خبرگزاری مهر - Sun Jun 26 12:08:30 IRDT 2016 نمایش خبر

«شبکه‌های اجتماعی قدر» را قدر بدانیم/ در دسترس مشترک موردنظر

آئین‌های جمعی مذهبی همچون مراسم احیای شب‌های قدر پدیده‌‌هایی منحصر به فرد هستند که در کنار وجوه معنوی می‌توان کارکردهای اجتماعی بسیاری برای آن‌ها متصور بود.

خبرگزاری مهر- گروه فرهنگ: در یک دست قرآن دارد و با دست دیگر و از زیر چادر مشکی، گوشی تلفن همراهش را در مسیر صدای باندهای صوت گرفته است، انگشت شصتش را در گوشه پایین سمت راست صفحه تلگرام نگه داشته تا صدای مناجات را مستقیماً برای دیگر اعضای گروه مخابره کند. دیگری سعی می‌کند در لابه‌لای مراسم سلفی مشترکی با پس‌زمینه‌ای از جمعیت نشسته در کف خیابان برای به‌روز کردن اینستاگرامش شکار کند. آن یکی باردیگر جزئیات برنامه هیأت را در گروه به اشتراک می‌گذارد و همزمان از حس و حال معنوی‌اش می‌نویسد. 


این‌ها تصاویر پراکنده‌ای است که حالا دیگر تبدیل به قابی آشنا در میان مناجات های شب قدر شده است. شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی از طریق تلفن‌های هوشمند جایی ثابت در مناسبات اجتماعی ما پیدا کرده‌اند و آئین‌های مذهبی هم از این قاعده مستثنی نیستند. 


شبکه‌های مجازی اما در کنار این هم‌نشینی نسبتی ماهیتی با اجتماعاتی از جنس مراسم شب‌های قدر هم دارند.«شبکه اجتماعی» کلیدواژه‌ای است که این نسبت ماهیتی را عیان می‌کند. واقعاً نسبت مناجات های احیای شب‌های قدر با نسخه مجازی شده «شبکه‌های اجتماعی» چیست و آیا نمی‌توان از بازتعریف نسبت و تعامل این دو پدیده به ظرفیت‌های تازه‌ای دست یافت؟ 


وقتی از «شبکه اجتماعی» حرف می‌زنیم... 


شاید حالا عبارت «شبکه‌های اجتماعی» بیش از هر چیز شنونده را به یاد فضای مجازی و ابزارهای ارتباطی نوین بیندازد اما واقعیت این است که این مفهوم عمری بلندتر از این‌ها در مطالعات اجتماعی داشته است. 


بنابر تعریف رسمی ثبت شده برای «شبکه اجتماعی» در دانش‌نامه آزاد ویکی‌پدیا، «شبکهٔ اجتماعی ساختاری اجتماعی است که از گروه‌هایی (که عموماً فردی یا سازمانی هستند) تشکیل شده است که توسط یک یا چند نوع خاص از وابستگی (مانند ایده‌ها و تبادلات مالی، دوست‌ها، خویشاوندی، لینک‌های وب، سرایت بیماری‌ها و...) به هم متصل‌اند.» 


همین تعریف به‌روشنی نشان می‌دهد که «شبکه اجتماعی» که این روزها ارتباطات اینستاگرامی و گروه‌ها و کانال‌های تلگرامی تبدیل به مصداق عینی آن شده است کارکردی جدی‌تری و گسترده‌تر از فضای مجازی داشته‌اند. کارکردی که هرچند متناسب با فرهنگ‌ها و آئین‌های مختلف سروشکلی متفاوت پیدا می‌کند اما می‌توان ماهیتی مشترک برای همه نمونه‌های آن قائل بود. 


شباهت‌ها و تفاوت‌های شبکه‌های اجتماعی واقعی و مجازی 


برای رسیدن به تعریفی درست از نسبت اجتماعات مذهبی با مفهوم «شبکه‌های مجازی» سراغ فرشاد مهدی‌پور روزنامه‌نگار، پژوهشگر و عضو هیأت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی رفتیم تا در قیاس با آنچه امروز به‌عنوان شبکه‌های اجتماعی مجازی می‌شناسیم، تصویری از ظرفیت اجتماعات مذهبی به دست آوریم. 


مهدی‌پور درباره شباهت‌های اجتماعات مذهبی از جنس مراسم شب‌های قدر با شبکه‌های اجتماعی فضای مجازی به خبرنگار مهر می‌گوید: شبکه درواقع اتصال نقطه‌ها از طریق مجموعه‌ای از خطوط است. به تعبیری فضایی همسان میان افرادی است که به دلایلی در یک مسیر و نقطه باهم همراه شده‌اند و مفاهیم تازه‌ای را شکل داده‌اند. این عادی‌ترین تعریفی است که می‌توان از شبکه داشت. مانند شبکه‌های اتصال برق و نیرو. 


وی ادامه داد: آنچه ما در آئین‌هایی مانند مراسم شب‌های قدر شاهد آن هستیم هم درواقع اتصال تعدادی نقطه منقطع از هم و بعضاً با فاصله‌های بسیار زیاد و تشکیل نقاط بزرگ‌تر است. این نقاط بزرگ‌تر مانند مساجد، هیأت‌های مذهبی و حسینیه‌ها هم هر یک سابقه‌ای دارند که به‌واسطه همین سابقه محل اجماع این نقاط پراکنده می‌شوند. در قیاس با آنچه در فضای مجازی شاهد آن هستیم مثل کانال‌ها و گروه‌هایی که به دلایلی با اقبال بیشتر کاربران مواجه است برخی از نقاط هم به دلیلی همچون شهرت مداح و سخنران و یا ویژگی‌های خاص یک مکان با حضور پررنگ‌تری از مردم مواجه می‌شود. 


 


این کارشناس رسانه ضمن برشمردن این موارد تشابه در ادامه با وجوه تفاوت این دو پدیده پرداخت و گفت: در شبکه‌های اجتماعی واقعی مانند هیأت‌های مذهبی، مخاطب باقدرت انتخاب و آزادی عمل بیشتری مواجه است و شاهدیم با تیپ‌های ظاهری کاملاً متفاوت و با نیازهای به‌شدت متنوع عده‌ای به یک جمع می‌پیوندند و به‌محض ورود در آن جمع حل می‌شوند.از این منظر شبکه‌های اجتماعی واقعی قابل قیاس با نمونه‌های مجازی نیست. 


مهدی‌پور ادامه داد: در شبکه‌های مجازی افرادی قدرت تصمیم‌گیری برای دیده شدن یا دیده نشدن یک پدیده را دارند اما در شبکه‌های اجتماعی واقعی این‌گونه نیست چراکه تک‌تک افراد به‌واسطه نسبتی که با یک گروه برای خود تعریف می‌کنند تصمیم گیر هستند. 


امکان دسترسی بدون نیاز به ابزار واسطه خاص از دیگر وجوه تمایز شبکه‌های اجتماعی واقعی در قیاس با نمونه‌های مجازی از نگاه فرشاد مهدی‌پور است که درباره آن می‌گوید: در شبکه حقیقی از جنس شب‌های قدر شما به‌محض ورود به جلسه به نتیجه رسیده‌اید و این‌گونه نیست که این حضور ابزاری برای شما باشد برای دسترسی به اهدافی دیگر و این نکته‌ای است که در شبکه‌های مجازی شاهد آن نیستیم. 


مراسم شب‌های قدر، خود رسانه است 


این عضو هیأت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی درباره ماهیت رسانه‌ای جلسات مذهبی از جنس مراسم شب‌های قدر هم به نکته جالبی اشاره کرده و می‌گوید: در این زمینه می‌توان به نکات متعددی اشاره کرد اما در اینجا به یک نکته خاص اشاره می‌کنم که به نظرم ظرفیت رسانه‌ای بسیاری بالایی دارد. 


مهدی‌پور ادامه داد: فرض بگیرید در فضای بزرگی آئین شب قدر در حال برگزاری است. این فضا چند ویژگی دارد یکی فضای مسطحی که جمعیت بر روی زمین نشسته‌اند. این جمعیت هم غالباً به صورت گروه‌های خانوادگی نشسته‌اند و ارتباط آن‌ها با سخنران و مداح به صورت مستقیم نیست و به‌واسطه تصویر یک ویدئو پروژکشن و بلندگوها باهم در ارتباط هستند. در این فضا جمعیت نسبت به درخواست‌های سخنران و یا مداح واکنش مشترک نشان می‌دهند و این واکنش هماهنگ هم برآمده از یک متن و نمایش از پیش تمرین شده نیست. این یک نمایش رسانه‌ای بسیار عظیم است. لحظاتی که افراد گریه می‌کنند و یا با صدایی بلند مناجاتی را تکرار می‌کنند، لحظات تمرین شده نیست و درواقع در همان لحظه متولد می‌شود و این صحنه خودش یک رسانه است. یعنی نیازی به ابزار رسانه‌ای دیگر ندارد و فی‌نفسه ماهیت رسانه پیدا کرده است. 


 


در بخش پایانی درباره فرصت و تهدید شبکه‌های اجتماعی مجازی در مواجهه با شبکه‌های اجتماعی واقعی مذهبی از فرشاد مهدی‌پور پرسیدیم که این‌گونه به آن پاسخ داد: تلویزیون رسانه‌ای به مراتب گرم‌تر از شبکه‌های اجتماعی مجازی است و از چندین سال قبل شاهد پخش زنده و کامل مراسم‌های مذهبی مانند همین آئین شب‌های قدر از تلویزیون هستیم، آیا این اتفاق موجب کاهش اقبال به مراسمات مذهبی شده یا اتفاقاً باعث افزایش حضور در این آئین‌ها شده است؟ 


این کارشناس رسانه معتقد است: در قیاس با رسانه گرمی مانند تلویزیون شبکه‌های اجتماعی بسیار حاشیه‌ای محسوب می‌شوند و قدرت تأثیرگذاری بر کلیت پدیده‌هایی مانند شبکه‌های اجتماعی واقعی را ندارند. اتفاقاً کارکردهای مثبتی مانند تسهیل در اطلاع‌رسانی برای مراسم‌هایی از این دست هم دارند. در این زمینه برخی نگرانی‌هایی مانند دور شدن از فضای حقیقی به‌واسطه مشغولیت بیش از حد در فضای مجازی قابل طرح است که می‌توان این نگرانی را برای سایر پدیده‌ها هم متصور بود و این‌گونه نیست که این غفلت مختص فضای مجازی باشد. در مجموع کارکرد شبکه‌های مجازی محدودتر از آن است که بتواند کلیت پدیده‌هایی همچون شب‌های قدر را تحت تأثیر قرار دهد. 


فضای مجازی یک حقیقت است 


در میان فعالان مذهبی شبکه‌های اجتماعی در فضای مجازی، «بیدارباش» نامی شناخته شده است. سایت، صفحه اینستاگرام و کانال تلگرام «بیدارباش» که حالا همراهان و مخاطبان خاص خود را هم پیدا کرده است اختصاص به بازنشر بریده‌های سخنرانی و دیدگاه‌های حجت‌الاسلام حسن آقامیری دارد. یکی از واعظان به نسبت جوان پایتخت که حالا و به مدد شبکه‌های اجتماعی به چهره‌ای شناخته شده تبدیل شده است. 


 


آقامیری در گفتگو با خبرنگار مهر درباره ابزارهای ارتباطی نوین در فضای مجازی می‌گوید: بنده با کلمه «شبکه‌های مجازی» خیلی موافق نیستم چرا که وقتی از مجاز صحبت می‌کنیم مردم احساس می‌کنند که هیچ حقیقتی پشت آن نیست و این در ادبیات اجتماعی ما غالب است. در حالی که این شبکه سراسر حقیقی هستند و جزئی از زندگی امروز مردم ما را تشکیل می‌دهند. مردم سراسر دنیا میلیاردها ساعت وقت خود را صرف حضور در این شبکه‌ها می‌کنند و نمی‌توانیم به‌واسطه مجازی خواندن آن‌ها را جزو اولویت‌های درجه چندم بدانیم. 


وی ادامه داد: نکته دیگر درباره این شبکه‌ها هم کیفیت استفاده ما از آن‌ها است. به‌عنوان نمونه همین مجالسی که به صورت سنتی در مساجد برگزار می‌شود هم اگر به صورت عقلایی مدیریت و هدایت نشود خود می‌تواند تبدیل به یک تهدید بزرگ شود کمااینکه در صورت مدیریت درست یک فرصت فوق‌العاده هستند. شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی هم همین گونه است. 


حجت‌الاسلام آقامیری تأکید می‌کند: شبکه‌های مجازی در صورت مدیریت درست یک فرصت ویژه خواهند بود و در صورت بهره‌گیری نادرست یک تهدید می‌شوند؛ کمااینکه نحوه مدیریت برخی از مجالس ما در سال‌های گذشته طیفی از مردم را دین‌گریز کرده است. تفاوتی میان اهمیت مدیریت این ابزارها وجود ندارد. 


این سخنران مذهبی در ادامه با اشاره به تجربه خود در راه‌اندازی شبکه «رمضانی» در فضای مجازی گفت: این شبکه با استقبال علاقه‌مندان تبدیل به یک دورهمی مذهبی شده است؛ بزرگ‌ترین حسن آن هم این است که نیازی به هزینه‌های مربوط به مکان و هماهنگی جلسات ندارد و در قالب یک فضای مجازی چند هزار نفر امکان دورهم نشینی و قرآن‌خوانی دارند. البته باید محدودیت‌ها را هم مدنظر گرفت من جمله اینکه ارتباط چهره‌ به چهره‌ قطعاً تأثیر بیشتری می‌تواند داشته باشد. 


پادکست یا منبر؟  


پادکست یا بریده‌های تدوین شده سخنرانی‌ها در قالب فایل‌های صوتی کوتاه و قابل به اشتراک گذاشتن در شبکه‌های مجازی یکی از ابزارهایی است که حجت‌الاسلام آقامیری در بهره‌گیری از ظرفیت آن پیشگام بوده اما آیا قرار است این شکل جدید از ارتباط با مخاطب جایگزین رسانه‌ای مانند «منبر» شود؟ 


 


پادکست‌های آقامیری مخاطبان پیگیری در فضای مجازی دارد 


آقامیری در  پاسخ به این سوال می‌گوید: ازآنجاکه در تجربه تولید و انتشار پادکست از این جنس ما جزو اولین تجربه‌کننده ها هستیم به نظرم این یک مکمل برای رسانه‌ای مانند منبر است. کمااینکه در همین مدت زمانی که از انتشار این پادکست‌ها می‌گذرد ما توانسته‌ایم عده‌ای را به مسجد و منبر علاقه‌مند کنیم. بازهم باید بر این نکته تأکید کنم که حضور مردم در فضای مجازی، کاملاً واقعی است و باید در همین فضای واقعی هم به دنبال مخاطب خود باشیم. 


وی ادامه می‌دهد: درواقع محتوای این پادکست‌ها همان محتوایی است که بر منبر ارائه می‌شود اما در قالبی متناسب با این فضا آن را عرضه می‌کنیم. مانند شربتی که برای یک مهمان آن را در ظرفی مجلل می‌ریزیم و برای یک کودک شاید از نعلبکی استفاده کنیم. قالب باید مطابق تحمل و سلیقه مخاطب باشد. 


اجتماعات مذهبی؛ میراثی که باید حفظ کنیم 


در کنار ظرفیت شبکه‌های اجتماعی در فضای مجازی، حجت‌الاسلام آقامیری بر اصالت اجتماعات مذهبی از جنس شب‌های قدر هم تأکید می‌کند و درباره اهمیت بهره‌مندی درست از این ظرفیت می‌گوید: واقعیت امر این است که شبکه‌های مجازی از همین اجتماعات حقیقی بازسازی شده است و تنها عاملی که می‌تواند باعث بقای این اجتماعات باشد مدیریت درست است. 


ارائه مفاهیم فاخر، هم‌خوانی محتوا و قالب و احترام به مخاطب از نکاتی است که از نگاه این سخنران مذهبی باید در مدیریت این جلسات مدنظر قرار داد. وی تأکید دارد: در برخی جلسات مخاطب شاهد طرح موضوعاتی از سوی سخنران است که با نظم و کیفیت برگزاری همان جلسه هم هم‌خوانی ندارد و همین موجب تناقض می‌شود. 


 


آقامیری تأکید می‌کند: این اجتماعات مذهبی یکی از بهترین ظرفیت‌های موجود است که ما سر سفره بزرگان آن را آموخته‌ایم و درواقع میراثی است که باید آن را نسل به نسل حفظ کنیم. بهره‌گیری از فضاهای جدید مانند شبکه‌های مجازی هم به این معنا نیست که ما آن میراث گذشته را فراموش کنیم. کمااینکه به مدد همین فضای مجازی جلسه شب احیای امسال ما باشکوه بسیار بیشتری برگزار شد و این‌گونه نیست که این فضاهای جدید بخواهد جایگزین اجتماعات سنتی ما باشد. 


قدر این «نعمت بزرگ» را بدانیم 


بهترین حسن ختام برای این گزارش بازخوانی فرازهایی از خطبه‌های رهبر انقلاب در عید فطر سال 85 یعنی دقیقاً یک دهه قبل است؛ نکته مورد اشاره ایشان در این فرازها بی‌تردید چیزی جز همان مفهوم شبکه‌سازی اجتماعی به بهانه گردهمایی‌های آئینی و مردمی همچون شب‌های قدر نیست. 


مقام معظم رهبری در این زمینه خاطرنشان کرده بودند؛ «خبرهای موثّق و مطمئنی که در اختیار بنده است و گزارش‌هایی که در حکم مشاهده‌ی با چشم است، نشان می‌دهد که در مساجد تهران و شهرستان‌ها و در همه‌ی عبادتگاه‌های کشور، جوانان ما در شب‌های قدر از همه‌ی انواع سلایق گوناگون مردم، با هر هیئت و قیافه و ریختی، با هر احساس و گرایشی، این شب‌ها دل خودشان را برداشتند و به مساجد آمدند و باخدای خود راز و نیاز کردند. این صفای جوانی، این نورانیت دل‌های جوان، این میل به قرب الهی و توجه و تکلّم باخدای متعال در میان جوانان ما، یک نعمت بسیار بزرگ است و بحمدالله این نعمت هست و روزبه‌روز هم بیشتر شده است... آن جوان‌هایی که شب‌های قدر در مساجد، حسینیه‌ها و حرم‌های مطهر گرد هم آمدند، گریه کردند، دعا خواندند، قرآن سر گرفتند، احیاء گرفتند و دل‌هایشان را با نور محبت الهی نورانی کردند، این رابطه را حفظ کنند، که از آن بهره‌مند خواهند شد. ان‌شاءالله در طول زمان، در سال‌های دیگر، روزبه‌روز این رابطه بیشتر خواهد شد؛ انسان از این راه هست که به کمال مطلوب و غایت خلقت خود دست خواهد یافت. موفقیت در همه‌ میدان‌های زندگی هم به همین وابسته است.»
خبرگزاری مهر جزئیات نحوه قطع تلفن های بدهی دار/ تخلیه خطوط پس از 2 بار اخطار Tue Sep 11 15:14:36 IRDT 2018
خبرگزاری مهر داروهای OTC در هیچ کشوری بیمه نیست/خروج 80 قلم دارو از پوشش بیمه Fri Jun 29 09:48:00 IRDT 2018
خبرگزاری مهر اصحاب رسانه باید در خط مقدم دفاع از نظام اسلامی باشند Thu Aug 10 15:16:40 IRDT 2017
خبرگزاری مهر افتتاح چند طرح کشاورزی و مرغداری در شهرستان اهر Tue Jul 04 18:32:48 IRDT 2017
خبرگزاری مهر هیات طالبان با نمایندگان زن در مذاکرات قطر حاضر می‌شود Tue Apr 16 12:53:27 IRDT 2019
خبرگزاری مهر انتقال آب قطری به شاهرود قانونی است/ مسئولان کارشکنی نکنند Wed Mar 01 19:00:04 IRST 2017
خبرگزاری مهر نگاهی به اتفاقات روز ششم/از پیروزی والیبال تا خروج شمشیربازی Fri Aug 12 12:48:44 IRDT 2016
خبرگزاری مهر برگزیدگان چهاردهمین اجلاس فناوری رسانه معرفی شدند Sat Dec 16 11:38:59 IRST 2017
خبرگزاری مهر مشارکت فقط به انتخابات محدود شده است/ مردم دوستدار انقلاب‌اند Sat Aug 18 12:48:57 IRDT 2018
خبرگزاری مهر بسته های بهداشتی از سوی ناجا بین زائران توزیع شد Tue Nov 07 14:44:34 IRST 2017
خبرگزاری مهر طرح کاداستر در 11 میلیون هکتار از جنگل‌های کشور اجرا می شود Fri Dec 07 17:08:50 IRST 2018
خبرگزاری مهر جامعه استکباری از عرفان های کاذب به نفع خودش استفاده می کند Sat Jul 02 13:09:32 IRDT 2016
خبرگزاری مهر پروانه نمایش «مرداد» صادر شد/ تدارک برای اکران در تابستان Tue May 16 11:45:22 IRDT 2017
خبرگزاری مهر آلمان: به توافق هسته‌ای با ایران پایبندیم Sat Feb 16 21:45:08 IRST 2019
خبرگزاری مهر حریم امامزاده جعفر پارکینگ شد/ توقف طرح توسعه در پیچ کمبود اعتبار Thu Nov 22 01:20:43 IRST 2018
خبرگزاری مهر تعهد ایران برای مبارزه با بیماری های غیرواگیر Sun Apr 15 14:39:44 IRDT 2018
خبرگزاری مهر کلنگ فاز دوم کنساتره اندیمشک به زمین زده می‌شود Fri Dec 21 08:21:17 IRST 2018
خبرگزاری مهر تیم ملی تیر و کمان معلولان همچنان بدون مربی است Mon Jan 02 12:51:23 IRST 2017
خبرگزاری مهر عسگری دهمین مربی تکواندو ایران در رقابت‌های جهانی Fri Apr 12 12:45:45 IRDT 2019
خبرگزاری مهر توسعه سبک زندگی اسلامی اولویت سازمان تبلیغات اسلامی است Tue Jan 01 14:24:19 IRST 2019
خبرگزاری مهر 8 طلا، نقره و برنز حاصل تلاش پومسه‌روهای ایران تا پایان روز سوم Sat Nov 17 18:26:10 IRST 2018
خبرگزاری مهر 25 پروژه جهاد کشاورزی شاهرود بهره‌برداری می‌شود/ 17پروژه عمرانی Wed Aug 23 08:03:49 IRDT 2017
خبرگزاری مهر بن سلمان قلع و قمع طرفداران «نایف» و مخالفان خود را آغاز کرده است Mon Jul 03 16:47:30 IRDT 2017
خبرگزاری مهر پروژه احداث جاده رحیم آباد به کلاچای تسریع می شود Mon Nov 20 21:07:17 IRST 2017
خبرگزاری مهر برنامه‌های سالگرد پیروزی انقلاب در تمامی محلات شهر برگزار شود Sun Jan 20 16:38:19 IRST 2019
خبرگزاری مهر میزگرد «حقوق زنان در پرتو نظرات آیت‌الله هاشمی شاهرودی» برگزار شد Fri Feb 17 13:35:58 IRST 2017
خبرگزاری مهر دومین کارگاه آموزشی مبارزه با پولشویی در کرمانشاه برگزار شد Tue Dec 26 16:12:57 IRST 2017
خبرگزاری مهر رسیدگی به بیش از 33هزار پرونده دردادگستری اهر/اولویت مفاسداقتصادی Sat Jun 25 12:15:47 IRDT 2016
خبرگزاری مهر اختتامیه پنجمین جشنواره تئاتر مردمی خرداد Sun Jun 03 02:06:49 IRDT 2018
خبرگزاری مهر کشف 500 میلیارد ریال محموله قاچاق در قشم Thu Mar 16 18:46:33 IRST 2017
خبرگزاری مهر صفحه اول روزنامه های مازندران 25 بهمن ماه 96 Wed Feb 14 10:29:09 IRST 2018
خبرگزاری مهر گزینه جدید ترامپ برای بانک جهانی/مالپاس از خزانه‌داری می‌آید؟ Wed Feb 06 09:20:00 IRST 2019
خبرگزاری مهر «مردی به نام اووه»به ایران رسید/ مردی که از عالم و آدم طلبکار است Mon Aug 01 10:10:40 IRDT 2016
خبرگزاری مهر جرایم فضای مجازی در زنجان 61 درصد رشد دارد Mon Apr 15 11:44:42 IRDT 2019
خبرگزاری مهر چه طور در ثواب کتاب علامه امینی شریک شوید Sat Jan 05 18:22:47 IRST 2019
خبرگزاری مهر توقف موقت عملیات جستجوی جسد جوان غرق‌شده در رودخانه «سیمره» Wed Apr 04 19:29:30 IRDT 2018
خبرگزاری مهر سرخ کن هوشمند چربی غذا را 70درصد کاهش می دهد Tue Aug 22 09:39:00 IRDT 2017
خبرگزاری مهر پذیرش FATF تحمیل تفسیر آمریکایی از تروریسم است Sat Oct 06 16:15:27 IRST 2018
خبرگزاری مهر سردرگمی مسافران پرواز مشهد-تهران در هواپیما/عدم پاسخگویی مسئولان Sat Feb 18 23:37:29 IRST 2017
خبرگزاری مهر رد مذاکرات تجاری جدید با آمریکا توسط پارلمان اروپا Sat Mar 16 19:23:39 IRST 2019
خبرگزاری مهر ماجرای کشته شدن محرمانه یک عشق در خانه نمایش مهرگان Tue Nov 27 14:58:03 IRST 2018
خبرگزاری مهر دولت بلژیک در آستانه بحران قرار گرفت Sun Dec 09 18:46:17 IRST 2018
خبرگزاری مهر باید به وجه ملکوتی فضای مجازی نیز توجه داشت/ فرق بین علم و حکمت Sun May 21 14:23:15 IRDT 2017
خبرگزاری مهر نگاه نگران بازارهای جهان به تحولات منطقه/ بازارهای سهام افت کرد Thu Apr 12 11:33:11 IRDT 2018
خبرگزاری مهر بنده رحمان کسی است که با زمین دشمنی ندارد/ رابطه اخلاق ومعنویت Sun Sep 09 10:42:17 IRDT 2018
خبرگزاری مهر وحید حیدریه رسما از پرسپولیس جدا شد Sun Jul 24 18:21:29 IRDT 2016
خبرگزاری مهر امید برای تثبیت دریاچه در حال تردید/تبریز بیشترین آسیب را می‌بیند Thu Jul 13 09:09:29 IRDT 2017
خبرگزاری مهر تاکید استاندار بر بازچرخانی فاضلاب تصفیه شده جنوب تهران Thu Jan 03 14:15:15 IRST 2019
خبرگزاری مهر مسئولان بر اساس شرایط مردم برای حوزه سلامت تصمیم بگیرند Tue Dec 26 08:34:49 IRST 2017
خبرگزاری مهر موشکهای آمریکا باید تروریستها را هدف قرار دهد نه دولت سوریه را! Wed Apr 11 16:32:01 IRDT 2018
خبرگزاری مهر 557 پایگاه امدادونجات در کشور فعالیت هستند Fri Apr 13 10:30:29 IRDT 2018
خبرگزاری مهر دولت در سال 97 به حقوق کارمندان و کارگران اضافه کند Sun Jan 13 12:50:26 IRST 2019
خبرگزاری مهر علت تردید وزیر بهداشت برای حضور در دولت دوازدهم Sun Aug 06 16:34:41 IRDT 2017
خبرگزاری مهر آگهی‌دهنده فروش خزنده محافظت شده«جکو» دستگیر شد Sun Jul 23 10:13:03 IRDT 2017
خبرگزاری مهر تقویت سرمایه های اجتماعی در کشور ضروری است Sat Mar 09 00:07:52 IRST 2019
خبرگزاری مهر مرز پاکستان،پرهزینه ترین مرزکشور/کشف 29 تن مواد مخدر در چهار ماه Sat Jul 29 12:25:39 IRDT 2017
خبرگزاری مهر موفقیت آمازون در اولین تحویل آزمایشی کالا با پهپاد در انگلیس Thu Dec 15 05:31:07 IRST 2016
خبرگزاری مهر اولین اجلاس ملی چهره‌های ماندگار مدیریت و کارآفرینی کشور Sun Feb 25 14:14:57 IRST 2018
خبرگزاری مهر تیم والیبال بانوان ایران مغلوب تایلند شد Thu Aug 10 17:48:19 IRDT 2017
خبرگزاری مهر مسجد پایگاه اسلام است/ مساجد محل سیاست ورزی هستند Wed Nov 21 13:50:34 IRST 2018
خبرگزاری مهر شمارۀ 148 ماهنامۀ اطلاعات حکمت و معرفت منتشر شد Sun Jul 29 12:07:30 IRDT 2018
خبرگزاری مهر آیین بزرگداشت استاد فرامرز پایور برگزار می شود/ اجرا در نیاوران Mon Feb 25 12:45:48 IRST 2019
خبرگزاری مهر امنیت کامل انتخابات پیش رو را همچون گذشته تامین خواهیم کرد Thu Mar 09 12:59:41 IRST 2017
خبرگزاری مهر پس لرزه‌های تغییرات کشتی آزاد ادامه دارد/ طلایی مقصر ناکامی نبود Mon Jan 08 10:11:44 IRST 2018
خبرگزاری مهر معرفی آثار مسابقه هویت بصری/ فرانسوی ها با 2 اثر به صحنه می روند Tue Jan 03 14:19:27 IRST 2017
خبرگزاری مهر پیام تسلیت فرمانده ناجا در پی درگذشت سردار فضائلی Sat Jan 19 17:30:55 IRST 2019
خبرگزاری مهر 238 صندوق اعتباری خرد زنان روستایی در خراسان جنوبی فعال است Mon Dec 24 16:50:35 IRST 2018
خبرگزاری مهر توضیحات سازمان غذا و دارو درباره برخی شایعات Tue Dec 26 09:51:16 IRST 2017
خبرگزاری مهر بیش از 3 میلیارد تومان کمک نقدی شستا به زلزله‌زدگان غرب کشور Tue Nov 21 14:30:44 IRST 2017
خبرگزاری مهر 1500هنرمند صنایع دستی در زنجان بیمه هستند Sat Feb 11 13:11:10 IRST 2017
خبرگزاری مهر راه پاستور را از بهشت نمی دانم Thu Aug 10 14:51:14 IRDT 2017
خبرگزاری مهر پلمب 369 واحد صنفی متخلف در لرستان Tue Dec 26 13:41:02 IRST 2017
خبرگزاری مهر 243 نفر طی سال 97 در گلستان بر اثر تصادفات جاده‌ای کشته شدند Thu Mar 14 16:31:07 IRST 2019
خبرگزاری مهر باتری پارچه ای ساخته شد Sat Dec 09 15:35:58 IRST 2017
خبرگزاری مهر لغزندگی جاده در آزاد راه قزوین به زنجان حادثه آفرید Wed Oct 04 18:25:28 IRST 2017
خبرگزاری مهر مربی جدید استقلال با تاخیر به آبی پوشان ملحق می‌شود Sat Jan 12 10:30:58 IRST 2019
خبرگزاری مهر خوشحالیم با میزبان جام‌جهانی بازی می‌کنیم/ رنکینگ فیفا ملاک نیست Mon Oct 09 18:38:32 IRST 2017
خبرگزاری مهر هشت نفر در سیل خراسان رضوی کشته شدند/ برخی راه‌ها مسدود است Fri Aug 11 22:52:22 IRDT 2017
خبرگزاری مهر حریق موجب تخلیه شهری در حومه «لس آنجلس» شد Sat Sep 02 14:42:33 IRDT 2017
خبرگزاری مهر دانشگاه شیراز ترم تابستانی برگزار می کند Wed Jun 21 10:20:13 IRDT 2017
خبرگزاری مهر سیلاب در سیرچ سه نفر را به کام مرگ کشاند Sat Jul 30 22:47:20 IRDT 2016
خبرگزاری مهر بارندگی‌ها تاثیری در ذخیره سدهای خراسان شمالی نخواهد داشت Tue Nov 27 11:49:03 IRST 2018
خبرگزاری مهر بن سلمان به دنبال دیکته کردن معامله قرن است/هجمه سنگین ضد مقاومت Sat May 05 13:55:15 IRDT 2018
خبرگزاری مهر سقوط یک جنگنده آمریکایی در اقیانوس آرام Thu Dec 13 11:08:54 IRST 2018
خبرگزاری مهر فعالان اقتصادی پرچمدار اقتصاد هستند/جاده اقتصاد کشور آسفالت نیست Thu Aug 18 12:42:15 IRDT 2016
خبرگزاری مهر مهلت ثبت نام جذب اختصاصی تصدی منصب قضا تمدید شد Wed Jan 17 11:08:05 IRST 2018
خبرگزاری مهر زخمی شدن یک شکارچی در خائیز/ کشف 3لاشه بز و کل از متخلفین Mon May 29 13:15:42 IRDT 2017
خبرگزاری مهر دولت آمریکا باقی ماندن «بشار اسد» در قدرت را پذیرفته است Wed Sep 06 23:51:38 IRDT 2017
خبرگزاری مهر شهیدان رجایی و باهنر؛ نماد تواضع و اخلاص در خدمت به مردم Wed Aug 30 20:39:51 IRDT 2017
خبرگزاری مهر استفاده از ظرفیت های مردم در برگزاری ویژه برنامه های دهه فجر Tue Jan 30 16:51:06 IRST 2018
خبرگزاری مهر نبیه بری:ایران با هدایت‌های آیت‌الله خامنه‌ای قدرت برتر منطقه است Sat Apr 20 11:37:10 IRDT 2019
خبرگزاری مهر اعتراف متهم پرونده بنیتا در موضوع اتهام زنی به پلیس Tue Aug 01 19:01:16 IRDT 2017
خبرگزاری مهر تامین زیرساختهای شهرک مهرگان نیازمند همکاری دستگاههای اجرایی است Tue Aug 29 09:18:24 IRDT 2017
خبرگزاری مهر مرز «ریمدان» فرصتی که تهدید می‌شود Wed Apr 11 13:24:18 IRDT 2018
خبرگزاری مهر موفق الربیعی: عملیات تلعفر سریع و کوبنده خواهد بود Sat Aug 19 19:00:42 IRDT 2017
خبرگزاری مهر سفر وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ارتباطات و فناوری به گرگان Sun Apr 09 01:30:10 IRDT 2017
خبرگزاری مهر بروجردی: اعمال فشار آمریکا علیه ایران مسئله تازه ای نیست Thu Nov 22 16:10:02 IRST 2018
خبرگزاری مهر 36 باند قاچاق و توزیع مواد مخدر در چهارمحال و بختیاری شناسایی شد Tue May 23 21:50:36 IRDT 2017
خبرگزاری مهر تخریب ساختمان های دوران شوروی در روسیه Fri Jun 23 11:57:37 IRDT 2017
خبرگزاری مهر 30 میلی‌متر بارش در 99 روز سال آبی/41 درصد مخازن سدها پر است Sat Dec 30 11:14:31 IRST 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی راه اندازی بخش دیالیز ویژه نوزادان در بیمارستان حضرت معصومه(س) قم Wed Jan 31 15:44:00 IRST 2018
پایگاه خبری الف تصویر نماز جماعت کودکان در هیاهوی جنگ سوریه Tue Mar 12 16:44:00 IRST 2019
باشگاه خبرنگاران تصاویر روز: از برگزاری انتخابات کره شمالی تا جشنواره رنگ‌ها در هند Mon Mar 11 12:57:19 IRST 2019
خبرگزاری تسنیم گزارش تمرین استقلال| صحبت‌های شفر درباره دربی و حضور چشمی و اسماعیلی Sun Sep 23 19:52:43 IRST 2018
خبرگزاری تسنیم تمامی دریافتی های نامتعارف مدیران به خزانه عودت شده است Fri May 05 11:20:20 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم "نرخ واقعی تورم 10 برابر رقمی است که دولت اعلام می کند" Tue Jun 05 14:57:33 IRDT 2018
تی نیوز دستور وزیر کشور برای تشکیل شورای توسعه استان سیستان و بلوچستان Mon Aug 14 16:36:40 IRDT 2017
اعتدال قیمت پیاز در روزهای آینده کاهش می‌یابد Tue Jul 25 15:20:28 IRDT 2017
پارسینه پیچیده‌ترین پل روگذر جهان Tue Oct 24 21:20:18 IRST 2017
تابناک حرم امام رضا (ع) هنگام سخنرانی رهبر انقلاب Tue Mar 21 18:39:13 IRST 2017
دفاع مقدس برنامه‌های گرامیداشت روز شهدا اعلام شد Mon Mar 04 11:17:18 IRST 2019
باشگاه خبرنگاران ناکامی هف از صعود به لیگ یک- گزارش تصویری Mon May 08 22:21:42 IRDT 2017
مشرق نیوز ناطق‌نوری: دولت اصلاحات برخلاف شعار جامعه مدنی تمام نیروهای مقابل خود را قلع و قمع کرد Tue Jul 05 13:45:53 IRDT 2016
تی نیوز فرآیند تاییدیه رای گیری افراد با استفاده از شماره همراه آغاز شد Mon Jul 17 20:25:51 IRDT 2017
تابناک آشنایی با قانون «احترام به آزادی های مشروع و حفظ حقوق شهروندی» Tue Sep 19 07:00:01 IRDT 2017
آنا جذب سرمایه‌های خارجی، بهترین راه توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر است Wed Feb 07 14:15:00 IRST 2018
واحد مرکزی خبر اعمال شب و روز اربعین حسینی Tue Nov 07 11:25:56 IRST 2017
پایگاه خبری الف شرح این خون جگر/حکایت مظلومیت یک انجمن خیریه Wed Jul 05 10:00:00 IRDT 2017
فرادید ویدئو/ عبور خطرناک گورخر‌ها از رودخانه پر از کروکودیل Wed Feb 14 10:56:03 IRST 2018
برنا نشست مشترک کمیته وضعیت و کانون کارگزاران فوتبال Tue Feb 26 11:18:24 IRST 2019
میزان حقوق زنان در قوانین ایران/ وکالت زن در طلاق Sun Mar 03 17:56:48 IRST 2019
خبرگزاری تسنیم اظهارات گستاخانه شاهزاده سعودی علیه ایران در آمریکا Fri Mar 17 10:13:51 IRST 2017
ایلنا دلار ثابت ماند، نرخ 22 ارز کاهش یافت Sat Nov 10 09:34:46 IRST 2018
واحد مرکزی خبر بخش خبری 20 و 45 دقیقه، مرکز فارس 23 / 01/ 97 Fri Apr 13 11:24:13 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر اجرای طرح ارمغان مهر در فومن Tue Sep 25 08:00:01 IRST 2018
خبرگزاری نسیم کی‌روش: قدم جادویی برای درست کردن شرایط فعلی ندارم/ باید راهکاری تعامل‌گونه پیدا کنیم Thu Mar 29 13:39:03 IRDT 2018
خبرگزاری فارس افشاگری ویکی لیکس در مورد بدافزار خطرناک سیا Mon May 22 09:45:00 IRDT 2017
خبرگزاری تسنیم برپایی بازارچه خیریه کمک به بیماران سرطانی مرهمی بر دردهای کودکان شمالی Sat Mar 11 09:33:45 IRST 2017
ایران آنلاین نشست صریح و صمیمی رهبر انقلاب با استادان فقه و فلسفه Wed Apr 25 15:31:34 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم مجلس شاخص‌های داوطلبان ریاست‌جمهوری را ساماندهی کند Mon Apr 17 02:24:00 IRDT 2017
خبرگزاری بین المللی قرآن تشکل‌های قرآنی؛ اهرمی برای تحولات فرهنگی کشور Sun Aug 13 08:29:47 IRDT 2017
تابناک هفته فیلم لهستان در تهران لغو شد Sun Jan 13 11:55:47 IRST 2019
باشگاه خبرنگاران سارق 5 واحد مسکونی در دام پلیس سوادکوه شمالی Mon Aug 06 15:29:31 IRDT 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران تخریب حدود 160 هکتار از راضی ابوزیدآباد استان اصفهان بر اثر زباله Fri Jan 12 12:58:29 IRST 2018
تی نیوز عامل تیراندازی در بوشهر تسلیم پلیس شد Fri Aug 25 02:28:25 IRDT 2017
ایران آنلاین هنرمند؛‌ رنجبر‌نمونه‌ ‌ وار* Tue Nov 13 02:24:00 IRST 2018
واحد مرکزی خبر امیر دریادار خانزادی با فرمانده نیروی دریایی ایتالیا گفتگو کرد Thu Apr 25 11:28:45 IRDT 2019
جام نیوز نرخ قطعی آپارتمان در منطقه 1 تهران؟ +جدول Sat May 20 14:57:50 IRDT 2017
ریال نیوز خودپردازهای بانک شهر بدون کارت پول می دهند Fri Feb 17 10:08:09 IRST 2017
تدبیر 24 خرید مک بوک تنها با پرداخت یک دلار Wed Aug 30 09:33:52 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر محک آمادگی برای زلزله Sun Jan 27 16:16:23 IRST 2019
آفتاب توضیح نماینده مجلس درباره نامه سفارشی به سایپا +عکس Thu Dec 13 22:50:18 IRST 2018
خرداد نیوز حاجی‌بابایی: در مجلس به نظام توهین می‌شود Tue Sep 04 15:19:31 IRDT 2018
ایران آنلاین انتخاب یک زن ایرانی به عنوان معاون وزیر بازرگانی آمریکا Wed Apr 04 12:48:34 IRDT 2018
باشگاه خبرنگاران رئیس جمهور رحلت حجت الاسلام مظاهری را تسلیت گفت Sat Jan 13 08:33:29 IRST 2018
آفتاب ایران موازی کاری، نیروهای کشور را به هدر می دهد Thu Feb 28 17:50:06 IRST 2019
تی نیوز اشتغال زایی برای 2 هزار نفر با هنر دست زنان بلوچ و سیستانی/ 19 محصول استان در لیست قطب سازی اقتصادی Tue Jul 18 16:28:05 IRDT 2017
خبرگزاری جمهوری اسلامی رهبر حزب وطن ترکیه: عملیات عفرین برای جلوگیری از تحزیه ترکیه آغاز شد Thu Feb 08 13:43:00 IRST 2018
خبرگزاری حوزه زیباترین و با فضیلت‌ترین خصلت Thu May 11 08:31:00 IRDT 2017
شبکه اطلاع رسانی دانا دیدار وزیر خارجه چین با فرمانده ارتش پاکستان Sun Sep 09 11:32:30 IRDT 2018
آفتاب 44 مفقود در حادثه فروریختن ساختمانی در برزیل Thu May 03 13:22:13 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم دیدار رئیس جمهور کره جنوبی با خواهر رهبر کره شمالی Sat Feb 10 09:06:41 IRST 2018
آریا 99.9 درصد نازل های سوخت مایع در آذربایجان غربی استاندارد است Tue Aug 28 09:05:47 IRDT 2018
تی نیوز اخطاریه سازمان هواشناسی در پی ورود سامانه بارشی به کشور Tue Apr 10 22:16:57 IRDT 2018
وطن امروز 20 توصیه مهم برای چهارشنبه‌سوری Tue Mar 14 00:00:00 IRST 2017
ای تی ایران چرا خرده فروشی‌ها شکست می‌خورند؟ Wed Sep 20 11:05:06 IRDT 2017
واحد مرکزی خبر برگزاری یادواره شهدای حادثه تروریستی اهواز در پارسیان Tue Sep 25 15:07:30 IRST 2018
خبرگزاری دانشجویان ایران آغاز ثبت نام آزمون EPT بهمن‌ماه دانشگاه آزاد Sat Jan 27 17:53:00 IRST 2018
ایلنا 50 هزار یورو جایزه تور بین المللی ایران- آذربایجان/ روسیه شاخص‌ترین تیم حاضر در تور Sun Sep 30 10:45:41 IRST 2018
جهان نیوز دزدی پیام‌رسان سامسونگ از تصاویر کاربران Sun Jul 08 15:06:35 IRDT 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی 15 نفر در دو سانحه در سبزوار مجروح شدند Sun Jun 24 15:15:00 IRDT 2018
ایران آنلاین آینده صنعت نفت ایران از دیدگاه یک رسانه آمریکایی Sat Jan 28 11:16:33 IRST 2017
باشگاه خبرنگاران اولین مجمع ملی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی پایان یافت Thu Feb 23 16:34:53 IRST 2017
آریا توزیع مرغ منجمد در هرمزگان آغاز شد Tue Jul 24 10:48:17 IRDT 2018
خبرگزاری تسنیم میزگرد بررسی چالش‌های فوتسال- اصفهان| از بی‌برنامگی در آسیا ویژن تا مشکلات ریز و درشت هیئت فوتبال Wed Jul 04 09:34:12 IRDT 2018
خبرگزاری نسیم وزیر فرهنگ مغرب نشست رسانه‌ای ائتلاف سعودی در جده را تحریم کرد Fri Jun 15 19:02:03 IRDT 2018
اقتصاد آنلاین قاتل ستایش پنجشنبه اعدام می‌شود Tue Jan 02 17:46:28 IRST 2018
آفتاب ایران تکریم هنرمند نقاش معلول/ضرورت توجه به معلولان Wed May 30 17:30:06 IRDT 2018
دولت بهار افشای کلاهبرداری میلیاردی از موسسات بیمه آمریکایی Fri Jul 14 09:04:00 IRDT 2017
تی نیوز پروژه باند دوم محور دامغان- معلمان گلنگ زنی خواهد شد Tue Aug 29 13:52:20 IRDT 2017
آفتاب ترامپ: چهار‎شنبه گوش به زنگ باشید! Mon Nov 13 18:42:29 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم شعار هواداران علیه داور، میثاقیان و اعتراض برانکو/هافبک عراقی گم شد+تصاویر Wed Aug 16 22:48:18 IRDT 2017
پارس فوتبال اختصاصی؛ سرمربی آلمان و اطمینان از کیفیت تیمش Sun Jun 10 00:24:05 IRDT 2018
ساعت24 فرمانده کل ارتش: ثابت کردیم تحریم‌ها سلاحی کُند و ناکارآمد است Sat Nov 03 11:42:38 IRST 2018
تی نیوز گرایش به فعالیت های گروهی و کاهش حزب گریزی از دستاوردهای دولت تدبیر و امید بود Thu Aug 31 16:25:18 IRDT 2017
ایسکانیوز نجفی: گزارش آژانس تمام فعالیت‌های هسته‌ای ایران در چارچوب برجام را تایید کرد Fri Feb 24 23:23:53 IRST 2017
میزان کلیدهای طلایی برای شکستن قفل چاقی تا نوروز 96 Sun Feb 26 17:08:01 IRST 2017
عصر ایران پرواز پر ماجرای تیم پدیده به اهواز/ مهارت خلبان در نشاندن هواپیما Thu Feb 16 10:32:20 IRST 2017
تی نیوز پرسپولیس: یکی از قدرتمندترین تیم های آسیا Tue Aug 22 16:07:16 IRDT 2017
شیعه نیوز کاهش تدریجی نیروهای ائتلاف ضد داعش در عراق Wed Jan 10 15:16:04 IRST 2018
خبرگزاری جمهوری اسلامی سرخط مهمترین اخبار استان اصفهان در 24 ساعت گذشته Mon Jan 23 18:04:00 IRST 2017
تی نیوز تأثیر تغییر سبک زندگی در ابتلا به کبد چرب Tue Apr 10 15:57:53 IRDT 2018
شبکه اطلاع رسانی دانا افتتاح 31 پروژه عمرانی و طرح اقتصادی نمین در هفته دولت Sun Aug 26 10:49:49 IRDT 2018
آرا نیوز دومین اجلاس استانداران ادوار هرمزگان برگزار می‌شود Wed Dec 13 16:41:54 IRST 2017
روزنامه شرق تدبیر ملی برای دعوای آب Sun Dec 24 03:30:00 IRST 2017
خبرگزاری حوزه آخرین راهبردها برای گفتمان سازی و ترویج اقتصاد مقاومتی بررسی شد Mon Nov 26 21:43:00 IRST 2018
باشگاه خبرنگاران اعلام قیمت اقلام پرمصرف سبد خانوار در اهواز Mon Sep 04 14:17:03 IRDT 2017
تی نیوز مدل جدید آیفون SE اوایل سال 2018 عرضه خواهد شد Sat Aug 05 19:21:09 IRDT 2017
نامه نیوز حواشی دیدار ایران و عراق؛ هواداران ایرانی در آل‌مکتوم Wed Jan 16 18:50:02 IRST 2019
تابناک درگیری پلیس با اشرار مسلح در کهگیلویه Tue Jul 25 18:00:01 IRDT 2017
جام نیوز معمای 3 پرونده جنایی در تهران Wed May 03 07:52:51 IRDT 2017
آریا واقعیت مجازی برای اولین بار جان یک نفر را گرفت Sun Dec 24 11:25:30 IRST 2017
خبرگزاری تسنیم گلایه‌مندی اهالی مسکن مهر همدان از نبود خدمات شهری؛ مسکن مهری که گلستان نیست Sat Mar 02 10:16:22 IRST 2019
رسالت مهلت پرداخت عوارض آزادراهی تمدید شد Sun Apr 14 11:31:04 IRDT 2019
باشگاه خبرنگاران کشف جسد ماهیگیر رودسری Wed Apr 12 14:29:59 IRDT 2017
اقتصاد آنلاین پژو مدل1008 را روانه بازار می‌کند +عکس Wed Jun 13 23:34:43 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر المیادین از وقوع درگیری شدید در منطقه موصل قدیم خبر داد Mon Jul 03 03:36:59 IRDT 2017
آریا اعزام نیروهای پاکستانی به مرز دیورند افغانستان Fri Aug 10 08:10:14 IRDT 2018
واحد مرکزی خبر ادامه پس لرزه هادر هجدک راور,بامداد امروز 12 پس لرزه Mon Dec 04 05:56:15 IRST 2017
آریا حماسه اربعین حسینی «مهیا شدن برای زندگی آخرالزمانی تشیع در جهان» است Wed Nov 08 14:42:01 IRST 2017