پرس شیعه - Thu Feb 09 15:29:34 IRST 2017 نمایش خبر

تهران بمب ساعتی است؛ برای نجات، با این «فهرست» شروع کنیم

تهران شبیه بمب ساعتی است. تا به حال بیشتر نگرانی‌ها در مورد زلزله احتمالی در این شهر 13 میلیون نفری بوده،‌ اما آتش‌سوزی پلاسکو نشان داد که خطرهای بسیار نزدیک‌تری هم وجود دارد که تهران و مردمش را تهدید می‌کند. به گزارش پرس شیعه به نقل از ایسنا، گازکشی در تهرانِ روی گسل، ‌خودش یک […]

تهران شبیه بمب ساعتی است. تا به حال بیشتر نگرانی‌ها در مورد زلزله احتمالی در این شهر 13 میلیون نفری بوده،‌ اما آتش‌سوزی پلاسکو نشان داد که خطرهای بسیار نزدیک‌تری هم وجود دارد که تهران و مردمش را تهدید می‌کند.
به گزارش پرس شیعه به نقل از ایسنا، گازکشی در تهرانِ روی گسل، ‌خودش یک معضل است. استاندار تهران می‌گوید در صورت بروز حادثه همین گاز شهری که با لوله به تمام خانه‌های شهر رفته می‌تواند فاجعه‌آفرین باشد. میانگین عمر تجهیزات انتقال برق تهران هم از 25 سال گذشته است که خودش می‌تواند بالقوه، عامل افزایش آتش‌سوزی‌ها باشد و در صورتی که قرار باشد فشار بر شبکه برق افزایش پیدا کند تا مصرف گاز کم بشود،‌ مشکلات بیشتر هم خواهد شد.
تمام آموزشی که ما مردم عادی برای روبه‌رو شدن با بحران دیده‌ایم،‌ به مانورهای سالانه زلزله در مدارس خلاصه می‌شود؛ نمایشی برای پرکردن ساعتی به نام «ساعت زلزله» که بعضا با نواخته‌شدن زنگ زلزله آغاز می‌شود و به تعطیلی کلاس درس و بازی در حیاط مدرسه می‌گذرد، اگر دوربین صدا و سیما با هماهنگی قبلی به مدرسه‌ای برود،‌ ممکن است بخش دیگری از این نمایش شامل باندپیچی دست و سر بچه‌ها برای بهترشدن گزارش باشد؛ در غیر این صورت حتی خود مانور هم ممکن است با تشخیص مسوولان مدرسه در کلاس‌های درس اجرا نشود.
آتش‌سوزی پلاسکو علاوه بر این که نشان داد ساختمان‌های شهر چقدر ناایمن هستند و می‌توانند چه داغی به دل مردم بگذارند،‌ یک چیز دیگر را هم روشن کرد و آن اینکه در نبود قوانین روشن و الزام‌آور برای آموزش مردم در مورد برخورد با شرایط اضطراری،‌ جان عده زیادی از همین مردم و نیروهای امدادی در خطر است.
در خیلی از جاهای دنیا اما رویه این طور نیست؛ حتی در کشورهایی مثل کانادا و بسیاری از نقاط اروپا که خطر زلزله آن‌ها را چندان تهدید نمی‌کند،‌ مقررات و آموزش‌ها برای برخورد با شرایط بحرانی بسیار جدی و سخت‌گیرانه است.
«شقایق» یک دانشجوی ایرانی که در کانادا زندگی می‌کند در مورد تجربه خودش در طول زندگی در این کشور می‌گوید: « با وجود آنکه در کانادا امکان زلزله کم است،‌ تمام مانورها مربوط به آمادگی برخورد با زلزله و تیراندازی است،‌ مانورها معمولا در هر سال تحصیلی یک بار تکرار می‌شود در زمان مانور همه باید از مسیرهای اختصاصی که قبلا اعلام شده از ساختمان بیرون بروند و در محوطه‌ای از پیش تعیین‌شده جمع شوند،‌ استادان موظف هستند در کلاس را قفل کنند و از ساختمان بیرون بیایند،‌ در زمان مانور های تیراندازی هم قانون این است که هیچکس نباید در راهروها یا پله‌ها باشد،‌ وقتی مانور اعلام می‌شود همه باید در اتاق‌ها باشند و از جایشان حرکت نکنند تا مانور تمام شود،‌ این مانورها آن‌قدر جدی و سخت‌گیرانه اجرا می شود و بعد از دو سه سال زندگی در این جا برای همه جا می‌افتد که در شرایط اضطراری باید چه طور رفتار کنند و چه چیزی واقعا اهمیت دارد.»
«محمد» که در دانمارک زندگی می‌کند در این مورد می‌گوید: « زنگ مانور آتش‌سوزی در مراکز آموزشی هر شش ماه یک یک بار زده می‌شود.‌ برای استادها در همه کلاس‌ها لباس‌های شب‌رنگ وجود دارد که به محض آغاز مانور آن‌ها را می‌پوشند و بعد دانشجویان را راهنمایی می‌کنند که از ساختمان بیرون بروند و در حیاط حضور و غیاب انجام می‌دهند،‌ یک مانور سراسری هم هست که سالی یک‌بار انجام می‌شود. زنگ آن در سر تا سر کشور شنیده می‌شود و همه مردم باید زمان شنیدن آن ساختمان‌ها را ترک کنند و به فضای باز بروند. علاوه بر این در زمان بروز حادثه در یک محله، معمولا شهرداری به همه ساکنان آن منطقه پیامک می‌فرستد و مردم را در جریان نکات ایمنی مورد نیاز در آن شرایط خاص قرار می‌دهد.»
«بهنام» که در آلمان زندگی می‌کند، در مورد آموزش‌های مربوط به اصول ایمنی و برخورد با شرایط اضطراری در این کشور می‌گوید: « علاوه بر آموزش و تمرین مدام مانور آتش‌سوزی در مدارس‌،‌ همه کسانی که می‌خواهند گواهی‌نامه رانندگی بگیرند هم باید اول در دوره کمک‌های اولیه شرکت کنند و گواهی بگیرند، نه تنها در آلمان بلکه در تمام اروپا وقتی کسی می‌خواهد کار تازه‌ای پیدا کند باید اول دوره‌ای مربوط به بازآموزی اصول ایمنی را طی کند،‌ در آغاز کار به همه تازه‌واردها در مورد وظایفشان در شرایط اضطراری توضیح داده می‌شود،‌ راه‌های خروج و جای کپسول‌های آتش‌نشانی را در اختیار آن‌ها می‌گذارند و محل تعیین‌شده برای تجمع بعد از سانحه در ساحتمان را برایشان مشخص می‌کنند. علاوه بر این‌ها از آنجاکه در صورت بروز حادثه مسئولیت مدیران شرکت‌ها بسیار بالاست،‌ معمولا شرکت‌های بزرگ یک کارمند دارند که شرایط ایمنی محیط کار و آموزش کارکنان را به صورت مرتب چک می‌کند و به پرسش‌ها پاسخ می دهد. تکرار این آموزش‌ها آن‌قدر در طول زندگی افراد انجام می‌شود که مردم کاملا می‌دانند در شرایط بروز حادثه باید چه کاری انجام دهند.»
همزمان با تلاش آتش‌نشان‌ها برای خاموش‌کردن آتش در طبقات بالایی ساختمان پلاسکو،‌ عده‌ای از کسبه بدون اجازه وارد ساختمان شده بودند تا اموالشان را نجات دهند،‌ همین یک مثال هزینه‌ساز به روشنی نشان می‌دهد که چقدر در آموزش اصول و مقررات امینی در کشور با مشکل مواجه هستیم. شاید نتوانیم اختیارات شهرداری یا امکانات آتش‌نشانی را برای بررسی ایمنی ساختمان‌هایی که در آن‌ها زندگی می‌کنیم افزایش دهیم‌،‌ اما احتمالا می‌توانیم دستورالعمل‌های ساده مربوط به زمان بروز حادثه را با خودمان مرور کنیم و به دیگران هم آموزش دهیم:
-برای شروع، تمام شماره‌هایی را که در شرایط اضطراری ممکن است مورد نیاز باشد بنویسید و در جایی در معرض دید اهالی ساختمان قرار دهید،‌ این شماره‌ها علاوه بر شماره نیروهای امدادی،‌ شامل امداد گاز و آب و برق هم می‌شود و کمک می‌کند در شرایط خاص بتوانید درخواست کنید که برق و گاز قطع شود.
-کسانی که در ساختمان مسوولیتی دارند،‌ از جمله سرایدار و مسئول شوفاژخانه یا افرادی مانند آن‌ها باید توسط آتش‌نشانی آموزش داده شوند تا در صورت لزوم، علاوه بر تماس با نیروهای امدادی بتوانند قبل از رسیدن آن‌ها،‌ شرایط اضطراری را مدیریت کنند.
-از مهم‌ترین چیزهایی که باید در مورد ساختمانی که در آن زندگی و کار می‌کنید بدانید، ‌راه‌های خروجی ساختمان است،‌ همه ساختمان‌ها باید علائم شبرنگ بدون نیاز به برق برای نشان‌دادن راه خروج از ساختمان داشته باشند.
-سیستم برق‌کشی ساختمان‌ها باید طوری طراحی و عایق‌بندی شده باشد که از گرم‌شدن زیاد آن جلوگیری شود،‌ علاوه بر این باید در نظر داشته باشید که اضافه بار الکتریکی روی سیم‌پیچی ها می‌تواند خطرناک باشد؛ بنابراین بهتر است از وصل‌کردن چندراهی به یک پریز برق خوداری شود.
همه ساختمان‌ها باید مجهز به دستگاه‌های اعلام و اطفاء حریق و کپسول‌های آتش‌نشانی مناسب با کاربری ساختمان باشند. کپسول‌ها باید در دوره‌های منظم توسط آتش‌نشانی بازدید شوند، ساکنان و کارکنان ساختمان باید در مورد کار با این وسایل آموزش ببینند. علاوه بر این خود ساختمان‌ها باید در دوره‌های زمانی مشخص توسط آتش‌نشانی بازدید شوند تا در صورت وجود مشکل پیش از بروز شرایط اضطراری برای آن‌ها چاره‌اندیشی شود. کارکنان و ساکنان ساختمان باید در دوره‌های منظم در مورد استفاده از وسایل اطفاء حریق،‌ چگونگی برخورد با شرایط اضطراری و راه‌های خروجی ساختمان آموزش ببینند.
در نظر داشته باشید که :
-آتش‌سوزی در آشپزخانه‌ها بسیار شایع است‌؛ ‌بنابراین در زمان پخت و پز باید احتیاطهای لازم را انجام دهید.
-سیستم‌های الکتریکی که برق زیادی مصرف می‌کنند باید به پریزهای مستقل وصل باشند،‌ اضافه‌بار روی سیستم سیم‌کشی منازل یا اداره‌ها می‌تواند باعث گرم‌شدن آن‌ها و ایجاد مشکل باشد.
-مراقب باشید که موارد مشتعل‌شونده در نزدیکی وسایلی که گرما،‌ جرقه یا اشعه تولید می‌کنند قرار نداشته باشد. از قبل بدانید که موارد قابل اشتعال در کجا قرار دارند،‌ تا در صورت بروز حادثه بتوانید نیروهای امدادی را در این مورد آگاه کنید.
-اگر در ساختمان شما افراد دارای نیازهای خاص، کار یا زندگی می‌کنند، بدانید که آنها معمولا در کدام طبقه و در کجای ساختمان هستند تا در صورت بروز حادثه بتوانید به پیداکردن سریع آنها کمک کنید.
-بهتر است همه ساختمان‌ها به سیستم اطفاء حریق بارانی مجهز باشند تا در صورت بروز حادثه از گسترش آتش جلوگیری شود.
-طرح و نقشه ساختمان را پیدا کنید و در جایی قابل دسترس قرار دهید،‌ این اطلاعات در زمان حادثه می‌تواند به سرعت امدادرسانی کمک کند.
-یک منطقه امن مشخص تعیین و همه را در مورد آن آگاه کنید تا در صورت بروز حادثه همه کسانی که از ساختمان خارج می‌شوند بدانند باید در کجا تجمع کنند،‌ به این شیوه هم استرس کمتری به اعضای ساختمان وارد می‌شود و هم امکان سرشماری افراد بعد از بروز حادثه سرعت می‌گیرد.
پرس شیعه سفر ماکرون و مرکل به آمریکا برای گفتگو درباره برجام Sat Apr 07 13:17:44 IRDT 2018
پرس شیعه شلیک 27 موشک کاتیوشا به تجمع مزدوران سعودی در یمن Tue Aug 29 04:56:00 IRDT 2017
پرس شیعه شهادت جوان فلسطینی به ضرب گلوله صهیونیستها Tue Apr 03 11:11:22 IRDT 2018
پرس شیعه قرضاوی تروریست اصلی است Tue Apr 11 06:43:02 IRDT 2017
پرس شیعه نشست «بازخوانی گفتمان هویت ملی در ایران» برگزار می شود Sun Sep 24 15:16:18 IRST 2017
پرس شیعه امتیاز طلبی و نژاد پرستی ممنوع! Thu Feb 16 12:59:31 IRST 2017
پرس شیعه نشست وزرای خارجه «ناتو» در بروکسل آغاز شد Tue Dec 05 17:57:34 IRST 2017
پرس شیعه حمله آمریکا به پایگاه نظامی سوریه نشانگر اوج بی‌منطقی استکبار است Fri Apr 07 18:41:05 IRDT 2017
پرس شیعه در عزاداری ها به مقدسات سایر مذاهب توهین نشود Tue Feb 28 16:33:36 IRST 2017
پرس شیعه صدور حکم اعدام، حبس و لغو تابعیت برای دهها شهروند بحرینی Wed Jan 31 11:59:53 IRST 2018
پرس شیعه آمریکا در خلیج فارس خواهد ماند/ تلاش روسها برای گسترش نفوذ Sun Feb 04 13:34:34 IRST 2018
پرس شیعه جنایات سپاه عمر بن سعد در عصر عاشوراء 10 محرم Sat Sep 30 23:00:11 IRST 2017
پرس شیعه 150 معلم شاغل در دارالقرآن خانه کارگر تقدیر می شوند Tue May 02 17:19:34 IRDT 2017
پرس شیعه تسلط ارتش سوریه بر حطله شرقی در استان دیرالزور Mon Oct 09 19:17:19 IRST 2017
پرس شیعه شورای امنیت درباره مسلمانان روهینگیا تشکیل جلسه می دهد Sat Sep 23 10:52:10 IRST 2017
پرس شیعه کنفرانس اتحاد اسلامی در شهر لکهنو هند برگزار شد Wed Feb 15 11:00:59 IRST 2017
پرس شیعه نخست وزیر و وزیر خارجه پاکستان به آمریکا سفر می‌کنند Mon Aug 28 12:57:31 IRDT 2017
پرس شیعه نشست «شناخت شناسی تفسیر راهنما» برگزار می‌شود Tue Jan 31 14:20:54 IRST 2017
پرس شیعه پیام راهپیمایی 22 بهمن تحکیم پیوند امت با امام و رهبری بود Fri Feb 16 15:58:53 IRST 2018
پرس شیعه نخستین دوره آموزشی «تربیت مربی بازیهای فکری» برگزار می شود Sat Dec 31 15:18:41 IRST 2016
پرس شیعه مسلمانان بیشتر قربانیان حملات تروریستی در جهان هستند Fri Mar 10 15:01:43 IRST 2017
پرس شیعه دو موبایل چینی با طراحی مشابه عرضه می شوند Sun Nov 05 14:19:06 IRST 2017
پرس شیعه پایان مأموریت «حشد شعبی» در مرحله اول عملیات آزادسازی الحویجه Sun Sep 24 12:53:54 IRST 2017
پرس شیعه منوچهر متکی از اعطای نشان عالی «خورشید تابان» قدردانی کرد Tue Jan 16 19:31:40 IRST 2018
پرس شیعه روستای «ابوالغر» در حومه حماه به کنترل ارتش سوریه در آمد Mon Nov 13 19:24:02 IRST 2017
پرس شیعه عربستان سعودی حامی شماره یک تروریسم است نه ایران Fri Feb 10 20:04:14 IRST 2017
پرس شیعه اردوغان: درصورت لزوم علیه اقلیم کردستان اقدام نظامی می‌کنیم Mon Sep 25 14:40:57 IRST 2017
پرس شیعه دعوت از سفرای ایران،روسیه و آمریکا برای گفتگو درباره عملیات عفرین Sat Jan 20 19:35:18 IRST 2018
پرس شیعه هدف توسعه ارتباطات اسلام هراسی است/ نزاع گفتمانی در عرصه ارتباطات Tue Feb 20 08:56:07 IRST 2018
پرس شیعه خانواده ها می توانند با ترویج فرهنگ وقف مشکلات جامعه را حل کنند Tue Nov 21 12:30:08 IRST 2017
پرس شیعه سیلی مجمع عمومی سازمان ملل به واشنگتن/انتفاضه قدس ادامه دارد Sat Dec 23 13:46:16 IRST 2017
پرس شیعه کناره گیری احتمالی نخست وزیر ژاپن Mon Apr 16 09:39:11 IRDT 2018
پرس شیعه اعتراض خطیب جمعه کربلا به بدرفتاری کارمندان با مردم Fri Aug 18 22:33:40 IRDT 2017
پرس شیعه برای ترویج اخلاق عملی باید آموزه های قرآنی در جامعه جاری باشد Mon May 29 20:07:13 IRDT 2017
پرس شیعه واکنش شدیداللحن جنبش حماس به اظهارات «عادل الجبیر» Sat Feb 24 15:22:17 IRST 2018
پرس شیعه دو راه حل امام خمینی برای حل مسائل روز/ خاصیت پویایی فقه سنتی Wed Jul 05 12:55:54 IRDT 2017
پرس شیعه توانمندی های دفاعی سپاه و ارتش به رخ دشمن کشیده می شود Mon Oct 23 11:37:47 IRST 2017
پرس شیعه «کریستین نیلسن» به سمت وزیر امنیت داخلی آمریکا منصوب شد Wed Dec 06 03:59:02 IRST 2017
پرس شیعه بررسی احتمال تغییر رویکرد آمریکا در مورد حضور در سوریه Mon Apr 02 17:43:55 IRDT 2018
پرس شیعه همایش تجلیل از 1000 مدیر تشکل و مربیان قرآن استان تهران برگزار شد Tue May 09 13:08:24 IRDT 2017
پرس شیعه معرفی و نقد کتاب «جبر فلسفی از دیدگاه استاد فیاضی» Sun Aug 06 12:12:47 IRDT 2017
پرس شیعه تل‌آویو پایان تمامی تدابیر امنیتی در مسجدالاقصی را اعلام کرد Thu Jul 27 14:31:34 IRDT 2017
پرس شیعه تمدید مهلت ارسال اثر به دومین ایده بازار و فن بازار صنعت آب Wed Feb 15 18:12:54 IRST 2017
پرس شیعه شمار کشته های حملات جنگنده های سعودی به یمن به 23 نفر افزایش یافت Fri Dec 15 22:58:40 IRST 2017
پرس شیعه هشدار پوتین نسبت به اقدامات تحریک‌آمیز درباره حمله شیمیایی سوریه Mon Apr 09 19:50:46 IRDT 2018
پرس شیعه العبادی: تحریم «نجباء» توسط کنگره آمریکا کار غلطی است Thu Nov 23 12:19:35 IRST 2017
پرس شیعه شش ملاک برای دینی یا غیردینی بودن علم Sat Jan 28 13:52:40 IRST 2017
پرس شیعه «الکساندر گروشکو» نماینده دائم روسیه در سازمان ملل شد Tue Mar 21 14:04:10 IRST 2017
پرس شیعه نوروز و مهرگان عامل ایجاد اتحادیه بزرگ وارثان تمدن ایرانی Mon Mar 06 12:24:13 IRST 2017
پرس شیعه استعفای حریری را قانونی نمی دانیم Fri Nov 10 17:00:01 IRST 2017
پرس شیعه توسعه‌ سکولار؛ سعادتِ خیالی یا شقاوتِ حقیقی؟ Tue Aug 29 11:19:35 IRDT 2017
پرس شیعه تجمع عزاداران فاطمی برگزار می شود Wed Mar 01 09:14:37 IRST 2017
پرس شیعه اقدام ترکیه در عفرین رفتاری متمدنانه نیست Wed Jan 24 16:38:05 IRST 2018
پرس شیعه ماه امشب از جلوی 3 سیاره رد می شود Tue Sep 19 10:00:07 IRDT 2017
پرس شیعه ادعای اقامت اروپا از طریق پناهندگی در گرجستان، کلاهبرداری است Fri Dec 15 11:24:15 IRST 2017
پرس شیعه روسیه از همکاری سایبری با ایران خبر داد Tue Mar 14 19:09:41 IRST 2017
پرس شیعه مکالمه از طریق وای فای برای زائران اربعین ممکن شد Wed Nov 08 11:44:20 IRST 2017
پرس شیعه چین احتمالا با افزایش تحریمهای کره شمالی موافق است Tue Sep 05 11:32:16 IRDT 2017
پرس شیعه ادامه شهرک‌ سازی‌ های رژیم صهیونیستی در پرتو حمایت آمریکا Thu Jan 26 15:01:00 IRST 2017
پرس شیعه لودریان: لازم باشد دوباره حمله می‎کنیم! Sat Apr 14 14:40:49 IRDT 2018
پرس شیعه هویت شاهزادگان بازداشت شده عربستانی فاش شد Mon Jan 08 10:24:23 IRST 2018
پرس شیعه مسئولان نظام باید در تصمیمات خود برای پژوهش نقش ویژه‌ قائل شوند Sun Jul 16 17:34:33 IRDT 2017
پرس شیعه 3 مرکز مخابراتی تهران توسعه می یابد Mon Sep 18 15:33:41 IRDT 2017
پرس شیعه ترامپ می داند لندنی ها او را نمی خواهند Fri Jan 12 14:57:22 IRST 2018
پرس شیعه قرارداد استخراج 50 ساله فسفات تدمر از سوی روسها Mon Apr 16 16:21:32 IRDT 2018
پرس شیعه حمله موشکی ارتش یمن به شهرک صنعتی جیزان عربستان Thu Apr 12 22:39:36 IRDT 2018
پرس شیعه جامع ترین امر خیر سنت وقف است/ غالب مردم از خدمات وقف بی اطلاعند Sat Jan 28 12:01:00 IRST 2017
پرس شیعه نشست «مسأله‌یابی، سرچشمه حیات علمی» برگزار شد Sun Aug 20 11:23:24 IRDT 2017
پرس شیعه خروج از «پیمان ترانس پاسیفیک» به کارگران آمریکائی آسیب می زند Tue Jan 24 17:22:26 IRST 2017
پرس شیعه درخواست حماس از «گوترش» برای پایان دادن به محاصره نوار غزه Wed Aug 30 02:57:21 IRDT 2017
پرس شیعه سه پژوهشکده و 9 گروه پژوهشی ایرانداک تصویب شد Tue Aug 29 13:55:16 IRDT 2017
پرس شیعه نوزدهمین دوره آموزش «تبلیغ و مدیریت مسجد» برگزار می‌شود Thu Jun 29 13:35:25 IRDT 2017
پرس شیعه تنوع علم دینی تابع تعریف از دین است/ چیستی و انواع علوم اسلامی Fri Jan 26 09:54:51 IRST 2018
پرس شیعه عمار حکیم: انقلاب اسلامی ایران معادلات منطقه و جهان را تغییر داد Fri Feb 10 07:20:27 IRST 2017
پرس شیعه داعش مسئولیت حمله به فرودگاه «العریش» مصر را برعهده گرفت Wed Dec 20 17:39:36 IRST 2017
پرس شیعه رژیم صهیونیستی با اعدام عاملان عملیات‌های شهادت‌طلبانه موافقت کرد Wed Jan 03 18:48:47 IRST 2018
پرس شیعه ابهاماتی در بحث برجام وجود دارد/ باید در این زمینه روشنگری کرد Mon Jan 29 22:10:15 IRST 2018
پرس شیعه العبادی از آغاز عملیات آزاد سازی غرب موصل خبر داد Sun Feb 19 10:30:30 IRST 2017
پرس شیعه وزیر خارجه انگلیس به روسیه سفر می کند Tue Nov 21 17:51:49 IRST 2017
پرس شیعه آخرین وضعیت مناطق «کاهش تنش» در سوریه Sat May 06 17:23:47 IRDT 2017
پرس شیعه اتهامات انقلاب و منطق انقلابی/ایدئولوژی انقلابی درمحکمۀ لیبرال‌ها Mon Feb 05 11:00:59 IRST 2018
پرس شیعه تمام مذاهب اسلامی باید به مقدسات یکدیگر احترام بگذارند Sun Nov 26 01:23:20 IRST 2017
پرس شیعه لغو تجمع افراط گرایان در سانفرانسیسکو موجب شادی مخالفان شد Sun Aug 27 09:25:21 IRDT 2017
پرس شیعه مراسم اختتامیه‌ دومین دوره «جایزه دعبل» برگزار می شود Sun Jul 30 14:36:16 IRDT 2017
پرس شیعه معاونت «نظارت بر تدوین و چاپ» به سازمان سمت اضافه می شود Wed Apr 05 13:45:42 IRDT 2017
پرس شیعه چین طرفین درگیر در بحران کره را به خویشتنداری دعوت کرد Mon Sep 25 14:31:36 IRST 2017
پرس شیعه 25 شوال سالروز شهادت امام صادق (ع) Thu Jul 20 00:00:32 IRDT 2017
پرس شیعه تماس تلفنی میشل عون با نبیه بری Thu Feb 01 19:09:15 IRST 2018
پرس شیعه خدمت به ولایت الله حقیقت خیر است Sun Sep 24 12:18:30 IRST 2017
پرس شیعه معاشرت صمیمانه با مردم از ویژگی های آیت الله حائری شیرازی بود Sat Dec 23 14:57:05 IRST 2017
پرس شیعه شناخت ابعاد زندگی صدیقه طاهره(س) از قدرت قلم‌ها و ادراک خارج است Tue Feb 20 08:56:41 IRST 2018
پرس شیعه به سوی سرزمین وحی(4) Sat Aug 26 21:23:46 IRDT 2017
پرس شیعه پیروان اهل بیت اعتماد به نفس و ثبات ذهنی بالایی دارند Wed Jan 25 18:20:32 IRST 2017
پرس شیعه تاکید مجدد موگرینی بر پایبندی اروپا به برجام Mon Apr 16 13:03:54 IRDT 2018
پرس شیعه دولت و رزمندگان یمنی نیازمندی های دفاعی را خود تامین می کنند Sat Nov 25 15:22:38 IRST 2017
پرس شیعه وزیر قطری: ایران کشور شریفی است Tue Sep 12 19:03:43 IRDT 2017
پرس شیعه عضویت مونته نگرو در ناتو به تعویق افتاد Fri Jan 27 15:26:52 IRST 2017
پرس شیعه 50 میلیون یورو جریمه در انتظار شبکه های اجتماعی متخلف آلمان Tue Jan 02 10:11:47 IRST 2018
پرس شیعه شهرهای پیشرو در نخبه پروری در طرح ملی تلاوت Tue Jan 16 13:08:26 IRST 2018
پرس شیعه ساخت سلول های قرنیه در آزمایشگاه برای نخستین بار Tue Apr 18 11:58:49 IRDT 2017
صبحانه با خبر پیاز هنوز ارزان نشده است Tue Aug 15 11:46:10 IRDT 2017
فردا هشدار به فروشگاه‌های عرضه کننده پوشاک بدون شناسنامه Tue Sep 05 09:17:16 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجو بیمناکیم که «دست تنگی»، صدا و سیما را به یار دوازدهم دولت بدل کند Wed Apr 19 14:13:49 IRDT 2017
سلامت نیوز هنوز 90 هزار نفر ثبت‌نام نکرده‌اند Sat Sep 16 12:09:00 IRDT 2017
فردا ساعت 22 امشب زمان آغاز طوفان در مازندران Mon Oct 16 21:44:49 IRST 2017
جام نیوز تجمع مالباختگان موسسه مالی کاسپین مقابل کاخ دادگستری Fri May 26 07:24:00 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران پایان کار باند سارقان حرفه ای در خراسان شمالی Tue Nov 28 11:39:18 IRST 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا آغاز کاشت آزمایشی زعفران به همت بسیج سازندگی سرپلذهاب Thu Sep 28 19:02:02 IRST 2017
تی نیوز اقدام جالب مسئولان شهر شانگهای چین در ایجاد فضای سبز Sat Jul 15 21:22:36 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران بازخوانی «در کمین گل سرخ» با صدای بهروز رضوی در رادیو Tue Apr 03 11:37:31 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران افتتاح 14 پروژه آموزشی در ایام دهه فجر Wed Jan 25 12:50:01 IRST 2017
جماران تجلیل از صادرکنندگان نمونه و فعالین اقتصادی برتر سال 96 آذربایجان‌غربی Thu Feb 22 19:28:52 IRST 2018
ایران آنلاین تصادف پراید با کامیون با 2 کشته Tue Dec 26 12:35:49 IRST 2017
جام نیوز شهردار سیاتل رسما از ترامپ شکایت کرد Fri Mar 31 06:59:56 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا تعداد پایگاههای امدادی در سطح استان سال آینده افزایش می یابد Mon Mar 13 20:34:36 IRST 2017
آنا ارسال گزارش عملکرد دستگاه‌ها در اربعین حسینی برای رهبر انقلاب و روسای قوا Tue Dec 26 10:17:00 IRST 2017
تی نیوز پیشرفت 85 درصدی ایستگاه راه آهن ارومیه/ اجرای روزانه 1000 کیلومتر ریل گذاری Thu Jul 13 21:42:45 IRDT 2017
تدبیر 24 آمریکا نمی‌تواند جامعه‌جهانی را با خود همراه کند Sun Oct 08 08:22:08 IRST 2017
برنا نشست امور آب شهرستان جاسک با نمایندگان کشاورزان دشت یکدار Sun Mar 05 10:40:47 IRST 2017
تدبیر و امید زنگنه: انتظار نداشتم تیر خودی‌ها از خارجی‌ها بیشتر باشد Mon May 08 12:32:47 IRDT 2017
دولت بهار واکنش رسانه‌های عرب زبان به بیانات رهبر انقلاب درباره آل‌سعود Sun May 28 18:47:00 IRDT 2017
آریا کشف 190 کیلو تریاک در عملیات پلیس زاهدان Mon Jul 17 10:24:10 IRDT 2017
سلامت نیوز ربیعی:وضع اشتغال بد نیست،اما بیکاری بحرانی است Tue Aug 29 11:40:00 IRDT 2017
اقتصاد آنلاین راه‌آهن ایران 13میلیارد یورو فاینانس را نهایی می‌کند Sat Oct 28 21:39:00 IRST 2017
تابناک هشدار پلیس در مورد ارزهای تقلبی Mon Apr 09 06:33:28 IRDT 2018
جام نیوز تغییر جدید در ترکیب پرسپولیس برای دیدار بعدی Fri Oct 06 13:21:24 IRST 2017
جماران تقی آزاد ارمکی: ماجرای سپنتا نیکنام از لحاظ حقوقی و اجتماعی اتفاقی مبارک است Sun Nov 26 10:30:21 IRST 2017
شفاف رازهایی درباره‌ی توپ تنیس Wed Jul 12 23:00:01 IRDT 2017
تی نیوز حمید نعمت الله "رگ خواب"سینماهای کشور را در دست گرفت/ قیمت "ویلای" منیره قیدی از یک میلیارد فراتر رفت Sat Jul 08 15:57:49 IRDT 2017
تدبیر و امید آغاز توزیع سراسری میوه شب عید Thu Mar 16 18:21:50 IRST 2017
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین مسابقات والیبال شهرستان جوین باقهرمانی کانون والیبال پایان یافت Sat Oct 28 14:09:54 IRST 2017
خبرگزاری مهر صفحه اول روزنامه‌های 12 دی 95 Sun Jan 01 08:17:55 IRST 2017
افکارخبر آمریکا هواپیماهای پیشرفته شناسایی در اختیار مغرب قرار می دهد Sat Jan 20 15:53:30 IRST 2018
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین روحانی: آب شور نخورید   Tue Feb 28 11:10:23 IRST 2017
آریا اعتصاب عمومی در کشمیر تحت کنترل هند به روز سوم رسید+ ویدئو Tue Apr 03 15:58:51 IRDT 2018
میزان دستگیری زندانی که از بیمارستان فرار کرده بود/ تکذیب بازداشت آزاده نامداری Wed Aug 09 10:07:36 IRDT 2017
خبرگزاری مهر ویژه برنامه شهادت امام صادق(ع) در تویسرکان برگزار می‌شود Mon Jul 17 12:06:48 IRDT 2017
خبرگزاری حوزه ‌همایش «جریان شناسی فرهنگی در عرصه بین الملل» در قم برگزار می‌شود Mon Apr 16 13:43:00 IRDT 2018
ایستا نیوز پیش‌بینی سهم 4درصدی خودرو در تولید ناخالص داخلی Thu Jan 26 11:35:32 IRST 2017
صبح تهران واشنگتن: می‌خواهیم نفوذ ایران را متوقف کنیم Sat Oct 28 10:37:07 IRST 2017
واحد مرکزی خبر جوانان ایران با شکست سامورایی ها قهرمان شدند Sat Jan 28 12:32:29 IRST 2017
ورزش 3 بی توجهی بازیکنان استقلال به تذکرات شفر(عکس) Mon Apr 02 18:12:00 IRDT 2018
میزان علت کم خونی در سه گروه از مردم! Mon Jan 15 15:26:35 IRST 2018
تابناک واکنش سلطانی فر به تغییرات درکمیته المپیک Mon Mar 13 16:16:02 IRST 2017
روزنامه شرق خبر Sat Nov 18 03:30:00 IRST 2017
تدبیر و امید موافقت با بازدید نمایندگان مجلس از زندان اوین Tue Jan 16 15:27:13 IRST 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا دوره سطح سه راهنمایی گردشگری ورزشی در همدان Wed Nov 01 14:31:04 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم منچسترسیتی- لیورپول/ نبردی برای تداوم رویاهای شیرین Sun Mar 19 02:10:00 IRST 2017
نامه نیوز تصادف شدید خودروی میلیاردی در تهران/عکس Wed Jun 28 09:36:32 IRDT 2017
جماران وریا غفوری مصدوم شد Fri Nov 17 14:54:40 IRST 2017
عصر خبر هیچ اصلاح‌طلبی در «روز دانشجو» حق سخنرانی در دانشگاه آزاد را ندارد Sat Nov 25 16:55:44 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی دومین روز سفر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به تبریز Sun May 07 20:34:00 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران بارش پراکنده برف/ دمای آبیک به منفی 17 درجه رسید Tue Jan 30 10:33:23 IRST 2018
اتاق خبر24 کاهش 10 درجه‌ای دما در نیمه غربی کشور Mon Dec 04 20:00:00 IRST 2017
خبرگزاری مهر صفحه اول روزنامه‌های اقتصادی 14 آذر 96 Tue Dec 05 10:17:12 IRST 2017
بولتن نیوز «قصه‌ خاله رعنا و عمه نساء» خواندنی شد Sun Apr 30 13:56:02 IRDT 2017
تی نیوز جنگ نرم، تلاش استکبار برای جدا کردن مردم از رهبری است Fri Jul 14 21:28:04 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران مدارس تعطیل نیست Tue Jan 03 11:37:28 IRST 2017
ایران آنلاین فرانسه خواستار خویشتنداری ترکیه در عفرین شد Tue Jan 23 15:27:09 IRST 2018
بصیرت توضیحات روسیه درباره قطعنامه آتش بس سوریه Sun Jan 01 09:32:25 IRST 2017
اتاق خبر قیمت سنگ آهنی رقابتی می شود Wed Feb 08 17:06:01 IRST 2017
میزان نگاهی به کتاب‌های احمد عزیزی/ از نگاه به کربلا تا شطحیات طوفانی شاعر انقلاب Tue Mar 07 14:48:49 IRST 2017
برنا گام نخست ملی پوشان جوان با پیروزی مقابل میزبان Mon Jan 23 11:11:22 IRST 2017
برنا برگزاری مسابقات چند جانبه شهرستانی اسلالوم به میزبانی فلاورجان Mon Aug 14 13:34:07 IRDT 2017
تابناک رییس جمهور لبنان به تهران می آید Wed Jan 25 10:48:58 IRST 2017
گرداب سونامی بازنشسته شدن وبگاه‌های تورنت Sun May 28 12:20:01 IRDT 2017
برنا شبکه هپاتیت ایران مسابقه نقاشی و تصویرگری برگزار می کند Sun Jul 09 14:40:47 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی بخشودگی جرائم و سود تسهیلات بانک کشاورزی برای کشاورزان تا پایان سال Fri Feb 24 19:18:00 IRST 2017
خبرگزاری بین المللی قرآن آموزش و پرورش نسبت به دانش‌آموزان احساس مسئولیت کند Fri Feb 02 22:27:18 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران تهدید شدن خبرنگار صداوسیما پس از مصاحبه با دو متهم فتنه 88 + فیلم Thu Apr 05 12:03:42 IRDT 2018
خبرگزاری بین المللی قرآن اختتامیه یازدهمین دوره مسابقات قرآن «سفیر مهربانی» Sat Jun 24 10:34:19 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران افزایش تنش‌ها نشست وزرای امور خارجه چین و ویتنام را لغو کرد Tue Aug 08 11:56:53 IRDT 2017
آفتاب از چنگ طالبان گریخت و ستاره فوتبال دانمارک شد Sat Nov 18 23:01:18 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم نگاهی به یک پرونده ؛ تماشاخانه «پانامالیکس» در پاکستان جایی‌که هیچکس برنده نیست Mon Apr 24 11:50:52 IRDT 2017
آفتاب ایران این نخ از حرکت بدن برق تولید می کند Sat Aug 26 21:30:05 IRDT 2017
شیعه نیوز حسنی مبارک از زندان آزاد شد Fri Mar 24 14:40:49 IRDT 2017
جماران اسماعیل تبادار استاندار فارس شد Wed Sep 13 11:49:13 IRDT 2017
ایران آنلاین نگرانی از سیاست گریزی در حوزه های علمیه Mon Feb 13 13:01:58 IRST 2017
خبرگزاری مهر نظارت اکیپ‌های بهداشتی بر نحوه ذبح‌ دام در ماه محرم Tue Sep 26 07:37:48 IRST 2017
پارسینه ماجرای عجیب برکناری‌ها در واشنگتن! Wed May 10 18:54:20 IRDT 2017
خبرگزاری شبستان 47 کمپ ترک اعتیاد بانوان در کشور وجود دارد Sat Sep 16 18:25:00 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران له‌روی: ایران را از 12 سال پیش می‌شناسم/ سلام مرا به دایی برسانید/ حیف شد که طارمی نیست Wed Oct 04 17:40:28 IRST 2017
خبرگزاری مهر ملت ایران آمریکا را اولین عامل نا امن کننده منطقه و جهان می دانند Sat Dec 09 11:43:12 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم ساری: آنهایی که پنجم شدن ما را پیش‌بینی می‌کردند، حالا به سومی ما هم ایراد می‌گیرند Mon May 01 09:56:31 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران استاندار لرستان: حضور مردم نشان‌دهنده اقتدار ملی کشور است Fri Jun 23 13:59:14 IRDT 2017
اتاق خبر24 تیپ روناک یونسی در آغوش همسرش در کانادا Wed Oct 04 12:46:00 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران مهلت استفاده از قانون بخشودگی جرایم بیمه‌ای تامین اجتماعی تا 40 روز دیگر Fri Mar 17 12:04:49 IRST 2017
عصر ایران چرا سرطان در مریم میرزاخانی درمان نشد؟ Mon Jul 17 17:40:53 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم حاکمیت قانون در جریان آشوب‌های هامبورگ به چالش کشیده شد Wed Jul 19 14:41:28 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا آتش گرفتن 5 مغازه در تالش+ تصاویر Mon Jan 22 16:28:20 IRST 2018
فرارو قطر: با ایران اختلافاتی داریم Sun Feb 11 18:29:09 IRST 2018
بولتن نیوز قسمت جدید «تاج و تخت» قبل از انتشار لو رفت Sat Aug 05 15:59:26 IRDT 2017
صبحانه با خبر منشا نوسان تند قیمت سهام چیست؟ Tue Oct 31 10:09:21 IRST 2017
پایگاه خبری الف خوردن سیب و گلابی از ابتلا به بیماری ریوی پیشگیری می کند Wed May 17 07:25:35 IRDT 2017
خبرگزاری مهر لیست مسابقات دوچرخه‌سواری کسب سهمیه المپیک توکیو اعلام شد Wed Apr 04 12:18:40 IRDT 2018
اقتصاد آنلاین محاسبه تصاعدی حق بیمه کارگران تولیدی پوشاک/ 2000واحد خیاطی تعطیل شد Tue May 02 15:12:53 IRDT 2017
خبرگزاری بین المللی قرآن تفکر، شرط اصلی موفقیت مستندهای دینی/برگزاری مستقل جشنواره شهید آوینی منطقی نیست Tue Dec 12 11:06:28 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران اسکان بیش از 4 هزار نفر در کمپ‌های هلال احمر استان همدان Sat Mar 25 10:54:51 IRDT 2017
جام نیوز خواننده سرشناس و فرزند تازه متولد شده‌اش + عکس Mon Oct 30 09:50:00 IRST 2017
عصر خبر نورپردازی آثار موزه بانک ملی ایران در سایت «لومن سنتر» به نمایش درآمد Sun Dec 10 15:38:02 IRST 2017