انتخاب - Mon Jan 23 10:43:41 IRST 2017 نمایش خبر

اظهارات تکان‌دهنده آتش‌نشانان: به شهرداری اعتراض کردیم تهدید شدیم/ 5هزار نفریم با هزار لباس کهنه

نگاهشان به خرابه‌ها دوخته‌ شده بود. خسته و بی‌رمق اما برای نجات جان همقطارانشان لحظه شماری می‌کردند تا برای چندمین بار وارد میدان عملیات شوند.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :  

  نگاهشان به خرابه‌ها دوخته‌ شده بود. خسته و بی‌رمق اما برای نجات جان همقطارانشان لحظه شماری می‌کردند تا برای چندمین بار وارد میدان عملیات شوند.
 

 
به گزارش انتخاب، برخی از ابتدای حادثه شاهد ماجرا بودند و با چشمان بهت زده شان، پرپر شدن همکارانشان را دیده بودند و عده‌ای هم با‌ وجود اینکه شیفت کاری‌شان نبود راهی ساختمان «پلاسکو»یی شدند که از هر گوشه اش، آتش زبانه می‌کشید.پس حضور هر آتش‌نشان می‌توانست کمکی درعملیات بزرگ امداد و نجات باشد. نفس هایشان را در سینه حبس کرده و در نگاهشان حسرت و انتظار موج می‌زد. درد دلشان زیاد بود و نمی‌توانستند داغ سنگین از دست دادن همکارانشان را باور کنند. ولی تنها یک امید ، قوت را به پاهایشان باز می‌گرداند :«امید به نجات یک رفیق»
 

 
آتش‌سوزی و ویرانی ساختمان عظیم پلاسکو در چشم برهم زدنی همه را شوکه کرده بود اما ناپدید و گرفتار شدن افرادی که برای نجات جان همنوعانشان دل به آتش زده بودند دل ملت را آزرد و این فداکاری اشک همه را در آورد.
 

 

 من زنده ماندم ولی...
 

 
بغض رهایش نمی‌کند. خسته و درمانده روی سنگفرش‌های سرد خیابان جمهوری نشسته و با نگاهی حسرت بار، به خرابه‌های ساختمانی خیره مانده که در چند لحظه در مقابل چشمانش با خاک یکسان شد.
 

 
فتاح آقا محمدرضا از مأموران سختکوش ایستگاه 31 آتش‌نشانی تهران است که زمان آتش‌سوزی به محل حادثه اعزام شده و تمام این مدت در صحنه بوده است.
 

  مرد جوان با لباس‌های سوخته و صورت سیاه شده‌اش، جرعه‌ای آب نوشید و با فروخوردن بغض تلخش به تشریح جزئیات ماجرا برای خبرنگار حوادث روزنامه ایران پرداخت و گفت: صبح روز پنجشنبه 30 دی ماه وقتی به ما اعلام کردند که طبقه نهم ساختمان پلاسکو طعمه حریق شده است آژیرکشان راهی محل حادثه شدیم.گرچه هجوم مردم و شلوغی‌ها کمی کار را سخت می‌کرد ولی خیلی سریع به اطفای شعله‌های سرکش پرداختیم.اما آتش خیلی سریع به طبقه دهم سرایت کرد. همان لحظه من پایین آمدم تا با کمک دستگاه‌های دیگر آتش را خاموش کنم اما دقایقی نگذشت که صدای انفجار از طبقه دهم به گوش رسید. 


  


 لحظات تلخ و وحشتناکی بود. حدود 6 نفر از همکارانم در طبقه دهم بودند که با این انفجار در طبقه نهم محبوس شدند. راه پله‌ها بسته بود و به سختی می‌توانستیم راهی برای ورود و خروج پیدا کنیم. ساعت 10 و نیم صبح اعلام کردند که ساختمان در حال ریزش است و باید آنجا را تخلیه کنیم ولی هنوز عده‌ای از مردم عادی در ساختمان بودند و همکارانم برای نجات آنها در ساختمان حضور داشتند. راه پله‌ها ریزش کرده بود و امکان خروج وجود نداشت.


  


  بعضی از دوستانم به سمت پنجره آمدند و از طریق نردبان خارج شدند اما پس از شنیدن صدایی مهیب، در کمال ناباوری ساختمان 17 طبقه جلوی دیدگانمان با خاک یکسان شد و دیگر اثری ازهمکاران گرفتار به دستمان نرسید. آتش‌نشان فداکار که با یاد‌آوری روز حادثه اشک در چشمانش حلقه زده بود ادامه داد:«7سال است که استخدام شده‌ام و برای کمک به همنوعانم تلاش می‌کنم. بارها چنین حوادثی رخ داده بود ولی مصیبت به این بزرگی کمر همه ما را خم کرده و غم از دست دادن رفیقان و همکارانمان که هنوز هیچ ردی از آنها نداریم برایمان سخت و سنگین است.»


 

 به خاطر چشم انتظاری خانواده همکارم اینجا هستم
 

 
فتاح آقا محمدرضا، در ادامه ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های همکارانش که چشم انتظار خبری از آتش‌نشان‌ها هستند گفت: من هم متأهلم و در روز حادثه در صحنه بودم.تمام این مدت اینجا حضور دارم .همسرم هم هر روز اشک می‌ریزد ودعا می کند.امروز همسرم خواست تا به خاطر دختر کوچولویمان چند ساعتی کنارشان باشم.اما در حالی که بسیاری از فرزندان و خانواده‌های همکاران‌مان چشم انتظار خبری از عزیزان‌شان هستند نمی‌توانیم اینجا را ترک کنیم.
 

 

 دردسر لباس‌های کهنه آتش‌نشانان
 

 
کنار جدول روبه‌روی ساختمان نشسته و به لودرهایی که در حال خاکبرداری هستند چشم دوخته. شاید در زیر این آوارها ردی از همکارانش به‌دست بیاید.
 

 
حسین فریدون نسب، از ایستگاه 58 در حالی که منتظر است تا پس از مرحله خاکبرداری بار دیگر وارد خرابه‌ها شود و به خاموش کردن آتش‌های زیرخاکستر بپردازد، گفت: «همه ما شوکه هستیم. خانواده‌ها چشم انتظارند و می‌خواهند تا خبری از عزیزانشان به آنها بدهیم. حجم این آوار ناامیدمان می‌کند ولی تنها امیدمان به خداست.»
 

 
این آتش‌نشان فداکار که آستین‌های لباس آتش‌نشانی‌اش پاره شده وبخشی ازلباس‌هایش هم سوخته، ادامه داد: ما 5 هزار نیروی عملیاتی هستیم اما با هزار لباس آتش‌نشانی. متأسفانه به خاطر بی‌توجهی‌های مدیران‌مان ومسئولان شهری با کمبود امکانات روبه‌روهستیم که کار را برای ما سخت کرده است. اگر کیفیت لباس‌های ما بهتر شود به طورقطع راحت‌تر می‌توان دل به آتش زد ولی گاهی همین ابتدایی‌ترین مسائل مشکل‌ها را برایمان دو چندان می‌کند.
 

 

 سختی کار آتش‌نشان در رده آخر
 

  یکی دیگر از همکاران این آتش‌نشان در حالی که از مسئولان گلایه داشت، گفت: متأسفانه هیچ وقت آتش‌نشانان جدی گرفته نشدند و همیشه به سادگی از کنارشان گذشتند.حتی حالا با وجود این حادثه غم انگیز وبزرگ و از دست دادن همکارانمان، بنیاد شهید آنها را شهید نمی‌داند. تنها شهدای جنگ را شهید عنوان می‌کنند.مگر این نیست که آنها با گلوله به جنگ رفتند تا هموطنانشان را نجات دهند. ما هم بواسطه آتش تن به آتش می‌زنیم تا عزیزانمان را نجات دهیم. آنها برای حفظ کشور، ناموس وجان ومال مردم قدم در راه گذاشتند و ما آتش‌نشان‌ها هم از جانمان می گذریم تا گرفتاران را نجات دهیم.


  


  ولی افسوس که هیچ گاه صدایمان به جایی نرسید و از درجه‌بندی سختی کارهم در رده سوم قرار گرفتیم. ما هم خانواده داریم و عزیزانی که چشم به راهمان هستند.در این حادثه ما نجات پیدا کـــــــــــــــردیم ولی به قیمت از خودگذشتگی همکاران آتش‌نشانمان. ای کاش حداقل کیفیت ابزاری که در دسترسمان هست بالا برود و تجهیزات بیشتری در اختیارمان قرار بگیرد. گرچه مدتی است لباس‌های با کیفیت خوب در دسترسمان هست ولی هنوز برخی از آتش‌نشانان با لباس‌هایی که جنس خوبی ندارند و در آتش و حرارت آسیب می‌بینند دل به آتش می‌زنند. ای کاش لباس‌های کهنه ما از رده خارج شود و کمی هم امنیت و جان ما درعملیات‌های مختلف که با جان‌مان سروکاردارد در نظر گرفته شود.


 

 جایی برای اعتراض نداریم
 

 
یکی دیگر از این قهرمانان فداکار نیزهمسو با همکارش گفت: متأسفانه ما جایی برای اعتراض نداریم و حتی پارسال وقتی عده‌ای از همکارانمان برای شکایت به شهرداری رفتند و اعتراض کردند بشدت با آنها برخورد شد و با تهدید و ارعاب هم روبه‌روشدند.اما این رسم برخورد با جانفشان‌ها نیست.
 

 

 یادی از خانواده آتش‌نشانان شهید
 

 
یکی از آتش‌نشانان ایستگاه 40 نیز در حالی که در غم از دست دادن همکارش اشک می ریخت، گفت: ما بارها در امدادرسانی‌ها همکارانمان را از دست دادیم. اما این سازه‌ها و بافت‌های فرسوده کار را برای ما سخت‌تر می‌کند.ای کاش در این شرایط به فکر خانواده همکارانمان باشیم که چشم انتظار خبری از عزیزانشان هستند. ای کاش این لحظات پردلهره را فراموش نکنیم نه تنها این حادثه دیدگان پلاسکو بلکه شهیدان دیگر که در عملیات‌های همین امسال و سالهای گذشته جانشان را از دست دادند تا دیگران زنده بمانند. برادرم شهید شده و می‌دانم این خانواده‌ها چه می‌کشند. ای کاش مسئولان درتمام بخش‌ها به فکرشان باشند تا گوشه‌ای از آلام‌شان التیام بخشیده شود.
 

 

 بی‌مسئولیتی به چه قیمت؟
 

 
آتش‌نشان دیگری که در صحنه ویرانی و خاکبرداری «پلاسکو» به لودرها خیره شده بود با تأسف گفت: می‌دانید این صاحبان ساختمان درآمدشان چقدر بود؟ حداقل 200 میلیون تومان در ماه؟ یعنی اینها پول نصب یک دستگاه اطفای حریق نداشتند؟ مگر هزینه‌اش چقدر می‌شد؟ به طور قطع هر قدر هم هزینه می‌کردند همیشه برایشان این دستگاه و امکانات می‌ماند. ولی حالا مگر آتش‌نشان‌های ما زنده می‌شوند و میلیاردها تومان خسارت بازمی‌گردد.آیا ایمنی این قبیل ساختمان‌ها ارزش نداشت که به چنین فاجعه‌ای بینجامد.متأسفانه همه ما فکر می‌کنیم مرگ برای همسایه است. اما روز پنجشنبه، همکارانم و کسانی که در عملیات‌های مختلف با هم بودیم در یک چشم به هم زدن زیر صدها تن آوار و آتش ماندند.آنها مظلومانه رفتند تا مردم زنده بمانند.اما افسوس که...
 

 

 بهترین‌هایمان را از دست دادیم
 

 
یکی دیگر از آتش‌نشانان در حالی که خستگی در چهره‌اش موج می‌زد و تازه از میدان عملیات بازگشته و برای لحظاتی کنار زمین نشسته بود تا کمی نفس بگیرد تا بازهم به محل عملیات بازگردد، سرش را تکان داد و گفت:باور کنید هنوز هم باور نمی‌کنیم این صحنه‌ها واقعی باشد.ما و خانواده نمی‌توانیم این فاجعه را باور کنیم. تا زمانی هم که رد و نشانی از آنها به‌ دست نیاوریم آرام و قرار نمی‌گیریم و باید تا آخر به عملیات ادامه دهیم. وی ادامه داد: ما 20 نفر از بهترین‌ها و نخستین‌ها را از دست دادیم.آنها بهترین بودند که برای نجات جان و مال مردم با وجودی‌که می‌دانستند مرگ از شاهرگ هم به آنها نزدیک است دست از عملیات و امدادرسانی برنداشتند.باور کنید بهترین‌هایمان پر کشیدند و نمی‌دانیم چه انفاقی می‌افتد.
 

 
در میان همه این آتش‌نشانان فداکار و خسته که دیگر رمقی برایشان نمانده، عده‌ای از همکارانشان از اقصی نقاط شهر برای کمک به صورت خودجوش آنجا آمده بودند تا کمکی به آنها کنند. جلال رحمان‌زاده یکی از این آتش‌نشانان است که به‌عنوان نیروی کمکی از ایستگاه گلستان در شهرری به اینجا آمده تا پا به پای همکارانش تلاش کند.آتش‌نشان‌هایی از سایر شهرها نیزآ مده‌اند و...
 

 

 ‌ تجهیز بی‌سیم شخصی به کلاه‌های حریق
 

 
یکی از آتش‌نشانان دیگر هم بیان کرد: ای کاش کلاه‌های آتش‌نشانی به بی‌سیم‌های شخصی مجهز شود، گرچه این امکانات وجود دارد ولی متأسفانه همچنان ما با مشکلات اساسی در این زمینه روبه‌رو هستیم. اگر همین امکانات اولیه برای ما فراهم شود قطعاً در زمان حوادث امنیت ما بیشتر می‌شود.


  


 منبع: روزنامه ایران
انتخاب بخشنامه منتسب به هیئت کوهنوردی خراسان رضوی: اجازه همسر برای کوه‌نوردی زنان متاهل مشهدی الزامی شد Tue Nov 13 13:50:44 IRST 2018
انتخاب گزارشی از سیل در خوزستان: از 182 روستای تخلیه شده، 61 روستا دچار آبگرفتگی شده‌اند / 4600 خانه آسیب دیده‌اند / 33 هزار خانه در معرض خطرند / اسکان اضطراری 30 هزار نفر در 47 اردوگاه / آب 44 روستا قطع شده / بدنه سد کرخه سالم است Mon Apr 08 10:17:46 IRDT 2019
انتخاب «ظریف» وارد برلین شد Mon Jun 26 12:01:35 IRDT 2017
انتخاب افزایش 20 درصدی کفاف زندگی کارگران را نمی‌دهد Mon Dec 31 09:58:13 IRST 2018
انتخاب 'فیسبوک، توییتر و یوتیوب' در پاکستان مسدود شد Sat Nov 25 15:31:07 IRST 2017
انتخاب نمایش «همراه با باد» همزمان با تولد عباس کیارستمی در سینماها Sun Jun 09 16:26:34 IRDT 2019
انتخاب ورود نخستین ایرانی به مجلس نمایندگان آمریکا ناکام ماند Wed Nov 07 10:24:32 IRST 2018
انتخاب احتمال آتش سوزی در مراتع و جنگل‌های کهگیلویه و بویراحمد، توسط صاعقه Sat Jun 08 15:32:07 IRDT 2019
انتخاب طعنه جهانگیری به قالیباف درباره تعداد آرای انتخابات 92 Fri May 12 21:14:30 IRDT 2017
انتخاب تصاویر : سرنوشت تلخ پلاسکو Sat Jan 28 16:49:16 IRST 2017
انتخاب تغییر شگفت انگیز چهره از ساعت 7 صبح تا 7 بعد از ظهر! +تصاویر Wed Oct 10 16:14:48 IRST 2018
انتخاب فیلم/ لحظه نابودی گروه تروریستی که به پایگاه روس حمله کرده بودند Tue Jan 16 11:06:33 IRST 2018
انتخاب شما مشمول بسته حمایتی دولت هستید؟ به شماره 5000499 پیامک بزنید Sun Nov 18 08:56:21 IRST 2018
انتخاب اعلام بیشترین سرقت‌های تهران Mon May 20 13:06:03 IRDT 2019
انتخاب فیلم/ بغض سید محمود دعایی هنگام درخواست نامگذاری خیابانی به نام دکتر مصدق Sat Aug 19 14:53:14 IRDT 2017
انتخاب تجربه حجاب در دانشگاه «کنت» آمریکا Tue Apr 18 18:59:18 IRDT 2017
انتخاب ترکیه : ایران و روسیه به وظایف‌شان در سوریه عمل کنند/ برخی تروریست‌ها وارد ادلب شدند Wed Jan 10 14:54:41 IRST 2018
انتخاب چهارمین نفر هم پولانسکی را به تجاوز متهم کرد Wed Oct 04 11:54:30 IRST 2017
انتخاب جایگزین کاوه مدنی در سازمان محیط مشخص شد Tue Apr 17 17:47:47 IRDT 2018
انتخاب بازار اجاره مسکن قابل کنترل نیست / افزایش 30 درصد اجاره‌ها +جدول نرخ اجاره در تهران Wed May 01 09:42:00 IRDT 2019
انتخاب سردارکمالی: ادامه تحصیل «سربازی نرفته‌های مقیم خارج» در ایران راحت شد / امکان تحصیل در پردیس‌های مناطق آزاد Sun Feb 04 12:58:49 IRST 2018
انتخاب ساعت دیدارهای نمایندگان ایران در یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا مشخص شد Mon May 15 11:45:30 IRDT 2017
انتخاب رئیس مجلس در راهپیمایی 22 بهمن تهران حضور می‌یابد Sat Feb 09 21:50:44 IRST 2019
انتخاب کاهش قیمت دلار در اولین روز کاری سال 97 Sun Mar 25 13:18:54 IRDT 2018
انتخاب جزئیات طرح پیشگیری و مقابله با حوادث فضای مجازی Tue Aug 29 08:32:15 IRDT 2017
انتخاب تصاویر : دیدار جمعی از هنرمندان با خانواده آیت‌الله هاشمی Wed May 03 19:11:00 IRDT 2017
انتخاب وقوع انفجاری مهیب در کابل +تلفات اولیه Mon Mar 13 17:20:14 IRST 2017
انتخاب لندن: از احتمال فروپاشی برجام نگرانیم Mon Jun 03 09:14:43 IRDT 2019
انتخاب قرصی برای لاغری نداریم! Fri Mar 10 22:30:01 IRST 2017
انتخاب وزیر خارجه عمان وارد تهران شد Tue Jul 11 23:57:24 IRDT 2017
انتخاب دعای عرفه در جبل‌الرحمه طنین‌انداز شد Thu Aug 31 22:47:14 IRDT 2017
انتخاب سرقت مسلحانه از طلا فروشی در جوادیه + عکس Thu Feb 16 05:00:02 IRST 2017
انتخاب توصیه دکتر حسین زاده؛ارز خود را به بانک ملی بسپارید Wed Feb 07 09:20:34 IRST 2018
انتخاب محور هراز 19 روز مسدود می‌ شود Thu Aug 17 15:17:20 IRDT 2017
انتخاب واکنش ناجا به ادعای متهم پرونده بنیتا / هیچگونه تماس تلفنی یا پیامکی از خطوط مجرمان انجام نشده Tue Aug 01 19:31:28 IRDT 2017
انتخاب فیلم/قایقی که هرگز غرق نمی شود/یک اختراع خیره کننده برای دریانوردان Mon Apr 02 16:20:57 IRDT 2018
انتخاب 31 سال زندگی مخفیانه یک قاتل Tue Feb 28 05:30:02 IRST 2017
انتخاب سفیدبالک‌های تهرانی ناقل بیماری نیستند Wed Sep 13 15:34:37 IRDT 2017
انتخاب ویدیو/ "مامان! خونه ما کدومه؟" / این فیلم دردناک لز سیل در پلدختر را ببینید Tue Apr 02 17:08:53 IRDT 2019
انتخاب رقم خوشبختی مشخص شد! / وضعیت تعادل با 350 میلیون تومان درآمد سالانه / مردان از زنان توقع کمتری دارند Fri Feb 16 08:51:17 IRST 2018
انتخاب بانک انگلیسی استاندارد چارترد: به دلیل نقض تحریم های ایران، 900 میلیون دلار می پردازیم Mon Apr 08 09:00:16 IRDT 2019
انتخاب واکنش پوتین به انفجار تروریستی کلیسای مصر Sun Apr 09 16:46:00 IRDT 2017
انتخاب نتیجه تحقیق جدید دانشمندان درباره ساعت‌های وقوع سکته Fri Mar 31 09:51:37 IRDT 2017
انتخاب مقتدی صدر به دعوت مقامات سعودی راهی عربستان شد Sun Jul 30 15:42:14 IRDT 2017
انتخاب رحیمی: مخالفان FATF آخرین تریبون نماز جمعه قبل از تصویب لایحه را از دست ندادند/ محل استدلال ها در مجلس است Fri Oct 05 16:56:14 IRST 2018
انتخاب انفجار در یک معدن زغال سنگ در چین Tue Jan 23 14:44:26 IRST 2018
انتخاب طارمی پول فسخ قرارداد با ریزه اسپور را در جیب خودش گذاشت! Tue Sep 26 07:42:34 IRST 2017
انتخاب چربی سوزی بیشتر با 5 تغییر اساسی در زندگی روزانه Sat Mar 11 17:00:01 IRST 2017
انتخاب سیل 20 روستای شادگان در خوزستان را تهدید می کند Sun Apr 14 19:58:10 IRDT 2019
انتخاب شکست سه سناتور دموکرات در ایالت‌هایی که ترامپ در آنها پیروز شده بود Wed Nov 07 09:45:01 IRST 2018
انتخاب درمان کبد چرب با کمک دارویی جدید Sun Aug 06 16:53:05 IRDT 2017
انتخاب تمام راه‌های ارتباطی با شهر معمولان قطع شد Tue Mar 26 10:06:11 IRDT 2019
انتخاب واکنش ترامپ به ادعای اعدام مسئولان مذاکره با آمریکا در کره شمالی: من به صحت این گزارش‌ها شک دارم / آنها دوست دارند کیم جونگ اون را مقصر کنند Wed Jun 05 22:26:24 IRDT 2019
انتخاب درهای بازداشتگاه سابق کهریزک به روی خبرنگاران باز شد Sat May 04 14:09:22 IRDT 2019
انتخاب هوای اولین روز بهار پایتخت پاک است Thu Mar 21 14:10:06 IRST 2019
انتخاب ماجدی:آقایان یک اسم آوردند و گفتند با همین مربی ببندیم/ استراماچونی را قبول ندارم! Wed May 29 17:31:10 IRDT 2019
انتخاب دستگیری پنج شکارچی متخلف در مازندران Sat Apr 22 14:06:43 IRDT 2017
انتخاب هوای چهارمحال و بختیاری در وضعیت ناسالم قرار گرفت/ سرعت وزش باد به 72 کیلومتر بر ساعت رسید Tue Feb 13 13:39:09 IRST 2018
انتخاب مرگ مغزی و فوت سه دانش آموز بردسکنی Mon Nov 12 09:10:01 IRST 2018
انتخاب در حصر از سران فتنه مراقبت و محافظت می‌شود، فقط نامش «حصر» است / اینکه برخی اصرار دارند اینها در حصر نباشد و محاکمه شوند، حرف دلسوزان نظام نیست Wed Aug 23 13:38:37 IRDT 2017
انتخاب واعظی: پس از تعطیلی مجلس، اسامی وزرا را اعلام می‌کنیم / اگر لایحه تفکیک وزارت‌خانه‌ها تصویب می‌شد، تعییرات را براساس آن انجام می‌دادیم؛ از مجلس این پیام را گرفتیم که علاقه‌ای به تغییر ندارند Wed Oct 10 13:21:44 IRST 2018
انتخاب در ماه مهربانی اسنپ به رانندگان خود افطاری می‌دهد Wed May 31 10:57:46 IRDT 2017
انتخاب رانش زمین در جاده ایلام - مهران Sun Mar 31 11:04:28 IRDT 2019
انتخاب مقام معظم رهبری: قوه قضائیه پرچمدار حمایت از حقوق عمومی و آزادی‌های مشروع مردم شود Mon Jul 03 14:40:55 IRDT 2017
انتخاب عشق از دیدگاه روان‌شناسی عصبی Wed Feb 15 20:07:01 IRST 2017
انتخاب اینفوگرافی / مصائب آلودگی هوا در تهران Wed Feb 07 18:16:54 IRST 2018
انتخاب کنایه ظریف به بن سلمان و ترامپ: برخی از دوشیدن دیگران بسیار خرسند می‌شوند، برخی دیگر حتی خوشحال‌ترند که دوشیده شوند Mon Mar 26 17:23:11 IRDT 2018
انتخاب قیمت دلار از مرز 5100 تومان عبور کرد / سکه یک میلیون و 700 هزار تومان شد Tue Mar 27 14:46:12 IRDT 2018
انتخاب فیلم/ مهران مدیری: من خودم کارگرزاده هستم و طعم همه چیزهای رنج‌آور را چشیده ام / مردم آدم تقلبی را می‌شناسند / ماجرای اجرا در برنامه «هفت» چه بود؟ Sun Feb 04 10:25:11 IRST 2018
انتخاب رحیمی: در سوریه، سهم خوبی از منابع و منافع برای ایران توافق شده / بهره برداری از آنها نیازمند یک میلیارد دلار ‎سرمایه گذاری است Fri Jan 25 14:16:11 IRST 2019
انتخاب جان کری: برای جهان و کشورم که وجهه مضحکی گرفته است، متاسفم/ توافق هسته‌ای با ایران آسیب دیده است اما همچنان وجود دارد Sat Nov 17 14:25:31 IRST 2018
انتخاب رویترز: اتحادیه اروپا با تاخیر بیشتر در برگزیت با یک شرط موافقت می‌کند: برگزاری انتخابات پارلمان اروپا در انگلیس Wed Apr 10 10:32:02 IRDT 2019
انتخاب سیدحسن نصرالله: سوریه از مرحله خطرناک عبور کرده است/ تهدید نظامی ایران جنگ روانی است Tue Feb 21 00:23:15 IRST 2017
انتخاب درگیری میان نیروهای روسیه و آمریکا در سوریه Fri Nov 23 17:03:18 IRST 2018
انتخاب آخرین اخبار از پیشنهاد افزایش قیمت خرید سربازی Mon Dec 25 21:47:12 IRST 2017
انتخاب سرپرست وزارت نیرو: دولت دوازدهم دولت محیط زیستی است Thu Sep 07 11:44:30 IRDT 2017
انتخاب تغییر ساعات کار کارمندان در هفته اول مهر +جزییات Mon Sep 18 12:45:38 IRDT 2017
انتخاب فیلم/ لبخند تک تیرانداز زن در چند سانتی متری مرگ Thu Jun 29 14:26:01 IRDT 2017
انتخاب نظر عباس عبدی درباره شوخی خنده‌دار ایجاد یک میلیون شغل در سال توسط کاندیداهای ریاست‌جمهوری Tue May 02 16:22:13 IRDT 2017
انتخاب همسر نجفی با 5 گلوله به قتل رسید Tue May 28 15:38:30 IRDT 2019
انتخاب مجمع فدراسیون فوتبال اواسط دی برگزار می‌شود/ اصرار تاج به استفاده از VAR در ایران Tue Dec 18 18:32:44 IRST 2018
انتخاب دلایل موسویان درباره شکست تحریم‌های جدید ترامپ علیه ایران Thu Nov 01 17:28:21 IRST 2018
انتخاب پاکسازی منطقه مرزی دو کره از مین و تجهیزات نظامی تکمیل شد Fri Oct 26 08:30:15 IRST 2018
انتخاب فیلم/ گاف حیرت انگیز قالیباف در مورد تولید 5 میلیون شغل! Fri Apr 28 09:31:35 IRDT 2017
انتخاب حضور حمید بقایی در دادگاه تجدیدنظر Sat Feb 03 10:25:38 IRST 2018
انتخاب مواضع وزیر خارجه جدید آمریکا در مورد روسیه Thu Feb 02 15:33:32 IRST 2017
انتخاب علم الهدی: دلار 4200 را ریختند در میان مردم؛ با این دلار چندین تن، خوراک گربه و سگ و لوازم آرایش وارد شد / نگوئیم دشمن کنوانسیونی پیشنهاد داده و برای اینکه آمریکا بهانه نگیرد تصویبش کنید Fri Mar 15 12:52:40 IRST 2019
انتخاب طالبان برق کابل را قطع کرد Mon Mar 26 15:43:31 IRDT 2018
انتخاب عکس/خانواده‌ای که امروز دسته‌جمعی در انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کردند! Thu Apr 13 10:22:58 IRDT 2017
انتخاب فدراسیون فوتبال آلمان از ایران غرامت می‌گیرد؟ Sun Jul 23 11:50:32 IRDT 2017
انتخاب رد شایعات در مورد آلودگی آب شیراز Mon Mar 25 20:26:49 IRDT 2019
انتخاب سرپرست فرمانداری درود: سد مروک احتمالا تا فردا سرریز می‌کند/خروج 80 درصد مردم مناطق در معرض خطر از خانه‌ها Sun Mar 31 23:11:00 IRDT 2019
انتخاب مقام ارشد پنتاگون: ایران در پنج حوزه آمریکا و اسرائیل را تهدید می‌کند Wed May 01 19:39:57 IRDT 2019
انتخاب حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) گلباران شد Thu Aug 03 20:06:34 IRDT 2017
انتخاب علی اکبر ولایتی رییس هیات امناء دانشگاه آزاد اسلامی شد Wed Feb 01 19:53:15 IRST 2017
انتخاب داعش به پایان خلافت خود اعتراف کرد Mon Mar 18 17:47:49 IRST 2019
انتخاب ترسناک ترین فیلم های خارج از ژانر وحشت تاریخ سینما را بشناسید Tue Dec 05 14:21:27 IRST 2017
انتخاب خانه دار شدن رویایی دست نیافتنی شد؛ 45 سال باید در انتظار بمانید Mon Apr 29 08:23:28 IRDT 2019
انتخاب عبدالله عبدالله در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان ثبت‌نام کرد Sun Jan 20 11:05:02 IRST 2019
انتخاب طغیان رودخانه پل تالش را تخریب کرد Wed Oct 04 13:04:57 IRST 2017
میزان توشاک: اگر بازی ادامه پیدا می‌کرد شاید شکست می‌خوردیم/ شاگردان نکونام بهتر از ما بودند Fri Aug 03 22:49:58 IRDT 2018
وطن امروز اخبار Sat Nov 17 00:00:00 IRST 2018
تی نیوز عکس/ دیدار فرماندهان کل ارتش و سپاه Mon Apr 23 19:21:56 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر نگرانی پیشوای مذهبی یهودیان آمریکا از تصمیمات سیاسی نتانیاهو Sun Feb 24 23:57:54 IRST 2019
خبرگزاری فارس سه پیامد کوتاه مدت و مهم ساقط شدن اف 16 Tue Feb 13 07:24:00 IRST 2018
ایران آنلاین لحظه شکار دیدنی یک شیر ماده در باغ وحش+ فیلم Thu Jun 28 01:23:25 IRDT 2018
صراط رایزنی برجامی عراقچی در مسکو Wed Feb 08 00:41:06 IRST 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا وقوع زلزله 7 ریشتری در اندونزی Sun Aug 05 17:21:59 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران تفحص از وزارت علوم در دوران فرهادی و بررسی تحولات اقلیم کردستان دستور کار کمیسیون‌های مجلس Thu Sep 28 10:33:04 IRST 2017
تی نیوز نگاهی به تاریخچه سری FIFA و PES Sat Sep 30 01:48:16 IRST 2017
واحد مرکزی خبر بر خورد با واحدهای غیراستاندارد Fri Apr 27 17:21:50 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجو تقویت 762 واحدی شاخص کل بورس/ گام‌های محتاط بورس‌باز‌ها در بازار Mon Feb 25 14:56:50 IRST 2019
پارس فوتبال حواشی مرحله یک چهارم جام جهانی 2018 روسیه به روایت کارتون Mon Jul 09 10:30:06 IRDT 2018
پارس فوتبال عکس ؛ کنایه جنجالی جباری به سپاهانی ها پس از تساوی مقابل پرسپولیس Wed Dec 12 07:47:31 IRST 2018
جام نیوز هویت شهادت طلبان در مسجدالاقصی مشخص شد Fri Jul 14 22:29:02 IRDT 2017
جام نیوز اگر قصد خرید مسکن دارید این 5 نکته ضروری و مهم را حتما در نظر بگیرید Fri Feb 24 07:28:00 IRST 2017
ساعت24 هدیه مخصوص کارلوس کی‌روش برای ساکت +عکس Tue Aug 15 13:20:19 IRDT 2017
اقتصاد نیوز صفحه اول روزنامه های 28 فرودین 98 Wed Apr 17 02:11:21 IRDT 2019
جماران 3600 راننده سمنانی برای دریافت بیمه تکمیلی ثبت نام کردند Sun Sep 30 13:42:08 IRST 2018
برنا تجمع مالکان پروژه البرز مقابل شورای شهر تهران Tue Jan 01 16:10:28 IRST 2019
وانا عضو کمیسیون صنایع مجلس: افزایش قیمت متضمن بهبود کیفیت و ایمنی خودروهای داخلی نیست Sat Feb 09 10:46:59 IRST 2019
برنا آسمان شیراز ابری است/بارندگی در فارس ادامه دارد Tue Feb 14 09:16:35 IRST 2017
روزنامه شهروند کسی از رئیس دانشگاه آزاد خبر دارد؟ Mon Dec 31 03:30:00 IRST 2018
پارس نیوز 87درصد مطالبات گندمکاران پرداخت شد Sun Oct 07 01:15:54 IRST 2018
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین جمع آوری و تصفیه 5 میلیون متر مکعب فاضلاب در خراسان شمالی Mon Dec 11 10:53:07 IRST 2017
آفتاب ایران به جای آشوبگر نامیدن کارگران، صدایشان را بشنوید Thu Nov 29 10:10:08 IRST 2018
جام نیوز اطلاعیه وزارت اطلاعات درباره انتشار یک عکس در فضای مجازی Mon Dec 11 00:18:31 IRST 2017
وانا اولین خرید پرسپولیس در نقل‌وانتقالات قطعی شد Wed May 08 15:36:19 IRDT 2019
سلامت نیوز آیا اقدام پزشک قانونی در تشریح جسد فرد مسلمان مشکل شرعی و قانونی دارد؟ Sun Feb 04 17:16:00 IRST 2018
روزنامه دنیای اقتصاد باکو 5 میلیارد دلار تسلیحات از روسیه می‌خرد Sat Sep 01 19:52:42 IRDT 2018
ایانا هفتمین جشنواره گل محمدی در روستای عنصرود اسکو Sun Jul 09 10:42:26 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران صفحه نخست روزنامه استان قزوین شنبه یکم مهر Sat Sep 23 08:55:06 IRST 2017
جام جم آنلاین سارق 21 ویلای مازندران دستگیر شد Sun Nov 04 16:44:24 IRST 2018
خبرگزاری مهر فتنه گران به اندازه 8 سال زحمت و رنج بر ملت ایران تحمیل کردند Sun Dec 30 12:59:16 IRST 2018
تی نیوز قرارداد سرمربی موقت با استقلال فسخ نمی شود Sat Sep 30 14:08:50 IRST 2017
عصر ایران واژگونی شبانه تندر 90 در جاده مخصوص کرج Sat Feb 03 15:54:29 IRST 2018
میزان کمیسیون اقتصادی با تحقیق و تفحص از «عملکرد بانک مرکزی» موافقت کرد Sun Jul 22 17:33:51 IRDT 2018
خبرگزاری حوزه نماهنگ/ برای چه قرآن می خوانیم Sat Jun 02 15:04:00 IRDT 2018
آفتاب ایران «پیشخوان ملی هنرهای اجرایی ایران » چیست؟ Tue Jan 01 17:01:20 IRST 2019
افکارخبر جلیقه زردها جاده‌ها و راه‌های فرانسه را بستند Wed Dec 19 13:50:04 IRST 2018
آفتاب ایران هر سال یک خودروی شاسی بلند عرضه می کنیم/ تولید پژو 405 به 600 دستگاه در روز رسید Sun Sep 24 12:10:05 IRST 2017
وانا استراتژی محرمانه آمریکا در سوریه توسط ترامپ به کنگره رفت Tue Feb 26 12:58:53 IRST 2019
تیتر نیوز انتقاد شدید معاون رئیس‌جمهور از یک گزارش صداوسیما Mon Mar 13 14:20:34 IRST 2017
خبرگزاری نسیم بررسی پیشنهادات دولت درباره CFT در شورای نگهبان Wed Nov 28 17:26:05 IRST 2018
آریا آگوستینسن برترین بازیکن دیدار مکزیک و سوئد شد Wed Jun 27 20:47:14 IRDT 2018
روزنامه ایران استخدام آدمکش برای قتل نامزد Mon Dec 18 00:00:00 IRST 2017
آفتاب افشای رویارویی‌ میان ایران و آمریکا در سوریه که می‌توانست منجر به بروز جنگی بزرگ شود Thu Feb 07 10:42:28 IRST 2019
خبرگزاری فارس تیتراژ «بوی عیدی» بهترین تیتراژ نوروز شد Sat Apr 08 12:09:00 IRDT 2017
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین مدال برنز شاید تلنگری باشد بر حسن یزدانی Mon Oct 22 12:30:52 IRST 2018
تی نیوز نشست خبری باهنر عصر امروز در در دفتر جامعه اسلامی مهندسین برگزار شد Sat Sep 23 23:05:58 IRST 2017
جهان نیوز روحانی: بنا نداریم گستاخی‌های آمریکا را تحمل کنیم Sat Dec 08 10:23:22 IRST 2018
آریا راه اندازی و ایجاد مراکز مشاوره و مددکاری اجتماعی در تمام کلانتری ها تا پایان سال 98 Sun Jul 15 15:32:44 IRDT 2018
خبرگزاری بین المللی قرآن «مهارت‌های تربیت فرزند» در حرم حضرت معصومه‌(س) Sun Dec 09 08:56:25 IRST 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا نصف ایرانی ها اضافه وزن و فشار خون دارند Fri Apr 21 12:04:19 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران افزایش تولید یک میلیارد فوت مکعب گاز ترش غنی در پارس جنوبی Sun Jan 06 11:23:58 IRST 2019
بی باک نیوز انعقاد تفاهم‌نامه با عراق برای مقابله با ریزگردها Mon Jul 31 11:39:01 IRDT 2017
خبرگزاری فارس 11 کشته و زخمی در پی حریق هتلی در شهر پراگ Sun Jan 21 12:12:00 IRST 2018
عصر خبر نقشه ای که جان کری برای ایران کشیده بود Sun May 26 09:12:26 IRDT 2019
تی نیوز محدودیت های ترافیکی جاده ها در تعطیلات پیش رو Wed Sep 27 14:29:13 IRST 2017
صبح تهران ظریف به عمان رفت Mon Oct 02 11:39:43 IRST 2017
بی باک نیوز بیتی که میثم مطیعی سانسور کرد Mon Jun 26 09:31:01 IRDT 2017
افکارخبر بی اطلاعی نماینده وزارت راه و شهرسازی، از اجرایی شدن قانون پیش فروش ساختمان در شهر تهران Tue May 09 10:05:51 IRDT 2017
آفتاب شناسایی تونلی به طول 70 کیلومتر برای عبور تروریست‌ها به تونس Tue Apr 17 19:56:22 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر ثبت نام سفر به عتبات در اربعین، در سامانه سماح Thu Sep 27 16:54:43 IRST 2018
میزان واشنگتن‌پست: ترامپ آمریکا را در جنگی بی‌پایان در "افغانستان" گرفتار کرده است Sun Sep 10 06:47:01 IRDT 2017
بولتن نیوز سپاه ملکان کمک های مردمی را به مناطق زلزله‌زده ارسال می‌کند Tue Nov 14 11:11:34 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران نقش خیران در توسعه فضاهای آموزشی/ افزایش چشمگیر خیران آموزش عالی در 4سال گذشته Sun Sep 24 18:21:06 IRST 2017
میزان ستاره پرسپولیس قراردادش را دو ساله تمدید کرد/ برانکو در پرسپولیس ماندنی شد Wed Jan 10 16:48:57 IRST 2018
تابناک جلدشوت ورزشی/چهارشنبه26اردیبهشت Wed May 16 00:46:15 IRDT 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا ستاد تسهیلات نوروزی در سپیدان تشکیل جلسه داد Tue Feb 21 14:10:06 IRST 2017
تدبیر و امید سریع‌ترین آسانسور جهان راه اندازی شد Sun Apr 09 11:09:50 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم آندره کوبلف: آزمون یک مهاجم آماده شده از سوی بردیف است/ او فرصت‌های حمله‌ای بیشتری در زنیت دارد Tue Apr 16 08:47:32 IRDT 2019
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران صلح طلب است Mon Apr 30 12:02:00 IRDT 2018
پول نیوز مالیات بر ارزش افزوده تا 2 هفته آینده کاهش می‌یابد Wed Apr 10 11:28:07 IRDT 2019
واحد مرکزی خبر انتخابات 96/ مردم شمالی ترین شهر فارس هم گام با انتخابات Fri May 19 22:00:57 IRDT 2017
جماران مسافر بیرجندی از مرگ نجات یافت Tue Feb 13 12:14:52 IRST 2018
تی نیوز مردم باید نتیجه کاهش تورم را در سفره ها ببینند Sat Sep 02 18:36:17 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا مراسم تبرک خر!/عکس Wed Feb 27 13:36:40 IRST 2019
جماران حمایت از هنرمندان جوان راه ماندگاری هنر خوشنویسی است Sun Sep 09 14:28:28 IRDT 2018
تی نیوز اطلاعیه دولت درباره محدودیت های مجازی Tue May 01 22:28:50 IRDT 2018
فردا اعدام قریب‌الوقوع 14 عربستانی توسط آل‌سعود Tue Jul 18 14:01:01 IRDT 2017
روزنامه کیهان قیمت سکه و ارز Mon Mar 06 20:46:56 IRST 2017
روزنو آخرین خبرها در مورد معاوضه مهاجم استقلال با آل کثیر؟! Mon Dec 11 23:40:01 IRST 2017
خبرگزاری فارس کمپین فرمایشی تخصص شماست جناب آشنا! Sat Dec 16 17:39:00 IRST 2017
صبا ایران همکاری بیش از 60 بانک کارگزار خارجی در 30 کشور دنیا با بانک شهر Wed May 23 22:07:18 IRDT 2018
خبرگزاری حوزه نیازهای مناطق محروم اولویت بندی شود Sat Dec 15 17:19:00 IRST 2018
خبرگزاری مهر استعاره‌های مفهومی قرآن خصلت فرهنگی دارند/ قرآن و مطالعات فرهنگی Sun Jun 02 14:45:14 IRDT 2019
تی نیوز تلاش آموزش و پرورش برای تقویت مهارت آموزی دانش آموزان Sat Sep 30 15:53:57 IRST 2017
بصیرت گاف جدید ترامپ: کشته شدن "138 میلیون" نفر از مردم سریلانکا را در این حادثه تسلیت می‌گویم! Mon Apr 22 13:50:49 IRDT 2019
تی نیوز فرهنگ آپارتمان نشینی در نگی که نگفتی/آیا آپارتمان جای زندگی کردن است!؟+ عکس Sun Sep 10 16:43:59 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی 2 متهم آتش سوزی پارک ملی گلستان دستگیر شدند Tue Jul 03 23:57:00 IRDT 2018
پارسینه ورزش های خوب و بد برای کمردرد Thu Mar 14 08:49:26 IRST 2019
تی نیوز یک میلیون قطعه سکه در راه بازار Tue Apr 24 17:30:01 IRDT 2018
روزنو «عمو پورنگ» بازیگر سریال می‌شود Sat Jan 13 15:08:10 IRST 2018
ایران آنلاین واژگونی پراید 3 کشته برجای گذاشت Wed Aug 29 17:32:21 IRDT 2018
ایران آنلاین اظهارات وزیر نفت عربستان نفت را گران کرد Mon Jan 22 14:39:22 IRST 2018
فرهنگ نیوز کتاب مستند عملیات خیبر تدوین شد Sun May 28 09:15:00 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم غوطه شرقی یا یمن؛ شورای امنیت برای کدام حقوق بشر نگران است؟ Sat Feb 24 09:21:48 IRST 2018
آریا توزیع کارت آزمون کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای از فردا Mon Jul 31 13:19:44 IRDT 2017
آریا برگزاری کمیسیون پزشکی در استان‌های «مرکزی» و «چهار محال‌ و بختیاری» Tue Aug 28 16:49:01 IRDT 2018