پرس شیعه - Thu Feb 09 15:29:34 IRST 2017 نمایش خبر

تهران بمب ساعتی است؛ برای نجات، با این «فهرست» شروع کنیم

تهران شبیه بمب ساعتی است. تا به حال بیشتر نگرانی‌ها در مورد زلزله احتمالی در این شهر 13 میلیون نفری بوده،‌ اما آتش‌سوزی پلاسکو نشان داد که خطرهای بسیار نزدیک‌تری هم وجود دارد که تهران و مردمش را تهدید می‌کند. به گزارش پرس شیعه به نقل از ایسنا، گازکشی در تهرانِ روی گسل، ‌خودش یک […]

تهران شبیه بمب ساعتی است. تا به حال بیشتر نگرانی‌ها در مورد زلزله احتمالی در این شهر 13 میلیون نفری بوده،‌ اما آتش‌سوزی پلاسکو نشان داد که خطرهای بسیار نزدیک‌تری هم وجود دارد که تهران و مردمش را تهدید می‌کند.
به گزارش پرس شیعه به نقل از ایسنا، گازکشی در تهرانِ روی گسل، ‌خودش یک معضل است. استاندار تهران می‌گوید در صورت بروز حادثه همین گاز شهری که با لوله به تمام خانه‌های شهر رفته می‌تواند فاجعه‌آفرین باشد. میانگین عمر تجهیزات انتقال برق تهران هم از 25 سال گذشته است که خودش می‌تواند بالقوه، عامل افزایش آتش‌سوزی‌ها باشد و در صورتی که قرار باشد فشار بر شبکه برق افزایش پیدا کند تا مصرف گاز کم بشود،‌ مشکلات بیشتر هم خواهد شد.
تمام آموزشی که ما مردم عادی برای روبه‌رو شدن با بحران دیده‌ایم،‌ به مانورهای سالانه زلزله در مدارس خلاصه می‌شود؛ نمایشی برای پرکردن ساعتی به نام «ساعت زلزله» که بعضا با نواخته‌شدن زنگ زلزله آغاز می‌شود و به تعطیلی کلاس درس و بازی در حیاط مدرسه می‌گذرد، اگر دوربین صدا و سیما با هماهنگی قبلی به مدرسه‌ای برود،‌ ممکن است بخش دیگری از این نمایش شامل باندپیچی دست و سر بچه‌ها برای بهترشدن گزارش باشد؛ در غیر این صورت حتی خود مانور هم ممکن است با تشخیص مسوولان مدرسه در کلاس‌های درس اجرا نشود.
آتش‌سوزی پلاسکو علاوه بر این که نشان داد ساختمان‌های شهر چقدر ناایمن هستند و می‌توانند چه داغی به دل مردم بگذارند،‌ یک چیز دیگر را هم روشن کرد و آن اینکه در نبود قوانین روشن و الزام‌آور برای آموزش مردم در مورد برخورد با شرایط اضطراری،‌ جان عده زیادی از همین مردم و نیروهای امدادی در خطر است.
در خیلی از جاهای دنیا اما رویه این طور نیست؛ حتی در کشورهایی مثل کانادا و بسیاری از نقاط اروپا که خطر زلزله آن‌ها را چندان تهدید نمی‌کند،‌ مقررات و آموزش‌ها برای برخورد با شرایط بحرانی بسیار جدی و سخت‌گیرانه است.
«شقایق» یک دانشجوی ایرانی که در کانادا زندگی می‌کند در مورد تجربه خودش در طول زندگی در این کشور می‌گوید: « با وجود آنکه در کانادا امکان زلزله کم است،‌ تمام مانورها مربوط به آمادگی برخورد با زلزله و تیراندازی است،‌ مانورها معمولا در هر سال تحصیلی یک بار تکرار می‌شود در زمان مانور همه باید از مسیرهای اختصاصی که قبلا اعلام شده از ساختمان بیرون بروند و در محوطه‌ای از پیش تعیین‌شده جمع شوند،‌ استادان موظف هستند در کلاس را قفل کنند و از ساختمان بیرون بیایند،‌ در زمان مانور های تیراندازی هم قانون این است که هیچکس نباید در راهروها یا پله‌ها باشد،‌ وقتی مانور اعلام می‌شود همه باید در اتاق‌ها باشند و از جایشان حرکت نکنند تا مانور تمام شود،‌ این مانورها آن‌قدر جدی و سخت‌گیرانه اجرا می شود و بعد از دو سه سال زندگی در این جا برای همه جا می‌افتد که در شرایط اضطراری باید چه طور رفتار کنند و چه چیزی واقعا اهمیت دارد.»
«محمد» که در دانمارک زندگی می‌کند در این مورد می‌گوید: « زنگ مانور آتش‌سوزی در مراکز آموزشی هر شش ماه یک یک بار زده می‌شود.‌ برای استادها در همه کلاس‌ها لباس‌های شب‌رنگ وجود دارد که به محض آغاز مانور آن‌ها را می‌پوشند و بعد دانشجویان را راهنمایی می‌کنند که از ساختمان بیرون بروند و در حیاط حضور و غیاب انجام می‌دهند،‌ یک مانور سراسری هم هست که سالی یک‌بار انجام می‌شود. زنگ آن در سر تا سر کشور شنیده می‌شود و همه مردم باید زمان شنیدن آن ساختمان‌ها را ترک کنند و به فضای باز بروند. علاوه بر این در زمان بروز حادثه در یک محله، معمولا شهرداری به همه ساکنان آن منطقه پیامک می‌فرستد و مردم را در جریان نکات ایمنی مورد نیاز در آن شرایط خاص قرار می‌دهد.»
«بهنام» که در آلمان زندگی می‌کند، در مورد آموزش‌های مربوط به اصول ایمنی و برخورد با شرایط اضطراری در این کشور می‌گوید: « علاوه بر آموزش و تمرین مدام مانور آتش‌سوزی در مدارس‌،‌ همه کسانی که می‌خواهند گواهی‌نامه رانندگی بگیرند هم باید اول در دوره کمک‌های اولیه شرکت کنند و گواهی بگیرند، نه تنها در آلمان بلکه در تمام اروپا وقتی کسی می‌خواهد کار تازه‌ای پیدا کند باید اول دوره‌ای مربوط به بازآموزی اصول ایمنی را طی کند،‌ در آغاز کار به همه تازه‌واردها در مورد وظایفشان در شرایط اضطراری توضیح داده می‌شود،‌ راه‌های خروج و جای کپسول‌های آتش‌نشانی را در اختیار آن‌ها می‌گذارند و محل تعیین‌شده برای تجمع بعد از سانحه در ساحتمان را برایشان مشخص می‌کنند. علاوه بر این‌ها از آنجاکه در صورت بروز حادثه مسئولیت مدیران شرکت‌ها بسیار بالاست،‌ معمولا شرکت‌های بزرگ یک کارمند دارند که شرایط ایمنی محیط کار و آموزش کارکنان را به صورت مرتب چک می‌کند و به پرسش‌ها پاسخ می دهد. تکرار این آموزش‌ها آن‌قدر در طول زندگی افراد انجام می‌شود که مردم کاملا می‌دانند در شرایط بروز حادثه باید چه کاری انجام دهند.»
همزمان با تلاش آتش‌نشان‌ها برای خاموش‌کردن آتش در طبقات بالایی ساختمان پلاسکو،‌ عده‌ای از کسبه بدون اجازه وارد ساختمان شده بودند تا اموالشان را نجات دهند،‌ همین یک مثال هزینه‌ساز به روشنی نشان می‌دهد که چقدر در آموزش اصول و مقررات امینی در کشور با مشکل مواجه هستیم. شاید نتوانیم اختیارات شهرداری یا امکانات آتش‌نشانی را برای بررسی ایمنی ساختمان‌هایی که در آن‌ها زندگی می‌کنیم افزایش دهیم‌،‌ اما احتمالا می‌توانیم دستورالعمل‌های ساده مربوط به زمان بروز حادثه را با خودمان مرور کنیم و به دیگران هم آموزش دهیم:
-برای شروع، تمام شماره‌هایی را که در شرایط اضطراری ممکن است مورد نیاز باشد بنویسید و در جایی در معرض دید اهالی ساختمان قرار دهید،‌ این شماره‌ها علاوه بر شماره نیروهای امدادی،‌ شامل امداد گاز و آب و برق هم می‌شود و کمک می‌کند در شرایط خاص بتوانید درخواست کنید که برق و گاز قطع شود.
-کسانی که در ساختمان مسوولیتی دارند،‌ از جمله سرایدار و مسئول شوفاژخانه یا افرادی مانند آن‌ها باید توسط آتش‌نشانی آموزش داده شوند تا در صورت لزوم، علاوه بر تماس با نیروهای امدادی بتوانند قبل از رسیدن آن‌ها،‌ شرایط اضطراری را مدیریت کنند.
-از مهم‌ترین چیزهایی که باید در مورد ساختمانی که در آن زندگی و کار می‌کنید بدانید، ‌راه‌های خروجی ساختمان است،‌ همه ساختمان‌ها باید علائم شبرنگ بدون نیاز به برق برای نشان‌دادن راه خروج از ساختمان داشته باشند.
-سیستم برق‌کشی ساختمان‌ها باید طوری طراحی و عایق‌بندی شده باشد که از گرم‌شدن زیاد آن جلوگیری شود،‌ علاوه بر این باید در نظر داشته باشید که اضافه بار الکتریکی روی سیم‌پیچی ها می‌تواند خطرناک باشد؛ بنابراین بهتر است از وصل‌کردن چندراهی به یک پریز برق خوداری شود.
همه ساختمان‌ها باید مجهز به دستگاه‌های اعلام و اطفاء حریق و کپسول‌های آتش‌نشانی مناسب با کاربری ساختمان باشند. کپسول‌ها باید در دوره‌های منظم توسط آتش‌نشانی بازدید شوند، ساکنان و کارکنان ساختمان باید در مورد کار با این وسایل آموزش ببینند. علاوه بر این خود ساختمان‌ها باید در دوره‌های زمانی مشخص توسط آتش‌نشانی بازدید شوند تا در صورت وجود مشکل پیش از بروز شرایط اضطراری برای آن‌ها چاره‌اندیشی شود. کارکنان و ساکنان ساختمان باید در دوره‌های منظم در مورد استفاده از وسایل اطفاء حریق،‌ چگونگی برخورد با شرایط اضطراری و راه‌های خروجی ساختمان آموزش ببینند.
در نظر داشته باشید که :
-آتش‌سوزی در آشپزخانه‌ها بسیار شایع است‌؛ ‌بنابراین در زمان پخت و پز باید احتیاطهای لازم را انجام دهید.
-سیستم‌های الکتریکی که برق زیادی مصرف می‌کنند باید به پریزهای مستقل وصل باشند،‌ اضافه‌بار روی سیستم سیم‌کشی منازل یا اداره‌ها می‌تواند باعث گرم‌شدن آن‌ها و ایجاد مشکل باشد.
-مراقب باشید که موارد مشتعل‌شونده در نزدیکی وسایلی که گرما،‌ جرقه یا اشعه تولید می‌کنند قرار نداشته باشد. از قبل بدانید که موارد قابل اشتعال در کجا قرار دارند،‌ تا در صورت بروز حادثه بتوانید نیروهای امدادی را در این مورد آگاه کنید.
-اگر در ساختمان شما افراد دارای نیازهای خاص، کار یا زندگی می‌کنند، بدانید که آنها معمولا در کدام طبقه و در کجای ساختمان هستند تا در صورت بروز حادثه بتوانید به پیداکردن سریع آنها کمک کنید.
-بهتر است همه ساختمان‌ها به سیستم اطفاء حریق بارانی مجهز باشند تا در صورت بروز حادثه از گسترش آتش جلوگیری شود.
-طرح و نقشه ساختمان را پیدا کنید و در جایی قابل دسترس قرار دهید،‌ این اطلاعات در زمان حادثه می‌تواند به سرعت امدادرسانی کمک کند.
-یک منطقه امن مشخص تعیین و همه را در مورد آن آگاه کنید تا در صورت بروز حادثه همه کسانی که از ساختمان خارج می‌شوند بدانند باید در کجا تجمع کنند،‌ به این شیوه هم استرس کمتری به اعضای ساختمان وارد می‌شود و هم امکان سرشماری افراد بعد از بروز حادثه سرعت می‌گیرد.
پرس شیعه لیبرمن: تک تیراندازان اسرائیلی باید تقدیر شوند! Wed Apr 11 09:17:46 IRDT 2018
پرس شیعه چاوش‌اوغلو: اسرائیل حساب پس ندهد، گستاخ‌تر می‌شود Tue May 22 19:05:11 IRDT 2018
پرس شیعه دادگاه الجزایر حکم اعدام یک جاسوس رژیم صهیونیستی را صادر کرد Wed Apr 25 08:18:15 IRDT 2018
پرس شیعه پاکستان 20 متهم به ارتباط با تروریست ها را به کابل تحویل داد Wed Jan 31 09:42:53 IRST 2018
پرس شیعه حمله جنگنده های ارتش ترکیه به مواضع پ ک ک در شمال عراق Sun Jan 07 15:10:31 IRST 2018
پرس شیعه منوچهر متکی از اعطای نشان عالی «خورشید تابان» قدردانی کرد Tue Jan 16 19:31:40 IRST 2018
پرس شیعه افشای اطلاعات شخصی مردم خلاف شرع است/ گناهانی که فرع بر تجسس‌اند Wed Apr 11 11:06:39 IRDT 2018
پرس شیعه روابط قاهره و واشنگتن تحت تأثیر تصمیم ترامپ درباره قدس قرار نگرفت Sat Dec 23 20:01:33 IRST 2017
پرس شیعه زندگی سازگار با محیط زیست در کتاب اخلاق و محیط زیست Tue Jul 04 12:25:00 IRDT 2017
پرس شیعه مدیران جدیدگروه‌های علمی پژوهشکده حکمت و دین‌پژوهی معرفی شدند Mon Feb 19 13:19:53 IRST 2018
پرس شیعه نعره این روزهای جبهه استکبار از روی ضعف و استیصال است Sat Jan 13 17:11:54 IRST 2018
پرس شیعه 35 عضو «پ ک ک» در حملات هوایی ترکیه به شمال عراق کشته شدند Mon Jun 18 02:06:54 IRDT 2018
پرس شیعه عفو بین الملل: حوادث غزه جنایات جنگی است Mon May 14 18:25:07 IRDT 2018
پرس شیعه جنایت «الجلزون» نشان دهنده وحشیگری اشغالگران علیه فلسطینی ها است Fri Mar 24 09:11:15 IRDT 2017
پرس شیعه دیدار احتمالی معاونین وزرای خارجه هند و پاکستان در کابل Wed Feb 28 09:48:05 IRST 2018
پرس شیعه نتانیاهو با وزیران خارجه اتحادیه اروپا در بروکسل دیدار می کند Mon Dec 11 08:34:54 IRST 2017
پرس شیعه اعلام آمادگی قزاقستان برای میانجیگری در بحران شبه جزیره کره Fri Jan 19 06:24:31 IRST 2018
پرس شیعه ارتش و سپاه در بهترین سطح از تعامل و هم افزایی قرار دارند Thu Apr 19 15:47:51 IRDT 2018
پرس شیعه اجرای کمپین «قرآنم؛ زندگی‌ام» در اردن Tue Mar 07 13:51:29 IRST 2017
پرس شیعه کرسی نظریه «شکاکیت نوین» درباره شخصیت و سیره پیامبر (ص) Mon May 29 12:12:38 IRDT 2017
پرس شیعه شهدای ما نماد و نوید انقلاب بین‌المللی اسلام اند Mon Apr 16 10:30:02 IRDT 2018
پرس شیعه استقرار تانک های ترکیه در اطراف ادلب Sat Oct 14 11:26:36 IRST 2017
پرس شیعه مرزهای عراق با سوریه به زودی امن می‌شود Mon Dec 04 16:11:04 IRST 2017
پرس شیعه ده ها شهید در انفجار شهرک صدر + عکس Mon Jan 02 16:04:01 IRST 2017
پرس شیعه حملات گسترده جنگنده های سعودی به «صرواح» در یمن Wed May 09 07:38:43 IRDT 2018
پرس شیعه لزوم تامین سرپناه برای زلزله‌ زدگان Fri Nov 17 21:24:30 IRST 2017
پرس شیعه تابلوهای ورود جوانان ممنوع به مراکز تصمیم‌گیری Sun Apr 15 16:38:45 IRDT 2018
پرس شیعه مطالعه علمی شناخت در کتاب «فلسفه علمِ شناختی» Wed Jun 20 16:08:21 IRDT 2018
پرس شیعه بوی وابستگی به نفت از تدریس و پژوهش هایمان می آید Sun Jan 22 18:23:02 IRST 2017
پرس شیعه بازگشت 2 هزار آواره عراقی به استان نینوا طی 2 روز Sat Jul 07 11:24:16 IRDT 2018
پرس شیعه راهپیمایی صدها هزار نفر در محکومیت حمله تروریستی بارسلون Sat Aug 26 23:23:33 IRDT 2017
پرس شیعه ظریف «دوشنبه» را به مقصد «تهران» ترک کرد Tue Apr 17 15:55:17 IRDT 2018
پرس شیعه تسلط ارتش سوریه بر مناطق راهبردی در نزدیکی شهر «المیادین» Wed Oct 11 16:25:48 IRST 2017
پرس شیعه لاوروف بر حمایت مسکو از یکپارچگی و تمامیت ارضی عراق تأکید کرد Fri Sep 22 18:41:05 IRST 2017
پرس شیعه روسیه و ترکیه خواهان تحقیقات فوری پیرامون حمله شیمیایی سوریه شدند Fri Apr 14 03:58:42 IRDT 2017
پرس شیعه استارتاپهای حوزه سلامت دیجیتال حمایت می شوند Mon Jun 11 14:47:26 IRDT 2018
پرس شیعه هشدار جریان های کُرد نسبت به تحریم انتخابات پارلمانی عراق Sat Apr 21 14:08:38 IRDT 2018
پرس شیعه چهارمین رزمایش دریایی پاکستان و عربستان پایان یافت Sat Feb 17 10:59:08 IRST 2018
پرس شیعه محدودیت های لندن برای مسافران برخی کشورهای خاورمیانه Tue Mar 21 20:44:14 IRST 2017
پرس شیعه دومین دوره آموزشی مربیان نوگلان حسینی سازمان بسیج مداحان کشور Wed Aug 09 15:15:42 IRDT 2017
پرس شیعه تسلیحات هسته ای آمریکا باید از آلمان خارج شود Mon Jun 18 11:52:49 IRDT 2018
پرس شیعه سازوکار حمایت از حقوق کودک در فضای مجازی بررسی شد Wed May 16 14:07:39 IRDT 2018
پرس شیعه حملات تروریستی درجنوب عراق بابیش از 130کشته و زخمی/شهادت 3 ایرانی Thu Sep 14 16:36:43 IRDT 2017
پرس شیعه غزه را فراموش و به سوریه حمله کنید Mon Apr 09 10:50:37 IRDT 2018
پرس شیعه ترامپ قصد دارد بانون را برکنار کند Fri Aug 18 22:13:45 IRDT 2017
پرس شیعه محصولات جدید حوزه پزشکی بازساختی وارد بازار می شود Mon May 14 12:05:45 IRDT 2018
پرس شیعه طرح آمریکابرای افزودن پاکستان به فهرست تأمین کنندگان مالی تروریسم Wed Feb 14 00:58:36 IRST 2018
پرس شیعه وفات حضرت سید محمد فرزند امام هادى‏(ع)29 جمادی الثانی Tue Mar 28 01:30:08 IRDT 2017
پرس شیعه سفر رئیس پارلمان عراق به آمریکا Mon Nov 13 16:57:59 IRST 2017
پرس شیعه ارتش سوریه بر 15 روستا در شرق حلب مسلط شد Sat Feb 25 18:23:59 IRST 2017
پرس شیعه سردار غیب‌پرور روز «نیروی دریایی ارتش» را تبریک گفت Tue Nov 28 10:46:17 IRST 2017
پرس شیعه خودداری«کوربین»از حضور در شام اسرائیلی خشم صهیونیستها را برانگیخت Sun Oct 29 13:15:18 IRST 2017
پرس شیعه 2 شاخه مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری در قم افتتاح شد Wed Feb 14 10:57:12 IRST 2018
پرس شیعه 4.4 میلیارد دلار برای مقابله با قحطی در 4 کشور نیاز است Thu Feb 23 10:25:17 IRST 2017
پرس شیعه هشدار بانک آمریکا درباره تبعات قطع صادرات نفت ایران Sat Jul 07 11:00:49 IRDT 2018
پرس شیعه دانش‌ آموزان مسلمان قربانی اسلام‌ هراسی در انگلیس Tue Mar 27 20:09:48 IRDT 2018
پرس شیعه فرانسه نشست بحران مهاجرت برگزار می‌کند Mon Aug 28 12:34:22 IRDT 2017
پرس شیعه لیبرمن: قصد حمله به نوارغزه را نداریم Tue Feb 06 08:58:08 IRST 2018
پرس شیعه توقف پخش شبکه‌ های تلویزیونی شیعیان ترکیه و پلمب شدن دفاتر آنها به دستور حکومت اردوغان Mon Jan 23 15:51:29 IRST 2017
پرس شیعه انسان مؤمن هیچگاه نباید از نقش توکّل در زندگی غافل شود Sat Mar 31 12:25:27 IRDT 2018
پرس شیعه پایان نخستین نشست وزیران دفاع ائتلاف سعودی در شهر ریاض Mon Nov 27 07:27:55 IRST 2017
پرس شیعه 21 کشته و زخمی در حمله جنگنده‌های سعودی به ساختمان گمرک ذمار Mon Dec 25 14:28:28 IRST 2017
پرس شیعه مصرتصمیم آمریکا درباره قدس را محکوم کرد/تماس محمود عباس با السیسی Wed Dec 06 23:37:34 IRST 2017
پرس شیعه ترامپ: چرا به ونزوئلا حمله نکنیم؟! Wed Jul 04 11:17:16 IRDT 2018
پرس شیعه نماینده آیت الله سیستانی عملیات تروریستی در بغداد را محکوم کرد Fri Feb 17 16:30:11 IRST 2017
پرس شیعه وزرای دفاع ایران و ترکیه درباره تحولات قدس گفتگو کردند Tue Dec 12 11:41:40 IRST 2017
پرس شیعه آخرین آمار از وضعیت ارتباطات اربعین/ 50میلیون دقیقه مکالمه ثبت شد Wed Nov 15 18:32:32 IRST 2017
پرس شیعه آیت الله نجفی بر اهمیت محاسبه و مراقبه نفس تاکید کرد Fri Jun 29 19:17:05 IRDT 2018
پرس شیعه افشاگری روزنامه انگلیسی از اموال «نواز شریف» در لندن Mon Jun 25 13:33:11 IRDT 2018
پرس شیعه 128کشته و 150 زخمی بر اثر انفجار در «کویته» پاکستان Fri Jul 13 16:14:00 IRDT 2018
پرس شیعه ترکیه پس از مذاکرات سوچی میزبان نشستی درباره سوریه است Wed Jan 10 11:25:20 IRST 2018
پرس شیعه کره‌شمالی: به فشار و تحریم‌های آمریکا پاسخ محکمی می‌دهیم Thu Sep 07 15:48:51 IRDT 2017
پرس شیعه موساد 3 هزار تن را ترور کرده است Sat Jan 20 11:38:24 IRST 2018
پرس شیعه رئیس موزه ملی قرآن استعفا داد  Sun Jul 15 09:52:30 IRDT 2018
پرس شیعه اردوغان: رژیم صهیونیستی باید به اقدامات اشغالگرانه خود پایان دهد Mon Aug 28 21:41:49 IRDT 2017
پرس شیعه انفجار در بیمارستانی در ایالت تگزاس آمریکا Wed Jun 27 03:21:35 IRDT 2018
پرس شیعه 8 پهپادی که عادی نیستند (1) Sun Apr 30 07:55:10 IRDT 2017
پرس شیعه نسخه نرم افزاری کتاب اطلس شیعه روانه بازار شد Sun Mar 05 16:01:40 IRST 2017
پرس شیعه تعداد آوارگان مسلمان میانماری از مرز 123 هزار نفر گذشت Tue Sep 05 17:18:48 IRDT 2017
پرس شیعه محمدبن‌سلمان از ترور جان به در برد/ حمله افسران گاردملی به ولیعهد Sun Nov 19 11:23:44 IRST 2017
پرس شیعه بالاترین عمل صالح در مسئولیت‌های اجتماعی اخوت و اتحاد است Mon May 15 11:18:21 IRDT 2017
پرس شیعه پیش بینی دقیقی از تعداد پیکرهای شهدا در عراق وجود ندارد Thu Feb 01 09:36:06 IRST 2018
پرس شیعه تاریخ جدید نشست گفتگوی ملی مردم سوریه هنوز مشخص نیست Mon Nov 13 19:04:06 IRST 2017
پرس شیعه پوتین عید فطر را به مسلمانان روسیه تبریک گفت Fri Jun 15 15:54:58 IRDT 2018
پرس شیعه تجلیل از پژوهشگران برتر لبنانی توسط شورای ملی پژوهش های علمی Mon Jul 31 09:52:55 IRDT 2017
پرس شیعه امیدواریم با موافقت حریری برای سفر به فرانسه، «بحران» پایان یابد Thu Nov 16 13:04:49 IRST 2017
پرس شیعه سلاح باید در انحصار دولت باشد Mon Dec 11 11:12:48 IRST 2017
پرس شیعه حکومت عربستان وارد مرحله ماقبل فروپاشی شده است Sun Jul 09 16:50:39 IRDT 2017
پرس شیعه آموزش و توانبخشی از راه دور برای کودکان دارای اتیسم Sun Sep 03 08:56:40 IRDT 2017
پرس شیعه هفته آگاهی از مغز برگزار می شود Sun Feb 18 15:26:34 IRST 2018
پرس شیعه جذب محبت مردم به اهل بیت(ع)؛ سفارش امام عسکری(ع) به شیعیان Sun Nov 26 16:23:34 IRST 2017
پرس شیعه اخلاق، لازمه جدایی‌ناپذیر عدالت است Fri Dec 15 11:22:07 IRST 2017
پرس شیعه دفع حمله عناصر داعش در موصل Mon May 01 14:22:18 IRDT 2017
پرس شیعه جابری انصاری جهت شرکت در نشست آستانه به قزاقستان رفت Wed Dec 20 19:37:25 IRST 2017
پرس شیعه دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با نماینده آیت الله سیستانی Sat Dec 16 15:49:10 IRST 2017
پرس شیعه اتهامات واهی دادگاه آرژانتین علیه ایران و کرشنر Sat Dec 31 14:17:42 IRST 2016
پرس شیعه اسلام آباد به مذاکرات خود با افغانستان ادامه می دهد Sat Apr 21 12:06:37 IRDT 2018
پرس شیعه 85 کشته و 80 زخمی در حمله به مسجدی در سیناء مصر Fri Nov 24 15:05:49 IRST 2017
پرس شیعه اختیار آدمی زاییده عقل آدمی است Sat Jan 27 14:17:20 IRST 2018
پرس شیعه موافقت گروههای مسلح با تحویل دادن یکی از شهرهای مهم سوریه به ارتش Mon Jul 02 10:41:08 IRDT 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا اول شهریور، بولاغلار نیر میزبان جشنواره ملی آش و غذا های سنتی Mon Jul 24 12:10:17 IRDT 2017
سلامت نیوز انسداد 9محور کشور تا اطلاع ثانوی Sat May 12 09:34:00 IRDT 2018
جماران معرفی رکاب زنان برگزیده دور حذفی دوچرخه سواران خراسان رضوی Fri Oct 20 16:10:29 IRST 2017
آنا همه دردسرهای زنان شاغل در ایران Wed Dec 20 10:33:51 IRST 2017
تابناک چند نفر به جمعیت بیکار اضافه شد؟ Tue Apr 04 18:20:02 IRDT 2017
پارس فوتبال پشت پرده جلسه ” افتخاری ” و ” فرهاد مجیدی ” ؛ مدیرعامل ” استقلال ” اسیر در تله ای شد که برای او گذاشته اند Wed Apr 25 13:47:41 IRDT 2018
تابناک افزایش 10 هزار تومانی نرخ نیم و ربع سکه Fri Feb 10 18:25:01 IRST 2017
واحد مرکزی خبر تهدیدات در حوزه پدافند غیر عامل منحصر به حوزه نظامی نیست Thu Apr 13 13:58:18 IRDT 2017
تدبیر امروز دوران جداسازی نیست/برخی فکر می‌کنند نباید از تجربه دنیا استفاده کنیم/مذاکره می‌تواند گره‌های کور را باز کند Wed Feb 01 10:57:57 IRST 2017
بولتن نیوز تهیه منزل براى شفر در دستور کار استقلالى‌ها Wed Oct 04 23:44:59 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران ممنوعیت‌ها و محدودیت‌های ترافیکی ویژه 22 بهمن اعلام شد Tue Feb 06 10:58:57 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی امام جمعه مهریز: دشمنی استکبار علیه نظام اسلامی پایان ندارد Fri Jul 08 20:29:00 IRDT 2016
خبرگزاری دانشجویان ایران بزرگترین کاهش قیمت نفت در دو دهه گذشته رقم خورد Sat Jul 01 12:30:58 IRDT 2017
تدبیر و امید تمدید حالت فوق العاده برای ششمین بار در ترکیه Thu Jan 18 22:24:00 IRST 2018
آریا دیوار قزاقستان برابر ژاپن فرو ریخت Tue Jul 03 18:05:06 IRDT 2018
خبرگزاری مهر صد در صد بودجه فدراسیون های المپیکی پرداخت شده است Thu Jul 28 12:43:35 IRDT 2016
اعتدال تمام وعده‌ها به زلزله‎زدگان کرمانشاه در حد حرف باقی ماند Sun Jan 21 10:19:28 IRST 2018
ایسکانیوز با ارسال نیروهای امارات به عدن تنش ها افزایش یافت Sun May 06 12:22:03 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم 200 موج‌شکن ویژه ساحل‌نشینان جنوب کشور ساخته می‌شود Sun Feb 12 18:19:08 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم عذرخواهی ویدئویی مهاجم حریق قطری پرسپولیس Wed Apr 05 08:06:50 IRDT 2017
رجا نیوز راه‌یابی، مکان‌یابی و هواشناسی در سفرهای نوروزی Wed Mar 15 12:50:27 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران فواید شگفت انگیز اسفناج را دست کم نگیرید Mon Feb 19 17:30:01 IRST 2018
خبرگزاری فارس محرومیت 4 جلسه‌ای برای مسی Tue Mar 28 19:48:00 IRDT 2017
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نهادهای فرهنگی میامی صرفه‌جویی در مصرف آب را ترویج کنند Sat Jul 14 08:38:12 IRDT 2018
نامه نیوز برانکو: درباره رضاییان تصمیم عجیب نمی‌گیریم ولی فعلا نیست/نگرانی من مصدومیت حسینی بود Sat Mar 04 15:09:33 IRST 2017
فردا صادرات محصولات شیلاتی هدف‌گذاری می‌شود Tue May 02 10:15:28 IRDT 2017
فردا داعش آرشیو سیاه خود در نینوا را سوزاند Mon May 29 19:53:31 IRDT 2017
صنعت بیمه استمرار فعالیت دکترنوربخش می تواند در پیشبرد برنامه های سازمان تأمین اجتماعی تاثیرگذار باشد Sun Sep 17 10:35:46 IRDT 2017
تدبیر تصاویری از آخرین حضور نامزدها در صداوسیما Tue May 09 11:57:07 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران 150 نفر از عوامل اغتشاشات گرگان دستگیر شدند Wed Jan 03 14:12:54 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی کوربین خواستار بررسی وضعیت اسلام هراسی در حزب «می» شد Tue Jun 05 13:42:00 IRDT 2018
خبرگزاری مهر کاهش سود بانکی مهمترین عامل توسعه بازار Fri Jul 14 13:49:22 IRDT 2017
بهار نیوز 'دومینوی زلزله' در کشور و نگرانی‌ها Sat Dec 16 11:15:06 IRST 2017
تی نیوز بازیگر نقش ولید Mon Jul 10 18:22:39 IRDT 2017
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین واکنش حزب الله به حکم ظالمانه علیه آیت الله قاسم Mon May 22 00:39:00 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران روس ها با 2 آزادکار در جام تختی/ترکیب تیم کشتی هند مشخص شد Mon Feb 05 11:12:08 IRST 2018
ای سی تی پرس دومین اجلاس توسعه دهندگان وب فارسی کشور برگزار می‌شود Wed May 31 18:35:00 IRDT 2017
برنا آمادگی بیش از 24 شرکت خارجی برای سرمایه گذاری در گیلان بعد از برجام Sat Jan 21 17:12:21 IRST 2017
ایسکانیوز شرایط خاص برای بازگشت برزای/بازهم مدیران سود کردند! Tue Nov 07 00:45:00 IRST 2017
میزان توتی در پایان فصل جاری کفش‌هایش را می‌آویزد Wed May 03 18:47:38 IRDT 2017
خبرگزاری حوزه دشمن برای تغییر باورهای دینی مردم از همه ظرفیت ها استفاده می کند Thu Feb 02 12:51:00 IRST 2017
فرارو اولین IELTS UKVI و Life skills در ایرسافام ایران برگزار می شود Wed Mar 01 14:13:04 IRST 2017
تی نیوز چپ پر پرسپولیس Sun Jul 09 04:37:20 IRDT 2017
خبرگزاری فارس بودجه سال 96 قبل از شروع سال به کلیه واحدهای اجرایی شهرداری تهران ابلاغ شد Tue Mar 28 13:30:00 IRDT 2017
خبرگزاری بین المللی قرآن ثبت‌نام بیش از 4 هزار نفر از خراسان جنوبی در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم Sat Jan 20 11:34:55 IRST 2018
خبرگزاری فارس هیلی مطالب بسیاری درباره نقض حقوق بشر در آمریکا دارد که باید بگوید Wed Jan 03 10:19:00 IRST 2018
صبا ایران مانعت از ورود ایرانیان مقیم خارج از کشور به داخل صرفا فضاسازی کذب است Tue Jan 24 15:20:03 IRST 2017
رسالت رسالت موزه های دفاع مقدس، انتقال پیام مظلومیت ، مقاومت و پیروزی است Mon Feb 27 00:00:00 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران استاندار جدید آذربایجان شرقی معرفی شد Wed Sep 27 21:19:25 IRST 2017
تابناک نگرانی نهاد نظامی آمریکایی از توان موشکی ایران Fri Jul 14 12:47:22 IRDT 2017
پارسینه «راموس» دلیل اشتباهات مرگبار «کاریوس» در شب سرنوشت Tue Jun 05 19:53:46 IRDT 2018
ایسکانیوز هفته بیست و چهارم لیگ دسته اول فوتبال برگزار می شود Sat Feb 17 11:46:42 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران مذاکره پانیونیوس با شجاعی و سرمربی صربستانی برای تمدید قرارداد Thu Apr 20 11:18:15 IRDT 2017
فردا عکس: نوشته‌ای رمانتیک در میدان جنگ سوریه Fri Mar 17 17:09:56 IRST 2017
نامه نیوز آدم ربایی برای یک میلیون تومان طلب از همکار Sun Nov 26 08:09:06 IRST 2017
خبرگزاری شبستان بیشترین نیاز مدرسه سازی در شهر بیرجند است Sun Apr 29 09:31:00 IRDT 2018
روزنامه ایران نقش دانشگاه‌ها در شرایط پساتحریم Tue Feb 09 06:00:00 IRST 2016
جهان نیوز سرلشکر باقری به پاکستان سفر می‌کند Sat Jul 14 10:33:31 IRDT 2018
تی نیوز دهکده گل شهرستان محلات توسعه می یابد Sun Jul 09 05:44:56 IRDT 2017
پارس فوتبال در زمان ما جوایز و پاداش به ورزشکاران کمتر بود ؛ شرایط ورزشکاران بهتر شده است Thu Sep 07 17:40:14 IRDT 2017
جماران نحوه پناهگیری در کاهش یا افزایش خسارت های جانی هنگام زلزله موثر است Mon Nov 13 10:57:01 IRST 2017
آفتاب 5 گزینه‌ی جایگزین بنزما مشخص شدند؛ آخرین روزهای کریم Tue May 02 17:31:12 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران آخرین وضعیت پرونده های حقوقی تراکتورسازی از زبان معاون حقوقی Mon Feb 20 13:56:08 IRST 2017
شیعه نیوز جریمه 400 هزار دلاری شهرداری نیوجرسی برای عدم اجازه ساخت مسجد Sat Feb 03 09:38:55 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران اوقات شرعی جمعه 3 آذر 96 به افق اراک Fri Nov 24 03:30:01 IRST 2017
ایلنا تعطیلی مدارس 27 شهر در استان خوزستان Mon Feb 12 20:10:00 IRST 2018
ایستا نیوز پرداخت مرحله هفتم سود قطعی اوراق مشارکت پالایش نفت بندرعباس در بانک ملت Sun Apr 08 13:59:18 IRDT 2018
ایران آنلاین ارتش ترکیه وارد منبج سوریه شد Mon Jun 18 17:26:14 IRDT 2018
میزان رئال مادرید با شکست گرمیو قهرمان شد Sat Dec 16 22:21:23 IRST 2017
جوان آنلاین رضایی: ایران لنگرگاه امنیت منطقه است Tue Dec 19 17:04:12 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران قصه استقلال و رامین، پیراهن آبى بر تن یک قرمز پوش Fri May 05 12:57:41 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا زیر سوال بردن دفاع از حرم مبنای تحلیل مراکز تصمیم‌گیری صهیونیستی است Sun May 07 15:15:15 IRDT 2017
تی نیوز بزرگ ترین کلاهبرداری در نظام بیمه سلامت آمریکا Sat Jul 15 19:10:16 IRDT 2017
تابناک کاندیداهای ریاست‌جمهوری درباره "رفع فقر" چه نظر و برنامه‌ای دارند؟ Mon May 01 08:50:01 IRDT 2017
ایلنا روز آفریقا با حضور ظریف برگزار می‌شود Tue May 23 18:53:55 IRDT 2017
آفتاب عکس/ حمل شتر با کامیون در عکس روز نشنال جئوگرافیک Tue Jun 26 14:13:36 IRDT 2018
پارسینه دلیل احتمال جدایی جپاروف از استقلال Fri Jan 27 10:03:18 IRST 2017
ایسکانیوز راه‌اندازی یک مجتمع برای مددجویان چهارمحال و بختیاری سبب ایجاد اشتغال پایدار می‌شود Wed Aug 02 22:33:11 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران عضویت 2 کارآموز سیستان و بلوچستان در تیم ملی مهارت کشور Tue Jul 18 11:24:11 IRDT 2017
اعتدال واکنش وزیر ورزش به اعتصاب پرسپولیسی ها؛ عادت بدی شده است Wed Apr 26 16:36:21 IRDT 2017
خبرگزاری بین المللی قرآن اجرای عمومی نمایش خیابانی «تسخیر» در سنندج Mon May 29 18:02:01 IRDT 2017
اعتبار نیوز ارزش یورو در مقابل دلار به بالاترین رقم در 14 ماه اخیر رسید Thu Jul 20 10:56:00 IRDT 2017
روزنامه کیهان سیاست تعدیل اقتصادی در تضاد با عدالت اجتماعی بود(خبر ویژه) Wed Feb 01 21:56:13 IRST 2017
اتاق خبر24 الماسی به قیمت 180 میلیارد تومان Mon Aug 28 16:05:00 IRDT 2017
مشرق نیوز اعلام جزئیات ​اعطای 5000 تاکسی به ایثارگران جویای کار Wed Jun 27 19:20:32 IRDT 2018
خبرگزاری فارس کیانی جریمه شد،نظر‌محمدی و عشوری محروم شدند/محرومیت 6ماهه عضو هیات مدیره یک باشگاه! Sat Feb 25 12:58:00 IRST 2017
روزنامه دنیای اقتصاد تلاش بازار آتی برای کف‌سازی جدید Sat Feb 17 00:00:00 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم 30 درصد از مواد غذایی به زباله تبدیل می‌شود Mon Feb 20 20:42:04 IRST 2017
اقتصاد آنلاین قیمت نفت خام سبک ایران به مرز 53 دلار رسید Sat Sep 16 23:15:36 IRDT 2017
خبرگزاری شبستان معرفت شناسی وحی بررسی می شود Sat Aug 26 09:59:00 IRDT 2017
خانه ملت پرداخت یارانه به رونق احزاب کمک می کند/احزاب باید در چارچوب ارزشهای انقلاب اسلامی حرکت کنند Mon Oct 03 13:49:00 IRST 2016
تهران پرس شبکه ارتباطی کشور در سال 96 بدون اختلال بود Sat Apr 07 12:43:00 IRDT 2018
ایلنا نتایج روز نخست مرحله اول اعلام شد/ شناگران دو رکورد ملی شکستند Thu Dec 14 13:45:07 IRST 2017
انصاف ظریف: اروپا، چین و روسیه به‌جای قول‌های بزرگ، تعهد قابل اجرا دهند Fri Jul 06 09:33:32 IRDT 2018
خبرگزاری فارس ایران محدوده عملیات دریایی خود را توسعه داده/سرمایه‌گذاری ایران در ساخت کشتی‌های جنگی و زیردریایی‌ها Sun Jul 09 00:04:00 IRDT 2017
خبرگزاری بین المللی قرآن واکاوی موانع فهم قرآن Mon Apr 09 06:50:39 IRDT 2018
خبرگزاری مهر خدمات انقلاب اسلامی تشریح شود/ لزوم توجه به نیازهای مردم Fri Feb 02 15:37:50 IRST 2018
خبرگزاری بین المللی قرآن شاخص‌های امنیت در فارس رو به رشد است Tue May 09 15:27:48 IRDT 2017
شبکه خبر وداع اندوهبار مردم نجف آباد با شهید حججی Thu Sep 28 08:10:48 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی انفجار در بغداد یک کشته و چهار زخمی برجای گذاشت Mon Jun 04 00:46:00 IRDT 2018