بهار نیوز - Tue Feb 14 15:49:45 IRST 2017 نمایش خبر

چالش پس از فروش خودروهای داخلی!

گروه اقتصادی_رسانه‌ها: روزنامه شهروند نوشت:«99,9‌درصد مردم از نمایندگی‌‌های فروش و خدمات پس از فروش خودرو رضایت ندارند.» روز گذشته مدیرعامل شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران ضمن اعلام این موضوع، گفت: از 2‌هزارو440 نمایندگی موجود تنها 20 نمایندگی درسطح رتبه یک قرار دارند و خدمات رضایت‌بخشی به مردم ارایه می‌دهند.این درحالی است که مدیرکل خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت معتقد است: توقع مردم بالا رفته! و خدمات پس ازفروش خودروها نسبت به 10‌سال گذشته پیشرفت‌های بسیاری داشته است.فربد زاوه کارشناس صنعت خودرو اما به «شهروند» می‌گوید: کیفیت پایین قطعات باعث افزایش مراجعات به تعمیرگاه‌ها شده، مردم حق دارند درقبال پولی که پرداخت می‌کنند، متوقع باشند. ازطرفی تعمیرکاران مجاز و غیرمجاز هم این موضوع را تأیید کرده و به «شهروند» می‌گویند: مراجعات قابل توجهی ازصاحبان خودروی صفر دارند که بخش اعظمی ازاین مراجعات بابت قطعه‌های بی‌کیفیت و معیوب است. ازطرفی با عضو سابق هیأت‌مدیره انجمن قطعه‌سازان که تماس می‌گیریم، می‌گوید: تولیدات داخلی شناسنامه دارند و کنترل کیفی می‌شوند. از خودروسازان بپرسید، چرا رابطه خوبی با قطعات مرغوب‌تر ندارند؟

 
 
تا دلتان بخواهد مراجعه خودرو صفر داریم
 
 
 با یکی، دو تا از تعمیرکاران تماس می‌گیریم. «مراجعه خودرو صفر تا دلتان بخواهد داریم» این را صاحب یک تعمیرگاه در شرق تهران به «شهروند» گفته و توضیح می‌دهد: دیگر مثل گذشته نیست که خودرو صفر به تعمیرگاه نیاز پیدا نکند. حسن امینی می‌گوید: بسیاری از مراجعه‌های خودرو صفر مربوط به پژو405 و پارس است؛ صفحه کلاج‌شان از روز اول مشکل دارد. راناهای صفر هم معمولا برای تسمه دینامشان سراغ ما می‌آیند. می‌پرسم چرا نمایندگی نمی‌برند؟ امینی می‌گوید: خب مردم ازعملکرد مکانیک‌های نمایندگی‌ها رضایت ندارند. برای یک ایراد چندبار مراجعه می‌کنند اما درنهایت مشکل حل نمی‌شود. فربد زاوه کارشناس صنعت خودرو به «شهروند» می‌گوید: تلخ است. دریک دوره افتخار مدیرعامل ایران‌خودرو این وعده بود: به ‌زودی تمهیداتی می‌اندیشیم که خودروی صفر تا 10‌هزارکیلومتر نیاز به تعمیرکار پیدا نکند!
 

 

 تنها 20 نمایندگی در سطح رتبه یک قرار دارند
 
مدیرعامل شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران به تسنیم گفت: کمتر از یک‌دهم‌درصد ازمجموع نمایندگی‌های فروش و خدمات پس از فروش از نظر عملکردی و تأمین رضایت مشتریان در رتبه یک قرار دارند. اشکان گلپایگانی افزود: براساس ارزیابی‌ها ازمجموع 2‌هزارو440 نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش 39 شرکت خودروساز درسراسر کشور تنها 20 نمایندگی درسطح رتبه یک قرار دارند. او گفت: با توجه به برنامه‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین هدفگذاری‌ها برای ‌سال آینده، بیش از 35‌درصد از نمایندگی‌های فروش و خدمات پس ازفروش شرکت‌های خودروساز باید در سطح رتبه یک قرار گیرد. این درحالی است که مدیرکل خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت درباره بحث رضایت‌مندی مشتریان گفت: در‌ سال 95 بیش از یک‌ونیم‌میلیون نفر مورد ارزیابی رضایت‌مندی از میزان خدمات پس ازفروش خودروها قرار گرفتند که 68/9‌درصد از خدمات رضایت داشتند که نسبت به‌ سال قبل، حدود 2 امتیاز بالاتر رفته است.
 

 
می‌گویند توقع مردم بالا رفته است!
آمارهای شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد به مذاق بعضی‌ها خوش نیامده است. مدیرکل خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت با تأکید بر این‌که خدمات پس ازفروش نسبت به 10‌سال گذشته قابل مقایسه نیست، گفت: با توجه به نمونه‌ها و تنوع کالا و برندهایی که در دنیا مردم مشاهده می‌کنند، سطح توقع آنها از خودروسازان افزایش یافته است.  امیرحسین قناتی گفت: به علت این‌که شیب رضایت مشتری با شیب افزایش کیفیت خودرو یکسان نیست، مشتریان از خودرو و قطعات رضایت‌مندی ندارند. مدیرکل خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت با اشاره به این‌که به هیچ عنوان نمایندگی‌ها نباید خودروی معیوب به مشتریان بدهند، اضافه کرد: در پنج‌سال گذشته مشتریان از عیوب حساس، حیاتی و زیربنایی خودرو شکایت می‌کردند اما امروزه با افزایش توقع، مشتریان ازصدای اضافه خودرو شکایت دارد و این دو شکایت عدم رضایت‌مندی با یکدیگر قابل مقایسه نیست. او در ادامه گفت: گاهی مشتریان به خودروهای خود به موقع رسیدگی نمی‌کنند و به وجودآمدن عیب و ایراد در خودرو را به حساب تولیدکنندگان می‌گذارند.
 

 

 مردم حق دارند متوقع باشند
 
موضوع را با فربد زاوه کارشناس صنعت خودرو مطرح می‌کنیم. او به «شهروند» می‌گوید: مردم حق دارند در ازای پول‌های کلانی که می‌دهند، متوقع باشند. وقتی خودرویی را صفر یا درحد نو خریداری می‌کنند، اما کیفیت پایین این قطعات پای آنها را بارها و بارها به تعمیرگاه‌ها یا مراکز خدمات پس ازفروش باز می‌کند. قطعاتی که یا درست کار نمی‌کنند یا طول عمر پایینی دارند. قطعات روی خودروها که از آسمان روی خودرو سوار نمی‌شوند!  زاوه می‌گوید: تولیدات داخلی ما معمولا شامل ترکیبی از کیفیت پایین و خدمات پس ازفروش نامناسب است. قطعات خیلی از خودروهای محبوب مردم کمیاب است یا بسیار گران‌قیمت.  او ادامه می‌دهد: حتی دربرخی موارد تعمیرکاران نمایندگی‌ها دانش کافی را ندارند و مشتری مجبور به مراجعه چندباره برای یک مشکل می‌شود و این بدترین حالت ممکن است.
 

 

 تولید قطعات خودرو زیرزمینی شده است
 
استفاده از قطعات با کیفیت پایین یکی ازعواملی است که پای خودروهای داخلی را بارها و بارها به تعمیرگاه‌ها باز می‌کند. «بررسی‌ها نشان داده است که قطعه‌سازان زیرپله‌ای هم هستند که در سطح شهر قطعات بی‌کیفیت تولید می‌کنند.» این موضوعی است که رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو اعلام کرد و گفت: بی‌کیفیتی قطعه، خودرو، سوخت و روغن دست به دست هم داده است و متأسفانه خروجی خوبی از تعمیرگاه بیرون نمی‌آید. به گفته او، قطعاتی که در داخل تولید می‌شود، متأسفانه کیفیت لازم را ندارند که البته شامل بخشی از قطعات می‌شود.
 

 

 از خودروسازان بپرسید چرا قطعه بی‌کیفیت می‌خرند
 
تولیدات داخلی شناسنامه دارند. این را عضو سابق هیأت‌مدیره انجمن قطعه‌سازان به «شهروند» می‌گوید. بهرام شهریاری توضیح می‌دهد: مراحل ساخت قطعات تولید داخل، کاملا چک می‌شود. بعد از آن بازرس‌های خبره‌ای قطعات را کنترل کیفی می‌کنند و درصورت تأیید قطعه به مرحله تولید می‌رسد. اگر خودروسازان با همه این اوصاف باز هم قطعه بی‌کیفیت می‌خرند، بهتر است علت را از خودشان جویا شوید.  شهریاری درمورد قطعاتی که تولید داخل نبوده و وارداتی است هم، می‌گوید: هرج و مرج‌ها در دولت گذشته، باعث شد عده‌ای به‌عنوان قطعه‌ساز به چین سفر کنند و بی‌کیفیت‌ترین قطعه‌های ممکن را وارد کنند، چون کنترل کیفیت آنچنانی روی قطعه وارداتی وجود ندارد. قطعات بی‌کیفیت و قاچاق در این بازار وجود دارد که « ثبت کد رهگیری» راهکاری است که می‌تواند بازار این قطعات را نجات دهد.  دیروز رئیس هیأت‌مدیره قطعه‌سازان هم، گفت: ما قطعه‌سازان با خودروسازان شناسنامه و اسناد مهندسی داریم که قطعه کنترل‌شده باشد و در واقع قطعه ازمسیر قطعه‌ساز، معیوب به دست خودروساز نمی‌رسد. 
 

 
رضا رضایی تأکید کرد: البته تیم خودروساز نیز باید در مونتاژ دقت لازم را داشته باشد. هرچند خودرو پس از تولید نیز چک می‌شود تا به دست مصرف‌کننده برسد و اگر قطعاتی که بسته می‌شود، کنترل شود. مشکلات قطعات معیوب هم شناسایی می‌شود. او گفت: متأسفانه قطعه ما وارد بازار می‌شود، سپس قطعات بی‌کیفیت داخل آن می‌گذارند و به تعمیرگاه‌ها می‌دهند. رئیس هیأت‌مدیره قطعه‌سازان گفت: کیفیت تعیین شده است و برای هرقطعه شناسنامه داریم. کیفیت بالاتر رفته، مهارت افزایش یافته اما قیمت براساس شرایط تورم افزایش یافته است.
 

 

 معضل قطعه‌های معیوب و بی‌کیفیت حل می‌شود
 
قطعات وزارت صنایع دراین خصوص حوزه‌های مختلفی را تشکیل داده که برای 12 قطعه تولیدات یدکی کد شناسایی و کد رهگیری زده می‌شود و به ‌زودی این کدبندی که برای 12 قطعه نهایی شده است، در سامانه نصب خواهد شد.  او با بیان این‌که قطعات برگشتی در سه مرحله کنترل و قطعه معیوب از چرخه تولید خارج می‌شود، گفت: نخست در خط تولید تشخیص و برگشت می‌خورد، دوم درمرحله سوارشدن روی خودرو و مرحله سوم زمانی است که قطعات ساخته‌شده در بازار برگشت می‌خورند. بهرام شهریاری عضو سابق هیأت‌مدیره انجمن قطعه‌سازان هم دراین‌باره به «شهروند» می‌گوید: قطعات باید کد رهگیری داشته باشند و این تنها راه عملیاتی سروسامان‌دادن به این وضع است. به وسیله کد رهگیری نه‌تنها قطعات نامرغوب رهیابی می‌شوند، بلکه قاچاق قطع‌های چینی نیز ساماندهی می‌شود.
 

 

 از مصرف‌کننده حمایت نمی‌شود
 
متولی مصرف‌کننده نداریم. این یکی از مشکلات بزرگی است که پیش پای خریداران خودرو در ایران است. اگر موضوعی در فرآیند خرید یک خودرو برای مصرف‌کننده مشکل‌ساز شود، هیچ نهادی پاسخگو نیست.  بهرام شهریاری می‌گوید: سازمان حمایت ازمصرف‌کننده دربهترین حالت نامتوازنی قیمت‌ها در سطح بازار را بررسی یا کنترل می‌کند و برای بررسی کیفیت تولیدات داخلی برنامه‌ای ندارد.  این موضوع شاید درهمه صنف‌های کشور دیده شود، اما خودرو بیش از هرصنعت دیگری نیاز به نهاد یا سازمانی برای حمایت از مصرف‌کننده دارد؛ چراکه خودروهای داخلی با قیمت‌های گزاف و با کیفیتی که چنگی به دل نمی‌زند، به مردم عرضه می‌شوند و تکلیف خدمات پس ازفروش هم، روشن است.
بهار نیوز بیان واقعیت و نه سهم خواهی Mon Jul 17 17:23:53 IRDT 2017
بهار نیوز تولید آب آشامیدنی از هوا با "هیدروژل شور" Wed Nov 28 13:04:49 IRST 2018
بهار نیوز قیمت منطقی مرغ 11 هزار تومان است Fri Dec 28 13:13:04 IRST 2018
بهار نیوز اطلاعات 20 میلیون نفر در استرالیا گم شد Sat May 05 09:37:37 IRDT 2018
بهار نیوز رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا شد Tue Jan 24 15:23:40 IRST 2017
بهار نیوز احتمال حذف خودروهای ارزان از بازار Sun Dec 17 16:39:47 IRST 2017
بهار نیوز هرکس که پول دارد وارد موسیقی شده است Fri Apr 27 11:19:39 IRDT 2018
بهار نیوز پیشنهاد تاجزاده درباره انتخاب وزیران Wed Jun 21 10:13:56 IRDT 2017
بهار نیوز سوز، سرما، سفیدی، سیاهی Sun Feb 19 16:51:02 IRST 2017
بهار نیوز قیمت دلار در بازار آزاد؛ 6300 تومان Sat May 05 16:29:20 IRDT 2018
بهار نیوز خواب دی‌.ان‌.ای آسیب دیده مغز را ترمیم می‌کند Wed Mar 06 19:39:45 IRST 2019
بهار نیوز درخواست برای مذاکره مستقیم با آمریکا Sun Jun 17 10:35:38 IRDT 2018
بهار نیوز محمد حبیبی به 7 سال و نیم حبس محکوم شد Sat Aug 04 19:31:28 IRDT 2018
بهار نیوز شبیه‌سازی مرگ واحساس دما با هدست Fri Mar 31 22:08:22 IRDT 2017
بهار نیوز وصی دهخدا را بیشتر بشناسیم Mon Feb 26 11:17:30 IRST 2018
بهار نیوز قوهای مهاجر در «وزرامحله» مازندران Tue Jan 09 07:30:00 IRST 2018
بهار نیوز کارگردان ایرانی که امید اسکار دارد Sun Nov 18 18:02:01 IRST 2018
بهار نیوز بازار سکه و ارز نیاز به شفافیت دارد Sun Jul 08 10:29:19 IRDT 2018
بهار نیوز بسته جبرانی برای 7 میلیون حقوق بگیر Tue Sep 25 09:06:49 IRST 2018
بهار نیوز دادستان: اطلاع‌رسانی درباره‌ی حصر با ما نیست Tue Jan 29 12:52:04 IRST 2019
بهار نیوز توضیح در مورد مرگ دانش آموز دهدشتی Sun Nov 04 15:35:57 IRST 2018
بهار نیوز افزایش 100درصدی قیمت سوخت شناور‌ها Sun Aug 26 11:06:31 IRDT 2018
بهار نیوز هنوز آماده‌ام، قصد خداحافظی ندارم Wed Jan 30 10:08:49 IRST 2019
بهار نیوز تک‌خوانی یک زن در افتتاحیه جشنواره فجر Sat Feb 02 10:16:19 IRST 2019
بهار نیوز پیروزی شیرین پرسپولیس برابر الوحده Tue Feb 28 20:37:01 IRST 2017
بهار نیوز تولید ون نزدیک به 3 برابر شد Tue Sep 18 10:09:57 IRDT 2018
بهار نیوز سکه‌ها و دلار‌های خانگی در مسیر بازار Sun Nov 25 16:15:33 IRST 2018
بهار نیوز اون و همسرش در کارخانه لوازم‌آرایشی Mon Oct 30 11:37:16 IRST 2017
بهار نیوز انتشار لیست واردکنندگان موبایل با ارز دولتی Mon Jun 25 08:51:33 IRDT 2018
بهار نیوز امشب؛ آخرین مهلت ثبت نام کنکور 96 Wed Mar 08 10:44:25 IRST 2017
بهار نیوز 3 سناریو برای تعیین تعرفه‌های پزشکی Wed Mar 08 10:14:33 IRST 2017
بهار نیوز شایعه فوران آتشفشان تفتان و ... Wed Jun 21 10:15:04 IRDT 2017
بهار نیوز سانچی، در دریای شرقی آرام گرفته است Thu Jan 18 12:26:07 IRST 2018
بهار نیوز حمله شدید به رئیس فعلی و قبلی بانک مرکزی Fri Jul 27 18:04:27 IRDT 2018
بهار نیوز نگرانی البرزی‌ها بابت انتقال آب به تهران Wed Feb 08 10:47:48 IRST 2017
بهار نیوز تجلیل از «لالاند» در جشن ایتالیایی‌ها Tue Feb 21 10:32:35 IRST 2017
بهار نیوز اولین جشنواره انار هورامان - کردستان Sat Oct 20 11:04:07 IRST 2018
بهار نیوز پاریس میزبان کنفرانس صلح خاورمیانه Sun Jan 15 11:09:27 IRST 2017
بهار نیوز نامزدهای ریاست جمهوری و مسی Wed Apr 26 00:20:40 IRDT 2017
بهار نیوز امیر آریازند: با تهمت و دروغ، من را خائن خواندند Wed Apr 10 14:26:27 IRDT 2019
بهار نیوز ایرانی‌ها در رتبه سوم تعداد پناهجویان در صربستان Wed Oct 03 11:46:57 IRST 2018
بهار نیوز تاثیر مصرف هویج و چای‌سبز در بیماری آلزایمر Fri Mar 08 14:03:59 IRST 2019
بهار نیوز دست‌های رد، چراغ‌های خطر Sat Apr 22 21:00:23 IRDT 2017
بهار نیوز تخریب زیستگاه گونه‌های گیاهی در دماوند Wed Jul 26 09:52:19 IRDT 2017
بهار نیوز عمر سیاسی جامعه روحانیت مباز به سر آمده Sat Jun 02 17:55:04 IRDT 2018
بهار نیوز اولین پیام مستقیم کره شمالی به آمریکا رسید Mon Apr 09 09:09:29 IRDT 2018
بهار نیوز اعضای بدن عروس جوان اهدا می‌شود Mon Jan 02 10:04:23 IRST 2017
بهار نیوز هیچ کس نباید خود را بالاتر از قانون بداند Thu Mar 01 09:22:09 IRST 2018
بهار نیوز نفت تهران، قهرمان جام حذفی ایران شد Thu May 11 22:52:00 IRDT 2017
بهار نیوز پیشگیری از بیماری قلبی با میوه رنگی Tue Jul 25 09:55:19 IRDT 2017
بهار نیوز احتمالا به برخی سوالات مولر پاسخ می‌دهم Tue Oct 30 10:35:04 IRST 2018
بهار نیوز واکنش بوفون به حضور رونالدو در یوونتوس Tue Jul 10 09:03:21 IRDT 2018
بهار نیوز آغاز پخش فصل دوم «بی قرار» از دوشنبه Sat Dec 01 15:24:31 IRST 2018
بهار نیوز به چند دختر جهت دکور جشن نیازمندیم! Tue Sep 12 00:33:36 IRDT 2017
بهار نیوز انتشار رمانی درباره یوزپلنگ ایرانی Fri Feb 03 10:23:55 IRST 2017
بهار نیوز کی بود؟! کی بود؟! من نبودم Tue Jan 24 12:45:50 IRST 2017
بهار نیوز صفحه نخست روزنامه های امروز دوشنبه 21 آبان Mon Nov 12 09:26:42 IRST 2018
بهار نیوز آخرین جلسه دادگاه متهمان قتل بنیتا Wed Sep 13 15:52:32 IRDT 2017
بهار نیوز چرخه ناقص درمان اعتیاد در کشور Wed Aug 16 11:10:41 IRDT 2017
بهار نیوز دیپلماسی ایرانی و پریشانی‌ ترامپ Sun Sep 03 15:26:26 IRDT 2017
بهار نیوز پله: نیمار به مراتب از رونالدو بهتر است! Sat Feb 04 10:14:10 IRST 2017
بهار نیوز ایران و آمریکا؛ ضرورت مذاکره یا ...؟ Sat Jul 22 10:50:08 IRDT 2017
بهار نیوز وزیر خارجه آمریکا پنجشنبه به کره شمالی می‌رود Tue Jul 03 10:06:00 IRDT 2018
بهار نیوز مقصران حادثه دانشگاه آزاد معرفی شدند Wed Jan 09 16:29:57 IRST 2019
بهار نیوز «جوکر» فیلم «اسکورسیزی» معرفی شد Sat Feb 10 12:01:15 IRST 2018
بهار نیوز گزارش فارس از بزرگداشت آیت‌الله هاشمی Thu Jan 10 16:56:50 IRST 2019
بهار نیوز دژاگه اردوی بعدی تیم ملی را از دست داد Mon Oct 29 14:52:12 IRST 2018
بهار نیوز مردم در انتخابات نشان دادند از تندروی‌ها و خشونت‌گفتاری بیزارند Wed Jul 05 13:25:49 IRDT 2017
بهار نیوز اظهارات روحانی قاطع و بسیارمناسب بود Sat Sep 23 15:00:08 IRST 2017
بهار نیوز آخرین وضعیت جوی و ترافیکی در کشور Sun Jan 28 10:27:17 IRST 2018
بهار نیوز مردم قید «خرید» را زدند! Sun Feb 17 11:59:33 IRST 2019
بهار نیوز نفت یک درصد گران شد Wed Dec 12 11:17:24 IRST 2018
بهار نیوز تابستان امسال30میلیون نفر تحت تنش آب بودند Tue Dec 25 16:04:29 IRST 2018
بهار نیوز بازار پر هیجان ارز در آستانه تعطیلات Tue Sep 18 16:34:55 IRDT 2018
بهار نیوز طنزهای مطبوعاتی شلخته شده‌اند Sat Dec 15 11:04:27 IRST 2018
بهار نیوز بارش برف در جاده های 6 استان Fri Mar 24 10:56:24 IRDT 2017
بهار نیوز جشنواره گل بارسلونا در نیوکمپ Thu Mar 02 10:53:09 IRST 2017
بهار نیوز شامپانزه‌هاشبیه انسان‌ها باهم حرف می‌زنند! Mon Feb 18 11:22:39 IRST 2019
بهار نیوز حصر خانگی؛ یک مصوبه، دو روایت Mon Sep 04 12:10:05 IRDT 2017
بهار نیوز اظهارات ضدیهودی نماینده مسلمان کنگره آمریکا Tue Feb 12 22:27:58 IRST 2019
بهار نیوز مرد 1000چهره در دام پلیس افتاد Fri Oct 27 19:39:00 IRST 2017
بهار نیوز مجری اختتامیه جشنواره جام‌جم مشخص شد Tue Mar 12 10:07:51 IRST 2019
بهار نیوز کاهش قابل توجه قیمت سکه در بازار آزاد Tue Sep 12 00:32:42 IRDT 2017
بهار نیوز وزارت کشور: 15 شهردار بازنشسته هستند Sat Oct 06 18:09:09 IRST 2018
بهار نیوز امید به زندگی زنان 79 سال،مردان 75 سال Wed Feb 13 09:39:49 IRST 2019
بهار نیوز اثرات تکانه‌های دلار بر بازار واردات و صادرات Sun Apr 15 10:28:18 IRDT 2018
بهار نیوز مردی گوش‌های همسرش را برید Wed Feb 01 16:53:27 IRST 2017
بهار نیوز عوامل تفرقه‌افکن در نهادها شناسایی شوند Sun Jun 17 13:18:18 IRDT 2018
بهار نیوز درخواست رفع حصر از موسوی و کروبی Thu Feb 02 09:34:31 IRST 2017
بهار نیوز زندگی جدای آقا و خانم ترامپ در کاخ سفید Tue May 08 10:37:40 IRDT 2018
بهار نیوز حمله امنیتی به 50 میلیون کاربر فیسبوک Sat Sep 29 09:20:50 IRST 2018
بهار نیوز اعتراض خانم کارگردان به فیلم‌های کمدی Sat Nov 03 15:56:59 IRST 2018
بهار نیوز دلار با بازار مسکن چه کرد؟ Mon Dec 03 11:27:04 IRST 2018
بهار نیوز 100 فلسطینی در غزه زخمی شدند Sat May 26 09:18:48 IRDT 2018
بهار نیوز خسارت سیل به 300 خانه در خرم‌آباد Wed Jan 30 10:04:41 IRST 2019
بهار نیوز جنتی: روحانی بخاطر برجام عذرخواهی کند Sun May 13 17:50:58 IRDT 2018
بهار نیوز بازار قطعات تقلبی رونق گرفته است Sun Feb 24 09:57:45 IRST 2019
بهار نیوز دلار 5 رقمی شد Sun Jul 29 12:08:14 IRDT 2018
بهار نیوز بازیگران در جشنواره فیلم فجر چه بپوشند؟ Sun Jan 29 09:58:49 IRST 2017
بهار نیوز همه پای صندوق بیایید تا صداوسیما از دست این باند خلاص شود Wed May 17 11:59:32 IRDT 2017
برنا یکه تازی بیماری های غیر واگیر در حوزه سلامت هرمزگان/مردان بندری کم تحرک ترین افراد در کشور هستند Sun Sep 23 11:33:10 IRST 2018
تی نیوز یک استقلالی دیگر برای دریافت طلبش با AFC مکاتبه کرد Thu Aug 03 21:01:42 IRDT 2017
ایسکانیوز مسکو و ریاض بر سر "اس-400 " به توافق رسیدند Tue Nov 14 17:40:41 IRST 2017
پارس نیوز واکنش مردم به حضور طلبه تبریزی در ورزشگاه تبریز Mon Aug 14 10:03:36 IRDT 2017
روزنامه دنیای اقتصاد نکاتی از پیروزی 5 گله ایران برابر یمن Tue Jan 08 09:27:04 IRST 2019
شفاف کیک تولد پدر سالار سینمای ایران Mon Apr 17 21:28:01 IRDT 2017
افکارخبر کشف گورهای دسته جمعی در موصل+عکس Sun Aug 27 00:20:00 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر الجزیره از حمله به کاروان نیروهای آمریکایی درجنوب فرودگاه قندهار خبر داد Wed Aug 02 13:13:42 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران باتری انعطاف‌پذیری که روی پارچه چاپ می‌شود Sat Aug 12 12:44:59 IRDT 2017
آفتاب ایران رییس جمهور درگذشت آیت الله سید محمدرضا غروی را تسلیت گفت Mon Sep 25 17:48:07 IRST 2017
خبرآنلاین برای سرمایه گذاری طلا بخریم یا سکه؟ Mon Mar 11 11:00:05 IRST 2019
پارس فوتبال دو ستاره کلیدی بارسلونا مصدوم شدند Thu Aug 17 15:11:28 IRDT 2017
تی نیوز ممانعت دولت بنگلادش از ورود مسلمانان روهینگیا Sun Aug 20 17:09:10 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران فلسفه وجودی مدیران تلاش برای حل مشکلات موجود در زمان بحران است Wed Oct 03 19:11:27 IRST 2018
نامه نیوز درگیری 21نفره با اسلحه و چماق در مشهد Tue Jul 25 12:16:35 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا پروژه بی سرانجام سد شفارود با 380 کارگر سردرگم/ حقوق های عقب افتاده؛ تراژدی که تکرار می شود Sat Jan 13 13:18:48 IRST 2018
شفاف افشاگری وزیر سابق اطلاعات درباره زهرا کاظمی Sun Feb 25 09:34:31 IRST 2018
تی نیوز فقط 11 درصد از شرکت های بریتانیایی آماده برگزیت هستند Fri Jul 21 16:06:04 IRDT 2017
خبرگزاری مهر امیری حلقه گمشده پرسپولیس بود/ برانکو باید رضائیان را برگرداند! Sun Aug 07 10:35:06 IRDT 2016
بولتن نیوز لهراسبی: با خواندن فیلمنامه «غیرمجاز» اشک ریختم Sat Oct 28 10:53:10 IRST 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا تالاب انزلی با نام انزلی در مجامع بین المللی شناخته شده است Sat Jan 13 16:46:32 IRST 2018
برنا وزارت صمت تولید را از بن بست خارج کرده است Sun Feb 24 15:40:21 IRST 2019
تهران پرس اعتراف تلخ پیکه درباره نیمار Sun Aug 13 07:58:00 IRDT 2017
ایران آنلاین روحانی در سیاست داخلی یک مخروبه را تحویل گرفت Sun May 14 19:59:22 IRDT 2017
اقتصاد آنلاین فروش اموال مازاد بانک‌ها ممکن نیست Fri Mar 31 21:20:23 IRDT 2017
رخداد24 تقسیمات کشوری جدید برای کمالشهر کرج در دست بررسی است Fri May 04 10:16:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی بازرجان تفرش ظرفیت تبدیل شدن به منطقه حفاظت شده را دارد Thu Jun 22 14:31:00 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران تحریم‌های آمریکا بیشتر جنبه روانی داشت/در پمپئو هر چیزی دیدم جز احترام دوجانبه Mon Oct 08 10:32:13 IRST 2018
خبرگزاری مهر لیست رسمی اصولگرایان شیراز اعلام نشده/ شاید همین باشد Tue May 02 12:03:27 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران جدال تهرانی ها در تالار آزادی/ دیدار تیم های هم تراز جدول در آبادان Wed Jan 04 11:27:12 IRST 2017
واحد مرکزی خبر وقوع رگبار پراکنده و رعد و برق در خوزستان Tue Oct 09 14:57:59 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران مقام یمنی: دلیلی برای مداخله ایران در کشورمان وجود ندارد Wed Aug 29 08:12:22 IRDT 2018
آریا افزایش 63 درصدی ارزش صادرات زنجیره فولاد در بهار 97 Sat Jul 28 12:40:59 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران نامگذاری اتوبان و تونل نیایش به نام آیت‌الله هاشمی رفسنجانی Tue Jul 11 10:40:00 IRDT 2017
آریا مردم و نیرو‌های مسلح با تهدیدات آمریکا عقب‌نشینی نمی‌کنند Wed Apr 17 12:20:44 IRDT 2019
باشگاه خبرنگاران پرونده اولیویرا در فیفا مختومه شد Sat Jul 01 21:40:29 IRDT 2017
جام نیوز فهرست جدید پرسپولیس در لیگ قهرمانان معرفی می‌شود Sun May 27 17:30:00 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجو تغییر ساعت کار مراکز شماره گذاری و تعویض پلاک در آستانه نوروز/ خدمات رسانی تا ساعت 19 Mon Feb 25 12:00:19 IRST 2019
افکارخبر استقلال و تریم از اول هم منتفی بود Sun Sep 24 05:40:00 IRST 2017
ایسکانیوز دیدار با مراجع عظام پیرامون موضوعات خانواده/ تشکیل کارگروه های نظارت و سیاستگذاری در فراکسیون  Sun Feb 18 08:29:15 IRST 2018
دویچه وله آمادگی ایران برای همکاری در پرونده "برنامه ترور در دانمارک" Sat Nov 03 20:04:00 IRST 2018
برنا "خوش خیم"، "مشروطه خواه" و جمهوری خواه! Tue Feb 21 15:11:49 IRST 2017
تیک برگزاری رزمایش مشترک دریایی ایران-چین Sun Jun 18 19:31:55 IRDT 2017
میزان اسامی عده‌ای دیگر از اخلالگران در نظام اقتصادی کشور اعلام شد/حکم بدوی پرونده شورای شهر مرودشت صادر شده است/تایید حکم اعدام باقری درمنی در دیوان عالی کشور Sun Dec 09 14:45:59 IRST 2018
پایگاه خبری الف افشین: درخواست رضایت نامه‌ام را به مدیرعامل دادم/منصوریان نتیجه را اعلام می‌کند Sun Jan 01 23:08:35 IRST 2017
تیک گرفتگی پنج رگ قلب کارگردان انقلابی سینما Thu Feb 23 12:50:28 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران مرحوم ابوالقاسم شجاعی قلبش برای ولایت می‌تپید Tue Oct 16 15:00:01 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم خواننده "بر طبل شادانه بکوب" درگذشت Fri Mar 22 11:16:00 IRDT 2019
واحد مرکزی خبر دستگیری سارق نقره فروشی در قزوین Thu Feb 22 13:38:33 IRST 2018
پارسینه پاسخ ایران به اظهارات سخیف مقامات بحرین Sun Nov 12 09:28:40 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی افتتاح و اجرای 32 طرح عمرانی دربخش مرکزی گناوه Mon Feb 05 15:55:00 IRST 2018
مشرق نیوز واکنش سرمربی سابق فولاد به حضور قطبی Tue Dec 04 08:13:18 IRST 2018
روزنو 4 محروم بزرگ روی دست برانکو/ پرسپولیس برای بازی با الهلال خلع سلاح شد Tue Apr 11 14:20:01 IRDT 2017
جام جم آنلاین کشف 1300 سکه عتیقه از مسافران مترو Sat Apr 13 17:40:00 IRDT 2019
خبرگزاری جمهوری اسلامی فرمانداری شمیرانات: اتباع غیرمجار جمع آوری می شوند Sun Apr 21 12:45:00 IRDT 2019
باشگاه خبرنگاران گرامیداشت یاد شهید امنیت در گمیشان Thu Nov 23 10:17:32 IRST 2017
آریا برگزاری جلسه مسئولان عالی قضایی Mon Jan 07 14:18:52 IRST 2019
روزنامه شرق خبر Mon Jan 01 03:30:00 IRST 2018
تی نیوز آیا غول های نفتی با نفت 50دلاری تطبیق یافته اند؟ Thu Aug 03 19:31:32 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا اجرای چراغ‌خاموش سند 2030 در استان مرکزی/تشبیه مسکن و محل زندگی مردم به قوطی کبریت منش نادرستی است/برخی مسئولان به جای خدمت‌رسانی به فکر جیب خود هستند Fri Jan 26 17:23:08 IRST 2018
آنا بازیگر فقید پدرسالار را بیشتر بشناسید Tue Mar 14 19:46:07 IRST 2017
واحد مرکزی خبر ظریف وارد کویت شد Tue Feb 13 17:47:11 IRST 2018
افکارخبر ساده ترین راه پیشگیری از یبوست، مصرف مایعات و سبزیجات است Sun Oct 07 02:55:00 IRST 2018
خبرگزاری مهر حل مشکل اشتغال کلید آبادانی استان لرستان Tue Jul 25 18:06:03 IRDT 2017
صراط انتساب ملکه انگلستان به خاندان اهل بیت(ع) جعلی است Tue Apr 17 16:57:53 IRDT 2018
آفتاب ایران اگر توافقی بر سر برگزیت شکل نگیرد، باید انتخابات سراسری برگزار شود Sun Sep 23 13:30:14 IRST 2018
فردا عکس: اولین مدل ماشین بی‌ام‌و Thu Nov 22 12:20:45 IRST 2018
تی نیوز نگران سقوط پرستاری «مدرن» در ایران هستیم Sat Jul 29 13:11:57 IRDT 2017
میزان سوالی که وزیر را زیر و رو کرد/ برخورد ناشایست آخوندی با خبرنگاران +تصاویر Wed Apr 05 15:09:01 IRDT 2017
تابناک سوئد سفیر ترکیه را احضار کرد Fri Aug 25 12:56:37 IRDT 2017
تی نیوز مسافرت دیوید بکهام با موتور لوکس + فیلم Sun Jul 23 16:12:54 IRDT 2017
آریا افتتاح 10 طرح صنعتی در کردستان به مناسبت فرار سیدن هفته دولت Wed Aug 23 14:52:44 IRDT 2017
ایران آنلاین جلوگیری از آسیب دیدگی ورزشی با جلیقه هوشمند Tue Nov 07 08:31:05 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران قهرمانی پیشکسوتان باستانی کار نهاوند در استان Sat Dec 15 10:28:48 IRST 2018
عصر ایران روایتی جدید از دیدار روحانی، رئیس جمهور اصلاحات، ناطق وجهانگیری/ ناطق نوری گفت روحانی خواستار دیدار های بیشتر است Sun Apr 22 10:28:15 IRDT 2018
تی نیوز حمله ارتش لبنان به مواضع داعش در مرز های مشترک با سوریه Fri Aug 11 18:48:54 IRDT 2017
خبرگزاری بین المللی قرآن پیام شهدا پاسداری از اسلام و اعتلای انقلاب است Mon Apr 08 18:41:05 IRDT 2019
اقتصاد آنلاین نسخه چینی مهار بحران مسکن Sat Jan 28 05:08:59 IRST 2017
بی باک نیوز ادای احترام وزیر دفاع ارمنستان به امام راحل Wed Feb 01 17:08:01 IRST 2017
تدبیر 24 انتظارات بخش خصوصی از رئیس‌جمهور Sat May 27 09:59:25 IRDT 2017
عصر ایران پسر بیماری که پلیس شد (+عکس) Fri Dec 15 23:19:41 IRST 2017
عصر ایران صفحه اول روزنامه های امروز (عکس) Wed Feb 15 07:18:55 IRST 2017
آنا برف دسیسه‌گر و اعتدال‌گستران غافلگیر Sat Feb 03 09:30:06 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران تفسیر آیات93 سوره انعام Sun Apr 29 21:35:01 IRDT 2018
تیک درگیری طایفه‌ای در بهبهان، 2 کشته برجا گذاشت Sat Mar 16 11:13:18 IRST 2019
باشگاه خبرنگاران 5هزارزن سرپرست خانوار زیرچتر بهزیستی زنجان Sun Jul 23 12:40:47 IRDT 2017
خبرگزاری مهر صحبت های هنرمندان درباره وزارت ارشاد/لزوم آرامش در حوزه فرهنگ Sat Aug 26 15:50:35 IRDT 2017
تی نیوز شکست و تداوم قعرنشینی اسکیلستونا در حضور حقیقی Tue Aug 08 04:29:49 IRDT 2017
تی نیوز سوالات ارشد مجموعه تاریخ - دولتی 96 Thu Aug 31 13:56:06 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی برف آمد یک زمستان گم شدم/اندر احوال یکی از ما در همین نزدیکی ها *حسین شعبانی Tue Jan 30 16:52:00 IRST 2018
ایسکانیوز تمدید تحریم تسلیحات جمهوری آفریقای مرکزی توسط شورای امنیت Mon Jan 30 12:08:35 IRST 2017
میزان دولت های اروپایی هم به اقدام عجیب ترامپ واکنش نشان دادند Fri Jun 02 01:56:49 IRDT 2017
برنا ترکیب احتمالی فینالیست‌های اروپا/ مورینیو به دنبال سه‌گانه سطح دو Wed May 24 11:39:46 IRDT 2017
خبرگزاری فارس اکبر ایمانی به تراکتورسازی پیوست+عکس Sat Feb 02 17:03:26 IRST 2019
خبرگزاری نسیم خواص شگفت انگیز سرکه سیب برای سلامتی + روش مصرف Sat May 05 17:00:02 IRDT 2018
خبرگزاری مهر تکمیل و تجهیز بوستان‌های منطقه دو کرمان Tue Aug 08 09:50:49 IRDT 2017
ایران آنلاین کاهش نرخ بیکاری در استان کهگیلویه و بویر احمد Sun Apr 23 15:08:19 IRDT 2017
تی نیوز دلار بازار خرید و فروش خودرو را قفل کرد Mon Apr 09 02:31:17 IRDT 2018
جماران حماسه 9 دی روز مقاومت و وحدت ملت ایران اسلامی است Sat Dec 29 18:12:23 IRST 2018
پارسینه 2 فضانورد ایستگاه فضایی بین‌المللی در یک قاب Thu Mar 07 08:28:02 IRST 2019