خبرگزاری تسنیم - Wed Jan 25 15:27:29 IRST 2017 نمایش خبر

حملات تروریستی در اروپا ادامه خواهد یافت/حمایت از شورشیان سوریه اشتباه بود

مدیر مؤسسه تحقیقات صلح بین‌الملل استکهلم معتقد است جنگ سوریه تنها در صورتی متوقف خواهد شد که یا یکی از طرف‌ها به یک پیروزی سراسری و بزرگ دست یابد یا نبردها با یک بن‌بست مواجه شوند و طرف‌ها متوجه شوند که هیچ چیز بیشتری کسب نخواهند کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، رئیس مؤسسه تحقیقات صلح بین‌الملل استکهلم، با حضور در خبرگزاری تسنیم به تشریح دیدگاه‌های خود درباره مسائل منطقه خاورمیانه، اروپا و همچنین آمریکا پرداخت.


 دن اسمیت در ابتدای این گفتگو شرح مختصری درباره مؤسسه تحققات صلح بین‌الملل استکهلم ارائه کرد:

 

 مؤسسه تحققات صلح بین‌الملل استکهلم (سیپری) یک مؤسسه تحقیقات صلح مستقل و بین‌المللی در استکهلم است بنابراین ما یک اندیشکده سوئدی نیستیم بلکه یک مؤسسه تحقیقاتی بین‌المللی هستیم. ما در سال 1966 تأسیس شدیم و اخیرا پنجاهمین سالگرد شروع بکارمان را پشت سر گذاشتیم. کار ما تولید دانش بیشتر برای کمک در جهت یافتن راه‌حل‌هایی صلح‌آمیز برای مناقشات [است] و پرداختن به مسأله مسابقه تسلیحاتی در آن زمان یعنی رویارویی‌های بین آمریکا و شوروی بود.
 

 امروز ما بر روی مسائل امنیتی و صلح متمرکز هستیم که فکر می‌کنیم در زمان معاصر دارای اهمیت هستند. تمام کارهای ما به طور کامل بر واقعیات استوار هستند. ما یک مؤسسه تحقیقاتی کاملا تجربی هستیم نه یک سازمان با رویکرد نظری. فکر می‌کنم ما عموما به عنوان مرجعی برای اطلاعات در حوزه هزینه‌کردهای نظامی، تولید و تجارت اسلحه و تسلیحات هسته‌ای شناخته شده‌ایم. افراد و دولت‌های مختلفی از اطلاعات ما استفاده می‌کنند. ما همچنین بر روی مسائلی چون دلایل و راه‌حل‌های احتمالی برای مناقشات شامل مناقشات خشونت‌آمیز، مسائلی چون تأثیر تغییرات آب‌وهوایی بر ثبات صلح و نیز مسائل منطقه‌ای متمرکز هستیم.
 

 در ادامه دن اسمیت به سؤالات اعضای گروه بین‌الملل و سیاست خارجی تسنیم پاسخ داد. بخش اول این گفتگو که متمرکز بر مسائل خاورمیانه و تروریسم افراطی است، ارائه می‌شود.


تسنیم: شما وضعیت تصویر کلی منطقه خاورمیانه را در دوران دولت جدید آمریکا چگونه ارزیابی می‌کنید؟


اسمیت: جهان دو دهه گذشته از 1990 تا 2010 صلحی فزاینده را تجربه کرده است. اما در شش-هفت سال گذشته وضعیت بدتر شده است. در 1990، 50 مناقشه نظامی در جریان بودند؛ این رقم در سال 2010 به 30 مناقشه کاهش یافت اما اکنون بار دیگر به رقم 50 بازگشته است.


 چندین فقره از این مناقشات نظامی که بخشی از دلایل افزایش خشونت هستند در خاورمیانه قرار دارند: سوریه، یمن، لیبی و مناقشه صحرای سینا؛ مناقشات جدیدی که بر روی مناقشاتی که قبلا در عراق یا اسرائیل-فلسطین وجود داشتند، ظاهر شده‌اند.


 باید به یاد داشته‌ باشیم مسائلی که این مناقشات مسلحانه را در خاورمیانه ایجاد کردند توسط دولت ترامپ یا دولت اوباما ایجاد نشده‌اند. دلایل این مناقشات بسیار عمیق‌تر هستند. آنچه که در یک دهه و نیم گذشته در خاورمیانه شاهد بوده‌ایم، این است که مداخلات خارجی از جانب آمریکا، انگلستان و فرانسه – علی‌رغم دستاوردهایی که در کوتاه‌مدت داشته‌اند – بخشی از تصویر تشدیدکننده وضعیت در بلند‌مدت بوده‌اند. فکر می‌کنم که همین وضعیت در مورد سوریه نیز صادق است. من هیچ امیدی ندارم که مداخله روسیه متفاوت‌تر از مداخلات قبلی باشد. این مداخله ممکن است به برخی تأثیرات کوتاه‌مدت دست یابد که حتی برای صلح نیز مثبت باشند اما در بلند مدت عاملی برای بدتر شدن وضعیت خواهد بود.


 در این وضعیت، دولت‌ها و رهبران منطقه و خارج از آن نیازمند عقلانیت، نگاه بلندمدت، انبوه دانش، فهم عمیق و تعهد جدی به رفاه منطقه و مردم آن هستند نه منافع شخصی این یا آن دولت یا گروه. اما اگر بپذیریم که به این موارد نیاز داریم، آیا فکر می‌کنید دولت ترامپ می‌تواند آنها را فراهم کند؟ متأسفانه، با توجه به آنچه تاکنون شاهد بوده‌ایم جواب «نه» خواهد بود. بنابراین درباره تحولات آتی در این منطقه نگران هستم. دولت ترامپ دلیل هیچ یک از این مشکلات نیست اما تاکنون هیچ چشم‌اندازی متصور نیستم که به یک راه‌حل نیز کمک کند.


تسنیم: با توجه به گفتگوهایی که اخیرا در آستانه انجام گرفتند، مذاکرات آتی در ژنو و نیز همکاری احتمالی بین آمریکا و روسیه یا برخی بازیگران منطقه‌ای، آیا چشم‌اندازی برای صلح در سوریه در سال 2017 یا سال‌ بعدی متصور هستید؟


اسمیت: تا زمانی که نیروهای درگیر در سوریه آماده صلح نباشند، هیچ صلحی در این کشور بوجود نخواهد آمد. این امر پس از آن رخ خواهد داد که یا یک طرف به یک پیروزی بزرگ دست یابد یا اینکه متوجه شوند با جنگ کردن به چیز بیشتری دست نخواهند یافت. زمانی که تمام طرف‌ها علم به این امر یابند، درگیری‌ها متوقف می‌شود. اگر بن‌بستی به وجود آید که همه از آن متضرر شوند، این احتمال وجود خواهد داشت که به یک توافق صلح دست یابند.


 در کوتاه‌مدت همه ممکن است با یک آتش‌بس یا حتی به اصطلاح یک توافق صلح موافقت کنند اما در صورتی که متقاعد نشوند جنگ دیگر فایده‌ای برای آنها نخواهد داشت، نبرد در برهه‌ای بار دیگر از سر گرفته خواهد شد. بنابراین امکان دستیابی به نوعی توافق که منجر به اندکی توقف در نبردها شود را رد نمی‌کنم اما متأسفانه اکنون شرایط لازم برای دستیابی به یک راه‌حل بلند مدت در سوریه را مشاهده نمی‌کنم.


 فکر می‌کنم مشکل عمیق‌تر این است که اگرچه غرب ممکن است اشتباهاتی در حوزه ارتباطاتش با برخی گروه‌های شورشی در سوره مرتکب شده باشد اما علاوه بر آن، سیستم حکومتی در سوریه نیز بخشی از مشکل بلند‌مدت است. آغاز جنگ در سال 2011، در ابتدا قیامی توسط افرادی که اکنون تبدیل به داعش شده‌اند، نبود. در ابتدا شورش‌ها توسط جبهه‌النصره شروع نشدند. در ابتدا مردم عادی بودند که خواهان قدرت بیشتر در تعیین سرنوشت و زندگی‌شان بودند که حقشان نیز بود. این حقی بود که دولت سوریه به آنها نداد. با این وجود، در آن زمان دولت اگر نوعی رفاه برای مردم سوریه ارائه می‌کرد، ممکن بود مردم این وضعیت را بپذیرند. این امر را در بسیاری کشورها شاهد هستیم. آنها سیستم قدرت را نمی‌پسندند اما اگر وضعیت زیاد بد نباشد، آن را می‌پذیرند. اما در سال‌های 2010 و 2011 رفاه مردم سوریه به مانند برخی دیگر از کشورهای عربی دچار چالش شده بود. در نتیجه یک انقلاب عمومی بوجود آمد. جناح‌های سنی به سرعت از این واقعیت سوء استفاده کرده و یک جنگ بنیاد‌گرایانه را آغاز کردند. اما منشأ این امر در ناکارآمدی سیستم حکومتی نهفته است. بنابراین اگر از یک طرف حمایت از گروه‌های شوروشی اشتباه است، از سوی دیگر حمایت از دولت اسد نیز حمایت از صلح نیست بلکه متأسفانه حمایت از سیستمی است که این جنگ را آغاز کرد.


 حال چگونه دولت‌هایی به مانند روسیه و ایران که از اسد حمایت می‌کردند و دولت‌هایی چون آمریکا، عربستان سعودی و ترکیه که از گروه‌های شورشی مختلف حمایت می‌کردند، باید از این وضعیت خارج شوند؟ برای تحقق این امر نیازمند عقلانیت، دانش بسیار و علاقه مردمان عادی هستیم.


تسنیم: به این نکته اشاره کردید که دولت سوریه مردم را از حقوقشان محروم کرد و این امر منتهی به خلق گروه‌هایی چون داعش و النصره کرد. اما فکر می‌کنید چقدر سیاست خارجی آمریکا در پدید آمدن این وضعیت نقش داشت، برای مثل سیاست‌های توسعه‌طلبانه‌ای که در جنگ عراق انجام داد؟


اسمیت: فکر می‌کنم هر آنچه که جرج بوش و تونی بلر در زمان حمله به عراق می‌خواستند، اتفاق نیفتاد. می‌توانید هر آنچه که درباره آنها می‌خواهید را بیان کنید اما آنها دیوانگانی انتحاری نیستند. آنها برای پدید آوردن این وضعیت در عراق کارشان را شروع نکردند. آنها دچار یک خطای استراتژیک عظیم شدند و البته آنچه رخ داد ظالمانه نیز بود زیرا مردم عراق را دچار یک کابوس کرد. این امر منجر به پدید آمدن ابتدا القاعده در عراق و سپس پدیدار شدن داعش از دل آن در عراق و سوریه شد.


 اما یک دوره خاص نیز پس از افزایش نیروهای آمریکایی در عراق وجود داشت که طی آن دولت بغداد می‌توانست به یک ثبات مشخص دست یابد. اما به جای آن نیروهای پلیس رفتار تندی علیه جمعیت سنی عرب نشان داده و آنها را از ائتلافی که علیه القاعده شکل گرفته بود دور ساخته و به حمایت از آن و سپس داعش سوق دادند.


 تمام اینها خطاهای استراتژیک فاجعه‌باری هستند که بار مسئولیت عظیمی ایجاد کرده و آشکارا منجر به تشدید وضعیت در سوریه شده‌اند زیرا گروه دولت اسلامی در عراق وارد سوریه شده و تبدیل به دولت اسلامی عراق و سوریه (داعش) شد. اما آنها دلیل نبردها در سوریه نبودند. دلیل جنگ سوریه چیز دیگری است: سیستم حکومتی در چهل و اندی سال گذشته. می‌توان اینگونه گفت که فشار آمریکا و اسرائیل بر سوریه بخشی از دلیل ظهور چنین سیستم حکومتی است اما در نهایت رفتار افرادی که در سوریه حکومت می‌کردند منجر به قیام  عمومی در 2011 شد.


 مسأله این است که یکی از رویکردها نسبت به این بحران مقصرسازی است. برای مثال اگر آمریکا را دوست ندارید راهی برای مقصر جلوه دادن آمریکا خواهید یافت. می‌توانم به شما بگویم آمریکایی‌هایی وجود دارند که ایران را دوست ندارند و راه‌هایی برای مقصر نشان دادن ایران پیدا می‌کنند. اما رویکرد دیگری نیز وجود دارد که ما سعی کردیم تا حد امکان آن را به پیش ببریم. این رویکرد اغلب بسیار پیچیده است و سعی دارد مشخص کند که منشأ این بحران چه بوده است. اگر رویکرد مقصرسازی را کنار گذاشته و سعی کنید به این وضعیت با نگاهی غیرجانبدارانه نگاه کنید، متوجه می‌شوید مسأله‌ای وجود داشته که گروه‌های مختلف از آن سوءاستفاده کردند و سپس حمایت‌های خارجی از اسد و این گروه‌ها وارد میدان می‌شود. و اکنون با تداوم این داستان بازیگران بیشتری و بیشتری وارد شده‌اند که حتی نمی‌توانیم نام این گروه‌های را به خاطر بسپاریم، حتی 20 گروه برتری که در صحنه سوریه حضور دارند. اما در نهایت این سیستم حکومتی است که منجر به این مناقشه مسلحانه شده و دیگر طرف‌های این مناقشه به مانند لایه‌های یک پیاز هستند که باید از آنها عبور کنید تا به کنه مسأله و راه‌حل سیاسی آن دست یابید.


تسنیم: امروزه صلح و ثبات در خاورمیانه نه تنها برای این منطقه بلکه برای اروپا نیز تبدیل به یک مسأله مهم شده است. با توجه به رویدادهای رخ داده در اروپا، چشم‌انداز امنیتی این منطقه را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ بالاخص با توجه به اینکه برخی از تروریست‌های درگیر در سوریه به کشورهایشان در اروپا بازگشته و بازخواهند گشت.


اسمیت: فکر می‌کنم که تلاش‌های بیشتری برای حملات تروریستی به مانند آنچه در پاریس، نیس یا استانبول شاهد بودیم، انجام خواهند گرفت. اینکه آیا پیش از اینکه کاری انجام دهند در نتیجه عملیات‌های اطلاعاتی و اقدامات پلیسی متوقف شوند یا نه را نمی‌توانم پیش‌بینی کنم. اما فکر می‌کنم قطعا تلاش خواهند کرد تا حملات بیشتری انجام دهند.


 تعداد افراد جوانی که از کشورهای اروپایی یا شمال آفریقا به سوریه و عراق برای جنگ می‌روند – چیزی که از آن تعبیر به توریسم جهادی می‌شود – زیاد نیست. اما همین مقدار نیز کافی است. برخی هیچگاه میدان نبرد را نمی‌بینند اما بعضی دیگر به جنگ رفته، آموزش دیده و بازمی‌گردند. زمانی که بازمی‌گردند و از چشمان سازمان‌های اطلاعاتی پنهان می‌مانند، خطرناک می‌شوند زیرا دارای آموزش، انگیزه و نارضایتی سیاسی بوده و تجهیزاتی که می‌خواهند را نیز به آسانی می‌توانند به دست آوردند.


 فکر می‌کنم یکی از خطراتی که اکنون با آن رویارو هستیم، پدیده به اصطلاح «حملات گرگ تنها»‌ است. یعنی کسانی که حتی شاید قبلا یک جهادی نبوده‌اند اما احساس قرابت بسیاری با آنها داشته و تصمیم می‌گیرد که به تنهایی دست به اقدام بزند. چنین فردی می‌تواند دست به عملیات زده و مقدار زیادی خسارت و اسیب وارد کند. برخی اوقات این گرگ‌های تنها دارای برخی ارتباطات با بعضی سازمان‌ها به مانند داعش هستند، اما همچننی می‌توانند به صورت کاملا مستقلی عمل کنند. افکار عمومی و به نظر من بسیاری از افراد جامعه اطلاعاتی از این پدیده بیش از حملات بزرگ سازمان‌دهی شده، واهمه دارند. فکر می‌کنم که این روند برای مدتی ادامه خواهد داشت.


تسنیم: راه‌حل این مسأله چیست؟


اسمیت: این مسأله «یک» راه حل ندارد، یا حداقل یک راه‌حل خواهد بود که متشکل از زوایا و عناصر مختلف است. واضح است که راه‌حل کوتاه مدت انجام عملیات‌های پلیسی و اطلاعاتی است. دولت‌های اروپایی در حال سرمایه‌گذاری در این حوزه هستند. انجام این کار بسیار سخت است زیرا در بسیاری از شهرها خواهان برگزاری مراسم‌‌های بزرگ هستند، این کار یکی از بخش‌های شناساندن خودشان به جهان است. اما مراسم بزرگ، از هر نوعی که باشند، مسائل امنیتی پدید می‌آورند. بنابراین موضوع افرادی که از اروپا و شمال آفریقا به خاورمیانه می‌روند مهم است.


 فکر می‌کنم موضوع دوم بسیار مهم در وهله اول ارائه آموزش در جوامعی که از جوانان از آنجا به خاورمیانه می‌روند،‌ و در وهله دوم برابری و عدالت و نیز فرصت‌هایی که در آن جوامع وجود دارند، است. به نظر می‌رسد، بسیاری از افرادی که وارد این فعالیت‌های سیاسی افراطی می‌شوند در صورتی که انتخابشان اندکی متفاوت بود وارد گروه‌های بزهکاری جوانان می‌شدند. در حقیقت برخی از آنها فعالیت‌های مجرمانه داشته و بعدها با یافتن یک واعظ کاریزماتیک، راه نادرست را رفته و وارد گروه‌های جهادی می‌شوند. دلیل اشاره‌ام به موضوع فوق این است که بسیاری از این جوانان از جوامع به حاشیه‌رانده شده هستند، فرصت‌های کمی برای آنها وجود دارد. در جوامعی که به صورت فزاینده‌ای شفاف هستند همه می‌توانیم ببینیم که ثروتمندان و افراد موفق قادر به انجام چه کارهایی هستند. این امر احساس بدی درباره واقعیت زندگی خودمان به ما می‌دهد. این مسأله راه‌حل بلندمدت دارد و یقینا برخورداری از یک جامعه دارای عدالت و تغییر آموزش چندین نسل به طول خواهد انجامید.


 مسأله سوم این است که نه تنها مناقشات به راه‌حلی مسالمت‌آمیز دست یابند بلکه باید روابط خوبی هم در داخل منطقه بین دولت‌ها و گروه‌های مختلف شامل سنی‌ها و شیعیان، ایران و عربستان سعودی و ... و همچنین بین اروپا و منطقه خاورمیانه برقرار شود تا بدین ترتیب خصومت و دشمنی کمتری وجود داشته باشد.
 بنابراین برخورد با این پدیده نیازمند اقدامات کوتاه‌مدت و بلند مدت به مانند آموزش و همچنین بسیار بلندمدت‌تر یعنی برنامه‌های چند-نسلی است.


 انتهای پیام/
خبرگزاری تسنیم آمل صاحب دو نیروگاه زباله‌سوز مکانیزه می‌شود Mon Dec 04 16:02:47 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم حضور یگان‌های سپاه در رزمایش مشترک با ارتش عراق/ پهپادها و بالگردهای نزسا در رزمایش حضور دارند Mon Oct 02 17:56:03 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم شهروند ساروی: نظارت ضعیف متولی تجارت مازندران بر بازار شب عید/ افزایش لحظه ای قیمت آجیل در استان Sun Mar 19 17:38:08 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم «أنصارالله» پیروز مذاکرات صلح یمن Sun Aug 07 09:35:50 IRDT 2016
خبرگزاری تسنیم سردار سلیمانی در کرمان: زمزمه جدایی دین از سیاست نمونه تحجر در دانشگاه است Wed Nov 28 19:42:33 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم خانواده را با اخلاقیات زیبا به سوی ارزش‌ها دعوت کنیم/ عصبیت؛ مانع جریان رحمت Wed Mar 22 12:46:00 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم السد با پورعلی‌گنجی آماده شکست حریف پرسپولیس + عکس Fri Mar 31 09:33:54 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم ذخایر غذایی مورد نیاز استان قم‌ تا 18 ماه آینده تامین شده است Thu Nov 01 19:22:14 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم مرحوم دولابی: دل متعلق به دلبر است Sun Feb 12 00:29:00 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم خواص درمانی یک سنگ گران بها Thu Jan 04 13:39:47 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم توزیع نخستین سبد غذایی 97 در آستانه رمضان Tue May 15 08:57:33 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم یاسوج| 1500 میلیارد ریال پروژه عمرانی در شهرستان گچساران اجرا می‌شود Wed Apr 11 11:16:39 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم خروج آثار موزه‌ای ایران با چاشنی بزرگنمایی یا کم‌‌سوادی + تصاویر Mon Aug 14 12:56:55 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم آیا گرم شدن زمین در کوتاه شدن قد تاثیر دارد؟! Sun Mar 19 11:55:21 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم یادواره شهدای عملیات والفجر 5 و ایل شوهان در مهران برگزار می‌شود Fri Jan 27 03:46:28 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم کمیته اخلاق دلایل محرومیت مسلمان و کعبی را اعلام کرد Sun Aug 05 19:55:51 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم آنژه و رن رقبایشان را شکست دادند Sun Feb 26 00:32:00 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم متن حکم فرمانده کل قوا به معاون هماهنگ‌کننده ستادکل نیروهای مسلح Tue Jul 05 14:37:59 IRDT 2016
خبرگزاری تسنیم درگیری بین جوانان فلسطینی و نظامیان صهیونیستی در شهرهای مختلف کرانه باختری Wed Dec 06 23:02:04 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم وزارت نفت 38 ساله شد Sun Oct 01 16:16:04 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم فعالیت‌های اجرایی و عمرانی خراسان‌رضوی نباید به بهانه انتخابات تعطیل شود Tue May 09 14:43:50 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم آیت الله بهجت: مردم تا ظهور تصفیه می شوند Thu Aug 04 00:10:00 IRDT 2016
خبرگزاری تسنیم آیت‌الله ‌حسینی‌بوشهری‌: نیروهای مسلح ایران برای دفاع از اسلام و نظام همواره آماده هستند Sun Jul 08 18:33:36 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم مسئولان باید پاسخگوی مطالبات به‌حق معیشتی مردم باشند Tue Jan 02 13:08:06 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم سلطانی: پلیس آگاهی به دنبال شناسایی سارقان دفتر باشگاه استقلال خوزستان است/ مرفاوی رفت و به تیم ضربه زد Mon Jun 18 17:14:11 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم بارش برف تا یکشنبه مهمان مشهدی‌هاست/ احتمال سیلاب در جنوب خراسان‌رضوی Fri Feb 17 22:48:28 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم الیاس نادران: رسید پروانه گمرکی را منتشر کنید تا حکم برائت 24 ساعته را باور کنیم Thu May 04 13:52:03 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم جریمه 4 هزار میلیارد تومانی 4 واردکننده پوشاک به دلیل تخلفات گمرکی Fri Feb 17 10:25:02 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم لیگ برتر انگلیس| آرسنال به سختی از سد ساوتهمپتون گذشت Sun Apr 08 19:41:56 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم محمود جهان خواننده موسیقی جنوب درگذشت Sun Jul 30 14:35:51 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم هدف از جنگهای منطقه منحرف کردن کشورها از مبارزه با اسرائیل است Fri Jul 01 17:29:38 IRDT 2016
خبرگزاری تسنیم شیراز| کاهش چشمگیر آتش‌سوزی مراتع و جنگل‌های فارس Fri Jun 01 03:45:00 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم جزئیات حادثه غرق‌شدگی در رودخانه کارون/ بی‌خبری از سرنوشت پسر؛ جسد پدر پیدا شد Wed Jul 19 12:31:20 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم آغاز طرح نهضت درختکاری در منازل شهروندان از 10 دی ماه Tue Dec 26 15:32:37 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم گزارش تسنیم| طرح بازگشت مهاجرین افغانستانی بدون ابطال کارت آمایش سرانجام اجرایی می‌شود +جزئیات Sun Aug 12 13:11:42 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم «مارکا» اعلام کرد؛ حضور طارمی در بازی با مراکش در هاله‌ای از ابهام Mon Jun 11 10:22:05 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم رئیس دادگاه عالی پاکستان: اجازه دخالت در تصمیم گیری‌های قضایی را به هیچکس نمی‌دهیم Sat Apr 21 12:50:53 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم برانکو: در مورد ژوزه از من نپرسید، من «برانکو ایوانکوویچ» هستم/ ترسم از این است که ربیع‌خواه به دیدار با نفت نرسد Sat Aug 05 18:57:24 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم خوردن بیش از حد "آب یخ" موجب کبد چرب و ناباروری می‌شود Wed Jan 31 15:26:32 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم سهام عدالت 13 میلیونی جهانگیری کاغذی است Tue Nov 13 09:26:00 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم مراسم نکوداشت مرحوم امیرحسین فردی در اردبیل برگزار می‌شود Tue Oct 10 15:39:42 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم تسلیت ولایتی به رئیس دانشگاه شهید بهشتی Sun Dec 24 19:29:04 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم شهیدِ تهرانی پایگاه هوایی تیفور به روایت مادر Mon Apr 16 03:50:00 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم مرگ راننده ریو پس از تصادف با میکسر حمل بتن در بزرگراه چمران Fri Jan 26 11:05:19 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم در تصادف اتوبوس با کامیون 17 نفر ناپدید شدند! Mon Jul 03 13:56:07 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم اماکن گردشگری اصفهان تحت پوشش گشت‌های پلیس قرار دارد Mon Mar 27 15:59:02 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم قم| بودجه‌های فرهنگی استان قم در برپایی مراسم‌های ملی-مذهبی "اندک" است Thu May 17 15:42:50 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم آبگرفتگی معابر عمومی ایلام تردد شهروندان را مختل کرد Tue Nov 06 09:47:44 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم پایان جام جهانی اسلحه سابر با هفتمی نمایندگان کشورمان Sun Nov 18 23:33:00 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم سایت آمریکایی: پامپئو متقاعد شده ارتباط ایران را با سوئیفت قطع نکند Fri Nov 02 01:56:28 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم جزئیات وداع و تشییع پیکر مطهر شهید فاطمیون Mon Jul 31 13:40:38 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم حمیدرضا گرشاسبی: سیدجلال برای بازگشت به تیم ملی حتی یک نفر را هم واسطه نکرد Sun Dec 02 13:00:40 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم نبردی واقعی در فضای مجازی Sun Apr 22 06:25:00 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم عاشوری: قراردادم با فولاد تمام شده است/ هنوز با هیچ تیمی مذاکره نکرده‌ام Sat May 12 10:34:46 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم لیگ جهانی کاراته استانبول|کسب دو نشان برنز دیگر برای نمایندگان کاراته ایران Sun Jun 10 14:53:24 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم تکرار/سلیمی‌نمین: مرکز هماهنگی حمایت از تولیدکنندگان تشکیل شود/ بعضی سفرا واردکننده هستند Mon Apr 02 10:44:59 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم ائتلاف 171 نماینده برای ادامه ریاست لاریجانی Wed May 30 08:59:49 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم آثار برگزیده لوریس چکناواریان در تالار وحدت رونمایی می‌شود Sun Apr 15 09:32:28 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم همکاری هند و افغانستان با گروه‌های تروریستی «جماعت‌الاحرار» و تحریک طالبان پاکستان + ویدئو Wed Apr 26 17:53:49 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم برگی از زندگی شهید "قاضی‌خانی" به روایت همسرش؛‌ "مهدی" می‌گفت سوریه خط مقدم انقلاب اسلامی است Tue May 02 09:33:55 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم بیش از 70 سانتی متر برف در مناطق کوهستانی گلستان بارید Tue Feb 14 19:51:50 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم مراسم اختتامیه ششمین جشنواره بین المللی باروت خیس Mon Jul 16 22:36:00 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم محفل شبی با شهدای مدافع حرم Sat Jun 24 13:09:43 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم تردد وسایل نقلیه از محورهای مواصلاتی� اردبیل 20 درصد افزایش یافت Sat Mar 25 00:07:30 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم عذرخواهی مدیرعامل برق گلستان از مردم؛ سهمیه خاموشی‌ها کاهش یافت Wed Jul 18 15:16:01 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم نظر وزیرعلوم درباره حذف کنکور سراسری Wed Jun 27 12:32:12 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم مراسم قرعه کشی لیگ برتر امشب ساعت 21:30 برگزار می شود Thu May 31 10:27:11 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم راهیابی 30 قاری به نیمه‌نهایی مسابقات کشوری Thu Sep 07 00:43:00 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم کنسرت علیرضا قربانی در دانمارک و بلژیک برگزار می‌شود Mon Nov 26 12:50:00 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران با دانشگاه‌های بین‌المللی رقابت می‌کنند Fri Jul 21 17:24:10 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم سرکشی از خانواده‌های شهدا از برنامه‌های کنگره ملی 2 هزار شهید خراسان جنوبی است Tue Jun 12 13:52:24 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم فوتبال جهان| منشأ اختلافات ژوزه مورینیو و پل پوگبا به روایت هافبک منچستریونایتد Thu Oct 18 17:58:12 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم امنیت در افغانستان با افزایش نظامیان خارجی تأمین نمی‌شود Thu May 18 16:16:11 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم آمادگی تعاونی ها برای حل مشکلات اقتصادی Fri Jul 06 12:26:00 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم تبریز| ‌روش‌های مدیریتی گذشته حلال مشکلات مردم و اقتصاد نیست‌ Mon Jul 23 20:32:08 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم دیدار پوتین و اردوغان Fri Sep 07 15:31:41 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم آمادگی بسیج اصناف برای اسلامی کردن بازار و مقابله با قاچاق کالا Sun Aug 27 16:20:27 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم تیم هندبال نوجوانان ایران در گروه مرگ قرار گرفت Sat Apr 28 23:40:00 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم حجت‌الاسلام رئیسی نامزد اصلح است Wed May 17 20:39:07 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم نامه‌نگاری پرسپولیس با فدراسیون فوتبال و کمیته تعیین وضعیت بازیکنان Tue Jul 11 10:22:20 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم بیانیه‌ای کوتاه با مفاهیمی بلند Tue May 16 06:14:00 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم همایش دختران حسینی در ارومیه به روایت تصویر Mon Oct 15 18:11:37 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم حضور منصوریان در کنار کاپلو و ماگات + عکس Wed Aug 30 15:13:43 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم کشته شدن والی و رئیس امنیت ملی ولایت قندهار افغانستان Thu Oct 18 16:44:13 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم برف برق غرب تهران را قطع کرد Sun Jan 28 09:51:49 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم هیچ ال سی بعد از برجام برای صادرات بازگشایی نشده است/ ادعای بازگشایی ال سی از سوی دولتی ها اظهار نظر انتخاباتی است Sun Mar 12 11:40:50 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم سلیمانی: مدیران باشگاه‌ها اگر مشکلی دارند تقصیر ما نیندازند/ انتظار داریم شیرازی هم به مشکلات تأسیسات ورود کند Tue Apr 10 10:38:45 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم عقبگرد شاخص بورس تا ارتفاع 77 هزار واحد Sat Jan 28 12:55:00 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم ویدئو/ گذرگاهی در بغداد که شما را به‌یاد «خیابان انقلاب» تهران می‌اندازد! Mon Sep 04 16:37:08 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم آئین یادبود شهید مدافع حرم " حسنی " در مهدی‌شهر برگزار شد Sat Sep 02 22:27:28 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم پوشش زنده/ استقلال صفر - پرسپولیس یک؛ تا دقیقه 5/ سروش گل کاشت Sun Feb 12 15:07:14 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم امکانات موجود پاسخگوی نیاز مردم جنوب استان کرمان نیست Sun Dec 02 09:19:48 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم روحانی در پایان نشست آنکارا:‌ هیچ کشوری حق ندارد درباره آینده سوریه تصمیم بگیرد Wed Apr 04 18:26:02 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم دولت یازدهم هیچ منّتی بر مردم ندارد Mon May 08 19:46:34 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم اردویژه هلند | پیروزی امیدبخش هیرنوین Wed Apr 18 01:07:00 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم خوزستان| چرایی تغییرناپذیری ماهیت 13 آبان 58 چیست؟ Sun Nov 04 10:50:07 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم برگزاری کنفرانس ملی درباره لیبی در آغاز سال آینده/ واکنش مغرب به سرنوشت شاهزاده سعودی Fri Nov 09 15:31:09 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم انجام رزمایش پاسخ به تهدیدات نظامی آمریکا است Fri Mar 03 16:40:15 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم رسانه‌ها به بخش بهداشت و درمان بی‌مهری کردند Sat Apr 29 09:49:33 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم درگیری طالبان و نیروهای امنیتی در مرکز افغانستان چندین کشته و زخمی برجا گذاشت Fri Jul 21 12:13:15 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی رئیس بهزیستی: 10درصدمعتادان زن هستند Sat Jul 16 19:18:00 IRDT 2016
خبرگزاری مهر رایزنی با سرمایه‌گذار خارجی برای احداث «تله کابین» در خرم‌آباد Sat Dec 23 16:02:38 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی پرونده عود را تا 4 ماه آینده به یونسکو ارائه می‌ دهیم Thu Aug 16 17:23:00 IRDT 2018
خبرگزاری مهر فیس بوک از 3.5 میلیارد عکس کاربران اینستاگرام استفاده می کند Fri May 04 10:22:23 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران راه‌اندازی مجدد اتاق‌های سیگار در فرودگاه‌های روسیه Thu Nov 16 15:51:59 IRST 2017
جوان آنلاین ممانعت نیروهای آل خلیفه از اقامه نماز جمعه در الدراز Fri Apr 27 20:27:47 IRDT 2018
خیبر آنلاین احتمال غیبت عالیشاه در بازی با السد Sun Oct 07 15:47:53 IRST 2018
خبرگزاری شبستان وجود 53 مدرسه استثنایی در تهران/ مناسب‌سازی 90 اتوبوس برای سرویس مدارس استثنایی Mon Sep 17 17:04:00 IRDT 2018
اعتدال انتقاد والورده از بازی بد شاگردانش Thu Nov 01 12:27:08 IRST 2018
بولتن نیوز انفجار مرکز رم را لرزاند Fri May 12 13:58:10 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی Tue Jan 30 17:55:14 IRST 2018
خبرگزاری فارس روحانی از طرح جدید اسکناس 10 هزار ریالی رونمایی کرد Mon Feb 27 11:01:00 IRST 2017
ایران آنلاین کی روش از پیشنهاد تیم ملی مکزیک استقبال کرد/ سفر به آمریکا Sat Aug 18 14:56:20 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر 7 تیر و25 تیرماه ، فرصتی مناسب برای تعیین دقیق قبله Sun Jul 16 10:30:05 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران برپایی 340 کرسی آموزش زبان فارسی در 62 کشور جهان/ جهانگیری: دولت از اقتصاد نشر حمایت می‌کند Fri May 18 15:40:02 IRDT 2018
پول نیوز دستگیری قاتل فراری نزاع خانوادگی در خرم آباد Sun Feb 26 23:20:26 IRST 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا اختراع دستگاه خشک کن صنعتی تیغه‌های سفالین برای اولین بار در دنیا / زمینه دریافت تسهیلاتِ علمی فراهم شود Mon May 08 15:09:30 IRDT 2017
روزنامه دنیای اقتصاد پرونده حناچی به وزارت کشور ارسال می‌شود Tue Nov 13 10:30:08 IRST 2018
تی نیوز آیا پیام رسان های داخلی قابل اعتماد نیستند؟ Fri Apr 13 17:14:13 IRDT 2018
صراط نامه آیت الله یزدی برای حفظ جایگاه مرجعیت از دستبرد فتنه گران Mon Oct 29 22:21:01 IRST 2018
تهران پرس ظریف راهکارهای تقویت عملیات مشترک علیه تروریست‌ها را ارائه کرد Wed Oct 31 12:42:00 IRST 2018
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین محمد رودباری، مدیر جدید دفتر نگهداری راههای روستایی و فرعی شد Wed Jun 27 13:55:13 IRDT 2018
میزان حبیب‌الله برای من مثل برادر بود/کاسه‌ساز به هیچ‌چیز جناحی نگاه نمی‌کرد Wed Jul 19 11:05:19 IRDT 2017
پارسینه نظرات جالب اوباما، جان کری و ژنرال پترائوس درباره سردار سلیمانی Sun Nov 26 09:47:33 IRST 2017
ورزش 3 دستمزد داوران فوتبال افزایش یافت Mon Nov 13 14:18:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس آمادگی «صنعا» برای آشتی ملی در یمن؛ جنوب زیر یوغ اشغالگران است Sun Oct 14 14:21:18 IRST 2018
میزان تارتار: پرسپولیس از تک موقعیتش استفاده کرد/ ریسک کردیم چون فروزان خوب پنالتی می‌زند Sat Nov 25 17:54:38 IRST 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا ده‌ها کشته و زخمی در انفجارهای روز جمعه عراق Sat May 20 08:52:59 IRDT 2017
جوان آنلاین آمریکا بعد از غارت اموال آل‌سعود آنها را از میدان به‌در می‌کند Mon May 29 14:56:53 IRDT 2017
ایلنا احداث کارخانه سنگ در منطقه آزاد چابهار/ سرمایه‌گذاری 3 هزار شرکت ایرانی و خارجی در منطقه Sun Sep 17 12:03:51 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجو دولت در لوای مردم‌‏گرایی ساختار‌های قانون‌‏گذاری را کمرنگ نکند Tue Feb 13 19:06:22 IRST 2018
تهران پرس انفجار بمب در سریلانکا 19 زخمی بر جا گذاشت Wed Feb 21 11:32:00 IRST 2018
خبرگزاری مهر فخرفروشی و تکبر نشانه نداشتن یقین به قیامت است Wed Jan 10 10:12:02 IRST 2018
خبرگزاری مهر 7 نظامی پاکستانی در انفجار بمب کشته و زخمی شدند Sun Nov 18 18:03:58 IRST 2018
خبرگزاری نسیم سلیمانی: کفاشیان بازنشسته نیست و کمیته فوتسال هم خصوصی است!/ مجمع فوتسال نیمه اول آذر ماه برگزار می‌شود Mon Nov 19 13:28:11 IRST 2018
تابناک Donald Trump Extends Protections For Some Syrians In U.S., Shuts Others Out Thu Feb 01 11:27:25 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران مرزهای جدید طی اربعین در ایلام باز می شوند Mon Nov 06 23:34:32 IRST 2017
جهان نیوز با دولتی که قلدری می کند نباید مذاکره کرد Sat Aug 18 10:20:02 IRDT 2018
خبرگزاری مهر رسیدن به مطالبات بابی‌قانون دیکتاتوری است/بی‌بصیرتی ریشه اختلافات Fri Dec 29 14:58:42 IRST 2017
فرادید تصاویر/ جزئیاتی از محصول آینده بی ام و Thu Apr 26 19:31:27 IRDT 2018
بی باک نیوز تبدیل جاده 100 ساله چالوس به جاده موزه Tue Jun 27 06:40:01 IRDT 2017
ایسکانیوز نرخ رشد جمعیت کشور از 1.29 به 1.24 درصد رسیده است Sun Oct 29 10:23:19 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران خیانت مدارس برند وآزمون‌های مصاحبه‌ای درحق دانش‌آموزان/ ورود دشوار به برخی مدارس Sat Sep 16 09:48:54 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران برگزاری مراسم خاطره گویی دفاع مقدس در رشت Thu Oct 11 09:41:01 IRST 2018
گجت نیوز جی کاپ 2017 : مرحله اول جدال بهترین گوشی های سال 2017 Thu Feb 08 22:17:37 IRST 2018
تابناک ویدیوی متهم کردن پرسپولیس به تبانی در تلویزیون! / ویدیوی تکان دهنده از حمله اوباش در شمال ایران / تصاویر تعطیلی فرودگاه مهرآباد پس از طوفانی که پیش بینی نشده بود Mon Apr 24 23:18:13 IRDT 2017
خبرگزاری مهر 151 نخبه علمی از «رئیسی» در انتخابات اعلام حمایت کردند Wed May 17 14:34:50 IRDT 2017
خبرگزاری مهر گلوله های «جنگی» نظامیان آل خلیفه، جوان بحرینی را به شهادت رساند Thu Jan 26 16:08:20 IRST 2017
آفتاب ایران نسبت به شهر و مشکلات شهر مسئول هستیم Sat Feb 10 10:58:14 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی جایگاه ردیف اعتباری هرمزگان در ردیف بودجه ارتقاء یابد Thu Jan 26 12:14:00 IRST 2017
آنا آیت‌الله شاهرودی: توطئه دشمنان اثری در دلسرد کردن مردم ندارد Sun Feb 11 13:14:53 IRST 2018
مشرق نیوز روشنگری فتحی درباره جذب احتمالی آنتونی استوکس Tue Dec 11 23:11:00 IRST 2018
شفاف تندگویان: اشتغال، مشکلات جوانان را حل می‌کند Wed Apr 25 21:13:36 IRDT 2018
صبا ایران برلین سفیر عربستان را احضار می کند Tue Oct 23 11:47:45 IRST 2018
میزان برنامه قانون و قضا با موضوع بررسی حقوقی سرقفلی از شبکه یک سیما پخش می‌شود Wed Oct 24 14:18:41 IRST 2018
آنا اتحاد معارضان سوری و نتیجه نشست سوچی باعث امیدواری درباره نشست در ژنو شده است Sat Nov 25 20:44:00 IRST 2017
آفتاب مراسم تقدیر از عوامل سریال پایتخت 5 Wed Apr 18 16:28:43 IRDT 2018
خانه ملت پیام تسلیت سفارت جمهوری قرقیزستان به مجلس شورای اسلامی در پی حادثه تروریستی 17 خرداد Sun Jun 18 16:04:33 IRDT 2017
میزان اجرای حکم اعدام دو سارق مسلح در مشهد Sun Jan 29 13:34:34 IRST 2017
میزان گنبد نمکی قم در معرض تخریب است Thu Jan 18 10:47:01 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران کنترل مستمر شناگاه‌های طبیعی توسط بازرسان وزارت بهداشت Sat Jun 30 12:03:20 IRDT 2018
ماد رسانه ایرانیان به خاطر من نه، به خاطر پیراهن استقلال بازی کنید Tue Sep 05 08:57:01 IRDT 2017
دفاع مقدس تصاویر/ وداع و تشییع پیکر مطهر هفت شهید مدافع حرم در شهر مقدس قم‎ Wed Jan 10 21:23:13 IRST 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا واکنش روحانی به اظهارات مقام آمریکایی درمورد حادثه تروریستی اهواز Mon Sep 24 18:42:30 IRST 2018
برنا صدا و سیما رقیب روحانی شده است/ به شکایات دولت رسیدگی نمی‌شود Mon May 15 01:13:10 IRDT 2017
نامه نیوز روسیه به دنبال تثبیت قیمت روبل Wed Dec 27 08:57:50 IRST 2017
ایلنا جزییات گزینش پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی/ 3 درصد در سه سال اخیر رد شدند Sat Mar 04 12:21:01 IRST 2017
بولتن نیوز بی تردید بار تهمت و گناهی آشکار را به دوش دارند Thu Sep 28 23:50:14 IRST 2017
اقتصاد ایران آنلاین محدودیت‌‌‌ ترافیکی جاده‌ها در تعطیلات عید فطر Sat Jun 24 10:54:01 IRDT 2017
جوان آنلاین سفر‌های خارجی با کاهش 11 درصدی روبه‌رو شد Mon Oct 08 23:37:06 IRST 2018
روزنامه شرق چه کسی بایکوت است؟ Wed Apr 19 04:30:00 IRDT 2017
افکارخبر درگذشت کارگردان مشهور سینما در 77 سالگی Mon Nov 26 15:11:35 IRST 2018
تدبیر و امید قیمت سکه از مرزسه میلیون تومان گذشت Sat Jul 21 16:01:35 IRDT 2018
جماران 178 هکتار از مراتع استان مرکزی در آتش سوخت Thu Sep 27 09:40:33 IRST 2018
دفاع مقدس زیارت امامزادگان مصداق تعظیم شعائر الهی است/ وهابی‌ها درکی از مفهوم زیارت ندارند Wed Jul 18 23:23:09 IRDT 2018
بی باک نیوز محکومیت حملات طالبان به کابل توسط شورای امنیت Thu Mar 02 07:54:04 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران صف طولانی خودروها در مرکز معاینه فنی کمالشهر + فیلم Sun Mar 25 10:34:47 IRDT 2018
آرا نیوز وزیر ارتباطات: از فیلترشکن استفاده نمی‌کنم/ توییتر برای بررسی شرایط ما پیش‌قدم شده است Sat Aug 26 09:45:25 IRDT 2017
جام نیوز کدام استان بیشترین بیکاران را دارد؟ Sat Dec 09 20:00:00 IRST 2017
آفتاب ایران پیام تحریم های جدید امریکا به روایت سخنگوی سپاه /نوع جدید تهدیدات علیه ایران را بشناسید Sun Nov 05 13:46:05 IRST 2017
ورزش 3 پانصدمین گل لیونل مسی در لالیگا با درخشش مقابل رئال مادرید Mon Apr 24 02:21:00 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران 785 خانواده داعشی در زابل جابجا شدند Tue Jan 24 17:36:43 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران تعرفه گذاری 14 خدمت انتقال خون در کشور/ پایان اعتباربخشی بیمارستان‌ها تا اردیبهشت 96 Sat Feb 18 11:47:26 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران امضای تفاهم‌نامه‌ همکاری موسسه‌ آموزش علمی و کاربردی صنعت آب و برق با دانشگاه خوارزمی Tue Jul 18 08:59:52 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی رشد شتابزده مراکز آموزش عالی به نظام آموزشی کشور لطمه وارد کرده است Wed Aug 03 19:11:00 IRDT 2016
بی باک نیوز به مناسب سالگرد اولین بازی جورج بست برای منچستر یونایت Fri Sep 15 14:58:01 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا شعارهای تبلیغاتی کاندیداها رصد می شود/ برگزاری هر گونه نشست در فضای باز ممنوع Sat May 06 12:20:02 IRDT 2017
ایلنا انتخاب 15 نمایش برای جشنواره تئاترفجر از مراکز استانی Sat Dec 03 10:18:53 IRST 2016
خبرگزاری فارس انحراف افکار عمومی از موضوعات اصلی جامعه جزو سیاست‌ دولت بود/ آمریکا از همان روز امضای برجام از آن خارج شد Mon Apr 30 05:47:00 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران دستگیری 21 سارق سابقه دار در ایرانشهر Sun Feb 18 21:21:47 IRST 2018
واحد مرکزی خبر مجموعه خبری بخش 20 شبکه خاوران، 12 شهریور Mon Sep 04 09:24:27 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر آخرین وضعیت جوی امروز هرمزگان Tue Jul 11 16:51:05 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان منطقی رفتار کنند Mon Oct 22 11:12:57 IRST 2018
ایسکانیوز جانواریو: دوست دارم در استقلال بمانم Tue Jun 06 13:49:48 IRDT 2017
جام نیوز مصدومیت چشمی، واقعیت یا ترفند کی‌روش؟! Tue Jun 19 11:20:19 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی تمرکز صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک بر مناطق کم برخوردار Sun Feb 25 08:18:00 IRST 2018
میزان افتخاری روشن را از کمیته فنی کنار گذاشت؟ Wed Sep 27 16:36:51 IRST 2017
جماران 5500 دستگاه آمبولانس در کشور، خدمات اورژانسی به مردم ارائه می کنند Wed Jul 04 19:33:55 IRDT 2018
آنا برنامه‌ای برای تجدیدنظر در سهم حقآبه‌ ارس نداریم Tue Oct 03 16:03:30 IRST 2017
عصر ایران یاسر هاشمی: پدرم سران نظام را قانع کرد که پایان جنگ به صلاح کشور است Fri Dec 15 16:17:14 IRST 2017