از سوی دیگر مخاطبی که تشنه شنیدن داستان هایی با پایه فرهنگی و اعتقادی داخلی است. قطعا مخاطب ایرانی با آثار داخلی ارتباط بیشتری به لحاظ زبان، گویش، فرهنگ برقرار می‌کند و در هنگام بررسی و نقد تلویحی معضلات اجتماعی، سیاسی و اقتصادی همذات پندارانه به جعبه جادویی چشم خواهد دوخت.


  شاید حضور آرام می‌گیریم در شبکه دو سیما را بتوان شروعی دوباره برای پرداختن بیشتر به داستان و داستان گویی در رسانه ملی دانست. امید است به زودی زود این مهم به عنوان یکی از عناصر اصلی آموزش مورد توجه بیشتر دست اندرکاران صدا و سیما قرار گیرد. چه آنکه شرط امتیاز در داستان ها، پندآموزی است. 


   محمدتقی فهیم


   انتهای پیام/
باشگاه خبرنگاران نرخ سکه و طلا در 13 آبان ماه 97 + جدول Sun Nov 04 13:28:54 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران برگزاری چهارمین جشنواره ملی عکس آب در همدان Tue Mar 05 13:08:23 IRST 2019
باشگاه خبرنگاران روش جالب دو برادر برای تبدیل بیابان به مزرعه + فیلم Sun Jun 10 18:19:18 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران جان باختن کوهنورد بروجردی در علم کوه کلاردشت Fri Sep 08 12:12:27 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران ماجرای 10 میلیون تومانی که از وام مسکن مهر کسر می شود Sun Feb 04 08:30:55 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران تعطیلی نانوایی‌های یزد در روز چهارشنبه Tue Jun 05 17:25:55 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران برگزاری آخرین جلسه شورای اداری شهرستان مهاباد Sat Mar 16 13:37:13 IRST 2019
باشگاه خبرنگاران وسیله‌ای کوچک که هنگام وقوع سیل، خانه‌ها را نجات می‌دهد + فیلم Tue Dec 11 12:53:54 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران آغاز کنفرانس بین المللی مهندسی صنایع Wed Feb 22 10:36:52 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران کارخانه کاشی جم هم تعطیل شد/ دومینوی تعطیلی کارخانجات ادامه دار است Sun May 07 11:52:06 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران نشست خبری رییس فراکسیون زنان مجلس Mon Jul 24 14:13:47 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران سد زمکان با حضور معاون اول رئیس جمهور آب گیری شد Tue Jul 25 09:31:21 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران به دنبال اجرای طرح کاهش مصرف برق،همه از 6 تا 14 سر کارند؟ Sat Jul 14 11:58:08 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران بیش از15 هزار میلیارد ریال، هزینه راه اندازی خط یک مترو تبریز Tue Sep 12 21:26:33 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران پیام همدردی دبیرکل سازمان ملل متحد به مردم و دولت ایران Wed Apr 03 03:48:49 IRDT 2019
باشگاه خبرنگاران مرحله پنجم عملیات پاکسازی محوطه چاه 147 رگ‎سفید اجرا شد Wed Nov 08 12:05:55 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران ظریف: تداوم همکاری‌های سیاسی، امنیتی و اقتصادی موضوع مذاکرات مقامات ایران و چین بود Wed Feb 20 19:01:49 IRST 2019
باشگاه خبرنگاران آب و هوا - آذربایجان شرقی 22 اسفند ماه 95 Sun Mar 12 10:30:19 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران لوسترهای پرزرق و برق چینی جوانان ماهر را خانه نشین کردند/ یک قدم مانده تا تعطیلی کارخانجات تولید لوستر Wed May 17 08:20:01 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران جاری شدن آب آشامیدنی سالم در منازل روستاییان استان لرستان + فیلم Mon Feb 05 17:09:47 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران «غزنی» در آستانه سقوط به دست طالبان Fri Aug 10 13:02:12 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران آخرین قیمت تسمه در بازار محصولات فولادی/ بهای ماست در سفره خانواده‌ها Fri Feb 01 20:00:01 IRST 2019
باشگاه خبرنگاران اوقات شرعی چهارشنبه 20 دی به افق گرگان Wed Jan 10 08:07:42 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران میزان مصرف انرژی برق در خوزستان کاهش یافت/بیش از 26 هزار گیگاوات برق تولید شد Sat Jan 19 11:43:04 IRST 2019
باشگاه خبرنگاران افزایش قربانیان حمله تروریستی روز گذشته در جلال آباد Mon Jul 02 08:57:44 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران کیفیت هوای مشهد در شرایط سالم Wed May 24 10:12:47 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران ذخیره بی سابقه گندم در استان کرمانشاه Tue Aug 15 13:02:17 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران منطقه 5 رتبه اول ارزش افزوده ملک/ احیای رودخانه کن از یک ماه آینده Wed Dec 19 11:12:41 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران کشف 6 تن چوب آلات جنگلی قاچاق در عباس آباد Sat Feb 25 15:00:27 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران دعوای تراکتورسازی و سپاهان بر سر ملی پوش امید Mon Dec 31 11:05:58 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران ایجاد 7 اقامتگاه بوم گردی در محور تاریخی شهر نایین Fri Jan 04 09:42:07 IRST 2019
باشگاه خبرنگاران ثبت 71 پرونده در حوزه قاچاق کالا و ارز در گمرک بیله سوار Tue Nov 28 14:26:36 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران لزوم بهبود تراز تجاری تهران – وین/ پیگیری ایجاد شعبه بانک ایرانی در اتریش Thu Sep 28 10:35:20 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران اعلام ساعات بازدید از موزه‌ها در روز جهانی قدس Fri Jun 23 10:39:54 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران شرایط کنونی اقتصادی کشور را با مدارا و هم افزایی همگانی می توانیم پشت سر گذاریم/سیاست دولت حمایت از کار آفرینان است Thu Aug 30 18:06:54 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران لاوروف: روسیه و ترکیه درباره مرزهای منطقه غیرنظامی ادلب به توافق رسیدند Fri Sep 21 16:16:17 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران حریق منزل در گرگان Tue Sep 19 12:42:52 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران دانلود Microsoft Excel؛ ساخت فایل اکسل در گوشی Mon Apr 24 09:00:01 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران روز درختکاری در استان Sun Mar 05 17:07:35 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران دایر بودن مدارس دو شیفته بیرجند در سال تحصیلی آینده Mon Jul 17 11:30:31 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران صفحه نخست روزنامه های استان یزد Tue Feb 21 01:41:16 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران امضاء تفاهم نامه هلال احمر فارس و شهرداری شیراز Mon Apr 10 14:42:01 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران روزنامه تایمز: پایان مذاکرات صلح سوریه با پیروزی ایران و بشار اسد Thu Jan 26 09:50:55 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران 70 اجرا به مرحله رقابتی رسیدند/ احتمال تغییر زمان برگزاری جشنواره خرم از سال آینده Sat Dec 31 11:50:01 IRST 2016
باشگاه خبرنگاران بیش از 40 حمله متجاوزانه جنگنده‌های سعودی به استان حجه یمن Mon Jan 30 13:04:39 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران طالقانی: تصمیمات اخیر فدراسیون فوتبال بازتاب خوبی خواهد داشت Mon Jul 10 00:08:06 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران با این گیاهان به طور طبیعی کلیه‌هایتان را تقویت کنید Mon May 15 02:06:19 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران وزیر صنعت، معدن و تجارت استعفا داد Sun Sep 23 12:21:52 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران بازی‌نگاشت فوتبالیست‌ها؛ برنده رقابت میان گیمرهای FIFA و گیمرهای PES کدام است؟ Thu Jul 19 10:10:12 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران فصل جدیدی از چالش و اختلافات کُرد‌ها درباره پست ریاست جمهوری عراق + تصاویر Wed May 23 08:23:04 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران باز نشر/ نماهنگ هنگامه بصیرت به مناسبت هفته بصیرت+فیلم Tue Dec 26 17:01:02 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران رفتار جالب دکتر با بیمار بی سوادش / تصور اشتباهی که همه از تیر سه شعبه دارند / دانشگاه یا توالت عظیم؟ +تصاویر Thu Sep 28 20:39:39 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران افتتاح پایگاه اورژانس در دانشگاه امیرکبیر Sun Dec 24 13:23:17 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران گرفتار شدن 13 کوهنورد در غار «کلماکره» پلدختر Fri Jan 18 22:06:16 IRST 2019
باشگاه خبرنگاران موزه حیات وحش هفت چنار، تداعی‌گر خاطرات باغ های تهران قدیم Wed Jul 12 19:00:01 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران روزنامه همشهری به نشریات محلی خسارت زده است Wed May 16 12:47:42 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران سال جدید نیاز به خرید الحاقیه بیمه ثالث ندارید Sat Feb 25 19:48:04 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران خلاصه بازی رن و پاری‌سن‌ژرمن در 25 آذر 96 +فیلم Sat Dec 16 21:44:03 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران ادعای منابع غربی درباره کمک روسیه به کره شمالی Sat Dec 30 02:04:59 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران رونالدو، بهترین بازیکن خارجی تاریخ لیگ جزیره شد Sat Feb 11 19:51:33 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران دو سر تشی کشف وضبط شد Fri Dec 29 08:43:24 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران کشف بیش از 30 هزار نخ انواع سیگار قاچاق در بجنورد Sat Jun 24 09:33:10 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران مقام سوم آفرود قهرمانی کشور به راننده بوکانی رسید Sun Jan 20 12:10:42 IRST 2019
باشگاه خبرنگاران جدول برنامه های رادیویی بوشهر در روز چهارشنبه 16 فروردین Wed Apr 05 02:15:34 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران وجود فرسودگی30 درصدی در شبکه آب‌رسانی خرم‌آباد Mon Jan 08 09:01:51 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران اجرای 190 طرح اشتغال فراگیر در اردبیل Thu Jan 18 11:30:28 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران ثبت نام غیر قانونی زائرین عتبات خراسان جنوبی Mon Jan 21 13:22:07 IRST 2019
باشگاه خبرنگاران بیش از 8 میلیارد تومان کمک های نقدی و غیر نقدی به پویش لبخند مهربانی Mon Dec 10 13:51:58 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران ارائه جدیدترین دستاوردهای علمی در حوزه قلب، اعصاب و غدد Tue Jan 31 10:14:45 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران نودان لرزید Wed Oct 10 21:33:12 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران پرداخت مالیات در رفاه مردم و توسعه کشور نقش اساسی دارد Fri Jul 06 16:35:46 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران برگزاری پنجمین دوره مسابقات کشوری ورزش هنر‌های رزمی سواره Sat Feb 23 20:28:40 IRST 2019
باشگاه خبرنگاران نمایشگاه‌های مدرسه انقلاب در مدارس استان مرکزی برپا می شود Thu Jan 31 13:01:11 IRST 2019
باشگاه خبرنگاران برپایی نمایشگاه صنایع دستی نوروزانه در قروه Wed Mar 13 11:17:52 IRST 2019
باشگاه خبرنگاران ماجرای تشر مقام معظم رهبری به وزیر اسبق اطلاعات چه بود؟ Thu Jan 17 22:33:39 IRST 2019
باشگاه خبرنگاران برخی دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها از قاچاقچیان کالا و ارز حمایت می‌کنند Wed Dec 20 13:43:34 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران امضاء تفاهم‌نامه بین گروه خودرو سازی سایپا و بانک مهر اقتصاد Sat Feb 10 15:16:30 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران بکارگیری بیش از 31 هزار واحد گشت پلیس برای تامین نظم و امنیت در روز طبیعت Wed Apr 03 13:38:05 IRDT 2019
باشگاه خبرنگاران شهردار مشهد از سوی شورای شهرانتخاب شد Mon Nov 19 10:26:45 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران دعوت از دو ووشو کار مازندرانی به اردوی تیم ملی ساندا Wed Jun 28 16:41:24 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران برگزاری کارگاه آموزشی استفاده از اصطلاحات مهاجرت Wed Nov 15 00:02:01 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران دستگیری2 حفار غیر مجاز Tue Jun 20 11:54:26 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران مشارکت محوری اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در حوزه تربیت بدنی را محقق می‌کند Tue Jul 17 10:43:36 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران سفر به کهگیلویه وبویراحمد، سرزمین آبشارها Fri Jul 06 07:00:02 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران استفاده 85 درصدی مسافران اتوبوس‌های شهری شیراز از کارت شهروندی Wed Apr 05 10:24:45 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران ملی پوش سابق فوتبال قدرت تکلمش را از دست داد Tue May 08 15:56:30 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران پاسخ مقام معظم رهبری از شرح تاریخ های متعدد برای شهادت حضرت زهرا (س) Mon Feb 19 11:30:01 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران کشف یک تن مواد مخدر در بندرلنگه/ انهدام باند سوداگران مرگ Mon Aug 27 10:17:13 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران شعرخوانی علی ضیا به مناسبت زلزله کرمانشاه + فیلم Tue Nov 14 11:08:17 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران افتتاح مدرسه 6 کلاسه در بم Tue May 08 10:21:05 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران وزیر ارتباطات به شرق هرمزگان سفر می کند Wed Oct 03 19:24:19 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران برقراری 18 قطار فوق العاده در مسیر‌های ریلی منتهی به مشهد Tue Nov 20 12:09:38 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران جدول برنامه های سیمای مرکز بوشهر در روز سه شنبه 12 اردیبهشت Tue May 02 02:53:15 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران تجلیل از نام‌آوران دانشگاه محقق اردبیلی Sat Feb 10 18:31:01 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران از ورزشکارانی که حاصل قهرمانی‌شان تنها دریافت یک عروسک شد تا برگزاری جشنواره ملی اسب در تالار دوازده هزار نفری آزادی! + فیلم Wed Mar 06 19:19:48 IRST 2019
باشگاه خبرنگاران کتاب منتخب آثار طنزپردازان اصفهانی منتشر می‌شود Sat Jul 28 09:17:33 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران تمهیدات و محدودیت‌های ترافیکی بازی استقلال-السد اعلام شد Mon Aug 27 12:30:05 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران اعتماد یکی از شاخص های مشارکت Thu May 18 08:49:17 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران چین نیروگاه هسته‌ای شناور می‌سازد Thu Mar 21 14:01:06 IRST 2019
باشگاه خبرنگاران اعزام حجاج به عربستان تصمیم نظام است/کابینه دوازدهم باید برای مردم کار کند Fri Jul 21 13:34:54 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر کاهش حجم آب سدهای استان مرکزی Tue Sep 04 14:16:43 IRDT 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا ماهیت خصمانه سند 2030 و پذیرش آن در دولت یازدهم Mon May 22 15:35:00 IRDT 2017
خبرآنلاین تولیدکنندگان داخلی دست به کار شوند/طراح لباس کاروان ایران در المپیک باشید Tue Mar 19 15:13:00 IRST 2019
خانه ملت مدیریت منابع آب کلید جلوگیری از نابودی کشاورزی است/ کاهش خرید تضمینی به کشاورزان و دامداران لطمه می‌زند Tue Sep 19 07:27:52 IRDT 2017
دولت بهار اسرای فلسطینی در زندان های رژیم صهیونیستی چگونه شکنجه‌ می‌شوند Tue May 23 09:21:00 IRDT 2017
شفاف عرضه نفت خام ششم آبان در بورس/یک میلیون بشکه باقیمت پایه 79دلار Tue Oct 16 13:48:14 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران تیراندازی در مکزیک 5 کشته برجا گذاشت Mon Jul 24 10:49:02 IRDT 2017
پارس فوتبال عکس؛ از لباس یاران قوچان نژاد در لیگ اروپا برای مصاف با آستانه رونمایی شد Thu Aug 30 16:39:55 IRDT 2018
ساعت24 واکنش چهره اصولگرا به سخنان موسوی خویینی ها؛ سلیمی‌نمین: هاشمی عملگرا بود نه سوپر چپ Thu Jan 17 09:44:49 IRST 2019
بی باک نیوز تساوی پرسپولیس برابر الریان در پایان نیمه اول Tue Mar 14 16:16:01 IRST 2017
خبرگزاری فارس پخش مستند رئیسی از شبکه یک سیما با عنوان «کنسرت مردم» Wed May 03 18:31:00 IRDT 2017
اتاق خبر از «رجانیوز» تا «من و تو» آیتم‌هایمان را پخش می‌کنند Sat Sep 29 09:46:17 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی مرگ عابر پیاده براثر بی احتیاطی خودروی عبوری در بویین زهرا Mon Feb 12 14:18:00 IRST 2018
ایلنا عراق به همراه رسن رقیب ویتنام شد Thu Jan 18 13:02:02 IRST 2018
ورزش 3 دوری 4 هفته ای بازیکن جوان بارسلونا از میادین Thu Nov 01 19:33:00 IRST 2018
آریا 5 نشانه که می‌گوید ذهنتان خسته است Tue Nov 27 09:55:20 IRST 2018
فرارو حذف اپلیکیشن‌های روسی از اپل Thu Apr 12 11:49:03 IRDT 2018
برنا برگزاری همایش علمای اهل سنت ایران در مشهد Mon Nov 05 15:19:52 IRST 2018
اقتصاد آنلاین استخدام کارشناس لوجستیک، باسابقه معامله با تامیین کنندگان محلی Wed Jul 19 11:26:28 IRDT 2017
ایستا نیوز بیمه ساختمان‌های پدیده شاندیزتوسط بیمه سرمد Wed Jan 17 10:00:03 IRST 2018
پارسینه کمترین حقوق به کارکنان کدام وزارتخانه پرداخت می‌شود؟ Sat Mar 09 15:42:10 IRST 2019
خبرگزاری بین المللی قرآن مروری بر اخبار معارفی رسانه‌ها/ آغاز نهمین دوره طرح قرآنی «اسوه» Sat Aug 18 16:11:35 IRDT 2018
پول نیوز قوه قضائیه Sat Jun 25 10:46:33 IRDT 2016
آنا نمایشگاه دست‌ساخته‌های دانش‌آموزان مدارس سما زاهدان برپا شد Mon Feb 05 09:57:41 IRST 2018
اعتدال بازی نکردن در «روزی روزگاری» اشتباه بود Tue Jan 09 09:46:04 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی دونده سنندجی نشان طلای مسابقات دوومیدانی قهرمانی کشور را کسب کرد Sat Apr 15 04:56:00 IRDT 2017
آریا «تصویر خنده» کامران تفتی؛ یک سال و نیم پس از «عکس زمستونی تهران» Wed Sep 06 19:33:27 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا مناظره سوم مسابقه بی اخلاقی ها/حامیان دولت از مدار اخلاق خارج شدند Sun May 14 08:49:06 IRDT 2017
پایگاه خبری الف روشن: پیشنهاد 500 هزار تومانی پرسپولیس را رد کردم/ بازی شش‌تایی‌ها هم شیرین بود! Mon Feb 26 05:02:00 IRST 2018
ساعت24 شهرک راهبردی الراشدین 5 در جنوب غرب حلب هم آزاد شد Mon Feb 27 07:47:28 IRST 2017
مشرق نیوز فیلم/ سرعت المپیکی یک پلیس در تعقیب مجرم! Tue Sep 04 16:09:47 IRDT 2018
فردا تصویر نادر از یک گرگ در صبح زمستان! Tue Dec 26 07:02:01 IRST 2017
جام نیوز انتقاد از عربستان و تقدیر از ایران/ رویکرد تناقض‌آمیز آمریکا در منطقه Wed Jan 04 07:42:09 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی باران نمی بارید، آب در زنجان جیره بندی می شد Sun May 13 13:25:00 IRDT 2018
تابناک ضوابط انعقاد قرارداد همکاری عرضه‌کنندگان محصولات بیمه‌ای با بازاریابان آنلاین Tue Nov 21 10:21:15 IRST 2017
تی نیوز نوسان بیش از 50 تومانی دلار در یک ماه Sat Aug 19 15:56:58 IRDT 2017
برنا «نشانی تا کلید» برای معرفی هنرمندان بزرگ Mon Jan 14 11:53:30 IRST 2019
تی نیوز تسهیل تجارت و حمایت از کالای ایرانی از مسیر بورس کالا Sat Apr 07 01:47:56 IRDT 2018
تی نیوز بورس تهران در پایان معاملات روز سه شنبه Tue Jul 18 19:33:29 IRDT 2017
پارس نیوز سید افقهی:"کارشکنی آمریکا" و "سپرانسانی" تروریست‌ها، علل ایجاد تاخیر در آزادسازی موصل Sun Apr 09 14:01:00 IRDT 2017
زومیت ولوو V60 کراس کانتری 2020 معرفی شد Thu Sep 27 10:30:00 IRST 2018
خبرگزاری بین المللی قرآن بانوان توانمند در مدیریت و معاونت های دانشگاه ها بکار گرفته شوند Mon Feb 26 09:55:15 IRST 2018
جماران سرانه فضای آموزشی لرستان از میانگین کشوری پایین تر است Tue Jul 11 17:05:36 IRDT 2017
جام نیوز رضا جاودانی: تنها امید ما درباره عربستان، فیفا است Sat Dec 16 20:30:00 IRST 2017
جام نیوز محرومیت پرسپولیس و استقلال و 7 باشگاه دیگر از استفاده از بازیکنان جدید Wed Jul 26 14:35:29 IRDT 2017
سلامت نیوز بلایی که تنهایی بر سر بدنتان می‌آورد! Mon Aug 13 16:05:00 IRDT 2018
شیعه نیوز حیدر العبادی وعده داد حقوق حشد شعبی را افزایش دهد Wed Jul 19 08:49:47 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر رشد باج افزارها در کشور کاهش یافته است Mon May 15 10:48:50 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم نخست وزیر صربستان رئیس جمهور شد Mon Apr 03 09:57:24 IRDT 2017
نامه نیوز درمان کبد چرب با بادام زمینی! Tue Jul 10 07:45:01 IRDT 2018
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین " سعید نمکی"؛ گزینه احتمالی دولت برای تصدی وزارت بهداشت Wed Jan 09 08:48:00 IRST 2019
پارسینه مؤثرترین راه پیشگیری از آلزایمر Wed Feb 07 12:48:27 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران آموزش استعدادهای ناب فیلم‌سازی در کانون Fri Sep 07 12:44:54 IRDT 2018
خبرگزاری نسیم تصویب برنامه اینترنت ماهواره‌ای اسپیس‌ایکس توسط کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا Sat Mar 31 15:46:04 IRDT 2018
تابناک آغاز پذیرش براساس سوابق تحصیلی کاردانی آزاد Sun Aug 19 13:08:28 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی زبان تهدید سابقه خطرناک در روابط بین الملل دارد Fri Feb 10 00:11:00 IRST 2017
واحد مرکزی خبر از تجارب کشور‌های اروپایی در حوزه مدیریت گردشگری استفاده می‌کنیم Tue Jul 17 14:31:58 IRDT 2018
میزان شکست استقلال مقابل بادران در پایان نیمه اول Sat Jul 22 19:22:17 IRDT 2017
آفتاب تازه‌ترین پست اینستاگرامی ظریف: تمامی ما ایرانیان در یک کشتی نشسته‌ایم Thu Feb 28 19:56:34 IRST 2019
خبرگزاری جمهوری اسلامی بزرگ ترین واحد کشتارگاهی غرب کشور در مهاباد افتتاح شد Mon Nov 19 15:34:00 IRST 2018
تی نیوز رئیس هیئت مدیره شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) منصوب شد Mon Aug 07 22:53:09 IRDT 2017
تی نیوز دغدغه ی فرهنگی، لازمه ی توسعه همه جانبه است Sun Jul 16 21:45:06 IRDT 2017
ایران آنلاین قربانیان هتل مدفون شده در زیر برف در ایتالیا به 14 نفر رسید Tue Jan 24 20:12:08 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی فرمانده سپاه کردستان: سپاه برای رفع محرومیت از جامعه تلاش می کند Wed Feb 21 14:47:00 IRST 2018
واحد مرکزی خبر همایش اسکیت بازان استان در یاسوج Sun Sep 17 13:39:24 IRDT 2017
پرشین خودرو پرداخت عوارض در آزادراه تهران ساوه و قزوین رشت الکترونیکی خواهد شد Sun Mar 03 09:56:00 IRST 2019
واحد مرکزی خبر پیش بینی تولید یک هزار و 300 تن ماهی در قفس در استان کرمانشاه Fri Jul 13 17:30:45 IRDT 2018
فردا تخریب همزمان 19 ساختمان فقط 10 ثانیه +تصاویر Tue Jan 24 08:25:04 IRST 2017
واحد مرکزی خبر رییس داوران کاراته تغییر کرد Wed Jan 25 16:17:01 IRST 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا استعلام آخرین وضعیت خدمتی مشمولان با سامانه پیامکی Sat Jul 21 12:42:06 IRDT 2018
تی نیوز ترکیب ناموزون کشتی فرنگی در مسیر پاریس Mon Jul 24 14:08:00 IRDT 2017
جماران دست درازی به اموال مردم زیبنده کشور شهیدپرور نیست Wed Mar 13 17:34:52 IRST 2019
ساعت24 چرا بازیکن مورد علاقه منصوریان استقلالی نشد؟ Tue Jul 25 11:23:08 IRDT 2017
آنا انتصاب معاون اداری مالی دانشگاه آزاد اسلامی قشم Tue Dec 19 09:11:00 IRST 2017
خبرگزاری نسیم میزان اعتبارات دانشجویی پزشکی/بودجه 156 میلیارد تومانی صندوق رفاه Tue Jan 01 10:33:02 IRST 2019
جام نیوز تغییر سبک زندگی اولین گام برای حفط قدرت باروری Thu Nov 01 16:28:13 IRST 2018
ورزش 3 هر آنچه که دارم برای تیمم در زمین می‌گذارم/ مظاهری: تیم آینده؟ اجازه بدهید در این‌باره حرف نزنیم! Tue Dec 04 19:40:00 IRST 2018
تابناک تجمع جمعی از کارگران تهرانی مقابل مجلس Tue Dec 11 13:21:38 IRST 2018
خبرگزاری فارس رقابت‌های اسکواش قهرمانی دختران کشور با معرفی نفرات برتر به پایان رسید Sat Jul 15 10:35:00 IRDT 2017
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مدیرکل حوزه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:زبان هنر از زبان خطابه قوی تر است Thu Jun 21 13:09:00 IRDT 2018
نامه نیوز ریزش بهمن در کندوان و دیزین Sat Jan 28 14:21:46 IRST 2017
برنا بازگشت تیم ملی نوجوانان از روسیه Sun Jan 22 13:24:07 IRST 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا اولین نیروگاه خورشیدی در روستای خوشدون فراهان افتتاح شد Wed Feb 27 15:54:13 IRST 2019
افکارخبر جشن ملی کویت در هتل ترامپ! Sun Feb 26 11:45:50 IRST 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا اولین خزانه گیری برنج گیلان در صومعه سرا انجام شد Thu Mar 02 12:01:09 IRST 2017
جام جم آنلاین دردسرهای داشتن رندترین کد ملی! +عکس Sun Jan 06 09:22:19 IRST 2019
خبرگزاری فارس تصادف اسکانیا 3 کشته و مجروح بر جای گذاشت Fri Feb 17 01:01:00 IRST 2017
تدبیر 24 آمریکا به دنبال بازداشت بنیانگذار ویکی لیکس است Fri Apr 21 09:59:53 IRDT 2017
خبرگزاری مهر هنیه موافقت حماس با طرح آشتی ملی مصر را به قاهره اعلام کرد Fri Jul 20 11:45:18 IRDT 2018
شفاف بالای 40 ساله‌ها، انجام این دو کار را هرگز فراموش نکنند! Sat Feb 17 23:52:59 IRST 2018
خبرگزاری مهر مجموعه چهلستون بعد از 50 سال مرمت می شود Thu Oct 05 09:37:34 IRST 2017
شفاف هومن سیدی در گذر زمان +عکس Wed Sep 27 09:55:50 IRST 2017
خبرگزاری شبستان مرکز نیکوکاری شهید سرلشگر مخبری تیپ 216 زرهی زنجان افتتاح شد Sun Mar 10 12:28:00 IRST 2019
سراج 24 چگونه طی یک ماه بهترین مدیر شویم؟ Mon Apr 22 20:30:00 IRDT 2019
تی نیوز قرارداد سرمربی استقلال با شرکت آلمانی Thu Apr 05 19:51:04 IRDT 2018
پارس فوتبال جدیدترین خبر درباره قرارداد” کی روش ” با تیم ملی ایران Fri Jul 13 16:06:32 IRDT 2018
اخبار بانک لایحه بودجه 1194 تریلیونی بسته شد Sun Dec 10 09:25:06 IRST 2017
فرارو استرس دارید؟ آواز بخوانید و دوش آب سرد بگیرید Sat Feb 02 22:28:56 IRST 2019
شبکه اطلاع رسانی دانا زلزله 4.2 ریشتری دماوند را لرزاند Sun Apr 01 23:35:22 IRDT 2018
فردا وقت افزایش قیمت بنزین نیست Sat Jan 06 13:40:01 IRST 2018