تابناک - Wed Jan 25 08:46:05 IRST 2017 نمایش خبر

برگ برنده چین

دونالد ترامپ به یکی از قول‌هایی که در کارزار انتخاباتی خود داده بود عمل کرد و دوشنبه گذشته فرمان خروج از پیمان شراکت ترانس- پاسیفیک(TPP) را امضا کرد. او همچنین اعلام کرد که مالیات و هزینه‌های شرکت‌های آمریکایی کاهش خواهد یافت.

دونالد ترامپ به یکی از قول‌هایی که در کارزار انتخاباتی خود داده بود عمل کرد و دوشنبه گذشته فرمان خروج از پیمان شراکت ترانس- پاسیفیک(TPP) را امضا کرد. او همچنین اعلام کرد که مالیات و هزینه‌های شرکت‌های آمریکایی کاهش خواهد یافت.


  به گزارش جهان صنعت؛ رییس‌جمهور جدید آمریکا بر این باور است که به جای شرکت در پیمان‌هایی چون شراکت ترانس- پاسیفیک، بهتر است آمریکا وارد مناسبات دوجانبه با کشورهای عضو این پیمان شود و هدف از این کار افزایش فرصت‌های شغلی در آمریکا باشد. پیمان شراکت ترانس- پاسیفیک توسط دولت باراک اوباما امضا شده و قرار بود در ماه ژانویه سال‌جاری میلادی (2017) به تصویب سنای آمریکا برسد.


  آمریکا و 11 کشور دیگر بیش از هفت سال بر سر این پیمان مذاکره و گفت‌وگو کرده بودند؛ پیمانی که جمعیتی بالغ بر 800 میلیون نفر را شامل می‌شود و گستره تاثیرش مستقیما 40 درصد کل مناسبات اقتصادی جهان را دربر می‌گیرد. ترامپ در کارزار انتخاباتی‌اش، پیمان شراکت ترانس- پاسیفیک را برای آمریکا و منافع این کشور فاجعه‌بار خوانده و گفته بود در صورت پیروزی در انتخابات این قرارداد را امضا نخواهد کرد تا فرصت‌های کاری برای مردم آمریکا از دست نرود. ترامپ شراکت ترانس- پاسیفیک را مسوول بیکاری هزاران نفر در آمریکا خوانده بود.


  شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن در نخستین واکنش خود نسبت به خروج آمریکا از پیمان شراکت ترانس- پاسیفیک گفت: این پیمان پس از خروج آمریکا اهمیت خود را از دست خواهد داد. استرالیا به ترامپ پیشنهاد کرده بود برای کسب یک توافق جدید بار دیگر به پای میز مذاکره برگردد.


  قرارداد شراکت ترانس- پاسیفیک اوایل سال 2016 میان آمریکا و استرالیا، برونئی، شیلی، ژاپن، کانادا، مالزی، مکزیک، نیوزیلند، پرو، ویتنام و سنگاپور به امضا رسید. ترامپ پس از امضای فرمان خروج آمریکا از پیمان شراکت ترانس- پاسیفیک به خبرنگاران گفت: این اقدامی بزرگ به نفع کارگران آمریکایی بود. 


  ترامپ همچنین در نظر دارد در مفاد قرارداد تجارت آزاد آمریکای شمالی (Nafta) با کانادا و مکزیک بازنگری کند. این قرارداد از 22 سال پیش اجرایی شده است. ترامپ گفت که در این‌باره با نخست‌وزیر کانادا و رییس‌جمهور مکزیک مذاکره خواهد کرد.ترامپ صبح دوشنبه گذشته با نمایندگان بخش‌های مختلف اقتصادی آمریکا در کاخ سفید ملاقات و در این نشست اعلام کرد که مالیات شرکت‌های آمریکایی را 15تا 20 درصد کاهش خواهد داد.


  ترامپ از شرکت‌های آمریکایی خواست در آمریکا تولید کنند و به نمایندگان شرکت‌های آمریکایی گفت: آنچه باید انجام دهید این است که همین جا بمانید. او گفت در شرایطی که مالیات‌ها و هزینه‌ها برای شرکت‌های آمریکایی کاهش یافته‌اند، دیگر هیچ دلیلی وجود ندارد که آنها خارج از آمریکا به تولید بپردازند. رییس‌جمهور جدید آمریکا بر این نکته تاکید کرد که اگر یک شرکت آمریکایی این کشور را ترک کند اما بخواهد تولیدات خود را در آمریکا بفروشد باید مبالغ گزاف به عنوان تنبیه بپردازد.


  تلاش برای جایگزین شدن چین


  در پی خروج آمریکا از شراکت اقیانوس آرام، کشورهای عضو تلاش برای حفظ این پیمان را آغاز کرده‌اند. مالکوم ترنبول، نخست‌وزیر استرالیا دیروز گفت که در گفت‌وگوی تلفنی با نخست‌وزیران نیوزیلند، ژاپن و سنگاپور، سه کشور عضو شراکت اقیانوس آرام، توافق شد که به منظور حفظ این پیمان تلاش‌هایی برای گسترش عضویت آن صورت گیرد.


  ترنبول گفت که خروج آمریکا از این پیمان ضربه بزرگی است و تردیدی در این امر وجود ندارد اما افزود: ما هم در نظر نداریم راهمان را بکشیم و برویم بلکه امکاناتی برای الحاق چین به این ترتیبات وجود دارد. همچنین مقامات استرالیایی هم گفته‌اند اندونزی هم برای عضویت در این پیمان ابراز تمایل کرده است.


  مشارکت اقیانوس آرام به ابتکار دولت باراک اوباما و عملا به منظور تحکیم موقعیت تجاری ایالات متحده در منطقه اقیانوسیه و شرق آسیا صورت گرفت با این هدف که از تسلط چین بر تجارت منطقه جلوگیری شود. در مقابل، چین طرحی موسوم به منطقه تجارت آزاد آسیا اقیانوسیه را مطرح کرد و خواستار تشکیل سازمان به نام «مشارکت اقتصادی جامع منطقه‌ای» شد.


  مذاکره برای تشکیل سازمان مشارکت اقیانوس آرام پس از چند سال مذاکره سرانجام در ماه نوامبر سال 2015 به نتیجه رسید و دولت‌های آمریکا، استرالیا، برونئی، پرو، چین، ژاپن، سنگاپور، شیلی، کانادا، مالزی، مکزیک، نیوزیلند و ویتنام این توافقنامه را امضا کردند. روز 20 ژانویه سال‌جاری، دولت ژاپن سرانجام این پیمان را به تصویب پارلمان رساند و به این ترتیب تنها کشوری است که آن را به یک پیمان رسمی تبدیل کرده است.


  ژاپن پیمان مشارکت اقیانوس آرام را ترتیباتی برای مقابله با گسترش نفوذ اقتصادی چین تلقی می‌کرده اما با خروج آمریکا به نظر می‌رسد که تنها راه حفظ این پیمان را پذیرش چین تلقی می‌کند. وزیر تجارت ژاپن گفته است که با وجود تصمیم دولت آمریکا، ژاپن همچنان معتقد است که تجارت آزادراه اصلی به سوی رشد اقتصادی است.


  بیل انگلیش، نخست‌وزیر نیوزیلند هم گفته است که آمریکا با خروج از مشارکت اقیانوس آرام عملا رهبری اقتصادی منطقه را به چین واگذار کرده است. سیاست اعلام شده دونالد ترامپ در زمینه تجارت خارجی حفظ منافع آمریکا و پس گرفتن امتیازاتی است که به نظرش ایالات متحده به سایر کشورهای جهان داده است. وی تاکید داشته که اولویت او در این زمینه، حفظ منافع ایالات متحده و حمایت از اقتصاد داخلی به منظور افزایش اشتغال است.


  در مقابل برخی ناظران گفته‌اند که دنبال کردن سیاستی درونگرا می‌تواند واکنش منفی سایر کشورهای جهان نسبت به روابط اقتصادی با آمریکا را برانگیزد و به موقعیت این کشور در اقتصاد جهانی آسیب برساند.


  حمایت اتحادیه اروپا از توافق تجاری با کانادا 


  در پی اعلام رسمی خروج آمریکا از پیمان TPP، اتحادیه اروپا حمایت خود را از توافق تجارت آزاد با کانادا موسوم به CETA اعلام کرد. کمیسر اتحادیه اروپا در امور تجاری دیروز حمایت خود را از توافق تجاری اتحادیه اروپا و کانادا (CETA) در برابر رویکرد دونالد ترامپ در حمایت از تولیدات داخلی اعلام کرد. سیسیلیا مالمستروم با اشاره تلویحی به دونالد ترامپ اعلام کرد: ما دوست و متحدی داریم که به نظر می‌رسد تا حدی خود را از جامعه بین‌المللی جدا کرده و سیاست ترویج تجارت کمتر و حمایت بیشتر از تولیدات داخلی را مدنظر دارد. 


  وی افزود: اکنون بیش از هر زمانی اهمیت دارد که کسانی که به اهمیت تجارت واقفند، با یکدیگر انسجام داشته باشند. چه شریکی بهتر از کانادا می‌تواند نشان دهد که این توافقات تجاری واقعا موثر هستند؟ توافق جامع تجاری و اقتصادی میان اتحادیه اروپا و کانادا که بسیاری از موانع تجاری بین دو طرف را رفع می‌کند در نهایت در ماه اکتبر گذشته پس از مخالفت‌های پی درپی منطقه والونی بلژیک به تصویب رسید. این توافق برای اجرایی شدن باید به تصویب همه اعضای اتحادیه اروپا برسد و پس از امضای توافق توسط 28 کشور عضو اتحادیه اروپا و کانادا، یک دوره موقتی و آزمایشی برای این توافقنامه پیش بینی شده است که طی آن پارلمان تمامی کشورهای عضو اتحادیه این توافق را مورد بررسی قرار داده و می‌توانند آن را تصویب کنند. با پایان یافتن دوره آزمایشی و تصویب تمامی پارلمان کشورهای عضو اتحادیه اروپا، امضای پیمان جامع تجاری و اقتصادی بین اتحادیه اروپا و کانادا وارد مرحله اجرایی و پایدار خواهد شد. 


  تایید نامزدی تیلرسون در کمیته روابط خارجی سنا


  کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا با اختلاف اندک آرا نامزدی رکس تیلرسون را به‌عنوان وزیر خارجه این کشور تایید کرده است.تاییدش پس از آن بود که سناتور مارکو روبیو که جمهوریخواه است به مخالفت با نامزدی تیلرسون پایان داد. سناتور روبیو در جریان جلسات تایید صلاحیت تیلرسون با او به مشاجره پرداخت و او را متهم کرد در مقابل روسیه نرمش نشان می‌دهد.


  همزمان دوشنبه گذشته گزارش شد که سنای آمریکا صلاحیت مایک پومپئو را برای مدیریت سازمان اطلاعات مرکزی، سی‌آی‌ای تایید کرده است. او قبلا عضو جمهوریخواه مجلس نمایندگان بود.


  نامزدی تیلرسون اکنون باید به تایید کل سنا برسد که در کنترل جمهوریخواهان است. تیلرسون 64 ساله به‌عنوان مدیر سابق شرکت عظیم نفتی اکسون موبیل روابط کاری نزدیکی با ولادیمیر پوتین رییس‌جمهور روسیه داشته اما او از انضمام منطقه خودمختار کریمه به روسیه انتقاد کرده است. کریمه بخشی از اوکراین بود اما در یک همه‌پرسی رای به الحاق به روسیه داد.


  او قرار است در دولت دونالد ترامپ که جمعه گذشته به عنوان چهل و پنجمین رییس‌جمهور آمریکا سوگند یاد کرد، خدمت کند. کمیته روابط خارجی سنا با 11 رای موافق جمهوریخواهان و 10 رای مخالف دموکرات‌ها نامزدی او را تایید کرد.


  روبیو پیشتر گفته بود که هرچند تردیدهایی در مورد نامزد سکانداری وزارت خارجه دارد اما معتقد است که حق رییس‌جمهور برای چیدن کابینه باید محترم شمرده شود. روبیو گفت: باوجود تردیدها از نامزدی تیلرسون در کمیته و صحن کامل این مجلس حمایت می‌کنم. او تیلرسون را به خاطر خودداری از به‌کار‌گیری صفت جنایتکار جنگی در مورد ولادیمیر پوتین و همچنین محکوم نکردن وضع حقوق بشر عربستان سعودی و فیلیپین با عبارات صریح تحت فشار قرار داده بود. روبیو از جمله رقبای دونالد ترامپ در مرحله مقدماتی انتخابات گذشته بود.


  سناتور بن کاردین، عضو ارشد دموکرات این کمیته پیشتر گفته بود که او به دلیل موضع تیلرسون در مورد روسیه و سایر مسایل به او رای نمی‌دهد. او همچنین گفت فکر می‌کند که سابقه و علایق تیلرسون در زمینه کسب‌وکار توانایی او را در اعمال قاطعانه ارزش‌ها و آرمان‌های آمریکا زیرسوال می‌برد. در مقابل حامیان تیلرسون می‌گویند که تجربه او به عنوان یک مذاکره‌کننده در معاملات مهم تجاری می‌تواند نقطه قوتی در پست تازه برای او باشد.


  مایک پومپئو بر مسند سیا


  همزمان مایک پومپئو هم دوشنبه گذشته پس از تایید نامزدی‌اش از سوی سنا به عنوان مدیر جدید سازمان اطلاعات مرکزی سوگند یاد کرده است. تایید نامزدی او با 66 رای در مقابل 32 رای باوجود ایرادهای بعضی از دموکرات‌ها که می‌گفتند پومپئو نگرش خود در مورد شکنجه، تجسس و دخالت روسیه در انتخابات آمریکا را به روشنی ابراز نکرده انجام شد. او قبلا نماینده کانزاس در مجلس نمایندگان کنگره بود.


  ترامپ از ارزیابی سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا دایر بر دخالت روسیه در انتخابات برای کمک به پیروزی او مقابل هیلاری کلینتون شدیدا انتقاد کرده بود. با این حال او پس از آنکه جمعه گذشته سوگند یاد کرد، گفت کاملا از سازمان‌های اطلاعاتی حمایت می‌کند. سناتور دموکرات ران وایدن از ایالت اورگان گفت که پومپئو فرد مناسبی برای هدایت سیا نیست.


  وی گفت: او از سیاست‌های افراطی که آزادی‌های مردم ما را تحلیل می‌برد بی‌آنکه بر امنیت ما بیفزاید حمایت کرده است. او گفت پاسخ‌های پومپئو به سوالات برخی از سناتورها مبهم و متناقض بود که باعث می‌شود شناخت کافی نسبت به اعتقادات او وجود نداشته باشد، اما سناتور ریچارد بر رییس کمیته اطلاعاتی سنا دموکرات‌ها را متهم کرد در روند تایید صلاحیت پومپئو مشغول یک بازی سیاسی شده‌اند. مایک پومپئو عضو کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان بود.
تابناک سیل در هاوایی Wed Apr 18 18:57:10 IRDT 2018
تابناک ظریف امشب به پاکستان می‌رود Mon Feb 27 17:05:38 IRST 2017
تابناک افزایش کیفی و کمی برنامه های ورزشی در تهران Wed Nov 01 15:16:41 IRST 2017
تابناک People-smuggling arrests after nine rescued from inflatable boat in Channel Thu Feb 01 11:22:40 IRST 2018
تابناک واکنش جالب شفر به باخت4برصفر آلمان مقابل ایران Thu Oct 19 17:24:04 IRST 2017
تابناک انتخاب 16 دانشگاه برای قرارگرفتن در رتبه‌های جهانی Fri Mar 17 10:20:00 IRST 2017
تابناک سرقت خودروی حمل پول بانک در بزرگراه حقانی Thu Feb 23 10:34:18 IRST 2017
تابناک وضعیت بازار تهران به حالت عادی بازگشت Mon Jun 25 20:27:56 IRDT 2018
تابناک محور هراز از شمال به جنوب یکطرفه شد Mon Mar 26 17:51:22 IRDT 2018
تابناک خوشحالی ابتکار از شکستن سکوت وزیر نیرو Fri Jul 28 01:36:49 IRDT 2017
تابناک حیات وحش جنوبگان زیبا Sat Dec 09 02:21:06 IRST 2017
تابناک افت سود فورد در فصل نخست Mon May 01 16:45:52 IRDT 2017
تابناک امیدواری رییس‌جمهور کره جنوبی به صلح دو کره Tue Feb 06 07:15:58 IRST 2018
تابناک عماد مغنیه که بود و چگونه ترور شد؟ Wed Jan 10 15:18:09 IRST 2018
تابناک شرکت در انتخابات از مرز 21 میلیون گذشت/ حضور شخصیت‌ها پای صندوق‌ها+تصاویر/ 4نامزد ریاست‌جمهوری آراء خود را به صندوق انداختند/ وزیرکشور: همه نامزدها می‌توانند از ستاد انتخابات بازدید کنند Fri May 19 08:17:12 IRDT 2017
تابناک حذف سکه از مبادلات اقتصادی کره جنوبی Thu Apr 20 09:55:01 IRDT 2017
تابناک پرونده خاوری روی میز دو قاضی معروف/حراج انگشتر هدیه رهبرانقلاب/وعده‌‌ای دیگر برای برگزاری کنسرت در مشهد /روایت عجیب نمایده سابق اصولگرا از سب زلزله و تولد رئیس‌جمهور Fri Nov 17 21:20:47 IRST 2017
تابناک مردم آگاهانه و هوشیارانه دست به انتخاب می‌زنند Mon Apr 17 11:22:25 IRDT 2017
تابناک استقرار صدها نظامی آمریکا در استان «حسکه» سوریه Tue Mar 14 00:41:23 IRST 2017
تابناک در جریان اصلاح طلبی بهای لازم به جوانان داده نشده است Sun Apr 16 19:04:05 IRDT 2017
تابناک نشانه شوم برای تولیدکنندگان LNG جهان Sat Sep 16 06:00:01 IRDT 2017
تابناک هجدک در استان کرمان لرزید Tue Feb 06 10:10:27 IRST 2018
تابناک تانزانیا اصل وام 78 میلیونی دریافتی از ایران را بازپرداخت کند Wed Oct 11 23:45:02 IRST 2017
تابناک پیشگیری از یک سوم موارد ابتلا به زوال عقلی Sat Jul 22 15:11:21 IRDT 2017
تابناک «اسحاق جهانگیری» به نفع «حسن روحانی» از انتخابات کنار رفت Tue May 16 17:28:02 IRDT 2017
تابناک مراجع محترم تقلید! مقابله با رباخواری بانک‌ها نیاز به فتوا دارد؛ نه توصیه! Tue Nov 21 15:15:52 IRST 2017
تابناک حریق کارگاه کفش و کتانی در شورآباد Wed May 03 09:50:10 IRDT 2017
تابناک سند اعتراف فرقه رجوی به ترور صیادشیرازی Wed Apr 11 07:00:57 IRDT 2018
تابناک میانجی سازمان ملل: مذاکرات صلح یمن احتمالا ماه آتی از سرگرفته شود Fri Jun 29 14:37:38 IRDT 2018
تابناک Trump-Russia inquiry: President says he is unlikely to be interviewed Thu Jan 11 11:11:36 IRST 2018
تابناک خلاصه 90 دقیقه بازی استقلال و السد Tue Feb 07 21:57:03 IRST 2017
تابناک Deutsche Bank Seeking Replacement for CEO, London Times Says Tue Mar 27 10:01:22 IRDT 2018
تابناک قطع برق ورزشگاه آزادی بخاطر عدم پرداخت قبض برق! Sat Dec 23 19:10:01 IRST 2017
تابناک صلاحیت امیر حاتمی بدون مخالف بررسی می‌شود Thu Aug 17 10:50:59 IRDT 2017
تابناک مبتلایان به کبد چرب سیگار را ترک کنند Thu Jun 01 11:26:31 IRDT 2017
تابناک نرخ ارزهای بانکی ثابت ماند Sun Dec 24 09:06:22 IRST 2017
تابناک جهانگیری: قدرت خرید مردم کاهش یافته Thu Apr 12 14:39:39 IRDT 2018
تابناک دیتاژورنالیسم آینده روزنامه نگاری است Mon Oct 30 13:58:16 IRST 2017
تابناک گلابی برجام - توتالچای دو تعبیر برای یک قرارداد/چرایی نقض آتش‌بس توسط طراح آن/آب امنیتی می‌شود/ بی معرفتی اصولگرایان نسبت به یاران خود/ بوسه خبرساز مشاور روحانی Tue Jul 04 05:33:47 IRDT 2017
تابناک یمارستان درحال ساخت «تازه آباد» آسیب دید Mon Jul 16 15:15:04 IRDT 2018
تابناک هشدارجدی فدراسیون فوتبال به پرسپولیس وتراکتورسازی Wed Feb 01 10:18:50 IRST 2017
تابناک واکنش کاخ سفید به اظهارات ماکرون درباره سوریه Mon Apr 16 06:46:21 IRDT 2018
تابناک روایت حادثه اشترانکوه از زبان رئیس فدراسیون Sun Dec 10 07:49:31 IRST 2017
تابناک طرح قبلی پیش فروش سکه با واگذاری 56 هزار قطعه متوقف شد Sat Feb 17 14:54:04 IRST 2018
تابناک برنج‌های ارزان‌تر مشتری بیشتری دارند Sat Apr 22 07:40:01 IRDT 2017
تابناک آبیاری مزارع جنوب تهران با آب فاضلاب Tue Jul 18 11:26:27 IRDT 2017
تابناک اولویت تولیدمحصولات ارگانیک گیاهی Sun Feb 26 11:23:00 IRST 2017
تابناک روحانی: حوزه سیاست خارجی و اقتصاد وضعیت بحرانی داشت Tue Nov 01 08:27:09 IRST 2016
تابناک هواپیمای باربری آمریکا در افغانستان هدف قرار‌گرفت Sun Jul 23 15:12:02 IRDT 2017
تابناک افزایش واردات گندم ممنوعه Mon Sep 18 09:10:01 IRDT 2017
تابناک مسئولان فرهنگ عذرخواهی کردن از مردم را یاد بگیرند Wed Feb 08 13:08:10 IRST 2017
تابناک موشک‌های ایران پایگاه‌های داعش را منهدم کردند Thu Mar 30 17:17:30 IRDT 2017
تابناک ویدیو: اسکار به دست ترامپ بهانه داد Mon Mar 20 19:31:24 IRST 2017
تابناک هوای تهران سالم است Tue Aug 08 15:00:36 IRDT 2017
تابناک از «آب رفتن فهرست خودروهای مجاز وارداتی» تا «درآمد 1 میلیارد دلاری اپل از بازارایران» Wed Apr 05 02:16:35 IRDT 2017
تابناک قول زنگنه بعد از 3 سال عملی نشد Sat Dec 31 17:19:38 IRST 2016
تابناک سیستم امنیتی پیشرفته تشخیص چهره Sun Jan 07 18:42:26 IRST 2018
تابناک نشست ضدایرانی شورای‌همکاری خلیج‌فارس در ریاض Thu Apr 27 11:00:22 IRDT 2017
تابناک با موزه «سلفی» در لس آنجلس آشنا شوید Sat Apr 28 10:44:01 IRDT 2018
تابناک «ترانزیت» کودکان متکدی به تهران Sat Oct 14 13:53:54 IRST 2017
تابناک خرید دانه‌های روغنی نیز به سرنوشت گندم دچار شد Mon Apr 09 16:50:13 IRDT 2018
تابناک کلید اولیه سوالات آزمون سراسری فردا منتشر می‌شود Sat Jun 30 08:03:50 IRDT 2018
تابناک اعدام 3 جوان بحرینی تحت فشارهای امارات انجام شد Sun Jan 15 12:31:32 IRST 2017
تابناک Iranian political and military figure take a unified stance against the recent strike on Syria Sun Apr 15 18:09:22 IRDT 2018
تابناک Trump to ask China to cut financial links with North Korea - White House official Wed Nov 08 10:59:02 IRST 2017
تابناک تیم ملی بسکتبال بازهم بدون مربی ماند Sat Jan 14 16:40:31 IRST 2017
تابناک به خاطر حرف‌های پسرم همسرم را کشتم! Tue May 23 09:59:19 IRDT 2017
تابناک آمار تکان‌دهنده مرگ و میر ایرانیان به دلیل ابتلا به سرطان در سال 2015 / مرگبارترین سرطان های کشور، چه سرطان هایی هستند؟ Mon Jan 23 14:26:51 IRST 2017
تابناک میزان خسارات وارده به پایگاه الشعیرات سوریه در پی حمله موشکی آمریکا Fri Apr 07 11:34:41 IRDT 2017
تابناک نماینده ایران: فروش سلاح در منطقه با ایران هراسی Tue Jun 26 07:11:07 IRDT 2018
تابناک کری عابدینی برای تراکتوری ها Thu Jan 26 12:30:01 IRST 2017
تابناک فرار شوهر پس از 6شلیک به همسر! Sun Jul 23 03:30:02 IRDT 2017
تابناک کی‌روش بازهم گزینه‌ سرمربی یک تیم ملی دیگر شد! Thu Apr 05 10:03:01 IRDT 2018
تابناک Syrians stuck around Aleppo as evacuation deal stalls: monitor, activists Sat Apr 15 12:26:30 IRDT 2017
تابناک افزایش عجیب مردهای عملی! Mon Jun 18 10:10:01 IRDT 2018
تابناک صدور حکم نهایی انحلال جمعیت الوفاق بحرین Mon Feb 19 15:30:45 IRST 2018
تابناک اروپا وعده داد برجام را حفظ کند Wed May 16 12:10:01 IRDT 2018
تابناک جراحی پلاستیک سارق سابقه دار برای سرقت‌های تازه Mon Jul 02 10:31:30 IRDT 2018
تابناک زلزله 6.4 ریشتری در تایوان/ ریزش یک هتل Tue Feb 06 23:45:01 IRST 2018
تابناک روحانی: یک تصمیم خطا یعنی جنگ Wed May 17 19:30:00 IRDT 2017
تابناک کوارتت جانی هپبیر Sun May 06 16:30:01 IRDT 2018
تابناک بانک‌های محلی از صادرات به ایران حمایت می‌کنند Sun Jul 02 19:32:57 IRDT 2017
تابناک نام داوران بازی پرسپولیس و استقلال اعلام شد Mon Sep 11 14:48:41 IRDT 2017
تابناک افزایش نرخ مبادله‌ای دلار و پوند Sat Feb 17 09:48:02 IRST 2018
تابناک محدودیت‌های ترافیکی پایان هفته اعلام شد Wed Nov 15 14:11:01 IRST 2017
تابناک انتصاب سرپرست معاونت آموزشی و پژوهشی سازمان سما Mon Apr 30 15:24:29 IRDT 2018
تابناک سامانه جدید بارشی وارد کشور می شود Tue May 02 15:00:40 IRDT 2017
تابناک رشد49درصدی سودایرانول درسال95نسبت به94 Wed Jun 21 20:17:01 IRDT 2017
تابناک آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور فردا برگزار می شود Thu Feb 02 12:18:17 IRST 2017
تابناک افزایش محبوبیت پوتین در روسیه Sat Aug 26 11:30:29 IRDT 2017
تابناک دایی:خوشبختانه یا بدبختانه کامیابی‌نیا بازی می کند Mon Oct 30 15:41:36 IRST 2017
تابناک تعداد پرونده‌های قضایی فراتر از استانداردهاست Mon Jul 17 17:28:32 IRDT 2017
تابناک Donald Trump ready to do trade deal with EU ahead of the UK Sun Apr 23 09:56:50 IRDT 2017
تابناک مهدی طارمی از بازی با الهلال محروم شد Thu Feb 16 19:35:13 IRST 2017
تابناک US Has No Plans to Carry Out Military Patrolling in Syrian De-Escalation Zones Tue Nov 14 08:55:35 IRST 2017
تابناک تردد روان در جاده چالوس Thu Apr 19 15:01:30 IRDT 2018
تابناک تجمع دانشجویان تهران در اعتراض به کشتار مردم غزه Wed May 16 12:57:25 IRDT 2018
تابناک ویدیو: سکانس‌های برتر بیگانه Wed May 10 22:51:25 IRDT 2017
تابناک حمله جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به غزه Fri Dec 08 00:15:18 IRST 2017
تابناک اجرای طرح تحصیل بدون آسیب بیمه معلم در کشور Mon May 07 12:54:47 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم آذربایجان غربی| حضور کاروان‌های راهیان نور محرک صنعت گردشگری شهر مرزی سردشت شد Thu Apr 12 09:55:21 IRDT 2018
آنا طرح اصلاح قانون انتخابات شوراها در شورای نگهبان تایید شد Wed Aug 02 23:50:00 IRDT 2017
خبرگزاری مهر ایلدیریم: به حمایت از مسلمانان روهینگیا ادامه می دهیم Wed Dec 20 09:34:52 IRST 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا برگزاری کارگاه حرکات معلق بانوان در انزلی Wed Mar 08 15:38:44 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی 200 هزار دلار فرآورده لبنی از آستارا صادر شد Wed Jul 04 17:55:00 IRDT 2018
خبرگزاری مهر صفحه اول روزنامه‌های انگلیسی 26 فروردین 96 Sat Apr 15 16:03:58 IRDT 2017
شبکه خبر ادامه برگزیت با انتصاب وزیر جدید در کابینه انگلیس Mon Jul 09 16:41:02 IRDT 2018
اطلاعات دیدگاه کارشناسان درباره بازی ایران و پرتغال Sat Jun 23 18:16:04 IRDT 2018
پایگاه خبری الف اینترپرتر تحلیل کرد: مسیر روحانی برای پیروزی آسان نیست Tue Apr 18 14:07:53 IRDT 2017
جام نیوز بنزین سوپر استفاده کنیم بهتر است یا معمولی؟ Fri Apr 28 07:36:00 IRDT 2017
خبرگزاری کتاب ایران دایی‌جان ناپلئون تجدید چاپ شد Tue Aug 22 09:47:59 IRDT 2017
اطلاعات خروج آمریکا از برجام پایان اعتماد جهان به امپراتوری دروغ Tue May 08 20:14:32 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران کلیات‌ طرح ترافیک در شورای ترافیک و میزان عوارض در شورای شهر تصویب می‌شود Wed Jan 24 14:52:01 IRST 2018
اقتصاد آنلاین 2 زخمی در پی تیراندازی در دانشگاه «لوئیزیانا» آمریکا Fri Feb 23 18:31:20 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران اهداء اعضای بدن جوان منوجانی به بیماران نیازمند Tue Dec 19 14:18:41 IRST 2017
واحد مرکزی خبر راهپیمایی روز زمین در فلسطین Fri Mar 30 19:30:27 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم وعده اتحادیه عرب برای مقابله با پیامدهای تصمیم ترامپ درباره قدس Sat Jan 06 18:14:29 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم فتوتیتر/آیت الله نوری همدانی: مردم از گرانی رنج می‌برند Wed Dec 20 11:46:00 IRST 2017
پارسینه عجیب ولی واقعی؛ نام کریستیانو روی پسر سوم مسی! Fri Feb 09 23:09:21 IRST 2018
بانک مرکزی راهکارهای حل مسایل کلان نظام بانکی Wed Apr 04 17:53:01 IRDT 2018
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین آتش سوزی در منطقه شکارممنوع قلعه شاداب دزفول مهار شد Tue May 02 13:17:03 IRDT 2017
آنا عرضه کنندگان پوشاک ایرانی باکیفیت به مردم معرفی می‌شوند Fri Jan 12 15:03:47 IRST 2018
افکارخبر تدابیر عمومی دفع مواد زائد از بدن Wed Sep 13 10:21:25 IRDT 2017
خبرگزاری کتاب ایران نشست نقد و بررسی کتاب «درآمدی بر فولکلر ایران» Wed Feb 22 18:20:20 IRST 2017
خبرگزاری شبستان پیشگیرى اولویت اول ستاد مبارزه با مواد مخدر در سال جدید/ کشفیات 64 درصدى انواع مواد مخدر از طریق اقدامات اطلاعاتى Sun Apr 08 17:06:00 IRDT 2018
پایگاه خبری الف اظهار نظر جالب رونالدو درباره مسی Thu Jun 01 16:35:54 IRDT 2017
نامه نیوز دادگاهی در اسپانیا حکم بازداشت رهبر کاتالونیا را صادر کرد Fri Nov 03 23:09:10 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران پیش بینی جذب سرمایه گذاری خارجی در هرمزگان Sat Jun 02 14:29:12 IRDT 2018
سیتنا نگارش آیین‌نامه انتشار بازی‌های موبایلی خارجی Sat May 27 15:31:27 IRDT 2017
برنا 21 طرح سرمایه گذاری و تولیدی در ششمین جلسه کارگروه زیربنایی هرمزگان تعیین کاربری اراضی شد Wed Oct 04 08:43:09 IRST 2017
خبرگزاری مهر تاکید بر پایبندی همه کشورها بر تعهدات خود در برجام Wed Dec 13 18:38:22 IRST 2017
واحد مرکزی خبر برداشت بیش از 70 هزار تن برگ سبز چای در شمال کشور Mon Jul 10 13:39:54 IRDT 2017
فردا چند قدم تا ساخت قرص ضد پیری Wed Apr 12 02:30:01 IRDT 2017
خبرگزاری فارس مسابقات سرکل کبدی لیگ برتر کشور به میزبانی کرمانشاه برگزار می‌شود Tue Aug 29 13:54:00 IRDT 2017
خبرگزاری نسیم مخالفت حزب اسلامی با بستن دفتر طالبان در قطر/طالبان وارد مذاکره شود Mon Oct 02 12:54:02 IRST 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا مهدی قائدی به هوش آمد Tue Jan 30 19:30:11 IRST 2018
واحد مرکزی خبر توقیف محموله قاچاق در خرم آباد Sun Sep 17 11:48:08 IRDT 2017
خبرگزاری شبستان امضاء ترامپ پای بزرگترین بودجه نظامی دنیا Wed Dec 13 14:07:00 IRST 2017
واحد مرکزی خبر 2 کشته و5 مجروح در حادثه رانندگی در جاده نیشابور- مشهد Thu Mar 23 19:35:53 IRDT 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی گفتمان اصلاحات باید خود را در بوته نقد بگذارد/ برخی از مطالبات برحق جریان دوم خرداد به موقع بها داده نشد Wed May 23 14:48:53 IRDT 2018
ایران آنلاین وسط روز بخوابید Sat Jan 28 08:04:24 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران اخراج دو دیپلمات ایرانی از هلند Fri Jul 06 19:38:32 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر رئیس دیوان عالی برزیل از شرایط زندان های این کشور به شدت انتقاد کرد Tue Jun 20 00:08:34 IRDT 2017
اعتبار نیوز عرضه بیش از 7 میلیون قطعه سکه برای برطرف کردن عطش عده‌ای! Sun Jun 24 09:23:00 IRDT 2018
روزنو نکته عجیب در مورد نقل و انتقالات استقلال Tue Apr 18 17:40:02 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران برگزاری 200 مراسم و جشن شعبانیه Thu Apr 27 11:56:34 IRDT 2017
ایلنا انفجار در نزدیکی میدان «تایمز» نیویورک/ آغاز تحقیقات پلیس + تصاویر Mon Dec 11 16:23:48 IRST 2017
جام نیوز درگیری لفظی منصوریان و مدیران استقلال / اولتیماتوم خطرناک آبی پوشان (خراسان ورزشی) Wed Mar 08 07:00:09 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران سوریه خواستار محکومیت انفجار دمشق از سوی سازمان ملل شد Sat Mar 11 21:21:18 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران ابراهیمی:جایزه من حاصل زحمات کادرفنی و بازیکنان استقلال است Mon Jul 31 02:38:35 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی اردوی تیم ملی کبدی بانوان در کیش آغاز شد Mon May 07 10:46:00 IRDT 2018
خرداد نیوز میرزاپور: حرکت صادق‌زاده پهلوانانه نبود/ خادم گفت پهلوانی‌ات را ثابت کن Sat Jan 13 10:47:55 IRST 2018
ساعت24 پرسپولیسی‌ها در هتل میلینیوم مستقر شد Mon Feb 27 14:12:53 IRST 2017
فرارو زمان پرداخت پاداش فرهنگیان بازنشسته Wed Mar 01 14:39:09 IRST 2017
پایگاه خبری الف جنتی:‌ روحانی انتخاب اول و آخر ما است Mon Mar 13 18:02:16 IRST 2017
فردا عکس: حرکت عجیب پژمان منتظری در تمرینات Fri Aug 11 15:23:05 IRDT 2017
آفتاب «داود» چگونه منتقد «محمود» شد Thu Oct 05 14:56:00 IRST 2017
بنکر دلار ظرفیت کاهش 3 هزارتومانی دارد Mon Jun 25 09:51:27 IRDT 2018
پارسینه جزئیات احضار سفیر ترکیه به وزارت خارجه Mon Feb 20 20:41:17 IRST 2017
روزنامه دنیای اقتصاد جلایی‌پور: صداوسیما سیاه‌نمایی علیه روحانی را تبلیغ می‌کند Tue Jan 02 12:41:42 IRST 2018
شفاف قاضی‌پور: لاریجانی و فرزندانش تابعیت کانادایی ندارند Tue Oct 03 14:03:33 IRST 2017
آفتاب فیس‌بوک سوءاستفاده از اطلاعات شخصی کاربران را رد کرد Thu Mar 29 17:10:01 IRDT 2018
آفتاب وارد شدن 6 واگن جدید به ناوگان تا نوروز 96 Fri Feb 10 11:45:11 IRST 2017
سراج 24 دیدار مدیر عامل پرسپولیس با سفیر تام الاختیار ایران Tue Aug 22 18:06:00 IRDT 2017
تهران پرس چند انفجار مهیب در فرودگاه بین‌المللی «عدن» Sun Feb 12 05:37:00 IRST 2017
خبرگزاری بین المللی قرآن ارسال 430 اثر به جشنواره منطقه‌ای رایحه رضوی Mon Jul 17 09:00:20 IRDT 2017
خبرگزاری شبستان عراقچی وارد بروکسل شد Mon May 14 15:34:00 IRDT 2018
بی باک نیوز پرداخت کارانه به پزشکان عین بی عدالتی در نظام سلامت است Fri Sep 08 06:22:02 IRDT 2017
روزنامه دنیای اقتصاد حمایت پایدار از کم‌درآمدها Tue May 16 14:08:28 IRDT 2017
ایلنا ایران از کشتار عزاداران در نیحریه ابراز نگران کرد Tue Nov 15 12:47:20 IRST 2016
باشگاه خبرنگاران وضعیت جوی 6 مهر ماه 96 سمنان Thu Sep 28 06:37:01 IRST 2017
اقتصاد آنلاین تبعات حذف سهمیه‌بندی بنزین Mon Jan 22 11:19:03 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم بازگشت پرواز آتا به فرودگاه تبریز Wed Jan 24 15:34:57 IRST 2018
پارس فوتبال لو رفت ! مبلغی که شاه ماهی جذاب نقل و انتقالات را ” استقلالی ” کرد مشخص شد Sun Jul 08 07:11:01 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجو رای‌گیری الکترونیکی در شعبات با کمتر از هزار رای صورت بگیرد Tue Mar 14 13:35:00 IRST 2017
خبرگزاری شبستان بزرگداشت حماسه نهم دی سراسر بصیرت افزایی و روشنگری است Sat Dec 16 11:02:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی اردوی دانش آموزان زیارت اولی کشور در مشهد آغاز شد Sat Jul 14 13:06:00 IRDT 2018
بی باک نیوز دلیل آتش سوزی پتروشیمی بوعلی؛ عدم رعایت پدافند غیرعامل Sun Mar 12 09:25:04 IRST 2017
خبرگزاری مهر آزمون موفق تکنولوژی ایرانی در تولید آهن اسفنجی Tue Jul 18 12:22:12 IRDT 2017
اتاق خبر تولید ماهانه نفت ایران و اوپک افزایش یافت Tue May 15 12:48:05 IRDT 2018
خبرگزاری حوزه بستر حرم حضرت معصومه(س) در مقابل سیلاب ایمن سازی شده است Mon Apr 17 18:48:00 IRDT 2017
جماران حسرت‌های دخترانه پشت دیوار مدرسه Sun Sep 24 10:32:21 IRST 2017
جماران رنگین کمان طمع های طبیعی در سفره کردستانی ها Tue Apr 10 10:18:16 IRDT 2018
ایران آنلاین رسانه‌های چین: عملکرد دولت ایران در چهار سال اخیر مثبت بود Fri May 12 09:37:19 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی مشاور امنیت ملی پاکستان استعفا داد Wed Jun 27 13:30:00 IRDT 2018
جام نیوز انفجار در چین 57 کشته و مجروح بر جا گذاشت Fri Jul 21 11:47:00 IRDT 2017
تی نیوز جزئیات بخشش اضافه خدمت سربازان Sun Jul 09 11:15:43 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران توسعه متوازن درمان از اهداف دولت دوازدهم است Thu Sep 28 14:44:29 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران از وعده‌های لاکچری تا تبلت‌های سرکاری؛ کنکوری‌های زلزله‌زده در گیر ودار مشکلات آموزشی Sat Jan 20 06:00:02 IRST 2018
واحد مرکزی خبر آمادگی ایتالیایی ها برای سرمایه گذاری در مازندران Thu Feb 01 18:29:31 IRST 2018
فرارو رئیس شورای اروپا خواستار حفظ برجام شد Thu Sep 21 00:48:35 IRDT 2017
جماران 368 هزار تن گندم از کشاورزان لرستان خریداری شد Tue Aug 29 09:56:43 IRDT 2017
پایگاه خبری الف تاکتیک اصولگرایان برای رسیدن به وحدت Tue Mar 07 09:32:31 IRST 2017
گجت نیوز نگاهی به برترین قابلیت‌های گوشی هواوی Mate 10 Mon Jul 09 09:35:07 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم قزوین| مسابقات سوپر اندورو قهرمانی کشور با درخشش قزوینی‌ها به پایان رسید Sat Apr 28 12:03:46 IRDT 2018
آنا رشته دکتری مهندسی نفت در دانشگاه تربیت مدرس راه‌اندازی می‌شود Fri Feb 02 13:41:37 IRST 2018
نماینده شیخ عیسی قاسم تحت چند عمل جراحی قرار می‌گیرد Thu Dec 07 10:43:54 IRST 2017
صبا ایران مظنه خودرو مزدا در بازار +جدول Wed Aug 30 12:05:21 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران آمادگی اصفهان برای همکاری مشترک با شهرهای لهستان Mon Jun 11 15:51:34 IRDT 2018
اخبار بانک اعطای 2 نشان عالی به بانک سینا در هشتمین اجلاس آیتک Sun Feb 25 16:04:06 IRST 2018