بهار نیوز - Tue Feb 14 15:49:45 IRST 2017 نمایش خبر

چالش پس از فروش خودروهای داخلی!

گروه اقتصادی_رسانه‌ها: روزنامه شهروند نوشت:«99,9‌درصد مردم از نمایندگی‌‌های فروش و خدمات پس از فروش خودرو رضایت ندارند.» روز گذشته مدیرعامل شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران ضمن اعلام این موضوع، گفت: از 2‌هزارو440 نمایندگی موجود تنها 20 نمایندگی درسطح رتبه یک قرار دارند و خدمات رضایت‌بخشی به مردم ارایه می‌دهند.این درحالی است که مدیرکل خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت معتقد است: توقع مردم بالا رفته! و خدمات پس ازفروش خودروها نسبت به 10‌سال گذشته پیشرفت‌های بسیاری داشته است.فربد زاوه کارشناس صنعت خودرو اما به «شهروند» می‌گوید: کیفیت پایین قطعات باعث افزایش مراجعات به تعمیرگاه‌ها شده، مردم حق دارند درقبال پولی که پرداخت می‌کنند، متوقع باشند. ازطرفی تعمیرکاران مجاز و غیرمجاز هم این موضوع را تأیید کرده و به «شهروند» می‌گویند: مراجعات قابل توجهی ازصاحبان خودروی صفر دارند که بخش اعظمی ازاین مراجعات بابت قطعه‌های بی‌کیفیت و معیوب است. ازطرفی با عضو سابق هیأت‌مدیره انجمن قطعه‌سازان که تماس می‌گیریم، می‌گوید: تولیدات داخلی شناسنامه دارند و کنترل کیفی می‌شوند. از خودروسازان بپرسید، چرا رابطه خوبی با قطعات مرغوب‌تر ندارند؟

 
 
تا دلتان بخواهد مراجعه خودرو صفر داریم
 
 
 با یکی، دو تا از تعمیرکاران تماس می‌گیریم. «مراجعه خودرو صفر تا دلتان بخواهد داریم» این را صاحب یک تعمیرگاه در شرق تهران به «شهروند» گفته و توضیح می‌دهد: دیگر مثل گذشته نیست که خودرو صفر به تعمیرگاه نیاز پیدا نکند. حسن امینی می‌گوید: بسیاری از مراجعه‌های خودرو صفر مربوط به پژو405 و پارس است؛ صفحه کلاج‌شان از روز اول مشکل دارد. راناهای صفر هم معمولا برای تسمه دینامشان سراغ ما می‌آیند. می‌پرسم چرا نمایندگی نمی‌برند؟ امینی می‌گوید: خب مردم ازعملکرد مکانیک‌های نمایندگی‌ها رضایت ندارند. برای یک ایراد چندبار مراجعه می‌کنند اما درنهایت مشکل حل نمی‌شود. فربد زاوه کارشناس صنعت خودرو به «شهروند» می‌گوید: تلخ است. دریک دوره افتخار مدیرعامل ایران‌خودرو این وعده بود: به ‌زودی تمهیداتی می‌اندیشیم که خودروی صفر تا 10‌هزارکیلومتر نیاز به تعمیرکار پیدا نکند!
 

 

 تنها 20 نمایندگی در سطح رتبه یک قرار دارند
 
مدیرعامل شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران به تسنیم گفت: کمتر از یک‌دهم‌درصد ازمجموع نمایندگی‌های فروش و خدمات پس از فروش از نظر عملکردی و تأمین رضایت مشتریان در رتبه یک قرار دارند. اشکان گلپایگانی افزود: براساس ارزیابی‌ها ازمجموع 2‌هزارو440 نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش 39 شرکت خودروساز درسراسر کشور تنها 20 نمایندگی درسطح رتبه یک قرار دارند. او گفت: با توجه به برنامه‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین هدفگذاری‌ها برای ‌سال آینده، بیش از 35‌درصد از نمایندگی‌های فروش و خدمات پس ازفروش شرکت‌های خودروساز باید در سطح رتبه یک قرار گیرد. این درحالی است که مدیرکل خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت درباره بحث رضایت‌مندی مشتریان گفت: در‌ سال 95 بیش از یک‌ونیم‌میلیون نفر مورد ارزیابی رضایت‌مندی از میزان خدمات پس ازفروش خودروها قرار گرفتند که 68/9‌درصد از خدمات رضایت داشتند که نسبت به‌ سال قبل، حدود 2 امتیاز بالاتر رفته است.
 

 
می‌گویند توقع مردم بالا رفته است!
آمارهای شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد به مذاق بعضی‌ها خوش نیامده است. مدیرکل خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت با تأکید بر این‌که خدمات پس ازفروش نسبت به 10‌سال گذشته قابل مقایسه نیست، گفت: با توجه به نمونه‌ها و تنوع کالا و برندهایی که در دنیا مردم مشاهده می‌کنند، سطح توقع آنها از خودروسازان افزایش یافته است.  امیرحسین قناتی گفت: به علت این‌که شیب رضایت مشتری با شیب افزایش کیفیت خودرو یکسان نیست، مشتریان از خودرو و قطعات رضایت‌مندی ندارند. مدیرکل خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت با اشاره به این‌که به هیچ عنوان نمایندگی‌ها نباید خودروی معیوب به مشتریان بدهند، اضافه کرد: در پنج‌سال گذشته مشتریان از عیوب حساس، حیاتی و زیربنایی خودرو شکایت می‌کردند اما امروزه با افزایش توقع، مشتریان ازصدای اضافه خودرو شکایت دارد و این دو شکایت عدم رضایت‌مندی با یکدیگر قابل مقایسه نیست. او در ادامه گفت: گاهی مشتریان به خودروهای خود به موقع رسیدگی نمی‌کنند و به وجودآمدن عیب و ایراد در خودرو را به حساب تولیدکنندگان می‌گذارند.
 

 

 مردم حق دارند متوقع باشند
 
موضوع را با فربد زاوه کارشناس صنعت خودرو مطرح می‌کنیم. او به «شهروند» می‌گوید: مردم حق دارند در ازای پول‌های کلانی که می‌دهند، متوقع باشند. وقتی خودرویی را صفر یا درحد نو خریداری می‌کنند، اما کیفیت پایین این قطعات پای آنها را بارها و بارها به تعمیرگاه‌ها یا مراکز خدمات پس ازفروش باز می‌کند. قطعاتی که یا درست کار نمی‌کنند یا طول عمر پایینی دارند. قطعات روی خودروها که از آسمان روی خودرو سوار نمی‌شوند!  زاوه می‌گوید: تولیدات داخلی ما معمولا شامل ترکیبی از کیفیت پایین و خدمات پس ازفروش نامناسب است. قطعات خیلی از خودروهای محبوب مردم کمیاب است یا بسیار گران‌قیمت.  او ادامه می‌دهد: حتی دربرخی موارد تعمیرکاران نمایندگی‌ها دانش کافی را ندارند و مشتری مجبور به مراجعه چندباره برای یک مشکل می‌شود و این بدترین حالت ممکن است.
 

 

 تولید قطعات خودرو زیرزمینی شده است
 
استفاده از قطعات با کیفیت پایین یکی ازعواملی است که پای خودروهای داخلی را بارها و بارها به تعمیرگاه‌ها باز می‌کند. «بررسی‌ها نشان داده است که قطعه‌سازان زیرپله‌ای هم هستند که در سطح شهر قطعات بی‌کیفیت تولید می‌کنند.» این موضوعی است که رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو اعلام کرد و گفت: بی‌کیفیتی قطعه، خودرو، سوخت و روغن دست به دست هم داده است و متأسفانه خروجی خوبی از تعمیرگاه بیرون نمی‌آید. به گفته او، قطعاتی که در داخل تولید می‌شود، متأسفانه کیفیت لازم را ندارند که البته شامل بخشی از قطعات می‌شود.
 

 

 از خودروسازان بپرسید چرا قطعه بی‌کیفیت می‌خرند
 
تولیدات داخلی شناسنامه دارند. این را عضو سابق هیأت‌مدیره انجمن قطعه‌سازان به «شهروند» می‌گوید. بهرام شهریاری توضیح می‌دهد: مراحل ساخت قطعات تولید داخل، کاملا چک می‌شود. بعد از آن بازرس‌های خبره‌ای قطعات را کنترل کیفی می‌کنند و درصورت تأیید قطعه به مرحله تولید می‌رسد. اگر خودروسازان با همه این اوصاف باز هم قطعه بی‌کیفیت می‌خرند، بهتر است علت را از خودشان جویا شوید.  شهریاری درمورد قطعاتی که تولید داخل نبوده و وارداتی است هم، می‌گوید: هرج و مرج‌ها در دولت گذشته، باعث شد عده‌ای به‌عنوان قطعه‌ساز به چین سفر کنند و بی‌کیفیت‌ترین قطعه‌های ممکن را وارد کنند، چون کنترل کیفیت آنچنانی روی قطعه وارداتی وجود ندارد. قطعات بی‌کیفیت و قاچاق در این بازار وجود دارد که « ثبت کد رهگیری» راهکاری است که می‌تواند بازار این قطعات را نجات دهد.  دیروز رئیس هیأت‌مدیره قطعه‌سازان هم، گفت: ما قطعه‌سازان با خودروسازان شناسنامه و اسناد مهندسی داریم که قطعه کنترل‌شده باشد و در واقع قطعه ازمسیر قطعه‌ساز، معیوب به دست خودروساز نمی‌رسد. 
 

 
رضا رضایی تأکید کرد: البته تیم خودروساز نیز باید در مونتاژ دقت لازم را داشته باشد. هرچند خودرو پس از تولید نیز چک می‌شود تا به دست مصرف‌کننده برسد و اگر قطعاتی که بسته می‌شود، کنترل شود. مشکلات قطعات معیوب هم شناسایی می‌شود. او گفت: متأسفانه قطعه ما وارد بازار می‌شود، سپس قطعات بی‌کیفیت داخل آن می‌گذارند و به تعمیرگاه‌ها می‌دهند. رئیس هیأت‌مدیره قطعه‌سازان گفت: کیفیت تعیین شده است و برای هرقطعه شناسنامه داریم. کیفیت بالاتر رفته، مهارت افزایش یافته اما قیمت براساس شرایط تورم افزایش یافته است.
 

 

 معضل قطعه‌های معیوب و بی‌کیفیت حل می‌شود
 
قطعات وزارت صنایع دراین خصوص حوزه‌های مختلفی را تشکیل داده که برای 12 قطعه تولیدات یدکی کد شناسایی و کد رهگیری زده می‌شود و به ‌زودی این کدبندی که برای 12 قطعه نهایی شده است، در سامانه نصب خواهد شد.  او با بیان این‌که قطعات برگشتی در سه مرحله کنترل و قطعه معیوب از چرخه تولید خارج می‌شود، گفت: نخست در خط تولید تشخیص و برگشت می‌خورد، دوم درمرحله سوارشدن روی خودرو و مرحله سوم زمانی است که قطعات ساخته‌شده در بازار برگشت می‌خورند. بهرام شهریاری عضو سابق هیأت‌مدیره انجمن قطعه‌سازان هم دراین‌باره به «شهروند» می‌گوید: قطعات باید کد رهگیری داشته باشند و این تنها راه عملیاتی سروسامان‌دادن به این وضع است. به وسیله کد رهگیری نه‌تنها قطعات نامرغوب رهیابی می‌شوند، بلکه قاچاق قطع‌های چینی نیز ساماندهی می‌شود.
 

 

 از مصرف‌کننده حمایت نمی‌شود
 
متولی مصرف‌کننده نداریم. این یکی از مشکلات بزرگی است که پیش پای خریداران خودرو در ایران است. اگر موضوعی در فرآیند خرید یک خودرو برای مصرف‌کننده مشکل‌ساز شود، هیچ نهادی پاسخگو نیست.  بهرام شهریاری می‌گوید: سازمان حمایت ازمصرف‌کننده دربهترین حالت نامتوازنی قیمت‌ها در سطح بازار را بررسی یا کنترل می‌کند و برای بررسی کیفیت تولیدات داخلی برنامه‌ای ندارد.  این موضوع شاید درهمه صنف‌های کشور دیده شود، اما خودرو بیش از هرصنعت دیگری نیاز به نهاد یا سازمانی برای حمایت از مصرف‌کننده دارد؛ چراکه خودروهای داخلی با قیمت‌های گزاف و با کیفیتی که چنگی به دل نمی‌زند، به مردم عرضه می‌شوند و تکلیف خدمات پس ازفروش هم، روشن است.
بهار نیوز مدارس کانکسی در سرپل ذهاب/تصاویر Fri Feb 23 09:43:23 IRST 2018
بهار نیوز آغاز جنگ روانی کره‌ای‌ها Sat Aug 19 11:43:33 IRDT 2017
بهار نیوز قیمت رسمی خودرو تا10میلیون تومان بالا می‌رود Wed Dec 05 10:50:33 IRST 2018
بهار نیوز کمپین «نه به خرید» جلوی دلالان می‌ایستد؟ Sat Jun 23 10:10:17 IRDT 2018
بهار نیوز تخم مرغ وارداتی قیمت ها را شکست Mon Jan 08 10:33:23 IRST 2018
بهار نیوز ناصری: دولت واقعا سست عمل می کند Sat Oct 21 14:40:44 IRST 2017
بهار نیوز مارگزیده از ریسمان‌سیاه‌وسفید می‌ترسد Sat Sep 23 11:27:26 IRST 2017
بهار نیوز جزئیات حقوقی کارکنان در سال 97 Thu Sep 28 11:03:13 IRST 2017
بهار نیوز بازیگر بتمن در فیلم کارگردان جوان ایرانی Wed Aug 16 17:11:15 IRDT 2017
بهار نیوز اعلام زمان دیدار استقلال - سایپا در جام حذفی Wed Oct 10 13:23:24 IRST 2018
بهار نیوز محمود صادقی: شهردار تهران باید برکنار شود Sun Jul 29 15:33:02 IRDT 2018
بهار نیوز تعمیرات لوازم خانگی و اهمیت آن Tue Dec 04 15:45:30 IRST 2018
بهار نیوز هشدار درباره رواج نثر اجق وجق! Sat Dec 31 09:41:38 IRST 2016
بهار نیوز فهرست 20نامزد بخش جلوه‌های بصری اسکار Tue Dec 04 11:50:25 IRST 2018
بهار نیوز کالاهای مورد نیاز عموم نباید احتکار شود Wed Aug 15 16:35:45 IRDT 2018
بهار نیوز اما و اگرهای ادغام بانکی Sat Aug 25 10:57:18 IRDT 2018
بهار نیوز ماکرون خواهان تغییر قانون انتخابات شد Tue Jul 04 12:42:45 IRDT 2017
بهار نیوز احمدی‌نژاد تمام شد، فاتحه مع صلوات! Tue May 29 13:33:36 IRDT 2018
بهار نیوز آمار‌تکان‌دهنده درباره‌بازیکن‌های‌دودی لیگ‌برتر Sat Dec 31 15:13:46 IRST 2016
بهار نیوز نحوه اتصال کارت سوخت به کارت بانکی Mon Nov 26 14:03:36 IRST 2018
بهار نیوز تصویب ساخت پلاسکو در کمیسیون ماده 5 Sat Sep 29 10:14:59 IRST 2018
بهار نیوز چقدر اسکناس دست مردم می‌چرخد؟ Fri Aug 11 10:27:53 IRDT 2017
بهار نیوز ماجرای سفر روحانی به معدن آزادشهر Mon May 08 11:08:33 IRDT 2017
بهار نیوز تحریم شدیم، انصراف دهید! Wed Sep 26 09:15:39 IRST 2018
بهار نیوز خانه‌دارها پای ثابت دلالان دلار Mon Aug 13 16:42:08 IRDT 2018
بهار نیوز چرا صدایی از عدالت خواهی برنمی خیزد؟ Fri Jul 14 23:06:32 IRDT 2017
بهار نیوز اروپا چشمش را به تخاصم روسیه باز کند Sat Nov 25 11:08:52 IRST 2017
بهار نیوز انتقال آب خزر به سمنان، توجیه منطقی ندارد Mon Dec 10 12:45:44 IRST 2018
بهار نیوز انفجار تروریستی لشکرگاه با 20 کشته Thu Jun 22 13:55:26 IRDT 2017
بهار نیوز رقم قاچاق ورودی به کشور چقدر است؟ Wed Feb 07 10:36:59 IRST 2018
بهار نیوز متهم ردیف اول آشفتگی بازار ارز در ایران Mon Jul 30 10:10:25 IRDT 2018
بهار نیوز زمان انجام عمل پیوند سر انسان Mon May 01 16:14:35 IRDT 2017
بهار نیوز چوب حراج به 485 هزار سکه Mon Apr 23 15:56:24 IRDT 2018
بهار نیوز صادرات غیرنفتی در سال گذشته افزایش یافت Thu Apr 05 11:02:31 IRDT 2018
بهار نیوز کامنت ماریون کوتیار برای گلشیفته فراهانی Mon Apr 16 17:44:09 IRDT 2018
بهار نیوز مربی فولاد: بازی خانگی بدون تماشاگر بهتره Thu Apr 12 23:06:41 IRDT 2018
بهار نیوز دلار 5 رقمی شد Sun Jul 29 12:08:14 IRDT 2018
بهار نیوز ظریف: روزهای سختی در راه است Tue Feb 07 10:29:29 IRST 2017
بهار نیوز بارش برف تهران و البرز تا ظهر امروز Sun Jan 28 10:37:45 IRST 2018
بهار نیوز بازسازی سرقت مسلحانه از بانک‌های مشهد Mon Apr 09 15:20:38 IRDT 2018
بهار نیوز تعیین مکان هایی در تهران برای برگزاری تجمع Mon Jun 11 12:28:44 IRDT 2018
بهار نیوز جان باختن 5 دانش‌آموز اردوی راهیان نور Tue Dec 12 19:00:29 IRST 2017
بهار نیوز آغاز مجدد نقل و انتقالات پولی بین ایران و چین Sat Dec 08 14:21:41 IRST 2018
بهار نیوز با امر و نهی نمی‌توان پسماند را کاهش داد Tue Feb 27 17:12:42 IRST 2018
بهار نیوز جریمه‌های اخلاقی نامحسوس Tue Sep 19 15:13:49 IRDT 2017
بهار نیوز زنان ایرانی نمی‌توانند رییس‌جمهور شوند Mon May 14 11:58:23 IRDT 2018
بهار نیوز پیکر حجت الاسلام طباطبایی تشییع شد Fri May 18 15:21:07 IRDT 2018
بهار نیوز نکات طلایی برای سلامت کبد Sun Jul 02 12:19:02 IRDT 2017
بهار نیوز انتقاد لاریجانی از عملکرد صدا و سیما Wed Aug 09 21:08:23 IRDT 2017
بهار نیوز کنسرت عاشورایی ارکستر ملی ایران Tue Nov 06 11:05:06 IRST 2018
بهار نیوز از جدال سقوط کرده‌ها تا دیدار تازه واردها Fri Aug 10 08:51:28 IRDT 2018
بهار نیوز تداوم بارش برف و باران در کشور Sun Jan 07 16:21:39 IRST 2018
بهار نیوز خبط رفیق یا حیله رقیب؟ Sun Jul 29 08:11:00 IRDT 2018
بهار نیوز مراسم روز طبیعت در بوستان چیتگر Tue Apr 03 11:56:34 IRDT 2018
بهار نیوز انتخابات شورای مرکزی خانه مطبوعات Sat Jul 15 09:35:33 IRDT 2017
بهار نیوز جدیدترین قیمت خودروهای وارداتی Mon Feb 20 16:29:00 IRST 2017
بهار نیوز دولت در تیم اقتصادی تجدیدنظر کند Sun Jan 07 13:08:30 IRST 2018
بهار نیوز مواد مخدر به دبستان‌ها رسیده Mon Nov 26 10:52:58 IRST 2018
بهار نیوز کشف جسد حلق‌آویز شده‌ یک دانشجو Mon Mar 06 21:22:59 IRST 2017
بهار نیوز واکنش تند اردوغان به اقدام آمستردام Sun Mar 12 08:04:54 IRST 2017
بهار نیوز دموکراسی با تروریسم در حال جنگ است Fri Aug 18 14:03:25 IRDT 2017
بهار نیوز وزیر بهداشت: برای «روحانی» دعا کنید Mon Jul 10 17:31:17 IRDT 2017
بهار نیوز بیماری "ام.اس" ناتوان کننده نیست Fri Jan 19 12:02:43 IRST 2018
بهار نیوز چه‌کسانی می‌توانند پول آب ندهند؟ Wed Aug 01 09:56:44 IRDT 2018
بهار نیوز چینی‌ها روی ماه سیب زمینی می‌کارند Sat Dec 08 14:44:25 IRST 2018
بهار نیوز ماجرای دیدار اضطراری تاج و اینفانتینو چیست Sun Sep 23 14:13:46 IRST 2018
بهار نیوز جشن استقلال پاکستان رنگ خون گرفت Sun Aug 13 00:38:59 IRDT 2017
بهار نیوز کویت، دفتر رایزنی فرهنگی ایران را بست Thu Jul 20 12:35:04 IRDT 2017
بهار نیوز تولید غول‌های طلا آب می‌رود Fri Aug 24 18:41:47 IRDT 2018
بهار نیوز کاوه رضایی به بازی با اتلتیکو مادرید می‌رسد؟ Fri Dec 07 14:49:34 IRST 2018
بهار نیوز احضار اعضای شورا به دلیل مصاحبه‌‌هایشان! Sun Sep 16 18:11:47 IRDT 2018
بهار نیوز هواوی Nova 3e از هفته آینده به بازار ایران می‌آید Wed Apr 11 16:49:00 IRDT 2018
بهار نیوز صراحتِ نامقبول؟! Fri Dec 08 14:47:34 IRST 2017
بهار نیوز این هم یارانه 150هزار تومانی! Mon May 01 15:49:24 IRDT 2017
بهار نیوز وضعیت کودکان کار در طرح ساماندهی Sat Dec 09 12:49:13 IRST 2017
بهار نیوز پس لرزه های گرانی در مناطق زلزله زده Tue May 29 10:52:13 IRDT 2018
بهار نیوز بیانیه کاخ سفید درباره «گرین کارت» Thu Feb 02 09:26:30 IRST 2017
بهار نیوز پشت‌پرده درگیری فیزیکی جدیدی و دبیر Mon May 22 10:53:59 IRDT 2017
بهار نیوز یارانه بهمن ماه امشب واریز می شود Thu Feb 15 10:39:26 IRST 2018
بهار نیوز بازداشتی‌ها دق کرده‌اند نه خودکشی! Sun Jan 21 10:47:41 IRST 2018
بهار نیوز جمشید مشایخی این روزها چه دغدغه‌ای دارد؟ Fri Apr 06 14:02:14 IRDT 2018
بهار نیوز از تشکیل ستادملی زن و خانواده چه خبر؟ Fri Feb 03 10:16:34 IRST 2017
بهار نیوز متلک تصویری یک روزنامه به پیام‌رسان سروش! Tue Apr 17 10:35:01 IRDT 2018
بهار نیوز متولی جمع‌آوری اسناد تئاتری کیست؟ Sun Nov 04 12:26:20 IRST 2018
بهار نیوز واکنش آمریکا به هشدار ایران به ناوش Mon Sep 11 11:30:58 IRDT 2017
بهار نیوز تصاویری از مزارع زیبای لاله هلندی Sun Apr 16 08:07:00 IRDT 2017
بهار نیوز حل معضل بیکاری با افزایش قدرت خرید Tue Dec 12 13:16:18 IRST 2017
بهار نیوز فراخوان مشمولان دیپلم و زیردیپلم در آذر 97 Sat Dec 08 10:50:20 IRST 2018
بهار نیوز برزخ شفر یک هفته تمدید شد Mon Jul 30 16:01:45 IRDT 2018
بهار نیوز قتل بر سر گوشی تلفن‌ همراه Mon Aug 07 13:10:29 IRDT 2017
بهار نیوز اقتصاد را با متر سیاست اندازه‌گیری نکنید Fri Sep 21 09:06:06 IRDT 2018
بهار نیوز ارزیابی دارایی‌های موسسه فرشتگان Fri May 26 11:28:05 IRDT 2017
بهار نیوز پیشنهاد نجومی قطری‌ها به زیدان Sat Jun 02 08:53:51 IRDT 2018
بهار نیوز انتخابات دوازدهم و رکود بورس تهران Sat Apr 01 17:09:08 IRDT 2017
بهار نیوز ارز ارزان شد و اقلام خوراکی گران ماند Sun Oct 14 10:25:42 IRST 2018
بهار نیوز جدیدترین وضعیت تولید خودروهای سنگین Thu Sep 20 10:50:40 IRDT 2018
بهار نیوز دایی: خیلی به تیم ملی امیدوارم Wed May 30 12:24:19 IRDT 2018
بهار نیوز آتش سوزی مرگبار در خیابان جماران Sun Nov 11 15:25:13 IRST 2018
بهار نیوز حل معادله 3 مجهولی نایب‌قهرمانی و جشن سرخ‌ها Thu Apr 26 10:18:50 IRDT 2018
بهار نیوز مصاحبه با ملینا واردانیان بازیگر فیلم مصادره Sat Apr 07 17:15:07 IRDT 2018
برنا آزادی مارها در طرقبه Wed Jul 05 12:47:52 IRDT 2017
ایسکانیوز دکتر ولایتی: مردم ایران حامی دولت در برابر تحریم ها هستند Fri Jun 29 13:18:16 IRDT 2018
تهران پرس «تیم رابینز»: ترامپ هیولای کودکان است Sat Jun 30 16:52:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی 7.5 درصد جمعیت شهرستان ابهر عضو کتابخانه هستند Tue Jun 26 08:00:00 IRDT 2018
خبرگزاری نسیم شناسایی و دستگیری دلالان ارز آغاز شد Wed Jan 24 14:31:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی کندوان جمعه یک طرفه می شود Wed May 24 17:55:00 IRDT 2017
تی نیوز تصمیمات ترامپ با هدف نمایش قدرت است Mon Apr 09 16:31:16 IRDT 2018
سراج 24 از دیدن چندباره «یتیم‌خانه ایران» توسط آرژانتینی‌ها تا پاسخ مخاطبان به یک آشوب‌طلب Tue Feb 28 11:29:00 IRST 2017
بولتن نیوز شکست دانشگاه آزاد برابر قزاق‌ها Wed Nov 08 22:52:25 IRST 2017
نماینده بانک مرکزی رشد اقتصادی سال گذشته را 3.7 درصد اعلام کرد Fri Jun 15 11:58:00 IRDT 2018
نامه نیوز سخنان تند حاتمی کیا پس از دریافت جایزه بهترین کارگردانی جشنواره فجر/فیلم Sun Feb 11 22:53:27 IRST 2018
صدای آمریکا باخت مصلحتی جودکار ایرانی برای روبرو نشدن با رقیبی از اسرائیل Sun Nov 04 06:45:00 IRST 2018
خبرگزاری نسیم استارت سرمربی الغرافه برای دیدار برابر تراکتورسازی Wed Feb 14 10:36:03 IRST 2018
خانه ملت پایان جلسه علنی 30 آبان ماه مجلس/ نشست بعدی مجلس 6 آذرماه Wed Nov 21 12:03:48 IRST 2018
جماران دوری دو هفته ای مدافع استقلال از میادین Sun Aug 13 12:43:24 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران بازگشت گتوزو به میلان Fri May 26 21:17:26 IRDT 2017
خبرگزاری فارس مناظره‌های زنده می‌تواند کمک بیشتری به اعتماد مردم کند/ پخش زنده مناظره‌ها مطالبه مشترک همه نمایندگان نامزدها بود Sat Apr 22 18:09:00 IRDT 2017
تی نیوز سیف: قصد حذف صرافی ها را نداریم Mon Apr 16 20:20:43 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران افزایش گرمایش جهانی مشکلات روانی را تشدید می‌کند Tue Oct 09 14:21:22 IRST 2018
تابناک استیذان قاتل ستایش بیاید، حکم را اجرا می‌کنیم Tue Sep 26 08:44:51 IRST 2017
عصر ایران ترامپ یک همجنس‌گرا را به‌عنوان سفیر معرفی کرد (+عکس) Sat Sep 02 10:17:49 IRDT 2017
مشرق نیوز برگزاری چهارمین جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی با حضور سران قوا Sat Jul 07 11:14:52 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجو تل‌آویو: تجارت اروپایی‌ها با ایران اشتباه است Thu Jan 25 22:11:08 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران اعزام دانشجویان جهادگر کردستانی به مناطق زلزله زده کرمانشاه Sun Jan 21 13:53:30 IRST 2018
روزنامه کیهان اخبار ویژه Mon Jan 08 23:33:42 IRST 2018
خانه ملت قدردانی نوبخت از نمایندگان مردم با پایان بررسی بودجه 97 در مجلس Fri Feb 23 09:51:04 IRST 2018
بنکر سیاست های بیمه دانا در سال 96 Wed Apr 26 14:35:51 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر جلوگیری از خروج 10 میلیارد دلار ارز Sat Jun 23 23:21:10 IRDT 2018
صراط باد و باران کشور را فرا می‌گیرد Sat Apr 07 15:30:04 IRDT 2018
روزنامه دنیای اقتصاد پاسخ دو وزیر به اعتراض‌های تجاری Thu Jan 04 00:00:00 IRST 2018
تابناک آتش زدن پدر به خاطر ریختن یک استکان چای! Mon May 07 08:41:01 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی بیش از هزار هکتار آبیاری نوین در شهرستان قاینات در دست اجراست Wed May 31 18:54:00 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران افتتاح 3 طرح محرومیت‌زدایی در شهرستان بناب Mon Nov 27 09:20:01 IRST 2017
فردا پنیر بخورید تا قلب‌تان سالم بماند Tue Dec 05 16:03:30 IRST 2017
آریا نتانیاهو: پذیرش برجام در شکل کنونی آن، غیرممکن است Thu Jan 25 05:11:50 IRST 2018
بی باک نیوز مراسم نکوداشت احمد پاکتچی برگزار می شود Mon Sep 11 07:50:02 IRDT 2017
خرداد نیوز راز قتل دختر جوان در اردبیل برملا شد Thu Aug 31 14:36:51 IRDT 2017
دولت بهار طلسمی که منصوریان را رها نمی‌کند Sun Jul 30 15:47:00 IRDT 2017
اعتبار نیوز اقتصادهای در حال ظهور به ذخیره طلا روی آوردند Mon Oct 22 14:10:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی هافبک تیم ملی فوتبال: هدف ما شکست پرتغال است Sat Jun 23 13:12:00 IRDT 2018
ساعت24 مرجانه گلچین به همراه گوهر خیراندیش و پوری بنایی در یک مراسم/ عکس Sat Jun 02 08:55:34 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر فراخوان ششمین جشنواره موسیقی استانی نغمه Tue Apr 10 10:33:04 IRDT 2018
آفتاب شکار ببر 6 ساله بعد از کشتن 13 نفر +عکس Sat Dec 08 17:18:17 IRST 2018
خبرگزاری بین المللی قرآن اجرای آثار متفاوت خارجی در «تئاتر فجر»/ امکان استحصال از مقالات پژوهشی جشنواره Mon Jan 30 11:34:35 IRST 2017
آریا سایپا در سوگ امام حسین (ع) + گزارش تصویری Wed Sep 27 14:53:36 IRST 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا آب، کمیایی گرانبها در روستاهای سیستان و بلوچستان/وبا در کمین مردم شهرستان سرباز Tue Jan 09 14:44:49 IRST 2018
جماران هزینه هشت میلیارد دلاری برای توسعه کردستان از محل صندوق ذخیره ملی Sat Aug 26 12:32:33 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم پست‌های اینستاگرامی شما می‌تواند افسردگی‌تان را آشکار کند! Sun Sep 03 12:37:15 IRDT 2017
آفتاب ایران دستگیری قاتل مدیر مسئول یک نشریه Wed Oct 04 12:22:05 IRST 2017
عصر خبر آغاز کاهش چشمگیر قیمت مسکن در کشور Tue Oct 09 18:31:40 IRST 2018
فردا عکس خانوادگی زوج بازیگر معروف ایرانی Sat Mar 11 19:49:19 IRST 2017
آریا بیانیه 5 کشور اروپایی در مخالفت با تصمیم آمریکا Sat Dec 09 08:29:12 IRST 2017
جوان آنلاین برگزاری همایش «تاثیر هنر، صنایع‌دستی و مهارت‌های شغلی در اصلاح رفتار زندانیان» Wed Feb 22 14:32:26 IRST 2017
اعتدال فشار ترامپ برای عفو کلانتر جنجالی آریزونا Mon Aug 28 08:26:27 IRDT 2017
ایلنا ویدئوی ورود پیکر شهید حججی به فرودگاه اصفهان Wed Sep 27 15:52:18 IRST 2017
598 بازیکنانم تجربه بازی با الریان را نداشتند/ در تهران جبران می‌کنیم Wed Mar 15 09:28:40 IRST 2017
بولتن نیوز گرد و خاک انتخابات روی پرده سینما Tue Apr 18 11:15:28 IRDT 2017
خبرگزاری بین المللی قرآن کتاب نخوانیم، ضرر می‌کنیم/ داستان زندگی‌مان را بنویسیم Thu Nov 22 08:36:57 IRST 2018
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین پیش بینی بازار نفت در روزهای آینده Mon Apr 17 20:54:01 IRDT 2017
ایسکانیوز برگزاری شب شعر «سبوی عاشقان» تا 12 خردادماه Thu May 31 20:06:20 IRDT 2018
روزنامه دنیای اقتصاد کناره گیری هندازتحریم های آمریکا علیه ایران Fri Oct 05 12:16:46 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران کاخ سفید: ترامپ قصد ندارد رابرت مولر و راد روزنستاین را اخراج کند Mon Apr 23 11:18:09 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران فریدون آسرایی در دوران قبل از انقلاب چه تیپی بود؟ Tue Feb 21 00:05:01 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران قابلیت جدید به اینستاگرام اضافه می‌شود Wed Apr 11 07:14:20 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران اهدای بیش از 6000 واحد خون توسط مردم لرستان Wed May 31 15:24:09 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران تاکید موگرینی بر حمایت اتحادیه اروپا از تلاش های کویت در حل بحران قطر Sun Jul 23 21:39:25 IRDT 2017
تدبیر جهانگیری به نفع روحانی کنار می‌رود/ از رئیسی برای توزیع آرد و گندم تشکر می کنم/احمدی‌نژاد به دنبال امنیتی کردن انتخابات بود Sat Apr 22 10:03:54 IRDT 2017
ایلنا واکنش رئال به قرعه کشی لیگ قهرمانان Fri Apr 21 18:04:15 IRDT 2017
جام جم آنلاین اعلام زمان رونمایی سرود و پیراهن تیم ملی Wed Jul 19 18:44:40 IRDT 2017
آنا اردوی تیم ملی کشتی آزاد از امروز آغاز می‌شود Mon Apr 17 09:59:00 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا گام به گام تا سقوط نفت با حافظی/شکست خانگی نفت مسجدسلیمان مقابل گل گهر سیرجان Thu Jan 26 10:36:26 IRST 2017
نامه نیوز منصوریان: هر دو گل را بر اثر کم تجربگی دریافت کردیم/ نتیجه عادلانه، یک بر یک بود Mon Feb 20 22:07:48 IRST 2017
تیتر نیوز بعد از گرانفروشی، نوبت نفروختن است! Wed Jul 04 11:51:22 IRDT 2018
بی باک نیوز سوخت دوگانه‌آمریکا برای بازارها Sat Feb 04 06:49:01 IRST 2017
خبرگزاری مهر جایزه کتاب سال عاشورا اهدا می‌شود Sun Jul 30 12:59:29 IRDT 2017
ایلنا روایت پاموک از مردمی که از ریشه‌های خود بریده‌اند Tue Jan 23 10:03:17 IRST 2018
پرشین خودرو معاون عمرانی فرماندار تهران اعلام کرد؛ 30 هزار خودروی سنگین در معاینه فنی مردود شدند Wed Dec 27 13:59:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی راهپیمایی روز قدس مرهمی بر زخم عضو امت اسلامی Fri Jun 23 15:37:00 IRDT 2017
عصر ایران توئیت روحانی درباره وزیر پیشنهادی علوم (عکس) Sun Oct 29 10:41:22 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران مرمت غیر اصولی بنای تاریخی "گنبد کبود" + فیلم Mon Aug 28 13:45:10 IRDT 2017
تابناک تجاوز به مبینای سه ساله در پارک Mon Aug 07 22:45:01 IRDT 2017
تدبیر و امید پیام سردار سلیمانی و صالحی به سردار نجار Tue Apr 04 12:12:25 IRDT 2017
خبرگزاری نسیم ترامپ به اف بی آی در مورد ایمیل های کلینتون هشدار داد Sat Aug 25 23:22:02 IRDT 2018
روزنامه آفتاب یزد ضایعات انسانی Sun Jun 03 15:01:00 IRDT 2018
آفتاب کدام وزرا با دولت روحانی خداحافظی خواهند کرد؟/ مروری بر تغییرات در کابینه اول و دوم سه رئیس جمهور قبل Wed May 31 09:09:01 IRDT 2017
تدبیر و امید فیفا: شاید بسیاری از بازی‌های جام جهانی قطر در کشورهای دیگر برگزار شود Fri Dec 14 04:30:02 IRST 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا یقین داشته باشید قرارداد با توتال ایراد داشته باشد مجلس ورود می کند/ موضوع قرارداد با توتال هفته آینده در مجلس بررسی می شود Fri Jul 07 10:32:39 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران شکل‌گیری منطقه جدید با مهندسی آمریکایی هرگز تحقق نخواهد یافت Wed Jun 21 16:27:47 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی توسعه همکاری ها و برگزیت، اولویت های ترزامی در پکن - مسعود احمدی* Wed Jan 31 14:26:00 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم مهاجری: کل فوتبال ایران درگیر مشکلات مالی است/ روی قاضی و تک تک بازیکنانم حساب کرده‌ام Thu Jul 27 13:37:32 IRDT 2017
خبرگزاری مهر آغاز مراسم ویژه نوروزگاه آذربایجان غربی در پایگاه ملی حسنلو Mon Mar 20 19:31:52 IRST 2017
تابناک اصلاح مدیریت بانک ها تنها راه فرار از بحران بانکی Thu Oct 05 16:00:02 IRST 2017
آنا حمایت مهدی تاج از منصوریان Sat Jul 29 19:50:31 IRDT 2017
افق نیوز وزیر اسرائیلی: مصلحت کنونی تل آویو عدم رویارویی با حزب الله است Mon Aug 14 22:22:12 IRDT 2017
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین هانت: خطر شکست مذاکرات برگزیت وجود دارد Wed Aug 01 17:44:45 IRDT 2018
خبرگزاری نسیم گزارش راه اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایا مقامات رؤسا و مدیران کلیه دستگاه های اجرایی قوا ارائه شد Wed Oct 17 14:33:03 IRST 2018
دولت بهار اعتراف یک آمریکایی داعشی به تلاش برای ترور پاپ Tue Apr 04 11:51:00 IRDT 2017
خبرگزاری نسیم فراز و نشیب جبهه مقاومت در سال 96: از تشییع تاریخی حججی تا پایان حکومت داعش Thu Mar 29 11:00:04 IRDT 2018
خبرگزاری بین المللی قرآن دانشگاهیان در تعمیق بخشیدن مفاهیم انقلاب نقش مهمی دارند Sun Feb 11 15:17:04 IRST 2018
فرارو تاثیر باورپذیری مردم در رونق بازار داخل Tue Mar 07 11:34:54 IRST 2017