انتخاب - Mon Jan 23 10:43:41 IRST 2017 نمایش خبر

اظهارات تکان‌دهنده آتش‌نشانان: به شهرداری اعتراض کردیم تهدید شدیم/ 5هزار نفریم با هزار لباس کهنه

نگاهشان به خرابه‌ها دوخته‌ شده بود. خسته و بی‌رمق اما برای نجات جان همقطارانشان لحظه شماری می‌کردند تا برای چندمین بار وارد میدان عملیات شوند.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :  

  نگاهشان به خرابه‌ها دوخته‌ شده بود. خسته و بی‌رمق اما برای نجات جان همقطارانشان لحظه شماری می‌کردند تا برای چندمین بار وارد میدان عملیات شوند.
 

 
به گزارش انتخاب، برخی از ابتدای حادثه شاهد ماجرا بودند و با چشمان بهت زده شان، پرپر شدن همکارانشان را دیده بودند و عده‌ای هم با‌ وجود اینکه شیفت کاری‌شان نبود راهی ساختمان «پلاسکو»یی شدند که از هر گوشه اش، آتش زبانه می‌کشید.پس حضور هر آتش‌نشان می‌توانست کمکی درعملیات بزرگ امداد و نجات باشد. نفس هایشان را در سینه حبس کرده و در نگاهشان حسرت و انتظار موج می‌زد. درد دلشان زیاد بود و نمی‌توانستند داغ سنگین از دست دادن همکارانشان را باور کنند. ولی تنها یک امید ، قوت را به پاهایشان باز می‌گرداند :«امید به نجات یک رفیق»
 

 
آتش‌سوزی و ویرانی ساختمان عظیم پلاسکو در چشم برهم زدنی همه را شوکه کرده بود اما ناپدید و گرفتار شدن افرادی که برای نجات جان همنوعانشان دل به آتش زده بودند دل ملت را آزرد و این فداکاری اشک همه را در آورد.
 

 

 من زنده ماندم ولی...
 

 
بغض رهایش نمی‌کند. خسته و درمانده روی سنگفرش‌های سرد خیابان جمهوری نشسته و با نگاهی حسرت بار، به خرابه‌های ساختمانی خیره مانده که در چند لحظه در مقابل چشمانش با خاک یکسان شد.
 

 
فتاح آقا محمدرضا از مأموران سختکوش ایستگاه 31 آتش‌نشانی تهران است که زمان آتش‌سوزی به محل حادثه اعزام شده و تمام این مدت در صحنه بوده است.
 

  مرد جوان با لباس‌های سوخته و صورت سیاه شده‌اش، جرعه‌ای آب نوشید و با فروخوردن بغض تلخش به تشریح جزئیات ماجرا برای خبرنگار حوادث روزنامه ایران پرداخت و گفت: صبح روز پنجشنبه 30 دی ماه وقتی به ما اعلام کردند که طبقه نهم ساختمان پلاسکو طعمه حریق شده است آژیرکشان راهی محل حادثه شدیم.گرچه هجوم مردم و شلوغی‌ها کمی کار را سخت می‌کرد ولی خیلی سریع به اطفای شعله‌های سرکش پرداختیم.اما آتش خیلی سریع به طبقه دهم سرایت کرد. همان لحظه من پایین آمدم تا با کمک دستگاه‌های دیگر آتش را خاموش کنم اما دقایقی نگذشت که صدای انفجار از طبقه دهم به گوش رسید. 


  


 لحظات تلخ و وحشتناکی بود. حدود 6 نفر از همکارانم در طبقه دهم بودند که با این انفجار در طبقه نهم محبوس شدند. راه پله‌ها بسته بود و به سختی می‌توانستیم راهی برای ورود و خروج پیدا کنیم. ساعت 10 و نیم صبح اعلام کردند که ساختمان در حال ریزش است و باید آنجا را تخلیه کنیم ولی هنوز عده‌ای از مردم عادی در ساختمان بودند و همکارانم برای نجات آنها در ساختمان حضور داشتند. راه پله‌ها ریزش کرده بود و امکان خروج وجود نداشت.


  


  بعضی از دوستانم به سمت پنجره آمدند و از طریق نردبان خارج شدند اما پس از شنیدن صدایی مهیب، در کمال ناباوری ساختمان 17 طبقه جلوی دیدگانمان با خاک یکسان شد و دیگر اثری ازهمکاران گرفتار به دستمان نرسید. آتش‌نشان فداکار که با یاد‌آوری روز حادثه اشک در چشمانش حلقه زده بود ادامه داد:«7سال است که استخدام شده‌ام و برای کمک به همنوعانم تلاش می‌کنم. بارها چنین حوادثی رخ داده بود ولی مصیبت به این بزرگی کمر همه ما را خم کرده و غم از دست دادن رفیقان و همکارانمان که هنوز هیچ ردی از آنها نداریم برایمان سخت و سنگین است.»


 

 به خاطر چشم انتظاری خانواده همکارم اینجا هستم
 

 
فتاح آقا محمدرضا، در ادامه ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های همکارانش که چشم انتظار خبری از آتش‌نشان‌ها هستند گفت: من هم متأهلم و در روز حادثه در صحنه بودم.تمام این مدت اینجا حضور دارم .همسرم هم هر روز اشک می‌ریزد ودعا می کند.امروز همسرم خواست تا به خاطر دختر کوچولویمان چند ساعتی کنارشان باشم.اما در حالی که بسیاری از فرزندان و خانواده‌های همکاران‌مان چشم انتظار خبری از عزیزان‌شان هستند نمی‌توانیم اینجا را ترک کنیم.
 

 

 دردسر لباس‌های کهنه آتش‌نشانان
 

 
کنار جدول روبه‌روی ساختمان نشسته و به لودرهایی که در حال خاکبرداری هستند چشم دوخته. شاید در زیر این آوارها ردی از همکارانش به‌دست بیاید.
 

 
حسین فریدون نسب، از ایستگاه 58 در حالی که منتظر است تا پس از مرحله خاکبرداری بار دیگر وارد خرابه‌ها شود و به خاموش کردن آتش‌های زیرخاکستر بپردازد، گفت: «همه ما شوکه هستیم. خانواده‌ها چشم انتظارند و می‌خواهند تا خبری از عزیزانشان به آنها بدهیم. حجم این آوار ناامیدمان می‌کند ولی تنها امیدمان به خداست.»
 

 
این آتش‌نشان فداکار که آستین‌های لباس آتش‌نشانی‌اش پاره شده وبخشی ازلباس‌هایش هم سوخته، ادامه داد: ما 5 هزار نیروی عملیاتی هستیم اما با هزار لباس آتش‌نشانی. متأسفانه به خاطر بی‌توجهی‌های مدیران‌مان ومسئولان شهری با کمبود امکانات روبه‌روهستیم که کار را برای ما سخت کرده است. اگر کیفیت لباس‌های ما بهتر شود به طورقطع راحت‌تر می‌توان دل به آتش زد ولی گاهی همین ابتدایی‌ترین مسائل مشکل‌ها را برایمان دو چندان می‌کند.
 

 

 سختی کار آتش‌نشان در رده آخر
 

  یکی دیگر از همکاران این آتش‌نشان در حالی که از مسئولان گلایه داشت، گفت: متأسفانه هیچ وقت آتش‌نشانان جدی گرفته نشدند و همیشه به سادگی از کنارشان گذشتند.حتی حالا با وجود این حادثه غم انگیز وبزرگ و از دست دادن همکارانمان، بنیاد شهید آنها را شهید نمی‌داند. تنها شهدای جنگ را شهید عنوان می‌کنند.مگر این نیست که آنها با گلوله به جنگ رفتند تا هموطنانشان را نجات دهند. ما هم بواسطه آتش تن به آتش می‌زنیم تا عزیزانمان را نجات دهیم. آنها برای حفظ کشور، ناموس وجان ومال مردم قدم در راه گذاشتند و ما آتش‌نشان‌ها هم از جانمان می گذریم تا گرفتاران را نجات دهیم.


  


  ولی افسوس که هیچ گاه صدایمان به جایی نرسید و از درجه‌بندی سختی کارهم در رده سوم قرار گرفتیم. ما هم خانواده داریم و عزیزانی که چشم به راهمان هستند.در این حادثه ما نجات پیدا کـــــــــــــــردیم ولی به قیمت از خودگذشتگی همکاران آتش‌نشانمان. ای کاش حداقل کیفیت ابزاری که در دسترسمان هست بالا برود و تجهیزات بیشتری در اختیارمان قرار بگیرد. گرچه مدتی است لباس‌های با کیفیت خوب در دسترسمان هست ولی هنوز برخی از آتش‌نشانان با لباس‌هایی که جنس خوبی ندارند و در آتش و حرارت آسیب می‌بینند دل به آتش می‌زنند. ای کاش لباس‌های کهنه ما از رده خارج شود و کمی هم امنیت و جان ما درعملیات‌های مختلف که با جان‌مان سروکاردارد در نظر گرفته شود.


 

 جایی برای اعتراض نداریم
 

 
یکی دیگر از این قهرمانان فداکار نیزهمسو با همکارش گفت: متأسفانه ما جایی برای اعتراض نداریم و حتی پارسال وقتی عده‌ای از همکارانمان برای شکایت به شهرداری رفتند و اعتراض کردند بشدت با آنها برخورد شد و با تهدید و ارعاب هم روبه‌روشدند.اما این رسم برخورد با جانفشان‌ها نیست.
 

 

 یادی از خانواده آتش‌نشانان شهید
 

 
یکی از آتش‌نشانان ایستگاه 40 نیز در حالی که در غم از دست دادن همکارش اشک می ریخت، گفت: ما بارها در امدادرسانی‌ها همکارانمان را از دست دادیم. اما این سازه‌ها و بافت‌های فرسوده کار را برای ما سخت‌تر می‌کند.ای کاش در این شرایط به فکر خانواده همکارانمان باشیم که چشم انتظار خبری از عزیزانشان هستند. ای کاش این لحظات پردلهره را فراموش نکنیم نه تنها این حادثه دیدگان پلاسکو بلکه شهیدان دیگر که در عملیات‌های همین امسال و سالهای گذشته جانشان را از دست دادند تا دیگران زنده بمانند. برادرم شهید شده و می‌دانم این خانواده‌ها چه می‌کشند. ای کاش مسئولان درتمام بخش‌ها به فکرشان باشند تا گوشه‌ای از آلام‌شان التیام بخشیده شود.
 

 

 بی‌مسئولیتی به چه قیمت؟
 

 
آتش‌نشان دیگری که در صحنه ویرانی و خاکبرداری «پلاسکو» به لودرها خیره شده بود با تأسف گفت: می‌دانید این صاحبان ساختمان درآمدشان چقدر بود؟ حداقل 200 میلیون تومان در ماه؟ یعنی اینها پول نصب یک دستگاه اطفای حریق نداشتند؟ مگر هزینه‌اش چقدر می‌شد؟ به طور قطع هر قدر هم هزینه می‌کردند همیشه برایشان این دستگاه و امکانات می‌ماند. ولی حالا مگر آتش‌نشان‌های ما زنده می‌شوند و میلیاردها تومان خسارت بازمی‌گردد.آیا ایمنی این قبیل ساختمان‌ها ارزش نداشت که به چنین فاجعه‌ای بینجامد.متأسفانه همه ما فکر می‌کنیم مرگ برای همسایه است. اما روز پنجشنبه، همکارانم و کسانی که در عملیات‌های مختلف با هم بودیم در یک چشم به هم زدن زیر صدها تن آوار و آتش ماندند.آنها مظلومانه رفتند تا مردم زنده بمانند.اما افسوس که...
 

 

 بهترین‌هایمان را از دست دادیم
 

 
یکی دیگر از آتش‌نشانان در حالی که خستگی در چهره‌اش موج می‌زد و تازه از میدان عملیات بازگشته و برای لحظاتی کنار زمین نشسته بود تا کمی نفس بگیرد تا بازهم به محل عملیات بازگردد، سرش را تکان داد و گفت:باور کنید هنوز هم باور نمی‌کنیم این صحنه‌ها واقعی باشد.ما و خانواده نمی‌توانیم این فاجعه را باور کنیم. تا زمانی هم که رد و نشانی از آنها به‌ دست نیاوریم آرام و قرار نمی‌گیریم و باید تا آخر به عملیات ادامه دهیم. وی ادامه داد: ما 20 نفر از بهترین‌ها و نخستین‌ها را از دست دادیم.آنها بهترین بودند که برای نجات جان و مال مردم با وجودی‌که می‌دانستند مرگ از شاهرگ هم به آنها نزدیک است دست از عملیات و امدادرسانی برنداشتند.باور کنید بهترین‌هایمان پر کشیدند و نمی‌دانیم چه انفاقی می‌افتد.
 

 
در میان همه این آتش‌نشانان فداکار و خسته که دیگر رمقی برایشان نمانده، عده‌ای از همکارانشان از اقصی نقاط شهر برای کمک به صورت خودجوش آنجا آمده بودند تا کمکی به آنها کنند. جلال رحمان‌زاده یکی از این آتش‌نشانان است که به‌عنوان نیروی کمکی از ایستگاه گلستان در شهرری به اینجا آمده تا پا به پای همکارانش تلاش کند.آتش‌نشان‌هایی از سایر شهرها نیزآ مده‌اند و...
 

 

 ‌ تجهیز بی‌سیم شخصی به کلاه‌های حریق
 

 
یکی از آتش‌نشانان دیگر هم بیان کرد: ای کاش کلاه‌های آتش‌نشانی به بی‌سیم‌های شخصی مجهز شود، گرچه این امکانات وجود دارد ولی متأسفانه همچنان ما با مشکلات اساسی در این زمینه روبه‌رو هستیم. اگر همین امکانات اولیه برای ما فراهم شود قطعاً در زمان حوادث امنیت ما بیشتر می‌شود.


  


 منبع: روزنامه ایران
انتخاب تصاویر : سومین روز جشنواره جهانی فیلم فجر Mon Apr 24 17:01:17 IRDT 2017
انتخاب خاطره جهانگیری از بازجویی های مکرر یک کارمندخانم/می خواستند در وزارتخانه من فسادمالی کشف کنند Wed May 10 08:31:50 IRDT 2017
انتخاب «گرانی بلیت هواپیما» رها نشده/ پیشنهادهای جدیدی داده شد Fri Nov 23 08:09:33 IRST 2018
انتخاب روزنامه جوان: چرا شهید حججی را به نفع آیت‌الله منتظری مصادره می‌کنید؟! Tue Oct 03 09:00:02 IRST 2017
انتخاب گزارش اجلاس هیات مدیره فنی و مجمع عمومی سمیک در عربستان Sat Nov 10 18:14:26 IRST 2018
انتخاب انفجار انتحاری در بازاری در شرق موصل Sun Mar 26 14:23:55 IRDT 2017
انتخاب علی مطهری: اعراب بدانند که دشمن آنها اسرائیل است، نه ایران Fri Jun 23 13:18:58 IRDT 2017
انتخاب آیت‌الله شبیری زنجانی: دین خدا را با همین مردم، باید اجرا کنیم/ ورود طلاب به فعالیت‌های سیاسی محبوبیت آنان را کم می‌کند Wed Nov 08 11:56:44 IRST 2017
انتخاب احمد توکلی در برنامه جهان آرا شبکه افق: برخی در آستانه انتخابات به همه نامزدها پول می‌دهند تا هر کس رأی آورد در او نفوذ کنند Sat Feb 25 23:32:26 IRST 2017
انتخاب پیام امیر کویت به روحانی Sat Feb 11 14:04:03 IRST 2017
انتخاب واکنش دبیر کمیسیون آموزش به معرفی احتمالی ضیاء هاشمی به عنوان وزیر پیشنهادی علوم Mon Sep 11 16:51:33 IRDT 2017
انتخاب جهانگیری: عده‌ای اصرار دارند مشکلات حل نشود / هیچ موضوعی ایران را تهدید نمی‌کند / گفت‌وگوی ملی میان بزرگتر‌ها و جریانات سیاسی راه‌حل بسیاری از مشکلات است؛ هنوز از برگزاری این جلسات مایوس نشده ام Sat Apr 28 11:23:43 IRDT 2018
انتخاب 7 کار برای جلوگیری از مبتلا شدن به سرطان Tue Feb 14 22:00:01 IRST 2017
انتخاب سایه تهدید بر سر آینده دولت استرالیا Wed Dec 13 22:40:01 IRST 2017
انتخاب رونمایی از طرح ناتو برای تجزیه روسیه Sun Jun 25 19:13:01 IRDT 2017
انتخاب معجون سحرآمیز برای مقابله با پیری زودرس Fri Mar 10 17:30:01 IRST 2017
انتخاب تصمیم جدید آمریکا برای جداسازی والدین و کودکان مهاجر Sat Mar 04 12:19:06 IRST 2017
انتخاب توافق ترامپ و ماکرون برای مقابله با ایران و حزب‌الله Sun Nov 19 09:47:08 IRST 2017
انتخاب کدام استان‌ها باید منتظر بارندگی 100 میلیمتری باشند؟ Sun Feb 12 15:30:23 IRST 2017
انتخاب مکرون که نتوانست؛ مرکل می‌تواند ترامپ را در برجام نگه دارد؟ Sat Apr 28 14:42:41 IRDT 2018
انتخاب اسناد مالی دار و دسته ترامپ منتشر شد Sat Apr 01 13:30:01 IRDT 2017
انتخاب الیاس نادران:دولت یازدهم مشکل بیکاری را حل کند مجوز برگزاری کنسرت شهرام شب پره را می‌گیریم Sat May 13 19:16:15 IRDT 2017
انتخاب فرانسه 18 تبعه سعودی را ممنوع الورود کرد Thu Nov 22 20:08:48 IRST 2018
انتخاب ورود کمیسیون اجتماعی به بررسی مشکلات بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشور Sun Mar 12 21:56:00 IRST 2017
انتخاب ورود نهادهای نظارتی به موضوع گرانی خودروهای وارداتی Mon Apr 16 16:25:37 IRDT 2018
انتخاب دادستان کل کشور: حساب‌های قوه‌قضاییه وجوه دولتی نیست که دولت بتواند حساب‌کشی کند/بعضی‌ها به تبعات حرف‌هایشان توجه ندارند Wed Jan 04 10:56:55 IRST 2017
انتخاب چند درمان سنتی برای دندان درد Sun Apr 02 14:31:01 IRDT 2017
انتخاب پیونگ‌یانگ: آمریکا شبه جزیره کره را به آستانه انفجار کشانده است / واکنش‌ها به آزمایش کره شمالی Tue Aug 29 18:58:01 IRDT 2017
انتخاب رئیس کمیته مخابرات مجلس:اگر سرویس بهتری جایگزین ussd نشود، مقامات مسئول را به مجلس فرامی‌خوانیم Wed Jan 31 09:45:15 IRST 2018
انتخاب فیلم/ ماجرای باجناق شدن خسرو حیدری و امید ابراهیمی Thu Feb 08 12:23:28 IRST 2018
انتخاب شهرام محمودی: جریمه فوتبالی‌ها 1 میلیون است برای ما 15 میلیون! Sun Nov 25 09:07:21 IRST 2018
انتخاب 8 علت قرمزی چشم را بدانید Wed Mar 29 12:00:01 IRDT 2017
انتخاب کشف 52 ژن مرتبط با هوش و حافظه Wed May 24 14:27:43 IRDT 2017
انتخاب ادغام با تلفن های هوشمند و افزودن 30 زبان زنده دنیا Sat Feb 24 11:14:18 IRST 2018
انتخاب فیلم/ تذکر لاریجانی به نمایندگان/ 17 "بفرمائید" در یک دقیقه! Sun Oct 29 09:50:52 IRST 2017
انتخاب پرواز بندرعباس به تهران همچنان در خواب زمستانی/ قیمت بلیت به بالای 600 هزار تومان رسید Mon Jan 29 11:25:01 IRST 2018
انتخاب حاشیه آخرین روز جشنواره فیلم فجر Sat Feb 10 21:13:57 IRST 2018
انتخاب نفس نفس زدن نشانه بیماری است Fri Feb 24 18:00:01 IRST 2017
انتخاب مرگ مرموز دختر 14 ساله Tue Apr 11 20:15:24 IRDT 2017
انتخاب قانونگذاران انگلیسی تونی بلر را در پرونده جنگ عراق تبرئه کردند Thu Mar 16 18:41:21 IRST 2017
انتخاب نکونام: برابر ملوان واقعا عالی بودیم/ در خانه فرصت‌سوزی کردیم Tue Nov 21 17:44:44 IRST 2017
انتخاب مدارس سنندج در نوبت صبح تعطیل شد Sat Jan 20 22:29:07 IRST 2018
انتخاب ویل اسمیت در کنار اُرک می‌جنگد/ قسمت دوم "درخشان" در راه است Thu Jan 04 20:30:01 IRST 2018
انتخاب بین دولت مردم فاصله نیست، هرچه می‎کنیم با پول شماست / اتحادیه عرب یک تشکیلات پوسیده، کهنه، بی‌رمق و بی‌اثر است؛ وقتی عراق گرفتار داعش شد و مردم سوریه را در حلب و دیرالزور سر می‌بریدند، اتحادیه عرب کجا بود؟ Tue Nov 21 11:29:12 IRST 2017
انتخاب فیلم/ انفجار خونین در بوگوتا Mon Feb 20 16:01:20 IRST 2017
انتخاب پسر ترامپ: پدرم به خاطر خواهرم سوریه را بمباران کرد! Tue Apr 11 11:50:15 IRDT 2017
انتخاب فیلم/ جزییات حادثه تونل برفی ازنا و امدادرسانی به مصدومان Sat Jul 01 10:35:34 IRDT 2017
انتخاب خبر فروش سئوالات امتحانات نهایی در شبکه‌های مجازی تکذیب می‌شود Mon May 29 19:47:03 IRDT 2017
انتخاب وزیر دفاع روسیه: بازگشت نظامیان ما از سوریه آغاز شده است Mon Dec 11 23:40:01 IRST 2017
انتخاب اعلام موافقت پرویز فتاح با سازوکار جمنا Thu Apr 06 12:19:16 IRDT 2017
انتخاب حضور بانک ملی در نمایشگاه بورس، بانک و بیمه Sat Apr 15 17:26:41 IRDT 2017
انتخاب 50 کشته در انفجار خودروی بمبگذاری شده در کنار اتوبوس‌ها حامل ساکنان "فوعه و کفریا" Sat Apr 15 23:32:48 IRDT 2017
انتخاب نحوه اعتراض به نتایج کنکور/ فرصت اعتراض تا 20 مهر Sat Sep 16 12:15:30 IRDT 2017
انتخاب اخبار ضد و نقیض از وضعیت جسمی بشار اسد Mon Jan 30 23:04:07 IRST 2017
انتخاب شیب افزایش قیمت ارز تندتر شد / دلار 4780 تومان؛ یورو 6000 تومان / همچنان کسی پاسخگو نیست Sun Feb 04 13:38:53 IRST 2018
انتخاب نجفی: برای بازسازی بافت‌های فرسوده 15 قطعه زمین به توسعه‌گران واگذار می‌شود Thu Feb 08 14:01:15 IRST 2018
انتخاب جدال سرسخت مجلس سنای آمریکا با «روبو کال» / جریمه 10 هزاردلاری برای تماس های خودکار Sat Nov 17 14:50:19 IRST 2018
انتخاب راننده اوبر به آدم ربایی و اذیت و آزار یک زن متهم شد Wed Oct 17 18:01:56 IRST 2018
انتخاب برخی سردفتران تهران به بخشنامه رئیس سازمان ثبت اعتراض کردند Wed Nov 28 22:03:55 IRST 2018
انتخاب کشته و زخمی شدن 3 پلیس در تیراندازی در کالیفرنیا Thu Aug 31 12:07:03 IRDT 2017
انتخاب بولتون: ترامپ نباید تحریم های ایران را بردارد Tue Oct 03 23:41:01 IRST 2017
انتخاب روایتی از مکالمات خلبان پرواز تهران - یاسوج با برج مراقبت / خلبان قبراق و سرحال بود؛ آخرین درخواستش کاهش ارتفاع هواپیما بود Sun Feb 18 19:30:43 IRST 2018
انتخاب درخواست اریتره از میانجی‌گری قطر برای حل اختلاف مرزی با جیبوتی Wed Jul 05 11:43:49 IRDT 2017
انتخاب منابع صهیونیستی اعلام کردند: لیبرمن پیش از استعفا، دیداری محرمانه با مقامات فلسطینی داشت Tue Dec 04 12:11:43 IRST 2018
انتخاب فرمانده سپاه: احساس می‌کنم با توجه به اغتشاشات اخیر 22 بهمن امسال شاهد حضور پرشورتر مردم باشیم Sun Feb 04 12:00:36 IRST 2018
انتخاب "ایبووپروفن" عمر را افزایش می دهد Mon Feb 27 19:30:01 IRST 2017
انتخاب فیلم/ نمایش یک ماهی عجیب در دریا، خنده دانشمندان را درآورد! Tue Oct 02 20:52:56 IRST 2018
انتخاب باشگاه السد؛ مصدومیت سه هفته‌ای پورعلی گنجی Mon Feb 26 22:36:39 IRST 2018
انتخاب اجرای طرح ترافیک پس از تعطیلات از امروز/ امکان تهیه طرح ترافیک روزانه به روال سابق Tue Apr 03 13:28:56 IRDT 2018
انتخاب حمایت علی پروین از دکتر روحانی Wed May 17 21:06:21 IRDT 2017
انتخاب تعدادی از اعضای جیش‌الاسلام شهر دوما را ترک کردند Mon Apr 02 16:50:01 IRDT 2018
انتخاب ویدئو: سخنان داریوش شایگان در مورد علایق سینمایی هانری کُربَن / صحنه وداع ملکه با پادشاهی در فیلم «ملکه کریستینا 1933» Mon Apr 02 14:48:36 IRDT 2018
انتخاب اژه ای اعلام کرد:تشکیل دادسرای ویژه رسیدگی به تخلفات محیط زیست/ گذشت 328 نفراز حق قصاص در سال 95 Sun Mar 05 15:17:26 IRST 2017
انتخاب طوفان و گرد و غبار شدید شهر کرمان را فرا گرفت Fri Oct 05 18:32:04 IRST 2018
انتخاب کرملین: گفت‌وگوهای پوتین و اسد تأثیر مثبتی بر نشست «سوچی» داشت Sun Nov 26 18:47:12 IRST 2017
انتخاب پیش‌بینی 3 روز بارانی برای کشور Wed Feb 28 18:14:07 IRST 2018
انتخاب عکس/ حمله جنگنده‌های اسرائیل به نوار غزه Sat Oct 27 08:43:54 IRST 2018
انتخاب برانکو: درباره چگونگی جذب اوکراینی‌ها به کمیته اخلاق توضیح دادم Sun Feb 04 19:10:01 IRST 2018
انتخاب ناگفته‌های وزیر خارجه عمان؛ از نپیوستن به ائتلاف سعودی تا میانجیگری برای ایران Mon May 29 12:22:18 IRDT 2017
انتخاب بودجه دولت برای تشکیلات حوزوی راه دوری نمی‌رود / زندگی و معیشت‌شان لنگ است و کارهایشان پول می‌خواهد / همانطور که دولت به دانشگاه کمک می کند، به حوزه هم باید کمک کند / موسساتی مثل موسسه آیت‌الله مصباح بدون بودجه اداره نمی‌شوند؛ یک عالم بزرگوار چطور این تشکیلات را با وجوهات اداره کند؟ Mon Dec 18 11:54:44 IRST 2017
انتخاب اعلام شرایط نقل و انتقال فیش‌های حج/ احتمال اعلام فراخوان‌ اعزام Fri Apr 28 11:25:25 IRDT 2017
انتخاب موافقت کمیسیون حقوقی مجلس با افزایش بودجه دادستانی ویژه روحانیت Tue Dec 26 21:59:53 IRST 2017
انتخاب معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران: منتقدان ابتدا اطلاعات کامل طرح ترافیک جدید را دریافت و سپس آن را نقد کنند Fri Jan 05 20:51:38 IRST 2018
انتخاب درمان قطعی اعتیاد به اینترنت هم آمد!/نسل جدید گلکسی سامسونگ فاقد وای فای است Sat Apr 14 12:22:10 IRDT 2018
انتخاب شرکت ملی نفتکش: جعبه سیاه سانچی فردا باز می‌شود Sun Jan 21 22:29:06 IRST 2018
انتخاب سازمان ملل: داعش همچنان تهدیدی جدی بر صلح جهانی است Fri Feb 09 13:25:01 IRST 2018
انتخاب اینفانتینو: از شخص رئیس جمهوری تشکر می کنم که پای قول‌اش ایستاد /خوشحال شدم که شخصا شاهد حضور بانوان ایرانی در ورزشگاه بودم Sat Nov 10 22:57:03 IRST 2018
انتخاب عکس / جشن تولد رهبر در تبعید بودایی‌ها Thu Jul 06 12:40:28 IRDT 2017
انتخاب روزنامه روسی: سفر حریری به مسکو برای سهم پیروزی در سوریه موفق نبود Sat Sep 16 00:03:01 IRDT 2017
انتخاب اعلام زمان واریز یارانه فروردین 97 Sun Apr 08 13:47:47 IRDT 2018
انتخاب فیلم/ تشییع پیکر محمود جهان با نوای سنج و دمام Wed Aug 02 15:40:34 IRDT 2017
انتخاب السد با آمادگی کامل برابر پرسپولیس/ قطری‌ها بدون مصدوم و محروم Wed Apr 11 12:18:38 IRDT 2018
انتخاب فیلم/ سینمای 7بعدی در مالزی Wed Jan 24 12:07:45 IRST 2018
انتخاب مردم و کارشناسان درباره ایده شهرداری چه می‌گویند؟ / غفلت از رینگ سوم در طرح ترافیک جدید Tue Dec 26 15:55:31 IRST 2017
انتخاب عرب‌سرخی: روحانی جلسات گفت‌وگوی ملی را کلید زده است/ مقابله با آزادی‌ برای عناصر فاسد حریم امن ایجاد می‎کند Wed Apr 04 12:58:30 IRDT 2018
انتخاب تلویزیون ترتیب چینش اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری را اصلاح کرد Sat May 20 10:46:59 IRDT 2017
انتخاب چند خبرنگار خارجی مراسم تحلیف را پوشش می‌دهند؟ Wed Aug 02 17:13:01 IRDT 2017
انتخاب احمدی نژاد: عده ای برای فراموشی آرمانها و وظایف انقلابی مسابقه گذاشته اند / افراد و جریانات ناسازگار با ملت ، خواهند رفت / دامان ملت از وجود آلودگی های تحمیلی تطهیر خواهد شد Fri Feb 10 09:00:01 IRST 2017
انتخاب کیهان: مهر نمازهایی که از چین می‌آید، جنگ نرم است Sat Oct 28 09:20:06 IRST 2017
انتخاب شلیک 100 راکت و خمپاره از نوار غزه به سمت شهرک‌های صهیونیست‌نشین/ زخمی شدن پنج اسرائیلی Mon Nov 12 18:44:47 IRST 2018
ایلنا مراسم رونمایی ار تندیس و تمبر مریم میرزاخانی Tue Sep 19 22:14:11 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر تشکیل کارگروه کاهش موانع کسب و کار نوپا مبتنی بر فضای مجازی کشور Sat Nov 10 16:00:18 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم صادرات ذرت روسیه به ایران بیش از 4 برابر شد Fri Jul 14 13:46:56 IRDT 2017
میزان شرکت هواپیمایی کاسپین ملزم به رعایت حقوق مسافران شد/ انتقال مسافرین دو پرواز به هتل Sat Jul 08 08:44:52 IRDT 2017
اعتبار نیوز شهروندان سهامداران اصلی بانک شهر هستند Sun Jan 29 14:40:00 IRST 2017
پول نیوز کاهش قیمت جهانی، موجب افزایش تقاضای طلا شد Sun May 07 17:24:13 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی دانشگاه ها از شرکت های دانش بنیان حمایت کنند Sat Sep 01 10:32:00 IRDT 2018
تی نیوز پیشنهاد افزایش 10 درصدی بلیت قطار روی میز دولت Mon Apr 09 20:59:41 IRDT 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا دیداررهبر انقلاب با اعضای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی Wed Dec 27 14:06:08 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی غارهای استان اصفهان، جاذبه پنهان گردشگری Tue Mar 21 17:19:00 IRST 2017
آریا توانمند سازی روابط عمومی ها و استفاده از روش های نوین اطلاع رسانی Sun Dec 09 14:00:56 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران صحبت‌های رئیسی در دومین مناظره انتخابات Fri May 05 15:57:32 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی رشته کونگ فو در آستانه ثبت جهانی با نام ایران Mon Nov 28 01:57:00 IRST 2016
تیتر نیوز اخلال جوان 32 ساله با 7 میلیارد گرانفروشی/ پای مدیرعامل پارس سامتل هم به دادگاه باز شد/اعلام اسامی و مشخصات متهمان+عکس Sun Aug 26 13:10:49 IRDT 2018
ایسکانیوز پزشکیان خبر داد: برگزاری جلسه بررسی فایل صوتی سخنرانی نماینده مردم مشهد Sun Mar 05 12:32:00 IRST 2017
تهران پرس همایش تخصصی «تربیت کودکان کارآفرین از طریق قصه گویی» در شیراز Sun Aug 12 12:36:00 IRDT 2018
خبرگزاری فارس بخش پژوهش آغاز شد/ داریوش طلایی به جشنواره آمد Sun Dec 10 11:25:00 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران افتتاح نمایشگاه به مناسبت هفته مشاغل Mon Apr 24 13:29:37 IRDT 2017
تهران پرس علی نژاد: با رایزنی با فدراسیون جهانی تغییراتی که به ضرر ایران بود را خنثی کردیم Tue Feb 13 09:26:00 IRST 2018
پرس شیعه فولکس واگن ادعای خروج از ایران را تکذیب کرد Thu Sep 20 22:56:20 IRDT 2018
بولتن نیوز مردم برای کاهش ریسک در بانکهای معتبر سرمایه گذاری کنند Sat Aug 26 16:07:33 IRDT 2017
خبرگزاری مهر علی لاریجانی: پاداش مدال‌آوران آسیایی و پاراآسیایی سکه خواهد بود Wed Aug 29 17:23:11 IRDT 2018
اقتصاد آنلاین بفرمایید مسکن مهر! (کاریکاتور) Thu Nov 23 10:30:20 IRST 2017
تی نیوز تاریخ تازه Sat Apr 07 21:05:57 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران رضا یزدانی در سریال نوروزی +‌ عکس Wed Feb 28 11:36:36 IRST 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا مناظرات دانشجویی ایلام با اعتراض دوباره به داوری ها به پایان رسید Tue May 09 09:47:55 IRDT 2017
روزنامه کیهان لزوم باز بودن باب انتقاد از رهبران جامعه(حکایت خوبان) Wed Aug 09 18:25:07 IRDT 2017
ساعت24 پیش‌بینی اعتبار لازم برای اجرای راه آهن رشت - آستارا Fri Nov 23 22:00:00 IRST 2018
خبرگزاری مهر زائران از پارکینگ اربعین برای پارک خودرو استفاده کنند Fri Oct 26 18:39:49 IRST 2018
خبرآنلاین اعتراف عجیب دوترته درباره مصرف مواد! Tue Dec 04 17:51:27 IRST 2018
جام نیوز بدترین زنی که در خانه بهترین مرد زندگی میکرد Mon Nov 28 10:22:19 IRST 2016
خبرگزاری جمهوری اسلامی زمستان سرپل ذهاب را چه کنیم؟ Tue Oct 23 13:14:00 IRST 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا عکس/مردان بی‌ادعا Tue Sep 26 15:14:18 IRST 2017
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین معنی ندارد نفت ایران صادر نشود و نفت منطقه صادر شود Tue Jul 03 11:22:58 IRDT 2018
خبرگزاری فارس جایگاه عقل نظری و عملی در سعادت از دیدگاه ملاصدرا و ارزیابی قرآنی آن Mon Sep 18 04:28:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی 250 پزشک بسیجی در مساجد البرز خدمات رایگان ارایه می کنند Tue Nov 20 12:49:00 IRST 2018
رجا نیوز جوشکارها در معرض ابتلا به علائم پارکینسون Sun Jan 01 08:06:40 IRST 2017
بولتن نیوز احتمال برگزاری اردوی سرخپوشان در کیش Tue Nov 14 23:26:02 IRST 2017
واحد مرکزی خبر آمادگی برای پذیرایی از مسافران نوروزی Wed Feb 28 18:37:23 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم شورله به فولام قرض داده شد Thu Jul 26 01:20:00 IRDT 2018
جماران انسداد 18 حلقه چاه غیرمجاز آب در ساوجبلاغ Tue Jul 18 15:13:01 IRDT 2017
خرداد نیوز وساطت ترامپ برای دختران افغان Thu Jul 13 14:42:59 IRDT 2017
افکارخبر ذوالنور: آمارهای اشتغالزایی دولت عجیب‌ و غریب است Mon Mar 06 22:13:32 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران شرمن: از اینکه زمانی گفتم فریبکاری بخشی از دی‌ان‌ای ایرانیان است، پشیمانم Sat Sep 01 11:29:38 IRDT 2018
پارسینه گلایه فردوسی‌پور از یک مقام مسئول به خاطر انتشار مصاحبه اینفانتینو Wed Nov 21 09:00:06 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران کشاورزان شادگان همچنان با بحران آب مواجه‌اند Sat Feb 10 10:31:05 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی 11 منطقه در حومه حماه و حلب به کنترل ارتش سوریه درآمد Tue Feb 06 20:34:00 IRST 2018
بولتن نیوز تعداد نمایش های بخش بین‌الملل بسته به کیفیت آثار است Wed Aug 30 09:30:50 IRDT 2017
خرداد نیوز ضرورت چند صدایی در جامعه و فضای سیاسی از نگاه سردار فیروزآبادی Mon Feb 13 10:24:40 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی رئیس کمیسیون اروپا: ازسرگیری مجازات اعدام به معنای پایان مذاکرات پیوستن ترکیه به اتحادیه اروپاست Thu Jun 01 14:01:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی 34 واحد تولیدی و خدماتی استان سمنان برای دریافت گواهینامه حقوق مصرف‌کنندگان ثبت نام کردند Mon Mar 06 00:51:00 IRST 2017
تدبیر و امید برای اولین بار یک زن رئیس ارتش اسلوونی شد +عکس Wed Nov 28 19:32:18 IRST 2018
آریا پرداخت الکترونیک کرایه تاکسی‌ و اتوبوس با همکاری بانک شهر Wed Sep 27 11:09:01 IRST 2017
ایسکانیوز شقایق فراهانی به «پاسیو» پیوست Fri Nov 24 14:00:49 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی زحمات معلمان، باعث کسب موفقیت های بزرگ در نظام آموزشی شده است Fri Apr 14 00:12:00 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی نیمه شعبان و ماموریت های پیش رو Wed May 02 12:48:00 IRDT 2018
پارس فوتبال ستاره آلمان : به روسیه آمده ایم تا تاریخ ساز شویم Sat Jun 16 15:37:52 IRDT 2018
شفقنا 50 درصد جمعیت دانشجویی را زنان تشکیل می‌دهند Mon Nov 12 15:41:18 IRST 2018
خبرگزاری مهر مسمومیت 26 نفر با گاز در تبریز Fri Dec 07 00:26:53 IRST 2018
اقتصاد آنلاین شریعتمداری فردی با تجربه است/ معادن به بخش خصوصی واگذار شود Mon Aug 14 16:12:27 IRDT 2017
صراط پیش بینی بارش باران برای مناطق زلزله زده Sun Nov 19 19:40:42 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی شاهین بادوله شهرستان دشتی قهرمان فوتسال استان بوشهر شد Tue Feb 13 14:38:00 IRST 2018
بولتن نیوز با انواع ثبت شرکت در ایران بیشتر آشنا شوید Tue Aug 22 09:57:53 IRDT 2017
اطلاعات یک عمر خاطره -105 Mon Aug 20 14:19:32 IRDT 2018
بولتن نیوز احتمال حمله پیشگیرانه کره‌جنوبی به کره‌شمالی Tue May 16 15:49:44 IRDT 2017
پارس نیوز اعتراف «یوتیوب» به تاثیرات منفی‌اش در جامعه Sat Nov 24 16:19:38 IRST 2018
واحد مرکزی خبر لزوم تسریع در اتمام بیمارستان 96تختخوابی بافق Wed Aug 08 16:33:27 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران مخالفت فدراسیون دوچرخه سواری با حضور داور بین المللی ایران برای تور آذربایجان Tue Sep 05 13:11:40 IRDT 2017
آریا سیلاب حدود 70 میلیارد ریال به راز و جرگلان خسارت زد Wed May 16 13:45:09 IRDT 2018
خبرگزاری فارس کلید سؤالات آزمون کارشناسی ارشد امروز منتشر می‌شود Tue May 01 11:35:00 IRDT 2018
افکارخبر ارتقای کیفیت خودروهای تجاری با همکاری های بین المللی Thu Sep 14 11:39:16 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم پناه مردم 8| کنگره ملی حاج شیخ غلامرضا فقیه خراسانی آغاز به کار کرد Thu May 10 10:05:17 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی دانش آموزان البرز بازی ایران و ژاپن را به نظاره نشستند Sat Nov 03 13:27:00 IRST 2018
فردا لورکوزن اولین پیروزی‌اش را کسب کرد Sun Sep 17 20:23:43 IRDT 2017
نامه نیوز چه مساله ای مانع دیدار پوتین و ترامپ شده است؟ Mon Jun 04 18:26:41 IRDT 2018
برنا انتقال زندان‌ها به خارج از شهر بررسی می‌شود/بازگشت پرونده‌های قاچاق کالا و ارز به دادگاه انقلاب بررسی خواهد شد Mon Aug 14 13:39:02 IRDT 2017
خبر خودرو ارزی که به جای خودکفایی در تایرسازی صرف واردات شد Wed Jul 04 10:05:28 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر دیدار پدر شهیدان قربانی پور، با فرزندانش+فیلم Wed Jan 17 17:20:12 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم جانباز مدافع حرم: از حضرت زینب(س) شهادت نخواستم/لقب مستشاران ایرانی در سوریه چیست؟+عکس‌و‌فیلم Mon Jul 09 11:03:26 IRDT 2018
بی باک نیوز مراسم دعای عرفه با نوای استاد انصاریان برگزار می شود Tue Aug 29 10:05:02 IRDT 2017
زومیت آموزش آنالیز مسیر بحرانی پروژه و نمودار PERT Wed Jan 24 19:00:00 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران امروز طرح مقابله با اقدامات خصمانه آمریکا در مجلس بررسی می‌شود Tue Jul 18 09:22:13 IRDT 2017
نود تی وی ژوزه مورینیو و مهمترین بازی دوران حرفه ای! Sun Aug 26 23:29:00 IRDT 2018
پارسینه 6 زخمی در انفجارهای کرکوک Sun Mar 25 03:30:01 IRDT 2018
اقتصاد آنلاین هشدار کانون صرافان درباره آزادی دلالان ارزی Mon Oct 22 13:30:06 IRST 2018
خانه ملت رتبه یکصد و بیستم اشتغال، شایسته ایران نیست Wed Jul 12 14:15:06 IRDT 2017
شفقنا با تلاش مضاعف دانشگاه ها، بخش مهمی از نیازهای اساسی بخش تولید حل خواهد شد Tue Oct 09 19:27:12 IRST 2018
خبرگزاری بین المللی قرآن سرکنسول عربستان در استانبول ترکیه را ترک کرد Tue Oct 16 18:43:19 IRST 2018
روزنامه قانون حذف رمز دوم کارت‌های بانکی عملی می‌شود Mon Sep 24 20:00:00 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم ترامپ: محصولات آمریکایی باید در کارخانه‌های آمریکا ساخته شود Fri Feb 17 23:05:39 IRST 2017
جماران تیم پدیده پیروز شهرآورد مشهد شد Sun Apr 22 20:08:55 IRDT 2018
بهار نیوز ریشه کنی جذام در ایران به زودی Mon Jan 29 10:13:31 IRST 2018
آنا رمزگشایی صور فلکی: 23 سپتامبر امسال روز مهمی است Sun Sep 17 16:52:33 IRDT 2017
میزان آمریکا هند را مورد اعتماد‌ترین "متحد افغانستان" توصیف کرد Thu Jun 22 22:15:01 IRDT 2017
افکارخبر تغییر در برنامه پروازهای فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد Sun Jan 28 09:11:19 IRST 2018
پارس فوتبال عکس ؛ از تیم تازه‌وارد به لیگ بسوی اروپا ؛ لژیونر شدن مخفیانه بازیکن سابق پرسپولیس! Thu Aug 31 09:53:57 IRDT 2017
خبرگزاری مهر همایش «اربعین محور وحدت امت اسلامی» در کربلا برگزار می‌شود Tue Nov 07 17:01:08 IRST 2017
سیتنا دختر 3 ساله تبریزی را چه کسی ربوده است؟ Wed Feb 07 18:35:37 IRST 2018
روزنو چگونه می‌توان متوجه شد شخصی سهام عدالت دارد؟ Tue Apr 24 16:16:23 IRDT 2018
ورزش 3 جلسه شفر با حسینی و رحمتی قبل از بازی بزرگ Wed Oct 24 12:40:09 IRST 2018