انتخاب - Mon Jan 23 10:43:41 IRST 2017 نمایش خبر

اظهارات تکان‌دهنده آتش‌نشانان: به شهرداری اعتراض کردیم تهدید شدیم/ 5هزار نفریم با هزار لباس کهنه

نگاهشان به خرابه‌ها دوخته‌ شده بود. خسته و بی‌رمق اما برای نجات جان همقطارانشان لحظه شماری می‌کردند تا برای چندمین بار وارد میدان عملیات شوند.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :  

  نگاهشان به خرابه‌ها دوخته‌ شده بود. خسته و بی‌رمق اما برای نجات جان همقطارانشان لحظه شماری می‌کردند تا برای چندمین بار وارد میدان عملیات شوند.
 

 
به گزارش انتخاب، برخی از ابتدای حادثه شاهد ماجرا بودند و با چشمان بهت زده شان، پرپر شدن همکارانشان را دیده بودند و عده‌ای هم با‌ وجود اینکه شیفت کاری‌شان نبود راهی ساختمان «پلاسکو»یی شدند که از هر گوشه اش، آتش زبانه می‌کشید.پس حضور هر آتش‌نشان می‌توانست کمکی درعملیات بزرگ امداد و نجات باشد. نفس هایشان را در سینه حبس کرده و در نگاهشان حسرت و انتظار موج می‌زد. درد دلشان زیاد بود و نمی‌توانستند داغ سنگین از دست دادن همکارانشان را باور کنند. ولی تنها یک امید ، قوت را به پاهایشان باز می‌گرداند :«امید به نجات یک رفیق»
 

 
آتش‌سوزی و ویرانی ساختمان عظیم پلاسکو در چشم برهم زدنی همه را شوکه کرده بود اما ناپدید و گرفتار شدن افرادی که برای نجات جان همنوعانشان دل به آتش زده بودند دل ملت را آزرد و این فداکاری اشک همه را در آورد.
 

 

 من زنده ماندم ولی...
 

 
بغض رهایش نمی‌کند. خسته و درمانده روی سنگفرش‌های سرد خیابان جمهوری نشسته و با نگاهی حسرت بار، به خرابه‌های ساختمانی خیره مانده که در چند لحظه در مقابل چشمانش با خاک یکسان شد.
 

 
فتاح آقا محمدرضا از مأموران سختکوش ایستگاه 31 آتش‌نشانی تهران است که زمان آتش‌سوزی به محل حادثه اعزام شده و تمام این مدت در صحنه بوده است.
 

  مرد جوان با لباس‌های سوخته و صورت سیاه شده‌اش، جرعه‌ای آب نوشید و با فروخوردن بغض تلخش به تشریح جزئیات ماجرا برای خبرنگار حوادث روزنامه ایران پرداخت و گفت: صبح روز پنجشنبه 30 دی ماه وقتی به ما اعلام کردند که طبقه نهم ساختمان پلاسکو طعمه حریق شده است آژیرکشان راهی محل حادثه شدیم.گرچه هجوم مردم و شلوغی‌ها کمی کار را سخت می‌کرد ولی خیلی سریع به اطفای شعله‌های سرکش پرداختیم.اما آتش خیلی سریع به طبقه دهم سرایت کرد. همان لحظه من پایین آمدم تا با کمک دستگاه‌های دیگر آتش را خاموش کنم اما دقایقی نگذشت که صدای انفجار از طبقه دهم به گوش رسید. 


  


 لحظات تلخ و وحشتناکی بود. حدود 6 نفر از همکارانم در طبقه دهم بودند که با این انفجار در طبقه نهم محبوس شدند. راه پله‌ها بسته بود و به سختی می‌توانستیم راهی برای ورود و خروج پیدا کنیم. ساعت 10 و نیم صبح اعلام کردند که ساختمان در حال ریزش است و باید آنجا را تخلیه کنیم ولی هنوز عده‌ای از مردم عادی در ساختمان بودند و همکارانم برای نجات آنها در ساختمان حضور داشتند. راه پله‌ها ریزش کرده بود و امکان خروج وجود نداشت.


  


  بعضی از دوستانم به سمت پنجره آمدند و از طریق نردبان خارج شدند اما پس از شنیدن صدایی مهیب، در کمال ناباوری ساختمان 17 طبقه جلوی دیدگانمان با خاک یکسان شد و دیگر اثری ازهمکاران گرفتار به دستمان نرسید. آتش‌نشان فداکار که با یاد‌آوری روز حادثه اشک در چشمانش حلقه زده بود ادامه داد:«7سال است که استخدام شده‌ام و برای کمک به همنوعانم تلاش می‌کنم. بارها چنین حوادثی رخ داده بود ولی مصیبت به این بزرگی کمر همه ما را خم کرده و غم از دست دادن رفیقان و همکارانمان که هنوز هیچ ردی از آنها نداریم برایمان سخت و سنگین است.»


 

 به خاطر چشم انتظاری خانواده همکارم اینجا هستم
 

 
فتاح آقا محمدرضا، در ادامه ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های همکارانش که چشم انتظار خبری از آتش‌نشان‌ها هستند گفت: من هم متأهلم و در روز حادثه در صحنه بودم.تمام این مدت اینجا حضور دارم .همسرم هم هر روز اشک می‌ریزد ودعا می کند.امروز همسرم خواست تا به خاطر دختر کوچولویمان چند ساعتی کنارشان باشم.اما در حالی که بسیاری از فرزندان و خانواده‌های همکاران‌مان چشم انتظار خبری از عزیزان‌شان هستند نمی‌توانیم اینجا را ترک کنیم.
 

 

 دردسر لباس‌های کهنه آتش‌نشانان
 

 
کنار جدول روبه‌روی ساختمان نشسته و به لودرهایی که در حال خاکبرداری هستند چشم دوخته. شاید در زیر این آوارها ردی از همکارانش به‌دست بیاید.
 

 
حسین فریدون نسب، از ایستگاه 58 در حالی که منتظر است تا پس از مرحله خاکبرداری بار دیگر وارد خرابه‌ها شود و به خاموش کردن آتش‌های زیرخاکستر بپردازد، گفت: «همه ما شوکه هستیم. خانواده‌ها چشم انتظارند و می‌خواهند تا خبری از عزیزانشان به آنها بدهیم. حجم این آوار ناامیدمان می‌کند ولی تنها امیدمان به خداست.»
 

 
این آتش‌نشان فداکار که آستین‌های لباس آتش‌نشانی‌اش پاره شده وبخشی ازلباس‌هایش هم سوخته، ادامه داد: ما 5 هزار نیروی عملیاتی هستیم اما با هزار لباس آتش‌نشانی. متأسفانه به خاطر بی‌توجهی‌های مدیران‌مان ومسئولان شهری با کمبود امکانات روبه‌روهستیم که کار را برای ما سخت کرده است. اگر کیفیت لباس‌های ما بهتر شود به طورقطع راحت‌تر می‌توان دل به آتش زد ولی گاهی همین ابتدایی‌ترین مسائل مشکل‌ها را برایمان دو چندان می‌کند.
 

 

 سختی کار آتش‌نشان در رده آخر
 

  یکی دیگر از همکاران این آتش‌نشان در حالی که از مسئولان گلایه داشت، گفت: متأسفانه هیچ وقت آتش‌نشانان جدی گرفته نشدند و همیشه به سادگی از کنارشان گذشتند.حتی حالا با وجود این حادثه غم انگیز وبزرگ و از دست دادن همکارانمان، بنیاد شهید آنها را شهید نمی‌داند. تنها شهدای جنگ را شهید عنوان می‌کنند.مگر این نیست که آنها با گلوله به جنگ رفتند تا هموطنانشان را نجات دهند. ما هم بواسطه آتش تن به آتش می‌زنیم تا عزیزانمان را نجات دهیم. آنها برای حفظ کشور، ناموس وجان ومال مردم قدم در راه گذاشتند و ما آتش‌نشان‌ها هم از جانمان می گذریم تا گرفتاران را نجات دهیم.


  


  ولی افسوس که هیچ گاه صدایمان به جایی نرسید و از درجه‌بندی سختی کارهم در رده سوم قرار گرفتیم. ما هم خانواده داریم و عزیزانی که چشم به راهمان هستند.در این حادثه ما نجات پیدا کـــــــــــــــردیم ولی به قیمت از خودگذشتگی همکاران آتش‌نشانمان. ای کاش حداقل کیفیت ابزاری که در دسترسمان هست بالا برود و تجهیزات بیشتری در اختیارمان قرار بگیرد. گرچه مدتی است لباس‌های با کیفیت خوب در دسترسمان هست ولی هنوز برخی از آتش‌نشانان با لباس‌هایی که جنس خوبی ندارند و در آتش و حرارت آسیب می‌بینند دل به آتش می‌زنند. ای کاش لباس‌های کهنه ما از رده خارج شود و کمی هم امنیت و جان ما درعملیات‌های مختلف که با جان‌مان سروکاردارد در نظر گرفته شود.


 

 جایی برای اعتراض نداریم
 

 
یکی دیگر از این قهرمانان فداکار نیزهمسو با همکارش گفت: متأسفانه ما جایی برای اعتراض نداریم و حتی پارسال وقتی عده‌ای از همکارانمان برای شکایت به شهرداری رفتند و اعتراض کردند بشدت با آنها برخورد شد و با تهدید و ارعاب هم روبه‌روشدند.اما این رسم برخورد با جانفشان‌ها نیست.
 

 

 یادی از خانواده آتش‌نشانان شهید
 

 
یکی از آتش‌نشانان ایستگاه 40 نیز در حالی که در غم از دست دادن همکارش اشک می ریخت، گفت: ما بارها در امدادرسانی‌ها همکارانمان را از دست دادیم. اما این سازه‌ها و بافت‌های فرسوده کار را برای ما سخت‌تر می‌کند.ای کاش در این شرایط به فکر خانواده همکارانمان باشیم که چشم انتظار خبری از عزیزانشان هستند. ای کاش این لحظات پردلهره را فراموش نکنیم نه تنها این حادثه دیدگان پلاسکو بلکه شهیدان دیگر که در عملیات‌های همین امسال و سالهای گذشته جانشان را از دست دادند تا دیگران زنده بمانند. برادرم شهید شده و می‌دانم این خانواده‌ها چه می‌کشند. ای کاش مسئولان درتمام بخش‌ها به فکرشان باشند تا گوشه‌ای از آلام‌شان التیام بخشیده شود.
 

 

 بی‌مسئولیتی به چه قیمت؟
 

 
آتش‌نشان دیگری که در صحنه ویرانی و خاکبرداری «پلاسکو» به لودرها خیره شده بود با تأسف گفت: می‌دانید این صاحبان ساختمان درآمدشان چقدر بود؟ حداقل 200 میلیون تومان در ماه؟ یعنی اینها پول نصب یک دستگاه اطفای حریق نداشتند؟ مگر هزینه‌اش چقدر می‌شد؟ به طور قطع هر قدر هم هزینه می‌کردند همیشه برایشان این دستگاه و امکانات می‌ماند. ولی حالا مگر آتش‌نشان‌های ما زنده می‌شوند و میلیاردها تومان خسارت بازمی‌گردد.آیا ایمنی این قبیل ساختمان‌ها ارزش نداشت که به چنین فاجعه‌ای بینجامد.متأسفانه همه ما فکر می‌کنیم مرگ برای همسایه است. اما روز پنجشنبه، همکارانم و کسانی که در عملیات‌های مختلف با هم بودیم در یک چشم به هم زدن زیر صدها تن آوار و آتش ماندند.آنها مظلومانه رفتند تا مردم زنده بمانند.اما افسوس که...
 

 

 بهترین‌هایمان را از دست دادیم
 

 
یکی دیگر از آتش‌نشانان در حالی که خستگی در چهره‌اش موج می‌زد و تازه از میدان عملیات بازگشته و برای لحظاتی کنار زمین نشسته بود تا کمی نفس بگیرد تا بازهم به محل عملیات بازگردد، سرش را تکان داد و گفت:باور کنید هنوز هم باور نمی‌کنیم این صحنه‌ها واقعی باشد.ما و خانواده نمی‌توانیم این فاجعه را باور کنیم. تا زمانی هم که رد و نشانی از آنها به‌ دست نیاوریم آرام و قرار نمی‌گیریم و باید تا آخر به عملیات ادامه دهیم. وی ادامه داد: ما 20 نفر از بهترین‌ها و نخستین‌ها را از دست دادیم.آنها بهترین بودند که برای نجات جان و مال مردم با وجودی‌که می‌دانستند مرگ از شاهرگ هم به آنها نزدیک است دست از عملیات و امدادرسانی برنداشتند.باور کنید بهترین‌هایمان پر کشیدند و نمی‌دانیم چه انفاقی می‌افتد.
 

 
در میان همه این آتش‌نشانان فداکار و خسته که دیگر رمقی برایشان نمانده، عده‌ای از همکارانشان از اقصی نقاط شهر برای کمک به صورت خودجوش آنجا آمده بودند تا کمکی به آنها کنند. جلال رحمان‌زاده یکی از این آتش‌نشانان است که به‌عنوان نیروی کمکی از ایستگاه گلستان در شهرری به اینجا آمده تا پا به پای همکارانش تلاش کند.آتش‌نشان‌هایی از سایر شهرها نیزآ مده‌اند و...
 

 

 ‌ تجهیز بی‌سیم شخصی به کلاه‌های حریق
 

 
یکی از آتش‌نشانان دیگر هم بیان کرد: ای کاش کلاه‌های آتش‌نشانی به بی‌سیم‌های شخصی مجهز شود، گرچه این امکانات وجود دارد ولی متأسفانه همچنان ما با مشکلات اساسی در این زمینه روبه‌رو هستیم. اگر همین امکانات اولیه برای ما فراهم شود قطعاً در زمان حوادث امنیت ما بیشتر می‌شود.


  


 منبع: روزنامه ایران
انتخاب تصاویر : زنان شاغل آمریکایی در یک قرن قبل‎ Thu Apr 27 15:20:11 IRDT 2017
انتخاب احسان کرمی: ما هم نمی‌دانیم تکلیف «کلاه قرمزی» چیست/ می‌خواستیم مردم بخندند Tue Nov 14 15:48:45 IRST 2017
انتخاب بهداد سلیمی: شرایط روحی‌ام خوب نیست/ دیگر وزنه زدن فایده‌ای ندارد Wed Dec 06 10:32:55 IRST 2017
انتخاب فیلم/ تلاش سگ برای به دست آوردن دل نوزاد! Tue Jan 02 14:39:18 IRST 2018
انتخاب مقامات سعودی همسر یکی از مخالفان را وادار به طلاق کردند Tue Nov 14 08:22:35 IRST 2017
انتخاب وزیر کشور: حوادث خیابان پاسداران به هیچ وجه منتسب به جریان دراویش نیست/ افرادی که در خیابان پاسداران تجمع کرده بودند اغتشاشگر بودند و حاضر به مذاکره نشدند؛ ناجا هم ظرف 15 دقیقه آنها را بازداشت کرد Wed Feb 21 12:33:55 IRST 2018
انتخاب پیام دبیرکل جدید سازمان ملل به مناسبت سال نو Sun Jan 01 09:23:20 IRST 2017
انتخاب فیلم/ هاشمی طبا: انتخاب روحانی را به نفع مصلحت مملکت می دانم Wed May 10 13:12:01 IRDT 2017
انتخاب روسیه 60 هزار نیروی نظامی مسلمان به سوریه اعزام می‌کند Sun May 21 16:12:28 IRDT 2017
انتخاب پرسپولیس 2 - پیکان 0/پرسپولیس یک قدم دیگر به قهرمانی نزدیک‌تر شد Wed Apr 05 20:54:11 IRDT 2017
انتخاب روزنامه صهیونیستی: اسد از گذشته قویتر شده است Wed Apr 11 19:51:52 IRDT 2018
انتخاب با اعضای کابینه ترامپ آشنا شوید Mon Jan 23 17:43:23 IRST 2017
انتخاب جوایز نوزدهمین جشن خانه سینما / بهترین ها معرفی شدند Tue Sep 12 22:55:23 IRDT 2017
انتخاب درآمد اپل از فروش آیفون 10 چقدر خواهد بود؟ Sat Nov 04 23:02:25 IRST 2017
انتخاب آرای بیطرف و جهرمی بازشماری شد / نتیجه تغییر نکرد Wed Aug 23 10:40:46 IRDT 2017
انتخاب قیمت تسهیلات مسکن برای اقشار مختلف چگونه است؟ Sun Oct 01 12:48:01 IRST 2017
انتخاب دلار به کانال 4800 تومان بازگشت Thu Feb 15 13:12:26 IRST 2018
انتخاب توضیح وزیر اقتصاد درباره اموال توقیفی ایران در لوکزامبورگ: سال 86 می توانستیم اموال را منتقل کنیم Wed Mar 08 12:51:05 IRST 2017
انتخاب اسنودن: از استردادم به آمریکا نمی‌ترسم Mon Feb 13 11:30:23 IRST 2017
انتخاب تصاویر : شکست دولت ترامپ مقابل ایران در نشست شورای امنیت Sat Jan 06 09:55:34 IRST 2018
انتخاب دیدار دریادار سیاری با مقامات روسیه/ فرمانده نیروی زمینی ارتش: شرایط هر جنگ با جنگ دیگر متفاوت است Sat Aug 26 20:04:01 IRDT 2017
انتخاب قوچان‌نژاد و سلاح مخفی هیرنفین Sun Jan 28 15:59:55 IRST 2018
انتخاب فیلم/ ویدئویی از لحظات ترسناک و دلهره‌آور Mon Jan 30 17:10:28 IRST 2017
انتخاب رئیس کل بیمه مرکزی: 2.5 میلیون نفر در سال 95 تحت پوشش بیمه عمر قرار گرفتند / عزم جدی بیمه مرکزی برای توسعه بیمه‌های زندگی Tue Jan 16 11:06:13 IRST 2018
انتخاب وقوع گرد و غبار در 4 استان کشور/دمای اهواز همچنان بالای 50 درجه است Wed Jul 05 13:07:06 IRDT 2017
انتخاب فیلم/ روحانی: مسوولیت علما و فضلای حوزه از گذشته سخت تر است Wed Jun 21 17:01:27 IRDT 2017
انتخاب بازیگر سرشناس بالیوود به مجید مجیدی جواب رد داد Fri Jan 27 15:01:24 IRST 2017
انتخاب ایا شامپو در قطع ریزش مو موثر است؟ Wed Mar 15 13:30:02 IRST 2017
انتخاب دبیرکل موتلفه: تجمع اول مشهد آرام بود و با نماز جماعت تمام شد/ اصولگرایان باید در انتخابات آتی موفق شوند Thu Jan 18 08:19:01 IRST 2018
انتخاب دیدگاه آیت‌الله مکارم شیرازی درباره سند 2030؛ واژه «گردهم آمده‌ایم» نشان دهنده الزامی بودن سند است Mon May 22 16:51:24 IRDT 2017
انتخاب عارف لرستانی بازیگر طنز تلویزیون درگذشت Sat Apr 15 09:01:46 IRDT 2017
انتخاب خزانه داری آمریکا خواستار حفظ دسترسی ایران به سوئیفت شد Mon Oct 08 21:59:27 IRST 2018
انتخاب تسهیلات بانک شهر به ناشران نمایشگاه کتاب تهران Tue Apr 25 16:49:47 IRDT 2017
انتخاب عکس / دیدار ظریف با اعضای خبرگزاری اسوشیتدپرس Wed Sep 27 18:41:01 IRST 2017
انتخاب ترزا می هدف ازبرگزاری انتخابات زودهنگام رااعلام کرد Fri Apr 21 19:51:36 IRDT 2017
انتخاب سازمان بورس و اوراق بهادار از وظایف خود در قبال سهامداران آگاه است ؟! Sun Jul 02 14:09:25 IRDT 2017
انتخاب اولین واکنش ابراهیم رئیسی به احتمال کناره‌گیری‌اش به نفع قالیباف Mon Apr 24 08:17:46 IRDT 2017
انتخاب کی‌روش لیست تیم ملی را اعلام کرد/ لژیونرها بعدا دعوت می‌شوند Wed Aug 23 09:05:40 IRDT 2017
انتخاب بورس کالا فرصت های نابی برای ورود خرما مهیا کرده است Sun May 28 13:18:57 IRDT 2017
انتخاب پخش تیتراژ برنامه کودک برای اولین بار پس از 37 سال Thu Jan 11 10:54:13 IRST 2018
انتخاب نوبخت: کاش جامعه تلاش‌های روحانی برای رفع حصر را می‌دانست/ استفاده از پیام رسان‌های خارجی را حق شهروندی می‌دانیم/ واکنش سخنگوی دولت به انتشار تصاویر خصوصی کاوه مدنی Mon Apr 23 12:16:15 IRDT 2018
انتخاب قاضی زاده هاشمی: از خدای بزرگ بخواهیم، اسیران هوای نفس را آزاد کند Thu Aug 17 16:18:07 IRDT 2017
انتخاب افزایش نزاع 5 درصدی در تهران Wed Oct 10 14:20:33 IRST 2018
انتخاب تشکیل کارگروهی برای برقراری ارتباط مستمر میان اصلاح طلبان و دولت به خواست روحانی Wed Oct 03 23:21:15 IRST 2018
انتخاب قدردانی آیت‌الله نوری همدانی از اقدام شجاعانه سپاه پاسداران Mon Jun 19 18:08:01 IRDT 2017
انتخاب توزیع بنزین سوپر در تهران عادی شد/توزیع کشوری تا پایان هفته Sat Dec 31 20:39:42 IRST 2016
انتخاب دبیر ستاد انتخابات : امروز204 نفر کاندیدای ریاست جمهوری شدند Fri Apr 14 13:21:04 IRDT 2017
انتخاب فیلم/ اظهارات مهران مدیری به مناسبت روز دانشجو! Fri Dec 08 13:19:30 IRST 2017
انتخاب چرا وزیر ارشاد هیچکدام از فیلمهای جشنواره فیلم فجر را ندیده است؟ Thu Feb 08 18:32:33 IRST 2018
انتخاب تکان های شدید هواپیمای تهران-یزد Thu Mar 09 23:51:16 IRST 2017
انتخاب تبی که لرز بر اندام جامعه انداخت/ آمار مبتلایان تب کنگو از شایعه تا واقعیت Tue May 30 10:08:23 IRDT 2017
انتخاب مصدومیت 5 نفر در پارک شهر به دلیل وقوع طوفان/ انتقال مصدومان به بیمارستان سینا Mon Apr 24 21:00:52 IRDT 2017
انتخاب 8 ماده غذایی تشدیدکننده سردرد Mon Apr 10 16:48:03 IRDT 2017
انتخاب شایع ترین دلیل خونریزی معده Wed Mar 08 15:30:01 IRST 2017
انتخاب برنامه کامل نمایش فیلم ها در دو کاخ مردمی و رسانه ای جشنواره Sat Jan 28 12:26:13 IRST 2017
انتخاب منصوریان استعفا داد / سرمربی موقت استقلال مشخص شد Wed Sep 20 23:35:29 IRDT 2017
انتخاب فیلم/ روایتی تلخ از منظره دردناک محل سقوط هواپیمای آسمان Wed Feb 21 12:07:23 IRST 2018
انتخاب واکنش ربیعی به فیلتر سامانه کار قالیباف Sun May 14 10:39:32 IRDT 2017
انتخاب ترکیب استقلال مقابل سیاه جامگان / بازگشت پادوانی Mon Nov 20 13:34:24 IRST 2017
انتخاب افسر سابق سیا: ترامپ به وضوح در تلاش برای از بین بردن برجام است Sat Jul 22 18:56:01 IRDT 2017
انتخاب ادعای سایت روسی: کی‌روش قصد عدم همکاری با فدراسیون ایران را دارد Mon Mar 26 12:35:47 IRDT 2018
انتخاب کاخ سفید: تردیدها درباره سلامت روانی ترامپ «شرم‌آور» است Sat Jan 06 09:56:29 IRST 2018
انتخاب بیانیه حماس درباره روابط دو جانبه تازه با ایران/ توافق در روابط جدید و دو جانبه در قبال دشمن مشترک Mon Aug 07 20:22:58 IRDT 2017
انتخاب وزیر خارجه ترکیه: عفرین را به صاحبان اصلی‌اش تحویل می‌دهیم Sat Jan 27 11:50:01 IRST 2018
انتخاب افت قیمت دلار با فوتبال ایران چه می‌کند؟ Wed Oct 03 18:15:52 IRST 2018
انتخاب الدیار: عربستان ورود مشروبات الکلی را به صورت مشروط آزاد کرد Mon Jan 22 15:30:03 IRST 2018
انتخاب پادشاه هلند از شغل مخفیانه‌اش پرده برداشت Thu May 18 16:43:18 IRDT 2017
انتخاب زمین‌لرزه 3.8 ریشتری بهبهان را لرزاند Thu Dec 21 23:24:36 IRST 2017
انتخاب به جای آسپرین گوجه فرنگی بخورید! Tue Feb 28 18:30:01 IRST 2017
انتخاب آیت الله مکارم:در نقض برجام پیشقدم نباشیم Mon Feb 06 20:35:28 IRST 2017
انتخاب دوری شش ماهه بهترین بازیکن لیگ برتر فوتبال بانوان از میادین Sun Feb 11 18:28:21 IRST 2018
انتخاب جان کری: برجام حاصل بی اعتمادی به ایران و راستی آزمایی بود Thu Oct 04 23:47:25 IRST 2018
انتخاب آیا بردیف باید همچنان به آزمون اعتماد کند؟ Sat Oct 28 08:57:42 IRST 2017
انتخاب بانک صادرات در صدر حامیان رونق تولید ایستاد Sat Jan 20 16:59:36 IRST 2018
انتخاب المانیتور: اروپایی‌ها از اقدام کنگره علیه برجام در فرصت 60 روزه جلوگیری کردند Wed Dec 13 19:52:24 IRST 2017
انتخاب عباس عبدی:حضور احمدی‌نژاد و بقایی در انتخابات اشکالی ندارد به شرطی که قبلش محاکمه شوند Tue Apr 18 08:33:30 IRDT 2017
انتخاب تلویزیون ترتیب چینش اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری را اصلاح کرد Sat May 20 10:46:59 IRDT 2017
انتخاب دانشجوی ایرانی مقیم آمریکا: به دلیل نام «محمد»، از اتوبوس پیاده‌ام کردند Thu Nov 23 19:30:21 IRST 2017
انتخاب غلظت گرد و غبار چهار شهر خوزستان 10 برابر حد مجاز Sun Jan 21 12:07:26 IRST 2018
انتخاب ریشه نفرت ترامپ از ایران به روایت کتاب جنجالی Mon Jan 08 21:52:27 IRST 2018
انتخاب سلطانی‌فر: پیگیر حضور بانوان در ورزشگاه‌ها هستیم Wed Oct 18 13:24:58 IRST 2017
انتخاب پلیس فتا: 46 درصد جرائم در تلگرام و 20 درصد در اینستاگرم رخ می‌دهد / دستگیری سارق اسکیمری در 72 ساعت Sun Feb 25 11:03:17 IRST 2018
انتخاب آیا زندان اوین در سال 97 تعطیل می شود؟ Sun Mar 25 20:27:03 IRDT 2018
انتخاب تصاویر : دیدنی‌های امروز سه شنبه 30 آبان‌ماه Tue Nov 21 12:49:44 IRST 2017
انتخاب چرایی بالا بودن تلفات سیل در ایران Tue Aug 15 19:36:11 IRDT 2017
انتخاب بازجویی از زمین خوار 10 میلیاردی در اهواز Sat Mar 11 18:14:41 IRST 2017
انتخاب دنیل کریگ ماشین جیمز باند را به نفع دانش‌آموزان بی‌پول می فروشد Sat Feb 17 22:00:01 IRST 2018
انتخاب درگیری آقایی و خلعتبری و ضربه مهاجم سایپا به بطری آب Fri Mar 03 19:08:20 IRST 2017
انتخاب اعزام بالگرد به جنگل های شعله ور اندیمشک Mon Jun 26 23:08:52 IRDT 2017
انتخاب اسامی 18 مصدوم زلزله کرمان Tue Dec 12 17:10:01 IRST 2017
انتخاب هم موشک داریم، هم می‌سازیم؛ هر چقدر هم بتوانیم بُرد آنها را افزایش می‌دهیم تا خواب از چشم ساکنان کاخ سفید بگیریم / در دنیای گرگ‌ها نمی‌شود مسلح نبود / اگر دیوانه‌ای بنام رژیم صهوینیستی غلطی بکند تل‌آویر و حیفا را با خاک یکسان کنیم / ترامپ مشکل روانی دارد و باید این روانی را هرچه زودتر درمان کرد Fri Dec 08 12:43:56 IRST 2017
انتخاب ایران قید دریافت وثیقه از اتباع افغان را برای صدور روادید حذف کرد Mon Jan 29 20:08:56 IRST 2018
انتخاب دیپلمات‌های روسی از استرالیا خارج شدند Mon Apr 02 13:00:01 IRDT 2018
انتخاب بعید است آمریکا مواضع روسیه را به طور مستقیم هدف قرار دهد؛ احتمال حمله به مواضع ایران هم ضعیف است / بعید نیست آمریکا و روسیه بر سر خروج ایران از سوریه توافق کنند / ایران نباید فریبِ حمایت شفاهی روس‌ها را بخورد / باید اجازه دهیم خود روسیه پیشگام شود نه ایران Wed Apr 11 16:41:20 IRDT 2018
انتخاب طالبان یک زن را در بدخشان سنگسار کردند Thu Mar 09 11:43:08 IRST 2017
انتخاب فیلم/ لحظه ورود احمدی‌نژاد، مشایی و بفایی به وزارت کشور Wed Apr 12 12:37:29 IRDT 2017
انتخاب اردوغان: مردم آمریکا هوشیار باشند پولشان کجا خرج می‌شود/ برخی به دنبال تقسیم ترکیه هستند Tue Feb 13 13:14:21 IRST 2018
انتخاب مایک پنس: سفارت آمریکا در قدس تا قبل از پایان 2019 افتتاح می‌شود Mon Jan 22 17:40:48 IRST 2018
انتخاب ناطق نوری از ریاست بازرسی دفتر رهبری استعفا کرد Thu May 18 13:08:23 IRDT 2017
انتخاب وکیل مطهری:آمران حمله به موکلم،حاضرنیستند زیر بار کسانی که به آنها دستورحمله داده اند،بروند Sun Jan 01 09:12:59 IRST 2017
جمهوریت معوقات بانکی پرداخت وام در برخی بانک‌ها را متوقف کرد Wed May 16 13:49:39 IRDT 2018
دولت بهار سریال اخراج‌ها از کاخ سفید ادامه دارد / این بار مقام ارشد اطلاعاتی Thu Aug 03 09:18:00 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران مجلس سنا: سفر هیأت پارلمان پاکستان به افغانستان بی‌ثمر خواهد بود Wed Apr 19 12:06:53 IRDT 2017
میزان نخستین گل اروگوئه به روسیه +فیلم Mon Jun 25 18:50:56 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران مرحله استانی مسابقات رفاقت مهر برگزار شد Mon May 15 17:48:51 IRDT 2017
صنعت بیمه چین همچنان در بازار بیمه جهان یکه تازی می کند Wed Oct 11 10:04:08 IRST 2017
پایگاه خبری الف مازنی: روند اخذ رای کند است Fri May 19 20:46:22 IRDT 2017
افکارخبر این انتقال بسیار جنجالی و پرهزینه پرسپولیس را جدی بگیریم؟! Fri May 12 20:39:34 IRDT 2017
اقتصاد آنلاین 3پیامد منفی جهش قیمت مسکن Sat Jun 02 06:55:40 IRDT 2018
پارس نیوز نوربخش:ائتلاف‌ها در انتخابات نظام پزشکی باید صنفی و نه سیاسی و غیرحرفه‌ای باشد Sat Jul 22 04:50:00 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجو کسانی که انقلاب و استکبار را درک نکرده‌اند، می‌گویند دم کدخدا را باید دید/ جوانان انقلابی با هیچ جریان سیاسی تعارف ندارند Wed Nov 02 08:52:50 IRST 2016
میزان حضور نعیمه نظام‌دوست در مجموعه همسرایی/محله گل و بلبل قطعا ساخته می‌شود Mon Jan 22 07:30:01 IRST 2018
خبرگزاری دانشجو رسانه‌های دولتی کره شمالی، آمریکا را به حمله هسته‌ای تهدید کردند Wed Apr 12 00:10:11 IRDT 2017
آنا از تریبون آزاد دانشجویی تا برگزاری جلسه سفیران سلامت در واحد تفت Thu May 18 11:37:39 IRDT 2017
افکارخبر حرکت یاران امام حسین(ع) صددرصد مردمی بود Fri Sep 22 12:37:17 IRST 2017
فردا روحانی در مکالمه تلفنی اردوغان چه گفت؟ Thu Aug 31 15:18:26 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر همایش مدرسه ماندگاردر مدرسه قدیمی گچساران Fri Feb 24 13:42:15 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران نگاهی به برنامه های امروز رادیو خوزستان 16 اردیبهشت 97 Sun May 06 00:01:11 IRDT 2018
فرارو حمله موشکی به مقر داعش با اطلاع دولت سوریه بود Mon Jun 19 12:18:37 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر عطوان: ترامپ، همه منطقه را به طرف جنگ می کشاند Thu May 17 04:44:51 IRDT 2018
روزنامه دنیای اقتصاد دعوت از ناطق‌نوری و موحدی کرمانی برای گفتگوی ملی Mon Jan 29 11:30:45 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران تولید آجر با پسماند کارخانه های شن و ماسه Wed Feb 21 09:01:34 IRST 2018
عصر ایران تمرین تیم ملی والیبال بانوان (عکس) Sun Jul 09 16:57:37 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران کشف بیش از 400اصله چوب قاچاق Mon Jun 19 16:50:10 IRDT 2017
جام نیوز حواشی هفته اخیـر پاری سن ژرمن Sat Dec 16 21:30:00 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران صدمات ساختگی در تصادفات قابل تشخیص است Wed Sep 20 10:32:12 IRDT 2017
دولت بهار لایحه حقوقی وکیل حمید بقایی خطاب به قاضی دادگاه شعبه 1057 درباره ایرادات قانونی پرونده Fri Nov 03 20:26:00 IRST 2017
اتاق خبر24 جنایت ائتلاف سعودی در یمن Sun Jun 17 20:30:00 IRDT 2018
پول نیوز تفاهم نامه بانک انصار با جامعه حسابداران رسمی ایران Mon Dec 25 10:51:48 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران فروتن و یاری یک گام دیگر تا مدال طلا/تلاش سوادکوهی و سیدی برای مدال برنز Sun Jul 22 13:28:45 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم اراک| 2500 واحد مسکن روستایی توسط بنیاد مسکن در استان مرکزی احداث شد Mon May 14 02:23:00 IRDT 2018
نامه نیوز تهدیدهای وحشتناک این روزهای کمدین خندوانه /عکس Sun Jul 30 07:20:01 IRDT 2017
جماران داریوش یزدی سرمربی تیم فوتبال نفت و گاز گچساران شد Thu Jul 13 10:01:12 IRDT 2017
پارسینه ورود نارنگی قاچاق پاکستان با قیمت کیلویی7 هزار تومان Sun Jan 22 17:11:30 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران ایتالیا؛ شریک نخست تجاری ایران در اتحادیه اروپا Thu May 18 17:12:31 IRDT 2017
اقتصاد آنلاین هرگونه تغییر در قیمت حامل‌های انرژی آثار تورمی به دنبال دارد Sat Dec 23 08:05:29 IRST 2017
ایلنا گلزن فصل گذشته تراکتورسازی کماکان نیمکت‌نشین است Mon Sep 24 11:53:18 IRST 2018
روزنامه دنیای اقتصاد کیفیت پایان زندگی Fri Apr 28 13:02:28 IRDT 2017
جهان نیوز اراده‌ای برای اجرای بسته اقتصادی دولت وجود ندارد Sat Aug 11 11:43:06 IRDT 2018
پارس نیوز 15 درصد از زنان تحصیلکرده در دستگاه های دولتی شاغلند Tue Nov 22 09:07:38 IRST 2016
ای تی ایران قوانین ثبت پهپادها لغو شد Sun May 21 15:30:02 IRDT 2017
خبرگزاری نسیم نظرات موافقان و مخالفان FATF در برنامه این هفته «360 درجه» Wed Jun 20 15:29:01 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجو پست انتقادی یامین پور از نماینده اصلاح طلب مجلس+عکس Mon Jun 18 09:20:11 IRDT 2018
خبرگزاری کتاب ایران معرفی و بررسی درآمدی بر «نورومیتولوژی» Wed Jul 26 16:53:36 IRDT 2017
پارسینه شکوری‌راد:قبح فساد ریخته است Thu Feb 23 11:10:42 IRST 2017
خبرگزاری شبستان ساخت مسجد به سبک اندلسی در «پورت سعید» مصر Mon Oct 16 10:24:00 IRST 2017
جوان آنلاین ایران و پاکستان توافقنامه بانکی امضا کردند Sun Apr 16 13:38:29 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم حزب اسلامی و کنترل دولت افغانستان؛ حکمتیار برای هدایت رای پشتون‌ها در انتخابات تلاش می‌کند Sat Jun 24 16:25:25 IRDT 2017
سلامت نیوز 9 ترفند برای اینکه هر روز موهایتان را نشویید Sun Oct 08 15:40:00 IRST 2017
پول نیوز حذف چربی مضر فرآورده های لبنی ممکن می شود Thu Oct 11 15:31:34 IRST 2018
بهار نیوز پسر ابوبکر بغدادی در حمص سوریه کشته شد Wed Jul 04 09:58:53 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر طراحی سقف حرم حضرت امام خمینی Sat Sep 23 10:14:04 IRST 2017
بی باک نیوز دعوت حجت‌الاسلام رئیسی از مردم برای شرکت در راهپیمایی روز قدس Wed Jun 21 13:27:02 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران شهید حججی، رویش انقلاب اسلامی بود/ حوزه‌ انقلابی باید بجوشد و با انحرافات مبارزه کند Tue Aug 22 11:03:41 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر سومین جلسه کارگروه ماهواره در جزیره کیش Mon Dec 18 13:14:23 IRST 2017
وطن امروز به مناسبت دومین جشن تولد برجام! Sun Jul 16 00:00:00 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم ضرغامی: شنیدن این حرف از ده نمکی برایم سخت بود! Fri Feb 16 10:51:29 IRST 2018
اطلاعات . . . یک تکه آسمان Fri Aug 24 13:33:43 IRDT 2018
وطن امروز کرباسچی: من نبودم! Thu Jun 21 00:00:00 IRDT 2018
پارس نیوز تلاش آمریکا برای خارج کردن ابوبکر بغدادی از غرب موصل Thu Mar 02 07:00:00 IRST 2017
فردا اظهارات رضا رشیدپور درباره «قاتل اهلی» +عکس Wed Feb 08 07:16:11 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران سحر قریشی: فعلا قصد ازدواج ندارم Wed Apr 19 03:53:13 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر نایب قهرمانی تیم والیبال دانشجویان دختر علوم پزشکی یاسوج Sun Jul 23 18:48:56 IRDT 2017
تابناک عزاداری مردم بوشهر به یاد قربانیان «سانچی» Mon Jan 15 20:39:01 IRST 2018
آریا کره جنوبی: سئول در تامین هزینه‌های نظامی آمریکا در شبه جزیره کره مشارکت نخواهد کرد Thu Jun 28 12:44:48 IRDT 2018
خبرگزاری شبستان راه به دست آوردن دل ها Mon May 07 14:29:00 IRDT 2018
بی باک نیوز 5 عملی که تاثیر ورزش کردن را از بین می برند Sun Feb 12 18:01:01 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی شکست هندبالیست های جوان ایران مقابل عراق در قهرمانی آسیا Wed Jul 27 00:18:00 IRDT 2016
خبرگزاری تسنیم خیانت آمریکا به پاکستان، درس عبرتی برای «فتنه گران و غرب زدگان داخلی» Sat Jan 06 11:32:47 IRST 2018
روزنامه شرق تعامل روسیه، آمریکا و نقش ایران Tue Aug 01 04:30:00 IRDT 2017
خبرگزاری بین المللی قرآن فراخوان هشتمین جایزه ادبی پروین­ اعتصامی منتشر شد Thu May 24 09:59:29 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران بانکها می توانند موجب شکوفایی اقتصادی در لرستان باشند Tue Sep 12 22:03:57 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران دختری که ترامپ به خاطر ملانیا او را ترک کرد +تصویر Wed Apr 19 18:41:22 IRDT 2017
اطلاعات مشارکت 5 میلیارد دلاری چینی ها در بخش معدن ایران Fri Jun 08 18:19:37 IRDT 2018
آریا مدیر روابط‌ عمومی بانک صادرات منصوب شد Sat Jun 02 11:38:07 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران کمک بیش ازیک میلیاردریالی مردم سیستان و بلوچستان به زلزله زدگان Tue Nov 21 22:29:27 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران افشای برنامه‌های محرمانه مراسم درگذشت ملکه انگلیس Sun Feb 26 17:07:54 IRST 2017
ایسکانیوز نمایندگان مجلس با تغییر تقویم آموزشی در کشور موافق نیستند Wed Jan 10 15:01:47 IRST 2018
خرداد نیوز فروش اقساطی قبر در بهشت زهرا Sun Jul 15 12:21:53 IRDT 2018
نامه نیوز تصاویری از گورستانی خاص و عجیب در چین Sat Jun 09 08:15:01 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر همایش بزرگ پیاده‌روی با حضور 100 هزار شهروند اروندنشین Wed Feb 22 12:02:38 IRST 2017
آریا گوگل نسخه بتا اپلیکیشن فایل منیجر Files Go را منتشر کرد Sat Nov 11 08:39:48 IRST 2017
ایسکانیوز آزمون: پیشنهاد بازیگری ندارم Sat Feb 18 15:06:51 IRST 2017
پرس شیعه تل آویو «مدیر برنامه عملیات های ویژه علیه ایران» معرفی کرد Tue Jul 03 13:35:44 IRDT 2018
یک ورزش گُراز، سرمربی والنسیا را راهی بیمارستان کرد Sun Dec 24 15:26:45 IRST 2017
یک ورزش والورده: ترجیح می‌دادم رُم را 3 بر صفر ببریم تا 4 بر یک! Thu Apr 05 09:46:51 IRDT 2018
خبرگزاری کتاب ایران بیش از 25 هزار عنوان کتاب در نمایشگاه قرآن عرضه شده است Fri May 25 19:59:02 IRDT 2018
نامه نیوز کره شمالی: آینده آمریکا در دستان 'کیم جونگ اون ' است Sat Sep 16 14:22:44 IRDT 2017
اعتدال فشارهای آمریکا بر بارزانی Sat Sep 22 08:26:09 IRST 2018
خبرگزاری فارس فعالیت 32 کانون استانی در وزارت جهاد کشاورزی/ عضویت 54 هزار نفر در بسیج جهاد کشاورزی Wed Sep 13 14:09:00 IRDT 2017
جوان آنلاین انتقاد وزیران آلمانی از اقدامات مسکو درباره سوریه Sun Apr 22 09:05:09 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر جشنواره ورزش آپارتمانی در قزوین Thu Aug 09 12:40:49 IRDT 2018
خبرگزاری بین المللی قرآن دوره آموزشی احکام نماز در ندامتگاه فردوس Thu Apr 26 21:36:10 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران ضیافت الهی در بقاع متبرکه استان Sun May 28 11:16:35 IRDT 2017
انصاف رییس‌جمهور روحانی: دولت ترامپ تهدیدی برای صلح و امنیت جهانی است Fri May 18 22:39:31 IRDT 2018
بولتن نیوز سوءاستفاده ازمرده وزنده درتیزرتبلیغاتی یک فیلم Sat Mar 18 11:08:07 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی فرماندار فردیس:خانواده مهمترین نقش رادر جلوگیری ازگسترش موادمخدردارد Tue Jul 26 20:54:00 IRDT 2016
شبکه اطلاع رسانی دانا تجدید میثاق مسئولان و بسیجیان باشتی با آرمان های شهدا / چهار خانواده شهید مورد تجلیل قرار گرفتند+تصاویر Fri Nov 24 17:59:01 IRST 2017
واحد مرکزی خبر دستگیری اعضای باند سارقان طلا و جواهرات در فارس Thu Oct 11 17:31:03 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران شکست تیم فوتبال دانش آموزی هرمزگان مقابل دانمارک Tue May 23 10:00:25 IRDT 2017