انتخاب - Mon Jan 23 10:43:41 IRST 2017 نمایش خبر

اظهارات تکان‌دهنده آتش‌نشانان: به شهرداری اعتراض کردیم تهدید شدیم/ 5هزار نفریم با هزار لباس کهنه

نگاهشان به خرابه‌ها دوخته‌ شده بود. خسته و بی‌رمق اما برای نجات جان همقطارانشان لحظه شماری می‌کردند تا برای چندمین بار وارد میدان عملیات شوند.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :  

  نگاهشان به خرابه‌ها دوخته‌ شده بود. خسته و بی‌رمق اما برای نجات جان همقطارانشان لحظه شماری می‌کردند تا برای چندمین بار وارد میدان عملیات شوند.
 

 
به گزارش انتخاب، برخی از ابتدای حادثه شاهد ماجرا بودند و با چشمان بهت زده شان، پرپر شدن همکارانشان را دیده بودند و عده‌ای هم با‌ وجود اینکه شیفت کاری‌شان نبود راهی ساختمان «پلاسکو»یی شدند که از هر گوشه اش، آتش زبانه می‌کشید.پس حضور هر آتش‌نشان می‌توانست کمکی درعملیات بزرگ امداد و نجات باشد. نفس هایشان را در سینه حبس کرده و در نگاهشان حسرت و انتظار موج می‌زد. درد دلشان زیاد بود و نمی‌توانستند داغ سنگین از دست دادن همکارانشان را باور کنند. ولی تنها یک امید ، قوت را به پاهایشان باز می‌گرداند :«امید به نجات یک رفیق»
 

 
آتش‌سوزی و ویرانی ساختمان عظیم پلاسکو در چشم برهم زدنی همه را شوکه کرده بود اما ناپدید و گرفتار شدن افرادی که برای نجات جان همنوعانشان دل به آتش زده بودند دل ملت را آزرد و این فداکاری اشک همه را در آورد.
 

 

 من زنده ماندم ولی...
 

 
بغض رهایش نمی‌کند. خسته و درمانده روی سنگفرش‌های سرد خیابان جمهوری نشسته و با نگاهی حسرت بار، به خرابه‌های ساختمانی خیره مانده که در چند لحظه در مقابل چشمانش با خاک یکسان شد.
 

 
فتاح آقا محمدرضا از مأموران سختکوش ایستگاه 31 آتش‌نشانی تهران است که زمان آتش‌سوزی به محل حادثه اعزام شده و تمام این مدت در صحنه بوده است.
 

  مرد جوان با لباس‌های سوخته و صورت سیاه شده‌اش، جرعه‌ای آب نوشید و با فروخوردن بغض تلخش به تشریح جزئیات ماجرا برای خبرنگار حوادث روزنامه ایران پرداخت و گفت: صبح روز پنجشنبه 30 دی ماه وقتی به ما اعلام کردند که طبقه نهم ساختمان پلاسکو طعمه حریق شده است آژیرکشان راهی محل حادثه شدیم.گرچه هجوم مردم و شلوغی‌ها کمی کار را سخت می‌کرد ولی خیلی سریع به اطفای شعله‌های سرکش پرداختیم.اما آتش خیلی سریع به طبقه دهم سرایت کرد. همان لحظه من پایین آمدم تا با کمک دستگاه‌های دیگر آتش را خاموش کنم اما دقایقی نگذشت که صدای انفجار از طبقه دهم به گوش رسید. 


  


 لحظات تلخ و وحشتناکی بود. حدود 6 نفر از همکارانم در طبقه دهم بودند که با این انفجار در طبقه نهم محبوس شدند. راه پله‌ها بسته بود و به سختی می‌توانستیم راهی برای ورود و خروج پیدا کنیم. ساعت 10 و نیم صبح اعلام کردند که ساختمان در حال ریزش است و باید آنجا را تخلیه کنیم ولی هنوز عده‌ای از مردم عادی در ساختمان بودند و همکارانم برای نجات آنها در ساختمان حضور داشتند. راه پله‌ها ریزش کرده بود و امکان خروج وجود نداشت.


  


  بعضی از دوستانم به سمت پنجره آمدند و از طریق نردبان خارج شدند اما پس از شنیدن صدایی مهیب، در کمال ناباوری ساختمان 17 طبقه جلوی دیدگانمان با خاک یکسان شد و دیگر اثری ازهمکاران گرفتار به دستمان نرسید. آتش‌نشان فداکار که با یاد‌آوری روز حادثه اشک در چشمانش حلقه زده بود ادامه داد:«7سال است که استخدام شده‌ام و برای کمک به همنوعانم تلاش می‌کنم. بارها چنین حوادثی رخ داده بود ولی مصیبت به این بزرگی کمر همه ما را خم کرده و غم از دست دادن رفیقان و همکارانمان که هنوز هیچ ردی از آنها نداریم برایمان سخت و سنگین است.»


 

 به خاطر چشم انتظاری خانواده همکارم اینجا هستم
 

 
فتاح آقا محمدرضا، در ادامه ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های همکارانش که چشم انتظار خبری از آتش‌نشان‌ها هستند گفت: من هم متأهلم و در روز حادثه در صحنه بودم.تمام این مدت اینجا حضور دارم .همسرم هم هر روز اشک می‌ریزد ودعا می کند.امروز همسرم خواست تا به خاطر دختر کوچولویمان چند ساعتی کنارشان باشم.اما در حالی که بسیاری از فرزندان و خانواده‌های همکاران‌مان چشم انتظار خبری از عزیزان‌شان هستند نمی‌توانیم اینجا را ترک کنیم.
 

 

 دردسر لباس‌های کهنه آتش‌نشانان
 

 
کنار جدول روبه‌روی ساختمان نشسته و به لودرهایی که در حال خاکبرداری هستند چشم دوخته. شاید در زیر این آوارها ردی از همکارانش به‌دست بیاید.
 

 
حسین فریدون نسب، از ایستگاه 58 در حالی که منتظر است تا پس از مرحله خاکبرداری بار دیگر وارد خرابه‌ها شود و به خاموش کردن آتش‌های زیرخاکستر بپردازد، گفت: «همه ما شوکه هستیم. خانواده‌ها چشم انتظارند و می‌خواهند تا خبری از عزیزانشان به آنها بدهیم. حجم این آوار ناامیدمان می‌کند ولی تنها امیدمان به خداست.»
 

 
این آتش‌نشان فداکار که آستین‌های لباس آتش‌نشانی‌اش پاره شده وبخشی ازلباس‌هایش هم سوخته، ادامه داد: ما 5 هزار نیروی عملیاتی هستیم اما با هزار لباس آتش‌نشانی. متأسفانه به خاطر بی‌توجهی‌های مدیران‌مان ومسئولان شهری با کمبود امکانات روبه‌روهستیم که کار را برای ما سخت کرده است. اگر کیفیت لباس‌های ما بهتر شود به طورقطع راحت‌تر می‌توان دل به آتش زد ولی گاهی همین ابتدایی‌ترین مسائل مشکل‌ها را برایمان دو چندان می‌کند.
 

 

 سختی کار آتش‌نشان در رده آخر
 

  یکی دیگر از همکاران این آتش‌نشان در حالی که از مسئولان گلایه داشت، گفت: متأسفانه هیچ وقت آتش‌نشانان جدی گرفته نشدند و همیشه به سادگی از کنارشان گذشتند.حتی حالا با وجود این حادثه غم انگیز وبزرگ و از دست دادن همکارانمان، بنیاد شهید آنها را شهید نمی‌داند. تنها شهدای جنگ را شهید عنوان می‌کنند.مگر این نیست که آنها با گلوله به جنگ رفتند تا هموطنانشان را نجات دهند. ما هم بواسطه آتش تن به آتش می‌زنیم تا عزیزانمان را نجات دهیم. آنها برای حفظ کشور، ناموس وجان ومال مردم قدم در راه گذاشتند و ما آتش‌نشان‌ها هم از جانمان می گذریم تا گرفتاران را نجات دهیم.


  


  ولی افسوس که هیچ گاه صدایمان به جایی نرسید و از درجه‌بندی سختی کارهم در رده سوم قرار گرفتیم. ما هم خانواده داریم و عزیزانی که چشم به راهمان هستند.در این حادثه ما نجات پیدا کـــــــــــــــردیم ولی به قیمت از خودگذشتگی همکاران آتش‌نشانمان. ای کاش حداقل کیفیت ابزاری که در دسترسمان هست بالا برود و تجهیزات بیشتری در اختیارمان قرار بگیرد. گرچه مدتی است لباس‌های با کیفیت خوب در دسترسمان هست ولی هنوز برخی از آتش‌نشانان با لباس‌هایی که جنس خوبی ندارند و در آتش و حرارت آسیب می‌بینند دل به آتش می‌زنند. ای کاش لباس‌های کهنه ما از رده خارج شود و کمی هم امنیت و جان ما درعملیات‌های مختلف که با جان‌مان سروکاردارد در نظر گرفته شود.


 

 جایی برای اعتراض نداریم
 

 
یکی دیگر از این قهرمانان فداکار نیزهمسو با همکارش گفت: متأسفانه ما جایی برای اعتراض نداریم و حتی پارسال وقتی عده‌ای از همکارانمان برای شکایت به شهرداری رفتند و اعتراض کردند بشدت با آنها برخورد شد و با تهدید و ارعاب هم روبه‌روشدند.اما این رسم برخورد با جانفشان‌ها نیست.
 

 

 یادی از خانواده آتش‌نشانان شهید
 

 
یکی از آتش‌نشانان ایستگاه 40 نیز در حالی که در غم از دست دادن همکارش اشک می ریخت، گفت: ما بارها در امدادرسانی‌ها همکارانمان را از دست دادیم. اما این سازه‌ها و بافت‌های فرسوده کار را برای ما سخت‌تر می‌کند.ای کاش در این شرایط به فکر خانواده همکارانمان باشیم که چشم انتظار خبری از عزیزانشان هستند. ای کاش این لحظات پردلهره را فراموش نکنیم نه تنها این حادثه دیدگان پلاسکو بلکه شهیدان دیگر که در عملیات‌های همین امسال و سالهای گذشته جانشان را از دست دادند تا دیگران زنده بمانند. برادرم شهید شده و می‌دانم این خانواده‌ها چه می‌کشند. ای کاش مسئولان درتمام بخش‌ها به فکرشان باشند تا گوشه‌ای از آلام‌شان التیام بخشیده شود.
 

 

 بی‌مسئولیتی به چه قیمت؟
 

 
آتش‌نشان دیگری که در صحنه ویرانی و خاکبرداری «پلاسکو» به لودرها خیره شده بود با تأسف گفت: می‌دانید این صاحبان ساختمان درآمدشان چقدر بود؟ حداقل 200 میلیون تومان در ماه؟ یعنی اینها پول نصب یک دستگاه اطفای حریق نداشتند؟ مگر هزینه‌اش چقدر می‌شد؟ به طور قطع هر قدر هم هزینه می‌کردند همیشه برایشان این دستگاه و امکانات می‌ماند. ولی حالا مگر آتش‌نشان‌های ما زنده می‌شوند و میلیاردها تومان خسارت بازمی‌گردد.آیا ایمنی این قبیل ساختمان‌ها ارزش نداشت که به چنین فاجعه‌ای بینجامد.متأسفانه همه ما فکر می‌کنیم مرگ برای همسایه است. اما روز پنجشنبه، همکارانم و کسانی که در عملیات‌های مختلف با هم بودیم در یک چشم به هم زدن زیر صدها تن آوار و آتش ماندند.آنها مظلومانه رفتند تا مردم زنده بمانند.اما افسوس که...
 

 

 بهترین‌هایمان را از دست دادیم
 

 
یکی دیگر از آتش‌نشانان در حالی که خستگی در چهره‌اش موج می‌زد و تازه از میدان عملیات بازگشته و برای لحظاتی کنار زمین نشسته بود تا کمی نفس بگیرد تا بازهم به محل عملیات بازگردد، سرش را تکان داد و گفت:باور کنید هنوز هم باور نمی‌کنیم این صحنه‌ها واقعی باشد.ما و خانواده نمی‌توانیم این فاجعه را باور کنیم. تا زمانی هم که رد و نشانی از آنها به‌ دست نیاوریم آرام و قرار نمی‌گیریم و باید تا آخر به عملیات ادامه دهیم. وی ادامه داد: ما 20 نفر از بهترین‌ها و نخستین‌ها را از دست دادیم.آنها بهترین بودند که برای نجات جان و مال مردم با وجودی‌که می‌دانستند مرگ از شاهرگ هم به آنها نزدیک است دست از عملیات و امدادرسانی برنداشتند.باور کنید بهترین‌هایمان پر کشیدند و نمی‌دانیم چه انفاقی می‌افتد.
 

 
در میان همه این آتش‌نشانان فداکار و خسته که دیگر رمقی برایشان نمانده، عده‌ای از همکارانشان از اقصی نقاط شهر برای کمک به صورت خودجوش آنجا آمده بودند تا کمکی به آنها کنند. جلال رحمان‌زاده یکی از این آتش‌نشانان است که به‌عنوان نیروی کمکی از ایستگاه گلستان در شهرری به اینجا آمده تا پا به پای همکارانش تلاش کند.آتش‌نشان‌هایی از سایر شهرها نیزآ مده‌اند و...
 

 

 ‌ تجهیز بی‌سیم شخصی به کلاه‌های حریق
 

 
یکی از آتش‌نشانان دیگر هم بیان کرد: ای کاش کلاه‌های آتش‌نشانی به بی‌سیم‌های شخصی مجهز شود، گرچه این امکانات وجود دارد ولی متأسفانه همچنان ما با مشکلات اساسی در این زمینه روبه‌رو هستیم. اگر همین امکانات اولیه برای ما فراهم شود قطعاً در زمان حوادث امنیت ما بیشتر می‌شود.


  


 منبع: روزنامه ایران
انتخاب پاشازاده از نساجی برکنار شد Sun Dec 17 23:27:48 IRST 2017
انتخاب فیلم/ سقوط مرگبار از بانجی جامپینگ! Wed Jan 31 13:13:44 IRST 2018
انتخاب دمپایی ابری های رئیس جمهور ایالات متحده پر فروش شد / ایده خلاقانه ای که از توییتر دونالد ترامپ الهام گرفته است Fri Jan 04 14:21:56 IRST 2019
انتخاب فیلم/ لحظه وقوع زلزله 8.1 ریشتری در مکزیک با 58 نفر کشته Sat Sep 09 09:32:21 IRDT 2017
انتخاب آغاز عملیات بارگیری سکوی 14-spd پارس جنوبی /یک مسئول: بزودی در برداشت گاز از قطر پیشی می‌گیریم Tue Jan 02 13:40:01 IRST 2018
انتخاب اپل مپس از نظر پوشش و جزییات، یارای رقابت با گوگل مپس را ندارد Thu Dec 21 21:20:01 IRST 2017
انتخاب تصاویر : شهر بی قانون در برزیل‎ Mon Feb 13 15:50:16 IRST 2017
انتخاب حمله هوایی عراق به محل نشست فرماندهان داعش در سوریه Mon Dec 31 15:57:53 IRST 2018
انتخاب فتحی: در پرونده گومز 675 هزار دلار به نفع استقلال شد/ شفر هنوز به ما لیست نداده است Thu Nov 29 20:28:25 IRST 2018
انتخاب همایون شجریان: اجازه دهید موضع من بماند برای خودم Wed May 17 20:42:19 IRDT 2017
انتخاب توضیحات دیوان محاسبات درباره ادعای مختومه شدن پرونده حقوق‌های نامتعارف Mon Sep 04 15:20:41 IRDT 2017
انتخاب گوگل اسلاید به روز رسانی شد / امکان تایپ خودکار اصوات در هنگام ارائه کنفرانس Mon Oct 08 23:28:01 IRST 2018
انتخاب شروط عجیب میانمار برای مربی ایرانی/ کشتارها را تکذیب کن Sun Sep 24 18:35:01 IRST 2017
انتخاب وضعیت پروازهای فرودگاه امام خمینی(ره) به حال عادی بازگشت Fri Jan 04 10:19:39 IRST 2019
انتخاب سفر سرزده وزیر دفاع آمریکا به کابل Mon Feb 11 10:36:37 IRST 2019
انتخاب خاموشی: یک‎بار برای همیشه به "بودجه بر مبنای چانه‎زنی" پایان دهیم؛ کشور به مجلس دوم نیاز دارد Mon Feb 26 11:17:59 IRST 2018
انتخاب رئیس ستاد ارتش ترکیه وارد تهران شد Sun Oct 01 22:38:01 IRST 2017
انتخاب مجلس تا 15 فروردین تعطیل شد Tue Mar 14 22:22:29 IRST 2017
انتخاب واکنش برانکو نسبت به شایعه اختلافش با جلال حسینی Tue Oct 03 18:26:01 IRST 2017
انتخاب رئیس ستاد بحران: 36 میلیون تن مواد غذایی سالانه در ایران هدر می رود Thu Jan 10 20:46:36 IRST 2019
انتخاب نامه محسن هاشمی به مهدی کروبی/ به عنوان وصی آیت الله موظب بودم پاسخ بدهم Sat Oct 13 13:21:41 IRST 2018
انتخاب ضرب و شتم محیط‌بان گرگانی به دست شکارچی غیرمجاز Wed Dec 27 11:20:01 IRST 2017
انتخاب رکوردشکنی‌ها در بازار ارز لحظه‌ای شد: دلار 5500، یورو 6500 تومان / افتضاح سقوط پول ملی؛ به مردم توهین نکنید و در مورد این فاجعه، توضیح دهید Sun Apr 08 12:07:00 IRDT 2018
انتخاب برنامه استقلال در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا Tue Feb 07 21:51:45 IRST 2017
انتخاب فیلم/ مراسم روز امام حسین (ع) در نیویورک Mon Sep 25 15:46:23 IRST 2017
انتخاب ترامپ در مورد بن سلمان چه در ذهن دارد؟ آیا او گام به گام سیاست های کاخ سفید برای مقابله با ایران را اجرایی می کند؟ Sun Jun 25 06:00:01 IRDT 2017
انتخاب سایت AFC: ایران به دنبال قهرمانی چهارم در جام ملت‌های آسیا Wed Jan 02 14:06:52 IRST 2019
انتخاب انتقاد روزنامه جمهوری اسلامی از احمدی‌نژاد: چگونه فردی که 8 سال رییس قوه مجریه بوده، می‌گوید حمله به سفارت انگلیس با اطلاع انگلیسی‌ها و نظام بوده؟ Sun Nov 12 09:10:01 IRST 2017
انتخاب پیام تقدیر ظریف از مردم به مناسبت مشارکت بالا و هوشمندانه در تعیین سرنوشتشان Sat May 20 12:54:55 IRDT 2017
انتخاب فیلم/ اعلام خبر آزمایش موشکی به شیوه تلویزیون کره شمالی Wed Jul 05 10:24:00 IRDT 2017
انتخاب ویدئوی طنز / گوشت چیست؟! Wed Feb 06 13:41:58 IRST 2019
انتخاب تصاویر : رونمایی شرکت سامسونگ از  Galaxy S9 Mon Feb 26 13:45:18 IRST 2018
انتخاب عراقچی: جامعه بین‌الملل خود را برای خروج احتمالی آمریکا از برجام آماده کند Mon Jan 08 12:55:01 IRST 2018
انتخاب 7 گزینه نهایی شهرداری تهران چه سوابقی دارند؟ Wed Jul 19 15:02:51 IRDT 2017
انتخاب ویدئو / روحانی دقیقا درباره «حجاب» چه گفت؟ Wed Jan 23 20:26:04 IRST 2019
انتخاب مبلغ سود سهام عدالت برای هر فرد چقدر است؟ Tue Jul 25 11:12:52 IRDT 2017
انتخاب فیلم/ سرقت 24 میلیون تومانی از دو عابر بانک در میرداماد! Sun Apr 15 11:58:23 IRDT 2018
انتخاب دولت فرانسه جلیقه زردها را به پایان اعتراض دعوت کرد Thu Dec 13 20:09:23 IRST 2018
انتخاب اعمال سهمیه 5 درصدی ایثارگران در آزمون سراسری سال 96 Sun May 28 16:01:17 IRDT 2017
انتخاب البرادعی:‌ اگر عراق به کویت حمله نمی‌کرد کشوری هسته‌ای می‌شد Sun Jan 15 11:25:55 IRST 2017
انتخاب مشاور اوباما: لغو برجام از سوی آمریکا، احتمال توافق با کره شمالی را از بین می برد Fri Aug 11 10:25:17 IRDT 2017
انتخاب مادورو دومین دوره ریاست جمهوری خود را آغاز کرد Thu Jan 10 22:13:19 IRST 2019
انتخاب ویدیو/ فیلم دیده نشده از دماوند، 60 سال پیش Wed Nov 07 20:54:11 IRST 2018
انتخاب تصمیم جدید منصوریان برای دربی پایتخت Thu Feb 09 20:53:54 IRST 2017
انتخاب فیلم/ گفتگوی با سرپرست ایرانی تیم ملی کشتی آمریکا Sat Feb 18 14:46:43 IRST 2017
انتخاب فیلم/ بغض سید محمود دعایی هنگام درخواست نامگذاری خیابانی به نام دکتر مصدق Sat Aug 19 14:53:14 IRDT 2017
انتخاب سایت هلندی: شاید قوچان‌نژاد در جام جهانی نباشد Tue Jan 02 12:35:02 IRST 2018
انتخاب جهانگیری: اشتباه آمریکا این است که به منابع اطلاعاتی غلط تکیه کرده Tue Nov 13 11:26:11 IRST 2018
انتخاب دونالد ترامپ: موفق‌ترین رئیس‌جمهوری آمریکا در 90 روز نخست بوده‌ام Wed Apr 19 09:45:43 IRDT 2017
انتخاب مادر صنایع دستی ایران در 110 سالگی درگذشت Thu Apr 26 08:41:03 IRDT 2018
انتخاب قطار مسافربری خرمشهر به تهران از ریل خارج شد Fri Jul 14 17:14:12 IRDT 2017
انتخاب ویدئو / بانک مرکزی برای ارزان شدن دلار چه کرد؟ Fri Dec 14 20:21:23 IRST 2018
انتخاب توصیه رئیس جمهوری ارمنستان به فرانسه در مورد ایران Fri Mar 10 09:40:01 IRST 2017
انتخاب بیانیه جدید کاخ سفید درباره اعتراضات هفته گذشته ایران Thu Jan 11 10:23:10 IRST 2018
انتخاب جزئیات تازه از آتش‌سوزی یک حسینیه در شهرری Wed Jan 24 21:35:13 IRST 2018
انتخاب ویدیو / نقوی حسینی نماینده اصولگرا: جاسوس همجنس‌گرا در قامت یک مجتهد برای ثبت‌نام در انتخابات خبرگان آمده بود Mon Nov 12 18:03:48 IRST 2018
انتخاب ظریفیان: تا زمانی که احزاب حرفه‌ای نشوند، جامعه مدرن شکل نمی‌گیرد/ امام: در قوای مختلف ما با کمبود کادر پرورش یافته مواجه هستیم Tue Aug 01 17:55:02 IRDT 2017
انتخاب 4 روش برای کنار آمدن با تغییرات زندگی Mon Oct 15 13:08:58 IRST 2018
انتخاب تعهد سنگین ایلان ماسک:تسلا به زودی به سوددهی بالا می رسد/دوران آزمون و خطای تسلا3 تمام شد؟ Sun Apr 15 21:31:27 IRDT 2018
انتخاب این خوراکی های رژیمی چاقتان می کنند! Sat Feb 02 15:58:39 IRST 2019
انتخاب ناگفته‌های ناطق نوری از واکنش "آیت الله" به رد صلاحیتش در انتخابات سال 92 Sun Jan 15 16:55:59 IRST 2017
انتخاب مادورو: آنها که می‌گویند من دیکتاتورم بروند به جهنم! Wed Nov 21 15:50:48 IRST 2018
انتخاب اقدامات بانک‌ پاسارگاد در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال Tue Jan 30 18:37:20 IRST 2018
انتخاب استراق سمع تمام مکالمات آیفونی ها با کمک یک باگ خطرناک / شرکت اپل سرویس«فیس تایم گروهی» را موقتا لغو کرد Tue Jan 29 12:12:12 IRST 2019
انتخاب آزار دختران مسافر با خودروی پدری Mon Apr 16 18:10:59 IRDT 2018
انتخاب پس از برجام، مشکلات اقتصادی‌مان بیشتر شد / مردم با ان‌شاءالله و ماشاءالله امیدوار نمی‌شوند / مشکل معیشت ما این است که از فناوری و توان و صنعت موشکی‌مان تنزل می‌کنیم / می‌خواهند این وزیر خارجه دروغ‌گوی فرانسه و همدست ناپاک آمریکا را به این مملکت راه بدهند Fri Jan 26 15:57:26 IRST 2018
انتخاب وزیر خارجه آلمان خطاب به ترک‌های مقیم کشورش: شما به اینجا تعلق دارید Sat Jul 22 11:46:18 IRDT 2017
انتخاب قاضی عسکر: به دروغ گفته‌اند امام جمعه مکه خون شیعیان را حلال کرده Tue May 30 09:39:14 IRDT 2017
انتخاب عکس/استقبال رئیس سازمان صدا و سیما از دکتر روحانی Fri Apr 28 15:44:38 IRDT 2017
انتخاب نایب قهرمان دوچرخه سواری المپیک از کما خارج شد Wed Jan 24 11:30:01 IRST 2018
انتخاب نماینده مجلس: قیمت کالای اساسی و سوخت تا پایان سال افزایش نمی‌یابد Mon Oct 08 16:36:45 IRST 2018
انتخاب در بازار طلا و ارز چه می‌گذرد؟ Sat Apr 21 16:25:41 IRDT 2018
انتخاب اسامی 23 زائر ایرانی فوت شده در حج/ انتقال 56 زائر بیمار به کشور برای ادامه درمان Sun Sep 10 10:50:41 IRDT 2017
انتخاب رونالدو، برنده توپ طلای سال 2017 Thu Dec 07 22:50:25 IRST 2017
انتخاب تصاویر : انفجار انتحاری نزدیک سفارت آمریکا در کابل Tue Aug 29 16:46:56 IRDT 2017
انتخاب مذاکرات مجدد کُردهای تحت حمایت آمریکا با داعش در شرق سوریه Tue Oct 23 14:44:05 IRST 2018
انتخاب کارت زرد مجلس به وزیر نفت Tue Dec 12 12:34:02 IRST 2017
انتخاب رسولی: با تداوم روند میراث‌خواری نسل آینده از طریق فروش تراکم مخالفیم Tue Dec 05 14:15:22 IRST 2017
انتخاب آیت الله مکارم شیرازی: اتفاقات اخیر مجلس نگران‌کننده بود/ نباید با کسی آمرانه سخن گفت Mon Dec 24 13:11:56 IRST 2018
انتخاب پنج نقطه تاریک بازار مسکن Thu Aug 31 20:10:01 IRDT 2017
انتخاب اولین جلسه شورای فقهی بانک مرکزی برگزار شد Wed Nov 14 18:56:42 IRST 2018
انتخاب مخالفت عراق با بندهای مربوط به حزب‌الله در بیانیه اتحادیه عرب Mon Nov 20 11:52:01 IRST 2017
انتخاب عارف: اصلاح‌طلبان با یک کاندیدا وارد انتخابات می‌شوند /کاندیدای اصلاحات دور اول پیروز می‌شود Fri Mar 03 09:59:05 IRST 2017
انتخاب فیلم/ جهانگیری خطاب به قالیباف و رییسی: کاندیداها از سابقه خود نترسند Fri May 12 21:21:05 IRDT 2017
انتخاب موضع گیری دختر بوش علیه تصمیم ترامپ Wed Feb 01 16:55:26 IRST 2017
انتخاب تمجید نخست وزیر عراق از نقش مثبت ایران Fri Mar 31 19:20:32 IRDT 2017
انتخاب دور تازه رقابت فیسبوک با اپل و گوگل Fri Feb 16 13:45:34 IRST 2018
انتخاب عضومجلس خبرگان:حرمت رئیس جمهوری واجب است Sun Jun 25 09:45:37 IRDT 2017
انتخاب فیلم/ آخرین آمار جانباختگان سیل در کشور Sun Apr 16 10:33:37 IRDT 2017
انتخاب روایتی از جلسات شام رهبری و آیت‌الله هاشمی /3 شرط مرعشی برای رییس‌جمهور آینده Mon Feb 13 08:26:48 IRST 2017
انتخاب تصویری از فوتبال بازی کردن وحید هاشمیان با پدر ترانه علیدوستی Tue Oct 09 19:34:35 IRST 2018
انتخاب عکس/ انفجار خودروی بمب‌گذاری شده در اوکراین Sat Sep 09 14:21:51 IRDT 2017
انتخاب توافق سری روسیه و عربستان برای افزایش تدریجی تولید نفت اوپک Wed Oct 03 20:41:42 IRST 2018
انتخاب محسن آرمین: نه در قوه قضائیه بوده‌ام، نه مسئولیتی در اوین داشته‌ام Wed Apr 12 08:26:57 IRDT 2017
انتخاب مادورو مهلت اروپا برای برگزاری انتخابات را رد کرد Mon Feb 04 09:15:02 IRST 2019
انتخاب مهم ترین رویدادهای امروز دنیای IT و تکنولوژی؛ از گوشی هایی با عمر باتری فوق العاده عالی تا فروش اطلاعات بریتانیایی ها در ازای 10پوند Wed Dec 26 23:08:34 IRST 2018
انتخاب تصاویر : اعدام نمادین و آتش زدن دونالد ترامپ و معاونش Sun Jan 28 10:11:20 IRST 2018
انتخاب عکس/ ثبت نام عبدالحسن مقتدایی استاندار دولت اصلاحات در انتخابات Sat Apr 15 14:06:32 IRDT 2017
انتخاب صلاحیت بازنشستگانی که از رهبری اجازه ماندن گرفته‌اند، موضوعیت ندارد Fri Nov 30 15:11:53 IRST 2018
انتخاب فیلم/ ویدئویی عجیب از فرود فرازمینی‌ها در زمین! Fri Jan 12 11:34:34 IRST 2018
یک ورزش برهانی: استقلال مربی بزرگ خارجی می‌خواهد Sun Oct 01 10:38:24 IRST 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا پیگیری از سکته قلبی ممکن شد Wed Jun 20 19:37:35 IRDT 2018
آنا نشست صمیمانه مدرسان خوشنویسی برگزار می‌شود Sun May 07 11:11:35 IRDT 2017
برنا از هر 10 ایرانی 6 نفر عضو شبکه‌های اجتماعی هستند Thu Mar 09 14:50:46 IRST 2017
تابناک بازداشت 13 فلسطینی در حمله صهیونیستها به کرانه باختری Wed Jul 25 10:38:11 IRDT 2018
سیتنا امکان انتقال وجه حساب‌های مشترک افراد حقیقی و امضاء داران حقوقی Sat May 27 16:51:20 IRDT 2017
خانه ملت وام های قرض الحسنه با شرایط آسان در اختیار مدیران بانکی قرار می گیرد Mon Nov 26 12:20:09 IRST 2018
واحد مرکزی خبر زمستان گذرانی 70 هزار پرنده در تالاب هاب چهارمحال وبختیاری Sat Dec 01 12:04:28 IRST 2018
واحد مرکزی خبر کاهش 29/5 درصدی اعتبارات شهرستان بیرجند Mon Jun 11 14:57:31 IRDT 2018
پول نیوز لباس عجیب داور در دربى منچستر (عکس) Thu Apr 27 08:54:46 IRDT 2017
روزنو پرده برداری از دو دروغ بزرگ "ترامپ": دوستی با مردم ایران و تلاش برای دستیابی به توافقی بهتر Sun Nov 04 16:38:01 IRST 2018
خرداد نیوز فرزند بهزیستی، مشاور جوان رییس بهزیستی شد Fri Jan 04 18:42:38 IRST 2019
اطلاعات پزشک در ردای نخست وزیر Sat Jul 07 16:25:39 IRDT 2018
صبحانه با خبر آنر چهار گوشی جدید معرفی می‌کند Wed May 17 16:21:13 IRDT 2017
آفتاب ایران تقدیر سفیرتام الاختیار روسیه در ایران از دانشگاه مذاهب اسلامی Sun Oct 14 16:30:43 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم سومین زلزله غرب ایران با 5.4 ریشتر ایلام را لرزاند Thu Jan 11 11:46:47 IRST 2018
خبرگزاری فارس اگر بخواهیم از حق خود دفاع کنیم محروم می‌شویم!/ بهتر است سکوت کنم Tue Jul 18 12:39:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی قهرمانان اسنوکر به کشور بازگشتند Mon Aug 01 13:54:00 IRDT 2016
ایلنا سال نو میلادی با حادثه در آلمان و خشونت در بریتانیا آغاز شد Mon Jan 01 19:59:58 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی گالوپ: محبوبیت نامزدهای انتخاباتی آمریکا به پایین ترین حد خود رسید Fri Jun 24 02:41:00 IRDT 2016
خبرگزاری دانشجویان ایران موگرینی: اتحادیه اروپا از راهکار سیاسی در سوریه حمایت می‌کند Tue May 16 18:37:08 IRDT 2017
خبرگزاری بین المللی قرآن هواپیمای صلیب سرخ به صنعا رسید Sat Nov 25 16:03:11 IRST 2017
جماران 21 سارق در مشهد دستگیر شدند Tue Jul 31 16:11:29 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم تامین داروهای مادوپار و والفارین تا چند روز آینده Mon Aug 06 17:02:54 IRDT 2018
ایران آنلاین جانبازان، شهدا و ایثارگران با فداکاری خود کشور، نظام و ملت را بیمه کردند Wed Feb 01 20:56:33 IRST 2017
پرشین خودرو نوسازی مینی بوس های فرسوده به خط پایان رسید Mon Sep 04 16:22:00 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران پروازهای یکشنبه فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز Sun May 14 09:12:17 IRDT 2017
صبح تهران فرهاد رهبر زنگ آغاز سال تحصیلی یکی از مدارس را نواخت Sat Sep 23 13:36:47 IRST 2017
پایگاه خبری الف کارگاه تهیه و طبخ زولبیا و بامیه در اهواز Tue May 29 12:13:00 IRDT 2018
آریا آمریکا صدور روادید را به اتباع ترکیه تعلیق کرد Mon Oct 09 10:15:48 IRST 2017
خبرگزاری مهر کاپیتان سابق پرسپولیس به نفت آبادان پیوست Fri Jan 06 13:51:21 IRST 2017
وطن امروز سلاح حزب‌الله سد سفر سلمان به لبنان Wed Mar 08 00:00:00 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران قیمت بلیت هواپیما کاسپین Thu Jun 01 02:06:01 IRDT 2017
روزنامه دنیای اقتصاد سؤالات تیزهوشان قبل از آزمون در فضای مجازی! Sun Jul 29 09:41:10 IRDT 2018
عصر ایران چرا دولت عراق به سمت ما غش نمی‌کند؟ Thu Feb 07 10:43:47 IRST 2019
باشگاه خبرنگاران غفوری:این نتیجه نمی تواند برای ما خوب باشد Tue Apr 25 23:15:43 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران پست اینستاگرامی روحانی در مورد فیلتر شدن تلگرام Sat May 05 08:49:29 IRDT 2018
وانا پیشنهاد جدید یووه برای جذب صلاح؛ دیبالا به علاوه 50 میلیون یورو Thu Feb 14 15:20:08 IRST 2019
گجت نیوز عرضه گوشی های ال جی با هدف جلب اعتماد مشتریان و بهبود فناوری‌های اصلی موبایل Thu Mar 01 08:25:56 IRST 2018
اعتدال گعده نمایندگان دور صندلی وزرا Sun Aug 26 12:23:46 IRDT 2018
جوان آنلاین معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی در کتابخانۀ امام رضا(ع) Wed Jan 30 15:35:52 IRST 2019
تی نیوز ادعای بی اساس نتانیاهو درباره ایران Mon Apr 16 00:43:18 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران نتیجه انتخابات شورای شهر نکا 96 Fri May 19 20:17:32 IRDT 2017
پارس نیوز واکنش سایت AFC به توقف ایران برابر سوریه Tue Sep 05 22:18:27 IRDT 2017
ایلنا رئیسی: با نورانیت امام رضا(ع) الحاد در فضای ارتباط جمعی را از بین ببریم Tue Jan 24 12:53:00 IRST 2017
جام نیوز فرد مفقود شده در منطقه «دریاچه تار» دماوند پیدا شد Sat Sep 30 16:30:00 IRST 2017
واحد مرکزی خبر گروه طالبان، سفر هیاتی از این گروه را به ایران تایید کرد Tue Jan 01 14:01:47 IRST 2019
آفتاب ایران رمانی دربارۀ زندگانی محی الدین ابن عربی Sat Nov 10 14:50:18 IRST 2018
جماران پایان کار تیم ایران با یک مدال نقره و 2 برنز Sun Sep 17 18:23:31 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران صوت / بسته خبری 30 بهمن 96 Mon Feb 19 20:00:00 IRST 2018
خبرگزاری حوزه عناوین برجسته روزنامه های صبح شنبه فلسطین Sat May 27 14:02:00 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران افزایش 10 درصدی تردد ساعتی خودروها در جاده‌ها در شهریورماه Mon Oct 02 16:13:56 IRST 2017
شفاف عدم استقبال زائران از کشتی برای سفر به عراق Mon Oct 22 22:08:44 IRST 2018
واحد مرکزی خبر همایش همبستگی با یمن دربیروت Wed Mar 29 17:59:50 IRDT 2017
تابناک موشک ماهواره‌بر حامل «پیام» نشد! Tue Jan 15 07:49:12 IRST 2019
تابناک دمای تهران فردا به منفی 3 درجه می رسد Tue Jan 24 17:29:28 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی اوراق بیمه خسارت های فاجعه آمیز به تالار شیشه ای می آید Tue Sep 11 18:37:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی محل نشت تاسیسات نفتی جنوب پایتخت شناسایی و اصلاح شد Sun Jan 13 13:15:00 IRST 2019
فردا پاسخ وزارت ورزش به نامه تراکتورسازی Mon Jan 30 18:31:44 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم معاون ترامپ وارد کره جنوبی شد Sun Apr 16 13:29:03 IRDT 2017
برنا ساخت و توسعه خوابگاه ورزشی در نهاوند در دستور کار است Tue Jan 01 11:59:56 IRST 2019
خبرگزاری جمهوری اسلامی به سوی کارآمدی Sat Mar 04 14:34:00 IRST 2017
واحد مرکزی خبر تولید برنامه‌های فاخر عروسکی در شبکه کودک سیما Sat Jul 22 15:24:46 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی شگرد تروریست ها در الجزایر، استفاده از بیماران روانی و اختلالات عقلی Sat Apr 15 20:59:00 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم روسیه تعقیب هواپیماهای انگلیس توسط جنگنده‌های روسی را تکذیب کرد Fri Aug 17 11:16:56 IRDT 2018
ورزش 11 تابارس: موسلرا ستون تیم ما بود اما اشتباه کرد Fri Jul 06 15:20:06 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم شیراز| امام خمینی(ره) از هرچه جز خدا دوری می‌کرد Mon Jun 04 11:47:50 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران قاسم رضایی برترین فرنگی‌کار ایران در رده‌بندی جهانی Fri Feb 10 02:23:55 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران کمینه و بیشینه دمای هوای هرمزگان 9 خرداد 97 Wed May 30 08:34:37 IRDT 2018
مشرق نیوز آشنایی مرگبار دختر جوان با قهرمان بوکس در فضای مجازی +عکس Tue May 29 13:49:00 IRDT 2018
افق نیوز عطش خرید دلار کم شد Sat Aug 18 18:11:06 IRDT 2018
خبرگزاری بین المللی قرآن آئین عید غدیر و اختتامیه هسته فرهنگی جوان قائم‌شهر برگزار می‌شود Mon Sep 04 14:35:54 IRDT 2017
آنا برپایی نمایشگاه عکس در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیله‌سوار مغان Wed Dec 27 14:50:24 IRST 2017
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین هدفم، گسترش و توسعه ورزش کبدی است Sun Aug 19 15:36:00 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران جعفری در ریاست فدراسیون ورزش‌های بومی و محلی ابقاء شد Mon Sep 25 11:22:06 IRST 2017
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین ولادیمیر پوتین در ترکیب تیم هاکی + عکس Sat Dec 23 15:16:10 IRST 2017
ایران آنلاین 2 زمین لرزه در شهداد کرمان Mon Sep 03 09:14:03 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران ویدئو / کاهش استرس دانشجویان با «اتاق گریه» Fri May 04 11:47:00 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران فراخوان انتشار 10 هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت دولتی Mon Jan 15 16:59:04 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران بازدید بیش از 2600 نفر از موزه آستان مقدس در ایام نوروز Sat Apr 08 15:52:32 IRDT 2017
پرس شیعه شرکت در انتخابات عراق وظیفه شرعی و اخلاقی است Sat May 12 10:17:05 IRDT 2018
اعتدال اطلاعات محرمانه شهروندان، بازیچه وعده های پوپولیستی قالیباف Sun May 07 00:09:08 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم کشف جسد زن جوان در جوی آب خیابان نبرد Sat Oct 13 16:49:01 IRST 2018
روزنو عراق بازی‌اش را لغو کرد و یمن باخت Mon Dec 31 13:20:02 IRST 2018
آفتاب نماینده شیراز: احمدی‌ن‍ژاد از نظام طلبکار است، اما رییس دولت اصلاحات را از معاشرت محروم می‎کنند Wed Dec 13 12:25:20 IRST 2017
بی باک نیوز برگزاری اولین مجمع انتخاباتی فدراسیون ها با آئین نامه جدید Sun Jul 02 07:22:01 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم اشتباهات راهبردی Wed Mar 08 06:14:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی گرد و غبار محلی تا سه شنبه در خوزستان تداوم دارد Sun Jun 10 13:31:00 IRDT 2018
پرشین خودرو نخستین پرواز دو سویه همدان - تهران Sat Apr 07 16:28:00 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی عصای مردم، چماق سیاست! Mon Jan 02 13:44:00 IRST 2017
خبرگزاری فارس «ماهی بادکنکی» مهمان سفره‌های هفت سین بچه‌های عزیز ایران Sat Mar 04 10:44:00 IRST 2017
بی باک نیوز غیاثی: داور بازی پرسپولیس و پیکان بی‌طرف قضاوت کرد Wed Apr 05 18:39:01 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر سیلک ایران، محور همایش باستان شناسان جهان Fri Jul 06 06:27:28 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم ساخت بیمارستان 240 تختخوابی شهرستان برازجان آغاز شد Sun Sep 10 16:28:58 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم نسل غمگین به آینده نگاه نمی‌کند Wed Feb 15 13:26:00 IRST 2017
پارس فوتبال لیدر ها خط گرفته بودند ؛ با فحاشی کار را خراب کردند ؛ فقط خودی ها می توانند جلوی پرسپولیس را بگیرند Thu Aug 17 07:52:43 IRDT 2017
تجارت نیوز دستمزد کارگران هرچه سریع‌تر ترمیم شود Sat Nov 24 14:28:54 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران رستوران‌داری چهره‌های ورزشی Sun Mar 12 04:54:00 IRST 2017
واحد مرکزی خبر اجرای طرح تحول در نیمی از کلانتریها و پاسگاههای کشور Tue Jul 18 15:19:35 IRDT 2017
ورزش 3 دایی: باید با 4-5 اختلاف برنده می‌شدیم Mon Nov 20 14:25:00 IRST 2017