تابناک - Wed Jan 25 08:46:05 IRST 2017 نمایش خبر

برگ برنده چین

دونالد ترامپ به یکی از قول‌هایی که در کارزار انتخاباتی خود داده بود عمل کرد و دوشنبه گذشته فرمان خروج از پیمان شراکت ترانس- پاسیفیک(TPP) را امضا کرد. او همچنین اعلام کرد که مالیات و هزینه‌های شرکت‌های آمریکایی کاهش خواهد یافت.

دونالد ترامپ به یکی از قول‌هایی که در کارزار انتخاباتی خود داده بود عمل کرد و دوشنبه گذشته فرمان خروج از پیمان شراکت ترانس- پاسیفیک(TPP) را امضا کرد. او همچنین اعلام کرد که مالیات و هزینه‌های شرکت‌های آمریکایی کاهش خواهد یافت.


  به گزارش جهان صنعت؛ رییس‌جمهور جدید آمریکا بر این باور است که به جای شرکت در پیمان‌هایی چون شراکت ترانس- پاسیفیک، بهتر است آمریکا وارد مناسبات دوجانبه با کشورهای عضو این پیمان شود و هدف از این کار افزایش فرصت‌های شغلی در آمریکا باشد. پیمان شراکت ترانس- پاسیفیک توسط دولت باراک اوباما امضا شده و قرار بود در ماه ژانویه سال‌جاری میلادی (2017) به تصویب سنای آمریکا برسد.


  آمریکا و 11 کشور دیگر بیش از هفت سال بر سر این پیمان مذاکره و گفت‌وگو کرده بودند؛ پیمانی که جمعیتی بالغ بر 800 میلیون نفر را شامل می‌شود و گستره تاثیرش مستقیما 40 درصد کل مناسبات اقتصادی جهان را دربر می‌گیرد. ترامپ در کارزار انتخاباتی‌اش، پیمان شراکت ترانس- پاسیفیک را برای آمریکا و منافع این کشور فاجعه‌بار خوانده و گفته بود در صورت پیروزی در انتخابات این قرارداد را امضا نخواهد کرد تا فرصت‌های کاری برای مردم آمریکا از دست نرود. ترامپ شراکت ترانس- پاسیفیک را مسوول بیکاری هزاران نفر در آمریکا خوانده بود.


  شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن در نخستین واکنش خود نسبت به خروج آمریکا از پیمان شراکت ترانس- پاسیفیک گفت: این پیمان پس از خروج آمریکا اهمیت خود را از دست خواهد داد. استرالیا به ترامپ پیشنهاد کرده بود برای کسب یک توافق جدید بار دیگر به پای میز مذاکره برگردد.


  قرارداد شراکت ترانس- پاسیفیک اوایل سال 2016 میان آمریکا و استرالیا، برونئی، شیلی، ژاپن، کانادا، مالزی، مکزیک، نیوزیلند، پرو، ویتنام و سنگاپور به امضا رسید. ترامپ پس از امضای فرمان خروج آمریکا از پیمان شراکت ترانس- پاسیفیک به خبرنگاران گفت: این اقدامی بزرگ به نفع کارگران آمریکایی بود. 


  ترامپ همچنین در نظر دارد در مفاد قرارداد تجارت آزاد آمریکای شمالی (Nafta) با کانادا و مکزیک بازنگری کند. این قرارداد از 22 سال پیش اجرایی شده است. ترامپ گفت که در این‌باره با نخست‌وزیر کانادا و رییس‌جمهور مکزیک مذاکره خواهد کرد.ترامپ صبح دوشنبه گذشته با نمایندگان بخش‌های مختلف اقتصادی آمریکا در کاخ سفید ملاقات و در این نشست اعلام کرد که مالیات شرکت‌های آمریکایی را 15تا 20 درصد کاهش خواهد داد.


  ترامپ از شرکت‌های آمریکایی خواست در آمریکا تولید کنند و به نمایندگان شرکت‌های آمریکایی گفت: آنچه باید انجام دهید این است که همین جا بمانید. او گفت در شرایطی که مالیات‌ها و هزینه‌ها برای شرکت‌های آمریکایی کاهش یافته‌اند، دیگر هیچ دلیلی وجود ندارد که آنها خارج از آمریکا به تولید بپردازند. رییس‌جمهور جدید آمریکا بر این نکته تاکید کرد که اگر یک شرکت آمریکایی این کشور را ترک کند اما بخواهد تولیدات خود را در آمریکا بفروشد باید مبالغ گزاف به عنوان تنبیه بپردازد.


  تلاش برای جایگزین شدن چین


  در پی خروج آمریکا از شراکت اقیانوس آرام، کشورهای عضو تلاش برای حفظ این پیمان را آغاز کرده‌اند. مالکوم ترنبول، نخست‌وزیر استرالیا دیروز گفت که در گفت‌وگوی تلفنی با نخست‌وزیران نیوزیلند، ژاپن و سنگاپور، سه کشور عضو شراکت اقیانوس آرام، توافق شد که به منظور حفظ این پیمان تلاش‌هایی برای گسترش عضویت آن صورت گیرد.


  ترنبول گفت که خروج آمریکا از این پیمان ضربه بزرگی است و تردیدی در این امر وجود ندارد اما افزود: ما هم در نظر نداریم راهمان را بکشیم و برویم بلکه امکاناتی برای الحاق چین به این ترتیبات وجود دارد. همچنین مقامات استرالیایی هم گفته‌اند اندونزی هم برای عضویت در این پیمان ابراز تمایل کرده است.


  مشارکت اقیانوس آرام به ابتکار دولت باراک اوباما و عملا به منظور تحکیم موقعیت تجاری ایالات متحده در منطقه اقیانوسیه و شرق آسیا صورت گرفت با این هدف که از تسلط چین بر تجارت منطقه جلوگیری شود. در مقابل، چین طرحی موسوم به منطقه تجارت آزاد آسیا اقیانوسیه را مطرح کرد و خواستار تشکیل سازمان به نام «مشارکت اقتصادی جامع منطقه‌ای» شد.


  مذاکره برای تشکیل سازمان مشارکت اقیانوس آرام پس از چند سال مذاکره سرانجام در ماه نوامبر سال 2015 به نتیجه رسید و دولت‌های آمریکا، استرالیا، برونئی، پرو، چین، ژاپن، سنگاپور، شیلی، کانادا، مالزی، مکزیک، نیوزیلند و ویتنام این توافقنامه را امضا کردند. روز 20 ژانویه سال‌جاری، دولت ژاپن سرانجام این پیمان را به تصویب پارلمان رساند و به این ترتیب تنها کشوری است که آن را به یک پیمان رسمی تبدیل کرده است.


  ژاپن پیمان مشارکت اقیانوس آرام را ترتیباتی برای مقابله با گسترش نفوذ اقتصادی چین تلقی می‌کرده اما با خروج آمریکا به نظر می‌رسد که تنها راه حفظ این پیمان را پذیرش چین تلقی می‌کند. وزیر تجارت ژاپن گفته است که با وجود تصمیم دولت آمریکا، ژاپن همچنان معتقد است که تجارت آزادراه اصلی به سوی رشد اقتصادی است.


  بیل انگلیش، نخست‌وزیر نیوزیلند هم گفته است که آمریکا با خروج از مشارکت اقیانوس آرام عملا رهبری اقتصادی منطقه را به چین واگذار کرده است. سیاست اعلام شده دونالد ترامپ در زمینه تجارت خارجی حفظ منافع آمریکا و پس گرفتن امتیازاتی است که به نظرش ایالات متحده به سایر کشورهای جهان داده است. وی تاکید داشته که اولویت او در این زمینه، حفظ منافع ایالات متحده و حمایت از اقتصاد داخلی به منظور افزایش اشتغال است.


  در مقابل برخی ناظران گفته‌اند که دنبال کردن سیاستی درونگرا می‌تواند واکنش منفی سایر کشورهای جهان نسبت به روابط اقتصادی با آمریکا را برانگیزد و به موقعیت این کشور در اقتصاد جهانی آسیب برساند.


  حمایت اتحادیه اروپا از توافق تجاری با کانادا 


  در پی اعلام رسمی خروج آمریکا از پیمان TPP، اتحادیه اروپا حمایت خود را از توافق تجارت آزاد با کانادا موسوم به CETA اعلام کرد. کمیسر اتحادیه اروپا در امور تجاری دیروز حمایت خود را از توافق تجاری اتحادیه اروپا و کانادا (CETA) در برابر رویکرد دونالد ترامپ در حمایت از تولیدات داخلی اعلام کرد. سیسیلیا مالمستروم با اشاره تلویحی به دونالد ترامپ اعلام کرد: ما دوست و متحدی داریم که به نظر می‌رسد تا حدی خود را از جامعه بین‌المللی جدا کرده و سیاست ترویج تجارت کمتر و حمایت بیشتر از تولیدات داخلی را مدنظر دارد. 


  وی افزود: اکنون بیش از هر زمانی اهمیت دارد که کسانی که به اهمیت تجارت واقفند، با یکدیگر انسجام داشته باشند. چه شریکی بهتر از کانادا می‌تواند نشان دهد که این توافقات تجاری واقعا موثر هستند؟ توافق جامع تجاری و اقتصادی میان اتحادیه اروپا و کانادا که بسیاری از موانع تجاری بین دو طرف را رفع می‌کند در نهایت در ماه اکتبر گذشته پس از مخالفت‌های پی درپی منطقه والونی بلژیک به تصویب رسید. این توافق برای اجرایی شدن باید به تصویب همه اعضای اتحادیه اروپا برسد و پس از امضای توافق توسط 28 کشور عضو اتحادیه اروپا و کانادا، یک دوره موقتی و آزمایشی برای این توافقنامه پیش بینی شده است که طی آن پارلمان تمامی کشورهای عضو اتحادیه این توافق را مورد بررسی قرار داده و می‌توانند آن را تصویب کنند. با پایان یافتن دوره آزمایشی و تصویب تمامی پارلمان کشورهای عضو اتحادیه اروپا، امضای پیمان جامع تجاری و اقتصادی بین اتحادیه اروپا و کانادا وارد مرحله اجرایی و پایدار خواهد شد. 


  تایید نامزدی تیلرسون در کمیته روابط خارجی سنا


  کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا با اختلاف اندک آرا نامزدی رکس تیلرسون را به‌عنوان وزیر خارجه این کشور تایید کرده است.تاییدش پس از آن بود که سناتور مارکو روبیو که جمهوریخواه است به مخالفت با نامزدی تیلرسون پایان داد. سناتور روبیو در جریان جلسات تایید صلاحیت تیلرسون با او به مشاجره پرداخت و او را متهم کرد در مقابل روسیه نرمش نشان می‌دهد.


  همزمان دوشنبه گذشته گزارش شد که سنای آمریکا صلاحیت مایک پومپئو را برای مدیریت سازمان اطلاعات مرکزی، سی‌آی‌ای تایید کرده است. او قبلا عضو جمهوریخواه مجلس نمایندگان بود.


  نامزدی تیلرسون اکنون باید به تایید کل سنا برسد که در کنترل جمهوریخواهان است. تیلرسون 64 ساله به‌عنوان مدیر سابق شرکت عظیم نفتی اکسون موبیل روابط کاری نزدیکی با ولادیمیر پوتین رییس‌جمهور روسیه داشته اما او از انضمام منطقه خودمختار کریمه به روسیه انتقاد کرده است. کریمه بخشی از اوکراین بود اما در یک همه‌پرسی رای به الحاق به روسیه داد.


  او قرار است در دولت دونالد ترامپ که جمعه گذشته به عنوان چهل و پنجمین رییس‌جمهور آمریکا سوگند یاد کرد، خدمت کند. کمیته روابط خارجی سنا با 11 رای موافق جمهوریخواهان و 10 رای مخالف دموکرات‌ها نامزدی او را تایید کرد.


  روبیو پیشتر گفته بود که هرچند تردیدهایی در مورد نامزد سکانداری وزارت خارجه دارد اما معتقد است که حق رییس‌جمهور برای چیدن کابینه باید محترم شمرده شود. روبیو گفت: باوجود تردیدها از نامزدی تیلرسون در کمیته و صحن کامل این مجلس حمایت می‌کنم. او تیلرسون را به خاطر خودداری از به‌کار‌گیری صفت جنایتکار جنگی در مورد ولادیمیر پوتین و همچنین محکوم نکردن وضع حقوق بشر عربستان سعودی و فیلیپین با عبارات صریح تحت فشار قرار داده بود. روبیو از جمله رقبای دونالد ترامپ در مرحله مقدماتی انتخابات گذشته بود.


  سناتور بن کاردین، عضو ارشد دموکرات این کمیته پیشتر گفته بود که او به دلیل موضع تیلرسون در مورد روسیه و سایر مسایل به او رای نمی‌دهد. او همچنین گفت فکر می‌کند که سابقه و علایق تیلرسون در زمینه کسب‌وکار توانایی او را در اعمال قاطعانه ارزش‌ها و آرمان‌های آمریکا زیرسوال می‌برد. در مقابل حامیان تیلرسون می‌گویند که تجربه او به عنوان یک مذاکره‌کننده در معاملات مهم تجاری می‌تواند نقطه قوتی در پست تازه برای او باشد.


  مایک پومپئو بر مسند سیا


  همزمان مایک پومپئو هم دوشنبه گذشته پس از تایید نامزدی‌اش از سوی سنا به عنوان مدیر جدید سازمان اطلاعات مرکزی سوگند یاد کرده است. تایید نامزدی او با 66 رای در مقابل 32 رای باوجود ایرادهای بعضی از دموکرات‌ها که می‌گفتند پومپئو نگرش خود در مورد شکنجه، تجسس و دخالت روسیه در انتخابات آمریکا را به روشنی ابراز نکرده انجام شد. او قبلا نماینده کانزاس در مجلس نمایندگان کنگره بود.


  ترامپ از ارزیابی سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا دایر بر دخالت روسیه در انتخابات برای کمک به پیروزی او مقابل هیلاری کلینتون شدیدا انتقاد کرده بود. با این حال او پس از آنکه جمعه گذشته سوگند یاد کرد، گفت کاملا از سازمان‌های اطلاعاتی حمایت می‌کند. سناتور دموکرات ران وایدن از ایالت اورگان گفت که پومپئو فرد مناسبی برای هدایت سیا نیست.


  وی گفت: او از سیاست‌های افراطی که آزادی‌های مردم ما را تحلیل می‌برد بی‌آنکه بر امنیت ما بیفزاید حمایت کرده است. او گفت پاسخ‌های پومپئو به سوالات برخی از سناتورها مبهم و متناقض بود که باعث می‌شود شناخت کافی نسبت به اعتقادات او وجود نداشته باشد، اما سناتور ریچارد بر رییس کمیته اطلاعاتی سنا دموکرات‌ها را متهم کرد در روند تایید صلاحیت پومپئو مشغول یک بازی سیاسی شده‌اند. مایک پومپئو عضو کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان بود.
تابناک هوا گرم می شود Tue Jul 04 11:04:18 IRDT 2017
تابناک Malaysian police stop boat carrying 131 Sri Lankans to Australia and New Zealand Sun May 06 08:40:53 IRDT 2018
تابناک مهاجم استقلال رسما خواهان دریافت رضایتنامه شد Sun Jan 01 22:52:04 IRST 2017
تابناک رئیس سیا: ترامپ مراقب حرف‌هایش باشد Mon Jan 16 00:57:38 IRST 2017
تابناک نسل دوم و سوم مدیران را برای جایگزینی آماده کنیم Fri Jan 27 14:00:01 IRST 2017
تابناک رئیس‌جمهور شهادت مرزبانان را تسلیت گفت Mon Nov 06 18:36:49 IRST 2017
تابناک U.N. to hold dual meetings about alleged chemical attack in Syria Mon Apr 09 09:25:11 IRDT 2018
تابناک مخالفت ازبکستان با درخواست میزبانی از استقلال! Sun May 07 01:30:01 IRDT 2017
تابناک قطر 0 - ایران 1/ گل طارمی برای فرار بزرگ یوزها بسوی روسیه Thu Mar 23 20:05:27 IRDT 2017
تابناک تجمع طلاب در اعتراض به FATF مقابل دفتر لاریجانی Sat Jun 09 20:41:41 IRDT 2018
تابناک برنامه تمرینی استقامتی سینه بدون باشگاه Sun Feb 04 23:30:01 IRST 2018
تابناک تکنولوژی برداشت هسته کدوتنبل Mon Jul 23 00:10:01 IRDT 2018
تابناک درخواست تعقیب مقصران خودکشی سیدامامی Sun Feb 18 22:27:07 IRST 2018
تابناک ارتش سوریه چند منطقه را در شرق حمص آزاد کرد Mon Jan 30 18:30:01 IRST 2017
تابناک چرا ایرانیان مخالف جمهوری اسلامی هم مخالف استراتژی براندازی هستند؟/ اینکه می‌گویند، «این بار هدف ایران» است یعنی چه؟! Sun Jul 29 13:26:23 IRDT 2018
تابناک مخالفت سناتور آمریکایی با دائمی شدن لایحه کاهش مالیاتی Fri Apr 20 21:38:43 IRDT 2018
تابناک آخرین وضعیت پرونده سرکرده عرفان حلقه Sat Jul 21 19:03:51 IRDT 2018
تابناک معطلی شش نفتکش در ونزوئلا برای دریافت مطالبات Thu Aug 10 13:00:01 IRDT 2017
تابناک ابوالغیط: جهان عرب سخت‌ترین روزهایش را سپری می‌کند Tue May 02 13:36:47 IRDT 2017
تابناک معاونت در جرم چیست و چه مجازاتی خواهد داشت؟ Tue Nov 28 07:00:01 IRST 2017
تابناک افزایش سوء تغذیه در جهان به دلیل جنگ‌ها و مناقشات Sun Mar 25 11:46:01 IRDT 2018
تابناک سکه طرح جدید 18 هزار تومان گران شد Tue Dec 05 21:30:53 IRST 2017
تابناک توییت عجیب ترامپ: هفته بزرگی در پیش است Tue Sep 05 13:06:33 IRDT 2017
تابناک دولت عربستان تضمین کافی برای حرمت‌داری زائرین ایرانی ارائه کند Sat Dec 31 11:30:29 IRST 2016
تابناک آلزایمر چه کسانی را درگیر می‌کند؟ Mon Jul 16 10:35:50 IRDT 2018
تابناک ویدیو: خلاصه بازی الاهلی عربستان 2-1 ذوب آهن Tue Feb 28 20:55:43 IRST 2017
تابناک آموزش حرکت شکم خوابیده Sat Jul 22 02:43:56 IRDT 2017
تابناک حمله نمایندگان مجلس به لیست کی‌روش! Mon May 28 16:14:01 IRDT 2018
تابناک فاصله تل‌آویو، تا نزدیک‌ترین سایت موشکی سپاه Mon Jun 19 06:48:14 IRDT 2017
تابناک افشای طرح عربستان و امارات برای اشغال قطر/ شدت گرفتن تنش های میان واشنگتن و آنکارا به دنبال تحریم دو وزیر ترکیه/ادغام و ائتلاف چندین گروه تروریستی در شمال سوریه/ ابوظبی برای بازگشایی سفارت امارات در دمشق Thu Aug 02 09:00:01 IRDT 2018
تابناک خبر خوش خزانه دار برای کارمندان Mon Feb 20 11:54:46 IRST 2017
تابناک پاسخ وزارت امور خارجه به اظهارات یکی از نمایندگان مجلس Thu Sep 14 13:28:24 IRDT 2017
تابناک انتصاب رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش Sun Jul 02 17:07:00 IRDT 2017
تابناک اتفاق نظر ضد ایرانی مکرون و نتانیاهو Sun Dec 10 20:09:58 IRST 2017
تابناک ویدیوی ادبیات خطرناک ترامپ علیه ایران و پاسخ ظریف / ویدیوهایی از شگفتی های انتخابات ریاست جمهوری تا شورای شهر / ویدیوی جانشین سازی موفق روحانی همزمان با حفظ دولت / ویدیوهایی از آزادسازی دومین شهر بزرگ تحت اشغال سوریه Sun May 21 23:00:56 IRDT 2017
تابناک راه اندازی مرکز هیات علمی دانشگاه فنی و حرفه‌ای Sun Jun 03 19:05:35 IRDT 2018
تابناک ویدیو: همه رسوایی‌های سلطنتی اروپا Sat Apr 29 15:51:30 IRDT 2017
تابناک راکفلر، سرمایه‌دار آمریکایی درگذشت Mon Mar 20 21:14:01 IRST 2017
تابناک دستور کار هفته آینده مجلس/لایحه CFT در دستور Thu Oct 04 18:47:51 IRST 2018
تابناک توصیه‌هایی برای پیشگیری از سرطان پوست در تابستان Sat Jul 01 11:47:47 IRDT 2017
تابناک سلامی: هیچ مشکل امنیتی در مرز مهران نداریم Mon Oct 22 13:43:37 IRST 2018
تابناک چشمه‌های باداب سورت در استان مازندران Mon Jul 09 05:30:01 IRDT 2018
تابناک تصاویر بازگشت اعجاب آور بازیکن مصدوم پرسپولیس Thu May 10 20:22:01 IRDT 2018
تابناک دیدار فرمانده ارتش پاکستان با روحانی Mon Nov 06 21:44:57 IRST 2017
تابناک تمامی اماکن اطراف برق حرارتی تحت کنترل پلیس Tue Feb 06 19:21:26 IRST 2018
تابناک الن درشویتز: سکوت ترامپ در برابر برجام، آرامش قبل از طوفان است/ سالیوان: خروج از برجام برای آمریکا فاجعه خواهد بود/ والد: برجام فاجعه‌ای راهبردی برای ایالات متحده است/ استراتژی سه گانه اروپا برای حفظ برجام Wed Oct 11 16:38:40 IRST 2017
تابناک تجمع سپرده گذاران معترض موسسه «آرمان» در برخی شعب/ پای دو تعاونی و دو موسسه مالی در میان است/ نشست شورای تامین برای پیشگیری از بروز تنش Wed May 24 18:30:51 IRDT 2017
تابناک بازی دوستانه استقلال و ملوان به زدوخوردکشید Wed Jul 19 07:02:19 IRDT 2017
تابناک آخرین بازمانده نسل سیاه بازی درگذشت Sat Sep 01 14:28:15 IRDT 2018
تابناک نگرانی شورای امنیت از تنش تهران و واشنگتن Tue Jul 24 23:00:01 IRDT 2018
تابناک طارمی کار درستی کرد که درپرسپولیس ماند Tue Jul 11 10:40:01 IRDT 2017
تابناک هلاکت 50 داعشی هنگام فرار از سوریه به عراق. Tue Mar 28 17:37:33 IRDT 2017
تابناک پلیس اسرائیل خواستار پیگرد قضایی نتانیاهو به اتهام رشوه خواری شد Wed Feb 14 03:47:44 IRST 2018
تابناک تکذیب شایعه انتشار گزارش بر ضد وزیر اطلاعات Sun Jul 23 07:00:44 IRDT 2017
تابناک کشف جسد حداقل 4 شهروند در موتورخانه پلاسکو Mon Jan 23 01:46:57 IRST 2017
تابناک ارتباط تنش تعرفه‌ای آمریکا و اروپا با برجام چیست؟ Fri Jun 01 02:22:07 IRDT 2018
تابناک بارسلونا با دبل مسی لالیگا را با برد شروع کرد Sun Aug 19 07:35:00 IRDT 2018
تابناک خلاصه لیگ ملت‌های والیبال: لهستان 0-3 ایران Sat Jun 16 17:27:51 IRDT 2018
تابناک وضعیت جوی سه روز آینده کشور Wed Dec 27 22:31:21 IRST 2017
تابناک وعده سفر بهاری با مترو به فرودگاه امام Fri Mar 03 11:01:57 IRST 2017
تابناک ترخیص کالاهای واحدهای تولیدی به صورت نسیه Sat Apr 14 01:05:01 IRDT 2018
تابناک دیدار رئیس و اعضای مجلس خبرگان با رهبر معظم انقلاب Thu Sep 21 12:16:47 IRDT 2017
تابناک شهادت یک پرسنل سپاه در کهریزسنگ Tue Jan 02 07:47:37 IRST 2018
تابناک تیم امنیتی شخصی کیم جونگ اون در سنگاپور / دعوت اون از ترامپ برای دیدار از پیونگ‌یانگ در ماه جولای / دستور کار کره شمالی در دیدار فردا با ترامپ Mon Jun 11 11:53:19 IRDT 2018
تابناک ثبت نام عتبات دانشجویی از امروز Sun Jul 29 10:13:23 IRDT 2018
تابناک دستور قاضی سراج درباره آلودگی هوای کرج Sun Jan 01 14:25:40 IRST 2017
تابناک حال ناخوش تالاب شادگان و صد‌ها هزار نفسی که به شماره خواهد افتاد Sun Jun 17 15:08:28 IRDT 2018
تابناک نحوه پذیرش براساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد Mon Aug 13 14:45:04 IRDT 2018
تابناک احتمال تغییر در نتیجه انتخابات آمریکا وجود دارد؟ Sun Nov 27 09:00:51 IRST 2016
تابناک ماجرا اسیدپاشی که با کلنگ به پلیس حمله کرد Thu Apr 05 02:30:01 IRDT 2018
تابناک شکارچیان، به کلانتری مشورت می‌دهند/ آینده تاریک مناطقه چهارگانه در سایه شکارفروشی Sat Sep 29 21:07:45 IRST 2018
تابناک برانکو:در10سال اخیرهیچ تیمی مانندماقهرمان نشده بود Sun Apr 16 05:45:01 IRDT 2017
تابناک صحبتهای والورده بعداز حذف تحقیرآمیز بارسلونا در رم Wed Apr 11 08:06:01 IRDT 2018
تابناک سکانس‌هایی از فیلم ماحی Sun Jun 10 17:56:07 IRDT 2018
تابناک سکانس‌هایی از فیلم سینمایی بازمانده Sun Jul 15 15:17:19 IRDT 2018
تابناک جلدپیروزی/یکشنبه10اردیبهشت96 Sun Apr 30 12:36:11 IRDT 2017
تابناک تعجب برانکوازمذاکره پرسپولیس باهافبک استقلال Mon Jan 30 19:20:01 IRST 2017
تابناک مراسم مذهبی باداراک در کلیسای چالدران Sun Jul 15 12:00:01 IRDT 2018
تابناک کلاهبرداری 20 میلیاردی از یک شرکت بیمه Tue Aug 22 16:04:28 IRDT 2017
تابناک بارزانی: امیدوارم ناچار نشویم سر کرکوک بجنگیم Sat Sep 09 17:20:42 IRDT 2017
تابناک جم باپنالتی جنجالی دقیقه96ازبحران فرارکرد Tue Dec 05 17:13:27 IRST 2017
تابناک جنگ با ایران دری به سوی خاورمیانه‌ای پر از آشوب Wed May 09 11:52:58 IRDT 2018
تابناک دلار ارزان و یورو گران شد Thu Feb 16 23:44:54 IRST 2017
تابناک تظاهرات و درگیری مجدد در تونس Mon Jan 22 12:37:08 IRST 2018
تابناک عقیم سازی زنان کارتن خواب اخلاقی و شرعی نیست Tue Jan 03 12:05:52 IRST 2017
تابناک آتش زدن جسد باغدار آبیکی برای مخفی ماندن قتل Tue Aug 29 09:46:01 IRDT 2017
تابناک بحران بی‌سابقه آب در هند Sat Jun 16 16:44:22 IRDT 2018
تابناک انتظار بوسه‌های ترامپ را نداشتم! Sat Jul 28 13:11:38 IRDT 2018
تابناک پیام باشگاه استقلال به مناسبت 72سالگی Tue Sep 26 09:00:34 IRST 2017
تابناک اعتراف تازه‌داماد به قتل هولناک دختر دانشجو Mon Oct 16 11:47:49 IRST 2017
تابناک افزایش‌فعالیت‌های‌حفاری‌درآمریکاقیمت‌نفت‌راکاهش‌داد Mon Feb 13 16:53:12 IRST 2017
تابناک ویدیو: سکانس‌های برتر خوابم میاد Tue Jul 11 16:25:25 IRDT 2017
تابناک مشارکت دانشجویان به رفع مشکلات دانشگاه‌ها کمک می‌کند Tue Jan 16 16:28:25 IRST 2018
تابناک ایستگاه مترو هروی افتتاح شد Sat Feb 04 11:21:46 IRST 2017
تابناک تلفات سنگین نیروهای امنیتی افغان در نبرد با طالبان Fri Jul 13 03:07:53 IRDT 2018
تابناک ایران آمادگی بازگشایی مرز خسروی را دارد Tue Aug 22 13:16:21 IRDT 2017
تابناک برانکو و دایی درخت کاشتند+عکس Sat Mar 04 16:30:01 IRST 2017
تابناک تقدیم طرحی برای ازدواج دختران 28 ساله Mon May 14 17:42:30 IRDT 2018
تابناک کاهش نرخ 24 ارز رسمی Wed Aug 15 09:45:24 IRDT 2018
تابناک تسلیت رهبر انقلاب برای درگذشت مولوی حسین‌پور Thu Oct 26 10:05:52 IRST 2017
دولت بهار ساخت تونل شهید صیاد شیرازی به طول 9 کیلومتر Mon Dec 05 10:12:00 IRST 2016
خبرگزاری مهر وزن خودروهای آینده نصف می شود Sun Oct 21 09:29:22 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم قصد خرید امتیاز استقلال خوزستان را نداریم Sat May 27 13:58:53 IRDT 2017
عصر ایران انیمیشن دیرین دیرین با موضوع 1888 (فیلم) Sat Feb 24 11:31:21 IRST 2018
بی باک نیوز در صورت مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک این عوارض را نیز بپزیرید! Sat Apr 01 03:45:02 IRDT 2017
اعتبار نیوز موافقت بانک مرکزی با وام جدید مسکن Wed Jul 19 10:28:00 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران مبارزه با آفت سن گندم در سطح 26 هزار هکتار از مزارع جنوب کرمان Mon Apr 16 08:15:52 IRDT 2018
ایسکانیوز تکذیب حذف یک باشگاه ایرانی از لیگ قهرمانان آسیا Fri Nov 24 12:09:07 IRST 2017
ایستا نیوز راه‌اندازی «خانه امن» در تمام استانها /پذیرش زنان خشونت دیده Sat Jul 14 11:44:21 IRDT 2018
روزنامه آرمان روابط عمومی 12 استان متاثر از سیل و توفان Sat Sep 22 18:00:00 IRST 2018
پایگاه خبری الف سردسته باند دزدها: برای درمان همسرم که در آلمان است، سرقت کردم Wed Jul 26 07:33:46 IRDT 2017
خبرگزاری بین المللی قرآن حاصل کار دانشجویان، خدمت به مردم باشد Sat Dec 09 19:19:26 IRST 2017
خبرگزاری بین المللی قرآن دیدار مسئولان مهد قرآن اصفهان با نماینده ولی فقیه استان Sat Jul 14 14:51:28 IRDT 2018
فرادید قدرت طلب تجددگرا Mon Jul 16 14:05:47 IRDT 2018
خبرگزاری مهر واژگونی خودروی حامل اتباع افغانستان در کرمان جان یک نوزاد را گرفت Wed Oct 04 09:53:41 IRST 2017
واحد مرکزی خبر اعلام فهرست شرکت‌های قابل‌ واگذاری به بخش خصوصی در اردبیل Sun May 14 13:57:44 IRDT 2017
بی باک نیوز رادیو تهران اربعین حسینی را به سوگ می‌نشیند Mon Nov 14 06:10:01 IRST 2016
واحد مرکزی خبر نشست پژوهشی فقه موسیقی در فارس Fri Oct 05 09:19:02 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی پیگیر یافتن ضارب طلبه مشهدی هستیم Fri Sep 14 17:41:00 IRDT 2018
عصر ایران فروش اقساطی و ویژه رنو برای بازارهای زیر 100 میلیون تومان (+جدول کامل) Wed Jan 04 11:40:15 IRST 2017
افکارخبر آیت الله عیسی قاسم زیر تیغ جراحی رفت Fri Dec 08 18:24:03 IRST 2017
ایستا نیوز لیست برخی از تبلت های گران قیمت در بازار Sun Jul 16 17:02:38 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی ارتباط جوانان با فرهنگ و هنر باید دائمی باشد Mon Jul 16 09:51:00 IRDT 2018
خبرگزاری شبستان عاشورا راه انتظار است و انتظار تجلی آمال کربلا Sun Oct 07 14:31:00 IRST 2018
روزنامه شهروند صفحه شهرونگ Sat Oct 06 03:30:00 IRST 2018
تدبیر و امید یادداشت نماینده رشت درباره استیضاح نابهنگام Sun Feb 19 09:45:59 IRST 2017
شفاف پسر شیشه ایم مرا با نامزدش اشتباه گرفت و این کار را کرد! Sun Mar 05 19:45:01 IRST 2017
صبح تهران پاکستان و روسیه به دنبال تحکیم همکاری‌های دوجانبه Tue Aug 15 14:20:40 IRDT 2017
ایستا نیوز تعیین‌تکلیف حساب‌های مشترک فرشتگان ممکن نیست Sun Jul 16 11:38:19 IRDT 2017
خبرگزاری مهر ضرورت بررسی جزئیات هزینه‌های شهرداری/ تصویب لایحه تعیین حسابرس Sun Oct 14 10:36:09 IRST 2018
پارس نیوز کامیابی‌نیا: فقط دو ماه از قراردادم باقى مانده Wed Mar 08 08:32:49 IRST 2017
برنا درخواست آمریکا از ایران برای آزادی دو زندانی آمریکایی Fri Apr 28 13:09:01 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا اعتصاب اصناف و کسبه بازار مرزی ماکو در مقابل سازمان منطقه آزاد Mon May 29 09:40:46 IRDT 2017
آفتاب ایران پایان ماجرای کودک ربایی پسربچه 5 ساله Mon Jul 23 10:30:24 IRDT 2018
تهران پرس حمله خرس به مرد کوهرنگی + عکس Tue May 30 09:22:00 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر اعمال محدودیت‌های ترافیکی در جاده‌های مازندران Fri Nov 10 09:54:36 IRST 2017
پرشین خودرو توربوشارژر و سوپرشارژر چیست Tue Jan 31 18:00:00 IRST 2017
دنیای معدن نیروگاه سیکل ترکیبی سمنگان با تسهیلات بانک صنعت و معدن به بهره برداری می رسد Mon Jan 29 10:37:00 IRST 2018
پول نیوز موسسه زبان ایران اروپا Thu Sep 06 08:50:22 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی طلوعی برای کتابخوانی روشندلان Mon Mar 06 13:29:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی محدودیت تردد در آزاد راه تبریز- زنجان رفع شد Sat Feb 18 00:59:00 IRST 2017
فرارو مدیرعامل فولکس خبر خروج از ایران را تکذیب کرد Thu Sep 20 20:47:24 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی وزارت خارجه عراق: دخالت های مکرر عربستان انزجار آور است Thu Jun 30 17:29:00 IRDT 2016
شبکه اطلاع رسانی دانا عدم ولایت‌پذیری از ولی خدا از جمله ترفندهای منافقان است Sat Apr 15 14:47:22 IRDT 2017
روزنو رویترز: احتمال پایان تفکیک جنسیتی در اماکن عمومی عربستان Sun May 06 09:39:29 IRDT 2018
شفاف برخورد با اخلال گران اقتصادی/همه بدانند مجازات سنگین است Tue Jun 26 09:19:24 IRDT 2018
خبر خودرو اطلاعات جعبه سیاه سانچی به ایران داده شد Mon Jan 29 14:26:36 IRST 2018
رسالت داوران سه بخش جشنواره فیلم شهر معرفی شدند Thu Jul 27 00:00:00 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران صدور حکم اعدام یا حبس ابد برای 7 زن خارجی داعشی در عراق Wed Apr 18 03:48:40 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران آنچه اوضاع ارز را به اینجا رساند Sat Jul 07 13:32:00 IRDT 2018
جام نیوز معکوس جلوه دادن حقایق و قطع امید مردم به صندوق های رأی، پایان مردمسالاری است Mon Apr 03 17:17:27 IRDT 2017
خانه ملت گزارش تصویری/دیدار کاظم جلالی با رئیس مجلس نیجر Sat Jan 28 08:39:00 IRST 2017
شبکه خبر شکست والیبالیست های ایران در دور دوم قهرمانی جهان Sat Sep 22 07:46:30 IRST 2018
آریا اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درباره تاریخ پرینت کارت و زمان‌ برگزاری آزمون تعیین صلاحیت متقاضیان تدریس در دانشگاه جامع علمی – کاربردی سال 1396 Sun Jul 23 11:40:14 IRDT 2017
ایسکانیوز واکنش کرانچار به درخواست کی روش و تاج Wed Jan 03 20:33:29 IRST 2018
برنا شهرآورد 85 در امنیت و آرامش برگزار شد Thu Oct 26 19:00:16 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران دشمنان، فرهنگ اصیل اسلام را هدف قرار داده‌اند Thu Dec 14 17:56:03 IRST 2017
خبرگزاری بین المللی قرآن لزوم توجه ویژه مسئولان به حوزه فرهنگ و هنر Tue Jul 25 23:25:39 IRDT 2017
ورزش 3 راکیتیچ: امیدوارم سال ها در بارسا بمانم Tue Jan 24 06:13:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی سایه سنگین بحران بر روابط چین و هند Tue Jul 04 18:15:00 IRDT 2017
آفتاب کدام نامزدها امروز در صداوسیما برنامه دارند؟ Mon May 15 08:30:01 IRDT 2017
ساعت24 رضا یزدانی با ظاهری غافلگیرکننده، خواننده خیابانی شد+عکس Sat Sep 29 16:15:12 IRST 2018
خبرگزاری بین المللی قرآن پخش تلاوت مشاهیر از رادیو قرآن آستان حسینی Sat May 19 10:04:24 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران نبود حامی مالی مهمترین مشکل ورزش بانوان کهگیلویه و بویراحمد Mon Dec 18 10:57:57 IRST 2017
یک ورزش واکنش پوتین به رویارویی روسیه و اسپانیا Wed Jun 27 16:33:36 IRDT 2018
آنا پارلمان اسپانیا انتقال جسد ژنرال فرانکو را بررسی می‌کند Wed May 10 15:44:13 IRDT 2017
تدبیر و امید بازار ارز کارش را با کاهش نسبی قیمت‌ها آغاز کرد Wed Oct 03 12:21:41 IRST 2018
انتخاب کرباسچی: شکاف اقتصادی اروپا و آمریکا فرصتی برای ایران است/ نباید کوتاهی کنیم Wed Jan 10 10:25:01 IRST 2018
واحد مرکزی خبر فروش سگ رباتیک سونی با نام آیبو در ژاپن آغاز شد Thu Jan 11 20:10:42 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی تیم بسکتبال دانشجویان ایران برای شرکت در رقابت های قهرمانی آسیاعازم مالزی شد Tue Apr 11 14:51:00 IRDT 2017
آریا بررسی سلامت و نگهدای از سالمندان در «به خانه بر می گردیم» Sat Dec 23 12:29:47 IRST 2017
عصر ایران رویدادهایی که در استانها خبری می شود Thu Mar 02 09:16:11 IRST 2017
روزنامه شهروند فامیل بازی را تمام کنید Sun Nov 05 03:30:00 IRST 2017
ورزش 3 خلاصه بازی بارسلونا 2 - اسپانیول 0 Fri Jan 26 01:50:00 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی شورشیان مسلح 8 کارگر محلی را در سودان جنوبی ربودند Mon Mar 13 17:59:00 IRST 2017
تدبیر و امید میرسلیم:قالیباف را قبول نداشتم/ کسی که در صحنه نظامی، قضایی و اطلاعاتی فعال بوده‌، نباید وارد صحنه سیاسی شود Sun Jul 23 09:22:22 IRDT 2017
وطن امروز بدرود آقای مؤدب Sun Jul 29 00:00:00 IRDT 2018
روزنامه قانون حلقه محاصره ترامپ تنگ تر شد Wed Jul 18 09:34:26 IRDT 2018
ورزش 3 مارسلو گایاردو:/ هضم غیبت آرژانتین در جام جهانی دشوار است Sun Oct 08 13:25:00 IRST 2017
خبرگزاری شبستان تشکیل تیم احیای فریضه امربه معروف و نهی از منکر در زنجان/ 800 نفر در مسابقه کتابخوانی رازهای نماز ثبت نام کردند Tue Jul 24 10:15:00 IRDT 2018
خبرگزاری فارس بستر حجله سعودی ها با صهیونیست ها، ترس از قدرت رو به تزاید ایران است Mon Apr 09 05:35:00 IRDT 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا بهترین زمان تزریق واکسن آنفلوآنزا/اولویت واکسیناسیون با چه کسانی است؟ Mon Sep 25 09:00:55 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران بهره برداری از فاز دوم بارگیری پست چرخاب در یزد Tue Feb 06 10:32:17 IRST 2018
روزنامه ایران چهره خبر Mon Feb 29 06:00:00 IRST 2016
خبرگزاری نسیم خرید تضمینی برگ سبز چای به 101 هزارتن رسید/ پرداخت 65 درصد مطالبات چایکاران Wed Sep 19 11:34:02 IRDT 2018
یک ورزش بهانه‌گیری قطری‌ها تمامی ندارد! Thu Oct 04 09:00:57 IRST 2018
پارس فوتبال واکنش “سامان قدوس” به برد تیم ملی مقابل مراکش Sat Jun 16 12:39:38 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران ویسی: اگر پیروزی نشویم، یک امتیاز را از استقلال می گیریم/ به هر تیمی می‌روم در آن انقلاب می شود/ استقلالی ها روز خوبی برابر ما ندارند Thu Aug 03 14:01:12 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر دولت ساختار درآمدی خود را اصلاح کند Tue Mar 07 08:38:43 IRST 2017
ایستا نیوز خدمت رسانی چادر سلامت بیمارستان بانک ملی به زائران حرم امام خمینی (ره) Sun Jun 03 13:59:05 IRDT 2018
خبرگزاری نسیم کاخ سفید: پنس به دنبال مقابله با تبلیغات کره شمالی در المپیک زمستانی است Wed Jan 24 12:14:03 IRST 2018
فرارو قیمت آپارتمان‌های 80 تا 100 مترمربع Wed Aug 16 14:32:45 IRDT 2017
خبرگزاری بین المللی قرآن هنر؛ ابزاری برای معرفی ایثارگری رزمندگان اسلام Mon Sep 24 08:07:54 IRST 2018
دفاع مقدس وحدت و یکدلی و روحیه شهادت طلبی، رمز پیروزی ملت در دفاع مقدس بود Sat Sep 22 16:10:32 IRST 2018
ورزش 3 چالش جالب گل کوچیک در زمین چسبناک ! Thu Apr 13 19:55:08 IRDT 2017
خبرگزاری بین المللی قرآن سبک زندگی قرآنی در حوزه گسترش می‎یابد Thu Oct 26 12:32:34 IRST 2017
آفتاب توضیح وزیر ارتباطات درباره فرزندش /عکس Mon Aug 13 15:45:42 IRDT 2018
بولتن نیوز اسنایدر در گالاتاسرای ماندنی شد Sun Jul 09 22:58:16 IRDT 2017
نماینده لزوم بررسی دقیق تخلفات انتخاباتی Mon May 29 13:14:59 IRDT 2017
سیتنا یک هشدار جدید: ورود مخدری با نام تنباکوی جنسی Wed Feb 14 15:58:36 IRST 2018