تابناک - Wed Jan 25 08:46:05 IRST 2017 نمایش خبر

برگ برنده چین

دونالد ترامپ به یکی از قول‌هایی که در کارزار انتخاباتی خود داده بود عمل کرد و دوشنبه گذشته فرمان خروج از پیمان شراکت ترانس- پاسیفیک(TPP) را امضا کرد. او همچنین اعلام کرد که مالیات و هزینه‌های شرکت‌های آمریکایی کاهش خواهد یافت.

دونالد ترامپ به یکی از قول‌هایی که در کارزار انتخاباتی خود داده بود عمل کرد و دوشنبه گذشته فرمان خروج از پیمان شراکت ترانس- پاسیفیک(TPP) را امضا کرد. او همچنین اعلام کرد که مالیات و هزینه‌های شرکت‌های آمریکایی کاهش خواهد یافت.


  به گزارش جهان صنعت؛ رییس‌جمهور جدید آمریکا بر این باور است که به جای شرکت در پیمان‌هایی چون شراکت ترانس- پاسیفیک، بهتر است آمریکا وارد مناسبات دوجانبه با کشورهای عضو این پیمان شود و هدف از این کار افزایش فرصت‌های شغلی در آمریکا باشد. پیمان شراکت ترانس- پاسیفیک توسط دولت باراک اوباما امضا شده و قرار بود در ماه ژانویه سال‌جاری میلادی (2017) به تصویب سنای آمریکا برسد.


  آمریکا و 11 کشور دیگر بیش از هفت سال بر سر این پیمان مذاکره و گفت‌وگو کرده بودند؛ پیمانی که جمعیتی بالغ بر 800 میلیون نفر را شامل می‌شود و گستره تاثیرش مستقیما 40 درصد کل مناسبات اقتصادی جهان را دربر می‌گیرد. ترامپ در کارزار انتخاباتی‌اش، پیمان شراکت ترانس- پاسیفیک را برای آمریکا و منافع این کشور فاجعه‌بار خوانده و گفته بود در صورت پیروزی در انتخابات این قرارداد را امضا نخواهد کرد تا فرصت‌های کاری برای مردم آمریکا از دست نرود. ترامپ شراکت ترانس- پاسیفیک را مسوول بیکاری هزاران نفر در آمریکا خوانده بود.


  شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن در نخستین واکنش خود نسبت به خروج آمریکا از پیمان شراکت ترانس- پاسیفیک گفت: این پیمان پس از خروج آمریکا اهمیت خود را از دست خواهد داد. استرالیا به ترامپ پیشنهاد کرده بود برای کسب یک توافق جدید بار دیگر به پای میز مذاکره برگردد.


  قرارداد شراکت ترانس- پاسیفیک اوایل سال 2016 میان آمریکا و استرالیا، برونئی، شیلی، ژاپن، کانادا، مالزی، مکزیک، نیوزیلند، پرو، ویتنام و سنگاپور به امضا رسید. ترامپ پس از امضای فرمان خروج آمریکا از پیمان شراکت ترانس- پاسیفیک به خبرنگاران گفت: این اقدامی بزرگ به نفع کارگران آمریکایی بود. 


  ترامپ همچنین در نظر دارد در مفاد قرارداد تجارت آزاد آمریکای شمالی (Nafta) با کانادا و مکزیک بازنگری کند. این قرارداد از 22 سال پیش اجرایی شده است. ترامپ گفت که در این‌باره با نخست‌وزیر کانادا و رییس‌جمهور مکزیک مذاکره خواهد کرد.ترامپ صبح دوشنبه گذشته با نمایندگان بخش‌های مختلف اقتصادی آمریکا در کاخ سفید ملاقات و در این نشست اعلام کرد که مالیات شرکت‌های آمریکایی را 15تا 20 درصد کاهش خواهد داد.


  ترامپ از شرکت‌های آمریکایی خواست در آمریکا تولید کنند و به نمایندگان شرکت‌های آمریکایی گفت: آنچه باید انجام دهید این است که همین جا بمانید. او گفت در شرایطی که مالیات‌ها و هزینه‌ها برای شرکت‌های آمریکایی کاهش یافته‌اند، دیگر هیچ دلیلی وجود ندارد که آنها خارج از آمریکا به تولید بپردازند. رییس‌جمهور جدید آمریکا بر این نکته تاکید کرد که اگر یک شرکت آمریکایی این کشور را ترک کند اما بخواهد تولیدات خود را در آمریکا بفروشد باید مبالغ گزاف به عنوان تنبیه بپردازد.


  تلاش برای جایگزین شدن چین


  در پی خروج آمریکا از شراکت اقیانوس آرام، کشورهای عضو تلاش برای حفظ این پیمان را آغاز کرده‌اند. مالکوم ترنبول، نخست‌وزیر استرالیا دیروز گفت که در گفت‌وگوی تلفنی با نخست‌وزیران نیوزیلند، ژاپن و سنگاپور، سه کشور عضو شراکت اقیانوس آرام، توافق شد که به منظور حفظ این پیمان تلاش‌هایی برای گسترش عضویت آن صورت گیرد.


  ترنبول گفت که خروج آمریکا از این پیمان ضربه بزرگی است و تردیدی در این امر وجود ندارد اما افزود: ما هم در نظر نداریم راهمان را بکشیم و برویم بلکه امکاناتی برای الحاق چین به این ترتیبات وجود دارد. همچنین مقامات استرالیایی هم گفته‌اند اندونزی هم برای عضویت در این پیمان ابراز تمایل کرده است.


  مشارکت اقیانوس آرام به ابتکار دولت باراک اوباما و عملا به منظور تحکیم موقعیت تجاری ایالات متحده در منطقه اقیانوسیه و شرق آسیا صورت گرفت با این هدف که از تسلط چین بر تجارت منطقه جلوگیری شود. در مقابل، چین طرحی موسوم به منطقه تجارت آزاد آسیا اقیانوسیه را مطرح کرد و خواستار تشکیل سازمان به نام «مشارکت اقتصادی جامع منطقه‌ای» شد.


  مذاکره برای تشکیل سازمان مشارکت اقیانوس آرام پس از چند سال مذاکره سرانجام در ماه نوامبر سال 2015 به نتیجه رسید و دولت‌های آمریکا، استرالیا، برونئی، پرو، چین، ژاپن، سنگاپور، شیلی، کانادا، مالزی، مکزیک، نیوزیلند و ویتنام این توافقنامه را امضا کردند. روز 20 ژانویه سال‌جاری، دولت ژاپن سرانجام این پیمان را به تصویب پارلمان رساند و به این ترتیب تنها کشوری است که آن را به یک پیمان رسمی تبدیل کرده است.


  ژاپن پیمان مشارکت اقیانوس آرام را ترتیباتی برای مقابله با گسترش نفوذ اقتصادی چین تلقی می‌کرده اما با خروج آمریکا به نظر می‌رسد که تنها راه حفظ این پیمان را پذیرش چین تلقی می‌کند. وزیر تجارت ژاپن گفته است که با وجود تصمیم دولت آمریکا، ژاپن همچنان معتقد است که تجارت آزادراه اصلی به سوی رشد اقتصادی است.


  بیل انگلیش، نخست‌وزیر نیوزیلند هم گفته است که آمریکا با خروج از مشارکت اقیانوس آرام عملا رهبری اقتصادی منطقه را به چین واگذار کرده است. سیاست اعلام شده دونالد ترامپ در زمینه تجارت خارجی حفظ منافع آمریکا و پس گرفتن امتیازاتی است که به نظرش ایالات متحده به سایر کشورهای جهان داده است. وی تاکید داشته که اولویت او در این زمینه، حفظ منافع ایالات متحده و حمایت از اقتصاد داخلی به منظور افزایش اشتغال است.


  در مقابل برخی ناظران گفته‌اند که دنبال کردن سیاستی درونگرا می‌تواند واکنش منفی سایر کشورهای جهان نسبت به روابط اقتصادی با آمریکا را برانگیزد و به موقعیت این کشور در اقتصاد جهانی آسیب برساند.


  حمایت اتحادیه اروپا از توافق تجاری با کانادا 


  در پی اعلام رسمی خروج آمریکا از پیمان TPP، اتحادیه اروپا حمایت خود را از توافق تجارت آزاد با کانادا موسوم به CETA اعلام کرد. کمیسر اتحادیه اروپا در امور تجاری دیروز حمایت خود را از توافق تجاری اتحادیه اروپا و کانادا (CETA) در برابر رویکرد دونالد ترامپ در حمایت از تولیدات داخلی اعلام کرد. سیسیلیا مالمستروم با اشاره تلویحی به دونالد ترامپ اعلام کرد: ما دوست و متحدی داریم که به نظر می‌رسد تا حدی خود را از جامعه بین‌المللی جدا کرده و سیاست ترویج تجارت کمتر و حمایت بیشتر از تولیدات داخلی را مدنظر دارد. 


  وی افزود: اکنون بیش از هر زمانی اهمیت دارد که کسانی که به اهمیت تجارت واقفند، با یکدیگر انسجام داشته باشند. چه شریکی بهتر از کانادا می‌تواند نشان دهد که این توافقات تجاری واقعا موثر هستند؟ توافق جامع تجاری و اقتصادی میان اتحادیه اروپا و کانادا که بسیاری از موانع تجاری بین دو طرف را رفع می‌کند در نهایت در ماه اکتبر گذشته پس از مخالفت‌های پی درپی منطقه والونی بلژیک به تصویب رسید. این توافق برای اجرایی شدن باید به تصویب همه اعضای اتحادیه اروپا برسد و پس از امضای توافق توسط 28 کشور عضو اتحادیه اروپا و کانادا، یک دوره موقتی و آزمایشی برای این توافقنامه پیش بینی شده است که طی آن پارلمان تمامی کشورهای عضو اتحادیه این توافق را مورد بررسی قرار داده و می‌توانند آن را تصویب کنند. با پایان یافتن دوره آزمایشی و تصویب تمامی پارلمان کشورهای عضو اتحادیه اروپا، امضای پیمان جامع تجاری و اقتصادی بین اتحادیه اروپا و کانادا وارد مرحله اجرایی و پایدار خواهد شد. 


  تایید نامزدی تیلرسون در کمیته روابط خارجی سنا


  کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا با اختلاف اندک آرا نامزدی رکس تیلرسون را به‌عنوان وزیر خارجه این کشور تایید کرده است.تاییدش پس از آن بود که سناتور مارکو روبیو که جمهوریخواه است به مخالفت با نامزدی تیلرسون پایان داد. سناتور روبیو در جریان جلسات تایید صلاحیت تیلرسون با او به مشاجره پرداخت و او را متهم کرد در مقابل روسیه نرمش نشان می‌دهد.


  همزمان دوشنبه گذشته گزارش شد که سنای آمریکا صلاحیت مایک پومپئو را برای مدیریت سازمان اطلاعات مرکزی، سی‌آی‌ای تایید کرده است. او قبلا عضو جمهوریخواه مجلس نمایندگان بود.


  نامزدی تیلرسون اکنون باید به تایید کل سنا برسد که در کنترل جمهوریخواهان است. تیلرسون 64 ساله به‌عنوان مدیر سابق شرکت عظیم نفتی اکسون موبیل روابط کاری نزدیکی با ولادیمیر پوتین رییس‌جمهور روسیه داشته اما او از انضمام منطقه خودمختار کریمه به روسیه انتقاد کرده است. کریمه بخشی از اوکراین بود اما در یک همه‌پرسی رای به الحاق به روسیه داد.


  او قرار است در دولت دونالد ترامپ که جمعه گذشته به عنوان چهل و پنجمین رییس‌جمهور آمریکا سوگند یاد کرد، خدمت کند. کمیته روابط خارجی سنا با 11 رای موافق جمهوریخواهان و 10 رای مخالف دموکرات‌ها نامزدی او را تایید کرد.


  روبیو پیشتر گفته بود که هرچند تردیدهایی در مورد نامزد سکانداری وزارت خارجه دارد اما معتقد است که حق رییس‌جمهور برای چیدن کابینه باید محترم شمرده شود. روبیو گفت: باوجود تردیدها از نامزدی تیلرسون در کمیته و صحن کامل این مجلس حمایت می‌کنم. او تیلرسون را به خاطر خودداری از به‌کار‌گیری صفت جنایتکار جنگی در مورد ولادیمیر پوتین و همچنین محکوم نکردن وضع حقوق بشر عربستان سعودی و فیلیپین با عبارات صریح تحت فشار قرار داده بود. روبیو از جمله رقبای دونالد ترامپ در مرحله مقدماتی انتخابات گذشته بود.


  سناتور بن کاردین، عضو ارشد دموکرات این کمیته پیشتر گفته بود که او به دلیل موضع تیلرسون در مورد روسیه و سایر مسایل به او رای نمی‌دهد. او همچنین گفت فکر می‌کند که سابقه و علایق تیلرسون در زمینه کسب‌وکار توانایی او را در اعمال قاطعانه ارزش‌ها و آرمان‌های آمریکا زیرسوال می‌برد. در مقابل حامیان تیلرسون می‌گویند که تجربه او به عنوان یک مذاکره‌کننده در معاملات مهم تجاری می‌تواند نقطه قوتی در پست تازه برای او باشد.


  مایک پومپئو بر مسند سیا


  همزمان مایک پومپئو هم دوشنبه گذشته پس از تایید نامزدی‌اش از سوی سنا به عنوان مدیر جدید سازمان اطلاعات مرکزی سوگند یاد کرده است. تایید نامزدی او با 66 رای در مقابل 32 رای باوجود ایرادهای بعضی از دموکرات‌ها که می‌گفتند پومپئو نگرش خود در مورد شکنجه، تجسس و دخالت روسیه در انتخابات آمریکا را به روشنی ابراز نکرده انجام شد. او قبلا نماینده کانزاس در مجلس نمایندگان کنگره بود.


  ترامپ از ارزیابی سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا دایر بر دخالت روسیه در انتخابات برای کمک به پیروزی او مقابل هیلاری کلینتون شدیدا انتقاد کرده بود. با این حال او پس از آنکه جمعه گذشته سوگند یاد کرد، گفت کاملا از سازمان‌های اطلاعاتی حمایت می‌کند. سناتور دموکرات ران وایدن از ایالت اورگان گفت که پومپئو فرد مناسبی برای هدایت سیا نیست.


  وی گفت: او از سیاست‌های افراطی که آزادی‌های مردم ما را تحلیل می‌برد بی‌آنکه بر امنیت ما بیفزاید حمایت کرده است. او گفت پاسخ‌های پومپئو به سوالات برخی از سناتورها مبهم و متناقض بود که باعث می‌شود شناخت کافی نسبت به اعتقادات او وجود نداشته باشد، اما سناتور ریچارد بر رییس کمیته اطلاعاتی سنا دموکرات‌ها را متهم کرد در روند تایید صلاحیت پومپئو مشغول یک بازی سیاسی شده‌اند. مایک پومپئو عضو کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان بود.
تابناک سیزدهمین جلسه رسیدگی به اتهامات شرکای زنجانی Mon Sep 04 13:37:07 IRDT 2017
تابناک ترامپ درباره پیروزی موصل چه گفت؟ Tue Jul 11 22:52:04 IRDT 2017
تابناک چهار دانشمند ناتوان دنیای امروز ما Tue Nov 14 15:41:01 IRST 2017
تابناک سوئد سفیر ایران را احضار کرد Wed Feb 07 20:47:50 IRST 2018
تابناک ویدیو: نیسان قشقایی با ظاهری جدید Sun Apr 09 20:21:30 IRDT 2017
تابناک هوای تهران امروزسالم است Sun Jan 14 09:14:12 IRST 2018
تابناک ژن‌های خوب کجا و چگونه درس می‌خوانند؟ Sat Sep 23 12:27:37 IRST 2017
تابناک بازیکن جنجالی در تبریز ماند! Mon Jan 02 13:04:54 IRST 2017
تابناک آمار شهدا و زخمی‌های تظاهرات امروز در نوار غزه Fri Mar 30 19:19:18 IRDT 2018
تابناک دغدغه وزیراطلاعات Sun Dec 24 00:07:07 IRST 2017
تابناک تصویر ناراحت کننده در روز عشق Tue Feb 20 13:30:01 IRST 2018
تابناک ساحلی بازان ایران حریف سوئیس شدند Tue May 02 08:51:38 IRDT 2017
تابناک شب‌نشینی زلزله‌زدگان در کنار ویرانه‌ها Mon Nov 20 10:30:01 IRST 2017
تابناک ویدیو: آموزش حرکت شنای تخته Mon May 15 11:33:32 IRDT 2017
تابناک هند به دنبال کاهش قیمت گاز مایع وارداتی از روسیه و آمریکا Thu Oct 05 12:50:01 IRST 2017
تابناک عفو بین‌الملل: تونس به وعده‌هایش درباره حقوق بشر عمل کند Sat Sep 23 18:37:41 IRST 2017
تابناک فدراسیون تاج درجوابیه هم پاسخی به ابهام های جنجالی نداد Fri Aug 18 21:45:54 IRDT 2017
تابناک چرا زلزله بازار صیفی‌جات به پیاز رسید / الگوی کشت؛ کلید مفقوده تولید Fri Jul 14 21:44:38 IRDT 2017
تابناک تلفات سنگین دربی تبریز به سود پرسپولیس Sat Jan 28 09:00:01 IRST 2017
تابناک اعتراف سارقان به ده ها فقره سرقت ازطلا فروشی ها Wed Mar 01 08:00:02 IRST 2017
تابناک رئیس‌جمهور آینده یک رئیس‌جمهور انقلابی خواهد بود Tue Jan 31 14:30:01 IRST 2017
تابناک پوتین: آمریکا دچار شیزوفرنی شده است Thu May 18 11:40:01 IRDT 2017
تابناک تشریح جزئیات آماری آزمون استخدامی Tue Dec 12 18:30:01 IRST 2017
تابناک رتبه اعتباری ترکیه کاهش یافت Sun Jan 29 17:45:01 IRST 2017
تابناک یک سوم غذای کشور هدر می‌رود Sun Mar 05 12:20:19 IRST 2017
تابناک مقابله با گرسنگی در سومالی‎ Thu Apr 27 13:00:01 IRDT 2017
تابناک جزییات توافق ارتش سوریه و جیش الاسلام در «دوما» Mon Apr 02 00:45:15 IRDT 2018
تابناک نخستین تصویر زنده استارت‌آپی ایران Tue Jan 23 11:00:09 IRST 2018
تابناک زیباترین ایستگاه قطار کوهستانی سوئیس Thu May 11 13:54:01 IRDT 2017
تابناک دو تن از مصدومان حادثه مراوه تپه جان باختند Mon Oct 02 09:26:23 IRST 2017
تابناک زمان رسیدگی به پرونده مرتضوی در تامین اجتماعی Sat Jan 06 15:27:48 IRST 2018
تابناک سه چهارم رای دهندگان فرانسوی انصراف فیون را می‌خواهند Fri Mar 17 09:57:11 IRST 2017
تابناک دستگیری قاتل فراری 12 ساعت پس از جنایت Sun Jun 18 15:15:28 IRDT 2017
تابناک ستایش کمیته عالی انقلاب یمن از موضع چین Wed Mar 01 11:41:39 IRST 2017
تابناک قطر متعهد به حفظ ثبات بازار LNG جهان است Wed Jun 21 11:10:01 IRDT 2017
تابناک برگزاری جشن تولد هیتلر در آلمان توسط احزاب راستگرا Wed Jan 10 00:52:26 IRST 2018
تابناک ویدیو: واکنش به اعتصاب پرسپولیسی ها Tue Feb 07 17:40:27 IRST 2017
تابناک حکم300میلیاردی‌توقیف‌اموال‌شرکت‌تبلیغات‌محیطی‌لیگ+اسناد Wed Aug 23 11:20:00 IRDT 2017
تابناک ماجرای عجیب پیراهن های استقلال Mon Jan 23 21:23:02 IRST 2017
تابناک ورود ارتش روسیه به «دوما» در غوطه شرقی Thu Apr 12 16:40:33 IRDT 2018
تابناک نقشه سرقت خونین در شب نشینی پای ماهواره Tue Jan 31 08:00:46 IRST 2017
تابناک درگیری منشابااحمدزاده، مسلمان را فیکس کرد Thu Jan 04 16:55:46 IRST 2018
تابناک میزان پیش بینی برای تجهیز مراکز پژوهشی دانشگاها Wed Jan 17 20:23:36 IRST 2018
تابناک «گوترش» از تشدید تنش‌ها در «غوطه شرقی» دمشق به شدت نگران است Wed Feb 21 15:19:43 IRST 2018
تابناک طرز تهیه ساندویچ جگر مرغ Sun Feb 04 20:15:50 IRST 2018
تابناک انیمیشن کوتاه سحابی Sun Aug 13 19:02:38 IRDT 2017
تابناک ویدیو: تست بنتلی بنتایگا بازداری Thu Jun 22 11:47:47 IRDT 2017
تابناک درخواست پاکستان از سازمان‌ملل برای‌حل مساله کشمیر Wed May 10 10:40:09 IRDT 2017
تابناک دستگیری سه مظنون در جریان شهادت افسر یزدی Tue Aug 29 11:52:43 IRDT 2017
تابناک نفت 52 دلاری شد/ سایه نگرانی بر سر بازار Fri Apr 21 13:32:12 IRDT 2017
تابناک تاثیر لباس فرم مدارس در تمایل به حفظ حجاب Wed Aug 09 18:16:28 IRDT 2017
تابناک پاسخ به ادعای رد‌صلاحیت به دلیل‌گرایش‌سیاسی Sun Apr 23 22:55:24 IRDT 2017
تابناک The US' biggest electronics giant just cut ties with an elite Russian cybersecurity firm believed to be linked to the Kremlin Sun Sep 10 09:04:53 IRDT 2017
تابناک بنیاد علوی دولتی نیست Sat Jul 01 15:58:07 IRDT 2017
تابناک آتش‌سوزی 40 مغازه در بازار زرگرهای کرمانشاه Sat Apr 08 08:08:02 IRDT 2017
تابناک تصاویر حمله تروریستی در وست منیستر لندن Sat Mar 25 14:41:27 IRDT 2017
تابناک At Least Six Killed, 20 Injured in Terrorist Attack in North Pakistan Tue Feb 21 12:58:07 IRST 2017
تابناک «لیگ ملت‌ها»جایگزین بازی‌های دوستانه ملی Sat Apr 08 10:11:44 IRDT 2017
تابناک از یک میلیون و صد هزار دانش‌آموخته بیکار تا «سامانه کاروزی» که خروجی مشخصی ندارد! Wed Jan 03 11:02:15 IRST 2018
تابناک پایانِ پایان نامه فروشی به انقلاب نیاز دارد نه چنین قوانینی! Mon Sep 11 13:01:13 IRDT 2017
تابناک رییس قضا: اجازه تکرار فتنه 88 را نمی‌دهیم Mon Apr 03 17:28:38 IRDT 2017
تابناک اگر قطر شروط عربستان را نپذیرد چه خواهد شد؟ Fri Jun 30 14:43:44 IRDT 2017
تابناک چرایی انسداد حساب‌های ایرانیان در چین Wed Aug 09 10:40:01 IRDT 2017
تابناک نظام بودجه ریزی در دانشگاه آزاد شکل گرفت Sat Feb 17 10:20:48 IRST 2018
تابناک فعالیت جنبش اسلامی ترکستان و ازبکستان در پاکستان ممنوع شد Wed May 31 16:30:47 IRDT 2017
تابناک جاده چالوس به کرج یکطرفه شد Tue Apr 03 22:27:05 IRDT 2018
تابناک محدودیت ترافیکی و وضعیت امروز راه‌های کشور Sat Sep 16 11:54:39 IRDT 2017
تابناک تعطیلی مدارس 27 شهر در استان خوزستان Mon Feb 12 20:15:33 IRST 2018
تابناک سازمان ملل محاصره قطر را ظالمانه خواند Tue Jan 09 11:53:47 IRST 2018
تابناک باخت پرگل تیم قوچان‌نژاد مقابل آژاکس+عکس Sun Oct 01 21:48:25 IRST 2017
تابناک برگزاری نمایشگاه تالاب های کشور در مجلس Wed Jan 31 18:13:01 IRST 2018
تابناک عجایب کوه پردیس + عکس Sun Dec 10 14:15:53 IRST 2017
تابناک سردار نقدی:گورخوابی، صحنه سازی بود!/نماینده آستارا:سیستم اداری کشور دزد پرور است/شکایت خانواده سیدامامی از مسئولان 20:30/ نخستین واکنش روحانی به اتفاقات خیابان پاسداران Wed Feb 21 20:34:08 IRST 2018
تابناک نشست اضطراری‌شورای‌امنیت درمورد کره‌شمالی Thu Jul 06 00:22:38 IRDT 2017
تابناک David Petraeus among contenders to replace Michael Flynn as national security adviser Tue Feb 14 11:07:29 IRST 2017
تابناک دستگیری سارقان محموله 23 تنی شمش آلومینیوم Mon Mar 13 09:09:08 IRST 2017
تابناک شایع‌ترین علل ابتلا به سیروز کبدی Fri Apr 21 15:03:01 IRDT 2017
تابناک روستای توریستی روئین در اسفراین Mon Jul 10 13:58:04 IRDT 2017
تابناک آنهایی که قانونی برایشان وجود ندارد Mon May 29 22:59:02 IRDT 2017
تابناک نجات مادر باردار در عملیات ویژه‌ اورژانس هوایی Fri Mar 31 13:10:02 IRDT 2017
تابناک آتش‌گرفتن جنگنده استرالیا هنگام رزمایش مشترک Mon Jan 29 06:52:39 IRST 2018
تابناک حکم دیوان محاسبات برای بقایی Wed Apr 12 07:43:05 IRDT 2017
تابناک واکنش کفاشیان به پرتابگر نارنجک بازی باچین Thu Mar 30 16:22:01 IRDT 2017
تابناک ریزش ساختمان 3 طبقه در تهران Tue Oct 31 09:48:59 IRST 2017
تابناک هواوی چین کارمندان هندی خود در ایران را اخراج کرد Sat Aug 19 17:50:54 IRDT 2017
تابناک تلاش ترکیه برای کنار گذاشتن تروریست‌ها از آتش‌بس در ادلب Wed Oct 04 14:00:39 IRST 2017
تابناک اسپانسر بدهکارسازمان لیگ،سود برده اما پول نمی دهد! Thu Aug 31 14:38:57 IRDT 2017
تابناک نخستین عضو زن دولت ترامپ انتخاب شد Wed Jan 25 10:26:08 IRST 2017
تابناک Afghan Security Forces Kill 12 Taliban Militants in Country's North Sun Jul 30 12:17:30 IRDT 2017
تابناک دزد حواس‌پرت رسید کارتخوان را جا گذاشت Sat Feb 10 11:00:01 IRST 2018
تابناک موگابه: نه قصد مردن دارم، نه کناره‌گیری می‌کنم! Sun Jul 30 09:47:55 IRDT 2017
تابناک تبعات حمله موشکی ترامپ به سوریه برای آمریکا و روسیه Sat Apr 08 12:35:13 IRDT 2017
تابناک محدودیت‌ترافیکی در محورهای مواصلاتی‌مازندران Wed Feb 15 18:44:01 IRST 2017
تابناک نجات جان 9 نفر گرفتار برف در تفتان Fri Feb 03 20:35:15 IRST 2017
تابناک South Korea warns North over 'repeated provocation' as US-Seoul war games begin Mon Aug 21 11:47:02 IRDT 2017
تابناک واکنش‌ها به قطعنامه سازمان ملل علیه کره شمالی Tue Sep 12 16:31:45 IRDT 2017
تابناک واکنش روسیه به اتهامات آمریکا علیه اتباع این کشور Sat Feb 17 06:34:10 IRST 2018
تابناک قیمت میوه در آستانه عید فطر گران می شود؟ Tue Jun 20 17:22:05 IRDT 2017
تابناک جمعیت بیکار به بیش از 3میلیون نفر رسید Tue May 02 17:10:02 IRDT 2017
تابناک کره‌جنوبی و فرانسه برای همکاری در برابر کره‌شمالی توافق کردند Wed Dec 06 01:39:41 IRST 2017
بی باک نیوز 2 نوع ظلمت که بشر گرفتار آن است Tue Feb 28 00:55:01 IRST 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی تظاهرات افغان‌ها علیه پاکستان Mon Jan 30 03:30:00 IRST 2017
فردا نتانیاهو: سفارت آمریکا باید در اورشلیم باشد Sun Jan 29 15:06:52 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران پیام مبهم رونالدو به هوادارانش Tue Aug 01 22:26:27 IRDT 2017
شفاف خبر خوش ترامپ برای علاقه مندان به سلاح گرم Sat Apr 29 09:04:42 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران خاکریزی 70 درصد نقاط حادثه خیز محور یاسوج- کاکان Sat Apr 14 11:19:35 IRDT 2018
بی باک نیوز مسعود ابراهیم‌زاده به صنعت نفت آبادان پیوست Sun Aug 27 10:51:01 IRDT 2017
آفتاب ایران یک فوتی در برخورد خودرو با یک باب مغازه Fri Oct 27 14:04:08 IRST 2017
خبرگزاری مهر کتاب «لبخند پاریز» رونمایی می‌شود Sun Jan 14 10:15:25 IRST 2018
روزنو خوزستان این هفته هم به 50 درجه می‌رسد Sat Jun 24 16:18:48 IRDT 2017
اقتصاد ایران آنلاین صادرات نفت عربستان به کمترین رقم 2 سال اخیر رسید Wed Apr 19 09:51:28 IRDT 2017
آفتاب ایران تاکید معاون رئیس‌جمهور بر بهبودزیرساخت‌های شهر جهانی یزد Sat Jul 15 01:01:21 IRDT 2017
آنا بازنگری فرآیندهای اجرایی می‌تواند کمبود بودجه را جبران کند Mon Dec 11 15:34:14 IRST 2017
دنیای معدن هافبک جوان استقلال به خواسته اش رسید ! Sun Nov 26 12:40:00 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران یوسف کودک گمشده پیدا شد Mon Jul 24 00:27:34 IRDT 2017
بی باک نیوز عرضه سه گوشی جدید نوکیا تا دو هفته دیگر Wed Feb 15 11:02:01 IRST 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا بیش از ده پروژه عمرانی در بخش آرمرده بانه به بهره برداری رسید Tue Aug 29 13:01:54 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر بهره برداری از بزرگترین مجتمع آبرسانی روستایی چناران Thu Jan 25 10:04:57 IRST 2018
میزان مشکلات انسان جهش یافته شدت گرفت+عکس Mon Oct 16 21:45:01 IRST 2017
خبرگزاری فارس اغتشاشات اخیر یک برنامه از پیش طراحی شده برای انتخابات 98 بود/ کار 8 ساعته اداری مشکلات کشور را حل نمی‌کند Sun Feb 11 13:14:00 IRST 2018
برنا پروژه ى مگاپارس یک پروژه برد، برد است Wed Sep 06 00:40:06 IRDT 2017
خبرگزاری فارس توسعه اقتصادی کشور نیازمند حمایت از تولید است Tue Jan 31 09:46:00 IRST 2017
اکو ویژن پوست اندازی بورس کالا با توسعه ابزارهالی مالی Wed Jun 21 15:45:37 IRDT 2017
خرداد نیوز اکنون بدون شائبه سیاسی می‌توان به تفحص از شهردای تهران پرداخت Wed Jan 17 09:35:34 IRST 2018
افکارخبر لباس عجیب بازیگر زن پرحاشیه/عکس Sun Jan 28 07:30:00 IRST 2018
خرداد نیوز دمبله با 105 میلیون یورو بالاخره بارسایی شد Fri Aug 25 19:56:59 IRDT 2017
تدبیر اولتیماتوم سفت بازیکنان پرسپولیس به مسئولان باشگاه Sun Jul 23 08:40:00 IRDT 2017
میزان صحنه جنایت آتشین اهواز بازسازی شد/ متهم پرونده: با شوهر خالم مشکل داشتم قهوه خانه را به آتش کشیدم Tue Apr 03 12:00:44 IRDT 2018
آریا تیم ملی شنا به دور نهایی 4 در 100 متر آزاد راه یافت Sat Sep 23 11:49:46 IRST 2017
روزنامه شهروند کارخانه‌ام در کیفم است Wed Feb 07 03:30:00 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران نقش تکراری بازی نمی‌کنم/ کار با مهران مدیری سخت‌تر است Wed Apr 12 13:49:01 IRDT 2017
پارس نیوز انتقام سنگین مرد جوان از همسرش بخاطر به اجرا گذاشتن مهریه Sat Jan 28 09:26:04 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران کدام کشورها بیشترین کاربران اینترنت را دارند؟ Sun Aug 27 12:03:31 IRDT 2017
آفتاب ایران انتشار عکس بی حجاب آزاده نامداری چه واکنشی در پی داشت؟ Wed Jul 26 14:36:03 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران ماتا: باید تمرکزمان روی قهرمانی در جام حذفی باشد Mon Apr 16 16:31:43 IRDT 2018
خبرگزاری مهر نخستین نشست کارگروه ویژه برنامه‌ریزی هفته‌ ملی کودک برگزار شد Wed Jul 05 11:32:35 IRDT 2017
ایلنا کشف جسد جوان 20 ساله در رودخانه دزفول توسط غواصان Sat Aug 12 13:40:56 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران بازدید محمود فرشچیان از مراحل ساخت ضریح جدید حرم عبدالعظیم حسنی (ع) Tue Sep 12 10:08:01 IRDT 2017
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین دوره استفاده از حربه تهدید نظامی و فشار علیه کشورهای مستقل به پایان رسیده است Sun Aug 13 22:03:00 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران دیدار معاون وزیر خارجه با دبیرکل حزب‌الله لبنان Tue Aug 22 14:36:09 IRDT 2017
ایران آنلاین فریب شوم زن جوان در تلگرام Mon Jan 02 19:33:48 IRST 2017
فرارو ژاپن مدال‌های المپیک 2020 را از زباله می‌سازد Mon Nov 27 00:36:17 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران تمدید حکم بازداشت قانونگذار کرد ترکیه Tue Jan 31 09:48:55 IRST 2017
عصر ایران مدل ارتقاء یافته کراس فولکس‌واگن به فرانکفورت می‌رود Sun Sep 10 13:41:10 IRDT 2017
اتاق خبر24 امید ابراهیمی فردا تمدید می کند Thu Jul 27 21:05:00 IRDT 2017
جماران امام جمعه اردکان: ترفند جدایی کردستان از عراق برای جلوگیری از پیشرفت ایران است Fri Sep 29 15:32:28 IRST 2017
آریا هشدار مکرون درباره افزایش تنش بر سر بحران کره شمالی Sat Aug 12 20:04:18 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم تربیت 2 هزار معلم قرآنی در استان سمنان/ سواد قرآنی در سمنان افزایش یابد Fri Feb 03 16:41:03 IRST 2017
ساعت24 طرز تهیه خورشت بامیه / دستور پخت خورشت بامیه و طرز تهیه خورش بامیه با لپه و مرغ Tue Dec 12 23:23:31 IRST 2017
ورزش 3 شکست لحظه آخری آنژی با عزت‌اللهی Sun May 14 15:32:00 IRDT 2017
تهران پرس گریم متفاوت «بهنوش بختیاری» در «استیگمات»+ عکس Tue May 30 07:29:00 IRDT 2017
آفتاب ایران واکنش ایران به محاصره کاروان زنان و کودکان خارج شده از لبنان توسط آمریکا Sun Sep 03 20:54:06 IRDT 2017
تی نیوز گسترش شبکه بهداشت در کشور Tue Jul 11 23:34:50 IRDT 2017
598 مبلغ جایزه برای ترور امام +سند Wed Jan 31 10:34:01 IRST 2018
واحد مرکزی خبر نتانیاهو: اسرائیل مانع انتقال سلاح برای حزب‌الله از طریق سوریه، می‌شود Tue Jan 09 18:22:26 IRST 2018
خبرگزاری فارس حسن جعفری مجدد طلایی‌پوش شد/حل مشکل دفاع راست سپاهان با بازیکن قدیمی Sun May 28 09:43:00 IRDT 2017
خبرگزاری فارس اجلاس کارگروه عملیاتی پروژه کالکان آغاز شد Mon Jul 10 09:34:00 IRDT 2017
صبح تهران سردار دهقان از رهبر انقلاب قدردانی کرد Tue Aug 22 13:47:14 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی اصلاح طلبان باهمدلی در مسیر توسعه کشور گام برمی دارند Sun May 14 12:42:00 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر دعوت نوجوان گرمساری به اردوی تیم ملی اسکیت Thu Jun 01 09:21:42 IRDT 2017
ایران آنلاین رسیدگی به شکایت از بسته‌های اینترنتی Thu Feb 23 13:12:05 IRST 2017
تدبیر و امید رئیس جمهور:موانع و تحریم ها را برداشته ایم، بقیه مسیر باقی مانده؛چرا واقیعت ها را به روشنی برای مردم نمی ‌گوییم/ جنگ به معنای جنگ موشک ها یا ناوچه ها یا لشکرهای پیاده نیست Wed Mar 08 11:34:08 IRST 2017
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین بارش باران و کاهش دما در انتظار نیمه شمالی کشور Sun Aug 06 20:03:41 IRDT 2017
598 4 چالشی که مثبت شدن تراز تجاری کشور را زیر سوال می برد / ملموس نبودن آمارهای اقتصادی مثبت دولت +نمودار Thu Aug 10 09:35:27 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران اختلاف قبلی علت اصلی قاتل دامدار و چوپان محلاتی Thu Dec 07 08:54:50 IRST 2017
پول نیوز ارائه خدمات خودروهای برقی در هند Sat Nov 25 18:12:01 IRST 2017
آفتاب ایران دیدار نمایندگان روسیه و آمریکا در سازمان ملل Wed Aug 02 20:34:06 IRDT 2017
خبرگزاری مهر برگزاری جشنواره ملی نشاط و امید در هفته جوان Sat Apr 15 17:51:01 IRDT 2017
خبرگزاری نسیم نجفی:بودجه 97 آماده شد Sun Jan 14 11:41:00 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران افتتاح پروژه انتقال آب کاکارضا به خرم آباد با حضور وزیر نیرو Thu Jan 26 09:24:50 IRST 2017
انتخاب حمایت از توسعه حمل و نقل ریلی در صدربرنامه‌های بانک شهر Sat Aug 19 17:43:13 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران همایش یادیاران در کردستان برگزار می‌شود Mon Jul 31 15:25:38 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا ادعای ناتوانی بنز در پاس کردن استانداردهای خودروسازی ایران Tue Feb 27 15:00:08 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران ارتش مایه افتخار و سربلندی ایران اسلامی Fri Apr 13 15:20:51 IRDT 2018
اقتصاد آنلاین وسوسه نفت 60 دلاری برای اوپک Mon Nov 06 23:37:21 IRST 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا جشنواره نوروزی در روستای پورناک پلدشت برگزار شد+ تصاویر Sun Mar 25 15:44:46 IRDT 2018
ایلنا ساخت سامانه اطفاء حریق خودکار دکل توسط کارمند نفت و گاز کارون Wed Nov 01 11:08:14 IRST 2017
فردا اصلاح‌طلبان درباره کاندیداتوری جهانگیری چه می‌گویند؟ Tue Apr 18 02:11:01 IRDT 2017
روزنامه شرق ّدرخواست انجمن‌ها از نمایندگان مجلس برای رأی اعتماد به آخوندی Sat Feb 18 03:30:00 IRST 2017
تی نیوز عالی نسب عدالتخواه ، مردم محور ، کارآفرین وانعطاف پذیر بود Fri Jul 14 02:35:12 IRDT 2017
انتخاب چه زمانی و چگونه می‌توانیم باتری‌هایی با عمر 3 تا 4 روز داشته باشیم؟! Sat Jan 06 22:10:01 IRST 2018
تهران پرس دایی: حق مان پیروزی مقابل استقلال بود Fri Aug 18 06:36:00 IRDT 2017
جام جم آنلاین خبر غیر رسمی: جباری «اخراج» شد Wed Oct 04 16:48:39 IRST 2017
خبرگزاری بین المللی قرآن برگزاری ضمن خدمت فرهنگیان با محور تربیت قرآنی Mon May 01 09:02:55 IRDT 2017
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین سروش رفیعی بعد از پیوستن به الخور قطر چه گفت؟ Sun Jun 25 08:47:30 IRDT 2017
خبرگزاری فارس پیکر 7 شهید مدافع حرم در قم تشییع شد Wed Dec 13 16:47:00 IRST 2017
افکارخبر دوحه بانکها را مکلف به جذب سرمایه خارجی کرد Mon Aug 21 12:31:40 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا آیین عمامه گذاری طلاب شهرستان کارون برگزار شد Sat Sep 09 23:18:22 IRDT 2017
اخبار بانک بورس، روز آرامی را پشت سر گذاشت Tue Jan 02 16:03:02 IRST 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا بهره مندی 24 هزار خانوار زنجانی از خدمات کمیته امداد/ اشتغال مددجویان درگرو همکاری مناسب بانک ها است Fri Oct 20 18:18:54 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران هدیه «سردار سامرا» به آستان قدس رضوی Tue Apr 03 10:26:08 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران افشای آزار جنسی یک بازیگر آمریکایی از سوی بوش پدر+ عکس Wed Oct 25 09:48:45 IRST 2017
ایران آنلاین سخنان تند رییس باشگاه العین علیه فوتبال ایران Thu Jun 01 13:39:26 IRDT 2017
انتخاب فیلم/ جدا شدن بینی میهمان برنامه از صورتش در پخش زنده! Thu Apr 12 13:14:27 IRDT 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا آشنایی با طبیعت بکر روستاهای دلیجان+تصاویر Sun Oct 08 13:25:29 IRST 2017
جماران واکنش ابوطالبی به برخی موضعگیری ها در خصوص ترکیب کابینه دولت دوازدهم Fri Jul 14 18:33:49 IRDT 2017
جماران دکتر روحانی: زمینه‌ها برای توسعه روابط اقتصادی و تجاری تهران – صوفیه گسترده است Wed Sep 20 01:00:46 IRDT 2017
خبرگزاری بین المللی قرآن رئیس جمهور آمریکا در تشخیص تروریسم اشتباه نکند/ واکنش به سخنان شرم‌آور وزیر خارجه عربستان Fri Jan 27 13:22:43 IRST 2017
جماران چند نکته مهم درباره حمام کردن کودک در زمستان Sat Feb 03 14:34:35 IRST 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا اکران فیلم ویلایی ها در اراک+عکس Thu Jun 22 12:13:43 IRDT 2017