خبرگزاری مهر - Sun Jun 26 12:08:30 IRDT 2016 نمایش خبر

«شبکه‌های اجتماعی قدر» را قدر بدانیم/ در دسترس مشترک موردنظر

آئین‌های جمعی مذهبی همچون مراسم احیای شب‌های قدر پدیده‌‌هایی منحصر به فرد هستند که در کنار وجوه معنوی می‌توان کارکردهای اجتماعی بسیاری برای آن‌ها متصور بود.

خبرگزاری مهر- گروه فرهنگ: در یک دست قرآن دارد و با دست دیگر و از زیر چادر مشکی، گوشی تلفن همراهش را در مسیر صدای باندهای صوت گرفته است، انگشت شصتش را در گوشه پایین سمت راست صفحه تلگرام نگه داشته تا صدای مناجات را مستقیماً برای دیگر اعضای گروه مخابره کند. دیگری سعی می‌کند در لابه‌لای مراسم سلفی مشترکی با پس‌زمینه‌ای از جمعیت نشسته در کف خیابان برای به‌روز کردن اینستاگرامش شکار کند. آن یکی باردیگر جزئیات برنامه هیأت را در گروه به اشتراک می‌گذارد و همزمان از حس و حال معنوی‌اش می‌نویسد. 


این‌ها تصاویر پراکنده‌ای است که حالا دیگر تبدیل به قابی آشنا در میان مناجات های شب قدر شده است. شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی از طریق تلفن‌های هوشمند جایی ثابت در مناسبات اجتماعی ما پیدا کرده‌اند و آئین‌های مذهبی هم از این قاعده مستثنی نیستند. 


شبکه‌های مجازی اما در کنار این هم‌نشینی نسبتی ماهیتی با اجتماعاتی از جنس مراسم شب‌های قدر هم دارند.«شبکه اجتماعی» کلیدواژه‌ای است که این نسبت ماهیتی را عیان می‌کند. واقعاً نسبت مناجات های احیای شب‌های قدر با نسخه مجازی شده «شبکه‌های اجتماعی» چیست و آیا نمی‌توان از بازتعریف نسبت و تعامل این دو پدیده به ظرفیت‌های تازه‌ای دست یافت؟ 


وقتی از «شبکه اجتماعی» حرف می‌زنیم... 


شاید حالا عبارت «شبکه‌های اجتماعی» بیش از هر چیز شنونده را به یاد فضای مجازی و ابزارهای ارتباطی نوین بیندازد اما واقعیت این است که این مفهوم عمری بلندتر از این‌ها در مطالعات اجتماعی داشته است. 


بنابر تعریف رسمی ثبت شده برای «شبکه اجتماعی» در دانش‌نامه آزاد ویکی‌پدیا، «شبکهٔ اجتماعی ساختاری اجتماعی است که از گروه‌هایی (که عموماً فردی یا سازمانی هستند) تشکیل شده است که توسط یک یا چند نوع خاص از وابستگی (مانند ایده‌ها و تبادلات مالی، دوست‌ها، خویشاوندی، لینک‌های وب، سرایت بیماری‌ها و...) به هم متصل‌اند.» 


همین تعریف به‌روشنی نشان می‌دهد که «شبکه اجتماعی» که این روزها ارتباطات اینستاگرامی و گروه‌ها و کانال‌های تلگرامی تبدیل به مصداق عینی آن شده است کارکردی جدی‌تری و گسترده‌تر از فضای مجازی داشته‌اند. کارکردی که هرچند متناسب با فرهنگ‌ها و آئین‌های مختلف سروشکلی متفاوت پیدا می‌کند اما می‌توان ماهیتی مشترک برای همه نمونه‌های آن قائل بود. 


شباهت‌ها و تفاوت‌های شبکه‌های اجتماعی واقعی و مجازی 


برای رسیدن به تعریفی درست از نسبت اجتماعات مذهبی با مفهوم «شبکه‌های مجازی» سراغ فرشاد مهدی‌پور روزنامه‌نگار، پژوهشگر و عضو هیأت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی رفتیم تا در قیاس با آنچه امروز به‌عنوان شبکه‌های اجتماعی مجازی می‌شناسیم، تصویری از ظرفیت اجتماعات مذهبی به دست آوریم. 


مهدی‌پور درباره شباهت‌های اجتماعات مذهبی از جنس مراسم شب‌های قدر با شبکه‌های اجتماعی فضای مجازی به خبرنگار مهر می‌گوید: شبکه درواقع اتصال نقطه‌ها از طریق مجموعه‌ای از خطوط است. به تعبیری فضایی همسان میان افرادی است که به دلایلی در یک مسیر و نقطه باهم همراه شده‌اند و مفاهیم تازه‌ای را شکل داده‌اند. این عادی‌ترین تعریفی است که می‌توان از شبکه داشت. مانند شبکه‌های اتصال برق و نیرو. 


وی ادامه داد: آنچه ما در آئین‌هایی مانند مراسم شب‌های قدر شاهد آن هستیم هم درواقع اتصال تعدادی نقطه منقطع از هم و بعضاً با فاصله‌های بسیار زیاد و تشکیل نقاط بزرگ‌تر است. این نقاط بزرگ‌تر مانند مساجد، هیأت‌های مذهبی و حسینیه‌ها هم هر یک سابقه‌ای دارند که به‌واسطه همین سابقه محل اجماع این نقاط پراکنده می‌شوند. در قیاس با آنچه در فضای مجازی شاهد آن هستیم مثل کانال‌ها و گروه‌هایی که به دلایلی با اقبال بیشتر کاربران مواجه است برخی از نقاط هم به دلیلی همچون شهرت مداح و سخنران و یا ویژگی‌های خاص یک مکان با حضور پررنگ‌تری از مردم مواجه می‌شود. 


 


این کارشناس رسانه ضمن برشمردن این موارد تشابه در ادامه با وجوه تفاوت این دو پدیده پرداخت و گفت: در شبکه‌های اجتماعی واقعی مانند هیأت‌های مذهبی، مخاطب باقدرت انتخاب و آزادی عمل بیشتری مواجه است و شاهدیم با تیپ‌های ظاهری کاملاً متفاوت و با نیازهای به‌شدت متنوع عده‌ای به یک جمع می‌پیوندند و به‌محض ورود در آن جمع حل می‌شوند.از این منظر شبکه‌های اجتماعی واقعی قابل قیاس با نمونه‌های مجازی نیست. 


مهدی‌پور ادامه داد: در شبکه‌های مجازی افرادی قدرت تصمیم‌گیری برای دیده شدن یا دیده نشدن یک پدیده را دارند اما در شبکه‌های اجتماعی واقعی این‌گونه نیست چراکه تک‌تک افراد به‌واسطه نسبتی که با یک گروه برای خود تعریف می‌کنند تصمیم گیر هستند. 


امکان دسترسی بدون نیاز به ابزار واسطه خاص از دیگر وجوه تمایز شبکه‌های اجتماعی واقعی در قیاس با نمونه‌های مجازی از نگاه فرشاد مهدی‌پور است که درباره آن می‌گوید: در شبکه حقیقی از جنس شب‌های قدر شما به‌محض ورود به جلسه به نتیجه رسیده‌اید و این‌گونه نیست که این حضور ابزاری برای شما باشد برای دسترسی به اهدافی دیگر و این نکته‌ای است که در شبکه‌های مجازی شاهد آن نیستیم. 


مراسم شب‌های قدر، خود رسانه است 


این عضو هیأت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی درباره ماهیت رسانه‌ای جلسات مذهبی از جنس مراسم شب‌های قدر هم به نکته جالبی اشاره کرده و می‌گوید: در این زمینه می‌توان به نکات متعددی اشاره کرد اما در اینجا به یک نکته خاص اشاره می‌کنم که به نظرم ظرفیت رسانه‌ای بسیاری بالایی دارد. 


مهدی‌پور ادامه داد: فرض بگیرید در فضای بزرگی آئین شب قدر در حال برگزاری است. این فضا چند ویژگی دارد یکی فضای مسطحی که جمعیت بر روی زمین نشسته‌اند. این جمعیت هم غالباً به صورت گروه‌های خانوادگی نشسته‌اند و ارتباط آن‌ها با سخنران و مداح به صورت مستقیم نیست و به‌واسطه تصویر یک ویدئو پروژکشن و بلندگوها باهم در ارتباط هستند. در این فضا جمعیت نسبت به درخواست‌های سخنران و یا مداح واکنش مشترک نشان می‌دهند و این واکنش هماهنگ هم برآمده از یک متن و نمایش از پیش تمرین شده نیست. این یک نمایش رسانه‌ای بسیار عظیم است. لحظاتی که افراد گریه می‌کنند و یا با صدایی بلند مناجاتی را تکرار می‌کنند، لحظات تمرین شده نیست و درواقع در همان لحظه متولد می‌شود و این صحنه خودش یک رسانه است. یعنی نیازی به ابزار رسانه‌ای دیگر ندارد و فی‌نفسه ماهیت رسانه پیدا کرده است. 


 


در بخش پایانی درباره فرصت و تهدید شبکه‌های اجتماعی مجازی در مواجهه با شبکه‌های اجتماعی واقعی مذهبی از فرشاد مهدی‌پور پرسیدیم که این‌گونه به آن پاسخ داد: تلویزیون رسانه‌ای به مراتب گرم‌تر از شبکه‌های اجتماعی مجازی است و از چندین سال قبل شاهد پخش زنده و کامل مراسم‌های مذهبی مانند همین آئین شب‌های قدر از تلویزیون هستیم، آیا این اتفاق موجب کاهش اقبال به مراسمات مذهبی شده یا اتفاقاً باعث افزایش حضور در این آئین‌ها شده است؟ 


این کارشناس رسانه معتقد است: در قیاس با رسانه گرمی مانند تلویزیون شبکه‌های اجتماعی بسیار حاشیه‌ای محسوب می‌شوند و قدرت تأثیرگذاری بر کلیت پدیده‌هایی مانند شبکه‌های اجتماعی واقعی را ندارند. اتفاقاً کارکردهای مثبتی مانند تسهیل در اطلاع‌رسانی برای مراسم‌هایی از این دست هم دارند. در این زمینه برخی نگرانی‌هایی مانند دور شدن از فضای حقیقی به‌واسطه مشغولیت بیش از حد در فضای مجازی قابل طرح است که می‌توان این نگرانی را برای سایر پدیده‌ها هم متصور بود و این‌گونه نیست که این غفلت مختص فضای مجازی باشد. در مجموع کارکرد شبکه‌های مجازی محدودتر از آن است که بتواند کلیت پدیده‌هایی همچون شب‌های قدر را تحت تأثیر قرار دهد. 


فضای مجازی یک حقیقت است 


در میان فعالان مذهبی شبکه‌های اجتماعی در فضای مجازی، «بیدارباش» نامی شناخته شده است. سایت، صفحه اینستاگرام و کانال تلگرام «بیدارباش» که حالا همراهان و مخاطبان خاص خود را هم پیدا کرده است اختصاص به بازنشر بریده‌های سخنرانی و دیدگاه‌های حجت‌الاسلام حسن آقامیری دارد. یکی از واعظان به نسبت جوان پایتخت که حالا و به مدد شبکه‌های اجتماعی به چهره‌ای شناخته شده تبدیل شده است. 


 


آقامیری در گفتگو با خبرنگار مهر درباره ابزارهای ارتباطی نوین در فضای مجازی می‌گوید: بنده با کلمه «شبکه‌های مجازی» خیلی موافق نیستم چرا که وقتی از مجاز صحبت می‌کنیم مردم احساس می‌کنند که هیچ حقیقتی پشت آن نیست و این در ادبیات اجتماعی ما غالب است. در حالی که این شبکه سراسر حقیقی هستند و جزئی از زندگی امروز مردم ما را تشکیل می‌دهند. مردم سراسر دنیا میلیاردها ساعت وقت خود را صرف حضور در این شبکه‌ها می‌کنند و نمی‌توانیم به‌واسطه مجازی خواندن آن‌ها را جزو اولویت‌های درجه چندم بدانیم. 


وی ادامه داد: نکته دیگر درباره این شبکه‌ها هم کیفیت استفاده ما از آن‌ها است. به‌عنوان نمونه همین مجالسی که به صورت سنتی در مساجد برگزار می‌شود هم اگر به صورت عقلایی مدیریت و هدایت نشود خود می‌تواند تبدیل به یک تهدید بزرگ شود کمااینکه در صورت مدیریت درست یک فرصت فوق‌العاده هستند. شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی هم همین گونه است. 


حجت‌الاسلام آقامیری تأکید می‌کند: شبکه‌های مجازی در صورت مدیریت درست یک فرصت ویژه خواهند بود و در صورت بهره‌گیری نادرست یک تهدید می‌شوند؛ کمااینکه نحوه مدیریت برخی از مجالس ما در سال‌های گذشته طیفی از مردم را دین‌گریز کرده است. تفاوتی میان اهمیت مدیریت این ابزارها وجود ندارد. 


این سخنران مذهبی در ادامه با اشاره به تجربه خود در راه‌اندازی شبکه «رمضانی» در فضای مجازی گفت: این شبکه با استقبال علاقه‌مندان تبدیل به یک دورهمی مذهبی شده است؛ بزرگ‌ترین حسن آن هم این است که نیازی به هزینه‌های مربوط به مکان و هماهنگی جلسات ندارد و در قالب یک فضای مجازی چند هزار نفر امکان دورهم نشینی و قرآن‌خوانی دارند. البته باید محدودیت‌ها را هم مدنظر گرفت من جمله اینکه ارتباط چهره‌ به چهره‌ قطعاً تأثیر بیشتری می‌تواند داشته باشد. 


پادکست یا منبر؟  


پادکست یا بریده‌های تدوین شده سخنرانی‌ها در قالب فایل‌های صوتی کوتاه و قابل به اشتراک گذاشتن در شبکه‌های مجازی یکی از ابزارهایی است که حجت‌الاسلام آقامیری در بهره‌گیری از ظرفیت آن پیشگام بوده اما آیا قرار است این شکل جدید از ارتباط با مخاطب جایگزین رسانه‌ای مانند «منبر» شود؟ 


 


پادکست‌های آقامیری مخاطبان پیگیری در فضای مجازی دارد 


آقامیری در  پاسخ به این سوال می‌گوید: ازآنجاکه در تجربه تولید و انتشار پادکست از این جنس ما جزو اولین تجربه‌کننده ها هستیم به نظرم این یک مکمل برای رسانه‌ای مانند منبر است. کمااینکه در همین مدت زمانی که از انتشار این پادکست‌ها می‌گذرد ما توانسته‌ایم عده‌ای را به مسجد و منبر علاقه‌مند کنیم. بازهم باید بر این نکته تأکید کنم که حضور مردم در فضای مجازی، کاملاً واقعی است و باید در همین فضای واقعی هم به دنبال مخاطب خود باشیم. 


وی ادامه می‌دهد: درواقع محتوای این پادکست‌ها همان محتوایی است که بر منبر ارائه می‌شود اما در قالبی متناسب با این فضا آن را عرضه می‌کنیم. مانند شربتی که برای یک مهمان آن را در ظرفی مجلل می‌ریزیم و برای یک کودک شاید از نعلبکی استفاده کنیم. قالب باید مطابق تحمل و سلیقه مخاطب باشد. 


اجتماعات مذهبی؛ میراثی که باید حفظ کنیم 


در کنار ظرفیت شبکه‌های اجتماعی در فضای مجازی، حجت‌الاسلام آقامیری بر اصالت اجتماعات مذهبی از جنس شب‌های قدر هم تأکید می‌کند و درباره اهمیت بهره‌مندی درست از این ظرفیت می‌گوید: واقعیت امر این است که شبکه‌های مجازی از همین اجتماعات حقیقی بازسازی شده است و تنها عاملی که می‌تواند باعث بقای این اجتماعات باشد مدیریت درست است. 


ارائه مفاهیم فاخر، هم‌خوانی محتوا و قالب و احترام به مخاطب از نکاتی است که از نگاه این سخنران مذهبی باید در مدیریت این جلسات مدنظر قرار داد. وی تأکید دارد: در برخی جلسات مخاطب شاهد طرح موضوعاتی از سوی سخنران است که با نظم و کیفیت برگزاری همان جلسه هم هم‌خوانی ندارد و همین موجب تناقض می‌شود. 


 


آقامیری تأکید می‌کند: این اجتماعات مذهبی یکی از بهترین ظرفیت‌های موجود است که ما سر سفره بزرگان آن را آموخته‌ایم و درواقع میراثی است که باید آن را نسل به نسل حفظ کنیم. بهره‌گیری از فضاهای جدید مانند شبکه‌های مجازی هم به این معنا نیست که ما آن میراث گذشته را فراموش کنیم. کمااینکه به مدد همین فضای مجازی جلسه شب احیای امسال ما باشکوه بسیار بیشتری برگزار شد و این‌گونه نیست که این فضاهای جدید بخواهد جایگزین اجتماعات سنتی ما باشد. 


قدر این «نعمت بزرگ» را بدانیم 


بهترین حسن ختام برای این گزارش بازخوانی فرازهایی از خطبه‌های رهبر انقلاب در عید فطر سال 85 یعنی دقیقاً یک دهه قبل است؛ نکته مورد اشاره ایشان در این فرازها بی‌تردید چیزی جز همان مفهوم شبکه‌سازی اجتماعی به بهانه گردهمایی‌های آئینی و مردمی همچون شب‌های قدر نیست. 


مقام معظم رهبری در این زمینه خاطرنشان کرده بودند؛ «خبرهای موثّق و مطمئنی که در اختیار بنده است و گزارش‌هایی که در حکم مشاهده‌ی با چشم است، نشان می‌دهد که در مساجد تهران و شهرستان‌ها و در همه‌ی عبادتگاه‌های کشور، جوانان ما در شب‌های قدر از همه‌ی انواع سلایق گوناگون مردم، با هر هیئت و قیافه و ریختی، با هر احساس و گرایشی، این شب‌ها دل خودشان را برداشتند و به مساجد آمدند و باخدای خود راز و نیاز کردند. این صفای جوانی، این نورانیت دل‌های جوان، این میل به قرب الهی و توجه و تکلّم باخدای متعال در میان جوانان ما، یک نعمت بسیار بزرگ است و بحمدالله این نعمت هست و روزبه‌روز هم بیشتر شده است... آن جوان‌هایی که شب‌های قدر در مساجد، حسینیه‌ها و حرم‌های مطهر گرد هم آمدند، گریه کردند، دعا خواندند، قرآن سر گرفتند، احیاء گرفتند و دل‌هایشان را با نور محبت الهی نورانی کردند، این رابطه را حفظ کنند، که از آن بهره‌مند خواهند شد. ان‌شاءالله در طول زمان، در سال‌های دیگر، روزبه‌روز این رابطه بیشتر خواهد شد؛ انسان از این راه هست که به کمال مطلوب و غایت خلقت خود دست خواهد یافت. موفقیت در همه‌ میدان‌های زندگی هم به همین وابسته است.»
خبرگزاری مهر برانکو گزینه خوبی برای تیم ملی است/باخت به استقلال رافراموش کردیم Thu Feb 14 14:50:37 IRST 2019
خبرگزاری مهر اجرای طرح غربالگری اضطراب برای 1300 کودک در استان همدان Mon Dec 25 14:49:28 IRST 2017
خبرگزاری مهر صداگذاری «سراسر شب» آغاز شد/ ادامه ساخت موسیقی Fri Dec 22 10:18:37 IRST 2017
خبرگزاری مهر رقابت های انتخابی بوکس بزرگسالان استان گیلان برگزار می شود Thu Feb 22 11:50:51 IRST 2018
خبرگزاری مهر پمپئو به صلح آمیز بودن برنامه هسته ای ایران اعتراف کرد Fri Apr 20 23:30:20 IRDT 2018
خبرگزاری مهر «دوستان عجیب»، راوی داستان‌های پیامبر (ص) Mon Apr 23 11:20:54 IRDT 2018
خبرگزاری مهر سواستفاده از لوگو آژانس‌ها برای فعالیت‌های خرابکارانه و قاچاق Sat Jun 25 14:54:34 IRDT 2016
خبرگزاری مهر 770 مورد تماس با آتش‌نشانی سمنان برقرار شد/ امدادرسانی به 19 نفر Wed Jan 02 12:48:58 IRST 2019
خبرگزاری مهر 4 دختر دانشجو در شهرکرد از مرگ حتمی نجات یافتند Tue Jan 08 16:42:06 IRST 2019
خبرگزاری مهر واگذاری 650 تن قیر به شهرداری اقبالیه Thu Jan 11 09:27:39 IRST 2018
خبرگزاری مهر اجرای برنامه های فرهنگی نیازمند سالم سازی و نشاط فضای اداری است Tue Aug 16 12:18:58 IRDT 2016
خبرگزاری مهر پخش سریال «نفس» از شبکه تماشا Mon Jan 15 10:43:43 IRST 2018
خبرگزاری مهر منع پخش شبکه المسیره پیروزی های مردم یمن را کمرنگ نمی کند Fri Nov 30 15:25:41 IRST 2018
خبرگزاری مهر بخشهایی از استان تهران و البرز با زلزله 4.2 ریشتری لرزید Wed Dec 27 00:59:12 IRST 2017
خبرگزاری مهر مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی منصوب شد Mon Jan 15 13:35:10 IRST 2018
خبرگزاری مهر اعزام کمانداران کامپوند و ریکرو به مسابقات جهانی آمریکا Sun Feb 11 12:04:37 IRST 2018
خبرگزاری مهر اطلس میراث طبیعی تهیه می شود Tue Dec 19 14:04:02 IRST 2017
خبرگزاری مهر انتزاعی‌ترین عروسک‌هایی که پیشینه هزار ساله دارند Wed May 08 13:07:05 IRDT 2019
خبرگزاری مهر بازنگری نسخه پزشک خانواده روستایی/بهبود کیفیت خدمات Fri Dec 28 12:44:38 IRST 2018
خبرگزاری مهر قیمت زعفران به حداقل 4 میلیون تومان رسید/صادرات 75میلیون دلاری Mon Sep 04 11:05:18 IRDT 2017
خبرگزاری مهر ارسال 477 تخته فرش برای کمک به مردم سیل زده گلستان ولرستان Sun Apr 14 11:35:08 IRDT 2019
خبرگزاری مهر موزه صدا در تبریز راه‌اندازی می‌شود Sat Dec 23 14:02:37 IRST 2017
خبرگزاری مهر دعوت امام جمعه واستاندارزنجان ازمردم برای شرکت درراهپیمایی روزقدس Thu Jun 22 17:07:18 IRDT 2017
خبرگزاری مهر 9 دی روز بصیرت و تجدیدپیمان مردم با ولایت فقیه بود Sat Dec 29 14:50:24 IRST 2018
خبرگزاری مهر جایگاه دختر در آموزه های دین اسلام Sun Jul 15 11:47:38 IRDT 2018
خبرگزاری مهر رکورد پول‌هایی که آمازون صرف لابی با دولت آمریکا کرد Thu Jan 24 20:19:13 IRST 2019
خبرگزاری مهر افتتاح نمایشگاه گروهی عکس «جنة البقیع» در خانه عکاسان Sat Jul 08 12:44:12 IRDT 2017
خبرگزاری مهر مدارس ابتدایی قزوین در نوبت عصر تعطیل شد Tue Feb 14 09:35:29 IRST 2017
خبرگزاری مهر نقدی برطرح رتبه‌بندی مطبوعات کشور/ پیشکش به کثرت‌طلبان! Sun Dec 17 10:59:11 IRST 2017
خبرگزاری مهر حال 2 مصدوم حادثه انفجار گاز دزفول وخیم است Sun Dec 24 19:28:45 IRST 2017
خبرگزاری مهر صرف اعتبار 8 میلیارد تومانی برای گازرسانی به روستاهای هریس Sun Jun 09 13:15:12 IRDT 2019
خبرگزاری مهر توزیع 150 تن سیب و پرتقال تنظیم بازاری در نهاوند Tue Mar 19 14:49:34 IRST 2019
خبرگزاری مهر 110 حلقه لاستیک خارجی قاچاق در زاهدان کشف شد Tue Jan 08 11:24:23 IRST 2019
خبرگزاری مهر بارش برف در دماوند/نزولات آسمانی به ورامین رسید Fri Jan 27 10:50:34 IRST 2017
خبرگزاری مهر کارگاه بین المللی اینترنت اشیا به کار خود پایان داد Tue Jul 11 16:35:44 IRDT 2017
خبرگزاری مهر تصمیمات ما نباید مردم را معلل بگذارد Tue Jun 18 22:15:38 IRDT 2019
خبرگزاری مهر مدارس شیفت صبح پاوه و سنقروکلیایی فردا شنبه تعطیل است Fri Jan 18 20:00:33 IRST 2019
خبرگزاری مهر شمارش معکوس برای شروع عملیات «قادمون یا حویجه» آغاز شد Sat Sep 02 15:22:03 IRDT 2017
خبرگزاری مهر بودجه‌های فرهنگی با محوریت امام جمعه هزینه شوند Thu Jul 27 12:51:50 IRDT 2017
خبرگزاری مهر 10 درصد اعتبارات اشتغال روستایی به بخش بوم‌گردی اختصاص یابد Wed Feb 20 17:49:39 IRST 2019
خبرگزاری مهر فیلم/ دقایقی پس از تیر خوردن نامزد شورای شهر کلاچای Tue May 16 02:44:21 IRDT 2017
خبرگزاری مهر بنیادی فر دیدار پرسپولیس و گسترش فولاد را سوت می زند Mon Sep 04 13:18:32 IRDT 2017
خبرگزاری مهر شوراهای انضباطی دانشجویی تضمین‌کننده سلامت دانشگاه هستند Tue Oct 23 10:38:56 IRST 2018
خبرگزاری مهر کشف یک میلیون یورو استنت قلبی قاچاق با ارز دولتی Thu Jan 31 07:13:24 IRST 2019
خبرگزاری مهر فیلم زلزله امشب در نقاط مختلف کشور Sun Nov 12 22:58:34 IRST 2017
خبرگزاری مهر کره شمالی رویکرد آمریکا در قبال تهران را فریبنده توصیف کرد Sun Jun 16 09:37:43 IRDT 2019
خبرگزاری مهر تلاش شبانه روزی 800 نیروی برف روب/معابر شمال شرق تهران باز است Sun Jan 28 20:04:38 IRST 2018
خبرگزاری مهر بیش از هزار کیلو فرآورده دامی فاسد در قروه معدوم شد Mon Jan 28 13:31:24 IRST 2019
خبرگزاری مهر حفره امنیتی در نرم افزارهای آنتی ویروس کشف شد Mon Nov 13 09:29:19 IRST 2017
خبرگزاری مهر محبوبیت «ترزا می» کاهش یافته است Sun May 21 11:51:25 IRDT 2017
خبرگزاری مهر تعیین اعضای کمیته پیگیری تصادف دانش‌آموزان/کوتاهی دراحداث گاردریل Wed Sep 06 14:24:52 IRDT 2017
خبرگزاری مهر همکاری بسیج و سپاه در اطفای 4 حادثه آتش سوزی باغملک Sat Jun 08 15:21:27 IRDT 2019
خبرگزاری مهر امام جمعه اهل سنت خارگ دار فانی را وداع گفت Tue Sep 05 22:07:05 IRDT 2017
خبرگزاری مهر مجمع عمومی «امید» درباره انتخابات هیئت رئیسه مجلس تصمیم می‌گیرد Sun May 19 12:02:56 IRDT 2019
خبرگزاری مهر فضاهای آموزشی حاشیه شهرها وضعیت مناسبی ندارند Mon Dec 31 17:19:49 IRST 2018
خبرگزاری مهر پایش باقیمانده سموم دفع آفات نباتی محصولات کشاورزی در همدان Sun Mar 10 13:26:57 IRST 2019
خبرگزاری مهر جامعه توقع ویژه‌ای از سازمان تبلیغات اسلامی دارد Wed Dec 12 12:36:06 IRST 2018
خبرگزاری مهر نیمار: بارسلونا می تواند دوباره برگردد/ باید خودمان را باور کنیم Mon Apr 17 10:28:50 IRDT 2017
خبرگزاری مهر محور اقتصاد روستاهای دامغان توسعه پایدار باشد Mon Nov 13 13:58:55 IRST 2017
خبرگزاری مهر 4 درصد از محصولا ت کشاورزی کشور در قزوین تولید می شود Mon Apr 24 11:06:39 IRDT 2017
خبرگزاری مهر باب دیلن بدون حضور رسانه‌ها نوبلش را دریافت می‌کند Thu Mar 30 13:41:37 IRDT 2017
خبرگزاری مهر ذائقه فرهنگی مردم و کتاب‌های انقلاب از زبان مهدی جمشیدی Tue Dec 11 13:39:40 IRST 2018
خبرگزاری مهر شهادت یک سرباز مرزبانی در مرز بورالان ماکو Mon May 29 16:26:21 IRDT 2017
خبرگزاری مهر تجدید میثاق انجمن های اسلامی بانماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی Sat Feb 03 09:26:05 IRST 2018
خبرگزاری مهر اختصاص 14 میلیارد تومان تسهیلات بانکی به کشاورزان گرگان Sat Apr 15 20:09:52 IRDT 2017
خبرگزاری مهر ساخت موسیقی «خونه یکی» شروع شد Mon Dec 31 11:13:39 IRST 2018
خبرگزاری مهر دانشنامه فرهنگ، هنر و تمدن بستر تاریخی کردها را به نمایش می گذارد Thu Mar 14 08:27:05 IRST 2019
خبرگزاری مهر مرمت 17 کلیسا در ایران انجام شد/ تبدیل عصارخانه قره کلیسا به موزه Tue Feb 06 09:25:06 IRST 2018
خبرگزاری مهر روز قدس روز رسوایی رژیم غاصب صهیونیست است Fri Jun 23 14:35:46 IRDT 2017
خبرگزاری مهر 30 درصد پست های مدیریتی باید در اختیار بانوان قرار گیرد Tue Feb 13 21:29:17 IRST 2018
خبرگزاری مهر اونودرا: موشک کره شمالی را هدف قرار می‌دهیم/سوگا: مسامحه نمی‌کنیم Thu Aug 10 09:40:54 IRDT 2017
خبرگزاری مهر فوت 2 نفر بر اثر تصادف روی پل دروازه اهواز Sat Dec 16 23:17:07 IRST 2017
خبرگزاری مهر دانشگاه شهیدبهشتی میزبان پژوهشگران مخابرات نوری می شود Fri Apr 19 14:53:46 IRDT 2019
خبرگزاری مهر گزیده‌ای از اشعار شاعران حاضر در شب شعر رمضانیه رهبر انقلاب Thu May 31 02:03:09 IRDT 2018
خبرگزاری مهر قربانی دعوای کودکانه پای چوبه دار؛ چشم‌انتظار کمک خیران Wed Nov 28 10:17:21 IRST 2018
خبرگزاری مهر حیات فکری و اجتماعی مانویان در دوره اسلامی Sun May 26 13:47:02 IRDT 2019
خبرگزاری مهر زمان ثبت نام دانشجویان جدیدالورود دانشگاه های برتر اعلام شد Mon Sep 18 09:11:21 IRDT 2017
خبرگزاری مهر تحریم ها خللی بر اراده مردم در حمایت از انقلاب ایجاد نمی کند Fri Feb 22 14:39:21 IRST 2019
خبرگزاری مهر بخش پیوند مغز استخوان بیمارستان شفای اهواز افتتاح شد Sat Jan 14 14:28:05 IRST 2017
خبرگزاری مهر نگاه تلویزیون به ادبیات پوشالی است/ ثروتی که جدی نمی‌گیرند Sun May 27 09:05:20 IRDT 2018
خبرگزاری مهر تیم ملی بسکتبال فردا عازم اردن می‌شود Fri Jan 27 11:24:41 IRST 2017
خبرگزاری مهر خدمات درمانی بیمارستان قدیمی پارس‌آباد متوقف نخواهد شد Sun Jul 21 13:40:08 IRDT 2019
خبرگزاری مهر انتقادات سازنده خبرنگاران باعث توسعه و رونق شهر می شود Fri Aug 11 13:02:45 IRDT 2017
خبرگزاری مهر 130 بیمارستان در4 سال اخیر در کشور افتتاح شده است Mon Aug 28 12:49:55 IRDT 2017
خبرگزاری مهر رکورد تزریق ارز صادراتی در هفته‌های آخر سال شکسته شد Tue Apr 02 10:12:45 IRDT 2019
خبرگزاری مهر مدیران همە توان خود را برای توسعە پایدار کردستان بە کار گیرند Wed Dec 13 09:07:34 IRST 2017
خبرگزاری مهر «اختلالات رفتاری و روانی در کودکان و نوجوانان» رونمایی شد Mon Oct 15 15:40:16 IRST 2018
خبرگزاری مهر نوروز امسال 135 هزارنفر توسط ستاد اسکان شهرداری همدان پذیرش شدند Wed Apr 04 14:04:29 IRDT 2018
خبرگزاری مهر صعود اوکراین به رده دوم جدول با شکست ترکیه Sun Sep 03 01:09:16 IRDT 2017
خبرگزاری مهر اعتبارات ملی نوسازی مدارس در اردبیل افزایش 3 برابری دارد Wed Feb 20 19:34:36 IRST 2019
خبرگزاری مهر 58 درصد مودیان مالیاتی کشور بصورت خوداظهاری مالیات پرداخت کردند Thu Jan 31 11:48:43 IRST 2019
خبرگزاری مهر ترکیب استقلال برای بازی با سایپا اعلام شد/ ریسک روی مجتبی جباری! Thu Aug 17 17:38:47 IRDT 2017
خبرگزاری مهر گردش مالی800 میلیارد تومانی در پارک‌ فناوری دانشگاه تهران Sun Dec 17 15:01:34 IRST 2017
خبرگزاری مهر تیمداری نماینده قم در لیگ برتر فوتسال در گرو 500 میلیون تومان Sun Apr 22 16:21:53 IRDT 2018
خبرگزاری مهر ابهامات پرونده خرید هواپیما/بالاخره اسناد قراردادها به مجلس رسید Tue Feb 12 08:52:38 IRST 2019
خبرگزاری مهر افتتاح15000کیلومترراه هوایی جدید / لزوم جابه جایی زندان یاسوج Wed Aug 09 16:58:17 IRDT 2017
خبرگزاری مهر میامی1480 مستمری بگیر دارد/450خانوار تحت حمایت هستند Tue Mar 07 14:44:43 IRST 2017
خبرگزاری مهر رسالت روابط عمومی ارتباط مستمر با رسانه و اقناع افکار عمومی است Tue Jan 09 17:30:44 IRST 2018
خبرگزاری مهر من رئیس تیراندازی هستم/ وزارت ورزش باید عذرخواهی کند Tue Aug 08 08:19:06 IRDT 2017
خبرگزاری مهر مجمع تشخیص نمی‌تواند مصوبات مجلس را بررسی کند Tue Mar 12 11:46:41 IRST 2019
ایلنا نجات دو کارگر ساختمانی از زیر آوار در تهران Tue Apr 18 12:08:38 IRDT 2017
جماران نماز ظهر عاشورا در مناطق مختلف استان زنجان اقامه شد Sun Oct 01 15:16:56 IRST 2017
آفتاب واکنش آشنا به جلسه سوال از رئیس‌جمهور: روحانی یکبار دیگر هزینه عدم ایجاد تنش را پرداخت Tue Aug 28 14:52:39 IRDT 2018
جهان نیوز واحد های تولیدی قارچ در آستانه تعطیلی Sun May 27 10:37:43 IRDT 2018
خرداد نیوز تصویر غرورانگیز یک صعود؛ سپیدرود جاریست! Mon May 01 20:38:36 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی درمان همزمان اعتیاد به موادمخدر و سیگار در مراکز بهزیستی آغاز شد/15درصد ایرانیان مصرف کننده دخانیات Sun May 14 17:49:00 IRDT 2017
ایران آنلاین اظهارات منشا درباره دیدار مقابل الهلال Wed Sep 27 17:30:27 IRST 2017
خرداد نیوز خبر خوب برای پرسپولیسی‌ها Sat Sep 16 19:35:09 IRDT 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران مرگ 1530 مهاجر در دریای مدیترانه Sat May 27 10:56:36 IRDT 2017
خبرگزاری نسیم مجری اسکار 2 روز پس از انتخاب مجبور به استعفا شد Fri Dec 07 12:25:00 IRST 2018
میزان 5 درصد نیاز دارویی کشور از طریق قاچاق وارد می شود/ به اندازه 8 ماه دارو ذخیره داریم Wed Jul 12 12:57:26 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم رحمتی: به تاج تبریک می‌گویم Thu May 03 22:32:54 IRDT 2018
ورزش 3 کریمی بدون دستیار به مسجدسلیمان رفت Wed Apr 17 11:21:38 IRDT 2019
باشگاه خبرنگاران خلاصه بازی اودینزه و آ اس رم در 3 آذر 97 +فیلم Sat Nov 24 21:22:12 IRST 2018
خانه ملت سرنوشت مبهم اعتبار 3هزار میلیاردی با اختلاف 8 میلیونی آمار بیمه شدگان بیمه سلامت/ نظارت بر هزینه کرد منابع افزایش یابد Mon Dec 25 09:49:55 IRST 2017
آریا واقعیاتی درباره ایران که نتانیاهو نتوانست انکار کند Tue May 01 11:48:19 IRDT 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا از مهم‌ترین بازوی حیات تلگرام تا خطری بزرگ که سرمایه ملی را تهدید می‌کند! Wed Sep 12 14:06:17 IRDT 2018
میزان محکومیت یک شرکت عرضه کننده گوشی تلفن همراه به دلیل گرانفروشی Sun May 05 09:07:50 IRDT 2019
مشرق نیوز اقدام بعدی آمریکا درباره برجام Sat May 12 10:46:20 IRDT 2018
عصر ایران احتمال وقوع سیلاب، عکس نگیرید! Sun Apr 16 13:23:10 IRDT 2017
اعتبار نیوز 6409 نفر اوراق مسکن خریدند Sun Jul 09 14:24:00 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر هندبالیست بوشهری در اردوی تیم ملی Sun Apr 09 17:34:04 IRDT 2017
برنا نشست معاونین دفاتر اجتماعی استانداری های کشور Sun Dec 23 13:21:49 IRST 2018
ایلنا رئیس‌جمهور درگذشت حاج حسین کلاهدوزان را تسلیت گفت Sat Sep 22 17:34:45 IRST 2018
تی نیوز اسماعیل پور: نسبت به تیم های آسیایی متفاوت تر هستیم Mon Sep 18 19:24:54 IRDT 2017
تی نیوز همه پرسی ناموفق در کاتالونیا با 840 زخمی Mon Oct 02 19:22:10 IRST 2017
خبرگزاری دانشجویان ایران گفتگوی تلفنی با اردوغان منجر به تصمیم ترامپ برای خروج از سوریه شد Sat Dec 22 10:57:19 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران تشییع پیکر مطهر شهید گمنام در بوشهر + تصاویر Sun Mar 10 18:45:32 IRST 2019
تجارت نیوز پیش‌بینی جهش قیمت بنزین در آمریکا Mon May 27 01:00:44 IRDT 2019
خبرگزاری تسنیم تکفیری‌ها در سوریه، عراق، یمن و دیگر نقاط عالم آخرین نفس‌های خود را می‌کشند Fri Sep 22 11:37:24 IRST 2017
ایلنا بی‌مهری به پرستاران در جریان «طرح تحول سلامت»/ کمیسیون تلفیق به این اوضاع خاتمه دهد Tue Jan 22 10:59:15 IRST 2019
آنا دستگیری کلاهبردار سایبری با بیش از 200 شاکی Tue Dec 12 19:41:12 IRST 2017
آنا سومین سالگرد شهدای گمنام و همایش شکوه هجرت در واحد رامسر برگزار شد Sat Dec 16 08:41:06 IRST 2017
پایگاه خبری الف قطع راه ارتباطی 21 هزار روستایی در لرستان Thu Jan 24 02:00:00 IRST 2019
598 تبعات پیوستن ایران به "CFT" از زبان یک نماینده Mon Feb 11 09:00:34 IRST 2019
سراج 24 روی لنز فوتبالمان خط نیفتد!/ وسوسه حضور در لالیگا به چه قیمتی؟! Mon Apr 30 17:59:00 IRDT 2018
آفتاب موج تمایل دانشجویان ریاضی به مهاجرت Tue Dec 04 00:28:53 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران 12 راهکار موثر برای رفع تشنگی/ بوییدن سیب و لیمو از بروز عطش جلوگیری می‌کند Sun Jun 02 08:01:13 IRDT 2019
ورزش 3 دیدار رفت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا/ گزارش زنده: بارسلونا 0-0 لیورپول Wed May 01 23:25:00 IRDT 2019
خبرگزاری حوزه مراسم بزرگداشت آیت‌الله هاشمی شاهرودی در شاهرود برگزار شد Wed Jan 02 08:16:00 IRST 2019
باشگاه خبرنگاران مایلی کهن: چه کسی باور می‌کند کی روش تمام وقتش را برای تیم ملی می‌گذارد؟ Sat Apr 28 12:10:57 IRDT 2018
ایلنا افزایش بهای گاز و برق برای سال آینده/ اخذ ماهانه 300 تومان از مشترکان برق و گاز برای بیمه خسارات Wed Feb 20 09:27:36 IRST 2019
خبرگزاری تسنیم صعود استقلال به رده سوم با یک برد 3 گله دیگر/ سومین برد پیاپی شاگردان منصوریان Wed Feb 01 19:03:19 IRST 2017
سراج 24 برنامه 90 تمام شد و رفت پی کارش Mon Apr 08 17:10:00 IRDT 2019
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین 52 کشاورز در شمال افغانستان ربوده شدند Wed Feb 15 22:36:38 IRST 2017
شبکه خبر رهبر انقلاب دو اصله درخت میوه کاشتند Wed Mar 06 12:46:17 IRST 2019
واحد مرکزی خبر سناریوی جدید ضد ایرانی واشنگتن رونمایی شد Fri Aug 17 06:58:57 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم حال و هوای کاروان ورزشی ایران در شب میلاد امام رضا (ع) + تصاویر Sun Aug 14 00:39:52 IRDT 2016
خبر خودرو جان کری مدعی دیدارهای متعدد با ظریف شد Thu Sep 13 10:21:55 IRDT 2018
انتخاب تماشای تلویزیون عامل سرطان روده در زنان Wed Feb 06 11:44:56 IRST 2019
میزان ترافیک سنگین صبحگاهی در اتوبان های پایتخت/ لزوم رعایت فاصله طولی Sat Feb 02 08:46:31 IRST 2019
ایلنا چه عاملی مانع گسترش سینمای ایران در میان افکار جهانی است Sat Dec 15 12:09:49 IRST 2018
ورزش 11 الساندرو دلپیرو: از حضورم در تالار مشاهیر ایتالیا بسیار شگفت زده ام Tue Apr 10 13:23:00 IRDT 2018
خانه ملت برگزاری دوره‌های مشترک دانشگاه‌های ایران با 100 دانشگاه بزرگ دنیا Wed Mar 15 10:07:00 IRST 2017
واحد مرکزی خبر صحنه های شورش و غارت در یک حلبی آباد در نایروبی Sat Aug 12 00:55:41 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم فوتبال جهان| نویل: منچستریونایتد نیاز به تغییر کلی خط دفاعی‌اش دارد/ پوگبا واقعاً ضعیف بود Wed Apr 17 11:00:33 IRDT 2019
باشگاه خبرنگاران ارائه تسهیلات مشاغل خانگی به 460 فعال صنایع دستی استان تهران Mon Dec 24 06:04:01 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران مراسم اطعام‌ دهی به مناسبت ایام دهه فجر Tue Jan 29 08:58:24 IRST 2019
باشگاه خبرنگاران تشکیل 18 کانون بسیج جامعه پزشکی در استان Wed Jan 25 10:23:39 IRST 2017
بورس نیوز رشد خیره کننده 36 درصدی بهای خمیر "ویرجین" در خرداد ماه Sun Jun 24 09:28:44 IRDT 2018
آرا نیوز روایت رحمانی‌فضلی از دستورات مهم رهبر انقلاب به وزارت کشور Wed Dec 13 12:41:42 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم سخه موبایلی "پرونده الکترونیک سلامت" افتتاح شد Fri Jul 19 11:42:00 IRDT 2019
جماران نخستین شکست نفت مسجدسلیمان در لیگ دسته یک فوتبال کشور Sun Sep 24 08:35:18 IRST 2017
برنا هت‌تریک طلایی ملی‌پوش ایران Fri May 10 13:17:38 IRDT 2019
خبرگزاری تسنیم نواختن زنگ آغاز برنامه «سینما دو» با یادی از زنده یاد «علی حاتمی» Fri Sep 15 10:52:13 IRDT 2017
برنا قاچاقچی سیگار در قزوین نقره داغ شد Tue May 07 14:24:44 IRDT 2019
ساعت24 نماینده بولیوی: اعتراضات ایران ارتباطی به شورای امنیت ندارد Sat Jan 06 00:20:42 IRST 2018
مشرق نیوز تحلیل سایت کلمبیایی از رویکرد تاکتیکی کی‌روش Sun Jan 13 15:09:38 IRST 2019
آنا حمله موشکی از نوار غزه به اسرائیل Sun Jul 23 12:52:45 IRDT 2017
فرارو عسل صادراتی 15 هزار تومان؛ طبیعی کیلویی چند؟ Sat Nov 25 12:50:26 IRST 2017
تی نیوز روز جهانی مالاریا و معرفی بیماری مالاریا Wed Apr 25 07:53:30 IRDT 2018
پایگاه خبری الف گرانی 60 درصدی اینترنت ثابت از بیخ گوش کاربران گذشت Sat Aug 05 10:43:17 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم 16 هزار افطاری ساده و گرم در حرم حضرت معصومه(س) توزیع شد Tue May 30 12:52:55 IRDT 2017
روزنامه دنیای اقتصاد 20 میلیارد حقوق نجومی را دیدید، 2000 میلیارد املاک نجومی قالیباف را ندیدید؟ Mon Jul 01 08:26:29 IRDT 2019
باشگاه خبرنگاران پلیس فتا در حال بررسی افشای سوالات امتحانی/ اصل موضوع هنوز اثبات نشده است Thu May 24 09:57:34 IRDT 2018
آریا ارسال لایحه موافقتنامه بین المللی روغن زیتونو کنسرو زیتون مورخ 2015(1394)به مجلس Mon Aug 14 15:06:49 IRDT 2017
آریا اس ام اس ولادت امام حسن مجتبی علیه السلام (7) Thu May 31 01:59:35 IRDT 2018
اقتصاد آنلاین تاکسی‌های گردشی شهر تهران حذف خواهند شد Tue Nov 21 21:12:38 IRST 2017
ایران آنلاین انعقاد قرارداد فیمابین شهرداری و صدا و سیما تکذیب شد Tue Nov 14 10:53:45 IRST 2017
ایلنا آیمن حکیم: برای بردن ایران هم‌قسم شده‌ایم/ صحبت تبانی را کره‌ای‌ها مطرح کردند Mon Sep 04 15:58:11 IRDT 2017
تابناک بازار راکد است Wed Dec 05 15:16:34 IRST 2018
افکارخبر کره شمالی: درهای کشور به روی توریست‌های آمریکایی باز است Fri Aug 04 13:25:58 IRDT 2017
شبکه خبر شروع خوب با شکست کره جنوبی Fri Aug 11 21:25:10 IRDT 2017
روزنامه آرمان روابط عمومی واردات ریل به زیان تولید ملی Sun Jan 01 03:30:00 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی همتی: توهم ملتهب شدن بازار ارز برای چندمین بار رفع شد Wed Apr 24 10:00:00 IRDT 2019
باشگاه خبرنگاران جنگ روانی، یاس و نا امید کردن مردم، نقشه اولویت دار دشمن Sun Aug 19 11:54:15 IRDT 2018
صبح تهران پرداخت سود سهام عدالت متوفیان به وراث از امروز Sat Jul 07 14:04:27 IRDT 2018
انتخاب وزیران خارجه فرانسه و مغرب : از معامله قرن هیچ اطلاعی نداریم Mon Jun 10 22:00:29 IRDT 2019
ساعت24 آغاز ممنوعیت فعالیت عمرانی در معابر شهر تهران از امروز Tue Sep 11 13:46:09 IRDT 2018
وانا سقوط جرثقیل روی ساختمان مسکونی در آمریکا Mon Jun 10 11:38:02 IRDT 2019
جماران آذربایجان غربی جزو استان های برتر در مقابله با بازیهای رایانه ای غیر مجاز است Mon Sep 04 16:20:23 IRDT 2017
باشگاه خبرنگاران سایه سیاه واردات بر صنعت فرش ماشینی و موکت Thu Dec 20 23:00:02 IRST 2018
خبرگزاری فارس به تماشای جهان شاعرانه بیژن بصیری/ پیوندی میان سنت سرزمین مادری و فرهنگ بصری ایتالیا Wed Jul 12 11:46:00 IRDT 2017
ساعت24 تحت نظر بودن پنج شرکت هوایی ایران از سوی آمریکا Mon May 08 21:22:24 IRDT 2017
انتخاب افزایش ترافیک هوایی در فرودگاه دوبی Sat Jan 06 18:20:31 IRST 2018
برنا سرمایه گذاری 279 میلیارد تومانی در صنعت خراسان جنوبی Thu Jul 11 14:11:46 IRDT 2019
خبرگزاری دانشجو نشست خبری مسابقات بین‌المللی محاسبات ذهنی «چرتکه» برگزار شد Wed Dec 12 18:41:02 IRST 2018
پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین کشاورزان اصفهان تا 15 شهریورماه با دبی مشخص 20 روز در ماه آب می گیرند Sat Jun 24 08:26:45 IRDT 2017
اعتدال رقابت بر سر وعده‌های رانتی Sat May 06 10:38:30 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی شکرگزار نعمت نظام اسلامی باشیم Thu Jun 14 00:15:00 IRDT 2018