خبرگزاری تسنیم - Wed Jan 25 15:27:29 IRST 2017 نمایش خبر

حملات تروریستی در اروپا ادامه خواهد یافت/حمایت از شورشیان سوریه اشتباه بود

مدیر مؤسسه تحقیقات صلح بین‌الملل استکهلم معتقد است جنگ سوریه تنها در صورتی متوقف خواهد شد که یا یکی از طرف‌ها به یک پیروزی سراسری و بزرگ دست یابد یا نبردها با یک بن‌بست مواجه شوند و طرف‌ها متوجه شوند که هیچ چیز بیشتری کسب نخواهند کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، رئیس مؤسسه تحقیقات صلح بین‌الملل استکهلم، با حضور در خبرگزاری تسنیم به تشریح دیدگاه‌های خود درباره مسائل منطقه خاورمیانه، اروپا و همچنین آمریکا پرداخت.


 دن اسمیت در ابتدای این گفتگو شرح مختصری درباره مؤسسه تحققات صلح بین‌الملل استکهلم ارائه کرد:

 

 مؤسسه تحققات صلح بین‌الملل استکهلم (سیپری) یک مؤسسه تحقیقات صلح مستقل و بین‌المللی در استکهلم است بنابراین ما یک اندیشکده سوئدی نیستیم بلکه یک مؤسسه تحقیقاتی بین‌المللی هستیم. ما در سال 1966 تأسیس شدیم و اخیرا پنجاهمین سالگرد شروع بکارمان را پشت سر گذاشتیم. کار ما تولید دانش بیشتر برای کمک در جهت یافتن راه‌حل‌هایی صلح‌آمیز برای مناقشات [است] و پرداختن به مسأله مسابقه تسلیحاتی در آن زمان یعنی رویارویی‌های بین آمریکا و شوروی بود.
 

 امروز ما بر روی مسائل امنیتی و صلح متمرکز هستیم که فکر می‌کنیم در زمان معاصر دارای اهمیت هستند. تمام کارهای ما به طور کامل بر واقعیات استوار هستند. ما یک مؤسسه تحقیقاتی کاملا تجربی هستیم نه یک سازمان با رویکرد نظری. فکر می‌کنم ما عموما به عنوان مرجعی برای اطلاعات در حوزه هزینه‌کردهای نظامی، تولید و تجارت اسلحه و تسلیحات هسته‌ای شناخته شده‌ایم. افراد و دولت‌های مختلفی از اطلاعات ما استفاده می‌کنند. ما همچنین بر روی مسائلی چون دلایل و راه‌حل‌های احتمالی برای مناقشات شامل مناقشات خشونت‌آمیز، مسائلی چون تأثیر تغییرات آب‌وهوایی بر ثبات صلح و نیز مسائل منطقه‌ای متمرکز هستیم.
 

 در ادامه دن اسمیت به سؤالات اعضای گروه بین‌الملل و سیاست خارجی تسنیم پاسخ داد. بخش اول این گفتگو که متمرکز بر مسائل خاورمیانه و تروریسم افراطی است، ارائه می‌شود.


تسنیم: شما وضعیت تصویر کلی منطقه خاورمیانه را در دوران دولت جدید آمریکا چگونه ارزیابی می‌کنید؟


اسمیت: جهان دو دهه گذشته از 1990 تا 2010 صلحی فزاینده را تجربه کرده است. اما در شش-هفت سال گذشته وضعیت بدتر شده است. در 1990، 50 مناقشه نظامی در جریان بودند؛ این رقم در سال 2010 به 30 مناقشه کاهش یافت اما اکنون بار دیگر به رقم 50 بازگشته است.


 چندین فقره از این مناقشات نظامی که بخشی از دلایل افزایش خشونت هستند در خاورمیانه قرار دارند: سوریه، یمن، لیبی و مناقشه صحرای سینا؛ مناقشات جدیدی که بر روی مناقشاتی که قبلا در عراق یا اسرائیل-فلسطین وجود داشتند، ظاهر شده‌اند.


 باید به یاد داشته‌ باشیم مسائلی که این مناقشات مسلحانه را در خاورمیانه ایجاد کردند توسط دولت ترامپ یا دولت اوباما ایجاد نشده‌اند. دلایل این مناقشات بسیار عمیق‌تر هستند. آنچه که در یک دهه و نیم گذشته در خاورمیانه شاهد بوده‌ایم، این است که مداخلات خارجی از جانب آمریکا، انگلستان و فرانسه – علی‌رغم دستاوردهایی که در کوتاه‌مدت داشته‌اند – بخشی از تصویر تشدیدکننده وضعیت در بلند‌مدت بوده‌اند. فکر می‌کنم که همین وضعیت در مورد سوریه نیز صادق است. من هیچ امیدی ندارم که مداخله روسیه متفاوت‌تر از مداخلات قبلی باشد. این مداخله ممکن است به برخی تأثیرات کوتاه‌مدت دست یابد که حتی برای صلح نیز مثبت باشند اما در بلند مدت عاملی برای بدتر شدن وضعیت خواهد بود.


 در این وضعیت، دولت‌ها و رهبران منطقه و خارج از آن نیازمند عقلانیت، نگاه بلندمدت، انبوه دانش، فهم عمیق و تعهد جدی به رفاه منطقه و مردم آن هستند نه منافع شخصی این یا آن دولت یا گروه. اما اگر بپذیریم که به این موارد نیاز داریم، آیا فکر می‌کنید دولت ترامپ می‌تواند آنها را فراهم کند؟ متأسفانه، با توجه به آنچه تاکنون شاهد بوده‌ایم جواب «نه» خواهد بود. بنابراین درباره تحولات آتی در این منطقه نگران هستم. دولت ترامپ دلیل هیچ یک از این مشکلات نیست اما تاکنون هیچ چشم‌اندازی متصور نیستم که به یک راه‌حل نیز کمک کند.


تسنیم: با توجه به گفتگوهایی که اخیرا در آستانه انجام گرفتند، مذاکرات آتی در ژنو و نیز همکاری احتمالی بین آمریکا و روسیه یا برخی بازیگران منطقه‌ای، آیا چشم‌اندازی برای صلح در سوریه در سال 2017 یا سال‌ بعدی متصور هستید؟


اسمیت: تا زمانی که نیروهای درگیر در سوریه آماده صلح نباشند، هیچ صلحی در این کشور بوجود نخواهد آمد. این امر پس از آن رخ خواهد داد که یا یک طرف به یک پیروزی بزرگ دست یابد یا اینکه متوجه شوند با جنگ کردن به چیز بیشتری دست نخواهند یافت. زمانی که تمام طرف‌ها علم به این امر یابند، درگیری‌ها متوقف می‌شود. اگر بن‌بستی به وجود آید که همه از آن متضرر شوند، این احتمال وجود خواهد داشت که به یک توافق صلح دست یابند.


 در کوتاه‌مدت همه ممکن است با یک آتش‌بس یا حتی به اصطلاح یک توافق صلح موافقت کنند اما در صورتی که متقاعد نشوند جنگ دیگر فایده‌ای برای آنها نخواهد داشت، نبرد در برهه‌ای بار دیگر از سر گرفته خواهد شد. بنابراین امکان دستیابی به نوعی توافق که منجر به اندکی توقف در نبردها شود را رد نمی‌کنم اما متأسفانه اکنون شرایط لازم برای دستیابی به یک راه‌حل بلند مدت در سوریه را مشاهده نمی‌کنم.


 فکر می‌کنم مشکل عمیق‌تر این است که اگرچه غرب ممکن است اشتباهاتی در حوزه ارتباطاتش با برخی گروه‌های شورشی در سوره مرتکب شده باشد اما علاوه بر آن، سیستم حکومتی در سوریه نیز بخشی از مشکل بلند‌مدت است. آغاز جنگ در سال 2011، در ابتدا قیامی توسط افرادی که اکنون تبدیل به داعش شده‌اند، نبود. در ابتدا شورش‌ها توسط جبهه‌النصره شروع نشدند. در ابتدا مردم عادی بودند که خواهان قدرت بیشتر در تعیین سرنوشت و زندگی‌شان بودند که حقشان نیز بود. این حقی بود که دولت سوریه به آنها نداد. با این وجود، در آن زمان دولت اگر نوعی رفاه برای مردم سوریه ارائه می‌کرد، ممکن بود مردم این وضعیت را بپذیرند. این امر را در بسیاری کشورها شاهد هستیم. آنها سیستم قدرت را نمی‌پسندند اما اگر وضعیت زیاد بد نباشد، آن را می‌پذیرند. اما در سال‌های 2010 و 2011 رفاه مردم سوریه به مانند برخی دیگر از کشورهای عربی دچار چالش شده بود. در نتیجه یک انقلاب عمومی بوجود آمد. جناح‌های سنی به سرعت از این واقعیت سوء استفاده کرده و یک جنگ بنیاد‌گرایانه را آغاز کردند. اما منشأ این امر در ناکارآمدی سیستم حکومتی نهفته است. بنابراین اگر از یک طرف حمایت از گروه‌های شوروشی اشتباه است، از سوی دیگر حمایت از دولت اسد نیز حمایت از صلح نیست بلکه متأسفانه حمایت از سیستمی است که این جنگ را آغاز کرد.


 حال چگونه دولت‌هایی به مانند روسیه و ایران که از اسد حمایت می‌کردند و دولت‌هایی چون آمریکا، عربستان سعودی و ترکیه که از گروه‌های شورشی مختلف حمایت می‌کردند، باید از این وضعیت خارج شوند؟ برای تحقق این امر نیازمند عقلانیت، دانش بسیار و علاقه مردمان عادی هستیم.


تسنیم: به این نکته اشاره کردید که دولت سوریه مردم را از حقوقشان محروم کرد و این امر منتهی به خلق گروه‌هایی چون داعش و النصره کرد. اما فکر می‌کنید چقدر سیاست خارجی آمریکا در پدید آمدن این وضعیت نقش داشت، برای مثل سیاست‌های توسعه‌طلبانه‌ای که در جنگ عراق انجام داد؟


اسمیت: فکر می‌کنم هر آنچه که جرج بوش و تونی بلر در زمان حمله به عراق می‌خواستند، اتفاق نیفتاد. می‌توانید هر آنچه که درباره آنها می‌خواهید را بیان کنید اما آنها دیوانگانی انتحاری نیستند. آنها برای پدید آوردن این وضعیت در عراق کارشان را شروع نکردند. آنها دچار یک خطای استراتژیک عظیم شدند و البته آنچه رخ داد ظالمانه نیز بود زیرا مردم عراق را دچار یک کابوس کرد. این امر منجر به پدید آمدن ابتدا القاعده در عراق و سپس پدیدار شدن داعش از دل آن در عراق و سوریه شد.


 اما یک دوره خاص نیز پس از افزایش نیروهای آمریکایی در عراق وجود داشت که طی آن دولت بغداد می‌توانست به یک ثبات مشخص دست یابد. اما به جای آن نیروهای پلیس رفتار تندی علیه جمعیت سنی عرب نشان داده و آنها را از ائتلافی که علیه القاعده شکل گرفته بود دور ساخته و به حمایت از آن و سپس داعش سوق دادند.


 تمام اینها خطاهای استراتژیک فاجعه‌باری هستند که بار مسئولیت عظیمی ایجاد کرده و آشکارا منجر به تشدید وضعیت در سوریه شده‌اند زیرا گروه دولت اسلامی در عراق وارد سوریه شده و تبدیل به دولت اسلامی عراق و سوریه (داعش) شد. اما آنها دلیل نبردها در سوریه نبودند. دلیل جنگ سوریه چیز دیگری است: سیستم حکومتی در چهل و اندی سال گذشته. می‌توان اینگونه گفت که فشار آمریکا و اسرائیل بر سوریه بخشی از دلیل ظهور چنین سیستم حکومتی است اما در نهایت رفتار افرادی که در سوریه حکومت می‌کردند منجر به قیام  عمومی در 2011 شد.


 مسأله این است که یکی از رویکردها نسبت به این بحران مقصرسازی است. برای مثال اگر آمریکا را دوست ندارید راهی برای مقصر جلوه دادن آمریکا خواهید یافت. می‌توانم به شما بگویم آمریکایی‌هایی وجود دارند که ایران را دوست ندارند و راه‌هایی برای مقصر نشان دادن ایران پیدا می‌کنند. اما رویکرد دیگری نیز وجود دارد که ما سعی کردیم تا حد امکان آن را به پیش ببریم. این رویکرد اغلب بسیار پیچیده است و سعی دارد مشخص کند که منشأ این بحران چه بوده است. اگر رویکرد مقصرسازی را کنار گذاشته و سعی کنید به این وضعیت با نگاهی غیرجانبدارانه نگاه کنید، متوجه می‌شوید مسأله‌ای وجود داشته که گروه‌های مختلف از آن سوءاستفاده کردند و سپس حمایت‌های خارجی از اسد و این گروه‌ها وارد میدان می‌شود. و اکنون با تداوم این داستان بازیگران بیشتری و بیشتری وارد شده‌اند که حتی نمی‌توانیم نام این گروه‌های را به خاطر بسپاریم، حتی 20 گروه برتری که در صحنه سوریه حضور دارند. اما در نهایت این سیستم حکومتی است که منجر به این مناقشه مسلحانه شده و دیگر طرف‌های این مناقشه به مانند لایه‌های یک پیاز هستند که باید از آنها عبور کنید تا به کنه مسأله و راه‌حل سیاسی آن دست یابید.


تسنیم: امروزه صلح و ثبات در خاورمیانه نه تنها برای این منطقه بلکه برای اروپا نیز تبدیل به یک مسأله مهم شده است. با توجه به رویدادهای رخ داده در اروپا، چشم‌انداز امنیتی این منطقه را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ بالاخص با توجه به اینکه برخی از تروریست‌های درگیر در سوریه به کشورهایشان در اروپا بازگشته و بازخواهند گشت.


اسمیت: فکر می‌کنم که تلاش‌های بیشتری برای حملات تروریستی به مانند آنچه در پاریس، نیس یا استانبول شاهد بودیم، انجام خواهند گرفت. اینکه آیا پیش از اینکه کاری انجام دهند در نتیجه عملیات‌های اطلاعاتی و اقدامات پلیسی متوقف شوند یا نه را نمی‌توانم پیش‌بینی کنم. اما فکر می‌کنم قطعا تلاش خواهند کرد تا حملات بیشتری انجام دهند.


 تعداد افراد جوانی که از کشورهای اروپایی یا شمال آفریقا به سوریه و عراق برای جنگ می‌روند – چیزی که از آن تعبیر به توریسم جهادی می‌شود – زیاد نیست. اما همین مقدار نیز کافی است. برخی هیچگاه میدان نبرد را نمی‌بینند اما بعضی دیگر به جنگ رفته، آموزش دیده و بازمی‌گردند. زمانی که بازمی‌گردند و از چشمان سازمان‌های اطلاعاتی پنهان می‌مانند، خطرناک می‌شوند زیرا دارای آموزش، انگیزه و نارضایتی سیاسی بوده و تجهیزاتی که می‌خواهند را نیز به آسانی می‌توانند به دست آوردند.


 فکر می‌کنم یکی از خطراتی که اکنون با آن رویارو هستیم، پدیده به اصطلاح «حملات گرگ تنها»‌ است. یعنی کسانی که حتی شاید قبلا یک جهادی نبوده‌اند اما احساس قرابت بسیاری با آنها داشته و تصمیم می‌گیرد که به تنهایی دست به اقدام بزند. چنین فردی می‌تواند دست به عملیات زده و مقدار زیادی خسارت و اسیب وارد کند. برخی اوقات این گرگ‌های تنها دارای برخی ارتباطات با بعضی سازمان‌ها به مانند داعش هستند، اما همچننی می‌توانند به صورت کاملا مستقلی عمل کنند. افکار عمومی و به نظر من بسیاری از افراد جامعه اطلاعاتی از این پدیده بیش از حملات بزرگ سازمان‌دهی شده، واهمه دارند. فکر می‌کنم که این روند برای مدتی ادامه خواهد داشت.


تسنیم: راه‌حل این مسأله چیست؟


اسمیت: این مسأله «یک» راه حل ندارد، یا حداقل یک راه‌حل خواهد بود که متشکل از زوایا و عناصر مختلف است. واضح است که راه‌حل کوتاه مدت انجام عملیات‌های پلیسی و اطلاعاتی است. دولت‌های اروپایی در حال سرمایه‌گذاری در این حوزه هستند. انجام این کار بسیار سخت است زیرا در بسیاری از شهرها خواهان برگزاری مراسم‌‌های بزرگ هستند، این کار یکی از بخش‌های شناساندن خودشان به جهان است. اما مراسم بزرگ، از هر نوعی که باشند، مسائل امنیتی پدید می‌آورند. بنابراین موضوع افرادی که از اروپا و شمال آفریقا به خاورمیانه می‌روند مهم است.


 فکر می‌کنم موضوع دوم بسیار مهم در وهله اول ارائه آموزش در جوامعی که از جوانان از آنجا به خاورمیانه می‌روند،‌ و در وهله دوم برابری و عدالت و نیز فرصت‌هایی که در آن جوامع وجود دارند، است. به نظر می‌رسد، بسیاری از افرادی که وارد این فعالیت‌های سیاسی افراطی می‌شوند در صورتی که انتخابشان اندکی متفاوت بود وارد گروه‌های بزهکاری جوانان می‌شدند. در حقیقت برخی از آنها فعالیت‌های مجرمانه داشته و بعدها با یافتن یک واعظ کاریزماتیک، راه نادرست را رفته و وارد گروه‌های جهادی می‌شوند. دلیل اشاره‌ام به موضوع فوق این است که بسیاری از این جوانان از جوامع به حاشیه‌رانده شده هستند، فرصت‌های کمی برای آنها وجود دارد. در جوامعی که به صورت فزاینده‌ای شفاف هستند همه می‌توانیم ببینیم که ثروتمندان و افراد موفق قادر به انجام چه کارهایی هستند. این امر احساس بدی درباره واقعیت زندگی خودمان به ما می‌دهد. این مسأله راه‌حل بلندمدت دارد و یقینا برخورداری از یک جامعه دارای عدالت و تغییر آموزش چندین نسل به طول خواهد انجامید.


 مسأله سوم این است که نه تنها مناقشات به راه‌حلی مسالمت‌آمیز دست یابند بلکه باید روابط خوبی هم در داخل منطقه بین دولت‌ها و گروه‌های مختلف شامل سنی‌ها و شیعیان، ایران و عربستان سعودی و ... و همچنین بین اروپا و منطقه خاورمیانه برقرار شود تا بدین ترتیب خصومت و دشمنی کمتری وجود داشته باشد.
 بنابراین برخورد با این پدیده نیازمند اقدامات کوتاه‌مدت و بلند مدت به مانند آموزش و همچنین بسیار بلندمدت‌تر یعنی برنامه‌های چند-نسلی است.


 انتهای پیام/
خبرگزاری تسنیم داوران رپرتوار مونوگهان، نمایش‌هایی برای بازی یک زن Fri Oct 26 15:03:00 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم تنزل 6پله ای ایران در توسعه دولت الکترونیک/جدول کشورهای برتر جهان Mon Feb 13 11:06:10 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم ولایتی: تعطیلی واحدهای زیانده دانشگاه آزاد پاک کردن صورت مسئله است Tue May 23 12:14:24 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم 400 برنامه فرهنگی در هفته کتاب و کتابخوانی در استان مرکزی اجرا می‌شود Mon Nov 12 14:00:19 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم شهرکرد|روزانه 6500 مسافر در شهرکرد اقامت می‌کند Thu Mar 29 13:27:12 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم تاثیر گناهان مختلف بر زندگی در کلام امام صادق(ع) Wed Apr 04 16:32:20 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم استارت بزرگترین رویداد والیبال ایران از یازدهم اردیبهشت در اردبیل+تصاویر و فیلم Sat Apr 29 11:12:31 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم از روی دست هم عاشق می‌شویم/ وقتی ما شروع به راه رفتن کردیم روی قالی کرمان بودیم و شما روی موکت و پارکت Wed Mar 01 15:29:24 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم تسویه‌حساب تراکتورسازی با بازیکن اهل مالی پس از 8 سال!/ عامل محرومیت از نقل‌وانتقالات هم پولش را گرفت Mon Nov 06 10:22:59 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم 80 هزار تن گندم از کشاورزان لرستانی خریداری شد Tue Jul 03 10:32:46 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم 10 میلیارد تومان برای مرمت پاسگاه‌های مرزی آسیب‌دیده در زلزله استان کرمانشاه اختصاص یافت Thu Jun 14 10:21:57 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم عربستان|خشم مردم عربستان از تصاویر تبلیغاتی ملک سلمان و فرزندش در نیویورک Mon Sep 24 10:46:05 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم کبدی خراسان‌رضوی از نظر حمایتی در وضعیت مطلوبی قرار ندارد Sat Aug 25 16:34:48 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم جام جهانی 2018| اینفانتینو: VAR باعث شفافیت بیشتر شده است/ این بهترین جام جهانی تاریخ است Fri Jul 13 16:10:50 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم مدیران کردستانی سرمایه‌گذاران را فراری می‌دهند Mon Dec 04 17:02:32 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم به‌دنبال احداث و توسعه بناهای غیرضروری در اطراف حرم امام رضا(ع) نیستیم Sun Mar 12 10:04:50 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم 12 مدرسه تا پایان امسال در اردبیل به بهره‌برداری می‌رسد Wed Jan 02 10:19:30 IRST 2019
خبرگزاری تسنیم 70 درصد از ماهیان زینتی کشور در راوند کاشان تولید می‌شود Sat Feb 11 15:47:55 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم ظریف: گروه 1+4 چگونگی تضمین منافع ایران در برجام را به زودی تعیین می‌کند Mon May 14 13:35:08 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم طرح "مهرانه" ویژه کودکان کار در استان مرکزی اجرا شد Sat Oct 27 11:48:24 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم پوستر/ یا هادی‌النقی Mon Aug 27 10:31:09 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم ثبات افغانستان به انتخابات پارلمانی شفاف و به موقع بستگی دارد Mon Mar 06 15:51:10 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم استاندار قزوین درگذشت امام جمعه الوند را تسلیت گفت Mon Jul 09 11:24:01 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم ههردار آینده رشت باید سابقه درخشانی در حوزه اجرا و تصمیم‌گیری داشته باشد Wed May 31 11:17:06 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم سپاه پاسداران‌؛ ‌پیشگام در محرومیت‌زدایی و آبادانی‌ Sun Feb 10 09:30:26 IRST 2019
خبرگزاری تسنیم یونس امامی: شناختی از حریفانم ندارم Thu Mar 01 09:58:26 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم جلسه علنی مجلس پایان یافت؛ نشست بعدی 13:30 Sun Mar 05 12:37:01 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم جشنواره قرآنی و حدیثی المصطفی در سنگال برگزار شد Wed Mar 15 14:00:45 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم آزادیخواه: بودجه فرهنگی کشور در سال 97 وضعیت خوبی ندارد Sun Jan 21 02:41:00 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم طرح "نماد" در مدارس استان مرکزی به اجرا می‌رسد Sat Oct 07 09:08:31 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم اراک| آیت‌الله بطحایی: مشکل اصلی کشور ضعف مدیریت اجرایی است Fri Jul 13 01:44:09 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم قیمت ارز در صرافی ملی امروز 97/09/27| دلار 9940 تومان شد Tue Dec 18 10:55:02 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم برنامه‌های گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اعلام شد Mon Jan 21 12:17:00 IRST 2019
خبرگزاری تسنیم سردار نقدی در قزوین: ولایت‌فقیه ستون اصلی آزادی و مردم‌سالاری ملت ایران است Thu Jan 10 20:49:12 IRST 2019
خبرگزاری تسنیم آتنا را فرزند خود می‌دانم/تا مغز استخوان در سوگ او می‌سوزم/این حادثه ‌یک هشدار بزرگ فرهنگی بود Thu Jul 13 11:45:04 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم یاسوج| یادواره 90 شهید شهرستان لنده برگزار شد Wed May 02 17:16:55 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم بازگشت کاروان حجاج به اصفهان Fri Aug 31 18:08:38 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم بارندگی‌های استان فارس 167 درصد افزایش یافت Tue Jan 01 13:14:48 IRST 2019
خبرگزاری تسنیم توصیه انتخاباتی امام خامنه‌ای به وزیر کشور/ انتخابات همچون دوره‌های گذشته در سلامت،‌ امنیت و با رعایت کامل قانون برگزار شود Mon Jan 02 23:20:00 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم کمان«آرش»درچله اعراب/آیا ایران از میدان نفتی-گازی آرش دست شست؟ Sat May 06 10:58:14 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم تصاویر منتخب رالی داکار 2019 Sat Jan 19 12:42:36 IRST 2019
خبرگزاری تسنیم گیلان| ماه رحمت الهی در رودسر از پخت نان‌کشتا تا رسیدگی به ایتام + تصاویر Tue Jun 12 02:10:00 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم آلمان: امیدوار بودیم بشار اسد سقوط کند، اما شکست غم‌انگیزی خوردیم Tue Sep 26 09:21:27 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم آشنایی با اندیشه‌های انقلابی مقام معظم رهبری Tue Feb 05 13:21:22 IRST 2019
خبرگزاری تسنیم بیرجند| سپاه همه طرح‌های مدیریتی خود را به مالک اشتر متصل کرده است Thu Aug 09 12:14:30 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم برانکو نامزد سرمربیگری تیم عربستانی شد Mon Apr 23 09:15:37 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم رضایی: استعفایم به گمانه‌زنی‌ سیاسی رسانه‌ها ارتباط ندارد/ با خواست خودم مهاجرت می‌کنم/ مسئولیت اجرایی برعهده نخواهم گرفت Tue Jul 25 17:12:33 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم با خاطیان حادثه آتش‌سوزی پتروشیمی بوعلی باید برخورد شود Sun Mar 12 11:28:40 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم پاسخ‌هایی به یک ادعای نگران کننده Wed Nov 15 11:21:04 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم تعیین تکلیف سهمیه بندی بنزین فردا با حضور زنگنه در بهارستان Sun Nov 18 10:46:00 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم 1500 هکتار زمین در محدوده کشف رود آزادسازی شد Wed Apr 12 11:42:37 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم برآورد نهادهای بین المللی از رشد اقتصاد ایران در سال جدید Mon Apr 02 10:01:52 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم اوجاقی: آگاهی از شرایط ملی‌پوشان مهمتر از قهرمانی در جام پارس بود/ نقش من در عملکرد تیم ملی در جام‌جهانی مانند یک قطره در دریا بود Mon Jul 02 10:28:39 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم تساوی ملوان و بادران در بندر انزلی Sun Aug 27 19:58:30 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم حمله تروریستی به زائران امام رضا (ع) در «کویته» پاکستان Thu Aug 04 13:14:10 IRDT 2016
خبرگزاری تسنیم هیچ کمبودی در انبار گوشت قرمز و مرغ استان سمنان وجود ندارد Mon Jul 30 09:54:50 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم قرارگاه‌های رسانه‌ای صدای مراکز در اربعین حسینی راه‌اندازی شد Sat Oct 13 17:47:00 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم مشکل زمین زورخانه بین المللی همدان برطرف شد Thu Dec 20 10:53:28 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم پیکر مطهر دو شهید گمنام دفاع مقدس در مازندران تشییع شد Sat Sep 22 20:48:17 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم پیروزی سپیدرود ‌برابر صنعت نفت آبادان در نیمه نخست Thu Sep 14 19:47:21 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم درخواست تاکسی‌های فرودگاهی از شهرداری تهران؛ طرح ترافیک می‌خواهیم Wed Jul 18 11:08:51 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم چهار نشانه اهل بهشت در کلام امام صادق (ع) Mon Jul 09 14:10:34 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم بلاتر: پلاتینی باید به یوفا یا فیفا بازگردد/ من خودخواهم؟ من بودم که میشل را رئیس یوفا کردم Sat Apr 22 09:29:23 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم دولتی‌ها بجای حل مشکلات مردم سرگرم انتخابات شدند Wed Apr 05 19:46:25 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم رکورد تاریخ مصرف برق ایران امروز شکست Tue Jul 04 17:26:35 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم همایش نفس ایثار Mon Feb 04 19:57:05 IRST 2019
خبرگزاری تسنیم احتمال سه شیفته شدن بررسی لایحه بودجه 97 در مجلس Sat Feb 03 15:00:04 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم سپاهان و ذوب‌آهن به مصاف یکدیگر می‌روند/ برگزاری پیش دربی اصفهان قبل از آغاز لیگ هفدهم Mon Jul 10 22:03:59 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم فوتبال جهان|نیکو کواچ: غیر از روبن همه بازیکنان آماده هستند/ ریبری نیاز به استراحت دارد Tue Dec 18 23:51:00 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم پور ابراهیمی: سفیر فرانسه به دلیل نشست پاریس از ایران اخراج شود Wed Jul 04 14:07:29 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم یوروپل: حملات تروریستی جدیدی در سال 2017 انتظار می‌رود Sat Sep 30 15:30:05 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم رئیسی: بیگانگان گره از مشکل کسی باز نمی‌کنند/ آمریکا و اروپا تاکنون کدام کشور را به سعادت رساندند؟ Tue Nov 06 10:23:47 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم کشف جسد سوخته یک زن و مرد حین اطفای حریق/ متواری شدن 2 مرد از محل حادثه Sun Aug 27 08:59:14 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم آیت‌الله امامی‌کاشانی بر پیکر شهدای آتش‌نشان نماز می‌خواند Mon Jan 30 08:45:13 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم 2 میلیون نفر ساعت آموزش‌های مهارتی فنی و حرفه‌ای در مازندران ارائه شد Sun Oct 07 19:21:29 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم کارگاه انگشترسازی Sat May 27 09:35:10 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم جام حذفی فوتبال| صعود استقلال در وقت‌های اضافه با برتری مقابل نفت مسجدسلیمان Wed Oct 03 08:28:08 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم تاجگردون: مهارت آموزی حلقه مفقوده حل مسئله اشتغال است Sat Jan 06 10:39:31 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم حضور ایران در نمایشگاه دارویی ویتنام Sat Aug 13 14:02:00 IRDT 2016
خبرگزاری تسنیم افزایش 50 هزار بشکه‌ای تولید نفت ایران/ قیمت نفت سنگین ایران 52 دلار شد Mon Feb 13 17:02:47 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم شبکه آبیاری جوی‌های سنتی در استان یزد حذف می‌شود Wed Jun 27 03:49:00 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم 10 خبر پربازدید سیاسی + لینک Wed Aug 29 01:30:00 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم نماینده مردم همدان در مجلس: همدان آماده میزبانی از مسابقات ملی و بین‌المللی است Wed Feb 06 15:13:18 IRST 2019
خبرگزاری تسنیم مناجاتی: به دلیل ضعف کادرفنی از جام‌جهانی حذف شدیم/ مربیان ما مبهوت بازی شده بودند Sat May 27 15:10:19 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم حجت‌الاسلام مصطفی جان‌نثاری درگذشت Mon Nov 12 14:25:00 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم رشد 45 درصدی گشت‌های تعزیراتی/ تشدید گشت‌ها در حوزه دارو و بهداشت Tue Feb 05 18:00:00 IRST 2019
خبرگزاری تسنیم بیش از 300 میلیارد ریال پروژه تعاون روستایی در استان فارس افتتاح می‌شود Sun Aug 26 15:16:20 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم آیت‌الله عیسی‌قاسم همانند پدر برای همه بحرینی‌هاست/ هرگونه بی‌حرمتی به وی خون به‌پا خواهد کرد Thu Jul 28 10:00:28 IRDT 2016
خبرگزاری تسنیم تهرانگردی در محله عودلاجان Thu Mar 30 12:18:00 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم تلاش‌های دولت پاسخگوی ندای مقام معظم رهبری در زمینه رونق اقتصادی نیست Fri Jul 29 03:24:52 IRDT 2016
خبرگزاری تسنیم نمایشگاه بهاره عرضه مستقیم کالا در اردبیل برپا می‌شود Mon Feb 18 16:10:29 IRST 2019
خبرگزاری تسنیم گلستان شهدا اصفهان میزبان ویژه برنامه‌های 25 آبان شد Wed Nov 14 13:34:24 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم تشدید خشک‌سالی از دلایل افزایش گرد و غبار هوای همدان است Sun Jul 16 14:39:39 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم کریمیان: ترجیح می‌دهم به جای آوردن مربی خارجی، این پول خرج فرهنگ‌سازی گلف شود Wed May 24 11:08:45 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم خط 2 قطار شهری مشهد جلوه بارز "ما می‌توانیم" است/ باید به نیروی جوان کشور تکیه کرد Mon Feb 20 10:39:46 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم فوتبال جهان| کواچ: مقابل رودینگ‌هاوزن می‌توانستیم به گل سوم و چهارم هم برسیم/ شرایط را برای خودمان سخت کردیم Wed Oct 31 09:13:00 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم میرسلیم نسبت به عملکرد دولت انتقادات جدی دارد/ رسیدگی به استان‌های محروم اولویت میرسلیم Wed May 03 19:42:44 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم دیدار نماینده ویژه پوتین با سفیر عراق در روسیه Sat Jun 09 11:44:33 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم طالبان افغانستان برای آغاز مذاکرات صلح نمایندگان خود را به کابل اعزام کند Thu Sep 21 13:02:08 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم ساری |برق مناطقی از بهشهر قطع می‌شود Sat Apr 07 21:23:25 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران درخواست مالی صداوسیما از مجلس و دولت برای پخش بهتر رقابت‌های جهانی Tue Sep 04 11:10:16 IRDT 2018
ورزش 3 سلطانی‌فر: شرایط فراهم شود دربی آلمان برگزار می‌شود Thu Jul 06 07:49:00 IRDT 2017
تی نیوز ایران تا 75 سال بعد از عربستان نفت دارد Sat Apr 14 21:47:38 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران نارضایتی مردم روستای اشکذر از صنایع آلاینده Thu Jun 29 14:15:25 IRDT 2017
اقتصاد آنلاین ساخت جایگاه‌های کوچک سوخت در شرق و غرب تهران Mon Jul 10 09:38:46 IRDT 2017
پول نیوز عضو شورای شهر تهران: نگران فروپاشی امنیت روان زنان و خانواده‌ها هستم Fri Apr 20 14:09:03 IRDT 2018
ایسکانیوز آخرین وضعیت پرونده حسین فریدون/پرونده مداحان در دادسرای روحانیت مفتوح بود و یکی دو نفر بازداشت شدند Sun Jul 30 16:09:46 IRDT 2017
تابناک عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا غیر عملی است Sat Mar 18 14:44:34 IRST 2017
تابناک گزارشAFCازوضعیت پرسپولیس؛طلسم‌های9ساله Sat Jun 24 14:38:01 IRDT 2017
آفتاب ایران توطئه افکنی ها ادامه یابد، نیروهای مسلح ایران ساکت نمی نشینند Tue Sep 11 11:30:13 IRDT 2018
آریا بیانیه نماینده ایران درباره نشست برجام در شورای امنیت Wed Dec 20 05:40:53 IRST 2017
خبرگزاری بین المللی قرآن پیام تسلیت جهاد دانشگاهی در پی حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان Thu Feb 14 22:04:18 IRST 2019
ساعت24 قیمت هتل‌ها در نوروز افزایش پیدا نمی‌کند/ تخفیف هتل ها برای شهرهای کم مخاطب تر Tue Feb 27 10:06:03 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران واکسیناسیون بیش از 500هزار راس دام علیه بیماری‌های دامی در بافت Wed Oct 03 11:20:06 IRST 2018
صبا ایران بایکن مصدوم پرسپولیس درمان خود را آغاز کرد Sat Nov 17 17:05:04 IRST 2018
بولتن نیوز پیروزی قاطعانه اودینزه Sun Mar 19 22:26:38 IRST 2017
بی باک نیوز خلاصه فوتبال ساحلی نیجریه 4-4 ایران(پنالتی 1-2) Tue May 02 05:41:01 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر وضعیت جوی امروز Sun Jun 03 08:52:26 IRDT 2018
تین نیاز ناوگان یخچال‌دار به سهمیه سوخت بیش‌تر Sun Dec 16 08:00:00 IRST 2018
واحد مرکزی خبر ترامپ و مرکل درباره اوضاع سوریه، یمن و اوکراین صحبت کردند Mon Apr 24 22:10:39 IRDT 2017
جماران جوانان و نوجوانان با آسیب های فضای مجازی آشنا شوند Sun Sep 30 14:02:43 IRST 2018
اتاق خبر24 تصویری تاثرانگیز از کشته‌شدن آهوی باردار در تصادف Sat Jan 20 10:41:00 IRST 2018
بهار نیوز 87 کشور در اسکار خارجی 2019 Tue Oct 09 12:23:58 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران آغاز نشست علنی مجلس/ سوال از وزیر فرهنگ در دستور کار نمایندگان مجلس Wed Oct 10 08:18:20 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران افزاش دما مهمان استان سمنان Thu Jun 29 09:12:23 IRDT 2017
خانه ملت حضور دکتر علی لاریجانی در مراسم افتتاح ایستگاه جانبازان مترو شیراز Sun Feb 11 17:38:16 IRST 2018
فرارو پیام رییس ستاد اجرایی فرمان امام به مناسبت حادثه‌ی تروریستی اهواز Mon Sep 24 18:10:28 IRST 2018
آنا پیام تهدید آمیز مالک باشگاه نساجی به حاشیه‌سازان Sun May 27 10:58:00 IRDT 2018
پرس شیعه ترامپ برجام را حفظ می‌کند/رهبران نظامی اسراییل ازتوافق راضی هستند Tue Apr 10 15:25:49 IRDT 2018
ایستا نیوز اسامی منتخبین جشنواره شایستگان بیمه رازی اعلام شد Mon Jul 03 09:13:10 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی تغییر دغدغه‌ روحانی از سیاست خارجی به معیشت مردم Tue Jan 03 12:38:00 IRST 2017
ساعت24 خطر ام اس را با چای آویشن دور کنید Sat May 27 22:02:36 IRDT 2017
خبر گزاری دانا ایران و اندونزی تفاهمنامه دارویی امضا کردند Sat Sep 16 08:48:07 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر درخشش رزمی کاران تکاب در مسابقات آرنیس بلاروس Sun Dec 03 23:18:17 IRST 2017
میزان آمادگی بنادر برای حضور صنعتگران و تولیدکنندگان/ اراضی پسکرانه بنادر بدون محدودیت واگذار می‌شوند Mon Aug 06 16:30:01 IRDT 2018
پول نیوز هشدار هواشناسی در مورد وزش باد شدید و کاهش دما Thu Apr 13 18:05:46 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا کامیون های فرسوده جریمه و توقیف می شوند Sun Dec 24 19:40:24 IRST 2017
تابناک حقوق 35 میلیونی یک مدیر وزارت بهداشت Sun Mar 05 12:35:37 IRST 2017
صراط عکس/ تیپ فوتبالیست ایرانی در خیابان‌های پاریس Sun Apr 02 04:29:02 IRDT 2017
شیعه نیوز دادستانی عربستان کاربران فضای مجازی را به زندان تهدید کرد Wed Sep 05 14:59:05 IRDT 2018
مشرق نیوز حذف دروس اسلامی در مدارس عربستان Tue Jul 17 20:52:53 IRDT 2018
ساعت24 فعالان سیاسی طرفدار مذاکره با امریکا زیر ضرب Mon Jun 18 13:37:00 IRDT 2018
صبا ایران بهمن، پایان پیش‌فروش خودرو با نرخ مشارکت بالای 18درصد Tue Oct 31 15:27:31 IRST 2017
میزان سیاست دریافت کارمزد‌ها تا پایان سال نهایی می شود Sat Dec 23 10:28:01 IRST 2017
واحد مرکزی خبر کسب و کار 22/کارخانه تولید پوشاک Sun Nov 18 10:37:30 IRST 2018
عصر ایران تنبیه یک دانش آموز قزوینی از سوی مدیر مدرسه (+عکس) Fri Dec 28 20:28:26 IRST 2018
خبر خودرو استعفای وزیر ارتباطات؛ شایعه یا واقعیت؟! Tue May 01 13:34:31 IRDT 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا فرصت های شغلی باید در اختیار نیروهای جوان و پر انرژی باشد/بکارگیری بازنشستگان در دستگاه های دولتی تصرف در بیت المال است Fri Jul 27 12:28:17 IRDT 2018
دفاع مقدس همایش «حماسه حسینی، قیام خمینی» در قم برگزار شد Sat Sep 22 22:29:24 IRST 2018
خبرگزاری بین المللی قرآن گزارش تصویری برگزاری یادواره پنج شهید بابل پشت بابلسر Sat Feb 24 00:42:25 IRST 2018
خبرگزاری نسیم مسائل ما با ابزارهای غربی قابل توضیح نیست/ تبیین اندیشه ایرانشهری Wed Oct 04 14:36:00 IRST 2017
فرهنگ نیوز نظر علی مرادخانی درباره برگزیده‌ی جشنواره تجسمی فجر Wed Mar 01 10:16:00 IRST 2017
خبرگزاری نسیم راز‌گشایی صادق زیباکلام و عباس سلیمی نمین از نشست راز رضا شاه Fri Jul 27 13:38:01 IRDT 2018
ایستا نیوز حجم عملیات ارزی بانک رفاه افزایش یافت Mon Jan 02 08:54:11 IRST 2017
خبرگزاری نسیم تغییر موضع رئیس اتحادیه فوتبال آلمان در قبال اوزیل Sun Aug 19 14:41:02 IRDT 2018
روزنامه دنیای اقتصاد زیر و بم لایحه بودجه 97 از نگاه 14 نماینده موافق و مخالف Sun Jan 28 13:49:29 IRST 2018
پارس فوتبال خطر بزرگ پنجره باز پرسپولیس: بازگشت «بچه‌های طلاق» Thu Dec 20 07:28:49 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران انتقاد بهزیستی از عدم همکاری بخشداری ازگله با تیم‌های امدادی این سازمان Tue Nov 14 15:12:15 IRST 2017
پارسینه واکنش اوپک به تصویب لایحه ضد اوپک در آمریکا Tue Feb 12 10:19:02 IRST 2019
واحد مرکزی خبر آغاز ورود دام به مراتع ییلاقی کاشان Mon May 29 18:11:48 IRDT 2017
خبرگزاری بین المللی قرآن همه مردم ایران و آزادی‌خواهان جهان روز قدس به میدان بیایند Wed Jun 21 13:00:33 IRDT 2017
روزنامه آفتاب یزد بیش از 800 معترض در روسیه دستگیر شدند Tue Sep 11 15:01:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی اهدای 3عضوبدن معلم بازنشسته به بیماران Thu Jan 26 13:37:00 IRST 2017
تابناک گروگانگیری در یک رستوران در مرکز بروکسل Sun Nov 11 00:53:43 IRST 2018
خبرگزاری مهر لاوروف:اظهارات ترامپ برای ما مهم است نه مک مستر Tue Apr 18 10:48:51 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر کاهش 14 درصدی تصادفات فوتی محورهای استان Mon Oct 08 18:14:33 IRST 2018
میزان پخش برنامه جدید بوستان از شبکه قرآن Wed Aug 02 14:30:01 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران سناریو‌های پول‌پاشی برای اقتصاد ایران/ بیش از 96 درصد تجهیزات گازرسانی تولید داخل است Tue May 09 07:46:44 IRDT 2017
خبرگزاری مهر «عاشقانه فرهاد» به پردیس تئاتر تهران می‌آید Mon Aug 14 13:58:27 IRDT 2017
افکارخبر مقاومت دستگاه‌های دولتی برابر دستور حسن روحانی Sun Dec 02 09:05:28 IRST 2018
تی نیوز کاهش 20 درصدی جرائم در ایام تعطیلات نوروز Mon Apr 09 16:45:47 IRDT 2018
آریا دیدار «زلمای خلیل زاد» با وزیر خارجه پاکستان / تحلیل Thu Oct 11 14:33:05 IRST 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا برداشت پسته نوبرانه در شهرستان مه ولات آغاز شد Sun Aug 06 13:11:28 IRDT 2017
تجارت نیوز تاثیر تلگرام بر قیمت ارز Tue Nov 27 12:00:53 IRST 2018
مشرق نیوز ورزشگاه محل دیدار پرسپولیس- الدوحیل تغییر کرد Sat Jul 21 17:46:10 IRDT 2018
خبرگزاری فارس پرت‌و‌پلا سازی امروز، اشعار قوی را شهید می‌کند/ هنرمندان بسیاری به خاطر دانلود غیرقانونی گوشه گیر شدند Wed Mar 01 12:21:00 IRST 2017
ایران آنلاین خراسان جنوبی نیاز به توجه ملی دارد Fri Dec 28 16:19:19 IRST 2018
ورزش 3 PSG دست بردار نیست؛ امباپه در راه پاریس! Mon Aug 07 10:55:00 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا باهنر:لاریجانی با من مشورت سیاسی نمی‌کند Mon Dec 11 10:50:40 IRST 2017
برنا حضور قایقرانان استان مرکزی در اردوی تیم ملی Thu Jun 29 15:10:37 IRDT 2017
اعتبار نیوز تندیس غرفه ویژه برتردر نمایشگاه بورس، بانک و بیمه به بانک تجارت Mon Apr 23 16:01:00 IRDT 2018
تابناک 3تقابل تمام ایرانی تاریخ لیگ قهرمانان آسیا چه شد؟ Sat Apr 21 14:04:01 IRDT 2018
خرداد نیوز بازدید اعضای کمیسیون امنیت ملی از گمرک و هوا و فضای سپاه Mon Jul 17 18:24:21 IRDT 2017
پارسینه خبر بد برای زوج های جوان Wed Apr 04 21:38:29 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران نشست هم اندیشی سخنرانان هیأت رزمندگان اسلام برگزار شد Thu Aug 16 12:03:05 IRDT 2018
ایلنا واکنش معاون ناجا به نحوه برخورد با دستفروشان Fri Dec 15 22:42:48 IRST 2017
عصر ایران استعفای آخوندی از وزارت/ گزینه‌ای برای شهرداری تهران Sat Oct 20 12:24:14 IRST 2018
نود تی وی رنار پس از پایان بازی: مقابل ایران در لحظات آخر مجازات شدیم Fri Jun 15 22:05:00 IRDT 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا گوشزد به وزارت جهاد کشاورزی در مورد کشت و صنعت مغان Sat Oct 27 15:19:18 IRST 2018
روزنامه دنیای اقتصاد دلار در سال 98 به کدام سمت می رود؟ Sun Feb 10 10:49:34 IRST 2019
ورزش 3 قوچان‌نژاد: روحیه جنگندگی در ایران بود Thu Aug 31 15:10:00 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر کوتاهی و بهانه تراشی سازمان ملل در کشتار کودکان یمن Wed Apr 26 08:22:22 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر کاهش 15 درصدی ذخیره آب پشت سدهای خراسان رضوی Mon Jul 16 15:42:51 IRDT 2018
ایران آنلاین آتش و خشم در کاخ سفید ترامپ (قسمت 126)/ مغز متفکر ترامپ، بنن یا کوهن؟ Sat Jul 07 07:26:50 IRDT 2018
بنکر بیمه پارسیان درنمایشگاه صنعت ساختمان Sat Aug 12 13:30:42 IRDT 2017
خبرگزاری مهر اجرای بیش از 20 برنامه دهه کرامت در نیشابور Thu Aug 04 12:54:12 IRDT 2016
بهار نیوز وصول 89هزار میلیارد تومان درآمد نفتی Sat Jan 19 15:49:52 IRST 2019
میزان حمله به سوریه نقض آشکار حقوق بین الملل است Wed Apr 18 15:53:45 IRDT 2018
پارس فوتبال لطفا شایعه نسازید ! این ستاره ” پرسپولیس ” هیچ شرطی برای تمدید قرارداد ندارد ! Wed Jul 11 17:48:07 IRDT 2018
تهران پرس 2 انفجار تروریستی در عراق؛ 50 نفر از جمله چندین زائر ایرانی شهید و 87 نفر دیگر زخمی شدند Thu Sep 14 16:45:00 IRDT 2017