پرس شیعه - Thu Feb 09 15:29:34 IRST 2017 نمایش خبر

تهران بمب ساعتی است؛ برای نجات، با این «فهرست» شروع کنیم

تهران شبیه بمب ساعتی است. تا به حال بیشتر نگرانی‌ها در مورد زلزله احتمالی در این شهر 13 میلیون نفری بوده،‌ اما آتش‌سوزی پلاسکو نشان داد که خطرهای بسیار نزدیک‌تری هم وجود دارد که تهران و مردمش را تهدید می‌کند. به گزارش پرس شیعه به نقل از ایسنا، گازکشی در تهرانِ روی گسل، ‌خودش یک […]

تهران شبیه بمب ساعتی است. تا به حال بیشتر نگرانی‌ها در مورد زلزله احتمالی در این شهر 13 میلیون نفری بوده،‌ اما آتش‌سوزی پلاسکو نشان داد که خطرهای بسیار نزدیک‌تری هم وجود دارد که تهران و مردمش را تهدید می‌کند.
به گزارش پرس شیعه به نقل از ایسنا، گازکشی در تهرانِ روی گسل، ‌خودش یک معضل است. استاندار تهران می‌گوید در صورت بروز حادثه همین گاز شهری که با لوله به تمام خانه‌های شهر رفته می‌تواند فاجعه‌آفرین باشد. میانگین عمر تجهیزات انتقال برق تهران هم از 25 سال گذشته است که خودش می‌تواند بالقوه، عامل افزایش آتش‌سوزی‌ها باشد و در صورتی که قرار باشد فشار بر شبکه برق افزایش پیدا کند تا مصرف گاز کم بشود،‌ مشکلات بیشتر هم خواهد شد.
تمام آموزشی که ما مردم عادی برای روبه‌رو شدن با بحران دیده‌ایم،‌ به مانورهای سالانه زلزله در مدارس خلاصه می‌شود؛ نمایشی برای پرکردن ساعتی به نام «ساعت زلزله» که بعضا با نواخته‌شدن زنگ زلزله آغاز می‌شود و به تعطیلی کلاس درس و بازی در حیاط مدرسه می‌گذرد، اگر دوربین صدا و سیما با هماهنگی قبلی به مدرسه‌ای برود،‌ ممکن است بخش دیگری از این نمایش شامل باندپیچی دست و سر بچه‌ها برای بهترشدن گزارش باشد؛ در غیر این صورت حتی خود مانور هم ممکن است با تشخیص مسوولان مدرسه در کلاس‌های درس اجرا نشود.
آتش‌سوزی پلاسکو علاوه بر این که نشان داد ساختمان‌های شهر چقدر ناایمن هستند و می‌توانند چه داغی به دل مردم بگذارند،‌ یک چیز دیگر را هم روشن کرد و آن اینکه در نبود قوانین روشن و الزام‌آور برای آموزش مردم در مورد برخورد با شرایط اضطراری،‌ جان عده زیادی از همین مردم و نیروهای امدادی در خطر است.
در خیلی از جاهای دنیا اما رویه این طور نیست؛ حتی در کشورهایی مثل کانادا و بسیاری از نقاط اروپا که خطر زلزله آن‌ها را چندان تهدید نمی‌کند،‌ مقررات و آموزش‌ها برای برخورد با شرایط بحرانی بسیار جدی و سخت‌گیرانه است.
«شقایق» یک دانشجوی ایرانی که در کانادا زندگی می‌کند در مورد تجربه خودش در طول زندگی در این کشور می‌گوید: « با وجود آنکه در کانادا امکان زلزله کم است،‌ تمام مانورها مربوط به آمادگی برخورد با زلزله و تیراندازی است،‌ مانورها معمولا در هر سال تحصیلی یک بار تکرار می‌شود در زمان مانور همه باید از مسیرهای اختصاصی که قبلا اعلام شده از ساختمان بیرون بروند و در محوطه‌ای از پیش تعیین‌شده جمع شوند،‌ استادان موظف هستند در کلاس را قفل کنند و از ساختمان بیرون بیایند،‌ در زمان مانور های تیراندازی هم قانون این است که هیچکس نباید در راهروها یا پله‌ها باشد،‌ وقتی مانور اعلام می‌شود همه باید در اتاق‌ها باشند و از جایشان حرکت نکنند تا مانور تمام شود،‌ این مانورها آن‌قدر جدی و سخت‌گیرانه اجرا می شود و بعد از دو سه سال زندگی در این جا برای همه جا می‌افتد که در شرایط اضطراری باید چه طور رفتار کنند و چه چیزی واقعا اهمیت دارد.»
«محمد» که در دانمارک زندگی می‌کند در این مورد می‌گوید: « زنگ مانور آتش‌سوزی در مراکز آموزشی هر شش ماه یک یک بار زده می‌شود.‌ برای استادها در همه کلاس‌ها لباس‌های شب‌رنگ وجود دارد که به محض آغاز مانور آن‌ها را می‌پوشند و بعد دانشجویان را راهنمایی می‌کنند که از ساختمان بیرون بروند و در حیاط حضور و غیاب انجام می‌دهند،‌ یک مانور سراسری هم هست که سالی یک‌بار انجام می‌شود. زنگ آن در سر تا سر کشور شنیده می‌شود و همه مردم باید زمان شنیدن آن ساختمان‌ها را ترک کنند و به فضای باز بروند. علاوه بر این در زمان بروز حادثه در یک محله، معمولا شهرداری به همه ساکنان آن منطقه پیامک می‌فرستد و مردم را در جریان نکات ایمنی مورد نیاز در آن شرایط خاص قرار می‌دهد.»
«بهنام» که در آلمان زندگی می‌کند، در مورد آموزش‌های مربوط به اصول ایمنی و برخورد با شرایط اضطراری در این کشور می‌گوید: « علاوه بر آموزش و تمرین مدام مانور آتش‌سوزی در مدارس‌،‌ همه کسانی که می‌خواهند گواهی‌نامه رانندگی بگیرند هم باید اول در دوره کمک‌های اولیه شرکت کنند و گواهی بگیرند، نه تنها در آلمان بلکه در تمام اروپا وقتی کسی می‌خواهد کار تازه‌ای پیدا کند باید اول دوره‌ای مربوط به بازآموزی اصول ایمنی را طی کند،‌ در آغاز کار به همه تازه‌واردها در مورد وظایفشان در شرایط اضطراری توضیح داده می‌شود،‌ راه‌های خروج و جای کپسول‌های آتش‌نشانی را در اختیار آن‌ها می‌گذارند و محل تعیین‌شده برای تجمع بعد از سانحه در ساحتمان را برایشان مشخص می‌کنند. علاوه بر این‌ها از آنجاکه در صورت بروز حادثه مسئولیت مدیران شرکت‌ها بسیار بالاست،‌ معمولا شرکت‌های بزرگ یک کارمند دارند که شرایط ایمنی محیط کار و آموزش کارکنان را به صورت مرتب چک می‌کند و به پرسش‌ها پاسخ می دهد. تکرار این آموزش‌ها آن‌قدر در طول زندگی افراد انجام می‌شود که مردم کاملا می‌دانند در شرایط بروز حادثه باید چه کاری انجام دهند.»
همزمان با تلاش آتش‌نشان‌ها برای خاموش‌کردن آتش در طبقات بالایی ساختمان پلاسکو،‌ عده‌ای از کسبه بدون اجازه وارد ساختمان شده بودند تا اموالشان را نجات دهند،‌ همین یک مثال هزینه‌ساز به روشنی نشان می‌دهد که چقدر در آموزش اصول و مقررات امینی در کشور با مشکل مواجه هستیم. شاید نتوانیم اختیارات شهرداری یا امکانات آتش‌نشانی را برای بررسی ایمنی ساختمان‌هایی که در آن‌ها زندگی می‌کنیم افزایش دهیم‌،‌ اما احتمالا می‌توانیم دستورالعمل‌های ساده مربوط به زمان بروز حادثه را با خودمان مرور کنیم و به دیگران هم آموزش دهیم:
-برای شروع، تمام شماره‌هایی را که در شرایط اضطراری ممکن است مورد نیاز باشد بنویسید و در جایی در معرض دید اهالی ساختمان قرار دهید،‌ این شماره‌ها علاوه بر شماره نیروهای امدادی،‌ شامل امداد گاز و آب و برق هم می‌شود و کمک می‌کند در شرایط خاص بتوانید درخواست کنید که برق و گاز قطع شود.
-کسانی که در ساختمان مسوولیتی دارند،‌ از جمله سرایدار و مسئول شوفاژخانه یا افرادی مانند آن‌ها باید توسط آتش‌نشانی آموزش داده شوند تا در صورت لزوم، علاوه بر تماس با نیروهای امدادی بتوانند قبل از رسیدن آن‌ها،‌ شرایط اضطراری را مدیریت کنند.
-از مهم‌ترین چیزهایی که باید در مورد ساختمانی که در آن زندگی و کار می‌کنید بدانید، ‌راه‌های خروجی ساختمان است،‌ همه ساختمان‌ها باید علائم شبرنگ بدون نیاز به برق برای نشان‌دادن راه خروج از ساختمان داشته باشند.
-سیستم برق‌کشی ساختمان‌ها باید طوری طراحی و عایق‌بندی شده باشد که از گرم‌شدن زیاد آن جلوگیری شود،‌ علاوه بر این باید در نظر داشته باشید که اضافه بار الکتریکی روی سیم‌پیچی ها می‌تواند خطرناک باشد؛ بنابراین بهتر است از وصل‌کردن چندراهی به یک پریز برق خوداری شود.
همه ساختمان‌ها باید مجهز به دستگاه‌های اعلام و اطفاء حریق و کپسول‌های آتش‌نشانی مناسب با کاربری ساختمان باشند. کپسول‌ها باید در دوره‌های منظم توسط آتش‌نشانی بازدید شوند، ساکنان و کارکنان ساختمان باید در مورد کار با این وسایل آموزش ببینند. علاوه بر این خود ساختمان‌ها باید در دوره‌های زمانی مشخص توسط آتش‌نشانی بازدید شوند تا در صورت وجود مشکل پیش از بروز شرایط اضطراری برای آن‌ها چاره‌اندیشی شود. کارکنان و ساکنان ساختمان باید در دوره‌های منظم در مورد استفاده از وسایل اطفاء حریق،‌ چگونگی برخورد با شرایط اضطراری و راه‌های خروجی ساختمان آموزش ببینند.
در نظر داشته باشید که :
-آتش‌سوزی در آشپزخانه‌ها بسیار شایع است‌؛ ‌بنابراین در زمان پخت و پز باید احتیاطهای لازم را انجام دهید.
-سیستم‌های الکتریکی که برق زیادی مصرف می‌کنند باید به پریزهای مستقل وصل باشند،‌ اضافه‌بار روی سیستم سیم‌کشی منازل یا اداره‌ها می‌تواند باعث گرم‌شدن آن‌ها و ایجاد مشکل باشد.
-مراقب باشید که موارد مشتعل‌شونده در نزدیکی وسایلی که گرما،‌ جرقه یا اشعه تولید می‌کنند قرار نداشته باشد. از قبل بدانید که موارد قابل اشتعال در کجا قرار دارند،‌ تا در صورت بروز حادثه بتوانید نیروهای امدادی را در این مورد آگاه کنید.
-اگر در ساختمان شما افراد دارای نیازهای خاص، کار یا زندگی می‌کنند، بدانید که آنها معمولا در کدام طبقه و در کجای ساختمان هستند تا در صورت بروز حادثه بتوانید به پیداکردن سریع آنها کمک کنید.
-بهتر است همه ساختمان‌ها به سیستم اطفاء حریق بارانی مجهز باشند تا در صورت بروز حادثه از گسترش آتش جلوگیری شود.
-طرح و نقشه ساختمان را پیدا کنید و در جایی قابل دسترس قرار دهید،‌ این اطلاعات در زمان حادثه می‌تواند به سرعت امدادرسانی کمک کند.
-یک منطقه امن مشخص تعیین و همه را در مورد آن آگاه کنید تا در صورت بروز حادثه همه کسانی که از ساختمان خارج می‌شوند بدانند باید در کجا تجمع کنند،‌ به این شیوه هم استرس کمتری به اعضای ساختمان وارد می‌شود و هم امکان سرشماری افراد بعد از بروز حادثه سرعت می‌گیرد.
پرس شیعه کشف 2 گور جمعی قربانیان داعش در جنوب غرب «سنجار» عراق Sat Dec 16 17:44:29 IRST 2017
پرس شیعه علامه طباطبایی در درس هیچگاه به شعر و داستان استناد نمی کرد Tue Jul 17 13:02:01 IRDT 2018
پرس شیعه شماره جدید دوفصلنامه «پژوهش‌های میان‌رشته ای قرآن کریم» منتشر شد Thu Oct 12 11:35:14 IRST 2017
پرس شیعه سیستم هوشمندسازی کتابخانه های شهرداری تهران ارائه شد Mon May 08 15:40:18 IRDT 2017
پرس شیعه ولیعهد سعودی اواخر اسفند به واشنگتن می رود Thu Mar 01 05:00:57 IRST 2018
پرس شیعه همایش تحول در علوم انسانی از دیدگاه آیت‌الله خامنه‌ای آغاز شد Wed Nov 15 16:16:43 IRST 2017
پرس شیعه افزایش حملات باج افزاری به سرورهای ویندوزی در داخل کشور Fri Feb 24 13:00:16 IRST 2017
پرس شیعه فرجام خواهی گوگل از جریمه بی سابقه اتحادیه اروپا Tue Sep 12 11:16:19 IRDT 2017
پرس شیعه حملات جنگنده های رژیم صهیونیستی به جنوب نوار غزه Sat Feb 03 07:39:10 IRST 2018
پرس شیعه از سرگیری پروازها میان مسکو و قاهره Thu Jan 04 16:20:41 IRST 2018
پرس شیعه ناگفته‌های فاجعه خان‌ شیخون به روایت تحلیلگر ارشد لبنان Sun Apr 30 17:59:54 IRDT 2017
پرس شیعه اقامه آخرین نوبت نماز جمعه تابستان در مصلی Sun Aug 26 11:48:00 IRDT 2018
پرس شیعه داعش جوخه های اعدام تشکیل می دهد Fri Feb 24 18:48:40 IRST 2017
پرس شیعه دکمه «نمایش تصویر» گوگل حذف می شود Fri Feb 16 15:07:31 IRST 2018
پرس شیعه ایمان مردم در کنار امامزادگان محقق می‌شود Mon Jul 03 12:22:46 IRDT 2017
پرس شیعه ترامپ خواستار ممنوعیتِ تجهیزات برای تولید سلاح تمام اتوماتیک شد! Wed Feb 21 03:16:54 IRST 2018
پرس شیعه سرلشکر موسوی از یکان های مستقر در سنندج بازدید کرد Thu Jul 19 15:23:48 IRDT 2018
پرس شیعه لبنان نمی تواند نسبت به اتفاقات سوریه بی تفاوت باشد Sun Aug 20 19:21:45 IRDT 2017
پرس شیعه دولت میانمار: با گزارشگر حقوق بشر سازمان ملل همکاری نمی کنیم Wed Dec 20 12:41:02 IRST 2017
پرس شیعه فؤاد سزگین درگذشت Sat Jun 30 16:10:07 IRDT 2018
پرس شیعه نخستین هم اندیشی رشد فعالیت های آموزشی مهد شکوفه های قرآن Mon Jul 31 12:43:27 IRDT 2017
پرس شیعه ساخت موشکی که ارسال ماهواره به فضا را ارزانتر می کند Sun May 27 15:26:53 IRDT 2018
پرس شیعه هشدار حامیان گروه تروریستی داعش به شیعیان در پاکستان Fri Feb 10 15:59:07 IRST 2017
پرس شیعه نتیجه جستجوی کاربران ایرانی در موتور بومی/ «پلاسکو» در صدر جستجو Sun Jan 29 19:14:15 IRST 2017
پرس شیعه هشدار ولیعهد عربستان به وزیر خارجه بحرین! Thu Apr 20 15:48:05 IRDT 2017
پرس شیعه دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در مجلس سنا علیه ترامپ هم‌رأی می‌شوند Mon Jul 30 20:15:04 IRDT 2018
پرس شیعه گفتگوی تلفنی «رکس تیلرسون» با نخست وزیر عراق Tue Jan 16 08:00:09 IRST 2018
پرس شیعه برای تقویت بنیه دفاعی کشور به کسی نگاه نمی کنیم Sat Aug 12 19:26:30 IRDT 2017
پرس شیعه تفاهم‌نامه همکاری بانک خاور میانه و شرکت آسیاتک امضا شد Mon Aug 27 13:07:10 IRDT 2018
پرس شیعه شمار نظامیان آذربایجانی در افغانستان افزایش می یابد Tue Dec 05 11:21:48 IRST 2017
پرس شیعه ترامپ در دوراهی فتح الرقه Sat Feb 25 12:57:41 IRST 2017
پرس شیعه تقسیم سهم و موارد کاربرد آن Mon Jul 10 16:45:33 IRDT 2017
پرس شیعه بهترین راه شناخت امام علی(ع) آیات قرآن است Sun Jun 03 04:51:46 IRDT 2018
پرس شیعه امیر صباحی فرد از منطقه پدافند هوایی غرب بازدید کرد Tue Aug 14 13:29:52 IRDT 2018
پرس شیعه واکنش سفیر انگلیس در ایران نسبت به گزارش 20:30 درباره زاغری Wed Nov 15 18:05:17 IRST 2017
پرس شیعه خورشید تفاوتی با ستاره های مشابه ندارد Sun Jul 16 15:21:39 IRDT 2017
پرس شیعه هماهنگ کننده کمپین سامی عنان توسط امارات تهدید به مرگ شد Wed Jan 24 08:38:00 IRST 2018
پرس شیعه نامزدی داعشی ها در انتخابات پارلمانی عراق! Sun Feb 18 11:52:36 IRST 2018
پرس شیعه حامیان معارضان ضمانت اجرایی قطعنامه شورای امنیت را فراهم کنند Sun Feb 25 15:47:52 IRST 2018
پرس شیعه «کانال سلوی» و پایگاه نظامی آخرین حربه های ریاض در برابر دوحه Thu Apr 12 08:32:28 IRDT 2018
پرس شیعه ایلدریم: به عملیات نظامی در دیگر کشورها ادامه می دهیم Sat Jun 02 23:24:46 IRDT 2018
پرس شیعه هلند در امور داخلی مغرب دخالت نکند Tue Jul 03 15:51:51 IRDT 2018
پرس شیعه بحران یمن راه حل نظامی ندارد Fri Mar 03 06:22:39 IRST 2017
پرس شیعه تروریستهای الاحوازی رابشناسید/ حمایت قاهره و ریاض از جدایی‌طلبان Sat Sep 22 13:20:19 IRST 2018
پرس شیعه واکنش پارلمان سوریه به یورش نیروهای ترکیه به ادلب Sun Oct 15 18:56:44 IRST 2017
پرس شیعه مدل جدید مک بوک پرو سال 2019 می آید Sat Apr 07 12:35:51 IRDT 2018
پرس شیعه نشست بررسی جایگاه روایت در اندیشه فلسفی برگزار می‌شود Mon Apr 10 07:22:51 IRDT 2017
پرس شیعه مصوبه هیئت علمی مؤسسه مهد قرآن برای حافظان کل آزمون ترنم وحی Wed Jul 19 09:54:44 IRDT 2017
پرس شیعه کنترل ارتش سوریه بر 30 روستا و شهرک در حومه حماه و ادلب Wed Feb 07 11:34:59 IRST 2018
پرس شیعه «آیزنکوت»: وضعیت در مرزهای غزه در آستانه انفجار است Tue Mar 27 15:33:57 IRDT 2018
پرس شیعه هشدار به توسعه دهندگان اندرویدی/حذف اپلیکیشنهای مخرب از پلی استور Thu Dec 14 11:38:04 IRST 2017
پرس شیعه دوره آموزشی «مواجهه ما با فلسفه اسلامی و تاریخ آن» برگزار می شود Fri Aug 17 12:57:20 IRDT 2018
پرس شیعه راننده تاکسی که عابران را در مسکو زیر گرفت، بازداشت شد Sat Jun 16 22:51:23 IRDT 2018
پرس شیعه حب دنیا عامل انکار واقعه غدیر بود/ باید خود را با غدیر تطبیق دهیم Thu Aug 30 10:16:08 IRDT 2018
پرس شیعه لاریجانی: اروپا سهم خود را در مبارزه با مواد مخدر پرداخت نمی‌کند Sat Dec 09 17:24:38 IRST 2017
پرس شیعه پوتین از تفرقه غرب حظ می‌کند! Tue Jul 31 15:18:44 IRDT 2018
پرس شیعه تحولات فضای مجازی از فناوری تا علوم انسانی را دربرگرفته است Sat Jul 29 15:45:10 IRDT 2017
پرس شیعه کریمه پایتخت فرهنگی روسیه می شود Sun Aug 05 20:52:53 IRDT 2018
پرس شیعه استارت آپهای دانش ­بنیان در حوزه آب و خشکسالی گردهم می آیند Sun Aug 19 09:25:13 IRDT 2018
پرس شیعه گزینه پیشنهادی برای نخست وزیری عراق نیستم Sun Aug 05 10:38:07 IRDT 2018
پرس شیعه تسامح به معنای کوتاه آمدن از اعتقادات نیست Sun Jan 22 19:34:34 IRST 2017
پرس شیعه تلاش علامه نائینی برای تبدیل فقه به قانون Tue Jan 31 14:18:28 IRST 2017
پرس شیعه برنامه 10 ساله فضا در شورای عالی فضایی تصویب می شود Sun Dec 17 15:49:55 IRST 2017
پرس شیعه وقوع یک استعفای دیگر در کنیست/ جامه قانونگذاری بر تن لیونی Sun Jul 29 13:43:32 IRDT 2018
پرس شیعه تروریستها در حومه حماه در سوریه به جان هم افتادند Wed Dec 27 15:04:51 IRST 2017
پرس شیعه شمار قربانیان آتش سوزی پرتغال به 36 تن رسید Tue Oct 17 09:54:17 IRST 2017
پرس شیعه مردم علاقه ای به تصوف ندارند Sat Aug 25 12:18:50 IRDT 2018
پرس شیعه لزوم تدوین پیوست فرهنگی برای تلفن همراه Mon May 08 10:12:57 IRDT 2017
پرس شیعه آغاز سفر آفریقائی اردوغان از 3 مرداد/شرکت در اجلاس «بریکس» Sun Jul 22 16:30:54 IRDT 2018
پرس شیعه مخالفت با پیشنهاد ممنوعیت توزیع قرآن در سوئیس Thu Apr 20 08:32:34 IRDT 2017
پرس شیعه شیعیان باید به زندگی مسالمت آمیز در کنار دیگران توجه وافری داشته باشند Fri Apr 06 19:34:52 IRDT 2018
پرس شیعه پاپ بر ضرورت گسترش صلح جهانی تاکید کرد Thu Apr 13 18:47:47 IRDT 2017
پرس شیعه زمین لرزه کره شمالی بر اثر انفجار نبوده است Sat Sep 23 20:13:27 IRST 2017
پرس شیعه تیراندازی قایق‌های اسرائیلی به سوی صیادان فلسطینی در سواحل غزه Sun Jan 21 10:37:49 IRST 2018
پرس شیعه پوتین نخستین مدال دوستی چین را به گردن آویخت Fri Jun 08 17:57:14 IRDT 2018
پرس شیعه ویندوز اختصاصی مایکروسافت برای چینی ها عرضه شد Wed Mar 22 12:08:28 IRDT 2017
پرس شیعه مراسم تشییع دانش‌آموزان شهید یمنی امروز برگزار می شود Mon Aug 13 11:54:22 IRDT 2018
پرس شیعه استقرار دفتر منطقه ای مالکیت فکری در دانشگاه علوم پزشکی گیلان Fri Sep 21 14:13:50 IRDT 2018
پرس شیعه حماس ضربه سهمگینی به «روابط عمومی» ما زد Thu May 17 10:40:12 IRDT 2018
پرس شیعه حمایت از تحقیقات در زمینه ژن تراپی/ دلایل افزایش بیماری های قلبی Wed Aug 29 14:55:33 IRDT 2018
پرس شیعه موضع گیری ضد ایرانی سفیر امارات در مسکو Sat Jun 16 13:59:32 IRDT 2018
پرس شیعه نخست وزیر ترکیه و سروزیر ایالت پنجاب پاکستان دیدار کردند Sun Sep 17 16:00:51 IRDT 2017
پرس شیعه «فرمان ضد مهاجرتی ترامپ» بطور کامل اجرا می شود Tue Dec 05 01:51:13 IRST 2017
پرس شیعه عبدالملک الحوثی: دشمنان به دنبال تحقیر و بردگی یمنی ها هستند Fri Mar 31 19:00:19 IRDT 2017
پرس شیعه ایران برنامه هسته‌ای خود را آغاز کند با عواقب شدیدی مواجه می‌شود! Wed May 09 20:39:08 IRDT 2018
پرس شیعه مروری بر قیام خونین 15خرداد از نگاه آیت الله مکارم Mon Jun 05 17:53:08 IRDT 2017
پرس شیعه 19 حمله جنگنده های ائتلاف سعودی به 3 استان یمن Wed May 30 08:36:15 IRDT 2018
پرس شیعه برلین نیم درصد افزایش بودجه ناتو خواهد داشت Sun Jul 08 11:47:32 IRDT 2018
پرس شیعه چین آزمایش موشکی کره شمالی را محکوم کرد Mon Feb 13 15:00:03 IRST 2017
پرس شیعه بمباران مواضع داعش در حومه الرقه Wed Aug 02 16:57:24 IRDT 2017
پرس شیعه نخستینن کلمات وحی مردم را به خواندن آیات الهی فرا می خواند Sat Apr 14 12:22:10 IRDT 2018
پرس شیعه ترجمه فرانسوی قرآن در امارات منتشر می‌شود Tue May 02 18:03:07 IRDT 2017
پرس شیعه حمایت مجلس نمایندگان آمریکا ازلایحه بودجه نظامی 700 میلیارد دلاری Wed Nov 15 06:03:53 IRST 2017
پرس شیعه کنفرانس بین‌المللی صلح، عدالت و کشمکش برگزار می شود Wed Feb 28 14:54:46 IRST 2018
پرس شیعه ظریف بر لزوم توقف فوری جنگ و بمباران در یمن تاکید کرد Sat Feb 10 15:45:13 IRST 2018
پرس شیعه پیشرفت تکنولوژی و تاثیر آن در آینده بررسی می شود Sat Jan 27 14:34:15 IRST 2018
پرس شیعه شورای روسیه: از کنگره آمریکا می خواهیم برجام را حفظ کند Wed Oct 25 15:03:39 IRST 2017
پرس شیعه تذکره بزرگان انجام وظیفه و حق شناسی از آنهاست Tue Apr 10 16:05:06 IRDT 2018
پرس شیعه ایران 1404 در اختیار «فناوری بومی فضایی»/ ورود استارتاپها به فضا Sat Feb 03 09:33:43 IRST 2018
پرس شیعه آخرین آمار از وضعیت ارتباطات اربعین/ 50میلیون دقیقه مکالمه ثبت شد Wed Nov 15 18:32:32 IRST 2017
ایسکانیوز ابراهیم داروغه زاده دبیر جشنواره فیلم فجر شد Wed Aug 30 15:09:58 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران ذوب آهنی ها راهی قطر می شوند Sat May 06 12:12:24 IRDT 2017
شفاف مخالفت حزب اعتماد ملی با استعفای کروبی Sat Jun 02 09:25:48 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران اتومبیل از رده خارج رهبر کره شمالی سوژه رسانه ها شد +تصاویر Mon Jul 02 21:02:05 IRDT 2018
بی باک نیوز تعیین شاخص‌های عدالت جنسیتی در شورای فرهنگی اجتماعی زنان Mon Apr 17 12:02:01 IRDT 2017
جهان نیوز 3 نفر دیگر هم بر اثر صاعقه جان باختند Sat Jun 02 18:23:45 IRDT 2018
اخبار بانک چرا اجرای طرح ارز تک نرخی عقب افتاد؟ Tue Feb 14 09:09:06 IRST 2017
خبرگزاری بین المللی قرآن پیاده‌سازی بخشی از فرهنگ علوی جامعه‌ ما را بهشت برین می‌‌کند Mon Aug 20 08:22:24 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر سه چهارم نزولات جوی کشور تبخیر می‌شود Sun Dec 10 10:32:16 IRST 2017
میزان لاریجانی با رئیس مجلس لبنان دیدار و گفت‌وگو کرد Sat Aug 05 12:27:25 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم سوریان ضربه فنی شد و با المپیک وداع کرد/ کشتی فرنگی همچنان در حسرت پیروزی Sun Aug 14 23:36:10 IRDT 2016
جام نیوز دستگیری مرد جوانی که ماری جوآنا پرورش می داد Wed Sep 12 17:50:09 IRDT 2018
خبرگزاری شبستان عزاداری هیئت های مذهبی محلات شهرستان بوشهر در سالروز شهادت امام هشتم Sun Nov 19 15:46:00 IRST 2017
اقتصاد آنلاین موافقت شورای خارجی اروپا با به روزرسانی قوانین مسدودساز Mon Jul 16 15:41:28 IRDT 2018
جام نیوز واکنش جواد خیابانی به شایعه ممنوع التصویری / اصلا و ابدا اینطور نبود! Wed Dec 27 21:10:00 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران ابتلای یک میلیون و 400 هزار ایرانی به هپاتیت/داروی ایرانی هپاتیت تا پایان سال وارد بازار می‌شود Sat Jul 15 10:33:14 IRDT 2017
آفتاب ایران روزانه 150 بار «المیادین » را بمباران می کنیم Tue Oct 10 10:02:06 IRST 2017
خبرگزاری بین المللی قرآن آخرین نشست «چهارشنبه‌های شعر و داستان» برگزار شد Sun Sep 09 15:30:25 IRDT 2018
خبرگزاری مهر اسکان و اقامت 3میلیون مسافر نوروزی در زائر سراها Sun Apr 09 13:17:27 IRDT 2017
دولت بهار شناسایی هویت بیست و دومین جانباخته انفجار معدن Sun May 07 16:11:00 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا برخی روحانی نماها از سوی جریان خاصی تغذیه می شوند Sun Feb 26 15:08:08 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی بودجه شهرداری خلخال 11 درصد افزایش یافت Mon Feb 20 13:10:00 IRST 2017
برنا سخنان رییس جمهور آمریکا ناشی از آشفتگی در ذهن، ‌استراتژی و سیاست است Wed Sep 20 17:53:58 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجو ساعت بازی‌های ایران در هفته پنجم لیگ ملت‌های والیبال مشخص شد Sun May 06 14:26:39 IRDT 2018
پایگاه خبری الف خبر پامپئو از خلع سلاح کره شمالی تا سال 2020 Wed Jun 13 20:55:00 IRDT 2018
بولتن نیوز برف پاییزی فردا میهمان آسمان 3 استان می‌شود Tue Oct 03 09:47:38 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی صرف هزینه های دولتی به نفع نامزدها جرم است و با آن برخورد می شود Sun Apr 16 16:53:00 IRDT 2017
تابناک تمهیدات بانک مرکزی برای زائران اربعین حسینی Sat Oct 20 13:27:14 IRST 2018
آریا سینما چگونه به ایران وارد شد؟ Tue Feb 06 08:14:38 IRST 2018
خبرگزاری بین المللی قرآن اجرای طرح تلاوت نور قرآن در هزار مدرسه استان اصفهان Mon Jan 02 14:39:07 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران دیدار رهبران چین و ترکیه در پکن با محوریت سوریه و مبارزه با تروریسم Sun May 14 10:08:13 IRDT 2017
جماران لاریجانی: مساله تروریسم با همکاری‌های بین‌المللی قابل حل است Sat Sep 16 16:36:54 IRDT 2017
جماران ترکیه درباره عملیات قندیل اختلافی با ایران ندارد Fri Jun 22 03:46:44 IRDT 2018
تابناک ابعاد آتش‌سوزی کارخانه رنگ تبریز Sat Dec 23 23:06:27 IRST 2017
واحد مرکزی خبر کاهش 3 تا 4 درجه ای دما در مازندران Mon Jul 31 14:50:49 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران تحصیل 522 دانشجوی خارجی در رشته‌های زبان فارسی Mon Jan 23 11:18:29 IRST 2017
ورزش 3 مروری بر جام حذفی آلمان Fri Feb 09 01:08:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی روابط راهبردی ایران و ترکمنستان - سیدحسین قدسی* Sun Jan 01 14:43:00 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم برنامه‌های هفته هنر انقلاب اسلامی در سیستان و بلوچستان با تاخیر برگزار می‌شود Thu Apr 13 12:28:15 IRDT 2017
خبرگزاری فارس اهتمام دولت و ملت برای استفاده از کالای ایرانی Fri Mar 30 14:27:00 IRDT 2018
تدبیر و امید گازگرفتگی سال گذشته 836 نفر قربانی گرفت Sun Oct 15 17:32:57 IRST 2017
خبرگزاری فارس تاکید پارلمان عراق بر «غیر منتظره» بودن سفر عادل الجبیر به بغداد Sat Feb 25 14:49:00 IRST 2017
خبرگزاری نسیم محدودیت برای ورود بی‌رویه و غیرضرور کالای خارجی و حمایت از تولید داخلی Sun Apr 01 17:49:02 IRDT 2018
ورزش 3 پیش از بازی با استقلال/ استقلالی های خوزستان شارژ مالی شدند Thu Aug 03 07:41:00 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم منوچهرهادی ادامه «عاشقانه»‌اش را می‌سازد Mon Feb 13 12:16:42 IRST 2017
جهان نیوز تعرفه واردات تخم‌مرغ 5 درصد شد Sun Apr 22 18:00:11 IRDT 2018
ایلنا توجه ویژه دکتر ربیعی به تشکل‌های کارگری و کارفرمایی Fri Aug 11 09:28:38 IRDT 2017
انتخاب بروجرد لرزید Fri Nov 17 11:52:51 IRST 2017
سایپا نیوز حضور سایپایدک در بورس در حال بررسی است Sun Jul 02 14:06:00 IRDT 2017
تابناک بورس از شوک انتخابات خارج شد / دنده عقب شاخص با فرمان ایران خودرو Mon May 22 13:24:02 IRDT 2017
خبرگزاری مهر ITC بازیکن جدید استقلال رسید Tue Feb 06 13:10:28 IRST 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا سومین سکوی پرتاب فوتبال ایران Sun Jun 24 14:11:12 IRDT 2018
ورزش 11 سلیمانی: پنالتی پرسپولیس صحیح بود و تکرار آن شجاعت کمک داور را نشان داد Mon May 07 15:23:18 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر شهادت دو یمنی در حمله هوایی ائتلاف سعودی به حجه یمن Sun Apr 15 04:27:43 IRDT 2018
نامه نیوز تبریک رامبد جوان به روحانی Sat May 20 13:42:57 IRDT 2017
تیک عارف: روشن است که از روحانی عبور نخواهیم کرد Tue Jan 24 11:31:57 IRST 2017
تدبیر و امید زمان تشییع پیکر آیت‌الله ایمانی امام جمعه شیراز Tue May 08 10:41:03 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر از 30 بازنشسته اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تجلیل شد Wed Apr 11 17:39:15 IRDT 2018
جماران اولین فیلم ارسال شده از زلزله کرمان Mon Jul 24 09:35:03 IRDT 2017
پایگاه خبری الف این ربات جای خلبان‌ها را می‌گیرد؟ / آزمایش در شبیه‌ساز پرواز 737 Fri May 19 20:15:45 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر انصراف هادی العامری از نامزدی پست نخست وزیری عراق Tue Sep 18 11:29:16 IRDT 2018
آفتاب روحانی: نخستین قدم دولت یازدهم ایجاد ثبات بازارهای مالی و پولی بود Mon Feb 27 12:14:01 IRST 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا برگزاری اردوی صحرایی مدافعان حرم بسیجیان گردان امام حسین(ع) Sun Feb 26 15:08:02 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی نرخ مصوب بلیت مسیر تهران – کیش و بالعکس به 310 هزار تومان رسید Sun Mar 12 17:29:00 IRST 2017
واحد مرکزی خبر بهبود کیفیت سطح راه‌ها با اجرای 170 طرح Wed Aug 29 15:53:58 IRDT 2018
آران و بیدگل نوآوری جدید در طرح اصلاح حوزه‌های انتخابیه، اجماع نمایندگان را بیشتر می‌کند Fri Feb 10 20:23:06 IRST 2017
تابناک انتقاد وزارت دفاع روسیه از موضع غرب در قبال خان شیخون Tue Apr 18 18:22:20 IRDT 2017
پارس فوتبال عکس ؛ سرمربی سرخپوشان مرد همیشه بازنده فینال ها ؛ تاریخ تکرار شد! Sun May 27 14:08:41 IRDT 2018
ساعت24 بازیگر معروف زن تهدید شد+عکس Fri Mar 03 14:47:00 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران رشد مصرف سوخت در استان سمنان Sun Jul 23 09:55:35 IRDT 2017
جام نیوز دلایل آزمون برای پاسخ منفی به لیورپول، آژاکس و مارسی Mon Nov 14 09:17:23 IRST 2016
باشگاه خبرنگاران فروزان:داور پنالتی را به پرسپولیسی ها تقدیم کرد/ صبا در لیگ می ماند Sat Jan 28 23:18:37 IRST 2017
آریا مجتمع فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار استان لرستان افتتاح شد Thu Jul 27 12:23:55 IRDT 2017
نامه نیوز زمین لرزه در کره شمالی و احتمال یک انفجار Sat Sep 23 13:44:24 IRST 2017
آفتاب امام جمعه قم: خیال مذاکره با عهدشکنان نداریم/جنگ روانی و اقتصادی شدید به راه انداخته‌اند تا ملت ایران را از پا درآورند Fri Aug 03 14:55:10 IRDT 2018
خبرگزاری بین المللی قرآن دانشنامه دفاع مقدس گیلان بیش از 400 مدخل دارد Sun Jul 23 21:36:59 IRDT 2017
خرداد نیوز تداوم آلودگی هوا در تهران / روزهای آینده، هوا سردتر می‌شود Wed Dec 06 13:41:00 IRST 2017
جماران بازارچه مرزی چذابه در روزهای تعطیل هم فعال است Tue Aug 28 18:45:36 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجو 1400 پایگاه امداد جاده ای در کشور فعال شد Mon Mar 20 01:05:43 IRST 2017
خبرگزاری فارس طب متعالی بر محور عقلانیت و سیره نبوی Wed Nov 15 02:42:00 IRST 2017
خبرگزاری مهر ایجاد اشتغال و درآمدزایی از عوامل اصلی تحقق اقتصاد مقاومتی است Tue Aug 01 20:53:07 IRDT 2017
فرارو (ویدئو) مرد هندی که مارهای کوچک را می بلعد Mon Apr 24 17:45:00 IRDT 2017
اتاق خبر24 نان گران می‌شود؟ Mon Jun 04 19:13:00 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر استان اصفهان قطب معادن سنگ کشور+ فیلم Sun Jul 30 09:58:57 IRDT 2017
تیک پشت پرده انتخاب اعضای کابینه ترامپ Thu Feb 09 09:24:23 IRST 2017
آریا متکی: آمریکا پس از برجام تخت گاز پیش می رود Thu Jun 28 00:57:47 IRDT 2018
میزان امیر حاتمی درگذشت پدر «وحید حقانیان» را تسلیت گفت Sat Jul 21 12:36:07 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران آغاز رقابت‌های شطرنج 10 استان در کازرون Thu May 03 09:44:30 IRDT 2018
نامه نیوز آنچه که اصلاح‌طلبان به رئیس جمهور گفتند Tue Oct 09 12:01:27 IRST 2018
آفتاب واعظی: نگفتم نظر رییس‌جمهور به اصولگرایان نزدیک‌تر است Sun Jul 23 10:36:51 IRDT 2017
انتخاب منصور هادی نخست‌وزیر دولت مستعفی یمن را برکنار کرد Mon Oct 15 22:29:29 IRST 2018
واحد مرکزی خبر شناسایی و پلمپ مراکزغیر مجاز ترک اعتیاد Sun Dec 10 10:28:46 IRST 2017
عصر ایران انتقال 26 زندانی ایرانی از زندان های آذربایجان به کشور Fri Dec 22 11:49:17 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران قیمت سکه طرح قدیم کاهش یافت/ دلار سه هزار و 752 تومان+جدول Thu Mar 30 13:35:44 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر اوقات شرعی شیراز + فیلم Tue Aug 15 09:59:28 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر معرفی برگزیدگان سی امین جشنواره خوارزمی؛ 25 بهمن Wed Feb 08 11:10:40 IRST 2017
روزنامه کیهان خط خوردن عبدولی از اردوی تیم ملی کشتی فرنگی Fri Apr 14 21:53:23 IRDT 2017
نامه نیوز تصویری از خیابان لاله زار در 50 سال قبل Sun Aug 05 13:47:51 IRDT 2018
ایسکانیوز 10 هزار تخت جدید تا پایان امسال به بیمارستان های کشور اضافه می شود Sat Feb 18 17:55:21 IRST 2017
فردا این زن در 106سالگی برای اولین بار لباس عروس پوشید! +تصاویر Sun Mar 12 08:00:30 IRST 2017