تابناک - Wed Jan 25 08:46:05 IRST 2017 نمایش خبر

برگ برنده چین

دونالد ترامپ به یکی از قول‌هایی که در کارزار انتخاباتی خود داده بود عمل کرد و دوشنبه گذشته فرمان خروج از پیمان شراکت ترانس- پاسیفیک(TPP) را امضا کرد. او همچنین اعلام کرد که مالیات و هزینه‌های شرکت‌های آمریکایی کاهش خواهد یافت.

دونالد ترامپ به یکی از قول‌هایی که در کارزار انتخاباتی خود داده بود عمل کرد و دوشنبه گذشته فرمان خروج از پیمان شراکت ترانس- پاسیفیک(TPP) را امضا کرد. او همچنین اعلام کرد که مالیات و هزینه‌های شرکت‌های آمریکایی کاهش خواهد یافت.


  به گزارش جهان صنعت؛ رییس‌جمهور جدید آمریکا بر این باور است که به جای شرکت در پیمان‌هایی چون شراکت ترانس- پاسیفیک، بهتر است آمریکا وارد مناسبات دوجانبه با کشورهای عضو این پیمان شود و هدف از این کار افزایش فرصت‌های شغلی در آمریکا باشد. پیمان شراکت ترانس- پاسیفیک توسط دولت باراک اوباما امضا شده و قرار بود در ماه ژانویه سال‌جاری میلادی (2017) به تصویب سنای آمریکا برسد.


  آمریکا و 11 کشور دیگر بیش از هفت سال بر سر این پیمان مذاکره و گفت‌وگو کرده بودند؛ پیمانی که جمعیتی بالغ بر 800 میلیون نفر را شامل می‌شود و گستره تاثیرش مستقیما 40 درصد کل مناسبات اقتصادی جهان را دربر می‌گیرد. ترامپ در کارزار انتخاباتی‌اش، پیمان شراکت ترانس- پاسیفیک را برای آمریکا و منافع این کشور فاجعه‌بار خوانده و گفته بود در صورت پیروزی در انتخابات این قرارداد را امضا نخواهد کرد تا فرصت‌های کاری برای مردم آمریکا از دست نرود. ترامپ شراکت ترانس- پاسیفیک را مسوول بیکاری هزاران نفر در آمریکا خوانده بود.


  شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن در نخستین واکنش خود نسبت به خروج آمریکا از پیمان شراکت ترانس- پاسیفیک گفت: این پیمان پس از خروج آمریکا اهمیت خود را از دست خواهد داد. استرالیا به ترامپ پیشنهاد کرده بود برای کسب یک توافق جدید بار دیگر به پای میز مذاکره برگردد.


  قرارداد شراکت ترانس- پاسیفیک اوایل سال 2016 میان آمریکا و استرالیا، برونئی، شیلی، ژاپن، کانادا، مالزی، مکزیک، نیوزیلند، پرو، ویتنام و سنگاپور به امضا رسید. ترامپ پس از امضای فرمان خروج آمریکا از پیمان شراکت ترانس- پاسیفیک به خبرنگاران گفت: این اقدامی بزرگ به نفع کارگران آمریکایی بود. 


  ترامپ همچنین در نظر دارد در مفاد قرارداد تجارت آزاد آمریکای شمالی (Nafta) با کانادا و مکزیک بازنگری کند. این قرارداد از 22 سال پیش اجرایی شده است. ترامپ گفت که در این‌باره با نخست‌وزیر کانادا و رییس‌جمهور مکزیک مذاکره خواهد کرد.ترامپ صبح دوشنبه گذشته با نمایندگان بخش‌های مختلف اقتصادی آمریکا در کاخ سفید ملاقات و در این نشست اعلام کرد که مالیات شرکت‌های آمریکایی را 15تا 20 درصد کاهش خواهد داد.


  ترامپ از شرکت‌های آمریکایی خواست در آمریکا تولید کنند و به نمایندگان شرکت‌های آمریکایی گفت: آنچه باید انجام دهید این است که همین جا بمانید. او گفت در شرایطی که مالیات‌ها و هزینه‌ها برای شرکت‌های آمریکایی کاهش یافته‌اند، دیگر هیچ دلیلی وجود ندارد که آنها خارج از آمریکا به تولید بپردازند. رییس‌جمهور جدید آمریکا بر این نکته تاکید کرد که اگر یک شرکت آمریکایی این کشور را ترک کند اما بخواهد تولیدات خود را در آمریکا بفروشد باید مبالغ گزاف به عنوان تنبیه بپردازد.


  تلاش برای جایگزین شدن چین


  در پی خروج آمریکا از شراکت اقیانوس آرام، کشورهای عضو تلاش برای حفظ این پیمان را آغاز کرده‌اند. مالکوم ترنبول، نخست‌وزیر استرالیا دیروز گفت که در گفت‌وگوی تلفنی با نخست‌وزیران نیوزیلند، ژاپن و سنگاپور، سه کشور عضو شراکت اقیانوس آرام، توافق شد که به منظور حفظ این پیمان تلاش‌هایی برای گسترش عضویت آن صورت گیرد.


  ترنبول گفت که خروج آمریکا از این پیمان ضربه بزرگی است و تردیدی در این امر وجود ندارد اما افزود: ما هم در نظر نداریم راهمان را بکشیم و برویم بلکه امکاناتی برای الحاق چین به این ترتیبات وجود دارد. همچنین مقامات استرالیایی هم گفته‌اند اندونزی هم برای عضویت در این پیمان ابراز تمایل کرده است.


  مشارکت اقیانوس آرام به ابتکار دولت باراک اوباما و عملا به منظور تحکیم موقعیت تجاری ایالات متحده در منطقه اقیانوسیه و شرق آسیا صورت گرفت با این هدف که از تسلط چین بر تجارت منطقه جلوگیری شود. در مقابل، چین طرحی موسوم به منطقه تجارت آزاد آسیا اقیانوسیه را مطرح کرد و خواستار تشکیل سازمان به نام «مشارکت اقتصادی جامع منطقه‌ای» شد.


  مذاکره برای تشکیل سازمان مشارکت اقیانوس آرام پس از چند سال مذاکره سرانجام در ماه نوامبر سال 2015 به نتیجه رسید و دولت‌های آمریکا، استرالیا، برونئی، پرو، چین، ژاپن، سنگاپور، شیلی، کانادا، مالزی، مکزیک، نیوزیلند و ویتنام این توافقنامه را امضا کردند. روز 20 ژانویه سال‌جاری، دولت ژاپن سرانجام این پیمان را به تصویب پارلمان رساند و به این ترتیب تنها کشوری است که آن را به یک پیمان رسمی تبدیل کرده است.


  ژاپن پیمان مشارکت اقیانوس آرام را ترتیباتی برای مقابله با گسترش نفوذ اقتصادی چین تلقی می‌کرده اما با خروج آمریکا به نظر می‌رسد که تنها راه حفظ این پیمان را پذیرش چین تلقی می‌کند. وزیر تجارت ژاپن گفته است که با وجود تصمیم دولت آمریکا، ژاپن همچنان معتقد است که تجارت آزادراه اصلی به سوی رشد اقتصادی است.


  بیل انگلیش، نخست‌وزیر نیوزیلند هم گفته است که آمریکا با خروج از مشارکت اقیانوس آرام عملا رهبری اقتصادی منطقه را به چین واگذار کرده است. سیاست اعلام شده دونالد ترامپ در زمینه تجارت خارجی حفظ منافع آمریکا و پس گرفتن امتیازاتی است که به نظرش ایالات متحده به سایر کشورهای جهان داده است. وی تاکید داشته که اولویت او در این زمینه، حفظ منافع ایالات متحده و حمایت از اقتصاد داخلی به منظور افزایش اشتغال است.


  در مقابل برخی ناظران گفته‌اند که دنبال کردن سیاستی درونگرا می‌تواند واکنش منفی سایر کشورهای جهان نسبت به روابط اقتصادی با آمریکا را برانگیزد و به موقعیت این کشور در اقتصاد جهانی آسیب برساند.


  حمایت اتحادیه اروپا از توافق تجاری با کانادا 


  در پی اعلام رسمی خروج آمریکا از پیمان TPP، اتحادیه اروپا حمایت خود را از توافق تجارت آزاد با کانادا موسوم به CETA اعلام کرد. کمیسر اتحادیه اروپا در امور تجاری دیروز حمایت خود را از توافق تجاری اتحادیه اروپا و کانادا (CETA) در برابر رویکرد دونالد ترامپ در حمایت از تولیدات داخلی اعلام کرد. سیسیلیا مالمستروم با اشاره تلویحی به دونالد ترامپ اعلام کرد: ما دوست و متحدی داریم که به نظر می‌رسد تا حدی خود را از جامعه بین‌المللی جدا کرده و سیاست ترویج تجارت کمتر و حمایت بیشتر از تولیدات داخلی را مدنظر دارد. 


  وی افزود: اکنون بیش از هر زمانی اهمیت دارد که کسانی که به اهمیت تجارت واقفند، با یکدیگر انسجام داشته باشند. چه شریکی بهتر از کانادا می‌تواند نشان دهد که این توافقات تجاری واقعا موثر هستند؟ توافق جامع تجاری و اقتصادی میان اتحادیه اروپا و کانادا که بسیاری از موانع تجاری بین دو طرف را رفع می‌کند در نهایت در ماه اکتبر گذشته پس از مخالفت‌های پی درپی منطقه والونی بلژیک به تصویب رسید. این توافق برای اجرایی شدن باید به تصویب همه اعضای اتحادیه اروپا برسد و پس از امضای توافق توسط 28 کشور عضو اتحادیه اروپا و کانادا، یک دوره موقتی و آزمایشی برای این توافقنامه پیش بینی شده است که طی آن پارلمان تمامی کشورهای عضو اتحادیه این توافق را مورد بررسی قرار داده و می‌توانند آن را تصویب کنند. با پایان یافتن دوره آزمایشی و تصویب تمامی پارلمان کشورهای عضو اتحادیه اروپا، امضای پیمان جامع تجاری و اقتصادی بین اتحادیه اروپا و کانادا وارد مرحله اجرایی و پایدار خواهد شد. 


  تایید نامزدی تیلرسون در کمیته روابط خارجی سنا


  کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا با اختلاف اندک آرا نامزدی رکس تیلرسون را به‌عنوان وزیر خارجه این کشور تایید کرده است.تاییدش پس از آن بود که سناتور مارکو روبیو که جمهوریخواه است به مخالفت با نامزدی تیلرسون پایان داد. سناتور روبیو در جریان جلسات تایید صلاحیت تیلرسون با او به مشاجره پرداخت و او را متهم کرد در مقابل روسیه نرمش نشان می‌دهد.


  همزمان دوشنبه گذشته گزارش شد که سنای آمریکا صلاحیت مایک پومپئو را برای مدیریت سازمان اطلاعات مرکزی، سی‌آی‌ای تایید کرده است. او قبلا عضو جمهوریخواه مجلس نمایندگان بود.


  نامزدی تیلرسون اکنون باید به تایید کل سنا برسد که در کنترل جمهوریخواهان است. تیلرسون 64 ساله به‌عنوان مدیر سابق شرکت عظیم نفتی اکسون موبیل روابط کاری نزدیکی با ولادیمیر پوتین رییس‌جمهور روسیه داشته اما او از انضمام منطقه خودمختار کریمه به روسیه انتقاد کرده است. کریمه بخشی از اوکراین بود اما در یک همه‌پرسی رای به الحاق به روسیه داد.


  او قرار است در دولت دونالد ترامپ که جمعه گذشته به عنوان چهل و پنجمین رییس‌جمهور آمریکا سوگند یاد کرد، خدمت کند. کمیته روابط خارجی سنا با 11 رای موافق جمهوریخواهان و 10 رای مخالف دموکرات‌ها نامزدی او را تایید کرد.


  روبیو پیشتر گفته بود که هرچند تردیدهایی در مورد نامزد سکانداری وزارت خارجه دارد اما معتقد است که حق رییس‌جمهور برای چیدن کابینه باید محترم شمرده شود. روبیو گفت: باوجود تردیدها از نامزدی تیلرسون در کمیته و صحن کامل این مجلس حمایت می‌کنم. او تیلرسون را به خاطر خودداری از به‌کار‌گیری صفت جنایتکار جنگی در مورد ولادیمیر پوتین و همچنین محکوم نکردن وضع حقوق بشر عربستان سعودی و فیلیپین با عبارات صریح تحت فشار قرار داده بود. روبیو از جمله رقبای دونالد ترامپ در مرحله مقدماتی انتخابات گذشته بود.


  سناتور بن کاردین، عضو ارشد دموکرات این کمیته پیشتر گفته بود که او به دلیل موضع تیلرسون در مورد روسیه و سایر مسایل به او رای نمی‌دهد. او همچنین گفت فکر می‌کند که سابقه و علایق تیلرسون در زمینه کسب‌وکار توانایی او را در اعمال قاطعانه ارزش‌ها و آرمان‌های آمریکا زیرسوال می‌برد. در مقابل حامیان تیلرسون می‌گویند که تجربه او به عنوان یک مذاکره‌کننده در معاملات مهم تجاری می‌تواند نقطه قوتی در پست تازه برای او باشد.


  مایک پومپئو بر مسند سیا


  همزمان مایک پومپئو هم دوشنبه گذشته پس از تایید نامزدی‌اش از سوی سنا به عنوان مدیر جدید سازمان اطلاعات مرکزی سوگند یاد کرده است. تایید نامزدی او با 66 رای در مقابل 32 رای باوجود ایرادهای بعضی از دموکرات‌ها که می‌گفتند پومپئو نگرش خود در مورد شکنجه، تجسس و دخالت روسیه در انتخابات آمریکا را به روشنی ابراز نکرده انجام شد. او قبلا نماینده کانزاس در مجلس نمایندگان کنگره بود.


  ترامپ از ارزیابی سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا دایر بر دخالت روسیه در انتخابات برای کمک به پیروزی او مقابل هیلاری کلینتون شدیدا انتقاد کرده بود. با این حال او پس از آنکه جمعه گذشته سوگند یاد کرد، گفت کاملا از سازمان‌های اطلاعاتی حمایت می‌کند. سناتور دموکرات ران وایدن از ایالت اورگان گفت که پومپئو فرد مناسبی برای هدایت سیا نیست.


  وی گفت: او از سیاست‌های افراطی که آزادی‌های مردم ما را تحلیل می‌برد بی‌آنکه بر امنیت ما بیفزاید حمایت کرده است. او گفت پاسخ‌های پومپئو به سوالات برخی از سناتورها مبهم و متناقض بود که باعث می‌شود شناخت کافی نسبت به اعتقادات او وجود نداشته باشد، اما سناتور ریچارد بر رییس کمیته اطلاعاتی سنا دموکرات‌ها را متهم کرد در روند تایید صلاحیت پومپئو مشغول یک بازی سیاسی شده‌اند. مایک پومپئو عضو کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان بود.
تابناک پرسپولیس،تراکتور رارنکینگ جهانی باشگاهها Tue Jan 31 11:09:57 IRST 2017
تابناک سرطان سینه چه علائمی دارد؟ Tue May 23 10:42:44 IRDT 2017
تابناک طرح مقابله با اقدامات ماجراجویانه آمریکا شد Wed Aug 09 16:34:38 IRDT 2017
تابناک ربودن جایگاه ایران در بازار سنگ عراق توسط ترکیه Sun Sep 17 17:45:01 IRDT 2017
تابناک زمین لرزه "هفتگل" خوزستان را لرزاند Thu Oct 05 15:28:33 IRST 2017
تابناک چگونه دروغگو را تشخیص دهیم؟ Sat Nov 11 00:34:51 IRST 2017
تابناک رشد 402 ریالی یورو بانکی در آخرین روز تیرماه Sat Jul 22 12:23:29 IRDT 2017
تابناک 10 سرداری که در سوریه به شهادت رسیدند Tue Jan 03 12:14:37 IRST 2017
تابناک تصاویر زیبا از ارتفاعات ماسال Wed Feb 01 16:28:03 IRST 2017
تابناک رنگ‌های خوراکی موجب بیش‌فعالی کودکان می‌شود Mon Jan 02 16:13:44 IRST 2017
تابناک U.S. to provide "enhanced defensive capabilities" to Ukraine, State Department says Sat Dec 23 08:50:00 IRST 2017
تابناک نجات 10 نفر از میان شعله‌های آتش در خیابان ری Tue Jun 20 07:12:16 IRDT 2017
تابناک گوچی، همچنان به‌دنبال آقای گلی لیگ هلند Sun Feb 12 21:49:01 IRST 2017
تابناک مسکن مهر تا پایان سال 97 کامل می‌شود Sun Dec 10 19:20:47 IRST 2017
تابناک سابقه سیاه گسلی که زلزله تهران را راه انداخت! Sat Dec 23 15:29:27 IRST 2017
تابناک انصراف سازمان خصوصی سازی از لغو واگذاری مخابرات Sun Jan 15 12:19:20 IRST 2017
تابناک ماجرای اروجعلی و ریش تراش تکرار می شود؟ Thu Jun 01 15:13:36 IRDT 2017
تابناک پیشروی نیروهای عراقی در عملیات الحویجه Tue Oct 03 11:10:20 IRST 2017
تابناک شال گردن‌ مجهز به لامپ های LED! Sun Oct 08 19:35:01 IRST 2017
تابناک صفحه نخست روزنامه‌های اقتصادی 23 مرداد Mon Aug 14 00:43:23 IRDT 2017
تابناک تکمیل ظرفیت ثبت نام در کاروان‌های حج 96 Tue Jul 04 12:10:21 IRDT 2017
تابناک مجلس برای رفع موانع سرمایه‌گذاری به کمک دولت بیاید Tue Apr 04 11:05:21 IRDT 2017
تابناک هیات فوتبال تبریز هم مالکیت شفق بر تراکتورسازی را تایید کرد Sat Jun 03 22:21:18 IRDT 2017
تابناک واکنش ظریف به سخنان ترامپ Tue Sep 19 22:51:49 IRDT 2017
تابناک بارش باران در 12 استان کشور Sun Apr 30 11:24:23 IRDT 2017
تابناک غلبه فردگرایی بر سیستم حزبی در آمریکا و فرانسه Sun Apr 30 13:30:13 IRDT 2017
تابناک تجاوز به پسر جوانی که عاشق بازیگری بود Mon Mar 06 11:21:43 IRST 2017
تابناک پوتین در دیدار روحانی: ایران همسایه خوب روسیه است Tue Mar 28 16:12:53 IRDT 2017
تابناک «البغدادی» بر اثر جراحات وارده، ضعیف شده و قادر به تکلم نیست Sat Mar 11 17:59:35 IRST 2017
تابناک روحانی با رهبر انقلاب دیدار کرد Tue May 23 12:08:57 IRDT 2017
تابناک توصیه‌های دارویی به بیماران در ایام ماه رمضان Wed May 24 16:00:30 IRDT 2017
تابناک کدام کشور‌ها از ایران گاو می‌خرند؟ Mon Sep 04 09:40:02 IRDT 2017
تابناک ماجرای ابتلای کودک 2 ساله به شپش در شیرخوارگاه Sat Oct 21 12:05:13 IRST 2017
تابناک توضیحات‌کدخدایی‌درباره‌یک‌جابه‌جایی‌در‌شورای‌نگهبان Wed Aug 02 01:18:40 IRDT 2017
تابناک چرا حرف زدن با موبایل جریمه دارد؟ Fri Sep 15 23:41:09 IRDT 2017
تابناک بانکها نرخ سود مصوب را رعایت نمی‌کنند Tue Nov 07 17:02:10 IRST 2017
تابناک سفر آمریکایی‌ها به کره شمالی ممنوع می‌شود Sat Jul 22 02:43:13 IRDT 2017
تابناک Will the Korean Peninsula become a new arena for American military adventurism? Sun Apr 09 13:41:09 IRDT 2017
تابناک صادرات گاز به بغداد بدون مشکل ادامه دارد Mon Nov 13 17:39:25 IRST 2017
تابناک تعیین سخنگوی جبهه مستقلین و اعتدال‌گرایان ایران Tue Mar 14 15:59:02 IRST 2017
تابناک داوران هفته دهم لیگ برتر با یک علامت سوال بزرگ Tue Oct 17 10:22:49 IRST 2017
تابناک آمریکا درصدد کمک 150 میلیون دلاری به اوکراین Fri Mar 03 12:00:00 IRST 2017
تابناک ضربه فنی کشتی پهلوانی در بازی‌های کشورهای اسلامی/ خبرنگاران از نام نویسی کنندگان انتخابات ریاست جمهوری می گویند/ اسرار سرآشپز کاخ ریاست جمهوری Thu Apr 20 00:16:28 IRDT 2017
تابناک تکذیب سرمربی هیدنهایم؛رفیعی رانمی‌خواهیم Wed May 24 12:09:01 IRDT 2017
تابناک برنامه اتحاد 99 برای توسعه نظام صنفی رایانه‌ای Mon Dec 11 21:00:07 IRST 2017
تابناک واردات برق دو برابر شد Sat Jul 15 09:39:02 IRDT 2017
تابناک اعلام آمادگی میرسلیم برای همکاری با دولت دوازدهم Wed May 24 15:17:14 IRDT 2017
تابناک درخواست بوریس جانسون از ترامپ درباره برجام Mon Oct 23 06:42:51 IRST 2017
تابناک حافظیه از تخت جمشید هم جلو زد Fri Mar 24 16:59:16 IRDT 2017
تابناک بچگی‌کردم ، دست خودم نبود ! Thu Dec 28 09:37:40 IRST 2017
تابناک ناجا: تخلیه هیجانی مثبت منعی ندارد Mon Mar 13 12:52:48 IRST 2017
تابناک اعلام زمان واریز اولین سود سهام عدالت Sun Sep 10 11:23:20 IRDT 2017
تابناک اعلام جزییات مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری Tue Aug 01 20:12:59 IRDT 2017
تابناک چگونه طالبانی مانع از نابودی کردستان عراق شده بود؟ / حمله لاس وگاس تروریستی نبود؟! / تصاویر اسطوره جنگ عراق علیه داعش / دوئل رسانه‌ای دولتمردان درباره یک آمار / تصاویر تهدید مرگبار سرمربی تازه استقلال Tue Oct 03 22:20:18 IRST 2017
تابناک کلانتری:وزارت ورزش قول داد پولادگرتغییر می‌کند؛داورزنی گفت نظرش برگشته! Sat Dec 23 13:30:30 IRST 2017
تابناک واکنش تازه آرنولد به اظهارات ترامپ Tue Feb 07 01:30:02 IRST 2017
تابناک بازداشت مسئول شرعی داعش در لبنان Mon Dec 25 18:24:05 IRST 2017
تابناک وقوع 31 حادثه طبیعی در هفته دوم سال Mon Apr 03 07:35:53 IRDT 2017
تابناک جلدایران ورزشی/دوشنبه27شهریور96 Mon Sep 18 07:01:30 IRDT 2017
تابناک کشف خشخاش در یک باغ مشهد Thu Jun 01 17:30:01 IRDT 2017
تابناک حباب قیمت سکه شکست Sun Apr 23 01:30:26 IRDT 2017
تابناک Venezuela and Russia Meet to Strengthen Energy Sector Ties Sun Dec 17 08:48:57 IRST 2017
تابناک هاشمیان:من و هیات مدیره پرسپولیس؟هیچ صحبتی نشده! Wed Nov 22 14:02:23 IRST 2017
تابناک میوه‌ای به جای قرص خواب آور Thu Jan 18 12:00:02 IRST 2018
تابناک پیام جهانگیری مناسبت شهادت مرزبانان چالدران Mon Nov 06 13:27:43 IRST 2017
تابناک «نهنگ عنبر» به موقع اکران نشد، سایه سنگین سانسور کار خودش را کرد + تکمیلی Wed May 10 09:41:07 IRDT 2017
تابناک نحوه ثبت نام آزمون استخدامی سازمان تأمین اجتماعی Wed Sep 27 14:18:18 IRST 2017
تابناک انفجار مین در قصرشیرین Sun Apr 09 10:13:51 IRDT 2017
تابناک بلاروس به دنبال لغو روادید با اتحادیه اروپا Sun May 21 11:38:25 IRDT 2017
تابناک فراخوان مدیران تلگرامی که ثبت‌نام نکردند Tue Feb 28 11:06:16 IRST 2017
تابناک گسترش همکارهای تجاری تاجیکستان و ازبکستان Thu Apr 20 13:00:40 IRDT 2017
تابناک خواستگاری دختر از پسر! چرا و چگونه؟ Mon Jan 22 08:08:01 IRST 2018
تابناک پاسخ به ادعای یک نماینده درباره توافق هسته‌ای Mon Feb 20 06:48:37 IRST 2017
تابناک آخرین وضعیت جوی و ترافیکی راه‌ها Sun Apr 16 20:10:01 IRDT 2017
تابناک شهردار جدید تهران کیست؟ Mon Jul 17 15:55:16 IRDT 2017
تابناک Iran calls Haley's missile claim 'ridiculous' Tue Dec 19 11:06:30 IRST 2017
تابناک توافق هسته‌ای توافقی است که هیچ ‌کس آن را دوست ندارد /تأیید برجام توسط رئیس جمهور آمریکا بخشی از برجام نیست / یکی از گزینه های ایران در صورت نقض توافق، خروج از برجام است Mon Sep 25 09:28:08 IRST 2017
تابناک رامین رضاییان به اتریش پرواز کرد/ نه به استقلال و نفت تهران؟ Sat Jul 01 09:00:46 IRDT 2017
تابناک پاسخ نیکزاد به جهانگیری Wed Nov 15 11:28:59 IRST 2017
تابناک غول‌های نفتی سبزتر می‌شوند Tue Sep 19 10:50:01 IRDT 2017
تابناک نشانه های بی نشان Wed Sep 06 11:40:18 IRDT 2017
تابناک جریمه جدیدانضباطی برای استقلال و تراکتور اعلام شد Sat Aug 12 12:07:01 IRDT 2017
تابناک رفت و آمدهای کدال 13 دی ماه Mon Jan 02 22:51:18 IRST 2017
تابناک گلایه‌های مالباخته موسسه کاسپین در ستاد انتخابات/ پژمرده شدن صنعت گل‌های تزیینی / علت ثبت‌نام اشخاص غیر سیاسی در انتخابات ریاست جمهوری چیست؟ Sun Apr 16 00:33:05 IRDT 2017
تابناک وحدت شورای امنیت باید به هر قیمتی حفظ شود Sun Sep 10 14:28:25 IRDT 2017
تابناک شنبه95/12/14ساعت16:00 استقلال‌خ-ماشین‌(شبکه‌ورزش) هفته 23 لیگ برتر شانزدهم Fri Mar 03 23:20:48 IRST 2017
تابناک برای کارگران چینی و ترک شغل ایجاد کردید Fri Mar 24 20:15:01 IRDT 2017
تابناک رقم صادرات غیرنفتی به38میلیاردو492میلیون دلار رسید Sat Feb 25 18:12:14 IRST 2017
تابناک تکذیب گزارش «متوسط ساعت کار ایرانیان» Mon Jul 03 15:28:50 IRDT 2017
تابناک آیا عربستان اشتباه صدام در قبال ایران را تکرار خواهد کرد؟ /فرمان ضد فساد ربیعی به مدیران «شستا» /واکنش‌ها به توقیف دو روزه کیهان/رفع فیلتر توئیتر نزدیک است؟ /گزارشی از دلایل خودکشی سربازان Sat Nov 11 02:21:26 IRST 2017
تابناک کشته شدن بلندپایه ترین عضو القاعده در افغانستان Tue Dec 05 13:51:28 IRST 2017
تابناک جلدهمشهری ورزشی/دوشنبه12تیر96 Mon Jul 03 09:04:10 IRDT 2017
تابناک ماموریت‌های شبکه امید مشخص شد Fri Aug 04 23:04:14 IRDT 2017
تابناک تألیف کتاب پایه ویژه نوآموزان زبان فارسی در جهان Sat Dec 31 17:03:29 IRST 2016
تابناک اسکورت هواپیمای «ترزا می» در پرواز به لندن Sat Dec 23 06:51:13 IRST 2017
تابناک شاخص کل سهام با رشد 41 واحدی مواجه شد Mon May 01 13:44:39 IRDT 2017
تابناک نوروز تخلف رانندگی نکنید جایزه بگیرید Mon Mar 20 10:49:51 IRST 2017
تابناک روسیه نرخ بهره بانکی را دوباره کاهش داد Sun Jun 18 23:26:36 IRDT 2017
تابناک موافقت السیسی با واگذاری دو جزیره به عربستان Sat Jun 24 21:58:58 IRDT 2017
تابناک خودروهایی که نباید خرید! Tue Sep 12 12:03:33 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران کشف بیش از 200 کیلوگرم انواع مواد مخدر در چهارمحال و بختیاری Wed May 03 14:23:50 IRDT 2017
خبرگزاری فارس برجام دارایی استراتژیک آمریکاست و هیچ گزینه‌ روی میزی در قبال ایران را بر نمی‌دارد Tue Jan 03 01:20:00 IRST 2017
جماران هاشمی: قرار است دغدغه‌های مالی طرح تحول نظام سلامت رفع شود Thu Aug 24 03:48:50 IRDT 2017
نامه نیوز استقلال ترس به جان پرسپولیسی‌ها انداخت Mon Apr 10 09:32:22 IRDT 2017
آریا برای حل مشکل تاریخی اقتصاد چاره ای جز اصلاحات ساختاری نداریم/ با فرار مالیاتی قاطعانه مقابله خواهم کرد Wed Aug 16 11:15:23 IRDT 2017
صبح تهران جذابیت دربی 85 به خاطر برانکو و شفر است Wed Oct 25 11:26:24 IRST 2017
خرداد نیوز محسن رضایی : به فضل الهی سر دشمنان را به زمین‌خواهیم ‌کوبید Fri Aug 25 13:18:58 IRDT 2017
صبحانه با خبر عکس /پیراهن متفاوت حامد بهداد زمان اجرای کنسرتش Sat May 27 11:12:52 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم استشمام بوی جنگ علیه ایران از کنگره و پنتاگون Tue Jan 31 09:42:12 IRST 2017
آریا ائتلاف آمریکا در سوریه تروریستها را به مناطق امن منتقل و از آنان حمایت میکند Thu Dec 14 17:14:00 IRST 2017
ایران آنلاین ظریف : سیاست ایران برقراری آرامش و گفت‌وگو در منطقه است Tue Oct 03 19:41:00 IRST 2017
اقتصاد آنلاین خورشیدگرفتگی هیجان‌انگیز قرن +تصاویر Tue Aug 22 00:42:59 IRDT 2017
بی باک نیوز دولت و سازمان بورس در بحران صندوق‌ها بی تقصیر نیستند/ رکود و ضعف مدیریت عامل به زمین زدن صندوق‌ها Sun Aug 27 12:49:01 IRDT 2017
آریا عید قربان در روایات Fri Sep 01 08:33:00 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران واژگونی دو خودرو سواری در جاده‌های روستایی گناباد Mon Dec 04 13:05:42 IRST 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا اعتراض مردم به اعداد و ارقام پروژه های افتتاحی در لنده Fri Feb 17 15:03:15 IRST 2017
میزان تیلرسون چین و روسیه را مسئول تهدیدهای کره شمالی عنوان کرد Sat Jul 29 11:01:24 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران وجود 85 درصد از چاه‌های نفت کل کشور در خوزستان Mon Jan 01 17:57:07 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران کاهش عوارض شهرداری شیراز تا پایان تیرماه Tue Jul 11 16:43:47 IRDT 2017
روزنامه دنیای اقتصاد کاسه لبریز قیمت خودروهای قدیمی Sun May 21 12:28:41 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران برگزاری جشنواره ملی کتاب‌خوانی رضوی در سمنان Sun Apr 23 09:09:47 IRDT 2017
ایسکانیوز خداحافظی کوشیلنی از تیم ملی فرانسه پس از جام جهانی Wed Nov 08 10:16:24 IRST 2017
خرداد نیوز پلیس خیابانی را در آکسفورد تخلیه کرد Thu Nov 09 16:03:13 IRST 2017
تی نیوز انزوای ترامپ در اجلاس گروه 20 Tue Jul 11 08:01:53 IRDT 2017
خبرگزاری فارس سپاهان فردا به مصاف نقش جهان می‌رود Fri Feb 24 13:15:00 IRST 2017
اتاق خبر24 روستای دیدنی فاویان+ عکس Wed Jan 10 09:01:00 IRST 2018
فردا شرط بانک‌ها برای دادن وام ازدواج 15میلیونی Mon Jan 08 09:37:07 IRST 2018
روزنامه جمهوری اسلامی مراسم چهلم شهدای حمله تروریستی مجلس با حضور مسئولان لشکری و کشوری برگزار شد Wed Jul 19 00:01:00 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر تشییع و خاکسپاری پیکر آتش نشان فداکار اندیمشکی Wed May 31 09:04:05 IRDT 2017
افکارخبر پرسپولیس واقع بین باشد Mon Oct 09 00:10:00 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران برخورد شدید دو خودروی سبک و سنگین حادثه آفرید Sun Aug 13 11:01:59 IRDT 2017
خبرگزاری مهر ترامپ: رفتار ستیزه جویانه ایران را تحمل نخواهم کرد! Wed Apr 26 03:49:43 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر تولید 170 نمونه کاکتوس در چهارمحال و بختیاری + فیلم Mon May 08 13:39:16 IRDT 2017
شفاف شائبه پرداخت پول به بازماندگان حادثه داراب Wed Sep 06 10:49:00 IRDT 2017
خبرگزاری حوزه مدیرکل اوقاف وامور خیریه استان قزوین: احکام وقف در منابر تبیین شود Tue Nov 21 11:44:00 IRST 2017
پارس فوتبال منشا به رکورد اشپیتیم آرفی رسید Sun Dec 24 16:05:05 IRST 2017
میزان مطالبات غیرجاری در شبکه بانکی کاهش یافت Sun Apr 30 11:03:01 IRDT 2017
پرس شیعه اقدام جدید فیس بوک برای دسترسی آسان به اینترنت Sat Sep 02 12:37:44 IRDT 2017
روزنو کارنامه آقای روحانی با همه شعارهای انتخاباتی مقابله می کند Thu Apr 20 05:46:01 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر افزایش 41 درصدی صادرات از منطقه ویژه پارس Sun May 07 09:27:35 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا محدودیت‌های ترافیکی ایام نوروز 96 در محور دماوند-فیروزکوه اعلام شد Sun Mar 12 11:35:33 IRST 2017
افکارخبر شکایت از یک کارخانه آلاینده در تهران Fri Nov 03 16:30:38 IRST 2017
خبرگزاری فارس میادین و بازارهای میوه و تره‌بار هیچ افزایش قیمتی نداشته‌اند Tue Sep 05 14:40:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی امضای قرارداد مشارکت همزمان با تاسیس شرکت مشترک ساخت و تعمیر کشتی های پهن پیکر فیمابین ایدرو، شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی و شرکت ملی نفتکش ایران Sun May 14 20:19:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی 28 هزار مسافر نوروزی از شهرستان پاوه بازدید کردند Mon Apr 03 18:46:00 IRDT 2017
ایران آنلاین درخواست پنتاگون برای کاهش تنش در مرزهای ترکیه و سوریه Tue Jan 16 11:40:12 IRST 2018
برنا مرگ ناگهانی نفر اول شورا یک روز پس از اعلام نتایج Tue May 23 20:58:27 IRDT 2017
شفاف توقیف محموله 10 میلیاردی برنج قاچاق در یزد Fri Jul 28 19:45:01 IRDT 2017
بولتن نیوز یوونتوس از قانون‌‌شکنی در فروش پوگبا تبرئه شد Tue Oct 24 21:46:42 IRST 2017
اقتصاد آنلاین آپارتمان در منطقه لویزان چند؟+جدول Mon Apr 03 15:18:52 IRDT 2017
پرس شیعه نشریه قنوت ویژه مراسم معنوی اعتکاف تولید شد Wed Apr 05 11:14:40 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی زهیوی مهاجم استقلال خوزستان راهی قطر می شود Wed Jan 04 11:44:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس تأکید سودان بر مخالفت با عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی Mon Jan 08 17:27:00 IRST 2018
خبرگزاری نسیم مرگ بیش از 21 هزار نفر در تصادفات شهریورهای 10 سال گذشته Sun Sep 03 17:48:00 IRDT 2017
تدبیر و امید میزان خوردن آب درطول روز با توجه به وزن بدن Fri Aug 18 11:20:01 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی صدور مجوز برای فعالیت 49 رسانه مکتوب و الکترونیک Mon Jan 23 17:22:00 IRST 2017
میزان قیمت حامل‌های انرژی در سال 96 تغییر نمی‌کند/ برنامه ششم دارای شفافیت کم‌سابقه‌ای است Thu Mar 09 05:45:01 IRST 2017
افکارخبر هزینه نجومی برای دفتر کار مخصوص بازنشستگی اوباما Sun Sep 03 02:20:00 IRDT 2017
افکارخبر عزاداری پیکانی ها در آنکارا Thu Sep 28 12:29:05 IRST 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا چوب اختلاف بین مسئولان را تولیدکنندگان می‌خورند Sun Apr 30 12:52:47 IRDT 2017
خبرگزاری بین المللی قرآن آموزش از راه‌ دور؛ گامی در توسعه فعالیت‌های قرآنی Wed Jan 04 11:09:09 IRST 2017
پارسینه درخواست ترامپ از دیپلمات‌های آمریکایی برای فروش بیشتر سلاح Mon Jan 08 16:38:24 IRST 2018
جماران خدمات رسانی موکب آذربایجان غربی به 26 هزار زائر حسینی Wed Sep 27 12:06:14 IRST 2017
فردا کلیات طرح ساماندهی اهدا در مراکز ناباروری تصویب شد Sun Sep 24 23:28:41 IRST 2017
خبرگزاری مهر مسافران از نحوه ارائه خدمات نوروزی در همدان ابراز رضایت کردند Tue Mar 21 18:54:16 IRST 2017
خبرگزاری نسیم «انتظار نابجای کارفرما از کارگر» دیه 300 میلیون تومانی را رقم زد/ محسن چشم‌انتظار کمک خیّرین Fri Sep 22 12:52:00 IRST 2017
اتاق خبر24 بازیگر زن سینمای ایران در حال آمستردام گردی Tue Sep 26 08:53:00 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران لغو پروازهای صبح فرودگاه ایلام برای چهارمین روز متوالی Mon Jan 30 10:20:08 IRST 2017
پرس شیعه بروز شکاف در اردوگاه ترامپ Sun Jan 29 13:46:34 IRST 2017
جام نیوز دانشجوی قلابی سارق از آب درآمد Thu Jul 13 17:20:00 IRDT 2017
عصر ایران عبدالرضا داوری: به 3 سال حبس قطعی محکوم شدم Tue Jan 03 12:47:43 IRST 2017
سراج 24 با باور 100درصد به رئیسی رأی دادم/ با همه وجود به آرای مردم احترام می‌گذارم Sat May 20 17:00:00 IRDT 2017
خرداد نیوز توضیحات پلیس درباره درگیری خونین در جاجرود Wed Dec 27 12:08:22 IRST 2017
ایران آنلاین دستور سیدحسن خمینی برای رفع مانع از انتشار خاطرات یزدی Thu Sep 07 12:14:51 IRDT 2017
تی نیوز یک نماینده مجلس: نه تنها خودرو بلکه قسمت های مشترک آپارتمان هم حریم خصوصی نیست Sat Jul 08 03:59:04 IRDT 2017
فردا تداوم مداخلات دولت آلمان در مسائل داخلی ایران Wed Jan 03 15:59:26 IRST 2018
خبرگزاری فارس طرح «تحقیق و تفحص از شرکت مدیریت منابع آب ایران» بررسی شد Tue Jul 04 20:21:00 IRDT 2017
تدبیر و امید بدترین هفته ارز دیجیتال از 2013 تاکنون Sat Dec 23 16:47:48 IRST 2017
اخبار بانک پرداخت سود سهام عدالت در هفته دوم اسفندماه Sun Feb 26 13:36:49 IRST 2017
شارا روابط عمومی شوق اداری است نه شغل اداری Wed May 17 19:07:00 IRDT 2017
یک ورزش والورده: اینکه ما هنوز از کمک داور ویدئویی استفاده نمی‌کنیم، مزخرف است Mon Dec 18 09:41:13 IRST 2017
ایران آنلاین نزاع خونین قاچاقچیان در پایتخت Sun Jan 14 09:18:39 IRST 2018
ایران آنلاین واکنش نزدیک‌ترین شریک اقتصادی کره‌شمالی به تحریم علیه پیونگ‌یانگ چه بود؟ Tue Aug 08 13:21:57 IRDT 2017
تیک یک افتخار تکراری دیگر برای کریس رونالدو Tue Mar 21 12:58:50 IRST 2017
صبحانه با خبر قیمت گوشت مرغ منجمد کاهش یافت Sun Mar 26 12:01:57 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران چرایی خشن‌تر شدن داعش از خشکه‌مقدس‌ها Sun Oct 01 14:45:09 IRST 2017
صبحانه با خبر از گور‌خوابی در تهران تا کوه‌خوابی در تبریز! +عکس Tue Jan 24 16:38:50 IRST 2017
روزنامه شهروند ویترین ایران Thu Sep 14 04:30:00 IRDT 2017
برنا مطالعه هدایت آبهای سطحی کنارک اجرایی شود Wed Jan 25 15:09:53 IRST 2017
خبرگزاری فارس نگاهى به مبانى تفسیر قرآن در آثار استاد آیت اللّه مصباح Mon Sep 25 03:43:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس فولادخوزستان سکوی پرتاب پیکان/شاگردان جلالی سرانجام پیروز شدند Thu Aug 24 22:10:00 IRDT 2017
برنا توضیحات بازیکن استقلال درباره اتفاقات تمرین امروز Sun Nov 05 15:07:16 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران انجام اولین عمل جراحی ایمپلنت به روش هیپنوتیزم در مشهد Wed Aug 16 10:17:05 IRDT 2017
بهار نیوز بازی بزرگان Sun Jan 15 12:45:44 IRST 2017
آنا مسئولان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی بندرانزلی با شهدا تجدید میثاق کردند Tue May 23 14:00:55 IRDT 2017
میزان موگابه استعفا نداد Mon Nov 20 02:16:13 IRST 2017
روزنامه شهروند هلال درپی مشارکت بیشتر جوانان Sat Sep 23 03:30:00 IRST 2017
خبرگزاری مهر مزار شهدای گمنام شهرستان قرچک گلباران و عطرافشانی شد Sat Jul 29 10:46:27 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران زمانی: حضور قریب به عنوان رئیس هیئت مدیره استقلال پیشنهاد من بود Sat Sep 02 10:28:01 IRDT 2017
خبرگزاری مهر اجازه زمین خواری در شهر آبیک را نخواهیم داد Sun Dec 17 19:08:25 IRST 2017