باشگاه خبرنگاران - Thu Feb 09 13:08:48 IRST 2017 نمایش خبر

دولت فعلا برنامه ای برای افزایش تعرفه برق ندارد/انتشار هرگونه اخباری مبنی بر انتقال آب دریای خزر به کویر مرکزی صحت ندارد/100 درصد جمعیت شهری از برق و 78 درصد مرد روستاها از خدمات آب سالم برخوردارند

قائم مقام وزیر نیرو گفت: با وجود افزایش جمعیت تا سطح 80 میلیون نفر، 78 درصد مردم روستاها نیز از خدمات آب سالم و بهداشتی بهره مند شده اند و 100 درصد جمعیت شهری برق دار هستند.

به گزارش  
 خبرنگار حوزه انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، روز گذشته ستار محمودی قائم مقام وزیر نیرو همزمان با دهه مبارکه فجر انقلاب اسلامی از باشگاه خبرنگاران جوان بازدید کرد. 
 

 
وی پس از بازدید از تحریریه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان از فعالیت های مجموعه و همکاری باشگاه خبرنگاران جوان قدردانی کرد و افزود: این مجموعه در نوبت بندی آب تهران در سال 80 کمک های زیادی کرده است که قابل تشکر و قدردانی است. 
 

 
محمودی پس از تبریک فرارسیدن دهه مبارکه فجر عنوان کرد: شاخص امید به زندگی در اوایل انقلاب اسلامی 56 سال بوده و این در حالی است که هم اکنون این شاخص تغییر یافته و به 76 سال رسیده و این نشان از برابری با شاخص امید به زندگی کشورهای پیشرفته دارد. 
 

 
وی تصریح کرد: در اوایل انقلاب اسلامی 74 درصد جمعیت آب شهری تحت پوشش آبرسانی ناقص بودند اما امروزه حدود 99.4  درصد مردم از خدمات آب شهری برخوردار بوده و حدود 78 درصد مردم روستاها نیز از خدمات آب سالم و بهداشتی بهره مند شده‌اند همچنین  100 درصد جمعیت شهری برق دار هستند. 
 
 
 
قائم مقام وزیر نیرو پس از بازدید از بخش‌های مختلف در گفتگویی تفصیلی با باشگاه خبرنگاران جوان به تشریح آخرین وضعیت بحران کم آبی، وضعیت دریاچه ارومیه، ساماندهی و افزایش راندمان نیروگاه های کشور و مهمترین خدمات وزارت نیرو پرداخت که در ادامه می آید. 
 

 

 
  
  

 
 

 

 باشگاه خبرنگاران جوان: در دهه فجر انقلاب اسلامی قرار داریم اگر بخواهید در حوزه کاری خود به مهم ترین خدمات بعد از انقلاب اسلامی بپردازید، چه خواهید گفت؟ 
 
 
 
محمودی: این وزارت خانه نقش موثری را در هشت سال دفاع مقدس و پیروزی ایران در جنگ تحمیلی ایفا کرده است با همت نسل انقلابی توانستیم حدود 99.4 درصد جمعیت شهری تحت پوشش شبکه آبرسانی را تحت پوشش قرار دهیم و شاخص های استانداردهای خودمان را با استاندارد جهانی منطبق کنیم. وزارت نیرو در همین ایام دهه فجر 9 برنامه آبگیری سدهای جدید که کار احداث آن ها به پایان رسیده است را با حجم 742 میلیون متر مکعب و یک میلیارد و 186 میلیون متر مکعب حجم تنظیمی در برنامه خود دارد. 
 
150 نیروگاه برق‌آبی نیز در این سد ها احداث شده است، همچنین 12 شبکه آبیاری و زهکشی با مساحت 56 هزار و 615 هکتار با اعتباری بالغ بر 823 میلیارد تومان به بهره برداری می رسد و دو شبکه آبیاری و زهکشی نیز کلنگ زنی خواهد شد. 
 
وزارت نیرو با مشکلات عدیده ای از جمله معضلات مربوط به کیفیت آب شرب شهرها، روستاها و جمع آوری فاضلاب ها مواجه بود علاوه بر این در بخش برق رسانی نیز با مشکلات مربوط به نوسانات برق روبه رو بود اما در دوران پس از انقلاب توانسته با برنامه ریزی های مدون و به مرور زمان مشکلات مربوط به این حوزه را مرتفع سازد. 
 

 

 باشگاه خبرنگاران جوان: با توجه به شرایط اقلیمی کشور و بحران کم آبی، وزارت نیرو  در این خصوص چه اقداماتی انجام داده است؟  
 
 
 
محمودی: از شبکه های مدرن در این زمینه استفاده کردیم علاوه بر این توانستیم شاخص آب شرب مصرفی را در مناطق روستایی به 78 درصد برسانیم. 
 
در حال حاضر در زمینه برق رسانی صد در صد جمعیت شهری و روستا هایی با جمعیت 20 خانوار تحت پوشش شبکه های برق رسانی هستند و امید است تا پایان سال جاری روستاهای با جمعیت 10 خانوار نیز از این امر بهره مند شوند. 
 
 
 

 باشگاه خبرنگاران جوان: با توجه به بحران کم آبی در جنوب کشور چرا میزان تاسیسات آب شیرین کن در حوزه خلیج فارس نسبت به کشورهای همسایه کمتر است؟ 
 
 
 
محمودی: اقدامات بسیار خوبی در این زمینه انجام گرفته اما با توجه به میزان نیازها و پتانسیل ها در کنار مرزهای آبی، استراتژی و برنامه های وزارت نیرو برای تامین آب شرب شهرها خصوصا در جنوب کشور، استفاده از آب دریاها و شیرین سازی ها برای مناطق روستایی مرسوم است. 
 
مطابق با برنامه ششم توسعه اقدامات گسترده ای در این بخش در نظر گرفته شده به گونه ای که در وهله نخست به مبحث قواعد مربوط به بهینه سازی و بهره وری از آب در نظر گرفته شده و با تدوین، بودجه ریزی و تخصیص منابع آبی، توانستیم 700 میلیون متر مکعب آب را در مسئله تعادل بخشی را طی سه ساال گذشته بهبود بخشیم، اما این رقم نیز پایین بوده است. 
 
خوشبختانه توانستیم روند گذشته را متوقف کرده و تامین آب شرب شهری و روستایی در این بخش ها در دستور کار خود قرار دهیم. با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی، مشارکت های خوبی میان دولت و مجلس شورای اسلامی جهت تخصیص 500 میلیون دلار برای تامین آب روستایی صورت گرفت. 
 
در حال حاضر حدود 200 روستا در این مجموعه از نعمت آب برخوردار شده و بدین طریق قریب به یک میلیون و 150 هزار نفر از آن بهره مند شدند.
 
در زمینه آب های سطحی که مربوط به تالاب ها و دریاچه ها می شود با این روند حدود 17 عدد سد احداث شده و توانستیم 2.5 میلیارد متر مکعب از منابع آبی را ذخیره کنیم که این امر نیز از هدررفت منابع آبی جلوگیری کرده و طی چند ماه اخیر نیز حدود 8 میلیون اشتراک جدید را در زمینه آب شهری، روستایی به وجود بیاید که این پیام آور مثبتی برای بخش بهداشت کشور است. 
 

 

 
   
  
  

 
 

 

 باشگاه خبرنگاران جوان: وضعیت دریاچه ارومیه را چگونه ارزیابی می کنید؟ 
 
 
 
محمودی: دریاچه ارومیه یکی از مهم ترین دریاچه های کشور به لحاظ زیست محیطی بوده که دارای چایگاه ویژه ای در اقتصاد کشور است، بنابر وعده های دولت وقت قرار بر این شد تا دریاچه های مذکور مورد پایش قرار گیرد به همین منظور دولت با همکاری وزارت نیرو، کمیته ای جهت تخصیص اعتبارات برای جلوگیری از قهقرایی دریاچه مذکور تشکیل داد.تشکیل گروه های مختلف دانشگاهی، افراد خبره و استفاده از تجربیات جهانی و داخلی سبب شد تا اقداماتی برای بهبود این امر انجام شود. 
 
آب رسانی 700 میلیون متر مکعبی به حوزه دریاچه ارومیه حدود 80 درصد پیشرفت داشته و توانستیم با بازکردن مجاری ها و ایجاد کانال ها به حجم دریاچه کمک کنیم به نحوی که تا ماه گذشته سطح دریاچه 9 سانتی متر بالاتر رفت. 
 
این امر اگر چه اقدام بزرگی تلقی نمی شود اما باید این نکته را نیز در نظر داشت که کم آبی دریاچه ارومیه در ادوار مختلف به وجود آمده به همین منظور صرفا اکتفا به رفع معضلات آن طی یک برنامه میان مدت با توجه به شرایط اقلیمی کشور دور از انتظار خواهد بود. 
 

 
  

 
 

 باشگاه خبرنگاران جوان: اخیرا اخباری حاکی از انتقال آب دریای خزر به کویر مرکزی به گوش می رسد، در خصوص صحت و سقم اخبار مربوطه توضیح می دهید؟ 
 
 
 
محمودی: طرح ها و برنامه هایی از این قیبل زیاد مطرح می شود اما در ابتدا باید طرح های مذکور را مورد بررسی قرار داد علاوه بر این موضوع انتشار هر گونه اخباری مبنی بر انتقال آب دریای خزر به کویر مرکزی صحت ندارد. 
 
 
 

 باشگاه خبرنگاران جوان: توافق وزارت نیرو با وزارت جهاد کشاورزی در ارتباط با کاهش حجم آب مصرفی بخش کشاورزی طی سال های آتی به کجا رسید؟ 
 
 
 
محمودی: بیش از 92 درصد از آب کشور درحوزه کشاورزی و محیط زیست مصرف شده و مابقی نیز در بخش های صنعت و شرب مورد استفاده قرار می گیرد به همین منظور صرفه جویی منابع آب از اهمیت بالایی برخوردار بوده به گونه ای که اگر درصدی از آب بخش کشاورزی کاسته شود، در بخش های دیگر نیز می توان با استفاده از آن درصد گام های موثری برداشت.  
 
شورای عالی آب به عنوان نهاد بالادستی در طول دولت یازدهم 21 جلسه جهت هماهنگی، کمک و بهره برداری بهتر و راندمان بالای کشاورزی و الگو کشت داشته که دستاورد آن ایجاد هماهنگی لازم و مطلوب بین دونهاد مربوطه بوده است. آبیاری، اصلاح الگو کشت، اصلاح الگو مصرف و تطبیق آن با مناطق کشاورزی نیازمند تداوم و صرف هزینه های بالایی است که باید منتظر مدت زمان تقریبا بالایی برای تحقق این امر بود اما همگرایی مناسبی با اهداف ششم توسعه به وجود آمده تا در مناطق کشاورزی به ویژه مناطقی که معیشت مردم از طریق کشاورزی حاصل می شود، کمترین آسیب را متحمل شده و در تغییر شیوه های کشاورزی سنتی به مکانیزه و کشت گلخانه ای گام های مثبتی را در راستای توسعه پایدار اقتصادی برداشته ایم. 
 

 

 
  
  

 
 

 

 باشگاه خبرنگاران جوان:اقدامات وزارت نیرو برای جلوگیری از هدر رفت برق کشور چیست؟  
 

 
محمودی: در زمینه تامین منابع انرژی برنامه های گسترده ای انجام شده به گونه ای که ظرفیت تولید برق کشور به 76هزار مگاوات رسید همچنین 10هزار مگاوات از نیروگاه های برق آبی و حدود 300 مگاوات از انرژی های تجدیدپذیر نیز استفاده شد . باتوجه به پتانسیل کشور در جهت تأمین انرژی بادی، خورشیدی و غیره، می توان در این راستا 7هزار مگاوات به ظرفیت برق کشور اضافه کرد. 
 
روند این امر طی دو سال اخیر مثبت بوده و توسعه صنعت برق کشور بیانگر پیامدهای مثبتی برای دو بخش نیرو و صنعت کشور بوده است، به نحوی که تغییر، استفاده و مصرف انرژی نشان دهنده توسعه واقعی بوده و کمک های شایانی به اقتصاد صنعت برق کشور کرده و علاوه بر رونق صنایع و خروج آنان از رکود، پیامدهای مثبتی به ویژه در بحث اشتغال زایی  داشته، به همین منظور دولت می تواند از طریق تنظیم برنامه های مدون آینده کشور را به سمت انرژی های تجدیدپذیر سوق دهد.  
 
در حال حاضر مذاکراتی برای انتقال تکنولوژی انجام شده و بهینه سازی مصرف برق در آینده نتایج نهایی ان اعلام خواهد شد، همچنین در 5سال گذشته حدود 15 درصد تلفات انرژی در شبکه ها بوده که این اعداد در سال جاری 11درصد شده و امید است طبق پیش بینی ها درسال آتی به کمتر از 10درصد تقلیل یابد، خصوصا اینکه برای کاهش تلفات نیاز به سرمایه گذاری نیز احساس می شود. 
 

 

 باشگاه خبرنگاران جوان: افزایش راندمان نیروگاه ها و کاهش تلفات در بخش توزیع تا چه میزان هزینه بر است؟  
 

 
محمودی: تحقق این امر وابسته به نوع نیروگاه ها بوده به گونه ای که با رده بندی آنها می توان دریافت که هر نیروگاهی متناسب با نوع خود تا چه میزان هزینه بر است. به عنوان مثال نیروگاه های نسل میانی نیازمند صرف هزینه کمتری هستند اما این نکته را نیز باید در نظر داشت ،از آنجایی که صنعت برق سرمایه بر بوده لذا تخصیص امکانات و منابع خزانه عمومی دولت توانایی پشتیبانی از آن را نداشته و نیاز به استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی در این حوزه احساس می شود.  
 
در این راستا باید با تمهیدات سازمان مدیریت و برنامه ریزی و وزارت اقتصاد دارایی، شرایط برای جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی در این بخش ها فراهم شود و امید است در سال آتی شاهد پیامد مناسب و انعقاد قراردادهایی در این زمینه باشیم. 
 

 

 باشگاه خبرنگاران جوان:باتوجه به قانون هدفمندی یارانه ها که بر اساس آن باید قیمت حامل های انرژی به قیمت تمام شده برسد، آیا وزارت نیرو اقدامی در جهت واقعی کردن تعرفه های آب و برق درنظر دارد یا خیر؟  
 

 
محمودی: طبق قانون هدفمندی یارانه ها قرار بر این بوده تا دولت از سال 89 قیمت آب و برق مصرفی را در مدت زمان مشخصی به قیمت واقعی برساند اما از آنجایی که آب و برق کالای عمومی محسوب می شود و با عموم  مردم سروکار دارد لذا دولت به لحاظ ملاحظات اجتماعی و معیشتی مردم، فعلا برنامه ای در این خصوص ندارد اما وزارت نیرو درصدد این است که مجوز قانونی را اعمال کند و از آنجایی که دخل و خرج صنعت برق اجازه بازگشت منابع را نداده لذا این تأخیر زمانی منجر به گلایه مندی برخی از تولیدکنندگان صنعت برق شده است. 
 
 صنعت برق باید با اقتصاد مربوط به بخش خودش اداره شود به نحوی که یارانه برای تولید ارائه شود، بنابراین با توسل به همین شیوه می تواند به استقلال دست یابد، بر اساس قانون بودجه و سیاست های فعلی دولت امکان تحقق این امر وجود خواهد داشت و امیداست که بتوان این مشکلات را مرتفع ساخت. 
 

 

 باشگاه خبرنگاران جوان:خبر خوب وزارت نیرو برای مردم چیست ؟  
 

 
محمودی: در راستای تامین آب و برق به ویژه برای مناطق روستایی اقدامات قابل توجهی انجام شد که از جمله آن می توان به تامین آب شرب یک میلیون و 150 هزار نفر روستایی، توسعه انرژی های تجدیدپذیر، سرمایه گذاری در دو حوزه آب و برق اشاره کرد. 
 

 

 
  
  

 
 
انتهای پیام/
باشگاه خبرنگاران جابه جایی گندم در استان با مجوز امکانپذیر است/مناقصه سبزه میدان امروز یا فردا Sun Jun 16 09:36:04 IRDT 2019
باشگاه خبرنگاران وزیر خارجه سوریه به ایران سفر می‌کند Mon Feb 04 23:16:12 IRST 2019
باشگاه خبرنگاران حضور موفق دانش آموزان ناحیه یک در مسابقه درک و فهم متون عربی Fri Apr 26 19:19:53 IRDT 2019
باشگاه خبرنگاران توجه به صنعت انیمیشن در بسیاری از کشورهای دنیا Sat Jul 28 17:28:27 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران خداداد عزیزی مدیرفنی سیاه جامگان شد Tue Oct 25 12:48:05 IRST 2016
باشگاه خبرنگاران الزام شهرداری تهران به انتشار اطلاعات کامل پلاک های ثبتی Tue Oct 16 14:56:16 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران مرکز جامع خدمات درمانی روستایی در شیروان افتتاح شد Fri Sep 08 16:55:53 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران افزایش تقاضای نفت در سال 2017 Wed Sep 13 16:18:48 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران صفحه نخست روزنامه های خراسان شمالی بیست و نهم فروردین ماه Tue Apr 18 09:14:46 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران هوای تهران برای دومین روز متوالی سالم است Thu Nov 23 09:24:04 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران ترامپ بودارترین رئیس جمهور آمریکا است +عکس Sat Dec 31 20:25:01 IRST 2016
باشگاه خبرنگاران آغاز فعالیت سالانه بسیج مدرسه معصومیه Tue Oct 25 12:40:33 IRST 2016
باشگاه خبرنگاران سامانه سلاح پدافند هوایی پیشرفته «15 خرداد» رونمائی و به نیروی پدافند هوایی ارتش تحویل شد Sun Jun 09 10:45:55 IRDT 2019
باشگاه خبرنگاران استقرار 35 اکیپ یگان حفاظت منابع طبیعی در جنوب کرمان Sun Mar 31 15:15:46 IRDT 2019
باشگاه خبرنگاران صادرات پای مرغ مازندران به صورت خام + فیلم Mon Nov 12 17:20:39 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران از راه اندازی مجدد یک کارخانه مینی بوس سازی تا شنیده شدن صدای سلامتی + فیلم Sat Mar 02 22:35:15 IRST 2019
باشگاه خبرنگاران ارائه خدمات به مسافران در اسکله شهید حقانی بندرعباس Sat Feb 09 07:48:43 IRST 2019
باشگاه خبرنگاران آغاز مرحله استانی مسابقات قرآن کریم از فردا در قزوین Mon Jul 30 11:18:24 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران طرح جدید دولت برای خانه دار کردن کارمندان چیست؟ Wed Jun 26 08:26:16 IRDT 2019
باشگاه خبرنگاران برادران اهل سنت مرزداران صدیق کشور هستند/ ملت ایران باعظمت‌تر از آن است که کسی بتواند تهدیدش کند Mon May 13 22:10:10 IRDT 2019
باشگاه خبرنگاران رشد چهار درصدی بهای مسکن شهر تهران در 40 روز گذشته Mon Feb 27 17:06:17 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران لحظه نفسگیر نزدیک شدن شیر به تصویر‌بردار حیات‌وحش +فیلم Mon Aug 06 17:01:29 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران تیم ملی فوتبال امید ایران در سید 4 انتخابی المپیک قرار گرفت Thu Mar 28 14:15:43 IRDT 2019
باشگاه خبرنگاران تیم فوتبال داماش گیلان عازم اهواز شد Sat Jun 01 12:29:13 IRDT 2019
باشگاه خبرنگاران افزایش 10 درصدی میانگین بارش‌های خراسان جنوبی Sat Apr 13 16:59:18 IRDT 2019
باشگاه خبرنگاران دلیل ضعف عضلات کف دست چیست؟ Thu Jan 11 07:00:04 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران اوقات شرعی بجنورد در خرداد 1398 Wed May 22 00:01:01 IRDT 2019
باشگاه خبرنگاران امکان افزایش سقف تسهیلات اشتغال استان کرمان Mon Nov 13 17:07:43 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران پلوسی طرح استیضاح ترامپ را در مقطع کنونی تفرقه‌افکنانه خواند Thu May 23 23:57:55 IRDT 2019
باشگاه خبرنگاران رئیسی به دانشگاه تهران می‌رود Mon May 15 16:30:16 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران انجام یک‌هزار و 243 مأموریت اورژانسی در نوروز Thu Mar 28 14:12:25 IRDT 2019
باشگاه خبرنگاران آیت‌الله خاتمی؛ خطیب آخرین نماز جمعه ماه رمضان Wed Jun 21 16:05:01 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران کوچه‌های گِل‌آلود در شهرک الغدیر قرچک + فیلم Sat Jan 05 10:43:40 IRST 2019
باشگاه خبرنگاران سینا صنعت ایذه قهرمان لیگ کشتی فرنگی کشور Wed May 24 22:44:47 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران واکنش «اشرف غنی» به انفجارهای مهیب ولایت ننگرهار Sat May 19 10:57:54 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران قهرمانی کشتی گیر جویباری در مسابقات آسیایی Sun Aug 05 18:01:31 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران وداع با جانباز 70 درصد بابلی Wed Dec 05 17:01:52 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران داعش نعل وارونه امریکا برای مهار بیداری اسلامی بود Thu Aug 31 22:21:48 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران قیمت سکه و ارز در بازار آبادان Mon Apr 03 13:16:14 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران آمادگی 26 مدرسه برای اسکان مسافران نوروزی در بم Sun Mar 05 12:43:42 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران اشتغال بیش از 7 هزار کارگر در واحدهای کارگری دهگلان Tue Sep 05 15:17:12 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران خلاصه بازی یمن و عراق در 22 دی 97 + فیلم Sat Jan 12 20:22:44 IRST 2019
باشگاه خبرنگاران رونمایی از گوشی جدید ال جی با پردازنده اسنپدراگون 835 و 6 گیگابایت رم Sat Feb 18 15:50:36 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران حضور مردم در روز قدس دفاع از مظلومان فلسطین و حقوق بشر است Thu Jun 07 15:15:06 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران تصادف خونین در محور میاندوآب Mon Sep 17 15:41:56 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران پایان مسابقات تنیس بانوان کشور در بروجن Sat Jun 08 11:43:00 IRDT 2019
باشگاه خبرنگاران برگزاری نشست خبری مدیر کل فنی و حرفه ای استان کرمانشاه با اصحاب رسانه Wed Jul 25 10:51:03 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران برخورد 2 دستگاه خودرو سواری یک مصدوم بر جای گذاشت Wed May 31 09:47:37 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران انتخاب رشته داوطلبان از نیمه دوم مرداد ماه آغاز می شود/ شنبه، زمان نهایی تعیین رشته‌های ارشد دانشگاه آزاد Thu Jul 06 09:26:48 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران درخشش کاراته کارهای کبودرآهنگی در مسابقات بین المللی کاراته جام ایران زمین Sat Dec 23 17:06:32 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران خرمگاه: کی روش با پرسپولیس مشکل داشت، بیرانوند هم دعوت نمی کرد Mon Sep 03 13:06:27 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران منطقه باستانی شهریری مشگین شهر در معرض خطر تهدید است Mon Apr 30 13:01:39 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران توسعه فرهنگ بهینه سازی انرژی در آذربایجان غربی Sun Jan 01 10:24:07 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران جریمه میلیاردی قاچاقچی گوشی‌های تلفن همراه Wed May 23 12:06:18 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران توافقات برگزاری جشنواره فیلم فجر انجام شد Wed Aug 08 17:16:09 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران عاقبت جوگیر شدن پشت وسپا + فیلم Tue Apr 18 15:46:08 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران سه شرط برای بقای تاج در فدراسیون فوتبال از زبان نماینده مجلس Wed Nov 21 11:17:33 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران نرم افزاری که فکر بعدی شما را پیش بینی می کند Thu Jan 18 08:00:08 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران انتقاد دیدبان حقوق بشر از رویکرد ترامپ درباره تصاحب نفت عراق Sun Jan 29 05:43:01 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران دردسرهای عبور از خیابان گِل‌آلود + فیلم Mon Jan 02 09:54:27 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران جشنواره پنیر البرز مرکزی در روستای افتر سرخه Sat Nov 10 14:21:44 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران استقلال دستگاه قضایی ضامن عدالت و توسعه عدالت است/ضرورت همراهی و همفکری دولت و دستگاه قضایی برای برقراری عدالت Tue Nov 27 19:38:50 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران جزئیات توزیع سبد حمایت غذایی‌ اعلام شد   Sat Jan 20 14:23:57 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران قیمت آپارتمان در محدوده یوسف آباد Fri Apr 14 13:35:01 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران آغاز روند کاهشی بهای نفت پس از اعلام نتیجه نشست اوپک Mon Jun 25 10:10:58 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران تمرین تکواندو کاران اعزامی به جاکارتا Sun Aug 12 01:41:07 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران کنکور 98/ پشت‌کنکوری‌ها در ماه مبارک رمضان چقدر مطالعه کنند؟ Tue May 07 06:30:02 IRDT 2019
باشگاه خبرنگاران توصیه رئیس پلیس راه ناجا به شهروندان برای سفر در تعطیلات عید فطر Sun Jun 25 08:55:22 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران کشف ابعاد تازه ای از جنایات دولت میانمار در قبال مسلمانان + فیلم Sat Feb 03 19:49:31 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران دیدار روحانی و رئیس جمهور مولداوی Sun Feb 12 14:39:34 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران آماری از تعداد درخواست های پناهندگی مهاجران در سال 2016 در اتحادیه اروپا Sat Mar 25 11:12:01 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران بیرانوند در پرسپولیس ماندنی است Fri Jan 25 19:31:53 IRST 2019
باشگاه خبرنگاران معرفی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کوهرنگ Wed Sep 05 12:16:42 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران نظرسنجی: ناامیدی مردم آمریکا از رئیس جمهور Wed Apr 26 21:30:34 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران خروج از برجام هزینه زیادی برای آمریکا خواهد داشت / برای هر پیشامدی برنامه‌ریزی کرده‌ایم Mon Sep 18 20:48:27 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران قابلیت فیس تایم گروهی در آی او اس 11 Sun Jan 22 17:59:50 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران امام خمینی (ره) رکن اصلی هویت تاریخی ایران معاصر است Sat Jan 27 10:04:25 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران بسته شعر سالروز ولادت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها Mon Jul 24 12:18:01 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران تبریک مسی به رونالدو بعد از انتخاب به عنوان بهترین مهاجم لیگ قهرمانان اروپا + فیلم Thu Aug 24 21:51:44 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران بوک‌مارک کردن توئیت‌ها به نسخه اندروید توئیتر اضافه شد Mon Jan 22 11:29:46 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران دو کشته بر اثر تصادف سه خودرو درزاهدان Tue Jan 09 13:02:37 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران کشف بیش از 4 میلیارد ریال کالای احتکار شده در کرمانشاه Sat Nov 03 10:17:07 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران اعزام تیم رباتیک دانشگاه آزاد قزوین به رقابت های ژاپن Wed Jul 19 15:11:16 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران استقبال از دارنده ی مدال برنز مسابقات جهانی + تصاویر Wed Apr 12 12:21:14 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران دعوت به اردوی آمادگی تیم ملی فوتبال بانوان Tue Apr 17 13:45:28 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران حامیان 55 میلیارد ریال به فرزندان معنوی خود پرداخت کردند Sun Sep 16 19:02:09 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران بهره مندی 4200 مددجوی اردبیلی از خدمات کانون‌های تابستانی Sat Aug 26 14:01:52 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران آغاز مسابقات ورزش‌های بومی-محلی با رشته شطرنج درتبریز Sun Jul 22 13:30:01 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران مجتمع توانبخشی و مراقبتی شبانه روزی سالمندان و جانبازان در غرب پایتخت آغاز به کار کرد Sun Jul 14 10:10:48 IRDT 2019
باشگاه خبرنگاران توضیح وزیر ارتباطات درباره حمله سایبری به برخی سایت های خبری +عکس Sun Feb 11 13:44:41 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران این گوی و این میدان ! Wed May 23 09:41:56 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران پیغام ویژه مقامات ایران به صدام برای حفاظت از سلامت آیت الله سیستانی Wed Feb 27 23:19:18 IRST 2019
باشگاه خبرنگاران روسیه هویت عامل انفجار سن پترزبورگ را تایید کرد Tue Apr 04 19:31:05 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران فریاد مرگ بر آمریکا در بدره طنین افکند... Thu Nov 03 14:06:10 IRST 2016
باشگاه خبرنگاران وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان تعیین شد Mon Jun 17 16:23:30 IRDT 2019
باشگاه خبرنگاران راه یابی تیم والیبال امیدهای گیلان به رقابت های لیگ دسته اول کشور Sat Aug 05 12:32:04 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران فروش آلات مصرف مواد مخدر در روزنامه فروشی‌ها +عکس Mon Sep 04 09:45:30 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران برجام مسیری یک طرفه نیست/ایران باید از منافع این توافق بهره‌مند شود Tue Jul 03 10:54:18 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران بهره برداری ازنخستین پارکینگ طبقاتی کاشان Thu Mar 09 10:28:33 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران ارسال کالاهای فسادپذیر و سوختی در ایام اربعین به گمرک میرجاوه ممنوع شد Wed Oct 10 12:18:30 IRST 2018
افکارخبر آقای روحانی به داد خوزستانی‌ها برسید! Sat Feb 11 17:14:52 IRST 2017
خبرگزاری مهر تشکیل پرونده تندرستی و سلامت ویژه همه دانشجویان دولتی Sun May 21 10:05:19 IRDT 2017
تی نیوز توطئه نفتی انگلیس علیه جمهوری اسلامی Mon Apr 02 05:26:50 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران برگزاری دومین روز تظاهرات و اعتصاب در کاتالونیا در محکومیت خشونت پلیس اسپانیا Tue Oct 03 15:41:00 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران اندر مصائب نقد و نقادی! Thu Jan 31 14:35:49 IRST 2019
روزنامه دنیای اقتصاد رئیس‌جمهوری امروز به خوزستان می‌رود Wed Feb 22 13:04:10 IRST 2017
جام نیوز رکورد امیدوارکننده علیرضا بیرانوند در پرسپولیس Mon Sep 03 11:37:00 IRDT 2018
مشرق نیوز عکس/ تاوان تجاوز Fri Jun 21 23:54:06 IRDT 2019
خبرگزاری مهر نویسنده کنیایی برنده جایزه صلح اریش ماریا رمارک شد Fri May 31 15:57:10 IRDT 2019
تدبیر و امید مراقب سرقت فرش‌های خود باشید Tue Feb 26 10:27:14 IRST 2019
خبرگزاری تسنیم ایران برابر دانستن مسئله مبارزه با اشغالگری با تروریسم را رد می‌کند Wed Jun 27 15:16:30 IRDT 2018
دریک آنلاین ابهامات تک نرخی شدن ارز بعد از کاهش دستوری نرخ سود Tue Sep 12 10:47:36 IRDT 2017
خبرگزاری مهر نشست شورای امنیت برای بررسی وضعیت مسلمانان روهینگیا Tue Sep 12 08:32:51 IRDT 2017
روزنامه کیهان روزی که قرآن مفسر پیدا کرد(درمکتب امام) Mon Mar 18 22:27:25 IRST 2019
خبرگزاری بین المللی قرآن پایان شهریور؛ آخرین مهلت ثبت نام در ترم پاییز خانه قرآن پیامبر خاتم (ص) شهرکرد Mon Sep 18 23:38:50 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران جابر آمد، استقلالی‌ها در چمن مصنوعی تمرین کردند Tue Sep 05 10:26:38 IRDT 2017
نامه نیوز صبر مهناز افشار و همسرش به سر آمد/عکس Tue Dec 11 03:00:02 IRST 2018
آفتاب ایران زاکرونی: توقف در افتتاحیه ناامید کننده بود / هند آینده روشنی دارد Fri Jan 11 16:30:16 IRST 2019
جام نیوز محدوده تردد خودروهای پلاک مناطق آزاد Fri Feb 24 07:02:00 IRST 2017
آفتاب عکس/ جاسازی 19 کیلو هروئین در پوست گردو Mon Nov 12 09:24:16 IRST 2018
ایلنا بیانیه پایانی نشست اضطراری مکه تکرار یاوه گوئی‌­های آل سعود علیه ایران Fri May 31 10:23:03 IRDT 2019
پرشین خودرو هدف آلمان برای برقی‌ها محقق نمی‌شود Wed May 17 03:49:00 IRDT 2017
تی نیوز بریمانلو پنجم و زمانی حذف شد Sat Mar 31 22:34:38 IRDT 2018
آفتاب بازار ارز خلوت شد/ دلالان سنگر را حفظ کردند! Wed Apr 11 13:00:53 IRDT 2018
آنا موضع مشترک آنکارا و مسکو در برابر اقدام آمریکا درباره قدس Tue Dec 12 13:03:03 IRST 2017
برنا سینما سیار برای زائرین امام حسین(ع) Sat Oct 27 10:03:47 IRST 2018
تدبیر 24 اینستاگرام صفحه دفاع مقدس «رهبر انقلاب» را مسدود کرد +عکس Tue Apr 23 10:42:27 IRDT 2019
پرشین خودرو قصه ناتمام وجود آب و هوا در بنزین Sat Jul 07 14:28:00 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم بازدید خبرنگاران از طرح‌های اشتغال‌زایی کمیته امداد در سلماس Sun May 12 11:31:38 IRDT 2019
میزان آمریکایی‌ها از بخش عمده‌ای از اهدافشان ناامید و شکست خورده‌اند Thu Jul 11 14:19:38 IRDT 2019
آفتاب آمریکا در کدام کشورها بیشتر سرمایه‌گذاری کرده است؟ Sun Sep 16 13:38:38 IRDT 2018
اعتدال ‌محورهای اصلی لرستان باز است Sun Mar 31 17:04:15 IRDT 2019
تی نیوز استخدام فارغ التحصیل رشته روانشناسی خانم در ثبت اندرزگو Mon Sep 04 16:18:29 IRDT 2017
افکارخبر خط و نشان مربی پرسپولیس برای تراکتورسازی Tue Aug 01 14:17:47 IRDT 2017
فردا بزودی صید پلاستیک بیش از صید ماهی خواهد شد Thu Sep 13 15:51:05 IRDT 2018
خبرگزاری نسیم امری: زود است پاری سن ژرمن با تیم‌های بزرگ مقایسه شود Wed Apr 18 12:10:11 IRDT 2018
روزنامه دنیای اقتصاد لاوروف: ایران منافع مشروعی در منطقه دارد Sat Feb 17 17:40:40 IRST 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا هلال احمر به 50 خودروی گرفتار در برف جاده های بروجرد امداد رسانی کرد Sat Dec 22 13:58:23 IRST 2018
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین یحیی گل‌محمدی: هواداران تراکتورسازی سنگ تمام گذاشتند/ بازیکنان با جان و دل بازی می کنند Thu Sep 28 16:26:23 IRST 2017
ایسکانیوز مسابقات دوومیدانی قهرمانی کشور 24 و 25 فروردین برگزار می‌شود Sat Mar 11 11:47:42 IRST 2017
تی نیوز شیوه نظارت جالب یک نماینده بر رئیس مجلس|حاجی خطاب به لاریجانی: همه صحبت هایتان را در جعبه می گذارم! Tue Sep 26 15:01:48 IRST 2017
روزنامه شهروند ما را در فضای مجازی با این آدرس‌ها دنبال کنید Thu Jul 27 04:30:00 IRDT 2017
وانا امیدواری آقای گل پرسپولیس به ویلموتس Sat May 25 09:58:30 IRDT 2019
جماران پیام اینستاگرامی برانکو پس از قهرمانی در سوپرجام Sat Jul 22 15:55:28 IRDT 2017
خبرگزاری مهر بازگشت بازیکن شارلوا به استقلال تکذیب شد Tue Oct 09 14:39:18 IRST 2018
عصر ایران سخنان رهبر انقلاب در پاسخ به افرادی که در کشور مسئولیت داشته اند و اکنون نقش اپوزوسیون به خود می گیرند (فیلم) Wed Dec 27 14:18:12 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم وزیر نیرو در همدان: ظرفیت نیروگاه‌های کشور در طول 40 سال گذشته 11 برابر شده است Tue Feb 05 21:20:13 IRST 2019
پایگاه خبری الف همان زیلوی ساده همیشگی زیر پای رهبر انقلاب در ورزشگاه آزادی Thu Oct 04 16:29:00 IRST 2018
ایران آنلاین صعود 195 هزار واحدی شاخص بورس Sat Apr 13 15:00:38 IRDT 2019
زومیت تشریح قابلیت‌ و برتری‌های مانت RF کانن Sat Jun 22 13:20:00 IRDT 2019
خبرگزاری دانشجویان ایران داعش و حامیان تروریست‌ها نمونه بارز تحجر و نفاق در عصر جدید هستند Fri Aug 18 10:30:50 IRDT 2017
نامه نیوز عکس | سیلی که در تهران 141 قربانی گرفت Wed Mar 27 04:00:02 IRDT 2019
خبرگزاری دانشجو دانشجویان عدالتخواه مازندران کمک‌های مردمی برای مردم سیل‌زده جمع می‌کنند Sun Mar 24 11:04:54 IRDT 2019
خبرگزاری بین المللی قرآن تشریح آخرین جزئیات پرونده قتل 6 شهروند اراکی Sat Feb 25 14:17:06 IRST 2017
اتاق خبر24 مکزیکی ها داور فوتبال را به قتل رساندند! +عکس Tue Jan 02 09:32:00 IRST 2018
سیتنا رقیب ایران قهرمان جام ملت‌های آفریقا شد Mon Feb 05 01:24:56 IRST 2018
پرس شیعه «مایک پمپئو» با نخست وزیر جدید پاکستان دیدار می کند Mon Aug 20 02:31:50 IRDT 2018
آفتاب ایران تعیین تکلیف آیین نامه طرح ترافیک خبرنگاران در شورا Tue Apr 03 12:52:21 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی آبخیزداری سرعت فرسایش خاک را کند می کند Sat Dec 08 10:38:00 IRST 2018
تهران پرس یک تیر و سه نشان الاهلی با شکست استقلال Tue Feb 21 03:37:00 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران عرضه تمامی محصولات در میادین تهران با نرخ واحد/برخورد با تخلفات در میادین Mon Nov 20 11:12:18 IRST 2017
تی نیوز محاکمه پسر نوجوان به خاطر اخاذی از 25 مرد! Tue May 01 15:46:09 IRDT 2018
صراط آمریکا هم زیر میز زد/ چرا ایران باید زیر بار تعهدات سنگین توافق پاریس برود؟ Fri Jun 02 13:22:18 IRDT 2017
فردا عبدالمهدی: به زودی هیأت‌هایی به ایران و آمریکا اعزام می‌کنیم Tue May 21 18:33:08 IRDT 2019
آریا 2 حلقه چاه آب آشامیدنی در قزوین به بهره برداری رسید Wed Jul 04 10:16:31 IRDT 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا جزئیات طرح رتبه بندی معلمان Mon Oct 15 10:02:49 IRST 2018
ورزش 3 بینی متورم مسی، سوژه بازگشت بارسلونا(عکس) Thu Apr 11 12:07:00 IRDT 2019
دولت بهار مناطق «الخوخه» و «صراوح» یمن، 12بار بمباران شد Wed Feb 15 16:28:00 IRST 2017
بولتن نیوز شرط چین برای حمایت از کره شمالی Thu Apr 13 21:17:48 IRDT 2017
انتخاب افزایش دما تا فردا/ شرایط مطلوب کیفی هوا در پایتخت Sat May 27 13:05:38 IRDT 2017
آفتاب ایران مدارس فیروزکوه، دماوند ، رودهن و برخی مقاطع پردیس تعطیل شد Mon Feb 11 23:50:58 IRST 2019
شبکه اطلاع رسانی دانا اختصاص ارزان‌ترین تسهیلات به کشت گلخانه‌ای Thu Sep 07 20:32:07 IRDT 2017
تی نیوز انصاری فرد از لیست اروپایی المپیاکوس خط خورد Sat Sep 02 15:08:51 IRDT 2017
تی نیوز رئال هنوز 7 ورزشگاه دیگر را در اروپا فتح نکرده است! Thu Sep 28 11:53:22 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران کارگر: برای جام باشگاه‌های والیبال جهان آینده تجربه خوبی کسب کردیم Sun Dec 02 15:25:16 IRST 2018
تی نیوز اپل کاربران آیفون های قدیمی را دور می زند! Fri May 04 23:34:47 IRDT 2018
بهار نیوز افزایش 14 درصدی بودجه 98 آموزش عالی Tue Dec 11 11:57:34 IRST 2018
شبکه خبر نمایشگاه هوایی سنگاپور Sat Feb 10 08:44:00 IRST 2018
خبرگزاری مهر پروژه افزایش ظرفیت وبهبود کیفیت بنزین پالایشگاه نفت بندرعباس Mon Feb 18 08:52:35 IRST 2019
ورزش 11 کریمی: کی‌روش گفت که حسین هدایتی باید رئیس فدراسیون باشد Tue May 22 08:47:00 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران "خلیج فارس" با روند افزایش تراز آب مواجه است/ضرورت توجه به "یخ کره" Tue Apr 30 14:26:06 IRDT 2019
واحد مرکزی خبر مدارس علمیه مهد پرورش عالمان دینی Thu Apr 13 18:56:24 IRDT 2017
خبرگزاری قدس ادعاهای اسرائیل درباره تونل ها کاملا نادرست است Thu Dec 06 11:04:16 IRST 2018
روزنو حضور نوروزی در همایش پزشکی ورزشی فیفا Fri May 12 16:37:50 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم لوح چندرسانه‌ای شهید "احمد هاشمی" در همدان رونمایی می‌شود Sat Feb 25 16:06:55 IRST 2017
نامه نیوز ایندیپندنت: انگلیسی ها تمایل ندارند دوباره در ایران «شیطان کوچک» نام بگیرند Sat Jul 06 07:28:34 IRDT 2019
ساعت24 محبوب ترین ماده مخدر مصرفی در ایران Tue Jun 19 11:48:39 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجو روحانی امشب برای اجلاس شانگهای به تاجیکستان می‌رود Thu Jun 13 14:28:46 IRDT 2019
خبرگزاری جمهوری اسلامی امام جمعه همدان: توجه صرف به سود کالا مانع پیشرفت صنعتگران شده است Mon Jul 04 14:07:00 IRDT 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی جمع آوری گوشی های قاچاق از پاساژ علاالدین تهران/چهار نفر دستگیر شدند Tue Jul 26 18:34:00 IRDT 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی نماینده نایین: موضوع چند شغله ها پیگیری شود Tue Jul 12 16:42:00 IRDT 2016
فردا ترامپ نیویورک تایمز را «دشمن مردم» دانست Thu Feb 21 10:58:07 IRST 2019
خبرگزاری فارس مالیات بر ارزش افزوده در صنعت بیمه حذف و یا قابل استرداد می‌شود/ شرایط مالی بیمه‌ها و بانک‌ها بسیار نامطلوب است Mon Dec 04 11:27:29 IRST 2017
خبرگزاری فارس باید در برابر ناکارآمدی ایستاد و کارها را به مردم واگذار کرد/تکلیف بزرگ مسئولان خدمتگزاری تا سرحد جان است Sat Mar 18 12:26:00 IRST 2017
خبرگزاری مهر اسامی داوران هفته بیست و هفتم لیگ برتر اعلام شد Tue Apr 03 14:19:52 IRDT 2018
خبرگزاری حوزه عزت بخشی به دیپلماسی بین‌المللی و اجرای اقتصاد مقاومتی؛ دو وظیفه مهم دولت دوازدهم Sun Aug 06 10:45:00 IRDT 2017
وانا داور جنجال‌ساز مصاف «بارسلونا - پاری‌سن‌ژرمن» در آزمون قضاوت مردود شد Thu Jul 11 15:34:55 IRDT 2019
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت روز جهانی موزه نمایشگاه نقاشی در بابل برپا خواهد شد Wed May 22 09:08:24 IRDT 2019
خبرگزاری دانشجویان ایران «شب عروسک‌های لیلی» برگزار می‌شود Mon Aug 21 13:23:03 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران نتیجه شمارش آرای مردمی فیلم فجر بدون اولویت Wed Feb 01 11:21:33 IRST 2017