باشگاه خبرنگاران - Thu Feb 09 13:08:48 IRST 2017 نمایش خبر

دولت فعلا برنامه ای برای افزایش تعرفه برق ندارد/انتشار هرگونه اخباری مبنی بر انتقال آب دریای خزر به کویر مرکزی صحت ندارد/100 درصد جمعیت شهری از برق و 78 درصد مرد روستاها از خدمات آب سالم برخوردارند

قائم مقام وزیر نیرو گفت: با وجود افزایش جمعیت تا سطح 80 میلیون نفر، 78 درصد مردم روستاها نیز از خدمات آب سالم و بهداشتی بهره مند شده اند و 100 درصد جمعیت شهری برق دار هستند.

به گزارش  
 خبرنگار حوزه انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، روز گذشته ستار محمودی قائم مقام وزیر نیرو همزمان با دهه مبارکه فجر انقلاب اسلامی از باشگاه خبرنگاران جوان بازدید کرد. 
 

 
وی پس از بازدید از تحریریه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان از فعالیت های مجموعه و همکاری باشگاه خبرنگاران جوان قدردانی کرد و افزود: این مجموعه در نوبت بندی آب تهران در سال 80 کمک های زیادی کرده است که قابل تشکر و قدردانی است. 
 

 
محمودی پس از تبریک فرارسیدن دهه مبارکه فجر عنوان کرد: شاخص امید به زندگی در اوایل انقلاب اسلامی 56 سال بوده و این در حالی است که هم اکنون این شاخص تغییر یافته و به 76 سال رسیده و این نشان از برابری با شاخص امید به زندگی کشورهای پیشرفته دارد. 
 

 
وی تصریح کرد: در اوایل انقلاب اسلامی 74 درصد جمعیت آب شهری تحت پوشش آبرسانی ناقص بودند اما امروزه حدود 99.4  درصد مردم از خدمات آب شهری برخوردار بوده و حدود 78 درصد مردم روستاها نیز از خدمات آب سالم و بهداشتی بهره مند شده‌اند همچنین  100 درصد جمعیت شهری برق دار هستند. 
 
 
 
قائم مقام وزیر نیرو پس از بازدید از بخش‌های مختلف در گفتگویی تفصیلی با باشگاه خبرنگاران جوان به تشریح آخرین وضعیت بحران کم آبی، وضعیت دریاچه ارومیه، ساماندهی و افزایش راندمان نیروگاه های کشور و مهمترین خدمات وزارت نیرو پرداخت که در ادامه می آید. 
 

 

 
  
  

 
 

 

 باشگاه خبرنگاران جوان: در دهه فجر انقلاب اسلامی قرار داریم اگر بخواهید در حوزه کاری خود به مهم ترین خدمات بعد از انقلاب اسلامی بپردازید، چه خواهید گفت؟ 
 
 
 
محمودی: این وزارت خانه نقش موثری را در هشت سال دفاع مقدس و پیروزی ایران در جنگ تحمیلی ایفا کرده است با همت نسل انقلابی توانستیم حدود 99.4 درصد جمعیت شهری تحت پوشش شبکه آبرسانی را تحت پوشش قرار دهیم و شاخص های استانداردهای خودمان را با استاندارد جهانی منطبق کنیم. وزارت نیرو در همین ایام دهه فجر 9 برنامه آبگیری سدهای جدید که کار احداث آن ها به پایان رسیده است را با حجم 742 میلیون متر مکعب و یک میلیارد و 186 میلیون متر مکعب حجم تنظیمی در برنامه خود دارد. 
 
150 نیروگاه برق‌آبی نیز در این سد ها احداث شده است، همچنین 12 شبکه آبیاری و زهکشی با مساحت 56 هزار و 615 هکتار با اعتباری بالغ بر 823 میلیارد تومان به بهره برداری می رسد و دو شبکه آبیاری و زهکشی نیز کلنگ زنی خواهد شد. 
 
وزارت نیرو با مشکلات عدیده ای از جمله معضلات مربوط به کیفیت آب شرب شهرها، روستاها و جمع آوری فاضلاب ها مواجه بود علاوه بر این در بخش برق رسانی نیز با مشکلات مربوط به نوسانات برق روبه رو بود اما در دوران پس از انقلاب توانسته با برنامه ریزی های مدون و به مرور زمان مشکلات مربوط به این حوزه را مرتفع سازد. 
 

 

 باشگاه خبرنگاران جوان: با توجه به شرایط اقلیمی کشور و بحران کم آبی، وزارت نیرو  در این خصوص چه اقداماتی انجام داده است؟  
 
 
 
محمودی: از شبکه های مدرن در این زمینه استفاده کردیم علاوه بر این توانستیم شاخص آب شرب مصرفی را در مناطق روستایی به 78 درصد برسانیم. 
 
در حال حاضر در زمینه برق رسانی صد در صد جمعیت شهری و روستا هایی با جمعیت 20 خانوار تحت پوشش شبکه های برق رسانی هستند و امید است تا پایان سال جاری روستاهای با جمعیت 10 خانوار نیز از این امر بهره مند شوند. 
 
 
 

 باشگاه خبرنگاران جوان: با توجه به بحران کم آبی در جنوب کشور چرا میزان تاسیسات آب شیرین کن در حوزه خلیج فارس نسبت به کشورهای همسایه کمتر است؟ 
 
 
 
محمودی: اقدامات بسیار خوبی در این زمینه انجام گرفته اما با توجه به میزان نیازها و پتانسیل ها در کنار مرزهای آبی، استراتژی و برنامه های وزارت نیرو برای تامین آب شرب شهرها خصوصا در جنوب کشور، استفاده از آب دریاها و شیرین سازی ها برای مناطق روستایی مرسوم است. 
 
مطابق با برنامه ششم توسعه اقدامات گسترده ای در این بخش در نظر گرفته شده به گونه ای که در وهله نخست به مبحث قواعد مربوط به بهینه سازی و بهره وری از آب در نظر گرفته شده و با تدوین، بودجه ریزی و تخصیص منابع آبی، توانستیم 700 میلیون متر مکعب آب را در مسئله تعادل بخشی را طی سه ساال گذشته بهبود بخشیم، اما این رقم نیز پایین بوده است. 
 
خوشبختانه توانستیم روند گذشته را متوقف کرده و تامین آب شرب شهری و روستایی در این بخش ها در دستور کار خود قرار دهیم. با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی، مشارکت های خوبی میان دولت و مجلس شورای اسلامی جهت تخصیص 500 میلیون دلار برای تامین آب روستایی صورت گرفت. 
 
در حال حاضر حدود 200 روستا در این مجموعه از نعمت آب برخوردار شده و بدین طریق قریب به یک میلیون و 150 هزار نفر از آن بهره مند شدند.
 
در زمینه آب های سطحی که مربوط به تالاب ها و دریاچه ها می شود با این روند حدود 17 عدد سد احداث شده و توانستیم 2.5 میلیارد متر مکعب از منابع آبی را ذخیره کنیم که این امر نیز از هدررفت منابع آبی جلوگیری کرده و طی چند ماه اخیر نیز حدود 8 میلیون اشتراک جدید را در زمینه آب شهری، روستایی به وجود بیاید که این پیام آور مثبتی برای بخش بهداشت کشور است. 
 

 

 
   
  
  

 
 

 

 باشگاه خبرنگاران جوان: وضعیت دریاچه ارومیه را چگونه ارزیابی می کنید؟ 
 
 
 
محمودی: دریاچه ارومیه یکی از مهم ترین دریاچه های کشور به لحاظ زیست محیطی بوده که دارای چایگاه ویژه ای در اقتصاد کشور است، بنابر وعده های دولت وقت قرار بر این شد تا دریاچه های مذکور مورد پایش قرار گیرد به همین منظور دولت با همکاری وزارت نیرو، کمیته ای جهت تخصیص اعتبارات برای جلوگیری از قهقرایی دریاچه مذکور تشکیل داد.تشکیل گروه های مختلف دانشگاهی، افراد خبره و استفاده از تجربیات جهانی و داخلی سبب شد تا اقداماتی برای بهبود این امر انجام شود. 
 
آب رسانی 700 میلیون متر مکعبی به حوزه دریاچه ارومیه حدود 80 درصد پیشرفت داشته و توانستیم با بازکردن مجاری ها و ایجاد کانال ها به حجم دریاچه کمک کنیم به نحوی که تا ماه گذشته سطح دریاچه 9 سانتی متر بالاتر رفت. 
 
این امر اگر چه اقدام بزرگی تلقی نمی شود اما باید این نکته را نیز در نظر داشت که کم آبی دریاچه ارومیه در ادوار مختلف به وجود آمده به همین منظور صرفا اکتفا به رفع معضلات آن طی یک برنامه میان مدت با توجه به شرایط اقلیمی کشور دور از انتظار خواهد بود. 
 

 
  

 
 

 باشگاه خبرنگاران جوان: اخیرا اخباری حاکی از انتقال آب دریای خزر به کویر مرکزی به گوش می رسد، در خصوص صحت و سقم اخبار مربوطه توضیح می دهید؟ 
 
 
 
محمودی: طرح ها و برنامه هایی از این قیبل زیاد مطرح می شود اما در ابتدا باید طرح های مذکور را مورد بررسی قرار داد علاوه بر این موضوع انتشار هر گونه اخباری مبنی بر انتقال آب دریای خزر به کویر مرکزی صحت ندارد. 
 
 
 

 باشگاه خبرنگاران جوان: توافق وزارت نیرو با وزارت جهاد کشاورزی در ارتباط با کاهش حجم آب مصرفی بخش کشاورزی طی سال های آتی به کجا رسید؟ 
 
 
 
محمودی: بیش از 92 درصد از آب کشور درحوزه کشاورزی و محیط زیست مصرف شده و مابقی نیز در بخش های صنعت و شرب مورد استفاده قرار می گیرد به همین منظور صرفه جویی منابع آب از اهمیت بالایی برخوردار بوده به گونه ای که اگر درصدی از آب بخش کشاورزی کاسته شود، در بخش های دیگر نیز می توان با استفاده از آن درصد گام های موثری برداشت.  
 
شورای عالی آب به عنوان نهاد بالادستی در طول دولت یازدهم 21 جلسه جهت هماهنگی، کمک و بهره برداری بهتر و راندمان بالای کشاورزی و الگو کشت داشته که دستاورد آن ایجاد هماهنگی لازم و مطلوب بین دونهاد مربوطه بوده است. آبیاری، اصلاح الگو کشت، اصلاح الگو مصرف و تطبیق آن با مناطق کشاورزی نیازمند تداوم و صرف هزینه های بالایی است که باید منتظر مدت زمان تقریبا بالایی برای تحقق این امر بود اما همگرایی مناسبی با اهداف ششم توسعه به وجود آمده تا در مناطق کشاورزی به ویژه مناطقی که معیشت مردم از طریق کشاورزی حاصل می شود، کمترین آسیب را متحمل شده و در تغییر شیوه های کشاورزی سنتی به مکانیزه و کشت گلخانه ای گام های مثبتی را در راستای توسعه پایدار اقتصادی برداشته ایم. 
 

 

 
  
  

 
 

 

 باشگاه خبرنگاران جوان:اقدامات وزارت نیرو برای جلوگیری از هدر رفت برق کشور چیست؟  
 

 
محمودی: در زمینه تامین منابع انرژی برنامه های گسترده ای انجام شده به گونه ای که ظرفیت تولید برق کشور به 76هزار مگاوات رسید همچنین 10هزار مگاوات از نیروگاه های برق آبی و حدود 300 مگاوات از انرژی های تجدیدپذیر نیز استفاده شد . باتوجه به پتانسیل کشور در جهت تأمین انرژی بادی، خورشیدی و غیره، می توان در این راستا 7هزار مگاوات به ظرفیت برق کشور اضافه کرد. 
 
روند این امر طی دو سال اخیر مثبت بوده و توسعه صنعت برق کشور بیانگر پیامدهای مثبتی برای دو بخش نیرو و صنعت کشور بوده است، به نحوی که تغییر، استفاده و مصرف انرژی نشان دهنده توسعه واقعی بوده و کمک های شایانی به اقتصاد صنعت برق کشور کرده و علاوه بر رونق صنایع و خروج آنان از رکود، پیامدهای مثبتی به ویژه در بحث اشتغال زایی  داشته، به همین منظور دولت می تواند از طریق تنظیم برنامه های مدون آینده کشور را به سمت انرژی های تجدیدپذیر سوق دهد.  
 
در حال حاضر مذاکراتی برای انتقال تکنولوژی انجام شده و بهینه سازی مصرف برق در آینده نتایج نهایی ان اعلام خواهد شد، همچنین در 5سال گذشته حدود 15 درصد تلفات انرژی در شبکه ها بوده که این اعداد در سال جاری 11درصد شده و امید است طبق پیش بینی ها درسال آتی به کمتر از 10درصد تقلیل یابد، خصوصا اینکه برای کاهش تلفات نیاز به سرمایه گذاری نیز احساس می شود. 
 

 

 باشگاه خبرنگاران جوان: افزایش راندمان نیروگاه ها و کاهش تلفات در بخش توزیع تا چه میزان هزینه بر است؟  
 

 
محمودی: تحقق این امر وابسته به نوع نیروگاه ها بوده به گونه ای که با رده بندی آنها می توان دریافت که هر نیروگاهی متناسب با نوع خود تا چه میزان هزینه بر است. به عنوان مثال نیروگاه های نسل میانی نیازمند صرف هزینه کمتری هستند اما این نکته را نیز باید در نظر داشت ،از آنجایی که صنعت برق سرمایه بر بوده لذا تخصیص امکانات و منابع خزانه عمومی دولت توانایی پشتیبانی از آن را نداشته و نیاز به استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی در این حوزه احساس می شود.  
 
در این راستا باید با تمهیدات سازمان مدیریت و برنامه ریزی و وزارت اقتصاد دارایی، شرایط برای جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی در این بخش ها فراهم شود و امید است در سال آتی شاهد پیامد مناسب و انعقاد قراردادهایی در این زمینه باشیم. 
 

 

 باشگاه خبرنگاران جوان:باتوجه به قانون هدفمندی یارانه ها که بر اساس آن باید قیمت حامل های انرژی به قیمت تمام شده برسد، آیا وزارت نیرو اقدامی در جهت واقعی کردن تعرفه های آب و برق درنظر دارد یا خیر؟  
 

 
محمودی: طبق قانون هدفمندی یارانه ها قرار بر این بوده تا دولت از سال 89 قیمت آب و برق مصرفی را در مدت زمان مشخصی به قیمت واقعی برساند اما از آنجایی که آب و برق کالای عمومی محسوب می شود و با عموم  مردم سروکار دارد لذا دولت به لحاظ ملاحظات اجتماعی و معیشتی مردم، فعلا برنامه ای در این خصوص ندارد اما وزارت نیرو درصدد این است که مجوز قانونی را اعمال کند و از آنجایی که دخل و خرج صنعت برق اجازه بازگشت منابع را نداده لذا این تأخیر زمانی منجر به گلایه مندی برخی از تولیدکنندگان صنعت برق شده است. 
 
 صنعت برق باید با اقتصاد مربوط به بخش خودش اداره شود به نحوی که یارانه برای تولید ارائه شود، بنابراین با توسل به همین شیوه می تواند به استقلال دست یابد، بر اساس قانون بودجه و سیاست های فعلی دولت امکان تحقق این امر وجود خواهد داشت و امیداست که بتوان این مشکلات را مرتفع ساخت. 
 

 

 باشگاه خبرنگاران جوان:خبر خوب وزارت نیرو برای مردم چیست ؟  
 

 
محمودی: در راستای تامین آب و برق به ویژه برای مناطق روستایی اقدامات قابل توجهی انجام شد که از جمله آن می توان به تامین آب شرب یک میلیون و 150 هزار نفر روستایی، توسعه انرژی های تجدیدپذیر، سرمایه گذاری در دو حوزه آب و برق اشاره کرد. 
 

 

 
  
  

 
 
انتهای پیام/
باشگاه خبرنگاران برگزاری جشنواره بین المللی فیلم فجر درکهگیلویه و بویراحمد Sun Jan 21 15:24:02 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران دانشجویان سوری در دانشگاه آزاد بورسیه می شوند/ توسعه همکاری با دانشگاه های سوریه Tue Jul 03 19:10:39 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران آخرین نوسانات قیمت ورق سیاه در بازار آهن Mon Aug 21 16:09:01 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران هیچ کسی قبول ندارد که باید به دوران تهدیدها و تحریم‌ها برگردیم Wed Apr 26 18:13:23 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران تسلیحات صدها میلیارد دلاری عربستان سعودی‌ در برابر حملات موشکی یمن کارآیی ندارند Thu Dec 21 21:28:04 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران کومار نماینده uww در جام سید جعفر موسوی/قرعه کشی لیگ کشتی 7 مرداد برگزار می شود Wed Jul 25 09:08:45 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران پروتز مفصل کمیاب شد/ ماجرای کاهش جراحی در بیمارستان‌های دولتی چیست؟ Wed Jul 18 09:34:07 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران جدول پخش برنامه‌های رادیو مهاباد یکشنبه 21 بهمن ماه Sun Feb 10 09:33:22 IRST 2019
باشگاه خبرنگاران اثر زبان هم منحصر به فرد است +عکس Sun Jul 30 23:31:16 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران خارج از دید فوتبال 120 +فیلم Fri Nov 02 03:07:58 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران دومین جشنواره سرآمدان فناوری برگزار می‌شود Tue Feb 19 13:16:40 IRST 2019
باشگاه خبرنگاران سایه جنگ باید از منطقه دور شود/مذاکره هم به سردار سلیمانی و هم به ظریف نیاز دارد Tue May 16 00:27:39 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران برگزاری جشن زیر سایه خورشید در بندرگز Fri Jul 20 21:38:48 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران نگارش اولین قرآن ابریشمی جهان + فیلم Sun Dec 24 10:48:55 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران آشوب برای تحریم Fri Jan 05 15:19:39 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران تایوان همکاری خود با ایران در زمینه حمل‌و‌نقل دریایی را متوقف کرد Sat Apr 22 15:18:01 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران هیچ عذری برای تاخیر در بهره برداری پروژه کتابخانه مرکزی مشهد پذیرفته نیست/باید کتابخوان را ترغیب و ناشران و مولفان را حمایت کنیم Thu Dec 13 13:14:36 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران مشکلات کتابخانه های عمومی قابل پیگیری است  Wed Nov 14 22:15:12 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران آغاز به کار همایش بین المللی تغییرات اقلیمی و نظام سلامت Wed Nov 15 13:13:38 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران تولید 25 محصول تجهیزات پزشکی‌ های‌تک برای نخستین بار در ایران/ تحریم نبودن دارو و تجهیزات پزشکی شعار پوچی بیش نیست Mon Feb 18 10:26:14 IRST 2019
باشگاه خبرنگاران رهن و اجاره در برخی مناطق تهران (1/ آذر/97) Thu Nov 22 10:01:06 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران ادای احترام ویژه محمدرضا گلزار به شرکت کننده «برنده باش» +فیلم Mon Mar 25 12:49:08 IRDT 2019
باشگاه خبرنگاران جان سه بیمار با اهداء عضو نجات یافت Sat Jul 01 11:34:22 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران حضور چشمگیر مردم در راهپیمایی 22 بهمن Sun Feb 11 12:03:55 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران تجلی آداب رمضان در فرهنگ اردبیلی‌ها/ آیین‌های کهنی که در گذران زندگی مردم رنگ باخته است Thu May 17 11:40:55 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران جدول پخش برنامه های شبکه قزوین Wed Oct 04 00:06:01 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران لیورپول 0 - 1رئال مادرید /نیمه دوم Sat May 26 23:17:26 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران رئیس جمهور باید شخصا به موضوع استعفای وزیر بهداشت ورود کند Mon Dec 31 18:05:00 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران ایران عضو کمیسیون صلح سازی سازمان ملل شد Fri Feb 15 09:54:21 IRST 2019
باشگاه خبرنگاران آموزش فرهنگ کار برای 3 هزار مددجو مازندرانی Sat Jan 20 09:51:39 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران تمدید مهلت انتخاب رشته دانشگاه آزاد/ آغاز فرآیند از امروز Wed Jul 25 13:49:05 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران بازیگر نقش آتقی Sun Jul 09 13:10:01 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران پرواز‌های دوشنبه 22 مرداد از فرودگاه‌های مازندران Mon Aug 13 06:01:01 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران ثبت و واگذاری معادن در شهرضا ممنوع شود Sat Oct 27 16:41:37 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران پیمان حسینی در جمع 3 دروازه بان برتر فوتبال ساحلی جهان Thu Oct 26 10:57:28 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران فهیمه زارعی بهترین بازیکن فوتسال ایران شد Sun Sep 10 10:30:36 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران توقیف دو دستگاه تریلر حامل کالای قاچاق در شهرستان دشتستان Mon Jan 29 21:06:14 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران روایت مقاومت شیعه در محلات Mon Feb 18 08:43:59 IRST 2019
باشگاه خبرنگاران برترین لحظات بازیکنان بایرن مونیخ در فصل تابستان + فیلم Fri Jun 23 22:30:10 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران تشکیل شورای مرکزی نیروهای انقلاب درکرمان Tue Mar 14 19:50:30 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران اقتصاد یکی از ارکان توسعه استان است Thu Dec 14 10:54:21 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران مرد خطرناک با شاخ‌های شیطانی دستگیر شد+عکس Wed Feb 07 09:09:49 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران بازرسان کوبایی: ادعای حمله صوتی به دیپلمات‌های آمریکایی، کاملا تخیلی است Wed Oct 25 09:14:02 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران آغاز اردوی شاگردان خیرآبادی از 28 مهرماه در خانه کشتی Wed Oct 17 09:38:04 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران کاهش ذخایر خونی/دعوت انتقال خون فارس از مردم برای اهدای خون Thu Jan 03 15:42:24 IRST 2019
باشگاه خبرنگاران زلزله 4.1 ریشتری قائمیه فارس را لرزاند/ حادثه مصدومی نداشت Sat Sep 29 15:42:32 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران آغاز نشست خبری سریال «مینو» Sun Jan 06 11:12:21 IRST 2019
باشگاه خبرنگاران ترافیک روان در جاده‌های گیلان/ مسدود بودن 2 محور فرعی Fri Oct 26 13:57:30 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران حملات گسترده جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی به الحدیده Tue Sep 18 03:26:10 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران نسخه جادویی برای مقابله با احساس پشیمانی Sat Aug 05 09:15:01 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران دانشجویان خارجی حلقه وصل کشورها هستند Wed Feb 22 15:06:23 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران ویدئویی از انتقال پیکر شهید ابراهیم ابوثریا به بیمارستان روی شانه‌های مردم Mon Dec 18 10:09:23 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران هیات «شورای عالی صلح» به پاکستان سفر می کند Sun Sep 09 09:03:45 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران استفاده از کالای ایرانی استقلال اقتصادی کشور را به دنبال دارد Tue Jul 04 11:43:00 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران لحظه به لحظه با نتایج مرحله یک هشتم نهایی جام ملت های آسیا/ ژاپن صفر - عربستان سعودی صفر Mon Jan 21 14:42:59 IRST 2019
باشگاه خبرنگاران واردات زیپ چقدر ارز از کشور خارج کرده است؟ Tue Oct 10 15:26:02 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران سالن هلال احمرقم میزبان مرحله نهایی مسابقات والیبال نوجوانان کشور Mon Jan 22 12:11:41 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران بدترین دعواهایی که در برنامه‌های زنده رخ داده است + فیلم Thu Mar 28 18:00:03 IRDT 2019
باشگاه خبرنگاران معده‌ای با گنجایش 360 گرم هروئین! + عکس Tue Apr 04 13:24:57 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران چراغ خواب با کلید قطع و وصل مغناطیسی جالب + فیلم Tue Nov 20 08:15:11 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران درخشش دانش آموز مهدیشهری در مسابقات قهرمانی کاراته Mon Jan 02 08:47:29 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران وجود بیش از 2 میلیون مشمول غایب در کشور/ غایبین برای خدمت سربازی حتما خود را معرفی کنند/ اعزام ماه طلایی با دیگر ماه‌ها فرقی ندارد Sun Mar 31 08:01:14 IRDT 2019
باشگاه خبرنگاران ایرادات اصلی شورای نگهبان به لایحهCFT، یازده مورد است/ ماده 6 کنوانسیون CFT هیچ‌گونه حق شرطی را نپذیرفته است Sat Nov 10 11:50:04 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران کدو سبز بخورید تا ام اس نگیرید Wed Mar 08 13:35:01 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران دانشگاه باید پژوهش محور باشد Sat Jul 29 10:07:42 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران آنچه بیماران مبتلا به جوش‌های غرور جوانی باید بدانند Wed Dec 27 10:46:11 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران کشتی ائتلاف متجاوز سعودی هدف موشک‌های انصارالله یمن قرار گرفت Tue Jun 27 16:31:30 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران اجرای پروژه کمربندی اندیمشک در اولویت اداره‌کل راه و شهرسازی خوزستان است Sun Mar 03 14:13:29 IRST 2019
باشگاه خبرنگاران حکایتی عجیب از پیامبر اکرم(ص) و خمره شراب! + فیلم Wed Nov 07 17:20:44 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران همایش حامیان حسن روحانی با حضور اسحاق جهانگیری Sun May 14 23:41:26 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران جذب مهاجم پرسپولیس توسط استقلال تایید شد Sat Jul 01 15:25:29 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران اختصاص 80 درصد تسهیلات بانکی زلزله‌زدگان خراسان شمالی Sun Jan 21 10:59:17 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران دو ایستگاه لرزه‌نگاری در سومار و نودشه راه‌اندازی می شود Mon Dec 24 13:29:15 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران آلودگی هوای تبریز 6 روزه شد Sat Dec 16 10:14:36 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران توسعه صادرات در سایه همکاری و همدلی سازمان های همجوار Mon Nov 20 19:41:59 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران بازگشت شماره 10 استقلالی ها Wed Apr 19 15:23:53 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران تاسیس 4موسسه قرآنی جدید در خوی Mon Apr 10 10:27:18 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران پیش بازی استقلال تهران - پرسپولیس تهران + فیلم Wed Feb 28 19:51:47 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران واکنش تند کواکبیان به باخت استقلال + تصاویر Mon Sep 18 09:11:32 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران هشدار وزارت عدلیه به نهادهای اجتماعی که فعالیت سیاسی می کنند Mon Sep 24 10:48:01 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران آغاز جشنواره دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان Sun Sep 03 19:28:24 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران امسال سامانه «عارف 2» رونمایی می‌شود + فیلم Sun Aug 27 17:33:48 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران افتتاح پایگاه دائمی مشاوره ژنتیک در یزد Sat Mar 11 12:17:12 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران ماجرای گرفتاری 50 کوهنورد در توچال/سرطان؛ ارمغان تلخ استفاده از اسپری‌های ضد عرق/ لیست آزمایش‌های تحت پوشش بیمه بازنگری می‌شوند Fri Apr 06 20:00:01 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران عاقبت کارت اعتباری خرید کالا به کجا رسید؟ Tue Oct 25 08:38:29 IRST 2016
باشگاه خبرنگاران بی‌برنامگی وزارت ارشاد و تعطیلی خاموش روزنامه‌ها/ وقتی کمر مطبوعات زیر بار نوسانات ارزی خم می‌شود Sun Aug 05 08:38:01 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران تکنیک جادویی نوشیدنی آب در اوایل صبح Wed Aug 16 06:00:02 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران نمایش «ماه بی نشان» Sat Feb 09 00:26:39 IRST 2019
باشگاه خبرنگاران با این روش چینی‌ها دیگر هیچ بیابانی در دنیا باقی نمی‌ماند +فیلم Sun Jun 03 11:30:06 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران فعالیت دانشگاه علوم پزشکی تبریز در حوزه سلول‌های بنیادی Sat Feb 17 15:02:59 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران فرمانداران نماینده همه گروه‌های سیاسی و اجتماعی باشند Mon Jun 18 20:45:53 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران اهمیت تامین معیشت ایتام با همکاری کمیته امداد Mon Apr 10 11:00:21 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران آغاز گرده افشانی درختان نخل در جهرم Sat Apr 08 17:47:40 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران نگاهی به پر بیننده ترین اخبار روز گذشته در سمنان Sun May 28 15:00:01 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران مرکز ثقل نظام از نظر شهید بهشتی + فیلم Wed Jun 28 17:13:40 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران به رگبار بستن خودروی پلیس با کلاشینکوف + فیلم Thu Mar 28 17:05:01 IRDT 2019
باشگاه خبرنگاران سرما سبب تاخیر در آغاز به کار مدارس بویراحمد و دنا شد Sat Feb 16 23:10:42 IRST 2019
باشگاه خبرنگاران 70 واحد متخلف عرضه فرآورده‌های خام دامی در ارومیه پلمپ شد Mon Sep 10 11:28:36 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران طلای سبز با تنش های آب و هوایی سیاه شد Wed Jun 27 14:53:04 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران استقلال تهران صفر - پارس جنوبی جم صفر Thu Jan 25 14:53:09 IRST 2018
اعتبار نیوز افزایش حقوق بازنشستگان چند درصد شد؟ Fri Apr 20 10:46:00 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم سرمایه‌گذاری 11 میلیارد دلاری در ایران کمک شایانی به وضعیت اقتصادی می‌کند Tue Feb 21 18:18:22 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی نمایشگاه بین المللی کتاب؛ عرصه تعامل فرهنگی همگان Tue May 01 10:41:00 IRDT 2018
عصر ایران عضو اتاق بازرگانی تهران: بازار ارز با نرخ آزاد بهبود می‌یابد/ سامانه‌ها جوابگو نیستند Tue Apr 16 12:49:06 IRDT 2019
تی نیوز راه مولاوردی را در معاونت امور زنان ادامه می دهم/ هر جا که باشم سبز می اندیشم Fri Aug 18 15:31:45 IRDT 2017
انتخاب پارلمان اروپا خواستار بررسی بیشتر فروش اسلحه به سعودی شد Wed Nov 14 23:19:26 IRST 2018
مشرق نیوز قدردانی نمایش «خاتون» از خانواده شهید مدافع حرم Mon Oct 29 16:20:01 IRST 2018
خبرگزاری بین المللی قرآن اعتقاد به مهدویت در تمامی ادیان وجود دارد/ روایات نصب الهی امام Wed May 31 10:13:10 IRDT 2017
اقتصاد آنلاین گرانی کار دست مسکن داد Tue Aug 28 22:00:57 IRDT 2018
تابناک داور یوونتوس-رئال و همسرش تهدید به مرگ شدند Sun Apr 15 18:02:01 IRDT 2018
ایران آنلاین روایت انحراف/ مشایی معتقد بود خدا محور وحدت انسان‌ها نیست Wed Nov 07 11:20:44 IRST 2018
روزنو امین تارخ‌: در ایران به محض پیر شدن، دورت می‌اندازند/ مطلقا کار سفارشی قبول نمی‌کنم Sat Jun 30 11:28:12 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر برجام نه افزودنی و نه کاستنی است Wed Feb 07 12:50:49 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی اجرای طرح ترافیکی عید فطر و تابستان از فردا /نصب 60 دوربین نظارتی در راه های خوزستان Mon Jul 04 18:39:00 IRDT 2016
ایران آنلاین حذف کمانداران ریکرو و کامپوند انفرادی در مسابقات جهانی آمریکا Sat Feb 17 11:01:18 IRST 2018
یک ورزش سون هیونگ مین: ایران شانس قهرمانی است Wed Aug 22 13:56:05 IRDT 2018
همشهری آنلاین نخستین پرواز یک هواپیمای مسافربری جدید روسیه Mon May 29 18:46:21 IRDT 2017
نامه نیوز ابراهیمی:رحمتی و حسینی به دنبال موفقیت تیم شان هستند Sun Feb 12 18:06:14 IRST 2017
تی نیوز 2017 سال بیشترین آتش سوزی در زمین Sun Aug 06 16:55:58 IRDT 2017
دفاع مقدس برگزاری یادواره شهدای دانشجوی یمنی در مشهد Wed Dec 12 13:28:10 IRST 2018
تابناک نشست هم‌اندیشی وزیر علوم با استادان Sun Apr 14 14:04:13 IRDT 2019
جماران لیگ برتر والیبال ساحلی تیم مجتمع فولاد بافق یزد، اطلس مرغ صبا گیلان را شکست داد Wed Aug 30 19:52:02 IRDT 2017
مشرق نیوز فیلم/ روحانی: از مذاکرات«یمنی-یمنی»حمایت می‌کنیم Tue Dec 11 12:09:00 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران آخرین تصمیمات برای حذف کنکور در سال 98/کنکور رشته‌های پر متقاضی فعلا حذف نمی‌شود Thu Jun 28 10:40:00 IRDT 2018
وطن امروز وطن امسال؛ تولید ـ اشتغال Mon Apr 03 00:00:00 IRDT 2017
ورزش 3 بررسی بازی‌های هفته هشتم لیگ برتر؛/ گزارش لحظه به لحظه برنامه نود Mon Oct 02 19:10:00 IRST 2017
صبا ایران آغاز جلسه رسیدگی به شکایت دوم ایران از آمریکا در لاهه Mon Oct 08 15:33:51 IRST 2018
دولت بهار محمدیان: از عملکرد آزادکاران راضی نیستیم Mon Aug 28 16:13:00 IRDT 2017
تابناک زلزله 3.8 ریشتری دشتستان بوشهر را لرزاند Wed Apr 26 15:49:00 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا خودکشی جوان اراکی از طریق مسمومیت ناشی از گاز زغال Sun Jan 13 11:09:10 IRST 2019
ساعت24 آرامکو عربستان به سراغ کره‌ای‌ها رفت Mon Jan 28 11:56:38 IRST 2019
جماران 58 درصد مصدومان حوادث ترافیکی قم سرنشینان موتور بوده اند Sat Dec 08 16:04:01 IRST 2018
پایگاه خبری الف تولید فولاد خام در کشور به 32 میلیون تن رسید Fri Feb 02 09:27:00 IRST 2018
ایلنا بودجه باید برشی از برنامه پنج ساله باشد/ انتظارات فعالین بخش خصوصی محقق نشده است/ تاثیر نمایندگان در بودجه نزدیک به صفر است Sun Dec 30 08:39:35 IRST 2018
میزان تقویت موها با روغن آووکادو Thu May 03 09:53:03 IRDT 2018
ایسکانیوز تولید نوشت افزار با سود بالای تسهیلات رونق نمی گیرد Sat Sep 09 12:23:11 IRDT 2017
خبرگزاری بین المللی قرآن امر به معروف و نهی از منکر لشکرسازی برای دفاع از ارزش‌هاست/ تجلیل از خبرنگار ایکنا Wed May 03 13:57:23 IRDT 2017
خبرگزاری مهر جریمه‌های کنونی قطع درختان براساس ارزش اکولوژیکی نیست Sun Dec 02 15:22:48 IRST 2018
خبرگزاری مهر پایداری اشتغال گلستان نیازمند تعریف مولفه های جدید است Wed Aug 17 13:34:11 IRDT 2016
خبرگزاری تسنیم هایرتین: انتقال پورعلی‌گنجی به ترابزون‌اسپور تمام شده است Thu Aug 09 20:27:56 IRDT 2018
اتاق خبر24 گلایه‌های دختر مرحوم هاشمی/ با اسم نبردن از هاشمی شخصیت خودشان را نشان می‌دهند Tue Aug 08 11:44:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی امواج ناپایدار و مه میهمان هوای آذربایجان غربی تا روز چهارشنبه Mon Jan 02 23:11:00 IRST 2017
فرارو چرا سربازان خودکشی‌ می‌کنند؟ Fri Nov 10 10:29:17 IRST 2017
جماران برنامه آمایش سرزمین آذربایجان غربی سال آینده اجرایی می شود Wed Mar 20 16:45:20 IRST 2019
خبرگزاری تسنیم قوام و دوام نظام جمهوری اسلامی در مبارزه با فساد است Sat Dec 09 16:04:04 IRST 2017
آفتاب تضعیف رییس جمهور امنیت ملی را قربانی می‌کند/ پیشنهاد انتخابات زودرس ریشه در خارج دارد/ باید سیاست‌های اقتصادی دوران جنگ اتخاذ شود/ به نام بخش خصوصی غارت‌گری می‌کنند Tue Jun 26 10:10:16 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجو جمشیدیان: می‌توانستم در اومینیوم طلا بگیرم Fri Feb 10 16:03:17 IRST 2017
آریا انهدام باند سارقان احشام در اقلید Wed Jan 24 12:56:11 IRST 2018
پایگاه خبری الف هشدار پلیس راهور ناجا به رانندگان Sat Nov 24 17:00:00 IRST 2018
تابناک تا بعد ازظهر امروز شاخص کیفی هوا روند کاهش دارد Wed Feb 07 10:58:23 IRST 2018
افکارخبر تجربه یک زن مسلمان از برخورد زشت ماموران فرودگاه ایتالیا Sun Apr 16 05:55:00 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجو ارتش یمن از شلیک موشک بالستیک به جنوب عربستان خبر داد Wed Aug 08 23:13:55 IRDT 2018
پارسینه ورود 1.6 میلیون نفر برای اداى حج به مکه Sun Aug 27 22:56:01 IRDT 2017
انتخاب بحرین ورود اتباع یمنی را ممنوع کرد Sat Mar 31 18:10:01 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی سطح خدمات بهداشتی و درمانی در شهرستان نیر ارتقا یافت Wed Aug 03 13:33:00 IRDT 2016
روزنو اظهارات باورنکردنی یک بازیکن ایرانی در لیگ محلات پرتغال! Sun Oct 07 21:40:01 IRST 2018
جماران محور شوشتر- گوریه ایمن سازی شد Mon Aug 06 08:43:48 IRDT 2018
عصر ایران صدور مجوز تردد خودروهای پلاک منطقه آزاد چابهار در سیستان و بلوچستان Wed Feb 28 08:24:17 IRST 2018
پایگاه خبری الف مقام سابق سیا: ترامپ اشتباه بوش در عراق را برای ایران تکرار نکند Fri Aug 11 07:50:33 IRDT 2017
دنیای خودرو آغاز به کار نمایشگاه خودرو بندرعباس Wed Dec 13 23:50:58 IRST 2017
خبرگزاری شبستان مخالفان وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات Tue Aug 15 18:25:00 IRDT 2017
پرس شیعه «شب موشکها»؛ از همسویی عربی با تل آویو تا ترسیم معادله جدید نبرد Sun May 13 00:09:42 IRDT 2018
خبرگزاری مهر ظاهرا پیش‌نویس نطق ترامپ را نتانیاهو نوشته است Wed Sep 20 10:11:29 IRDT 2017
پولی مالی موارد خارج از تعهد بیمه گران ابلاغ شد Mon Apr 30 20:48:00 IRDT 2018
بی باک نیوز پایان سفر نتانیاهو به آمریکای لاتین Sun Sep 17 00:40:01 IRDT 2017
فردا تهدید به مرگ و اسید پاشی کارگردان معروف! +عکس Mon Oct 02 07:20:34 IRST 2017
جماران پرداخت تسهیلات اشتغال به بیش از یک هزار مددجوی کمیته امداد آذربایجان شرقی Sun Aug 27 13:26:19 IRDT 2017
میزان شمشیر داموکلس بر سر ترامپ؛ نمایندگان دموکرات ترامپ را استیضاح می‎کنند؟ Sat Jan 05 22:00:01 IRST 2019
تی نیوز آموزش درست کردن دسر مغزدار شکلاتی | فیلم Sun Aug 20 20:23:51 IRDT 2017
خرداد نیوز کرملین: روحیه ضدروسی در آمریکا حاکم است/ شرایط گفت وگو وجود ندارد Tue Mar 07 09:50:09 IRST 2017
روزنو تایید صلاحیت 4 اقلیت دینی در استان تهران Sat Apr 22 14:19:56 IRDT 2017
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین بیگ زاده در مسیر تیموریان و رضایی/ شکایت به AFC برای گرفتن مطالبات Tue Jul 25 13:09:00 IRDT 2017
دولت بهار یورش 5 هزار صهیونیست به مقبره حضرت یوسف (ع) Mon May 22 22:04:00 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم تداوم مطالبه ضمانت‌های "من‎درآوردی" برخی شعب بانک مسکن Sun Jul 08 00:08:00 IRDT 2018
تهران پرس کتابی درباره «کودکی حافظ» منتشر شد Wed Sep 05 15:37:00 IRDT 2018
آفتاب ایران قبول داریم موفق نشدیم/ سیاست های جدید ارزی به زودی ابلاغ خواهد شد Mon Apr 09 15:26:20 IRDT 2018
آفتاب روحانی به الجزایر می رود Sat Feb 11 20:46:57 IRST 2017
جهان نیوز موافقت "لاریجانی" با انتشار بیلان مالی مجلس Sat Jul 14 11:31:42 IRDT 2018
بصیرت مروجان دروغ محض! Sat Apr 29 12:37:05 IRDT 2017
ایسکانیوز شاهد تغییر و اصلاح ریل­ گذاری در دانشگاه آزاد اسلامی هستیم Tue Jan 22 17:19:20 IRST 2019
آنا دو مأموریت ویژه برای طلاب جوان Tue Aug 29 08:57:42 IRDT 2017
پارسینه هشدار جدی و قاطع وزیردفاع ونزوئلا به مخالفان مادرور Wed Feb 20 06:29:33 IRST 2019
جماران افزایش 26 سانتی متری سطح دریاچه ارومیه Fri Dec 28 11:56:01 IRST 2018
صراط عدم رای‌گیری از 4میلیون نفر افتضاح بزرگ اجرایی است Wed May 24 17:58:22 IRDT 2017
العالم داعش مسئولیت حملات تروریستی عراق را بر عهده گرفت Sat Feb 11 12:10:52 IRST 2017
واحد مرکزی خبر اخبار 16:45 یکشنبه 12 شهریور 1396 یزد Mon Sep 04 10:08:16 IRDT 2017
برنا پاکسازی اتوبان ، حکم جایگزین متهم ابهری Sat Sep 15 12:48:49 IRDT 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا روستاهای پر جمعیت بخش مرکزی خاش از خدمات اینترنت پر سرعت بهره مند می شوند Tue Nov 28 09:42:44 IRST 2017
ورزش 11 تصمیم نهایی امروز هیات مدیره استقلال؛ اخراج یا ابقای شفر Fri Nov 02 05:24:00 IRST 2018
خبرگزاری نسیم نقطه کانونی بیانیه رهبر انقلاب «پیشرفت همه‌جانبه» و «جوانان» است Sat Feb 16 10:16:03 IRST 2019
آریا سفیر قزاقستان: ایران اقتصادی ترین مسیر به دریای آزاد است Mon Apr 22 22:54:21 IRDT 2019
فردا چین: جنگ شبه جزیره کره هیچ برنده‌ای نخواهد داشت Tue Sep 26 12:09:01 IRST 2017
نامه نیوز اقدام قابل تحسین همسر بشار اسد / تصاویر Thu Aug 30 13:30:01 IRDT 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا شهید سید نورخدا موسوی چراغ راه بسیاری از جوانان این مرز و بوم بود Mon Dec 03 08:52:20 IRST 2018
خبرگزاری حوزه نقشه های دشمن برای نفوذ تمامی ندارد Fri Mar 10 14:36:00 IRST 2017
بی باک نیوز اهمیت زیاد عراق و سوریه برای روابط لندن و آنکارا Sat Jan 28 15:45:02 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران برگزاری اولین جلسه ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور در سال جدید Tue Apr 09 02:48:42 IRDT 2019
افکارخبر دیدار نماینده سازمان ملل در امور سوریه با ابوالغیط Sun Jan 27 16:51:17 IRST 2019
خبرگزاری فارس تیم منتخب فصل لیگ جزیره اعلام شد+عکس Wed Apr 18 16:33:43 IRDT 2018
خبرگزاری بین المللی قرآن طنین نوای دعای عرفه در مسجد جمکران Mon Aug 28 14:56:55 IRDT 2017