بهار نیوز - Tue Feb 14 15:49:45 IRST 2017 نمایش خبر

چالش پس از فروش خودروهای داخلی!

گروه اقتصادی_رسانه‌ها: روزنامه شهروند نوشت:«99,9‌درصد مردم از نمایندگی‌‌های فروش و خدمات پس از فروش خودرو رضایت ندارند.» روز گذشته مدیرعامل شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران ضمن اعلام این موضوع، گفت: از 2‌هزارو440 نمایندگی موجود تنها 20 نمایندگی درسطح رتبه یک قرار دارند و خدمات رضایت‌بخشی به مردم ارایه می‌دهند.این درحالی است که مدیرکل خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت معتقد است: توقع مردم بالا رفته! و خدمات پس ازفروش خودروها نسبت به 10‌سال گذشته پیشرفت‌های بسیاری داشته است.فربد زاوه کارشناس صنعت خودرو اما به «شهروند» می‌گوید: کیفیت پایین قطعات باعث افزایش مراجعات به تعمیرگاه‌ها شده، مردم حق دارند درقبال پولی که پرداخت می‌کنند، متوقع باشند. ازطرفی تعمیرکاران مجاز و غیرمجاز هم این موضوع را تأیید کرده و به «شهروند» می‌گویند: مراجعات قابل توجهی ازصاحبان خودروی صفر دارند که بخش اعظمی ازاین مراجعات بابت قطعه‌های بی‌کیفیت و معیوب است. ازطرفی با عضو سابق هیأت‌مدیره انجمن قطعه‌سازان که تماس می‌گیریم، می‌گوید: تولیدات داخلی شناسنامه دارند و کنترل کیفی می‌شوند. از خودروسازان بپرسید، چرا رابطه خوبی با قطعات مرغوب‌تر ندارند؟

 
 
تا دلتان بخواهد مراجعه خودرو صفر داریم
 
 
 با یکی، دو تا از تعمیرکاران تماس می‌گیریم. «مراجعه خودرو صفر تا دلتان بخواهد داریم» این را صاحب یک تعمیرگاه در شرق تهران به «شهروند» گفته و توضیح می‌دهد: دیگر مثل گذشته نیست که خودرو صفر به تعمیرگاه نیاز پیدا نکند. حسن امینی می‌گوید: بسیاری از مراجعه‌های خودرو صفر مربوط به پژو405 و پارس است؛ صفحه کلاج‌شان از روز اول مشکل دارد. راناهای صفر هم معمولا برای تسمه دینامشان سراغ ما می‌آیند. می‌پرسم چرا نمایندگی نمی‌برند؟ امینی می‌گوید: خب مردم ازعملکرد مکانیک‌های نمایندگی‌ها رضایت ندارند. برای یک ایراد چندبار مراجعه می‌کنند اما درنهایت مشکل حل نمی‌شود. فربد زاوه کارشناس صنعت خودرو به «شهروند» می‌گوید: تلخ است. دریک دوره افتخار مدیرعامل ایران‌خودرو این وعده بود: به ‌زودی تمهیداتی می‌اندیشیم که خودروی صفر تا 10‌هزارکیلومتر نیاز به تعمیرکار پیدا نکند!
 

 

 تنها 20 نمایندگی در سطح رتبه یک قرار دارند
 
مدیرعامل شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران به تسنیم گفت: کمتر از یک‌دهم‌درصد ازمجموع نمایندگی‌های فروش و خدمات پس از فروش از نظر عملکردی و تأمین رضایت مشتریان در رتبه یک قرار دارند. اشکان گلپایگانی افزود: براساس ارزیابی‌ها ازمجموع 2‌هزارو440 نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش 39 شرکت خودروساز درسراسر کشور تنها 20 نمایندگی درسطح رتبه یک قرار دارند. او گفت: با توجه به برنامه‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین هدفگذاری‌ها برای ‌سال آینده، بیش از 35‌درصد از نمایندگی‌های فروش و خدمات پس ازفروش شرکت‌های خودروساز باید در سطح رتبه یک قرار گیرد. این درحالی است که مدیرکل خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت درباره بحث رضایت‌مندی مشتریان گفت: در‌ سال 95 بیش از یک‌ونیم‌میلیون نفر مورد ارزیابی رضایت‌مندی از میزان خدمات پس ازفروش خودروها قرار گرفتند که 68/9‌درصد از خدمات رضایت داشتند که نسبت به‌ سال قبل، حدود 2 امتیاز بالاتر رفته است.
 

 
می‌گویند توقع مردم بالا رفته است!
آمارهای شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد به مذاق بعضی‌ها خوش نیامده است. مدیرکل خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت با تأکید بر این‌که خدمات پس ازفروش نسبت به 10‌سال گذشته قابل مقایسه نیست، گفت: با توجه به نمونه‌ها و تنوع کالا و برندهایی که در دنیا مردم مشاهده می‌کنند، سطح توقع آنها از خودروسازان افزایش یافته است.  امیرحسین قناتی گفت: به علت این‌که شیب رضایت مشتری با شیب افزایش کیفیت خودرو یکسان نیست، مشتریان از خودرو و قطعات رضایت‌مندی ندارند. مدیرکل خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت با اشاره به این‌که به هیچ عنوان نمایندگی‌ها نباید خودروی معیوب به مشتریان بدهند، اضافه کرد: در پنج‌سال گذشته مشتریان از عیوب حساس، حیاتی و زیربنایی خودرو شکایت می‌کردند اما امروزه با افزایش توقع، مشتریان ازصدای اضافه خودرو شکایت دارد و این دو شکایت عدم رضایت‌مندی با یکدیگر قابل مقایسه نیست. او در ادامه گفت: گاهی مشتریان به خودروهای خود به موقع رسیدگی نمی‌کنند و به وجودآمدن عیب و ایراد در خودرو را به حساب تولیدکنندگان می‌گذارند.
 

 

 مردم حق دارند متوقع باشند
 
موضوع را با فربد زاوه کارشناس صنعت خودرو مطرح می‌کنیم. او به «شهروند» می‌گوید: مردم حق دارند در ازای پول‌های کلانی که می‌دهند، متوقع باشند. وقتی خودرویی را صفر یا درحد نو خریداری می‌کنند، اما کیفیت پایین این قطعات پای آنها را بارها و بارها به تعمیرگاه‌ها یا مراکز خدمات پس ازفروش باز می‌کند. قطعاتی که یا درست کار نمی‌کنند یا طول عمر پایینی دارند. قطعات روی خودروها که از آسمان روی خودرو سوار نمی‌شوند!  زاوه می‌گوید: تولیدات داخلی ما معمولا شامل ترکیبی از کیفیت پایین و خدمات پس ازفروش نامناسب است. قطعات خیلی از خودروهای محبوب مردم کمیاب است یا بسیار گران‌قیمت.  او ادامه می‌دهد: حتی دربرخی موارد تعمیرکاران نمایندگی‌ها دانش کافی را ندارند و مشتری مجبور به مراجعه چندباره برای یک مشکل می‌شود و این بدترین حالت ممکن است.
 

 

 تولید قطعات خودرو زیرزمینی شده است
 
استفاده از قطعات با کیفیت پایین یکی ازعواملی است که پای خودروهای داخلی را بارها و بارها به تعمیرگاه‌ها باز می‌کند. «بررسی‌ها نشان داده است که قطعه‌سازان زیرپله‌ای هم هستند که در سطح شهر قطعات بی‌کیفیت تولید می‌کنند.» این موضوعی است که رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو اعلام کرد و گفت: بی‌کیفیتی قطعه، خودرو، سوخت و روغن دست به دست هم داده است و متأسفانه خروجی خوبی از تعمیرگاه بیرون نمی‌آید. به گفته او، قطعاتی که در داخل تولید می‌شود، متأسفانه کیفیت لازم را ندارند که البته شامل بخشی از قطعات می‌شود.
 

 

 از خودروسازان بپرسید چرا قطعه بی‌کیفیت می‌خرند
 
تولیدات داخلی شناسنامه دارند. این را عضو سابق هیأت‌مدیره انجمن قطعه‌سازان به «شهروند» می‌گوید. بهرام شهریاری توضیح می‌دهد: مراحل ساخت قطعات تولید داخل، کاملا چک می‌شود. بعد از آن بازرس‌های خبره‌ای قطعات را کنترل کیفی می‌کنند و درصورت تأیید قطعه به مرحله تولید می‌رسد. اگر خودروسازان با همه این اوصاف باز هم قطعه بی‌کیفیت می‌خرند، بهتر است علت را از خودشان جویا شوید.  شهریاری درمورد قطعاتی که تولید داخل نبوده و وارداتی است هم، می‌گوید: هرج و مرج‌ها در دولت گذشته، باعث شد عده‌ای به‌عنوان قطعه‌ساز به چین سفر کنند و بی‌کیفیت‌ترین قطعه‌های ممکن را وارد کنند، چون کنترل کیفیت آنچنانی روی قطعه وارداتی وجود ندارد. قطعات بی‌کیفیت و قاچاق در این بازار وجود دارد که « ثبت کد رهگیری» راهکاری است که می‌تواند بازار این قطعات را نجات دهد.  دیروز رئیس هیأت‌مدیره قطعه‌سازان هم، گفت: ما قطعه‌سازان با خودروسازان شناسنامه و اسناد مهندسی داریم که قطعه کنترل‌شده باشد و در واقع قطعه ازمسیر قطعه‌ساز، معیوب به دست خودروساز نمی‌رسد. 
 

 
رضا رضایی تأکید کرد: البته تیم خودروساز نیز باید در مونتاژ دقت لازم را داشته باشد. هرچند خودرو پس از تولید نیز چک می‌شود تا به دست مصرف‌کننده برسد و اگر قطعاتی که بسته می‌شود، کنترل شود. مشکلات قطعات معیوب هم شناسایی می‌شود. او گفت: متأسفانه قطعه ما وارد بازار می‌شود، سپس قطعات بی‌کیفیت داخل آن می‌گذارند و به تعمیرگاه‌ها می‌دهند. رئیس هیأت‌مدیره قطعه‌سازان گفت: کیفیت تعیین شده است و برای هرقطعه شناسنامه داریم. کیفیت بالاتر رفته، مهارت افزایش یافته اما قیمت براساس شرایط تورم افزایش یافته است.
 

 

 معضل قطعه‌های معیوب و بی‌کیفیت حل می‌شود
 
قطعات وزارت صنایع دراین خصوص حوزه‌های مختلفی را تشکیل داده که برای 12 قطعه تولیدات یدکی کد شناسایی و کد رهگیری زده می‌شود و به ‌زودی این کدبندی که برای 12 قطعه نهایی شده است، در سامانه نصب خواهد شد.  او با بیان این‌که قطعات برگشتی در سه مرحله کنترل و قطعه معیوب از چرخه تولید خارج می‌شود، گفت: نخست در خط تولید تشخیص و برگشت می‌خورد، دوم درمرحله سوارشدن روی خودرو و مرحله سوم زمانی است که قطعات ساخته‌شده در بازار برگشت می‌خورند. بهرام شهریاری عضو سابق هیأت‌مدیره انجمن قطعه‌سازان هم دراین‌باره به «شهروند» می‌گوید: قطعات باید کد رهگیری داشته باشند و این تنها راه عملیاتی سروسامان‌دادن به این وضع است. به وسیله کد رهگیری نه‌تنها قطعات نامرغوب رهیابی می‌شوند، بلکه قاچاق قطع‌های چینی نیز ساماندهی می‌شود.
 

 

 از مصرف‌کننده حمایت نمی‌شود
 
متولی مصرف‌کننده نداریم. این یکی از مشکلات بزرگی است که پیش پای خریداران خودرو در ایران است. اگر موضوعی در فرآیند خرید یک خودرو برای مصرف‌کننده مشکل‌ساز شود، هیچ نهادی پاسخگو نیست.  بهرام شهریاری می‌گوید: سازمان حمایت ازمصرف‌کننده دربهترین حالت نامتوازنی قیمت‌ها در سطح بازار را بررسی یا کنترل می‌کند و برای بررسی کیفیت تولیدات داخلی برنامه‌ای ندارد.  این موضوع شاید درهمه صنف‌های کشور دیده شود، اما خودرو بیش از هرصنعت دیگری نیاز به نهاد یا سازمانی برای حمایت از مصرف‌کننده دارد؛ چراکه خودروهای داخلی با قیمت‌های گزاف و با کیفیتی که چنگی به دل نمی‌زند، به مردم عرضه می‌شوند و تکلیف خدمات پس ازفروش هم، روشن است.
بهار نیوز آغاز بارش ها از عصر سه شنبه Sun Feb 04 11:50:50 IRST 2018
بهار نیوز سرنوشت نوبل ادبیات در هاله‌ای از ابهام Sat Apr 28 15:39:36 IRDT 2018
بهار نیوز آمریکا:فروش بوئینگ به ایران ادامه می‌یابد Wed Mar 08 08:33:51 IRST 2017
بهار نیوز افزایش نرخ بهره، آرام‌بخش موقتی است Tue Jul 24 10:35:54 IRDT 2018
بهار نیوز خالق «دلیران تنگستان» در بیمارستان Thu Mar 01 09:10:09 IRST 2018
بهار نیوز آماده مذاکره با کره‌ جنوبی هستیم Mon Jan 01 10:07:00 IRST 2018
بهار نیوز نوشتن همان و اتهام سیاه‌نمایی همان Mon Oct 23 12:10:26 IRST 2017
بهار نیوز هند بزرگترین سانسورچی فیلم های جهان Thu Apr 26 10:24:59 IRDT 2018
بهار نیوز باید به عرصه‌های بین‌المللی پا بگذاریم Sun Mar 05 09:55:32 IRST 2017
بهار نیوز مرگ حتمی انسان با مصرف استامینوفن Sat Apr 21 10:09:03 IRDT 2018
بهار نیوز احتمال لغو صدور آرم سالانه طرح ترافیک Sat Dec 23 10:22:26 IRST 2017
بهار نیوز واکنش‌های گسترده به انتشار تصاویر حمید بقایی Sun Jun 10 21:10:54 IRDT 2018
بهار نیوز ضرورت حضور پلیس امنیت اخلاقی چیست؟ Sun Apr 22 12:02:06 IRDT 2018
بهار نیوز روزنامه های امروزسه‌شنبه 11 اردیبهشت Tue May 01 10:29:59 IRDT 2018
بهار نیوز 55 ورزشکار ایرانی دوپینگی هستند Sun Apr 29 09:49:20 IRDT 2018
بهار نیوز رکورد ورود گردشگران خارجی به اصفهان Tue May 02 01:24:04 IRDT 2017
بهار نیوز ورود اولین کشتی کروز به ایران Tue Apr 04 16:35:24 IRDT 2017
بهار نیوز چنددرصد ایرانی‌ها اختلالات روانی دارند؟ Sat Sep 09 15:12:54 IRDT 2017
بهار نیوز استرالیا حریف قدیمی اما کم افتخار والیبال ایران Mon May 14 10:47:01 IRDT 2018
بهار نیوز رفع فیلتر تلگرام؛ پایان یک پرونده یا... Sun Jan 14 09:30:17 IRST 2018
بهار نیوز رییس کل بانک مرکزی: بازار ارز به تعادل رسید Tue Feb 20 11:09:00 IRST 2018
بهار نیوز پرونده‌سازی برای ردصلاحیت نمایندگان Wed Jun 20 13:48:15 IRDT 2018
بهار نیوز مدیرعاملی پرسپولیس را نپذیرفتم Wed Sep 19 09:35:19 IRDT 2018
بهار نیوز الفبای مبارزه با فساد Wed Aug 01 08:00:00 IRDT 2018
بهار نیوز حذف کنکور همچنان در پیچ و خم اما و اگر Fri Apr 27 13:05:41 IRDT 2018
بهار نیوز تحقیر ایرانی‌ها در شوی کشتی کج عربستان Sun Apr 29 10:26:31 IRDT 2018
بهار نیوز نامه ظریف درباره قتل‌عام مسلمانان میانمار Fri Sep 08 15:08:17 IRDT 2017
بهار نیوز «کریس رونالدو»ی عربی! Sun May 14 10:49:22 IRDT 2017
بهار نیوز کل سپرده‌ها و وام‌های بانکی چقدر است؟ Fri Sep 15 13:06:21 IRDT 2017
بهار نیوز ارزش بیت کوین 1000 دلار کاهش یافت Sun Aug 05 13:57:47 IRDT 2018
بهار نیوز گمانه‌زنی‌های نفتی درباره مذاکره ایران و آمریکا Tue Jul 31 18:50:19 IRDT 2018
بهار نیوز «کره‌شمالی‌‌نگری» در تکنولوژی‌های نوین Thu Aug 31 11:29:45 IRDT 2017
بهار نیوز پایانی برای حافظه‌های رایانه‌ای Tue Apr 03 12:52:19 IRDT 2018
بهار نیوز پنج میلیون ایرانی دیابت دارند Wed Jul 11 12:37:35 IRDT 2018
بهار نیوز قاتل 2 شهروند ایلامی اعدام شد Tue Sep 05 10:22:07 IRDT 2017
بهار نیوز حال دریاچه ارومیه وخیم است Tue Jul 18 10:18:16 IRDT 2017
بهار نیوز کاهش سطح آب تالاب انزلی Thu Jan 25 10:26:57 IRST 2018
بهار نیوز نتایج اولیه کنکور امروز اعلام می‌شود Sun Aug 06 09:56:22 IRDT 2017
بهار نیوز برخی مسئولان رانت را حق خود می‌دانند Sat Sep 01 14:17:21 IRDT 2018
بهار نیوز «طبل» ایرانی در جشنواره ایتالیایی Wed Feb 15 10:18:28 IRST 2017
بهار نیوز بازدید ولایتی از شهر ویرانه‌‌شده غوطه‌/عکس Fri Apr 13 11:52:06 IRDT 2018
بهار نیوز مطهری به دادسرای ویژه روحانیت رفت Tue Feb 14 11:16:11 IRST 2017
بهار نیوز فوتبال رشد استخوان‌ها را افزایش می‌دهد Sun Jul 16 11:47:01 IRDT 2017
بهار نیوز رانندگان اسنپ و تپ‎سی از مالیات معافند Mon Aug 21 15:37:02 IRDT 2017
بهار نیوز کشتی صدساله در زیر آب/تصاویر Fri Apr 27 11:19:39 IRDT 2018
بهار نیوز قیمت طلا افت کرد Sat Jul 14 09:56:57 IRDT 2018
بهار نیوز حمله به آرامگاه فردوسی با ترقه بود نه نارنجک! Wed Apr 04 20:46:43 IRDT 2018
بهار نیوز هشدار بین‌المللی درباره بحران آب در ایران Fri Mar 31 22:04:23 IRDT 2017
بهار نیوز اتفاقات دی ماه، کلیت نظام را هدف گرفته بود Thu Mar 01 20:07:06 IRST 2018
بهار نیوز در فضایی کار می‌کنند که انگار فردا نیستند Mon Feb 26 08:32:17 IRST 2018
بهار نیوز دریاچه مهارلو جان گرفت/تصاویر Sun Feb 26 10:15:04 IRST 2017
بهار نیوز اجرای طرح کشاورزی هوشمند از تیرماه Fri Jun 23 11:04:48 IRDT 2017
بهار نیوز کمپانی پژو - سیتروئن هم از ایران خارج می‌شود Tue Jun 05 01:23:02 IRDT 2018
بهار نیوز حجاب واجب شرعی است، نه اجباری Mon Feb 05 11:07:27 IRST 2018
بهار نیوز مذاکرات نظامی دو کره برگزار شد Thu Sep 13 10:14:22 IRDT 2018
بهار نیوز وضعیت نارضایتی‌ها در جامعه Wed May 09 13:24:34 IRDT 2018
بهار نیوز دانمارک؛ لایحه‌ای برای منع برقع و نقاب Wed Feb 07 12:36:36 IRST 2018
بهار نیوز یک نماینده: بیطرف آمده بود که وزیر نشود Sat Sep 02 12:46:16 IRDT 2017
بهار نیوز آنچه یافت می نشود آنم آرزوست Tue Aug 22 13:03:09 IRDT 2017
بهار نیوز قیمت سکه آتی در مرز 2 میلیون تومان Sun Apr 08 11:02:08 IRDT 2018
بهار نیوز تاریخ برگزاری جام جهانی 2022 اعلام شد Sat Jul 14 09:25:04 IRDT 2018
بهار نیوز تحقق رجیستری؛ فرصتی برای جهرمی Sat Aug 26 11:23:32 IRDT 2017
بهار نیوز قاتل پزشک شوشتری دستگیر شد Fri Jan 27 11:03:08 IRST 2017
بهار نیوز چند وعده پوپولیستی؛ همین Wed Apr 26 15:17:16 IRDT 2017
بهار نیوز شکستن یخ‌های قطبی Wed Sep 06 09:06:08 IRDT 2017
بهار نیوز رایزنی آمریکا، قطر و مصر درباره "معامله قرن" Fri Jun 22 15:59:47 IRDT 2018
بهار نیوز از تعویق تشییع تا کشف پیکر تازه Thu Jan 26 14:34:02 IRST 2017
بهار نیوز موضع رخشان بنی‌اعتماد درباره انتخابات Sun Apr 30 11:10:06 IRDT 2017
بهار نیوز بیماری شهردار تهران چیست؟ Tue Apr 10 15:21:19 IRDT 2018
بهار نیوز پاسخ برایان هوک به توئیت محمدجواد ظریف Fri Sep 21 16:16:52 IRDT 2018
بهار نیوز نزاع خانوادگی 6 کشته بر جای گذاشت Wed May 17 11:31:17 IRDT 2017
بهار نیوز وعده‌های خیالی برای افزایش یارانه Sun May 07 15:00:33 IRDT 2017
بهار نیوز افزایش 100درصدی قیمت سوخت شناور‌ها Sun Aug 26 11:06:31 IRDT 2018
بهار نیوز محاصره فرودگاه دیرالزور شکسته شد Sun Sep 10 01:05:00 IRDT 2017
بهار نیوز فیلتر تلگرام؛ یک کلیک بیشتر! Mon Jan 01 18:02:50 IRST 2018
بهار نیوز اعتبار کارت‌های ملی تا پایان امسال Sat Sep 16 11:23:36 IRDT 2017
بهار نیوز بهداد سلیمی طلا گرفت و خداحافظی کرد Mon Aug 27 14:08:58 IRDT 2018
بهار نیوز جای خالی وزارت غذا در کابینه دولت Sat Aug 11 10:39:23 IRDT 2018
بهار نیوز هیلاری کلینتون به سیاست بازگشت Tue May 16 10:36:57 IRDT 2017
بهار نیوز امیدهای سیدحسن برای رفع حصر Thu Aug 17 13:39:17 IRDT 2017
بهار نیوز بی‌دلیل زندگی کنیم Mon Jan 02 12:48:24 IRST 2017
بهار نیوز اعتراض جدی پرسپولیسی‌ها به کمیته استیناف Mon Aug 27 12:26:29 IRDT 2018
بهار نیوز ربات ها در دنیای ما‎ Tue Jul 11 07:30:00 IRDT 2017
بهار نیوز این زن عامل شکست کلینتون بود Mon Jan 02 09:43:22 IRST 2017
بهار نیوز خداحافظی با بلیت‌های کمتر از 250 هزار تومان! Mon Aug 20 10:37:08 IRDT 2018
بهار نیوز بزرگ‌ترین دستاورد اوباما در معرض نابودی Tue Jan 03 16:43:32 IRST 2017
بهار نیوز برترین عکس‌های «هوایی» 2017 Fri Dec 08 21:35:40 IRST 2017
بهار نیوز پیکر سومین کارگر مترو قم خارج شد Fri Feb 10 11:43:26 IRST 2017
بهار نیوز ونگر: آرسنال با بدشانسی مساوی کرد Wed Jan 04 10:24:56 IRST 2017
بهار نیوز فیلم‌های غیر قابل تماشا در جشنواره فجر Tue Feb 07 18:05:27 IRST 2017
بهار نیوز مانور گسترده تخلیه شهرها در کره شمالی Sun Oct 29 10:13:43 IRST 2017
بهار نیوز تحقق یک آرزوی هشتاد ساله؟ Thu Jul 06 10:46:25 IRDT 2017
بهار نیوز نفت با تحریم ایران به 120 دلار می‌رسد Sat Jul 07 13:29:07 IRDT 2018
بهار نیوز کشف یک گوردسته‌جمعی دیگر در موصل Thu Jun 01 10:03:44 IRDT 2017
بهار نیوز امیدوارم پرسپولیس قهرمان آسیا شود Mon Apr 09 15:21:06 IRDT 2018
بهار نیوز رونمایی از برگزیدگان جشن حافظ Sun Aug 13 11:51:54 IRDT 2017
بهار نیوز درخواست یک فعال کارگری از شورای نگهبان Mon Feb 26 08:29:31 IRST 2018
بهار نیوز تاثیر رانندگی بر ضریب هوشی Sun Jul 23 19:06:38 IRDT 2017
بهار نیوز گزارش سازمان هواشناسی از آب و هوا Mon May 08 11:10:21 IRDT 2017
بهار نیوز نظرسنجی ایپو بعد از انصراف قالیباف Wed May 17 17:04:22 IRDT 2017
میزان لیزر اندازی روی صورت شفر/ مسلمان به شدت تشویق شد Thu Oct 26 16:43:25 IRST 2017
پرس شیعه دیدار هیئتی از سوی آیت الله حکیم با زائرین مجروح حرم حضرت زینب (س) Tue Mar 14 16:49:38 IRST 2017
خبرگزاری فارس 4 توصیه مصر به آمریکا درباره «معامله قرن» Fri Aug 10 00:01:00 IRDT 2018
تابناک افزایش دما و آسمانی آفتابی از فردا Mon Jan 29 16:01:42 IRST 2018
خرداد نیوز دوساله شدن اجاره مسکن تاثیری در کنترل قیمت‌ها ندارد/ثبات اقتصادی باشد، مالکان 10 ساله هم اجاره می‌دهند Thu Jul 26 20:42:01 IRDT 2018
پارس فوتبال ستاره “پرسپولیسی”: حسینی حق گلایه از “شفر” را ندارد ؛ “شفر” تضمینی نداده که هر بازی باید حسینی بازی کند! Tue Jan 23 07:25:09 IRST 2018
روزنامه ایران جشنواره‌ای که مثل هیچ جشنواره‌ای نیست! Sat Feb 25 00:00:00 IRST 2017
اقتصاد آنلاین گمشدگان کویر سمنان پیدا شدند Fri Sep 14 10:52:14 IRDT 2018
خبرگزاری مهر سازمان بیمه سلامت توجه ویژه ای به مناطق محروم و مرزی دارد Sun Dec 17 17:15:59 IRST 2017
تابناک نتایج آزمون رشته‌ فوریت‌های پزشکی اعلام شد Fri Feb 09 11:29:40 IRST 2018
تدبیر و امید کلیات طرح تعیین تکلیف «حق التدریسی ها» رد شد Tue Jul 18 19:35:24 IRDT 2017
تدبیر پسر «پله» به خاطر پول‌شویی و قاچاق به زندان رفت Sat Feb 25 13:45:19 IRST 2017
خرداد نیوز خوش رقصی العبادی برای ترامپ Tue Aug 14 12:08:20 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم شهدای ایرانی عملیات‌ آزادسازی حلب چه کسانی بودند؟ Sun Dec 24 11:30:19 IRST 2017
دنیای معدن پرسپولیس و تراکتورسازی نمی‌توانند بازیکن یا مربی خارجی جذب کنند Mon Mar 06 10:12:00 IRST 2017
جماران دولت حیاط خلوت شرکت‌های خصولتی نخواهد شد شاهرگم را هم بزنند با سوء‌استفادکنندگان کنار نمی‌آیم Fri Aug 25 17:11:35 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران مردم را باور کنید/اجتماع در عربستان نمایشی بود/از همه باید برای ساختن ایران بهره بگیریم Mon May 22 17:16:00 IRDT 2017
آنا مسابقه بخون و ببر شروع شد Sat Feb 03 19:25:13 IRST 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا قول مساعد هیئت امنای مرکز میراث مکتوب برای حل مشکلات مالی آن Wed Jun 20 08:09:39 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران اوضاع نامناسب زمین ورزشی در خیابان شهرزاد + فیلم Mon Oct 30 17:54:18 IRST 2017
شیعه نیوز 200 عضو طالبان راهی میانمار شدند Tue Sep 05 10:45:36 IRDT 2017
بولتن نیوز آخرین وضعیت مصدومان تراکتورسازی Sat Apr 08 13:53:48 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی لاریجانی: تامین زیرساخت‌های خدماتی در قم دنبال می‌شود Wed May 02 00:29:00 IRDT 2018
تهران پرس 12 سنت عجیب قبایل آفریقایی Mon Oct 02 13:08:00 IRST 2017
پایگاه خبری الف خبرگزاری فارس: خانم ابتکار! چه کسی گفته حکم جلب پسر شما برای دزدی است؟! Tue Jan 24 11:25:50 IRST 2017
ایسکانیوز برگزاری «دیدار ماه» همزمان با ربیع الاول Sat Nov 18 12:43:08 IRST 2017
صبحانه با خبر رونمایی از نسل هشتم از پردازنده های اینتل Mon Aug 14 09:20:56 IRDT 2017
جماران 69هزار کاروز از چهارشنبه مشغول به کار می شوند Mon Jul 10 14:51:33 IRDT 2017
جوان آنلاین افزایش صادرات گاز ایران به عراق Wed Dec 06 12:59:23 IRST 2017
خبرگزاری فارس گرد و غبار در حمیدیه به 31 برابر حد مجاز رسید/ توزیع 10 هزار ماسک Tue Oct 31 15:19:00 IRST 2017
تی نیوز کاهش 4 میلیارد دلاری واردات، اثر ادغام بازرگانی و وزارت کشاورزی Tue Jul 11 15:35:32 IRDT 2017
خانه ملت جلسه مشترک کمیسیون اقتصادی مجلس با مدیران عامل بانک های کشور برگزار می شود/اصلاح نظام بانکی کشور محور نشست Mon Jul 16 10:35:49 IRDT 2018
خبرگزاری حوزه جلسه کمیسیون های مجلس خبرگان در قم برگزار شد Thu Jul 06 22:24:00 IRDT 2017
خبرگزاری مهر طرفداران کاندیداها باید تابع قانون باشند Fri May 19 18:00:51 IRDT 2017
آریا یکهزار میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی بوشهر پرداخت شد Tue Aug 14 14:40:58 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر تاکید شهرداری بیرجند بر اخذ مجوز برپایی ایستگاه های صلواتی Tue Sep 18 14:11:01 IRDT 2018
شفاف پایتختی‌ها بالن هوا می‌کنند/ تصاویر جدید از سریال سیروس مقدم Mon Jul 24 10:57:53 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا حاجی‌زاده: در بین گروه‌های سیاسی لبنان حزب الله از راهبرد سیاسی پایداری برخوردار است/ احتمال کاهش آرای حزب المستقبل به دلیل رسوایی در عربستان Sun May 06 13:03:43 IRDT 2018
آنا وعده مالی وزرای پیشنهادی به نمایندگان کذب است/ فضای مجلس برای روز رای گیری قابل پیش بینی نیست Sat Aug 19 17:40:10 IRDT 2017
روزنامه ایران به جای حزب و جناح به فکر ملت و کشور باشیم Mon Mar 14 06:00:00 IRST 2016
باشگاه خبرنگاران نتانیاهو روز پنجشنبه نمایش ضدایرانی جدید خود را اجرا می‌کند Sun Sep 23 08:41:12 IRST 2018
اقتصاد آنلاین افزایش 650 درصدی درآمد حاصل از فروش سهام/ کاهش زیان انباشته در «وگستر» Wed Jun 20 15:16:51 IRDT 2018
آفتاب ایران قیمت خودرو | آخرین قیمت دنا پلاس و رانا | محصولات ایران خودرو؛ چند؟! Tue Jan 16 14:20:44 IRST 2018
سلامت نیوز ارسال لایحه رتبه‌بندی معلمان به هیات دولت Mon Sep 24 15:57:00 IRST 2018
تدبیر هیل:تهران مذاکره‌ با‌ واشنگتن را به‌ برداشتن‌ تحریم‌ها منوط‌ کرد / رویترز:روحانی درخواست‌ آمریکا را رد کرد Tue Aug 07 19:34:43 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر حمایت از تولید داخل؛ الویت اقتصادمقاومتی درسال 97 Mon Apr 30 15:08:31 IRDT 2018
مقام معظم رهبری درخت، مایه برکت زندگی Sat Mar 04 21:53:00 IRST 2017
تابناک بیل گیتس 4.6 میلیارد دلار از ثروتش را وقف کرد Wed Aug 16 11:28:01 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران رشد 4 برابری درآمدهای دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان Fri Apr 21 13:28:23 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر حمایت حکام آل سعود از رژیم صهیونیستی شرم آور است Fri Apr 06 15:38:11 IRDT 2018
تی نیوز شاه ویسی در مصاحبه با رادیو گفت و گو: باید سایه دولت از سر اقتصاد مقاومتی کم شود Wed Apr 18 13:55:33 IRDT 2018
خبرگزاری بین المللی قرآن تلاش دشمن تبدیل ضد ارزش‌ها به ارزش‌هاست Tue May 23 13:35:14 IRDT 2017
مقام معظم رهبری انتصاب فرمانده نیروی دریایی و معاون هماهنگ کننده سپاه Thu Aug 23 14:28:00 IRDT 2018
شفاف چه افرادی حاضر به پرداخت اقساط وام مسکن مهر نشدند؟ Mon May 14 17:15:07 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران اینجاست که میگن دود از کُنده بلند می شود + فیلم Fri Mar 03 04:12:01 IRST 2017
بولتن نیوز مدیرروستا مدیرفنی صبای قم شد Thu Aug 24 22:24:44 IRDT 2017
خبرگزاری فارس دیدن میوه‌های برجام رویا و خیال‌پردازی است/ برجام به جای رفع تحریم تبدیل به ابزار فشار شده است Wed Jan 17 11:17:00 IRST 2018
فرارو حقوق کارمندان دولت افزایش می‌یابد Fri Jan 19 09:45:57 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم پاتک ضابطین قضایی به محل دپوی کالای مسروقه و مواد مخدر- مشهد Tue Dec 26 17:47:08 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم مردم ایران نشان دادند در پای آرمان‌های انقلابی ثاب‌قدم هستند Fri Feb 10 10:43:24 IRST 2017
ایسکانیوز سفر مدیر کل کنسولی وزارت امور خارجه به ارمنستان Mon Feb 27 10:07:15 IRST 2017
ورزش 3 پورموسوی: در نیمه اول ترسو بودیم Thu Feb 15 15:02:38 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی تند باد با سرعت 60 کیلومتر بر ساعت اراک را در نوردید Fri May 05 00:24:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی 16 بهمن 1357- معرفی مهدی بازرگان به عنوان نخست وزیر دولت موقت Sat Feb 04 11:59:00 IRST 2017
امید هسته ای نسبت به اجرای کامل توافق هسته‌ای هوشیار هستیم Sun Jul 16 22:48:40 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی همدانی ها در اندیشه صید مدال های المپیک آسیایی Wed Aug 15 10:37:00 IRDT 2018
خبرگزاری مهر شهردار بیدستان منصوب شد Mon Jul 25 17:47:57 IRDT 2016
ایسکانیوز کیت بومی تشخیص سرطان طرح برتر دانش‌بنیان معرفی شد Mon Jul 23 10:14:24 IRDT 2018
انصاف واکنش معاون وزیر کشور به حاشیه‌های صدور حکم نجفی Sat Aug 26 19:40:42 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم هشدار به دولت درباره بسترسازی جدید برای فساد Sun Dec 10 17:36:00 IRST 2017
آفتاب ایران "شرق دور، شرق نزدیک" تمدید شد Wed Aug 09 12:16:06 IRDT 2017
تابناک روزنامه‌های اقتصادی چهارشنبه 5 اردیبهشت 97 Wed Apr 25 13:39:46 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران اعزام 134 نفر از خانواده شهدا وایثارگران همدانی به حج تمتع Sun Jul 22 09:18:48 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران همدان یا اصفهان؛آرامگاه حقیقی «ابوعلی سینا» کجاست؟ Sat Sep 08 07:01:01 IRDT 2018
آفتاب ایران آخرین وضعیت مصدومان حادثه واژگونی اتوبوس در محور فردوس Mon Feb 12 11:02:05 IRST 2018
برنا نوروز به معنای مواصله و برای رسیدن به محبت و رفاقت بین انسان ها است تا در پرتو آن به آرامش برسند Tue Mar 21 18:55:47 IRST 2017
تی نیوز مهاجم قائم شهری پرسپولیس: دنبال نماد پرسپولیس نیستم Sun Jul 16 00:08:00 IRDT 2017
العالم رحمانی فضلی: رای گیری در ساعت 24 امشب تمام است Fri May 19 22:19:40 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران واکنش وزیر اقتصاد به استیضاح/گرانی یکی از محصولات نهایی فساد است Sun Aug 19 18:30:22 IRDT 2018
خانه ملت موانع بانکی در همکاری‌های اقتصادی و تجاری ایران و رومانی باید رفع شود/رومانی می تواند نقش مهمی در صادرات کالاهای ایرانی به اروپا ایفا کند Wed Apr 18 17:28:36 IRDT 2018
ساعت24 سرعت اینترنت به 20 مگابیت می رسد Sun Jul 23 16:53:07 IRDT 2017
598 عکس/ خودروی تشریفات رئیسی چیست؟ Tue Jul 24 15:09:10 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر نماهنگ کودکان مظلوم سوری Wed Apr 19 17:59:25 IRDT 2017
خبرگزاری فارس حوزه وقتی انقلابی است که بتواند مرجع علمی تعیین کند/ حوزه باید مستقل باشد/ دلاّل فقه نباشیم، مبتکر باشیم Wed Apr 19 11:10:00 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران واکنش ایران به بیانیه وزرای خارجه گروه 7 Wed Apr 12 22:02:43 IRDT 2017
جوان آنلاین درگیری‌های داخلی گروههای مسلح در دمشق Mon May 15 18:25:03 IRDT 2017
ایلنا تولید بیش از 22 میلیون بشکه میعانات‌گازی در پارس‌جنوبی Sun Feb 26 12:34:22 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی بروجردی: ایران به ضرورت شفاف سازی در حوزه مالی معتقد است Mon Feb 26 14:48:00 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران ترکیب استقلال مقابل گل گهر سیرجان اعلام شد Fri Sep 08 13:40:18 IRDT 2017
جماران قدرت نفوذ سپاه در منطقه خاورمیانه روشن است Sat Oct 07 15:08:47 IRST 2017
دولت بهار آیین‌نامه جدید انتخاب روسای فدراسیون‌های ورزشی Tue Apr 04 12:40:00 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم سوریه|ادامه پیشروی در عمق صحرای السویداء/ انهدام پهپاد تروریست‌ها در حومه شمالی حماه Wed Aug 29 19:37:29 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران حمایت نکردن از دولت به منزله بازی در نقشه دشمن است Sat Aug 25 12:52:37 IRDT 2018
ایلنا دفاعیه بیژن حیدری از داوری‌اش در دربی؛ نمی‌توانستم اخراج کنم Sat Oct 28 10:29:46 IRST 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا سیر صعودی سکه در افزایش قیمت +جدول Thu Mar 16 13:26:56 IRST 2017
برنا بومی سازی نرم افزار های مدیریت در خانگیران Thu Jul 20 10:04:08 IRDT 2017
تی نیوز جزئیات فروش گوشت الاغ در فارس Sun Jul 09 02:19:29 IRDT 2017
جام نیوز شفر لیست جدید داد ! سه مهاجم 6 دانگ مدنظر سرمربی استقلال Sun Aug 05 10:41:26 IRDT 2018
دولت بهار فیلم/ خلاصه بازی پرسپولیس 1-1 سیاه جامگان Wed Aug 16 23:57:00 IRDT 2017
خبرگزاری مهر تصادف خودروی پژو و تیبا در هراز 7 مصدوم برجا گذاشت Sat Jul 01 17:59:48 IRDT 2017