بهار نیوز - Tue Feb 14 15:49:45 IRST 2017 نمایش خبر

چالش پس از فروش خودروهای داخلی!

گروه اقتصادی_رسانه‌ها: روزنامه شهروند نوشت:«99,9‌درصد مردم از نمایندگی‌‌های فروش و خدمات پس از فروش خودرو رضایت ندارند.» روز گذشته مدیرعامل شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران ضمن اعلام این موضوع، گفت: از 2‌هزارو440 نمایندگی موجود تنها 20 نمایندگی درسطح رتبه یک قرار دارند و خدمات رضایت‌بخشی به مردم ارایه می‌دهند.این درحالی است که مدیرکل خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت معتقد است: توقع مردم بالا رفته! و خدمات پس ازفروش خودروها نسبت به 10‌سال گذشته پیشرفت‌های بسیاری داشته است.فربد زاوه کارشناس صنعت خودرو اما به «شهروند» می‌گوید: کیفیت پایین قطعات باعث افزایش مراجعات به تعمیرگاه‌ها شده، مردم حق دارند درقبال پولی که پرداخت می‌کنند، متوقع باشند. ازطرفی تعمیرکاران مجاز و غیرمجاز هم این موضوع را تأیید کرده و به «شهروند» می‌گویند: مراجعات قابل توجهی ازصاحبان خودروی صفر دارند که بخش اعظمی ازاین مراجعات بابت قطعه‌های بی‌کیفیت و معیوب است. ازطرفی با عضو سابق هیأت‌مدیره انجمن قطعه‌سازان که تماس می‌گیریم، می‌گوید: تولیدات داخلی شناسنامه دارند و کنترل کیفی می‌شوند. از خودروسازان بپرسید، چرا رابطه خوبی با قطعات مرغوب‌تر ندارند؟

 
 
تا دلتان بخواهد مراجعه خودرو صفر داریم
 
 
 با یکی، دو تا از تعمیرکاران تماس می‌گیریم. «مراجعه خودرو صفر تا دلتان بخواهد داریم» این را صاحب یک تعمیرگاه در شرق تهران به «شهروند» گفته و توضیح می‌دهد: دیگر مثل گذشته نیست که خودرو صفر به تعمیرگاه نیاز پیدا نکند. حسن امینی می‌گوید: بسیاری از مراجعه‌های خودرو صفر مربوط به پژو405 و پارس است؛ صفحه کلاج‌شان از روز اول مشکل دارد. راناهای صفر هم معمولا برای تسمه دینامشان سراغ ما می‌آیند. می‌پرسم چرا نمایندگی نمی‌برند؟ امینی می‌گوید: خب مردم ازعملکرد مکانیک‌های نمایندگی‌ها رضایت ندارند. برای یک ایراد چندبار مراجعه می‌کنند اما درنهایت مشکل حل نمی‌شود. فربد زاوه کارشناس صنعت خودرو به «شهروند» می‌گوید: تلخ است. دریک دوره افتخار مدیرعامل ایران‌خودرو این وعده بود: به ‌زودی تمهیداتی می‌اندیشیم که خودروی صفر تا 10‌هزارکیلومتر نیاز به تعمیرکار پیدا نکند!
 

 

 تنها 20 نمایندگی در سطح رتبه یک قرار دارند
 
مدیرعامل شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران به تسنیم گفت: کمتر از یک‌دهم‌درصد ازمجموع نمایندگی‌های فروش و خدمات پس از فروش از نظر عملکردی و تأمین رضایت مشتریان در رتبه یک قرار دارند. اشکان گلپایگانی افزود: براساس ارزیابی‌ها ازمجموع 2‌هزارو440 نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش 39 شرکت خودروساز درسراسر کشور تنها 20 نمایندگی درسطح رتبه یک قرار دارند. او گفت: با توجه به برنامه‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین هدفگذاری‌ها برای ‌سال آینده، بیش از 35‌درصد از نمایندگی‌های فروش و خدمات پس ازفروش شرکت‌های خودروساز باید در سطح رتبه یک قرار گیرد. این درحالی است که مدیرکل خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت درباره بحث رضایت‌مندی مشتریان گفت: در‌ سال 95 بیش از یک‌ونیم‌میلیون نفر مورد ارزیابی رضایت‌مندی از میزان خدمات پس ازفروش خودروها قرار گرفتند که 68/9‌درصد از خدمات رضایت داشتند که نسبت به‌ سال قبل، حدود 2 امتیاز بالاتر رفته است.
 

 
می‌گویند توقع مردم بالا رفته است!
آمارهای شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد به مذاق بعضی‌ها خوش نیامده است. مدیرکل خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت با تأکید بر این‌که خدمات پس ازفروش نسبت به 10‌سال گذشته قابل مقایسه نیست، گفت: با توجه به نمونه‌ها و تنوع کالا و برندهایی که در دنیا مردم مشاهده می‌کنند، سطح توقع آنها از خودروسازان افزایش یافته است.  امیرحسین قناتی گفت: به علت این‌که شیب رضایت مشتری با شیب افزایش کیفیت خودرو یکسان نیست، مشتریان از خودرو و قطعات رضایت‌مندی ندارند. مدیرکل خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت با اشاره به این‌که به هیچ عنوان نمایندگی‌ها نباید خودروی معیوب به مشتریان بدهند، اضافه کرد: در پنج‌سال گذشته مشتریان از عیوب حساس، حیاتی و زیربنایی خودرو شکایت می‌کردند اما امروزه با افزایش توقع، مشتریان ازصدای اضافه خودرو شکایت دارد و این دو شکایت عدم رضایت‌مندی با یکدیگر قابل مقایسه نیست. او در ادامه گفت: گاهی مشتریان به خودروهای خود به موقع رسیدگی نمی‌کنند و به وجودآمدن عیب و ایراد در خودرو را به حساب تولیدکنندگان می‌گذارند.
 

 

 مردم حق دارند متوقع باشند
 
موضوع را با فربد زاوه کارشناس صنعت خودرو مطرح می‌کنیم. او به «شهروند» می‌گوید: مردم حق دارند در ازای پول‌های کلانی که می‌دهند، متوقع باشند. وقتی خودرویی را صفر یا درحد نو خریداری می‌کنند، اما کیفیت پایین این قطعات پای آنها را بارها و بارها به تعمیرگاه‌ها یا مراکز خدمات پس ازفروش باز می‌کند. قطعاتی که یا درست کار نمی‌کنند یا طول عمر پایینی دارند. قطعات روی خودروها که از آسمان روی خودرو سوار نمی‌شوند!  زاوه می‌گوید: تولیدات داخلی ما معمولا شامل ترکیبی از کیفیت پایین و خدمات پس ازفروش نامناسب است. قطعات خیلی از خودروهای محبوب مردم کمیاب است یا بسیار گران‌قیمت.  او ادامه می‌دهد: حتی دربرخی موارد تعمیرکاران نمایندگی‌ها دانش کافی را ندارند و مشتری مجبور به مراجعه چندباره برای یک مشکل می‌شود و این بدترین حالت ممکن است.
 

 

 تولید قطعات خودرو زیرزمینی شده است
 
استفاده از قطعات با کیفیت پایین یکی ازعواملی است که پای خودروهای داخلی را بارها و بارها به تعمیرگاه‌ها باز می‌کند. «بررسی‌ها نشان داده است که قطعه‌سازان زیرپله‌ای هم هستند که در سطح شهر قطعات بی‌کیفیت تولید می‌کنند.» این موضوعی است که رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو اعلام کرد و گفت: بی‌کیفیتی قطعه، خودرو، سوخت و روغن دست به دست هم داده است و متأسفانه خروجی خوبی از تعمیرگاه بیرون نمی‌آید. به گفته او، قطعاتی که در داخل تولید می‌شود، متأسفانه کیفیت لازم را ندارند که البته شامل بخشی از قطعات می‌شود.
 

 

 از خودروسازان بپرسید چرا قطعه بی‌کیفیت می‌خرند
 
تولیدات داخلی شناسنامه دارند. این را عضو سابق هیأت‌مدیره انجمن قطعه‌سازان به «شهروند» می‌گوید. بهرام شهریاری توضیح می‌دهد: مراحل ساخت قطعات تولید داخل، کاملا چک می‌شود. بعد از آن بازرس‌های خبره‌ای قطعات را کنترل کیفی می‌کنند و درصورت تأیید قطعه به مرحله تولید می‌رسد. اگر خودروسازان با همه این اوصاف باز هم قطعه بی‌کیفیت می‌خرند، بهتر است علت را از خودشان جویا شوید.  شهریاری درمورد قطعاتی که تولید داخل نبوده و وارداتی است هم، می‌گوید: هرج و مرج‌ها در دولت گذشته، باعث شد عده‌ای به‌عنوان قطعه‌ساز به چین سفر کنند و بی‌کیفیت‌ترین قطعه‌های ممکن را وارد کنند، چون کنترل کیفیت آنچنانی روی قطعه وارداتی وجود ندارد. قطعات بی‌کیفیت و قاچاق در این بازار وجود دارد که « ثبت کد رهگیری» راهکاری است که می‌تواند بازار این قطعات را نجات دهد.  دیروز رئیس هیأت‌مدیره قطعه‌سازان هم، گفت: ما قطعه‌سازان با خودروسازان شناسنامه و اسناد مهندسی داریم که قطعه کنترل‌شده باشد و در واقع قطعه ازمسیر قطعه‌ساز، معیوب به دست خودروساز نمی‌رسد. 
 

 
رضا رضایی تأکید کرد: البته تیم خودروساز نیز باید در مونتاژ دقت لازم را داشته باشد. هرچند خودرو پس از تولید نیز چک می‌شود تا به دست مصرف‌کننده برسد و اگر قطعاتی که بسته می‌شود، کنترل شود. مشکلات قطعات معیوب هم شناسایی می‌شود. او گفت: متأسفانه قطعه ما وارد بازار می‌شود، سپس قطعات بی‌کیفیت داخل آن می‌گذارند و به تعمیرگاه‌ها می‌دهند. رئیس هیأت‌مدیره قطعه‌سازان گفت: کیفیت تعیین شده است و برای هرقطعه شناسنامه داریم. کیفیت بالاتر رفته، مهارت افزایش یافته اما قیمت براساس شرایط تورم افزایش یافته است.
 

 

 معضل قطعه‌های معیوب و بی‌کیفیت حل می‌شود
 
قطعات وزارت صنایع دراین خصوص حوزه‌های مختلفی را تشکیل داده که برای 12 قطعه تولیدات یدکی کد شناسایی و کد رهگیری زده می‌شود و به ‌زودی این کدبندی که برای 12 قطعه نهایی شده است، در سامانه نصب خواهد شد.  او با بیان این‌که قطعات برگشتی در سه مرحله کنترل و قطعه معیوب از چرخه تولید خارج می‌شود، گفت: نخست در خط تولید تشخیص و برگشت می‌خورد، دوم درمرحله سوارشدن روی خودرو و مرحله سوم زمانی است که قطعات ساخته‌شده در بازار برگشت می‌خورند. بهرام شهریاری عضو سابق هیأت‌مدیره انجمن قطعه‌سازان هم دراین‌باره به «شهروند» می‌گوید: قطعات باید کد رهگیری داشته باشند و این تنها راه عملیاتی سروسامان‌دادن به این وضع است. به وسیله کد رهگیری نه‌تنها قطعات نامرغوب رهیابی می‌شوند، بلکه قاچاق قطع‌های چینی نیز ساماندهی می‌شود.
 

 

 از مصرف‌کننده حمایت نمی‌شود
 
متولی مصرف‌کننده نداریم. این یکی از مشکلات بزرگی است که پیش پای خریداران خودرو در ایران است. اگر موضوعی در فرآیند خرید یک خودرو برای مصرف‌کننده مشکل‌ساز شود، هیچ نهادی پاسخگو نیست.  بهرام شهریاری می‌گوید: سازمان حمایت ازمصرف‌کننده دربهترین حالت نامتوازنی قیمت‌ها در سطح بازار را بررسی یا کنترل می‌کند و برای بررسی کیفیت تولیدات داخلی برنامه‌ای ندارد.  این موضوع شاید درهمه صنف‌های کشور دیده شود، اما خودرو بیش از هرصنعت دیگری نیاز به نهاد یا سازمانی برای حمایت از مصرف‌کننده دارد؛ چراکه خودروهای داخلی با قیمت‌های گزاف و با کیفیتی که چنگی به دل نمی‌زند، به مردم عرضه می‌شوند و تکلیف خدمات پس ازفروش هم، روشن است.
بهار نیوز دانشمندان از هوا، غذا تولید کردند Mon Jul 31 16:34:23 IRDT 2017
بهار نیوز نامه منتسب به هاشمی شاهرودی کذب است Sun Jun 10 12:12:09 IRDT 2018
بهار نیوز مقابل اسپانیا از پیش باخته نیستیم Sun Jun 17 11:39:51 IRDT 2018
بهار نیوز رسانه ها محکم حرف بزنند تعطیل می شوند Sat Nov 11 10:02:15 IRST 2017
بهار نیوز اجتماع زنان برقع‌ بند در مشهد Fri Mar 03 11:57:19 IRST 2017
بهار نیوز سلفی 4 جوان پس از قتل دوستشان! Tue Oct 03 10:47:01 IRST 2017
بهار نیوز مردم چقدر در بانک‌ها سپرده دارند؟ Fri Oct 20 12:17:45 IRST 2017
بهار نیوز ترامپ: موفق‌ترین دولت 90روز اولیم Wed Apr 19 10:24:16 IRDT 2017
بهار نیوز نقد سیاست‌ها Mon Apr 09 09:40:09 IRDT 2018
بهار نیوز دنیای بدون تلگرام چه دنیای زیبایی است! Sun May 06 11:35:10 IRDT 2018
بهار نیوز سرطان‌سینه می‌تواند پس از 15سال بازگردد Mon Nov 13 12:53:11 IRST 2017
بهار نیوز پیام مکرون به کنگره آمریکا حفظ برجام بود Sat Apr 28 10:50:21 IRDT 2018
بهار نیوز شکایت خانواده رابرت لوینسون از ایران Wed Mar 22 14:59:40 IRDT 2017
بهار نیوز مطالب شماره امروز روزنامه بهار Wed Mar 01 11:05:03 IRST 2017
بهار نیوز فراخوان مقاومت صلح‌آمیز در کاتالونیا Sun Oct 29 11:25:09 IRST 2017
بهار نیوز بازار کار برای تغییر نسخه می‌خواهد! Mon Mar 13 10:02:44 IRST 2017
بهار نیوز در سواری سازان داخلی چه می‌گذرد؟ Sat Apr 21 16:54:31 IRDT 2018
بهار نیوز وحدتی که شدنی نیست Sat Feb 18 15:28:15 IRST 2017
بهار نیوز سرنوشت نامعلوم فیلم تازه شان پن Wed Aug 02 10:18:42 IRDT 2017
بهار نیوز دولت یازدهم مظلوم واقع شده است Mon May 01 15:23:53 IRDT 2017
بهار نیوز حضور فیلمسازان گمنام نشانه چیست؟ Thu May 04 22:16:07 IRDT 2017
بهار نیوز گفتگو​با همسر​زنی که​در​سیل تهران گم​شد Sun Jan 01 09:50:51 IRST 2017
بهار نیوز درمان جدید سرطان با حباب حاوی دارو Wed Jul 11 09:16:38 IRDT 2018
بهار نیوز روهینگا، شاخص سنجش روشنفکری Tue Sep 12 12:22:44 IRDT 2017
بهار نیوز راه و بی راهه Sun Jul 02 17:19:26 IRDT 2017
بهار نیوز آیا رامین وثیقه 29 میلیاردی را تأمین کرد؟ Thu Mar 02 21:04:41 IRST 2017
بهار نیوز احتمال کناره‌گیری قالیباف به نفع رییسی Thu Apr 27 10:20:23 IRDT 2017
بهار نیوز آزار زنان تهرانی توسط شیطان پرایدسوار Tue Jan 02 16:57:57 IRST 2018
بهار نیوز اعتراض خانواده ستایش به کارشناسی Sat Aug 26 17:20:30 IRDT 2017
بهار نیوز جمهوری اسلامی با حرف‌های بی‌ربط و کارهای غلط، از میدان به‌در نمی‌رود Sun Apr 09 22:11:37 IRDT 2017
بهار نیوز جزییات خودکشی کارگر کشت و صنعت هفت‌تپه Wed Feb 28 13:44:34 IRST 2018
بهار نیوز سیاست سلبی مخالفان Sun May 07 13:40:59 IRDT 2017
بهار نیوز دستاوردهای نجومی شهرداری! Wed May 03 12:17:38 IRDT 2017
بهار نیوز ایران را گران اداره می‌کنیم Sat Dec 09 18:06:42 IRST 2017
بهار نیوز دستگیری سارق سه زنه قبل از ازدواج چهارم Tue May 30 10:14:50 IRDT 2017
بهار نیوز قاتل اسیدپاش به اعدام محکوم شد Thu Jun 22 11:17:23 IRDT 2017
بهار نیوز پروژه سه آقای گل ایرانی در اروپا Mon Apr 30 15:33:11 IRDT 2018
بهار نیوز شجاعی در AEK؛ حاج‌صفی درسالونیکا Wed Dec 13 11:03:38 IRST 2017
بهار نیوز کاندیداتوری جهانگیری، توصیه‌ هاشمی بود Sun Apr 16 10:47:59 IRDT 2017
بهار نیوز رانندگی زنان در عربستان آزاد شد Tue Sep 26 22:43:47 IRST 2017
بهار نیوز در شرایط فعلی دنبال تسویه حساب نباشیم Sun May 13 10:41:21 IRDT 2018
بهار نیوز استقبال عراق از فرمان مهاجرتی ترامپ Mon Mar 06 21:21:20 IRST 2017
بهار نیوز پاسخ حسن روحانی به احمد جنتی Wed Mar 08 21:36:46 IRST 2017
بهار نیوز با مشارکت در انتخابات می‌توان آرزوهای خود را برای ایران رقم زد Fri May 19 17:47:23 IRDT 2017
بهار نیوز ورود اولین ایرباس 330 در دهه اول اسفند Tue Feb 14 15:18:55 IRST 2017
بهار نیوز نظام مالیاتی ایران کارآمد و عادلانه نیست Sun Jan 29 10:12:17 IRST 2017
بهار نیوز سیاست‌های اشتباه گذشته در حال تکرار است Sat Jun 30 08:58:49 IRDT 2018
بهار نیوز انتقال کاندیدای محصور به بیمارستان Tue Jul 25 08:55:59 IRDT 2017
بهار نیوز تجارت الکترونیک؛ سپر دفاعی مقابله با بیکاری Tue Apr 24 10:18:28 IRDT 2018
بهار نیوز کاخ مروارید همچنان بسته به‌روی مردم Wed May 03 07:39:00 IRDT 2017
بهار نیوز تشدید تحریم نفتی ایران این بار با محوریت روسیه Fri Jun 22 14:45:57 IRDT 2018
بهار نیوز ایرانی‌ها چنددقیقه درهفته کتاب می‌خوانند؟ Wed Dec 27 12:49:08 IRST 2017
بهار نیوز وحشیانه ترین جنگ تاریخ معاصر Thu Jun 22 11:25:28 IRDT 2017
بهار نیوز ادامه کشتار مسلمانان روهینگیا Sat Sep 02 17:08:16 IRDT 2017
بهار نیوز آیین گرامیداشت روز فردوسی در چین Tue May 16 11:18:40 IRDT 2017
بهار نیوز مهم ترین اختلال خواب کودکان Wed Apr 25 12:18:08 IRDT 2018
بهار نیوز کاربردهای سلول بنیادی در پزشکی امروز Sat Mar 31 10:42:42 IRDT 2018
بهار نیوز صدرنشینی فیلمی ترسناک در هالیوود Tue Apr 24 12:48:16 IRDT 2018
بهار نیوز جدیدترین اظهارنظرهای انتخاباتی غرضی Sat Dec 31 14:52:52 IRST 2016
بهار نیوز نرخ هتل‌ها، «عید» گران نمی‌شوند Sat Jan 28 11:20:33 IRST 2017
بهار نیوز غارهای یخی اسرارآمیز/تصاویر Sat Feb 24 07:30:00 IRST 2018
بهار نیوز این روزهای بهارستان Mon Aug 14 15:44:00 IRDT 2017
بهار نیوز تساوی پرسپولیس با گل نزنی طارمی Tue May 23 21:35:47 IRDT 2017
بهار نیوز زنگنه: بگویید با سرمایه‌ گذاری خارجی مخالفیم Wed Jul 12 11:15:10 IRDT 2017
بهار نیوز زیبایی افسانه ای مسکو در زمستان Sun Dec 11 10:08:00 IRST 2016
بهار نیوز فدراسیون فوتبال با آدیداس به توافق رسید Sun Jul 09 11:41:13 IRDT 2017
بهار نیوز عجیب‌ترین غارهای جهان Thu Feb 16 11:03:42 IRST 2017
بهار نیوز انتقاد از انگ زدن به دختران معترض به حجاب Mon Apr 02 11:23:54 IRDT 2018
بهار نیوز اجرای طرح کشاورزی هوشمند از تیرماه Fri Jun 23 11:04:48 IRDT 2017
بهار نیوز گوچی و جهانبخش؛ درخشان در لیگ هلند Sun Feb 18 10:01:27 IRST 2018
بهار نیوز امپراطور کره ایی یا غول ژاپنی Tue Feb 27 10:45:39 IRST 2018
بهار نیوز 50 درصد قیمت مسکن حباب است؟ Wed Feb 21 10:25:50 IRST 2018
بهار نیوز ماموریت‌های اقتصادی کابینه دوازدهم Sat Aug 26 11:26:57 IRDT 2017
بهار نیوز تفریح تیم ملی در استانبول/عکس Fri May 25 15:12:59 IRDT 2018
بهار نیوز خواست اصلاح‌طلبان در چینش کابینه درنظر گرفته نشده است Fri Jul 14 16:00:43 IRDT 2017
بهار نیوز شهردار تهران باید مقاومت داشته باشد Thu Mar 29 12:54:35 IRDT 2018
بهار نیوز اعتبار اشتغالزایی جوانان اختصاص داده نشد Sun Feb 18 10:02:09 IRST 2018
بهار نیوز لوکس‌ترین قطار مسافربری جهان Wed Apr 12 08:34:07 IRDT 2017
بهار نیوز دیگران هم پاسخگو خواهند بود؟ Sat Dec 16 13:24:34 IRST 2017
بهار نیوز چین خواستار حراست از برجام است Tue May 08 10:20:06 IRDT 2018
بهار نیوز دستور روحانی برای پیگیری پرونده برخورد مامور با دختر خیابان انقلاب Fri Feb 23 17:27:47 IRST 2018
بهار نیوز دروغ هر چه بزرگ‌تر باشد احتمال پذیرش آن بیشتر است Sat Apr 29 11:53:01 IRDT 2017
بهار نیوز آمار‌تکان‌دهنده درباره‌بازیکن‌های‌دودی لیگ‌برتر Sat Dec 31 15:13:46 IRST 2016
بهار نیوز موافقت پارلمان کردستان با رفراندوم Sat Sep 16 06:26:40 IRDT 2017
بهار نیوز فلوچارت قدرت Sat Feb 25 16:39:50 IRST 2017
بهار نیوز آزاده نامداری به چه دلیل باید بازداشت شود؟ Wed Aug 09 17:29:02 IRDT 2017
بهار نیوز طالبان پاکستان رهبر جدید انتخاب کرد Sun Jun 24 08:50:24 IRDT 2018
بهار نیوز اپل: اَپ‌های ایران را حذف می‌کنیم Fri Aug 25 16:46:30 IRDT 2017
بهار نیوز دمای هوای اهواز به 54 درجه رسید Fri Jun 30 16:19:43 IRDT 2017
بهار نیوز پلی استور جلو افتاد، اپ استور رکورد زد! Tue Apr 10 10:45:11 IRDT 2018
بهار نیوز کاهش 31 درصدی بارش در کشور Tue Nov 28 10:14:16 IRST 2017
بهار نیوز مدارس تیزهوشان را تعطیل کنید Tue Oct 17 18:05:15 IRST 2017
بهار نیوز بروس ویلیس ستاره تمام نشدنی سینمای اکشن Mon Feb 26 11:17:30 IRST 2018
بهار نیوز چه‌کسی مسوول گوشی‌ سرقتی است؟ Sat Nov 25 11:19:00 IRST 2017
بهار نیوز روسیه و پاکستان از طالبان حمایت می‌کنند Mon Oct 23 15:13:21 IRST 2017
بهار نیوز نگاهی به سینمای ایران در سال که گذشت Wed Mar 28 14:49:44 IRDT 2018
بهار نیوز باز هم گشت و باز هم برخورد ناصوابی دیگر Sun Apr 22 11:49:29 IRDT 2018
بهار نیوز شاسی بلند تمام الکتریکی BMW در پکن Sat Apr 28 17:22:39 IRDT 2018
بهار نیوز پول یارانه قاتل را به دام انداخت Tue Aug 15 11:55:36 IRDT 2017
بهار نیوز خداداد عزیزی استعفا کرد Sat Feb 25 10:13:38 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران مسدود شدن جاده در ابراهیم‌آباد به سهل‌آباد + فیلم Sat May 26 12:06:45 IRDT 2018
نامه نیوز تومور عجیب در صورت پسر 11 ساله Sat Nov 11 02:30:01 IRST 2017
روزنو شجاعیان به بازی با پارس جم می‌رسد؟ Sun Jan 21 08:45:01 IRST 2018
واحد مرکزی خبر مربی جدید اوساسونا انتخاب شد Tue Nov 08 22:17:49 IRST 2016
آریا آغاز جشنواره نقاشی ویژه کودکان توسط بانک صادرات Tue Sep 05 09:35:07 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا ویژه برنامه های شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در رامهرمز را تشریح شد Thu Mar 02 16:03:29 IRST 2017
واحد مرکزی خبر جشن نیکوکاری از 18 اسفند+مصاحبه Sat Mar 04 17:06:59 IRST 2017
ایسکانیوز جلسه مدیران تیم فوتبال پرسپولیس با مسوول AFC Mon Feb 20 15:39:15 IRST 2017
جام نیوز اعزام دو دستگاه زنده‌یاب و 50 امدادگر به خراسان رضوی Wed Apr 05 16:28:32 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر اردن حمله به مسجد الاقصی را محکوم کرد Mon Jun 19 11:55:58 IRDT 2017
حیات جانبازان قهرمانان و اسوه های فاخر شجاعت هستند Mon May 01 13:53:18 IRDT 2017
میزان تهران در رتبه 497 شهر آلوده دنیا Mon Apr 24 12:31:00 IRDT 2017
خرداد نیوز اینترنت 20 مگابیتی برای 80 درصد خانوارها Sat Feb 17 20:02:39 IRST 2018
تدبیر و امید آمار عجیب و بالایی از تماس تهرانی‌ها با پلیس 110؛ یک میلیون تماس فقط در یک ماه! Wed Jul 04 19:49:39 IRDT 2018
پارس نیوز لاهوتی:تفاهم سه فراکسیون عمده برای گزینه‌های ریاست و نایب‌‌رئیسی Tue May 30 10:27:12 IRDT 2017
نود تی وی آخرین وضعیت روزبه چشمی برای بازی با پارس جنوبی Tue Jan 23 09:19:00 IRST 2018
روزنامه دنیای اقتصاد رازهای صبحانه‌های سیاسی ضرغامی در خیابان پاستور Sun Jan 21 10:35:28 IRST 2018
جوان آنلاین جلال چراغپور مدیر فنی سپیدرود شد Tue Sep 12 13:03:44 IRDT 2017
خبرگزاری مهر کی‌یف خواستار لغو حق وتوی روسیه در شورای امنیت سازمان ملل شد Wed Feb 22 10:05:03 IRST 2017
فردا ضدعفونی کننده‌‌های صابون و ایجاد مقاومت آنتی بیوتیکی Fri Jul 07 13:59:21 IRDT 2017
تدبیر و امید توضیح یک مقام درباره ادعای کشته شدن یک کولبر Mon Sep 18 21:58:34 IRDT 2017
اعتدال اتهام مالی تازه به حمید بقایی Sat Nov 25 14:39:01 IRST 2017
صراط بازداشت 803 نفر دیگر در ترکیه به اتهام ارتباط با گولن Wed Apr 26 11:35:50 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم غلامی: دانشگاه‌ها تحرکی در اغتشاشات نداشتند Tue Jan 02 14:56:44 IRST 2018
پول نیوز یک پرس چلوکباب 1000 تومان!؟ Sun Nov 12 12:49:46 IRST 2017
شیعه نیوز سفر هیئت مذاکره کننده حج به عربستان Thu Feb 09 13:30:35 IRST 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا بهره برداری از 2 واحد مسکن ویژه مددجویان کمیته امداد در تایباد Sat Feb 03 17:55:01 IRST 2018
اکو ویژن شرکت‌هایی که وام خرید سکه می‌دهند Wed Apr 18 11:45:04 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجو ایجاد دو قطبی جنگ و صلح بزرگترین خیانت در طول انقلاب اسلامی است Fri Feb 24 13:11:08 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران ارائه آموزش‌ اشتغال آفرین برای سربازان وظیفه اردبیل Tue Dec 12 13:26:57 IRST 2017
آفتاب ایران اعلام رسمی شیوه های خرید بلیت جام جهانی توسط فدراسیون فوتبال Thu Dec 28 11:56:06 IRST 2017
خبرگزاری مهر همایش پیاده‌روی خانوادگی استان‌همدان در ملایر برگزار می‌شود Thu May 04 14:59:13 IRDT 2017
ایران آنلاین سقف برداشت از خودپرداز برای زائران افزایش یافت Tue Oct 24 20:16:39 IRST 2017
پرس شیعه نمایندگان شورای جهانی کلیساها در حرم حضرت معصومه (س) Sun Aug 27 13:16:40 IRDT 2017
جام نیوز آخرین وضعیت نرخ خرید سربازی در سال97 Wed Jan 03 22:20:00 IRST 2018
شفاف یمنی ها مواضع نظامیان سعودی را در هم کوبیدند Tue Jun 26 09:18:50 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران پاکسازی سواحل با زباله‌جمع‌کن متفاوت Wed Feb 22 15:31:26 IRST 2017
فردا قبل از خواب چه سوره‌هایی بخوانیم؟ Sat Feb 25 23:25:04 IRST 2017
پرس شیعه ادامه ناآرامی‌ها در تونس برای سومین شب پیاپی Thu Jan 11 09:33:20 IRST 2018
افکارخبر ⁣زنوزی جلالی دوباره در بیمارستان بستری شد Wed Apr 12 04:00:08 IRDT 2017
ایران آنلاین بیانیه پرسپولیس برای حقوق باشگاه از بلیت فروشی Mon Sep 18 08:36:57 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم علی‌یاری: تارتار تیمی قوی‌تر نسبت به فصل گذشته می‌سازد/ در فصل جدید فرصت بیشتری دارم تا خودم را نشان دهم Sat Jun 16 18:19:43 IRDT 2018
تهران پرس نمایشگاه تصویرسازی «بگرد تا ببینی» در گالری ایده برپا شد Sun Feb 25 11:51:00 IRST 2018
واحد مرکزی خبر بیمه سلامت و دردسرهای جدید Tue Jan 09 08:09:49 IRST 2018
جمهوریت برگزاری «سنجش هوش» برای داوطلبان پایه هفتم مدارس سمپاد Tue May 22 14:02:52 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران بازدید کمیته حراست جشنواره موسیقی فجر از مکان های برگزاری اجراها Tue Dec 19 10:37:17 IRST 2017
واحد مرکزی خبر اطلاعیه دبیرخانه شورای اطلاع رسانی دولت در پی محدودیت‌های اعمال شده در بخشی از فضای مجازی Tue May 01 17:30:09 IRDT 2018
برنا مشارکت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان در جشنواره بزرگ ملی موج Sun Apr 16 08:45:00 IRDT 2017
تی نیوز جعاله چیست؟ Thu Jul 13 03:42:58 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا برخی افراد شهرداری را گاو شیرده می بینند/طلب 120 میلیاردی شهرداری از مردم و ادارات زنجان Mon Dec 18 14:42:39 IRST 2017
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین عربستان با حمایت از گروههای تروریستی در منطقه، بر آتش جنگ و ناامنی در منطقه دمیده است Fri Mar 17 17:11:58 IRST 2017
اقتصاد آنلاین دست دلال‌ها در احداث برخی "بازار روزها" Sun Nov 12 16:48:19 IRST 2017
تی نیوز ایوانکوویچ: خوشحالم که کمال آماده بازی است/ بازیکنان خریداری شده به اعتماد ما به خوبی جواب دادند Sat Jul 15 21:14:58 IRDT 2017
ساعت24 10هزار واحد مسکن برای مددجویان روستایی ساخته می‌شود Tue May 22 15:44:54 IRDT 2018
آفتاب عکس/ کشف یک کیلو و 100 گرم طلای قاچاق از بدن یک مسافر ورودی Tue Nov 28 13:26:19 IRST 2017
خبرگزاری فارس زیدان: برای شکست دادن ناپولی وارد میدان می‌شویم Mon Mar 06 11:22:00 IRST 2017
خانه ملت گزارش تصویری/ بوی ماه مهر در مدرسه استثنایی شهید صدر شهرستان اهر Sun Sep 24 15:06:00 IRST 2017
فردا 5 کلید مخصوص آقایان برای به دست آوردن قلب همسر Sat Sep 02 11:00:07 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران 70 درصد قتل‌های استان کرمان امنیتی نیست Thu Aug 31 15:17:12 IRDT 2017
دولت بهار گزارشی از آخرین وضعیت حریفان ایران در مقدماتی جام جهانی Sun May 14 18:55:00 IRDT 2017
خبرگزاری بین المللی قرآن گزارش تصویری همایش یاوران معنوی و فعالین اربعین حسینی لرستان Mon Oct 23 10:22:56 IRST 2017
آفتاب دیدار جامعه ورزش و جوانان با یادگار امام Mon May 29 22:03:53 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران درگذشته اینجا شرکت گاز لرستان بود نه هرمزگان! Sun Feb 19 16:45:33 IRST 2017
واحد مرکزی خبر جاماندگان از کربلا در مسیر وصال (2) Thu Nov 09 10:32:08 IRST 2017
خبر خودرو - هفته مد لندن با حضور سرزده رولزرویس Wed Mar 01 13:08:00 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران تولید 4.5 میلیون تن محصولات متنوع کشاورزی در استان اردبیل Wed Aug 09 10:52:09 IRDT 2017
خبرگزاری نسیم موافقت بانک جهانی با اعطای وام به چین Tue Jun 26 19:40:02 IRDT 2018
دنیای معدن ناامنی‌هایی که با آموزش امن می‌شوند Mon Jul 03 14:43:00 IRDT 2017
آفتاب جشن تولد محسن چاوشی با حضور همسرش و گلاره عباسی و همسرش! عکس Fri Aug 04 13:26:16 IRDT 2017
جماران رئیس جمهور روحانی: امام(ره) فرمودند کسی که می‌خواهد خدمت بزرگی در جامعه انجام بدهد باید خودش را برای فحش خوردن آماده بکند Tue Jul 11 19:31:15 IRDT 2017
مشرق نیوز ورود به کویر مرنجاب ممنوع شد +علت و جزئیات Tue May 01 18:17:28 IRDT 2018
پایگاه خبری الف «آنام» به خانه گلچهره سجادیه می‌رود/ پخش سریال از پاییز Fri Aug 11 17:55:08 IRDT 2017
جام جم آنلاین جزئیات قتل جوان کرمانشاهی Wed Oct 04 11:53:16 IRST 2017
خبرگزاری مهر لغو قرارداد خودروسازان با مشتری تنها با نرخ سود 15 درصدی Tue Aug 29 12:48:15 IRDT 2017
ایانا تولید مجهزترین کمباین برداشت برنج با مشارکت ایران و کره Sat Aug 26 12:55:18 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر انتخاب جزیره قشم از طرف یونسکو به عنوان پایلوت توسعه ژئوپارک ها Mon Jan 23 10:57:40 IRST 2017
خبرگزاری فارس اولی هوینس:بایرن مراقب باشد،برد 5 بر یک، 4 بر هیچ نیست! Mon Mar 06 11:24:00 IRST 2017
تدبیر واکنش ارتش اسرائیل به درگیری نیروهای سوری و شورشیان قنیطره Wed Jun 28 01:00:00 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر نخستین صادرات تراکتور به جمهوری آذربایجان Sat Apr 08 16:30:08 IRDT 2017
فرادید 4 زن و کودک قربانی جنایت خانوادگی Thu Apr 12 09:27:51 IRDT 2018
تیتر نیوز خبر اخراج ستاره والیبال ایران به ایتالیا رسید! Wed Aug 02 10:59:42 IRDT 2017
جماران ترافیک سنگین وتوقف خودروهادرجاده چالوس ترددپرحجم درآزادراه های البرز Tue Sep 19 20:25:19 IRDT 2017
آقای هاشمی رفسنجانی دیدار با سرداران بازنشسته سپاه پاسداران «آبان 95» Wed Nov 09 10:12:56 IRST 2016
باشگاه خبرنگاران مرگ یک کودک با مونوکسیدکربن Tue Mar 28 09:46:26 IRDT 2017
بنکر عملکرد بیمه دانا در کمک به زلزله زدگان Wed Nov 22 13:21:59 IRST 2017
میزان دیدار رئیس رسانه ملی و جمعی از کارگردانان با علی لاریجانی Tue Jan 23 14:55:06 IRST 2018
واحد مرکزی خبر تاکید استاندار بر رعایت مسایل زیست محیطی در اعطای مجوز معادن+فیلم Thu Apr 26 12:58:23 IRDT 2018
ورزش 3 مسابقات لیگ برتر اسکی آلپاین با حضور ملی پوشان Sat Jan 20 00:10:00 IRST 2018
خبرگزاری مهر چاپ کتابی درباره غریزه زیست گرایی/«در جست و جوی طبیعت» آمد Mon Apr 23 11:29:56 IRDT 2018
بی باک نیوز قوه قضائیه در پرونده‌های اقتصادی از اتاق بازرگانی مشورت نمی‌گیرد Sat Mar 11 07:02:01 IRST 2017
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین پرواز سیمرغ فیلم فجر در آسمان خراسان شمالی Mon Jan 30 08:01:37 IRST 2017
خبرگزاری مهر اعزام کارشناسان کمیته جستجوی مفقودان به آبادان/ قبر خانوادگی نیست Wed Jul 20 20:32:38 IRDT 2016
تدبیر و امید پیام نوروزی رئیس جمهور: باید رقابتهای انتخاباتی سالم باشد و به شخصیت یکدیگر احترام بگذاریم/ در کنار یکدیگر باشیم تا ایرانی سربلندتر را شاهد باشیم Mon Mar 20 15:16:48 IRST 2017
شبکه اطلاع رسانی نفت و انرژی انتقاد رئیس دوره‌ای اوپک از فرافکنی ترامپ Tue Jul 10 11:15:50 IRDT 2018
نماینده کارگران زامیاد روزه اعتراضی گرفتند Mon Apr 17 23:00:00 IRDT 2017
میزان با دستگاه‌های الکترونیکی رای گیری 1041 نفر به شوراها راه پیدا می‌کنند/ انتخابات ریاست جمهوری به دور دوم کشیده شود الکترونیکی برگزار می‌شود؟ Wed May 10 11:03:51 IRDT 2017
میزان صحبت‌های منصوریان بر اساس قانون بود و دلیلی ندارد او را محروم کنند/ مقابل صنعت نفت آرامش و تمرکز نداشتیم/ آقایان دنبال توجیه حذف تیم امید هستند Sun Jul 30 07:30:15 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران سرویس جدید موزیلا برای ارسال سریع و ایمن فایل‌های شما Tue Aug 08 07:30:04 IRDT 2017
فرارو رئیسی: کنسرت را مطرح می‌کنند تا از کرسنت نگوییم Wed May 10 17:12:08 IRDT 2017
خبرگزاری حوزه اخلاص شهید حججی او را بزرگ کرد Sat Feb 17 11:10:00 IRST 2018