باشگاه خبرنگاران - Sat Feb 18 17:00:16 IRST 2017 نمایش خبر

صمیمیتی جاری و ارتباطی عمیق با مخاطب/ سریالی که به مخاطب فرصت تفکر می‌دهد

روح اله سهرابی کارگردان فیلم «خاکستر و برف»، دانسته که هر قدر صمیمیت بین اثر و مخاطب بیشتر باشد تاثیر قصه گویی بیشتر خواهد شد.

به گزارش 
 حوزه رادیو تلویزیون
  
 گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سریال تلویزیونی «آرام می گیریم» به کارگردانی روح الله‌ سهرابی و تهیه‌کنندگی فرهاد گلی، محصول مشترک انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس و شبکه دو سیماست که این روزها مورد توجه و استقبال مخاطبین واقع شده است. به نظر می‌رسد نویسندگان این اثر تلویزیونی با انتخاب داستانک های به هم بافته شده و تعدد شخصیت‌های داستانی سعی داشته‌اند که در عین پرداختن به معضلات متفاوت، طیف گسترده‌ای از مخاطبان را با مشکلات و دغدغه‌های طبقات اجتماعی روبرو کنند. شاید یکی از دلایل اصلی افزایش اقبال عمومی به این مجموعه، وامدار انتخاب محور اصلی «داستانگویی» است.


  


 در این سریال زمینه‌ چینی برای شرح داستانک‌ها بسیار سریع و پرشتاب شکل می‌گیرد و در پنج قسمت ابتدایی این مجموعه بارش شدید اطلاعات بر چشم و ذهن مخاطب ایرانی مثال زدنی است. مخاطبینی که دست‌کم در تجارب تلویزیونی از این دست با کندی و تعلل نویسنده در تشریح ماجراهای داستانی مواجه بوده‌اند اکنون با تعدد شخصیت‌های قصه، معرفی آنها به شکل آثار سینمایی و پرداخت سریع به داستان مواجه می‌شوند.


  


 طرح اجمالی حوادث و پایان بندی‌های مناسب در هر قسمت، بیننده تلویزیون را با اثری روبرو می‌سازد که قبل از هر اتفاق استحکام خود را مدیون تفکر و تأمل نویسندگانش است. موضوعی که این روزها به دلیل شتاب‌زدگی عوامل تهیه سریال‌های تلویزیونی و بعضاً سینمایی کمتر مورد دقت واقع می شود و پیش از بسته شدن ساختار اصلی و کلیت هر اثر و پرداخت به جزییات آن، بازیگران مقابل دوربین قرار می‌گیرند.


  حال که این سریال از نیمه گذشته است به نظر می‌رسد بتوان به نقد و تحلیل موردی این اثر پرداخت.


  تیتراژ سریال «آرام می‌گیریم» با دلبری تمام مخاطب را جلب می‌کند. تصاویر بازیگران در کنار داستانکی کوتاه، ذهن مخاطب را درگیر می‌کند و نشانه‌هایی از کلیت قصه سریال را به صورت شعری تصویری به قاب می‌کشد. ماهی در حال احتضار به آب بازمی‌گردد و خشونت اسلحه‌ای آتش شده در کنار پرواز کبوتری به نشان آزادی و رستن از عذاب زمینی بودن همه و همه مخاطب را با اثری که از ابتدای کار خوش‌فکر قدم برداشته است مواجه می سازد.


  


 بی شک بازیگران کارآزموده این مجموعه در شخصیت سازی کاراکترها نقش بسیار موثری ایفا کرده اند. بحران ها و نقاط اوج داستان به یمن حضور مؤثر آنها و بازیگردانی ویژه این اثر که نشان از صبوری کارگردان دارد به بار نشسته و توانسته مخاطب را شکار کند. در کنار فهرست بلند و بالای نام های بزرگ، فهرستی از بازیگران تازه‌کار یا کمتر دیده شده نیز دیده می‌شود که این نشان از اراده دست اندرکاران سریال جهت حمایت و معرفی چهره‌های جدید و قبول خطر ریسک همیشگی این نوع انتخاب های غیر متعارف دارد. چه آنکه در بسیاری از آثار سینمایی و یا تلویزیونی فعلی کارگردانان اقبالی به استفاده از نیروهای هر چند مستعد و توانمند تأتر و یا دانشجویان کم تجربه رشته‌های بازیگری نشان نمی‌دهند. سریال آرام می‌گیریم به یمن درایتی که در بخش کارگردانی دارد از این نکته نیز سربلند بیرون آمده و گاه پا را از این هم فراتر گذاشته و در میان چهره ‌های شناخته شده نیز فوران استعدادی جدید و یا بازی متفاوت به چشم می‌آید. 


  قطعاً تردیدی در توانمندی و استعداد بازیگران بزرگی چون ثریا قاسمی و یا بهرام توکلی نیست. اما اینبار ایشان، زوجی متفاوت را به تصویر می‌کشند، ثریا قاسمی طنازی تاثیر‌گذار اما رنگ و روباخته زنی را در روکش همیشگی مادرگونه‌اش به قاب می بخشد که پیش از این به ندرت عرصه ظهور پیدا کرده بود.او تنها مادر نیست، مادر که در یک کلام مقدس و پاک است، او همسری است که تمام ظرافت حضور یک شریک زندگی را با تمام حساسیت‌ها، حسادت ها، عاشقی ها و لجبازی های دنیای همسرداری به رخ می‌کشد. هوشنگ توکلی در قسمت های ابتدایی داستان پدری است پرقدرت و با ابهت که استحکام خانواده به شانه‌های ستبر او وابسته است و با حضور جلال و ترس از افشا شدن راز پنهان به یکباره هیمنه آن مرد، آن پدر، هم او که همه وامدار عدالت و حمایت های همیشگی اش هستند در خطر ریزش قرار می‌گیرد و مخاطب را در ترس از دست رفتن آبروی حاج ابراهیم و حسرت بزرگ نشدن و پا نگرفتن کودکی جلال در سایه پدر فرو میبرد. 


  بی شک حضور محکم آتیلا پسیانی در نقش عباس مبشر، نقطه امید مخاطبین به رازداری و حمایت از پدری است که در آستانه فروپاشی نظام خانواده قرار دارد. و پسیانی چون همیشه به اندازه در این نقش ظاهر شده و نماد فردی قدرتمند در محل کار، انسانی رازدار و امین در محیط خانواده و اهرمی قابل اتکا در زندگی شخصی را زندگی کرده است.


  کامران تفتی در بسیاری از لحظه‌ها مخاطب را میخکوب می‌کند، این حجم از سادگی‌کلام یک جوان جنوبی در کنار نفرتی که هر لحظه از چشمانش بیرون میجهد باعث می‌شود تا مخاطب بگوید کامران تفتی بازیگر خوبیست و در آرام می‌گیریم بازیگری خوبتر... .


  قطعاً در این سریال با مهدی سلوکی متفاوتی مواجه شدیم، بازی به اندازه، شیرین و زیرپوستی او در کنار پارتنر قوی چون لیلا اوتادی به وزن لحظه‌های حضور آوا و سعید افزوده است.


  


 مجید صالحی یکی دیگر از پدیده‌های این روزهای شب های شبکه دو سیماست، مظهر بسیاری از جوانان ایرانی که قصد کرده اند تا ره صد ساله را یک شبه طی کنند و تلخی این فکر ناپخته با شیرینی ذاتی اجرای بی نقص مجید صالحی به کام مخاطب کمی قابل تحمل می‌شود و اینها همه در کنار چهره غمگین و پر مهر آشا محرابی  مخاطب را جلب می کند. 


  مهدی ماهانی یکی دیگر از بازیگران نام آشنای این سریال است که به رغم تجربیات نه چندان موفق گذشته خوش درخشیده و در کنار پارتنر جوان و تازه‌کارش که به نظر می‌رسد یکی از سرمایه‌های خوب بازیگری سالهای آتی تلویزیون خواهد شد دوران پرتلاطم عاشقی را به قاب کشیده است. 


  بی انصافی است که از کنار اسم میرطاهر مظلومی بگذریم و به نقش آفرینی تاثیر گذار او در این اثر اشاره‌ نکنیم که در کنار نگار عابدی یکی از ستاره‌های این روزهای تاتر عجیب به دل مخاطب می‌نشیند.


  آرام می‌گیریم اسم های بزرگ و کوچک بسیاری دارد و قطعا پرداختن به حضور هر یک از آنها و تشریح نقاط قوت و ضعفشان در این مقال نمی‌گنجد. اما همانطور که پیشتر نیز اشاره شد حضور موفق بازیگران تازه کار در کنار این نام های بزرگ از نقاط قوت اثر و البته توانمندی و ذکاوت کارگردان است. بر این اساس هرگز نمی توان بازی قدرتمند و منطقی مجید اکبری در نقش مجتبی و محدثه قبادی در نقش لیلا (همسر مجتبی) را نادیده گرفت. بازیگرانی که به واقع با خوش درخشیدن در این سریال به سینما و تلویزیون معرفی شدند.


  روح اله سهرابی که پیش از این فیلم سینمایی «خاکستر و برف » را به عنوان یک اثر آبرومند در کارنامه خود دارد دانسته که هر قدر صمیمیت بین اثر و مخاطب بیشتر باشد تاثیر قصه گویی بیشتر خواهد شد. لذا در ترکیب میزانسن به کمک طراحی صحنه و نور و بستن قاب هایی زیبا و استفاده از فضاهای ساده داخلی و تعدد لوکیشن های خارجی سعی کرده تا ارتباط عمیق تری با مخاطبان داشته باشد. او به شخصیت های داستان جلوه داده است و برای هرکدام دری متفاوت برای ورود و معرفی به بیننده قایل شده و در عین دوری از بروز رفتار های غیر طبیعی و نامتعارف در بیان قصه‌هایی که کمی می توانستند طعم زهردار به خود بگیرند از لبه این تیغ به سلامت عبور کرده است.


  سهرابی در «آرام می‌گیریم» به مخاطب فرصت تفکر داده است، او با استفاده از اسلوموشن سبب شده تا مخاطب آن لحظه را بارها و بارها زندگی کند. جلوگیری از حر کات بیجای دوربین و عدم تحمیل حضور آن یکی دیگر از نقاط قوت این اثر است که در عین زیبایی قاب ها این مهم مد نظر بوده است. 


  بی‌تردید مخاطب عام به عنوان اکثریت غالب، قصه را دنبال می کند و به نظر می رسد تدوین تلاش چندانی برای شیرفهمی مخاطب از خود نشان نمی دهد و برغم بسیاری از سریال های تلویزیونی، ریتم بالای کار باعث شده تا از دست دادن یک قسمت از سریال، سوالات زیادی را در ذهن مخاطب ایجاد کند. البته این در نوع خود چالشی برای بالا بردن سطح توقع مخاطبین است. گاه لازم است مخاطبان در گزینش قصه های مورد علاقه خود نقش داشته باشد و به نظر می‌رسد قصه های تنیده شده در پیکره اصلی سریال آرام می‌گیریم سلایق مختلف را پوشش داده و گاه باعث شده است تا بیننده امکان گزینش یک قصه از میان قصه های دیگر را برای خود فراهم ببیند. 


  در دنیای فعلی، صنعت سریال سازی یکی از صنایع مولد در دنیاست و به نظر می رسد بسیاری از کشورها از جمله کشورهای همسایه ایران از قبال ساخت و فروش سریال‌هایی فصل‌بندی شده به کسب درآمدی عظیم مشغول هستند و در کنار رشد اقتصادی روزافزون و تأمین بودجه مورد نیاز و بعضا سودآوری، کشور خود را از ارزش افزوده صادرات تفکر، فرهنگ و معرفی کالاها و خدمات داخلی نیز بهره مند می سازند.


  در اینجا اما حکایت چیز دیگریست ... در این طرف گود تلویزیون با بودجه ای نه چندان مناسب در مواجهه با تولیداتی با مخارج سنگین قرار دارد و از سوی دیگر مخاطبی که تشنه شنیدن داستان هایی با پایه فرهنگی و اعتقادی داخلی است. قطعا مخاطب ایرانی با آثار داخلی ارتباط بیشتری به لحاظ زبان، گویش، فرهنگ برقرار می‌کند و در هنگام بررسی و نقد تلویحی معضلات اجتماعی، سیاسی و اقتصادی همذات پندارانه به جعبه جادویی چشم خواهد دوخت.


  شاید حضور آرام می‌گیریم در شبکه دو سیما را بتوان شروعی دوباره برای پرداختن بیشتر به داستان و داستان گویی در رسانه ملی دانست. امید است به زودی زود این مهم به عنوان یکی از عناصر اصلی آموزش مورد توجه بیشتر دست اندرکاران صدا و سیما قرار گیرد. چه آنکه شرط امتیاز در داستان ها، پندآموزی است. 


   محمدتقی فهیم


   انتهای پیام/
باشگاه خبرنگاران اعلام آمادگی روسیه برای مذاکره درباره ملاقات مجدد ترامپ و پوتین Fri Jul 20 15:11:20 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران حفظ روحیه استکبارستیزی مسئولان لازمه شکست آمریکا است Sun Nov 04 12:54:46 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران ادامه ناکامی های نماینده مهاباد در لیگ دسته اول والیبال Wed Nov 22 23:46:10 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران مرمت یک بنای تاریخی در تایباد آغاز شد Wed Aug 15 12:50:00 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران ارزهای مجازی جایگزین اسکناس می شوند Thu May 24 14:28:35 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران اجرای نجات جان یک اعدامی توسط محسن چاووشی در «فرمول یک»/ پشت پرده نامه سیدجواد هاشمی به جواد نکونام Tue May 16 14:46:01 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران «تپش» به سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب رسید Sat May 12 11:11:48 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران بایرن مونیخ 5 - مونشن گلادباخ 1/آتش بازی نیمکت نشینان در آلیانز Sat Apr 14 23:02:14 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران جامعه علمی و طلاب وابسته به حزب و جناح خاصی نباشند Sun Dec 10 18:51:36 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران کنایه جالب مهران مدیری به وضعیت سانسور در کشور + فیلم Fri Dec 15 10:48:49 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران دعوت رادیو تهران از خواننده‌های تیتراژهای ماه مبارک رمضان Sun Jun 25 10:21:02 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران تشیع پیکر شهید حججی بی نظیر بود/ همه پرسی کردستان عراق توطئه استکبار جهانی است Fri Sep 29 13:46:00 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران خطر 190 هزار دلاری در کمین شطرنج بازان Thu Jun 01 13:21:59 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران تمدید قرارداد مسلمان در دستورکار/دشمنان دیروز، دوستان امروز/ کُری خوانی سرخابی‌ها شروع شد Sun Feb 25 00:19:34 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران نخستین ماهواره سنجشی عملیاتی ایران «سحا» در صف پرتاب است Sun May 28 13:19:46 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران نظارت وزارت بهداشت بر سلامت غذاهای نذری/ سالانه 500 هزار نفر بر اثر مصرف دخانیات بستری می‌شوند Mon Sep 25 11:09:38 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران تاثیر یوگا بر سالمندان/ ارتباط چای داغ و سرطان مری/ تاثیر آلوئه ورا در درمان میگرن/ ارتباط کاهش وزن در سونا و لاغری Fri Aug 11 14:51:00 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران رسانه‌های همدان صاحب ساختمان می شوند Sun Aug 06 10:08:20 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران مزرعه زیبای کلم بروکلی در «محمدآبادعرب» + فیلم Wed Oct 10 12:50:27 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران جانبازان الگوی بی نظیر خدمت و ایثار هستند Sat Mar 25 12:50:37 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران پیروزی مدعیان در هفته بیستم لیگ برتر فوتبال Sat Feb 03 09:01:53 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران قیمت خودرو در هرمزگان چهارشنبه 26 اردیبهشت سال 97 Wed May 16 08:42:43 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران فعالیت میدان نفتی الفیل در لیبی از سر گرفته شد Sun Sep 03 07:07:25 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران کشف یک جعبه ابزار مشکوک در کلن آلمان و محاصره منطقه از سوی پلیس Mon Feb 27 13:52:05 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران بارسلونا جانشین نیمار را از بین کوتینیو و الی انتخاب می کند Mon Aug 07 00:05:53 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران دعوت از ورزشکار ناشنوای یزدی به اردوی آمادگی تیم ملی فوتبال Thu Mar 29 10:21:01 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران روز اول مسابقات والیبال قهرمانی زیر 23 سال آسیا - اردبیل‎ Tue May 02 00:38:20 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران دست فروشی در شکاف قانون/من مقابل تو می ایستم Tue Nov 06 08:43:03 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران خبرنگار کردستانی در جشنواره هد هد 20 خوش درخشید Sat Sep 09 12:18:18 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران مفقود شدن خانواده سه نفره در علی آبادکتول/تلاش برای یافتن سه مفقودی حادثه سیل گلستان Fri Aug 11 09:46:33 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران کسب 3 نشان برتر رقابتهای ووشوی نونهالان Thu Jan 26 15:49:30 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران نارنجک 12/5 کیلویی دست ساز! + عکس Wed Mar 15 00:23:28 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران انگلیس در پی تدریس دروس سایبری در مدارس خود Sat Feb 11 10:01:56 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران آغاز به کار شعبه جدید در اداره کل تعزیرات حکومتی Wed Jul 25 08:10:01 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران اجرای پروژه‌های آبیاری تحت فشار در سلماس افزایش می‌یابد Thu Aug 23 15:52:44 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران کنسل شدن سفر وزیر دفاع آمریکا به دلیل شرایط نا مساعد جوی به کابل Mon Feb 20 11:08:44 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران صادرات فولاد جایگزین خام فروشی شود Tue Aug 01 20:25:24 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران احتمال وقوع گردوغبار در اوایل هفته آینده Wed Oct 17 13:21:48 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران ساماندهی و الکترونیکی کردن سوابق رسانه ها و مطبوعات Wed Aug 09 22:42:15 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران پرداخت خسارت میلیاردی توسط شرکت های بیمه ای استان Sun Feb 12 12:14:12 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران در یک پیام‌رسان ده میلیونی چه می‌گذرد؟/ پوتین با تیم اسطوره های هاکی روسیه به میدان رفت/ خوشگذرانی عجیب و مضحک ماموران پلیس آمریکا Fri May 11 19:01:01 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران نحوه نگه داشتن کیف شخصیت شما را نشان خواهد داد+عکس Mon Sep 11 14:23:30 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران تفاوت قیمت محصولات گروه بهمن در بازار و کارخانه +جدول Tue Feb 07 05:07:01 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران قیمت برخی خودروهای داخلی شنبه 9 بهمن ماه + جدول Sat Jan 28 09:13:35 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران زمین لرزه در قطرویه Wed May 10 17:51:41 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران طرح امید و آبادی روستایی به صورت تجمیع روستا در استان کرمان کلید خورد Sun Jul 09 17:12:49 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران اجرای 50 ویژه برنامه هفته امر به معروف و نهی از منکر در سیستان و بلوچستان Sat Sep 30 20:07:10 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران برپایی نمایشگاه صنایع دستی دانش آموزان بستکی Sat Feb 03 12:51:22 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران یک طلا و چهار برنز حاضل تلاش تیم ملی کوراش تا پایان روز دوم Thu Sep 21 19:27:51 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران اهدا جایزه بزرگ جشنواره بین المللی فیلم نهج به فیلم نشانه ها Thu Apr 06 16:21:04 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران ورود وزیر نیرو به گلستان Thu Aug 02 12:06:23 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران همسان سازی حقوق بازنشستگان با شاغلین جدید Thu Jan 26 10:32:25 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران اعلام نرخ خرید تضمینی ذرت در استان Sat Aug 19 11:18:25 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران ساری لرزید Sun Jul 02 08:52:10 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران بیش از 300شغل در گلستان ایجاد می شود Mon Dec 11 15:46:31 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران تعیین تکلیف شکایات مشتریان مفتاح رهنورد در هفته آینده Thu Oct 18 14:42:00 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران مردم دل در گرو نظام و رهبری دارند/مبنای کار رئیس‌جمهور منتخب حل مشکلات مردم باشد Sat May 20 13:50:01 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران مقاوم سازی به داد زلزله زدگان رسید / 50 درصد از واحد های مسکونی کرمان مقاوم سازی شده اند Tue Dec 05 08:30:01 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران معاون سنای افغانستان سفر هیئت پارلمانی پاکستان را بی ثمر دانست Wed Apr 19 05:58:28 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران پیروزی خارج از خانه موناکو مقابل مون پلیه + فیلم Wed Feb 08 10:50:51 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران شهید چمران لارستان آماده حضور در مسابقات هندبال غرب آسیا Wed Jan 31 10:05:12 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران خروج 100هزار زائر از مرز شلمچه Sun Oct 29 08:38:46 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران کاپیتان تراکتورسازی به تمرینات برگشت Wed Mar 29 21:18:15 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران مشتریان قند و شکر ایران را بشناسید! Wed Aug 02 03:18:01 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران شیخ نعیم قاسم: نتیجه انتخابات پارلمانی لبنان، عربستان را شگفت‌زده می‌کند Tue Apr 17 01:28:28 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران کاهش تلفات حوادث رانندگی در جاده های آذربایجان غربی Mon Dec 04 18:47:44 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران بررسی عملکرد فوق العاده تیم برنلی در لیگ برتر +فیلم Fri Apr 20 00:28:52 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران صفحه نخست روزنامه های استان/ 11شهریور ماه Sat Sep 02 08:54:58 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران قیمت انواع برنج ایرانی و خارجی در غرفه تره بار Wed Aug 29 11:10:39 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران آمادگی بیمارستان‌ها در چهارشنبه پایانی سال Tue Mar 14 12:17:48 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران شهر اراک باید از اعتبارات آلودگی کلانشهرهای کشور برخوردار شود Tue Oct 16 12:28:14 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران 146 میلیون هکتار از اراضی کشور مربوط به اراضی ملی است Sat Oct 27 13:13:03 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران بیش از 700 دستگاه اتوبوس خط واحد آماده خدمات‌رسانی به زائران Wed Nov 01 11:09:32 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران قدردانی از صاحبان 15 اثر برتر مسابقه نقاشی Mon May 15 11:00:04 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران محسن مسلمان؛ هیچ کس تنها نیست+ عکس Sun Nov 19 15:02:57 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران نماینده مجلس نمایندگان آمریکا: حمله بدون مجوز کنگره به سوریه، تکرار اشتباه مداخله نظامی در لیبی و عراق است Tue Apr 11 21:18:44 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران اهدای موسیقی به کودکان سرطانی مازندران Tue Oct 24 10:05:43 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران وزش باد پدیده غالب استان Mon Jan 23 11:49:14 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران کشف چمدان تریاکی در اتوبوس مسافربری Tue Jun 12 08:52:33 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران خلاصه بازی فیورنتینا و آ اس رم در 12 آبان 97 +فیلم Sun Nov 04 00:02:05 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران تقویت زیر ساخت‌ های جذب گردشگر در یزد جهانی Wed Aug 30 14:43:37 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران تولید زیتون به 80 هزارتن می رسد/ نرخ هر شیشه روغن زیتون اصل 50 هزارتومان Tue Sep 19 05:25:01 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران پروازهای فرودگاه اردبیل سه شنبه 30 آبان ماه Tue Nov 21 09:29:44 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران اعزام کارکنان اداره شیلات مازندران به سرزمین رشادت ها Sat Mar 18 12:26:01 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران تغییر کاربری ایستگاه بی آر تی در پایانه آزادی + تصاویر Sat Jul 15 11:36:31 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران چهره جدید و عجیب سوشا مکانی در سلفی با یک سگ Tue Sep 19 12:28:36 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران توافق شاه بحرین و اردوغان برای تبعید شیخ عیسی قاسم به ترکیه Wed Feb 15 11:09:37 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران موسسه کاریابی حامی افراد دارای معلولیت + فیلم Wed May 23 17:06:01 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران صحبت‌های شنیدنی زلاتان ابراهیمویچ درباره رفتارهای عجیبش +فیلم Fri Apr 06 02:11:13 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران جانمایی پل‌های عابر پیاده کرمان بر اساس استاندارد‌های ترافیکی Sun Aug 12 14:37:24 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران حسن زاده: کمیته انضباطی موظف به اجرای قانون و عدالت است Mon Jan 08 22:21:58 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران نرخ فروش انواع فرنگیجات در بازار Tue Apr 18 12:23:19 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران عثمانلی اسپور صفر-آنتالیا اسپور صفر /صادقیان 71 دقیقه بازی کرد Sun Feb 25 17:10:46 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران ساخت ضریح خیمه گاه امام سجاد (ع) تا ماه محرم Mon Jul 31 12:40:33 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران قیمت سکه و طلا در بازار هرمزگان سه شنبه 26 بهمن Tue Feb 14 08:56:19 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران ناگفته‌های خواندنی از زبان اعضای تیم پزشکی پیرجماران Mon Jun 04 07:30:54 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران پیوستن هزاران نفر از گروه‌های تروریستی به ارتش سوریه Sun Jun 24 02:23:12 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران معرفی شدن امام جمعه جدید بیرانشهر Fri Dec 22 22:05:53 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران استقلال خوزستان صفر - الفتح عربستان صفر Mon Feb 20 14:31:45 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران نتایج نهایی ارشد 96 جمعه اعلام می‌شود Wed Aug 30 09:25:02 IRDT 2017
خبرگزاری بین المللی قرآن مسابقات سراسری حفظ موضوعی قرآن در ارومیه برگزار می‌شود Sun Aug 13 11:34:58 IRDT 2017
اعتدال همه چیز درباره ترکیب استقلال در فصل جدید Sat Jul 01 19:50:41 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر دهم تیر آغاز مقابله اروپا با آمریکا Wed Jun 06 15:27:07 IRDT 2018
جماران هزار آینه در یک جام Thu Mar 29 08:07:42 IRDT 2018
روزنامه شرق توده یا دست سیا؟ Tue Sep 26 03:30:00 IRST 2017
اطلاعات رئیس‌جمهوری: انعکاس نادرست واقعیات تخریب امید به آینده است Mon May 07 18:06:41 IRDT 2018
روزنامه شهروند هدف فیلتر کردن تلگرام حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی نیست Tue Apr 17 04:30:00 IRDT 2018
اتاق خبر24 دولت با طرح جدید حذف یارانه‎ها مخالفت کرد Sun Jan 28 09:13:00 IRST 2018
ایلنا تصمیم‌گیری درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها با دولت است/ ورود بانوان به استادیوم فوتبال اشکال شرعی و فقهی ندارد Sun Nov 05 13:10:30 IRST 2017
سراج 24 آمار آراء اخذ شده از مرز 36 میلیون نفر گذشت Fri May 19 22:53:00 IRDT 2017
خبرگزاری مهر تدوین برنامه 5 ساله مهم‌ترین اولویت‌مجموعه شهری قدس است Wed Nov 15 10:22:33 IRST 2017
خبرگزاری مهر آب‌بهادر طول برنامه ششم توسعه افزایش می‌یابد Thu Oct 26 12:38:12 IRST 2017
ایلنا 193 هزار تومان غرامت از کارافتادگی، توهین به کارگر است/راننده‌ای که پایش را از دست داده باید از کارافتاده کامل محسوب شود Wed Feb 14 07:28:41 IRST 2018
واحد مرکزی خبر قلیان؛ سمی برای سلامت خانواده‌ها Wed May 30 19:03:02 IRDT 2018
عصر ایران پاسخ فرزند ناطق نوری به ادعای عزت الله ضرغامی: ای کاش آقای ضرغامی، سابقه درخشان تر و وجدان راحت تری داشت Tue Feb 13 13:41:39 IRST 2018
گجت نیوز بیوگرافی و سوابق کاری محمد جواد آذری جهرمی ؛ وزیر ارتباطات پیشنهادی دولت دوازدهم Wed Aug 09 14:26:17 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی نوروز ایرانی در ایروان Sat Mar 18 21:49:00 IRST 2017
میزان دو ملی‌پوش دیگر به اردوی تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان دعوت شدند Fri Jan 12 10:41:01 IRST 2018
ایران آنلاین پاسخ جالب مردم به نظرسنجی درباره ترمیم کابینه روحانی + عکس Mon Jul 09 18:31:37 IRDT 2018
مشرق نیوز ستاره پرسپولیس بازی با سایپا را از دست داد Thu Oct 25 14:25:40 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی 149تن بر اثرمسمومیت با قرص برنج فوت کردند Wed Apr 26 14:58:00 IRDT 2017
خبرگزاری بین المللی قرآن گشایش نمایشگاه عکس «حلب؛ سرخ و سپید» در فرهنگسرای انقلاب Mon Aug 14 14:17:49 IRDT 2017
خبرگزاری مهر فعالیت متروی اصفهان از اول مهر ماه 13 ساعته می‌شود Tue Sep 12 14:22:11 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی جوان 25 ساله ای در تهران براثر سقوط از پل عابر پیاده روانه بیمارستان شد Fri Aug 05 16:27:00 IRDT 2016
تابناک ثبات نسبی بر بازار طلا و سکه حاکم است Fri Jun 30 23:35:41 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی 40نفر نامزد انتخابات سازمان نظام مهندسی آذربایجان غربی هستند Wed Oct 03 00:06:00 IRST 2018
فردا هلاکت 130 داعشی به دست پیشمرگ‌ها Tue Aug 29 22:34:26 IRDT 2017
جماران شهرداری‌ها در ایران چندان مطلوب عمل نمی‌کنند انتخاب ارومیه به‌عنوان مقصد گردشگری بین‌المللی در افق 1400 Mon Feb 05 00:59:23 IRST 2018
فردا آنکارا کاری می‌کند که عربستان به جنایت خاشقجی اعتراف کند Sun Oct 28 01:15:01 IRST 2018
آفتاب ایران کاش دیوان محاسبات پیش از انتشار گزارش تفریغ بودجه از ما سوال می کرد Sat Jan 27 10:42:07 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران هم‌افزایی دو وزارت‌ صنعت و نیرو برای بومی‌سازی نیروگاه‌های خورشیدی توسط شرکت‌های ایرانی Fri Feb 03 15:59:59 IRST 2017
ایسکانیوز دستیار جوان مدیرعامل پست منصوب شد Sun Sep 24 12:02:41 IRST 2017
پارس فوتبال چه کسی مدیر عامل ” پرسپولیس ” می شود ؟ Wed Aug 09 06:24:37 IRDT 2017
اعتبار نیوز کاهش هزینه با شعب الکترونیک Sun Sep 30 11:41:00 IRST 2018
واحد مرکزی خبر رستوران های عرضه کننده قلیان پلمپ می شوند Fri Dec 22 15:29:33 IRST 2017
جماران تکذیب یک شایعه درباره شهردار آینده تهران Mon Nov 12 15:05:50 IRST 2018
آریا 8 پروژه زیست محیطی با همکاری ژاپنی ها در ایران اجرا می شود Mon Jul 16 12:21:28 IRDT 2018
پارس فوتبال اسامی کامل 25 نفر از بازیکنان فوتبال Sun Jul 22 13:50:23 IRDT 2018
خبرگزاری مهر سید «حسن نصرالله» عصر امروز سخنرانی می کند Fri Jul 29 12:39:04 IRDT 2016
ایلنا میهمان ویژه بازی استقلال ــ سیاه جامگان چه کسی است؟ Thu Mar 02 12:20:19 IRST 2017
ساعت24 استیضاح شریعتمداری به جریان افتاد Sat Oct 06 12:14:53 IRST 2018
میزان بیانات رهبر انقلاب در دیدار هزاران نفر از مردم قم + صوت Tue Jan 09 13:35:29 IRST 2018
خبرگزاری مهر مسئولان از سخنان تفرقه انگیز و ایجاد دوقطبی در کشور پرهیز کنند Fri Jul 07 16:08:11 IRDT 2017
ایران آنلاین نماینده ولی فقیه در ناجا :هر یک از فرماندهان نیروی انتظامی شعبه‌ای از رهبری هستند Tue Jul 25 17:31:10 IRDT 2017
دولت بهار ترامپ: بدون توییتر شاید من اینجا نبودم Thu Mar 16 11:13:00 IRST 2017
دفاع مقدس تصاویر/ مراسم تحویل دهی جت جنگنده کوثر Sat Nov 03 17:01:48 IRST 2018
خبرگزاری فارس تأثیر سرمایه اجتماعی سازمانی بر ظرفیت انطباق پذیری سازمانی Wed Sep 27 06:06:00 IRST 2017
خبرگزاری نسیم دیدار گابریل با نتانیاهو؛ اختلاف طرفین درباره برجام و نظر مشترک درباره حضور ایران در سوریه Wed Jan 31 16:24:01 IRST 2018
پارس نیوز مک مستر: ایران می‌خواهد اعراب را ضعیف نگه دارد Thu Jun 29 02:50:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی زنگ بیهقی در مدارس سبزوار نواخته شد Tue Oct 23 10:48:00 IRST 2018
افکارخبر قالیباف منافع کشور را بر منافع شخصی ترجیح داد Mon May 15 15:52:09 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم مونتلا: فیورنتینا تیم جسوری است/ احترام خاصی برای برلوسکونی قائل هستم Sat Feb 18 15:26:53 IRST 2017
تهران پرس ساماندهی قلعه فلک‎الافلاک بیشتر از راه‎اندازی 20 کارخانه پتروشیمی ارزش دارد Mon Apr 30 17:09:00 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم زن از کدامیک از اموال همسرش ارث می برد؟ Tue Mar 07 19:37:11 IRST 2017
میزان شیرینی کره ای با بادام زمینی بپزید Wed Apr 26 21:04:16 IRDT 2017
صبحانه با خبر با اجرای استاندارد جدید 900 خودرو از رده خارج می‌شوند Wed Feb 28 10:03:26 IRST 2018
بی باک نیوز جزئیات تازه از بازدهی صندوق‌های درآمد ثابت بورس؛ پر و کم‌بازده‌ترین‌ها Mon Jul 31 09:39:02 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا مجریان انتخابات در اهواز خود داعیه دار تخلف در انتخابات شده اند!/بازشماری آری ابطال هرگز Wed May 24 15:19:19 IRDT 2017
روزنو حاشیه‌های عجیب برای سرپرست موقت استقلال Sat Jul 21 19:20:01 IRDT 2018
اتاق خبر24 رضا رویگری و همسرش در دربند Mon Aug 14 06:30:00 IRDT 2017
اقتصاد آنلاین آماری از دانشجویان ایرانی در آمریکا قبل از فرمان مهاجرتی Wed Jan 24 12:55:16 IRST 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا حقوق معوق کارکنان شهرداری پرداخت شد Sun Apr 16 15:34:37 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی سیلاب جان سه نفر را در رودسر گیلان گرفت Sat Jun 16 09:24:00 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران کاخ موزه باغچه جوق ماکو آماده پذیرایی از مهمانان نوروزی‌ Thu Mar 16 13:24:04 IRST 2017
پارسینه ترکیب احتمالی رئال مادرید - بایرن مونیخ +عکس Mon Apr 30 16:32:41 IRDT 2018
ایران آنلاین ترافیک در آزادراه‌ کرج - تهران سنگین است/ محورهای مسدود کشور اعلام شد Thu Apr 26 08:56:54 IRDT 2018
تی نیوز عکس/ 3کشته بر اثر طوفان بهاری در آمریکا Sun Apr 15 16:15:30 IRDT 2018
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین تخصیص بیش از 400 میلیارد تومان برای رونق کسب و کار در چهارمحال و بختیاری Thu May 31 15:17:55 IRDT 2018
خبرگزاری نسیم حضور ملاحی در اردوی سیاه جامگان Tue Aug 15 21:45:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی لاریجانی: ایران و عراق دو متحد طبیعی یکدیگر هستند Tue Jun 26 19:43:00 IRDT 2018
برنا توقف رشد تورم ملموس‌ترین عملکرد دولت «تدبیر و امید» است/ امروز مردم ولع اهتکار ندارند/ تبلیغات کاندیداها تاثیر در مشارکت حداکثری مردم در انتخابات دارد Tue Apr 18 05:21:35 IRDT 2017
صراط آخرین تحولات سوریه/ درگیری شدید در ارتفاعات «رشو»+نقشه Fri Feb 10 14:45:41 IRST 2017
جماران صعود تیم بدمینتون سپاهان به مرحله نهایی لیگ برتر Sat Oct 28 14:43:27 IRST 2017
پایگاه خبری الف افزایش فالوور با طعم بدافزار/ برنامه‌های جذابی که کار دست کاربر می‌دهند Tue Oct 23 12:56:00 IRST 2018
اتاق خبر24 ابراز همدردی مسی با خانواده قربانیان Fri Aug 18 21:31:00 IRDT 2017
خبر خودرو شرایط دریافت ارز دولتی تغییر کرد Sun Jul 15 11:48:23 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم ثبت نام اعتکاف مسجد اعظم آستان محمد هلال بن علی(ع) آغاز شد Sun Apr 02 13:25:49 IRDT 2017
پول نیوز اقتصاد جهانی در رسانه های امروز جهان Sun Feb 26 09:09:55 IRST 2017
ایلنا توضیح مترو درباره اختلال ایجاد شده در خط یک Tue Feb 06 11:22:51 IRST 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا نارضایتی شرکت‌های تعاونی میبد از تبعیض‌های مالیاتی Sat Sep 01 09:55:18 IRDT 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا اورژانس بیمارستان ممسنی مجدداً با حضور وزیر بهداشت افتتاح شد Sat Apr 22 12:46:33 IRDT 2017
روزنو مخالفت افتخاری و بازیکن بانفوذ استقلال با بازگشت فرهاد مجیدی Sun Oct 08 10:00:01 IRST 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا روستای زرده پس از زلزله+تصاویر Sun Nov 26 08:30:30 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی پروژه شکست روحانی و مجاهدان شنبه Wed May 24 19:16:00 IRDT 2017
پولی مالی شورای فقهی در نظام بانکی اطمینان خاطر می‌دهد Tue Oct 31 15:45:00 IRST 2017
فردا جباری اولین تمرین خود را با استقلال انجام داد +عکس Fri Jun 30 20:54:30 IRDT 2017
جماران گرد فقر بر چهره خیابان‌های پایتخت طبیعت ایران زمین + تصاویر Sun Jul 23 14:04:09 IRDT 2017
میزان هشدار پیونگ‌یانگ به سئول درباره نقض مرزهای آبی Sat Apr 29 12:46:13 IRDT 2017
تدبیر 24 راهیان اربعین بخوانند Sat Nov 04 05:00:02 IRST 2017
خبرگزاری بین المللی قرآن آل‌سعود با بی‌هویت ساختن حج «صَدٌّ عَنْ سَبِیلِ اللَّهِ» کرده است/ جامعه نخبگان؛ بلندگویی برای «بَلاغ مُبِیْن» Thu Jul 19 10:44:30 IRDT 2018
فرادید فیش جدید علیه ساخت‌وساز Wed Jul 12 11:57:07 IRDT 2017
خانه ملت کتابخانه مجلس در وانفسای بی‌توجهی به متون خطی مسئولیت خطیری را برعهده گرفته است Sun Nov 04 18:30:53 IRST 2018
خرداد نیوز وعده یک فرمانده ارتش به مردم زلزله‌زده Thu Nov 23 17:15:44 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران مقایسه صادرات نفت ایران در سه ماه اخیر با سال گذشته Wed May 23 07:02:00 IRDT 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا عکس/ کوله نوشته‌های زائرین اربعین Tue Nov 07 14:58:44 IRST 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا زندگی با طعم محرومیت در روستای «زمین تومان» بشاگرد/خانه‌هایی که حتی حمام و سرویس بهداشتی هم ندارند+تصاویر Sun Oct 29 16:42:59 IRST 2017
آریا گروه موسیقی عشاق روی صحنه می‌رود Mon Aug 20 16:49:58 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجو احضار بعضی از اعضای شورای شهر تهران به قوه قضاییه Sun Sep 16 16:42:49 IRDT 2018
خبرگزاری بین المللی قرآن محمد خزاعی: فرصت‌طلب‌ها را از سینمای دفاع مقدس دور نگاه داریم Sun Aug 12 11:44:47 IRDT 2018
افکارخبر جهانبخش: نشان دادیم حرف‌مان را در زمین می‌زنیم Fri Mar 24 03:30:21 IRDT 2017