پرس شیعه - Thu Feb 09 15:29:34 IRST 2017 نمایش خبر

تهران بمب ساعتی است؛ برای نجات، با این «فهرست» شروع کنیم

تهران شبیه بمب ساعتی است. تا به حال بیشتر نگرانی‌ها در مورد زلزله احتمالی در این شهر 13 میلیون نفری بوده،‌ اما آتش‌سوزی پلاسکو نشان داد که خطرهای بسیار نزدیک‌تری هم وجود دارد که تهران و مردمش را تهدید می‌کند. به گزارش پرس شیعه به نقل از ایسنا، گازکشی در تهرانِ روی گسل، ‌خودش یک […]

تهران شبیه بمب ساعتی است. تا به حال بیشتر نگرانی‌ها در مورد زلزله احتمالی در این شهر 13 میلیون نفری بوده،‌ اما آتش‌سوزی پلاسکو نشان داد که خطرهای بسیار نزدیک‌تری هم وجود دارد که تهران و مردمش را تهدید می‌کند.
به گزارش پرس شیعه به نقل از ایسنا، گازکشی در تهرانِ روی گسل، ‌خودش یک معضل است. استاندار تهران می‌گوید در صورت بروز حادثه همین گاز شهری که با لوله به تمام خانه‌های شهر رفته می‌تواند فاجعه‌آفرین باشد. میانگین عمر تجهیزات انتقال برق تهران هم از 25 سال گذشته است که خودش می‌تواند بالقوه، عامل افزایش آتش‌سوزی‌ها باشد و در صورتی که قرار باشد فشار بر شبکه برق افزایش پیدا کند تا مصرف گاز کم بشود،‌ مشکلات بیشتر هم خواهد شد.
تمام آموزشی که ما مردم عادی برای روبه‌رو شدن با بحران دیده‌ایم،‌ به مانورهای سالانه زلزله در مدارس خلاصه می‌شود؛ نمایشی برای پرکردن ساعتی به نام «ساعت زلزله» که بعضا با نواخته‌شدن زنگ زلزله آغاز می‌شود و به تعطیلی کلاس درس و بازی در حیاط مدرسه می‌گذرد، اگر دوربین صدا و سیما با هماهنگی قبلی به مدرسه‌ای برود،‌ ممکن است بخش دیگری از این نمایش شامل باندپیچی دست و سر بچه‌ها برای بهترشدن گزارش باشد؛ در غیر این صورت حتی خود مانور هم ممکن است با تشخیص مسوولان مدرسه در کلاس‌های درس اجرا نشود.
آتش‌سوزی پلاسکو علاوه بر این که نشان داد ساختمان‌های شهر چقدر ناایمن هستند و می‌توانند چه داغی به دل مردم بگذارند،‌ یک چیز دیگر را هم روشن کرد و آن اینکه در نبود قوانین روشن و الزام‌آور برای آموزش مردم در مورد برخورد با شرایط اضطراری،‌ جان عده زیادی از همین مردم و نیروهای امدادی در خطر است.
در خیلی از جاهای دنیا اما رویه این طور نیست؛ حتی در کشورهایی مثل کانادا و بسیاری از نقاط اروپا که خطر زلزله آن‌ها را چندان تهدید نمی‌کند،‌ مقررات و آموزش‌ها برای برخورد با شرایط بحرانی بسیار جدی و سخت‌گیرانه است.
«شقایق» یک دانشجوی ایرانی که در کانادا زندگی می‌کند در مورد تجربه خودش در طول زندگی در این کشور می‌گوید: « با وجود آنکه در کانادا امکان زلزله کم است،‌ تمام مانورها مربوط به آمادگی برخورد با زلزله و تیراندازی است،‌ مانورها معمولا در هر سال تحصیلی یک بار تکرار می‌شود در زمان مانور همه باید از مسیرهای اختصاصی که قبلا اعلام شده از ساختمان بیرون بروند و در محوطه‌ای از پیش تعیین‌شده جمع شوند،‌ استادان موظف هستند در کلاس را قفل کنند و از ساختمان بیرون بیایند،‌ در زمان مانور های تیراندازی هم قانون این است که هیچکس نباید در راهروها یا پله‌ها باشد،‌ وقتی مانور اعلام می‌شود همه باید در اتاق‌ها باشند و از جایشان حرکت نکنند تا مانور تمام شود،‌ این مانورها آن‌قدر جدی و سخت‌گیرانه اجرا می شود و بعد از دو سه سال زندگی در این جا برای همه جا می‌افتد که در شرایط اضطراری باید چه طور رفتار کنند و چه چیزی واقعا اهمیت دارد.»
«محمد» که در دانمارک زندگی می‌کند در این مورد می‌گوید: « زنگ مانور آتش‌سوزی در مراکز آموزشی هر شش ماه یک یک بار زده می‌شود.‌ برای استادها در همه کلاس‌ها لباس‌های شب‌رنگ وجود دارد که به محض آغاز مانور آن‌ها را می‌پوشند و بعد دانشجویان را راهنمایی می‌کنند که از ساختمان بیرون بروند و در حیاط حضور و غیاب انجام می‌دهند،‌ یک مانور سراسری هم هست که سالی یک‌بار انجام می‌شود. زنگ آن در سر تا سر کشور شنیده می‌شود و همه مردم باید زمان شنیدن آن ساختمان‌ها را ترک کنند و به فضای باز بروند. علاوه بر این در زمان بروز حادثه در یک محله، معمولا شهرداری به همه ساکنان آن منطقه پیامک می‌فرستد و مردم را در جریان نکات ایمنی مورد نیاز در آن شرایط خاص قرار می‌دهد.»
«بهنام» که در آلمان زندگی می‌کند، در مورد آموزش‌های مربوط به اصول ایمنی و برخورد با شرایط اضطراری در این کشور می‌گوید: « علاوه بر آموزش و تمرین مدام مانور آتش‌سوزی در مدارس‌،‌ همه کسانی که می‌خواهند گواهی‌نامه رانندگی بگیرند هم باید اول در دوره کمک‌های اولیه شرکت کنند و گواهی بگیرند، نه تنها در آلمان بلکه در تمام اروپا وقتی کسی می‌خواهد کار تازه‌ای پیدا کند باید اول دوره‌ای مربوط به بازآموزی اصول ایمنی را طی کند،‌ در آغاز کار به همه تازه‌واردها در مورد وظایفشان در شرایط اضطراری توضیح داده می‌شود،‌ راه‌های خروج و جای کپسول‌های آتش‌نشانی را در اختیار آن‌ها می‌گذارند و محل تعیین‌شده برای تجمع بعد از سانحه در ساحتمان را برایشان مشخص می‌کنند. علاوه بر این‌ها از آنجاکه در صورت بروز حادثه مسئولیت مدیران شرکت‌ها بسیار بالاست،‌ معمولا شرکت‌های بزرگ یک کارمند دارند که شرایط ایمنی محیط کار و آموزش کارکنان را به صورت مرتب چک می‌کند و به پرسش‌ها پاسخ می دهد. تکرار این آموزش‌ها آن‌قدر در طول زندگی افراد انجام می‌شود که مردم کاملا می‌دانند در شرایط بروز حادثه باید چه کاری انجام دهند.»
همزمان با تلاش آتش‌نشان‌ها برای خاموش‌کردن آتش در طبقات بالایی ساختمان پلاسکو،‌ عده‌ای از کسبه بدون اجازه وارد ساختمان شده بودند تا اموالشان را نجات دهند،‌ همین یک مثال هزینه‌ساز به روشنی نشان می‌دهد که چقدر در آموزش اصول و مقررات امینی در کشور با مشکل مواجه هستیم. شاید نتوانیم اختیارات شهرداری یا امکانات آتش‌نشانی را برای بررسی ایمنی ساختمان‌هایی که در آن‌ها زندگی می‌کنیم افزایش دهیم‌،‌ اما احتمالا می‌توانیم دستورالعمل‌های ساده مربوط به زمان بروز حادثه را با خودمان مرور کنیم و به دیگران هم آموزش دهیم:
-برای شروع، تمام شماره‌هایی را که در شرایط اضطراری ممکن است مورد نیاز باشد بنویسید و در جایی در معرض دید اهالی ساختمان قرار دهید،‌ این شماره‌ها علاوه بر شماره نیروهای امدادی،‌ شامل امداد گاز و آب و برق هم می‌شود و کمک می‌کند در شرایط خاص بتوانید درخواست کنید که برق و گاز قطع شود.
-کسانی که در ساختمان مسوولیتی دارند،‌ از جمله سرایدار و مسئول شوفاژخانه یا افرادی مانند آن‌ها باید توسط آتش‌نشانی آموزش داده شوند تا در صورت لزوم، علاوه بر تماس با نیروهای امدادی بتوانند قبل از رسیدن آن‌ها،‌ شرایط اضطراری را مدیریت کنند.
-از مهم‌ترین چیزهایی که باید در مورد ساختمانی که در آن زندگی و کار می‌کنید بدانید، ‌راه‌های خروجی ساختمان است،‌ همه ساختمان‌ها باید علائم شبرنگ بدون نیاز به برق برای نشان‌دادن راه خروج از ساختمان داشته باشند.
-سیستم برق‌کشی ساختمان‌ها باید طوری طراحی و عایق‌بندی شده باشد که از گرم‌شدن زیاد آن جلوگیری شود،‌ علاوه بر این باید در نظر داشته باشید که اضافه بار الکتریکی روی سیم‌پیچی ها می‌تواند خطرناک باشد؛ بنابراین بهتر است از وصل‌کردن چندراهی به یک پریز برق خوداری شود.
همه ساختمان‌ها باید مجهز به دستگاه‌های اعلام و اطفاء حریق و کپسول‌های آتش‌نشانی مناسب با کاربری ساختمان باشند. کپسول‌ها باید در دوره‌های منظم توسط آتش‌نشانی بازدید شوند، ساکنان و کارکنان ساختمان باید در مورد کار با این وسایل آموزش ببینند. علاوه بر این خود ساختمان‌ها باید در دوره‌های زمانی مشخص توسط آتش‌نشانی بازدید شوند تا در صورت وجود مشکل پیش از بروز شرایط اضطراری برای آن‌ها چاره‌اندیشی شود. کارکنان و ساکنان ساختمان باید در دوره‌های منظم در مورد استفاده از وسایل اطفاء حریق،‌ چگونگی برخورد با شرایط اضطراری و راه‌های خروجی ساختمان آموزش ببینند.
در نظر داشته باشید که :
-آتش‌سوزی در آشپزخانه‌ها بسیار شایع است‌؛ ‌بنابراین در زمان پخت و پز باید احتیاطهای لازم را انجام دهید.
-سیستم‌های الکتریکی که برق زیادی مصرف می‌کنند باید به پریزهای مستقل وصل باشند،‌ اضافه‌بار روی سیستم سیم‌کشی منازل یا اداره‌ها می‌تواند باعث گرم‌شدن آن‌ها و ایجاد مشکل باشد.
-مراقب باشید که موارد مشتعل‌شونده در نزدیکی وسایلی که گرما،‌ جرقه یا اشعه تولید می‌کنند قرار نداشته باشد. از قبل بدانید که موارد قابل اشتعال در کجا قرار دارند،‌ تا در صورت بروز حادثه بتوانید نیروهای امدادی را در این مورد آگاه کنید.
-اگر در ساختمان شما افراد دارای نیازهای خاص، کار یا زندگی می‌کنند، بدانید که آنها معمولا در کدام طبقه و در کجای ساختمان هستند تا در صورت بروز حادثه بتوانید به پیداکردن سریع آنها کمک کنید.
-بهتر است همه ساختمان‌ها به سیستم اطفاء حریق بارانی مجهز باشند تا در صورت بروز حادثه از گسترش آتش جلوگیری شود.
-طرح و نقشه ساختمان را پیدا کنید و در جایی قابل دسترس قرار دهید،‌ این اطلاعات در زمان حادثه می‌تواند به سرعت امدادرسانی کمک کند.
-یک منطقه امن مشخص تعیین و همه را در مورد آن آگاه کنید تا در صورت بروز حادثه همه کسانی که از ساختمان خارج می‌شوند بدانند باید در کجا تجمع کنند،‌ به این شیوه هم استرس کمتری به اعضای ساختمان وارد می‌شود و هم امکان سرشماری افراد بعد از بروز حادثه سرعت می‌گیرد.
پرس شیعه نشست تخصصی «هنر و زیبایی در اندیشه ابن هیثم» Wed Apr 26 12:06:46 IRDT 2017
پرس شیعه روسیه و عربستان برای متحد کردن جبهه معارضان سوریه همکاری می کنند Sat Nov 25 00:15:11 IRST 2017
پرس شیعه ایران برجام را نقض کرده است/توافق هسته ای باید ترمیم شود Sun Oct 15 17:33:17 IRST 2017
پرس شیعه گنجینه بی نظیر و نفیس قرآنی در حرم حضرت معصومه (س) Mon May 01 16:00:26 IRDT 2017
پرس شیعه اقدامات مخفیانه عربستان برای تغییر سیاستهای پاکستان Sat Dec 30 11:27:52 IRST 2017
پرس شیعه یک کشته و 8 زخمی در انفجارهای بغداد Sun Oct 15 14:53:38 IRST 2017
پرس شیعه جایزه زنان در علم اعطا می شود Tue Jul 04 15:00:30 IRDT 2017
پرس شیعه کتاب «علم دینی: ماهیت و روش‌شناسی» منتشر شد Tue May 23 14:59:14 IRDT 2017
پرس شیعه این رایانه های سرور از سال 1993 مشغول به کار هستند Wed Feb 01 14:35:35 IRST 2017
پرس شیعه العربیه مدعی شد: سرنگونی جنگنده ارتش سوریه در حومه حماه Tue Dec 26 18:33:38 IRST 2017
پرس شیعه نشست شورای امنیت جهت بررسی عملیات نظامی ترکیه در سوریه پایان یافت Tue Jan 23 03:10:06 IRST 2018
پرس شیعه میراث مسیح، دوری از خشونت است Sun Aug 27 13:06:44 IRDT 2017
پرس شیعه هزاران نفر از نیروهای الحشد الشعبی وارد نجف اشرف شدند Sun Dec 10 19:26:44 IRST 2017
پرس شیعه رتبه نخست رشد کمیت تولید علم دنیا برای ایران/ ارتقا دو پله ای Wed Apr 05 12:12:17 IRDT 2017
پرس شیعه انفجار در اتریش یک کشته و 60 زخمی بر جا گذاشت Tue Dec 12 13:15:55 IRST 2017
پرس شیعه هنر طلبه حرکت در خط انقلاب، اسلام و مصالح عمومی است Thu Feb 02 14:59:06 IRST 2017
پرس شیعه امام خامنه ای، روحانی را به ریاست جمهوری منصوب کردند Thu Aug 03 13:34:06 IRDT 2017
پرس شیعه گسترش اطلاعات مذهبی مانع افتادن دردام ایدئولوژی افراط گرایانه است Tue Apr 04 14:55:44 IRDT 2017
پرس شیعه پارلمان نروژ درخواست توقف اخراج پناهجویان افغانستانی را رد کرد Sat Jan 20 08:25:24 IRST 2018
پرس شیعه 12 سناتور دموکرات طرح «ترامپ» علیه افراط گرایی را محکوم کردند Fri Feb 10 01:30:30 IRST 2017
پرس شیعه رئیس اسبق سیا:باید تمام زیرساختهای سپاه را بمباران کنیم Fri Nov 10 19:03:02 IRST 2017
پرس شیعه نشست «برونو لاتور و امکان جامعه شناسی بدیل» برگزار می شود Mon Apr 17 09:06:57 IRDT 2017
پرس شیعه مفتی ارشد داعش در کرکوک به هلاکت رسید Mon Sep 04 19:43:17 IRDT 2017
پرس شیعه تشریح فعالیت‌های قرآنی رایزنی فرهنگی ایران در گرجستان Wed Aug 23 09:29:11 IRDT 2017
پرس شیعه سخنران منفور Wed Sep 20 13:25:20 IRDT 2017
پرس شیعه جمهوری آذربایجان سال 2017 را در روابط باکو-تهران مهم ارزیابی کرد Thu Dec 28 16:06:42 IRST 2017
پرس شیعه یک زن سخنگوی وزارت خارجه قطر شد Wed Nov 08 14:07:39 IRST 2017
پرس شیعه فقیر نوازی به سبک آیت الله مرعشی نجفی (ره) Tue Apr 18 15:28:24 IRDT 2017
پرس شیعه دعوت دانشگاه مذاهب اسلامی برای حضور در راهپیمایی روز قدس Wed Jun 21 16:03:52 IRDT 2017
پرس شیعه پادشاه مغرب: از تصمیم ترامپ درباره قدس اشغالی نگران هستیم Wed Dec 06 17:46:53 IRST 2017
پرس شیعه عزاداری سادات آستان عضو مقدس عباسی در شهادت حضرت زهرا (س) Wed Feb 15 11:13:41 IRST 2017
پرس شیعه طرح نوروزی همراه اول اعلام شد Wed Mar 15 22:45:59 IRST 2017
پرس شیعه دینداری بسیاری از مردم مانند جویدن آدامس است Mon Apr 17 16:43:02 IRDT 2017
پرس شیعه یعلون: الجبیر، سخنان ما را به عربی ترجمه می کند Mon Nov 20 08:32:53 IRST 2017
پرس شیعه در صورت نیاز ارتش از کشور در برابر دشمنان حمایت می کند Sat Dec 16 20:05:17 IRST 2017
پرس شیعه «محمود عباس» در ماه جاری میلادی به غزه سفر می‌کند Thu Oct 12 11:22:24 IRST 2017
پرس شیعه اردن به ساخت و سازهای رژیم صهیونیستی در مسجد الاقصی اعتراض کرد Thu Mar 02 15:55:47 IRST 2017
پرس شیعه دریادار سیاری با هیئت نیروی دریایی روسیه دیدار کرد Sat Aug 26 17:25:56 IRDT 2017
پرس شیعه آزادسازی کامل مرکر الحویجه از لوث داعش Thu Oct 05 08:58:33 IRST 2017
پرس شیعه عبدالله دوم خواستار گسترش آتش بس در سوریه شد Wed Aug 30 10:11:26 IRDT 2017
پرس شیعه احتمال خطر یک حمله بدافزاری جهانی دیگر Mon May 15 09:09:58 IRDT 2017
پرس شیعه تاکید وزیر دفاع انگلیس بر حمایت کشورش از عراق Mon Sep 18 18:53:06 IRDT 2017
پرس شیعه مهلت شرکت در جشنواره فیلم قرآنی «آیات» تمدید شد Wed Jan 17 09:58:54 IRST 2018
پرس شیعه اقدامات ضدشیعی همزمان با سفر عمار حکیم به مصر/ هجمه سلفی‌ های مصر علیه ایران Thu Apr 20 15:57:55 IRDT 2017
پرس شیعه ثبت‌نام از فعالان رسانه‌ای به‌منظور دریافت خدمات از موکب جمکران تا پایان محرم Sat Oct 07 16:11:42 IRST 2017
پرس شیعه انتشار شماره جدید فصلنامه پژوهش در مسائل تعلیم و تربیت اسلامی Sun Nov 19 12:51:05 IRST 2017
پرس شیعه نشست «پژوهش های قرآنی اندیشمندان غیرمسلمان» برگزار می شود Tue Mar 07 15:18:27 IRST 2017
پرس شیعه هشتمین گزارش آژانس درخصوص پایبندی ایران به برجام منتشرشد Thu Aug 31 18:00:11 IRDT 2017
پرس شیعه استراتژی سایبری آمریکا علیه ایران Tue Oct 31 12:48:43 IRST 2017
پرس شیعه مذاکرات آستانه؛ موضوع گفتگوی پوتین و اردوغان Sat Oct 21 03:45:21 IRST 2017
پرس شیعه فلسفه برای امروز است/ گفتاری از رضا داوری اردکانی Mon Jan 23 14:30:21 IRST 2017
پرس شیعه کاهش 40 درصدی مصرف اینترنت در زمان وقوع زلزله تهران Sun Dec 24 15:54:58 IRST 2017
پرس شیعه دانشجویان با نحوه راه اندازی کسب‌وکارهای نوین آشنا شدند Tue Oct 31 09:59:29 IRST 2017
پرس شیعه حضور صدها هزار ایرانی در 38 امین سالروز انقلاب اسلامی ایران Fri Feb 10 10:09:20 IRST 2017
پرس شیعه نقش فیلسوف در این هنگامه چیست؟/ نسبت فلسفه و علوم انسانی Wed Mar 22 16:51:39 IRDT 2017
پرس شیعه حضور شیعیان و اهل سنت در برپایی برنامه های قرآنی وحدت آفرین است Thu Feb 02 15:20:00 IRST 2017
پرس شیعه عید نوروز زیباترین تحول را به ما آموزش می دهد/ نوروز؛ عید تکوینی Wed Mar 22 11:40:23 IRDT 2017
پرس شیعه ایران تکیه ‎گاه مظلومان جهان است Wed Feb 15 13:17:02 IRST 2017
پرس شیعه حمله جنگنده های سعودی به اتوبوس مسافران در استان مأرب یمن Sun Dec 17 04:59:23 IRST 2017
پرس شیعه عملیات ساخت صحن حضرت فاطمه (س) در نجف به اتمام رسید Tue Jul 18 20:22:46 IRDT 2017
پرس شیعه اعلام آمادگی مجدد اقلیم کردستان برای مذاکره با بغداد Thu Oct 12 09:57:55 IRST 2017
پرس شیعه مذاکره غیرتمندانه با شبکه های اجتماعی خارجی Sat Jul 22 18:43:42 IRDT 2017
پرس شیعه صهیونیست‌ها 30 فلسطینی را در قدس اشغالی بازداشت کردند Tue Oct 24 08:02:51 IRST 2017
پرس شیعه وزارت خزانه داری آمریکا «رمضان قدیروف»را تحریم کرد Wed Dec 20 20:14:39 IRST 2017
پرس شیعه ارتباطات تلفنی مناطق زلزله زده کرمان برقرار است Tue Dec 12 14:32:16 IRST 2017
پرس شیعه اسقف اعظم یونان خواستار گفت‌وگوی ادیان وتوسعه روابط با ایران شد Tue Apr 11 10:09:17 IRDT 2017
پرس شیعه مردان واقعا بدتر از زنان سرما می خورند Wed Dec 13 09:50:58 IRST 2017
پرس شیعه مرکل از توافق اروپا و ترکیه بر سر نگهداری از پناهجویان دفاع کرد Thu Jan 18 11:56:16 IRST 2018
پرس شیعه آغاز رجیستری موبایل از پایان مهر/ جلوگیری از واردات 2 برند گوشی Tue Oct 10 13:18:20 IRST 2017
پرس شیعه گزارش تحقیقات درباره حادثه خان شیخون، «جانبدارانه» است Wed Nov 08 08:43:35 IRST 2017
پرس شیعه توافقنامه ساخت حصار مرزی در «دیورند» به دستور «غنی» امضا شده است Tue Nov 14 11:22:35 IRST 2017
پرس شیعه توضیحات جدید وزیر ارتباطات درباره توقف فروش اینترنت حجمی Tue Jul 11 10:51:16 IRDT 2017
پرس شیعه کاهش 10 درصدی مبادلات تجاری میان چین و کره شمالی Tue Jan 23 18:55:28 IRST 2018
پرس شیعه هرگز ندیدم یک ایرانی در عراق دست به عملیات تروریستی بزند Sat Dec 09 17:58:07 IRST 2017
پرس شیعه اسرائیل دوربین‌ های امنیتی در روستاهای فلسطینی نصب می‌کند Sun Mar 26 19:15:53 IRDT 2017
پرس شیعه احتمال تعلیق خودمختاری منطقه کاتالونیا Sun Oct 08 06:10:41 IRST 2017
پرس شیعه دیدار وزیر امور خارجه با رییس جمهور نیجر Thu Oct 26 22:07:58 IRST 2017
پرس شیعه فهرست بودجه های پژوهشی که حذف شد/ ضرورت توجه به پژوهش در بودجه 97 Thu Nov 02 10:18:45 IRST 2017
پرس شیعه گسیختگی امت اسلامی؛ گستاخی آمریکا و اسراییل Tue Dec 19 12:36:41 IRST 2017
پرس شیعه جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) بزرگ‌ترین رویداد فرهنگی کشور است Sun Feb 26 15:52:31 IRST 2017
پرس شیعه آمریکا بازهم کره شمالی را تهدید نظامی کرد Wed Jan 17 10:01:37 IRST 2018
پرس شیعه «جبهه‌ النصره» مسئولیت انفجارهای حمص را برعهده گرفت Sat Feb 25 14:57:30 IRST 2017
پرس شیعه چرا عبدالله دوم دعوت «السیسی» برای شرکت در نشست قاهره را رد کرد؟ Tue Dec 12 16:38:31 IRST 2017
پرس شیعه زندگی ما باید رنگ و بوی امیرالمومنین علیه السلام را بدهد Mon Apr 10 11:58:45 IRDT 2017
پرس شیعه یادگیری ماشینی، آینده آموزش Tue Sep 26 08:24:23 IRST 2017
پرس شیعه تسلط ارتش سوریه بر یک روستای جدید در حومه حماه Tue Nov 07 18:19:08 IRST 2017
پرس شیعه توضیحات جابری انصاری درباره تغییرات سند میثاق حماس Tue May 09 23:00:09 IRDT 2017
پرس شیعه اعتصاب عمومی در «ستره» و چند منطقه دیگر بحرین Thu May 25 15:14:58 IRDT 2017
پرس شیعه چین: از ارتقای همکاری ایران با کشورهای منطقه استقبال می‌کنیم Mon Dec 04 22:03:26 IRST 2017
پرس شیعه کشف اسفنج های زرد رنگ در ساحل فرانسه Thu Jul 20 11:03:56 IRDT 2017
پرس شیعه به دنبال اقدام علیه حزب الله لبنان نیستیم Wed Nov 08 02:26:14 IRST 2017
پرس شیعه برگزیدگان رشته های مختلف مسابقات سراسری قرآن تجلیل شدند Mon Sep 04 09:11:24 IRDT 2017
پرس شیعه 13 سناتور آمریکا خواستار انجام بازرسی از سایتهای نظامی ایران شدند Sat Oct 28 03:28:16 IRST 2017
پرس شیعه انفجار بمب در هند 3 کشته بر جا گذاشت Wed Feb 01 14:02:42 IRST 2017
پرس شیعه ائتلاف انقلابیون بحرین خواستار شکستن محاصره الدراز شد Tue Mar 14 16:44:14 IRST 2017
پرس شیعه شعارهای ضد اسرائیلی و ضد آمریکایی در 38 امین سالروز پیروزی انقلاب Fri Feb 10 11:27:11 IRST 2017
پرس شیعه تولید اولین بازی واقعیت مجازی قابل کنترل با مغز Tue Aug 08 10:40:30 IRDT 2017
پرس شیعه احیای وقف رسالت سازمان اوقاف است Fri Nov 17 11:26:15 IRST 2017
پرس شیعه داعش مسئولیت حمله تروریستی مارسی را به عهده گرفت Mon Oct 02 04:45:18 IRST 2017
پرس شیعه ولادت محمد بن ابى بکر 26 ذی القعده Sat Aug 19 00:00:31 IRDT 2017
تابناک قرارداد با توتال: بزرگترین سرمایه‌گذاری پس از برجام / تلاش برای رفع فیلتر یوتیوب در دانشگاه‌ها Sun Jul 02 19:07:51 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران اجازه خیابان‌کشی به جای مسجد را نمی‌دهیم Wed Jan 17 12:28:10 IRST 2018
جوان آنلاین رونمایی از لباس تیم مستقل روسیه در المپیک زمستانی Wed Dec 20 17:13:41 IRST 2017
نامه نیوز بازی گلشیفته فراهانی در یک فیلم اسرائیلی به روایت روزنامه کیهان Thu Jan 18 07:32:28 IRST 2018
ایلنا جری لوئیس درگذشت Sun Aug 20 23:04:28 IRDT 2017
شفاف مهدی هاشمی به «اوین» بازگشت Sun Mar 05 08:37:31 IRST 2017
تین ارسال نخستین محموله شیر خشک صادراتی از بندر فریدونکنار به مقصد روسیه Mon Apr 17 10:11:48 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران ضرورت تلاش برای نجات فرهنگ و زبان‌های در خطر نابودی Tue Dec 19 13:21:41 IRST 2017
ایسکانیوز العبادی: عملیاتی در نزدیکی مرزهای عراق و سوریه در راه است Tue May 09 12:45:43 IRDT 2017
تی نیوز برنامه «گوهری در صدف» برگزار می شود Wed Jul 12 15:46:31 IRDT 2017
ایلنا ویراستار ادبیات داستانی یک مشاور است Fri Oct 20 12:03:09 IRST 2017
نامه نیوز کره شمالی: آمریکا برتری طلبی و تسلط بر کره جنوبی را پایان دهد Sat Oct 07 13:12:16 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران آمریکا می خواهند سیستم ملوک الطوایفی را در افغانستان زنده کند Thu Dec 07 11:06:00 IRST 2017
واحد مرکزی خبر مراکز فروش پرنده ساماندهی می‌شود Tue Jan 16 09:48:24 IRST 2018
ایسکانیوز رئیس سازمان امور دانشجویان از رشد 15درصدی بودجه سنواتی این سازمان در سال 96 خبر داد Mon Apr 03 15:34:49 IRDT 2017
خبرگزاری بین المللی قرآن برگزاری جشنواره فرهنگی و هنری پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی Sat Dec 30 08:54:54 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی پنج پروژه اشتغال زایی برای زندانیان در بانه به بهره برداری رسید Fri Jun 30 17:49:00 IRDT 2017
میزان استقبال تهرانی‌ها از اهداء جسد به پزشکی قانونی / اعلام آمادگی اهدای جسد نیاز به مراجعه به پزشکی قانونی ندارد/ اهداء کنندگان در وصیت نامه شرط نگذارند Sun Dec 10 09:15:48 IRST 2017
العالم ابراز خوشحالی وزیر خارجه هند از تبرئه نرگس کلباسی Sun Mar 26 22:00:47 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران آغاز به‌کار شهر صنعتی انرژی عربستان در سال 2021 Sat Jul 22 18:06:09 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران وزیر اقتصاد آلمان درباره لغو توافق هسته‌‎ای ایران به آمریکا هشدار داد Thu Oct 19 12:29:46 IRST 2017
ایسکانیوز رئیس دهمین جشنوراه نشریات دانشجویی منصوب شد Sun Feb 12 14:43:14 IRST 2017
ایسکانیوز ناصر ابراهیمی: قهرمانی پرسپولیس قطعی است/تعطیلات به لیگ برتر آسیب زد/فوتبال ایران روز به روز ضعیف تر می شود Sat Apr 08 12:12:28 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران خط و نشان ستاره جوان موناکو برای جانلوییجی بوفون Tue May 02 11:41:46 IRDT 2017
خبرگزاری فارس برگزاری پیکارهای جودو بین‌المللی جام حضرت معصومه (س) در قم Tue May 23 15:16:00 IRDT 2017
تدبیر 24 من آقای مجری نیستم Mon Oct 23 09:37:13 IRST 2017
برنا لیگ تکواندو به شیوه جام جهانی برگزار می‌شود Sun Sep 24 14:39:46 IRST 2017
اعتدال جاده های همدان لغزنده است Tue Apr 04 10:20:27 IRDT 2017
صبحانه با خبر حمل سلاح سرد ممنوع شد Sun Oct 08 20:30:35 IRST 2017
ساعت24 واکنش کارگردان به حذف «الله» از پرچم ایران/ عکس Mon Jan 15 16:02:38 IRST 2018
افکارخبر شکایت ایران از شرکت گاز ترکمنستان Tue Jan 24 14:29:04 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی افزایش تنش بین هند و چین بر سر ایالت آرناچال پرادش Fri Apr 21 13:54:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی 6 شکارچی غیرمجاز در نوار مرزی گنبدکاووس دستگیر شدند Thu Jan 26 15:55:00 IRST 2017
خبرگزاری مهر بازدید هیاتی استرالیایی از دانشگاه شریف Sun Sep 03 14:27:30 IRDT 2017
تابناک تنبیه‌ عجیب و خطرناک یک معلم Mon Feb 13 07:42:55 IRST 2017
برنا تلاش برخی دموکرات‌های آمریکا برای جلوگیری از تحریم‌های جدید علیه ایران Mon May 29 11:07:23 IRDT 2017
نامه نیوز پرونده های چهارگانه العبادی در سفر به نیویورک Mon Sep 18 16:24:27 IRDT 2017
بولتن نیوز مناطقی از شرق کابل مورد اصابت راکت قرار گرفت Wed Sep 27 21:06:42 IRST 2017
صبحانه با خبر وقوع سیل و آبگرفتگی در 9 استان کشور Tue Apr 04 12:40:17 IRDT 2017
پولی مالی مدیران برتر بیمه دانا معرفی شدند Sat May 13 15:10:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس کاهش 800 هزار نفری کاربران مخابرات تاجیکستان در سال 2016 Fri Feb 03 12:51:00 IRST 2017
آفتاب انهدام باند سارقان خانوادگی در آستانه‌اشرفیه Wed Feb 01 13:00:41 IRST 2017
خبرگزاری مهر انفجار در محله «کیانشهر» تهران/ 2 نفر مصدوم شدند Fri Dec 08 13:31:52 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران اوقات شرعی 30 دی آذربایجان شرقی Sat Jan 20 08:00:02 IRST 2018
برنا در مجموع حدود 2000 نفر با رعایت کامل امانت عوامل اجرایی ، نظارت ، بازرسی و امنیتی انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در شهرستان هرسین هستند Sat May 13 13:59:03 IRDT 2017
خبرگزاری فارس فیلم‌های برگزیده جشنواره عمار در هلند اکران می‌شود Wed Jun 21 16:06:00 IRDT 2017
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین با وجود سامانه «باور» هیچ هواپیمای اسرائیلی جرات نزدیک شدن به آسمان ایران را نخواهد داشت Wed Sep 06 12:26:03 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا بازدید مدیرعامل ایران خودرو از یک واحد قطعه سازی کرمانشاه Wed Jul 26 11:56:20 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر 27 هزار عنوان کتاب چاپ اولی در کارنامه نشر Mon May 08 15:24:24 IRDT 2017
فردا مین گذاری خیابانها موصل از سوی داعش Sat Apr 15 18:59:45 IRDT 2017
فرارو علم‎الهدی: از زمان هخامنشیان پرچم آتش نزده بودند/ برخی نگویند این کار مخالفان دولت است/ در میان اغتشاشگران یک مشت بچه نادان هم هستند Fri Jan 05 15:14:56 IRST 2018
نامه نیوز مقتدی صدر: تلاش برای برکناری فواد معصوم نادرست است/ کردها خودشان را در فتنه نیندازند Sat Oct 14 16:01:30 IRST 2017
فردا بخش بد زندگی ملانیا با دونالد ترامپ فاش شد! +عکس Thu Jan 04 22:26:34 IRST 2018
تی نیوز با معرفی منتخبین، مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزان سراسر کشور در اردبیل به پایان رسید Sat Jul 15 03:21:48 IRDT 2017
آریا انهدام باند بین الملی قاچاق مواد مخدر Sun Jul 23 15:06:47 IRDT 2017
نامه نیوز تعمیر خودرو در دوره گارانتی رایگان است Sun Apr 23 03:29:30 IRDT 2017
تابناک دستورات ویژه زنگنه پس از توقف صادرات گاز ترکمنستان Mon Jan 02 10:30:38 IRST 2017
جام نیوز بازیگر زن درگذشت +عکس Tue Aug 01 11:01:17 IRDT 2017
پارسینه تمجید جانسون از جوانان ایرانی و هشدار به ترامپ! Mon Oct 23 23:09:08 IRST 2017
خبرگزاری حوزه منتخبان به وعده‎های خود عمل کنند / حوزه آماده مشارکت در مسیر تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی است Sun May 21 12:59:00 IRDT 2017
بولتن نیوز نگاهی به کارنامه فوتبالی نوری شاهین + فیلم Sat Sep 02 23:17:45 IRDT 2017
تیک واژگونی خودروی نماینده مجلس در اتوبان قم-کاشان Mon May 15 13:53:40 IRDT 2017
بی باک نیوز کاهش سود بانکی مهمترین عامل توسعه بازار Fri Jul 14 09:50:01 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر رشد 14 درصدی پرداخت زکات فطره روزه داران اصفهانی Thu Jun 29 09:54:45 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر انتخابات 96/ شرکت پرشور در انتخابات، جواب دندان شکن به بدخواهان اسلام Thu May 11 12:23:19 IRDT 2017
ایسکانیوز مجروح شدن دو نفر بر اثر تیراندازی در قزوین Tue Sep 19 23:37:51 IRDT 2017
خبرگزاری مهر طرحهای برگزیده جشنواره خوارزمی اجرایی می شوند Sun Feb 19 09:21:57 IRST 2017
فردا طراح بلندترین برج جهان که بود؟ +عکس Thu Dec 28 19:11:38 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم مهدی‌پور: در آسیا 6 امتیاز بگیریم صعود می‌کنیم/ امیدوارم مقام چهارمی را از دست ندهیم Sat Apr 08 15:03:59 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی گشایش مدرسه خیرساز در جاده کرج - چالوس Thu Feb 09 20:08:00 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران اختصاص بخشی از منابع کاداستر به هلال احمر، اجرای طرح را به تعویق انداخت Sat Jun 24 13:58:45 IRDT 2017
ایلنا پادشاهی که بنیانگذار حقوق بشر در جهان شد Sun Oct 29 10:52:36 IRST 2017
بی باک نیوز ارزیابی شنوایی و تجویز سمعک توسط افراد غیر ادیولوژیست تخلف است Sat Sep 02 07:27:01 IRDT 2017
میزان ربع پهلوی خواستار از سرگیری ناآرامی‌های داخلی در ایران شد Tue May 16 09:24:09 IRDT 2017
دولت بهار چرا فرانسه از کناره گیری بشار اسد صرف نظر کرد؟ Sun Jul 16 12:20:00 IRDT 2017
ورزش 3 جدال ایران با ترکیه برای کسب عنوان سوم جام‌جهانی Fri Mar 17 08:09:00 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران حادثه نیروگاه حرارتی ذوب آهن اصفهان خسارت جانی نداشت Sat Aug 05 17:02:01 IRDT 2017
انتخاب بی‌خبری کسبه از بازگشایی مجدد بقایای پلاسکو /موانع حیات دوباره پلاسکو چیست؟ Wed Dec 13 18:15:01 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران راه اندازی دفتر پیشخوان خدمت بنیاد شهید Tue Aug 15 12:47:55 IRDT 2017
رجا نیوز نشست سرویسهای اطلاعاتی کشورهای تحریم کننده قطر Wed Jul 05 09:17:39 IRDT 2017
سراج 24 هوای تهران در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس Fri Dec 15 13:00:00 IRST 2017
برنا لغو محرومیت هواداران سردار بوکان در لیگ دسته دوم Tue Oct 17 18:02:21 IRST 2017
تیک سپاهان، برنده داربی اصفهان شد Sun Mar 05 18:28:22 IRST 2017
خبرگزاری مهر تاثیر آلزایمر بر خواب Thu Aug 03 03:34:45 IRDT 2017
دولت بهار استقبال مقام آمریکایی از دستگیری اسرائیلی عامل شایعات بمب‌گذاری در مراکز یهودی Thu Mar 23 22:10:00 IRDT 2017
همشهری آنلاین قاسم سلیمانی: فقط مردان بزرگ به کارهای بزرگ در شرایط سخت دست می‌زنند Wed May 24 17:13:06 IRDT 2017
اعتبار نیوز قیمت سکه و طلا در صبح 11 تیر96 Sun Jul 02 11:09:00 IRDT 2017
ایسکانیوز نرخ سود بانکی صادرات اعلام شد Fri Jul 14 14:19:31 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران پیروزی و صدرنشینی حریف استقلال خوزستان در لیگ امارات Fri Feb 10 19:56:26 IRST 2017
تابناک Indigenous candidate draws surprising support in Mexico Tue Oct 31 09:05:02 IRST 2017
فرادید ویدیو/ واژگونی مرگبار اتوبوس در ناحیه گدوک محور فیروزکوه Mon Nov 06 16:39:25 IRST 2017
بی باک نیوز احمد مساجدی: خیلی خوشحالم که میزبان ایران شدیم Fri Sep 08 13:38:01 IRDT 2017
خبرگزاری فارس تصاور/کری روزنامه‌های پیروزی و استقلال Thu Oct 26 13:01:00 IRST 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا هوای اهواز، برای همه افراد ناسالم شد Sun May 14 21:33:50 IRDT 2017
پول نیوز وام های بانک سامان به بنگاه‌ های کوچک و متوسط Sun Jan 15 10:39:16 IRST 2017
فردا عدم صدور مجوز انتقال سوشا مکانی به ایران Tue Jan 02 21:32:22 IRST 2018
فردا اصابت یک راکت به فلسطین اشغالی همزمان با سفر ترامپ Tue May 23 12:47:36 IRDT 2017
روزنو واژگونی مینی بوس سرویس دانش آموزان در قاین Sat Dec 30 10:42:19 IRST 2017
فردا شفر: نام مهاجمان مد نظرم را به باشگاه دادم Wed Jan 10 23:42:59 IRST 2018
بولتن نیوز درگیری‌های چین و آمریکا بر سر مسائل تجاری Thu Aug 24 11:07:53 IRDT 2017