خبرگزاری تسنیم - Wed Jan 25 15:27:29 IRST 2017 نمایش خبر

حملات تروریستی در اروپا ادامه خواهد یافت/حمایت از شورشیان سوریه اشتباه بود

مدیر مؤسسه تحقیقات صلح بین‌الملل استکهلم معتقد است جنگ سوریه تنها در صورتی متوقف خواهد شد که یا یکی از طرف‌ها به یک پیروزی سراسری و بزرگ دست یابد یا نبردها با یک بن‌بست مواجه شوند و طرف‌ها متوجه شوند که هیچ چیز بیشتری کسب نخواهند کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، رئیس مؤسسه تحقیقات صلح بین‌الملل استکهلم، با حضور در خبرگزاری تسنیم به تشریح دیدگاه‌های خود درباره مسائل منطقه خاورمیانه، اروپا و همچنین آمریکا پرداخت.


 دن اسمیت در ابتدای این گفتگو شرح مختصری درباره مؤسسه تحققات صلح بین‌الملل استکهلم ارائه کرد:

 

 مؤسسه تحققات صلح بین‌الملل استکهلم (سیپری) یک مؤسسه تحقیقات صلح مستقل و بین‌المللی در استکهلم است بنابراین ما یک اندیشکده سوئدی نیستیم بلکه یک مؤسسه تحقیقاتی بین‌المللی هستیم. ما در سال 1966 تأسیس شدیم و اخیرا پنجاهمین سالگرد شروع بکارمان را پشت سر گذاشتیم. کار ما تولید دانش بیشتر برای کمک در جهت یافتن راه‌حل‌هایی صلح‌آمیز برای مناقشات [است] و پرداختن به مسأله مسابقه تسلیحاتی در آن زمان یعنی رویارویی‌های بین آمریکا و شوروی بود.
 

 امروز ما بر روی مسائل امنیتی و صلح متمرکز هستیم که فکر می‌کنیم در زمان معاصر دارای اهمیت هستند. تمام کارهای ما به طور کامل بر واقعیات استوار هستند. ما یک مؤسسه تحقیقاتی کاملا تجربی هستیم نه یک سازمان با رویکرد نظری. فکر می‌کنم ما عموما به عنوان مرجعی برای اطلاعات در حوزه هزینه‌کردهای نظامی، تولید و تجارت اسلحه و تسلیحات هسته‌ای شناخته شده‌ایم. افراد و دولت‌های مختلفی از اطلاعات ما استفاده می‌کنند. ما همچنین بر روی مسائلی چون دلایل و راه‌حل‌های احتمالی برای مناقشات شامل مناقشات خشونت‌آمیز، مسائلی چون تأثیر تغییرات آب‌وهوایی بر ثبات صلح و نیز مسائل منطقه‌ای متمرکز هستیم.
 

 در ادامه دن اسمیت به سؤالات اعضای گروه بین‌الملل و سیاست خارجی تسنیم پاسخ داد. بخش اول این گفتگو که متمرکز بر مسائل خاورمیانه و تروریسم افراطی است، ارائه می‌شود.


تسنیم: شما وضعیت تصویر کلی منطقه خاورمیانه را در دوران دولت جدید آمریکا چگونه ارزیابی می‌کنید؟


اسمیت: جهان دو دهه گذشته از 1990 تا 2010 صلحی فزاینده را تجربه کرده است. اما در شش-هفت سال گذشته وضعیت بدتر شده است. در 1990، 50 مناقشه نظامی در جریان بودند؛ این رقم در سال 2010 به 30 مناقشه کاهش یافت اما اکنون بار دیگر به رقم 50 بازگشته است.


 چندین فقره از این مناقشات نظامی که بخشی از دلایل افزایش خشونت هستند در خاورمیانه قرار دارند: سوریه، یمن، لیبی و مناقشه صحرای سینا؛ مناقشات جدیدی که بر روی مناقشاتی که قبلا در عراق یا اسرائیل-فلسطین وجود داشتند، ظاهر شده‌اند.


 باید به یاد داشته‌ باشیم مسائلی که این مناقشات مسلحانه را در خاورمیانه ایجاد کردند توسط دولت ترامپ یا دولت اوباما ایجاد نشده‌اند. دلایل این مناقشات بسیار عمیق‌تر هستند. آنچه که در یک دهه و نیم گذشته در خاورمیانه شاهد بوده‌ایم، این است که مداخلات خارجی از جانب آمریکا، انگلستان و فرانسه – علی‌رغم دستاوردهایی که در کوتاه‌مدت داشته‌اند – بخشی از تصویر تشدیدکننده وضعیت در بلند‌مدت بوده‌اند. فکر می‌کنم که همین وضعیت در مورد سوریه نیز صادق است. من هیچ امیدی ندارم که مداخله روسیه متفاوت‌تر از مداخلات قبلی باشد. این مداخله ممکن است به برخی تأثیرات کوتاه‌مدت دست یابد که حتی برای صلح نیز مثبت باشند اما در بلند مدت عاملی برای بدتر شدن وضعیت خواهد بود.


 در این وضعیت، دولت‌ها و رهبران منطقه و خارج از آن نیازمند عقلانیت، نگاه بلندمدت، انبوه دانش، فهم عمیق و تعهد جدی به رفاه منطقه و مردم آن هستند نه منافع شخصی این یا آن دولت یا گروه. اما اگر بپذیریم که به این موارد نیاز داریم، آیا فکر می‌کنید دولت ترامپ می‌تواند آنها را فراهم کند؟ متأسفانه، با توجه به آنچه تاکنون شاهد بوده‌ایم جواب «نه» خواهد بود. بنابراین درباره تحولات آتی در این منطقه نگران هستم. دولت ترامپ دلیل هیچ یک از این مشکلات نیست اما تاکنون هیچ چشم‌اندازی متصور نیستم که به یک راه‌حل نیز کمک کند.


تسنیم: با توجه به گفتگوهایی که اخیرا در آستانه انجام گرفتند، مذاکرات آتی در ژنو و نیز همکاری احتمالی بین آمریکا و روسیه یا برخی بازیگران منطقه‌ای، آیا چشم‌اندازی برای صلح در سوریه در سال 2017 یا سال‌ بعدی متصور هستید؟


اسمیت: تا زمانی که نیروهای درگیر در سوریه آماده صلح نباشند، هیچ صلحی در این کشور بوجود نخواهد آمد. این امر پس از آن رخ خواهد داد که یا یک طرف به یک پیروزی بزرگ دست یابد یا اینکه متوجه شوند با جنگ کردن به چیز بیشتری دست نخواهند یافت. زمانی که تمام طرف‌ها علم به این امر یابند، درگیری‌ها متوقف می‌شود. اگر بن‌بستی به وجود آید که همه از آن متضرر شوند، این احتمال وجود خواهد داشت که به یک توافق صلح دست یابند.


 در کوتاه‌مدت همه ممکن است با یک آتش‌بس یا حتی به اصطلاح یک توافق صلح موافقت کنند اما در صورتی که متقاعد نشوند جنگ دیگر فایده‌ای برای آنها نخواهد داشت، نبرد در برهه‌ای بار دیگر از سر گرفته خواهد شد. بنابراین امکان دستیابی به نوعی توافق که منجر به اندکی توقف در نبردها شود را رد نمی‌کنم اما متأسفانه اکنون شرایط لازم برای دستیابی به یک راه‌حل بلند مدت در سوریه را مشاهده نمی‌کنم.


 فکر می‌کنم مشکل عمیق‌تر این است که اگرچه غرب ممکن است اشتباهاتی در حوزه ارتباطاتش با برخی گروه‌های شورشی در سوره مرتکب شده باشد اما علاوه بر آن، سیستم حکومتی در سوریه نیز بخشی از مشکل بلند‌مدت است. آغاز جنگ در سال 2011، در ابتدا قیامی توسط افرادی که اکنون تبدیل به داعش شده‌اند، نبود. در ابتدا شورش‌ها توسط جبهه‌النصره شروع نشدند. در ابتدا مردم عادی بودند که خواهان قدرت بیشتر در تعیین سرنوشت و زندگی‌شان بودند که حقشان نیز بود. این حقی بود که دولت سوریه به آنها نداد. با این وجود، در آن زمان دولت اگر نوعی رفاه برای مردم سوریه ارائه می‌کرد، ممکن بود مردم این وضعیت را بپذیرند. این امر را در بسیاری کشورها شاهد هستیم. آنها سیستم قدرت را نمی‌پسندند اما اگر وضعیت زیاد بد نباشد، آن را می‌پذیرند. اما در سال‌های 2010 و 2011 رفاه مردم سوریه به مانند برخی دیگر از کشورهای عربی دچار چالش شده بود. در نتیجه یک انقلاب عمومی بوجود آمد. جناح‌های سنی به سرعت از این واقعیت سوء استفاده کرده و یک جنگ بنیاد‌گرایانه را آغاز کردند. اما منشأ این امر در ناکارآمدی سیستم حکومتی نهفته است. بنابراین اگر از یک طرف حمایت از گروه‌های شوروشی اشتباه است، از سوی دیگر حمایت از دولت اسد نیز حمایت از صلح نیست بلکه متأسفانه حمایت از سیستمی است که این جنگ را آغاز کرد.


 حال چگونه دولت‌هایی به مانند روسیه و ایران که از اسد حمایت می‌کردند و دولت‌هایی چون آمریکا، عربستان سعودی و ترکیه که از گروه‌های شورشی مختلف حمایت می‌کردند، باید از این وضعیت خارج شوند؟ برای تحقق این امر نیازمند عقلانیت، دانش بسیار و علاقه مردمان عادی هستیم.


تسنیم: به این نکته اشاره کردید که دولت سوریه مردم را از حقوقشان محروم کرد و این امر منتهی به خلق گروه‌هایی چون داعش و النصره کرد. اما فکر می‌کنید چقدر سیاست خارجی آمریکا در پدید آمدن این وضعیت نقش داشت، برای مثل سیاست‌های توسعه‌طلبانه‌ای که در جنگ عراق انجام داد؟


اسمیت: فکر می‌کنم هر آنچه که جرج بوش و تونی بلر در زمان حمله به عراق می‌خواستند، اتفاق نیفتاد. می‌توانید هر آنچه که درباره آنها می‌خواهید را بیان کنید اما آنها دیوانگانی انتحاری نیستند. آنها برای پدید آوردن این وضعیت در عراق کارشان را شروع نکردند. آنها دچار یک خطای استراتژیک عظیم شدند و البته آنچه رخ داد ظالمانه نیز بود زیرا مردم عراق را دچار یک کابوس کرد. این امر منجر به پدید آمدن ابتدا القاعده در عراق و سپس پدیدار شدن داعش از دل آن در عراق و سوریه شد.


 اما یک دوره خاص نیز پس از افزایش نیروهای آمریکایی در عراق وجود داشت که طی آن دولت بغداد می‌توانست به یک ثبات مشخص دست یابد. اما به جای آن نیروهای پلیس رفتار تندی علیه جمعیت سنی عرب نشان داده و آنها را از ائتلافی که علیه القاعده شکل گرفته بود دور ساخته و به حمایت از آن و سپس داعش سوق دادند.


 تمام اینها خطاهای استراتژیک فاجعه‌باری هستند که بار مسئولیت عظیمی ایجاد کرده و آشکارا منجر به تشدید وضعیت در سوریه شده‌اند زیرا گروه دولت اسلامی در عراق وارد سوریه شده و تبدیل به دولت اسلامی عراق و سوریه (داعش) شد. اما آنها دلیل نبردها در سوریه نبودند. دلیل جنگ سوریه چیز دیگری است: سیستم حکومتی در چهل و اندی سال گذشته. می‌توان اینگونه گفت که فشار آمریکا و اسرائیل بر سوریه بخشی از دلیل ظهور چنین سیستم حکومتی است اما در نهایت رفتار افرادی که در سوریه حکومت می‌کردند منجر به قیام  عمومی در 2011 شد.


 مسأله این است که یکی از رویکردها نسبت به این بحران مقصرسازی است. برای مثال اگر آمریکا را دوست ندارید راهی برای مقصر جلوه دادن آمریکا خواهید یافت. می‌توانم به شما بگویم آمریکایی‌هایی وجود دارند که ایران را دوست ندارند و راه‌هایی برای مقصر نشان دادن ایران پیدا می‌کنند. اما رویکرد دیگری نیز وجود دارد که ما سعی کردیم تا حد امکان آن را به پیش ببریم. این رویکرد اغلب بسیار پیچیده است و سعی دارد مشخص کند که منشأ این بحران چه بوده است. اگر رویکرد مقصرسازی را کنار گذاشته و سعی کنید به این وضعیت با نگاهی غیرجانبدارانه نگاه کنید، متوجه می‌شوید مسأله‌ای وجود داشته که گروه‌های مختلف از آن سوءاستفاده کردند و سپس حمایت‌های خارجی از اسد و این گروه‌ها وارد میدان می‌شود. و اکنون با تداوم این داستان بازیگران بیشتری و بیشتری وارد شده‌اند که حتی نمی‌توانیم نام این گروه‌های را به خاطر بسپاریم، حتی 20 گروه برتری که در صحنه سوریه حضور دارند. اما در نهایت این سیستم حکومتی است که منجر به این مناقشه مسلحانه شده و دیگر طرف‌های این مناقشه به مانند لایه‌های یک پیاز هستند که باید از آنها عبور کنید تا به کنه مسأله و راه‌حل سیاسی آن دست یابید.


تسنیم: امروزه صلح و ثبات در خاورمیانه نه تنها برای این منطقه بلکه برای اروپا نیز تبدیل به یک مسأله مهم شده است. با توجه به رویدادهای رخ داده در اروپا، چشم‌انداز امنیتی این منطقه را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ بالاخص با توجه به اینکه برخی از تروریست‌های درگیر در سوریه به کشورهایشان در اروپا بازگشته و بازخواهند گشت.


اسمیت: فکر می‌کنم که تلاش‌های بیشتری برای حملات تروریستی به مانند آنچه در پاریس، نیس یا استانبول شاهد بودیم، انجام خواهند گرفت. اینکه آیا پیش از اینکه کاری انجام دهند در نتیجه عملیات‌های اطلاعاتی و اقدامات پلیسی متوقف شوند یا نه را نمی‌توانم پیش‌بینی کنم. اما فکر می‌کنم قطعا تلاش خواهند کرد تا حملات بیشتری انجام دهند.


 تعداد افراد جوانی که از کشورهای اروپایی یا شمال آفریقا به سوریه و عراق برای جنگ می‌روند – چیزی که از آن تعبیر به توریسم جهادی می‌شود – زیاد نیست. اما همین مقدار نیز کافی است. برخی هیچگاه میدان نبرد را نمی‌بینند اما بعضی دیگر به جنگ رفته، آموزش دیده و بازمی‌گردند. زمانی که بازمی‌گردند و از چشمان سازمان‌های اطلاعاتی پنهان می‌مانند، خطرناک می‌شوند زیرا دارای آموزش، انگیزه و نارضایتی سیاسی بوده و تجهیزاتی که می‌خواهند را نیز به آسانی می‌توانند به دست آوردند.


 فکر می‌کنم یکی از خطراتی که اکنون با آن رویارو هستیم، پدیده به اصطلاح «حملات گرگ تنها»‌ است. یعنی کسانی که حتی شاید قبلا یک جهادی نبوده‌اند اما احساس قرابت بسیاری با آنها داشته و تصمیم می‌گیرد که به تنهایی دست به اقدام بزند. چنین فردی می‌تواند دست به عملیات زده و مقدار زیادی خسارت و اسیب وارد کند. برخی اوقات این گرگ‌های تنها دارای برخی ارتباطات با بعضی سازمان‌ها به مانند داعش هستند، اما همچننی می‌توانند به صورت کاملا مستقلی عمل کنند. افکار عمومی و به نظر من بسیاری از افراد جامعه اطلاعاتی از این پدیده بیش از حملات بزرگ سازمان‌دهی شده، واهمه دارند. فکر می‌کنم که این روند برای مدتی ادامه خواهد داشت.


تسنیم: راه‌حل این مسأله چیست؟


اسمیت: این مسأله «یک» راه حل ندارد، یا حداقل یک راه‌حل خواهد بود که متشکل از زوایا و عناصر مختلف است. واضح است که راه‌حل کوتاه مدت انجام عملیات‌های پلیسی و اطلاعاتی است. دولت‌های اروپایی در حال سرمایه‌گذاری در این حوزه هستند. انجام این کار بسیار سخت است زیرا در بسیاری از شهرها خواهان برگزاری مراسم‌‌های بزرگ هستند، این کار یکی از بخش‌های شناساندن خودشان به جهان است. اما مراسم بزرگ، از هر نوعی که باشند، مسائل امنیتی پدید می‌آورند. بنابراین موضوع افرادی که از اروپا و شمال آفریقا به خاورمیانه می‌روند مهم است.


 فکر می‌کنم موضوع دوم بسیار مهم در وهله اول ارائه آموزش در جوامعی که از جوانان از آنجا به خاورمیانه می‌روند،‌ و در وهله دوم برابری و عدالت و نیز فرصت‌هایی که در آن جوامع وجود دارند، است. به نظر می‌رسد، بسیاری از افرادی که وارد این فعالیت‌های سیاسی افراطی می‌شوند در صورتی که انتخابشان اندکی متفاوت بود وارد گروه‌های بزهکاری جوانان می‌شدند. در حقیقت برخی از آنها فعالیت‌های مجرمانه داشته و بعدها با یافتن یک واعظ کاریزماتیک، راه نادرست را رفته و وارد گروه‌های جهادی می‌شوند. دلیل اشاره‌ام به موضوع فوق این است که بسیاری از این جوانان از جوامع به حاشیه‌رانده شده هستند، فرصت‌های کمی برای آنها وجود دارد. در جوامعی که به صورت فزاینده‌ای شفاف هستند همه می‌توانیم ببینیم که ثروتمندان و افراد موفق قادر به انجام چه کارهایی هستند. این امر احساس بدی درباره واقعیت زندگی خودمان به ما می‌دهد. این مسأله راه‌حل بلندمدت دارد و یقینا برخورداری از یک جامعه دارای عدالت و تغییر آموزش چندین نسل به طول خواهد انجامید.


 مسأله سوم این است که نه تنها مناقشات به راه‌حلی مسالمت‌آمیز دست یابند بلکه باید روابط خوبی هم در داخل منطقه بین دولت‌ها و گروه‌های مختلف شامل سنی‌ها و شیعیان، ایران و عربستان سعودی و ... و همچنین بین اروپا و منطقه خاورمیانه برقرار شود تا بدین ترتیب خصومت و دشمنی کمتری وجود داشته باشد.
 بنابراین برخورد با این پدیده نیازمند اقدامات کوتاه‌مدت و بلند مدت به مانند آموزش و همچنین بسیار بلندمدت‌تر یعنی برنامه‌های چند-نسلی است.


 انتهای پیام/
خبرگزاری تسنیم 76 هزار متر مربع در بافت فرسوده آبکوه مشهد تملک شده است Wed Aug 03 19:26:57 IRDT 2016
خبرگزاری تسنیم قیمت انواع میوه، مواد پروتئینی و حبوبات در ساری؛ دوشنبه 9 اردیبهشت‌ماه + جدول Mon Apr 29 12:20:14 IRDT 2019
خبرگزاری تسنیم شهیدی: اختصاص 2 میلیارد تومان بودجه برای برگزاری جشنواره فیلم کودک در اصفهان Sun Jul 02 06:09:00 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم حکم انفصال از خدمت شهردار متخلف مریوان تایید شد Mon Apr 01 11:13:21 IRDT 2019
خبرگزاری تسنیم بازدید وزیر جهاد کشاورزی از قطب تولید ماهیان زینتی کشور در کاشان Thu Apr 25 15:37:20 IRDT 2019
خبرگزاری تسنیم امضای قرارداد آزمایشگاه روانشناسی دانشگاه شهید بهشتی با نیروگاه بوشهر Sun Jul 09 10:36:12 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم واکنش سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به تمسخر ترامپ توسط رهبر کره شمالی Fri Aug 11 14:42:40 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم لیگ اروپا|چلسی قاطعانه و ناپولی به سختی صعود کردند Fri Mar 15 00:28:35 IRST 2019
خبرگزاری تسنیم واکنش عجیب آخوندی به نابسامانی حمل ونقل هوایی؛ حفظ صنعت هواپیمایی مهم‌تر از قیمت بلیت است Mon Aug 20 22:08:00 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم ایام نوروز بهترین فرصت برای معرفی جاذبه‌های گردشگری کردستان به سراسر کشور است Sun Feb 12 11:01:56 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم افتتاح بخش اول طرح‌های توسعه منابع آب و خاک در غرب ایران با حضور رئیس جمهور Mon Apr 29 13:34:28 IRDT 2019
خبرگزاری تسنیم فوتبال جهان| سویا فاتح دربی پرگل اندلس شد Sun Apr 14 01:13:25 IRDT 2019
خبرگزاری تسنیم بازدید از موزه‌ها و اماکن تاریخی استان اردبیل 11 درصد افزایش یافت Sat Mar 25 13:35:44 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم ارتش در مسئله اعتصاب مردمی دخالت نخواهد کرد Thu Nov 23 10:44:31 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم صعود اخلاقی با پیروزی مقابل سامان طهماسبی Mon Aug 15 23:39:01 IRDT 2016
خبرگزاری تسنیم سهم جابه‌جایی مسافر استان خراسان جنوبی در کشور 1.2 درصد است Tue Feb 21 15:14:15 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم سنندج| تاکید "آیت‌الله حسینی‌شاهرودی" بر توجه ویژه به حل مشکلات مردم Sun Jun 10 17:46:53 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم ترکمنستان: ساخت و ساز تاپی طبق برنامه پیش‌ می‌رود Tue Dec 11 12:17:00 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم بیانیه ستاد بازسازی عتبات عالیات در پاسخ به پیام سرلشکر سلیمانی Fri Apr 05 16:41:53 IRDT 2019
خبرگزاری تسنیم 150 هکتار گلخانه در لرستان احداث می‌شود/ تولید 360 هزار تن خیار و گوجه در استان Thu Jul 13 14:37:48 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم استاندار اصفهان باید تغییر رویه بدهد؛ مدیریت با نگاه جناحی موفقیتی به دنبال ندارد Sun Dec 02 11:35:58 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم 1213 مسکن مهر قم در سال 95 افتتاح شد Sat Mar 18 11:44:50 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم 4 منطقه جهرم در محاصره سیل/ امدادرسانی به مناطق سیل‎زده جهرم با استفاده از بالگرد Thu Feb 16 12:53:02 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم "شعله" دوباره به تلویزیون می‌آید/مرور پرونده کمدین معروف در شبکه نمایش Sun Aug 19 10:34:41 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم اصفهان| بازیکن ذوب‌آهن: امیدوارم با پیروزی برابر فولاد بردهایمان آغاز شود Tue Nov 27 21:43:46 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم خرمگاه: شرایط برای ما و فولاد سخت بود Sat Apr 01 21:08:03 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم گزارش تمرین صبح امروز تیم ملی|چهره ناراحت و درهم کی‌روش و تمرینات اختصاصی کریمی Fri May 11 10:57:16 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم توافق مدافع کروات با سیاه‌جامگان Mon Jul 10 14:42:23 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم تولیدکننده پوشاک ورزشی: بهترین پاداش رفتن روی سکو با لباس ایرانی است Wed Apr 25 15:37:00 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم هدف‌گذاری دشمنان برای جدایی مردم از نظام/"وابستگی به نفت" نقطه ضعف اقتصاد کشور Fri Apr 21 03:08:40 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم اهمیت سرمایه گذاری در بخش ساختمان به اندازه نفت است Mon May 01 16:26:09 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم اصفهان| طلاب از شبکه‌سازی در فضای مجازی برای انتقال محتوا استفاده کنند Sat Mar 09 13:13:19 IRST 2019
خبرگزاری تسنیم تیم کبدی بانوان ایران تیم عراق را مغلوب کرد Fri Nov 24 21:29:00 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم جهانگیری: 14 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی بعد از برجام جذب کردیم Sun Sep 24 13:48:37 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم سمنان| کیسه‌های پلاستیکی از چرخه طبیعت در استان سمنان حذف می‌شود Mon Apr 23 17:43:25 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم "فساد بزرگ" در سایه نجومی‌ها پنهان شد/ باند "رستگار و شرکای سیاسی" کی افشا می‌شود؟ Mon Jul 25 10:34:00 IRDT 2016
خبرگزاری تسنیم هشدار وزیر خارجه چین در مورد دخالت آمریکا در روابط پکن-مسکو Tue May 14 17:01:32 IRDT 2019
خبرگزاری تسنیم پاسخ قرآنی به شبهۀ تولّد مخفیانۀ امام زمان (عج) و امکان طول عمر ایشان Fri May 12 12:46:00 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم انصار الله: جنایت سعودی‌ها در ارحب بی پاسخ نمی‌ماند Thu Feb 16 10:15:13 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم پرداخت وام 15 میلیونی ازدواج به سال 97 موکول شد Wed Jan 10 07:54:00 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم اصفهان| سپهر محمدی: ناظم‌الشریعه لیاقت کسب عنوان بهترین مربی جهان را دارد Sat Dec 15 21:22:13 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم کلیپ صوتی «قرآن ناطق» به مناسب شهادت امام صادق (ع) Thu Jul 20 10:28:42 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم کنسرت کیتارو با یک هفته تاخیر برگزار می‌شود Sat May 05 11:58:53 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم واکنش دستیار لاریجانی به خبر جایگزینی‌اش به جای ظریف Thu Feb 28 12:24:00 IRST 2019
خبرگزاری تسنیم رئیس سازمان صنایع آنتالیای ترکیه: فضای مطمئن تجاری بین ایران و ترکیه را فراهم می‌کنیم Mon Nov 19 12:42:28 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور: اجازه ندهیم دشمن چهل سالگی انقلاب را با کارهای تبلیغاتی مصادره کند Tue Jan 15 19:06:34 IRST 2019
خبرگزاری تسنیم حضور 21 ورزشکار البرزی در بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا قطعی شد Sun Jul 22 14:26:48 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم متوسط مصرف بنزین به 81.6 میلیون لیتر رسید/ "افزایش قیمت" تنها راهکار پیشنهادی زنگنه Fri Oct 06 03:06:52 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم تصویب "طرح مقابله با اقدامات آمریکا" عزم ملت ایران را نشان داد Tue Jul 18 11:25:53 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم افزایش اعتماد مردم کره جنوبی به همسایه شمالی تا 65 درصد Mon Apr 30 15:43:54 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم رژیم صهیونیستی مادر تروریسم است/حمایت آمریکا از رژیم‌های قبیله‌ای سعودی فضاحت بار است/پاسخ "سنا" را می‌دهیم Fri Jun 23 13:06:52 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم شرایط تراکتورسازی روز‎به‎‏روز بهتر می‎شود Sat Feb 09 12:25:34 IRST 2019
خبرگزاری تسنیم قیمت میوه، حبوبات، مواد بهداشتی و پروتئینی در قم؛ چهارشنبه 10 بهمن‌ماه + جدول Wed Jan 30 11:23:03 IRST 2019
خبرگزاری تسنیم اپراتور اول جوایز جشنواره تبلیغات ایران را درو کرد Thu Jan 03 11:02:00 IRST 2019
خبرگزاری تسنیم دو غرفه در نمایشگاه تعطیل شد/رشد 12 درصدی بازدید Sat May 05 14:14:17 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم وزارت امورخارجه مقابل دستور ترامپ موضع قاطع بگیرد Sun Jan 29 13:18:15 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم برای احداث مجتمع رفاهی وزارت نفت در پارک جنگلی یاسوج درختی قطع نمی‌شود Sun Nov 26 01:58:00 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم تجاوز سودجویان به تل باستانی نعلکی روستای جلیان/ تاریخ 7500 ساله فسا محروم از حمایت مردم Thu Jul 13 03:34:25 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم همدان| بسیج سازندگی راه توانمند کردن مردم در عرصه اقتصادی را پیدا کرده است Sun Jul 29 14:05:35 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم کشته شدن 13 نظامی سعودی/ فیلم هلاکت نظامیان سعودی در عسیر Sun May 28 09:17:41 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم تمرکز ثروت و جمعیت کشور در تهران بسیار خطرناک شده است Fri Apr 12 09:02:29 IRDT 2019
خبرگزاری تسنیم «هرسین» مکانی در ایران که 6500 سال پیش انسان می‌زیست Fri Aug 05 11:45:57 IRDT 2016
خبرگزاری تسنیم سرپرست استانداری قم مشخص شد Sat Nov 17 21:12:04 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم چرا «نقد ادبی» در ایران چندان علمی نیست؟ Mon Jan 21 12:46:27 IRST 2019
خبرگزاری تسنیم نمایش آئینی صورت های تاریک Fri Feb 08 13:51:20 IRST 2019
خبرگزاری تسنیم ادارات استان البرز یکشنبه 8 بهمن تعطیل است Sun Jan 28 07:18:00 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم سی و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌ کودک اصفهان| گلایه ثریا قاسمی از محتوای نامناسب چند فیلم در جشنواره Mon Sep 03 10:34:22 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم جشن فارغ‌التحصیلی دانشجویان عراقی در جوار مزار شهدای مدافع حرم +عکس Tue Apr 11 14:04:39 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم تفاهم دریایی آمریکا و عمان Mon Mar 25 10:46:53 IRDT 2019
خبرگزاری تسنیم دلخوری ادامه‌دار بازیکن تراکتورسازی؛ ایران‌پوریان باز هم پشت پنالتی نرفت Tue Apr 03 22:17:53 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم خرم‌آباد|حمله پروانه‌های جوانه خوار به بلوط‌های لرستان Thu Apr 19 13:17:48 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم استقبال کودکان اصفهانی از فیلم "پایان رویاها"/"ناهماهنگی در اکران" بزرگ‌ترین حاشیه روز سوم جشنواره کودک Mon Jul 03 09:45:40 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم اروپا نه «می‌خواهد» و نه «می‌تواند» Mon May 14 07:08:00 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم پیام جوانان به آمریکا تداوم راه شهید حججی تا آخرین قطره خون است Thu Sep 28 12:24:57 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم خدمات تامین اجتماعی برای 6400 خانوار عشایر و روستایی در استان قزوین برقرار شد Tue Oct 10 09:01:23 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم تظاهرات دانشجویی در الجزایر علیه بوتفلیقه Tue Mar 26 16:34:53 IRDT 2019
خبرگزاری تسنیم فروش 17 میلیارد تومانی صنایع دستی اصفهان در نوروز Mon Apr 08 11:20:07 IRDT 2019
خبرگزاری تسنیم مارکو، هدایتگر تمرین صبح پنجشنبه پرسپولیس Thu Oct 11 12:09:00 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم نخستین نشست خبری میوِدر و مک‌گرگور برگزار شد + تصاویر Wed Jul 12 12:45:26 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم حضور سردار غیب‌پرور در منطقه سیل‌زده حمیدیه+ تصاویر Thu Apr 11 19:35:49 IRDT 2019
خبرگزاری تسنیم مرکز زمین لرزه خارج از محدوده آذربایجان غربی است‌ Sun Nov 12 23:02:03 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم مدارس لاریجان و لفور سوادکوه در روز سه شنبه تعطیل شد Tue Feb 14 01:25:00 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم حواس «آزمون» به فوتبال نیست! Tue Sep 26 14:19:19 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم هفته پنجم لیگ برتر با گرامیداشت عید قربان و روز پزشک برگزار می‌شود Mon Aug 20 14:14:21 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم غیبت صادقیان در تمرین ماشین‌سازی/بازیکنان تا پیش از دربی ممنوع‌المصاحبه شدند Mon Aug 08 21:31:54 IRDT 2016
خبرگزاری تسنیم «ترزا می»: اختلافات بر سر برگزیت نباید منجر به عدم توافق بر سر خروج از اتحادیه اروپا شود Tue Oct 16 09:04:38 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم کمپین دو نماینده مسلمان کنگره برای تحریم رژیم صهیونیستی Sun Feb 10 15:12:46 IRST 2019
خبرگزاری تسنیم واکنش ظریف به راه‌اندازی ساز و کار مالی "اینستکس" Thu Jan 31 22:02:00 IRST 2019
خبرگزاری تسنیم رئیس سازمان پدافند غیرعامل: ایران علی رغم فشار و تحریم‌ها به قدرت منطقه تبدیل شده است Sat Feb 02 12:28:36 IRST 2019
خبرگزاری تسنیم اسامی واردکنندگان مجاز خودرو اعلام شد + لیست Sun Apr 15 15:46:25 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم پلیس با خودروهای مسافربر شخصی در گیلان ‌برخورد می‌کند Mon Jul 02 11:03:22 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم وزنه‌برداری زنان آسیا| حسینی در جایگاه ششم ایستاد Thu Apr 25 18:38:23 IRDT 2019
خبرگزاری تسنیم دیدار سفیر و سرکنسول ایران با رهبر شیعیان ترکیه Sun Mar 05 10:02:26 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم سرکرده داعش در شمال بغداد به هلاکت رسید Mon Aug 01 00:02:00 IRDT 2016
خبرگزاری تسنیم 26 عنوان کتاب پایه دوازدهم در حال تالیف است Tue Mar 14 10:34:25 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم همدان| FATF با توجه به رفتار اروپایی‌ها نیازمند بررسی دقیق‌تر است Tue Jun 12 11:53:18 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم 4 تیپ نیروی زمینی ا‌رتش به مناطق زلزله‌زده اعزام شد/ 145 فروند بالگرد آماده اعزام به منطقه است Mon Nov 13 06:58:30 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم طرح تشدید مبارزه با مفاسد اقتصادی از دستورکار مجلس خارج شد Wed Sep 05 09:33:51 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم ابلاغیه جدید دولت به 7 دستگاه درباره بسته حمایت غذایی Mon Feb 25 09:52:55 IRST 2019
خبرگزاری تسنیم جنایات آل سعود در «نسل قابیل» Wed Dec 19 09:08:59 IRST 2018
پارسینه آب معدنی می‌تواند جایگزین شیر و محصولات لبنی شود؟ Sat Jul 08 06:54:37 IRDT 2017
تابناک جلدشوت ورزشی/سه شنبه11مهر96 Tue Oct 03 08:07:06 IRST 2017
خبرگزاری شبستان افزایش صادرات کشور بدون مشوق های صادراتی Sat Dec 01 07:47:00 IRST 2018
ایلنا بایرن هم امتیاز بورسیا دورتموند؛ بایرن مونیخ 5 - 1 مونشن گلادباخ Sat Mar 02 22:48:46 IRST 2019
تی نیوز بازداشت عاملان "تیراندازی" در هرسین /روستایی ها وحشت کردند Thu Aug 03 17:59:57 IRDT 2017
ایلنا بهمن قیمتی خودرو Thu Dec 14 10:58:37 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران دستگیری قاتل فراری در کمتر از یک ساعت در بناب Sun Mar 03 12:08:18 IRST 2019
صنعت بیمه سمینار آموزشی ارزش گذاری منصفانه تعهدات بیمه ای با حضور استاد برجسته بین المللی Sat Jul 29 13:36:52 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران اظهارات رئیس کمیته تحقیق و تفحص صندوق ذخیره درباره "بطحایی" / سایه حواشی آموزش و پرورش بر عملکرد وزرای آن Mon Aug 14 07:00:03 IRDT 2017
آریا تقدیر از بیمه رازی در جریان مسابقات کشتی جام تختی Mon Feb 12 15:55:14 IRST 2018
بی باک نیوز فرنگی کاران نوجوان ایران وارد آتن شدند Sat Sep 02 05:41:01 IRDT 2017
پایگاه خبری الف روند نزول قیمت سکه ادامه دارد Sat Oct 06 21:44:00 IRST 2018
بنکر پست‌‌بانک‌ جزو 10 بانک اول کشورمی شود Tue Feb 06 15:16:12 IRST 2018
شبکه خبر زخمی شدن 9 صهیونیست در عملیات مقاومت Mon Dec 10 12:48:44 IRST 2018
دویچه وله پیش‌شرط‌های ایران برای پایبندی به توافق هسته‌ای Mon Jul 16 16:12:00 IRDT 2018
ایران آنلاین کدام کشورهای اروپایی در 2018 به پای صندوق رای می روند Tue Jan 02 20:13:20 IRST 2018
تی نیوز احداث بزرگراه شمالی کرج با حمایت مالی بانک شهر/ تامین 170هزار میلیارد ریال اعتبار زیرساختی در پروژه های شهری Tue Jul 25 21:12:48 IRDT 2017
پایگاه خبری الف پرونده اقدام غیراخلاقی رونالدو دوباره باز شد Fri Jan 11 13:14:00 IRST 2019
پایگاه خبری الف واکنش ایران به دیدار برایان هوک با اعضای شورای امنیت Thu May 02 14:22:00 IRDT 2019
پارسینه بازار تهران روی موج گرانی Sun May 27 16:46:00 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران کارنامه دکتری 97 ساعت 20 امروز منتشر می‌شود Tue Aug 28 12:30:08 IRDT 2018
فرادید آیا امواج موبایل سرطان‌زا هستند؟ Tue Dec 19 14:36:16 IRST 2017
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آخرین مصوبات شورای پروانه ساخت و نمایش خانگی Wed Jul 18 15:35:00 IRDT 2018
روزنامه کیهان تولد دو جفت دو قلوی سفید و سیاه! Sun Apr 08 20:21:12 IRDT 2018
پارس فوتبال مشکل بزرگ شفر در ترکیب به دستان کارلوس کی روش باز می شود! Tue Oct 16 17:39:40 IRST 2018
تی نیوز پیش بینی افزایش تولید مسکن با دو گشایش Thu Apr 05 20:28:39 IRDT 2018
تی نیوز معاون وزیر اقتصاد :AFC گفته باشگاه های استقلال و پرسپولیس نباید دولتی باشند/ سرسوزنی شائبه در واگذاری ها وجود ندارد/ هزار میلیارد تومان از مطالباتمان از شرکت مخابرات را گرفتیم Sat Jul 29 00:50:27 IRDT 2017
دفاع مقدس ارتباط دین و مدرنیته/ نیازمند توجه به دین در سیاست بین‌الملل هستیم Sat Mar 30 03:06:01 IRDT 2019
جماران تظاهرات تونسی ها علیه سفر بن سلمان به تونس Tue Nov 27 12:16:14 IRST 2018
پارس فوتبال برترین گل ها و مهارت های عثمان دمبله ستاره ی بارسلونا Thu Mar 07 19:40:12 IRST 2019
دولت بهار پرسپولیسی‌ها در غیاب برانکو دو نوبت تمرین کردند Thu Mar 16 22:59:00 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران هلاکت دو نظامی سعودی در نجران Fri Jul 07 11:46:19 IRDT 2017
خبرگزاری حوزه در بیستمین اجلاسیه اساتید قم چه گذشت؟ Thu Oct 04 17:10:00 IRST 2018
صراط توصیه‌های نوروزی استاد قرائتی برای متولیان نماز Sun Mar 03 14:52:16 IRST 2019
تابناک کشف راز تکامل موجودات در زمین Wed May 15 07:50:24 IRDT 2019
میزان زنده؛درخواست حمایت پرسپولیس‌ها از هواداران /خط و نشان منصوریان با حرکات دست + تصاویر Sun Feb 12 14:41:05 IRST 2017
جماران کاهش 69 درصدی مرگ و میر ناشی از کار Sun Apr 28 16:48:12 IRDT 2019
تهران پرس پورمختار: امیدواریم روحیه اصولگرایی لاریجانی برگردد Wed May 30 16:27:00 IRDT 2018
صبحانه با خبر عمر باطری‌های لپ‌تاپ بی‌نهایت می شود Mon Aug 14 14:10:53 IRDT 2017
خبرگزاری فارس شمارش معکوس برای نابودی صهیونیست‌ها Tue Jan 01 06:07:49 IRST 2019
ایسکانیوز حمله نیروی هوایی رژیم صهیونیستی به غزه Fri Feb 02 11:41:44 IRST 2018
تیک عامل سیل‌های هفته‌گذشته در جنوب ایران Fri Feb 24 18:16:01 IRST 2017
شفاف دیشب در آن اتاق بیمارستان Sun Feb 12 12:23:01 IRST 2017
بی باک نیوز دو میلیون آواره عراقی به وطن خود بازگشته‌اند Fri Aug 18 10:33:01 IRDT 2017
پارسینه وقاحت و باج‌خواهی ترامپ دامنگیر عراق هم شد Sat Dec 01 15:43:38 IRST 2018
صراط جلوگیری از ورود دخترِ هوادار تراکتورسازی به ورزشگاه یادگار امام (ره) Wed Feb 06 18:50:01 IRST 2019
پارس نیوز رئیس‌جمهوری بار دیگر متهم شد! Fri Sep 15 13:43:28 IRDT 2017
ایلنا علی لاریجانی به «آنتالیا» سفر کرد Mon Oct 08 14:10:52 IRST 2018
روزنامه دنیای اقتصاد حرف‌های مهران مدیری در آخرین دورهمی Sun Aug 27 16:48:16 IRDT 2017
تیک تاریخ گویی به شیوه نتانیاهو! Fri Mar 10 18:32:04 IRST 2017
آنا زیرپاگذاشتن توافقات بین‌المللی دعوت دنیا به زورآزمایی است/ ضرر خروج از برجام صد درصد متوجه آمریکاست Tue Sep 19 21:15:40 IRDT 2017
ایلنا مسی: دیونگ از مکتبی شبیه ما می‌آید/ باید امتیاز جمع کنیم Wed Jan 30 22:58:21 IRST 2019
فردا طرح برنامه جامع اقتصادی به‌زودی در مجلس Thu Feb 21 17:59:27 IRST 2019
پارس فوتبال درخواست علی علیپور از هواداران پرسپولیس Sat Oct 20 23:08:07 IRST 2018
تی نیوز قیمت پایه حراج سکه اعلام شد Sat Apr 07 23:47:04 IRDT 2018
فرارو علی معلم به سوی خانه ابدی بدرقه شد Wed Mar 15 12:19:30 IRST 2017
خرداد نیوز جهش 45 درصدی ورود گردشگر به کشور Mon Sep 17 09:10:29 IRDT 2018
تی نیوز طرف مقابل نقض عهد کند حتما پشیمان خواهد شد/واردتجارت هسته ای شدیم Mon Apr 09 16:34:33 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران استخدام کارمند اداری در یک شرکت تولیدی-صنعتی Wed May 08 08:02:01 IRDT 2019
تیتر نیوز کریمی اصفهانی: احمدی‌نژاد در نهایت ورشکستگی سیاسی هم راه فریب جامعه را پیش گرفته است/ مدعی‌العموم ورود کند Sun Dec 09 11:09:49 IRST 2018
میزان نرخ مصوب میوه در میادین+ جدول Mon Feb 05 11:54:01 IRST 2018
خبرگزاری قدس یک مقام وزارت خارجه مصر: اسرائیل به دنبال تقسیم آفریقا است Tue Feb 26 12:00:21 IRST 2019
باشگاه خبرنگاران صعود یاران پورعلی گنجی به فینال/ حریف پرسپولیس حذف شد Fri Apr 21 09:58:24 IRDT 2017
اتاق خبر24 گوشی هوشمند خود را با حرکات بینی کنترل کنید Fri Sep 22 06:30:00 IRST 2017
پایگاه خبری الف کدام بچه ها بیشتر دچار لکنت زبان می شوند؟ Sat Jun 23 07:34:00 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران جلسه مشترک نمایندگان شهرستان و استان تهران برای بهبود وضعیت پایتخت Wed Aug 09 14:48:57 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر وزیر نیرو : زیربناهای توسعه تولید واشتغال را ایجاد می کنیم Mon Apr 03 14:43:14 IRDT 2017
پرس شیعه ضربات مهلک یمنی ها به متجاوزان در جیزان و ساحل غربی یمن Wed Jul 18 17:46:48 IRDT 2018
ایسکانیوز آیت الله علم الهدی: نخبگان باید در ارائه نظرات خود احساس امنیت کنند Tue Oct 03 10:57:13 IRST 2017
خبرگزاری مهر عروس گولی تا رابچره/ گیلان با آیین های سنتی به پیشواز بهار می رود Mon Mar 11 10:53:45 IRST 2019
پارس نیوز آیا ماهی منجمد بخریم یا نه؟ Thu Feb 07 16:15:00 IRST 2019
ایسکانیوز تلاش می‌کنیم مزایده استقلال و پرسپولیس تا پایان امسال برگزار شود Tue Dec 18 11:54:56 IRST 2018
تهران پرس از 5 فاز باقی مانده پارس جنوبی چه خبر؟ Sat Aug 04 14:38:00 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران قتل 8 مرد توسط باغبان کانادایی/ کاشت اجساد تکه تکه شده در گلدان + عکس Thu Jan 31 08:43:26 IRST 2019
شبکه اطلاع رسانی دانا امام جمعه قزوین با خانواده شهید مدافع حرم «حسین محمدی» دیدار کرد Thu May 10 11:56:49 IRDT 2018
پارسینه هواشناسی: مهر با باران می‌آید Thu Sep 21 21:09:06 IRDT 2017
ایلنا برخی از کانال‌های تلگرامی به ناموس مردم تعرض می‌کنند/ دلمان برای زحمات بچه‌های وزارت اطلاعات می‌سوزد Tue Aug 15 20:04:08 IRDT 2017
بورس نیوز نظر دولت افزایش 10 درصدی حداقل دستمزد سال آینده کارگران است/ جلسه دیروز بی نتیجه ماند Mon Mar 13 09:13:29 IRST 2017
خبرگزاری شبستان حضور بانوان در اجتماع یکی از نکات درخشان جامعه اسلامی است Wed Jul 18 07:53:00 IRDT 2018
بهار نیوز تذکردرباره بازداشت مدیران کانال‌های‌خبری Tue Apr 04 18:17:34 IRDT 2017
ایران آنلاین انگلیس به دنبال حضور نظامی دائم در کویت Wed Feb 21 10:23:45 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران دختران فارس در اردوی تیم ملی نوجوانان Sun Jan 13 12:25:41 IRST 2019
اقتصاد آنلاین احضار 1700 نفر برای برخورد با فساد Tue Jan 01 09:45:55 IRST 2019
خبرگزاری بین المللی قرآن اجرای طرح یک وعده غذای گرم برای 440 کودک همدانی Sat Jan 13 15:07:18 IRST 2018
ایران آنلاین ژاپنی ها برای ترک های تخت جمشید چه پیشنهادی کردند؟ Mon Jan 02 12:17:51 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران پس از سقوط دولت البشیر، بر سر خانواده او چه آمد؟ Mon Apr 15 16:53:10 IRDT 2019
روزنو آرایش دفاعی استقلال مقابل تراکتور چگونه خواهد بود؟ Mon Aug 06 11:15:01 IRDT 2018
598 معرفی‌بهترین‌های جام کنفدراسیون‌ها Mon Jul 03 09:58:41 IRDT 2017
پارس نیوز طعنه مورینیو به ونگر: تیم‌ او آماده شکست است Thu Sep 07 06:00:00 IRDT 2017
پارسینه رشد 83 درصدی مستمری‌بگیران بهزیستی طی 9 ماه اخیر! +جدول Sun Dec 30 14:18:20 IRST 2018
ایران آنلاین پیوند صورت شوهر مرده بر چهره مرد دیگر+تصویر Sun Nov 12 11:55:54 IRST 2017
تی نیوز واکنش مدیر تلگرام به اظهارات معاون وزیر ارتباطات Sat Jul 22 22:25:31 IRDT 2017
روزنو یارانه بهمن چه زمانی واریز می‌شود؟ Sun Feb 10 12:37:15 IRST 2019
خبرگزاری مهر عوارض شهرداری هزینه زیادی بر دوش مردم می گذارد Tue Dec 26 16:04:38 IRST 2017
فردا 16 آذر سال 32 در دانشگاه تهران چه گذشت؟ +تصاویر Thu Dec 07 07:02:01 IRST 2017
پرشین خودرو عرضه 10 خودروی تمام برقی تویوتا تا سال 2020 Mon Dec 18 12:38:00 IRST 2017
تی نیوز شریعتمداری رکوردشکن خواهد بود Sat Aug 19 13:39:27 IRDT 2017
جهان نیوز شور و شعور حسینی در کربلای ایران Mon Oct 15 15:29:36 IRST 2018
ساعت24 گورباچف به اشتاین‌مایر تبریک گفت Tue Feb 14 07:36:23 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران بخش خصوصی به دنبال اصلاح قوانین بخش مسکن است Tue Feb 13 16:08:16 IRST 2018