بهار نیوز - Tue Feb 14 15:49:45 IRST 2017 نمایش خبر

چالش پس از فروش خودروهای داخلی!

گروه اقتصادی_رسانه‌ها: روزنامه شهروند نوشت:«99,9‌درصد مردم از نمایندگی‌‌های فروش و خدمات پس از فروش خودرو رضایت ندارند.» روز گذشته مدیرعامل شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران ضمن اعلام این موضوع، گفت: از 2‌هزارو440 نمایندگی موجود تنها 20 نمایندگی درسطح رتبه یک قرار دارند و خدمات رضایت‌بخشی به مردم ارایه می‌دهند.این درحالی است که مدیرکل خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت معتقد است: توقع مردم بالا رفته! و خدمات پس ازفروش خودروها نسبت به 10‌سال گذشته پیشرفت‌های بسیاری داشته است.فربد زاوه کارشناس صنعت خودرو اما به «شهروند» می‌گوید: کیفیت پایین قطعات باعث افزایش مراجعات به تعمیرگاه‌ها شده، مردم حق دارند درقبال پولی که پرداخت می‌کنند، متوقع باشند. ازطرفی تعمیرکاران مجاز و غیرمجاز هم این موضوع را تأیید کرده و به «شهروند» می‌گویند: مراجعات قابل توجهی ازصاحبان خودروی صفر دارند که بخش اعظمی ازاین مراجعات بابت قطعه‌های بی‌کیفیت و معیوب است. ازطرفی با عضو سابق هیأت‌مدیره انجمن قطعه‌سازان که تماس می‌گیریم، می‌گوید: تولیدات داخلی شناسنامه دارند و کنترل کیفی می‌شوند. از خودروسازان بپرسید، چرا رابطه خوبی با قطعات مرغوب‌تر ندارند؟

 
 
تا دلتان بخواهد مراجعه خودرو صفر داریم
 
 
 با یکی، دو تا از تعمیرکاران تماس می‌گیریم. «مراجعه خودرو صفر تا دلتان بخواهد داریم» این را صاحب یک تعمیرگاه در شرق تهران به «شهروند» گفته و توضیح می‌دهد: دیگر مثل گذشته نیست که خودرو صفر به تعمیرگاه نیاز پیدا نکند. حسن امینی می‌گوید: بسیاری از مراجعه‌های خودرو صفر مربوط به پژو405 و پارس است؛ صفحه کلاج‌شان از روز اول مشکل دارد. راناهای صفر هم معمولا برای تسمه دینامشان سراغ ما می‌آیند. می‌پرسم چرا نمایندگی نمی‌برند؟ امینی می‌گوید: خب مردم ازعملکرد مکانیک‌های نمایندگی‌ها رضایت ندارند. برای یک ایراد چندبار مراجعه می‌کنند اما درنهایت مشکل حل نمی‌شود. فربد زاوه کارشناس صنعت خودرو به «شهروند» می‌گوید: تلخ است. دریک دوره افتخار مدیرعامل ایران‌خودرو این وعده بود: به ‌زودی تمهیداتی می‌اندیشیم که خودروی صفر تا 10‌هزارکیلومتر نیاز به تعمیرکار پیدا نکند!
 

 

 تنها 20 نمایندگی در سطح رتبه یک قرار دارند
 
مدیرعامل شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران به تسنیم گفت: کمتر از یک‌دهم‌درصد ازمجموع نمایندگی‌های فروش و خدمات پس از فروش از نظر عملکردی و تأمین رضایت مشتریان در رتبه یک قرار دارند. اشکان گلپایگانی افزود: براساس ارزیابی‌ها ازمجموع 2‌هزارو440 نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش 39 شرکت خودروساز درسراسر کشور تنها 20 نمایندگی درسطح رتبه یک قرار دارند. او گفت: با توجه به برنامه‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین هدفگذاری‌ها برای ‌سال آینده، بیش از 35‌درصد از نمایندگی‌های فروش و خدمات پس ازفروش شرکت‌های خودروساز باید در سطح رتبه یک قرار گیرد. این درحالی است که مدیرکل خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت درباره بحث رضایت‌مندی مشتریان گفت: در‌ سال 95 بیش از یک‌ونیم‌میلیون نفر مورد ارزیابی رضایت‌مندی از میزان خدمات پس ازفروش خودروها قرار گرفتند که 68/9‌درصد از خدمات رضایت داشتند که نسبت به‌ سال قبل، حدود 2 امتیاز بالاتر رفته است.
 

 
می‌گویند توقع مردم بالا رفته است!
آمارهای شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد به مذاق بعضی‌ها خوش نیامده است. مدیرکل خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت با تأکید بر این‌که خدمات پس ازفروش نسبت به 10‌سال گذشته قابل مقایسه نیست، گفت: با توجه به نمونه‌ها و تنوع کالا و برندهایی که در دنیا مردم مشاهده می‌کنند، سطح توقع آنها از خودروسازان افزایش یافته است.  امیرحسین قناتی گفت: به علت این‌که شیب رضایت مشتری با شیب افزایش کیفیت خودرو یکسان نیست، مشتریان از خودرو و قطعات رضایت‌مندی ندارند. مدیرکل خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت با اشاره به این‌که به هیچ عنوان نمایندگی‌ها نباید خودروی معیوب به مشتریان بدهند، اضافه کرد: در پنج‌سال گذشته مشتریان از عیوب حساس، حیاتی و زیربنایی خودرو شکایت می‌کردند اما امروزه با افزایش توقع، مشتریان ازصدای اضافه خودرو شکایت دارد و این دو شکایت عدم رضایت‌مندی با یکدیگر قابل مقایسه نیست. او در ادامه گفت: گاهی مشتریان به خودروهای خود به موقع رسیدگی نمی‌کنند و به وجودآمدن عیب و ایراد در خودرو را به حساب تولیدکنندگان می‌گذارند.
 

 

 مردم حق دارند متوقع باشند
 
موضوع را با فربد زاوه کارشناس صنعت خودرو مطرح می‌کنیم. او به «شهروند» می‌گوید: مردم حق دارند در ازای پول‌های کلانی که می‌دهند، متوقع باشند. وقتی خودرویی را صفر یا درحد نو خریداری می‌کنند، اما کیفیت پایین این قطعات پای آنها را بارها و بارها به تعمیرگاه‌ها یا مراکز خدمات پس ازفروش باز می‌کند. قطعاتی که یا درست کار نمی‌کنند یا طول عمر پایینی دارند. قطعات روی خودروها که از آسمان روی خودرو سوار نمی‌شوند!  زاوه می‌گوید: تولیدات داخلی ما معمولا شامل ترکیبی از کیفیت پایین و خدمات پس ازفروش نامناسب است. قطعات خیلی از خودروهای محبوب مردم کمیاب است یا بسیار گران‌قیمت.  او ادامه می‌دهد: حتی دربرخی موارد تعمیرکاران نمایندگی‌ها دانش کافی را ندارند و مشتری مجبور به مراجعه چندباره برای یک مشکل می‌شود و این بدترین حالت ممکن است.
 

 

 تولید قطعات خودرو زیرزمینی شده است
 
استفاده از قطعات با کیفیت پایین یکی ازعواملی است که پای خودروهای داخلی را بارها و بارها به تعمیرگاه‌ها باز می‌کند. «بررسی‌ها نشان داده است که قطعه‌سازان زیرپله‌ای هم هستند که در سطح شهر قطعات بی‌کیفیت تولید می‌کنند.» این موضوعی است که رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو اعلام کرد و گفت: بی‌کیفیتی قطعه، خودرو، سوخت و روغن دست به دست هم داده است و متأسفانه خروجی خوبی از تعمیرگاه بیرون نمی‌آید. به گفته او، قطعاتی که در داخل تولید می‌شود، متأسفانه کیفیت لازم را ندارند که البته شامل بخشی از قطعات می‌شود.
 

 

 از خودروسازان بپرسید چرا قطعه بی‌کیفیت می‌خرند
 
تولیدات داخلی شناسنامه دارند. این را عضو سابق هیأت‌مدیره انجمن قطعه‌سازان به «شهروند» می‌گوید. بهرام شهریاری توضیح می‌دهد: مراحل ساخت قطعات تولید داخل، کاملا چک می‌شود. بعد از آن بازرس‌های خبره‌ای قطعات را کنترل کیفی می‌کنند و درصورت تأیید قطعه به مرحله تولید می‌رسد. اگر خودروسازان با همه این اوصاف باز هم قطعه بی‌کیفیت می‌خرند، بهتر است علت را از خودشان جویا شوید.  شهریاری درمورد قطعاتی که تولید داخل نبوده و وارداتی است هم، می‌گوید: هرج و مرج‌ها در دولت گذشته، باعث شد عده‌ای به‌عنوان قطعه‌ساز به چین سفر کنند و بی‌کیفیت‌ترین قطعه‌های ممکن را وارد کنند، چون کنترل کیفیت آنچنانی روی قطعه وارداتی وجود ندارد. قطعات بی‌کیفیت و قاچاق در این بازار وجود دارد که « ثبت کد رهگیری» راهکاری است که می‌تواند بازار این قطعات را نجات دهد.  دیروز رئیس هیأت‌مدیره قطعه‌سازان هم، گفت: ما قطعه‌سازان با خودروسازان شناسنامه و اسناد مهندسی داریم که قطعه کنترل‌شده باشد و در واقع قطعه ازمسیر قطعه‌ساز، معیوب به دست خودروساز نمی‌رسد. 
 

 
رضا رضایی تأکید کرد: البته تیم خودروساز نیز باید در مونتاژ دقت لازم را داشته باشد. هرچند خودرو پس از تولید نیز چک می‌شود تا به دست مصرف‌کننده برسد و اگر قطعاتی که بسته می‌شود، کنترل شود. مشکلات قطعات معیوب هم شناسایی می‌شود. او گفت: متأسفانه قطعه ما وارد بازار می‌شود، سپس قطعات بی‌کیفیت داخل آن می‌گذارند و به تعمیرگاه‌ها می‌دهند. رئیس هیأت‌مدیره قطعه‌سازان گفت: کیفیت تعیین شده است و برای هرقطعه شناسنامه داریم. کیفیت بالاتر رفته، مهارت افزایش یافته اما قیمت براساس شرایط تورم افزایش یافته است.
 

 

 معضل قطعه‌های معیوب و بی‌کیفیت حل می‌شود
 
قطعات وزارت صنایع دراین خصوص حوزه‌های مختلفی را تشکیل داده که برای 12 قطعه تولیدات یدکی کد شناسایی و کد رهگیری زده می‌شود و به ‌زودی این کدبندی که برای 12 قطعه نهایی شده است، در سامانه نصب خواهد شد.  او با بیان این‌که قطعات برگشتی در سه مرحله کنترل و قطعه معیوب از چرخه تولید خارج می‌شود، گفت: نخست در خط تولید تشخیص و برگشت می‌خورد، دوم درمرحله سوارشدن روی خودرو و مرحله سوم زمانی است که قطعات ساخته‌شده در بازار برگشت می‌خورند. بهرام شهریاری عضو سابق هیأت‌مدیره انجمن قطعه‌سازان هم دراین‌باره به «شهروند» می‌گوید: قطعات باید کد رهگیری داشته باشند و این تنها راه عملیاتی سروسامان‌دادن به این وضع است. به وسیله کد رهگیری نه‌تنها قطعات نامرغوب رهیابی می‌شوند، بلکه قاچاق قطع‌های چینی نیز ساماندهی می‌شود.
 

 

 از مصرف‌کننده حمایت نمی‌شود
 
متولی مصرف‌کننده نداریم. این یکی از مشکلات بزرگی است که پیش پای خریداران خودرو در ایران است. اگر موضوعی در فرآیند خرید یک خودرو برای مصرف‌کننده مشکل‌ساز شود، هیچ نهادی پاسخگو نیست.  بهرام شهریاری می‌گوید: سازمان حمایت ازمصرف‌کننده دربهترین حالت نامتوازنی قیمت‌ها در سطح بازار را بررسی یا کنترل می‌کند و برای بررسی کیفیت تولیدات داخلی برنامه‌ای ندارد.  این موضوع شاید درهمه صنف‌های کشور دیده شود، اما خودرو بیش از هرصنعت دیگری نیاز به نهاد یا سازمانی برای حمایت از مصرف‌کننده دارد؛ چراکه خودروهای داخلی با قیمت‌های گزاف و با کیفیتی که چنگی به دل نمی‌زند، به مردم عرضه می‌شوند و تکلیف خدمات پس ازفروش هم، روشن است.
بهار نیوز نوشابه‌های گازدار و افزایش «زوال عقل» Sun May 07 10:51:06 IRDT 2017
بهار نیوز آیا امیر قطر در حبس خانگی قرار گرفت؟ Fri Jul 07 14:39:41 IRDT 2017
بهار نیوز تیرماه امسال 6 روز باید تعطیل می‌شد Thu Dec 20 16:24:01 IRST 2018
بهار نیوز اعلام تعداد سارقان حرفه‌ای در کشور Wed Jan 16 12:09:29 IRST 2019
بهار نیوز در بازار طلا و دلار فریب نخورید Sun Jan 07 16:21:39 IRST 2018
بهار نیوز جمع آوری امضا برای استیضاح وزیر صمت Mon Aug 27 10:12:04 IRDT 2018
بهار نیوز «دوست داریم ببریم» سیستم ماست Tue Feb 05 18:09:29 IRST 2019
بهار نیوز «گشت ارشاد 3» به زودی کلید می خورد Mon Mar 18 09:46:43 IRST 2019
بهار نیوز شایسته‌سالاری،حضور زنان و دیگرهیچ Fri Aug 11 14:55:42 IRDT 2017
بهار نیوز تکذیب رسمی مذاکره قوچان‌نژاد با تراکتورسازی Fri Jan 18 18:19:24 IRST 2019
بهار نیوز پله پله تا بازگشت قیمت گاز به سال 94 Fri Apr 07 15:31:24 IRDT 2017
بهار نیوز جلسه «استمرارطلبان» با رییس‌جمهور Thu Oct 04 13:19:40 IRST 2018
بهار نیوز کره‌شمالی بازهم آزمایش موشکی کرد Mon May 22 10:14:59 IRDT 2017
بهار نیوز تعلیق اساتید به سبک دانشگاه آزاد! Fri Nov 23 15:44:15 IRST 2018
بهار نیوز پرسپولیس دوباره صدرنشین لیگ برتر شد Thu Feb 28 23:34:37 IRST 2019
بهار نیوز برنامه‌ای برای حفظ حریم شخصی گوشی Mon Mar 13 10:03:48 IRST 2017
بهار نیوز اصلاح‌طلبان در ترحیم محمد امین‌زاده Sat Mar 11 10:31:24 IRST 2017
بهار نیوز سیاست‌ درهای باز اروپا به نابودی می‌کشد Wed Jul 05 12:29:10 IRDT 2017
بهار نیوز اختصاص بسته حمایتی به 2 میلیون بازنشسته Wed Dec 19 15:15:09 IRST 2018
بهار نیوز بانک مرکزی: 4 صفر از پول ملی حذف می‌شود Sun Jan 06 12:43:47 IRST 2019
بهار نیوز شناسایی 2010 ملک واگذاری شده شهرداری Mon Mar 04 12:18:52 IRST 2019
بهار نیوز در10سال اخیر930خبرنگار کشته شدند Tue Oct 31 11:26:15 IRST 2017
بهار نیوز واکنش ترانه علیدوستی به اعتراضات Tue Jan 02 16:56:57 IRST 2018
بهار نیوز منتجب‌نیا: ملاک انتخاب شهردار جناح نباشد Sun Apr 22 10:12:47 IRDT 2018
بهار نیوز افزایش نرخ دلار با نزدیکی به 22 اردیبهشت! Mon Apr 09 10:38:15 IRDT 2018
بهار نیوز دوره غول‌ها تمام شده است Tue Apr 10 10:46:55 IRDT 2018
بهار نیوز برای کسب سهمیه آسیا مبارزه می‌کنیم Sun Dec 02 17:39:33 IRST 2018
بهار نیوز سلامت پوست با حسگر پوشیدنی بدون باتری Thu Nov 15 17:41:46 IRST 2018
بهار نیوز گریم هومن سیدی و رضا عطاران در آمریکا Sat Oct 07 17:17:22 IRST 2017
بهار نیوز ایران قیمت نفت خود را 80 سنت ارزان کرد Fri Aug 10 09:50:10 IRDT 2018
بهار نیوز پیشگیری از آنفلوانزا با کمک باکتری بینی! Mon Jan 14 17:12:31 IRST 2019
بهار نیوز سرقت طلای زنان به شیوه خفه‌ کنی Fri Apr 27 11:22:34 IRDT 2018
بهار نیوز کارفرمایان مشکلاتشان را بادستمزد تاخت نزنند! Sun Feb 03 08:19:27 IRST 2019
بهار نیوز حواشی نماز عید قربان اهل تسنن Sun Sep 03 13:00:43 IRDT 2017
بهار نیوز واکنشی دیگر به فیلتر سامانه «کارانه» Wed May 10 11:02:27 IRDT 2017
بهار نیوز قیچی جدید برش ژن شناسایی شد Wed Feb 06 18:53:07 IRST 2019
بهار نیوز کد ضروری گوشی را چطور دریافت کنیم؟ Fri Mar 02 09:56:36 IRST 2018
بهار نیوز بیشترین علت مرگ مردان در حوادث Tue Feb 21 10:24:38 IRST 2017
بهار نیوز مهاجم استقلال 4 هفته دور از فوتبال Sat Aug 19 12:52:35 IRDT 2017
بهار نیوز قتل مرد دزفولی در جشن عروسی Sat Apr 08 10:36:33 IRDT 2017
بهار نیوز یک سوم مدارس کشور نیازمند بازسازی هستند Thu Mar 01 12:32:18 IRST 2018
بهار نیوز تاج: با هیچ مربی‌ای مذاکره نکرده‌ایم Tue Feb 05 08:52:47 IRST 2019
بهار نیوز لیست پرحاشیه به دادستانی رسید Sat Jul 21 16:16:40 IRDT 2018
بهار نیوز اندازه گیری میزان شیرینی میوه با هوش مصنوعی Fri Oct 19 17:42:54 IRST 2018
بهار نیوز جای شما خالی، دیشب تتلو گوش کردم! Wed May 31 21:03:56 IRDT 2017
بهار نیوز دستگیری شکارچیان قوچ وحشی در‌ ازنا Tue Jan 24 09:47:12 IRST 2017
بهار نیوز زنان در صف وزارت‌ دولت دوم روحانی Mon May 29 10:37:17 IRDT 2017
بهار نیوز اعلام ترکیب پرسپولیس برای بازی با سپاهان Sun Dec 09 14:54:22 IRST 2018
بهار نیوز خودم مدافع درجه یک بیت‌المال هستم Fri Jun 30 16:30:33 IRDT 2017
بهار نیوز پیشتازی «رالف» در هفته ثبات پرفروش‌ها Thu Dec 06 14:13:04 IRST 2018
بهار نیوز از آشنایی خیابانی تا رابطه شوم Mon May 22 11:00:12 IRDT 2017
بهار نیوز متن نهایی دستور ضدمهاجرت ترامپ Sat Jan 28 13:06:04 IRST 2017
بهار نیوز ماهاتیر محمد 92ساله بفکر بازگشت به قدرت! Wed May 02 20:41:43 IRDT 2018
بهار نیوز از طرف ما هیچ هنرمندی به جام جهانی نمی رود Mon Jun 11 14:06:06 IRDT 2018
بهار نیوز سقوط داربست ساختمان به 5 خودرو آسیب رساند Fri Mar 17 10:54:01 IRST 2017
بهار نیوز عارضه احزاب چند نفره Wed Sep 06 12:51:46 IRDT 2017
بهار نیوز ​سوال مهم زیباکلام از اصولگرایان Sun Sep 24 13:13:25 IRST 2017
بهار نیوز پیش‌بینی هوای ایران طی دو روز آینده Wed Aug 02 17:04:54 IRDT 2017
بهار نیوز مدارس و دانشگاه های گیلان فردا تعطیل است Fri Feb 17 14:44:00 IRST 2017
بهار نیوز می‌توانیم ارز دیجیتال ملی داشته باشیم؟ Wed Jan 30 10:57:05 IRST 2019
بهار نیوز روحانی به فیلم‌های توقیفی توجه کند Sun May 21 16:45:11 IRDT 2017
بهار نیوز برنامه دیدارهای تیم ملی والیبال Thu May 24 08:35:13 IRDT 2018
بهار نیوز کارلوس کی‌روش از ایران رفت Thu Jan 31 12:33:14 IRST 2019
بهار نیوز کاهش 7 میلیون تومانی قیمت خودروهای داخلی Tue Oct 09 11:20:26 IRST 2018
بهار نیوز محاکمه 4 زن داعشی آلمانی در عراق Tue Sep 05 10:39:59 IRDT 2017
بهار نیوز دولت پیدا، دولت پنهان Sun Sep 23 14:27:33 IRST 2018
بهار نیوز روزنامه‌های دوشنبه 29 آبان Mon Nov 20 10:17:49 IRST 2017
بهار نیوز نامه‌ احمد مازنی درباره‌ وحید صیادی نصیری Tue Dec 18 21:30:12 IRST 2018
بهار نیوز کاهش 30 درصدی مصرف بستنی و آبمیوه Tue Sep 18 11:42:41 IRDT 2018
بهار نیوز روحانی: مسیر اعتدال و اصلاحات را رها نمی‌کنیم Sat Apr 29 15:40:47 IRDT 2017
بهار نیوز اعلام نتایج نهایی آزمون استخدامی فرهنگیان Thu Oct 25 11:42:18 IRST 2018
بهار نیوز 80 روز تا جام جهانی/ برترین گلزن ژاپن در حسرت Mon Mar 26 11:08:32 IRDT 2018
بهار نیوز قرارداد با توتال مهر باطلی بر تحریم‌هاست Mon Jul 03 11:12:59 IRDT 2017
بهار نیوز ابداع ماده روان‌کننده با الهام از کرم خاکی Wed Nov 14 11:43:06 IRST 2018
بهار نیوز رکوردتعویض باتری گوشی‌ آیفون شکسته شد! Wed Jan 16 12:06:06 IRST 2019
بهار نیوز روحانی: علاقه‌مند بودم سه وزیر زن معرفی کنم، اما نشد! Tue Aug 15 12:31:23 IRDT 2017
بهار نیوز بارندگی‌ها ادامه دارد، هوا سردتر می‌شود Sat Oct 13 14:53:00 IRST 2018
بهار نیوز کشتی مطبوعات ایران به گل نشسته است! Sun Nov 18 17:53:09 IRST 2018
بهار نیوز دونالد ترامپ: دوران سندرز تمام شده است Wed Feb 20 09:23:11 IRST 2019
بهار نیوز کارون در حسرت آب! Mon Jan 08 18:01:50 IRST 2018
بهار نیوز فقر؛ عامل افزایش خطر بیماری قلبی Fri Aug 11 10:50:40 IRDT 2017
بهار نیوز سلفی مرگبار جوان 28ساله رفسنجانی با قطار Sat Feb 02 14:54:29 IRST 2019
بهار نیوز جدیدترین قیمت خودرو‌های وارداتی در بازار Tue Oct 23 09:18:47 IRST 2018
بهار نیوز پیروزی با 20 میلیون رأی در 1400 توهم است Fri May 25 15:19:05 IRDT 2018
بهار نیوز ماجرای غیبت کمال تبریزی و هادی درفجر Wed Jan 09 14:39:07 IRST 2019
بهار نیوز قانون فیفا در مورد شرایط اعلام قهرمان سوپر جام Wed Jul 18 10:13:48 IRDT 2018
بهار نیوز لیسه‌ی دریایی شعله‌ای/تصاویر Sat Sep 16 16:44:05 IRDT 2017
بهار نیوز الگوی نظام مجوزدهی کشور باید تغییر کند Tue Jul 17 14:04:08 IRDT 2018
بهار نیوز قطر، کره شمالی را گلباران کرد؛ 6-0 Sun Jan 13 16:45:35 IRST 2019
بهار نیوز «آزاده نامداری» به ایران برنمی‌گردد؟ Fri Aug 18 14:07:30 IRDT 2017
بهار نیوز گوشی موبایل باباتری18000میلی‌آمپر ساعت Sat Jan 26 09:58:56 IRST 2019
بهار نیوز شوخی ملکه انگلیس با ترامپ Wed Apr 11 11:19:00 IRDT 2018
بهار نیوز همبستگی ملی بجای آشتی ملی Wed Feb 22 09:11:08 IRST 2017
بهار نیوز ابهام در بازنشستگی گزینه اول شهرداری تهران Thu Nov 08 16:51:09 IRST 2018
بهار نیوز عدم بازسازی منازل زلزله زده سرپل ذهاب Sat Oct 13 15:13:45 IRST 2018
بهار نیوز شرایطی عجیب در اردوی شگفتی‌ساز جام‌جهانی Thu Oct 11 12:37:35 IRST 2018
بهار نیوز واکنش به شکاف جنسیتی در ایران Sat Sep 09 15:20:50 IRDT 2017
بهار نیوز ایرانیان خارج از کشور یارانه نمی گیرند Sun Jan 06 10:06:12 IRST 2019
بهار نیوز جاذبه‌های گردشگری مالزی Tue Nov 06 12:33:39 IRST 2018
بهار نیوز قیمت یورو مسافرتی 14هزار و 500 تومان Mon Nov 05 17:28:42 IRST 2018
دویچه وله ترامپ اعضای ناتو را به اقدام یک‌جانبه تهدید کرد Thu Jul 12 16:02:00 IRDT 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا خبرنگاری و خبرنگارانی که روایت انقلاب مدیون خون های آن ها است Thu Aug 09 14:48:33 IRDT 2018
عصر ایران کودکان "کریمه" در کلاس آشنایی با بمب و کمربند انتحاری (فیلم) Mon Jan 22 13:05:06 IRST 2018
افکارخبر نخستین گفتگوی تلفنی ترامپ و نتانیاهو Sun Jan 22 23:58:36 IRST 2017
واحد مرکزی خبر توقیف کالای قاچاق دو میلیاردی در یزد Fri May 11 12:12:11 IRDT 2018
نامه نیوز روحانی دعوت خبرگان برای حضور در اجلاسیه آتی را نپذیرفت Mon Aug 27 11:09:24 IRDT 2018
افکارخبر تاریخ می‌گوید، بارسا به رئال بحرانی باج نمی‌دهد Sun Oct 28 15:59:34 IRST 2018
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین افزایش نرخ کرایه های تاکسی تا پایان فروردین ماه Tue Apr 04 13:16:45 IRDT 2017
روزنامه کیهان سیاست کشف قیمت در بورس کالا باید براساس سیاست ارزی جدید تغییر کند Wed Aug 15 21:26:22 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم پربازدیدترین اخبار سیاسی در 24 ساعت گذشته + لینک Wed Dec 12 04:18:00 IRST 2018
خبرگزاری مهر سفیر سوئیس در تهران با ظریف دیدار کرد Mon Jul 24 16:26:55 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم تجمع کارگران گل‌چشمه آزادشهر؛کارگران خواستار عدم واگذاری و فروش کارخانه هستند+عکس Tue Nov 20 16:39:00 IRST 2018
نامه نیوز دلیل حضور مأموران یگان‌ ویژه ناجا در نقاط مرکزی پایتخت Wed Sep 26 15:36:11 IRST 2018
خبرگزاری مهر تعداد اعضای شورای شهر 9 شهر مازندران تغییر می کند Wed Mar 29 20:06:23 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا شهید مطهری الگوی معلمان و فرهنگیان است Sun Apr 30 14:39:12 IRDT 2017
اقتصاد آنلاین افزایش نرخ 6ارز بانکی Thu Apr 05 09:47:10 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران خرید یک تلویزیون 3 بعدی برای عید چقدر هزینه برمی دارد؟ Thu Mar 09 12:55:02 IRST 2017
واحد مرکزی خبر اروگوئه درخواست پناهندگی رئیس جمهور سابق پرو را رد کرد Tue Dec 04 02:33:03 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران تخفیف‌های 50 درصدی غیرمنطقی است Sun Feb 18 09:01:06 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی توضیحات دفتر آیت الله مکارم درخصوص مطالب طرح شده درتجمع طلاب Wed Aug 29 19:44:00 IRDT 2018
ساعت24 انتقاد نماینده رئیسی از صدا و سیما Sun May 07 21:37:33 IRDT 2017
ای تی ایران بهترین‌های نمایشگاه CES 2019 Sat Jan 12 12:00:45 IRST 2019
خبرگزاری دانشجویان ایران چه ورزش‌هایی برای تنگی کانال نخاعی مناسب است؟ Sun Dec 02 05:18:00 IRST 2018
ایستا نیوز تازه‌ترین تغییرات شرکت‌های حاضر در پرتفوی سهام عدالت Sun Jan 07 14:14:50 IRST 2018
پارس نیوز برهم زنندگان جلسات انتخاباتی با برخوردهای مدیریتی مواجه می‌شوند Sat Apr 15 13:55:34 IRDT 2017
تیک اولین واکنش نتانیاهو پس از انتشار سند سیاسی حماس Tue May 02 11:00:49 IRDT 2017
روزنو شرط فیروز کریمی برای جذب ستاره استقلال! Thu Dec 07 22:40:01 IRST 2017
تهران پرس مرگ اعضای یک خانواده در خیابان جیحون Fri Feb 02 11:33:00 IRST 2018
خبرگزاری شبستان همبستگی جامعه بشری حلقه مفقوده ایجاد امنیت دسته جمعی و صلح پایدار است Wed Dec 20 12:58:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی اندیمشک میزبان مسابقات بین المللی کشتی فرنگی جام تختی شد Mon Nov 19 12:52:00 IRST 2018
تی نیوز ادامه بارندگی در خوزستان تا فردا / پیش بینی باد شدید برای اهواز Mon Apr 16 18:41:15 IRDT 2018
میزان بابایی: نوشیدنی‌های انرژی زا به بدن صدمه می‌زند/ با همکاری متخصصین تغذیه پزشکی نوشابه انرژی‌زا سالم تولید می‌کنیم Fri Jun 02 14:12:06 IRDT 2017
فردا عربستان تولید نفت را به تنهایی کاهش نخواهد داد Thu Nov 29 05:45:01 IRST 2018
عصر ایران سرطان پروستات؛ دانشمندان راه جدیدی را برای بهبود سلول های سرطانی کشف کردند Sat Nov 10 11:58:19 IRST 2018
انتخاب فیلم/ خاطره ظریف از پوشیدن لباس دیپلمات های ایرانی برای اولین بار در سازمان ملل Tue Feb 06 10:05:25 IRST 2018
بولتن نیوز الشباب از حمله به نیرو‌های ارتش کنیا خبر داد Fri Jan 27 14:31:04 IRST 2017
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین داوری 1500 کتاب در دهمین جایزه «جلال‌»/ تعریف «جایزه ادبی سالم» Tue Dec 26 15:24:59 IRST 2017
عصر خبر یکی از مسیرهای راهپیمایی روز کارگر به وزارت بهداشت ختم می‌شود Mon Apr 23 18:43:12 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجو درخواست بازماندگان حمله اتمی آمریکا به ژاپن از نخست‌وزیر این کشور Mon Aug 06 22:44:19 IRDT 2018
نامه نیوز باند بزرگ بین المللی قاچاق مواد مخدر در خوی متلاشی شد Thu Dec 21 17:10:44 IRST 2017
صبحانه با خبر افزایش مردودی‌ها در مراکز معاینه فنی Thu Sep 28 16:03:31 IRST 2017
شبکه خبر روحانی به عراق می رود Mon Mar 11 07:39:06 IRST 2019
انتخاب سازمان ملل: 24 میلیون یمنی نیازمند کمک‌های غذایی و دارویی هستند Thu Feb 14 20:24:50 IRST 2019
ورزش 3 خلاصه بازی ناپولی 1 - لایپزیش 3 Fri Feb 16 01:30:00 IRST 2018
خبرگزاری مهر توقف صدور ویزا برای غیرمهاجرها در سفارت آمریکا در ترکیه Sun Oct 08 21:37:11 IRST 2017
برنا پیشروی جامعه به سمت پیری/باید به فکر سیاست های افزایش جمعیت باشیم Sun Jan 01 17:11:22 IRST 2017
فردا آنچه جرم گوش درباره سلامت شما می‌گوید Wed Oct 04 01:00:01 IRST 2017
خبرگزاری مهر دو عضو شورای شهر قوچان به صورت موقت آزاد شدند Tue Feb 13 19:07:26 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران جلسه کارگروه کمیسیون "حراست و پاسداری از ولایت‌فقیه" مجلس خبرگان رهبری برگزار شد Sun Jul 16 21:07:39 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی رهاسازی 276 میلیون مترمکعب آب پشت سدهای آذربایجان غربی به دریاچه ارومیه Wed Apr 19 18:48:00 IRDT 2017
دولت بهار متیس: اشاعه هسته‌ای در ایران به تأخیر افتاده است Thu Mar 23 10:39:00 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا حاج آقانورالله الگویی در ابعاد مختلف است Thu Apr 12 10:09:18 IRDT 2018
تی نیوز طرح سئوال نمایندگان از رئیس جمهور به کجا رسید؟ Mon Apr 16 16:18:04 IRDT 2018
فرارو دوئل رشیدپور و علیخانی! Tue May 08 00:01:04 IRDT 2018
آفتاب ایران ادعای تازه درباره خواص روغن نارگیل Mon Jan 15 10:12:05 IRST 2018
جام نیوز جهانبخش کولاک کرد و آقای گل شد + عکس Sun May 06 19:49:42 IRDT 2018
اقتصاد آنلاین سقوط شدید قیمت جهانی مس و روی Fri Feb 24 00:02:29 IRST 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا انتقال سفارت آمریکا به قدس بار دیگر فلسطین را به مسأله اصلی جهان اسلام تبدیل کرد/ ولایت فقیه، رمز یکپارچگی ملت ایران است Thu Feb 01 22:45:37 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران آزادی 20 زندانی جرائم غیر عمد در لرستان Wed Sep 12 17:39:53 IRDT 2018
خرداد نیوز سناتور آمریکایی: دعا و تسلیت کافی نیست، جلوی خشونت های مسلحانه را بگیرید Mon Oct 02 22:02:56 IRST 2017
تی نیوز کیم جون اونگ سکوت در خصوص مذاکرات مستقیم با آمریکا را شکست Tue Apr 10 14:30:59 IRDT 2018
خبرگزاری مهر بانوان مشاور برای استفاده از ظرفیت زنان روستایی برنامه‌ریزی کنند Mon Nov 05 22:29:04 IRST 2018
خبرگزاری مهر روایتی از اختلاس‌گر 100میلیاردی وزارت نفت/تهیه بلیت فراردر 3 ساعت Sun Jan 21 10:35:23 IRST 2018
صبحانه با خبر تعرفه واردات انواع خودروهای هیبریدی Sat Dec 31 20:25:33 IRST 2016
صبح تهران کاهش غلظت آلاینده‌ها در هوای تهران Tue Jan 01 10:07:19 IRST 2019
باشگاه خبرنگاران پیامک‌های دریافتی 97/07/24 Tue Oct 16 09:54:09 IRST 2018
روزنامه کیهان ماجرای فایل صوتی توهین‌آمیز و جنجالی سوارکاری چه بود؟! Mon Mar 04 21:06:58 IRST 2019
اتاق خبر «شاپرک» از کنار اعتراضات رد شد Fri Feb 09 10:49:13 IRST 2018
آنا «کلاه قرمزی» در جدول پخش نوروزی قرار گرفت Wed Mar 15 18:00:00 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران از پشتیبانی‌های بی‌وقفه تا ارائه سرویس‌های کاملا بومی با استاندارد جهانی Thu Apr 19 14:47:08 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران حمل و نقل نیروی محرکه توسعه کشورها است Sun Dec 17 13:37:00 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم 15 هزار هکتار از مزارع مختلف کشور توسط پهپادها سم‌پاشی شد Sat Jul 21 17:05:11 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران اگر بطحایی نمایندگان را قانع نکند، فردا درخواست‌ استیضاح به هیئت رئیسه ارائه می‌شود Mon Aug 27 12:15:32 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی ضوابط اجرایی بسته بانک مرکزی برای مدیریت بازار ارز ابلاغ شد Sat Feb 17 12:19:00 IRST 2018
آفتاب حریق در 50 هکتار از پارک جنگلی لتیان/ آتش در چند مرحله مهار شد Sun Jul 23 21:01:45 IRDT 2017
اتاق خبر24 سازمان ملل، ائتلاف سعودی را در فهرست سیاه قرار داد Fri Oct 06 10:02:00 IRST 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا جبهه انقلاب نتیجه مثبتی از انتخابات کسب کرد Sat May 20 15:15:13 IRDT 2017
تهران پرس توصیه مفید برای کاهش خطر مرگ ناشی از بیماری قلبی Sat Jun 02 12:38:00 IRDT 2018
العالم ارتش سوریه 34 اسیر را از چنگ تروریست‌ها آزاد کرد Tue Apr 18 23:39:19 IRDT 2017
تی نیوز استخدام منشی خانم جهت همکاری در کرج Tue Apr 10 13:49:09 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران علائمی پنهان و دور از ذهن که می‌گوید شما افسرده هستید Tue Jun 26 00:08:01 IRDT 2018
بی باک نیوز صدور کیفرخواست دادستانی استانبول علیه 117 نظامی ترکیه Sat Apr 08 15:12:01 IRDT 2017
مشرق نیوز غافلگیری هسته‌های خاموش داعش در استان دیاله عراق/ تلاش ناکام تروریست‌ها برای ناامن کردن جنوب استان نینوا +نقشه میدانی و تصاویر Wed Aug 01 11:36:15 IRDT 2018
عصر خودرو جاده تربت حیدریه به باغچه مسدود شد Tue Feb 12 22:44:00 IRST 2019
نامه نیوز لباس عجیب یک پلیس در مقابل مهد کودک!/عکس Sun Jun 10 07:15:01 IRDT 2018
افکارخبر زمان پرداخت تسهیلات اشتغالزایی روستایی اعلام شد Tue Nov 14 14:59:56 IRST 2017
خانه ملت عزمی در دولت برای برخورداری مردم از تأمین اجتماعی وجود ندارد/ برنامه‌ای برای رفع بیکاری تدوین شود Tue Apr 10 12:43:49 IRDT 2018
آفتاب جولان ویلاهای میلیاردی در تهران+جدول Mon Feb 13 09:40:50 IRST 2017
تی نیوز دیدارسفیر انگلیس درایران با رهبران جریان شیعه عراق Sat Apr 07 16:59:47 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران توضیحات رئیس پلیس آگاهی ناجا درباره علت احضار سلبریتی‌ها Fri Oct 05 13:00:28 IRST 2018
نامه نیوز دمیرتاش: محاکمه من سیاسی است/ شخص رئیس‌جمهور مرا به دادگاه کشانده است Thu Feb 15 13:00:55 IRST 2018
دفاع مقدس این انتظارات اگر محقق نشوند، SPV مفت نمی‌ارزد! Mon Jan 28 08:45:31 IRST 2019
خبرگزاری تسنیم آبراموویچ پیشنهاد ثروتمندترین مرد بریتانیا برای فروش چلسی را رد کرد Sat Jun 09 12:28:47 IRDT 2018
خبرگزاری مهر ابهام در قوانین منابع طبیعی بحرانزاست Sun Aug 14 20:01:09 IRDT 2016
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین قرارداد ده‌روسی با رم دو سال تمدید شد Wed May 31 16:11:21 IRDT 2017
روزنو مرد منحرف چه بلایی سر دختر 8 ماهه آورد! / مادر چه نقشی داشت؟ Wed Nov 07 13:45:01 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم "مسخره‌باز"ی در اختتامیه جشنواره فیلم فجر Tue Feb 12 12:31:17 IRST 2019
باشگاه خبرنگاران ایجاد هویت ملی برای زعفران با کمک بورس کالا Fri Nov 23 10:02:08 IRST 2018
اعتدال با 40میلیون تومان چه خودروهایی می‌توان خرید؟ Mon Oct 09 17:39:44 IRST 2017
خبرگزاری مهر قطع آب«تازه‌آباد»برطرف شد/اعزام 17 تانکرآبرسانی به نقاط زلزله زده Mon Nov 13 12:10:37 IRST 2017