بهار نیوز - Tue Feb 14 15:49:45 IRST 2017 نمایش خبر

چالش پس از فروش خودروهای داخلی!

گروه اقتصادی_رسانه‌ها: روزنامه شهروند نوشت:«99,9‌درصد مردم از نمایندگی‌‌های فروش و خدمات پس از فروش خودرو رضایت ندارند.» روز گذشته مدیرعامل شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران ضمن اعلام این موضوع، گفت: از 2‌هزارو440 نمایندگی موجود تنها 20 نمایندگی درسطح رتبه یک قرار دارند و خدمات رضایت‌بخشی به مردم ارایه می‌دهند.این درحالی است که مدیرکل خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت معتقد است: توقع مردم بالا رفته! و خدمات پس ازفروش خودروها نسبت به 10‌سال گذشته پیشرفت‌های بسیاری داشته است.فربد زاوه کارشناس صنعت خودرو اما به «شهروند» می‌گوید: کیفیت پایین قطعات باعث افزایش مراجعات به تعمیرگاه‌ها شده، مردم حق دارند درقبال پولی که پرداخت می‌کنند، متوقع باشند. ازطرفی تعمیرکاران مجاز و غیرمجاز هم این موضوع را تأیید کرده و به «شهروند» می‌گویند: مراجعات قابل توجهی ازصاحبان خودروی صفر دارند که بخش اعظمی ازاین مراجعات بابت قطعه‌های بی‌کیفیت و معیوب است. ازطرفی با عضو سابق هیأت‌مدیره انجمن قطعه‌سازان که تماس می‌گیریم، می‌گوید: تولیدات داخلی شناسنامه دارند و کنترل کیفی می‌شوند. از خودروسازان بپرسید، چرا رابطه خوبی با قطعات مرغوب‌تر ندارند؟

 
 
تا دلتان بخواهد مراجعه خودرو صفر داریم
 
 
 با یکی، دو تا از تعمیرکاران تماس می‌گیریم. «مراجعه خودرو صفر تا دلتان بخواهد داریم» این را صاحب یک تعمیرگاه در شرق تهران به «شهروند» گفته و توضیح می‌دهد: دیگر مثل گذشته نیست که خودرو صفر به تعمیرگاه نیاز پیدا نکند. حسن امینی می‌گوید: بسیاری از مراجعه‌های خودرو صفر مربوط به پژو405 و پارس است؛ صفحه کلاج‌شان از روز اول مشکل دارد. راناهای صفر هم معمولا برای تسمه دینامشان سراغ ما می‌آیند. می‌پرسم چرا نمایندگی نمی‌برند؟ امینی می‌گوید: خب مردم ازعملکرد مکانیک‌های نمایندگی‌ها رضایت ندارند. برای یک ایراد چندبار مراجعه می‌کنند اما درنهایت مشکل حل نمی‌شود. فربد زاوه کارشناس صنعت خودرو به «شهروند» می‌گوید: تلخ است. دریک دوره افتخار مدیرعامل ایران‌خودرو این وعده بود: به ‌زودی تمهیداتی می‌اندیشیم که خودروی صفر تا 10‌هزارکیلومتر نیاز به تعمیرکار پیدا نکند!
 

 

 تنها 20 نمایندگی در سطح رتبه یک قرار دارند
 
مدیرعامل شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران به تسنیم گفت: کمتر از یک‌دهم‌درصد ازمجموع نمایندگی‌های فروش و خدمات پس از فروش از نظر عملکردی و تأمین رضایت مشتریان در رتبه یک قرار دارند. اشکان گلپایگانی افزود: براساس ارزیابی‌ها ازمجموع 2‌هزارو440 نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش 39 شرکت خودروساز درسراسر کشور تنها 20 نمایندگی درسطح رتبه یک قرار دارند. او گفت: با توجه به برنامه‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین هدفگذاری‌ها برای ‌سال آینده، بیش از 35‌درصد از نمایندگی‌های فروش و خدمات پس ازفروش شرکت‌های خودروساز باید در سطح رتبه یک قرار گیرد. این درحالی است که مدیرکل خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت درباره بحث رضایت‌مندی مشتریان گفت: در‌ سال 95 بیش از یک‌ونیم‌میلیون نفر مورد ارزیابی رضایت‌مندی از میزان خدمات پس ازفروش خودروها قرار گرفتند که 68/9‌درصد از خدمات رضایت داشتند که نسبت به‌ سال قبل، حدود 2 امتیاز بالاتر رفته است.
 

 
می‌گویند توقع مردم بالا رفته است!
آمارهای شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد به مذاق بعضی‌ها خوش نیامده است. مدیرکل خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت با تأکید بر این‌که خدمات پس ازفروش نسبت به 10‌سال گذشته قابل مقایسه نیست، گفت: با توجه به نمونه‌ها و تنوع کالا و برندهایی که در دنیا مردم مشاهده می‌کنند، سطح توقع آنها از خودروسازان افزایش یافته است.  امیرحسین قناتی گفت: به علت این‌که شیب رضایت مشتری با شیب افزایش کیفیت خودرو یکسان نیست، مشتریان از خودرو و قطعات رضایت‌مندی ندارند. مدیرکل خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت با اشاره به این‌که به هیچ عنوان نمایندگی‌ها نباید خودروی معیوب به مشتریان بدهند، اضافه کرد: در پنج‌سال گذشته مشتریان از عیوب حساس، حیاتی و زیربنایی خودرو شکایت می‌کردند اما امروزه با افزایش توقع، مشتریان ازصدای اضافه خودرو شکایت دارد و این دو شکایت عدم رضایت‌مندی با یکدیگر قابل مقایسه نیست. او در ادامه گفت: گاهی مشتریان به خودروهای خود به موقع رسیدگی نمی‌کنند و به وجودآمدن عیب و ایراد در خودرو را به حساب تولیدکنندگان می‌گذارند.
 

 

 مردم حق دارند متوقع باشند
 
موضوع را با فربد زاوه کارشناس صنعت خودرو مطرح می‌کنیم. او به «شهروند» می‌گوید: مردم حق دارند در ازای پول‌های کلانی که می‌دهند، متوقع باشند. وقتی خودرویی را صفر یا درحد نو خریداری می‌کنند، اما کیفیت پایین این قطعات پای آنها را بارها و بارها به تعمیرگاه‌ها یا مراکز خدمات پس ازفروش باز می‌کند. قطعاتی که یا درست کار نمی‌کنند یا طول عمر پایینی دارند. قطعات روی خودروها که از آسمان روی خودرو سوار نمی‌شوند!  زاوه می‌گوید: تولیدات داخلی ما معمولا شامل ترکیبی از کیفیت پایین و خدمات پس ازفروش نامناسب است. قطعات خیلی از خودروهای محبوب مردم کمیاب است یا بسیار گران‌قیمت.  او ادامه می‌دهد: حتی دربرخی موارد تعمیرکاران نمایندگی‌ها دانش کافی را ندارند و مشتری مجبور به مراجعه چندباره برای یک مشکل می‌شود و این بدترین حالت ممکن است.
 

 

 تولید قطعات خودرو زیرزمینی شده است
 
استفاده از قطعات با کیفیت پایین یکی ازعواملی است که پای خودروهای داخلی را بارها و بارها به تعمیرگاه‌ها باز می‌کند. «بررسی‌ها نشان داده است که قطعه‌سازان زیرپله‌ای هم هستند که در سطح شهر قطعات بی‌کیفیت تولید می‌کنند.» این موضوعی است که رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو اعلام کرد و گفت: بی‌کیفیتی قطعه، خودرو، سوخت و روغن دست به دست هم داده است و متأسفانه خروجی خوبی از تعمیرگاه بیرون نمی‌آید. به گفته او، قطعاتی که در داخل تولید می‌شود، متأسفانه کیفیت لازم را ندارند که البته شامل بخشی از قطعات می‌شود.
 

 

 از خودروسازان بپرسید چرا قطعه بی‌کیفیت می‌خرند
 
تولیدات داخلی شناسنامه دارند. این را عضو سابق هیأت‌مدیره انجمن قطعه‌سازان به «شهروند» می‌گوید. بهرام شهریاری توضیح می‌دهد: مراحل ساخت قطعات تولید داخل، کاملا چک می‌شود. بعد از آن بازرس‌های خبره‌ای قطعات را کنترل کیفی می‌کنند و درصورت تأیید قطعه به مرحله تولید می‌رسد. اگر خودروسازان با همه این اوصاف باز هم قطعه بی‌کیفیت می‌خرند، بهتر است علت را از خودشان جویا شوید.  شهریاری درمورد قطعاتی که تولید داخل نبوده و وارداتی است هم، می‌گوید: هرج و مرج‌ها در دولت گذشته، باعث شد عده‌ای به‌عنوان قطعه‌ساز به چین سفر کنند و بی‌کیفیت‌ترین قطعه‌های ممکن را وارد کنند، چون کنترل کیفیت آنچنانی روی قطعه وارداتی وجود ندارد. قطعات بی‌کیفیت و قاچاق در این بازار وجود دارد که « ثبت کد رهگیری» راهکاری است که می‌تواند بازار این قطعات را نجات دهد.  دیروز رئیس هیأت‌مدیره قطعه‌سازان هم، گفت: ما قطعه‌سازان با خودروسازان شناسنامه و اسناد مهندسی داریم که قطعه کنترل‌شده باشد و در واقع قطعه ازمسیر قطعه‌ساز، معیوب به دست خودروساز نمی‌رسد. 
 

 
رضا رضایی تأکید کرد: البته تیم خودروساز نیز باید در مونتاژ دقت لازم را داشته باشد. هرچند خودرو پس از تولید نیز چک می‌شود تا به دست مصرف‌کننده برسد و اگر قطعاتی که بسته می‌شود، کنترل شود. مشکلات قطعات معیوب هم شناسایی می‌شود. او گفت: متأسفانه قطعه ما وارد بازار می‌شود، سپس قطعات بی‌کیفیت داخل آن می‌گذارند و به تعمیرگاه‌ها می‌دهند. رئیس هیأت‌مدیره قطعه‌سازان گفت: کیفیت تعیین شده است و برای هرقطعه شناسنامه داریم. کیفیت بالاتر رفته، مهارت افزایش یافته اما قیمت براساس شرایط تورم افزایش یافته است.
 

 

 معضل قطعه‌های معیوب و بی‌کیفیت حل می‌شود
 
قطعات وزارت صنایع دراین خصوص حوزه‌های مختلفی را تشکیل داده که برای 12 قطعه تولیدات یدکی کد شناسایی و کد رهگیری زده می‌شود و به ‌زودی این کدبندی که برای 12 قطعه نهایی شده است، در سامانه نصب خواهد شد.  او با بیان این‌که قطعات برگشتی در سه مرحله کنترل و قطعه معیوب از چرخه تولید خارج می‌شود، گفت: نخست در خط تولید تشخیص و برگشت می‌خورد، دوم درمرحله سوارشدن روی خودرو و مرحله سوم زمانی است که قطعات ساخته‌شده در بازار برگشت می‌خورند. بهرام شهریاری عضو سابق هیأت‌مدیره انجمن قطعه‌سازان هم دراین‌باره به «شهروند» می‌گوید: قطعات باید کد رهگیری داشته باشند و این تنها راه عملیاتی سروسامان‌دادن به این وضع است. به وسیله کد رهگیری نه‌تنها قطعات نامرغوب رهیابی می‌شوند، بلکه قاچاق قطع‌های چینی نیز ساماندهی می‌شود.
 

 

 از مصرف‌کننده حمایت نمی‌شود
 
متولی مصرف‌کننده نداریم. این یکی از مشکلات بزرگی است که پیش پای خریداران خودرو در ایران است. اگر موضوعی در فرآیند خرید یک خودرو برای مصرف‌کننده مشکل‌ساز شود، هیچ نهادی پاسخگو نیست.  بهرام شهریاری می‌گوید: سازمان حمایت ازمصرف‌کننده دربهترین حالت نامتوازنی قیمت‌ها در سطح بازار را بررسی یا کنترل می‌کند و برای بررسی کیفیت تولیدات داخلی برنامه‌ای ندارد.  این موضوع شاید درهمه صنف‌های کشور دیده شود، اما خودرو بیش از هرصنعت دیگری نیاز به نهاد یا سازمانی برای حمایت از مصرف‌کننده دارد؛ چراکه خودروهای داخلی با قیمت‌های گزاف و با کیفیتی که چنگی به دل نمی‌زند، به مردم عرضه می‌شوند و تکلیف خدمات پس ازفروش هم، روشن است.
بهار نیوز گرانی گوشت ربطی به ما ندارد Tue Feb 05 12:00:12 IRST 2019
بهار نیوز کاسپین زنان صیغه‌ای را تکذیب کرد Fri Jul 07 00:51:39 IRDT 2017
بهار نیوز احمدی‌نژاد به استقبال روز کوروش رفت Mon Oct 29 11:46:31 IRST 2018
بهار نیوز تاریخ سازی یوونتوس در سری A Mon Nov 12 11:42:38 IRST 2018
بهار نیوز کره جنوبی نفت ایران را تحریم کرد Sat Dec 15 16:27:03 IRST 2018
بهار نیوز بازرگان؛ 39 سال پس از نخست‌وزیری Tue Feb 06 12:52:18 IRST 2018
بهار نیوز ویندوز به خط پایان نزدیک می‌شود؟ Fri May 31 17:20:41 IRDT 2019
بهار نیوز ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد نیمسال دوم Sun Dec 17 10:12:45 IRST 2017
بهار نیوز پیروزی آلمان در خاک هلند در دقیقه 90 Mon Mar 25 13:02:40 IRDT 2019
بهار نیوز گزینه‌های جانشینی لوئیس انریکه Fri Mar 03 10:32:17 IRST 2017
بهار نیوز کردهای سوریه به بشار اسد متوسل شدند! Fri Dec 28 13:24:05 IRST 2018
بهار نیوز تام پرز رهبر حزب دموکرات آمریکا شد Sun Feb 26 10:08:40 IRST 2017
بهار نیوز هشدار آمریکا در چین در پی بروز بیماری مرموز Fri Jun 08 18:43:24 IRDT 2018
بهار نیوز کارون خشک می‌شود/ آبی نمانده که منتقل کنید Mon Apr 09 19:14:57 IRDT 2018
بهار نیوز پرونده واردات خودرو فعلا محرمانه است Wed Jul 25 15:34:30 IRDT 2018
بهار نیوز کشف جسد حلق آویز پسر نوجوان Mon Feb 26 11:24:45 IRST 2018
بهار نیوز «مرتضی» همبازی جهانبخش می‌شود Fri Jul 27 13:03:21 IRDT 2018
بهار نیوز برگزاری جشنواره کدو در رشت Mon Nov 26 13:23:25 IRST 2018
بهار نیوز آسمان سراسر ایران از فردا، سه روز بارانی است Wed Mar 22 10:42:39 IRDT 2017
بهار نیوز دلایل گرانی میوه در روز‌های اخیر Tue Aug 28 09:00:01 IRDT 2018
بهار نیوز دستگیری دو نفر از ربایندگان «باران شیخی» Mon May 06 16:11:01 IRDT 2019
بهار نیوز واردات گوشی تلفن‌همراه 2برابر شد Sat Dec 09 18:07:14 IRST 2017
بهار نیوز ظرفیت قطعی ورزشگاه آزادی مشخص شد Tue Nov 06 14:18:21 IRST 2018
بهار نیوز 8عضو خانواده در یک تصادف کشته شدند Sat Jun 08 10:12:50 IRDT 2019
بهار نیوز رقابت 18 فیلم برای نخل طلای کن Fri Apr 14 10:32:49 IRDT 2017
بهار نیوز رهبر انقلاب: دنبال ریاست نرویم، تبعات دارد Tue Dec 18 15:18:57 IRST 2018
بهار نیوز آتش سوزی گسترده در دروازه غار Fri Nov 02 17:29:01 IRST 2018
بهار نیوز جدیدترین قیمت‌ها از بازار سکه و دلار Tue May 09 15:28:54 IRDT 2017
بهار نیوز خوانساری: بخش خصوصی ناامید نیست Fri Mar 30 11:24:37 IRDT 2018
بهار نیوز ترامپ و ملک سلمان به هم چه گفتند؟ Tue Jan 31 08:34:20 IRST 2017
بهار نیوز پیش بینی دمای 50 درجه برای خوزستان Mon Jul 03 16:30:49 IRDT 2017
بهار نیوز شکایت استقلال از شرکت مجری اسپانسرش Tue May 14 16:35:33 IRDT 2019
بهار نیوز دستمزد کارگران قبل از مذاکرات مزد98ترمیم شود Tue Oct 30 10:37:42 IRST 2018
بهار نیوز همه‌چیز درباره مخدر «گُل» Sat Dec 16 10:55:48 IRST 2017
بهار نیوز شرایط سخت دولت در بستن بودجه Thu Dec 06 09:42:13 IRST 2018
بهار نیوز نحوه استعلام ممنوع الخروجی Mon Dec 17 13:28:07 IRST 2018
بهار نیوز انفجار شدید و حمله به دو نفتکش در دریای عمان Thu Jun 13 13:29:38 IRDT 2019
بهار نیوز خلیج فارس؛ خاستگاه صلح، فرهنگ و تمدن کهن ایرانی Mon Apr 30 09:36:58 IRDT 2018
بهار نیوز خداداد عزیزی محروم شد Tue Aug 14 11:53:33 IRDT 2018
بهار نیوز هزینه بازسازی سوریه چقدر است؟ Thu Mar 23 11:59:45 IRDT 2017
بهار نیوز پس از عمان، بحرین در دستور کار نتانیاهو است Sat Nov 03 15:36:51 IRST 2018
بهار نیوز خودرو‌های داخلی چقدر گران شدند؟ Thu May 02 10:19:16 IRDT 2019
بهار نیوز کشتار بی رحمانه نهنگ‌ها؛ آب دریا قرمز شد Thu May 30 11:52:38 IRDT 2019
بهار نیوز اصل برجام با هر تغییری از بین می رود Sun Apr 29 09:50:51 IRDT 2018
بهار نیوز آشنایی با دوربین‌های مداربسته ورتینا و های‌لوک Tue Jan 29 17:48:48 IRST 2019
بهار نیوز بازی دو سر باخت در بازار لوازم خانگی Mon Aug 13 11:03:37 IRDT 2018
بهار نیوز بیرانوند به ترابوزان‌اسپور پیشنهاد شد Tue Jan 01 15:15:26 IRST 2019
بهار نیوز اعلام نتایج انتخابات پاکستان به تاخیر افتاد Thu Jul 26 16:29:33 IRDT 2018
بهار نیوز تکذیب موافقت با عفو «محمدعلی طاهری» Mon Aug 27 14:12:55 IRDT 2018
بهار نیوز قیمت دلار در بازار ارز ثابت ماند Sun Jan 20 14:05:38 IRST 2019
بهار نیوز رئیس‌جمهور وارد شیراز شد Thu Apr 20 09:33:56 IRDT 2017
بهار نیوز خزر را به سمنان نبرید؛ کاسپین نابود می‌شود Mon Mar 11 09:23:52 IRST 2019
بهار نیوز شکایت سردار آزمون از مجری سیما Sun Jan 28 16:58:54 IRST 2018
بهار نیوز بازار موبایل همچنان در شوک نوسانات ارزی Tue Apr 17 10:14:04 IRDT 2018
بهار نیوز تعرفه‌ اینترنت موبایل زیر قیمت است! Mon Oct 15 09:01:51 IRST 2018
بهار نیوز تاج: با هیچ مربی‌ای مذاکره نکرده‌ایم Tue Feb 05 08:52:47 IRST 2019
بهار نیوز آزار دادن استاد ناظری اخلاقی نیست Sun Jul 30 21:09:29 IRDT 2017
بهار نیوز انتصاب رئیس جدید سازمان امور مالیاتی کشور Sun Jun 02 20:20:19 IRDT 2019
بهار نیوز احکام فعالان اصلاح‌‌طلب سیاسی است Tue Oct 03 10:25:39 IRST 2017
بهار نیوز جزئیات جلسه کارگروه تخصصی مزد Tue Feb 07 10:28:23 IRST 2017
بهار نیوز دمای ورزقان دیشب زیر 30 درجه بود! Mon Jan 29 10:26:44 IRST 2018
بهار نیوز پمپئو: مسئولان قتل خاشقچی را تحریم می کنیم Wed Oct 24 09:51:45 IRST 2018
بهار نیوز ضرب الاجل آمریکا به خریداران نفت ایران Sat May 12 19:35:39 IRDT 2018
بهار نیوز برنامه‌های نبودنی و نشدنی Sun Apr 23 14:00:32 IRDT 2017
بهار نیوز زن درویش شکنجه نشده و با رأفت دستگاه قضایی فعلا با وی برخوردی صورت نگرفته است Wed Jan 23 13:37:55 IRST 2019
بهار نیوز VAR، تیر خلاص به حق‌ پخش Mon Dec 24 14:03:32 IRST 2018
بهار نیوز نرخ واقعی بلیت پرواز‌های داخلی Sun Aug 26 12:48:51 IRDT 2018
بهار نیوز جزئیات مرگ مرموز دو خواهر اهوازی Wed Oct 24 15:38:38 IRST 2018
بهار نیوز اپل به غول بازی در جهان تبدیل می‌شود؟ Mon Apr 15 15:41:56 IRDT 2019
بهار نیوز آینه‌ای که عیب‌های صورتتان را پیدا می‌کند Sat Oct 20 14:51:03 IRST 2018
بهار نیوز چین هواپیمای مسافربری به ایران نمی‌فروشد Fri Nov 09 09:31:45 IRST 2018
بهار نیوز استخراج بیت‌کوین دمای جهان را افزایش می‌دهد Wed Oct 31 13:47:00 IRST 2018
بهار نیوز بررسی سلامت قلب به وسیله لباس خواب! Thu Apr 04 11:04:21 IRDT 2019
بهار نیوز سرگردانی گردشگران خارجی‌ در بازار ارز ایران Sat Apr 21 10:12:32 IRDT 2018
بهار نیوز گوشی‌های 5G تا 2019 به بازار می‌آیند Fri Sep 15 16:50:29 IRDT 2017
بهار نیوز پنج شهربازی غیراستاندارد در تهران پلمب شد Sun Jun 02 13:45:10 IRDT 2019
بهار نیوز صعود بی‌دردسر مسی و یاران Wed Apr 17 11:52:02 IRDT 2019
بهار نیوز پس لرزه های گرانی در مناطق زلزله زده Tue May 29 10:52:13 IRDT 2018
بهار نیوز تصمیم جدید توییتر درباره فالوورها Tue Nov 20 17:13:53 IRST 2018
بهار نیوز سیاسی‌کاری در مدیریت شهری Sun Jan 22 16:20:47 IRST 2017
بهار نیوز زنان عربستان هم به استادیوم رسیدند Sun Sep 24 10:44:07 IRST 2017
بهار نیوز اصولگرایان؛چالش جایگاه عُلماتاسلبریتی‌ها Tue Jul 25 21:32:53 IRDT 2017
بهار نیوز رئیس‌جمهور ماجراجو نام کشورش را تغییر می‌دهد! Tue Feb 12 22:50:05 IRST 2019
بهار نیوز رقیب اصلاح طلبان دنیاطلبی خودشان است Tue Jul 24 09:16:57 IRDT 2018
بهار نیوز خوب و بد عدم افزایش نرخ سود بانکی Mon Apr 15 16:35:58 IRDT 2019
بهار نیوز برای هجوهای مجازی قهقه می‌زنند، اما ... Wed Dec 05 14:15:51 IRST 2018
بهار نیوز بلومبرگ: «فولکس واگن» ایران را ترک می‌کند Thu Sep 20 12:57:27 IRDT 2018
بهار نیوز یکی از چهار نفر خط می خورد؟ Tue May 29 12:24:48 IRDT 2018
بهار نیوز مقدمات تحلیف رییس‌جمهوری انجام شده Mon Jun 26 01:17:15 IRDT 2017
بهار نیوز راهبرد دانمارک در برابر ایران؛ اقدامی قاطع Mon Dec 10 18:41:46 IRST 2018
بهار نیوز شما دیگر کلمه «بریتانیا» را نمی‌شنوید! Wed Aug 02 16:49:18 IRDT 2017
بهار نیوز نرم‎افزاری که دروغ گفتن به پلیس راناممکن می‌کند Sat Oct 27 10:35:34 IRST 2018
بهار نیوز حال و روز کسبه پلاسکو بعد از آتش‌سوزی Mon Jan 23 09:38:02 IRST 2017
بهار نیوز مهم‌ترین کالاهایی که ارز خود را از نیما گرفتند Fri Dec 07 16:16:15 IRST 2018
بهار نیوز نرخ تورم فقرا همچنان بیش‌از ثروتمندان Fri Mar 30 10:47:45 IRDT 2018
بهار نیوز یک‌سالگی ریاست‌جمهوری ترامپ Mon Jan 22 10:35:37 IRST 2018
بهار نیوز تاثیر خودسانسوری در ادبیات Sun Mar 12 11:45:12 IRST 2017
بهار نیوز اکران «پیشونی سفید 2» با سالن‌های بیشتر Fri Nov 09 17:27:23 IRST 2018
بهار نیوز تکذیب ارائه بسته‌ حمایتی اتحادیه اروپا به ایران Sat Jun 30 18:00:52 IRDT 2018
بهار نیوز مبارزه با چاقی با کشف 3 نوع سلول‌ جدید Sun May 05 15:49:48 IRDT 2019
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین قالیباف: ملت ایران در راهپیمایی 22 بهمن پاسخ دندان‌شکنی به دشمنان دادند Mon Feb 11 11:22:45 IRST 2019
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گزارش رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تنگستان از فعالیت های 4 ماهه اول این اداره در سال جاری : از ابتدای سال جاری تاکنون قریب به 40 برنامه فرهنگی – هنری در سطح شهرستان برگزار شده است Mon Aug 06 10:21:07 IRDT 2018
خبرگزاری مهر کشورهای محاصره کننده قصد سرنگونی امیر قطر را دارند Mon Jul 03 05:17:51 IRDT 2017
افکارخبر برنامه دهمین روز جشنواره موسیقی فجر Fri Jan 19 07:30:00 IRST 2018
صبحانه با خبر «کلاه قرمزی» جدید روی آنتن می‌رود Wed Apr 18 19:00:03 IRDT 2018
خبرگزاری نسیم مشکل دانشجویان بورسیه در حال پیگیری است Sun Feb 04 14:30:00 IRST 2018
اقتصاد آنلاین از تحریم‌ها با موفقیت عبور می‌کنیم/ طراحی برنامه ویژه برای صادرات نفت در صورت تحریم Sat Jul 14 15:40:55 IRDT 2018
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین سفر بیش از 2میلیون زائر و مسافر به مشهدالرضا Sat Jun 08 10:14:30 IRDT 2019
شبکه اطلاع رسانی دانا 5 هزار مترمربع به فضاهای فرهنگی افزوده می‌شود Sat Dec 23 11:54:05 IRST 2017
آریا پیمان مشترک پولی با همسایگان منعقد کنیم Tue May 22 15:38:07 IRDT 2018
تی نیوز «جزیره گنج» از جزیره کیش به روی آنتن می رود Fri Sep 22 20:21:44 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم گیلان| برخی درصدد ملتهب نشان دادن فضای حاکم بر بازار هستند Sun May 19 13:31:55 IRDT 2019
باشگاه خبرنگاران بازگشت زود هنگام اخراجی استقلال Sun Oct 15 10:37:32 IRST 2017
پارس فوتبال عکس ؛ خیره کننده مثل آمار گلر سرخپوشان در لیگ قهرمانان Tue Apr 10 16:44:36 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران راه بیرون رفت از مشکلات اخلاقی نگهداری خود از گناه است Fri Dec 08 20:15:50 IRST 2017
تابناک خروج توده 5/4 کیلویی از شکم بیمار 18ساله Tue Feb 07 10:51:33 IRST 2017
پارس فوتبال اولین جدا شده استقلال مشخص شد ؛ آرزوهای بر باد رفته بازیکن اردبیلی در استقلال Sat Jan 13 18:44:05 IRST 2018
خبرگزاری فارس پایان اعتراض دانشجویان دانشگاه صنعت نفت آبادان/ کارگروه پیگیری مطالبات تشکیل شد Mon Dec 11 10:48:50 IRST 2017
آرا نیوز همه مهمان‌های خارجی مراسم تحلیف تحت حفاظت کامل قرار دارند Thu Aug 03 10:22:19 IRDT 2017
شیعه نیوز دعای روز هجدهم ماه مبارک رمضان Sun Jun 03 12:16:15 IRDT 2018
خبرگزاری مهر تکاوران ارتش در حال انتقال اجساد به پایین قله هستند Wed Feb 21 09:59:21 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران سامانه بارشی تا فردا فعالیت دارد/کاهش چشمگیر دما تا اواخر هفته جاری Sat Jan 28 15:20:40 IRST 2017
تدبیر باشگاه ترکیه‌ای مستنداتش را به فیفا داد/درخواست غرامت ریزه‌اسپور از طارمی وپرسپولیس Sun Feb 26 08:40:00 IRST 2017
وطن امروز راز وجود 75 هزار واحد فاقد متقاضی مسکن‌مهر Sun Dec 02 00:00:00 IRST 2018
سایپا نیوز آغاز فروش مرحله سوم خودرو ساندرو استپ وی Thu Feb 23 15:16:00 IRST 2017
خبرگزاری مهر هدایت تحصیلی 9 هزار دانش آموز/ لزوم توسعه توازن رشته ای Sat Jun 24 14:16:11 IRDT 2017
خبرگزاری بین المللی قرآن رسیدن به مقام عبودیت جز با تحمل سختی‌ها میسر نیست Sun Jan 27 13:54:30 IRST 2019
آنا بانک‌ها در پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی سختگیری نکنند Mon Dec 18 14:58:33 IRST 2017
صبحانه با خبر رکورد کلاهبرداریِ فیشینگی شکسته شد Wed May 15 19:17:03 IRDT 2019
آفتاب پیام‌های مشکوک و معنادار اسطورۀ پرسپولیس + عکس Sun Jan 13 08:08:03 IRST 2019
برنا صادرات غیرنفتی در 5 ماه اول امسال به 19 میلیارد دلار رسید Sat Sep 22 09:18:27 IRST 2018
واحد مرکزی خبر بلیت فروشی باشگاهی و ملی آزادی به شرکت توسعه واگذار شد Sun Jul 16 11:14:04 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران اتهام تکراری ائتلاف عربی علیه ایران Tue Feb 19 11:40:14 IRST 2019
جام نیوز رسانه انگلیسی: عربستان لکه ننگ اسلام است Wed Oct 10 16:31:06 IRST 2018
نماینده تنها راه عبور از مرحله سوم انقلاب تفکر جهادی است/ اعتقاد به مردم برای برون رفت از مشکلات باید در ذهن مسئولان اجرایی کشور باشد Fri Feb 15 18:05:46 IRST 2019
تابناک مشرف شدن 300 هزار زائر به عتبات در ایام نورو Fri Apr 06 10:59:48 IRDT 2018
آفتاب ایران قتل در آزادشهر با سلاح شکاری Thu Dec 14 22:26:06 IRST 2017
خبرگزاری مهر «کلاهی» چگونه از محل انفجار حزب جمهوری فرار کرد؟ Sat Jun 30 15:54:23 IRDT 2018
بولتن نیوز برآورد 3000 میلیارد تومانی قاچاق سیگار در 10 ماه Tue Feb 14 12:02:34 IRST 2017
آنا دیدار عادل جبیر با جان کری در واشنگتن Tue Oct 25 11:06:21 IRST 2016
خبرگزاری فارس فیلم/ لحظه دردناک رویارویی پدر یمنی با جسد پسرش در پی حمله عربستان به اتوبوس دانش‌آموزان یمنی Fri Aug 10 10:52:30 IRDT 2018
تدبیر و امید آغاز ثبت نام نقل و انتقال دانشجویی از 18 خردادماه Sat May 18 12:59:08 IRDT 2019
تی نیوز تهران در خطر جیره بندی آب در سال 98/ ضرورت ورود نیروی انتظامی و قوه قضاییه برای مقابله با چاه های غیرمجاز Wed Apr 25 14:13:01 IRDT 2018
روزنامه کیهان 4 نفر در آتش سوزی جنگل‌های مریوان جان باختند Sun Aug 26 20:36:26 IRDT 2018
صراط کدخدایی: در قانون چیزی به نام رد صلاحیت نداریم، هر کس ادعایی دارد، به قانون مراجعه کند Sat Dec 29 13:14:19 IRST 2018
خبر گزاری دانا آمریکا دروغ می گوید که دارو و تجهیزات پزشکی تحریم نیست Mon Jul 30 08:35:54 IRDT 2018
آفتاب ایران شورای استان ها خواستار رسیدگی به مساله ورود فاضلاب به خلیج فارس شد Sat Dec 29 14:50:35 IRST 2018
جام نیوز رنگ لباس تیم های ملی ایران و قطر مشخص شد Wed Mar 22 14:45:51 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر ثبت گوشی‌های مسافری درسامانه رجیستری؛آنلاین Fri Mar 15 14:20:54 IRST 2019
شیعه نیوز جزییات اعمال تغییرات در قانون منع مهاجرتی ترامپ Mon Sep 25 08:36:20 IRST 2017
خبرگزاری حوزه جامعه بخاطر مدعیان دروغین تقوا ضربه‌های سنگینی متحمل شده است Fri Feb 02 19:28:00 IRST 2018
ایسکانیوز ظریف دوازدهمین سالروز پیروزی مقاومت در «جنگ 33 روزه» را تبریک گفت Tue Aug 14 15:51:53 IRDT 2018
خبرگزاری نسیم ترافیک سنگین در محور کرج-چالوس/ انسداد محورهای شمشک-دیزین و عجب‌شیر-آذرشهر Thu Jun 14 22:00:02 IRDT 2018
ایسکانیوز واکنش مسکو به ادعای آمریکا مبنی بر تحویل تسلیحات روسی به گروه طالبان افغانستان Tue Apr 25 21:19:51 IRDT 2017
روزنو شال آبی‌رنگ معروف به سفیر آلمان اهدا شد Mon Dec 18 20:20:01 IRST 2017
خبرگزاری بین المللی قرآن اسراء از 28 اسفندماه روی آنتن می‌رود + فیلم Mon Mar 13 16:58:10 IRST 2017
تی نیوز با این میوه سریع لاغر شوید Tue Sep 05 21:31:02 IRDT 2017
ایران آنلاین دلایل اصلی مرگ و میر ایرانی ها در سال گذشته چه بود؟ Sat May 04 13:19:00 IRDT 2019
باشگاه خبرنگاران باز شدن پای گاوهای شیرده به پرونده اخلالگران گندم/ایران خواستار محکومیت تحریم های غیرقانونی امریکا از سوی سازمان ملل شد Tue Nov 06 07:02:01 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم ترافیک سنگین در اتوبان «زنجان ـ تبریز» و «زنجان ـ قزوین»/خطر وقوع سیل در بیشتر راه‌های مواصلاتی Mon Mar 25 20:01:44 IRDT 2019
روزنو رشد 103 درصدی تسهیلات ازدواج پرداختی توسط بانک ملی ایران Wed Sep 20 15:05:19 IRDT 2017
اقتصاد آنلاین نرخ انواع تلویزیون‌های هوشمند در بازار؟ +جدول Sun Sep 30 12:00:00 IRST 2018
تی نیوز پرسپولیس – سپاهان؛ ما ثابت می کنیم! Thu Sep 21 20:23:12 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر اصلاح و توسعه شبکه فاضلاب قروه Mon Apr 29 13:58:52 IRDT 2019
بی باک نیوز همه‌پرسی در کردستان مصائب مضاعفی برای مردم این منطقه رقم خواهد زد Wed Sep 13 17:26:01 IRDT 2017
دولت بهار عکس/ دریاچه متیسون- نیوزیلند Thu May 04 19:13:00 IRDT 2017
عصر خبر پایان نزدیک رژیم ایران Sun Jul 01 08:40:08 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران جشنواره فیلم تبریز زمینه‌ای برای اعتلای فرهنگی است Wed Jul 19 17:00:01 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر ممنوعیت فروش ماهی به خارجیها Mon Aug 06 11:26:52 IRDT 2018
تی نیوز به ما گفته اند تیم تعطیل است و به خانه تان بروید/ خدا کند مقابل پرسپولیس کمتر از 9 گل بخوریم Mon Sep 04 18:14:16 IRDT 2017
خبرگزاری مهر فلسفه سیاسی امامت در مقیاس جهانی Wed Jul 12 15:13:09 IRDT 2017
اکو ویژن فرار خط باعث خروج سالن‌های قطار در محور جنوب شد/ بازسازی کامل محور جنوب Wed Jul 12 11:00:09 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر بدمینتون در رده قهرمانی رشته پرهزینه ایست Sun Dec 09 18:14:19 IRST 2018
روزنو امروز موشک به نقطه قوت کشور تبدیل شده است/ اینکه منابع نفتی را رها کنیم امکانپذیر نیست/ ایران عاقل‌تر از این است که در برابر تحریک دشمن مقابله به مثل کند Wed Sep 12 10:04:53 IRDT 2018
تی نیوز پیروزی خارج از خانه هیرنوین با پاس گل گوچی Sun Sep 17 03:43:46 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی 280 تن حواله قند، شکر و برنج در فردیس توزیع شد Thu Aug 11 00:48:00 IRDT 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی اطلاعات از قول ر ییس جمهوری: تورم امسال و سال آینده تک رقمی خواهد ماند Mon Jan 02 13:24:00 IRST 2017
گجت نیوز هیوندای سوناتا 2018 ؛ مشخصات ، امکانات و هر آنچه باید در مورد سدان محبوب کره‌ای بدانیم Fri Aug 04 08:46:19 IRDT 2017
تی نیوز درخشش بانوان اصفهانی در رقابت های جهانی ووشو Thu Sep 21 01:22:31 IRDT 2017
برنا برگزیدگان مسابقه خلق کتاب تصویری 30 بهمن معرفی می‌شوند Wed Feb 15 14:59:24 IRST 2017
ساعت24 مدیر کل زندان‌های استان تهران اعلام کرد: خودکشی یک زندانی در تهران/ بقایی در صحت کامل است/ استفاده از دستبند و پابندهای الکترونیکی برای زندانیان در دستور کار قرار گرفته/ کمبود آب در زندان‎ها Sat Aug 18 13:00:00 IRDT 2018
جماران صدور روادید الکترونیکی در فرودگاه بین المللی تبریز میسر می شود Sun May 13 11:31:51 IRDT 2018
جام نیوز بازیکنان پرسپولیس برای سفر به اهواز مشخص شدند Wed Aug 08 09:22:00 IRDT 2018
بنکر ارزانى سکه مقطعى است Tue Jun 26 09:04:18 IRDT 2018
خبرگزاری بین المللی قرآن تضعیف باورهای دینی، راهبرد تحقق اهداف تخریبی Sun Jan 15 10:17:49 IRST 2017
پول نیوز جلسه مدیرعامل موسسه ثامن با مدیران ستادی Thu Sep 28 10:10:23 IRST 2017
فردا سناریوهای پاریس برای نجات عربستان چیست؟ Mon Nov 13 06:50:02 IRST 2017
ایسکانیوز کشف دو پروتئین که در تعیین سرنوشت سلول های بنیادی در زمان جنینی نقش دارند Fri Jan 11 12:01:00 IRST 2019
برنا لزوم تدوین سند احیای اشتغال مناطق سیل‌زده استان /بیکاری، فقر و مهاجرت سیل بعدی لرستان است Wed May 08 15:27:00 IRDT 2019
بی باک نیوز محرومیت حضور در تیم ملی برای شجاعی و حاج صفی Sat Aug 12 06:05:02 IRDT 2017
دفاع مقدس بایستیم، آمریکا را شکست می‌دهیم Sun Jul 01 12:30:58 IRDT 2018
روزنامه ایران تمایل «پیونگ یانگ» و سئول برای حرکت به سوی صلح Mon Feb 12 00:00:00 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم قضاوت 2 داور بانوی ایرانی در جام ملت‌های بانوان آسیا Tue Apr 10 09:24:03 IRDT 2018
آریا حمایت علمای افغانستان از قدس شریف + ویدئو Sun Dec 17 21:05:29 IRST 2017
بی باک نیوز مشروح چهارمین جلسه محاکمه متهم پرونده فساد نفتی Tue Jul 18 12:27:01 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران 6 راهکار یک نماینده برای ساماندهی بازار خودرو Wed Dec 05 08:02:02 IRST 2018
پایگاه خبری الف افزایش ساعت کاری گمرک تهران Tue Mar 07 15:41:31 IRST 2017
تی نیوز عبادت واسطه عبودیت و بندگی در کلام امام هادی (ع) + فیلم Wed Sep 06 11:20:44 IRDT 2017
اقتصاد آنلاین حقوق ماهانه تا دو میلیون تومان از مالیات معاف شد Wed Jan 25 18:03:32 IRST 2017
ایلنا آزادی منطقه «الریحانه» در الانبار Tue Sep 19 16:13:31 IRDT 2017